PDA

View Full Version : Pao sam s travom- posljedice i pitanja

stranice : 1 2 [3] 4 5 6

Fosna
09.07.2010., 14:05
misliš da to "običan predstavnik zakona" zna?

Ne vidim ni razlog zašto bi trebao znati, tak svejedno na koji je nasad nabasao...

...kako tretiraju muške stabiljke koje zapravo ne sadrže THC ?
Ko je glup da sadi mušku nije bolje ni zaslužio nego da ga klepnu. :zubo:

Necto
09.07.2010., 15:16
A kako ce ga znati jeli muska ili zenska prije neko krene u cvjetanje :kukuc:

Weedeemer nema veze dali je muska, zenska, herm, industrijska kada je zabranjeno posjedovanje sjemenki a bacanje sjemenki u zemlju ti je odmah uzgoj za njih.

Zato treba kupiti 10kg sjemenki od konoplje, ima u pet ducanima - hrana za papige. I onda bacati po gradu na svaki komadic zemlje na koji naletis :D

Overgrow the government :top:

drot13
09.07.2010., 16:21
koliko sam imao prilike vidjeti - u zakonu piše da je posjedovanje zabranjeno a ne konzumacija ...

Kao što ti je dog već napisao, nije kažnjivo biti pod utjecajem droge, osim ako voziš. To si, naravno, znao, ali fora je ovako pitati radi efekta i izražavanja stava.:top:

... da li je moguće iskreno(čuo od par ljudi) da policija prilikom pretresa stana( te,znam tko je sve prisutan prilikom iste radnje) može podmetnuti dokaze...

Naravno da može, ali se ne radi budući da su prisutni svjedoci koji mogu i sami izražavati sumnju u ono što je pronađeno pretragom, a i policajac riskira kaznenu prijavu i posao.:top:

...kako tretiraju muške stabiljke koje zapravo ne sadrže THC ?...

Sve pronađeno ide na vještačenje.:top:

... i zašto na vagu stavljaju cijeli joint kad nutra ima duhana, rizle i filtera (cca 10% ukupne gramaže)...

Zato što su takvi propisi, ali se i tako napiše u zapisnicima i prijavi. Čik se čuva do eventualnog suđenja (sve do kraja postupka) kada sudac može tražiti detaljno vještačenje.:top:

... A inace sve to za travu je mazanje ociju javnosti.Kao satro uhvate nekog sa nesto malo,ispada kako nesto rade,kao bore se protiv droge a u biti hvataju one najmanje krive zbog par djointova,sudovi su pretrpani takvim slucajevima a pravi dileri setaju slobodno na ulici

Lijepo je razbacivati se ovakvim izjavama bez konkretnih znanja o temi.:flop:

... jel policajci (il tko već) imaju kakav imunitet na posjedovanje droge?

Ne, a i zašto bi imali?:ne zna:

... ovoj državi i ovakvoj policiji...
nek oni nauče da postupaju s ljudima normalno pa ću i ja postupati isto prema njima...

Isto tako možemo reći da će policajci biti kulturni kad budu kulturni oni prema kojima postupaju. I jedno i drugo je pogrešno.:flop:
Inače, ljudi uglavnom imaju posla s normalnim policajcima, dok mi uglavnom imamo posla s nenormalnim ljudima.:ne zna:

... nego kad si stalno u inozemstvu što ne kažeš kako se tamo postupa s ljudima koji imaju nešto sitno trave ili piju alkohol...

Postupak prijavljivanja ovisi o zakonima pojedine države, a postupak samih policajaca je skoro isti.:top:

... drugo je to što policajac dila drogu iz službenog auta...

I što su ga u tome uhvatili drugi policajci.:top:

Fosna
09.07.2010., 16:22
A kako ce ga znati jeli muska ili zenska prije neko krene u cvjetanje :kukuc:
A mislim...pa netko tko se ide baviti uzgojem kupit će prave sjemenke, neće gubiti vrijeme sa ptičjom hranom i moliti boga da mu izraste ženska biljka. :)

Sorry na offtopicu.

mau123
09.07.2010., 19:21
Šta bi se dogodilo da se turistima koji traže marihuanu proda origano i da te policja ulovi u dilanju origana?
Koje su posljedice kazna za ne plačanje poreza na zaradu?

Weedeemer
09.07.2010., 19:34
Šta bi se dogodilo da se turistima koji traže marihuanu proda origano i da te policja ulovi u dilanju origana?
Koje su posljedice kazna za ne plačanje poreza na zaradu?

frend je iskoristio slicnu foru pa je na par zmrvljenih tic-tac bombona zaradio parsto eura :D

endofme
09.07.2010., 19:49
Evo ljudi ja ne znam jesam li jednostavno naletio na suca morona ili me hvata novi zakon, ali čisto da podijelim tu, ako će nekom trebati u buduće, dobio sam na žalost 5000kn kazne za opušak od jointa.
da, 5000kn zato što sam pušio u parku. ne poričem, priznajem, i kajem se, student sam...
eto čisto malo si razmislite da li se isplati, i nemojte to raditi vani.

Aha, aha ! :P
Ne krivim te. Uglavnom, pa nedavno je bilo na teveu da će biti novčane kazne. :confused:
Bitno da nisi na muriji završio. Frend je prije kakvih mjesec dana doma imao cjelu pretragu kuće. Nisu niš našli, fala bogu jer mu je cura taj dan sve prenjela kod frenda. Od vage, do trave. Al njega je otkucao frend. Uglavnom, sad znaš za slijedeći put. Trava je dobra, al zajebana stvar- na novo. :)

Weedeemer
10.07.2010., 09:51
Probaj ti u Njemačkoj ili Americi reći policajcu "ne ću"! Nemaš ti što htjeti - imaš postupati kako ti kažu. Ti bi birao hoćeš li puhati u aparat ili vaditi krv? O tomu policija odlučuje. Ne ti.

ZOSP:

IX. VOZAČI

1. UVJETI ZA UPRAVLJANJE VOZILIMA

Članak 199.

(5) Prisutnost alkohola u organizmu utvrđuje se analizom krvi ili urina, mjerenjem količine alkohola u litri izdahnutog zraka, liječničkim pregledom i drugim metodama i aparatima.
(6) Smatrat će se da vozač u organizmu ima opojnih droga ako se prisutnost opojnih droga utvrdi odgovarajućim sredstvima ili uređajima, liječničkim pregledom ili analizom krvi ili krvi i urina.

XI. POSEBNE MJERE ZA SIGURNOST PROMETA NA CESTAMA

1. OPĆE ODREDBE

Članak 282.

(1) Policijski službenik, obavljajući poslove iz članka 4. stavka 1.

II. OVLAŠTENJA ZA NADZOR I
UREĐENJE PROMETA

Članak 4.

(1) Nadzor i upravljanje prometom, nadzor vozila, vozača i drugih sudionika u prometu na cestama obavljaju policijski službenici ministarstva nadležnog za unutarnje poslove (u daljnjem tekstu: policijski službenici).

ovoga Zakona, može vozača i drugog sudionika u prometu na cesti podvrgnuti ispitivanju pomoću odgovarajućih sredstava i aparata (alkometar i dr.), umjerenih prema propisima o mjerilima i mjeriteljskim uvjetima, radi utvrđivanja prisustva u organizmu alkohola, opojnih droga ili lijekova koji se ne smiju uzimati za vrijeme vožnje ili određeno vrijeme prije započinjanja vožnje, a potom, po potrebi, i odvesti u zdravstvenu ustanovu na vađenje krvi i uzimanje urina ili na liječnički pregled.
(2) Prije poduzimanja radnji iz stavka 1. ovoga članka, policijski službenik može podvrgnuti vozača postupku prepoznavanja znakova koji su posljedica prisustva u organizmu alkohola, opojnih droga ili lijekova koji se ne smiju uzimati za vrijeme vožnje ili određeno vrijeme prije započinjanja vožnje.
(3) Policijski službenik odvest će na vađenje krvi i uzimanje urina radi analize ili na liječnički pregled i osobu za koju se ispitivanjem utvrdi da u organizmu ima opojnih droga ili lijekova koji se ne smiju uzimati za vrijeme vožnje ili određeno vrijeme prije započinjanja vožnje, utvrđene odgovarajućim sredstvima ili uređajima.
(4) Osobe iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka dužne su postupati prema zahtjevima policijskog službenika.

5. ZDRAVSTVENI PREGLEDI VOZAČA

Članak 231.

(1) Vozači su dužni podvrgavati se i nadzornim zdravstvenim pregledima.
(2) Nadzorni zdravstveni pregledi vozača su redoviti i izvanredni.
(3) Na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled upućuje se vozač za kojeg se opravdano sumnja da zbog zdravstvenih razloga više nije sposoban sigurno upravljati vozilom.
(4) Na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled uputit će se vozač i instruktor vožnje kod kojih je utvrđen udio alkohola u organizmu viši od 1,50 g/kg ili je utvrđeno da u organizmu ima opojnih droga, kao i vozač i instruktor vožnje koji se odbiju podvrgnuti ispitivanju imaju li u organizmu alkohola ili opojnih droga, nakon pravomoćnosti odluke o prekršaju.
(5) Zahtjev za upućivanje vozača na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled može podnijeti svako tijelo nadležno za nadzor prometa na cesti (unutarnji poslovi, inspekcije i sl.), državni odvjetnik, sud i pravna ili fizička osoba kod koje je vozač zaposlen.
(6) Na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled vozača upućuje policijska uprava, odnosno policijska postaja prema mjestu prebivališta vozača.
(7) Izvanredne nadzorne zdravstvene preglede obavljaju zdravstvene ustanove i trgovačka društva koja obavljaju djelatnost medicine rada i specijalisti medicine rada u privatnoj praksi koje za to ovlasti ministar nadležan za zdravstvo.
(8) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako naredi ili dopusti da vozilom upravlja vozač koji se nije podvrgao nadzornome zdravstvenom pregledu.
(9) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i odgovorna osoba u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(10) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako se odbije povrgnuti nadzornom zdravstvenom pregledu

Članak 232.

(1) Naknadu za nadzorni zdravstveni pregled vozača kojima je upravljanje vozilom osnovno zanimanje, plaća pravna ili fizička osoba kod koje je vozač zaposlen.
(2) Ostali vozači sami plaćaju naknadu za redovni nadzorni zdravstveni pregled i naknadu za izvanredni nadzorni zdravstveni pregled ako se na izvanrednom pregledu utvrdi da nisu sposobni za vozača ili da su ograničeno sposobni.
(3) Ako se na izvanrednom nadzornom zdravstvenom pregledu utvrdi da je vozač sposoban za upravljanje motornim vozilom, naknadu za pregled plaća policijska uprava, odnosno policijska postaja koja ga je uputila na pregled.
(4) U slučajevima iz članka 231. stavka 4. ovoga Zakona, naknadu za izvanredni nadzorni zdravstveni pregled snosi vozač.

drot13
10.07.2010., 10:18
Šta bi se dogodilo da se turistima koji traže marihuanu proda origano i da te policja ulovi u dilanju origana?..

Origano i trava se teško mogu zamijeniti. Ako si jednom ponjuškao bilo što od toga, lako ćeš uočiti razliku. Uostalom, joint ne miriše kao piza, zar ne?:top:

... Bitno da nisi na muriji završio...

Završio je na murji. Kako bi inače došao do suda?:ne zna:

... Trava je dobra, al zajebana stvar- na novo...

Trava je uvijek bila zajebana. Može se (i trebala bi) koristiti u u nekim situacijama, ali negativne posljedice konzumiranja kod mladih su kumulativne i na kraju štetne. A što se tiče tvog frenda, ostvaruje li on zaradu dilanjem ili je to "pro bono"?

Weedeemer
10.07.2010., 10:37
ugl, point mojeg prethodnog upisa je:

policajac ti nikad neće reći : MORATE duvat u dreger. ... nego... 'oćemol napravit alkotest" ..."jeste za..."

i sl...

drot13
10.07.2010., 10:55
ugl, point mojeg prethodnog upisa je:
policajac ti nikad neće reći : MORATE duvat u dreger. ... nego... 'oćemol napravit alkotest" ..."jeste za..."
i sl...

Potpuno točno.:top:

Katrin
10.07.2010., 12:06
Prepucavajte se negdje drugdje, ovdje se drzite teme. Hvala lijepo

mau123
10.07.2010., 12:18
Origano i trava se teško mogu zamijeniti. Ako si jednom ponjuškao bilo što od toga, lako ćeš uočiti razliku. Uostalom, joint ne miriše kao piza, zar ne?:top:

Nisam nikad pušio ali sam radio sa likom koji je pušio i držao marihuanu u onom spremniku od kinder jaja kad bi otvorio bi mirisalo kao neka kombinacija bosiljka i origana.

robihr
10.07.2010., 17:13
Nisam nikad pušio ali sam radio sa likom koji je pušio i držao marihuanu u onom spremniku od kinder jaja kad bi otvorio bi mirisalo kao neka kombinacija bosiljka i origana.

da on mozda nije pusio origano? to se znalo desavati :lol:

mau123
10.07.2010., 19:45
da on mozda nije pusio origano? to se znalo desavati :lol:

Mene je taj miris podsjećao na mješavinu origana i bosiljka nije bio miris origana ali je podsjećao na origano ali su unutra bile i sjemneke konoplje koje znam iz hrane za ptice koje je on odvajao i bacao kad bi motao i vidio se efekt pušenja na njemu kad bi se smijao bez ikakvog razloga i pričao pizdarije.

drot13
10.07.2010., 22:17
Mene je taj miris podsjećao na mješavinu origana i bosiljka nije bio miris origana ali je podsjećao na origano ali su unutra bile i sjemneke konoplje koje znam iz hrane za ptice koje je on odvajao i bacao kad bi motao i vidio se efekt pušenja na njemu kad bi se smijao bez ikakvog razloga i pričao pizdarije.

Kao što ti je robi napisao, tko zna što ti frend puši, a blesav može biti i prirodno.:top:
Trava i origano se ne mogu zamijeniti.:top:

opi
10.07.2010., 22:49
evo jedne hipotetske situacije tj. plan od mog frenda u slučaju nužde. policajac vas na desetak metara uoči kako pušite, a vi u trenutku ugasite đoint te ga progutate. ima li dokaza, kaznene prijave? što slijedi?

robihr
10.07.2010., 23:17

znam dvoje ljudi koji su popusili tu foru (tj. origano) i obojicu je "lupilo". jebiga placebo efekt.

mene je miris trave podsjecao na mnogo sto, ali na origano bas i ne..

mau123
11.07.2010., 13:14
Kao što ti je robi napisao, tko zna što ti frend puši, a blesav može biti i prirodno.:top:

znam dvoje ljudi koji su popusili tu foru (tj. origano) i obojicu je "lupilo". jebiga placebo efekt.

mene je miris trave podsjecao na mnogo sto, ali na origano bas i ne..

Nije bio origano kažem meni je sličilo ali je opet bilo drugačije a i sjemenke su bile unutra koje su identične sjemenkama konoplje iz hrane za ptice a konoplja i marihuana su u stvari ista vrsta samo druga sorta jedna daje puno vlakana i nisku razinu THC-a a druga obrnuto.

pepe88
11.07.2010., 13:30
[QUOTE=Weedeemer;27702244
...kako tretiraju muške stabiljke koje zapravo ne sadrže THC ?
[/QUOTE]

ne bi trebali nikako jer se muške stabljike uzgajaju zbog proizvodnje konopca i dr. sasvim legalno..

opi
11.07.2010., 14:12
ne bi trebali nikako jer se muške stabljike uzgajaju zbog proizvodnje konopca i dr. sasvim legalno..

netočno.

Pravilnik o uvjetima uzgoja industrijske konoplje
I. OPÆE ODREDBE

Èlanak 1.

Ovim Pravilnikom propisuju se:

– uvjeti koje mora ispunjavati pravna ili fizièka osoba za uzgoj konoplje,

– naèin izdavanja dozvole za uzgoj konoplje;

koji nisu namijenjeni za proizvodnju opojnih droga, te

– uvjete pod kojima veterinarske ustanove i doktori veterinarske medicine mogu posjedovati opojnu drogu.

II. POSTUPAK DOBIVANJA DOZVOLE ZA UZGOJ KONOPLJE

Èlanak 2.

1) U Republici Hrvatskoj dopušteno je uzgajati konoplju (Cannabis sativa L) u svrhu proizvodnje vlakana, proizvodnje sjemena za prehranu životinja, daljnjeg razmnožavanja i prerade sjemena.

2) Konoplju iz stavka 1. ovog èlanka dopušteno je uzgajati ukoliko sadržaj tetrahidrokanabinola u suhoj tvari biljke ne prelazi 0,2 %.

Èlanak 3.

1) Sorta konoplje iz èlanka 2. ovog Pravilnika mora biti upisana u Upisnik novostvorenih domaæih sorti poljoprivrednog bilja i/ili Upisnik stranih sorti poljoprivrednog bilja, koji se vodi na temelju Zakona o sjemenu i sadnom materijalu (»Narodne novine«, br. 131/97.).

2) Sorta konoplje iz stavka 1. ovog èlanka mora biti posebno ispitana na sadržaj tetrahidrokanabinola u suhoj tvari biljke, prije poèetka proizvodnje.

Èlanak 4.

1) Konoplja se može proizvoditi na temelju dozvole za uzgoj konoplje.
2) Zahtjev za dobivanje dozvole za proizvodnju konoplje proizvoðaè predaje Ministarstvu poljoprivrede i šumarstva ( u daljnjem tekstu: Ministarstvo) najkasnije do 31. svibnja tekuæe godine na Obrascu 1, koji je sastavni dio ovog Pravilnika.

Èlanak 5.

1) Dozvolu za uzgoj konoplje iz èlanka 4. ovog Pravilnika može dobiti fizièka ili pravna osoba koja:

– je upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava, koji se vodi na temelju Zakona o poljoprivredi (»Narodne novine«, br. 66/01 i 83/02),

– proizvodi konoplju na poljoprivrednom zemljištu u vlasništvu ili posjedu na površini veæoj od 1 ha,

– ima zakljuèen ugovor o proizvodnji i otkupu konoplje s pravnom osobom registriranom za otkup i preradu konoplje odnosno djelatnosti iz èlanka 2. stavka 1. ovog Pravilnika,

– je u sluèaju vlastite prerade registrirana za otkup i preradu konoplje odnosno djelatnosti iz èlanka 2. stavka 1. ovog Pravilnika,

– u zadnjih pet godina nije osuðivana za kazneno djelo zlouporabe droga.

2) Dozvola iz stavka 1. ovog èlanka vrijedi za jednu sjetvenu sezonu.

Èlanak 6.

Tijekom proizvodnje proizvoðaè je obvezan posjedovati raèun o kupnji sjemena, iz kojeg je vidljiva kolièina i sorta sjemena te broj deklaracije o kakvoæi sjemena.

pepe88
11.07.2010., 14:15
a na temelju čega te mogu kazniti ako ti oko kuće izraste biljka koja nema nikakva opojna svojstva..?

Necto
11.07.2010., 14:21
Cak i muske dozrele biljke ipak imaju vise od 0.3% thca koliko je dozvoljeno zakonom za industrijsku upotrebu.
Za industrijsku upotrebu se koriste i muske i zenske biljke, podvrste sativa i to samo strainovi koji nemaju vise od 0.3% thca

A i da bi mogli saditi industrijsku konplju treba vam brdo dozvola i provjera.
Tako da je cak i sadnja industrijske konoplje ilegalna ako nemate dopustenje.
Pa onda nije niti bitno jel sadite industrijsku ili "obicnu", s 0% thca ili s 30% imate li samo sjemenke za papige ili neke najpotentnije vrste ili 5 zelenih listova s biljke.
Kaznu ce te popusiti u svakom slucaju jer nam nas dragi zakon tako kaze a mi smo tu da se pokorimo :) ili ne :D

pepe88
11.07.2010., 14:25
Cak i muske dozrele biljke ipak imaju vise od 0.3% thca koliko je dozvoljeno zakonom za industrijsku upotrebu.
Za industrijsku upotrebu se koriste i muske i zenske biljke, podvrste sativa i to samo strainovi koji nemaju vise od 0.3% thca

Pa onda nije niti bitno jel sadite industrijsku ili "obicnu", s 0% thca ili s 30% imate li samo sjemenke za papige ili neke najpotentnije vrste ili 5 zelenih listova s biljke.
Kaznu ce te popusiti u svakom slucaju jer nam nas dragi zakon tako kaze a mi smo tu da se pokorimo :) ili ne :D

ma di se to u muškoj biljci nalazi thc kad muška biljka ne proizvodi cvjetove nego sjeme..??

Necto
11.07.2010., 14:43
Di ti mislis da se nalazi thc ? Ono gdje se nalazi thc imaju i muska i zenska biljka.
Samo muska ima u manjim kolicinama i s manjom potencijom. :mig:

pepe88
11.07.2010., 15:05
Di ti mislis da se nalazi thc ? Ono gdje se nalazi thc imaju i muska i zenska biljka.
Samo muska ima u manjim kolicinama i s manjom potencijom. :mig:

pa u cvijetu.. di bi se nalazia... osim ako ti ne misliš da je thc u listu?

Necto
11.07.2010., 15:15
thc ti se nalazi u "glavici" "kristala" tocan naziv trihomi, Slika - Link (http://www.cannabisculture.com/v2/files/images/IMG_0218.jpg)
to je zapravo i hasis, otpadnuti kristali koju su presovani

a kristale imaju i muska i zenska biljka jer im je to obrana od kukaca, sunca, vrucine, itd

pepe88
11.07.2010., 15:26
ma znam ja di se nalazi thc... nego me smeta što se PU hvale sa nekim zapljenama stabljika od 20cm visine, koje se još nisu ni počele razvijati niti ih se može iskoristiti u bilo kakve ilegalne svrhe...

opi
11.07.2010., 15:28
thc ti se nalazi u "glavici" "kristala" tocan naziv trihomi, Slika - Link (http://www.cannabisculture.com/v2/files/images/IMG_0218.jpg)
to je zapravo i hasis, otpadnuti kristali koju su presovani

a kristale imaju i muska i zenska biljka jer im je to obrana od kukaca, sunca, vrucine, itd

od tih kristala se zapravo radi hašiš i točno je da je u njima najveća koncetracija thc. inače cijela biljka sadrži thc. kristali sadrže najviše, lišće nešto manje dok ostali dijelovi najmanje...

ma znam ja di se nalazi thc... nego me smeta što se PU hvale sa nekim zapljenama stabljika od 20cm visine, koje se još nisu ni počele razvijati niti ih se može iskoristiti u bilo kakve ilegalne svrhe...

istina. mada i one sadrže nešto malo thc-a:mig:

a na temelju čega te mogu kazniti ako ti oko kuće izraste biljka koja nema nikakva opojna svojstva..?

sama od sebe neće niknuti. ako bi sadio tj. ako bi se dokazalo da se radi o industrijskoj konplji vjerojatno će te goniti samo za neovlaštenu sadnju iste. ne mogu te goniti da si sadio u svrhu dobivanja opojne droge...

pepe88
11.07.2010., 15:50
sama od sebe neće niknuti. ako bi sadio tj. ako bi se dokazalo da se radi o industrijskoj konplji vjerojatno će te goniti samo za neovlaštenu sadnju iste. ne mogu te goniti da si sadio u svrhu dobivanja opojne droge...

može, kako ne.. prijatelj drži papigu u krletci na ogradi iznad vrtla, i točno ispod krletke je izrasta kanabis.. :ne zna: a on nije baca sjemenke.. tko te štiti u takvom slučaju..? jesu krivi proizvođači hrane za papige ili ti jer hraniš papigu ili pak policija koja se bavi pizdarijama i troši novce bezveze..?

mau123
11.07.2010., 16:46

krivo spol biljkenema veze sa namjenom sorta ima .
Bez obzira na sortu dozvoljeno je uzgajat cannabis samo uz dozvolu ministarstva poljoprivrede,certfikat sjemena,na više od 100 hektara i uz podvrdu od policije o ne kažnjavanju u zadnjih 5 godina.
Ako uzgojiš industrijsku konoplju bez dozvole odgovaraš kao da si uzgojio konolju za drogu.

ma di se to u muškoj biljci nalazi thc kad muška biljka ne proizvodi cvjetove nego sjeme..??

Bilogija osnovna škola.
Večina biljaka su dvospolne imaju i prašnike i tučkove a marihuna,hmelj i još neke biljke su jednospolne prašnici i tučkovi na odvojenim biljkama.

Muška biljka ne proizvodi sjeme muška biljka ima prašnike proizvodi pelud,ženska bilja ima tučkove proizvodi sjemenke kad se opraši peludom donešenim vjetrom ili kukcima.

Smješno je šta je po istom zakonu na isti način zabranjene sadnja opijumskog maka a u svakoj cvječarni ga imaju za prodat i svaka druga kuća ga ima u vrtu.
A opijumski mak koji se uzgaja za ukras sadrži dovoljno opojnih tvari za proizvodnju droge a nakon pojedene makovnjače si pozitivan na opijate.

Kako to da se nikoga ne uhiti zbog uzgoja maka u vrtu a jednom sam pročitao da su lika uhitili jer je uzgajao konoplju jer se bavi uzgojem ptica???

može, kako ne.. prijatelj drži papigu u krletci na ogradi iznad vrtla, i točno ispod krletke je izrasta kanabis.. :ne zna: a on nije baca sjemenke.. tko te štiti u takvom slučaju..? jesu krivi proizvođači hrane za papige ili ti jer hraniš papigu ili pak policija koja se bavi pizdarijama i troši novce bezveze..?

Nije bitno šta oni potroše novac bitno je da oni ulove tvog prijatelja i hvale se uspjehom u otkrivanju plantaže "marihuane" u njegovom vrtu.
:D

pepe88
11.07.2010., 17:15
Kako to da se nikoga ne uhiti zbog uzgoja maka u vrtu a jednom sam pročitao da su lika uhitili jer je uzgajao konoplju jer se bavi uzgojem ptica???

mislim da 99% naših policajaca ne zna kako izgleda opijumski mak... a kako izgleda marihuana znaju dica u prvom osnovne.. :ne zna:

Weedeemer
11.07.2010., 17:46

može, ali samo vutra užasne kvalitete jer vutra u principu ne dolazi u obliku mrvica već ovak nekak:

http://img684.imageshack.us/img684/7702/dscn3041n.jpg

endofme
11.07.2010., 21:30
Završio je na murji. Kako bi inače došao do suda?:ne zna:

Krivo sam se izrazila :/.

drot13
11.07.2010., 22:59
... a kako izgleda marihuana znaju dica u prvom osnovne...

I to je dobro?:ne zna:

može...

Mislio sam na prepoznavanje po mirisu.:top:

Krivo sam se izrazila :/.

Nemaš beda.:top:

Necto
12.07.2010., 12:12
Svaka cast :top:
:kava:
http://www.policija.hr/mup.hr/MainPu.aspx?id=45530

Katrin
12.07.2010., 14:31
Molim sudionike da procitaju pravila pdf-a, posebno dio pod 'zabranjeno je'. Hvala

endofme
12.07.2010., 15:25
Nemaš beda.:top:

:mig:

dr.mrgood
16.07.2010., 16:08
Nedavno sam pozvan da dam izjavu u policiji i potvrdim da se pusilo kod jednog mog poznanika, jer sam tada bio prisutan(pusio sam i ja i tako sam rekao), i da ujedno potvrdim tko je to tamo donio. Bio sam svega 5 minuta tamo i nisam nista potpisivao, i morao sam ostaviti broj mobitela. Nakon par dana su me zvali i zahvalili mi se na pomoci (vrlo pohvalno). Zanima me sto ce se dalje desit, da li cu ja biti pozvan na sud i da li ce bit neka evidencija za ovo(mislim na one dosadne pretrese kad me zaustave sa autom i pitaju dokumente). Poznanik ce vjerojatno biti optuzen za poticanje drugih osoba na koristenje, davanje prostora na koristenje i za kupnju.

Fosna
16.07.2010., 16:37
A otkoud je policija znala da se puši kod tog tvog frenda? Bila neka racija? I zašto si rekao da si pušio? 5 minuta si bio gdje? Valjda nećeš dobiti prijavu jer si drukao frenda. :zubo:

dr.mrgood
16.07.2010., 16:47
Znali su, jer su ga uhitili i dao je izjavu. Reako sam da sam pusio (nisam rekao to nicim izazvan, nego me murjak pito da li sam i ja pusio s njima) jer je on tako reko u svojoj izjavi, sta cu ja sad to negirat. Za konzumaciju mi ne mogu bas nista, jer to nije kazneno djelo i ne mogu bit optuzen za nista. 5 minuta sam bio na policiji...

drot13
17.07.2010., 18:28
Znali su, jer su ga uhitili i dao je izjavu. Reako sam da sam pusio (nisam rekao to nicim izazvan, nego me murjak pito da li sam i ja pusio s njima) jer je on tako reko u svojoj izjavi, sta cu ja sad to negirat. Za konzumaciju mi ne mogu bas nista, jer to nije kazneno djelo i ne mogu bit optuzen za nista. 5 minuta sam bio na policiji...

Kao što si napisao, konzumacija (u ovom slučaju) nije kažnjiva, a kako si bio pozvan kao građanin od kojeg se prikupljaju obaviejsti, a i rekao si što te se pitalo, nisu te imali zašto držati. Ti, prema tome, nisi evidentiran i nećeš imati problema prilikom zaustavljanja ili legitimiranja, ali ćeš vjerojatno biti pozvan kao svjedok na sud.:top:

dr.mrgood
17.07.2010., 18:44
Kao što si napisao, konzumacija (u ovom slučaju) nije kažnjiva, a kako si bio pozvan kao građanin od kojeg se prikupljaju obaviejsti, a i rekao si što te se pitalo, nisu te imali zašto držati. Ti, prema tome, nisi evidentiran i nećeš imati problema prilikom zaustavljanja ili legitimiranja, ali ćeš vjerojatno biti pozvan kao svjedok na sud.:top:

E to me je zanimalo, hvala na odgovoru :top:

canopus
19.07.2010., 20:33
A inace sve to za travu je mazanje ociju javnosti.Kao satro uhvate nekog sa nesto malo,ispada kako nesto rade,kao bore se protiv droge a u biti hvataju one najmanje krive zbog par djointova,sudovi su pretrpani takvim slucajevima a pravi dileri setaju slobodno na ulici :kava:

Pun pogodak :top:

btw čekam odgovor na žalbu još.

Katrin
19.07.2010., 20:50
canopus, upozoren si milijun puta, ovo ti je zadnje... drzi se teme i prestani trollati. Iduci put ti slijedi ban.

magi021
25.07.2010., 12:08
pozdrav!
sinoć su panduri priveli mene i prijatelja.. ja sam kod sebe imao 1,1 gram trave, a njemu su našli joint koji je upravo zarolao.. uglavnom, policajci su bili jako ljubazni, maksimalno su ublažili sve činjenice kad smo davali izjave, ali svejedno će nam doć neka prijava i poziv za sud.. jel to kaznena ili prekršajna prijava? hoće li to ikako moći zaobići moje starce? problem je ako taj poziv stigne, a mene ne bude doma.. nadam se da neću imat velikih sranja.. mrzim ovu glupu državu, šta više to ne legaliziraju! i ta dva policajca koja su me privela su prije pušili travu i to su mi otvoreno rekli... nadam se da će mi neko odgovorit na moj upit.. hvala! :/

drot13
25.07.2010., 22:43
... .. jel to kaznena ili prekršajna prijava? hoće li to ikako moći zaobići moje starce? problem je ako taj poziv stigne, a mene ne bude doma...

Ako si punoljetan, nema razloga da ti to starci doznaju. Dobit ćeš doma poziv za sud (kaznena prijava - kazneni sud), a njima možeš reći da ti je pao frend (ili da si bio negdje gdje je bila tučnjava ili sl.), tako da ne budeš ništa kriv. Na sudu ćeš biti oslobođen ili osuđen uvjetno, tako da to nije neki veliki bed. Jedino će sad kod legitimiranja u (npr. racijama) malo veću pozornost obratiti na tebe.:ne zna:

magi021
25.07.2010., 23:26
znači ipak dobijem kaznenu prijavu?? ajoj.. :( nadam se da neću dobiti uvjetnu, jer količina je bila jako mala (1,1 gram skupa s pvc vrećicom) i ovo mi je prvi ovakav slučaj, nikad prije nisam bio kažnjavan za bilo šta.. svjestan sam da ću sad biti pod povećalom, ali više nema zafrkancije, to mi se i dogodilo zbog toga što sam bio preopušten i nisam pazio.. samo me još zanima koliko bi mi mogla otprilike iznositi novčana kazna, kad se uzme u obzir da nisam prije kažnjavan i nakon što uložim žalbu, itd.. također me zanima da li ću morati ići na neko odvikavanje (mokrenje i sl.)... hvala!

drot13
26.07.2010., 09:56
... koliko bi mi mogla otprilike iznositi novčana kazna, kad se uzme u obzir da nisam prije kažnjavan i nakon što uložim žalbu, itd.. također me zanima da li ću morati ići na neko odvikavanje (mokrenje i sl.)...

Novčane kazne (do par tisuća kuna) su se prije dobijale za prekršaj (na prekršajnom sudu), a budući da se sada podnosi samo kaznena prijava, ne može se točno znati kako će biti (to je nešto novo). Možda se sudac odluči i za novčanu, tko zna. Pišanje ti također može odrediti, ali i to ovisi o sucu. Žao mi je što ti ne mogu više pomoći, ali postupak je sada malo promijenjen, pa ćemo tek vidjeti kako će sudovi raditi.:ne zna:

magi021
26.07.2010., 10:57
podnosi se samo kaznena prijava? kako to, zar se to nije trebalo ukinuti i da ostane samo prekršajna?!? mislio sam da će malo ublažiti zakon.. a i policajci su mi spominjali kaznu novčanu od oko 1200 kn.. http://www.vecernji.hr/vijesti/ciscenje-kaznenog-zakona-zbog-pusenja-trave-ne-ide-se-zatvor-clanak-129610

drot13
26.07.2010., 11:03
podnosi se samo kaznena prijava? kako to, zar se to nije trebalo ukinuti i da ostane samo prekršajna?!?...

Stvar je bila u tome da se prije podnosila kaznena i prekršajna prijava. Promijenjeno je u tome da se sad prvo podnosi kaznena, a ako ona ne prođe (bude odbačena), onda se podnosi prekršajna. I to je "ublažavanje".:top:

magi021
26.07.2010., 15:41
aha, sad mi je jasno.. ma na kraju kazna zapravo ovisi o sucu.. ja ću lijepo priznati sve, pokunjiti se, glumiti žrtvu i nadati se što manjoj kazni.. čitao sam šta je radio ovaj canopus, neću se sigurno povoditi njegovim primjerom.. :D mislim da mi je odvjetnik suvišan.. samo me zanima još nešto i to je sve.. postoji li mogućnost da jednostavno prođem bez ičega?? znači odbaci se kaznena, a prekršajna se ne podiže i to je to.. ili je to prenevjerojatno.. hvala još jednom.. :)

zuba
26.07.2010., 17:33
..postoji li mogućnost da jednostavno prođem bez ičega?? znači odbaci se kaznena, a prekršajna se ne podiže i to je to.. ili je to prenevjerojatno..

nece biti "nista", nesto ce biti ipak..

po kolicini oduzete droge, tvojim osobnim podacima, podacima o osudjivanosti - kaznena prijava bi se 99 % mogla odbaciti,
ali,
ici ce optuzni prijedlog za prekrsaj kojega podnosi ODO.

i opet, s obzirom da ti je prvi puta, bla, bla, bla, moguc je vrlo dobar ishod u prekrsajnom postupku.

robihr
26.07.2010., 19:53
i opet, s obzirom da ti je prvi puta, bla, bla, bla, moguc je vrlo dobar ishod u prekrsajnom postupku.

nemoj ga zbunjivati sa vrlo dobrim ishodom :) reci mu da ce dobiti manju novcanu kaznu od normalne :mig:

magi021
27.07.2010., 01:09
nemoj ga zbunjivati sa vrlo dobrim ishodom :) reci mu da ce dobiti manju novcanu kaznu od normalne :mig:

šta bi to trebalo značiti??

žacko1
27.07.2010., 05:06
Ma,hajde za priznati popušeni đoint ti samo može ići prekršajno na Kenedyjevom....

drot13
27.07.2010., 10:29
aha, sad mi je jasno.. ma na kraju kazna zapravo ovisi o sucu.. ja ću lijepo priznati sve, pokunjiti se, glumiti žrtvu i nadati se što manjoj kazni.. čitao sam šta je radio ovaj canopus, neću se sigurno povoditi njegovim primjerom.. mislim da mi je odvjetnik suvišan.. samo me zanima još nešto i to je sve.. postoji li mogućnost da jednostavno prođem bez ičega?? znači odbaci se kaznena, a prekršajna se ne podiže i to je to.. ili je to prenevjerojatno.. hvala još jednom.. :)

Kao što ti je zuba napisala, teško da neće biti ništa. Bit ćeš osuđen na ovom ili onom sudu, ali obzirom da priznaješ, kaješ se, prvi ti je prekršaj i sl., bit će brzo gotovo i dobit ćeš puno manju kaznu (najvjerojatnije neku novčanu - nemoguće je reći koliko jer uvelike ovisi o samom sucu i dojmu koji ostaviš na ročištu). Samo pazi da se ne ponovi, jer ćeš svaki put proći sve gore.:top:

Ma,hajde za priznati popušeni đoint ti samo može ići prekršajno na Kenedyjevom....

Nemoj zbunjivati čovjeka (i druge koje zanima).:nono:

Weedeemer
27.07.2010., 11:17
znam da pitanje nije na pravom mjestu, ali svejedno, zanima me u vezi ovog slučaja:

click here to continue (http://www.rtl.hr/sud-dopusta-lijecenje-ptsp-a-marihuanom-clanak-8305) :)

molim uvaženog kolegu forumaša drot13 da mi natipka detaljnije informacije o potrebnoj dokumentaciji koju je potrebno nositi sa sobom prilikom rutinske provjere u slučaju da pronađu marihuanu... .... a vezano i za ... čitajte dalje...

također,

na benzodiazepamskoj sam terapiji... i koliko sam shvatio - ni to nije sasvim legalno u hrvatskoj... a kak da imam recept za lijek kad ga dam prilikom podizanja.

i for your information:
http://img291.imageshack.us/img291/7358/500pxrationalscaletoass.png

žalosno je da u ovoj državi nikog ne mogu zamoliti niti potražiti bilo kakvu pomoć. tj, ili bi me ismijavali ili bi me hladnokrvno otkantali, tako da je forum.hr jedino mjesto gdje koliko toliko mogu naići na razumijevanje sugovornika

trenutno sam u apstinencijskoj krizi , jer mi moja doktorica nije mogla dat tablete jer joj se nešto smrdalo u bazi. tako da sam već mjesec dana lud.
pa rokam svakave "benziće" (koji mi nisu po terapiji) do kojih prvo stignem da se sredim
... zanima me, kakvu dokumentaciju moram nositi sa sobom da ne nadrapam od policijskih službenika.

jedan udarac pendrekom bi mi slomio sva rebra , a moguće i kičmu... :cry:
bojim vas se. najiskrenije. želim se ponašati u skladu sa zakonom.

i najljepše molim moderatoricu ovog podforuma da mi ne pobriše ovaj post. please :moli:

drot13
27.07.2010., 11:52
znam da pitanje nije na pravom mjestu, ali svejedno, zanima me u vezi ovog slučaja:
click here to continue (http://www.rtl.hr/sud-dopusta-lijecenje-ptsp-a-marihuanom-clanak-8305)

Samo da se dotaknem tog slučaja. Uvijek potežu slučaj dečka koji je dobio 2 godine zatvora. Razlika između njega i ostalih (sličnih) je u tome što je on prodavao marihuanu, tako da mu nije prošla obrana "za osobne potrebe". Bad trip.:ne zna:

... molim uvaženog kolegu forumaša drot13 da mi natipka detaljnije informacije o potrebnoj dokumentaciji koju je potrebno nositi sa sobom prilikom rutinske provjere u slučaju da pronađu marihuanu...

Nema takve dokumentacije. Uvijek će ti biti oduzeta i bit ćeš kazneno prijavljen, budući da postupak ne može biti drugačiji. Pogledaj još jednom onaj članak, pa ćeš vidjeti da je tek Vrhovni sud donio konačnu odluku. Svi do tada su morali doslovno poštovati "riječ zakona".:top:

... zanima me, kakvu dokumentaciju moram nositi sa sobom da ne nadrapam od policijskih službenika...

Kod tableta, ako se radi o kroničnoj bolesti (tj. stalnom lijeku), dobiješ "crni" recept koji ne ostaje u ljekarni, nego ti ga vrate, pa ga stalno nosiš sa sobom. A i uvijek možeš nositi barem jedno "pismo liječniku" (ili bilo koji dr. papir) iz kojeg je vidljiva dijagnoza i propisani lijekovi. Ti papiri (kao i recept) ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.:top:

P.S.: Iako mislim da se tu ne radi o tebi, podupirem molbu za nebrisanjem tvog komentara, budući da (na kraju) postavljaš konkretna pitanja na koje bi sigurno nekog zanimao odgovor.:top:

Weedeemer
27.07.2010., 12:15
puno hvala na informacijama!
drugi put ću tražiti "crni recept"

P.S.: Iako mislim da se tu ne radi o tebi, podupirem molbu za nebrisanjem tvog komentara, budući da (na kraju) postavljaš konkretna pitanja na koje bi sigurno nekog zanimao odgovor.:top:

nažalost, da, radi se o meni :)

http://img535.imageshack.us/img535/7241/27072010x.th.jpg (http://img535.imageshack.us/i/27072010x.jpg/) http://img401.imageshack.us/img401/9159/27072010001.th.jpg (http://img401.imageshack.us/i/27072010001.jpg/)

drot13
27.07.2010., 12:18
... nažalost, da, radi se o meni

Moj bed. Isprika.:s

Weedeemer
27.07.2010., 15:16
Moj bed. Isprika.:s

ma sve ok:)

sad mi pada jedna stvar u oko:

cannabis indica / cannabis ruderarlis nisu zakonom zabranjene.
jer se ofo iz njih ne može napraviti droga (piše dolje)

(ak ćemo precizirat - muške biljke, ali nevermind)

iz popisa opojnih droga i biljaka iz kojih se može dobiti opojna droga:

Opojna droga (alternativni naziv):
konoplja (Cannabis sativa) (marihuana), smola konoplje (hašiš), te ekstrakti i tinkture konoplje

Opojna droga, engleski (alternativni naziv):
Cannabis and cannabis resin and extracts and tinctures of cannabis

Opis/kemijsko ime:
konoplja (Cannabis sativa) i smola konoplje

Opis/kemijsko ime, engleski
Indian hemp and resin of Indian hemp

bla bla bla...
7,8,9,10-tetrahidro-6,6,9-trimetil-3-pentil-6H-dibenzo[b,d]piran-1-
ol,
(9R,10aR)-8,9,10,10a-tetrahidro-6,6,9-trimetil-3-pentil-6H-
dibenzo[b,d]piran-1-ol,
(6aR,9R,10aR)-6a,9,10,10a-tetrahidro-6,6,9-trimetil-3-pentil-6H-
dibenzo[b,d]piran-1-ol,(6aR,10aR)-6a,7,10,10a-tetrahidro-6,6,9-trimetil-3-pentil-6H-dibenzo[b,d]piran-1-ol,6a,7,8,9-tetrahidro-6,6,9-trimetil-3-pentil-6H-dibenzo[b,d]piran-1-
ol,
(6aR,10aR)-6a,7,8,9,10,10a-heksahidro-6,6-dimetil-9-metilen-3-pentil-6H-dibenzo[b,d]piran-1-ol

ovo gore je jedino zabranjeno (prema nekoj drugoj kategoriji)

inače, zaprepastio sam se koliko "ilegalnih" lijekova sam ja furao sa sobom,
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_04_50_1175.html

definitivno, crni recept, ako se to tak zove :) thnx jos jednom majstore :top:

Katrin
27.07.2010., 15:18
Necu brisati, prosao me pms :D :D

Necto
27.07.2010., 16:41
ma sve ok:)

sad mi pada jedna stvar u oko:

cannabis indica / cannabis ruderarlis nisu zakonom zabranjene.

Tehnicki gledano nisu zabranjne jer im fali L. u nazivu (C. Sativa L.).
Cannabis sativa L.
Cannabis sativa L. subsp. sativa
Cannabis sativa L. subsp. indica
Cannabis sativa L. subsp. ruderalis Janisch.

Ali nema veze jer u zakonu imas pod zabranjenim psihotropnim tvarima
(6aR,10aR)-6a,7,8,10a-tetrahydro-6,6,9-trimethyl-3-pentyl-6H-dibenzo[b,d]pyran-1-ol
A to ti je THC kojeg imas u bilo kojoj vrsti.

Weedeemer
27.07.2010., 17:17
Tehnicki gledano nisu zabranjne jer im fali L. u nazivu (C. Sativa L.).
Cannabis sativa L.
Cannabis sativa L. subsp. sativa
Cannabis sativa L. subsp. indica
Cannabis sativa L. subsp. ruderalis Janisch.

Ali nema veze jer u zakonu imas pod zabranjenim psihotropnim tvarima

A to ti je THC kojeg imas u bilo kojoj vrsti.

hmmmmmmmmm, to je vrlo vrlo diskutabilno....

kaj onda veliš na ovo:

click here (https://forums.vutra.org/threads/225-Muskatni-orah?p=42609&viewfull=1#post42609)

thc kao kemikalija je zabranjena, ali biljka nije kemikalija... da, biljka sadrži kemikaliju, a ta biljka nije navedena....
ima još niz drugih stvari iz kojih se može ekstrahirati "psihotropna" tvar koja je u sukobu sa zakonom a može se kupiti u konzumu....

a što pravnici kažu na to?

zakon nam je :

http://img293.imageshack.us/img293/9822/fdc922452.jpg

Necto
27.07.2010., 18:12
A je se i ti pravis mutav kao da neznas da je to sve politika i da veze s mozgom nema nikakve :mig:

Marihuana je IN i ima vec stvorenu "reputaciju".
Pa bolje zvuci kada kazu uhiceni s 20g Marihuanee nego uhiceni s 20g muskatnog orascica :p
Smrvi caffetin tablete pa nek te policija uhvati s tim bit ces prijavljen za posjedovanje kodeina,
nema veze sta si ti to lijepo legalno kupio u lijekarni.

A i to sta kazes, sirup za kasalj s DXMom, muskatni orah, slak s LSA, crveni mak raste oko kuca u citavoj dalmaciji.

Ontopic
Dali svi policajci, prometni i krim trebaju striktno postupati po Zakonu o Policiji ?
I to kako je tamo napisano s ovlastima koje su im date.

drot13
28.07.2010., 09:29
... Marihuana je IN i ima vec stvorenu "reputaciju"...

Potpuno zasluženu reputaciju, isto kao i alkohol, kava, čaj, čokolada, heroin, kokain i dr. Sve je detaljno proučeno.:top:

... Smrvi caffetin tablete pa nek te policija uhvati s tim bit ces prijavljen za posjedovanje kodeina...

Nećeš.:top:

... Dali svi policajci, prometni i krim trebaju striktno postupati po Zakonu o Policiji ?...

Da.:top:

Weedeemer
28.07.2010., 10:15
Smrvi caffetin tablete pa nek te policija uhvati s tim bit ces prijavljen za posjedovanje kodeina,

Nećeš.:top:

wou wou wou wou!!!

http://www.youtube.com/watch?v=7wdV2YOa4Xc

http://www.youtube.com/watch?v=bMSy4i7Fp-c#t=0m17s

kodein:

ala wikipedija:

Codeine, or O-methylmorphine, is an alkaloid found in the opium poppy, Papaver somniferum var. album, a plant in the papaveraceae family

Compared with morphine, most people reach 8 to 12 percent strength of morphine, differences between individuals may come from the metabolism or use other drugs.

i opet dolazimo do ementalera :)

dakle, logično je da je ekstrakt ilegalan. a to što kafetin sadrži taj sastojak..a bože moj...

Necto
28.07.2010., 10:21
Potpuno zasluženu reputaciju, isto kao i alkohol, kava, čaj, čokolada, heroin, kokain i dr. Sve je detaljno proučeno.:top:

Da je prouceno detaljno nebi se niti spominjala u zakonu, ali ajd necu ulaziti u rasprave. (da me Katrin ne bana :p:D)

Da.:top:
A kakva prava ili bolje reci opcije ima osoba u trenutku dok se policija prema njemu ponasa mimo pravila iz Z.o.P. ?
Osim da se "pravi pametan" citirajuci zakon pa popije jednu iza usiju.

Cisto da vidim jel ja uopce dobro iscitavam ovaj zakon.
Ako je osoba uredno legitimirana preko vozacke ili osobne.
Po Clanku 49.
Policija nema pravo izvrsiti pregled i pretres osobe ili automobila ? osim
"kada je to nužno radi pronalaska predmeta podobnih za napad ili samoozljeđivanje."

A u slucaju da postoji osnovana sumnja da osoba ima u svom posjedu ili u vozilu
nekakav predmet koji moze posluziti kao dokaz u kaznenom ili prekrsajnom postupku.
Niti onda nemoze obaviti pretres i pregled nego ima pravo zadrzati osobu max 6h do pribavljanja naloga za pretragu ??

Onda sljedece.
Po clanku 32. Policija u postaju nemoze privesti osobu bez pismenog naloga
ako je osoba uredno legitimirana te ne pruza nikakav otpor i za njom nije raspisana potraga.
??

Jeli ovo tocno ili ja nesto krivo kuzim :ne zna:

drot13
28.07.2010., 10:31
... dakle, logično je da je ekstrakt ilegalan. a to što kafetin sadrži taj sastojak..a bože moj...

I kao što smo ranije utvrdili, ako smrviš tablete i nosiš ih okolo, nećeš biti prijavljen.:top:

Dalje nije tema, ali zaslužuje odgovor.:top:

... A kakva prava ili bolje reci opcije ima osoba u trenutku dok se policija prema njemu ponasa mimo pravila iz Z.o.P. ?...

Imaš pravo žaliti se na policajca. Stvar je samo u tome što ta osoba misli da zna i da je u pravu, ali najčešće ipak nije.:top:

... Niti onda nemoze obaviti pretres i pregled nego ima pravo zadrzati osobu max 6h do pribavljanja naloga za pretragu ??...

Krivo. Pregled se može obaviti uvijek, a za pretragu je potreban nalog. Imaš posebnu temu o tome (da tu ne oftopičarimo baš previše).:top:

... Po clanku 32. Policija u postaju nemoze privesti osobu bez pismenog naloga ako je osoba uredno legitimirana te ne pruza nikakav otpor i za njom nije raspisana potraga...

Taj članak ne glasi tako, a svojim promjenama si potpuno promijenio bit. Imamo te pravo privesti iz milijardu drugih razloga.:top:

... Cisto da vidim jel ja uopce dobro iscitavam ovaj zakon...

Pohvala na trudu, ali samo čitanje bez primjera iz prakse (i bez šireg znanja o temi) nije zahvalan način učenja i samo će te odvesti u nepotrebne konflikte.:ne zna:

Necto
28.07.2010., 13:18
Evo tu citam - http://www.mup.hr/28.aspx
A nisam citirao clanak 32. nego sam "izvukao" vazniji dio i dodao ovaj dio iz cl.33
Nevidim bas kako je to promijenilo bit, ako se samo to i ponavlja u clanku da se nemoze privesti bez naloga.
Imamo te pravo privesti iz milijardu drugih razloga.:top:
To me i zanimalo, iz kojih razloga i po kojem zakonu i clanku.
Jer obicno i takav odgovor dobijes, imamo milion razloga pa ce se naci jedan.
Pohvala na trudu, ali samo čitanje bez primjera iz prakse (i bez šireg znanja o temi) nije zahvalan način učenja i samo će te odvesti u nepotrebne konflikte.:ne zna:
Zato mi je i cilj dobro se upoznati s tim dijelom zakona, o svojim i Policijskim pravima tako da mogu ubuduce izbjeci eventualna nelegitimna maltretiranja.

Pohvala i vama na korisnim odgovorima http://i32.tinypic.com/f3xgsx.gif

p.s. nemogu pronaci temu o pretrazi i pregledu, search izbacuje sve i svasta, pa ako bi znali tocan naziv teme ili link na temu.
Hvala

Katrin
28.07.2010., 13:22
evo je (http://www.forum.hr/showthread.php?t=481776&highlight=pretres) :)

drot13
28.07.2010., 15:27
evo je (http://www.forum.hr/showthread.php?t=481776&highlight=pretres) :)

Ni meni potraga baš nije išla.:bonk:
Hvala, teta Katrin.:mig:

Katrin
28.07.2010., 15:28
Pa na trazilici odmah izbaci :ne zna:

drot13
28.07.2010., 15:50
Pa na trazilici odmah izbaci :ne zna:

Onda nam je takav dan.:ne zna:

lara1010
13.08.2010., 11:47
mene zanima slijedeće za prijatelja: prvi put pao sa 1 gramom trave prije godine dana, a drugi put, nedavno prije par tjedana sa 0,7 grama. Zanima me kakve su posljedice, osim novčanih zanima me koliko će biti drugih problema?

Weedeemer
14.08.2010., 07:02
moš imat vreću od 25g.... ali ako bi te ukebali sa 25 paketića po 1g.... onda si najebooooo

lara1010
14.08.2010., 11:47
ej ljudi pomagajte...nitko nije odgovorio konkretno :( netko sigurno ima iskustva s drugim padom! Hoće li ići na kazneni ili prekršajni? Prvi put za 1 gram je išao na kazneni (ispala samo novčana kazna)! Bitno mu je radi potvrde o nekažnjavanju. S obzirom da se radi o odrasloj osobi, sumnjam da će ici na pišanje i takve stvari, ali bi mu bilo najgore da dobije uvjetnu-što mislite? Kakvi su kad je riječ o drugom putu?

Weedeemer
14.08.2010., 12:25
...isto novčana, možda nešto veća

drot13
14.08.2010., 12:39
ej ljudi pomagajte...nitko nije odgovorio konkretno :( netko sigurno ima iskustva s drugim padom! Hoće li ići na kazneni ili prekršajni? Prvi put za 1 gram je išao na kazneni (ispala samo novčana kazna)! Bitno mu je radi potvrde o nekažnjavanju. S obzirom da se radi o odrasloj osobi, sumnjam da će ici na pišanje i takve stvari, ali bi mu bilo najgore da dobije uvjetnu-što mislite? Kakvi su kad je riječ o drugom putu?

...isto novčana, možda nešto veća

Složio bih se s ovim, smo bih dodao da će vjerojatno biti puno veća novčana. I ići će na kazneni. A moguće je i obvezno liječenje i kontrola, tj. pišanje.:top:

Gogo vertigo
14.08.2010., 12:45
Obaveznu kontrolu odnosno pišanje je vrlo lako zaobić, jedan poznanik koji mora na tu kontrolu redovito legalno u ljekarni nabavlja medicniski ugljen koji pospješuje znojenje i izbacuje THC puno vecom brzinom iz tijela nego što bi tijelo prirodnim putem izbacivalo, valja spomenuti da uz THC izbacuje i ostale toksine iz tijela. Nisam upućen koliko su te kontrole učestale ali može se :mig:

lara1010
14.08.2010., 16:42
Tnx na informacijama. Prvi put je platio standardnih 2.000 kuna, sad bi moglo biti 5.000 ili više? A uvjetna, šta mislite hoće li ga i to opaliti? Za pišanje lako, mislim da je sada gotovo sa svim glupostima, zgadi ti se život nakon ovakvih stvari tj. grčeva u želucu od muke :( i još jedno pitanje, zar ne idu sad samo na prekršajni takve stvari - bar je pisalo po novinama ako se radi o malim količinama i lakim drogama?

Necto
14.08.2010., 19:04
Prvo ide kaznena prijava pa tek onda ako je odbace ide prekrsajna.

oana
14.08.2010., 19:42
pa zar nitko ne primjenjuje odredbe iz pretpostupka (čl. 175 zakona o kaznenom postupku?
osim toga, kad netko "padne" prvi puta, s manje od 1 g... ne vidim razloga da s en eprimjenjuje čk. 28 Kaznenog zakona (beznačajno djelo). no, ako se već mora na prekršajni, meni bi nekako (da kojim slučajem dimim) povoljnije bilo da odradim neki dobrotvorni rad ili idem u Centar za prevenciju, nego da me na prekršajnom rebnu noivčanom :ne zna:

lara1010
15.08.2010., 12:08
Ma ok, ali pisalo je po novinama da na jesen kreću samo s prekršajnim, pa me ovo sve zbunjuje? Kolika je otprilike novčana drugi put? Jel moguća uvjetna, taman mu treba za posao potvrda :(

Necto
15.08.2010., 15:16
Mislim da se za posao treba izvaditi potvrda da se trenutno ne vodi nikakav sudski postupak protiv njega.
A ne potvrda/evidencija kaznenih dijela, jer cini mi se da to niti nemoze dobiti tako jednostavno.

drot13
15.08.2010., 21:34
Tnx na informacijama. Prvi put je platio standardnih 2.000 kuna, sad bi moglo biti 5.000 ili više? A uvjetna, šta mislite hoće li ga i to opaliti? Za pišanje lako, mislim da je sada gotovo sa svim glupostima, zgadi ti se život nakon ovakvih stvari tj. grčeva u želucu od muke :( i još jedno pitanje, zar ne idu sad samo na prekršajni takve stvari - bar je pisalo po novinama ako se radi o malim količinama i lakim drogama?

Nije tako pislo, tj. pislao je sve i svašta, ali ništa što bi se moglo primjeniti po našim zakonima. Točno je ovako:

Prvo ide kaznena prijava pa tek onda ako je odbace ide prekrsajna.

a i to je već raspravljeno na temi.:top:

... Kolika je otprilike novčana drugi put? Jel moguća uvjetna, taman mu treba za posao potvrda :(

Uvjetna je moguća, ali teško, budući da mu je drugi put. Bit uvjetne je da se ne ponovi,a to tu već sad nije slučaj. Najvjerojatnije će biti novčana. Kolika, to je tešk oreći. Par tisuća kuna sigurno.:top:

lara1010
16.08.2010., 12:34
Tnx još jednom! Znam da sam dosadna, ali još jedno pitanje koje mi nije jasno :) ako dobije uvjetnu ili pišanje tj. liječenje da li će se to vidjeti na potvrdi o nekažnjavanju ili će ako je uvjetna pisati da je u tijeku spor? Nije mi jasno ni žašto je policajac uzeo moje podatke, ja nisam pušila, ali sam bila bezobrazna, diglo mi živce što se uopće to dogodilo, pa sam ima svašta rekla! :(

Fosna
16.08.2010., 14:15
Na potvrdi o nekažnjavanju ne piše ništa osim da se protiv dotičnog trenutno ne vodi kazneni postupak, jednom kad je donesena presuda onda je taj postupak završen i može dobiti "čistu" potvrdu. Ako prijava ode na prekršajni sud onda će opet dobiti "čistu" potvrdu jer se potvrda odnosi na Županijski i na Općinski kazneni sud.

mrki80
17.08.2010., 00:24
Na potvrdi o nekažnjavanju ne piše ništa osim da se protiv dotičnog trenutno ne vodi kazneni postupak, jednom kad je donesena presuda onda je taj postupak završen i može dobiti "čistu" potvrdu. Ako prijava ode na prekršajni sud onda će opet dobiti "čistu" potvrdu jer se potvrda odnosi na Županijski i na Općinski kazneni sud.

Pozdrav,
ja sam iz BiH sa HR državljanstvom i pao sam sa 0,4 trave taman mi je ekipa proslijedila đojint kad su nam upli na krimovci i naravno nisam ga stigao odbaciti.
Priveli su me zatvorili nekih sat vremena i pustili uz oduzimanje osobne iskaznice.
Priznao sam krivicu, niko od moje ekipe nije nastradao jer nismo vise imali nista uz sebe. Pretresli su nam auto i nas. Sutra sam bio na prekršajnom sudu i platio kaznu od 1700 kn, nisam dobio kaznenu prijavu već samo prekršajnu. Sutkinja je bila ok, čak mi je i sama rekla da neću imati problema prilikom prelaska granice ali nesto sumnjam u to!
Zanima me dalicu imati problema na idućem prelasku granice, dali neto ima slično iskustvo?
Hvala

Weedeemer
17.08.2010., 08:03
0.4 grama čega? duhana, papira, filtera ? :D

još k tome pol frule = 1700kn

issss

Hekatonhir
17.08.2010., 10:17
Preletio temu, pohvale Drotu. :top:

nemoralan
17.08.2010., 10:35
Pozdrav,
ja sam iz BiH sa HR državljanstvom i pao sam sa 0,4 trave taman mi je ekipa proslijedila đojint kad su nam upli na krimovci i naravno nisam ga stigao odbaciti.
Priveli su me zatvorili nekih sat vremena i pustili uz oduzimanje osobne iskaznice.
Priznao sam krivicu, niko od moje ekipe nije nastradao jer nismo vise imali nista uz sebe. Pretresli su nam auto i nas. Sutra sam bio na prekršajnom sudu i platio kaznu od 1700 kn, nisam dobio kaznenu prijavu već samo prekršajnu. Sutkinja je bila ok, čak mi je i sama rekla da neću imati problema prilikom prelaska granice ali nesto sumnjam u to!
Zanima me dalicu imati problema na idućem prelasku granice, dali neto ima slično iskustvo?
Hvala

Inače joint se uvijek baca pod noge i nogama gazi do neprepoznatljivosti, kazna za to je siguran šamar možda i više ali nema zajebancije po sudovima niti novčanih kazni, a možeš se i nasmijat dobro dok ti prijeti.
Baš me zanima kako je pretres izgledao i po kojoj su osnovi pretraživali auto i koliko detaljno, da li je auto tvoje vlasništvo?
Nemaš kaj, treba malo i gledat oko sebe dok se duva vani.

Weedeemer
17.08.2010., 11:19
a kaj vas tjera da duvate vani?

nema niti jednu prednost... samo nedostatke!

- ne možeš se opustit jer uvijek netko moze naići: murja, neki lažni moralisti, skinjare...
pa onda slijede paranoje i cimanja na svaki šum
- bauljaš po gradu "vulnerable"
- ljudi te čudno gledaju
- lak si "plijen"
- dezorijentiran
- manjak odgovornosti...
... da, neki od ovih "simptoma" će biti i doma... ali tada si na sigurnom...

i tak dalje...

ak već morate duvat, duvajte doma...opušak u kanalizaciju i :amen:

:mudri:

drot13
17.08.2010., 17:09
... Zanima me dalicu imati problema na idućem prelasku granice, dali neto ima slično iskustvo?...

Vjerojatno će te koji put izdvojiti iz kolone i pregledati, ali ako nemaš ništa kod sebe nije bed, osim malog gubitka vremena. Drugih problema nećeš imati.:top:

... Baš me zanima kako je pretres izgledao i po kojoj su osnovi pretraživali auto i koliko detaljno...

Vjerojatno se radilo o pregledu.:top:

... - ne možeš se opustit jer uvijek netko moze naići...

A i trava često izaziva paranoju, tako da...:mig:

mrki80
17.08.2010., 17:18
Inače joint se uvijek baca pod noge i nogama gazi do neprepoznatljivosti, kazna za to je siguran šamar možda i više ali nema zajebancije po sudovima niti novčanih kazni, a možeš se i nasmijat dobro dok ti prijeti.
Baš me zanima kako je pretres izgledao i po kojoj su osnovi pretraživali auto i koliko detaljno, da li je auto tvoje vlasništvo?
Nemaš kaj, treba malo i gledat oko sebe dok se duva vani.

a jeb.. nisam stigao nista uraditi, auto je u moje vlasništvo.
Pregledali su sve pretince i oko sjedala. Njihvo je ponašanje bilo sramotno za policiju baš su se folirali kad su me vozili. Pretjecali su psovali na druge vozače u prometu, skriplali ... tako da iskazu svoju premoc i još me pritvorili pa otišli da još nesto "obave" ali dobro zbog toga sam platio 300 kn manje sutkinja mi je zbog toga smanjila novčanu kaznu.
Što se tiče fizičkog maltretiranja, nije ga bilo!
Sad me samo brine dali se me na granici kad budem ulazio u RH više pregledavati jer često vozim vlasnika firme u kojoj radim pa se bojim da nas nebi pretresali ko kriminalce pa da još kazu razlog pred vlasnikom firme pa da ostanem bez posla....:(
Zna li tko dali će se prikazati taj prekršaj kad budu kontrolisali moj ulazak u RH

drot13
17.08.2010., 17:29
... i još me pritvorili pa otišli da još nesto "obave" ali dobro zbog toga sam platio 300 kn manje sutkinja mi je zbog toga smanjila novčanu kaznu...

Prespavao si jer nisi htio surađivati (a ne jer su oni obavljali nešto), tako da si sam to odabrao.:ne zna:

... Sad me samo brine dali se me na granici kad budem ulazio u RH više pregledavati jer često vozim vlasnika firme u kojoj radim pa se bojim da nas nebi pretresali ko kriminalce pa da još kazu razlog pred vlasnikom firme pa da ostanem bez posla...

Postoji veća mogućnost da će te izdvojiti i pregledati. Gazdi ti neće reći zašto, tako da se ne moraš brinuti.:top:

... Zna li tko dali će se prikazati taj prekršaj kad budu kontrolisali moj ulazak u RH

Kaznene i prekršajne evidencije su odvojene od policije, ali mi imamo vlastite u kojima piše da si konzument. I da, pokazat će se svaki put kad će te netko provjeravati (na granici, u raciji, u kontroli prometa i sl.).:ne zna:

mrki80
17.08.2010., 17:29
Vjerojatno će te koji put izdvojiti iz kolone i pregledati, ali ako nemaš ništa kod sebe nije bed, osim malog gubitka vremena. Drugih problema nećeš imati.:top:

Ma nije mi problem što ćeme izvesti iz kolone, nikad i nemam kod sebe ništa.
To mi je kolega ponio jedan eto nismo odavno pa .....
Kažem više se bojim kad budem sa vlasnikom firme kojeg često vozim u RH pa se bojim problema na granici, još da kažu razlog pred njim odmah će me drukčije gledati i sigurno ja neću biti taj koji ga više može voziti:(

Prespavao si jer nisi htio surađivati (a ne jer su oni obavljali nešto), tako da si sam to odabrao.:ne zna:

Ma nisam prespavao nego bio nekih sat vremena u pritvoru

Ok hvala ti na informacijama,
Maximalno sam surađivao jer nisam htjeo da još neko od ekipe ima problema.
A zabilježen za cijeli život zbog takve gluposti, da se još nekako može to ispraviti:(

drot13
19.08.2010., 08:32
... Ma nisam prespavao nego bio nekih sat vremena u pritvoru...

Samo sat vremena? Onda su bili iznimno susretljivi. Doduše, ako si ti bio OK, onda su i oni bili.:top:

... Maximalno sam surađivao jer nisam htjeo da još neko od ekipe ima problema...

Najpametnije si postupio.:top:

... A zabilježen za cijeli život zbog takve gluposti, da se još nekako može to ispraviti...

Nakon negog vremena će ti to biti brisano, ali ne brini, nikakvih problema nećeš imati, osim malo neugodnosti u specifičnim situacijama (granica, racija i sl.), ali u tim situacijama možeš imati neugodnosti bez obzira na raniju evidentiranost.:top:

mrki80
19.08.2010., 16:51
Samo sat vremena? Onda su bili iznimno susretljivi. Doduše, ako si ti bio OK, onda su i oni bili.:top:

Nakon negog vremena će ti to biti brisano, ali ne brini, nikakvih problema nećeš imati, osim malo neugodnosti u specifičnim situacijama (granica, racija i sl.), ali u tim situacijama možeš imati neugodnosti bez obzira na raniju evidentiranost.:top:

Jeste sat vremena a surađivao, niti sam ikad bio kaznjavan ni u BiH ni HR
Nadam se da će biti brzo izbrisano i hvala ti informacijama ovo mi je bila dobra skola.

KILLERDOG
20.08.2010., 09:54
ma sat vremena ti je stvarno brzo, vjerojatno samo brzinski pretres i dok ispune papire

mene su dulju na granicama znali držati :zubo:

mrki80
21.08.2010., 09:27

Pozdrav,
Zanima me možeš li mi reći oko prilike nakon koliko se vremene briše ta evidencija.
Hvala

drot13
21.08.2010., 09:42
... Zanima me možeš li mi reći oko prilike nakon koliko se vremene briše ta evidencija...

Postupno se briše to da si legitimiran, uhićen, priveden, prijavljen... a nakon nekih desetak godina više neće ostati ništa. To je, naravno, ako ne budeš opet uhvaćen. Onda ide sve ispočetka.:top:

Hekatonhir
22.08.2010., 12:44
Ta policijska praksa vrijedi i za druge slučajeve - nakon desetak godina nema ni bilježaka o vožnju pod utjecajem alkohola, recimo?

Necto
22.08.2010., 13:12
Zar nisu onda ti pretresi, pregledi, zadrzavanja i "zastrasivanja" neki vid diskriminacije ?

Nikada mi se nije dogodilo da se zbog vozaca koji u evidenciji ima voznju pod utj. alkohola vrsi pregled auta, pretinaca, prtljage, dzepova itd?
Dok je s travom druga prica.
Radi frendove prijave zbog jointa stare skoro 7god, od 4 susreta s policijom u kojima sam se ja nasao s njim, samo 1 je prosao bez "blesiranja" od strane policije.
(osim tog slucaja s jointom, nikada nije bio kaznjivan za nista drugo osim prometnih prekrsaja)

mrki80
22.08.2010., 16:41
Zar nisu onda ti pretresi, pregledi, zadrzavanja i "zastrasivanja" neki vid diskriminacije ?

Nikada mi se nije dogodilo da se zbog vozaca koji u evidenciji ima voznju pod utj. alkohola vrsi pregled auta, pretinaca, prtljage, dzepova itd?
Dok je s travom druga prica.
Radi frendove prijave zbog jointa stare skoro 7god, od 4 susreta s policijom u kojima sam se ja nasao s njim, samo 1 je prosao bez "blesiranja" od strane policije.
(osim tog slucaja s jointom, nikada nije bio kaznjivan za nista drugo osim prometnih prekrsaja)

Takva glupost a nosi taliko problema za nepovjerovati.
Nisam ni bio svjetan ovolikih komplikacija za 1 joint, sad moram strepiti svaki put kad granicu prelazim jos kad je netko uz mene ko nezna..... ispašće da sam neki diler ili nesto slično!
Moracu ovaj tjedan preci grnicu sam pa da vidim sta će se dešavati

Aphex
22.08.2010., 18:24
Bog ljudi,moze pomoc???
Pao sam sa 1g prije par mjeseci,a prije toga nisam nikad imao problema oko toga jer ne konzumiram travu bas tako cesto...ugl sutra moram na sud i kazna je 5000kn,jel se moze ta kazna kako smanjit s obzirom da mi je to prvi prekrsaj sto se tice tih stvari,,,ako moze neki savjet sta da kazem sutkinji i kako da se postavim da se kazna ublazi jer trenutno mi je ta svot od 5k kuna astronomska,hvala svaki savjet je dobrodosao........

(ps.ovo je sa frendovog kompa i njegovog accounta na forumu:D)

mrki80
22.08.2010., 19:00
Bog ljudi,moze pomoc???
Pao sam sa 1g prije par mjeseci,a prije toga nisam nikad imao problema oko toga jer ne konzumiram travu bas tako cesto...ugl sutra moram na sud i kazna je 5000kn,jel se moze ta kazna kako smanjit s obzirom da mi je to prvi prekrsaj sto se tice tih stvari,,,ako moze neki savjet sta da kazem sutkinji i kako da se postavim da se kazna ublazi jer trenutno mi je ta svot od 5k kuna astronomska,hvala svaki savjet je dobrodosao........

(ps.ovo je sa frendovog kompa i njegovog accounta na forumu:D)

Nedavno sam i ja bio u sutkinje, platio sam 1700 kn sa tim da sam proveo u pritvoru nekih sat vremena pa mi je odbila 300 kn od ukupne cifre.
Ja sam iskazao kajanje i priznao da sam uradio veliku glupost. Nisam ni ja neki četi kozument. Sutkinja je bila korektna i prosao sam sa najmanjom mogućom novčanom kaznom i prekršajem. Nikad do sada nisam bio nikako kažnjavanj, a državljanim sam BiH i HR. Kod mene je bilo 0,4 g.
Nadam se da sam ti malo olakšao zanam kako ti je, u glavnom iskaži kajanje i nek se to vidi na tebi.
SRETNO

mrki80
22.08.2010., 19:07
Postupno se briše to da si legitimiran, uhićen, priveden, prijavljen... a nakon nekih desetak godina više neće ostati ništa. To je, naravno, ako ne budeš opet uhvaćen. Onda ide sve ispočetka.:top:

Drote svaki ti čast na zalaganju i informacijam sto daješ ekipi
pozz

drot13
23.08.2010., 18:34
Ta policijska praksa vrijedi i za druge slučajeve - nakon desetak godina nema ni bilježaka o vožnju pod utjecajem alkohola, recimo?

Da, sve se s vremenom briše. Naravno, ako ne ponavljaš "istupe".:top:

Zar nisu onda ti pretresi, pregledi, zadrzavanja i "zastrasivanja" neki vid diskriminacije ?...

Nisu. Ti si npr. zatečen u vršenju kaznenog djela/prekršaja. Normalno je da ti se posveti veći obujam prevencije u budućim policijskim postupanjima kako ne bi ponovio djelo.:top:

Bog ljudi,moze pomoc???...

Pročitaj temu od početka, ima puno dobrih savjeta. A nije dugačka. Ja ti preporučam priznanje i kajanje (ionako si kriv), a novčana kazna neće biti niti blizu 5000 kuna. Uglavnom, preleti temu, ima svega.:top:

Drote svaki ti čast na zalaganju i informacijam sto daješ ekipi...

Služimo narodu.:top:

Necto
23.08.2010., 19:27
Nisu. Ti si npr. zatečen u vršenju kaznenog djela/prekršaja. Normalno je da ti se posveti veći obujam prevencije u budućim policijskim postupanjima kako ne bi ponovio djelo.:top:

Ah, da, vidim sada :top:

...Iznimno od stavka 1. ovoga članka ne smatra se diskriminacijom
1. kada je takvo postupanje određeno zakonom u cilju očuvanja zdravlja i prevencije kaznenih i prekršajnih djela te kada su upotrijebljena sredstva primjerena i nužna cilju koji se želi postići,
Zaštićeni "ste" sa svih strana :D Obey and comply, inace http://www.techspot.com/vb/images/smilies/kaboom_spawn.gif

drot13
23.08.2010., 23:46
Zaštićeni "ste" sa svih strana...

Da, na taj način smo kao društvo zaštićeni od pojedinaca koji žele povrijediti naše zaštićene vrijednosti.:top:

Aphex
25.08.2010., 00:46
hvala na pomoći :top:

frend je (uz kajanje i priču) dobio 1700 kn kazne. to je to, ništa pišanja i psihoterapija.

drot13
25.08.2010., 12:21
... frend je (uz kajanje i priču) dobio 1700 kn kazne. to je to, ništa pišanja i psihoterapija.

Brzo i bezbolno (relativno).:top:

canopus
03.09.2010., 19:04
Da, sve se s vremenom briše. Naravno, ako ne ponavljaš "istupe".:top:

Kolko god da se evidencija nekom može učiniti korisnom, u stvari predstavlja diskriminaciju iz razloga što se prema jednoj osobi postupa drugačije nego prema nekoj drugoj :top: , a s tim nadodajem da sam sada ja u evidenciji, bio proglašen krivim ili ne što po mom skromnom mišljenju može biti jedino samo skandalozno :(

Drot, imam pouzdanu informaciju da se evidencija "zločinaca" iskorištava i ne briše :top: (izvor poznat korisniku)

Brzo i bezbolno (relativno).:top:

Nagovaranje na priznanje ti ne bi trebao biti posao ovdje već u postaji.Ovdje je već dokazano čemu služe plaćanje kazni koju ću ja elegantno izbjeć jer ne pristajem na "uzmi ili ostavi" taktiku :top:, stoga savjet svima je da ispitaju sve pravne mogućnosti..pa makar i sami.

Prespavao je jer, priča ide ovako :

Murjak napravi veliki posao, uhvati klinca sa 0, 000098 grama trave, odvete te u postaju, može reći šefu..uhhh, bilo je teško i opasno, ja bih sada 5 sati pauze uz kavu da mogu usput i novine pročitat..dosta je bilo za danas.

Na temelju čega ovo tvrdim?

Na temelju toga da sam morao ko zadnji moron iz hodnika maltretirat sve moguće murjake koji su prolazili sa istim pitanjem...što je s nama?...dajte riješite nas...dok nije došao netko od načelnika šefova i glasnim tonom zapovjedio onoj dvojici što su nas priveli da počnu obavljat svoj posao i riješe papirologiju napokon.

drot13
03.09.2010., 19:23
Kolko god da se evidencija nekom može učiniti korisnom, u stvari predstavlja diskriminaciju iz razloga što se prema jednoj osobi postupa drugačije nego prema nekoj drugoj...

Znači, ako je netko recidivist, ne smijemo ga se teže kazniti jer bi to bila diskriminacija prema njemu?:ne zna:

... Drot, imam pouzdanu informaciju da se evidencija "zločinaca" iskorištava i ne briše :top: (izvor poznat korisniku)...

Ako ti je informacija pouzdana kao što ti je pouzdan onaj tko te savjetovao u postupku, razmisli ponovno o svemu.:top:

Nagovaranje na priznanje ti ne bi trebao biti posao ovdje već u postaji.Ovdje je već dokazano čemu služe plaćanje kazni koju ću ja elegantno izbjeć jer ne pristajem na "uzmi ili ostavi" taktiku...

Čovjek je pitao i dobio je odgovor isti kao i ti. Ti si se pjenio, sekirao, razvlačio, žalio i sve ostalo, a isto ćeš završiti. Nema elegantnog izbjegavanja, mislio sam da ti je to već postalo jasno. Ustvari, jedino elegantno si prošao kad si prvi put pao, a policajac te pustio. Da sad zna ovo, mislim da bi mu bilo žao.:ne zna:

... Na tmelju čega ovo tvrdim?...

Kao i mnogi drugi, pišeš o poslu o kojem nemaš pojma. A niti ne želiš shvatiti dobronamjerne savjete. Mogli su te zadržati 24 sata. Koliko su te zadržali?:ne zna:

moril
03.09.2010., 19:58
Kolko god da se evidencija nekom može učiniti korisnom, u stvari predstavlja diskriminaciju iz razloga što se prema jednoj osobi postupa drugačije nego prema nekoj drugoj :top: , a s tim nadodajem da sam sada ja u evidenciji, bio proglašen krivim ili ne što po mom skromnom mišljenju može biti jedino samo skandalozno :(

Drot, imam pouzdanu informaciju da se evidencija "zločinaca" iskorištava i ne briše :top: (izvor poznat korisniku)

Nagovaranje na priznanje ti ne bi trebao biti posao ovdje već u postaji.Ovdje je već dokazano čemu služe plaćanje kazni koju ću ja elegantno izbjeć jer ne pristajem na "uzmi ili ostavi" taktiku :top:, stoga savjet svima je da ispitaju sve pravne mogućnosti..pa makar i sami.

Prespavao je jer, priča ide ovako :

Murjak napravi veliki posao, uhvati klinca sa 0, 000098 grama trave, odvete te u postaju, može reći šefu..uhhh, bilo je teško i opasno, ja bih sada 5 sati pauze uz kavu da mogu usput i novine pročitat..dosta je bilo za danas.

Na temelju čega ovo tvrdim?

Na temelju toga da sam morao ko zadnji moron iz hodnika maltretirat sve moguće murjake koji su prolazili sa istim pitanjem...što je s nama?...dajte riješite nas...dok nije došao netko od načelnika šefova i glasnim tonom zapovjedio onoj dvojici što su nas priveli da počnu obavljat svoj posao i riješe papirologiju napokon.

Čekaj, počinio si kazneno djelo i kaj bi ti da te u postaji perom glade po guzi???

Ja bih svakoga uhitio, napravio pretragu kuće/stana/auta, privremeno oduzeo mobitel i napravio pretragu mobitela i sl., a sve u cilju da otkrijem od koga nabavljaš travu.

I da, dobro je da se vodi evidencija za počinitelje kazenih djela.

Da nije tako, provalnici, razbojnici, narkomani, dileri i ini svrstavali bi se u isti koš sa građanima koji u životu nisu počinili kaznenog djela.

Jebiga, pomiri se s tim da si počinio K.D. i budi spreman snositi posljedice za to, a ne plakati tu po forumu.

canopus
08.09.2010., 19:01
Jebiga, pomiri se s tim da si počinio K.D. i budi spreman snositi posljedice za to, a ne plakati tu po forumu.

Ako sud išta potvrdi bit će to prekršajno djelo ne kazneno :eek: , a do tada sam neviniji od Djevice Marije jer nemam ni jedne mrlje nigdje.

Drot, opet ponavljam, ja sam u vašoj evidenciji a nisam ni proglašen krivim na sudu pravomoćno!...diskriminacija..a usporedbe nosi na filozofski fakultet.

Što se evidencije opet tiče, više vjerujem toj osobi nego tebi...uzgred budi rečeno svatko normalan koga poznam ne vjeruje murji što je doista znakovito.

Drot..ti meni nisi pomogao savjetom :s, ti si meni samo rekao priznaj, trpi, šuti, glava dolje...klasika..

Sva sreća pa kolka tolka sloboda govora postoji, i nema šanse da mi bez argumenata netko uspije dokazat neku tvrdnju.(u ovo ne spadaju priče za filozofski fakultet).

I za kraj..još nekome nije skandalozno što mi je murjak držao ruke oko vrata i što imam problema u životu jer su našli u tuđem autu u pepeljari opušak??????

drot13
08.09.2010., 20:22
... Drot, opet ponavljam, ja sam u vašoj evidenciji a nisam ni proglašen krivim na sudu pravomoćno!...diskriminacija...

Policija ne vodi kaznene niti prekršajne evidencije u tom smislu (pravomoćnosti) na koji ti ciljaš. Kod nas ne piše da si kriv ili nisi kriv, nego da smo prema tebi postupali. Nema diskriminacije.:top:

... Što se evidencije opet tiče, više vjerujem toj osobi nego tebi...uzgred budi rečeno svatko normalan koga poznam ne vjeruje murji što je doista znakovito...

Znakovito je to da se družiš s krivim ljudima i još ih smatraš normalnima. A iz ovog proizlazi da ta osoba nije policajac (budući da nama ne vjeruješ), ali zna bolje od policajca (mene). Kao što rekoh, ta osoba te savjetovala u postupku - kako je to prošlo? I obećala ti je elegantno izvlačenje od odgovornosti. Nadam se da nisi platio te savjete.:top:

... ti meni nisi pomogao savjetom :s, ti si meni samo rekao priznaj, trpi, šuti, glava dolje...klasika...

Pa na samom početku si sam rekao da si kriv. I da, krivac treba priznati, trpiti, šutiti, spustiti glavu... Ali to ne radi. Klasika.:flop:

... Sva sreća pa kolka tolka sloboda govora postoji, i nema šanse da mi bez argumenata netko uspije dokazat neku tvrdnju...

Sam si priznao jer znaš da si kriv, a i krivnja ti je sudski dokazana. Još nije pravomoćna, ali će biti. Što prije to prihvatiš, bit će ti lakše.:top:

... I za kraj..još nekome nije skandalozno što mi je murjak držao ruke oko vrata i što imam problema u životu jer su našli u tuđem autu u pepeljari opušak??????

Meni je skandalozno to da si kriv i ne želiš prihvatiti svoju stvarnu krivnju. Svjesno si kršio zakon, i to ne prvi put. Znači, pogriješio si, uhvaćen si i pušten, ali nisi ništa naučio. Nema logike da budeš pušten i drugi put. Žalosno je samo što i sada ništa nisi naučio. Na postupak policajaca si se mogao žaliti, tužiti ili što već, pa bi i tu imali neku presudu. Doduše, vjerojatno nepravomoćnu, ali opet neku. A i zašto se nisi žalio na postupak policajca koji te pustio prvi put? Pa i on je pogriješio, i to grdo.:ne zna:

canopus
09.09.2010., 09:06
Tebi nije skandalozno što su drotovi došli do dokaza na nezakonit način?Jel moj auto?Jel moja pepeljara?..alo?

ajd baš me zanima odgovor.

Katrin
09.09.2010., 09:17
Koji nezakoniti nacin? Koliko se sjecam, pregledom auta je nadjen opusak. A to sto auto i pepeljara nisu tvoji ne znaci da ne mozes biti kaznjen. Trava je bila tvoja, zar ne?

drot13
09.09.2010., 10:14
Tebi nije skandalozno što su drotovi došli do dokaza na nezakonit način?Jel moj auto?Jel moja pepeljara?...

Koji nezakoniti način? Kao što je već rečeno, opušak je pronađen pregledom što je potpuno zakonski, a to što auto nije tvoj ne mijenja na stvari. Uostalom, sam si rekao da je trava tvoja i da ti nije prvi put. O čemu sad dalje imamo pričati?:ne zna:

P.S.: Sad tek vidim Katrinin komentar, nisam prepisivao.:mig:

Pegula 777
19.09.2010., 14:44
Samo mi jedna stvar nije jasna,zakon kaže da se ne smi pušit trava,zakon kaže da se ne smi uzet pištolj pa pljačkat banku! Šta,znači ako ste svi vi travaši jadni i teško osuđeni itd,to znači da ja iman pravo opljačkat banku pa vikat nisan ja kriv,bilo mi je prvi put,pa nisan puno ukra! Kriminal je kriminal,ni ja se s puno stvari u zakonu ne slažen,ali jebiga,ne radin ih dok se zakon ne promini!!!!

NEman ja ništa protiv vas,ali me nerviraju oni šta sviraju trubu na javnon mistu i još se ponašaju ka da imaju sva prava na to,umisto da se malo pritaje radi svoje sigurnosti,pa posli plaču,ja san pa,pa normalno da padaš,kad sviraš na srid ulice

moril
20.09.2010., 17:45
Samo mi jedna stvar nije jasna,zakon kaže da se ne smi pušit trava,zakon kaže da se ne smi uzet pištolj pa pljačkat banku! Šta,znači ako ste svi vi travaši jadni i teško osuđeni itd,to znači da ja iman pravo opljačkat banku pa vikat nisan ja kriv,bilo mi je prvi put,pa nisan puno ukra! Kriminal je kriminal,ni ja se s puno stvari u zakonu ne slažen,ali jebiga,ne radin ih dok se zakon ne promini!!!!

NEman ja ništa protiv vas,ali me nerviraju oni šta sviraju trubu na javnon mistu i još se ponašaju ka da imaju sva prava na to,umisto da se malo pritaje radi svoje sigurnosti,pa posli plaču,ja san pa,pa normalno da padaš,kad sviraš na srid ulice

Zakon nigdje ne kaže da se ne smije pušiti trava.

Kaže samo da se ne smije posjedovati, proizvoditi, prodavati, davati na uživanje.....

:kava:

ivo patijera
20.09.2010., 23:00
Ako nesmijes posjedovati pistolj bez dozvole , onda nesmijes ni pucati iz istog valjda?
nisam cuo veceg filozofa od pusaca trave. mislim uzivo al vidim da ima rjecitih i na forumima .

pobogu , ak je zakonski zabranjeno , prestanite se debilizirati traziti nekakve mikronske pukotine u zakonu i ak vec morate bit đankiji , pusite doma.sanse da ce vam murja upast doma su nikakve.

samo imam neki osjecaj da bi vas starci istukli :D

canopus
24.09.2010., 12:37
drot i katrin....

Dok je prilazila policija vidjeli su mog kolegu kako nešto puši, ne mene...pa kako sam ja onda ispao kriv?...znam ja zašto, a vi opravdanja za to nemate :ne zna:

Uzimanje pepeljare iz auta i trešnja iste na krov je u redu?zakonito?što je sa njihovim fizičkim ulaskom u auto?...valjda su 10min tražili baterijom..jel to nezakonito??

Ajde drot objasni zašto su nas vezali a nismo pokazivali niti primjenjivali silu?
Ajde objasni zašto nam nisu htjeli objasnit zašto nas maltretiraju..tko su oni....nema predstavljanja niti imena niti broja značke a nije da nisam osnovne podatke tražio.

Reci drot jel inače drotovi uzimaju ljudima stvari(torbicu) te ih pitaju kolko ova torbica može letjeti daleko?

Reci jel procedura inače davljenje, gušenje šamaranje?

Si ti čovjek od principa ili samo baljezgaš nešto?...da si imalo pametan ne bi išao za murjake.

Oni koji uspoređuju pušenje trave sa pucanjem iz pištolja neka odu na brdo živjet i učit budizam.seljančije i malih mozgova na pretek...al to je naša rvatska :ne zna:

drot13
24.09.2010., 15:31
... da si imalo pametan...

Da sam imalo pametan, ne bih ti pokušavao pomoći. Moj bed.:ne zna:

canopus
29.09.2010., 15:07
ajd molim te reci kako su oni dokazali da je trava moja?..to je njihova slobodna procjena....a mene su uzeli na pik...a sud?...a joj necemo o tome ..kako jadno.Sud i pravda ne funkcioniraju.

Drotovi iskorištavaju zakon sa "...prismrdio sam travu" da bi opravdali svoje postupke.

Drot da sam slušao tebe već bih danas platio 1700kn - 20 000kn kazne.Nisam te slušao i nisam platio ništa.

Stoga svi oni koji se osjećaju podtlačeno od strane sistema, nemojte se dati smesti, zdrav razum u glavu i ne prihvaćajte ugnjetavanja te se borite za svoja prava.Svi oni koji vas pokušavaju navesti da priznate nešto što niste počinili, nemojte misliti da to rade radi vašeg dobra, da vama pomažu, nemojte misliti da oni misle na vas, njima je bitno da im evidencija uhićenja prođe glatko, da imaju kvotu tih i tih kaznenih/prekršajnih djela, oni se bore za svoju plaću tako što će zeznuti VAS obične ljude.

Svi oni koji vele da ovo nije američka serija žele vas samo demoralizirati.

Drot si ti ikad pušio travu?...zašto nisi sam sebe prijavio?budi iskren ak ništa drugo zbog kredibiliteta.

pm : hvala katrin na nebrisanju posta prijašnjeg...već sam mislio da sam opet zaglibio ;)

sleng
29.09.2010., 15:15
Ako nesmijes posjedovati pistolj bez dozvole , onda nesmijes ni pucati iz istog valjda?
nisam cuo veceg filozofa od pusaca trave. mislim uzivo al vidim da ima rjecitih i na forumima .

pobogu , ak je zakonski zabranjeno , prestanite se debilizirati traziti nekakve mikronske pukotine u zakonu i ak vec morate bit đankiji , pusite doma.sanse da ce vam murja upast doma su nikakve.

samo imam neki osjecaj da bi vas starci istukli :D

Pa nisam nikad čuo da je priveden neki cajkaš što je pucao od veselja na nekoj svadbi, jer nezakonito je pucati..a klince sa 0,3 grama jebu u zdrav mozak..al da..tako je to kod nas

vivekananda
29.09.2010., 17:44
ajd molim te reci kako su oni dokazali da je trava moja?..to je njihova slobodna procjena....a mene su uzeli na pik...a sud?...a joj necemo o tome ..kako jadno.Sud i pravda ne funkcioniraju.

Drotovi iskorištavaju zakon sa "...prismrdio sam travu" da bi opravdali svoje postupke.

Drot da sam slušao tebe već bih danas platio 1700kn - 20 000kn kazne.Nisam te slušao i nisam platio ništa.

Stoga svi oni koji se osjećaju podtlačeno od strane sistema, nemojte se dati smesti, zdrav razum u glavu i ne prihvaćajte ugnjetavanja te se borite za svoja prava.Svi oni koji vas pokušavaju navesti da priznate nešto što niste počinili, nemojte misliti da to rade radi vašeg dobra, da vama pomažu, nemojte misliti da oni misle na vas, njima je bitno da im evidencija uhićenja prođe glatko, da imaju kvotu tih i tih kaznenih/prekršajnih djela, oni se bore za svoju plaću tako što će zeznuti VAS obične ljude.

Svi oni koji vele da ovo nije američka serija žele vas samo demoralizirati.

Drot si ti ikad pušio travu?...zašto nisi sam sebe prijavio?budi iskren ak ništa drugo zbog kredibiliteta.

pm : hvala katrin na nebrisanju posta prijašnjeg...već sam mislio da sam opet zaglibio ;)

Zašto bi itko uopće želio pušiti travu? :kava:

To je cool danas, ili? :confused:

b0xx
29.09.2010., 18:18
Zato sto pruza odredenu ugodu.

MasterbihMedia
29.09.2010., 18:21
Btw. policajac me udario sakom u glavu prilikom incidenta i nakon sto sam pao na pod me sutnuo nogom u trbuh kao da sam neki jebeni silovatelj. Od cijele situacije mi se povraca od muke. Molim vas pomozite jer me ovo ubija toliko da ne spavam po noci.

Ovo ako mozes dokazati sa svjedocima itd.. Nije problem da ti njemu naplatis sumu koju treba da platis :kava:

vita_jela
29.09.2010., 18:22
Da sam imalo pametan, ne bih ti pokušavao pomoći. Moj bed.:ne zna:

hej, hej, hej drot! barjaktariš previsoko :)
ako si pametan naravno da pokušavaš pomoći, alo si glup onda misliš samo na sebe, tj. misliš da misliš :)

soadfan
29.09.2010., 18:26
Zašto bi itko uopće želio pušiti travu? :kava:

Nemam pojma. (http://www.youtube.com/watch?v=T2cAFRAX3Gs#t=0m36) :no:

Zato sto pruza odredenu ugodu.

Brieš. :D

Reci drot jel inače drotovi uzimaju ljudima stvari(torbicu) te ih pitaju kolko ova torbica može letjeti daleko?

:eek:

moril
29.09.2010., 18:35
@canopus

koji si ti luzer.

Samo se tješi...

Nije mi jasno zašto vi hašišari stalno mislite da policija ima nešto osobno protiv vas i zar je razlika jel te uhvatio sa 0,3 ili 5 g trave???

kao prvo, policajac osobno neće imati ama baš nikakve koristi ako tebe uhvati sa jointom, čak štoviše, zadao si je posla, kojeg možda taj dan i nije trebao/htio.

Kao drugo, ne sudi policija, ne dokazuje policija, veći je udio državnog odvjetništva i suda u samom postupku, ali svi svaljuju gnjev na policiju jer na cesti te legitimira policajac i pronađe ti travu, a ne neka tamo sutkinja.

Prema policajcima ste svi drski, bahati, vrijeđate, neki se čak usude i ruku dići....Ajde molim te, budi drzak prema sudu, pa da vidimo kako ćeš se provesti.

I zadnje, policija samo provodi zakone koji su trenutno važeći u RH...i dok god je propisano da je posjedovanje trave kažnjivo, nemojte očekivati od policajca da vam progleda kroz prste jer samim time sebi riskira posao.

I zadnje, molim vas nemojte sa onim opravdanjima: "...jebu nas sitne konzumente, a dilere koji se bogate ne diraju..." i sl. jer upravo vi konzumenti uzdržavate dilere i potičete promet opojnih droga.

Eto toliko od mene...

:-)

People Can Fly
29.09.2010., 18:41
I zadnje, molim vas nemojte sa onim opravdanjima: "...jebu nas sitne konzumente, a dilere koji se bogate ne diraju..." i sl. jer upravo vi konzumenti uzdržavate dilere i potičete promet opojnih droga.

Naravno da konzumenti uzdržavaju dilere kada bi dobili još veću kaznu da uzgoje makar jednu biljku za osobne potrebe. Mislim da na sudu kao opravdanje za uzgajanje ne bi prošla "težnja za zatvaranjem kruga prometa opojnih droga."

canopus
29.09.2010., 18:44
@canopus
jer upravo vi konzumenti uzdržavate dilere i potičete promet opojnih droga.

Kad bi trava bila dekriminalizirana ne bi postojali dileri i smanjio bih se kriminal al to je viša fizika za tebe. :top:

edit : njušim zlostavljača žena i alkoholičara ovdje..

mariocactae
29.09.2010., 18:55
jbg ovaj moril je drotovski klošar, ili ti gamad koja provodi zakone na konzumentima koji drže promet dilerima???? wtf - da ih vi niste pustili da uzgajaju i prodaju prometa ne bi ni bilo :kava: !!! tak da ti teorija ne drži vodu momak, koji bu bil drot čim akademiju završi, a sad mu je tak žao kaj ga već u startu ne vole..:cerek:. - a ti padavičaru si vjerojatno samo još jedan u statistici, brate mili!!!! najbolje ti je da se probaš izđiberit na uvjetnu i pišanja, te razgovore u centru za soc. skrb, ak si normalan, izvući ćeš se bez većih posljedica, a uostalom i frend bi mogo priznat kaj ne?

canopus
29.09.2010., 18:59
Dotično prijateljstvo je za mene svetinja.
Priznanja ne dolaze u obzir.
Nema popuštanja.
To će biti ovako, oni meni x-štetu, ja njima 10x štetu.Revenge is sweet.
Za sada je 0 šteta i za sada sam uzoran građanin.

edit : svi oni koji obožavaju murjake pričekajte da dobijete šakom u glavu i u trbuh kao gospodin od prije te kad vam pokušaju uvaliti kvazi dokaze pa ćemo vidjet principijelnost vašeg razmišljanja.

btw za kolko se završi tečaj za policajca? :)..čujem da su čučnjevi osobito gadni.

moril
29.09.2010., 19:08
Vidim da se je netko našao uvrijeđenim, pa sam dobio warn.

Žao mi je uopće što sam ulazio u debatu sa ovkvim intelektualcima.....

Katrin
29.09.2010., 19:09
Sad se vratite pristojnoj komunkaciji, hvala.

zuba
29.09.2010., 21:18
Priznanja ne dolaze u obzir.
Nema popuštanja.

prvi, drugi i par postova još iza njih, ti si nama ovdje priznao počinjeni prekršaj/kazneno djelo/ i tvoje pitanje je bilo kako da se izvučeš..

i sada, ovim gore, ti to ponovno potvrđuješ..

sve ostalo što si napisao par stranica unatrag je tvoje viđenje, tvoje razmišljanje, tvoj odnos prema učinjenom (ujedno i prema određenim institucijama i zaposlenicima u njima), tvoji pokušaji da sebe prikažeš žrtvom sistema..

ali, ti nisi oštećen, pogotovo nisi "žrtva" (koliko god ti to sam sebe, a i nas ovdje, pokušavao uvjeriti..)
ti si prekršio određene zakonske odredbe, ti si počinitelj prekršaja/kaznenog djela/ i dok je to tako, i kakva god odluka u konačnici bila, možeš dubiti na glavi..

nemoralan
29.09.2010., 21:35
drot i katrin....

Dok je prilazila policija vidjeli su mog kolegu kako nešto puši, ne mene...pa kako sam ja onda ispao kriv?...znam ja zašto, a vi opravdanja za to nemate :ne zna:

Uzimanje pepeljare iz auta i trešnja iste na krov je u redu?zakonito?što je sa njihovim fizičkim ulaskom u auto?...valjda su 10min tražili baterijom..jel to nezakonito??

Ajde drot objasni zašto su nas vezali a nismo pokazivali niti primjenjivali silu?
Ajde objasni zašto nam nisu htjeli objasnit zašto nas maltretiraju..tko su oni....nema predstavljanja niti imena niti broja značke a nije da nisam osnovne podatke tražio.

Si ti čovjek od principa ili samo baljezgaš nešto?...da si imalo pametan ne bi išao za murjake.

Oni koji uspoređuju pušenje trave sa pucanjem iz pištolja neka odu na brdo živjet i učit budizam.seljančije i malih mozgova na pretek...al to je naša rvatska :ne zna:

Oprosti samo pitanje, jel to bila interventna (znaš ona ekipa kaj se vozi okolo u defenderima i glume face) ili obična patrola tzv. plavci?

I da ti olakšam muke možeš se na glavu posadit bit ćeš kriv na sudu, potpisao si one papire jel tako o privremenom oduzimanju predmeta, na kojem sigurno nekim švrakopisom piše da su ti našli opušak ručno smotane cigarete ispunjene mješavinom koja svojim mirisom, bojom i izgledom podsjeća na opojnu drogu marihuanu.
Svjedoka možeš dofurat na sud 40 svi će ti bit proglašeni kao pristrani tako da od toga ništa.
Ne znam zašto se uopće živciraš kod ovakvih stvari, ne možeš zajebat državu, budi pametniji i drugi put nemoj stavit joint u pepeljaru nego ga baci na pod i zgazi nogom, to ti garantira šamar il dva ali nema suda i možeš se smijat koliko hoćeš dok ti pretražuju auto jer znaš da nemaš ništa. Na kraju mu obavezno reci gospon policajac niste tu pogledali, ni tu, ni tu, ni tu i tako .....

KILLERDOG
30.09.2010., 09:57
samo jedan savjet, za one koji si to mogu priuštiti naravno

ljudi, kupite kartu za vlak-bus-avion, možete za ni 100 kn otići u neku stranu yemlju i u miru se napušiti bez problema
ja primjenjujem tu metodu, eto i svi sretni i zadovoljni (osim šukija)
policija u njemačkoj ili švicarskoj obično vas neće ni pogledati u parkovima, a za nizozemsku znate
i u pragu su sad dosta liberalizirali

travu (i to puno kvalitetniju od naše bimbare, čak i određene posebne sorte) lako možete nabaviti, ima je svuda,u svakom boljem hostelu će vas znati uputiti gdje :mig:

drot13
30.09.2010., 11:06
... Drot da sam slušao tebe već bih danas platio 1700kn - 20 000kn kazne.Nisam te slušao i nisam platio ništa...

Plaćaš ti, samo što nisi svjestan. A platit ćeš na kraju, ovako ili onako. Ovo nije prijetnja, nego iskustvo. Sami sebi smo najveći neprijatelji i pred sobom ne možemo ništa sakriti.

... Svi oni koji vas pokušavaju navesti da priznate nešto što niste počinili...

Ti tu ne spadaš, budući da jesi počinio što ti se stavlja na teret. Samo što ne želiš preuzeti svoju odgovornost.:ne zna:

... Drot si ti ikad pušio travu?...zašto nisi sam sebe prijavio?budi iskren ak ništa drugo zbog kredibiliteta...

Što god da ti ti odgovorim, nećeš mi vjerovati (bin der, dan det). Samo ću napisti da ti nisi sam sebe prijavio, nego si uhvaćen.:ne zna:

Pa nisam nikad čuo da je priveden neki cajkaš što je pucao od veselja na nekoj svadbi, jer nezakonito je pucati..a klince sa 0,3 grama jebu u zdrav mozak..al da..tako je to kod nas

Nisu čuo jer to nije neka vijest za novine. Naravno da privodimo takve, oduzimamo im oružje, a sud im određuje kazne (nekoliko puta veće od onih za pušenje trave).:top:

Kad bi trava bila dekriminalizirana ne bi postojali dileri i smanjio bih se kriminal...

Cigarete su legalne. Postoji li kriminal vezan za ilegalne cigarete (dileri i sl.)?:ne zna:

... njušim zlostavljača žena i alkoholičara ovdje..

Nije ti prvi put da si pogriješio u procjeni.:top:

jbg ovaj moril je drotovski klošar, ili ti gamad koja provodi zakone na konzumentima koji drže promet dilerima????...

Gamad koja provodi zakon? Čuo sam to već, ali svaki put se ugodno iznenadim tom fomulacijom.:ne zna:

... najbolje ti je da se probaš izđiberit na uvjetnu i pišanja, te razgovore u centru za soc. skrb, ak si normalan, izvući ćeš se bez većih posljedica...

To smo mu i mi probali objasniti, ali nije išlo.:ne zna:

Dotično prijateljstvo je za mene svetinja...

Isto kao i za tvog frenda (koji te pustio da padneš:mig:), pretpostavljam.:top:

samo jedan savjet, za one koji si to mogu priuštiti naravno...

Bit će to jednog dana i kod nas.:top:

KILLERDOG
30.09.2010., 13:50
pa i ja se tome nadam
ali kad se uzme trenutna visina kazne, problemi itd. više uštediš da otputuješ za 100€ u nizozemsku i tamo se kvalitetno "odmoriš" i potrošiš sve zajedno manje nego na najnižu kaznu kod nas,uz to što k tome imaš i nekvalitetnu robu

claudine
30.09.2010., 14:00

ljudi, kupite kartu za vlak-bus-avion, možete za ni 100 kn otići u neku stranu yemlju i u miru se napušiti bez problema
policija u njemačkoj ili švicarskoj obično vas neće ni pogledati u parkovima, a za nizozemsku znate

travu (i to puno kvalitetniju od naše bimbare, čak i određene posebne sorte) lako možete nabaviti, ima je svuda,u svakom boljem hostelu će vas znati uputiti gdje :mig:

koliko cca potrošiš na stoner put i gdje odeš? ideja je skroz okej. doduše, za one koji ne pljugaju skoro svaki dan...

Cesc
30.09.2010., 14:03

točno to:top:
gdje god sam bio, svuda se puši po cesti, travu nabaviš bez ikakvih poteškoća. obično je dovoljno samo otić u negdje gdje je veliki promet turista i bit će ti ponuđeno:D naravno da lokalna policija to zna i tolerira. kod nas je nezamislivo za nekog turista da si nabavi za pušit ako ne zna nekog lokalnog.

mariocactae
30.09.2010., 14:27
...
baš je zanimljivo da nisi citirala onaj dio gdje napominjem kako ste vi ti koji omogućujete proizvodnju i distribuciju tzv. droge te kako bez toga prometa iste ne bi ni bilo. pitam se zašto.

drot13
30.09.2010., 14:36
baš je zanimljivo da nisi citirala onaj dio gdje napominjem kako ste vi ti koji omogućujete proizvodnju i distribuciju tzv. droge te kako bez toga prometa iste ne bi ni bilo. pitam se zašto.

Nisam citirao, ali nema veze. Zato što sam znao da nema smisla raspravljati u tom smjeru. Činjenica je da sve puteve "balkanske rute" (kao i sve slične puteve) čuvaju i paze vladaćuje strukture na usputnim postajama, a tu se ti i ja kao obični građani nemamo čemu nadati i nemamo što očekivati. Što se tiče mog zanimanja, temeljni policajac sam na cesti i nemam nikakvog dilera (ili sl.) koga bi (htio ili mogao) štititi. Tko naleti, naleti.:ne zna:

Što se tiče "tzv. droge", marihuana jest droga. Bez tzv. i bez navodnika. Naravno da ima svoja dobra i loša svojstva, kao i sve drugo oko nas.:ne zna:

mariocactae
30.09.2010., 14:45
baš si drot

drot13
30.09.2010., 14:47
baš si drot

Hvala.:top:

Euronymous
30.09.2010., 14:59
jel postoji šansa da ikada bude legalizirana u RH?

drot13
30.09.2010., 15:03
jel postoji šansa da ikada bude legalizirana u RH?

Naravno da ne i naravno da da.:top:

P.S.: Kako se radi o političkom (a ne pravnom, medicinskom ili dr.) pitanju, odgovor je vjerojatno takav.:top:

KILLERDOG
30.09.2010., 15:11
koliko cca potrošiš na stoner put i gdje odeš? ideja je skroz okej. doduše, za one koji ne pljugaju skoro svaki dan...

ma ne idem ja samo zbog toga

budimpešta 220 kn (samo povratna karta za vlak, odem subota ujutro vratim se u nedjelju s onim u jedan ili noćnim)

a iz budimpešte možeš jeftino naći avio ili bus karte za amsterdam (ako ima par dana

ako nas ide par odemo autom ispadne cca 700 kn do amsterdama s smještajem gore

prag/krakow oko 400 kn po glavi

london, par € karta i smještaj isto toliko,a travu kupiš doslovno ispred bilo kojeg kluba (komično mi je isti su ko naši šverceri cigareta na placevima :D )

itd.

Isprika na off topicu

nemoralan
30.09.2010., 17:41
točno to:top:
gdje god sam bio, svuda se puši po cesti, travu nabaviš bez ikakvih poteškoća. obično je dovoljno samo otić u negdje gdje je veliki promet turista i bit će ti ponuđeno:D naravno da lokalna policija to zna i tolerira. kod nas je nezamislivo za nekog turista da si nabavi za pušit ako ne zna nekog lokalnog.

Jasno da znaju i da toleriraju jer i ti što puše imaju para koje troše u državi u kojoj borave, to što popuše 10-tak grama trave kog boli briga, al ne našima je lakše na zrće poslat pun kombi usijanih glava i onda jadne Čehe i druge trpat unutra i pretresat te jebat radi grama dva. Nema bolje nego se vratit sa ljetovanja sa prijavom radi 0.4 grama vutre, yeeeeaahhh vraćam se i slijedeće godine u Hrvatsku moš mislit.

200kn
30.09.2010., 20:39
Što se tiče "tzv. droge", marihuana jest droga. Bez tzv. i bez navodnika. Naravno da ima svoja dobra i loša svojstva, kao i sve drugo oko nas.:ne zna:

Da, marihuana, odnosno THC, je psihoaktivna droga, kemijska supstanca koja mijenja moždanu funkciju. Isto kao i kofein u kavi, nikotin u duhanu, alkohol opijum, herion, meskalin, ali i muškatni orah. :ne zna:

Leprikon
02.10.2010., 15:10
Sve u svemu slazem se s drotom. Covjek ima pravo nije policija kriva sto je zakon takav i sto se nedozvoljava konzumacija droga pa oni kad te vide pretraze te i tako ljudi samo obavljaju svoj poslic ko i svi drugi to je isto koda vozaca pitate zasto vozi autobus :) Fino budite pametni cemu uopste pusit po parkovima pa fino doma zapalite i mirni ste a ne stalno strepit da vas neko ne copi pozz svima :)

KILLERDOG
04.10.2010., 10:17
mene smeta što policija koja inače voli slati razne prijedloge, ne pošalje ovakav
je istina je da bi im učinkovitost pala, ali eto uskoro će izbori, pa ako doiđe i sdp može se očekivati i blaži zakoni (nadam se )

drot13
04.10.2010., 20:19
... uskoro će izbori, pa ako doiđe i sdp može se očekivati i blaži zakoni...

Imali su priliku. Sad je opet "nova" pjesma, ali nakon "dana D" će sve biti po starom (nadam se da ne, ali...).:ne zna:

canopus
05.10.2010., 09:42
baš zato što se ništa neće desiti na dan D vi murjaci bi se mogli prisjetiti da smisao vašeg posla nije hvatanje klinaca sa opuškom nego sprječavanje kriminala i pomaganje drugima.Dok se to ne promijeni zločinci i nasilnici će i dalje šetati ulicom dok će oni koji relativno "ne krše zakon ili ga krše" na način da nikom ne štete ispaštati zato jer policija sebi ne moze smisliti konstruktivniju zanimaciju.

al polako sve ide prema boljem..bas vidim na net.hr da su se drzavni odvjetnici/tuzitelji/suci slozili oko toga da ce takve prekrsitelje u principu oslobađat....pa nek vam je ovo smjernica da namlatio ti mene u posstaji ili izvan nje, pokušavanje ljepljenja etikete krivca sa ciljem da se snose sankcije nece proci vise samo tako.

kao i u mom slucaju, tako i u slucaju jednog dobrog frenda bit ce oslobadjajuca presuda zbog beznacajnosti prekrsaja, ili ce jednostavno pasti u zastaru...kako god bilo u mom slucaju su bila 4 ili 5 rocista, stvoren je trosak, taj trosak svi mi placamo s tim da na kraju nista od toga.kada se uzme takvih slucajeva recimo 500..x4 rocista to su 2000 rocista godisnje znaci 4000 dnevnica + razni troskovi...pa si sad svi mislite.

Ja osobno kad bih bio murjak bio bih posten, i djelovao bih po nacelima prema kojim se ulazi u sluzbu.Razmišljao bih svojom glavom i ne bih radio frku oko džointa..isto tako kad bi mi šef nešto prigovorio da nisam nekog klinca uhapsio prema kvoti(...nesto u stilu ovaj mjesec treba biti 15 uhicenja klinaca sa đointom)..rekao bih mu da ne mogu izmisljati događaje koji se nisu desili, odnosno stvorio bih stav, bio bih covjek a ne neki podtlaceni kmet koji krivnju i pravdanja prebacuje vamo tamo.

Kao sto je V rekao, neki su vise krivi od drugih, i za to ce osobno odgovarat, ali istinu govoreci ako trazite krivca, trebate samo pogledati u zrcalo.

:top:

edit : Drot...drzim ti fige da postaneš bolji čovjek jer vidim da još ima nade za tebe iako bi mnogi rekli da je nada umrla čim si ušao u službu.

Sve najbolje :top:

drot13
05.10.2010., 19:25
baš zato što se ništa neće desiti na dan D vi murjaci bi se mogli prisjetiti da smisao vašeg posla nije hvatanje klinaca sa opuškom nego sprječavanje kriminala i pomaganje drugima...

Pa i odvraćanje je oblik pomaganja. Nekima ne pomogne niti to, ali što ćeš.:ne zna:

... bas vidim na net.hr da su se drzavni odvjetnici/tuzitelji/suci slozili oko toga da ce takve prekrsitelje u principu oslobađat...

Oni moraju postupati po zakonu koji kaže da je ovo trenutno kazneno djelo. Ili ćemo se pridržavati zakona ili nećemo. A i ne možeš tražiti da se u tvom slučaju ne držimo zakona, a u tuđem slučaju držimo.:ne zna:

... kao i u mom slucaju, tako i u slucaju jednog dobrog frenda bit ce oslobadjajuca presuda zbog beznacajnosti prekrsaja, ili ce jednostavno pasti u zastaru...

Nemoj se uzalud nadati. Kod prekršaja ti neće tako ispasti. Na kraju ćeš platiti kaznu, a jedino će te možda osloboditi troškova.:ne zna:

... Ja osobno kad bih bio murjak bio bih posten, i djelovao bih po nacelima prema kojim se ulazi u sluzbu...

Provođenje zakona je dio tih načela.:top:

... isto tako kad bi mi šef nešto prigovorio da nisam nekog klinca uhapsio prema kvoti...

Ne postoje takve norme/kvote.:top:

... Kao sto je V rekao, neki su vise krivi od drugih, i za to ce osobno odgovarat, ali istinu govoreci ako trazite krivca, trebate samo pogledati u zrcalo...

Sam si napiso da si kriv. Više puta. I recidivist. O čemu onda pričamo?:ne zna:

... Drot...drzim ti fige da postaneš bolji čovjek jer vidim da još ima nade za tebe iako bi mnogi rekli da je nada umrla čim si ušao u službu...

Nemoj se skrivati iza "mnogih".:top:

koprivnica
06.10.2010., 13:10
Oni moraju postupati po zakonu koji kaže da je ovo trenutno kazneno djelo. Ili ćemo se pridržavati zakona ili nećemo. A i ne možeš tražiti da se u tvom slučaju ne držimo zakona, a u tuđem slučaju držimo.:ne zna:

ako se strogo držiš zakona, ako bi kaznio i vlastitu mamu onda ti svaka čast. al čisto sumnjam. mene smeta što smo mi jako korumpirana država i činjenica je da se zakon ne provodi. zašto se bacanje papirića ili zapišavanje ne kažnjava?

po meni bi policajac trebao biti čovjek i popustit tamo gdje je stvarno bolje popustit nego bit represivan. nekog studoša il klinca poslat dvije godie u zatvor zbog jointa stvarno nije humano

Katrin
06.10.2010., 13:15
Pa ne salje ih policajac u zatvor :rolleyes:

200kn
06.10.2010., 13:40
mene smeta što smo mi jako korumpirana država i činjenica je da se zakon ne provodi. Problem je u tome što u Zagrebu nedostaje 700 - 1000 policajaca. Dok je god tako, a malo se radi da se to promijeni, zakon će se ofrlje provoditi.

Razumljivo je da se policajci u nedostatku kadra usredotočuju na veće i ozbiljnije prekršaje i na kaznena djela. Tako se ovim "manjim" prekršajima nitko ne bavi. Moraš baš biti baksuz da te potrefe. Šteta što je tako.

Inače, za bacanje papirića i opušaka je zaduženo komunalno redarstvo. Ne znam kada sam zadnji put vidio redara na cesti. Svaki put kada šetam psa ugazim u govno. Pa poludio sam. Zvao sam ih sto puta da se prošeću kroz kvart i neka nešto po tom pitanju naprave, ali ništa. To je problem jer moraju osobu uhvatiti baš dok pas kenja. Kao prvo ne moraju, nego osoba mora sa sobom imati pribor, a drugo kako to da ja u 15 minuta šetnje psa vidim bar dvoje građana kako ne pokupe kakicu, a njima je (između ostalog) to posao. Još imaju i svoje komunalne izvidnike koji dobivaju lovu za kaj. Ma strašno. A koliko tek opušaka posvuda ima. Katastrofa.
Nikada niti jedna kazna za to nije naplaćena, a samo bi na jednoj tram. stanici u 5 minuta mogao napisati kazni da boli glava. Sto po sto - tristo po tristo.

canopus
06.10.2010., 15:22

Želiš reći da policija nije u stanju shvatiti da ako me uhiti zbog opuska da cu ici u zatvor?koga ti zavaravaš....:rofl: ...a onda se mene optužuje da vrijeđam policiju.

Drot sudskih troškova sam oslobođen, tak piše u presudi i tak mi je i sutkinja rekla.

Misliš da ću lipe platit?...pa radije odem se najest 4 dana u zatvor i mozda stvorit neku vezu za jeftinije nabavljanje itd itd....ali to se nece desit.taj papir je mrtav.ja sam slobodan i nevin covjek drote...a jos sam u vasoj evidenciji...sramota.

btw imam i ja svoju evidenciju. :top:

Katrin
06.10.2010., 15:23
Joj, canopus, kako ti se vise da... :facepalm:

canopus
06.10.2010., 15:30
Zato jer Katrin, ovdje se radi o plemenitim ciljevima...pa dalo mi se ili ne dalo moja je dužnost da ovaj svijet učinim boljim mjestom za živjet.

:mig:

Katrin
06.10.2010., 15:38
Aha, ti trolas jer ti je to duznost, poptuno te kuzim. Meni je duznost to isto trolanje zaustaviti, stoga ti je ovo zadnja molba :mig:

@svi ostali, drzite se teme, off se brise.

koprivnica
06.10.2010., 15:42
naravno da o zatvoru odlučuje sud, al policija je ta koja šalje ljude na sud. procesuiraju ljude koji posjeduju marihuanu u tragovima te ih indirektno osuđuju na zatvorsku kaznu (blaže kazne su samo s(p)retnost odvjetnika i milost suca)

kod nas ovakva obrana (http://www.bjelovarac.hr/Novosti/tabid/5421/articleType/ArticleView/articleId/21847/categoryId/444/Od-marihuane-nitko-nije-umro-i-ja-nisam-kriv.aspx) izaziva prijezir

wizardofOZ
06.10.2010., 16:20
naravno da o zatvoru odlučuje sud, al policija je ta koja šalje ljude na sud. procesuiraju ljude koji posjeduju marihuanu u tragovima te ih indirektno osuđuju na zatvorsku kaznu (blaže kazne su samo s(p)retnost odvjetnika i milost suca)

kod nas ovakva obrana (http://www.bjelovarac.hr/Novosti/tabid/5421/articleType/ArticleView/articleId/21847/categoryId/444/Od-marihuane-nitko-nije-umro-i-ja-nisam-kriv.aspx) izaziva prijezir

Sto je argument koji u svojoj obrani moze koristiti bilo koja osoba koja zivi u

Kaliforniji, Nizozemskoj, Portugalu....i drugim zemljama.

Ako su Portugal i Ceska clanice EU i u njima je dozvoljeno posjedovanje i koristenje ne samo kanabisa nego u drugih "droga" zasto u Hrvatskoj kao zemlji kandidatu za EU nije ?

Zasto klinci idu u zatvor ili na obavezno lijecenje zbog neceg sto je manje stetno od alkohola ili duhana ?

Zasto prisiljavamo ljude koji koriste marihuanu da idu u zatvor ili na lijecenje kada je ocito da takav pristup ne funkcionira ?

Ja mislim da su to legitimna pitanja koja se mogu postaviti u demokratskom drustvu.

drot13
07.10.2010., 09:58
... mene smeta što smo mi jako korumpirana država i činjenica je da se zakon ne provodi...

I mene to smeta, kao što smeta sve nas. Ali to nije isprika da se osobno krši zakon. Ne možeš pozivati nekoga drugoga na red, a sam raditi nered.:ne zna:

... nego bit represivan. nekog studoša il klinca poslat dvije godie u zatvor zbog jointa stvarno nije humano

Po desettisućiti put - on je dobio kaznu zatvora radi dilanja, a ne posjedovanja. Dvije bitno različite stvari.:ne zna:

... Misliš da ću lipe platit?...pa radije odem se najest 4 dana u zatvor i mozda stvorit neku vezu za jeftinije nabavljanje itd itd...

Boravak u zatvoru je isto plaćanje za počinjeno djelo. A i u zatvoru nije tako lijepo kako misliš. Nisu to filmovi.:ne zna:

... ja sam slobodan i nevin covjek...

Opet, sam si napisao da si kriv.:ne zna:

... btw imam i ja svoju evidenciju...

Isto kao i ova naša, više će ti donijeti štete nego koristi.:top:

Katrin
07.10.2010., 10:13
Ako je nesto obrisano od strane moderatora onda to ne mozete ponovno napisati u drugom postu. Pogotovo kad se radi o jeftinim provokacijama.

canopus
11.10.2010., 17:31
Se ovdje može i dalje pisati ili će sva nepoželjna mišljenja biti brisana?

Katrin
11.10.2010., 18:06
Ne pravi se lud, canopus :kava:

Redlik
14.10.2010., 19:04
evo ovako krenut cu ispocetka...imam 20 godina,za mjesec dana 21,znaci jos sam u kategoriji mladeg punoljetnika,prije nepune 2 godine sam priznao krivnju za marihuanu koja je nadena u drustvu cca 0.5 gr...morao sam kod socijalne radnice,ona me poslala u centar za prevenciju ovisnosti gdje sam davao urin 3 mjeseca i svi su nalazi bili negativni...posto sam ja to odsluzio prije,sud me tek naknadno kaznio s tim pisanjem pa daljnjim uvidom u dokumentaciju vidio da sam ja to vec sve prosao te je taj slucaj zavrsen... protiv mene nije bila dignuta nikakva prijava te tuj toj prici dolazi kraj...

prekjučer, prokleta utakmica u varazdinu, ja uzimam od djeda auto,nas 5 unutra i nakon izlaska s naplatnih nas murja zaustavi,pretrese i nade 1,0 gr... krivicu nitko nije htio preuzet,rekli smo da smo svi kupili da je nase....,ja sam probao nagovoriti nekog od svojih da to preuzme jer ovako sam ja u najvecem sranju... zanima me sto ce sada biti samnom....potvrda o privremenom oduzimanju premdeta je isla na mene, posto je moj auto bio,sad ce mi ic kaznena prijava,ja o tome neznam nista,sta da radim? kako da se izvucem??? pomazite, molim vas... unaprijed hvala

vivekananda
14.10.2010., 19:27
evo ovako krenut cu ispocetka...imam 20 godina,za mjesec dana 21,znaci jos sam u kategoriji mladeg punoljetnika,prije nepune 2 godine sam priznao krivnju za marihuanu koja je nadena u drustvu cca 0.5 gr...morao sam kod socijalne radnice,ona me poslala u centar za prevenciju ovisnosti gdje sam davao urin 3 mjeseca i svi su nalazi bili negativni...posto sam ja to odsluzio prije,sud me tek naknadno kaznio s tim pisanjem pa daljnjim uvidom u dokumentaciju vidio da sam ja to vec sve prosao te je taj slucaj zavrsen... protiv mene nije bila dignuta nikakva prijava te tuj toj prici dolazi kraj...

prekjučer, prokleta utakmica u varazdinu, ja uzimam od djeda auto,nas 5 unutra i nakon izlaska s naplatnih nas murja zaustavi,pretrese i nade 1,0 gr... krivicu nitko nije htio preuzet,rekli smo da smo svi kupili da je nase....,ja sam probao nagovoriti nekog od svojih da to preuzme jer ovako sam ja u najvecem sranju... zanima me sto ce sada biti samnom....potvrda o privremenom oduzimanju premdeta je isla na mene, posto je moj auto bio,sad ce mi ic kaznena prijava,ja o tome neznam nista,sta da radim? kako da se izvucem??? pomazite, molim vas... unaprijed hvala

Umjesto na izvlačenje radije sav svoj trud uloži u privikavanje na policijske postaje i sudove budući da ćeš ih često viđati, pošto nisi ništa naučio iz prijašnjeg iskustva. :kava:

moril
14.10.2010., 20:04
A jakih ti prijatelja kad nisu htjeli preuzeti odgovornost, ako je njihovo...

Ili ti sam sebi i nama lažeš da nije tvoje i tražiš savjet kako da se izvučeš???

Ako uistinu nije tvoje, nek ti fino frendovi skupe lovu za odvjetnika jer su se oni izvukli, a ti nagrabusio...

nemoralan
14.10.2010., 20:10
A jakih ti prijatelja kad nisu htjeli preuzeti odgovornost, ako je njihovo...

Ili ti sam sebi i nama lažeš da nije tvoje i tražiš savjet kako da se izvučeš???

Ako uistinu nije tvoje, nek ti fino frendovi skupe lovu za odvjetnika jer su se oni izvukli, a ti nagrabusio...

Zašto za odvjetnika, nema tu izvlačenja, njegovo vozilo on je potpisao onaj kurac di piše da mu se privremeno oduzima vutra, kazna ga ide i tu kaznu bi trebali platiti ti šupci koje nazivaš frendovima.
U biti nije loša situacija ako ti nitko of frendova nije do sad pao pa ispada da si ti njih spasio, jer ti si i ovako onim svojim prijašnjim padom upisan u registar narkomana. Naime u njega se upisuju svi oni koji pristanu na ta pišanja.
Nagovori šupke nek plate i nađi si novu ekipu. :top:

drot13
14.10.2010., 20:50
... protiv mene nije bila dignuta nikakva prijava...

Čim si bio na sudu, znači da je prijava podnesena. Ako si dobio kazneno pišanje, onda si i osuđen.:ne zna:

... kako da se izvucem???...

Kao što ti je već rečeno, nemaš tu što puno. Količina je mala i bilo bi bolje da je netko od frendova priznao jer bi njemu bio prvi put. Tebi je već drugi. Zeznuto je što sad ide samo kaznena prijava. Obzirom na malu količinu, kaznena prijava možda bude odbačena, pa na kasnijem prekršajnom dobiješ samo novčanu kaznu (za koju bi ti frendovi valjda skupili novce). Ako budeš kazneno osuđen, dobit ćeš pišanje (ako prvi put stvarno nisi dobio ništa), a možda i uvjetnu kaznu. Ne bi trebalo biti ništa strašnije.:ne zna:

KILLERDOG
22.10.2010., 11:17
evo canopus da te malo razveselim
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/10/22/0316006.html?pos=n1

drot13
22.10.2010., 11:42
evo...

Opet se bliže izbori.:mig:

KILLERDOG
22.10.2010., 14:32
a čuj ovo je ministar "konzervativne desnice " izjavio, tako da pretpostavljam da će promjene sigurno biti, bilo ovih ili onih :D

mislim ako će itko zbog ovih izmjena glasati za njih je lud, ali eto gleda se praksa eu :D

canopus
22.10.2010., 19:03
Killerdog pokušao ti mene razveseliti ili ne ja sam svoju lekciju naučio, a ta je da je bolje pušit nego pit, da je bolje imat odvjetnika nego nemat, da je bolje zauzet se čvrsto za svoja prava nego ne zauzeti, da je bolje ne platiti nego platiti kaznu, da sud nije bog i batina nego samo "administrativna baba" koja svoj posao ne zna radit te da uvijek moram slušati više svoje prijatelje odnosno ljude od povjerenja nego tražiti savjet od ljudi koji mi žele zlo, batine, priznanja kojekakva kao dotični drot koji naivno pod krinkom zaštite i boljitka običnih građana želi da nepravda bude izvršena na način da se gaze tuđa prava i običaji zrele demokracije izbjegavajući odgovore na vrlo škakljiva i pronicljiva pitanja koja sam postavio na uštrb reputacije svoje struke i specijalno zdravog razuma svakog tko ovo čita :top:

Daljni update : ništa od novog poziva, ništa od plaćanja kazne.Živjela upornost i zdrav razum!

Vi ostali koji ste pali zauzmite se za sebe, potražite savjet, slijedeći put zafitiljite dokaz, nemojte priznati nepravdu, nemojte potpisivat nekakve papire u murji, ne razgovarajte s murjacima(oni gledaju samo kako da vas zaj****) i nemojte slučajno plaćati ništa jerbo bolje imati pare u novčaniku nego nemati.

drot13
23.10.2010., 10:45
... ja sam svoju lekciju naučio...

Nisi niti prvi niti drugi put.:top:

... kao dotični drot koji naivno... želi da nepravda bude izvršena...

Kriv si za djelo koje ti se stavlja na teret, a to si tu i priznao. Nepravda bi valjda bila da izbjegneš kaznu?:ne zna:

... izbjegavajući odgovore na vrlo škakljiva i pronicljiva pitanja koja sam postavio...

Mislim da sam ti odgovarao na sva pitanja, ali možda griješim.:ne zna:

... Daljni update : ništa od novog poziva, ništa od plaćanja kazne...

Više puta mi je rečeno da to nije lijepo napisati, ali kad nema druge - malo lažeš. Lakše mi je kad znam da lažeš samome sebi, ali opet je riječ o laži.:top:

vita_jela
26.10.2010., 19:08
@drot
mora tvoja bit zadnja jel. poanta priče je da se prekršajima klincima sa jointom uzima lova i puni proračun iz đepova tih njihovih obitelji. zgodna metoda- dizanje panike da se "mali" drogira pa se jadna obitelj niti ne pita kako i koliko platiti kaznu :) poanta je da se vlast nema muda suprotstaviti pravim dilerima i velikim opskrbljivačima, ili možda i sama ima koristi od te sive ekonomije;
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/george-soros-legalizacija-marihuane-ustedjet-ce-kaliforniji-milijarde-dolara,96254.html

drot13
26.10.2010., 19:25
... mora tvoja bit zadnja...

Budući da sam upoznat s materijom o kojoj pričamo, mora.:mig:

ŠtaJaZnam
19.11.2010., 23:58
Zanima me što ako vam policija prisluškuje mobitel i sumnja na vas da pušite maricu (samo pušite ne i preprodajete)? Što onda čini, kako se tada ponašati...uglavnom želim znati sve o tome pa ću vam biti neizmjerno zahvalan na korisnim informacijama.
Svaki offtopic ću prijaviti pa vas molim da se suzdržite glupih komentara nevezanih uz temu. Samo mi dajte informacije!
Hvala!

Nanashi
20.11.2010., 00:21
Zanima me što ako vam policija prisluškuje mobitel i sumnja na vas da pušite maricu (samo pušite ne i preprodajete)? Što onda čini, kako se tada ponašati...uglavnom želim znati sve o tome pa ću vam biti neizmjerno zahvalan na korisnim informacijama.
Svaki offtopic ću prijaviti pa vas molim da se suzdržite glupih komentara nevezanih uz temu. Samo mi dajte informacije!
Hvala!

Mislim da policija ima puno pametnijeg posla nego prisluškivat nekog ko puši maricu.

:o

dr.mrgood
20.11.2010., 14:40
Hvala!

Cisto sumnjam da pirsluskuju mobitel nekome ko pusi. A kao drugo, ako te nisu vidjeli da pusis i nisu ti nista nasli, ne mogu ti nista. Snimka nije dokaz na sudu.

zuba
20.11.2010., 17:22
...što ako vam policija prisluškuje mobitel i sumnja na vas da pušite maricu (samo pušite ne i preprodajete)? Što onda čini, kako se tada ponašati...uglavnom želim znati sve o tome ...

da bi pušio, moraš ju prvo nabaviti..kupiti..uzgojiti...dobiti na poklon..ili već na neki način doći do nje... :)

to znači da si obuhvaćen posebnim izvidnim mjerama..
to je velika čast.. :D to znači da si faca, ili dolaziš u kontakt sa facama, ili njima bliskim osobama, jer neće bilo tko biti podvrgnut ovim mjerama..

e sad ti nama kaži što si ti od toga.. i valjda imaš više od jednog moba, naravno ne na pretplati.. :D

ŠtaJaZnam
20.11.2010., 23:03
da bi pušio, moraš ju prvo nabaviti..kupiti..uzgojiti...dobiti na poklon..ili već na neki način doći do nje... :)

to znači da si obuhvaćen posebnim izvidnim mjerama..
to je velika čast.. :D to znači da si faca, ili dolaziš u kontakt sa facama, ili njima bliskim osobama, jer neće bilo tko biti podvrgnut ovim mjerama..

e sad ti nama kaži što si ti od toga.. i valjda imaš više od jednog moba, naravno ne na pretplati.. :D

znam da me prisluškuju, a kako to znam...e to već nije bitno :)
ne misliš da ću valjda po forumu pisati što ja radim???
Pitam samo informativno ;)

Cisto sumnjam da pirsluskuju mobitel nekome ko pusi. A kao drugo, ako te nisu vidjeli da pusis i nisu ti nista nasli, ne mogu ti nista. Snimka nije dokaz na sudu.

Znam da me prisluškuju vjeruj mi :D
Znači snimka nije dokaz na sudu???? Koji kurac???? Kakvo je to pravosuđe???

M. Mersault
20.11.2010., 23:22

Jesi li siguran? Snimka nije dokaz ako osoba koju se prisluškuje nije pristala na snimanje ili ako se nema nalog. Ako policija ima nalog onda je snimka prihvatljiva.

malicigo
21.11.2010., 02:13
Hvala!

Ako si toliko siguran u to da te prisluškuju, bilo bi ti najpametnije da se svega ostaviš inače će ti"doć glave" !! Pa čak ni na ovom forumu nije pametno pisat neke stvari! Nikad neznaš ko te snima, sluša, prisluškuje ! Pusti priče, KO BI TE PRISLUŠKIVAO ZATO KAJ PUŠIŠ TRAVU! I takve slične šprehe. Preko male ribe se dolazi do velike! A ako te policija oće provalit, PROVALIT ĆE TE SIGURNO! Samo si zamisli kakva tehnologija postoji i sve ti je jasno! Puno ljudi ni nezna kakvu logistiku policija ima ! Pazi sad ovo, mene kojeg upoće nezanima npr ko u kvartu dila travu, speed i ls. Pa ti mogu nabrojat pet dilera, a kako neće znat onaj koji to još i istražuje! Zato pamet u glavu i sretno!!!

drot13
21.11.2010., 18:28
znam da me prisluškuju, a kako to znam...e to već nije bitno...

Da znaš, znao bi i što činiti (ili ne činiti).:top:

P.S.: Teško te shvatiti ozbiljno kad ovako pišeš.:mig:

Alojzije
21.11.2010., 21:42
Da znaš, znao bi i što činiti (ili ne činiti).:top:

P.S.: Teško te shvatiti ozbiljno kad ovako pišeš.:mig:

Zar je to uopće bitno?
Lijepo sam postavio pitanje i time sugerirao da tražim odgovor. Molim vas da mi date taj odgovor kojega tražim, naravno ako ga znate :)

drot13
21.11.2010., 22:57
... Lijepo sam postavio pitanje i time sugerirao da tražim odgovor...

Tko pita, a tko traži odgovor?:confused:

Zodiac
21.11.2010., 23:11
Tko pita, a tko traži odgovor?:confused:

Mislim da je ovo neka klon šema, koja nije ispala baš najbolje ;)

Allen-Iverson
21.11.2010., 23:39
Ako si toliko siguran u to da te prisluškuju, bilo bi ti najpametnije da se svega ostaviš inače će ti"doć glave" !! Pa čak ni na ovom forumu nije pametno pisat neke stvari! Nikad neznaš ko te snima, sluša, prisluškuje ! Pusti priče, KO BI TE PRISLUŠKIVAO ZATO KAJ PUŠIŠ TRAVU! I takve slične šprehe. Preko male ribe se dolazi do velike! A ako te policija oće provalit, PROVALIT ĆE TE SIGURNO! Samo si zamisli kakva tehnologija postoji i sve ti je jasno! Puno ljudi ni nezna kakvu logistiku policija ima ! Pazi sad ovo, mene kojeg upoće nezanima npr ko u kvartu dila travu, speed i ls. Pa ti mogu nabrojat pet dilera, a kako neće znat onaj koji to još i istražuje! Zato pamet u glavu i sretno!!!

:top: prisluškuju ga 100%, sve oni znaju. apsolutno sve.

neće ti vjerovatno bit ništa (ne tebi nego ovom koji ima problem) ako zapališ jednom tjedno i ako nikad nemaš veće količine kod sebe.

E65A3
21.11.2010., 23:56
A da promjeniš broj mobitela ti nije palo na pamet, a i o tome se na kraju krajeva ni ne pričaju romani preko mobitela, niti išta eksplicitno.

KILLERDOG
22.11.2010., 10:34
Hvala!

:rofl::rofl::rofl:

mjenjaj stalno broj i mobitel :)
i stavi foliju na glavu da ti nemogu čitati misli

policija ga sigurno ne prisluškuje zbog pušenja trave ;)

vita_jela
23.11.2010., 19:22
...

:rofl:
neka ju ne skida dok spava- upadaju i u snove :)

zuba
23.11.2010., 19:56
Zanima me što ako vam policija prisluškuje mobitel

tportal.hr
datum objave:
23.11.2010 18:24

"Ministar unutarnjih poslova Tomislav Karamarko, glavni državni odjetnik Mladen Bajić i predstojnik UVNS-a Petar Mišević nezadovoljni učestalim medijskim natpisima te iznošenjem podataka da je u Hrvatskoj 40.000 osoba obuhvaćeno mjerama prisluškivanja odlučili su dementirati takav podatak i na redakcije medija poslati priopćenje
'Broj primijenjenih mjera tajnog nadzora sadržaja telekomunikacija ovisi o potrebama aktualnih kriminalističkih obrada te sigurnosnih obrada i postupanja u okviru zaštite nacionalne sigurnosti Republike Hrvatske, tako da taj broj varira ovisno o intenzitetu takvih aktivnosti i trenutno prema podacima Operativno tehničkog centra ne prelazi brojku od 500 nadziranih osoba.

Također ističemo, da sukladno pozitivnim zakonskim propisima, ovlasti za primjenu mjera tajnog prikupljanja podataka u Republici Hrvatskoj, u okviru istražnih i predistražnih radnji imaju MUP RH, suci istrage, DORH i USKOK, a u okviru postupanja na zaštiti nacionalne sigurnosti, sigurnosno-obavještajne agencije – SOA i VSOA', stoji u priopćenju."

rekoh ja već tebi da mora da si velika faca ako se baš tebe prisluškuje..:D

canopus
24.11.2010., 16:28
Prisluškivali/ne prisluškivali ako tel broj nije registriran na ničije ime tada oni prisluškuju osobu koja se zove "Neznam Ime" i stoga možeš bez brige sve naravno pod šiframa pričat...tipa imaš kakav cd...ajmo se nać na kavi s mlijekom i to :)

Ako te je ekstra strah u nekoj situaciji da mobitel može poslužiti kao uređaj za praćenje lokacije, samo ga zapakiraj u aluminijsku foliju i nijedna zraka neće ni unutra ni van(prokušano, mobitel ostane bez signala).

K tome nije zabranjeno konzumirati maricu, zabranjeno je posjedovat je ;)

Edit upgrade : još ništa od kazne....još ništa....drot ako ništa ne platim oćeš se ispričat? (ljudi borite se za sebe!)

morbidangel
24.11.2010., 17:12
canopus, ako se smije pitati, koliko imaš godina? :)

Da samo dodam, iako sam za legalizaciju lakih droga (naravno uz dobno ograničenje od barem 21 godinu (ili čak možda i na 24), i puno strože kažnjavanje onih koji bi uzgajali marihuanu bez potrebnih dozvola, kao i ukidanje zdravstvenog ovisnicima za poremećaje i bolesti koje su rezultat dugotrajne konzumacije po logici - konzumiraj koliko hoćeš ali i sam snosi sve posljedice itd.), volio bih da ti sud odredi maksimalnu moguću novčanu kaznu samo iz razloga jer si nevjerojatno bahat;)

drot13
24.11.2010., 18:50
Prisluškivali/ne prisluškivali ako tel broj nije registriran na ničije ime tada oni prisluškuju osobu koja se zove "Neznam Ime" i stoga možeš bez brige sve naravno pod šiframa pričat...tipa imaš kakav cd...ajmo se nać na kavi s mlijekom i to...

Ako ne znamo koga prisluškujemo, zašto pričati u šiframa? Ionako ne znamo kome to smjestiti.:ne zna:
A što se tiče ovakvih šifri, nemam riječi.:facepalm:

... Ako te je ekstra strah u nekoj situaciji da mobitel može poslužiti kao uređaj za praćenje lokacije, samo ga zapakiraj u aluminijsku foliju i nijedna zraka neće ni unutra ni van(prokušano, mobitel ostane bez signala)...

Što će ti onda mobitel? Da bi slao poruke ili razgovarao, moraš ga izvaditi iz folije.:ne zna:

... K tome nije zabranjeno konzumirati maricu, zabranjeno je posjedovat je...

A na svom primjeru znaš koliko malo je potrebno za ispunjenje tog uvjeta (posjedovanja).:top:

... još ništa od kazne....još ništa....drot ako ništa ne platim oćeš se ispričat?...

Kazna će doći (to što ćeš ovdje možda napisati da nije došla ne mijenja bitno na stvari), a i ne vidim zašto bih ti se ispričao.:ne zna:

... Da samo dodam...

Jedan :top: za stav (ne ulazim u ovo zadnje).

ivo patijera
26.11.2010., 21:50

mjenjaj stalno broj i mobitel :)

)

:rofl::lol: nemoj , nemooooj

kakvih panicara ima majko mila
krekhed , pusi tu đoju u kutku sobe il di vec i neboj se.ima policija i preceg posla od tebe.

i obavezno pamet u glavu, a foliju na nju
troslojnu alu foliju , ova nova iz Kauflanda

canopus
02.12.2010., 17:43
Mislim da sam ja ovdje pobjednik.Ništa nije plaćeno niti će biti.huraaa...ma kolko god imao godina.

A na svom primjeru znaš koliko malo je potrebno za ispunjenje tog uvjeta (posjedovanja).:top:

Želiš reću da su murjaci lagali?DA NE?

drot13
02.12.2010., 23:44
Mislim da sam ja ovdje pobjednik.Ništa nije plaćeno niti će biti.huraaa...ma kolko god imao godina...

Lažeš sebi.:top:

... Želiš reću da su murjaci lagali?DA NE?

U tvom slučaju nisu. I sam si tako napisao.:top:

canopus
15.12.2010., 15:16
U tvom slučaju nisu. I sam si tako napisao.:top:

...licemjerno...:flop: .....kako lažeš, m što su došli do dokaza na način na koji nisu htjeli priznati na sudu, m što nisu priznali razbojstvo naspram civila!..što jasno dokazuje da su lagali, i što jasno dokazuje da ti lažeš.

i nevjerojatno da sada moram ekstra razgovarat sa plicajcima kad god me legitimiraju jer me imaju u svojoj evidenciji iako ja nisam proglašen pravomoćno da sam kriv.E sad, kad žalba prođe, ja ću i dalje biti u toj evidenciji i to jasno pokazuje sa kakvim sustavom imamo ljudi posla, naročito sa dotičnim Drotom ovdje koji zna više nego pravnik i zna više o pravednosti od samog ne znam koga...još da i radi nešto u životu osim da tu piše možda bi imali manje zločina u Lijepoj našoj.

Ljudi nedajte se prestrašit, jer kad vas uvjere da nemate izbora priznali ste poraz, a izbor uvijek postoji!...(naročito kad vam se obraćaju na cesti drotovi, a isto tako u stanici...stari moj priča je gotova..priliku za humani razgovor ste imali).

(da podsjetim, u mom slučaju su me drotovi tukli, došli do dokaza na nezakonit način,izmislili dokaze, odvukli me u stanicu ko zadnjeg kriminalca a sve zbog 0,3 grama marihuane koju su navodno našli u pepeljari negdje od auta koji nije ni moj a nisam ga ni vozio!!!!!!)

p.s. Drot ti reci što hoćeš, 99% ljudi koje ja poznam imaju znamo već kakvo mišljenje o vama i vašoj struci...od djece do staraca...ajmo reć da je to u narodu pa se ti tješi ;)

drot13
15.12.2010., 20:49
...licemjerno... kako lažeš…

Što lažem? Jesi li sam na temi napisao da si kriv i da je trava (tj. njen ostatak) bila tvoja?:confused:

... i nevjerojatno da sada moram ekstra razgovarat sa plicajcima kad god me legitimiraju jer me imaju u svojoj evidenciji iako ja nisam proglašen pravomoćno da sam kriv…

Budući da se radi o policijskoj evidenciji u kojoj piše da se prema tebi postupalo, a ne da si/nisi osuđen, ne znam što je tu sporno.:ne zna:

... naročito sa dotičnim Drotom ovdje koji zna više nego pravnik i zna više o pravednosti od samog ne znam koga...još da i radi nešto u životu osim da tu piše možda bi imali manje zločina u Lijepoj našoj…

O pravu ne znam više nego neki pravnik, ali o policijskom poslu uglavnom znam podosta. Što se tiče mog rada, ne možeš znati radim li ili ne, tako da nema smisla uopće to komentirati.:ne zna:

... Drot ti reci što hoćeš, 99% ljudi koje ja poznam…

Družiš se sa krivim ljudima.:top:

mahunarka
16.12.2010., 08:17
Ova pričica ništa od kazne je totalno optimistična, ali nije realno za očekivat da te neće odrapit po džepu. Ako ništa, onda zbog toga da se mrvicu napuni proračun. Mom dečku je kazna samo došla u kaslić nakon 6 mjeseci, a buraz mi od šestog mjeseca hodočasti na sud u iščekivanju svoje minimalne trogodišnje kazne. tak da.... čekaj samo, pa će ti stić.
:/

PO LITRE
05.01.2011., 21:44
a sta kad padnes s dimom i pandur to stavi u svoju kesicu od duvana i s tim izmiri?

drot13
06.01.2011., 22:56
Odgovorio bih ti, ali ne razumijem pitanje.:ne zna:

Jumai
06.01.2011., 23:42
a sta kad padnes s dimom i pandur to stavi u svoju kesicu od duvana i s tim izmiri?

Ne mjeri to drot jer on ne može ni znat što mjeri, ako sumnja sporni materijal pošalje na analizu gdje između ostalog i izmjere težinu nelegalnih supstanci. Jer npr. ako te uhvati s trecinom "djojinta" ne mjeri sve, već samo thc.

PO LITRE
07.01.2011., 14:19
ZNACI OVAKO PANDUR NADJE POLA CVITA U AUTU NA PODU SKINE KESICU OD DUVANA SVOJU I TO LIPO ZAPAKUJE DONESE U POSTAJU I IZMJERI S TIM I TO UDJE U ZAPISNIK KAO TEZINA ZAPLJENJENE BILJNE MATERIJE DA LI JE TO NELEGALNO POSTUPANJE S DOKAZIMA

zuba
07.01.2011., 16:52
ZNACI OVAKO PANDUR NADJE POLA CVITA U AUTU NA PODU SKINE KESICU OD DUVANA SVOJU I TO LIPO ZAPAKUJE DONESE U POSTAJU I IZMJERI S TIM I TO UDJE U ZAPISNIK KAO TEZINA ZAPLJENJENE BILJNE MATERIJE DA LI JE TO NELEGALNO POSTUPANJE S DOKAZIMA

nije..
to je netto težina, celofan + biljna materija

vještačenjem će se dobiti težina same biljne materije..

ova težina ti i nije bitna za prekršajni postupak, jer u njemu se sankcionira svako posjedovanje droge, bez obzira na težinu
u kaznenom postupku je već to važno, jer je i odluka po pitanju prijave drugačija (nije isto radi li se npr. o 10 grama, 5 grama, 0,5 grama ili 0,05 grama.., a pogotovo je važno jesu li nađeni možda samo tragovi THC-a na vagi npr..)
kasnije ti količina utječe na odluku o kazni, pa o toj količini često ovisi i kvalifikacija djela (hoće li ostati samo posjedovanje ili će pak biti posjedovanje radi prodaje..i tak..da vas ne zamaram ovdje količinom podataka.. :D )

PO LITRE
07.01.2011., 19:17
ZAHVALJUJEM

žacko11
07.01.2011., 20:42
...

Apsolutno se slažem i potpisujem u potpunosti:top:,s tim ,da bih malčice ,temu.., svojim postom ,..dobronamjerno nadopunio,te neka mi autor ne zamjeri.(Hvala).
Ljudi uvelike griješe zapazih osobno..., kada maksimalno i svekoliko podcjenjuju policiju ,..od onoga šapkara na ulici, pa sve do detaljnih Krim .tehničara,pa čak i magistara,koji za razliku od bivšega socijalist.sistema,imaju vrlo kvalitetan kadar,iako stoji činjenica,kako se u svakome žitu nađe kukolja,oli gomolj..
Za kazneni postrupak je težina,smatram i te kako bitna,bez obzira radilo se o drogi,marihuani,ekstaziju,heroinu,kokainu,LSD-iju,šitu-stafu idr. ,...
Za melenu količinu nađene droge ,( a droga, je sve što je definirano pravosudnim aparatom,..ovisnost je sasma nekaj drugo-ne brkati) maltene, uvijek možeš proći,izvući se pa i reći da ti je za svoje potrebe.(s tim da očekuješ novčanu kaznu).
E,Ako ti je nađena veća količina nedozvoljene supstance propisane zakonom,., tada bih rekao,... i slijedi malo veća pa i sveobuhvatnija istraga,bez obzira o kojoj vrsti droge je riječ,jer već sad odokativno indicije usmjeruju istragu ka dilanju.(npr.pa nemožeš ,imati u đepu ili stanu pola kg.marihuane,za svoje potrebe,..kao niti 170 grama heroina -za što se specijalno predviđa rigoroznija kazna)-pogotovu ako ti je još nađena digitalna vaga.Jednostavno se sam teretiš,jer dokazi govore svoje.
Imao frenda,a niti znao nisam da dila sa amfetaminima (prije desetak,god. je bilo) .dakako da je policija znala za nj. (iako je on mislil,kako je "najpametniji",te je drogu držao izvan stana,te da frik,nkgdar nebu "pao").
Imao je nadziranje,da nije niti znao,niti svjestan bio.Ne moram,niti reći,da nije dugo prošlo kako je "pao" robijao,pa i odrobijao je već,svoje(ali,mu je,na sreću,to bila dobra "škola", ..nikada više..).
Drugi pak,je čak bizarnije ulovljen ,na osnovu indicija, u stanu mu je nađena ""samo" dig. vagica,ali laboratirjskom pretragom je utvrđeno,kako je na vagi bila, decidirano,navedeno ta i ta droga(odnosno-supstanca).,plus što ga je i svjedok teretio kako mu je prodavao tu i tu drogu,za toliko i toliko novaca,plus vremenski preiod,npr. od 10 mjeseca o.g. pa sve do 4 mjeseca slijedeće. Dobio,je pošto mu je prvi puta bilo ,ipak,par mjeseci zatvora...
I nemojte sterotipno klasificirat policajca,crno-bijelom tehnikom,kao svi su loši...Uvjerih se .,čak masu puta, su me i ugodno iznenadili,baš su pokazali i onu ljudsku dimenziju svoga naličja,što me uvelike iznenadilo.
Čak su znali,kada bi čuli i procijenili tešku socijalnu sliku individue,..podrapati na moje oči,.. prijavu i pustiti čovijeka.
Pa jbm mater uostalom,najlakše je preko ekrana, pljuckarati po nekome u svojem infantilnome zanosu,na osnovu samo jednoga naoko benignog iskutva.
Pozdrav!

Sve je to,precizno zakonodavac odreedio,isparcelirao ,usmjerio,..ne brini.
I točno,se znade koja je supstanca dozvoljena,a koja zabranjena.,a to što ti sve,ulazi u zapisnik je njegov dio posla.(ne brini).
Čak ima slučajeva,da sitnome dilare šenkaju dijelo,tj. dogovore se(i uistinu ispoštuju dogovor) jer vide ,npr. kako je tip đankoza,pa dila da imade za svoje potrebe,kako bi sebe namirio. dakle,policiji(u civilu) je cilj uhvatiti "krupniju ribu" ,pa ako im ovaj našteli svoga krupnijega (po djelu)dilera, njemu opraštaju kaznu sa zatečenih 2,3 grama "horsa"(cinkaroš,je praktički ucjenjen,jer zna,da ak ne pristane,za par sati mu slijedi apstinencijska kriza ,od koje grozomorno bježe,ko vrag od tamjana ,ali jbg( dobivaš-stigmu cinkaroša, pa nemoj sluč. da ti se zalomi, pa da se nađeš u zatvoru,:rofl:..takove najviše tamo mrze..)
I slijedi akcija, tip ugovora pred civilnom, kupoprodaju 10 grama heroina,..tako da je diler ulovljen na djelu, kakti s cinkarošem, kojega kasnije puštaju(jer im je nebitan),pa samim time i odmah lagano dobivaju nalog za premetačinu od istražnog sud.,gdje obično nalaze veču količinu dopa,po 100,200 pa i 450 grama-što donosi pet godina,pa naviše, godišnjeg odm., u Remetincu.:top:

suncica0
08.01.2011., 13:03
Pozdrav, zanima me vaše mišljenje.
Što mi mogu ak su me uhvatili s 0,9 g, prvi put, studentica sam i bilo je samo za osobne potrebe :D

drot13
08.01.2011., 15:21
Ako je po novome, policija je odvjetništvu poslala kaznenu prijavu. Ako će to odvjetništvo slati na sud, najteže što možeš dobiti je uvjetna kazna (najvjerojatnije niti to), ali veća je vjerojatnost da će odustati od kaznenog progona i pokrenuti prekršajni. Tu ćeš dobiti neku novčanu kaznu.:ne zna:

suncica0
08.01.2011., 16:28
Hvala :)

suncica0
12.01.2011., 21:27
Imam još jedno pitanjce :)

Kada mogu očekivati poziv, i mogu li ja u tom razdoblju (ako poziva recimo ne bude do 5,6 mjeseca) putovati izvan zemlje na par dana?

drot13
13.01.2011., 02:02
Možeš putovati bez ikakve brige, a do poziva može proći i godina dana (sve ovisi o gužvi na sudovima).:top:

HarryHofman
17.01.2011., 18:53
Ja se pucam đikom svaki dan, al nemam beda jer znam drotove u kvartu.

JackCarter
17.01.2011., 19:39
nevjerojatne priče...
živio sam deset godina u Londonu i skunk, travu i shit koristio na svakodnevnoj bazi...
tamo su napravili dobar sistem...
nisu to legalizirali, nego dekriminalizirali...
znači, ako koristiš doma za svoje potrebe nikom ništa :-)

treba vidjeti koje će promjene doći sa ulazom u EU...
osobno, dosta radim i više mi paše otići svako tolko u Amsterdam na par dana razbiti se ko konj - figurativno rečeno...
i taj thc je mjerljiv mjesecima...
znači, i ako mi nešto ovdje izmjere biti će u u vrlo malom postotku...

sitne količine za osobnu upotrebu ( koja mi ne smeta za posao, dapače ) niti ne računam kao prekršaj...
zapravo, više gluposti radim kad miješam ljekove sa alkoholom lol

drot13
17.01.2011., 21:42
Trenutno smo u nekakvoj praznini do koje je dovela presuda u slučaju Maresti (opravdano ili neopravdano, nije bitno), ali očekuje se donošenje novih propisa (pretpostavljam žurno zbog zatvaranja odgovarajućeg poglavlja pristupnih pregovora), te bi situacija trebala biti jasnija i bolja.:top:

Euronymous
18.01.2011., 03:39
slučaj Maresti? promjene? kakve?

VDCOTO
18.01.2011., 06:37
Slučaj maresti je koliko znam da zbog "pada" ili nečeg drugog ne dolazi i prekršajna i kaznena prijava več ili prekršajna ili kaznena.

žacko11
18.01.2011., 10:20
Trenutno smo u nekakvoj praznini do koje je dovela presuda u slučaju Maresti (opravdano ili neopravdano, nije bitno), ali očekuje se donošenje novih propisa (pretpostavljam žurno zbog zatvaranja odgovarajućeg poglavlja pristupnih pregovora), te bi situacija trebala biti jasnija i bolja.:top:

Snagom nepokolebljiva duha nedvojbeno možeš pobijediti svaku prazninu nastalu iz tjeskobe,bijesa,mržnje,netrepeljivosti,unutrašnjih strahova,egzistencije itd,..idr.
Gle,ja te kao individuu policajca, čak i ,rado čitam i prihvačam,to što i sam kažeš.,

riche
18.01.2011., 11:32
slučaj Maresti? promjene? kakve?

Radi se o presudi europskog suda za ljudska prava u tužbi protiv Hrvatske. Slučaj nije bio izravno vezan za drogu, već o tome da se za istu stvar vodila dva postupka, prekršajni i kazneni. Kako se to protivi načelu "ne bis in idem"( ne može se dvaput suditi za istu stvar) europski sud za ljudska prava je donio presudu protiv Hrvatske. Do to presude kod nas bila praksa da za posjedovanje droge (i neke druge stvari) podnosi i prekršajna i kaznena prijava, to nakon te presude više nije moguće i sad policija uglavnom podnosi samo "težu" kaznenu prijavu ali još je uvijek ostala "praznina" da su neka djela kažnjiva i prekršajno i kazneno. Zato bi trebalo ići u promjene da se točno odredi za što se radi prekršajna prijava a za što kaznena.

drot13
18.01.2011., 16:37
Niti nama to nije baš "sjelo" i nadamo se (a vjerojatno će i biti tako) da će za manje količine biti određen prekršajni postupak. Kao što sm rekao, trenutno smo u nekoj praznini i ovakvo rješenje (prvo kaznena...) je samo privremeno.:top:

zuba
18.01.2011., 18:21
do presude maresti paralelno su se od strane policije podnosile i prekršajna i kaznena prijava..i tu je bio problem..
sada se podnosi samo kaznena, što ne znači da će se i voditi kazneni postupak..odluku donosi nadležni DO. ako odbaci kaznenu prijavu, on pokreće prekršajni postupak..
kazne su u prekršajnom takve kakve jesu...uvijek je počiniteljima bio "draži" kazneni postupak zbog mogućnosti dobiti uvjetnu osudu, a ne novčanu (kako bude u prekršajnom)..ljudi ne razmišljaju da ih time prati i izvadak iz kaznene evidencije, pa slijedeći "pad" kako se to kaže, povlači novi kazneni postupak i strožu sankciju..a ujedno, dok sve to traje, nema one "potvrde o kažnjavanju" (što u prekršajnom nije slučaj)..

za "dilere" ide samo kazneni postupak i kazna - najmanje tri godine..tako da ovo što je napisano ne stoji..

i tako..
savjet: pušiti i šmrkati samo kod kuće!!

Niti nama to nije baš "sjelo" ..

zbog statistike?? :mig:

drot13
18.01.2011., 19:08
Ne radi statistike (prekršaji nam se ne zaračunavaju posebno, a kaznena se računa kao i prije), nego zato što je bilo lakše odraditi to s ljudima (dobiti i neke dodatne informacije) kada si im mogao jamčiti neki konkrentni daljnji postupak. Sada stvar ne ovisi o nama, pa su nam smanjene mogućnosti dogovora.:ne zna:

suncica0
22.02.2011., 21:56
Ovako, pozvana sam kao svjedok frendu kojem su našli 2 jointa, a kod mene u ruci je bio još 1. Dakle, tereti ga se zbog kaznenog djela iz čl. 173. st. 1. i 5. KZ-a, tj.

(5) Tko navodi drugoga na trošenje opojne droge, ili mu dade opojnu drogu da je troši on ili druga osoba, ili stavi na raspolaganje prostorije radi trošenja opojne droge, ili na drugi način omogući drugome trošenje opojne droge, kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do pet godina.

Mislim, apsurdno mi je da ide u zatvor samo kaj je meni dao da popušim malo njegovog jointa.
Ne znam šta da kažem a da se izbjegne terećenje za tu stavku 5, jer nije mi niti prodavao, niti me prisiljavao da išta probam, ja sam kriva što sam uzela.

Savjeti, molim vas :(

drot13
23.02.2011., 18:03
Bez brige, u zatvor neće ići što god da kažeš. Moraš znati kako će se on braniti, pa ćeš se tome prilagoditi. Blesavo je nešto ti savjetovati kad ne znamo što će on reći.:ne zna:

elsavior
05.03.2011., 18:01
daj mi reciet pratili su me par dana i nakon izlaska iz stana su se vozili zamnom i zaustavili me na sred ceste. Sljedio je piretres mene i auta..nista nisu nasli!

Onda su me odveli pred stan za koji sam tvrdio da nije moj...oni su sami uzeli kljuc i otvorili vrata od ulaza kasnije od stana...

zapečatili ga ...

mene u odjel za zadrzavanje i sutra uz nalog pretres stana...

nasli su 38 grama skunka i digitalnu vagu...

sve sam dobrovoljno predao i suradjivao maksimalno..otkucao dilera..njega obavijestio naravno!

sutra uzimam jebenog odvjetnika da mi proba ublazit kaznu maksimalno!!

Nisam napomenuo da radim i da mi fali 2 ispita za zavrsit fakultet...kakve su mogucnosti da se izvucem uz uvjetnu kaznu ili sto je manje mogucu?

inace nemam veze s dilanjem ni nista uzeo sam za osobne potrebe ali mi vaga nejde u prilog...ocekujem minimalno 2 godine za to djelo

molim odgovore

cantona007
06.03.2011., 17:18
Ako ide prekršajna prijava,kolike novčane kazne budu otprilike za pad s malom količinom recimo oko grama? :ne zna:

Čitao sam negdje da je minimalna 5000 pa da se onda može smanjiti ako osoba nema primanja i ima neke olakotne okolnosti.Je li to istina? 5000 je stvarno ogromna kazna... :horor:

I ako je istina da se može smanjiti,kolike obično kazne budu u praksi? :ne zna:

VDCOTO
06.03.2011., 22:19
5000kn je otprilike minimalac. Rizik se i žaliti,da ne dodaju koju tisuču.To je njima ipak "droga", ali samo savršen izgovor za punjenje proračuna.

drot13
06.03.2011., 23:41
Punjenje proračuna? Teško. Tu (http://www.mfin.hr/adminmax/docs/13Obrazlo%C5%BEenje_ostvarenja_prihoda_i_primitaka _rashoda_i_izdataka_doc.pdf) imaš obrazloženje za prvu polovicu 2008. godine (nisam našao tako lijepo prezentirane podatke za cijele godne, kao niti za naknadne, ali tu su negdje), a iz čega lijepo vidiš prihode proračuna po stavkama. Lako ćeš uočiti u kojoj mjeri kazne doprinose punjenju proračuna.:top:

EDIT: Da, i moguće su i višestruko manje kazne.:top:

VDCOTO
07.03.2011., 12:04
Punjenje proračuna? Teško
To neznamo točno ni ti ni ja.Ali gdje bi drugo išlo,možda u neku kopiju sanadera? Uostalom,na svakoj uplatnici piše "državni proračun republike hrvatske".

PO LITRE
07.03.2011., 12:32
Ako ide prekršajna prijava,kolike novčane kazne budu otprilike za pad s malom količinom recimo oko grama? :ne zna:

Čitao sam negdje da je minimalna 5000 pa da se onda može smanjiti ako osoba nema primanja i ima neke olakotne okolnosti.Je li to istina? 5000 je stvarno ogromna kazna... :horor:

I ako je istina da se može smanjiti,kolike obično kazne budu u praksi? :ne zna:

ako je manje od grama ako ti je prvi put ako si nezaposlen proč češ s 2000kn

drot13
07.03.2011., 13:59
To neznamo točno ni ti ni ja.Ali gdje bi drugo išlo,možda u neku kopiju sanadera? Uostalom,na svakoj uplatnici piše "državni proračun republike hrvatske".

Nismo se razumjeli. Točno je da ide u državni proračun, ali sam ti htio pokazati koliko je to bitan dio proračuna (što se lijepo vidi na linku), budući da si napisao daje to jedini cilj.:top:

pruske
07.03.2011., 16:05
Meni su jednom upali policajci - plavci u stan zbog reećenja javnog reda i mira i pronašli sve u svemu trave za vije pljuge. To su zapljanili. Pozvan sam na sud i sama mi je sutkinja rekla da sam se mogao pozvati na neregularnost postupka jer policija je došla radi remećenja javnog reda i mira a ne radi droge. Da sam to znao ne bih bio dobio ni uvjetnu kaznu - bilo bi kao da se nije ni desilo. Tako najbolje je angažirati odvjetnika koji ti možda uspije i novčanu kaznu skinut,

VDCOTO
07.03.2011., 16:17
Nismo se razumjeli.
Onda se ispričavam,jer nisam pročitao šta si linkao.

drot13
07.03.2011., 16:25
... Pozvan sam na sud i sama mi je sutkinja rekla da sam se mogao pozvati na neregularnost postupka jer policija je došla radi remećenja javnog reda i mira a ne radi droge...

Da si radio probleme, bio bi uhićen, a stan bi ti bio ispražnjen i zapečaćen do pribavljanja naloga za pretragu. To ne bi bo nikakv problem.:top:

Onda se ispričavam,jer nisam pročitao šta si linkao.

Ma sve pet. Ima dosta toga, pa sam samo stavio link da ne drobim puno.:top:

Lion_punk
08.03.2011., 17:30
Da si radio probleme, bio bi uhićen, a stan bi ti bio ispražnjen i zapečaćen do pribavljanja naloga za pretragu. To ne bi bo nikakv problem.:top:

Kako bi bio uhićen??? Pa ako su oni došli radi remećenja reda i mira, onda nemaju pravo niti ući u stan, samo upozoriti na remećenje. Valjda ustav govori kako je dom nepovrediv, tako da ih smije ne pustiti unutra, a oni njega nemaju pravo ni uhititi ni zapečatiti stan. Nema šanse. Za takvo nešto može tužiti državu, ipak mu je ustavno pravo prekšeno, ako oni nemaju nalog. Ili sam u krivu?

drot13
08.03.2011., 20:52
Ako ih je pustio u stan, mogu ga uhititi. Isto tako, ako izađe na hodnik razgovarati s njima. Fali nam pojedinosti za konkretniji uvid.:ne zna:

Lion_punk
09.03.2011., 09:42
Ako ih je pustio u stan, mogu ga uhititi. Isto tako, ako izađe na hodnik razgovarati s njima. Fali nam pojedinosti za konkretniji uvid.:ne zna:

Spika ko da si pravi drot. :s ....

drot13
09.03.2011., 10:37
Jednostavno je tako.:ne zna: