PDA

View Full Version : Kako si olakšati/organizirati svakodnevnicu - tips&tricks

stranice : 1 [2] 3 4 5

setzerka
24.11.2009., 14:07
evo ja si olaksala prokuhavanje vode za mlijeko tako sto sam napokon kupila kuhalo za vodu. u konzumu za 150 kunica, a ima i termometar, tako da vec prokuhanu vodu samo podgrijem na temperaturu koja mi treba. a satrala sam se kuhajuci u rajnglicama, prelijevajuci u termosicu, pa hladim, pa grijem....:hebemu:
eto, to je moj tip za danas.:zubo:

chiquita
24.11.2009., 14:28
joj setzer ovaj tip ti je super. nisam ni znala da postoji kuhalo za vodu sa termometrom. di mi je bio taj info kad sam sam malcu još kuhala flašice...

apropo kreveta i đungle prašine ispod :zubo:

ovako stoje stvari kod mene: ja posaugam samo ono dokle mogu dosegnuti saugerom. nikakvo dizanje madraca i podnice ne dolazi u obzir jer imam sanduk ispod pa niš s tim ne bi postigla. sad ćete reći pa digni krevet - aha, ni u ludilu. težak je ko sam vrag i nema šanse a za taj pothvati bih trebala barem 4 ljudi, osim toga mislim da bi se raspao da se pomakne ili podigne na kant. tako da od toga ništa. osim toga, mali mi je prostor u sobi tako da fakat ne uspijem sa saugerom proći skroz ispod.
jebiga.

a kuhinjske elemente, odnosno vrata...njih prebrišem samo kad zašpricam s nečim, tipa kad lignje pečem...

a možda bi ih trebala oribati već jednom...ipak je ta kuhinja stara 5 godina pa bih valjda mogla jednom u pet godina i to napraviti.

:zubo:

chiquita
24.11.2009., 14:35
aha evo još jedan tip...kako moj bebač ustaje na noge lagane već u 6 a mm ide na posal u pola 8 ja iskoristim tu priliku pa kućanske poslove obavljam ujutro.
tak sam se već spraksirala da u 10 minuta pobrišem parkete u cijelom stanu. tako sam i jutros PRIJE 7 oprala parkete, stavila veš prati, složila veš od sinoć i tako to.

da ne velim kad rastegnem sauger po cijelom stanu i prije osam posaugam cijeli stan. ova dolje susjeda je sigurno presretna zbog toga. :zubo:

tako da sam ja u 9 onda već free od posla, malac spava drugu rundu i ja mirno pušim na balkonu.

Lali Puna
24.11.2009., 14:47
evo ja si olaksala prokuhavanje vode za mlijeko tako sto sam napokon kupila kuhalo za vodu.

ja sam si prokuhavanje vode za pripremu bočica olakšala tako da sam kupovala vodu i onda ju samo zagrijavala do temperature za pit

setzerka
24.11.2009., 14:52
je, a jesi probala kad tu vodu prokuhati? nije nista bolja od ove iz vodovoda. nakon prokuhavanja puno dno kamenca na rajnglici.:confused:

Lali Puna
24.11.2009., 14:55
ma, dobro, dok je bila skroz mala bi i kupovnu prokuhala (al tipa litru odjednom) pa držala u termosici i onda kad bih radila bočicu miksala dio te vruće i dio hladne (neprokuhane kupovne). nakon par puta uloviš omjer. tak da sam vodu prokuhavala jednom dnevno.

alapača
24.11.2009., 19:37
ja sam vodu za adaptirano prokuhavala svaki put frišku sve dok mi frendica nije otkrila da se to može i tak da se skuha litra ujutro i podgrijava tijekom dana. i nisam mjerila temperaturu vode, nego sam ju podgrijala odokativno, nekad sam čak i sa mlakom vodom radila mlijeko i eno princeza je živa, zdrava i nadasve lijepa :mig:
puno smo hodali okolo a ja nisam mogla samo izvaditi sisu i nahraniti dijete, pa bih vjerojatno prolupala da sam se opterećivala još i temperaturom vode. bilo mi je važno da je voda prokuhana (iako sam i ja nekoliko puta koristila zgrijanu janu, ali samo nekoliko puta)
bočica sam imala 6, tak da sam ih kuhala navečer i imala taman 5 čistih za cijeli dan i jednu za svaki slučaj (kuhala sam boce uvijek i obavezno i bez iznimke i NIKAD nije pila mlijeko iz boce koja nije bila prokuhana)

a jel vama smeta kad vam cijela kuća smrdi po luku na kojem ste nešto dinstale? ja popizdim :rolleyes:
a probala sam sve - od super čistih eteričnih ulja ( :rolleyes: ) do onih ambipurova i sličnih gluposti koje špricaju svakih toliko minuta... i sve mi to jednostavno nije dovoljno dobro - luk se i dalje osjeti, ja ga osjetim. kak vi to?

blablica
24.11.2009., 20:02
ja sam vodu za adaptirano prokuhavala svaki put frišku sve dok mi frendica nije otkrila da se to može i tak da se skuha litra ujutro i podgrijava tijekom dana. i nisam mjerila temperaturu vode, nego sam ju podgrijala odokativno, nekad sam čak i sa mlakom vodom radila mlijeko i eno princeza je živa, zdrava i nadasve lijepa :mig:
puno smo hodali okolo a ja nisam mogla samo izvaditi sisu i nahraniti dijete, pa bih vjerojatno prolupala da sam se opterećivala još i temperaturom vode. bilo mi je važno da je voda prokuhana (iako sam i ja nekoliko puta koristila zgrijanu janu, ali samo nekoliko puta)
bočica sam imala 6, tak da sam ih kuhala navečer i imala taman 5 čistih za cijeli dan i jednu za svaki slučaj (kuhala sam boce uvijek i obavezno i bez iznimke i NIKAD nije pila mlijeko iz boce koja nije bila prokuhana)

a jel vama smeta kad vam cijela kuća smrdi po luku na kojem ste nešto dinstale? ja popizdim :rolleyes:
a probala sam sve - od super čistih eteričnih ulja ( :rolleyes: ) do onih ambipurova i sličnih gluposti koje špricaju svakih toliko minuta... i sve mi to jednostavno nije dovoljno dobro - luk se i dalje osjeti, ja ga osjetim. kak vi to?

ja zapalim mirisnu svijeću :ne zna: al neku blagu, jer poludim na one ful jake mirise. i ne oosjetim više.
jedino čega se ne mogu riješit je kad otvorim špajzu - osjetim smrad ručka koji susjed ispod kuha. makar špajza ima ventilaciju ja poludim na to.

enivej, na ovom topicu mogu od riječi do riječi potpisat mandy (s tim da pećnicu čistim poslije svakog korištenja :zubo: ) i alapaču .
generalke nemam, također.
a kaj vam nije, vi koje čistite jednom tjedno šparet (štednjak) - lakše 5 minuta dnevno uzet za počistit to nego se mučit jednom tjedno (ja se sjetim kad smo mm i ja jednom došli s mora, 3 tjedna nas nije bilo - njegov buraz koji je tad živio s nama, nije ni jednom obrisao oko ploča, kamoli pločice, to je izgledalo :eek: . prvo je on čistio, pa ja kasnije jer mi se gadilo to neočišćeno do kraja. jebala sam mu sve po spisku :o

Leptiric
24.11.2009., 20:38
lali, ne sekiraj se... nisi jedina neuredna... :brukica:
kuhinjske elemente perem svako par mjeseci ili kad imaju vidljive mrlje...
frizider jednom-dva puta godisnje... ili ako se nesto prolije iznutra, onda cesce...
itd...

Leptiric
24.11.2009., 20:40
evo ja si olaksala prokuhavanje vode za mlijeko tako sto sam napokon kupila kuhalo za vodu. u konzumu za 150 kunica, a ima i termometar, tako da vec prokuhanu vodu samo podgrijem na temperaturu koja mi treba. a satrala sam se kuhajuci u rajnglicama, prelijevajuci u termosicu, pa hladim, pa grijem....:hebemu:
eto, to je moj tip za danas.:zubo:

kuhalo za vodu mi je odlicna stvar... jedan od najcesce koristenih aparata u kuci...
nisam znala da postoji i s termometrom... kako funkcionira? stavis do koje temp. da ugrije?

SummerNight
24.11.2009., 20:59

Meni ne smeta pa ne radim nista ali moja sveki ima foru s cimetom u vodi, malo prokuhati. :ne zna:

MalaLola
24.11.2009., 21:02
e. lonac - kuham u njemu sve što se da skuhati krumpir, riža, rižoto, variva (tipa leća, grah, kelj, mahune, slanutak, gulaš), a može se i peći meso i sl ali to ne prakticiram baš, ne znam zašto, baš ću probati. Za rižu jako ovisi od lonca, ja imam dvije funkcije, neka gentle za povrće i speed za ostalo i u uputama mojim piše integralna riža 9 minuta pa onda osloboditi pritisak i pustiti 15 minuta da riža sama nadođe :ne zna: Nego, ne znam šta ti kuhaš inače bilo bi lakše tako, ono što ti uzima vrijeme. Ali znaš šta meni ti taj lonac nije samo zbog uštede vremna i energije, već je stvarno sve ukusnije iz njega jer svi okusi ostanu, ne ispare, juha je daleko, daleko finija, mrkva ima fantastičan okus, nešto kao zepter npr.

A za čišćenje ispod kreveta, ako je veći razmak od poda to bi i ja usisavala svkai put kad usisavam, to radim u dnevnom recimo i brišem ispod isto jer se fakat vidi mislim ja vidim. Ma meni to čišćenje nije nikakav problem, volim to, opušta me, a i kad krenem u đir po stanu stvarno nekako to fino odjednom sve odrađujem, rijetk čistim sobu po sobu krenem negdje, pa dok vraćam stvari na mejsto tamo nastavim, pa tako stalno :D skužila sam da mi tako brže ide.

- evo moj novi tip za olakšavanje (meni a možda i nekomo od vas) više ne pripremam samo njemu ručak dok on spava ujutro, već ga skroz napravim, stavim u tapver i zatvorim dobro u tome stoji nekih 3 do 4 sata max. i bude toplo kad ga krenem hranit, a kad se vratimo iz vana ne moram na brzinu skuhat, zgnječit, ohladit (iako je to trajalo ukupno 10tak min, al je bilo obično teško uz njega koji mi visi na nogama) i za nas napravim tako ručak ako nije nešto što bi se moglo ohladit (iako ako skuham u e.loncu onda ostavim zatvoreno i bude i vruće dok mm dođe) - baš sam si sretna jer nakon šetnje samo trebam njega nahranit i uspavat i čekat mm-a :D

arsarita
24.11.2009., 21:06
[QUOTE=ana81;23677577]ja sam našla ovo, jel to prejeftino da bi valjalo, mislim ak inače košta duplo :misli: http://online.konzum.hr/categories/5471758/products/50013410

Pozdrav svima! Evo čitam postove pa da vam se i ja javim sa svojom iskustvom. Imam jako jako sličan ekspres lonac ovome od Lagostine ima mu već 10 god. od kad sam se udala i mogu vam reći da me spasi.:cheer: Za one koje neznaju šta i kako evo: slanutak-50min, sarma-28min, saftovi-25min, smeđa riža-45min, juha-25min, paprika punjena-25min. Zelen ne kuham u njemu jer mi se ona ionako brzo skuha. Lonac mi je super za ove stvari koje se dugo kuhaju. :s:s

dobrica31
24.11.2009., 21:08
Uh,ja sam bolesna na čistoću:cerek:

Evo večers,malu okupala,mm joj dao jesti i odfurao ju spavat,a ja u kuhinju stavit kuhat grah.

No,kad sam ušla u frižider dobila sam neopisiv nagon da ga očisti što sam i napravila,a onda sam ostišla na balkon po luk i ostala pola sata jer sam išla oprat pločice,pospremit ormar sa zimnicom itd...mm došao k meni i samo je proomentirao :Ti si bolesna,idi se liječit!!!:lol::lol:

Kad si nemrem pomoć:ne zna:

Kuhalo-najbolja stvar na svijetu...kuham maloj vodu od rođenja u tome,a i sebi za nesicu ujutro....čak znam u tome prokuhat vodu kad mi treba za kuhat krumpir ili tak nekaj...samo izlijem iz kuhala i stavim na peć i odmah kuha:s

Ekspres lonac-super stvar,al ja ga se bojim ko crnog vraga....mojoj susjedi eksplodirao jer ga otvarila prerano i imala opekotine trećeg stupnja,jedva živa ostala:eek:

Ja svaki dan usisavam i briđem podove,perem kupaonu od wc-a do kad,a pločice perem jednom tjedno...znam,to je bolest,al nemrem protiv sebe:rolleyes:

Meni samo nije jasno zakaj ljudi peru prozore za Božić i Uskrs i tada rade generalke???!!!!

Pa kaj ostatak godine možemo živjet s prljavim prozorima,a za te blagdane mora biti čisto???? Zakaj to tak rade???? Ja prozore potegnem jednom mesečno,to mi najmanji problem...:ne zna:

lana1313!
24.11.2009., 21:13
dobrica,dakle nisam jedina???!! :rofl:

blablica
24.11.2009., 21:16
evo još jedne opsesivne :D
dobrica, welcome to the club :D
e, i meni nije jasno to za generalku za blagdane.

edit. lana, zar i ti?

SummerNight
24.11.2009., 21:34
Ja bi da dobrica dodje zivjeti kod mene na par mjeseci. Ja cu joj kuhati i raditi kolace. :rofl:
Prozore nismo oprali od proljeca valjda. :rofl:
A generalke jnisam radila nikad, svako toliko napravim jednu vecu stvar, tipa uzmem vrata oprati ili prozore, ili frizider ili tako nesto.
Kuhinjske elemente svaki tjedan peremo jer imam svoju ljubljenu novu lijepu kuhinju i ne zelim da se zapusti i zapacka. :cerek: Plocice u kupaoni isto, tamne su i grozno izgledaju ako se ne operu.

A propos stednjaka i pranja svaki dan, jasno je meni da je tako lakse ali taj se stednjak onda treba oprati nakon rucka kad mi ne pada na pamet napraviti ista drugo osim izvaliti se pred tv.
A nije ga tesko jednom tjedno oprati, nasaftas s mr muscolom i ostavis pa mm opere. :cerek:

blablica
24.11.2009., 21:42
A propos stednjaka i pranja svaki dan, jasno je meni da je tako lakse ali taj se stednjak onda treba oprati nakon rucka kad mi ne pada na pamet napraviti ista drugo osim izvaliti se pred tv.
A nije ga tesko jednom tjedno oprati, nasaftas s mr muscolom i ostavis pa mm opere. :cerek:

ja imam ploču pa je to uvrh glave 2 min svaki dan. :p
poslije ručka se ne volim izvalit pred tv jer ko zna kolko bi dugo ostala tam, a to bi značilo višak kg. pa onda mm opere suđe, ja šparet, stol i ostalo ili obratno i pičimo u šetnju.
al dobro, meni to užasno izgleda zmazano pa zato svaki dan operem.

SummerNight
24.11.2009., 21:48
Ja imam 4 plina. :cerek: Ajme, ako ne legnem na kauc ne moram ni jesti. :lol: Kakva setnja majketi, pa jedva do kauca dodjem! :rofl:

Salu na stranu, to je stvar pristupa. Sigurno se kvantitativno manje vremena potrosi ako se svaki dan sprema ali tako si pokvaris svaki dan, kad radis jednom tjedno onda si samo jedan dan pokvaris. :rofl:
Meni je zlo polako kad vidim da cu morati usisavati dva puta tjedno, mala opako siri krug puzanja. :rolleyes:

mali_cox
24.11.2009., 22:12
ja spadam u skupinu ludih :D

......... :D

Evo i ja većinom ovako radim kod nas doma, frižider isto uvijek čistim dok je uključen, odmrzavam ga dvaput godišnje, kad čistim sve generalno, otprilike krajem 1. početkom 2. mjeseca i nakon što se vratimo u Zg poslije ljeta, znači u 9. mj. Štednjak svaki dan čistim, obavezno nakon kuhanja, nekad i dva puta ako pravim za večeru nešto ekstra pa se zamaže. Obavezno usisavamo i ispod kreveta ali nama su oba podignuta od poda pa nije problem proći usisavačem i mopom kasnije. Ne znam, meni je to sve toliko normalno da drugačije ne mogu zamisliti, tako sam navikla i tako mi je najlakše. Kad se isprlja očistim i mirna Bosna. :D

MalaLola
24.11.2009., 22:13
Ekspres lonac-super stvar,al ja ga se bojim ko crnog vraga....mojoj susjedi eksplodirao jer ga otvarila prerano i imala opekotine trećeg stupnja,jedva živa ostala:eek:
...

Meni samo nije jasno zakaj ljudi peru prozore za Božić i Uskrs i tada rade generalke???!!!!

Pa kaj ostatak godine možemo živjet s prljavim prozorima,a za te blagdane mora biti čisto???? Zakaj to tak rade???? Ja prozore potegnem jednom mesečno,to mi najmanji problem...:ne zna:

Meni nije jasno kako nekome može eksplodirati e.lonac, pa ne otvaraš ga na silu jebemu to samo lud čovjek, samoubojica, može, ne znam meni je to ravno tome da staviš metak u pušku pa ideš probati hoćeš si prosvirati mozak ili ne:ne zna: Svaki e.lonac ima indikator kad je oslobođen pritisak i kad se može, smije otvoriti, a ja svoj najčešće stavim pod vodu pa i sama čujem kad se pritisak oslobodi i pipak spusti.

Ja za Uskrs i Božić radim generalke, tako sam odgojena jebi ga. Da nisu ti blagdani bilo bi nešto drugo, ali ne bi mi palo na pamet raditi takve generalke više od 2x godišnje. Tad stvarno izbacim sve iz svih kuteva, oramara, ladica, sve detaljno očistim, svaki kutak, sve presložim, sve nepotrebno pobacam inače npr. ne mičem knjige kad brišem prašinu, ali tad to napravim, inače ne čistim ladice, ne perem zidne pločice u kupaonici i sl. ali tad to radim... Ne znam ja si tako olakšam svakodnevnicu:D Onda jedno dulje vrijeme ne moram čistiti sve tako detaljno. Naravno, da ako vidim da mi je nešto prljavo jako, da je nešto razbacanao i sl. napravim van tih generalki (ali to je jako jako rijetko), ali mene generalke spase stalnog čišćenja. Inače smo uredni (da ne kažem da dok nismo imali bebu da smo i manje trebali čistiti) pa tako i takvu čistoću zadržimo dosta dugo , dovoljno da imam generalke 2x godišnje i da one ne traju tako jako dugo, recimo da odvojim po cca 5 sati kroz 3 dana (ne mora biti za redom, nekad krenem 10 dana ranije pa razdijelim posao).
I da prije nego idemo na dulji put (more, zimovanje i sl.) onda malo detaljnije počistim jer volim ostaviti čist i uredan stan i vratiti se u isti, ali toliko da čišćenje ne traje 2 sata, već traje 5 sati :ne zna:
Mislim da je ključ u urednosti, mislim kod nas barem pali :)

Athina
24.11.2009., 22:18
sta ste se uvatile ciscenja:D
meni to ne pretstavlja neki problem, a kljuc urednog stana mi je da se ne zapustim, dakle redovito ciscenje i odrzavanje cistoce:raspa:
jednostavno ne mogu navece otici spavati ako mi je kuca neuredna:ne zna:
opusta me kad je sve uredno, a ja se izvalim pred tv ili komp, a mali spava :)
dobro, to prva 4mj nije bas bilo izvedivo, jer bebac nije skoro nista spavao po danu... sad mi ima dvije runde spavanca pa najcesce jednu iskoristim za peglanje, a jednu za kuhanje i sl.
takodjer ne radim generalke :kava:

mali_cox
24.11.2009., 22:27
Mene uvijek navečer kad me umor svlada povede misao da ću se probuditi sudoper punog suđa ako ga sad ne operem. Ja uvijek nekako psihološki sama sebe tješim, to ti je sad max 10 minuta posla i možeš fino odmarati a sutra kad budeš trebala ovo i ono i još deset stvari to će ti samo otežati. I dosad je uspjevalo. :D
Moja je majka imala naviku da je svaka subota ujutro tj. do ručka obavezno čišćenje stana, baš ono čišćenje, i pored toga što se dnevno radilo ono osnovno, kuhinja držala u redu, usisano, prašina tu i tamo, roba oprana i opeglana, subotom se detaljnije sve prelazilo i to je tako bilo cijeli moj život s njom, dok nisam otišla na faks. Jednom mjesečno su se prali prozori, tj. jednu subotu u mjesecu, zavjese, brisala stolarija, prala kada kiselinama raznim i sl. Ali opet uvijek se imalo što obrisati, nikad nismo čisto čistili, da se razumijemo, a i nas je bilo troje djece u tri godine rođeni, nereda smo mogli i znali napraviti da ni to nekad nije bilo dovoljno. I da, moja je majka radila od 7 do 3 svaki dan, i svaku večer je kuhala za naredni dan, eventualno bi prilog radila kad bi došla s posla jer da idemo ručati u 16, 16.30 bilo bi prekasno za troje male djece, tako da je i meni ostala usađena većina tih navika i čišćenja i kuhanja (osim za prozore i zavjese jer mi prozore na 9. katu ne vidi puno ljudi, a kad se najave gosti ako nisu čisti navučem zavjesu :D :D ).

larazg
24.11.2009., 22:35
kako sam si olakšala svakodnevnicu?

- izbacila sam tepihe (potpuno bespotrebni sakupljači prašine)
- pokupovala sam svu posteljinu koja se ne pegla
- suđerica :s:s:s
- frižider koji se sam čisti
- pećnica u kojoj se sve peče u vrećicama za pečenje (u vlastitom soku)

plan:
- kupiti mašinu za veš zajedno sa sušilicom

eto :D

lehaha
24.11.2009., 22:35
Ja sam si olakšala s tetom čistilicom, a i ona je opsesivno kompulzivna pa me naganja da bi ja svaki mjesec njoj ispraznila vitrinu s čašama da ju ona pomakne i posisa iza... udovoljim joj dva puta godišnje. Je.o te led treba mi pol vure da izvadim čaše, onda ih neću valjda prašnjave vračati natrag, pa ih treba oprati, glancati pa tri dana slagati jer nemrem se sjetiti kak su išle....

