PDA

View Full Version : Prečko jug - Nivogradnja

stranice : 1 2 3 4 [5] 6

STINGer
18.09.2010., 12:54
Pozdrav!

Interesiramo se za nivogradnjine stanove u Prečkom, ali nekako mi se čini otužno i da tamo baš i nema nekog sadržaja bliže od Shopping centra Prečko. To mi je nekako daleko da idem ako mi treba recimo samo kruh. Da li postoji blizu kakav lokalni dućkas, ili pekara ?

Znam da je bio Union kod tramvajske stanice, ali sam neki dan vidjela da je to sad Bipa. Jel ima igdje bliže išta kad ti zatreba npr. vrhnje za pire krumpir?

Kad dolaziš od nivogradnjine zgrade prije Uniona odn. sadašnje Bipe je neka velika trgovina (zaboravih čija je, ali je puno bolja nego je prije bio Union). Prije te trgovine skreneš desno, 20 metara i imaš tržincu, par mesnica, ribarnicu, vinariju i što sve ne, uključujući i pekaru (koja ima prilično dobar kruh). I oko tržnice ima par manjih trgovina koliko sam primjetio... Uglavnom, to par minuta hoda od zgrade i ima sve što treba :ne zna:

nici
18.09.2010., 18:22
To je Diona, tak da dućan ima.
Ali što se tiče tržnice, ona baš i nije neka sreća jer radi samo do 4, a poslije je zaključano pa ne možeš unutra niti do drugih dućana.
Tak da je očito samo za penziće :flop:

STINGer
18.09.2010., 21:39
Pa dobro, bar nešto ima... ali, trgovina i pekara blizu zgrade ima....

me_myself_i
22.09.2010., 15:27
Kako je prosao tehnicki pregled zgrade?

NoviStanar
28.09.2010., 13:55
Tehnički je prošao.
Da li su nekog več zvali za ključeve?

TheRealZubo
29.09.2010., 06:58
Tehnički je prošao.
Da li su nekog več zvali za ključeve?

Jučer su se već neki useljavali...

joza_s_noza
06.10.2010., 16:37
Pozdrav,

Moze li mi se netko javiti (na PM) tko je u ponedjeljak bio na sastanku stanara, naime dobio mail u 3 da je u 6 sastanak, jednostavno neizvedivno.

Hvala

jankof
08.10.2010., 16:46
Pozdrav!

Interesiramo se za nivogradnjine stanove u Prečkom, ali nekako mi se čini otužno i da tamo baš i nema nekog sadržaja bliže od Shopping centra Prečko. To mi je nekako daleko da idem ako mi treba recimo samo kruh. Da li postoji blizu kakav lokalni dućkas, ili pekara ?

Znam da je bio Union kod tramvajske stanice, ali sam neki dan vidjela da je to sad Bipa. Jel ima igdje bliže išta kad ti zatreba npr. vrhnje za pire krumpir?

upravu si,ti stanovi niknuli na kukuruzištu pokraj plinare koja se seli.
to je jedan atraktivan prostor koji nažalost dosada nije bio iskorišten.
tako je sa cijelim prostor južnog dijela naselja do savskog nasipa.
imaš jednu trgovinu mješovitom robom Slavenskog 10,preko puta autobusne stanice,to je nekih 300 metara od stanova.
za kruh možeš otići na 100 metara u pekaru, Prečko 29.
nekako je najbolje ići na Petrovaradinsku, supermarket Diona i pekara Lamešić.
ne znam što biste htjeli sve je na dohvat ruke u krugu 500 metara, preko pruge.
autobusna stanica pred kućom,do škole ima 100 metara,nije toliko prometno koliko će postati kad se spoji Jarunska ulica i Slavenskoga.
jedan miran dio naselja koji tek treba urbanizirati.

jankof
08.10.2010., 16:56
To je Diona, tak da dućan ima.
Ali što se tiče tržnice, ona baš i nije neka sreća jer radi samo do 4, a poslije je zaključano pa ne možeš unutra niti do drugih dućana.
Tak da je očito samo za penziće :flop:

tržnica je jedna od skupljih u gradu,kad nešto zatreba dobro dođe,subotom je gužva,posebno za piceke.

rusulica
12.10.2010., 09:58
Dva pitanja za one dobro informirane.

1. Gdje će se nalaziti i koliko će od naših zgrada biti udaljen navodni "zeleni pojas" i sa kojim sadržajima?
2. Jel netko zna gdje će proć Jarunska cesta i koliko će točno biti udaljena od zgrada, zapravo sve u vezi te ceste nas zanima. Jer kako neki stanari govore trasa Jarunske ceste u jednom djelu će se izmjeniti tj da ipak neće proć trasom kojom je ucrtana?

Hvala na odgovoru

prečko
14.10.2010., 07:32
što ja znam pogledao sam na službenim stranicama Zagreba

https://e-uprava.apis-it.hr/gup/

A što se tiče tog zelenog pojasa on se vidi na karti ali tko zna kad ce taj prostor biti uređen sumnjam da će to biti uskoro ,vjerovatno kad budu pravili jarunski most a i cesta ide tek s mostom

a cesta prolazi odmah kraj zgrada i spaja se na slovensku

me_myself_i
26.10.2010., 10:50
Evo ja zivim vec neko vrijeme u novoj zgradi, a susjeda nigdje! :/

STINGer
26.10.2010., 11:20
Kojoj zgradi, "gornjoj" ili "donjoj"?

ivo08
30.10.2010., 17:49
Baš sam prolazio neki dan pored tih zgrada i u drugoj (novijoj) zgradi nema žive duše, zgrada zjapi prazna.Prodano je možda 1/3 stanova. Vidim i čujem da se nivogradnja oglašava na sve strane, al nitko ne kupuje. Bilo bi im pametnije da lovu od marketinga sačuvaju, a cijenu kvadrata smanje.U ovoj situaciji i s obzirom na ne baš sjajnu lokaciju stanovi su dobro precijenjeni.

Nije mi jasno gdje će tu prolaziti produžetak Jarunske koja po dosadašnjim planovima ide tik uz drugu zgradu.:confused:

SCHNITZER
30.10.2010., 18:28
Baš sam prolazio neki dan pored tih zgrada i u drugoj (novijoj) zgradi nema žive duše, zgrada zjapi prazna.Prodano je možda 1/3 stanova. Vidim i čujem da se nivogradnja oglašava na sve strane, al nitko ne kupuje. Bilo bi im pametnije da lovu od marketinga sačuvaju, a cijenu kvadrata smanje.U ovoj situaciji i s obzirom na ne baš sjajnu lokaciju stanovi su dobro precijenjeni.

Nije mi jasno gdje će tu prolaziti produžetak Jarunske koja po dosadašnjim planovima ide tik uz drugu zgradu.:confused:

S kojeg gledišta ti se lokacija čini loša?:eek:

Po meni je lokacija odlična, vrlo perspektivna! Naravno nemoj gledat trenutni okoliš...
Več sad u neposrednoj blizini imaš sve, a u nekoj budučnosti i puno, puno više, a dodatni plus je i taj što ti se sigurno pod nosom neće nakalemiti neka zgrada (zbog vodozaštitnog područja), tako da...

joza_s_noza
30.10.2010., 20:30
Meni se lokacija isto ponajvise svidja, bas zbog okolisa, odnosno ispred mog prozora nema zgrada, pogled puca na Savu, ako tako ostane ja presretan :)

STINGer
31.10.2010., 02:17
Pa i meni je trenutno lokacija super odn. nema ničeg oko zgrade.. ne znam što ljudi traže, mada se meni baš sviđa ta "pustinja" unaokolo :D

S druge strane, tram je na 5 minuta, s autom s čas posla na nekoj glavnoj cesti, uopće nije pretjerano zavučeno, nema birtija, nema diskoteka i kojekakve buke....valjda će i koja veća trgovina otvoriti u blizini kad se napune stanovi...

Da su cijene u oglasu visoke, jesu, ali tko zna, može i niže... valjda...

ivo08
31.10.2010., 08:26
Da je okoliš oko zgrade dobar-nije ni približno i svi koji su bili kod tih zgrada to kažu. Što se tiče toga da nema buke to je super, al će to biti kratkog vijeka kad krene gradnja okolnih zgrada pa imaš par godina gradilište ispred prozora,kao u Vrbanima III. A još ako i ta Jarunska prođe ispred prozora /2. zgrada/- bonbon, a još i oni teniski tereni:confused: iako je dio terena zaštićena zelena površina vidio sam da su južno od 2. zgrade već ogradili novu parcelu-nova zgrada:confused:Ne bi bilo prvi put da je došlo do slučajne prenamjene zemljišta.

Zgrada je među pristojnijima u tom dijelu grada ali s obzirom na trenutnu situaciju i mizeran broj prodanih stanova u 2. zgradi mislim da s ovom politikom cijena to bude i dalje zjapilo prazno.
Vidio sam da su se stanovi iz kompenzacije prodavali po cijeni od 1600E po m2, ali se ne bih u to upuštao jer sam čuo da ti kompenzacijski stanovi su malo drugačije napravljeni:D

lorgan
31.10.2010., 18:59
Vidio sam da su se stanovi iz kompenzacije prodavali po cijeni od 1600E po m2, ali se ne bih u to upuštao jer sam čuo da ti kompenzacijski stanovi su malo drugačije napravljeni:D

To sam i ja čula , pa me zanima da li ima tko da je kupio stan iz kompenzacije i da li je zadovoljan. I što to uopće znači ''malo drugačije napravljeni''?

jankof
31.10.2010., 23:40
Dva pitanja za one dobro informirane.

1. Gdje će se nalaziti i koliko će od naših zgrada biti udaljen navodni "zeleni pojas" i sa kojim sadržajima?
2. Jel netko zna gdje će proć Jarunska cesta i koliko će točno biti udaljena od zgrada, zapravo sve u vezi te ceste nas zanima. Jer kako neki stanari govore trasa Jarunske ceste u jednom djelu će se izmjeniti tj da ipak neće proć trasom kojom je ucrtana?

Hvala na odgovoru

https://e-uprava.apis-it.hr/gup/Download.aspx

izaberi si sliku br.42 pa pogledaj detaljne planove za uređenje toga dijela naselja.

http://www1.zagreb.hr/SlGlasnik.nsf/VPD/E63F61818152D5AFC1257324002DFEE0?OpenDocument

ovo je napismeno kako stvari trenutno stoje samo još će dugo vremena proći dok ta Jarunska bude spojena sa Slavenskoga.
veliki je to zahvata,prvo će spojiti Hrgoviće i Ive Lola Ribara,e tamo je baš gadno balkoni vise na prometnicu, PBZ prodaje te stanove na veliko tko zna kako im ide,trenutno je lokacija mirna samo cesta će brzo doći.
kod nas ti sve to rekla čula kazala,postoje planovi i toga se grad manje više drži,mnogo se toga pričalo pa ništa,pogledaj samo tramvajsku prugu,kako je to rješeno kod tržnice,zar ti nije to malo preusko za onaj promet??
ne brini za ove nove stanove neće prometnica smetati,jedino cijena stana je visoka,ne vrijedi to toliko.

jankof
31.10.2010., 23:57

upravo tako mnogo se nešto reklamiraju a to znači jedno,ne može se prodati,nema kupaca,nadaju se marketing će napraviti svoje,bojim se da neće.
evo recimo ovo izgleda dobro ali papreno 106000€,precjenjeno.

http://www.nivogradnja.hr/stan_detail.php?zgrada=42&kat=171&stan=1858

tko želi prodati dati će jeftinije a tko ne neka drži stanove prazne za neka bolja vremena.

jankof
31.10.2010., 23:59
Meni se lokacija isto ponajvise svidja, bas zbog okolisa, odnosno ispred mog prozora nema zgrada, pogled puca na Savu, ako tako ostane ja presretan :)

možda jedino zamjerka na Savu,česte su magle tamo.
isto tako postoji mogućnost izlijevanja iste to nikad ne možemo znati,događa se.

agram1907
01.11.2010., 07:35
To sam i ja čula , pa me zanima da li ima tko da je kupio stan iz kompenzacije i da li je zadovoljan. I što to uopće znači ''malo drugačije napravljeni''?

Ma to su gluposti. Ja sam kupio stan od kooperanta i super sam zadovoljan iz jednog jednostavnog razloga - nije kooperant imao točno određen stan pa mi ga je prodao, nego sam ja izabrao stan koji želim i kupio ga preko njega. Znači, mogao sam u prvoj zgradi izabrat bilokoji stan tako da nemam straha da su moj "malo drugačije napravili".

ivo08
01.11.2010., 09:03
Okej, al moraš znati da su 1. i 2. zgrada građene i prodavane u bitno drugačijim uvjetima na tržištu. Ovo sam čuo od čovjeka koji je radio za njih i to je nažalost u zadnje vrijeme postala uobičajena praksa kod većine građevinara,dakle kad je za kompenzaciju - fušaj i štedi. budući da ne kupujem vreću krumpira nego stan koji ću otplaćivati skoro do kraja života ne pada mi na pamet preći preko toga, pa i da mi ga da u pola cijene. Danas ne možeš birati stan nego dobiješ ono što ti kooperant nudi.

agram1907
01.11.2010., 09:54
to su onda očito nova pravila igre ...

Ja sam došao, izabrao stan i jedino kaj sam morao je otiči s kooperantom u Nivogradnju da oni zavedu da je taj stan kupljen "preko njega" i to je sve ... naravno, sve se događalo kad je zgrada već bila gotova i nisu mogli više ništa sfušat tako da ...

terapija
01.11.2010., 20:16
teško mi je povjerovati da su stanovi kupljeni od kooperanata lošije kvalitete.
Kome je to u interesu kad garanciju na stan dobivaš od investitora bez obzira od koga ga kupio.
Također, kooperanti nisu radili cijele stanove, već samo jedan njegov segment, tako da su nešto više od toga teško mogli zeznuti. Teško je povjerovati da bi si jedan roletar dozvolio da kao kooperant proda stan sa strganim roletama. Što bi to govorilo o njemu?

bik123
02.11.2010., 10:59
Meni su frendovi kupili stan od kooperanta i već se unaprijed znalo koji je to stan, nisu mogli birati. I još su morali potpisivati Ugovor o cesiji jer je stan bio uknjižen još uvijek na investitora, pa su im u banci pravili problem oko tog Ugovora o cesiji. Većina banaka uopće neće dati kredit zbog te cesije.

I ne radi se tu o "puknutim roletama", radi se o tome da se stavljaju stvari lošije kvalitete, a to se tek s vremenom počne uočavati.

Za par godina će Nivogradnja još prodavati te stanove kao novogradnju ako ne spusti cijene.
A budimo realni, zar je zgrada od Tehnike na Zagrebačkoj još novogradnja... 3 godine stoji poluprazna, pa to je gore nego da su se stanovi koristili.

agram1907
02.11.2010., 11:12
Onda su se stvari promijenile ... nažalost na štetu kupaca.

A kaj se prodaje tiče, u prvoj zgradi je za sada skroz ugodno ... nije da zjapi prazna, ali nije ni gužva u liftu :)

banderas
02.11.2010., 12:20
S kojeg gledišta ti se lokacija čini loša?:eek:

Po meni je lokacija odlična, vrlo perspektivna! Naravno nemoj gledat trenutni okoliš...
Več sad u neposrednoj blizini imaš sve, a u nekoj budučnosti i puno, puno više, a dodatni plus je i taj što ti se sigurno pod nosom neće nakalemiti neka zgrada (zbog vodozaštitnog područja), tako da...

S gledišta da nigdje u normalnom svijetu lokacija blizu zadnje stanice tramvaja (a i tramvaj je došao prije manje od 10 godina) nije dobra. Svi mi gledamo subjektivno na svoje kvartove, ali Prečko je ipak periferija, zapadno od njega nema više ništa, livade :D

STINGer
02.11.2010., 13:07
S gledišta da nigdje u normalnom svijetu lokacija blizu zadnje stanice tramvaja (a i tramvaj je došao prije manje od 10 godina) nije dobra. Svi mi gledamo subjektivno na svoje kvartove, ali Prečko je ipak periferija, zapadno od njega nema više ništa, livade :D

A gle... jarun je koliko od prečkog? 5 minuta ili 4 stanice prije prečkog? I to je sad centar svijeta? :)

agram1907
03.11.2010., 08:28

Možda stoji da zapadno od Prečkog nema ničega i da se time može smatrati periferijom, ali ako uzmeš u obzir da je u krugu 5-10 minuta vožnje City centar, King Cross, Kika, Lidl, Bauhaus, Baumax, Metro, Super Konzum, Mercator ... pa ako uzmeš u obzir da je odmah uz Prečko Jarun kao savršeno mjesto za šetnju, zabavu, sport ... da si na par minuta od obilaznice kojom možeš birat u kojem ćeš pravcu dalje .... a uz sve to imaš kvart koji je savršeno miran i van gradske vreve i gužve ....

