PDA

View Full Version : Seboreja vlasišta

ekkon
19.08.2008., 22:06
Dakle imam tu saboreju:(. Koliko sam shvatio tome nema lijeka a meni kosa najverovatnije opada zbog saboreje. Poceo sam da koristim minoxidil 5% da malo usporim to opadanje vidjecemo rezultate.
Sad mene interesuje dal moze na neki nacin da se umanji negativno djelovanje saboreje na kosu ( ako ne mogu da izljecim bar da to primirm malo ) jer ipak kosa na prvom mjestu opada zbog saboreje.

Rozea
19.08.2008., 22:24
EJ,ODI NA PODFORUM PRIPODNA KOZMETIKA,ZADNJA JE PRI DNU NA TEMI KOZMETIKA I TRAZI PHYT-a.

Rozea
19.08.2008., 22:24
prirodna kozmetika

kimber
19.08.2008., 22:38
šampon Oronazol kupi, u ljekarnama oko 90 kn, baš je za seboreju i perut - imam ja doma jer sam imala neke flekice na leđima - gljivice i piše da je za seboreju tak da meni se čini da ima lijeka...

Ponosna
28.08.2008., 16:07
Ma koji oronazol, taj mi je uništio tjeme i pojačao seboreju. Ona se nježno tretira.

Sin skinner
28.08.2008., 18:04
blagi šamponi prvo, phyto šamponi za suzbijanje peruti, preporučam phyto 2 (ima i phyto 1, ali on je dosta agresivan, bar meni ne odgovoara), te fluacet gel povremeno.
ducray šampone ni u snu uzimati! ja sam od njih dobila tu divotu.

emergence
29.08.2008., 11:10
ovako ja imam uzasno problematično vlasište i probala sam svakakve šampone vichy, ducray...skupo ko vrag a ne valja

jedino kaj meni valja je dr.temt crni šampon 70kn u svakoj ljekarni. ima u sebi coal tar i jedini je takav na tržištu:top: najbolji je šampon ikad

Demetra 2305
06.09.2008., 13:05
ovako ja imam uzasno problematično vlasište i probala sam svakakve šampone vichy, ducray...skupo ko vrag a ne valja

jedino kaj meni valja je dr.temt crni šampon 70kn u svakoj ljekarni. ima u sebi coal tar i jedini je takav na tržištu:top: najbolji je šampon ikad

bok!
jel taj šampon sprjecava ispadanje kose?
Cula sam za onaj lorelov sebo controll profesional al nemam pojma di se može kupit.

Nerkaaa
20.01.2011., 17:42
Vec dugo vremena mi se peruta koza u predjelu potiljka ispod kose, to me svrbi i crveno je, posle crvenila koza se operuta i pomalo boli..i sve tako ponovo....kosa mi ne opada...sada se je to pocelo siriti...isla sam doktorima al mi nisu dali nista adekvatno, davali su mi neki sampon za perut, kreme belosalic i belogent i one mi pomognu malo odnosno to se povuce neki dan dva posle mazanja kremom...i ponovo se povrati...takodje radila sam i neke nalaze al sve bude ok...sada me je posebno to zabrinulo jer se pocelo siriti...pa zanima me da li je jos neko imao slican problem i bil mi mogao pomoci....hvala unaprijed

Z_interactive
20.01.2011., 19:15
ja imam isto po skoro cijeloj glavi i obrvama. kad se otuširam sve noktima do krvi ostružem pa bude još gore. ima jedan šampon u ljekarnama koji koristiš tjedan dana ako se dobro sjećam (to je bilo prije više od 7 godina)..
inače to ti je do kože, koža se prebrzo regenira pa to nastaje, češe i ružno izgleda al jebiga nema sredstva da bi se to potpuno uklonilo.
to je poput kratkovidnosti, možeš na lasersku operaciju al niko ti ne garantira da ćeš opet počet lošije vidit....

inače poput svega i kod kože ima tona različitih problema pa ti možda imaš alergiju il ko zna što...probaj još pitat razne doktore...

možda neko javi ode na forumu neki način da to riješimo

Nerkaaa
20.01.2011., 19:39
pa planiram ponovo ovih dana posjetit doktora, odnosno jos razne pretrage vrsit da vidim od cega je to...jer nebi da se to prosiri dalje :(((( nadam se da cu naci na vrijeme pravo rjesenje....

a1exa
20.01.2011., 21:22
pa planiram ponovo ovih dana posjetit doktora, odnosno jos razne pretrage vrsit da vidim od cega je to...jer nebi da se to prosiri dalje :(((( nadam se da cu naci na vrijeme pravo rjesenje....

Propisala ti je kremu koja sadrži kortikosteroide. samo to znaju. :rolleyes:
Evo ti tema sa foruma o tome http://www.forum.hr/showthread.php?t=99758
Ako malo googlaš vidjet češ iste stvari, ima dosta nuspojava. :ne zna:
Sama procijeni uostalom, ili ih pokušaj što manje koristit.

Nerkaaa
20.01.2011., 23:28
Propisala ti je kremu koja sadrži kortikosteroide. samo to znaju. :rolleyes:
Evo ti tema sa foruma o tome http://www.forum.hr/showthread.php?t=99758
Ako malo googlaš vidjet češ iste stvari, ima dosta nuspojava. :ne zna:
Sama procijeni uostalom, ili ih pokušaj što manje koristit.

aaa hvala puno na ovome... ma i ja znam da nije to zdravo i da se ne smije puno koristit...ma ovi nasi danasnji doktori i nista ne znaju radit nego uvijek davat jedne te iste terapije...vise odmazu nego pomazu....
treba pocet istrazivat knjige o biljkama i tu trazit lijekove jer u prirodi u bilju su lijekovi za sve bolesti...

a1exa
21.01.2011., 07:32
aaa hvala puno na ovome... ma i ja znam da nije to zdravo i da se ne smije puno koristit...ma ovi nasi danasnji doktori i nista ne znaju radit nego uvijek davat jedne te iste terapije...vise odmazu nego pomazu....
treba pocet istrazivat knjige o biljkama i tu trazit lijekove jer u prirodi u bilju su lijekovi za sve bolesti...

