PDA

View Full Version : Nizozemska

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11

JaBitTe
17.11.2004., 21:22
bilo je pet godina boravka u B, i vrlo malo poznavanje NL-FR jezika

Vecina opozicionih stranaka trazi poostrenje uslova za drzavljanstvo

:mad: There seems to have been a slight problem with the Forum.hr database.
Please try again by pressing the refresh button in your browser.

:mad: :mad: :mad: :mad:,

Maxima
17.11.2004., 21:33
Pa necemo sad cjepidlacit glede drzavljanstva? I to za buducu kraljicu.......:nono:

Lilly
18.11.2004., 07:46
terra ferma kaže:
Lilly hvala na linku... Koristan je.

:top:

Kako si ti dosla tamo?

Duga prica ali nista slicno ovome kako ti hoces. :D

Nego, nisi javila koji si pravac zavrsila.

Nizozemski fakat pocni uciti odmah. Ako i ne uspijes doci, nije visak. ;)

Lilly
18.11.2004., 07:56
Hm, sjetih se necega pa cu malo uzurpirati topic, terra ferma, nesh se ljutit?

Za starosjedioce u A'damu opcina trosi 2.000 eura na bilo koji kurs jezika bez ikakvih obaveza. Ljudi koji su dosli prije '98 mislim, mogu se upisati kod Tempo Team-a u Paulus Potterstraat (kod Museumpleina), projekt se zove Rugzak. Onda se radi nekakav testic gdje ti odrede gdje si otprilike sa znanjem nizozemskog i koji nivo oni misle da mozes postici nakon kursa. Onda SAM biras skolu i kurs, dakle mozes izabrati i individualni rad ili u skroz malim grupama. Kad si gotov, opet se radi test ali ako niiiiiiista ne naucis, svejedno je. Nema kazni, nema placanja ako ne polozis. 2.000 eura ne dobijes pa sam placas, nego Tempo Team dobije pa placa. E, da! Ljudima sa djecom placa se oko 4 eura po satu cuvanje djece, ako je potrebno.

Pisem za slucaj da ima starosjedilaca koji samo citaju. ;)

Sony-x
18.11.2004., 07:58
Nizozemska vise ne zeli placati silne tecajeve jezika strancima, tako da se od iduce godine sprema velika restrikcija. Navodno ce svi sami morati snositi troskove (nekoliklo tisuca eura) a ako poloze ispit onda im Gemeente vraca jednu trecinu. U svakom slucaju, oni koji su sad na tecaju profitiraju zadnje momente nizozemske velikodusnosti.

Lilly
18.11.2004., 08:24
Wait a minute, pa zar u tom izboru nisu bili i muskarci i zene? Afera oko Ane Frank i drzavljanstva me navodi na misao da bi mogli zahtijevati da se Maximi udijeli specijalno nizozemsko drzavljanstvo (ili ga vec ima? Garant ima!) tako da moze ucestvovati.

Nego, kad kazete da su izabrali Pima, pa ne mogu vjerovati!

Koga bi vi birali?

Ja sam se dakle zivcirala kad sam gledala koji sve ljudi nisu prosli u izbor za njih 10. Aletta Jacobs na primjer. Ili Spinoza.

Onda kad sam presla preko toga najblize favoritu mi je bio Erasmus a poslije njega Antoni van Leeuwenhoek, slikari, a svidio mi se i Willem Drees. Zapravo, on mi se jako svidio ali mozda malo kasno. Sad bih ga vjerovatno stavila ispred slikara i Antonija.

Cruijf je totalni visak u tom nizu.

Lilly
18.11.2004., 08:28
Nego, da iskopiram i ovde par rijeci koje mzoda nekom budu korisne:

Za starosjedioce u A'damu opcina trosi 2.000 eura na bilo koji kurs jezika bez ikakvih obaveza. Ljudi koji su dosli prije '98 mislim, mogu se upisati kod Tempo Team-a u Paulus Potterstraat (kod Museumpleina), projekt se zove Rugzak. Onda se radi nekakav testic gdje ti odrede gdje si otprilike sa znanjem nizozemskog i koji nivo oni misle da mozes postici nakon kursa. Onda SAM biras skolu i kurs, dakle mozes izabrati i individualni rad ili u skroz malim grupama. Kad si gotov, opet se radi test ali ako niiiiiiista ne naucis, svejedno je. Nema kazni, nema placanja ako ne polozis. 2.000 eura ne dobijes pa sam placas, nego Tempo Team dobije pa placa. E, da! Ljudima sa djecom placa se oko 4 eura po satu cuvanje djece, ako je potrebno.

Pisem za slucaj da ima starosjedilaca koji samo citaju. ;) A mozete i vi provjeriti u svojim gradovima. Ili ne samo provjeriti nego pogurati. ;)

Lilly
18.11.2004., 08:30
Moze biti. Razlog vise da se ugrabi ova prilika.

Sony-x
18.11.2004., 09:43
Ja kuzim tu njihovu logiku. Uostalom, zasto bi davali besplatne tecajeve jezika? Pa to kosta gomilu novaca. Tko ti u Hrvatskoj daje tecaj jezika? Boli ih briga, na tebi je da naucis. Istina, profesori po skolama se bune jer ce puno njih ostati bez radnih mjesta. Bit ce jos tu svega...

iggix
18.11.2004., 10:16
Ej, drushtvo, kako ste mi?:)

Nisam cesto na Netu, pa nemam vremena citati duge topice, dodjem i pitam shto me interesira i to je to. I sad mi teku impulsi, jos nismo sredili ADSL....

Citam shto ste pisali u zadnje vrijeme.
Ja se skoro zavadih sa dragim: on je ovdje doshao prije 15 godina i nije proshao sva ona deshavanja, pa ni uvod u rat.
Otprilike je ista atmosfera bila, ljudi u strahu, a extremi prave sranja i josh vishe izazivaju nepovjerenje i strah na javnim mjestima. Sjedim u vlaku i gledam ljude. Ja sam plava i velika ko i oni. Al kad se javim na tel. i pocnem brljati na svom jeziku - svi se trgnu i pomno prate svaki moj potez. Cim netko malo tamnoputiji ( i "ne daj boze" arapsko-brbljajuci) ustaje - svi se ukoce i oci im se zacakle isto kao da im netko sacmaricu u celo uperi.

A sve zato jer nisu u stanju sagledati stvari realno. Mediji pumpaju, Ameri su nam preuzeli glavne kanale koje prati neki prosjecan Nizozemac, Turci i Marokanci vec odavno presijecaju kablove u svojim zgradama i tanjirushe im krase balkone, ostali furaju svoj fazon i tako to vec godinama.....Multikulturalno moj k......
Da nisu ubili Pima propao bi skupa s strankom i sad bi bio sprdnja, ali mozda je ovako i bolje. Barem znam shto mi prvi susjed misli. ;)

Sloboda govora. Ja sam ZA. Jer mi je draze znat shto drugi misli o meni, pa se znam postaviti, nego da mi glumi, pa ja u kucu zmiju primam mislivshi da je jagnje.

No, velika je razlika izmedju vrijedjanja koje se SUBSIDIRA i vrijedjanja koje se TOLERIRA zakonom.
Ovdje je subsidiranje vjerskih ustanova zabranjeno. Kako to da su neki sa subsidijama dobijenim na osnovu Manjinske grupacije gradili dzamije i dovodili ljude koji su pricali protiv Nl? Kako to da je covjek koji je vrijedjao Islam poput neshkolovanog skinsa dobijao subsidije zbog "razvoja Nl. kulture"?

I sad se greshke pocinju otplacivati.....Zalosno je da obicni, radni ljudi uglavnom zagrizu i postanu zrtve predrasuda.....Daje im to osjecaj da su i oni bitni.

Eto, tako ja razmishljam o tome.

Najveci Nizozemac bi po meni trebao biti covjek koji posjeduje drzavljanstvo i ima najvishe kilograma i centi visine u drzavi Nl.

Al, takvih nije bilo, pa nisam niti glasala.

:D

Maxima ne zavrjedjuje bit velika licnost niti u Argentini, a kamoli ovdje. Umjesto shto mashe s rucicom ovdje i glumi dobrotvora manjinama bilo bi joj pametnije da koji Euro ulozi da se pronadju kosti svojih nestalih zemljaka. I da se poradi na slobodi govora u njenoj drzavi.

Ljudi, pozdrav svima.

Lilly, jel to vrijedi samo za A'dam?

iggix
18.11.2004., 11:03
A ja se sjecam vremena kad su dovlacili ljude da predaju strancima Nizozemski, a ni sami ga nisu znali kako treba....Ono: kucne domacice ubiju tri sata tjedno. :D

Masa njih radi i dan danas.

Inace, ima dosta ljudi koji su glumili godinama kako im jezik ne ide, samo da bi dobijali socijalu i ne morali raditi, a sa strane na crno. To je dobra opcija, ali malo preskupa za drzavu....Rjeshavaju to zadnjih godina. Shteta shto ispashtaju ljudi kojima zbilja jezik ne ide od ruke.

Terra ferma, najjednostavniji nacin u ovom trenutku je doci skupa zivjeti ili vjencati se s deckom. :) I za to vrijeme uciti jezik.

Kada dobijesh papire nece biti problem pronaci posao. :)

Lilly
18.11.2004., 12:52
Koliko znam da, ali ne budi ti lijeno raspitati se. :D

Maxima
18.11.2004., 16:35
Lilly kaže:
Wait a minute, pa zar u tom izboru nisu bili i muskarci i zene? Afera oko Ane Frank i drzavljanstva me navodi na misao da bi mogli zahtijevati da se Maximi udijeli specijalno nizozemsko drzavljanstvo (ili ga vec ima? Garant ima!) tako da moze ucestvovati.

Nego, kad kazete da su izabrali Pima, pa ne mogu vjerovati!

Koga bi vi birali?

Ja sam se dakle zivcirala kad sam gledala koji sve ljudi nisu prosli u izbor za njih 10. Aletta Jacobs na primjer. Ili Spinoza.

Onda kad sam presla preko toga najblize favoritu mi je bio Erasmus a poslije njega Antoni van Leeuwenhoek, slikari, a svidio mi se i Willem Drees. Zapravo, on mi se jako svidio ali mozda malo kasno. Sad bih ga vjerovatno stavila ispred slikara i Antonija.

Cruijf je totalni visak u tom nizu.

A zar ti opce sumnjas da ona nema drzavljanstvo, ona spada u kategoriju vrlo vaznih osoba za drzavu pa ga je dobila pod mus
cini mi se da to pise i na stranicama ind-a

Iskreno...promaklo mi je to glasanje...sve sam cula sa strane....

Lilly
18.11.2004., 17:20
Maxima kaže:
A zar ti opce sumnjas da ona nema drzavljanstvo, ona spada u kategoriju vrlo vaznih osoba za drzavu pa ga je dobila pod mus
cini mi se da to pise i na stranicama ind-a

Iskreno...promaklo mi je to glasanje...sve sam cula sa strane....

Zapravo, uopce o tome nisam ni razmisljala. Kontam, kad Alex i ona idu u diplomatske posjete, ona sigurno ne nosi argentinski pasos. :D

Svejedno mi je...

Maxima
18.11.2004., 17:39

quietwoman
18.11.2004., 18:52
JaBitTe kaže:
als je verstaat deze taal en als je NL of andere €U pass hebt..............dan zeker 100%

zato zna moj dragi....i navodno se ne trebam udati za njega...

JaBitTe
18.11.2004., 19:27
vi'š da te voli ........:D nece da se zeni.......:p

JaBitTe
18.11.2004., 19:38
Lilly kaže:
Kontam, kad Alex i ona idu u diplomatske posjete, ona sigurno ne nosi argentinski pasos. :D.

pa je, sa NL passom, netrebaju vize ;)

Maxima
18.11.2004., 20:01
Jooj vidis ti.....nisam ni ja udana :misli: a kako smo vec dosta dugo zajedno i kako je prokuzio s kim ima posla :rospija:
ko zna....:cry: hoce li me ikad odvest prid oltar????

Maxima
19.11.2004., 08:52
nego jeste li vi gledali vijesti? ja ne mogu vjerovati usima, nek mi neko kaze o cemu je Balkenende razgovarao sa Bernardom?

:eek:

i ono sa Maximom, ekonomijom i kravama????:confused:

quietwoman
19.11.2004., 08:55
JaBitTe kaže:
vi'š da te voli ........:D nece da se zeni.......:p

Sve krivo shvacas, a u cilju podj.....nja.. Bas ti i ne ide...

POzdrav
:B

Maxima
19.11.2004., 09:29
Znate li da se iz Niskozemske ne moze poslat telegram?!?

Denys
19.11.2004., 20:55
http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/international/150654/index.do

JaBitTe
23.11.2004., 21:09
Nederlandse radiojournaliste met boerka opgepakt in Antwerpen
In Antwerpen heeft de politie dinsdag twee vrouwen opgepakt, omdat één van hen een boerka droeg. Op het politiekantoor werd duidelijk dat het ging om twee Nederlandse radioreporters die wilden nagaan hoe de man in de straat zou reageren op een boerka in het straatbeeld.

Rond 15 uur merkte een agent de twee vrouwen op. Omdat ze tegen hem geen Nederlands spraken, werden ze overgebracht naar de politietoren op de Oudaan.

Bij de cel diversiteit van de politie, die hen duidelijk moest maken dat gemaskerd rondlopen -en dus ook het dragen van een boerka, in Antwerpen verboden is, werd duidelijk dat de twee vrouwen reporters van een Nederlandse moslimradio waren. Ze werden na verhoor vrijgelaten.

Sanja1
23.11.2004., 22:00
A da to nisu one dvije zenske (fotografkinja i reporterka) Annemie Struyf i Lieve Blanqaert? Bas sam nedavno procitala njihovu knjigu "Insh Allah mevrouw"!
One su se pokrile burkama i otisle u Afghanistaan vidjeti kako zene tamo zive. Ono knjiga je mrak nemres vjerovati da tak nesto postoji na svijetu.

Mislila sam si, bas bi im moglo tak nesto pasti na pamet pa da napisu i drugu knjigu , recimo, kak je tesko zivjeti pod burkom u Antwerpenu :D

JaBitTe
24.11.2004., 16:51
De Nederlandse autochtone moslimdocent Abdul Jabbar Van de Ven zei dinsdag op de Nederlandse televisie dat hij kamerlid Geert Wilders dood wil hebben. Presentator Andries Knevel van de Evangelische Omroep (EO) vroeg aan Van de Ven of hij Wilders binnen nu en twee jaar dood wenst. Van de Ven antwoordde bevestigend.

Kamerlid Geert Wilders (foto) scheidde zich in september af van de VVD, de Nederlandse liberalen. Sindsdien werkt hij aan een eigen partij en koos daarvoor de naam Groep Wilders. Recente peilingen laten zien dat hij een van de populairste Nederlandse politici is geworden omdat hij geen blad voor de mond neemt. Naar aanleiding van zijn kritiek op de islam kreeg hij bedreigingen. Sindsdien wordt hij permanent bewaakt.

De 25-jarige moslimdocent roept niet op tot moord. Hij wil liever dat Geert Wilders sterft aan een ziekte. Andries Knevel is niet blij met de uitlatingen van Van de Ven. Naar eigen zeggen voelde de moslimdocent iets van blijdschap toen hij vernam dat regisseur en columnist Theo Van Gogh vermoord was. Van de Ven preekt in veel Nederlandse moskeeën. Veel kijkers van de EO waren niet blij dat de omroep de man een podium heeft gegeven voor zijn radicale uitspraken.

De Nederlandse minister van Vreemdelingenzaken Rita Verdonk toonde zich op de Nederlandse radio geschokt. "Hoe kan het zo zijn dat we in Nederland zover zijn gezonken. Ik maak me hier heel veel zorgen over." Abdul-Jabbar Van de Ven heeft intussen laten weten dat hij tijdelijk onderduikt.

ode sve u 'onduras :rolleyes:

JaBitTe
24.11.2004., 16:55
17.000 gezinnen zijn te arm voor stroom
De energieleveranciers hebben de voorbije maanden in Vlaanderen al zo´n 17.000 gezinnen aan de deur gezet. In de meeste gevallen gaat het om mensen met betalingsproblemen. De betrokkenen worden doorgestuurd naar de intercommunales, die de sociale verplichting hebben gas en/of elektriciteit te leveren. Ondertussen zijn er onvoldoende budgetmeters om de mensen met financiële problemen te helpen. (belga, dwm)

17 tisuca obitelji nemogu platiti elektro-troskove, za grijanje da ne govorim.................. nije niti zapad obecana zemlja.

BTW, a politicari se busaju u prsa kako pomazu trece zemlje.......... :rolleyes: pomozi prvo u svom susjedstvu :confused:

Nocturno
28.11.2004., 21:43
Nisam skuzila jedan od prijasnjih postova o tecaju jezika... Jel' to onaj famozni "Cursus" ili nekaj drugo. Jerbo meni je sve placeno, ukljucivsi tecaj, putmi troskovi, smjestaj djeteta u vrijeme tecaja i jos sam izkumila vecernji jerbo sam se spremala dobiti posao.
I JESAM, I JESAM, I JESAM, I JESAM, I JESAM, I JESAM, I JESAM,
nakon svih peripetija sa papirima i glupih INDova dobih ja poso!
:jumping:

Nocturno
28.11.2004., 21:50
Ma daj ne zezajte jadnu terru.... :B

Daklem, ne znam jezik a dobih posao. Malo ga nesto nabacujem jer sam krenula na taj famozni tecaj, muz je "cloggy" pa mi brze ide. Ako je firma internacionalna jezik nije nuzan. Ima puno biroa za zaposljavanje koji se bave iskljucivo strancima. Ali zato moras imati dozvolu.
Ak te zanima ispisati cu linkove tih biroa...

Good luck!:W

Maxima
29.11.2004., 07:19
Cestitke
:tulum:

nebo
29.11.2004., 08:37
i ja se pridruzujem cestitkama...

:klap: :rock:

daj nam reci sta ces raditi, gdje ces raditi, koliko ces raditi??? sve nas zanima (mene tocnije..:))

Scorpio babe
29.11.2004., 11:34
Ima li koga iz ARNHEM-a?

iggix
29.11.2004., 12:20
Nocturno, cestitam!!:)

Svi ovdje znamo kako je to teshko u danashnje vrijeme. Jako mi je drago! :lux:

Skorpijice, ne vjerujem da se netko ovdje iz Arnhem - a javljao.

Za JaBitTe: a jesi cuo za onog shto ministrici Verdonk nije htio pruziti ruku jer je zena? Ne znam samo kako je skuzio da je zena. :confused: :D
Ovdje su taj akt prokometirali ovako: takvi ne bi pruzili ruku zeni ni da ih jedino ona moze spasiti od davljenja u vodi. Vjerojatno zato pushtaju brade. Da ih zene imaju za shto hvatati kad ih vade iz vode. :D

nebo
29.11.2004., 13:47
scorpio ja sam iz okolice arhema...gdje si ti?

Sanja1
29.11.2004., 17:55
Nocturno kaže:

I JESAM, I JESAM, I JESAM, I JESAM, I JESAM, I JESAM, I JESAM,
nakon svih peripetija sa papirima i glupih INDova dobih ja poso!
:jumping:

Cestitam Nocturno! Ni do sada se nisi puno javljala a izgleda da ces od sada jos i manje :D :cool:

No, nek si ti samo nasla posao i drago mi je da te veseli! I ja cekam detalje.....;)

Nocturno
30.11.2004., 22:18
Sorry svima za rijetko javljanje, no sklonija sam se javiti kad stvarno imam nekaj za pitati ili napisati. To samo znaci da se intenzitet mojih umotvorina na ovom sajtu nece smanjiti...:blabla:

Bila ja na par intervjua, ajd necemo sad o imenima (ko sto kazu odumrli Rimljani: Nomina sunt odiosa...) al ima brate tu brljavljenja i to nema veze s velicinom (ili manjinom) firme. Jedan se takav proces vukao od 9. mjeseca pa sve do pred neki dan kad su odlucili da ipak mogu pricekati sa zaposljavanjem do veljace sljedece godine... Ziva pisurija! :lol: Samo tolko: americka firma!

No, nakon tri kruga i jedne prezentacije (moje!) ljudi me uvatili u Philips Medical System, i to njihov izobrazevalni centar (zovu ga ponosno Profesor Holst - neki jako famozni philipsovac/fizicar) pa cu lijepo predavati Medical IT. Lagano 40-tak sati tjedno, ako ne i vise jerbo su "svi jako kolegijalni i medjusobno si pomazu" tak da mi se moze desiti da nekoga mijenjam i kad ne bih trebala. Oko 25% se putuje, placu jos nijesam vidjela al nemre bit losa (obzirom na preliminarne pregovore s HR-om) sekundarne beneficije sasvim solidne (ono..pemzija, osiguranje, godisnji i ATV dani, vrtici, sufinanciranje studija djeteta..) Opce se ne zalim.

Sad samo da si dopelam staru da malo pricuva malo cudoviste da se financijski oporavimo od ovih IND divljanja...:rospija:

A bas sam pikirala Philips jerbo mi se ne da u manju firmu (dolazim iz Ericssona) i eto upalilo.:top:

Nocturno
30.11.2004., 22:19
Ah! Jesam li napomenula da je prezentacija bila o Hrvatskoj?!?!
:cheer: :zivili: :cheer: :zivili:

JaBitTe
30.11.2004., 22:52
Nocturno kaže:
A bas sam pikirala Philips jerbo mi se ne da u manju firmu (dolazim iz Ericssona) i eto upalilo.:top:

cestitke :top:
( BTW, javi se kad pocnes pakovat' kofere pravac Poljska oli Madjarska )

Maxima
01.12.2004., 20:03
Ne plasimo je Nocturno, nego znas....iskustvo....problem je naime u tome da se ponekad trazi nizozemsko iskustvo....i eto nije dovoljno hr iskustvo (naravno sve to ovisi i o stanju na burzi...potraznji....) ....pa sec onda trazi jezik i tako dalje i tako blize.....

JaBitTe
01.12.2004., 21:07
Waarscuwing aan alle werknemers

In ons bedrijf konden reeds enkele terroristen geindentificeerd en opgepakt worden.
Het gaat hier om de volgende onschuldige meelopers:Ben Daar, Ben Laat, Ben Moe,
Ben GaanKoffiedrinken, Ben Roken, en Ben Eten.
De werknemers Ben Plasen en Ben inMagazijn konden eveneens ontmanteld worden.
Zij worden als nuttelos beschouwd en zullen in hechtenis worden genomen.
Ook de zeer gevaarlijke terroriste Ben Zwanger kon in de boelen worden geslagen.

Allen de topterrorist Ben Werken kon pas na intensief zoeken in ons bedrijf niet
gevonden worden. OPGELET: Ben Werken verspreidt zeer bedreigende geloofs-brieven.
Hij probeert de terrorist-groep Al Fout te ondermijden en hen tot ommeker te brengen tot zijn
fundamentalistische geloof. Ga hem uit de weg en vermijd iedere kontakt!i!

Na de besprekingen me de bedrijfsleden is er geen reden tot paniek. Het is zeer onwaarschijnlijk,
dat uitgerekend Ben Werken zich in onze afdeling ophoudt. Er is op onze afdeling absoluut niemand,
die ook maar in het minst aan deze beschrijving voldoet.
Jammer genoeg, kon een van de bekende topterroristen Ben inBespreking tot op heden nog niet
gepakt worden. Men vermoedt, dat hij zich ook als Ben Belangrijk of Ben Chef voordoet.
Ben bijKlanten is ook nog niet te achterhalen. Niemand heeft hem, tot nu toe, nog gezien.
DusWEES VOORZICHTIG
Op onze afdeling wordt ook intensief naar Ben nietBereikbaar gezocht. Er werden al
merdere verdachten genoemd, maar tot nu toe werd niemand gepakt.

Uw veiligheidsambtenaar
Ben Waakzaam

Sanja1
01.12.2004., 21:25
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nocturno
01.12.2004., 21:36
:rofl: :rofl: :rofl: :jumping:
Riknula sam! odma saljem muzu na posel!

Nocturno
02.12.2004., 22:01
Imas prav. Mene je spasilo to kaj sam radila u Svedskoj. To im se jako dopalo.

Sanja1
03.12.2004., 08:05
Mene jespasilo sam radila u Europskoj zajednici u Zagrebu.
Kad sam dosla ovdje, radi nepoznavanja nizozemskog jezika sam mogla raditi jedino u americkim poduzecima sto mi je dosta suzavalo izbor!:rolleyes:

Nocturno
03.12.2004., 21:02
Sanja1 kaže:
Mene jespasilo sam radila u Europskoj zajednici u Zagrebu.
Kad sam dosla ovdje, radi nepoznavanja nizozemskog jezika sam mogla raditi jedino u americkim poduzecima sto mi je dosta suzavalo izbor!:rolleyes:

A ja bezim od Amera ne zbog toga sto su stalna meta. Komunikacijski kanali u njihovim firmama su katastrofalno zacepljeni. O hijerarhiji da i ne govorim. Ma kaj da meljem, u Svedskoj sam radila u svedskoj firmi. A svi znamo da su Svedi zaludjeni Amerima i da ih ionak zovu Evropskim Sjedinjenim Drzavama. E kad oni beze od Amera ko vrag od tamjana (a u to sam se uvjerila)....

Nego da se vratim natrag. Ima tu raznih "Undutchables" i slicnih firmi, pa ak je profil trazen (a to obicno biva IT ili prodaja) ondak niti jezik nije problem. Meni je veci problem bila lokacija. Morala sam propustiti ne jedan poslic (joj) jerbo nisam u podrucju Randstata...:(

Sanja1
04.12.2004., 12:27
Kuzim, i ja sam propustila desetke "svjetskih" ponuda jerbo mi se neda putovati u Brussel!:rolleyes:

Ovo o komunikacijskim kanalima i hijerarhiji stoji! Skuzila sam ih od prvog dana! Politika firme je onakva kakvom je stvore sljakeri (provjereno! ja sam stigla medju prvima!) a kod nas je bilo iraca, kineza, australaca (rvatica :cool: ) i.t.d. Ameri su (srecom) uglavnom bili u manjini no jos uvjek toliko mocni da sve zakompliciraju!

dr.kronja is back
04.12.2004., 23:34
Nocturno kaže:
A ja bezim od Amera ne zbog toga sto su stalna meta. Komunikacijski kanali u njihovim firmama su katastrofalno zacepljeni. O hijerarhiji da i ne govorim. Ma kaj da meljem, u Svedskoj sam radila u svedskoj firmi. A svi znamo da su Svedi zaludjeni Amerima i da ih ionak zovu Evropskim Sjedinjenim Drzavama. E kad oni beze od Amera ko vrag od tamjana (a u to sam se uvjerila)....

Nego da se vratim natrag. Ima tu raznih "Undutchables" i slicnih firmi, pa ak je profil trazen (a to obicno biva IT ili prodaja) ondak niti jezik nije problem. Meni je veci problem bila lokacija. Morala sam propustiti ne jedan poslic (joj) jerbo nisam u podrucju Randstata...:(
nemojte govoriti protiv amera doci ce vam ovi amercki policajci na dijaspori pozdrav:W

Sony-x
06.12.2004., 21:01
Da li netko zna kako se zove i gdje se nalazi ducan u Rotterdamu koji je specijaliziran za nase proizvode (i one iz bivse Juge).

ADEX
06.12.2004., 21:17
U nedelju sam pricao sa Sintaklaasom :D

Poveca grupa holandske dijaspore je organizirala proslavau Sintaklaasa u nasem lokalnom parku.

Malo neobicno, ide Sintaklaas sa samo jednim Crncem (ovaj, bila je crnkinja, obojena, naravno) i ja ga upitam na svom krnjavom (sa onim sto je jos ostalo) holandskom, da li je on pravi SvetiNikola i gdje su mu jos dva crnca?

Elem, vidim da i holandska dijaspora iste muke muci kao i nasa.
Djecu opominju da pricaju holandski a ne engleski, pjesme Sinti su samo odrasli pjevali i tako dalje i tako blize.

Ide Sinta a pored njega prolaze kupaci i surferi :D

iggix
06.12.2004., 23:29
Sony-x kaže:
Da li netko zna kako se zove i gdje se nalazi ducan u Rotterdamu koji je specijaliziran za nase proizvode (i one iz bivse Juge).

Imash PM. :)

Djecu opominju da pricaju holandski a ne engleski, pjesme Sinti su samo odrasli pjevali i tako dalje i tako blize.

:lol:

-=zErO-oNe=-
13.12.2004., 11:51
:kava:

Sanja1
13.12.2004., 13:04
ADEX kaže:
U nedelju sam pricao sa Sintaklaasom :D

Ma cudim se uopce da vam je i dosao, vama, holandskim nevjernicima :Pop:

iggix
13.12.2004., 14:17
Koliko znam hobbit niti je Nizozemac, niti je nevjernik. :D

Znate da vecina Nizozemaca POOOJMA nema shto je u stvari Bozic? :D

Zero one, gdje ti to kave ispijash? Ha, ha, ha???

ADEX
13.12.2004., 22:36
Sanja1 kaže:
Ma cudim se uopce da vam je i dosao, vama, holandskim nevjernicima :Pop: Ha, cuj,
post sam napisao zato sto se holandski Sintaklaas pojavio u Austrliji. :D

Sanja1
13.12.2004., 23:43
ADEX kaže:
Ha, cuj,
post sam napisao zato sto se holandski Sintaklaas pojavio u Austrliji. :D

aaaaaaaaa :bonk:

dok meni dodje iz pete u buksu! I jos je iggix spomenula hobbit! I jos si kivo napisao Sinterklaas! kak nisam skuzila?

Prav ti budi :nono:
A kaj je falilo hobbitu ak smijem pitat?

ADEX
14.12.2004., 00:06
Sanja1 kaže:
aaaaaaaaa :bonk:

dok meni dodje iz pete u buksu! I jos je iggix spomenula hobbit! I jos si kivo napisao Sinterklaas! kak nisam skuzila?

Prav ti budi :nono:
A kaj je falilo hobbitu ak smijem pitat?

Jebemliga, tako sam bio procitao i to me je bilo zbunilo. Ali posto je stajalo napisano ispod holandske zastave rekoh:"Valjda znaju sta pisu." :D Ja sam mislio da se pise SantaKlaas.

Nick sam promjenio jer mi je dosadio a i Peter Jackson sa svojim LOTR ga je totalno srozao. Ono cim se vidi natpis hobbit odmah se vizualizira kao Frodo. A ja sam mislio na Bilbo Bagginsa. Jos kada sam vidio u kinima one face sto su nosili sa sobom i knjige LOTR u bioskop. Propao mi je fazon skroz.

Anyway vec odavno nisam happy sa njim.

-=zErO-oNe=-
14.12.2004., 07:09
ADEX kaže:
a i Peter Jackson sa svojim LOTR ga je totalno srozao. Ono cim se vidi natpis hobbit odmah se vizualizira kao Frodo.

:top: bravo, samo sad pazi kad budes hodao ulicom, gledaj iza sebe i preko ramena :D

Nocturno
15.12.2004., 21:19
Ja neinformirana pitam: a kaj/ko je to onda ADEX?

JaBitTe
15.12.2004., 22:21
een afwasmiddel , als ajax & dreft .......:D

ADEX
15.12.2004., 22:23
Nocturno kaže:
Ja neinformirana pitam: a kaj/ko je to onda ADEX? Pa lijepo sam napisao da sam promjenio nick hobbit=ADEX ;)

Sanja1
16.12.2004., 08:25
JaBitTe kaže:
een afwasmiddel , als ajax & dreft .......:D

Neee, :confused: jel ti to nas zahebavas?

Hooooobite OJ Hoooobite, nisi se valjda preimenovao u sredstvo za pranje sudja?:nono:

Sanja1
16.12.2004., 20:37
Ej nizozemci, kada kod vas pocinju rasprodaje?
Prosle godine sam bila u Maastrichtu (negdje oko ovog doba) i vec su bile rasprodaje 70%:eek: Po tom sam skuzila da su pocele negdje pocetkom prosinca. Bila sam i ovaj mjesec tam ali nisam vidjela nisht.

Dus, zna li itko kad? :confused:

ADEX
16.12.2004., 22:09
Sanja1 kaže:
Neee, :confused: jel ti to nas zahebavas?

Hooooobite OJ Hoooobite, nisi se valjda preimenovao u sredstvo za pranje sudja?:nono: Jok, nego u software-ski program. :D

JaBitTe
16.12.2004., 22:26
nebih ja to smio :o

solden ; odi tjedan dana prije toga, i imas prva birat'

Sanja1
17.12.2004., 08:41
Doznala jucer na Maastricht forumu; Nizozemska uopce nema solden wetgeving! :eek: Oni mogu kako hoce!

E to je jedan veliki minus za BE. Uvjek mi se cinilo kak je u Maastrichtu (mojojoj omiljenoj shopping destinaciji:cerek: ) za solden sve puno lezernije neg kod nas. Sad kuzim i zakaj; nitko nezna kad ce poceti pa nema guzve!
Kod nas je obicno na 02/01 jurish :trk: ko krdo ovaca!
Mene vise nebudu vidili :nono:

Sanja1
17.12.2004., 08:43
JaBitTe kaže:
odi tjedan dana prije toga, i imas prva birat'

E, i bi kad bi dobila ekskluzivni popust :raspa:

Lilly
17.12.2004., 09:58
Solden bi bilo sale? :D

Mene vec godinama uvjeravaju da se zna kad pocinju rasprodaje i svi nesto skilje i racunaju pa bubnu tad ce, ali po meni, svake godine je drugacije i nema sanse da mozes predvidjeti.

Osim toga, dinamika razvoja jedne rasprodaje je jos relativno daleko od toga da bude shvacena i opisana pa da se covjek moze ravnati. ;) Neki put 10 i 15% stoje po par tjedana prije nego udare sa vecim snizenjima, neki put odmah zveknu 35% i za tjedan predu na 50%... ili sam ja samo ne tipican chick pa mi je shoping i rasprodaja kazna i horror od kojeg okrecem glavu (u uzasu).

-=zErO-oNe=-
17.12.2004., 19:54
Ja se u Ponedjeljak isto malo zafrko jelte.Krenuo u kupovinu s namjerom da na snizenju kupim novo odjelo za posao (obavezno zlo) i par kravata.
Elem, na kraju bas te radnje gdje sam bio: Esprit i Ansons nemaju snizenje i ja mislim sve druge u gradu cijelom i sroj okolici imaju.:mad:
A posto sam ja jako vrijedan za izaci i kupovati je zavrsilo tako sto sam u Esprit-u kupio odjelo, majicu, remen i rolku (dolcevita na Hrvatskom :D) i u Ansonsu 3 kravate a da nisam dobio ni 1, rijecima: jedan, posto popusta.:mad:
Eto...bem im ...

Sanja1
17.12.2004., 20:06
To ti je tak kad si neinformiran. :kava:

Drugi put pitaj bolju polovicu kada, gdje, kako, koliko :D

Maxima
17.12.2004., 20:12
a do kad traju snizenja u belgiji? nego glede snizenja, gledam neki dan toster u blokeru, iznad njega plakat kao kostao je 29 eura a sad je 10....hehe i onda na kutiji otkrijem cijenu 17 eura....

-=zErO-oNe=-
17.12.2004., 20:58
Sanja1 kaže:
To ti je tak kad si neinformiran. :kava:

Drugi put pitaj bolju polovicu kada, gdje, kako, koliko :D

Isla prijateljica, ona jos manje voli kupovati od mene. :)

Sanja1
17.12.2004., 21:13
-=zErO-oNe=- kaže:
Isla prijateljica, ona jos manje voli kupovati od mene. :)

A jeste se nasli...........:D

Sanja1
17.12.2004., 21:14
Maxima kaže:
a do kad traju snizenja u belgiji?

Ma tu ti tek pocinju "po zakonu" 02/01 u jutro u 09.00 :eek:
Da vidis stampedo !

-=zErO-oNe=-
18.12.2004., 06:50
Sanja1 kaže:
A jeste se nasli...........:D

Pa da, ona isto usla u radnju i kupila prvu jaknu koju je vidjela i u istoj majice, vestu i jos kojesta i u sledecoj odmah cipele :D

Sanja1
18.12.2004., 08:58
Cuj, pa prijateljica ti je, sto se tice shoppinga, san svakog muskarca! :D

Indigo Girl
19.12.2004., 14:51
Evo i mene. Tek sam sad vidjela ovaj topic. Ja studiram u Utrechtu. Za sat vremena idem doma, u Rijeku, napokon :cheer: A vracam se u Utrecht 23.1.

Sanja1
19.12.2004., 17:08
Dobro dosla, sretan ti put i pozdravi nam HR! :cerek:

Lea12
19.12.2004., 19:54
Hej "nizozemci"- moze i "belgijanci" e ovako:

Meni treba jedna mala uslugica od vas:

Ja zivim u Holandiji i moje dijete ucestvuje na nekakvom holandskom kontestu za bebu mjeseca. Meni bi bilo veeeeeoma drago kada bi ste glasali za moju bebu.
Evo stat rebate da uradite:

Ukucaj adresu: www.babybrabbel.nl
Onda s lijeve strane klikni na "Fotogalerij"
Zatim na "Babygalerij"
Zatim ispod "Foto`s november" klikni na "#3"
malo skrolaj i vidjeces jednog malca sa imenom "Alen"
Ispod njegove slike klikni na "Stem op mij", zatim jos 2 puta na "OK"...
i uspejsno je glasano za Alena!

Veliko hvala! ! !
Lea

-=zErO-oNe=-
19.12.2004., 21:31
Sanja1 kaže:
Cuj, pa prijateljica ti je, sto se tice shoppinga, san svakog muskarca! :D

Nece vjerovati ali ona i voli cure i cak sta vise, ima curu i zivi s njom.Ali je super super super cura.Da nije ukusa kakvog je ja bih trcao za njom po cijeli dan. :)

JaBitTe
19.12.2004., 22:23
Saanjaa :eek:

Sanja1
20.12.2004., 08:50
JaBitTe kaže:
Saanjaa :eek:

Kaj ? :confused: :D

-=zErO-oNe=- kaže:Nece vjerovati ali ona i voli cure i cak sta vise, ima curu i zivi s njom.Ali je super super super cura.Da nije ukusa kakvog je ja bih trcao za njom po cijeli dan.[/B]

Cuj a da se ti onak, znas, ubacis izmedju njih? :zubo:

nebo
20.12.2004., 09:15
Lea12 kaže:
Hej "nizozemci"- moze i "belgijanci" e ovako:

Meni treba jedna mala uslugica od vas:

Ja zivim u Holandiji i moje dijete ucestvuje na nekakvom holandskom kontestu za bebu mjeseca. Meni bi bilo veeeeeoma drago kada bi ste glasali za moju bebu.
Evo stat rebate da uradite:

Ukucaj adresu: www.babybrabbel.nl
Onda s lijeve strane klikni na "Fotogalerij"
Zatim na "Babygalerij"
Zatim ispod "Foto`s november" klikni na "#3"
malo skrolaj i vidjeces jednog malca sa imenom "Alen"
Ispod njegove slike klikni na "Stem op mij", zatim jos 2 puta na "OK"...
i uspejsno je glasano za Alena!

Veliko hvala! ! !
Lea

lea, ucinila sam to vec prije, a sad cu jos jednom, pa onda jos jednom..pa jos, pa josssss..... alen je zvjercica..

Lea12
20.12.2004., 09:27
Hej NEbo!
Svaka cast! ! !
super si

-=zErO-oNe=-
20.12.2004., 09:50
Sanja1 kaže:
Kaj ? :confused: :D

Cuj a da se ti onak, znas, ubacis izmedju njih? :zubo:

Eh sad...znas...ja sam jako fini decko, ne bi ja to nikada pomislio, a kamoli uradio.Kad ionako nisu htjele :D :zubo:

Lilly
20.12.2004., 11:06
nebo kaže:
lea, ucinila sam to vec prije, a sad cu jos jednom, pa onda jos jednom..pa jos, pa josssss..... alen je zvjercica..

Glasala, ali kad otvoris top listu, glasas i refreshas top listu ne vide se glasovi koje poslije naredas. Izgleda da ne mozes glasati vise od jednom.

Ima li nagrada? :D

nebo
20.12.2004., 11:08
koliko sam ja skuzila, nema nagrada.. ni za ljepotana ni za vrijedne glasace..:D

Lilly
20.12.2004., 11:27
Za glasace manje vise... Prije par godina je bila jedna slicna stranica na kojoj su davali bon za Center Parks pobjedniku i ako se dobro sjecam tu su mogle samo slike mladih od dvije godine. E, za tako sta saljes link na sve strane. :D

Aaah, nama je to sve vec davno bilo... :)

nebo
20.12.2004., 11:54
hej pa da.. tvoj je nedavno krenuo u skolicu, jel?? cetiri godine su vec na ledjima....:D ..

pa kako ide u skoli? jel voli ici?

Lilly
20.12.2004., 12:49
Sad vec i preko 4,5... :D

Voli, dobro mu je, razred mu je nakon ljetnog raspusta manji, najstariji su otisli u groep 3 pa je lakse. Doduse, odmah je poceo priliv novih i to brz, ali onda se nadam da ce druga polovica skolske godine biti stabilnija jer ce razred biti kompletan. Jednu od dvije uciteljice voli, drugu bas i ne i otvoreno kuka pred njom da zasto je ona danas, on je mislio da ce biti ona druga. :o Iza nove godine CITO toets, bas me zanima kako to izgleda za ovako male i sta ce nam reci o tome. Imam feeling da bismo mogli biti na zubu posto su uciteljice ko fol podijelile razgovore i mi imamo kod ove koju malac ne voli, a sa nama jos samo dvoje djece. Svih ostalih, mozda i 15 ide kod druge pa se pitam o svrsi razdvajanja. Nije bas da su nesto pravedno rasporedile... Ovaj tjedan festa, malo poffertjes, malo palacinke, zagrijavanje za Bozic,... a onda iza toga par dana totalnog opustanja a la baka. Blago njemu... :D

iggix
20.12.2004., 14:18
-=zErO-oNe=- kaže:
JaElem, na kraju bas te radnje gdje sam bio: Esprit i Ansons nemaju snizenje i ja mislim sve druge u gradu cijelom i sroj okolici imaju.:mad:
A posto sam ja jako vrijedan za izaci i kupovati je zavrsilo tako sto sam u Esprit-u kupio odjelo, majicu, remen i rolku (dolcevita na Hrvatskom :D :D :D :D) i u Ansonsu 3 kravate a da nisam dobio ni 1, rijecima: jedan, posto popusta.:mad:
Eto...bem im ...

Zato uzmesh i karticu u Esprit, pa redovno dobijash punten po potroshenom Euru(kasnije je10 bodova = 1 Euro) . I onda te stalno obavijeste kad su snizenja, a ima i specijalna snizenja za stalne mushterije.

Ja sam neki dan kupila tamo dolcevitu

na taj fazon. :o

Anson je meni sranje od radnje. :mad:

-=zErO-oNe=-
20.12.2004., 16:50
iggix kaže:

Anson je meni sranje od radnje. :mad:

Aaaaa....zelis li razgovarati o tome?

Denys
20.12.2004., 18:23
Samo ne o shoppingu u Holandiji!
Toliko neukusa, starih kolekcija talijanskog i francuskog skupog smeca je tesko naci na jednom mjestu.

-=zErO-oNe=-
21.12.2004., 17:46
O ukusu se ne raspravlja.A ja se ipak fino obucem i ovdje u NL...

Pitanje: Da li je skupo smece u Italiji bolje od skupog smeca u NL?

Sanja1
21.12.2004., 18:05
-=zErO-oNe=- kaže:
O ukusu se ne raspravlja.A ja se ipak fino obucem i ovdje u NL...

Kad to isto smece nosi talijanka (sa stilom) i nizozemka (bez stila) onda vise nije isto :D

Denys
21.12.2004., 19:52
-=zErO-oNe=- kaže:

Mala ispravka. Smece je u Italiji jeftino i prodaje se na kile. To su tkz. stokovi u sta spadaju razni ostatci, stare kolekcije i ono sto se nije uspjelo prodati na rasprodajama.
Holandjani su specijalisti za kupovanje takve robe koju donose u NL i prodaju je cak i skuplje nego sto je ikad kostala u Italiji.
Konkretno, nas prijatelj se bavi s tim poslom i ima nekoliko ducana po cijeloj NL. Jedan od njih je i poznati "Depeche" u Maastrichtu.
Posto znam odakle roba dolazi te kolika je zarada na kupcima u NL naprosto me boli dusa ostaviti im iti centu.

