PDA

View Full Version : Simptomi u trudnoći i spol djeteta

stranice : [1] 2

seven_
13.09.2008., 11:13
Drage trudnice i mame... :cerek:

Zanima me povezanost simptoma u trudnoći sa spolom djeteta. Npr. želja sa slatkom hranom-djevojčica, želja za slanom hranom-dječak, itd.

Ovdje dokumentirajte provjerene bapske priče za predviđanje spola nerođenog djeteta. Molim vas i za vaša iskustva. Jeste li i u ranoj trudnoći imale osjećaj kojeg spola je vaša beba?

Naime, ja sam friška trudnica i teško mi je čekati par mjeseca trudnoće da otkrijem spol moje bebice. Pa eto... pišite!!!

bebica_82
13.09.2008., 11:18
i ja se to pitam...
meni je lice puno prištića,i tko me god vidi kaže curica,pa vidjet ćemo jel istina,isto babpska priča :D
al eto ja imam neki osjećaj da jeste..

seven_
13.09.2008., 11:21
i ja se to pitam...
meni je lice puno prištića,i tko me god vidi kaže curica,pa vidjet ćemo jel istina,isto babpska priča :D

Ma da? Prištići u trudnoći znače da je beba curica? Hmm... :rofl: Možda i ja onda nosim curicu. Još nemam većih problema s kožom lica, ali prištići su tu :o.

bebica_82
13.09.2008., 11:23
Ma da? Prištići u trudnoći znače da je beba curica? Hmm... :rofl: Možda i ja onda nosim curicu. Još nemam većih problema s kožom lica, ali prištići su tu :o.

meni tako rekoše,ko kćerka od majke vuče ljepotu,hahahaha mislim smiješno al voljela bi da je istina,i da je curica..:cerek:

seven_
13.09.2008., 11:27
I ja :cerek:. Iako mi je svejedno jer je prvo dijete... Jesi imala mučnine u početku trudnoće? Negdje sam čitala da je i to znak. Izostanak mučnine - dečko, jake mučnine - curica. ili obratno :rofl:!? Meni za sada uopće nije mučno :ne zna:.

seven_
13.09.2008., 11:33
He he... :D Mogli bismo ovdje provesti istraživanje da nam friške trudnice kažu dal misle da nose curicu ili dečka. Nakon saznanja spola vidimo koliko je majčina intuicija točna!?

Naravno, čekamo i očitanje trudnica i mamica koje su saznale spol svog djeteta... Jeste li jednostavno znale hoće li biti muško ili žensko?

Vesper Lynd
13.09.2008., 11:37
i ja se to pitam...

Moja teta je bila puuuuuna pristica i u jednoj i drugoj trudnoci... i isto su jos govorili, biti ce curica... kad ono i prvi i drugi put... DECKO :D

ana_st
13.09.2008., 11:39
ja nisam imala mučnine i lice mi je potpuno čisto od početka trudnoće, nisam imala želju za slatkim iako inače obožavam slatko, stomak ide "ispred mene" a ne okruglo, babe kažu da je dečko, termin mi je za par dana pa javim jesu li bile u pravu

ivy007
13.09.2008., 11:40
Hej cure... I meni je trenutno jako interesantna ova tema jer u zadnje vrijeme puno razmišljam o tome.. Ja inače nemam problema s tenom ali od početka trudnoće lice mi je prepuno malih prištića, pa su mi već neki rekli da je to možda znak da nosim curicu.. :cerek:

Nemam mučnina, jedino mi malo zna biti muka ako ne jedem.. I nemam baš neku želju za slatkim, već suprotno puno više mi paše slano.

I već sam nekoliko puta sanjala da sam rodila curicu, pa si mislim možda mi to moja podsvijest želi nešto reći?? :mig: Mada ne bi imala ništa protiv i da je dečko..

seven_
13.09.2008., 11:45
ja nisam imala mučnine i lice mi je potpuno čisto od početka trudnoće, nisam imala želju za slatkim iako inače obožavam slatko, stomak ide "ispred mene" a ne okruglo, babe kažu da je dečko, termin mi je za par dana pa javim jesu li bile u pravu

Vidjet ćemo dal su babe bile u pravu :D.

seven_
13.09.2008., 11:48
Hej cure... I meni je trenutno jako interesantna ova tema jer u zadnje vrijeme puno razmišljam o tome.. Ja inače nemam problema s tenom ali od početka trudnoće lice mi je prepuno malih prištića, pa su mi već neki rekli da je to možda znak da nosim curicu.. :cerek:

Nemam mučnina, jedino mi malo zna biti muka ako ne jedem.. I nemam baš neku želju za slatkim, već suprotno puno više mi paše slano.

I već sam nekoliko puta sanjala da sam rodila curicu, pa si mislim možda mi to moja podsvijest želi nešto reći?? :mig: Mada ne bi imala ništa protiv i da je dečko..

Ivy007, ja se osjećam potuno isto kao ti. Nemam mučnina i više mi paše slano nego slatko. Moj dragi sanjao našu curicu kako mu se smiješi... Možda je to znak... :cerek:

leptirica 2
13.09.2008., 12:06
bok cure,ja sam nova.Ja sam imala u drugoj trudnoci kada sam nosila decka od pocetka trudnoce crnu crtu na trbuhu koja se povlacila od pupka prema dolje i kad taj znak imas sam cula da je musko i meni se pokazalo istinito!nA POCETKU MI JE BILA SVIJETLA PA JE KASNIJE pocela tamniti...:

seven_
13.09.2008., 12:08
Leptirica, dobro došla :mig:! Koliko rano u trudnoći ti se pojavila ta tamna crta :eek:?

ivy007
13.09.2008., 12:18
Iako sam prije samo razmišljala o dečkima, od početka trudnoće mi je iz nepoznatog razloga samo curica u glavi.. Čak imam i samo ženska imena.. I baš me zanima da li me intuicija dobro služi?? Ali kako sam tek 7+4, još ću se načekati dok ne saznam.

Seven koliko si ti trudna?

Lavica02
13.09.2008., 12:20
s obzirom da sam rodila dečkića, a sada stiže curica mogu reći da su obje trudnoće potpuno različite ... da li to ima veze sa spolom djeteta ili s mojim godinama :lol: :ne zna:

u glavnom ....

S Lukom sam imala vrlo malo mučnina (malo ujutro i to je to), jela sam što sa vidjela, sve mi je bilo fino :D, udebljala se cca 25 kg ... trbuh nije bio veliki, nosila ga (kako kažu) iza i imala "onu" crtu (za sada ju nemam)

Sada ... mučnine su bile grozne, tako jake da sam jedva ustajala iz kreveta, ništa mi se nije jelo niti mi se sada jede osim pečenih jaja, zelene salate i hrpe čokolade i nutele :D (kombijacije :lol:) ... sada sam 4 i pol mjeseca trudna te sam u zadnji mjesec dana dobila malo manje 2 kg s time da sam u prva 3 izgubila cca 4 kg ... trbuh je drugačiji od prve trudnoće, više se vidi i niže je ... užasno sam umorna, samo bi spavala ... i lice mi je katastrofa (dok je s Lukom sve bilo ok) ...

sve u svemu potpuno različite trudnoće ...

e, da ... od početka trudnoće sam znala što nosim i bez dr. :cerek:

leptirica 2
13.09.2008., 12:25
hvala.Pa meni se to desilo odmah na pocetku kada sam shvatila da sam trudna sa nekih mjesec ipol,ozbiljno...samo mi je s vremenom postajala jos tamnija.A ako se ta crta produzi sa pupka jos i prema gore je djevojcica,ma ja vjerujem da u tome ima istine..

seven_
13.09.2008., 12:27
Iako sam prije samo razmišljala o dečkima, od početka trudnoće mi je iz nepoznatog razloga samo curica u glavi.. Čak imam i samo ženska imena.. I baš me zanima da li me intuicija dobro služi?? Ali kako sam tek 7+4, još ću se načekati dok ne saznam.

Seven koliko si ti trudna?

Tek 5+1 ... :rofl: Jedva sam dočekala taj plusić... :D Sad me sve zanima :cerek:.

seven_
13.09.2008., 12:29
hvala.Pa meni se to desilo odmah na pocetku kada sam shvatila da sam trudna sa nekih mjesec ipol,ozbiljno...samo mi je s vremenom postajala jos tamnija.A ako se ta crta produzi sa pupka jos i prema gore je djevojcica,ma ja vjerujem da u tome ima istine..

Na mom trbuhu još nema nikakvih crta... :ne zna: Osim onih vodoravnih od sjedenja :lol:.

lopticica
13.09.2008., 12:38
Crtu sam dobila predkraj trudnoce, pristice sam imala, mucnine nisam, tamanila slatko. Svi govorili bit ce curica (po trbuhu i svemu) a dragi i ja smo govorili da bu musko samo u inat svima.:rofl: I rodio se decko (mozda zbog 2 razbijene case:lol:). :cerek: Cak su na prvom uzv rekli curka (sa 24tj,a kasnioje je curka jajca dobila:rofl:).

leptirica 2
13.09.2008., 13:29
Na mom trbuhu još nema nikakvih crta... :ne zna: Osim onih vodoravnih od sjedenja :lol:.

ha ha...dobra si mi!Nekima se ta crta pojavi mjesec-dva prije poroda,kao jednoj mojoj frendici,al onda ti vec sto puta vide preko uzv-a sta je...ma ja sam otisla kod privatnog ginića sa 14 tjplus 1 dan i vidio mi je jajca i reko a ovo se vidi iz aviona dA JE MUSKO,JA SVA SRETNA,PRVO MI JE BILA CURICA,IMAM DVOJE.

moonyena
13.09.2008., 13:50
s obzirom da sam rodila dečkića, a sada stiže curica mogu reći da su obje trudnoće potpuno različite ... da li to ima veze sa spolom djeteta ili s mojim godinama :lol: :ne zna:

u glavnom ....

S Lukom sam imala vrlo malo mučnina (malo ujutro i to je to), jela sam što sa vidjela, sve mi je bilo fino :D, udebljala se cca 25 kg ... trbuh nije bio veliki, nosila ga (kako kažu) iza i imala "onu" crtu (za sada ju nemam)

Sada ... mučnine su bile grozne, tako jake da sam jedva ustajala iz kreveta, ništa mi se nije jelo niti mi se sada jede osim pečenih jaja, zelene salate i hrpe čokolade i nutele :D (kombijacije :lol:) ... sada sam 4 i pol mjeseca trudna te sam u zadnji mjesec dana dobila malo manje 2 kg s time da sam u prva 3 izgubila cca 4 kg ... trbuh je drugačiji od prve trudnoće, više se vidi i niže je ... užasno sam umorna, samo bi spavala ... i lice mi je katastrofa (dok je s Lukom sve bilo ok) ...

sve u svemu potpuno različite trudnoće ...

e, da ... od početka trudnoće sam znala što nosim i bez dr. :cerek:

Potpisujem Lavicu, s tim da bih dodala još da sam ja za razliku od nje bila umornija u prvoj trudnoći, a i u prvoj i u drugoj mi se jelo sve, tj. u ovoj isto više slatko.

I jedan biser - budući još dojim -mali je 17 mj., i ne da se skinuti s cice -NJEMU je izbila lagana linea nigra, meni još nije! :lol: :rofl:

bebica_82
13.09.2008., 14:24
I ja :cerek:. Iako mi je svejedno jer je prvo dijete... Jesi imala mučnine u početku trudnoće? Negdje sam čitala da je i to znak. Izostanak mučnine - dečko, jake mučnine - curica. ili obratno :rofl:!? Meni za sada uopće nije mučno :ne zna:.

ma imala sam mučnine,i sada se nekad jave al kad se dobroo najedem,niti jednom nisam povraćala,ma ništa...
joj milion je tih priča,svat ima neku svoju...u biti meni je sevedno šta je,samo nek sve uredu bude :cerek:

Mirkkaa
13.09.2008., 17:10
Ja sam imala uzasne mucnine, od jutra do mraka, mislila sam da cu poludjeti. I lice puno pristica:)Osjecala sam da nosim decka, i na uzv su mi potvrdili da je decko:)Potvrdjeno vise puta tjekom trudnoce, mada dok ne izadje, sta ja znam:)))

zaskia
13.09.2008., 18:03
Po meni su to bapske price...Ja bi onda po vecini simptoma (uopce nisam imala mucnine) trebala nosit curicu, a nosim decka... Moja sestra je skoro cijelu trudnocu provela u mucnini, a rodila je decka... Tako da mislim da te sve price ne drze vodu...

seven_
13.09.2008., 18:09
Po meni su to bapske price...Ja bi onda po vecini simptoma (uopce nisam imala mucnine) trebala nosit curicu, a nosim decka... Moja sestra je skoro cijelu trudnocu provela u mucnini, a rodila je decka... Tako da mislim da te sve price ne drze vodu...

Jesi li imala želju za određenom hranom u trudnoći :ne zna:?

maza1
13.09.2008., 18:21
nosim dečka, a imala sam grozne mučnine do 4 mj. svi su govorili da je curica. linea negra jako slaba samo do pupka, imam mali trbuh, tj.više nosim prema unutra, imam laganu žgaravicu, valjda beba već ima kosu?! tko će ga znati.
nekak sam si željela curicu, ali mi je podsvijest govorila da je dečko. u početku sam samo jela kruh i maslac, trešnje ko luda , sada tamanim grožđe.

zaskia
13.09.2008., 18:41
Sad u trudnoci jedem isto ono sto sam jela i prije nje...Nista mi se nije zgadilo, a ni nista postalo posebno drago...Osim mozda sto pijem hektolitre vode i sto sam ove godine pojela lubenice kao nikad do sad :) Ali, opet to ne mora imati veze s trudnocom, mozda mi je jednostavno odgovarala zbog silnih vrucina...

chiquita
14.09.2008., 06:45
mene je ponekad strah kad pročitam koliko ovdje ima neinformiranih...

http://www.roda.hr/_upload/tekstovi/linea_negra.jpg

"Tamnija crta koja se proteže uzduž vašeg trbuha je uvijek bila tamo, inače je u boji kože i zove se «linea alba». Tijekom trudnoće, posebice u trećem tromjesečju, potamni zbog hormona, na primjer estrogena, koji se gomilaju u tom razdoblju. Kao i kod drugih problema s kožom koji se mogu javiti u trudnoći, ne možete utjecati na njezinu pojavu, no ako vam jako smeta pokušajte se kloniti jakog sunca i uzimati dovoljno folne kiseline koja spriječava diskoloraciju. U svakom slučaju i ona će izblijedjeti najkasnije nekoliko mjeseci nakon poroda.

Hiperpigmentacija, tj. tamnjenje kože, najčešća je promjena u trudnoći. Javlja se zbog velike razine raznih hormona, na način da još više tamne ona područja koja su i prije bila tamnija. Na primjer, madeži, pjegice, na dojkama bradavice kao i aureola, koža genitalija i pazuh, a ponekad čak i koža lica. Također se mogu pojaviti i novi madeži."

kirshna
14.09.2008., 07:56
Ja sam uvjerena da ću imati curicu...
Kad sam ostala trudna dan prije nego sam i ja saznala mama je sanjala ružičastu sobu, ja sam danas sanjala da sam rodila curicu, lice mi puno sitnih prištića, imam mučnine, ne širim se u stomaku nego u bokovima, nemam želja za određenom hranom...
Jedino me malo gin pomutila zadnji put jer je rekla da se nešto vidi ali da je sve to presitno pa da ćemo vidjeti idući put!

larazg
14.09.2008., 10:09
Ja sam uvjerena da ću imati curicu...
Kad sam ostala trudna dan prije nego sam i ja saznala mama je sanjala ružičastu sobu, ja sam danas sanjala da sam rodila curicu, lice mi puno sitnih prištića, imam mučnine, ne širim se u stomaku nego u bokovima, nemam želja za određenom hranom...
Jedino me malo gin pomutila zadnji put jer je rekla da se nešto vidi ali da je sve to presitno pa da ćemo vidjeti idući put!

ja ti želim da rodiš curicu ali nekako imam feeling da nosiš dečka.

ti i škorpionka dečke a nova curu

e sad vidjeti ćemo :mig:

cesaria
14.09.2008., 15:12
Evo i mog primjera, pa da potucem sve bapske price:
-nisam imala NIKAKVE mucnine
-nemam pristice po licu (dapace, izgledam svjezije no ikad)
-nemam lineu negru
-nisam imala nikakve posebne zelje za hranom
-imala sam intuitivni osjecaj da je decko....