Počni si jačati imunitet. Meni konkretno je pomoglo pravilno se hranit, 5-6 obroka na dan, puno raznolike i kuhane hrane. Svježe hrane. Sport. Čajevi. (ali pravi, ne Cedevitin bučkuriš), vitamini, razna zdrava jestiva ulja. Pazi sa čime se tuširaš i mažeš kožu.I nema šanse da ne osjetiš razliku, ali to traje. Dugoročno je bolje riješenje. Svatko si nađe što mu paše.
Otkad sam to promijenila, već 5 godina nisam imala ni prehladu a kamoli nešto drugo.(da pokucam). :D
Za prvo vrijeme ćeš vjerojatno morati koristiti te kreme.

Nerkaaa
25.01.2011., 18:41
Počni si jačati imunitet. Meni konkretno je pomoglo pravilno se hranit, 5-6 obroka na dan, puno raznolike i kuhane hrane. Svježe hrane. Sport. Čajevi. (ali pravi, ne Cedevitin bučkuriš), vitamini, razna zdrava jestiva ulja. Pazi sa čime se tuširaš i mažeš kožu.I nema šanse da ne osjetiš razliku, ali to traje. Dugoročno je bolje riješenje. Svatko si nađe što mu paše.
Otkad sam to promijenila, već 5 godina nisam imala ni prehladu a kamoli nešto drugo.(da pokucam). :D
Za prvo vrijeme ćeš vjerojatno morati koristiti te kreme.

hvala puno na savjetima...:):):*

Just a Girl
26.01.2011., 06:55
to perutanje vlasista je vjerovatno seboreja. evo link (http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=perutanje_vlasista) o tome, pa vidi imas li opisane simptome

tonček333
21.02.2011., 17:23
meni je dijagnosticirana masna seboreja iako mi svrbež ni perutanje nisu toliko izraženi..najveći mi je problem opadanje kose i masno vlasište...inače nalazi krvi i štitnjače su svi u redu..pa me zanima ima li seboreja ikakve veze s opadanjem kose? dali može dovesti do ćelavosti

Larechette
14.01.2012., 10:22
Koja je razlika između seboreje i prhuti? Je li to isto?

Može li mi ljekarnica u apoteci pregledati vlasište ako imam seboreju? Inače, u mojoj je apoteci reklama koja govori da ljekarnice pregled vlasišta u slučaju peruti mogu učiniti besplatno, ali mogu li taj pregled odbiti?

Koji se proizvodi preporučaju u slučaju seboreje a koji u slučaju prhuti?

JackBlack
14.01.2012., 11:03
..pa me zanima ima li seboreja ikakve veze s opadanjem kose? dali može dovesti do ćelavosti
meni je dermatolog rekao da seboreja (ili seborični dermatitis, ja imam to npr) ne uzrokuje opadanje kose.

Muku mučim s time već 10 godina, lijeka nema, osim kortikosteroida koji mi to drže pod kontrolom (belosalic losion). Navodno su ti kosrtikosteroidi smrt, ali jebiga, jedino mi to pomaže, a taj moj dermatolog (jako cijenjen, poznat, skup ko vrag, star ko biblija) kaže da mogu to stavljat u količinama koje stavljam, da nema dokazanih posljedica. gade mi se ti ljekovi ali sta cu..

Back2black
06.10.2012., 14:01
Imam dugu crvenu kosu i nekoliko problema pa otvaram novi topic da bude sve na jednom mjestu.. prica ide ovako:

Od 14. godine se farbam, garnier i slicne boje do negdje 2008.
U pocetku mi je kosa bila jako unistena, ko slama, ispucala totalna katastrofa... Farbanjem mi se stanje ipak popravilo i otkrila sam SUPER sampon, regenerator, masku i kremu - Loreal za suhu i ostecenu kosu i tome sam ostala vjerna godinama!

Nisam imala problem s peruti, malo jedino preko zime zbog kape, ostatak godine super!

Tamo negdje 2007/2008 mi se pocela brze mastiti pa sam uzela Lorealov sampon i regenerator za masnu kosu i prala tjeme s tim, vrhove s ovim svim cudesima za suhu i sve je bilo odlicno! Inace imam masnu kozu lica pa me to nije nista cudilo.. Mislila sam da ce se s pilulama stvar malo smiriti, no nije pretjerano pa zapravo nisam ni bila sigurna ima li to uopce veze...

Uglavnom znaci neprekidno od 2008. koristim kombinaciju Lorealov sampon/regenerator za masnu za tjeme, za suhu za vrhove/ostatak kose (probala sam 1 za mjesovitu, ali mi nije odgovaralo jer mi je previse susilo kosu), te sam godine presla i na kanu i nisam se vise vracala na 'umjetne boje'

Pocetkom ove godine, potaknuta reklamom i nizom cijenom odlucila sam isprobati od Schaume sampon za masnu kosu i bio mi je isto ok pa sam na njemu i ostala... no eto vec par tjedana muku mucim sa svrbezom, ispada mi kosa (iako mi sve cure kazu da i njima sad ispada, al me ipak to zabrinjava jer to ide li pa ide.. a duga je kosa pa se cini i vise mozda nek kaj stvarno je..) i ... pojavila mi se perut!

