PDA

View Full Version : Pošta - preporuke, pitanja, odgovori

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13

Mr.Cipelić
16.11.2010., 14:39
našao sam u pošti papirić za preuzeti preporučenu pošiljku...obzirom da mi ništa nije trebalo stići niti imam išta naručeno jel postoji mogućnost da saznam o čemu je riječ?da nazovem poštu ili,jel postoji kakva mogućnost :ne zna:

tino13
16.11.2010., 22:33
ovako, narucio mi je fren igricu putem shopto web stranice.no oni su igru poslali na moju adresu ali je njegovo ime na posliljci.sad, da bi mi postar ostavio papiric, moram na svoj sanducic napisati njegovo prezime, ali posto je preporucena posiljka, treba i potpis.sad me zanima, da li cu ja moci potpisati njega i podignuti paket ili trebam doc s kopijom njegove osobne (jer ne zivi blizu) i nekom pismenom potvrdom i njegovim potpisom di on napimonje da ja mogu preuzeti njegovu posiljku?

cinober
17.11.2010., 07:20
e sad si u banani. jer ti ne mogu ako nemaš punomoć dati nešto što ne glasi na tebe.
probaj pitat.
pa ako ne daju, zamoli ponovnu dostavu, koja se naplaćuje 5 kuna.
u tom slučaju ti poštar može dati ˝kao članu kućanstva˝.

tino13
17.11.2010., 13:50
a jel se mogu dogovoriti kad hocu tu ponovnu dostavu? mislim, u kolko sati cu biti doma?

Mr.Cipelić
17.11.2010., 16:09
našao sam u pošti papirić za preuzeti preporučenu pošiljku...obzirom da mi ništa nije trebalo stići niti imam išta naručeno jel postoji mogućnost da saznam o čemu je riječ?da nazovem poštu ili,jel postoji kakva mogućnost :ne zna:

bio,uzeo..plava koverta -.- :D

cinober
17.11.2010., 17:31
a jel se mogu dogovoriti kad hocu tu ponovnu dostavu? mislim, u kolko sati cu biti doma?

mislim da ne.
probaj tražiti poštara na telefon, pa direktno s njim dogovoriti. koliko je meni poznato možeš dogovoriti samo datum.

tino13
17.11.2010., 17:55
ajde bar nesto, jer ovi nasi postari u krapini, svaki dan dode u drugo vrijeme, pa se ti snadi kak ces ga ulovit, uglavnom, hvala na pomoci

cinober
17.11.2010., 18:00
ajde bar nesto, jer ovi nasi postari u krapini, svaki dan dode u drugo vrijeme, pa se ti snadi kak ces ga ulovit, uglavnom, hvala na pomoci

jedino ga možeš probati uloviti prije neg izađe iz pošte.

tino13
17.11.2010., 18:57
e to nemogu, jer sam u to vrijeme u skoli

MermaidMe
17.11.2010., 21:59
nisam sigurna da li je itko ovdje bio toliko nepovjerljiv prema ljudima ili samo se meni to mota po glavi.. :o
čitala sam na početku o tom plaćanju sa pouzećem, i shvaćam da kad šalješ neznancu želiš bit siguran da ti plati i to...
ali šta je s onima koji primaju? primjerice platim, a u paketu nije ono šta sam naručila... ne bi se baš dobro s našla s mrtvom mačkom u paketu :cry:

jel mogu ja to kako pred njima otvorit i reć da to nije ono šta sam naručila.. neka šalju nazad a vrate meni moj novac ?? :D

Galadrijel
18.11.2010., 11:07
Dali netko zna?

Trebala bih poslati paket s parfemima u Bosnu....kako to funkcionira? Dali se plača neka carina?

Dali ga mogu poslati pouzećem ili može normalono preporučeno, ali u tom slučaju dali se plača kakva provizija kod uplate na račun iz druge države?

charlizeos
18.11.2010., 13:49
ja sam u Bosnu slala kutijicu sa uzorkom puder, obično, mora se navesti što je unutra i to napišu na kovertu
ostalo ne znam

Galadrijel
18.11.2010., 15:16
ja sam u Bosnu slala kutijicu sa uzorkom puder, obično, mora se navesti što je unutra i to napišu na kovertu
ostalo ne znam

Hvala draga na informaciji :)

Sigurna
18.11.2010., 19:30
nisam sigurna da li je itko ovdje bio toliko nepovjerljiv prema ljudima ili samo se meni to mota po glavi.. :o
čitala sam na početku o tom plaćanju sa pouzećem, i shvaćam da kad šalješ neznancu želiš bit siguran da ti plati i to...
ali šta je s onima koji primaju? primjerice platim, a u paketu nije ono šta sam naručila... ne bi se baš dobro s našla s mrtvom mačkom u paketu :cry:

jel mogu ja to kako pred njima otvorit i reć da to nije ono šta sam naručila.. neka šalju nazad a vrate meni moj novac ?? :D

Ne. Možeš jedino odbiti primiti pošiljku, a onda ovaj kojem se vraća paket je kvaran najmanje 22kn za paket koji ti je slao i još plaća što mu se paket doprema natrag cca 10kn. A ovako, čim primiš, moraš platiti. Pa ako ti s ene sviđa, šalješ natrag.

charlizeos
18.11.2010., 19:40

a onda nemoj kupovati ovdje, lijepo odi u trgovinu i biraj što želiš

ni meni nije drago kad me netko zezne, ili ako ono što kupim nije onakvo kakvo sam ja mislila da će biti, ali to ti je rizik online kupnje

Sigurna
18.11.2010., 19:45

ni meni nije drago kad me netko zezne, ili ako ono što kupim nije onakvo kakvo sam ja mislila da će biti, ali to ti je rizik online kupnje

Tako je. Evo meni se 1x dogodilo da sam prodala nešto za 60kn s tim d aje bilo dogovoreno da kupac plaća pouzećem. Ja sam platila tu uslugu na pošti 22kn, kao 38kn mi je profit. I osoba se predomislila, paket mi se vratio i još sam taj povratak platila 10kn. Dakle, oštetila me za 32kn. A nije se ni udostojila javiti. A jedna mi nije poslala ono što smo dogovorile za razmjenu, a moj paket je zadržala. Tu sam izgubila cca 300kn. I bez pardona me još izvrijeđala da lažem da nisam primila njen paket. Hoću reći - i za prodavača je to prodaja/kupnja nekad rizik, nije uvijek samo za kupca.

Dini
18.11.2010., 22:17
Imam jedno pitanje...možda nije vezano za ovo al neznam di da stavim.

Kad mi neko šalje iz drugih zemalja i šalje mi punjač i onda taj punjač ima nekako ulaze tanke(kao spljoštene, ne kao naše okrugle), da li to ima veze za ove naše utičnice.

Mod neka slobodno premijesti jer ja nezz di bi sa ovim pitanjem, ako stavim na eBay to opet nije to.

_GrGa_
19.11.2010., 19:07
Pozdrav,
kako mogu pratiti poštu poslanu unutar hrvatske?
Kad dobijem na potvrdi slanja broj za pracenje,upisem ga na stranicu od HP-a,ali mi nista ne prikazuje:ne zna:

Sigurna
19.11.2010., 20:06
Pozdrav,
kako mogu pratiti poštu poslanu unutar hrvatske?
Kad dobijem na potvrdi slanja broj za pracenje,upisem ga na stranicu od HP-a,ali mi nista ne prikazuje:ne zna:

Ne funkcionira ta stranica, tako da ne možeš pratiti nikako.

Tintinila79
20.11.2010., 07:29
kada se paket salje POSTE RESTANTE, i ja dodjem a nema ga u posti, na koji nacin mogu saznati sta je sa paketom? da li je posiljaoc dobio neki broj paket ili nesto slicno tako da moze pitati sta je sa paketom koji je poslao? pred 2 tjedna je cura poslala u moj post.ured paket a paketa nigdje. sta da radim? hvala:(

cinober
20.11.2010., 10:36
kada se paket salje POSTE RESTANTE, i ja dodjem a nema ga u posti, na koji nacin mogu saznati sta je sa paketom? da li je posiljaoc dobio neki broj paket ili nesto slicno tako da moze pitati sta je sa paketom koji je poslao? pred 2 tjedna je cura poslala u moj post.ured paket a paketa nigdje. sta da radim? hvala:(

naravno da je za paket dobila potvrdu.
na potvrdi se nalazi broj te pošiljke, u tvom slučaju paketa.
ona može pokrenuti potražni postupak.
a ti ne možeš ništa.
ili možda da ti pročita broj paketa sa potvrde, cpxxxxxxxxxhr, pa nazovi tu njenu poštu da vidiš da li je paket uopće otišao, sebe radi.
po istom tom broju možeš vidjeti da li je paket prispio u tvoju poštu.
i provjeri kamo je poslala, samu adresu, moglo bi se desiti da te paket čeka mjesec dana , ali u nekoj stotoj pošti.
:mig:

Tintinila79
20.11.2010., 11:28
naravno da je za paket dobila potvrdu.
na potvrdi se nalazi broj te pošiljke, u tvom slučaju paketa.
ona može pokrenuti potražni postupak.
a ti ne možeš ništa.
ili možda da ti pročita broj paketa sa potvrde, cpxxxxxxxxxhr, pa nazovi tu njenu poštu da vidiš da li je paket uopće otišao, sebe radi.
po istom tom broju možeš vidjeti da li je paket prispio u tvoju poštu.
i provjeri kamo je poslala, samu adresu, moglo bi se desiti da te paket čeka mjesec dana , ali u nekoj stotoj pošti.
:mig:

hvala ti Cinober po stoti put:) vidjeti cemo sta ce se izroditi iz tog poste restante na kraju :(

cinober
20.11.2010., 12:07
hvala ti Cinober po stoti put:) vidjeti cemo sta ce se izroditi iz tog poste restante na kraju :(

nema frke :top:

gogi1983
21.11.2010., 23:29
Imam jedan problem pa bih zamolio nekoga tko zna malo vise da odvoji koju minutu i pomogne mi. Zelim kupiti sablju staru cca 200 godina iz Srbije. Ima li kakvih restrikcija po tom pitanju, odnosno moze li se takvo nesto izvesti iz Srbije u Hrvatsku? Citam da na granici plijene takve stvari, dali je isti slucaj i sa postom?

Unaprijed hvala!

cinober
22.11.2010., 08:14
Imam jedan problem pa bih zamolio nekoga tko zna malo vise da odvoji koju minutu i pomogne mi. Zelim kupiti sablju staru cca 200 godina iz Srbije. Ima li kakvih restrikcija po tom pitanju, odnosno moze li se takvo nesto izvesti iz Srbije u Hrvatsku? Citam da na granici plijene takve stvari, dali je isti slucaj i sa postom?

Unaprijed hvala!

za takva pitanja je najbolje da nazoveš carinarnicu. u 99,9 posto država zabranjen je izvoz/uvoz oružja. eventualno kao umjetničko djelo, ali oni će ti točno reći.

BobicaBo
22.11.2010., 10:12
još jedna mudrost iz HPa

vrati mi se paketić sa Malog Lošinja - kao da primatelj nije došao 5 dana po njega
u isto vrijeme primatelj zove i pita da di je paketić - jer nije došao do nje niti je dobila žuti papirić da treba doći po paketić

ja danas na poštu po povraćeni paketić i kažem - primatelj nije dobio žuti papirić niti bilo kakvu obavijest o pristigloj pošiljci
a vi mi govorite da je bila 5 dna na pošti i da nitko nije došao po nju - kako je mogao netko doći ako nije obaviješten

stručnjak sa šaltera mi odgovara - e pa što nije išla na poštu pitati jel šta stiglo kad zna da ste poslali!?!?!?!?!?!?!?

naravoučenje
ako čekate neku pošiljku - ne čekajte poštara da vam je donese ili da vam ostavi žuti papirić
nego idite na poštu pitati jel što stiglo za vas!!

:bonk: :bonk: :bonk:

charlizeos
22.11.2010., 10:26
baš su pametni
a ti opet plaćaj poštarinu, super im je to, već mislim da to rade namjerno da ljudi plaćaju duplu poštarinu, treba se zainatiti i tražiti da pošalju besplatno, bome bi ja napravila u pošti dar-mar

-april-
22.11.2010., 11:04
da, naj fer bi bilo da HP plati iz pristojnosti i ptt slanja i vracanja posiljatelju i ponovog slanja. a kak to postic? :ne zna: mislim, svaka cast ak kome uspije, dapace nek podijeli tu sve sa nama.;) do tad, uz obavijest kad je poslano, dodajte broj posiljke i opasku da provjere na posti za par dana.:flop:

mokry
22.11.2010., 11:17
Meni se prije par dana dogodilo isto. Slao sam paket iz Zagreba u Zagreb (i to iz pošte u Jurišićevoj) i nikako da stigne na odredište. I rekao sam dečku kojem sam slao da ode do svoje pošte i pita tamo ima li što za njega, i tamo su mu rekli da nema, ali da se ne brine jer će se ionako nakon 5 dana vratiti meni. :rolleyes:
I prošli četvrtak mi se paket vratio, i onda sam ga odmah poslao, i stigao mu je idući dan.

unije
22.11.2010., 11:27
još jedna mudrost iz HPa

vrati mi se paketić sa Malog Lošinja - kao da primatelj nije došao 5 dana po njega
u isto vrijeme primatelj zove i pita da di je paketić - jer nije došao do nje niti je dobila žuti papirić da treba doći po paketić

ja danas na poštu po povraćeni paketić i kažem - primatelj nije dobio žuti papirić niti bilo kakvu obavijest o pristigloj pošiljci
a vi mi govorite da je bila 5 dna na pošti i da nitko nije došao po nju - kako je mogao netko doći ako nije obaviješten

stručnjak sa šaltera mi odgovara - e pa što nije išla na poštu pitati jel šta stiglo kad zna da ste poslali!?!?!?!?!?!?!?

naravoučenje
ako čekate neku pošiljku - ne čekajte poštara da vam je donese ili da vam ostavi žuti papirić
nego idite na poštu pitati jel što stiglo za vas!!

:bonk: :bonk: :bonk:

Je draga, ja sam ovo već naučila, otišla s isprintanom ceduljicom koju mi je Sweetmint poslala na mail i rekla da čekam paket, ali nisam sigurna dal je došao, jer nisam dobila papirić. I tip pogledao u komp kad je ukucao moje ime i prezime i rekao, stiglo je. JOš je provjerio samo po papiriću da li se radi o istom broju paketa... Definitivno ako čekate paket i ne dolazi u roku 3-5 dana, provjeriti na poštu :mig:

BobicaBo
22.11.2010., 11:34
Je draga, ja sam ovo već naučila, otišla s isprintanom ceduljicom koju mi je Sweetmint poslala na mail i rekla da čekam paket, ali nisam sigurna dal je došao, jer nisam dobila papirić. I tip pogledao u komp kad je ukucao moje ime i prezime i rekao, stiglo je. JOš je provjerio samo po papiriću da li se radi o istom broju paketa... Definitivno ako čekate paket i ne dolazi u roku 3-5 dana, provjeriti na poštu :mig:

a gle onda nek nam vele da je to nova politika i da oni više ne nose pakete ni papiriće i mi ćemo lijepo međusobno razmijeniti papiriće faksom ili mailom ili samo broj smsom i loviti svak svoje po pošti?!?!?!?!
:confused:

-april-
22.11.2010., 13:38
a gle onda nek nam vele da je to nova politika i da oni više ne nose pakete ni papiriće i mi ćemo lijepo međusobno razmijeniti papiriće faksom ili mailom ili samo broj smsom i loviti svak svoje po pošti?!?!?!?!
:confused:

tak je.:s i posto su si smanjili posao, skladno s tim bi trebali i cijenu ptt.

MermaidMe
23.11.2010., 11:17
Ne. Možeš jedino odbiti primiti pošiljku, a onda ovaj kojem se vraća paket je kvaran najmanje 22kn za paket koji ti je slao i još plaća što mu se paket doprema natrag cca 10kn. A ovako, čim primiš, moraš platiti. Pa ako ti s ene sviđa, šalješ natrag.

toga sam se i bojala ... :(

ma stvar je u tome da nije to neka online trgovina nego preko njuškala... a uvijek sam kupovala od nekog ko je iz zagreba i osobno vršili primopredaju..
i u trgovini toga nema jer je staro 2 i pol godine, a i cijena je 3x manja - ofkors

Tako je. Evo meni se 1x dogodilo da sam prodala nešto za 60kn s tim d aje bilo dogovoreno da kupac plaća pouzećem. Ja sam platila tu uslugu na pošti 22kn, kao 38kn mi je profit. I osoba se predomislila, paket mi se vratio i još sam taj povratak platila 10kn. Dakle, oštetila me za 32kn. A nije se ni udostojila javiti. A jedna mi nije poslala ono što smo dogovorile za razmjenu, a moj paket je zadržala. Tu sam izgubila cca 300kn. I bez pardona me još izvrijeđala da lažem da nisam primila njen paket. Hoću reći - i za prodavača je to prodaja/kupnja nekad rizik, nije uvijek samo za kupca.

sram ih bilo. iako ova prva cifra je sitnica.
u ovom slučaju bi i ja mogla biti oštećena za 300kn, a znam da sam tip dok ne vidim ne dam pare, ili bilo što u zamjenu .. zato me malo ovo s pouzećem plaši ... :mama:

ps. zahvaljujem na odgovorima :grli:

Rajaa
24.11.2010., 13:26
pozdrav!
sorry ako je ovo pitanje vec postavljeno.. ugl, danas sam poslala mamu u postu jer ja nisam stigla da mi posalje paket i naplatili su joj 5 kn pakiranje posiljke. Ja sam ga lijepo upakirala u postanski pak papir i oblijepila debelom smeđom trakom ali oni su njoj rekli da po novim pravilima moraju jos to povezat sa spagom i su spagu placamo 5 kn. sad sam malo mucnula glavom i sjetila se da sam par puta kad mi je dosao paket morala nadoplatiti 5 kn, to je vjerojatno to pakiranje.
Jel zna netko dal mogu ja sama doma svezat sve spagom pa da ne placam jos tih dodatnih 5 kn, jer pogotovo mi je neugodno kad mi neko plati postarinu i onda jos moraju postaru dat 5 kn za to..

martina_dubrava
24.11.2010., 14:54
pozdrav!
sorry ako je ovo pitanje vec postavljeno.. ugl, danas sam poslala mamu u postu jer ja nisam stigla da mi posalje paket i naplatili su joj 5 kn pakiranje posiljke. Ja sam ga lijepo upakirala u postanski pak papir i oblijepila debelom smeđom trakom ali oni su njoj rekli da po novim pravilima moraju jos to povezat sa spagom i su spagu placamo 5 kn. sad sam malo mucnula glavom i sjetila se da sam par puta kad mi je dosao paket morala nadoplatiti 5 kn, to je vjerojatno to pakiranje.
Jel zna netko dal mogu ja sama doma svezat sve spagom pa da ne placam jos tih dodatnih 5 kn, jer pogotovo mi je neugodno kad mi neko plati postarinu i onda jos moraju postaru dat 5 kn za to..

Ti doma možeš svezati paket špagom i u pošti ti neće naplatiti pakiranje. A poštar naplaćuje dostavu paketa do stana 5 kn, što je po meni čisto pljačkanje, to nije povezano s tim što nisi imala špagu :mig:

charlizeos
24.11.2010., 18:01
ja rijetko kada stavim špagu i opet mi pošalje bez problema, sve ovisi o osoblju na šalteru

Upravnik
24.11.2010., 18:57
Osoblje na šalteru se treba DISCIPLINIRAT i svi bi trebali jednako mislit što se tiče odnosa prema korisniku.To je sve Samo POSAO!!!

Kailea
24.11.2010., 19:58
Ti doma možeš svezati paket špagom i u pošti ti neće naplatiti pakiranje. A poštar naplaćuje dostavu paketa do stana 5 kn, što je po meni čisto pljačkanje, to nije povezano s tim što nisi imala špagu :mig:

Vise ne naplacuju dostavu jer ju vise ne vrše.. Ja danas sama morala ic po paket :eek: u postu u podsused, kaj je onak 2 kvarta udaljeno od mene :rolleyes:
užassss :ne zna:

-april-
25.11.2010., 09:10
naplatili su joj 5 kn pakiranje posiljke. moraju jos to povezat sa spagom i su spagu placamo 5 kn.

ti se salis? naplatili su ti par cm spage 5 kn?:eek:
moji na salteru uvijek traze da paket bude u 1 boji (dakle taj pak papir sta si ti vec zamotala) i obavezno spaga da paketar to moze nositi. (kazete da vise nema dostave? cemu onda povezivanje?):rofl:
u svakom slucaju, Rajaa promjeni postu ako ikako mozes.:mig:

Kailea
25.11.2010., 11:14
nema dostave? cemu onda povezivanje?):rofl:

neznam za spagu jer vec duze nisam slala nista kao paket al sad cu ispricat sta je meni ovo bilo bez dostave...
Uglavnom narucila sam 2 parfema od jedne cure ovdje s foruma (cura je isto iz zagreba kao i ja samo u nedostatku vremena joj nije odgovarala primopredaja) e i sad ona je to poslala preporuceno kao pismo (znaci cak nije ni paket :eek:) i meni je dosla samo obavjest (bila sam taj dan cijeli dan doma tako da 100% nisam propustila postara :kava:) da danas to mogu podic u njezinoj posti a sutra u svojoj :confused:
Ne znam eto to mi se prvi put dogodilo a inace svi paketi i preporucena pisma mi je postar donosio doma.. :ne zna:

cinober
25.11.2010., 13:37
neznam za spagu jer vec duze nisam slala nista kao paket al sad cu ispricat sta je meni ovo bilo bez dostave...
Uglavnom narucila sam 2 parfema od jedne cure ovdje s foruma (cura je isto iz zagreba kao i ja samo u nedostatku vremena joj nije odgovarala primopredaja) e i sad ona je to poslala preporuceno kao pismo (znaci cak nije ni paket :eek:) i meni je dosla samo obavjest (bila sam taj dan cijeli dan doma tako da 100% nisam propustila postara :kava:) da danas to mogu podic u njezinoj posti a sutra u svojoj :confused:
Ne znam eto to mi se prvi put dogodilo a inace svi paketi i preporucena pisma mi je postar donosio doma.. :ne zna:

jel ima šanse da nikoga nije bilo doma?

Lua
25.11.2010., 14:48
hitno mi jeeeee:moli:

kolika je pt za bih?slanje kao paket

cinober
25.11.2010., 16:28
hitno mi jeeeee:moli:

kolika je pt za bih?slanje kao paket

od 100 kuna na dalje

Kailea
25.11.2010., 21:12
jel ima šanse da nikoga nije bilo doma?

nikakve, ja osobno taj dan cijeli prosjedila doma jer sam ocekivala posiljku kad ono u popodnevnim satima samo ceduljica u sanducicu. Do stana nije nitko dosao garant :mig:

BobicaBo
25.11.2010., 21:20
nikakve, ja osobno taj dan cijeli prosjedila doma jer sam ocekivala posiljku kad ono u popodnevnim satima samo ceduljica u sanducicu. Do stana nije nitko dosao garant :mig:

to se meni desilo prošli tjedan dva puta
i to kad mm dolazi sa posla nađe poruku a ja sam bila doma sa malom cijeli dan. i onda naravno , ne možemo po to jer je već 19h nego tek drugi dan - grrrrrrrrrr

i kad sam pitala na pošti zašto to rade? rekli su da to nije do njih nego do poštara i ako se želim žaliti da trebam zvati njegovog kontrolora
:ne zna:

Kailea
26.11.2010., 00:05
to se meni desilo prošli tjedan dva puta
i to kad mm dolazi sa posla nađe poruku a ja sam bila doma sa malom cijeli dan. i onda naravno , ne možemo po to jer je već 19h nego tek drugi dan - grrrrrrrrrr

i kad sam pitala na pošti zašto to rade? rekli su da to nije do njih nego do poštara i ako se želim žaliti da trebam zvati njegovog kontrolora
:ne zna:

a koja im je to fora sad ne kuzim, sta nije njihov posao donositi postu, i jos su pritom naplacivali 5 kn po paketu i sad vise niti to :lol: :lol: :lol:
mislim nije meni lijeno otic po paket u svoju postu ali ono 3 kvarta dalje u postu to mi je malo tlaka :ne zna:

Mikoyan
26.11.2010., 13:44
meni je dosla samo obavjest (bila sam taj dan cijeli dan doma tako da 100% nisam propustila postara

Za takve situacije nisu krivi poštari! Možda je taj dan bilo previše paketa i nisu mu svi paketi mogli stati u torbu (jer tu su još i obična pisma,raznorazni časopisi,itd itd) pa mu je jednostavnije bilo obavjestiti te...
Da samo znaš kakve sve gluposti dostavljamo...

BobicaBo
26.11.2010., 14:32
Za takve situacije nisu krivi poštari! Možda je taj dan bilo previše paketa i nisu mu svi paketi mogli stati u torbu (jer tu su još i obična pisma,raznorazni časopisi,itd itd) pa mu je jednostavnije bilo obavjestiti te...
Da samo znaš kakve sve gluposti dostavljamo...

kaj ti ti poštar?
znam da ti nije lako ali ovakva izjava mi je u najmanju ruku blesava
vi dostavljate ono što smo mi poslali i platili!

i ako mi je neka pošta naplatila poštarinu očekujem da poštar odradi svoj posao

mislim i mehaničar na mom autu popravlja svakakve gluposti - pa me boli briga - ja plaćam uslugu!!

home edition
26.11.2010., 20:22
mogu li poslati slušalice, obične mp3, u običnoj kuverti ili ih moram pakirati u nekakav paket?

Electra8472
28.11.2010., 13:10
evo da vas pitam: je li moguce poslat novce preko uplatnice ako cura kojoj saljem nema racun u banci? Ne mogu nac na njihovim stranicama, pa pitam vas ovde.

Problem je to sta mi je cura poslala neke stvari pouzecem (jer nema racun u banci) i glupa posta to nije naplatila kod preuzimanja paketa. Sad se mislim kako da joj posaljem novce.
Ma bezobrazni su. Cura je platila 24 kune postarinu i onda su oni mom ocu dali paket; nisu uopce trazili da plati. :rolleyes:

@home edition, mozda da ih stavis u kuvertu sa mjehuricima? Ili kutiju vecu od velicine razglednice (nemoj im dolazit sa premalom kutijom, ko ja jednom :)). Ja obicno saljem u toj kuverti ili u kutiji, pa kao paket..... Uvijek se bojim da se nesto ne bi ostetilo, a i sama sam vidila kako bacaju te pakete: nista oni to ne paze.

charlizeos
28.11.2010., 14:43
pa novac bez problema pošalješ na njenu adresu putem neke uputnice, sve će ti objasniti u pošti

cinober
28.11.2010., 16:33
Problem je to sta mi je cura poslala neke stvari pouzecem (jer nema racun u banci) i glupa posta to nije naplatila kod preuzimanja paketa. Sad se mislim kako da joj posaljem novce.
Ma bezobrazni su. Cura je platila 24 kune postarinu i onda su oni mom ocu dali paket; nisu uopce trazili da plati. :rolleyes:

a ovisi koliko ti se zafrkavat s njima.
vidi jel na koverti naljepnica otkupnina
ako je, onda je njihov zajeb (poštin) i faliti će im taj novac.neko će ga morat platit.
ako otkupnina nije navedena, onda je to između tebe i cure, pošalji joj novce na adresu.
jer da je ona poslala pouzećem, ne bi dobila pošiljku (tj. tata) bez da plati.
možda se nisu dobro skužili prlikom slanja.

beba81
28.11.2010., 18:49
pozdrav, imam jedno pitanje.
poslala bih paket u vrijednosti 80,00 kn tezine 900 gr placanjem pouzecem.
Zanima me da li netko zna koliko bi primatelj morao platiti troškove dostave i transfer novca, odnosno koliko bi to sve skupa koštalo?

cinober
28.11.2010., 18:58
pozdrav, imam jedno pitanje.
poslala bih paket u vrijednosti 80,00 kn tezine 900 gr placanjem pouzecem.
Zanima me da li netko zna koliko bi primatelj morao platiti troškove dostave i transfer novca, odnosno koliko bi to sve skupa koštalo?

a koliko ti treba platiti, 80 kuna plus poštarina?
ako da nekih 20 kuna će tebe koštati a otkupnina će biti 100 kuna plus 8,90 .

Electra8472
28.11.2010., 20:28
a ovisi koliko ti se zafrkavat s njima.
vidi jel na koverti naljepnica otkupnina
ako je, onda je njihov zajeb (poštin) i faliti će im taj novac.neko će ga morat platit.
ako otkupnina nije navedena, onda je to između tebe i cure, pošalji joj novce na adresu.
jer da je ona poslala pouzećem, ne bi dobila pošiljku (tj. tata) bez da plati.
možda se nisu dobro skužili prlikom slanja.

ne. na naljepnici pise samo onaj tracking number i postarina 24 kune. :ne zna:

ic cu sutra vidit na postu na cu. a cula sam da postoji ta postanska uputnica - 8,90 kuna dodje, pa joj mogu tako poslat.

_GrGa_
28.11.2010., 20:52
Da li je posta poskupila usluge?
Poslao sam paket pouzeće,(normalna cijena 16,80kn),i kad je kupac odbio platiti,naplatili su na kucnim vratima mom starom 5-8kn:confused:

cinober
28.11.2010., 21:25
Da li je posta poskupila usluge?
Poslao sam paket pouzeće,(normalna cijena 16,80kn),i kad je kupac odbio platiti,naplatili su na kucnim vratima mom starom 5-8kn:confused:

za pakete se naplaćuje povratna poštarina, a za preporuke ne.
nije poskupilo ništa,bar koliko je znam.

cinober
28.11.2010., 21:31
ne. na naljepnici pise samo onaj tracking number i postarina 24 kune. :ne zna:

ic cu sutra vidit na postu na cu. a cula sam da postoji ta postanska uputnica - 8,90 kuna dodje, pa joj mogu tako poslat.

znači da nije poslala preporučeno sa otkupninom, nego samo preporučeno.
pošta nema ništa sa tim, nisu ni trebali naplatiti.
kada je otkupnina u pitanju, bilo paket bilo preporuka, mora na pošiljci bit naznačen iznos, a i ona naljepnica na kojoj piše otkupnina.

valjda se onda cura koja je slala nije dobro razumjela sa tetama na šalteru.
da, možeš poštanskom joj uplatiti, za dan joj dođe, ali ponesi i adresu.:D

_GrGa_
29.11.2010., 14:25
za pakete se naplaćuje povratna poštarina, a za preporuke ne.
nije poskupilo ništa,bar koliko je znam.

Proteklih 15 mi nisu naplatili:ne zna:

bubu2
29.11.2010., 17:08
poslala bi knjigu ,ima cca 1 kg,kako mi je najbolje to poslat?hvala

cinober
29.11.2010., 17:16
poslala bi knjigu ,ima cca 1 kg,kako mi je najbolje to poslat?hvala

a ovisi što ti je bitno
- da nije skupo - šalješ ju ako tiskanicu, ne dobiješ potvrdu i ne može biti otkupna, traži poseban način zamatanja
-treba ti primatelj platiti - onda kao otkupni paket ili kao otkupnu preporuku
-primatelj ti je već platio na račun, onda kao pismo do dvije kile ( opet obično -nema potvrdu, preporučeno sa potvrdom, ovisi koliko si spremna platiti)

nadam se da sam objasnila :D

bubu2
29.11.2010., 17:31
nadam se da sam objasnila :D[/QUOTE]

jesi hvala:)

samo me zanima kakav je to poseban nacin zamatanja za tiskanicu,jeli mogu u zutu kuvertu sa mjehuricima stavit?

cinober
29.11.2010., 19:39
nadam se da sam objasnila :D

jesi hvala:)

samo me zanima kakav je to poseban nacin zamatanja za tiskanicu,jeli mogu u zutu kuvertu sa mjehuricima stavit?[/QUOTE]

tiskanica može biti knjiga ili časopis.
mora biti zamotana tako da se vidi da je samo to u pitanju, tj. da nema pisma.
nemoj zatvoriti.
ne rade svi isto, neki dozvole kovertu, pa joj odrežu ćošak.
možeš zamotati i onu prozirnu kuhinjsku foliju ispod koje staviš komad papira na kojem piše tko prima.

ko_ko_lo
30.11.2010., 17:04
Pozdrav!

Ovako, stigao mi paket, nikoga nije bilo u stanu i dobila papirić. E sad, stanujem kao podstanar pa mi sve pošiljke šalju na adresu stanodavca ali uz napomenu da je za mene. Da li ću ja moći podići taj paket uz osobnu od gazde ili će to biti nemoguća misija?

launa18
30.11.2010., 17:55
Pozdrav!

Ovako, stigao mi paket, nikoga nije bilo u stanu i dobila papirić. E sad, stanujem kao podstanar pa mi sve pošiljke šalju na adresu stanodavca ali uz napomenu da je za mene. Da li ću ja moći podići taj paket uz osobnu od gazde ili će to biti nemoguća misija?

Ja sam ti u istoj toj situaciji, i meeni se jednom vratio paketić i mogla sam podići, bitno da je napomenuto da je za tebee... Vidi se tamo tvoje ime, tako da sam sigurna da neće biti problema!:top:

ko_ko_lo
30.11.2010., 19:56
Ja sam ti u istoj toj situaciji, i meeni se jednom vratio paketić i mogla sam podići, bitno da je napomenuto da je za tebee... Vidi se tamo tvoje ime, tako da sam sigurna da neće biti problema!:top:

Da. Napomenuto je. ma mislila sam uzet i potvrdu o prebivalištu ako će ih trebat dodatno uvjeravati. :)
Hvala na informaciji! :)

ane_007
30.11.2010., 20:03
ako pošaljem paket sutra ujutro iz šibenika u split, oće li doći u četvrtak??

inače kad šaljem pakete nekom dođe za dva dana nekom za jedan, al kako mogu biti sigurna da će doći sutradan, jel mogu nešto napraviti ili što?? jer je malo hitno

Lilit
30.11.2010., 20:12
mozes bit sigurna da ce doc u neko odredjeno vrijeme (sutra, preksutra, kad god) jedino ako posaljes HP expressom
inace nemozes bit sigurna i u posti ti mogu rec "vjerojatno ce doc tad" ali ti nece garantirat

ane_007
30.11.2010., 20:31
mozes bit sigurna da ce doc u neko odredjeno vrijeme (sutra, preksutra, kad god) jedino ako posaljes HP expressom
inace nemozes bit sigurna i u posti ti mogu rec "vjerojatno ce doc tad" ali ti nece garantirat

ono kad platim za paket 13 kn onda to ide hp expressom jel tako?? kad ispunim onaj papirić za paket

charlizeos
30.11.2010., 20:48
ne, to ide normalnom poštom
hp express ili city express ide kombijem i to obično dolazi istog dana ili sutradan, ali to više košta

cinober
30.11.2010., 20:51
ako pošaljem paket sutra ujutro iz šibenika u split, oće li doći u četvrtak??

inače kad šaljem pakete nekom dođe za dva dana nekom za jedan, al kako mogu biti sigurna da će doći sutradan, jel mogu nešto napraviti ili što?? jer je malo hitno

ono kad platim za paket 13 kn onda to ide hp expressom jel tako?? kad ispunim onaj papirić za paket

unutar iste županije ti je jedan dan. a van županije 2 dana.
za 13,08 ti je obični paket do 5 kila.
za hp-express ti je cijena najmanje trostruka!

nano1986
30.11.2010., 21:07
U petak mi je poslan paket iz Zagreba ,a ja sam isto u Zagrebu...sad me zanima zasto jos nije stigao i zasto toliko treba?

cinober
30.11.2010., 22:34
U petak mi je poslan paket iz Zagreba ,a ja sam isto u Zagrebu...sad me zanima zasto jos nije stigao i zasto toliko treba?

nešto ne valja. provjeri adresu, na koju je poslano.
ako ti se da, možeš i poštu nazvati (iz koje je poslano), da vidiš jel to zbilja tako.
za to ti treba broj pošiljke.

možeš još pitat kod sebe u pošti, najbolje telefonom, jel imaju paket za tebe.
ekipa je pisala, da malo, malo pa ne dobiju obavijest.

molanie
01.12.2010., 13:01
Zaci bilo sto saljem do 5kg je ppt 13 kn?

I kako vi pakujete odjecu? Mislim da mi nece stati u onu kuvertu sa baloncicima? Da li mora biti bas ta? Mislila sam omotati stvari istaviti u 2 vrecice i to zaljepiti i tako poslati? Jeli to ok?

(Ja sam tako zapakirano nekoliko stvari dobila sa foruma pa sada ne znam koji je 'pravi' nacin?)

:)

charlizeos
01.12.2010., 14:21
pa ne možeš baš u vrećici poslati, omotaj bar u neki papir, stavi špagu i pošalji
ja više stvari stavim u vrećicu, pa u kutiju za cipele, omotam papirom i stavim špagu, a manje ili laganije stvari stavim u vrećicu pa u mekanu kovertu

molanie
01.12.2010., 14:24
pa ne možeš baš u vrećici poslati, omotaj bar u neki papir, stavi špagu i pošalji
ja više stvari stavim u vrećicu, pa u kutiju za cipele, omotam papirom i stavim špagu, a manje ili laganije stvari stavim u vrećicu pa u mekanu kovertu

Pa da na to sam mislila, samo ovo nisam za kovertu mislila staviti jos u nju. Ali ionako mi je sad zena u posti rekla da mora biti ta koverta sa baloncicia, iako znam da ne mora. No, nema veze. Drugi put cu ovako kako si ti napisala! :)

charlizeos
01.12.2010., 14:53
ne mora biti mekana koverta, može i obična, samo je moguće da se onda pokida

18Delta
01.12.2010., 15:33
Imam kratak upit.

Trazio sam malo po ovoj temi, no ima toliko toga da bi mi trebalo tjedan dana da sve procitam.
Naime, zanima me kolika je provizija za slanje novca u Srbiju i BiH? I, ako znate mozda, kolike su postarine iz istih zemalja za neku lakšu knjigu?
Fala!:zubo:

cinober
01.12.2010., 15:35
osim koverti može i bilo kakva kutija koja nije prešarena. a ako je šarena treba zamotati.
jedino je bitno da sadržaj ne skače po kutiji.

ne može tebi žena u pošti uvjetovati kovertu. shvati to kao prijedlog.

molanie
01.12.2010., 18:50
osim koverti može i bilo kakva kutija koja nije prešarena. a ako je šarena treba zamotati.
jedino je bitno da sadržaj ne skače po kutiji.

ne može tebi žena u pošti uvjetovati kovertu. shvati to kao prijedlog.

Pa znam. ALi mi se nije dal oraspravljati ni nista. Drugi put sad znamo kako cu sve fino upokavot. ;)

cinober
01.12.2010., 19:04
Imam kratak upit.

Trazio sam malo po ovoj temi, no ima toliko toga da bi mi trebalo tjedan dana da sve procitam.
Naime, zanima me kolika je provizija za slanje novca u Srbiju i BiH? I, ako znate mozda, kolike su postarine iz istih zemalja za neku lakšu knjigu?
Fala!:zubo:

što se tiče slanja love, možeš western unionom, za države bivše juge je niža cijena nego ostatak svijeta. opet, moraš računati od 50,00 na dalje.
a što se knjige tiče, možeš ju poslati kao tiskanicu. par postova iznad ti piše kako mora izgledati, odvagni ju i pogledaj si na službenoj stranici pošte cijenu. od 3,00 na dalje.

18Delta
01.12.2010., 19:24
cini se da se nisam dobro izrazio. knjigu ja trebam PRIMITI, ne slati. knjiga je, naime, antikvarna i nema je kod nas. kosta nekih 10EUR.
znaci western union? a moze li se ovako standardno preko banke prebacit na ziro racun?

cinober
01.12.2010., 21:08
cini se da se nisam dobro izrazio. knjigu ja trebam PRIMITI, ne slati. knjiga je, naime, antikvarna i nema je kod nas. kosta nekih 10EUR.
znaci western union? a moze li se ovako standardno preko banke prebacit na ziro racun?

to ne znam, al pretpostavljam da može.
ako ide western onda sigurno i banke rade transfere.

5ivy
02.12.2010., 17:55
zanima me da li se može poslati preporučena pošiljka s otkupninom u BiH i koliko je to skuplje od tog da se šalje u HR?

cinober
02.12.2010., 20:21
zanima me da li se može poslati preporučena pošiljka s otkupninom u BiH i koliko je to skuplje od tog da se šalje u HR?

ne može.
jedino možeš poslati preporuku bez otkupnine, a novce posebno, npr. westernom, ili nešto jeftinija varijanta, poštanskom uputnicom.

Lilit
02.12.2010., 20:36
citam malo i nije tocno da posta nemoze uvjetovat kako ces slat
ako doneses neprikladno zapakirano nece ti zaprimit i ti se moze j**** (pardon)
kutije moraju bit omotane u jednobojni papir i zavezane sa spagom, stvari unutra se nesmiju selit po kutiji i lupat
koverta ako se salje preporuceno ne smije bit zaljepljena selotejpom
kad saljete u inozemstvo morate pokazat na posti sta saljete
itd, ovo su samo pravila koje ja znam :)

charlizeos
02.12.2010., 21:26
kutije moraju bit omotane u jednobojni papir i zavezane sa spagom, stvari unutra se nesmiju selit po kutiji i lupat

bome moja bude izljepljena sa svih strana i bez problema ide preporučeno

Lilit
02.12.2010., 21:35
fali mi "u inozemstvo"

cinober
02.12.2010., 22:20

naravno da pošta može uvjetovati pakiranje, pogotovo knjiženih pošiljaka.
moj odgovor se odnosio baš na situaciju od molanie, gdje joj je teta u pošti rekla da mora kupiti futranu kovertu za paket. ne mora kupiti poštansko ništa, ako ne želi, dok god ono što ona ima zadovoljava. objasnila sam.
na preporuke za van zbilja ne smije selotejp, i moraju se donijeti otvorene.
to je na snazi od antraxa, znači već godinama.
ko i najnovija fora, koju su ameri zatražili, nema ništa teže od 450 grama za usa.

Rajaa
04.12.2010., 13:38
zadnji paket koji sam slala je bio zamotan u pak-papir (onaj smedji s kojim oni pakiraju u posti) i zalijepljen smedjim duck-tapeom i omotan špagom iz pošte i ženska je naplatila opet tih 5 kn za pakiranje.. mama je isla na postu pa ona nije ni skuzila kaj joj je ova naplatila sve al sam ja poludila kad sam vidla racun.. bezobraznici jedni!!!

cinober
04.12.2010., 15:18
zadnji paket koji sam slala je bio zamotan u pak-papir (onaj smedji s kojim oni pakiraju u posti) i zalijepljen smedjim duck-tapeom i omotan špagom iz pošte i ženska je naplatila opet tih 5 kn za pakiranje.. mama je isla na postu pa ona nije ni skuzila kaj joj je ova naplatila sve al sam ja poludila kad sam vidla racun.. bezobraznici jedni!!!

imaš u pošti brojeve, gdje se ovakve stvari mogu reklamirati.
na svakom šalteru.
ovo je dno dna.

Rajaa
04.12.2010., 15:21
imaš u pošti brojeve, gdje se ovakve stvari mogu reklamirati.
na svakom šalteru.
ovo je dno dna.

e bas budem, hvala! :top:

serpentine
05.12.2010., 17:21
zamolila bih savjet.
prvi puta šaljem paket pa nemam iskustva s time :D

u njemu bi trebali biti Božićni pokloni (igračka, komad odječe i čokolade), sve skupa vrijednosti oko 500kn a slala bi u Englesku.

što sve trebam napravit u da mi se ne desi da se paket zagubi i sl. i kolike su cca cifre slanja takvih paketa (predpostavljam po kg ali nisam još vagala koliko je sve skupa teško)

cinober
05.12.2010., 17:37
zamolila bih savjet.
prvi puta šaljem paket pa nemam iskustva s time :D

u njemu bi trebali biti Božićni pokloni (igračka, komad odječe i čokolade), sve skupa vrijednosti oko 500kn a slala bi u Englesku.

što sve trebam napravit u da mi se ne desi da se paket zagubi i sl. i kolike su cca cifre slanja takvih paketa (predpostavljam po kg ali nisam još vagala koliko je sve skupa teško)

http://www.posta.hr/UserDocsimages/cjenik/izvadak%20iz%20cjenika%20usluga%20-%20medunarodni%20p%20%2015%207%202010.pdf

ovisi koliko je teško. ako je do dvije kile može kao pismo, ako je teže kao paket.
pogledaj si cijene, i ne zaboravi ponijeti otvoreno, jer ćeš morati za bilo za preporučeno, bilo za paket, dati sadržaj na pregled.

cinober
05.12.2010., 17:41
a možda i ovo može pomoći

http://www.posta.hr/main.aspx?id=194#

serpentine
05.12.2010., 20:17
aha, otvoreno znaći, ok :)

a masa je baš za inat 3kg i neš sitno lol

p.s. fala

cinober
05.12.2010., 21:49
aha, otvoreno znaći, ok :)

a masa je baš za inat 3kg i neš sitno lol

p.s. fala
nema frke.
da obavezno otvoreno, jer svaka zemlja ima popis zabanjenih stvari.
ja tak nisam mogla u usa poslati biljnu tinkturu, a frend je imao problema sa antibiotikom (slao je za irsku). a u antibioticima ima kravlje želatine, i ne prolazi zbog kravljeg ludila.
ali mislim da ti nećeš imati problema sa ovim što šalješ.

serpentine
06.12.2010., 12:42
pusti, kakve sam sreće, naći će neku zabranjenu tvar ili otrovnu plastiku na igrački :rofl:

tanasov
07.12.2010., 11:40
Imam jedno pitanjce,
dali se ima za kupiti u pošti karton/kutija za slanje gramafonskih ploča(kad primam iz uk ili usa ploče mi uvijek stižu u tom kartonu,rađenom baš za to...)

ili barem nešto slično...?

cinober
07.12.2010., 14:31
Imam jedno pitanjce,
dali se ima za kupiti u pošti karton/kutija za slanje gramafonskih ploča(kad primam iz uk ili usa ploče mi uvijek stižu u tom kartonu,rađenom baš za to...)

ili barem nešto slično...?

ne, nema morat ćeš imporovizirati, a bome nisam vidjela ni po papirnicama.

Angel2
12.12.2010., 10:50
Ja imam jedno pitanje..neznam jel ga tko postavio..pa se izvinjavam ako jeste,ne da mi se ispočetka čitati....:D
Jel se može slati paket preporučeno ali da primatelj plati pt?Ne onim brzim city exspresom,već obično...:ne zna:i koliko se kreću obično cijene?hvala.:)

cinober
12.12.2010., 11:37
ne može.
jedino na hp expressu primatelj može platiti poštarinu.
a za cijene imaš link na prošloj stranici.

Tintinila79
12.12.2010., 17:17
ma ova naša pošta je luda,nema šta ne naplaćuju,preuzimam pakete na POSTE RESTANTE,dakle da mi ne dodju na kućnu adresu nego u pošt.ured,baš zato jer me nazivcirali sa tim naplaćivanjem 5 kn dostave, i ono ja u poštu i tamo mi opet naplate neku ležarinu,ili pak isporuku paketa,svaki put mi naplate nesto pod drugim imenom.i onda kada pitam sta to plaćam gledaju me ko debila neupućenog i preko kite odgovaraju na moja pitanja.ma katastrofa, svima bi im otkaz dala ,ima ljudi koji bi ljubazno tamo objasnjavali i radili sretni da imaju posao! mislim ne smijes pitat sta plaćaš,a i da bi racun dali bi bilo u redu! OCAJ!!!!

Angel2
12.12.2010., 19:19
ne može.
jedino na hp expressu primatelj može platiti poštarinu.
a za cijene imaš link na prošloj stranici.

Hvala ti puno.:)

Sonyy
13.12.2010., 19:51
Pozz.

Trebam uskoro poslat oko 100 paketa ( unutra se trebaju nalazit naljepnice, neki papirići i sl. ), pa me zanima u šta to stavit da najjetinije prođem?

Razmišljao sam prvo stavit u onu plavu kovertu i bacit u onaj žuti sandučić ( tako plaćam samo kovertu ). :rofl: :ne zna:

Ako budem slao u nećem drugom iz pošte onda mi ne gine minimalno 5 KN poštarine, ajmo prijedlozi :D :top:

cinober
13.12.2010., 21:40
Pozz.

Trebam uskoro poslat oko 100 paketa ( unutra se trebaju nalazit naljepnice, neki papirići i sl. ), pa me zanima u šta to stavit da najjetinije prođem?

Razmišljao sam prvo stavit u onu plavu kovertu i bacit u onaj žuti sandučić ( tako plaćam samo kovertu ). :rofl: :ne zna:

Ako budem slao u nećem drugom iz pošte onda mi ne gine minimalno 5 KN poštarine, ajmo prijedlozi :D :top:

baciš li pismo bez marke u sandučić, primatelj plaća poštarinu, i to kao za preporuku.
najjeftinija varijanta je pismo, 3,10, pod uvjetom da je do 50 grama težine.

andyca
19.12.2010., 12:59
Pitanjce-
ako je netko poslao paketić obično,a meni ne dolazi već 7 dana,da li pošiljatelj može u pošti išta provjeriti?
fala :D

cinober
19.12.2010., 13:20
Pitanjce-
ako je netko poslao paketić obično,a meni ne dolazi već 7 dana,da li pošiljatelj može u pošti išta provjeriti?
fala :D

za obična pisma nema provjere. jedina je šansa ako je zalutao, da se vrati pošiljatelju, ako je napisana adresa onoga ko šalje.
za običan paket ( do 1000 kuna vrjednosti je običan), se može raditi potažnica.

andyca
19.12.2010., 14:37
Hvala cinober :mig:

The_Tea
19.12.2010., 18:11
Može molim vas mala pomoć :s
Ispričavam se ako ovo već negdje piše ;)

Može li mi netko reći, s obzirom da mi je ovo prvi veći paket koji bi trebala poslati, na koji način bi trebala poslati veću pernatu jaknu, staviti u vrećicu pa u kartonsku kutiju? Kakva je procedura na pošti? Paket bi trebala poslati u Split.

Hvala puno na odgovorima :s

Lua
19.12.2010., 18:47
Može molim vas mala pomoć :s
Ispričavam se ako ovo već negdje piše ;)

Može li mi netko reći, s obzirom da mi je ovo prvi veći paket koji bi trebala poslati, na koji način bi trebala poslati veću pernatu jaknu, staviti u vrećicu pa u kartonsku kutiju? Kakva je procedura na pošti? Paket bi trebala poslati u Split.

Hvala puno na odgovorima :s

staviš u kutiju,zamotaš u papir,staviš špagu,ispod svoje adrese napišeš vrijednost 100 kn,u pošti kažeš da bi poslala kao paket i pt bi ti trebala biti 13,08 kn:mig:

The_Tea
19.12.2010., 21:37
staviš u kutiju,zamotaš u papir,staviš špagu,ispod svoje adrese napišeš vrijednost 100 kn,u pošti kažeš da bi poslala kao paket i pt bi ti trebala biti 13,08 kn:mig:

Hvala ti puno :K

E sad, još samo jedno pitanje, gdje bi si mogla nabaviti neku kutiju, ili možda kupiti? Jel se može tako nešto kupiti u pošti? Faja :)

Lua
19.12.2010., 22:00
Hvala ti puno :K

E sad, još samo jedno pitanje, gdje bi si mogla nabaviti neku kutiju, ili možda kupiti? Jel se može tako nešto kupiti u pošti? Faja :)

možda ni ne moraš kutiju...kupi onaj smeđe-žuto pak papir,dobro umotaj i zaljepi i sveži špagom:top:
a kutiju ako baš hoćeš možeš nabaviti u lokalnom dučančiću,oni ih i tako bacaju:ne zna:

The_Tea
20.12.2010., 11:40
možda ni ne moraš kutiju...kupi onaj smeđe-žuto pak papir,dobro umotaj i zaljepi i sveži špagom:top:
a kutiju ako baš hoćeš možeš nabaviti u lokalnom dučančiću,oni ih i tako bacaju:ne zna:

Da, za dučančiće znam, to mi je bila jedna od opcija, al eto za svaki slučaj ako tamo ne nađem :) Hvala ti :K

-april-
21.12.2010., 09:18
...prvi put cujem, pa da provjerim. cura bi da joj saljem cipele u kutiji obicno, kaze da je ptt 6kn.veli da ih stavim u malu kutiju, da tak ona salje. jel itko to slao i ak da kak je to izvedivo?:misli:

Lua
21.12.2010., 12:44
...prvi put cujem, pa da provjerim. cura bi da joj saljem cipele u kutiji obicno, kaze da je ptt 6kn.veli da ih stavim u malu kutiju, da tak ona salje. jel itko to slao i ak da kak je to izvedivo?:misli:

jedino ako su cipelice privjesak za ključeve:D

obična poštarina mjeri se prema težini a cipele s kutijom bi sigurno bile teže od 1 kg tako da bi ti pt bila oko 17 kn....ako bi uopće htjeli to slat obično jer je to više paket:ne zna:

-april-
21.12.2010., 14:02
upravo to sam joj odgovorila i prije tebe. al curka gnjavi da se moze i da ona tak prodaje svoje (isto ima album).:rofl: mogla me bar iskreno zamolit za popust, pa platila bi ja postarinu. al ovako...:flop:
nista, hvala Lua!:mig:

charlizeos
21.12.2010., 14:33
izvaži cijeli paket - kovertu i odi na posta.hr i izračunaj koliko košta obično, kao paket i preporučeno i usporedi, najjeftinije te sigurno izađe kao paket - 13.08 kn

Charobniak
22.12.2010., 13:06
Imam par pitanja - poslao sam određene (važne) dokumente u velikoj A4 koverti na jednu adresu, preporučenom pošiljkom. Ja sam pretpostavio da ću dobiti nekakav dokaz o tome da je pismo uspješno stiglo na destinaciju, ali očito se to dodatno plaća, a ja toga nisam bio svjestan prilikom slanja.

Prošlo je već 2 tjedna, zvao sam u ured na koji su trebali stići dokumenti, ali oni dobivaju toliko prijava (državna matura) da očito ne mogu provjeriti. Zanima me da li mogu u pošti saznati da li je pismo stiglo? Ako ne, koja je uopće razlika između običnog slanja i slanja preporučenom poštom? :confused:

Hvala unaprijed.

ps. možda sam malo paranoičan, ali radi se o prijavi za državnu maturu (a samim time i o upisu na faks), tako da nadam se da je razumljivo :)

cinober
22.12.2010., 13:48
Imam par pitanja - poslao sam određene (važne) dokumente u velikoj A4 koverti na jednu adresu, preporučenom pošiljkom. Ja sam pretpostavio da ću dobiti nekakav dokaz o tome da je pismo uspješno stiglo na destinaciju, ali očito se to dodatno plaća, a ja toga nisam bio svjestan prilikom slanja.

Prošlo je već 2 tjedna, zvao sam u ured na koji su trebali stići dokumenti, ali oni dobivaju toliko prijava (državna matura) da očito ne mogu provjeriti. Zanima me da li mogu u pošti saznati da li je pismo stiglo? Ako ne, koja je uopće razlika između običnog slanja i slanja preporučenom poštom? :confused:

Hvala unaprijed.

ps. možda sam malo paranoičan, ali radi se o prijavi za državnu maturu (a samim time i o upisu na faks), tako da nadam se da je razumljivo :)

odi u poštu sa potvrdom i osobnom i napravi potražnicu.
u bilo koju poštu.
ili probaj nazvati poštu u branimirovoj ili di već imaju pretinac da ti provjere po broju pošiljke, znaju neki put iz usluge to napraviti.

a za ubuduće:
dodatni dokaz uručenja se zove povratnica, i diže ti cijenu preporuke za 1,80.

kayaze
22.12.2010., 16:14

Hvala unaprijed.

da tako je samo pođi na poštu s tim papirom što si ga dobio kad si predavao pošiljku i oni ti odmah mogu vidjet da li je pošiljka stigla,
mislim da i bez papira(ako si zagubio) mogu vidjet po datumu i tvom imenu da li je predano, jer ja kad mi nešto kasni pođem i pitam i oni po mom imenu uđu na kompj. i odmah vide da li je stiglo.
i pođi što prije jer koliko sam upoznata na pošti se svašta zna dogodit pa tako da i nešto zagube nije im nepoznanica..

Charobniak
22.12.2010., 18:42
Hvala na odgovorima. Sutra ću skoknut do pošte da saznam dal je stiglo :top:

Moja greška, da sam znao da se dodatno plaća potvrda o primitku, bio bih to platio odmah, ali eto, sad znam za drugi put...