...medjutim, prava je pravcata CURICA! :)

martha
14.09.2008., 16:18
idem vam i ja uništit temu:D
oba puta dobila skoro isto kg
oba puta izgledaal identično
oba puta linea izgledala jednako
nikad mučnine
nikad prištići
nikad posebne želje za hranom
oba puta bila uvjerena da je cura....ali klinac-
prvi put cura, drugi put dečko:cerek:

ali-oba puta ljudi mi spontano prilazili na cesti i ničim potaknuti govorili mi šta ću rodit-prvi put su rekli da će bit CURA , drugi put DEČKO!!!!

a di ste sad?:D

kako baba s puta može znat? otkud skitnica, polualkoholičar zna?

imaju uzv u očima??? možda....:ne zna:

rapadajz
14.09.2008., 16:39
ja sam od samog pocetka imala predosjecaj da ce biti decko, i kad nam je u 18 tjednu dr. rekao da misli da je cura, i mm i ja smo bili sokirani:eek: ali za 30-ak sekundi je dr. promijenio misljenje i ispravio se i rekao da je decko.
ja sam se od pocetka pocela debljati u guzi i bokovima, a i trbuh mi je sav sirok
nikakve posebne zelje sto se tice hrane nisam imala niti nemam
mucnine sam imala (bez povracanja)
pristice sam imala mozda prvih tjedan dana, poslije je sve nestalo
lineu negru nemam
kosa mi ne opada
i svi mi vele da sam prelijepa trudnica i da konacno izgledam kao prava zena:mig:

Plavooka Sanja
14.09.2008., 19:58
A, šta reći za mene? :D
mučnine tri mjeseca, malo se udebljala, trbuh imam, nije prevelik :D
beba svaki put okrenuta na zadak - 20 dana do poroda, a je ne znam je li on ili ona!
jednom sanjala i čak niti u snu nisam vidjela kojeg je spola :rofl:
drugi put sanjala, nakon što sam završila u bolnici, i tada je bio on :cerek:
intuicija mi govori da je on, ali tko zna :ne zna::ne zna::ne zna:

škorpionka_
14.09.2008., 21:07
Ja nemam intuiciju... I jedan dan bih curu, drugi dan bih dečka... Zapravo... Mislim da mi je svejedno! :cerek:

winter day
14.09.2008., 21:15
po meni,nema teorije da se pomoću ikakvih simptoma skuži jeli curica ili dečko
mrzim te bapske priče,neke ljude to zabavlja ,mene raspižđuje
ja nisam imala mučnine,ten mi se poboljša, kile nedobivam puno, nemam lineu nigru itd...
može meni svak govorit šta oće ali ja sam uvjerena da je muško,čisto po nekoj mojoj intuiciji
možda se varam...

mafri
14.09.2008., 22:33
Ma sve su to šuplje price.Ja nisam imala mucnine,lice bilo ljepo ,koza nikad ljepsa,liniju tamnu preko trbuha nisam imala uopce-bio je decko.
Prijateljica isto nije imala mucnine koza perfektna-curica evo vec drugi put :cerek:
A taj filing kad imate u to vjerujem.Ja sam imala filing otpocetka da je decko,a htjela sam curicu ,birala ime za curu al znala sam od prvog dana da je decko.Nisam se ni malo iznenadila kad mi je gin rekao da je decko.
Al to da se na zeni vidi to su puste price.Svaka zena je drukcije gradje i svaka nosi drukcije i deblja se drukcije ili se uopce nedeblja....

moonyena
14.09.2008., 23:25
Ja sam bila shvatila da je tema razlika simptoma između trudnoća sa curicom, i s dečkom, pa sam tako i odgovorila. Tj. meni su se doista trudnoće međusobno razlikovale, i po tim simptomima sam eto bila skoro sigurna da je ovaj put beba drugog spola, što se i pokazalo točnim. Nisam uopće imala na umu te "babske priče", koje su me i samu dosta nanervirale. :zubeki:

MalaLola
15.09.2008., 07:22
Meni je ovo zanimljiva tema, ALI nemojte uzimati te babske priče zdravo za gotovo jer nisu točne baš..
Dakle prva trudnoća curica - plakala sam na sve živo (ono reklame, filmove, gluposti..), trbuh mi je bio dosta visoko, jela sam normalno slatko, pila sam mineralne po 3 litre dnevno minimum
Sada druga trudnoća dečko - teškom mukom zaplačem, trbuh mi je jako nisko, slatko ne mogu smislit (pojedem zbog želje, ali vrlo brzo povratim ili požalim zbog mučnina), dobila sam lineu negru (crtu po sredini pupka s dlačicama, popizdila sam kad sam vidjela dlake:eek:), od mineralne mogu odmah povartit, ali mi zato paše šveps biter lemon

Obje trudnoće - znala sam spol od prvog dana doslovce i nisam pogriješila (iako su želje bile drugačije od filinga), mučnine oba puta grozne (ovaj put malo gore s više povraćanja, ali mislim da su ljetne vrućine napravile svoje), grozan osjet na mirise osobito parfeme fuj fuj fuj, oba puta sam bila prištava (mislim sad sam još uvijek) iako inače imam čisto lice skroz:ne zna:, oba puta mi se gadilo na običnu vodu grozno...

chiqita pa mi ne govorimo o linei albi, nego o linei negri, ja znam za ovu prvu i imam ju oduvijek, ali linea negra prema onome što ja znam označava dlakavu crtu po sredini trbuha i meni se pojavila u prvom tromjesječju ili nekima se ne pojave dlake ali linea alba jako potamni..
A to da neke žene zbog estrogena dobiju fleke, to znam i to koliko znam ima veze samo s tim hormonom.. hm, jedino pošto je estrogen ženski hormon, pa ako nosite curicu pretpostavlja se da ga imate više pa možda.. bla.. to je moja sad izmišljena teorija :D :lol:

Suncica_B
15.09.2008., 09:56
ajme, zar iko vjeruje u sve ovo???

kod mene je onda sve drugacije...

meni svi od 1 x dana govorili da je musko, a ja sam znala da je cura...

ja imam i sad pristice, i nosim curicu

ali nisam imala neke teske mucnine s povracanjem.. vise zgravice uvecer od odredjene hrane... nista pretjerano...

slatko nisam mogla do nedavno nikako, odmah mucnina.. meso mi se trazilo od 1 x dana ( a rekli su mi da se meso trazi kad je musko:rolleyes:), i prije neg sam saznala da sam trudna , plus ljuto, tijesto.. ma meni se sve jelo, ali meso najvise... i to rostilj :rofl:.. zato sam debela..

smrdjela su mi samo sredstva za ciscenje , dezedorasni i sl., cigarete nesto kasnije.. a hrana samo urijetko kad se przi, inace ne...

trbuh dosta nisko, jer nosim nize bebu...

isprva je bio malo spicast , a sad je vec okruglast
uzasno sam se udebljala premda nisam imala neki apetit

grozno sam placljiva i osjetljiva, planem u sec..

ja sam se sva rasirila.. od mojih uskih kostiju ostale su samo slike :rofl:

et, ne znam sta jos da napisem...
osim sto sam znala da je cura po osjecaju a i mislila sam da je i po danima kad smo se dragi i ja sexali, a ovo je bilo nekih 1- 2 dana prije O

nikakve posebne simptome nisam imala , osim cestog mokrenja , pojacanog apetita..

linea negra mi se pojavila oko 14. tj . vec... i to samo kao jako svijetla linija od pupka do stidne kosti, a u nekoliko zadnjih tjedana (mislim u zadnjem mjesecu ) da se prosirila i iznad pupka.. dlaka nemam...naprotiv, mislim da su mi cak i oslabile po nogama, bikini zoni...

nightfall
15.09.2008., 11:21
Ja sam nosila curicu, od početka sam "znala" da je cura, nekako sam imala osjećaj i nije me prevario.

Mučnine sam imala i to školski od 9. tjedna pa do 14.ili 15. , ali bez povračanja. Nekad sam molila Boga da se izpovračam pa da mi bude lakše ali ništa od toga. Imala sam osjećaj da sam neprestano u busu na duuuugom putovanju, podsjećalo me na mučninu tijekom putovanja pa sam već razmišljala da počnem Dramine piti :D.

-Nosila sam nisko, malen trbuh sve do zadnjeg mjeseca, tad je malko narastao (svi su mi prognozirali dječaka zbog toga).

Udebljala se 17 kila, uglavnom u guzu i bokove :rolleyes: (isto prognozirali dječaka)

Prištiće ne računam, imala sam ih konstantno

Linea negra se pojavila potkraj trunoće, obuhvatila čitav pupak! Ajme, kao da se nisam godinama prala :lol:

Plačljiva na početku trudnoće za poludit, prva tri mjeseca sam proplakala, poslije se malo stabiliziralo

Mirisi...ajme, oprat suđe nikako, gadilo mi se sve i svašta, one boce od mlijeka, sva hrana zapakirana u najlone, hrenovke, pašete u crijevu....dizao mi se želudac na pogled na to

Slatko nisam mogla vidjet, svoju svadbu sam preživjela na tri kolačića
Prvo tromjesečje sam živjela na margarinu i kruhu za sva tri obroka (otuda i kile :D)

Žgaravice me ubijale pred kraj trudnoće, mala sam ih konstantno
(mala se doista rodila s puno kose :))

Iako su mi svi pričali da će biti dečko (moja mama je i nakon ultrazvuka vjerovala da je unuk, mada je silno željela unučicu), rodila sam curu, svima u inat :D

seven_
15.09.2008., 16:56
Znači, jedino što se potvrdilo je majčina intuicija :cerek:? Pitanje za trudnice i mame koje znate kada vam je točno bila ovulacija, kako se prema tome određuje spol? 1 ili 2 dana prije O cura, na sam dan O dečko :ne zna:?

Čitala sam postove i mislim da ipak ima nešto u tome kad su trudnoće različite ovisno o spolu djeteta kojeg nosite :confused:?

U svakom slučaju, hvala na zanimljivim odgovorima :cerek::cerek:! Samo tako nastavite... :D

minodora
16.09.2008., 14:13
Navodno su spermići s x kromosomom (znači ženski) sporiji ali izdržljiviji od muških (y kromosom), tako da je veća vjerojatnost da će izdržati i oploditi oni ženski ako se seksaš dan-dva prije ovaluacije, dok će se muški pokazati brži i uspješniji na sam dan ovulacije ili dan kasnije...

inače ja sam od samog početka trunoće bila uvjerena da je curica iako su drugi govorili suprotno (nemam prištiće, imala sam mučnine, nemam apetita) i kaže gin da će biti curica :)

trudnica24
16.09.2008., 17:22
Sve su to bablje priće!Ja nisam imala mućnine, trbuh mi je mali nekako uzak,liniju neg. namam,prije trudnoce ten mi je bio savršen,sad koda sam opet u pubertetu,posebnu zelju za hranom nemam,nadebljala se nisam,kosa mi je lošija nego prije,masti se brže i dosta pada,a ja nosim dečka.

MariaDelMar
16.09.2008., 18:09
ten mi se pogoršao, trbuh mi je dosta velik :cerek:
ja sam nekako osjećala da je curica i sanjala sam je dva puta i je, dr. kos potvrdio: curica je, zlato mamino, evo baš se miče :cerek:

kirshna
17.09.2008., 14:54
Kad sve ovo pročitam izgleda da ja nosim i curicu i dečka, dvospolca:misli:

Lara nemoj mi još i ti ubijati nadu za curicom.
Zabranila sam svima da prognoziraju da će biti dečko jer želim biti uvjerena da je curica sve dok joj pišo ne naraste :D
A u biti serem sama sebi, tak mi svejedno...

sleepy
17.09.2008., 15:24
meni ten blista a nosim curicu. Jedinu babpsku pricu koju mogu da potvrdim je da jedem mlecnih proizvoda u enormnim kolicinama al kontam ne zato sto je curica vec zato sto mi prosto fali kalcija kojeg uzimam i u tabletama

*sanika*
24.09.2008., 08:28
u prvoj trudnoći rodila sam curicu, mučnine prilične do cca 16.-tog tjedna, ten super, kosa bolja nego ikad

sad u ovoj trudnoći nosim dečka (potvrđeno RACZ), mučnine prilične i traju duže nego u prvoj trudnoći (i sad u 22.-om tjednu), ten super, kosa nikakva

nema pravila :ne zna:

Ivelina
26.09.2008., 18:16
-

Plačljiva na početku trudnoće za poludit, prva tri mjeseca sam proplakala, poslije se malo stabiliziralo

Mirisi...ajme, oprat suđe nikako, gadilo mi se sve i svašta, one boce od mlijeka, sva hrana zapakirana u najlone, hrenovke, pašete u crijevu....dizao mi se želudac na pogled na to

tako je i meni....govore svi curica, a još ni nemogu znati šta će biti...al bitno da si uvjeravaju curicu.......svaka sitnica me rasplače............mirisi......kuhinja....ništa se nesmije peč niti pržit samo kuhat i to ovisno šta, lignje, češnjak SMISLIT NEMOGU isto nisam ljubitelj slatkoga, hvala bogu......samo nekada me uhvate gumeni bomboni, strašno puno jedem povrća i voća, ne povraćam, do sada samo 2 puta, samo me mučnina muči, kao npr danas u gradu, šetamo i odjedanput osjetim smrad prženih lignji i gotovo zlo zlo i zlo...a restorana nigdje u blizini:D
a dlake danas mi se gade sutra ne,kao moja kosa ako mi dođe do usana ili ujutro zadah, pogotovo cigarete, niti ne pušim više, fujjjjj, smrdi mi ko kuga.....čak pepeljaru punu čika nesmijem vidjeti, odmah mi se diže želudac.....nadam se da će se smiriti.....:confused:

simonsanjar
26.09.2008., 19:46
Pozdrav svima, ja sam nova ovdje, odnosno do sada se nisam javljala ali već dugo čitam trudničke teme jer i mi pravimo bebu :D
Naišla sam na zanimljiv link vezano uz predviđanje spola, baš me zanima jel ima u tome istine?

http://www.mama-mami.com/content/view/494/150/

mini.
26.09.2008., 20:15
Pozdrav svima, ja sam nova ovdje, odnosno do sada se nisam javljala ali već dugo čitam trudničke teme jer i mi pravimo bebu :D
Naišla sam na zanimljiv link vezano uz predviđanje spola, baš me zanima jel ima u tome istine?

prema tome ispada da nosim muško, a tako si želim curicu....
ajde da čujem vas koje ste već rodile - jel štima to?

Ivelina
26.09.2008., 20:22
to još nemožeš znat.....i mene zanima, vidjet ćeemo, bitno da je živo i zdravo...a kojeg je spola nije toliko važno....makar i kod mene cura prevladava......;)

mini.
26.09.2008., 20:24
to još nemožeš znat.....i mene zanima, vidjet ćeemo, bitno da je živo i zdravo...a kojeg je spola nije toliko važno....makar i kod mene cura prevladava......;)

hehe, ma jasno mi je da ne mogu znat i jasno mi je da ta tablica nije pouzdana, ali me baš zanimalo dal je kome ispalo kako piše

zaskia
26.09.2008., 20:33
Po tablici bi trebakla nosit curu, a nosim decka :D :D

mini.
26.09.2008., 20:35
Po tablici bi trebakla nosit curu, a nosim decka :D :D

uf, sad mi je lakše :D
računala sam si za mamu svoju i za mm - i za sve ispalo točno prema tablici :eek:
znam da je slučajnost ali ipak :eek:

simonsanjar
26.09.2008., 20:51
Ja sam isto računala za mamu, i za frendicu koja je rodila prije par mjeseci - također točno. A tko bi ga znao.... :ne zna:
Kao što Ivelina kaže, bitno da je živo i zdravo.

Zapravo kad bolje razmislim, mi se prvo moramo pobrinuti za plusić :ceka:

...a onda što bude :mig:

bebica_82
26.09.2008., 20:58
u mene curica ispada...:cerek:
e pa vidjet ćemo idući mjesec :D

mare83
27.09.2008., 10:45
ovako, imam dva dečka.

u obje trudnoće sam imala mučnine samo ujutro, ne bi ništa jela, na sve mi se povračalo, sam onaj miris spize. Znam da su mnogi kad bi mi vidili lice rekli da će bit muško jer mi je bilo čisto. Sad ja u to baš i nevirujem, meni to gluposti, e i stalno sam imala želju za slatkim, gaziranim i pivom...eto

lopticica
27.09.2008., 11:47
prema tome ispada da nosim muško, a tako si želim curicu....
ajde da čujem vas koje ste već rodile - jel štima to?

Meni ispada cura,a rodila sam deckica :cerek:

Lavica02
27.09.2008., 21:03
za prvo rođeno ispada curica => no stigao dečkić :cerek:

sada ispada curica => i je, curica :cerek:

zoro007
01.10.2008., 08:31
do sada su obadvije trudnoće identične (bez mučnina, samo me pere to što mi šećer brzo padnem pa moram stalno imati nešto uz sebe-nisam dijabetičarka) i stoga sve nekako mislim da će opet biti curica

Athina
01.10.2008., 10:08
ma ja uopce ne vjerujem u te bapske price, ali mogu posluziti za zabavu...
iako su mi vec dvije nepoznate zene ( jedna u trgovini, jedna na ulici ) rekle "decka nosite?" i stvarno nosim decka :ne zna:

Cro_Heidi
01.10.2008., 11:56
Ispada po tablici dečko (što i priželjkujem).. a puno ljudi ovako "sa strane" kažu da je vjerovatno dečko.. vidit ćemo koliko su u pravu - na ultrazvuku.. ;)

*Lilly*
01.10.2008., 11:58
Evo i mog primjera, pa da potucem sve bapske price:
-nisam imala NIKAKVE mucnine
-nemam pristice po licu (dapace, izgledam svjezije no ikad)
-nemam lineu negru
-nisam imala nikakve posebne zelje za hranom
-imala sam intuitivni osjecaj da je decko....

...medjutim, prava je pravcata CURICA! :)

Meni sve isto ovako(osim zadnjeg reda:D) i sad mi na tablici ispalo da je curica:cerek:

tajči13
03.10.2008., 17:16
U prvoj trudnoći nisam imala nikakve slabine, ništa.Bila sam sigurna da je žensko.I rodila sam curicu. Sad sam opet trudna, totalna suprotnost prvoj trudnoći. Stalno slabina, povraćanje, i sad sam opet sigurna da je muško.Ja mislim da "svaka" žena ima intuiciju šta nosi.To je moje mišljene

ivkaos
18.11.2009., 21:20
Eto da vam se i ja pridružim...nova u svemu, trudna 13 tjedana...osjećaj blažen(moš si mislit) lol...uglavnom...svi mi govore da nosim dječaka, a ja bih onako sebično za sebe više voljela curicu...stomak raste, sva sam se zaokružila i tak...mučnine jake, ali bez povraćanja, sad mi se i lice uprištavilo, jede mi se slana hrana, pa koliko sam skontala po svemu što pišete trebao bi biti dečko,. Osjećaj nemam nikakav, jedva čekam uzv, i nadam se da će biti cura. Javim vam, pa ćemo vidjeti koliko su babske priče urodile plodom:)
pozz, ivka:D:D:D

mandy
18.11.2009., 22:20
i prije prve T sam znala da će biti dečko....jak osjećaj, neki snovi, jednostavno sam bila uvjerena
simptomi: blage mučnine do 17-og tj, umor i to je to, čist ten

sad (još neznam spol sigurno :D)
mučnine 5 x gore od prve T, umor također, još me nije pustilo, povraćanje, smetaju mi svi živi mirisi, ten koma, cice ko kameni i povećale se za broj (u prvj T se uopće nisu povećale, tek poslje poroda), pišanje svako malo...ostalih se sad ne sjećam simptoma..

djura19
18.11.2009., 22:38
a meni su rekli ako se sagnes decko je, a ako cucnes cura. i babac u trg kaze decko je, jer sam se sagnula, i stvarno decko :cerek:

lana1313!
18.11.2009., 23:50

meni po tom ispada decko, i je, decko je! :cerek:

BlackLotus
19.11.2009., 00:44
meni po tom ispada decko, i je, decko je! :cerek:

i meni ;)

al naletila sam na par različitih, po nekima mi je curica :ne zna:

Alka Zagreb
19.11.2009., 05:38
po ovom linku mi ispada dečko, a po UZV curica...hm!

lana1313!
19.11.2009., 05:50
znate onu babsku,ako razbijete casu nosite decka??

mi smo negdje na pocetku moje trudnoce,prije nego sam znala da sam trudna, dobili set od 6 casa.... i ja sam ih u tjedan dana sve razbila! :rofl: stvarno nije bilo namjerno ali eto. i decko!! :cerek::cerek: :lol:

Alka Zagreb
19.11.2009., 06:23
ja non stop razbijam nekaj po kući...

na kraju bum sina rodila...a kupujemo sve za curicu!!! :lol:

mandy
19.11.2009., 08:25
poovoj tabeli i još jednoj kineskoj gdje se nešto oduzima mi ispada dečko (al nisam sigurna za mjesec začeća...ako je 01.08. kako je prema zadnjoj M onda je dečko ali ako je bila i dan ranije O onda je srpanj i curica :D

a prvorođeni je po ovoj tabeli trebao biti curica :)

meni već valjda 10 puta ispala čaša i nijedna se nije razbila :D

annaaa
19.11.2009., 10:06
meni ispada dečko :cerek:
gledala sam za svoju sestru (pretpostavila sam mjesec začeća po terminu), i ispada joj curica za oba djeteta, što su i bile.

ja sam prvo htjela curicu, godinama sam o tome sanjarila. smislila sam i ime (koje mi je sestra popalila pa niš od toga, ali imam drugo :rofl: ), za dečke nisam htjela ni smišljat. onda me najedanput nedavno uhvatilo da hoću dečkića više od svega. a sad mi je svejedno, potpuno :ne zna: već sam se zaljubila u tih 6cm :cerek:

mama Dalton
19.11.2009., 17:30
Curke, ne gledajate te tabele, čekajte rezultate UZV ili poroda.
Ja sam gledala te tabele neki dan (unatrag, svu sam svoju djecu već rodila), ispalo mi je da će od njih trojce jedno biti cura (ha-ha).

Sve moje tri trudnoće bile su apsolutno različite po simptomima, a sva tri puta rodila sam dečke. Dakle, pravila nema. Žgaravica, linea nigra, način na koji dignete maramicu, oblik trbuha, nosi visoko/nisko... Sve je to za babe :mig: Ma uostalom, svejedno je jel cura ili dečko... Kupujte zelenu i žutu robicu, ili bijelu, i znajte da mali dečkići neće imat frustracije iz djetinjstva ako će u prvim danima života odjenut nešto roza, ili curice plavo :) Želim vam svima da super odgulite svoje trudnoće do kraja, uz što brži porod, a u međuvremenu se slobodno zabavljate pogađanjem spola svojih beba :cerek:

annaaa
19.11.2009., 17:42
pa dobro, to je više za zabavu, sigurna sam da nitko to neće shvatit za ozbiljno :mig:

Styx
19.11.2009., 20:51
Ja sam nekak cijeli život mislila (zeljela/znala?) da cu imati sina. Negdje u drugom mjesecu trudnoce i sanjala sam sina. UZV prije 2 tjedna (19 tjedan) pokazao curicu. Muz :tulum:, ja :confused:
A onda prije 2 dana 3D ultrazvuk rekao da je decko :)

Imam istu trudnocu kao i moja mama koja je rodila 2 cure - nisko nosim, nisam imala mucnine, nemam posebnih zelja...

Peky
19.11.2009., 22:24
meni su to sve stvarno babske priče... za prvu curicu svi su govorili da će biti dečko.... na nijednom uzv-u se nije vidjelo.... ja sam imala filing da je cura... mučnine nisam imala, samo žgaravicu pred kraj, crta po trbuhu je išla ispod pupka, slatko nisam mogla smislit (osim sladoleda).... nisam cijelu trudnoću ništa razbila, čak sam si bila nekak spretnija nego inače i lovila tanjure u zraku :D
sad uzv kaže da je dečko... malo mi je bilo loše na početku trudnoće, sad nemam žgaravice, crta ide iznad pupka i mogu cijeli dan jest samo slatko... ali opet cijelu trudnoću nisam ništa razbila :)
trudnoće su mi stvarno različite, curu sam nosila više iza, na kičmi, a dečko je sad više naprijed i skače mi po mjehuru :D

leana28
27.11.2009., 14:39
Evo ja danas saznala da nosim 2 dečka, imala sam prištiće i mučnine u početku, al sada je sve super:)

prevarena_ri
27.11.2009., 18:32
ja sam u 13. tjednu i jučer mi je neslužbeno rečeno da je dečkić... a što se tiče tih simptoma... imam groznu želju za slatkim i agrumima... prištiće sam i inače imala ali su se sada još i pogoršali :( kosa mi se masti grozno... povraćala sam od 4. do 10. tjedna... doduše, ja sam tek na početku pa se možda ovo sve i promjeni...

Azriela
27.11.2009., 19:40
Ne vjerujem nikakvim babskim pričama, ne vjerujem testovima s weba, nemam intuiciju.
Imam samo čopor ljudi koji mi neprestano vade mast "kak još ne znate kaj je????" (u 30. sam tjednu)
Misle ljudi da muljamo, da ne želimo otkriti, a poznato je da bih ja na guzicu progovorila da kojim slučajem znam što nosim, i kao takvu me ti isti ljudi i poznaju :D

Riješila sam more testova, od babljih do naoko sasvim suvislih koji uzimaju u obzir trajanje ciklusa, datum začeća, genetiku (prevladavajući spol potomstva u obiteljima roditelja)...ma sve, i rezultat je takav da oko 60% posto tih testova kaže da je dečko, a 40% cura.

Jedva čekam idući tjedan (ili porod) da doznam...

A simptomi?
Blage mučnine, niti jedno povraćanje i to samo do 12. tjedna, sva, ali ama baš sva hrana mi je super fina od prvog dana, a svi neprirodni mirisi i umjetne arome te dim mi odurno smrde. Ten je ok, izuzev sporadičnih pizdarijica, kosa punija i sjajnija, koža općenito glađa (a sve to može biti zato što se zdravije hranim, redoviti obroci, odbacila sve poroke i pijem hektolitre vode).

Linea negra pojavila se ulaskom u 7. mjesec trudnoće, nosim na sredini; ni nisko, ni visoko, ali više špicasto nego u širinu (s leđa nitko ne bi pogodio da sam išta drugačija nego prije). Plačljivost? Dolazi u naletima, kao nekoć PMS...

dakle, što li nosim :ne zna:

Kad doznam, vidjet ću poklapa li se s babskim analizama navedenih simptoma :D:p

MalaLola
27.11.2009., 20:12
Mislim da nosiš dečka :D

MalaLola
27.11.2009., 20:13
.... Ili možda curicu :D
:rofl:

sssunchica
28.11.2009., 10:14
zdravo ja sam friška trudnica i ssssiiiilllnnnnoooo zelim curicu ali svi oko mene govore da ce biti dečko (pomalo razocaravajuce neznaju oni mene :D).ugl neki dan sam se spotaknula i pala na guzicu i svi oko mene joj bit ce zensko...a ja želim curicu iako nekako znam da ce biti dečko..ali..ja nemam ni ime za dečka :((

larazg
28.11.2009., 12:22
Azrijela... ja sam takve simptome imala u prvoj trudnoći.. i bio je dečko :)
u drugoj... rigoleto do 38 tjedna, obožavala mlijeko i mliječne proizvode, nosila po sredini ali oblik je bio tupi širila sam se u struku sastrane.. i bila je cura :)

tina06
28.11.2009., 14:54
zdravo ja sam friška trudnica i ssssiiiilllnnnnoooo zelim curicu ali svi oko mene govore da ce biti dečko (pomalo razocaravajuce neznaju oni mene :D).ugl neki dan sam se spotaknula i pala na guzicu i svi oko mene joj bit ce zensko...a ja želim curicu iako nekako znam da ce biti dečko..ali..ja nemam ni ime za dečka :((

Vjeruj mi...čim saznaš spol voljet ćeš to malo biće u sebi više nego samu sebe,bila cura ili bio dječak. A kad rodiš to malo biće onda pogotovo!

tina06
28.11.2009., 17:30
Ne vjerujem nikakvim babskim pričama, ne vjerujem testovima s weba, nemam intuiciju.
Imam samo čopor ljudi koji mi neprestano vade mast "kak još ne znate kaj je????" (u 30. sam tjednu)
Misle ljudi da muljamo, da ne želimo otkriti, a poznato je da bih ja na guzicu progovorila da kojim slučajem znam što nosim, i kao takvu me ti isti ljudi i poznaju :D

Riješila sam more testova, od babljih do naoko sasvim suvislih koji uzimaju u obzir trajanje ciklusa, datum začeća, genetiku (prevladavajući spol potomstva u obiteljima roditelja)...ma sve, i rezultat je takav da oko 60% posto tih testova kaže da je dečko, a 40% cura.

Jedva čekam idući tjedan (ili porod) da doznam...

A simptomi?
Blage mučnine, niti jedno povraćanje i to samo do 12. tjedna, sva, ali ama baš sva hrana mi je super fina od prvog dana, a svi neprirodni mirisi i umjetne arome te dim mi odurno smrde. Ten je ok, izuzev sporadičnih pizdarijica, kosa punija i sjajnija, koža općenito glađa (a sve to može biti zato što se zdravije hranim, redoviti obroci, odbacila sve poroke i pijem hektolitre vode).

Linea negra pojavila se ulaskom u 7. mjesec trudnoće, nosim na sredini; ni nisko, ni visoko, ali više špicasto nego u širinu (s leđa nitko ne bi pogodio da sam išta drugačija nego prije). Plačljivost? Dolazi u naletima, kao nekoć PMS...

dakle, što li nosim :ne zna:

Kad doznam, vidjet ću poklapa li se s babskim analizama navedenih simptoma :D:p

Identični simptomi kao i kod mene :cerek: i dečko je.
A kažu da kad nosiš curicu onda povraćaš ko nespašena u trudnoći...

prevarena_ri
28.11.2009., 17:30
Vjeruj mi...čim saznaš spol voljet ćeš to malo biće u sebi više nego samu sebe,bila cura ili bio dječak. A kad rodiš to malo biće onda pogotovo!

u potpunosti se slažem!! ja sam sebi zacrtala da ja nosim curicu i dečko nije dolazio u obzir. ja sam zamišljala moju malu princezu plave kovrčave kose i plavih okica. i onda sam prekjučer doznala da je dečko... priznajem da sam se malo razočarala, ali zapravo sam shvatila da spol uopće nije bitan... bitno mi je da se moja bebica rodi živa i zdrava i da bude sretna... bila ona dečko ili curica... vjeruj mi, ako se ispostavi da je dečko, nećeš se razočarati. :cerek:

tina06
28.11.2009., 17:33
u potpunosti se slažem!! ja sam sebi zacrtala da ja nosim curicu i dečko nije dolazio u obzir. ja sam zamišljala moju malu princezu plave kovrčave kose i plavih okica. i onda sam prekjučer doznala da je dečko... priznajem da sam se malo razočarala, ali zapravo sam shvatila da spol uopće nije bitan... bitno mi je da se moja bebica rodi živa i zdrava i da bude sretna... bila ona dečko ili curica... vjeruj mi, ako se ispostavi da je dečko, nećeš se razočarati. :cerek:

:D ja sam isto mislila da nosim curku. Moja teorija je pala u vodu u 12.tjednu kad je dr.posumnjala da se vidi piša,a u 21.tjednu to potvrdila. Htjela sam curicu,rodila dečka i volim ga najviše na svijetu :cerek:

Azriela
28.11.2009., 19:07
.... Ili možda curicu :D
:rofl:

:D mmmdah. tako i ja kažem kad se netko uhvati nagađati i postavljati teorije bazirane na drevnim upitnicima i iskustvima iz komšiluka :rofl:

nego, MalaLola ti si meni već rekla što misliš i prema čemu se trebam ravnati...obavijestit ću te idući tjedan :mig:

Azriela
28.11.2009., 19:13
Azrijela... ja sam takve simptome imala u prvoj trudnoći.. i bio je dečko :)
u drugoj... rigoleto do 38 tjedna, obožavala mlijeko i mliječne proizvode, nosila po sredini ali oblik je bio tupi širila sam se u struku sastrane.. i bila je cura :)

:) ma meni svejedno, jedina mi je želja živo i zdravo djetešce.

A obožavam mlijeko i mliječne proizvode, meso, jaja, slatkiše, žitarice, tjesteninu, voće, povrće...nadam se da nisam izostavila koju skupinu namirnica, jer ne bi bilo fer, tamanim sve što pronađem :rofl:

To je najizraženiji simptom moje trudnoće: ja, koja sam prije zaboravljala jesti pa onda hitno trpala nešto samo zato što mi je došlo slabo, postala sam takav gurman, da prije spavanja čitam kuharice, u restoranima ljudima virim u tanjure, nagađam što susjedi kuhaju, po pet puta u danu odem do dućana kako bih osigurala namirnice za sve što je ušlo u uži izbor za taj dan...

sssunchica
29.11.2009., 08:10
tinao6 ma ja vec sada obozavam svoju zvijer :)
samo svi oko mene nešto tupe pa me opterecuju bzvz...inace svi pričaju o nekim posebnim zeljama u hrani..ali..ja nemam ništa takvo zasad neznam da li to dođe kasnije...zasad mi je samo slabo...:D

ančica11
29.11.2009., 12:22
Moram se i ja uključiti u raspravu. Danas nam je 19tj. i 3 dana, a 3.12.je ultrazvuk kad bi trebali saznati je li curica ili dečko. Ja silno želim curicu i u nekim razmišljanjima uopće ne pomislim da bi mogao biti dečko. Imam iste simptome ili bolje reći prohtjeve kao i Azriela pa prema nekima od vas ispadne da je dečko:rolleyes:. Ne mogu dočekati 3.12. a ako se beba još bude okrenula tako da ne vidimo je li curica ili dečko izludit ću:lol:

rebecca1
29.11.2009., 14:32
Identični simptomi kao i kod mene :cerek: i dečko je.
A kažu da kad nosiš curicu onda povraćaš ko nespašena u trudnoći...

ja nosim curu,a zrigala sam se samo 2 puta u toku cijele trudnoće (sad sam na 35+) tako da....:rofl::rofl:

a nosim ni visoko ni nisko, sve je naprijed, sa strane viška nikakvog, kosa je nekako gušća i ljepša ali čitala sam da je to normalno pred kraj trudnoće bez obzira jel je u pitanju curica ili dečko.
Zato poslije poroda počinje nenormalno ispadati, čisto za kompenzaciju:lol::lol::lol:

tina06
29.11.2009., 15:31
tinao6 ma ja vec sada obozavam svoju zvijer :)
samo svi oko mene nešto tupe pa me opterecuju bzvz...inace svi pričaju o nekim posebnim zeljama u hrani..ali..ja nemam ništa takvo zasad neznam da li to dođe kasnije...zasad mi je samo slabo...:D

Ma znam :mig: pusti druge nek pričaju,a ti radi po svom i ne opterećuj se. Sad si trudna i možeš si svašta dati za pravo i jasno i glasno reći da ti idu na živce. Sumnjam da će se itko uvrijediti...okreni hormončiće na svoju stranu :D

tina06
29.11.2009., 15:35
ja nosim curu,a zrigala sam se samo 2 puta u toku cijele trudnoće (sad sam na 35+) tako da....:rofl::rofl:

a nosim ni visoko ni nisko, sve je naprijed, sa strane viška nikakvog, kosa je nekako gušća i ljepša ali čitala sam da je to normalno pred kraj trudnoće bez obzira jel je u pitanju curica ili dečko.
Zato poslije poroda počinje nenormalno ispadati, čisto za kompenzaciju:lol::lol::lol:

Al nekad je baš zabavno gledati babe kako pogađaju spol prema položaju i obliku stomaka :D Ja sam imala OGROMAN stomak i zato su često govorile da je cura :misli:

A meni kosa nije opadala nakon poroda :s bojala sam se toga...uff! Ovisi izgleda od žene do žene...mojoj mami je poslije sve 3 trudnoće...

djura19
29.11.2009., 22:21
:D ja sam isto mislila da nosim curku. Moja teorija je pala u vodu u 12.tjednu kad je dr.posumnjala da se vidi piša,a u 21.tjednu to potvrdila. Htjela sam curicu,rodila dečka i volim ga najviše na svijetu :cerek:

u potpunosti potpisujem :D

rebecca1
30.11.2009., 08:17
Al nekad je baš zabavno gledati babe kako pogađaju spol prema položaju i obliku stomaka :D Ja sam imala OGROMAN stomak i zato su često govorile da je cura :misli:

A meni kosa nije opadala nakon poroda :s bojala sam se toga...uff! Ovisi izgleda od žene do žene...mojoj mami je poslije sve 3 trudnoće...

E sad kaj se tih baba tiče-meni su dvije (naravno da ih nitko nije pitao) rekle da nosim curicu, jedna nedavno, a druga još davno kad ni ja nisam znala kaj nosim. Prva nije ničim potkrijepila svoju tvrdnju:rofl::rofl:, a druga je rekla da to vidi po tome jer mi se faca nije promijenila.

a ima nekaj u toj otečenosti lica, ja sad nisam podbuhla, a u prvoj trudnoći kad sam nosila dečka bila sam puna vode. Doduše, onda sam dobila 20 kila, a za sad tek:kava: 13.

superlight
30.11.2009., 08:25
ja sam imala užasne mučnine...ono; cijeli dan a i noć ako ne bi uspjela zaspat... lice čisto ko nikad prije, ali se malo zaokružilo, nisam dobila puno kila onak neki prosjek..nosim dečkića...svi mi kažu da sam ogromna, al to s trbuhom mislim da nema veze, to je varka jer su cure različite građe,....ja sam inače mala i naravno da na meni trbuh izgleda ogroman...

pikuleta
30.11.2009., 10:58
meni su rekli da je dečko, jer mi se stomak skoro uopće nije vidio do negdje 5. mj trudnoće,
mučnine nisam imala nikako, žgaravice rijetko u početku, stomak nit je visoko, nit nisko, nekako na sredini (kako je azriela rekla - s leđa nitko ne bi pogodio da sam išta drugačija nego prije), linea negre nema, nikakvi mirisi nit' hrana mi ne smetaju, ten mi je u početku bio grozan, sad ide na bolje:rofl:,
a uzv i doktorica kažu- curica je.:D

lunica26
30.11.2009., 11:13
meni su rekli da je dečko, jer mi se stomak skoro uopće nije vidio do negdje 5. mj trudnoće,
mučnine nisam imala nikako, žgaravice rijetko u početku, stomak nit je visoko, nit nisko, nekako na sredini (kako je azriela rekla - s leđa nitko ne bi pogodio da sam išta drugačija nego prije), linea negre nema, nikakvi mirisi nit' hrana mi ne smetaju, ten mi je u početku bio grozan, sad ide na bolje:rofl:,
a uzv i doktorica kažu- curica je.:D

Kod mene vrlo slična priča:-)Mučnine bez povračanja kratko al na početku,ten grozan,al ide na bolje,kosa otpada ko luda,luda za slanim,al slatko nikako...I još mi je dr.u 13.tj trudnoće rekla da je dečko...i mislili da je je,ali druga doktorica veli-curka:-))

pcelicakarla
30.11.2009., 11:15
kad sam bila trudna s karlom imala sam mucnine, 2 puta dušu ostavila na wc-u, nosila nisko, imala oooooogroman trbuh, pila kavu, mlijeko nisam smjela ni vidit. sad sam trudna 15 tjedana,imam mucnine, povracala jedanput, kavu popijem tu i tamo, mlijeka koliko hocu, trbuščić se poceo nazirat i jos uvijek ne znam jel cura ili decko

annaaa
30.11.2009., 11:52
ja sam imala mučnine do nedavno, uz povraćanje svaku večer. paše mi i slatko i slano :p sva sam se bila osula od prištića, ali mi se kosa puno manje masti, kavu ne mogu još uvijek pit jer mi je zlo od pomisli. svi mi govore dečko, ja bi dečka, al imam osjećaj da je cura. saznat ću, nadam se, za 10-tak dana.

pcelicakarla
30.11.2009., 11:59
ja imam curku sad se opet jednu priželjkujem. svi oko mene navijaju za decka . ma neka bude živo i zdravo to je moja beba i volim je najviše na svijetu.

HNB
01.12.2009., 11:39
ja imam curku sad se opet jednu priželjkujem. svi oko mene navijaju za decka . ma neka bude živo i zdravo to je moja beba i volim je najviše na svijetu.

I kod mene je isto stanje :) Imama curku sad ce pet godina a trudna sam 7tj. simtomi za sad isti ko u prvoj trudnoci. Lagane mucnine samo izmedju 5 i 6 tj :D
sad vise nista al zato bi samo spavala.
U prvoj su mi svi zivi, (ukljucujucu i ginekologa do 6mj trudnoce) govorili da nosim decka.... kad ono pisulja.
Sad bumo videli NE?

Renata
01.12.2009., 12:22
nekidan sam čula jedno mišljenje. rekla mi je žena da svaka majka, kad ostane trudna, ispra misli da nosi dečka. to je nešto instinktivno u nama možda nastalo zbog potrebe da se dokažemo muškarcu jer mnogi od njih žele prvo-pa muško.
možda je tako i kod mene. ja sam uvjerena a i nadam se dečku. ponekad čak pomislim da bih bila tužna da je curica, ali onda se sredim i prestanem razmišljati o glupostima.

pcelicakarla
01.12.2009., 12:40
nekidan sam čula jedno mišljenje. rekla mi je žena da svaka majka, kad ostane trudna, ispra misli da nosi dečka. to je nešto instinktivno u nama možda nastalo zbog potrebe da se dokažemo muškarcu jer mnogi od njih žele prvo-pa muško.
možda je tako i kod mene. ja sam uvjerena a i nadam se dečku. ponekad čak pomislim da bih bila tužna da je curica, ali onda se sredim i prestanem razmišljati o glupostima.

ja sam u prvoj trudnoci bila uvjerena da nosim curki i stvarno bila cura. sada nema osjecaj dal je cura ili decko. ja bi curku, a svi oko mene navijaju za decka. iduci tjedan idem doktoru pa možda saznam:cerek:

Azriela
01.12.2009., 18:12
Ja još nisam saznala 100%...ali čini se da je curka. Unatoč svim mojim simptomima koje su žene ovdje pripisale dečkiću :cerek:
Anyway, sutra moram obaviti još neke preglede u bolnici pa ću onda, nadam se, znati 100% :):)

Manolina
01.12.2009., 20:49
Meni je doktorica u 17.tj.(sad sam 20.tj.)rekla da se jasno vidi da je dečkić,a bila sam uvjerena da je curica jer muž silno želi curicu,s obje strane obitelji sami dečki,pa sam kao samu sebe uvjerila da je na mene konačno red prekinuti taj niz.Nije se radilo o nekoj intuiciji,još mi je i prva trudnoća,čak sam i bila ljuta na sebe kako sam potpala pod taj utjecaj.Kad sam im rekla da je sin,svi su reagirali u stilu kao znali smo,ne može kod nas drugačije nego muško...:rolleyes:E onda je u ponosnoj mamici proradio prkos i sad svog sina volim svima njima u inat još i više.:cerek:
Ali moj bedasti muž još razmatra teoriju da je doktorica možda pogriješila,pa se sjeti da je teže da će pogriješiti kad isprva kaže da je muško.
A babe oko mene su kao znale jer se na meni ništa ne vidi,trbuščić mi se tek sad i jedva nazire,a nisam se promijenila nimalo u faci...:rolleyes:Smiješni su mi svi...

cvitić
02.12.2009., 06:21
ja kad sam bila sad neki dan na pregledu pokazujem sestri kako sam se opekla na šerpu na ruci i ona kaže :
" e znači bit će muško"
a ja bi curicu-znam da sam bezobrazna ali silno želim curicu i zato i mislim da će baš bit dečko
al moram se promijenit i prestat tako razmišljat i volit šta god da bude

annaaa
02.12.2009., 10:13
ja kad sam bila sad neki dan na pregledu pokazujem sestri kako sam se opekla na šerpu na ruci i ona kaže :
" e znači bit će muško"
a ja bi curicu-znam da sam bezobrazna ali silno želim curicu i zato i mislim da će baš bit dečko
al moram se promijenit i prestat tako razmišljat i volit šta god da bude

ma pusti te priče, ne ovisi spol o tome dal ćeš se ti opeć ili ne :p
spol bebice ti je već određen i nije važno ni šta netko kaže ni što ti misliš, već je mala curica ili dečkić :cerek:

ja to biće u sebi već volim, jer je moje i skužila sam da ga već ljubomorno "čuvam", ko da će ga netko uzet :lol:

inače, imam jako izražen osjećaj da je curica :cerek:
sanjala sam ju par puta, kad razmišljam o bebi, skužim da ju vidim u mislima u rozom, pala mi je čaša i nije se razbila :rofl: , pa eto, vidjet ćemo dal sam u pravu.

pcelicakarla
02.12.2009., 10:39
ma pusti te priče, ne ovisi spol o tome dal ćeš se ti opeć ili ne :p
spol bebice ti je već određen i nije važno ni šta netko kaže ni što ti misliš, već je mala curica ili dečkić :cerek:

ja to biće u sebi već volim, jer je moje i skužila sam da ga već ljubomorno "čuvam", ko da će ga netko uzet :lol:

sanjala sam ju par puta, kad razmišljam o bebi, skužim da ju vidim u mislima u rozom, pala mi je čaša i nije se razbila :rofl: , pa eto, vidjet ćemo dal sam u pravu.

ja sam jucer sanjala decka, razbila nisam ništa već neko vrijeme.:confused: možda je stvarno necko???????

aranea
02.12.2009., 10:44

ista stvar...dečko je! Potvrđen od 16 tjedna na svakom pregledu! :D

marina_pu
02.12.2009., 11:03
Ja tijekom cijele trudnoce nisam imala nikakve zelje ni mucnine ni povracanja... Svi su mi govorili da nosim curicu, po obliku trbuha, po drzanju, ledjima... Gluposti!!! Nemojte uopce slusat te spike!! Evo bas mi je nedavno treci put potvrdeno da je decko! I to mi nije tri puta isti doktor rekao nego tri razlicita doktora. Pustite te babske price...

pcelicakarla
02.12.2009., 11:12
ja navijam za curku- imamo sve stvari od karle- imamo dogovoreno ime, a za decka ništa

Corina26
02.12.2009., 21:38
Od početka sam imala predosjećaj da je muškić!
Cijelo vrijeme smo MM i ja pričali o "malome".
Sa 20 tj.dokićka je rekla da joj se čini da je dečko te da će mi potvrditi na idućem pregledu i tako je i bilo.
Sa 24 tj.potvrda-dečko je! Dobili smo čak i sliku pišulinca!

A simptomi: grozne,užasne,nesnosne mučnine. Povraćala 2-3 puta. Užasne glavobolje.
U 16-om tjednu mučnine i glavobolje su nestale, i onda sam počela papati sve,naročito slatko.
Stomak mi je mal,neki se još čude da sam trudna,ali ja sam mršavica pa ništa čudno.

Leptiricazg
03.12.2009., 19:08
evo i mog "slučaja" ....nikakve simptome nisam imala, čisto lice, nisam imala lineu negru...osjećala sam i željela curu...beba se dugo skrivala i konačno u 27 tj. kaže doktorica...želite li znati spol....evo beba je super namještena i vide se svi "djelovi cure" (usne, klitoris) i tako nam još 2 x rekli različiti doktori (nisu znali što je rekao onaj prije niti je to negdje pisalo) i tako ja prenesem i dođem dan nakon termina na zadnji UZV i kaže doktor pravi mali rambo....mi u čudu ko...a ono mali veliki pišonja....taj dana sam cijeli dan plakala od šoka...jer imam i snimku kak se "curka" miče u buši...nisam imala ni ime...mislila sam da se neću znati brinuti za dečka....rodio se 2 tjedna kasnije na tatin ročkas...volim ga najviše na svijetu...bila je to ljubav na prvi pogled

...jedino mi je cijelu trudnoču jedna starija žena govorila....vidim ja da je to dečko...a ja sam svaki put odmahnula rukom...neki imaju ipak "nos za to"....

cvitić
04.12.2009., 06:59
ja sam sinoć razbila neku ukrasnu vazu :(
valjda nisu istinite bapske priče

zzagi
04.12.2009., 12:59
meni su obadvije trudnoće jednake, nemam mučnina, radila sam, sve super. u prvoj trudnoći sam dobila 30 kg jer sam jela puno, zasad u drugoj sam dobila 6 (26 tj), nikakvi prištići itd..... želim reći da su mi trudnoće identične, sad nosim dečka, a prvo je curica iako je prema bapskim pričama i prvo bilo muško. ne treba baš slušati što selo priča, al nekad i doktori znaju fulati.

Death-of-Art
04.12.2009., 13:19
ja sam odmah znala da je Adam.
ne znam kako ali znala sam i prije nego su se svi simptomi trudnoće pojavili.

imala sam ful jake mučnine , povraćala do 15og tjedna negdje... možda i više ne sjećam se.... a mučninu sam imala dokraja trudnoće.
moja mama (4 djece rodila, prvi je bio dečko, druga curica, treći dečko, četvrta-ja curica :rofl: ). i znam da je rekla kako joj je u drugoj trudnoći kad je bila trudna s mojom sestrom puno povraćala i imala jake mučnine.
moja sestra je prvo rodila curicu i imala je s njom također jake mučnine.
nakon curice je nosila dečka , s njim nije imala mučnine.

no, ja nisam krenula njihovim stopama..ja sam s dečkićem imala užasne mučnine.

negdje u 23em tjednu mi je doktor na ultrazvuku u petrovoj potvrdio da je muško i rekao je "evo malog Mate." :rofl:
a ja rekoh:"ma da? znači istina je ?"
kaže on :"je. evo jaja. ček slikat ću ti." :rofl: "jesu ti već rekli da je muško?"
rekoh:"ne. osjetila sam." :kava:
a on onak je nešto reko u stilu :"aha..to..."
i to je rekao nekak potiho.. nemam pojma kaj je mislio..valjda da sam psihopat neki :lol:

tina06
04.12.2009., 23:39
ja sam sinoć razbila neku ukrasnu vazu :(
valjda nisu istinite bapske priče

Ma daj pusti priče i babe...nek se prošetaju u PM! Opusti se i uživaj i ne vjeruj takvim glupostima! To je netko izmislio da plaši žene...mogu i ja izmisliti- ako prdneš prijepodne onda će biti dečko,a ako je poslijepodne onda će biti curica :rofl:
Ok...ali ugl. nevjeruj takvim glupostima :D

I šta se treba dogoditi ako trudnica razbije vazu? Tu još nisam čula :rolleyes:

lana1313!
05.12.2009., 00:59
Ma daj pusti priče i babe...nek se prošetaju u PM! Opusti se i uživaj i ne vjeruj takvim glupostima! To je netko izmislio da plaši žene...mogu i ja izmisliti- ako prdneš prijepodne onda će biti dečko,a ako je poslijepodne onda će biti curica :rofl:
Ok...ali ugl. nevjeruj takvim glupostima :D

I šta se treba dogoditi ako trudnica razbije vazu? Tu još nisam čula :rolleyes:

ma to je valjda ono ak razbijes casu , bit ce musko....

Renata
05.12.2009., 06:45
ja sam trudna skoro 17 tjedana, nisam imala NIKAKVE slabosti i mučnine, jedem normalno, možda malo više volim slano nego slatko.
nisam napuhnuta i nisam dobila još ni jednu kg viška. lice mi je lijepo - nema prištića, kosa nije ništa drukčija, jako se dobro osjećam.
ono što mogu zaključiti je samo da moje tijelo jako dobro podnosi trudnoću ("ko stvoreno za to"). dal je cura ili dečko, još ne znam.

vešmašina
05.12.2009., 06:50
prst u uvo i "pusti selo neka priča" :mig:

ja sam gotovo u 17 tj., (+1 kg) rečeno je ovako "prema ovome što vidim, mislim da je curica, ali neću tvrditi 100%. na idućem pregledu ćemo biti sigurni."

a simptomi: povraćam JOŠ UVIJEK (od 7-og tj)...nemogu se normalno najest, sve mi je fino na tanjuru, al kad treba jest :rigo:. kosa mi se brze masti. nokti su mi čvršći i brže rastu. ten mi je imao uspona i padova. prvo sam bila sva prištava, pa sam jedno vrijeme bila čista ko suza, sad sam opet ko pubertetlija. Žgaravica me opali tu i tamo, nista strasno.
Prvo je beba bila dosta nisko, sad se povlači prema sredini trbuha. Jedino sto se osjecam straaasno napuhnuto.

Nikako dočekat, a pregled tek a 5 tj. :p (al ja cvrsto vjerujem da je to mali alien :rofl:)

Renata
05.12.2009., 06:54
nokti su mi čvršći i brže rastu.
sad kad si spomenula... istina je to i kod mene. inače su mi nokti uvijek bili slabiji. ali, možda to nema veze sa trudnoćom nego s tabletama s vitaminima koje pijemo. barem ja pijem - od 8. tjedna.

vešmašina
05.12.2009., 07:01
neznam, jedino sto znam da sam pregurala gotovo polovicu trudnoce, i prezivljavam na margu i kruhu. vitamini me spasavaju, da njih ne pijem, moja beba bi prakticki gladovala. :rolleyes:
nadam se da cu uskoro izac iz ovog razdoblja, osjecam se kao bulimicna djevojka :(

Death-of-Art
05.12.2009., 07:20

meni su rekli ako proliješ vino da će bit muško.

onda sjećam se za božić bilo nas je valjda 30 na okupu i svako malo je netko prolio vino i rekao bi "bit će muško"

:facepalm:

kak je mene to nerviralo. onak. svi koji su prolili vino su sebi zabrijali da su ONI zaslužni za to kaj ću rodit muško dijete. isuse. kriste.

annaaa
05.12.2009., 11:10
prst u uvo i "pusti selo neka priča" :mig:

ja sam gotovo u 17 tj., (+1 kg) rečeno je ovako "prema ovome što vidim, mislim da je curica, ali neću tvrditi 100%. na idućem pregledu ćemo biti sigurni."

a simptomi: povraćam JOŠ UVIJEK (od 7-og tj)...nemogu se normalno najest, sve mi je fino na tanjuru, al kad treba jest :rigo:. kosa mi se brze masti. nokti su mi čvršći i brže rastu. ten mi je imao uspona i padova. prvo sam bila sva prištava, pa sam jedno vrijeme bila čista ko suza, sad sam opet ko pubertetlija. Žgaravica me opali tu i tamo, nista strasno.
Prvo je beba bila dosta nisko, sad se povlači prema sredini trbuha. Jedino sto se osjecam straaasno napuhnuto.

Nikako dočekat, a pregled tek a 5 tj. :p (al ja cvrsto vjerujem da je to mali alien :rofl:)

tako je i meni, jedino mi se kosa puno manje masti! ali i imam osjećaj da je curica :cerek:
nije mi više zlo, ali još znam povraćat, ko jučer npr. :rolleyes:

tina06
05.12.2009., 12:27

Ma to znam :D ali cvitić je razbila ukrasnu vazu i pored te rečenice stavila :( pa me zanima šta to pak znači...sumnjam da je vezano za spol :ne zna:

annaaa
05.12.2009., 13:40
Ma to znam :D ali cvitić je razbila ukrasnu vazu i pored te rečenice stavila :( pa me zanima šta to pak znači...sumnjam da je vezano za spol :ne zna:

da, zbog spola, cvitić želi curicu :rofl:

Ilana
05.12.2009., 15:24
Sve je to naravno vrlo individualno i bez nekog pravila, ali eto...
Kad još nisam znala da sam trudna, razbila sam 3 čaše u dva tjedna pa je po tome trebalo biti muško :rofl: a ja nosim curicu.

Simptomi:
- Popodnevne mučnine od 6. do cca 15. tjedna - seka mi rekla da je ona samo sa curom imala takve mučnine.
- Podlakavio mi trbuh u liniji iznad pupka - isto seka kaže da joj se to dogodilo samo sa curicom.
- Plačem često (inače gotovo nikad ne plačem) i imam veliku potrebu da se dotjerujem i šminkam i feniram i svašta nešto lijepo :raspa:, a to je valjda od duple doze ženskih hormona u meni. :D
- Nosim dosta visoko
- Ten mi je isti, kosa se brže masti i sjajnija je

cvitić
07.12.2009., 06:19
da, zbog spola, cvitić želi curicu :rofl:

tako je.jer kao kad nešto razbiješ bit će muško.A ja bi volila da bude curica:cerek:

anse22
07.12.2009., 08:01
Evo kod mene je decko a simptoma nikakvih,ali apsolutno nikakvih trudnickih nisam imala:rofl: od prvog dana ne znam sto su mucnine zbilja. Sad kad ovo čitam i meni je podlakavio trbuh po sredini,ali i inace sam cupava pa mislim da bi se to dogodilo i da nosim curu s obzirom na hormone:rofl: Ne plačem nista vise nego inace,jedem slatkise vise,ali sad se samo ne suzdrzavam previse za razliku od prije i to je to:D

smeđa
07.12.2009., 08:41
evo mog iskustva
Prva trudnoca decko simptoma nikakvih ali bas nikakvih niti mucnine niti bilo sta drugo
sad druga trudnoca mucnine popodnevne dobra 3 mjeseca, umor, alergije na sve zivo, a doktor kaze cura :)
e sad sjecam se u prvoj trudnoci moj doktor nije meni dugo htio reci spol jer on dok nije 90% siguran nista ne govori i tako ja negdje u 23 tjednu trudnoce s obitelji i svi me pitaju za spol ja kazem neznam da bi se ponovno nakon 5 tjedana nasla s tim istim ljudima i opet svi pitaju spol a ja kazem decko tako kaze doktor a babe sve u jedan glas pa je da sigurno pa vidi se to po stomaku odma da je musko....haha kako nisu vidjele prije 5 tjedana da je musko...
Ja vam svima želim zdravu i veselu djecicu i to vam je najbitnije jer kad vam se rodi dijete tek onda shvatite sta znaci rijec ljubav u potpunosti i spol vam uopce nije bitan

Azriela
07.12.2009., 09:00
:rolleyes: hm, bila ja i u bolnici...ni tamo mi ne mogu sa sigurnošću reći spol. A 31. tjedan se puni :)

Srećom, nisam rozo/plavo tip, već zeleno, žuto, narančasto, šarenooooo :cerek: pa mi ta neizvjesnost ne utječe na nabavku stvari za bebana.

Ali...što se tiče razbijanja čaša - razbila sam barem set posljednjih mjeseci, sanjam naizmjence curicu i dečka. Zadnje što sam sanjala je da mi neka časna sestra na nekoj misi (:eek:) stavlja ruku na trbuh i kaže: ah, curicu nosite :D

Doktori (3 različita) nagađaju da je curica, ali nitko se ne usudi potvrditi, jer položaj bebe naprosto ne dopušta jasan pogled, a i pupčana vrpca neprestano je između nožica, točno preko sredine, iako se maleno neprestano vrti i okreće, mijenjajući lokacije i položaje u trbuhu :D

Sve babe, susjede, cigo kod kojeg sam kupila naušnice i gospođa s cistom na jajniku koja me opsjeda kod gina (redovito smo tamo u isto vrijeme, a onda ju još i sretnem u bolnici) tvrde da je dečko :ne zna:
Moje sestre drže palčeve za curu jer su se odavno napištoljile na brutalno modiranje bebe, za što im se curica čini pogodnijom :D

I tak...čekam sad kontrolu za 2 tjedna pa ćemo vidjeti. Naravno, najviše od svega želim i ovaj put čuti da je sve u redu i da beba krasno napreduje :cerek:

annaaa
07.12.2009., 09:48
Moje sestre drže palčeve za curu jer su se odavno napištoljile na brutalno modiranje bebe, za što im se curica čini pogodnijom :D

blago tebi, kod mene svi žele dečka jer smo puni cura, posebno moj tata svaki put raspreda o tome ko da bi najrađe platio da ga može dobit :rolleyes:

tina06
07.12.2009., 11:02
tako je.jer kao kad nešto razbiješ bit će muško.A ja bi volila da bude curica:cerek:

Aaaaa! Uplaši me,ja si mislim šta ti znači vaza! :bonk:
Ma daj...i ja sam jaaako htjela curicu i nisam ništa razbila...kad ono dečko i volim ga neopisivo :cerek:
Al ok,to iščekivanje je bilo lijepo :cerek:
Nemoj se samo razočarati ako i ne bude curica :kiss:

Renata
07.12.2009., 11:06
očito su najčešće mučnine kad se nosi cura. barem prema ovome što je većina vas ovdje napisala a i znam još neke cure iz moje okoline. nekima je bilo više, nekima manje mučno, ali svima mučno kad su nosilu curu.
ima li neko zdravstveno objašnjenje za to? previše ženskih hormona?

ja nemam mučnine niti prištiće, itd... osjećam se jako dobro i smirena sam i puna strpljena svakodnevno za najobičnije situacije koje bi me prije rasrdile. ponekad me nešto zabolucne dolje, ali to kratko i možda jednom u 2 dana. kad to sve zbrojim, mislim da nosim dečka. :cheer:

ridikul
07.12.2009., 15:44
Ja nisam imala nikakvih mučnina, povraćanja, ten isti kao i prije, ma sve isto!! Nikakvih promjena od kad sam ostala trudna.:ne zna:
Od prvog dana ja i mm smo potajno htijeli curicu i od početka smo govorili ona...na prošlom pregledu doktor nam je rekao da je cura al da nije siguran, sutra idemo ponovno na pregled pa čekamo potvrdu :cerek:, i naravno najvažnije da je sve u redu pa što god bilo u buši :cerek:

Azriela
07.12.2009., 19:05
očito su najčešće mučnine kad se nosi cura. barem prema ovome što je većina vas ovdje napisala a i znam još neke cure iz moje okoline. nekima je bilo više, nekima manje mučno, ali svima mučno kad su nosilu curu.
ima li neko zdravstveno objašnjenje za to? previše ženskih hormona?

ja nemam mučnine niti prištiće, itd... osjećam se jako dobro i smirena sam i puna strpljena svakodnevno za najobičnije situacije koje bi me prije rasrdile. ponekad me nešto zabolucne dolje, ali to kratko i možda jednom u 2 dana. kad to sve zbrojim, mislim da nosim dečka. :cheer:

To ti zbilja nisu nikakvi pokazatelji. Osobito bol. Ma osobito sve.
Kažem ti, svi moji simptomi u ovih sedam i kusur mjeseci po babskim metodama upućuju na dečka, moj izgled, ma sveeee...a 99% da je curka (još čekam potvrdu) tako da...:ne zna:

Treba se moliti za zdravo dijete i zdrav roditeljski razum u odgoju :mig:

andjela1502
07.12.2009., 23:07
Evo moja iskustva koja na neki način potvrđuje neke babske priče :D

Curica:
Mučnine, povraćanje, prištići od početka trudnoće i ružan ten, okrugli stomak i sva sam se zdebljala, bila sam jako pospana i stalno sam umorno izgleda, slatko me strašno privlačilo.