Prvo sam pojavu peruti pripisala masnoj kosi.. vec nakon par dana kak ju operem, no sad nema dugo tijekom susenja kose primjetih da sam ''cijela bijela'' od tog da oprostite sranja, a tjeme svrbi iako je frisko oprana kosa!! Dode mi da poludim!

Jedna mi je cura rekla da probam namazati vlasiste s ricinusovim uljem protiv ispadanja kose, zenska mi u biljnoj ljekarni nudi za perut neki njihov sampon i veli nikako ulje na vlasiste puno peruti.. Taj sampon mi trenutno financijski nikako ne pase - 60kn :O :O :503:

Tako da mi treba neka najbolja opcija za sve ovo... Znaci i masno vlasiste i perut i svrbez i ispadanje kose...

Vidjela sam da za sve to postoje posebne teme, no meni je sve u jednome pa se nadam da je ok i ovako!

Inace, podrezujem vrhove svaka 2 mjeseca, farbam se svaki 2.-3. otkako sam na kani i to vecinom samo izrast, ev. svakih par osvjezim kompletno boju.

Darling inace koristi head'n'shoulders i nema vise problema s time, al ga mora redovito koristiti, tako da sam mislila sad za vikend oprati kosu s tim njegovim - i sam kaze da samo s tim perem, a znam da ce mi vrhovi onda bit koma.. Je li to ok ili da samo par puta s tim operem dok se stanje ne smiri??

Ima li nekaj iz kucne radinosti kaj bi bilo dobro za sve ovo? I zakaj mi se uopce to pojavilo, prije mi nikada ovako to nije bilo :rolleyes: :ne zna:

Acid_2
18.01.2013., 00:21
ako ikome treba preporuka šampona za seboreju meni su za sad pomogla sam 2 - Ducray Kelual DS i Fitoval protiv prhuti, s tim da je prvi +100 kn a drugi 30ak u dm-u i koristim ga iako mislim da je na crnoj listi proizvoda :(, no pomaže mi sa seborejom dosta i kosa mi je super od njega

mare 3
18.01.2013., 14:26
Jeli netko koristio Asebon protiv prhuti? Me ni se čini da nije loš. Probala sam i kelual ds i meni je isto pomogao. Sada tražim jeftiniji. Mogla bi probati taj Fitoval. Povremeno mi dolazi samo svrab bez neke vidljive peruti a nekada je popraćen sa tom divotom. Tako da ih ne koristim konstantno ali dosta često.

amali
02.02.2013., 16:41
Zvuči kao seboreja. eh, ja s tim godinama ratujem, pojavilo se odjednom i nije ni prestalo od tada... inače isto rano sam se počela farbat, dugo godina bila crvenkuša u svakakvim nijansama...pa plava, pa smeđa...sad opet plava :D
anyway, isprobala sam svašta, bila i u dermatologa. ništa mi nije pomoglo... ti šamponi za masno tjeme su preagresivni. posuše tjeme još više.

koža tjemena je nježnija od kože lica!

jedini šampon od svih mogućih koji mi je kosu učinio lepršavom, zdravom, ne petlja kosu, ne svrbi me tjeme, i malo produži vrijeme mašćenja je Kerium od La Roche Posay. iako košta 90kn. meni vrijedi svaki kune. iako ga ne mogu uvik priuštit, čim promijenim šampon odmah tjeme poludi :503:

I za kraj :D nemoj koristit šampone drogerijskog tipa: L'oreal, Gliss i tako to.. oni su jako zasičeni svim i svačim i mogu ti samo još više pojačavat svrbež i mašćenje.
nađi neki blagi šampon za osjetljivo tjeme (ili ovaj Kerium za masno tjeme- on nije agresivan). nažalost, ne preostaje ti ništa drugo nego istraživanje šta ti odgovara!

Sretno :mig:

ShyaCat
02.02.2013., 21:54
Istina, ako je neki poremećaj s vlasištem nikakvi šamponi za masnu kosu ili perut ne dolaze u obzir jer to samo nadraži još jače. Najprije to provjeri da si ne zezneš stvar. Jedino na temelju rezultata kod dermatologa možeš daljnje zaključke radit u slučaju ako je samo perut/krivi šampon/nešto gore(nadam se ne).
Head&shoulders je ultra agresivan šampon i za crvenokose cure je smrt za boju pa savjetujem da ga preskočiš za sad, ili pomiješaš mali omjer s nekim blagim šamponom.
Što se ispadanja tiče lako moguće da se čini puno kose ako ti je duga. Moja kosa je valovitasto kovrčava i ne češljam se od pranja do pranja pa onda upadnem svaki tjedan u mini šok kad pogledam u kadu i kad se pokušam počešljat, iako se češljam polako i kratkim laganim pokretima :D Ali i to bi se moglo razriješit dermatološkim pregledom vlasišta.
Također jedino mogu reć sretno, i nadam se da nije niš ozbiljno i da će se brzo i uspješno riješit. :mig:

Back2black
03.02.2013., 09:11
Vec skoro pa zaboravih na ovu temu! :D

U meduvremenu sam ipak uzela head'n'shoulders i za perut mi se pokazao odlican, ali kad ga potrosim uzet cu neki blazi i ne za masnu kosu! I svrbez se smanjila, malo osjetim kad je vec masnija kosa.
Uzela sam od Lusha sapun koji nanosim na kosu prije pranja i mora stajati ~20 minuta, ne znam naziv i pokazao mi se kao odlican jer mi se cini da mi se od njega manje masti kosa. Uglavnom je za osjetljivo tjeme, perut i sl.
O pregledu vlasista nisam razmisljala, ali ako bi mi se opet pojavilo u onoj mjeri u kojoj je to bilo onda cu svakako otici!