Tintinila79
23.12.2010., 17:19
dakle,trebam poslati 1 suknju u drugi grad,i poslala bih je kao paket!znaci moram obavezno u kutiju sa njome , omotati špagom i kazem da šaljem preporučeno?naznačim vrijednost na paketu,svoju adresu gornji lijevi ugao,adresu primatelja naravno na desnu stranu i to je to?I koliko bi to otpilike trebalo doći za platiti? hvala finim i dragim ljudima koji tu odgovaraju:)

charlizeos
23.12.2010., 17:31
ne preporučeno nego kao paket, onda te košta ravno 13.08 kn ako nije teže od 5 kg i ako je vrijednost do 80 kn

možeš i staviti u veliku mekanu omotnicu, izvagati kod kuće i vidjeti na stanici pošte koliko bi koštalo da šalješ preporučeno, ako ti je jeftinije, onda pošalji tako
ali računaj da ti omotnica košta oko 4 kn

Kailea
23.12.2010., 17:48
Crvenim našu dragu HRVATSKU POŠTU :flop::flop::flop:

Cekala sam preporuceno pismo vise od tjedan dana (slano je zagreb-zagreb), nije dolazio postar (osoba mog kucanstva je doslovno od 0-24 doma), nije bilo obavjesti da je doslo..
Postalo mi je sumljivo pa sam otisla do poste gdje je sluzbenica vidjela u kompjuteru da imaju posiljku za mene, predala mi ju je a na omotnci je pisalo:
OBAVJESTEN (:confused::confused:)
ODBIO PODIC (:confused::confused:)
VRATITI u zagreb 10000 (znaci glavnu postu)

:ne zna: bilo kakvo objasnjenje ako tko zna sta se tu tocno dogodilo?
jer sluzbenica u posti mi nije znala nista konkrtno rec niti objasnit, samo je rekla da sam u zadnji cas dosla po to jer da bi sutradan bilo poslano u glavnu postu u branimirovoj :flop::flop:

Tintinila79
24.12.2010., 12:35
[QUOTE=charlizeos;30709558]ne preporučeno nego kao paket, onda te košta ravno 13.08 kn ako nije teže od 5 kg i ako je vrijednost do 80 kn

ali da li onda mogu pratiti paket gdje se nalazi,da li isto dobijem onaj broj)naljepnicu) na osnovu kojeg se paket moze naci u slucaju da primatelj kaze da ga nije primio? hvala ti mucho;)

charlizeos
24.12.2010., 14:02
pa moraš popuniti papirić i predati ga pri plaćanju, naravno da se vidi onda gdje je zapelo, ako primatelj slučajno ne dobije

Luna81
27.12.2010., 13:08
Crvenim našu dragu HRVATSKU POŠTU :flop::flop::flop:

Cekala sam preporuceno pismo vise od tjedan dana (slano je zagreb-zagreb), nije dolazio postar (osoba mog kucanstva je doslovno od 0-24 doma), nije bilo obavjesti da je doslo..
Postalo mi je sumljivo pa sam otisla do poste gdje je sluzbenica vidjela u kompjuteru da imaju posiljku za mene, predala mi ju je a na omotnci je pisalo:
OBAVJESTEN (:confused::confused:)
ODBIO PODIC (:confused::confused:)
VRATITI u zagreb 10000 (znaci glavnu postu)

:ne zna: bilo kakvo objasnjenje ako tko zna sta se tu tocno dogodilo?
jer sluzbenica u posti mi nije znala nista konkrtno rec niti objasnit, samo je rekla da sam u zadnji cas dosla po to jer da bi sutradan bilo poslano u glavnu postu u branimirovoj :flop::flop:

možda se promjenio poštar pa te nije mogao naći ili nešto..tako se meni jednom dogodilo,mjesec dana nisam dobivala poštu samo zato jer su promjenili poštara i na sandućiću nije pisalo i moje prezime (pošto smo podstanari) nego samo na vratima od stana .. kad sam nazvala poštu,ispalo je da je moja greška,iako je poštar bio dužan donjeti paket na vrata,a ne u sandučić!

andreic
27.12.2010., 14:14
ovako, imam jendo pitanje, pa ak neko zna puno bi mi pomoglo :)
poslala sam paket jedan iz zagreb u split u subotu ujutro (prošlu) i to sam stavila paket na glavnu poštu..paket je bio poslan pouzećem i otkupnina je bila 150 kn..e sad je prošlo više od tjedan dana, cura up slitu nije dobila svoj paket niti ga je meni ko vratio nazad..da li ja mogu tražit svoj novac, odnosno vrijednost tog paketa ako su mi ga izgubili u pošti??

cinober
27.12.2010., 20:42
ovako, imam jendo pitanje, pa ak neko zna puno bi mi pomoglo :)
poslala sam paket jedan iz zagreb u split u subotu ujutro (prošlu) i to sam stavila paket na glavnu poštu..paket je bio poslan pouzećem i otkupnina je bila 150 kn..e sad je prošlo više od tjedan dana, cura up slitu nije dobila svoj paket niti ga je meni ko vratio nazad..da li ja mogu tražit svoj novac, odnosno vrijednost tog paketa ako su mi ga izgubili u pošti??

kak misliš stavila si paket na glavnu poštu?
npr
ako je primatelj u 10040 zagreb-dubrava a ti pišeš 10000 zagreb, paket će
1. lutati između pošta
2. vratiti se tebi sa naznakom nepoznat

sad vjerovatno čuči negdje i čeka da prođe 5 dana i vrati se tebi.
da možeš napraviti potražnicu, treba ti potvrda i osobna,
ali možda bolje rješenje je nazvati poštu ( probaj na informacijama dobiti broj pšte u koju si slala)i vidi gdje je.
pa da si osoba za koju glasi ode po njega.

andreic
27.12.2010., 22:59
kak misliš stavila si paket na glavnu poštu?
npr
ako je primatelj u 10040 zagreb-dubrava a ti pišeš 10000 zagreb, paket će
1. lutati između pošta
2. vratiti se tebi sa naznakom nepoznat

sad vjerovatno čuči negdje i čeka da prođe 5 dana i vrati se tebi.
da možeš napraviti potražnicu, treba ti potvrda i osobna,
ali možda bolje rješenje je nazvati poštu ( probaj na informacijama dobiti broj pšte u koju si slala)i vidi gdje je.
pa da si osoba za koju glasi ode po njega.

stavila sam paket u poštu tamo na glavnom kolodvoru..i moja pošta je trebala ić u split tako da mi je poštanski broj bio 21000..:(

cinober
28.12.2010., 14:09
stavila sam paket u poštu tamo na glavnom kolodvoru..i moja pošta je trebala ić u split tako da mi je poštanski broj bio 21000..:(

nazovi poštu u splitu i pročitaj im broj s potvrde, zamoli ih da ti kažu jel uopće stigao k njima.
dosta se ovdje pisalo o tome kako pošta nije obaviještavala ljude, nisu dobili obavijest za paket.
znaš, možda paket i je u splitu, ali cura nije dobila obavijest.
to ne bi bilo prvi put.

andreic
28.12.2010., 17:34
nazovi poštu u splitu i pročitaj im broj s potvrde, zamoli ih da ti kažu jel uopće stigao k njima.
dosta se ovdje pisalo o tome kako pošta nije obaviještavala ljude, nisu dobili obavijest za paket.
znaš, možda paket i je u splitu, ali cura nije dobila obavijest.
to ne bi bilo prvi put.

hvala na pomoći :)
nadam se da ću iskombinirat već nešto :)

desideria
29.12.2010., 21:09
Pitanjce iako već pretpostavljam odgovor (tko pita ne skita :D ):

Slala sam svom kupcu pismo, običnim slanjem na njen zahtjev, rekla sam joj da se vrlo lako može dogoditi da ga nikada ne vidi.
I dogodilo se, zapravo dobila je praznu kuvertu, otvaranu pa ponovo zalijepljenu :rolleyes:.

Osnove za utužiti kao kod preporuke/paketa nema, znam, ali da li postoji ipak neki način žalbe, pritužbe ili nešto obzirom da je dobila otvarano prazno pismo a na njemu ipak piše neka masa :confused:?
Htjela bih joj pomoći, barem nekako :)

Suncana 007
30.12.2010., 07:15
Mislim da ne možeš ništa učiniti, al nisam 100% sigurna.

-april-
30.12.2010., 07:22
takodjer mislim da ne mozete nis nazalost. ja radije sama platim preporuku il paket, cak i kad kupac zeli obicno jer s obzirom sta se desava...:flop:

cinober
30.12.2010., 14:07
Pitanjce iako već pretpostavljam odgovor (tko pita ne skita :D ):

Slala sam svom kupcu pismo, običnim slanjem na njen zahtjev, rekla sam joj da se vrlo lako može dogoditi da ga nikada ne vidi.
I dogodilo se, zapravo dobila je praznu kuvertu, otvaranu pa ponovo zalijepljenu :rolleyes:.

Osnove za utužiti kao kod preporuke/paketa nema, znam, ali da li postoji ipak neki način žalbe, pritužbe ili nešto obzirom da je dobila otvarano prazno pismo a na njemu ipak piše neka masa :confused:?
Htjela bih joj pomoći, barem nekako :)

može se reklamirati, ali nema neke vajde od toga.
dobiš 5x poštarinu. ak je bilo obično to je 15-20 kuna.

Lua
30.12.2010., 16:44
opet problemi s HP:mad:
nisam dobila pošiljku iz rijeke jer nisam dobila obavjest niti je poštar bio,vraćena je nazad nakon 2 dana a ne nakon 5 kolko bi kao trebala stajati na pošti:flop:
sad je opet poslana prije 3 dana i opet ne stiže iako mi sve pošiljke uredno stižu(pardon,stizale su) u roku 24 h...bila sam danas na pošti vidjeti jel moj paketić možda tamo čumi,ali nema ga:(
i šta sad da čovjek radi?uopće se ne bih čudila da mi sutra forumašica javi da su joj ga opet vratili:mad:

desideria
01.01.2011., 15:44
Hvala cure, reći ću joj pa ćemo vidjeti :)

@ Lua- pričekaj, možda je zapeo, možda još dođe... ako je stvarno bio na pošti samo 2 dana, i imaš dokaz za to, probaj pisati prigovor pošti.

:cerek::cerek::cerek:Sretna Vam Nova Godina :cerek::cerek::cerek:

Kailea
03.01.2011., 06:51
možda se promjenio poštar pa te nije mogao naći ili nešto..tako se meni jednom dogodilo,mjesec dana nisam dobivala poštu samo zato jer su promjenili poštara i na sandućiću nije pisalo i moje prezime (pošto smo podstanari) nego samo na vratima od stana .. kad sam nazvala poštu,ispalo je da je moja greška,iako je poštar bio dužan donjeti paket na vrata,a ne u sandučić!

:ne zna: Na sanducicu i na vatima pise moja adresa, zivim u zgradi, tako da je broj ulaza jedan jedini. Ne znam koliko je to tesko nac :lol:

ONT Saznala sam u meduvremenu, da poštari rađe dostavljaju pakete (kada ih ima) nego preporucene posiljke zbog onih 5 kn sta dobiju po dostavi :eek:

Koliko imate iskustva s tom informacijom?

Jer ako je tako ja mislim da je to krajnje bezobrazno, diskriminirajuce i jadno :kava:
S obzirom da se s paketima jako lose postupa, cak i kada na njima pise lomljivo, pitam vas dragi moji forumasi, sta da se radi.. :confused:

Lua
03.01.2011., 09:12
@ Lua- pričekaj, možda je zapeo, možda još dođe... ako je stvarno bio na pošti samo 2 dana, i imaš dokaz za to, probaj pisati prigovor pošti.
nemam dokaz ali nije teško zbrojiti 2 i 2:ne zna:
poslan u utorak iz rijeke,došao u srijedu i u pon je već vraćen pošiljatelju što bi značilo da je u petak nakon 2 dana poslan nazad jer su sub i ned bili neradni dani:(

sad opet navodno putuje od utorka,ne znam šta bih više mislila:kava:

-april-
06.01.2011., 16:30
dal se u svakom studentskom domu može negdje preuzimati pošta, tj. ako se radi o paketima onda bi to bila porta, s obzirom da paket ne stane u sandučiće? dakle, uz adresu napišem i studentski dom taj, paviljon, sobu...
pitam zato kaj cura veli da ih ne mogu primat samo pisma?:confused:

Lua
06.01.2011., 16:52
lako moguće da ne primaju pakete jer treba platiti 5 kn kod preuzimanja:ne zna:

-april-
06.01.2011., 17:15
aha...a nije moguce ikak bez tog da ga samo ostave na posti uz obavijest?

bond007
07.01.2011., 17:16
Jel bi mi tko mogao reći kako da se šalje otkupna pošiljka?
Nije paket, nego ću staviti u kuvertu.
Znači nešto prodajem,a ne želim da mi šalju novce na tekući,nego da plati pouzećem.
Kako to onda ide? Znači poštarina za težina + fiksna cijena 7.20 kn za otkupninu?
I onda ja kao otkupnu cijenu napišem vrijednost te stvari + poštarina + otkupnina????
Ili kako?
I kad onda ja dobijem te novce od otkupnine? Odmah ili dok primatelj plati?
Nisam nikad slala,pa me zanima kako to ide ako tko ima iskustva.
Hvala!

cinober
07.01.2011., 20:25
Jel bi mi tko mogao reći kako da se šalje otkupna pošiljka?
Nije paket, nego ću staviti u kuvertu.
Znači nešto prodajem,a ne želim da mi šalju novce na tekući,nego da plati pouzećem.
Kako to onda ide? Znači poštarina za težina + fiksna cijena 7.20 kn za otkupninu?
I onda ja kao otkupnu cijenu napišem vrijednost te stvari + poštarina + otkupnina????
Ili kako?
I kad onda ja dobijem te novce od otkupnine? Odmah ili dok primatelj plati?
Nisam nikad slala,pa me zanima kako to ide ako tko ima iskustva.
Hvala!

dakle zapakiraš predmet, svejedno jel u kovertu ili manju kutiju. adresiraš, i u pošti ćeš ispisati dva papirića. jedan je žuti i zove se poštanska uputnica ( na njemu ćeš svoje podatke upisati pod ˝primatelj˝jer ti se na tome vraća novac)
drugi je potvrda za preporučeno.bijela je.
nakon što pošalješ obavezno moraš dobiti ovjerenu potvrdu.

otkupnina je iznos koji primatelj plaća tebi, e sad, jel će to biti predmet + poštarina, ovisi o vašem dogovoru.
poštarinu možeš izračunati na hp stranicama, otprilike je 19-24 kune.
dakle recimo da predmet košta 100 kuna, otkupnina je 124 kune.
on će za to platiti još pošti 8,90 , dakle 132,90.
on ne može dobiti pošiljku dok ne plati, a kad plati tebi se isti dan vraćaju novci, dakle dobiješ ih sutra.

ps možeš tetu u pošti pitati tetu u pošti kolika ti je točno poštarina

overburdened
08.01.2011., 14:05
Imam jedno pitanje vezano za izgubljenu preporučenu pošiljku:
prije 2 i pol tjedna sam otišla u poštu to prijavit i službenica mi je ispunila nekakav papirić (potražnicu?) te rekla kako će mi se u roku tjedan dana telefonski javit što je s paketom te da li mogu tražit naknadu jer nikad nije stigao na poslanu adresu. Međutim, niti mi se tko javio, niti sam poštom bila obaviještena o ičemu pa molim nekoga tko ima malo više iskustva s ovim da ga podijeli. Pošiljka je poslana još u studenom.

-april-
08.01.2011., 17:40
mene su zvali tel. par dana nakon pa jedino kaj ti mogu rec je da ne cekas vec odes na postu s potvrdom.:ne zna:

dmestar
10.01.2011., 08:18
e ovako. salje mi se paket iz drugog grada. placanje pouzecem.
dakle meni stize paket - ja platim postaru i to je to?
e sad. mene zanima ovo: ja smijem otvorit isprid njega paket da vidim sta se unutra nalazi - i ako nije ono sta san "narucija" samo ga posaljem nazad odakle se vratio?
ne zelim se opec jer nije mali iznos. =)

cinober
10.01.2011., 09:33
e ovako. salje mi se paket iz drugog grada. placanje pouzecem.
dakle meni stize paket - ja platim postaru i to je to?
e sad. mene zanima ovo: ja smijem otvorit isprid njega paket da vidim sta se unutra nalazi - i ako nije ono sta san "narucija" samo ga posaljem nazad odakle se vratio?
ne zelim se opec jer nije mali iznos. =)

smiješ, ali to nema veze sa poštarom.
na paketu je težina u gram.
ako ne štima sadržaj, ne diraj ništa nego odi u poštu i traži da ti ga odvagnu.
ako je neko kopao po njemu neće štimati težina. tada pošta mora raditi prijavu.

a ako ovaj nije poslao što je treba, u tom slučaju će štimati težina, to nema veze sa poštom, nego sa osobom koja je poslala.

dmestar
10.01.2011., 09:48
e pa to mene muci. ako ta osoba me zahebe pa posalje krivo. da li ja to mogu ikako provjerit?
radi se o stvarno velikom iznosu za igrat na tu ruku. hebemu. :(
sad mi dodje da se skupim iz splita za zagreb pa da osobno preuzmem. imam osjecaj da ce me to kostat manje zivaca. -.-'

Torla
10.01.2011., 17:09
Bok,

kupio bi xbox preko oglasnika. Čovjek kaže da bi ga poslao pouzećem.On živi u Istra, ja sam u Zaprešiću. Mene zanima da li ja na dokumentu koji dobijem vidim njegovo pravao ime i prezime, adresu itd. Jer ako me zezne da ga mogu posjetiti :)

Hvala

maraaa
10.01.2011., 23:20
pozdrav!možda ću postavit glupo pitanje, ali neznam :ne zna: nešaljem novce često u koverti pa me zanima kako se mogu osigurat da mi pošta vrati novac,ako se zagubit.jer je poprilična svota, a nije moguće plaćanje na drugi način . je li to vrijednosna pošiljka?

-april-
11.01.2011., 07:52
pozdrav!možda ću postavit glupo pitanje, ali neznam :ne zna: nešaljem novce često u koverti pa me zanima kako se mogu osigurat da mi pošta vrati novac,ako se zagubit.jer je poprilična svota, a nije moguće plaćanje na drugi način . je li to vrijednosna pošiljka?

ovo boldano, zasto?:confused:

da, kao paket il vrijednosno pismo/posiljka, vrate ti naznacenu vrijednost, al sam ak se izgubi, ne ak si uzmu a posiljka "stigne".:flop:

cinober
11.01.2011., 15:22

novci se mogu poslati na par načina.
poštanskom uputnicom, brzojavnom uputnicom, vrijedno pismo, i hp expres

ako se izgubi dobiješ točno toliko love koliko šalješ

nikada se novci ne šalju kao obično pismo ili čestitka, ni kao preporuka.

"friška mama"
13.01.2011., 19:31
mene zanima jedna stvar...
dok meni netko šalje otkupnu pošiljku...i lijepo upiše svotu gore sa poštarinom...

a šta onda mi to plaćamo još dodatno onih 8 kn i nešto???

-april-
14.01.2011., 07:31
mene zanima jedna stvar...
dok meni netko šalje otkupnu pošiljku...i lijepo upiše svotu gore sa poštarinom...

a šta onda mi to plaćamo još dodatno onih 8 kn i nešto???

moze bit 3,66% mislim da ide posti na ukupan iznos. ili to sto ti postar donese paket.:ne zna:

cinober
14.01.2011., 07:57
ukinuta je poštarina na dostavu paketa.
ali za uplate nije.

Hard Candy
14.01.2011., 18:36
Što je ukinuto kod dostave paketa? Onih 5 kuna?

cinober
14.01.2011., 20:59
Što je ukinuto kod dostave paketa? Onih 5 kuna?

da, navodno.

Hard Candy
14.01.2011., 21:25
Prije par tjedana sam platila pa mora da je to nesto novo, ako je.. wuuhu.. :D Yay!

-april-
15.01.2011., 07:29
ni ja ne kuzim od kad jer sam mu platila u cetvrtak. :confused: a na sta tocno da se pozivam inace ako je ukinito?

aanicc
15.01.2011., 08:58
Zanima me kako znati da je paket stigao na vasu adresu? jel postar donese neki papir, pa s time idemou postu podici, ili kako vec...

-april-
15.01.2011., 13:00
Zanima me kako znati da je paket stigao na vasu adresu? jel postar donese neki papir, pa s time idemou postu podici, ili kako vec...

da, najvise 3-4 dana od slanja, ako nisi doma, dobijes obavijest/potvrdu u sanducicu/vratima, i s njom i osobnom odes po paket na postu, cim prije da se slucajno nakon par dana ne vrati nazad posiljatelju.

jedna_
15.01.2011., 18:35
dal se u svakom studentskom domu može negdje preuzimati pošta, tj. ako se radi o paketima onda bi to bila porta, s obzirom da paket ne stane u sandučiće? dakle, uz adresu napišem i studentski dom taj, paviljon, sobu...
pitam zato kaj cura veli da ih ne mogu primat samo pisma?:confused:

većinom je porta ta koja zaprima sve pošiljke - od pisama, i naravno paketa.
Svaki paviljon i svaka soba ima svoj sandučić, tako i svaka pošljka može tamo doći.
Ako je riječ o preporučenoj pošti kod portira ili na oglasnoj pošti najčešće stoji napisan popis ljudi kojima je takvo nešto stiglo.
Nekad poštar ide direkt na vrata primatelja pošiljke,
ali većinom se to ostavi portiru.

No, u zadnje vrijeme je nekakvo pravilo da ti kod portira u taj tvoj sandučić stigne obavijest (na žutoj tiskanici) kako trebaš predignit pošiljku
sam/-a u poštanskom uredu...

eto, to je moje iskustvo..nadam se da sam pomogla

-april-
15.01.2011., 19:08
jesi draga, hvala.:) inace znam za to, al je curka cini se lijena prosetat od doma do poste.:mig: ne znam sta drugo, nema smisla da mogu primat samo pisma kak kaze.:ne zna:

Mr.Cipelić
16.01.2011., 16:04
jedno pitanjce..dali ovo moram sam spakirati ili će to možda oni na pošti..?nisam još takve pakete slao pa sam malo izgubljen listajući njihove stranice..svejdeno mi je dali ide preko obične pošte ili HPexpress,samo me zanima jel može biti ovakav paket..oko 5 kg ima paket,šaljem u beli manastir.?savjet ili preporuka je dobrodošla..inače,to sve je za 1 paket..:mig: u linku su slike,hvala..:mig:

http://imgsrc.ru/mrvica/21469801.html

charlizeos
16.01.2011., 16:06
naravno da moraš sam spakovati, stavi to sve u jednu kutiju, umotaj papirom i zaveži špagom, za težinu do 5 kg i vrijednost 80 kn košta 13.08, ako je veća vrijednost košta više, možeš to izračunati na stranici od pošte

Mr.Cipelić
16.01.2011., 16:12
naravno da moraš sam spakovati, stavi to sve u jednu kutiju, umotaj papirom i zaveži špagom, za težinu do 5 kg i vrijednost 80 kn košta 13.08, ako je veća vrijednost košta više, možeš to izračunati na stranici od pošte

ako je kutija ogromna da bi to stalo unutra sigurno i onda posebno zaračunavaju,zar ne..zato sam htio malenu kutiju da to stane a ne neku veliku pa da me oderu..
paket je cc 5kg a vrijednost paketa 800kn..hvala ti na vremenu i trudu..:mig:

-april-
16.01.2011., 16:44
ako je kutija ogromna da bi to stalo unutra sigurno i onda posebno zaračunavaju,zar ne..zato sam htio malenu kutiju da to stane a ne neku veliku pa da me oderu..
paket je cc 5kg a vrijednost paketa 800kn..hvala ti na vremenu i trudu..:mig:

5kg, 800kn, glomazni paket = oko 50kn. manja kutija = oko 30kn.;)

jedna_
16.01.2011., 21:20
jesi draga, hvala.:) inace znam za to, al je curka cini se lijena prosetat od doma do poste.:mig: ne znam sta drugo, nema smisla da mogu primat samo pisma kak kaze.:ne zna:

nema teorije da primaju samo pisma, garantiram_
nikako to ne može biti točno jer i oni ogromni paketi ili kutije
idu kod portira, a kamoli ne paketi odjeće.

Tako da, u tom grmu sigurno ne leži zec :D

the redCat
16.01.2011., 22:38
Imam pitanje
Poslala sam preporučenu pošiljku. Nije preuzeta jer je primateljica bila odsutna tjedan dana a suprug nije mogao podignuti bez punomoći.
Još mi nije stigao natrag ali mi je primateljica javila što se dogodilo.
Hoću li ja sad morati platiti nekakvu poštarinu kod preuzimanja jer je pošiljka vraćena? Dakle nitko nije platio poštarinu za to vraćanje pa ne znam da li će mene to tražiti da bih mogla preuzeti :ne zna:

Inače, ne znam zašto su počeli lokalnim ispostavama Pošte stavljati radno vrijeme od 8-15 h?
Valjda samo za umirovljenike i nezaposlene...

charlizeos
17.01.2011., 07:37
Imam pitanje
Poslala sam preporučenu pošiljku. Nije preuzeta jer je primateljica bila odsutna tjedan dana a suprug nije mogao podignuti bez punomoći.
Još mi nije stigao natrag ali mi je primateljica javila što se dogodilo.
Hoću li ja sad morati platiti nekakvu poštarinu kod preuzimanja jer je pošiljka vraćena? Dakle nitko nije platio poštarinu za to vraćanje pa ne znam da li će mene to tražiti da bih mogla preuzeti :ne zna:

Inače, ne znam zašto su počeli lokalnim ispostavama Pošte stavljati radno vrijeme od 8-15 h?
Valjda samo za umirovljenike i nezaposlene...

tako je već 100 god u manjim mjestima, nisu tek sada počeli

-april-
17.01.2011., 08:22
Hoću li ja sad morati platiti nekakvu poštarinu kod preuzimanja jer je pošiljka vraćena?

da morat ces platit ptt vracanja ak zelis preuzeti.
8-15 je radno vrijeme vecine manjih posta van centra i u velikim gradovima.

Hard Candy
17.01.2011., 13:45
Nije ukinuto plaćanje 5 kn :(
Platila danas..
Ali danas sam prvi put u zadnjih 5 godina koliko šaljem stvari i primam pakete vidjela listu za dostavu s potpisima pokraj broja i cifre 5 kn, znaci neku evidenciju! Eh..

Mr.Cipelić
17.01.2011., 16:06
5kg, 800kn, glomazni paket = oko 50kn. manja kutija = oko 30kn.;)

4.5kg,800kn vrijednost,običan paket preko HP,ne express :D,poštarina 43kn..hvala na pomoći..:mig:

noname123
17.01.2011., 17:45
Situacija je sljedeća, htjela sam od cure (allthatglitters) kupiti hlaće dala m ije broj računa ime i prezime i ja sam joj uplatila novce, točnije 150 kuna još u srijedu ja mislim, hlaće su već odavno trebale stići no pogodite što, nema ih
Cure nema na forumu, dakle ne odgovara na poruke, ništa ništa
Da se jednostavno pomirim s tim da sam novce bacila u vjetar ili, što bi ste vi učinili na mom mjestu?

Mr.Cipelić
17.01.2011., 17:58
Situacija je sljedeća, htjela sam od cure (allthatglitters) kupiti hlaće dala m ije broj računa ime i prezime i ja sam joj uplatila novce, točnije 150 kuna još u srijedu ja mislim, hlaće su već odavno trebale stići no pogodite što, nema ih
Cure nema na forumu, dakle ne odgovara na poruke, ništa ništa
Da se jednostavno pomirim s tim da sam novce bacila u vjetar ili, što bi ste vi učinili na mom mjestu?

prestani postat jedno te isto post svuda uokolo..imaš na malim oglasima pritužbe pa tamo ostavi post..možda cura nije u mogućosti,možda se javi,daj joj priliku,pričekaj još malo..
a drugi puta onda ako te već zeznula uzmeš opciju plaćanja po dolasku paketa.. :mig:

launa18
18.01.2011., 09:47
A uopće nije prošlo previše vremena da bi se trebala dizati frka..ajmee!!!:eek:

noname123
18.01.2011., 15:06
A uopće nije prošlo previše vremena da bi se trebala dizati frka..ajmee!!!:eek:

nije zbog tog' nego cure nema na forumu, ne odgovara mi na poruke, ništa m inije javila n ida je poslala paket niti išta

launa18
18.01.2011., 15:30
nije zbog tog' nego cure nema na forumu, ne odgovara mi na poruke, ništa m inije javila n ida je poslala paket niti išta

Onda je vjerovatno nešto u pitanju, bar pretpostavljam...pričekaj još koji dan....Uvijek moraš gledati stranu da se nekome možda nešto dogodi, nešto mora obavit... Ne vjerujem da bi te cura išla prevariti, i to još ako je stara forumašica...

Ilana
18.01.2011., 16:55
Prošlo je dosta vremena od kad sam zadnji put slala paket i baš gledam cjenik na stranici HP-a.
Jel se meni čini ili je to sad pojeftinilo? :misli:
Prije sam za paket do 5 kg za drugu županiju plaćala 30 kn, a sada mi se čini da bi to bilo 13 kn???

Zar može nešto u ovoj državi pojeftiniti ????
Trebam javit curi poštarinu, a više nisam ziher koja je? Jel to 13 kn za paket do 5 kg vrijednosti do 100 kn i dobijem onaj papirić da sam poslala??

charlizeos
18.01.2011., 17:09
prije je bilo 15 kn, sada je 13.08 za vrijednost od 80 kn i težinu do 5 kg

Ilana
18.01.2011., 17:14
Onda je stvarno pojeftinilo :s. Prije sam plaćala 30 kn za drugu županiju.

Nego, jel moram naglasiti da paket šaljem preporučeno ili i ovako za 13 kn dobijem onaj papirić da sam poslala?

Mr.Cipelić
18.01.2011., 17:19

Nego, jel moram naglasiti da paket šaljem preporučeno ili i ovako za 13 kn dobijem onaj papirić da sam poslala?

i ovako dobiješ papirić,neki dan slao paket..

molanie
18.01.2011., 17:19

Ne saljes kao preporuceno, onda je skuplje, ali i ovako, kao paketna posiljka, dobijes papiric. :)

Ilana
18.01.2011., 17:21
Super. Hvala na odgovorima :mig:

charlizeos
18.01.2011., 19:12
ja ne znam kad je to bilo 30 kn, ja šaljem već 3 godine i stalno je bilo 15 kn do prije 6-7 mjeseci

-april-
18.01.2011., 19:42
Onda je vjerovatno nešto u pitanju, bar pretpostavljam...pričekaj još koji dan....Uvijek moraš gledati stranu da se nekome možda nešto dogodi, nešto mora obavit... Ne vjerujem da bi te cura išla prevariti, i to još ako je stara forumašica...

tak i ja mislim. na forumu je mjesec dana doduse. cini mi se da je neko vec rekao na listi pohvala i prituzbi, ak te muci probaj nazvat na telefon pa pitaj. makar je meni to vec panika.:D

npr. mozda joj je crko komp, mozda je ostala bez neta i svega, i nemre nis. a ko zna di zivi i kolko treba da se sve sredi i snadje.:ne zna: samo primjer...

aj polako, tjedan dana nije puno, a uvijek mozes i pitat na posti. :top:nadam se da bude sve ok.:)

eeee sad sam vidjela pa dodajem, pise joj zadnja aktivnost u:: Danas 19:56

gud lak!;)

noname123
18.01.2011., 20:31
tak i ja mislim. na forumu je mjesec dana doduse. cini mi se da je neko vec rekao na listi pohvala i prituzbi, ak te muci probaj nazvat na telefon pa pitaj. makar je meni to vec panika.:D

npr. mozda joj je crko komp, mozda je ostala bez neta i svega, i nemre nis. a ko zna di zivi i kolko treba da se sve sredi i snadje.:ne zna: samo primjer...

aj polako, tjedan dana nije puno, a uvijek mozes i pitat na posti. :top:nadam se da bude sve ok.:)

eeee sad sam vidjela pa dodajem, pise joj zadnja aktivnost u:: Danas 19:56

gud lak!;)

nepročitano 0 :mad:

Sonyy
19.01.2011., 10:22
Imam za poslat 50 - tak paketa kao pismo, te me zanima da li tu idu plave ili bijele kuverte ( mislim da bijele ) i da li ja mogu isprintat podatke na kompu i naljepit na tu kuvertu il mora bit baš ručno pisano ? :)

Hvala na odgovoru!

-april-
19.01.2011., 13:46
nepročitano 0 :mad:

sta moze bit...mozda je netko njen doma dignuo forum, a cura je ostala ulogirana na browseru.:ne zna:

nema novosti? ajde mi posalji pm da vidim tko je pa cu ti mozda znat rec nes vise, ak slucajno sara s nickovima.:ne zna:

-april-
19.01.2011., 13:48
Imam za poslat 50 - tak paketa kao pismo, te me zanima da li tu idu plave ili bijele kuverte ( mislim da bijele ) i da li ja mogu isprintat podatke na kompu i naljepit na tu kuvertu il mora bit baš ručno pisano ? :)

Hvala na odgovoru!

zute. :D ma boja koverti je irelevantna, ako je posta normalna. naravno da mozes isprintat i poljepit.:top:

Amplifikation
19.01.2011., 17:48
Moje iskustvo sa prodajom je evo to da se neki ljudi čude i tvrde da nije istina, kad kažem da je poštarina toliko i toliko.
A prvo- cjenik fino stoji na internetu i može se preuzeti i pogledati/provjeriti, i drugo- nisam ja osobno Hp, i ne radim cjenik. Počeli su ozbiljno s tim vaganjem i kad staviš kovertu (5kn) + težinu koverte i artikla koji se šalje, ispadne određena svota. Događa mi se da ljudi napišu 'ja bih poslao/la toliko i toliko' i razmišljam si kakvih sve ljudi ima, doista.
Ako ja kupujem nešto što dođe 100 kn i poštarina na to je 40 kn onda kako mogu tražiti da mi se to uračuna za 120 kn? Ne razumijem eto i sad mi je još više jasno kako ljudi nepravedno osuđuju umjesto da sami pogledaju i provjere i ne prigovaraju.

charlizeos
19.01.2011., 19:08
evo ja prva nikad ne bih pristala na tu poštarinu, za te novce kupim novu stvar
poštarina ne treba biti skuplja od 15 kn, paket košta 13.08 kn, vrijednosti 80 kn i težine do 5 kg, ostale vrijednosti i težina se izračuna na stranici, nije mi jasno što košta 40 kn?
kad šalješ kao paket dobiješ normalno potvrdu i u slučaju gubitka paketa se dobije iznos koji je napisan kao vrijednost

-april-
21.01.2011., 14:54
100kn vrijednost paketa do 5kg je 13.08kn ptt.

hm, sta kosta 40kn... paket od 800kn do 5kg, npr. il pouzece il hp express...:ne zna:

prakticki svi za neki prosjecan paket oce 15kn. mislim da oce popust, ne da prigovaraju il osudjuju. ok, svako radi kak oce. ja npr. na spomenutih 100kn ak zele uracunam tu ptt.;)

dadls81
22.01.2011., 11:43
Evo, mene je sram,
koja je razlika između običnog i vrijednosnog paketa? :o

cinober
22.01.2011., 15:21
Evo, mene je sram,
koja je razlika između običnog i vrijednosnog paketa? :o

iznad 1000 kuna je vrijednosni.
i za obične pakete se dobije potvrda, kao i povrat u slučaju gubitka/oštećenja.

jedino se za obična pisma ne dobije potvrda.
nemoj da te ime zavara, pismo može biti bilo kojeg oblika ( kutija i sl.) pod uvjetom da je do dvije kile.

cinober
22.01.2011., 15:22
evo ja prva nikad ne bih pristala na tu poštarinu, za te novce kupim novu stvar
poštarina ne treba biti skuplja od 15 kn, paket košta 13.08 kn, vrijednosti 80 kn i težine do 5 kg, ostale vrijednosti i težina se izračuna na stranici, nije mi jasno što košta 40 kn?
kad šalješ kao paket dobiješ normalno potvrdu i u slučaju gubitka paketa se dobije iznos koji je napisan kao vrijednost

hp express je u tom rangu

dadls81
22.01.2011., 18:34
Hvala cinober!

croatan7
25.01.2011., 00:58
Plaćam li ja ko pošiljatelj, pošiljku pouzećem prilikom slanja ili ne? Znači kad dođem teti u poštanski ured i sve se fino izvaže i popuni obrazac

molanie
25.01.2011., 09:21
Plaćam li ja ko pošiljatelj, pošiljku pouzećem prilikom slanja ili ne? Znači kad dođem teti u poštanski ured i sve se fino izvaže i popuni obrazac

mozes, i ne moras. ovisi kako se dogovoris sa kupcem. :)

nokia555
25.01.2011., 15:50
imam pitanje dali je moguce poslat paket i da isti dan dobijem isplatu za njeg???i ako da kako se to zove!hvala unaprijed

milancha96
25.01.2011., 16:59
www.locusto.com
Online Aukcije
Online kupovina na jednom mestu , hlace, trosjedi na www.locusto.com nesto kupi ti !

Nagini
25.01.2011., 17:59
pozdrav!
trebalo mi je stići jedno važno pismo, ali kako sam podstanarka, na kasliću nije pisalo moje prezime (sad pise). gdje to mogu podignuti? U najbližoj pošti?

charlizeos
25.01.2011., 21:34
krasno!!!
poskupljuju poštanske usluge - slanje paketa, najjeftinije će biti do 2 kg 18 kn ako reuzimate u pošti, a 20 kn na kućnu adresu
osjećam da će polako odumirati topic o prodaji zamjeni, ovo je previše

http://www.posta.hr/UserDocsimages/cjenik/Izvadak_iz_Cjenika_Usluga_Unutarnji_promet_%202011 0201.pdf

mishonja
26.01.2011., 00:15
hm... imam jedno pitanje, mozda neko zna odgovor..
trebala bi poslat jedan poklon kao iznenadjenje za rodjendan, znam prezime osobe cija je kuca, ime i prezime osobe kojoj treba dostavit (al nije prijavljena na tu adresu) i znam adresu al ne broj, i grad naravno.. jel postoji nekakav nacin za to iskombinirat? do tocne adrese ne mogu nikako doc, a pitat osobu, nije to to onda.. :-) hvala

-april-
26.01.2011., 08:38
pozdrav!
trebalo mi je stići jedno važno pismo, ali kako sam podstanarka, na kasliću nije pisalo moje prezime (sad pise). gdje to mogu podignuti? U najbližoj pošti?

obicno ili preporuceno? pogledaj okolo sanducica, nad njima, na polici ispod, kak to vec je kod vas. takva pisma nas postar nekad i stavi u neki random sanducic. :ne zna:pitaj na posti, a mozes i susjede.

-april-
26.01.2011., 08:39
hm... imam jedno pitanje, mozda neko zna odgovor..
trebala bi poslat jedan poklon kao iznenadjenje za rodjendan, znam prezime osobe cija je kuca, ime i prezime osobe kojoj treba dostavit (al nije prijavljena na tu adresu) i znam adresu al ne broj, i grad naravno.. jel postoji nekakav nacin za to iskombinirat? do tocne adrese ne mogu nikako doc, a pitat osobu, nije to to onda.. :-) hvala

napisi ime, prezime, adresu bez broja (ak ga stvarno ne mozes iskopat, mislim da ce proc), grad, i u zagradi pored imena napisi za tu i tu osobu , tj. podstanara il sto li je. eto, sretno.:top::)

-april-
26.01.2011., 08:57
krasno!!!
poskupljuju poštanske usluge - slanje paketa, najjeftinije će biti do 2 kg 18 kn ako reuzimate u pošti, a 20 kn na kućnu adresu
osjećam da će polako odumirati topic o prodaji zamjeni, ovo je previše

http://www.posta.hr/UserDocsimages/cjenik/Izvadak_iz_Cjenika_Usluga_Unutarnji_promet_%202011 0201.pdf

od 1.2.
CIJENA PO VRIJEDNOSTI U cijenu paketa je uračunato osiguranje paketa do 100 kn
Na vrijednost iznad 100 kn naplaćuje se 3% (sa i bez PDV)

urucenje u posti do 2kg 18kn, 2-5kg 20kn, 5-10kg 23kn

tu ptt vise nemrem uracunat, oko 30% je isla gore, i za isto tolko je skuplja od komada icega u mom albumu. :flop: dokle ce trajat ovaj uzas?:flop:

mishonja
26.01.2011., 14:56
napisi ime, prezime, adresu bez broja (ak ga stvarno ne mozes iskopat, mislim da ce proc), grad, i u zagradi pored imena napisi za tu i tu osobu , tj. podstanara il sto li je. eto, sretno.:top::)

uf.. ja se nadam da oce :-)

-april-
26.01.2011., 16:27
uf.. ja se nadam da oce :-)

riskiras, al trebalo bi, meni je, doduse jel malo mjesto? postar onda zna kud koji.:D u losem slucaju, trebala bi ih zvat posta da imaju paket za podici. (kaj nisu u imeniku?) u gorem slucaju, vratit ce ti se paket nazad. u najgorem, dobit ces odstetu za vrijednost, ak se slucajno zagubi. drzi fige.:)
(uvijek mozes kraj adrese opisat kak izgleda kuca, znas kak klinci rade, hehe.):)

mare21
27.01.2011., 08:23
Zanima me da li tko ima iskustva kad se paket izgubi?
Poslan je sigurno prije cca 17 dana, ali nije stigao. Cura koja mi ga je slala poslala mi je i sliku papirića o slanju i predala potražnicu.
Što i kako dalje? :confused:
I šta se radi ako paket ne nađu i koliko čekati?

-april-
27.01.2011., 09:14
Zanima me da li tko ima iskustva kad se paket izgubi?
Poslan je sigurno prije cca 17 dana, ali nije stigao. Cura koja mi ga je slala poslala mi je i sliku papirića o slanju i predala potražnicu.
Što i kako dalje? :confused:
I šta se radi ako paket ne nađu i koliko čekati?

si sigurna da ne ceka nijednu na posti?:ne zna:
ne znam koliko cete cekati, mogu ti rec kak je bilo prije. ak paketa nema, cura ce dobiti rješenje od potražnice. Par dana nakon potpisanog rješenja isplatit ce novac njoj doma. Odšteta za zagubljeni paket je vrijednost paketa + iznos poštarine + cijena potražnice (mislim oko 5, 10kn). (ti kao primatelj nemas niš s time. jedino za što možes tražiti odštetu je oštećenje pošiljke il kašnjenje iste). Kad joj pošta isplati odštetu onda ce ti vratit novac, a može i kad dobije rješenje od potražnice. mene su zvali pa mislim da ce nju posta telefonski obavijestiti. eto, sretno! :)mozda ipak nije izgubljen.:mig:

mare21
27.01.2011., 10:10
Ne nije u pošti, i ona i ja smo bile .
Stvarno puno puta sam kupila i nikad nije bilo problema sa poštom do sad zadnjih dva mjeseca. Prvo sam isto tako čekala paket mjesec dana , da bi se na kraju pojavio i kao pao vozaču kombija ispod sica :eek:
I sad drugi puta. Dobila sam jučer papirić od potražnice pa valjda moram ići potpisati da ga nisam dobila....
Baš me to ljuti :mad:

andyca
28.01.2011., 09:38
Možda nije idealno mjesto za upit,ali evo-kada uplatim lovu u pošti na tekući račun koliko treba otprilike da sjedne na račun primatelja?
I nemrem vjerovat da je pošta toliko poskupila...:flop::flop:

mare21
28.01.2011., 18:14
Kad joj pošta isplati odštetu onda ce ti vratit novac, a može i kad dobije rješenje od potražnice. mene su zvali pa mislim da ce nju posta telefonski obavijestiti. eto, sretno! :)mozda ipak nije izgubljen.:mig:

hm, pa glupo mi da mi isplati novac, bar ne cijeli iznos, jer i ona je na gubitku... nema robicu koja je izgubljena.
i ja se nekako nadam da ce se naci :)

-april-
31.01.2011., 09:52
Možda nije idealno mjesto za upit,ali evo-kada uplatim lovu u pošti na tekući račun koliko treba otprilike da sjedne na račun primatelja?
I nemrem vjerovat da je pošta toliko poskupila...:flop::flop:

sve ovisi, duze neg u fini, obicno oko 4-5 dana, rijetko manje, nekad i vise.

-april-
31.01.2011., 09:54
hm, pa glupo mi da mi isplati novac, bar ne cijeli iznos, jer i ona je na gubitku... nema robicu koja je izgubljena.
i ja se nekako nadam da ce se naci :)

vrati ti sta si ti uplatila, ona dobije odstetu od poste. nitko nije na gubitku.;)

andyca
31.01.2011., 10:00
sve ovisi, duze neg u fini, obicno oko 4-5 dana, rijetko manje, nekad i vise.

hvala ti :D

mare21
31.01.2011., 12:01
vrati ti sta si ti uplatila, ona dobije odstetu od poste. nitko nije na gubitku.;)

znaći da bi trebala dobiti dupli iznos... npr ako sam ja platila 60 kuna, ona od pošte mora dobiti 120 kn... 60 vrati meni, i 60 njoj ostane koliko bi dobila za robu???? nekako mislim da nije tako :ne zna:

Varla
31.01.2011., 13:13
znaći da bi trebala dobiti dupli iznos... npr ako sam ja platila 60 kuna, ona od pošte mora dobiti 120 kn... 60 vrati meni, i 60 njoj ostane koliko bi dobila za robu???? nekako mislim da nije tako :ne zna:

ne.
ti si njoj platila za posiljku. i to su novci koji ostaju njoj. ona je tebi u zamjenu poslala robu, koja nije stigla. zato ce joj posta vratiti naznacenu vrijednost, koju ce ona vratiti tebi. njoj jos uvijek ostaju oni novci koje si joj ti originalno uplatila, tako da nitko tehnicki nije na gubitku.

-april-
31.01.2011., 13:14

pa i nije tako. :D (1.pitanje na iq testu): ak si joj uplatila 60, vrati ti tolko. ako je napisala vrijednost paketa tolko, posta joj vraca 60 i postarinu. ne 120, tak bi zaradila duplo. stima sve, jos je dodatno 15 u plusu.:mig:

andyca
31.01.2011., 16:35
Koja sam ja kokoš :eek:
J anikad ne naznačim vrijednost pošiljke.Teta u pošti mi je rekla da ako kaj bude dobijem 5xpoštarine ..kad malo bolje razmislim ne znam kak mi je to bilo ok :misli:
kad sam slala stvari puno vrijednije.

Znači uvijek reći vrijednost paketa.Jel to kaj extra košta?

charlizeos
31.01.2011., 19:06
na preporučenoj pošiljci se ne piše vrijednost, samo na paketu, zato je bolje uvijek slati kao paket, ali pošto će sada biti skuplje kao paket slat ćemo više preporučeno, ali lakše stvari, teže stvari će opet biti bolje slati kao paket

Pamella_19
01.02.2011., 11:24
Pozz, zanima me kako se šalje pouzećem? ako je vrijednost robe 220 kn, a osoba (kupac) plaća poštarinu, hoće mi pošta nabiti neku proviziju ili kako to ide'???!?! hvala unaprijed

pajana
01.02.2011., 15:13
jeli neko danas slao možda neki paket ili prep. pošiljku....
kakve su cijene???
hvala

scarlett_legata
01.02.2011., 15:26
Evo, ja sam danas poslala jedan paket vrijednosti 100 kn (do 2 kg tezine) - cijena "samo" 18 kn :flop:

Zaista sramota, kad bi barem usluga i ljubaznost djelatnika bila na razini cijena :o

p.s. Ako nista drugo, barem su stavili novi cjenik na sluzbenu stranicu, tako da bijes zbog bezobrazno visokih cijena mogu osjetiti vec doma pred ekranom :mad:
http://www.posta.hr/main.aspx?id=194

-april-
01.02.2011., 16:00
Pozz, zanima me kako se šalje pouzećem? ako je vrijednost robe 220 kn, a osoba (kupac) plaća poštarinu, hoće mi pošta nabiti neku proviziju ili kako to ide'???!?! hvala unaprijed

ako ti saljes, primatelj, tj. kupac ce na vrijednost paketa i postarinu, platit proviziju 3,66%. nek me netko ispravi ak je od danas sta i tu mijenjano.:ne zna:

-april-
01.02.2011., 16:06
eh i cula sam da navodno posiljke koje se salju kao paket moraju slati iskljucivo u kutiji, ne vise u koverti s mjehuricima. :ne zna:

Lua
01.02.2011., 16:07
jeli neko danas slao možda neki paket ili prep. pošiljku....
kakve su cijene???
hvala

ja sam slala preporučeno,cijene su ostale iste:top:

pajana
01.02.2011., 16:43
meni se isto čini sa su samo paketi poskupjeli, preporučeno slanje je malo, malo poskupilo...sad možemo svi slati kao preporučeno :lol:

pajana
01.02.2011., 16:44
ja sam slala preporučeno,cijene su ostale iste:top:

waaaaaaaaaaaau:top:

kayaze
01.02.2011., 17:28
ja sam slala danas ,i da poskupilo je došlo mi je 18,00kn (vrijednosna pošiljka stavila sam 80,00kn) +4,00kn kuverta s mjehurićima=22,00kn =ćista sramota
a inaće bi mi došlo 13,00kn znaći sigurno su poskupili 5,00kn

dosad mi je bilo glupo govorit da je poštarina 15,00kn (iako bi i tu gubila s kuvertom) a zamislite sad kad vas netko pita

....da da majica vam je 20,00kn ali još plus poštarina 22,00kn :ceka::brukica:

charlizeos
01.02.2011., 18:11
jedna majica stane u kovertu i treba ju slati preporučeno, mislim da to nije više od 12-13 kn, osim ako nije jako teška, a ako ima više stvari morat ćemoslati kao paket, a morat će i prodavači malo smanjiti cijene ili poštarina pola-pola

BobicaBo
01.02.2011., 19:55
evo mene sa pošte pa možda nekome pomognem
reče gđa da je poskupljenje zapravo onih 5kn što su prije plaćali primatelji za paket koji poštar donese kući -
znači prije bi pošiljatelj platio 13,80 a primatelj još 5kn - e pa sada plaća pošiljatelj sve - 20kn
ali postoji još jedna caka - šaljete li paket u selo koje nema opciju donošenja paketa na kućnu adresu (popis ima teta na šalteru) onda plaćate 18kn

ako šaljete jednu majicu ili sitnicu koja stane u kovertu sa balonićima - to se zove preporučena pošiljka , popunjava se drugačiji papirić i 101-250g košta 12,50 a 251-500g košta 15,20
razlika od paketa je što se ne piše vrijednost, ali dobro je to što imate potvrdu da ste pošiljku poslali i imate one brojeve kojima možete pošiljku ganjati ako se zagubi! za razliku od običnog pisma koje ne možete uloviti ako se zagubi
etogac!

kebuica
01.02.2011., 22:25
svaka čast na iscrpnom izvještaju :top:

raverica
02.02.2011., 18:21
jučer sam slala paket od 1kg, vrijednost 200kn i platila poštarinu 24kn :eek::eek: oni nisu normalni, skoro me tamo herc strefio :mad:

charlizeos
02.02.2011., 21:54
kaže teta u pošti da svi mogu uzeti poštarinu od 18 kn ako će sami podići iz pošte paket, a oni koji žele na kućnu adresu, platit će 20 kn, ako je organizirana dostava u njihovom mjestu

Mr.Cipelić
02.02.2011., 23:28
zna možda kako funkcionira naručivanje od susjeda i plačanje carine..
naime,planiram si naručiti nešto ´robice´ iz http://www.kibuba.hr/..

Skupa: 60,50 €

toliko bi me račun ispao a dostava 0.00 €..

ovako piše ispod narudžbe..ja sam uzeo poštom do vrata..

Dostava poštom 1
Podizanje u prodavaonici u Sloveniji 2
Ležarina u Sloveniji 2

1 Izračunat ćemo vam cijenu bez poreza, kada dobijete pošiljku, morate platiti 23% hrvatskog PDV-a i moguću carinu, prema pozitivnim zakonskim propisima Republike Hrvatske.

2 Plaćate 20% slovenskog poreza. Na temelju priloženog obrasca Global Refund nakon izvoza iz EU možete dobiti povrat poreza.

itko..?hvala..

BobicaBo
03.02.2011., 05:42
mene zanima sljedeće -
ako ja šaljem paket i platim 18+5kn - poštarine , poštar pođe mom primatelju sa paketom a njega nema doma? on ostavi žuti papirić i primatelj mora na poštu po papirić - kome ide tih 5kn!?!?
mislim i njima je radno vrijeme kad i nama - obično su ljudi na poslu kad poštar nosi pakete - pa mogu u startu zanti da radnih ljudi neće biti doma ujutro! to samo majke, trudnice i babinjače sjede doma i čekaju pakete! :cerek:

i možemo li vjerovati poštaru da je zaista nosio paket ili je samo ostavio žuti papirić - što se meni više puta desilo - ćubim doma, čekam paket a kad krenem van oko 14h piše da me tražio u 11h?!?! nije znao da sma doma i da ću ga uloviti u neradu, prevari i krađi 5kn?!? :lol:

šta kaže teta u pošti na ovo?

charlizeos
03.02.2011., 07:12
mislim da se više ne plaća tih dodatnih 5 kn
znači platiš 18 kn poštarinu i čekaš papirić pa sama pokupiš u pošti

kayaze
03.02.2011., 12:41
mene zanima sljedeće -
ako ja šaljem paket i platim 18+5kn - poštarine , poštar pođe mom primatelju sa paketom a njega nema doma? on ostavi žuti papirić i primatelj mora na poštu po papirić - kome ide tih 5kn!?!?
mislim i njima je radno vrijeme kad i nama - obično su ljudi na poslu kad poštar nosi pakete - pa mogu u startu zanti da radnih ljudi neće biti doma ujutro! to samo majke, trudnice i babinjače sjede doma i čekaju pakete! :cerek:

i možemo li vjerovati poštaru da je zaista nosio paket ili je samo ostavio žuti papirić - što se meni više puta desilo - ćubim doma, čekam paket a kad krenem van oko 14h piše da me tražio u 11h?!?! nije znao da sma doma i da ću ga uloviti u neradu, prevari i krađi 5kn?!? :lol:

dobro postavljeno pitanje i mene ovo zanima.

juhica
03.02.2011., 14:11
ljudi moji, pa koliko njima u pošti treba da riješe potražnicu, treći tjedan i još ništa :mad::flop:

Dorja79
03.02.2011., 18:49
a ne uzdajte se bas u podizanje paketa u posti,kao jeftinije je,moj slucaj u Rijeci: Nikad ne znate da li ce vas paket cekati u posti 1 ili posti 2!dodjem jednom u postu2,salju me u postu jedan,dodjem u postu1 i salju me u postu 2,svaki put setaju ko idiota,bez pravila!kazu paketi tezi od 2 kg su u posti 2,,i ja to zapamtim.a drugi put kad je paket bio tezi od 2 kg iz poste 2 u kojoj bi trebao biti kazu,mozda je u posti1! ali najzesce je bilo,kada sam u postu 1dosla i trazim paket na svoje ime,i zena mi da papiric zuti i kaze nije kod nas,odite na postu2,i naplati mi uredno 1,80 kn i stavi neku naljepnicu na zuti papiric iz koje se vidi da je naplatila i dala mi je i racun.ja uzem to i racun sva sretna aj bar necu morati placati nista u posti 2 kada dignem paket.i kako taj dan nisam bila u mogucnosti ici u postu2,otisla sam tek nakon 7 dana(jer vas paket poste restante ceka30dana)i tamo mi gospodja uredno naplati ponovno tih 1,80 kn, plus jos 16 i nesto kuna lezarine.ja kazem kako to,pa imam racun,vidite da sam platila vec tih 1kn i 80 a nisam moga isti dan do poste2..a ona mrtva hladna:hocete da vratim paket ili cete platiti???
kulturna gospodje postarice.
i btw vec 2 tjedna cekam 1 paket koji je poslan ali nema ga nitiu jednoj posti.ako itko zna kako se moze potraziti poste restante poslani paket neka mi javi!

Kailea
03.02.2011., 19:04
a ne uzdajte se bas u podizanje paketa u posti,kao jeftinije je,moj slucaj u Rijeci: Nikad ne znate da li ce vas paket cekati u posti 1 ili posti 2!dodjem jednom u postu2,salju me u postu jedan,dodjem u postu1 i salju me u postu 2,svaki put setaju ko idiota,bez pravila!kazu paketi tezi od 2 kg su u posti 2,,i ja to zapamtim.a drugi put kad je paket bio tezi od 2 kg iz poste 2 u kojoj bi trebao biti kazu,mozda je u posti1! ali najzesce je bilo,kada sam u postu 1dosla i trazim paket na svoje ime,i zena mi da papiric zuti i kaze nije kod nas,odite na postu2,i naplati mi uredno 1,80 kn i stavi neku naljepnicu na zuti papiric iz koje se vidi da je naplatila i dala mi je i racun.ja uzem to i racun sva sretna aj bar necu morati placati nista u posti 2 kada dignem paket.i kako taj dan nisam bila u mogucnosti ici u postu2,otisla sam tek nakon 7 dana(jer vas paket poste restante ceka30dana)i tamo mi gospodja uredno naplati ponovno tih 1,80 kn, plus jos 16 i nesto kuna lezarine.ja kazem kako to,pa imam racun,vidite da sam platila vec tih 1kn i 80 a nisam moga isti dan do poste2..a ona mrtva hladna:hocete da vratim paket ili cete platiti???
kulturna gospodje postarice.
i btw vec 2 tjedna cekam 1 paket koji je poslan ali nema ga nitiu jednoj posti.ako itko zna kako se moze potraziti poste restante poslani paket neka mi javi!

nije mi jasno, zasto se seces izmedu te dvije poste? uzmi brojeve od svake i kad cekas paket zovi obe i provjeri di je :cerek:

suzuki750
04.02.2011., 11:34
kaže teta u pošti da svi mogu uzeti poštarinu od 18 kn ako će sami podići iz pošte paket, a oni koji žele na kućnu adresu, platit će 20 kn, ako je organizirana dostava u njihovom mjestu

Tak su i meni rekli! Ja sam jučer slala paketić, da sam znala slala bi preporučeno. Imala sam točno u ruci 15 kn, izašla iz auta došla na poštu i žena mi kaže 18 kn.

A ja: :confused: :confused: :confused: :confused:

Prerovala sam cijelu torbu, novčanik i jaknu da nađem 3 kn! :facepalm: a iza mene kolona :o

I još mi kaže, to će primaoc podići u pošti, ako želi da mu donesu doma onda je skuplje. :flop:

Katastrofa.

Jel se može di vidjet na stranicama hrvatske pošte izračun preporučene pošiljke, recimo da se upiše mjesto stanovanja primatelja i težina pa izbaci koliko bi to došlo? :moli: Cijene su im ubitačne, pa kome se plaća poštarina od skoro 20 kn?! (i to je sreća ak prođeš tak) Još i da obavljaju svoj posao kak treba..

EDIT: sad sam vidla ovaj link http://www.posta.hr/main.aspx?id=194# znači to je baš ta cijena koju bi platila u pošti? Recimo preporučena do 100 grama 10, 80 kn? Nema veze dal je Zg- Zg, il Zg- recimo Zadar il Dubrovnik? Sve je isto?

I kaj znači

Plus pošiljka ako netko zna?

suzuki750
04.02.2011., 12:46
mene zanima sljedeće -

Mislim da nije 5 nego 2. Tak su mene jakooo dugo babe u mojoj pošti varale i naplaćivale mi 15 kn za paket zagreb-zagreb, umjesto 10 i nešt sitno. Tek sam poslije u drugoj pošti saznala da dođe 10 kn.

tynaa
04.02.2011., 16:06
E jel zna netko jel radi pošta u dubravi (avenija dubrava 53) subotom, ako da do koliko?
unaprijed zahvaljujem!

martina_dubrava
04.02.2011., 16:47
E jel zna netko jel radi pošta u dubravi (avenija dubrava 53) subotom, ako da do koliko?
unaprijed zahvaljujem!

Mislim da do 13 sati radi ;) Znam da radi ali nisam sigurna je li do 13 ili 15 sati :top: