PDA

View Full Version : Što ste danas bezmesnoga objedovali? (riba također isključena)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Annari
15.10.2011., 17:17
zobene pahuljice s cimetom, veliki čaj od đimbura i naranče
šaka oraha i badema
puno pohanih bukovača s iscijeđenim limunom:cerek: i integralna riža
svježi sok od mrkve
i za večeru možda neka povrtna salata:misli:

vanchaaa
15.10.2011., 19:09
danas:

> alnatura muesli s ljesnjacima + provamel zobeno mlijeko
> alpro puding od vanilije
> za rucak sam smiksala ostatke svega i svacega; alnatura tjesteninu od pira, komadice soje, preostali dimljeni tofu, pola konzerve pelata... sve to na maslinovom ulju, sa curryjem i ljutom paprikom, posipano sezamom. fino je ispalo na kraju :)
> nesto ljesnjaka i grozdjica + banana
> snita integralnog kruha s tofu namazom

Ahisma
16.10.2011., 09:09
Doručak - zobene sa suncokretovim i lanenim sjemenkama te bademima sa sojinim mlijekom i čaj od metvice (domaći, razrasla mi se metvica ko luda ove godine)
Za ručak ću imati - povrtnu juhu s masom različitog povrća unutra i noklicama, restani krumpir, zapečeni crveni grah i zelena salata (skoro sve domaće ili moje ili od dečkove babe iz Gorskog kotara, blažena superbaka - ima preko 80 godina, živi sama usred šume u Gorskom, sama skuplja i cijepa drva za ogrijev, toči vodu iz potoka i uzgaja svoje povrće :mirko:)

patientia
16.10.2011., 15:44
Tofu kung pao kao (tri boje paprike, poriluk, sampinjoni, kikiriki, a umak od srirache, ah kako kineski :rofl:) s mjesavinom crvene lece i quinoe umjesto rize (ah kako kineski :rofl:), Vilma 72%tna cokolada sa suhim smokvama (fina cokolada, ali skrtare na smokvama), kaki, Ikea crni caj s aromom rabarbare i vanilije. Jos cu nesto, ne znam.

samotna šetačica
16.10.2011., 15:55
Vilma 72%tna cokolada sa suhim smokvama (fina cokolada, ali skrtare na smokvama)

:cerek: Gdje toga ima? Čokolada sa suhim smokvama zvuči rajski. :)

OT:
Jučer: kava, kukuruzno lisnato pecivo sa sirom u gradu, pecivo s ostacima pirea od bundeve i dimljenim sirom doma (večere je bilo - ali nije bila u potpunosti za ovu temu, išli smo na sushi)

Danas:
Doručak: burek sa sirom u 6 ujutro na povratku s izlaska da apsorbira popijeni alkohol :o
Ručak: juha s domaćim krpicama (baka radila i poslala :cerek:)
Ništa mi se ne jede. Oporavljam se od noćašnjeg pretjerivanja. :o

patientia
16.10.2011., 15:59
Izvorno.hr, ducan u CC1 prek puta blagajni Spara. Prije su drzali Nadalina cokolade. Probala sam s lavandom, crvenim paprom te smokvama i prosekom. Ova zadnja mi je bila najfinija. Ali, vise ih ne drze :(

samotna šetačica
16.10.2011., 16:24
Hvala, potražit ću. :) A nema li tih Nadalina čokolada tamo u Bakinoj kući na Zrinjevcu? Znam da ih je prije bilo... :)

patientia
16.10.2011., 16:47
E vis, tamo nisam gledala. Vidjela sam ih na nekim Ininim pumpama, ali prema moru. Pogledat cu u Bakinoj kuci kad me put nanese.

xavierkat
16.10.2011., 17:11
nisam normalna ovaj vikend - stalno bih nešto slatko...

doručak: kakao, par digestive keksa
ručak: krem juha od karfiola, bundeve i krumpira + prženi ćešnjak i sezam; pomalo neuspio burek od sira /recimo samo da je bila frka sa strujom :D/
integralni kruh i đem od maline, kakao
sad će valjda kava, a za večeru još ne znam; stavila sam odmrznuti kesten pire, ali imam i šljiva, pa bi mogao pasti kakav cobbler :)

xavierkat
16.10.2011., 20:49
editiram večeru :rolleyes:

ostatak juhe
jedna cijela čokolada s kremom od jagode (a ja čak ni ne volim voćne)
pola kocke kesten pirea
dva tosta s krem sirom (ukrala dragom)

otkad je zahladilo, ja samo jedem i jedem :o

aelys
17.10.2011., 09:12
Ja sam jučer jela baklavu cijeli dan. Za doručak i ručak s orasima, a za večeru s višnjama. Da ne bude jednolično, jel...:brukica:

DANAS:
jabuka
pšenične pahuljice s mlijekom i kakaom
tjestenina s umakom od tikvica, mrkve i rajčica
svježa paprika
a bit će još puno voća i nešto toplo za večeru, nadam se.. :moli:
+
kava, čajevi, voda

Ahisma
18.10.2011., 07:28
Ja sam jučer jela baklavu cijeli dan.

Cijeli dan cijeli dan!!! :klopa: Baklavu obožavam, ali uvijek dolazi s onim osjećajem krivnje koji ti ne dozvoli baš da pojedeš više od jednog komada. Pokušavam zamisliti koliko bih komada mogla pojesti u jednom danu da ne razmišljam o kalorijama... Kinki :cerek:

Ja sam jela za doručak zobene, za ručak rižu s dinstanim graškom, mrkvom i salatom, za večeru sendvič od pohanog tofua i povrća. I hektolitre čaja.

xavierkat
18.10.2011., 08:35
jučer:
kava s mlijekom, zobene s mljevenim rogačem i kikirikijem, lanenim sjemenom, cimetom i malo meda
dvije-tri kockice čokolade, jabuka
tofu teriyaki s keljem, lukom, mladim lukom, preprženim karfiolom i kuskusom
čaj od kamilice, ostatak kuskusa s mlijekom i džemom od maline
pola kocke kesten pirea :o

danas za radni doručak kuskus s mlijekom, medom, cimetom i kašom od manga i jabuke (kupovnom iz dm-a - zaključila sam da se, dok kupim mango, jabuke, sve skuham i propasiram, više isplati metoda 'uzmi s police' :o )
cijeli dan sam na faxu, pa tko zna što će biti do kraja...

@aelys
nisam zaboravila na tebe, oprosti - znam da sam ti dužna još neke info, ali ovih dana sam malo u kaosu - pošaljem čim se saberem malo :)

LillyVanilly
18.10.2011., 11:22
Varivo od mahunarki i pšenice
Originalni recept je s dinkelom, ali ne znam di ga se kupi. Vidim ga uglavnom kao brašno. A pšenica je slična po sastavu

ombia
18.10.2011., 12:45
Salatu koju sam si sinoc smucakala crnu lecu, feta sir na kockice, papriku, paradajz, par maslina i sve zacinila maslinovim, balzamicnim i sa puno svjeheg zacinskog bilja. Lijepo je sareno.
Za slatko kolac od jabuka.

aelys
18.10.2011., 18:28
Cijeli dan cijeli dan!!! :klopa: Baklavu obožavam, ali uvijek dolazi s onim osjećajem krivnje koji ti ne dozvoli baš da pojedeš više od jednog komada. Pokušavam zamisliti koliko bih komada mogla pojesti u jednom danu da ne razmišljam o kalorijama... Kinki :cerek:
Cijeli cijeli cijeli dan!:E Teta je donijela, njezine su san snova. Milijarda kalorija, vjerojatno:horor:, ali baš su mi fino legle. Taj sam dan samo vježbala i jela, to su mi dvije najučinkovitije stress relief terapije (šteta što se međusobno poništavaju :zubo:).

@aelys
nisam zaboravila na tebe, oprosti - znam da sam ti dužna još neke info, ali ovih dana sam malo u kaosu - pošaljem čim se saberem malo :)
No worries, draga. Ono je zadnje više iz znatiželje nego iz potrebe. Samo polako...:grli: (btw, naučila sam da je Csaba muško ime, na teži način, naravno:rofl:)

Salatu koju sam si sinoc smucakala crnu lecu, feta sir na kockice, papriku, paradajz, par maslina i sve zacinila maslinovim, balzamicnim i sa puno svjeheg zacinskog bilja. Lijepo je sareno.
Za slatko kolac od jabuka.
Salatica zvuči mljac. Kakva je crna leća? :klopa:

DANAS:
lgg i pšenične pahuljice
dinja s cimetom
grah varivo s mrkvom i celerom (za ručak i večeru)
malo svježeg celera
crno grožđe
+
kava, čajevi, voda

samotna šetačica
18.10.2011., 19:04
Nakon dva dana "slovenske tradicionalne kuhinje" (koja me se i nije osobito dojmila :o ), vratih se u svoju kuhinju i upravo sam napravila povrće iz woka (mladi luk, grašak, kupus, paprike - male i velike - i mrkva + integralni špageti). Jedini problem s mojom homemade večerom kojoj se silno veselim je što su mini papričice bile ljuuuuute i sve je ostalo ljuto od njih. :zubo: Ali fino je. :cerek:

Slijedi nešto slatko, pojma nemam što. (Sad mi nedostaje najfiniji element iz Ljubljane - prekomurska gibanica :cerek:)

ombia
18.10.2011., 21:39
Crna leca, beluga je slicna "obicnoj" osim sto meni ima malo orasastiju, pa zapravo vise kesten aromu. I lijepo izgleda sa sarenim povrcem.:D

A lijepo izgleda i preradjeno kao crni pire.:)

Via0071
18.10.2011., 23:13
- mix s ind. oraščićima, košticama, orasima, sušenim brusnicama i marelicama
- pakistanski specijalitet- leća s basmati rižom mmmm :)

xavierkat
19.10.2011., 19:40
doručak:kava s mlijekom, zdjelica jogurta s pireom od manga i jabuke; par rižinih krekera s domaćim namazom od slanutka
ručak: dva tanjura variva od leće i patliđana s cimetom :cerek:, integralni kruh + vrhnje; par žlica juhe od graha, nekoliko malih kiflica sa sirom
čaj od kamilice s medom
večera: još par kiflica s maslacem, ovčjim sirom i rajčicom

tužna sam, umorna i malo ljuta, pa se tješim nekom novom milkom trenutno...

samotna šetačica
20.10.2011., 09:21
Jučerašnja gastrokatastrofa:
Kava (najfinija - ona koju netko drugi skuha i donese u krevet :cerek:), štangica sa šumskim voćem, opet kava, malo štapića, komadić bureka, šaka-dvije kikirikija, pivo, ostaci tjestenine, 2 Digestive keksa :o

Danas, za sada, samo zdjelica čokoladnih Weetabixa s mlijekom :cerek: i kava, ostatak dana vjerojatno junk food, jer ću doći doma tek oko ponoći :o

xavierkat
21.10.2011., 10:04
jučer - kakav dan, takav jelovnik.

doručak: kava s mlijekom, par kiflica sa sirom; griz na mlijeku s cimetom, kakaom i smeđim šećerom :cerek:
ručak: tri golema odraska soje pečena sa sirom i rajčicom; povrće razno na maslacu (kafeterija ftw); 'čaj' od naranče, limuna i suhih smokava s cimetom i klinčićima :cerek:, jabuka
večera: opet kiflice, pa pola pakovanja rižinih 'stiropora' i čaj od kamilice s medom

razbolila sam se tako da sam jučer jedva održala prezentaciju, a danas ostala doma u krevetu. sad čekam da mašina za suđe završi svoje da mogu skuhati kavu, jedem ostatke griza i kljukam se tabletama :o

samotna šetačica
21.10.2011., 17:43
Doručak: kava, kava i još jedna kava između sastanaka, mini burek sa zeljem
Ručak: ostaci juhe od rajčice koja je bila sinoćnja večera (radila sam ju s maslinovim uljem i zaključila da ipak više volim s običnim :o), quesadilla s grahom, lukom, umakom od rajčice i puuuno chillija :cerek:, jabuka
Bit će još zadnja porcija Weetabixa s čokoladom i koji keksić :)

xavierkat
21.10.2011., 20:37
doručak: kava s mlijekom, griz na mlijeku s šećerom, cimetom i kakaom; par kiflica sa sirom, ostatci voćnog pirea
par keksića s domaćim namazom od rogača, još toplim :cerek:
ručak: varivo od leće i patliđana s cimetom (od nekidan) s jogurtom i ljutom paprikom; par rižinih krekera
još par keksića i tona čaja :grlobolja:, jabuka
večera: tri pečena jaja s paprikom, tofu s orasima, rižini krekeri; još par keksića (momci mi potamaniše rogač :D)

Ahisma
22.10.2011., 14:17
Upravo izmišljavam kolač od prosa, sušenih brusnica, badema, jabuka i pudinga od čokolade na sojinom mlijeku! Imam osjećaj da će ispasti štrumfastično!
:lux:

aelys
22.10.2011., 15:49
Jedini problem s mojom homemade večerom kojoj se silno veselim je što su mini papričice bile ljuuuuute i sve je ostalo ljuto od njih. :zubo: Ali fino je. :cerek:
Ja se isto često zanesem, a kad netko prokomentira kako je jelo žestoko, odvratim da baš nije i pojedem dva tanjura (crvena nosa i suznih očiju :zubo: :o)

Upravo izmišljavam kolač od prosa, sušenih brusnica, badema, jabuka i pudinga od čokolade na sojinom mlijeku! Imam osjećaj da će ispasti štrumfastično!
:lux:
Prezirem ovaj smajlić, ali moram...:mikrocerek:
Javi rezultate izmišljavanja.:mig:

DANAS:
dvije palačinke s nutellom:cerek:
jabuka
pohani patlidžani
ukiseljena cvjetača
orasi
+
voda, kava, čajevi
+
konačno malo vremena da dušu nahranim i odmorim, juuupiii!:cheer:

samotna šetačica
22.10.2011., 17:44
Ja se isto često zanesem, a kad netko prokomentira kako je jelo žestoko, odvratim da baš nije i pojedem dva tanjura (crvena nosa i suznih očiju :zubo: :o)

:five: :zubo:
Volim ljuto. :cerek:

Danas (ustala sam u podne :facepalm:, pa to doprinosi kratkoći jelovnika)
Kava i zdjelica Fitness pahuljica (s bademima i medom) s mlijekom
Juha od mrkve i graška s domaćim krpicama, cedevita
Za večeru su u planu pečene jabuke s medom, krokantom, zobenim pahuljicama i javorovim sirupom, a možda i malo lavande (nešto kao improvizirani crumble)

Provela sam cijeli dan spremajući, jer sutra imam goste, a ovih dana stalno nekamo putujem poslovno, pa je stan stvarno počeo ličiti na brlog. :o
Nemam neke volje ni za kuhanje ni za jelo i baš sam nekako umorna.

Ahisma
22.10.2011., 18:15
Volim ljuto. :cerek:

I ja... za doručak sam jela superljuti domaći ajvarić.

Javi rezultate izmišljavanja.:mig:

E pa evogac.... Štrumfastični kolač:

Prvi kat:

1 šalica prosa
1 šalica sušenih brusnica
1/3 šalice suncokretovih sjemenki
2.5 šalica vode
malo soli
malo stevije

- to se sve skupa skuha i ondak se ravnomjerno rasporedi po dnu protvanja

Intermezzo:

8 malenih jabučica rumenih iz Gorskog kotara oguljenih i narezanih na ploškice
malo badema izrezanih na listiće
malo cimeta
malo stevije

- to se sve malo prohuha u cca pola šalice vode da jabučice puste sokić i smekšaju i onda se to rasporedi po prvom katu ravnomjerno i zalije s tim sokićem

Penthouse:

puding od čokolade
pola litre sojinog mlijeka
malo stevije

- puding se skuha kako se već puding kuha i onda se s njime prelije po jabučicama, sve se skupa ohladi i onda :klopa: i :mikrocerek:

Imam i fotke, ali mi neće fotić prebacit na komp.:503:

xavierkat
22.10.2011., 18:46
Ahahahaha....zvuči kao moj 'kolač od ničega' koji sam svojedobno radila jednoj mojoj dami :)
Isto sam uzela proso kao bazu, ali sam ga kuhala u jabučnom soku, bez šećera, ali s malo cimeta; stavila u namazanu vatrostalnu zdjelu pola prosa skuhanog zbilja gusto, pa gore jabuke pirjane sa suhim brusnicama na malo margarina, s mrvicom cimeta, mislim da je bilo i malo javorova sirupa :misli: ; na to ostatak prosa, pa u rernu, bademi gore. fino je bilo, čak smo mi to nekako uspjele i narezati na komade (ne sjećam se više jesam stavila malo lana u proso ili nečega da pokupi tekućinu, ali ispalo je na kraju onako, skoro pa čvrsto)...meni, međutim, ipak nije bilo 'baš kolač' - ja sam za nešto dekadentnije varijante :)

danas...grozan dan, uhvatila me jesenja depresija i propitivanje sebe same, pa samo trpam sve što nađem :emotional eater:
doručak: kava s mlijekom, par šnjitica kruha s domaćim namazom od rogača; jabuka
ručak: leća (konačno sam je pojela više :D), šaka blanširanih badema
dva komada atomske pite s jabukama i šljivama
večera: juha od graha i keksi na mašinu (njegova majka poslala...ja radim bolju juhu :D)

Ahisma
22.10.2011., 18:49
Nemoj tako "od ničega", lijepo ti piše da je apsoštrumfno štrumfastičan! :zubo:

He, ja nis koristila čak ni masnoću nikakvu (osim one u suncokretovim sjemenkama i bademima) niti šećer. Mislim da teško možeš napravit zdraviji, a ukusniji kolač od ovoga. :D

xavierkat
22.10.2011., 18:52
da, to je istina :)
u principu, ni ne treba nikakva masnoća - sjećam se da je i meni na kraju taj margarin (a zbilja je bila mrvica) bio viška, jabuke se sasvim fino dinstaju na vodi :)

i nije da nije fini kolač...ali ja bih bila jednako sretna i s zdjelicom tog pudinga :klopa: ovi moji ne vole puding /ili, vole, ali ne jedu topli, a lijeno im čekati dok se ohladi :facepalm:/ a ja obožavam, posebno na sojinom mlijeku, ali mi uvijek glupo kuhati za sebe jednu, jer znam da bih cijeli pojela :)

Ahisma
22.10.2011., 19:01
a ja obožavam, posebno na sojinom mlijeku, ali mi uvijek glupo kuhati za sebe jednu, jer znam da bih cijeli pojela :)

I ja obožavam topli puding - puno mi je bolji nego hladni! :)
A nemam nikakvih moralnih problema pojesti cijeli. Pa nema ti to puno kalorija kad se napravi na sojinom mlijeku i bez šećera. Max 300 kcal pola litre. Mislim da sam i puno rekla.

aelys
23.10.2011., 10:44
Sada sam morala skuhati puding :facepalm: Ima i grudica, ali nema veze.... Još se puši.:cerek::cerek:

Ja nemam problema sa savješću :zubo:, radila sam jednom kolač od batata, zobenih i kokosa (mislilim da je Ereshkigal dala recept :misli:), i predobro je ispao, ali ga nitko nije htio ni pipnuti jer ima batata unutra.:rolleyes: Pa sam ga ja mrcvarila tri dana...

Isprobat ću ovaj recept kad stignem, kad se smanji hrpa papira na stolu.:mad: Imam sve manje i manje vremena za kuhanje i kraljica majka pokušava preuzeti monopol nad kuhinjom i mojim obrocima. :503:

DANAS će još biti
restani krumpir
umak od rajčice
miješana salata
grožđe
svježi sir s paprikom i kimom
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
23.10.2011., 23:01
doručak, ručak: pola vatrostalnog kalupa kolača od jabuka i šljiva :brukica:, kava s mlijekom
večera: špageti s umakom od slanutka, salata od mrkve i tikvica s ovčjim sirom; još malo kolača, ostatci namaza od rogača

užasan dan, najgori ikad. užasna hrana.

samotna šetačica
24.10.2011., 12:17
Jučer:
Kava, 2 meko kuhana jaja :cerek:, salata od rajčice, maslina i vlasca, tost i sir
Čaj i prefini keksići od badema (kupovni :o )
Pola kutije Nestle grickalica od cornflakesa s bademima i čokoladom :o (druga polovica je nestala isti dan, samo kasno navečer - u moju obranu, nisam sve pojela sama, imala sam pomoć :) )
Juha od mrkvice s krpicama, varivo od krumpira, slanutka i rajčice + mješavina riže, prosa i žita :cerek:

Danas:
Kava, LGG, još jedna kava, topli klipić (najbolji šef donio :cerek:)
Za ručak će biti ostaci od jučer :)
Za večeru muffini s kestenom i čokoladom :cerek:

Ahisma
24.10.2011., 19:20
Doručak - ćušpajz kelj :clint:
Ručak - zobene sa sjemenkama, bananom i sojinim mlijekom
Međuobrok - kikiriki i naranča
Večera - tjestenina s umakom od paradajza i salata

aelys
26.10.2011., 19:37
večera: špageti s umakom od slanutka, salata od mrkve i tikvica s ovčjim sirom; još malo kolača, ostatci namaza od rogača

Molim recepte za boldano...:moli:

DANAS:
lgg i pšenične pahuljice
banana
varivo od graška
mandarine, mnooogo mandarina:jumping:
salata od maslina s bademom, tvrdim sirom i komadića anasasa:facepalm: i limuna, začinjena limunovim sokom i paprom
+
kava, čajevi, voda

samotna šetačica
26.10.2011., 23:24
Doručak: samo kava i 2-3 kockice rahat lokuma s pistacijama :)
Ručak: zapečeni grah, nescaffe od vanilije
Večera: "lonac od ostataka" (putujem za vikend, pa da iskoristim zalihe koje ne bi preživjele u frižideru) - tjestenina sa slanutkom, špinatom, ostacima crvenog graha, češnjakom i jednom ljutom papričicom

vanchaaa
27.10.2011., 19:41
ostatci namaza od rogača

:klopa: i ja bi receptic za ovo :)

danas:
> ja sam pak jucer radila jednostavan kolac od rogaca preliven crnom cokoladom :) tako da sam ga jela opet danas za dorucak, skupa s malo domaceg dzema od marelice + nesto rizinog mlijeka (otkrila sam da mi je od svih rizinih i zobenih mlijeka najnajfinije ono od provamela, a to je po bio ducanima i najskuplje, ali nadjoh ga, ni manje ni vise, u kauflandu po 18kn)
> banana + citavo pakiranje indijskih orascica, przenih. :o
> u najdivnijoj caffe/caj galeriji u gradu: oko pola litre zelenog japanskog caja s nekom slatkastom i vanilijastom aromom :cerek:
> za rucak krumpir s umakom od domacih tikvi i sojinih komadica, curry
> opet kolac od rogaca...
> mislim da cu jos samo salicu caja veceras.

samotna šetačica
27.10.2011., 22:04
Danas:
Kava.
Štapići s kikirikijem, neki PREfini sir s crvenim paprikom :cerek:, još jedna kava
Juha od rajčice s krpicama. Prženi lješnjaci. Bijela linolada. :cerek:

Ahisma
27.10.2011., 23:52
Danas sam odgulila 12 sati na poslu, a jela sam priručne stvari:

doručak - hm... nisam to stigla baš (kava sa sojinim mlijekom i mandarina)
ručak - krem juha od naranče i bundeve
međuobrok - kikiriki, jabuka i banana
večera - ćušpajz grah :clint:

hektolitar čaja od borovnice tokom dana

Ahisma
29.10.2011., 19:32
Doručak - zobene sa suncokretovim i lanenim sjemenkama te suhim brusnicama, kokosom i bademovim mlijekom
Ručak - sekeli gulaš sa zeljem i sojinim komadićima te krumpirom
Večera - Kruška, jabuka i orasi

xavierkat
31.10.2011., 11:52
@vanchaaa
što se tiče namaza od rogača - ja sam improvizirala :) skuhala smjesu mljevenog rogača i kikirikija (to sam imala već gotovo, ostalo negdje oko 100 grama) u slatkom (nezašećerenom) vrhnju, s malo meda, vanilije i cimeta, i jako fino je ispalo (trik je u tome da se baš skuha, dakle kojih 10-ak minuta...dobije sasvim drugačiji okus nego kad se samo zamučka i zagrije, i konzistenciju i sve :) ); ali idući put ću probati po ovom receptu (http://mari-the-gold.blogspot.com/2010/02/domaca-carobella-iliti-rogacolada-i.html), jer je meni u mom namazu baš falila zerica naranče :)
inače, ne vidim razloga zašto isto ne bi bilo jednako dobro i sa zobenim vrhnjem, i agavom ili javorovim sirupom umjesto meda :)

@aelys

za ovaj umak od slanutka, ja sam malo modificirala ovaj recept (http://smittenkitchen.com/2010/11/spaghetti-with-chickpeas/) - izbacila slaninu, stavila malo manje ulja i suhi bosiljak (nažalost); i nije bilo loše, ali meni je slanutak bolji bez rajčice - volim taj njegov blagi okus :); sljedeći put ću probati raditi isto, samo više kao hummus umak :)

nego, ja ovih dana baš ne stižem kuhati, pa me hrane moji momci - što završi svakako, a najgore kad mi M odluči ugoditi, pa večeram tortilla chips i salsu, vege hrenovke i cijelu milku :brukica: ali tako je kako je :)

prekjučer:
doručak: zobene s kakaom i sojinim mlijekom, kava; par kriški dunje
ručak: rižoto od cikle, pečena cikla i bundeva s češnjakom i maslinovim 'na salatu'
večera: par sendviča s namazom od graha, par kockica milke

jučer:
doručak: kava sa sojinim, pumpkin cinnamon rolls (http://www.thekitchn.com/thekitchn/breakfast/fall-recipe-noknead-pumpkin-rolls-with-brown-sugar-glaze-129477) (radila sam bez frostinga, i ispali su odlični - možda mrrvicu manje slatki nego sam očekivala; nisam imala pecans, pa sam stavila grožđice)
ručak: u nekakvom meksičkom fast foodu, na koji smo nabasali nakon sati šetanja; pečeni bezukusni krumpir i nekakav crveni umak - bilo bezveze, ali sam bila jaaako gladna, pa...
večera: par cinnamon rolls, kriške dunje, multivitaminski sok i par čokoladnih bananica

danas:
doručak: cinnamon rolls i javorov sirup, multivitaminski sok, kava s sojinim mlijekom
za ručak će biti gusta juha od krumpira, mrkve i bundeve s gomashiom, za mene i ostatci rižota od cikle, a za večeru planiram kompot od dunja i weetabix s mlijekom (i skoro sam sigurna da ćemo se potući oko preostalih peciva - ali vidjet ćemo :))

samotna šetačica
31.10.2011., 21:58
Doručak: štangica od lisnatog tijesta s višnjama, kava
Ručak: kineski instant rezanci s povrćem, opet kava, prženi lješnjaci
Večera: rižoto od mrkvice, graška i currya i salata od cikle, crno vino + rolada od kestena za desert - frendica kuhala :cerek:

xavierkat
01.11.2011., 16:17
jučerašnji dan završio se utopljen u mnoštvu alkohola :o a danas bih samo jela slatko. M me već zeza da mu je nešto sumnjivo, jer jedem za dvoje :)

doručak: zadnji cinnamon roll, kava sa sojinim
ručak: omlet s preprženim karfiolom (M kuhao :cerek: ), pečena paprika; za desert dunje kuhane u crvenom vinu
večera1: weetabix i mlijeko, par keksića na mašinu

za večeru2 planiram juhu od rajčice ili kupus na sosu, nisam još sigurna...

sutra je radni dan :( i trčim završiti sve što moram prije, ali nekako nikako ne ide...

aelys
01.11.2011., 17:17
@aelys
za ovaj umak od slanutka, ja sam malo modificirala ovaj recept (http://smittenkitchen.com/2010/11/spaghetti-with-chickpeas/)
Hmmmm, a ja bih tu nekako izbacila tjesteninu... :rofl: Pogotovo ako kuham za sebe; natrpala bih više slanutka i ostavila veću količinu čitavih da glume tijesto. I zasula paprikom i paprom.:p
Hvala.:mig:

Nego, kuda trči to vrijeme? Ništa ne stignem.:503:
I zašto nema onog izbornika desno dolje? Kome je to smetalo?:503:

DANAS
nekakva pita od jabuka i grožđica, preeeslatka i još posuta štaub-šećerom:rolleyes:
dvije jabuke
tjestenina sa soja-bolonjezom i brat-bratu šakom origana, baš sam se zaželjela:cerek:
pečeno kestenje (jedem u sobi i ostavljam crne tragove posvuda:o)
+
kava, čajevi, voda

Bit će još nešto, vjerojatno... Moram pisati izvješća. I učiti...:(

edit: Izgleda mi post kao cirkus sa svim ovim smajlićima.... (:facepalm:)

Flakeolino
02.11.2011., 13:17
ručak - krem juha od naranče i bundeve

Može recept za ovo?

xavierkat
03.11.2011., 07:34
jučer:
doručak: kava sa sojinim, weetabix i mlijeko
ručak: kupus i grah s rajčicom i tofuom; zeleni čaj i jo reggelts
večera: labneh sa zaatarom, maslinovim uljem i mariniranim zelenim maslinama, pita kruh; melange
tortilla chips i ljuta salsa oko ponoći - moj mali stanar mi donio u krevet, pa nisam mogla odbiti :)

Ahisma
03.11.2011., 19:21
Može recept za ovo?

Nemam recept, to smo naručili na poslu od Karoline. To je ženska koja doma kuha vegansku makrobiotičku hranu i razvozi po gradu. Možeš ju kontaktirati na zdrava.hrana9@gmail.com pa tražiti recept.

Inače, danas sam jela.

Doručak - zobene sa sjemenkama, voćem, orašarima i bademovim mlijekom
Ručak - zapečeni grah, riža s lukom i miješana salata
Međuobroci - sušene jabuke, lješnjaci
Večera - juha od povrća i tempeha

Ahisma
03.11.2011., 19:30
E da, zaboravila sam na 3 mandarine i 1 bananu.
A popila sam i 1.5 litri zelenog čaja i još toliko čaja od metvice, a toliko i vode.
Žeđam da je katastrofa ovih dana... ali dosta i trčim, pa iznojim sve iz sebe.

Ahisma
04.11.2011., 22:25
Opet ja... kad se osvrnem na svoju današnju prehranu, ustanovim da je ispala čak nehotice potpuno raw:

Doručak - 3 mandarine, jabuka
Ručak - Suncokretove sjemenke, kikiriki, grožđice, banana
Međuobrok - naranča, bademi
Večera - datulje, brusnice, lješnjaci

Vjerovali ili ne - ovo je 2000 kalorija i 50 g proteina (postignut target za moje potrebe s obzirom na težinu). :rofl:

U principu sam cijeli dan radila i bila na nekoj edukaciji, a ovo gore se priručno našlo na putu tokom dana. Ubacila sam sad sve u cron-o-meter i zapravo je sasvim uredno ispalo. Jedino su masnoće malo prevelike, ali to su mahom omega 3 i nešto manje omega 6 masne kiseline.

Čaj jedino nije bio "raw" - popila cca 2 litre žutog čaja.

samotna šetačica
07.11.2011., 18:40
Doručak: kava, štangica s višnjama, kava
Ručak/Večera: Juha od rajčice s krpicama, ostaci "savijače" od krumpira s vrhnjem i koprom, dva tosta s marmeladom od borovnica
Pečem bundevu za još neke kolačiće, ako ne budem lijena. :o :)

samotna šetačica
08.11.2011., 17:23
Opet ja, ja i ja na ovom topicu. :)

Doručak: Kava
Ručak: Instant tjestenina :o
Večera: ostatak juhe od rajčice, nekoliko cinnamon rollsa s bundevom (onih za koje je Xavi nedavno stavila recept) s extra šećera i javorovog sirupa
Bit će još neki junk, a idemo na koncert pa slutim i alkohol. :o :)

samotna šetačica
08.11.2011., 22:09
Ne mogu više editirati post, pa popisu dodajem jedan jogurt i hrpu pomfrita pečenog u rerni. :o

xavierkat
09.11.2011., 15:51
doručak: weetabix s jogurtom (ostala sam bez mlijeka) - malo je bilo kao žvakati karton, ali nisam odustala :D
zeleni čaj na faxu
Giant blueberry bar - bila sam užasno gladna, a djelovale su mi jako fino, pa sam se konačno odvažila probati. koje razočaranje :( grozno, 500kcal čistog šećera, mučno mi je bilo cijeli sat poslije. zašto sam pojela cijelu umjesto da sam je hitila u koš ni meni samoj nije jasno.

ručak: vegetarijanski bolonjez
biti će još
čaj (lipa ili kamilica s medom) i stiropori s maslacem od kikirikija i sirom, a možda i malo đema od naranče :cerek:
svježi sir, jogurt i kukuruz za večeru

jedva čekam da ovaj tjedan prođe pa da počnem normalno jesti.

samotna šetačica
09.11.2011., 19:46
Dakle...
Čaša soka od jabuke, kava
Moj sad već klasični polu-junk ručak :o, par štapića s kikirikijem
Pola litre Juicy limunade, wan-tan juha (iz vrećice, morala sam isprobati kad sam ju vidjela u Konzumu), još malo cinnamon rollsa (koji se već 2 dana drže kao upravo ispečeni :cerek:), dva tosta s krem sirom, jabuka, salata od cikle i sojinih klica, čaša vina od kupine

aelys
09.11.2011., 20:29
Opet ja, ja i ja na ovom topicu. :)
Zamolit ćemo modove da ga preimenuju u 'Što je samotna šetačica danas bezmesnoga objedovala?' :kiss:

Doručak - 3 mandarine, jabuka
Ručak - Suncokretove sjemenke, kikiriki, grožđice, banana
Međuobrok - naranča, bademi
Večera - datulje, brusnice, lješnjaci

Vjerovali ili ne - ovo je 2000 kalorija i 50 g proteina (postignut target za moje potrebe s obzirom na težinu). :rofl:
Nisi bila gladna? Ni mrvicu? :eek: Ja bih mogla preživjeti na ovome jedino da utrostručim količine.

Ne mogu više editirati post, pa popisu dodajem jedan jogurt i hrpu pomfrita pečenog u rerni. :o
Iz rerne...? Pih, to je amaterski.:durica

Doručak: kava, štangica s višnjama, kava
Ručak/Večera: Juha od rajčice s krpicama, ostaci "savijače" od krumpira s vrhnjem i koprom, dva tosta s marmeladom od borovnica
Pečem bundevu za još neke kolačiće, ako ne budem lijena.
Savijača zvuči slasno.:klopa: To može i s kupovnim korama? Vrhnje ide dok se krumpir dinsta (ako dinstaš) ili prije motanja?

S bundevama imam neki čudan odnos. Tako mi fino zvuče ta jela, ali smeta me slatkoća u slanima i neka čudna kiselost (?) u slatkima. No, mogu pojesti. Naravno.:o

Tikvice s druge strane obožavam pa DANAS:
lgg i pšenične pahuljice
mandarine
proso s umakom od tikvica i rajčice :cerek: i turšija
(i za ručak i za večeru)
pola tamne čokolade (+ mrvice koje sam polizala s omota :facepalm:)
limun
+
kava, čajevi, voda

daldowunder
10.11.2011., 05:36
dorucak: zeleni caj, ostaci pumpkin curry i rize od sinoc i malo jogurta da mi "rashladi" nepce.:D
meduobrok: banana
rucak: muz i ja smo bili vani na rucku; dvije male kriske kruha od kiselog tijesta, divlje masline, przeni patlidzan, aioli, salata od rikule, casa soka od narance, zeleni caj
meduobrok: veganski kolacici (http://www.coolinarika.com/recept/zdravi-keksici-od-oraha-badema/) i zeleni caj
vecera ce biti kuhana jaja i zelenjava

samotna šetačica
10.11.2011., 17:33
Zamolit ćemo modove da ga preimenuju u 'Što je samotna šetačica danas bezmesnoga objedovala?'

:o

Iz rerne...? Pih, to je amaterski.

Znam. Ali je svejedno bilo fiiiiino. :cerek: Razmišljam da večeras ponovim radnju. :PMS:

Savijača zvuči slasno.:klopa: To može i s kupovnim korama? Vrhnje ide dok se krumpir dinsta (ako dinstaš) ili prije motanja?

S bundevama imam neki čudan odnos. Tako mi fino zvuče ta jela, ali smeta me slatkoća u slanima i neka čudna kiselost (?) u slatkima. No, mogu pojesti. Naravno.

Savijača nije klasična, zato gore i je u navodnicima. :)
Radi se u lisnatom tijestu (ja uzmem ono već razvaljano iz Lidla). Krumpir se skuha, ohladi, pomiješa s kiselim vrhnjem i koprom + malo papra i soli po ukusu, zarola u lisnato, premaže jajetom i pospe sezamom (kimom, makom...po željama) i peče nekih pola sata. Jako je fino i toplo i hladno. :klopa:

Što se bundeva tiče - ako naiđeš na fiiinu, mirisnu, slatkastu bundevu bit će baš savršena za kolače. A pečenje prije no što ju ubaciš u kolač će to samo naglasiti. Ne može biti loše. :cerek: Također, kombinacije s kokosovim mlijekom i tofuom i malo currya, ili lećom i mrkvom, koje su također malo slatkaste, su prefine. Odbijam povjerovati da nema savršene kombinacije s bundevom za tebe. No, ja obožavam bundeve pa sam *malo* pristrana (nemoj zamjeriti). :)

Savetujem probati cinnamon rollse (http://www.thekitchn.com/thekitchn/breakfast/fall-recipe-noknead-pumpkin-rolls-with-brown-sugar-glaze-129477). Nisu ni malo kiseli, a jako dugo ostaju sočni i divno mirišu, kao sve cimetasto. :cerek: (Ako ti baš ne budu valjali, lako ćemo to riješiti na obostrano zadovoljstvo. :zubo:)

On topic:
Danas: Kava, mali burekić od jabuka, par štapića s kikirikijem
(Not-so-vegetarian-lunch.)
Večera: svježi sir s kimom, salata od sojinih klica, leće, mrkve i malo sezama s đumbirom
2 cinnamon rollsa s džemom od borovnice
Planiram još tapioku s kokosovim mlijekom :cerek: i javorovim sirupom

xavierkat
10.11.2011., 20:11
doručak: rižini stiropori s maslacem od kikirikija, kava s mlijekom
ručak (kafeterija): savijača od povrća s umakom od sira, dinstana brokula, mrkva, grašak i kukuruz
zeleni čaj, zelena jabuka :D i par keksića
par žlica neke prefine kreme od bijele čokolade i karamela :cerek:

biti će još svježi sir, jogurt i kukuruz

xavierkat
10.11.2011., 21:32
+ maslac od kikirikija na žlicu i pola milke :o

aelys
10.11.2011., 21:33
Odbijam povjerovati da nema savršene kombinacije s bundevom za tebe. No, ja obožavam bundeve pa sam *malo* pristrana (nemoj zamjeriti). :)
Negdje postoji savršena bundeva i za mene.:rofl::cerek::cerek:

Nego, brišem sline od ove 'savijače' i pitam se bi li bundeva mogla tamo ići. :misli: Ali bez krumpira, možda naribana i pomiješana sa svježim sirom (ako se sir i bundeve vole:ne zna:) i puno paprike i papra. I kopar može ostati na žurci. :zubo:
Prvo bih probala tako nešto slanije, a onda ove slastice. Tako mi fino izgledaju da me strah napraviti i zagristi da se ne razočaram. :tuzni:

par žlica neke prefine kreme od bijele čokolade i karamela :cerek:
Ja imam neku blagdansku Milku na sličnu foru. Nastradat će :E (ako budem dobra i natipkam večeras/noćas ono što treba).

DANAS:
komad nekog slanog biskvita sa sirom
savršeno ljuti ajvar
kruška
prokulice zapečene sa sirom i jajima
jabuke
još onog biskvita
+
kava, čajevi, voda

aelys
10.11.2011., 21:36
+ maslac od kikirikija na žlicu i pola milke :o

:vidiga:
Baš nas je krenulo.:five:

rusofilka
11.11.2011., 22:42
Za doručak i večeru kruh od slanutkovog brašna s debelo namazanim humusom (samo sam za doručak pojela 3 šnite :zubo: ), za ručak krpice s keljom, a međuobroci voće (banana, kivi, grožđe).

xavierkat
12.11.2011., 15:31
jučer
doručak: pogacsa s bućinim sjemenkama, kava s mlijekom
ručak: stiropori i kikiriki maslac /bijah u letu, a onda smo zaspale i ja i maca/; svježi sir, jogurt i kukuruz
večera: juha od krumpira s noklicama, savijača od krumpira i kopra u lisnatom (poželjeh se svoje kuharice u Zagrebu :cerek: ); malo namaza od čokolade i karamele s zrncima kave, čaša vina, par kockica čokolade

za danas pišem navečer :)

xavierkat
12.11.2011., 15:32
:vidiga:
Baš nas je krenulo.:five:

iju. bilo još i linolade tu večer :zubo:

xavierkat
12.11.2011., 20:31
daklem

doručak: svježa peciva, maslac od kikirikija, namaz od bijele čokolade, kava s mlijekom
ručak: punjene tikvice, riža s kukuruzom
opet krema i žlica :o moram prestati jesti toliko slatkog
večera: zdjelica juhe od krumpira s noklicama (od jučer)

vanchaaa
12.11.2011., 22:39
ja jedem uzasno i cudne neke kombinacije citav ovaj tjedan. :(
nastavilo se i na vikend kako su krenule malo zesce obaveze za fax.

> dorucak zobene + bademi, sezam, snitice banane + zobeno mlijeko;
kolac od rogaca (opet :o) preliven crnom cokoladom, s domacim dzemom od marelica
> krumpir na salatu s raznim povrcem, ljuti umak od rajcice
> opet kolac.
> varivo od jecma i povrca
> skoro citav paket franck kroki kroket smokija :mad: + mandarina;
maloprije ostatak kokica od jucer :o

Ahisma
12.11.2011., 23:44
Zadnja tri dana bila na putu, pa evo kako se zagrebački vegani snalaze u srcu Slavonije:

dan1.

Doručak - zobene sa sojinim mlijekom, orašarima, sjemenkama i suhim voćem
Međuobrok - mandarine
Ručak - Seitan i povrće na žaru, integralni kruh
Međuobrok - par napolitanki
Večera - tofu s bambusom, graškom i mrkvom i salata od sojinih klica

dan2.

Doručak - kukuruzni kruh, dimljeni tofu, krastavci, zelena salata i paradajz, kava sa sojinim mlijekom
Međuobrok - voćna salata
Ručak - Paradajz juha, integralna tjestenina s umakom od gljiva i patliđana, zelje salata
Međuobrok - grožđe
Večera - pistacio i suncokretove sjemenke, mandarina

dan3.

Doručak - kruh sa sjemenkama, dimljeni sejtan, zelena salata, krastavci, paradajz, kava sa sojinim mlijekom
Međuobrok - grožđe
Ručak - Juha od brokule, palenta s tikvicama, paprikama, paradajzom i patliđanima, indijski oraščići, štrudla od višnje
Međuobrok - štrudla od jabuke, suncokretove sjemenke
Večera - ćušpajz grah

Vratila se doma deblja nego sam otišla - bilo je i više nego uspješno. :Server:

samotna šetačica
13.11.2011., 13:47
Dragi i ja imamo apartment-seeking weekend, tako da smo jučer cijeli dan bili u obilasku stanova i hranili se sendvičima s nogu. :o
Jedino vrijedno spomena bili su tortellini s tartufima kojima smo se počastili da se riješimo depresije nakon pogledanih 10-ak "stanova" (u većini kojih je namještaj još tamo s kraja Drugog svjetskog rata) i juha u krevet za mene, jer sam na kraju dana dobila - temperaturu. :(

Danas sa 37+ nastavljamo u revijalnom tonu...
Kava, čaj, tost i kajgana + pirgica s paprikom i gauda + marmelada od borovnice :cerek:
Jogobella (panacotta i borovnica)
Slutim još dosta junka do kraja dana, jer me deprimira zagrebačka ponuda stanova i moram se nečime utješiti. :(

xavierkat
13.11.2011., 14:47
cijeli dan u krevetu, spašavam neki nesretni projekt kojem nema spasa :/

doručak: kava s mlijekom, stiropori i maslac od kikirikija, dimljeni sir
ručak: salata od leće i kukuruza, raženi kruh s maslacem; štrudla od jabuke u lisnatom s cimetom, vanilijom i javorovim sirupom
za večeru će biti griz s linoladom, jer mi se baš jede griz :) a dotad čaj od lipe i par keksića na mašinu

od povrća ni p - svima bilo lijeno ići u dućan :o

Nessadha
14.11.2011., 17:52
vreču smokija http://www.pic4ever.com/images/loudlaff.gif

xavierkat
14.11.2011., 19:11
doručak: jo reggelts i mlijeko, kava s mlijekom
ručak: turska juha od leće (s limunom pride), pecivo
večera: tortilla chips :o i puuuno kuhanog vina (14i je :cerek: )

samotna šetačica
15.11.2011., 12:25
Jučer:
Doručak: Mini weetabix s voćem i mlijekom, kava
Ručak: Improvizirani curry od bundeve, slanutka i kokosovog mlijeka + couscous
Večera: 2 tosta sa sirom (dragi složio nakon što smo se poslije koncerta vratili kući i smrzli čekajući tramvaj, pa mi je to od svega bilo najfiniije :cerek:)

Danas:
Mislim da će biti potpuno identično kao jučer, možda još uz pokoju mrkvicu, jabuku i šalicu čaja - bolesna sam i u krevetu, pa mi se baš baš ne da kuhati.

xavierkat
15.11.2011., 15:06
doručak: mandarine (kasnila sam...)
ručak: hummus i falafel, lafa kruh (u enormnim količinama - bila s kolegama u Hummus baru i baš smo se ubili...hranom protiv depresije!), čaj od mente
par mandarina, jabuka, zeleni čaj s sokom od grejpa i šećerom (natrpam unutra toliko tog soka da moram staviti šećer da bude pitko)
za večeru planiram mandarine i šipak :cerek:
...iiiiii sad sam si smislila da bismo mogli rižu na mlijeku! :)

xavierkat
16.11.2011., 19:38
doručak: weetabix i mlijeko, šipak :cerek:
ručak: špagete s improviziranim umakom od maslaca od kikirikija; jabuka, par mini mandarina
večeera: bio cinnamon bread (onaj koji svi prave...meni je OK, ali mlađi sustanar je oduševljen :)) i mlijeko, a biti će još pečena jaja, kisela paprika i baguette iz pećnice

i posao :tuzni:

xavierkat
18.11.2011., 08:04
jučer:
doručak: kava s mlijekom, mandarine, jabuka
ručak: bili smo u sirijskom restoranu: hrpa jasmin riže i nekakav kao đuveć, nije bilo loše ali ništa extra; pogačica s nekim finim začinima gore
večera: kruh s margarinom :rolleyes:, krema do bijele čokolade i vanilije i karamela na žlicu iz staklenke; ostatci kruha s cimetom

xavierkat
18.11.2011., 19:41
doručak: kava s mlijekom, pogacsa s bučinim
ručak (u gradu): turska juha od leće + pecivo; kolač od šljiva i oraha i zeleni čaj
večera: salata od graha, luka i paprike, pohani kruh

zdrav život :rolleyes:

xavierkat
19.11.2011., 17:00
gdje su svi :kukuc:

dorucak: kava s mlijekom, zobene kuhane s mlijekom i kakaom i zlica marmelade od narancine korice
rucak:tijesto na kupusu :cerek: s teriyaki umakom, par keksica
caj od lipe
biti ce jos muffini od jabuke i cimeta i casa vina :)

samotna šetačica
19.11.2011., 17:47
Da se Xavi ne osjeća usamljeno... (iliti dominacija šašavih žena na topicu...)

Dakle, nakon 2 dana u krevetu i 3 u putu, popijene kutije MaxFlua i velikog pakovanja šumećih Aspirina, ja sam još uvijek bolesna :503: i nisam nešto raspoložena za veliko kuhanje, pa u tom tonu...

Doručak: kava
Ručak: nekakve improvizirane skoro-pa-lazanje od špinata s pirovim tijestom :cerek: (tijesto je prefino, ali još čekam da dragi autorizira za stalnu uporabu :o) i krem juha od puno mrkvice i 2 krumpira, After Eight
Još jedna kava
Za večeru odmrzavam ostatak cinnamon rollsa koje nisam ispekla zadnji put, pa ću ih probati ispeći da vidim kakvi će biti. :)

EDIT: ne znam je li to do mene, no ovi cinnamon rollsi kao da su još finiji nakon tjedan-dva u zamrzivaču :cerek:

Ahisma
20.11.2011., 14:52
Doručak - zobene s orašarima, sjemenkama, suhim voćem i sojinim mlijekom, kava
Ručak - rižoto s povrćem, sojini odresci, štrudla od višanja
Međuobrkok - jabuka i pistacio
Večera - bit će kelj čušpajz

Popila puno čaja od kamilice danas.

samotna šetačica
20.11.2011., 22:06
Doručak: kava i štrudla od jabuka :cerek:
Ručak: štangica od kukuruznog lisnatog s nogu
Večera: ostaci od jučer (juha, lazanje i jedan preživjeli cinnamon roll), lješnjaci :)

Kupila sam danas haljinu u Top Shop-u na maternity odjelu (iako nisam ni blizu tome da budem trudnica, samo je lijepa haljina). :cerek: Ako ovako nastavim, to će se pokazati dobrom odlukom. :o

xavierkat
21.11.2011., 20:20
doručak: kava s mlijekom; pita kruh punjen sirom, chutneyem od breskve i ploškama jabuke :o
ručak: juha od mrkve i lažnog kokosovog vrhnja + gomashio, pečeni krumpir s kukuruznim brašnom, vrhnje + pečeni češnjak, pečena paprika;
večera: nar; carte d'or muffin (http://www.google.hu/imgres?q=carte+d%27or+muffin&hl=en&safe=off&client=firefox-a&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1366&bih=634&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=ow0eeifzT57UGM:&imgrefurl=http://jegkremdesszert.flipsail.com/cdo_termekek/adatlap/14&docid=SdfBQh-nZ9vx6M&imgurl=http://jegkremdesszert.flipsail.com/image/fagyik/14.jpg&w=520&h=348&ei=cLLKTrazGcv0sga5vb3rBg&zoom=1&iact=hc&vpx=540&vpy=153&dur=603&hovh=184&hovw=275&tx=130&ty=65&sig=104576353761632881747&page=1&tbnh=117&tbnw=175&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:2,s:0) :cerek:

ombia
22.11.2011., 18:36
Nije objed ali je vecera upravo, cukini zapeceni sa milramom i parmezanom, zacinjeni ruzmarinom, persinom i svacime.
Uz to bulgur. Gostima vegicima se svidjelo, pojeli dvije vatrostalne zdjele.

vanchaaa
22.11.2011., 18:58
ja sam vec dva-tri dana u krevetu, neka viroza me opet uhvatila...
i u zadnje vrijeme mi ocito fale masnoce, jer imam uzasnu zelju za orasarima.
tako da sam ovaj vikend provela na hektolitrima caja :D pistaciju i kikirikiju :zubo:

danas:

> za dorucak zobene, s mixom orasara i susenog voca + sojino mlijeko
> keksi od tamne cokolade + nekoliko mini mandarina (super idu uz crnu cokoladu)
> za rucak ljuti rizoto s povrcem
> puuuno finog japanskog sencha caja (http://www.kucazelenogcaja.com/trgovina/zeleni-cajevi/) + usecereni bademi i kikiriki + krevet i film :) :) bit ce tarkovski vjerojatno, jer mi se bas gleda nesto takvo veceras

moram nabavit i japansko blago, preeefin zeleni caj s slatkastim vanilijastim aromama i okusom jagode i ribizla :cerek:

xavierkat
22.11.2011., 20:40
v :grli: juha od mrkve i graška s noklicama, i za dva dana ima da si kao nova :) pistacije mogu čekati :D

ja danas:
doručak: kava s mlijekom
ručak (na faxu): juha od mahuna, njoke sa špinatom + umak od sira (s vegetom :( ); linzer i zeleni čaj
večera: juha od jučer, ostatci sladoleda; i još mi se nešto jede :PMS:

vanchaaa
23.11.2011., 20:39
xavic :grli: imala sam nesto slicno danas na meniju :mig:

> zobene, sezam, rizino mijeko
> banana, mini mandarine
> gusta juha od gljiva, mrkve, graska, krumpira, svega i svacega...
> uspjela ustat iz kreveta i napravit slane mini integralne pogace, s maslinovim uljem i sezamom :Slin: + vruci zeleni sencha caj

sad bi i ja sladoleda... :tuzni:
sutra cu se, uz malo srece, uspjet probudit na fax, pa se vracam uobicajenom jelovniku.

vanchaaa
23.11.2011., 22:40
+ dodajem:

strudlu od jabuka i red crne cokolade. :o

aelys
24.11.2011., 15:05
gdje su svi :kukuc:
Mnjeh, ne pitaj..:cry::cry: Riješilo gore da me satre, skroz-naskroz...:(
Da se Xavi ne osjeća usamljeno... (iliti dominacija šašavih žena na topicu...)
Premda imate posve različite sličice, ja vas dvije cijelo vrijeme miješam..:o Slično papate, jako fino, pogotovo kad imate treš jelovnike...:klopa:

Ja se pokušavam unormaliti i pronaći ravnotežu između nejedenja i prežderavanja...:rolleyes:

slane ružice (slana savijača sa sirom, narezano na kriške, gore sir+sezam, zapečeno)
banana
varivo od graška i mrkve
šaka griotta:503: pa još jedna :facepalm:
dvije jabuke
bit će još kesten pire i neznamšta
...
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
24.11.2011., 23:18
Mnjeh, ne pitaj..:cry: Riješilo gore da me satre, skroz-naskroz...

:grli:

Premda imate posve različite sličice, ja vas dvije cijelo vrijeme miješam..Slično papate, jako fino, pogotovo kad imate treš jelovnike...

:rofl:
pa recimo da smo, ehm, slične :D

ja ovih dana treširam samo tako - imala sam možda i najgori tjedan ikad, ali valjda će sad biti bolje...

jučer:
doručak: kava s mlijekom, burek sa sirom :cerek:
ručak: vrećica krekera, jabuka i zeleni čaj :(
večera: slani perec, pola linolade na žlicu :o

danas:
ručak: pecivo s krem sirom, kava s mlijekom
pakovanje tuc krekera :brukica:
torta :cerek:

sad radim pitu s dulce de lecheom za sutra, i stalno grickam i oblizujem...:o

Toma Sawyer
25.11.2011., 22:33
ručak: mafini s kukuruznim brašnom punjeni iznutra s ljutim nadjevom od feferona, sejtana, vrhnja. :mljac:

samotna šetačica
28.11.2011., 20:30
Konačno opet kuham (4 dana u Beogradu na prefinoj hotelskoj hrani su me dokrajčila)...
D: kava
Ručkovečera: juha od rajčice, mala bundevica iz pećnice <3
Bit će još jabuka i možda kakvi muffini :)

aelys
29.11.2011., 08:10
Što mi vadite mast s tim muffinima, avaj...:503:

JUČER
komad čokoladne torte (jedan od boljih načina za početi dan:D)
bolonjez u kojem su pšenične klice (one fejk, suhe i mljevene) glumile soju
kockice palente koje su glumile tjesteninu
salata od cikle (to je jedino bilo the real McCoy:rofl:)
jabuke
mandarine
+
kava, čajevi, voda

DANAS
pšenične pahuljice, voćni jogurt od brusnice
banana
...
i bit će ostaci od jučer, ne stigne se kuhati svaki dan...:kava:

samotna šetačica
29.11.2011., 12:28
Što mi vadite mast s tim muffinima, avaj...:503:

Ako te to imalo tješi - kod mene ih jučer ipak nije bilo. :tuzni:
Dragi pazio budnim okom :zubo: da napišem zadaću (za strani jezik, nisam školarka :)), pa mi nije ostalo vremena ni za što drugo.

Danas, nemaštovito:
R: nescaffe od vanilije, bučnica i kineska instant tjestenina
A što se večere tiče, s obzirom da se vraćam kasno, mogu samo citirati...

bit će ostaci od jučer, ne stigne se kuhati svaki dan...:kava:

:zubo:

xavierkat
29.11.2011., 19:47
doručak: kava s mlijekom, jabuka
ručak: dvije pogacse s bučinim sjemenkama :o, juha od rajčice s rižom + tost s camembertom :cerek:
večera: zapečeni krumpir s jajima, sirom i vrhnjem (cimer kuhao) + još nešto slatko, a vjerojatno i ostatci juhe :)

aelys
30.11.2011., 08:39
Ako te to imalo tješi - kod mene ih jučer ipak nije bilo. :tuzni:
Dragi pazio budnim okom :zubo: da napišem zadaću (za strani jezik, nisam školarka :)), pa mi nije ostalo vremena ni za što drugo.

Hahahaa, i ja sam pisala zadaću :five:, iz jednog stranog i iz jednog domaćeg koji je meni strani...:rofl: Ma, uglavnom, mogao se dragi ponuditi da ti ispeče nekakav snack dok se znojiš nad zadacima.:p

DANAS:
komad štrudle sa sirom
jabuke
bit će još žute mahune s vrhnjem:cerek:
ukiseljene zelene rajčice
svježi sir s ajvarom
i dopast će mi kandži nešto slatko, već vidim:o
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
30.11.2011., 19:35
ja uopće ne jedem povrće, sunce mu žarko, samo neko tijesto...a svaki dan kažem da ću se sutra popraviti po tom pitanju, i nikako!

danas:
ručak: dva tanjura juhe od rajčice s rižom (od jučer) + camembert toast
večera: fried rice noodles s povrćem (dragi donio)

samotna šetačica
30.11.2011., 20:11
Hahahaa, i ja sam pisala zadaću :five:, iz jednog stranog i iz jednog domaćeg koji je meni strani...:rofl: Ma, uglavnom, mogao se dragi ponuditi da ti ispeče nekakav snack dok se znojiš nad zadacima.:p

:five:
Bogami ću dragom, kao slučajno, pokazati ovaj tvoj komentar. :D

Inače, aneks jučerašnjem danu: jedan veliki sendvič u Dubravici, jedan komad čoko/naranča torte u slastičarni Zagreb, dva tosta s marmeladom od borovnice :o

Danas:
D: Kava, Fitness pahuljice s mlijekom
R: Tortille zapečene s grahom, kukuruzom, sirom, vrhnjem i homemade umakom od rajčice, luka i češnjaka :)
Slutim još puno slatkog. :o

Flakeolino
01.12.2011., 00:25
D: Muesli od 5 vrsta žitarica, orašastih i sušenog voća s dodatkom cimeta i banane u probiotičnom.

R/M: Curly fries i čokoladni šejk u meku. Preloše, al bolje je bilo nedostupno.

V: Zapečene gljive punjene stapkama, peršinom, češnjakom i feta sirom marinirano u ačetu, soli, papri i pesto genovese, grilani sezamov kruh na maslinjaku i dvije vrste zelene salate s rotkvicama.

Nom, nom.

Toma Sawyer
01.12.2011., 11:27
Jučer
D: plazma, orasi i mlijeko
R: blitva i kuhani krompir, češnjak pečen na maslinovu ulju.
V: 2 jabuke.

xavierkat
01.12.2011., 22:19
doručak: kava s mlijekom, pogacsa s bučinim sjemenkama
ručak: pohani sir, kuhano povrće (brokula, karfiol, mrkva, grašak, kukuruz) i umak od ljute paprike; jabuka i neka voda od bazge i limuna
večera: spring štrudla :D (kod mene tu u kineza rade spring roll koja je zapravo ogromna!), svježi sir i jogurt

veli momak da smo oboje debeli i moramo na dijetu :D

samotna šetačica
01.12.2011., 23:03
Doručak i ručak: kava (i sastanci) :brukica:
Večera: wrap u gradu i wrap doma (obožavam ih i mogla bi živjeti na njima - zapravo na bilo čemu umotanom u tortillu s puno chillija) :cerek: HRPA čokoladica (dragi donio neke Milka kuglice s lješnjacima iz Beča, a imam i hrpu Lindt bombona i raznoraznih mini-kinder čokoladica :o )

aelys
02.12.2011., 08:55
veli momak da smo oboje debeli i moramo na dijetu :D
A, de, neeee.. Ako se svi udebljamo, morat ćemo se kolektivno premjestiti na Hranu i zdravlje i ova će tema izumrijeti. :horor: :zubo: Oduprite se slatkišima i tijestu!!:503:
- reče Ona Koja Je Jučer Sama Pojela Pola Gužvare s Orasima:o

Patientie dugo nema...:( (Ali mislim da se nije udebljala, ona je kuha jako zdravo i mjeri sve u onom programu.:ne zna::w)

DANAS
voćni jogurt od breskve + pšenične pahuljice
jabuke
bit će ječam sa žutom mrkvicom, u industrijskim količinama
(inače, konačno sam usavršila omjere kima i metvice za ovo jelo: šaka jednog i šaka drugog:p)
turšija
...kasno ću doći kući, ne znam što će biti s večerom.. :tuzni:
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
02.12.2011., 14:16

da, mi ubijamo onaj mit da se (skoro-pa-)vegetarijanci/vegani hrane zdravo :zubo:

u to ime, ja danas:
doručak: kava s mlijekom, kroasan s čokoladom (mađarski Princess kroasani nemaju veze s pravima, ali su za pošizit maslacasti i fini :cerek: )
ručak ne smijem pisati jerbo nije 'kosher' :zubo:
trenutno papam cheesecake od jagode i pijem zeleni čaj s medom ovdje (http://www.nostrogastronomy.hu/) čekajući dragog dok vani pada prvi ovogodišnji snijeg :cerek:

navečer ne znam još, ali imamo goste, pa slutim neke lazanje od bundeve i podosta alkohola :zubo:

samotna šetačica
02.12.2011., 14:52

da, mi ubijamo onaj mit da se (skoro-pa-)vegetarijanci/vegani hrane zdravo :zubo:

Totalno. :zubo:

I u tom duhu...
D: Kava, buhtla s čokoladom :cerek: (nisam to jela valjda godinama i onda sam jutros dobila od kolegice za doručak :cerek:)
R: nekakav industrijski linzer-kolač. dragi mi donio kad je išao u Beč na koncert, pa smo imale degustaciju na poslu. :)

Toliko sam se predozirala šećerom, da za doma planiram juhu (vjerojatno od rajčice) i dinstano prvo povrće na koje naletim (pikiram kupus s kimom :cerek:, no bilo što low-carb će proći).

Stvarno nam fali Patientia da nam malo popravi prosjek. :)

xavierkat
02.12.2011., 14:58
bolje dođi k meni na ovo ne-kosher što nisam smjela napisati :D i na cheesecake, koji je visoko na listi najboljih isprobanih ikad :cerek:

xavierkat
03.12.2011., 17:36
isusebože, bolje da ne editiram jučerašnji dan do kraja :o

danas:
doručak: kava s mlijekom, svježi sir, jogurt + bućine sjemenke
ručak: dva meko kuhana jaja, salata od ribanog daikona* s paprom, dvije vrste tvrdog sira (dimljeni i s orasima), kruh s ćešnjakom; poveći komad :zubo: one Ledove rolade od kestena; voda s okusom manga

sad kuham kavu, a biti će još riža na mlijeku s čokoladom i ostatci kestena

bolesna sam. opet. ba dragi 'kuha', zato je meni tako, ehm, lud :)

*riba on to danas, i velim ja, to je repa, jel'?
veli on, ma ne, rotkva, ono što smo jeli već sto puta (i zbilja, u Rumunjskoj smo to vječno kupovali na placu, samo nikad nisam razmišljala o nazivu).
ma repa? ono što se kiseli, jel'da?
ma neeee, obična rotkva. to ti se ne kiseli...

i ja ubacim white radish u google, i skužim da sam fancy i jedem daikon :D

samotna šetačica
05.12.2011., 17:25
:)

R: varivo od graška s noklicama
V: dinstani kupus s kimom i chillijem, improvizirani "pizza sendvič" u tortilli x2, jogurt, Kraševo Zimsko pecivo :cerek:
Obećala sam dragom muffine, tako da pečemo jedne s jabukama i jedne s mrkvom. :) :cerek:

xavierkat
05.12.2011., 20:41
doručak: kava s mlijekom, jogobella s jagodom i smokvom, zdjelica mješane voćne salate /kompot - cijelu limenku sam pojela :o/
ručak: kvinoja s kupusom i lukom, pa još kvinoje s mlijekom, medom, cimetom i kokosom;
večera: dvije šake pistacija, tri muffina s narančom i čokoladom;

Asin
05.12.2011., 21:28
ja uopće ne jedem povrće, sunce mu žarko, samo neko tijesto...a svaki dan kažem da ću se sutra popraviti po tom pitanju, i nikako!

danas:
ručak: dva tanjura juhe od rajčice s rižom (od jučer) + camembert toastvečera: fried rice noodles s povrćem (dragi donio)

Daj opisi malo taj tost, s nekim posebnim kruhom il?? ja stalno nesto tostiram, ovo mi nije palo na pamet :503:

samotna šetačica
07.12.2011., 10:29
Jučer...
D: kava :), 2 muffina
R: Krpice sa zeljem :cerek:
V: špageti s mrkvom, porilukom i sirom (tek sam kad sam skuhala večeru shvatila da drugi put u danu jedem tjesteninu :o), muffin, čaj i Zimsko pecivo uz X Files. :cerek:

Današnji doručak nije bio kosher po pravilima topica, za ručak sam sama, pa vjerojatno jedem ostatke od jučer, a večeru dođem prijaviti. :)

LillyVanilly
07.12.2011., 17:18
sarma i pire od batata

aelys
07.12.2011., 19:49
Upravo proslavih redom čokolade za kuhanje činjenicu da imam više sreće nego pameti. :zubo:
Došla s posla, ručala, skuhala kavu i, reko, idem proći materijale za ispit koji imam u 6.
Zaspala pod dekicom u roku keks, zakasnila na ispit dvadeset minuta i taaakooooo..:o

palenta
jogurt
jabuke
tortellini sa špinatom u umaku od jogurta i paprike
ukiseljena 'šarena' salata
gore navedena čokolada
i sad rujem po ormarićima u potrazi za nečim slanim uz tekmu...:rolleyes:
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
07.12.2011., 20:00
doručak: kava sa sojinim, weetabix s voćem + sojino mlijeko
ručak: štangica s borovnicama, kikiriki :rolleyes:
večera: integralni špageti s crvenim pestom, salata od rajčice, paprike i mozarelle s maslinovim

samotna šetačica
07.12.2011., 20:23
R: instant rezanci + tortilla chips i Sommersby s curama poslije posla :o
V: ostaci od jučer, juha od rajčice, komadić sira i kriška tosta s krem sirom i homemade namazom od suncokreta i rikole :)
Čokoladice :o

xavierkat
08.12.2011., 21:16
doručak: kava sa sojinim, pogacsa s bundevinim sjemenkama
ručak nije bio kosher :) ali je poslije njega bio linzer i zeleni čaj, a onda i voćni jogurt i pakiranje jo reggeltsa :cerek:
za večeru špagete s crvenim pestom od jučer, i trenutno bijela linolada :o

samotna šetačica
08.12.2011., 21:44
R: instant rezanci, malo pecivo od buče i Sommersby
V: ostatak juhe od rajčice, tost sa dimljenim sirom, pečena paprika, napolitanke

Ahisma
09.12.2011., 05:16
šest i petnaest, a ja već jela krumpir sa špinatom :mirko: i mušmule.

samotna šetačica
10.12.2011., 15:13
Doručak: kava, lisnate kiflice s homemade Speculoos namazom :cerek:
Ručak: Proso s porilukom, rikulom, češnjakom, ružmarinom, kimom, sirom i poprženim sjemenkama suncokreta, salata od mrkvice i kupusa s maslinovim uljem
Za večeru će biti meksička hrana. Prijateljica kuha. :cerek:

xavierkat
10.12.2011., 18:26
doručak: kava sa sojinim, čaša soka od jabuke
ručak: lazanje od bundeve /radila sam po ovom receptu (http://sjediijedi.tportal.hr/recepti/155792/Lazanje-s-bundevom-i-ljesnjacima.html), i premda su mi 'moje' finije, nisu loše ni ovako/; kinder čokolada, šaka kikirikija

za večeru bude kruh sa sušenim rajčicama i namaz od graha, nadam se :)

ultramundane
11.12.2011., 15:48
kavu, neko obično pecivo, naranče, kavu, bulgur s povrćem, umak od domaće pas. rajčice, puding od čokolade.
pms:(

m5forever
11.12.2011., 15:58
zeleni čaj.
gljive s brokulom, paprikom i vrhnjem.

aelys
11.12.2011., 22:09
šest i petnaest, a ja već jela krumpir sa špinatom :mirko: i mušmule.
Nema boljeg vremena za to. Ja mogu vola pojesti ujutro, prva mi je misao (dobro, poslije: uf, jel kasnim negdje?) HRANA.:klopa::o
Doručak: kava, lisnate kiflice s homemade Speculoos namazom :cerek:
Perverzija... :Slin:

DANAS
domaći keksi s marmeladom od kupina
pohani patlidžani
salata od smrznutih krastavaca (nisam skužila da se nisu posve otopili:o)
naranče
jabuka
+
kava, čajevi, voda

samotna šetačica
12.12.2011., 11:21
salata od smrznutih krastavaca (nisam skužila da se nisu posve otopili:o)

:zubo: :rofl::rofl:

Inače, ja jučer...

Bez doručka - dragi je spavao do 12, pa sam izgubila volju za jelom dok sam ga istjerala iz kreveta. :zubo: Samo kava.

Ručak s nogu: nekakvi sendviči i ostaci od subote
Večera: krumpiruša u mojoj izradi po receptu s coolinarike - moram priznati da nisam oduševljena. zadnji put sam radila iz glave i popržila luk i krumpir i ispala je puno, puno bolja. salata od pečene paprike s češnjakom. sir.

xavierkat
13.12.2011., 13:14
jučer - o bože :D
doručak: kava s mlijekom; pa još jedna u gradu, pa sok od jabuke i par keksića
ručak: burger sa sejtanom u Green pointu; ocjena: onako; 18kn nije previše novaca, ali sejtan je slabo (nikako) začinjen, ljuti umak je neljut, a ni izbor povrća im nije neki; ali za rijetke ručke nije ni loše
večera: mali burek sa sirom :o, zeleni čaj s medom; piva u jedan ujutro i dva komada krumpiruše po povratku doma

:brukica:

samotna šetačica
15.12.2011., 14:03
Jučer - total trash
Cijeli dan sam preživjela na kavi i onda u rekordnom roku (između 8 i 12) strpala u sebe krumpirušu, pogačicu, kajganu i 2 tosta s margarinom i sirom :o

Danas će nažalost biti isto, jer nisam stigla na pauzu a ne vraćam se kući prije 10. :( (Polažem nade u to da će se dragi sjetiti da bi mogla biti gladna, but you never know :)...)

EDIT: nenamjerno sam slagala (od svih mjesta, ja na gastronomiji! :zubo:): doručkovala mali burekić s jabukama :cerek:

samotna šetačica
15.12.2011., 23:04
Dakle, summary of the day: osim doručka, jedno mini pecivo s bučom i zdjelica juhe od rajčice s malo vrhnja
Sutra moram smisliti nešto bolje. :)

xavierkat
16.12.2011., 17:27
doručak: kava s mlijekom, jo reggelts i mlijeko
ručak: pečena bundeva s lukom iz rerne, kvinoja s kukuruzom i bućinim košticama; pol' bombonijere griotta :o

čeka se još macadamia sladoled as seen with Pierce Brosnan :klopa: :zubo:

edit: bijela linolada :o

samotna šetačica
18.12.2011., 16:35
Jučer smo malo pretjerali s alkoholom (i kiflicama :o) pa smo danas oboje u no-cooking mode...

D: samo kava i 2-3 speculoos keksa
R: integralna tjestenina s umakom od poriluka i gorgonzole, salata od krastavaca s kukuruzom
Večera će biti muffini (tijesto s bademima, nadjeveni linoladom i speculoos namazom). :)

Flakeolino
18.12.2011., 17:28
Gdje se mogu kupiti Speculoos keksi?

Ahisma
18.12.2011., 18:43
Danas: voće, krumpir, luk, brokula i paprika zapečeni u roli, zapečeni grah, zelje salata, paradajz juha s rižom, orašari.

samotna šetačica
18.12.2011., 20:20
Gdje se mogu kupiti Speculoos keksi?

Ma ovi moji nisu pravi nizozemski, Koestlinovi su. :) A tih ima na svakom koraku, a 100% sigurno u Konzumu. :)

aelys
18.12.2011., 21:31
http://img94.imageshack.us/img94/6625/copyofsq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/94/copyofsq.jpg/)
Nja-njaaa!:B
(Kad Nizozemci slome srce, ostave kekse...:tuzni:)

DANAS prespavala pola dana(way to go, zaostatke ću hvatati na Badnjak valjda...:rolleyes:) i jela...
voćni jogurt s brusnicom
malo čokolade za kuhanje
tjestenina s umakom od vrhnja, paprike i kukuruza
mango:cerek:
+
kava, čajevi, voda

samotna šetačica
18.12.2011., 21:59
http://img94.imageshack.us/img94/6625/copyofsq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/94/copyofsq.jpg/)
Nja-njaaa!:B
(Kad Nizozemci slome srce, ostave kekse...:tuzni:)

Iako bi ti svejedno ukrala te kekse. :zubo:
Obožavam ih. :cerek:

(I taman sam naišla na podatak da na coolinarici postoji dobar recept i sve me nešto tjera da probam... :facepalm: Potpuno sam se povampirila s tim slatkim lately.)

aelys
18.12.2011., 22:12
Ja sam ih čuvala neko vrijeme:o, ali keksi su tu da se jedu, nema tu neke filozofije... :ne zna: Tamani se zadnja kutija.:zubo:

A kad uštedim para za putovanje, ili mi fairy godmother plati kotizaciju i putne troškove za neki skup u Dordrechtu ili okolici, naprimjer (jea, rajt....:lol:), kupit ću čitavu tonu.:klopa:

Javi kakva je homemade verzija, mada ne sumnjam u uspjeh.:cerek::cerek:

samotna šetačica
19.12.2011., 19:28
Danas dosadno...

Doručka nije bilo (samo dvije dosadne kave ujutro), ručka nije bilo (osim šake pereca koje sam ukrala kolegici)...prvi je obrok bio bijeli Lion i Juicy od crvene naranče koji mi je dragi kupio dok smo čekali valjda 45 minuta u redu u banci.
Večera je bila juha iz kocke s domaćom tjesteninom (baka pravila i poslala :cerek:) i dva muffina od jučer (koji su, bez lažne skromnosti, ispali savršeno i morat ću ih opet raditi).

Bit će još topli sendviči kad dragi navečer dođe kući. :)

xavierkat
19.12.2011., 20:10
doručak: kava s mlijekom, pecivo sa sirom i maslacem
ručak: tost s maslacem i javorovim sirupom
večera: M. donio hrpu kineske hrane: riža s jajima i povrćem, nešto crveno umakasto ljuto, i hrrrrpa ukiseljenih klica :cerek:

sad mi je tako loše da se jedva držim :o

xavierkat
20.12.2011., 17:15
ručak: dva jaja na oko s paprom i paprikom, camambert s paprom, kruh sa suhim rajčicama i maslinovo, cherry rajčice (dragi donio u krevet, jer smo oboje bubani); par keksića
večera: soba noodles iz vrećice, chilly style :o

predosjećam još kakao, jer je njemu valjda zima sinonim za isti, pa ga stalno radim(o) :)

aelys
22.12.2011., 15:43
Bolesnima želim brzo ozdravljenje, a čekačima kratke redove.:grli:

DANAS
zagorjeli keksi:o
papreno ljuta juha od ječma i leće
kisela paprika punjena kupusom
tona čokolade i čokoladiranih objekata (morala sam sve probati, ganula me danas moja divna deriščad do suza, osjećala sam se skoro božićno:cerek::o)
malo mi je zlo:rofl: pa vjerojatno još samo naranče ili nešto takvo...
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
22.12.2011., 19:32
:cerek: :grli:

doručak: homemade panettone + marmelada od naranče, kava sa sojinim
ručak: ostatci od jučer: krem juha od pečenog ćešnjaka (ajme, kako je to finooooo :cerek: ) i keksići od svježeg sira
zeleni čaj, pa kuhano vino s M. u gradu

večera je tortilla chips sa sirom, jer sam sama, depresivna i treba mi hrpa kalorija :zubo:

samotna šetačica
23.12.2011., 10:22
Bolesnima želim brzo ozdravljenje, a čekačima kratke redove.:grli:

:grli: :cerek:
(Xavi :five:)

Prekjučer je sve bilo bezveze (bolesna sam prespavala poslijepodne) osim što je dragi (svom hormonalno-disbalansiranom-bolesnom-mrgudu :zubo:) pekao američke palačinke u 11 navečer, pa to zaslužuje spomen. :cerek:

Jučer:
HRPA krumpirića i štrukli i kolača na božićnom domjenku na poslu
Juha od kukuruza + tijesto na kupusu :cerek:
Par kockica crne čokolade s acai bobicama i solju (za koju se još premišljam volim li ju ili ne :))

Danas će biti ostaci od jučer jer pečemo choco crinkles, bijele kuglice (s Milka-Daim nadjevom :cerek:) i Panettone, pa mislim da nam ništa drugo neće ni trebati :))

xavierkat
23.12.2011., 13:45
sa solji i acai bobicama? nije to valjda ona što sam ja donijela misleći da su acai bobice zapravo suhe borovnice? :o
kakve su bobice? da bacim pare na onaj prašak ili ne? :D

ja sam sama doma, i uopće mi se ne kuha :( jer nemam za koga...tako da predosjećam dan na junkfood ostatcima.

aelys
23.12.2011., 14:06
ja sam sama doma, i uopće mi se ne kuha :( jer nemam za koga...tako da predosjećam dan na junkfood ostatcima.Ja najviše volim kuhati sama, mrzim kada mi se netko mota po kuhinji i viri u lonce...:503:
Junkfood ostaci znaju biti nevjerojatno fini.:mig:

Danas će biti ostaci od jučer jer pečemo choco crinkles, bijele kuglice (s Milka-Daim nadjevom ) i Panettone, pa mislim da nam ništa drugo neće ni trebati):Slin::Slin::Slin:
Prešla bih čak preko toga što su bijele.:o

DANAS
slane ružice sa sirom
pola konzerve ananasa:p
dinstaju se gljive, zapeći ću ih sa sojinim komadićima i sirom:cerek:
bit će i kupus salate
još neuspjelih kolača:rofl:
i tako...
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
23.12.2011., 18:44
doručak: tortilla chips leftovers od sinoć :o, kava sa sojinim mlijekom
ručak: miso juha; poveći komad panettonea i još jedna kava; dvije čaše soka od crvenog voća
večera: ljuta, začinjena i fiiiina juha od rajčice s puno riže unutra, tost s camembertom

predosjećam još koju zdjelicu juhe (skuhala sam hrpu) i još malo panettonea

samotna šetačica
23.12.2011., 18:49
sa solji i acai bobicama? nije to valjda ona što sam ja donijela misleći da su acai bobice zapravo suhe borovnice? :o
kakve su bobice? da bacim pare na onaj prašak ili ne? :D

Dašta da je - bobice su...hmmm...suhe i kisele? :o
Muška polovica frkće nosom, ali meni je kombinacija OK. :)
Iako ne primjećujem da sam od bobica nešto energičnija, no možda je to zato što su u čokoladi :misli:. Ili je to, ili nema toga što bi meni pomoglo. :zubo:

@ Aelys - Dojavit ću ja ovdje kad su keksići s Daimom gotovi, za one u i blizu ZG-a... :mig: Nisam ih još pravila ali čine mi se fini. :cerek: U originalu je Milka-noisette punjenje, no meni ovo zvuči bolje. Obožavam Daim. :klopa:

xavierkat
23.12.2011., 18:54
:rofl: :zubo:

lijepo je izgledala :o
kisele veliš? dakle treba mi prašak :zubo:

aelys
23.12.2011., 19:53
@ Aelys - Dojavit ću ja ovdje kad su keksići s Daimom gotovi, za one u i blizu ZG-a... :mig: Nisam ih još pravila ali čine mi se fini. :cerek: U originalu je Milka-noisette punjenje, no meni ovo zvuči bolje. Obožavam Daim. :klopa:
Daim rocks!:five: Ja sam daleko od Zg-a, a i bolje...:rofl: Nosit ću padobran nagodinu, nova kolekcija za proljeće/ljeto 2012.:o

Nego, argggghhh:503: Idem raditi. Idem raditi.:504:
http://img849.imageshack.us/img849/4341/tumblrlp4u80tsc41qarolt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/tumblrlp4u80tsc41qarolt.jpg/)

xavierkat
23.12.2011., 19:56
isuse, isto ovako kod mene :(

aelys
23.12.2011., 20:02
I://dont.have/a/problem :durica
:zubo:

xavierkat
24.12.2011., 18:57
sve sam fino isplanirala danas, samački božićni fancy meni - i na kraju sam sve zabrljala. dakle...

doručak: kava sa sojinim mlijekom; miso juha, dva tosta od raženog kruha sa slanim maslacem, sirom i crvenim pestom
ručak: hektolitar juhe od rajčice (opet), ovaj put s tjesteninom; pola Sparovog vanilija-karamel-pecan sladoleda :o

večera će biti zeleni borići od tijesta s crvenim pestom, i salata od mrkve i daikona koja čami u frižideru, a nadam se i kakvoj samotnjačkoj čaši vina :o

vanchaaa
24.12.2011., 22:18
xavi, slatko! i vidim da spremas sve u prigodnim bojama :)

meni je ovo najbezvezniji badnjak ikad, sva sam neka deprimirana, pa je i danasnji meni bezvezan i bezvoljan :(

> zobene s orasima, bademima i grozdjicama + zobeno mlijeko
> jos sacica orasara, datulje + alnatura cokoladni sojin puding
> 'gulas' od soje i povrca
> par snitica dimljenog tofua, crne masline, pecena crvena paprika

+ bit ce jos crni caj s kakaom 'irish whiskey' i crna cokolada s narandjom. nema kolaca, jer mi se na kraju nije dalo radit nista.
a imam nekoliko veganskih recepata u planu ovih dana, za kekse od djumbira, od badema, chocolate-chip cookies...
samo nisam uopce pri volji priblizavat se kuhinji u zadnje vrijeme, nekako me preskace bozicno raspolozenje zadnjih par godina.

xavierkat
24.12.2011., 22:34

i kod mene je isto, zapravo...ostala sam u BP, sama, da radim na esejima koje se ne mogu prisiliti ni započeti, a znam da moram...i baš sam overall nekako žalosna, jer sam sama i stojim na mjestu i nedostaje mi neka toplina, i bilo kakva inspiracija. da mi tri lude mačke ne skaču po glavi cijeli dan, što ima nekakav svoj šarm :), mislim da bih ovaj Badnjak i Božić najradije prespavala...

vanchaaa
24.12.2011., 23:08
tvoj badnjak s tri macke meni zvuci super :kiss:
meni je najgore od svega to sto nisam sama, ali se osjecam tako vec danima, i jos sam prekjucer napokon pogledala melankoliju,
pa mi se sve ono sto me muci i zbog cega sam nezadovoljna nekako skupilo.
koliko god tvrdila da film nije djelovao na mene, na kraju mi se cini da ipak jest, mislim da ce mi trebati jos nesto vremena da 'sjedne'.

uglavnom, zadnje o cemu razmisljam zapravo je hrana...
ali upravo sam usred onog caja s kakaom i cokolade, i moram napomenuti da je to sasvim ok zamjena za kolace :)

Ahisma
25.12.2011., 12:39
E pa, ja sam sinoć napravila bajadera kolač, francusku i čokoladni liker.

Za doručak sam danas popila kavu s mlijekom (i likerom khm), a jeli smo francusku i nareske (neku finu šarf kobasicu od tofua).

Za ručak sam imala paradajz juhu s rižom, u roli zapečeno povrće s krumpirom i mariniranom sojom i zelenu salatu.

Sad smo pili crni čaj - Yogi Chai i jeli smo te domaće bajadere.

Ali moram posebno pohvaliti ovaj čaj... oborio me s nogu! Organski, fair trade, kad otvoriš unutra je fora slika, ima bar kod s yogijem! :D, na svakoj vrećici je posebna motivacijska poruka... i čitavu kuću ispuni neodoljivim mirisom! :cerek:

http://www.allegra-zanoli.ch/Pictures/yogi-chai-3-sorten.jpg

xavierkat
25.12.2011., 16:55
V, nadam se da je danas svijet malo ljepši :grli:
moj je još bezvezniji nego inače...

ali ovdje je ipak riječ o hrani, a ne emocijama, pa da budem ontopic :)

u 3 ujutro: pola kutije sladoleda, onog od gore. službeno ga nema više :o
doručak: limunada, kava sa sojinim mlijekom, tost od raženog kruha sa slanim maslacem; miso juha s mrkvom i daikonom; rebro ikeine tamne čokolade
ručak: špinat na mlijeku, salata od cherry rajčica s bosiljkom

sada će biti crni čaj s limunom i medom, a za večeru puding od čokolade s cimetom.

xavierkat
25.12.2011., 23:24
nije bio puding, već dva :o a moram se i editirati naknadno, i dodati još:
*čašu gustog od crvenog voća
*rebro čokolade
* šaku badema
* dva tosta s obilno nakeljenim slanim maslacem
* ostatke špinata od ručka

ozbiljno počinjem nalikovati tenku :o

aelys
26.12.2011., 16:48
@Ahisma: Ovi čajevi izgledaju baš-baš...:cerek: A šalice s pakiranja...:cerek:

@xavierkat i vanchaaa: I ja bih tri mačke. :five:
Mačke šute i tako su divno karakterne.
Imala sam jednu, ali samo kratkotrajno, otjerali su je napolje..:mad:
WHINING MODE ON:
Meni je grozno jer i inače nisam neki ljubitelj Božića, a ovaj mi je pogotovo bolan, nedostaju mi osobe koje sam zauvijek izgubila, a ove koje su kraj mene sve nenamjerno pogoršavaju..:cry::cry:
I trebam pisati životno bitne stvari, a mozak mi je kašast i ne mogu se skoncentrirati ni na dulju tv-reklamu, a kamoli bilo što drugo...:rolleyes:
Ne mogu ni vježbati jer je sve puno ljudi pa me leđa bole i sva sam ukočena.:503:
I trpam hranu u sebe kao nespašena... :o
WHINING MODE OFF.

DANAS
rolada s čokoladnim bananicama
tona klementina
rizi-bizi
kupus salata
gusta juha od gljiva
nekoliko komada nekakve pogače sa sirom i maslinama
umak od hrena s bademima
milijardu kolača, kremastih, čokoladnih, sočnih...:o
Cokta
+
kava, čajevi, voda

vanchaaa
26.12.2011., 18:43
xavi, hvala ti :grli: ali jucerasnji dan mi je bio jos gori od badnjaka, a danas sam malo bolje :)
aelys, potpuno razumijem za ovo nenamjerno pogorsavanje situacije od bliskih osoba,
ja nikad nisam bila neki ljubitelj blagdanskih velikih okupljanja i druzenja, ali barem sam u bozicnom raspolozenju znala uzivati.
sad niti to. i kolaci i keksi su mi svi redom propali danas, niti kuhat vise ne znam :(

anyway, danas:

> kao i uvijek, zobene, orasari, suho voce + zobeno mlijeko
> 2 snitice integralnog kruha, tofunamaz od paprike i povrca, zelena svjeza paprika, crne masline, ajvar, chilli, sezam...
> bijela riza dugog zrna + umak od gljiva, tikvica i zelene paprike + dimljeni tofu + sezam
> sad upravo propali keksi od zobenih, ljesnjaka, badema, oraha, grozdjica s djumbirom i cimetom, sve na zlicu skupa s domacim dzemom od bresaka
(cak ni nije lose, mislim nije da nije fino, kad su svi sastojci fini, samo je stvarno fail kad nakon 20min skuzis da su se keksi koje prethodno poslozis u jednake kruzne forme,
toliko sljepili da su se pretvorili u jednu veliku ravnu plohu - biskvit. trebali su ispasti tvrdi, hrskavi i chevy, ispali su mekani i lomljivi) :(
> bit ce jos caj, zeleni sencha. i vjerojatno keksi/biskvit.

aelys
26.12.2011., 19:28
> sad upravo propali keksi od zobenih, ljesnjaka, badema, oraha, grozdjica s djumbirom i cimetom, sve na zlicu skupa s domacim dzemom od bresaka
[SIZE="1"](cak ni nije lose, mislim nije da nije fino, kad su svi sastojci fini, samo je stvarno fail kad nakon 20min skuzis da su se keksi koje prethodno poslozis u jednake kruzne forme,
toliko sljepili da su se pretvorili u jednu veliku ravnu plohu - biskvit. trebali su ispasti tvrdi, hrskavi i chevy, ispali su mekani i lomljivi) :(
> bit ce jos caj, zeleni sencha. i vjerojatno keksi/biskvit.
Suosjećam, i ja sam imala havariju s keksima.:o
Ja bih ove tvoje (koji slassssno zvuče:p) usitnila/izmrvila i prepekla na suhoj tavi/u pećnici da budu baš crispy i crunchy.
Onda bi ih tamanila uz nekakvu kremu/puding/sladoled/čokoladni preljev...Om nom nom...:Slin:

xavierkat
26.12.2011., 19:42
uh. i meni je bio nikakav dan.
ako ovako nastavim, bojim se da neću ni završiti semestar...

ali sam se hranila kao kraljica :)

doručak: kava sa sojinim, tost od raženog sa slanim maslacem i javorovim sirupom
ručak: taške s čokoladom u mrvicama sa šećerom i cimetom :cerek:
par kockica čokolade, još jedna kava
večera: ostatak taškica (skuhala sam pola kile :o );
večera2: salata od graha, cherry rajčica i par kapi tekućeg dima; svježi sir i jogurt koji sam podijelila s macama (koje btw uopće nisu tihe - ove moje pričaju i urlaju cijeli dan! :))

inače, da vas malo nasmijem :) danas je jedan od mojih mačaka zaključio da je on gladan, a večera je bila daleko...pa se gospodin lijepo popeo na prozorsku dasku, prevrnuo otvorenu konzervu s kuhinjskog pulta, razvukao sve koliko je široko mogao - i prionuo na gozbu kao mali prasac :cerek: i onda me još ošamario šapom dok sam ga skidala dolje :)
mace su zakon :cerek:

M. stiže noćas - nadam se da ću kad on bude bliže ja biti manje tužna i pogubljena...

aelys
26.12.2011., 20:32
i onda me još ošamario šapom dok sam ga skidala dolje :)
mace su zakon :cerek:
Pa kad ga zbantivaš dok jede.:nono::cerek::cerek:
Ma mislila sam tihe u smislu da ne postavljaju glupa i neugodna pitanja, ne prigovaraju zbog banalnih sitnica, itd.
Mačje oblike komunikacije obožavam, često se zaboravim i ja njima 'pričam' i onda dobivam loco-loco poglede od homo sapiensa.:zvrko:

Naravno da ćeš završiti semestar, kakva su to razmišljanja...:503:
Gadni su blagdani, ali moraju i oni proći.:hebemu:
(Za slučaj da ipak odustaneš od faksa, ja ću te zaposliti kao personal chefa, čim zaradim prvi milijun.:mig: Ipak sam u big money branši.:lol:)

samotna šetačica
27.12.2011., 10:15
U mom odsustvu, ovdje se razvila cijela diskusija...
Ostavljam :grli: za sve koji ove godine ne vole Božić i par :cerek: :cerek: za mace. :cerek:
Mace su najnajikada. <3 :cerek:

Zavidim vam svima koji sami sebi kuhate i fino se hranite za blagdane: mi se ovih dana kotrljamo (jer ne postoji bolja riječ kojom bi nas se opisalo :zubo:) od jedne do druge rodbinske kuće, pa onda opet nazad istom rutom i meni je već hrane preko glave i jedva čekam da danas dođem kući i skuham nam najobičnije varivo (pikiram na poriluk, ali anything available will do). :zvrko:

Ali zato sretno prijavljujem da su gosti počistili čokoladne i bijele keksiće i božićni kruh, kojeg ima još komadić za danas uz čaj. :) :cerek:
A jučer smo na poklon od frendova dobili tortu od ječma i muslija s jabukama i suhim voćem, pa ćemo sad malo prijeći na zdrave slatkiše. :)

xavierkat
30.12.2011., 19:38
doručak: kava sa sojinim, komad panettonea (odmrznula sam onaj od prije blagdana - sad mi je još finiji :o )
ručak: tri veeelike kriške pizze s umakom od rajčice pride (naručili jučer dvije pizze i hrpa nam ostalo :o to nam se nikad inače ne događa :zubo: ); par kockica čokolade;
čaj s limunom i medom u gradu, nekakav sok od, veli, mačjeg korijena :rofl: koji je strašan
večera: juha od rajčice s taranom, tost s maslacem i dimljenom mozarellom

Ahisma
31.12.2011., 09:33
Doručak: čušpajz kelj

samotna šetačica
31.12.2011., 16:51
Doručak je bio sendvič, ne baš posve po pravilima topica. Ručak je bio ostatak tijesta s jajima, sirom i crvenom paprikom od sinoć kasno.
Za večeru sam sama (dragi je na nekom tulumu, a ja sam odabrala verziju pidžama + M. Houellebecq i J.S. Foer + Alcest :cerek:, jer nam se sve iskompliciralo s prijevozom), pa kuham za jednoga: u planu je krem juha od mrkve i celera (možda s kokosom, možda ne :misli:), hummus, pečeni camembert, džem od borovnice i jabuke s čipsom i vinom. Za desert puding od tapioke s jagodama. :)

xavierkat
01.01.2012., 16:11
danas, na prvi dan nove godine - i nije nam neki festive meni :)

doručak (u krevet :cerek: ): dva tosta s maslacem i javorovim sirupom, voćni jogurt od sušenih marelica s bademima, kava sa sojinim mlijekom
ručak: integralni špageti s kupovnim pestom, malo camemberta; komad panettonea
pala je i popodnevna kava i jedan orias turo rudi (http://www.primaweb.hu/Images/Products/pottyos_orias_turo_rudi_natur_etbevonos_51g.jpg), i trenutno pijuckam sommersby - a za večeru će vjerojatno biti juha od rajčice s taranom (opet), jer me uhvatila manija kuhanja juhe, a i dobra je za oporavak od laaaaganog pretjerivanja s alkoholom jučer :o :)

xavierkat
01.01.2012., 18:15
dodajem pesto na tostu sa dimljenom mozarellom, dva reda neke čokolade punjene čokoladnom kremom i pola koluta camemberta - a još nije ni počelo moje uobičajeno snacking time :o
e da, i dvije čaše 'lažnog vina' - that is, soka od šipka :zubo:

samotna šetačica
01.01.2012., 18:26
Dakle, današnji meni. :)

Doručak: dva tosta s pestom i sirom
Ručkovečera: juha od mrkve i celera s vrhnjem, pečeni camembert (po receptu Jamieja Olivera, s ružmarinom i maslinovim uljem) + tost + pečene paprike, savijača od povrća (mrkva, paprika, kineski kupus, poriluk, curry) u lisnatom tijestu i zelena salata s kukuruzom i bosiljkom :)
Još će biti nešto slatko, ali pojma nemam što, i vjerojatno čips i salsa + vino uz Dosjee X :)

aelys
02.01.2012., 16:50
Pozdrav svima u novoj godini! (Još Tri kralja i gotovi blagdani...:trio:)
Želim vam da u 2012. budete živi, zdravi i veseli, za drugo ćemo lako...:mig:

DANAS (cold turkey skidanje s kolača :zubo:)
voćni jogurt i pšenične pahuljice (kraljica majka probala suhih pšeničnih da vidi u čemu je stvar pa se skoro utušila od (citiram) konjske hrane:rofl:)
limun
proso s worchesterom i malo češnjaka
kisela šarena salata
kruške
juha/varivo od graška i mrkvice:cerek:
+
kava(ovo moram smanjiti), čajevi, voda(ovo moram povećati)

p.s: straaaaašno mi se jede sladoled, pogotovo onaj čokoladni zavšetak korneta... :facepalm:

xavierkat
02.01.2012., 18:40
p.s: straaaaašno mi se jede sladoled, pogotovo onaj čokoladni zavšetak korneta... :facepalm:

i meni, i meni :cerek:
ali nemam :tuzni: nadala sam se da će dragi donijeti na putu kući, ali nije...ali mi je donio svašta iz burger Kinga što nije za ovaj topic :no: pa se ne smijem ljutiti.

aelys
02.01.2012., 18:55
Nemam ni ja, stoga EDITiram: Svima u novoj godini želim i obilje sladoleda. :cerek::cerek: Ako netko dobije viška, neka dijeli. (Mada je 'višak sladoleda' oksimoron.:D)

samotna šetačica
02.01.2012., 19:41
Mislim stvarno: sladoleda je uvijek manjak, nema viška. Amateri. :p

Ja, danas...
Ništa osim kave do 6, kad sam umrla od gladi i kupila neku čokoladicu, a nakon toga kod ujne smazala krempitu.
Došla sam doma maloprije i ubijam integralne špagete s pestom. :cerek:

Koliko sam se istrošila danas mislim da ću jesti špagete s pestom dobar dio ovog mjeseca. :zubo:

xavierkat
03.01.2012., 18:26
:rofl: pesto rula! premda je ovaj moj Bertolli malo preslan - danas sam u CBA skužila da je Barillin na akciji, i tužno se sjetila da imam još pol' staklenke u hladnjaku :tuzni:

nego, pređimo na bitno:
doručak: kava s mlijekom, tost s pestom :zubo: i ostatcima camemberta; juha od rajčice od jučer (koja je prije bila tjestenina s rajčicom, ali eto)
ručak: varivo od poriluka, mrkve, krumpira i češnjaka s taranom (grozno mi je ispalo :rofl: ), kava s mlijekom
kinder maxi king :cerek:, čaša soka od šipka
sladoled od vanilije s karamelom i pecan nuts - Mrgud donio :cerek:

budu još ostatci variva (netko i to mora pojesti, ne :rofl: ) i još sladoleda...pravim se da radim, naime, pa slatko smiruje nervozu :o

xavierkat
04.01.2012., 18:10
grozan dan, grozna hrana

doručak: kava s mlijekom, voćni jogurt od jagode s bademima, topli sendvič iz pećnice s pestom i sirom
ručak: griz na mlijeku s mljevenim bademima i žlicom sladoleda :facepalm:, još sladoleda, puno sladoleda
večera: burek :o M donio, jer je mislio da će me razveseliti budući da sam sva nekakva nikakva. sad sam depresivna i debela :D

aelys
05.01.2012., 16:14
Koliko sam se istrošila danas mislim da ću jesti špagete s pestom dobar dio ovog mjeseca. :zubo:
Pa nemoj samo to, promijeni malo, fusilli, penne rigate, itd. s pestom:rofl:
Ja se planiram/moram istrošiti ovaj mjesec pa neće biti izvoljevanja s hranom, treba koristiti ono iz zamrzivača.:nono:
večera: burek :o M donio, jer je mislio da će me razveseliti budući da sam sva nekakva nikakva. sad sam depresivna i debela :D
Ma nije baš posve promašio, ipak se ceriš na kraju dana/rečenice.:D

DANAS
buhtla kod Nade, nakon sto milijuna godina pa zaslužuje:mikrocerek:
naranče
kupus tijesto
euforija s okusom jaffa keksa, praćena
pravim jaffa keksima:rofl:
i bit će ostaci ručka za večeru:cerek:
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
05.01.2012., 19:20
burek uvijek razveseli :D ako ništa, barem zato što čovjek dobru hrvaticu vidi kao burekojedačicu :D
(ja njemu bome szekely ne bum kuhala :zubo:

danas - cijeli dan gladnaaaaa :mama:

doručak: kava s mlijekom, tost s pestom i sirom
ručak: baked beans :klopa: i hrpa pomfrija
večera: dosad bilo: još jedan tost, voćni jogurt, par kockica čokolade, čaj

još sam gladna...i želim i ja buhtlu s čokoladom* :tuzni:

*ne sjećam se da sam ikad, ali ikad (osim kad se kolektivno markiralo s nastave pa bi se kupilo prstića za 30kn :zubo: ) jela u pekari dok nisam došla na studij; onda sam otkrila kako je to fiiino, a buhtle s čokoladom su mi bile vrh. i dan danas ih obožavam, ali jedem rijetko jer ih ovdje nema baš, a u zg-u kao da se sve pekare polako hvale...ali mislim da moja burekopekara ima i buhtle - moram odmah sutra ujutro provjeriti!

aelys
05.01.2012., 20:00
(ja njemu bome szekely ne bum kuhala :zubo:
May I interest you in kartoffel paprikaš?:zubo:

Ove su buhtle su fenomen (treba ih UNESCO zaštititi, ali zasad imaju samo fan page:rofl:).
Ja sam čitavu srednju bila 'na pekari'; pekara preko puta, livada preko puta (sad su je uništili:tuzni:). Ih, sjetila sam se vremena kad su prstići bili kunu. I onda ih nabrzinu ispeku, samo da budu gotovi do velikog odmora, pa budu poluprijesni...:p A kada su došli oni sa sirom gore, to je bio hit.:cerek:
Na faksu sam se odvikla, gladna sam od samog brašna.:ne zna: (Ušla sam prije dvije godine u pekaru i rekla teti: Dajte mi onu dugačku kiflu, nisam se mogla sjetiti da se to zove slanac.:facepalm:)
Sada rijetko jedem, uzimam uglavnom sendviče, ako nađem kosher, jasno. U Zg-u volim one iz Dubravice.:)

xavierkat
05.01.2012., 20:29
kartoffelpaprikaš :rofl:

i meni su sendviči iz dubravice genijalni :cerek: to mi je najdraži dio puta za BP, uzmem dva na kolodvoru i udri :brukica: s tim da moram priznati da ja nekad pokleknem i ne budem košer :o

dugačka kifla :s :lol:

aelys
05.01.2012., 20:40
dugačka kifla :s :lol:
Tako je i ona reagirala. Srećom, sada posvuda imaju etikete s imenom proizvoda i cijenom.:zubo:

Zg-om uvijek doslovno jurim pa nisam stigla tražiti sandwich barove, Dubravica mi je vrh. Doma je druga priča, na putu do Radićeve smišljam kombinacije priloga i umaka.:rofl:
(Time se nagradim kad odem na Pravo i izađem živa.:mirko:)

K vragu, sad sam gladna.:503:

enke
05.01.2012., 23:29
Ako netko ima recept za "Bezmesnu sarmu" a da ima puno povrća. Isto tako popećke s puno povrća.

samotna šetačica
06.01.2012., 17:28
Pa nemoj samo to, promijeni malo, fusilli, penne rigate, itd. s pestom:rofl:

Ironija je u tome što OBOŽAVAM tjesteninu, pa mi to uopće ne zvuči kao loš scenarij. :o

On topic:
Kasni doručak su bila jaja na oko s ajvarom, sirom, tostom + jogurt
Za večeru se sprema zapečeni grah. <3
Navečer konačno gledamo We need to talk about Kevin :cerek:, tako da će biti i kokice i bruskete (kupovne :o)

xavierkat
06.01.2012., 18:14
Kevin <3 zapečeni grah <3

mrzim te :zubo: :mrmlj mrmlj:

ot:
doručak: kava s mlijekom; najjadnija quesadilla s grahom, kukuruzom, rajčicom, chillijem, lukom i mađarskom fake mozarellom koja se ne topi :cry:
ručak: muffini od naranče i čokolade. kao fensi, s datuljama šećereni. epic fail.
večera: kockice od marcipana s narančom, i pistacijama, i kavom i svačim :cerek: i tofu salad i fried rice :cerek: (najdraži donio...i cvijet mi je kupio, milo - ma tko ga ne bi volio <3)

TheProvense
07.01.2012., 13:01
prekjučer:
D: žitarice, med, sojino
MO: kruške, kiwi
R: žganci, umak od gljiva, salata od cikle sa bučinim uljem
MO: šaka pistacia
V: salata od leće sa češnjakom i peršinom

jučer:
D: gusta juha od buče sa kuhanim krumpirom
MO: šaka kikirikija i šaka bučinih sjemenki
R: varivo grah i domaći kruh sa češnjakom
MO: 2 kruške, kiwi
V: zapečeni grah
bilo je još tu par mozart kugli i par domaćica i šalica kakaa sa sojinim (pms)

danas:
lonac od domaćeg kelja, slatkog zelja, mrkvi, krumpira i poriluka pa od jutra tamanim po tome..
za večeru će biti bučina juha (ostalo mi pola buče od jučer)
i od voća domaće kruške i kiwi

xavierkat
07.01.2012., 16:25
sramim se :brukica:

doručak: kava s mlijekom, čokoladna kocka s marcipanom i kremom od pistacija :cerek:, svježi sir i grčki jogurt s paprikom
ručak: tortilla chips :brukica: cijela vrećica :o; ostatci kineza od jučer, rebro tamne čokolade

M. kuha čaj, i baš se pitam što će sve još biti :zvrko: :depresija: : PMS:

xavierkat
08.01.2012., 19:11
bolesna, nervozna, tužna, nikakva. i sama na temi.

doručak: kava s mlijekom, kocka marcipana s čokoladom, kremom od kave, listovima biskvita :klopa:
ručak: tri :mirko: jaja na oko s mladim i ljubičastim lukom, fiiini ementaler pride, dva mala bageta iz pećnice (M kuhao); crni čaj + još jedna kocka, ovaj put od marcipana s čokoladnim biskvitom i ganacheom.
večera: juha od rajčice s taranom, aspirini :tuzni: i čaj od lipe

samotna šetačica
08.01.2012., 21:20
Vidim jaja su u modi. :zubo:

Spavali smo do 12 (oporavljali se od par duplih rakija od maline koje smo ubili sinoć pod izlikom da su "kao sokić" :o) pa je doručak bio ručak, a ručak bio večera. :zvrko:
Tako je doručkoručak bila kajgana i sir (dragi "kuhao" :cerek:), a ručkovečera integralna tjestenina s pestom od medvjeđeg luka (ja kupila :zubo:).
Sladoled od makadamije as seen with Pierce Brosnan je poslužio kao desert i nema ga više, kao ni muffina s makom koje smo probali, a ostatak odnijeli u goste (iako nisu najnaj, ali slatki su, jel..). Ja sam još ubila jedan kolač i pola lisnatog štapića sa sirom + Juicy limunadu. :)

vanchaaa
08.01.2012., 23:08
xavi :grli:
kod mene slicno, nervozna, tuzna, nikakva, samo mi jos neka viroza fali :tuzni:

danas:

> zobene, rizino mlijeko + puno puno velikih grozdjica + banana
> keksi od djumbira (http://kblog.lunchboxbunch.com/2010/11/molasses-ginger-cookies-vegan-recipe.html) :cerek: (koji su uspjeli cak dvaput zaredom, slatki i papreni, nekako mi je idealan spoj vanilije, cimeta i djumbira)
> sojini medaljoni, kuhani krumpir s blitvom, zapeceno povrce
> opet keksi, saka badema, grozdjice + nekoliko rapunzel bombona od djumbira (http://www.rapunzel.de/bio-produkt-organic-mints-ginger-hih--1432920.html) :)
> beskonacno crno-zelenog caja ('carobni caj keltske svecenice' sa jagodom, vanilijom i imelom) :)

radim opet citavu noc, pa tko zna sto ce jos biti osim caja :kava:

samotna šetačica
09.01.2012., 08:14
> keksi od djumbira (http://kblog.lunchboxbunch.com/2010/11/molasses-ginger-cookies-vegan-recipe.html) :cerek: (koji su uspjeli cak dvaput zaredom, slatki i papreni, nekako mi je idealan spoj vanilije, cimeta i djumbira)

:cerek: Izgledaju predobro. Idu na red za isprobavanje, čim se malo vratim u ravnotežu od silnog junk fooda koji jedem ovih dana. :)

Nemojte svi biti tužni i nervozni na ovom topicu, to je zarazno. :grli: :)

aelys
09.01.2012., 08:47
Nemojte svi biti tužni i nervozni na ovom topicu, to je zarazno.
I viroze, izgleda... Sva sam neka šmrcava.
I ljuta na sebe jer sam lijena i ne radim ono što bih trebala, nego sve ostavljam za posljednji čas. Opet ću se dovesti u situaciju da praktički ne spavam dva tjedna i naravno da će rezultat rada biti jadan.. Čisti autodestruktivizam.:504:
Ali danas je novi dan. Idem raditi. Čim završim post. I napravim novu kavu.:D

@xavi i vanchaaa: :grli::grli:
Ako netko ima recept za "Bezmesnu sarmu" a da ima puno povrća. Isto tako popećke s puno povrća.
Sarmu radim(o) sa sojom, tu baš nisam od pomoći.
Što se popečaka tiče, bilo koje povrće usitniti, kratko prokuhati(ovo je opcionalno), dodati izmućeno jaje(ili više njih), brašno (ili nekakav ekvivalent) i začine. Oblikovati popečke i pržiti ili peći u pećnici. Ako te zanima neko konkretno povrće i precizne količine, reci pa ću izguglati.:rofl:

Ironija je u tome što OBOŽAVAM tjesteninu, pa mi to uopće ne zvuči kao loš scenarij.I ja, ali ona ne voli mene, ne da mi da uđem u hlače.:mad:

> sojini medaljoni, kuhani krumpir s blitvom, zapeceno povrceKako radiš medaljone? I je li fin taj 'čarobni čaj'?:)

Spavali smo do 12 (oporavljali se od par duplih rakija od maline koje smo ubili sinoć pod izlikom da su "kao sokić"
Ja jako volim te voćne rakije (kao i sav alkohol, uostalom:o), ali mi nakon dvije, tri štamplice postanu preslatke pa ih razrjeđujem 'pravom' rakijom...:rofl: Šljiva ide uz sve. :cool:

Nego, DANAS
slana štrudla sa sirom, koprom i paprikom
naranče
bit će još tortellini sa špinatom i umakom od jogurta
zelena salata
nekakva kajgana, možda
i nešto slatko moram naći...
+
kava, čajevi, voda

samotna šetačica
09.01.2012., 18:26
Ja jako volim te voćne rakije (kao i sav alkohol, uostalom:o), ali mi nakon dvije, tri štamplice postanu preslatke pa ih razrjeđujem 'pravom' rakijom...:rofl: Šljiva ide uz sve. :cool:

:rofl: Ja nisam neki ljubitelj rakije, ali ova je bila fiiiiiina. :cerek: :o

Totalni fail od dana - u gastronomskom, poslovnom i općenitom smislu - pa se tješim domaćom juhom od rajčice. :zvrko:

D: Digestive keksi i kava, klipić
R: 2 Fornetta od pizze i dva sa sirnim namazom :facepalm:, Juicy od naranče i nektarine
V: Juha od rajčice s domaćom tjesteninom :cerek:

Mislim da neće biti više ništa. Apsolutno ništa mi se ne jede. :o

xavierkat
09.01.2012., 19:22
doručak: kava s mlijekom, tortilla sendvič s pestom, sirom i nekim malo nedozvoljenim stvarima :o; čips od jabuke
ručak: juha od rajčice s taranom, dva rebra tamne čokolade
večera: crni čaj, ljuti ramen

vanchaaa
10.01.2012., 02:32
aelys i samotna setacice :grli: :grli:

:cerek: Izgledaju predobro. Idu na red za isprobavanje, čim se malo vratim u ravnotežu od silnog junk fooda koji jedem ovih dana.

probaj, kod mene nestanu u jednom danu koliko su zarazni :)
sto se tice recepta stvarno je jednostavan da jednostavniji ne moze biti, jedino u tim receptima od kathy ja redovno zamijenim melasu s javorovim ili agavinim sirupom (jer kod nas nigdje ne mogu naci isti za kupit :mad:), i sve ispadne ok :)

I ljuta na sebe jer sam lijena i ne radim ono što bih trebala, nego sve ostavljam za posljednji čas. Opet ću se dovesti u situaciju da praktički ne spavam dva tjedna i naravno da će rezultat rada biti jadan.. Čisti autodestruktivizam.

identicno radim vec tjedan dana i nikako da zavrsim to sto trebam, a vidim da ne valja i da treba jos puno raditi na tome, a umorna sam vec od svega i ne mogu vise.

Kako radiš medaljone? I je li fin taj 'čarobni čaj'?

ajoj, totalno dosadno sto se medaljona tice... ili ih mariniram u maslinovom ulju s cesnjakom i shoyu sosu, pa zapecem u pecnici s povrcem ili sve skupa s umakom od rajcice i bosiljka podinstam... vise uopce ne eksperimentiram sa sojom iako znam da se moze pripremati na sto nacina :o

carobni caj je sjajan, jako fino aromatican i finog okusa :) i nije mi tezak taj mix crno-zelenog, inace ne mogu bas puno crnog popit tokom dana, a u zadnje vrijeme pijem sve skupa oko 2L

danas tj. jucer, totalno uzasan jelovnik:

> banana, saka grozdjica, snita kruha (koji se ispostavio neveganskim, a potencijalno i nevegetarijanskim :facepalm: pa je dan postao jos bezvezniji posto sam prvi put nakon skoro 6 mjeseci prekrsila veganski rezim) s bio margarinom
> riza dugog zrna, tikvice, sezam
> orasi, grozdjice
> zeleni caj 'japansko blago'
> kiseli krastavci, salata od graska, kisele paprike, kukuruza i tofua u 1 ujutro :o

aelys
10.01.2012., 11:23
doručak: kava s mlijekom, tortilla sendvič s pestom, sirom i nekim malo nedozvoljenim stvarima :o; čips od jabuke
ručak: juha od rajčice s taranom, dva rebra tamne čokolade
večera: crni čaj, ljuti ramen
Išla sam ovo guglati, s tim da sam prije na papirić bubnula pet stvari koje bi mogle biti. Nisam pogodila, ali sam se nasmijala.:lol:

identicno radim vec tjedan dana i nikako da zavrsim to sto trebam, a vidim da ne valja i da treba jos puno raditi na tome, a umorna sam vec od svega i ne mogu vise.
Ti kao da radiš ono što ja radim..:eek: I još danas vele Hurry up!:Snajper:
A ne mogu, ili mi padaju na pamet ideje koje nisu izvedive, ili ne mogu do izvora kojima bih mogla provjeriti izvedivost, ili mi ništa ne pada na pamet..:cry:
Trebam deus ex machina, pronto...:(
Držim fige da nam (i svim ostalim supatnicima) što prije krene. I da bude više žutih smajlića. :)

Hvala na ideji za medaljone, ja moje nikako da odvojim od senfa.:mig:

DANAS
pšenične pahuljice i voćni jogurt
svježi sir s koprom i previše chilli praha
neki turski keksi
bit će još sataraš s rižom
kruške
+
kava, čajevi, voda

TheProvense
10.01.2012., 13:11
D: ječmene pahuljice, smeđa riža, sojino mlijeko sa 2 velike žlice meda (volim slatko ujutro :))
MO: 2 jabuke, kruška (sve domaće :mirko:)
R: smeđa riža na puuunnooo luka i mrkve, mahune na salatu sa bučinim i lanenim uljem
desert: vruća čokolada
za večeru će biti zapečeni grah..

a sutra se veselim poriluku :tulum:

xavierkat
10.01.2012., 22:23
doručak: kava s mlijekom, pogacsa s bundevinim sjemenkama; zeleni čaj s medom i limunom
ručak: nekakvo varivo od leće iz DM-a
večera: hrpa fornetta s vegetarijanskom paštetom gore :o

čeka me noćni rad, a bolesna sam i na tabletama, pa se baš pitam što ću još utrpati u sebe :o

vanchaaa
11.01.2012., 13:35
Ti kao da radiš ono što ja radim..:eek: I još danas vele Hurry up!
A ne mogu, ili mi padaju na pamet ideje koje nisu izvedive, ili ne mogu do izvora kojima bih mogla provjeriti izvedivost, ili mi ništa ne pada na pamet..:cry:

projektiras? :D
ma, sve isto kod mene, iako je jucer krenulo na bolje. tj. suocila sam se s problemima :D

jucer skoro pa i nisam stigla jesti:

> usputni brzinski dorucak - nekoliko domacih granola bars (http://kblog.lunchboxbunch.com/2009/08/kitchen-sink-granola-bars.html) po kathynom receptu :)
> banana
> i vrlo zakasnjeli rucak, vise vecera - neko varivo od raznog povrca, mahuna, kukuruza, rajcice, krumpira, svega i svacega...

srusila se u krevet oko 11 i probudila tocno pola dana kasnije, sto je valjda ok nakon dva dana nespavanja :kava:
danas jedem zdravo :D

TheProvense
11.01.2012., 13:36
D: tanjur poriluka sa krumpirom
MO: čaj od kamilice sa puno domaćeg meda i štrudla od jabuke sa cimetom
R: varivo poriluk sa domaćom kukuruznom krupicom, dodala u varivo malo lanenog ulja
MO: kiwi
V: ne znam što će biti, vjerovatno ostatak od poriluka + orasi + kikiriki + bundevine sjemenke

a sutra slanutak..uf, što se nabrijavam na to.. :cerek:
varivo slanutak + leća + mrkva + grah + quinoa..

aelys
11.01.2012., 16:07
D: ječmene pahuljice, smeđa riža, sojino mlijeko sa 2 velike žlice meda (volim slatko ujutro)
MO: 2 jabuke, kruška (sve domaće)
R: smeđa riža na puuunnooo luka i mrkve, mahune na salatu sa bučinim i lanenim uljem
desert: vruća čokolada
za večeru će biti zapečeni grah..

a sutra se veselim poriluku :tulum:
Ti baš fino papaš.:cerek: Ovu rižu u doručku dodaš već skuhanu ili kuhaš zajedno?

čeka me noćni rad, a bolesna sam i na tabletama, pa se baš pitam što ću još utrpati u sebe :o
Ne daj se, Floki!:grli:

projektiras? :D
ma, sve isto kod mene, iako je jucer krenulo na bolje. tj. suocila sam se s problemima:D
Paaaaa, recimo.. In a looser interpretation.:p A ako nekim čudom cijela stvar prođe, vjerojatno neću realizirati to, nego nešto sasvim deseto.
Napravila sam si popis svih lijepih stvari koje ću moći (bez grižnje savjesti) raditi kada mi prođe deadline. :facepalm:
EDIT: Upravo sam shvatila da si zapravo projektiram život. Dobro je što je ovo plan C.:rofl:

Čovječe, kad ti stigneš peći sve te kekse i oblizeke?:cerek:

DANAS
proso s grožđicama, kakakom i cimetom
jabuke
mahune na vrhnju s češnjakom
malo čokolade za kuhanje
svježi sir s crnim maslinama, kimom i paprikom
+
kava, čajevi, voda

TheProvense
11.01.2012., 16:29
Ti baš fino papaš.:cerek: Ovu rižu u doručku dodaš već skuhanu ili kuhaš zajedno?

kuham si ujutro za posao..a taj dan sam za ručak imala smeđu rižu..previše skuhala pa da mi ne propadne umetnula zajedno sa ječmenima..
a ječmene ne kuham..jedem od alnature..samo ih ostavim u mlijeku da omekšaju..

(nikada nisam bila pretjerani ljubitelj mesa, odmalena..i sada sam neko vrijeme na vegetarijanskoj prehrani i moram reći da se puno bolje osjećam i ono što me najviše iznenadilo- vadila sam krv, željezo mi je ni manje ni više: 30,64 :eek: krvna slika nikad bolja!
nikada mi tako dobro željezo nije bilo kao sada! eh što čine orašasti plodovi, sirova cikla, slanutak, grahek, razna ulja i ostalo :) baš sam sretna :)

aelys
11.01.2012., 16:47
@TheProvense: Hvala na odgovoru. I baš mi je drago da ti je krvna slika super. :five:
Ja nisam vadila krv par godina, ali vegetarijanka sam malo više od sedam i nalazi su uvijek bili super. Najozbiljnija bolest mi je prehlada, a jednu sam sasjekla u korijenu ovaj tjedan. :mirko:
A dijelim i tvoje oduševljenje 'vegetarijanskim' namirnicama, kraj mesa, čovjek zapostavi toliko finih stvari. :klopa:

samotna šetačica
11.01.2012., 18:03
Mene sad malo sram postati iza vas koji fino kuhate i pečete fine keksiće. :o :)

Doručak: Digestive keksi i kava
Ručak: restani krumpir i kiselo zelje (u menzi na poslu - bezveze :()
Večera: juha s graškom, mrkvicom i domaćom tjesteninom. bit će još jogurt i tost s pestom od medvjeđeg luka i sirom :)

xavierkat
11.01.2012., 18:55
ja sam ipak najgora :)

doručak: kava s mlijekom, bijelo pecivo s marmeladom od naranče
ručak: integralni bake rolls s ćešnjakom :o
dvije becherovke i pola piva :o

al je zato na putu dim sum (moja polovica je vegetarijansko - račna; znam, nije baš za temu :o ) i ljuto kisela juha, i već im se veselim :lux:

inače, zavidim svima koje se super osjećate kao vegetarijanke/veganke :) meni je uvijek falilo željeza, i to ne malo već kronično :tuzni:
doduše, mislim da je kod mene prije svega problem PCOS, a onda sve ostalo...

TheProvense
11.01.2012., 19:12
@TheProvense: Hvala na odgovoru. I baš mi je drago da ti je krvna slika super. :five:
Ja nisam vadila krv par godina, ali vegetarijanka sam malo više od sedam i nalazi su uvijek bili super. Najozbiljnija bolest mi je prehlada, a jednu sam sasjekla u korijenu ovaj tjedan. :mirko:
A dijelim i tvoje oduševljenje 'vegetarijanskim' namirnicama, kraj mesa, čovjek zapostavi toliko finih stvari. :klopa:

ništa :)
ma ja tek ulazim u ovaj svijet i ispada da u biti jedem sve kao i prije samo bez mesa..nisam još dostigla ovu višu "razinu": soja, sejtan, tofu i slično..čitam vas i zapisujem..ali ne znam kako bi to pripremila (i uopće gdje bi to kupila :brukica:)
odlično! ovo me je baš razveselilo da ti je najozbiljnija bolest (bila) prehlada :cerek:.. uvijek sam bila anemična, em obilni menzisi od 10 dana, vrtoglavice, nizak tlak a sada sam čila i poletna :cerek: još i ovaj nalaz željeza..ma divno! dr mi je rekla na taj nalaz: ajde sad smanjite to što radite :rofl: vrlo blizu ste da pijeđete dozvoljenu granicu..a ne uzimam dodatno željezo..samo prehrana.
od suplemenata koristim samo c vit i zn (svakodnevno) i b vitamine iz ekstrakta pšeničnih klica i magnezij (prosjek 2x tjedno; na to ne obraćam pretjeranu pažnju)

aelys
11.01.2012., 20:03
@samotna: Ma fini su i Digestive keksi. :mig:
ja sam ipak najgora :)
Ajde. ajde... Ipak su Bake Rollsi bili integralni. :zubo:

Btw, otkad sam naučila guglati mislila sam da imam PCOS. Ali, vraga... Zdrava sam (i zahvalna na tome); sklonost debljanju, borba s tenom, tanka kosa i brzorastuće dlake dio su genetskog paketa koji sam osvojila (a koji također uključe predispozicije za čitav spektar letalnih zdravstvenih stanja):Serek:ništa :)
ma ja tek ulazim u ovaj svijet i ispada da u biti jedem sve kao i prije samo bez mesa..nisam još dostigla ovu višu "razinu": soja, sejtan, tofu i slično..čitam vas i zapisujem..ali ne znam kako bi to pripremila (i uopće gdje bi to kupila)
odlično! ovo me je baš razveselilo da ti je najozbiljnija bolest (bila) prehlada :cerek:.. uvijek sam bila anemična, em obilni menzisi od 10 dana, vrtoglavice, nizak tlak a sada sam čila i poletna :cerek: još i ovaj nalaz željeza..ma divno! dr mi je rekla na taj nalaz: ajde sad smanjite to što radite vrlo blizu ste da pijeđete dozvoljenu granicu..a ne uzimam dodatno željezo..samo prehrana.
od suplemenata koristim samo c vit i zn (svakodnevno) i b vitamine iz ekstrakta pšeničnih klica i magnezij (prosjek 2x tjedno; na to ne obraćam pretjeranu pažnju)

Eto, onda samo polako, da ne pretjeraš...:rofl: Ja se ne sjećam više tog inicijalnog naleta energije, ali slično sam se osjećala kad sam počela vježbati. :)
Soju jako volim, lako je dostupna i jeftina pa je relativno često spremam, a tofu i seitan jedem iznimno, kad sam kod nekoga tko to priprema ili na nekom putovanju... Također, sužena mi je tržišna ponuda zbog geografskih faktora.:o

samotna šetačica
13.01.2012., 12:28
Danas je sve unaprijed isplanirano, jer imam gošće. :cerek:

D: croissant sa sjemenkama, kava, pa kava i klipić u pauzi
Ručak će biti riža, curry s dimljenim tofuom i kokosovim mlijekom + zelena salata s mrkvicom i kukuruzom, a za desert pita od čokolade i karamele :cerek:(držite fige da bude fina, samnom se nikad ne zna, a prvi put ju pravim :o :smotana_kuharica: )
A nakon ručka koji je po vrremenu više večera je movie night, tako da imamo tortilla chips i kokice, dipove i vino :cerek:

xavierkat
13.01.2012., 20:38
ajme, hvatam se za glavu i pišem, ipak...

doručak: kava s mlijekom, šnjitica nekakvog hrskavog alnatura sjemenčastog kruha i njihovog namaza od bundeve /koji je meh/; veliki komad panettonea /zadnji iz škrinje :(/
ručak: doma savijača s kupusom i soja sosom u lisnatom tijestu; pa ogromni burek sa sirom :o; pa torta/pita/štogod od vanilije i pistacija :cerek: i par grizova cheesecakea s jagodom; zeleni čaj s limunom i medom, puno meda /grlobolja/
večera: još štrudle + vrhnje za prilog; malo sladoleda
biti će još cider, a skoro sam i muffine napravila :brukica:

TheProvense
14.01.2012., 11:28
xavi- :rofl: pere te pms ili što? zavidim na količini slatkog :cerek:

jučer: obožavam grah na sve načine i kombinacije tako da sam od jutra tamanila "grah i ričet"
D: tanjur graha i ričeta
MO: 2 šnitice domaćeg integralnog kruha sa domaćim medom, zeleni čaj
R: 2 tanjura graha i ričeta
MO: donijela prijateljica svoje limune iz zadra pa guštala u limunadi (odmah smazala 3 komada)
V: tanjur graha i ričeta i ogroman ljubičasti luk uz to :raspa:
voda, voda, voda i crveno vino

xavierkat
14.01.2012., 23:42
doručak: kava s mlijekom, rebro milke; pola litre soka od šumskog voća
ručak: ljuti ramen (aelys, molim te nemoj zamišljati :zubo: ), par šnjitica hrskavog alnaturinog kruha sa sjemenkama + sir
večera: prvo martiniji i hrpa palačinki kod kolegice (s pudingom, višnjama i šlagom; domaćom marmeladom od bresaka; čokoladom...), plus flambirane banane i grožđice u alkoholu by kolega, pa onda doma pola kile pomfrija :o sa sirom (koje smo umakali u vrhnje) i dva cidera; e da, i dva rebra milke preostala od jutra.

sutra ću zdravije, zbilja, zbilja :o

TheProvense
15.01.2012., 18:58
D: tanjur povrtne juhe sa mrkvom i prokulicama
R: opet juha, krumpiri, umak od šampinjona i vrhnja, grah salata, cikla salata (bučino i laneno ulje)
V: malo ručka, štrudla od jabuke, par bajadera

sutra ne znam što ću za ručak, još se premišljam..znam samo da će za doručak biti gusta juha od bundeve sa bučinim sjemenkama..

xavierkat
15.01.2012., 20:01
xavi pere te pms ili što? zavidim na količini slatkog :cerek:
molim te nemoj zavidjeti, nego uči na mojim greškama :zubo: rek'o mi je Mrgud (momak) jutros, pa dobro, jes' ti sigurna da nisi trudna? :zubo:

voda, voda, voda i crveno vino
...tako se da živjeti :)

btw, paše ti juha za doručak? ja sam jedno vrijeme malo 'eksperimentirala' s time, ali sam bila jako brzo gladna poslije iz nekog razloga, pa sam odustala :) a zapravo je super ujutro pojesti nešto toplo, a i puno je bolje od žitarica, jer se meni (ali ja sam sva neka čudna) od njih brzo počne spavati, pa razmišljam da još jednom probam s juhama, barem na dane kad imam predavanja.

danas (u revijalnom tonu sa slatkim; nije više PMS, samo MS...:o )
doručak: kava s mlijekom, par kockica čokolade; par šnjitica integralnog kruha s maslacem i sirom, puding sa šlagom; čaša soka od šumskog voća
ručak: čitala pa zaboravila normalno jesti - dva rebra milke, par alnatura hrskavih kruhića s namazom od graha /domaćim/
večera: pečena brokula iz pećnice, meni grašak na crveno, njemu quesadille s lukom, dvije vrste sira, pestom i kukuruzom - pa smo se malo mijenjali; crna čokolada u prevelikim količinama i fino slatko bijelo vino

:brukica:

TheProvense
15.01.2012., 20:51
xavi- ja ti u biti sve mogu jesti :zubo: meni nije problem ni potamaniti ujutro tanjur graha sa lukom :zubo:
već neko vrijeme ne pijem kavu (rijetko se zalomi) pa mi juhe dođu kao idealno rješenje za posjetiti wc ujutro :rofl:
da, nije neko prezasitno jelo ali zato pazim da mi preko tjedna budu što gušće/zasitnije (doručkujem u 7), ali izdržim jer mi je već prvi MO oko 9 a i ručak mi je rano (oko 11,30)..

joj, kad čitam tvoje slatko, odmah me ulovi želja..
na nekom sam "odvikavanju" od slatkog pa sam izbacila sve slatko iz stana, ali sam si ipak ostavila bajadere :cerek:
(glupi slatkiši, čovjek bi mogao živjeti (samo) na njima :o)

xavierkat
15.01.2012., 21:02
ah, da, milijun razloga zašto volimo kavu (i njene posljedice) :zubo:
znaš da ja isto stalno razmišljam kako bih trebala napraviti detox od slatkog, jer ovaj period oko blagdana nije normalan...ali je M ovaj tjedan na godišnjem, što znači da će me voditi po kafićima i slastičarnama /jer on, za razliku od mene, ne može sjediti doma - ja ovih dana kad je tako hladno najradije ne bih ni ustala iz kreveta :o/, tako da to jednostavno ne bi imalo smisla. ali budem već, možda idući tjedan, probala ipak malo skratiti, jer em sam se sva zaokružila, em mi se od toliko šećera sam spava. ali je fiiino :)

da ne bude da samo baljezgam, evo dovršavam ostatke ručkovečere :o

aelys
15.01.2012., 22:00
@samotna: Iiiiiiiii? Čokoladno-karamelasta pita?:ceka:
ručak: ljuti ramen (aelys, molim te nemoj zamišljati :zubo:)
Neću, ako ispričaš kakve su ono grožđice, u kakvom alkoholu i je li to čemu.:zubo:
MO: donijela prijateljica svoje limune iz zadra pa guštala u limunadi (odmah smazala 3 komada)
Smazala as in ocijedila i popila ili smazala kao pojela? (Gulity pleasure: Ja jedem limune. S korom. :o)
em mi se od toliko šećera sam spava. ali je fiiino :)
Zbilja?:eek: Ja se pretvorim u hiperaktivno čudovište. (Kao, inače sam daleko od toga:rofl:).

DANAS
guuuusta juha od rajčice (nisam u revijalnom tonu, ovo je ručak, doručak sam prespavala)
prvi, a odmah potom i drugi red čokolade za kuhanje (prekidam ručak da uzmem slatko :o)
riža s nekim ljutim umakom od rajčice i vrganja
brdo zelene salate
puding od lješnjaka s dodanim kakaom i listićima badema:cerek:
mango
+
kava, čajevi, voda

samotna šetačica
16.01.2012., 14:35
@samotna: Iiiiiiiii? Čokoladno-karamelasta pita?:ceka:

Pita je oduševila dvije ture gostiju + domaćine, tako da bih rekla da je dobra. :) Radila sam ju po OVOM (http://sjediijedi.tportal.hr/recepti/161471/cokoladna-pita-sa-slanom-karamelom-i-przenim-ljesnjacima.html) receptu, s tim da mi je karamela ispala rjeđa no što sam očekivala, tako da sljedeći put radim običnu, gustu karamel kremu i mislim da će biti još bolje. Ali da je fina - je. :cerek:

Gulity pleasure: Ja jedem limune. S korom. :o

I ja. :o Narežem ih na kolutiće i umačem u šećer. :facepalm:

Inače, ontopic: danas samo kavu i neku putar štangicu koja je bila toliko tvrda i oronula da joj se nismo mogle prestati smijati. :o

S obzirom da poslije posla idem u grad slutim da će biti još neko pecivo, a za večeru će biti juha od rajčice i vjerojatno pomfri :teški (P)MS:

TheProvense
16.01.2012., 15:56
Smazala as in ocijedila i popila ili smazala kao pojela? (Gulity pleasure: Ja jedem limune. S korom. :o)

narezala ih na šnitice (samo meso, bez kore :)) i čisto malo premazala sa medom da mi ne bude prekiselo..

danas:
D: pregusta juha od bundeve (malo se zanijela pa je ispala kao puding)
MO: čaj od kamilice sa medom i homemade integralno pecivo (brašno, med, malo mlijeka u prahu i vanilije..mislila sam da će biti zbljuv ali me fino iznenadilo :raspa:)
MO: 2 jabuke
R: pita od višanja
V: biti će ostatak "pudinga" od bundeve
kad vidim ovako napisano, nisam nešto puno ni pojela ali mi je takvo kamenje u želudcu da nemam volje ni jesti :(
to mi je od glupih šampinjona od jučer :o (nikako da naučim da mi ne pašu)

xavierkat
16.01.2012., 16:38
Neću, ako ispričaš kakve su ono grožđice, u kakvom alkoholu i je li to čemu.:zubo:
prijatelj radio; namočiš grožđice u alkohol (zbog lokacije naše su bile u palinki, ali može bilo što), narežeš banane na četvrtine (po pola, pa svaku još po pola, jel'); prodinstaš banane na maslacu u velikoj tavi, dodaš grožđice, prodinstaš još malo; zaliješ s podosta alkohola i odmah zapališ - tako da se banane fino flambiraju, alkohol mahom ispari a ostane fini okus. služiš s palačinkama, šlagom ili samo po sebi :klopa:

Zbilja?:eek: Ja se pretvorim u hiperaktivno čudovište. (Kao, inače sam daleko od toga:rofl:).

ma ja imam visok šećer dosta, pa mi onda slatko nikako ne paše; a tamanim ga stalno :facepalm:
i da, i ja jedem limun. bez problema s korom :o

nego, mi smo nakon zadnja dva dana zaključili da em nemamo para, em smo pretrpani i jedva dišemo, pa nećemo više tako. i onda smo otišli van jest' :brukica:

doručak: kava s mlijekom, rebro tamne čokolade, par grizeva alnaturina hrskavog kruha s nogu
ručak: (u gradu) juha od bundeve s preprženim bundevinim sjemenkama, tjestenina s mrkvom i slanutkom i vinom; zeleni čaj i pita od šumskog voća s pinjolima

nadam se da večere neće biti :zubo:

aelys
16.01.2012., 17:20
More lemon eaters, weeee!!:headbang:
Pita je oduševila dvije ture gostiju + domaćine, tako da bih rekla da je dobra. :)
Lješnjaci...:cerek: (Ja samo spremam te recepte i ideje, a nikako da nađem vremena za realizaciju. :tuzni:)

prijatelj radio; namočiš grožđice u alkohol (zbog lokacije naše su bile u palinki, ali može bilo što), narežeš banane na četvrtine (po pola, pa svaku još po pola, jel'); prodinstaš banane na maslacu u velikoj tavi, dodaš grožđice, prodinstaš još malo; zaliješ s podosta alkohola i odmah zapališ - tako da se banane fino flambiraju, alkohol mahom ispari a ostane fini okus. služiš s palačinkama, šlagom ili samo po sebi :klopa:
Pa hebemu, pročitam tristopedestosam članaka na temu i svejedno krivo očitam reference.:504:
Razumjela sam da su banane flambirane posebno, a da grožđice slobodno plutaju u nekoj divoti. Čak sam i razmišljala kako bi votka bila društveno najprihvatljiviji alkohol, za grickanje iz taprvera u prijepodnevnim satima.:o Uvečer bi fino išle s nekim konjakom. (Ok, bolje da idem raditi. :facepalm:)

DANAS (supersize day)
pšenične pahuljice s mlijekom, kakaom i cimetom
ooooooogromna jabuka
kajgana od sramotno velikih količina luka i jaja
mnogo cikle
prastara žuta Kiki karamela (u onom starom omotu, pronašla na dnu torbe:rofl:)
bit će još jedna veeeelika jabuka
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
16.01.2012., 21:22
premda ovo s konjakom i nije loša ideja. votku ne volim :o

samo da se ispravim, dodajem:
- sladoleda hrpu
- grašak na crveno
- dva sendviča na hrskavom kruhu
- rebro čokolade

sramim se :brukica:

TheProvense
17.01.2012., 12:18
aelys, dala si mi ideju za doručak..pa je tako bilo:
D: kajgana na luku, malo cikle i šnita integralnog kruha
MO: čaj od koprive i zdjelica probavina (suhi, volim to samo grickati)
R: cikla salata i mahune na salatu, valjda kila toga, ubila sam se u tome (bilo mi je na kraju već zlo :zubo:)..sa bučinim, maslinovim i lanenim uljem, homemade kukuruzno pecivo sa komadićima kuruze
V: biti će vrlo vjerovatno tanjur graha i repe

samotna šetačica
18.01.2012., 11:27
Pa hebemu, pročitam tristopedestosam članaka na temu i svejedno krivo očitam reference.:504:
Razumjela sam da su banane flambirane posebno, a da grožđice slobodno plutaju u nekoj divoti. Čak sam i razmišljala kako bi votka bila društveno najprihvatljiviji alkohol, za grickanje iz taprvera u prijepodnevnim satima.:o Uvečer bi fino išle s nekim konjakom. (Ok, bolje da idem raditi. :facepalm:)

:rofl: :rofl: :rofl:
Pročitala sam ovo pa se nasmijala.
Pa se počela glasno smijati.
Pa pročitala još jednom i skoro pala sa stolice od smijeha.
(Naravno, nemam ništa protiv ideje grickanja pijanih grožđica. :o )

Inače, ja jučer - neopisiva tuga i jad.
Slani štapići i jabuka + kava + 2 Sommersbya od jabuke :facepalm: + zdjelica juhe od rajčice. Krevet.

Uhvatio me (P)MS, boli me trbuh, ukočila mi se lijeva strana vrata i sva sam u rasulu. :503:
Danas idem frendu u posjet, obići novi stan, pa predosjećam da ću opet jesti gluposti 0-24 osim ako dragi nešto ne skuha, a nekako predosjećam da se to neće dogoditi. :o

aelys
18.01.2012., 16:26
:rofl: :rofl: :rofl:
Pročitala sam ovo pa se nasmijala.
Pa se počela glasno smijati.
Pa pročitala još jednom i skoro pala sa stolice od smijeha.
Nemoj se samo ozlijediti, pa da i za to budem kriva danas.:rofl:

(Naravno, nemam ništa protiv ideje grickanja pijanih grožđica. :o )
:five:

Nego, kako se ti ne srušiš od tolikog deficita hrane? Nutricionističko moraliziranje na stranu, ja bih do ručka već počela glodati noge od stola.:ne zna:

DANAS*
LGG + pšenične pahuljice
jabuke
kupus-tijesto (misteriozno se pojavio lonac dinastanog kupusa u hladnjaku:eek:)
kisele paprike
svježi sir s hrenom (osakatila sam si ruku ribežom:cry.) i kimom
bit će još jabuka
+
kava, čajevi, voda

*obratite pažnju na nepostojanje slatkiša u meniju:mirko: (povod: uvukla sam se jutros u jedne hlače, ali ne znam kako ću navečer van iz njih:rofl:)

TheProvense
18.01.2012., 18:09
D: repriza- kajgana na dosta luka (2 jaja), šnita kruha sa suncokretovim sjemenkama
MO: šaka probavina
MO: sensia
R: smeđa riža i crvena leća opet na puno luka (2 glavice) sa mahunama i cikla salatom sa bučinim, maslinovim i lanenim uljem (na uljima ne škrtarim, zaista ih volim, jedino laneno mjerim- puna jušna žlica, ovo dvoje "natačem" od oka :))
V: ostatak smeđe riže i leće i šnita kruha sa domaćim pekmezom od šljiva
2 bajadere
voda i bijeli čaj
mala pomoć: kako vam se čini moja prehrana? unosim li nečega premalo? bojim se da možda i da..
(od suplemenata pijem zn+c vit, magnezij i b vitamine iz ekstrakta pšeničnih klica)
hvala puno :)

samotna šetačica
18.01.2012., 22:04
Nego, kako se ti ne srušiš od tolikog deficita hrane? Nutricionističko moraliziranje na stranu, ja bih do ručka već počela glodati noge od stola.:ne zna:

Iskreno, ne znam ni ja: ovih sam dana toliko fizički u rasulu, da nemam uopće potrebu za hranom. :o

U to ime, preskočit ću pisanje današnjeg jelovnika.
Ionako sve nepojedeno nadoknađujem u ovom trenutku. :o

aelys
19.01.2012., 17:10
mala pomoć: kako vam se čini moja prehrana? unosim li nečega premalo? bojim se da možda i da..
(od suplemenata pijem zn+c vit, magnezij i b vitamine iz ekstrakta pšeničnih klica)
Meni se (kao laiku) čini vrlo zdravom i raznovrsnom. Zbilja mi je drago pročitati da se netko tako veseli hrani.:cerek:
Ako se osjećaš dobro i energično, mislim da nemaš razloga za brigu, pogotovo zbog ovih suplemenata koje koristiš. Međutim, ako se jako brineš (a svaki je stres štetan:nono:), provjeri u nekome od softvera kreiranih za to (npr, http://spaz.ca/cronometer/, a imaš i na fitdayu, spark people...). Ja sam prelijena za to. Plus, vječni sam prokrastinator i postponer.:504:

Iskreno, ne znam ni ja: ovih sam dana toliko fizički u rasulu, da nemam uopće potrebu za hranom.
:grli: Kvaka 22. Da bi dobro jela, moraš se dobro osjećati, a da se dobro osjećaš, moraš dobro jesti. Pregrizi. Prigrizi.:mig:

Urnebesan dan. Nastavit će se revijalno, izliječila sam glavobolju Beethovenom i zelenim čajem s pasiflorom.:cerek: Ništa mi ne možeš, blesavi svemire.:B Dakle...

DANAS
slana štrudla sa sirom i koprom
naranče
ljubičasti b.Aktiv (:rofl: dobila kao odštetu jer me, dok sam mirno čekala tramvaj, napalo 'štene' neke hibridne pasmine, teško skoro poput mene i više od mene kada stane na stražnje šape :horor:)
kuhani slanutak s worchesterom i malo limuna (nije mi se dalo prljati blender za hummus)
cikla
žuta mrkva
jabuke
i...:ne zna:
+
kava, čajevi, voda

lik iz bajke
19.01.2012., 18:39
domace 'energetske plocice' + bioaktiv
naranca + kava + gumeni bomboni
zelene lazanje s tikvicama i dimljenim tofuom
cajevi
tamno pivo u pauzi razgledavanja stanova :rolleyes:
brijem da ce bit još dvije narance kasnije

xavierkat
19.01.2012., 19:27
oh, bože, nikada od mene zdravohraniteljice :o

doručak: palačinke + tri vrste nadjeva: kakao, džem od maline i od naranče
ručak: prespavali, pa je bio kikiriki s dvije vrste začina, pečeni kukuruz i tako taj neki junk :brukica:
večera: juha od rajčice s češnjakom, taranom, camembertom i sjemenkama suncokreta; pečena začinjena bundeva + vrhnje; čaša bijelog vina (s macom na boci - veli, prrrrede u ustima...i fakat je fino :))

sad idemo gledati film, i već vidim kako me napada neki cider ili nešto slatko.
mrzim kad je M na godišnjem, samo jedemo bez prestanka :zubo:

TheProvense
19.01.2012., 19:54
Meni se (kao laiku) čini vrlo zdravom i raznovrsnom. Zbilja mi je drago pročitati da se netko tako veseli hrani.:cerek:

hvala ti, ma pitam zato jer mi je došao ostatak krvne slike i trigliceridi i kolesterol su mi jako niski, ispod dozvoljene vrijednosti pa me to brine malo..na uljima ne šedim, volim jako ulja, a i ugljikohidrati su mi srednje ime..pa ne znam u čemu griješim..zašto su tako mali..
što je worchester? ..gledala sam cronometer, ali što je to zahebano :zvrko:..trebati će mi neko vrijeme da se uhodam..

danas:
D: tanjur graha s noklecama (integralno brašno, jako sam sretna, dobila sam ga sa mlina iz gacke :cerek:)
MO: šnita kruha sa suncokretom i puuuunno meda
MO: 2 bajadere
R: tanjur graha s noklecama + laneno ulje
V: kajgana (2 jaja)
voda+bijeli čaj

pečena začinjena bundeva + vrhnje..
ovo nisam nikada radila..može mali opis kako radiš..hvala

za sutra je u pripremi:
D: ječmene i muesli od čokolade sa sojinim i medom
MO: jabuke, naranča, bijeli čaj
R: pripremila za ujutro kuhati:
integralna tjestenina+slanutak+leća u umaku paradajza, luka, češnjaka i peršina
(zadnja flašica paradajza iz škrinje :( sutra ću guštati u tome)
V: vrlo vjerovatno prokulice na ulju i krumpir

aelys
19.01.2012., 20:21
ručak: prespavali, pa je bio kikiriki s dvije vrste začina, pečeni kukuruz i tako taj neki junk :brukica:
večera: juha od rajčice s češnjakom, taranom, camembertom i sjemenkama suncokreta; pečena začinjena bundeva + vrhnje; čaša bijelog vina (s macom na boci - veli, prrrrede u ustima...i fakat je fino :))
Sad si me podsjetila na jedno međimursko vino, vrlo sugestivna naziva.:zubo: Mislim da imam još sliku negdje. Ali nije nešto naročitog okusa.:o
Išla sam i kukuruz tražiti, onaj mađarski u crnom pakiranju, bila sam uvjerena da ga imamo negdje, ali šipak. Grickat ću nokte. :durica
što je worchester? ..gledala sam cronometer, ali što je to zahebano :zvrko:..trebati će mi neko vrijeme da se uhodam..
To je gotovi umak (Worchester, Wocester i Worchestshire, ista stvar) koji se dodaje jelima, obično u trgovinama stoji uz sojin ili tabasco. Specifična je i vrlo pikantna okusa, a postoje različite recepture. Na bočici ovoga koji trenutno imam kaže da ima češnjaka, gljiva, petsto vrsta papra, pekmeza od šljiva, bijelog vina i slično. Meni jako fine miriše i najviše ga volim dodavati mahunarkama, one su mi nekako neutralne.:)

A cronometer je bome, bome... Ali mislim da ide puno lakše kada se unesu svi recepti pa imaš gotove vrijednosti za porcije. Eh, da, ako paziš na kalorijske vrijednosti, pogledaj je li ti namješten na održavanje, mršavljenje ili debljanje.:mig:

Btw, med i suncokret su mi tako divna kombinacija.:cerek:

TheProvense
20.01.2012., 17:57
To je gotovi umak (Worchester, Wocester i Worchestshire, ista stvar) koji se dodaje jelima..
A cronometer je bome, bome......
hvala :) baš ću ga probati..
registrirala sam se na cronometer ali će mi trebati da se uhodam, tako da sam do tada na zdravoj kravi :zubo:
opet pitanje :) kakvog okusa su alge? gledala sam danas u bio i bio..ne mogu si predočiti okus pa ne znam dali da se uopće upuštam u to..

xavierkat
20.01.2012., 18:13
ovo nisam nikada radila..može mali opis kako radiš..hvala

naravno :) nema ništa jednostavnije, a jaaako je fino (M se davi u tome, već dva dana mi priča kako ja najfinije kuham :zubo: );
butternut tikvu (količina po želi - ja obično radim kilu-kilu i pol) oguliš i narežeš na malo veće komade, pazeći da su svi podjednaki (da se ispeku u isto vrijeme); oguliš glavicu češnjaka i na krupnije komade narežeš glavicu-dvije luka. nauljiš vatrostalnu zdjelu, i naizmjence slažeš redove bundeve i gore posipaš sol, luk i češnjak, papar, crvenu papriku, malo ružmarina (može i malo cimeta, chillija i meda ili javorovog sirupa - jako je fino) i maslinovo ulje. na kraju dodaš listić-dva lovora, a ja volim i sve skupa rukama promiješati, da budem sigurna da su komadi bundeve dobro pokriveni uljem i začinima. sve skupa staviš peći na 200C nekih sat - sat i pol, s tim da izvadiš i promješaš otprilike svakih 20ak minuta, da budeš sigurna da se svi komadi ravnomjerno peku i dobro su pokriveni uljem. ja volim zadnjih 20-ak minuta pojačati temperaturu da se bundeva i luk malo karameliziraju - ali ovisno o pećnici možda ti se bude činilo i predugo, pa ako zatreba pokrij bundevu folijom da ne potamni previše :)
i to je to :)
jako je fina uz obično kiselo vrhnje, ali i sama po sebi, u sendviču...ili kao baza za juhu ako nešto ostane i za drugi dan :)

nego, meni od danas:
doručak: kava s mlijekom, čaša soka od naranče, suncokretove sjemenke
ručak: juha od rajčice od jučer, pečena bundeva, pohani kruh s camembertom; još jedna kava
MO: slistila skoro sve ostatke bundeve - ostavila M-u komadić :o
večera: muffini s čokoladom i kandiranom narančinom koricom i čaša mlijeka

lik iz bajke
20.01.2012., 20:47
ja sam danas imala u planu punjene paprike s batatom i tofuom prema xavinom receptu, al cijeli dan bila vani i nisam nista stigla, zato ce to biti sutra.

danas:
domace energetske plocice + fortia
narandja
coca cola
perec
juha od graska i mrkvice s gris noklicama
cajevi razni

:tuzni:

TheProvense
21.01.2012., 14:59
naravno :) nema ništa jednostavnije, a jaaako je fino (M se davi u tome, već dva dana mi priča kako ja najfinije kuham :zubo: );
butternut tikvu..........
večera: muffini s čokoladom i kandiranom narančinom koricom i čaša mlijeka

hvala :)
svakako ću probati ovaj recept..
kako je divan tvoj M (ti njemu najfinije kuhaš :cerek:)
uf, ovi maffini su isto primamljivi!! :klopa:

xavierkat
21.01.2012., 18:13
ma M je najdivniji :cerek: ali me zato danas vodio na ručak koji ne bi dobio zeleno svjetlo da ga objavim na topicu :o i baš sam mu rekla koliko je utjecao na moje prehrambene navike, do mjere da se sad veselim stvarima o kojima prije nisam ni razmišljala kao o nečemu što bih probala :)

muffini su super ispali, ali nažalost razlog je samo jedan - recept u kojem na 12 muffina ide deci ulja :) jednostavno nema dobrih muffina bz pristojne količine masnoće, ali trudim se zaboraviti na to dok guštam u njima :brukica:

TheProvense
21.01.2012., 21:39
muffini su super ispali, ali nažalost razlog je samo jedan - recept u kojem na 12 muffina ide deci ulja :) jednostavno nema dobrih muffina bz pristojne količine masnoće, ali trudim se zaboraviti na to dok guštam u njima :brukica:

ajde kad ćeš imati vremena, napiši mi recept za ove muffine..hvala ti :K
kod mene danas svega :503: dolazim do zaključka da previše jedem preko vikenda :rolleyes: dakle:
D1: ostatak variva od jučer (slanutak, leća, tjestenina u paradajzu)
D2: 2 šnite kruha sa domaćim džemom od šljiva
R1: varivo- prokulice sa krumpirom
R2: varivo- prokulice sa krumpirom
MO: sensia
V: vruća čokolada, cola i glupi crunch chips od feferona :o
(sva sreća da nisam neki ljubitelj tih čipseva pa me prime 1-2 x godišnje, ali zato onda slistim najveću vrećicu)

xavierkat
22.01.2012., 16:36

evo muffina. bazični recept je sljedeči:
5 jaja
300 g šećera (ja uvijek stavim smeđi - ne zato jer vjerujem da je zdrav, već jer mi ima fini okus, pa bijeli više ni ne koristim)
2 vanilin šećera/vanilin ekstrakt
2 praška za pecivo
2 dl ulja
3 dl mlijeka
50 dag brašna

umutiš sve mokre sastojke, posebno sve suhe, pa spojiš dvije smjese i lagano promješaš.
dodatci su po želji :) ja sam radila pola smjese (taman bude dosta za 12 većih muffina) i dodala sam 4 žlice kandirane narančine korice i 100 grama krupno rezane tamne čokolade. ali ako nemaš kandirane korice (ja sam radila panettone za božić i kupila ono veliko pakiranje, pa mi je pola ostalo) mislim da jednako dobro može poslužiti par žlica đema od naranče ili ribana narančina korica vulgaris :); peku se 20-25 minuta na 190 stupnjeva, dok ne dobiju boju - i zbilja budu jako fini i fluffy.

inače, ovo varivo od leće zvuči divno, a ja nažalost obožavam i čips, pa bih sve s tvog menija uredno slistila :o
(mislila sam godinama da ne volim đem od šljiva, i onda mi je M-ova mama uvalila domaći i natjerala me da promjenim mišljenje)
meni ne pišem još jer sam zapravo tek počela čistiti sve ispred sebe danas - i sve me strah što će sve biti do navečer :)

xavierkat
22.01.2012., 17:02
nego, umalo zaboravih - stalno želim likicu pitati, a nikako da napišem :)
likice, kako radiš griz knedle - standardno s jajima ili bez? :) jako ih volim, ali ja radim s jajima, pa ako ima neki recept koji ih ne zahtjeva, rado bih bila poučena :)

xavierkat
22.01.2012., 19:47
pale sam na svijetu - xavi sama na topicu :kukuc:

doručak: dva komada pečene bundeve, 3+ :o čaše vina od crnog ribizla nakon ribanja stana
ručak: ljuti ramen, sok od naranče
večera: špagete s 'mesnim okruglicama' u umaku od rajčice;
recept je bio moja izmišljotina, jer sam imala dosta graha u hladnjaku koji sam htjela potrošiti, a ne dovoljno da od njega skuham cijeli ručak, i moram priznati da su 'mesne okruglice' ispale odlično, ali umak je ipak nešto zaostao, prije svega stoga jer sam imala samo nekakav grozni Sparov S budget paradajz; pouka? nikada ne šaljite svog muškarca u shopping namirnica bez da mu date detaljne instrukcije :zubo:

biti će još neka slatka sitnica, možda jabuka ili malo čokolade :)

lik iz bajke
22.01.2012., 20:09
xavi, s jajima radim. :/ jedina tajna je da stavim malo muskatnog orascica.

domaci kukuruzni kruh + nekakav topljeni dimsi za mazanje
coca cola
paprika punjena batatom (http://kblog.lunchboxbunch.com/2009/03/recipe-sweet-potato-stuffed-red-roasted.html) :klopa:(ostatak od jucer) + dimljeni tofu s lukom (xavi, fala :) )
cijela vrecica gumenih :brukica:
komad kruha
cajevi

gladna sam i ubila bih za neko voce. :(

samotna šetačica
22.01.2012., 21:03
doručak: 3+ :o čaše vina od crnog ribizla nakon ribanja stana

Alkoholičarko. :p
Nisam to tako zamislila, ja mislila da se trijezniš od sinoć. :D

Dragi i ja smo jučer imali UH + jaja dan: za doručkoručak pohani kruh punjen mozzarelom i bosiljkom (on kuhao :cerek:), za večeru integralna tjestenina s jajima. ja kuhala i shvatila da ponavljam obrazac tek nakon što sam razbila jaja. :facepalm: Dodali smo dimljenog sira i otvorili neki zaostali radler i pravili se da to nutricionistički nije ni slično doručku. :o

Danas - zelenilo:
Luk i paprika i grašak i mrkvica u woku sa soja sosom i peršinom, zelena salata s kukuruzom i bosiljkom i maslinovim (+ za njega puno zabranjenog, za mene samo malo :o)
Za večeru me uhvatila želja za slatkim pa su bila 2 tosta s džemom od borovnica i puding od tapioke s karamelom/spomenutim džemom.
Skuhala sam tapioke dovoljno da nahranim sve one koji su se pozitivno izjasnili za EU, s obzirom na to koliko nas je danas izašlo na referendum. :facepalm: na Hrvate koji su lijeni izjasniti se in general, neovisno koju stranu zauzimali.
Za desert dva Neofena i 3 sata u krevetu s migrenom. :zvrko:

Trenutno se pravim da učim gramatiku i grickam sir, a bit će još vjerojatno voćna salata kad dragi dođe doma. :)

aelys
23.01.2012., 16:11
Juuhuuuu, imamo sto stranica!:cheer:

tamno pivo u pauzi razgledavanja stanova :rolleyes:
Sretno s potragom.:mig:
večera: špagete s 'mesnim okruglicama' u umaku od rajčice
Molim recept. :klopa: Nije da ću ga stići skoro isprobati, ali ono...
Skuhala sam tapioke dovoljno da nahranim sve one koji su se pozitivno izjasnili za EU, s obzirom na to koliko nas je danas izašlo na referendum. :facepalm: na Hrvate koji su lijeni izjasniti se in general, neovisno koju stranu zauzimali.
Scumbag Hrvati: (više od) pola države ne glasa, ali bitno da se grinta narednih x godina...:504: A poseban mi je gušt kad me, zbog mog blesavog studija, napadaju ljudi koji, brat bratu, nisu čuli za acquis communautaire ili ne razlikuju izvršna od zakonodavnih tijela i misle da se euro-zonu ulazi čistom snagom volje.:mad: Baš mi drago što je gotovo, bar ovaj dio.:o

DANAS
banana
palenta
fantastični umak od gljiva (toliko dobar da sam pojela dvije i pol porcije pa mi je domaćica, sva u neugodi, spakirala ostatak u doggy bag/taprver:facepalm:
koji sam upravo počistila:facepalm:)
brdo zelene salate
bit će još jabuke
i mislim da mi večera stvarno ne treba
+
kava, čajevi, voda

xavierkat
23.01.2012., 18:47
Molim recept. Nije da ću ga stići skoro isprobati, ali ono...

ma šta ne bi stigla, čas je posla, taman za one trenutke kad se spremaš raditi, i onda se sjetiš da bi mogla još samo...samo...vjeruj mi, znam što govorim, sve je iz iskustva :D
dakle, improvizacija totalna, ali ispalo je fino - još bolje danas nego jučer.
za okruglice otvoriš veliku konzervu graha, ocjediš, staviš u zdjelu, dodaš par žlica suncokreta, crvene paprike, soli, papra, sitno sjeckani (mladi ili obični) luk u željenoj količini, malo chillija ili što već voliš od začina (meni super i malo cimeta, ali jučer nisam) i žlicu maslinjaka; sve smiksaš malo sa štapnim da dobiješ komadiće graha (možeš i zgnječiti gnječilicom) i dodaš dovoljno mrvica da dobiješ kompaktnu ali ne tvrdu smjesu, i jedan žumanjak*. radiš male okruglice, slažeš na lagano namašteni pek papir, pokapaš još malo uljem da se ne posuše, i u pećnicu na 190-200 stupnjeva na 20ak minuta. povremeno ih pogledaš, jednom okreneš da ravnomjerno potamne, i to je to.
dok se okruglice peku, na malo maslinjaka baciš jedan sitno sjeckani luk, kad postane staklast ubaciš žlicu šećera, na dobiveni karamel par ribanih mrkvica, i sve skupa podliješ s negdje deci bijelog vina (ja sam stavila pjenušac - to sam jedino imala otvoreno, a nije mi se dalo otvoriti neko bolje vino zbog brzinske večere :D)...kad ispari, dolijevaš vode dok ne omekša, posoliš, popapriš i šusneš unutra pakovanje neke finije (nikako ne S budget! opet iz iskustva, jel') passate. ubaciš lovor, i dinstaš dok nije fino gusto, nekih 15ak minuta. za to vrijeme skuhaš špagete. sve gotovo u pola sata - Bogu hvala na konzervama, mikserima i muškarcima koji su se for the love of a woman voljni praviti da je grah meso :zubo:
u tanjur staviš špagete, dodaš okruglice, obilno zaliješ umakom. guštaš :klopa:

*recept za okruglice je jednostavnija varijanta onih burgera od graha koje sam već postala, u koje ne ide nikakvo jaje niti žumanjak. iskreno, mislim da bi i ovdje komotno moglo bez, ali kako sam sve radila brzinski, bilo me strah da se ne poraspadaju okruglice, pa je ovo bio safe bet. inače ostavim smjesu malo stajati, mrvice bolje popiju tekućinu, i ništa se ne raspada.

kad smo kod guštanja:
doručak: kava s mlijekom, grickanje mace dok ona gricka mene :D
ručak: ostatci okruglica i špageta u velikim količinama, jabuka
večera: ciabatta s bundevom, kaduljom i sirom (http://www.coolinarika.com/recept/ciabatta-s-bundevom-kaduljom-i-parmezanom/#content_info) (nisam imala parmezana, pa sam stavila fini aromatični edamac ili štojevećbio), namaz od patliđana s bundevinim sjemenkama i češnjakom, rajčice, mladi luk, sir i maslac.

ne dišem više :zubo:

biti će još čaša soka od crvenog voća :)

likice, nema na čemu :) kulinarske ideje su da se dijele (reče ona koja uvijek kuha isto jer joj kronično nedostaje ideja :o )

aelys
23.01.2012., 19:10
ma šta ne bi stigla, čas je posla, taman za one trenutke kad se spremaš raditi, i onda se sjetiš da bi mogla još samo...samo.. ...počistiti cijeli stan jer 'ne mogu raditi u neredu', otići na drugi kraj grada platiti račune, pješice (da se malo prošetam), poslati mailove ljudima s kojima se nisam čula dvije godine, konačno naučiti raditi u Excelu... (nastavite niz...:o) Jel to? :zubo:

Ufff, ja sam takva u kuhinji da mi se ovo čini kao tjedan dana posla. Ali zanimljivog...:rofl: Zaintrigirao me ovaj cimet. Volim cimet.:cerek: A i pitala sam se kako se ne raspadnu kuhanjem u umaku, nije mi sinulo da se ispeku posebno. Čini mi se da bi šljakalo i sa slanutkom ili zelenom lećom. A rajčice još imam domaće, no worries.:cerek:
Hvala na detaljnim uputama. :kiss:

xavierkat
23.01.2012., 19:17
naravno da je to :zubo:
(imam sutra sastanak s voditeljem odsjeka kojem trebam prezentirati svoj nepostojeći projekt, a cijeli dan nisam ništa ni takla. :facepalm: vidim sramotu kako se približava...)

imam ja rješenje: ja sam u kui'ni k'o riba u vodi - dođ' ti lijepo k meni na ručak, i problem riješen :) :mig:
(ionako veli M da kuham za nas dvoje i cijelu četvrt :o )

i da, mislim da bi totalno moglo i sa slanutkom :klopa: valjat će isprobat' :)

TheProvense
23.01.2012., 19:29
evo muffina. bazični recept je sljedeči:
hvala :K
mislim da će ovo biti za vikend..taman za ročkas (slavi se prvi rođendan) :tulum:

paprika punjena batatom (http://kblog.lunchboxbunch.com/2009/03/recipe-sweet-potato-stuffed-red-roasted.html)
neće mi otvoriti link ali i ja znam puniti paprike, doduše sa "običnim" krumpirom i mljac je..negdje sam pročitala da je to francuski specijalitet..ide ovako:
nariba se krumpir na tanko i duguljasto i u kajgani se "prepeče" oko 2 minute na tavi..dodaju se začini, tko šta voli, sol, vegeta, peršin, po želji..u vatrostalnu posudu se do polovice posude doda voda, poredaju se krumpiri jedan pored drugog da su uspravni..a razina vode im je po polovici..neki stave vrhnje da dobiju "kapice" na krumpiru a može i bez toga (vrhnje se zapeče pa iz tog razloga "kapice"..i stavi se peći..zbog te vode u posudi se ne dobije pečena paprika i krumpir već polu pečena, polu kuhana i to daje osebujan okus..meni jako fino :)

za okruglice otvoriš veliku konzervu graha, ocjediš, staviš u zdjelu, dodaš par žlica suncokreta, crvene paprike...
super, hvala i na ovome..

ja danas turbo zdravo, zlo mi je od ovoliko zdrave hrane :zubo:
D: kajgana (1 jaje, 1 luk), varivo kuhanog poriluka i krumpira
MO: šaka badema
MO: šaka kikirikija
MO: šaka pistacia
R: 2 tanjura poriluka sa krumpirom, cikla salata (klasika moje- maslinovo, bučino, laneno ulje)
V1: 1 tanjur poriluka, šnita kruha i džem od šljiva
V2: sensia
voda+bijeli čaj
(i ne, nemam 100kila :D)

aelys
23.01.2012., 19:34
i da, mislim da bi totalno moglo i sa slanutkom :klopa: valjat će isprobat' :)

Mislim čak postoji baš neko ime za to. Ne znam ga, naravno. :p

Btw, ramen...http://img268.imageshack.us/img268/1767/n191682784756273169839.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/268/n191682784756273169839.jpg/)

I hvala na pozivu. Ja jako stručno i brzo perem suđe. Samo mi se nitko ne smije miješati u proceduru.:D

Ja sam riješila sve moje mađarske obveze, bezvezno i loše, ali jesam.:o Sad treba samo :ceka:
Ali svejedno sam do grla u... obvezama. Jer ne znam reći ne.:rolleyes: Oh, well, who needs sleep anyway....:visi:

@TheProvense: Sretan rođendan slavljeniku/slavljenici! (pretpostavljam da se ne radi o tebi :rofl:)

xavierkat
23.01.2012., 20:38
ma koje pranje suđa - to bu (gazdina :zubo: ) perilica, mi ćemo za to vrijeme svaka po čašu vina (potaknuta jučerašnjim iskustvom dodat ću ipak - samo ne vina od crnog ribizla :rofl: )! :)

yay :cheer:
moglo bi se dogoditi da ja dok ti dođeš - s obzirom na omjer vremena koje kuham/jedem/online shoppiram ili planiram shoppingirati i koje radom - naglavce izletim van, ali tješim se da bu skoro EU naša domaja, pa mi nitko ništa neće moći :mirko: (yeah, right :D)

ramen :rofl:
jučer je M donio iz dućana 8(!) pakiranja istog - kao, nek se nađe :s :lol:

Provense, ako je za prvi rođendan :cerek: ima da nađemo neke bolje muffine, čokoladaste i kremaste i svakakve!

TheProvense
23.01.2012., 20:50
@TheProvense: Sretan rođendan slavljeniku/slavljenici! (pretpostavljam da se ne radi o tebi :rofl:)

Provense, ako je za prvi rođendan :cerek: ima da nađemo neke bolje muffine, čokoladaste i kremaste i svakakve!
hvala vam žeMske :K kissi kissi svakoj :K
ma jok, ovi su odlični! :klopa: ko šiša slavljenicu :zubo: ionak bum ja sve pojela :rofl:
(mogu se još izvlačit na ono- ma premala je, nemože to jesti..budem ja da ne propadne :raspa:)

aelys
23.01.2012., 20:52
@xavi: E, ne može tako.:durica Nitko neće van, nego će samo oni prijavljeni unutra. Kuhanju, shoppingiranju i neradu unatoč.
:rofl: Mi imamo toliku količinu gotovih tortellina. Sasvim opravdano, brzo nestaju.:o

Ako ja moju aktualnu nesreću ne riješim, morat ću putovati na ispit u drugu, ne-EU zemlju. Očito mi ni to nije dovoljna motivacija za rad.:504:
Sretno sutra! Ako ne ide, improviziraj!:rofl:

OT: Spremam se na benzinsku crpku po kikiriki.:facepalm:

@TheProvense: Tako je. Ima vremena za navući se na slastice. :mig:

lik iz bajke
23.01.2012., 22:17
xavi, i ovaj recept cu isprobat. zvuci odlicno. trenutno brijem na projekt 365 recepata zato kaj sam zakljucila da stalno vrtim isto i da me mrzi traziti nove ideje. radim bazu. :D

provense, sretan :cheer:

ontopic:
domaci kukuruzni kruh s medom
tri puna tanjura variva od crnog graha, batata, mrkve, celera i ostatka dimljenog tofua
naranca i kiwi
nes od cokolade
cajevi

samotna šetačica
24.01.2012., 08:35
Probudila sam se gladna, a dečko u pekari mi nije imao za izvratiti novce, tako da sam još uvijek gladna i došla sam vidjeti što ste vi finoga ispisale (i padam u nesvijest :cerek:)...

Inače, jučer:
D: kava i klipić
R: varivo od pira, slanutka i riže u rajčici, ostatak tapioke s karamelom
V: trebala je biti voćna salata, ali ispao je cider od brusnice :o

Sad mi se jedu Xavine špagete i paprike s batatom :brukica:
A moram na sastanak i pijuckati kavu do pauze. :(