Neki dan sam si olakšala da je muž dobio zadatak svakovečernjeg usisavanja, da ja nakon njega pobrišem jer mala ide po cijelom stanu, a i mačak isto. Sam čekam da mu u pijesak uđe... jedva čekam da počne hodati pa da više ne moram prat pod svaki dan, a mačak je isto histeričan jer ubijem njegove mirise pa se jadan trudi još više šetati i uzmazivati se okolo.

Šparet zaštitim folijom kad nekaj poham ili pečem meso na ulju pa šprica. To je minuta da stavim foliju, isto toliko da skinem, a ak moram glancati 4 plina onda sam u banani.

pink5
24.11.2009., 23:21
kako sam si olakšala svakodnevnicu?

- izbacila sam tepihe (potpuno bespotrebni sakupljači prašine)
- pokupovala sam svu posteljinu koja se ne pegla
- suđerica :s:s:s
- frižider koji se sam čisti
- pećnica u kojoj se sve peče u vrećicama za pečenje (u vlastitom soku)

plan:
- kupiti mašinu za veš zajedno sa sušilicom

eto :D

tapete nikad nismo imali,sad gledam kako ću se rješit zavjesa.
Posteljinu ne peglam,bila ona za peglanje ili ne
suđericu nemam:o
frižider na ljutu muku perem
pečem u roštijeri s poklopcem
imam veš mašinu 2u 1 sa sušilicom i sušim kad je ova magletina,inače izbjegavam jer užasno zgužva robu i smrdi po zapaljenoj gumetini

Vidila kod jedne ženske štednjak koji se sam pere:s,naravno donila iz Merike

luna_lana
25.11.2009., 00:14
Uh,ja sam bolesna na čistoću:cerek:
...kad sam ušla u frižider dobila sam neopisiv nagon da ga očisti što sam i napravila,a onda sam ostišla na balkon po luk i ostala pola sata jer sam išla oprat pločice,pospremit ormar sa zimnicom itd...mm došao k meni i samo je proomentirao :Ti si bolesna,idi se liječit!!!:lol::lol:
Kad si nemrem pomoć:ne zna:
Ja svaki dan usisavam i briđem podove,perem kupaonu od wc-a do kad,a pločice perem jednom tjedno...znam,to je bolest,al nemrem protiv sebe:rolleyes:

Ovaj tvoj post me je podsjetio na nešto...prepoznajem se u nekim djelovima:rofl:
Naime meni su ti moji prijatelji od kojih velika većina nije u braku i nema djecu jednom prilikom nakon tako nekakve bezvezne rasprave o kuhanju, čišćenju i pospremanju rekli da ja zapravo imam "sindrom kućanice"....:D

lucas07
25.11.2009., 00:33
fizički:
-da, da suđerica
-mikrovalna :s
-šparhet brišem dok kuham, kako što kapne pa ga ni ne moram čistiti
-vrećice za pečenje, papir za pečenje kolača pa više na perem ni plehove

duhovno:
-shopping
-šetnja bez djece
-pivo

Razmišljam da malome sašijem krpe za koljena kad počne puzat pa neću više ni podove morati prati :rofl:

lana1313!
25.11.2009., 05:29
evo još jedne opsesivne :D
dobrica, welcome to the club :D
e, i meni nije jasno to za generalku za blagdane.

edit. lana, zar i ti?

ha ha,da i ja. svaki dan se usisava,pere pod... poslije rucka nema sanse da legnem,jednostavno ne mogu bit na miru ako nisam sve spremila. navecer kad malisa zaspe,obavezno dovrsim sve poslove po kuci prije nego sjednem po komp...a kaj da radim?:rofl:

Lali Puna
25.11.2009., 08:50
JSigurno se kvantitativno manje vremena potrosi ako se svaki dan sprema ali tako si pokvaris svaki dan, kad radis jednom tjedno onda si samo jedan dan pokvaris. :rofl:

e, to je to!
nama kojima je čišćenje pain in the ass uopće nije bitno jel traje 1 ili 10 minuta - bitno je da to moram napravit i to mi kvari dan. pa radije da mi kvari jednom tjedno :D

evo, inspirirale ste me na čišćenje pa sam ja jučer konačno riješila onaj veš koji od suote čeka, oprala kupaonu (i vrata od tuš-kabine, molit ću! i pod - nekad pod preskočim jer je kupaona minijaturna i praktički cijelom površinom poda je onaj tepihić pa se ja pravim da se pod ne treba prat) i kuhinju malo detaljnije (ali samo malo! doduše, obrisala sam frižider po mandy receptu, odmah se bolje osjećam! ne znam jesam li ja smotanija, al meni je bio dulje otvoren za svaku policu..nekako sam to preživjela). skuhala sam za danas, al to se podrazumijeva.

sad mi već mrak pada na oči zato kaj su kuhinja i kupaona čiste, a pod je koma i treba usisat i oprat podove.

eto, ja sam si svakodnevicu olakšala tako da sam jučer počistila pa onda danas mogu mirne duše navačer na pivu u grad, a tako ću si tek olakšat svakodnevicu!

puno bi mi pomoglo, psihički, kad bi se tako prisilila izać bar jednu večer tijekom tjedna. uopće nije neizvedivo, samo se ja učmrljavim bez veze.

alapača
25.11.2009., 10:38
e, to je to!
nama kojima je čišćenje pain in the ass uopće nije bitno jel traje 1 ili 10 minuta - bitno je da to moram napravit i to mi kvari dan. pa radije da mi kvari jednom tjedno :D

o pa ja sam nekako shvatila da tebe muči to što svaki dan moraš nešto... očito sam krivo shvatila :ne zna: :D

Lali Puna
25.11.2009., 10:47
o pa ja sam nekako shvatila da tebe muči to što svaki dan moraš nešto... očito sam krivo shvatila :ne zna: :D
pa nije čišćenje jedino što se mora u životu

imi18
25.11.2009., 11:09
i ja sam neki dan kupaonu i pol kuhinje zglancala (velim pol jer mi se nije dalo sparet prat :D), peglala i tak, inspirirao me ovaj topic :rofl:
a prosli tjedan sam si nadobudno na plocu na zid napisala raspored kucanskih poslova :lol:
zapravo ne znam, meni olaksava svakodnevicu to sta mi nije bed ako nisam nesto usisala i oprala, ako bas taj dan nisam skuhala, itd. inace bi si s ovom kucerinom mogla mozak prosvirat komotno, da ju moram svaki dan cistit.

a odgajana sam tako da je poslije rucka odmor, nema posla dok se ne "slegne" :B

alapača
25.11.2009., 11:31
iz moje perspektive imati kuću je blagoslov :D

a ja sam danas princezi planirala batkove i rižu, a sebi krumpir pa sam odledila batkove i ogulila krumpir ali je princeza pojela lonac žganaca pa sam joj na brzinu napravila paradajz juhu (juhe je pojela dva tanjura, pola sata nakon lonca žganaca hehe). a obzirom da mi u frižideru već nekoliko dana stoji mljeveno meso za bolonjez, sad kad je zaspala stavila sam bolonjez da se krčka. a batkove i krumpir ipak moram danas potrošiti (šta ću sa oguljenim krumpirom i batkovima koje više ne mogu zalediti?) pa ću i to napraviti, ali malo kasnije :D

vrlo sam si olakšala svakodnevnicu :D

mandy
25.11.2009., 11:32
Ja imam 4 plina. :cerek: Ajme, ako ne legnem na kauc ne moram ni jesti. :lol: Kakva setnja majketi, pa jedva do kauca dodjem! :rofl:

Salu na stranu, to je stvar pristupa. Sigurno se kvantitativno manje vremena potrosi ako se svaki dan sprema ali tako si pokvaris svaki dan, kad radis jednom tjedno onda si samo jedan dan pokvaris. :rofl:
Meni je zlo polako kad vidim da cu morati usisavati dva puta tjedno, mala opako siri krug puzanja. :rolleyes:

slažem se .....ali meni je još gore od pokvarenog dana gledat 3-4 dana prašinu, zakapane pločice...psiho :D

ana_st
25.11.2009., 14:02
mene spasi kad nakuvam malo veće količine pa zamrznem. jučer sam napravila 15 sarmi i šta danas ne izidemo za ručak ću zaledit, ostat će sigurno 10 komada i eto još 2 ručka. tako radim i šnicele u saftu, bolognese i tako to.
nisam nikad zamrzavala grah i ječam, onako ko gusto varivo, jel se može to zamrznut?

ana_st
25.11.2009., 14:10
kod mene čišćenje ide ovako nekako:

kupaonu brzinski svaki dan operem a generalno jednom tjedno
pod u hodniku i kužini operem svaki dan jer se mali stalno igra po podu
pod u sobi 2 puta tjedno usisavam šta podrazumjeva i dizanje podnice jer ne bi imala osjećaj da je čisto kad znam da ispod kreveta ima prašine.
pranje prozora po potrebi al jednom u 2 tjedna na sobi a u kužini 2 puta tjedno minimalno jer nemamo napu pa se primi masnoća.
radnu plohu i špaker svaki dan a rernu s vrimena na vrime, ne koristim je baš često
kuhinjske elemente one gornje jednom tjedno a donje svaki dan 50 puta prođem krpom jer maleni stalno dira a kuhinja je bijela
sve u svemu iza stalka od tv-a i kompa ima mislim brdo prašine a to mrzim čistit jer tamo ima 2560 kablova :lol:

sunce moje
25.11.2009., 14:45
Ja bi molila ideje kaj da kuham za sutradan? To me ubija! Ne kuhanje nego smišljanje. Sve mi se svede na grah, poriluk, kelj, zelje na čušpajz. Mi dođemo doma oko pola 5-5 i gladni smo ko vukovi, svi troje, tako da moram imat nekaj skuhano za podgrijat. A onda kad mali ode spavat ja kuham za idući dan.

MalaLola
25.11.2009., 14:49
e, to je to!
sad mi već mrak pada na oči zato kaj su kuhinja i kupaona čiste, a pod je koma i treba usisat i oprat podove.

puno bi mi pomoglo, psihički, kad bi se tako prisilila izać bar jednu večer tijekom tjedna. uopće nije neizvedivo, samo se ja učmrljavim bez veze.

Zato ja nikad ne čistim ništ do pola ili sve ili ništa:D

A ovo drugo, da baš, to si u pravu. I ja sam se baš ulijenila i ne da mi se izorganizirat cugu, a znam da bi mi to bila psihička injekcija. No, zadnjih dana ostavim Mihu mm-u i odem u šoping, u đir po trgovinama, knjižarama, čist da si malo mozak opustim i baš si tih sat, dva, tri napunim malo baterije, jer fakat dugo nisam sama brijala tako, dobro doduše jesam do neposredno prije nego ću rodit.

imi18
25.11.2009., 14:52
Ja bi molila ideje kaj da kuham za sutradan? To me ubija! Ne kuhanje nego smišljanje. Sve mi se svede na grah, poriluk, kelj, zelje na čušpajz. Mi dođemo doma oko pola 5-5 i gladni smo ko vukovi, svi troje, tako da moram imat nekaj skuhano za podgrijat. A onda kad mali ode spavat ja kuham za idući dan.
Meni je govedji gulas super podgrijan, jos i bolji nego dan prije! Ili piletina u umaku od vrhnja i senfa, i to jedem vise dana, makar ne znam dal bi smjela zbog vrhnja :D

To smisljanje rucka je stvarno najgore, i koliko god smisljala i kombinirala, uvijek mi se cini ko da isto jedem :bonk:

Lali Puna
25.11.2009., 15:08
ja kad ne znam što bih kuhala uzmem neku kuharicu i probam neki recept. ili utipkam namirnicu u coolinariku pa tražim nešto privlačno.

Nova0303
25.11.2009., 15:34
ne znam da li tko pravi ovo ali evo jer je za čas gotovo...
staviti kuhati paštu...za to vrijeme... izrbati 2-3 neoguljene tikvice na ribež...
dinstati dok voda ne ispari...dodati izgnječeni češnjak...dve žlice kiselog vrhnja...
ribanog sira...vegete...i vrhnje za kuhanje...ja se davim u tome...

dublin
25.11.2009., 15:36
...nemam bebolina josh...ali čitam vas....

..aqli i ja sebi moram olakšati svakodnevnicu...
jednom tjedno obrišem stakla i stolariju ( blažen onaj koji je izmislio PVC)
svu prašinu, paučinu...kupaonu i kuhinju..

netko je izmislio vlažne maramice za staklo, namještaj...
dok kuham..brišem elemente izvana, štednjaK nakon svakog korištenja...
suđe u suđericu, obrišem pod u kuhinji...
uvijek imam pet min vremena pa predjem po regalu..dva do trei puta tjedno...

stvari se vraćaju na mjesto nakon korištenja...

ne perem novi veš do u košari za peglanje nije čisto..
žpokušavam peglati nakon svake oprane mašine...to mi je cca 30min max svaki drugi dan, pa ne ubijem kao prije nedj popodne sa peglanjem

nakon tuširunga, prebrišem tuš kabinu...umivaonik...wc školjku zalijem sanitarom par puta tjedno...

ja svaki dan nešto, pa nemam "zaostataka"...i misslim da mi to paše, pa mi je stalno kućica u redu...potrošim dnevno maximum pol sata na kućanske poslove, a ispada da stalno je sve po špagici...

kad ću imati bebolina 8dogovor je pao već sad) mm će pol sata se bavbit isključivo djetetom, da ja sve upicanim! i mislim da TO može funkcionirati sasvim OK..

ne biti kampanjac :cerek:

Lali Puna
25.11.2009., 15:42
ak mene pitaš, jebeš takav život u kojem je sve po špagici. i u kojem mi je jako bitno jel ima prašine na namještaju.
meni to nije ni cilj. nikad bio.

dublin
25.11.2009., 15:53
nije ni meni cilj..al volim imati sve na svom mjestu...moj izbor...
i opet ne velim jebeš takava život u kojem mi se ništa ne da i živim u kreativnom neredu...

nina 28
25.11.2009., 16:07
ak mene pitaš, jebeš takav život u kojem je sve po špagici. i u kojem mi je jako bitno jel ima prašine na namještaju.
meni to nije ni cilj. nikad bio.

nekako bi se složila sa tobom, nas će sad biti 5 i ja bi trebala nonstop biti dežurna da brišem, čistim, ribam idr.
Moj princip je da 5 radnih dana kuham, vikend gotova jela ili kod roditelja na rućak.
Što se tiče čišćenja meni i mužu kada djeca navečer zaspu treba pola sata da sredimo komplet stan i poslije je uzivancija.
Već sam davno shvatila da kod mene nevrijedi čišćenje dok su mi klinci (mala od 3 god.strašna)budni jer samo sebi stvaram frustracije i živčanim za djecom ako mi naprave neku glupost.
:top::top:

blablica
25.11.2009., 16:10
nije ni meni cilj..al volim imati sve na svom mjestu...moj izbor...
i opet ne velim jebeš takava život u kojem mi se ništa ne da i živim u kreativnom neredu...

:top:
hvala bogu da nismo svi jednaki.
ja isto volim sve po špagici, i meni je bitno jel mi šparet zmazan ili ne. ali mi nije od životne važnosti, ne radim scene i drame oko toga :rolleyes: ali isto tako vjerujem da ima ljudi kojima je svejedno. i to poštujem. i ne pada mi napamet stvarat sliku o nečijem životu po količini vremena utrošenog u pospremanje.

Lali Puna
25.11.2009., 16:18
:top:
hvala bogu da nismo svi jednaki. i ne pada mi napamet stvarat sliku o nečijem životu po količini vremena utrošenog u pospremanje.

ja nisam ni rekla da svi tako trebamo
samo kažem svoje mišljenje odnosno svoje prioritete

i ne pada mi napamet stvarat sliku o nečijem životu po količini vremena utrošenog u pospremanje.
ni meni
možda sam malkoc frustrirana jer ja ne trošim ni pola toliko vremena na pospremanje pa svejedno ne stignem brrrrdo stvari koje bih htjela.
a na listi prioriteta mi je stvarno jaaaako jaaaako nisko obrisana prašina ili opran prozor. piva s nekim mi je visoko, a i nju jedva stignem.

marina3
25.11.2009., 16:34
Ja sam ponekad opsjednu čistoćom zato naveče kad dođue 20.00h ja sam krepana.
Ormari složeni kao po špagi,
Generalka je je jdnom tjedno,
Kuhinjski elemeti se brišu nakon svakog kuhanja,
Prozore brišem nakon kiše itd.
Dječju hranilicu brišem 70%alkoholom itd.

Znam da pretjerujem al eto,skuhano mi mora bit uglavno svaki dan .
Radim za sebe i nemam fiksno radno vrijeme tako da mi je to veliki + jedino sam ljeti rastrgana od posla.
Par puta sam jedino nosila veš na peglanje jer nisam stigla al jbg desi se da mi se nakupi .

Dižem se u 6.30 legnem oko 23.30 i nekako sve to skupa funkcionira djete,kuća,posao,muž..................

pink5
25.11.2009., 16:40
ormari:brukica:,ajme,odjeća mi je najgora.
Kakvo slaganje po špagi,ja to nabrzinu složim i to u ništa ne sliči. Ali mi je bitno da se snalazim u ormaru i da se ne gužva.

marina3
25.11.2009., 16:48
nemogu se nikad snać kad nije složeno i čim je nešto za bacit ili podijelit odmah se rješavam svega ne volim skupljat

onix
25.11.2009., 16:58
Što mi olakšava svakodnevnicu?

1. Suđerica (koristim je i za pranje frižidera :zubo:)
2. Ekspres lonac (što ljudi s tim rade da im eksplodira :misli:?)
3. Samočisteća pećnica
4. Kuhalo za vodu
5. Mikrovalna pećnica
6. Djeca koja više vremena provode hodajući nego plazeći po podu, pa ne usisavam i ne brišem podove svaki dan
7. Namještaj na nogicama dovojno visokim da se lako usisava i briše ispod njega, ili bez njih
8. Najjača pegla koja se može kupiti (sušilica je u planu)

marina3
25.11.2009., 17:04
ja bez usisavača i mašine neznam kako bi još da mi netko pegla i briše:s

blablica
25.11.2009., 17:11
ja nisam ni rekla da svi tako trebamo
samo kažem svoje mišljenje odnosno svoje prioritete

ni meni
možda sam malkoc frustrirana jer ja ne trošim ni pola toliko vremena na pospremanje pa svejedno ne stignem brrrrdo stvari koje bih htjela.
a na listi prioriteta mi je stvarno jaaaako jaaaako nisko obrisana prašina ili opran prozor. piva s nekim mi je visoko, a i nju jedva stignem.

i meni je piva broj 1. samo stignem i jedno i drugo.

SummerNight
25.11.2009., 17:25
Lonac eksplodira kad mu prestane raditi ventil. Ne sam od sebe nego kad se pokvari. :cerek:

Dižem se u 6.30 legnem oko 23.30 i nekako sve to skupa funkcionira djete,kuća,posao,muž..................

.......a ti?

marina3
25.11.2009., 17:30
Ja se kotrljam ...........joj nezanm pokušavam bit uvijek kako spada ,ali mi to neide za rukom.
Jednom sam čula žena mora u kući bit prava domaćica,djetetu nježna i brižna majka ,a mužu kurva u krevetu....

SummerNight
25.11.2009., 17:57
Ja se kotrljam ...........joj nezanm pokušavam bit uvijek kako spada ,ali mi to neide za rukom.
Jednom sam čula žena mora u kući bit prava domaćica,djetetu nježna i brižna majka ,a mužu kurva u krevetu....
Svasta ljudi pricaju. :rofl:

imi18
25.11.2009., 18:24

da, i onda smo presli u 21. stoljece :rofl::cerek:

pink5
25.11.2009., 18:33

da ako je na nekim tableticama..
Mislim,zar zbilja tome težiš?

Znam jednu žensku koja se cijeli dan bori s troje male djece,oglanca kuću,skuha ručak.Prije nego muž dođe s posla,ona uskače u svoje štiklice da bude lijepa svom zakonitom...

da,žena "mora" sve to biti,a muškarac treba samo imati zarađivati za obitelj.Doći kući i sa svojom škembom se izvaliti na kauč i po mogućnosti na kauču ručati ručak kojeg mu je žena servirala pred tv.

Čak i ako isti taj muškarac vara tu istu ženu,ona će samo odmahnut rukom i reći da će kreten doći kući kad ogladni i kad mu bude trebalo čiste odjeće

Sad sam debelo offtopic

alapača
25.11.2009., 18:54
Ja bi molila ideje kaj da kuham za sutradan? To me ubija! Ne kuhanje nego smišljanje. Sve mi se svede na grah, poriluk, kelj, zelje na čušpajz. Mi dođemo doma oko pola 5-5 i gladni smo ko vukovi, svi troje, tako da moram imat nekaj skuhano za podgrijat. A onda kad mali ode spavat ja kuham za idući dan.bolonjez, gulaš, sarma, pohano meso, ja nekad znam dinstat meso s povrćem navečer pa sutra samo skuham rižu i tako napravim rižoto... ili škicni na gastronomiji imaš temu "što danas imate za ručak" pa nađi kaj ti paše :mig:

Samočisteća pećnica

kak to funkcionira? kak se pećnica sama očisti?

SummerNight
25.11.2009., 19:08
kak to funkcionira? kak se pećnica sama očisti?

Imas program koji razvije takvu temperaturu da se apsolutno sve spali i pretvori u prah koji samo usisas.
I zao nam je ko cuckima sto smo bili skrti dati jos 2000 kn za skoro istu pecnicu ko nasu samo s tim ciscenjem.

onix
25.11.2009., 19:20
Imas program koji razvije takvu temperaturu da se apsolutno sve spali i pretvori u prah koji samo usisas.
...

:cerek: Da, to... Piznajem da sam je se malo u početku bojala, ali :s:s:s

onix
25.11.2009., 19:24
Lonac eksplodira kad mu prestane raditi ventil. Ne sam od sebe nego kad se pokvari. :cerek:
......

Zato ja nisam kupovala ekspres lonac dok nisam skupila novce za Fissler. Mama ga ima 30-ak godina, samo gumu povremeno promijeni.

alapača
25.11.2009., 19:42
Imas program koji razvije takvu temperaturu da se apsolutno sve spali i pretvori u prah koji samo usisas..

dakle odlična stvar za eliminiranje... nečega... jel... :D
mislim da bi mi to dobro došlo :raspa: a koliko košta?

SummerNight
25.11.2009., 19:51
A zavisi od pecnice, nasa je kostala oko 5 a ista takva s tim ciscenjem i jeos nekim dodatnim kerefekama je kostala 7. :rolleyes: I sad mi je zao sto nismo tu uzeli ali ja sam mma uvjerila da je lako pecnicu cistiti kad je nova i da je previse dati 2000 kn za to. :rolleyes:

onix
25.11.2009., 19:56
Naša je koštala oko 5,5k prije pet godina, ali bile su ukupno dvije na tržištu. Vidim da ih sad i Beko reklamira, pretpostavljam da je danas šarolikiji raspon cijena, samo ja Bekovu ne bih kupila bez deeebele preporuke zadovoljnog korisnika :D.

bula&pupa
25.11.2009., 20:14
ha ha,da i ja. svaki dan se usisava,pere pod... poslije rucka nema sanse da legnem,jednostavno ne mogu bit na miru ako nisam sve spremila. navecer kad malisa zaspe,obavezno dovrsim sve poslove po kuci prije nego sjednem po komp...a kaj da radim?:rofl:

Ovo kao da sam ja pisala:rofl:
Pridružujem se klubu opsesivno-kompulzivnih:rofl:

Kako si olakšati svakodnevicu? Mislim da je kuhanje najmanji problem, doduše ja nisam neka super kuharica, ne kuham ništa komplicirano tipa sarme, kupus, kolače nikad ne radim, to kupim (jedino sam mm-u jednom za rođendan radila tortu). E. lonac ne koristim, za svadbu sam dobila dva (i oba prosljedila dalje:D) jer jednostavno nisam na to navikla. Što se tiće kuhanja olakšam si na način da npr. kad kupim blitvu ili špinat, kupim dvije kile, skuham i stavim u nekoliko vrećica koje budu taman za jedan obrok. Isto vrijedi i za šugo i maneštru. Uvijek napram više pa stavim u škrinju tako da bude za 3-4 puta.
Krumpir pomfri sam prestala raditi odkad sam rodila jer previše prska pa ploča za kuhanje i pločice okolo budu sve zamazane. Sad ga radim u pečnici, manje se prlja.

Mene uništavaju kućanski poslovi, jer nemam mira dok nije sve na svom mjestu. Zbog toga sam mjesec i pol nakon poroda klonula i trebalo mi je dosta vremena da se oporavim. Tada sam neko vrijeme malo smanjila čišćenje ali čim sam se oporavila sve po starom. Jače je od mene. Nažalost.

Ali mislilm da kad se redovito čisti sve se stigne. Kupaonicu jednom tjedno generalku a svaki dan sa antibakterijskim maramicama. Usisavanje je skoro svaki dan. Brisanje prašine svaki drugi dan (ali to nije problem jer nemam puno prčkarija koje moram micati dok brišem prašinu). Kuhinja (ploča za kuhanje, suđe) se obavezno čisti nakon jela.

Za sada sve stignem jer je bebačica dobra, redovito spava tako da nema problema oko toga.

Mislim da nas puuuuuuuno veći problemi čekaju kad kad počnemo radit, pa kad se vratimo doma nakon osam sati posla.

maserka80
25.11.2009., 21:15
moja svakodnevnica mi je čisto ok.Zadovoljna sam.
Uradim što i kad stignem,glavna obveza su mi dijete i ručak i ja sama sebi,sve drugo se radi u paru s mužem.:)

ana:)
25.11.2009., 21:18
kad ovo čitam, ja imam osjećaj da sam takva zmazanka :brukica:

danas je mala puzala po boravku (dalje ne ide, imamo vratašca) u bijelim štramplicama i sva sam bila ponosna kad sam vidjela da nije posivila :lol: a onda sam skužila da je vrijeme za brisat prašinu jer se vide malo prstići di je pipkala :rofl:

mali_cox
25.11.2009., 21:21
Ah, ja sam sebi večeras već olakšala vikend...danas sam napravila dosta posla, nisam radila a bome nisam ni učila za ispit :( ali eto makar neću pola subote rintati po stanu.

dobrica31
25.11.2009., 21:28
2 savjeta za pohat meso,a da se ne zamaže ploča za kuhanje,pločice itd....

1. ako pohate meso u tavi,a imate ploču na struju,atvu prekrijem novinskim reklamnim letkom i sva masnoća koja šprica zadrži se na papiru.

2. meso najlakše spohati u pećnici. Panirano meso posložite u tepsiju,prelijete uljem (ne treba puno) i stavite peći na cca 15 min.nakon toga meso okrenete i još pečete 15 min i imate pohano meso.Za to vrijeme se igrate s djetetom ili mužem:rofl:,a ne gubite vrijeme pazeći na meso u tavi.

Lali Puna
25.11.2009., 21:35
i meni je piva broj 1. samo stignem i jedno i drugo.

stigla sam i ja kad nisam provodila 8 sati na poslu + 1 sat puta tamo i nazad

ali, žene, žene, žene...zašto se ovakve teme uvijek, ali uvijek svedu samo na kućanske poslove?! zakaj nema savjeta za..pa, kajaznam, makar za brzinsku fen frizuru?! ili najefikasniju, a najbržu pedikuru? ili kakve kupke najbolje opuštaju?

nije da sad očekujem savjete kako najbezbolnije hendlat dijete s mamurlukom (iako bi i to dobro došlo :D), ali neke tips&tricks kako imat društveni život bi dobro došlo...
ako već ne koji položaj na kauču je optimalan za kičmu iscrpljenu nošenjem bebe :D

i, stvarno, jel rade ti vaši muževi išta? moj radi pol kućanskih poslova, uglavnom i imamo sreće da smo superkompatibilni u tome što je kome milije - ja preferiram čistit kupaonu, a on se kupaone grozi i više voli kuhinju. jednako tako on će se uvijek primit suđa, a ja mrzim suđe,a volim veš.
jest da je on u čišćenju kuhinje površniji od mene, ali to nije bitno, bitno je samo da nije zmazano. a sad jel obriso mrljicu na pločicama i vrata od frižidera - kog briga.

KatarinaRi
25.11.2009., 21:43

ali, žene, žene, žene...zašto se ovakve teme uvijek, ali uvijek svedu samo na kućanske poslove?! zakaj nema savjeta za..pa, kajaznam, makar za brzinsku fen frizuru?! ili najefikasniju, a najbržu pedikuru? ili kakve kupke najbolje opuštaju?

nije da sad očekujem savjete kako najbezbolnije hendlat dijete s mamurlukom (iako bi i to dobro došlo :D), ali neke tips&tricks kako imat društveni život bi dobro došlo...
ako već ne koji položaj na kauču je optimalan za kičmu iscrpljenu nošenjem bebe :D

i, stvarno, jel rade ti vaši muževi išta? moj radi pol kućanskih poslova, uglavnom i imamo sreće da smo superkompatibilni u tome što je kome milije - ja preferiram čistit kupaonu, a on se kupaone grozi i više voli kuhinju. jednako tako on će se uvijek primit suđa, a ja mrzim suđe,a volim veš.
jest da je on u čišćenju kuhinje površniji od mene, ali to nije bitno, bitno je samo da nije zmazano. a sad jel obriso mrljicu na pločicama i vrata od frižidera - kog briga.

Pa ja sam napisala da planiram iz zajebancije na kavu u Pariz...samo još nisam našla jeftinu kartu:rolleyes:...a koliko ja znam i ovdje čitam nitko nema smislen razlog zašto ne izlazi osim lijenosti...je koliko kužim muževi bi mogli pričuvati da je volje...kod mene je tako sigurno....plus sam zapustila odnose pa se čudom čudim kad mi se ne jave odmah ili imaju drugi plan....sve je u glavi.

mali_cox
25.11.2009., 21:51
Do ove jeseni sam na kavu gotovo uvijek vodila i malca, pogotovo proljetos i ljetos, više to ne dolazi u obzir. Kad mi dođe 5 do 12 i kad se zaželim malo samoće ili kave s kolegicama, mm ostane doma s njim i ja odoh. Iako se to svede na dva,tri puta mjesečno, meni zna biti dovoljno. Povremeno idem i na faks, ovaj semestar puno manje nego prošli ali ono, dolaze ljudi nama pa nekako to nadoknadim. Radim svaki dan u školi pa me i to opušta dosta psihički.
Što se manikure i pedikure tiče...uff...nokte sredim otprilike dva puta tjedno, kad mi se krene lak skidati onda ga nanovo nanesem, malo nokte dovedem u red, kosa se mora prati svaki treći dan kod mene srećom, ne češće...nemam nikakav recept za olakšati sebi stvari koje moram napraviti.
Zasad sve ide dobro, ima loših dana kad mi ni najbolja orgnizacija ne pomaže, a ima i onih kad mi se čini da bih mogla brda pomjerati. Srećom, omjer i jednih i drugih dana zasad je ravnotežan. :D
Zaboravila sam napisati da ja recimo bez rokovnika ne bih mogla funkcionirati. Post-it papiriće držim naljepljene na unutrašnjoj strani kuhinjskog ormarića i kad mi ponestane što od namirnica ili bilo šta drugo samo pišem, ono što je hitno kupim odmah, što nije čeka i kad se nakupi solidan popis onda idem u veću kupovinu. To mi dosta olakša tako da ne moram prije kupovine sve otvarati i gledati čega imam čega nemam.
Eto, to meni olakša zapravo dosta. :)

zaskia
25.11.2009., 21:51
Za one koje grintaju oko ciscenja pecnice, ja sam tek nedavno otkrila Denk mit sredstvo za ciscenje pecnica u dm-u...Ranije ga se nisam usudila uzeti jer nisam vjerovala da je ucinkovit, ali zbilja sljaka...Pecnica mi je bila koma prljava zbilja, naspricala sam po cijeloj taj sprej i ostavila sat vremena...Sve se otopilo i samo sam pokuila pjenu spuzvicom (bez ikakvog struganja) i pobrisala vlaznom krpom...Supika :top:

pink5
25.11.2009., 21:53
što se tiče frizure,tu sam brzo gotova. Za manje od 5 minuta je operem pa je prtrljam ručnikom i pustim da se malo posuši na zraku. Onda je osušim fenom i čektam onom četkom što izgleda ko pegla.
Sve skupa 10 minuta posla.
Šminkanje isto traje oko desetak minuta,s tim da navečer očistim lice dok mali spava.
Pedikuru rijetkoo kad radim zimi,manikuru ne radim.

MM,pere suđe i sprema malog navečer,kupanje oblačenje to mi najteže pada jer mi je kičma otišla u krasan k....
Ja obavljam leteće poslove di treba,npr usisavanje,pranje čišćenje.

Mamurna nikad nisam bila otkad se mali rodio jer sam onda ko govno,samo se razvlačim po kući pa ne pijem puno kad sam vani.

blablica
25.11.2009., 21:56

ja stignem i sad :p
kaj se tiče društvenog života, prošli tjedan sam bila doma samo u subotu, ostale dane sam provela na kavama, cugama... kako imat društveni život :confused: pa valjda dijete ima oca koji se brine o tom djetetu kad nema mame

ma ne, Lali, samo tvoj muž radi :raspa:
moj ima, jbg, takav posao - putovanje, putovanje i putovanje. nema ga po 2 dana, pa 1 dan slobodno. kad je doma, radi (iako ja ne volim kad radi taj dan ak je došo s 12-satnog puta, plus bolest i to ), on ne voli peglat, ja ne volim kuhat, ja ne volim vješat veš, on ga ne voli slagat i tak. pa se mijenjamo.
kad sam sama doma onda sam picajzla, svaku mrljicu očistim, al kad on radi, smrači mi se pred očima kad vidim kak je posložio veš na sušilo, al prešutim. bolje da ikak radi nego nikak.

mali_cox
25.11.2009., 21:57
Za one koje grintaju oko ciscenja pecnice, ja sam tek nedavno otkrila Denk mit sredstvo za ciscenje pecnica u dm-u...Ranije ga se nisam usudila uzeti jer nisam vjerovala da je ucinkovit, ali zbilja sljaka...Pecnica mi je bila koma prljava zbilja, naspricala sam po cijeloj taj sprej i ostavila sat vremena...Sve se otopilo i samo sam pokuila pjenu spuzvicom (bez ikakvog struganja) i pobrisala vlaznom krpom...Supika :top:

Meni je za pećnice najučinkovitiji Permetal, doduše nisam nikad nikakvo drugo sredstvo ni kupila obzirom da mi jedna boca njega traje preko dvije godine :D
Ne zato što ga ne koristim, nego zato što jako rijetko čistim pećnicu na taj način, kad se zaprlja nečim očistim što prije mogu tako da ju ne dovodim u stanje kad mi treba Permetal. :D

Lali Puna
25.11.2009., 22:06
kaj se tiče društvenog života, prošli tjedan sam bila doma samo u subotu, ostale dane sam provela na kavama, cugama... kako imat društveni život :confused: pa valjda dijete ima oca koji se brine o tom djetetu kad nema mame

pa daj onda koji tip&trick kako!
dio je do lijenosti, a dio...štajaznam, rekla sam već da uvijek neki bog moram...

i nije do djeteta, ionak sam s njom dva i po sata dnevno i ne mislim u to vrijeme bit na kavama, nego bih išla van kad ona zaspi. i onda ja odem van, a mužu ostavim da riješi suđe (dobro, ovo ionako uvijek radi on), riješi veš, skuha za sutra i spremila kuhinju. tako mogu jednu večer, ne više, jer nije ok ni da on radi sve uvijek. a bome, nekad je valjda i moj red da ostanem doma, da on ide van.
ak sam na poslu do 17, a navečer vani, kad, jebemu, onda da radim i to minimalno kućanskih poslova? a da ne zakinem dete i ne ribam kupaonu u ta 2,5 sata koja me ona ima dnevno?!?!

a prijatelji nisu tu da meni stoje na raspolaganju tako da nisu uvijek idealni uvjeti za dogovorit se (danas sam trebala s frendom na pivu, dogovaramo se već dva dana, otkazao mi je, nešto mu je iskrsnulo. pa se dogovorim s kumom, a ona me zove u pol 7 da je još uvijek na poslu i da joj je to treći dan za redom i jel može sutra jer da bi se htjela odmorit.
e, al ja mogu onda sutra samo ako MM-u uspije svoj sutrašnji dogovor prebacit na danas jer se on dogovarao za sutra) i tak...

ali, ajd, idem u petak u kazalište pa na cugu i u nedjelju na pet shop boyse.
a sad idem sama pit pivu dok mi se iskrčka jelo do kraja

mali_cox
25.11.2009., 22:14
Ja radim 4 sata dnevno, s putem tamo i nazad to je 5 sati i nema šanse svejedno da čak i 4/7 dana u tjednu proboravim na kavama. Svaka čast mamama i suprugama koje mogu ali ja pored svog mini stana od 40 kvadrata, 21-mjesečnog sina i supruga i faksa ne stignem nekad ni jednom tjedno izaći na kavu s prijateljicama.
A i ovo što je Lali Puna rekla, treba se uskladiti sa drugima, nisu mi svi uvijek na raspolaganju kad meni iskrsnu dva sata slobodno. Kuma i ja smo nekidan komentirale koliko para potrošimo na mobitel da se dogovorimo za jednu jedinu kavu mogle bismo ih tri popiti. :D

blablica
25.11.2009., 22:20
zato ja čistim svaki dan po malo, zato jer mi je lakše izdvojit 5 minuta za nešto svaki dan, nego 20 minuta u jednom danu. karikiram.
uglavnom, sve je stvar rutine, ne dopuštam da mi se gomilaju stvari, jer onda je to teže dovest u red. ovak, mogu reć da samo održavam red.
recimo, nama je stan bio uredan i čist iako sam ja znala radit i od 10 ujutro do ponoći a on ko i inače.
tak da mi nije ni bed otić na kavu, pivu, jer znam da nemam puno posla. a i da ima, mm je doma, on će napravit.
ja isto izlazim kad onda zaspi, evo sad smo imali sreće da je dvije večeri uskočila moja mama pa smo išli zajedno mm i ja, inače mm čuva. (u petak idem opet :cheer: )
sad kad razmislim, ključ je zaista u tom održavanju reda. :ne zna:

morska alga
25.11.2009., 22:24
Zbog kroničnog umora i posla imam novu shemu rada. Najprije spremim prostoriju koja je najčistija. Pa tako za 10 - 15 min imam veći dio kuće 100 % čist a ostalo kad stignem. Jer ako idem obrnuto a preumorna sam pa dođe do toga da veliki posao ne završim a ostalo je djelomično sređeno.

Sad mi je kupatilo u savršenom stanju i par puta dnevno prebrišem ili WC ili umivaonik itd, to traje svaki put po pola minute maksimalno. Posprejam dva puta tekućinom za staklo, prebrišem i nestanem.

Tepih u kuću ušo nije i neće, tj.ako tko i kupi rekla sam im da ga ja neću ni prati ni usisavati nego samo izbaciti na terasu. I nekim čudom, nitko ne nabavlja ništa.:ne zna::lol:
Šarene - smeđe pločice, uglavnom
Svijetli namještaj je bez puno površina za brisanje
Krevet je sa bunkerom radi prašine i spremanja stvari
Peglam samo košulje jer perem na niskoj temperaturi
Kad kupam djecu onda najranije ujutro posteljinu ubacim u mašinu, sušim i vraćam istu posteljinu natrag, prije toga pobrišem pod u sobici i sve miriši.

blablica
25.11.2009., 22:33
Kad kupam djecu onda najranije ujutro posteljinu ubacim u mašinu, sušim i vraćam istu posteljinu natrag, prije toga pobrišem pod u sobici i sve miriši.

:misli: kaj pereš svaki dan posteljinu il sam nekaj krivo skužila??

Lali Puna
25.11.2009., 22:35
zato ja čistim svaki dan po malo, zato jer mi je lakše izdvojit 5 minuta za nešto svaki dan, nego 20 minuta u jednom danu.

ma, gle, zanemari čišćenje jer tih 5 ili 20 minuta o kojima ti pričaš u mom rasporedu ne postoji jer ja to ne radim. ne svakodnevno, niti tjedno, možda čak niti jednom mjesečno, a možda čak nikad (recimo, peglanje).

svejedno, izađem 1 do maksimalno dva puta tjedno. to nije društveni život.

Leptiric
25.11.2009., 22:39
a di vama stanu sve te skuhane stvari u zamrzivac?
mislim, kolike to zamrzivace imate?

morska alga
25.11.2009., 22:42
:misli: kaj pereš svaki dan posteljinu il sam nekaj krivo skužila??

Ne, nego posteljinu kad mijenjam to radim isti dan kad i njih kupam. Kupaju se kad hoće ili treba ali posteljinu ne mijenjam ako se taj dan neće kupati.

blablica
25.11.2009., 22:51
ma, gle, zanemari čišćenje jer tih 5 ili 20 minuta o kojima ti pričaš u mom rasporedu ne postoji jer ja to ne radim. ne svakodnevno, niti tjedno, možda čak niti jednom mjesečno, a možda čak nikad (recimo, peglanje).

svejedno, izađem 1 do maksimalno dva puta tjedno. to nije društveni život.

pa meni je to sasvim ok, dvaput tjedno. :ne zna:kad dijete zaspi. ni je ne prakticiram stalno izlazit van, svakodnevno, ovo mi se sad baš potrefilo. jbg, znači, dvaput ja, dvaput mm, ostalo smo doma zajedno (u mom slučaju to je jednom ja, jednom mm kad smo u beču jer ipak puno radi pa to što se ne vidimo iskoristimo kad je doma, kad smo u zg onda još plus jednom zajedno izađemo).

a kava je druga stvar. to kombiniram u slobodnom danu, pauzi na poslu i sl.

lucas07
25.11.2009., 23:19
Šta bi naše prabake i pranone rekle da čuju kako kukamo, praktički nisu imale ni pegle ni mikrovalne, jadnice su drva cijepat morale, rano se dizati, muževe zadovoljiti, klince srediti (a imale su ih više komada)...

blablica
25.11.2009., 23:43
Šta bi naše prabake i pranone rekle da čuju kako kukamo, praktički nisu imale ni pegle ni mikrovalne, jadnice su drva cijepat morale, rano se dizati, muževe zadovoljiti, klince srediti (a imale su ih više komada)...

ma najbolje da se vratimo u to vrijeme. eh, ta divna vremena :zivili:

dublin
26.11.2009., 07:50
...kao što je već više puta tu napisano,
i bez obzira jel se radi, ne radi, imaš jedno, dvoje, petero djece, ili nijedno...
ako nisi organiziran, ako nisi kampanjac...manje više sve se stigne..

to ti je ko kod učenja...svaki dan pet strana kroz mjesec dana ili 150 u jednom danu :D (karikiram)...

većina mojih frendica imaju full paket (muž - djeca - posao)..
ima curka koje sa 40m2 satan, mužem i jednom djetetom...konstantno su u stresu, niš ne stignu i sve je problem...ima s druge strane cura koje imaju 120m2 muža -dvoje troje klinaca --- sve stignu i nikad se ne žale...

možda je malo i stvar percepcije...ako si u glavi u startu posložiš da je tebi baš bezveze trošit svaki dan neko vrijeme na kućanske poslove, automatski ti je problem i oprat šalicu od kave....s vremenom se uvjeriš kak ti eto niš ne stigneš, još ti se k tome ne da...i eto razloga za kukanje...kak je bolje sjediti negdje na kavi, nego npr...speglat 7 majica...

e sad, zašto svi samo pričaju o čišćenju, a ne o tome što bi učinili za sebe...jer (barem ja tako mislim) meni osobno je bezveze sjediti na kavi i laprdati, a doma ima veša za peglati, prašinu mogu izvoziti...nekak je odraz mog doma, odraz mene same..
a kakva sam ja onda, ako si mogu napirlitana priuštiti kavicu svaki drugi dan, a doma mi đumbus??

ja ne mogu biti opuštena ako je sve onak u kaosu...

moj dnevni ritual..
buđenje 6h
kava tuširanje, odlazak na posao...
s tim da operem prije neg idem te dvije šalice, krevet se obavezno sprema, u 7h odlazim, od 8-16 najranije sam na poslu..idem doma..
oko 17h sam doma..
podgrijem ručak, prilog..klopa...i to je cca oko 18h, suđe u suđerici..i taj dio je gotov...dok se ručak podgrijava, za sutra se već nešto stavlja kuhati (iako gledam da uvijek se kuha za dva dana),i dok se to krčka na peći...ja mogu( e sad ne radim to svaki dan..ali...prašina 10 min....usisam kuhinju boravak i blagavaonu, imam onaj štapni usisavač na baterije za na brzinu), prebrišem parket, peglam...ovisi kaj imam u planu)...do pol 7 sam gotova...iako ima dana da apsolutno niš ne radim po tom pitanju, jer eto nema potrebe...i onda imam čitavu večer fraj...i niti u jednom trenutku nemam osjećaj da gubim vrijeme na kućanske poslove...a realno niti ne gubim...

ja sam prije bila kampanjac....i to veliki...čišćenje subotom, pranje...onda sam nedjelju izgiubila peglajući...i imala sam osjećaj ( a realno i jesam) da gubim neko slobodno vrijeme na jebeno čišćenje...dok me jedna moja frendica, jedna od onih super žena/mama koje sve stignu, svaki pon na frizuru i te fore...nije zahaltala i rekla, gle stara al ja tebe više ne mogu slušati kak "puno radiš" jer si kampanjac....sad je situacija (nakon par godina rada na tome) da je vikend fraj...desi se tu i tam da se nešto na brzinu sredi, ali ništa veliko...

sad sam nalupetala svega i svačega! očekujem karton :D

Lali Puna
26.11.2009., 08:31
pa meni je to sasvim ok, dvaput tjedno. :ne zna:kad dijete zaspi.

dvaput tjedno večernji izlazak meni nije društveni život, to je društveni život na respiratoru. baš sam kontemplirala s koliko izlazaka/slobodnih aktivnosti bih bila zadovoljna i zaključila da bi to bilo cca 3 puta tjedno dnevna aktivnost (kava, šoping, neki tečaj, izložba ili slično) i ajde, 2 večernja tjedno.

sada izađem maksimalno dva puta tjedno, češće je to jednom, a u to je uračunato i dnevno i večernje. aerobik sam otpisala jer bi mi to uzelo te dvije večeri tjedno. da ne spominjem da sam se na neko vrijeme odrekla svih izvankućnih aktivnosti vezanih uz neke hobije ili interese, pa čak i - radionice kuhanja :D

jer se održava radnim danom u popodnevnim satima. a dorosaur me bude toliko željna popodne da još nemrem pregrmit da odem nekamo poslije posla pod cijenu da me ona taj dan uopće ne vidi, osim dok ju ujutro spremam za vrtić.

a kakva sam ja onda, ako si mogu napirlitana priuštiti kavicu svaki drugi dan, a doma mi đumbus??

normalna.
žena koja ne služi kući već kuća služi njoj.
ma daj, nemoj mi reć da je poželjno stavljat spremanje kuće ispred vlastitih gušta? neobrisana prašina ili neoprano suđe su toliko nebitne stvari u odnosu na kavu s prijateljicom, odlazak u kino ili stiskanje na kauču s mužem. najnebitnije.

jebeš đumbus!

onix
26.11.2009., 08:34
......oko 17h sam doma..
podgrijem ručak, prilog..klopa...i to je cca oko 18h, suđe u suđerici..i taj dio je gotov...dok se ručak podgrijava, za sutra se već nešto stavlja kuhati (iako gledam da uvijek se kuha za dva dana),i dok se to krčka na peći...ja mogu( e sad ne radim to svaki dan..ali...prašina 10 min....usisam kuhinju boravak i blagavaonu, imam onaj štapni usisavač na baterije za na brzinu), prebrišem parket, peglam...ovisi kaj imam u planu)...do pol 7 sam gotova...iako ima dana da apsolutno niš ne radim po tom pitanju, jer eto nema potrebe...i onda imam čitavu večer fraj...i niti u jednom trenutku nemam osjećaj da gubim vrijeme na kućanske poslove...a realno niti ne gubim...

Da, dok ti može bit:mig:, i ja sam tako nekad. Sad to vrijeme imam za: zadaće, kocke, čovječe ne ljuti se i ostale društvene igre, popodnevne šetnje kad je lijepo vrijeme...dopuni po želji. Drugim riječima, sve što napravim, napravim ujutro prije nego se klinci probude (tuširanje, pranje kose, frizura...) ili iza devet sati (pospremanje), jer popodne jedva stignem zbrljat ručak između raznoraznih zahtjeva i propitkivanja i naravno, potrebe da se podružim s klincima par sati na dan :ne zna:. Ne živim u ćumezu, ali prioriteti su mi se definitivno promijenili. Dogodi i se da jedan dan špaker ostane malo zašprican ili da prašinu obrišem tek kad ostanu tragovi prstića po njoj. Naučila sam se ne živcirati zbog toga.

dublin
26.11.2009., 08:39
ja smatram da sam normalna, jedino što neki očito smatraju da nije normalno imati red u kući...

meni pak nije gušt i puštnje se izležavati na kauču, dok mi prst prašine se smije u facu s telke :))

čaša vina...sve oko mene mirišljavo :)) to mene opušta....

meni ne treba izlazak svaki dan da sam sretna, mene uveseljava kada mi vukendom dođu frendovi na kartanje...vrlo često mi je zapravo gušt to sjedenje doma i laprdanje o glupostima...ali opet svi mi imamo različite životne stilove, ne...

potrebu da se nadjem s frendcimama svako malo sam imala u vrijeme studiranja...i to me tada zadovoljavalo...u ovom čaqsu su neki drugi gušti :cerek:ž

edit. da bi meni kuća služilaq, mora biti uredna, da u svkom trenutnku znam di se šta nalazi...ako nije tako, onda sam rob te kuće dok gubim vrijeme tražeći nešto...

dublin
26.11.2009., 08:42
onix..ja sam i više nego svjesna da kad us klinci tu da je to sasvim neka druga dimenzija...
sjećam se svoje mame, dvoje djece (k tome samograni roditelj), kuća, posao...sve...još uvijek mi miris friško opranih zavjesa svaku subotu izmami osjeh na lice...
ta žena uvijek imala kolač na stolu, cvijeće u vazi...
družila se s frendicama..i dan danas barem dva put tjedno ode na kavu,, frizuru..i rijetko kad se žalila...

dublin
26.11.2009., 08:46
dvaput tjedno večernji
sada izađem maksimalno dva puta tjedno, češće je to jednom, a u to je uračunato i dnevno i večernje. aerobik sam otpisala jer bi mi to uzelo te dvije večeri tjedno. da ne spominjem da sam se na neko vrijeme odrekla svih izvankućnih aktivnosti vezanih uz neke hobije ili interese, pa čak i - radionice kuhanja :D

!

ali..zar se životni stil ipak ne mijenja nakon braka/djece??
ne očekujem isto kak mi je bilo s 20 dok sam bila na faxu, s 25 dok sam radila i bilaq sama sebi br1, i s npr. 30 dok imam muža dijete svoju obitelj!!!!????

Lali Puna
26.11.2009., 08:47
Drugim riječima, sve što napravim, napravim ujutro prije nego se klinci probude (tuširanje, pranje kose, frizura...) ili iza devet sati (pospremanje), jer popodne jedva stignem zbrljat ručak između raznoraznih zahtjeva i propitkivanja i naravno, potrebe da se podružim s klincima par sati na dan :ne zna:.

i ovo isto
ne znam dublin kolika su tvoja djeca (aaaajoj, ti si ono napisala da nemaš djece - da, tad sam i ja sve stigla, iako su mi prijatelji uvijek bili ispred prašine)

nema te sile koja bi me natjerala da popodne išta radim dok me dijete, koje me nije vidjelo od 9 do 18 molećivo gleda, vuče za nogu da se idem igrati s njom i zaziva 'mama, mama'

probala sam ju par puta animirati da skupa vadimo veš iz veš mašine ili skupljamo sa sušila, ali ona ne želi mene koja napol skupljam veš, a napol sam s njom - ona želi mene koju nije vidjela cijeli dan da sam 100 posto s njom

meni pak nije gušt i puštnje se izležavati na kauču, dok mi prst prašine se smije u facu s telke

a kino? kazalište? koncert? izložba? knjiga? fitness? tečaj?

Lali Puna
26.11.2009., 08:49
ali..zar se životni stil ipak ne mijenja nakon braka/djece??

pa zar zato što sam u braku i imam dijete znači da odjednom ne smijem imati interese?!?!? ja ne pričam o lumpanju do 5 ujutro nego o normalnoj ljudsko potrebi za prijateljstvom, druženjem s prijateljima ili upražnjavanju svojih interesa.
:flop::flop:
to sam si i mislila. očekujem napad za predrasude, predrasude dijelom i jesu, ali tako obično biva - obično je uzglancana kuća prioritet broj jedan onima koje nemaju baš puno interesa sa strane ili pak imaju, ali se podrazumijeva da ih zatomiš nakon što se udaš.

je, promijenio mi se životni stil nakon baraka/djeteta. prije sam bila svaku večer vani. i svako popodne.

edit: moja kuća nije u džumbusu. osobito zato jer imam i muža koji se primi spremanja ako vidi da bi se nešto moglo otet kontroli. i znam gdje je što i nije nam zmazano (ok, osim prozora, oni stvarno jesu zmazani nekad).
ali prst prašine mi može mahat baj-baj s televizora dok odlazim družit se s nekim!

dublin
26.11.2009., 08:52
u ovim nekim trenutni životnim prilikama, dva put tjedno otić nekam (kino, kazalište) je luksuz samo takav, i to si naš kućni budžet ne može priuštit,
i neće tako skoro...takvi gušti su jednom mjesečno i to ako...i mislim da sam debelo otišla offtopic:kava:

dublin
26.11.2009., 08:53
ne, kad se odlučiš na dijete, onda ti je ono br 1 u životu, na uštrb svega!!!!

moj stav...osobebezineterajerjojjekućačista...

Lali Puna
26.11.2009., 08:57
ne, kad se odlučiš na dijete, onda ti je ono br 1 u životu, na uštrb svega!!!!

moj stav...osobebezineterajerjojjekućačista...

meni je dijete broj 1. to ne znači da ja moram prestati postojati.
(da mi dijete nije broj jedan onda ne bih ovdje trkeljala o tome kako izbalansirati kuhanje ručka, posao, ribanje kupaone, stiskanje s mužem i odlazak na koncert nego bih šalabajzala okolo bez razmišljanja)

SummerNight
26.11.2009., 08:59
Dijete je No 1 naravno ali ne na ustrb mog psihickog zdravlja. Ne znam kakve koristi ce imati od mame koja je u komi. :ne zna:
a di vama stanu sve te skuhane stvari u zamrzivac?
mislim, kolike to zamrzivace imate?
Imam zamrzivac sa 6 ladica za koji smo presli cijeli grad uzduz i poprijeko da nadjemo neki sirine 55 cm da moze proci kroz vrata spajze. :lol: I pun je cijelo vrijeme. :cerek:

normalna.
žena koja ne služi kući već kuća služi njoj.
ma daj, nemoj mi reć da je poželjno stavljat spremanje kuće ispred vlastitih gušta? neobrisana prašina ili neoprano suđe su toliko nebitne stvari u odnosu na kavu s prijateljicom, odlazak u kino ili stiskanje na kauču s mužem. najnebitnije.

jebeš đumbus!

E, moras uzeti u obzir da, vjerovala ili ne, ima ljudi kojima je ili gust spremati ko npr tebi (i meni) otici na kavu ili koji jednostavno nisu sposobni uzivati na kavi ako im doma ima prasine. :cerek:

Lali Puna
26.11.2009., 09:04
koji jednostavno nisu sposobni uzivati na kavi ako im doma ima prasine. :cerek:

znam ja to. i dalje tvrdim da su to robovi kuće (a to se ionako usađuje odgojem i pranjem mozga patrijarhalnim frazama poput one koje je izrekla dublin - da kakva je to žena koja napirlitana sjedi na kavi dok joj je kuća zmazana. a-a, svakoj Pravoj Ženi, kuća mora biti čista pa tek onda smije bit na kavi. i uoči kako ovo napirlitana ima lagano negativni prizvuk, šta ima ona bit uređena ako joj kuća nije)

joj, zlo mi je

onix
onix..ja sam i više nego svjesna da kad us klinci tu da je to sasvim neka druga dimenzija...
sjećam se svoje mame, dvoje djece (k tome samograni roditelj), kuća, posao...sve...još uvijek mi miris friško opranih zavjesa svaku subotu izmami osjeh na lice...
ta žena uvijek imala kolač na stolu, cvijeće u vazi...
družila se s frendicama..i dan danas barem dva put tjedno ode na kavu,, frizuru..i rijetko kad se žalila...

Ma ja samo žalim za slobodnim vremenom koje sam nekad imala a nisam ga znala dovoljno cijeniti :D.

Imamo jako dobre frendove koji su bili duže solo, bez klinaca i stalno su se žalili da nemaju vremena. Mi smo tada imali prvo dijete i pokušavali smo ih uvjeriti da nije baš tako i da koriste to svoje slobodno vrijeme najbolje što mogu. Onda su oni dobili prvo, a mi drugo dijete. Naravno, oni su bili u šoku, jer su shvatili o čemu smo govorili. A mi smo se samo smijali, jednostavno smo shvatili da nema smisla objašnjavati što znači imati dvoje djece. Ali, ovo je već oft.

Da, znam da postoje žene zmajevi, ali mislim da je njihova tajna više u tome što su zadovoljne onime što stignu, nego u tome što stignu baš sve. U tome i je stvar, treba pametno posložiti prioritete. I zato je, po meni, bespredmetna rasprava da li je važnija prašina ili kava. I što o tome misli susjeda.

dublin
ma ko je rekao da se mora postojati???!!!
ali, kako se meni čini, ispravi me ako griješim, tebi neko samoostvarivanje, gušti...misliš da si zakinuta ako ne stigneš par puta tjendo se maknut od doma i bit negdje...i to je OK!
ali imam osjećaj kao da umanjeuješ npr moje gušte...koji su tako domaćicabezinetersa...
jer dok ti piješ kavu s frendicama, sjediš u kazalištu itd...i uživaš...
zašto misliš da sam npr. ja zakinuta jer meni u ovom častu to nije gušt..ja npr sadim maćuhice u prčkam po zemlji?? misliš li da sam ja zakinuta zbog svojih gušta??
ljudi su različiti..i imaju različite želje..ne znači da smo zbog svojih ti ili ja lošije...

tema je kako si olakšati..ja si olakšavam jer svaki dan nešto napravim, i nisam kampanjac..jer imam suđericu..jer usisam svaki dan boravak i kuhinju!!!
da mogu uživati s frendovima u mom domu bez grižnje savjesti jer nešto nije napravljeno( dozvoli da smo različiti, pa mene to smeta)) :)

stihaa
26.11.2009., 09:06
A zavisi od pecnice, nasa je kostala oko 5 a ista takva s tim ciscenjem i jeos nekim dodatnim kerefekama je kostala 7. :rolleyes: I sad mi je zao sto nismo tu uzeli ali ja sam mma uvjerila da je lako pecnicu cistiti kad je nova i da je previse dati 2000 kn za to. :rolleyes:
Yep, još sam rekla da kao nije ekološka:rolleyes:. A odmah sam znala da će mi se to obiti o glavu.

i, stvarno, jel rade ti vaši muževi išta?

Teme se svedu na kućanske poslove jer je to ono što nam pravi najviše problema, da nema toga, bilo bi sasvim lako organizirati svakodnevnicu.

... a muževi, eto, moj pomogne, ali nikako ne radi pola kućanskih poslova, čak ne mogu sa sigurnošću tvrditi da je upoznat sa time što sve spada u kućanske poslove.

Pa ja sam napisala da planiram iz zajebancije na kavu u Pariz...samo još nisam našla jeftinu kartu:rolleyes:...a koliko ja znam i ovdje čitam nitko nema smislen razlog zašto ne izlazi osim lijenosti...je koliko kužim muževi bi mogli pričuvati da je volje...kod mene je tako sigurno....plus sam zapustila odnose pa se čudom čudim kad mi se ne jave odmah ili imaju drugi plan....sve je u glavi.

Eto, ja sam jedna od tih, dok se dogovorim, pa netko otkaže, pa opet dogovor, pa bumo drugi put, pa mi se onda ne da nazvati, pa frendice ne zovu, jer kao imam klince i muža i moram rintati doma (makar sam par puta naglasila da me zovnu, jer bih htjela izaći). I tak. Lako je na kavu kada imaš svakodnevne prijateljice, ali kada zbog trudnoće i poroda malo izgubiš ritam teško se opet ubaciti.:(.

nightfall
26.11.2009., 09:08
dvaput tjedno večernji izlazak meni nije društveni život, to je društveni život na respiratoru. baš sam kontemplirala s koliko izlazaka/slobodnih aktivnosti bih bila zadovoljna i zaključila da bi to bilo cca 3 puta tjedno dnevna aktivnost (kava, šoping, neki tečaj, izložba ili slično) i ajde, 2 večernja tjedno.

!

Eh, meni to zvuči preidilično. Ja maštam o TRI sata izlaska. Tri sata gledanja izloga, šetnje, razmišljanja ni o čemu. Tri sata samo za sebe, bez mm i djeteta.
Trenutno je situacija takva da ne bi rado ostavljala malu samo s mužem, mala ima hrpu energije i njemu je to trenutno teško, moja mama je čuva dok ja radim i žao mi je ženu gnjavit da ju još ekstra čuva dok se ja provjetrim.Gdje god idemo (vikendom uglavnom) idemo svi zajedno, to je vrijeme podređeno maloj i njenom raspoloženju (kad joj dojadi idemo doma), radnim danaom vrlo rijetko odemo nekud (dok mm dođe doma već je pola 6, dok se do nekud dovučemo maloj se već spava, a i mrak je vrlo rano).

Tako da ne pamtim kad sam zadnji put nekud otišla sama na dva sata. Tješim se da će doći bolji dani, ali bojim se kak ću izdržati dok dođu.

On topic. Kad ja čistim? Evo danas sam ostala doma jer me uhvatila jučer neka crijevna viroza. I sad ja razmišljam kak bi mogla taj dan iskoristiti da pospremim stan (jer osim što sam slaba ko pas, ispovračala sam jučer i noćas dušu, nije mi tak loše). I nek netko kaže da nisam poludila...

Lali Puna
26.11.2009., 09:12
jer dok ti piješ kavu s frendicama, sjediš u kazalištu itd...i uživaš...
zašto misliš da sam npr. ja zakinuta jer meni u ovom častu to nije gušt..ja npr sadim maćuhice u prčkam po zemlji?? misliš li da sam ja zakinuta zbog svojih gušta??

ne, ne, nisi shvatila
ne mislim ja da si ti zakinuta ako sadiš maćuhice umjesto da piješ kavu, ali mislim da si 'zakinuta' ili bar da imaš krivo posložene prioritete ako te mori krivnja zbog neopranog suđa dok piješ kavu s prijateljicom ili ako ćeš odbiti izlazak s prijateljicom jer nisi napravila sve kućanske poslove (već citirana izjava o tome kakva bi ti žena bila da piješ kavu dok ti je kuća u đumbusu) ;)

dublin
26.11.2009., 09:20
zato što se ne mogu ili jako teško opustit na kavi i pričat s nekim o banalnostima ako znam da mi doma nešto vrišti iz nekog čoška..ne mogu nit ne želim, i ne mislim da sam zbog toga zakinuta....jer meni 30ak min dnevno dqa bi to bilo to nije problem....problem bi mi bio par puta godišnje potrošit dva tri dana da sve dovedem u red...

neko je napisao da 3 god nije usisao ispod kreveta..ja bi prošvikala s mišlju kakva se sve gamad nakotila u toj prašini....jer imam višlji krevet i ono što usisam jednom tjedno mi se gadi...

ja sam fuckin čistunka i uživam u tome :cerek:
pa ja svaki drugi dan i na poslu vlažnim maramicama prijeđem stol i tastaturu :lol:

ja ne mislim da si ti zakinuta jer su ti prioriteti sjedit na kavu i da te ne dira prašina...to je tvoj izbor....

onix
26.11.2009., 09:23
Trenutno je situacija takva da ne bi rado ostavljala malu samo s mužem, mala ima hrpu energije i njemu je to trenutno teško, moja mama je čuva dok ja radim i žao mi je ženu gnjavit da ju još ekstra čuva dok se ja provjetrim....

Znači, tebi nije teško čuvati je pola dana plus vikende, tvojoj mami nije teško čuvati je pola dana svaki radni dan u tim godnama, samo njemu je teško provesti par sati s vlastitim djetetom jednom u sto godina:bonk::(? Koji je njegov izgovor? Ili je problem u tvojoj glavi?

Evo ti savjet za olakšavanje svakodnevnice: Dragi, ja u subotu popodne idem.... (negdje, nešto). Ti čuvaš dijete. Dobro, za početak nemoj odmah tri sata da vam ne bude preveliki šok:mig:.

marcipanka
26.11.2009., 09:27
ne, ne, nisi shvatila
ne mislim ja da si ti zakinuta ako sadiš maćuhice umjesto da piješ kavu, ali mislim da si 'zakinuta' ili bar da imaš krivo posložene prioritete ako te mori krivnja zbog neopranog suđa dok piješ kavu s prijateljicom ili ako ćeš odbiti izlazak s prijateljicom jer nisi napravila sve kućanske poslove (već citirana izjava o tome kakva bi ti žena bila da piješ kavu dok ti je kuća u đumbusu) ;)

moram priznati da me majčinstvo naučilo da si posložim prioritete tako da je krivnja zbog nečega neobavljenog dalekooooo na dnu te liste...:rofl:

isto kao što me porod naučio besramnosti (kao i dojenje u javnosti:cerek:)...:rofl:

Lali Puna
26.11.2009., 09:30
samo njemu je teško provesti par sati s vlastitim djetetom jednom u sto godina:bonk::(? Koji je njegov izgovor?

mislim da joj je muž bolestan, ako sam dobro polovila, nisam sigurna

nightfall
26.11.2009., 09:33
mislim da joj je muž bolestan, ako sam dobro polovila, nisam sigurna

Da, bolestan je. I to je trenutno, zato se i tješim da će bit bolje s vremenom. Samo treba dočekat.U međuvremenu sam se došla pojadat :mig:

dublin
26.11.2009., 09:37
nightfall..bit će bolje :grli:

ja sam trenutno u nekoj životnoj fazi kad bih mogla glumiti mimozu, i cendrati i svašta..no ne želim..ja nisam taj tip...mogu,hoću,želim,niš mi nije problem...i pičim kroz život:cerek:

nego, nedavno sam kupila onaj štapni (na baterije) usisavač...stoji u kutu kuhinje...i sam ga izvadiš sa postolja i vuče mali ko ludi..to mi je mrak...
više mi ko igračka izgleda, pa te 2 min dok potegnem po kuhinji i boravku nit ne osjetim..a nema onih glupih mrvica po podu..:s

onix
26.11.2009., 09:39
Ups, sorry. Potpuno te razumijem, ja sam nekoliko mjeseci bila sama s malim klincem bez apsolutno ikakve pomoći sa strane i bilo je dana za :visi:. Želim ti da se što prije vratite u normalu.

KatarinaRi
26.11.2009., 09:45
Lali ja i dalje ne kužim tko je tebi kriv osim tebe same za tvoj društveni život:ne zna::ne zna:...koliko se da isčitati nemaš doma budaletinu, a to da ćeš na forumu dobiti savjet kako razvijati svoje interese i raditi nešto osim posla, kuće i djeteta nemoj se nadati...hiperaktivni ljudi koji znaju što hoće ne mjenjaju puno svoj život sa udajom i dolaskom djeteta nego se malo prilagode, organiziraju i nije im teško kao većini nas uložiti dodatni napor da funkcioniraju oni sami i obitelj. Sjedni s mužem, smisli čime se želiš baviti(bila to piva u kvartu ili cjepanje atoma), složite raspored i kreni...mislim da si upala(ispravi me ako griješim) u ono što napravi i većina, a to je da se o inateresima i akcijama samo priča, a preinertni i ponekad stvarno umorni nikako da krenemo, a organizicijski bi mogli. Meni je recimo laknulo kad je otkazan Čolin koncert na koji sam trebala s društvom i nastavak pijanka do jutra...bila sam umorna taj dan...a kukam danima i mjesecima kako nigdje ne idem....o 6 ispita na faksu koji stoje 10 godina neću ni pričati :brukica:...

nightfall
26.11.2009., 09:48
Ups, sorry. Potpuno te razumijem, ja sam nekoliko mjeseci bila sama s malim klincem bez apsolutno ikakve pomoći sa strane i bilo je dana za :visi:. Želim ti da se što prije vratite u normalu.

Sve 5 :). Ja imam ideju kako i olakšati svakodnevicu...nabavite baku :D. Znam da to nije moguće svima, ali mene moja mama spašava. Čuva malu, opegla veš (jer kaže da joj je dosadno dok mala spava preko dana), stavi veš da se osuši. Kuha nam povremeno. Uglavnom bilo bi nam puuuno teže da je nema. i stvarno sam joj zahvalna na tome. Mala je obožava, moja je mama potpuno razumije i zna s njom tako da je bez problema ostavljam na brigu.

Još samo da nasm i neke druge stvari krenu naboje pa svi sretni i zadovoljni ( i ja dobijem svojih 5 minuta za sebe :mig:)

stihaa
26.11.2009., 10:04
moram priznati da me majčinstvo naučilo da si posložim prioritete tako da je krivnja zbog nečega neobavljenog dalekooooo na dnu te liste...:rofl:

isto kao što me porod naučio besramnosti (kao i dojenje u javnosti:cerek:)...:rofl:

tak i meni:rofl::rofl::rofl:

Ma, svatko ima svoje prioritete, netko užživa na pivi a netko u kauču u pospremljenoj kući. Nema tu pravo ili krivo.

Ma ja samo žalim za slobodnim vremenom koje sam nekad imala a nisam ga znala dovoljno cijeniti .

Onix, i ja žalim za tim vremenom, :D,

Sada, s djecom, kada i odem na neku pijanku to nije ona pijanka od prije.

1. Nemožeš se ubiti baš kao svinja - sutra ne možeš cijeli bogovetni dan provesti u krevetu - znači moraš doći kući PRIJE svitanja.

2. Sada više pazim na sebe, pa ne vozim pijana, niti me voze pijane frendice, što znatno smanjuje mogućnost ludih izlazaka, bar tu na selu:D.

3. Doma ne pijem pred djecom (omaklo se jednom i NIKADA više)

I tak, dok su klinci još mali, provodi su ipak malo prorijeđeni.
(sada čitam i ispada da su moji provodi samo pijanke:rolleyes:, mmda, očito bih trebala poraditi na kulturnim sadržajima u životu.)

A čišćenje, jebiga, dok mali puzi po podu, i gura u zube svaki drek koji nađe, a klinka se obožava igrati sa NAJSITNIJIM igračkama u kući, eto, stalno nešto skupljam....:(

Lali Puna
26.11.2009., 10:06
Lali ja i dalje ne kužim ...

katarina, pogodila si u sridu. ne okrivljujem ja nikoga, osim sebe same i ponešto, jbg, okolnosti, dužnosti i umor.

ono o čemu ovdje ja trkeljam (bar pokušavam) jest izmijeniti sa ženama i majkama u jednakoj situaciji tips&tricks kako se iz toga istrgnuti, kako si organizirati stvari da nam ostane vremena i volej za druženje - nekad, istina, imam vremena, al sam umorna, taman skuhala ručak i u trenirci da mi je pomisao na to da se našminkam, obučem i odem do grada jednaka onoj kao da oblačim astronautsko odijelo i idem na vikend u svemir

dublin
26.11.2009., 10:14
znam ja to. i dalje tvrdim da su to robovi kuće (a to se ionako usađuje odgojem i pranjem mozga patrijarhalnim frazama poput one koje je izrekla dublin - da kakva je to žena koja napirlitana sjedi na kavi dok joj je kuća zmazana. a-a, svakoj Pravoj Ženi, kuća mora biti čista pa tek onda smije bit na kavi. i uoči kako ovo napirlitana ima lagano negativni prizvuk, šta ima ona bit uređena ako joj kuća nije)

joj, zlo mi je

ne, ja sam to rekla O SEBI! za druge me zaboli!!!
ne nije mi u redu da ja sva mici pici izlazim iz stana koji je u komi!!meni osobno nije.ti možeš imat dve tone prašine(jebena prašina9 i sjedit svaki dan na nekoj terasi, tvoj izbor..ja neosuđujem ne, i ne ismijavam se izmedju redaka, jer ja eto imam krvi priporitete, pa nemoj nit ti s menom!!!
ja se ne mogu otušitari tj nemam osjaćej da čista izlazim iz prljave kupaone!!!!
i to nije patrijarhalna fraza...to je moj životni stil s kojim se ti sprdaš, jer eto nije ko tvoj!!!

edit: pravopis mi je u komi jer eto zbog tehničkih razloga ne tipkam pravilno :)

dobrica31
26.11.2009., 10:30
Ja sam bolesna na čistoću i čišćenje (opisala u prijašnjem mom postu) al s obzirom da ja to radim svaki dan (operem kupaonu,usisam,operem podove itd) to sve traje cca 30-45 min jer ako radiš to svaki dan ne stigne se zaprljat kao kad čistiš jednom tjedno pa moraš ribat jer se nakupilo prljavštine. Ja perem zube i pređem spužvom i sredstvo za pranje na bazi octa po umivaoniku:kava:

Danas ne kuham jer imamo grah od jučer,mala spava već sat i pol,a ja za to vrijeme speglala njenu robu,stavila našu oprati,a kad se probudi sve je gotovo i gibamo nas dvije van,a kad mm dođe popodne idemo do grada.

Stan čist,ručak skuhan,cijelo vrijeme s djetetom,a poslije svi troje zajedno.

Navečer danas skuham za sutra jer će mm zbrisat ranije s posla jer idem s frendicom u shopping,na kavu itd.

Dobra organizacija je ključ svega....

btw.ja tv gledam eventualno navečer prije spavanja da me uspava jer za to jedino i služi jer nema nikaj pametnog za gledat.

Ošla ja debelo OT,a panta priče???:lol: jebaj ga,bolje mi ide peglanje i čišćenje:lol:

dublin
26.11.2009., 10:35
rob kuće....sad ćeš čuti da imaš krive prioritete :kava:

dublin
26.11.2009., 10:36
Dobra organizacija je ključ svega....

:

definitivno...:top:

ali iziskuje puno truda...

dobrica31
26.11.2009., 10:38
ne, ja sam to rekla O SEBI! za druge me zaboli!!!
ne nije mi u redu da ja sva mici pici izlazim iz stana koji je u komi!!meni osobno nije.ti možeš imat dve tone prašine(jebena prašina9 i sjedit svaki dan na nekoj terasi, tvoj izbor..ja neosuđujem ne, i ne ismijavam se izmedju redaka, jer ja eto imam krvi priporitete, pa nemoj nit ti s menom!!!
ja se ne mogu otušitari tj nemam osjaćej da čista izlazim iz prljave kupaone!!!!
i to nije patrijarhalna fraza...to je moj životni stil s kojim se ti sprdaš, jer eto nije ko tvoj!!!

edit: pravopis mi je u komi jer eto zbog tehničkih razloga ne tipkam pravilno :)

ja te razumijem:cerek: i ja sam takva:kava:

mislim da te lali ne osuđuje i ne izruguje nego joj nije jasno:lol:

ja bih nekad voljela biti kao ona i pustit sve u pm i otići nekam s malom i mm i da me nije briga jel suđe oprano,kupaona izglancana itd al nemrem:rofl:

mi smo sad trenutno kod mojih jer preuređujemo kuću i ja svojoj staroj sve uglancala jer ona radi cijeli dan i kad dođe u 7 doma krepana je. Ona mi je zahvalna na tome al je rekla da ipak pretjerujem. Jbg.neku večer me našla u 22 h kak čistim jedan kuhinjski element jer nije bilo posloženo kak treba pa sam ja počupala sve van,oparala i složila:confused:

Da napomenem,moja mama je živa suprotnost od mene i nju boli briga za sve i ode leći poslije ručka jer suđe neće pobjeć:cerek: tak da nekad nije i stvar odgoja nego čip u glavi:lol:

dublin
26.11.2009., 10:42
dobrica...ajd barem netko :cerek:

mene red opušta...evo gledam svoj radni stol, u svakom trenutku znam di mi se šta nalazi...
regal..ima 4 police...i pet ukrasa...za prašinu mi trebalo ravno 2 minute (mjerila sam)..nit minutu mi treba za prasinu u sp sobgi, prebrisala sam stol u blagavaoni i kuh elemente (cca 10min)...
nakon ručka podovi (cca 10 min)..i sve je na mjestu, a ja nemam osjećaj da sam išta radila...i mene to veseli..:cerek:
sad idem :kava:

Lali Puna
26.11.2009., 10:42
i to nije patrijarhalna fraza...t

ali to jest patrijarhalni nametnuti stil. sve što počinje s 'kakva je to žena koja....'

ne da mi se više.

dublin
26.11.2009., 10:50
ma gle Lali...nek onda bude patrijarhalno..il kak god hoćeš..
ali i dalje je meni nezamislivo piti kavu negdje, a suđe u sudoperu..jer mi više od svega idu na živce komentari na toj istoj kavi, jooooooooooj...sad kad dodjem doma moram još to to i to, i onda se kava pretvori u žalopojku, umjesto da se priča o važnijim stvarima,jer ja na kavi ne želim pričat o kućanskim poslovima...ja prvo to to i to obavim, onda idem na kavu..neopterećena..i nikoga se ne tiče kaj ja imam ili nemam napraviti... :rolleyes:
i pogotovo da to velim tonom patnice :kava:

kukanje kak se nema vremena za ovo ili ono, kak se ima veš još od prošlog mjeseca...a imati vremena svaki dan sjedit na kavi...ide mi to na živce..

ali ja nisam moderna cura :rolleyes: pa nije za čuditi...

dublin
26.11.2009., 10:54
vrećice za pečenje....olakšavaju...nema poprskane pećnice :mig:

ili ako se peče bez njih, nakon što se rola ohladi, odmah prebrisati trulexom (nikad nisam pečnicu ribala) :D

Lali Puna
26.11.2009., 10:57
ja nikad na kavi ne pričam o kućanskim poslovima :raspa: :rofl:

dublin
26.11.2009., 11:01
kako je jedna moja kolegica rekla"...nismo svi rođeni za sve...
ja na poslu briljiram, al doma ne stignem nit mi se ne da čašu u suđericu stavit, na poslu ću bit vrhunska, doma mi je tlaka 2 min išta radit...." :kava:

ima jedan portal, dom za5...može se naći fora trikova, kako si olakšati svakodnevicu...i ima čak i recepata...fora za one bez ideja :mig:
samo i oni propagiraju sistem "svaki dan nešto malo"....

mini.
26.11.2009., 11:02
ja nikad na kavi ne pričam o kućanskim poslovima :raspa: :rofl:

ja NIKAD ne pričam o kućanskim poslovima. i mrzim ih. i radije odem na kavu nego da čistim doma :D

dublin
26.11.2009., 11:05
kućanske poslove nitko ne voli, samo neki vole rezultat istih, kao ja :cerek:
meni je to gušt :cerek:
svaki dan :cerek:

mini.
26.11.2009., 11:08
kućanske poslove nitko ne voli, samo neki vole rezultat istih, kao ja :cerek:
meni je to gušt :cerek:
svaki dan :cerek:

naravno da volim rezultat, pa sumnjam da ima itko ko voli gledat stan u svinjcu.
ali ne volim rezultat čišćenje toliko jako da bi stalno čistila. ili da bi sve moralo blistati. dovoljno mi je da nije prljavo i da je sve na svom mjestu. detalji me ne diraju.

dublin
26.11.2009., 11:13
osvrnula sam se oko sebe...

nema puno detalja, pa sve automatski izgleda urednije, nije natrpano :mig:

setzerka
26.11.2009., 11:24
i ja se osvrnem oko sebe i vidim stan u kojem se ZIVI, a ne izlozbeni prostor. naravno da nije zmazano i prasnjavo, jebiga higijena ipak zahtijeva određeni trud. ali lickati i drzati sve na svom mjestu cijelo vrijeme - pa zasto? od 14 jastuka u dnevnoj sobi, bar cetiri nisu na svom mjestu jerbo mi je bas pasalo da se drugacije naslonim. i na stolu su tri knjige i fotic i kamioncic i slikovnica i kikiriki i mobiteli... pa kak da bude uredno ak mi to sve treba tokom dana? meni je uredno kad nije zmazano. nikad nisam slagala na crticu i ne bum. radije bum s mm popila kavicu ili odigrala remi.

mini.
26.11.2009., 11:29
i ja se osvrnem oko sebe i vidim stan u kojem se ZIVI, a ne izlozbeni prostor. naravno da nije zmazano i prasnjavo, jebiga higijena ipak zahtijeva određeni trud. ali lickati i drzati sve na svom mjestu cijelo vrijeme - pa zasto? od 14 jastuka u dnevnoj sobi, bar cetiri nisu na svom mjestu jerbo mi je bas pasalo da se drugacije naslonim. i na stolu su tri knjige i fotic i kamioncic i slikovnica i kikiriki i mobiteli... pa kak da bude uredno ak mi to sve treba tokom dana? meni je uredno kad nije zmazano. nikad nisam slagala na crticu i ne bum. radije bum s mm popila kavicu ili odigrala remi.

:top: potpisujem!

onix
26.11.2009., 11:32
Sve 5 :). Ja imam ideju kako i olakšati svakodnevicu...nabavite baku :D...
Da, jedno vrijeme smo jednu plaćali :D, ali svemu lijepom dođe kraj.
tak i meni:rofl::rofl::rofl:

A čišćenje, jebiga, dok mali puzi po podu, i gura u zube svaki drek koji nađe, a klinka se obožava igrati sa NAJSITNIJIM igračkama u kući, eto, stalno nešto skupljam....:(

Ha, što se poda tiče, živiš za dan kad ćeš uvalit usisavač u njihovu sobu da bar to sami usisaju :cerek:. Istina duže traje, i više energije potrošiš nego da to sama radiš ali je gušt :D.

dublin
26.11.2009., 11:45
:top: potpisujem!

ma to je samo jedna od sinih predrasuda, da ako je nešto uredno da se tu ne živi....sad pod tušem sam malo razmišljala o cijeloj toj temi, dok sam u dva poteza prebrisala tuš kabinu (koju gle čuda nikad nisam ribala) čišćenje=patrijarhalni odgoj=rob kuće...i sve tu je zapravo puno predrasuda...i žalosno je da to dolazi od strane mladih ženskih osoba...:kava:

kako si olakšati: mm svako jutro nakon brijanja prebriše umivaonik...nema kamenca nikad!!!

mini.
26.11.2009., 11:50
ma to je samo jedna od sinih predrasuda, da ako je nešto uredno da se tu ne živi....sad pod tušem sam malo razmišljala o cijeloj toj temi, dok sam u dva poteza prebrisala tuš kabinu (koju gle čuda nikad nisam ribala) čišćenje=patrijarhalni odgoj=rob kuće...i sve tu je zapravo puno predrasuda...i žalosno je da to dolazi od strane mladih ženskih osoba...:kava:

kako si olakšati: mm svako jutro nakon brijanja prebriše umivaonik...nema kamenca nikad!!!

ma ne mislim ja to! mislim da neke osobe jednostavno uzivaju u kuhanju, pranju, ciscenju a neke ne. i meni je to ok! svako radi kako mu paše!

i da, definitivno je lakše kad se muža istrenira da pomaže, a ne kad se mora spremati i za mužem i za djecom! a da žene koje ne žele da im muževi pomažu jer je to ženski posao-to je patrijarhalni odgoj i to mi je :flop: jedna moja poznanica je rekla jednom da ona ne moze gledat musku osobu kako pere suđe :eek::eek:

alapača
26.11.2009., 12:25
stan mi je najčistiji na svijetu :cerek:
o urednosti bi se dalo razgovarati :rolleyes: al radije bih da je čisto nego uredno ak me razmete :ne zna:
na kave idem jaaaako rijetko - postoji samo dvoje ljudi s kojima mi je stvarno gušt sjesti i s kojima se još mogu smijati, sa ostalima mi je draže razmijeniti mail. ne mislim da je to tužno nego da su mi se interesi promijenili. kao što mi je s 15 bio gušt cugat na klupici ili sa 17 napljugat se i kartat belu s troje najdražih prijatelja do ranog jutra, tak mi je sad gušt šetat s princezom po jarunu ili bundeku i usput s frendicom razrađivati detalje našeg novog posla... ili sjedit za kompjutorom i radit cijelu noć. ili bilo što drugo... :rolleyes:
imam vremena za čišćenje kao i za depilaciju, pedikuru, frizera, nađem vremena i za usputne susrete (tipa zovem prijatelja dok vozim u dućan po nešto što sam zaboravila, on se ne nada mom pozivu ali evo skrenut će s puta da se zagrlimo i popijemo kavu na pol sata) - i meni je to SAD gušt.
i stvarno mislim da je sve stvar organizacije ali i da se čovjek mora znati organizirati u okvirima u kojima živi. ak nemreš radit cijeli dan, doć doma u 6 popodne, bit kvalitetno s djetetom, zdravo se hraniti i dijete, rekreirati se i popiti kavu s nekim, onda jebiga to sad nemreš i to je tak. gledaj da si u budućnosti rasteretiš raspored da u njemu imaš više vremena za ono kaj te veseli. ni jedna situacija ne traje vječno.

a lali, neće nam curke zauvijek biti ovako male i neće zauvijek ići spavati u 8 ili 9... za koju godinu moći će ići spavati u 10 ili 11 pa ćemo moći i s njima posjećivati izložbe, kazališta i većinu toga što ti sad nedostaje.

ana_st
26.11.2009., 12:42
ja sam maloprije oprala frižider, sad mi je muka kako sam ga mogla gledat šporkog danima a triba 15 minuta za sredit ga. zamrzivač sam prošli tjedan sredila tako da sam sad neko vrime mirna barem šta se toga tiče. i nećete virovat, super se osjećam zbog opranog glupog frižidera

Ferrari-Ficho
26.11.2009., 13:02
Ja zapravo nemam niš novo ni mudro napisat na ovoj temi. Poanta je das pokušavam održavat kuću čistom. Ne urednom. Jer imam devoje premale djece, a u devnoj npr. osim kutne, stolića, ormarića s tv-om još stoje njihov vrtić, puzzle, hranilica, ljuljačka, tricikl, konjić, kahlica koja služi za gledanje tv-a s nje, kolica, nekoliko lopti, šator za skrivanje, dva divovska plišana psa i bezbroj auta, slagalica, puzzli, plastičnih i plišanih igračaka, slikovnica.... Izgubila sam se... dakle- čistim. A navečer kad oni legnu to pobacam sve u vrtić. Ne spremam nego čekam bolje dane kad će oni znat samo spremat za sobom i kad toga neće toliko biti. A čisti i muž.
Uglavnom, on s posla dođe oko 5, dok jedemo i popijemo našu poslijeručkovnu kavu krene ritam: on preuzme kikiće, a ja čišćenje koje je rutinsko. Ostane malo i vremena za igru. Oko 8 i pol svatko spremi jedno dijete ne spavanje. Onda neke večeri padnu u vodu jer imam za peglat. Al to su 2-3 tjedno. Ostale pričamo, družimo se, dođu nam prijatelji, stišćemo se...
Al nama se lako organizirat jer nikud ne idemo. Iz drugih razloga :mig:

tommy.g
26.11.2009., 13:10
Meni su spas domestos maramice i one maramice od dm za stakla i namjestaj. Samo to koristim za ciscenje. Inace generalke radim mozda 2 x godisnje - tada se sve detaljno cisti. Nista ne peglam. Koristim mikrovalnu. Jedem junk food, a sin kod baka koje ga cuvaju. Losa sam domacica, jako losa...

alapača
26.11.2009., 14:35
Losa sam domacica, jako losa...blago tebi, zavidim :tuzni:

ana_st
26.11.2009., 14:43
tommy, kako to da kad god dođem u tebe, sve sređeno?? to imaš čarobni štapić pa se samo pospremi?? daj molin te, reci i nama di ima za kupit te čarolije

tommy.g
26.11.2009., 14:49
tommy, kako to da kad god dođem u tebe, sve sređeno?? to imaš čarobni štapić pa se samo pospremi?? daj molin te, reci i nama di ima za kupit te čarolije

pa zato sta me skoro nikad nema doma pa nema ko razbacat. a uostalom sta mislis sta radim 10 minuti prije nego sta mi ti kriticarko i velika domacice dolazis?

ana_st
26.11.2009., 14:57
sigurno ne ribaš prozore, budimo realni :rofl:

nego, koje sredstvo koristite za pranje laminata? čim god perem, ostaju mi kao neke kapljice :ne zna:

marina3
26.11.2009., 17:17
[QUOTE=pink5;23717159]da ako je na nekim tableticama..
Mislim,zar zbilja tome težiš?

Znam jednu žensku koja se cijeli dan bori s troje male djece,oglanca kuću,skuha ručak.Prije nego muž dođe s posla,ona uskače u svoje štiklice da bude lijepa svom zakonitom...

da,žena "mora" sve to biti,a muškarac treba samo imati zarađivati za obitelj.Doći kući i sa svojom škembom se izvaliti na kauč i po mogućnosti na kauču ručati ručak kojeg mu je žena servirala pred tv.

Čak i ako isti taj muškarac vara tu istu ženu,ona će samo odmahnut rukom i reći da će kreten doći kući kad ogladni i kad mu bude trebalo čiste odjeće

:rofl:ma baš bi težila šta ti je

inače pećnica koja sama sebe čisti mora imati oznaku pyrolyse i za deset su moja buduća :cerek:

KatarinaRi
26.11.2009., 18:55
Jedna anegdotica glede pranja prozora i ogledala...uzela ja nedavno iz ormara Arf staklo, našpricala i perem...i sve nešto lijepo, čisto...ogledala u hodniku...inače ja nikad i s ničim nisam zadovoljna, uvijek ima ili mrvica, ili flekica...mjenjam stalno sredstva... krpe mi se nisu pokazale dobre, ali nekako ajde najbolje prođem s običnim novinama....uglavnom ja zaključim kako je Arf stvarno genijalan...naš domaći proizvod i da je ipak to to....da bi nakon par dana skužila da je u Arfovoj boci bila obična voda s kojom špricam robu dok peglam:kava:

26.11.2009., 20:58
natjerale ste me da očistim frižider, i škrinju odledim! :D
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

mali_cox
26.11.2009., 21:43
. očekujem napad za predrasude, predrasude dijelom i jesu, ali tako obično biva - obično je uzglancana kuća prioritet broj jedan onima koje nemaju baš puno interesa sa strane ili pak imaju, ali se podrazumijeva da ih zatomiš nakon što se udaš.

!

Ovo quotam ne radi napada nego samo da iznesem svoj primjer: imam sina od 21 mj., muža, stan od 40 kvadrata, studiram elektrotehniku na FERu, radim u osnovnoj školi svaki dan, stan mi je čist i uredan koliko god može biti, nisam opsjednuta urednošću ali sam ipak od onih cura koje će radiije pomjeriti kavu sat vremena kasnije pa dovršiti kućanske poslove, ili uopće taj dan ne otići na nju ako vidim da će mi ono što ne napravim danas sutra samo još više vremena oduzeti. Svejedno, svaki tjedan prosječno dva puta imam goste u stanu na kavi, prijatelje itd., odem u šoping (bilo za sebe ili po namirnice) makar dva puta tjedno.
Opet, ja sam bila ovakva i dok sam bila sama, uredna i držala do sobe i sebe a sad otkako imam njih dvojicu sa sobom samo sam postala svjesnija da je ta moja urednost i posvećenost kućanskim poslovima još bitnija jer ipak u tom stanu žive još dvije osobe svaki dan.
Iz mog iskustva, kratkog, organizacija je najbitnija.

mali_cox
26.11.2009., 21:55
Htjela bih još dodati, ja ne težim stanu koji izgleda kao apoteka, naprotiv, moja je majka uvijek govorila: U stanu u kojem ja nikad ne vidim nikakvo zaprljano suđe vjerojatno nema ni ručka. :D Uredno, zategnuto i izglancano je zadnji put bilo kad smo M i ja još bili u jednom komadu, otkad je on u stanu...na frižideru u kuhinji j euvijek hrpa sitnih stvari, uzalud moj pokušaj da stavim ukrasnu crvenu zdjelu pa da u nju odlažemo ključeve, mobitele, kemijske, fiziološku, slušalice....itd itd...ubrzo se i zdjela napunila. U boravku su na podu Markove slikovnice, papučice...u njegovoj sobi na stolu uvijek ima nešto, još se on stolom ne služi pa meni koristi za odlaganje robe koju treba peglati. Ono čemu ja najviše pažnje posvetim je to da je navečer svo suđe oprano i složeno, da nema prašine, da je pod što čišći, zategnuti kauči prije nego legnem, kupaona dovedena u red. I najsretnija sam ujutro kad se probudim u čistom, kad se mogu u miru spremiti na posao, kad znam da kad dođem s posla me ne čeka hrpa stvari za obaviti...

MalaLola
26.11.2009., 23:00
ja ne mogu biti opuštena ako je sve onak u kaosu...

, gle stara al ja tebe više ne mogu slušati kak "puno radiš" jer si kampanjac....sad je situacija (nakon par godina rada na tome) da je vikend fraj...desi se tu i tam da se nešto na brzinu sredi, ali ništa veliko...

Ni ja nisam opuštena, zato mi je sve tamo di treba biti, pa ne pospremam puno, a da mi kuća bude čista dovoljno je jedno tjedno čišćenje..
I vidiš vidiš, ja već neko vrijeme pokušavam to čišćenje stavit u petak, tak da je vikend stvarno fraj, al ne stignem uvijek tak.. možda s vremenom :)

ormari:brukica:,ajme,odjeća mi je najgora.
Kakvo slaganje po špagi,ja to nabrzinu složim i to u ništa ne sliči. Ali mi je bitno da se snalazim u ormaru i da se ne gužva.

Ja kad sam skužila koliko mi to olakšava život, snalaženje, nalaženje stvari, a to je bilo davno, dok sam još na faks išla, ako ne i u srednju, čak mislim da je otad nastala navika da čak i kad dođem pijana iz vana u rani jutarnji sat posložim robu u ormar (da, da majice na majice, hlače na hlače) mislim ako ne bazdi na dim i sl pa je spremna za pranje. To je fakat ono minuta posla, a olakša život zauvijek, tako i kad se poremeti malo ormar, dovoljno je samo poravnati majicu na majicu, nema onog bacanja svega iz ormara i naslagivanja cijeli dan, ne sjećam se kad mi se to dogodilo, kad sam bila klinka, to nam je mama uvijek radila, pobacala bi sve stvari van i slaži:rolleyes:
Kažem ja vama urednost olakšava čišćenje i ove generalke 2x godišnje. Kod mene je i uredno i čisto (mrzim pravu nečistoću, mrzim prljavštinu :zvljuv:), a već sam par puta navela koliko često čistim i ne pada mi napamet češće.
U biti meni i ne trebaju neki posebni tipovi i trikovi za čišćenje, mislim da sam to davno dovela do savršenstva uz parolu uz malo rada do puno čistoće.

Meni treba koji tip kako doći do toga da barem 2x tjedno ne kuham ni za nas ni za malca, a da imamo svježe skuhano, tak da barem 2x tjedno za vrijeme njegovog spavanja legnem i ljenčarim:D
I kak da me netko izmasira a da ne platim i da bude profi.
Kako da nađem vrijeme za knjigu i može koja preporuka za neku dobru jer nemam vremena počinjat nešt što se ne isplati:D

blablica
27.11.2009., 09:45
to sam si i mislila. očekujem napad za predrasude, predrasude dijelom i jesu, ali tako obično biva - obično je uzglancana kuća prioritet broj jedan onima koje nemaju baš puno interesa sa strane ili pak imaju, ali se podrazumijeva da ih zatomiš nakon što se udaš.

je, promijenio mi se životni stil nakon baraka/djeteta. prije sam bila svaku večer vani. i svako popodne.

edit: moja kuća nije u džumbusu. osobito zato jer imam i muža koji se primi spremanja ako vidi da bi se nešto moglo otet kontroli. i znam gdje je što i nije nam zmazano (ok, osim prozora, oni stvarno jesu zmazani nekad).
ali prst prašine mi može mahat baj-baj s televizora dok odlazim družit se s nekim!

onak na prvu djeluješ dosta tolerantna i širokih pogleda na svijet, ali sve mi se više čini da si puna predrasuda :ne zna:
čuj, meni je kuća čista i uredna (barem po mojim kriterijima) a svejedno imam hrpu stvari kojima se bavim (druga stvar je što ih ja ovdje ne nabrajam :raspa: ) . i nisam ih zatomila. ne pada mi na pamet.
a velim, ja se izorganiziram tak da i kuća bude čista a i da odem na kavu, cugu, di već.

alapača
27.11.2009., 11:10
imam sina od 21 mj., muža, stan od 40 kvadrata, studiram elektrotehniku na FERu, radim u osnovnoj školi svaki dan, stan mi je čist i uredan koliko god može biti, nisam opsjednuta urednošću ali sam ipak od onih cura koje će radiije pomjeriti kavu sat vremena kasnije pa dovršiti kućanske poslove, ili uopće taj dan ne otići na nju ako vidim da će mi ono što ne napravim danas sutra samo još više vremena oduzeti. Svejedno, svaki tjedan prosječno dva puta imam goste u stanu na kavi, prijatelje itd., odem u šoping (bilo za sebe ili po namirnice) makar dva puta tjedno.
Opet, ja sam bila ovakva i dok sam bila sama, uredna i držala do sobe i sebe a sad otkako imam njih dvojicu sa sobom samo sam postala svjesnija da je ta moja urednost i posvećenost kućanskim poslovima još bitnija jer ipak u tom stanu žive još dvije osobe svaki dan.
Iz mog iskustva, kratkog, organizacija je najbitnija.

organizacija, organizacija i uvijek i samo organizacija :top:
a s tim u skladu, naravno da najviše posla uvijek imaju oni koji najmanje rade :rolleyes:

a ta razmišljanja da je žena koja ima uredan dom i koja zna skuhati seljanka koja još živi u prošlom stoljeću i klanja se svom muškom gospodaru, pa samim time manje vrijedi od luke i borne, su ništa drugo nego izraz ograničenosti i malograđanštine onoga tko to misli :kava:

Lali Puna
27.11.2009., 11:49
krivo ste me shvatile. nisam ja rekla da je svaka žena kojoj je dom uredan površna domaćica koja ne zna ni za što osim za glancanje kuće. ja sam se referirala točno na jednu jedinu izjavu i to sam nekoliko puta ponovila - na onu o tome da kakva bi to bila žena koja napirlitana (!) sjedi na kavi dok joj je kuća u đumbusu.
ja sam se referirala na ženu kojoj je čista kuća prioritet broj jedan.

šta vi mislite, da ja živim u svinjcu i da je meni stan u đumbusu? naravno da je i meni uredno, a ovo da su stvari uredno posložene u ormaru mi i nije neki savjet jer se podrazumijeva. ali, k'o što rekoh, prašina mi može mahat baj-baj dok odlazim van. ili suđe može stajat neoprano dok odmaram poslije ručka ili se igram s djetetom.

prije nekidan me ova tema inspirirala na čišćenje, a od jučer me inspirirate da idem van. pa sam bila vani jučer. idem i danas. i u nedjelju. :D

Meni treba koji tip kako doći do toga da barem 2x tjedno ne kuham ni za nas ni za malca, a da imamo svježe skuhano

gle, ako ne želiš kuhati, a želiš svježe skuhano (predmnijevam da svježe skuhano znači ne podgrijano) onda ti može pomoći samo čarobni štapić. ili restoran.

marina3
27.11.2009., 11:59
Mislim da je u svemu najvažnija organizacija i sve se stiže koliko god da sam umorna na kraju dana,ali suđa u mojem sudoperu preko noći nikad nije ostalo.Svaki dan se usisava i briše prašina i obavezno kuha ,možda se desi jedan dan u tjednu da ne kuham.

Šta se tiče mene stignem ponekad i na masažu,french nokte si sama radim jedino mi je mrsko frizeru ići jer tamo izgubim puno vremena,a u kupovinu obožavam ići bilo to namirnice ili krpice.

maserka80
27.11.2009., 12:56
2 savjeta za pohat meso,a da se ne zamaže ploča za kuhanje,pločice itd....

1. ako pohate meso u tavi,a imate ploču na struju,atvu prekrijem novinskim reklamnim letkom i sva masnoća koja šprica zadrži se na papiru.

2. meso najlakše spohati u pećnici. Panirano meso posložite u tepsiju,prelijete uljem (ne treba puno) i stavite peći na cca 15 min.nakon toga meso okrenete i još pečete 15 min i imate pohano meso.Za to vrijeme se igrate s djetetom ili mužem:rofl:,a ne gubite vrijeme pazeći na meso u tavi.

ja imam joooš bolji savjet kako pohati
sve raditi kao da ćete i pržiti samo sadržaj stavite na pleh na papir za pečenje i u vruču pečnicu i za 10ak min je gotovo.bez prskanja,bez masnih mrlja bez mirisa:cerek:

maserka80
27.11.2009., 13:00
uh koliko zamaranja oko nečega što se svakodnevno mora odraditi.
kod nas svak iza sebe skuplja i čisti i nema potrebe ovoliko zamaranje kad što izglancati.
srečom ne moram sve sama,a da moram mislim da bi pop...
ja i moj mm dugo živimo skupa(5god) prije dijeteta tako da sam točno znala što mogu očekivati od njega.
A to je i stvar poštovanja.Smatram da kad bi pustio da sve ja ribam i glancam u kuči u kojoj i on živi (i njegovo dijete)da bi to bio znak nepoštovanja

mamica :)
27.11.2009., 13:01
Zbog vas sam jučer oprala pecnicu iako uopce mi nije bilo u planu. Ne zelim da me se smatra prljavicom :rolleyes: I danas sam kupila Domestos maramice pa da i to isprobamo, brisat cemo wc dasku 10 puta na dan!

alapača
27.11.2009., 13:03
e upravo sam octom oprala (prebrisala) onaj dio pored sudopera gdje se cijedi suđe (nemam cjedilo) i presretna sam :cerek:
nisam morala ribati, ostavljati da stoji, ništa... samo sam stavila octa na spužvicu i lagano istrljala taj pleh i - čist je!!!! čist je! nema kamenca! :D
jebo muskula :rolleyes:

a ovo pohanje, maserka (meni se sve mora crtati da bih shvatila) - znači na pleh stavim papir za pečenje pa ulje (koliko ulja?) pa panirano meso i to stavim u pećnicu (na koliko stupnjeva?)?

a koja je razlika s papirom ili bez?

alapača
27.11.2009., 13:05
Zbog vas sam jučer oprala pecnicu iako uopce mi nije bilo u planu. Ne zelim da me se smatra prljavicom :rolleyes: I danas sam kupila Domestos maramice pa da i to isprobamo, brisat cemo wc dasku 10 puta na dan!

meni su bezveze te maramice jer, možda i dezinficiranju, ali ne pokupe prašinu i tome slično - poslije njih moram prebrisat wc papirom. što je zapravo skroz praktično trenutno obzirom da wc mora stalno biti čist jer je malička zabrijala da je to velika tuta i oće i ona :cerek:

maserka80
27.11.2009., 13:14
a ovo pohanje, maserka (meni se sve mora crtati da bih shvatila) - znači na pleh stavim papir za pečenje pa ulje (koliko ulja?) pa panirano meso i to stavim u pećnicu (na koliko stupnjeva?)?

ma kakvo crno ulje??? Eventualno staviš ulje u jaja ili kašicu ovisi kako paniraš,a ne ulje na papir!! Ugriješ ja na 250C,nakon niti 10ak min okreneš šnicle i ugasiš pečnicu.
Ja paniram tako da imam kašicu od brašna,soli,tapioke i mineralne a druga smjesa je sezam i prezla.By the way ja niiišta ama baš ništa i nikad niti poham niti pržim.
Predpostavljam da ti radiš s jajima pa ako baš ne možeš bez ulja stavi malo ulja u jaja.

KatarinaRi
27.11.2009., 13:15
e upravo sam octom oprala (prebrisala) onaj dio pored sudopera gdje se cijedi suđe (nemam cjedilo) i presretna sam :cerek:
nisam morala ribati, ostavljati da stoji, ništa... samo sam stavila octa na spužvicu i lagano istrljala taj pleh i - čist je!!!! čist je! nema kamenca! :D
jebo muskula :rolleyes:

Što se tiče sudopera potpisujem krvlju da nema na svijetu boljeg proizvoda od ARF Blic....jednostavno ne postoji...našpricas, ostaviš malo i spužvicom kao da je nov...probala svašta i prirodno i kupovno...ono...vraćam novce ako neko posvjedoči drugačije:)

ana_st
27.11.2009., 13:15
šta koristite za čišćenje fuga? mene to izluđuje, nikako ih ne mogu lipo očistit. ili, postoji li nešto tipa flomastera da prebojim te fuge (inače, to su one starinske boje cementa a ne ko što se sad rade u boji)

maserka80
27.11.2009., 13:17
brisat cemo wc dasku 10 puta na dan!

zašto to?

mi odavno imamo domestos maramice i to mi je suuuper!! uglavnom ih mm koristi jer ako itko zmaže dasku to je on!
ja ih uzmem tu i tamo za počistiti pod gdje su zdjelice od mace

alapača
27.11.2009., 13:31
Što se tiče sudopera potpisujem krvlju da nema na svijetu boljeg proizvoda od ARF Blic....jednostavno ne postoji...našpricas, ostaviš malo i spužvicom kao da je nov...probala svašta i prirodno i kupovno...ono...vraćam novce ako neko posvjedoči drugačije:)kate ja ti vjerujem ofkors ali ako je taj arf potrebno ostaviti da malo odstoji onda jebo kemikaliju kad sam sad upravo octom obrisala tak da nisam morala čak ni ostavit da odstoji, kažem ti!
ma kakvo crno ulje??? Eventualno staviš ulje u jaja ili kašicu ovisi kako paniraš,a ne ulje na papir!! Ugriješ ja na 250C,nakon niti 10ak min okreneš šnicle i ugasiš pečnicu.
Ja paniram tako da imam kašicu od brašna,soli,tazla.By the way ja niiišta ama baš ništa i nikad niti poham niti pržim.
Predpostavljam da ti radiš s jajima pa ako baš ne možeš bez ulja stavi malo ulja u jaja.

pa da... ja paniram u brašno jaja i prezle a u jaja ne stavljam ulje. :ne zna:
jebiga al ja još uvijek ne kužim :(
dakle, paniram meso normalno kao i uvijek - brašno, jaja (si rekla eventualno ulje što znači da može i bez? ja bih rado, ak se može, bez), prezle; zagrijem pećnicu na 250, na pleh stavim papir za pečenje (onaj za kolače, masni?) i pečem 10 minuta s jedne strane pa 10 s druge?
sam skužila?

stihaa
27.11.2009., 13:33
Ajde, kad već bacate savjete o čišćenju:D, jeli ima neka od vas sudoper od siligranita. Moj je tako prljav da bih ga najradije izbacila van (ali sam ga toliko platila pa mi mm ne da:(). S čime to čistite?

Ne kamenac, nego prljavštinu.

KatarinaRi
27.11.2009., 13:39
[QUOTE=alapača;23742157]kate ja ti vjerujem ofkors ali ako je taj arf potrebno ostaviti da malo odstoji onda jebo kemikaliju kad sam sad upravo octom obrisala tak da nisam morala čak ni ostavit da odstoji, kažem ti!
/QUOTE]

U Osijeku zbog nevjerovatnog kamenca sudoper je bijel bez čišćenja za jedan jedini dan....ako ti se malo stoji prljavo+kamenac ja sa octom nemogu tako dobro kao sa Arfom, a i ne sjaji ni približno....ja taj ARF koristim i za kadu mada ne prečesto. Kod mame u Rijeci to nije potrebno jer je voda puno bolja...da ne kažem savršena.

maserka80
27.11.2009., 13:44
kate ja ti vjerujem ofkors ali ako je taj arf potrebno ostaviti da malo odstoji onda jebo kemikaliju kad sam sad upravo octom obrisala tak da nisam morala čak ni ostavit da odstoji, kažem ti!

pa da... ja paniram u brašno jaja i prezle a u jaja ne stavljam ulje. :ne zna:
jebiga al ja još uvijek ne kužim :(
dakle, paniram meso normalno kao i uvijek - brašno, jaja (si rekla eventualno ulje što znači da može i bez? ja bih rado, ak se može, bez), prezle; zagrijem pećnicu na 250, na pleh stavim papir za pečenje (onaj za kolače, masni?) i pečem 10 minuta s jedne strane pa 10 s druge?
sam skužila?

:cheer:

e pa aj kad več isprobavaš nešto novo umiješaj u prezlu sezam(smanjiš količinu prezle onoliko koliko staviš sezama!

alapača
27.11.2009., 13:47
znači uspjela sam? shvatila sam? :eek:
nemreš vjerovat :raspa:

probat ću to još ovaj vikend! :top:

katarina - moj sudoper nije nikad prljav jerbo ga ja svaki dan operem sa detrđentom za suđe :D :umišljena kokoš: :D
(zato su mi ruke do jebeni šmirglpapir :mad: )

Lali Puna
27.11.2009., 14:01
ja nastojim izbjegavati vlažne maramice za čišćenje bilo čega jer em mi ne očiste ni upola dobro kao krpa/detergent em su užasno neekološke. kažem nastojim jer i ja imam uvijek doma jedan paket nekih vlažnih maramica za čišćenje (kupujem blink, mullerovu robnu marku, domestos su bezobrazno preskupe samo zato jer su brend) za hitne slučajeve. al u planu mi je skroz ih se riješiti.
puno su ekološkije, a meni i bolje čiste najobičnije krpe od mikrofibre. ono što se zove magična krpa - sve se uvijek sjaji, skida i fleke i masnoću poneku (baš jako prljavo ne), ne treba ništa ispirati (ne treba ni maramice, ali meni je bljak pomisao da sam prošla po, recimo, stolu, na kojem nekad stoji i hrana, s nečim natopljenim detergentom, a nisam isprala) i nema kemije.

ja samo tom krpom brišem ogledala, stakleni stol, prašinu...

Ferrari-Ficho
27.11.2009., 14:04
I ja ću isprobat ovo sa pohanjem u pećnici :top:

Lali Puna
27.11.2009., 14:09
ja skoro sve što treba pržit tak radim. jer mi se ne da to po tavi prekretat, iz lijenosti. a i zdravije je, manje masno i finije.
tako pečem panirani oslić onaj zaleđeni.

maserka80
27.11.2009., 14:11
ma ne samo pohanje,svo prženje se može tako raditi.
s obzirom da ne jedemo crveno meso nego samo pil i pur to zamotam u taj papir da se ne osuši.
ja to sve radim bez ili samo sa jušnom žlicom masl.ulja

Tako možete i sve popečke bilo mesne ili povrtne ili sa žitaricama peči.Ponudite ih članu obitelji i neče niti skućiti da je to pećeno nego prženo.

sječam se jednom sam radila popećke od tikvica tako da sam jedan dio pržila jedan pekla,računajuči da je možda mužu draže prženo da bi na kraju pojeli ove pečene a pržene bacili.rekao je da su mu premasne.

Iako ne garantiram,cure,da bi vam mogle ispasti kao i moje,jer ja ne koristim jaja,a jaja u pećnici dosta isuše,pa eto...samo da znate

maserka80
27.11.2009., 14:11
ja skoro sve što treba pržit tak radim. jer mi se ne da to po tavi prekretat, iz lijenosti. a i zdravije je, manje masno i finije.
tako pečem panirani oslić onaj zaleđeni.

i mislila sam da ćeš se baš ti javiti da to tako radiš!:mig:

luna_lana
27.11.2009., 14:41
šta koristite za čišćenje fuga? mene to izluđuje, nikako ih ne mogu lipo očistit. ili, postoji li nešto tipa flomastera da prebojim te fuge (inače, to su one starinske boje cementa a ne ko što se sad rade u boji)
Ma to se nemre nikako dokraja oprat, još zidne nekako, ali podne bože sačuvaj, ja probavala sa svačime, kad ni solna kiselina nije digla prljavštinu odustala san od čišćenja i ofarbala ih i to sama, vrlo je jednostavno.
Ima sredstvo koje se kupi i farba se, ima ti bočicu sa aplikatorom gore i nasloniš na fugu i povlačiš - savršeno ispadne, fuge su mi ko nove, blještavo bjele.kupatilo ko novo :cerek:
Kupuje se u trgovinama sa sanitarnom opremom, zove se Rayen (Blanquea juntas, joints whitener) uglavnom samo pitaš sredstvo za popravljanje fuga. (ja kupila u dućanu Pipa u Ilici)
Savršena stvar! :top:

dublin
27.11.2009., 14:56
..moj dom je odraz mene..
i ako ja sjedim na kavi ulickana, taj isti mora biti ulickan :cerek:
i točka! tak funkcioniram, pa neg misli ko kaj hoće...:cerek:
iskreno me zaboli :cerek:

znači, ulickan dom, ulickana ja...pa tek onda kava :cerek:

složila ladice u kuhinji, 15 min...to je sve za danas :cerek:

sad ručak, i :cerek: i.....:kava:

dublin
27.11.2009., 14:57
tuš kadu i pločice u istoj...barem dva puta tjedno nasapunam običnim PURom za sudje...cca 5 min posla...ja sebe nasapunam..isperem kadu pa sebe...multitasking...:cerek: nema naslaga kamenca, nema ribanja...:cerek:

dublin
27.11.2009., 15:00
Ajde, kad već bacate savjete o čišćenju:D, jeli ima neka od vas sudoper od siligranita. Moj je tako prljav da bih ga najradije izbacila van (ali sam ga toliko platila pa mi mm ne da:(). S čime to čistite?

krem boje..moj..
najobičniji VIM vulgaris...super je...:cerek:

luna_lana
27.11.2009., 15:07
tuš kadu i pločice u istoj...barem dva puta tjedno nasapunam običnim PURom za sudje...cca 5 min posla...ja sebe nasapunam..isperem kadu pa sebe...multitasking...:cerek: nema naslaga kamenca, nema ribanja...:cerek:
Čime sebe nasapunaš, ne kužim...ako sam dobro shvatila ti to radiš za vrijeme tuširanja ili što? :confused:
Znači stojiš u kadi dok ispireš Pur sa pločica i kade, pa zar se to ne skliže malo...:ne zna:
Ja bi se bojala da ne padnem, tj koliko sam ja spretna slomila bi se u kadi da napravim tako nešto...:D

Lali Puna
27.11.2009., 15:17
Čime sebe nasapunaš, ne kužim...ako sam dobro shvatila ti to radiš za vrijeme tuširanja ili što? :confused:
Znači stojiš u kadi dok ispireš Pur sa pločica i kade, pa zar se to ne skliže malo...:ne zna:
Ja bi se bojala da ne padnem, tj koliko sam ja spretna slomila bi se u kadi da napravim tako nešto...:D

kol'ko sam skužila nasapuna kadu i pločice purom pa stoji u toj nasapunanoj kadi i nasapuna sebe i onda ispire i sebe i pločice
evo, ja nisam čistunica, ali ne bih nikad stajala u toj kemijetini.
i ne znam u kojem to paralelnom svemiru ili kolike su vaše tuš kade i pločice oko njih kad se nasapunaju za 5 minuta...al dobro...

dublin
27.11.2009., 15:25
ne skliže se...
na onu malu viledu za sudje (jedna je u kupaoni) stavim malo pura i nasapunam tuš kadu i pločice....isperem..nasapunam sebe..trenutno sa dove :) ispere, tuš kadu..pa sebe...pa...dalje neću reć..
uglavnom nema kamenca..u moj tuš kabini nikad nije bilo kamenca...

dublin
27.11.2009., 15:27
Lali..vjerojatno je u našim životnim prostorima ista situacije..nekad bolej, nekad gore...samo razlika je u tome što je meni to noralno, a tebi...po tvom puisanju ispada...da je problem sve što uključuje kućanske poslove....nažalost..

blablica
27.11.2009., 15:30
i ne znam u kojem to paralelnom svemiru ili kolike su vaše tuš kade i pločice oko njih kad se nasapunaju za 5 minuta...al dobro...

normalne?
al pošto to radim često - normalno da ne traje više od 5 minuta. ako i tolko.

dublin
27.11.2009., 15:33
bojim se da blablacica kuži o čem govorim...i način na koji funkcioniram...:mig:

Lali Puna
27.11.2009., 16:00
normalne?
al pošto to radim često - normalno da ne traje više od 5 minuta. ako i tolko.

nije stvar u tome koliko radimo često, ja čistim tuš kadu jednom tjedno i nije da moram ribati neku tvrdokornu prljavštinu, ali brate mili tih pločica ima..pa 4 krila staklenih vrata + sama kada - odgovorno tvrdim da samo to nasapunat traje više od 5 min. ne sad pol sata, traje cca 10 min, al to je duplo više od 5.

da je problem sve što uključuje kućanske poslove....nažalost..

nije meni problem. samo mi je potpuno nebitno. ne dajem tome na značaju, nije mi bitno, ne posvećujem tome više misli i vremena nego što je apsolutno nužno.

ana_st
27.11.2009., 16:07
luna lana,

di si to sad bila s tim RAYEN-om??? odma popodne šaljem muža nek traži po splitu di ima za kupit :rofl:

blablica
27.11.2009., 16:10
- odgovorno tvrdim da samo to nasapunat traje više od 5 min. ne sad pol sata, traje cca 10 min, al to je duplo više od 5.

a ja velim da mi svaki drugi dan treba 5 minuta za sve zajedno. :ne zna:

Lali Puna
27.11.2009., 16:16
a ja velim da mi svaki drugi dan treba 5 minuta za sve zajedno. :ne zna:

gle, da rukom prođem i dohvatim tu površinu treba mi više od 5 minuta. možda je moja tuš kada veća od tvoje, a možda sam ja manja od tebe :ne zna:

MalaLola
27.11.2009., 18:08

Nemam ga doma, ali sam imala priliku svojedobno očistit jedan i postupak je bio slijedeći. Duž cijelog gornjeg ruba se ispusti tekućina tipa domestosa, može nešto blaže, možda bi tu ocat ili soda bikarbona radili i začepi se i napuni vodom do vrha, ostavi se da odstoji ne sjećam se više koliko, al recimo 10tak minuta, ispusti se voda i prebriše onim grubljim dijelom spužve ili čak ni to ne bi trebalo, jer bi se sva prljavština trebala otopiti na taj način.

KatarinaRi
27.11.2009., 19:06
Sad već i mene počinje živcirati brojanje minuta za prebrisat kupatilo...koje nisma prebrisala pitaj Boga otkad....jel možemo malo na savjete o svladavanja svakodnevice tipa...nove tehnike i pomagala u seksu:zubo:...ili da ne budemo samo bezobrazni...igre sa ukućanima...igre sa gostima..tematski partiji:cerek:...moja je legica bila nedavno na partiju 80-e i odonda priča o tome...organizirale same cure i sad idu dalje..napunile baterije, iskombinirale zajebaciju, alkohol itd...

svastamorac
27.11.2009., 19:08
Nisam skužila temu do danas

Evo ja danas očistila sudoper octom i moram priznati da je :top:

Spadam u skupinu "ludih baba" :mig: Usisavam skoro svaki dan, kuham svakodnevno,n ikad ne naručujem gotovu hranu a u trgovačkim centrima nisam nikada jela :ne zna: Zavlačim se gdje treba i ne treba. Ispod garniture brišem svaki, svaki put kad brišem pod. Prematalicu često vučem od zida, bračni nam je 20ak cm od zida...zante iz koje razloga

Ekspres lonac mi je zakooon ali danas mi je uspjelo u njemu zagoriti :ne zna:

Štednjak čistim poslije svakog kuhanja

Ne znam kako uspjevate jednom tjedno usisavati...ja ne mogu živjeti u prašini....nemamo tepihe možda je to razlog tolike prašine!? Ove zime smo zapalili kamin pa i oko toga poslaaa ali vtrica je :top::top:

Neto je rekao da žene koje vole urednost nemaju drugih ambicija u žuvotu :rolleyes::lol::rofl: neću dalje

I tak...

teta25
27.11.2009., 19:12
malo vas čitam i vidim da se bacaju kojekakvi korisni savjeti, pa može i meni jedan?:moli::moli: imam velikih problema s čiščenjem garniture od fucking eko kože ili koji li je to već materijal!? (ne kaže se bez veze koliko para toliko muzike).
Naime krem je boje, i sva se pofarbala od traperica:eek:
Postala je prljavo-krem-plavkasta....s čime to oprat, sve sam probala...zna li netko??

8472
27.11.2009., 19:35

Ja sam tako prala kadu dok sam bila na faxu, sad mi to više ne ulijeva povjerenje.
Ako ne oribam cifom i domestosom, kao da nisam ni takla.:D

foresst
27.11.2009., 19:38
malo vas čitam i vidim da se bacaju kojekakvi korisni savjeti, pa može i meni jedan?:moli::moli: imam velikih problema s čiščenjem garniture od fucking eko kože ili koji li je to već materijal!? (ne kaže se bez veze koliko para toliko muzike).
Postala je prljavo-krem-plavkasta....s čime to oprat, sve sam probala...zna li netko??
probaj s bebi vlažnim maramicama.. to skida sve.
ja sam s njima očistila plastiku u autu - ručke od vrata, volan, ploču.. nisam mogla vjerovati kako lako skida čak i poštenu prljavštinu (bolje od onih sprejeva baš za to)

8472
27.11.2009., 19:42

Kasnije nakon čišćenja našpricaj direktno i nakon toga dobro utrljaj onaj pronto univerzalni u spreju, trebao bi ostat sloj koji ne dopušta prenos boje sa hlača itd, i jako se sjaji nakon toga.
E da, mi smo znali i špricat ono što se glancaju gume na autima, taj ostavlja još veći sjaj.

Pirga
27.11.2009., 19:48

to i mene zanima. naime, imam isti problem, samo što je moja posmeđila od trenirke tamo di mi stoji guzica dok ležim:D (tj. dok sam ležala prije Pajcekice koja mi više na da da ležim). sve sam probala, ali mi se čini kao da je to ušlo u one pore i više nikada neće izaći. s maramicama nisam probala, možda upali.
znala sam preko toga držati prekrivač, ali to mi izgleda katastrofa pa sada eto imamo flek (i puuuno jastuka da se manje kuži :))

8472
27.11.2009., 19:53
to i mene zanima. naime, imam isti problem, samo što je moja posmeđila od trenirke tamo di mi stoji guzica dok ležim:D (tj. dok sam ležala prije Pajcekice koja mi više na da da ležim). sve sam probala, ali mi se čini kao da je to ušlo u one pore i više nikada neće izaći. s maramicama nisam probala, možda upali.
znala sam preko toga držati prekrivač, ali to mi izgleda katastrofa pa sada eto imamo flek (i puuuno jastuka da se manje kuži :))

Uzmite one maramice za čišćenje ruku, malo su agresivnije i nemaju onoliko losiona kao one za bebe.
Ja sam uvjek čistila ploču u autu s njima.
Probajte jedino prvo čošak da ne bi baš skinulo boju, jer znaju ako ima alkohola otapat boju.

Pirga
27.11.2009., 20:06
Uzmite one maramice za čišćenje ruku, malo su agresivnije i nemaju onoliko losiona kao one za bebe.
Ja sam uvjek čistila ploču u autu s njima.
Probajte jedino prvo čošak da ne bi baš skinulo boju, jer znaju ako ima alkohola otapat boju.

hvala na savjetu. probat ću još i to, ali ako nije otišlo s alkoholom, benzinom, razrjeđivačem, svim sredstvima za čišćenje, lakom za kosu (vidjela u Odredu za čistoću da time skidaju kemijsku olovku) i vjerojatno još nečim čega se ne mogu sjetit, onda sam i za ovo malo skeptična.no, kako kažem, vrijedi probati pa da mogu reći da sam SVE probala :)

blablica
27.11.2009., 20:07
Sad već i mene počinje živcirati brojanje minuta za prebrisat kupatilo...koje nisma prebrisala pitaj Boga otkad....jel možemo malo na savjete o svladavanja svakodnevice tipa...nove tehnike i pomagala u seksu:zubo:...ili da ne budemo samo bezobrazni...igre sa ukućanima...igre sa gostima..tematski partiji:cerek:...moja je legica bila nedavno na partiju 80-e i odonda priča o tome...organizirale same cure i sad idu dalje..napunile baterije, iskombinirale zajebaciju, alkohol itd...

može, ja sam za :cheer:

KatarinaRi
27.11.2009., 20:19
može, ja sam za :cheer:

No...pa jel ima šta novoga?....ja neznam:ne zna::ne zna:....sutra mi dolazi novi krevet pa eto:cerek:

Athina
27.11.2009., 20:24
No...pa jel ima šta novoga?....ja neznam:ne zna::ne zna:....sutra mi dolazi novi krevet pa eto:cerek:

meni ne treba nista novo, toliko rijetko vidjam muza da ni staro ne stignemo isprobati :lol: :(

zelim ti da slomite krevet :cerek:

blablica
27.11.2009., 20:25

sex igračkica ili poza?
pa igračkice isprobavam svako malo, ovisi kaj te zanima, reci pa ti velim jel valja ili ne :D a poze, ovisi o partnerima, maštovitosti, spretnosti i tak.

edit. i ja se pridružjem željama za pucanjem kreveta :D

KatarinaRi
27.11.2009., 20:29
sex igračkica ili poza?
pa igračkice isprobavam svako malo, ovisi kaj te zanima, reci pa ti velim jel valja ili ne :D a poze, ovisi o partnerima, maštovitosti, spretnosti i tak.

edit. i ja se pridružjem željama za pucanjem kreveta :D

Vi pišite ja ću čitat...ja se stidim o tome u javnosti:o...nemojte da pukne hebote jedva se čekam okrenut, a da se u drugi stan ne čuje škripanje...popizdila sam više...

8472
27.11.2009., 20:35

Hebate, totalno sam zagorila kad nisam skužola ovaj post. :zubo:

KatarinaRi
27.11.2009., 20:40
Hebate, totalno sam zagorila kad nisam skužola ovaj post. :zubo:

Nisi ga vidjela od silnih krpa, octa, domestosa, maramica i sode bikarbone.:bara::facepalm:

8472
27.11.2009., 20:47
:facepalm::facepalm::facepalm:
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

alapača
27.11.2009., 20:53
daj pusti koku viš da je na štangi :D

ajde koko podijeli to s nama :p

KatarinaRi
27.11.2009., 20:55
Kad smo već kod kombinacije seksualnih pomagala i kuhinje-čišćenja-žena sjećam se kad je prije 2-3 godine izašao novi Quelle katalog sa par stranica seks pomagala u ponudi...negdje između suđa i posteljine:rofl::rofl:...bila sam na moru u to doba, mama na terasi proučava satima...još se tata čudi koji joj je klinac jer njoj odjeća, a bogami i kuhinja ne predstavljaju ništa u životu...uglavnom brzo se je netko u Lijepoj našoj našao uvrijeđen i stigla je obavijest da je došlo do greške, da taj asortiman nije u ponudi za HR, da se ispričavaju i da nisu u mogućnosti isporučiti gomile prstiglih narudžbi:lol::lol::lol:

blablica
27.11.2009., 21:41
Kad smo već kod kombinacije seksualnih pomagala i kuhinje-čišćenja-žena sjećam se kad je prije 2-3 godine izašao novi Quelle katalog sa par stranica seks pomagala u ponudi...negdje između suđa i posteljine:rofl::rofl:...bila sam na moru u to doba, mama na terasi proučava satima...još se tata čudi koji joj je klinac jer njoj odjeća, a bogami i kuhinja ne predstavljaju ništa u životu...uglavnom brzo se je netko u Lijepoj našoj našao uvrijeđen i stigla je obavijest da je došlo do greške, da taj asortiman nije u ponudi za HR, da se ispričavaju i da nisu u mogućnosti isporučiti gomile prstiglih narudžbi:lol::lol::lol:
:rofl:
jbg, zatucan narod. ljudima je neugodno uć u sex shop da ih ne bi slučajno netko vidio.

marina3
27.11.2009., 22:10

to ti ništa ne skida jer ćeš tu kožu uništit ,ali svaki dan prebriši sa vlažnom krpom i sa vremenom će nestat.Nemoj nikako sa ničim ribat!

morska alga
27.11.2009., 22:12
Meni je za pećnice najučinkovitiji Permetal, doduše nisam nikad nikakvo drugo sredstvo ni kupila obzirom da mi jedna boca njega traje preko dvije godine :D
Ne zato što ga ne koristim, nego zato što jako rijetko čistim pećnicu na taj način, kad se zaprlja nečim očistim što prije mogu tako da ju ne dovodim u stanje kad mi treba Permetal. :D
Ja sam jedniom našpricala permetalom i otišla spremat djecu u krevet. Kad sam opet došla do pećnice bio je izgrizen emajl. Sad ni je pećnica ko da je stara 100 godina.:ne zna:
Jedan trick: Staviti npr brudet kuhat u zepterovu veliku teču na struju na 1-2 i ići u jogging 40 min ili 1h.
Naravno jednom prije provjeriti dok ste kod kuće da li tako nešto funkcionira i sve ok.
Da i jedna se roba pere, druga suši, ručak kuha a ja trčim.:top:

27.11.2009., 22:48

ne bih to mogla ostavit uključeno dok me nema doma :eek: nikad se ne zna!

mojoj mami se zapalio veš u vešmašini. nije ono vatra buknula nego je bio nagoren unutra jer se nešto sa dovodom vode dogodilo (ne, nije zaboravila otvorit vodu:mig:). tko zna šta bi bilo da je nije bilo doma. :eek:

Ferrari-Ficho
28.11.2009., 07:51
Ja pećnicu najbolje operem običnim deterdžentom za suđe :ne zna:

8472
28.11.2009., 08:02
...

Ja trčim jedino ako me gadan pas naganja...:kava:

setzerka
28.11.2009., 08:16
Ja trčim jedino ako me gadan pas naganja...:kava:

:lol::lol::lol:
to je isto jedan od tips&tricks, doci na forum i citati. svako malo umrem od smijeha.

alapača
28.11.2009., 08:59
:lol::lol::lol:
to je isto jedan od tips&tricks, doci na forum i citati. svako malo umrem od smijeha.

za smijeh je na forumu najbolja politika :top: :s
i, da, to je definitivno trick - pojesti sendvič u miru između placa, dućana, kuhanja ručka, pranja i sušenja veša, sendvič uz forum.hr ofkors :mig:

oću dobit koju kunu možda za ovo krasno veličanje? ak vam se sviđa mogu ja još.... :D

mali_cox
28.11.2009., 10:21
Ja sam jedniom našpricala permetalom i otišla spremat djecu u krevet. Kad sam opet došla do pećnice bio je izgrizen emajl. Sad ni je pećnica ko da je stara 100 godina.:ne zna:
Jedan trick: Staviti npr brudet kuhat u zepterovu veliku teču na struju na 1-2 i ići u jogging 40 min ili 1h.
Naravno jednom prije provjeriti dok ste kod kuće da li tako nešto funkcionira i sve ok.

A ne znam, piše straga na kakvim se površinama ne smije upotrebljavati. Meni je odličan i ništa mi ne očisti jednom dvaput godišnje rešetku u pećnici kao on, nakon njega izgleda kao nova. Ja ga pošpricam, uključim pećnicu na 50 stupnjeva i držim deset minuta tako, ne duže jer nije preporučeno. Nakon toga samo obrišem mokrom krpom sve. Nema toga što on nije otopio. Jedina mu je mana što moram staviti masku na nos i usta i nositi rukavice, ja sam totalni antirukavica tip, ne mogu u njima čistiti ništa, mrzim nositi rukavice pri čišćenju. :D

SummerNight
28.11.2009., 11:09
Ni ja ne mogu u onim plasticnim rukavicama, zato (a i za farbanje) imam kutiju onih jednokratnih kirurskih.

chiquita
28.11.2009., 12:06
tak sam i glumila žrtvu spremačicu pa nisam nikad koristila rukavice i sad kad imam klinca, kad su mi ruke non stop u vodi, te operi flašicu, te operi dudu, te operi ruke jer ideš prat malom guzicu, te operi suđe od ručka, te operi ponovno dudu jer je pala na pod, te operi ovo ono - oštetila sam si kožu totalka. ne stigne mi se regenerirati i izgledam ko da imam ruke 70ogodišnjakinje.
nema te kreme koju nisam probala, ništa mi nije pomoglo osim rukavica.

odsad sve radim u rukavicama. jebiga.

8472
28.11.2009., 12:37
http://www.smilies.4-user.de/include/Haushalt/saug_smilie_173.gif (http://www.smilies.4-user.de)http://www.smilies.4-user.de/include/Haushalt/smilie_haus_015.gif (http://www.smilies.4-user.de)http://www.smilies.4-user.de/include/Haushalt/smilie_haus_014.gif (http://www.smilies.4-user.de)http://www.smilies.4-user.de/include/Haushalt/smilie_haus_032.gif (http://www.smilies.4-user.de)http://www.smilies.4-user.de/include/Haushalt/smilie_haus_041.gif (http://www.smilies.4-user.de)http://www.smilies.4-user.de/include/Haushalt/smilie_haus_050.gif (http://www.smilies.4-user.de) i ostalo mi je još http://www.smilies.4-user.de/include/Haushalt/smilie_haus_055.gif (http://www.smilies.4-user.de) i da sebi nekaj napravim za žderat :D

...
Evo posuđujem ove lijepe sličice... :rofl::mad:

KatarinaRi
28.11.2009., 13:22
Evo posuđujem ove lijepe sličice... :rofl::mad:

Probaj ovako...da nebude svakodnevno:rolleyes:
http://www.hb-global.com/product-image/79/f3dda-clown%20de%20luxe%20yellow.jpg

Lali Puna
28.11.2009., 13:31
ma ja sam brojala kolpko treba minuta za šta jer mi je bez veze kad ove koje vole kućanske poslove pišu otprilike - ma, nije problem kuću držat uvijek tip top, treba samo 5 minuta za suđe, 5 minuta za štednjak, 5 min za ostatak kuhinje, 5 min za tuš kadu, 5 min za wc, 5 min za ostatak kupaone, 5 min za usisat, 5 min za oprat podove, 5 min za prašinu, 5 min za objesit/skupit veš, 5 min za opeglat mašinu veša (!), 5 min za obrisat prašinu, 5 min za pospremit nered - ukupno pola sata dnevno! :D

blablica
28.11.2009., 16:32
ma ja sam brojala kolpko treba minuta za šta jer mi je bez veze kad ove koje vole kućanske poslove pišu otprilike - ma, nije problem kuću držat uvijek tip top, treba samo 5 minuta za suđe, 5 minuta za štednjak, 5 min za ostatak kuhinje, 5 min za tuš kadu, 5 min za wc, 5 min za ostatak kupaone, 5 min za usisat, 5 min za oprat podove, 5 min za prašinu, 5 min za objesit/skupit veš, 5 min za opeglat mašinu veša (!), 5 min za obrisat prašinu, 5 min za pospremit nered - ukupno pola sata dnevno! :D

od sveg ovog jedino peglam dvaput tjedno i tu tuš kadu svaki drgi dan. ostalo je svakodnevno i stvarno nemam kaj puno čistit kad to svaki dan radim pa ni nemre bit zmazano tolko da mi treba puno vremena očistit. sat vremena dnevno mi oduzmu ti poslovi. i nema tu previše filozofiranja. da saugam jednom tjedno, to bi već bila druga priča, ili da brišem podove jednom tjedno.

KatarinaRi
28.11.2009., 17:12

Problem je samo što se za tih 5 min moram psihički pripremat cca pola sata...pa sad zbroji.:kava:

Lali Puna
28.11.2009., 19:30
Problem je samo što se za tih 5 min moram psihički pripremat cca pola sata...pa sad zbroji.:kava:

ma znam :D

zborj tih svih 5 minuta jest puno više od pol sata dnevno
ja sam karikirala iz zajebancije - poanta je bila da će za posao pranja tuš-kabine koji traje ajmoreć 7 minuta blablica kojoj je jako bitno da je kuća uvijek tip-top reć da traje 5 minuta i manje, a ja kojoj su kućanski poslovi nužno zlo ću reć da traje 10 min

da saugam jednom tjedno, to bi već bila druga priča, ili da brišem podove jednom tjedno.

možda sam ja opet nedovoljno osviještena kućanica, al opet ne kužim ovo sa svaki drugi dan il jednom tjedno. ja ne znam kak drugi ljudi žive, ali nije da mi se od petka do petka na podovima zapeče zmazanoća i naprave tvrdokorne mrlje. svi smo doma uvijek u papučama, a ako netko nešto prolije ili mu kapne naravno da će to obrisat. s podnim površinama meni je najveći problem prašina i mrvice. a to ode sa sauganjem. za oprat pod mi treba točno onoliko koliko mi treba da krpom pređem preko njega.
eventualno na pločicama u kuhinji bude nekih sitnih mrlja, nije da imam pol sata ribanja drot kefom!

mali_cox
28.11.2009., 20:11
Evo recimo kod nas osim suđa kojeg svakodnevno ima za prati jedini kućanski posao koji se doslovno mora svaki dan napraviti je usisavanje. Ne znam zašto ali kod nas je uvijek dosta prašine po podovima, mali ne jede na podu, mi pazimo koliko možemo, hoda se u papučama ali prašine po policama i po podu je uvijek dosta za obrisati. U dnevnoj imamo onaj francuski prozor a kako smo na devetom katu valjda većina te prašine dođe iz zraka, od smoga, jer drugog razloga ne vidim. Pod krevetima svaki drugi dan imam za obrisati onu bijelu prašinu koja se skuplja u grudice.
Općenito mi ne pada teško ni jedan kućanski posao ali u prvom redu mislim da mi ništa neće biti ako baš tad to ne napravim, kod mene je problem pa sam stjecajem okolnosti, odgoja, profesije takva da kad nešto odredim onda to i izvršavam, pomalo kompulzivno rekla bih jer na taj način se "zadržavam u svojim cipelama", mene svaka promjena plana lako izbacuje iz takta. Tako ja otprilike za taj dan odredim nešto tipa presložiti ladicu sa escajgom, presložiti ovaj ormarić, drugi dan neki drugi, danas oprati kadu kiselinom, sutra ću presložiti knjige...
Tako mi je lakše i jednostavnije, najžalosnije mi je kad se naradim pošteno pola dana radeći poslove baš ove tipa ladica, ormarića kuhinjskih, ormara, prozora...a ono po stanu i dalje svuda igračke, kablovi od laptopa razbacani okolo, skripte i knjige po stolu...iako sam ja to sve dovela u red opet su tu svakodnevne stvari koje ne dozvoljavaju da nam stan izgleda "savršeno čisto"...ali tome ni ne težim. :)

SummerNight
28.11.2009., 20:45
Jedino sto bi ja voljela raditi svaki dan je usisati sad kad mala puze a to je jednostavno apsolutno nemoguce u manje od pola sata.
Kad spava ne mogu usisavati jer cu ju probuditi, kad je budna ne mogu usisavati jer ju ne mogu ostaviti nigdje a ni nositi sa sobom, kad mm dodje doma rucamo pa malo predahut treba tako da onda mozemo usisavati a to je 7 navecer i oboje smo pre satrani za takvo nesto.
Ostale stvari mi ni ne pada na pamet raditi na dnevnoj bazi ali usisano bi voljela imati svaki dan ili svaki drugi.
I sad, rjesenje je da si kupimo onaj usisivac koji sam usisava! Ajde, dobrovoljne priloge na racun ................ :cerek:

KatarinaRi
28.11.2009., 20:47
Molim cure koje imaju tetu čistilicu da mi kažu što konkretno vam čiste i koliko često...to se plaća na sat?...ne mislim na povremene generalke nego na one kojima redovito doleze....hvala:kava:

alapača
28.11.2009., 20:50
cox, ti radiš? mislim, zaposlena si ono 8 sati?

i kod mene uvijek ima brdo prašine, ne kužim :mad:

kae katarina, ko te naljutio? :cerek:

alapača
28.11.2009., 20:53
jer ju ne mogu ostaviti nigdje a ni nositi sa sobom
zašto ne možeš? bebu u sling ili maitai i gle kak zzzzujimo po stanu...

Lali Puna
28.11.2009., 21:01
najbolja stvar za usisavanje svaki dan je arianna aspirator. zbog njega i zbog toga što joj skoro svaki dan saugamo šmrklje usisavaš stoji vani cijelo vrijeme kao ravnopravni član kućanstva :D, pa kad je već tu ja potegnem često, sad kad radim ne svaki dan, al prije jesam. sad bar ćoškove prođem. meni uopće ne bi bio problem usisavat da nije onog dijela kad vadiš usisavaš s ormara/ispod kreveta/neke bukse pa ga sastavljaš pa onda ista procedura kod spremanja. ovak kad stoji vani samo uzmeš i prođeš.

nisam mogla usisavat s djetetom dok nije počela bar stajati i dok se nije usisavača prestala bojati. sad joj je usisavanje kul, samo što je kul dvije minute, a meni dulje treba da usisam (eh, da sam blablica! :D) pa ondaona cvili, hvata me za nogu, lupa, grize i na sve moguće načine pokušava natjerati da prestanem raditi to što mi odvraća pažnju od nje (da, ja sam ponosna vlasnica djeteta koje se ni s 21 mjesec ne zna igrat samo dulje od tri minute :rolleyes:)

odoh čistit, danas imam napadaje (bila vani jučer opet :zubo:)

SummerNight
28.11.2009., 21:01
Molim cure koje imaju tetu čistilicu da mi kažu što konkretno vam čiste i koliko često...to se plaća na sat?...ne mislim na povremene generalke nego na one kojima redovito doleze....hvala:kava:

Radi ti kaj joj kazes. Moja je radila ono sto smo prije ja i mm radili vikendom, usisavanje i pranje poda, brisanje prasine (imamo malo namjestaja pa nije bed :cerek: ) pranje kuhinje i svih kuhinjskih elemenata i plocica, pranje kupaone i wca zajedno s plocicama oko kade i wca, pranje malog wca bez plocica, pranje balkona.
Za to joj je trebalo obicno 5 sati. I ko fol je jedva stizala, da ja ne pomislim da se to slucajno stigne i u 3, 4 sata napraviti. :rolleyes:
Ja ne peglam pa nam nije peglala a nikad ne bi dala da mi sprema robu, mijenja posteljinu ili tako nesto. :ne zna:

KatarinaRi
28.11.2009., 21:02

Pametni znaju čemu služi hodalica:zubo::rofl::rofl:....nije me nitko naljutio nego malo kalkuliram, promišljam o smislu života:rolleyes:..

marica_zna
28.11.2009., 21:03
Summernight,
mm i ja smo kupili onaj robot usisavac i skroz smo zadovoljni
oboje radimo a imamo bebaca 6 mj i psa koji je stalno u stanu. dlaka je bilo uzasno puno
sada dok radim veceru a mm se igra s malim ukljucim usisavac i on sve pocisti
pas je u pocetku ludio a sad se naviknuo
bila nam je muka cijena ali se isplatilo. prije smo imali usisavac na vodu - ulij, usisaj, operi...ah a da ni ne spominjem da je bio glomazan
ovaj nam je prva liga pogotovo kad mali propuze

SummerNight
28.11.2009., 21:04

Ti ces me doci masirati poslje? I drzat ju dok se ja saginjem ispod garniture i kreveta, manevriram izmedju telke i kreveta i tako? :rofl:
E, ne pada mi na pamet. :cerek:

KatarinaRi
28.11.2009., 21:07
Radi ti kaj joj kazes. Moja je radila ono sto smo prije ja i mm radili vikendom, usisavanje i pranje poda, brisanje prasine (imamo malo namjestaja pa nije bed :cerek: ) pranje kuhinje i svih kuhinjskih elemenata i plocica, pranje kupaone i wca zajedno s plocicama oko kade i wca, pranje malog wca bez plocica, pranje balkona.
Za to joj je trebalo obicno 5 sati. I ko fol je jedva stizala, da ja ne pomislim da se to slucajno stigne i u 3, 4 sata napraviti. :rolleyes:
Ja ne peglam pa nam nije peglala a nikad ne bi dala da mi sprema robu, mijenja posteljinu ili tako nesto. :ne zna:

Po ovom opisu ja bi rekla da je dolazila jednom tjedno?...mislim pitam jer žene koje znam uglavnom imaju ili samo peglanje, čuvanje djece ili povremeno nekoga pozovu na generalku...ali nijedna nema redovitu pomoć pri čišćenju i neznam koliko bi to došlo tj. kako to uopće naplaćaju.....doduše kod nas u Osijeku je to sve puno puno povoljnije nego u Zg koliko znam.

KatarinaRi
28.11.2009., 21:09
Ti ces me doci masirati poslje? I drzat ju dok se ja saginjem ispod garniture i kreveta, manevriram izmedju telke i kreveta i tako? :rofl:
E, ne pada mi na pamet. :cerek:

Sad ni ja ne kužim...nemože biti u gajbi, viperu, kolicima dok usisavaš npr.?...šta počne divljat ili?

morska alga
28.11.2009., 21:09
Off topic

Šta se tiče humora najbolje mi je kad prebacim na sjednicu sabora a ispod u opisu programa piše: Zvjezdane staze: Voyager
:lol::lol:

lehaha
28.11.2009., 21:10
Miša mu ljubim opet smo na čišćenju!

Sisavac radi svaku večer koliko god umorni bili (muž), poslije ja mokrom krpom opičim za njim. Razlog je mačor koji se još nije evolucijski prilagodio na centralno grijanje pa skuplja zimsku bundu, koju onda velikodušno ostavlja po cijeloj kući. To nam je ukupno 15 minuta dnevno, a kad bi preskočili onda bi vjerojatno dijete hranila mačjom travom da iskašlje hairball, što bi duže trajalo. Ak mi se ne da prije spavanja, onda u jutro nju utefterim u hranilicu a ja šetam krpu. Tek onda može na pod plaziti. I rado bih da ne moram svaki dan, to bi mi uveliko olakšalo življenje, ali moja mačkica se ne želi depilirati :rofl:.

svastamorac
28.11.2009., 21:11
Lali puna, imam obični usisvač i onaj sexy....super je za brzinsko čišženje, uvijek je pri ruci a mališa obožava oba

http://www.hometone.org/entry/eureka-electrolux-ergorapidoan-easy-to-use-vacuum-cleaner/ možda bi te zadovljio ;) mene je

alapača
28.11.2009., 21:12
najbolja stvar za usisavanje svaki dan je arianna aspirator
kaj je to? jel to na struju?
mm i ja smo kupili onaj robot usisavac i skroz smo zadovoljnikak se to zove, da idem guglat, oću i ja to!

a jebiga, ja sam princezu u MT nosila svuda sa sobom :ne zna: i po šumama i gorama i zagrebačkim cestama :D

mali_cox
28.11.2009., 21:13
cox, ti radiš? mislim, zaposlena si ono 8 sati?

i kod mene uvijek ima brdo prašine, ne kužim :mad:

kae katarina, ko te naljutio? :cerek:

Radim svaki dan 4 sata, otprilike van kuće sam 5 sati s putem tamo i nazad.

setzerka
28.11.2009., 21:16
mm obavezno usisava s misem u klokanici. veli da mu dodje ko kontrola. onda se razgovaraju di su sve prosli, kaj budu sljedece, kak je tesko usisavati i tak to.:cerek:
al ni meni nije jasno kaj nece bit u viperu ak nisi pored nje?

alapača
28.11.2009., 21:16
Lali puna, imam obični usisvač i onaj sexy....super je za brzinsko čišženje, uvijek je pri ruci a mališa obožava oba

http://www.hometone.org/entry/eureka-electrolux-ergorapidoan-easy-to-use-vacuum-cleaner/ možda bi te zadovljio ;) mene je

e daj molim te nemoj to preporučivati nikome! :mad:
imam to i to je SRANJE! imamo ga godinu dana i sad više ne usisava skoro ništa :rolleyes: bolje bi mi bilo pomesti nego time usisavati :mad:
ne znam, mm kaže da je to zbog kilometraže koju je siroti usisavač odradio u tih godinu dana (ja usisavam svaki dan), ali on sad i ako pokupi na primjer najsitnij kamenčić, čim ga ugasim taj kamenčić ispadne. na taj isti pod s kojeg sam ga upravo usisala. užasno sam nezadovoljna tim usisavačem :flop: i ima jako mali spremnik za to kaj se usisava tak da ga se mora često prazniti. to mu je još jedan :flop: od mene.
upravo mu tražim zamjenu. isto bih štapni (jel se to tak zove, kao mikser?) ali hoću da je puuuuuno jači od ovoga. nema veze ako je na struju.

KatarinaRi
28.11.2009., 21:17
kaj je to? jel to na struju?
kak se to zove, da idem guglat, oću i ja to!
a jebiga, ja sam princezu u MT nosila svuda sa sobom :ne zna: i po šumama i gorama i zagrebačkim cestama :D

:misli:....jesam ja poludila ili se lali zajebava...ili ti....to je ono za nos...doduše neznam što točno jer nemam jer moj nikad nije bio šmrkav:o

mali_cox
28.11.2009., 21:18
pa ondaona cvili, hvata me za nogu, lupa, grize i na sve moguće načine pokušava natjerati da prestanem raditi to što mi odvraća pažnju od nje (da, ja sam ponosna vlasnica djeteta koje se ni s 21 mjesec ne zna igrat samo dulje od tri minute :rolleyes:)

Evo još jedne ponosne vlasnice malca od 21 mjesec koji ne može se sam igrati, tj. NEĆE se sam zabaviti. :ne zna:

KatarinaRi
28.11.2009., 21:20
Inače glede mog novog kreveta samo da vas obavijestim da je ostao u Lesnini jer je u jednom komadu i nemože ući u moj stan:kava::facepalm:

SummerNight
28.11.2009., 21:22
Summernight,
mm i ja smo kupili onaj robot usisavac i skroz smo zadovoljni
oboje radimo a imamo bebaca 6 mj i psa koji je stalno u stanu. dlaka je bilo uzasno puno
sada dok radim veceru a mm se igra s malim ukljucim usisavac i on sve pocisti
pas je u pocetku ludio a sad se naviknuo
bila nam je muka cijena ali se isplatilo. prije smo imali usisavac na vodu - ulij, usisaj, operi...ah a da ni ne spominjem da je bio glomazan
ovaj nam je prva liga pogotovo kad mali propuze

A kako ide s kutovima? :ne zna: Ja sam rekla da kad izmisle taj usisivac a da usisava kutove da dizemo kredit i kupujemo ga. :cerek:

blablica
28.11.2009., 21:23
.

, a meni dulje treba da usisam (eh, da sam blablica! :D) pa ondaona

jel to neka prvokacija ili :misli:

ja s malom usisavam bez problema, njoj je najveća fora trčat za usisavačem ili da ju ja ili mm ganjamo pa kao nju saugamo. urnebes. čak je dobila na poklon mali usisavač al nije ni približno tolko zanimljiv ko ovaj.

kaj se tiče ovog štapnog saugera, alapača, kojeg imaš ti? i kod mene ista situacija nakon godinu dana, neko vrijeme sam ga ful detaljno bila čistila pa se popravio ali opet isto sranje - pa sam ga bacila. možda kad bi kupila skuplji, bio bi bolji?
sad koristim onaj kuhinjski :o