PDA

View Full Version : Bebe i mace

Greystoke
18.04.2005., 12:54
Zanima me kako riješiti problem mace i bebaca od godine dana....imamo macu..kucnu....i naravno od kada je bebac stigao..stalno je ogranicavammo prostor za kretanje....branimo hodanje po igrackama i sl.....

zanimaju me slicna iskustva? kako ih rijesavate ili kako ste ih rjesavali?

magic
18.04.2005., 12:58
Lijepo :)

nismo branili nishta :)

d@d@
18.04.2005., 13:02
Mačke nisu smjele ulazit u dječju sobu, igračkama je tamo mjesto, one koje završe na drugim mjestima su se prale.
Mačak nije pokazivao posebnu zainteresiranost za klinca, možda je pomoglo i to što je kuja dežurala, uvjek na 2 m od klinca.
Klinac je danas 9 godina nikad ga ni jedna životinja nije ozljedila. U međuvremenu su se promjenile životinje, mačka i pas se redovno čiste na gliste, oboje su cijepljeni na bjesnoću, šteničnjak i ostala redovna cijepljenja.
Mačka je posebno dodatno cijepljena na leptospirozu.
:w

kemik
18.04.2005., 13:05
d@d@ kaže:
Mačke nisu smjele ulazit u dječju sobu, igračkama je tamo mjesto, one koje završe na drugim mjestima su se prale.
Mačak nije pokazivao posebnu zainteresiranost za klinca, možda je pomoglo i to što je kuja dežurala, uvjek na 2 m od klinca.
Klinac je danas 9 godina nikad ga ni jedna životinja nije ozljedila. U međuvremenu su se promjenile životinje, mačka i pas se redovno čiste na gliste, oboje su cijepljeni na bjesnoću, šteničnjak i ostala redovna cijepljenja.
Mačka je posebno dodatno cijepljena na leptospirozu.
:w

u prijevodu, za rijesiti problem odnosa djeteta i macke, potrebno je kupiti psa... :rofl:

meni to zvuci ko tom i jerry... mislim, vjerujem da je kod vas super funkcioniralo i sve, ali da je smijesno, smijesno je!

Starfish&Coffee
18.04.2005., 14:04
Moje macke jedino ne smiju u bebine krevetice i cosleepere i slicno. Igracke ih ne zanimaju, bebe onjuse tu i tamo i to je sve. Ne treba nam pas. :D Na svu srecu moj ultra ljubomorni macak uopce nije ljubomoran na bebe.

maristella69
18.04.2005., 15:31
Mislim da će ti na ovo pitanje moći odgovoriti jeidno vlasnici mačaka, a ne pasa, a najbolje oni koji su imali MAČKU kada se rodila beba.
Pa čak ako ti pas i sliči više mački, nije to isto.:kava:

magic
18.04.2005., 15:49
moj pas ima 5 godina, a sin, ljubigamajka :cerek: skoro pa 17 :)

odkad se rodio, rastao je redom uz : macu, drugu macu, ptice, ribe, jezha i na kraju je doshao machkopas :)

Starfish&Coffee
18.04.2005., 16:26
Jedini problem u mojoj kuci ce biti kad bebe prohodaju. Morat cu staviti ogradicu na stepenice koje vode u podrum. U podrumu su kutije s pijeskom. Moram pronaci ogradicu kroz koje bebe ne mogu proci a macke mogu.

stvarna-mishka
18.04.2005., 16:50
Greystoke kaže:
Zanima me kako riješiti problem mace i bebaca od godine dana....imamo macu..kucnu....i naravno od kada je bebac stigao..stalno je ogranicavammo prostor za kretanje....branimo hodanje po igrackama i sl.....

Ne volim da mi se ta dlakava stvorenja motaju po kući......

margarita
18.04.2005., 17:07
stvarna-mishka kaže:

ko bebe il machke :confused:

stvarna-mishka
18.04.2005., 21:58
margarita kaže:
ko bebe il machke :confused:

Mačketine linjave.....:eek:

Virtuel@
18.04.2005., 22:44
Kad je klinjo dosao iz bolnice, dakle dok je jos bio novorodjence, jedino sam pazila da macka i njega ne ostavim same u sobi da macak ne zaspe na toploj i mirisnoj bebi.
Stoga sam po cijeloj kuci nalijepila papire s natpisom PERO!!! (tako se zvao macak) i to je funkcioniralo.

(Kasnije sam po zidovima imala nakeljeno MARA, ali zato da pazim da mi mache ne spava u vesh-mashini, a ja da je pokrenem:eek: :eek: :eek: ).

Dakle, sinac je odrastao uz macke - peru, maru, milivoja i tonchija koji je danas i sluzbeno njegov, jerbo je sad veliki i zivi sam. :cool:

I svi smo bili zdravi i veseli.:)

Virtuel@
18.04.2005., 22:52
Eh, da!

Ja sam pod stare dane opet frishko trudna. Nisam u ekstazi, jerbo sam prije godinu dana izgubila jednu trudnocu u 12. tjednu tako da sam sad oprezna. Shampanj otvaram tek kad trbuh bude do zuba!

Imam dvije macke i psicu i moram priznati da su mi moje tri ljepotice najmanja briga kada je buduci bebac u pitanju. :)

penelop@
19.04.2005., 08:06
stvarna-mishka kaže:

Jesi li muza depilirala ili izbacila?:confused:

chiquita
19.04.2005., 08:48
Virtuel@ kaže:
Kad je klinjo dosao iz bolnice, dakle dok je jos bio novorodjence, jedino sam pazila da macka i njega ne ostavim same u sobi da macak ne zaspe na toploj i mirisnoj bebi.
Stoga sam po cijeloj kuci nalijepila papire s natpisom PERO!!! (tako se zvao macak) i to je funkcioniralo.

(Kasnije sam po zidovima imala nakeljeno MARA, ali zato da pazim da mi mache ne spava u vesh-mashini, a ja da je pokrenem:eek: :eek: :eek: ).

Dakle, sinac je odrastao uz macke - peru, maru, milivoja i tonchija koji je danas i sluzbeno njegov, jerbo je sad veliki i zivi sam. :cool:

I svi smo bili zdravi i veseli.:) nisam baš shvatila ovo sa papirima - jel mačak čitao natpise i zato nije spavao na bebi?

stvarna-mishka
19.04.2005., 10:04
penelop@ kaže:
Jesi li muza depilirala ili izbacila?:confused:

Taman pomislila da ne može gluplji komentar od margaritinog kad eto ti tebe...:rolleyes:

ssnjoff
19.04.2005., 10:39
stvarna-mishka kaže:
Taman pomislila da ne može gluplji komentar od margaritinog kad eto ti tebe...:rolleyes:
Uz dužno poštovanje taj je komentar (za razliku od tvog, izvanredno blentavog) duhovit, a i rječit.

Virtuel@
19.04.2005., 11:17
jel mačak čitao natpise i zato nije spavao na bebi?

Je, vrag je znao da s mojim disclaimerom nema sansu dobiti parnicu na sudu!
(U slucaju da zaspe na bebi...).

:) Ma, to sam ja sebe podsjecala da macka i novorodjence ne ostavim same...
Pero ima losh utjecaj na djecu - droga, psovke, obijanje kioska... :)

stvarna-mishka
19.04.2005., 16:35
ssnjoff kaže:
Uz dužno poštovanje taj je komentar (za razliku od tvog, izvanredno blentavog) duhovit, a i rječit.

Evo još jednog idiota.....:confused: :w

margarita
19.04.2005., 17:11
Virtuel@ kaže:
Je, vrag je znao da s mojim disclaimerom nema sansu dobiti parnicu na sudu!
(U slucaju da zaspe na bebi...).

:) Ma, to sam ja sebe podsjecala da macka i novorodjence ne ostavim same...
Pero ima losh utjecaj na djecu - droga, psovke, obijanje kioska... :)

ma ne bi maca zaspala na bebi

ja sam odrasla uz macu i maca mi je uvijek spavala kraj nogu - znaju one

da vidish kako ovaj moj - kad ga neko od odraslih natezhe i zajebava frkne na njega i ogrebe ga

ali kad dodju djeca od prijatelja (dechko i curica od po 20 mjeseci) i pochnu ga ganjat po kuchi, pa ga miluju po glavi, pa vuku za rep, pa za ushi pa mi pokazuju gdje je maci uho i nos on samo pusti ili se povlachi natrashke - josh nijednom se nije ni najmanje agresivno postavio prema njima, a nije navikao na djecu - josh uvijek :D

ali znaju oni - kao i psi

mishka - spodobe kao ti nisu ni zasluzhile ni machku ni psa

stvarna-mishka
19.04.2005., 17:14
Znam zato ih i ne nabavljam, a ako mi se koja slučajno počme umiljavat oko nogu-jednostavno je nabijem nogom... :(

margarita
19.04.2005., 17:16
stvarna-mishka kaže:
Znam zato ih i ne nabavljam, a ako mi se koja slučajno počme umiljavat oko nogu-jednostavno je nabijem nogom... :(

odlichno

dok ne naletish na kakvog psa koji che ti odgrist tu poganu nogu

Smart_bitch
19.04.2005., 17:17
stvarna-mishka kaže:

Iskreno bih jako rado da si mi u blizini. Noge.

FFE
19.04.2005., 17:26
Greystoke kaže:

Ja sam uvijek za to da djeca odrastu uz koju zivotinju, pes ili maca, ili hrcak, ili ribice...Tak' ce se nauciti voljeti zivotinje, a onaj tko voli zivotinje, voli i ljude. :D Meni su pesi zakon, no, dugo ce vremena proci kada cemo si moci priustiti jednoga njemackoga ovcara (moj favorit). Mozda za kojih par godina nabavimo micu-macu.

Secundo
19.04.2005., 17:31
Čitao sam da djeca koja rastu na farmi imaju manje problema sa alergijama, pa se pitam dali se sličan efekt može postiči i sa domačom životinjom :misli: Mislim, treba mi dobar razlog da si nabavim macu, s obzirom na zathjeve takve životinjice :)

margarita
19.04.2005., 17:33
Secundo kaže:
Čitao sam da djeca koja rastu na farmi imaju manje problema sa alergijama, pa se pitam dali se sličan efekt može postiči i sa domačom životinjom :misli: Mislim, treba mi dobar razlog da si nabavim macu, s obzirom na zathjeve takve životinjice :)

to sam i ja chula i da ljubimci imaju isti efekt

a mace su ti puuuno manje zahtjevne od cukicha

Smart_bitch
19.04.2005., 17:34
Nema maca baš takve prohtjeve kakve recimo ima pas. Ona pajki, jede, pajki, jede, čoha se, drapne tu i tamo neki namještaj onak malkoc, i to je to :)

margarita
19.04.2005., 17:37
Smart_bitch kaže:
Nema maca baš takve prohtjeve kakve recimo ima pas. Ona pajki, jede, pajki, jede, čoha se, drapne tu i tamo neki namještaj onak malkoc, i to je to :)

hehe ko da mog opisujesh - josh samo shto se on uvali kod nas u krevet i prede ko blesav

jutros je fino skochio u krevet i pregazio preko mojih nogu i uvalio se izmedju nas dvoje i prede li prede

Smart_bitch
19.04.2005., 17:41
:)

Meni je recimo predivan osjećaj kad ti maca sama dođe. Ali sama. Neće doći kad ju zoveš ili kad ju TI hoćeš. To delaju pesi. A to mi se baš ne sviđa, preposlušni su.

Ali cica mica :cerek: kad ti se uvali, točno osjećaš da te treba i zato je došla.

Ajme kaj ja brijem....zaboravimo ovo :D

Einherjer
19.04.2005., 20:18
Evo kod mene doma tri (3) mace i osmomjesecna beba, i sve u najboljem redu. Prva tri mjeseca smo im branili pristup kinderbetu, sad ni to vise ne - ali nisu ni zainteresirane. Imaju pristup svim igrackama i djecjem kuticu itd.
I sve za pet, obozavaju klinku i ona njih, nikad jos nikakve svadje, ogrebotina ili slicnog.

Starfish&Coffee
20.04.2005., 02:31
Smart_bitch kaže:
:)
Neće doći kad ju zoveš ili kad ju TI hoćeš. To

Moj macak dolazi kad ga se pozove. Ponekad dodje i kad ga se samo pogleda. :D

SaveAss
08.07.2006., 20:23
Imate li ikakvog iskustva s mačkama u kući za vrijeme i nakon trudnoće?

Pitam zato jer mi imamo macu koja je već odavno s nama, no sada je beba na putu i malo se bojimo (a žao mi mace, no, ne želim dovoditi bebu u opasnost...)...Ginekolog je rekao da se ne trebamo bojati toksoplazmoze...

gica
08.07.2006., 20:34
..ne bi ti preporučila da budeš u kontaktu s mačkama jer t može prinit toksoplazmozu šta je pogubno za bebu...najbolje da je probaš uvalit nekome bližnjem dok se ne porodiš...

Mary Bellows
08.07.2006., 22:26
ako maca ne izlazi vani i nema kontakt s vanjskim životinjama rizika nebi trebalo biti, više o tome možeš pročitiati na Roda.hr (http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=&Show=455)

Desiree
09.07.2006., 00:15
na toksoplazmozu se mozes testirati

nikakko cistiti maci pijesak u trudnoci

SaveAss
09.07.2006., 06:53
Da, namjeravam testirati i sebe i macu na tox.
Inače, maca ide oko kuće, međutim, ne jede sirovo meso (a to je način na koji se tox. može dobiti).
Tek sam u prvom trimestru trudnoće, ali ipak smo macu počeli navikavati da više ne ulazi u sobu i ne spava s nama, kao do sada...; redovito perem ruke nakon što je diram; ni u ludilu više ja ne mijenjam pijesak...

Može li se uz ova nova pravila ipak ostaviti macu...mislim, žao mi je životinje (nismo je uzimali da bi je sada šutnuli iz kuće...) iako mi obitelj sjedi na mozgu oko mačke...i konstantno me pokušavaju zastrašit nekim prastarim, činjenicama neutemeljenim pričama, predrasudama oko teme "beba i mačka". (Najgore od svega je kada me dovedu u situaciju da biram:mačka ili dijete :confused: ma mislim...pa tko to želi svom djetetu loše....:eek: )

I sam ginekolog mi je rekao da se ne moram bojati za tox. ako je maca kućna - što uključuje i dvorište od kojeg ne ide dalje - sterilizirana je, cijepljena, etc...donedavno i nije izlazila vani jer smo bilii u stanu, a sada smo u kući pa ima priliku gdje izaći...No, testirat ću na tox. i nju i sebe, pa da budem više mirna...

Zanima me ima li netko od vas iskustva s bebom i macom pod istim krovom - kakve su reakcije mace na bebu?

Desiree
09.07.2006., 07:08
Naravno da mozes ostaviti macu, samo je oprez pojacan. :kiss:
Nikako, medutim, uzimati nove mace.

Sve je ok ako si ti vec dobila tox, pa ako nalazi ispadnu pozitivni - to je ocekivani i bolji rezultat nego da su negativni. Problem nije u samoj tox, nego u njezinom DOBIVANJU u trudnoci i posljedicama koje bi to moglo ostaviti na bebu.

Sto se tice mace koja se sece oko kuce, ali ne jede sirovo.. tu vec ne mozes biti sigurna ako ti ona nije 24/7 sati izmedu 4 zida..

