PDA

View Full Version : Velika Gorica - stanovi

Veky.VG
12.09.2008., 11:26
Evo odlucio sam pokrenuti zaseban topic posto googlajuci ne nalazim nikakav forum koji bi se bavio stanovima u Velikoj Gorici... Nesto malo se spominju Velikogoricki stanovi u topicu "Novogradnja Zagreb" ali to bas nije od puno koristi...

Eto da zapocnem temu, posto sam i sam u potrazi stana, gdje se i po koliko sta moze kupiti.

Do informacija sam dosao sam, ako netko imam kakve dodatne informacije molim neka napise, to i je svrha ovog topica!

90 i nesto stanova na kraju Slavka Kolara (Kurilovec): prodaje ih investgamma, cijena je 1700-1800 eur/m2. U cijenu stana NIJE uracunata garaza (ispod stana) koja je UVIJET za kupnju stana. Barem tako kaze Tomislav koji je kontakt na oglasnoj ploci na gradilistu. Garaza je dodatnih 10.000 eur. Ovisno o placanju, stan se moze dobiti od 1650e (cash) do 1730e (50% odmah, 50% prilikom useljenja). Sve mi je bilo OK dok mi nije rekao da se garazno mijesto dodatno placa 10.000 eur.

Tri crvene zgrade izmedu bana Josipa Jelacica (Kurilovec) i Tesline ulice - 1700e/m2, svi slobodni stanovi su vece kvadrature (55 i vise m2) i u potkrovlju. Nazvao i drugo me nije zanimalo, ne hvala.

Visoki brijeg: Tamo sam dobio informaciju da se grade neki stanovi ali najmanji stan je 50m2 i cijena je 1950e/m2, to su luksuzni stanovi. Uz stan ide i grijana garaza koja je 50% cijene stana :) Ne znam da li je uvijet ili ne, nije me zanimalo uz ove cijene ko da su u Parizu :)

Pitanje je gdje se moze kupiti neki manji stan u VG po cijeni koja je adekvatna hrvatskom standardu?

demosten
13.09.2008., 15:17
Veky ja sam u istoj situaciji ali još nisam ništa išao gledati tako da ću te redoviti čitati!

robson
16.09.2008., 08:31
...nedavno smo odlučili prodati stan u VG koji je u našem vlasništvu od prvog dana, ali nam VG više ne odgovara kao lokacija, jer nas je život jednostavno odvukao na drugu stranu....

...uglavnom....naselje 8.mart, danas je to Zvonimirova ulica, zgrada s dva ulaza,4 lifta, stan 40ak kvadrata, pogled okrenut prema glavnoj ulici.

Proteklih desetak godina u stanu su boravili podstanari, potrebno je sitno adaptiranje (farbanje, zamjena pločica i lickanje). Još uvijek nisam donio odluku da li da to napravim sam ili da jednostavno s ozbiljnim kupcem dogovorim spuštanje cijene za iznos adaptacije. Čak mi se ovo drugo i čini logičnije, jer kako ja mogu znati kakve pločice ili kakvu boju zidova želi novi vlasnik....

I još jedna bitna informcija. U tijeku je ishođenje vlasničkog lista, u gruntovnici tvrde da je to gotovo za cca 60 dana, 20ak je već prošlo....

Tereta nema, vlasništvo je 1/1.

U agencijama s kojima sam kontaktirao tvrde da je to trenutno jedna od najtraženijih, najprodavajinih i najatraktvinijih lokacija u VG.

Odlučio sam se za prodaju mimo agencije, jer za proviziju koju oni uzimaju i prodavatelju i kupcu, stan se može dovesti u pic-pic stanje.

Za sve detalje može na PM.

LP

atlantis
16.09.2008., 20:28
1800-1950 € za goricu, 15 km od zagreba

:eek: :krizase:

ja sam za te pare kupila stan u zagrebu puno blize poslu

Veky.VG
19.09.2008., 14:19
>Atlantis: Da, tako je to.

Svatko tko prodaje stan tvrdi i uvjeren je da je bas njegova lokacija najbolja. Svatko ce ti reci za stan u Velikoj Gorici da je to bolje od Zagreba, da nema guzvi a da ti je Zagreb opet blizu. Onda trazis stan u Velikoj Mlaki (izmedu Zagreba i Velike Gorice, do nedavno selo). Opet slicno: "to ti je najbolja lokacija, Gorica i Zagreb su ti blizu a ne zivis u guzvi grada, imas mir...". A najbolji primjer od svega mi je Odra i njihovo "eko" naselje, "u mirnom dijelu zagreba, bez strke i buke". Zele to prikazati kao neko elitno naselje, a odra je i dan danas SELO i nista drugo, kao i ostala sela oko Velike Gorice i Zagreba. Ali eto, tamo je kvadrat oko 2000 eur ako se ne varam, ipak je to nova urbana sredina :)

gagi
20.09.2008., 10:27
zanima me koliko ih je prodano u odri u tom super elitnom naselju... mozes se seoskim turizmom tamo baviti, mozda iznajmljivat doticni apartman u najekoloskijoj zgradi na svijetu

demosten
20.09.2008., 12:16
Ima još jedan moment. U gorici ti je nemoguće dobiti građevinsku dozvolu.
Znaš kada se kaže mito i korupcija. u gorici ti je mito i mito i mito i nikada im nije dovoljno. Ako nije ta priča onda nije još na redu, nije još na redu, nije još na redu, nije još na redu i svako ovo ponavljanje je jedna godina... :(

demosten
22.09.2008., 07:36
Eh da ima još jedan moment. Stare zgrade se isto tako teško prodavaju jer pola njih nema sređene papire pa stan ožeš kupiti samo za gotovinu a ne na kredit banaka...

Veky.VG
22.09.2008., 12:32
>Demosten: Da, to je sve istina sto si napisao. Gledao sam par starogradnji i samo je jedan lik imao vlasnicki list, dok ga svi ostali nisu imali. Drugi problem starogradnje je, po meni takoder bitan, sto nema osiguranog parkirnog mjesta. A vecina starogradnje je negdje oko centra. Ajde, jos se u VG mozes negdje parkirati, ali tesko da ce oko zgrade biti parkirnog mjesta, pa moras parkirati par stotina metara dalje. A bojim se zamisliti kakvo ce biti stanje nakon par godina ako se vec sad osjeti guzva u VG.

Novogradnja uvjetuje parkirno mjesto, jel njima i grad to uvjetuje.

demosten
23.09.2008., 12:02
Novogradnja uvjetuje parkirno mjesto, jel njima i grad to uvjetuje.
Mislim da da. Ne pamtim da to piše u novom zakonu... Trebao bih pogledati...

Veky.VG
23.09.2008., 12:03

Meni je tako rekao tip iz invest game... A i istina je, ne mozes naci novogradnju a da ne dobijes parkirno mjesto! To je super...

brzi
27.09.2008., 00:51

mislim da ti ne vrijedi gledati zakon. uvjete građenja propisuje odgovarajući dokument prostornog uređenja. kako gorica ima GUP tamo bi trebao gledati...

brzi
27.09.2008., 01:01
.....

ako sam dobro skužio stan od 50 m2 ti je prevelik. kako već par godina pišem na ovom forumu u vezi nekretnina ovo te moram pitati.

koji će ti, s oproštenjem, kurac stan manji od 50 m2?

ako si veći ne možeš priuštiti bolje ti je ništa ne kupovati barem još godinu dana. zajebi one priče da ćeš sada kupiti manji stan pa za par godina veći. pogotovo sad kada se napokon cijena počela normalizirati i kada se počela osjećati razlika u cijeni novogradnji i starogradnji...može ti se vrlo lako dogoditi da sad uletiš u neku "povoljnu" kombinaciju i da za 5 godina skužiš da si na njoj spušio 20.000€...

demosten
28.09.2008., 10:12
..pogotovo sad kada se napokon cijena počela normalizirati i kada se počela osjećati razlika u cijeni novogradnji i starogradnji...može ti se vrlo lako dogoditi da sad uletiš u neku "povoljnu" kombinaciju i da za 5 godina skužiš da si na njoj spušio 20.000€...
Cijena u gorici neće jako puno fluktuirati sve dok se ne počne izgrađivati onaj dio između rakarja i gorice. Do tada ja ne očekujem neke potrese na tržištu u gorici...

(jedino ako nam cijela cržava skrahira ali onda me brine koliko košta krumpir a ne stan)

Veky.VG
28.09.2008., 12:15
koji će ti, s oproštenjem, kurac stan manji od 50 m2?

Pa da, s oprostenjem, boli te kurac - zivim u njemu.

Gdje si ti shvatio da je meni stan od 50 m2 PREVELIK? Ja sam napisao da trazim stan od oko 50 m2. To ne znaci da ja ne zelim 60 m2 ili veci, dapace. Sve u svemu, prema trenutnoj cijeni stana mogu si i zelim priustiti stan od oko 50m2 a ako udem u neki bolji deal onda i veci. Skromnih 10 kvadrata vise kosta cca 16.000 eura. Ako je stan losije rasporeden, isti stan od recimo 60 moze nuditi kao i stan od recimo 50 kvadrata.

To sto cu i kako s svojim novcima, s oprostenjem, boli te kurac.

laella
28.09.2008., 12:44
Ajmo dalje pokušati bez vulgarizma.
Hvala lijepa.

brzi
28.09.2008., 16:02
Gdje si ti shvatio da je meni stan od 50 m2 PREVELIK?

shvatio sam iz tvog prvog posta jer si bio ironičan na ponudu stanova od 55m2, kao da ima neke razlike između 50 i 55 kvadrata...

šta si se odma propeo na zadnje noge?

ako živiš u stanu od 50 m2 ne razumijem kaj će ti isti takav?

brzi
28.09.2008., 16:19
ako ne znaš kako bi pronašao adekvatan stan za sebe odi na http://www.gohome.hr/ pa traži

ili http://www.prodamsam.com/ps/index.php?option=com_ezrealty&Itemid=27&task=detail&id=2170
ili http://www.centarnekretnina.net/HR/oglas117550/Velika-Gorica-Cvjetno-naselje-3-S-stan-53-m2.htm
ili http://www.njuskalo.hr/oglas125621
ili http://www.oglasnik.hr/oglasi/nekretnine/stanovi/ponuda/zagreb_2-sobni/oglas-9068768.html

brzi
28.09.2008., 16:47
Cijena u gorici neće jako puno fluktuirati sve dok se ne počne izgrađivati onaj dio između rakarja i gorice

već sada ima novogradnji na oko 20 mjesta sa cijenama 1400 - 1700 €/m2 i starogradnji po cijenama 1250 - 1400 €/m2

mislim da je najveći problem što ljudi misle da cijena u gorici može varirati i po 200 €/m2 od lokacija do lokacija kao da smo u NY koji ima 150 km sa jedne na drugu stranu grada...

u gorici, po meni, stan u najužem centru grada može biti skuplji max 50€/m2 od stana na kraju rakarja ili kurilovca

Veky.VG
28.09.2008., 16:57
shvatio sam iz tvog prvog posta jer si bio ironičan na ponudu stanova od 55m2, kao da ima neke razlike između 50 i 55 kvadrata...

šta si se odma propeo na zadnje noge?

ako živiš u stanu od 50 m2 ne razumijem kaj će ti isti takav?

Bio sam ironican na cijenu od 1700 eur za potkrovlje. Puno toga ti ne razumijes, od kuda ti to da zivim u stanu od 50 kvadrata???

brzi
28.09.2008., 20:20
Puno toga ti ne razumijes, od kuda ti to da zivim u stanu od 50 kvadrata???

od tud

Pa da, s oprostenjem, boli te kurac - zivim u njemu

Rossa
29.09.2008., 13:53
Brzi očito živi na kraju Kurilovca kad misli da lokacija unutar Gorica ne igra ulogu u cijeni nekretnine. Si ti svjestan da Podbrežnica ne može imati jednaku cijenu kao centar Gorice,a busna stanica za Zagreb i iz Zagreba joj je realno najbliža u odnosu na većinu kvartova bližih centru,a o Rakarju,Plesu i sličnima da ne govorim.
Kupi ti stan na Plesu pa pošalji klince u srednju školu!
Nemoj govoriti samo iz perspektive volana u rukama.

Veky.VG
29.09.2008., 14:14
Brzi> Malo si prebrz, stani na loptu :) Na tvoje pitanje "koji će ti * stan manji od 50 m2?" ja odgovaram: "da zivim u njemu".

Rossa> Slazem se s tobom, VG ima lose rijesen autobusni prijevoz, ako nisi u centru dobro se nahodas do autobusa... Postoje autobusi i na tim lokacijama, ali nisu tako frekfentni. Mene briga, ali cura jos ne vozi...

Edit: Ali se isto tako slazem da cijena ne bi trebala previse odskakati u centru u odnosu na ostale lokacije. Zvao sam na neki oglas i tip hoce za kvadrat starogradnje preko puta toplane (Sl. Kolara) 1800 eur / m2 pod izgovorom da je sve blizu, dom zdravlja, itd... Uglavnom trazi bogate starce koji svugdje idu pjesice i misli da mu to opravdava tako visoku cijenu.

brzi
29.09.2008., 18:44
Brzi očito živi na kraju Kurilovca

u gorici sam preko 30 godina, u krugu 200 metara od robnjaka...

demosten
30.09.2008., 09:39
Danas kada sam išao na posao vidio sam s desne strane nakon aerodroma jumbo plakat da se prodaju stanovi u gorici. To još nikada nisam vidio. Najviše kaj sam vidio jest broj moba na zgradi u izgradnji...

