PDA

View Full Version : Biljna ulja

stranice : 1 [2] 3 4 5

veruschka
26.06.2012., 19:40
ja isto ne stavljam eterična ulja u mješavinu za skidanje šminke...mislim da bi mogla iritirati oči :misli:
Meni je najdraža kombinacija skidanja šminke sa vlažnom blazinicom i suncokretom, pa kasnije neki blagi gel za umivanje.
Ili ovo ulje za čišćenje, samo ja radim po malo drugačijoj recepturi.

Ja ne perem lice nakon čišćenja uljem. :o
Nekako mi nema smisla nanositi ulja pa ih onda ispirati pa onda opet stavljati neku mast na lice.
Špricam hidrolatom i skidam vatom dok nema tragova i lice je na kraju dovoljno nahranjeno i navlaženo.
Koristim suncokretovo, nekad u mješavini sa kokosovim i/ili shea maslacem i hamamelis hidrolat. Završim s malo shea maslaca oko očiju i na ustima ako baš treba.
Totalno sam reducirala njegu lica i čini mi se da je u boljem stanju otkad ga manje maltretiram.

Suncokretovo je, btw, o d l i č n o ulje, čak i za moju zrelu kožu, jako neinvazivno, nekomedogeno, baš nekako podatno. Potcijenjeno, čini mi se.

Malina
26.06.2012., 20:45
Pozdrav svima :)

Interesuje me da li je ulje curokota komodogeno i moze li se s njim tretirati akne od uraslih dlacica i ranice od istih? :)
hvala

Nikita Durango
27.06.2012., 21:25
Nije problem u čistoči ulja, već u tipu ulja.
Oni imaju ulje ružmarina, ali zato jer nije kemotipizirano ne znaš je li to
ružmarin verbenon, cineol, kamfor, officinalis....
Svaki tip ima svoja svojstva i način primjene, a jednako tako i nuspojave.
Zato je važno korisiti kemotipizirana ulja :)

Vidis ja sam htjela arganovo i ulje sjemenki grozdja.Ima li i njih razlicitih ili je samo bitno da je nerafinirano?Koliko mi je sigurno naruciti recimo ovo i staviti na lice?
http://www.iherb.com/Aura-Cacia-Organic-Argan-Oil-Rejuvenating-1-fl-oz-30-ml/38540
http://www.iherb.com/Life-Flo-Health-Organic-PureShea-Butter-Skin-Care-9-fl-oz-266-ml/44216
http://www.iherb.com/Hobe-Labs-Naturals-Grapeseed-Oil-4-fl-oz-118-ml/41770

Merlina
27.06.2012., 21:31
Pozdrav svima :)

Interesuje me da li je ulje curokota komodogeno i moze li se s njim tretirati akne od uraslih dlacica i ranice od istih? :)
hvala

Obično se ne koristi za njegu samo nego ga se razblaži sa nekim lakšim. Pretpostavljam da pitaš za njegu nogu, ukoliko sam pogodila kombiniraj ga sa makadamijom ili lješnjakom ili suncokretom i jojobom, te eteričnim lavande prave i sjenom mrkve.

Mirella
27.06.2012., 21:54
Vidis ja sam htjela arganovo i ulje sjemenki grozdja.Ima li i njih razlicitih ili je samo bitno da je nerafinirano?Koliko mi je sigurno naruciti recimo ovo i staviti na lice?
http://www.iherb.com/Aura-Cacia-Organic-Argan-Oil-Rejuvenating-1-fl-oz-30-ml/38540
http://www.iherb.com/Life-Flo-Health-Organic-PureShea-Butter-Skin-Care-9-fl-oz-266-ml/44216
http://www.iherb.com/Hobe-Labs-Naturals-Grapeseed-Oil-4-fl-oz-118-ml/41770

ne znam koliko ej sigurno,a li ti mogu reći da cjenovno nije nešto super povoljnije od naših cijena, pogotovo još kad se plati shipping i moguća carina. jedino ti je ovo ulje sjemenki grožđa jako jeftino, usudila bi se reći prejeftino za cijene kod nas.
Ja sam kupila arganovo ulje od Pranaroma od 50 ml, cijena je bila nekih 90 kn. Ovdje na linku ti je 10,78 USD bez poštarine za 30 ml,a USD je sad dosta visok. Meni se to ne bi baš isplatilo,a ovako barem znam da imam vrhunsko ulje.
Shea Butter kod nas ima različitih veličina i cijene su OK.

Nikita Durango
27.06.2012., 22:17
ne znam koliko ej sigurno,a li ti mogu reći da cjenovno nije nešto super povoljnije od naših cijena, pogotovo još kad se plati shipping i moguća carina. jedino ti je ovo ulje sjemenki grožđa jako jeftino, usudila bi se reći prejeftino za cijene kod nas.
Ja sam kupila arganovo ulje od Pranaroma od 50 ml, cijena je bila nekih 90 kn. Ovdje na linku ti je 10,78 USD bez poštarine za 30 ml,a USD je sad dosta visok. Meni se to ne bi baš isplatilo,a ovako barem znam da imam vrhunsko ulje.
Shea Butter kod nas ima različitih veličina i cijene su OK.

Da ali ja sam u BiH.Jedini shea butter koji sam nasla ovdje je 11 eura 25 grama :rolleyes: a arganovo je 14 eura 30 ml.Sjemenki grozdja nisam ni nasla.Tako da kad sracunam sve to sa 6 USD postarine a kod nas nema carina itekako me izadje jeftinije.Jedino me brine sigurnost tih proizvoda pa sam zato neodlucna.Inace da sam u HR narucila bi u Kemigu i gotova stvar.

Mirella
27.06.2012., 22:23
O žao mi je, nisam znala da si u BiH.

Malina
28.06.2012., 19:15
Obično se ne koristi za njegu samo nego ga se razblaži sa nekim lakšim. Pretpostavljam da pitaš za njegu nogu, ukoliko sam pogodila kombiniraj ga sa makadamijom ili lješnjakom ili suncokretom i jojobom, te eteričnim lavande prave i sjenom mrkve.

Ruku. :( Kozmeticarka mi je izdepilirala ovaj gornji dio ruke...koji inace nikad se ne dira...i to je rezultirao gadnim urastanjem.
Imam samo suncokretovo za kuhanje, moze li to? :D
I u kojem omjeru?

Nikita Durango
29.06.2012., 12:34
Koje ulje je dobro za mitesere?
Neko je negdje napiso da namaze neko ulje i da ujutro bukvalno vidi da su izasli vani ali ja sad vise ne mogu naci koje.Sve sam pretrazila.Inace nemam masnu kozu ali imam mitesere po nosu.Ima li neko ulje koje mogu mazati mozda 2 puta tjedno samo na te kriticne zone ili moram koristiti svku vecer?

I jos jedno pitanje za znalce.Ako pravim kremu mogu li u nju dodati vitamin E onaj iz kapsule sto se istisne i koje su dobrobiti toga :rofl:

Mopsly
30.06.2012., 17:09
Ruku. :( Kozmeticarka mi je izdepilirala ovaj gornji dio ruke...koji inace nikad se ne dira...i to je rezultirao gadnim urastanjem.
I u kojem omjeru?
Ne, to ulje za kuhanje nikko ne može biti zamjena :mig:

Merlina
01.07.2012., 13:37
I u kojem omjeru?

Ne bih ti preporučila taj suncokret. No, ako ne želiš trošiti više na ulja probaj onda sa tim crnim kimom samostalno. Što se tiče urastanja neće tu ulja puno pomoći, osim što njeguju kožu, prije biti redoviti pilinzi (mogu i neki iz kućne radinosti- pšenična krupica, sol ....glina) pomogli.

Nikita Durango
05.07.2012., 16:56
Imam pitanje.
Nasla sam Ulje sjemenki grozdja koje pise da je za unutrasnju i vanjsku upotrebu i da je hladno cijedjeno.Neke je zuckasto-zelenkaste boje i malo neugodnog mirisa ali sam negdje ovdje procitala da takvo treba biti.Proizvodi Medimpex.
Interesuje me da li je to sigurno za stavljati na lice jer je prilicno jeftino u odnosu na ono sto sam vidjela po ovim poznatim stranicama u HR.Inace 50 ml kosta 4 eura.

Satin Doll
05.07.2012., 18:59
Ja ne znam tog proizvođača, ali po opisu ulje zvuči ok, hladno prešano i nerafinirano ulje sjemenki grožđa je takve neke zelene, zelenkaste, žuto-zelenkaste boje i ima miris po tropu, starom grožđu, vinu, ne znam kak bi to opisala :D Gdi si našla to ulje?

Nikita Durango
06.07.2012., 16:11
Ja ne znam tog proizvođača, ali po opisu ulje zvuči ok, hladno prešano i nerafinirano ulje sjemenki grožđa je takve neke zelene, zelenkaste, žuto-zelenkaste boje i ima miris po tropu, starom grožđu, vinu, ne znam kak bi to opisala :D Gdi si našla to ulje?

Pa da bas je takvo i tako mirisi samo ja nisam znala to opisati.
Kupila sam ga u ljekarni u Banja Luci.Stavljam ga vec 3 dana ujutro i navecer i koza je divna i super se lako upija i nemam nikakvu reakciju a lice mi je dosta osjetljivo i lagano me svrbi cak i od ricinusa i badema.Ovako je sve super samo mi je cijena bila sumnjiva :ne zna:
Vjerovatno zato sto nije razvikana marka.

Satin Doll
06.07.2012., 21:21
Onda super :) Da, koža od njega bude jako mekana i glatka. A jel nije na tom ulje specificiran način dobivanja? Kontaktiraj proizvođača pa pitaj, tak ćeš biti najsigurnija.

Nikita Durango
07.07.2012., 10:18
Onda super :) Da, koža od njega bude jako mekana i glatka. A jel nije na tom ulje specificiran način dobivanja? Kontaktiraj proizvođača pa pitaj, tak ćeš biti najsigurnija.

Pise samo hladno cijedjeno i ima sastav koje sve kiseline i u kojem postotku ima.
A kako bi trebao biti specificiran nacin?

Satin Doll
07.07.2012., 12:13
Pa točno tak, da piše da je hladno prešano i nerafinirano, a to što ima navedene i sve kiseline je dodatni plus.

Nikita Durango
07.07.2012., 14:12
Moze li mi neko reci za sta su dobri ulje nara i ulje crnog kima?

Mirella
09.07.2012., 07:45
Koliko ja znam ulje nara je odlično kao anti ageing ulje i za kožu kojoj treba regeneracija, a ulje crnog kima je efikasno za podizanje imuniteta ukoliko se pije, pogotovo kod osoba koje imaju dermatoloških problema.

Elessael
16.07.2012., 09:28
Zna li netko kakvo je avokadovo ulje kad se pokvari? Primjetila sam na svojem da je malo pobijelilo (kao nekakvi oblačići su se stvorili), ali miris je isti kao i prije, pa sad ne znam je li to normalno? :)

Merlina
16.07.2012., 10:37
Vjerojatno ti se napravio talog, hoće to kod avokada no ne znači da nije dobar. Provjeri na bočici datume.

Tipkica
16.07.2012., 11:55
Curke, jel ima kakva razlika između ulja argana:

http://kemig.kosarica.hr/Pranarom/arganovo-ulje-pranarom-50ml?page=1&limit=100

i ulja koštica argana

http://www.bio-terra.net/biljna-ulja/pranarom-biljna-ulja.html

:misli: :ne zna:

Elessael
16.07.2012., 12:40
Vjerojatno ti se napravio talog, hoće to kod avokada no ne znači da nije dobar. Provjeri na bočici datume.

Piše da vrijedi do 12. mjeseca, onda bi trebao biti u redu. Hvala na odgovoru :)

SimplyBlond
16.07.2012., 17:29
Curke...imam jedno laičko pitanje: jel se mogu ulja koristit sama, umjesto dnevne kreme? Jel to dovoljno za kožu :misli: ?

Starleta
16.07.2012., 20:02
Da, naravno da mogu.
Ja mogu i na uljnu mješavinu staviti puder, nije nikakav problem.
Tonik od hidrolata sa ovlaživaćima i ulje su super kombinacija za dnevnu njegu.
Imaš brzo upijajuća ulja koje brzo prodiru u kožu i ne ostavljaju masni ten.

Merlina
17.07.2012., 09:38
Prednost je prirodne kreme što se izvrsno upija, ostavlja kožu mat, zagladi ju, duže ostaje na koži, u kremu se mogu staviti i prirodni zaštitni faktori npr helioquard. Za zimske mjesece meni je krema neusporedivo bolja, hranjivija od ulja.
Osobno koristim ulja, za dan, samo kad sam na moru ili se namjeravam sunčati na jarunu od kreme mi je lice puno finije i bolje sjeda šminka.

Naravno, neki se sasvim dobro snalaze i sa uljima u dnevnoj uporabi :).

SimplyBlond
17.07.2012., 09:56
Hvala curke :)
Za sad sam probala ulje ljesnjaka i argana i oba se brzo upiju...mozda s vremenom pocnem nesto muckat i spravljat kremice :D
Zanimalo me samo da li su ona sama po sebi dovoljna jer kremice imaju hidratantne sastojke, pa neke emulgatore, emolijense, antioksidanse i jos svasta nesto :D

lordy
17.07.2012., 15:07
Ima li tko iskustva u korištenju ovog ulja? Piše da ima jaka antioksidacijska svojstva,djeluje protuupalno,regulira probavu,učinkovit kod gastritisa,jača koncentraciju kad se uzima oralno..itd.U kozmetičke svrhe djeluje blagotvorno na kožu,kosu i nokte.Pomaže protiv akni ekcema i psorijaze,a navodno ubrzava i rast kose.

Pa eto,zanima me da li ga tko koristi u uljnim mješavinama za lice,tijelo,kosu:ne zna:

VisaziST
18.07.2012., 08:53
Bok cure, zanima me gdje je najbolje kupiti ulja, a da ne moram naručivati iz inozemstva? Mene zanima ulje makadamije. Hvala na odgovorima. :)

elly
18.07.2012., 09:59
Kemig (http://kemig.kosarica.hr/) ili terra organica (http://www.terra-organica.hr/). A s obzirom da si iz Splita, možda ti koja Splićanka može reći da li ima baš negdje fizička trgovina :ne zna:

lusy
18.07.2012., 21:16
Koja od ovih ulja su najbolja za prevenciju dehidracije kože lice-
jojoba, kokos,badem, ulje sjemenki grožđa ,pšenićne klice ?
i koji spoj dva ili tri ulja se može kombinirati? npr. badem i jojoba?
Hvala puno :)

Satin Doll
18.07.2012., 21:27
Ima li tko iskustva u korištenju ovog ulja? Piše da ima jaka antioksidacijska svojstva,djeluje protuupalno,regulira probavu,učinkovit kod gastritisa,jača koncentraciju kad se uzima oralno..itd.U kozmetičke svrhe djeluje blagotvorno na kožu,kosu i nokte.Pomaže protiv akni ekcema i psorijaze,a navodno ubrzava i rast kose.

Pa eto,zanima me da li ga tko koristi u uljnim mješavinama za lice,tijelo,kosu:ne zna:

Ja sam ga uzimala i oralno, a koristim ga redovno i u uljnim mješavinama (za tijelo, ne za lice), kremama za ruke i tijelo, balzamima za usne.. Meni je super, jako hranjivo, posebno za suhu kožu. Na kosu ga nisam nikad stavljala. Nisam ga nikad ni samog koristila jer mi se malo teže upija, pa ga uvijek miješam sa nekim brzoupijajućim (najčešće avokado) ili laganijim uljem (najčešće suncokret i marelica), ili ga dodajem u malom postotku sa više drugih ulja.

Satin Doll
18.07.2012., 21:29
Koja od ovih ulja su najbolja za prevenciju dehidracije kože lice-
jojoba, kokos,badem, ulje sjemenki grožđa ,pšenićne klice ?
i koji spoj dva ili tri ulja se može kombinirati? npr. badem i jojoba?
Hvala puno :)

Osobno bih od ponuđenih odabrala sjemenke grožđa sa malim udjelom jojobe. Mislim da se sva ulja mogu kombinirati, samo ovisi u koju svrhu ih koristiš i što želiš postići.

mediteranea
19.07.2012., 08:40
Pozdrav svima!
Definitivno sam se odlučila prebaciti na prirodnu kozmetiku. Za početak mi treba nešto za sjaj kose i suhe vrhove (mislila sam kokos, argan, orah), za čišćenje lica osjetljiva i suha koža (marelica ili suncokret) te možda nešto za tijelo.
S obzirom da nisam iz Zagreba, a sutra idem u Zagreb i namjeravam kupiti ulja u Kemigu, zanima me da li preferirate neku određenu marku ulja ili svejedno i da li je OK ovo što sam zamislila?
Svaki savjet i prijedlog je dobrodošao!
Hvala!

elly
19.07.2012., 08:44
bitno je da su ulja hladno prešana nerafinirana, a od eteričnih ulja Pranarom (ako pričamo o Kemigu)

mediteranea
19.07.2012., 14:07
bitno je da su ulja hladno prešana nerafinirana, a od eteričnih ulja Pranarom (ako pričamo o Kemigu)

Hvala! Vjerovatno bi išla u Kemig, koliko sam vidjela svi ga preporučuju.
Što misliš o zamišljenoj kombinaciji za kosu i lice?

elly
19.07.2012., 15:15
ah draga... ja sam ti isto još početnik u uljima pa ne bi htjela davati nikakve savjete. Ali i ja koristim suncokret, marelicu, badem za čiščenje lica (u kombinaciji s polysorbatom da dobijem kao "gel za umivanje")

VisaziST
19.07.2012., 18:55
Kemig (http://kemig.kosarica.hr/) ili terra organica (http://www.terra-organica.hr/). A s obzirom da si iz Splita, možda ti koja Splićanka može reći da li ima baš negdje fizička trgovina :ne zna:

Super, hvala ti!:)

Herbalist.
03.08.2012., 08:27
pozdrav!

napravila bi mješavinu ulja za kožu lica.

zanima me ako možda znate koliko cca traje bočica 30/50 ml ulja s time da se maže svakodnevno (jednom) :)

okvirno me interesira prije nego pokupujem sve sto sam naumila :)

i na koji način je najbolje nanositi ulje na lice? te da li je ok pomjesati ulja različite vrste bez dodatnih dodataka, i nanesti na lice osvježeno hidrolatom??

Hvala!!!!

Satin Doll
03.08.2012., 09:20
Ako 1ml ulja ima 20 kapi, a dnevno koristiš npr 3 kapi (bar ja), bočica od 50ml bi ti trajala cca 333 dana iliti 11 mjeseci :D

Ulja je najbolje nanositi na vlažnu kožu (voda/hidrolat) jer će se bolje upiti. Što se tiče miješanja raznih ulja i dodataka, tu su ti mogućnosti skoro neograničene.

Herbalist.
03.08.2012., 09:40
uh.. to bi bilo stvarno dugo :mig: dobro ce bit da potraje 2 mj :D

sad cu te malo upilati jer sam pitalica..

skužaj unaprijed :D

kad stavis tri kapi na koji način ih naneseš? na prste pa razmažes ili na lice nakapkas pa utrljavas i razmazujes..

znam da su pitanja za vrtić, al tko pita taj ne skita :D

Mirella
03.08.2012., 09:50
pozdrav!

napravila bi mješavinu ulja za kožu lica.

zanima me ako možda znate koliko cca traje bočica 30/50 ml ulja s time da se maže svakodnevno (jednom) :)

okvirno me interesira prije nego pokupujem sve sto sam naumila :)

i na koji način je najbolje nanositi ulje na lice? te da li je ok pomjesati ulja različite vrste bez dodatnih dodataka, i nanesti na lice osvježeno hidrolatom??

Hvala!!!!

Ja koristim 4 - 5 kapi svaku večer i nakon 2 mjeseca sam potrošila nekih 15 ml uljne mješavine od 30 ml. Mislim da je bolje raditi manje količine npr. 15 ml mješavine da se ne pokvari, jer bez obzira što se to čuva u frižideru, neka ulja baš nisu stabilna, odnosno dugog vijeka.
Možeš si napraviti mješavinu baznih ulja bez dodataka eteričnih ulja, ali za učinkovitu njegu to neće biti sasvim dovoljno jer su eterična ulja stvarno jaka i koncentrirana, daju super efekte na licu.
na lice nanesem hidrolat i dok je koža još vlažna, na prste si nanesem uljnu mješavinu i onda ju umasiram u lice.

novabbb
03.08.2012., 10:13
Jel se mogu negdje kupiti gotove mješavine za različite namjene ili tipove kože?

novabbb
03.08.2012., 10:17
Imam još jedno, možda glupo, pitanje a vezano je uz kombiniranje prirodne sa ostalom kozmetikom. Na primjer, da li bi mogla staviti klasični serum, pa preko toga biljno ulje?

Starleta
03.08.2012., 10:44
Jel se mogu negdje kupiti gotove mješavine za različite namjene ili tipove kože?

Mogu, oshadhi ima neke gotovoe mješavine prema tipu kože.
A možeš i naručiti od nekoga ko se time bavi da ti napravi individualnu mješavinu za tvoju kožu. Po meni je ova varijanta za sve koji žele probati prirodnu kozmetiku najbolje. Cijena je puno manja nego da kupuješ sva ulja koja ti trebaju, a dobiješ mješavinu sa dodatkom eteričnih i nekoliko vrsta biljnih bez brige da će ti se ostatak ulja koja nisi upotrijbila pokvariti.

Imam još jedno, možda glupo, pitanje a vezano je uz kombiniranje prirodne sa ostalom kozmetikom. Na primjer, da li bi mogla staviti klasični serum, pa preko toga biljno ulje?

Možeš, ali ako u mješavini imaš eterična ulja onda bi trebalo proči neko vrijeme da se serum dobro upije prije nanošenja mješavine.
Neki sastojci u komercijalnoj kozmetici sprečavaju apsorbaciju eteričnih ulja.

Satin Doll
03.08.2012., 10:49
Te tri kapi nanesem na prste, daklem :D jednu kap na kažiprst, jednu na srednji, jednu na prstenjak, pa razmažem prstima druge ruke, i onda sa obje ruke umasiram kružnim pokretima na vlažno lice. I ovo što kaže Mirella, uvijek napravim malu količinu mješavine (obično 10ml), jer mi dosta dugo traje. Isto čuvam u frižideru, i uvijek u mješavinu stavljam i eterična ulja, to mi zapravo i je najvažniji dio.

Gotovih mješavina znam da ima na Terra Organica, a možeš se javiti i Merlini i drugim curama tu s foruma koje rade za druge.

O kombiniranju klasične i prirodne kozmetike ne znam ništa, jer koristim samo prirodnu. Al pretpostavljam da se može, zašto ne, u svakom slučaju bolje nego samo klasična koja je nakrcana svim i svačim. Ne znam samo dal ima nešto što ne reagira baš najbolje s nečim, interakcije i to, ako me razumiješ :D

novabbb
03.08.2012., 10:54
Hvala na odgovorima!

Herbalist.
03.08.2012., 11:58
Hvala vam na odgovorima.

Možda bolje da kupim mješavine već pripremljenih ulja :) oshadhi ima par uljnih konpozicija koje mi odgovaraju.
nisam znala da su i ulja nakon otvaranja kraćeg vijeka.

da li je kvaliteta tih pripravaka ista kao i ovima kad same smješate? :)

u svakom slučaju ne isplati se uzet par vrsta ulja ako ce mi se pokvarit prije nego ih uspijem potrošit.
iako sam se veselila ˝mućkanju˝ ;)

Starleta
03.08.2012., 12:00
Kvaliteta je dobra :)
Jedina razlika je što kod individualne mješavine možeš kombinirati ulja koja ti osobno odgovaraju, dok
si kod kupovnih mješavina ogrničena na ponudu.

Mislim da su cijene uljnih mješavina od osghadhia i nekog aromaterapeuta otprilike iste.

Nikita Durango
03.08.2012., 13:22
Evo jedno pitanje za strucnjake.Vjerovatno sam profulala temu ali nisam znala gdje da to uvalim.

Cisti vitamin E u tecnom stanju u kojem omjeru se stavlja u kozmeticke preparate?Ja imam neke recepte u kojima pise 1 kapsula vitamina E pa ne znam koliko je to ovog tecnog :ne zna:

Marli
07.08.2012., 18:00
Pozdrav!

kupila sam dvije mješavine biljnih ulja od oshadhia

http://www.terra-organica.hr/ulje-za-njegu-lica-omega-special-osjetljiva-ostecena-koza-ekcemi-dermatitisi-oshadhi.html
i
http://www.terra-organica.hr/ulje-za-njegu-masne-i-neciste-koze-lica-cleansing-oshadhi.html

pomješala sam ta dva ulja
i prije nanošenja pošpricam hidrolatom od smilja..

sad ne znam da li sam to bas dobro pogodila..
naime, ne smeta mi na licu, i kroz neko vrijeme cu bit u mogućnosti vidit kako djeluje, ali sam pročitala da neka od navedenih ulja dugoročno isušuju kožu.

nisam nikada imala problema s akanam i sl, al imam nekako neujednačen ten, s "flekicama" i na mjestima jako suhu kožu. i zeljela sam djelovati i na bore oko očiju.

ne znam jesam li pogodila ulja. :S

imala sma u planu sama smješati ali mi nije bilo isplativo. a ovo prvo mi se cinilo taman po želj.

ne znam da li je u redu sto sam ga pomješala s ovom drugom mješavinom i mažem to zajedno..

imam i shea maslac pa namažem i njega ponekad na hidrolat..

da li je to sve ok?

:)

Starleta
07.08.2012., 18:34
Ne znam koja ulja bi ti u tim mješavinama isušivala kožu :ne zna:
Možda neka eterična mogu blago isušiti, ali kako si ih pomješala tako si bitno razrijedila koncentraciju eteričnih u prvoj mješavini, a koliko vidim druga mješavine nema eteričnih ulja.
Mislim da ti u toj tvojoj mješavini nema što isušiti kožu.

Ova omega mješavina je dobra za borice, ali bila bi bolja da ima i eterična ulja :zubo:
A zašto si uzela ovu prvu mješainu kad nemaš masnu već na djelove suhu kožu? :misli:

Marli
07.08.2012., 19:52
"Kombinacija tri izuzetno potentna biljna ulja namijenjena je za oštećenu kožu"

najvise zato.. :D a i jer sam divlju ružu i boražinu mislila posebno uzet za te borice i tako. a i za noćurak pise da je dobar za suhu kožu.

a zato sto nema eteričnih ulja sam uzela ovu drugu mjesavinu u kojoj ima pa da ih smućkam zajedno. (zapravo sam imala u planu jednu drugu koje nije bilo). nisam se mogla sjetit sto sam procitala za svaku od tih mješavina na netu a teta u dućanu nije bila razgovorljiva pa sam vidjevši jajobu, badem i ostalo pomislila de je ok.

možda sam trebala omega mjesavini samo eterično ulje jedno dodat. :S

dali da ne mješam dalje te dvije kombinacije (smućkala sam samo 10ml)? :ne zna:

i da li da dodam nesto od toga u shea maslac pa koristim za tijelo ili lice? :)

za jojobu sam pročitala da bi mogla isušivat. al obzirom da je u kombinaciji s ostalim uljima valjda nije problem. :)
hvala!

Starleta
08.08.2012., 09:40
Krivo sam napisala, zapravo sam te htjela pitati zašto si uzela balancing mješavinu koja je baš namjenjena problematičnoj masnoj koži sklonoj upalama i aknama?

Jojoba nije ulje koje isušuje, već je takav problem radilo curama koje su ga korsitile samostalno.
Zato se uvijek preporučaju uljne mješavine, jer teško da će samo jedno biljno ulje biti dovoljno za njegu bilo kojeg tipa kože.
Eterična ulja u balancing mješvini su namjenjena masnojoj koži i reguliraju lučenje sebum.
Ukoliko ti odgovara ta mješavina koju su smučkala, nastavi ju koristiti, iako bi ti ja preporučila skroz druga eterična ulja za tvoju kožu.
Niti jedna mješavina ne bi trebala znatno djelovati na flekice koje imaš po licu.

Marli
08.08.2012., 13:25
a kad sam brzopleta.. :S

imala sam zelju brzo kupit neko ulje, jer sam ovdje pročitala brdo toga.. a onda sam sve krivo napravila.. :504:

sad kad sam još malo citala (od prve stranice a ne obrnuto) vidim svoje greške u koracima :D

zasad mi je ok ulje, al definitivno cu se pri sljedećoj kupnji savjetovat s nekim pametnijim :) na forumu :)

citajuci sastojke i djelovanja svakog eu ili bu na web stranicama sve mi se izmješalo i nisam bas dobro odabrala.
imala sam na umu: http://www.terra-organica.hr/ulje-za-njegu-lica-moisturizing-suha-dehidrirana-koza-oshadhi.html
al sam zaboravila sto je dobro za sto i još sam bila u žurbi i eto.. :S
mozda da sad kupim tu mjesavinu, a staru upotrijebim za nesto drugo..

mogu li neku od mješavina stavit u shea maslac pa iskoristit?

jako me zainteresirala aromaterapija/kozmetika.. no, trenutno nisam u mogućnosti na otići na tečaj, ali od vas cura ovdje se stvarno dosta tog dozna :)

Nikita Durango
10.08.2012., 01:06
Steta sto nema uzoraka za ulja kao za ostalu kozmetiku.Ja bi bas svasta probala a nema sanse da sve to kupim :zubo: I da ima EU po 1 ml pa da kupim 10-ak vrsta :lol::lol:

top-secret-koka
12.08.2012., 17:13
molila bi pomoc od bolje upucenih.
kupila sam prah coq10, lijepo ga rastopila u baznom ulju i sve je bilo odlicno nekoliko dana dok ulje nije pocelo tamniti. pretpostavljam da je q10 oksidirao.
kako da to zaustavim?
konzervans u uljima?
nekako mi to ne zvuci dobro :ne zna:

znam da mu smeta svjetlo, bocica nije bila tamna, ali je stajala u kupaonskom ormaricu u kojem je mrak.

hvala :)

Starleta
12.08.2012., 18:40
Vjerojatno je oksidira...
Koje ulje si koristila?

Inače sam čitala da je q10 najbolje raditi u sojinom ulju. Probaj ubuduće dodati E vitamin u ulje da spriječiš oksidaciju.
Ili koristi npr ulje pšeničnih klica.

top-secret-koka
13.08.2012., 10:22
mijesala sam nekoliko baznih ulja, ne sjecam se tocno.
plod divlje ruze i nar sa jos 1 ili 2 bazna ulja.

hvala na savjetu probat cu samo sa jednim uljem :)

Starleta
13.08.2012., 10:43
Plod divlje ruže je inače dostanestabilno ulje, pa probaj inače sa nekim stabilnijim uljima ili dodaje Vit E :)

anya
20.08.2012., 08:24
Može li mi netko reći ova nova biljna ulja što su se pojavila od kemiga kao na donjoj stranici:

http://www.kemig.hr/kozmetika/brandovi/oleotherapy/dobrodosao__oleotherapy

da li su jednake kvalitete kao od oshadhi ili pranarom?
Puno su jeftiniji, npr. ulje divlje ruže 100 ml košta malo više od 100 kn, a inače toliko dođe 30 ml....

shopy
20.08.2012., 11:18
Može li mi netko reći ova nova biljna ulja što su se pojavila od kemiga kao na donjoj stranici:

http://www.kemig.hr/kozmetika/brandovi/oleotherapy/dobrodosao__oleotherapy

da li su jednake kvalitete kao od oshadhi ili pranarom?
Puno su jeftiniji, npr. ulje divlje ruže 100 ml košta malo više od 100 kn, a inače toliko dođe 30 ml....

Ako misliš na oleoTHERAPY sve preporuke :top:

Ja koristim Ulje sjemenki grožda i Jojobino ulje od njih i odlično mi je.
Ujutro koža tako meka:cerek:
A dugoročno će mi obnoviti lice 100% već vidim taj zdravi sjaj i da mi se koža vraća u normalu što prije nije bila.

Nabokova3
20.08.2012., 21:13
Pitala sam i na temi za problematičnu kožu, ali nitko ne odgovara pa ću pokušati ovdje.
Koristi li netko od vas bazna ulja kao dnevnu njegu, a neku kremu s AHA kiselinama za noćnu (npr. Cleanance K)...? I kako vam se koža ponaša? Ne znam koje ulje bi bilo dovoljno hidratantno da nahrani takvu kožu, a opet nekomedogeno?

I može li se ulje sjemenki marelice koristiti na mješovitu kožu bez straha od začepljenih pora i sl.? Meni je odgovaralo (nisam imala negativnu reakciju), ali mi nije previše pomagalo, tj.komedoni su i dalje bili tu pa sam prešla na kozmetiku kojom ih pokušavam riješiti.

GljivaLudara
20.08.2012., 23:39
Mislim da su komedoni nerješivi :(
Suzbiti da, "ukloniti" ne...

Nikita Durango
21.08.2012., 06:34
Kupila sam ulje psenicnih klica i jutros stavila samo na cijelo lice.Malo je reci da sam prezadovoljna :cerek: Brzo se upija,ne svrbi me koza kao sto zna od nekih ulja i koza je divna i mekana :cerek::cerek::cerek:
Definitivno cu ga koristiti za okoloocnu njegu a staviti cu i u uljnu mjesavinu za dan samo ne znam u kojem omjeru ga je najbolje pomjesati sa arganovim i marelicom???? :ne zna:

Merlina
21.08.2012., 09:20
Pitala sam i na temi za problematičnu kožu, ali nitko ne odgovara pa ću pokušati ovdje.
Koristi li netko od vas bazna ulja kao dnevnu njegu, a neku kremu s AHA kiselinama za noćnu (npr. Cleanance K)...? I kako vam se koža ponaša? Ne znam koje ulje bi bilo dovoljno hidratantno da nahrani takvu kožu, a opet nekomedogeno?

I može li se ulje sjemenki marelice koristiti na mješovitu kožu bez straha od začepljenih pora i sl.? Meni je odgovaralo (nisam imala negativnu reakciju), ali mi nije previše pomagalo, tj.komedoni su i dalje bili tu pa sam prešla na kozmetiku kojom ih pokušavam riješiti.

Iz mog iskustva nije dobro miješati kreme sa aha kiselinama i prirodnu kozmetiku, nećeš imati bog zna kakvih rezultata, a koža bi ti mogla i reagirati na takvu kombinaciju ...

Nabokova3
21.08.2012., 14:05
Merlina, hvala na odgovoru. Znaš li možda nešto više o ulju sjemenki marelice i mješovitoj koži s komedonima? Treba mi nešto za hidrataciju neovisno o kremama s AHA jer njih planiram koristiti tek od 10. mjeseca. Zadovoljna sam s tim kako se ulje upije i koža mi bude mekana, ali ne znam koliko je komedogeno.

anya
22.08.2012., 08:21
Ako misliš na oleoTHERAPY sve preporuke :top:

Ja koristim Ulje sjemenki grožda i Jojobino ulje od njih i odlično mi je.
Ujutro koža tako meka:cerek:
A dugoročno će mi obnoviti lice 100% već vidim taj zdravi sjaj i da mi se koža vraća u normalu što prije nije bila.

Hvala!
Malo sam skeptična što se tiče divlje ruže jer piše da je sastav rosa canina a koliko se sjećam bolja je ako je sastav rosa rubiginosa..U čemu je uopće razlika?

Merlina
22.08.2012., 09:09
Merlina, hvala na odgovoru. Znaš li možda nešto više o ulju sjemenki marelice i mješovitoj koži s komedonima? Treba mi nešto za hidrataciju neovisno o kremama s AHA jer njih planiram koristiti tek od 10. mjeseca. Zadovoljna sam s tim kako se ulje upije i koža mi bude mekana, ali ne znam koliko je komedogeno.

uvijek bih preporučila da ga sa tim tipom kože miješaš bar sa lješnjakom i sjemenkama grožđa i palmarosom ili širokolisnom lavandom.

Ulja ti neće sama po sebi riješiti komedone ali cjelovita prirodna kozmetika može pomoći budući manje začepljuje pore jer ne sadrži vazelin, parafin, konzervanse i ostale sastojke koji začepljuju pore.

mišmali
22.08.2012., 09:57
Meni su najbolja bazna ulja od kokosa i badema, kombiniram ih pola pola (bademovo za suhu kožu kokosovo za normalnu do masnu kožu pa mi je to idealan omjer). I u to ukapam par kapi eteričnog ulja lavande recimo na 100 ml badema, 100 ml kokosovog ula 10-tak kapi lavande-ta mješavina mi je najsigurnija zato što to ulje koristim i za sinčića nakon kupanja.
Iskreno to mi je pravo otkriće, stavljam tu mješavinu ulja na kosu prije pranja kao pakung pa nakon što operem kosu par kapi na vrhove, na tijelo nakon tuširanja na još vlažnu kožu, s njime i skidam šminku-utrljam na vlažno lice, isperem mlakom vodom i sa malo prirodnog sapuna na kraju i kad je lice očišćeno i još mokro kap te iste uljne mješavine umasiram u lice i nježno prislonim ručnik na lice ali ne trljam ga već pustim da se upije uopće više ne koristim kreme, kupovne pakunge, sredstva za skidanje šminke....uštedila sam a primjećujem kako mi je ljepša i kosa i koža. Tako da su moji proizvodi za njegu 1 šampon za kosu 1 sapun prirodni za lice i tijelo i moja uljna mješavina:) još si tu i tamo smiksam nešto za piling lica i tijela i to je to:mig:

Mirella
29.08.2012., 19:05
Čitam odlične stvari za ulje nara ? Tko ga je koristio još osim top-secret-koke i da li je zadovoljan, ikakve nuspojave i sl. ?

Seeenka
30.08.2012., 04:46
Prijateljica ima "kokošju kožu" i zna da se toga ne može riješiti, a kako sam je zarazila prirodnom kozmetikom, zanima nas da li postoji neka uljna mješavina koja bi mogla poboljšati stanje jer ja sam kupila dosta bu. i eu. pa bi joj nešto smješala za njegu kože tijela. Dobre dušice, pomozite.

Princez Krafna
31.08.2012., 06:16
Čitam odlične stvari za ulje nara ? Tko ga je koristio još osim top-secret-koke i da li je zadovoljan, ikakve nuspojave i sl. ?

Koristim ga ja samog ili u mjesavinama. Najbolje mi je masirati lice s par kapi nara. Uglavnom nema nikakvih nuspojava, kao sto nisam imala negativnih reakcija niti od jednog ulja. To je moje omiljeno ulje samo mi malo smeta miris.

GljivaLudara
31.08.2012., 10:31
Cure, moram preporučiti odličnu kremu sa SPF-om. :)
http://www.climbon.com.hr/proizvodi/spf-30/
Pogledajte sastav.
Krema je fantazija. Jest da se bijeli zbog ZnO (meni se to čak sviđa jer mi ujednači lice), ali jako dobro štiti od sunca i fantastično hrani kožu. To je odsad jedina krema koju koristim.

:mikrocerek:

Eija
31.08.2012., 10:54
Prijateljica ima "kokošju kožu" i zna da se toga ne može riješiti, a kako sam je zarazila prirodnom kozmetikom, zanima nas da li postoji neka uljna mješavina koja bi mogla poboljšati stanje jer ja sam kupila dosta bu. i eu. pa bi joj nešto smješala za njegu kože tijela. Dobre dušice, pomozite.

Ja isto imam na nogama i mogu reci da mi je puno bolje stanje:
- 2 tjedno piling
- iza svakog tusiranja na vlaznu kozu cijelog tijela mazem mjesavinu suncokretovog ulja, sezamovog ulja i et. ulje palmarose
- ponekad na kokosiju kozu stavim Baleinu kremu za noge sa ureom (to sam procitala negdje na forumu ali ne znam gdje(

Eto nije skupo a meni je fino nahranilo taj dio koze i izgleda dosta bolje :)

Seeenka
31.08.2012., 15:44
Ja isto imam na nogama i mogu reci da mi je puno bolje stanje:
- 2 tjedno piling
- iza svakog tusiranja na vlaznu kozu cijelog tijela mazem mjesavinu suncokretovog ulja, sezamovog ulja i et. ulje palmarose
- ponekad na kokosiju kozu stavim Baleinu kremu za noge sa ureom (to sam procitala negdje na forumu ali ne znam gdje(

Eto nije skupo a meni je fino nahranilo taj dio koze i izgleda dosta bolje :)

Hvala,evo sad sam joj napravila home smjesu za piling koju može duže koristiti i smiksala ulja, ali sam u bu. dodala i par kapi eu palmarose,ružmarina verbenon i sjemena mrkve na 100 ml 15 kapi i stavila sam joj u uljnu mješavinu i kantarion jer imam svoj domaći. Uglavnom sve za regeneraciju kože i brzo upijajuća ulja. Vidjet ćemo rezultate pa javim.

Ye Yo
01.09.2012., 08:16
Cure, moram preporučiti odličnu kremu sa SPF-om. :)
http://www.climbon.com.hr/proizvodi/spf-30/
Pogledajte sastav.
Krema je fantazija. Jest da se bijeli zbog ZnO (meni se to čak sviđa jer mi ujednači lice), ali jako dobro štiti od sunca i fantastično hrani kožu. To je odsad jedina krema koju koristim.

:mikrocerek:

Molim te reci da nije komadogena :) Ovaj prirodni sastav se doima odličnim :klap:

GljivaLudara
01.09.2012., 09:52
Molim te reci da nije komadogena :) Ovaj prirodni sastav se doima odličnim :klap: Nije komedogena :zubo:
Because zinc oxide (and the other most common physical sunscreen, titanium dioxide) are not absorbed into the skin, they are nonirritating, nonallergenic, and non-comedogenic.
od ovog ostalog možda jedino zbog shea maslaca i pčelinjeg voska za koje sam čula i da jesu i da nisu...
meni zasad nije. :D

Ye Yo
01.09.2012., 10:15
Oodlično! Hvala ti puno Gljivo Ludaro, kupujem čim potrošim postojeće zalihe :)

elly
01.09.2012., 11:14
Ye yo, ne znam koliko si osjetljiva na komedogenu kozmetiku, ali ja čim vidim maslinovo ulje ili sheu moram zaobići tu kozmetiku u velikom luku (mislim na licu, na ostatku tijela mi ne stvara nikakve probleme). Jedino možda ima stvaaaaarno malo shee :misli:

Ye Yo
01.09.2012., 12:15
elly hvala od srca na dobronamjernom tipu :cerek:

Nazalost, imam dosta osjetljivu kozu lica koja me instant pocasti gadovima ako joj se nesto ne svidi. Svejedno, uzeti cu kremu pa ne bude li odgovarala licu, barem cu imati prirodnu visoku zastitu za tijelo :)

Mirella
02.09.2012., 09:09
Tako je i meni bademovo ulje komedogeno na licu, ali na tijelu je OK.

elly
02.09.2012., 09:26
e da, i bademovo mi je provjereno koma za lice, ali ipak malo manje reagiram nego od shee i maslinovog

darkilla
02.09.2012., 09:29
cure ja sam jaaaaakooo osjeljiva na komedogene sastojke...koja od ulja nisu komedogena? malo sam njuskala okolo i dosta njih vidim da jesu :(

elly
02.09.2012., 09:35
ja znam da kod mene nisu nikakve probleme izazvala sljedeća ulja (isto sam jaaaako sklona erupcijama): lješnjak, suncokret, jojoba, ulje sjemena grožđa, u manjim količinama koristim ulje divlje ruže i po novom nar i zasad ne vidim probleme (ali su ta ulja u manjim mjerama u odnosu na npr. lješnjak i grožđe)

Ye Yo
02.09.2012., 09:39
darkilla mislim da biljna ulja lješnjaka (http://www.aromedica.hr/cs-cart/index.php?dispatch=products.view&product_id=87) i jojobe (http://www.aromedica.hr/cs-cart/index.php?dispatch=products.view&product_id=81) nisu komadogena. Meni su ih upućeniji preporučili za sastav uljne mješavine osjetljive mješovite kože lica sklone aknama :)

Dok ne bude para za vlastitu home made mješavinu, planiram koristiti Oshadhi Cleansing uljnu kompoziciju (http://www.aromedica.hr/cs-cart/index.php?dispatch=products.view&product_id=150) koju je tina na temi o sastavu proizvoda analizirala kao nekomadogenu i neiritativnu :)

lusy
02.09.2012., 10:09
molim iskustva sa uljem avokada za lice :)

Netko koristio? s nekom mješavinom? Planiram ga uzeti Kemigov za hidrataciju i regeneraciju kože te prevenciju bora.

Također me zanimaju i iskustva s uljem nara. Hvala ;)

elly
02.09.2012., 10:12
ja sam izgleda zadužena tu za rušenje morala :D
Uglavnom, htjela sam reći da sam i ja koristila tu Oshadhievu kompoziciju i lice mi podivljalo, a Merlina mi je kasnije rekla da nisam jedina i da ih se dosta koja žalilo na taj efekt iako po sastavu ne bi trebalo biti problema i Oshadhi je fakat kvalitetan. Dakle, vraćamo se na početak, da svakome paše nešto drugo. Valjda pojedine sastavnice nisu problematične ali taj mix MENI izaziva probleme (što ne znači da će i nekom drugom)

elly
02.09.2012., 10:15
nar koristim tek dva dana pa neću još ništa komentirati, osim da je dosta viskozno i teško ulje, ali imam osjećaj da koža uživa u njemu (ne znam opisati taj osjećaj, ali jednostavno si izgledam onako napumpanije :rofl: ) Stavljam ga za probu samog navečer na lice (i čekam erupcije :rolleyes:) a preko dana samo kao mali dio mješavine

Ye Yo
02.09.2012., 10:52
Uglavnom, htjela sam reći da sam i ja koristila tu Oshadhievu kompoziciju i lice mi podivljalo, a Merlina mi je kasnije rekla da nisam jedina i da ih se dosta koja žalilo na taj efekt iako po sastavu ne bi trebalo biti problema i Oshadhi je fakat kvalitetan. Dakle, vraćamo se na početak, da svakome paše nešto drugo. Valjda pojedine sastavnice nisu problematične ali taj mix MENI izaziva probleme (što ne znači da će i nekom drugom)

:eek:

Pa bem mu misa maloga! Ja se taman razveselila kako sam nasla prakticno rjesenje prije no sto uspijem nabaviti zalihe za vlastite mjesavine. A nis, ja cu svejedno isprobati pa ako ne bude valjalo, samo jos jedan dodatak mojoj rastucoj kolekciji prirodne njege tijela :D

Hvala ti puuuno na iskrenom i dobronamjernom informiranju :kiss:

Seeenka
02.09.2012., 10:58
:ne zna:Merlina i Starleta (mogu i drugi koji se razumiju) molim Vašu stručnu pomoć. Cura mog sina ima akne po licu, najviše brada i ostaju joj ožiljci. Hormonske tablete koje joj je preporučila derma ne smije piti jer ima jako zgrušavanje krvi kad ih pije. Ima 25 god. i sad bi htjela pošto sam ja skroz prešla na prirodnu kozmetiku da joj nešto smućkam. Ne znam da li bi ovo bilo dobro : Za dan samo ulje jojobe za početak sam mislila staviti 30 ml jojobe i unutra 2 kapi e.u. palmarose i 1 kap sjemena mrkeve. Prije toga hidrolat nerolija i hamelisa pomješti pola- pola. Za večer 20 ml jojobe i 10 ml ploda divlje ruže i 1 kap palmarose, 1 kap sjemena mrkve i 1 kap širokolisne lavande. Ne znam da li bi to bilo dobro i čime da skida šminku, jer ona bi probala sve prirodno da ne mješa.

Merlina
02.09.2012., 12:35
Sve ovo što si napisala može, ali nije i najbolja opcija. Neće štetiti ali neće ni bitno poboljšati situaciju.
Kao što već i sama znaš za neke bolje i konkretnije rezultate rade se mješavine od najmanje 3, do 6,7 biljnih i eteričnih ulja. Konkretno za ovakve probleme stavljaju se puno jače koncentracije eteričnih i do 15 kapi na 30 ml.

što se tiče hidrolata, isto tako mogu ovi koje si ti predložila no bolji bi bili timijan i čajevac.

Postoje prirodne opcije liječenja čajevima hormonalnih problema pa ako želiš mogu ti dati preporuku gdje bi djevojka mogla probati ukoliko je zaista zainteresirana raditi na problemu.

Seeenka
02.09.2012., 13:06
:sHvala Merlina,stavit ću joj onda još ulje pšeničnih klica, sjemenki grožđa i koštica marelica i povećat e.u. a ove hidrolate imam kod kuće pa sam mislila da proba da vidimo kako će reagirat. Nadam se da će ova mješavina ulja biti OK i molila bi te za adresu za te čajeve, ona voli piti čaj za razliku od mene kojoj je draža kava, a već se sirota ispatila sa svim i svačim i nikakvih vidljivih rezultata.

darkilla
02.09.2012., 14:21
hvala na odgovoru :K

i ja sam mislila uzet nekakvu vec gotovu mjesavinu al sada sam se malo predomislila nakon ellynog odgovora.. :503:

ahhhhh...moze neki savjet sto kupiti? da li mi se isplati uopce raditi sama neku mjesavinu? iskustva? :confused:

Starleta
02.09.2012., 21:17
Najbolje su individualne mješavine napravljene za vaš tip kože.
Oshadhi mješavine nisu nekvalitetne, ali jesu malo općenite.
Svaka koža je invdividualna, pa takva treba biti i uljna mješavina.
Po meni je to jedan od največih pluseva rpriodne kozmetike, pa zato nisam baš fan kupovnih mješpavina, bez obzira što se radi o kvalitetnim uljima i proizvođaču.

Koliko ti se isplati kupovati sva ulja koja ćeš uvrstiti u svoju mješavinu ovisi o tome što planiraš korisiti i koliko brzo potrošiti.
Neka ulja imaju dosta kratak rok trajanja pa i to treba imati na umu.
Mislim da se uvijek više isplati kupiti mjepavinu za lice od aromaterapeuta, cijena je slična onima od oshadhia, a ipak je individualno pripremljena i sigurno sa više sastojaka nego što će te ih vi same staviti :)

darkilla
02.09.2012., 21:40
Po meni je to jedan od največih pluseva rpriodne kozmetike, pa zato nisam baš fan kupovnih mješpavina, bez obzira što se radi o kvalitetnim uljima i proizvođaču.

Koliko ti se isplati kupovati sva ulja koja ćeš uvrstiti u svoju mješavinu ovisi o tome što planiraš korisiti i koliko brzo potrošiti.
Mislim da se uvijek više isplati kupiti mjepavinu za lice od aromaterapeuta, cijena je slična onima od oshadhia, a ipak je individualno pripremljena i sigurno sa više sastojaka nego što će te ih vi same staviti :)

hvala ti na svoj pomoci :)

GljivaLudara
03.09.2012., 02:03
Mislim da se uvijek više isplati kupiti mjepavinu za lice od aromaterapeuta, cijena je slična onima od oshadhia, a ipak je individualno pripremljena i sigurno sa više sastojaka nego što će te ih vi same staviti :) imaš preporuku ili kontakt?

Seeenka
03.09.2012., 06:48
:ne zna:Često spominjete e.u. elemi za problematičnu kožu.Tražila sam ga na web stranicama keminga i terra organice ali nigdje ga ne vidim. Cure gdje ga kupujete i koja mu je cijena?

Starleta
03.09.2012., 07:06
:ne zna:Često spominjete e.u. elemi za problematičnu kožu.Tražila sam ga na web stranicama keminga i terra organice ali nigdje ga ne vidim. Cure gdje ga kupujete i koja mu je cijena?

ELEMI (http://www.terra-organica.hr/elemi-canarium-luzonicum-etericno-ulje.html) :)

Ye Yo
03.09.2012., 08:04

hvala ti na svoj pomoci :)

Potpis :top:

imaš preporuku ili kontakt?

Ovo i mene zanima :)

elly
03.09.2012., 08:16
starleta i merlina su preporuke ;) Susretljive, voljne pomoći, smućkaju nektare za Bogove i sve lijepo spakiraju i pošalju :D

Merlina
03.09.2012., 08:57
:sHvala Merlina,stavit ću joj onda još ulje pšeničnih klica, sjemenki grožđa i koštica marelica i povećat e.u. a ove hidrolate imam kod kuće pa sam mislila da proba da vidimo kako će reagirat. Nadam se da će ova mješavina ulja biti OK i molila bi te za adresu za te čajeve, ona voli piti čaj za razliku od mene kojoj je draža kava, a već se sirota ispatila sa svim i svačim i nikakvih vidljivih rezultata.

Ako ćeš već kupovati onda bolje da joj miješaš lješnjak,jojobu i neven uz sjemenke grožđa, bolje će joj se upijati za dnevnu njegu. Nitko ne voli hodati masnjikav po gradu.

Adresa na pm.

Empire of dirt
03.09.2012., 11:18
Pozdrav. Planiram kupiti lješnjakovo ulje jer čujem da je dobro za mješovitu kožu i smanjenje pora, pa me zanima mogu li ga koristiti samog, ili mi treba još nešto da pomiješam. Stavljala bi ga prije spavanja. Nemam inače nikakvog iskustva s uljima. Vjerojatno bih uz to kupila i hidrolat lavande ili nešto, i to bi nanijela prije ulja. No nemam baš love na bacanje pa zato pitam, treba li miješati ili može čisto ulje? :D

Starleta
03.09.2012., 17:09
Ako imaš kožu sklonu dehidraciji vrlo lako moguće da će lješnjak biti preslab, tj da bi ju mogao isušiti.
Mješavina nekoliko biljnih i eteričnih ulja je uvijek bolji izbor nego samo jedno ulje.

Seeenka
03.09.2012., 19:38
Ako ćeš već kupovati onda bolje da joj miješaš lješnjak,jojobu i neven uz sjemenke grožđa, bolje će joj se upijati za dnevnu njegu. Nitko ne voli hodati masnjikav po gradu.

Adresa na pm.

Ma neću kupovat ulja nego sam joj htjela nešto od ovih koje imam doma složit ali ipak ću morat kupiti lješnjak. Hvala

affirmation
03.09.2012., 21:19
molim savjet / obrazlozenje ;

da li je moguce da mi od ulja ljesnjaka nastaju pristici ? :503:
ne vjerujem da mi se to dogada, inace nemam problema s licem, imam mjesovitu kozu... trenutno sam u pms-u, mozda to ima kakve veze?

takoder kupila i ulje psenicnih klica za podrucje oko ociju, navecer namazem i ujutro kad se probudim imam vrecice, ne jako ali postoje....

ne vjerujem da sam takav pehist!

mare 3
03.09.2012., 21:59
Imam jedno pitanjce.... Šta da stavim u Kemigovo ulje pšeničnih klica da mi ne smrdi tako? Nije strašno ali ja bi da mi malo miriše jer ga stavljam na cijelo lice. Za sada mi se pokazalo super. Uglavnom mi treba da mi malo borice ublaži. Ima netko kakav prijedlog. Koža mi je normalna i vjerojatno zimi dehidrirana. Hvala!!

Ye Yo
04.09.2012., 08:20
starleta i merlina su preporuke ;) Susretljive, voljne pomoći, smućkaju nektare za Bogove i sve lijepo spakiraju i pošalju :D

Hvala elly :)

Starleta
04.09.2012., 09:17
molim savjet / obrazlozenje ;

da li je moguce da mi od ulja ljesnjaka nastaju pristici ? :503:
ne vjerujem da mi se to dogada, inace nemam problema s licem, imam mjesovitu kozu... trenutno sam u pms-u, mozda to ima kakve veze?

takoder kupila i ulje psenicnih klica za podrucje oko ociju, navecer namazem i ujutro kad se probudim imam vrecice, ne jako ali postoje....

ne vjerujem da sam takav pehist!

Ulje lješnjaka je inače nekomedogeno ulji i najčešću primjenu ima kod masne i problematične kože lica.
Moguće je da ti je lice reagiralo na lješnjak, no to naravno ne znači da ti prirodna kozmetika generalno ne odgovara.
meni je lice nakon prve mješavine bilo katastrofa, to je bila samo faza prilagodbe, sada više ne reagiram na niti jedno ulje.
Uvijek kažem da prirodnu kozmetiku treba testirati s obliku uljne mješavine, a ne samo jedno ulje jer to jedno ulje će rijetko kojoj koži donijeti sve što joj treba.
Lješnjak može samostalno isušiti i najmasniju kožu...jednako kao i jojoba. To onda ne znači da toj osobi prirodna kozmetika ne odgovara, već samo da ju nije koristila na ispravan način.
Ponekad treba nekoliko uljnih mješavina dok se pogoti prava kombinacija. Jednako kao i sa komercijalnim kremama, testira se dok se ne nađe ona koja vam najbolje odgovara.

Ne znam zašto ti se javljaju jastučići ispod očiju, nekako nemam osjećaj da bi to bilo od ulja :ne zna:

Može biti da je pms malo utjecao na sve to...pričekaj još malo pa ćeš vidjeti za par dana kako će biti :)

Imam jedno pitanjce.... Šta da stavim u Kemigovo ulje pšeničnih klica da mi ne smrdi tako? Nije strašno ali ja bi da mi malo miriše jer ga stavljam na cijelo lice. Za sada mi se pokazalo super. Uglavnom mi treba da mi malo borice ublaži. Ima netko kakav prijedlog. Koža mi je normalna i vjerojatno zimi dehidrirana. Hvala!!

Možeš ga kombinirati sa nekim drugim uljima, ali to je tako individualno jer meni niti jedno ulje ne smrdi...tj ne smeta mi miris.
Možda da dodaš još neka ulja koja ti se sviđaju po mirisu (makadamija, lješnjak, marelice...) i eterična ulja (širokolisna lavanda, ružmarin verbenon), ne znam što bi ti se svidjelo jer su to sve pretežno biljni mirisi.

elly
04.09.2012., 09:27
starleta, ti si zaaakon :s

no ja sam htjela pitati nešto apropo ovog navikavanja na prirodnu kozmetiku. Što je za tolerirati kao reakciju na ulja? Tj nakon jedne od prvih uljnih mješavina (aromaterapeut miješao), lice mi je PODIVLJALO (ono, bolne ogromne ciste, a ne akne :( Tako mi lice nije izgledalo ni u najgoroj fazi). 3-4 dana nakon erupcije, prestala sam koristiti tu uljnu mješavinu, i dugo nisam ništa stavljala na lice. Nakon što se lice umirilo, krenula sam sa jednostavnijim uljima (tipa samo 2-3 lakša ulja) i zasad je lice ok, ali osjećam da fali tu onih ključnih sastojaka (osjećam da je lice nenahranjeno i dehidrirano iako površinski masno).
No, zanima me: što je to što se može tolerirati kao ona prva reakcija čišćenja i koliko to dugo traje (tj. koliko treba ustrajati u primjeni kozmetike?)

mare 3
04.09.2012., 10:23
Ma ne smrdi mi tako jako to ulje nego onako nije mi neki miris. Morat ću malo razmisliti. Ja sam prije ovog Kemigovog koristila od Alverde ono ulje divlje ruže ili kako već. Ima li smisla toga malo dodati? Nekako mi ono nije imalo loš miris:ne zna:. Šta vi mislite? Hvala na preporukama!!!

Starleta
04.09.2012., 11:04
starleta, ti si zaaakon

no ja sam htjela pitati nešto apropo ovog navikavanja na prirodnu kozmetiku. Što je za tolerirati kao reakciju na ulja? Tj nakon jedne od prvih uljnih mješavina (aromaterapeut miješao), lice mi je PODIVLJALO (ono, bolne ogromne ciste, a ne akne Tako mi lice nije izgledalo ni u najgoroj fazi). 3-4 dana nakon erupcije, prestala sam koristiti tu uljnu mješavinu, i dugo nisam ništa stavljala na lice. Nakon što se lice umirilo, krenula sam sa jednostavnijim uljima (tipa samo 2-3 lakša ulja) i zasad je lice ok, ali osjećam da fali tu onih ključnih sastojaka (osjećam da je lice nenahranjeno i dehidrirano iako površinski masno).
No, zanima me: što je to što se može tolerirati kao ona prva reakcija čišćenja i koliko to dugo traje (tj. koliko treba ustrajati u primjeni kozmetike?)
:rofl::rofl:

Ma to ti jako ovisi. Nekim curama prirodna kozmetika stvarno od prve odgovara, dok nekima treba vremena da se naviknu.

Ja sam imala dermatitis i to u baš jakom obliku (imala sam otvorene rane po licu :503:) i nakon terapije antibioticima sam počela sam prirodnom kozmetikom.
Od moje suhe, osjetljive kože dobila sam masnu i hrpu prištića koje nisam nikada imala...:o
Ali ja sam nastavila korisiti, samo sam mjenjala mješavinu prema osjećaju na koži. Na kontroli mi je dermatologica rekla da ne može vjerobvati koliko mi je koža regenerirana i kako nemam niti jednog ožiljka od rana, pa čak niti crvenila. Rekla je da mi je koža osjetno kvalitetnija :cerek:
To mi je bila potvrda da prirodna kozmetika djeluje iako se meni nije tako činilo.
Mislim da je prošlo nekih mjesec dana dok se moje lice smiriilo, a sada više uopće nemam problema sa dermaittiso (a imala sam ih cijeli život) i koža mi je stvarno divna :cerek::o

Tako da, reakcija ovisi o tome kakva je inače koža.
Možda ti neko ulje nije odgovaralo, možda je prevelika koncentracija eteričnih za tvoju kožu, a može biti i alergija na neko ulje.

Znam da nekim ljudima ulja ne odgovaraju, ali su im prirodne kreme savršene.:cerek:

Ne znam ko ti je radio mješavinu, ali reakcija naravno ovisi o kvaliteti biljnih i eteričnih ulja.

Ma ne smrdi mi tako jako to ulje nego onako nije mi neki miris. Morat ću malo razmisliti. Ja sam prije ovog Kemigovog koristila od Alverde ono ulje divlje ruže ili kako već. Ima li smisla toga malo dodati? Nekako mi ono nije imalo loš miris. Šta vi mislite? Hvala na preporukama!!!

Ne znam kakvo je to ulje divlje ruže (sastav?), meni ulje divlje ruže nema neki intenzivan miris, tako da ne znam koliko će utjecati na promjenu mirisa.
Možeš probati pomješati pšenične klice sa makadamijom ili marelicom, ta ulja imaju ugodan orašasti miris pa bi mogle malo ublažiti.
A eterična će svakako bitno utjecati na miris, pa to moraš izabrati prema mirisu i svojstvima

Nikita Durango
04.09.2012., 11:33
meni je lice nakon prve mješavine bilo katastrofa, to je bila samo faza prilagodbe, sada više ne reagiram na niti jedno ulje.
Uvijek kažem da prirodnu kozmetiku treba testirati s obliku uljne mješavine, a ne samo jedno ulje jer to jedno ulje će rijetko kojoj koži donijeti sve što joj treba.
Lješnjak može samostalno isušiti i najmasniju kožu...jednako kao i jojoba. To onda ne znači da toj osobi prirodna kozmetika ne odgovara, već samo da ju nije koristila na ispravan način.
Ponekad treba nekoliko uljnih mješavina dok se pogoti prava kombinacija. Jednako kao i sa komercijalnim kremama, testira se dok se ne nađe ona koja vam najbolje odgovara.

Može biti da je pms malo utjecao na sve to...pričekaj još malo pa ćeš vidjeti za par dana kako će biti :)

Ja sam svako ulje iz moje mjesavine isprobala prvo samostalno i ni od jednog nisam imala reakciju,cak mi je poslije svakog koza bila divna.Ali,kad sam sve sastavila u mjesavinu lice mi je podivljalo i na bradi i na sljepocnicama imam miliun pristica.Jedino nisam testirala EU sjemena mrkve i palmarosu pa bi mozda moglo biti od toga?
Ipak nisam prestala koristiti jer bi isto moglo biti od PMS-a ili cak od gradske vode u Rijeci i Beogradu jer mi je taman na putu to buknulo a primjetila sam da je voda grozna u oba grada :rolleyes:
Mozda mi je koncentracija EU prevelika?Na 35 ml BU sam stavila 8 kapi s.mrkve i 4 kapi palmarose :ne zna:

Ma ne smrdi mi tako jako to ulje nego onako nije mi neki miris. Morat ću malo razmisliti. Ja sam prije ovog Kemigovog koristila od Alverde ono ulje divlje ruže ili kako već. Ima li smisla toga malo dodati? Nekako mi ono nije imalo loš miris:ne zna:. Šta vi mislite? Hvala na preporukama!!!

Ja bi na tvom mjestu odvojila dio za oko ociju a u ostatak koji stavljas na cijelo lice stavila neko EU koje ti lijepo mirise.Ja najvise volim ylang ylang :cerek: Stavljam ga u skoro sve :rofl:

elly
04.09.2012., 11:42
ylang-ylang je i meni na wish listi... ne znam čemu služi (googlat ću kasnije), ali mi stvarno fino miriši, stalno ga prozivaju afrodizijakom :D pa sam zaključila da mi stvarno treba

Starleta
04.09.2012., 11:44
Može biti da je od nečeg drugog reakcija, a ne od ulja :ne zna:
Možda ti je prejaka koncentracija eteričnih, ali to uopće nije velika koncentracija.

Pitanje je koliko dugo si koristila svako ulje samostalno?
Treba vidjeti što si sve mjenjala tada kada ti je lice reagiralo, a od vode može biti :(

Ylang Ylang je odlično ulje, ali kod duže primjene može iritirati pa pripazi :)

Nikita Durango
04.09.2012., 11:53
Može biti da je od nečeg drugog reakcija, a ne od ulja :ne zna:
Možda ti je prejaka koncentracija eteričnih, ali to uopće nije velika koncentracija.

Pitanje je koliko dugo si koristila svako ulje samostalno?
Treba vidjeti što si sve mjenjala tada kada ti je lice reagiralo, a od vode može biti :(

Ylang Ylang je odlično ulje, ali kod duže primjene može iritirati pa pripazi :)

Nisam njega stavljala u ulje i kremu za lice.Njega stavljam u preparate za tijelo a znam ga dodati 1-2 kapi u parfem :rofl:
Svako ulje sam samo probala po jednu noc.Stavila sam 15ml s.grozdja,10 ml p.d. ruze,5ml kostica kajsije i 5 ml argana.Sjeme grozdja sigurno nije jer sam ga koristila jedno mjesec dana i jako mi je popravio stanje lica i pora ali mi nije bilo dovoljno.Sad kad sam se vratila sa mora 2 puta sam napravila piling i stavila masku od gline a i PMS prolazi pa cu sacekati jos koji dan.Cini mi se da je malo bolje nego kad je tek izbilo.Sad ne znam da li je bolje jer se navikavam na tu mjesavinu ili zbog pilinga i maske ili sto sam pocela koristiti hidrolat smilja :ne zna:
Mozda da u mjesavinu dodam jos 5ml s.grozdja?

Starleta
04.09.2012., 11:56
Probavanje ulja na jednu noć ne znači ništa...:(
Možda je malo previše ploda divlje ruže, a zapravo ne znam kakva ti je koža :misli:
Smilje isto može kod nekih ljudi napraviti reakciju, meni nije :)

Nikita Durango
04.09.2012., 12:02
Probavanje ulja na jednu noć ne znači ništa...:(
Možda je malo previše ploda divlje ruže, a zapravo ne znam kakva ti je koža :misli:
Smilje isto može kod nekih ljudi napraviti reakciju, meni nije :)

Meni je smilje trenutacno smirilo kozu.Ovo je izbilo par dana prije nego sto sam pocela sa tim hidrolatom.Inace mi je koza suha zimi a ljeti malo vuce na mjesovitu i dehidrirana je.Plod divlje ruze sam dodala kao prevenciju zbog bora (kojih jos nemam ni jednu ali ih se vec bojim :lol: ) E da koristila sam p.d. ruze oko ociju par dana i nije bilo nikakvih losih reakcija :mig:

mare 3
04.09.2012., 13:37
Morat ću bacit oko na ta eterična ulja. Hvala svima!!!

yay
04.09.2012., 13:57

I ja sam tek sad zaključila da je i meni ta Oshadijeva mješavina izazivala potkožne prištiće na bradi. Dugo sam se uvjeravala da nije tako jer mi je dobro hranila kožu, ali što to vrijedi kad izaziva prištiće. Vjerojatno badem i marelica tako djeluju na moju kožu :ne zna:.

Danas sam je koristila kao pakung za kosu, pomiješanu sa uljem avokada i makademije.

Naručila ovo, čini mi se nekomedogeno i jednostavno, pa ćemo vidjeti:

Aroma tretman - uljna mješavina za njegu masne kože 30 mL
Bazna ulja lješnjaka, sjemenki grožđa i jojobe, sa eteričnim uljima mirte kt. cineol, širokolisne lavande i elemija.

Merlina
04.09.2012., 14:11
Uvijek tražim povratnu inf. od osoba koje savjetujem u vezi prelaska na prirodnu aroma kozmetiku, pratim ih, dostupna sam za pitanja i nedoumice nastale "u hodu", savjetujem.
Rijetko, vrlo vrlo rijetko tko ima reakcije, osobito ovako burne kako su gore opisane ukoliko zaista prati savjete.

Recimo, postotak je na 50 osoba možda jedna izreagira, obično ne tako burno. Ima jedan broj osoba koje zbog točno određenog načina prethodne njege, reagiraju loše na prirodnu i to nije teško predvidjeti. Također jedan veliki broj miješa razno razne sastojke iz klasične i prirodne i to jednostavno ne prođe dobro. Neke osobe smetaju prirodni mirisi ili osjećaj ulja na koži pa nema potrebe za njih forsirati se. Ima tu još nekih razloga, no da ne duljim...
U prirodnu aromakozmetiku se jednostavno "zaljubite" ili za to naprosto niste.

Istina je i da na temelju nekih svojih zakučastih pitanja u startu eliminiram osobu koja "BI" bila za prirodno i onu koja trenutno za to ipak nije.
Zato se desi da neke, jednostavno, odgovorim.
Tako smanjujem rizik "nezadovoljnih" i povećavam broj zadovoljnih.

lusy
04.09.2012., 14:33
:( i ja se moram požaliti na stanje kože lice.
nakon korištenja određenog vremena ulj.sjem .grožđa i jojobe :/ Imam puno bolnih prištića po licu..ne znam što je.
inače nemam takvih problema s kožom.
što da stavim kao prvu pomoć? ne znam koliko će trajati ovo razdoblje prilagodbe na prirodnu kozmetiku ...dođe mi da se vratim na kreme :( ali ne želim.

Starleta
04.09.2012., 14:36
Slažem se Merlina, da neke osobe jednostavno nisu tj da za neke osobe jednostavno prirodna kozmtika nije najbolji izbor.
No, meni bude jako žao kada osoba nakon jednog isprobanog ulja, ili samo jedne uljne mješavine kaže da joj prirodna kozmetika ne odgovara, a sa druge
xy godina isprobava razne komercijalne ili medicinske kremice i serume i još nije našla idealan za sebe.

Da bi mogao reći da prirodna kozmetika nije za tebe, moraš ju stvarno korisiti i isprobati razne varijante i kombinacije, a ne samo probati i zaključiti da nije za tebe.

Ja sam imala malo burniju reakciju na rpirodnu kozemtiku, ali mislim da je to iobzirom na tadašnje stanje moje kože bilo za očekivati.
Inače isto kao i ti i ja rijetko imam aš bnegativne povratne informacije.

GljivaLudara
05.09.2012., 01:34
Što kažete na ulje avokada (H.Lamotte) i sjemenki krastavca (Aromedica) 30:70 + e.u. palmarose (Pranarom)? Za masnu kožu s prištićima.

top-secret-koka
05.09.2012., 08:14
Također jedan veliki broj miješa razno razne sastojke iz klasične i prirodne i to jednostavno ne prođe dobro .

ne vidim nista lose u mijesanju prirodne i ne-prirodne kozmetike, treba slusati kozu i dati joj ono sto joj najbolje odgovara. sama tako radim i ta kombinacija mi daje dobre rezultate :cerek:. imam neke specificne probleme koje prirodna kozmetika i blag pristup kozi ne mogu rijesiti. takodjer na mojoj kozi blagotvoran ucinak nekih ulja ne moze nadmasiti nikakv komercijani proizvod.

meni se bas cini da vecina cura odustane od prirodne kozmetike jer naglo naprave radikalan preokret, lose izreagiraju na promjenu i ne stignu niti docekati stvarne rezultate.
takodjer bi im preporucila da si radije daju namijesati uljne mijesavine (starlet :cerek:, merlina) jer jednostavno nije isto ako si same umijesaju 2 bazna ulja i 1 etericno ili si daju napraviti citavu uljnu kompoziciju bas za svoju kozu. osim toga im je jeftiije nego da kupuju razna eu za koje ne znaju kako ce reagirati :)

Merlina
05.09.2012., 09:05
Nisam rekla da je loše miješati prirodnu i klasičnu kozmetiku, no baš to kod nekih zna izazvati reakcije dok kod nekih npr. kao i kod tebe, ne. Primjera radi ja bih kratkoročno mogla stavljati na lice što god pa neću imati nikakve reakcije dok nekima koža naprosto poludi.
Imala sam tokom dugogodišnjeg rada u salonu prilike vidjeti takve stvari i zato sam oprezna.
Naravno nikada ne forsiram niti namećem svoju volju, pa zato ako osoba želi i dalje koristiti neku svoju idealnu kombinaciju toga dvoga, zašto ne :ne zna:

Mirella
05.09.2012., 10:07
Da bi mogao reći da prirodna kozmetika nije za tebe, moraš ju stvarno korisiti i isprobati razne varijante i kombinacije, a ne samo probati i zaključiti da nije za tebe.

Ja se isto slažem s ovim, čak je moguće povećavati ili smanjivati omjere različitih ulja u kremama, kombinacija je beskonačno mnogo.

No ono što ja definitivno vidim kao problem i uzrok svemu je što žene nedovoljno poznaju svoju kožu, barem većina žena. Npr. masa ih je uvjerena da imaju mješovitu kožu, a u stvarnosti imaju normalnu ili čak suhu. Onda je čest primjer da misle da im je koža masna i isušuju ju u beskonačnost dok dubinski ne dehidrira.
Kad naručuju kremu kod aromaterapeuta totalno krivo opišu svoju kožu, on smiksa kremu za takvu kožu i ispadne da krema nije dobra. Krema je u stvari dobra, ali je krivo određen tip kože.
da bi uopće upoznali svoju kožu i što joj paše ili ne, treba isprobati puno proizvoda. osim toga koža se kroz život čak i godišnja doba mijenja. Tako da jako puno toga ovisi o nama samima, a ne o aromaterapeutu i mješavini.

novabbb
05.09.2012., 11:42
Ja sam tijekom godina shvatila da stanje moje kože ovisi o onome što se događa u mom organizmu, tj. o hormonim i onda kozmetikom moram to stanje pratiti i sanirat neželjene posljedice. Meni se zna u toku mjeseca ovisno da li sam u pms ili ovulaciji koža promijenit od potpuno suhe do užasno masne i jednostavno mi ne odgovara stalno ista rutina. Kozmetika mi nikad nije izazvala (iako nekad posumnjam pa se brzo razuvjerim) nered na koži. Kad su mi hormoni u ravnoteži onda mogu i kreč na lice stavit. Prije ljeta sam posumnjala da mi je ulje sjemenki grožđa izazvalo nekoliko potkožnih na bradi, ali mi je kozmetičarka odmah vidjela da mi pore nisu začepljene na cijelom licu i da je nije ulje uzrok i na kraju mi se i potvrdilo da mi se stvorila cista na jajniku koja je nered izazvala. To je moj slučaj , a ono što sam htjela reći je da svak mora upoznat sebe i svoju kožu i da nema univerzalnog pravila.

affirmation
05.09.2012., 19:08
Ulje lješnjaka je inače nekomedogeno ulji i najčešću primjenu ima kod masne i problematične kože lica.
Moguće je da ti je lice reagiralo na lješnjak, no to naravno ne znači da ti prirodna kozmetika generalno ne odgovara.

Ne znam zašto ti se javljaju jastučići ispod očiju, nekako nemam osjećaj da bi to bilo od ulja :ne zna:

hvala ti na objasnjenju.
kupila sam ulje ljesnjaka i imam ulje psenicnih klica, da li da njih pomjesam i u kojem omjeru ? ili bi trebala dodati jos neko ulje ?
hvala

top-secret-koka
06.09.2012., 07:48
mene ne cudi da vecina ne zna svoj tip koze, jer da posjetis nekoliko dermatologa ili kozmeticara svaki od njih bi rekao nesto drugo :confused: a oni su kao strucni.

na moju kozu najvise utjecu vanjski faktori, bas smo razliciti.
sa svakom promjenom godisnjeg doba imam novi tip koze :D

novabbb jesi li nasla nesto ucinkovito za kozu vrata?

Empire of dirt
06.09.2012., 10:37
Kupila sam lješnjakovo ulje, odlično mi je. Zanima me, može li se ulje (ne mora biti lješnjak) koristiti i kao podloga za puder? Tj., je li potrebno uopće koristiti neke kreme, ako ulje nahrani kožu..

novabbb
06.09.2012., 10:50
mene ne cudi da vecina ne zna svoj tip koze, jer da posjetis nekoliko dermatologa ili kozmeticara svaki od njih bi rekao nesto drugo :confused: a oni su kao strucni.

novabbb jesi li nasla nesto ucinkovito za kozu vrata?

A ne znam, trenutno za vrat koristim Afroditin serum Natural lift i baš mi paše, dobro hidratizira. Ja sam vrat dugo zanemarivala, ne bi se sjetila ništa nanijet i sad je teško vidjet neke brze rezultate bilo kojeg proizvoda.

Saireen
06.09.2012., 10:52
Kupila sam lješnjakovo ulje, odlično mi je. Zanima me, može li se ulje (ne mora biti lješnjak) koristiti i kao podloga za puder? Tj., je li potrebno uopće koristiti neke kreme, ako ulje nahrani kožu..

gdje si uzela lješnjak i po kojoj cijeni? Ja sam ga mislila koristiti navečer ispod kreme

Starleta
06.09.2012., 10:52

Ako ti odgovara, zašto ne :) ikao bi lješnjak dugoročno mogao isušiti kožu.

Možda će biti malo problem sa hidratacijom i upijanjem, jer u toj kombinaciji nemaš vodenu fazu.

To se može riješiti sa tonikom (hidrolatom). Našpricaš lice tonikom i na mokro naneseš par kapi uljne mješavine :cerek:

Gazdarica
06.09.2012., 11:33

ja sam cijelo ljeto koristila samo ulje lješnjaka, i ujutro i navečer i sa šminkom i bez šminke :zubo: i odlično je. a nanosila sam ga tako da bi lice prvo našpricala termalnom vodom i na mokro nanijela samo par kapi ulja, tako se ulje bolje rasporedi i sve skupa lijepo upije. :mig: na taj način već nakon 5-10 minuta bi mogla nanijeti bb kremu.
danas sam nabavila hidrolat lavande :cerek: prekrasno mi miriši, jedva čekam da ga probam :)

gdje si uzela lješnjak i po kojoj cijeni? Ja sam ga mislila koristiti navečer ispod kreme

ako si u zg, u kemigu je nešto manje od 50kn 50ml.

Empire of dirt
06.09.2012., 12:51

Uzela sam ga u Aromatici, 100 ml za 68,30 kn.
I da, stavljam prije njega hidrolat od lavande, on dođe nekih 49 kn.

Saireen
06.09.2012., 13:05
ok, hvala :) radit ću narudžbu na terra organica, pa ću uzeti onda od tamo, a hidrolat od lavande sam našla sad na ovoj stranici 200 ml 37 kn, mislim da ću probati to :) Koristi se kao tonik i ispod ulja jel? :)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.406616456049984.99202.261170793927885&type=1

Merlina
06.09.2012., 20:04
Za sve one koji se dvoume oko toga zašto miješati ili ne prirodnu i klasičnu kozmetiku tekst iz skripte STribora Markovića

Prednost prirodne kozmetike nad komercijalnim proizvodima je u tome što se koriste prirodni, koži slični materijali kvalitetna hladno prešana biljna i esencijalna ulja, te prirodni dodaci.

Klasična kozmetika kao bazu koristi uglavnom naftne derivate, parafin i vazelin koji ne hrane kožu.
Tvari iz prirodne kozmetike koža prepoznaje i ugrađuje ih u svoje stanice što nije slučaj s naftnim derivatima. Usto, u komercijalnoj kozmetici bude iznimno puno konzervansa (kako bi proizvod mogao godinama nepromijenjen stajati na policama trgovina), a oni često izazivaju alergije.

Aromakozmetika za razliku od klasične kozmetike ne sadrži agresivne sintetičke konzervanse, umjetne mirise, umjetne boje i emulgatore, silikon i parafin.

Prednost Aromakozmetike je i u individualnom pristupu jer uzima u obzir različite potrebe i želje svake osobe, te stanje kože izvana ali i iznutra, pa se prema tome mijenja i prilagođava sastav tokom procesa njege.

Marli
06.09.2012., 21:10
kratko i jasno :D ja se više ne dvoumim..

zasad nema nekih rezultata da mi je lice odjednom wow, (cak su mi se pojavili i neki pristici povremeno) al sam zadovoljna s tim sto mi lice nije više suho da se iz aviona vidi :D i sto ne stavljam više na lice razno raznu kemiju..

imam pitanje.. frendica mi htjela neku mješavinu ulja za tijelo, al da sprica, ne da se maže..
zanima me kako bi zajedno djelovalo ulje i aloa vera sok? dali bi sok ostajao odjeljen od ulja?
dali ubaciti još neki sastojak koji bi pospješio teksturu ulja i da se brže upije ili su sama ulja ok, s tim da bi stavila brzoupijajuća..

Merlina
07.09.2012., 09:12
Može napraviti takvu mješavinu aloa vere i bilo kojeg ulja, ulje će se odvojiti od soka, no potrebno je svaki puta prije upotrebe dobro promućkati. Ukoliko voli špricati neka si kupi bocu od 100 ml sa špricom i drži mješavinu u takvoj boci. Također preporučam da to koristi na mokru možu poslije tuširanja jer će se tako bolje upiti i trebati će manje.

Dobro bi bilo da mješavinu soka i ulja potroši u roku dva tjedna, a najbolje da svako malo napravi novu a ostatak drži u frižideru odvojeno.

Eneida
07.09.2012., 18:49
Dakle ovako, od kad sam zalutala na vaš kutak i pročitala temu u mojoj kolekciji su se našla ulja marelice, avokada, makadamije, ricinusa, kokosa, argana i suncokreta!

Prvi dojmovi su i više nego odlični! Jako volim ulje argana, ricinusa i makadamije kao pakung prije pranja kose, a avokado i marelica su mi super kasnije malo na vrhove!

A u ulje suncokreta sam zaljubljena :cerek: od skidanja šminke s njim, do stavljanja umjesto kreme, malo kao losion, pa na kosu s njim! A miris mi je predivan!

Sljedeće na listi mi je ulje lješnjaka i sjemenki grožda...za nekih pola godine jer me ovo dobro udarilo po džepu! :D

Mopsly
07.09.2012., 19:51
Meni mama neki dan veli da joj smućkam od svojih ulja neko da ima za lice (ona inače koristi isključivo ulja za njegu lica i tijela te prirodne sapune) i tako ja danas "odokativnom" metodom u tamnu staklenu bočicu sa kapaljkom nalila ulje jojobe, ulje avokada, ulje marelice, ulje divlje ruže, ulje koštica maline, ulje lješnjaka i par kapi eteričnog ulja naranče te eteričnog ulja frangipanija za miris - valjda će joj biti dobro :rofl:

Starleta
07.09.2012., 20:00
Mora joj biti dobro :cerek:

Gdje si kupila Frangipani?

Seeenka
07.09.2012., 20:13
:ceka:Imam pola litre hladno prešanog ulja repice, molim savjet kako ga upotrijebiti za njegu tijela jer na lice ne smijem stavljati ništa trenutno koristm nu-derm obagi za skidanje svoje hiper.

Starleta
07.09.2012., 20:19
U repica je stabilno ulje i odlična za macerate.
Napravi macerat nevena :)

Inače je repica dobra protiv bora i bogata je omegom. Možeš ju korisiti i u prehrani :)

Mopsly
07.09.2012., 21:01
Mora joj biti dobro :cerek:

Gdje si kupila Frangipani?
Rekla sam joj ak joj nije dobro za lice neka maže noge - za to bu bilo svakako dobro :D
Frangipani sam kupila na eBay-u kod onog sellera gdje svi kupuju ulja, esencije i ostalo
Evo ovdje:
http://myworld.ebay.co.uk/thearomashop/

Starleta
07.09.2012., 21:12
Ja sve naručujem preko neta osim sastojaka za prirodnu kozmetiku :o
Nekako sam navikla kupiti tu sve i znam u kakvom je stanju ...

Hvala za link :cerek:
Moram sada pregledati i taj shop sa ebays :zubo:

Mopsly
07.09.2012., 21:34
Mene isto bilo frkica ali jedna stara dermalogica od moje mame ("bakica" ufurana u net kupnju :D:rofl:) kupuje od njih i radi i sebi kremice i mazalice razne pa rekoh ako nju nije frka - nije ni mene :D
Ne kupujem ova "bazna" ulja jer se ne isplati ali ova esencijalna su u pravilu sva redom jeftinija nego kod nas ;)

BTW prije par minuta me zvala mama i veli da joj smrdi naranča )ne voli citrusne mirise) i veli da joj donesem sutra frangipani da si ga još malo nalije i poboljša miris :rofl:
Kaže da sam uspojela skemijati "suho ulje" - veli da joj je isti osjećaj na koži kao Nuxe ulje :rofl:

Seeenka
08.09.2012., 06:52
:sTreba mi pomoć oko uljne mješavine ili kreme za dekolte. Dobrano sam 40+ i normalno bore su na dekolteu tu ne puno i ne preduboke ali vrijeme je za intenzivniju njegu. Od b.u. imama argan, makadamiju, divlju ružu, marelicu, avokado, sjemenke grožđa, lješnjak, domaći kantarion i ulje repice, a od e.u. palmarosa, ružmarin verbenon, sjeme mrkve, smilje - koje sam prekjučer kupila u staroj Vlaškoj u bio terri ali proizvođač je Aromara i ženska u trgovini me uvjerila da je isto kao Pranarom jer da na Pranaromovima piše da je bilje brano na Balkanu a samo se puni u Francuskoj, a ovo je naše domaće(molim iskustva u vezi Aromare),paprena metvica, čepres, slatka naranča, mandarina, čajevac. Djevojčice dajte neki prijedlog znam da bore ne mogu izbrisati ali bar da ih ublažim i nahranim kožu koja mi je inače u tom dijelu suha kao i po cijelom tijelu.

Seeenka
08.09.2012., 06:56
U repica je stabilno ulje i odlična za macerate.
Napravi macerat nevena :)

Inače je repica dobra protiv bora i bogata je omegom. Možeš ju korisiti i u prehrani :)

Hvala Starleta, neven je već u suncokretovom ulju onda ću repicu morati upotrijebiti za uljnu mješavinu protiv bora na dekolteu. Pogledaj malo na dno stranice zanima me tvoj prijedlog za uljnu mješavinu i tvoje mišljenje za e.u.:kava:

Marli
08.09.2012., 08:23
Merlina hvala na savjetu :)

ok, hvala :) radit ću narudžbu na terra organica, pa ću uzeti onda od tamo, a hidrolat od lavande sam našla sad na ovoj stranici 200 ml 37 kn, mislim da ću probati to :) Koristi se kao tonik i ispod ulja jel? :)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.406616456049984.99202.261170793927885&type=1

ja sam isto naisla na njih i zanima me da li netko ima iskustva s malom od lavande :D .. cine mi se neki proizvodi od lavande ok.. sapuni su fora..
pa sto mislite??

p.s. kako mirisi Frangipani?? (znam da je pitanje subjektivno, hihihi, al može bit i odgovor mastovit) :zubo:

Starleta
08.09.2012., 08:46
Seeenka ti imaš pravo malo bogatstvo :)

Možeš korisiti sva ulja koja imaš, a posebno argan, plod divlje ruže, avokado i repicu.
Eterična ulja možeš sjeme mrkve :cerek:, ružmarin vervebon, smilje.

Aromarina ulja ne koristim. Kvalitetu smilja neću kometirati, ali znam da im ulja nisu kemotipizirana.
Pogledaj tekst (http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/etericnaulja/kvaliteta_etericnih_ulja.htm)o kvaliteti eteričnih ulja i kako izabrati proizvođača.

Seeenka
08.09.2012., 12:28
Seeenka ti imaš pravo malo bogatstvo :)

Možeš korisiti sva ulja koja imaš, a posebno argan, plod divlje ruže, avokado i repicu.
Eterična ulja možeš sjeme mrkve :cerek:, ružmarin vervebon, smilje.

Aromarina ulja ne koristim. Kvalitetu smilja neću kometirati, ali znam da im ulja nisu kemotipizirana.
Pogledaj tekst (http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/etericnaulja/kvaliteta_etericnih_ulja.htm)o kvaliteti eteričnih ulja i kako izabrati proizvođača.

Hvala, ja sam se skroz zapalila za prirodnu kozmetiku, mućkam sebi,nekim prijateljicama i sinovoj curi i za sad su svi zadovoljni, a ja najviše. Bila mi je čudna cijena tog smilja 86,00 kn ali ova je toliko u trgovini navalila da nisam znala kako da je se otarasim jednostavno nije mi dozvolila da zatražim smilje od oshasidia.:rolleyes:

Acid_2
08.09.2012., 18:47
s kojim uljem najradije uklanjate šminku s očiju? ja sam nekoć s bademovim, no bilo mi je premasno, cijelo ljeto skidam s suncokretovim i super je, a danas sam probala sa pš. klicama i nije loše, najmanje od svih masti no nije dovoljno rijetko. ako itko ima ikakav prijedlog neki javi :)

Gazdarica
08.09.2012., 20:30
ja skidam sa suncokretom.. i super sam zadovoljna. spasilo me nakon fjaska sa evelin micelarnom što se tiče vodootporne maskare. :zubo: uopće nemam potrebu više tražiti nešto drugo.

Mopsly
08.09.2012., 21:39
Ja skidam sa jojobom trenutno ali sam koristila i lješnjak i badem i marelicu do sada :D
Isprobavam sve kaj imam doma :rofl:

Starleta
08.09.2012., 22:16
Suncokret je savršeno ulje za skidanje šminke.
Dooljno je gusto da skine sve, a ne upija se brzo pa koža neće upiti ostatke šminke.
Nekomedogeno je, za razliku od bademovog, pa je super za sve tipove kože uključujući masnu.
I najvažnije, jako je jeftino što mi je veliki plus, jer se ionako ispre sa lica nakon obavljenog posla :)

darkilla
08.09.2012., 22:21
kakvo je ricinusovo za skidanje sminke? :)

Starleta
08.09.2012., 22:22
Meni je pregusto, ljepljivo...

Mopsly
08.09.2012., 22:37
I meni je samo ricunius preljepljiv za to :mig:

top-secret-koka
08.09.2012., 23:00
za skidanje sminke, uz suncokret, mi je najdraze sezamovo ulje :cerek:
no uvijek napravim mjesavinu od bar 3 ulja :mig:

Acid_2
08.09.2012., 23:02
sve mi se čini da ću ostati na suncokretovom onda :D bočica mi je skoro pa prazna pa sam mislila uzeti neko drugo za probu

Gazdarica
08.09.2012., 23:06
ja kupila friško sezamovo. baš bi mogla večeras probati ga u tu svrhu. :)

Acid_2
08.09.2012., 23:14
ajd javi kakvo je. meni su savjetovali lješnjakovo za mješovitu kožu, no baš me zanima kako bi bilo npr. ulje lana, kikirikija ili marelice za skidanje šminke

darkilla
08.09.2012., 23:16
jel ispirete ta ulja? ja bih nesto sto mi moze ostati na kozi :confused:

top-secret-koka
08.09.2012., 23:20
ajde probaj pa javi kakvo ti je. doduse ja radim ulja sa polisorbatom, ali i samo ulje sezama je lagano, razmazivo i sa lakocom otapa sve sa lica:mig:

meni je tamno sezamovo nezamjenjivo u kuhinji, aromaticno :cerek:. za lice kupujem svijetlo i ima potpuno drugaciji miris, po proljetnoj travi :)

Gazdarica
08.09.2012., 23:22
ajd javi kakvo je. meni su savjetovali lješnjakovo za mješovitu kožu, no baš me zanima kako bi bilo npr. ulje lana, kikirikija ili marelice za skidanje šminke

ja imam i lješnjakovo, ali njega sam koristila isključivo za njegu, ne za čišćenje. iskreno, jedini razlog je to što je triput skuplje od suncokreta, a kad skidam šminku ionako obavezno isperem to ulje pa mi nekako bilo šteta.

jel ispirete ta ulja? ja bih nesto sto mi moze ostati na kozi :confused:

ja isperem obavezno, jer ipak dio šminke ostane otopljen u tom ulju. tako da ja isperem i onda namažem drugo.

Starleta
09.09.2012., 07:44
ja imam i lješnjakovo, ali njega sam koristila isključivo za njegu, ne za čišćenje. iskreno, jedini razlog je to što je triput skuplje od suncokreta, a kad skidam šminku ionako obavezno isperem to ulje pa mi nekako bilo šteta.

Lješnjakovo je preskupo u tu svrhu, a i to je brzoupijajuće ulja pa će i šminka prodrijeti u kožu i nije toliko viskozno kao suncokret.

Gazdarica
09.09.2012., 12:53
isprobala sam sinoć sezam. čini mi se da možda čak čisti maskaru (vodootpornu) brže nego suncokret. nemam šta pametno reć, jednostavno mi se subjektivno više svidjelo za tu svrhu. mislim da ću se prebaciti na čišćenje s njim.

elly
09.09.2012., 13:48
ja sam isto naisla na njih i zanima me da li netko ima iskustva s malom od lavande (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.255868947854726.58471.100002948699151&type=1) :D .. cine mi se neki proizvodi od lavande ok.. sapuni su fora..
pa sto mislite??

ja podižem pitanje jer me isto zanima... čine mi se totalno guba proizvodi, zaista pristojne cijene i mislim da ću svakako probati barem sapune, ali eto... ima tko već kakavih iskustava?

Ensi
09.09.2012., 16:51
Za koliko bi se vremena otprilike potrosilo ulje od 200ml koje bi koristila svakodnevno za mazanje tijela? :misli:

Starleta
09.09.2012., 18:34
ja podižem pitanje jer me isto zanima... čine mi se totalno guba proizvodi, zaista pristojne cijene i mislim da ću svakako probati barem sapune, ali eto... ima tko već kakavih iskustava?

Imate neki link na njenu stranicu koji radi?
Ja je nigdje ne mogu naći, pa ne vidim proizvode :ne zna:

Starleta
09.09.2012., 18:46
Za koliko bi se vremena otprilike potrosilo ulje od 200ml
koje bi koristila svakodnevno za mazanje tijela? :misli:

To je teško procjeniti.
Računaj da potrošiš oko 3-5ml (60 - 100kapi) po nanošenje.
Znači oko 2 mjeseca.:ne zna:

Acid_2
09.09.2012., 18:59

ja planiram narudžbu uskoro kod njih. mislim da je pitanje prije upučeno temi "Prirodna kozmetika - brendovi" :) zanima me među ostalim i hidrolat lavande, no 60 ml 14 kn mi se čini prejeftinim :misli:
jako me zanimaju njihovi sapuni i peeling za tijelo od čokse btw.

Starleta: http://www.facebook.com/lavender.products
imaš Katalog proizvoda u Albumima

Starleta
09.09.2012., 19:04
Baš se ne snalazim na toj stranici :ne zna:
U katalogu proizvoda sam pronašla samo slike, nema nikakvog opisa proizvoda ili ja ne vidim dobro? :misli:

Ensi
09.09.2012., 19:23
To je teško procjeniti.
Računaj da potrošiš oko 3-5ml (60 - 100kapi) po nanošenje.
Znači oko 2 mjeseca.:ne zna:

Hvala. :five: dosta to traje, ništa od natrpavanja zaliha. :D

Acid_2
09.09.2012., 19:29
Baš se ne snalazim na toj stranici :ne zna:
U katalogu proizvoda sam pronašla samo slike, nema nikakvog opisa proizvoda ili ja ne vidim dobro? :misli:

nemam pojma, ja kad gledam kao privatni profil i stranica vidim sve jasno. odem na profil, pa na slike, pa na albume, onda Katalog proizvoda i u novom tabu otvorim prvu sliku, te listam. svaki proizvod ispod slike ima opis, količinu i cijenu

Starleta
09.09.2012., 19:30
Valjda onda je ne gledam nešto kako treba :zubo:

Urbana
10.09.2012., 14:00
Ne znam da li je ovo jojoba ulje ok za koristenje na licu. Pise da je hladno prešano sa dodatkom vitamina E?
http://www.iherb.com/Life-Flo-Health-Pure-Jojoba-Oil-4-oz-118-ml/45471

Ye Yo
10.09.2012., 14:20
Valjda onda je ne gledam nešto kako treba :zubo:

Lajkaj stranicu ili nju (http://www.facebook.com/malaod.lavande.5) dodaj kao prijateljicu. Sve u fotografijama, kao i katalog u pdf-u :mig:

Acid_2
12.09.2012., 10:34
ahoj, mislila sam otići danas do Bio Terre u Vlaškoj i uzeti ovo ulje (http://www.oshadhi.hr/shop/hr/biljna-ulja-hr-2/biljna-ulja-hr/biljno-ulje-makadamija-macadamia-integrifolia.html). može li i na kosu ili je samo za lice, što mislite?

elly
12.09.2012., 10:42
ne vidim razlog zašto ne bi moglo i na kosu :ne zna: (misliš onako kao pakung?)

Acid_2
12.09.2012., 10:52
mda, u kombinaciji sa avokadom ili ricinusom (kako kad, mješam ih na razne načine). no misila sam uglavnom kao regenerator nakon pranja, na mokru kosu. ako nije premasno.. ugl mi treba neko nemasno nakon pranja :D

anoda
12.09.2012., 11:10
mda, u kombinaciji sa avokadom ili ricinusom (kako kad, mješam ih na razne načine). no misila sam uglavnom kao regenerator nakon pranja, na mokru kosu. ako nije premasno.. ugl mi treba neko nemasno nakon pranja :D

ja mijesam makadamiju i bademovo ili ricinus za pakunge...no,ponekad znam staviti makadamiju nakon pranja,no pazim da ne pretjeram...kap-dvije stavim da kosa upije...samo treba paziti da se ne pretjera...:mig:

Acid_2
12.09.2012., 11:13
ok, super, budem onda uzela to od 30 ml.
btw, Macadamia natural oil koje je KAO prirodno, 30 ml cca 80 kn, a Oshadhi 30 ml 31 kn :eek: ok, zna se da nije skroz prirodno, čak su naglasili da stavljaju neke šitove radi dodatnih "pogodnosti za kosu" na sajt, no opet..

Mopsly
12.09.2012., 11:36
Da i Macadamia natural oil ima fini miris o ova "obična" hladno prešana u biti nemaju mirisa - dakle dodali su nekaj ziher unutra :mig:

krezava
14.09.2012., 21:28
Opet ja sa pitanjcem.;
koje ulje je bolje za suhu kozu-sjemenki kajsije ili sjemenki grozdja???
Radi se o dehidriranoj kozi,nocna njega...

Merlina
15.09.2012., 10:07
Dehidriranoj koži nikako neće biti dovoljno jedno ulje. Naprotiv, sigurno ćeš ju dodatno isušiti na ovakav način.

Potrebna su ti minimalno 3 biljna ulja među kojima mogu biti bilo koja od ova dva koja si navela.

Helou Kiti
16.09.2012., 23:04
Znam da je za problematičnu kožu (a i ostale tipove) bolje koristiti kombinaciju više ulja, ali trenutno imam samo ulje jojobe pa me zanima koliko često ga mogu stavljat na lice? čini mi se da sam negdje pročitala kako nije dobro prečesto.. mislila sam 2-3 puta tjedno namazat na vlažno lice prije spavanja, je li to u redu?

Starleta
17.09.2012., 08:54
Nije da se biljna ulja ne smiju nanositi na kožu sama, smiju :)
Jedino što jedno ulje samsotalno ne pruža kompletnu njegu licu, pa onda dolazi do isušenosti, masne kože, dehidiranosti, prištića i slično.
Zato je najbolje da jojoba regulira lučenje sebuma i dok u istoj mješavini lješnjak steže pore i također djeluje na sebum, sjeme grožđa daje vlagu, kukui vlaži i hrani kožu....

Možeš staviti jojobu na lice samostalno, neće ti ništa biti.
Samo nemoj da ti je to jedina njega za kožu.

rinica
17.09.2012., 10:32
Curke,
s ovim kodom MDG721
imamo popust na stranici iHerb od 5$ prilikom prve kupnje
ako je narudžba manja od 40$, a ako je veća od 40$ onda 10$ :mig:

Uživajmoooo :cerek:

Helou Kiti
17.09.2012., 12:30
Nije da se biljna ulja ne smiju nanositi na kožu sama, smiju :)
Jedino što jedno ulje samsotalno ne pruža kompletnu njegu licu, pa onda dolazi do isušenosti, masne kože, dehidiranosti, prištića i slično.
Zato je najbolje da jojoba regulira lučenje sebuma i dok u istoj mješavini lješnjak steže pore i također djeluje na sebum, sjeme grožđa daje vlagu, kukui vlaži i hrani kožu....

Možeš staviti jojobu na lice samostalno, neće ti ništa biti.
Samo nemoj da ti je to jedina njega za kožu.

nije jedina, nego sam mislila ubaciti i ulja u njegu da vidim hoće li biti kakvih pomaka jer ih nikada nisam do sad koristila.. i upravo sam lješnjak mislila još nabavit :) samo ako mi može netko pomoći, tek sam počela s prirodnom kozmetikom, gdje bih mogla nabaviti kvalitetno ulje lješnjaka na području Rijeke? u Bio&Bio?
Hvala Starleta na odgovoru, ajme otkrila sam i tvoj super blog :)

Starleta
17.09.2012., 12:58
U Rijeci imaš Aromedicu u robnoj kući.
Oni imaju super ulja i sve druge stvari za prirodnu kozmetiku.

Hvala za blog :)

Helou Kiti
17.09.2012., 13:18
U Rijeci imaš Aromedicu u robnoj kući.
Oni imaju super ulja i sve druge stvari za prirodnu kozmetiku.

Hvala za blog :)

super, svratit ću odmah sutra ujutro, vidim na internetu da drže oshadhi.
malo sam kopala po forumu i pronašla sam jedan tvoj post u kojem preporučaš mješavinu u omjeru: 20 ml lješnjaka i 10 mj jojobe, mogu tako? :)
hvala još jednom!

Starleta
17.09.2012., 13:21
Možeš tako, ali ako ti je koža sklona dehidraciji mogla bi ti ta mješavina biti malo presuha.
Ako osjetiš da nije dovoljna, onda ti treba još nešto za hidrataciju.
Ulje nanosi na vlažnu kožu, brže će se upiti i bit će hidratantnije.

Helou Kiti
17.09.2012., 13:39
Možeš tako, ali ako ti je koža sklona dehidraciji mogla bi ti ta mješavina biti malo presuha.
Ako osjetiš da nije dovoljna, onda ti treba još nešto za hidrataciju.
Ulje nanosi na vlažnu kožu, brže će se upiti i bit će hidratantnije.

poprskam termalnom i onda nanesem ulje, stvarno je bolje tako :) ok, nakon nekoliko puta ću vidjet hoće li mi nedostajat hidratacije, a ako nedostaje, mogla bih dodati, primjerice, ulje ploda divlje ruže ili sjemenki grožđa?

Gazdarica
17.09.2012., 21:54
evo, ja jučer preselila sva svoja ulja u frižider, i maloprije mi padne na pamet da ih pogledam i imam šta vidit, jojoba potpuno smrznuta :eek: pa kako se ona čuva? u frižideru očito ne... :o je li još neko ulje ne treba u fridž?

Saireen
17.09.2012., 22:15
a gdje si stavila u frižideru, nadam se da ne tik uz zadnju stranu frižidera, tamo se znaju ledit stvari

Gazdarica
17.09.2012., 22:24
u vratima je... istina da frižider dosta jako hladi, ali opet :ne zna: da li da ga izvadim ili?

Satin Doll
18.09.2012., 07:37
Normalno je da se jojoba skroz stvrdne na niskim temperaturama, isto ko i kokos, i avokado npr. Ja sva svoja ulja držim u frižideru, i što treba i što ne treba :D Prije nego mi trebaju za izradu mješavina, izvadim ih na sobnu temperaturu i brzo se vrate u tekuće stanje. A već gotove mješavine držim i na sobnoj temp. i u frižideru, ovisi kakve su. Ali kod njih nemam problem sa stvrdnjavanjem jer sadrže razna ulja, pa i u frižideru ostanu tekuća.

elly
18.09.2012., 08:13
možda glupo pitanje, ali zašto u frižideru? Nekako sam se vodila time da ni u Kemigu, Terri... ne drže ulja u frižiderima :ne zna:

Merlina
18.09.2012., 09:38
Ako ćeš ulja potrošiti u nekom razumnom roku od otvaranja ne trebaš ih čuvati u frižideru. Npr. aroma uljna mješavina je ok sigurno 6 mjeseci od otvaranja na sobnoj temperaturi.
Lan se obično stavlja u friz jer se kvari već za nekih 15-tak dana od otvaranja.

Gazdarica
18.09.2012., 11:21
ostavila sam van frižidera sezam koji koristim svakodnevno i uljnu mješavinu, to će se potrošit valjda u tom razumnom roku. a ostala ulja čekaju da ovo potrošim, dok budem pravila novu mješavinu... neka njih onda u fržideru, ako će im to produžiti trajanje.
a što s eu? kako njih čuvati? s obzirom da ću njega potrošiti valjda nikad, a žao mi da propadne ako ne mora.

Satin Doll
18.09.2012., 13:24
Ja ih sve čuvam u frižideru jer ih imam jako puno i dosta mi dugo stoje nakon otvaranja, pa da budem sigurna.

Gazdarica
18.09.2012., 15:18
a znači ulja, hidrolati i sve to je sigurno u fridžu ili i tako ima šanse da se pokvari? :ne zna:
i šta s glicerolom? i njega u fridž ili?

lusy
18.09.2012., 16:12
Ima li novih iskustava sa uljem sjemenki nara?
Dosta je gusto pa s čim ga miješati za kožu sklonu dehidraciji i prve bore?
Koja eu mogu u njega? :)

Satin Doll
18.09.2012., 17:10
a znači ulja, hidrolati i sve to je sigurno u fridžu ili i tako ima šanse da se pokvari? :ne zna:
i šta s glicerolom? i njega u fridž ili?

Pa ako će stajati baš sto godina nakon roka važenja, vjerojatno će se pokvariti makar je u frižideru. Ali općenito, ulje će teže užegnuti i promijeniti karakteristike ako je na hladnom. Za glicerol ne znam, ja i njega držim u frižideru tako da nisam baš mjerodavna po tom pitanju :D U frižideru imam jednu veliku i jednu manju policu samo za ulja jer izvan njega nemam mjesta za to sve :D

Gazdarica
18.09.2012., 18:06
nespretno sam se izrazila, ne mislim ih baš držat sto godina, kroz pola godine ću ih sigurno potrošiti :zubo:
ugl, sad sam mirna, neću više začetavati temu :zubo:
hvala ti na svim info :mig:

top-secret-koka
18.09.2012., 20:02
Ima li novih iskustava sa uljem sjemenki nara?
Dosta je gusto pa s čim ga miješati za kožu sklonu dehidraciji i prve bore?
Koja eu mogu u njega? :)

ja ga koristim nesto vise od godinu dana. mogu napisati svoja iskustva, al' opet, svatko reagira na svoj nacin.
dosta je tesko ulje (specificnog mirisa) i nije za svakodnevnu upotrebu, nakon nekog vremena mi se pocne losije upijati bez obzira sto ga mijesam sa makadamijom ili avokadom koji doslovno nestanu na mojoj kozi koliko se brzo upiju. znaci koristim ga povremeno kao kuru. prvih nekoliko puta ga stavim samog i efekt je :cerek: kasnije ga pomijesam sa drugim uljima. ne bi ga trebalo stavljati u vecem omjeru od 10% na ostala bazna ulja. bar su moja iskustva takva. dokapavas eu koja odgovaraju tvom tipu koze.

mislim da je nepotrebna investiciija za sve koji nisu u kasnim 30-tim.

lusy
18.09.2012., 21:04
hvala puno na odgovoru :top: :)

Seeenka
18.09.2012., 21:27
Dobre dušice, ima li neka od vas recept za uljnu mješavinu za ruke ili za kremu? Koža mi je isušena, dehidrirana jer ne mogu ništa raditi s rukavicama pa mi detrgenti uništiše ruke.Sastav stare atrix mi je bio dosta dobar ali ova nova s kamilicom mi ne odgovara, a uz to ne želim više koristiti te skupe i pune parabena kupovne proizvode. Biljnih i eteričnih ulja imam dobru zalihu:cerek: kao i shea butter tako da mi nije problem za sirovine jer sam ja kao hrčak samo "vučem" kući da ne prefali.:cerek:

missmishko
19.09.2012., 08:05
Pa ako će stajati baš sto godina nakon roka važenja, vjerojatno će se pokvariti makar je u frižideru. Ali općenito, ulje će teže užegnuti i promijeniti karakteristike ako je na hladnom. Za glicerol ne znam, ja i njega držim u frižideru tako da nisam baš mjerodavna po tom pitanju :D U frižideru imam jednu veliku i jednu manju policu samo za ulja jer izvan njega nemam mjesta za to sve :D

Ja svoja ulja držim u špajzi :D Tamo je hladnije nego u ostalim dijelovima kuće i mračno, pa ih mislim koristiti do roka važenja koji piše na njima (a to je bar 1 godina). Mislim da je najbitnije da ne budu na temperaturi iznad 25 C (kao i svaka druga kozmetika) i da budu na tamnom. Znači tamno i hladno it is :mig:

Merlina
19.09.2012., 09:55
Dobre dušice, ima li neka od vas recept za uljnu mješavinu za ruke ili za kremu? Koža mi je isušena, dehidrirana jer ne mogu ništa raditi s rukavicama pa mi detrgenti uništiše ruke.Sastav stare atrix mi je bio dosta dobar ali ova nova s kamilicom mi ne odgovara, a uz to ne želim više koristiti te skupe i pune parabena kupovne proizvode. Biljnih i eteričnih ulja imam dobru zalihu:cerek: kao i shea butter tako da mi nije problem za sirovine jer sam ja kao hrčak samo "vučem" kući da ne prefali.:cerek:

Moj prijedlog je krema od lanolina ili kombinacija shea maslaca sa npr. pšeničnim klicama...

Seeenka
19.09.2012., 11:29
Moj prijedlog je krema od lanolina ili kombinacija shea maslaca sa npr. pšeničnim klicama...

Hvala, probat ću i ako ne sumljam da će biti dobra kad ti preporučiš.:)

Merlina
19.09.2012., 12:09
ovo je otprilike recept , probajte
10 g lanolina
5 g otopljenog shea maslaca
5 g biljnog ulja (po izboru)
2-3 kapi eteričnog po izboru (nije obavezno ali dobro dođe zbog mirisa)

2 g glicerola (može i ne mora)
10 g hidrolata ili destilirane vode

sve se stavi u posudu zajedno te se žustro miješa nekih 10 tak min dok ne nastane krema.
Kremu čuvati u frižideru.

Seeenka
19.09.2012., 13:11
ovo je otprilike recept , probajte
10 g lanolina
5 g otopljenog shea maslaca
5 g biljnog ulja (po izboru)
2-3 kapi eteričnog po izboru (nije obavezno ali dobro dođe zbog mirisa)

2 g glicerola (može i ne mora)
10 g hidrolata ili destilirane vode

sve se stavi u posudu zajedno te se žustro miješa nekih 10 tak min dok ne nastane krema.
Kremu čuvati u frižideru.

Hvala, legenda si.Stavit ću pšenične klice prema preporuci tvojoj od prije.:top:

Gazdarica
19.09.2012., 14:57
zanima me koliko su kvalitetna ulja od aromedica-e?

Seeenka
19.09.2012., 17:03
:cerek:Prva krema za ruke napravljena i divno miriši. Stavila sam 1 g macerata vanilije u suncokretu, 4 g b.u. ulja pšeničnih klica i 5 kapi e.u. mandarine. To je nešto savršeno.

Merlina
19.09.2012., 19:34
zanima me koliko su kvalitetna ulja od aromedica-e?

Sve kaj ima kod njih je :) pa i biljna ulja.

Gazdarica
19.09.2012., 19:37
Sve kaj ima kod njih je :) pa i biljna ulja.

danas sam u bio terri gledala, njihovo ulje sjemenki grožđa je oko 50kn za 50ml, a u kemigu je skoro 80... pa rekoh, da pitam je li sigurno. znači mogu to uzet?

Merlina
19.09.2012., 19:40
Pitala si za Aromedicu, ne kužim o čijem se ulju radi.
Inače, sjemenke grožđa uzimam u Herbaromu.

Gazdarica
19.09.2012., 19:43
Pitala si za Aromedicu, ne kužim o čijem se ulju radi.
Inače, sjemenke grožđa uzimam u Herbaromu.

malo sam zakomplicirala. vidjela sam ulje sjemenki grožđa od aromedice. a uspoređujem ga sa kemigovim koje je dosta skuplje, zato nisam htjela napamet kupiti prije nego vas pitam mišljenje.

Merlina
20.09.2012., 10:39
A čuj, najbitnije ti je da je nerafinirano, sad gdje ćeš ga uzeti odluči sama.

Mirella
24.09.2012., 18:13
Ja sam konačno nabavila ulje nara i sad sam ga smiksala s uljem ploda divlje ruže i dodala EU arapskog tamjanovca, sjemena mrkve i nerolija. naparvila sam malu količinu od 15 ml da vidim kako će mi odgovarati jer mi samo ulje ploda divlje ruže uopće nije bilo premasno,a čini mi se da je ulje nara gušće. Vidjet ću kako će mi koža reagirati na taj miks. Al to smrdi :rolleyes:, mislim da smrdi zbog arapskog tamjanovca i sjemena mrkve. :zubo:
Ako će mi biti pregusto i neće se dobro upijati mislila sam dodati Co2 ulje brusnice i kukui.

Starleta
24.09.2012., 19:14
Da, sjeme mrkve i meni smrducka :zubo:
Nar je dosta viskozan, ali mislim da ti za zimu neće biti premasno :)

Možeš dodati kukui ulje, ono se brzo upija :cerek:

Merlina
24.09.2012., 20:51
Meni je miris sjemena mrkve super barem Oshadhi. No, od svakog proizvođača za nijansu (ili više) drugačije miriše isto ulje, pa treba isprobati.

Recimo između palmarose je u nijansama mirisa velika razlika od proizvođača do proizvođača.

darkilla
24.09.2012., 23:43
imam pitanjce cure, kako da dobro isperem ulja iz kose nakon sto prespavam s time na glavi...ne bih htjela nesto agresivno radi odrzavanja boje

hvala! :)

Starleta
25.09.2012., 09:11
Meni je miris sjemena mrkve super barem Oshadhi. No, od svakog proizvođača za nijansu (ili više) drugačije miriše isto ulje, pa treba isprobati.

Recimo između palmarose je u nijansama mirisa velika razlika od proizvođača do proizvođača.

Ja koristim oshadhi....:D
Ma o mirisima je teško govoriti jer meni većina eteričnih ima jako lijep miris, dok drugim ljudima baš i ne.
Meni od svih eteričnih sjeme mrkve mi je nekako najviše neugodnog mirisa :ne zna:

Zato mi nard predivno miriši :cerek:

Merlina
25.09.2012., 09:38
Moj muž je komentirao miris narda otprilike sa "tko je ostvio smrdljive čarape u sobi":D

Elessael
25.09.2012., 10:08
imam pitanjce cure, kako da dobro isperem ulja iz kose nakon sto prespavam s time na glavi...ne bih htjela nesto agresivno radi odrzavanja boje

hvala! :)

Probaj prije nego smočiš kosu staviti regenerator na nju, i onda držat nekih pol sata i tek onda isprati. Meni to ispire ulje bolje od šampona, a nije jako :)

Mirella
25.09.2012., 12:07
I ja imam etericna ulja od Oshadia. Sjeme mrkve mi smrducka pa jos sad u kombinaciji s arapskim tamjanovcem je full smrdljivo no opet nije toliko da ja to ne bih stavila na lice. Dok s druge strane one spominjane puzeve ne bij nikako stavljala.

Merlina
25.09.2012., 12:24
Puževa sluz je zapravo kompleksna mješavina proteina, glikolne kiseline i elastina za koju se pobrinula priroda kako bi zaštitila puževu kožu od oštećenja, infekcija i UV zraka.

Gledala sam na nekom stranom programu kako rade skupocjene tretmane od doslovno drekeca slavuja :p, a slavni su poludili za tim. Ugl. tretman je oko tisuću dolara.

Osobno nisam gadljiva i probala bih i jedno i drugo u kombinaciji sa eteričnim i biljnim uljima :).

Nikita Durango
25.09.2012., 21:15
Meni isto sjeme mrkve smrdi ali nije tako strasno.U uljnoj mjesavini imam s.mrkve i palmarosu pa mi je previse smrdilo i dodala sam 2 kapi ylang ylang ulja pa je sad podnosljivije :rofl:

Nego za suhu kozu je li bolje argan ili kajsija?Ja u mjesavini imam oba i jos sjemenke grozdja i super mi je za sad ali cu kad zahladni morati dodati jos neceg jer mi je ovo malo slabo.Sad se pitam koje od ta dva da pojacam :ne zna:

Mirella
26.09.2012., 08:35
Meni su za suhu kožu i argan i marelica dobri, ali samo dok je toplo vrijeme. Čim je malo zahladilo, više mi to nije bilo dovoljno. čak mi i ovaj miks ploda divlje ruže i ulja nara koža upije za tren.

Nikita Durango
26.09.2012., 11:05
Vidis mislila sam kupiti nar ali sam samu sebe uvjerila da mi jos ne treba :rofl:
Mada imam 31 godinu pa bi i mogla po malo poceti.Bojim se da mi se koza ne navikne na njega pa za par godina kad dobijem bore ne bude djelovalo :lol:

Starleta
26.09.2012., 17:58
Meni su za suhu kožu i argan i marelica dobri, ali samo dok je toplo vrijeme. Čim je malo zahladilo, više mi to nije bilo dovoljno. čak mi i ovaj miks ploda divlje ruže i ulja nara koža upije za tren.

Jesi probala boražinu?

Mirella
26.09.2012., 18:26
nisam. misliš da bi bila dobra za mene ?

Starleta
26.09.2012., 18:58
Da :cerek:

ting ting
29.09.2012., 13:26
bok zene :)

procitala sam cijelu temu i odlucila probati s uljem sjemenki grozda.
prvih par dana je bilo ok, no kasnije sam ipak zakljucila da nije dovoljno hidratantno. inace imam suhu i dosta osjetljivu kozu. zanima me s cim ga mijesati da postignem bolju hidrataciju koze?

hvala na odgovoru :)

Mirella
29.09.2012., 17:30
Ono je hidratantno, no tebi za suhu kožu nije dovoljna samo hidratacija, nego trebaš i masnoće. Možeš ga miješati s uljem ploda divlje ruže, noćurkom, makadamijom, marelicom, arganom, bademom.

Lola
29.09.2012., 18:46
konopljom, psenicnim klicama, sezamom, shea maslacem...:)

TheProvense
30.09.2012., 12:01
već neko vrijeme stavljam suncokret na kapke i kao ookoloočnu..i moram priznati da sam oduševljena..ricinus mi ovdje nije bio dobar, znali su mi izaći mali sitni prištići od njega po kapcima..inače sam u tu svrhu koristila pšenične klice kojima sam oduševljena ali sam ostala bez njih a nikako da odem do kemiga pa sam sada na suncokretu..okoloočno područje mi je divno nahranjeno od suncokreta i nema nikakvih prištića kao sa ricinusom..i moram nadodati da od kada ga koristim trepavice su mi divne divne divne..znam da se u tu svrhu uvijek spominje ricinus ali od njega nisam imala ovakve rezultate kao sa suncokretom..

Merlina
01.10.2012., 09:36
bok zene :)

procitala sam cijelu temu i odlucila probati s uljem sjemenki grozda.
prvih par dana je bilo ok, no kasnije sam ipak zakljucila da nije dovoljno hidratantno. inace imam suhu i dosta osjetljivu kozu. zanima me s cim ga mijesati da postignem bolju hidrataciju koze?

hvala na odgovoru :)

Puno bolju hidratizaciju suhe(i općenito) kože (sama imam takvu) može se dobiti kompletnom njegom sa biljnim uljima tj. aroma uljnim mješavinama za večernju njegu i aroma kremama za dnevnu. Kvalitetna aroma krema pogotovo u zimskim mjesecima daleko je adekvatnija njega od samo ulja jer ulja sama po sebi ne prodiru toliko duboko i dobro u slojeve kože.

crvenkapica5
01.10.2012., 12:48
sa kojim jos uljem jakog, ali ugodnog mirisa (npr. meni je ljesnak takoder ok) bi se moglo mijesati ulje neema za tretiranje seboreicnog vlastista? jer nisam mogla ni utrljati neem ulje u cijelo tjeme koliko mi se okrece zeludac, a inace mogu podnijeti dosta neugodnih mirisa, no ovo je zaista.... lose.

cura-23
01.10.2012., 19:06
Help! Danas sam kupila svoje prvo kokosovo ulje i dođem doma i skužim (naravno nakon kaj sam ga otvorila) da nije djevičansko :503: Kaj da sad radim s tim? Jel ga mogu bar za kosu koristit da ne bacam sad punu teglicu? :rofl: (ajd srećom pa sam kupila ''samo'' 250g...)

Starleta
01.10.2012., 19:09
Možeš ga koristiti za kosu, rafinirana ulja su za kosu sasvim uredu :)

cura-23
01.10.2012., 19:13
Uh, hvala ti, već sam se preplašila da sam bacila lovu. A jel ga smijem još za kaj koristit (tipa za tijelo/lice) il da ga ipak sam za kosu ostavim?

TeaLove
01.10.2012., 19:14
Puževa sluz je zapravo kompleksna mješavina proteina, glikolne kiseline i elastina za koju se pobrinula priroda kako bi zaštitila puževu kožu od oštećenja, infekcija i UV zraka.

Gledala sam na nekom stranom programu kako rade skupocjene tretmane od doslovno drekeca slavuja :p, a slavni su poludili za tim. Ugl. tretman je oko tisuću dolara.

Osobno nisam gadljiva i probala bih i jedno i drugo u kombinaciji sa eteričnim i biljnim uljima :).

Mozda da probas kremu Elicina

Nikita Durango
02.10.2012., 00:15
Kuci imam argan,badem,suncokret,kajsiju,nar,plod d. ruze i ps.klice.Koja su od njih pogodna za mjesovitu kozu?

Merlina
02.10.2012., 09:42
sa kojim jos uljem jakog, ali ugodnog mirisa (npr. meni je ljesnak takoder ok) bi se moglo mijesati ulje neema za tretiranje seboreicnog vlastista? jer nisam mogla ni utrljati neem ulje u cijelo tjeme koliko mi se okrece zeludac, a inace mogu podnijeti dosta neugodnih mirisa, no ovo je zaista.... lose.

Makadamijom ili avokadom ali ne zbog mirisa nego da ga razrijediš.
Miris neema teško ćeš zamaskirati bilo čim :eek:, no eto ako bih ga ja maskirala bilo bi to eteričnim uljima limuna, mandarine, bergamota, palmarose, lavande.