Sony-x
21.12.2004., 20:17
Potpuno se slazem s tobom Denys. Nizozemci svoje sunarodnjake oblace u pretproslogodisnje modele naplacujuci im to i skuplje nego sto su te kolekcije kostale i kad su nove bile.
Ne mogu reci da nema lijepih stvari po ducanima, ali opcenito govoreci kvaliteta robe je niska, modeli zastarjeli, cijene pretjerane. Mene uvijek iznenade Nizozemke kad kupuju odjecu bez da pogledaju sirovinski sastav. Mene je nekoliko zena pitalo sto ja to izvrcem odjecu (gledam markice sa sirovinskim sastavom) i kad sam im rekla da ne kupujem sintetiku, pogotovo ne po tim cijenama, svaka mi je odgovorila: pa zar je to vazno, bitno je da mi se roba svidja. Kao, ono, nemres imat ovce i novce, tj. naci kavlitetu za prihvatljivu cijenu. Jesu ovi Nizozemci ovce.... meni je to kao jedinstven primjer u Europi placanja tarifiranih telefona za klanten servise, ali to je vec druga prica.........

Studentica
15.02.2005., 09:41
na kraju se ispostavilo da cu za razmjenu studenata u nizozemsku (jos uvijek ne znam koji grad, moram dogovoriti) na mjesec i pol..
pa molim za savjete sto vidjeti.
hvala

isto molim da mi napisete koji su gradovi (osim amsterdama) odlicni za studentski zivot.

:W

Lilly
15.02.2005., 10:39
Sta studiras?

Cini mi se da ti je najveca sansa da zavrsis u Utrechtu. Ako si na nekim humanistickim z. mozda Leiden, tehnika Delft, ekonomija Rotterdam, Erasmus, medicina isto R'dam. U A'damu ima svega.

Najbolji je A'dam. :D Utrecht je kulturniji i pitomiji, Leiden je pravi studentski grad, Rotterdam nije, iako ima puno studenata pogube se medu ostalim.

Napisi sta studiras pa onda moze specificnije.

Studentica
15.02.2005., 13:07
medicina

Sony-x
15.02.2005., 18:43
Bas si se usrecila sa Nizozemskom. Pogotovo im je medicina "napredna". Istina, imaju opremu, ali su pamet negdje drugdje zaboravili. Sorry sto ti to kazem. Prosla sam cijelu Europu ali ovako bedast narod nikad nisam vidjela. I bas sam tu zaglavila. Nadam se i iskreno ti zelim da se ne razocaras.

fransiskol
15.02.2005., 19:41
Sony-x kaže:
Bas si se usrecila sa Nizozemskom. Pogotovo im je medicina "napredna". Istina, imaju opremu, ali su pamet negdje drugdje zaboravili. Sorry sto ti to kazem. Prosla sam cijelu Europu ali ovako bedast narod nikad nisam vidjela. I bas sam tu zaglavila. Nadam se i iskreno ti zelim da se ne razocaras.
ej Sony-x, ipak je svako kovac svoj srece, ne znam sta ti se desilo
ali ipak Holandija pruza uslove za napredak samo treba da se izboris. svuda je tesko biti stranac. kod nas nisi smeti biti ni nacionalna manjina a kamoli...
zelim ti vise srece u buducnosti :w

Lea12
15.02.2005., 20:54
Studentica kaže:
medicina

Mislim Nijmegen.
A na koliko dugo ostajes? pa dobro, mozes ti vikendom obilazit sta hoces.

iggix
15.02.2005., 21:40
Napisala sam masu toga, ali ne znam....Uglavnom - ovdje studirati je lijepo i lako. Uzivaj. :)

Imat cesh svakakvih situacija, upoznat cesh ljude koji mrze strance, te one koji uzivaju brljati satima na Engleskom i voditi te po cijeloj Nizozemskoj i po feshtama.....

Pokushaj se drzati ovih drugih i bit ce ti to najljepshih mjesec i pol tvog zivota. Nizozemci vole strance koji se vracaju u svoju zemlju. :D

iggix
15.02.2005., 21:50
Clanak na cetiri str., popljuvao je covjek Hrvatsku do zadnjeg kamena. Trazio je, navodno, pravu tursku kavu (:rolleyes: ) po zagrebu, Rijeci itd....Sreo covjek u cijeloj Hrvatskoj samo jednog ljubaznog Slovenca i jednu divnu Bosanku, ostali svi - sumorni poput sumornih ulica. Zagreb po njemu ima arhitekturu tipicne totalitarne drzave, popljuvao je Gradsku kavanu, a slike....Crno - bijela slika nekakvog radilishta kraj puta Zagreb Rijeka.

Shto vi mislite, jel treba reagirati na takve stvari? Mislim, ne samo da toj budali povijest Hrvatske nije bash najpoznatija, vec nije mogao jadnije igrati vec se je bacio na izgled cijele drzave. Jedan Nizozemac si uzeo za pravo to...Pa, ako ISHTA - Hrvatska ima takve ljepote na koje jedan Nizozemac moze biti samo ljubomoran....

Sanja1
15.02.2005., 22:01
Ja nisam nis citala. kad je to bilo? Daj neki link ili ime.

Sony-x
15.02.2005., 22:11
Svaka cast Iggix, zadnja recenica ti je vrlo tocna. Vidi se da si osoba s iskustvom. :mig:

Fransiskol: hvala na lijepim zeljama.

iggix
16.02.2005., 00:02
Vidim sad da nisam pravilno napisala ime: "rails". Ma, radi se o magazinu koji se s vremena na vrijeme pojavi u vlakovima. Clanak je izishao ovaj mjesec, ali ne mogu naci na netu nishta shto ima veze s samim clankom ili piscem.

Pisac je Fred Vermeulen. Ja sam trazila preko Google, ali nije bilo nekih rezultata...

Clanak se zove: "Grensgevallen: Kroatie - de koffiegrens", a napisao ga je Fred Vermeulen.

iggix
16.02.2005., 00:08
Sony-x kaže:
Svaka cast Iggix, zadnja recenica ti je vrlo tocna. Vidi se da si osoba s iskustvom. :mig:

:mig:

Karmela
16.02.2005., 00:57
Pa to je uzasno. Trebas pisati urednistvu, prilozi im nesto iz NY Times ili sl. (oni uvijek pisu objektivno i konzervativno tako da te se ne moze optuziti da si subjektivna)
Ja jos u US nista lose o Cro nisam procitala, ali da jesam reagirala bih.

bilde
16.02.2005., 01:14
mozes slobodno poslati mail zeljeznicama po kojima se distribuira doticni casposi mail i u njemu navesti da je hrvatska najpozeljnija turisticka destinacija za 2005 godinu prema lonely planetu. a kada bi uz taj isti mail jos prekopirao tekst i jos stavio u attachment clanak iz nekih jacih euoropskih novina u kojima se hvali HR bilo bi ok, naseri im da ruse ugled i da zelis objektivno izlaganje.blabla.
pitao/la si sto da ucinis, ja evo predlazem.
kad kod nas u ministarstvu turizma sjede poluretardirane osobe koje ne znaju iskoristiti niti potencijal Hrvatske, a kamoli nesto poput ovoga sa LP. to je strasno.

Sanja1
16.02.2005., 08:03
bilde kaže:
kad kod nas u ministarstvu turizma sjede poluretardirane osobe koje ne znaju iskoristiti niti potencijal Hrvatske, a kamoli nesto poput ovoga sa LP. to je strasno.
Ne ovo bi fakat mogla poslati u ambasadu. Ja bih jos i kopirala i poslala u MEI (ministarstgvo europske integracije) u Hrvatsku i na zeljeznice (tamo gdje je izdano, s protestom) jos na par strana.
U danasnje vrijeme si stvarno svatko moze dopustiti izaci u medije s ovak subjektivnom pricicom.:rolleyes:
Probaj postati i na www.kroatiehrvatska.com tam ce ti sigurno znati pomoci jer su oni protestirali vec za par stvari.

Sanja1
16.02.2005., 08:16
Evo ti link za sve publicirane reportaze ali ja nikak nisam mogla naci o Hrvatskoj? Mozda su reportazu skinuli?

http://www.nvbs.com/SNE.htm

Lilly
16.02.2005., 08:33
Iggix, ima medicina u Utrechtu?
Ovako napamet, ostaje ti Amsterdam, Rotterdam i mozda Leiden. Izbor nije tezak. :D

Uzivaj! :)

Lilly
16.02.2005., 08:38
Jesi maznula primjerak? :D
Nisam vec odavno sjedila u vlaku pa nisam naisla ni na Rails ali bas bih voljela vidjeti clanak.

Hrv. verkeersbureau kao takav jos nije osnovan, ovo sto sada postoji ne vjerujem da bi se upustilo u bilo kakvo prosvjetljavanje.

Papak, bas u booking sezoni! :D

Studentica
16.02.2005., 08:43
Lea12 kaže:
Mislim Nijmegen.
A na koliko dugo ostajes? pa dobro, mozes ti vikendom obilazit sta hoces.

ma bit cu preko ljeta (prije mora hehe). vjerojatno 7 i 8 mj. moram se jos dogovoriti.

kak je u nijmegenu ?

Lilly
16.02.2005., 08:58
http://fmp.missmag.nl/db/direct/detail1.lasso?nummer=214

nista drugo korisno

iggix
16.02.2005., 09:25
Ljudi, hvala vam na informacijama. :)

Dobit cu fotokopiju u nedjelju, pa cu to sve poslati na nashu ambasadu. Sad mi kroz maglu nadolazi kako jedna moja poznanica radi upravo na odjelu gdje kontroliraju shtampu (ali kome bi palo na pamet kontrolirati Rails???). Nazvat cu nju (lilly, znash i ti nju...).

A poslat cu i ja urednishtvu mail. Ako zelite kopiju - javite mi, pa cu i vama poslati poshtom.

A taj primjerak je maznuo jedan drugi decko koji ne govori Nizozemski, ali je vidio kako se neki momci valjaju od smijeha i spominju Hrvatsku, pa je htio znati shto to stoji unutra.

iggix
16.02.2005., 09:33
U Utrechtu medicina? Nemam pojma. :confused: Al, ima konzervatorij. :D

Sanja1
16.02.2005., 09:40
Ja sam im bas poslala mail da mi jave gdje mogu procitati clanak pa ak mi odgovore (u sto cist sumnjam) bum stavila link.
;)

General Veresija
16.02.2005., 09:47
iggix kaže:
Clanak na cetiri str., popljuvao je covjek Hrvatsku do zadnjeg kamena. Trazio je, navodno, pravu tursku kavu (:rolleyes: ) po zagrebu, Rijeci itd....Sreo covjek u cijeloj Hrvatskoj samo jednog ljubaznog Slovenca i jednu divnu Bosanku, ostali svi - sumorni poput sumornih ulica. Zagreb po njemu ima arhitekturu tipicne totalitarne drzave, popljuvao je Gradsku kavanu, a slike....Crno - bijela slika nekakvog radilishta kraj puta Zagreb Rijeka.

Shto vi mislite, jel treba reagirati na takve stvari? Mislim, ne samo da toj budali povijest Hrvatske nije bash najpoznatija, vec nije mogao jadnije igrati vec se je bacio na izgled cijele drzave. Jedan Nizozemac si uzeo za pravo to...Pa, ako ISHTA - Hrvatska ima takve ljepote na koje jedan Nizozemac moze biti samo ljubomoran....

Zurno poslati prosvijed Ujedinjenim Narodima i medjunarodnom sudu u Den Haagu !!!!!!!!
Traziti "Tursku" kavu u Zagrebu sto taj misli da je na Balkanu :mad:
Hrvati da nisu ljubazni ...pa to je genocidna izjava nekog kamufliranog Srbina :rolleyes:
Kritikovati Gradsku kavanu uzas strasno zna li taj tip sto govori:o
Slikati baustele zar to ne bi trbalo biti zabranjeno pa tako
moze svatko da manipulra slikama,treba uvesti cenzuru i samo se smiju objavljivati slike koje dobiju odobrenje iz MVP RH !!!!:rolleyes:

UZAS ja sam jako uvrijedjen i iznenadjen stavovima ovog Nizozemca mislim da to treba prijaviti isto kao i onog Engleza
ma imaju pravo oni Marokanci :s oni Nizozemcice ce nas kritikovat :eek:
O Hrvatskoj mora da se pise samo naj ljepse a on spominje Slovence i neku Bosanku pa jos nedostaje da je spomenuo i Srbe sramota :eek:
ne mogu vise da pisem toliko sam se uzrujao :B:

happygoose
16.02.2005., 09:51
Eto sva sreca sto nema cenzure na internetu.......:p :B

Jel ti lakse sada....:D :cool:

Sanja1
16.02.2005., 09:52
Ma zato vam, o Balkanu, covek mnogo lepo pise :bang:

General Veresija
16.02.2005., 09:58
happygoose kaže:
Eto sva sreca sto nema cenzure na internetu.......:p :B

Jel ti lakse sada....:D :cool:

Nije..:mad:
Zaboravio sam reagovati na tzv.totalitarnu sumornu arhitekturu pa sto taj misli taj tip nema pojma ....ma ne mogu vise molim vas adresu tog tipa da mu ja nesto kazem .......uf uf sta necemo dozivjeti kaze "totalitarna" drzavadok su njima Nizozemcima vladale neke kraljice nad nama su vladali sve demokratski izabrani demokratski vladari od Franje Josipa,Kralja Aleksandra Karadjordjevica,Ante Pavelica,Josipa Broza Tita,Franje Tudjmana....on kaze totalitarna ...ma ne mogu vise :eek: :D

happygoose
16.02.2005., 09:59
Sanja:W

General Veresija
16.02.2005., 10:00
Sanja1 kaže:
Ma zato vam, o Balkanu, covek mnogo lepo pise :bang:
Imas "praf" Sanjice i ja mislim da smo mu ponudili "Tursku" kavu
mozda bi clanak bio pozitivniji:D

General Veresija
16.02.2005., 10:08
Joj tak sam se uzrujal ma bolilo bi me dupe što pise taj Nizozemac, gdje putuje i što pise, da taj razbojnik ne stanuje u mojoj novoj domovini! Treba sutra da nam se ime vuče po novinama, kad objave njegove gnjusne lazi ... A on sve organizuje. Ostali Nizozemci ga gledaju ko boga. On priča, on objašnjava i naređuje, ostali sjede i ćute.
Živio sam pošteno, i umrijeću ko pošten čovijek. Neće mi on na kraju život zasrati. Treba ljudi da se osvrću za nama, da pokazuju prstom na Hrvatsku ... On je poslat iz Srbije da organizuje neprijateljske grupe. Dono je pare da kupuje i podmićuje ljude. To što kao pise za neke novine, to nek' priča svom pokojnom ocu!

:D :cool:

General Veresija
16.02.2005., 10:16
iggix kaže:
Ljudi, hvala vam na informacijama. :)

Dobit cu fotokopiju u nedjelju, pa cu to sve poslati na nashu ambasadu. Sad mi kroz maglu nadolazi kako jedna moja poznanica radi upravo na odjelu gdje kontroliraju shtampu (ali kome bi palo na pamet kontrolirati Rails???)

Toooooo tooooo:D
Nahebaceimo im se majke mislim nase Veleposlanstvo i odjel za cenzuru nizozemskog tiska :D
P.S.
Nisam ni znao da pri Veleposlanstvu Republike Hrvatske postoji i odje za kontrolu i cenzuru nizozemskog tiska ..
mozda nije sve izgubljeno :top:

Sanja1
16.02.2005., 10:39
General Veresija kaže:
Imas "praf" Sanjice i ja mislim da smo mu ponudili "Tursku" kavu
mozda bi clanak bio pozitivniji:D

Kaj bi dobil mozda hrvatsku kavu da je otisal u Tursku? kaj god! Ili da je mozda trazio strukle u Brisselu?

Covjek se je zajebucno zemljopisu pa je sletio u Europu umjesto daleki istok.

@ happygoose:five:

General Veresija
16.02.2005., 11:56
Sanja1 kaže:
Kaj bi dobil mozda hrvatsku kavu da je otisal u Tursku?

a ne ne" tursku" kavu u Turskoj !? "Kaj god" pa zar ne znas da je turcima Ataturk jos dvadesetih godina proslog stoljeca,zabranio pod prijetnjom smrtne kazne pit' kavu i nosit fes i uveo latinicno pismo a sve pod ciljem europizacije Turske :)
Ma kazem ja vama Kemo (Kemal Pasa Ataturk) je bil car da je nama jedan takav ne bi se mi frkali dali cemo u EU ....EU bi dosla k nama i molila nas da se prikljucimo :D
Nego smislio sam strasan plan kako da se osvetimo Nizozemcima :mad:

Raspricacemo ovaj vic preko interneta :

Dosao Muhamed Sacirbegovic (Sacirbey) kod istraznog sudije i ovaj njega pita:
Jesl' ti bolan Meho poznav'o nekakvu 'holandsku princezu !?:p

Ih.. bolan ne bio efendija kadija cuj "poznav'o" ja to" jebbavo"...
:traca:

iggix
16.02.2005., 13:20
General Veresija kaže:
Toooooo tooooo:D
Nahebaceimo im se majke mislim nase Veleposlanstvo i odjel za cenzuru nizozemskog tiska :D
P.S.
Nisam ni znao da pri Veleposlanstvu Republike Hrvatske postoji i odje za kontrolu i cenzuru nizozemskog tiska ..
mozda nije sve izgubljeno :top:

Ma, vidim ja da si ti nepismen covjek. :) Ne morash dalje. :top:

I iz aviona je svima jasno shto je ovje problem, a kod tebe rade kompleksi....Ako ce ti biti lakshe - ja sam ti iz Bosne, a covjek je mene mogao pitati, pa bi ga ja odvela u Bosnu (za taj budzet shto je dobio), pa bi napravio divnu reklamu za Bosnu.

A shto ti Srbe upetljavash u cijelu pricu nije mi nikako jasno! Ovdje su Srbi onako adut ssvakom kretenu kojem se svadja!:D

General Veresija
16.02.2005., 13:39
iggix kaže:
Ma, vidim ja da si ti nepismen covjek. :) Ne morash dalje. :top:
Ako ce ti biti lakshe - ja sam ti iz Bosne..

Sho ne kazes om'a bona ne bila :)
Nego deder napisi der onu atresu nashe Ambasade i onog odila za kontrolu i cenzuru 'olandske shtampe da im napshem i ja par richi na stho mi tribali obratit paznju i jel mogu oni kontrolirat i onu vrazju 'olandsku RTL televiziju ima i tu ponikad koja protiv nashe drzhave... :D :D

iggix
16.02.2005., 14:07
General Veresija kaže:
Sho ne kazes om'a bona ne bila :)
Nego deder napisi der onu atresu nashe Ambasade i onog odila za kontrolu i cenzuru 'olandske shtampe da im napshem i ja par richi na stho mi tribali obratit paznju i jel mogu oni kontrolirat i onu vrazju 'olandsku RTL televiziju ima i tu ponikad koja protiv nashe drzhave... :D :D

Hiiiiiihihihihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii............... .

Cuj, ne znam adresu tvoje ambasade, al znam adresu svoje.
;)

General Veresija
16.02.2005., 14:24
iggix kaže:

;)

Aha! Ti se znači slažeš s ovim šta je ta nizozemska ustva tute napisala. Po tvome je to u redu , i tribalo bi ga jope dovesti u Rvacku, je li? Ako je tako, nećemo ni mi tvoju pomoć!

Oj Iggix, ti si kano bajka,
Bez tebeka jadna li mi majka :D

Oj Sanjice, cvite moj rumeni,
Bez tebeka ajme ti se meni :D

happygosse biži od tuteka,
Tebe oće mrazit od meneka :D

happygoose
16.02.2005., 15:49
General Veresija kaže:

happygosse biži od tuteka,
Tebe oće mrazit od meneka :D

Ja mora da sam nepismena, :D :o , ajde molim te prevedi, to sto si napisao......:D

bilde
16.02.2005., 15:50
zasto se u startu ne posalju na malo hladjenja korisnici kojima je jedini cilj postanja provociranje?
topic je krenuo u prilicno konstruktivnom smjeru do pojavljivanja odredjenih osoba.

Secundo
16.02.2005., 16:14
Evo, dok se prestanem cerekati radi Đeneralovih postova, uputit ću mu opomenu da prestane s time, jer ćemo u suprotnome svi pocrkati od smijeha. :D

zozon
16.02.2005., 16:33
bilde kaže:
zasto se u startu ne posalju na malo hladjenja korisnici kojima je jedini cilj postanja provociranje?
topic je krenuo u prilicno konstruktivnom smjeru do pojavljivanja odredjenih osoba.

Dobro, en ti mliko Isusovo, šta je ovo!:D
Jesmo li mi tute došli da slušamo ničija reakcionarna zafrkavanja, ili da donesemo nike zaključke?
Ja mislim, da korisnik "bilde" pravilno govori. Narod oće akciju, da ne triba puno mudrovati. Oće li "korisnici" na hladjenje? Oće! Onda, brte, ima da se "korisnici"iggix,sanja1,happygoose" hlade, i kvit. A ako se to kome narodnom neprijatelju ne sviđa, eno mu vrata! Nećemo mi nikoga moliti zato, brte, nema tute mile-lale, nego suči rukave bez diskusije!

Studentica
16.02.2005., 17:24
a ima amst., utreht, maastr., nijm., rotter. gorning.
ajde preporucite mi nesto???!!
koji je lijepi gradic
di ima mladih i dobro za izac?
osim amst.

fransiskol
16.02.2005., 17:47
Studentica kaže:
koji je lijepi gradic
osim amst.

nema sta "osim a-dama". a-dam ti je jedino i najbolje resenje
dobro se raspitaj, idi na razne sajtove itd
p.s. nemoj u mali gradic da te bace

iggix
16.02.2005., 18:26
Secundo kaže:
Evo, dok se prestanem cerekati radi Đeneralovih postova, uputit ću mu opomenu da prestane s time, jer ćemo u suprotnome svi pocrkati od smijeha. :D

Ma, boljem se nisam niti nadala. Svaka cast!:top:

Gledaj, shto se mene tice ne trebash ti nikoga opominjati, no daj se jednom prestani uguzavati nekim facama.

iggix
16.02.2005., 18:31
Studentica kaže:
koji je lijepi gradic
osim amst.

A'dam, utrecht ili R'dam.

Groningen ti je na sjeveru i dosadno za ubit se....Znam masu nashih koji su se preselili jako brzo.
Maastricht ti je na jugu - nishta interesantno za prozivjeti, sem par stvari za vidjeti. Nozcni zivot losh.

Nijmegen ne poznajem, ali on ne spada u gradove u kojima se neshto int. deshava.

Utrecht je dobra opcija ako zelish biti blizu A'dama. ;)

Studentica
16.02.2005., 18:53
hvala puno!

Spot Perdita
16.02.2005., 19:13
iggix kaže:

Cuj, ne znam adresu tvoje ambasade, al znam adresu svoje.
;)

Ne znam jesi li citala Nieuwe Revu: Pierre Wind ima obicaj pisati o Hrvatskoj, mnogo cijeni nasu kuhinju i u osmi mjesec prosle godine bio je clanak o jednom nasem otoku(mislim Hvar) :)

Sony-x
16.02.2005., 21:40
Iggix molim te i meni jednu kopiju clanka. Na zalost ovo je samo potvrda nizozemske dvolicnosti i njihove opcepoznate "tolerancije", "ljubavi prema drugim kulturama" i "demokracije". Mislim, OK je ako netko osobno misli da je Hrvatska totalni shit. Je da s ene slazem, ali svako ima pravo na misljenje. Ali da se takav clanak pojavi u nekim novinama, pa bile to i novine koje se dijele u vlaku, e, to je vec za svaku osudu. Bas me zanima kako bi oni reagirali na clanak o tome kako je Nizozemska mjesto gdje Marokanci kolju nasred ceste.

General Veresija
16.02.2005., 22:34
Sony-x kaže:
Iggix molim te i meni jednu kopiju clanka. Na zalost ovo je samo potvrda nizozemske dvolicnosti i njihove opcepoznate "tolerancije", "ljubavi prema drugim kulturama" i "demokracije". Mislim, OK je ako netko osobno misli da je Hrvatska totalni shit. Je da s ene slazem, ali svako ima pravo na misljenje. Ali da se takav clanak pojavi u nekim novinama, pa bile to i novine koje se dijele u vlaku, e, to je vec za svaku osudu. Bas me zanima kako bi oni reagirali na clanak o tome kako je Nizozemska mjesto gdje Marokanci kolju nasred ceste.
Upravo tako,apsolutno se slazem sa Vama i ja sam misljenja da svatko moze da kaze svoje misljenje ali publicirati javno uvredljivi tekst je nesto sasvim drugo!
Ja sam uvjeren da je ovo samo odgovor nizozemskog naroda na
jos vise uvredljivu pjesmu takozvanog cetnickog rokera BoreDjordjevica iz tzv.rock and roll banda "Riblja Corba" koja jestavila crnu mrlju na svekolike prijateljske odnose izmedju Hrvatske i Nizozemske !:rolleyes:

Tzv.pjesma "Amsterdam"
Iz prilozenog teksta mozete vidjeti uvredljiv i vrlo vulagaran stil kojim taj nazovi cetnicki pjesnik opisuje Nizozemsku i njene stanovnike etikitirajuci ih ::cool: citiram :"kradljivcima","prostitutkama" ;"narkomanima" a da o "higijenskim" prilikama po ulicama Amsterdama ne i govorim !!!!:rolleyes:

Neko mi je ukrao biciklo
jer ga nisam dobro vezo lancom,
na biciklo ovde sam naviklo
da se ne bi osecalo strancom.

Kucici po ulicama kaku,
cipelu sam umazo govancom,
oce da me grickaju u mraku

Ovde vopste nema Holandezi
sve Arapi, crnci i Kinezi,
tu ljudovi vopste ne spavaju
samo picu i zajebavaju.

Tu kurave u izlozi sedu,
cutu, pusu, prolaznike gledu,
sedu gole ili u neglize
musterije da im pridju blize.

Moju malu trazim po kanalu
gde se vodom setaju sa brodom,
ceo dan sam plivao za camcom

Svuda guzva, frka i krkljanac,
nemas pojma ko je ovde stranac,
postalo sam jedan Amsterdamac
da se ni osecalo stranac.

U kafanu pusu marihuanu,
ili neku drogu piju s nogu,
te sam noci spavalo pod sankom
da se ne bi osecalo strancom
:rolleyes:
Dame i gospodo !
Dok su chetnici Bore Djordjevica pljuvali po Nizozemskoj jos 80.tih godina proslog stoljeca mi smo sutjeli i to nam se skupo vraca !
To je ostavilo tragove na maloj nizozemskoj dushi i normalno da su htjeli da se osvete za uvrede izrecene u ovoj srbo-cethickoj pjesmi,e sad je na VAMA drage dame i gospodo da tog nesretnog Nizozemca uvjerite da pisac ovog cetnickog pamfleta protivu Nizozemske nije Hrvat ni Hrvatska Drzava nego dapace najcrnji cetnik sa prebivalistem u Srbiji i da se Hrvatska ne nalazi u Srbiji i na Balkanu !!

Biljezim se sa stovanjem

:D :D :top:

Secundo
17.02.2005., 08:14
iggix kaže:
Gledaj, shto se mene tice ne trebash ti nikoga opominjati, no daj se jednom prestani uguzavati nekim facama. :confused: O čemu ti to?

iggix
17.02.2005., 09:15
Spot Perdita kaže:

Ne znam jesi li citala Nieuwe Revu: Pierre Wind ima obicaj pisati o Hrvatskoj, mnogo cijeni nasu kuhinju i u osmi mjesec prosle godine bio je clanak o jednom nasem otoku(mislim Hvar) :)

Nazalost nisam - shtrebala sam u osmom mjesecu. :zvrko:
Ali volim Nieuwe Revu. Sirovi su, ali ne gube na kvaliteti u trci za senzacijama. Pokushat cu naci negdje clanak. :)

[Iggix molim te i meni jednu kopiju clanka. Na zalost ovo je samo potvrda nizozemske dvolicnosti i njihove opcepoznate "tolerancije", "ljubavi prema drugim kulturama" i "demokracije". Mislim, OK je ako netko osobno misli da je Hrvatska totalni shit. Je da s ene slazem, ali svako ima pravo na misljenje. Ali da se takav clanak pojavi u nekim novinama, pa bile to i novine koje se dijele u vlaku, e, to je vec za svaku osudu. Bas me zanima kako bi oni reagirali na clanak o tome kako je Nizozemska mjesto gdje Marokanci kolju nasred ceste.

Nema problema. Vidjet cesh i sama - totalni neprofesionalizam i bezobrashtina. Ma, servirao je Hrvatsku kao nekadashnju Albaniju. Bash super, upravo sad kad ljudi planiraju gdje ce na godishnji.....

iggix
17.02.2005., 09:22
General Veresija kaže:

Neko mi je ukrao biciklo
jer ga nisam dobro vezo lancom,
na biciklo ovde sam naviklo

Kucici po ulicama kaku,
cipelu sam umazo govancom,
oce da me grickaju u mraku

Ovde vopste nema Holandezi
sve Arapi, crnci i Kinezi,
tu ljudovi vopste ne spavaju
samo picu i zajebavaju.

Tu kurave u izlozi sedu,
cutu, pusu, prolaznike gledu,
sedu gole ili u neglize
musterije da im pridju blize.

Moju malu trazim po kanalu
gde se vodom setaju sa brodom,
ceo dan sam plivao za camcom

Svuda guzva, frka i krkljanac,
nemas pojma ko je ovde stranac,
postalo sam jedan Amsterdamac
da se ni osecalo stranac.

U kafanu pusu marihuanu,
ili neku drogu piju s nogu,
te sam noci spavalo pod sankom
da se ne bi osecalo strancom

Josh nisam srela Nizozemca kojem se ova pjesma nije svidjela. Ta, to im je koncept njihovih broshura za turiste. :D

A ti se sad javi s svog nicka. ;) Lako je "zamaskiran" uci u neprijateljski redovi. :D

iggix
17.02.2005., 09:33
Secundo kaže:
:confused: O čemu ti to?

Wanna pcelico, ja o necem shto je ocigledno. :)

Tebe nekako uvijek drugi moraju opominjati shto ti je posao. Ako netko napishe 40 postova pod novim nickom i ne napishe nishta smisleno niti u narednih 20 postova,a tebi kao moderatoru to smijeshno - nemam ti vishe APSOLUTNO nishta za reci sem: :top:

Ajde sad, valjaj se od smijeha izlizanim krkanskim vicevima i poznatom patronu istih likova.

General Veresija
17.02.2005., 09:41
iggix kaže:
Josh nisam srela Nizozemca kojem se ova pjesma nije svidjela. Ta, to im je koncept njihovih broshura za turiste. :D

Ako tebi ta pjesma svidja , gospojice iggix dobro. Ne moraš, onda pisat prosvjednu notu tom Nizozemcu i objasnit kako stvari stoje . Naći ćemo mi drugoga. Ali svete mi nedilje, nećeš dugo grijati strinu tute u Nizozemskoj. Javit ćemo mi onim tvojim pretpostavljenim za kontrolu tiska pri nasem Veleposlanstvu kako se ti staraš za prosvićivanje i promicanje rvackog turizma tute u Utrehtu. Nećeš ti, gospojice, biti vise povjerenik za turizam ,kulturu i prosvitu, ne, ne! :D :D

Secundo
17.02.2005., 09:57
iggix kaže:
Wanna pcelico, ja o necem shto je ocigledno. :)

Tebe nekako uvijek drugi moraju opominjati shto ti je posao. Ako netko napishe 40 postova pod novim nickom i ne napishe nishta smisleno niti u narednih 20 postova,a tebi kao moderatoru to smijeshno - nemam ti vishe APSOLUTNO nishta za reci sem: :top:

Ajde sad, valjaj se od smijeha izlizanim krkanskim vicevima i poznatom patronu istih likova. A koji si ti faktor da određuješ ton na forumu? Hajde stani pred ogledalo i ponovi nekoliko puta "ja sam tek jedna od 22'000 forumaša i forumašica". General se nije ogriješio protiv ni jednog pravila foruma, osim, eto, tvojeg profinjenog smisla za humor. Dok sam ja moderator na ovom podforumu, ovdje će uvijek biti i mjesta za zezanciju.

Ako ti Generalovi postovi ne odgovaraju, imaš ignore opciju.

Molim, i drugi put.

Sanja1
17.02.2005., 10:31
Iggix aj me prosvijetli i reci kak si ti skuzila da general ima i drugi nick? Tak se je vec dogodilo par puta da se stari forumas javi pod novim nickom a ja neznam kak/gdje/po cemu se to moze vidjeti? :confused:

iggix
17.02.2005., 10:58
Secundo kaže:
A koji si ti faktor da određuješ ton na forumu? Hajde stani pred ogledalo i ponovi nekoliko puta "ja sam tek jedna od 22'000 forumaša i forumašica". General se nije ogriješio protiv ni jednog pravila foruma, osim, eto, tvojeg profinjenog smisla za humor. Dok sam ja moderator na ovom podforumu, ovdje će uvijek biti i mjesta za zezanciju.

Ako ti Generalovi postovi ne odgovaraju, imaš ignore opciju.

Molim, i drugi put.

Ma, sekundo zivota moga.........Reci mi koliko puta dnevno ti stanesh pred ogledalo i ponavljash si: "JA sam MODERATOR na forumu koji ima 22000 clanova!".

TEBI nisu jasne neke stvari, a meni ne trebash nishta objashnjavati. Hajde se natjeci s drugima koliko imash, to su teme na kojima si brilijantan.

Ako se na nekoj temi ne svadja i ne provocira - naci ce se neki "novi" clan koji ce osvjeziti temu. Ako se nije pricalo o politici - ma, klonirat ce se dezurni da se malo ispolitizira. Nije se pricalo o mrznji, Srbima i ustashama? Ma, eto, podrzace moderator nekog tko ce par postova napisati pod drugim imenom...A sve u ime foruma koji, eto, ima 22000 clanova.

TEMA je clanak koji je oslikao Hrvatsku kao zemlju u kojoj stranci nisu dobrodoshli, zemlju koja je nacionalisticki obojena, sumorna i siva. I to pred samu turisticku sezonu. A onda kreten uskoci s glupim komentarima o cenzuri, mrznji i susjednim drzavama. Tip lupeta, na moje komentare nize nekakve stihove i servira me kao malo tezeg nacionalistu. Super. Ako je to smijeshno - eto, ja napushtam SVOJU temu i dajem prostor drugu djeneralu - vidim da njemu dobro ide.

NIKADA te nisam molila za uslugu, niti cu te moliti. Ja osobno nisam nikome granice niti postavljala, ali (bash kao i djeneral) imam pravo reci SVOJE mishljenje (o TEBI kao moderatoru). A to shto se TEBI ne svidja moje mishljenje - obrati mi se ubuduce na PM, a ne ovdje, jer ometash temu. Ovdje se zajebava.

:)

Pozdrav NORMALNIM ljudima koji su shvatili bit ove teme. :)

General Veresija
17.02.2005., 11:16
iggix kaže:
Ma, sekundo zivota moga.........
:(

Di si, iggix, rano moja! Svaki put kad uđem u forum, ja ti bacim pogled, a ti meni ni abada nego ocijukas s ovim moderatorom!:D

Ajme meni, šta će sa mnom biti ako mi otrkrijete ovi vrazji nick!

Pazi brte Sekundo :cool: da joj ne izlaneš štogod od ovoga šta smo tute zdogovorili a bogumi i Sanja1 misli nikog belaja da mi napravi :(
i sada vreba da mi se osveti ... Ako nije i štogod gore. Vidija sam je u zadnje vrime nekoliko puta s onim drugim zenama kako se ništo došaptavaju....:eek:

Lilly
17.02.2005., 11:22
Bas me cudi da neces u A'dam.

Nijmegen je sladak gradic ali ne vjerujem da je specijalan za studenta na razmjeni+kakav im je program (hoces li nauciti nesto posebno sto negdje drugo ne bi?)? Groningen, iako je daleko od svega ima dobar studentski zivot (ako je vjerovati Intermediair-u) ali ne bih tamo ocekivala puno studenata na razmjeni. Scenu si mogu zamisliti jedino kao 'zatvorenu holandsku', ali moguce da grijesim. Ako neces u A'dam jer te strah ili sta ja znam, onda iskljuci i Rotterdam koji je navece jeziv. U R'damu ne zelis zalutati navece. A mozda ni sjediti u metrou. Amsterdam je puno bolji za izlaske, otvoreniji, simpaticniji, u R'damu moze visiti onaj koji voli modernu arhitekturu i ne smeta mu 'nova hladnoca' grada.

Daklem, sto se mene tice, Utrecht ili A'dam s tim sto vjerujem da se u A'damu moze bolje studirati. UvA je cool.

Secundo
17.02.2005., 11:28
OK, onda natrag na topic. Iggix, jesi li se možda razmislila da pod Generalovim debelim slojem ironije (ili sarkazma, svejedno) možda ima i pokoja istinita? Ako je tip, umjesto da sa Pleša krene drito na Markov Trg, greškom skrenuo recimo u Novi Zagreb, morao je steči dojam da zapravo prevladavaju tekovine socijalističke arhitekture. Da je to povelik kontrast prema Amsterdamskim Grachtovima, je valjda jasno. Jedino, nije morao tako daleko putovati, takvo što je mogao vidjeti i u Rotterdamu.

Osim toga, imali smo već ovdje teme o namještenom smješku u trgovinama na zapadu vs. izvornu neljubaznost domačeg osoblja.

iggix kaže:
Pa, ako ISHTA - Hrvatska ima takve ljepote na koje jedan Nizozemac moze biti samo ljubomoran....

Procjeni sama dali te ova izjava okvalificira kao (žeščeg) nacionalistu, u svakom slučaju isto kao što ti imaš pravo reči tvoje mišljenje o meni, i ovaj Holanđanin može isto o Hrvatskoj.

Secundo
17.02.2005., 11:32
bilde kaže:
mozes slobodno poslati mail zeljeznicama po kojima se distribuira doticni casposi mail i u njemu navesti da je hrvatska najpozeljnija turisticka destinacija za 2005 godinu prema lonely planetu. a kada bi uz taj isti mail jos prekopirao tekst i jos stavio u attachment clanak iz nekih jacih euoropskih novina u kojima se hvali HR bilo bi ok, naseri im da ruse ugled i da zelis objektivno izlaganje.blabla. Točno. Time pokažeš da je njegovo piskaranje zapravo kompletno irelevantno, jer je tip fulao - ili, što bi se moglo implicirati, namjerno promašio - sve ono što čini Lijepu Našu onim što jeste.

Lilly
17.02.2005., 11:34
I?
Jel' uganjao ko clanak?

General Veresija
17.02.2005., 11:38
Lilly kaže:
I?
Jel' uganjao ko clanak?

jesam ja al' iz "Vecernjeg lista" kako se jedan nizozemski drzavljanin zali na hrvatsku postu :D

"ŽURNO PISMO PUTUJE TJEDNIMA

Od 1993. godine zbog raznih okolnosti boravim u Nizozemskoj. Prošao sam proces integracije, dobio državljanstvo, ali ne i posao. Imam socijalnu pomoć i sve ostalo, što u Nizozemskoj znači i stan i socijalno osiguranje. Izgledi da dobijem posao vrlo su mali jer traže da odlično poznajete jezik. Po struci sam magistar elektrotehničkih znanosti, imam 52 godine i volim svoj posao. Pokušao sam se zaposliti kod nas i uspio, što je uzrok mojega boravka u Splitu. Ovo pišem da biste stekli dojam.
Sestra mi je u Amsterdamu ostala bez novca i zamolila me za pomoć. Poslao sam joj svoju bankovnu karticu vrijednosnim pismom, a pin sestra već zna. Dva tjedna poslije žurna pošiljka nije došla, što sam u istoj pošti u Splitu reklamirao. Javit ćemo vam se za oko mjesec dana, bio je njihov odgovor. Je li to u redu? Ja bih rekao, teško Europi kad u nju uđemo. Već 10 godina ne znam kakvi propisi ovdje vrijede, ali mentalitet i sve ostalo nije se promijenilo.
Sjest ću i moliti Boga da ono malo socijalne pomoći nije završilo u tuđim rukama? Jesam li pogriješio? Je li postupak Hrvatske pošte europski, profesionalan i korektan?
Željko Brkan, Split "

Lilly
17.02.2005., 11:42
Ja jedva cekam da ga vidim posto ovo vase nagadanje te mogao je ovo a zapravo je htio ono pa potezanje cenzure, generala, srba, zavjere svjetskih razmjera i tako dalje je tipican oblik reagiranja na bilo sto sto se napise na ovom forumu. Neko napise:"a" na sto rulja reagira kao da je napisao:"AAAAA!!!"

jebo to

General Veresija
17.02.2005., 11:45
Lilly kaže:
Ja jedva cekam da ga vidim posto ovo vase nagadanje te mogao je ovo a zapravo je htio ono pa potezanje cenzure, generala, srba, zavjere svjetskih razmjera i tako dalje je tipican oblik reagiranja na bilo sto sto se napise na ovom forumu. Neko napise:"a" na sto rulja reagira kao da je napisao:"AAAAA!!!"

jebo to

Misliš da bi on moga onako ništo politički, a?

Lilly
17.02.2005., 11:48
Generale, sta god predlozis, ne, ne mislim to. :p

General Veresija
17.02.2005., 12:13
Lilly kaže:
Generale, sta god predlozis, ne, ne mislim to. :p
Okani me se, Lilly! Ti to ionako ne bi razumila :tuzni:
Vidiš li šta se tute dešava?:tuzni:
Ajme meni, jadan ti sam, šta će sa mnom biti!:tuzni:
N znam kako izići na kraj s glupošću. Već godinama ja se s njom rvam i gonim po ovim diskusijama. Sa pet foruma ona me je dosad istjerala, a u ovom šestom postalo mi je jasno da s njom treba živjeti u dobrom sustanarstvu...
A šta je najlipše, ja sam tute za ove "korisnike" najveći razbojnik!
Da, da, ja! Ja koji grizem i napadam sve oko sebe, ja sve od sebe dajem za rvacku, smijem se, kreveljim, pivam, i to za njih, za njih koji bi me najradije brisali i protirali sa foruma ... Pa jesam li ja čovik, majku mu božju? :tuzni:
:(

Lilly
17.02.2005., 12:21
:cry: :cry: :cry:

nemoj vise generaleeeee!

:mama:

iggix
17.02.2005., 14:00
Secundo kaže:
OK, onda natrag na topic. Iggix, jesi li se možda razmislila da pod Generalovim debelim slojem ironije (ili sarkazma, svejedno) možda ima i pokoja istinita? Ako je tip, umjesto da sa Pleša krene drito na Markov Trg, greškom skrenuo recimo u Novi Zagreb, morao je steči dojam da zapravo prevladavaju tekovine socijalističke arhitekture. Da je to povelik kontrast prema Amsterdamskim Grachtovima, je valjda jasno. Jedino, nije morao tako daleko putovati, takvo što je mogao vidjeti i u Rotterdamu.

Osim toga, imali smo već ovdje teme o namještenom smješku u trgovinama na zapadu vs. izvornu neljubaznost domačeg osoblja.

Procjeni sama dali te ova izjava okvalificira kao (žeščeg) nacionalistu, u svakom slučaju isto kao što ti imaš pravo reči tvoje mišljenje o meni, i ovaj Holanđanin može isto o Hrvatskoj.

Kao prvo: NISI PROCITAO CLANAK! Gdje je tip shetao i kuda je ishao znaju oni koji su clanak i procitali. S toga - TI nisi kompetentan (iako imash pravo na to, samo prvo malo stani na loptu i razmisli) da raspravljash na ovoj temi s tim tonom, a pogotovo da pravish moj profil na osnovu mog uvodnog posta. Bez obzira shto si moderator.

Kada (kao i ja) procitash clanak onda mozemo raspravljati, pa onda procijeni koliki sam nacionalista ako ti je bash toliko stalo do toga. :)

A sizofrenicar s simptomima balkanskog shpijuna neka tipka - sam najvishe govori o sebi s svojim tipkanjem. :) Zalosni je shto ima i vjernih obozavatelja.

zozon
17.02.2005., 14:18
:D :D

Secundo
17.02.2005., 14:22
iggix kaže:
Kao prvo: NISI PROCITAO CLANAK! Gdje je tip shetao i kuda je ishao znaju oni koji su clanak i procitali. S toga - TI nisi kompetentan (iako imash pravo na to, samo prvo malo stani na loptu i razmisli) da raspravljash na ovoj temi s tim tonom, a pogotovo da pravish moj profil na osnovu mog uvodnog posta. Bez obzira shto si moderator. Joooj, Iggix. Pa jeli uopče itko ovdje, sem tebe, pročitao taj članak? Po ćemu su onda ovi drugi kompetentni sudjelovati u ovoj raspravi? Daj nam barem malo opširnije opiši šta je tip sve popljuvao, jer ovo što si u uvodnom postu navela, je nešto s čim se čovjek zaista može susresti.

Osim toga, ja ovdje 99.9% vremena sudjelujem u svojstvu forumaša. Moderator sam tek kad posegnem za odgovarajučim opcijamaiggix kaže:Kada (kao i ja) procitash clanak onda mozemo raspravljati, pa onda procijeni koliki sam nacionalista ako ti je bash toliko stalo do toga. :) Nije mi nikakav gušt prozivati ljude, ona tvoja rečenica mi je zapela za oko jer stvaraš dojam da tip nema šta pljuvati po Hrvatskoj jer je Holanđanin ("... na koje jedan Nizozemac moze biti samo ljubomoran").

Denys
17.02.2005., 14:38
Secundo kaže:
stvaraš dojam da tip nema šta pljuvati po Hrvatskoj jer je Holanđanin ("... na koje jedan Nizozemac moze biti samo ljubomoran").

Ako ikad upoznas NL malo bolje nego sto moze turista u mjesec dana, onda ces shvatiti i kljucnu recenicu. ;)

Lilly
17.02.2005., 14:39
Neka vec neko zalijepi clanak da ga seciramo inace ko zna kako ce ovo zavrsiti. :tuzni: :moli: :ceka: :hekla: :rospija: :traca: :ban: :Snajper: :clint: :lol:

zozon
17.02.2005., 14:40
iggix kaže:
Clanak na cetiri str... popljuvao je Gradsku kavanu, a slike....Crno - bijela slika nekakvog radilishta kraj puta Zagreb Rijeka.
Hm..hm.. ajde a sto "Gradska kavana" !?
Jel' se to o "Gradskoj kavani" ne smije loshe pisati ?!
to mi je novo.... nisam im'o pojma :D

happygoose
17.02.2005., 14:43
iggix kaže:
Pa, ako ISHTA - Hrvatska ima takve ljepote na koje jedan Nizozemac moze biti samo ljubomoran....
--------------------------------------------------------------------------------

Secundo......se prospe..

al ga i ti neki put secundo......kakav hebeni nacionalizam.....
svi mi sa vremena na vrijeme zabrijemo na takve clanke i vijesti koje cujemo/procitamo/vidimo, to samo u kranjoj liniji moze znaciti da smo patrioti velikoga srca...:D :love:
Ako cure i iggix hoce slati prosvjedna pisma, i o tome raspravljati na netu njihova stvar......mislim da se one mogu nositi sa kritikama prilicno dobro i bez tvog sufliranja:cool:

sjedaj mali -2 :zubo: :mig:

ja mora da sam sa vremena na vrijeme, zesci nacionalista kad spustam "kajlu" mojim talijanima o najljepsem moru na svijetu.....ahhh, dobro oni se daju, tak da i nije vise interesantno, a imaju oni i svojih aduta:D

Secundo
17.02.2005., 14:49
Denys kaže:
Ako ikad upoznas NL malo bolje nego sto moze turista u mjesec dana, onda ces shvatiti i kljucnu recenicu. ;) Ej, ja sam tamo završio moj postdiplomski, u to u Rotterdamu. Naravno sam vidio sve one betonske grozote tamo, ali sam vidio i lijepih krajeva i gradova. Mislim da nema razloga omalovažavati Nizozemsku.

happygoose
17.02.2005., 14:54
Eto ti se nama pohvalio svojim postdiplomskim u nigdjezemskoj....:E

Secundo
17.02.2005., 15:00
happygoose kaže:
sjedaj mali -2 :zubo: :mig: Ma već previše sjedim. Samo čekam kada ću malo prošetati.
happygoose kaže:
ja mora da sam sa vremena na vrijeme, zesci nacionalista kad spustam "kajlu" mojim talijanima o najljepsem moru na svijetu.....ahhh, dobro oni se daju, tak da i nije vise interesantno, a imaju oni i svojih aduta:D A zašto? Pa i oni su uz to isto najljepše more, samo s krive strane :D

General Veresija
17.02.2005., 15:00
...ja bi se ništo nadoveza na diskusiju gospojice iggix i ostalih korisnika. .. Ja mislim da bi taj Nizozemac triba napisat jedan pozitivan clanak u tim novinama koji pomice svekoliki rvacki turizam . Ne može on tute da pise sto oce i kako oce, šta ti ga ja znam, di šta je bija, a da to ne proviri niki nas covik rečemo kazti iz policije pa ako on da da svoju saglasnost... moze.Jer ovo sto on napisa, to nije na liniji našega turizma Tribalo bi i to prominiti.

Secundo
17.02.2005., 15:02
happygoose kaže:
Eto ti se nama pohvalio svojim postdiplomskim u nigdjezemskoj....:E Yep. IT sistemi u proizvodnji Edamera. Kranje zanimljiva tema, i najeo sam se sira k'o nikad u životu :D

Denys
17.02.2005., 15:04
Secundo kaže:
Ej, ja sam tamo završio moj postdiplomski, u to u Rotterdamu. Naravno sam vidio sve one betonske grozote tamo, ali sam vidio i lijepih krajeva i gradova. Mislim da nema razloga omalovažavati Nizozemsku.

Gori sam napisala mjesec dana, premda je i to previse ako nemas namjeru studirati vrste krava i njihove mirise. :D

Da te podsjetim, u ovom topicu se ne radi o omalovazavanju NL, vec o javnom omalovazavanju Hrvatske i to u besplatnim novinama koje se citaju u vlakovima u cijeloj NL.

General Veresija
17.02.2005., 15:05
happygoose kaže:
Eto ti se nama pohvalio svojim postdiplomskim u nigdjezemskoj....:E

Šta ste tute nasrnuli na čovika! Puštite ga da radi kako on zna. Kog je belaja on iša u školu, kad mu vi tribate soliti pamet!

happygoose
17.02.2005., 15:08
Secundo kaže:
Yep. IT sistemi u proizvodnji Edamera. Kranje zanimljiva tema, i najeo sam se sira k'o nikad u životu :D

:lol: :Prd:

happygoose
17.02.2005., 15:09
Secundo kaže:
Ma već previše sjedim. Samo čekam kada ću malo prošetati.
A zašto? Pa i oni su uz to isto najljepše more, samo s krive strane :D

to im i ja velim.....:D

Denys
17.02.2005., 15:09
Secundo kaže:
Yep. IT sistemi u proizvodnji Edamera. Kranje zanimljiva tema, i najeo sam se sira k'o nikad u životu :D

Evo nisam puno ni falila, vidis da su krave bile u djiru. :D :D :D

happygoose
17.02.2005., 15:10
General Veresija kaže:
Šta ste tute nasrnuli na čovika! Puštite ga da radi kako on zna. Kog je belaja on iša u školu, kad mu vi tribate soliti pamet!

A sta tebe hebe.............nedostatak paznje/one stvari.....kaj te svrbi....:frajer: :zubeki: :zubo:

General Veresija
17.02.2005., 15:19
happygoose kaže:
A sta tebe hebe.............nedostatak paznje/one stvari.....kaj te svrbi....:frajer: :zubeki: :zubo:

Vidi Žena al nasrcu, sriću im vrag odnija! Sve ste iste :D En ti mliko Isusovo, takve alpača ki šta ji ovdi ima još bog nije upamtija!
A bože, šta sve postin čovik neće doživiti...

Sanja1
17.02.2005., 15:25
happygoose kaže:

:lol: :rofl:

General Veresija
17.02.2005., 15:30
Sanja1 kaže:
:lol: :rofl:
Sanja :kiss: , svetu ti nedilju, Sanja :)! Da je tebi znati kako se užgem čim mi ti na forum dođeš!:D :D

Sanja1
17.02.2005., 16:51
Nemoj mene ba, nisam ti ja odaaande!:kava:

Sony-x
17.02.2005., 18:24
Da ipak nije sve crno govori i clanak u Elsevier-u, koji je by the way ipak ozbiljan list. Danas mi je u ruke dosao jedan primjerak ovog casopisa izasao krajem sijecnja. U njemu se na nesto vise od stranice vrlo lijepo govori i Hrvatskoj, o ponovno izabranom predsjedniku Mesicu i opcenito o tome kako je Hrvatska primjer svim ostalim zemljama u regiji. Ako nekog zanima mogu skenirati clanak.

gatto
17.02.2005., 18:30
Sony-x kaže:
Da ipak nije sve crno govori i clanak u Elsevier-u, koji je by the way ipak ozbiljan list. Danas mi je u ruke dosao jedan primjerak ovog casopisa izasao krajem sijecnja. U njemu se na nesto vise od stranice vrlo lijepo govori i Hrvatskoj, o ponovno izabranom predsjedniku Mesicu i opcenito o tome kako je Hrvatska primjer svim ostalim zemljama u regiji. Ako nekog zanima mogu skenirati clanak.

Eto vidiš, nije u NL sve tako crno.

Ali, jednu stvar mogu povjerovati, a ta je; što se tiče prirodnih ljepota, teško da je ona ravnica tamo na sjeveru usporediva s Lijepom našom. ;)

Sanja1
17.02.2005., 19:23
gatto kaže:
teško da je ona ravnica tamo na sjeveru usporediva s Lijepom našom. ;)

ona ravnica na sjeveru se zove "mochvara" :D

Lilly
17.02.2005., 22:10
Isusena, od mora oteta, vrlo dobro odrzavana mocvara.
Give people some credit!

Pjesak na moru im je ljepsi nego onaj nas sljunak.

Moze scan iz Elsevier-a.

Sanja1
17.02.2005., 22:19
Lilly kaže:
Isusena, od mora oteta, vrlo dobro odrzavana mocvara.
Give people some credit!

Pjesak na moru im je ljepsi nego onaj nas sljunak.

Moze scan iz Elsevier-a.

I agree. Tu si u pravu! :top:

bilde
19.02.2005., 03:12
zozon kaže:
Hm..hm.. ajde a sto "Gradska kavana" !?
Jel' se to o "Gradskoj kavani" ne smije loshe pisati ?!
to mi je novo.... nisam im'o pojma :D
u originalnom postu na koji si odgovarao je izmedju ostaloga stajalo "Crno - bijela slika nekakvog radilishta kraj puta Zagreb Rijeka."
zar mislis da je slika gradilista primjerena za jedan clanak koji govori o Hrvatskoj pored svih njezinih prirodnih ljepota?
zanimljivo kako si ovaj "detalj" ispustio i koncentriaro se na gradsku kavanu
i jel napravio netko nesto konkretno?

zozon
19.02.2005., 09:09
bilde kaže:

zar mislis da je slika gradilista primjerena za jedan clanak koji govori o Hrvatskoj pored svih njezinih prirodnih ljepota?
zanimljivo kako si ovaj "detalj" ispustio i koncentriaro se na gradsku kavanu
Nema druge, nego ti ćeš to morati da popraviš. Ne može to ovako ostati! Photoshop u ruke ..
:cool:

bilde
19.02.2005., 13:45
[QUOTE]zozon kaže:
Nema druge, nego ti ćeš to morati da popraviš. Ne može to ovako ostati! Photoshop u ruke ..
:cool: [/QUOTE}
necu.
good bye.

tequila
22.02.2005., 10:25
bezveze mi je otvarati novi topic
ionako svi koji citate 'rails' zna se gdje zivimo

ponekad citam 'Druzenje i Kava'
ponekad sa zaviscu :(
oni se uvijek negdje 'druze' i izlaze i prave party -je
zanima me jesu li se forumasi iz NL ikada sreli ?
(ne privatno, vec vecina nas)
i mislite li da je to ok ideja ?

Denys
22.02.2005., 11:36
moonlightequila kaže:

zanima me jesu li se forumasi iz NL ikada sreli ?
(ne privatno, vec vecina nas)
i mislite li da je to ok ideja ?

Od kada sam ja registrirana na forumu, forumasi iz NL se jos nisu javno okupili, premda je postojao jedan pokusaj.
Sto se tice ideje, za mene je sasvim O.K. :)

fransiskol
22.02.2005., 17:15
a koliko je Holandjana ovde u stvari otprilike??
jel bio neko od vas na koncert u nedelju u Paradiso?

General Veresija
22.02.2005., 18:17
fransiskol kaže:
jel bio neko od vas na koncert u nedelju u Paradiso?

I tako banem ti na koncerat u nedilju kad nika kulturno-umjetnička sekcija šta izvodi priredbe. A u njoj su bili sami prestavnici zemskih dijasporasica. I ja, ne budi lin, napravi š njima jedan, kako bi reka, leteći sastanak, pa im udari u govoranciju: »Te drage dijasporasice :zubo: ovako, te drage dijasporasice :rospija: onako! Vi tribate prid tim nivinarom podići demonstraciju i lipo mu drito u lice, kako bi reka, ukazati na sve njegove nepravilnosti«. I moj brte, uni ti, ni pet ni šest, izašli prida me. Pa kad ti podigoše dreku: Te doli Veresija i njegova klika, te nećemo Veresiju nije nasa dika, te ovo, te ono, i kad se počeše beljiti i kreveljiti na me, ja više nisam zna di ćem. Pripa se, ma ne bi ti ja opet s tim dijasporasicama na koncerat sam crni đava ih ne bi pronaša ........ :rospija:

tequila
22.02.2005., 18:18
pa ima nas poprilicno
ima i nekih koji nikad ne postaju na 'dijaspori'
a za koncert u paradisu :D
ima vec nekoliko godina nisam izasla u paradiso
pricekajmo druge nl forumase

JaBitTe
22.02.2005., 18:48
fransiskol kaže:

ima nas iz BENL ........dosta za kavicu ;)

Lilly
23.02.2005., 07:47
Ne bila na koncertu.
Ko je (osim generala)? Kako bilo?

BHF04
23.02.2005., 16:11
iggix kaže:
Kao prvo: NISI PROCITAO CLANAK! Gdje je tip shetao i kuda je ishao znaju oni koji su clanak i procitali. S toga - TI nisi kompetentan (iako imash pravo na to, samo prvo malo stani na loptu i razmisli) da raspravljash na ovoj temi s tim tonom, a pogotovo da pravish moj profil na osnovu mog uvodnog posta. Bez obzira shto si moderator.

Kada (kao i ja) procitash clanak onda mozemo raspravljati, pa onda procijeni koliki sam nacionalista ako ti je bash toliko stalo do toga. :)

A sizofrenicar s simptomima balkanskog shpijuna neka tipka - sam najvishe govori o sebi s svojim tipkanjem. :) Zalosni je shto ima i vjernih obozavatelja.

Ti si moj idol , zamalo pa sam se i zaljubio...:W

Billi
03.03.2005., 10:28
oma li netko da je iz frizlanda? zanima me odsjesti u harlingenu i jos detalji (jezik npr).
idem u junu pa vec polako snjofam okolo:D

Studentica
24.05.2005., 15:09
Dakle, tam sam uskoro..Ima koga od dijaspore da zivi u nl?
Ako da, dajte preporucite sto da vidim? Kakvo je vrijeme? Gdje se izlazi?
Hvalaaaa

ADEX
25.05.2005., 04:20
studentice, ovo o Nizozemskoj.

40 stranica. Pa navali :):):D:D:D:D:

pavle
26.05.2005., 08:51
Uhvati jednog Nizozemca. :zubo:

gatto
26.05.2005., 09:05
Otidjite zajedno. ;)

Studentica
26.05.2005., 11:17
a jeste ludi!
pa mislila sam da mi kazete gdje je u adamu dobro za izaci, sto vidjeti i tako :zubo:
a nizozemca cu uhvatit, nema beda ;)

Vilko
27.05.2005., 07:21
http://eurorivercruises.com/images/keukenhof_legende%20copy.JPG

pomogni si sama pokusaj linkove:
Holland-Amsterdam! (http://www.holland.com/amsterdam/gb/main.html)

Guide Amsterdam! (http://www.tobook.com/cityguide/AmsterdamSightseeingGuide.asp?region=Amsterdam)

Amsterdam slike! (http://images.google.com.au/images?q=amsterdam+&hl=en&btnG=Search+Images)

sretno i uzivaj!

:w :W

MindeR
27.05.2005., 08:20
www.visitamsterdam.nl (http://www.visitamsterdam.nl/) ...odi pa surfaj, vidla si HTovu reklamu, ne... :-))

pavle
27.05.2005., 10:54
you can find a lot of fun. The Dam square and Leidseplein, this is something I can't explain. There is a crowd, crazy and loud. In the distance I hear a drum, calling me to come to Amsterdam.

A M S T E R D A M !!!! :D

Nocturno
31.05.2005., 16:03
Ozbiljno, Pavle nije bil daleko od najboljeg savjeta. Pa normalno je da lokalac najbolje zna kam treba ic. Inace bus zavrsila u Nacionalnom muzeju i gledala Nocnu strazu i malo svrljala po Crvenom kvartu i to je to. Treba malo zaroniti u dushu grada, kaj ne?
E sad... dal musko il zensko - kaj ti se vise svidja? he he

Studentica
31.05.2005., 20:03
hvala svima na pomoci...
ako ima jos ideja..dobro su dosle!
tam sam 2 mjeseca!

Maxima
31.05.2005., 20:23
Zavisi o tome sto te zanima......meni se tokom prvog boravka u nl svidio botanicki vrt i zoloski vrt....uz sve muzeje da sad ne nabrajam koje...

Sto se vremena tice.....hladnije nego u hr (doduse uvijek kad to kazem ovdje bude vruce) jedino sto bih ti preporucila da imas kisobran u torbi :D

-=zErO-oNe=-
01.06.2005., 20:21
Pola godine nije pisano u ovoj temi...hm.

Nego, jeste li glasali za grondwet, izasao je upravo prvi rezultat, 63% protiv evropskog ustava...genadeklap : ))

Ja nisam glasao, bio sam protiv pa reko, oni ce ionako pobjediti...

Sanja1
01.06.2005., 20:52
To je i bilo za ocekivati. Francuzi su rusili vladu a nizozemci nece Tursku (a nebi je ni ja;) )

Studentica
01.06.2005., 21:14
hvala sto si dignuo temu ADEX!
ja sam inace za 2.5 tjedna u Utrechtu tocno.
Pa ako ima tko da je od tamo, dobro bi mi doslo drustvo nekoga tko je nas, buduci da necu imat pojma ljude...

muhara
01.06.2005., 23:18
namjeravam uskoro tamo (amsterdam).zna neko nesto o rijksakademie?.....i kako je tamo jel se isplati otic?

-=zErO-oNe=-
02.06.2005., 07:12
Sanja1 kaže:
To je i bilo za ocekivati. Francuzi su rusili vladu a nizozemci nece Tursku (a nebi je ni ja;) )

I nizozemci su mislili srusiti vladu, samo se ovi ne daju, znaju da ako raspisu nove izbore da ih je pola zavrsilo karijeru.Pogotovo ovih ic CDA : ))

Studentice, moze li Rotterdam : ))

Studentica
02.06.2005., 07:53
eto ako ima netko u a'damu ili utrechtu ili bilo kojem selu u blizini, a da je ipak tu negdje 20ak, 30ak godina, pa da mi malo da koji tip, gdje izaci, i tak.

rado bi se i nasla s nasima tam. ne znam kak cu ja s tim nizozemcima naci zajednicki jezik, hahah.

Sanja1
02.06.2005., 08:38
A zakaj trazis nekog naseg. Uzivaj u istrazivanju, novoj sredini, novim obicajima, ljudima..... Pokusaj se "ocistiti" od dosadasnjeg nacina zivota i ramisljanja i kreni punim plucima naprijed u novo i nepoznato.
Sigurna sam da ces se neopterecena tudjim referencijama, polakse, ali puno kvalitetnije i jednostavnije integrirati u novu sredinu.

Sucess! ;)

Lilly
02.06.2005., 08:39
Sanja1 kaže:

Meni je svejedno za Tursku, ja sam isto mislila rusiti vladu ili makar Balkija napucati malo po nosu da vidim hoce li njegov javni nastup poslije biti makar malo manje iritantan nego inace.

Naravno glasala i saljem belj ljenguzi koji na svoja gradanska prava odmahuje rukom u fazonu drugi ce to za mene. :p :D

Studentice, ispadam iz tvoje ciljane grupe, sto po godinama sto po tome sto NE izlazim. Za Utrecht preporucam Iggix, Za R'dam 01, za A'dam se snadi. :D

Muhara, rijksacademie bi bila.... (dodaj jos koju rijec ne bi li je prepoznali).

Studentica
02.06.2005., 08:50
Sanja1 kaže:
A zakaj trazis nekog naseg. Uzivaj u istrazivanju, novoj sredini, novim obicajima, ljudima..... Pokusaj se "ocistiti" od dosadasnjeg nacina zivota i ramisljanja i kreni punim plucima naprijed u novo i nepoznato.
Sigurna sam da ces se neopterecena tudjim referencijama, polakse, ali puno kvalitetnije i jednostavnije integrirati u novu sredinu.

Sucess! ;)

ma nasi ljudi su mi najbolji, kako god da okrenes! nakon mjesec dana mi dosade stranci. fale mi ljudi s dusom! a to definitivno nisu zapadnjaci, hahah.

bila sam ti inace i u belgiji. nije mi se pretjerano svidjelo. a najbolje sam se i tamo zabavila s nasima.

sto se tice nizozemaca..oni su mi samo za business (radit cu tam na jednom projektu).

ah, sta da radim...domoljub sam ..hahha

:cool:

-=zErO-oNe=-
02.06.2005., 21:11
Pazi Lilly me preporucuje kao "01" :) , onda barem stavi -=0-1=- , znas, to je jako vazno da se i te crtice tu...:o

Studentice, izmedju 20 i 30...ja 28 :cool: pa eto, ako si za pivo ili izlazak u R'damu...posalji neki PM,...

Nudim ti sokove, imbecilne tulume
Nudim ti popljuvane gradske ulice
Nudim ti dosadu, petting i disko muziku
Al' nema veze, moze i gore... :w

iggix
05.06.2005., 11:59
Studentica kaže:
eto ako ima netko u a'damu ili utrechtu ili bilo kojem selu u blizini, a da je ipak tu negdje 20ak, 30ak godina, pa da mi malo da koji tip, gdje izaci, i tak.

rado bi se i nasla s nasima tam. ne znam kak cu ja s tim nizozemcima naci zajednicki jezik, hahah.

Imash pm, a napunih dvadesetdeveti po drugi put prije tocno 8 dana. :D Jel to valja?

Naravno glasala i saljem belj ljenguzi koji na svoja gradanska prava odmahuje rukom u fazonu drugi ce to za mene.

Jel ti to meni? :D

Ja sam bila ZA, pa sam skontala da to bash i nije pametno, biti idealista u ova ruzna vremena, pa sam odustala od glasanja i prepustila pobjedu rebelima. :cool:

iggix
05.06.2005., 12:02
-=zErO-oNe=- kaže:
Aaaaa....zelis li razgovarati o tome?

Nemoj mi samo reci da radish tamo. :no: :D

NoWa
06.06.2005., 11:37
pitanje:

Idem u Amsterdam 22.07 na tjedan dana i ja i koke bi se htjele zaletiti do Haaga.
Koliko je to udaljeno i kako da najbrze/najjeftinije dođemo do tamo?

thnx:-)

Lilly
06.06.2005., 12:01
Mozete vlakicem, zacas, satak ili tako nesto a mozete afticem, malo brze ako se ne izgubite na petljama i to.

sta cete u hagu? najbezvezniji grad ever.

Denys
16.06.2005., 09:31
NoWa kaže:
pitanje:

Idem u Amsterdam 22.07 na tjedan dana i ja i koke bi se htjele zaletiti do Haaga.
Koliko je to udaljeno i kako da najbrze/najjeftinije dođemo do tamo?

thnx:-)

Oko 50 min. vlakom, krece svakih 10- ak min. a direktni, svakih pola sata.
Cijene karata:

Enkele reis-jednosmjerna: 9,40 ili 5,60 sa snizenjem
Retour-povratna: 17,40 ili 10,40 -II-

Link na zeljeznice:
http://www.ns.nl/servlet/Satellite?cid=1061466108113&pagename=www.ns.nl%2FPage%2FSuperHomepage&c=Page

Haag ti nije nista narocito, ali bi zato preporucila setnjicu po Scheveningenu (plaza Den Haag-a), do tamo mozete sa tramom iz centra Haaga.

pavle
16.06.2005., 09:51
Denys kaže:

Haag ti nije nista narocito, ali bi zato preporucila setnjicu po Scheveningenu (plaza Den Haag-a), do tamo mozete sa tramom iz centra Haaga.

I ja preporučujem Scheveningen. Malo prelijepo mestašce, sa više kilometarskom prelijepom peščanom plažom. Uf... nema lijepšeg. :w

Maxima
16.06.2005., 12:14
Kad si vec u Haagu, mozes skoknut do Madurodama

http://www.madurodam.nl

Lilly
17.06.2005., 12:53
E, Pavle, bas ne znas sta pricas! :zubo:

Scheveningen je u poredenju sa recimo Zandvoortom pravi vaser. Jedino dobro tamo je neki vikend ljeti kad prave vatromet. Cak ni onaj akvarij na koji se ponose nije toliko wow.

Sve sto imaju u Scheveningenu na drugim mjestima imaju bolje.

-=zErO-oNe=-
26.06.2005., 09:30
e nemaju... :D

Denys
26.06.2005., 10:01
Kako ste prozivili onu vrucinu?
Ja sam uspijela izgoriti u 5 popodne sa zastitnim faktorom 8.
Poslije sam cula na belgijskoj TV o opasnosti od ozonskih rupa nad Beneluxom. :(

-=zErO-oNe=-
26.06.2005., 10:15
Ja nista od vrucina nisam primjetio, radio po cijele dane...i sad kad je dosao vikend je zahladilo, steta...

Maxima
26.06.2005., 18:31
Zanimljivo je kak se covjek brzo odvikne od ugodnih 40 na asfaltu u npr. Zagrebu. :D (no ja volim ljeto i to mi nikad nije smetalo u Zagrebu)

Ja bar jesam, odvikla se od vrucina ......a sto se rupa tice...nemres ih nigdje izbjec , procitala sam da su i iznad Hrvatske, pa sad ak neko zna di ih nema nek mi javi ;)

iggix
26.06.2005., 19:31
Ufff....Ja jako loshe podnosim ovo vrijeme....

Danas nekako ide najloshije. Hiperventilacija....

ADEX
27.06.2005., 05:11
Denys kaže:
Kako ste prozivili onu vrucinu?
Ja sam uspijela izgoriti u 5 popodne sa zastitnim faktorom 8.
Poslije sam cula na belgijskoj TV o opasnosti od ozonskih rupa nad Beneluxom. :( zastitni faktor 30 se koristi u takvim situacijama a i to nije sigurno.

Nego kazu, bas vruce kod vas i domaci holandjani padaju u nesvjest od vrucina.

Kako vi balkanci podnosite te temperature?:)

Lilly
27.06.2005., 08:01
Meni nisu smetale vrucine. Danas opet hladno. E, to mi smeta. Stezu me hlace, carape i cipele.

Studentica
27.06.2005., 11:31
ma nije hladno...bas je lijepo ugodno...moze se disati punim plucima!

iggix
27.06.2005., 11:40
Jel mi zivimo u istoj drzavi, ljudi? :D

Studentica
27.06.2005., 12:51
hehe. pa ja samo TRENUTNO tu zivim..hehe
e dolazim ti na kavu nesto kasnije....profa ce me zadrzat do 5-6 rekao je...zbog neke operacije sutra se moramo dogovoriti....aaaaa

Lilly
27.06.2005., 13:45
Holandska klasika, jedni u sandalama drugi u cizmama.

Meni je jutros bilo hladno pa sam se utoplila, sad se opet raspadam od vrucine.

Zene, koji dan da vas iscekujem u A'damu?

iggix
27.06.2005., 14:21
Veceras cemo se dogovoriti. Ja ne mogu do nedjelje.

Lilly
28.06.2005., 09:37
Ok, onda tjedan iza, ali nemojte cekati vikend.

Srijeda mi je kaos dan ali ako vam se da jurcati sa mnom po gradu, moze.

Studentica
28.06.2005., 13:34
ma kad iggix mora neke pse cuvati! mislim zbilja!
ja bih te bas posjetila ovaj vikend! ali samo ako ces moci malo zbrisati da popijemo kavicu negdje u gradu:)

e ludi nizozemci....i nije istina da ih ne smijes pitati za placu...meni je asistent sve rekao koliko se dobiva..hahah..a nisam ga cak ni direktno pitala.

gatto
28.06.2005., 13:39
Studentica kaže:
e ludi nizozemci....i nije istina da ih ne smijes pitati za placu...meni je asistent sve rekao koliko se dobiva..hahah..a nisam ga cak ni direktno pitala.
Mozda si mu zanimljiva i tko zna sto ce ti se jos usuditi prisapnuti tijekom tvojeg boravka u NL. :)

Studentica
28.06.2005., 13:59
hahaha.
tko zna...mozda se udam za nizozemca!!!! :D
no way!
zelim cistokrvnog hrvata! s pedigreom....hihihi

ajd, ajd...priznajem i ex austrougarsku monarhiju....osim madjara...

iggix
28.06.2005., 14:06
Studentica kaže:
ma kad iggix mora neke pse cuvati! mislim zbilja!

Molim lijepo, meni je to zadovoljstvo. :cool:

Jel to onaj profesor shto voli Hr? Taj se ne broji, on je vec pao na tebe.:D

gatto
28.06.2005., 14:09
Ma nisam mislio na to, nego da ce ti reci kolike su place ostalih njegovih kolega, i tako to...

A tebi su odmah neke druge stvari na pameti. ;)