----

Macu treba oduciti od toga da skace na krevet ili da tamo spava, i kad dobijes dijete paziti da se ne penje i ne spava do djeteta - mace vole toplinu i mogla bi nehotice uguisiti dijete. Pazi i da ne postane ljubomorna, nemojte ju zanemariti skroz kad dode beba. :zubo: To bi bilo sve sto mi pada na pamet da sam cula o macama i bebama... :)

magic blue
09.07.2006., 09:22
najprije cestitke novoj trudnjaci :kiss:
pa ako ti ginekolog rekao i znas da ne svrlja okolo, zasto se brines? mislim znam zasto se brines, trudnica si :zubo: ali ja u stanu imam dva pesa i u pocetku sam se bojala, dlake, zmazanoce, bolestina, okolina me izludivala pitnjima i "dobronamjernim sugestijama" u vezi pasa, a onda sam si mislila, pa pesi su cijepljeni, secem ih samo po kvartu (nista po sumama i podrucjima s bijesnim lisicama i sl.), jedu industrijsku hranu (plus oblizeke, ali to nikom ne bi priznala ni za sta na svjetu :zubo:) i stan stvarno dosta cesto cistim i to sve podove peremo domestosom :zubo:

zato napravi testove i prestani brinuti!

koalica
09.07.2006., 10:09
Brijem da doktor ipak zna najbolje :D Vjerojatno nema razloga za zabrinutost, ali lagani oprez nikad nije na odmet. Ja obožavam životinje i oko kuće mi se stalno muvaju neke mace slatke i ja ih volim bez problema i podragati. Ne treba pretjerivati sa strahovima. Iza mace operem dobro ruke i mislim da ne bi trebalo biti ništa:D

ivaa
03.08.2006., 08:48
ja imam mačora u stanu od četreset i par kvadrata i planiram i bebu! moj mačak ne voli djecu (ni nečakinje, ni susjede, nikoga tko je maloljetan!) i kad nam dođe netko sa djecom, pogotovo beba, samo ju ponjuši i okrene se i ode. Ne želi biti sa bebom ni u istoj prostoriji! Uopće ga djeca ne zanimaju. Nikada nije bio agresivan, nego ga jednostavno ne zanimaju!
Ja planiram u prvih godinu dana mačka preseliti kod sestre i nakon toga ga vratiti...
jer za dijete je dobro da odrasta uz životinju...

magic blue
03.08.2006., 08:59
pa ako znas da nije nasilan i ziher si da nece nauditi bebi, mislim da je jako los potez furat ga sestri na godinu dana zbog bebe. Prvo izazvat ces epotrebnu ljubomoru kod njega, promijenit ces mu zivotni prostor (sto je macama najgora stvar na svijetu), i kad ga vratis cijela kuca ce biti promijenjena (mozda ce bas na neko njegovo omiljeno mjesto doci prematalica ili kolica ili ko zna sta), i jos ce biti nekakv mali cendravac koji ce zaokpljat svu tvoju paznju
razmisli jos jednom! ja u 50 kvadrata imam 2 psa. jednog od 20kg i jednog od 30kg, dlaka na sve strane, ali ih ne mislim nikome davati (iako bi pesica vragu dusu prodala da ju hocu dat burazu :zubo: Zivjeli smo skupa ko studosi i on ju nikad nije kaznio - to je bio moj posao, pa joj je sad on sam bog koji hoda zemljom)

Mary Bellows
03.08.2006., 11:06
slažem se s magic...dobiti ćeš kontraefekt....mačku u početku samo drži podalje od bebice i nebi trebalo biti problema....pogotovo ako je pravi kućni mačak;)

i ja sam imala mačka koji je imao averziju na djecu ali reakcija je da bi se skupio i odspavao na miru, bez velikih uzbuđenja

mandy
03.08.2006., 11:30
Moja frendica živi u kući sa mamom koja ima od 9 - 12 mačaka. Nisu sve njihove, dolaze i odlaze kad hoće (uvijek imje jedan prozor otvoren). Nju to sa tox. uopće nije zanimalo, srećom je sve ispalo OK. I danas mala ima 1,5 god. i stanje je isto.
Ja bi poludjela da se 10 mačaka vrti oko mene u trudnoći. Nijedna nije ni cjepljena niti dobivaju što za čišćenje.

Nemaju problema u odnosu mačke i dijete.

Mary Bellows
03.08.2006., 11:37
pa to je po meni neodgovorno prema djetetu, ali sto ljudi sto čudi....ipak drago mi je što je sve ispalo OK.

nije toksoplazma nešto što se dešava pod obavezno kad imaš mačku, već samo pojačava rizik...

mandy
03.08.2006., 12:13
Istina je da se ne dešava pod obavezno kad imaš mačku ali mislim da su šanse puno veće kad ih imaš 12 i ne znaš ni otkud su ni šta jedu ni jesu li bolesne.

Da li netko zna kakva je situacija sa psima?
Jesu li oni opasne za plod?

Mary Bellows
03.08.2006., 12:15
Psi nisu, ali znaju biti dosta ljubomorni na bebu posebno stariji psi koji su prije plijenili pažnju.

mandy
03.08.2006., 12:20
Mislim da će moj biti ljubomoran, jer smo ga skroz umazili.
Što ćemo tek sa djetetom :cerek:

baja
03.08.2006., 12:51
imam curicu od 20 mjeseci i mačka koji je s nama preko četiri godine, dakle bio je tu i za vrijeme moje trudnoće. nisam ga otjerala iako je vani i ne mogu imati uvida u to jel' jede sirovo meso, ulovi li išta. kroz trudnoću sam samo preskočila obavezu čišćenja pijeska. mislim da je dobro početi ga odmah navikavati na sužavanje životnog prostora (ne u sobu) što ja nisam učinila pa mi je srce pucalo kad je došla beba. a kad je stigla beba zaobilazio me je u širokom luku gotovo mjesec dana. bio je uvrijeđen. s vremenom se navikao na novog člana ali mi ga bude još uvijek žao jer je poput drugog djeteta, a ne stižem mu više pokloniti previše pažnje. i ponaša se poput djeteta; dok sam dojila on bi došao po porciju maženja baš dok dojim i onda me onako tužno gleda....

magic blue
03.08.2006., 15:37
ja se isto nadam da ce ove moje mrcine dobro prihvatiti bebu i da se necemo morat tugaljivo gledat dok dojim :zubo:

baja
04.08.2006., 10:10
ja se isto nadam da ce ove moje mrcine dobro prihvatiti bebu i da se necemo morat tugaljivo gledat dok dojim :zubo:

o da, bit će tugaljivih pogled što got ti napravila. jednostavno, neće ti ostajati previše vremena kad dođe bebač. bit će i cike i vike... siroti mačak je u neko doba priučavanja novim okolnostima mislio da mora mojoj curki pustiti sve, a ona ga je doslovno vukla za uši... onda mu je puk'o film i sad čim je vidi da ide u njegovom smjeru - ode svojim putem.

magic blue
04.08.2006., 11:29
... onda mu je puk'o film i sad čim je vidi da ide u njegovom smjeru - ode svojim putem....
:rofl:

Kent
05.08.2006., 19:50
nemre se niš dogodit!
ja sam imala oko sebe brdo mačaka, psa i zamorca i sve je prošlo super :)

alexxx
06.08.2006., 16:13
Zanima me ima li netko od vas iskustva s bebom i macom pod istim krovom - kakve su reakcije mace na bebu?
moja mama je ko malena imala mačka koji ju je obožavao, dolazio je pogledat kad je spavala, ´´čuvao´´dok bi njeni radili u polju i tako :cerek:

magic blue
07.08.2006., 08:27
joj ovo su mi tako super price, nadam se da ce ovi moji smrdezljivci biti barem malo na tog maminog macka

MarinkaD
18.08.2006., 13:48
Znam da je tema o mačkama,ali mene zanima o psima...
Trudna sam 17 tjedana i prije tjedan dana sam dobila od mame za rođendan malog mopsa(mopsicu)kojeg obožavamo i moj muž i ja.Bebe će se roditi u 1.mj. i stvarno ne želim dati psa nekom,ali sam svjesna da je teško s kućnim ljubimcem i bebom.
Što se tiče mačaka,čitala sam da je za malu djecu bolje imati psa nego mačku zbog dlake.Naime,mačkina je puuuno opasnija od pseće.
Jel ima netko kakav savjet u vezi pasa?:) ;)

Mary Bellows
18.08.2006., 14:03
pa pas je još mali i imaš priliku da ga naučiš na pravila vezana uz malu bebu, ja bi sigurno zadržala psa :)

magic blue
18.08.2006., 14:46
i ja isto :top:
ja ih imam 2 velika i uopce ne vidim razlog zasto bi ih se odrekla :nono:

Dora K
18.08.2006., 20:55
Koliko znam peseki uopće nisu opasni za trudnice za razliku od maca kaj se infekcija u trudnoći tiče, a i manja je vjerojatnost da će ti se pesek uvući bebi u krevetić spavat, kao što mace vole raditi, čula sam horor priče da su mace tako znale ugušiti bebu. I mačja slina je jaki alergen, a budući da se mace stalno peru veća je vjerojatnost alergije nego kod peseka. Samo ti zadrži peseka i nauči ga na red dok bebica stigne. I naravno fino ga cijepi i vodi na redovne kontrole kod veta.

Ja imam macu. Razmaženu starosjedilicu i ne bih ju dala, ali bit ću uglavnom sama s bebom i strah me da neću uspijeti koordinirati i živinu i bebolinu pa će ju mama pričuvati prvih pola godine. Ne bu trauma, prvo je i živjela s mamom i sa mnom, pa samo sa mnom, pa sa mnom i mužem, pa samo s mužem, pa opet .... dobro ona pliva, sve nas mota ta maca oko malog prsta, pardon kandže :mig:

magic blue
19.08.2006., 06:31
..... a i manja je vjerojatnost da će ti se pesek uvući bebi u krevetić spavat...
manja mozda je, lai kod ove moje kuckoline se nikad ne zna. ima 30kg i umislila si je kako je mackica od 3kg :rofl: Mislim naganja ona mace po ulici i laje na njih, ali ne da bi ih ubila nega da bi ih nagovorila da zajedno trce i igraju se :)
trenutno sam u trazenju psihologa za pese da joj ispravimo taj poremecaj :D

Dora K
20.08.2006., 09:27
Pazi da ne osvaneš u žutoj štampi poput Sunčice Lalić :rofl:

MarinkaD
20.08.2006., 23:37
Hehe!
Sve što ste napisale,cure,jako me utješilo i razveselilo jer smo ja i moja okolina potpuno zaljubljena u psa,ali neki(svekrva)su prvo negodovali što imamo psa a čekamo bebu.Ali to je mali psić koji obožava djecu.Samo ju moram naučiti da ne smije na krevete se penjati,ali to je taaako teško jer kad ju povijam s novinama i viknem jer je na krevetu,pogleda me tim svojim smiješnim očima da ju moram pomaziti pa me ne shvaća ozbiljno.:rolleyes:
Hvala puno svima!!!:kiss:

mandy
21.08.2006., 07:39
Sa psima je puno lakše. Moj mješanac ima 2 godine (ima 17 kg) i stalno je bio sa nama na krevetu (samo u dnevnoj sobi). Od toga smo ga odvikli prije par mjeseci čisto iz razloga jer se linja pa mi nije ugodno ležati u njegovim dlakama (a i nezgodno je kad ti netko dođe).
On ima svoj mali madrac i voli biti na njemu. Na krevet dođe smao kad grmi jer se boji i tad ga pustimo ali čim zaboravi na strah odma siđe. Sve oni nauče, Nekad se onak iz protesta popne na krevet ali čim ga MM pogleda odma silazi.:rofl:

ivaa
21.08.2006., 09:58
drage Magic blue i Mary Bellows
hvala na savjetima :kiss:
u međuvremenu se moja sestra odlučila na zajednički život sa dečkom koji baš i ne voli mačke, tako da sam ja mislila da sam u problemu.
onda sam malo pregledala net i shvatila da svi zajedno možemo sasvim dobro funkcionirati:)
i sad kad sam se vratila sa godišnjeg vidim vaše postove- Baš sam happy:cerek:

ivaa
21.08.2006., 10:00
i naš mačor ne ide nigdje!!!!!!

ivaa
21.08.2006., 12:00
a kako se uopće prenosi tiksoplazmoza?
ja sam danas dirala bolesnu macu pred zgradom i odmah oprala ruke (dva puta) je li to dovoljno???:eek:

SaveAss
21.08.2006., 16:28
ja sam danas dirala bolesnu macu pred zgradom i odmah oprala ruke (dva puta) je li to dovoljno???:eek:

Ovdje ćeš pronaći više o toksoplazmozi:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=&Show=455

(I kud baš na bolesnu? Nemoj paničarit...ipak, malo opreza ubuduće;) )

ivaa
22.08.2006., 08:47
SA thnx,
nadam se da nemam razloga za paniku!!!
od sad diram samo svog mačora:p

ivaa
22.08.2006., 08:49
Save Ass,
pročitala sam taj tekst na rodama i prije nego me zanima da li se može prnjeti zaraza ako sam dirala zaraženu životinju i odmah nakon toga oprala ruke?:eek:

SaveAss
22.08.2006., 09:10
Save Ass,
pročitala sam taj tekst na rodama i prije nego me zanima da li se može prnjeti zaraza ako sam dirala zaraženu životinju i odmah nakon toga oprala ruke?:eek:

Teoretski može, jer iako je pranje ruku obavezna mjera ne znači i da su one oprane kako treba (veliki dio prljavštine ostane na dijelovima ruku s vanjske strane, među prstima, dok većina nas jedino dobro opere dlanove i jagodice prstiju).

No, nemoj paničarit - čisto sumnjam da si sad pokupila tox (uostalom, tu si macu pomazila, nisi joj sada izmet čistila). No, koliko sam skužila ti znaš da je mačka zaražena, ali ne znaš čime... A da bi fino makla svaku sumnju, uvijek možeš zatražiti testiranje kod svog liječnika (čisto da ti potvrdi kako je sve u redu, a ne da nam ovako isprepadana budeš tu na forumu :top: )

Tija
22.08.2006., 10:08

a čuj....mojoj frendici je u ranoj trudnoći test na toxo bio pozitivan a nije bila ni blizu mački:(

cutecat
22.08.2006., 10:22
moja macka je vec bila odrasla kad sam ja zatrudnila. I dalje je spavala samnom u krevetu, cistila sam pijesak, hranila mace vani ispred kuce. Normalno operes ruke i to je sve. Poslije kad je beba dosla, maca je morala spavati u dnevnom jer je beba bila s nama u sobi u svom kreveticu. Ali nakon 6 mjeseci se vratila s nama:) Nikad nije pokazala ni najmanji znak agresivnosti prema bebi, iako vise nije bila glavna sefica u kuci:cerek:
Maca je inace kucna i ne ide van.
Mislim da su te razne price o macama i trudnoci preuvelicane

Taja27
22.08.2006., 18:14
Ja sam cijelu trudnoću imala mačka u stanu (ne ide van),suprug je čistio pijesak,ja sam više pazila na pranje ruku i nastojala ne ljubiti ga previše.Test na toxoplazmozu mi je na početku trudnoće bio negativan,iako sam godinama živjela s mačkom koji je išao van (ali se hranio kući i čisto sumnjam da bi pojeo išta drugo osim svoje najdraže hrane).Kad sam ginekologu rekla da imam mačka on je odgovorio "Baš lijepo,ja imam psa."Uglavnom,da se ne brinem.Sve je prošlo OK.
Tri mjeseca pred porod smo počeli zatvarati vrata od spavaće sobe,mjesec dana pred porod namontirali dječji krevetić da mu to ne bude nešto novo i zanimljivo kad beba dođe.Ušao je sam jednom i odmah sam ga izbacila.Nakon toga sam na krevetić stavila mrežu protiv komaraca (ima je u trgovinama s dječjom opremom) da budem sigurna da se nije ušuljao unutra dok nisam gledala.
Beba je danas napunila mjesec dana,mačak je totalno nezainteresiran,samo ju ponekad dođe ponjuškat dok ju držim u rukama,ali ne približi se do kraja.Po danu pazim, po noći se zatvorimo u sobu bez mačka. Oprez je uvijek potreban,ali mislim da će sve dobro funkcionirati. Ako ti šta znači,ja sam liječnica, tako da sam upoznata sa svim. Sretno.

baja
23.08.2006., 09:54

dobar link za vas trudbenice je i www.poliklinika-harni.hr gdje između ostalih korisnih informacija ima i članak o toksoplazmozi. tamo možete pratiti trudnoću iz tjedna u tjedan.... super je! sretno!:)

SaveAss
23.08.2006., 13:05
a čuj....mojoj frendici je u ranoj trudnoći test na toxo bio pozitivan a nije bila ni blizu mački:(

Kako se to odrazilo na plod?

Tija
23.08.2006., 13:28
Kako se to odrazilo na plod?

išla je na ab.

SaveAss
23.08.2006., 13:37
išla je na ab.

Sorry, morala sam pitati, iako mi je ovo prvo palo na pamet...ali kao da sam željela da odgovor bude drugačiji...Kvragu...

Tija
23.08.2006., 16:48
pa ne moraš se ispričavati :D
ne može uvijek sve biti po špagi, jebatga

ivaa
24.08.2006., 10:55
ja još nisamsigurna ni jesam li trudna! sad mi je 24 dc i test ću raditi tek za koji dan! nakon toga odmah idem ginekologu da mi napravi testić na tox...
hvala vam svima na utješnim riječima:kiss:

Baskerka
19.03.2007., 13:04
U zadnje vrijeme me rodbina muči i tlači savjetima i kritikama kako sam nenormalna i neodgovorna jer imamo mačku u stanu, a čekamo bebu.
Mačka inače uopće ne ide van, ne jede sirovo meso i ne ide u spavaću sobu (ne sviđa joj se valjda)...
Mene je malo strah da ne bi legla na bebu, ali na to ću posebno paziti i ne ostavljati ih same u prostoriji. Znam da će mi biti teže, ali što ću sad, neću macu izbaciti na ulicu, a niti ju ima tko pričuvati određeno vrijeme.
Jedino što me malo još brine su dlake iako ne znam da li one mogu naškoditi bebi. :confused:

Wedding
19.03.2007., 13:10
U zadnje vrijeme me rodbina muči i tlači savjetima i kritikama kako sam nenormalna i neodgovorna jer imamo mačku u stanu, a čekamo bebu.
Mačka inače uopće ne ide van, ne jede sirovo meso i ne ide u spavaću sobu (ne sviđa joj se valjda)...
Mene je malo strah da ne bi legla na bebu, ali na to ću posebno paziti i ne ostavljati ih same u prostoriji. Znam da će mi biti teže, ali što ću sad, neću macu izbaciti na ulicu, a niti ju ima tko pričuvati određeno vrijeme.
Jedino što me malo još brine su dlake iako ne znam da li one mogu naškoditi bebi. :confused:

Ako odrzavas normalnu higijenu stana, higijenu mace i ako je maca cijepljena nemoj se brinut:kiss: ...... jedino pripazi kako si i sama napisala da maca ne bude sama u sobi skupa sa djetetom;) jer nikad se ne zna i nemoj da ti padne na pamet bacat macu na cestu ili pokonit:rofl: :top:
- ja imam dva tvoreka i koliko me god netko tlaci ( a tlace me starci) to me uopce ne dira;) jer znam da su uredni tj. da im edovito odrzavam higijenu kao i higijenu cijelog stana

mandy
19.03.2007., 13:11
ma pusti ljude....još ih dosta misli kako je životinji mjesto vani...i nas za pesa stalno ispituju jel sad leti van confused:....on je kao član obitelji, pazit ćemo da ne ostane sam sa bebom, al životinje se brzo priviknu i prihvate novog člana....a postoje i mrežice za kinderbet da mačka ne moža ući u njega....al ako su vrata od sobe zatvorena maca bebi ne može ništa......

Petra-RI
19.03.2007., 14:18
Ja odmalena imam mačke i na početku trudnoće sam se testirala na tox. te imam
razvijena antitjela,znači da sam ju prebolila i više se nemogu zarazit.
Budući da sam se ja preselila,mačke su ostale kod mame tj. uvjek su oko njenih vrata i u njenom stanu ,iako ja blizu živim ponekad me doprate do mojih vrata,dobiju nesto za klopu i vrate se nazad,tako da nemam problema s dlakama po kauču.zato imam dlaka po podu od psa koji je bar 2-3 h po danu samnom u stanu,ali on spava vani u svom box-u....Nadam se da kad ostavim kolica na terasi da mačke neće pokušat ić spavat u njih...a mudonja od psa ih popišat da ih označi kao svoja....:)

maserka80
19.03.2007., 14:22
I ja imam macu s nama je 7 mjeseci i ne pada nam napamet da je se riješimo kad nastupi trudnoća i dođe dijete

Modesti
19.03.2007., 14:31
Smatram da je dovoljan lagani oprez i da ne treba raditi paniku.
Inače istraživanja pokazuju da djeca koja su odrasla s životinjama imaju daleko manje alergija od druge djece.

maserka80
19.03.2007., 14:35
da modesti i ja tako mislim
Moji misle da smo mi ludi jer kao nenormalno je imati doma mačku i malo dijete.
Za večinu je mačka uličarka i stvar kojoj se bace otpadci od ručka.Mi našu macu obožavamo i ravnopravni je član naše obitelji, ima sve od ljepe klopice do veterinarskih redovnih pregleda.

Škiljo
19.03.2007., 14:55
Moji misle da smo mi ludi jer kao nenormalno je imati doma mačku i malo dijete.
Za večinu je mačka uličarka i stvar kojoj se bace otpadci od ručka.Mi našu macu obožavamo i ravnopravni je član naše obitelji, ima sve od ljepe klopice do veterinarskih redovnih pregleda.

...PRIDRUŽUJEM SE...
Zapravo, mi imamo Škilju već 3 godine, udomljen, sređen, kastriran...i u tri godine nikada nije bio vani. Dakle, ako sam i dobila od njega toxo (kada sam ga udomila) onda sam sada već otporna i nema više frke, a ako i nisam, e onda ni neću jer ne jede ništa sirovo, a ne ide niti van i nema kontakata sa izvorima zaraze...
Kada sam svoga gina pitala što ako...e onda mi je nabrojao jedno 10-tak dodatnih grozomornih stvari koje se mogu dobiti ovako ili onako i istoga sam časa prestala razmišljati o toxo. Jer, dovoljno je držati macu unutra, odnosno, ako ide van ne dirati je previše, ne čistiti pijesak (ili čistiti rukavicama, pa poslije dobro oribati ruke), ne davati sirovu hranu....I to je to!!

Kitty Kat
19.03.2007., 14:59
frendica ima macu koja normalno šeta po cesti, ali joj dozvoljava da spava u kinderbetiću s bebachem! mislim da to ipak nije pametno. Kaj vi mislite?

"kaya"
19.03.2007., 15:04
kada sam ja ostala trudna mi smo našu macu poslali mojima u Dalmaciju....naša mala živina uživa, jer je oni paze kao kap vode na dlanu. Kada odemo do njih obavezno spava s nama na krevetu, samo što ja ne čistim pijesak i češće perem ruke.
Ja bih iskreno voljela da nam se vrati kada beba dođe jer mi jako fali.....samo treba vidjeti kako će maca reagirati na bebu.

Wedding
19.03.2007., 15:05
frendica ima macu koja normalno šeta po cesti, ali joj dozvoljava da spava u kinderbetiću s bebachem! mislim da to ipak nije pametno. Kaj vi mislite?

hmmmmmmm pa i nije.....tj. sve ovisi kuda se ta maca smuca, ako bas lunja naokolo onda je to uzas ali ako se malo prošpancira po dvoristu ok ... a koliko je beba stara? i dal je cjepljena maca?

Kitty Kat
19.03.2007., 15:11
hmmmmmmm pa i nije.....tj. sve ovisi kuda se ta maca smuca, ako bas lunja naokolo onda je to uzas ali ako se malo prošpancira po dvoristu ok ... a koliko je beba stara? i dal je cjepljena maca?

maca je cjepljena i šeće po kvartu (drvinje), ne samo po dvorištu, bebica ima 4 mjeseca. osobno, ne bi se nikako riješila mace (btw imam malog peseka :cerek: ), ali joj ne bi dala ni da spava u kinbachu. a možda sam ja čudna :confused:

Škiljo
19.03.2007., 15:12

Isto mislim da baš nije pametno...Ipak se mace vole svuda zavlačiti, uključujući i smeće, pa onda u bebin krevetić nakon smeća :flop: ...
Obožavam sve životinje, ali mislim da ne treba pretjerivati!

Wedding
19.03.2007., 15:17
maca je cjepljena i šeće po kvartu (drvinje), ne samo po dvorištu, bebica ima 4 mjeseca. osobno, ne bi se nikako riješila mace (btw imam malog peseka :cerek: ), ali joj ne bi dala ni da spava u kinbachu. a možda sam ja čudna :confused:

Uf uf ovo je ipak previse:flop:
Nisi cudna:kiss:

Kitty Kat
19.03.2007., 15:21
Uf uf ovo je ipak previse:flop:
Nisi cudna:kiss:

Hvala! :kiss:
vrag mi ne da mira, ja bih njoj rekla da to nije ok, ali me frka da ne pošizi (velika je ljubiteljica svih vrsta životinja) :confused:

"kaya"
19.03.2007., 15:37
ni ja nebi dala da mi spava s djetetom, bez obzira što je spavala s nama u krevetu, (točnije kod naših nogu). Naša mačka je živjela samo u stanu, ali kada smo je odnijeli u Dalmaciju, nakon mjesec dana došla nam se pohvaliti noseći malog miša u zubima. Nije ga jela ali se igrala s njim. Mačke imaju svoje navike i ako se smuca po kvartu tko kaže da i ta nije ulovila miša.
Od tada su vrata naše spavaće sobe zatvorena,a ona ćori u svojoj košari.

Wedding
19.03.2007., 16:49
Hvala! :kiss:
vrag mi ne da mira, ja bih njoj rekla da to nije ok, ali me frka da ne pošizi (velika je ljubiteljica svih vrsta životinja) :confused:

I ja volim zivotinje tj. obozavam ih( vet. teh + nedovrsen fax:o ) i kroz moju kucu i dvoriste proslo je svega ( gustera, pauka, miseva ) i sad imamo psa u dvoristu i perzijsku macu koja malo prosvrlja po dvoristu ali spava kod mame u kuci ali na svom kreveticu;) u kuci su oduvijek akvariji i sada jos 2 tvoreka ali ipak neki red mora znati i postovati i nikad nebi dozvolila da mi maca spava u istoj postelji sa djetetom:eek:

Kitty Kat
19.03.2007., 17:10
I ja volim zivotinje tj. obozavam ih( vet. teh + nedovrsen fax:o ) i kroz moju kucu i dvoriste proslo je svega ( gustera, pauka, miseva ) i sad imamo psa u dvoristu i perzijsku macu koja malo prosvrlja po dvoristu ali spava kod mame u kuci ali na svom kreveticu;) u kuci su oduvijek akvariji i sada jos 2 tvoreka ali ipak neki red mora znati i postovati i nikad nebi dozvolila da mi maca spava u istoj postelji sa djetetom:eek:

baš tak! životinje se mogu voljet i s mjerom, nekog reda valjda treba biti! :top:

Satya
19.03.2007., 17:16

Katastrofa!!! Ne mogu vjerovati. Ja imam dvije kuje od kojih je jedna manja od podeblje mačke, pa na pamet mi ne bi palo u bebin krevet stavljat psa ili mačku, ma ne mogu k sebi doć...Od kuda da uopče počnem zbog čega sve je to idiotizam...Mislim jedno je ljubav i briga prema životinji i ono - pas/mačka je "ravnopravni" član familije a drugo kretenizam. :horor:

maserka80
20.03.2007., 13:42
Mi i sad našu macu obavezno prije spavanja a znamo da će nam doći u krevet i to obavezno spava nama između glava,vlažnim pamučnim tuferom joj ćistimo šape, lice, i cijelo tijelo.E sad da li će spavati i s djetetom to ne znam nemam dijete,ali čuj ako može s nama valjda će moći i s njim

MaLo
20.03.2007., 15:09
Mi i sad našu macu obavezno prije spavanja a znamo da će nam doći u krevet i to obavezno spava nama između glava,vlažnim pamučnim tuferom joj ćistimo šape, lice, i cijelo tijelo.E sad da li će spavati i s djetetom to ne znam nemam dijete,ali čuj ako može s nama valjda će moći i s njim

Moja maca koja je isto ostala kod mojih staraca (jer sam se ja preselila) isto spava s njima u krevetu :p al ona se pol sata, sat vremenena čisti (liže) prije nego dođe k njima na spavanac :cerek:
Mislim da ju ne trebate posebno prati i čistiti, jer mačke imaju jaku antiseptičku slinu (za njih antiseptičku :zubo: ) i one se same bolje 'okupaju'

Kitty Kat
20.03.2007., 15:13

a kaj ak bebachu uvali repek u usta? mace mlataraju repom...

MaLo
20.03.2007., 15:28
Da, i ja sam se testirala na toxo i nalaz mi je negativan, tj. piše da nemam antitijela. To bi sad zančilo da i nikad nisam imala toxo? :rolleyes:

Mislim si ovak: s 'proizvodnjom' mačaka počeli smo negdje prije 12-ak godina. Velim proizvodnjom, jer smo bili udomili 2 napuštene preslatke mace koje su se mnoooožillle i množile! Imali smo ih malo more! :zubo: Sve su one cijelo vrijeme bile vani i hodale su po naselju i lovile miševe i jele sirovo meso i ko zna kaj sve ne. A mi smo ih staaaalno navlačili. Među svim tim mačkama, njih 4 uvijek su ulazile u stan (ne sve odjednom, nego je to bilo kroz godine - prije 3 godine jedna, prije 7 g. druga...) i spavale su s nama u krevetu. Pa si mislim,:rolleyes: ako nisam zaradila toxo, kad je moj Tigrić skitalica i lovac spavao kraj mene u mom krevetu, mislim da onda niti ne bum ništ zaradila od ove moje jedine preostale čistunke. Ona ide van oko zgrade, vani obavlja nuždu, jede sirovo meso (i moja mama proba mrvu sirovog mesa dal je dosta slano kad radi faširance, pa je živa) i ja trudna stalno ju navlačim :p i sve ok.

Njezin veterinar je reko, a poslje mi je to potvrdila i moja ginićka,
da nema frke oko toga, jer da se toxo nemre baš tak lako zaraditi. Rekel je da treba svaki put dobro oprati ruke i nema straha. Al isto tak i nakon kaj radiš sa sirovim mesom.

maserka80
20.03.2007., 21:01
a kaj ak bebachu uvali repek u usta? mace mlataraju repom...

:confused:

Kitty Kat
20.03.2007., 22:40
masazerka htjela sam reći, da ak maca legne kraj bebacha i slučajno mu dok spava rep stavi na nosić ili usta ili ak mali zijevne u usta? drugo je kad si ti odrasla osoba, pa ti maca spava kraj glave, a drugo kad je to malecka bebica. a kak sam već napisala, vidla sam kod frendice kak to izgleda iako je njena beba starija. po meni to nije za riskirat...

maserka80
20.03.2007., 23:01
ma ne znam ne razmišljam o tome jer ni o djetetu ne razmišljam,ali znam da maca ostaje gdje je i dragi tako misli, a kad beba dođe pa valjda neće spavati s njom.Ne vjerujem.
Vjerojatno ću tad dosta više razmišljati o tome gdje je maca dok beba spava!
Ali eto hvala dala si mi misliti za ubuduće

Pcelica Maja
22.03.2007., 09:08
A što ako vas maca ogrebe ali ne jako da vam ide krv nego samo malo, jel to opasno? Maca nije cijepljena ali je njegovana i uglavnom je doma i u dvorištu i ne jede sirovu hranu.

Wedding
22.03.2007., 13:17
A što ako vas maca ogrebe ali ne jako da vam ide krv nego samo malo, jel to opasno? Maca nije cijepljena ali je njegovana i uglavnom je doma i u dvorištu i ne jede sirovu hranu.

Kako za koga i ovisi dal trenutno na kandjicama prenosi uzrocnika tetanusa:zubo:, svi smo se mi cjepili bar 2 puta ( osnovna + srednja skola, neki jos i na faxu pa cak i na poslu) a za malo dijete nebi bilo dobro da ga ogrebe maca;) koja svrlja po dvoristu

ivaa
22.03.2007., 20:57
i mene čeka odvikavanje mace od spavaće sobe, čim stigne kindach...
valjda ćemo to preživjeti

alexxx
22.03.2007., 21:10
i mene čeka odvikavanje mace od spavaće sobe, čim stigne kindach...
valjda ćemo to preživjeti
pa šta nije bolje da je odvikneš prije, da ne doživi bebu ko neprijatelja zbog kojeg ste je izbacili?

SaveAss
22.03.2007., 22:38
Da, bolje je da je maknete iz sobe što prije, jer bi vam se lako moglo desiti ovo što alexx kaže.

Inače, prije mnogo mjeseci sam pokrenula ovu temu u nadi da ću, među ostalim, doznati kako su se mačke drugih ponašale kad je stigla prinova. Evo sad kad mi je prinova tu, iz iskustva mogu reći da ga mačka ne šljivi ni 2%...Ignorira ga:zubo:

Al mi je bio zanimljivo kako je maca prvih nekoliko dana kad smo stigli iz rodilišta čuvala svoju košaru - valjda se bojala da joj bebač i to mjesto ne zauzme:rofl:

Inače, iz sobe sam je izbacila malo prije njegova dolaska. Sad već zna da unutra ne smije, no nemoš ti mački dokazat da je to i konačna odluka - ta jednostavno svaki put pokuša ući, pa ako upali...No zato kad me vidi uhvati crtu s mjesta zločina:D

DUPINO
28.03.2007., 07:55
smatram da sve ovisi o macki kakve je naravi da li je znatizeljna, razigrana ili mirna. inace mi smo imali macu i dve papige i neka 4 mj. prije poroda odlucili smo maknuti sve iz stana, bolje sprijeciti nego lijeciti jer ipak dijete nema veliki imunitet kad se rodi, ne daj Boze necega.

Pcelica Maja
29.03.2007., 13:13
Jutros sam zvala epidemiološku službu i razgovarala s predivno doktoricom koja mi je objasnila da se toksoplazmoza najrijeđe dobije od mačke a najčešće od nehigijene i nedovoljno pranog povrća i od sireva domaće proizvodnje. Također je rekla da malo koja mačka ima toksoplazmozu.

Wedding
29.03.2007., 13:15
Jutros sam zvala epidemiološku službu i razgovarala s predivno doktoricom koja mi je objasnila da se toksoplazmoza najrijeđe dobije od mačke a najčešće od nehigijene i nedovoljno pranog povrća i od sireva domaće proizvodnje. Također je rekla da malo koja mačka ima toksoplazmozu.

:top:

Magdalena2609
30.03.2007., 07:30
Imam pitanje pa vas molim za pomoć. Ako se odem testirati i ja i maca i ispadne da su nalazi takvi da postoji mogućnost da se zarazim toksmoplasmozom ili da sam zaražena što onda, kako izbjeći rizik za bebu.
Hvala puno unaprijed

Wedding
30.03.2007., 08:23
Imam pitanje pa vas molim za pomoć. Ako se odem testirati i ja i maca i ispadne da su nalazi takvi da postoji mogućnost da se zarazim toksmoplasmozom ili da sam zaražena što onda, kako izbjeći rizik za bebu.
Hvala puno unaprijed

da si zarazena imala bi simptome bolesti;) ali ako dugo imas mace moguce je da imas antitjela i ne mozes se zaraziti:zubo: ....a ak se dobro sjecam osim ako se nije sta promjenilo, macu ne mozes testirat dal je nosios ili ne, ;) ( to se radi kod znanstvenih radova itd. ).
Ako je maca uredno cijepljena nemas problema;)

Škiljo
30.03.2007., 09:10
Moj macan jedva čeka da se netko od nas uvali pred TV, pa da se on može uvaliti lijepo u krilo...I to onak, prvo proba capom jel smije, onda kad vidi da je OK, izvrti se tri puta i smjesti, a zaspi u sekundi...No, sada kak moj trbuh raste vrti mi se u krilu malo duže, pa onda i odustane jer nema mjesta...Pogled koji mi uputi je ono kao : pih, više od tebe nikakve koristi...idem ja dalje!!!
Za sada sluša, što se tiče ulaska u kuhinju, itd., a kad bebe dođe neće imati neko vrijeme pristupa blizu nje, sve dok se ne uvjerimo da je sve OK. Više ćemo paziti i trebalo bi biti u redu! Sigurno neće spavati u kindaću sa bebom, tako da ćemo mu odmah "objasniti" da to ne hoda!!!! http://www.cosgan.de/images/smilie/tiere/o015.gif

blackstar
21.08.2008., 11:51
Ima li tko iskustva s malom bebom i macom? Kako je proslo upoznavanje? Ja sam odlucila macu imati doma u trudnoci,ali još ne znam što ću kad beba dođe...Volila bih je zadržati iako znam da će biti teško....Mislim, sigurno je se neću riješiti ali razmišljam da li da je dam mami na čuvanje koji mjesec dok je beba skroz mala ili je to nepotrebno? Ajte cure koje ste imale slična iskustva napišite koju.... :)

Dancica
21.08.2008., 12:00
moja rodica je imala macku isto kroz cijelu trudnocu a i kad je beba dosla stan...
ja nisam za to al sve je OK...
macku ne bi "izbacivala" iz kuce jer je vazno da ona zna da je to i dalje njen teritorij i da ce ga od sada samo morat dijeliti sa nekim... ispocetka nece biti niti zainteresirana za bebu a onda ce pocet tolerirati sve gluposti koje ce joj beba priustiti :)
ovo je iz iskustva :)

blackstar
21.08.2008., 12:45
Dancice hvala na odgovoru.....Iako sam bila mislila poslat macu mami čini mi se da ću odustati od toga....Al teško će mi biti izdržati pritisak okoline...to zasigurno..... :)

Snake's Kiss
21.08.2008., 16:06
Nama su svi govorili da smo LUDI!!! Naš je Max (mačak sada 8 godina). On je spavao uz mene i sinka. Kad sinak je propuzao tako da je krenuo za Maxom :rofl:
Maxa nikada ne bih izbacivala iz kuće:eek: pa on je dio naše obitelji!
Inače...ja sam odrasla sa gomilom životinja u stanu, životinje su mi i struka...moja je preporuka UVIJEK djetinjstvo uz životinje.

Zaraze tj. zoonoze?? :lol: Veća je mogućnost da će u Maximiru pokupit mišju groznicu nego dobit nešto od našeg Maxa.

blackstar
21.08.2008., 18:30
Snake's Kiss puno hvala na odgovoru...Baš me je razveselio....Puno je dubioza kad ulaziš na nepoznata područja i lipo je čuti iskustva drugih..... Ovako mi je puno lakše doniti neke odluke,ali uz iskustva drugih mogu formirati svoje mišljenje koje mi onda okolina ne može tako lako poljuljat ako nema jake argumente.... :)

gogiva
21.08.2008., 21:29
ja sam cijeli zivot rasla uz zivotinje sto macke sto pse ...jako sam veliki ljubitelj zivotinja i trenutno imam zamorca i papigu ....macak je kako kad doma ali i on je tu ...nikoga od njih nisam izbacila niti bi to ikada ucinila ....mala sada ima 4 mjeseca i sve normalo i dalje funkcionira ...po meni su i zivotinje sastavni dio odrastanja ....

sretno ....:cerek:

blackstar
22.08.2008., 11:46
Gogiva lipo je to čut.... Moja maca je isključivo kućna i možda pomalo razigranija i ne voli se puno mazit pa se zato malo bojim....A jednostavno je obožavam.....probat ću iskombinirat suživot....mislim da je to moguće....A jesu li vam dlake problem?

Snake's Kiss
22.08.2008., 20:57
Životinjske dlake uopće nisu problem!!
Jedno se vrijeme puno pisalo kako se bebe mogu ugušiti mačjim dlakama, da im pseće dlake sjedaju na pluća i talože se u crijevima :rofl::lol:
To su sve gluposti!
Bezoari životinjskog porijekla u ljudskom organizmu ne postoje! Životinjska se dlaka u potpunosti raspada u želucu.

No, ljudska dlaka je gadan problem i stvara bezoare u ljudskom tijelu.

Jedno što u potpunosti priznajem je alergija na dlaku. No, ona se gotovo nikada ne javlja kod beba koje su od prvih dana bile izložene njezinom djelovanju.
Moj mrvac ljubi Maxa u nos i sav je ponosan (izbaci trbuščić i smijulji se) :D
Većina ljudi šizi na takav odnos s kućnim ljubimcima. No, kaj mogu- i ja sam tako odgajanja! Moji su psi spavali kod mene na krevetu (zajedno sa hrčcima, zamorčićima...jedino akvarij nije stao :D)

enigmatic
22.08.2008., 21:14
ja imam dva psa,jedan ima 9kg,a drugi 4kg,uglavnom manji psi.jedan je sa mnom 8g,a drugi 1g.živimo u stanu,ništa se neće mijenjati,samo će nam se povećati broj ukućana:cerek:
za okolinu me baš briga,neki pametni susjedi su već počeli sa glupim pitanjima,a šta ću sa psima kada dođe beba:eek:
peseki će se naučiti na bebača,a bebač će odrastati uz životinje:D
i ja sam odrasla uz razne životinje,zato ih danas obožavam:D

Snake's Kiss
23.08.2008., 10:54
Uvije će biti "susjeda", "rodbine", "prijatelja" koji će postavljati pitanja i biti protiv životinja u blizini djece i trudnica.
A ja sam protiv istih tih "susjeda", "rodbine","prijatelja" koji u blizini djece puše, jedu čips i piju coca colu :D

Moja je sestra prohodala držeći se za ogromnu šarplaninku! :D

Za sada smo svi u odobravanju životinje -djeca i obratno...Čekam nekog forumaša/icu koji je protiv, pa kad krene pranje :D :D

_Bea_
24.08.2008., 16:21
odrastanje djeteta u okružju životinje je predivno, jer se na taj način dijete uči odgovornosti, naravno ako se i roditelji prema toj životinji odnose "normalno"...Oni su ti koji trebaju pokazati da životinja nije igračka nego živo biće.

Svakako bi preporučila mamama da nabave životinju svojoj djeci te da se prema toj životinji pristojno ponašaju, a ne da im ona tu bude samo da bi "zabavila" dijete.

blackstar
24.08.2008., 18:00
Za sada smo svi u odobravanju životinje -djeca i obratno...Čekam nekog forumaša/icu koji je protiv, pa kad krene pranje :D :D

:D A bit će veselo ako se pojave protivnici držanja maca i ostalih životinja i bebe ...... :rofl:

trapava
24.08.2008., 18:10
Nazalost, mislim ipak na srecu nisam ta koju cekate:lol::lol::lol::lol:
Smatram beba (dijeca) i zivotinje su pun pogodak, definitivno:top:Naravno moraju biti zivotinje zdrave i voditi se racuna o njima.
Moja dijeca odrastaju uz krasnog psica;)

7777777
24.08.2008., 21:21
:D A bit će veselo ako se pojave protivnici držanja maca i ostalih životinja i bebe ...... :rofl:

Ev' me!! :mirko:

Samo sad ne znam hoće li biti veselo vama ili meni?! :p

nemam pojma
25.08.2008., 10:20
Mi nemamo macu, ali imamo "kujicu" od 50-tak kg koju smo nabavili kad je sin imao 2 godine. To je bila ljubav na prvi pogled :cerek:
Kad se rodila kćerkica, nikakvih problema nismo imali, polako smo ih upoznavali i to je to. Doduše, pasica se boji male, jer ju ova uporno pokušava jašiti (luda je za konjima):rofl:. Imamo i kornjaču i ribice. I mislim da je zdravo da djeca odrastaju uz životinje, bitno je samo održavati higijenu životinja.
Ja osobno, obožavam sve vrste životinja, ali moram priznati da sam protiv držanja krvoločnih vrsta pasa uz djecu. Jer, to su ipak vrste, "uzgojene" za borbu...:ne zna:

blackstar
25.08.2008., 11:50
Meni danas stiže novi usisavač s turbo četkom koji će mi nadam se malo olakšati problem dlaka od moje mace. :) E moram i ovo ispričat....Sinoć se moj muž igra s macom i gurka je i mazi a ona se brani(ne voli se puno mazit!!!), gledam ja njih i pitam ja macu ''Draga moja a šta ćeš ti kad te beba povuče za rep?'' :) Maca me užasnuto pogleda ,ka da me razumi, i pobigne 5 metara daleko i užasnuto me gleda....Odvalili smo od smija..... :rofl:

stella bella
09.02.2010., 21:14
...otvaram ovu temu...
Molim sve one koje su imali bar sličan problem nek mi daju neki savijet.
Naime, imam mačku staru dvije godine (steriliziranu, cjepljenu, ošišanu...ne gubi ni dlaku) trebala bih roditi za cca 10 dana...i sad moj problem; nemoguća je, svugdje se penje, skače, grize...u biti poludi navečer i onda je show.
Bojim se za bebu, MM kaže da neće biti problema, ali ja ne vjerujem...postoji nešto za smirenje tako hiperaktivan maca ili jednostavno da je "prepustim" mojim roditeljima???? Zahvaljujem unaprijed!!!

ludaaa25
09.02.2010., 21:26
...otvaram ovu temu...
Naime, imam mačku staru dvije godine (steriliziranu, cjepljenu, ošišanu...ne gubi ni dlaku) trebala bih roditi za cca 10 dana...i sad moj problem; nemoguća je, svugdje se penje, skače, grize...u biti poludi navečer i onda je show.
Bojim se za bebu, MM kaže da neće biti problema, ali ja ne vjerujem...postoji nešto za smirenje tako hiperaktivan maca ili jednostavno da je "prepustim" mojim roditeljima???? Zahvaljujem unaprijed!!!

uuuu..ne znam baš..ja imam psa,mačku od rođenja kod mojih,i nasta je problem u trudnoći,kad se maca jako razbolila,jer ju je netko vanka valjda udrio,ali nije davala simptome,ja se brinula o njoj,pa sam morala se testirat na toksoplazmozu..na kraju su je eutanizirali jer je bila u gadnim bolovima zbog prijeloma kralježnice:(:(
e sad,mislim da će maca teško ostat kod roditelja jer one su vezane za mjesto,pa bi se mogla uputit doma...mislim da joj ne trebaš puštat u spavaću sobu,moja to i nije radila,a kad ste zajedno poseban oprez pa vidi reakcije mačke..stvrano nisam imala iskustva sa agresivnim macama osobo,a prija mi ima jednu koja sve grebe i grize goste:lol:

snow
09.02.2010., 21:34
...otvaram ovu temu...

Ti najbolje poznaješ svoju mačku, ako misliš da neće dirat bebu, najvjerojatnije niti neće.

Mi imamo dva mačka, kućna, i nije bilo nikakvih problema. Došli su kojiput pošnjofat dečka, ali nisu ga dirali.
Dobra stvar je bila kad smo dečka stavili na pod, pokušavajući ići za macama brzo je propuzao i prohodao.

milimelo
09.02.2010., 21:47
Za macku je mozda potreban feliway - to su feromoni koji uticu da se macka smiri (npr prilikom puta, promjene sredine)...

http://www.petsmart.com/product/index.jsp?productId=2755196

Ne znam ima li u hrvatskoj, mozda po pet shopovima?

Nece nista biti, macka vjerovatno osjeca da prinova uskoro dolazi. Smirice se.

lehaha
09.02.2010., 22:17
Ja imam petogodišnjeg samovoljnog, razmaženog uškopljenog mačka. Uličar. Ne ide van. Linja se od centralnog cijelu godinu. Najdraže mu je loviti prste, to ga je moja mama učila jer je to njemu super i on to voli :rolleyes:. A ne zna bez noktiju loviti. Ne da se nositi, ne da se maziti osim ako to u tom momentu njemu ne paše. U 23 sata počinje njegovih pol sata kad se napuhava, divlja i radi sve ono što mačke rade kad se igraju. Bilo me frka kak bu kad cura dođe. Kinderbet smo složili dva tjedna prije i stavili baldahin. Na najmanju nakanu ulaska je dobio jezikovu juhu, nutra je bio u ovih 11 mjeseci svega jedan put i nikad više mi nije palo na pamet.

Kad je mala došla doma nije ju doživljavao dok ju nisam stavila na babygym na pod, sa recimo skoro dva mjeseca, a i onda ju je doživio samo zato što smo maknuli "njegov" tepih pa se carska rit morala na puzzle složit (imaš sliku). Mišica je jedno 6-7 tjedana spavala s nama gore kod jastuka, on mm na nogama. Nekom bi kosa otpala na kombinaciju, ali oni koji su navikli na život sa micekim i pesima razumiju kaj je to. Svaki dan smo rezervirali vrijeme za njegovo maženje i igranje, jedino je morao shvatiti da se sad on mora prilagoditi našem slobodnom vremenu, a ne mi njegovom. Stvar funkcionira. Šmizla je u jednom komadu, puže za njim, naganja ga po kući, pazimo da ga baš ne počupa, mazi ga pod našim nadzorom i kaj je najfascinantnije, kad imam nju na rukama mogu mu raditi skoro sve kaj mi padne na pamet, prije bi za takve prijestupe završila na šivanju. Mačke znaju. Neki dan ga je htjela hraniti s mrkvom... i došao je pošnjofati, jednog dana će bit frendovi.

Ti sama znaš svoju mačku, morat ćeš sama odlučiti. Jedan dobar savjet je da ni u kom slučaju mačku ne ignoriraš kad dođe beba, nađi barem par minuta dnevno za maženje, to će srediti ljubomoru i bit će lakše. Ali, ako sam ja sa svojim divljakom došla na zelenu granu, ne vidim da nemreš ti sa svojom. Najviše su mi u trudnoći išli na živce oni koji su govorili da se moram "riješiti" mačke jer dolazi beba. Pa kad sam pitala jel se i njih treba riješiti kad nađeš nove frendove onda su zašutili.

blackstar
10.02.2010., 07:46
Lehaha, ovo s novim frendovima ti je zakon!!!:rofl:

Evo naš mališa napunio prekjučer godinu dana. Hvala Bogu svi živi i zdravi,a nadam se i zadovoljni-i mi i on i mica maca.Moja je isto lagano divlja-ne voli se previše maziti a voli se dosta igrati. Ima svoje ''žute minute'' kad divlja. Ograničili smo joj ulaz u spavaću sobu(isključivo radi dlaka). Prije je u spavaću ulazila i ponekad spavala samnom,ali kad je mm spavao nikad nije smila u sobu.:) Malenog nije previše doživljavala dok je bio malen iako joj je najdraže bilo ući u njegova kolica ili slično. Kad bi ušla izvadila bi je, očistila i to je to. Maleni sad puže i ide za njom,a ona biži od njega. Dotakao ju je par puta kad sam ga ja čuvala-nije pokazivala agresivnost. Još ga nije ogrebala,a hoće li? Pa vjerojatno hoće jednog dana kad je on dohvati a ja to ne vidim. Al ni to neće bit ništa strašno-koga mačka nikad nije ogrebala?Bi li bilo lakše bez mace? Iskreno, bi, bilo bi lakše-ne bih morala zatvarati vrata,paziti na dlake i ostale stvari. Bi li naš život bio osiromašen radi toga? Bi itekako i zato i dalje volimo i čuvamo našu macu! Naš suživot funkcionira odlično. I sad bih baš to nabila na nos svima onima koji su se naslađivali i govorili da ću se morati riješiti mace.

SummerNight
10.02.2010., 09:51
Potpisujem lehahu i dodala bi da je vjerojatno pametno sloziti kindac prije nego se beba rodi i poceti uciti micu da ne idu unutra.
Sve macke podivljaju po noci, moja je imala 16 godina i bila skroz krpasta pa je svejedno svaku vecer od pol 12 do 12 trcala ko sumanuta po stanu, di nece tvoj macor kad je jos zapravo mace.

freya7
10.02.2010., 10:31
mi imamo dugodlaku mačku divljakušu..staru 2 godine....
ja sam još u 6mjesecu trudnoće našla 12 mačaka...2 mame s pomladkom....ok, imam kuću s vrtom...djecu sam podijelila i udomila....i ostale mi moja i 2 velike koje sam sterilizirala ,cijepila,očistila od parazita...i sve što treba....
sve tri su u kući, a bebač ima 4 mjeseca...nikakvih problema...

naša mačka se transformirala otkad je bebač stigao...
prije smo mi nju molili da ju mazimo, sad je obrnuto..naravno da ju pomazimo...nije zapostavljena, ali nismo više toliko na nju skoncentrirani...
ne smije više ulaziti u spavaću sobu...nije ni prije puno ulazila...ali sad ni ne pokušava...smeta ju kad mala urla :)

kad smo došli iz rodilišta spustili smo malu u As na pod i maca ju je pošnjofala i to je to...
ne sakrivam malu od mace, na taj način nije bebačica mački toliko zanimljiva...mačke vole tajne i ono što ne smije...

uglavnom sve super funcionira

uvijek smo držali do čistoće i njenog wc-a i usisavanja dlaka...tako da ništa nismo promijenili

ove dvije usvojene...dosta su plašljive...mene se jedino ne boje i uglavnom spavaju i ne rade nikakve probleme...

lehaha
10.02.2010., 11:17
Život s bebom bez mačke je definitivno lakši. Mi sad kako mala puže i hoda usisavamo svaku večer i prebrišemo podove, da nema mačke to bi bilo 2 puta tjedno. Pokušavamo svesti dlake na minimum, u početku sam ja šizu dobila od dlaka, ali kad sam joj u ustima vidjela moju kosu onda sam odustala od šize. Ali život bez mačke bi nam bio daleko dosadniji. Ne bi imao tko rezignirano i nadureno pobjeći iz sobe kad mala ne prestaje plakati, s onim pogledom punim prijezira, ne bi imao tko onako nonšalantno se uzmaziti bebi uz leđa kao da se ništa nije desilo, ne bi joj nitko imao za praviti društvo dok pod stolom žica našu brokulu a mucek piletinu, ne bi se imala kome cerekati ko sumanuta samo od toga što ga vidi kako šeta po kući.... ma prvo što je pokazala prstom i "rekla" ime bilo je Ga (Gašo), i kad ju pitamo di je Ga ona se odmah okreće i pokazuje na njega, za ostalo/e nije tako revna. Neki dan se pokušala igrati kukuc s njim pa joj baš nije bilo svejedno kad se zaletio prek kuhinje i dao joj pusu, moram priznati da je i meni bilo srce u peti al sam pustila da vidim kaj bu bilo. Svi živi. Sad mu je i špagicu vukla, ali to sam morala prekinuti jer ju je počela žvakati. Definitivno bi život bez ovoga bio osiromašen.

stella bella
10.02.2010., 12:09
Cure moje puno vam hvala :s
...i meni bi bilo teško da moram svoju mačku dati roditeljima (iako oni imaju kuću, a moja je non stop u stanu).
Hvala Bogu da svi imate lijepa iskustva iako vidim da su i vaše mačke mali freakovi :D
Pokušat ću i sa Feliway-em (mogu mi naručiti u veterinarskoj stanici).
Svakako vam se javim kad malecku dovedem doma :cerek:
Još jednom, puuuuuuuuno hvala!!!!!

stella bella
10.02.2010., 12:13
P.S. Borila sam se sa nekim ljudima cijelu trudnoću oko toga kako moram biti podalje od mace...testirana svaki mjesec na toxo, no svejedno neke osobe ne kuže ama baš ništa i dalje tupe svoje da sam se morala riješiti mačke čim sam ugledala "plusić" na testu :rolleyes:

lehaha
10.02.2010., 13:49
Ja se nisam testirala na toxo. Jebeno se bojim igle i svako vađenje krvi mi je bila teško premostiva prepreka :brukica:. Mačak nije hranjen sirovim mesom, nisam čistila njegov WC, ak sam njemu donijela s nečim donijela sam i sebi, sirovo meso isto nisam dirala ako sam ikako mogla izbjeći i koliko sam proučavala s obzirom da sam mačku imala dosta dugo i prije trudnoće, ak je bilo toxo onda smo to već prije odradili.

Jedina dva razloga zašto bih mačka udomila su bila da mi mala bude alergična na dlaku i da mačak bude nepopravljivo loše raspoložen prema prinovi. Ni jedno od tog se nije desilo tak da sad živimo svi skupa u miru i ljubavi :cerek:.

Svakako si montiraj kinderbet koji tjedan prije, daj mici da šnjofne tek toliko da vidi kaj je to novoga i onda počni s dresurom. Ja sam na madrac stavila alufoliju i kak je to šušnulo kad je uskočio to ga je preplašilo da je bio prije van neg nutra. Čitala sam još i o stavljanju sloja praznih limenki, ali nikako da skupimo, jer dečki ne piju ta piva :D.

dunja_2
10.02.2010., 15:03
Mi imamo dva debela, uškopljena, cijepljena mačka. Idu van, malo po vrtu oko kuće, ali su većinu dana i noći unutra. Često skoče na veliki krevet dok ja uspavljujem bebonju na cici. Ostavim ih onda da skupa tak spavaju - svako na svom kraju. Bebonja ih je poćeo promjećivat sa oko 4-5 mjeseci, smijao im se :cerek:, a sa 8-9 mjeseci ih je počeo hvatati (grliti) i naslanjati glavu na njih, kao da se mazi :cerek: . Mačci šute i trpe, hihi. Nikada nisu nikoga ogrebli, poprilično su letargični...
Naša patronažna je otpočetka bila afirmativna za mace i bebe, jer je i sama odgojila svoja dva sina u kućanstvu sa nekoliko maca.
Frendica je nedavno rodila i njena patronažna šizi, govori joj neka mačku ne pušta u kuću (a maca je isto cijepljena, čista, umiljata, mazasta, i van izlazi samo obavit nuždu, dakle, na par minnuta).

stella bella
10.02.2010., 15:50
Svakako si montiraj kinderbet koji tjedan prije, daj mici da šnjofne tek toliko da vidi kaj je to novoga i onda počni s dresurom. Ja sam na madrac stavila alufoliju i kak je to šušnulo kad je uskočio to ga je preplašilo da je bio prije van neg nutra. Čitala sam još i o stavljanju sloja praznih limenki, ali nikako da skupimo, jer dečki ne piju ta piva :D.

Kinderbet je montiran...foliju ne mogu staviti jer čim čuje zvuk folije poludi od veselja, jer zna da slijedi pravljenje loptice s kojom ludi po stanu. To je njoj fetiš :rofl:
Ak zatvorim sobu, i ne puštamo je tokom noći da švrlja van, unutra; grebe po vratima cijelu noć...hoće unutra i dosta!
Tokom noći bit će zatvorena u potkrovlju (tamo inače zna boraviti svojevoljno kad traži malo mira; ima i pjesak i košaricu, pa grebalicu)...mislim da joj neće ništa faliti...bar da noću ne gnjavi :kava:
Inače, čim smo dofurali kolica, odmah se popiškila u nosiljku :eek:

blackstar
10.02.2010., 16:28
Život s bebom bez mačke je definitivno lakši. Mi sad kako mala puže i hoda usisavamo svaku večer i prebrišemo podove, da nema mačke to bi bilo 2 puta tjedno. Pokušavamo svesti dlake na minimum, u početku sam ja šizu dobila od dlaka, ali kad sam joj u ustima vidjela moju kosu onda sam odustala od šize. Ali život bez mačke bi nam bio daleko dosadniji. Ne bi imao tko rezignirano i nadureno pobjeći iz sobe kad mala ne prestaje plakati, s onim pogledom punim prijezira, ne bi imao tko onako nonšalantno se uzmaziti bebi uz leđa kao da se ništa nije desilo, ne bi joj nitko imao za praviti društvo dok pod stolom žica našu brokulu a mucek piletinu, ne bi se imala kome cerekati ko sumanuta samo od toga što ga vidi kako šeta po kući.... ma prvo što je pokazala prstom i "rekla" ime bilo je Ga (Gašo), i kad ju pitamo di je Ga ona se odmah okreće i pokazuje na njega, za ostalo/e nije tako revna. Neki dan se pokušala igrati kukuc s njim pa joj baš nije bilo svejedno kad se zaletio prek kuhinje i dao joj pusu, moram priznati da je i meni bilo srce u peti al sam pustila da vidim kaj bu bilo. Svi živi. Sad mu je i špagicu vukla, ali to sam morala prekinuti jer ju je počela žvakati. Definitivno bi život bez ovoga bio osiromašen.

:rofl:Hahaha-vidim neke scene iz mog života.Samo mi ne usisavamo svaku večer-nemam ja živaca za to! :mig:

blackstar
10.02.2010., 16:35
Kinderbet je montiran...foliju ne mogu staviti jer čim čuje zvuk folije poludi od veselja, jer zna da slijedi pravljenje loptice s kojom ludi po stanu. To je njoj fetiš :rofl:
Ak zatvorim sobu, i ne puštamo je tokom noći da švrlja van, unutra; grebe po vratima cijelu noć...hoće unutra i dosta!
Tokom noći bit će zatvorena u potkrovlju (tamo inače zna boraviti svojevoljno kad traži malo mira; ima i pjesak i košaricu, pa grebalicu)...mislim da joj neće ništa faliti...bar da noću ne gnjavi :kava:

E ovo je i moja radila.Rješenje Airwick Fresh Matic s mirisom citrusa. Biži ka luda!

lehaha
10.02.2010., 16:39

Gle, kod mene nema zatvorenih vrata. Detektor u roku nekoliko minuta skuži da su neka vrata negdje zatvorena i onda baš tamo MORA ići. Ako je mm predugo na WC-u onda njemu provaljuje. Grebe, dere se ko vol, otvoriš mu vrata, proviri i vrati se di je bio :rolleyes:. Sve možeš al vrata mu ne zatvaraj.

Naučio na mrežu na prozorima kao na prepreku kroz koju ne smije, pa smo stavili baldahin oko cijelog kindića. To mi je bila dovoljna zaštita jer nemre on tak brzo ući kak se ja brzo probudim kad nekaj šuška oko kindića. Nikad nije pokušao. Sad ga više nemamo jer ga je mala počela jesti, ali mucek i dalje ne ulazi.

stella bella
10.02.2010., 22:15
Ahhhhh...vidjet ćemo :kava:
Evo, upravo ludi po stanu...sad joj vrijeme :rospija:

frkalo
09.03.2011., 16:09
podizem malo ovu temu
pisite trudnice i pisite majke kako izlazite na kraj sa macama
ja se testirala na toxo i negativna sam , imam macu , trudna jos nisam
i mogu se zarazit na toxo. pa na sto da pripazim?
macu ne dam nikome !!!

FIGICA
10.03.2011., 12:57
podizem malo ovu temu
pisite trudnice i pisite majke kako izlazite na kraj sa macama
ja se testirala na toxo i negativna sam , imam macu , trudna jos nisam
i mogu se zarazit na toxo. pa na sto da pripazim?
macu ne dam nikome !!!

Naravno da macu nećeš dati nikome :cerek: :top:
Ja bi prije mm izbacila iz kuće nego svog Figa :rofl:

lijepo odvedeš macu vetrinaru da je cijepi protiv zaraznih bolesti,dobit će i nešto protiv unutarnjih parazita i kupiš nešto protiv buha i krpelja(najbolje onu ampulicu)
Kada budeš trudna ne smiješ mijenjati njezin pijesak ako to radi u kući,toxo dobiješ preko mačjeg izmeta..
I bebu držiš na oku(ali to bi i onako radila i da nemaš mačku)navodno mace vole legnut na bebe jel im mirišu na mlijeko
Ako je maca radoznala moraš paziti da ti ne ide u bebina kolica,krevetić...

Moj Figo uopće ne doživljava našeg Ivana,par puta ga je pogledao i to je to,ne zanimaju ga ni bebine stvari
Zapravo njemu još traje veljača pa ga i nema previše doma :D

Zrinn
19.06.2011., 22:42
Imamo macu staru 9 mjeseci, vesela je, vrlo aktivna i relativno poslušna.. Mjesec dana nakon što smo ju dobili saznala sam da sam trudna i donijeli smo odluku da ju nećemo puštati van kuće zbog straha od zaraze.. Maca nikada nije bila vani, stalno je u kući, vrši nuždu u pijesak na balkonu, jede i pije unutra, čista je i zdrava.. Nije joj dozvoljen boravak u spavaćoj sobi, ostale prostorije su joj dostupne preko dana, a noću samo hodnik i kupaonica.. Za mjesec dana dolazi beba i mm i njegova obitelj vrše pritisak na mene da se riješim mace, jer njenih dlaka ima posvuda iako se redovito čisti i usisava..:tuzni: ..njegovi ju i inače ne vole u kući, no to je već drugi par rukava..
Maca ima nešto dužu dlaku i linjanje nije prestalo dolaskom proljeća kako sam se ja nadala, priznajem da to zahtjeva pojačanu higijenu.. Svakodnevno ju češljam gustim češljem, što problem umanjuje, ali ga ne rješava jer i nakon češljanja nađem dlake tu i tamo..
Osobno mislim da, ako ju počnemo puštati van, izvana može donijeti svašta, a također me strah da se ne bi niti snašla pošto nikada nije bila vani..malo mi se to čini neodgovorno i bezobrazno samo tako izbaciti životinju ni krivu ni dužnu..naravno da bih ju i dalje hranila i mazila i pazila, ali bila bi vani, a kad bi ju ja mazila isto tako mogu svašta pokupiti ili prenijeti od nje, zar ne? Manja mi se opasnost čini ako ostane u kući bez doticaja sa drugim mačkama i okolinom :ne zna:
Što mislite, postoji li velika ili ne daj Bože fatalna opasnost za bebu od mace? Pa neće se valjati u njenoj dlaci niti će joj maca ići blizu dok je mala..
I je li veća opasnost ako maca ostane u kući ili da ju puštam van?
Srce bi mi puklo da vidim svoju macu ozljeđenu ili bolesnu vani ako ju izbacim, a opet beba je na prvom mjestu.. :ziba:
..molim vas ako netko ima iskustva da ih podijeli i kaže je li moguće održati higijenu i disciplinu oko mace sa malom bebom u kući..hvala unaprijed!!

http://img121.imageshack.us/img121/3083/dsc00021qvo.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/121/dsc00021qvo.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Merry Gentry
19.06.2011., 23:06
Imam sličnu situaciju samo što je u mom pitanju, pas a ne mačka :mig:

Kao prvo,jedino ti i tvoj muž možete donijeti odluku o tome puštati ju van ili zadržati isključivo u kući!

Nemoj niti slučajno dopustiti nikome drugom da vam se miješa u tu odluku (tvoji,njegovi,prijatelji,babe,kumovi...)!

Osobno, ja si ne mogu zamisliti život bez našeg psa u stanu i ne pada mi na pamet da ju zato što za koji tjedan dolazi beba izbacim vam-srce bi puklo meni,njoj i MM-u :(

Da smo se naslušali raznih komentara i savjeta,jesmo :rolleyes:, svatko tko nas imalo poznaje (makar i babac iz 7. kuće iznad nas) imao je nešto reći o mojoj trudnoći+pas u kući, nažalost većinom negativno :flop:
E pa hebite se svi,moje dijete-moj pas. Nit' će mi itko od njih hraniti i odgajati dijete, nit' će itko dolaziti svaki dan 3x šetati psa i čistiti i kuću-prema tome lagani odjebandus s vašim mišljenjima :closed:

Ja na tvom mjestu ne bih mačku/a puštala van (ako je on/ona zadovoljna takvim životom) ili bi išla van pod nadzorom (na lajni).
Puno je manja šansa, zapravo nikakva, (ako je maca zdrava-cijepljenja i čišćena od parazita) da će vama ili bebi prenijeti neku bolest.
Ako ju puštaš van taj se rizik nažalost povećava ali opet nije strašan.
Mačke su poznate kao jako čista bića, i u usporedbi s psom i količinom dlake koju taj ostavlja sigurno jesu :mig:

Istina je da ćeš morati puno više uložiti truda oko održavanja higijene,ali nije niti dobro imati sterilnu kuću. Od malo bakterija i nečistoće,par dlaka i sl. ne će bebi ništa strašno biti :mig:

Uvjerena sam da su djeca koja odrastaju uz kućne ljubimci kasnije bolji,odgovorniji,emaptičniji ljudi i kompletnije, također imaju puno manje zdravstvenih problema :top:
Ima punoooo više prednosti u zajedničkom suživotu s kućnim ljubimcem nego mana!

p.s. ako već nisi obavezno odvedi macu na pregled kod veta da se ustanovi je li potpuno zdrava,cijepi protiv bjesnoće i zaraznih bolesti i očisti od unutrašnjih/vanjskih nametnika!

anđeo-s-rogićima
19.06.2011., 23:11
..molim vas ako netko ima iskustva da ih podijeli i kaže je li moguće održati higijenu i disciplinu oko mace sa malom bebom u kući..hvala unaprijed!!

http://img121.imageshack.us/img121/3083/dsc00021qvo.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/121/dsc00021qvo.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

nisam mama još. ali mogu definitivno pomoći...

mi smo nabavili macana dok je moja nećakinja bila jako mala.. imala je nepune 2 godine... i za 2 godine je moja seka ostala trudna (klinci stalno bili kod nas) i naravno odmah je nastala panika kako će ić po kinderbetu, skakat u kolica dok mali bude svapao i ine spike.. a da ne pričam paranoje od prenosivih bolesti i ako mačak ogrebe jednog od klinanca.

moj micek je isto samo u kući.. jednom je bio vani i prenočio vani, ali to je bilo igrom slučaja kad je siroček pao s trećeg kata :tuzni:

dalje, da se vratim na bitno, nikad ali baš NIKAD nije skočio u kinderbet, a kolica je jednom samo pomirišao kad su prvi put došli s njima u stan. mačka samo od prve minute kad se postavi kinderbet treba naučit da ne ide u njega. ko i kak se mačka odgoji da se ne penje na stol gdje se jede, da ne grebe namještaj i slično.

mislim da nećeš imati problema.

drugi slučaj je od moje frendica koja ima 2 mačke u stanu. i isto je pred 3 i pol godine imala novorođenče.. mačka ju je jednom ponjušila i nije se uopće približila djetetu.

a da ne pričam o maltretiranju mog mačka od strane djece.. inače je sijamac koji su poznatiji kao napasna i zločestija vrsta mačke, nije niti jednom ogrebao ni jedno dijete koje je u ovih 13 godina koliko je kod nas.

moj savjet je da se ne odričeš mačke, već da samo pripaziš da ne ide u kinderbet i tamo gdje će ti dijete najviše vremena provodit.

nadam se da sam bar malo pomogla. životinje su općenito jako dobrte za psiho-sociološki razvoj djeteta.

Orleanska I.
20.06.2011., 00:30
Nemam iskustva s mačkama i bebama, ali ako je mačka u kući, ako se brinete za nju kao što si napisala da radite, ne vidim veliki razlog zašto mačka ne bi mogla biti s vama. Pogotovo jer naravno ne ćete dopustiti neke stvari kao što si napisala. Bitno je da ste ti i muž suglasni i da se vi dogovorite, a što drugi misle ili žele, manje je važno.
Nas je samo dvoje ljudi pitalo što ćemo sa psima.

Ninjago
20.06.2011., 06:29
Mi smo imali macku ,kad sam ostala trudna macak je imao 3 godine i izlazio je van,zadrzali smo ga,nismo ga pustali u sobu i to je to,nikakve posebne mjere,jedino ako obavlja nuzdu u pijesak neka tvoj muz to pocisti zbog moguce toxoplazmoze,naravno bilo je svakakvih komentara ali na to se ionako pripremi jer ce ljudi uvijek imat zelju komentirat i davat dobronamjerne savjete,a kad je malac prohodao maca mu je bila najveca zanimacija.

Zrinn
20.06.2011., 07:52
..sve što ste vi napisale i ja tvrdim i mm se s time slagao do evo, jučer..došlo je vrijeme kada je meni nešto napornije zbog stomaka izvlačiti svaki dan usisavač pa je to postalo njegova obveza i sad mu se čini primamljivim izbaciti macu samo da se ne mora čistiti..objasnila sam mu da se čistiti svakako mora, bez obzira na prisutnost mace, pogotovo kad beba dođe..sad ga filuju kako će se beba ugušiti ili razboljeti od macine dlake i takve stvari, a on naravno puši te priče..

..macin wc čistim ja od početka sve do sada, jer sam ja cijeli dan kod kuće, a mm nikada ne zna kada će sa posla...cijeli život imam maćku pa se toksoplazmoze ne bojim, vjerujem da sam se imunizirala davno jer smo kod mojih imali macu koja je boravila i u kući i vani..ova ne izlazi, pa je i opasnost manja..hrani se samo kupovnom hranom, dakle ni od mesa ne može dobiti toxo...prije bih je ja mogla pokupiti sa salate, voća ili mesa..

..samo je jedna kvaka i ako me tu pritisnu, onda ću morati popustiti..naime, živimo na katu u kući njegovih roditelja, koji nisu stalno tu, žive u Bosni i povremeno dolaze..u prizemlju dok njih nema živi mm-ov mlađi brat, sam..ni on ne voli macu..i ako mi kažu nešto u smislu "u mojoj kući neće biti maca skupa sa djetetom" što ću? :ne zna: ..voljela bih ako ju već moram izbaciti van da to napravim postupno, a ne da dođem iz bolnice, a mace nema :tuzni:

dragoness
20.06.2011., 08:04
dlaka sama po sebi nije opasna. opasna je ako je zaražena s nečim što je kod mačaka koje žive u kući skoro nemoguće i ako se maca redovno tretira protiv unutarnjih i vanjskih parazita.
dakle, ja bi napravila upravo to - tretirala macu sa jednom ampulom protiv vanjskih parazita i tabletama /pastom protiv unutarnjih. i nabavila furminator za dugodlake mace (ima na njuškalu) jer mačkama ipak treba mala pomoć oko linjanja. redovnim češljanjem neće biti dlaka po kući.

moji blizanci imaju sada 2 mjeseca. mačka ih nije ni podavila niti ima naškodila na bilo koji način. uglavnom ih se boji i miče se od njih. ali utjecaj životinje na njihov psihološki razvoj će biti neprocjenjiv. dokazano. kao i utjecaj životinja na imunitet i alergije. dokazano je da su djeca koja žive u kućanstvu sa životinjama otpornija.

http://i51.tinypic.com/4sed09.jpg

zoro007
20.06.2011., 08:07
bebe i mace..ma nikakav problem...samo otkantaj strace i pravi se da ništa nisi čula :zubo:
skoro svi starci vrše presing, i naši su..no život s macom i bebom je bio sasvim neproblematičan.

mace i bebe (http://www.forum.hr/showthread.php?t=368822)

dragoness
20.06.2011., 08:16
sad sam se sjetila kako sam ja "sredila" svoju mamu. kad su počele priče o mačkama koje dave djecu tak da legnu na njih kad spavaju i o opasnim mačjim dlakama koje se zapiknu u mozak pa djete umre :eek: :lol: i ostalim sličnim babskim pričama - natjerala sam ju da pročita par članaka na temu djeca - životinje i napomenula joj da slučajno u javnosti ne izgovara gluposti koje je upravo rekla meni jer će joj se lljudi smijat i ispast će seljanka koja nema pojma i bljaezga bablje priče.
sada moja mama okolo drugima objašnjava da dlake nisu opasne i da mačke ne dave djecu, kao da je otpočetka to sve znala sama bez da joj je iko rekao :rofl:

Zrinn
20.06.2011., 08:17
..također planiramo macu sterilizirati..znači još će se i dodatno smiriti..a vidim da ima mnogo pozitivnih iskustava..hvala cure! Ja ću svakako pokušati svim silama da maca ostane s nama.. :cerek:

Zrinn
20.06.2011., 08:19
priče o mačkama koje dave djecu tak da legnu na njih kad spavaju i o opasnim mačjim dlakama koje se zapiknu u mozak pa djete umre :eek: :lol:

..eeeeee da..:rolleyes: to i ja slušam...ali moji svekiji ne barataju internetom baš pa da si mogu pročitati malo..a i ne daju si objasniti, ne vrijedi ni što im moji roditelji govore da su oni imali macu kad sam i ja i moja braća i sestre bili bebe i da nije bilo problema..

dragoness
20.06.2011., 08:26
..eeeeee da..:rolleyes: to i ja slušam...ali moji ne barataju internetom baš pa da si mogu pročitati malo..a i ne daju si objasniti..

isprintaj im. pa nek čitaju. i ne libi se povisit glas kad su odluke oko tvog djeteta u pitanju.
ne bih te plašila, ali kako se postaviš odmah sa neželjenim savjetima tako će ti biti. ja sam tetu istjerala van jer je počela vrištat kad je vidjela psa da leži na podu u sobi di su klinci. rekla sam joj da se može vratiti kad se sabere i izbaci opterećenja iz glave, jer JA najbolje znam šta je dobro ili ne za MOJE dijete.
jer to soljenje pameti ne staje na mačkama i psima - nastavlja se na sve redom - od toga kako hraniš dijete, pa šta si mu obukla, pa ne držiš mu glavu dobro, pa kamo ga sad vodiš van vidiš da puše vjetar (na + 30 u hladu), pa zakaj nisi otkuhala sve bar 65 puta i veš se ne može prati na 60 već mora na 95..... i to ti rade svi. od ljudi doma do nepoznatih ljudi na ulici. nevjerojatan fenomen :ne zna:

dragoness
20.06.2011., 08:29
i da.. rekla si da su ti svekiji iz bosne. i moji starci su, pa mi je jasno protiv čega se boriš. ali odluka oko svega što se tiče djece mora biti tvoja. tvoja prva i zadnja riječ. i nek im to bude kristalno jasno. jambraće neko vrijeme, ali će prestat.

Zrinn
20.06.2011., 08:33
isprintaj im. pa nek čitaju.
..dobra ideja..i hoću! :top:

i to ti rade svi. od ljudi doma do nepoznatih ljudi na ulici. nevjerojatan fenomen :ne zna:

:facepalm: znam...sveki, šogor, šogorica, babe u susjedstvu...meni svi sole zbog čiste mace u kući i ćuke koji je vani i nevjerojatno je pametno i poslušno stvorenje ako ga se ne maltretira, a to što je šogi i jedna i druga (jedna od njih im je vlastita kćer) pušila u trudnoći nikom ništa..jedna beba ima kožnu bolest, druga alergiju na sve živo...a moja maca je problem :rolleyes:

FIGICA
20.06.2011., 08:53
I ja imam mačka i bebu od skoro 5 mj,nikakvih problema nema,on se bebe zapravo i boji i neće da joj prilazi,jednom ju je samo ponjušio,stvari od malog ga isto ne zanimaju a nećak od 2 god.ga zna nosat i on to trpi,nikad ga nije ogrebao
Prije nego se beba rodila odvela ga vetrinaru na cijepljenje i tretiramo ga protiv vanjskih i u unutarnjih parazita,možda sam ga mogla i sterilitirati ali eto nisam,bilo bi ga je žao,stan čistim kao što sam i prije čistila ali moj je skroz kratkodlak a i sada kada je lijepo vrijeme nije tako često doma
I mene su u trudnoći davili s tim što ću s mačkom pa bi im odbrusila da mačka ostaje gdje je,poslije više nisu dosađivali s tim

I slažem se da je za dijecu jako dobro da odrastaju sa životinjom!

dragoness preslatki su svi troje :cerek: :cerek: :cerek:

WandaTheFamous
20.06.2011., 09:07
http://i51.tinypic.com/4sed09.jpg

:cerek::cerek::cerek:

lili36
20.06.2011., 11:32
Bebe i mace:cerek:
Ja u stanu nemam mačku,ali zato imaju moji starci u kući..i mi smo malo malo tamo i namjeravam dolazit što prije kad rodim kod njih..

Ne mogu zamislit da mi netko kaže da beba ne smije niti blizu mačke..

I ja sam odrasla uz mačku,zapravo,najbitnije vezano uz nju je što sam uz nju naučila hodati..Mačka je visoko dizala rep kojeg sam ja mahnito odlučila uhvatiti i svaki put kad sam ja napravila korak prema repu,ona se izmakla i tako stalno,dok nisam prohodala..
Naravno,dala mi je da je i uhvatim za rep,nakon nekog vremena,kao nagrada za trud..:D

Najzanimljivije je to što nitko tu mačku nije smio taknut za rep,svi bi bili odmah ogrebeni..osim mene..meni je dala i da navlačim rep...:zubo:

agni
20.06.2011., 11:53
Mi imamo mačka, steriliziranog ali koji izlazi van (samo oko kuće i po našoj ulici). Redovito je cijepljen i to je to.
U početku je bježao od nje jer ga je plašio njen plač :D. Triput ju je ogrebao iz razloga što ga je malo jače "pomazila"... Nije joj ništa bilo u svakom slučaju. Sada su si na miru, čak se i fino pomaze :cerek:
Za dlaku bih ti preporučila pitaš veterinara, ili će mu promjeniti hranu ili će mu dati neke vitamine u kapima, pa vam možda bude lakše.

OOOOOOO
20.06.2011., 12:37
dragoness preslatka fotkica:cerek:
ja sam ZA da se zivotinja i dijete odgajaju skupa,dijete jaca imunitet tako.ja sam imala do pred 3 i pol mj psa,ali nas je nazalost napustio kad je mali imao mjesec i pol,tako da se nisu stigli ni upoznat,bio je premali:(a tako sam mastala o tome kako ce se jednog dana skupa igrat,druzit:( sad je mali vec veci i promatra sve okolo vjerujem da bi ga sa gustim promatrao...

La_LuNa
20.06.2011., 14:54
bilo je vec ovakvih tema, bas cu potraziti.

ponosni vlasnici 2 (slovima: dvije) macketine. i ni u jednom trenu nije dolazilo u obzir ista drugo osim suzivota macaka i bebe :cerek: srecom, komentari okoline su se s vremenom smirili, ali svi, ama bas svi su me pitali sta cu sad s mackama u ranoj trudnoci.
prvo sam objasnjavala i trubila, a onda sam pocela biti bezobrazna i odbrusila kako moje macke nisu serijski ubojice; end of diskašn.
bezobrazluk je upalio. ne pitaju me vise sta cu s mackama :rofl:

macke su kucne, obezjajene (sterilizirana/kastriran) i kretanje im je ogrniceno na dio kuce u kojem nit ce biti bebinih stvari nit ce beba bit tamo bez naseg nadzora.
male djece se boje i bjeze od njih, iako im ni jedno dijete nikad nije nista napravilo.

a dlake.. a bozemoj, citala sam da se nakon poroda i mi linjamo nenormalno :D po cem bi pobogu dlaka kucne njegovane zivotinje bila opasnija od moje kose? :ne zna:

ljudi seruckaju bez veze. a kaj je najtuznije, ti koji drame da ce se macja dlaka zapiknut bebi u mozak bi vjerojatno prvi dali cetveromjesecnoj bebi da cucla slaninu i sl. :rolleyes:
neinformiranost u kombinaciji sa zatucanom okolinom - formula za odrzavanje mitova i bapskih prica na zivotu :rofl:

FIGICA
20.06.2011., 15:11
Istina i majkama poslije poroda opada kosa nenormalno,neki dan mi se perilica rublja zaštopala koliko je dlaka bilo,i puna kuća mi je dlaka,linjam se više nego moj Figo :lol:

freya7
20.06.2011., 15:34
3 mačke i pas (1 isključivo kućna, 2 idu unutra/van....pas je vani)
beba od 20mjeseci i beba od 3 tjedna...........
velika sretna obitelj
kaotično ponekad je :) ali izdržljivo........hahahahaha :lol:

Lali Puna
20.06.2011., 15:51
..samo je jedna kvaka i ako me tu pritisnu, onda ću morati popustiti..naime, živimo na katu u kući njegovih roditelja, koji nisu stalno tu, žive u Bosni i povremeno dolaze..u prizemlju dok njih nema živi mm-ov mlađi brat, sam..ni on ne voli macu..i ako mi kažu nešto u smislu "u mojoj kući neće biti maca skupa sa djetetom" što ću? :ne zna: ..

uz sve argumente za macu koje su ti cure već rekle, dodajem i da ćeš ovo boldano morati riješit što prije. kakav je dogovor između tebe i TM i njegovih staraca? jel tvi taj kat doživljavate kao svoj dom ili kao njihovu kuću?
jel se ti osjećaš kao doma ili kao u tuđoj kući? kako se oni postavljaju prema vama, kao prema samostalnoj zajednici ili kao prema podstanarima koji ne plaćaju stanarinu pa vam imaju pravo diktirati kako ćete si organizirati život jer ste, eto, u njihovoj kući?

mislim, danas-sutra ti može reć da ne smiješ ofarbat zidove kako želiš jer si u njihovoj kući, da ne smiješ uredit dječju sobu gdje ti zamišljaš jer 'u mojoj kući će dječja soba biti tu i tu'.

rea0024
20.06.2011., 15:53
ja nemam niti jedno loše iskustvo mačka- beba.. moji su imali mačku kad smo sestra i njeni klinci bili mali i nikad ni jednome nije ništa napravila, čak se micala odma van kad bi došli ili se zavukla negdje spavati jer joj je smetao plač i kasnije povlačnje za rep ali nikad nije ni jedno ogrebla a kamoli udavila :lol:

mi imamo psa, još je mlada (sedam mjeseci) i malo me frka kak ćemo mi s njom i bebom jer se još nije potpuno smirila ali s kim god smo pričali o tom mogućem problemu (mislim na normalne ljude ne mrzitelje pasa i životinja općenito) rekli su da je samo bitno da ju odma počnemo upoznavati s bebom a ne ju micati i skrivati, da se odjenom ne počne osjećati zanemarenom i odbačenom zbog bebe -- ista stvar je i s mačkom koje često znaju biti i ljubomornije od pasa...
meni ne pada napamet dati ju nekome ili bilo što slično, kao ni mm-u,,, pas je čist, zdrav, i da linja se malo ali nema dlaka okolo po cijelom stanu jer ju praktički svaki dan češljamo, već smo ju naučili da ima neka ograničenja i toga se zasad stvarno drži ili bolje rečeno mi ih se držimo, a i uskoro se selimo tako da će dobiti neka nova pravila s obzirom na novi prostor...

La_LuNa
20.06.2011., 16:02
e, da, sjetila sam se necega..

cesto sam znala procitati savjet onima koji imaju psa, da bi bilo super dan prije nego mama i beba dodju kuci iz rodilista dati mu nesto s bebinim mirisom, tetra pelenu il tak nekaj. da se upozna s mirisom bebe.

sad me bas zanima, jel bi imalo to kakvog efekta i kod macaka? ima li svrhe pokusati? :ne zna:
da pitam na kucnim ljubimcima?

ZMAJ XY
20.06.2011., 17:29
ja imam 5 mačaka + 2 psa

mačke u kući - i naravno da ih ne mislim izbaciti iz kuće kad se dijete rodi!!!!!!!!!!!! već ih od sad pripremamo da će doći prinova - nesmiju u kinderbet, u kolica, ni na ladičar s robicom. I oni to poštuju i pridržavaju se toga. stvarno su disciplinirani i nemamo nikakvih problema s njima, a wc obavljaju vani.....i ne dolaze u kuću blatni ili zamazani (jako su uredni i čisti)..

psi su vani ali i oni nisu nikakav problem... :rofl: :rofl:

tako da životinje i djeca, NEMA PROBLEMA!!!!!!

Orleanska I.
21.06.2011., 08:56
sad me bas zanima, jel bi imalo to kakvog efekta i kod macaka? ima li svrhe pokusati? :ne zna:

Poznavajući moje pse, nema svrhe jer njima nije zanimjivo nitko tko se ne će igrati s njima pa im ni beba ne će biti zanimljiva. Dok ne pusti glas. Ponjuškaju doslovno na sekundu nekog novog, a onda trče prema tom nekom novom s igračkom u ustima u nadi da će to završiti igrom. Meni je veći problem kako pse naviknuti na bebin plač u dvorištu jer im smeta galama i buka, ali to ovdje sad nije tema.

Over_The_Top
21.06.2011., 09:03
I mi imamo macu doma i ne pada mi na pamet da ga izbacim van. Bilo je savjeta od strane kolegica da bi bilo bolje ga maknuti čak i sada dok još pokušavamo, ali sam ja rekla da je on član naše obitelji i ostaje gdje je. kod mojih isto imam mačku i psa pa mi ne pada na pamet ne dolaziti za vrijeme trudnoće a i poslije rođenja djeteta kod svojih zbog životinja. Isto sam mišljenja da životinje dobro utječu na razvoj djece stoga i ostaju!

Zrinn
21.06.2011., 09:35
a dlake.. a bozemoj, citala sam da se nakon poroda i mi linjamo nenormalno :D po cem bi pobogu dlaka kucne njegovane zivotinje bila opasnija od moje kose? :ne zna:

..mm se linja jednako kao i naša maca..i baš sam mu to jučer rekla..puna mi je plahta njegovih dlaka, a o sušilici da ne pričam isto kao i o stvarima koje iz nje izlaze..nikako ih se riješiti...a beba će ležati na toj plahti..i to ne smeta, jel? :hebemu:

ljudi seruckaju bez veze. a kaj je najtuznije, ti koji drame da ce se macja dlaka zapiknut bebi u mozak bi vjerojatno prvi dali cetveromjesecnoj bebi da cucla slaninu i sl. :rolleyes:
neinformiranost u kombinaciji sa zatucanom okolinom - formula za odrzavanje mitova i bapskih prica na zivotu :rofl:

..mm-ovi roditelji, od-do, uključujući slaninu :rolleyes:

uz sve argumente za macu koje su ti cure već rekle, dodajem i da ćeš ovo boldano morati riješit što prije. kakav je dogovor između tebe i TM i njegovih staraca? jel tvi taj kat doživljavate kao svoj dom ili kao njihovu kuću?
jel se ti osjećaš kao doma ili kao u tuđoj kući? kako se oni postavljaju prema vama, kao prema samostalnoj zajednici ili kao prema podstanarima koji ne plaćaju stanarinu pa vam imaju pravo diktirati kako ćete si organizirati život jer ste, eto, u njihovoj kući?
mislim, danas-sutra ti može reć da ne smiješ ofarbat zidove kako želiš jer si u njihovoj kući, da ne smiješ uredit dječju sobu gdje ti zamišljaš jer 'u mojoj kući će dječja soba biti tu i tu'.

..hm..prvo smo svi skupa (ne)sretno živjeli u prizemlju, na katu smo mi imali spavaću i kupatilo, i mm radnu sobu..ostalo jednostavno nije bilo sređeno..e onda sam ja zakrvila sa nadobudnim šogorom pa je i mm konačno popi*dio i kupili namještaj za 10000 kn i namjestili si gore kuhinju i dnevni boravak..od početka se to nije tretiralo kao PRIVATE jer eto, sve je to jedna kuća...dok mm nije rekao kako su rekli neka živimo gore i da mi to sad smatramo svojim stanom te je red da nam se najavi ako dolaze gore, svom bratu da ne može samo doći i poslužiti se iz frižidera tako da ga ja zeteknem kako jede za stolom kad dođem kući, i da to što su oni dolje ne znači da mi moramo s njima sjediti i pozdravljati njihove goste baš kao što ni stanari u zgradi ne pozdravljaju goste svojih susjeda..e onda se to malo primirilo, ali sveki i dalje dolazi bez beda po mlijeko, brašno šećer, deterdžent...bila ja kod kuće ili ne..:rolleyes:
..znači, imamo slobodu, ali donekle ograničenu..ne mogu baš u gaćama hodati kad mi se prohtije jer se malo malo netko zaleti gore i tako..i često nas se propitkuje gdje idemo, gdje smo bili i što radimo..ništa ne može proći neopaženo..tako da odahnemo kad oni odu za BiH..
..a boja zidova? eee..samo bijela.."tko zna tko će tu jednog dana biti, neka se da lako prekrečiti" ..ajd, bijelo je bijelo..zato ja nabijem zastore i tepihe i drangulije kakve hoću, tu ne može ništa reći..
..jesi skapirala situaciju?
E tako je i s macom..da ja zagrizem sve bi bilo super i nitko ništa ne bi pitao..samo ne želim da mm ima probleme..i trebam čvrste neosporive argumente..a dale ste mi ih sad već dovoljno i zato HVALA!! :kiss:

Lali Puna
21.06.2011., 09:38
E tako je i s macom..da ja zagrizem sve bi bilo super i nitko ništa ne bi pitao..samo ne želim da mm ima probleme..i trebam čvrste neosporive argumente..a dale ste mi ih sad već dovoljno i zato HVALA!! :kiss:

zagrizi ti svakako...nemoj gutati u ime nekog mira u kući jer ćeš puknuti prije ili kasnije...ne govorim ti to zato što mi je super kad se ljudi svađaju međusobno nego jer čekaš dijete - a jednom kad dođe dijete trebat će ti tvoj mir i tvoja pravila u tvojoj obitelji. trebat će ti da ti nitko ne dolazi i ronda dok uspavljuješ il dojiš dijete, da ti nitko ne organizira tvoju svakodnevicu. a osobito da ti se nitko ne petlja u odgoj

marta 76
06.07.2011., 17:34
OK.tu sam malo predahnula i uživala čitajući vaše postove, trudnički forumi su strašno zatrovani mržnjom prema mačkama :o
Vlasnica sam 2 mačke...nikada nisu izašle van, niti se susrele sa drugim macam..fanatik sam i pazim..jer ih nisam cjepile 2 godine...znam..kriva sam :rolleyes:

Paničarka uz sve briseve testirana sam i na toxo..nikada nsiam imala, šokirana sam..volonter sam i cijeli žvot sa životinjama..

Svoje hahare nikada ne bi nikome dala iako imam opciju kod mame...oni su uvijek bili uz mene kada sam živjela sama..

Iako je Piki-muškić dosada živa..nijedna vrata se ne smiju zatvoriti jer tuli i zavija kao da ga netko muči.ne smijem leći na krevet odmoriti a da nisu na meni ili kraj mene, samo da mi on ruku dotakne njemu je dosta, na wc-u uredno mi sjedi na papučama:D, dok se tuširam na rubu kade,imam malo čudnog mačka :cerek::cerek:

Znam što me čeka..dosta kombiniranja..pritisak okoline takodjer prisutan ali u manjoj mjeri...
Nadam se ubrzo bebici pa ću se pridružiti vašim "mukama"

mucasta666
06.07.2011., 18:13
cijeli zivot mi je macka u rukama, a kako sam non stop u kontaktu tox sam vjerojatno prebolila i postala imuna

*zlata*
06.07.2011., 19:07
cijeli zivot mi je macka u rukama, a kako sam non stop u kontaktu tox sam vjerojatno prebolila i postala imuna

Jesi se testirala?
Ja imam mačke otkad znam za sebe, znači već dobrih 25+ godina. Svakakve mačke su prošle kroz kuću i kroz moje ruke i bila sam uvjerena da sam toxo preboljela. I prošle godine sve neke trudnice bile oko mene i stalno toxo ovo toxo ono i odlučila se ja testirati. Rezultat iznenađenje, nemam antitjela, nisam je nikada imala. :eek:
Istodobno sam na analizu dala i izmet od moje mace i njoj je nalaz došao negativan.
Imam svoju mačketinu Zlaticu i iako nisam još trudna, već sada znam da je nikome neću dati.

FIGICA
06.07.2011., 20:51
Obožavam ovakve teme :cerek:
I ja se cijeli život družim sa macama,sada imam jednu veliku bijelu kod bake,ona je divljakuša i u stanu Figa,sada mu je prestala sezona parenja pa je često kući,mazan je jako a moj 5-mjesečni sin Ivan je odnedavno počeo pokazivati zanimanje za našeg Figića :cerek: gleda ga,smije mu se,želi ga dodirnut ali ne dopuštam mu previše jel nije baš nježan :D
I Figo se sada manje boji bebe,zna joj prići,ponjušit mu stopalca,gleda ga
Ma mislim da će njih dvoje biti super prijatelji :)

littleZ
06.07.2011., 20:58
e, da, sjetila sam se necega..

cesto sam znala procitati savjet onima koji imaju psa, da bi bilo super dan prije nego mama i beba dodju kuci iz rodilista dati mu nesto s bebinim mirisom, tetra pelenu il tak nekaj. da se upozna s mirisom bebe.

Negdje sam vidjela da je preporučljivo da tata i maci iz rodilišta donese nešto s mirisom djeteta, i da kod prvog ulaza u kuću, tata drži bebu, a mama se malo podruži s macom. Mi doduše nismo napravili niti jedno, i za sada ( :s ) nemamo problema sa suživotom.
Bebu maca totalno fascinira i čim kažem Di je Mjau, krene zvjerati oko sebe u potrazi i kad ga spazi ne miče pogleda, upire rukama i maše nogicama. Par puta ga je pomazila s time da je moj prst pratio njenu šaku da ju ne može zatvoriti i počupati ga. On nju izbjegava, ponekad joj se očeše o nogu ako je baš očajan za pomazom.

marta 76
06.07.2011., 21:40
*zlata* ni meni nije jasno kako nisam preboljela, imala sam par mačjih ugriza ogreba..svega...:(

FIGICA
06.07.2011., 21:53
Mace su zakon,da dijete odrasta uz takvu predivnu životinju to samo može biti jedan veliki plus :top:

mama rena
18.07.2011., 00:41
Evo ovako, imam macu haharicu od nekih 3 mjeseca,prava mala divljakuša,pristup u kuću joj je odobren ali spava vani u svojoj kutiji(zatvorena)jer smo na glavnoj cesti i do sad mi je već 2 puta macu pogazilo auto pa sam ovu zatvarala da je spasim iste sudbine.E sad nakon što smo prija i ja završile večernje druženje,krenem ja svom 5-o mjesečnom sinčiću provjerit je li sve u redu i zateknem ga kako spava ko top s macom poviše glave:eek::eek::eek:
Nisam je cijepila ni tretirala ničim pa vas molim da me uputite šta da napravim da mi beban nebi dobio kakvu bolest.Jer ovdje oko mene žive mačkomrzci,pa uopće nemam koga niti upitati šta bi trebala napraviti da mi i beban i maca budu sigurni:ne zna:

zvijer
18.07.2011., 07:45
Mi imam Mainecoona :)
Taman negdje kada smo ga doveli kući , ja sam već bila trudna :)
U glavnom , kad sam otišla u rodilište bilo je sve ok , no kad sam se vratila mačak me se jako bojao . I bebe isto .
Sad skoro 10mj kasnije , je otprilike isto .
Samo je se više ne boji previše ali joj ni ne prilazi oduševljeno .
Ponjuši je ako ih ja približim i to je to .
Ali kad mala zaspi ...:cerek:
Onda se gospon mačak prikrpa maloj ko da je njegova :rofl:
Legne joj se ispod nogu , i obavezno zagrli jednu nogicu ...

Kad se svi legnemo u naš bračni krevet stvar izgleda otprilike ovako ; beba , mama , mačak spava na mami ( konj ima 10kg i zna nekad bit naporan pa ga stjeram dolje) a tata di stane :cerek:
I baš nam je ok :)
U glavnom kad mala zaspi on joj dođe , i legne se uz nju.
Dopušta joj da ga dodirne , samo što ga ona u glavnom počne čupat pa joj nedam baš da ga dira ...
Al eto ide nam :cerek:

mama rena
18.07.2011., 09:04
Ma super mi je to kad maconja ne pokazuje veliko zanimanje za bebu,ali ova moja luđakinja jedva čeka da se nešto pomakne i kao da poludi skače, trči i vrti se u krug sa podignutim leđima i onda sljedi grickanje koje nije baš najugodnije ni za odraslog a kamoli za malog bebolina,a kao što sam i napisala beban ima 5 mj i vrti nogama po cjeli dan....a maca samo vreba kad će ga zaskočit,sve sam to nekako kontrolirala ali sad napast spava s njim u krevetiću,ide maca veterinaru brzim.:kava:

FIGICA
21.07.2011., 15:08
Moje ljubavi :cerek: :cerek:

http://img24.imagehaven.net/img/thumbs/MUXX1P75LP_Picture_143.jpg (http://img24.imagehaven.net/img.php?id=MUXX1P75LP_Picture_143.jpg)

OOOOOOO
23.07.2011., 23:59
Moje ljubavi :cerek: :cerek:

http://img24.imagehaven.net/img/thumbs/MUXX1P75LP_Picture_143.jpg (http://img24.imagehaven.net/img.php?id=MUXX1P75LP_Picture_143.jpg)

preslatki su :cerek:

FIGICA
24.07.2011., 00:03
A Figić je jadan ljubomoran,baš mu se na facici vidi i stalno bi se mazio pa onda malo se s malim igram pa malo Figa mazim :)

Death-of-Art
24.07.2011., 00:12
Ovo su moji. :lol:

http://img683.imageshack.us/img683/909/16843418820477296741195.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/683/16843418820477296741195.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img42.imageshack.us/img42/1904/16758418866688051981195.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/42/16758418866688051981195.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

FIGICA
24.07.2011., 00:18
Predivni su :cerek: :love: :mikrocerek:

Moj Figo se boji malenog,nadam se da će se kasnije opustiti i prilaziti mu
(ovo kada sam ih fotkala sam ih namjestila)

zvijer
24.07.2011., 15:08
[QUOTE=Death-of-Art;34978779]Ovo su moji. :lol:

Jooooooj medeni su :)

zvijer
24.07.2011., 15:12
Dakle evo i moje dvije zvijeri , dok je Maša bila još manja .
Đuka se htio uvalit na dojenje , al je osto kratkih rukava :D

http://i55.tinypic.com/2d7u5jd.jpg

lehaha
24.07.2011., 19:59
zvijer, a jesi i njega malo ponudila?
predobri su :cerek::cerek::cerek:

edit: moji i dalje u mirnom suživotu... mačak bježi di stigne, šmizla trči za njim i nosi poslastice... jednom će se valjda sprijateljiti....

zvijer
24.07.2011., 20:05
zvijer, a jesi i njega malo ponudila?
predobri su :cerek::cerek::cerek:

edit: moji i dalje u mirnom suživotu... mačak bježi di stigne, šmizla trči za njim i nosi poslastice... jednom će se valjda sprijateljiti....

:lol::lol:
Mala zvijerka propuzala , mačak mi mršavi od bježanja od nje.
A ona sam vrištiii i leti za njim , puže brže nego što ja hodam :)

Al je zato jutros majstor spavao a njezinom ramenu , uglavio svoju glavu između njenog ramena i glave, šapa na njenom boku .
Ona sa nogama na meni , šapa njena na mojoj sisi :cerek:

FIGICA
24.07.2011., 20:21
zvijer slikica je pregenijalna,baš su medeni :love:

Moj Ivan se počeo baš zanimati za Figa,prati ga pogledom i silno bi ga dirao,budući da nije nježan na kratko mu samo dopustim da ga dirne

Mamanita
02.08.2011., 00:05
Ja sam veeeliki mačkoljubac, prava vještica, svaka maca mi se dođe mazit u krilo. :) Ali moram priznat...
Meni su dlake mojih 3 dlakavih ljubimaca nakon druge bebe postale previše za stalno čistiti po kući, robovala sam tome. Nisam ni znala u kolikoj mjeri dok nisu dobili izgon. Dobili ljetnikovac na terasi (na zimu ćemo vidjet kak ćemo...). Ionak su bili više vani neg nutra, uredno su cijepljeni, maze su velike. Zasad im paše.

Od perzijanera je letilo na sve strane, njegova dlaka je finija. Morala sam suđe pokrivati da ne padne na to dok se cijedi, čaše sve dooobro pregledati, svaki put kad gosti dolaze pregledati da im ne bi servirala neš dlaka uz suđe i klopu (padnu odnekud), imala prekrivala za stolce, četku za tepihe (za mace), cijele ceremonije održavanja "stanja bezdlačnosti" i maltretirala sam i MM-a s tim. On, ko pravo muško, nije obraćao previše pažnje na sve to, pa je uvijek meni ostajalo da čistim i pazim.
Kad je došla beba, pazila sam samo da ne budu blizu, kad je bila jedno 8-10mj. uspjeli smo ih dobit da se međusobno ne čupkaju, grebu. :D Respect.
Al sad s drugom bebom, a mala je još u pelenama...:ne zna: Nekak - imamo terasu veću od stana. I vrt. Složim im hacijendu cijelu vani fino, pa nek skaču i uživaju. :kava: Mali već oće iskočit iz ruku kad vidi miceke. :cerek:

Tajwy
02.08.2011., 12:20
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/268028_250103778348460_100000465203577_1046323_349 3953_n.jpg

evo nese Zlo. Snjeguljica aka Gulica.
zabrijala je da je pas. grize, laje, i lovi sismise. :(
al svejedno ju volem. :D

Tajwy
02.08.2011., 12:32
:)))))
ova je nesto opako zabrijala. glumica.
:cerek:

FIGICA
25.12.2011., 22:43
Postaju sve bolji i bolji prijatelji :love:
Sve je počelo onog dana kada je mali bio buban i tada mu je Figo prišao i šapicama onako radio kako rade mace kada predu :cerek: kao da je osjetio da malenome nije dobro
Prije toga ga se bojao i nije mu prilazio blizu

Evo i sličica :cerek:

http://www.zaslike.com/files/kfihbdi66pmk5q493qfe_thumb.jpg (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=kfihbdi66pmk5q493qfe.jpg)

OOOOOOO
25.12.2011., 22:59
bas su smjesni:cerek: a ivekic se vidi da je happy u drzustvu sa macom

FIGICA
25.12.2011., 23:03
bas su smjesni:cerek: a ivekic se vidi da je happy u drzustvu sa macom

Da jako ga voli,a kada ga dulje vrijeme ne vidi pa Figo dođe počne vrištat od sreće i brzo otpuže prema njemu :cerek: