PDA

View Full Version : Pucketanje (škljocanje, kvrckanje) u zglobovima

marjan III.
07.07.2003., 22:33
Da! Zašto?

lahor
07.07.2003., 22:56
Uglavnom zato sto je u zglobnoj cahuri negativan tlak i zbog preskakanja tetiva. To se odnosi na zdrave zglobove.

Ako zglobovi "skripe" uzrok mogu biti i razne degenerativne bolesti. Npr., kod chondromalaciae patellae koljeno skripi poput snijega kad hodas po njemu. I to se fino osjeti kad stavis ruku preko koljena i onda ga pregibas.

Postoji i stanje skljocavog kuka, najcesce zbog preskakanja tracti iliotibiale preko struktura u kuku.

marjan III.
13.07.2003., 23:36
hmm...
ali meni onda stalno tetive preskaču... svaki put kad se, recimo, penjem po dvije stepenice lijevi skočni zlob "škljocne"...

a ovo sa koljenom mi se isto događa, isto tako nakon duljeg čućanja kad se dignem nemogu se osloniti na lijevu nogu i povreme no pri naglim pokretima osijteim oštru bol u stražnjem dijelu koljena.... o kakvoj se bolesti to točno radi??

lahor
13.07.2003., 23:42
To se ovako preko neta ne moze ustanoviti.

marjan III.
14.07.2003., 00:00
lahor kaže:
To se ovako preko neta ne moze ustanoviti.
ma mislim na ono škripanje koljena i to, koji je prijevod sa latinskog?

lahor
14.07.2003., 20:24
Nisam sigurna da kuzim sto me pitas. Chodromalacia patellae je omeksanje hrskavice patele iliti ivera doslovno prevedeno, ali nitko to ne naziva tako.

Invader
05.04.2004., 18:25
Primjetio sam u zadnje vrijeme da mi pucketa u koljenima kad cucnem. Nista ne boli, ali je neugodno za cuti.
Zna li netko sto o tome? Da li bi trebao posjetiti lijecnika?

loler
05.04.2004., 19:00
neam pojma,al meni se to isto desava vec dulje vrijeme.par puta kad bi plesala cijelu noc mi je samo u jednom trenu,bez prijasnjih bolova koljeno zahvatila takva bol da sam izgubila ravnotezu i nisam se mogla oslonit na nogu.to je bilo samo par puta.mislim da nije povezano.neznam,:(

swiss
05.04.2004., 19:06
Mislim da je problem u tome što su ti mišići koji drže koljeno oslabljeli,pa se hrskavica izlizuje-za to je najbolje raditi vježbe koje će ti te mišiće učvrstiti...malo se raspitaj,mislim da se moraju raditi točno određene vježbe i po točno određenom redoslijedu...:)

lahor
05.04.2004., 21:37
Najvjerojatnije nista ozbiljno te nema potrebe javljati se lijecniku ukoliko ne osjecas bolove ili neke specificne tegobe.

Ne bi bilo lose ojacati kvadriceps, a najjednostavnija moguca vjezba je u polulezecem ili sjedecem polozaju: ispruzis nogu, zategnes stopalo te cvrste napnes kvadriceps i drzis sto duze mozes. To napravis nekoliko puta tjedno u par serija. Druga korisna vjezba je da se prislonis ledjima uz zid, spustis tako da ti bude pravi kut u koljenu i drzis dok izdrzis. Dosta je tesko izdrzati duze od minutu.

Poslije bilo kakvog vjezbanja se nemoj zaboraviti istegnuti.

Isto tako, pripazi ako vjezbas u teretani kad radis cucnjeve, vjezbe na noznoj presi ili slicne vjezbe tako da ti kut natkoljenice i potkoljenice nikad ne bude veci od 90 stupnjeva (znaci, ne ici preko pravog kuta).

Invader
05.04.2004., 22:00
Tnx svima. Btw, otegotna okolnost je i moj posao - po 12 sati sjedim za racunalom, a u slobodno vrijeme se rijetko bavim sportom. :(

Coyote 007
05.04.2004., 23:04
doktorka Lahor sve ti je ljepo objasnila, a ja bi iz svog širokog rehabilitacijskog iskustva dodao još i što više vožnje biciklom (bilo pravim bilo onim ja vrtim al nikud da krenem :D )

StetoCina
06.04.2004., 07:43
ma to ti je zato sto su ti patuljci ugradili u koljena onu plastiku sa mjehuricima (to rade dok spavas) pa kad cucnes onda mjehurici popucaju :D

bilo bi dobro da pazis prek noci da ti se nek one mota oko koljena :D :D

Š

Noemi
06.04.2004., 20:29
Ne bi bilo lose uzimati ni kondroitin i glukozamin sulfat,1000 i 500mg tokom tri mjeseca.

atlantis
04.11.2004., 14:53
...krckam, pucketam?

Ujutro kad se probudim (nekada i tokom dana dok idem po stepenicama) svi mi zglobovi pucketaju, skljockaju :D

osjecaj je chudan, ali ne boli nimalo...

zakaj skljockam?

Sheky
04.11.2004., 18:33
Fali hrskavice?

cros
04.11.2004., 18:34
"Čekaj malo", dok postigneš radnu temperaturu ..:trk:

atlantis
05.11.2004., 13:01
Sheky kaže:
Fali hrskavice?

kak, od chega?

ne zezam se

atlantis
05.11.2004., 13:22
hm kak to provjerit?

mrkenangelo
05.11.2004., 13:24
atlantis kaže:
...krckam, pucketam?

Ujutro kad se probudim (nekada i tokom dana dok idem po stepenicama) svi mi zglobovi pucketaju, skljockaju :D

zakaj skljockam? stariš... :tuzni:

kpt. Willard
05.11.2004., 13:30
atlantis kaže:
...krckam, pucketam?

zakaj skljockam?
razlohana si.:zubo:

atlantis
05.11.2004., 13:37
jebite se :D :zubo:

73 godiste, drugi vlasnik :D, u voznom stanju, redovno servisirana, kilometraza nije dostelavana :D :D

ja ozbach pitam a vi tako :(

buahaha :D

mrkenangelo
05.11.2004., 13:38
ne šalim se, koka... žao mi je :(

atlantis
05.11.2004., 13:44
mrkenangelo kaže:
ne šalim se, koka... žao mi je :(

cek malo...

ok, jasno mi je da me nakon cijele nocui plesanja u stiklama od 8 cm boli malo kuk jer sam ga natukla...

al da mi bash SVI zglobovi ovak krckaju zbog starosti s 31 godinom???

ak je tak onda se za 5 let vishe nebum mogla ni sexat, a kamoli plesat cijelu noch :(

mrkenangelo
05.11.2004., 13:46
atlantis kaže:
cek malo... vrijeme je okrutno, priznajem, i godine idu... nitko ih ne može zaustaviti :tuzni: . ne samo da se nebuš mogla seksati, nego uskoro ne buš mogla sama ni piškiti, ni oprati se... :tuzni: a koža bu te sva smežurala, a sise budu se objesile....
i tak... :D

atlantis
05.11.2004., 13:56
mrkenangelo kaže:
vrijeme je okrutno, priznajem, i godine idu... nitko ih ne može zaustaviti :tuzni: . ne samo da se nebuš mogla seksati, nego uskoro ne buš mogla sama ni piškiti, ni oprati se... :tuzni: a koža bu te sva smežurala, a sise budu se objesile....
i tak... :D

iodoh se samoubit odmah :D :D

oj zivote cemerni i jadni :D

kpt. Willard
05.11.2004., 13:58
atlantis kaže:
jebite se :D :zubo:

73 godiste, drugi vlasnik :D, u voznom stanju, redovno servisirana, kilometraza nije dostelavana :D :D

ja ozbach pitam a vi tako :(

buahaha :D
73 godište!:D

Pa to je stara krama (mislim na tijelo :zubo: ) i normalno da škljoca.:D

mrkenangelo
05.11.2004., 14:00
atlantis kaže:
iodoh se samoubit odmah :D :D

oj zivote cemerni i jadni :D tako je! :klap: samo pazi da te neko dete ne vidi dok to radiš :nono:
i još nešto - mojne da ti padne na pamet proganjat me posle smrti jerbo ću nahuškat ekipu s duhovnosti i religije na tebe... znaš... :rolleyes:

Acidofil
05.11.2004., 15:22
isss, ak meni shkljocaju koljena sa 22 bilo bi red da i tebi pochne nekaj sa 31 :D

a kaj, odi k doktoru, chuj kaj che ti on rech.. probaj troshit glukozamin, chuo sam iz prve ruke da to pomazhe nakon nekog vremena, ja pocheo tretman tek nedavno (kondroin forte) pa nemogu rech oli shto pomazhe oli ne..

shto ti je, vjerovatno potroshidba tekuchine izmedju hrskavica u zglobovima - dodje s godinama, iako je meni taj nedostatak od malena pa mi zato tak rano razj* koljena; tak mi rekla doktorica....

atlantis
05.11.2004., 15:44
mrkenangelo kaže:
tako je! :klap: samo pazi da te neko dete ne vidi dok to radiš :nono:
i još nešto - mojne da ti padne na pamet proganjat me posle smrti jerbo ću nahuškat ekipu s duhovnosti i religije na tebe... znaš... :rolleyes:

pogle mi podnick :D

dabome da chu te proganjat i vrebat u mraku iz ormara na tebe...

kad se budesh nochu ustajala samo spusti bosu nogu na pod :E

:D

vreeeeebam buahahahaha

atlantis
05.11.2004., 15:58
kpt. Willard kaže:

atlantis
05.11.2004., 16:09
kpt. Willard kaže:

ajvrit :D :D

i obrisi nos :D

balavac :D :zubo:

allegra
05.11.2004., 16:37
73. godište? znači prešla 30-tu?

pa kaj se čudiš, stara si :D

da ti velim nešto "utješno": do 30-te godine što si izlječila, izliječila si (napr. angine, vodene kozice, i slično) ... sad više toga nema, sve što sad dobiješ imat ćeš više-manje zauvijek (napr. reuma, voda u koljenu, čir na želucu, skleroza :zubo: )

počni uplaćivati treći stup mirovinskog fonda i posmrtnu pripomoć :kava:

hebate, kak' znam utješiti čovjeka :D

atlantis
05.11.2004., 18:20
allegra kaže:
73. godište? znači prešla 30-tu?

pa kaj se čudiš, stara si :D

da ti velim nešto "utješno": do 30-te godine što si izlječila, izliječila si (napr. angine, vodene kozice, i slično) ... sad više toga nema, sve što sad dobiješ imat ćeš više-manje zauvijek (napr. reuma, voda u koljenu, čir na želucu, skleroza :zubo: )

počni uplaćivati treći stup mirovinskog fonda i posmrtnu pripomoć :kava:

hebate, kak' znam utješiti čovjeka :D

grrrrrrrrr :D bas tjesish l;)

ok stara sam... ofucana, uskoro se nit sexat nebum mogla :(

a ocel meni netko sad i objasnit kakvo je to skljockanje?

zglob, voda, hrskavica, zrak

kaj, kaj kaaaaaaaj? :D :D :D

shef Sale
05.11.2004., 20:48
WD40
:D:zubo:

Pussy Cat
06.11.2004., 22:22
shef Sale kaže:
WD40
:D:zubo:

:lol: :lol:

Isprobano, ne radi :(

:zubo: :D

Cats
06.11.2004., 22:26
kpt. Willard kaže:

Dečko... :nono:
Jel moram dalje? :rolleyes: :D

Tija
06.11.2004., 22:42
E sad se vi zajebavate al mene ova tema itekako zanima.
Ja isto imam 31, ne krcka mi niš jerbo sam dobro održavana i podmazivana :zubo:
Ali....moje dite, predrago i preslatko, ima samo dvije godine a zadnjih mjesec, dva, joj krcka i pucketa za popizditi:eek: , koljena i skočni zglobovi. Takoreći non stop i jaaako se čuje, skoro pa u susjednoj sobi.
Zašto?
Što da radim?
Nemojte me slati doktoru jer ću poludit:(

Pliz, bar jedan ozbiljan odgovor?!:(

kpt. Willard
07.11.2004., 09:32
Cats kaže:
Dečko... :nono:
Jel moram dalje? :rolleyes: :D
Oho, morat ćemo otpad otvorit.:D :D :D

atlantis
07.11.2004., 13:04
Pussy Cat kaže:
:lol: :lol:

Isprobano, ne radi :(

:zubo: :D

probaj vazeljin :D :D

Cats, tako je! samo ostro i na prvu :D

atlantis
07.11.2004., 13:05
kpt. Willard kaže:
Oho, morat ćemo otpad otvorit.:D :D :D

cats, dodaj mi vegetu

*kazem bruseci razanj i potpirujuci vatricu* :D :D

kpt. Willard
07.11.2004., 20:18
Ma vidi ti ratoborne bakice!!:eek: :D :D

Iva
07.11.2004., 21:08
Acidofil kaže:
a kaj, odi k doktoru, chuj kaj che ti on rech.. probaj troshit glukozamin, chuo sam iz prve ruke da to pomazhe nakon nekog vremena, ja pocheo tretman tek nedavno (kondroin forte) pa nemogu rech oli shto pomazhe oli ne..

ma to ovisi valjda kako kome..ja sam to dosta dugo pila, i uzalud potrošeni novci :flop: meni su svi zglobovi i kosti malo u kurcu, u biti, elasticni su jako, a skljocaju, ma neznam... a doktori svi isti "neznam zasto je to tako" :rolleyes:

atlantis, pomiri se s tim, nista strasno ;)

Iva
07.11.2004., 21:11
Tija kaže:
E sad se vi zajebavate al mene ova tema itekako zanima.
Ja isto imam 31, ne krcka mi niš jerbo sam dobro održavana i podmazivana :zubo:
Ali....moje dite, predrago i preslatko, ima samo dvije godine a zadnjih mjesec, dva, joj krcka i pucketa za popizditi:eek: , koljena i skočni zglobovi. Takoreći non stop i jaaako se čuje, skoro pa u susjednoj sobi.
Zašto?
Što da radim?
Nemojte me slati doktoru jer ću poludit:(

Pliz, bar jedan ozbiljan odgovor?!:(

evo, odgovorila sam post iznad. nista strasno, samo sto ne zvuci lijepo. a doktori ce ti svi isto odgovorit.

lahor
12.11.2004., 21:28
Krckanje najčešće nastaje kad se zbog negativnog tlaka u zglobu napravi mjehurić i onda se čuje taj zvuk krrrrc. Ili preskoči neka tetiva ili ligament preko neke izbočine.

Uopće nije bed ako krcka, bed je ako počnete čuti struganje ili škripanje slično hodanju po snijegu. E, to je onda potrošena hrskavica. Bed je i ako se uz krckanje pojavljuje i bol.

Krckanje samo po sebi ne znači ništa. Ja krckam podosta. Moj dragi strašno, to što on radi sa zglobovima bi probudilo i mrtve :D

Tija
12.11.2004., 22:29
lahor kaže:
Bed je i ako se uz krckanje pojavljuje i bol.

Zašto? Aj piši malo.:)
Moja bejbi kad kod krcne ispusti neki negodovajući kme kme. Nije to plakanje, kme traje par sekundi al baš imam osjećaj da ju to boli :confused:

Annabel Lee
12.11.2004., 22:31
Joj, ja krckam k'o luda! :D Čučnem - krc koljeno, protegnem - krc ramena, okrenem se - krc vrat... :D

lahor
12.11.2004., 22:40
Tija kaže:
Zašto? Aj piši malo.:)
Moja bejbi kad kod krcne ispusti neki negodovajući kme kme. Nije to plakanje, kme traje par sekundi al baš imam osjećaj da ju to boli :confused:

Teško mi je ovako napamet bilo što reći, no bol je uvijek upozoravajući znak da nešto možda nije u redu.

Možda nju ne boli nego joj je to krckanje samo malo neugodno, to je isto teško reći. Meni isto nekad bude neugodno kad mi preskoči u koljenu, nije to prava bol, ali nije ni skroz ugodan feeling. Suprotno tome, kad puknem sa zglobovima prstiju baš osjetim ugodu :) .

atlantis
15.11.2004., 12:54
lahorka, hvala puno :)

Lide
23.11.2004., 21:41
A bi li koristilo lagano bavljenje sportom?

Cialenga
24.11.2004., 03:32
Pucketanje u zglobovima moze biti "mjehuric" koji je kod kretanja prebacen u drugi odio zglobne supljine. A i moze biti znak osteoarthritisa.

Ako postoji bol u zglobovima i smanjen opseg kretnji, moze se pokusati eliminirati reumatoidni artritis i osteoarthritis (najcesce bolesti zglobova). Postoje lijekovo koji mogu usporiti razvoj artritisa, a vazna je i fizioterapija - vjezbanje da bi se ocuvala pokretnost i elasticnost.

Osteoarthritis uglavnom obiljezava bol u zglobu koja ne traje dugo nakon budjenja, a reumatoidni artirtis pracen je boli u zglobovima i duze od trideset minuta nakon budjenja.

janbolino
22.05.2007., 07:18
Evo da postavim jedno pitanje koje me već dulje vrijeme zanima:confused: Imam 25 godina i povremeno se bavim sportom( bicikl, role, nogomet)...,prije toga sam vježbao nekih godinu dana u teretani. Naime meni pucaju kosti ko lude:s mislim na škljocanje prstiju,kičme,vrata,koljena,sve! Kad dugo sjedim za kompom i kad se ustanem odmah mi popuca sve:rofl: Jel zna netko nešto o tome???

Lecka
22.05.2007., 13:32
I mene isto zanima. :rofl:
Škljocam kao baba.

new member
22.05.2007., 15:02
Mene zna ponoći probudit kad moj muž npr. ispruži nogu... sva se isprepadam kak mu "zapucketa" zglob :eek:
A isto nemamo pojma zašto to tako...

gambit
22.05.2007., 19:58
draga nacijo
to vam pucaju mjehurići zraka u zglobu, ali ako se javlja bol pri tome, bilobi najbolje da posjetite svoga liječnika....I JA VOLIM PUCKETAT PRSTIMA....hehehehe

vozach ipo
22.05.2007., 21:10
draga nacijo
to vam pucaju mjehurići zraka u zglobu, ali ako se javlja bol pri tome, bilobi najbolje da posjetite svoga liječnika....I JA VOLIM PUCKETAT PRSTIMA....hehehehe

zraka????????
ok
a da lii moze imati stetne ucinke...
mene ne boli ali uvjek mislim da cu kad ostarim imat ne bas jake zglobove

i jos ovo najveci gust mi je ujutro kad se probudim ispucat vrat na nacin da samo zabacin glavu u jednu stranu i onda je vratim labavo i tako drugu onako ...dobar mi je osjecaj poslje osjecam se kao nov....
jel stetno????

janbolino
22.05.2007., 21:21
tak i ja, kad se istežem pucam ko ne podmazani stroj:rofl: bojim se da ću kasnije imati problema sa zglobovima! Neda mi se ići za to dr., pa zao pitam da li netko možda zna o tome nešto suvislo.

Skylab
23.05.2007., 19:44
Pucketanje je u najvećem broju slučajeva normalno, a javlja se zbog 'preskakanja' tetiva preko koštanih struktura. I ja pucketam, ako te to išta tiješi, a to me prati već godinama. Neki ljudi su tome skloniji. :top:
Postoji još jedna vrsta pucketanja koja ima drugačiji zvuk, nešto poput struganja, koji može upućivati na neki problem sa zglobom osobito ako te taj pucketavi zglob boli.

Crimson Petal
23.05.2007., 21:46
i ja isto skljocam. :zubo: svugdje. :D a jedino s koljenima imam bas problem.

Crimson Petal
23.05.2007., 21:53
Postoji još jedna vrsta pucketanja koja ima drugačiji zvuk, nešto poput struganja, koji može upućivati na neki problem sa zglobom osobito ako te taj pucketavi zglob boli.

krepitacije. to moze upucivati na artrozu.

http://www.plivazdravlje.hr/?section=arhiva&acat=w&cat=t&id=1226&show=1

klonirana papiga
23.05.2007., 21:55
wow a ja sam mislila da sam jedna od rijetkih koja pucketa cim se pomaknem:D
koj put mi lakat tak glasno skljocne da me cudno gledaju:lol:
sva sreca nikad ne boli,znaci nije strasno:cerek:

janbolino
23.05.2007., 22:42
otišao sam na onaj link, neke stvari sam pročitao i čine mi se ful ozbiljne:confused: ja imam osjećaj kao da stalno moram namjestit svoj vrat,kičmu,prste na šaci...tijekom dana bar par puta škljocnem namjerno da namjestim se. Dosta vremena provodim za kompom pa je i zbog toga vjerojatno!;)

gambit
24.05.2007., 09:09
Ako pucketa bez boli i ako je forsirano, tj ako vi pucketate...npr prstima, onda nije ništa! Ako vam puca u području kuka onda se radi o sindromu iliotibijalnog trakta, što je ništa!!! Ako imate krepitacije, koje i nisu baš nešto čujne, onda se radi o nekom degenerativnom problemu...sve piše u knjigama! AKO BOLI...NIJE DOBRO!!!

janbolino
24.05.2007., 14:02
Ako pucketa bez boli i ako je forsirano, tj ako vi pucketate...npr prstima, onda nije ništa! Ako vam puca u području kuka onda se radi o sindromu iliotibijalnog trakta, što je ništa!!! Ako imate krepitacije, koje i nisu baš nešto čujne, onda se radi o nekom degenerativnom problemu...sve piše u knjigama! AKO BOLI...NIJE DOBRO!!!

Nije da je to bol, više neugoda! Naprimjer kada dužže sjedim za kompom i kad se ustanem i ispravim kiččmica mi popouca ko luda:rofl: ččak je i ugodno kad sjedne na svoje mjesto...možžda bi trebao kiropraktiččaru da me pošštela:s :rofl:

Crimson Petal
24.05.2007., 20:41
oja imam osjećaj kao da stalno moram namjestit svoj vrat,kičmu,prste na šaci...

to mi je isto poznato, hehe. :zubo: ugl., kao sto su ti rekli, dok ne boli ~ dobro je. :)

Skylab
24.05.2007., 22:07
Tko se hoće namještati neka posjeti kiropraktičara. :top:

janbolino
25.05.2007., 12:53
Tko se hoće namještati neka posjeti kiropraktičara. :top:

Valjda će biti bolje, baš me zanima:confused: :top:

Tonk@
12.09.2007., 13:36
imam 17 godina i vec duze vrijeme me bole prepone i stalno mi nesto skljoca u doljnjem dijelu leda,bio sam na pregledu kod doktora i on mi je rekao da imam krute tetive.da mi je neke vjezbe iztezanja ali one nista ne pomazu,dali neko mozda ima kakav savjet.
Hvala

alco
12.09.2007., 13:39
bolovi i skljocanje

--------------------------------------------------------------------------------

imam 17 godina i vec duze vrijeme me bole prepone i stalno mi nesto skljoca u doljnjem dijelu leda,bio sam na pregledu kod doktora i on mi je rekao da imam krute tetive.da mi je neke vjezbe iztezanja ali one nista ne pomazu,dali neko mozda ima kakav savjet.
Hvala

polly
12.09.2007., 14:28
evo djeco
imate zajednički problem, pa se fino zajednički savjetujte
ne morate svaki imat svoj, poseban topic :D

The Uništavač Topika
13.11.2007., 17:42
Imam problem s lijevim ramenom. Dok vježbam sa utezima zna mi škljocat pri pokretu, a u nekim pozicijama zna biti i bolno (kad dižem uteg ravno ispred sebe i prema gore). Išao sam na snimanje i doktor je rekao da je sve u redu. Što da radim s tim?

Ivan M.
14.11.2007., 09:24
rame je jako osjetljiv zglob i prilično nestabilan.
i potpuno zdrav zglob može najednom škljocnuti, iskočiti a ligament puknuti ili se istegnuti..
škljocanje ramena znači da ligamenti ne drže dobro zglob nego on povremeno gubi stabilnost..
izbjegavaj te kritične položaje s opterećenjem i izvodi vježbe koje ne uzrokuju bol i škljocanje..
sretno..

Petar Popara Crni
04.09.2008., 10:01
Što to znači? Trebam li se zbog "pucketanja" zabrinuti ili je to sasvim normalno? Možda da malo podmažem zglobove...:ne zna: Pucketanje nije prestrašno (možda se samo tješim), ali ako postoji problem htio bih ga riješiti.

Inače, naporno treniram gotovo svakodnevno, tako da mi kretanja ne fali. Možda je prehrana u pitanju?

ruzy
04.09.2008., 13:00
:lol: moja sestra isto pucketa :D već godinama :D

dok okreće zglobovima na ruci, a pogotovo dolje kod stopala :lol:

sam što još nije išla doktorici, ne brine ju to baš... ae, nije ništ strašno valjda...

Jovanicaa
08.03.2011., 10:43
da li neko od vas ima problema s kostima ... mislim s pucketanjem kostiju ... meni svaka kost pucketa u tjelu neznam zbog cega i to sve je skoro pocelo ... kicma,ramena,cak i kljucna kost pri nekom pokretu rukom ...://vrat pucketa cak i pri njeznom okretu ...a kada npr okrecem glavu takodje se cuje kao kad se pjesak mjesa :/ osjecaj kao da se nesto skroz rastimalo u vratu sve to potiljka xD a odjenom mi je pocelo i u glavi nesto pucketati ( sto mi je stvarno cudno ) to moze cuti ca i osoba pored ://
dali mi neko moze bar nesto odgovoriti na ovo pitanjee ?? a imam 19 god ?? i veoma me sve ovo zabrinuloo ://// ako neko ima bar neki problem kao ja nek mi se javi :!
veliki pozzz

Bugy
08.03.2011., 10:50
Pričao sam sa starijim dizačima utega (ljudi 40-50 godina) i njima je normlano da im pucketaju zglobovi ukoliko ništa ne boli! Ako si zabrinuta posjeti lječnika. Isto tako, možeš probati piti omega 3/riblje ulje po 2-3 tablete dnevno, a isto tako imaš i neke preparate za zglobove (gledaj da sadrže MSM).

neny_cro
05.05.2011., 19:09
da li neko od vas ima problema s kostima ... mislim s pucketanjem kostiju ... meni svaka kost pucketa u tjelu neznam zbog cega i to sve je skoro pocelo ... kicma,ramena,cak i kljucna kost pri nekom pokretu rukom ...://vrat pucketa cak i pri njeznom okretu ...a kada npr okrecem glavu takodje se cuje kao kad se pjesak mjesa :/ osjecaj kao da se nesto skroz rastimalo u vratu sve to potiljka xD a odjenom mi je pocelo i u glavi nesto pucketati ( sto mi je stvarno cudno ) to moze cuti ca i osoba pored ://
dali mi neko moze bar nesto odgovoriti na ovo pitanjee ?? a imam 19 god ?? i veoma me sve ovo zabrinuloo ://// ako neko ima bar neki problem kao ja nek mi se javi :!
veliki pozzz

pozdrav, da te utješim, nisi jedina takva.. kao i ti, imam 19 godina, već 4 godine slušam roditelje kako govore, kćeri jednog dana ćeš se raspasti na dijelove (zašto? zbog mog pucketanja u zglobovima, stručno rečeno, krepitacija).. U čemu je stvar, pa ovako, možeš čuti krepitacije zbog toga što ti tetiva ili mišić preskaču preko zgloba (bezopasna stvar) ili zbog oštećenja hrskavice zgloba. sve je to manje više bezopasno a nakon tih kretnji, pucketanja, čak se osjećamo bolje. međutim ako osjetiš bol pri pokretu u zglobu i s tim ukomponiranu krepitaciju e to je već zajeb. tu bi trebala posjetiti stručnu zdravstvenu osobu (fizioterapeut, fizijatar, ortoped).
Ja sam neka 4 mjeseca imala strašne bolove u ramenom zglobu i krepitaciju skupa s tim. Mama je mislila da se glupiram i da je to razlog da ne želim učiti ali je mene strašno boljelo i sama sam otišla kod fizijatrice koja je nakon prvog pregleda zaključila da imam vanjsko oštećenje zgloba (burze, tetive, mišići). poslala me na terapije koje su trajale 2 mjeseca i sad hvala Bogu nemam više takvih problema. tj, nemam bol pri pokretu al i dalje su prisutna famozna škljocanja. također, fizijatri su mi rekli da je sasvim normalno a i dobro 'popucati' zglobove (kod mene i kralješke na vratu i slabinskoj kralježnici) sve dok to ne boli..
zaključak: ako te bole pokreti koje si navela, moj savjet ti je odlazak što ranije kod nekog od navedenih zdravstvenjaka.. bolje spriječiti nego liječiti.. sve u svemu NEMOJ PANIČARITI :mig:

chaverronni
19.05.2011., 15:51
ej bok :)
evo vidim svima tu nešto škljoca i pucketa pa kažem idem se i ja javiti.
imam 19 godina i blagu (tako mi je rečeno prije par godina) skoliozu, međutim nisan nikada radila vježbe (što je žalosno jer sam fizioterapeut).inače dosada nisam imala nikakve krepitacije ali odnedavno mi je počelo kad ispravim kičmu pucketati na predjelu spoja prsne kosti i rebara više pri vrhu iako to ne boli malo sam se zabrinila :rolleyes:
isto tako kod okretanja vratom čuje se kao neki pjesak također bezbolno.
pretpostavljam da mi je to od lošeg držanja i sve ali malo sam zabrinuta zbog tog dijela prsne kosti i rebara.
napominjem da sam godinu dana stalno tjelesno aktivna no zadnja 3 mjeseca zbog faksa i viroza i tome slično nisam baš trenirala, a krepitacija mi se pojavila poslije toga.
zanima me drugo mišljenje,ja kao stručna osoba nisam još dokučila opasno li je to kod mene ili? :cerek:

19NERA82
19.05.2011., 17:53
Meni je prvo počelo pucketati u koljenu,poslje par dana pucketanja počelo škljocati i preskati, jedan dan to koljeno mi je jako oteklo -završila u ordopedskoj,dobih dvije dijagnoze(hondromacija i displazija patele)-ortoped mi već dao papire za operaciju ali ja sam se odlučila za vježbe..Dugo mi je trebalo da se oporavi koljeno ali vježbe čuda rade,tako da bitno je jačati mišiće,onda neće biti sav teret na zglobovima ili tako nekako:ne zna:

chaverronni
20.05.2011., 18:21
a ne znam meni je to počelo pred dva mjeseca i nakon što sam stala trenirati pa pretpostavljam da je od toga,ne pogoršava se nego bude par dana kad su mi leđa i vrat napetiji malo češće pa onda opet lagano poboljšanje.ne boli me ništa ali osjetim kao neku nelagodu kao da moram namjestiti kosti i onda se rastegnem pa to zapucketa i sve 5,pa onda opet nakon nekog vremena ispočetka.
ponavljam imam razdoblja pogoršanja i poboljšanja.postoje li neki preparati za jačanje hrskavice i kostiju ali da su na biljnoj bazi ili nekakve namirnice ili tako nešto?

kao domine
01.10.2011., 13:15
ja ne da skljocam, ja kao da se lomim pri svakome pokretu :504: sve, ali bas sve mi skljoca, od noznog prsta do vilice :lol: i volim skljocati, kvrckati, nakon sta to napravim osicam takvo olaksanje. a najveci gust mi je kicmom..... :headbang:

dolchevita
01.10.2011., 13:20
..mojoj curici od 7 god pucketaju svi zglobovi??zašto?

kao domine
01.10.2011., 13:34
pitala sam doktora da li se trebam brinuti zbog toga i rekao je da mogu biti mirna. ne sicam se tocno kad sam pocela skljocati ali bila sam dite, oko 11-13 god. , ( a sad mi je 25 ). mene smeta jedino sta ja to non stop radim. i sad dok pisem :ne zna:

spyda
30.01.2012., 01:14
Pozdrav svima :mig:

Citao sam po forumu, razne savjete i price kako je skljocanje normalno, da ce vremenom nestati, ...
Meni evo vec 7 godina od kako se pojavilo ne nestaje :503:
Da napomenem da sam nazalost zbog toga postao bivsi sportas jer mi je predstavljalo veliki problem.Pogotovo u ramenima (inace sam se bavio kosarkom).
Pri bilo kojoj aktivnosti cujem skljocanje,cak i jednostavno podizanje ruke od tijela ovako kao ovaj smiley :ne zna:
Koristio sam sve moguce suplemente za "jacanje" zglobova ali nista nije pomoglo.
Posebno su glasni zglobovi saka i ramena a nesto manje koljena.
Sta da radim, da li je neko imao iskustva ili uspjesno lijecenje?

Hvala

S4sh4nn
10.02.2012., 18:54
Meni je krckitis prisutan u zadnjih 3 godine .. i ide mi na jetra ugl volio bi znat koji je razlog tome i da se taj problem utemeljeno dokaže a ne rekla kazala da je bezopasno ili da tetive sviraju i ostale gluposti koje govore oni koji nemaju pojma kaj bi rekli ..
kaj se tiče kiropraktičara ne vidim svrhu odlaska kod njih ako vas nikaj ne boli jer npr mene niš nije bolilo a nakon kriopraktičara me boli vrat 3 godne uz dijagnozu ligamentarne lezije na vratu koju su mi otkrili nakon 3 godine neprestanog dosađivanja kvazi fizijatrima da me pošalju na mr jer prijašnje teorije su mi bile preglupe da bi me zadovoljile ugl sad kad imam dijagnozu nemaju pojma kako to ispraviti..

zato ako netko zna utemeljeno zašto počinju zglobovi krckati bilo bi lijepo da nam veli a ne da se copy / pastea s jednog te istog portala 8)

janedoe1234
11.08.2012., 19:21
Evo ovaako.. u desnoj nozi mi jako često preskaču i kuk i koljeno, dok na lijevoj ne.. to se dogodi dok hodam ili sjedam, znači nije tijekom vježbanja i nisam nikako tu nogu nekako opteretila. Ne znam jel to nešto znači jer ako duže vremena sjedim nepomično (tipa u autu) počne me boljet koljeno, a i osjetim bol u kuku.... :ne zna::ne zna: Jel to normalno?

Bonifiaca
22.08.2012., 21:14
Pozdrav

Imam 18 godina i imam problem. Naime već neko vrijeme u hodu sam primjetio kako mi škljoca neki zglob u sredini vjerojatno na zdjelici. Kako me ništa nije boljelo, nisam odmah reagirao. Ni danas me ništa ne boli, ali se to jako čuje. Bio sam kod ortopeda koji mi je rekao da ne zna ništa dok se ne poslika i naručio me za mjesec i pol za slikanje.

Ne mogu normalno ni jest ni spavati od brige jer sam mlad i čudno mi je za moje godine da sam počeo škljocat. Zanima me, što bi to moglo biti, kako se liječi i kakve su posljedice??? Imam 18 godina i ne bih htio da postanem šepav :tuzni:

Puno hvala :tuzni:

Dwarrior
24.03.2013., 18:10
rame je jako osjetljiv zglob i prilično nestabilan.
i potpuno zdrav zglob može najednom škljocnuti, iskočiti a ligament puknuti ili se istegnuti..
škljocanje ramena znači da ligamenti ne drže dobro zglob nego on povremeno gubi stabilnost..
izbjegavaj te kritične položaje s opterećenjem i izvodi vježbe koje ne uzrokuju bol i škljocanje..
sretno..

Imam isti problem sa dodatnim promjenama.Znači bez bolova i može se primjetit kad se iz ravnog položaja gleda da je spušteno skroz malo kao da visi i nije tolko ona kost vani kao na desnoj strani.Drugi problem je isto tako lijeva strana rebra je za 2 cm ja mislim dok sam bio na snimanju izbočenija i spuštena samo u ispruženom položaju.Pomislio sam da je skolioza al to več najmanje 3 god, tako isto izgleda.Bila je i ljeva strana leđa ukočena dok se ne krečem duže vremena.:ne zna:

tanveer
24.03.2013., 18:21
i koje je tvoje pitanje, Dwarior?

...

bero54i
25.03.2013., 22:31
Ovako, prije 3 mjeseca na nogometu sam uganuo gležanj lijeve noge i nekih 3,5 tjedna nisam igrao. Kada sam poceo ponovo igrat mogao sam napraviti svaki pokret ali sam osjetio malu bol (znam nisam trebao jos igrat) i otada mi se stanje nije promjenilu uvijek me malo boli, pogotovo dok ga ne zagrijem malo. Al ono sto me najvise plasi je odvratno struganje pri kruznom pokretu. Prošle godine sam uganuo glezanj na desnoj nozi ali on je skroz zacijelio i isto sam poceo igrat nakon 3 tjedna, jedino sto mi je ovog puta oteklina bila malo vislje, prema potkoljenci. Jel to znak da trebam doktoru i gdje ic, na hitnu, kod fizioterapeuta, gdje...?

Ricarda Gasquet
20.04.2013., 21:17
E ovako...Znaci prosle godine u 6 mj. Pala sam sa bicikla na lijevi kuk, ali bez razmisljanja se ustanem, protegnem i sve je okej, nastavim dalje...
Tjedan dana poslije shvatim da mi je kuk "aukustican"...Cuje se kod odredenih pokreta, ako skacem na mjestu bas se cuje kako mi nesto "lupka". Boljelo me, ali sve sitno, pa je nestalo nakon par dana....
Nisam isla doktoru jer mogu hodat, mogu trcati, mogu voziti bicikl, sve je okej....Mene samo zanima zbog cega mi je kuk akustican? Malo me zabrinjava jer ne bi trebalo biti tako, ali opet fit sam.
A nije stvar ni u kuku i skocni zglob mi je isto takav, i boli me na momente kod promjene vremena, ako se preforsiram, nosim cipele od 10 cm....ali skocni zglob bas boli, pa prodje! Krivo sam stala, prije 2g...Nista strasno, nije mi nista nateklo jako puno, ono bas mrvicu, stavila sam oblog i proslo je, ali isto je postao akustican nakon tog incidenta..
Rekoh ne da mi se ici kod doktora, stvarno sam okej, mogu zivjeti sa tim..Sve te boli dodju i prodju nakon dan, dva...ovisi o intenzitetu fizickih aktivnosti :ne zna:
Htjela bih znati zbog cega se to sve tako cuje i jel ozbiljno, da poduzmem nesto? Pisem ovo jer me kuk pomalo boli danas...Rekoh mogu zivjeti sa tim, to je bol koju izignoriras i "nestane" kada ne razmisljas o tome. Neki uzroci tomu svemu? Jel ima tko slicne situacije?
Stvarno ne znam u cemu je problem, ali ono logicno je da nesto ne stima jer mi nesto ne "amortizira" pokrete....ne znam, medicina nije moje podrucje...

i-je-i-nije
11.08.2013., 02:57
Cesto kad se krecem, uopce pokrecem, zglobovi mi ''krckaju'' - koljena, ramena, ruke. Prsti bole ako ih ne ''krckam'' - i ruku i nogu.
Napravila sam test krvi, nije artritis ni osteoporoza.
Dok. kaze da je to normalno, :503: mjesec dana sam uzimala kapsule hrskavice morskog psa - smanjilo bol a sad opet.
Ne znam sta da promijenim u prehrani, sta fali i sta se zapravo dogadja?

haram
11.08.2013., 04:24
I meni sito tako. I svi dr. mi rekli to je normalno... samo mi izrasle neke kvrge oko zglobova, imao dvostruku protruziju diskusa, kičma općenito katastrofa... normalno valjda...

sal_mirabilis
13.10.2013., 10:34
Evo još jednog krckala. :š
Ne bih se ovdje javljao da mi krckanje u koljenima nije postalo potrebom. Bolje rečeno, povremeno mi se u koljenima javlja iritantan osjet koji je moguće maknuti jedino tako da mičem nogama, s tim da krckanje hrskavice ima daleko najbolji učinak (dok mirujem; ako prošećem, zaboravim na to). Sve skupa pomalo djeluje kao ovo, samo što je locirano baš u desnom koljenu (manje u lijevom, rijetko u laktovima):
http://en.wikipedia.org/wiki/Restless_legs_syndrome

Ima li još tkogod tako nešto?
Mogu li vjerovati doktoru koji tvrdi da mi nije ništa?

markoTh
14.01.2014., 21:22
Pozdrav !

Do prije nekih 3-4 dana , dnevno sam trcao 10 km sve je bilo normalno , nakon mog zadnjeg trcanja osjecam bol tj., pucketanje u ljevom koljenu , osjecam da mogu i dalje trcat ali sad ne znam koliko bi mi to bilo pametno , znaci treba mi pomoc jel mi potreban odmor ili ... Hvala !