Dečko:
Bez mučnina, lice mi se očistilo, stomak je bio visoko i kao lopta hehe, samo sam stomak dobila nigsi se drugo nisam udebljala

Babe po selu su mi i za jedno i za drugo pogodile pa sad :ne zna::ne zna:

lana1313!
08.12.2009., 01:35

mozda joj je zao vaze! :rofl:

tina06
08.12.2009., 09:30
mozda joj je zao vaze! :rofl:

:rofl::rofl::rofl:

_Candy Candy_
08.12.2009., 16:35
Jedna friška za mene:
- ogromna guzica u trudnoći, curica
- mala (tj. ako se nije naročito povećala), dečko
:facepalm: što sve nećemo čuti

Dajci
09.12.2009., 09:06
Jedna friška za mene:

Ja sam isto tako čula - kad je curica, debljina ženi ide u guzicu i bokove, kad je dečko onda ide u trbuh.. :ne zna:

djura19
09.12.2009., 22:27
Ja sam isto tako čula - kad je curica, debljina ženi ide u guzicu i bokove, kad je dečko onda ide u trbuh.. :ne zna:

meni bas i ne, meni bio mali stomak, a dobila sam guzicu i bokove, decko je

Suzy Q.
10.12.2009., 10:42
haha,ja nisam dobila guzicu ni bokove i muško je (prekjučer saznali) :)
sva debljina mi je u stomaku
od (ne)simptoma:
nosim visoko (kažu da je onda žensko-a nije)
lice mi je čisto (iako je uvijek tako), nemam mučnine jedino su bile vrtoglavice u prva 2 mjeseca.
kosa mi je normalna, nokti normalni, sve ko inače samo što imam stomak :D

inače sam baš imala neki predosjećaj da ću imati dječaka (iako sam na početku htjela curicu) i 3 ili 4 puta sam ga sanjala (čak jednom kako sam s njim u stomaku i kako lebdimo u vodi hahaha)

i eto, muškić je :cerek:

lunica26
10.12.2009., 12:18
Meni su od prvog dana govorili da je dečko..Nisam povračala,samo mučnine 3 tjedna,ten i kosa u komi(sad je maaalo bolje),jela sam samo slano,slatko mi je bilo odbojno,i onda mi još dr.u 12.tjednu na 3 d ultrazvuku veli da je dečko...I nekako sam i ja bila uvjerena da je.
I onda u 18.tjednu-CURKA...I sad ti znaj:-))))

loptica02
10.12.2009., 13:52
Prva i druga i do sad treća trudnoća bez mučnina, čisto lice, normalan apetit, ništa mi ne smrdi, ništa osim kave mi ne smeta... uvjek isto, jedino u drugoj trudnoći sam natekla zbog nedostatka magnezija, ali ništa strašno. Linea negra uvjek jaka i trbuh ko balon. Prvo dečko pa cura, a sada vidit ćemo? Po simptomima iz prošlih trudnoća niš ne mogu znat. Svaka trudnoća je priča za sebe... ali gušt mi je slušat lude babe kad pokušavaju uvjerit jedna drugu žašto je cura / dečko.. Ma glavno da je živo i zdravo i sretno!!!!

anteaa2009
23.12.2009., 16:22
Sve je puno gluposti oko spola...ja sam ostala trudna prvi put u životu sa 38 godina uvjerena da će biti sin...a ono curica...nalaz amniocinteze pokazao a on teško pogriješi...pila sam prenatal,nijednom nisam imala mučnine,nisam povraćala..udebljala se 18 kg,lice bez ijedne bore ,akne ili fleke,tijelo bez ijedne strije...sve savršeno......................toliko o spolu..............iako imam curicu ali je nemam...umrla je u meni deset dana pred porod....ali to je druga tema o kojoj sam pisala...doktori također mogu pogriješit...vjerujte mi...živo i zdravo to je najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jjjvažnijeeeeeeeeeeeeeeee

nika7
24.12.2009., 09:17
Jedna friška za mene:

Haha, meni dr. rekao da je dečko a ja baš neki dan komentirala kako sam dobila guzu i bokove pa sad mi nije jasno :rolleyes:
Inače sam imala do 12tog tj. popodnevne mučnine i to je to, nikakvih silnih drugih simptoma- ali iz ove teme je lako zaključiti kako je svaki organizam drukčiji i totalno različito reagira pa se ne isplati trošiti vrijeme :mig:

larazg
24.12.2009., 10:31
ja sa dečkom nisam povraćala.. ali sa curom povraćala sam do 38 tjedna

plavuša 2
25.12.2009., 14:46
Kad sam tek ostala trudna bila sam puna prištića, podočnjaci do zubi, masna kosa ... povraćala non-stop i svi su mi govorili da je curica 100% jer one kao "uzmu majkama ljepotu". Ali kad sam ušla negdje u 10. tjedan počela mi se javljati neka intuicija i jednostavno sam znala da je muško (iako sam možda malo više priželjkivala curicu). Svima sam govorila kad bi me pitali šta je da nismo još saznali, ali da mi ne treba ultrazvuk jer osjećam da je muško. Inače nisam tip koji vjeruje u intuiciju ... i u svemu se predomišljam po 100 puta, ali prvi put u životu sam nešto takvo osjetila i bila 100% sigurna. I naravno pogodila.

velika gorica
11.01.2010., 19:58
pozdrav, kod mene je ovakav slučaj, druga se trudnoća razlikuje po nekim stvarima od prve, a doktori 3 različita (u 13, pa u 15 i u 18 tjednu da je opet curka, ali nijedan nije rekao sa 100% sigurnošću svi su bili možda i mislim), ja se nekako ne mogu oteti dojmu da je dečko, pa sam sama sebi smiješna da čitam forume o različitim iskustvima i o krivim procjenama doktora tj. da su krivo rekli spol pa se nekako nadam da će i kod mene biti takav slučaj.

Nisam neki intuitivan tip , ali fakat imam osječaj da je dečko, ili je to možda zbog želje, ne znam procijeniti, ali kad se bebi obraćam u ženskom rodu kao da govorim nešto krivo i imam osječaj da nije to, to...

naravno mm me uvjrava da je cura i da je njegova intuicija do sada bila nepogrešiva što je i istina za prvu curku je odmah pogodio, ali i on je subjektivan jer on opet želi sebi curicu, znate onaj odnos tate i kćeri bla, bla ....:top:

naravno potpisujem da je najvažnije da se beba rodi živa i zdrava :)

annaaa
11.01.2010., 22:19
mislim da stvarno nema nekog pravila.
po svim tim "simptomima" ja bih trebala čekati curicu, a nije. imala sam i mučnine, povraćanje, loš ten, alergije, bilo mi je muka od kave...osim ako nas slijedeći uzv ne iznenadi :rofl:

Gnoyina žena
11.01.2010., 22:35
Imam jednog sinčića, sad sam trudna 25 tjedana i nosim 100% curu(amniocenteza potvrdila)..
Obje trudnoće potpuno iste od prvog dana, bez mučnina, povraćanja i inih problema. Kosa i nokti rastu ko ludi, jedino u obje trudnoće problemi sa žgaravicom jer nosim jako visoko ( s i sin mi je imao jakkoooo puno kosice:D )

svesami
12.01.2010., 16:31
ja rodila 2 cure a sve baš sve babe su mi prognozirale do zadnjeg dana dečke.
u 1. nosila jako visoko-žgaravica za poluditi,krumpir nisam smjela pomirisati ni u kakvom obliku,odvratno mi smrdio. povratila ni jednom
2. jako nisko bez žgaravice i mučnina.
oba puta ten za 10, okrugli veliki trbuh, uska odostraga,linea negra umjerena,pupak vani nakon 3.mj.
ne vjerujem ja u te babske priče.:D

ashley
12.01.2010., 16:48
A kod mene, po ovome sto citam, ima i jednog i drugog. Masna kosa jako, jako, pristici pa cak i potkozni, blijeda, ten ocajan, suha koza, ali nemam mucnine niti povracam. Bas me zanima sta ce kod mene biti. Jos je prerano da bi znali. I btw, moje dvije frendice nisu imale mucnine i nisu povracale i dobile curice, a treca, koja je dusu ispustila u 2 mjeseca, isto rodila curicu. Pa ti sad znaj! :mig:

mandy
12.01.2010., 19:29
Ipak nema pravila....2 potpuno različite trudnoće, simptomi, način i položaj nošenja bebe a isti je spol :D

zlatna ivkica
14.01.2010., 13:31
Ovako- čisto lice i kosa, kao i prije trudnoće, nenosim ni gore ni dolje, nekako više na sredini, povračala svega 3 ili 4 puta, mučnine od 7 do 16 tjedna, dobila vrlo malo kila i to sve otišlo u trbuh, drugo ništa, e da i nisam ništa razbijala- a nosim DEČKA! (danas saznali)..

cvitić
14.01.2010., 13:35
Ovako- čisto lice i kosa, kao i prije trudnoće, nenosim ni gore ni dolje, nekako više na sredini, povračala svega 3 ili 4 puta, mučnine od 7 do 16 tjedna, dobila vrlo malo kila i to sve otišlo u trbuh, drugo ništa, e da i nisam ništa razbijala- a nosim DEČKA! (danas saznali)..

a u kojem si tjednu trudnoće sad?

zlatna ivkica
14.01.2010., 13:56
22+2

vešmašina
14.01.2010., 17:05
doc je prvo rekao da misli da je curica, od zadnjeg pregleda sam porazbijala posuđa i posuđa (oprosti mi mama, oprosti mi sveki :lol:), ja nosim malog transformera :rofl:

i da, jedino sto mi se jelo u periodu od 22.12 do 02.01. naredne god je bila pašteta i paradajz. non stop. moji jedu pečenku a ja paštetu i "svježi" paradajz...

i stalno mi ten varira od extra prištićavog do čistog ko suza.

ponedjeljak je mogući dan odluke. :)

maalena
14.01.2010., 17:35
ja sa trudna prvi put, još ne znam šta nosim, danas smo napunili 13 tjedana. kako ono bake kažu-samo da je živo i zdravo. e to stoji, ali kad bih mogla birati, ja bih curicu i mm bi curicu (neki moderan hercegovac :D).

stanje je sljedeće: trbuh mi se tek zadnjih dana poćeo primjećivati, uopće nisam povraćala, ten se neznatno pokvario, jako sam blijeda, stalno sam pospana, muči me žgaravica i zatvor, a o šeprtljavosti da i ne pričam. non stop imam opeklinice po rukama, valjda čim se približim kuhinji zaradim jednu. a kupovina mi je pravi pothvat, malo-malo nešto srušim :bonk:

jel ima koja vračara da mi kaže jel muško ili žensko? :cerek:
ili da čekam dok se pokaže na uzv?

ridikul
15.01.2010., 14:50
ja sa trudna prvi put, još ne znam šta nosim, danas smo napunili 13 tjedana. kako ono bake kažu-samo da je živo i zdravo. e to stoji, ali kad bih mogla birati, ja bih curicu i mm bi curicu (neki moderan hercegovac :D).

stanje je sljedeće: trbuh mi se tek zadnjih dana poćeo primjećivati, uopće nisam povraćala, ten se neznatno pokvario, jako sam blijeda, stalno sam pospana, muči me žgaravica i zatvor, a o šeprtljavosti da i ne pričam. non stop imam opeklinice po rukama, valjda čim se približim kuhinji zaradim jednu. a kupovina mi je pravi pothvat, malo-malo nešto srušim :bonk:

Meni se do 16 tjedna trbuh nije vidio, nisam povraćala uopće niti imala ikakvih smetnji, nikakve promjene na tenu, kosi, noktima, prehrani...osim što sam šlampava stalno :lol:
sad smo 25 tjedana trudni i dobila sam samo trbušić..i ja i mm smo oba dvoje tili curicu..sa 16 tjedana jedan doktor potvrdio, sa 20 tjedana drugi doktor potvrdio i napisao da je curica:cerek::cerek:
na zadnjem pregledu s 24 tjedna rekao je da ga zeza spol al ja znam da je curica...od početka imam taj osjećaj

annaaa
15.01.2010., 15:07

kolko sam skužila po simptomima drugih cura tu, ovi bi upućivali na dečka. ali evo, moji simptomi (mučnine, povraćanja, loš ten...) su upućivali na curicu, pa je ipak dečko. tako da,to su sve stvarno stvari koje bi trebale služiti samo ovako za zabavu, stvarno stanje može pokazat tek uzv.

velika gorica
15.01.2010., 21:36
kao što sam ranije napisala da su tri različita doktora rekli da misle da je curica , a jučer sam išla kod dok. 23+5 i kaže ona da misli da je dečko:)

kao što što sam i ja cijelo vrijeme mislila...(tj. imala osjećaj) samo što sam sad definitivno zbunjena:ne zna:

što se tiče simptoma tako, tako povraćala sam možda tri puta, ali mučnine puno gore i cijeli dan do 14 tjedna, dok u prvoj trudnoći nijednom, samo jutarnje mučnine, ten mi je isti čak možda malo bolji... kile se inače lijepe i od čaše vode i u prvoj, a i u drugoj... tako da sam se ja raširila cijela i u bokovima i u trbuhu ima me svugdje...

mikica_zg
18.01.2010., 22:21
Od početka trudnoće imala sam osjećaj da je curica, a i nekoliko dobronamjernih susjeda mi je to potvrdilo prema nekim samo njima vidljivim znacima. Nisam ni jednom povraćala, ten mi je super cijelo vrijeme, a kile sam dobila samo u trbuh.....da bi mi doktor tek u 28-0m tjednu rekao spol.....dečko je. Toliko o mojem osjećaju i bapskim pričama :) Ne moram ni reći da je moja sreća neizmjerna...jer na kraju krajeva, svima nam je najvažnije da je beba živa i zdrava....:mig:

Renata
19.01.2010., 03:32
ja sigurno nosim dečka! :rock:
evo, trudna sam sada 5 mjeseci i jučer je 100% potvrđeno, sve se vidjelo i nije mogla biti zabuna!
nisam imala nikakve mučnine na početku, slatko sam nekako prestala jesti jedno vrijeme, ali tu i tamo bi pao koji kolač, prištića na licu nemam, za sad je beba još dolje, ali mislim da se pomiče prema gore jer je malo-pomalo sve više iz mjeseca u mjesec. posljednjih dana sam sve veća i veća, iako ne nakupljam previše na kilaži. stare hlače su mi sad definitivno tijesne i stisnu me pa ih ne nosim.

MarinkaD
19.01.2010., 10:25
Meni je u trudnoći želudac nešto osjetljiviji,a po čistom tenu mi par ljudi već reklo da nosim dečka.

E,sad vidim da je par trudnica sa dečkom koje imaju čisti ten..Jel pobezano,tko zna!:D

zlatna ivkica
19.01.2010., 10:34
Cool! izgleda da dečki prevladavaju.. :cerek:

-Aya-
19.01.2010., 17:49
ja sigurno nosim dečka! :rock:
evo, trudna sam sada 5 mjeseci i jučer je 100% potvrđeno, sve se vidjelo i nije mogla biti zabuna!
nisam imala nikakve mučnine na početku, slatko sam nekako prestala jesti jedno vrijeme, ali tu i tamo bi pao koji kolač, prištića na licu nemam, za sad je beba još dolje, ali mislim da se pomiče prema gore jer je malo-pomalo sve više iz mjeseca u mjesec. posljednjih dana sam sve veća i veća, iako ne nakupljam previše na kilaži. stare hlače su mi sad definitivno tijesne i stisnu me pa ih ne nosim.

Totalna suprotnost :cerek: nosim dečkića,a mučnine i povraćanje su bili neizbježni! Prištići su se javili, slatko niti čut!:cerek::cerek:

zlatna ivkica
19.01.2010., 19:39
Evo ovo su čisti dokazi da "bapske priče" ne prolaze..

emica_05
23.01.2010., 17:19

ja sam sa prvom trudnocom imala sve siptome da je musko,,i sve su mi babe goorile kad bi me vidjele da nosim musko,,,ali je ipak zensko tako da ne mora znacit sve te price...a sad mi je druga trudnoca i imam pristice,bas se udebljala imala sam mucnene tako dugo da ih i sad imam ponekad....meni su i ginekolozi govorili prvom trudnocom da je musko ali ja sam osjecala curicu..i mislim da kad trudnica osjeca sta nosi da ce to i rodit...pa sad:ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

ivana 0112
23.01.2010., 19:12
evo ovako... mučnina i povračanje od početka trudnoće pa i sada (22. tj) . na početku prištava užas živi ,sada čista ko suza... početkom trudnoće ubojite kombinacije hrane (ajvar i nutella, krastavci i sladoled) ... jela dosta kiselo,poslije ni blizu tome... sirovo meso nisam mogla pogledat,kamoli pomirisat... slatko fuj,slano mmmmmmm... sada obrnuto... kosa mi je katastrofa,masti se par sati nakon što je operem,nemam nikakvu crtu po trbuhu samo mi je trbuh podlakavio... žgaravice stalno prisutne,trbuh nisko,a i bebu osjetim dosta nisko... od početka osječaj da je dečko,smišljala samo muška imena,a kad ono sa 17 tj dr. kaže CURICA, bila sam šokirana ali i jako sretna,tad sam shvatila da sam možda to i priželjkivala čitavo vrijeme,i sad sa 21 tjedan ponovo kaže cura, a po tablici ispada dečko... hmmmm

misiz S
02.02.2010., 10:32
Dakle, evo mene s drugim plusićem :cerek:
Prvi put je bio dečko, ovaj put prema biologiji stvari nadamo se curi.
Prošli put su mučnine počele s nekih 7 tjedana, ovaj put su počele prije dobivenog plusića (dakle nepunih 5 tjedana). Osim toga traje otkad otvorim oči ujutro do odlaska na spavanje. Čak i po noći ako se probudim zbog sina na duže od jedne minute opet krene mučnina.

Kakva su vaša iskustva?

pink5
02.02.2010., 10:35
čestitam na plusiću:cerek:

Nema pravila,meni je počelo jako rano,s neka 3 tjedna,trajalo do poroda. Rodila sam dečka

Judy
02.02.2010., 10:42
ja sam u prvoj trudnoći imala jake mučnine koje su trajale od 7-15 tjedna i rodila sam dečka
sad sam opet trudna, ne znam još jel' cura ili dečko ali su mučnine pet puta gore i jače nego u prvoj trudnoći i još traju,drugačije je nego prvi puta, pa se nadam curici :D

kamelija76
02.02.2010., 10:47
čestitam.....
imam curu, i sad sam trudna i nosim dečkića...:)
u niti jednoj trudnoći nisam imala mučnine. i sve mi je uglavnom isto što se tiče "trudničkih tegoba".

Renata
02.02.2010., 10:49
ja sam trudna s dečkom i stvarno se super osjećam i svi mi kažu da mi trudnoća super stoji.
a sve prijateljice koje poznajem i koje su nosile curicu, bilo im je teže i imale nekakve mučnine. osobno, vjerujem da je to od "viška" ženskih hormona

manc
02.02.2010., 10:51
Misiz S Cestitke:cerek:
:jumping::jumping:

Ni u muskoj ni u zenskoj trudnoci nisam imala mucnine. U zenskoj mi nije pasala kava.:D

Judy
02.02.2010., 10:52
čestitam na plusiću:cerek:

Nema pravila,meni je počelo jako rano,s neka 3 tjedna,trajalo do poroda. Rodila sam dečka

:eek: joooj sad si me uplašila

meow
02.02.2010., 11:10
Misiz S cestike :cerek:
Ja prvi put trudna, mucnine od 5 tjedna (sad sam 13), jos se ne zna 100% jel decko il cura, ali za sad izgleda kao decko (dragi je sav :cerek: :lol: ), ja se jos nadam curi :rofl: iako nam je to stvarno manje vazno, glavno da je zivo i zdravo :)
Inace, moja mama kad je nosila mene nije imala nikakvih mucnina, a sa bratom, kaze, sami problemi :eek:

Azriela
02.02.2010., 11:30
Nema pravila :)
Kod mene mučnine 7-12 tjedna, bez ijednog povraćanja.
Sve, ali sve iz ranga takvih procjena (gdje je i kakav je trbuh, kakav mi je ten, kosa, što mi se jede...bla bla) upućivalo na dečka. Nosim curu :cerek:

~Scarlet~
02.02.2010., 11:35
Mislim da to nema veze s spolom...:ne zna:

Azriela
02.02.2010., 11:39
Mislim da to nema veze s spolom...:ne zna:

:top: Nego s time kako se organizam nosi s intenzivnim hormonskim promjenama. Koliko znam, mučnine najčešće nestaju kada razina hCg-a počne padati

Mada, ima žena kojima je mučno mjesecima, skoro do kraja...pa mi to baš nije jasno :misli:

zoro007
02.02.2010., 11:48
cestitke jos jednom..:cerek:
dvije trudnoce, nosila sam curu, druga je zavrsila s missed ab i nisam imala nikakve mucnine..

larazg
02.02.2010., 11:50
muško - nisam imala mučnine uopće.. trudnoća za poželjeti :cerek:
žensko - rigala sam do 38 tjedna

Enid
02.02.2010., 11:56
Nema veze sa spolom, gledaj po logici stvari.

misiz S
02.02.2010., 12:06
Prilično ste se brzo javile :s
Dakle, pitam jer imam podatke da u trudnoćama sa ženskom djecom se luči nešto više betaHCG hormona koji zapravo uzrokuje mučnine.

A ja se nadam :zubo:
I hvala na čestitkama :cerek:

U prvoj trudnoći sam imala mučnine samo popodne poslije ručka i to je bilo najgore ako bih legla pa sam odmarala u poluležećoj poziciji.
Sad je konstanta. A tek je početak mučnina :eek:

misiz S
02.02.2010., 12:07
muško - nisam imala mučnine uopće.. trudnoća za poželjeti :cerek:
žensko - rigala sam do 38 tjedna

Lara :s:s:s

Nadam se ovakvom ishodu - čak i V na pitanje braco ili seka kaže onako sramežljivo i sa smješkom - seta :D:D:D

irres
02.02.2010., 12:15
nemam uopće mučine, nikad nisam ni imala, sva hrana mi paše, od ničeg mi nije muka :p
nemam trudničkih simptoma, samo mi tiba raste :D
tijelo mi idealno reagira na trudnoću, ja bih rekla :cerek:

17+2, ne znam još što je... prognoze?

Tajwy
02.02.2010., 12:19
:grli:
bravo za plusić. bas sam sretna. :cerek:

meni u prvoj trudnoci bilo muka do 4-og mjeseca. skolski. rodila se curka.
u drugoj, mucnina se oduzila, skoro do poroda. :eek: i rodio se pisonja. :D

tko god rastao ispod tvog srca nadam se da neces puuuuno rigati. samo malo. :zubo:

larazg
02.02.2010., 12:24
Lara :s:s:s

Nadam se ovakvom ishodu - čak i V na pitanje braco ili seka kaže onako sramežljivo i sa smješkom - seta :D:D:D

imam neki ludi predosjećaj da nosiš curu.... :cerek:

zlatna ivkica
02.02.2010., 12:32
Nosim dečka- mučnine do 16tjedna bez bljuvanja
Moja seka obrnuto. tako da zbilja to nema veze s spolom

mala tirkizna
02.02.2010., 12:49
draga.. evo i ja sam ponovno trudna, ali po simptomima sam 100% sigurna da ovaj put nebude dečko!

sa Franom tu i tamo malo mi je bilo mučno, i to više u obliku da nisam mogla pojest cijeli obrok od jednom nego na rate..bez povraćanja..bez noćnih mučnina..

E zato ovaj put sve ide drugačije..od ovulacije nesanice popraćene sa teškim mučninama, u svako doba dana me znaju uhvatiti, rigoleto tu i tamo, ujutro strašno nadizanje želuca i teškim mukama se suspregnem da opet ne završim grleći školjku.. I za sad gin kaže 60% da je cura :cerek:

aleta
02.02.2010., 12:51
misiz, čestitam na plusiću! :cerek:

kod mene dečko, lude mučnine od 5 do 13 tjedna, ali samo 2 povraćanja (na dan popišanoh plusa na 10 dpo :eek: i negdje u 10om tjednu, ali su mi to neke tablata naškodile na tašte).

Alka Zagreb
02.02.2010., 12:54
Mislim da to nema veze sa spolom :ne zna:
Ja nosim curku i nisam imala uopće mučnine, jedino bi mi bilo slabo kad bih bila gladna (nije mi bilo zlo za riganje, nego slabina pred nesvjesticu).
Jedan jedini put sam se izrigala u cijeloj trudnoći, u 13. tjednu i to zato što sam popila šumeći magnezija na prazan želudac.

Renata
02.02.2010., 12:59
pitam jer imam podatke da u trudnoćama sa ženskom djecom se luči nešto više betaHCG hormona koji zapravo uzrokuje mučnine.

znala sam ja da sam u pravu!!!! logika mi je govorila da mora biti nešto sa ženskim hormonima

misiz S
02.02.2010., 13:01
imam neki ludi predosjećaj da nosiš curu.... :cerek:

i ja :mig: :moli: :zubo:

zoro007
02.02.2010., 13:14
Dakle, pitam jer imam podatke da u trudnoćama sa ženskom djecom se luči nešto više betaHCG hormona koji zapravo uzrokuje mučnine.

ja mislim da razina HCG hormona ima veze s hormonalnim statusom majke..:ne zna:
kad pogledas da su neke imale vise mucnine s djevojcicama, a neke s djecacima...mislim da to nije mjerilo da li nosis djevojcicu ili djecaka.
nadam se da ce kod tebe biti pisulja, imas vec jednog decka :)

plagra
02.02.2010., 13:36
misiz s čestitam!!!!!!!!!!!:cerek::cerek::cerek::cerek:
ja sam nosila dečka i imala sam rigoleto prva tri mjeseca-uh kad se sjetim....:rolleyes::D:cerek::kava:

yellowzg
02.02.2010., 13:54
nosim curicu, a mučnine sam imala od petog tjedna do negdje 17-18 tjedna, i to cjelodnevne. dosta toga nisam mogla jesti. Povračala sam samo dva puta.

marta26
02.02.2010., 14:05
mozda su blizanci, nekad kad je zeni vrlo rano muka zna bit od visokog bhc koji se luci kad su duplici puno vise i brze raste:)

pink5
02.02.2010., 20:20

:

ko zna možda ima nešto u tome. Mi smo bili uvjereni da će biti curica,uvjerena sam bila da će biti curica. Babe mi po trbuhu govorile da će biti curica,kad ono dečko.
Nedavno mi jedna ženska gatala i govori da imam curicu,ne rekoh nemam,pa valjda znam da imam pišulinca u kući:rofl:

Ko zna,možda jednog dana odluči biti cura:rofl:

misiz S
03.02.2010., 09:50
Prvo se ispričavam na duploj temi.
Drugo - a vidjet ćemo. Mislim ima sigurno veze sa ženinom toleranijom tj. podnošenjem bete, ali mi ima logike da je razlika i sa spolom djeteta.
Imamo mi još bar 10 tjedana za vidjeti spol.

kjava
03.02.2010., 10:18
ja jučer bila na uzv, nije vidjela spol, svi me zafrkavaju da je cura jer bi nešto virilo da je dečko... a ja ne znam, mučnine sam imala, 10-tak puta povraćala, sad je prestalo u 14 tjednu...
svejedno mi je, ali svi oko me ne bi htjeli curu!

parays
20.06.2010., 08:50
Ja sam shvatila odmah u 3tj da sam trudna,gubitak apetita,mučnine,ali samo par puta povraćala,ma nekako drugačije,kasnila mi 4dana i odmah test napravila...
Slatko inače obožavam,ali sad jedva jedem,samo da mi je nešto fino,slano,kiselo njami njami..živjela Slavonija :D

Nego,evo me sad nekak na kraju 3.mj a škemba nekak niže i prema van,ljudi nevjeruju kad čuju da sam tek toliko trudna,udebljala se možda 1kg..
Još nisam bila na uzv,idem za 4dana,a dragi me već zeza da imamo dvićak hehe,i kakve je sreće da će obadvoje biti curice hehe,a ja predosjećaj za curicu cijelo vrijeme,i samo ženska imena...eto..sad ćemo malo pričekati pa kad bude novosti ja ih javim :mig:

parays
20.06.2010., 09:09
E da,eto kad letim..
Što se tiče bapskih priča oko mene zasad curice vode negdje 10:4 :top:
Prištića nemam,nešto sitnih, ali bilo ih i prije,jedino što spavam i spavam i spavam,a prije mi je spavanje bilo gubitak vremena :D
I kičma već počinje lagano boljeti što mi je skroz čudno i stvarno pre pre rano, ali s pogledom na moj trbuh i nije čudno jer izgleda kao da je u 5-6 mj.
Inače sam mršavija,skladne građe,sportski tip,eto samo da vam predočim kako izgledam,sinoć je čak i društvo reagiralo jer je za tj dana narastao čak :eek:
..a ljudi moji,svatovi tek trebaju biti...pa ima da lebdim salom kao balon :rofl:

mafri
20.06.2010., 21:29
Ja ne znam imal sta u tim bapskim pricama....
Prva trudnoca mi je bila idealna,koza mi bila super,niti jednog pristica,nisam se puno promjenila u faci,nisam imala mucnina ,nit je bilo nesto sto nisam mogla jest i da mi se gadi,mirise podnosila normalno ,nisam povracala....rodio se djecak :cerek:
A sad,druga trudnoca lice mi je uzasno,imam pristice poneki,muka mi je od pocetka,hrana mi se uglavnom gadi,jedva pojedem ista,ne povracam,jesam dvaput al od prenatala na gladan stomak i sve je drugacije neg prvi put....Jos ne zna sta je...

pljucpljuc
20.06.2010., 22:34
Ako je ten ukazatelj na spol, moja beba je promijenila spol...u početku su mi i ten i kosa bili koma, sada sve super. Šlampava da ne mogu biti šlampavija. Zaboravljam sve redom, niš se ne mogu sjetit. Trbuh se pojavio tek kad sam se približila polovici trudnoće, a i sada u 24tjednu još uvijek ljudi ne kuže da sam trudna..tako da, nema ga još baš puno za vidjet. A gdje je, gore ili dolje i kojeg je oblika još uvijek se ne može utvrdit, kao što rekoh, jedva da ga ima. Grudi se nisu pomakle ni za slovo, još uvijek sam na početku abecede. Mućnine su bile gadne, trajale sve do 19+, još uvijek me znaju koji dan uhvatit i podsjetit na početke trudnoće. Žgaravice nemam, čak puno manje nego prije T.
Spol bebe nepoznat. Kažu babe da je cura...a ja kažem, ako je cura, onda će biti neka muškobanjasta grubijanka, jer lupa li ga lupa...

extreme
20.06.2010., 23:12
pljuc, još ne znate spol?
ili želite da bude iznenađenje do kraja?

parays
21.06.2010., 19:38
I ja mislim da nije to pravilo,samo ima ih nekih koji ga pogode i pogode..
Kod mene opet sve ubrzano od simptoma,rasta trbuha i cica :top:,promjena raspoloženja,a i to što kažeš za zaboravljanje i šlampavost,ma dođe mi da i ne odem na posao kad znam da ću zbrljavit nešto,pa opet kaos napravim i s narudžbama i klijentima,ma strašno hehehe,pa nekad hladna na to sve kad me napadnu,ja blijedo gledam u njih i tak mi svejedno :rolleyes: , a nekad planem da nemam pojma šta sam sve rekla :mad:...a tako bi sve to najradije prespavala :cerek:
Joj Pljucpljuc , ja baš večeras opet s dragim sanjarila kad će doći to vrijeme da vidimo što je, što je kod tebe,jel se skrije svaki put hehehe

Ladovina
25.06.2010., 23:40
Meni su rekli da se trudnica triba pogledat od zada, i ako se od zada ne vidi stomak (tj skoro pa se ne bi reklo da je trudna) to je znak za muškića, a ako se trudnica onako fino raširila i od zada, onda da je to curetak :)

pljucpljuc
25.06.2010., 23:49
Meni su rekli da se trudnica triba pogledat od zada, i ako se od zada ne vidi stomak (tj skoro pa se ne bi reklo da je trudna) to je znak za muškića, a ako se trudnica onako fino raširila i od zada, onda da je to curetak :)

38+0 :cheer::cheer:
http://img441.imageshack.us/img441/7200/imag0041jk.jpg

Trudnica koja ide roditi za 2 tjedna s leđa :rofl::rofl:
http://img707.imageshack.us/img707/7020/imag0043js.jpg

Zaraa je rodila curu, pogledaj ju samo s leđa....

mafri
26.06.2010., 07:25
A jbte,a sta ja koja sam vec i prije trudnoce odozada rasirena :rofl:
Kak ja da zna?!
Ja sam znam da mi je ova trudnoca totalno drugacija od prosle kad sa rodila djecaka,lice mi je koma,kosa isto tako ko naelektrizirana sva....meni muka od svega,nista mi se nejede....

FIGICA
26.06.2010., 10:40
A žena koja je oduvijek obožavala slatko a sada joj se u trudnoći ništa slatko uopće ne jede,koji to spol znači?

Adiedus
26.06.2010., 12:51
Figica- i ja sam u istom stanju uopste me nevuce slatko ali zato SIR bilo kakav samo da je sir---

Sto se tice mucnina citala sam nedavno da zene kojima su majke imale strasne mucnine tokom trudnoce imaju veci rizik za teske mucnine-

Moja mama nije imala mucnine samnom- nadam se da tako ostane kod mene

FIGICA
26.06.2010., 12:55
Figica- i ja sam u istom stanju uopste me nevuce slatko ali zato SIR bilo kakav samo da je sir---

Uf da-sir,to mi se cijeli prošli tjedan full jelo,samo bi njega večerala :D

Adiedus
26.06.2010., 13:06
eh onda za 8 mjeseci cemo znati sta sir znaci :rofl: ili ti mislis saznat prije??

FIGICA
26.06.2010., 16:26
eh onda za 8 mjeseci cemo znati sta sir znaci :rofl: ili ti mislis saznat prije??

Ja sam znatiželjna baba :mig:

mafri
26.06.2010., 16:45
Meni se u prvoj trudnoci nije jelo nist slatko.Sad mi se jede tu i tamo,al vise mi se nejede neg jede... :ne zna:

annarella
26.06.2010., 18:30

Sto se tice mucnina citala sam nedavno da zene kojima su majke imale strasne mucnine tokom trudnoce imaju veci rizik za teske mucnine-

Moja mama nije imala mucnine samnom- nadam se da tako ostane kod mene

Bok!
Ja sam u 12 tj., dva put mi je bilo slabo i to navečer negdje oko 5. tj. Ali se sjećam priče oko sira. I dan danas bi samo sir jela. Sve vrste redom...

Moja mama je imala strašne mučnine u obje trudnoće, a ja se uopće ne osijećam trudno.

blalla
26.06.2010., 21:40
A žena koja je oduvijek obožavala slatko a sada joj se u trudnoći ništa slatko uopće ne jede,koji to spol znači?

i ja se slažem s tobom, meni se slatko ni najmanje ne jede, ali zato meso, salame....:cerek:
bapske priče kažu da je to pravo muško!!!!!:ne zna:

mafri
26.06.2010., 22:09
i ja se slažem s tobom, meni se slatko ni najmanje ne jede, ali zato meso, salame....:cerek:

Da to sam i ja cula....ma suplja prica...valjda :eek:

FIGICA
27.06.2010., 06:59
A sveki mi kaže da je curica jel sam više puta povratila

mafri
27.06.2010., 09:27
Ma moja frendica rodila u dvi trudnoce dvi cure i nije nikad ni povratila,nit joj muka bila nit joj je guzica se povecala (to za guzicu kazu ak je zensko guzice narastu :lol: ) ma nista bas nista......nit se poruznila nit joj ten bio ruzan...

smucek
27.06.2010., 11:01
Evo ja sam totalno vanserijska-povraćala sva tri puta-sin-kćer-sin.

Trbuh isto izgledao sva tri puta-visok,strši,ogroman.

U prve dvije trudnoće dobila 26 i 23 kg,sada samo 13.

S leđa nikad nitko ne bi rekao da sam trudna-sva tri puta.

mafri
27.06.2010., 15:14
I sta se moze zakljucit drugo nego da su sve to suplje price,da nista nije odredjeno i da sve ovisi od trudnice do trudnice...... :ne zna:

Ladovina
27.06.2010., 23:23
Zaraa je rodila curu, pogledaj ju samo s leđa....

e po babama ovo je pravi muškić. I još joj i pupak strši vani a i to je kao muškić. a linea? jel nju imala?

Ladovina
27.06.2010., 23:26

ma. ne virujem puno u to. i ja mlatim pancetu radije nego čokoladu i solim spizu do bola (to bi me moglo koštat :rolleyes:) i po tome bi triba bit muškić. a po stomaku mi svi viču da je curica :kava: javim čim saznam, al svakako jedna teorija pada u vodu :D

pljucpljuc
27.06.2010., 23:45
e po babama ovo je pravi muškić. I još joj i pupak strši vani a i to je kao muškić. a linea? jel nju imala?

:ne zna:
šta linea negra znači?

mafri
28.06.2010., 07:02
Da,sta linea negra znaci?Ja je nisam iala ni u prvoj trudnoci a sumnjam da ce je bit i u ovoj....
Valjda bi vec bilo naznaka do sad da ce bit....

Ladovina
28.06.2010., 14:19
A ono, tobože, ako je od mujsine do pupka onda je to curetak a ako je priko cilog stomaka onda dečkić.

Ladovina
28.06.2010., 14:22
evo neke pizdarije za zabavu :D

Moguće je da nosite djevojčicu ako:
* osjećate žudnju za slatkim ili voćem
* se prsten obješen na konac kad ga stavite iznad trbuha kreće u krugovima
* se osjećate manje lijepom za vrijeme trudnoće
* nosite visoko i široko
* vam trbuh izgleda više kako lubenica, a manje kao košarkaška lopta
* se vaša linea nigra (tamna linija koju neke žene vide na trbuhu za vrijeme trudnoće) proteže od pubičnih dlaka do pupka
* je vaša kosa isušenija i beživotnija nego inače
* imate česte mučnine
* se vaša lijeva dojka čini veća od desne
* imate potrebu spavati na desnom boku
* vam se pogorša ten
* su godina začeća i vaša dob oboje ili parni ili neparni broj
* je broj djetetova otkucaja srca 140 ili više
* su vam nokti slabiji i više pucaju nego prije
* vam se lice zaokružilo
* možete pojesti češnjak bez da dugo vonjate po njemu
* ne želite jesti koricu na kruhu
* sanjate da nosite/imate dječaka

Moguće je da nosite dječaka ako:
* osjećate želju za slanom ili kiselom hranom
* se prsten obješen na konac kad ga stavite iznad trbuha kreće naprijed-natrag
* se osjećate se ljepšom u trudnoći
* nosite nisko i prema naprijed
* vam trbuh više izgleda kao košarkaška lopta nego lubenica
* se vaša linea nigra od pubičnih dlaka sve do početka rebara
* vaša kosa raste brže i tamnija nego li uobičajeno
* nemate jutarnje mučnine
* vaša desna dojka izgleda veća od lijeve
* radije spavate na lijevom boku
* vam se koža pročisti za vrijeme trudnoće
* je godina začeća parni broj, a broj vaših godine neparni broj i obrnuto.
* je broj djetetova otkucaja srca ispod 140
* vaši nokti rastu brže i jači su nego prije
* vaše lice djeluje duže i uže, a ne okruglije
* pojedete češnjak osjećate miris još cijeli dan
* želite jesti radije koricu kruha
* sanjate da nosite/imate djevojčicu

eto, sad se same snalazite. Ja sam već zaključila da je moja beba dvospolac :rofl:

mafri
28.06.2010., 15:33
Oh po ovom je cura :rofl:
Nisu bas svi simptomi al 50% za curu...

pljucpljuc
28.06.2010., 23:14
moji simptomi:
-do 19tj želja za nikakvom hranom, mućnine i jela sam uglavnom peciva, želja za slatkim je bila 0
-nakon 19tj slatko slatko i slatko, meso još uvijek ne mogu smislit i stvarno ga rijetko jedem, za slanim uopće ne žudim i sol što više izbjegavam jer uz ove vrućine samo još više naotičem

-grudi mi se nisu pomakle s prvog slova abecede
-lineu negru nemam uopće, mislila sam da ju vidim, ali je nema
-u početku lice i kosa koma, bila sam uljara s prištićima (isto mi je bilo i kad bi pila kontracepcijske), a sada lice kao i prije T, lijepo i čisto (kosu sad perem svaki dan, pa nemam pojma koliko joj sada treba da se zamasti)

-žgaravicu nisam imala do 25.tjedna trudnoće i to me baš čudilo, jer sam ih imala jako često prije T
-udebljala sam se malo, s početnih 48 došla na 51kg za sad (26tj.), dakle, još uvijek imam struk i s leđa se promjene nikakve ne vide
-nosim nisko, trbuh i nije toliko nisko položen, nema nikakav poseban oblik...onako, tipičan, reklamni

Dečko

blalla
29.06.2010., 12:46
i meni po tim čiri-biri spikama ispada dečko!!!

Ladovina
29.06.2010., 18:15
Moguće je da nosite djevojčicu ako:
* osjećate žudnju za slatkim ili voćem
* se prsten obješen na konac kad ga stavite iznad trbuha kreće u krugovima
* se osjećate manje lijepom za vrijeme trudnoće
* nosite visoko i široko
* vam trbuh izgleda više kako lubenica, a manje kao košarkaška lopta
* se vaša linea nigra (tamna linija koju neke žene vide na trbuhu za vrijeme trudnoće) proteže od pubičnih dlaka do pupka
* je vaša kosa isušenija i beživotnija nego inače
* imate česte mučnine
* se vaša lijeva dojka čini veća od desne
* imate potrebu spavati na desnom boku
* vam se pogorša ten
* su godina začeća i vaša dob oboje ili parni ili neparni broj
* je broj djetetova otkucaja srca 140 ili više
* su vam nokti slabiji i više pucaju nego prije
* vam se lice zaokružilo
* možete pojesti češnjak bez da dugo vonjate po njemu
* ne želite jesti koricu na kruhu
* sanjate da nosite/imate dječaka

Moguće je da nosite dječaka ako:
* osjećate želju za slanom ili kiselom hranom
* se prsten obješen na konac kad ga stavite iznad trbuha kreće naprijed-natrag - ovo sam morala provat!
* se osjećate se ljepšom u trudnoći
* nosite nisko i prema naprijed
* vam trbuh više izgleda kao košarkaška lopta nego lubenica
* se vaša linea nigra od pubičnih dlaka sve do početka rebara - ja je nemam
* vaša kosa raste brže i tamnija nego li uobičajeno
* nemate jutarnje mučnine
* vaša desna dojka izgleda veća od lijeve
* radije spavate na lijevom boku
* vam se koža pročisti za vrijeme trudnoće
* je godina začeća parni broj, a broj vaših godine neparni broj i obrnuto.
* je broj djetetova otkucaja srca ispod 140
* vaši nokti rastu brže i jači su nego prije
* vaše lice djeluje duže i uže, a ne okruglije
* pojedete češnjak osjećate miris još cijeli dan
* želite jesti radije koricu kruha
* sanjate da nosite/imate djevojčicu

i pišulinac je :D eto, toliko o babama

FIGICA
05.07.2010., 15:42
Više mi se ne jede slano,sada me hvata za slatko,očito je beba odlučila promjeniti si spol iz m u ž,pametno mamino :cerek: :rofl: :lol:

hugsy
30.07.2010., 12:40
evo nas u 16. tjednu, danas kaže uzv da je curica :cerek:
od prvog dana obraćam joj se u muškom rodu, 100% sigurna da je dečko - priznajem da sam ostala malo zatečena, očito majčinska intuicija šteka po ovom pitanju :mig:
mučnine od 7. tjedna traju stalno, cjelodnevna zabava. kosa i nokti ok, dapače. ten super, ni prištić da bi se stvorio. dobila 1kg. trbuh gotovo od samog početka lijepi, okrugli, "prčast", visoko.
svakako izgleda da sam trudnija neg šta jesam. žgaravica čim legnem. slatko i slano mi se jednako i jede i ne jede. svejedno mi je, ionak mi je stalno zlo. zapravo, možda mi se ipak više jede slano, masno...eto, guramo dalje :D

marinella
30.07.2010., 12:44
nisam imala nikakvih simptoma,nemam ih ni danas,osim malo mučnine na samom početku ,nosim dečka-odmah su mi prognoziral pišulinca jer nisam povraćala ,iako ak je tome vjerovat mm je trebao bit cura :p

Blackie
30.07.2010., 12:45
ja nisam niti jednom rigala i rodila curicu :mig:

bella24zg
30.07.2010., 12:47

tak je i meni, i da, pišonja je :cerek::cerek:

marinella
30.07.2010., 13:06
tak je i meni, i da, pišonja je :cerek::cerek:

čekajte da prođe 20 i koji tjedan :D iako nisam ni ja luda za njim ko nekad al luda jesam :D

svastamorac
07.10.2010., 14:17
U prvoj trudnoći sam prošla bez mučnina, čistog lica, linea potamnila, nosila nisko...rodila dečka

Sad imam mučnine, sitne prištiće, slinim strašno, sve mi smrdi...ne znam spol...imam jednu želju i jedan filing...jedva čekam :cerek:

Tochka
30.12.2012., 21:53
prva trudnoca - decko; bez mucnina, cisto lice, tamna linija na trbuhu, jako tamne bradavice, jelo mi se slano, imala sam struk do poroda :) trbuh okrugli kao lopta
druga trudnoca - cura; mucnine cijelo vrijeme, tu i tamo iskoci pokoji pristic, bez tamne linije na trbuhu, jede mi se slatko, kiselo ne podnosim. Trbuh je visoko, odmah ispod cicka i iz profila nekako spljosten :) udebljala sam se u ledjima, struku, kukovima... potpuno razlicito od prve trudnoce

comeback
01.01.2013., 09:36
u prvoj trudnoći nosila sam dečka. bila sam bez mučnina, nisam dobila previše kila, sebi lijepa, kosa, nokti - divota jedna. puna energije, dobre volje, snage. trbuh špicast i zapravo samo sam se u njemu i udebljala. do zadnjeg dana podosta fizički aktivna.
sada nosim curu, već sam više dobila a još mjesec imam do kraja... sva sam natečena, debela, rasplinuta nekako... stalno sam povraćala prvih 6mjeseci... teže sve podnosim, ćutim svaki pomak, štucanje, sve... stalno mi se spava, ne mogu spavati... radim sve, no puno mi to teže pada, puno sam lošije raspoložena. kosa ravna, noktiju nemam, koža isušena skroz...
e, sad, je li do razlike u spolovima, pa razlike u prisutnim hormonima ili 3 godine više, drugo dijete koje ti ne da da se sebi pokloniš u to vrijeme kako si mogla u 1 trudnoći - ne znam. ali da mi je razlika - jest....

tihonsee
01.01.2013., 21:53
u prvoj trudnoći sam se super osjećala, nikakvih mučnina imala - dečko.

u drugoj mučnine trajale par tjedana, u familiji se svi ponadali (nakon x dečki) da će biti curica - opet dečko.
sve ih je zajebo :D
mene nije, ja sam "znala" :cerek: