PDA

View Full Version : Biljna ulja

stranice : [1] 2 3 4 5

Zvonchica
30.08.2008., 10:18
Da li ga tko od vas upotrebljava?

Ja sam jučer malo razgledavala ta razna ulja u Aromatici..i vidjela sam da je ovo dobro za borice oko očiju..

Pa me zanima da li to ima kakvog učinka..:)

simple mind
30.08.2008., 16:48
probala! koristila sam ga samostalno i u mješavinama, ali nije me baš nešto oduševilo. a i ima neki gadni miris; onak' - ni vino, ni kvasina....
mislim da je bolje (oko očiju) stavljati divlju ružu, žitne klice, inca inchi, argan (e kako TO smrdi!!!! :bljak:), makadamiju, boražinu....... pojedinačno ili u nekakvim kombinacijama. :)

Shtefitza
30.08.2008., 18:13
Nase bake su grozdjanu mast koristile za usne i jako suhu kozu. Onda smo mi hrvati otkrili Labello ranih osamdesetih godina dvadesetog stoljeca ii prestali kupovati grozdjanu mast. Grozdjana mast nestala iz ducana. (a bila je jako jeftina i dostupna).

Onda su Amerikanci sredinom devedesetih godina otkrili oenologiju. Odjednom su "tajne francuskih dermatologa" prodrle na americko trziste, koristeci ulje sjemenki grozdja. Pa su nam francuske tajne dosle kracim putem preko Amerike. I sad se i mi Hrvati pomalo nalazimo zaprepasteni tim cudotvornim antioksidantima... :) :cool:

:rofl:

simple mind
01.09.2008., 22:26
kod nas ima za kupiti grožđane masti; i u ljekarnama i u trgovinama. samo kaj ja mislim da grožđana mast nema nikakve veze s grožđem, bez obzira na naziv :)

ruzmarin
04.04.2009., 20:30
Pozdrav forumu ljubitelja prirode!

Vec dugo citam vase postove i lijepo je vidjeti da i na ovim prostorima postoje ljudi koji znaju koliko i na koji nacin se moze "suradjivati s prirodom" i da se izmjenjuju iskustva. Neki od vas su posebno nesebicni i na lijep nacin savjetujete - hvala vam na tome. Pretpostavljam da ima jos puno ljudi poput mene koji svrate ovamo i dodatno uce putem vasih iskustava.

Tek sad sam se odlucila javiti jer mi je palo na pamet da bi neki od vas mozda najbrze mogli odgovoriti na pitanje koje me danas "muci".

Kupila sam kokosovo ulje od oshadhija i prvi put da imam kokosovo ulje koje nema miris pa me to zbunjuje (do sad sam nabavljala kokos od drugih proizvodjaca, uvijek organski uzgoj, djevicansko ulje i provjeren proizvodjac - i uvijek je mirisalo na kokos).

Na "Uvodu" sam naisla na postove nekih forumasa koji su isto kupili kokosovo ulje od oshadija i spominjali su da ima miris po kokosu.

Zna li netko u cemu je stvar?

Od srca hvala na svakom odgovoru.

p.s. Postovani moderatori, nisam uspjela naci temu o kokosovom ulju, a "Uvod" je zakljucan, pa sam otvorila novu temu. Ako sam nesto previdjela, molim presmjesite i primite isprike.

Tammy
04.04.2009., 22:42
O kokosovu ulju imaš na prvoj stranici teme sirovina i ambalaža i piše da pravo čisto ulje nema miris.

ruzmarin
04.04.2009., 22:56
Hvala, Tammy,
nevjerojatno, ali to mi je promaklo.

Sad sam procitala dio i vidim da neki tvrde da pravo kokosovo ulje nema miris, ali phyto kaze "ako zelis da ti mirisi, i uzmi nerafinirano", dakle "pravo", zar ne? Dodatno se u nekim literaturama (a i u knjizi S. Markovica) napominje da se kokosovo ulje koristi bas radi mirisa. Vjerujem da i on misli na "pravo" ulje...
Idem ponovno citati, mozda nesto ipak nisam skuzila u potpunosti...

Tammy
05.04.2009., 11:46
Ja sva ulja uzimam od oshadhija i zadovoljna sam ali s kokosovim stvarno nemam iskustva, nisam ga nikad koristila.
Možda ti se javi netko tko ga je koristio.

ruzmarin
05.04.2009., 12:00
Tammy, i ja sam medju sretnim i zadovoljnim i sretnim kupcima Oshadhija sto se tice esencijalnih i biljnih ulja i isto mi je ovo prvi put da sam kupila njihovo kokosovo ulje, ali evo "updatea":

Misterij (djelomicno) rijesen.

Nije mi palo na pamet pogledati je li Oshadhijevo kokosovo ulje rafinirano ili ne buduci da sam nekako vjerovala da oni ni nemaju rafinirano.
Sad sam pogledala i na HR naljepnici na kutijici pise da je rafinirano.

Ali dalje mi ostaje misterij zasto neki tvrde da pravo kokosovo ulje nema mirisa - mozda ja ne kuzim pojam "pravo" koji se ovdje koristi?
Voljela bih kad bi mi netko to objasnio - uvijek sam otvorena za nova ucenja.

Do sad su do mene dolazile informacije da kokosovo ulje iz organskog uzgoja i nerafinirano zadrzava prirodni miris i okus. ( sazetak iz nekoliko izvora informacija o kokosovom ulju od ljudi koji ga koriste ili se bave proizvodnjom i prodajom), a pogotovo ljudi koji ga koriste u prehrani i izuzetno paze na porijeklo i nacin obrade namirnica.

Iako su esencijalna i biljna ulja vec vise od deset godina vazan dio mojeg zivota (sluzim se njima i proucavam ih, ali za sada samo za vlastite potrebe), kokosovo ulje sam tek nedavno pocela koristiti pa su mi ove kontradikcije oko mirisa novost i voljela bih si to "razjasniti". Covjek uci dok je ziv, pogotovo o tako opsirnoj temi.

Starleta
05.04.2009., 12:18
možda će neko znati bolje objasniti, ali ovo stoji u knjizi S.Markovića...

"Nerafinirano kokosovo ulje kruto je na sobnoj temp. i topi se tek na temp. preko 25 C. Ulje je vrlo intenzivnog karakterističnog mirisa. Frakcioniranjem se dobija ulje koje je tekuće na sobnoj temperaturi. tekuća konzistencija na sobnoj temperaturi znak je prepoznavanje rafiniranog, odnosno frakcioniranog ulja"

phyto
08.04.2009., 07:40
Nerafinirano kokosovo ulje ima intezivni miris po kokosu, a rafinirano ne miriše uopće, ako mu miris nije naknadno dodan (razni komercijalni "coco butters" koje nalazimo po Dm-ovima, supermarketima... su uvijek parfimirani sintetskim mirisima).

torrey
08.04.2009., 08:23
znači ovo oshadhijevo koje se može kupiti kod nas je rafinirano..:(moje kokosovo ulje nije mirisalo..:(

ruzmarin
08.04.2009., 18:00
Nerafinirano kokosovo ulje ima intezivni miris po kokosu, a rafinirano ne miriše uopće, ako mu miris nije naknadno dodan (razni komercijalni "coco butters" koje nalazimo po Dm-ovima, supermarketima... su uvijek parfimirani sintetskim mirisima).

Hvala, Phyto. Drago mi je da si mi i ti potvrdio ono sto sam pretpostavljala da je tocno i logicno.

Merlina
08.04.2009., 19:25
Hladno prešano kokosovo ulje, koje super miriše ima Kemig :).

ruzmarin
10.04.2009., 09:00
Upravo sam pogledala - ni na nekim online ducanima u Hrvatskoj za Oshadhijevo kokosovo ulje ne isticu je li rafinirano ili ne, a po cijeni (ili po reputaciji proizvodjaca) neki mozda pomisle da se radi o nerafiniranom (cak je gotovo duplo skuplje od extra djevicanskog, nerafiniranog kokosovog ulja koje se moze kupiti od nekih drugih proizvodjaca i u drugim zemjama). Znam da su U HR davanja, carina, porezi, marze i sl. velike, ali ljudi bi pri online narudzbi ipak trebali barem znati sto kupuju, zar ne?
Druga je stvar ako je covjek u ducanu i vjerujuci da Oshadhi niti ne bi proizvodio rafinirano, kupi bez provjeravanja. Sam si je kriv, ali ako kupuje online u Hrvatskoj, to na nekim mjestima koje sam posjetila doista ne moze ni provjeriti. Nadam se da ce se takve situacije ipak promijeniti. Ne vjerujem da se radi o namjernom zbunjivanju kupca nego samo o propustu.

Za sto bi rafinirano kokosovo ulje uopce sluzilo?

Starleta
10.04.2009., 13:05
za pakung za kosu :cerek::cerek::cerek:
možeš ga rastopiti na parnoj kupelji i dodati maslinovog, ricinusovog, avokadovog....:top:

kokosovo ulje i nema neku bitn primjenu u kozmetici...:ne zna:
ja sam kupila u kemigu nerafinirani kokos i radim mazalicu za usne od njega... sa dodatkom drugih ulja

znam ga staviti i na suhu kosu, par komadiča ratopim na dlanu i pređem po kosi sa rukama... lijepo se sjaji i lijepo miriše:cerek:

kurtizana
10.04.2009., 13:26
Upravo sam pogledala - ni na nekim online ducanima u Hrvatskoj za Oshadhijevo kokosovo ulje ne isticu je li rafinirano ili ne

Sorry, moram reagirati: OVDJE (http://www.aromaterra.hr/shop/index.php?page=details&prod=143&cat=2&group=1) lijepo pišen način dobivanja: ekstrakcija, OVDJE (http://www.aromaterra.hr/shop/index.php?page=details&prod=784&cat=8&group=1) hladno prešano.

Nefertita
10.04.2009., 23:59
Da Vas pitam nešto. Radim kolač u kojem stoji da se stavi 20 dag kokosovog maslaca. Imam doma Oshadijev i iz kemiga. Da li to mogu koristiti za kolač?

zelena sara
15.04.2009., 21:48
mislim da da a isto tako i nerafinirani kakao maslac, ali tako finih je teško naći tu kod nas.

e da, a mogla bi se i javiti :mig::mig:

mints
18.04.2009., 23:05
za pakung za kosu :cerek::cerek::cerek:
možeš ga rastopiti na parnoj kupelji i dodati maslinovog, ricinusovog, avokadovog....:top:

E, to & mene zanima, za kosu :top: :cerek:.
Gdje se može kupiti veće pakiranje kokosovog ulja? Kemig? Cijena? :misli:

Starleta
18.04.2009., 23:12
ima kemig, i za kosu je dobro i rafinirano
mislim da je oko 40kn 500gr... nisam sigurna, ali nije skupo

mints
18.04.2009., 23:18
Super, hvala ti puno :top:.

*jezebel*
27.04.2009., 16:31
ne znam jesami li dobro shvatila: ovdje navodite kako je nerafinirano kokosovo ulje na sobnoj temperaturi u krutom stanju te da ima karakteristican miris.
kakvo je onda ono od aromatice koje sam imala i koje je na sobnoj temperaturi u krutom stanju, a uopce ne mirise?
po cemu da ga prvenstveno raspoznajem? po mirisu ili po teksturi? :ne zna:

zelena sara
02.05.2009., 20:56
od aromatice su sva ulja rafinirana i uostalom stoje u prozirnim bočicama.
zato nije mirišalo.
kemigovo (dosta povoljo iako je i to puno) kokos ulje je bijelo-prozirna krutina i jaaako fino miriši na kokos:mig:, oko 50 kn je 50 grama.
ne kažem da nema rafiniranih maslaca i od drugih "boljih" firmi, ali mora gore pisati je li rafinirano ili ne, je li hladno prešano ili što...

katica zlatica
04.05.2009., 14:41
Bok,
Čitala sam da je kokosovo ulje super zdravo za ubaciti u prehranu (2-4 žlice dnevno) za podizanje imuniteta, ubrzanje metabolizma,...
Znate li gdje mogu nabaviti kokosovo ulje za tu svrhu (trebalo bi biti hladno prešano, nerafinirano)
Živim u Splitu, pa i to uzmite u obzir, please.

Mopsly
14.05.2009., 00:01
Otkrila sam danas ovu stranicu
http://www.cocolocori.com/proizvodi.html
Ja sam si mislila to njihovo probati kupiti..:ne zna:
Što kažete?
Piše da je hladno prešano - da li je tko probao?

katica zlatica
18.05.2009., 13:06
Što kažete?

Ja bi rado probala, ali navodno će ulje biti u prodaji tek za mjesec dana (zvala sam)
Tako sam naručila sa nekog drugog sajta (imaju dućan u zg), spominju se ovdje na forumu, ali se sad nemogu sjetiti točnog imena. Platila sam 40kn za pola litre + 25 kn poštarina.
Na ovom gore sajtu (http://www.cocolocori.com/proizvodi.) je cijena oko 80kn za pola litre.
Na ovom mome ulju ne piše kako je proizvedeno, ali po opisu i mirisu je to kokosovo ulje. Za sada ga koristim kao začin salati i ukusno je:)

jesenja
18.05.2009., 14:52
Što kažete?

ja probala...uglavnom koristim kao masku za kosu, nekad se mažem po tijelu...
jesti nisam probala...nekako mi i ne izgleda fino...(imam ga svega nekoliko dana, tako da je to za sada to)

Pafulja
29.06.2009., 11:50
da li ste primjetili da vam je kosa mekša i manje suha od kad stavljate kokosovo ulje?

ja bih prvenstveno sad za ljeto da ga malo rastopim po dlanovima i na vrhove-da mi nahrani i miriši, ali se bojim da na suncu ne užegne?

molim iskustva vas koji ga koristite za kosu

Vesper
09.07.2009., 08:51
Probala sam dva kokosova ulja. Aromaticino i Kemigovo. Aromaticino je bez mirisa, dakle rafinirano, jeftino i dosta tesko, gusto. Kemigovo ima nenametljivi miris kokosa, hladno presano je i nerafinirano; puno je lakse na kozi i svakako moja preporuka za njega. Jedina mana mu je da ga pakiraju u boce sa velikim otvorom od 250 g pa je dobro imati neku bocu u koju ce te ga pretresti.

Starleta
09.07.2009., 11:06
a meni je baš dobro to što je pakirano u tu veliku palstičnu posudu sa širokim otvorom jer je Kokos u krutom stanju i tako mi ga je lakše vaditi sa žlićicom...:cerek:

Vesper
09.07.2009., 11:24
a meni je baš dobro to što je pakirano u tu veliku palstičnu posudu sa širokim otvorom jer je Kokos u krutom stanju i tako mi ga je lakše vaditi sa žlićicom...:cerek:

Kad sam ga kupila bio je djelomicno u krutom stanju, a sad mi se rastopio pa cu ga preliti u bocicu. Koristim ga poslije kupanja na mokru kozu pa ukoliko se stvrdne stavit cu ga sa sobom pod tus da se rastopi. Za plazu nemam brige, sigurno ce biti u tekucem stanju :D

Pafulja
09.07.2009., 12:39
vesper, koliko ti traje ta kemigova teglica? nemam predstavu koliko se toga stavlja na kosu ili tijelo, tj. koliko bi mi dugo trajalo to ulje. jel slično onom kakao prahu iz apoteka? i daj malkoc preciznije o mirisu-da li se osjeti cijeli dan ali diskretno ili brzo ishlapi?

tenks!!

Starleta
09.07.2009., 13:16
nije pitanje za mene, ali kad sam već tu
nije kao kakao u prahu, već je kompaktno i u jednom dijelu
kao maslac, samo čvršće....
za kosu ti je dovoljno stvarno jako malo, dosta je masno i trebalo bi trajati jako dugo
nema jaki miris, malo se osjeti, a koliko sam ja primjetila nije da baš dugo ostane u kosi...
ali meni je to ulje ( ali u krutom stanju) super za kosu, ne užegne, ne masti( stavlja ga se vrlo malo), samo da lagani sjaji i nahrani ju :cerek:
radila sam i balzam za usne od njega i u njemu se baš jako osjetio kokos:cerek:

Vesper
09.07.2009., 13:53
Sva ulja dosta dugo traju jer ih je potrebno malo. Uvijek ga stavljam na vlaznu kozu. Ako ga stavljem na kosu kao pakung, onda kosu prije samo malo navlazim da mogu lakse rasporediti ulje. Nekad ga koristim kao Starleta, samo malo na kosu zbog sjaja i da mi ne leti. Na kozu stavljam takoder kad je vlazna. Manje ga treba, nema viskova od kojih se presijavas i od kojih si masna. Ovo pakiranje ce mi trajati sigurno do jeseni sto ukljucuje intezivno koristenje na moru. Mirise diskretno. Ni blizu jako kao recimo obicna kozmetika koja ima kokos u upitnim kolicinama. Nazalost, miris ne ostaje dugo.

Starleta, jesi li mozda koristila kakao maslac od Kemiga? Razmisljam ga uzeti pa me zanima kako mirise. Prosle godine sam imala Aromaticino i imalo je bas intezivan miris koji mi se ne svida.

Starleta
09.07.2009., 13:59
meni uopće ne miriši na kakao, ako ti je važan miris mislim da ti se neće svidjeti
balzam za usne od njega mi je bio užasan, baš je jak miris, ali nije na kakao:ne zna:

Vesper
09.07.2009., 14:30
Meni je ovo mirisalo na napolitanke, ali intezivno (da bar kokos hoce tako :( ) Pitam zato sto me zena u Aromatici uvjeravala da je njihovo kokosovo nerafinirano hladno presano, a nije. Pa sam mislila da je mozda ista stvar i sa kakao-maslacem.

Pafulja
10.07.2009., 11:05
hvala curke.
nije tema, al da uzvratim. ja sam uzimala kakaov maslac u apoteci pod zidom. najvjerojatnije rafiniran. cijenom je super (cca 26 kn ak se dobro sjećam velika padela od 250 g. i u prahu je) i ima diskretan miris, ali ne kakao-čokoladan, nego baš nježno maslačast, meni jako nježan, neutralan i fin. ja sam od njega radila kremu za tijelo i bio mi je baš dobar. viš, mogla bih ga opet kupiti. jer se od tog kakaovog jače tamni na moru? a od kokosovog?
i još jedno pitanjce, najte zamjerit, da li ste skužile razliku kvalitete rafinirano-nerafinirano na koži-da li je mekša, bolja, kakva?
tenks

chichita
06.08.2009., 20:03
jel zna netko gdje online mogu kupiti nerafinirano kokosovo ulje?

Laminaria
06.08.2009., 23:08
jel zna netko gdje online mogu kupiti nerafinirano kokosovo ulje?

U aromaterri (http://www.aromaterra.hr/shop/index.php), npr

tough_cookie
20.08.2009., 20:16
Starleta, jesi li mozda koristila kakao maslac od Kemiga? Razmisljam ga uzeti pa me zanima kako mirise. Prosle godine sam imala Aromaticino i imalo je bas intezivan miris koji mi se ne svida.

nisam starleta a mozda ti je i prekasno al ja sam ove godine uzela u kemigu kokosovo ulje i kakao maslac. kakao sam nosila na more i na plazi se mazala s njim (preko kreme s faktorom). dosta sam lijepo pocrnila i boja mi za sada lijepo traje.

a miris :klopa: ... meni je najvise vuklo na cokoladu kad bih se namazala - dragi obozava cokoladu i stvarno kuzi kako koja mirise i njemu se svidjelo :cerek:

jasmine
25.08.2009., 20:31
ja koristim ovo

http://www.hqhair.com/code/products.asp?PageID=1668&SectionID=2404&FeaturedProduct=15277&pID=1

Pafulja
01.10.2009., 13:57
jasmine, za što koristiš ovo adarino? kosu, tijelo,... jel fino miriši? jel šipaju u kroejšu?
molim te, sve napiši!

Irčy
08.01.2010., 09:54
Ja sam baš nedavno naručila ulje sjemenki grožđa,trebalo bi mi doći na adresu svaki tren.Zanimaju me samo saznanja da li se kod tog ulja treba strogo paziti na doziranje,kao kod npr.većine eteričnih ulja,biljnog ulja jojobe itd.
Imam već unaprijed pripremljenu mješavinu lješnjaka i jojobe,pa bih kada navečer mješavinu stavljam na lice kapnula 2-3 kapi sjemenki grožđa.
Pitam zbog toga jer ne bih htjela uništiti tu mješavinu od 15ml,ako mi ne bude odgovaralo ulje sjemenki grožđa...:)

Starleta
09.01.2010., 15:07
ma ne moraš baš tako strogo paziti:)
ja znam nekada sjeme grožđda i samo staviti na lice:cerek:
pogodno je za masnu kožu jer ne isušuje (lješnjak i jojoba znaju samo biti malo presuhi), a super hidratizira... i ne začepljije pore:cerek:

Lost_in_Wonderland
10.01.2010., 09:51
ma ne moraš baš tako strogo paziti:)
ja znam nekada sjeme grožđda i samo staviti na lice:cerek:
pogodno je za masnu kožu jer ne isušuje (lješnjak i jojoba znaju samo biti malo presuhi), a super hidratizira... i ne začepljije pore:cerek:

koliko kapi sjemena grožđa stavljaš na lice? rekla si da je pogodno za masnu kožu...znači ne bi mi trebalo začepiti pore i stvoriti mitesere ili komedone?
koža mi je nekako umorna u ovo zimsko vrijeme pa sam ju mislila malo osvježiti sa nekim uljem koje je za moju mješovito-masnu kožu a da me ne isuši.

patientia
13.01.2010., 15:21
Imala sam ovo ulje:
http://www.olitalia.it/_vti_g2_prd.asp?rpstry=9_&l=176&p=149

Bilo je dosta jeftino, a pisalo je da se moze koristiti za przenje, ali nestalo bi iz tave prije nego druga ulja za przenje. Nikakav poseban okus nisam primijetila, ne znam o cemu oni pricaju.

7poem
15.01.2010., 17:45
cure govore o hladno prešanom, nerafiniranom ulju sjemenki grožđa za njegu kože! čini mi se da je ovo namjenjeno samo za kuhanje!

patientia
15.01.2010., 19:36
Moja isprika, iz naslova teme nije bilo sasvim jasno da se radi samo o hladno presanom nerafiniranom ulju sjemenki grozdja za njegu koze, a kako je citav podforum pun tema o hrani i dodacima prehrani, pa se jos k tomu apsolutno svako ulje koje je za kuhanje moze i nanositi na kozu, pretpostavila sam da je to sto sam napisala ontopic.

Irčy
25.01.2010., 08:36
Bok, ma evo samo da prijavim korištenje ulja sjemenki grožđa,od tvrtke emile noel.Pojavljuje mi se nekakav sitan osip,samo sam ga koristila na manjem dijelu lica i na tom dijelu se pojavio kao nekakav osip.Nije valjda da sam alergična na to ulje(a tako mi je fino djelovalo na kožu,tako super hidrirana i mekana),ili je možda ta marka ulja čudna:(Ne znam,stvarno čudno,a inače je to nerafinirano ulje u potpunosti nekomedogeno i sigurno...

pobb
03.03.2010., 22:59
molim vas recite mi da je ulje sj.gr. odvratne zelenkaste boje (nešto tipa bučino ulje) i da odvratno smrdi... ako ne, onda ovo moje ne valja. inače piše da je hladno prešano i organskog uzgoja

Irčy
04.03.2010., 07:12
molim vas recite mi da je ulje sj.gr. odvratne zelenkaste boje (nešto tipa bučino ulje) i da odvratno smrdi... ako ne, onda ovo moje ne valja. inače piše da je hladno prešano i organskog uzgoja

moje je isto tako,smrdi za poludjeti i zelenkaste boje.i mene je bilo strah,ali mislim da nemaš razloga za brigu...

topgun2
05.04.2010., 14:17
Ja svoje narucujem preko ovih:

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/ulje-kostica-grozda-oglas-1123758

Dosta su pouzdani i jeftini.

Ma ulje je ok, mozes ga i pec za razliku od maslinovog, jer maslinovo na odredjenoj temperaturi postaje kancerogeno pa se ne igram s time.
Ja ga doduse ne stavljam na lice, al moja zena se maze po cijelom tijelu, veli da joj je ok.
Inace ne smrdi, ne bi smjelo, dapace cak ima i skoro pa neutralan miris. Tak ga opisuju i po web siteovima.
Kazu da lijeci impotenciju, iako meni to hvala Bogu ne treba. Hahahaha :rofl:

demetra24
07.04.2010., 11:11
Dragi forumasi,
trebala bih nabaviti, tj. kupiti ulje crnog kima kojeg bi pila 3x dnevno i mazala lice s njim jer je dobar u uklanjaju osipa po licu (alergije itd.)
Gdje ga mogu nabaviti i od kojeg proizvodaca,a da je kvalitetan?

Savjetovali su mi da narucim od gdje. Nade Bucic, da mogu njen broj naci na internetu,al ja ga nisam uspjela naci nigdje..zna li netko gdje ga mogu naci?
Hvala :)

Starleta
07.04.2010., 11:25
Možeš ga naći u Centru Cedrus

http://www.centarcedrus.com/detaljiProizvoda.aspx?c=4&p=787
oni imaju dućan u Ilici 11
kod njih možeš naći i od Nade, ali imaju u druge brendove

Onda imaš aromaterru, samo web shop

http://www.aromaterra.hr/shop/index.php?page=details&prod=533&cat=8&group=1

i Kemig u bauerovoj ti ima od H. Lamottea!

Ulja od Gdje Nade su ulja od Herbaroma

http://lin10.mojsite.com/~herbarom/index.php

mory222
07.04.2010., 12:06
Ja upravo počela piti ulje crnog kima od Dea Floresa.....
Ima ga za kupit u ljekarni....

demetra24
07.04.2010., 12:25
hvala na odgovorima..mislim da cu kupiti od herbaroma jer mi se oni cine dosta kvalitetni,pa cu vidjeti.
imam od primavere ulje crnog kima (kupila u bio&bio) koje je body oil i njim sam mazala lice i pomoglo mi je iako mazem tek 2-3 dana..al moram kupiti to ulje da ga uzimam oralno jer ovo koje imam je ulje u biti za tijelo.

torrey
10.04.2010., 07:06
http://www.aromaterra.hr/shop/index.php?page=details&prod=1292&cat=8&group=1

je li netko probao ovo? zanima me malo kakav bi to miris mogao biti..:ne zna::)

legallly blond
11.04.2010., 16:57
ima li tko savjet koje ulje bi mi bilo najbolje koristiti za obnovu kože?
imam problema a crvenilom, suhoćom oko usana i na desnom obrazu još od 9mj. bila sam i kod dermatologa koji mi uopće nije pomogao, samo sam bacila novce na 10krema!!! sad se namjeravam okrenut prirodi :)
iako sam to trebala otpočetka.

Zlatna cura
11.04.2010., 22:45
Dragi forumasi,
trebala bih nabaviti, tj. kupiti ulje crnog kima kojeg bi pila 3x dnevno i mazala lice s njim jer je dobar u uklanjaju osipa po licu (alergije itd.)
Gdje ga mogu nabaviti i od kojeg proizvodaca,a da je kvalitetan?

Imaš ulje crnog kima i u Bio Terri, u staroj Vlaškoj.
Mislim da je Oshadhi jako kvalitetan, a oni ga imaju.

Bluzza
08.06.2010., 11:31
Došla ja nešto provjerit, valjda nije blesavo :D

Imam doma bu lješnjak, sjemenke grožđa, jojobu, neven u bademu

Mogu li to sve skupa držat u frižideru? Ili bolje ne?

Mislim, ne može im naškodit držanje u frižideru, samo produljit trajanje, jel tako? :)

A šta je s eteričnima (elemi, euk. dives)? Mogu li i njih stavit u fridž?

Neke od ovih stvari imam već i preko pola godine, držala sam ih na tamnom, hladnom mjestu, ne primjećujem neku promjenu mirisa i sl. pa valjda su ok. Ali odsada ih sve selim u frižider ako ovdje dobijem odobrenje da je to ok :p

Merlina
09.06.2010., 00:06
Možeš držati biljna ulja u frižideru, no bilo bi dobro, budući su ti pola godine otvorena da ih polako potrošiš. Sjemenke grožđa bi se mogle prve pokvariti.
Eterična nemoj u frižider, isto ih polako iskoristi.

Bluzza
09.06.2010., 18:19
Sjemenke grožđa su mi nove, pa ne vjerujem da su se još pokvarile :D

Stavim ja njih onda u frižider, a ovo ostalo ću nastojat potrošit što prije

Hvala!

Laminaria
13.06.2010., 17:13
hvala na odgovorima..mislim da cu kupiti od herbaroma jer mi se oni cine dosta kvalitetni,pa cu vidjeti.
imam od primavere ulje crnog kima (kupila u bio&bio) koje je body oil i njim sam mazala lice i pomoglo mi je iako mazem tek 2-3 dana..al moram kupiti to ulje da ga uzimam oralno jer ovo koje imam je ulje u biti za tijelo.

Primaverino ulje crnog kima možeš i piti, čisto je (hladno prešano, nerafinirano, bez dodataka). To što nije registrirano kao dodatak prehrani ne znači ništa. Nije ni herbaromovo.

Laminaria
13.06.2010., 17:16
Ja svoje narucujem preko ovih:

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/ulje-kostica-grozda-oglas-1123758

Dosta su pouzdani i jeftini.

Ma ulje je ok, mozes ga i pec za razliku od maslinovog, jer maslinovo na odredjenoj temperaturi postaje kancerogeno pa se ne igram s time.
Ja ga doduse ne stavljam na lice, al moja zena se maze po cijelom tijelu, veli da joj je ok.
Inace ne smrdi, ne bi smjelo, dapace cak ima i skoro pa neutralan miris. Tak ga opisuju i po web siteovima.
Kazu da lijeci impotenciju, iako meni to hvala Bogu ne treba. Hahahaha :rofl:

Kako koje. Neka ulja uopće nemaju miris (rafinirana), neka imaju blagi, a neka intenzivan. Ova potonja su najčešće tzv. sirova ulja (nakon prešanja nisu prošla filtraciju) i takvo ulje sjemenki grožđa imaju kemig i aromaterra. Vrhunsko ulje - tko može podnjeti miris :D .

kwrw
29.06.2010., 15:06
Gdje se u Zagrebu može najjeftinije kupiti?

Laminaria
30.06.2010., 15:46
Gdje se u Zagrebu može najjeftinije kupiti?

Vjerovatno u kemigu.

kwrw
30.06.2010., 16:10
Znaš li kolika je cijena?

Najjeftinije što sam uspjeo naci je na terra-organica.hr. 164,25 za 500 g (može se i manja količina kupit al je onda više kn po g). Kad se uračuna 14,40 za distavu to je 0,3573 kn/g.

Zna li netko da se negdje može jeftinije nac?

Laminaria
30.06.2010., 16:28
Ne znam, ali uglavnom kemig i terra organica imaju dosta slične cijene.

Mopsly
03.09.2010., 11:48
Vidim da nema teme a zanima me; čitala sam da pomaže u olakšavanju boli uzrokovanih artritisom (za masažu) pa me zanima gdje bi ga mogla kupiti, da li postoji više vrsta i da li tko od vas ima kakva iskustva s tim uljem? :mig:

ovchica
03.09.2010., 19:40
Ja sam vidjela jedino u kemigu (rafinirano) - 100ml oko 10-15 kuna i u Intersparu, isto rafinirano, 1l oko 15 kuna.

Mopsly
03.09.2010., 19:45
Joj hvala puno! Pudem pogledala sutra u Intersparu jer idem baš do CC1! :mig:

Merlina
07.09.2010., 19:31
Vidim da nema teme a zanima me; čitala sam da pomaže u olakšavanju boli uzrokovanih artritisom (za masažu) pa me zanima gdje bi ga mogla kupiti, da li postoji više vrsta i da li tko od vas ima kakva iskustva s tim uljem? :mig:

Kikiriki sam neće puno pomoći kod bolova vezanih uz artritis. Potrebno je u takvo biljno ulje dodati esencijalna ulja ružmarina cineola, eukaliptusa limunskog te borovice.

Također se može u kantarionu i makadamiji uz dodatak esencijalnih ulja muškatnog oraha, borovice, limunskog eukaliptusa, ružmarina cineola lokalno utrljavati takva mješavina u bolne zglobove.

Marcellina
16.09.2010., 02:25
Ne znam je li bilo već ovo pitanje, pardon ako jest, ali zanima me koja se ulja smiju uzimati oralno?
Konkretno smije li se ulje divlje ruže uzimati tako?

Znam da se crni kim može, ricinus se preporučuje za probavu, dakle biljna ulja, koja još?
Bademovo? (Moja pasičica ga obožava :D kad mažem kosu njime, poludi i moram joj kapnut malo na pod i to tako s užitkom poliže :D nisam primijetila da joj smeta)
Još neka?

torrey
16.09.2010., 07:02
znam da se noćurak može..:mig:

hyperactive_anki
16.09.2010., 09:05
znam da se noćurak može..:mig:

i ružan je za poluditi :rofl:

Marcellina
16.09.2010., 09:57
E da, i noćurak, on je za kožu dobar i mislim pms, pila sam ga davno ali u kapsulama, pa ni ne znam okus...
Može još ako se sjetite... :)

Merlina
16.09.2010., 11:21
Noćurak, boražina, plod divlje ruže, maslinovo, ulje crnog kima, pšenične klice, nerafinirani suncokret, sezam.

Marcellina
16.09.2010., 12:50
Noćurak, boražina, plod divlje ruže, maslinovo, ulje crnog kima, pšenične klice, nerafinirani suncokret, sezam.

O bravo, može i divlja ruža, tenkju! :top:

torrey
16.09.2010., 13:06
i ružan je za poluditi :rofl:

ja ionako planiram kupiti onaj u kapsulicama od pranaroma, tako da mi je svejedno:D

divazg
17.09.2010., 15:33
Ne znam je li bilo već ovo pitanje, pardon ako jest, ali zanima me koja se ulja smiju uzimati oralno?
Konkretno smije li se ulje divlje ruže uzimati tako?

Znam da se crni kim može, ricinus se preporučuje za probavu, dakle biljna ulja, koja još?
Bademovo? (Moja pasičica ga obožava :D kad mažem kosu njime, poludi i moram joj kapnut malo na pod i to tako s užitkom poliže :D nisam primijetila da joj smeta)
Još neka?

ricinusovo ulje je laksativ i koristi ga samo u tu svrhu.

Marcellina
17.09.2010., 16:29
Na to sam i mislila, ne kao sredstvo koje treba redovito uzimat za probavu, nego kao nešto što otvori, ali sam se krivo izrazila.
Nemam problema s tim sreća, ali jednom sam ga probala čisto iz znatiželje :zubo: samo da vidim kako djeluje :zubo: neće mi past više na pamet! :lol:

The White Rabbit
10.11.2010., 07:11
uh, ne znam gdje da pitam, pa ću ovdje:)
Smije li se avokadovo ulje mazati direktno na kožu lica? Ne mislim na ono iz DM-a:p, nego na primjer Oshadhijevo? I ne mislim na čitavo lice, nego samo na neke dijelove?

Merlina
10.11.2010., 09:03
Da.

Princez Krafna
12.11.2010., 22:11
Htjela bih pohvaliti ulje baobaba, miješam ga sa malo pasjeg trna i to mi je jedna od najdražih kombinacija za lice:cerek:

Snowblack
05.01.2011., 10:13
Avokado ulje
Avokado ( Persea gratissima )

Ulje avokada ima izvanredne sposobnosti regeneracije i pomladjivanja zbog visokih koncentracija esencijalnih masnih kiselina koje sprečavaju isušivanje i održavaju elastičnost kože. U kožu prodire dublje od svih biljnih ulja i aktivne sastojke nosi do unutrašnjih slojeva dermisa. Njegova antibakterijska i zacjeljujuca svojstva čine ga idealnom bazom za kozmetičke tretmane rana, akni, dermatitisa i sl. Ublažava svrab koji se pojavljuje kod ekcema i psorijaze. Ulje avokada usporava pojavu znakova starenja jer potiče metabolizam kolagena, povećava njegovu topivost u dermisu, a visoki sadržaj vitamina E pomaže u neutraliziranju slobodnih radikala. Ima svojstva apsorpcije UV-zraka. Od svih biljnih ulja pokazao se kao najefikasnije sredstvo za zaštitu od sunca, štiti od pjegica nastalih od sunca i opekotina. Zbog lecitina i fitosterola kojim je bogato, koristi se u kozmetičkim preparatima. Sadrži vitamine A, B1, B2, D, E, pantotenicnu kiselinu, proteine, lecitin, masne kiseline. Vlaži i omekšava kožu, pogotovo suhu i zrelu, sprečava prijevremeno starenje kože i djeluje protiv bora.

Boja: svileno zelenkasta

Aroma: Srednje jaka, slatkasta.

Tekstura: Gusto, ostavlja masan trag na koži, zato se koristi razredjeno ( do 10% )

Upotreba: Velika moć penetracije. Hranljivo za suhu i dehidriranu kožu. Korisno kod ekcema, solarnih keratoza, poboljšava elastičnost kože.

Počela sam tek koristiti ovo ulje. Kupila sam nerafinirano u Kemigu, odlično je. Koža mi je kao svila. Samo ga namažem po sebi. Nikakve kombinacije i komplikacije.. par kapi ovog ili onog. Naravno, može se kombinirati, ali ja sam lijena i ne da mi se .
Uglavnom, moja preporuka svima sa suhom kožom. :top:
ž

Ali bez obzira na moju lijenost :D jel netko zna da li bi mogla neka eterična ukapati unutra da poboljšam miris? Tnx!

madeira
04.04.2011., 14:20
U zadnje vrijeme trend je ili high tech ili prirodna kozmetika. Po pitanju prirodne sve se više spominje argan i njegovo blagotvorno djelovanje, pogotovo na masnu kožu jer nije komedogen.

Gdje ga ima za kupiti, koja su vaša iskustva?

tomo_zg
04.04.2011., 16:04
Arganovo ulje djeluje upalno, pa se koristi kod svih upalnih procesa na koži u kombinaciji sa drugim baznim uljima.

Oralno uzimanje ulja smanjuje razinu kolesterola.

Imas ga kupiti u Kemigu, ja sam ga koristio jedno vrijeme, bilo je ok, iako mi ima malo jak miris.

gyioia
04.04.2011., 18:12
moje iskustvo je negativno, dobila
sam
jako puno pristeva od njega :(

Merlina
04.04.2011., 21:34
U zadnje vrijeme trend je ili high tech ili prirodna kozmetika. Po pitanju prirodne sve se više spominje argan i njegovo blagotvorno djelovanje, pogotovo na masnu kožu jer nije komedogen.

Gdje ga ima za kupiti, koja su vaša iskustva?

Ulje Argana obično se koristi za njegu suhe i ili zrele kože.
Može se u nekim situacijama dodati i u aroma mješavine za njegu masne kože
uz "lakša" ulja, no treba paziti na postotak.

Kaže i ovako:
Opis:

Ulje argana (Argania spinosa (L.) Skeels) postalo je sinonim za njegu suhe kože. Dolazi nam iz sjeverne Afrike, a dobiva se iz sjemenke ploda koji podsjeća na maslinu. Tradicionalno se koristilo za njegu suhe kože, njegu kože beba, te u kulinarstvu. Blago neugodnog mirisa, odlično se kombinira s biljnim uljima ploda divlje ruže, badema i marelice, te pšeničnih klica, te eteričnim uljima bušina, ruže, palmarose, sjemena mrkve. Od njega se spravljaju ulja za kožu, te hranjive kreme. Ulje argana dodaje se i u uljne pakunge za njegu kose, te zajedno s ricinusom u pakunge za nokte.

Sadrži 10-15% palmitinske kiseline, 45-5% oleinske kiseline, 28-36% linolne kiseline. Od fitosterola sadrži spinasterol i shotenol koji čine preko 70% ukupnih fitosterola.

jasmine
04.04.2011., 22:50
ja sam si kupila od oshadhija i jako sam zadovoljna,povremeno ga koristim,kap dvije na mokro lice i oko očiju i baš mi paše.

Kochis
06.04.2011., 17:52
Koji je HR prijevod za ovu biljku i da li se koristi u prirod. kozmetici ?

trimcy
07.04.2011., 08:13
Koji je HR prijevod za ovu biljku i da li se koristi u prirod. kozmetici ?

http://www.opg-lazic.hr/ljekovito-bilje/57
ne bih znala da li se koristi u kozmetici ali mislim da bi moglo iz tog razloga zato što njemo ulje sadrži vitamin e (tokoferol) koji se može koristi tako da se nanosi na kožu i djeluju protiv bora... :)

Merlina
07.04.2011., 09:00
Godinama se bavim prirodnom kozmetikom, kuham kreme :D, no nisam radila sa ovim uljem.

Merlina
07.04.2011., 09:21
Obnavljajući pakung za njegu lomljivih noktiju od Argana :cerek:

http://i53.tinypic.com/65zvo2.jpg

10 ml argana
5 ml ricinusa
5 ml maslinovog ulja
5 kapi eu sjemena mrkve
5 kapi eu palmarose

Umasirati mješavinu 1 do 2 puta dnevno te prije spavanja

tomo_zg
07.04.2011., 11:52
http://www.opg-lazic.hr/ljekovito-bilje/57
ne bih znala da li se koristi u kozmetici ali mislim da bi moglo iz tog razloga zato što njemo ulje sadrži vitamin e (tokoferol) koji se može koristi tako da se nanosi na kožu i djeluju protiv bora... :)

Ovo ulje je lako kvarljivo i zbog toga nije praktično za uporabu, a ulje sa najviše vitamina E je ulje pšeničnih klica.

tajana21
16.05.2011., 14:19
Avokado ulje
Avokado ( Persea gratissima )

Ulje avokada ima izvanredne sposobnosti regeneracije i pomladjivanja zbog visokih koncentracija esencijalnih masnih kiselina koje sprečavaju isušivanje i održavaju elastičnost kože. U kožu prodire dublje od svih biljnih ulja i aktivne sastojke nosi do unutrašnjih slojeva dermisa. Njegova antibakterijska i zacjeljujuca svojstva čine ga idealnom bazom za kozmetičke tretmane rana, akni, dermatitisa i sl. Ublažava svrab koji se pojavljuje kod ekcema i psorijaze. Ulje avokada usporava pojavu znakova starenja jer potiče metabolizam kolagena, povećava njegovu topivost u dermisu, a visoki sadržaj vitamina E pomaže u neutraliziranju slobodnih radikala. Ima svojstva apsorpcije UV-zraka. Od svih biljnih ulja pokazao se kao najefikasnije sredstvo za zaštitu od sunca, štiti od pjegica nastalih od sunca i opekotina. Zbog lecitina i fitosterola kojim je bogato, koristi se u kozmetičkim preparatima. Sadrži vitamine A, B1, B2, D, E, pantotenicnu kiselinu, proteine, lecitin, masne kiseline. Vlaži i omekšava kožu, pogotovo suhu i zrelu, sprečava prijevremeno starenje kože i djeluje protiv bora.

Boja: svileno zelenkasta

Aroma: Srednje jaka, slatkasta.

Tekstura: Gusto, ostavlja masan trag na koži, zato se koristi razredjeno ( do 10% )

Upotreba: Velika moć penetracije. Hranljivo za suhu i dehidriranu kožu. Korisno kod ekcema, solarnih keratoza, poboljšava elastičnost kože.

Počela sam tek koristiti ovo ulje. Kupila sam nerafinirano u Kemigu, odlično je. Koža mi je kao svila. Samo ga namažem po sebi. Nikakve kombinacije i komplikacije.. par kapi ovog ili onog. Naravno, može se kombinirati, ali ja sam lijena i ne da mi se .
Uglavnom, moja preporuka svima sa suhom kožom. :top:
ž

Ali bez obzira na moju lijenost :D jel netko zna da li bi mogla neka eterična ukapati unutra da poboljšam miris? Tnx!

Slažem se:top:

Yumi
20.05.2011., 16:25
neke cure s foruma su me uputile na ovaj pdf pa eto da pitam..
dermatologica mi je preporučila maslinovo ulje za masažu lica,čisto da potakne cirkulaciju i tako smanji ožiljke..ožiljci se od masaža stvarno smanjuju, ali izbijaju nove akne..e onda sam čula da je maslinovo ulje komedogeno, pa sam tako u potrazi za novim!
dakle trebam ulje za osjetljivu kožu koje hidratizira i NE čepi pore?

tomo_zg
20.05.2011., 16:39
dermatologica mi je preporučila maslinovo ulje za masažu lica,čisto da potakne cirkulaciju i tako smanji ožiljke..ožiljci se od masaža stvarno smanjuju, ali izbijaju nove akne..e onda sam čula da je maslinovo ulje komedogeno, pa sam tako u potrazi za novim!

Dobro su te uputili, maslinovo ulje nije dobro za lice.

Za lice mozes koristiti ulje kostica marelice, makadamiju(brzo se upija pa je neprikladan za masazu), plod divlje ruze pa i ulje suncokreta koje je takoder jako dobro i bogato vitaminima, a avokado, argan i jojobu(u kombinaciji s drugim uljima), ima jos mnogo ulja. Mozes ih staviti na kozu i ostaviti da se upiju ili ih nanijeti pa nakon 20tak min lagano obrisat lice ako ces nanositi ostalu kozmetiku.

Sva ulja moraju biti hladno presana.

Najbolje su mjesavine baznih i etericnih ulja, ali i samo bazno ulje ce pomoci.

tajana21
26.05.2011., 08:55
Dobro su te uputili, maslinovo ulje nije dobro za lice.

Za lice mozes koristiti ulje kostica marelice, makadamiju(brzo se upija pa je neprikladan za masazu), plod divlje ruze pa i ulje suncokreta koje je takoder jako dobro i bogato vitaminima, a avokado, argan i jojobu(u kombinaciji s drugim uljima), ima jos mnogo ulja. Mozes ih staviti na kozu i ostaviti da se upiju ili ih nanijeti pa nakon 20tak min lagano obrisat lice ako ces nanositi ostalu kozmetiku.

Sva ulja moraju biti hladno presana.

Najbolje su mjesavine baznih i etericnih ulja, ali i samo bazno ulje ce pomoci.

Je li limantesa alba bazno ulje?:facepalm:

Merlina
26.05.2011., 10:23

Ukoliko imaš upalne akne, uopće nije dobro masirati lice.

Za smanjivanje ožiljaka preporučam ti maske od zelene gline 1 x tjedno (o tome se već ovdje puno pisalo) a za evenutalnu laganu masažu mješavinu
lješnjaka 10 ml,
jojobe 10 ml,
te kantariona 10 ml.

Nakon masaže lagano umiti lice samo sa vodom.

tomo_zg
26.05.2011., 13:16
Je li limantesa alba bazno ulje?:facepalm:

Ulje bijele limnante(Limnanthes alba) je bazno ulje. Ja ga koristim u preparatima, super je, hrani i vlazi kožu, bogato je vitaminom E. Jedno je od najstabilnijih ulja, pa ga možeš dodati u neka manje stabilna ulja da ih cuva :)

Ne znam ima li ga kupiti u RH, ja svoje dobivam iz SAD-a.

tajana21
26.05.2011., 15:13
Ulje bijele limnante(Limnanthes alba) je bazno ulje. Ja ga koristim u preparatima, super je, hrani i vlazi kožu, bogato je vitaminom E. Jedno je od najstabilnijih ulja, pa ga možeš dodati u neka manje stabilna ulja da ih cuva :)

Ne znam ima li ga kupiti u RH, ja svoje dobivam iz SAD-a.

Hvala...nema ga kod nas:(

micek<3
05.06.2011., 14:18
zene gdje se moze kupiti ulje od sjemenki grozda ili se kaze ulje od grozda ?:D

Starleta
05.06.2011., 16:23
Ulje od sjemenki grožđa :zubo:
Možeš kupiti u web shopovima i pogledaj u centru cedrus, a ne znam da li ga kemig ima...:ne zna:

ajetam
05.06.2011., 16:36
moze neka preporuka za masno vlasište i kosu , meni šamponi ne pomažu i već sam luda od isprobavanja neznam s čime da sad probam dal sa koprivom ili nekim uljem ?

sunchych
12.06.2011., 11:35
može malo pomoći? htjela bi si u kemigu uzeti neko ulje za hidrataciju lica.imam jako osjetljivu kožu,od preparative mogu koristiti samo avene,a od šminke samo mineralnu. znači upaljene akne(ne više često,avene me smirio) i miteserići(isto ne puno ali ih ima). zimi sam jako dehidrirana,ljeti malkice masnjikava. bila sam na onom screeningu lica i rekli su mi da mi je koža dehidrirana. e sad,znam da bi u principu trebala izbjegavati ulja,ali ako ima neko nekomodogeno rado bi probala?! treba mi to više za hladnije dane,preko ljeta bi jednom tjedno stavljala preko noći. bitno mi je i da nije fotoosjetljivo(da ga mogu koristiti kao dnevnu hidrataciju i da ga mogu staviti u piling (sa pšeničnom krupicom i medom). Htjela mi maksimalno pojednostaviti njegu lica-tako da uz avene clenance k za prištiće i avene sindet za umivanje imam jedno ulje(ili kombinaciju ulja)......ajde,spasite me!!!!!!

Starleta
12.06.2011., 12:03
Ulje sjemenki grožđa je super ulje za hidrataciju kože, nije komedogeno i slobodno ga mogu koristiti osobe sa masnijeom kožom
Ulje jojobe također je dobro ulje za mansiju kožu sklonu dehidraciji, ali ne samo, treba ga mješati sa drugim biljnim uljem.
Ulje lješnjaka je također ulje namjenjeno masnijoj koži, steže pore i brzo se upija :cerek: ali nemoj ga koristiti samostalno jer bi ti moglo biti presuho
Avokado također možeš dodati u mješavinu, protuupalno je pa bi moglo pomoći i kod akni :)

sunchych
12.06.2011., 23:10
odlično,hvala ti. u kojim omjerima da si složim, jel bi 30:30:40 bilo ok(jojoba,avokado,grožđe)? i samo još jednom da provjerim,sa svima njima mogu na sunce?

Dinjica
13.06.2011., 11:56
Da li neko zna gde se u Dubrovniku ili preko interneta moze kupiti hladno cedjeno nerafinirano ulje kospica grozdja obzirom da ga u web shop-u nema (terra organica), a web shop centra cedrus vise nepostoji :ne zna:.

shubidubi
18.06.2011., 16:20
Cure i dečki, bi mi mogao netko reći koja je posebnost arganovog ulja? Nedavno sam ga prvi puta nabavila, čitala sam tekstove po netu i sve to, i ispada da je to jedno od onih ulja koja su dobra za sve: za suhu kožu, za masnu kožu, za cirkulaciju, protiv strija, za kosu... Ali koja mu je specifičnost? Po čemu je drugačije od drugih ulja?

Merlina
19.06.2011., 12:34
pogledaj na stranicu prije, tamo sam pisala o arganu :).

http://www.forum.hr/showthread.php?t=371168&page=5

shubidubi
19.06.2011., 13:43
pogledaj na stranicu prije, tamo sam pisala o arganu :).

http://www.forum.hr/showthread.php?t=371168&page=5

Ajme, vidi stvarno! Sorri i hvala istovremeno :D

Tamanu
25.06.2011., 09:49
Imam pitanje za znalce na ovom forumu. Stalno čitam da sezamovo biljno ulje ima pročišćavajuća svojstva, ali nitko nije napisao ili objasnio što to točno znači. Isto tako vele da je dobro za kožu pušaća pa me zaista zanima kako se to pročišćavanje odvija.

Pozdrav i hvala.

tomo_zg
26.06.2011., 09:09
Imam pitanje za znalce na ovom forumu. Stalno čitam da sezamovo biljno ulje ima pročišćavajuća svojstva, ali nitko nije napisao ili objasnio što to točno znači. Isto tako vele da je dobro za kožu pušaća pa me zaista zanima kako se to pročišćavanje odvija.

Pozdrav i hvala.

Vjeruje se da sezamovo ulje ima mogućnost da "uvlaci toksine u sebe" pa je zato dobar za ciscenje koze ali i cijelog organzma pa se koristi u masazama, . Bogato je magnezijem, cinkom, vitaminom B1..., koji su neophodni za normalan metabolizam koze.

Ja ga koristim u svojim pripravcima i izvrstan mi je, nije skup, kreme se fino upijaju, ne maste lice, a koza je fina i meka.

ajetam
26.06.2011., 11:08
pocela bi se mazati sa nekim uljem mislila sam ljesnjakovo jer mi je tomo reko da je super za skupljanje pora a to me najvise smeta na licu ,stim da mi je lice masno a i dehidrirano dosta pa me jos privlace neznam ulje marelice,ruze (ako oba nisu iskljucivo samo za zrelu kozu),nesto bogato vitaminom e ili a neznam ni sama kaj bi mogla to mjesati skupa ljesnjak i marelicu ili ruzu i ljesnjak ..
i ovo mi djeluje ok al neznam uljna kompozicija balancing : http://www.oshadhi.hr/shop/hr/uljne-kompozicije/uljne-kompozicije-1/balancing.html

Tamanu
26.06.2011., 19:26
Može li mi netko od znalaca objasniti kako sezamovo ulje pročišćava kožu.
Stalno čitam da to ulje ima pročišćavajuća svojstva i da je odlično za kožu
pušaća pa ako može netko odgovoriti na koji način. Hvala

Tamanu
26.06.2011., 19:30
Hvala na odgovoru tomo zg nisam odmah vidjela odgovor pa sam opet postavila pitanje. Hvala:)

navaha
03.07.2011., 17:10
koju kombinaciju biljnih ulja bi mogla koristiti kao vlazenje koze nakon suncanja?

trenutno imam bademovo i ulje jojoe a planiram kupiti jos marelicu i makadamiju...

navaha
17.10.2011., 21:13
ima tko kakav savjet sto se hrkanja tice :D?
znaci dal neka ulja mogu u tome pomoci ikako ih koristiti :)
hvala :)

*jezebel*
27.10.2011., 17:13
Koristim ga prvi put pa me zanima:

je li normalno da ima miris po przenim kokicama? :D Znam da mora biti orasast, ali ovaj miris je meni vise przen nego orasast. :misli:

Hvala!

Lady Morgana
27.10.2011., 19:27
totalno zanimljiv miris ima,meni malo baca na bučino ulje :)

peachwoman
30.10.2011., 11:43
Cure za što sve koristite ulje od makadamije?:mig:

TheProvense
30.10.2011., 12:47
a meni ima miris po kikirikiju :)
@peach- ja ga koristim u pakungu sa ostalim uljima, umjesto regeneratora, za ruke, a znam ga staviti i na kapke prije spavanja..

Lady Morgana
31.10.2011., 05:54
ja ga odnedavno stavljam na kosu :) onako iz bočice me prvi put miris podsjetio na bučino ulje,kad ga razmažem po prstima ima onako fin orašast miris,nešto slično kikirikiju...joj najrađe bi ga pojela :cerek:

peachwoman
31.10.2011., 07:18
ja ga odnedavno stavljam na kosu :) onako iz bočice me prvi put miris podsjetio na bučino ulje,kad ga razmažem po prstima ima onako fin orašast miris,nešto slično kikirikiju...joj najrađe bi ga pojela :cerek:

kako se pokazalo na kosi?:cerek:

navaha
31.10.2011., 17:06
zanima me ako netko zna nesto vise o ovim uljima:
ulje crnog kima,ulje konoplje i ulje nima(neem oil).

za crni kim dosta toga pise na internetu pa me zanima u kolikom ga postptku smijem koristiti u uljnoj mjesavini posto je malo "ljutkast" za neurodermitis i slicna stanja?ne bi da me bas ruke preku :D

ulje konoplje...za kakvu je kozu dobro?i kako djeluje?

i ulje nima...za kakvu je koza i stanja dobro i ima li razlike u izmedju ulja i praha?
jel bi mogla recimo u uljnu mjesavinu stavnljati prah jer nekako mi se cini povoljnije :D...za npr pristice na licu?

puno pitanja...al evo ako nesto netko zna il ima zanimljive recepte za kreme od ovih ulja ili mjesavine bila bi jako zahvalana jer mi se ulja cine zanimljivima pa bi htjela vidjeti njihovo djelovanje :)

peachwoman
31.10.2011., 17:14
Ulje sjemenki grožđa je super ulje za hidrataciju kože, nije komedogeno i slobodno ga mogu koristiti osobe sa masnijeom kožom
Ulje jojobe također je dobro ulje za mansiju kožu sklonu dehidraciji, ali ne samo, treba ga mješati sa drugim biljnim uljem.
Ulje lješnjaka je također ulje namjenjeno masnijoj koži, steže pore i brzo se upija :cerek: ali nemoj ga koristiti samostalno jer bi ti moglo biti presuho
Avokado također možeš dodati u mješavinu, protuupalno je pa bi moglo pomoći i kod akni :)

A ja u Kemigu pitam prošli tjedan gospodičnu za ulje lješnjaka da li ga mogu samog stavljati na lice, a ona meni kaže da, da naravno tako je najbolje.
:ne zna:

peachwoman
31.10.2011., 17:17
Vjeruje se da sezamovo ulje ima mogućnost da "uvlaci toksine u sebe" pa je zato dobar za ciscenje koze ali i cijelog organzma pa se koristi u masazama, . Bogato je magnezijem, cinkom, vitaminom B1..., koji su neophodni za normalan metabolizam koze.

Ja ga koristim u svojim pripravcima i izvrstan mi je, nije skup, kreme se fino upijaju, ne maste lice, a koza je fina i meka.

Gdje kupiš i koliko platiš ? :rofl:

Hvala ti unaprijed :top:

Lady Morgana
31.10.2011., 17:53
kako se pokazalo na kosi?:cerek:

evo,za prva dva korištenja mogu reći da mi je kosa ful mekana.nije onak gusto i teško ko neka ulja koja sam do sad imala,lako je razmazivo i miriši za popapati :Serek: inače imam dugu i suhu kosu i fenomenalno mi je :top:

peachwoman
31.10.2011., 17:57
cure govore o hladno prešanom, nerafiniranom ulju sjemenki grožđa za njegu kože! čini mi se da je ovo namjenjeno samo za kuhanje!

Pa na mom ulju od suncokreta iz Dm- piše samo za šta se sve koristi za kuhinju, a ja sam ga kupila jer je hladno prešano, nerafinirano- za lice, kosu, nokte i ODLIČNO je, ne postoji kozmetička preparativa kojoj bi se vratila.

peachwoman
31.10.2011., 18:06
evo,za prva dva korištenja mogu reći da mi je kosa ful mekana.nije onak gusto i teško ko neka ulja koja sam do sad imala,lako je razmazivo i miriši za popapati :Serek: inače imam dugu i suhu kosu i fenomenalno mi je :top:

joj jedva čekam da ga kupim.
Koji ti koristiš?Gdje si kupila?:)

peachwoman
31.10.2011., 18:11
jao znala sam da ću je moći i jesti, hahahahahah...mene je zaludila krema od makadamije i stvarno bi ju pojela, zato i ovdje pišem, da se što više informiram o svrsi ulja i sad nađem da se koristi i kao namaz kao slasna delicija u plačinkama, ajme meni idem sad to tražiti........:rofl:

peachwoman
31.10.2011., 18:17
Evo žene recept :lol: :lol: :lol:
Makadamija palačinke s orasima

Za: 12 – 15 palačinki

Sastojci:
Palačinke:

1-1/4 šalice šećera
3 čajnih žiličica pecilnog praha
1/4 čajne žličice soli
2-1/4 šalice brašna (može mi netko objasniti to sa šalicama?)

1-1/2 šalice mlijeka
3 jaja
6 jušnih žlica biljnog ulja
1 jušna žlica ekstrakta vanilije

Priprema:
Prosijati brašno u zdjelu srednje veličine. Dodati smeđi šećer, pecilni prah, i sol u zdjelu.
Dodati jaja, mlijeko, ulje, vaniliju i tuči dok ne postane glatka smjesa.
Ako koristite električnu tavu ugrijati ranije na 170 – 180 º C; običnu tavu ugrijati na srednju toplinu sve dok par kapljica ne bude skakalo po površini tave.
Za svaku palačinku izliti ¼ šalice maslaca na tavu i peći na jednoj strani sve dok se ne formiraju mjehurići i strana ne postane 'suha', prebaciti preko na drugu stranu i peći dok palačinka ne poprimi zlatno smeđkastu boju.
Politi sa sirupom ili makadamija maslacem.
Maslac makadamija oraha
Jedna ploška maslaca (na sobnoj temperaturi)
1/4 šalica meda
1/4 šalica prženih makadamija oraha (nemam pojma di ovo ima za kupiti)

Priprema:
Izmiješati maslac, med, i pržene makadamije.
Koristiti količinu jedne žlice za punjenje palačinki.
:tulum:

Makadamija orahe navodno ima kupiti u Konzum, mislim da bi to onda bio Super Konzumu....:cerek:
A ako nam se neda raditi palčinke onda ih može ovako žvakati i di češ zdravije i prirodnije nego klopati, sve ide iznutra :w

Starleta
31.10.2011., 18:39
A ja u Kemigu pitam prošli tjedan gospodičnu za ulje lješnjaka da li ga mogu samog stavljati na lice, a ona meni kaže da, da naravno tako je najbolje.
:ne zna:

Probaj :)
Meni osobno je presuho i nije dovoljno hidratantno samostalno, ali zato uz dodatak drugih biljnih ulja daje savršenu mješavinu :cerek:

peachwoman
31.10.2011., 18:49
Probaj :)
Meni osobno je presuho i nije dovoljno hidratantno samostalno, ali zato uz dodatak drugih biljnih ulja daje savršenu mješavinu :cerek:

Thanks draga, bum javila:mig:

TheProvense
01.11.2011., 04:30
nije...teško ko neka ulja..
slažem se..ja ga koristim najčešće umjesto regeneratora, fino se upije u kosu ne ostavljajući nikakav masan trag..

Lady Morgana
01.11.2011., 05:25
joj jedva čekam da ga kupim.
Koji ti koristiš?Gdje si kupila?:)

ja imam primaverino...ima ga u bio&bio,ja sam svoje kupila u osijeku i bilo je nekih 88 kn ;) evo linkić (http://www.biobio.com.hr/webshop.aspx?robaID=15931)

Isadora Cadaver
02.11.2011., 21:43
Ja sam si danas u nekoj biljnoj drogeriji uzela ulje čajevca, dođem doma, pročitam ambalažu, kad ono, to je ulje za lampu i ne smije na kožu, pa jebemuuu :503::mad:

peachwoman
03.11.2011., 00:31
Ja sam si danas u nekoj biljnoj drogeriji uzela ulje čajevca, dođem doma, pročitam ambalažu, kad ono, to je ulje za lampu i ne smije na kožu, pa jebemuuu :503::mad:

jooooooooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!ovo mi je najjači post do sada!:lol:

FASHION GIRL
03.11.2011., 12:52
Dali netko koristi od Aromatice ulje od makadamije da može napisati kakvo je ??
U kojem je smislu inače makadamija dobra za kožu, znači na što sve djeluje??
Htjela bi probati za kosu tj. vrhove

peachwoman
03.11.2011., 13:36
ja imam primaverino...ima ga u bio&bio,ja sam svoje kupila u osijeku i bilo je nekih 88 kn ;) evo linkić (http://www.biobio.com.hr/webshop.aspx?robaID=15931)

Hvala :cerek:

Merlina
04.11.2011., 09:33
Dali netko koristi od Aromatice ulje od makadamije da može napisati kakvo je ??
U kojem je smislu inače makadamija dobra za kožu, znači na što sve djeluje??
Htjela bi probati za kosu tj. vrhove

Za kosu je makadamija :),kao i za neke druge stvari u aromakozmetici, a kao što se vidi iz gornjeg posta mogu se raditi i palačinke :cerek:

peachwoman
04.11.2011., 12:57
Za kosu je makadamija :),kao i za neke druge stvari u aromakozmetici, a kao što se vidi iz gornjeg posta mogu se raditi i palačinke :cerek:

Nisam još našla oraščiće :(...ma makadamija ja za sve: kosu, suhu kožu lica, tijelo, stopala, ruke ma divotica jedna fina mirišljava :cerek:.

Nika4
04.11.2011., 13:27
Kupila sam nedavno arganovo ulje od kemiga. Držim ga u frižideru, ali sam primjetila da se odvaja u dvije faze. Na dnu postaje neprozirno i jako gusto, a gornja polovica je prozirna. Kad promućkam, sve je ok. Ne bih rekla da je užegnuto, miris je isti kao i prije.

Zna li netko jel to normalno ili se možda pokvarilo? :ne zna:

Isadora Cadaver
04.11.2011., 19:04
Šta je sad s tim uljem od čajevca, dođem danas u ljekarnu i tražim ulje od čajevca, ali sam ovaj put napomenula da mi treba za lice, a ne za lampu i žena mi pokaže nekakvo i kaže da ne zna jel to može ili ne na kožu, ali da drugačijeg nemaju. WTF :503:

tallly
05.11.2011., 13:10
Cure, je li koja stavljala na kosu Macadamia Healing Oil Treatment i ovo čisto ulje makadamije? Pa može možda uspoređivati rezultat?

Tri ili četiri mjeseca upotrebljavam Macadamia Healing Oil Treatment i zadovoljna sam, ali me baš zanima kakav rezultat bi bio za čistim uljem ..

Za kožu mi ulja baš ne pašu, naručila sam jednom grapeseed oil pa mi se ne sviđa (probala sam i na kosu staviti i nije to to) pa mi sad to stoji u kupaoni ...

Znam da neču znati dok ne probam, ali ako može koja napraviti usporedbu.

peachwoman
05.11.2011., 19:47
Šta je sad s tim uljem od čajevca, dođem danas u ljekarnu i tražim ulje od čajevca, ali sam ovaj put napomenula da mi treba za lice, a ne za lampu i žena mi pokaže nekakvo i kaže da ne zna jel to može ili ne na kožu, ali da drugačijeg nemaju. WTF :503:

Jao draga promjeni ljekarnu, odi do Kemiga ak si u Zg.

Futhark
05.11.2011., 21:48
Zanima me gdje mogu kupiti čisto prirodno djevičansko ulje kamforovca za kozmetiku. Moze li mi netko pomoci?

Starleta
06.11.2011., 17:31

Traži ulje od oshadhia, pranaroma ili florihane...
to su provjereni proizvođaći :)

Nemojte kupovati ulja na kojima piše 100% čisto ulje...:rolleyes:

Starleta
06.11.2011., 17:33
Kupila sam nedavno arganovo ulje od kemiga. Držim ga u frižideru, ali sam primjetila da se odvaja u dvije faze. Na dnu postaje neprozirno i jako gusto, a gornja polovica je prozirna. Kad promućkam, sve je ok. Ne bih rekla da je užegnuto, miris je isti kao i prije.

Zna li netko jel to normalno ili se možda pokvarilo? :ne zna:

mislim da je to noramalno...
To se događa nekim uljima kada ih se drži na hladnom ( npr avokada...)
Ako je miris ostao isti i ako nakon što ga izvadiš iz frižidera bude čisto i bistro
onda je sve ok :)

Suey
06.11.2011., 23:01
Traži ulje od oshadhia, pranaroma ili florihane...
to su provjereni proizvođaći :)

Nemojte kupovati ulja na kojima piše 100% čisto ulje...:rolleyes:

Pranarom (u Kemigu) je najjeftinije obzirom na količinu koju dobiješ:)

@tallly - ja sam stavljala makadamiju na kosu i na lice (odlično je protiv bora i suhe kože npr.), divno je ulje, lagano, brzo se upija, jedino miris podsjeća na miris prženih lješnjaka, i to dosta intenzivno, pa bi moglo nekog osjetljivijeg zasmetati:D

Sponza ri
06.11.2011., 23:29
ne znam da li sam na pravoj temi, ali zna li tko recept za kakvu plocicu za masazu? :moli:
znaci, u krutom su obliku, a na kozi se tope :cerek:

Starleta
07.11.2011., 21:15
Evo ja sam radila ovaka...
Super je sa kakao masalacom :cerek:
3-4gr pčelinjeg voska
97gr kakao maslaca
20-40 kapi eteričnog ulja

Na vodenoj pari otopite vosak i kakao maslac, mješate doke se ne ohladi na cca 50°C i onda u to dodate eterična ulja!

Možete dodati i malo ulja npr.badema ili sjemenke marelice, ali onda treba malo povećati vosak! (5gr voska, 10-15gr biljnog ulja 80-85gr kakao maslaca)
Ovakva pločica će se nešto brže opiti u dodiru sa kožom!

Ja u kakao stavim eterična ulje slatke naranče (miriši kao jaffa ) ili paprene metvice (after eight, to volim za ljeto)

Sponza ri
07.11.2011., 21:52
hvala ti :cerek:
bas cu probati ovaj recept :)

Isadora Cadaver
09.11.2011., 00:37
Jao draga promjeni ljekarnu, odi do Kemiga ak si u Zg.

E pa jebiga, nismo svi iz Zg... a bome ni iz Hrvatske. A to ulje za lampu su mi i prodali bas u Zagrebu...

peachwoman
09.11.2011., 10:00
E pa jebiga, nismo svi iz Zg... a bome ni iz Hrvatske. A to ulje za lampu su mi i prodali bas u Zagrebu...

Pa jel imaš negdje neku dobru ljekarnu tamo gdje živiš?
Kak ti netko može nešto prodati ako ti to ne želiš?

Isadora Cadaver
09.11.2011., 13:33
Pa jel imaš negdje neku dobru ljekarnu tamo gdje živiš?
Kak ti netko može nešto prodati ako ti to ne želiš?

A kako, pa lijepo, jer nisam znala da u apoteci trebam reći da mi ne treba za lampu nego za kožu, baš se ja kužim u ta ulja, onda već kad ja ne znam, mogla me je i sama pitati

sunčica
09.11.2011., 23:08
Počela sam koristiti ulje lješnjaka :cerek:

E sad :confused: ... smiju li se ulja koristiti u kombinaciji s kremama s kiselinama (konkretno, radi se o Cleanance K Avene liniji)? Nisam našla razlog zašto ne, ali prilična sam početnica u svemu tome tako da sam malo nesigurna

Merlina
10.11.2011., 08:56
Probaj, nekima smeta miješanje klasične kozmetike sa prirodnom, a nekima je to ok. Ovisi o tipu kože. No, pazi da ti sam lješnjak dugoročno ne isuši previše kožu.

Vernona
10.11.2011., 10:32
Evo ja sam koristila Macadamia healing oil i čisto ulje makadamije i ovo čisto mi je puuuuuno bolje. Koristim ga za kosu i odlicno je!

Luciferia
12.11.2011., 11:32
Koja je razlika između H. Lamotte arganovog ulja i Pranaroma?
I jedno i drugo je hladno prešano i nerafinirano, a Lamotte 100 ml dođe 70 kn, a Pranaromovo 50 ml 96 kn.

torrey
12.11.2011., 12:03
Pranarom je biološki uzgoj, H. Lamotte pakira Kemig..

Luciferia
12.11.2011., 12:07
Ah zo, hvala :).

navaha
12.11.2011., 16:01
vec sam pitala...ap evo opet.. :)
ulje nima...za kakvu je kožu i stanja dobro i ima li razlike u izmedju ulja i praha?
jel bi mogla recimo u uljnu mjesavinu stavnljati prah jer nekako mi se cini povoljnije ...za npr pristice na licu?
i kako napraviti kremu od nima?dal bi se moglo od praha...sa nekim uljima,shea maslacom i voskom,nesto kao melem?

hvala :)

Gring O
23.11.2011., 16:22
Pogledaj si u biljnim ljekarnama, tamo često imaš neka testiranja i stručnjake koji ti mogu najbolje odgovoriti.
Danas sam baš prošla kraj jedne biljne ljekarne u GreenGold centru (Radnička) i piše da sutra imaju promociju proizvoda za kožu i testiranje, pa možda bi ti to bilo ok.

hyperactive_anki
23.11.2011., 16:27
Gring,
kako se zove ljekarna?

cicibann
25.12.2011., 17:51
Trebam pomoc. Zna li iko gdje se u Sarajevu mogu naci biljna ulja -argan,avokado,macadamia..?Obisla sam dosta biljnih apoteka i nigdje nisam nasla. Moze li se naruciti negdje?

lordy
25.12.2011., 22:37
Imam pitanje,zna li tko dostavlja li Kemig na kučnu adresu.Daklem, ja uplatim na njihov račun i oni mi to pošalju,može li tako?

black_man
24.01.2012., 00:33
Imam pitanje,zna li tko dostavlja li Kemig na kučnu adresu.Daklem, ja uplatim na njihov račun i oni mi to pošalju,može li tako?

Pa imaju web ducan..terra organica ili tako nesto

lida
30.01.2012., 14:45
Tera organica i kemig nisu jedno, već 2 različita dućana.

Isadora Cadaver
02.02.2012., 23:48
Pranarom je biološki uzgoj, H. Lamotte pakira Kemig..

A za nas neupućene, što znači ovo što si napisala za Kemig?

torrey
03.02.2012., 07:16
A za nas neupućene, što znači ovo što si napisala za Kemig?

Pisalo se već o tome. Kemig valjda kupuje direktno u većim količinama, pakira u manje i zato je jeftinije..

cicibann
10.03.2012., 20:53
Da li je neko od vas probao ulje kajsije? Citala sam da je jako dobro za lice,da cak vidljivo podmladjuje. Znate li ko ga proizvodi,posto ga primavera nema koliko znam.

elly
19.03.2012., 19:17
vidim da se dugo tu već ne piše a ja imam isto jedno pitanje (iako je cicicann prije mene u redu :D ). Uglavnom, zanima me koja bu su skroz nekomedogena odnosno pogodna za kožu sklonu izbijanju akni a dehidriranu?

tajana21
20.03.2012., 07:55
vidim da se dugo tu već ne piše a ja imam isto jedno pitanje (iako je cicicann prije mene u redu :D ). Uglavnom, zanima me koja bu su skroz nekomedogena odnosno pogodna za kožu sklonu izbijanju akni a dehidriranu?

Ulje lješnjaka,jojoba,suncokret :)

Merlina
20.03.2012., 09:45
To su dobra ulja za kožu sklonu aknama, no takva kombinacija neće riješiti dehidriranost.

elly
20.03.2012., 11:37
Ulje lješnjaka,jojoba,suncokret :)

:kiss:

To su dobra ulja za kožu sklonu aknama, no takva kombinacija neće riješiti dehidriranost.

Ma znaš što me muči? Smućkala bi kopiju onog Shu Uemura ulje za skidanje šminke (bu + polysorbat) i iako se to na kraju kao ispere s lica već znam da ostaje ipak onaj kao masniji trag na licu (probala sam original) što znači da će ta ulja nastaviti djelovati na koži i nakon umivanja (ili sam u krivu :ne zna: ) pa me strah da ne počepim pore i izazovem nekakve erupcije po licu

Starleta
20.03.2012., 20:39
Ma neće ti počepiti pore, a i trebalo bi se skroz isprati.
Ulje koje ja radim se skroz ispere, ali ako ti i je malo masnije samo prođi sa micelarnom
ili nekim tonikom.

Suncokretovo ulje ti je onda najbolje u tu svrhu, dobro čisti, ne upija se brzo i nije komedogeno.

tajana21
20.03.2012., 20:44

Koja kombinacija rješava dehidriranost?

Starleta
20.03.2012., 21:07
Nek ti Merlina odgovori što ona misli, a ja znam da je meni
dehidriranost dolično riješilo ulje sjemenki grožđa u kombinaciji sa eteričnim uljima:)
A super je arganovo ulje, baobab, jojoba, avokado...

Merlina
20.03.2012., 21:37
Koja kombinacija rješava dehidriranost?

Ovisi o detaljnom opisu stanja kože, koliko osoba ima godina, što koristi još od kozmetike..... i tako ima tu puno faktora, uglavnom nema jedinstvenog recepta. Svako lice, stanje kože je priča za sebe.

Svakako, ulja koja je STarleta navela su dobra protiv dehidriranosti...

elly
21.03.2012., 08:14
Ma neće ti počepiti pore, a i trebalo bi se skroz isprati.
Ulje koje ja radim se skroz ispere, ali ako ti i je malo masnije samo prođi sa micelarnom
ili nekim tonikom.

Suncokretovo ulje ti je onda najbolje u tu svrhu, dobro čisti, ne upija se brzo i nije komedogeno.

primljeno na znanje i bacam se u manufakturu :mljacko:

tajana21
21.03.2012., 09:18
Nek ti Merlina odgovori što ona misli, a ja znam da je meni
dehidriranost dolično riješilo ulje sjemenki grožđa u kombinaciji sa eteričnim uljima:)
A super je arganovo ulje, baobab, jojoba, avokado...

Hvala ti puno:)Bi li mi mogla reći bar neka etrična ulja koja stavljaš?

Starleta
21.03.2012., 21:30
Ja sam sebi stavila palmarosu, njemačku kamilicu, sjeme mrkve...:)

tajana21
23.03.2012., 07:54
Hvala ti:)...Danas idem u nabavku.

Alisa AL
04.04.2012., 08:35
Oprostite, ako postavljam pitanje na krivom mjestu, ali ne znam gdje bih ga postavila, stavila sam i na temu "eterična ulja"- uglavnom, nabavila sam si shea maslac, bademovo ulje, ricinusovo i pčelinji vosak. Napravila sam si par mazalica za bebinu guzu, balzame za usnice, ruke, stopala i jedno labelo od ricinusa.
e sada, htjela sam pitati ako mi može tko reći, napravila bih meleme s posebnom namjenom - dakle neku kremicu koja je:
- proitv bora - okoločno područje
- protiv bolova u nogama i mišićima
- protiv problema sa sinusima

Zanima me koji bi mi sastojci za to najbolje odgovarali? Koja biljna ulja, koja eterična ulja? Ako netko zna, neka podijeli svoju pamet sa mnom slobodno dajte svoje prijedoge, što nemam kupit ću. UNAPRIJED HVALA

ćelavapjevačica
11.04.2012., 16:27
treba mi macerat centele

čini mi se (ne znam dal mi se dobro čini?) da bi bilo jeftinije kupiti bademovo ulje (može li suncokretovo ili neko drugo? zašto?) i prah centele pa zmiksat nego kupiti gotovi macerat

može li mi netko reći kako se macerira? omjere i koliko dugo stoji?

iskustva?

HVALA

Starleta
11.04.2012., 19:01
Možeš macerirati u čemu želiš već prema potrebama i stabilnosti ulja...
ja maceriram u sezamu ili suncokretu...

omjeri su ti jedan 1:5 ( jedan dio praha, 5 djelova biljnog ulja)
Maceriraš 3 tjedna.

Malo ćeš teže to procjediti.

ćelavapjevačica
12.04.2012., 09:07
Hvala!

A Čime da precjedim? to treba stajat na suncu, jel tak? u tamnoj bočici?

ćelavapjevačica
12.04.2012., 09:09
imam još jedno pitanje, kada se rade macerati i tinkture treba li biljka biti suha ili svježa? ili to ovisi jel macerat ili tinktura ili o biljci s kojom radiš ili ima ipak neko pravilo?

fala :)

Starleta
12.04.2012., 18:30
Ja procjedim kroz filter papir, obzirom da je prah sitan treba i filter biti čim sitniji.

Macerate je najbolje raditi od suhih biljaka (osim gosipne trave) jer se svježe upljesnive.

elly
13.04.2012., 12:17
to treba stajat na suncu, jel tak? u tamnoj bočici?

i mene ovo zanima :kokice:

Satin Doll
13.04.2012., 15:58
Ja sam svoj macerat centele radila ovako kao što kaže Starleta, omjer 1:5, 3 tjedna. Ali nisam ga držala na suncu nego na sobnoj temp. Povremeno sam ga promućkala. Prah centele je sjeo na dno (i tamo ostao, bacila sam bočicu jer ju nisam nikak mogla oprati od toga :D ) a ulje sam samo odlila i profiltrirala.

Starleta
14.04.2012., 15:33
Da, važno je da bude na toplom dok se macerira.
Prah centele će se zabetonirati na dnu i nakon toga ja lagano ulje procjedim
kroz filter papir...

ćelavapjevačica
15.04.2012., 14:09
hvala hvala, probat ću :)

Acid_2
21.04.2012., 11:21
pročitah sad tu (http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/aromakozmetika/biljnaulja/biljna_ulja.htm) da ulje noćurka "Regulira lučenje masnoće i izmjenu tvari u stanicama kože, vlaži kožu.". Znači da ga mogu koristiti navečer prije spavanja, a nakon skidanja šminke jer se ujutro budim jako jako masne t-zone? To je nešto što me muči godinama, do sad sam našla samo djelomična rješenja.. Znam da ne mogu promijentiti tip kože ili potpuno spriječiti izlučivanje sebuma na t-zoni (koža se na taj način "čisti" preko noći jelda? :derp:) ali ovo me toliko već izluđuje pošteno :mad:
i kako ono reagira sa bademovim, ako skinem šminku prije s njim? trebam li se umiti ili mogu direktno preko bademovog?

Starleta
21.04.2012., 16:01
Noćurak je odlično ulje, ali ne samostalno.
Obično se dodaje par mililitara u uljne mješavine za problematičnu kožu.

Ulje za tvoj tip kože bi bilo lješnjak (stvarno pomaže kod masne kože i tog masnog sjaja) i sjemeke grožđa, jojoba.

Probaj neku mješavinu sa dodatkom eteričnih, jer samo jedno ulje ti vjerojatno neće
dugoročno odgovarati.

Badem ti zna biti komedogne, pa pripazi kod skidanja šminke.
Obavezno kasnije operi lice da ne bude masno.
Za masnu kožu ti je za skidanje šmnke bolje suncokretovo.

Acid_2
21.04.2012., 21:24
nije moja masna toliko, već mješovita ali dehidrirana (sa extra suhim obrazima, imam najgoru kombinaciju kože :mad:)
žena u Kemigu mi je savjetovala lješnjak kad sam uzimala ulja početkom tjedna, budem ga uzela kad se vratim po argan.
jel taj noćurak skup ili se varam? gledam cijene po netu i na terra organica je skuplji od većine ulja

alice1987
24.04.2012., 18:24
bok cure, dali znate koje je biljno ulje ili et. ulje dobro za popucale kapilare po licu!?!

Instant Human
25.04.2012., 23:19
Etericno ulje tršlje i biljno ulje ljesnjaka, mislim da je kombinacija 1:10.

alice1987
01.05.2012., 08:29
Etericno ulje tršlje i biljno ulje ljesnjaka, mislim da je kombinacija 1:10.

hvala, nikad nisam čula za to eterično ulje. jakooo je skupo 180kn ona malena bočica :eek:

Instant Human
05.05.2012., 03:01
Nije ovo gotov recept, svasta jos mozes ubaciti, gledajuci svoj tip koze dodajes jos ulja, etericno ulje cempresa je isto dobro za kapilarice, a i jeftinije je. Sto se cijene tice, tako je kako je, znas da placas kvalitetu. Bitno je uzimanje vitamina C, kao i tocno odredjena koncentracija ulja, za lice je mnogo blaza od one za tijelo. Preporucila bi ti da kontaktiras aromaterapeuta da ti napravi kvalitetnu mjesavinu za njegu lica. Ne sjecam se tocnih omjera, no smilje i lavandin abrial bi trebali pomoci takodjer.

EDIT: Slijedi link (http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/aromakozmetika/biljnaulja/biljno-ulje-ljesnjaka.htm), imas svasta nesto o kapilarama ;)
Kao i ovdje (http://www.etericnaulja.net/aromaterapija/prosirene-upaljene-vene-popucale-kapilare-hemeroidi-prirodno-lijecenje.html)

alice1987
05.05.2012., 07:32
super hvala ti puno na linkićima. Moram si obavezno kupiti lješnjakovo ulje.

Daisy28
11.05.2012., 20:54
Jel zna netko kako se koristi biljno ulje tamanu, za koja stanja? I jel moze ici sam bez etericnih ulja ili jos dodatnih baznih,ulja? Jel se moze primijeniti na ostecenoj sluznici?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

midsummer
26.05.2012., 15:55
ne znam jesam li dosla na pravu temu. trebam savjet, namazala sam si podrucje okoocju s djecjim uljem Hipp od bademai zaspala s njime dan nakon pojavila mi se gomila koze oko ociju ne znam kako d avam objasnim, ali stvorili su mi s ejastucici uspod ociju, prosla su dva dana i jos uvijek se vidi jako ne znams ta da radim :(:(:(:(:(:(:(

Merlina
26.05.2012., 20:18
Zvuči kao alergijska reakcija a ako je tako ne možeš puno osim otići u pon. liječniku i provjeriti.
Probaj sa oblogom od kamilice za prvu ruku.
Zakaj si to stavljala oko očiju nema veze sa kvalitetnim biljnim uljima:confused:.

Martinella
26.05.2012., 21:39
što bi značilo u kemigovom katalogu- hladno tješćeno ulje? znači imaju za kupiti ili rafinirano ulje ili hladno tješćeno ulje
jel se to hladno tješćeno odnosi na nerafinirano (nemam pojma, nemojte zamjerit )

Daisy28
27.05.2012., 00:13
što bi značilo u kemigovom katalogu- hladno tješćeno ulje? znači imaju za kupiti ili rafinirano ulje ili hladno tješćeno ulje
jel se to hladno tješćeno odnosi na nerafinirano (nemam pojma, nemojte zamjerit )

Da, hladno tjesteno (presano) je nerafinirano ulje i to je ok :mig:

anab789
27.05.2012., 13:44
Lijepi pozdrav,
ima li netko recept za dobru uljnu mješavinu za sunčanje (lice, tijelo) i za nakon sunčanja. Znam da se nemogu postići visoki zaštitni faktori, ali za prve dane mislim koristit spf 30 i tek kasnije mazati se uljima.
Do sad sam kupovala Nikelovu mješavinu, ali bih sada pokušala namješati nešto sama.
Hvala.

Martinella
27.05.2012., 21:50
Da, hladno tjesteno (presano) je nerafinirano ulje i to je ok :mig:

o super :D
hvala ti :)

elly
28.05.2012., 07:47
pridružujem se pitanju gore od anab789, vezano za ulje nakon sunčanja. Koja kombinacija bi bila najbolja za poslije sunčanja.
I još one question: da li su neka BU i eu posebno dobra za mušku kožu lica? (30+, malo proširene pore, rijeeetki prištić...)

SweetBabyDolly
30.05.2012., 15:45
Jeli je probao tko ulje crnog ribiza ili ulje sjemenki jagode?

anab789
30.05.2012., 17:53
Jeli je probao tko ulje crnog ribiza ili ulje sjemenki jagode?
i mene to zanima.

EtaEta90
31.05.2012., 17:14
Dali je ulje crnog kima dobro za mješovitu kožu ili sada vidim da ima ulje crnog ribiza.Probala sam makadamiju od prijateljice i nije mi bila dobra :(
Koža mi je između mješovite i normalne...znači t zona se samo mrvicu zna zamastiti, ali je zato malo osjetljivija

Hvala svima unaprijed na pomoći :cerek:

elly
01.06.2012., 08:17
svakako pričekaj odgovor naših učenijih snaga tu, ali ću ti ja reći kako si ja pomažem kad me nešto zanima za kakav je tip kože... Na terra organici, s lijeve strane dolje imaš za izbor različita stanja kože pa kad odabereš određeno stanje, stranica ti izbaci ulja (vrijedi i za eterična....). Ovo (http://www.terra-organica.hr/biljna-bazna-ulja-macerati-maslaci.html?subcats=Y&features_hash=V7) je što mi je izbacilo za mješovitu. Znam da nije najsretnije rješenje asli, Bože moj, snalazimo se kako znamo i umijemo :D
Ovo je njihova mješavina za mješovitu (samo vidim da si rekla da ti ne paše makadamija pa onda neko drugo ulje u mjesto njega s onog popisa). Sastav: Bazna ulja makadamije, sjemenki marelice i lješnjaka, sa eteričnim uljima širokolisne lavande, ružmarina verbenona i sjemena mrkve.
I ovi (http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/aromakozmetika/etericnaulja/primjeri_receptura.htm)mi se recepti čine super

EtaEta90
01.06.2012., 08:55
Baš sam pročitala ovo o ulju crnog kima: "Postoji dvojba oko upotrebe ulja crnog kima dermalnim putem. Nerazrijeđeno ulje crnog kima zna izvati iritacije kože (pogotovo lica), a zna i pojačati simptome atopijskog dermatitisa nakon aplikacije ulja dermalnim putem."
Tako da ništa od njega... Elly hvala ti. Pogledat ću malo te mješavine :)

crossofchanges
05.06.2012., 16:24
Pročitala sam da je ulje jojobe i lavande u kombinaciji s kamilicom odlično za uklanjanje strija...može li mi netko pomoći, gdje bih mogla kupiti ta ulja? i u kojim ih omjerima izmiješati?

Acid_2
05.06.2012., 18:32
za sva ulja vam preporučujem Kemig u Bauerovoj 5, Zagreb i provjerena info - ponedjeljkom imaju popust na ulja -10% :top: a i web shop je živ ima par mjeseci :)

ja sam jučer kupila avokado 50 ml i suncokret 100 ml, zajedno su me došla ravno 30 kn. btw avokado ulje (prvi dojmovi) je predivno :cerek:

crossofchanges
05.06.2012., 20:51
za sva ulja vam preporučujem Kemig u Bauerovoj 5, Zagreb i provjerena info - ponedjeljkom imaju popust na ulja -10% :top: a i web shop je živ ima par mjeseci :)

ja sam jučer kupila avokado 50 ml i suncokret 100 ml, zajedno su me došla ravno 30 kn. btw avokado ulje (prvi dojmovi) je predivno :cerek:

hvala, ići ću pogledat svakako..i još ovako povoljno, di ćeš bolje :mig:

torrey
06.06.2012., 07:40

Hvala za ovu info! :)

elly
06.06.2012., 08:25
[QUOTE=Acid_2;39857278]za sva ulja vam preporučujem Kemig u Bauerovoj 5, Zagreb i provjerena info - ponedjeljkom imaju popust na ulja -10% :top: a i web shop je živ ima par mjeseci :)[QUOTE]

pa nisam imala pojma :503:
ovo je SUPER info... odoh u narudžbu :trk:

anoda
13.06.2012., 08:59
pozdrav svima, pratim vas s "one strane" pa sam se odlucila pridruzit...

on topic: jucer sam bila u kemigu i isto dobila popust od 10%, ali na hidrolat hamamelisa. zena je rekla da je bas na taj hidolat bio popust :)

elly
13.06.2012., 09:14
dobro došla, anoda :Pivo:
Jučer si dobila popust u Kemigu jer je utorkom popust na Florame proizvode (pretpostavljam da si hidrolat Hammamelisa uzela od Florame).
Ovakvi su popusti (barem bili ako nisu nešto promijenili), 10% :

PONEDJELJAK :biljna (bazna) ulja Henry Lamotte, Agipal i Sictia

UTORAK: Florame

SRIJEDA: Argital (zelena glina, i preparati na bazi iste: prirodne paste za zube, šamponi, sapuni i dr.)

ČETVRTAK: Lavera organska kozmetika

PETAK: Pranarom (eterična ulja, difuzeri i mirisne sinergije, kozmetička linija)

namelessone
13.06.2012., 09:19
Vrijedi li popust pri online kupnji?

elly
13.06.2012., 09:26
Vrijedi li popust pri online kupnji?

e to nažalost fakat ne znam jer sam ja tek nedavno saznala da uopće imaju web shop :facepalm: (hvala, Acid :zubo: )

Merlina
13.06.2012., 10:13
Pa nemaju ti oni web shop :confused:

elly
13.06.2012., 10:56
Pa nemaju ti oni web shop :confused:

oooo, imaju (http://kemig.kosarica.hr/), Merlina, imaju :D

Merlina
13.06.2012., 12:30
Nevjerojatno :ne zna: Pitam prije 15-tak dana za web shop dok sam kupovala kod njih, a djevojka mi kaže da nemaju :confused: svoj,
nego mi preporuči neki koji prodaje i njihovu robu a koji me ne zanima.

No, dobro bolje da imaju nego nemaju :)

Mirella
13.06.2012., 12:52
Da li je tko miješao biljno ulje s Polysorbatom 80 da bi dobio uljnu mješavinu za skidanje šminke? To se zapjeni na licu u kontaktu s vodom i ispere.
Zanima me koji omjer staviti, negjde sam tu našla recept i sad ga ne mogu opet naći

elly
13.06.2012., 13:05
Da li je tko miješao biljno ulje s Polysorbatom 80 da bi dobio uljnu mješavinu za skidanje šminke? To se zapjeni na licu u kontaktu s vodom i ispere.
Zanima me koji omjer staviti, negjde sam tu našla recept i sad ga ne mogu opet naći

http://www.forum.hr/showpost.php?p=37756951&postcount=11

edit: zaobiđi ricinusovo koje po oriđiđi receptu inače ide unutra. Em isušuje kožu, em je toliko viskozno, em ništa ne skida... Prvu uljnu sam napravila od suncokreta i badema i bila je odlična a za drugu sam se napravila pametna pa stavila 30% preporučene doze ricinusovog i marelicu, suncokret, ali jedva čekam da potrošim jer uopće ne skida maskaru s očiju

Mirella
13.06.2012., 17:40
Puno ti hvala za recept. :cerek:
Ja nisam ni mislila stavljati ricinusovo, nego bademovo ili suncokretovo, te nisam mislila stavljati eterično ulje nikakvo.

Starleta
13.06.2012., 20:50
ja isto ne stavljam eterična ulja u mješavinu za skidanje šminke...mislim da bi mogla iritirati oči :misli:
Meni je najdraža kombinacija skidanja šminke sa vlažnom blazinicom i suncokretom, pa kasnije neki blagi gel za umivanje.
Ili ovo ulje za čišćenje, samo ja radim po malo drugačijoj recepturi.

Satin Doll
13.06.2012., 21:10
Ja nekad u ulje za čišćenje lica (kombinacija suncokreta i ricinusa, ili čisti suncokret) stavim eterična ulja, ali u jako niskoj koncentraciji. Jednom sam stavila palmarosu, ali sam očito pretjerala jer je ona dosta jaka, pa me malo peklo za oči. U skroz niskoj koncentraciji (0,5% ili manje, nikako više), nisam primijetila da mi smeta za oči. Doduše, nisam ni sigurna ima li eterično ulje u ulju za čišćenje lica ikakvu funkciju, obzirom da ga isperem, ali nekad stavim čisto zbog mirisa :D

kikica8888
13.06.2012., 21:29
Jel mi možete preporučiti nešto za jaku svrbež kože? Nekih 7 dana nakon depilacije voskom ili epilatorom, kad dlačice počnu rasti iz korijena, pojavi mi se par malih vodenih prištića po nogama i koža me počne toliko svrbit da bi ju zgulila. Ne pomaže nikakav piling, krema, ni ništa slično prije ili nakon depilacije... A i ova svrbež se javlja kasnije pa mislim da je problem u nečem drugom, čiji uzrok još nisam otkrila...:mad:

elly
14.06.2012., 07:07
Ili ovo ulje za čišćenje, samo ja radim po malo drugačijoj recepturi.

slušam :kava:
:zubo:

tajana21
14.06.2012., 07:22
slušam :kava:
:zubo:

i ja:D

merlinka
14.06.2012., 10:23
Ne znam gdje drugdje ovo staviti... Uglavnom kome trebaju skuplja ulja za mješavine, ovdje ih možete naći od 5 ml pa naviše, povoljnija su nego u Hrvatskoj: http://myworld.ebay.co.uk/thearomashop/?_trksid=p4340.l2559

elly
14.06.2012., 11:37
Ne znam gdje drugdje ovo staviti... Uglavnom kome trebaju skuplja ulja za mješavine, ovdje ih možete naći od 5 ml pa naviše, povoljnija su nego u Hrvatskoj: http://myworld.ebay.co.uk/thearomashop/?_trksid=p4340.l2559

mene jedino brine što nema onu nomenklaturu koja je između ostalog pokazatelj čistoće ulja :misli: Ili to nije nužno za procijeniti čistoću ulja?

Nikita Durango
14.06.2012., 11:57
Meni je sumnjivo sto su sva iste cijene :ne zna:
U HR je ylang ylang 5 ml bar 70 kn a ovdje je 1,98 :confused:
Koliko se ovome moze vjerovati i koliki je rizik to staviti na lice????

merlinka
14.06.2012., 14:53
Prijatelj mi redovito od njih nabavlja i kaže da su pouzdani. On se inače bavi parfemima (pravi ih) te koristi njihova ulja za lice.
Ima dosta cijena i kategorija (tako da nisu sve iste), treba malo bolje pronjuškati i znati englesko-latinske nazive.

Nikita Durango
19.06.2012., 08:21
Da li je iko narucivao sa stranice iHerb?
Sta mislite o ovim uljima?Jesu li sigurna za staviti na lice ?
http://www.iherb.com/Aura-Cacia-100-Pure-Essential-Oil-Ylang-Ylang-III-Sensual-5-fl-oz-15-ml/6302
http://www.iherb.com/Aura-Cacia-Organic-Argan-Oil-Rejuvenating-1-fl-oz-30-ml/38540
http://www.iherb.com/Hobe-Labs-Naturals-Grapeseed-Oil-4-fl-oz-118-ml/41770

black leather
19.06.2012., 10:16
http://www.iherb.com/Aura-Cacia-100-Pure-Essential-Oil-Ylang-Ylang-III-Sensual-5-fl-oz-15-ml/6302
http://www.iherb.com/Aura-Cacia-Organic-Argan-Oil-Rejuvenating-1-fl-oz-30-ml/38540

Naručivao je netko, na temi što ste zadnje kupile od kozmetike 4, provrti par stranica unatrag i naći ćeš. Mislim i da je shipping bio neki smiješni.

elly
19.06.2012., 10:27

hvala ti na linku... našla kreme za sunčanje koje želim uzeti klincima za $10 jeftinije nego na eBayu :kiss:

edit: i ovo je kod za popust na iHerb od $5 prilikom prve kupnje - UFA961

Nikita Durango
19.06.2012., 13:02
Naručivao je netko, na temi što ste zadnje kupile od kozmetike 4, provrti par stranica unatrag i naći ćeš. Mislim i da je shipping bio neki smiješni.

Da ,znam,uzimala je Dark Lady ali je i ona nova u ovoj prirodnoj kozmetici pa sam mislila ima li neko ko se razumije bolje od nas dvije a i ona nije narucivala ulja za lice vec labelo i kokos za kosu :mig:

anab789
19.06.2012., 14:23
Da ,znam,uzimala je Dark Lady ali je i ona nova u ovoj prirodnoj kozmetici pa sam mislila ima li neko ko se razumije bolje od nas dvije a i ona nije narucivala ulja za lice vec labelo i kokos za kosu :mig:
Ali ta ulja nisu kemotipizirana. Barem npr. ružmarin. :ne zna:

elly
19.06.2012., 14:29
da, niti jedno nije kemotipizirano zbog čega, osim krema, na kraju nisam uzela ništa drugo. Mada sam čitala po američkim sajtovima o čistoći ulja da kod njih uopće nije regulativa da se ulja kemotipiziraju već je kao sve "na povjerenje" ili se mogu tražiti laboratorijski dokazi o testiranju ulja. Uglavnom, mislim da ću jednoj sljedećoj narudžbi uzeti neko jeftinije ulje čisto za probu

anab789
19.06.2012., 15:45
da, niti jedno nije kemotipizirano zbog čega, osim krema, na kraju nisam uzela ništa drugo. Mada sam čitala po američkim sajtovima o čistoći ulja da kod njih uopće nije regulativa da se ulja kemotipiziraju već je kao sve "na povjerenje" ili se mogu tražiti laboratorijski dokazi o testiranju ulja. Uglavnom, mislim da ću jednoj sljedećoj narudžbi uzeti neko jeftinije ulje čisto za probu
cijene su smješne pa mi je zato i sumnjivo. :ne zna:

SweetBabyDolly
23.06.2012., 14:52
Pozdrav svima :)

Doma imam puno običnog ribizla i crnog ribizla. Da li mogu napraviti sama ulje? Ako mogu, zamolila bi da mi netko napiše recept. Hvala :D

Starleta
24.06.2012., 12:18

Nije problem u čistoči ulja, već u tipu ulja.
Oni imaju ulje ružmarina, ali zato jer nije kemotipizirano ne znaš je li to
ružmarin verbenon, cineol, kamfor, officinalis....
Svaki tip ima svoja svojstva i način primjene, a jednako tako i nuspojave.
Zato je važno korisiti kemotipizirana ulja :)