Ja ipak mislim da se radi o odličnoj lokaciji savršene povezanosti, sadržaja i mogućnosti koja nije izgubila mir .... mislim, nije savršeno, ali koji kvart je ? Mislim da se za 99 % kvartova u ZG-u ne može napisati ovo isto

terapija
03.11.2010., 21:11
Ja ipak mislim da se radi o odličnoj lokaciji savršene povezanosti, sadržaja i mogućnosti koja nije izgubila mir .... mislim, nije savršeno, ali koji kvart je ? Mislim da se za 99 % kvartova u ZG-u ne može napisati ovo isto

Slažem se u potpunosti. :top:
U vrijeme kad je većina velikih zgrada u Prečkom sagrađena (1976.-1984.) vrbani i jarun bili su zaseoci okruženi poljima kuruze, a špansko je početkom 80-tih bilo gradilište na kojem su snimali seriju "Ne daj se Floki".

Kad već spominjemo kuruzu ima jedna zanimljiva priča.
Kažu da je ekipa dok je okapala kuruzu na prostoru iza crkve, pa sve do Save i na zapad pronalazila ljudske kosti. Tko zna koliko ih je i Nivogradnja otkopala.
Oni koji imaju pogled prema Savi mogu vidjeti stara skladišta uz cestu koja ide od crkve do nasipa. Tamo je naime bio sabirni logor za vrijeme križnog puta.

jankof
03.11.2010., 22:41

ZAGREB, 25.03.1999godine;

"Polovicom travnja poznati izvođači radova na gradnji pruge do Prečkog

Krajem travnja počinju radovi na izgradnji tramvajske pruge od Jaruna do Prečkog / Koncem godine iza okretišta na Jarunu pet novih tramvajskih stanica / Novo okretište najmanje, ali i najuređenije u gradu / Na njemu će biti i aparat za prodaju karata, prvi takve vrste u Zagrebu / Radovi vrijedni 100 milijuna kuna

Nakon uskrsnih blagdana, najvjerojatnije u utorak, 6. travnja, bit će otvorene omotnice s ponudama izvođača koji su se početkom ožujka javili na međunarodni natječaj za izvođenje 100 milijuna kuna vrijednih radova na izgradnji pruge od okretišta na Jarunu do naselja Prečko, saznali smo u srijedu u Uredu za izgradnju grada.
- Nakon toga datuma i u nekoliko narednih dana, gradska komisija za dodjelu radova trebala bi razmotriti sve ponude, a potom i izabrati poduzeća koja s najkonkretnijim ponudama. Tek nakon toga, najranije krajem travnja počet će radovi, rekao nam je Dragutin Gradski, načelnik Odjela za ceste pri Gradskom uredu za izgradnju.
Trenutno stanje na budućem gradilištu u zapadnom dijelu grada opisao je Miro Jukić, koordinator radova na izgradnji kanalizacijskoga kolektora, čiji je završetak svojevrsni preduvjet pravom početku radova na izgradnji pruge. Taj dio posla, napomenuo je Jukić, u završnoj je fazi i bit će gotov do početka travnja.
Kako saznajemo u Institutu građevinarstva Hrvatske, koncem godine putnici i korisnici ZET-ovih usluga dalje od okretišta na Jarunu ulazit će i izlaziti iz tramvaja na pet novih stanica, kao i na okretištu tramvaja u Prečkom.
Nova stajališta nalazit će se u Rudeškoj ulici, Petrovaradinskoj, Ulici Marijane Radev, Ulici Slavenskog, te na posljednjem stajalištu, neposredno prije okretišta u Prečkom. Za sad je poznato i to, da će okretište u Prečkom, zbog štednje prostora ali i novca, biti najmanje u gradu i dovoljno tek za minimalno kretanje tramvaja. No to ne bi trebalo smetati tamošnjim stanovnicima, jer će, kako najavljuju izvođači, najmanje stajalište biti i jedno od najuređenijih. Prava je novost što su u ZET-u, unatoč skupoći, na ovo okretište odlučili postaviti i automat za prodaju karata, prvi takav u Zagrebu.
Do konca godine radnici će graditi na trasi ukupne dužine 2800 metara, (50 metara dužoj od one što se gradi u Dubravi). Novo okretište povezivat će s Ljubljanskom avenijom Ulica Svilkovići. To će biti potpuno nova prometnica koja će prometno rasteretiti i dio Ljubljanske avenije.
Najveći dio radova otpast će na gradnju produžetka Horvaćanske ceste. U svakom smjeru sagradit će se po dva kolnička traka, svaki širine sedam metara, uz dodatak pješačke i biciklističke staze. Pješačko-biciklistička zona bit će odvojena od prometnice zelenim pojasom širokim četiri metra, na kojemu će se posaditi oko 600 mladica stabala. Tramvajska pruga dijelit će prometnice i također će biti zaštićena pojasom zelenila. Prečko će ovim radovima dobiti i potpuno novu plinsku mrežu i dugoočekivani gradski plin."

Što reći nego nakon Dupca tramvaj je za dva tjedna došao u Prečko,bilo je to u jesen 2000godine.
ne samo da je to zadnja stanica tramvaja kao lokacija je trebala poslužiti i za novo spremište tramvaja,popularnu remizu koja se seli sa Ljubljanice.
to se zna godina,planovi su stari 30tak godina ali se netko sjetio kao će remizu prebaciti u Blato a to su neki mutni poslovi jer najjednostavnije je bilo ostaviti za Prečko,pogotovo stoga što samo treba napraviti spoj Horvaćanska Fallerovo šetalište a to nije neki posao jer je dionica spremna za radove,ničega nema na putu,za godinu dana to gotovo.

ak se ne varam zapadno je Savska Opatovina,to je naselje kuća u nizu koje odavno nije više ruralno.

jankof
03.11.2010., 22:50
Možda stoji da zapadno od Prečkog nema ničega i da se time može smatrati periferijom, ali ako uzmeš u obzir da je u krugu 5-10 minuta vožnje City centar, King Cross, Kika, Lidl, Bauhaus, Baumax, Metro, Super Konzum, Mercator ... pa ako uzmeš u obzir da je odmah uz Prečko Jarun kao savršeno mjesto za šetnju, zabavu, sport ... da si na par minuta od obilaznice kojom možeš birat u kojem ćeš pravcu dalje .... a uz sve to imaš kvart koji je savršeno miran i van gradske vreve i gužve ....

sve ovisi koliko je tko subjektivan odnosno objektivan.
zapravo je stvar u tome na koje strane moraš putovati,mislim posao,zabava,izlasci,kupovina.
sam kvart jest malo izvan gradske buke i vreve iako nije cijelo naselje tako smješteno,onaj centralni dio je u velikoj buci i vrevi,jednom dijelu ljudi je kao na autocesti.
možda se primjetili problem sa parkingom,malo mjesta puno automobila,sve nekako zbijeno iako ima šetnica i zelenih površina,parkova za djecu.
to Prečko podsjeća na Dugave i Travno,mnogo je sličnih zgrada.
ne smijem zaboraviti ni naplatu parkinga koja je nesretno propala.

banderas
04.11.2010., 11:47
A gle... jarun je koliko od prečkog? 5 minuta ili 4 stanice prije prečkog? I to je sad centar svijeta? :)

Naravno da nije, Jarun je do zla Boga precijenjena lokacija, ali ipak gubi na dahu zadnjih godina. Konačno :D
No s druge strane, 4 stanice i nije tako malo. 4 stanice je od Maksimira do Dubrave, pa nitko to dvoje neće uspoređivati :zubo:

banderas
04.11.2010., 11:50

Ama kakve savršene povezanosti, ste vi ludih gljiva jeli? :D
Do Trga javnim prijevozom treba 30-45 min, ovisno jel naleti tramvaj ili se ide busom preko remize. Dajte, šta vam je, kakva pobogu savršena povezanost? Vrlo malo točaka unutar Zagreba treba dulji prijevoz do centra.

15 godina sam živio u Prečkom i pola tadašnjeg života proveo po prometalima. Nikad više :kava:

banderas
04.11.2010., 11:55
ak se ne varam zapadno je Savska Opatovina,to je naselje kuća u nizu koje odavno nije više ruralno.

:rofl: :s
Je, i iza Žitnjaka je Kozari Bok koji odavno nije ruralan. :D

Što se tiče tramvaja, pa samo si potvrdio moje navode. Rekao sam manje od 10 godina, pardon, evo točno 10 godina.

Šta skačete na zadnje godine kad se govori u kvartu u kojem živite, to nikad neću shvatiti. Čuj ovo, kao primjer povezanosti nabraja shopping centre na kraju grada koji su svi jedan pored drugog i istovremeno jedan prazniji od drugog, samo je falilo da se napiše da je i West Gate bliži nego ostatku grada i da zato Prečko ima super lokaciju.

Da Prečko ima idealnu poziciju i da je super povezano, e to bome ni u Prečkom za šankom nisam nikad čuo :D
Savska Opatovina je iza i nije ruralna, ovo je vrh :lol: A i u samom Prečkom ti pored bus stanice prije plinare još uvijek bakice imaju kokoši u vrtu, 10 metara od bus stanice.

STINGer
04.11.2010., 12:06
Naravno da nije, Jarun je do zla Boga precijenjena lokacija, ali ipak gubi na dahu zadnjih godina. Konačno :D
No s druge strane, 4 stanice i nije tako malo. 4 stanice je od Maksimira do Dubrave, pa nitko to dvoje neće uspoređivati :zubo:

Samo 5 minuta duže od Jaruna ili 5 minuta više vožnje od Centra :D

Isto tako, meni koji živi minut od stanice u prečkom je draže tih 5 minuta vožnje više, nego da živim na jarunu pa da tih 5 (ili 10 minuta od stanice do stana) moram pješačiti po kiši ili bljuzgi. I još platiti najam 50-100 ojra više jer je eto to Jarun, a on je IN :D

A što se prijevoza općenito tiče, nije problem u tome što je Prečko u pripizdini već što je na Savskoj kolaps...

tommy_lee
05.11.2010., 12:20

pretpostavljam da kad ljudi spominju jarun, misle na jezero, a ne kvart. kupio sam jedan od stanova i prezadovoljan sam. jezero je blizu, ali što je još bitnije, savski nasip je doslovno na 300-400m. kako nisam pozer i šetnja samim jarunom je uglavnom sudaranje s rolerima, ovaj dio nasipa je fenomenalan - sama priroda i nema gužve.

čak mislim da će jarunska urbanizirati kvart i ne mislim da će se na to dugo čekati. ovih dana čujemo priče o gužvama na laništu tako da će se jarunski most sigurno ubrzo graditi. pretpostavljam, ako se gradi most, grade se i prilazne ceste jer inače ni most nema smisla.

Allexis
05.11.2010., 19:30
jel netko možda zna što se radi u prečkom iza onih zgrada od cigle na stanici marijane radev, tamo gdje je bila ogromna livada, a sad je velika rupa....danas u tramvaju sam čula da rade tramvajsku prugu :confused:

terapija
05.11.2010., 22:14
Kakva pruga?
Završavaju nekakav kolektor koji su započeli prije 7-8 godina.

banderas
05.11.2010., 23:00
pretpostavljam da kad ljudi spominju jarun, misle na jezero, a ne kvart. kupio sam jedan od stanova i prezadovoljan sam. jezero je blizu, ali što je još bitnije, savski nasip je doslovno na 300-400m. kako nisam pozer i šetnja samim jarunom je uglavnom sudaranje s rolerima, ovaj dio nasipa je fenomenalan - sama priroda i nema gužve.

čak mislim da će jarunska urbanizirati kvart i ne mislim da će se na to dugo čekati. ovih dana čujemo priče o gužvama na laništu tako da će se jarunski most sigurno ubrzo graditi. pretpostavljam, ako se gradi most, grade se i prilazne ceste jer inače ni most nema smisla.

Kladimo se u šta god hoćeš da se Jarunski most NEĆE brzo graditi. Gradska blagajna trenutno nema love za kupiti sol za ceste za zimu, tako da se o gradnji mosta u skorije vrijeme ni ne razmišlja. To je veliki investicijski projekt, a s obzirom da su svi takvi zadnji završili financijski katastrofalno, sačekat će se još dosta s tim.

marqox
06.11.2010., 10:05
pretpostavljam, ako se gradi most, grade se i prilazne ceste jer inače ni most nema smisla.
Si bio kad do Domovinskog mosta (zadnje izgrađen u ZG, kod Žitnjaka)?

KILLERDOG
06.11.2010., 14:29
ajde on je i dobio pristupne ceste, za razliku od ong u karlovcu :zubo:

jankof
08.11.2010., 23:08

sve ovisi koliko tko pati na tim par stanica.
nije isto ni Savski most - Jarun isto su tri stanice razmaka.
veliki dio toga je precijenjen bio a vrijedi koliko možeš dobiti u datom trenutku kao svaka druga roba na tržištu.
ovo Maksimir i četiri stanice do Dubrave ovisi od kuda se računa??
kako si ti to zamislio??
može to biti Čulinečka-Kraš??

jankof
08.11.2010., 23:11
Ama kakve savršene povezanosti, ste vi ludih gljiva jeli? :D
Do Trga javnim prijevozom treba 30-45 min, ovisno jel naleti tramvaj ili se ide busom preko remize. Dajte, šta vam je, kakva pobogu savršena povezanost? Vrlo malo točaka unutar Zagreba treba dulji prijevoz do centra.

15 godina sam živio u Prečkom i pola tadašnjeg života proveo po prometalima. Nikad više :kava:

sve što ide na Trg iz kojeg god dijela grada ideš u krugu 15-20km ti treba vremena,hajde u Prečkom se barem sjedna na tramvaj pa kad dođeš do Trga nema presjedanja.
ipak je tramvajska zona zakon,kažu gdje ide tramvaj tu je Zagreb.
ništa ti budi negdje oko Cibone onda,nema ti druge.

jankof
08.11.2010., 23:16
:rofl: :s
Je, i iza Žitnjaka je Kozari Bok koji odavno nije ruralan. :D

Što se tiče tramvaja, pa samo si potvrdio moje navode. Rekao sam manje od 10 godina, pardon, evo točno 10 godina.

Šta skačete na zadnje godine kad se govori u kvartu u kojem živite, to nikad neću shvatiti. Čuj ovo, kao primjer povezanosti nabraja shopping centre na kraju grada koji su svi jedan pored drugog i istovremeno jedan prazniji od drugog, samo je falilo da se napiše da je i West Gate bliži nego ostatku grada i da zato Prečko ima super lokaciju.

Da Prečko ima idealnu poziciju i da je super povezano, e to bome ni u Prečkom za šankom nisam nikad čuo :D
Savska Opatovina je iza i nije ruralna, ovo je vrh :lol: A i u samom Prečkom ti pored bus stanice prije plinare još uvijek bakice imaju kokoši u vrtu, 10 metara od bus stanice.

zar već deset godina,što vrijeme leti.
što onda ako su kokoši u vrtu,tebi je to smetnja vidim a nama prednost.
Prečko je dobra lokacija,kome se ne sviđa ne mora tamo biti neka izabere neku bolju nikoga se ne drži.

jankof
08.11.2010., 23:19
Samo 5 minuta duže od Jaruna ili 5 minuta više vožnje od Centra :D

Isto tako, meni koji živi minut od stanice u prečkom je draže tih 5 minuta vožnje više, nego da živim na jarunu pa da tih 5 (ili 10 minuta od stanice do stana) moram pješačiti po kiši ili bljuzgi. I još platiti najam 50-100 ojra više jer je eto to Jarun, a on je IN :D

A što se prijevoza općenito tiče, nije problem u tome što je Prečko u pripizdini već što je na Savskoj kolaps...

upravu si ovo za Savsku to je katastrofa i zato nam ne treba nikakav Jarunski most nego produžena Šarengradska koja će ići usporedno sa Savskom s druge strane željezničke pruge da prihvati sve te automobile koji izlaze iz grada.

bolje se malo duže voziti i tih pet minuta nego gospodski pješačiti isto vrijeme.
blago tebi makar vidiš kad ti ide tramvaj.

jankof
08.11.2010., 23:21
Kakva pruga?
Završavaju nekakav kolektor koji su započeli prije 7-8 godina.

nikako da to završe više,ljudi se već uznemirili oteti će im netko livadu i komad šetnice.
ništa čudno kad bi ugurali tamo još neku zgradu od mastodonta sa podzemnim garažama,parkinga nikad dosta.

jankof
08.11.2010., 23:25
Kladimo se u šta god hoćeš da se Jarunski most NEĆE brzo graditi. Gradska blagajna trenutno nema love za kupiti sol za ceste za zimu, tako da se o gradnji mosta u skorije vrijeme ni ne razmišlja. To je veliki investicijski projekt, a s obzirom da su svi takvi zadnji završili financijski katastrofalno, sačekat će se još dosta s tim.

ta ti pretpostavka stoji,neće se još dugo to graditi jer novaca nema tj nema kredita s kojim bi se to financiralo.
zapravo mnogo toga od projekata visi nije samo nesretni Jarunski most,tu je Vrapčanska avenija,remiza Blato,neke pristupne prometnice,produžena Baštijanova etc.
možda je bilo pametnije napraviti taj Jarunski most nego onaj Domovinski koji manje više zjapi prazan a ulupali sredstava unutra boli glava.

banderas
09.11.2010., 11:22
sve ovisi koliko tko pati na tim par stanica.
nije isto ni Savski most - Jarun isto su tri stanice razmaka.
veliki dio toga je precijenjen bio a vrijedi koliko možeš dobiti u datom trenutku kao svaka druga roba na tržištu.
ovo Maksimir i četiri stanice do Dubrave ovisi od kuda se računa??
kako si ti to zamislio??
može to biti Čulinečka-Kraš??

Pod Maksimir smatram Bukovačku i Hondlovu. To je 2-3 stanice, zar ne? Ali nitko normalan ne poistovjećuje te dvije lokacije, iako je čak i manje tram. stanica razlika.

banderas
09.11.2010., 11:27
zar već deset godina,što vrijeme leti.
što onda ako su kokoši u vrtu,tebi je to smetnja vidim a nama prednost.
Prečko je dobra lokacija,kome se ne sviđa ne mora tamo biti neka izabere neku bolju nikoga se ne drži.

Mogu tebi biti prednost kokoši, iako zaista ne vidim kakva, nije da ćeš dobivati jaja besplatno, ali ne možeš mi pričati o urbanoj zoni. Kokoši su bile protuargument da Savska Opatovina nije ruralna zona, a kamoli Prečko. Ruralnosti ipak još ima i u Prečkom, a kamoli u S. Opatovini.

banderas
09.11.2010., 11:35
sve što ide na Trg iz kojeg god dijela grada ideš u krugu 15-20km ti treba vremena,hajde u Prečkom se barem sjedna na tramvaj pa kad dođeš do Trga nema presjedanja.
ipak je tramvajska zona zakon,kažu gdje ide tramvaj tu je Zagreb.
ništa ti budi negdje oko Cibone onda,nema ti druge.

Ne treba jednakog vremena, 15 minuta razlike u vožnji puno znači, osim toga, Prečko je od najstrožeg centra nekih 7 km i ne trebamo širiti priču na 15-20 km. U Prečkom sam živio 15 godina i zaista želim da mi netko racionalno objasni po čemu je to Prečko "jako dobra" lokacija koja je "jako dobro" povezana jer ja niti jednog trena to nisam osjetio, a do sada sam živio na dosta lokacija u gradu, što u centru, što po periferiji. Jedina objektivna prednost Prečkog je blizina Jaruna, ali tu priča počinje i završava.
Jug Novog Zagreba primjerice nema tramvaj pa opet do centra grada daleko brže dođeš jer buseva ima gomila koji do Glavnog kolodvora trebaju 10ak minuta, maximum 15 sa zadnje stanice u špici.
Ako gledamo strogi centar, potez Trg - Glavni kolodvor, Prečko je povezano otprilike jednako kao i Dubec.

zveki07
09.11.2010., 13:01
Što uopće znači "dobra lokacija"? Mislim da je to individualno i zaista nema potrebe raspravljati o tome. Meni je mikrolokacija odlična zato što su blizu vrtić i osnovna škola i to mi je prioritet. Blizina Jaruna, nasipa, tržnice je svakako plus, ali nije presudno. Centar grada mi uopće nije bitan i nemam potrebe često odlaziti tamo, tako da to nije moj kriterij "dobre lokacije".

jankof
09.11.2010., 19:58
Ne treba jednakog vremena, 15 minuta razlike u vožnji puno znači, osim toga, Prečko je od najstrožeg centra nekih 7 km i ne trebamo širiti priču na 15-20 km. U Prečkom sam živio 15 godina i zaista želim da mi netko racionalno objasni po čemu je to Prečko "jako dobra" lokacija koja je "jako dobro" povezana jer ja niti jednog trena to nisam osjetio, a do sada sam živio na dosta lokacija u gradu, što u centru, što po periferiji. Jedina objektivna prednost Prečkog je blizina Jaruna, ali tu priča počinje i završava.
Jug Novog Zagreba primjerice nema tramvaj pa opet do centra grada daleko brže dođeš jer buseva ima gomila koji do Glavnog kolodvora trebaju 10ak minuta, maximum 15 sa zadnje stanice u špici.
Ako gledamo strogi centar, potez Trg - Glavni kolodvor, Prečko je povezano otprilike jednako kao i Dubec.

nešto si dugo živio u Prečkom to je samo dokaz o dobroj lokaciji kao takvoj.
pomalo čudi tvoja ogorčenost na naselje iako ti ono ništa nije krivo,našao si bolje, sreća za tebe.
Jarun je blizu i ostalima,Rudešu,Srednjacima,Knežiji,Horvatima,Savs kom mostu.
lako jugu Novog Zagreba,mislim Dugave,Travno,Sloboština,njih bus doveze do Glavnog te od tamo lako nastaviš dalje u svim smjerovima.
ova usporedba Dubec-Prečko stoji oboje su početne stanice tramvaja i nekako slično ima do Trga oko 8km.

jankof
09.11.2010., 20:08
Što uopće znači "dobra lokacija"? Mislim da je to individualno i zaista nema potrebe raspravljati o tome. Meni je mikrolokacija odlična zato što su blizu vrtić i osnovna škola i to mi je prioritet. Blizina Jaruna, nasipa, tržnice je svakako plus, ali nije presudno. Centar grada mi uopće nije bitan i nemam potrebe često odlaziti tamo, tako da to nije moj kriterij "dobre lokacije".

dobra lokacija bi bila kad imaš do posla nekih jedan kilometar pa se lagano prošetaš svaki dan umjesto što veliki dio dio građana gubi po sat i pol samo na putovanje a gdje je tu onda rad od minimalno osam sati.
upravu si to je individualno kako tko gleda na lokaciju,manjina će uvijek naći mane što nekom je prednost.
ti zapravo vidiš naselje kao dobar izbor za život a nije ni onome bilo loše kad je izdržao čak 15god.:lol:
mladim obiteljima sa djecom sigurno je potrebno što kažeš da ima tri vrtića,dvije osnovne škole,ambulanta,tržnica,trgovine,banke,pošta jednorječju sve ono da možeš obaviti za normalni život onak u krugu 800metara.

tommy_lee
13.11.2010., 13:09
Što je dobra lokacija? Slažem se da je individualno. Ja sam pak živio na Trešnjevci u Trakošćanskoj 15 godina. Kažu "pravi zagrebački kvart". Mo'š mislit'! U slobodno vrijeme apsolutno nemaš kud. Niti jednog parka osim onog od pasa usranog kod Panorame.
Od kad sam se preselio u ove zgrade u Prečko, oživio sam. Nasip mi je najdraži. Osjetim konačno svježi zrak. Ne znam kome kriterij može biti blizina Trga!? Možda rijetki rade u samom centru, ali kladim se da je puno teže i dulje u jutro izaći iz centra ako živiš tamo i doći do posla, nego iz nekih rezidencijalnih kvartova. Nisam zagrepčanin i živio sam i vani. U svim velikim gradovima su na cijeni prometno dobro povezani rezidencijalni kvartovi. Nitko neće u centar.

jankof
14.11.2010., 21:09
hajde baš mi je drago što si oživio u novom kvartu,imaš gdje izaći,možeš se slobodno rekreirati,nije sve betonizirano kao u samom gradu niti je toliko ljudi.
s druge strane imaš gdje parkirati auto i ono najvažnije parking se ne plaća.
eto ti znaš probleme centra to je istina,malo tko želi vani biti u centru,ljudima je normalno putovati 50-100km na posao.
isto tako sve manji broj ljudi radi u centru.
pravo je pitanje što si tako dugo radio na lokaciji koja te je gušila,što prije nisi doselio u blizinu Save??

tommy_lee
15.11.2010., 13:04
eto ti znaš probleme centra to je istina,malo tko želi vani biti u centru,ljudima je normalno putovati 50-100km na posao.
isto tako sve manji broj ljudi radi u centru.

ne znam o kojih ti 50-100km pričaš. ja iz prečkog imam ravno 6 (šest) km do cibone.

pravo je pitanje što si tako dugo radio na lokaciji koja te je gušila,što prije nisi doselio u blizinu Save??

nisam imao para da se preselim. mislim da je razlog validan.

ivo08
16.11.2010., 08:51
Kužim da ovdje ima ljudi koji su dali dobru paru da bi ovdje kupili stan, ali malo objektivnosti ne bi škodilo. Kao što je netko prije napisao govoriti za Prečko kao super lokaciji je smiješno.Pogotovo za ovaj dio koji je totalno neurbaniziran i gdje su zgrade okružene vatrogascima i njihovim terenom za odbojku :rofl:, plinskim spremnikom i vrtovima starosjedilaca, teniskim terenima uz zgradu i vulkanizerom. Isto je netko napisao i po meni veliku manu - prevelika blizina save (zgrada b je oko 250m od nasipa) - poplava i komarci ljeti! tko radi u centru ujutro ak ide tramvajem može zaboraviti doći za manje od 45 min. Što se parkinga tiče-da baš možeš parkirati besplatno za sitnicu od 5000€ ili više koje si platio kod kupovine stana. I to imaš samo za vlastiti auto jer nedao bog da ti netko dođe u posjetu jer se taj može samo u neki obližnji vrt parkirati :D

Prema tome tražiti u ovoj situaciji za ovo 1900€ i više je suludo što se najbolje vidi po pustoj zgradi B koja će još dugo takva ostati.

prečko
16.11.2010., 10:39
ja sam super zadovoljan sa lokacijom.

a sto se tiče prodaje stanova u ove dvije zgrade od kad je počela kriza studeni 2008 do danas u prvoj zgradi je prodano 200 stanova a u drugoj 50 od useljena 30 rujna 2010 sta govori da se stanovi prodaju možda ne po 1900 eura ali se prodaju

a lokacija je super za mladu ljude koje misle osnovati obitelj skola i vrtic su u blizini i dosta je mirno naselje puno zelenila malo se prošetam do jaruna imamo tržnicu sa bakicama

ja radim na drugom kraju grada u heinzelovoj i u jutro malo radnije dođem za 20 min na posao a valjada neću raditi čitav život tamo

a znam da je skupo ali ipak mi je 30 godina i ne mislim živiti sa roditeljima do kraja svog života pa taman to bilo i u centru grada

prečko
16.11.2010., 10:51
Kužim da ovdje ima ljudi koji su dali dobru paru da bi ovdje kupili stan, ali malo objektivnosti ne bi škodilo. Kao što je netko prije napisao govoriti za Prečko kao super lokaciji je smiješno.Pogotovo za ovaj dio koji je totalno neurbaniziran i gdje su zgrade okružene vatrogascima i njihovim terenom za odbojku :rofl:, plinskim spremnikom i vrtovima starosjedilaca, teniskim terenima uz zgradu i vulkanizerom. Isto je netko napisao i po meni veliku manu - prevelika blizina save (zgrada b je oko 250m od nasipa) - poplava i komarci ljeti! tko radi u centru ujutro ak ide tramvajem može zaboraviti doći za manje od 45 min. Što se parkinga tiče-da baš možeš parkirati besplatno za sitnicu od 5000€ ili više koje si platio kod kupovine stana. I to imaš samo za vlastiti auto jer nedao bog da ti netko dođe u posjetu jer se taj može samo u neki obližnji vrt parkirati :D

Prema tome tražiti u ovoj situaciji za ovo 1900€ i više je suludo što se najbolje vidi po pustoj zgradi B koja će još dugo takva ostati.

možeš li napisati koji su po tebi dobri kvartovi i po kojoj cijeni

ivo08
16.11.2010., 12:59
U 2. zgradi je prodano 50-60 stanova ne od useljenja prije par mjeseci, nego prije godinu i više dana jer su se stanovi prodavali dok je tamo bila livada, a od useljenja-ćorak od prodaje. treba ti 20 min ako ideš autom i to prije 7h, što znači da opet bespotrebno dolaziš ranije na posao i BTW neki koriste javni prijevoz tak da ne možeš reći da ti od tamo do Heinzlove treba 20 min.
Činjenica je da ste svi koji ste kupili tamo stanove to debelo preplatili, svako ima svoje razloge zašto je morao kupiti stan i po toj cijeni.
Budući da nam je i proračun RH na razini 2005. ili 2006. onda i cijena neka prate taj trend, što znači za te stanove max. službena cijena 1400 do 1500€ po m2 (kooperanti prodaju po 1600€, al sam već rekao da se u to ne bih upuštao).

Dobri kvartovi zapadni dio ZG: Gredice, dio Srednjaka, skoro cijeli Jarun

prečko
16.11.2010., 13:17
U 2. zgradi je prodano 50-60 stanova ne od useljenja prije par mjeseci, nego prije godinu i više dana jer su se stanovi prodavali dok je tamo bila livada, a od useljenja-ćorak od prodaje. treba ti 20 min ako ideš autom i to prije 7h, što znači da opet bespotrebno dolaziš ranije na posao i BTW neki koriste javni prijevoz tak da ne možeš reći da ti od tamo do Heinzlove treba 20 min.
Činjenica je da ste svi koji ste kupili tamo stanove to debelo preplatili, svako ima svoje razloge zašto je morao kupiti stan i po toj cijeni.
Budući da nam je i proračun RH na razini 2005. ili 2006. onda i cijena neka prate taj trend, što znači za te stanove max. službena cijena 1400 do 1500€ po m2 (kooperanti prodaju po 1600€, al sam već rekao da se u to ne bih upuštao).

ja sam platio 1650 eura stan od 40 m2 prije pola godine i super sam zadovoljan

a na jarunu srednjacima i gredicama i dan danas ne možes kupiti novogradnju ispod 2000 eura

a meni je to jos 5 minuta dalje od tih lokaciaj sa autom

a sto se tiče posla imam klizno radno vrijeme tako ako dođem u 7 radim do 3 i meni super

eto možeš provjeriti i dan danas sta sam mogao kupiti povoljnije za 65000 eura koliko sam platio stan

ja ne vidim da sam mogao kupiti za tu lovu bolju lokaciju i uz to mali stan

prečko
16.11.2010., 13:24

a sto se tiče prodaje ponavljam oni su u krizi koja je počela 2008 prodali 250 stanova i sad već grade novu zgradu sa 150 stanova u novom zagrebu tako da kolikovidim kod njih nema krize ( ni meni nije jasno ,valjda su u ovih 7-8 godina zaradili brdo love)

što znači od 450 stanova prodali 250 sto znači da su pokrili banku i kooperante i sad ih briga zato teško i spuštaju cijenu i grade novu zgradu

zveki07
16.11.2010., 14:50
Što se parkinga tiče-da baš možeš parkirati besplatno za sitnicu od 5000€ ili više koje si platio kod kupovine stana.

Koliko bi me godišnje koštao parking za službeni auto u širem centru grada, recimo 2. zona?

jankof
16.11.2010., 22:47
ne znam o kojih ti 50-100km pričaš. ja iz prečkog imam ravno 6 (šest) km do cibone.

nisam imao para da se preselim. mislim da je razlog validan.

mislio sam tu na zapadne zemlje,recimo Njemačku,tako je normalno putovati 50-100km na posao kad imaju dobre veze sa gradom,malo tko želi biti u centru grada.
kod nas još uvijek vlada mišljenje ak nisi na Jelačićevu trgu da si daleko.

upravu si tako nekako 6km do Cibone samo treba se probiti od tamo kad ideš kući.

sad imaš para?
razlog je opravdan vremena se mjenjaju.

jankof
16.11.2010., 22:58

nažalost to je prva ozbiljnija gradnja u Prečkom nakon 1985godine kad su završeni objekti u ulici Bele Bartoka.
zapravo imamo dvije zgrade u Zinke Kunce iz 1998god koje je gradila Tehnika samo to je zanemarivo uz ove deveterokatnice.
interes za lokaciju Prečko je postojao jedino nije bilo stanova,sad kad ima stanova kupci nestali,tko je mislio kupiti je uzeo ostali će pričekati bolja vremena.
sama cijena kako kažete je precijenjena prema potražnji formiraju cijenu,kaže se roba vrijedi koliko za nju možeš dobiti.
ovo za Savu malo pretjerujem,budu magle u ovo doba,komarci ovisi o godini,bitnije je što nema prometa i buke,malo su uvučene zgrade a opet nema se puno za pješačiti za sitnice koje trebaš.
parking je najveći problem po meni,mnogi imaju po dva vozila,gdje to sve smjestiti na maloj površini.
ako ti tko dođe neka parkira u vrtu tamo pauk još ne podiže vozila.

jankof
16.11.2010., 23:04
ja sam super zadovoljan sa lokacijom.

a sto se tiče prodaje stanova u ove dvije zgrade od kad je počela kriza studeni 2008 do danas u prvoj zgradi je prodano 200 stanova a u drugoj 50 od useljena 30 rujna 2010 sta govori da se stanovi prodaju možda ne po 1900 eura ali se prodaju

a lokacija je super za mladu ljude koje misle osnovati obitelj skola i vrtic su u blizini i dosta je mirno naselje puno zelenila malo se prošetam do jaruna imamo tržnicu sa bakicama

ja radim na drugom kraju grada u heinzelovoj i u jutro malo radnije dođem za 20 min na posao a valjada neću raditi čitav život tamo

a znam da je skupo ali ipak mi je 30 godina i ne mislim živiti sa roditeljima do kraja svog života pa taman to bilo i u centru grada

upravu si, to je naselje za mlade ljude sa malom djecom iako ono postaje kvart umirovljenika.
konačno netko zadovoljan,malo duže imaš do posla al tu je auto kako kažeš pa ne zaviš od javnog prometa.
uzmi koliko bi ti trebalo ZETom?? ispod sat vremena ne možeš računati.

ne možeš ni živjeti sa roditeljima cijeli život, gdje ćete svi biti u jednom stanu?
pet-šest osoba je teško smjestiti u 50-60m2.
glavno da nisi u betonu,imaš gdje izaći,prošetati.parkovi su uređeni,dječja igrališta također.

jankof
16.11.2010., 23:18

tako nekako stanovi su prodavani na neviđeno,prema slikama i nacrtima bila su takva vremena kad se kupovali dok su prvu lopatu zakopali u zemlju,situacija se promjenila,puno se gradi veliki je izbor stanova,potražnja drastično pala i sad imamo ovo što imamo,nekoliko tisuća neprodanih stanova,zapravo nekorištenih stanova koji će zjapiti prazni jer bolje da su prazni nego da netko živi u njima.
ako je takva politika neka im bude.
vidi stvarno ak krene prije sedam još može izbjeći gužva poslije je koma zasigurno kad svi krenu.
isto je kad ide doma,gdje god da okrene nikako stići u Prečko.

cijene stanova ne mogu se tek tako spuštati,dostignut je jedan plafon,postoji ponuda i potražnje to je tržište.
drugo je kad imaš POS tamo je cijena bila 900-1000€/m2,pravo je pitanje zašto više takvih stanova nije napravljeno,računalo se na 10000 samo za Zagreb na kraju ne znam koliko su uspjeli napraviti,cijeli projekt naprosto propao.

ivo08
17.11.2010., 12:26
ja sam platio 1650 eura stan od 40 m2 prije pola godine i super sam zadovoljan

a na jarunu srednjacima i gredicama i dan danas ne možes kupiti novogradnju ispod 2000 eura

a meni je to jos 5 minuta dalje od tih lokaciaj sa autom

Ja u kupe, a ti u špade :D

Najveći problem je što kvadrat službeno nije 1650€ /plus parking?/.Za takav stan službena ponuda /sa vanjskim, najjeftinijim parkingom/ je oko 82000€, a ne 65000€ koliko si ti platio. Pa je veliko pitanje tko bi za tu lokaciju dao tolike pare. A odgovor je- više nitko.

prečko
17.11.2010., 14:10
Ja u kupe, a ti u špade :D

Najveći problem je što kvadrat službeno nije 1650€ /plus parking?/.Za takav stan službena ponuda /sa vanjskim, najjeftinijim parkingom/ je oko 82000€, a ne 65000€ koliko si ti platio. Pa je veliko pitanje tko bi za tu lokaciju dao tolike pare. A odgovor je- više nitko.

s tim se slažem da je 1900 eura puno za to lokaciju i vjerovatno nitko to neće više datia, ali tko zna čudno je tržiste ,da sa kamate 2 % na stambenekredite kao u EU u sto ima sanse kad uđemu u europu to bi se sve prodalo po 2000 eura
Po meni za 1650 prečko je dobra lokacija.

parabolica
17.11.2010., 15:01
s tim se slažem da je 1900 eura puno za to lokaciju i vjerovatno nitko to neće više datia, ali tko zna čudno je tržiste ,da sa kamate 2 % na stambenekredite kao u EU u sto ima sanse kad uđemu u europu to bi se sve prodalo po 2000 eura

to neće biti kad uđemo u EU, nego kad uđemo u sustav EUR-a, a to će biti dosta poslije... ;)

bik123
17.11.2010., 15:15

Ni u nekim državama koje su u EU i sustavu EUR- (bez obzira koliko iznos kamata na stambene kredite bio), nije cijena m2 2000 EUR-a na predzadnjoj/zadnjoj stanici tramvaja/metroa.

Pitanje je hoćeš li i dalje smatrati da je 1650 eura za prečko dobra cijena kada se cijena spusti recimo na 1400 eura?

banderas
17.11.2010., 15:29
drugo je kad imaš POS tamo je cijena bila 900-1000€/m2,pravo je pitanje zašto više takvih stanova nije napravljeno,računalo se na 10000 samo za Zagreb na kraju ne znam koliko su uspjeli napraviti,cijeli projekt naprosto propao.

POS nije "naprosto propao" nego ga je Bandić zaustavio na sve moguće i nemoguće načine, sam zaključi zašto jer su tek nakon toga cijene istinski podivljale. Sopnica-Jelkovec je trebao biti POS, ali ih je Bandić godinama i godinama blokirao sa zemljištem i vukao za nos. Na kraju je on napravio "svoj bolji" model POSa, čiji rezultat vidimo, od 1200 stanova koliko je bilo u prodaji - 700 neprodanih i neće ih nitko kupiti ni za 1000 eur/m2.

prečko
18.11.2010., 07:17
to neće biti kad uđemo u EU, nego kad uđemo u sustav EUR-a, a to će biti dosta poslije... ;)

ma znam da to neće biti tako brzo

to sam mislio kad budem kupovao drugi stan :-)

prečko
18.11.2010., 07:24
Ni u nekim državama koje su u EU i sustavu EUR- (bez obzira koliko iznos kamata na stambene kredite bio), nije cijena m2 2000 EUR-a na predzadnjoj/zadnjoj stanici tramvaja/metroa.

Pitanje je hoćeš li i dalje smatrati da je 1650 eura za prečko dobra cijena kada se cijena spusti recimo na 1400 eura?

Pa hoću pošto sam bio postanar i plaćao 300 ( godišnje 3600 eura ) eura stan ,pa ako i padne negdje na 1400 -1500 eura za godinu dana to je skoro ta razlika koju bih platio za postanarstvo

A vidim kako cijene padaju ovi iz nivogradnje službeno prodaju po 1900 ko da su ludi ,jedino ovi sto se snađu sa kooperantima pa prođu jeftinije ali takvi stanova nema puno

prečko
18.11.2010., 07:27

Pa pogledaj cijene u Ljubjani ( EU ) skoro su iste kao kod nas od 1500- 2000 eura

A što se tiče Prečkog po meni je realna cijena trenutno ,kažem trenutno oko 1500 eura a šta ce biti tko zna tržište je čudno može biti da padne na 1000 a može i da se vrati na 1900

banderas
18.11.2010., 08:38
Ne može da se vrati na 1900 :D Osim ako naravno euro ne devalvira drastično.

Splet okolnosti koji je uzrokovao bum cijena nekretnina kod nas teško da će se ponoviti za vrijeme naših života.
A Ljubljana je izuzetak koji potvrđuje pravilo, dosta se toga pisalo o cijenama u Ljubljani.

rusulica
18.11.2010., 08:53
S lijeve i desne strane prozora na zidu ispod klupice pojavila su se nepravilna napuknuća u dužini cca 20-tak cm. Napuknća nisu velika i nije to nešto tako strašno i puno ali ipak stan je nov i nekako nam žao da se to već događa?!

Pukotine su se pojavile samo u unutarnjem djelu stana ispod svih prozora dok je na vanjskoj fasadi sve ok.

Molim susjede da pogledaju u svojim stanovima dali imaju sličnih pojava, naravno ova informacija je namjenjena i izvođaču radova tj. Nivogradnji,

bik123
18.11.2010., 10:12
Pa hoću pošto sam bio postanar i plaćao 300 ( godišnje 3600 eura ) eura stan ,pa ako i padne negdje na 1400 -1500 eura za godinu dana to je skoro ta razlika koju bih platio za postanarstvo

A vidim kako cijene padaju ovi iz nivogradnje službeno prodaju po 1900 ko da su ludi ,jedino ovi sto se snađu sa kooperantima pa prođu jeftinije ali takvi stanova nema puno

Šta ti ne računaš kamate na kredit koje daješ i budeš dao banci (kredit na 25-30 godina)??:ne zna:

Uglavnom, zaključak je da Nivogradnja prodaje stanove u Prečkom po cijeni koje je daleko od realne. točka.

prečko
18.11.2010., 10:24
S lijeve i desne strane prozora na zidu ispod klupice pojavila su se nepravilna napuknuća u dužini cca 20-tak cm. Napuknća nisu velika i nije to nešto tako strašno i puno ali ipak stan je nov i nekako nam žao da se to već događa?!

Pukotine su se pojavile samo u unutarnjem djelu stana ispod svih prozora dok je na vanjskoj fasadi sve ok.

Molim susjede da pogledaju u svojim stanovima dali imaju sličnih pojava, naravno ova informacija je namjenjena i izvođaču radova tj. Nivogradnji,

u kojoj si zgradi / ulazu /katu

kod mene jos nema takvih problema

prečko
18.11.2010., 10:32
Šta ti ne računaš kamate na kredit koje daješ i budeš dao banci (kredit na 25-30 godina)??:ne zna:

Uglavnom, zaključak je da Nivogradnja prodaje stanove u Prečkom po cijeni koje je daleko od realne. točka.

Ma s tim se slažem da je cijena nerealna,ali ne određujemo cijenu mi već tržište.

"Nešto je vrijedno toliko koliko je netko spreman platiti"

A nivogradnja je prvu zgradu završila u 11.2009 kad je bilo najgora kriza i uspijela prodati do danas 200 stanova ( možda je nesto prodala i unaprijed )

Drugu zgradu je završila u 9.2010 i uspijela prodati 50 stanova

Sumnjam da je sve te stanove uspijela prodati po 1900 eura ali vjerovatno jedan dio jeste sto znači da cijena pada ali ne toliko jer bih po meni realna cijena bila trenutno oko 1500 eura

kako ti misliš da ce cijena pasti u budućnosti

prečko
18.11.2010., 10:35

a sto se tiče kamata i to sam dugo računalo

nekome moraš dati ili banci ili za postanarstvo

pa sam skontao bolje banci makar ce to ostati valjda nekad u mojem vlasništvu.

rusulica
18.11.2010., 14:16
u kojoj si zgradi / ulazu /katu

kod mene jos nema takvih problema

Dil. 1.

Nije to baš tako ni uočljivo, mislim da se tek nedavno pojavilo, promjer je jedva milimetar možda ni toliko ali mi ipak zasmetalo pa pitam, tko zna možda to tako treba i biti, tako da neznam jeli to problem za prijaviti ili da samo pratim hoće li se to povećati.

To zapravo počinje odmah od samog ruba klupice prozora sa lijeve i desne strane i pruža prema dolje. Dosta primjera takvih pukotina može se vidjeti na vanjskim fasadama odnosno ispod klupica prozora nekih drugih "starijih" zgrada .

Uglavnom ništa strašno ali, bolje na vrijeme nešto sanirati nego pustiti da se problem poveća, naravno ako to opće i predstavlja nekakav problem.

prečko
19.11.2010., 07:51
Dil. 1.

Nije to baš tako ni uočljivo, mislim da se tek nedavno pojavilo, promjer je jedva milimetar možda ni toliko ali mi ipak zasmetalo pa pitam, tko zna možda to tako treba i biti, tako da neznam jeli to problem za prijaviti ili da samo pratim hoće li se to povećati.

To zapravo počinje odmah od samog ruba klupice prozora sa lijeve i desne strane i pruža prema dolje. Dosta primjera takvih pukotina može se vidjeti na vanjskim fasadama odnosno ispod klupica prozora nekih drugih "starijih" zgrada .

Uglavnom ništa strašno ali, bolje na vrijeme nešto sanirati nego pustiti da se problem poveća, naravno ako to opće i predstavlja nekakav problem.

Ja kad sam useljavao upozorili su me da može doći do pukotina na unutarnjoj fasadi i da jto normalno i da se samo prijavi nivogradnji dok traje garancijski rok 2 godine i da to oni srede.

najbolje ti je čekati jos i onda malo prije nego što istekne garancijski rok prijaviti

jankof
19.11.2010., 21:48
a sto se tiče kamata i to sam dugo računalo

nekome moraš dati ili banci ili za postanarstvo

pa sam skontao bolje banci makar ce to ostati valjda nekad u mojem vlasništvu.

misliš da će to ostati u tvojem vlasništvu nekad??
ovisi kakav si ugovor potpisao,uglavnom večina je potpisala da će vratiti dva stana pa je pravo pitanje ako ne mogu kupiti jedan stan kako će onda dva?
bolje biti podstanar makar nikome ne duguješ,koristiš stan,briga te ako se što dogodi nije tvoje.

tommy_lee
20.11.2010., 20:14
kao stanar ovih zgrada mogu dati minus prečkom kao kvartu dok se šećem jer su ove stare zgrade sjeverno definitivno depresivne. s druge strane priroda i nasip mi se sviđaju. zgrade su definitivno mikrolokacija i nije kvart lijep i organiziran kao vrbani III ili jarun.

ipak, ne razumijem ljude koji ističu da je prečko u zabiti na kraju grada. :ne zna:
jarun je kao super povezan kvart. :confused:
pa od prečkog do jaruna imaš 5 min doslovno i tramvajem i autom i čak isti tramvaj vozi. dakle, ako ja i netko s jaruna idemo istim tramvajem na isto radno mjesto, ja 5 min prije krenem i kasnije dođem. :)

cilla
20.11.2010., 22:41
misliš da će to ostati u tvojem vlasništvu nekad??
ovisi kakav si ugovor potpisao,uglavnom večina je potpisala da će vratiti dva stana pa je pravo pitanje ako ne mogu kupiti jedan stan kako će onda dva?
bolje biti podstanar makar nikome ne duguješ,koristiš stan,briga te ako se što dogodi nije tvoje.

kako ne duguješ? duguješ stanodavcu svaki mjesec
i za 20-30 godina ćeš njemu kupiti stan

ne zagovaram ja kupnju stana nad podstanarstvom, ali i podstanarstvo košta. plaćaš stanarinu kao uslugu što stanuješ u tom stanu, kao što kod kredita plaćaš uslugu posudbe novca u obliku kamate
kao što kod štruce kruha plaćaš i cijenu proizvoda i uslugu transporta i prodaje i proizvodnje. ništa nije besplatno, a na svakome je pojedinačno da odluči što mu je dostupnije i isplativije

a što se prečkog tiče, danas je sasvim dobro povezano u odnosu na prije i nije tako loš kvart. meni je više nespretna lokacija tih zgrada unutar naselja.
tu je oduvijek bio kraj naselja i sad su tu te zgrade....:ne zna: nekako mi nisu još sjele

jankof
21.11.2010., 22:12
kao stanar ovih zgrada mogu dati minus prečkom kao kvartu dok se šećem jer su ove stare zgrade sjeverno definitivno depresivne. s druge strane priroda i nasip mi se sviđaju. zgrade su definitivno mikrolokacija i nije kvart lijep i organiziran kao vrbani III ili jarun.

ipak, ne razumijem ljude koji ističu da je prečko u zabiti na kraju grada. :ne zna:
pa od prečkog do jaruna imaš 5 min doslovno i tramvajem i autom i čak isti tramvaj vozi. dakle, ako ja i netko s jaruna idemo istim tramvajem na isto radno mjesto, ja 5 min prije krenem i kasnije dođem. :)

slažem se s tobom nikako se ne mogu uklopiti starogradnja i novogradnja ima svakakvih stilova,sredina 60tih,kraj 70tih.
Vrbani III su potpuno novo naselje koje je planski građeno jedino što susjed susjedu gleda u tanjur tak su zbijeni jedni pokraj drugih.
ovisi kako tko gleda na lokaciju,nekima tri tram.stanice mnogo znači,neki ne žele malo prirode oko sebe.

jankof
21.11.2010., 22:22
kako ne duguješ? duguješ stanodavcu svaki mjesec
i za 20-30 godina ćeš njemu kupiti stan

ne zagovaram ja kupnju stana nad podstanarstvom, ali i podstanarstvo košta. plaćaš stanarinu kao uslugu što stanuješ u tom stanu, kao što kod kredita plaćaš uslugu posudbe novca u obliku kamate
kao što kod štruce kruha plaćaš i cijenu proizvoda i uslugu transporta i prodaje i proizvodnje. ništa nije besplatno, a na svakome je pojedinačno da odluči što mu je dostupnije i isplativije

a što se prečkog tiče, danas je sasvim dobro povezano u odnosu na prije i nije tako loš kvart. meni je više nespretna lokacija tih zgrada unutar naselja.
tu je oduvijek bio kraj naselja i sad su tu te zgrade....:ne zna: nekako mi nisu još sjele

gle kod stambenog kredita ti si cijeli život dužnik sve dok to ne otplatiš ako stan unajmiš slobodan si čovjek,nema dugovanja nitko te neće potraživati novac.
isto tako stan traži određeno održavanje pa je to kod vlasnika dodatni trošak najmoprimca nije briga za održavanje stana koliko to sve košta želiš normalne uvijete za život jer plaćaš to.
kod stambenog kredita je trenutno kupuješ dva stana ali ako banke želi tri ili četiri moraš kupiti ili sve propada.
zato bolje podstanar pa pomalo štedjeti,stanova će uvijek biti.

kvart je takav kakav je,kome se ne sviđa nemora doseliti ima mjesta na drugim lokacijama.
cijeli kvart je nespretno rješen s jedne strane stambene zgrade s druge pak obiteljske kuće u nizu.
nekad je kraj naselja bio kod crvenih zgrada ono prema Jarunu, Diona diskont sad će to biti južni dio naselja sve prema Savi.

prečko
22.11.2010., 08:52
gle kod stambenog kredita ti si cijeli život dužnik sve dok to ne otplatiš ako stan unajmiš slobodan si čovjek,nema dugovanja nitko te neće potraživati novac.
isto tako stan traži određeno održavanje pa je to kod vlasnika dodatni trošak najmoprimca nije briga za održavanje stana koliko to sve košta želiš normalne uvijete za život jer plaćaš to.
kod stambenog kredita je trenutno kupuješ dva stana ali ako banke želi tri ili četiri moraš kupiti ili sve propada.
zato bolje podstanar pa pomalo štedjeti,stanova će uvijek biti.

kvart je takav kakav je,kome se ne sviđa nemora doseliti ima mjesta na drugim lokacijama.
cijeli kvart je nespretno rješen s jedne strane stambene zgrade s druge pak obiteljske kuće u nizu.
nekad je kraj naselja bio kod crvenih zgrada ono prema Jarunu, Diona diskont sad će to biti južni dio naselja sve prema Savi.

kako mislis da ti nitko neće potraživati novac ,pa svaki mjesece ce ti stanodavac potraživati oko 300 eura do kraj života i kao sto banka može podići kamate tako stanodavac može podići rentu

banka će te istjerati iz stana ako neplaćaš , a stanodavac će te istjerati čak ako mu se ne sviđas ,ok ako si solo naćeš drugi stan ali ako imas obitelj malu djecu

na sve moras misliti

cilla
22.11.2010., 09:15
gle kod stambenog kredita ti si cijeli život dužnik sve dok to ne otplatiš ako stan unajmiš slobodan si čovjek,nema dugovanja nitko te neće potraživati novac..
a kao podstanar ti nemaš triškova stanovanja? :rolleyes:
svaki mjesec si dužan za stanarinu, i tako cijeli život..i svaki mjesec će te stanodavac potraživati da mu platiš
osim ako nisi odlučio biti beskućnik

isto tako stan traži određeno održavanje pa je to kod vlasnika dodatni trošak najmoprimca nije briga za održavanje stana koliko to sve košta želiš normalne uvijete za život jer plaćaš to...
pa u cijenu stanarine ti i plaćaš održavanje stana. ili misliš da je vlasnik stana dobra duša koja će se samo brinuti i plaćati sve što tebi padne napamet da treba promijeniti u stanu kako bi tebi bilo bolje, a da ti nećeš lipu uložiti u to

zato bolje podstanar pa pomalo štedjeti,stanova će uvijek biti..
ne plaćaš 2 stana, a kamoli 4, al zar je toliko teško razumijeti da banka prodaje svoju uslugu i na njoj zarađuje, kao i svi ostali .
kako niti štrucu kruha ni auto ne možeš kupiti samo po cijeni koštanja sirovina / dijelova tako niti novac ne možeš kupiti na 20-30 godina, a da ne platiš tu uslugu.
a što se tiče štednje za stan uz podstanarstvo moja računica i nije pokazala da mi je to isplativo. jer ako mjesečno stavljam sa strane razliku između podstanarstva i kredita, ispada mi da bih za 18 god skupila iznos koji sam platila za stan, a kredit mi je na 20 god, a tko zna što bih tada mogla kupiti sa tim iznosom.
ali to je individualno, kredit je bio moja računica da mi je isplativije i bolje, i za sada je

banderas
22.11.2010., 14:26

A tko je rekao da je Jarun super povezan kvart? Jer ja sam govorio o tome da je Prečko na kraju grada i nigdje nisam spomenuo Jarun kao pozitivan primjer, što se tiče lokacije.

tommy_lee
22.11.2010., 15:58
A tko je rekao da je Jarun super povezan kvart? Jer ja sam govorio o tome da je Prečko na kraju grada i nigdje nisam spomenuo Jarun kao pozitivan primjer, što se tiče lokacije.

Pa evo recimo jedan komentar koji se mainly bavi problematikom prometne izoliranosti prečkog i onda na kraju kao pozitivan primjer navodi jarun. :rolleyes:

prečko
29.11.2010., 09:33
bok ekipa,

da li slučajno netko ima problema sa otvaranjem i zatvaranjem prozora i balkonskih vrata u prvoj zgradi ,meni malo štekaju balkonska vrata kao da su malo "spala"

I da li je tko pisao bilo kakvu reklamaciju nivogradnji

Hvala

zveki07
29.11.2010., 09:43
Isto problem sa zatvaranjem balkonskih vrata, gornji dio se ne zatvara kako treba što se dosta osjeti sad kad je zahladilo.

prečko
29.11.2010., 12:03
Isto problem sa zatvaranjem balkonskih vrata, gornji dio se ne zatvara kako treba što se dosta osjeti sad kad je zahladilo.

Da li si to reklamirao ili namjeravas reklamirati?

zveki07
29.11.2010., 13:53
Nisam još, možda je neka sitnica pa uspijem sam riješiti

slatkica1007
30.11.2010., 07:45
Sustanari iz prve zgrade, jeste li dobili vlasnicki list ili ste morali ici po njega na gruntovnicu (ako ste dizali kredit u Erste)?

TheRealZubo
30.11.2010., 09:12
Sustanari iz prve zgrade, jeste li dobili vlasnicki list ili ste morali ici po njega na gruntovnicu (ako ste dizali kredit u Erste)?

Nismo još ništa dobili. Mislim da još nije riješeno...

tommy_lee
04.12.2010., 13:09

Ja sam dobio rješenje općinskog suda na kojem su osim mene još neki susjedi. Nije mi jasno. Nekima se rješenje odnosi na stan s PGM (ili vanjskim parkirališnim mjestom), a nekima (poput mene) samo na stan. sad ne znam pisati žalbu na ovo u roku 15 dana ili će stići to rješenje odvojeno!? :ne zna:

naravno www.pravosudje.hr se srušio i ne mogu provjeriti. :rolleyes:

ne...znalica!
17.12.2010., 20:07
pitanje za drugu zgradu...koje sve račune dobijete mjesečno?

plin-akontacija, struja, pričuva...zasada je što dobiva cura

nici
18.12.2010., 18:27
Nije valjda da nam je neko maznuo onu rešetku ispred vrata B zgrade sa strane parkinga :rofl:

ne...znalica!
19.12.2010., 19:44
koja diletacija? a računi?

nici
19.12.2010., 21:40
Ma krivo pišem, B ulaz sam mislila :cerek:

ne...znalica!
19.12.2010., 21:47
nisam to popratio...ako je...a što reći!:mad::no::asshole::hebemu::mljacko::Snajper:

treća sreća!:D od računa, što dobijete?

nici
20.12.2010., 07:31
Ali ja sam ti u prvoj zgradi (B ulaz), zato ne odgovaram za račune. Mi dobivamo sve.
Vodu smo dobili negdje 5,6 mjeseci nakon useljenja, a čistoću i komunalno čak možda i kasnije, ne sjećam se točno

ne...znalica!
20.12.2010., 18:14
hvala, i ta info je pomogla!

gitara2009
28.12.2010., 13:14
molim vas imam jedno pitanje , hitno mi je ,, imam u planu kupiti stan ili prečko ili volovčica, stan mi treba za studente pa mi molim Vas recite kako je prečko povezano sa gradom , kakav je to uopče kvart i jedna paralela između ova dva navedena djela grada.. hvala unaprijed..

kupac2011
06.01.2011., 12:31
pozdrav ljudi, jel netko zna kolike su trenutne cijene stanova od nivogradnje u prečkom.Jeli ima koji friški kupac? Na stranicama su cijene 1842 €/m2????

podlac29
09.01.2011., 15:38
pozdrav ljudi, jel netko zna kolike su trenutne cijene stanova od nivogradnje u prečkom.Jeli ima koji friški kupac? Na stranicama su cijene 1842 €/m2????

Pozdrav,

Ja sam kupio preko agencije i ispalo me negdje 1.550 €/m. Ovo je samo stan sa lođom, još dodatno ide i parkirng.

Kako sam vidio cijenu na stranici nisam ni namjeravao zvati, ali sam saznao kasnije da je kolega koji je isto kupio nazvao i cijena je takva ako kupujete stan direktno od Nivogradnje. Ali nude i koperantske stanove koji imaju tu nižu cijenu. Ako još uvijek imaju...

Da nisam išao preko agencije, valjda bi tu još uštedio 2%, ali što je tu je...

kupac2011
09.01.2011., 17:08
Pozdrav,

Ja sam kupio preko agencije i ispalo me negdje 1.550 €/m. Ovo je samo stan sa lođom, još dodatno ide i parkirng.

Kako sam vidio cijenu na stranici nisam ni namjeravao zvati, ali sam saznao kasnije da je kolega koji je isto kupio nazvao i cijena je takva ako kupujete stan direktno od Nivogradnje. Ali nude i koperantske stanove koji imaju tu nižu cijenu. Ako još uvijek imaju...

Da nisam išao preko agencije, valjda bi tu još uštedio 2%, ali što je tu je...

Hvala na informaciji. Ja sam odlučio dati 1500€/m2 maksimalno za stan pa ću ih možda nazvat i vidjeti jeli može za 1500. Ako može onda bih kupio.... :)

ivo08
09.01.2011., 17:32
Ja sam čuo iz 2. ruke da ide po 1450€.

kupac2011
10.01.2011., 10:17
Ja sam čuo iz 2. ruke da ide po 1450€.

Hvala na informaciji. Onda ćemo probati sa 1450. Danas je stvarno dobra situacija što se tiče stanova jer su svi jeftiniji barem za 300-400€/m2 nego prije 2 godine. Puno realnije cijene uzimajući u obzir da gradnja po kvadratu ne može premašiti 800€/m2.

ivo08
10.01.2011., 11:30
Hvala na informaciji. Onda ćemo probati sa 1450. Danas je stvarno dobra situacija što se tiče stanova jer su svi jeftiniji barem za 300-400€/m2 nego prije 2 godine. Puno realnije cijene uzimajući u obzir da gradnja po kvadratu ne može premašiti 800€/m2.

Treba se po par dana (ili tjedana) cjenkati, neće na prvu spuštati cijenu.

agram1907
14.01.2011., 08:09
Pitanje za susjede iz 1. zgrade ...

Jeste li dobili nove uplatnice za pričuvu ? Naime, prošli mjesec sam uplatio zadnju koju sam imao , ali nove nisam dobio...

Kome bi se trebao javit ? Direktno u K-index ili ...? Ne bi htio da ispadne da izbjegavam plaćanje :)

zveki07
14.01.2011., 09:19

Jeste li dobili nove uplatnice za pričuvu ? Naime, prošli mjesec sam uplatio zadnju koju sam imao , ali nove nisam dobio...

Ne, uplatnice za 2011. još nisu stigle.

bizwom
14.01.2011., 20:29
Večer svima!!

Zanima me da li je nivogradnja spremna na cjenkanje oko prodaje stanova?

slatkica1007
16.01.2011., 16:56

Kome bi se trebao javit ? Direktno u K-index ili ...? Ne bi htio da ispadne da izbjegavam plaćanje :)

Ja danas nasla u sanducicu uplatnice za 2011.

kupac2011
24.01.2011., 11:30
pozdrav, jeli netko zna gdje se mogu naći stanovi iz kompenzacije od Nivogradnje.

Trazim
24.01.2011., 17:25
I mene interesira ima li stanova iz kompenzacije kod Nivogradnje, može na PM.

I ima li itko ko je nedavno kupio stan od Nivogradnje da podijeli iskustva vezana za cjenkanje i koliko se cijena može spustiti, naišla sam na neke ranije postove gdje se spominje 1550/1450 eura.

STINGer
24.01.2011., 17:48
Mislim da vam to stvarno nije tema za forum, radije to obavite preko PM-a jer svatko danas čita forum...

kupac2011
24.01.2011., 21:35
pozdrav, jeli netko zna gdje se mogu naći stanovi iz kompenzacije od Nivogradnje. Odgovori preko PM-a-

GoldenSurferFromCRO
08.02.2011., 16:50
Vezano za cjenkanje ja kao ozbiljan kupac njihovog stana dobio sam jedva 1630 EUR po m2. Naravno za gotovinu u roku od 2 tjedna uplate. To je još dosta visoka cijena. Dakle, nema spomena o 1500 EUr niti 1450 EUr prkeo kooperanata....još je daleko od ozbiljnog spuštanja cijene u Prečkom...

Idem ja gledati rabljene stanove po 1100-1200 EUR, nadam se da ću imati sreću...

mkovac67
09.02.2011., 07:12
Vezano za cjenkanje ja kao ozbiljan kupac njihovog stana dobio sam jedva 1630 EUR po m2. Naravno za gotovinu u roku od 2 tjedna uplate. To je još dosta visoka cijena. Dakle, nema spomena o 1500 EUr niti 1450 EUr prkeo kooperanata....još je daleko od ozbiljnog spuštanja cijene u Prečkom...

Idem ja gledati rabljene stanove po 1100-1200 EUR, nadam se da ću imati sreću...

http://www.rivalitas.hr/Search_TlVMTCUxMTUlNTU2JTIxJVRydWUlTlVMTCVOVUxMJU5 VTEwlMTAlMTUwJU5VTEwlTlVMTCVOVUxMJU5VTEwlTlVMTCU=. aspx

Još nivogradnja oglašava jeftinije preko kooperanata za 1600. kako tebi 1630!!????
Meni su nudili ispod 1600€ prije 3 mjeseca!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GoldenSurferFromCRO
09.02.2011., 08:43
Meni je receno da za odredjene stanove za koje se zanimam stoje cijene od 1880 EUr pa bi meni dali masimalna popsu tod 14% za gotovinu i tako spali na 1616 EUra tu negdje....do 1630 EUR. Eto to je to. Vele da je to maksimalan popust.

lorgan
09.02.2011., 12:21
Meni je receno da za odredjene stanove za koje se zanimam stoje cijene od 1880 EUr pa bi meni dali masimalna popsu tod 14% za gotovinu i tako spali na 1616 EUra tu negdje....do 1630 EUR. Eto to je to. Vele da je to maksimalan popust.

Meni su prije mjesec dana nudili 1880, pa ono , kao mogu spustiti 10 % još na to, ali to je maksimalno... znači isto 1620 eura po kvadratu. To mi je i dalje nerealna cijena s obzirom na situaciju. Na kraju smo odustali, a da su dali popust bar 15-20% bili bi uzeli.

20doASA
09.02.2011., 12:42
Moj je kolega kupio stan Nivogradnje u Prečkom prošli tjedan za 1630. Nije išlo ispod. No on je kupio mali stan, a takvi se često lakše prodaju pa drže cijenu.

mkovac67
10.02.2011., 07:31
Ja vas stvarno ne razumin:

http://www.rivalitas.hr/2520.aspx

Evo mali stan. početna cijena 1600€. Nije prizemlje, gleda na jug????

mkovac67
10.02.2011., 07:33
Meni je nuđeno za 1600€/m2, a da za manje mora pitati upravu. Dakle išlo bi i ispod 1600, stan na 5 katu, 70m2. Prije 3 mjeseca

20doASA
10.02.2011., 12:01
Ja vas stvarno ne razumin

A čuj, nemaš šta nas ne razumijeti. Tebi su nudili za manje ali drugima nisu. Nisu htjeli niti čuti za popust, što znači da zapravo njih ne razumijemo.

KILLERDOG
10.02.2011., 12:51
zato je čovjek stavio link firme
ovi imaju hrpu od nivogradnje i to po dosta nižim cijenama :mig:

kupac2011
10.02.2011., 13:46
zato je čovjek stavio link firme
ovi imaju hrpu od nivogradnje i to po dosta nižim cijenama :mig:

To čak nisu ni stanovi iz kompenzacije. :)

GoldenSurferFromCRO
10.02.2011., 17:32
Pa onda gdje da nađem stanove iz Nivogradnje po 1450 EUR? Prosim lipo?

mkovac67
10.02.2011., 19:19
Pa onda gdje da nađem stanove iz Nivogradnje po 1450 EUR? Prosim lipo?

evo samo sa njuškala. imaš plavi oglasnik itd

ako oduzmeš parkirno mjesto kvadrat oko 1450(tražena cijena). Istina visoko prizemlje.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan-zagreb-precko-39-m2-novogradnja-oglas-2214433

Evo 1675€/m2 početna. prodaje dva stana znači kooperant. nazovi pa se cjenkaj
siguran sam da ćeš spustit barem za 100€ a ako mu je panika ide vrlo vjerojatno i dolje. treba pokušati

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan-zagreb-precko-39-m2-novogradnja-akcija-oglas-1672735

mkovac67
10.02.2011., 19:20
imaju i stanovi od kompenzacije koje je dobila firma Cemex. Trebalo bi i to malo prokopati :) ja nisam uspio :(

20doASA
10.02.2011., 20:44
O čemu vi pričate? Pa velim vam da stana kojeg moj kolega želi nema na tim linkovima i da za njega nema popusta. Koji dio ovih rečenica nije jasan?

Njegov stan ima manje kvadrata i koštat će ga nešto manje od 65.000 eura. Ne zanima ga onaj od 75.000 niti bilo koji drugi već se odlučio za mali jednoiposobni jer ga taj u potpunosti zadovoljava i položajem, i katom, i tlocrtom i kvadraturom. A za taj stan nije uspio dobiti popust, niti od Nivogradnje niti od kooperanata.

Ne sumnjam u vaše dobre namjere da pomognete, ali nemojte od čovjeka raditi budalu.

mkovac67
10.02.2011., 21:09
O čemu vi pričate? Pa velim vam da stana kojeg moj kolega želi nema na tim linkovima i da za njega nema popusta. Koji dio ovih rečenica nije jasan?

Njegov stan ima manje kvadrata i koštat će ga nešto manje od 65.000 eura. Ne zanima ga onaj od 75.000 niti bilo koji drugi već se odlučio za mali jednoiposobni jer ga taj u potpunosti zadovoljava i položajem, i katom, i tlocrtom i kvadraturom. A za taj stan nije uspio dobiti popust, niti od Nivogradnje niti od kooperanata.

Ne sumnjam u vaše dobre namjere da pomognete, ali nemojte od čovjeka raditi budalu.

Gledaj, ako je nivogradnja imala dva potencijalna kupca za isti stan onda može i diktirati cijene :( Ja govorim generalno za njihove stanove. Evo u prvoj zgradi imaju 50-ak neprodanih stanova. U drugoj još i i više. pomnoži to sa kvadratima po 1500 pa ćeš doći do cifre od 10 milja eura!!? blokirane imovine-
Ja sam bio pikirao jedan njihov stan od 70 m2, ali su ga prodali. Mislio sam dati max 1500. Sada sam sretan jer mogu uzeti neku drugu novogradnju po još manjim cijenama. I još će padat.

lorgan
10.02.2011., 22:22
I mi smo bili spremni dati 1500 eura / m2 za bilo koji dvosobni ili onaj manji trosobni od 50m2, ali sam sad sretna što nismo uzeli, jer ćemo za manje novaca dobiti veći stan u Španskom. Bahati su , nema kaj, pozivaju se na kvalitetu, ali bez obzira na to, mislim da su i daje preskupi jer imaju plinaru kraj zgrade, zbog čega bi ipak trebali spustiti cijenu, a i nema baš dućana blizu, osim kraj placa. Za tu cijenu bi trebao biti pošteni dućan 50 m2 od zgrade.

mkovac67
11.02.2011., 07:23
I mi smo bili spremni dati 1500 eura / m2 za bilo koji dvosobni ili onaj manji trosobni od 50m2, ali sam sad sretna što nismo uzeli, jer ćemo za manje novaca dobiti veći stan u Španskom. Bahati su , nema kaj, pozivaju se na kvalitetu, ali bez obzira na to, mislim da su i daje preskupi jer imaju plinaru kraj zgrade, zbog čega bi ipak trebali spustiti cijenu, a i nema baš dućana blizu, osim kraj placa. Za tu cijenu bi trebao biti pošteni dućan 50 m2 od zgrade.

Sad kad gledam na sve to objektivno cijena treba biti 1400. Ne više. A i bit će za pola godine kad se sve još dodatno sruši :)

20doASA
11.02.2011., 09:44
Sada sam sretan jer mogu uzeti neku drugu novogradnju po još manjim cijenama. I još će padat.

Slažem se ja s tobom, samo velim da nije svima prošlo cjenkanje.

No kad dobiješ kupca koji je oduševljen nekim konkretnim stanom i shvatiš da mu je stalo da ga kupi, ni ja mu ne bih ponudio popust jer znam da će ga svejedno kupiti.

zveki07
16.02.2011., 08:57
Da li je netko uspio shvatiti na koji način rade liftovi?

Primjer 1:
Pozovem lift u prizemlju i želim ići na gornje katove, sa 5. kata dolaze ljudi koji idu na -2 i lift stane. Pošto ne želim ići na -2, puštam ih da odu i ponovo zovem lift kako bi stao u povratku. Međutim, lift odlazi na neki od gornjih katova, a da nije stao u prizemlju.

Primjer 2:
Lift je na 6. katu, pozovem ga na niži jer želim u prizemlje. Lift se spusti, stisnem P i uredno odem na 7. po ljude koji su u međuvremenu pozvali lift.

Moram priznat da još nisam vidio lift koji radi na ovaj način. Kao da je optimiziran za maksimalnu potrošnju struje i što više korištenja.
Može li se to nekako promijeniti? Da li je netko već nešto poduzimao?

MCnab ZERO
08.03.2011., 19:22
Pozdrav, uskoro ću useliti u 2. zgradu, pa me zanima da li ima kakvih slobodnih komada za zabavu, izlaske, kave...Znam da ovo malo čudno zvuči, ali želim steći novo društvo u novom kvartu.:mig:

City
08.03.2011., 22:55
Pozdrav, uskoro ću useliti u 2. zgradu, pa me zanima da li ima kakvih slobodnih komada za zabavu, izlaske, kave...Znam da ovo malo čudno zvuči, ali želim steći novo društvo u novom kvartu.:mig:

:rofl:

Ovo ćeš pitanje morati postaviti na LJES-u. :mig:

MCnab ZERO
10.03.2011., 12:24
:rofl:

Ovo ćeš pitanje morati postaviti na LJES-u. :mig:

Molim objasni mi šta je to LJES. :ne zna:
Novi sam, pa eto tek se ufuravam.
Nisam ništa loše mislio, nego nova poznanstva, izlasci, cuga, šetnja ili trčanje Jarunom...:)

SCHNITZER
10.03.2011., 12:39
LJES- ljubav,erotika,seks :love::K:cice::kiss::Sex:

MCnab ZERO
10.03.2011., 15:46
LJES- ljubav,erotika,seks :love::K:cice::kiss::Sex:

Hvala, učim polako i sigurno:p

Bbop
10.03.2011., 19:11
ako netko ima iskustva sa nivogradnjom oko cjenkanja i stanova iz kompenzacije molim PP.

Hvala

prečko jug
15.03.2011., 14:00
Pozdrav svim susjedima.

Malo se topik ulijenio. Jel to znači da su svi zadovoljni kupljenim? Ja sam uselio ovaj tjedan i za sada je sve ok. Bilo je par sitnica al to je riješeno samo me brine račun za grijanje. Ako ima tko da mi kaže koliko mogu očekivati za stan 60m2. Vidim da nitko ovdje nije napisao o zvonjavi obližnje crkve, jel vam se čuje u stanovima meni je poprilična buka kad je malo otvoren prozor.

Hoće li što biti od vrtića ispred 1. zgrade?
Jel ima kakvih novosti oko produžetka Jarunske?

Ovdje se može naći detaljni urb. plan za Prečko jug:
https://e-uprava.apis-it.hr/gup/DPP_download.aspx

zveki07
16.03.2011., 10:54
U zgradi S1-A pojavio se poziv za sastanak suvlasnika u nedjelju u 17 sati na kojem će se sakupljati potpisi. Da li netko zna tko je sazvao sastanak, koja je tema i koja je svrha skupljanja potpisa?

since1976
17.03.2011., 11:26
U zgradi S1-A pojavio se poziv za sastanak suvlasnika u nedjelju u 17 sati na kojem će se sakupljati potpisi. Da li netko zna tko je sazvao sastanak, koja je tema i koja je svrha skupljanja potpisa?

Pretpostavljam da ima veze sa spomenutom tužbom prema nivogradnji zbog njihovog dugovanja pričuve od cca. 150 000 kn. Na zadnjem sastanku (ulaz D) nam je predstavnik nešto pričao o tome kao da su obećali platit u roku par dana, a ako ne plate da će ići tužba. :ne zna:

since1976
17.03.2011., 11:34
@prečko jug
Račun za grijanje nek te ne brine jer toplinska izolacija je dobra, al zvučna je već sasvim druga priča.

maligani
28.03.2011., 21:34
kolike su cijene u nivogradnji..čujem da je išlo po 1530

zagreb+karlovac
29.03.2011., 08:46
ljudi svasta govore i ne znas sto je istina vise,al cuo sam da ne idu ispod 1600

KILLERDOG
29.03.2011., 09:54
pogledaj tu :mig:
http://www.rivalitas.hr/2518.aspx

također pogledaj i njihovu ponudu :D

zagreb+karlovac
29.03.2011., 16:03
thanks! zvao sam rivalitas i pitao sto znaci cijena od 1550-1600, rekli mi da je 1550 za prizemlje koje ionako ima nizu cijenu, a 1600 za katove. Vec sam cuo da ljudi svasta pricaju pa me to sve zbunjuje, izgleda da je cijena 1600 ipak realna za katove.

KILLERDOG
29.03.2011., 22:49
potraži po oglasnicima,zna neki od koperanata baciti i po nižim cijenama, ak je hića :mig:

prečko jug
04.04.2011., 17:34
Bio danas čovo za popis. Sve gotovo za 20min.

Nego, jel u 2. zgradi lovite RTL2 i Domu ja imam samo 4 programa i ne lovi video portafon:confused:

slatkica1007
06.04.2011., 12:23
Na balkonu 2. zgrade (3. kat, balkon gleda prema 1. zgradi) non-stop gori svjetlo vec danima. Pretpostavljam da ga je netko zaboravio ugasiti nakon razgledavanja stana. Pa ako netko od Nivogradnje cita forum, bilo bi dobro da se to svjetlo ugasi. :mig:

maligani
07.04.2011., 21:16
thanks! zvao sam rivalitas i pitao sto znaci cijena od 1550-1600, rekli mi da je 1550 za prizemlje koje ionako ima nizu cijenu, a 1600 za katove. Vec sam cuo da ljudi svasta pricaju pa me to sve zbunjuje, izgleda da je cijena 1600 ipak realna za katove.

1.500 je plafon kaj dam..ak ne.. idem na lanište za 1.350-1.400..bez po frke

michael F1
10.04.2011., 21:24
Pozdrav. Da li je netko u 1. zgradi napravio redoviti servis bojlera , zanima me kakva su iskustva sa servisima , vidim da se u zgradi oglašava neki Prosinečki .

zagreb+karlovac
13.04.2011., 08:19
ne bi ja isao u laniste, to mi je skroz grozno, uopće me ne privlaći. bolje mi je platiti malo više pa bit siguran u kvalitetu,a i lokacija je neusporedivo bolja. lanište je bogu iza nogu....zgrade nagruvane jedna na drugu. Prečko je meni osobno, lokacija koja je neusporedivo bolja, blizu je nasip, mogu trcati, setati, jarun je blizu i to je meni presudno....a opet je i u mirnom kvartu, dobra prometna povezanost, tramvaj blizu.

banderas
14.04.2011., 12:09
Pa sad govoriti da je Lanište Bogu iza nogu, a da je Prečko, hmmmm... :D
Prečko ima relativno dobru/popularnu mikrolokaciju zbog Jaruna, ali od grada i svih bitnijih točaka u gradu je dosta dalje nego Lanište.

*Leptir*
15.04.2011., 21:23
molim useljenje forumase za pozitivne i negativne strane zivota u zgradama precko-jug. Rezervila sam stan i idem pregovarati o cijeni slijedeci tjedan, pa je svaki komentar dobrodosao :)

zlatko.
15.04.2011., 22:03
1.500 je plafon kaj dam..ak ne.. idem na lanište za 1.350-1.400..bez po frke

super, idi gdje je jeftinije a tramvaj će ionako na Lanište doći.

zagreb+karlovac
19.04.2011., 14:17
Nek svak kupi gdje god hoće, meni svejedno, ja ću otići na Prečko jer mi je tam super. Istina Prečko je udaljeno od centra grada i to me mući, al pitanje je dal čovjek treba često ić u centar. Nikad ne bi kupio gdje je najjeftinije jer me strah da kvaliteta nije na nivou, mislim da je to isto kao i kod svakog drugog proizvoda. Moj prijatelj je kupio stan na Prečkom u prvoj zgradi i jako je zadovoljan.I ja sam isto rezervirao stan ,samo čekam jacine subvencije. Rekao mi prijatelj, a i vidio sam na forumu da je u prvoj zgradi problem pričuva, da se plaća previsoka cijena. Ja sam do sada plaćao za staru zgradu 1,6kn pa mi je cudno da se u novogradnji gdje još postoji i garancija plaća 3 kn, to je stvarno puno previše!

since1976
20.04.2011., 11:12
Nek svak kupi gdje god hoće, meni svejedno, ja ću otići na Prečko jer mi je tam super. Istina Prečko je udaljeno od centra grada i to me mući, al pitanje je dal čovjek treba često ić u centar. Nikad ne bi kupio gdje je najjeftinije jer me strah da kvaliteta nije na nivou, mislim da je to isto kao i kod svakog drugog proizvoda. Moj prijatelj je kupio stan na Prečkom u prvoj zgradi i jako je zadovoljan.I ja sam isto rezervirao stan ,samo čekam jacine subvencije. Rekao mi prijatelj, a i vidio sam na forumu da je u prvoj zgradi problem pričuva, da se plaća previsoka cijena. Ja sam do sada plaćao za staru zgradu 1,6kn pa mi je cudno da se u novogradnji gdje još postoji i garancija plaća 3 kn, to je stvarno puno previše!

Gle, da je tvoj frend bio na zadnjem sastanku suvlasnika onda bi znao zbog čega je pričuva takva kakva je. Problem nije visina pričuve već neplaćanje iste od strane nivogradnje. Zgrada je nova, ali s obzirom na tehničku opremljenost zgrade troškovi održavanja su visoki i zato usporedbe sa starom zgradom koja ima eventualno jedan lift i stubišnu rasvjetu uopće nemaju smisla.

nici
20.04.2011., 12:27
Tak je i nama u staroj zgradi bila mizerna pričuva pa kad je krov počeo prokišnjavat naravno da nije bilo love.
Morali smo dignut kredit i pričuva skočila na preko 7. :eek:
Pa si ti misli jel 3 kune skupo ili nije….

zveki07
20.04.2011., 13:18
Nebi se složio da je pričuva tolika jer je netko ukalkulirao da Nivogradnja neće plaćati svoj dio.
Mislim da je pričuva previsoka upravo zbog toga što imamo 1 lift na 70-tak stanova, 9 etaža stanova pod istim krovom i zgradu koja je još uvijek pod garancijom. Pitam se koliko bi imali viška novaca da su svi suvlasnici uredno plaćali svoju pričuvu... bilo bi dovoljno da upravitelj zgrade organizira roštilj u dvorištu zgrade za sve suvlasnike i još bi ostalo za redovito održavanje zgrade. :rofl:

zagreb+karlovac
20.04.2011., 13:39
Ne znam dal mi je prijatelj bio na sastanku ili ne, znam samo što mi je rekao., A što se tiće pričuve, bio sam predstavnik stanara dugo godina pa znam koliko se kreću u Zagrebu. Novogradnja , dakle stanovi koji su pod garancijom, dakle u ovom slučaju Nivogradnja dužna je u garantnom roku ispraviti svaki nedostatak, a troškovi održavanja u novoj zgradi nikada ne mogu biti tako visoki kao u starim zgradama. Pričuve se u Zagrebu kreću od 1,5kn do 2,5kn. Neko tu doista mulja, sigurno se može izvući s nižom pričuvom to je sigurno, mozda i predstavnici stanara muljaju. Ne znam zašto bi ja kao stanar plaćao tako visoku pričuvu kad ne moram!

kupac2011
20.04.2011., 14:49
Meni je pričuva kod K-INDEX 1,75 po kvadratu. Zgrada ima 10 stanova i 3 kata i lift. Tako da s 3 kune netko gadno krade

since1976
20.04.2011., 19:45
Ne znam dal mi je prijatelj bio na sastanku ili ne, znam samo što mi je rekao., A što se tiće pričuve, bio sam predstavnik stanara dugo godina pa znam koliko se kreću u Zagrebu. Novogradnja , dakle stanovi koji su pod garancijom, dakle u ovom slučaju Nivogradnja dužna je u garantnom roku ispraviti svaki nedostatak, a troškovi održavanja u novoj zgradi nikada ne mogu biti tako visoki kao u starim zgradama. Pričuve se u Zagrebu kreću od 1,5kn do 2,5kn. Neko tu doista mulja, sigurno se može izvući s nižom pričuvom to je sigurno, mozda i predstavnici stanara muljaju. Ne znam zašto bi ja kao stanar plaćao tako visoku pričuvu kad ne moram!

Prije nego ova rasprava postane laprdanje oko prazne slame najbolje da tvoj frend traži primjerak financijskog izvješća za 2010. god. od predstavnika suvlasnika, pa onda tebi da na uvid da vidiš koji su troškovi. :top:

since1976
20.04.2011., 19:55
Nebi se složio da je pričuva tolika jer je netko ukalkulirao da Nivogradnja neće plaćati svoj dio.
Mislim da je pričuva previsoka upravo zbog toga što imamo 1 lift na 70-tak stanova, 9 etaža stanova pod istim krovom i zgradu koja je još uvijek pod garancijom. Pitam se koliko bi imali viška novaca da su svi suvlasnici uredno plaćali svoju pričuvu... bilo bi dovoljno da upravitelj zgrade organizira roštilj u dvorištu zgrade za sve suvlasnike i još bi ostalo za redovito održavanje zgrade. :rofl:

Nisam ni mislio reći da je u pričuvu ukalkulirano neplaćanje nivogradnje. Jasno je rečeno da kad bi svi platili svoje obaveze za pričuvu (uključujući i nivo) na godišnjoj razini i kad se od toga oduzmu svi troškovi ostalo bi ibera oko 20 kilokuna, ono da se nađe (za roštilj). :D

prečko
21.04.2011., 07:26
moram se uključiti na ovu temu:

i ja sam mislio da je pričuva velika onda sam malo surfao i zaključio da naša zgrada ima puno troškova što stare zgrade nemaju kao na primjer:

-splinker sustav za gašenje požara u garaži
-automatska garažna vrata
-lanac na ulazu za parking
-sustav senzora za javljanje visokog CO2 u garaži
-lift
-agregat za zgradu u slučaju nestanka struje-da nebi zapeo u liftu
-zgrada troši dosta struje za sve te sustave

a za većinu ovih stavki po zakonu moraš imati ugovor o održavanju koji se plaća

iako je sve novo.

u svakom slučaju ovaka zgrada bi u 2 godine dok traje garancija morala uštedijeti barem 50000 kuna da ima u rezervi zato je pričuva 3 kune

Ed Chigliak
22.04.2011., 08:56
Pratim ove zgrade od početka njihove gradnje i konačno je došlo vrijeme da i ja mogu kupiti koji kvadrat. :) Zanima me kako ste sada zadovoljni kvalitetom, zvučnom izolacijom, kvartom? Jel se zna kada će početi s cestom oko zgrada, i što je ljeti s komarcima???

Hvala

jee
12.05.2011., 13:30
Da li je netko pregovarao s Nivogradnjom o cijeni uz državne poticaje? Večina koji navode da su dobili popust od Nivogradnje kažu da je to bilo uz gotovinsko plaćanje unutar kratkog roka.

zveki07
17.05.2011., 12:59
Ima li netko informacije kakve su ovo igre s upraviteljem zgrade? GSKG nudi preuzimanje upravljanja zgradom... tko stoji iza toga?

agram1907
17.05.2011., 15:01
I mene su danas zvali ...

Radi se o pokušaju Nivogradnje da smanji iznos pričuve na 2 kune po m2 i da si smanji automatski postoječi dug koji je nastao jer posljednjih mjeseci nisu plačali svoj dio pričuve.

Iskreno, mislim da se radi o jadnom pokušaju i ja im sigurno svoj glas dati neću. Samo se bojim da bi svojim slatkorječivim obečanjima i uvjeravanjima ipak mogli skupit potrebnih 51 %. Prema riječima gđe koja me zvala trenutno su na malo ispod 45 %.

nici
17.05.2011., 15:29
Ne mogu oni smanjiti postojeći dug, čak i da im to uspije vrijedilo bi samo za unaprijed.

U nedelju u 17 imamo sastanak pa bumo vidli kaj se dešava

kupac2011
18.05.2011., 08:09
I mene su danas zvali ...

Radi se o pokušaju Nivogradnje da smanji iznos pričuve na 2 kune po m2 i da si smanji automatski postoječi dug koji je nastao jer posljednjih mjeseci nisu plačali svoj dio pričuve.

Iskreno, mislim da se radi o jadnom pokušaju i ja im sigurno svoj glas dati neću. Samo se bojim da bi svojim slatkorječivim obečanjima i uvjeravanjima ipak mogli skupit potrebnih 51 %. Prema riječima gđe koja me zvala trenutno su na malo ispod 45 %.

Ako je tako onda bi vam svima retroaktivno morali vratiti novac od prijašnjih uplaćenih pričuva??
Glavno da oni drže cijene..
ma......

agram1907
24.05.2011., 07:50
Nije me bilo za vikend u Zg pa nisam mogao biti na sastanku u nedjelju ... može li itko u rečenici, dvije samo navesti najbitnije zaključke ?

nici
24.05.2011., 08:19
Nisi niš propustio, nit smo se kaj dogovorili.
Neki forsiraju smanjenje pričuve.
Do 30.06. će nam dostavit svima financijsko izvješće, a nakon toga ćemo opet imat sastanak da razgovaramo o eventualnom smanjenju.
Protiv Nivogradnjinog duga za pričuvu ide ovrha. I to je to uglavnom

Trazim
24.05.2011., 13:44
Interesira me šta vi mislite o prijedlogu nekih da imamo samo jednog predstavnika za sva tri ulaza. Ja mislim da to ne bi bilo lose + odabir jeftinijih ovlaštenih servisera = 2kn/m2 pričuve. Ali kako rekoše prvo da vidimo to godišnje izvješće.

agram1907
25.05.2011., 07:56
Ne znam da bi se baš toliko uštedilo na predstavnicima da bi mogli smanjit pričuvu za 1 kn.

A i kad bi , opet mislim da je bolje sada plačati tu 1 kn više pa malo i uštedit novaca na računu u narednih paer godina kad je za očekivat da sve radi i da nema nekih večih zahvata nego da za 5-10 godina kad stvari krenu nizbrdo kako to već ide moramo dizati pričuvu na 5-6 i više kn po kvadratu.

nici
25.05.2011., 08:17
Ja isto nisam za smanjenje pričuve.
Možda bi se trebala smanjit naknada za predstavnika. Ne znam točno koliko je neto, mislim oko 1000 kuna, a to mi se čini previše

zveki07
25.05.2011., 09:25
Meni se čak 1000 kn za 70-tak stanova ne čini previše, ako se posao predstavnika stanara odrađuje kako treba. Konkretno, mislim da se na oglasnoj ploči D ulaza može naći puno više bitnih informacija nego u B ulazu, tako da povremeno skoknem do D ulaza pogledat na njihovoj oglasnoj ploči što je novo u zgradi :D

Illuminata
25.05.2011., 16:35
Pozdrav svima!
Razmišljam o stanu na 4. katu u prvoj zgradi, pa me zanima kakva je izolacija, s obzirom da stan gleda na sjever... I jel mikroklima pitoma ili ne?
Drugo pitanje se tiče istoka iste zgrade, gledah stan koji gleda na plinaru, pa ono željezo pa sve... ima li kakvih informacija o seljenju i što se tamo planira? Na prostornim planovima to nije označeno za seljenje ili prenamjenu...?
Inače, čini mi se malo distancirano, pa me zanima koliko je tamo živo? Naime nama sklonima depresiji mirno naselje nikako ne pogoduje...

Hvala na odgovoru.

novisu
26.05.2011., 07:46
Pozdrav susjedi,

kako smo tek nedavno doselili, nismo baš upućeni u situaciju, pa ako šta griješim - ispravite me :)

Nedavno smo u sandučić dobili pisama predstavnika stanara - i pisma Nivogradnje - gdje stoji da je stavka najamnina (plaća predstavnika) iplata neto na račun preko 1700 kn :confused: (znači puta 3 za cijelu zgradu) - dakle oko 60000 kn godišnje :confused:

Dakle prijedlog o jednom predstavniku stanara pa i s većom plaćom je itekako dobro došao jer bi se time moglo uštediti godišnje više od 30 000 kn pričuve.

Nismo bili na sastanku stanara, imamo li kakvu ušteđevinu s obzirom da se plaća 3kn?

Trazim
26.05.2011., 11:18
Pozdrav novom susjedu i welcome :)

Navodno samo ulaz C ima ušteđevine oko 80000kn a B i C nemaju ništa.
Kako sam se i ja doselila prije par mjeseci još mi sve stvari oko te pričuve nisu najjasnije ali evo pomalo se upućujem u zbivanja, te novac se skuplja zajedno al se štedi odvojeno pa se opet troši zajedno i ko bi to sve polovio al i dalje mislim da su ta tri predstavnika previše.
Prije dva dana su nam opet ubacili papir sa kao zaključcima sa održanog sastanka....ja bila cijelo vrijeme na sastanku pa baš i ne znam čiji su to točno zaključci, većine sigurno nisu.

novisu
27.05.2011., 08:12
Pozdrav novom susjedu i welcome :).

Hvala. :)

:misli:

Kako sam se i ja doselila prije par mjeseci još mi sve stvari oko te pričuve nisu najjasnije ali evo pomalo se upućujem u zbivanja, te novac se skuplja zajedno al se štedi odvojeno pa se opet troši zajedno i ko bi to sve polovio al i dalje mislim da su ta tri predstavnika previše.
Prije dva dana su nam opet ubacili papir sa kao zaključcima sa održanog sastanka....ja bila cijelo vrijeme na sastanku pa baš i ne znam čiji su to točno zaključci, većine sigurno nisu.

Valjda će nam biti jasnije sve iz financijskih izvješća. :D

since1976
27.05.2011., 08:22
Pozdrav novom susjedu i welcome :)

Čitajući ovaj post mogu zaključiti da ste Vi jedna od onih prisutnih na sastanku koji su umjesto da slušaju kad predstavnici ili netko od prisutnih govori frulali okolo i tražili istomišljenike na skupu. Koliko ja znam samo je predstavnik C ulaza iznio podatak o ušteđevini njegovog ulaza jer je to nekog zanimalo, dok predstavnici B i D ulaza nisu objavili cifre, uostalom obećano nam je financijsko izvješće pa ćemo sve vidjeti. Također je netočno da zaključke nije poduprijela većina jer kad smo se jednoglasno izjašnjavali čulo se samo DA. Da su tri predstavnika previše, možda, ali ja sam sa svojim predstavnikom svojeg D ulaza zadovoljan i ja ga mjenjat neću, a kad više neću bit zadovoljan znam koja su mi sredstva na raspolaganju da to promjenim.

novisu
27.05.2011., 09:15
i još pitanja za "stare" stanare:), imate li kopije međuvlasničkih ugovora, kad je to potpisano i koliko dugo vrijedi?
i mi "novi" stanari nismo se nigje potpisivali, na nekakvom popisu suvlasnika:ne zna:?

mi noviji stanari nismo ništa potpisivali, nigdje glasali, s ničim nismo upoznati niti obavješteni, samo su nam poslane uplatnice za pričuvu...

zveki07
27.05.2011., 09:23
Da su tri predstavnika previše, možda, ali ja sam sa svojim predstavnikom svojeg D ulaza zadovoljan i ja ga mjenjat neću, a kad više neću bit zadovoljan znam koja su mi sredstva na raspolaganju da to promjenim.

I ja sam zadovoljan s vašim predstavnikom stanara i zato povremeno svratim do oglasne ploče u D ulazu i provjerim što je novo. Zadnji primjer... u D ulazu su objavljene informacije oko servisiranja bojlera dok kod nas, u B ulazu, još uvijek nema nikakve obavijesti.

since1976
27.05.2011., 09:44
@novisu

Dobili ste samo uplatnice zbog toga što na sastanku kada se dogovarala pričuva (to je bilo negdje početkom prošle godine) niste bili vlasnik stana, već je to bila nivogradnja. Njihov predstavnik je zastupao sve neprodane stanove (a bilo ih je puno više nego prodanih), on je tada potpisao i forsirao da pričuva bude 3 kune. Kad ste Vi kupili stan mogli ste jedino preuzeti tu obvezu, a promjenu može svatko pokrenuti ako skupi dovoljan broj potpisa. Međuvlasnički ugovor može se dobiti od predstavnika svog ulaza. Ni ja nisam u početku bio pretjerano oduševljen visinom pričuve ali troškovi su visoki, a nešto će se i uštedit.

since1976
27.05.2011., 09:52
I ja sam zadovoljan s vašim predstavnikom stanara i zato povremeno svratim do oglasne ploče u D ulazu i provjerim ...

Mislim da je penthouse na osmom katu još slobodan pa preseli k nama. :D

novisu
27.05.2011., 10:35
@novisu

Dobili ste samo uplatnice zbog toga što na sastanku kada se dogovarala pričuva (to je bilo negdje početkom prošle godine) niste bili vlasnik stana, već je to bila nivogradnja. Njihov predstavnik je zastupao sve neprodane stanove (a bilo ih je puno više nego prodanih), on je tada potpisao i forsirao da pričuva bude 3 kune. Kad ste Vi kupili stan mogli ste jedino preuzeti tu obvezu, a promjenu može svatko pokrenuti ako skupi dovoljan broj potpisa. Međuvlasnički ugovor može se dobiti od predstavnika svog ulaza. Ni ja nisam u početku bio pretjerano oduševljen visinom pričuve ali troškovi su visoki, a nešto će se i uštedit.

hvala :top:

ma nije stvar ni u visini pričuve, nego nekako čovjek očekuje valjda za te novce da se savjesnije radi, mi smo ulaz B, oglasna ploča izgleda kao nužno zlo, pa to je valjda mjesto gdje bi (i stari i novi:)) stanari trebali sve saznati, a ne da moram ganjati predstavnika ili ići u drugi ulaz po info...
bile su i one kutije za papir pa ih više nema?
bicikli još nisu riješeni, ima li tko kakav konkretan prijedlog?

Illuminata
01.06.2011., 12:17
Ljudi, što je ono veliko zeleno sa zapadne strane, iza škole? ona velika zgradurina? mislim da je u Paljetkovoj, na kraju?

SCHNITZER
01.06.2011., 12:56
Na kraju Paljetkove, iza vrtića je CAOP ( Centar za automatsku obradu podataka).
Po novom APIS;http://www.apis-it.hr/

Illuminata
03.06.2011., 15:20
Hvala! pitala sam se što zaboga izgleda kao neko opako postrojenje...

Nego pitanje - je li ovo područje na kojem asmatičari i alergičari mogu OK živjeti? Vidim hrpu trave i voda je blizu, ali je li tlo močvarno? (bilo?)
Kao bi se to sve izgradilo, ali kada? Ako je brzo, onda je valjda OK i za te dišne bolesnike, ali ako neće brzo...????

prečko jug
04.06.2011., 08:18
Ova pozicija je koma za alergičare, sve oko zgrada obraslo, a ništa se ne kosi. Mušica sad ima ko u priči.

Nekakvoj većoj izgradnji u okolici u skorije vrijeme ne bih se nadao.

Nego što ovi iz Nivogradnje ne postave koji klupicu iza 2. zgrade da se ljudi imaju gdje sjesti i divaniti:confused: Lijepo je ono drveće pa dajte postavite koju klupu.:D

Illuminata
04.06.2011., 09:03
Prečko_jug, hvala na informaciji. I činilo mi se tako...

Slažem se, tamo kronično fali nešto. Pokoja klupica barem. Još kad bi bio koji kiosk ili nešto...a ne svih milijun stanovnika donjeg Prečkog na jednu malu Dionu :( Čini mi se da ne dolazim tamo, a taman sam se zaljubila u stan. Ipak, s disanjem se nije za igrati :(

zagreb+karlovac
08.06.2011., 12:15
"Nego što ovi iz Nivogradnje ne postave koji klupicu iza 2. zgrade da se ljudi imaju gdje sjesti i divaniti Lijepo je ono drveće pa dajte postavite koju klupu".

ja ti mislim da nije pametno postaviti klupice, onda se ispod prozora do dugo u noc skupljaju mladi ispod prozora, pa glasno razgovaraju, piju, nije ti to nešto. bolje da nema klupica, a mladi nek se zabavljaju na mjestima za zabavu, ovo je ipak mirna stambena zona pa bolje nek i ostane tako, jer je to i razlog zbog kojeg sam kupio stan ovdje.....

prečko jug
08.06.2011., 15:35
Volim i ja mir, al mislim da 1 ili dvije klupice neće biti mamac za lokalne huligane. Bar u Prečkom ne fali parkića gdje mogu cugati, od tuda im treba 5min hoda samo da odu po cugu u dionu :D. Vidim da ima dosta mladih obitelji pa bi bilo lijepo da se ljudi i imaju gdje sjesti-lijep je ovaj dio prema Savi.

Nego, tko bi trebao kositi ove parcele okolo zgrade? Sve zaraslo, kad dođe ljeto riknut ćemo od komaraca- Sava plus šikara u blizini.

lorgan
08.06.2011., 20:46
Ne treba nikakva klupica jer ti je dovoljna samo jedna (vjeruj mi) pa da se klinci skupljaju i razbijaju boce, i urlaju po cijelu noć. Od toga i bježim, baš smo zato odabrali taj dio jer je mirno.

lorgan
17.07.2011., 20:41
zanima me da li je itko išao kod zubara u ulazu F, piše ODONTOS DOO.?

Minda
22.07.2011., 22:51
@prečko jug
Račun za grijanje nek te ne brine jer toplinska izolacija je dobra, al zvučna je već sasvim druga priča.

Kakva je zvučna izolacija? Razmišljamo o promjeni stana i dolasku na Prečko jer smo ludi od nekvalitetne zvučne izolacije ali ako je i tamo u banani molim javite :s

Kako se kreću trenutno cijene kvadrata u pregovorima? Nama agent spominje 1600 po m2 uz minimalan kaže neznatan popust za gotovinu:eek: - je li to realno za srpanj 2011 :ne zna:

prečko jug
23.07.2011., 21:39
Poznanik je nedavno kupio na kredit-dvosoban stan - cijena 1550€. Tak da za keš bi još trebalo ići dolje.

Meni je za sada zvučna izolacija super, iako još nije useljen 1 okolni stan.

Minda
31.07.2011., 11:00
Poznanik je nedavno kupio na kredit-dvosoban stan - cijena 1550€. Tak da za keš bi još trebalo ići dolje.

Meni je za sada zvučna izolacija super, iako još nije useljen 1 okolni stan.

ok hvala!!!, još smo u pregovorima i potrazi za savršenim stanom po što pristojnijoj cijeni :cerek:

dakle još nema pritužbi na zvučnu izolaciju u tim novim zgradama :top:

Kolika je pričuva?
Imaju li vam gosti gdje parkirati?
Jeste li zadovoljni tržnicom u Prečkom?

Od dućana u blizini dakle samo Diona i Bipa :rolleyes: ima li neka pekarnica sa super svježim proizvodima u naselju :s

Ekipa s iskustvom života u tom kraju molim natipkajte koju riječ - rečenicu :s

jankof
06.08.2011., 21:42
Prečko_jug, hvala na informaciji. I činilo mi se tako...

Slažem se, tamo kronično fali nešto. Pokoja klupica barem. Još kad bi bio koji kiosk ili nešto...a ne svih milijun stanovnika donjeg Prečkog na jednu malu Dionu :( Čini mi se da ne dolazim tamo, a taman sam se zaljubila u stan. Ipak, s disanjem se nije za igrati :(

dajte ljudi nepostoji donje i gornje Prečko šta vam je?!:lol:
možemo ga podijeliti na istočno i zapadno te centar.
uostalom stanovnika ima 25000 to nije tako pretjerano.
nije samo mala Diona tamo,preko puta je tržnica a nije daleko ni Lidl u Shopping centru Prečko.
znam ljudi bi u Lotkininoj jug malo više uređenja okoliša ali nažalost morate se strpiti trenutno je nastala kriza u gradskoj blagajni a za četiri zgrade nije prioritet sve dotjerati u red nova izgradnja odnosno druga faza gradnje tek kreće.
upravu si što vrijedi stan ak se ne može disati a ovisi kakva je i voda. :top:

lorgan
06.08.2011., 21:58
a za četiri zgrade nije prioritet sve dotjerati u red nova izgradnja odnosno druga faza gradnje tek kreće.
:top:

???????????
kakva druga faza gradnje? s koje strane će se graditi? nadam se ne sa zapadne jer sad imamo prekrasan pogled...

jankof
07.08.2011., 20:48
netko je pitao za tržnicu, ona je manja nego u Španskom no imate šaroliku ponudu veći je izbor preko vikenda nego radnim danom.
uostalom tko više kupuje na tržnici kad imamo toliko trgovačkih centara gdje je širi izbor voća i povrća još k tome na rate.
zatim ste tražili pekarnicu, ima Lamešić, kod pošte je druga pekara dok je treća Linda to je preko puta one štale koja nagrđuje prostor samo što se ne sruši na nekoga a vodi prema Crkvi.

jankof
07.08.2011., 21:39
???????????
kakva druga faza gradnje? s koje strane će se graditi? nadam se ne sa zapadne jer sad imamo prekrasan pogled...

ovisi na kojoj si strani s kojeg se ugla gleda graditi će sestambene zgrade na mjestu plinare sjeverno od Jarnovićeve na budućoj Jarunskoj cesti, dok je južno od toga kako vozi autobus predviđena mještovita namjena trgovina,vrtić.
gledajući realno cijeli prostor je trebalo samo stambeni izgraditi sa podzemnim garažama i parkirnim mjestima oko zgrada.

Minda
25.08.2011., 23:19
hvala za info o pekarnici i tržnici jankof :mig:

Kolika je pričuva po m2 zna li netko???

Bila sam danas gledati stan pa na ulaznim vratima piše da se ljudi žale na PVC i da se s pritužbama obrate nekoj tvrtki u Čkakovcu koja je to i radila :eek:
Šta je to s prozorima i vratima?

Vi koji malo dulje živite tamo pišite ako imate šta na temu života u ovim zgradama + i -

Mi još u pregovorima i razmišljanjima ali na korak do kupnje :D

get
26.08.2011., 07:13
Samo ja i nisam vidio slobodnih stanova . . .

Minda
26.08.2011., 12:13
Samo ja i nisam vidio slobodnih stanova . . .

Ima bar su nama pokazali jučer 4 a prije par dana cca 8 stanova tako da ima slobodnih ali možda kao za javnost nema :rolleyes:

get
26.08.2011., 12:30
Moguće i to, samo ne vidim smisao . . .

Minda
26.08.2011., 15:45
ponavljam pitanje zna li netko kolika je pričuva po m2

THX:top:

jankof
26.08.2011., 22:41
šuška se o 3kn/m2 za pričuvu, da li je to mnogo?
s obzirom da je minimum 1,53kn/m2 vjerojatno je kod starogradnje najmanje 4kn/m2, ovisi koliko se suvlasnici dogovore.

prečko jug
27.08.2011., 13:06
@Minda

U 2. zgradi plaćam pričuvu 2kn/m2, ne znam koju zgradu gledaš.Vidio sam da neki imaju problema sa roletama, a to rješava IKS Pavić i imaš garanciju do 9mj.2012. )govorim za 2. zgradu). u zadnjih pola godine prodalo se jako puno stanova i nivogradnja ne mulja na internet stranicama o prodanim stanovima kao neke firme.

Minda
27.08.2011., 15:30
Prečko jug Gledam stan u drugoj zgrad (tamo gdje je kafić) dakle 2kn/m2 pa to je pristojno čini mi se sredina :)

Je li se posebno plaća još čistačica i predstavnik stanara?

Dakle rolete su tamo u banani :confused:

Što se tiče muljanja oko prodanih stanova vjerujem da Nivogradnja to ne radi ali agenti o da to im je kao neka fora "još samo ovaj stan je ostao" :rofl:

prečko jug
27.08.2011., 15:52
Da,onda nismo u istoj zgradi, mislim da se iznos pričuve mijenjao u 1. zgradi.

Ovo za agente je stara priča.:rofl:

Minda
28.08.2011., 16:29
Da,onda nismo u istoj zgradi, mislim da se iznos pričuve mijenjao u 1. zgradi.

Ovo za agente je stara priča.:rofl:

hmmm dakle pričuva se razlikuje od zgrade do zgrade ima li još forumaša iz drugih zgrada ovdje?

Minda
09.09.2011., 09:36
Evo me opet gdje ste vi ostali stanovnici ovih vrlih zdanja :D

moj komentar se odnosi na koupoprodajni ugovor - kakva su vaša iskustva? Naime jučer smo ga dobili na potpis nakon što smo ga pročitali imali smo jedno 6-10 ispravaka tj. rečenica koje bismo ili izbacili ili preformulirali pa da idu i na stranu kupca a ne samo prodavatelja... Jeste li vi intervenirali u svoje ugovore koje ste dobili od prodavatelja ili ste se samo potpisali bez inzistiranja na ubacivanju članaka koji vas kao kupca štite u mjeri jednakoj kako i prodavatelja?
Baš me zanima kako će proći izmjene gdje se i mi "štitimo" u tim pustim člancima kao i Nivogradnja :kava:

kupac2011
16.09.2011., 14:11
http://www.nivogradnja.hr/prodaja.php?kvart=11

Dali netko zna koja je ovo nova lokacija?

TTL
18.09.2011., 18:33
Pozdrav, da li sam jedini ili jos nekom smeta zvonjava, pjevanja i misa sa razglasa crkve na istocnoj strani?

jankof
18.09.2011., 18:57
Pozdrav, da li sam jedini ili jos nekom smeta zvonjava, pjevanja i misa sa razglasa crkve na istocnoj strani?

nisi jedini ima nas dosta kojima smeta razglas na Crkvi.
to je počelo prije skoro 15tak godina a oni koji su blizu jako to čuju.
neka se mole za sebe,zar se mora svaki put označiti puni sat ili recimo jutarnje buđenje u šest sati. :504:
razgovarajte sa župnikom o toj temi.

trnac
19.09.2011., 09:01
nisi jedini ima nas dosta kojima smeta razglas na Crkvi.
to je počelo prije skoro 15tak godina a oni koji su blizu jako to čuju.
neka se mole za sebe,zar se mora svaki put označiti puni sat ili recimo jutarnje buđenje u šest sati. :504:
razgovarajte sa župnikom o toj temi.

Imam isti problem u Trnovčici, zagrebačka Dubrava.
U stvari, meni je gore. Zvoni od 6:00 do 22:00, otkucaji se čuju svakih 15 minuta, 65 puta u toku dana.
Meni je počela zvonjava 2. rujna ove godine.

Razgovor s župnikom nije urodio plodom.
Krenuo sam s peticojom. Ljudi sramežljivo potpisiju, boje se.

Napravio sam i web stranicu, www.crkvena-zvona.com

Na ovom forumu postoji jedan thread o tome, http://www.forum.hr/showthread.php?t=328481&page=17

To je problem koji se neće riješiti sam od sebe. Kada kažem da je to problem u cijeloj Hrvatskoj, dušebrižnici kažu da nigdje nema problema. A nema jer se ljudi boje i šute kao piz..

Nema nas puno kojima smeta preglasna i prečesta zvonjava jer zvuk s udaljenošću gubi snagu.
Zato što nas je malo ne znači da moramo živjeti u uvjetima koji štete zdravlju. Za neupućene, buka najviše utječe na psihičko zdravlje.

get
19.09.2011., 09:27
To nije buka, već melodija. Svako zvono predstavlja neku melodiju (pjesmu) :kava:

:zubo:

get
19.09.2011., 09:32
2008 se ovako pisalo

a zakon im je to i omogućio

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/304878.html

trnac
19.09.2011., 09:32
To nije buka, već melodija. Svako zvono predstavlja neku melodiju (pjesmu) :kava:

:zubo:

Ne bi se smijao da si u istoj situaciji kao mi.
Napravio sam YT filmić, poslušaj prvo otkucaje sata i onda "melodiju" koja trese zidove.
http://www.youtube.com/watch?v=DFLDW-560HQ

get
19.09.2011., 09:39
Pa sad, ne znam gdje je problem, ali smatram da je stvar u tome što se dozvolila uopće gradnja sa malim odmakom.

Tako da ne znam tko je prije sagradio svoj objekt, ali, netko od vas je preblizu jedno drugom.

Općenito urbanistički planovi su nam, daj mi parcelu da izgradim . . .

eto tu je problem

trnac
19.09.2011., 09:52
Crkva je građena nakon što je formirano naselje. Ali nije problem u crkvi, niti je bio prije niti je sada.

Problem je u zvonjavi koja remeti normalan život.

Danas ću poslati upite na Nabiskupski crkveni stol, Agenciju za zaštitu okoliša i Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljtva postoje li ikakve regulative što se tiče zvučnog zagađenja što crkvena zvona (ili adekvatni elektroakustični uređaji) od ukupno preko 2 tone svakako jesu.

Imaju li zvona certifikat ili atest o snazi zvonjave koju proizvode, jel tko mjerio snagu zvona nakon ugradnje i sl.???

get
19.09.2011., 09:59
Po meni itekako ima veze. Zato jer onaj koji dolazi nakon, dužan se prilagoditi okolini.

Kladi
19.09.2011., 10:07
Po meni itekako ima veze. Zato jer onaj koji dolazi nakon, dužan se prilagoditi okolini.imaš mnoštvo primjera gdje se crkve grade u novim naseljima pa se nisu svojom zvonjavom prilagodile...:mig:

eno ti sad samo primjer malešnice:rolleyes:

get
19.09.2011., 10:12
Pa kažem vam, gdje je urbanistički plan?

Ovdje svatko gradi gje god stigne i može.

Od kad je Hrvatske, ništa nije planski izgrađeno kao npr. Novi Zagreb. Već, imaš par kvadrata, digni zgradu. A o okolišu i kvaliteti života nitko ne misli.

No dobro, svakako se treba buniti za tutnjavu zvona.

trnac
19.09.2011., 10:15
imaš mnoštvo primjera gdje se crkve grade u novim naseljima pa se nisu svojom zvonjavom prilagodile...:mig:

eno ti sad samo primjer malešnice:rolleyes:

Da, čuo sam priču oko Malešnice.
Ako ima netko od tamo, neka mi se slobodno javi na tel koji je na mojoj stranici. Zajedno možemo nešto napraviti.

Minda
19.09.2011., 20:11
http://www.nivogradnja.hr/prodaja.php?kvart=11

Dali netko zna koja je ovo nova lokacija?

iduća lokacija im je u Dubravi ...

Minda
19.09.2011., 20:13
Da, čuo sam priču oko Malešnice.
Ako ima netko od tamo, neka mi se slobodno javi na tel koji je na mojoj stranici. Zajedno možemo nešto napraviti.

Bravo trnac za akciju oko zvonjave, čim dobijem iskustvo oko toga na Prečkom u slučaju da nam smeta javim se obavezno ;)

prečko jug
20.09.2011., 06:50
Što se tiče zvonjave - uzalud vam trud svirači. Takav je postojeći zakon i tu se niš nemre. Meni ne smeta, iako sam alergičan na buku, al da bi mogli prebaciti zvonjavu s 6 na 7h - mogli bi.

Nego, Nivo prodala skoro sve stanove u 2. zgradi :top:

trnac
20.09.2011., 07:54
Vjernik nikad ne gubi nadu.

Manji dio jutarnje budnice u 6:00
http://www.youtube.com/watch?v=L7CHdkOV1UU

Otkucaji sata u 7:00
http://www.youtube.com/watch?v=tpHVIzu4mP8

MCnab ZERO
26.09.2011., 18:11
Kad sam kupovao stan u 2. zgradi, imao sam nekoliko pitanja i sve pozitivno riješio u razgovoru o istim u Medvedgradskoj. Nismo ništa ispravljali tekstualno, jer je sve prošlo ok i nije bilo takove potrebe, te smatram da je ugovor sasvim ok.

prečko jug
11.10.2011., 19:42
Vidim da je zatvorena plinska /benzinska/ stanica pored zgrade.

Jel to znači da dolazi konačno dolazi do zatvaranja cijelog tog kompleksa?

prečko
14.10.2011., 13:28
Vidim da je zatvorena plinska /benzinska/ stanica pored zgrade.

Jel to znači da dolazi konačno dolazi do zatvaranja cijelog tog kompleksa?

da, to znači da im je u planu gradnja zgrada

prečko jug
14.10.2011., 20:13
Znači to bi bilo sve od mira i tišine u ovom dijelu naselja. Jel se zna tko gradi i što se točno gradi?

Nego, jel ste upalili grijanje. Ne mogu vjerovati da je izolacija tako dobra, u svim prostorijama stana oko 22, a nisam niti jednom upalio grijanje:confused: Čak se i po noći ne spušta ispod 21. Istina, okružen sam drugim stanovima.

prečko
15.10.2011., 15:41
Znači to bi bilo sve od mira i tišine u ovom dijelu naselja. Jel se zna tko gradi i što se točno gradi?

Nego, jel ste upalili grijanje. Ne mogu vjerovati da je izolacija tako dobra, u svim prostorijama stana oko 22, a nisam niti jednom upalio grijanje:confused: Čak se i po noći ne spušta ispod 21. Istina, okružen sam drugim stanovima.

a na tom čitavom području proplina planirano je građenje stambenih zgrada do 8 katova ja mislim da se u igri montmontaža ali nisam siguran ali mislim da još neće graditi jer je kriza.
I kod mene super izolacija još nisam palio grijanje isto oko 22.Još sam južna strana zgrade tako dok je god sunca ne trebam paliti.

lorgan
15.10.2011., 16:18
mi smo upalili jednu noć jer je fakat bilo hladno ali smo tijekom idućeg dana isključili jer stvarno nije bilo potrebe. ja sam mislila da nismo normalni, da mi jedini ne palimo grijanje ali vidim da nas ima još jer očito je toplo i bez grijanja u stanovima. Da mogu reći da je dobra izolacija.

prečko jug
15.10.2011., 17:24
Ako je Montmontaža u igri to se ne bude gradilo i dugo nakon što prođe kriza jer ti grcaju u dugovima. tako da smo sigurni jedino ako ne prodaju zemljište.

drago mi je za grijanje, jer sam već pomislio da smo pod nekim termalim izvorom :D. stvarno dobra izolacija i računi će biti manji :lux:

Predrag1
19.10.2011., 00:04
većina stanova je ueljena a lanac i ostalo su popravljeni,nema nekih velikih problema i zgrada je super

toggokatze
19.10.2011., 09:25
Pozdrav!
prije par mjeseci kupili smo stan u zgradi 17c ali tek ovih dana se lagano useljavamo. malo smo zbunjeni pricom oko upravitelja zgrade, moze li mi netko objasniti sta se desava. dobili smo uplatnice od k-indexa, ali i neke dopise od stambeni zg. rado bismo znali je li k-index upravitelj zgrade i mozemo li placati bez eventualnih buducih komplikacija :)