Veky.VG
30.09.2008., 13:35
Danas kada sam išao na posao vidio sam s desne strane nakon aerodroma jumbo plakat da se prodaju stanovi u gorici. To još nikada nisam vidio. Najviše kaj sam vidio jest broj moba na zgradi u izgradnji...

To je mozda Invest gamma, koji rade stanove u Kurilovcu (novi dio Slavka Kolara). Predpostavljam, jel mi je lik rekao preko telefona da i marketinski idu u oglasavanje o prodaji.

brzi
05.10.2008., 16:53
To je mozda Invest gamma

na plakatu piše http://www.epitel.hr/

demosten
05.10.2008., 17:04
Oni stanovi kaj se grade prek puta groblja (jedna je napravljena a druga tek sada ima temelje) košta navodno 1700E/m2 ne znam točno kaj još sve ta cijena uključuje- koliko naplačuje garažu.

Veky.VG
05.10.2008., 17:25
na plakatu piše http://www.epitel.hr/

Po lokaciji vidim da su to stanovi koje sam spomenuo u prvom postu.

"Tri crvene zgrade izmedu bana Josipa Jelacica (Kurilovec) i Tesline ulice - 1700e/m2, svi slobodni stanovi su vece kvadrature (55 i vise m2) i u potkrovlju. Nazvao i drugo me nije zanimalo, ne hvala."

Ako se ne varam nekih 3 stana su slobodna, jedan od 55 m2 a ostali preko 70 m2.

demosten
11.10.2008., 18:14
a jel tko gledao od larisa u velikoj gorici tam na kraju šenoine. Kažu 1600 eura ali sve jako veliki stanovi.

Veky.VG
15.10.2008., 22:42
a jel tko gledao od larisa u velikoj gorici tam na kraju šenoine. Kažu 1600 eura ali sve jako veliki stanovi.

Agencije treba izbjegavati ako je ikako moguce. Provizija koju uzimaju nije mala i moze se dobiti jeftinije stan ako se njih izbjegne.

demosten
15.10.2008., 22:56
jedan možda dobar link

brisan link na drugi forum
pogle zadnji post

Mogući POS u velikoj Gorici po 1,100 E/m2

demosten
16.10.2008., 08:19
Hmm... kaj nemrem staviti link na nekaj drugo.
Uglavnom onda ovako copy paste: (valjda to može?)

Javni poziv za ispitivanje mogućnosti građana za sudjelovanje u Programu društveno poticane stanogradnje

Pod „društveno poticanom stanogradnjom“ u smislu spomenutog programa razumijeva se izgradnja stanova uz sudjelovanje tzv. javnih sredstava (države i jedinica lokalne samouprave), što kao posljedicu ima reduciranje troškova za krajnjeg korisnika stana.

Ovaj program se bavi izgradnjom stanova za potrebe građana po njima pristupačnim uvjetima. Stanovi iz Programa POS-a grade se za prodaju skupini građana s prosječnim platežnim mogućnostima koji nemaju riješeno svoje stambeno pitanje, a nisu u mogućnosti samostalno riješiti problem kupnje stanova po tržišnim uvjetima. Organizacija izgradnje obavlja se u Agenciji za pravni promet i posredovanje nekretninama – APN, a sudionici su i jedinice lokalne samouprave.
* Stanovi kupoprodajnim ugovorom postaju vlasnički stanovi;
* Površina stana ovisi o broju članova obiteljskog domaćinstva;
* Za kupnju stana uz obročnu otplatu kupac osigurava financijska sredstva kao vlastito učešće i to najmanje u iznosu 15% predračunske vrijednosti stana;
* Za kupnju stana uz obročnu otplatu kupac hrvatski branitelj – dragovoljac iz Domovinskog rata i kupac koji ima obitelj s troje ili više djece ne moraju osigurati financijska sredstva kao vlastito učešće;
* Kod kupnje stana uz obročnu otplatu, ukupan rok otplate, uključivo mogući poček (jedna godina počeka) plaćanja obroka te razdoblje otplate kreditnih sredstava banke, ne može biti duži od 31 godine od dana sklapanja ugovora o kupoprodaji;
* Mjesečni obrok kod obročne otplate utvrđuje se na način da je njegova visina za cijelo razdoblje otplate ujednačena, time da iznos mjesečnog obroka ne može biti niži od 0,25 % prodajne cijene stana;
* Kod obročne otplate cijene stana, kamata na vrijednost javnih sredstava sadržanih u cijeni stana za razdoblje počeka do podmirenja duga banci obračunava se po kamatnoj stopi u visini 2% godišnje (konformno) i pripisuje glavnici, a za razdoblje otplate obračunava se po kamatnoj stopi u visini 5% godišnje (dekurzivno);
* U tijeku obročne otplate stana kupac može, ovisno o uvjetima banke, izvršiti prekid otplate i platiti odjednom ukupni preostali iznos cijene stana s pripadajućom kamatom na javna sredstva za razdoblje do prekida otplate;
* Prosječna prodajna cijena stana po m2 korisne, odnosno prodajne površine na jednom stambenom objektu ne može biti viša od etalonske cijene građenja m2 stana uvećane za 30%, 1.109,37 €/m2 maksimalno;
* Etalonska cijena građenja iznosi 792,41 €/m2 korisne površine stana;
* Uvjet banke je ocjena platežne, odnosno kreditne sposobnosti kupca.
Radi sagledavanja i ocjene stvarnih potreba i financijskih mogućnosti potencijalnih kupaca, te za potrebe razrade svih drugih elemenata vezanih za realizaciju „Programa društveno poticane stanogradnje“ i u našem gradu ocijenjeno je nužnim prikupiti odgovarajuće podatke od građana.
Stoga Vas pozivamo da se odazovete na ovu anketu te anketni listić objavljen u prilogu ovog poziva ispunite i dostavite do 31. prosinca 2008.godine putem pošte ili osobno na adresu: GRAD VELIKA GORICA, Trg kralja Tomislava 34.
Posebno ističemo da ova Anketa nije podloga za konkretan odabir, odnosno izradu konkretne Liste prioriteta.
Informacije prikupljene ovom anketom služit će isključivo za dobivanje pregleda relevantinih podataka i elemenata u cilju izrade što kvalitetnije snimke stvarnih potreba i financijskih mogućnosti potencijalnih kupaca, a kako bi se na što primjereniji način pristupilo operativnoj razradi predmetnog projekta.
S obzirom na to da o prikupljenim podacima ovise daljnje aktivnosti i ocjena dugoročnog interesa Grada u budućem sudjelovanju u „Programu društveno poticane stanogradnje“, u okviru kojeg se građanima omogućava da lakše riješe stambeni problem, molimo Vas da se odazovete na ovu anketu, odnosno da popunite anketni listić traženim podacima i dostavite ga na gore navedenu adresu.
Anketni listić možete podignuti u predvorju zgrade gradske uprave Grada Velika Gorica, Trg kralja Tomislava 34, Velika Gorica ili ga preuzeti ovdje.
GRAD VELIKA GORICA
http://www.gorica.hr/dokumenti/Obrasci/ImovinaGrada/UpitnikPOS.doc

http://www.gorica.hr/Article.aspx?id=2414

Veky.VG
16.10.2008., 09:38
demosten: Zvuci zanimljivo ali koliko vidim to je jos debelo samo u ideji...

demosten
16.10.2008., 10:00
demosten: Zvuci zanimljivo ali koliko vidim to je jos debelo samo u ideji...

Ma da ideji...
Na prošlim izborima je to obečano.
Na sljedećim će se krenut u papirnatu borbu.
Na sljedećim će se zabiti prva lopata.
Na sljedećim će se valjda završiti...

ukupno 9 godina :-(

Veky.VG
21.10.2008., 10:50
Ima nesto novo, uskoro krece izgradnja 220 stanova izmedu V. Gorice i Kurilovca (u istoj poziciji gdje su zgrade od Investgamme). Gradit ce ih Stanograd-ulaganja. Prvi dio stanova predviden je za kraj 2009, drugi kasnije. Kako sam dobio informaciju, bit ce to maleno naselje stanova. Ocekivana cijena je od 1600-1800 eur/m2, naravno ovisi o poziciji, velicini... Sve bi trebalo biti na njihovim stranicama kroz 2-3 tjedna.

demosten
22.10.2008., 10:11
Ima nesto novo, uskoro krece izgradnja 220 stanova izmedu V. Gorice i Kurilovca (u istoj poziciji gdje su zgrade od Investgamme). Gradit ce ih Stanograd-ulaganja. Prvi dio stanova predviden je za kraj 2009, drugi kasnije. Kako sam dobio informaciju, bit ce to maleno naselje stanova. Ocekivana cijena je od 1600-1800 eur/m2, naravno ovisi o poziciji, velicini... Sve bi trebalo biti na njihovim stranicama kroz 2-3 tjedna.

http://stanograd-ulaganja.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=31
Još samo piše da je najava...

Ali gledao sam ove stanove u lukšićima- i baš nisam preoptimističan. 2,750 do 2,950 E/m2 - to je na samom kraju grada a tak visoku cijenu traže...

Veky.VG
22.10.2008., 13:37
http://stanograd-ulaganja.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=31
Još samo piše da je najava...

Napisao sam da ce informacije biti na webu za 2-3 tjedna, tako mi je rekao tip koji se javlja na mobitel koji je na oglasnoj ploci. :)

sale01
17.02.2009., 20:08
Da li mi netko može reći kakva su iskustva i mišljenja o navedenom naselju?
Radi o onim bijelim 4-katnicama što gledaju na teniska igrališta.

Navodno se radi o stanovima koji su rađeni za oficire, pa bi trebalo biti OK.

Hvala.

PS.tamo mislim stan, pa me malo zanima.

Rossa
17.02.2009., 21:02
Naselje je ok, mirno, a sve ti je na par minuta pješice.U blizini vrtić,osnovna i 3 srednje škole, robna kuća itd, vjerojatno znaš i sam. Čula sam da je solidna gradnja, jedino je bed kaj su to zgrade s 4 kata,ali je shema-visoko prizemlje(koje je na razini 1.kata) +4 kata, a bez lifta. Ovisi na kojem katu misliš kupiti stan.

sale01
18.02.2009., 09:01
Da, to znam,.Što se gradnje tiče čini mi se OK, a to što je 4 kata i bez lifta sam navikao jer sam cijeli život na 4 katu.
Stan je na 4 katu,75m2 i možebitno potkrovlje(cca 25-30m2), ali trebam vidjeti proceduru s tim stvarima.

demosten
18.02.2009., 09:26
te zgrade nisu bile za oficire.
Zgrade za oficire su ti one malo niže (200-500 metara prema plesu sjeveroistoku) koje izgledaju više kao velike kuće sa 4 stana i relativno velikim dvorištem.

Rossa
18.02.2009., 10:29
Da, to znam,.Što se gradnje tiče čini mi se OK, a to što je 4 kata i bez lifta sam navikao jer sam cijeli život na 4 katu.
Stan je na 4 katu,75m2 i možebitno potkrovlje(cca 25-30m2), ali trebam vidjeti proceduru s tim stvarima.

Ako je u pitanju potkrovlje-onda ćeš si zbilja nabiti kondiciju!
Jel to je realno gledano 5.kat bez lifta...
Druga stvar je što svako potkrovlje kad-tad propušta,a ekipa u nižim katovima i nije baš zainteresirana za tvoj problem...:flop:
Ali,ako si navikao na stepenice i voliš potkrovlja-onda je to ok.
Naselju kao takvom zbilja ne mogu naći manu, a i zgrade pristojno izgledaju:top:

A kaj, taj stan prodaju ili starčeki kojima su otišla djeca,a koljena popuštaju ili par s malom bebom kojima je dozlogrdilo pehaka do 5.kata?

shteva
18.02.2009., 13:25

To je prekupo za VG.

Evo ti npr. http://www.gir-kovacic.hr/stanovi.html 1500 eura novogradnja.

Sigurno se da jos sputit.

sale01
18.02.2009., 17:34
A i dosta se često spominje kvaliteta gradnje novih stanova. Btw. nije mi jasno zašto se pri gradnji novih stanova(dosta njih) gradi tako
da ulaziš direktno u kuhinju ili dnevni boravak, bez ikakvog predsoblja(hodnika) ili opet ima hodnik za popi...!
Npr. stan koji imam u Osijeku se nalazi u zgradi koja je građena 70 i 80-ih bila je jedna od primjera lošije gradnje, da bi danas ljudi na njih
gledali vrlo pozitivno i još su k tome traženi.

Po meni, možda griješim, ali svaki kat nosi svoje prednosti i mane, niti jedan nije savršen, kako prizemlje tako i potkrovlje. Ali što
se tiče cijene ljudi svašta traže i načelno dobiju ono što žele. Ja ću možda svoj budući puno platiti i zaj... se, ali s druge strane mislim da
ako je izdržao 20god izdržati će još bar toliko, a do onda ću se vjerojatno i preseliti negdje dalje.

A Rossa, ne bih se složio za 5.kat, to je 4katnica bez lifta,ali imam pristup potkrovlju("5.kat, cca. 25m2). Što se tiče kondicije, bilo bi OK
da malo skinem "koju". A što je da je, moglo bi se reći strogi centar, jer zaista sve super blizu, knjižnica koja sami centar - 2min.

@demosten:te male zgrade malo niže čine mi se ne baš nešto ili se varam? Jesi što čuo za ove bijele 4katnice koje gledaju na teniska igrališta i
onu zelenu površinu prema crvenim zgradama?

sale01
18.02.2009., 17:40
To je prekupo za VG.

Sad živim u tako nečem, i moj komentar je da izolacija među stanovima je katastrofa, ja sam na drugom katu i često čujem stanare s prvog na suprotnoj strani zgradi, a ove ispod pod normalno! To je možda slučaj samo kod mene,
ali ipak, daš 110000E i onda čuješ kako netko priča kat dalje.Nedaj Bože većeg zla.

A što se tiče cijene, kod novih stanova, npr. moja djevojka koja reagira kao i većina ženskog roda,"NE SVIĐA MI SE PARKET","NE SVIĐA MI SE OVAJ ZID""NE..." i to često dođe do 150-200E od početne cijene.
A ti dragi/draga moja plati.
Zato mislim da je nekad OK, dati malo više u startu, i mir, jer na kraju krajeva, sve to manje više dođe na isto.

shteva
18.02.2009., 19:29
Sad živim u tako nečem, i moj komentar je da izolacija među stanovima je katastrofa, ja sam na drugom katu i često čujem stanare s prvog na suprotnoj strani zgradi, a ove ispod pod normalno! To je možda slučaj samo kod mene,
ali ipak, daš 110000E i onda čuješ kako netko priča kat dalje.Nedaj Bože većeg zla.

A što se tiče cijene, kod novih stanova, npr. moja djevojka koja reagira kao i većina ženskog roda,"NE SVIĐA MI SE PARKET","NE SVIĐA MI SE OVAJ ZID""NE..." i to često dođe do 150-200E od početne cijene.
A ti dragi/draga moja plati.
Zato mislim da je nekad OK, dati malo više u startu, i mir, jer na kraju krajeva, sve to manje više dođe na isto.

A kolko ti placas taj stan tamo?

Za preskupo sam mislio na ovu novogradnju bogu iza nogu za koju lik kaze da ce bit od 1600-1800....

znam za starogradnju prodanu za 1500 eura, kod doma zdravlja...ali za cash....

demosten
18.02.2009., 20:02
@demosten:te male zgrade malo niže čine mi se ne baš nešto ili se varam? Jesi što čuo za ove bijele 4katnice koje gledaju na teniska igrališta i
onu zelenu površinu prema crvenim zgradama?
Pa ni meni te oficirske male zgrade nisu nešto. Ali u tim malim kućica zgradicama su živjeli oficiri a u onim bijelim ne.

E sada ja sam bio samo u jednoj zgradi od tih- najbliže ovim malim oficirskim kučicama.
Trebali smo bušiti tiple za police za kuhnju. Uništili bušilicu- izgorila. E tek je sa makitom išlo bušenje zidova i to jedva. Tak da kaj se betona tiče svaka pohvala.

Inaće meni se od svih kvartova (zgrada) u gorici taj najviše sviđa. Za propuštanje krovova tamo stvarno pojma nemam... + imaš kabelsku.

demosten
18.02.2009., 20:08
To je prekupo za VG.

Jel se to samo meni čini ili je dnevni boravak i kuhnja u totalnom mraku?

shteva
18.02.2009., 20:12

Zgleda da kuhinja je al dnevni boravak ima balkonska vrata i dva prozora...

Nebih znao kak je u stvarnosti...

atlantis
18.02.2009., 21:09

ajme koji loš tlocrt :eek:

sale01
18.02.2009., 23:06
A kolko ti placas taj stan tamo?

Za preskupo sam mislio na ovu novogradnju bogu iza nogu za koju lik kaze da ce bit od 1600-1800....

znam za starogradnju prodanu za 1500 eura, kod doma zdravlja...ali za cash....

Meni će biti nekih 1700 eura, skroz renoviran(samo vidjeti koju boju staviti na zid), s time da ima mogućnost proširenja u potkrovlje čime se cijena m2 relativno spusti, s obzirom da se
radi o cca. 25m2.

Veky.VG
20.02.2009., 09:55
shteva> Da, preskupo je, ali istina, to su cijene prije opće krize, ne znam kako sada "dišu". Iako, uopće još nisu niti počeli s gradnjom tog "naselja", izgleda da su odustali zbog krize. Tabla da tamo grade naše novo naselje i dalje stoji :)

Atlantis> Pogledaj stanove od cca 50 m2 od Invest Zadra (Veliko Polje) ako hoćeš vidjeti loše nacrte, ja lošije nisam vidio...

Ovi stanovi od 1500 eur/m2 nisu toliko skupi, pod predpostavkom da cijena ide još dolje ali su dosta veliki...

Da li netko zna kako se sad kreću cijene stanova od invest gamme? (kraj Slavka Kolara, Kurilovec)?

Veky.VG
04.03.2009., 20:46
Društvo, evo malo humora... Svi spuštaju cijene, u Zagrebu nije problem naći stan po 1500 eur/m2 ili čak niže ali evo kako razmišlja Investgamma koja prodaje stanove u VG na kraju Slavka Kolara (to je zapravo Kurilovec, ne VG):

Moj upit:
Poštovani,

zanima me stan u vašem objektu Slavka Kolara, Velika Gorica. Za
primjer ću uzeti stan 1.14 (kvadratura 54,82 m2) ali može i neki drugi
stan na nekom drugom katu slične kvadrature s dvije sobe.

Zanima me cijena stana i oblici plaćanja.

Hvala na informaciji.

Odgovor:
Poštovani
Cijana stanova u Velikoj Gorici je od 1700 E do 1800 E ovisno o naćinu plaćanja, tj. da li je plaćanje gotovinsko ili na kredit. Za sve ostale informacije možete nas kontaktirati u našem uredu u Zagrebu, Trakoščanska 6, I kat, tel. 3648620 ili našeg direktora na mob. brisan privatni broj mob-a. Stanovi su tranutno u rohbau izvedbi, a useljenje se planira krajem 10-og mj. ove godine. U koliko želite pogledati možete kontaktirati šefa gradilišta brisani privatni podaci, radi dogovora o terminu dolaska. Svi naši kupci imaju osigurano kreditiranje putem jedne od naših ti posldovnih banaka.

I nisu ništa spomenuli garažu. Kad sam ih zadnji puta kontaktirao, rekli su da je kupnja garaže uvijet za kupnju stana, tako da je to još nekih 10.000 eur :) :) :)

shteva
04.03.2009., 21:07
Jel to ono skroz do nadvoznjaka?

brzi
04.03.2009., 22:58
Po lokaciji vidim da su to stanovi koje sam spomenuo u prvom postu.

"Tri crvene zgrade izmedu bana Josipa Jelacica (Kurilovec) i Tesline ulice - 1700e/m2, svi slobodni stanovi su vece kvadrature (55 i vise m2) i u potkrovlju. Nazvao i drugo me nije zanimalo, ne hvala."

Ako se ne varam nekih 3 stana su slobodna, jedan od 55 m2 a ostali preko 70 m2.

nešto sam načuo da je cijena pala na 1.400 €/m2...

pirka
05.03.2009., 10:06
I nisu ništa spomenuli garažu. Kad sam ih zadnji puta kontaktirao, rekli su da je kupnja garaže uvijet za kupnju stana, tako da je to još nekih 10.000 eur :) :) :)

Bio sam kod njih u u uredu na Trešnjevci negdje u 10-om mjesecu dok su taman iskopali rupu u Kurilovcu,i gazda mi je rekao isto kao i tebi da će cijena kvadrata biti oko 1700 € i da po zakonu on mora napraviti 1,5 parking po stanu,s tim da će svaki kupac stana morati kupiti jedno parkirno mjesto koje će se nalaziti ispod zgrade(cca 3000€),a garažu tko hoće.S obzirom da smo sad u "banani" mislim das će on morati smanjiti tu cijenu od 1700€ ako misli prodati 100 stanova koliko ih gradi.Realna cijena kvadrata stana s obzirom na sadašnje cijene u Zagrebu za Kurilovec(udaljenost do vlaka 1,5 km,do trga isto cca 1,5 km,do vrtića 1,5 km,do robne skoro 2 km.,itd..)bi bila 1200 €.

brzi
05.03.2009., 13:50
Realna cijena kvadrata stana s obzirom na sadašnje cijene u Zagrebu za Kurilovec(udaljenost do vlaka 1,5 km,do trga isto cca 1,5 km,do vrtića 1,5 km,do robne skoro 2 km.,itd..)bi bila 1200 €.

ja bih te molio da formulu po kojoj si došao do 1.200€/m2 podijeliš sa nama kako bi i svi mi ubuduće mogli računati "realne cijene kvadrata" :rolleyes:

Rossa
05.03.2009., 14:25
cijena kvadrata stana s obzirom na sadašnje cijene u Zagrebu za Kurilovec(udaljenost do vlaka 1,5 km,do trga isto cca 1,5 km,do vrtića 1,5 km,do robne skoro 2 km.,itd..)bi bila 1200 €.

1200eura za novogradnju u V.G.?:confused:::lol::lol:

Ajde da si pukao 1400...:kava:

Little Spark
05.03.2009., 14:34
nešto sam načuo da je cijena pala na 1.400 €/m2...

i da padne na 1.200 ne bi bilo koristi. Treba otić pogledat uživo - ja sam gledala stanove u potkrovlju u sve tri zgrade i pobjegla glavom bez obzira. Između ostalog (a i "ostalog" je bilo podosta) kuhinja me prestravila sa malim kupaonskim prozorom za koji ne postoji nikakvo opravdanje osim bezobzirne škrtosti izvođača.

Tlocerti od investgamme izgledaju znatno bolje, ali treba vidjeti situaciju na terenu... zgrada ima i lift:cool: Ali cijena me slatko nasmijala.

brzi
05.03.2009., 16:05
i da padne na 1.200 ne bi bilo koristi. Treba otić pogledat uživo - ja sam gledala stanove u potkrovlju u sve tri zgrade i pobjegla glavom bez obzira. Između ostalog (a i "ostalog" je bilo podosta) kuhinja me prestravila sa malim kupaonskim prozorom za koji ne postoji nikakvo opravdanje osim bezobzirne škrtosti izvođača.

gledao uživo trosoban na 1. katu, stan mi je dobar...

Cro0707
05.03.2009., 18:36
S obzirom da smo sad u "banani" mislim das će on morati smanjiti tu cijenu od 1700€ ako misli prodati 100 stanova koliko ih gradi.

Ovaj mail od Investgamme (gore, 1700-1800 eur) je od prije par dana... :)

shteva
05.03.2009., 23:04
1200eura za novogradnju u V.G.?:confused:::lol::lol:

Ajde da si pukao 1400...:kava:

Ono tamo nije Velika Gorica. Ono je rub rubova Velike Gorice. Sve zivo ti je daleko.

Rossa
06.03.2009., 06:42
Ono tamo nije Velika Gorica. Ono je rub rubova Velike Gorice. Sve zivo ti je daleko.

Znam, vidjela sam zgrade. Al je to ipak Gorica.Za 10-15 min.pješice si u centru,isto kao i iz npr.Cibljanice.

Da se razumijemo-ja bih bila najsretnija da je sva novogradnja u VG po 1200 eura,ali koliko bi onda trebalo koštati Veliko Polje? Što ti je tamo blizu? Velikogorička cesta i uskoro autoput...Jedino kaj je katastarski "Zagreb"...:rolleyes:

pirka
06.03.2009., 10:04
ja bih te molio da formulu po kojoj si došao do 1.200€/m2 podijeliš sa nama kako bi i svi mi ubuduće mogli računati "realne cijene kvadrata" :rolleyes:

Krivo sam se izrazio:D jučer.Nije to realna cijena kvadrata,nego je to cijena koju bi ja dao za stan na kraju gorice i čak Kurilovca.Ako je u Dugavama(Kamenarke) kvadrat oko 1500 €,onda je kod nas bezobrazno tražiti 1700-1800€.Ali dobro,dok ima potražnje,i dok mi plaćamo takvu cijenu,oni je neće spuštati.

shteva
06.03.2009., 10:18
Znam, vidjela sam zgrade. Al je to ipak Gorica.Za 10-15 min.pješice si u centru,isto kao i iz npr.Cibljanice.

Da se razumijemo-ja bih bila najsretnija da je sva novogradnja u VG po 1200 eura,ali koliko bi onda trebalo koštati Veliko Polje? Što ti je tamo blizu? Velikogorička cesta i uskoro autoput...Jedino kaj je katastarski "Zagreb"...:rolleyes:

Stanovi u Velikom Polju za mene vrede ko i stanovi u Vukovini. :D

A svjezi dotepenci to tak vrednuju, udaljenost od trga Bana Jelacica je glavno mjerilo...

A cijena izgradnje mu je 800 eura. S 1200 moze zaradit 50%. Al ak neko oce placat 1800 za stanove tam nek placa.

Rossa
06.03.2009., 16:10
Stanovi u Velikom Polju za mene vrede ko i stanovi u Vukovini. :D

A svjezi dotepenci to tak vrednuju, udaljenost od trga Bana Jelacica je glavno mjerilo...

A cijena izgradnje mu je 800 eura. S 1200 moze zaradit 50%. Al ak neko oce placat 1800 za stanove tam nek placa.

shteva, slažem se u potpunosti!:top:

costa1234
21.04.2009., 00:03
Pozdrav,

Razgledavam tu novogradnju u Velikoj Gorici i zanima me da li je netko od vas malo bolje upuceniji u kvalitetu novogradnje, konkretno zgada u kolarovoj sa 100 stanova? Nije mi jasno kako cijena moze biti 1700 ojra po m2 i to peterokatnica, a malo dalje dvokatnica je po 1400.
Hvala, moze odgovor i na pp.:mig:

brzi
21.04.2009., 08:59
Pozdrav,

Razgledavam tu novogradnju u Velikoj Gorici i zanima me da li je netko od vas malo bolje upuceniji u kvalitetu novogradnje, konkretno zgada u kolarovoj sa 100 stanova? Nije mi jasno kako cijena moze biti 1700 ojra po m2 i to peterokatnica, a malo dalje dvokatnica je po 1400.
Hvala, moze odgovor i na pp.:mig:

nema ti to veze s kvalitetom, jedna je zgrada gotova i vrlo je vjerojatno da je kredit došao na naplatu. druga (ona sa 100 stanova) se još gradi i treba od naivčina ubrat što više love dok nije gotovo da se ima kad kredit dođe na naplatu...

costa1234
21.04.2009., 12:47
Dobro zboris!
Slazem se s tvojih 1200E!
Koliko se gradi, mislim da ce i starogradnja opast na tih 1200E!
Hvala

Marica Carica
15.01.2010., 20:20
alo goricani :W

jel zna netko posto se sad krece cijena kvadrata u centru vg
da li je cijena padala i koliko
i koliko je cijena najma stana u centru vg

hvala

costa1234
18.01.2010., 18:35
Nedavno je jedan stan na Trgu S. Radica prodan za oko 1200eura/m2...

Imas odlican pretrazivac nekretnina go home i upises npr velika gorica 60m2 iliti velika gorica 60m2 najam..Sad kad sam pogledala...bome je to dobro palo...a vjerojatno ce i jos ici dole cijena...

Sretno ti bilo!!!

Marica Carica
18.01.2010., 19:21

Imas odlican pretrazivac nekretnina go home i upises npr velika gorica 60m2 iliti velika gorica 60m2 najam..Sad kad sam pogledala...bome je to dobro palo...a vjerojatno ce i jos ici dole cijena...

Sretno ti bilo!!!

gledam ja cesto na go home, njuskalo etc...
ali jedno je sto se trazi, a drugo je sto se realno proda i po kojoj cijeni
mene je zanimalo ovo drugo (realizirano)
pretpostavljam da se radi o starogradnji
hvala na informaciji (konacno se netko sjetio :s)

sad sam da vidim koji je to trg stjepana radica :zubo:
jel to "galzenica" ? (nema nista na google maps)

Marica Carica
18.01.2010., 19:30

da nemas slucajno link ? bas da vidim sto se prodalo po toj cijeni?

costa1234
19.01.2010., 14:03
Sori, pricalo se po qvartu...Navodno da se jako dugo prodavao taj stan (u zgradi gdje je DM)...tak da mozda i nije sve bilo kak treba...:ne zna:

Mislim da ce cijena padat....pa ak ti nije hicha....:kava:

Posjetila sam stranicu od investgame (u Kolarovoj zgrada), od 100 stanova, prodano je 14...

Marica Carica
19.01.2010., 14:43
Sori, pricalo se po qvartu...Navodno da se jako dugo prodavao taj stan (u zgradi gdje je DM)...tak da mozda i nije sve bilo kak treba...:ne zna:

Mislim da ce cijena padat....pa ak ti nije hicha....:kava:

Posjetila sam stranicu od investgame (u Kolarovoj zgrada), od 100 stanova, prodano je 14...

ja razmisljam da prodam
i nije mi bas hica :D

inace ovo mi je poprilicno relevantno sto si napisala
jer mi se stan nalazi relativno u blizini

peggy-nely
14.06.2010., 17:48
Konačno su pale cijena stanova u Gorici!
Mislim i dalje ima pacijenata koji za stan u prastaroj zgradi traže 1500-1600 eura, a u novogradnji 1800-1900, ali rijetko tko plaća takve nebulozne cijene.

Znam dvije obitelji koje su nedavno kupile stanove po 1200 eura i rekli su im u agenciji da se samo takvi stanovi prodaju. Sve iznad 1200 eura nema šanse da se proda.

fulcrum
23.06.2010., 12:36
Konačno su pale cijena stanova u Gorici!
Mislim i dalje ima pacijenata koji za stan u prastaroj zgradi traže 1500-1600 eura, a u novogradnji 1800-1900, ali rijetko tko plaća takve nebulozne cijene.

Znam dvije obitelji koje su nedavno kupile stanove po 1200 eura i rekli su im u agenciji da se samo takvi stanovi prodaju. Sve iznad 1200 eura nema šanse da se proda.

Mene stravično zanima gdje?
Kad sam zadnji put gledao stanove i poslao upit na Investgamu poslali su mi cijenu od 1650€/m2. A to je samo 50€ jeftinije od cijene koju su držali 2009.g.
Zadnji stan za koji sam dao ponudu od 1210€/m2 bio je u Gupčevoj i imao je jako loš raspored (soba od 2mx2,5m ?!?), terasu koju su računali pod lođu!

Veky.VG
23.06.2010., 12:46
Kad sam zadnji put gledao stanove i poslao upit na Investgamu poslali su mi cijenu od 1650€/m2. A to je samo 50€ jeftinije od cijene koju su držali 2009.g.
Zadnji stan za koji sam dao ponudu od 1210€/m2 bio je u Gupčevoj i imao je jako loš raspored (soba od 2mx2,5m ?!?), terasu koju su računali pod lođu!

Mandekova zgrada (ulica paralenno s Slavka Kolara gdje su zgrade od Investgamme) je imala nekoliko stanova po 1200 eur/m2. I ta cijena je bila na oglasnicima, imali su 3-4 stana (cca 60 m2) po toj cijeni.

A vjerujem da je bilo još spuštanja po sistemu cash. To je bilo prije koji mjesec, mislim da su ih uspjeli sve prodati.

Ja sam odustao od stanova u Gorici baš zbog cijene, problem Velike Gorice je što imaš 3-4 zgradice i onda nemaš nekog izbora pa zato i drže cijenu. Primjerice na Laništu biraš koji stan hoćeš u kojoj zgradi za 1400 eur/m2, a ako malo više tražiš ili imaš cash onda i niže. Takvi će se takvi stanovi (ZG) uvijek moći bolje prodati nego u VG.

fulcrum
23.06.2010., 19:35
Mandekova zgrada (ulica paralenno s Slavka Kolara gdje su zgrade od Investgamme) je imala nekoliko stanova po 1200 eur/m2. I ta cijena je bila na oglasnicima, imali su 3-4 stana (cca 60 m2) po toj cijeni.

A vjerujem da je bilo još spuštanja po sistemu cash. To je bilo prije koji mjesec, mislim da su ih uspjeli sve prodati.

Ja sam odustao od stanova u Gorici baš zbog cijene, problem Velike Gorice je što imaš 3-4 zgradice i onda nemaš nekog izbora pa zato i drže cijenu. Primjerice na Laništu biraš koji stan hoćeš u kojoj zgradi za 1400 eur/m2, a ako malo više tražiš ili imaš cash onda i niže. Takvi će se takvi stanovi (ZG) uvijek moći bolje prodati nego u VG.

Pionirova zgrada Špansko. Skoro je prazna (nema još papire, ali neki ljudi žive u njoj). 1200€ je za gotovinu. Okretište buseva za Črnomerec i Ljubljanicu - 100m, City centar One - 500m, Zagrebačka avenija - 600-700m. Znači lokacija je jeb***. Jedini je minus po meni što su zgrade preblizu jedna drugoj.

Tako da mi cijene u Gorici nikako nejdu u glavu. Da je to Samobor koji je stvarno meni prelijep grad, shvatio bih (nekako), a ovako...

fulcrum
24.06.2010., 14:46
Danas sam obišao par mjesta koja su mi bila usput u Gorici:
Ivestgama (013648-620) - po zadnjem upitu poslanom stanovi su 1550€/m2 za gotovinu , te 100€/kvadratu skuplje na kredit

Uz Super Konzum postoje 2 zgrade + 1 u izgradnji. (098/314 989) Malo je preprometno za moj ukus tako da nisam niti zvao. Jedna zgrada je rasprodana, u drugoj ima slobodnih stanova. Pitao sam u dućanu ispod vlasnika jel zna možda kolika je cijena stanova (čovjek nije znao).

Preko puta, Ulica Fausta Vrančića - stanovi-vg (luksuzni stanovi) - bar se tako reklamiraju. http://www.stanovi-vg.com/index.html
Nigdje ne piše cijena, ima plakat sa internet stranicom. Na internet stranici je primjer kako se lijepo može uništiti kvadratura stanova. Dvosobnih stanova koji su najtraženiji na tržištu -> ne postoje u zgradi. Prvi je 2.5 sobni stan od 69 kvadrata. Vidio sam fenomenalno iskorišten prostor i trosoban stan u 54 kvadrata u nekim zgradama, ali.... ovo očito nije ta zgrada. Zanima me cijena s obzirom da je do te luksuzne zgrade, jedna neluksuzna....

... laser-zagreb. Kad se otvori internet stranica, onda piše laminatni podovi?!? Ali na plakatu koji visi na zgradi piše "stanovi i poslovni prostori na prodaju. Cijena: 40-60 kvadrata 1490€/m2 , 60-140 kvadrata 1390€/m2. (098/276 078, 098/9054 993)

bushido
24.06.2010., 14:56
Pionirova zgrada Špansko. Skoro je prazna (nema još papire, ali neki ljudi žive u njoj). 1200€ je za gotovinu. Okretište buseva za Črnomerec i Ljubljanicu - 100m, City centar One - 500m, Zagrebačka avenija - 600-700m. Znači lokacija je jeb***. Jedini je minus po meni što su zgrade preblizu jedna drugoj.

Tako da mi cijene u Gorici nikako nejdu u glavu. Da je to Samobor koji je stvarno meni prelijep grad, shvatio bih (nekako), a ovako...

Slucajno kliknuo na ovaj topic pa reko da vidim sto se tu pise/raspravlja/razmislja.. osobno sam stanar jedne od tih Pionirovih zgrada i mogu ti reci da se i meni u prvi mah tako cinilo...da su preblizu jedna drugoj...ali sto vise vrijeme odmice i kad sam po drugim kvartovima gdje su takodjer novoizgradjene zgrade, dolazim do zakljucka da je tu u Španskom razmak izmedju zgrada jos i mila majka...plus sto se covjek s vremena na vrijeme navikne.... Moguce da su mozda malo preblizu sjeverna strana B zgrade i juzna C zgrade, ali nisam niti na jednoj od te dvije,tako da me to ne muci...
Sve ostalo za 5... Definitivno mi nije jasno cemu ovakvo nabijanje cijena, ne samo u VG, vec opcenito u ZG...

fulcrum
24.06.2010., 15:23
Slucajno kliknuo na ovaj topic pa reko da vidim sto se tu pise/raspravlja/razmislja.. osobno sam stanar jedne od tih Pionirovih zgrada i mogu ti reci da se i meni u prvi mah tako cinilo...da su preblizu jedna drugoj...ali sto vise vrijeme odmice i kad sam po drugim kvartovima gdje su takodjer novoizgradjene zgrade, dolazim do zakljucka da je tu u Španskom razmak izmedju zgrada jos i mila majka...plus sto se covjek s vremena na vrijeme navikne.... Moguce da su mozda malo preblizu sjeverna strana B zgrade i juzna C zgrade, ali nisam niti na jednoj od te dvije,tako da me to ne muci...
Sve ostalo za 5... Definitivno mi nije jasno cemu ovakvo nabijanje cijena, ne samo u VG, vec opcenito u ZG...

Frendica mi je tam kupila stan i kad sam vidio kak kod nje izgleda, odmah sam odustao od kupovine stana veće od cijene Pionirovih a koji su mi se svidjeli (ali bili su osjetno manji).
Špansko je sve u svemu super kvart. Ja živim tu od vrtića, na 3.katu, kad bacim pogled, ispred mene se drveće koje je više od zgrade, pa nogometno igralište, pa sunce... između ničega. :D

bushido
24.06.2010., 16:47
e da....tako je to nekad bilo ...sad se vise ne vodi racuna o tome, vec o tome kako cim bolje iskoristiti zemljiste...dakle cim vise nabiti zgrade....

peggy-nely
24.06.2010., 20:40

Moj susjed je kupio stan blizu Bakarića 46m2 za 50 000 eura. On je to kupio za iznajmljivanje. Ima ali treba tražit i rušit cijenu- naravno da nećeš dati onu koju traže jer će svi opalit preveliku početnu.
Traže puno u Gorici, ali ti stanovi se stalno vrte po oglasima jer (nadam se) nitko nije lud za stan od 60 m2 dati 80-100 000 eura. Polako, padat će to još.
Puno se stanova izgradilo, a ljudi nemaju para.

P.S. Koji su to stanovi od investgame? Di je to?
A na onoj žuto-narančastoj zgradi preko puta Konzuma piše da su stanovi iznad 60 m2 1390 eura-to je već fini pomak. Samo pitanje je kakve su unutra.

A što se tiče onih zgrada u Zagrebačkoj-preko puta groblja(malo prije groblja)-one su na glasu kao najlošije izvedena novogradnje u Gorici.
Moj kolega je tamo gledao i kaže da su fušeraj teški.

fulcrum
24.06.2010., 22:02
Moj susjed je kupio stan blizu Bakarića 46m2 za 50 000 eura. On je to kupio za iznajmljivanje. Ima ali treba tražit i rušit cijenu- naravno da nećeš dati onu koju traže jer će svi opalit preveliku početnu.
Traže puno u Gorici, ali ti stanovi se stalno vrte po oglasima jer (nadam se) nitko nije lud za stan od 60 m2 dati 80-100 000 eura. Polako, padat će to još.
Puno se stanova izgradilo, a ljudi nemaju para.

P.S. Koji su to stanovi od investgame? Di je to?
A na onoj žuto-narančastoj zgradi preko puta Konzuma piše da su stanovi iznad 60 m2 1390 eura-to je već fini pomak. Samo pitanje je kakve su unutra.

A što se tiče onih zgrada u Zagrebačkoj-preko puta groblja(malo prije groblja)-one su na glasu kao najlošije izvedena novogradnje u Gorici.
Moj kolega je tamo gledao i kaže da su fušeraj teški.

Frend koji mi se nekaj "kuži" je rekao da je nekaj vidio prilikom izgradnje kaj mu se nije svidjelo (ne sjećam se kaj). "Problem" kod te zgrade u izgradnji je to kaj bi investitori koji vide kakva je sad situacija mogli početi štedjeti na unutrašnjosti.
S druge strane ako pogledaš http://maps.google.com/ vidiš da su (pošto je karta starija) u V.Gorici u Ulici Fausta Vrančića "ekskluzivni stanovi" stanovi-vg. Do njih se gradi sad ta žuto narančasta zgrada koja je nakeljena odmah do i koja je zatvorila pogleda "ekskluzivnim stanovima".

Kad kreneš Kačićevom (istočno od S.Konzuma) tu su gotove 2 zgrade, a jedna se gradi između tih 2 i Konzuma. Srednja zgrada je rasprodana , najistočnija nije. Zgrada izgleda dobro, ali kako se izgradila ova nova cesta , te zgrade se nalaze u trokutu između dvije prometnice.

Od investgamme su stanovi u Kolarevoj u ravnini paralelnoj sa Ul. Matije Gupca. Zgrada izgleda lijepo. Samo stanovi su skupi (po meni). http://www.kvalitetni-stanovi.com/velika-gorica-ii/

U Ul. Matije Gupca sam dao ponudu za stan (cijena je bila 1300€/m2), al je netko ponudio više. Osim toga su prodavali preko agencije što znači da su si oni uzeli neku proviziju od te love. Pričao sam sa susjedima i bilo ih je jako zadovoljnih i jako nezadovoljnih.
Jedna susjeda je platila 1210€ i rekla je da nije imala nikakvih pritužbi.
Drugi susjed je u izgradnji platio ("povoljnije") - 1500€/m2. U prizemlju je. Voda mu se diže, curilo mu je unutra i digao mu se parket na jednom dijelu.

peggy-nely
25.06.2010., 08:25
Ma ti iza konzuma su mi koma baš zbog te dvije ceste. Pa ja mislim imat djecu i ne živi mi se između dvije ceste.

Znači investgama je u Kurilovcu. To bi ipak trebalo biti jeftinije. Vidiš kako je to relativno, neko plati 1500, neko 1200. Ako ti se ne žuri, ipak pričekaj. Treba tražit najpovoljniju priliku. Prošli su oni dani kad moraš pristati na bilo šta jer nema stanova.

Prije par mjeseci se nudio stan na ciblji 50m2 za 53000. Al to je bilo jer je vlasnik imao neke dugove pa je morao prodat.

fulcrum
25.06.2010., 09:23
Ma ti iza konzuma su mi koma baš zbog te dvije ceste. Pa ja mislim imat djecu i ne živi mi se između dvije ceste.

Znači investgama je u Kurilovcu. To bi ipak trebalo biti jeftinije. Vidiš kako je to relativno, neko plati 1500, neko 1200. Ako ti se ne žuri, ipak pričekaj. Treba tražit najpovoljniju priliku. Prošli su oni dani kad moraš pristati na bilo šta jer nema stanova.

Prije par mjeseci se nudio stan na ciblji 50m2 za 53000. Al to je bilo jer je vlasnik imao neke dugove pa je morao prodat.

Vidio sam. Išao sam gledat stan od 70 kvadrata za 60 000€. Isto Cibljanica. 4 kat (nema lifta, a ono dugačko stubište koje ide uz rub. Živim sad na 3.katu i nikad mi se nije bilo teško popet, al tamo bih dušu ispustio).
Stan je bio 2! soban. Raspored je bio katastrofičan i pitanje je jel bi se dalo kaj tam napravit zbog ta 2 nosiva (i jedina zida (ne raćunam od kupaonice)) koje ima stan.
Osim toga, pošto dost putujem treba mi stan gdje su zasebne režije. Volio bih biti super sa svim susjedima, al im ne bih htio plaćat vodu i grijanje. :D

peggy-nely
25.06.2010., 10:42
Ti su mi najbolji!
70 m2 a dvije sobe-kako uspiju?
Moji su imali stan(u bosni) 70m2 i imao je dnevnu sobu, 2 spavaće i trpezariju,kuhinju, kupaonu i wc i još je to je bio stan koji je imao 2 balkona, svaki sa jedne strane zgrade. Na jedan se izlazilo iz dnevne sobe, a na drugi iz kuhinje.
Zašto sad nema takvih stanova?

fulcrum
25.06.2010., 11:03
Ti su mi najbolji!
70 m2 a dvije sobe-kako uspiju?
Moji su imali stan(u bosni) 70m2 i imao je dnevnu sobu, 2 spavaće i trpezariju,kuhinju, kupaonu i wc i još je to je bio stan koji je imao 2 balkona, svaki sa jedne strane zgrade. Na jedan se izlazilo iz dnevne sobe, a na drugi iz kuhinje.
Zašto sad nema takvih stanova?

Vjeruješ mi da sam vidio sa 54 ili 56 kvadrata u Donjem Podotočju 3-soban stan sa savršenim rasporedom. Znači ako je sposoban arhitekt, sve se može. S druge strane pogledaj ove "luksuzne stanove". Tlocrti su očaj.

Ja ti sad živim u 74 kvadrata, u kojem su 2 sobe+dnevni boravak, zasebna blagavaona, kupaona, špajza, wc, kuhinja i 2 lođe. Taj stan ako će se ikad prodavat bit će skuplji nego na Pantovčaku. :D
Orijentacija zapad-sjever-istok. 2 lođe-boravak, soba i kuhinja su prema zapadu, jedna soba prema istoku, a wc i špajza prema sjeveru. Jel se meni čini il je netko imao klikere u glavi i prije 30 godina. :)

atlantis
25.06.2010., 12:36
ja živim u 55 kvadrata

kuhinja/blagovaona/dnevni
radna
spavaća
hodnik
kupaona
balkon

i da, savršeno iskorišten tlocrt :)

peggy-nely
25.06.2010., 12:46
Vidjela sam te stanove u donjem podotočju ali samo izvana. Lijepo izgledaju.

Vas dvoje(fulcrum i atlantis) imate sreće što ste našli takve stanove, ali malo je takvih, pogotovo novih. Jer se danas stanovi rade samo po mjeri tajkuna koji ih grade, znači što manje uloženog a što više dobivenih para.

A izgleda da je luksuzni svaki stan koji ima vrata, prozore, parket i radijatore.

demosten
25.06.2010., 14:37
A izgleda da je luksuzni svaki stan koji ima vrata, prozore, parket i radijatore.

To ti dođe pod dodatna oprema i moraš ekstra doplatiti ;)

Ono što meni nikako nije jasno- Oni luksuzni stanovi su odmah do ovih neluksuznih stanova, a razlika u cijeni 700 eura !!!
pa za 700 eura se sa zlatnim pipama opreme stanovi.

fulcrum
25.06.2010., 16:08
Vidjela sam te stanove u donjem podotočju ali samo izvana. Lijepo izgledaju.

Vas dvoje(fulcrum i atlantis) imate sreće što ste našli takve stanove, ali malo je takvih, pogotovo novih. Jer se danas stanovi rade samo po mjeri tajkuna koji ih grade, znači što manje uloženog a što više dobivenih para.

Donje Podotočje je po mom mišljenju ovak:
živiš u stanu na selu. Gubiš prednost sela (više životnog prostora), gubiš prednost stana (inače je u nekom gradu, sve blizu i sl).
U D. Podotočju nema kanalizacije. Septičak je. Znači iz pričuve pražnjenje. Imaju spremnike od PRO plina za grijanje, što je opet dodatna zaje****.
Oni stari stanovi koji su prije napravljeni (ne u onim šarenim bojama) mi se za sad čine kvalitetniji. Kad sam gledao one šarene, frend je zamjetio neke fleke na katu. On je uvjeren da su zidovi povukli vlagu (nove zgrade).

I sad sve to plaćati 1250€ stare, odnosno 1350€ nove zgrade?!? No way.
Bubnut ću, ali da se dogovorimo tu dvoje, kupimo tamo zemlju, dvojni objekt, priključke i dozvole, uzmemo montažnu gradnju, nema šanse da nas dođe više od 700€ po kvadratu. A da je klasična gradnja, još i manje. Tako da me smeta to što ljudi misle zaraditi 100-150%. Tamo stanovi ne bi smjeli biti skuplji od 1000€. Povezanost isto nije baš bajna. Gdje bus stoji? Ima bar 10 ili više min pješice.

spoofy
01.07.2010., 20:48
Gdje bus stoji? Ima bar 10 ili više min pješice.

Ima otprilike minutu i pol do busa. Pješice. S noge na nogu. Sve drugo napisano stoji.

fulcrum
07.07.2010., 17:19
Bio u razgledavanju Investgamminih stanova. Još uvijek se radi i zgrada nema uporabnu dozvolu. Neki stanari koji su htjeli, uselili su. Pogledao sam više stanova i svaki ima drugačiju kupaonicu (različite boje pločica). Svaka soba ima priključak za televiziju i telefon. Kuhinja kod manjih stanova (38,42m2) je jako mala i nema vlastiti prozor, dok je kuhinja kod 52m2 izvedena u nastavku boravka i blagavaone pa se dobije taj neki osjećaj prostranijeg prostora. Biti će videoportofon, lift i priprema za klimu za stanove s balkonom (klima nejde uz stan kako piše na stranicama). Uz stan ide parkirno mjesto po želji (ne mora se kupiti) - 2500€, ili garažno mjesto 7000-9000€. Primjetio sam da u stanu koji gledaju na cestu je (po mom mišljenju) dosta bučno. Cesta je nova i ravna i auti jure. S druge strane je puno mirnije. U prizemlju će biti poslovni prostori i već imam neku viziju birca dole, jer mi se čini da je onaj dio naprijed kao stvoren za terasu. Biti će tamo i fontana. Iza je malo dječje igralište. (+ ili - za to zadnje dvoje? ) Fontana, održavanje i voda bi mogli koštati dosta pričuve, a ako će nešto glasnije "žuboriti", mogla bi smetati stanarima koji su iznad.
Cijena toga svega: 1600€ na kredit (50€ manje za gotovinu). Volfsbank daje 5,99% kamatu ako ste njen korisnik.
Ne, znam, al mi se još uvijek čini to dosta za Goricu.

MIŠICA
12.07.2010., 09:58
Ispričavam se što i nema veze s temom ali da ne otvaram novu- naime, zanimaju me najbolje agencije u Velikoj Gorici, radi se o prodaji kuće pa bi molila ljubazno preporuke,može i na PM!
Hvala i isprike još jednom!

Ivan1111
26.08.2010., 07:45
Znam da nije stan nego zemljište,ali je VG.
Jel ima netko info o prodaji zemljišta cca 400-600m2 u VG,a da to isto nije u oglasniku već godinama i po normalnoj cijeni da je.

demosten
26.08.2010., 08:54
Znam da nije stan nego zemljište,ali je VG.
Jel ima netko info o prodaji zemljišta cca 400-600m2 u VG,a da to isto nije u oglasniku već godinama i po normalnoj cijeni da je.

Imaš cijelo njušaklo oranice oko gorice po nekoliko miliona eura :-)

Ivan1111
28.08.2010., 08:39
Imaš cijelo njušaklo oranice oko gorice po nekoliko miliona eura :-)

Da,samo ja nisam iz Hrvatskih autocesta da nudim po 400E/m2 za zapušteni voćnjak,meni je užasno žao kaj nije mogla autocesta proći svakome kroz dvorište.

Ovo kaj je u oglasnicima stoji tamo godinama i to se ne prodaje mislim,jel ima tko info tipa moj sused prodaje,ali mu se ne da j.eee s agencijama i hoće keš itd.

hrvojica
20.09.2010., 01:48
Znate li ikoga tko prodaje gradjevinsko zemljiste u Velikoj Gorici - idealno u Kromosovom naselju?

Znate li kolike su stvarne cijene po kojima se zemljiste prodaje. Zemljista koja se oglasavaju na internetu vec se prodaju mjesecima/godinama ali cijene se ne spustaju.

Je li realno traziti 90/100 Eura po m2 gradjevinskog zemljista u Velikoj Gorici?

demosten
20.09.2010., 08:01
Znate li ikoga tko prodaje gradjevinsko zemljiste u Velikoj Gorici - idealno u Kromosovom naselju?

Znate li kolike su stvarne cijene po kojima se zemljiste prodaje. Zemljista koja se oglasavaju na internetu vec se prodaju mjesecima/godinama ali cijene se ne spustaju.

Je li realno traziti 90/100 Eura po m2 gradjevinskog zemljista u Velikoj Gorici?
Prije dvije godine je normalno bilo tražiti 200-250E/m2.
Vjerujem da je sada jeftinije ali mislim da ako dobiješ 90 E/m2 je dobra cijena za samu goricu.

Rossa
20.09.2010., 18:06

Za te novce možeš dobiti okolicu Vg-a,( Gradići, Kurilovec, Rakarje)....sam grad teško.

hrvojica
20.09.2010., 22:28
Ja mogu razumjeti da ljudi traze 200/300 eura po kvadratu na lokacijama gdje se moze graditi zgrada ali za gradnju kuce???

Da mi je znati tko to moze platit? Zemljiste od 900 m2 po 100 eurica ispada 90 000 eura. A to je samo zemljiste a gdje su ostali troskovi gradnje obiteljske kuce.

Da li je netko nedavno kupio zemljiste i koliko je stvarno platio a koliko je kupac trazio?

Rossa
21.09.2010., 07:46
Ja mogu razumjeti da ljudi traze 200/300 eura po kvadratu na lokacijama gdje se moze graditi zgrada ali za gradnju kuce???

Da mi je znati tko to moze platit? Zemljiste od 900 m2 po 100 eurica ispada 90 000 eura. A to je samo zemljiste a gdje su ostali troskovi gradnje obiteljske kuce.

Da li je netko nedavno kupio zemljiste i koliko je stvarno platio a koliko je kupac trazio?

Prije par godina je bilo puno ljudi koji su to mogli i platili su. I više.
Prva susjeda je imala građevinsko zemljište u tzv. Pjesničkom naselju i prije tri godine je prodala za 265 eur/m2. Meni je ta cijena suluda, no uvijek postoje dobre i one manje dobre lokacije.
Trenutno,imam osjećaj da se više ništa ne kupuje,tj.prodat će samo oni kojima je voda do grla.Ostali čekaju.
(Vidim to po oglasima, vrte se stalno jedni te isti).

Osim toga, uvijek imaš opciju gradnje izvan samog grada ili kupnju gotove kuće,ako bi ti to dolazilo u obzir. Imaš zgodnih kuća u oklici Vg-a starih 5-10 godina koje se prodaju za zbilja smiješne novce.
(Osobno,nikad ne bih razmišljala o takvoj shemi iz 101 razloga,no znam dosta obitelji kojima to odgovara).

Rossa
21.09.2010., 08:00
Kako smo na temi Vg-stanovi,ja se pitam, tko trenutno može platiti 1900 eura/m2 za novogradnju u Vg?
Jel netko zna nekoga tko je stvarno platio taj iznos??
Meni se ta cijena čini potpuno suluda.

Još nešto, nisu stanovi,al nisu ni kuće: (obratite pozornost na cijene)
kućice u nizu, Podbrežnica, svaka ima 76m2 na papiru (to što oni navode 100-120m2 je druga priča)
Ispada da se traži više od 2000 eura/m2 za derutnu kućicu u koju treba uložiti hrpu novca?? Kao da je lokacija Šalata i sl?

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/kuca-velika-gorica-podbreznica-oglas-977792

http://www.crozilla-nekretnine.com/s/5_32345_0/kuca_u_nizu_u_velikoj_gorici_podbreznica_.htm

http://www.croportal.net/link/view/288505

Ima ih još barem desetak, i sve cijene cca 140 000-160 000 eura.
Napomena: neke od njih nemaju svu potrebnu vlasničku dokumentaciju,neke imaju spor sa susjedom zbog naštukanih prostorija,krovišta itd...
Jesu li to iole realne cijene??

Molim komentar!

hrvojica
21.09.2010., 22:24
Meni se cini da je Gorica skuplja od Zagreba. Ja sam gledao cijene stanova u Kromosovom naselju i starogradnja se prodaje po 1300 eura po m2 dok novogradnja ide od 1400 e/m2.

1900 e/m2 mi se cini vise nego preskupo za cijenu kvadrata u Gorici, za jeftinije novce mozes kupiti stan na Jarunu.

Po mom skromnom misljenju stan u Gorici bi treba kostati oko 1200e/m2, tako da za stan od 50 m2 bi trebao 60 000eura. :p

Realna cijena nazalost je ona koju je kupac spreman platiti. Potraje li ova kriza malo duze i cijene ce nastaviti padati. Problem je sto se mi ustrucavamo cijenkati za bolju cijenu (ponos ili tko sto...) i cekamo da kupac spusti cijenu.

Sto se tice cijene zemljista moja kalkulacija je ako gotova kuca sa uredjenom okucnicom i garazom kosta 180 000eura a gradnja nove kuce kosta 120 000 eura zemlja bi trebala kostati 60 000 eura.

Ja bi bio spreman platit 60 - 80 e/m2 ovisno o velicini i lokaciji ali to su u ovom trenutku samo snovi. Nazalost ogranicen sam sa lokacijom. :(

Ivan1111
24.09.2010., 11:35
Znam za gradilište,ali neznam jel ti odgovara veličina.

Ideš po N.Tesle prema Kolarevoj,skreneš desno prema Mandekovim zgradama i odmah desno u šodranu ulicu.nakon ogromne kuće,čini mi se crvena fasada imaš 2 parcele po 370m2,čovjek bi prodao jednu ili oboje.Širina jedne je 10,8 m uz cestu što znači da možeš graditi dvojni objekat.Ima lokacijsku dozvolu za neke male zgrade,ali to ti nije bitno.Cijena zo obje je 90 000eur.

Ivan1111
24.09.2010., 11:47
Kako smo na temi Vg-stanovi,ja se pitam, tko trenutno može platiti 1900 eura/m2 za novogradnju u Vg?
Jel netko zna nekoga tko je stvarno platio taj iznos??
Meni se ta cijena čini potpuno suluda.

Još nešto, nisu stanovi,al nisu ni kuće: (obratite pozornost na cijene)
kućice u nizu, Podbrežnica, svaka ima 76m2 na papiru (to što oni navode 100-120m2 je druga priča)
Ispada da se traži više od 2000 eura/m2 za derutnu kućicu u koju treba uložiti hrpu novca?? Kao da je lokacija Šalata i sl?

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/kuca-velika-gorica-podbreznica-oglas-977792

http://www.crozilla-nekretnine.com/s/5_32345_0/kuca_u_nizu_u_velikoj_gorici_podbreznica_.htm

http://www.croportal.net/link/view/288505

Ima ih još barem desetak, i sve cijene cca 140 000-160 000 eura.
Napomena: neke od njih nemaju svu potrebnu vlasničku dokumentaciju,neke imaju spor sa susjedom zbog naštukanih prostorija,krovišta itd...
Jesu li to iole realne cijene??

Molim komentar!

Te kuće su u oglasniku minimum 4 godine,za točnost informacije garantiram.

Što znači ako se nisu prodale u zlatna vremena,po toj cijeni nisu ni sad.
Pošto sam i ja u kupnji nekretnine na području VG,jedno vrijeme sam išao gledati kuće,zemljišta itd.Pa sam odustao jel dobim grčeve u želucu.

Npr.kupujem zemljište-susjedna kuća udaljena od međe cca 60cm sa velikim prozorima na toj strani i velim ja gazdi da se ja moram odmicat 4 m od kuće jer tak veli zakon,a on meni da kaj ja znam to se sve može riješiti ovak onak,uglavnom njegovo zemljište ne vrijedi puno jer ga je susjed sjeb...,ali on to ne prizna.

Druga situacija-parcela široka 12m,tj. tri parcele po 4m širine i sve skupa široko 12m.Svaka parcela drugi vlasnik,brača,sestre,a jedne vlasnik Grad Velika Gorica.I sad mene zanima kak da ja kupim sve to kaj on prodaje,tj. ko tvdi da njegova sestra to hoće prodat,tko tvrdi da to grad hoće prodat,on mi veli cijenu za sve,a kak ja znam koliko hoće njegova sestra i grad.Ma veli on meni nemaš ti problema sve se to sredi,a cijena po m2 je 140eur.Tako komplicirano zemljište ne vrijedi ni 50eur/m2 jer bi vjerovatno papire od zemljišta sredio za 5 god.

Rossa
24.09.2010., 16:02
Te kuće su u oglasniku minimum 4 godine,za točnost informacije garantiram.

....

Druga situacija-parcela široka 12m,tj. tri parcele po 4m širine i sve skupa široko 12m.Svaka parcela drugi vlasnik,brača,sestre,a jedne vlasnik Grad Velika Gorica.I sad mene zanima kak da ja kupim sve to kaj on prodaje,tj. ko tvdi da njegova sestra to hoće prodat,tko tvrdi da to grad hoće prodat,on mi veli cijenu za sve,a kak ja znam koliko hoće njegova sestra i grad.Ma veli on meni nemaš ti problema sve se to sredi,a cijena po m2 je 140eur.Tako komplicirano zemljište ne vrijedi ni 50eur/m2 jer bi vjerovatno papire od zemljišta sredio za 5 god.

Da,vidim i sama da te kućice stoje jako dugo u oglasnicima istalno obnavljaju oglase,ali cijenu ne spuštaju.
Očito ima jako puno hobby-art-prodavača.:D

S druge strane,vidim oglasnike za normalne, velike obiteljske kuće i tu su cijene dosta pale u zadnjih godinu dana.Apsurdno da se za kućicu u nizu od cca 80m2 -100m2 traži nešto malo manje od samostojećih kuća od cca 250-300m2?!

Koliko po vašem mišljenju trenutno max vrijedi ovako nešto?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...a-oglas-977792

Znači,trebala bih uložiti još podosta da bude sve tip-top iznutra i izvana.

Ivan1111,ovo za kompliciranu situaciju kod zemljišta:
Pa ako si našao lokaciju koja ti odgovara,može se riješiti.Kontaktiraj sve vlasnike pa odmah vidiš jesu oni za prodati ili se jedan od njih joguni.Bar je to lako.

Nećeš valjda graditi kuću na mjestu koje ti baš i ne odgovara samo zato jer zemljište prodaje samo jedan vlasnik?
Meni je jako bitna lokacija nekretnine u kojoj živim.:ne zna:

Ivan1111
25.09.2010., 09:08
"Koliko po vašem mišljenju trenutno max vrijedi ovako nešto?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...a-oglas-977792"

Po meni u ovo vrijeme ova kuća vrijedi cca 70 000-75 000 eur.Da je i ovakva cijena u oglasniku pitanje koliko bi trebalo vremena da se proda jer potražnja nije baš neka.Općenito jako je slaba ponuda nekretnina u Vg.Pratim već cca 4 god. kuće i zemljišta u VG i mogu reći da nisam naišao na ništa kaj je prodano,a bilo je u oglasnicima,jedino se prodavalo bez oglašavanja.

Rossa
25.09.2010., 10:10
"Koliko po vašem mišljenju trenutno max vrijedi ovako nešto?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...a-oglas-977792"

Po meni u ovo vrijeme ova kuća vrijedi cca 70 000-75 000 eur.Da je i ovakva cijena u oglasniku pitanje koliko bi trebalo vremena da se proda jer potražnja nije baš neka.Općenito jako je slaba ponuda nekretnina u Vg.Pratim već cca 4 god. kuće i zemljišta u VG i mogu reći da nisam naišao na ništa kaj je prodano,a bilo je u oglasnicima,jedino se prodavalo bez oglašavanja.

Kako bez oglašavanja? Usmenom predajom ?

Rossa
25.09.2010., 10:34
I bilo bi divno kad bi se mogle kupiti za,kako kažeš,70 000-75 000 eura...,no mislim da si ipak puno previše podcijenio vrijednost.
Ja bih prva kupila kad bi se moglo za tu cijenu,a trenutno ih se prodaje cca 17 samo u Podbrežnici.

Ivan1111,da nisi i jedan od onih,koji kad kupuju vrijedi 100,a kad kupe,onda vrijedi 150?:cerek:

Ivan1111
25.09.2010., 11:44
Šta se tiće prodaje nekretnina bez oglasnika,znam par gradilišta i kuća koje su prodane zadnjih godina sa mjestom oglašavanja birtija,vjerovala ili ne.Ja osobno nisam tip koji obilazi lokalne birtije makar mi se čini da ću morat počet ako želim nešto kupiti po normalnoj cijeni.

Šta se tiće realne vrijednosti bilo čega auta,kuće,stana itd.
Sva roba ima svog kupca,to je nepobitna činjenica.Ako prodaješ nešto tipa mjesec dva tri,imaš pozive za svoju robu i nitko ti ništa ne nudi u odnosu na tvoju cijenu već vele da će još pogledat znači da si pretjerao.

Ja sam u svom životu kupio i prodao preko nekoliko polovnih automobila,motora i drugih stvari i jako dobro znam kad pretjeram sa cijenom kak to završava.

hrvojica
25.09.2010., 12:00
Ivan1111 hvala ti na informaciji, ali nije li malice puno traziti 90 000 eura za 750m2???

Ja sam izgleda sa totalno drugog planeta. Ja sam danas ponudio liku 500 000 kuna za zemlju koju on trazi cca 585 000 kuna I odgovor je bio da mu ne pada na pamet prodavati za tako male novce????

Da nekazem da je to jedna od parcela koja se prodaje vec duze vremena.

Da li je razumno nazvati lika ponovno za mjesec dva I vidjeti je li se predomislio ili je bolje sve to zaboraviti I naci nesto drugo...

Ivan1111
25.09.2010., 12:43
Gle nije pravi prodavatelj,jer da je nebi to prodavao godinama već bi prodao za najvše što može.
Ja vjerujem da si ti jedini koji je u zadnjih godinu dana njemu nešto ponudio,ostali samo zovu i razgledavaju.

hrvojica
25.09.2010., 21:28
Cuj, prodaje a boga moli da ne proda :D

Ja cu ga probat opet kontaktirati za mjesec dva, mozda ga kriza stisne pa bude voljan uopce pregovarati. Ako u medjuvremenu nesto drugo iskrsne njegov gubitak.

Ako neko prodaje kucu/gradjevinsko zemljiste po normalnim cijenama u kromosovom naselju, slobodno mi javite.

trinithy
14.02.2011., 14:04
vidim da je ova tema zamrla... pa da je malo dignemo!
dakle, zanima me kupnja stana u Velikoj Gorici.... kakva je sad situacija? jel ima netko da je nedavno kupio novogradnju? kak se sad kreću cijene?
jel zna netko nešto o onim novim zgradama u Fausta Vrančića???
ajmo ljudi, informacije na sunce!!!! dragocijene su!!!!

Rossa
15.02.2011., 08:57
Ono što sam ja primjetila u zadnjih par mjeseci kod starogradnje je to da se prodaju samo oni koji se oglase po 1000/1100 eura m2. Kod tih u roku par tjedana piše prodano.Znači, ipak je nekima došlo do mozga koliko u trenutnim okolnostima može koštati m2 starogradnje na Cibljanici i sl.

Za novogradnju ne znam,stalno se vrte isti oglasi već valjda godinu dana pa ispada da se od novih gotovo ništa i ne prodaje.
A kako i bi, kad oni koji nisu 2km do prve busne stanice drže cijenu 1700,čak i 1900 eura/m2.:rolleyes:

trinithy
15.02.2011., 11:47
evo friških informacija...
ona nova zgrada u slavka kolara: 1.550,00 Eur
fausta vrančića isto nove zgrade: 1.600,00 Eur

Slavka kolara je gradila Investgamma- oglašavanju se kao kvalitetni stanovi
kakva je realnost? zna li netko????

hrvojica
17.02.2011., 03:24
Zna li tko gdje bi se mogle saznati informacije po kojim se cijenama nekretnine stvarno prodaju?

trinithy
18.02.2011., 15:16
Zna li tko gdje bi se mogle saznati informacije po kojim se cijenama nekretnine stvarno prodaju?

Odlično pitanje!!!!

Partfiš
18.02.2011., 15:18
evo friških informacija...
ona nova zgrada u slavka kolara: 1.550,00 Eur
fausta vrančića isto nove zgrade: 1.600,00 Eur

Slavka kolara je gradila Investgamma- oglašavanju se kao kvalitetni stanovi
kakva je realnost? zna li netko????

Realnost je tocno onakva kakva znas da je ali se nadas da cete netko razuvjeriti...:kava:

trinithy
21.02.2011., 11:07
Realnost je tocno onakva kakva znas da je ali se nadas da cete netko razuvjeriti...:kava:

a isto tako, 100% sam sigurna da je oglašavana cijena jedna, a cijena po kojoj se stan proda definitivno niža.... nitko me ne može uvjeriti u suprotno...

Rossa
02.03.2011., 07:41
Molila bih vaše mišljenje kad bi se trebali odlučiti za stan u jednoj od ove dvije lokacije,što bi izabrali i zašto.
Znači, radi se o Investgammi na kraju Kolareve i o stanovima u Fausta Vrančića kod velikog konzuma.

http://www.kvalitetni-stanovi.com/velika-gorica-ii/

http://www.stanovi-vg.com/

I još nešto: što mislite,što je uopće trenutno najbolje što se nudi od novogradnje u V.G.?
Muž i ja smo malo gledali i raspitivali se, no kad se sve zbroji i podvuče,ispada da nema ništa u novogradnji što bi imalo više prednosti,nego nedostataka koji su nam odmah vidljivi,a trebali bi nešto odlučiti,jer u novonastaloj situaciji,pitanje je kad će se u Gorici opet raditi nešto novo.

(Zgradu kod doma za djecu ni ne uzimamo u obzir s obzirom na bolesno visoku cijenu kvadrata.)

ZiggyVG
09.03.2011., 13:04
Treunutno razmisljam za koliko bi mogao prodati grunt u Rakarju (520m2, gradjevinsko, 1/1 vlasnik, plin, kanalizacija, struja, voda, telefon)...i koliko je isplativno kupovati stan u VG kad svi znamo kakva je novogradnja..

Ajmo prvo za grunt, koliko bi mogao dobit po m2?

Rossa
09.03.2011., 18:54
Treunutno razmisljam za koliko bi mogao prodati grunt u Rakarju (520m2, gradjevinsko, 1/1 vlasnik, plin, kanalizacija, struja, voda, telefon)...i koliko je isplativno kupovati stan u VG kad svi znamo kakva je novogradnja..Ajmo prvo za grunt, koliko bi mogao dobit po m2?

Ajde malo pojasni što si mislio pod ovim boldanim. Kakva je novogradnja stanova u VG?

atlantis
09.03.2011., 21:48
Treunutno razmisljam za koliko bi mogao prodati grunt u Rakarju (520m2, gradjevinsko, 1/1 vlasnik, plin, kanalizacija, struja, voda, telefon)...i koliko je isplativno kupovati stan u VG kad svi znamo kakva je novogradnja..

Ajmo prvo za grunt, koliko bi mogao dobit po m2?

daj cijenu :) i reci koji dio rakarja (može na PM)

ZiggyVG
10.03.2011., 12:31
Ajde malo pojasni što si mislio pod ovim boldanim. Kakva je novogradnja stanova u VG?

Novogradnja je jako lose izrade. Sve je sfusano, odvodi napravljeni katastrofa bez ikakvog pada, poplave na balkonima, zidovi puni vlage, otpadaju plocice sa hodnika, krovista koja pustaju i sl.
Svaka cast onima koji rade po nekom pravilniku i drze se kvalitete, ali takvih skoro uopce nema, i ako ih ima, ljudi recite di su?!?!

Rossa
10.03.2011., 19:12
Novogradnja je jako lose izrade. Sve je sfusano, odvodi napravljeni katastrofa bez ikakvog pada, poplave na balkonima, zidovi puni vlage, otpadaju plocice sa hodnika, krovista koja pustaju i sl.
Svaka cast onima koji rade po nekom pravilniku i drze se kvalitete, ali takvih skoro uopce nema, i ako ih ima, ljudi recite di su?!?!

Jel ti to govoriš paušalno ili misliš na neke konkretne slučajeve u konkretnim VG-novogradnjama? Mene zbilja zanima.

ZiggyVG
10.03.2011., 20:08
Jel ti to govoriš paušalno ili misliš na neke konkretne slučajeve u konkretnim VG-novogradnjama? Mene zbilja zanima.

Ne mogu reci da odredjene firme konstantno rade propuste.
Ali da, znam ljude koji su u svakakvim problemima. Kupili su stanove na dobrim lokacijama ali je njihova gradnja tako losa da su se pokajali i ne samo to.
Pa zamislite da vam se dize parket i da prokisnjava krov i da plocice u hodniku padaju...a i da vam se ispred zgrade toliko klize da ne mozete hodati..tj svake godine netko lomi ruke..

Mozete vi zvat stambeno ili ne znam koga da dodje sanirati stetu..ali to nije popravak nego samo sanacija..uzrok stete se nikada nece ukloniti..
A vi onda placajte kredit 20-30god..

Treba biti jako jako pazljiv pri odabiru stana..pa vidite i kakve tlocrte imaju..tko im je to slagao, pa ja bi bolje znao, bilo tko sa zdravim razumom.
80m2 i 2 spavace sobe od 12 i 10m2????

Ne znam..

demosten
10.03.2011., 20:13
http://www.kvalitetni-stanovi.com/velika-gorica-ii/

http://www.stanovi-vg.com/

Ovi u fausta vrančića su daleko bolji od invest game što se tiče izvedbe. Ja gledao jedne i druge. Invest gama je onak- nit smrdi nit miriše.

A euroinžinjering je daleko kvalitetnije napravio. Ja stvarno nisam mogao naći zamjereke u izvedbi. Fakat su daleko bolji.

Rossa
11.03.2011., 07:02
Ovi u fausta vrančića su daleko bolji od invest game što se tiče izvedbe. Ja gledao jedne i druge. Invest gama je onak- nit smrdi nit miriše.

A euroinžinjering je daleko kvalitetnije napravio. Ja stvarno nisam mogao naći zamjereke u izvedbi. Fakat su daleko bolji.

Hvala, konačno se netko javio!:top:

Rossa
11.03.2011., 07:12
Ne mogu reci da odredjene firme konstantno rade propuste.
Ali da, znam ljude koji su u svakakvim problemima. Kupili su stanove na dobrim lokacijama ali je njihova gradnja tako losa da su se pokajali i ne samo to.
Pa zamislite da vam se dize parket i da prokisnjava krov i da plocice u hodniku padaju...a i da vam se ispred zgrade toliko klize da ne mozete hodati..tj svake godine netko lomi ruke..

Mozete vi zvat stambeno ili ne znam koga da dodje sanirati stetu..ali to nije popravak nego samo sanacija..uzrok stete se nikada nece ukloniti..
A vi onda placajte kredit 20-30god..

Treba biti jako jako pazljiv pri odabiru stana..pa vidite i kakve tlocrte imaju..tko im je to slagao, pa ja bi bolje znao, bilo tko sa zdravim razumom.
80m2 i 2 spavace sobe od 12 i 10m2????

Ne znam..

Ziggi,daj molim te reci na kojim to lokacijama konkretno?
Mislim, nemam nikog poznatog tko je kupio ni Kolarevoj, ni u Fausta Vrančića, ni u onoj zgradi kod doma za djecu s poteškoćama, ni u onom novim Gradelovim zgradama u Bratstvu da mi može reći konkretno.
Jedino da zvonim ljudima na vrata i pitam kak su zadovoljni,a to ne bi baš išlo.:D

A ovo za tlocrte si u pravu. Ne znam kak im uspije napraviti stan od 77m2 i u njemu nema dodatnog wc-a,ali zato ima 3 degažmana i terasa od 20m2?:ne zna:

Ili stan od isto cca 70m2 gdje su dnevni i blagovaonica ukupne veličine 19m2?

Ma...dođe mi da poljubim stan u kojem smo sad.

ZiggyVG
11.03.2011., 13:38
Ziggi,daj molim te reci na kojim to lokacijama konkretno?
Mislim, nemam nikog poznatog tko je kupio ni Kolarevoj, ni u Fausta Vrančića, ni u onoj zgradi kod doma za djecu s poteškoćama, ni u onom novim Gradelovim zgradama u Bratstvu da mi može reći konkretno.
Jedino da zvonim ljudima na vrata i pitam kak su zadovoljni,a to ne bi baš išlo.:D

A ovo za tlocrte si u pravu. Ne znam kak im uspije napraviti stan od 77m2 i u njemu nema dodatnog wc-a,ali zato ima 3 degažmana i terasa od 20m2?:ne zna:

Ili stan od isto cca 70m2 gdje su dnevni i blagovaonica ukupne veličine 19m2?

Ma...dođe mi da poljubim stan u kojem smo sad.

Kad sam govorio o kvaliteti izrade najvise sam mislio na onu rozu zgradu preko puta Cabane..ne znam tko je tamo izvodjac..al taj nema 2 pametne u glavi..
Za ove nove novogradnje nemam nekih informacija, znam samo da treba biti ultra oprezan i ako treba 100x razmislit o tom stanu i proci dio po dio dok se ne uvjeris da je sve kako treba biti.

Tlocrti stanova su katastrofa..dodje ti da srusis zidove i sam si napravis raspored..

Di je onda najbolje pogledat stanove, bas bi danas isao u obilazak..

Rossa
11.03.2011., 16:44
Kad sam govorio o kvaliteti izrade najvise sam mislio na onu rozu zgradu preko puta Cabane..ne znam tko je tamo izvodjac..al taj nema 2 pametne u glavi..
Za ove nove novogradnje nemam nekih informacija, znam samo da treba biti ultra oprezan i ako treba 100x razmislit o tom stanu i proci dio po dio dok se ne uvjeris da je sve kako treba biti.

Tlocrti stanova su katastrofa..dodje ti da srusis zidove i sam si napravis raspored..

Di je onda najbolje pogledat stanove, bas bi danas isao u obilazak..

Onu rozu o kojoj govoriš je radio poznati fušer,Mandek,a valjda i vrapci na grani znaju kako on gradi.No, ta zgrada već dugo nije novogradnja,zgrada je tu već desetak godina.Nedavno, prije par tjedana se u toj zgradi oglasio stan za prodaju,cca 80m2 i cijena je bila 860eura/m2.:eek: Zadnji kat. Prodano odmah.

Muž i ja smo prije 8 godina išli pogledati jedan stan u toj zgradi,prije nego smo kupili ovaj stan u kojem smo sad. Isuse,užasa...zgrada je već onda bila sve ovak kako pričaš,plus kaj se na najgornjoj etaži zid odvojio od plafona i to u brazdi od cca 1cm...mrlje od curenja vode po svim zidovima stubišta...ma ..koma...nije dolazilo u obzir da tamo kupimo stan da je ne znam kak povoljan i dobra lokacija.

Ja ne znam kaj tebe zanima od stanova u VG.Ako tražiš novogradnju imaš ovih par o kojima sam prije pisala plus nekaj sitno u Kurilovcu.Nešto od tog Kurilovca je zbilja totalno bogu iza tregera,a ima i jedna zgrada na samoj Kurilovečkoj,oko broja 130,ali o njima nisam na netu našla ništa. Jedino kaj su na zgradu objesili plahtu s brojevima mobitela.:rolleyes:

Aj,ak pogledaš,javi se s dojmovima,baš me zanima.:mig:

ZiggyVG
14.03.2011., 12:21
Aj,ak pogledaš,javi se s dojmovima,baš me zanima.:mig:

Malo sam si razmislio..i nisam nista pametno zakljucio :)
Posto vec imam grunt mislim da cu polako graditi kucu nesto tipa ovoga:
http://www.domprojekt.hr/katalog/eliza135.html

Korak po korak, samo kaj mi se taj kredit nikako ne svidja i dize mi se kosa na glavi i 100 muka..

Rossa
14.03.2011., 15:27
Malo sam si razmislio..i nisam nista pametno zakljucio :)
Posto vec imam grunt mislim da cu polako graditi kucu nesto tipa ovoga:
http://www.domprojekt.hr/katalog/eliza135.html

Korak po korak, samo kaj mi se taj kredit nikako ne svidja i dize mi se kosa na glavi i 100 muka..

Pa prodaš grunt, kupiš stan bez kredita i živiš bez tereta na ramenima.:mig:

ZiggyVG
23.03.2011., 15:19
Pa prodaš grunt, kupiš stan bez kredita i živiš bez tereta na ramenima.:mig:

Ehh, kad bi bilo tako lako odreci se grunta, kosnje trave, rostilja, pesa..

gogoxxx
30.12.2011., 20:24
Pozdrav...

Ima li kaj novog u svezi novogradnje i možda pada cijena kvadrata?
Zna li netko gdje je trenutno u Gorici najisplativija kupovina?

hrvojica
13.02.2012., 02:43
Da li je netko nesto kupovao i po kojoj cjeni?

Ja trazim zemlju (gradjevinsku) ili kucu u blizini Velike Gorice. Uvjet je da je vlasnistvo cisto, da je blizu osnovne skole i da ima relativno dobru povezanost javnim transportom. Molim da mi se ne javljaju tvrtke za prodaju nekretnina.

Koje bi mjesto preporucili za obiteljski zivot?

keramičar
16.02.2012., 15:25

Euroinžinjering je napravio jako kvalitetne stanove sa dosta visokim standardom uređenja i ugrađenog materijala.
Mišljenja sam da su u ovom trenutku to njabolji stanovi koji se nude na području Vel. Gorice kad se uzme u obzir omjer kvalitete i cijene.

U podrumu ima parkirna mjesta, garaže sa rolo vratima...itd...
Lokacija je solidna, nema buke...itd..

dunja2012
24.02.2012., 14:17
Euroinžinjering je napravio jako kvalitetne stanove sa dosta visokim standardom uređenja i ugrađenog materijala.
Mišljenja sam da su u ovom trenutku to njabolji stanovi koji se nude na području Vel. Gorice kad se uzme u obzir omjer kvalitete i cijene.

U podrumu ima parkirna mjesta, garaže sa rolo vratima...itd...
Lokacija je solidna, nema buke...itd..

Slažem se... i nadam se da je sve doista tako kako piše i izgleda. Kupujemo tamo stan uskoro i jedva čekamo useljenje!!! :rock:

Foxy2
10.03.2012., 12:26
Da li je netko nesto kupovao i po kojoj cjeni?

Ja trazim zemlju (gradjevinsku) ili kucu u blizini Velike Gorice. Uvjet je da je vlasnistvo cisto, da je blizu osnovne skole i da ima relativno dobru povezanost javnim transportom. Molim da mi se ne javljaju tvrtke za prodaju nekretnina.

Koje bi mjesto preporucili za obiteljski zivot?

Suprug i ja prodajemo građevinsko zemljište sa dozvolom i svim što ide uz to....

link

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/zemljiste-gradici-m2-oglas-1872397

deksonja
11.03.2012., 09:59
Gradići :60 000 eura za gradilište, vlasniku malo, a onome koji kupuje puno.

Meni osobno Gradići, Lomnica i sva ta sela zapadno od Gorice ne leže.
Ceste su katastrofa, imam osjećaj da je sve smješteno na glavnoj cesti, a novopridošli su dobrim dijelom iz susjedne države.

Gradnja kuće te košta cca 500€/m2 pa si računaj.

Mislim da je puno isplativija opcija kupiti već sagrađenu kuću.
Prednosti:

1.Useljivo odmah.
2.U zadnje vrijeme kuće se nikako ne prodaju, pod nikako mislim prodaju se godinama.
3.Ako si pravi kupac vjerujem da ćeš cijenu spustiti od 10 do čak 30% od one u oglasnicima.
4.Ako je kuća sagrađena postoji velika vjerojatnost da je cijelo susjedstvo izgrađeno dok kod kupnje gradilišta nikad ne znaš tko će i što će se na susjednom pojaviti.

Vukovina, 100 m od autobusne stanice u dolazu, 250 u odlazu.
Više autobusnih linija, Turopolje,Buševec,Mraclin.
Škola na 100m.
Dućkas na 150 m.
Vukovina ima vrtić.
Nisi na glavnoj cesti, a opet nisi negdje u nekoj slijepoj uličici.
Preko puta nogometno igralište i groblje :mig:

Cijena je 99 000, po meni ne vrijedi više od 65-70 000 €
To ovako stoji 20 godina, mislim da je krov nedavno zamijenjen.
Susjedna kuća je identična, samo kaj je sređena.
Navodno su te dvije kuće napravila dva brata pa je jedan dobio na lotu i uredio, a ova ostala takva...selske priče :D
Fino široko gradilište, kažem lokacija po meni vrlo dobra.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/kuca-vukovina-177.00-m2-oglas-3971899

Vukovina 2 -kuća, zidovi i krov. - 58 000 eura

Ne znam gdje se nalazi ali nekako mi natiskano djeluje.
Ne kužim zašto nema balkona, terasa, prozori su mali, nema uz prozore otvora za vrata, podsjeća me na bunker.

Evo, ovo što je sagrađeno je koštalo po mojoj onako odokativnoj procjeni je moglo koštati cca 20-25 000 eura max.

Problem Vukovine je što je najveći dio sela preko puta crkve, a sva "infrastruktura je oko crkve i preko puta (škola,igralište)

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/kuca-vukovina-katnica-155-m2-oglas-3347884

Kuče - veliko selo iza Vukovine (najveće u tom dijelu Turopolja)

Evo recimo zanimljivog oglasa..
90 000 eura, renovirana kuća u centru sela.
Veeeeeeelika okućnica, garaže, pravo gospodarstvo, a po povoljnoj cijeni.
Nema dodatnog uređenja na prvu ruku.
Gospodarske zgrade idealne za garaže i ljetnu kuhinju, meni se sviđa.
Bus taman između dvije stanice, jedna 100 m druga 200m, gdje su i dućani.
Veliki park za djecu na 150m gdje je i treći dućkas (Merkator)
Škola - školski bus vozi klince u Vukovinu.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/kuca-novouredena-prizemnica-centru-kuca-oglas-3869756

Rakitovec - malo selo između Kuča i Turopolja.
Škola od 1-4 razreda u selu, od 5-8 bus vozi u Vukovinu.
Ne znam, jedna glavna ulica, razvučeno...nije moj izbor..
U Turopolju na 600m postoji željeznička stanica, vlaku treba 20 minuta do Glavnog kolodvora.
Napominjem da se ova kuća nalazi na ZET liniji 305 koja prolazi kroz Vukovinu,Kuče,Rakitovec,Turopolje pa se okreće i opet kroz sva ta sela vraća u Goricu.
Busu do Kuča treba 10 minuta, a do Rakitovca 16-17 minuta.

Zanimljiv oglas i cijena od 95 000 €, hm, izgleda da im hitno trebaju novci.
Dva odvojena stana......mrak.
Već vidim prekrasnu terasu na garaži.
Vrijedilo bi pogledati, šteta što nije u Kučama na lokaciji one od 90 000€.
Kod Rakitovca treba paziti gdje se kuća nalazi zbog pilane u Turopolju koja je običavala (ne znam jel to jos uvijek rade) spaljivati piljevinu pa je i Turopolje i Rakitovec često znao bit u dimu.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/kuca-rakitovec-katnica-145-m2-oglas-3135486

Gledao sam malo i po Mraclinu (ZET,vlak,vrtić) i Buševcu (lijepo, veliko selo.vrtić) ali nema niš zanimljvog u tom dijelu.
Staro Čiče, Novo Čiče također, sve precijenjeno.

Nadam se da sam pomogao :ne zna:

hrvojica
13.03.2012., 01:38
Foxy2 hvala na ponudi.

Deksonja puno hvala na iscrpnom opisu trenutnih ponuda i potpuno se slazem sa tvojom tvrdnjom o prenapumpanim potrazivanjima. Nazalost onome koji prodaje sve je prejeftino a onome koji kupuje sve je preskupo. No u tenutnoj situaciji glupo je nesto prodavati po cijeni koja je nedostupna, zato se kuce i prodaju godinama i tek onda kada se cijena spusti dolazi do pomaka.

Jos jedno pitanje da li Mraclin ima osnovnu skolu? Vrlo je zanimljiv zbog vlaka.

A sto je sa manjim sredinama poput Bune i okolice. Koja sela imaju osnovnu skolu i kakva je povezanost javnog transporta?

deksonja
13.03.2012., 08:41
Jos jedno pitanje da li Mraclin ima osnovnu skolu? Vrlo je zanimljiv zbog vlaka.

Ima od 1-4 razreda u sklopu koje je i vrtić.
5-8 se organizirano prevoze u Vukovinu.
Mraclin ima i ambulantu za razliku od Vukovine,Kuča,Rakitovca,Buševca...
Problem Mraclina je jako malo gradilišta. Plan širenja je prema sjevernom dijelu naselja ali tamo još ništa nije
izgrađeno.
Ambulanta postoji još i u Turopolju.
Apoteka postoji u Buševcu, Mraclinu i Novom Čiču.

Turopolje ti također ima zeljezničku stanicu ali Turopolje je naselje koje je najvećim dijelom nastalo od radnika koji su radili na pilani (postojala je i prije 100 godina).
Postoji dio koji se zove "kolonija" , odnosno barake u kojima dan danas ljudi žive.
Meni osobno vrlo depresivno selo.

A sto je sa manjim sredinama poput Bune i okolice. Koja sela imaju osnovnu skolu i kakva je povezanost javnog transporta?

Područna škola postoji u Velikoj Buni (spada pod osnovnu školu Jurja Habdelića VG)
Mala i Velika Buna,Šiljakovina,Podvornica....tu već počinju "bregi", netko to voli, ja sam više ravničarski tip pa mi je taj đir više za vikendicu. Ima više zelenila nego u ravničarskom dijelu ali općenito cijena nekretnina je niža.
Povezani su ZET linijom.

http://www.gorica.hr/autobusni-promet/

Gradići i Lomnica su najbliže Gorici ali njih je pomalo zafrknula autocesta te su izgubili prijelaz u Gradićima (ostao je biciklistički) pa sad moraju kružiti da bi došli do centra Gorice.
Avionski koridor koji prolazi izmedu Lomnice i Gradića sigurno ne pridonosi miru i tišini.

Recimo Rakarje i Kobilić su sa druge strane, prometno su dobro povezani sa Goricom, ima pješačka staza do VG, infrastruktura je bolja nego kod udaljenijih mjesta (plin).
Cijene su tu više ali ne treba zanemariti blizinu aerodroma i po meni najbitnije pročistača kanalizacije koji vrlo često nosi "miris" u tom smjeru.
Obilaznica Velike Gorice prolazi uz sama naselja pa se tu očekuje veći promet, buka ali i direktna veza sa Domovinskim mostom.

hrvojica
15.03.2012., 01:52
deksonja hvala ti na iscrpnim informacijama. Ti mi dodjes ko pametni google.

deksonja
15.03.2012., 09:38
Nema frke.

Ako kak mogu pomoći tu sam. :mig:

hrvojica
20.06.2012., 21:02
da malo ozivim temu.

trazim kucu za iznajmiti, po mogucnosti ne namjestenu sa 3 spavace sobe. Ako netko iznajmljuje ili zna nekoga neka mi se slobodno javi.

Deklica
12.09.2012., 17:53
O i ja malo podizem temu.

Trazim stan u centru Velike Gorice u najam na duzi period.
1,5 - 2 sobni. Barem djelomicno namjesten.
Ponude molim!

Antun Turtula
21.05.2013., 14:57
Prodajem građevinsko zemljiste 2x 500 kvadrata ili 1x 1000 kvadrata. Mogućnost građenja 40% po građevinskom zemljištu. Svako građevinsko zemljište po generalno urbanističkom planu je dozvoljeno kuća, stambena ili obiteljska sa dozvoljenom gradnjom podrum, prizemlje, 1. kat, 2. kat i podkrovlje. Stambena je po novom gup je dozvoljena 4 stana. U bilizini je OŠ Nikola Hribara, crkva, Konzum. Do gradilišta su priključci plina, kanalizacije, vode i telefona. Cijena po kvadratnom metru je 550 kn. Prodaja tih gradilišta se može izvršiti u cijelosti ili da se 2 prijatelja ili 2 braće koji bi to zajedno otkupili. Cijena jednog gradilišta bi bila od 500 metara kvadratnih bi bila 35 000 eura. Broj telefona je 098 227/596 ili 01 6218/451. Antun

slavonka123
12.06.2013., 09:52
Da li je netko u posljednje vrijeme kupio stan u Kurilovcu - Slavka Kolara? Molim iskustva...

gugolina
20.10.2013., 23:04
Da li je netko u posljednje vrijeme kupio stan u Kurilovcu - Slavka Kolara? Molim iskustva...

I mene zanimaju iskustva.

Isto tako smo u potrazi za zemljištem u Gorici, cca 600m2 do max 30 000€.

Ako ga ne nađemo, kupit ćemo stan :/

Foxy2
24.11.2013., 16:57
I mene zanimaju iskustva.

Isto tako smo u potrazi za zemljištem u Gorici, cca 600m2 do max 30 000€.

Ako ga ne nađemo, kupit ćemo stan :/

imamo zemljište u Gradićima, to je tik uz Goricu i to u cijeni kojoj tražite. Sa građevinskom dozvolom, m2 762.....

dalje može na pm