PDA

View Full Version : Preljevi za kosu

stranice : [1] 2 3 4

res publica
29.09.2005., 00:15
imam tamno smeđu kosu s plavim i smeđim pramenovima,zadnji posjet frizeru je bio prije par dana.problem je u tome što sam više smeđa,nego plava,na što sam navikla,a ne želim i onako izmučenu kosu mučiti novim pramenovima nakon samo par dana.
bi li mi preljev pomogao da malo posvijetlim,i ako da,koji?
thnx:kiss:

Bocca della Verita
29.09.2005., 10:10
ja bi radje isla na ove pramenove.
sa kolor samponom bi se sve zajedno stopilo u neki buckuris.

Karmela
29.09.2005., 15:35
Ti svijetli pramenovi na tamnoj kosi jos uvijek in? :eek:

res publica
29.09.2005., 22:35
ma mene nije briga jesu li in ili nisu,imam ih već 7g jer mi najbolje stoje od svega što sam probala. ustvari,ja i ne želim plavo-tamno pramenove,već medasta podloga-plavi pramenovi. svaki put im to nanovo objašnjavam,pokazujem slike,nijanser,pa kad upali,upali.ovaj put nije.ah,te frizerke... stavila mi je na to nekakav preljev,protiv žutila,loreal proffesionel,koji je čini mi se i doprinio "tami".neznam postoji li svijetliji i smijem li ga uopće stavljat u tako kratkom roku. novih pramenova me pogotovo strah,jer mi je kosa tanka i izmučena hidrogenom. da čekam ili...?
help:moli:

Karmela
29.09.2005., 22:49
res publica kaže:
ma mene nije briga jesu li in ili nisu,imam ih već 7g jer mi najbolje stoje od svega što sam probala.

U tom slucaju - svaka cast :top:
Postoji mogucnost da ti nemas tamno smedju kosu. Pitaj frizera da provjeri koja je tvoja prirodna boja kose. Ja sam uvijek govorila da imam smedju prirodnu boju, dok mi moj frizer nije rekao da je moja kosa tamno plava.

Takodjer bih ti rekla da se malo strpis. Mozda ce se toner isprati za par dana, pa ce se plavo vise intenzivirati?

res publica
29.09.2005., 23:29
da,izgleda da mi nema druge nego čekati. btw,ima li tko kakvu ideju kako da sljedeći put dobijem ono što želim (medasta podloga-plavi pramenovi),ja stvarno više neznam kojim bi riječima dočarala ono što želim,ni slike ne pomažu(a kažu da slika vrijedi tisuću riječi)...frizirala sam se na nekoliko mjesta,ali nekako mi se čini da svi frizeri imaju isti mentalni sklop. ne kužim ih i ne kužim zašto oni mene ne kuže. dogodilo mi se da sam prvi put kod jedne bila super zadovoljna i onda dodjem drugi put da mi sredi izrast i kažem hoću isto kako je ostatak obojen,a ona drekne da to ne može,da šta ja mislim:confused: . ili otiđem kod mamine frizerke,odvedem mamu kojoj je super napravila i kažem da i ja hoću tako,a ona mi napravi stotu stvar. svaki odlazak frizeru mi je ka ruski rulet.:zubo:

Xavi
30.09.2005., 07:52
res publica kaže:
da,izgleda da mi nema druge nego čekati. btw,ima li tko kakvu ideju kako da sljedeći put dobijem ono što želim (medasta podloga-plavi pramenovi),ja stvarno više neznam kojim bi riječima dočarala ono što želim,ni slike ne pomažu(a kažu da slika vrijedi tisuću riječi)...frizirala sam se na nekoliko mjesta,ali nekako mi se čini da svi frizeri imaju isti mentalni sklop. ne kužim ih i ne kužim zašto oni mene ne kuže. dogodilo mi se da sam prvi put kod jedne bila super zadovoljna i onda dodjem drugi put da mi sredi izrast i kažem hoću isto kako je ostatak obojen,a ona drekne da to ne može,da šta ja mislim:confused: . ili otiđem kod mamine frizerke,odvedem mamu kojoj je super napravila i kažem da i ja hoću tako,a ona mi napravi stotu stvar. svaki odlazak frizeru mi je ka ruski rulet.:zubo:
Ja msilim da samo profesionalan frizer moze svaki puta napraviti uspjesno jednu te istu frizuru. Ovi svi drugi rade, cini mi se, vise od oka pa kako uspije. Tako i ja imam problema sa sisanjem svoje duge kovrcave kose. I zenska me jednom dobro osisa stepenasto, da te kovrce izgledaju svaka za sebe i da lijepo pada, a drugi mi put prednji dio,koji bi u biti trebao biti siske, samo je naravno predugo, odreze sasvim ravno. Poludila sam, jos mi to nije dovoljno naraslo da idem popraviti. Uzas!Zato idem kod frizerke koja ima istu kosu kao moju i zena super uradi jer i sama ima takvu kosu.
Ma muka mi je vise od tih losih i nestrucnih frizera.

tisina
02.10.2005., 23:25
Preliv ti nista ne mzoe pomoci.
Pusti malo kosu da s eodmori pa ponovo uradi prameneove svjetlije da ih bud evise...:top:

creative
19.07.2006., 08:24
prošli tjedan sam bila kod frizera i dobila intenzivno crvene pramenove. postignuto blajhom i preljevom. obzirom da mi je frizura malo "otkačena" bitno mi je da i boja bude takva. e sad...preljev se isprao u neku naranđastu nijansu, pa sam jučer sama nanijela opeet. kupila sam ga kod njih (radi se o blush red copper od eugeneperma), držala 10 minuta i niš - jutros pogledam i kosa i dalje iste boje. sad, jel problem što sam stavila na mokru kosu, ili na čistu kosu ili se treba još držati? kakav je postupak uopće (možda sam zaboravila?!)?

Kyra
19.07.2006., 10:04
Ne znam za preljeve ali znam za crvene pramenove.

Oni će uvijek nažalost blijediti, ali probaj si kupit od Keunea Add-in conditioner s crvenim pigmentom. Košta oko 50 kuna i meni je pomogao da mi boja dulje izdrži.

Zenski petko
20.07.2006., 21:56
Ja procitao naslov topica "prOljev" :eek:
Kakve to ima veze s kozmetikom:rofl:

Miss Poison A.
24.01.2007., 17:52
Jer stavljao tko? Ja sam farbana u najobičniju smeđu koja je slična mojoj prirodnoj, malko je svjetlija. Uglavnom, kosa mi je nekako izgubila sjaj koji je imala i rekla mi je frizerka da bi preljev bio čisto dovoljan da obnovi sjaj kose.
E sad, zanima me smeđi preljev sa zlatnim odsjajem? Jer ima ko iskustva kakva s tim?

patrysa
25.01.2007., 02:03
i mene zanima preljev za plavu kosu-je li postoji to uopče,stavljao netko?

crna pantera x
25.01.2007., 09:27
Ovako preljeva ima za svaku boju kose, to je u principu boja za kosu sa malim postotkom hidrogena,tako da postoji i smeđa sa zlatnim odsjajem, a ima i za plavu kosu.

Dobro je to šta s preljevom možeš odgodit farbanje,a budeš uredan

Eviene
25.01.2007., 11:25
preljev je odlicna stvar ako zelis vidjeti kako bi ti stajala neka boja. brzo se ispire. imas u dm-u od palette,kosta 10 kuna.

patrysa
25.01.2007., 12:29
ma čekaj malo:zubo: to onaj kolor-šampon od pallete,šta se stavi na mokru kosu ,pa se ispire nakon nekoliko pranja.to je to:confused:
to sam koristila već..samo nigdje nisam vidjela baš plavi,uvijek budu neke odvratne žute nijanse...

Eviene
25.01.2007., 12:48
valjda je to to. evo,ja bas neki dan stavila,ali smedju nijansu i odlicno mi je ispalo. jedino ne preporucam na izblajhanu kosu stavljat. a sve kakti plave nijanse su zute,ne svidjaju mi se.

foxylady
25.01.2007., 12:55
ja se vec pola godina ne bojam. ma i duze... svakih mjesec dana, mjesec i pol odem stvit preljev. ne unistava toliko kosu, a sjaji se puno vise od boje. malo se brze ispire... stavljam ili revlonov ili lorealov - ovisno u kojem sam salonu! najbolji vam je redkenov preljev, i najskuplji. ali puno ljepsi, duze traje, moja frendica ga radi svaka tri mjeseca i kosa joj blista. ja bi ga koristila da u mojoj blizini postoji redken studio...

Eviene
25.01.2007., 12:58
a gdje ima za kupiti preljev od revlona ili loreala?

foxylady
25.01.2007., 13:00
ne znam. ja to radim u salonu. i izadje me oko 100 kn...

lianne
25.01.2007., 13:59
a gdje ima za kupiti preljev od revlona ili loreala?
loreal-nama i kozmo...

Miss Poison A.
25.01.2007., 16:17
joooj ne ne ne :rofl:
To iz dm-a je DALEKOO od preljeva cure moje. Razgovarala sam sa frizerkom. To u dm-u su jeftini color šamponi koji zapravo ne čine ništa korisno za kosu.
Preljev ju nahrani i kosi daje sjaj. Moja ga frizerka naplaćuje 150 kn.
Uglavnom, nemože se kupiti ja mislim. Stavlja se u frizerskim salonima.

Lilit
25.01.2007., 16:31
ma čekaj malo:zubo: to onaj kolor-šampon od pallete,šta se stavi na mokru kosu ,pa se ispire nakon nekoliko pranja.to je to:confused:
to sam koristila već..samo nigdje nisam vidjela baš plavi,uvijek budu neke odvratne žute nijanse...

probala i ja to ali ne plave nijanse nego smedje i crvene, nije lose i ne unistava kosu (barem nije moju)

joooj ne ne ne :rofl:
To iz dm-a je DALEKOO od preljeva cure moje. Razgovarala sam sa frizerkom. To u dm-u su jeftini color šamponi koji zapravo ne čine ništa korisno za kosu.
Preljev ju nahrani i kosi daje sjaj. Moja ga frizerka naplaćuje 150 kn.
Uglavnom, nemože se kupiti ja mislim. Stavlja se u frizerskim salonima.

slazem se. ja sam imala keuene preljev jednom, jako slab zapravo slicnu boju ko moja kosa tek toliko da mi kosa dobije sjaj i da mi pramenovi ne ispadnu prezuti, stavila mi preljev preko cijele kose (i novo napravljenih pramenova)

razlika koju sam ja primjetila:
to iz dm-a se ispire a ovaj preljev od frizerki ne

naomi
25.01.2007., 18:25
ne znam. ja to radim u salonu. i izadje me oko 100 kn...

a od toga ti je kosa tako fina :cerek:

Miichelle
25.01.2007., 19:20
može se preljev i na zblajhanu kosu
samo kaj ti onda mora staviti npr. smeđi preljev sa crvenkastim odsjajem jer ako ti stavlja nekakav drugi mogu ti pozelenit pramenovi
ja sam imala pramenove zblajhane i sad sam po drugi put stavila smeđi preljev, super zgleda i rekla mi je frizerka da će mi nakon trećeg tretmana kosa, tj ovi pramenovi poprimit natrag smeđi pigment

foxylady
25.01.2007., 21:33
cisto sumnjam. koliko ja znam ti pramenovi su ti bez pigemta, i boja ce ti konstantno ispirati s njih. odnosno, bit ce bar za nijansu svjetilja od ostalog dijela kose. ja muku mucim s tim... to mrzim kod pramenova. nazalost, to se rijesava iskljucivo sisanjem i izrastanjem pramenova. koliko ja znam... mogu se nanijeti jos smedji pigmenti u salonima, da se boja bolje primi. al sve ti je to relativno kratkotrajno :)

crna pantera x
25.01.2007., 23:04
kao što sam vam rekla preljevi su ustvari boje za kosu iz tube samo šta se umisto 6 ili 9 posto hidrogena stavlja 3 posto. ako vam se neda to raditi u salonu kupite keune boju (jer sam jedino nju vidila da ima u dm-a,tj u slobodnoj prodaji), ili bilo koju drugu u tubi (a da nije subrina), izaberite nijansu boje koja vam se sviđa,kupite i 3 posto hidrogen (ili ako ga nema uzmite 6 posto pa ga razrijedite,znači pola pola),to izmiješajte, operite kosu jednom (uz subrinu naravno) namažite kosu i držite 10 do 15 min.

Loreal i revlon boje koje se prodaju u dm-a ili u drugim parfumerijama,što znači da u kutiji sadrže boju,hidrogen i regenerator NISU preljevi već boje...

crna pantera x
26.01.2007., 11:47
Zaboravih napisat ako imate plavu kosu, a želite smeđu boju obavezno u smeđu dodajte kap crvene da nebi došli zeleni

dea08
16.02.2007., 17:23
Bok svima! Jel mi moze netko molim vas rec gdje u Zg ili Os mogu kupit Redkenov preljev za kosu? Pretpostavila sam u salonima koji rade s Redkenom, ali bila u Redken studiu na medveščaku i u Glamouru i kažu da prodaju samo stvarčice za stajling, a preljev se radi kod njih. Ne znam sad cifru, ali mogu si samo zamislit kako bi me oderali. Inače imam kosu do ramena, pa je najmanji problem da mi netko to nanese ili čak ja sama.

Fleur
16.02.2007., 17:32
koliko treba vremena da se taj preljev koji sam stavila kod frizera ispere? naime, umjesto kričavo crvenih pramenova u šiškama dobila sam kričavo crvene cijele šiške pa to malo izgleda :eek: jel se može to kako skinut nekom "kućnom" metodom?

šljivica
16.02.2007., 20:19
jel se može preljev na neopituranu kosu?

lianne
16.02.2007., 20:26
jel se može preljev na neopituranu kosu?
naravno..
pa sta ti mislis da se netko mora obojati da bi stavljao preljev..kakva je to logika :misli:
pa preljev je zapravo boja...samo s manje kemikalija,pa se ispire...:zubo:

majchy_m
16.02.2007., 21:14
meni su odlicni preljevi kuene direct
ima ih u muelleru, ja koristim cokoladu
traje dva tri tjedna
ne steti kosi (bar tak kaze moja frizerka,a ni ja ne vidim stetne utjecaje samo bolje-gladja je i sjajnija)

crna pantera x
16.02.2007., 21:16
pa preljev je zapravo boja...samo s manje kemikalija,pa se ispire...:zubo:

Ne to je zapravo boja s isto kemikalije ali sa malim postotkom hidrogena

mililica
16.02.2007., 21:39
Lijepo uzmeš tubicu boje (koje inače koristiš) + hidrogen 50:50 razrjeđen vodom.To ti je preljev(kaže moja teta frizerka).Ja čak znam dodat malo regeneratora u mješavinu.Sa bilo kojom bojom tako korištenom dobijem sjaj.A ne dođe puno kn kao kad ti frizeri izmješaju:)(iako vjerojatno koriste nešto kvalitetnije boje u fancy frizerajima)

šljivica
16.02.2007., 21:41
krivo sam skontala. misila sam da je to nesto sto se stavlja samo na izrast. pardon :)

nego. ja bih nesto sto ce se isprat s mozda tjednima, ali ne da mi pranje kose izgleda ko klanje (bojala bi se u crvenu) i da ne ostaje puno na rucnicima,

jel postoji ta varijanta? :D

crna pantera x
16.02.2007., 23:17
Lijepo uzmeš tubicu boje (koje inače koristiš) + hidrogen 50:50 razrjeđen vodom.To ti je preljev(kaže moja teta frizerka).Ja čak znam dodat malo regeneratora u mješavinu.Sa bilo kojom bojom tako korištenom dobijem sjaj.A ne dođe puno kn kao kad ti frizeri izmješaju:)(iako vjerojatno koriste nešto kvalitetnije boje u fancy frizerajima)

ali uzmeš 6 % i napraviš pola njega pola vode

emergence
16.02.2007., 23:21
ali uzmeš 6 % i napraviš pola njega pola vode

a zakaj samo ne bi uzela hidrogen 3%?:zubo:

crna pantera x
17.02.2007., 08:24
a zakaj samo ne bi uzela hidrogen 3%?:zubo:

Eto zato jer se nisam sjetila da ga ima za kupit :brukica: :o

jagodica-bobica
17.02.2007., 10:07
U pravu su pantera i mililica. Preljev je samo boja za kosu sa razrjedejnim hidrogenom. A i ono od palette je preljev. To sto nekome frizerka kaze da to nije to, a da oni u salonu prave neke posebne preljeve, to je samo bezobrazluk. naravno da ce ti ispricat pricicu kako oni rade nesto posebno, jer zasto bi ti to kupila u DM-u u kesici za 10 kuna ili jednako povoljno napravila sama od boje, kada ti ona moze to staviti i naplatiti 150 kuna:E

mililica
17.02.2007., 10:27
Pa mislila sam na onaj od 6%, moja greška.

Fleur
17.02.2007., 10:40
U pravu su pantera i mililica. Preljev je samo boja za kosu sa razrjedejnim hidrogenom. A i ono od palette je preljev. To sto nekome frizerka kaze da to nije to, a da oni u salonu prave neke posebne preljeve, to je samo bezobrazluk. naravno da ce ti ispricat pricicu kako oni rade nesto posebno, jer zasto bi ti to kupila u DM-u u kesici za 10 kuna ili jednako povoljno napravila sama od boje, kada ti ona moze to staviti i naplatiti 150 kuna:E

pa i nisu to iste stvari, onaj preljev iz dm-a mi se isprao za 2 tjedna, a ovaj što mi je frizerka stavila nije se isprao već dva mjeseca. jel itko zna koliko dugo vremena treba da se ispere taj vrag? :confused:

nanina
17.02.2007., 10:46
Stavljam bakreno-narančasti preljev kod frizerke otprilike svakih pola godine pa mogu reć da je odlično. Kosa mi ima super sjaj a nije oštećena, meni treba stvarno 3-4 mjeseca da primjetim da se počinje ispirati al mislim da krajnje drži do pol godine jer primjetim kad stavim regenerator/masku za obojenu kosu nakon pranja da se boja još vidi

Miss Poison A.
17.02.2007., 10:56
Stavljam bakreno-narančasti preljev kod frizerke otprilike svakih pola godine pa mogu reć da je odlično. Kosa mi ima super sjaj a nije oštećena, meni treba stvarno 3-4 mjeseca da primjetim da se počinje ispirati al mislim da krajnje drži do pol godine jer primjetim kad stavim regenerator/masku za obojenu kosu nakon pranja da se boja još vidi

U jebemu. :zubo:
Ja stavljala preljev i umjesto klasične smeđe dobila smeđu sa crvenkastim odsjajem. :mad:
A naglasila sam frizerki da mi je takva kosa i da svaka smeđa povuce na crvenkasto. i veli ona ne ne, ova neće bez brige. aha. figu. tamno smeđa je,al na suncu sjaj crvenkast. neznam kad ce se to malo isprat?? Jooj meni.

crna pantera x
17.02.2007., 11:06

Ali ipak je razlika u tom preljevu od 10 kn jer mi se čini da nema hidrogen u sebi i zato se brzo ispere. Ako se već misli raditi preljev kod kuće najbolje je uzeti boju u tubi i pomješati sa 3% hidrogena i onda se neće isprati za dva pranja

crna pantera x
17.02.2007., 11:12
U jebemu. :zubo:
Ja stavljala preljev i umjesto klasične smeđe dobila smeđu sa crvenkastim odsjajem. :mad:
A naglasila sam frizerki da mi je takva kosa i da svaka smeđa povuce na crvenkasto. i veli ona ne ne, ova neće bez brige. aha. figu. tamno smeđa je,al na suncu sjaj crvenkast. neznam kad ce se to malo isprat?? Jooj meni.

Ali postoji razlika između zlatnog i crvenkastog sjaja,vjerovatno ti je izmješala zlatno smeđu boju i čini ti se da je to crveni odsjaj ali u principu niti jedna smeđa boja ne sadrži u sebi crvenu nijansu nego zlatnu,a crveni odsjaj ti može bit jedin ako ti je u tu smeđu dodala malo crvene boje. Znam kad tako i meni govore "neću da mi baca na crveno" pa im onda tako sve lijepo objasnim, i pokažem im koja je boja u nijanseru i šta piše ispod nje

nanina
17.02.2007., 12:01
znam jedino da kad sam prvi put stavljala preljev rekla frizerki da neću crvenu već bakrenu. Moja je kosa tamno smeđa pa mi je rekla da ćemo napraviti tanke posvijetljene pramenove jer mi se onda boja neće vidjet neg će biti samo blagi odsjaj. I istina je da mi se na prirodnoj boji ne vidi puno, samo odsjaj na suncu.
Mislim da treba samo izabrat nijansu koja neme crvenog već vuče na zlatno, ali i kosa utjeće- na tamnom se zlatno možda neće primjetiti

Miss Poison A.
17.02.2007., 12:19
Ali postoji razlika između zlatnog i crvenkastog sjaja,vjerovatno ti je izmješala zlatno smeđu boju i čini ti se da je to crveni odsjaj ali u principu niti jedna smeđa boja ne sadrži u sebi crvenu nijansu nego zlatnu,a crveni odsjaj ti može bit jedin ako ti je u tu smeđu dodala malo crvene boje. Znam kad tako i meni govore "neću da mi baca na crveno" pa im onda tako sve lijepo objasnim, i pokažem im koja je boja u nijanseru i šta piše ispod nje
Ma sad sam ju zvala i na kraju cu se još posvađat sa njom. Stvar je u tome da na keuene katalogu je nijansa dobra i ona je izmješala smeđu sa smeđom sa zlatnim odsjajem. ali ona je ništa drugo nego ČISTA CRVENA na suncu. i majčicu mu poljubim, pa nisam slijepa. svi me pitaju jer sam se farbala u crveno. :mad:
Ja sam htjela normalno tamnos među BEZ crvenog odsjaja. i to sam naglasila.
ovak nešt.
http://img291.imageshack.us/img291/190/bilsonsisterao7.jpg (http://imageshack.us)
Mislim šta stvarno frizerke nemogu dobit tu boju? Ja ne vjerujem. A platila 200 kn. Mogla sam onda kupit boju u dm-u i bok. nevjerojatno.

Miss Poison A.
17.02.2007., 12:21
Reci mi pantero, za kolko se taj keune preljev ispire? Barem malo da se ne crvenim tolko.

crna pantera x
17.02.2007., 12:31
kupi boju 5.35 ili 4.35 koja to se više sviđa,vidi u nijanseru i pomješaj s 3%,nebi trebala se brzo isprat,drži 20 min

Miss Poison A.
17.02.2007., 12:44
kupi boju 5.35 ili 4.35 koja to se više sviđa,vidi u nijanseru i pomješaj s 3%,nebi trebala se brzo isprat,drži 20 min
joj ma neznam ni di da to kupim a nije ni da mi je povoljna novčana situacija. :flop:
Mislim da je ona meni mješala 5 sa 6 kolko se sjecam.

mislim da dok ne skupim lovu mogu sjedit i plakat.
nisi mi rekla, za kolko se ispire?

Miss Poison A.
17.02.2007., 13:24
Bila sam sad kod frizerke i rekla mi je da pričekam dva pranja da se sjaj i taj ton malo ispere, pa ako mi se ne sviđa da ce me ona prefgarbat u normalnu smeđu bez ikakvog sjaja. Tako da cu sad vidjet nakon dva pranja jer ce me ponovo farbat ili ne. :)

crna pantera x
17.02.2007., 19:44
imaš za kupit u DM-u boja košta oko 35 kn,a hidrogen oko 10-15 kn

Tipkica
21.02.2007., 09:00
Ciao!
Htjela bi stavit preljev na kosu...nikakvu specijalnu boju, samo malo presvježit i zasjajit svoju prirodnu smeđu. Zapravo imam več dosta veliki izrast, pa me zanima dal ga je uopče moguče prekrit sa samo smeđim preljevom?
Koliko je to trajno i gdje se može kupit? Gledala sam u Dm-u, al nigdje nema baš preljeva, nego mi se čini da su to sve baš farbe za kosu?

crna pantera x
21.02.2007., 09:26
Imaš već topic na tu temu pa malo pogledaj http://www.forum.hr/showthread.php?t=190743

Tipkica
21.02.2007., 13:08
Jel mi može neko objasnit kak se preljev stavlja? Uvijek me farbala frizerka, tak da nemam pojma o tome.
Čitam prijašnje postove, pa mi je nekak onaj Keuneov direct «zapeo za oko»...al on je u tubici, pa se nemre samo našamponirat. S kistom? Jel treba kaj dodat u njega? Na suhu ili mokru kosu? Jel dovoljno samo «zalizat» kosu i onda premazat ili se baš trebaju odvajat pamenovi ko kod pravog farbanja?
Jel postoji u paleti neka lijepa zlatno smeđa boja koju mi možete preporučit?
Imam kosu duljine do ramena, stepenasto podšišanu, al je jako gusta...pa ne znam dal bi mi bila jedna tubica dosta?
Il je stvarno bolje mješat boju s 3%-tnim hidrogenom? Kolko ide tog hidrogena? Cijela bočica?
Il je bolje da se nakon ovolko pitanja ipak prepustim frizerki...hihihi?
Pliiiiiz?

crna pantera x
21.02.2007., 19:26
Dakle prvo jedanput opereš kosu,i staviš regenerator,zatim je obrišeš ručnikom (dobro je obriši) izmješaš npr. keune boju (kupi koja ti se sviđa) sa 3% hidrogena (znači 60 ml boje-60 ml hidrogena) uzmi si dvi tube i dvi bočice hidrogena da ti ne prifali i namaži na kosu kao kad se farbaš (nemoraš skroz detaljno) i kad sve staviš na kosu sve si dobro premaži rukama kao da pereš kosu (obavezno si stavi rukavice), drži 20 min i normalno operi i to je cijela mudrost.

Sa 3% se samo miješaju boje koje se koriste za preljeve,a 6% se koristi za normalno farbanje.

Tipkica
21.02.2007., 21:20
Hahaha, ja se najljepše zahvaljujem na detaljnom pojašnjenju...al ja ti se baš ne kužim u te stvari.
Al još mi nije jasan onaj dio s hidrogenom...ok, ide cijela bočica iz DM-a-60ml, al na njemu piše da je to 3% hidrogen? Sorry, nikad nisam vidla kak to izgleda, pa da ne kupim krivo.

I kad sve to konačno završim (ako uspijem privest kraju...hihi), onda tu farbu isperem i kosu ponovo operem sa običnim šamponom i regeneratorom?

I znaš kaj me još zanima? Ja bi neku «umjereno» smeđu boju,da ima zlatni odsjaj...znači da nebude jako tamna niti jako svjetla jer sve farbe koje sam imala su se s vremenom (nakon 2-3mj) isprale skoro do plavog...a kad vidim sve one farbe u DM-u, izgubim se među njima i više neznam koju bi odabrala. Jel mi možeš neš pametno preporučit?
Inače sam dosta dugo farbala kosu, al sam prije jedno 6mj. odlučila prestat...tak da mi je sad izrast moje prirodne kose neka više pepeljasta boja, a ofarbani dio je svjetlija nijansa smeđe (več isprana, tak da su neki pramenovi čak več i «poplavili» al se na opranoj kosi i ne kuži tolko ta razlika)...tak da bi sad to probala spojit u neku normalnu farbu. I taj preljev će se s vremenom skroz isprat?

crna pantera x
21.02.2007., 21:31
da piše ti da je 3%. A ako kažeš da ti je kosa tako šarena onda se rađe ofarbaj (znači boja i 6% hidrogen i neće ti se isprat) Kupi boju od keune 5.35

girly-girl
21.02.2007., 22:48
tu sam vidjela da piše da se preljev radi sa 3%tnim hidrogenom.. ja sam radila preljev u jednom salonu i ta mi je boja bila genijalna(tj mješala mi je dvije boje). zanima me da li ako zamolim frizerku da mi stavi 6%tni hidrogen ili više da li će onda to biti farba? tipa da mi se neće isprati nakon 2 puta?

crna pantera x
22.02.2007., 10:08
neće ti se brzo isprati,a više će ti pokriti izrast. Ali da razjasnim jedno preljevi se koriste za nijansiranje kose,da se ublaži izrast i da se ujednači boja kad se ispere i da kosa dobije sjaj zato se koristi 3% a 6% se koristi za sve to skupa ali za dugotrajnu kombinaciju. Ali ako je netko odlučio ne farbat se bolje je onda da samo stavlja preljev jednom mjesečno ili jednom u dva mjeseca,to sami procjenite

Tipkica
23.02.2007., 19:00
Evo, ja bila u DM-u i konačno uzela farbu i 3% hidrogen. Uzela sam 7.35- čokoladno srednje blond...valjda će bit dobra, nekak mi se ta najviše svidla.
Al imam još jedno pitanje-zašto ga stavljat na opranu mokru kosu ako u uputama na farbi piše da se farba na suhu kosu?

crna pantera x
23.02.2007., 19:40
zato šta preljevi idu na mokru kosu

chichita
12.03.2007., 19:53
jel mi može tko reći jel regenerator isperem nakon šamponiranja, prije farbanja ili ga stavim i obrišem ručnikom???

hannah_st
02.04.2007., 12:26
ma mene nije briga jesu li in ili nisu,imam ih već 7g jer mi najbolje stoje od svega što sam probala. ustvari,ja i ne želim plavo-tamno pramenove,već medasta podloga-plavi pramenovi. svaki put im to nanovo objašnjavam,pokazujem slike,nijanser,pa kad upali,upali.ovaj put nije.ah,te frizerke... stavila mi je na to nekakav preljev,protiv žutila,loreal proffesionel,koji je čini mi se i doprinio "tami".neznam postoji li svijetliji i smijem li ga uopće stavljat u tako kratkom roku. novih pramenova me pogotovo strah,jer mi je kosa tanka i izmučena hidrogenom. da čekam ili...?
help:moli:

ako ti je preljev stavila onda ti on nikako nemoze potamniti kosu...pogotovo ako je loreal proffi. probaj otici u neki poznatiji salon koji radi s loreal proffi oni bi ti tribali dobro napravit...kiss p.s.nekad su zelje i mastarije musterija nemoguca misija...

res publica
02.04.2007., 16:03
ako ti je preljev stavila onda ti on nikako nemoze potamniti kosu...pogotovo ako je loreal proffi. probaj otici u neki poznatiji salon koji radi s loreal proffi oni bi ti tribali dobro napravit...kiss p.s.nekad su zelje i mastarije musterija nemoguca misija...

bilo je to u poznatijem salonu koji radi isključivo s l'orealom profi ;) . preljev koji mi je stavila je bio sivkasti. zanimljivo, digla si temu baš kad mi se opet dogodila ista stvar :zubo: . napokon sam našla super frizerku koja mi je prvi put napravila super stvar, došla sam drugi put sredit izrast i mislila, ajde, ne moram joj opet po sata objašnjavati, nego sam se lijepo opustila i nisam uopće gledala što radi. moram li napomenuti da sam jako tamna :mad: :zubo: ? nitko me više ne bi nazvao plavušom. sva sreća da sam je sasvim slučajno pitala za te preljeve, pa mi je rekla da to mogu doma sam napraviti tako da uzmem boju ili kolor i nakon što operem kosu, ostavim ga 5 minuta na mokroj kosi. to ću i napraviti za koji dan.

frogy
02.04.2007., 16:29
Meni frendica radi kod kuće pramenove (završila je frizersku školu). Imam tamnu kosu i htjela sam baš što i ti. Većina frizerki mi je pramenove izvlačila 12% hidrogenom pa su ispali žuti, no treba staviti 9%. Meni cura izvuče pramenove i onda mi stavi na ostatak kose i na korijene garnierovu farbu br. 8.1 (to je neka svjetlosmeđa). Konačno sam zadovoljna.

gica
02.04.2007., 21:39

...ajme,fala bogu nisam jedina!

Merlina
02.04.2007., 21:54
imam tamno smeđu kosu s plavim i smeđim pramenovima,zadnji posjet frizeru je bio prije par dana.problem je u tome što sam više smeđa,nego plava,na što sam navikla,a ne želim i onako izmučenu kosu mučiti novim pramenovima nakon samo par dana.
bi li mi preljev pomogao da malo posvijetlim,i ako da,koji?
thnx:kiss:

Znam da ti u jednom salonu na Trešnjevci rade preljeve s nekim novim sistemom i novim bojama. Preljev ti samo posvijetli kosu za ton, dva, naravno i postojeće pramenove. Ako želiš poslati ću ti broj, pa ih nazovi i interesiraj se.

res publica
02.04.2007., 22:24
Znam da ti u jednom salonu na Trešnjevci rade preljeve s nekim novim sistemom i novim bojama. Preljev ti samo posvijetli kosu za ton, dva, naravno i postojeće pramenove. Ako želiš poslati ću ti broj, pa ih nazovi i interesiraj se.

thnx, ali nisam u zg :mig:.

buca_ljuca
02.04.2007., 23:09
uzmes sok limuna i uzmes maslinovog ulja, izmijesas, stavis na kosu, izadjes na sunce (na balkon ili nesto). u roku od 3 sata ce se skroz posvijetliti pramenovi. barem je meni tako bilo (a nisam ni znala sta ce biti vec sam to stavila jer je prijateljica sebi napravila pa reko i ja da probam).

res publica
02.04.2007., 23:30
uzmes sok limuna i uzmes maslinovog ulja, izmijesas, stavis na kosu, izadjes na sunce (na balkon ili nesto). u roku od 3 sata ce se skroz posvijetliti pramenovi. barem je meni tako bilo (a nisam ni znala sta ce biti vec sam to stavila jer je prijateljica sebi napravila pa reko i ja da probam).

kul, čini se dobro, ionako stavljam maslinovo ulje na kosu.

buca_ljuca
02.04.2007., 23:37
a inace ja sam imala obicaj odmah prefarbat pramenove kad ih izvucem jer mi se ne cini da je bila dobra ideja, i opet od toga limun+maslinovo ulje su znali izaci u roku od jednog dana. cak i ispod farbe.

Aubrey
03.04.2007., 11:57

:misli: dal će se kosa posvjetlit i ako nema pramenove, već onako čokoladnu prirodnu boju?

buca_ljuca
03.04.2007., 13:05
:misli: dal će se kosa posvjetlit i ako nema pramenove, već onako čokoladnu prirodnu boju?

hm, pa eto moaj prijateljica (koja je to prva i koristila) ima prirodno tamno plavu kosu i onda smo isle na plazu i navecer se vratila sve svijetla....al mislim da bolje ide sa izvlacenim pramenovima i bojom i sl.

uglavnom, DJELUJE.

buca_ljuca
03.04.2007., 13:09
i jos nesto, ovo nece vam IZBIJELIT KOSU nego samo posvijetlit, znaci dobit cete neku zlatnu boju u varijacijama.

res publica
03.04.2007., 16:49
buca, ima li opasnosti da izblajhani pramenovi pozelene?

adriana7
03.05.2007., 10:40
dvoumim se da li da stavim preljev u frizerke ili da sama nešto pokušam.vaše preporuke?frizerka mi je rekla da bi me to kod nje došlo 250kn:eek: to mi je sad ipak malo previše pa ako znate za nešto dobro šta se može kupit u dm-a ili negdi drugo...?

Anson
03.05.2007., 10:45
frizerka mi je rekla da bi me to kod nje došlo 250kn:eek: to mi je sad ipak malo previše

ja jucer bila na preljevu i sisanju..sve skupa 150 kn

di ti to ides kod frizera?

Anadiomena
03.05.2007., 10:49
Pa valjda ima jos frizera koji su ustanju staviti preljev,nije to sad tako neka velika i komplicirana stvar.
trazi dalje,to je preskupo.ne daj da te opljackaju:)

hannah024
03.05.2007., 10:51
Preljev ti ne može napravit neku veliku promjenu nego samo nijansira i daje sjaj kosi. Ako se ne bojiš eksperimenatirati probaj L'oreal Casting. Ja sam ga stavila prošlo ljeto na pramenove i nije se uopće isprao a bila sam jako dugo na moru tj. u moru. Ali ako paziš na svaku dlaku onda savjetujem posjet frizeru.:)

crna pantera x
03.05.2007., 12:06
Kakvu boju kose imaš i kakav preljev želiš???

chichita
03.05.2007., 12:10
ja sam sama napravila, zapravo mama me namazala. oprala sam kosu stavila regenerator izmješala kuene boju koja mi je odgovarala s 3% hidrogenom, držala 20-ak minuta i za 50 kn sam super zadovoljna, nijansa je kao i moja jer je hidrogen slab a kosa se sjaji kao nova.... :D

lilith..
03.05.2007., 15:50
meni je isto frizerka rekla da može napraviti tako s keune bojom ali je rekla stavit bez ikakvog hidrogena..samo imam feeling da bi naplatila više od 50 kn..a ipak se ne usudim sama..
taj loreal castig ja tražim ko luda ali nemogu više naći!!! znam da ga je bilo prije par godina posvuda,i u dm i u apotekama..da ga nisu povukli?

Anadiomena
03.05.2007., 17:33
preljev s hidrogenom i preljev bez hidrogena,valjda to ide ovako.
ako se nešto radilo na kosi npr.pramenovi onda je kosa "otvorena"tj.vlasi pa se preljev stavlja kao mjesavina farbe i vode.i onda to kosa primi.

a ako na kosi nije nista rađeno,da bi mogla primiti boju tj.preljev ,e onda se uporebljava farba s hidrogenom u obliku preljeva.
ima ko jos ideja o ovome?

adriana7
03.05.2007., 20:13
Kakvu boju kose imaš i kakav preljev želiš???
imam neujednačenu boju,moja prirodna od tjemena je tamno smeđa a pri vrhovima mi je dvi,tri nijanse svijetlija jer je tretirana trajnom.to je glavni razlog zašto želim preljev jer se s pravom bojom na trajnu nesmim :flop: znači otprilike da mi se boja malo izjednači i da dobijem sjaj,znam da više s preljevom ni nemogu postić

adriana7
03.05.2007., 20:16
onda kolko sam vas shvatila curke:ili da potražim loreal casting ili keune obična farba ali bez hidrogena?

Aberzeiah
03.05.2007., 20:39
dvoumim se da li da stavim preljev u frizerke ili da sama nešto pokušam.vaše preporuke?frizerka mi je rekla da bi me to kod nje došlo 250kn:eek: to mi je sad ipak malo previše pa ako znate za nešto dobro šta se može kupit u dm-a ili negdi drugo...?

Moja poznanica plati 350 kn za šišanje i preljev i to ti je jedno veliko sranje! Ak imaš novaca na bacanje,sam izvoli,al ja preporučam da to sama doma napraviš jer ne izgleda ništa bolje kad ti to frizerka napravi!

Anadiomena
03.05.2007., 20:40
Možda da ipak odeš po savjet kod frizera(valjda neće za to novce tražitit),oni to ipak najbolje znaju,pa da onda sigurno znas šta da staviš na kosu.
koliko se sjećam l'oreal casting je dobar.
sretno

adriana7
03.05.2007., 21:26
Moja poznanica plati 350 kn za šišanje i preljev i to ti je jedno veliko sranje! Ak imaš novaca na bacanje,sam izvoli,al ja preporučam da to sama doma napraviš jer ne izgleda ništa bolje kad ti to frizerka napravi!

Možda da ipak odeš po savjet kod frizera(valjda neće za to novce tražitit),oni to ipak najbolje znaju,pa da onda sigurno znas šta da staviš na kosu.
koliko se sjećam l'oreal casting je dobar.
sretno
tako sam i odlučila! fala vam:kiss: :grli:

Jaomenijoj
03.05.2007., 22:23
Dobro je otići kod frizera, ali uz malo spretnosti možeš napraviti preljev i doma

Isprobala sam baš jučer jednu foru

Kupila sam keune farbu u nijansi kakvu želim, stavila u zdjelicu pola tube i tonu regeneratora i pazi sad 2-3 kapi hidrogena (6%), samo dvije tri kapi su bile dovoljne da dobijem boju identičnu onoj u katalogu, kosa mi je sjajna, nahranjena i zdrava

Isprobajte. Rizika gotovo pa da nema

devil_inside_me
03.05.2007., 22:55
l'oreal casting vam ima za kupit u cosmu u importanneu iako tamo bas i nema nekog izbora boja... dodje nekih 50 kn. i meni je bilo super iako mi se boja dosta sporo ispirala (ali mi se sviđala, tako da mi je to i odgovaralo :zubo: )
i još se lijepo ispire, ne ispadnu neke bolesne nijanse

mrkvich
03.05.2007., 23:24
koj postotak hidrogena ide za koju nijansu boje?
znam kad sma se farbala da su veci postoci isli za svijetlije il tak nekaj ne sjecam se.
prirodna mi je pepeljasta inace, ostatak mi je neki smckasto sa par svijetlih pramena, izjednacila ibi to sve u pepeljastu kolko ide.

Anadiomena
04.05.2007., 08:32
tako sam i odlučila! fala vam:kiss: :grli:

nema na čemu i drugi put!

pa javi šta si uradila i kako je ispalo:kiss:

crna pantera x
04.05.2007., 10:49
Za preljeve se koristi 3%, za bojanje kose i prekrivanja izrasta i sjede kose 6%, za intezivnije nijanse 9%, a za plave boje (ne sve) 12%

"Adriana 7"

Možeš si slobodno staviti preljev na kosu i sama jer trajna ti je na vrhovima i može podnjeti i farbanje a i preljev i neće ti oštetiti kosu to je sigurno.

Ima mali milijon žena (ne samo bakica) koje rade trajnu i farbaju se i kosa im je super :top:

mrkvich
04.05.2007., 13:17
Za preljeve se koristi 3%, za bojanje kose i prekrivanja izrasta i sjede kose 6%, za intezivnije nijanse 9%, a za plave boje (ne sve) 12%

znaci slobodno zemem 3% hidrogen za preljev ako zelim tu svoju priblizno prirodnu (peppeljastu) boju? inace mi kosa tesko prihvaca boje i blajh pa sam misla da da bi trebalo jace.

crna pantera x
04.05.2007., 19:31
dovoljna ti je trica...

mrkvich
04.05.2007., 20:47
fala!:)

lilith..
05.05.2007., 09:42
jel došao kod nas taj novi loreal casting?
znam da je prije koji mjesec moja frizerka išla na neku njihovu prezentaciju (tak nešt) i frendice su išle kao modeli (ja nisam bila u gradu,šmrc..) i super im je to ispalo! jako dugo je trajalo..ove dvije su imale neki crvenkast i sad se već malo ispralo ali frendica dobila tamno smeđe pa je popizdila jer je skoro crna ispala (voli bit svijetlija) a uopće joj se ne ispire već 2,3 mjeseca!
rekla mi je frizerka da je bio slab odaziv jer je taj preljev dosta skup pa ga nitko ne želi držati u salonu..a mene zanima jel se ima gdje ovako za kupit?

adriana7
05.05.2007., 18:53
evo bas sam danas stavila preljev slijedeći vaše upute.uzela sam keune čokoladno smeđu boju i dodala par kapi 3%-tnog hidrogena i dosta regeneratora.rezultat::flop: totalni promašaj i gubitak vremena i novca.kosa mi ni za nijansu tamnija ni svjetlija,sjaja nikakvog nema...ništa nema mi druge nego skupljat lovu za frizera ili čekat da odem u zagreb pa da uzmem loreal casting:o

crna pantera x
05.05.2007., 19:30
evo bas sam danas stavila preljev slijedeći vaše upute.uzela sam keune čokoladno smeđu boju i dodala par kapi 3%-tnog hidrogena i dosta regeneratora.rezultat::flop: totalni promašaj i gubitak vremena i novca.kosa mi ni za nijansu tamnija ni svjetlija,sjaja nikakvog nema...ništa nema mi druge nego skupljat lovu za frizera ili čekat da odem u zagreb pa da uzmem loreal casting:o

A zašto si stavljala regenerator i samo par kapi hidrogena???
koliko si držala???
Jesi stavila na mokru kosu???

Nije mi jasno zašto ti nije ulovilo...

mrkvich
05.05.2007., 19:35
zakej se uopce mora stavljat regenerator?
jos mi je davno raska u skoli rekla da joj je njena frizerka rekla kak se regenerator koristi za skidanje boje s kose (naravno odma nakon farbanja ak ti s ene svidja boja).

crna pantera x
05.05.2007., 23:53
zakej se uopce mora stavljat regenerator?
jos mi je davno raska u skoli rekla da joj je njena frizerka rekla kak se regenerator koristi za skidanje boje s kose (naravno odma nakon farbanja ak ti s ene svidja boja).

To je čista glupost!!!

adriana7
06.05.2007., 12:28
A zašto si stavljala regenerator i samo par kapi hidrogena???
koliko si držala???
Jesi stavila na mokru kosu???

Nije mi jasno zašto ti nije ulovilo...

regenerator mi je puno njih reklo da se mora stavljat kako bi se farba razvodnila pošto se hidrogen cili ne stavlja kako smjesa ne bi bila pregusta.samo par kapi hidrogena-to sam odavde pročitala,cijeli ne bi smila stavljat jer bi to onda bila prava farba,a ne preljev.
držala sam pola sata.
stavila sam na suhu kosu jer tako piše na uputama.
nije ni meni jasno...

crystalmaiden
06.05.2007., 15:07
kupila sam u grazu novi preljev od l'oreala casting creme gloss, i moram reci da se puno msnje ispire nego neka farba, sto me jako zacudilo, kod nas ga nema za kupiti nazalost, ne kuzim zasto ne uvoze te preljeve nego samo farbe, ali ima u mulleru u city centru one preljeva od garniera movida i u nami na kvatricu i to je to sto znam da ima preljeva za kupiti. al ovaj od l'oreala je fakat super i dugo se sjaji kosa

adriana7
06.05.2007., 16:17
kupila sam u grazu novi preljev od l'oreala casting creme gloss, i moram reci da se puno msnje ispire nego neka farba, sto me jako zacudilo, kod nas ga nema za kupiti nazalost, ne kuzim zasto ne uvoze te preljeve nego samo farbe, ali ima u mulleru u city centru one preljeva od garniera movida i u nami na kvatricu i to je to sto znam da ima preljeva za kupiti. al ovaj od l'oreala je fakat super i dugo se sjaji kosa

ajme šteta,bila sam nedavno u grazu ali nisam obraćala pažnju

adriana7
06.05.2007., 16:18
ovaj jel tako?
http://img527.imageshack.us/img527/1139/cdbdafd6ed2f486485a830dki9.jpg (http://imageshack.us)

reggie
06.05.2007., 16:23
koje boje tog postoje?

mrkvich
06.05.2007., 18:25
To je čista glupost!!!

:zubo: vjerojatno i je. nisam nikad probavala:)

crna pantera x
06.05.2007., 18:35
regenerator mi je puno njih reklo da se mora stavljat kako bi se farba razvodnila pošto se hidrogen cili ne stavlja kako smjesa ne bi bila pregusta.samo par kapi hidrogena-to sam odavde pročitala,cijeli ne bi smila stavljat jer bi to onda bila prava farba,a ne preljev.
držala sam pola sata.
stavila sam na suhu kosu jer tako piše na uputama.
nije ni meni jasno...

Inače se bilo boja ili preljev mješa 1:1 ili 1:2 ovisi od boje do boje. Što znači npr. 50 g boje i 50 g hidrogena ili 50 g boje i 100 g hidrogena.

Za preljev se zato i koristi 3% hidrogen baš zato da se kosa nebi obojala nego istonirala, i svaki preljev se stavlja na mokru kosu (jeb.. upute, nisu ni upute uvijek kako treba)

A regenerato inače služi da bi zatvorio kutikulu, odnosno da bi zagladio vlas kose,ali on nikako nemože skinut boju s kose.

angel84
03.06.2007., 21:55
Da li tko zna kako malo posvijetleti kosu koja je ofarbana za 2-3 nijanse tamnije od zeljene boje (sad je tamno smedja , a trebalo je da bude svetlo)...Jel moze da se stavi hydrogen direktno i drzi nekoliko minuta?

mawla
03.06.2007., 22:57
eeej curke......ja imam također jedno pitanje.......
kad stavim preljev, znači, boja mi se pomalo ujednači sa izrastom???

strange fruit
03.07.2007., 10:14
imam neopituranu, pepeljast plavu kosu i nedavno mi je došlo da si puknem preljev nijansu- dvije tamniji, znači svijetlo smeđe..čisto radi sjaja, ali i radi promjene ;)
no, muči me to što ću uskoro na more i zanima me je li uopće razumno stavljat preljev sad kad će mi se kosa svaki dan brčkati u moru? :cerek: hoće li prebrzo otići i izgubiti ton?
ne razumijem se baš u farbanja jer nikad nisam još to radila, pa molim za savjet..
zahvaljuje..

šokantna
18.07.2007., 14:14
i ja imam isto pitanje kao prethodnica. dakle, pepeljasto plava kosa s tu i tamo pramenom smećkaste boje (jer sam prije godinu dana bila skroz tamno smeđa-fuj), a sad bih neku mrvicu tamniju nijansu. di je crna pantera nestala da nam veli kakvu da si boju odaberemo i da li također 3 postotni hidrogen (pa zar je to tako jednostavno :D ) ??

Miichelle
20.07.2007., 19:02
ima l' tko iskustva s keune preljevima ako takvi postoje?? mislim si negdje u 8mj ponovno stavljati preljev al ovaj put doma
inače imam smeđu kosu (onak tamniju)
zapravo stavljam preljev da prekrijem još nešto crvenkaste koju smo kombinirali uz smeđu što mi je ostalo od zadnjeg frizerskog salona, tako da bi uzimala smeđi preljev
da ne bude pretamno a ni svijetlo, neg' baš neka čokoladno smeđa
kaj preporučate??

MicaMaca
21.07.2007., 10:16
kosa mi je uzasno posvijetlila od sunca, prirodno sam plava, ali po ljeti dodjem presvijetla, osim toga u podlozi imam svasta (minival, ramenovi etc.)
dali mogu napravit ovako:
operem kosu, dobro ju izbrisem rucnikom i stavim na vlaznu kosu masku (regenerator) zatim na takvu kosu stavim farbu (zlatno srednje plavu) koju sam zamijesala s 3 % hidrogenom i drzim 15-20 min pa operem.
jesam li dobro shvatila da ako zelim efekt preljeva trebam smjesu nanijeti na kosu na kojoj je regenerator ili se regenerator treba prvo isprati??

chichita
21.07.2007., 12:26
ja sam bila isto to pitala a budući da mi nitko nije bio odgovorio, isprala sam ga i super je ispalo!

MicaMaca
21.07.2007., 16:40
super, ali ja bih bas probala s regeneratorom da vidim kakva ce biti razlika, pa ako uskoro dobijem odgovor....a mozda bolje da pricekam dok zavrsi kupanje, jer kad god se po ljeti farbam i koju god da farbu stavim (jednom sam cak stavila neku dosta tamnu smedju) nakon tjedan dana kupanja i suncanja opet postanem totalna plavusa:(

a-b-c
14.08.2007., 11:11
moja prirodna kosa je tamno plava ili svijetlo svijetlo smeda a farbala sam se u plavo i sad imam taj ajmo reci svijetlo smedi izrast.ne zelim se vise farbati pa sam razmisljala da stavim preljev???????????ali koje boje bi onda stavila preljev?i kakva su vasa iskustva s preljevima?
hvala
oprostite ako vec ima topic o ovome...:kiss:

Skviki
17.08.2007., 22:40
stavi neki smeđi preljev.
najbližu nijansu boje tvojoj prirodnoj
osim ako ne želiš bit crvenokosa duže vremena, u tom slučaju svakako probaj s kanom:D

haley james
24.08.2007., 19:41
ja sam stavljala preljeve nekoliko puta, a prirodna boja kose mi je svijetlosmeđa. imala sam različite smeđe nijanse sa zlatnim, crvenim, ljubičastim odsjajem i prezadovoljna sam...preljevi ne oštećuju kosu, nego joj koriste i preporučujem ti ih. znam curu koja je imala tu tvoju boju kose i stavljala je preljeve tamnije (naravno, jer ne možeš svjetlije) budi malo brineta, to ti je super:) a i kosa će ti se malo oporavit od tog farbanja u plavo...

lairaduroi
24.09.2007., 23:24
Kupila sam preljev za kosu henna plus u bio&bio ducanu, moze li netko tko ga je isprobao podijeliti svoje iskustvo?
Konkretno me zanima postize li se s tim preljevom UJEDNACENA BOJA KOSE (to bi ja htjela!)Naime, imam tamniju kosu na tjemenu, dok je prema vrhovima svijetlija, boje je meda (tamnoplava) Htjela bih ujednacenu smedu, a ne smijem se farbat sa obicnim bojama na bazi amonijaka i druge teske kemije jer mi je kosa uzasno suha i ne bi to podnijela (probala jednom sa loreal feria i kosa mi je postala cista guma, morala sam se sisat...uzas...:flop: uglavnom, kana je jedino sto zelim isprobati a sa trajnim bojama ne zelim eksperimentirati jer cak i trajne na bazi kane imaju u sobi amonijaka.

Thanks unaprijed!!

Una67
25.09.2007., 08:53
vidis i meni bi trebalo da me netko podsjeti kak se zamijesa kana za farbanje jer sam je zadnji put koristila prije jedno 10-12 godina

Pafulja
25.09.2007., 13:31
imate dvije teme baš o tome-kana i kana u bojama
sad bi ja stavila linka, al neznadem..

alexxx
25.09.2007., 13:34
una, www.hennaforhair.com :)

tough girl
25.09.2007., 14:35
znam da je of topic, al da ne otvaram sad novu temu... jesu li preljevi (obični) bolji za kosu od boja?! jos ako se nisam nikad obojala... help =)

lairaduroi
25.09.2007., 14:44
preljevi obicno nemaju stetne kemijske sastojke u sebi kao polutrajne i trajne boje, ispiru se nakon otprilike 8 pranja, ali je problem u tome sto najcesce ne ispadnu tako dobri rezultati farbanja kao s trajnim bojama. ja si hoću malo promijenit boju kose i usput joj priustit malo njege, zato me ni ne zanimaju trajne boje, pogotovo jer bi mi unistile kosu.

tough girl
25.09.2007., 14:53
preljevi obicno nemaju stetne kemijske sastojke u sebi kao polutrajne i trajne boje, ispiru se nakon otprilike 8 pranja, ali je problem u tome sto najcesce ne ispadnu tako dobri rezultati farbanja kao s trajnim bojama. ja si hoću malo promijenit boju kose i usput joj priustit malo njege, zato me ni ne zanimaju trajne boje, pogotovo jer bi mi unistile kosu.

brza si... :kiss: tnx... a vidjeti ću jos... mislim da cu ipak za prvi put odabrati preljev... ionako necu drasticno mijenjati boju... samo malo... ;)

Una67
25.09.2007., 23:20
una, www.hennaforhair.com :)

hvala ti mackice :kiss:

tough girl
26.09.2007., 14:31
evo i ja zelim promijeniti boju kose... :D samo ne znam bi li za prvi put koristila preljev ili bi se bas ofarbala...?
:rolleyes: sta je od tog bolje? help... :kiss:

Hannuma
26.09.2007., 15:14
evo i ja zelim promijeniti boju kose... :D samo ne znam bi li za prvi put koristila preljev ili bi se bas ofarbala...?
:rolleyes: sta je od tog bolje? help... :kiss:

Mislim stvarno, od toliko informacija zavrtilo mi se u glavi.:zvrko:

Koju boju sad imaš, koliko dugu i gustu kosu i koju bi boju htjela imat?

Verona_V
26.09.2007., 17:00
Preljevi su zakurac. Prava farba je prava farba . I svakako kod frizerke za prvi put. Al topli savjet je da ne mjenjaš drastično boju. Em izrast, em ti možda ne ispadne kak treba, em ak se farbaš iz smeđeg u plavo - isušivanje. Itd itd

pahuljica
26.09.2007., 18:20
ovi preljevi po dmu su katastrofa jedanput nisam ponijela kišobran to mi se po bijeloj majici ispravalo užass jedan,rekla nikad više, i fakat nikad više ne bojam ni ne stavljam preljeve,a čula sam da ima neki keuneov šampon za tamnjenje kose,jel to istina?jel vrijedi kaj?

malaria
26.09.2007., 19:47
ok, ali za prvi put je možda ipak bolje staviti preljev tj. polutrajnu boju jer je malo riskantno staviti pravu farbu i onda da ti se ne sviđa kako ti stoji...

preporučila bi ti za početak od Schwarzkopfa, one na kojima piše stupanj 2; zato jer su dosta intenzivne, dobro se primaju ;a opet nisu trajne tj. nemaju hidrogena
i onda ako ćeš biti zadovoljna s time kako ti stoji; pređi na trajnu boju (stupanj 3) ;)

pahuljica
27.09.2007., 09:34
ne,ne i ne ove od švarckopa ,pa meni se ono gore i dogodilo od njega

malaria
27.09.2007., 10:36
ne,ne i ne ove od švarckopa ,pa meni se ono gore i dogodilo od njega
a to si stavila onaj preljev iz vrećice ili one polutrajne iz kutije? ja sam mislila na ove potonje, ne znam dali se još uvijek proizvode; one koje se ispiru za jedno 15 - 20 pranja...

shopingholicarka
27.09.2007., 11:40
najbolje ti je za prvi put otic kod frizerke i ona ce ti najbolje znat reci sto je dobro za tvoju kosu a sto ne, ko zna sta ces sama napraviti od kose

Skviki
27.09.2007., 12:17
ovisi o boji koju želiš postić:

ako ju želiš samo malo posvijetlit probaj s polutrajnim bojama kao što je npr l´oreal casting ili ova shcwartzkopff koju je netko spomenuo

ako samo želiš promijeniti nijansu ili vidjet kako ti neka boja stoji, ove boje-toneri iz vrećica ti mogu pomoći utoliko što se mogu isprat nakon par pranja pa možeš stavit pravu boju ako ti se neki efekt svidi, ali da trebaš izbjegavat kišu ;)

ali ako kosu želiš jako posvijetlit (više od 2-3 nijanse) morat ćeš koristiti trajnu boju ili čak blajh pa ti je onda u svakom slučaju dobro se barem posavjetovat s frizerom

ili pak ako kosu želiš potamnit trajne boje i nisu tako dobro rješenje jer ako poželiš biti svjetlija nakon recimo trajne crne boje morat ćeš čekat da ti izraste nefarbani dio ili ići okolo dvobojna, u tom slučaju mislim da ti frizer ne gine:)

napiši nam koju boju kose imaš i kakvu bi htjela imat pa te možemo dalje laički savjetovat

Verona_V
27.09.2007., 14:36
a to si stavila onaj preljev iz vrećice ili one polutrajne iz kutije? ja sam mislila na ove potonje, ne znam dali se još uvijek proizvode; one koje se ispiru za jedno 15 - 20 pranja...

Mislim da se ne proizvode...nisam ih viđala,a i jedna cura se žalila da nema više preljeva kakve je koristila a koji su joj bili dobri.

serafin25
27.09.2007., 14:39
stavi si preljev kod frizerke..nemoj biti sam svoj majstor..govorim iz vlastitog iskustva

tough girl
27.09.2007., 16:11
Mislim stvarno, od toliko informacija zavrtilo mi se u glavi.:zvrko:

Koju boju sad imaš, koliko dugu i gustu kosu i koju bi boju htjela imat?

crnu, do ramena, kovrčavu... htjela bih tamno smeđu... nije to sad neka velika razlika... ;)

tough girl
27.09.2007., 16:16
stavi si preljev kod frizerke..nemoj biti sam svoj majstor..govorim iz vlastitog iskustva

pa svakako sam mislila kod fizerke, samo sam htjela cuti iskustva s preljevom...
jer ja ne radim drasticnu razliku... mislila sam mozda preljev, ipak ako mi se ne bude sviđala boja... a ja bih se zapravo lako mogla vratiti na svoju boju kose nakon farbanja... mislim izrast mi se ne bi vidio da se u crno ponovno nakon smeđe ofarbam... :rolleyes:

whitesnake_zg
27.09.2007., 16:20
nemoj farbat kosu!!!!!
prirodna kosa je ipak prirodna kosa, najljepša.
te novce koje bi potrošila na farbu potroši na maske za kosu da ti bude njegovanija. :)

tough girl
27.09.2007., 16:22
nemoj farbat kosu!!!!!
prirodna kosa je ipak prirodna kosa, najljepša.
te novce koje bi potrošila na farbu potroši na maske za kosu da ti bude njegovanija. :)

ma imam kovrčavu kosu, i crna boja mi jednostavno ne ide na nju...
svejedno hvala, znam da bi mi to bilo najbolje ali ipak... :kiss:

whitesnake_zg
27.09.2007., 16:39
ma imam kovrčavu kosu, i crna boja mi jednostavno ne ide na nju...
svejedno hvala, znam da bi mi to bilo najbolje ali ipak... :kiss:

onda pitaj frizera za savjet. ;)

ne znam, ja imam fobiju od općenito farba.
prije god dana sam se, ja glupača, ofarbala, a imala sam tako prekrasnu boju kose, pepeljasto svijetlu smeđu, no vrag mi nije dao mira, morala sam ja biti plavuša... :(

malaria
27.09.2007., 17:38
crnu, do ramena, kovrčavu... htjela bih tamno smeđu... nije to sad neka velika razlika... ;)
imaš prirodno crnu kosu? blago tebi :cerek:

e ali ak ideš iz crne u svjetliju, onda je to druga priča...morat ćeš ipak staviti trajnu boju; neće ti se primiti preljev (jer nema hidrogena)...eventualno da staviš neki ljubičasti preljev, onda bi imala nekakav odsjaj na suncu...

tough girl
27.09.2007., 19:41
onda pitaj frizera za savjet. ;)

ne znam, ja imam fobiju od općenito farba.
prije god dana sam se, ja glupača, ofarbala, a imala sam tako prekrasnu boju kose, pepeljasto svijetlu smeđu, no vrag mi nije dao mira, morala sam ja biti plavuša... :(

pa kakva si sad s bojom? :D

tough girl
27.09.2007., 19:43
imaš prirodno crnu kosu? blago tebi :cerek:

e ali ak ideš iz crne u svjetliju, onda je to druga priča...morat ćeš ipak staviti trajnu boju; neće ti se primiti preljev (jer nema hidrogena)...eventualno da staviš neki ljubičasti preljev, onda bi imala nekakav odsjaj na suncu...

ma sta.... ja bih dala sve za drugu boju...:flop: crna mi je super kad je ravna, ali ovako.. definitivno ne!
a jedno vrijeme sam htjela ljubičasti preljev, ali prošlo me...:zubo:

miliarder
03.11.2007., 18:27
Kako se riješiti preljeva iz kose?
Frizerka mi je stavila smeđi preljev sa crvenim odsjajem.Imala sam tamnoplavu kosu sa izrastima od bijelih pramenova.Rezultat mi se ne sviđa.Kako se riješiti crvenkastog odsjaja?Da li se preljev ispere sa kose do kraja i koliko treba?Htjela bih imat svoju prirodnu tamnoplavu kosu.Ne sviđa mi se to crvenilo.Da li tko može preporučiti kako se riješiti crvenila?
Da li da stavim drugi preljev?

(CA izvinjavam,problem sa tipkovnicom)

Scissors.
12.11.2007., 20:23
ovako, nikad to nisam koristila pa me zanima: kosa mi je skoro pa crna, pa me zanima dal bi postigla kakav efekt sa nekim tamnijim smedjim preljevom? falaaaaaaaa

profesionalac
18.11.2007., 19:23
Kad smo vec kod preljeva i Keune, zasto nitko nije spomenuo ovo KEUNE Semi Color i Keune Direc Color? Mislim da bi ti proizvodi rijesili probleme vecine forumasica, a ima ih za kupiti u Keune ducanu na Preradovicevom trgu u Zgb. Vidi linkove:
http://www.keune.com/products/?do=27792947ed5d5da7c0d1f43327ed9dab&pg=1&pp=121&lv=0&pr=8&ppp=2
http://www.keune.com/products/?do=27792947ed5d5da7c0d1f43327ed9dab&pg=1&pp=158&lv=0&pr=132&ppp=3

reader
19.11.2007., 12:37
Imam pepeljasto svijetlo smeđu (ili tamno plavu, tu na nekoj granici) i nekako što dalje sve mi više baca na bakreni odsjaj...čime bih mogla "ubiti" tu bakrenost jer mi se ne sviđa ništa što vuče na crveno?

Scissors.
19.11.2007., 23:33
joj da!!!! mrzim taj bakreni odsjaj, kad god se farbam u tamno dobijem ga, a meni to uzasno!:ne zna:

reader
20.11.2007., 09:04
joj da!!!! mrzim taj bakreni odsjaj, kad god se farbam u tamno dobijem ga, a meni to uzasno!:ne zna:

Ja je ne farbam, prirodna je i unazad godinu dana pojavio se taj bakreni odsjaj...sve mislim, proći će. Ljeti kad kosa malo posvijetli, ne vidi se, ali kako idu hladniji dani, tako je sve jači...a ja to ne bih!
Ima netko ideju?

Mimica7
12.12.2007., 02:25
baš sam jučer eksperimentirala.

Inače, farbala sam se u crno prije. Imam dugu kosu postepeno ošišanu do pola leđa.
zadnjih 6,7 mjeseci nisam se uopće farbala. već mi je bilo dosta crne.
Tako da sam imala dosta veliki izrast. rekla sam da ću čekati da mi moja kosa naraste, no na kraju je bilo nemoguće.

Nisam se htjela farbat i na kraju sam nešto sama iskemijala.
Uzela sam:
*1 color šampon crne boje (za cca 8,9 kn u DMu) što piše da se ispire
*pola tube crne farbe no BEZ razvijača boje i hidrogena
* to pomješala i ulila u to regeneratora kako bi imala za cijelu kosu dosta.

Namazala na vlažnu opranu kosu i držala 45 min.
Rezultat - ODLIČAN. izrast je dobio boju, a ostatak kose sjaj. Kosa je mekana i zdrava.

E sad me zanima, pošto sam kao rekla da bi se izvukla iz crne -

kakvi su sastojci u toj tubi od boje?
dali je hidrogen/razvijač boje taj koji inače isušuje kosu ili baš farba.

jer ja sam mislila da će se farba prije oprati, ako ne koristim razvijač boje.
jer želim da se ispere nakon nekog vremena...

anything but angel
14.12.2007., 22:03
curke, evo do sada sam upoznala puno cura sa krasnom, sjajnom, smeđom bojom kose i sve su redom na moje komplimente odgovarale da im je kosa takva jer im frizerka stavlja preljev.

e sad mene zanima, budući da sam prirodna plavuša i ne pada mi na pamet farbati se jer više nikad neću vratiti natrag svoju boju kose, postoji li neki preljev za svijetlu, plavu kosu, koji bi joj dodao sjaj, možda je posvjetlio za max jednu nijansu??? :misli:
naime, svojom sam bojom zadovoljna, no kosa mi je nekako izgubila sjaj u posljednje vrijeme, valjda zbog grijanja i općenito zimskog razdoblja, a super mi je što svim tim curama koje sam spomenula na početku posta kosa jaaaako sjaji, izgleda jako zdrava i nekako im dlaka izgleda zaglađena, ne znam ni sama to opisati, no znam da taj efekt želim postići kod svoje kose bez drastičnog mjenjanja boje.
imate li kakav prijedlog??? :mig:

Živkitis
14.12.2007., 23:32
Ja sam danas isprobala onu palette nepostojanu boju.Imam tamno plavu/svijetlo smedju kosu,boja na foru sto sad ima vecina manekenki..(cisto usporedba :p)Kupila sam najsvjetliju boju,cura na pakovanju ima bas plavu,skoro blajhanu kosu...drzala sam to pola sata na glavi i super je kao maska za kosu...nekako je jos vise ''izvuklo'' zlatni sjaj u mojoj kosi i mrvicu je posvijetlilo...Meni se bas svidja,koristicu to sigurno,osim ako odjednom ne nestane iz prodavnica :rolleyes:
Inace,ovdje kosta samo 1 euro,sto je oko 7 kn...worth trying.Ima 5 nijansi,cini mi se.

anything but angel
15.12.2007., 22:31
Ja sam danas isprobala onu palette nepostojanu boju.Imam tamno plavu/svijetlo smedju kosu,boja na foru sto sad ima vecina manekenki..(cisto usporedba :p)Kupila sam najsvjetliju boju,cura na pakovanju ima bas plavu,skoro blajhanu kosu...drzala sam to pola sata na glavi i super je kao maska za kosu...nekako je jos vise ''izvuklo'' zlatni sjaj u mojoj kosi i mrvicu je posvijetlilo...Meni se bas svidja,koristicu to sigurno,osim ako odjednom ne nestane iz prodavnica :rolleyes:
Inace,ovdje kosta samo 1 euro,sto je oko 7 kn...worth trying.Ima 5 nijansi,cini mi se.

aj please probaj naći na netu sliku te palette nepostojane boje da znam što da tražim??? :moli:
jer uopće se ne kužim u te boje, preljeve, bla, bla, nikad se nisam farbala i danas sam 2 sata stajala ispred stalaže sa tim bojama i preljevima u dm-u i nisam znala od kud da krenem.. :tuzni:

shakti
19.12.2007., 13:23
Preljev koji kupite u dm-u za 20 kn i onaj koji vam stavi frizerka nisu isti. Ja zadnjih nekoliko mjeseci stavljam preljev u BBK-u i super sam zadovoljna.
Kosa mi je sjajna tamno smeđa, zaglađena i drži mi do 3 mjeseca.
Plavuše mogu također stavljati preljev, stavlja ga moja frendica plavuša i super joj je kosa. Kad stavljate preljev doma, ne možete nikad postići sjaj takvog intenziteta. S preljevom si ne možete posvijetliti kosu, nego samo potamniti ili intenzivirati vlastitu nijansu.

prajvatharlekin
27.03.2008., 21:48
zbunjena sam...htjela sam prestati tretirati svoju jadnu napacenu kosu farbama i rekla frizerki da zelim samo preljev(inace s time nemam iskustva), ona je nesto izmjesala i stavila na moju kosu, peklo je kao sam vrag i cinilo mi se jako agresivno, ucinak je-jos svjetlija kosa. bila sam u frizeraju u kojem je bila velika guzva i izmjenjivali su se frizerke, uopce nisam dosla do informacije kako je to moguce. jel moguce da je bio jaki hidrogen u igri? jel se i inace koristi u kombinaciji s preljevom? mislim da nisam nista postigla sto se njege kose tice...

Zbunjevita :)
27.03.2008., 22:30

i ja sam probača (samo crvenu nijansu) i isto mi je bilo super :top:

Zbunjevita :)
27.03.2008., 22:31

A meni je to baš super.. :ne zna:

BabuskaMatea
11.09.2008., 15:47
zna li itko koji se preljevi za kosu i gdje mogu kupiti u zagrebu (osim onih palette u dm-u)?

Kristina19
11.09.2008., 20:41
Moja sestra je koristila Casting od Loreala. To nije baš boja jer se brže ispire. Ne kužim se previše u to ali znam da se drži duže nego ti Palette preljevi ali ne dugo kao boja i znam da su joj bili jako dobri. Inače ih je kupovala u Nami. :mig:

nina5
12.09.2008., 07:47
Jako dobri preljevi su loreal professionnel Richesse de Diacolor, bez amonijaka su, daju prekrasan sjaj, a sijede prekrivaju bolje od nekih boja za kosu.

Noemi
12.09.2008., 10:48
ali gje se nabave? :ne zna:

nina5
12.09.2008., 11:01
mogu se kupiti u trilabovim frizerskim salonima, imaš ih u CC one i king crossu u ZGB

Noemi
12.09.2008., 13:38
hvala:kiss: znas mozda i cijenu?
da li se stvarno isperu do kraja?

deedeedee
22.10.2008., 08:13
podižem temu. :D
obojala sam se Castingom u tamnocrvenu, nije se isprala i sad imam izrast i želim se ponovno bojat, ali uvjet mi je da se boja potpuno ispere. Castinga sam se malo pripala jer sam naletila na neke članke na netu o alergijama na njega. :(

imate li kakav prijedlog? jel uopće ima za kupit u ZGu boja koja se ispire (a da još i ne uništava kosu :moli: :D), a da nije Casting i Palette?

višnjica
26.10.2008., 09:25
mene baš zanima taj paletin preljev,dal se ispere do kraja,jel ko proba...ono čisto da napravim kratku promjenicu imam prirodnu smeđu boju kose i stavila bi neku tamno smeđu ako ne čak i crnu ako bi bila sigurna da će se isprati do kraja

jorgovan
26.10.2008., 10:35
isprat ce se skroz... ja sam to cesto koristila...a kosa i boja fkt super izgleda... jedino kad se nije isprao jest mojoj jaranici koja je na prirodno plavu kosu vise puta stavljala crveni...

višnjica
27.10.2008., 16:49
ajme hvala ti i ljubin te jorgovanko moja

jorgovan
27.10.2008., 20:21
heh nema na cemu..javi kako je ispalo :D

Madamoiselle
08.02.2009., 14:05
Brineta je otišla u frizera kad je bilo jugo.
Došla je s idejom da stavi preljev na prirodnu kosu, da bude samo nijansu tamnija. Međutim...ispala je skoro crna.

Postoji li nešto što bi što prije uklonilo taj tamni preljev. (pranje kose 17 puta dnevno, pranje kose u limunu, u Domestosu...:rofl:)

Farbanje ne dolazi u obzir, ne želi se blajhat.

mishamu
08.02.2009., 14:28
a možda da probaš neku masku za kosu i jači šampon, puno trljat pa još jednom, pa balzam i sve moguće.
a šta ja znam.
ak ne upali neki dobar šešir :)

_Golubica_
08.02.2009., 14:53
Maska za kosu,maslinovo ulje....

Razlivena Tinta
10.02.2009., 13:52
Više nego zadovoljna sam svojim preljevom :zubo:

Ovo je moja nijansa, kosa mi se oslobodila, boje razigrale ;)

http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/instant-color/instant-color/shades-palette/blond-brown/16-chocolate-brown/

andjelaaaaa
14.02.2009., 14:09
@razlivena tinta, koje boje ti je bila kosa prije stavljanja preliva? i jesi li dobila nijansu identicnu ovoj sa kutije?

Helly99
18.02.2009., 20:40
ja nemam bas srece s preljevima :flop:
kad sam stavljala tamno crveni ispalo je kricavo crveno-naranđasto
plavi se nije uopce vidio
a tamno smeđi je postao ljubicasti :lol:

mozda je to jer imam prirodno plavu kosu a i imala sam jedno vrijeme plave pramenove. Sada imam u planu crni, jedino tu boju jos nisam imala na glavi. to valjda nece ispast neka zelena ili xy boja :lol:

Razlivena Tinta
19.02.2009., 21:11
@razlivena tinta, koje boje ti je bila kosa prije stavljanja preliva? i jesi li dobila nijansu identicnu ovoj sa kutije?

Moja boja prije preljeva je mješavina svijetlo i tamno smeđe, na nekim mjestima je jako svjetla, na nekim tamna, između nijanse na kutiji i u stvarnosti nema velike razlike, dobila sam onako kako sam željela. Ovisi o boji koju imaš, ali meni je ispalo možda nijansu svjetlije negko na kutiji i nemam tako puno crvenog odsjaja, cura sa slike vjerojatno ima bojanu kosu ili izrazito tamnu :ne zna:

andjelaaaaa
19.02.2009., 22:50
Moja boja prije preljeva je mješavina svijetlo i tamno smeđe, na nekim mjestima je jako svjetla, na nekim tamna, između nijanse na kutiji i u stvarnosti nema velike razlike, dobila sam onako kako sam željela. Ovisi o boji koju imaš, ali meni je ispalo možda nijansu svjetlije negko na kutiji i nemam tako puno crvenog odsjaja, cura sa slike vjerojatno ima bojanu kosu ili izrazito tamnu :ne zna:

super, to me je interesovalo.. hvala na odgovoru :mig:

From A Nut House
20.02.2009., 06:48
pa zar stvarno nema nikoga tko je koristio Casting Pearl Blonde? šmrc... :( ma samo da nema onaj narančasti odsjaj :moli:

SSDM
20.02.2009., 17:20
Stavila sam palette preljev boja je medium brown, htjela sam cokoladnu ali nije je bilo. Imam tamno smedju kosu, s tim posto mi je duga kosa pri krajevima je svijetlija za cak dvije nijanse kada je uporedim s kosom na vrhu glave. I stavila sam taj preljev i boja mi se odmah nije svidjela jer se vidjela samo na tim svijetlijim krajevima i bilo je grozno. Ali nakon dva pranja kosa mi je super. Sada mi boja kose izgleda nekako puno, mnogo je sjajnija i ne izgleda bezvotno. Inace je ne farbam i nekako je bas izgledala bezivotno. Uglavnom nisam drasticno promjenila boju, ali sam dobila ono sto sam htjela i potpuno sam zadovoljna.

I jos sam na pakovanju procitala da se uzima boja preljeva koja odgovara vasoj prirodnoj nijansi.

Rock Star
21.02.2009., 14:02
pa zar stvarno nema nikoga tko je koristio Casting Pearl Blonde? šmrc... :( ma samo da nema onaj narančasti odsjaj :moli:

Ima ti zlatni odsjaj.

From A Nut House
22.02.2009., 05:14
Ima ti zlatni odsjaj.

tnx... :) to mi se čini super :) uzet ću ga onda obavezno :cerek: još da ga dobe u CC to bi bilo odlično, zadnjih par puta ga nisu imali :(

doranitela
04.03.2009., 20:53
ee cure pomoć...
imam neku plavo-smeđu kosu...vuče na plavo ali malo i na smeđe
zanima me kako bi bilo da stavim plavi preljev (bili postala ful plavuša il ne?)
koliko dođu ti preljevi u frizerskom? kolko se dugo drže? dali im maske za kosu smanjuju "vijek trajanja"?

Razlivena Tinta
04.03.2009., 20:56
ee cure pomoć...
zanima me kako bi bilo da stavim plavi preljev (bili postala ful plavuša il ne?)
koliko dođu ti preljevi u frizerskom? kolko se dugo drže? dali im maske za kosu smanjuju "vijek trajanja"?

Možeš kupiti u nekoj drogeriji, ja svoj Palette u DM-u plačam oko 12-13 kuna, mislim da nebi postala ful plava, ali imaš više vrsta plavih preljeva. Usporedi si.
http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/instant-color/instant-color/shades-palette/blond-brown/2-sunshine-blond/

:mig:

NinaLady
04.03.2009., 21:47
ee cure pomoć...

Možeš kupiti u nekoj drogeriji, ja svoj Palette u DM-u plačam oko 12-13 kuna, mislim da nebi postala ful plava, ali imaš više vrsta plavih preljeva. Usporedi si.
http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/instant-color/instant-color/shades-palette/blond-brown/2-sunshine-blond/

:mig:

Ja sam se još ko klinka bojala s tim palette (dakle imala sam bju meda) i mogu ti reć da ti kosu posvjetle a pola tona... dakle ništa :flop:
Rađe si daj neke pramenove ili se pofarbaj, bojim se da bi od nekih drugih preljeva mogla postati žuta ili naranđasta,a nikako ful plava, za to ti treba boja

doranitela
04.03.2009., 23:11
ma joj malo se plašim tih fora iz dm-a...

frendica koja ima sličnu nijansu ko ja je stavila plavi i ništa, kad je stavila smeđi bila je crvena pa je na to stavila crveni pa je bila naranđasta i nakraju joj se ispralo pa je stavila samo crveni i taj crveni joj se nije isprao jedno 3 mjeseca...

frizerka mi je preporučila preljev...ali ja pametna nisam pitala ni kako bi mi izgledalo ni kolko košta :/...išla bi na pranje kose, šišanje preljev i feniranje dal je neko možda tak išo pa zna kolko dođe?

i šta mislite bili mi taj preljev stajo 2 mjeseca?
ako bi na tu svoju plavkastu boju stavila tamno smeđi jel bi mi se ispralo uopće?

girly22
05.03.2009., 10:30
hmm...i mene zanima smeđi preljev na plavo???

inače sam tamnije smeđa i stavljam neke onako medene...tj svjetlo smeđe pramenove...sa bojom! zadnji put mi je frizerka uz to stavila i plave sa blajhom...i sad je to malo prežuto, presvijetlo.... jel mogu ja ić na taj preljev da mi malo ublaži to žutilo i malo da se to potamni? :confused: :ne zna::cerek:

suzuki750
05.03.2009., 10:38
:ne zna: al pazi da ne ispadnes zelena..posto imas blajha na tim plavim pramenovima i onda da stavis smedu boju na to..

rade neku tamno plavu..to ti nece ispast zeleno..

al ne bi ispala bas zelena zelena nego smedkasta sa blagim zelenim odsjajem..

suzuki750
05.03.2009., 10:40
ma joj malo se plašim tih fora iz dm-a...

frendica koja ima sličnu nijansu ko ja je stavila plavi i ništa, kad je stavila smeđi bila je crvena pa je na to stavila crveni pa je bila naranđasta i nakraju joj se ispralo pa je stavila samo crveni i taj crveni joj se nije isprao jedno 3 mjeseca...

frizerka mi je preporučila preljev...ali ja pametna nisam pitala ni kako bi mi izgledalo ni kolko košta :/...išla bi na pranje kose, šišanje preljev i feniranje dal je neko možda tak išo pa zna kolko dođe?

i šta mislite bili mi taj preljev stajo 2 mjeseca?
ako bi na tu svoju plavkastu boju stavila tamno smeđi jel bi mi se ispralo uopće?

cek, tebe zanima kak bi ti ispao plavi preljev na smeđe? il obrnuto? kakva bi htjela biti?

girly22
05.03.2009., 12:13
ma neee...ne bojim se ja da bum zelena... bila sam godinama sa blajh pramenovima...i pofarbala se u smeđe...tamno smeđe...i nije bilo ni Z od zelenog... mrvicu se možda ispralo i bila sam koji ton svjetlija...

nego sad sam opet krenula na svjetlije sa pramenovima ali samo boja bez blajha.....
i onda me zaje.... opet sa blajhom, pa pitam jel preljev može to potamnit malo mrvicu ili ću morat bojom... ili ti msiliš da se samo od preljeva može pozelenit??? :ne zna:

MicaMaca
05.03.2009., 14:17
Meni kosa dosta opada pa ne smijem stavljati nista agresivno na glavu. Farbala sam se u zadnje vrijeme u jako svijetle plave nijanse a izrast mi je pepeljasti i sad ce to za desetak dana vec izgledati prilicno neuredno a nesmijem farbati. stavila bih preljev ali neznam koji. Palette mi se ne svidjeju, uglavnom mi ispadaju narancasti i srveni koji god da stavim. Sjecam se nekad davno Castingovih preljeva koji su stvarno bili super ali neznam ima li ih jos ili mozete preporuciti nesto drugo slicne kvalitete (oni koji su stavljali casting znat ce o cemu govorim)
Svjesna sam da s preljevom ne mogu posvijetliti tamni izrast pa bih isla na nesto tamniju varijantu pepeljaste ili neke ljesnjak boje.

Noemi
05.03.2009., 15:16
a neka prirodna boja za kosu bez amonijaka s 3% peroksidom? to su meni preporucili kao vracanje na svoju, mozda mozes izbjeci i tjeme kada malo naraste:(
7.1 je pepeljasta,mozda 8.1? :(

profi preljevi su super, nisu agresivni, kosa bude premekana:cerek:samo ne znam kako do njih:(

MicaMaca
05.03.2009., 15:58
cemu :( ?
:)
ja bih mogla nabaviti profi preljeve od Keune mozda, prijateljica mi je frizerka i radi s njima, cine mi se super, ali posto mi je kosa pocela otpadati nakon primjene Keune farbe 1715 pocela sam opcenito zazirati od njihovih proizvoda.

suzuki750
05.03.2009., 18:38
ma neee...ne bojim se ja da bum zelena... bila sam godinama sa blajh pramenovima...i pofarbala se u smeđe...tamno smeđe...i nije bilo ni Z od zelenog... mrvicu se možda ispralo i bila sam koji ton svjetlija...

nego sad sam opet krenula na svjetlije sa pramenovima ali samo boja bez blajha.....
i onda me zaje.... opet sa blajhom, pa pitam jel preljev može to potamnit malo mrvicu ili ću morat bojom... ili ti msiliš da se samo od preljeva može pozelenit??? :ne zna:

pa stavi neki tamno plavi preljev prek toga..primit ce ti odmah..

Kaky
11.03.2009., 11:32
Više nego zadovoljna sam svojim preljevom :zubo:

Ovo je moja nijansa, kosa mi se oslobodila, boje razigrale ;)

http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/instant-color/instant-color/shades-palette/blond-brown/16-chocolate-brown/

potpuno se slažem!!!! koristila sam taj preljev, bio mi je odličan, kosa mi je bila malo tamnija smeđa, s crvenim odsjajem. stavljat ću ga opet.

Razlivena Tinta
17.03.2009., 21:21
potpuno se slažem!!!! koristila sam taj preljev, bio mi je odličan, kosa mi je bila malo tamnija smeđa, s crvenim odsjajem. stavljat ću ga opet.

Ja ga stavljam za tjedan-dva. :cheer:

Mapet
27.03.2009., 12:39
ej curke, nova sam ovdje pa ne znam dal se vec raspravljalo o tome. ugl nedavno sam stavila plave pramenove na svijetlosmedu kosu, pa me zanima kada bi sad na to stavila casting creme bisernoplavu kako bi to ispalo? htjela bi malo ublazit te svoje pramenove jer mi se cine prebijeli... a ova bisernopava mi je... :cerek: thanks

DarkGirl
28.03.2009., 14:58
hei.. zanima me, imam neku svijetlo smeđu kosu i blajh pramenove, dosta guste, i sad mi je to dosadilo a trenutno ne stignem otic u frizerke da me ofarba natrag (a za veceras mi hitno treba nova frizura) i imam vec dosta izrazste jedno 4mj se nisam farbala sam sto se to ne kuzi tak jako jer nije neka prevelika razlika između moje pepeljasto sivo smeđe i tih plavih pramenova.. i sad sam razmisljala da odem do dm-a ili tak nekog ducana i kupim preljev npr ovakav: http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/instant-color/instant-color/shades-palette/blond-brown/16-chocolate-brown/ ili colour shampon, jel se moze nesto dogodit? da npr postanem zelena ili nesto.. fkt mi je hitno.. hvala :top:

Razlivena Tinta
28.03.2009., 16:04
hei.. zanima me, imam neku svijetlo smeđu kosu i blajh pramenove, dosta guste, i sad mi je to dosadilo a trenutno ne stignem otic u frizerke da me ofarba natrag (a za veceras mi hitno treba nova frizura) i imam vec dosta izrazste jedno 4mj se nisam farbala sam sto se to ne kuzi tak jako jer nije neka prevelika razlika između moje pepeljasto sivo smeđe i tih plavih pramenova.. i sad sam razmisljala da odem do dm-a ili tak nekog ducana i kupim preljev npr ovakav: http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/instant-color/instant-color/shades-palette/blond-brown/16-chocolate-brown/ ili colour shampon, jel se moze nesto dogodit? da npr postanem zelena ili nesto.. fkt mi je hitno.. hvala :top:

Ajd slikaj kako ti je sada kosa i boja da vidim pa da ti točno kažem, ako nije problem. :mig:

DarkGirl
28.03.2009., 16:47
Ajd slikaj kako ti je sada kosa i boja da vidim pa da ti točno kažem, ako nije problem. :mig:

evo ofarbala me u neku tamno smeđu s crvenim odsjajem, kad operem kosu i isfeniram se budem stavila sliku.. molim boga da bu dobro ispalo :cerek:

Razlivena Tinta
28.03.2009., 17:24
evo ofarbala me frizerka u neku tamno smeđu s crvenim odsjajem, kad operem kosu i isfeniram se budem stavila sliku.. molim boga da bu dobro ispalo :cerek:

Može, daj nam slikicu. :D
Držim fige da ispadne kako želiš! :top:

DarkGirl
28.03.2009., 17:56
http://img18.imageshack.us/img18/2800/novaboja.th.jpg (http://img18.imageshack.us/my.php?image=novaboja.jpg)

evo me, meni se sviđa, sam jos moram speglat kosu, nisam imala zivaca vise sjedit :cerek: kaj mislite??

Razlivena Tinta
28.03.2009., 18:43
http://img18.imageshack.us/img18/2800/novaboja.th.jpg (http://img18.imageshack.us/my.php?image=novaboja.jpg)

evo me, meni se sviđa, sam jos moram speglat kosu, nisam imala zivaca vise sjedit :cerek: kaj mislite??

Meni se sviđa :)
Boja me podsjeća na čokoladu :misli: :zubo:

Hiperaktivna
04.04.2009., 10:46
e curke imam frendicu koja se nikad u zivotu nije farbala,niti radila pramenove,preljeve nista!! ima prirodno plavu kosu,ali ne ono jako plavu nego onu pepeljastu nijansu-boje misa :) neznam kak da objasnim..lijepa joj je boja al joj je vec dosadila a farbat se nece (nit joj ja to nedam jer ima prekrasnu ravnu zdravu kosu)..pa sam joj mislila napravit plavi preljev za kosu? kaj mislite kak ce ispast? smao da ne ispadne zuto...joj neznam..a i ona se nabrijala na taj preljev jer sam citala da preljev NEMOZE promjenit boju kose,moze ju mozda za nijansu promjenit ali drasticno ne...

NinaLady
06.04.2009., 23:38
e curke imam frendicu koja se nikad u zivotu nije farbala,niti radila pramenove,preljeve nista!! ima prirodno plavu kosu,ali ne ono jako plavu nego onu pepeljastu nijansu-boje misa :) neznam kak da objasnim..lijepa joj je boja al joj je vec dosadila a farbat se nece (nit joj ja to nedam jer ima prekrasnu ravnu zdravu kosu)..pa sam joj mislila napravit plavi preljev za kosu? kaj mislite kak ce ispast? smao da ne ispadne zuto...joj neznam..a i ona se nabrijala na taj preljev jer sam citala da preljev NEMOZE promjenit boju kose,moze ju mozda za nijansu promjenit ali drasticno ne...

Joj to ti ovisi s čime joj misliš raditi preljev...
Ako radiš s bojim možda bi joj i moglo promjeniti boju kose :ne zna:
Ove Palette vrećice neznam dal bi joj se vidjele, radije kupi neki profesionalni preljev...

Ivič Banditič
14.04.2009., 17:43
preljevi, koliko ja znam, mijenjaju boju kose za par nijansi..
..recimo, ja sam imala svijetlo smeđu boju kose, a stavih Pallete-ov tamno-smeđi preljev.. prvi put je slabo primilo, no stavih drugi put kad sam prala kosu opet i sve super.. nakon jedno dva tjedna sam stavila i treći preljev, i više nikad nisam imala svijetlo smeđu kosu..:D

Žabica22
17.04.2009., 23:45
moja frendica me uvjerava da lorela casting creme gloss je preljev a ne farba!?!?!?! :confused:

jel u pravu?

jorgovan
18.04.2009., 13:48
trajne farbe spadaju u grupu 3 a preljevi u grupu 1... e casting je 2, znaci nesto izmedju...

Žabica22
18.04.2009., 15:38
trajne farbe spadaju u grupu 3 a preljevi u grupu 1... e casting je 2, znaci nesto izmedju...

onda je to riječ o preljev do 16 pranja...mislim da je 1.grupa do 8 pranja...ok hvala:)

mmmonique
08.05.2009., 11:18
Meni je super ovaj preljev palete iz dm-a, brzo se ispire al ostaje sjaj, a ionak se neželim isfarbavat pa obnavljat stalno izraste i to mi se neda,inače pomješam onu crnu vrećicu i tamnosmeđu pa se bolje vidi tj kosa mi bude tamno smeđa(inače mi je prirodna smeđa)...

Al sad mi je to više dosadilo htjela bi da mi kosa bude onak boje meda a nebi si stavljala pravu farbu,a nebi htjela ništa dugotrajnije (ni color šampon,i bez hidrogena)a nema tog preljeva u boji meda.........a i da ga ima ko zna dal bi mi se primio..mislila sam možda stavit ovaj preljev za plavu kosu al da ne ispadne zelena...možda da sad pomješam smeđu i plavu vrećicu:)?

profesionalac
08.05.2009., 15:12
Meni je super ovaj preljev palete iz dm-a, brzo se ispire al ostaje sjaj, a ionak se neželim isfarbavat pa obnavljat stalno izraste i to mi se neda,inače pomješam onu crnu vrećicu i tamnosmeđu pa se bolje vidi tj kosa mi bude tamno smeđa(inače mi je prirodna smeđa)...

Al sad mi je to više dosadilo htjela bi da mi kosa bude onak boje meda a nebi si stavljala pravu farbu,a nebi htjela ništa dugotrajnije (ni color šampon,i bez hidrogena)a nema tog preljeva u boji meda.........a i da ga ima ko zna dal bi mi se primio..mislila sam možda stavit ovaj preljev za plavu kosu al da ne ispadne zelena...možda da sad pomješam smeđu i plavu vrećicu:)?

Preljev za kosu ne posvjetljuje boju. Mozes staviti preljev za plavu kosu, no najvjerojatnije nece biti nikakve promjene... Nema straha da ces ispasti zelena. Zelena ispada kad se na blajhanu kosu stavi smeđa boja, a da se prije toga nije napravila predpigmentacija.

mladac
08.05.2009., 18:02
ovak,
imam plavo smeđe pramenove (obadvoje je boja) i malo mi je sve to pretamno (na to imam i preljev neki)
jučer se ofarbala.

htjela bi sam neki preljev stavit, da malo posvjetlim (sam mi recite u kojem omjeru i kaj smučkat :zubo:) i da li msetaju ti tamnosmeđi pramenovi (ne bi htjela da povuče narančasto)

simonica1709
10.05.2009., 19:57
moja frendica me uvjerava da lorela casting creme gloss je preljev a ne farba!?!?!?! :confused:

jel u pravu?

je, je :)
casting creme gloss spada u grupu 2 i traje oko 20ak pranja.... kolko sam ja cula, jako je dobar jer, se kratko drzi, a boja se dobro primi i sjajna je....
i ja cu za par dana stavit cokoladu :top:

profesionalac
11.05.2009., 14:01
ovak,
imam plavo smeđe pramenove (obadvoje je boja) i malo mi je sve to pretamno (na to imam i preljev neki)
jučer se ofarbala.

htjela bi sam neki preljev stavit, da malo posvjetlim (sam mi recite u kojem omjeru i kaj smučkat :zubo:) i da li msetaju ti tamnosmeđi pramenovi (ne bi htjela da povuče narančasto)

preljev ti nece to posvjetliti... probaj oprati kosu 2-3 puta za redom, a ako to ne pomogne, pomijesaj 15 g blajh praska, 15 ml 6% peroksida, 15 mL regeneratora, nanesi kistom na mokru kosu, kontroliraj svakih 5 minuta, te kad potignes to sto ti se svidja, operi. No to ce ti posvjetliti i tvoju prirodnu boju...

mladac
11.05.2009., 14:23
preljev ti nece to posvjetliti... probaj oprati kosu 2-3 puta za redom, a ako to ne pomogne, pomijesaj 15 g blajh praska, 15 ml 6% peroksida, 15 mL regeneratora, nanesi kistom na mokru kosu, kontroliraj svakih 5 minuta, te kad potignes to sto ti se svidja, operi. No to ce ti posvjetliti i tvoju prirodnu boju...

puno ti hvala :top::cerek:

ma ja bi sam malo to sve posvjetlila. sam ove svjetle pramenove.
inaće sam tamna i vućem svjetle pramenove i sve bilo ok dok dok ova nije bacila neki tamniji preljev tak da cjelokupni dojam nije plavi nego svjetlo smeđi (najviše se bojim da to ne potegne u narančasto) al mislim da će biti ok kad se taj preljev ispere + ovo što si preporučio (ak će trebat)

hvala ti

nathalie823
11.05.2009., 14:27
Je li netko isprobao novu Lorealovu boju (preljev) za kosu- ono nešto gotovo za 10 min? Ja sam do sada koristila Loreal casting creme gloss i bila sam zadovoljna nijansom boje jer je ista kao i moja prirodna boja,ali imam dosta sijedih vlasi i njih casting slabije prekrije i boja se vrlo brzo samo sa sijedih ispere. Je li novi preljev nesto bolji? Ima tko kakav savjet?
Hvala.

missm
13.05.2009., 11:46
Zar to nije trajna bolja?
Mislim da to nema veze s preljevom! Ili možda ne...pogledat ću malo pomnije...

xena01
14.05.2009., 21:33
hej curke! jel mi itko može objasnit razliku između preljeva za kosu (onih gdje se u boju umiješa 3% hidrogen) i boje za kosu gdje se stavlja 3% hidrogen?
jel možda samo razlika što se preljev drži duže?

ja već duže vremena proučavam tu razliku i na forumima, i na net-u i kod frizerki i svi kažu drugačije.
2-3 frizerke su mi rekle stavit preljev s 3% hidrogenom što ja nisam htjela jer sam čula da se on ispiru,i onda sam uspjela nać frizerku koja je rekla da mi neće stavljat preljev već će me obojat, da bi mi za vrijeme bojanja kroz razgovor tj moje ispitivanje reka da je stavila 3% hidrogen,i ja sam joj na to rekla,pa stavili ste mi preljev,a ona meni ne ne,to je bojanje čim ima hidrogena.

ma to mi je jako bitno,ta razlika jer dok sam danas kupovala kene boju u salonu,uzela sam pepeljasto tamno blond, da mi ubije naranđasto u boji jer sam na forumu skontala da se s tim ubija postepeno to crveno i naranđasto i da jedino tako mogu dobiti čistu smeđu boju, da bi mi ženska rekla da bi se trebala blajhat da to ubijem i onda obojat,na što sam joj ja rekla da mi ne pada na pamet to radit i onda mi je ona rekla da onda koristim 3% hidrogen jer će mi s njim jače doći do izražaja to pepeljasto u boji i da ću tako prije ubit naranđasto i crveno.

ugl,davim vas zbog toga jer ne želim ponovno pogriješit slušajući frizerke,i da ponono zbog njih ispadnem katastrofa.
zato mi je jako bitno hoću li ja ako koristim 3% hidrogen,stavit samo preljev ili će to biti bojanje???

jer imam i jednu prijateljicu koja je prirodno plava i boja se u platinasto i 6% hidrogen joj jako dobro hvata pa su joj savjetovali da proba s 3% jer će tako manje uništiti kosu.znači,i njoj su rekli da je to bojanje.

ma ništa ne kužim:(

pa tako ak oima itko živaca neka mi plizzz objasni:)

xena01
14.05.2009., 22:24
p.s. nadam se da se nitko neće uvrijedit kao je slučajno frizerka a ja sam ih nazvala kravama:) ali imam jako loša iskustva.
eto,ako neku forumašicu zanima,tako da im se ne dogodi ko meni,podijelit ću i ja svoje iskustvo s vama,jer su mi vaša iskustva ipak pomogla.
ja sam imala tamnosmeđu skoro crnu kosu i htjela sam ići u čisto smeđu,i proučavajući forum skontala sam da ću se morat blajhat pa bojat.
htjela sam to izvet u kućnoj radinosti jer sam već to 2 puta još davno prije
radila kad sam išla u plavo i ispalo je odlično.
ali ovog puta sam se odlučila to napravit kod frizera jer sam imala kosu do pola leđa dugačku a i svi oko mene su me pilili da prepustim stvar profesionalcima .
i tako sam ja u 2 mjesecu otišla kod jedne koja me je izblajhala tako krasno da je 20cm kose na tjemenu bilo svijetlo smeđe a ostatak crn ko i prije i preko toga mi je šibnula neku ne čisto smeđu nego crvenu,tako da sam hodala gradom sa pola kose skoro ultra crvene a ostatak crn.
i onda sam nakon mjesec dana otišla u drugi salon gdje mi je ta krava rekla da me neće blajhat već će mi skidat boju tako da me može odmah obojat poslije toga tako da mi ne stavlja preljev jer će se on isprat (ja sam baš tražila frizerku koja će radit sa skidačem jer je manje agresivno osobito jer sam sam se prije samo mjesec dana već blajhala)
a da ne govorimo kako je pljuvala po ovoj što me je prije mjesec dana tako obojala i kako joj ne bi ni palo napamet blajhat me nakon što je prošlo samo mjesec dana od zadnjeg blajhanja (jer sve druge frizerke su mi rekle da bi me ponovno oblajlhale jer one nemaju te skidače i da bi mi samo preljev stavile na koji bi morala dolazit svakih mjesec dana i zato sam nju odabrala jer je htjela radit sa skidaečm i normalno me obojat) .ma bila je melem za uši,smatrala sam da sam najveća sretnica na svijetu.
da ta koza na kraju uopće nije koristila skidač već blajh jer sam ju čula kako govori ovoj iza mene da joj doda blajh jer joj je ponestalo dok mi je tzv skidala boju i da me iza toga ne bi obojala nego stavila 3%hidrogen i o.k ako je to bojanje ali me je koza izblajhala samo dotle da je ujednačila boju gore i dolje (dobro,nećemo o tome kakao iznuta imam crne rupe jer nije ravnomjerno utrljavala) i tako sam ja ostala naranđasta od tog blajhanja jer kao da,stavila je preko boju koju je držala 20min (niakd do tad čula n ivdjela n ipročitala da s eboaj drži tak okratk oali nema veze) i osim toga stavila je neku plavu tako da ispadnem svjetlija jer je tek nakon što mi je isprala kosu od blajhanja shvatila da je trebala držat još,da sam pretamna.
kao da,plava će ubit naranđasto i to s 3% hidrogenom.pa to i ja znam a nisam frizerka.joj trebala sam se samo ustat kad mi je osušila kosu i otić i neplatit ni lipu a ne 330kn.
da ne govorim da nakon što mi je isprala kosu od blajha,i to samo isprala,nije ju šamponirala a kamoli regenerator stavila,bez da ju je bar raščešljala pa onda bojala,ona je samo uzela ručnik i istrljala mi kosu i samo ju nabrzinu osušila i bojala je cijelu zapetljanu,ne raščešljanu,u grumenju (moja kosa se jako petlja.
tako da sam morala skratit kosu jako i još uvijek je spaljena i zato sam odbila iakavu mogućnost dase blajham ponovno
zato vas i pitam hoću li ako budem koristila 3% hidrogen to biti bojanje ili preljev?jer ja sam naranđasta tako da mi preljev koji se ispire to sigurno neće pokrit.
i jel istina to što mi je ta frizerka danas rekla,da ću prije ubit naranđastu ako koristim pepeljastu s 3%?
i da,jer se nakon blajhanja kosa opere šamponom i lijepo osuši pa onda oboja ili sam ja snob što sam to očekivala?

missm
18.05.2009., 09:50
xena01 - pa tak ti je svejedno jel to preljev ili farbanje ako ti sa 3% dobro prima farba na kosu.
Meni ti npr. svaki preljev djeluje kao farba, ispere se doduše nakon nekog vremena ali ne skroz i uvijek mi super oboji izrast i sijede.

U subotu sam se ofarbala sa Loreal casting creme gloss - to je kao preljev ( kosa mi je plava sa svijetlim pramenovima + tamniji izrast), i ispalo je izvan svih očekivanja. Izrast se ne vidi, boja bi možda mogla biti mrvicu svjetlija, no dobro je i ovako jer će se s vremenom ispirati i postati svjetlija, pramenovi se vrlo malo vide a to mi je i bio cilj.

Inače sam koristila dvije Keune boje ( sivi i svjelije plavu ) + 3% hidrogen + regenerator + malo ulja + malo šampona i uvijek mi je djelovalo na kosu kao farba, tj. ofarbalo izrast bez ispiranja i boja mi je bila OK.

Moraš samo skužiti što je za tvoju kosu najbolja varijanta ( boja, koja valjda uključuje i malo jači hidrogen, možda je potrebno predhodno izbjeljivanje s blanšom i hidrogenom, ili ti je dovoljan samo preljev ).

xena01
18.05.2009., 13:45
hvala puno:).
mislim da ću se onda odsad bojat s 3% jer se manje uništava kosa, a mislim da će meni uhvatit boja jer sam prirodno smeđa a bojam se u smeđu,jer su mi ljepše te boje.
p.s. ja uopće nisam znala da se i s preljevom ima izrast:).
uvijek sam kontala da se preljev nehvata i ispire:)

xena01
18.05.2009., 13:46
.

Lili..
08.07.2009., 22:28
curke moze li mi netko najjednostavnije objasnit sta je zapravo s timpreljevom?? imam plavkastu kosu, ne skroz svijetlu, vise pepeljastu.. i htjela bi staviti neki preljev prvenstveno zbog sjaja.. da li mi je to uopce pametno??? da li se mora stavljati hidrogen kad se stavlja preljev jel nebi uopce htjela unistavat kosu, tj. htjela bi ju sto manje tretirati s tim kemikalijama?? znaci , zelim neki preljev koji ce mi malo posvijetlit kosu i da je ne unisti?? moze neki savjet??

dejzi
12.08.2009., 01:28
Žao mi je što dižem temu ali me znaima dali se preljev u potpunosti ispire?

Sviđa mi se moja boja kose, a sad mi vrag neda mira pa bi htjela malo u crvenokose...
Moja kosa je svijetlo smeđa, nikada farbana, blajhana ili izlagana nekim agresivnim kemikalijama:).
Mislila sam koristiti keune direct color (ak uspijem nać nijansu), pa to mješat s hidrogenom(par kapi 3%-tnog) i regeneratorom. To bi trebao biti homemade preljev:D
Ta boja bi se pranjem trebala isprati.
Hoće li se isprati do kraja ili će se ipak malo zadržati pa da se kuži izrast?

Ne bi kod frizera jer je cifra za preljev:eek:, a ovak bi me sve došlo 50-ak kn.

Lilit
15.08.2009., 20:50
ja se farbam preljevima ali kod frizerke (mislim da Matrix ali neznam jel ima i ako da koliko hidrogena)
imam smedju kosu i farbala sam se u razne nijanse smedje i smedje ljubicastu
izrast se vidi iako se boja ispire ali se ne vidi jako ali opet mozda se meni nije vidio jako jer sam se u slicne boje farbala ali odgovor je da se vidi izrast

pitanje ako neko zna: sta bi se desilo da se ofarbam sa plavom bojom nekom iz dm na svoju svjetlo smedju, znam da necu postat plava ali sta bi bilo?

divljaruza
18.08.2009., 09:45
lilit preljevi za kosu ti nemaju hidrogena i ne isusuju kosu vec ti daje boje i sjaj ali nakon mjesec dana se sve ispere. stite od uv zraka i kosa je meksa. ja svaki mjesec idem na preljev kod moje stalne frizerke u keuna. da ofarbas svoju kosu sa plavom bojom, vjerovatno bi samo ostetila svoju kosu na vec prije ju farbanu. ne bi ti preporucila taj cin zbog toga jer bi ju tako samo ostetila a i plava boja ima najveci postotak amonijaka i hidrogena.:flop:

daydream_girl
18.08.2009., 14:06
Ja sam nedavno stavila preljev prvi put (onaj Palette nijansa kesten), i preeeeeezadovoljna sam!!!Osvježilo mi je look, iznenađujuće super izgleda sviđa mi se što baca na crveno (ali ne jako sam na svijetlu), presjajna meka kosa....sve u svemu perfect!!!:top::rofl::D

Ugl. sad mi se taaako svia da se bojim oprat kosu jer ne želim da mi se ispere, piše tamo nakon 6-8 pranja...ali neznam jel mi njima vjerovat..pa da vas pitam jel se to stavrno brzo ispere ili se još vid etargovi boje i kolko dugo?!:s:top:Pliz odg.:mig:

Razlivena Tinta
18.08.2009., 19:09
Ja sam nedavno stavila preljev prvi put (onaj Palette nijansa kesten), i preeeeeezadovoljna sam!!!Osvježilo mi je look, iznenađujuće super izgleda sviđa mi se što baca na crveno (ali ne jako sam na svijetlu), presjajna meka kosa....sve u svemu perfect!!!:top::rofl::D

Ugl. sad mi se taaako svia da se bojim oprat kosu jer ne želim da mi se ispere, piše tamo nakon 6-8 pranja...ali neznam jel mi njima vjerovat..pa da vas pitam jel se to stavrno brzo ispere ili se još vid etargovi boje i kolko dugo?!:s:top:Pliz odg.:mig:

Meni se vidjelo po mjesec dana, možda malo manje! :mig:

samarra
20.08.2009., 10:32
pozna li netko neki smedi preljev, ali da ne baca na crveno nego na čokoladno?
Imala sam palette medium brown i to mi je bilo pre bakreno :ne zna:

Zmijica
20.08.2009., 10:59
pitanje ako neko zna: sta bi se desilo da se ofarbam sa plavom bojom nekom iz dm na svoju svjetlo smedju, znam da necu postat plava ali sta bi bilo?
Ak ti je fabana svijetlo smedja, postala bi zelenkasta (ak uzmes pepeljasto/biserno plavu) ili zumanjak (ak uzmes prirodno/zlatno plavu)
Ak je prirodna svijetlo smedja, e onda... ovisi koju plavu uzmes i jel imas crvenog pigmenta.
Mogla bi ispast kao na kutiji, a mogla bi i u svim nijansama od narance do kukuruza :)

Lilit
20.08.2009., 11:17
hvala na odg
:)
a jel mi moze neko okacit sliku kose kakvu bi mogla dobit stavljajuc svjetle pramenove? koliko svijetla bi mogla bit nakon jednih pramenova?
kosa mi je prirodno smedja, po ljeti svjetlija a trenutno imam i smedji preljev

daydream_girl
21.08.2009., 13:16
Meni se vidjelo po mjesec dana, možda malo manje! :mig:

ajme super!!!Uspjela si me utješit!:mig:....tnx!!:cerek:

nilly
21.08.2009., 14:04
pozna li netko neki smedi preljev, ali da ne baca na crveno nego na čokoladno?
Imala sam palette medium brown i to mi je bilo pre bakreno :ne zna:

Pogledaj si malo tu:

http://www.loreal-paris.co.uk/hair-colour/all-over-color/casting-creme-gloss/415-iced-chocolate.aspx

i tu:

http://www.garnier.co.uk/_en/_gb/our_products/products_haircolor.aspx?tpcode=OUR_PRODUCTS^PRD_HA IRCOLOR^MOVIDA^MOVIDA_DISCOVER&prdcode=P56001&varcode=5021044005955

To su ti kao polutrajne farbe tj. preljevi...znači nije šampon nego ipak malo jače...oba imaš u Mulleru u CC1 :kiss:

samarra
21.08.2009., 17:05
Bok, havala na odgovoru :mig:

Jesi ti probala bas tu boju iced chocolate?
Bude li crvenog imalo?

nilly
24.08.2009., 07:03
Bok, havala na odgovoru :mig:

Jesi ti probala bas tu boju iced chocolate?
Bude li crvenog imalo?

A-a, nisam probala čokoladu.
Al ima ti i Keune čokoladu ak si očeš sama miješat preljev :mig:

Ziki
24.08.2009., 08:32
je, je :)
casting creme gloss spada u grupu 2 i traje oko 20ak pranja.... kolko sam ja cula, jako je dobar jer, se kratko drzi, a boja se dobro primi i sjajna je....
i ja cu za par dana stavit cokoladu :top:

Meni se casting ponaša ko farba - mislim drži ko da sam stavila farbu iz 3. grupe. polako se , i jako lijepo ispire (ravnomjerno). Sve pohvale :top: :s :s

daydream_girl
27.08.2009., 14:23
Meni se casting ponaša ko farba - mislim drži ko da sam stavila farbu iz 3. grupe. polako se , i jako lijepo ispire (ravnomjerno). Sve pohvale :top: :s :s

nisam znala da se i casting ispire!!!Odlično!!! Baš ću ga probati!Hvala:mig:

Razlivena Tinta
27.08.2009., 18:58
ajme super!!!Uspjela si me utješit!:mig:....tnx!!:cerek:

Nema problema. :)

Jesi stavila preljev? Ako jesi, koji? Kako je ispalo? :mig:

divljaruza
29.08.2009., 12:12
:) joj curke, preljevi su vam zakon:raspa: ne mogu ostetit kosu, daju vam zdrav sjaj i opet imaju boje. osobno, radije dajem svaki mjesec frizerki lovu za preljev (jer na kraju mjeseca se ipak sav taj preljev ispere) nego za mucno farbanje:rolleyes:. ma preljev je idealan :cerek: savrsen za mlade cure koje jos nemaju sijede. farbanje je za starije zene koje imaju sijede.:ne zna:

kittykat
29.08.2009., 22:20

meni je trajalo oko tjedan dana( i boja mi se jako svidila) ali nakon toga mi je kosa bila skroz isušena

Lilit
29.08.2009., 23:50
meni je trajao duze od tjedan dana, ne bas mjesec ali onako dosta dugo, perem kosu recimo svaki drugi ili treci dan
na pocetku se vise ispire nego kasnije
ako govorimo o onome u vrecicama i kosa mi je poslje bila ista ko prije, niti meksa niti isusnije, znaci nikakv ni plus ni minus od toga osim sta sam imala drukciju boju :)

daydream_girl
30.08.2009., 17:43
Nema problema. :)

Jesi stavila preljev? Ako jesi, koji? Kako je ispalo? :mig:
da! Palette nijansa kesten..ispalo je savršeno!!!

meni je trajalo oko tjedan dana( i boja mi se jako svidila) ali nakon toga mi je kosa bila skroz isušena

I meni je nažalost trajalo samo malo(nakon 3 pranja se ispralo):(...ali ponovit ću ga idući tjedan!!!Ali do sad nisam čula za to s isušenom kosom:ne zna::flop:

Razlivena Tinta
30.08.2009., 17:58
da! Palette nijansa kesten..ispalo je savršeno!!!

Nisam još probala taj. :misli:

Probala sam Chocolate Brown i ta mi je bila predivna. :cerek:
Također sam probala Middle Brown, ali mi je bila presvijetla, ja sam željela nešto tamnije. :o

Sad planiram staviti Dark Brown (http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/instant-color/instant-color/shades-palette/blond-brown/19-dark-brown/). :mig: Valjda mi neće ispasti pretamno. :D

Koja je to točno nijasna kesten, ja nisam našla. :misli: :)

kyra_zg
01.09.2009., 12:56
Curke,

znate li mozda gdje ima kupiti L'oreal professional preljeva za kosu?

daydream_girl
01.09.2009., 16:02
Nisam još probala taj. :misli:

Probala sam Chocolate Brown i ta mi je bila predivna. :cerek:
Također sam probala Middle Brown, ali mi je bila presvijetla, ja sam željela nešto tamnije. :o

Sad planiram staviti Dark Brown (http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/instant-color/instant-color/shades-palette/blond-brown/19-dark-brown/). :mig: Valjda mi neće ispasti pretamno. :D

Koja je to točno nijasna kesten, ja nisam našla. :misli: :)

onako baca na narančastkastu...ženska na slici podsjeća (ali samo malo) na bree iz kućanica(otp.takva boja, samo svjetljija...ali kako će ti ispast ovisi o tvojoj boji kose)

daydream_girl
01.09.2009., 16:04
:s Daaakle...ja sad planiram staviti ponovno ovaj divni preljev (nijansa kesten) što mi se isprao.....1.put sam ga stvavljala kod frizerke sad planiram sama...pa možete li me savjetovati kako?
Da koristim onu čestkicu za nanošenje boje ili da smeram s onim rukavicama (ko da stavljam šampon???):ne zna::ne zna:
PLLLIZ pomozite hoću da mi bude fino ravnomjerno, kako da ga stavim???!!:confused::D

boni1
01.09.2009., 20:17
Zanima me kakav je lorealov preljev i da li se jednolično ispire ili ... se pojavi izrast pa opet moraš staviti preljev ?