PDA

View Full Version : Posteljina, popluni, deke, prekrivači...

stranice : 1 2 [3] 4

Pennylane
30.04.2010., 18:27
200X200
plus dvije navlake 60X80
cca 900kn...barem je toliko moja koštala...onak krem...ima sitne S po sebi....onaj znak od Sisleya..
a fakat je na njoj mrak spavati...definitivno vrijedi svake kune..
plan je ubost još jednu....

Kupila taj isti Sisley set i u krem i čokoladno-smeđoj boji ! :D

Mirella
01.05.2010., 18:53
Kupit ću i ja od te Sisley posteljine samo jastučnice, prodaju ih na komad, vidjela sma krasne prugaste.
No interesira me da li je netko vidio svilene jastučnice negdje za kupiti ? Imam jedan komplet posteljine 100 % svila, već 10 godina i savršena mi je za ljeto, ali najčešće koristim smao jastučnice jer se po ljeti pokrivamo frotirkama. Tako da bih sad još rado kupila takvih svilenih jastučnica, stvarno su najugodnije po vrućini, no nigdje to kod nas nisam našla. ostaje mi samo još mogućnost da od navlake za poplun iz tog kompleta dam napraviti jastučnice, ali onda će mi sve biti iste,a ja bih i u nekoj drugoj boji.

zulma
01.05.2010., 20:33
Za svilenu znam da si je jedna frendica kupila u nekom dućanu u Solidumu (Škorpikova,Zg), samo zaboravih o kojem se točno radilo :D
Također mi je gugl davno rekao kad sam isto pretraživala ovo: Mativo (http://www.mativo.hr/) (Medarska).
S obzirom da to bješe davno te na njihovoj stranici ne vidim ništa takovog, svakako prije barem telefonski provjeri :)

Inače u dućanu Naš dom kupih izvrsne jastučnice od svilenog pamuka- nisu bile skupe, a isto su super za ljeto.

Mirella
01.05.2010., 20:43
Zulma hvala na info provjerit ću :mig:

Allexis
04.05.2010., 12:44
Taj sam i ja kupila.... :cerek:...nevjerovatno koliko je lagan a grije :top::top:
Skup je...al vrijedi svake lipe! :)
Jedino žalim što nije bilo dimenzije 200x220...

i ja sam htjela 200 x 220.....al na kraju bolje da sam uzela 200 x 200 zbog posteljine.....ovu veću dimenziju nigdje nisam vidjela....

Pennylane
05.05.2010., 16:45
Istina...teže se pronađe posteljina za 220x200 nego za 200x200...meni je to skroz čudno...:ne zna:

tinchylo
10.05.2010., 15:38
ja se ispričavam ako stavljam na krivo mjeto temu. zanima me di bi u zg mogal nači materijal nešto poput ovoga-bijelo-crno za jastučnice?! hvala...i ako znate otprilike kako se kreću cijene
http://cgi.ebay.com/2-WHITE-DECORATIVE-THROW-PILLOW-CASES-CUSHION-COVERS-17-/270452356624?cmd=ViewItem&pt=Decorative_Pillows&hash=item3ef8377610

crnjak_xrace
13.05.2010., 10:35
Jedno pitanjce, ako je krevet 140x200, koja je idealna dimenzija popluna/posteljine. tnx

-moni-
17.05.2010., 15:03
idem uskoro u ikeu a nikad nisam bila, pa me zanima znate li ima li tamo dekorativnih prekrivača - za krevet / kauč. tražim nešto jednobojno, jednostavno jeftino, velikih dimenzija:)

more14
17.05.2010., 19:06
Jedno pitanjce, ako je krevet 140x200, koja je idealna dimenzija popluna/posteljine. tnx

180X200 ako krevet ima donju i gornju stranicu, a ako nema gdje su noge 180X220. Tako su me uputili u trgovini.

cilla
17.05.2010., 19:25
idem uskoro u ikeu a nikad nisam bila, pa me zanima znate li ima li tamo dekorativnih prekrivača - za krevet / kauč. tražim nešto jednobojno, jednostavno jeftino, velikih dimenzija:)

ima, u smeđoj,bijeloj, plavoj i rozoj boji
u dvije dimenzije
manja 9 eur, veća 13
dimenzije većeg su ti 220x250

ja uspjela kupit krivog :D

lala
18.05.2010., 00:10
Gdje naći prekrivače za trosjede boje fuksije ili slično-onako kao što ima Meblo, samo da ima neki moderniji uzorak, nipošto indijski (Meblo sve ima takve)?
Recimo da je na neke kružiće ili slično...nigdje ne mogu naći.

*amalthea*
18.05.2010., 11:18
pozdrav svima! :)
odlucila sam se za kupnju prekrivaca od runske vune, iscitala ovaj forum i naisla na proizvodaca "dobar san", pa me zanimaju vasa iskustva (njih nisam nigdje uspjela naci), jer se proizvodi ne mogu nigdje vidjeti, posto se radi o web prodaji.
cijene su im korektne (jeftinije od ostalih proizvodaca slicnih prekrivaca), pa me zanima je li kvaliteta mjerljiva s ovim skupljim varijantama, da bas ne kupujem "macka u vreci"?
hvala unaprijed na odgovorima!

keksić_zg
21.05.2010., 13:17
Gdje naći prekrivače za trosjede boje fuksije ili slično-onako kao što ima Meblo, samo da ima neki moderniji uzorak, nipošto indijski (Meblo sve ima takve)?
Recimo da je na neke kružiće ili slično...nigdje ne mogu naći.

ima ducan u Ilici gdje imaju navlake za trosjede, dvosjede i fotelje.. Ja sam tamo kupila svoje presvlake (sivali su mi po mjeri i ispalo mi je super). trosjed, dvosjed i fotela od dekora je kostala 1600,00 kn

crnjak_xrace
24.05.2010., 22:22
180X200 ako krevet ima donju i gornju stranicu, a ako nema gdje su noge 180X220. Tako su me uputili u trgovini.

hmm, ipak sam se odlucio za krevet 160x200, sad me zanima sta je najbolje kupiti od popluna, jastuka..
gledao sam ovakav neki azijski stil: uglavnom se prodaje 2-dijelna posteljina (to je valjda 1kom za jastuk 1 za poplun), dimenzija:
za jastuk: 60x80, za poplun: 140x200, 140x220. E sad me zanima, da li treba onda uzeti dva kom takve posteljine ili to bude pre veliko?

da li se tako nesto moze pripasati na ovakvu dimenziju kreveta, te sta uzeti..

prove22
26.05.2010., 22:50
zna li netko gdje u zg mogu naći posteljinu, sivu jednobojnu, do 500 kn, pamučni saten. za bračni krevet. naš dom, nama, svilanit, ravanca i kika nemaju :ne zna:

lbucar
26.05.2010., 23:29
Ovi ti imaju poplun (http://www.minijumbuk.hr/boutique-poplun.html) od pamučnog satena. Cijena :ne zna:, najbolje ih nazovi pa pitaj.

Vidim da imaju razne dimenzije pa ćeš vjerojatno naći što ti odgovara.

sara4
27.05.2010., 08:30
hmm, ipak sam se odlucio za krevet 160x200, sad me zanima sta je najbolje kupiti od popluna, jastuka..
gledao sam ovakav neki azijski stil: uglavnom se prodaje 2-dijelna posteljina (to je valjda 1kom za jastuk 1 za poplun), dimenzija:
za jastuk: 60x80, za poplun: 140x200, 140x220. E sad me zanima, da li treba onda uzeti dva kom takve posteljine ili to bude pre veliko?

Ja bih na tvom mjestu uzela 200x200 ako ima dolnju stranicu, a ako nema 200x220. Mi imamo krevet 180x200 i posteljinu 220x220 i idealna je. I muž i ja budemo pokriveni :) .

Dvije posteljine od 140 cm na krevet od 160 cm je definitvno preveliko.

Cat_drive
28.05.2010., 13:20
Tražim prekrivače mucaste bijele (nešto poput flis deke..) jedan mi treba veličina 200*250, drugi 150*200, a treći za kutnu garnituru ( ne znam niti koja veličina) vjerojatno neka od gore već navedenih ali onda dva kom.

Ima li tko kakvih ideja gdje da pogledam?

Hvala

Mirella
29.05.2010., 12:17
zna li netko gdje u zg mogu naći posteljinu, sivu jednobojnu, do 500 kn, pamučni saten. za bračni krevet. naš dom, nama, svilanit, ravanca i kika nemaju :ne zna:

Možda da pogledaš u Lesnini ? Vidjela sam tamo Sisley sivu posteljinu, al imala je utkan svoj logo po njoj, ne sjećam se da sam vidjela sivu bez ičega po sebi.

Mirella
29.05.2010., 12:22

Pa zavisi koliko vas spava u krevetu i ako je još jedna osoba s tobom u krevetu kakve ima spavačke navike. ja sam prvo imala poplun 200 X 200 cm, al MM mi ga je stalno otimao,a volimo spavati pokriveni zajedno pod jednim pokrivačem. Pa sam onda kupila ogromnu P. Cardin deku 240 X260 cm i sad spavamo pod time cijelu zimu, kod nas je jako toplo u stanu pa nam je to dovoljno. Ljeti imamo isto tako veliku frotirku.
Ako vam nije must spavati pod istim pokrivačem uzmi onda ta 2 po 140 cm.

Ida Bauer
12.08.2010., 17:08
Trebam savjet...koji jastuk,pokrivač,posteljinu i deku kupiti?
Da bude prije svega zdravo,ali i kvalitetno i lijepo.Cijena je manje bitna.
Gdje u ZG-u ima najveći izbor? Htjela bi kupit sve na jednom mjestu.
Hvala...

Ida Bauer
12.08.2010., 17:25
sad sam našla temu preko gugla pa me spojite molim:D...ova tražilica ne šljaka

Mirella
13.08.2010., 12:01
Ida imaš veliki izbor u Kiki, a dobri su i Svilanitovi dućani u Avenue Mallu i Bakačevoj ulici.
Ne znam koji materijali tebi odgovaraju, imaš li alergije il ne, izbor će ovisiti o tebi. najmanje je bitno da su lijepi jer ionako navlake dolaze preko njih.

Ida Bauer
13.08.2010., 21:57
Ida imaš veliki izbor u Kiki, a dobri su i Svilanitovi dućani u Avenue Mallu i Bakačevoj ulici.
Ne znam koji materijali tebi odgovaraju, imaš li alergije il ne, izbor će ovisiti o tebi. najmanje je bitno da su lijepi jer ionako navlake dolaze preko njih.
Našla sam super dućan sa velikim izborom svega i svačeg-Bamt
Kupila sam Odejine jastuke sa memory pjenom i Odejine silikonske,pa ćemo vidit.
U istom dućanu sam ugrabila i Sisley posteljinu od satenskog pamuka:s...ovu:
http://3.bp.blogspot.com/_NNTLzzfScJU/SfrgTPt-dBI/AAAAAAAAUbg/s-2vZfNP_hA/s400/2b5ee271cece.jpg
...i ovu Odejinu
http://www.odeja.si/sl/images/iman/ps_dvojna_posteljnina_mini.maxi_siva.jpg
...i Svilant ručnike koji, hvala bogu, nisu premekani:top:

muli
15.08.2010., 16:07
Hej gdje je ta trgovina? I kam se jos isplati ici u potragu za lijepom i kvalitetnom posteljinom ( navlakama)? Cijena nije presudna. Odlucila sam si pokloniti dva paketa onako bas finih plahti i navlaka za poplune i jastuke

Ida Bauer
15.08.2010., 22:53
Hej gdje je ta trgovina? I kam se jos isplati ici u potragu za lijepom i kvalitetnom posteljinom ( navlakama)? Cijena nije presudna. Odlucila sam si pokloniti dva paketa onako bas finih plahti i navlaka za poplune i jastuke

Ante Topica Mimare 20,Malesnica...

nicegirl
17.08.2010., 11:35
Kako se inače kreću cijene popluna (koltre) od gušćjeg perja?
Naišla sam u Coin casi u Puli na cijenu od 690,00 Kn (sniženo sa 1.200,00 Kn) - za jednu osobu. Ne znam da li je perje ili ono paperje ili kako se već to zove, jer ako se sjećam i zbog tog sastava bude razlika u cijeni.

forumas12
18.08.2010., 08:48
Pozdrav,

pokušavam naći deku s nacrtanim smješkom za jedan poklon. Je li netko vidio tako nešto negdje? Možda u Kiki?

Hvala.

boo-boo
28.08.2010., 07:35
Pozdrav!
Našla sam jedan Odejin poplun punjen nekakvim silikonskim kuglicama, jako je lagan, prodavačica tvrdi da je jako topao.
Ako netko ima nešto slično zanima me kako taj umjetni materijal "diše", tj. znoji li se pod time.... (vidjela sam da su neke forumašice spominjale da imaju nešto slično, možda i isto, ali nigdje se ne spominje to što me zanima).
Imala sam neki poplun od perja (mislim da nije pahuljica), neki stari poplun, teško perje, grijao je toliko da bi se usred noći probudila mokra od znoja....nije mi se to sviđalo :nono:

martincius
31.08.2010., 20:55
bok,
u potrazi sam za poplunom i posteljinom za bracni krevet 160*200.
kupila bih jedan veliki poplun ali imam nekoliko nedoumica i pitanja:

1. vi koji imate posteljinu iz ikee - dimenzije velikih su 220*240 bez iznimke. imate li i poplune iz ikee, posto kod nas ne prodaju poplune tih dimenzija?

2. molila bih preporuku kvalitetnije posteljine i plahti iz ikee (konkretno) i koje vam ne valjaju - teeenks :)

3. molila bih dojmove vunenog popluna (zimska varijanta) iz online trgovine dobar san (http://dobarsan.hr/proizvodi/popluni/natura-poplun-velebit-vuna-pamuk-600-g-m2) - ja sam zimogrozna pa me zanima je li 600g/m2 dovoljno toplo, i dojmove o kvaliteti nakon nekog vremena? naime, jedino ovdje mogu naci poplun 220*240 od svih ducana koje sam prosla u zg. zna li tko za neki drugi ducan da drzi te dimenzije (bilo popluna bilo posteljine)?

bilo koji dodatni savjet je dobrodosao!

pozdrav!

sly47
01.09.2010., 08:46
pa ja mislim da ti nije problem ako je poplun malo manji od ikeine posteljine ... mislim uguraš ga i ostane malo lufta al ono nije to problem, barem meni :ne zna:
Meni su te velike posteljine super praktične jer imam krevet od 180 i super mi je da se ne natežemo oko popluna ili samo navlake ( ljetna varijanta) nego ima dovoljno za oboje :D

Iz ikee .... hm, teško mi je sad brojati koja je ok koja nije ... mislim generalno gledano ove skuplje su bolje.

ja imam ovu i ok
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20099552

al imam i ovu i ova je stvarno puno finija
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90117618

i zadnju sad koju sam uzela je ova samo u tamnijoj boji i ova je pak bolje i od prve i druge i to opet osjetno ...

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/40151370

Mislim sve su mi ok al ak sad idem picajzlit .... :D
Al to vidiš i tamo kad isprobavaš pod rukom kakav je materijal pa ti odmah bude jasno zaš koja košta koliko košta.
Poplun iz ikee još nemam ( imam neki stari koji nema veze sa dimenzijama njihovih navlaka) al baš mislim kak ću za ovu zimu kupiti neki.
Imam još 2 ikeine posteljine al tih više nema u ponudi :zubo: dakle i izdržljive su :)

martincius
01.09.2010., 09:00
Hvala ti, idem skoro u Austriju pa da ne blejim nad posteljinama!
Imas i plahte na gumicu mozda iz ikee? Su OK bez obzira koji model?

Zaboravila sam napomenut da ja zelim vuneni poplun a toga u ikei nema, zato mozgam koji da kupim ovdje u RH i izgleda da imam samo jednu opciju tih dimenzija (ovaj u dobar san trgovini).. 200*200 me strah da bude premala a 260*200 ne stane u poplun iz ikee :)

lbucar
01.09.2010., 09:34
Imaš ovdje vuneni poplun (http://www.minijumbuk.hr/ultrawool-poplun.html) dimenzija 220x200, ako ti odgovara nešto manja dimenzija.

sly47
01.09.2010., 19:29
Hvala ti, idem skoro u Austriju pa da ne blejim nad posteljinama!
Imas i plahte na gumicu mozda iz ikee? Su OK bez obzira koji model?

Zaboravila sam napomenut da ja zelim vuneni poplun a toga u ikei nema, zato mozgam koji da kupim ovdje u RH i izgleda da imam samo jednu opciju tih dimenzija (ovaj u dobar san trgovini).. 200*200 me strah da bude premala a 260*200 ne stane u poplun iz ikee :)

imam i plahte sa gumicom. Ista stvar ko i navlake ... one skuplje neš bolje al i one za 10 eur su ok :)

martincius
02.09.2010., 08:23
hvala, pomogla si mi oko posteljine! :top:

sad jos ako bi mi netko iskomentirao Dobar san... plizzzzz!

Bili Cvitak
06.09.2010., 08:46
jel znate možda kad će neka sniženja na poplune, deke, jastuke... gdje god... kupila bi si prije svega neki topli poplun za bračni krevet, od vune, ali ovo što sam do sad vidjela mi je preskupo, odnosno ništa nije sniženo...

melinyra
06.09.2010., 09:45
Mene zanima nešt vezano za posteljinu jer frendica i ja već danima vodimo raspravu :facepalm:
Dakle, nikako se ne možemo odlučiti jel da kupimo pamučnu ili satensku posteljinu. I ono, znamo da je cijena veća i sve, ali spremne smo preći preko toga ako je satenska dobra..
Pa kakva su vaša iskustva s tim?
Na različitim stranicama sam čitala da govore da je pamučna najbolja, blabla, a na nekima da je satenska ipak bolja, na trećoj stranici govore da je satenska grozna i za "ne diše" i da kvari kožu i tak to, a ja neam pojma :ne zna: Pa bi me zanimalo tko ima što o tome za dodati?
Nama dvjema su satenske inače mrak i namjeravamo uzeti neku tamno crvenu. No sad je to nebitno. Bitna mi je koja je razlika između pamučne i satenske jel.

Hvala. :top:

sowuljaga
07.09.2010., 22:07
Mene zanima nešt vezano za posteljinu jer frendica i ja već danima vodimo raspravu :facepalm:
Dakle, nikako se ne možemo odlučiti jel da kupimo pamučnu ili satensku posteljinu. I ono, znamo da je cijena veća i sve, ali spremne smo preći preko toga ako je satenska dobra..
Na različitim stranicama sam čitala da govore da je pamučna najbolja, blabla, a na nekima da je satenska ipak bolja, na trećoj stranici govore da je satenska grozna i za "ne diše" i da kvari kožu i tak to, a ja neam pojma :ne zna: Pa bi me zanimalo tko ima što o tome za dodati?
Nama dvjema su satenske inače mrak i namjeravamo uzeti neku tamno crvenu. No sad je to nebitno. Bitna mi je koja je razlika između pamučne i satenske jel.

Hvala. :top:

pa kupite pamucni saten-on je onako skuplji ali super ugodan za spavanac.
imate i satensku poliestersku to je sjajna i meni osobno se jako brzo isfucala i nije mi nesto super ugodna.

osobno sam kupila pamucni saten u stanic tekstilu tamno crvenu za bracni krevet 180kuna sto i nije neka cifra a cist je ok

melinyra
08.09.2010., 22:58
pa kupite pamucni saten-on je onako skuplji ali super ugodan za spavanac.
imate i satensku poliestersku to je sjajna i meni osobno se jako brzo isfucala i nije mi nesto super ugodna.

osobno sam kupila pamucni saten u stanic tekstilu tamno crvenu za bracni krevet 180kuna sto i nije neka cifra a cist je ok

:top: Hvala, poharat ćemo trgovine ovih dana. :D

ombia
09.09.2010., 10:05
op:

Pamuk je topliji, saten je za ljeto, zimi je hladan.:ne zna:

Prava svila dise savrseno, samo sto ljudi cesto kupe poliester a misle da je svila.:D Prepoznati ces i po cijeni, prava takva posteljina je zaista skupa.

Ja imam dakle pamuk zimi, ovo ljeti.

joelle
12.09.2010., 22:17
Dakle, htjela bih pitati gdje bih u Zagrebu mogla kupiti jednostavan jednobojan (može i ne mora biti, ionako navlaka dolazi preko) do 400 kn poplun za jednu osobu? Također i jedan kvalitetan i ne skup jastuk.

elllena
13.09.2010., 23:14
Da li je netko negdje vidio crnu plahtu za bračni krevet?

bejo
14.09.2010., 00:19
Da li je netko negdje vidio crnu plahtu za bračni krevet?
Imaš u jednoj trgovini na Ilici, ne znam kako se zove. Uglavnom.. Kad siđeš na Britancu, nastaviš pješke prema zapadu (dakle, prema črnomercu), trgovina se nalazi s lijeve strane ulice. Proći ćeš prvo križanje odmah kod Britanca - križanje Kačićeve s Ilicom, nastaviš dalje, a nakon cca 150m je križanje Primorske i Ilice. Nakon što prođeš drugo križanje, trgovina je 40ak metara poslije, u izlogu ćeš vidjeti zavjese, jastuke, poplune itd...
Cijena plahte je 149kn - ja sam danas upravo gledala crnu :mig:

marija82
16.09.2010., 08:57
inače sam iz rijeke, pa koga zanima... :) dakle, u toweru na pećinama sam u svilantovom dućanu (četvrti kat, kraj levisa, mislim da je to svilantov dućan, ako nije jedini je na tom katu koji drži samo posteljinu i sl. pa ćete nać) napokon pronašla poplune od pahuljice 90%/perje 10% za neku normalniju cijenu. na sniženju su bili 899 kn, dimenzije 140x200. identičan takav u gradu u laku noć dućanu 1100 kn, a u lesnini 1300 kn. :eek: znala sam da je skupo, al ipak nije mala razlika. eto! doduše, u lesnini imate posteljine na sniženju, ja kupila donje plahte s gumicom u koje se "utrpa" štramac za 50 kn! uzela tamno smeđu, crvenu, ljubičastu i bež. te tamnije boje se super drže nakon pranja, dok bež ima na par mjesta koju tamniju fleku, valjda boja nije postojana, al ajde. :/ super krep posteljine koja uopće nije skupa da se naći u robnoj kući korzo u prizemlju. :top: ja uzela crveno-žuti komplet za 79 kn (navlaka za poplon i jastučnica).

Kasiopeja
20.09.2010., 20:27
Dakle morat ću uskoro kupovati posteljinu i poplun za krevet 180x200 (za sada se snalazimo svatko sa svojim poplunom). Zanima me koje bi bile idealne dimenzije za poplun (ja se bojim da bi ga mogli otimati jedan drugome), a da je za te dimenzije relativno lako naći posteljinu. I isto gdje je najbolje uzeti poplun i posteljinu s obzirom da mi je cijena nažalost veliki faktor pa bi htjela proći što jeftinije, a da ne uzmem baš smeće. Uopće se ne razumijem u vrste popluna i punjenja pa ne znam ni kako krenuti. Hvala :-)

a1exa
21.09.2010., 07:09
Dakle morat ću uskoro kupovati posteljinu i poplun za krevet 180x200 (za sada se snalazimo svatko sa svojim poplunom). Zanima me koje bi bile idealne dimenzije za poplun (ja se bojim da bi ga mogli otimati jedan drugome), a da je za te dimenzije relativno lako naći posteljinu. I isto gdje je najbolje uzeti poplun i posteljinu s obzirom da mi je cijena nažalost veliki faktor pa bi htjela proći što jeftinije, a da ne uzmem baš smeće. Uopće se ne razumijem u vrste popluna i punjenja pa ne znam ni kako krenuti. Hvala :-)

Bit ce u Lidlu akcija popluna. ponedjeljak mislim. Dimenzije 200x200 za 200 kuna. I zvuči prejeftino ali poplun je odličan :s Probala. Lagan a full grije.

Kasiopeja
21.09.2010., 19:12
Bit ce u Lidlu akcija popluna. ponedjeljak mislim. Dimenzije 200x200 za 200 kuna. I zvuči prejeftino ali poplun je odličan :s Probala. Lagan a full grije.

Kaže u letku da će biti 140x200 za 222kn :confused:
Ja se ipak bojim da bi 200x200 mogao biti knap :ne zna:

a1exa
23.09.2010., 06:37
Kaže u letku da će biti 140x200 za 222kn :confused:
Ja se ipak bojim da bi 200x200 mogao biti knap :ne zna:

Nemam sad letak da ti točno kažem a na netu nije baš ko u letku. 200x200 ima moj decko i fakat je taman. Imaš dosta viška, možeš se ušuškat bez da kradeš poplun. A ja sam jedna od onih koji se rašire po cijelom krevetu :D
Ja cu si definitivno kupit ovaj u Lidlu, samo manji za doma.

Crveni Mjesec
26.09.2010., 21:52
Vidim da spominjete crnu posteljinu, pa me zanima ima li tko iskustva s tim? Kako se boja drži??

Black Molly
27.09.2010., 07:51
Gdje ima jednobojnih posteljina? Htjela bih bijelu ili bež. :mig:

Crveni Mjesec
27.09.2010., 11:53
ima u nami jednobojnih. a vjerojatno ih ima posvuda u biti, ali sam samo tamo gledala prije par dana.

Black Molly
27.09.2010., 12:23
ima u nami jednobojnih. a vjerojatno ih ima posvuda u biti, ali sam samo tamo gledala prije par dana.

Hvala! :mig:

cesaria
29.09.2010., 07:28
Trebam savjet...koji jastuk,pokrivač,posteljinu i deku kupiti?
Da bude prije svega zdravo,ali i kvalitetno i lijepo.Cijena je manje bitna.
Gdje u ZG-u ima najveći izbor? Htjela bi kupit sve na jednom mjestu.
Hvala...

U Lesnini imaju dobar izbor!
Po meni su Billerbeck popluni i jastuci stvarno savršenstvo (i koštaju malo više), ali se stvarno isplati. Imaju ih u Lesnini.
A na istom mjestu nadjes i veliki izbor ostalog sto si navela.
Btw., ako ti se da, malo dalje od Lesnine kad krenes onom ulicom prema Getrou imas ducan Sin-Tradea gdje imaju Benetton i Sisley posteljine koje su isto prekrasne...

miss xy
04.10.2010., 10:01
trebam dobar jastuk, mužu mi se dosta znoji glava i jastuk je katastrofa, moram ga bacit, gdje bi mogla kupit nešto dobro a da ga ne platim 500 kn

bejo
08.10.2010., 12:48
Vidim da spominjete crnu posteljinu, pa me zanima ima li tko iskustva s tim? Kako se boja drži??
Imam ja crnu posteljinu i plahtu. Posteljina je super, s jedne strane je potpuno crna, a s druge ima nekoliko velikih bijelih cvjetova, perem na 60 u mašini i boja se odlično drži, nije izblijedila nimalo, imam je skoro godinu dana. Plahta je jako izblijedila, moram ovih dana otići kupiti novu jer je ova za smeće. :mig:
Gdje ima jednobojnih posteljina? Htjela bih bijelu ili bež. :mig:
Pogledaj u magmi home, jako su povoljne posteljine, ja sam kupila prije dva tjedna jednu crvenu (i jednu plavu za poklon) posteljinu, svaka 80kn, za poplun dimenzija 140x200.

bulthaup
08.10.2010., 12:55
To je problem crne posteljine, sto kad tad izblijedi. Bijela je zakon.

xls
10.10.2010., 19:00

imam crnu s bijelim iz ike-e i sada nakon par godina ne izgleda bas predobro... :rolleyes:

tava
14.10.2010., 10:23
znam da još nije vrijeme za blagdane ali me zanima dali zna netko gdje bi mogla kupit posteljinu sa uzorkom boriča,kuglica,pahulja il nekim drugim božičnim motivom.Dimenzije 200/200. Možda ste negdje naletjeli prošle godine.

crvenkapica33
14.10.2010., 10:35
@tava, bilo je u kiki prošle godine. gledala sam jednu divnu crvenu s pahuljicama, sobekima ili tako nečim, ali mi je na kraju bilo žao dati nofce :bonk:

tava
14.10.2010., 14:03
joj super hvala ti Crvenkapice33 več nekoliko godina za vrijeme blagdana si želim takvu ali nigdje nisam naletila na veliku200/200 uvijek naiđem na dječju a nisam baš spretna za prekrajanje. Jel jako skupa?(ak se možda sječaš). Ja sam inače frik što se blagdanskog ugođaja tiče več me hvata da prilagodim ukrase po kući:)))

envoy
24.10.2010., 08:58
Jel zna netko di mogu naći najobičnije bijele dekorativne prekrivače?

U Kiki ih uopće nema, u Lesnini imaju svih boja osim bijele, a u Mercatoneu su ih imali i prodali. Gdje bi to još mogla naći u Zagrebu? Help.

vvalkira
26.10.2010., 17:59
Drage forumasice/si, molim Vas pomoc.

Jeftin i topao ogroman jorgan od perja, malo paperja sam kupila vrlo jeftino u Mercatoru, jos ih ima, 250*200. Malo se vukao po podu na duzem dijelu :)
Ali vrijeme je za novi (zbog ne pranja); on je kao nov.

Pitanjca:
1. Imamo mali krevet za nas dvoje 140*200, jeli dovoljan poplun od 200*200, nekako mi je bedasto kupovati 2*140*200...

Vise ne bi kupovali perje, kupili bi isto tako jeftini (ili dva) od nekog drugog materijala i ispune.

2. Znate li po tezini takvih popluna kolika tezina bi bila za jaku zimu? I ima li to uopce veze s toplinom ili samo tezinom? Prodavaci u centrima pojma nemaju.

3. Znate li kakva bi ispuna bila najtoplija? (silikonizirana vlakna, poliestersko punjenje, neke granule)?

Dekice imamo ali i njih izbjegavamo jer imamo ljubimca koji od deke napravi duplu spavajuci na njemu.

Puno hvala na odgovorima.

crvenkapica33
26.10.2010., 18:03
@tava, sori, zaboravila na ovaj topic - mislim da je bila oko 300 kuna. jedino se ne sjećam jel bilo 200/200, mislim da je bila pojedinačna - tj. jastučnica+navlaka za poplon 140/200. ne sjećam se jel' bila za zajednički (to nikad ne gledam jer mi imamo dva poplona pa kupujem dva seta)

mario1337
30.10.2010., 13:24
Lijep pozdrav svima! nedavno sam kupio kutnu garnituru sivkasto-crne boje i sad imam jedan problemcic. naime, prije neg sto sam uzo tu garnituru sam u sobi imo plavu fotelju na razvlacenje te sam je odlucio zadrzat i nakon kupovine ove nove kutne jel. i kao sto ste si vec zamislili - to dvoje ne idu skupa pa sam se odlucio bacit u potraznju za 'štofovima' (vjerovatno mislim na prekrivače) koji bi bili identicnog ili slicnog uzorka kao i kutna i s njima bi prekrio tu doticnu plavu foteljicu. zanima me di ima tih stvarcica za kupit? u mojoj blizoj okolini sam trazio i nigdje da nadjem, nadam se da mi mozete pomoc ako imate iskustva s takvom vrstom kupovine.
UNAPRIJED HVALA!! :)

PS evo vam mala slikica od materijala kutne (ono s cvijecem su jastuci): http://img263.imageshack.us/f/dsc00227w.jpg/

mario1337
02.11.2010., 12:54
nije moguce da nitko nikada nije kupovo prekrivače za namjestaj??? :/

envoy
02.11.2010., 13:02
nije moguce da nitko nikada nije kupovo prekrivače za namjestaj??? :/

Teško da ćeš naći baš identični prekrivač. Jesi razmišljao o presvlačenju fotelje u štof istovjetan garnituri?

mario1337
02.11.2010., 22:38
mozda se dogodio mali nesporazum u vezi pojmova štof i prekrivač ; ugl. ja sam prvobitno napiso da me zanimaju štofovi a kasnije samo spomeno prekrivače. Štofovi su ono sto trazim i sto me interesira, jel mi mozes pomoci ikako?

envoy
03.11.2010., 09:26
mozda se dogodio mali nesporazum u vezi pojmova štof i prekrivač ; ugl. ja sam prvobitno napiso da me zanimaju štofovi a kasnije samo spomeno prekrivače. Štofovi su ono sto trazim i sto me interesira, jel mi mozes pomoci ikako?

Najjednostavnije ti je nazvati u firmu u kojoj si kupio garnituru i pitati za točan naziv štofa garniture i naziv proizvođača tog štofa. Onda nađeš nekoga tko tapecira namještaj, pozoveš ga da ti izmjeri koliko ti štofa treba za presvlačenje fotelje. Zatim nazoveš firmu koja ima taj štof i naručiš metražu koja ti treba...
Btw. jel ta garnitura iz Margalića?

mario1337
03.11.2010., 14:46
garnitura je kupljena u 'Naš Dom' i bio sam ih pito jel imaju za prodat takvog materijala za štofove i oni su rekli ne i samo znaju da im to dolazi iz Italije, nista vise :S
Ne mora meni bit sad štof tolko identican kutnoj, mislim da bi bilo dosta preko slike predociti o kakvoj kombinaciji štofova bi se radilo

hrs
16.11.2010., 08:13
Trebala bih savjet; ako bi itko znao!
Kupili smo poplon ( 200x200 ) punjen ovčjom vunom; krasan je, topao, čvrst i tako dalje; ali ali ali smrdi ko da spavam sa minimalno pet ovaca. Naravno, kad smo ga kupovali, to nismo primjetili. Šta da napravim, kako ga oprati, izvuči taj miris?! Luftanje nije pomoglo. Da probam nekaj ušiti u njega, neke mirisne vrećice ili slično! Hvala na odgovorima.

keksić_zg
19.11.2010., 13:14
Lijep pozdrav svima! nedavno sam kupio kutnu garnituru sivkasto-crne boje i sad imam jedan problemcic. naime, prije neg sto sam uzo tu garnituru sam u sobi imo plavu fotelju na razvlacenje te sam je odlucio zadrzat i nakon kupovine ove nove kutne jel. i kao sto ste si vec zamislili - to dvoje ne idu skupa pa sam se odlucio bacit u potraznju za 'štofovima' (vjerovatno mislim na prekrivače) koji bi bili identicnog ili slicnog uzorka kao i kutna i s njima bi prekrio tu doticnu plavu foteljicu. zanima me di ima tih stvarcica za kupit? u mojoj blizoj okolini sam trazio i nigdje da nadjem, nadam se da mi mozete pomoc ako imate iskustva s takvom vrstom kupovine.
UNAPRIJED HVALA!! :)

PS evo vam mala slikica od materijala kutne (ono s cvijecem su jastuci): http://img263.imageshack.us/f/dsc00227w.jpg/

Imas jedan ducan na Ilici koji siva navlake sa gumom za namjestaj..
ja sam tamo sebi prije par god.kupila navlaku za kutnu garnituru, sivali su mi po mjeri a naplatili isto kao i gotove koje imaju u ducanu.. nisam vec dugo bila u tom ducanu i nez dali jos to rade te navlake ali iz tramvaja nestignem nikad detaljno pregledat izlog :)

Footloose
19.11.2010., 18:12

U Kiki ih uopće nema, u Lesnini imaju svih boja osim bijele, a u Mercatoneu su ih imali i prodali. Gdje bi to još mogla naći u Zagrebu? Help.

i ja to trazim :)
ili one bijele tepihice s resicama

Kladi
19.11.2010., 19:53

Naš dom možda?:mig:

free spirit
19.11.2010., 21:08
Imas jedan ducan na Ilici koji siva navlake sa gumom za namjestaj.
ja sam tamo sebi prije par god.kupila navlaku za kutnu garnituru, sivali su mi po mjeri a naplatili isto kao i gotove koje imaju u ducanu.

gdje je u ilici taj dućan? blizu čega? s koje strane (sjevene ili južne)?

envoy
20.11.2010., 09:04
Naš dom možda?:mig:

Hvalaaa! :cerek:
Čula sam za taj dučan,ali nikad nisam bila tamo. Načula sam da je negdje u Ilici. Jel to jedini ili...?

keksić_zg
20.11.2010., 20:43
gdje je u ilici taj dućan? blizu čega? s koje strane (sjevene ili južne)?

neznam ti tocnu adresu.. ducan se nalazi s desne strane kad ides od trga prema črnomercu..ako ides s tramvajem sidjes na britancu i do ducana imas 5min pjeske, pokraj njega je vidoteka pauk pa konzum..
ja sam svoju navlaku za kutnu platila 700kn, a za trosjed, dvosjed i fotelju oko 720 ili 750, ali cijena ti ovisi o vrsti materijala, tada su imali dekor ili pamuk.. ali to je bilo prije dosta vremena pa nez dali su sada jeftiniji ili skuplji i koja im je ponuda materijala..

keksić_zg
20.11.2010., 20:48
neznam ti tocnu adresu.. ducan se nalazi s desne strane kad ides od trga prema črnomercu..ako ides s tramvajem sidjes na britancu i do ducana imas 5min pjeske, pokraj njega je vidoteka pauk pa konzum..
ja sam svoju navlaku za kutnu platila 700kn, a za trosjed, dvosjed i fotelju oko 720 ili 750, ali cijena ti ovisi o vrsti materijala, tada su imali dekor ili pamuk.. ali to je bilo prije dosta vremena pa nez dali su sada jeftiniji ili skuplji i koja im je ponuda materijala..

sorry krivo sam napisala cijenu, za t+d+f navlaka me ispala oo 1600kn ali je to bilo neko skuplje platno nes izmedju dekora i plisa.. a kutnu sam uzela od pamuka jer mi je bilo puno toliko davat za navlaku..:)

simba
03.12.2010., 10:12
ženskice, molim preporuku za povoljna poplon od paperjaaa!

Kladi
03.12.2010., 11:09
Hvalaaa! :cerek:
Čula sam za taj dučan,ali nikad nisam bila tamo. Načula sam da je negdje u Ilici. Jel to jedini ili...?

imaju megastore u ul.grada gospića, između graf.škole i propalog peveca. imaju manji u ozaljskoj, između placa i nehajske....ne znam što je s onim kod džamije...

jučer sam vidjela prljavo bijeli prekrivač u mercatoru na zagorskoj!

miss xy
03.12.2010., 12:40
Mislim da je Naš dom otvoren i u CC1

envoy
03.12.2010., 16:45
Hvala curke! :)

jasmine
03.12.2010., 21:40
ja trebam jastuk za muža,treba biti neki dobar jer se gotovo svako jutro probudi s glavoboljom i sigurna sam da je to od jastuka koji je inače nov al očito krivo odabran,premekan je. inače imamo kvalitetan madrac pa eto mislim da je samo taj jastuk problem pa bih vas molila ako imate kakav savjet,koji točno jastuk od kojeg materijala da kupim i gdje u zg. :)

papa štrumf
05.12.2010., 21:42
http://dobarsan.hr/

franči
06.12.2010., 17:19
molim pomoć gdje kupiti dobru ,debelu toplu deku 180x200.a da ne košta 500 kn i da nije kineska ili poliester ili ona tanka od flisa.tnx

activia
08.01.2011., 11:33
Drage moje ženske, evo i mene u svijet parova (strašnoooo!!!) pa se počinjem susretati s onim tipičnim ženskim, kućanskim dilemama! Posteljina!!! Bože, to je znanost, a ne posteljina!!!

Da čujem - jel jednan veliki pokrivač ili dva mala i sve po dva mala. Kako stvari funkcioniraju bolje u stvarnom životu??? Na filmu funkcioniraju vjerojatno s jednim pokrivačem, moji stari isto tako, francuski krevet i jedan pokrivač, ali....ja sam za jedan, to mi je ono ka zgodnije i ka neka romantika :), ali bojim se, kako sad stvari pokazuju, da ću ostat gola cijelu noć :)
Što vi kažete? Jedan prekrivač ili svatko svoj?

I još nešto, treba mi novi poplun :) Želim napraviti pravo malo gnijezdo :)Htjela bih neki pravi zimski, a teško mi je izabrat, da bude kvalitetan, da nije neki teški najlon, da stvarno grije, a ne da moram još tri deke stavit da mi bude toplo...a da opet ne pretjeram u svemu tome, nego da bude praktično za održavanje.
Vidjela sam od Odee neke vunene, oko 1300 kuna, čine mi se super. Kako se to uopće održava? Jel to pretoplo, osim za ličke kuće :)

Jel se ja opterećujem glupostima, jelda? :) Al kad mi je takkkkkkkkkkkk sladak i htjela bih da mu bude lijepo u toj postelji - I kad mene nema, lol :):)

gottcha
08.01.2011., 11:37
:ne zna: mi smo imali jedan veliki pokrivac, a ispalo je da sam ja veci borac pa je on ostajao gol :ne zna: pa smo bez frke kupili dva manja pokrivaca i sad uzivamo :cerek: i posteljina je razlicita i sve pet, svima toplo :zubo: dok ste budni i mazite se, mozete i 'spojit' ta dva pokrivaca, a kad spavate ionako vam nije u peti jel se dodirujete il ne :zubo:

magic potion
08.01.2011., 11:42
Da, američki filmovi daju krivu sliku.:D
Mi zaspemo bez problema ispod jednog velikog, ali usred noći dođe do problema.:rofl::rofl:
Moja je preporuka jedan veliki, ali za svaki slučaj imaj jedan mali sa strane!:s

.aquarius.
08.01.2011., 11:46
imaš poplune dimenzija 2,20x2,40. tako nitko ne bi ostajao prikraćen, a zadovoljila bi i romantičnu potrebu za gnijezdom. doduše, to baš nije praktično za održavati.

ako ti je praktičnost i funkcionalnost na prvom mjestu, onda svak svoj i mirna bosna.

ombia
08.01.2011., 11:47
A sto to ne pitas na Interijerima, ima vec tema o tome.:)

I tek evo tebe u svijet parova a vec kupujes poplune,s avijas gnijezdo, pazi da ga ne prestrasis tom brzinom.:eek: :rofl:

Odvijanja situacije jel.

K@rlo
08.01.2011., 12:03
u početku jedan pokrivač, kasnije svak svoj :cerek:

activia
08.01.2011., 12:08
Hihihihihii, hvalaaaaaaaaaa curke, koliko dobrih odgovora! :)

E dobro, a jel ima tko od vas vuneni poplun? To mi je zapelo za oko :-) Ne kužim ove moderne, najlonske :) Jel bolje ovo moderno ili vuneno?? :) Da bude baš lipo toplo. Htjela bih kupit nešto što će trajat, jer mi se ne da sto puta bavit posteljinom :)

Za sad imam sve 2x2 tako da mislim da cu ostat pri tome :) a sa strane imati jos dekicu :) jer sam očito ja slabija strana :):) A tako mi je slatko kad se on u sred noći probudi pa pipa jesam li pokrivena pa vuče taj pokrivač, hahahahaha. MRAK :)

Ja mislim da nisam ja ništa požurila, on je taman za te stvari spreman :) I KUHA!!!!!

activia
08.01.2011., 12:09
u početku jedan pokrivač, kasnije svak svoj :cerek:
:D:D
A nakon 20 godina braka - svako svoj krevet! :):)

ombia
08.01.2011., 12:14
Hihihihihii, hvalaaaaaaaaaa curke, koliko dobrih odgovora! :)

Za sad imam sve 2x2 tako da mislim da cu ostat pri tome :) a sa strane imati jos dekicu :) jer sam očito ja slabija strana :):) A tako mi je slatko kad se on u sred noći probudi pa pipa jesam li pokrivena pa vuče taj pokrivač, hahahahaha. MRAK :)

Ja mislim da nisam ja ništa požurila, on je taman za te stvari spreman :) I KUHA!!!!!

A jel i sam oblaci gace i pere zube i sam piski? Eh da drzi ti to cudo od muskarca.:kava:

magic potion
08.01.2011., 12:16
:D:D
A nakon 20 godina braka - svako svoj krevet! :):)

nemojte mladencima kvariti veselje!:s :lol::lol:

Illana
08.01.2011., 14:20
Bolje dvostruka, iako za početak možeš uzeti bilo što i pogoditi ili fulati, ali s vremenom ćete vidjeti što kome paše i treba, tako da ćete vrlo brzo najvjerojatnije imati posteljinu u dva komada.
Ne samo zbog dimenzija nego i zbog količine i vrste pokrivača. Jednom od vas možda će biti dovoljna jedna dekica, drugome zimi može trebati tri.

Ms_Manners
08.01.2011., 15:50
imaš poplune dimenzija 2,20x2,40. tako nitko ne bi ostajao prikraćen, a zadovoljila bi i romantičnu potrebu za gnijezdom. doduše, to baš nije praktično za održavati.

Nama nedovoljno, imamo nešto takvo, uvijek netko ostane nepokriven, a ja se volim umotat i tako spavat, ako je i activia takva, ili njen dragi, definitivno dva.

Scarlett_O_Hara
08.01.2011., 15:51
Budi pametna i neka svatko ima svoj pokrivač, bolje ćete se naspavati kad budete imali "slobodu" u krevetu.

hopeless_ri
08.01.2011., 17:39

Ovo imam ja, kupili kada nam onaj 2 x 2 m nije bio dovoljan. Ali ne pomaže, jer se moj dragi jednostavno zamota k'o sarma tokom noći, a ja ostanem gola :D A mrgu od 100 kila nije baš lako odmotat kad spava k'o top :mad:
Pa smo nabavili dva komada i sada je puno bolje. I nisam primjetila da nam utječe na romantiku i ostalo :)

cici1810
08.01.2011., 17:48
Kod nas su isto 2 i super je. Jedino kaj ja tak spavam da me moje sunce po noći mora pokrivati s mojim pokrivačem :D
A kaj se tiče vrste, aj sam s umejtnima posve zadovoljna. Uzela sam si u Jysku onaj dvostruki, koji ima tanji za ljeto, deblji za prijelazno razdoblje, i oba spojiš drukerima kad je zima. I to kod mene pali... On ima staru pernatu tuhicu, ali ja to ne volim jer se perje po noći čudno rasporedi, pa mi je teško valjati se s time :)))) Moj pokrivač je totalno lagan i topao. Samo su naši produljeni (2,20) jer je on visok, a ljepše mi je da su jednaki. Pa onda cijeli krevet bude lijepo prekriven, a dok su pokrivači 2m, onda uvijek nešto viri, ili na jastuku ili kod nogu.

.aquarius.
08.01.2011., 18:23
Ovo imam ja, ali ne pomaže.
Pa smo nabavili dva komada i sada je puno bolje. I nisam primjetila da nam utječe na romantiku i ostalo :)

samo sugestija. meni je bilo dovoljno. da, znam kako je spavati sa ogromnom hobotnicom :zubo: a "romantika" je ipak bolja pod jednim pokrivačem (lakše ga je održat u komadu), jerbo dva bježe na sve strane :D

boo-boo
08.01.2011., 18:41
Mi imamo jedan, 200x260 cm i super nam je. Lijepo se ušukamo, zamotamo i još ga i ostane viška :D
Kupili smo Odejin punjen nekim silikonskim kuglicama, mikrovlaknima šta ja znam (dakle "moderan":)), od dva dijela je, jedan tanji a drugi deblji pa se spajaju drukerima. Meni je fantastičan, jako mi je topao i jaaako lagan. Inače sam dosta zimogrozna i uvijek sam spavala u čarapama ali ovo je zbilja čudo. Nit mi trebaju dodatne tri deke niti čarape :D.
Ja prezadovoljna.
I da, prije nego smo ga uzeli sam se bojala znojenja jer eto nije prirodan materijal i nisam znala kako "diše". Ali i po tom pitanju se pokazao odličan.

oktopusy
08.01.2011., 18:52
dvostruka posteljina,apsolutno! najpraktičnije i naj ugodnije za spavanje! a kad ste budni prekrijte se sramežljivci jednim pokrivačem ili nikako :D!!!

u METRO-u ima za kupiti odlične pamučne prekrivače, izvana pamuk i unutrašnjost je isto punjena 100% pamukom!
srednje su debljine.
fino higijenski,ne znojiš se,možeš oprati,ne stvaraju se grude a na njih se navuče šlifer ili navlaka i time se pokrivamo i zimi i ljeti.
200X140cm oko 200kn
naj bolje dimenzije za ubaciti u veš mašinu,a ne oni glomazni prekrivači preko 2 metra kaj ne možeš oprati kad je vrijeme za pranje nego nosi u neku
praonicu pa ti skupo naplate pranje i ne miriše uvijek dobro!!! ili su od materijala koji se ne peru! bljak,fuj !

space_xd
08.01.2011., 19:10
Mi imamo svaki svoje jer se zna dogoditi da je njemu vruce a meni hladno i obratno pa onda se samo vrpoljimo u krevetu,najbitnije je za san udobnost a ne estetika, bolje da ga pitas sto bi mu bolje odgovaralo ili njegovu mamu (mama uvijek najbolje zna :zubo:)
Recimo od moje frendice muz nemoze nista drugo smisliti nego tanki pamucni prekrivac bilo ljeto bilo zima

bluebox
08.01.2011., 20:04
activia pa jel si spavala već sa svojim partnerom? :misli: Mislim, ako jesi onda valjda već znaš navike - jel uzme sav pokrivač, jel ti uzmeš sav pokrivač, tko se okreće, tko udara nogama, jel netko od vas zimogrozan...

Po tome procijeni :) sumnjam da će ti npr. informacija da bluebox i dečko imaju anatomske jastuke imalo pomoći u tvom slučaju :ne zna:

Black Molly
08.01.2011., 20:30
Obzirom na moje dugogodišnje iskustvo :D, moje pravilo prije useljenja je među ostalim bilo i "svatko mora imati svoj poplun".
Lijepa je ta romantika, ali meni je ipak ljepše kad se naspavam k'o čovjek. :raspa:

Isto tako, bitna mi je veličina kreveta. Lijepo je ono stiskanje kad ste cura i dečko, pa jednu-dvije noći izdržiš u položaju sardine, ali kad skupa živite, trebate biti radno sposobni svaki dan :D

activia
08.01.2011., 20:50
da, to je dobar komentar :))
No, ovu temu možemo zatvoriti jer sam ja danas uspjela dobiti odjeb :) Kako mi netko na ovoj temi reče "lakše malo"...i imao je pravo :)
Trenutačno sam u fazi da mislim da mi je ovo što imam sasvim dovoljno. Mislim da će mi u samostanu biti i previše :) Jebiga. Sve su to debili.

pizdekalo
08.01.2011., 21:40
mi imamo jedan veliki poplun (2x2 :ne zna: ) i nikom ne fali po noći :)
nitko se ne rita, gura, zamotava :D i slično...jest da sam ja zimogrozna, ali ovaj je zbilja topao i super spavam i ne kradem. dok nismo nabavili taj, pokrivali smo se sa manjim (2x1,40) i opet je sve bilo dobro :)
to je valjda posljedica stiskanja u studentskom krevetiću...tko zna, možda i mi uskoro završimo odvojeno :rofl:

My Name Is...
08.01.2011., 23:17
Oduvijek imamo dva pokrivača (deke najčešće). moj muž popizdi kad mu predložim da spavamo s jednim. pretpostavlja da bi ostao nepokriven cijelu noć. vrlo vjerojatno je u pravu.

Angel2
09.01.2011., 16:29
Jedan krevet,jedan madrac -svatko ima svoje poplune i deke,oboma paše,tako smo na toplom i ne gine nam navlačenje deke svatko na svoju stranu.:mig:Pogotovo kad smo posvađani..:D:rofl:

sonea
09.01.2011., 18:34
Budi pametna i neka svatko ima svoj pokrivač, bolje ćete se naspavati kad budete imali "slobodu" u krevetu.

ja se slazem s ovim a i moja majka kaze da je mnogo prakticnije

takodje sam primetila da kada se pokrivamo jedsnim velikim pokrivacem uvek su mi ledja gola jer prosto je nemoguce ususkati se kao kad imas svoj pokrivac:ne zna:
tako da ako si zimogrozljiva kao ja bolje da ima svako svoj:top:

mi cemo definitivno imati dva,a planiram jos preko i jedan ogroman dodatni prekrivac jer ja vecito cvokocem od zime:cerek:

sonea
09.01.2011., 18:37
Obzirom na moje dugogodišnje iskustvo :D, moje pravilo prije useljenja je među ostalim bilo i "svatko mora imati svoj poplun".
Lijepa je ta romantika, ali meni je ipak ljepše kad se naspavam k'o čovjek. :raspa:

Isto tako, bitna mi je veličina kreveta. Lijepo je ono stiskanje kad ste cura i dečko, pa jednu-dvije noći izdržiš u položaju sardine, ali kad skupa živite, trebate biti radno sposobni svaki dan :D

bas tako,mi planiramo krevet raditi po meri,i bice 2x2 metra,ajde meni nije problem spavati na malom krevetu jer spavam prilicno mirno,gotovo da ni ne menjam pozu u toku noci,ali zato dragi ide na sve strane:lol:,spava jako nemirno i vec sam vise puta dozivela da me zvekne rukom u snu ili me toliko nabije da gotovo padnem s kreveta tako da je zapravo njegova ideja da uzmemo sto veci lezaj:cerek:

hrs
09.01.2011., 20:23
Krevet 1,9 x 2,00 , dvije podnice, jedan madrac, jedan poplon 2 x 2 , jedna deka 2,2 x 2,2 i nikad nijedno od nas dvoje nije bilo otkriveno ili neušuškano. Razmišljali smo i mi na kratko o va poplona, dve deke ali brzo i odustali; jedino što namjeravano u dogledno vrijeme kupiti svakom "njegovo" jesu madraci! I nije neki problem oprati veči slifer ili tak veliku deku; ma niš nije problem i kda se čini da je problem! I da, na tako velikom krevetu mislili smo da se nebudemo ni sretali, no, nema dana da zagrljeni ne zaspemi i isto tako se probudimo!

replayme
09.01.2011., 21:58
Meni nije ni palo da imamo odvojene, imamo zajednicke. Nama nije problem posteljina. Problem nam je taj sto ga ja nekako uspijem gotovo svake noci zgurati s kreveta!!! Ne znam ni sama kako to uspijem. Ja mu kazem da je to jer mi i po noci fali i tako mu se blizim, a on bjezi. :ne zna:

štemajzl
09.01.2011., 22:18
Selim...

activia
19.01.2011., 22:30
Ja imam odvojene madrace i mislim da je to super, svima bih preproučila. Tako da netko kad se okreće ne ljulja onog drugog. Meni je jedna posteljina romantična i odlučila sam da ću tako, a što će biti, bit će. Ako se zeznem, morat ću opet uložiti pare u "odvojene" kombinacije.

Uglavnom, dvojim izmedju tog popluna "na drukere" , jer mi to zvuči super praktično, iako sam vidjela i te neke "vunene", pa razmišljam i o tome. Još nisam odlučila. VIdjela sam da imaju "svileni", whatever that means :)

Prema mom bogatom iskustvu :D ima frajera koji te nužno ne otkrivaju po noći :D Sad je samo pitanje kakav je tip :D

activia
19.01.2011., 22:31
iako je vjerojatno bolje imat odvojeno...jer uvijek je nekom hladnije, toplije..ali što mogu kad sam romantik :)

activia
20.01.2011., 17:26
ja sam se na kraju na app odlučila za dormeo, ustvari mi se nije dalo hodat po gradu :) ovaj kaj se spoji drukerima pa moze biti i ljetni i zimski, nadam se da se necu pokajati, to je kao neki ok brand.

inace, imaju neku akciju, dva za jedan, bla, pa pogledajte na njihovom webu

bzzz
20.01.2011., 19:01
Bok cure trebam pomoć...s obzirom da uskoro počinjem živjet s budućim, htjela bi kupiti poplun za sva godišnja doma, zapravo prvenstveno za zimu..međutim, gdje god gledam dimenzije su 140x200, a tako isto i za posteljinu :misli: (zar je to tako teško pronaći)...meni se čini da će to nam biti malo, trebalo bi nam 160x200, al to nemrem nigdje naći!???..može neka preporuka :)

crvenkapica33
20.01.2011., 19:10
ovo 140x200 plus jedna jastučnica je za jednu osobu - mi recimo imamo dva poplona i onda dva seta takve posteljine.

a 200x200 plus dvije jastučnice je za dvije osobe. i toga ima najnormalnije. i jednog i drugog. :ne zna:

evo recimo u kiki

http://www.kika.com/hr/katalog/m/posteljina-i-tekstil/posteljina/

activia
21.01.2011., 10:18
imaš i dormeo 2x2

Elle Vk
21.01.2011., 16:06
Gdje ima jednobojne crne posteljine?

Francesca
21.01.2011., 16:13
trebam kupiti nove jastuke
razmišljala sam o tempur jastucima - ima tko kakvih iskustava?
ili anatomski nekakvi?
i trebali bi biti manjih dimenzija od klasičnih (da stanu u Ikea posteljinu :facepalm: )

activia
21.01.2011., 16:54
Navodno u Dormeu sad ima nešto od tih anatomskih na akciji pa pogledaj na webu ili u dućanu.

Jel netko od vas zna jel taj DORMEO čemu? Ja kad sam čula da je to TOP SHOP nekako više nisam oduševljena...anyone?

polly
21.01.2011., 21:03
....
....

trebaš probati, iskustva su vrlo različita
meni je fantastičan, blažen bio dan kad sam ga kupila :s
teglim ga sa sobom svuda di ću prespavati
dok je mojoj kćeri okidač za glavobolju, 5 minuta i glava ju boli i sjeva joj pred očima i zlo joj je :ne zna:
ne znam je li tako kod svih, apoteka vaše/naše/već nečije zdravlje ih prima natrag nakon tjedan dana, možeš ga vratiti ako ti ne odgovara
ja imam klasik model i taj je manji od našeg standarda 60x80, skoro upola manji

Allexis
21.01.2011., 21:16
Bok cure trebam pomoć...s obzirom da uskoro počinjem živjet s budućim, htjela bi kupiti poplun za sva godišnja doma, zapravo prvenstveno za zimu..međutim, gdje god gledam dimenzije su 140x200, a tako isto i za posteljinu :misli: (zar je to tako teško pronaći)...meni se čini da će to nam biti malo, trebalo bi nam 160x200, al to nemrem nigdje naći!???..može neka preporuka :)

poplun 140 x 200 je za jednu osobu...

za 160 x 200 nisam čula da postoji :ne zna:

ovih 200 x 200 imaš gdje god hoćeš...to je za dvoje minimum (iako kod mene je to dovoljno samo za mene, sva se zamotam u njega :D)....pogledaj u kiki, imaš veliki izbor i posteljine i popluna tih dimenzija svih vrsta - perje, paperje, vuna, antialergijski, bio i sl....

lbucar
21.01.2011., 22:50
Imaš ovdje popluna (http://www.minijumbuk.hr/poplun.html) ovih dimenzija koje tražiš. 140, 160, 200 i 220 X 200. S obzirom da su od čiste runske vune odgovarat će za sva godišnja doba, a po zimi ne bi smjelo biti hladno (pogotovo ako ih tražiš za bračni krevet :D)

Francesca
22.01.2011., 11:29
trebaš probati, iskustva su vrlo različita
meni je fantastičan, blažen bio dan kad sam ga kupila :s
teglim ga sa sobom svuda di ću prespavati
dok je mojoj kćeri okidač za glavobolju, 5 minuta i glava ju boli i sjeva joj pred očima i zlo joj je :ne zna:
ne znam je li tako kod svih, apoteka vaše/naše/već nečije zdravlje ih prima natrag nakon tjedan dana, možeš ga vratiti ako ti ne odgovara
ja imam klasik model i taj je manji od našeg standarda 60x80, skoro upola manji

e ovo sa vraćanjem je dobra informacija, thx
idem guglat ;)

activia
22.01.2011., 20:36
bucaru, prestani reklamirat svoj dućan!!!

@on topic - bila sam u Dormeu dućanu u Areni i mogu vam reći da dobro da nisam kupila preko interneta. Ti njihovi popluni su katastrofa. Prozirni i lagani ko papir, a mislim da im je i kvaliteta takva. NE KUPUJTE NIŠTA ŠTO IMA VEZE S TOP SHOPOM :-) POKAJAT ĆETE SE !!! Toliko o tome. Nigdje na netu nisam našla komentar na temu Dormeo, a sad mi je jasno i zašto - jer ih nitko ne kupuje!!! :) Onaj za 4 godišnja doba, što su kao dva spojena, je tanji nego njihov "klasični" za zimu. STRAŠNO! :)

Na kraju sam kupila u Vitapuru, isto u Arena centru, imaju kvalitetne stvari. Kupila sam isto taj kaj se spajaju dva, ok je. Ništa senzacionalno. Na kraju sam vidjela da je to sve ustvari iz Kine, i to me poslije izbediralo, ali dobro, Kinezi proizvode i Nike, kaj ne?

Oni imaju onako, solidnu kvalitetu, prirodne materijale, a i cijene su u skladu s tim, iako mislim da nisu sulude. Sad je sniženje od 30 posto pa tko misli neka ode tamo kupit nešto i još može tražit bon od 100 kuna, ako je prvi put u kupnji kod njih! Odlična usluga, ljubazna prodavačica, dobar web site, pogledajte. Uglavnom, nije mi se više dalo hodat i mislim da nisam pogriješila te da sam za 850 kuna dobila odličan proizvod. Eto, preporučujem!

lbucar
22.01.2011., 23:44
U mom dučanu se ne prodaje posteljina :p
Ja ti radim nešto sasvim drugo i zato nemoj donositi brzoplete zaključke :mig:

Ono što preporučam na ovoj temi radim isključivo jer
1. imam vlastito iskustvo par godina s tim proizvodima i zadovoljan sam
2. jer je proizvod koji spominjem Hrvatska proizvodnja (nije Kina :p)
3. jer je teško naći (http://www.forum.hr/showpost.php?p=31229351&postcount=619) neke dimenzije pa želim pomoći savjetom

p.s. zašto si mi izostavila prvo slovo nika :kava: da li se mi možda poznamo,
odgovori na PM da ne spamamo temu

bzzz
24.01.2011., 12:03
poplun 140 x 200 je za jednu osobu...

za 160 x 200 nisam čula da postoji :ne zna:

ovih 200 x 200 imaš gdje god hoćeš...to je za dvoje minimum (iako kod mene je to dovoljno samo za mene, sva se zamotam u njega :D)....pogledaj u kiki, imaš veliki izbor i posteljine i popluna tih dimenzija svih vrsta - perje, paperje, vuna, antialergijski, bio i sl....

hvala..saznala da 160x200 ne postoji iako me puno ljudi uvjeravalo na to...baš smo u subotu kupili u kiki poplun i još je bila akcija 20% ;)

Aoife
24.01.2011., 13:25
ili anatomski nekakvi?
i trebali bi biti manjih dimenzija od klasičnih (da stanu u Ikea posteljinu :facepalm: )

Imam ja - ja se na tome nisam nikako mogla namjestiti, zbog onih glupavih "anatomskih" kvrga - blažen dan kad sam otišla u Ikeu i tempur jastuk od 500 kuna zamijenila najobičnijim punjenim jastukom od 13 eur :s

Sad imam 2 tempur jastuka viška - ako ih želiš, tvoji su :kava:

Francesca
24.01.2011., 20:49
Imam ja - ja se na tome nisam nikako mogla namjestiti, zbog onih glupavih "anatomskih" kvrga - blažen dan kad sam otišla u Ikeu i tempur jastuk od 500 kuna zamijenila najobičnijim punjenim jastukom od 13 eur :s

ja bi posudila pa ak nam budu odgovarali kupim od tebe ;)

ma kak si zlatna :grli:

Aoife
25.01.2011., 10:16
ja bi posudila pa ak nam budu odgovarali kupim od tebe ;)

ma kak si zlatna :grli:

Mah, to ti poklonim, nosi i ne vraćaj :zubo:
Jedino trebam nabaviti još jedan par Ikea jastuka za goste isl.

Francesca
25.01.2011., 10:25
Awwwww :cerek:
hvala :)

TheProvense
22.02.2011., 03:23
uzeli sisleyevu posteljinu, ima dva lica što me oduševljava pa mogu kombinirati.
zbog kreveta morali uzeti dvije pa je sa popustom izašlo oko 700 kn.
sviđa mi se posteljina ovakvog uzorka:
http://www.vitapur.hr/svilena-posteljina/katalog/posteljina-svila-pamuk/proizvod/milano-elegance-boja-pjenusca
vidio itko u zg što sličniju sa prihvatljivijom cijenom? moram uzeti dvije a ne dajem 2000 i više za posteljinu i jastučnice.
hvala

goodgirl29
22.02.2011., 13:12
ili anatomski nekakvi?

ja imam ovakve

http://www.mojkvart.hr/idnthumb.aspx?src=/pics/stranica/16317.jpg&mw=200&mh=100&crop=0

bili su solidno skupi, ali ne bih ih dala za nista!

tamarleon
28.02.2011., 09:22
Nakon dugog trazenja i proucavanja konacno kupismo vuneni poplun od Minijumbuka, i to dimenzija 2,20 m x 2,60 i samo mogu reci, da sam znala koji je to gust spavati pod njim, kupili bi vec davno prije tako nesto. Nazalost kod nas je standard 2 x 2 metra i vjerujte to je i kratko i usko za bracni krevet. Kako nema posteljine za sire dimenzije popluna i mi smo oklijevali da ga kupimo.
I onda su nam rekli u Minijumbuku - to nije nikakav problem - i napravili nam slifer od predivnog satenskog pamuka po vise nego povoljnoj cijeni. Poplun je lagan, topao, ali stvarno nema znojenja pod njim, i tko god razmislja da kupi poplun od umjetnog materijala moj savjet je - nemojte. Mi smo to imali, kostao je malo i bio je lagan i periv, ali ne moze se usporedjivati s ovim. Osim toga umjetni, sinteticki materijali blokiraju energiju, izolatori su (kao i zenske najlon carape) i u tom smislu su nezdravi i kontraproduktivni kad se covjek treba odmoriti i obnoviti u toku spavanja. Ovaj vuneni poplun je periv u perilici, zbog posebnog nacina obrade vune. Moja sestra ima malo dijete i to je bio jos jedan razlog zasto se i ona odlucila kupiti isti polun, iste sirine, samo malo kraci.
Poplun se ne kupuje cesto i nemojte da vas razlika u cijeni izmedju sintetickih i popluna od prirodnih materijala pokoleba. Ovaj nas vrijedi doista svake lipe koju smo dali za njega.

samomare
03.03.2011., 12:23
trebam pomoć!!Gdje mogu naći posteljinu sa uzorcima Japana,ako netko nešto zna molim Vas recite mi.
Hvala

Morganica
20.03.2011., 13:59
Di mogu naci leopard posteljinu? :D

nicegirl
21.03.2011., 08:50
trebam pomoć!!Gdje mogu naći posteljinu sa uzorcima Japana,ako netko nešto zna molim Vas recite mi.
Hvala

Čini mi se da sam jednom to vidjela u nekom Neckermanu, Quelle ili La redutu,
ne sjećam se više. Probaj na njihovim stranicama.

Morganica
23.03.2011., 20:28

Dadushka
24.03.2011., 17:53

mislim da sam vidjela u Jysku :mig:

sparina123
24.03.2011., 20:02
leopard uzorka sam vidla u kiki

Francesca
25.03.2011., 07:59

nakon dva tjedna korištenja mogu reći da sam oduševljena :cerek:

fala Ojfa još jednom, mislim da bum se morala odužiti još jednom rundom pralinica (čim ulovim vremena :zubo: )

klompica
28.03.2011., 12:09
a gdje ima veliki izbor stolnjaka? i onih uskih, onako kao traka?
treba mi nešto proljetno ... veselo..... al ne preskupo

katjes
01.05.2011., 16:18
kupujemo ljetni i zimski poplun i 2 jastuka. imamo generalku napokon :cerek: dosta mi je ovog šarenila boja, uzoraka, dimenzija, starih pohabanih popluna, neodgovarajućih dimenzija i improvizacije na tu temu :rolleyes:

poplune ćemo već nekako odabrati, jastuke isto tako, ali svakako bih htjela imati nekoliko (3) pamučnih kompleta posteljine: 1 navlaka za poplun (da li je dimenzija 200x200 najčešća) i 2 jastučnice (60x80??)

koje dimenzije su najčešće? gdje kupiti a da cijena nije bezobrazna (>400kn)

najradije bi u jednom dućanu uzela sve to i amen. da smo mirni za idućih nekoliko godina :s

kamo biste me uputili? da se prodaju popluni sa punjenjem od perja/paperja, jastuci sa umjetnim punjenjem (ili neki materijal koji ne bježi) i navlake za sve to..

Aoife
01.05.2011., 17:48
Ikea

dublin
01.05.2011., 18:13
relativno jeftinih popluna, jastuka i štepdeka imaš u metrou...
ak je do cijene...

vikybeb
04.05.2011., 08:01
kupujemo ljetni i zimski poplun i 2 jastuka. imamo generalku napokon :cerek: dosta mi je ovog šarenila boja, uzoraka, dimenzija, starih pohabanih popluna, neodgovarajućih dimenzija i improvizacije na tu temu :rolleyes:

poplune ćemo već nekako odabrati, jastuke isto tako, ali svakako bih htjela imati nekoliko (3) pamučnih kompleta posteljine: 1 navlaka za poplun (da li je dimenzija 200x200 najčešća) i 2 jastučnice (60x80??)

koje dimenzije su najčešće? gdje kupiti a da cijena nije bezobrazna (>400kn)

najradije bi u jednom dućanu uzela sve to i amen. da smo mirni za idućih nekoliko godina :s

kamo biste me uputili? da se prodaju popluni sa punjenjem od perja/paperja, jastuci sa umjetnim punjenjem (ili neki materijal koji ne bježi) i navlake za sve to..

Odi u Svilanit Arena Centar(neznam za druge),pola ducana je na snizenju.Ja kupila satensku posteljinu za 99kn?Izgleda da su i oni napokon spustili cijene ajde bar nesto dobro u krizi
p.s 200x200 + 2 jastucnice 60x80 je najcesce za zajednicko pokrivanje ili 140x200+60x80 za svako svoje

& 4U
04.05.2011., 08:21
molim vas forumaši, GDJE MOGU DAT ŽIVAT NAVLAKU ZA TROSJED, NIJE MI JAKO BITNA CIJENA, ALI BIH VOLJELA DA ZNATE NEKI DUĆAN OKO CENTRA, ILICA ILI TAKO NEŠTA? ZNATE NEKOGA KO ŠIJE NAVLAKE, PLIZ JAVITE! VRLO MI JE HITNO

kajperinja
14.05.2011., 08:31
Postojece plahte (koje jesu odgovarajucih dimenzija) su postale pre male za nove madrace koj su deblji. Jedva ih nekako navucem (na pol), sa strane i ne pokriju madrac.
Ima li netko prijedlog koje plahte (na gumicu) kupiti, tj. gdje u Zg da ih potrazim, a da su namijenjene za malo deblje madrace...mislim, madrac nije nesto posebno visok (21cm), ali htjela bih da plahta lijepo i potpuno obuhvati oba madraca (160x190) i da je po mogucnosti elasticna (jer jedan madrac ima nesto malo visco pjene, pa bi ti imo bilo dobro).
Naravno, ne bih htjela nesto pretjerano skupo...hm, nego nesto best buy...ima li netko iskustva s plahtama iz Neckermana, imaju raznih, cine se ok, ali da li imaju i tu potrebnu "debljinu"?
Hvala

Aoife
14.05.2011., 12:32
Ja samo znam da plahte iz Ikee imaju tu debljinu, i da one iz Mercatonea nemaju...

kajperinja
14.05.2011., 15:17
Ja samo znam da plahte iz Ikee imaju tu debljinu, i da one iz Mercatonea nemaju...

Ok, hvala na info, to mi je dovoljno, potrudit cu se nabaviti iz Ikee.
Imas li neki konkretan prijedlog, ima ih nekoliko vrsta, imas li neke od tih pa da mi znas preporuciti. Ne volim bas frotir, vise mi se svidja klasicni pamuk, ali s druge strane trebalo bi biti malo rastezljivo (vidim ima i takvih) , sto podnosi znojenje (vidim ima i takvih)...jer je moj madrac s malo visco pjene...

Aoife
14.05.2011., 22:34
I moj madrac je s malo visco pjene - a plahta je obična pamučna (na gumicu), nije frotirasta, moguće da je malo rastezljiva - ali ne sjećam se kako se točno zove u njihovom katalogu :misli:

Francesca
14.05.2011., 23:28
Ja imam ove plahte i to su prve koje lijepo sjednu na madrac, idu ispod i iako gumice imaju samo na uglovima savrseno pasu na madrac tocno po dimenzijama

E da - i ne skupljaju se u pranju iako ih iskuhavam

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/70149955

Stavila sam englesku verziju jer sam se lakse snasla, kostaju nekih 15-16 e za ovu mjeru u grazu

sparina123
14.05.2011., 23:58
i ja imam problem s plahtama, valjda i meni preostaje ikea
madrac mi je 180x200x25 i rijetko mogu naći plahtu po normalnoj cijeni da mi baš obuhvati lijepo cijeli madrac, uvijek negdje fali

kajperinja
15.05.2011., 09:43
I moj madrac je s malo visco pjene - a plahta je obična pamučna (na gumicu), nije frotirasta, moguće da je malo rastezljiva - ali ne sjećam se kako se točno zove u njihovom katalogu :misli:
Imas li na tom madracu kakvu zastitu (izmedju madraca i plahte?) Razmisljala sam da kupim neku stepdeku, ali ...citala sam da to i nije dobro rjesenje za takve madrace jer se gubi svojstvo visco pjene. I prije sam imala stepdeku, namjeravala sam ju baciti, ali sam ju ipak oprala da isprobam...i da...mislim da nije dobro.
Nasla sam ovo, to bi mozda moglo posluziti:
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/50071274
i ovo
http://www.matratze.name/05spannbezug-easytop-p-134.html
tu pise da je namijenjeno bas za madrace od pjene i od visco pjene.

E da - i ne skupljaju se u pranju iako ih iskuhavam
Mora da su stvarno kvalitetne, pise da idu na 60°.
Stavila sam englesku verziju jer sam se lakse snasla, kostaju nekih 15-16 e za ovu mjeru u grazu
Ja sam gledala na njemackom, i zapele su mi za oko:
1.
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40131099
Ima Lyocela , dobra je one koji se znoje...odvodi tekucinu i tako to..
2.
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/00151391
Neke rijeci nisam bas 100% razumjela a nisam ih ni u rjecniku nasla, pa ako netko ima volje i nije mu problem, da mi s ove engleske verzije prevede:
Combed cotton; gives bedlinen a soft feel and an extra smooth and even surface.
- Satin-woven cotton; gives bedlinen extra lustre and softness.
- Bedlinen densely woven from fine yarn; soft and durable quality.

Hvala svima na savjetima i informacijma.

Aoife
15.05.2011., 16:45
Ja mislim da imam istu ovu plahtu kao Francesca; razlika je u materijalu, ova je npr. onako relativno gruba na dodir, a ove skuplje su više glatke i svilenkaste. Najbolje bi bilo ako imaš mogućnosti sama ići do ikee pa isprobati pod prstima - iako meni npr. je sve to nebitno, i ova "gruba" plahta je sasvim zadovoljavajuća.
Što se tiče visco pjene na tome se ljeti znojim nešto više nego na običnom madracu, ali nisam ništa poduzela u vezi toga (nemam štep deke isl.) jer mi nije to bitno

kajperinja
15.05.2011., 18:38
Ja mislim da imam istu ovu plahtu kao Francesca; razlika je u materijalu, ova je npr. onako relativno gruba na dodir, a ove skuplje su više glatke i svilenkaste. Najbolje bi bilo ako imaš mogućnosti sama ići do ikee pa isprobati pod prstima - iako meni npr. je sve to nebitno, i ova "gruba" plahta je sasvim zadovoljavajuća.
Mislim da bi i meni bila, obicna pamucna je meni sasvim ok, iako bi zbog visco pjene bilo imo dobro da bude malo elasticna, jer se onda pjena moze lakse udubljivati bez da ju plahta sputava. (samo teoretiziram :mig: )
Na zalost, do Ikee necu moci, osudjena sam na narudjbu. Nadam se da ce i to bi i ok, isprobat cu, pa ...
Što se tiče visco pjene na tome se ljeti znojim nešto više nego na običnom madracu, ali nisam ništa poduzela u vezi toga (nemam štep deke isl.) jer mi nije to bitno
Shvacam, ne bih ni ja (mozda) da MM nije zivi radijator i posljedicno se i znoji pojacano...zato bih sada mozda uzela ovu iz Ikee koja navodno pomaze pri tome.
Btw, zanima me, pa ako zelis...koji madrac imas i koliko ima te visco pjene, je li ti od prvog trenutka bilo to ok, ili ti je trebalo malo vremena da se naviknes, smeta li te ta toplina i je li ti sada (nakon koliko? vremena) stvarno dobro...ili?
Ja imam samo 3 cm i to ne kompaktno nego u piramidicama (usteda materijala) , ali svidja mi se osjecaj.
Ja nisam sasvim sigurna, (mislim da malo previse razmisljam o tome i preispituejm izbor), cini mi se da mi pase, ali cini mi se i da je tamo neki drugi madrac (sori na OT) bio mozda bolji ..itd. U svakom slucaju moja ledja se osjecaju daleko bolje, jos se moram malo poigrati sa podesavanjem podnice. (imam samo 3 letvice za podesavanje, ali cini mi se da je to prilicno i dovoljno i bitno)
Hvala jos jednom.

antonija
21.05.2011., 16:43
imam jedno pitanje za vas sve ovdje...prije sam kupovala posteljinu GORICATEKS a sada bih nešto drugo probala pa mi recite koje je najkvalitetnije od posteljine gdje da kupim..ne da bude ono operem jednom i odmah mogu bacit...

lola001
26.05.2011., 21:45
Trazim ako netko prodaje Playboy posteljinu,ili druge kao ove na slikicama po povoljnoj cijeni :)
evo i slikica kojeg tipa:

http://i56.tinypic.com/1673vwg.jpg

http://i56.tinypic.com/i5b0a0.jpg

http://i56.tinypic.com/2vdogi8.jpg

http://i56.tinypic.com/107vuz9.jpg

http://i56.tinypic.com/2s7vqs6.jpg

klompica
30.06.2011., 12:06
treba mi posteljina za tinejđerice
želja je da bude bijela s crnim ili nešto kao alan ford stip ili bilo koji strip.
može i verzija s crno-bijelim fotografijama ...

jeste možda naišli u zg na tako nešto?

Just a Girl
01.07.2011., 07:28
gdje se kod nas mogu kupiti odejini jorgani?

ima li ko dreamfil double (http://www.odeja.si/products/14/27/dreamfil-double) i kako ste zadovoljni?

sowuljaga
10.07.2011., 22:36
ducan sa vposteljinom u sloidumu drzi odeju, imaju ducan u king cross u onim bocnim prolazima ali ne znam drze li i tamo odeju

kajperinja
01.08.2011., 13:47
Ja imam ove plahte i to su prve koje lijepo sjednu na madrac, idu ispod i iako gumice imaju samo na uglovima savrseno pasu na madrac tocno po dimenzijama

Hvala cure.
Suzdrzala sam se od kupovine u Zg i malo strpila dok mi nisu dosle. Uzela sam istu tu Dvala i jos druge dvije razlicite (cinilo mi se pametnije nego vise istih, sad cu bar znati koja je kakva :) ) i sad je madrac konacno "obucen", a ne da sve viri na sve strane.
Meni ne pase bas savrseno, jer pise da je za 160/180x200 a moj je 160/190 (pa je malo loker) ali je super. :top:

fasinain
01.08.2011., 13:58
joj, ja sa dvala posteljinom imam losa iskustva.
prima na sebe svako zrnce prasine.

nadam se da ce tebi biti bolje :)

kajperinja
01.08.2011., 14:07

Mislim da meni to nece biti problem..prasina je moj kucni prijatelj, a grinje kucni ljubimci. :D
Iako, kako se plahte bas mogu zaprasiti, pa ili si u krevetu i vrtis se po njemu ...ili su pokrivene poplonom/frotirom/dekom?

Francesca
01.08.2011., 14:27

jel dvala posteljina ona na velike kocke?

inače plahte su skroz glatke, čak bih rekla lagano satenaste i niš ne primaju, bar ove koje ja ima

ali ova posteljina na velke kocke :rolleyes:
a možda i zato jer je jako tamna...

zato mi je ona prugice super super :)

fasinain
01.08.2011., 16:06
jel dvala posteljina ona na velike kocke?

inače plahte su skroz glatke, čak bih rekla lagano satenaste i niš ne primaju, bar ove koje ja ima

ali ova posteljina na velke kocke :rolleyes:
a možda i zato jer je jako tamna...

zato mi je ona prugice super super :)

nisu.
http://www.ikea.com/at/de/search/?query=dvala&pageNumber=0

dvala su one jeftinije jednobojne.

ne znan kako bi opsiala, ali imamo 2 para jastuka na krevetu, i jedan par je u dvala jastucnici, a drugi u nekoj drugoj i razlika je nebo i zemlja, a ista boja i naoko isti materijal.

ostaje kosa, sve.
kao onaj mali valjak za ciscenje mrvica sa jakni :zubo:

Francesca
01.08.2011., 16:24
A nemam ja onda te

Aoife
01.08.2011., 16:36
Ja imam mislim dvala bijelu plahtu (jel to ona najjeftinija) i nemam nikakvih problema sa prašinom i ostalim :ne zna:
A imam i neku posteljinu koja je većinom crna (ona sa sitnim kockicama, nije dvala), i isto nema problema sa prašinom :ne zna:

kajperinja
01.08.2011., 18:30
ne znan kako bi opsiala, ali imamo 2 para jastuka na krevetu, i jedan par je u dvala jastucnici, a drugi u nekoj drugoj i razlika je nebo i zemlja, a ista boja i naoko isti materijal.
ostaje kosa, sve.

Aaa, ti govoris o posteljini (jastucnica/presvlaka za poplon) a ja samo o plahti. Nadam se da ce biti ok, sigurno bolje od starih koje su se stalno otkvacivale sa coskova i pokrivale (nove) madrace sa strane samo do pola.
Ja imam mislim dvala bijelu plahtu (jel to ona najjeftinija) i nemam nikakvih problema sa prašinom i ostalim :ne zna:
Je, ima ih vise boja, moja je neka svjetla...bez/kaki...na slici izgleda sivo.
( ikea (http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/bedroom/10651?pageNumber=2) )
A imam i neku posteljinu koja je većinom crna (ona sa sitnim kockicama, nije dvala), i isto nema problema sa prašinom :ne zna:
Ja imam (godinama) dvije, jednu svijetlu na na prugice i jednu na velike sivo/crne "kocke" - ja zadovoljna. Ova na prugice je meksa, ova tamnija (istina) mozda vise skuplja "smece", ali ...meni ok.

Mali taban
25.08.2011., 15:13
Molim vas, zna li netko gdje u Zgb-u ima za kupiti plahti vanstandardnih dimenzija s gumicom. Trebala bih neku koja je dovoljno velika za 2 madraca 90 x 210 (mm je visok pa smo morali napraviti dulji krevet). Nasla sam u Stanicu plahtu bez gumice 240x260, no malo me zivcira jer se stalno izvlaci iz okvira kreveta.
Hvala unaprijed :)

Francesca
25.08.2011., 16:36
Molim vas, zna li netko gdje u Zgb-u ima za kupiti plahti vanstandardnih dimenzija s gumicom. Trebala bih neku koja je dovoljno velika za 2 madraca 90 x 210 (mm je visok pa smo morali napraviti dulji krevet). Nasla sam u Stanicu plahtu bez gumice 240x260, no malo me zivcira jer se stalno izvlaci iz okvira kreveta.

Na svaki cosak zavezi cvor i zavuci ga ispod madraca pa ti se nece izvlacit

jeroen
25.08.2011., 20:17

Taj problem i mene muci. Pa sam potrazio po internetu za kakvim drzacima u obliku tregera ili kopci.
Zna li netko ima li toga gdje kod nas?
Ovakvo nesto
http://www.bedbathandbeyond.com/product.asp?SKU=14808078&RN=404&

http://www.bedbathandbeyond.com/product.asp?SKU=14808051&RN=404&

Amarillis
25.08.2011., 21:35
nije li lakse jednostavno na coskove prisiti neku siroku gumu pa tako zakaciti za madrac?

Allexis
25.08.2011., 21:42
Trazim ako netko prodaje Playboy posteljinu

playoboy posteljina svake godine dođe u kiku...samo treba naletiti...cijena je bila 200-300 kn...

kajperinja
26.08.2011., 10:12
nije li lakse jednostavno na coskove prisiti neku siroku gumu pa tako zakaciti za madrac?
Bas sam krenula napisati isto...
Ja sam kupila zastitu za madrac (plahta koja ide ispod plahte) u Ikei - ona ima siroku gumu zasivenu s jedne strane i drugu s druge strane, spoje se medjusobno na cicak sistem.
Tako bi se i na coskovima moglo napraviti, mozda je cak jednostavnije postavljati nego navlaciti preko coskova.

blaenka
01.09.2011., 13:00
ima li netko ove dormeo pokrivače šta su na akciji u merkatoru?
http://www.mercator.hr/akcije/sakupi_i_izaberi/dormeo_program_spavaca

imam masu tih naljepnica pa si razmišljam da si uzmem jastuk i pokrivač

kakvi su, isplati li ih se kupiti?

upucaj ga sad
01.09.2011., 13:26
trebaju mi jastučnice 65*65 za velike jastuke u dnevnom boravku. nigdje ne mogu naći te veličine.

da li postoji negdje prodaja ili moram dati šivati? hvala

finky
01.09.2011., 15:57
trebaju mi jastučnice 65*65 za velike jastuke u dnevnom boravku. nigdje ne mogu naći te veličine.

da li postoji negdje prodaja ili moram dati šivati? hvala

ima ikea par modela tih dimenzija, 6-13 eura po komadu

upucaj ga sad
02.09.2011., 08:19
ima ikea par modela tih dimenzija, 6-13 eura po komadu

da, tamo smo i kupili jastuke - ne i jastučnice jer nam se ništa tada nije svidjelo

idem pogledati, možda sad ima nešto

tenks:)

Yorkshire
02.09.2011., 15:16
ima li netko ove dormeo pokrivače šta su na akciji u merkatoru?
http://www.mercator.hr/akcije/sakupi_i_izaberi/dormeo_program_spavaca

imam masu tih naljepnica pa si razmišljam da si uzmem jastuk i pokrivač

kakvi su, isplati li ih se kupiti?

Pokrivač sam kupila, ali nisam imala prilike isprobat ga jer su vrućine još uvijek :D

Jastuk sam kupila onaj veći (ne anatomski) i odličan je :cerek:
A onda sam ih kupila još nekoliko... svima doma :kava: ...

sandra555
04.09.2011., 07:33
jel zna netko gdje sve ima za kupiti Disney posteljine Mickey Mouse Clubhouse. Čini mi se da sam vidjela u lesnini, ali ima li još negdje?
Može i preko internet prodaje.

Oblivion1337
07.09.2011., 00:05
Pliz ljudi di da nađem krem saten posteljinu, što sjajniju kao ova na slici ( http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200648690495#ht_1616wt_1139 ) ? :moli:

Allexis
07.09.2011., 19:42
takvih sjajnih satenskih ima u nami i našem domu...

žutikišobran
14.09.2011., 08:22
Cure i dečki, ako Vas zanima posteljina od perja i/ili paperja posjetite stranicu ove firme iz Đakova... imaju odlične proizvode koje već godinama koristim
www.perjara.com

F.C.B.
18.09.2011., 20:30
kupio sam krevet na ovu foru, s ovim naglasenim drvenim okvirom oko madraca

http://www.wollbett.hr/kreveti/buda-yoto/krevet-yoto-375x253.jpg

dimenzije su 180x200. imam dilemu oko posteljine. dal da uzmem 180x200 pa da fino prekrije madrac, ili da uzmem u vecoj dimenziji? to mi estetski nekako ne odgovara, jer mi krevet puno bolje izgleda kad je ovaj okvir vidljiv :-)

proklet bio dan kad sam se poceo interesirati za uredjenje interijera :503:

Pipi Zloba
18.09.2011., 21:16
@F.C.B.
Ako spavaju dvije osobe na tom krevetu i vole se razbacivati po krevetu (moraš onda računati na brijegove i doline) onda uzmi veću i presavini malo posteljinu kod spremanja kreveta da ne pokrije sam rub.
Ako spavaš sam onda 180.

Inače lijep je krevet.
Nekak si mislim da ti ni presavinuta posteljina ne bude oku ugodna :D

F.C.B.
19.09.2011., 09:44
@F.C.B.
Ako spavaju dvije osobe na tom krevetu i vole se razbacivati po krevetu (moraš onda računati na brijegove i doline) onda uzmi veću i presavini malo posteljinu kod spremanja kreveta da ne pokrije sam rub.
Ako spavaš sam onda 180.

Inače lijep je krevet.
Nekak si mislim da ti ni presavinuta posteljina ne bude oku ugodna :D

Tako sam i mislio..
Bit ce 180 :) tko bi svako jutro to presavijao i pazio na detalje :mig:

baya69
28.09.2011., 12:18
dajte mi recite dal ima negdje za kupiti navlaku za poplon neznam kak se opće to zove... znaći ne treba mi poplon ni plahta ni jastuk nego samo navlaka za poplon veličine 200x200

ivkaa
28.09.2011., 13:16
Obično ti se navlake prodaju skupa s jastučnicama.I toga imaš u svim butigama koje prodavaju
posteljinu,a samu navlaku ja nisam nigdje vidila.

Allexis
29.09.2011., 10:35
dajte mi recite dal ima negdje za kupiti navlaku za poplon neznam kak se opće to zove... znaći ne treba mi poplon ni plahta ni jastuk nego samo navlaka za poplon veličine 200x200

obično dobiješ u kompletu s jastučnicama.....al ima u svilanitu (CC1) za kupiti odvojeno...

J&B
05.10.2011., 13:57
ej bok,
gdje pogledati za jastuke, jer si želim složiti krevet sa npr. 2 veća jastuka, te ispod njih 2 manja....
gdje naći tako nešto sa nekom boljom posteljinom?

silky88
07.10.2011., 12:04
Gdje kod nas ima za kupit poplun velicine 220×240 ili 220×260?

hvala

silky88
11.10.2011., 22:40
Gdje kod nas ima za kupit poplun velicine 220×240 ili 220×260?

hvala

Sta nitko ne zna???:(

Allexis
11.10.2011., 22:49
dobar san ima obje dimenzije --> http://dobarsan.hr/

gugolina
17.10.2011., 13:21
Gdje kupiti deku od 100% bambusa ili kombinacije bambusa i pamuka za jeftinu cijenu? Bilo je prije 2 godine u Našem domu jednostrukih po 200kn i nisam kupila :504: Ima li tko iskustva s takvim dekama?

Klara 32
18.10.2011., 12:52
Trazim poplun (i navlaku za isti) na dječji krevet koji je dug 160cm. Nigdje ne mogu naći. :ne zna:
Za sad koristimo klasični (200cm duljine) al to u pravilu neuredno izgleda.

Maaj
01.11.2011., 10:58
Zna itko gjde naruciti satensku posteljinu online (a da nije ebay) :moli:

jeroen
02.11.2011., 16:35
Imam jastuk Heffel koji je punjen nekakvom umjetnom vatom, kao neke grudice.
Od kad sam ga kupio mi se cinio prilicno mekan jer je ta vata jako mekana, sad me zanima s cime bih ga mogao jos napuniti da
bude tvrdi? Ima li gdje za kupiti toga ili neceg slicnog da ubacim u jastuk?

kajperinja
04.11.2011., 14:54
Imam jastuk Heffel koji je punjen nekakvom umjetnom vatom, kao neke grudice.
Od kad sam ga kupio mi se cinio prilicno mekan jer je ta vata jako mekana, sad me zanima s cime bih ga mogao jos napuniti da
bude tvrdi? Ima li gdje za kupiti toga ili neceg slicnog da ubacim u jastuk?
Koji tocno model imas...je li i deklariran kao mekani? (pitam zato jer me zanima koliko se moze osloniti na sam opis)
Kako si inace zadovoljan njime?
Gdje si kupio? Na ovoj stranici (http://www.hefel-shop.com.hr/hefel-po-mjeri) ne pise nista o tome kao funkcionira dostava (koliko kosta i sl.)...znas li nesto o tome?

jeroen
04.11.2011., 16:34
Koji tocno model imas...je li i deklariran kao mekani? (pitam zato jer me zanima koliko se moze osloniti na sam opis)
Kako si inace zadovoljan njime?
Gdje si kupio? Na ovoj stranici (http://www.hefel-shop.com.hr/hefel-po-mjeri) ne pise nista o tome kao funkcionira dostava (koliko kosta i sl.)...znas li nesto o tome?

Model je "Softbausch Comforel ECO", bas takvog modela sada cini se nema jer sam ja svog kupio pred dvije godine.
Reć bi da spada u kategoriju mekanih na web stranici.
Nisam ga bas koristio jer mi je PREmekan, eto jedino to mi kod njega ne valja. Kupio sam ga u Kika-i u Jankomiru onak na blef usput jer mi je trebao neki takav jastuk. Za kupnju preko Heffel stranice neznam kako ide dostava.

affirmation
18.11.2011., 20:54
molim pomoc... da li znate gdje ima u zg za kupiti flanelsku posteljinu, ali jednobojnu, za bracni krevet? bijelu, boje bijele kave, sivu ili smedu ?

hvala ...

Windsy
20.11.2011., 13:36
Gdje kupiti deku od 100% bambusa ili kombinacije bambusa i pamuka za jeftinu cijenu? Bilo je prije 2 godine u Našem domu jednostrukih po 200kn i nisam kupila :504: Ima li tko iskustva s takvim dekama?

Također me zanimaju deke.

Sintetička ili (djelomično) pamučna - jer čini mi se da su 'pamučne' ugl s 60% pamuka, 40% akril, šta je bolje? Uvijek sam bila sklonija pamučnima (takve pamučne već imam i bez problema se peru, jako lagane za održavanje), ali neki dan mi je objasnila prodavačica da one slabo griju i da su za zimu bolje sintetičke, a ove sintetičke u ponudi su antialergijske, antibakterijske, bla-bla. Izgledaju lijepo, ali kad ih pipnem, makar su mekane i fine, ipak se osjeti da je to sintetika (konkretno, govorim o Naf-Naf dekama). :ne zna:

Te Naf-Naf deke (uvoz iz Španjolske), ugl. drži Naš Dom, a uočila sam neke koje su za oko 200 kn skuplje od Naf-Naf, također španjolske, malo deblje i teže od Naf-Naf, koje drži Svilanit. Te iz Španjolske koje drži Svilanit imaju po sebi ili krugove ili neke kvadrate (ali jednobojne su), ne znam jeste li ih vidjeli. Djeluju kvalitetno, ali nema velik izbor boja. Sad na koncu ne znam što bih uzela.

Je li bolje staviti 2 pamučne da bolje griju ili jednu sintetičku??? :ne zna:

Znate li gdje bi se još moglo pogledati za kvalitetne deke ili preporučite nešto!

affirmation
28.11.2011., 19:19
molim pomoc... da li znate gdje ima u zg za kupiti flanelsku posteljinu, ali jednobojnu, za bracni krevet? bijelu, boje bijele kave, sivu ili smedu ?

hvala ...

ponavljam .... anyone ? :ne zna:

Aoife
28.11.2011., 19:36
Ja znam da u Ikei ima jako lijepih jednobojnih posteljina - znam da to nije zg, ali može se naručiti da ti dovezu.
Također, ne znam što znači flanelska :no:
Nadam se da sam pomogla :zubo:

Kladi
28.11.2011., 19:45
Također, ne znam što znači flanelska :no:

flanel je vrsta prirodnog materijala, pamuk, malko mucast, čupkast, nekad su takve plahte naše bake imale za zimu:mig:

vjerujem da će ovo pomoći...recimo, ovo je flanel http://www.beba-shop.com.hr/image/cache/data/VELEPRODAJA/212-500x500.JPG

Amarillis
28.11.2011., 20:45
te flanelske imaju moji doma... tamo ne grijemo spavace sobe i onda je divno kad legnes u krevet- a on topal sam po sebi:cerek::cerek: ovdje sada nema sanse da stavim takvu navlaku-umrli bi od vrucine. i jos uvijek imamo ljetne pokrivace :zubo:

ali na zalost ne znam gdje ih ima za kupiti...

zarana
28.11.2011., 22:06
i inače iz meni nepoznatih razloga, teže je naći jednobojnu posteljinu...
baš sam gledala stranice Intertekstil Stanić, velik izbor ali brate sve šarenoooo...
jedino se pitam, pošto je flanel mucast, a s vremenom je sve mucastiji, da li je dobro da je jednobojan...mucice su vidljivije...

fasinain
29.11.2011., 08:13
joj sta ja ne volim te flanelaste posteljina :horor:

ali nisam od pomoci, posto stvarno nemam pojma di se takve posteljine mogu naci :(

ivkaa
29.11.2011., 09:15

ali nisam od pomoci, posto stvarno nemam pojma di se takve posteljine mogu naci :(

Ja sam mislila da sam ja jedina koja ih ne voli.Meni se svak ćudi kako ih ne volim kad je to tako toplo.

A meni se čini da njih ima baš svuda gdje se prodavaju posteljine uključujući Lidl

Solitary cat
29.11.2011., 14:14
Mene isto zanima neka preporuka za deke.

Kad na ovim sintetičkim, tipa Naf-Naf, piše da su antialergijske, antibakterijske itd. ima li to zaista nekih prednosti (jer imam alargičare doma) ili je to bezvezarija? Je li istina da pamučne i vunene skupljaju više prašine, grinja?

Šta je na koncu bolje, kakva iskustva imate?

silky88
15.12.2011., 00:14
Moze li mi netko reci di u Rijeci ima za kupiti posteljina(navlaka za poplun i 2 jastucnice) dimenzija 220 x 260?

hrvac
20.12.2011., 11:57
Nadam se da je pitanje u pravoj temi.

Interesira me gdje se mogu kupiti električne deke za grijanje kreveta zimogroznih.
Nisam se susretao s tim čudom, pa ne znam ni gdje bi tražio:ne zna:

Cijenim bilo kakav hint na području Zagreba i okolice:top:

Danny1
20.12.2011., 12:01
Nadam se da je pitanje u pravoj temi.

Interesira me gdje se mogu kupiti električne deke za grijanje kreveta zimogroznih.
Nisam se susretao s tim čudom, pa ne znam ni gdje bi tražio:ne zna:

Cijenim bilo kakav hint na području Zagreba i okolice:top:

Gle, od četrvrtka 22.12. imaš u LIDL-u :): http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-3A90BFEA-33572760/lidl_hr/hs.xsl/index_23750.htm

hrvac
20.12.2011., 12:03
Gle,

Ko da sam znao kada treba pitati:D Hvala na brzinskom odgovoru!

Danny1
20.12.2011., 12:05
Ko da sam znao kada treba pitati:D Hvala na brzinskom odgovoru!

Nema na čemu...... a ja baš slučajno vidla to jučer u njihovom letku...:)

Extra Green
11.01.2012., 21:35
Selim u Zagreb, pa da ne vučem sa sobom jastuk, deku, posteljinu i ostalo, planiram to kupiti u Zg.

Gdje se to može kupiti povoljno i na jednom mjestu?

zarana
11.01.2012., 22:25
s naglaskom na "povoljno", koliko sam vidjela imaš akciju posteljine,popluna, jastuka u Yisku u King crossu...pogledaj njihove stranice...

lordy
13.01.2012., 19:43
:)pozdrav svima,zna li neko gdje ima kupiti posteljine od organskog pamuka??Konkretno neka trgovina ili da se može naručiti preko njihove stranice,iz Hrvatske:ne zna:.I koje su cijene:ne zna:

Cinnamon Girl
14.01.2012., 08:30

Ni ja. Flanel mi je ružan na svemu.

MarLov
15.01.2012., 01:43
Meni, bome, nije! Najbolje da se ledim u pamuku... brrrr...

Tazika
11.02.2012., 19:20
Vjerojatno ste svi već bili na prezentaciji gdje pokazuju one PREKRASNE deke od č.r.vune, zar ne? Merino i kak se još zovu. Kraljevske su! ZNAM koliko su dobre, ali do sada se nisam smjela ubaciti u taj trošak. Sada su mi svanuli malko bolji dani, vani je debeli minus, pa krenuh u potragu. U Zagrebu uđem u trgovinu jastuka i posteljine domaćeg proizvođača + uvoz iz Slovenije (zaboravih ime), zatražih da vidim takove deke, i - nisu bile bogznašto. Djelovale su mi... grubo, jeftino (a preko 1000kn), neuvjerljivo... Ni blizu onima sa prezentacija.

Da li se više isplati sada tražiti te prezentatore ili naći trgovinu? Koju i gdje? Ima li itko iskustva ili saznanja o tome?

Moje iskustvo sa prezentacijama:
Naime jedan prezentator nas je skoro nagovorio na masažnu stolicu po 12 000 kn, neki su i kupili, mi na sreću nismo.
Istog mjeseca nađem se u nekom hipermarketu, zaboravih kojem, na istočnom izlazu iz Zagreba. Lunjam i odšećem se do zadnjeg, 3. kata, kad tamo - masažne fotelje! Prepoznam onu "našu", bila je najjeftinija, oko 2 000kn ili malo manje, a po 12 000 je bila naaajskuplja, futuristički svemirski brod a ne masažna fotelja!
Od tada više neidem na prezentacije.

Da li je i sa "Merino" i dr dekama od č.r.vune neznam. Ako itko zna molim savjet, žuri mi se ugrijati kosti!

vlovrec
12.02.2012., 17:59
http://www.bavaria-wolltex.com/products.asp

Tazika
15.02.2012., 09:02
Puno hvala, našla sam njihovo predstavništvo u Zagrebu u hotelu Antunović. Planiram otići tamo ovih dana.

jedino se bojim da cijene nisu stavili zato da unaprijed ne odibiju većinu posjetitelja... javiću vam kako je bilo.

Vlovrec, imaš li iskustva sa njihovim vunenim dekama? Ili saznanja?

Tazika
16.02.2012., 15:39
...saznajem da je Hotel Antunović apsolutno najskuplji sa najskupljim trgovinama u gradu... svejedno otići ću da vidim kakve su na opip, da ih mogu usporediti sa drugima koje nadjem.

jeroen
18.02.2012., 19:23
Trebam neki savjet ili smjernice sto kupiti.
Naime, trenutno imam nekakvu jeftinu deku koju sam kupio na blef i sad mi je vec vrlo zao sto sam je uopce uzeo.
40% akrilno vlakno i 60% pamuk je sastav ali najvise me smeta sto ta deka prasi, stalno ispusta dlacice i vece kuglice materijala...

Dakle zanima me deka koja nece prasiti barem ne u tolikoj mjeri i da je od prirodnih materijala.
Razmisljao sam o dekama od merino vune koju bih obukao u pamucnu presvlaku tek toliko da je zastitim iako neznam jeli to zbilja i potrebno.
Znam i da su deke sa merino vunom dosta skupe no svejedno nakon iskustva s trenutnom dekom nebih bas stedio na novoj...

aaatina
29.02.2012., 09:04
Pozdrav,zanima me da li netko ima iskustva s ovima pokrivačem,tražim nešto toplo i bitno mi je da se može prati? Imate li kakvu preporuku,ja sam gledala ovaj http://www.dormeo.com.hr/pokrivaci_deke/pokrivac_mia.html

spirou
28.06.2012., 00:09
koji biste prekrivač preporučili?

merino vuna ili neki poplun (i čim punjen)?

i što za ljeto, a što za zimu?

HudsonRiver
13.07.2012., 15:42
Trebaju mi jastuci. Pernati.
Mislila sam kupiti perje i sama ih napraviti. Kaze mi mama da je nekad bilo za kupiti pahuljice na kile. Zato sam danas nazvala 'Nas Dom' i pitala da li drze to. Kazu da pola kg pahuljice kosta 359 kn!

Ne znam da li mi je to isplativo, i kolko uopce dkg ide u jedan jastuk.

Aoife
13.07.2012., 19:42
Oko kile, i ne isplati se

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/20217367/

marija82
14.07.2012., 10:01
imate li iskustva sa poplonima od perja i pahuljice iz ikee? gledam njihovu stranicu i čini mi se dosta solidno.

cicamalamica
20.07.2012., 21:44
Ima li tko Joop posteljinu? Je li kvalitetna onoliko koliko je lijepa i skupa?

cicamalamica
21.07.2012., 21:26
Nitko?

Elle Vk
21.07.2012., 23:30
Nitko?

Je, premda se može naći slično i za nešto manje novce (još uvijek skupo).

Allexis
21.07.2012., 23:36
Ima li tko Joop posteljinu? Je li kvalitetna onoliko koliko je lijepa i skupa?

je...ugodna za spavanje, boja se ne ispire, dezeni jako lijepi...sisley je isto divan....

al esprit i mexx su mi favoriti (volim ljubičasto :cerek:)

cicamalamica
22.07.2012., 00:11
:jumping::zzz:

cicamalamica
06.08.2012., 17:12
Joop posteljina kupljena, stvarno je super ( informacija ako koga zanima). E sad, vidjela sam jednu lijepu Sisley posteljinu na sivo-crne prugice u Lesnini, ali imali su samo za jednu osobu, meni treba dupla (200x200) pa me zanima zna li tko ima li gdje drugo za kupiti na području Splita?

katjes
07.08.2012., 07:19
pitanje vezano uz prekrivač za kauč, odnosno ja bi to dala sašiti pa bi dobila navlaku. a jako je jednostavno, to je zapravo mala sofa.
gledajući materijale došla sam na ideju da kupim plavi traper. prekrasno bi se uklopilo u dnevni, čvrst materijal koji se lako pere.. ma sva sam oduševljena idejom i muž isto.

pitanje 1) di ima veliki izbor traper materijala (jer želim određenu nijansu plave)?
pitanje 2) ako se nitko tog nije sjetio, je li to znači da zapravo i nije dobra ideja traper presvlaka? :ne zna:
pitanje 3) da li da tražim materijal s elastinom da ljepše sjedne, pogotovo na rubovima ili nije bitno?

free spirit
07.08.2012., 07:34
gledajući materijale došla sam na ideju da kupim plavi traper.

pitanje 2) ako se nitko tog nije sjetio, je li to znači da zapravo i nije dobra ideja traper presvlaka? :ne zna:

nije baš da se nitko nije sjetio. evo, ovo je fotka kauča koji sam jedno kratko vrijeme imala u vidu (na kraju mi je bio predugačak), a našla sam ga u coin casi u west gate-u. pretapeciran je s ostacima pravih traperica i traper jakni, a navlake na jastucima se mogu skinuti.
ne znam gdje ima veliki izbor trapera u dućanima s materijalom, ne sjećam se da sam ga igdje vidjela, iako sam jedno vrijeme intenzivno obilazila dućane s mebelštofovima. možda ga se može naći u običnim dućanima s materijalima....

http://img535.imageshack.us/img535/3209/img00051201110161206.jpg

Allexis
10.08.2012., 20:42
Joop posteljina kupljena, stvarno je super ( informacija ako koga zanima). E sad, vidjela sam jednu lijepu Sisley posteljinu na sivo-crne prugice u Lesnini, ali imali su samo za jednu osobu, meni treba dupla (200x200) pa me zanima zna li tko ima li gdje drugo za kupiti na području Splita?

i kod nas u zg sam vidjela sisley samo u lesnini....

Allexis
04.09.2012., 12:43
Joop posteljina kupljena, stvarno je super ( informacija ako koga zanima).

Interspar ima akciju na Joop posteljine kad se skupi doovljno njihovih naljepnica....mislim da je cijena 550 kn.....ako netko skuplja, pa mu bude trebalo, imam nekoliko naljepnica....

cicamalamica
04.09.2012., 15:47
Interspar ima akciju na Joop posteljine kad se skupi doovljno njihovih naljepnica....mislim da je cijena 550 kn.....ako netko skuplja, pa mu bude trebalo, imam nekoliko naljepnica....

Da, za jednu osobu je 550, inače cijena cca 1200 kn, za dvije 999, inače 2300kn. Ppopust je oko 60%, stvarno se isplati. Naročito što su cijene u Kiki, a i one na joop-ovom web shopu jednake ovim cijenama bez popusta. A posteljina divota. Ja kupila dvije, sad ću treću... Vidjela sam na netu da Bamt trgovina u Zg drži Sisley posteljine... poslat ću priju u izvidnicu...

ombia
04.09.2012., 21:38
Posteljina za 2300 kuna? Ta se sama i pere?

cicamalamica
06.09.2012., 07:14
Posteljina za 2300 kuna? Ta se sama i pere?

Stvarno je skupa, ali i izgleda vrhunski (uživo, na slikama se nema pravi i potpuni dojam) ugodna je za spavanje... A ja slaba na luksuzne posteljine:p, što ću... tješim se da ima drugih stvari u kojima sam dosta skromna pa je ravnoteža održana:kava:.

ombia
06.09.2012., 08:45
Pa uzivo sam ju nedavno drzala u rukama u robnoj kuci skupa sa njihovim rucnicima itd., meni nije nista posebno.:ne zna:
K tome, njihovi uzorci mi se ne svidjaju. No to je stvar ukusa.
Doduse bolja je od Ikeine, ali nije medju najboljima.:ne zna:
Iako u Hrvatskoj je duplo skuplja nego je cijenom vani.

I ja volim kvalitetnu posteljinu.:) Pogotovo jer mora izdrzati pranje svakih par dana i susilicu stalno.

Zeta83
06.09.2012., 09:06
Procesljala sam temu ali ne nalazim ono sto me zanima- da li ne netko u zadnje vrijeme vidio gdje se mogu kupiti presvlake za trosjed i dvosjed? Znam da mogu kupiti materijal i dati sivati ali frka mi je i kupila bi gotovo. Jednobojno, bež, smeđe ili crveno. Onako malo rastezljivo da ljepše sjedne. Hvala!

cicamalamica
06.09.2012., 09:34
Procesljala sam temu ali ne nalazim ono sto me zanima- da li ne netko u zadnje vrijeme vidio gdje se mogu kupiti presvlake za trosjed i dvosjed? Znam da mogu kupiti materijal i dati sivati ali frka mi je i kupila bi gotovo. Jednobojno, bež, smeđe ili crveno. Onako malo rastezljivo da ljepše sjedne. Hvala!

lesnina ima baš to što tražiš