Hvala vam na savjetima!

p.s. cula jesam za seboreju :-S kako do toga uopce dode, ne znam nista o tome.. no nadam se da ipak nije jer se ipak smirilo kako je bilo

amali
03.02.2013., 17:50
a za seboreju mogu bit razni razlozi...stres, nepravilna prehrana, hormonalni poremećaj.... stvar je u tome da kad je dobiješ, ne možeš je se riješit. jedino naučit živit s njom.. jer ona se uvik vraća :D baš kao Lassie :D

snjeguljica86
08.02.2013., 23:29
Mislim da bi ti najbolje bilo da zatrazis misljenje I savjet strucnjaka. Ovako samo mozes isprobavati nove proizvode koji ti mogu jos samo vise nastetiti I dovesti ti kosu u jos gore stanje. Strucnjak ce ti pregledati vlasiste I otkriti problem te ti savjetovati cime da to tretiras.

Victoria88
09.02.2013., 06:44
ja nebi preporucila npr. ono testiranje vlasista sto bude po ljekarnama....uvaljuju neke svoje proizvode, oderu te po novcaniku a stanje na glavi nepromjenjivo...pisalo se po forumu o tome..

Kratka Kavica
09.02.2013., 07:06
Imam dugu crvenu kosu i nekoliko problema pa otvaram novi topic da bude sve na jednom mjestu.. prica ide ovako:

Od 14. godine se farbam, garnier i slicne boje do negdje 2008.
U pocetku mi je kosa bila jako unistena, ko slama, ispucala totalna katastrofa... Farbanjem mi se stanje ipak popravilo i otkrila sam SUPER sampon, regenerator, masku i kremu - Loreal za suhu i ostecenu kosu i tome sam ostala vjerna godinama!
.................................................. .......

........................
..........

Vrati se na proizvode koji su ti odgovarali :ne zna:, očito ti Schauma ne odgovara pa ju prestani koristiti. H&S je šampon koji nebi preporučila jer iako djeluje protiv peruti stvara onaj sloj na tjemenu i "ovisnost" , moja preporuka (pošto koristiš povoljnije, drogerijski dostupne proizvode) je Afroditin šampon od koprive, jača korijen kose, dobro opere i smiruje..

Back2black
09.02.2013., 19:04
Odlucila sam otici na pregled vlasista
Neopisivo me svrbilo jucer vlasiste prije pranja, poludila sam skoro.. bila mi je masna kosa, al ju malo duze nisam oprala jer me uhvatila viroza i ispreznojila sam se u nekoliko navrata tako da ju nisam par par dana dok nije prosla temperatura
Nije me nista peckalo tijekom pranja

Schaumu ne koristim vec dugo, a s h&s sam namjeravala preci uskoro na neki full blagi sampon mozda za osjetljivu kosu/vlasiste, ako takvo sto postoji, a cula sam da postoji.. ne znam vise kaj drugo da napravim, jucer sam izludila skoro

Ako i je seboreja, ne bi me cudilo da se pojavila zbog stresa jer sam jedno duze vrijeme bila izlozena intenzivnom stresu i sva sam otisla u k* .. pardon na izrazu :D :lol:

Nista njihovo ne bih kupovala u apoteci nakon pregleda vlasista, vec bih se eventualno po preporuci uputila u lush i nasla neku zgodnu zamjenu!

Imam vec taj njihov sapun za osjetljivo/masno tjeme s problemima s peruti i manje mi masti kosa, no ocito trebam neki prikladan sampon!

Na loreal bih se rado i vratila jer mi je godinama bio odlican - i onaj za suhu, kasnije masnu kosu i znam da sam u jednom periodu kad mi se jedne zime pojavila perut kratko koristila muski lorealov protiv peruti.. mozda je preintenzivan, ali meni je bio ok :/

Kratka Kavica
10.02.2013., 02:39
Joj , prije nego što odeš u Lush pogledaj ovdje malo recenzije o šamponima i regeneratorima iz Lusha, nitko ih ne hvali, naprotiv, popravljaju štete po mjesec dana..

Back2black
10.02.2013., 14:33
Joj , prije nego što odeš u Lush pogledaj ovdje malo recenzije o šamponima i regeneratorima iz Lusha, nitko ih ne hvali, naprotiv, popravljaju štete po mjesec dana..

:O
Ozbiljno??
Nisam uopce citala nijednu temu o njima.. mozda bih trebala!
Iako meni se ovaj sapun cini super super!! Malo mi ipak duze ostane cista kosa, prvi put kad sam ga stavila nije mi se kuzilo jedno 3-4 dana da je masna, tek tada malo! Inace mi se zna vidjeti vec drugi dan malo.. U biti mene zanima jedna stvar, iako mi vele da je to zapravo relativno..
Uvijek sam imala dugu kosu i uvijek mi je nekako bilo normalno da ju perem jednom tjedno i da pritom nemam rezance.. ali mi se zadnjih godina pocela vise mastiti i trebala bih ju oprati 2 puta pa nekak uspijem izgurati da ipak bude 1 tjedno.. Zato sam i presla sa loreala za suhu, na loreal za masnu, a za vrhove koristim i dalje za suhu... tjeme mi se vise pocelo mastiti, kao i lice.. a pubertet je vec 10-ak godina iza mene! :D
Koliko je zapravo normalno da se kosa brzo masti, koliko ju vi cesto perete?!

Kratka Kavica
10.02.2013., 15:37
Ako si prorijedila farbanja , možda je to razlog zašto ti se tjeme jače masti (nije često u doticaju sa kemikalijama, što je dobro) kosa brže raste osobama čije je tjeme sklono mašćenju. Molim te pogledaj si recenzije za Lush šampone i preparate da si dodatno ne zezneš stvar jer nemaju baš pohvale.
Ja kosu perem 2 puta tjedno, isto imam dugu kosu.

Back2black
10.02.2013., 15:43
Ako si prorijedila farbanja , možda je to razlog zašto ti se tjeme jače masti (nije često u doticaju sa kemikalijama, što je dobro) kosa brže raste osobama čije je tjeme sklono mašćenju. Molim te pogledaj si recenzije za Lush šampone i preparate da si dodatno ne zezneš stvar jer nemaju baš pohvale.
Ja kosu perem 2 puta tjedno, isto imam dugu kosu.

Ja sam se nekako zadrzala na jednom tjedno jer se bojim da cu dogurati do pranja kose svaki 2 dan, a to ne bih bas htjela.. No 2 puta tjedno i nije problem!
Da, prestala sam se farbati s tim umjetnim bojama, presla sam iskljucivo na kanu i poboljsala mi se kvaliteta kose, ali mi se valjda i zbog hormona i dosta stresa kojem sam bila izlozena pocela cesce mastiti, no vjerojatno je i to razlog sto kazes da nije vise toliko u doticaju s kemikalijama!
Za Lush stvarno nisam znala, prolistat cu malo po temama, thx! Nekako sam uvijek isla za time da koristim sve sto prirodnije pa mi je i Lush proizvod nekako bio najprihvatljiviji!
A mozda recimo neki sampon iz biljne ljekarne?! Ako vec neki od ovih razvikanijih marki ne bi bio bas toliko prihvatljiv, kao loreal.. ne bih htjela puno eksperimentirati da ne bih napravila jos vecu glupost na glavi! :D

amali
10.02.2013., 16:04
Sasvim je normalno da se kosa, kao i koža i cijelo tijelo mijenja tijekom godina...tako da sigurno ti neće bit isto sad i prije 10 godina. ja sam do prije par godina prala kosu 2 puta tjedno, sad mi je to utopija. moram svaki dan.
Šamponi i razni preparati doprinose tome, a da nismo ni sami svjesni. Zasičeni su raznim kemikalijama i silikonima šta guši tjeme. A koža tjemena je osjetljivija od kože lica!
Govirim ti iz iskustva, nemoj koristit nikakve Loreale, H&S, Afrodite...bla bla kao ni one agresivne šampone protiv masne kose+ peruti jer će ti dodatno uništit tjeme. Nećeš ništa dobit.
Ja nema šta nisam probala, od prirodnih, apotekarskih, po preporuci doktora, ljekarnika...trala-la.. i ništa.
Sama sam iskopala Kerium gel od La Roche Posay. Toliko je lagan i odličan za kosu i tjeme, i za svakodnevnu uporabu. A vjeruj mi probala sam puuno šampona. Iako je ovaj skup (90kn) nema šanse da više ijedan drugi kupim.

Ja koristim samo njega, iako se može koristit u kombinaciji sa Kerium DS. Koji je terapija od 4 tjedna.

Ako je tvoj problem samo povremeni (stres, hormonalni disbalans...) onda ti i ne bi treba neki terapeutski šampon...al ako si upala u klub nas peračica kose svakog dana :D onda probaj investirat :mig:

http://www.laroche-posay.com.hr/proizvodi-tretmani/Kerium/Kerium-Masna-perut-p5841.aspx

amali
10.02.2013., 16:10
p.s. baš prošli misec, kako nisam imala novaca za Kerium, kupim Seba med... i opet sve zaserem :503: kosa mi se ponovo počela pojačano mastit...

Bitchy Dancer
10.02.2013., 19:25
Ja sam jedna od tih koje su s Lushem imale loša iskustva i stvarno ga ne bih preporučila, inače imam suhu kosu, ali ono što su mi njihovi šamponi napravili je bilo strašno, bilo me strah po vrućini hodati da mi se kosa ne zapali koliko je suha bila :zubo:

Back2black
10.02.2013., 23:33
Ja sam jedna od tih koje su s Lushem imale loša iskustva i stvarno ga ne bih preporučila, inače imam suhu kosu, ali ono što su mi njihovi šamponi napravili je bilo strašno, bilo me strah po vrućini hodati da mi se kosa ne zapali koliko je suha bila :zubo:

E vidis, meni je upravo Loreal za suhu i ostecenu kosu popravio stvar!! U OŠ mi je bila toliko suha, doslovno ko slama, vrhovi nikakvi, metla frizura.. pocetkom srednje sam pocela koristiti tu liniju preparata za kosu, znam da je bila prvo onako narancasta boja te bocice sampona, kasnije sam presla na isto loreal za suhu/ostecenu, ali je bila prozirno narancasta bocica i uzela sam odmah sve iz te linije - sampon, regenerator, masku za kosu i masku koja se ne ispire! Godinama sam to stavljala.. samo kaj ocito kako se sve mijenja, tako se i to promijenilo..
Na Lush sam se tek nedavno odlucila i to sapun za tjeme koje se stavi prije pranja
Moja preporuka za suhu kosu je svakako loreal.. i nekako bih radije da mi je suha, nego ovo kako je sad :503:

Mariana11
08.03.2013., 09:12
Iman jako masnu kosu tj masti mi se tako da ako je operen taj dan bit će mi super i lepršava ali već slijedeći dan je treban dignuti u punđu. Peren je svako 3 dana..prije 2 dana sam bila na pregledu vlasišta u ljekarni sa onim mikrokamerama rekli su mi da iman uljnu seboreju sa masnim prhutima. Rečeno mi je da mi uljne žljezde pretjerano rade i da za liječenje 3-4 mjeseca treban koristit šampon s+l iz marke plus active,jedna bočica je dovoljna za mjesec ipo dana i košta 74kn. Dan prije i poslije pranja treban koristit neke kapi koje se stavljaju na vlasište to su 2 bočice.Zovu se f+s i s+u dovoljne za mjesec dana i koštaju zajedno 293kn.Isto su iz marke PLUS ACTIVE. Također mi je rečeno da će mi kako buden starija kosa moguće prorijediti i do 70% ako to ne poduzmen. Pošto je cijena stvarno velika zanimalo bi me jel iko imao iskustva sa ovom markom i preparatima? Jeli djeluju? Kakvi su rezultati? Hvala!!

JackBlack
26.03.2013., 20:34
Nakon vise od 10 godina konstantne upotrebe belosalic losiona (kortikosteroid), od ocaja vise nisam znala sta cu i probala Oranozol sampon. Eto me vec mj dana s glavom bez i ijedne krastice,ljuskice,i ono najvaznije- bez belosalica!

Wannabegoodguy
21.05.2013., 12:20
Ljudi, dajte da vam pokušam pomoći molim vas.

Prije jedno godinu i po sam dobio Seborejični dermatitis. Kosa počinje sve više češat, bijela velika perut nastaje, crvenilo po rubovima kose, brade, crvenilo na obrvama. Doktorica mi je ustanovila stanje i dala nekakav losion da mažem s njim. Mazao sam, u početku pravilno kako mi je i "zapovjeđeno" no kako bi to se malo maklo tako sam i ja prestajao mazat, kad se vrati opet isto i tako u krug. To je trajalo par mjeseci. Nakon toga mi je doktorica dala neki jači losion. Mažem, bude ok, no poslije se vrati. Losioni nisu lijek!

Evo kako sam se "izliječio".
Seboreja dolazi od stresa, u dvadesetim godinama i nasljedna je. Nezna se točan uzrok ni lijek. Čitajući po internetu našao sam da ljudima pomaže "zdrav život" u borbi protiv seboreje, odlučih i ja pokušati!
Najprije sam krenuo sa šamponom nekim da mi malo ublaži simptome dok ja krećem sa zdravim životom (manje masnog, manje začinjene hrane, treniranje, mnogo vode, ne umjetne sokove...). I tako sam krenuo. Upisao sam neki sport gdje bi bio mokar kao da sam iz vode izašao (pretpostavljam da takav trening izbaci toksine iz tijela), poslije treninga vlasište bi mi bilo potpuno mokro, došao bih kući, otuširao bih se sa "najjeftinijim šamponom od kamilice" te bih se hranio zdravo. Mnogo vode, nikakvi čipsi i gluposti, sokići itd... te sam si rekao da ću se manje nervirati također.

Već jedno pola godine sam "zdrav". Rijetko me začeška glava, i to se ono malo počešem i to je to. Crvenilo ne postoji! Pokušajte i vi jer znam iz iskustva, seboreja je očaj...

Back2black
21.05.2013., 19:49
Mislim da mi dragi ima problem s time... ALI! Kod njega zdravi zivot ne dolazi u obzir. Ja se nastojim koliko-toliko zdravo hraniti, meso mi je tesko izbaciti, ali nastojim sto vise raznoliko, bez tih cipseva, umjetnih sokova, pretjeranih masnoca i sl.
I sto manje nerviranja naravno, iako mi je taj dio malo teze promijeniti sad kad sam tu gdje jesam. Primjetih da me manje svrbi vlasiste nego prije, kod mene nije rijec o tome.. ali da, prehrana i manje stresa ima stvarno jako veliku ulogu i dolazi do vidljivih promjena kad se sve to izmijenja i izbalansira.

Wannabegoodguy
22.05.2013., 08:44
Meso je zdrava prehrana, ja gotovo svaki drugi dan jedem meso. Osim tog ukoliko želiš bit sportaš moraš jesti meso.

zglobex
30.05.2013., 00:49
I ja se već godinu dana borim sa seborejom i suhom peruti. Naravno,krenula sam od dermatologice koja mi je preporučila kortikosteroide od kojih naravno nije bilo nikakve pomoći pa sam krenula dalje, obilazeći apoteke,čitajući forume i naravno potrošila toliko novaca na šampone,losione,ulja(skupocijena,nerafinirana),ete rična ulja i sve i svašta da zamalo nisam bankrotirala ali pomaka nije bilo nikakvog. Inače se zdravo hranim u smislu da zaista pazim da u sebe ne unosim razna "smeća" od te hrane i redovito trčim,pješaćim,vježbam...ali postoji tu jedna stavka a to je taj STRES:503:od kojeg nikako ne mogu pobjeći i kojeg nikako ne mogu suzbjeći-noćni rad,rad u smjenama,neispavanost,iscrpljenost:( Da li ima tko bilo kakvu ideju? Help:ne zna:

Acid_2
30.05.2013., 10:24
zglobex, koja si ulja skupocjena kupovala? Jer nerafinirana ulja nisu skupa, npr. makadamija je 30ak kun 50 ml, ricinus 50 ml 18 kn, suncokret 100 ml je jedva 20 kn.. Ovisi što si upotrijebljavala, npr. kokos je malo skuplji, 40 kn 100 grama, no i to je dalje prihvatljiva cijena.

Možeš probati sa prirodnom kozmetikom (imaš aromaterapeute na forumu ili na FB mnoge brendove), smučkanom za tvoje osobne potrebe ili pak alternativom - kristaloterapijom, meditacijom, reikiem, etc.

Ja sam, za razliku od, Wannabegoodguya, vege i ne jedem meso i neke životinjske produkte, koristim najviše prirodno/organsko i prakticiram alterativu koju sam ranije spomenula pa mi je seboreja sasvim blaga i nemam problema s njom jer ju držim pod kontrolom sa prehranom i kozmetikom. Naravno da ne paše svima jednaka prehrana (kako onda ovaj objašnjava vegane atlete sa vrhunskim rezultatima?), pa svatko treba po svojim potrebama prilagoditi hranu, no istina je da crveno meso može pogoršati stanje. Ne zato jer je samo po sebi kaotično nego je nakrcano homronima, ljekovima i pesticidima moderne industrije. (Kao i bilje kad smo već toga, no u manjim količinama.)

Od ovih salonskim proizvoda sam probala Paul Mitchell šampone koji mi nisu iziritirali vlasište, praktički super čiste i ne pogoršavaju seboreju - Awapuhi šampon (blagi) i nešto jači Tea Tree Special i Tra Tree Laveder Mint šampone koji jače čiste, no i dalje ne iritiraju puno, posebno od lavande dok je ovaj prvi možda prejak i previše hladi.

djevojka-broj-8
30.05.2013., 16:17
i ja se patim sa seborejom (dosla je gratis uz atopijski :rolleyes: )
prije sam imala kerium ds za amsnu perut, i bio mi je super.
onda se s vremenom perut povukla pa vratila u jos goem obliku. kad sam koristila kortice se stanje smirilo, sa oronazolom sam se rjesila masne peruti i onda je dosla suha :kava:
sad koristim
http://itgcom.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads3/2013/03/Klorane-Anti-Dandruff-Shampoo-with-Nasturtium-Extract-Dry-Dandruff-6.7-fl-oz-1.jpg

kosa mi je suha sad (nemam pojma jel od sastojaka posto se u njih ne kuzim ili jer ju susim svaka 2-3dana) ali peruti ima sad samo u tragovima :)
za ulja nisam imala zivaca jer mi je pranje kose trajalo po pola sata :rolleyes:

JackBlack
30.05.2013., 17:50
Oranosol sampon, mirna vec par mjeseci. i mom tati rjesilo seboricni dermatitis. Prrem s njim sada samo jednom na 15 dana,odrzavam. Spasio me.

zglobex
02.06.2013., 19:03
zglobex, koja si ulja skupocjena kupovala? Jer nerafinirana ulja nisu skupa, npr. makadamija je 30ak kun 50 ml, ricinus 50 ml 18 kn, suncokret 100 ml je jedva 20 kn.. Ovisi što si upotrijebljavala, npr. kokos je malo skuplji, 40 kn 100 grama, no i to je dalje prihvatljiva cijena.

Možeš probati sa prirodnom kozmetikom (imaš aromaterapeute na forumu ili na FB mnoge brendove), smučkanom za tvoje osobne potrebe ili pak alternativom - kristaloterapijom, meditacijom, reikiem, etc.

Ja sam, za razliku od, Wannabegoodguya, vege i ne jedem meso i neke životinjske produkte, koristim najviše prirodno/organsko i prakticiram alterativu koju sam ranije spomenula pa mi je seboreja sasvim blaga i nemam problema s njom jer ju držim pod kontrolom sa prehranom i kozmetikom. Naravno da ne paše svima jednaka prehrana (kako onda ovaj objašnjava vegane atlete sa vrhunskim rezultatima?), pa svatko treba po svojim potrebama prilagoditi hranu, no istina je da crveno meso može pogoršati stanje. Ne zato jer je samo po sebi kaotično nego je nakrcano homronima, ljekovima i pesticidima moderne industrije. (Kao i bilje kad smo već toga, no u manjim količinama.)

Od ovih salonskim proizvoda sam probala Paul Mitchell šampone koji mi nisu iziritirali vlasište, praktički super čiste i ne pogoršavaju seboreju - Awapuhi šampon (blagi) i nešto jači Tea Tree Special i Tra Tree Laveder Mint šampone koji jače čiste, no i dalje ne iritiraju puno, posebno od lavande dok je ovaj prvi možda prejak i previše hladi.
Hvala na postiću:) Uglavnom,kupovala sam ulja u melviti,tek sam kasnije doznala da se mogu vrlo kvalitetna ulja nabaviti i po puno manjim cjenama.:mad: Inače,nisam vegan ni vegetarijanac ali ne jedem meso.:ne zna: Jedno duže vrijeme polazila sam na tečajeve joge ali morala sam prestati jer više nije bilo financijski izvedivo i morala sam putovati do Zagreba.:( Da li bih te mogla zamoliti da mi napišeš gdje kupuješ te šampončiće?:cerek:Ja trenutno koristim one proizvode što su se nekad nazivali rouge,danas nemaju neko konkretno ime,"čopili" su me u apoteci na pregled vlasišta,mene teško bilo nagovorit i evo sad će 3.mj.da to koristim-dva lotiona i šampon,tj,pjena za čišćenje vlasišta. Rezultati-ne znam. Malo kao da je bolje ali perutanje i svrbež su i dalje prisutni.:(

Acid_2
02.06.2013., 23:03
Na HQHairu ili u ZG frizerski salon Galant, no oni ti nisu specijalno za seboreju, već su profi frizerski proizvodi, samo za salone, kvalitetni su i super mi je kosa dok ih koristim, a ne iritiraju vlastište (pogoršavaju seboreju). Malo su skuplji, pa ne znam želiš li eksperimentirati s njima, no kvalitetni jesu. :)

Inače, ako ne jedeš meso uopće (ni ribu ili "plodove mora") onda jesi vegetarijanka, sry. :D

zglobex
02.06.2013., 23:30
Na HQHairu ili u ZG frizerski salon Galant, no oni ti nisu specijalno za seboreju, već su profi frizerski proizvodi, samo za salone, kvalitetni su i super mi je kosa dok ih koristim, a ne iritiraju vlastište (pogoršavaju seboreju). Malo su skuplji, pa ne znam želiš li eksperimentirati s njima, no kvalitetni jesu. :)

Inače, ako ne jedeš meso uopće (ni ribu ili "plodove mora") onda jesi vegetarijanka, sry. :D
Ok,tnx,razmislit ću malo o toj dodatnoj investiciji. A kaj se mesa tiče onda ipak nisam vegetarijanka jer si tu i tamo gricnem malo tune koja ima puuuuuno žive u sebi:lol: a to je sigurno jako dobro za seboreju.:rolleyes: Morat ću se odreči i tune pa ako i onda seboreja ne prestane postat ću vegetarijanka,barem nešto.:) Oprosti na gnjavaži:angeleye:,na kojoj je adresi salon Galant? Nisam iz ZG-a pa se malo teže snalazim.

mell256
03.06.2013., 01:37
Seboreja dolazi od stresa, u dvadesetim godinama i nasljedna je.
Ne bih se složila :ne zna: nakon toliko proučavanja i čitanja i pričanja s ljudima, stres nije glavni uzrok, može bit, ali ne mora. A to da je nasljedno? U mojoj obitelji nitko nikad nije imao seboreični dermatitis a ja ga imam. Doduše meni se nije zaustavio samo na vlasištu.
No, složila bih se da kontroliranje prehrane, izbacivanje junk fooda, masne hrane i redovito čišćenje jetre, te upotreba proizvoda koji nemaju štetne sastojke, mogu pripomoći kontroliranju seboreje. :mig:

Acid_2
03.06.2013., 10:14
Ok,tnx,razmislit ću malo o toj dodatnoj investiciji. A kaj se mesa tiče onda ipak nisam vegetarijanka jer si tu i tamo gricnem malo tune koja ima puuuuuno žive u sebi:lol: a to je sigurno jako dobro za seboreju.:rolleyes: Morat ću se odreči i tune pa ako i onda seboreja ne prestane postat ću vegetarijanka,barem nešto.:) Oprosti na gnjavaži:angeleye:,na kojoj je adresi salon Galant? Nisam iz ZG-a pa se malo teže snalazim.

Ma nema gnjavaže, sve 5. :) Galant je u Zvonimirovoj ulici, blizu križanja Zvonimirove i Šubićeve, tramvajska stanica je Šubićeva (7,5,9,1 i 17 tramvaji).

Mislim da ti riba u prehrani kod seboreje nije toliki problem, jedini je problem tuna kao takva jer ima visoke udjele žive u sebi (što je riba veća = više žive akumulira). Probaj sa sitnijom ribom, a znam da se piletina ne brani kod promjene prehrane, crveno meso svakako i išta masno/prezačinjeno.

Također je za šamponiranje jako hvaljena Babylove kupka od glave do pete, 500 ml 13 kn u dm-u, plava bočica na pumpicu, ne znam jeli ju itko spominjao na ovom topicu.

Elora
05.06.2013., 14:55
Kad je riječ o seboreji vlasišta, meni već godinama jedino pomaže vichy zeleni šampon za masnu perut. Ja nemam problema po licu, najgore mi je kad krene jedno centimetar uz rub vlasišta,ali otkad imam ovaj šampon nisam imala takvih epizoda. Napravim tretman tim šamponom neka 3 tjedna i onda perem kosu s balema med šamponom i obično nema problema mjesecima. Čim osjetim svrbež vlasišta ili se pojavi koja ljuskica,opet ubacim vichy u rutinu i super. Isprobala sam stvarno hrpu preparata,od jeftinijih do hrpe ljekarničkih i ovo mi je stvarno super kombinacija. Ja sam primjetila da mi dosta stres utječe na pogoršanje.

zglobex
05.06.2013., 22:15
Ma nema gnjavaže, sve 5. :) Galant je u Zvonimirovoj ulici, blizu križanja Zvonimirove i Šubićeve, tramvajska stanica je Šubićeva (7,5,9,1 i 17 tramvaji).

Mislim da ti riba u prehrani kod seboreje nije toliki problem, jedini je problem tuna kao takva jer ima visoke udjele žive u sebi (što je riba veća = više žive akumulira). Probaj sa sitnijom ribom, a znam da se piletina ne brani kod promjene prehrane, crveno meso svakako i išta masno/prezačinjeno.

Također je za šamponiranje jako hvaljena Babylove kupka od glave do pete, 500 ml 13 kn u dm-u, plava bočica na pumpicu, ne znam jeli ju itko spominjao na ovom topicu.

Problemčić je u tome što mi je tunica tako fiiiinaaaa,ali nema više,tuna sa živom bye,bye.:durica Inače,ja sam probala babylove šampon jer on jedini od tih dječjih šampona koji se nalaze u dm-u nema parabena,mineralnih ulja,sodium laureth ni laury sulfata,nema boje ni mirisa ali nije mi ni on pomogao i ne samo to nego sam imala osjećaj da uopće vlasište ne očisti onako kako bi trebalo...eto to su moja iskustva sa babylove šamponom,no možda je kupka bolja...:ne zna: