PDA

View Full Version : Zobene

stranice : [1] 2 3 4

Walker_CRO
15.09.2008., 18:33
evo samo da pitam sta je to tako posebno u tim zobenim pahuljicama kad ih svi jedu? danas bas uzeo pakiranje u ruke i vidim da ima vise od 50g ugljikohidrata na 100g.. mislim ih pocet jest za dorucak s mlijekom naravno, pa me zanima.. inace doruckujem obicne corn flakese, pa neznam koja je razlika... e da, jos jedno pitanje.. uvijek sam mislio da su musli zdrav obrok (ono kao zitarice i to), kad neki dan vidim da imaju preko 70 g ugljikohidrata... svaki savjet je dobrodosao! :confused: :top:

Johnyzg
15.09.2008., 21:47
Ha cuj, nije toliko stvar koliko ima uh na 100g nego to sto zobene imaju nizak GI pa se duze razgraduju i opskrbljuju tjelo energijom. Najbolje da ih jedes sa wheyom i vodom no znam kako je to bljutavu, al jebga.....lol.....uzmes mlijeko koje nema puno masnoce i rjesen problem. Musli imaju kojekakve dodatke susenog voca pa im to podize GI.

kodeks1
01.10.2008., 08:29
Ja bih ti preporučio da zobene pahulj. kuhaš i tako dobiješ zobenu kašu. Zobena kaša je jedno od najzdravijih doručaka. Ja ih preko noči stavim u mlijeku i malo vode da omekšaju, ujutro to kuham dvije minute, dodam žličicu maslaca od kikirikija i malo suhih grožđica a kad se malo ohladi i žlicu meda odozgo.:klopa: Mogu ti reći da me takav doručak drži sitim do ručka zbog niskog GI indeksa. Suhe zobene pahuljice je teško žvakati ovako ti je probavljivije:top:
Englezi ti to zovu oatmeal ili porridge
http://www.prohealthblog.com/nutrition/oatmeal-is-healthy-delicious-and-can-help-fatloss.html

Phased
01.10.2008., 09:30
pahuljice i kaša nisu isto.
pahuljice se dobiju iz oljuštene zobi tak da se prerađuju (melju i štajazna) .
a kaša se dobije iz neoljuštene zobi tako da se oljušti :D
oljuštena zob = zobena kaša

zobenu kašu kupiš na policama "zdrave hrane" u konzumu.
staviš je u vodu i ostaviš cca. 12 h nakon toga je kuhaš nekih 40tak min. i dodaš mlijeko, voće te doručkuješ. :klopa:

možeš s njom raditi sve kao i s rižom.
caka je u GI-u. zaista djeluje!

ja prakticiram kašu. pahuljice mi nisu dobre.

btw, pahulja je lijepa hrvatska riječ :D

gljivek
01.10.2008., 09:45
Ja bih ti preporučio da zobene pahulj. kuhaš i tako dobiješ zobenu kašu. Zobena kaša je jedno od najzdravijih doručaka. Ja ih preko noči stavim u mlijeku i malo vode da omekšaju, ujutro to kuham dvije minute, dodam žličicu maslaca od kikirikija i malo suhih grožđica a kad se malo ohladi i žlicu meda odozgo.:klopa: Mogu ti reći da me takav doručak drži sitim do ručka zbog niskog GI indeksa. Suhe zobene pahuljice je teško žvakati ovako ti je probavljivije:top:
Englezi ti to zovu oatmeal ili porridge
http://www.prohealthblog.com/nutrition/oatmeal-is-healthy-delicious-and-can-help-fatloss.html

ovo ja jedem, samo bez maslaca od kikirikija..ja stavim med, grozdice i visnje :cerek:

kodeks1
01.10.2008., 09:58
ovo ja jedem, samo bez maslaca od kikirikija..ja stavim med, grozdice i visnje :cerek:
Ma izvrsne su i tako:top:, može se pustiti mašti na volji i kombinirati kako se hoće. Ja ih jede tako već dvije godine i nisu mi dosadile

castanea
01.10.2008., 10:17
jedem one najobičnije zobene s mlijekom ili jogurtom. iako su mi pomalo dosadile u zadnje vrijeme pa dodam ponekad malo svježeg voća, badema ili sušenih brusnica.

kodeks1
01.10.2008., 11:38
pahuljice i kaša nisu isto.
pahuljice se dobiju iz oljuštene zobi tak da se prerađuju (melju i štajazna) .
a kaša se dobije iz neoljuštene zobi tako da se oljušti :D
oljuštena zob = zobena kaša

zobenu kašu kupiš na policama "zdrave hrane" u konzumu.
staviš je u vodu i ostaviš cca. 12 h nakon toga je kuhaš nekih 40tak min. i dodaš mlijeko, voće te doručkuješ. :klopa:

možeš s njom raditi sve kao i s rižom.
caka je u GI-u. zaista djeluje!

ja prakticiram kašu. pahuljice mi nisu dobre.

btw, pahulja je lijepa hrvatska riječ :D

Pahuljice se ne melju već se kuhaju zatim prolaze između valjaka (rolled oats)
Zobena kaša je naš prijevod za porridge, odnosno to je vrsta jela.

Balkanka
01.10.2008., 13:16
ja svoje zobene pahuljice jedem sa mlijekom(manje masno) i bademima, 1suha šljiva i 1 smokva.tu i tamo zaluta koja brusnica.sam, kaj sam ja nakon 2 sata gladna, ali onako.možda jer ih malo jedem. svega 2 žlice zobenih

vidra
02.10.2008., 18:35
ja se ujutro ustanem stavim vodu da prokuha i dodam 7 velikih žlica zobenih
malo običnih mjericu wheya i to je to

very fairy
02.10.2008., 20:25
da podijelim svoje iskustvo - danas sam prvi put skuhala zobenu kasu i to onako kako pise na vrecici, znaci kao rizu, i dojmovi su izvrsni :mig:
cak mi nije trebao nikakav dodatni okus u njima, vjerojatno jer mi je bio zanimljiv za prvi put.
Pitanje za cure - koju kolicinu kase pojedete - npr. za dorucak? Da uzmem isto 100 grama, kao sto jedem pahuljica? :ne zna:

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 21:33
A kako to pise na vrecici??? Trazim nesto novo sa zobenim. Od kad je zahladilo ne da mi se jesti sa hladnim jogurtom ujutro...

Phased
02.10.2008., 21:41
Pitanje za cure - koju kolicinu kase pojedete - npr. za dorucak? Da uzmem isto 100 grama, kao sto jedem pahuljica? :ne zna:

ja stavim tri žlice.
sutra ih spremam s višnjama (smrznutim) :cerek:

very fairy
02.10.2008., 21:56
A kako to pise na vrecici??? Trazim nesto novo sa zobenim. Od kad je zahladilo ne da mi se jesti sa hladnim jogurtom ujutro...
pa kuhati kao rizu...:D
i ima neki recept - 300 g zobi, 100 g prosa, 100 g sjeckanih datula, 50 g oraha, 20 g sezama, soja mlijeko. Zob namocite preko noci, dodajte proso i kuhajte dok ne omeksa. Dodajte ostale sastojke, posluzite toplo.

E sad, jedino ne kuzim za koliko je to ljudi/obroka jer mi se ovo cini puno previse. I sta je to proso?:ne zna:

very fairy
02.10.2008., 21:58
ja stavim tri žlice.
sutra ih spremam s višnjama (smrznutim) :cerek:
Sirovih tri zlice?
Jel spremis navecer za ujutro pa podgrijes ili kako? :)

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:07
pa kuhati kao rizu...:D

I sta je to proso?:ne zna:

U vodi kuhas ili u mlijeku?

Proso je isto vrsta zitarice.

black/purple
02.10.2008., 22:13
ja jedem zobene (pahuljice) s zobenim mljekom.. super su mi. kojih 50 grama pahuljica, u mikrovalnu na minutu da se mlijeko zagrije i usput pahuljice omekšaju i dobar tek :)

very fairy
02.10.2008., 22:13
U vodi kuhas ili u mlijeku?

Proso je isto vrsta zitarice.
U vodi. Sori, ja rizu nikad nisam kuhala na mlijeku pa te nisam odmah skuzila :bonk:
Za proso - jel se kuha ili?

Phased
02.10.2008., 22:23
Sirovih tri zlice?
Jel spremis navecer za ujutro pa podgrijes ili kako? :)

sirove.
običavam ih staviti ujutro u vodu i onda ih navečer skuham.
ujutro ih podgrijem i dodam mlijeko.

Phased
02.10.2008., 22:28
Proso je isto žitarica.
prosena kaša , to su naši stari kuhali često.
ima dosta visok GI.
proso ne treba stavljat prije u vodu, kuha se nekih pola sata.

http://www.advent.hr/ProductInfo.aspx?sok=46&lng=Croatian

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:31
U vodi. Sori, ja rizu nikad nisam kuhala na mlijeku pa te nisam odmah skuzila :bonk:
Za proso - jel se kuha ili?

Ma ni ja ne kuham rizu na mlijeku, al mi je palo na pamet jer dosta ljudi spominje mlijeko sa zobenim. Koliko stavis zobenih, koliko mlijeka, koliko se to kuha?
Bas cu probati to, cijelo ljeto sam jela jogurt od 2.5 dcl sa zobenim i sezonskim vocem ( breskve, jagode, kupine, maline..) al sad od kad je zahladilo jednostavno mi se ne jede to, rado bi nesto toplo :mig:

Za proso ne znam nis, vidjela sam ga u dm na polici sa hranom, al nisam cula da netko nesto radi sa tim :ne zna:

Phased
02.10.2008., 22:34
pretpostavljam da ste iz južnih krajeva jer proso obično konzumiraju sjevernjaci.
isto kao i hajdu.

very fairy
02.10.2008., 22:38
Bas bi mogla i proso malo probat. A ovaj advent sto si postala link - bas sam njihovu zobenu kasu kupila. Ali ja nisam mi zob namakala prije kuhanja i cisto mi je ok ispala. Sad si nesto mislim da ujutro pomijesam tu skuhanu kasu s jogurtom i jabukom - onako kako inace jedem zobene pahuljice. Sta mislite o toj hladnoj varijanti? Jer meni mlijeko bas nije opcija - bas ga ne mogu smislit - eventualno rizino...

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:38
Ja sam iz Zg! U glavnom ne znam nikog tko jede uopce ikakve pahuljice, tu i tamo netko musle, buraz i ja iskljucivo zobene. Od svih frendica ne znam ni jednu, sve jedu sranja iz pekare za dorucak, namaze ili jednostavno nista. Tek sad sam to skuzila, strasno!!!!!

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:43
http://www.advent.hr/ProductInfo.aspx?sok=46&lng=Croatian

Ja imam njihove zobene, kupujem ih u Mercatoru, to su mi najbolje zobene. Ljetos sam kupila zobene u Bio&Bio, al osim sto su bile duplo skuplje pahuljice su mi bile pretanke pa su se brzo razmocile.

very fairy
02.10.2008., 22:43
Ma ni ja ne kuham rizu na mlijeku, al mi je palo na pamet jer dosta ljudi spominje mlijeko sa zobenim. Koliko stavis zobenih, koliko mlijeka, koliko se to kuha?
Bas cu probati to, cijelo ljeto sam jela jogurt od 2.5 dcl sa zobenim i sezonskim vocem ( breskve, jagode, kupine, maline..) al sad od kad je zahladilo jednostavno mi se ne jede to, rado bi nesto toplo :mig:

Za proso ne znam nis, vidjela sam ga u dm na polici sa hranom, al nisam cula da netko nesto radi sa tim :ne zna:
Ajme ne mogu vjerovat - i ja jedem zobene pahuljice identicno!!! Tocno s 2,5 dcl jogurta...Da nije pola ab kulture danas, pola sutra? :D
A ne znam ti jos za tu kasu. Skuhala sam je veceras, malo probala, njami-njami i spremila u frizider. Plan je pomijesat ih s jogurtom ujutro...
Sto se tice tih drugih zitarica, mislim da ih nije lose ukljucit - onako za promjenu...A i stvarno ima svega zivoga...

Phased
02.10.2008., 22:45
ako ti se jede hladna varijanta - smiksaj voće i dodaj kaši.
meni kad se ne stavlja mlijeko a jede mi se toplo dodam samo u vodu od zobenih, voće i podgrijem. ispada skroz fino :)

proso je fizički dosta slično kus-kusu.

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:48
Ne, ja kupim mali jogurt u bocici od Vindije od 2.5 dcl.
Ja bi nekako to iskemijala da toplo to ujutro jedem jer od kad je zahladilo ne jede mi se jogurt ujutro, a mrzim topli jogurt. Pa ne znam, da skuham u vodi i jos ubacim neko voce, brusnice ili sl. Moj buraz jako originalno jede zobene, prelije obicnom vodom i tako jede!!!

very fairy
02.10.2008., 22:49
Super, probat cu i to!
A da, Bio&Bio je skuplji u svemu. Ja uzmam zitarice u Konzumu jer mi je najblizi, a cijena mi se cini ok, manje-vise uvijek imaju svega. Pola kg prosjecno dodje oko 6,7,8 kn i to mi je za 5 dana. Plus jogurt i voce - ma nema jeftinijeg i boljeg dorucka :cerek:

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:50
meni kad se ne stavlja mlijeko a jede mi se toplo dodam samo u vodu od zobenih voće i podgrijem. ispada skroz fino :)

Ovo mi se cini skroz ok. Ajmeee i ovak kasnim na posao, a tek sad kad pocnem kuhati ujutro :rolleyes:

Phased
02.10.2008., 22:52
Ovo mi se cini skroz ok. Ajmeee i ovak kasnim na posao, a tek sad kad pocnem kuhati ujutro :rolleyes:

pa spremi sve navečer. :top:
ujutro samo dodaj voće i podgrij.

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:52
Super, probat cu i to!
A da, Bio&Bio je skuplji u svemu. Ja uzmam zitarice u Konzumu jer mi je najblizi, a cijena mi se cini ok, manje-vise uvijek imaju svega. Pola kg prosjecno dodje oko 6,7,8 kn i to mi je za 5 dana. Plus jogurt i voce - ma nema jeftinijeg i boljeg dorucka :cerek:

Vidim da imamo identican omjer, istu kolicinu jogurta, i 500 gr zobenih nam isto traje :D

Meni su ove Advent zobene predobre, ne bi mi bilo zao platiti i vise, al ove Bio& Bio su mi stvarno pretanke.

very fairy
02.10.2008., 22:54
A kako bi bilo da skuhas navecer - s tim stvarno nemas muke, samo malo promijesas pred kraj kuhanja - spremis u hladnjak i onda ujutro dolijes malo vode pa u mikrovalnu na minutu. I onda u sve to umijesas voce...Jel to izvedivo? Ili bljutavo?

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:54
pa spremi sve navečer. :top:
ujutro samo dodaj voće i podgrij.

Dobra ideja! Al trebam se samo organizirati, i onak se sminkam svako jutro za posao, pa dok to radim samo stavim loncic na stednjak :mig:

Phased
02.10.2008., 22:56
ne koristim mikrovalku.
ne bi trebalo biti loše, valjda.

:D dašta! organizacija prije svega.

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:56
A kako bi bilo da skuhas navecer - s tim stvarno nemas muke, samo malo promijesas pred kraj kuhanja - spremis u hladnjak i onda ujutro dolijes malo vode pa u mikrovalnu na minutu. I onda u sve to umijesas voce...Jel to izvedivo? Ili bljutavo?

Bumo vidli. Kad potrosim zalihe jogurta. A danas bas kupili cijeli paket u Metrou :bonk:

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 22:57
ne koristim mikrovalku.
ne bi trebalo biti loše, valjda.

:D dašta! organizacija prije svega.

Ni ja!

very fairy
02.10.2008., 22:58
Vidim da imamo identican omjer, istu kolicinu jogurta, i 500 gr zobenih nam isto traje :D

Meni su ove Advent zobene predobre, ne bi mi bilo zao platiti i vise, al ove Bio& Bio su mi stvarno pretanke.
Aj kad sad vec tako seciramo - koliko voca stavis? Ja narezem pola vece jabuke i pola kivija npr - ostatak u posudicu pa na posao za medjuobrok. Ili pak pola banane, pola manje jabuke, pola kivija? Ugl, zanima me kolicina...

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 23:00
Saka bobicastog voca ili breskva-pol mi je taman, drugu polovicu pojedem ovak

very fairy
02.10.2008., 23:00
Ma ta mikrovalna nije ni meni neka sreca, vise nuzno zlo...
Mogla bi posluziti u ovakvim situacijama kad postoji mogucnost da mi zagori...

very fairy
02.10.2008., 23:02
Saka bobicastog voca ili breskva-pol mi je taman, drugu polovicu pojedem ovak
O Boze, koji sam ja prozdrljivac :bonk::klopa:

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 23:04
Pa zasto??? Pa isto pojedemo, pol breskve ili pol jabuke ili pol kivija-isti vrag!!!

very fairy
02.10.2008., 23:04
Pa zasto??? Pa isto pojedemo, pol breskve ili pol jabuke ili pol kivija-isti vrag!!!
A ne, draga moja, ja ti to sve mrknem odjednom!!!

sanja_volim orhideje
02.10.2008., 23:08
Ahaaaaaa!! Meni jednostavno bude previse, nekad znam narezati cijelu breskvu, al stvarno mi bude previse.

Phased
03.10.2008., 06:46
meni je fino i kad zagori :D
bilo je prilike da i to probam.

ja ne režem voće već ribam i sve pretvaram u kašice.
volim kašice i dječju hranu zato neću nikad imati djece. :D

very fairy
03.10.2008., 15:45
Cure, samo da javim za kuhane zobene s jogurtom i vocem...Preeeeeeeedobro! :top: Odlicna varijacija poznate klope. Mislim da cu sad par dana biti na zobenoj kasi...

Bilobrkster
03.10.2008., 16:13
nisam cura al svejedno me zanima ta zob :D

jel ok samo skuhat (prethodno namočit naravno) i onda po tome prolit neki voćni jogurt?

Moonlight Cat
03.10.2008., 16:56
Zob ili zobene pahuljice?
Pahuljice ne treba kuhati, dovoljno je da ih natopiš.
Zob u zrnu treba kuhati i to poprilično.

zecinjo
03.10.2008., 17:11
isss kak vam se da komplicirat s tim zobenim,uzmeš zobene,poliješ vodom i bok :D

SamoMaloSebe
03.10.2008., 17:51
Hm... kaj se dogodi ako namočiš zobene u kakao, pa nakon nekih dvadesetak minuta (koliko ih ja ostavljam da odstoje) sve to ugriješ? Moram probati čim prije. Hladniji dani definitivno ubijaju radost u hladnom doručku...

Phased
03.10.2008., 17:54
nisam cura al svejedno me zanima ta zob :D

jel ok samo skuhat (prethodno namočit naravno) i onda po tome prolit neki voćni jogurt?

možeš.
ali voćni jogurt kupovni je pun šećera :flop:
radije sam uradi uz običan jogurt, voće i u blender.

alexxx
07.10.2008., 19:53
Aj kad sad vec tako seciramo - koliko voca stavis? Ja narezem pola vece jabuke i pola kivija npr - ostatak u posudicu pa na posao za medjuobrok. Ili pak pola banane, pola manje jabuke, pola kivija? Ugl, zanima me kolicina...a šta radiš s drugom polovicom? nikako ne kužim to jedenje pol voćke. :D

very fairy
07.10.2008., 19:56
a šta radiš s drugom polovicom? nikako ne kužim to jedenje pol voćke. :D
u kutijicu pa za posao, kako rekoh vec :D

alexxx
07.10.2008., 20:17
joj, sori, nisam dalje čitala :brukica:

*Whitney*
13.10.2008., 11:11
Evo i ja sam kupila tu zobenu kašu i to od Advent-a. Ali meni to baš i nije ličilo na kašu...možda zbog krive pripreme. Nisam ih namakala već sam ih stavila odmah u vodu i kuhala kao rižu s tim da ih nisam uopće posolila. Na kraju se to kuhalo sigurno pola sata. pretpostavljam da bi to trebalo izgledati kao griz,a ne da se vide zrna kao kod riže. jel to treba samljeti nekak ili šta? stvarno se malo glupavo sad osjećam:o . a baš bih ih htjela probati jer ste ih toliko nahvalili!
može neki recept??:s

Gipsyqueen
13.10.2008., 11:16
Zobene pahuljice nisu isto što i zobena kaša.:mig:

Ovo je zob:
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Nov2007/82733.jpg
Da bi mogla skuhati zobenu kašu najbolje ju je namočiti (zob) oko 10-12 sati prije kuhanja, a onda kuhati oko 40min. Možeš u to dodati mlijeka, voće... Ja stavim jabuku i malo cimeta. :s :klopa:

Ovo su ti pahuljice, koje većina ovdje jede za doručak:
http://www.coolinarika.com/repository/images/_variations/e/a/eadaad9921ffb02fc52bc24f9f7b3d25_content_large.jpg

*Whitney*
13.10.2008., 11:31
Zobene pahuljice nisu isto što i zobena kaša.:mig:

Ovo je zob:
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Nov2007/82733.jpg
Da bi mogla skuhati zobenu kašu najbolje ju je namočiti (zob) oko 10-12 sati prije kuhanja, a onda kuhati oko 40min. Možeš u to dodati mlijeka, voće... Ja stavim jabuku i malo cimeta. :s :klopa:

Ovo su ti pahuljice, koje većina ovdje jede za doručak:
http://www.coolinarika.com/repository/images/_variations/e/a/eadaad9921ffb02fc52bc24f9f7b3d25_content_large.jpg

Kupila sam baš zobenu kašu...tak piše na vrećici. I znači ako namočim zob preko noći onda ću dobiti kašu? jel ju bolje namočiti u mlijeku ili vodi?

Gipsyqueen
13.10.2008., 12:41
Kad skuhaš zob tj. zobenu kašu, ona ostane praktički ista. Ne raspadne se u nešto slično čokolinu npr. Imaš na linku objašnjeno što je što.:mig:

Mnogi naprave zobenu kašu od pahuljica, dakle prerađene zobi.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=331024

*Whitney*
13.10.2008., 13:57
Kad skuhaš zob tj. zobenu kašu, ona ostane praktički ista. Ne raspadne se u nešto slično čokolinu npr. Imaš na linku objašnjeno što je što.:mig:

Mnogi naprave zobenu kašu od pahuljica, dakle prerađene zobi.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=331024

Kužim,kužim! Baš ću sutra probati opet napraviti kašu za doručak.:klopa:
Hvala ti!:mig:

very fairy
20.10.2008., 21:08
dizem temu da mi netko objasni ovo:
zobene pahuljice (proizvodjac Hahne) - energetska vrijednost 341 kcal, proteini 12,5 g, ugljikohidrati 57 g, masti 7 g
zobene pahuljice (proizvodjac Bivita) - energetska vrijednost 377 kcal, proteini 7,11 g, ugljikohidrati 76,5 g, masti 4,68 g
Kako je to moguce? Pa nije jedno abc sir, a drugo posni...

Moonlight Cat
21.10.2008., 07:51
Pa i nije neka ogromna razlika.
Zašto bi bilo nemoguće. Možda jedan proizvođač koristi zob s jedne njive, a drugi s druge. Možda je različita podvrsta zobi. Možda je jedna zob navrnuta :D a druga ne. Možda su jednu njivu više gnolili od druge. Možda je jedna njiva s pravim gnojiovom, a druga s Petrokemijinim :D Možda je postupak prerade drugačiji. Hoću reć, postoji n faktora koji mogu utjecat na konačni proizvod.

SamoMaloSebe
21.10.2008., 19:54
Hm... I koji bi onda bio bolji? Konačni proizvod?

tanki7
03.11.2008., 09:54
Supruga i ja već više godina doručkujemo (svaki dan) zobene pahuljice.
Na kraju dana namočim zobene pahuljice u vodu i stavim malo cimeta. Promješam. Pola sata nakon ustajanja, zagrijem mlijeko (vodu), u jušnu žlicu 1,2 tabletice nekog sladila (pa vrelu vodu da se brže otope) ili 8 kapi stevia sladila (bolje ovo, prirodno je). Svakom po pola (ili cijela) banane i žlicu grožđica. Promješam, i to je to. Prekrasno. Fino. Nizak glikemijski index, bez šećera, meda ili slično. Energija 5. Debljanje 0.

Sastojci:
Zobene 6 žlica, jušne, pune (supruga 5)
Banana
Grožđice
Cimet
Sladilo
Voda (mlijeko)

Kalorija malo više od 400

Gipsyqueen
03.11.2008., 10:42
Ja nikad ne stavljam sladilo, čak su mi i grožđice preslatke. :zubo:

very fairy
03.11.2008., 10:56
Takodjer :D

tanki7
03.11.2008., 11:53

Pametnije u svakom slučaju. Moram se malo skoncentrirati na taj problem i izbaciti sladilo.:top:

abba
03.11.2008., 15:09
... ili 8 kapi stevia sladila ...

ima toga kod nas za kupiti? tražila sam prije par godina i nisam našla

Sun_Flower
03.11.2008., 15:52
2-3 žlice zobenih pahuljica u 1 Bio aktiv i to je to...bez namakanja, kuhanja, voća, soli, šećera, meda...

SamoMaloSebe
03.11.2008., 19:33
Je onda možemo čisto više preći i na žvakanje stiropola i kartona - tko će se još zamarati s okusima... :kava: Zobene mogu proći ako se maksimalno maskiraju - ja to radim tako da ubacim kakao i grožđice - i s vremenom postanu podnošljive. Čitam su Glasu Koncila: 90% osoba koje su izgubile 15 ili više kilograma, a koje su uspjele ostati na istoj težini više od godinu dana, zajutrokovalo je svakog jutra.

very fairy
03.11.2008., 21:03
Je onda možemo čisto više preći i na žvakanje stiropola i kartona - tko će se još zamarati s okusima... :kava: Zobene mogu proći ako se maksimalno maskiraju - ja to radim tako da ubacim kakao i grožđice - i s vremenom postanu podnošljive. Čitam su Glasu Koncila: 90% osoba koje su izgubile 15 ili više kilograma, a koje su uspjele ostati na istoj težini više od godinu dana, zajutrokovalo je svakog jutra.
ukusi su stvarno razliciti. Meni su zobene tako fine da svaku vecer zaspim hepi jer znam da cu ih ujutro prva stvar jest :D

2cool4school
03.11.2008., 21:07

:eek: :brukica:

:zubo:

Blondy-ri
03.11.2008., 21:23

Oprosti, ali koji je tebi k? (s oproštenjem, znam da si vjeroučiteljica ako se ne varam :misli:) Ja nisam na ˝dijeti˝, ali usvajam zdrave navike zbog moje nikakve probave i počela sam jesti zobene i svaki dan se čudim što je u njima toliko loše? Ja ih pomiješam s 0,5% mm jogurtom i baš mi budu dobre. Palo mi je na pamet da si neki dan kupim sušene brusnice, ali sam na kraju zaboravila. I nema veze, ja ujutro fino sat vremena otrčim, nakon toga se dobro istegnem i zobene mi super dođu nakon toga i drže me sitom. I imaju mi skroz ok okus.
Jednako tako i ostale zdrave namirnice: posni sir, tuna, piletina, svo moguće povrće i voće, da mi je znat šta je u svemu tome toliko neukusno? :rolleyes:
E da, i da napomenem da ja stvarno volim jest, naročito slatko, ajmeeeeeeeeeee, tako da ono...nije da sam neka koje jede samo jer mora pa su mi zobene zato odlične. :kava:

Gipsyqueen
03.11.2008., 21:59
ukusi su stvarno razliciti. Meni su zobene tako fine da svaku vecer zaspim hepi jer znam da cu ih ujutro prva stvar jest :D

Da, slažem se - de gustibus...

Da odgovorim i na ostale postove - meni zobene nisu poput stiropora i okus mi je dobar. Nekad ih jedem same, ako doma nemam voća ili grožđica.
Najčešće jedem same zobene i malo grožđica ili zobene s pola jabuke i malo cimeta.
Cimet ističe slatkoću pa je dobar dodatak.:D :s

Jedem ih jako dugo i nisu mi dosadile pa rijetko jedem nešto drugo za doručak.:cerek:

very fairy
03.11.2008., 22:10
Jedem ih jako dugo i nisu mi dosadile pa rijetko jedem nešto drugo za doručak.:cerek:
Isto i ja. Zapravo, mislim da jedno godinu dana nista drugo nisam ni jela za dorucak :headbang:

Gipsyqueen
03.11.2008., 22:19
Isto i ja. Zapravo, mislim da jedno godinu dana nista drugo nisam ni jela za dorucak :headbang:

:five:

Čak sam pekla i neke kolačiće/keksiće od zobenih. :cerek:

zanimator90
03.11.2008., 22:19
zobene pahuljice su nesto najgadnije sta postoji... :(

very fairy
03.11.2008., 22:25
:five:

Čak sam pekla i neke kolačiće/keksiće od zobenih. :cerek:
I ja. Al nisu mi se pokazali nesto. Moze biti da zobene nisu bas za kolace, ali puno vjerojatnije da ja nisam bas neka ana ugarkovic :D

miss l on the road
03.11.2008., 22:35

kak? kak? kak? :zubo: ja bi umrla da, ne znam, tjedan dana jedem isti doručak, a kamoli ne godinu, kak ti ne dosadi? :ne zna:

Gipsyqueen
03.11.2008., 22:36
@very fairy

:zubo:

Ne znam po kojem receptu si radila. Ja imam neki di idu grožđice, orasi, med i integralno brašno (i ostali sastojci;)).

very fairy
03.11.2008., 22:49
Ne znam po kojem receptu si radila. Ja imam neki di idu grožđice, orasi, med i integralno brašno (i ostali sastojci;)).
Ma moj je bio neki s jabukama. Sve je djelovalo divno na papiru, ali rezultat katastrofa. Mislim, kolac koji skoro pa nema secera, cokolade i svih tih grozota koji ga cine dobrim...Mozda bolje da se drzim nezdravih kolaca :D

kak? kak? kak? :zubo: ja bi umrla da, ne znam, tjedan dana jedem isti doručak, a kamoli ne godinu, kak ti ne dosadi? :ne zna:
Nemam pojma kako. Jednostavno mi pasu. Mijenjam voce koje potrpam, vrste zobi, a ponekad napravim sa zobenom kasom. Za sada mi nije dosadilo :mig:

Gipsyqueen
03.11.2008., 22:53
Ma moj je bio neki s jabukama. Sve je djelovalo divno na papiru, ali rezultat katastrofa. Mislim, kolac koji skoro pa nema secera, cokolade i svih tih grozota koji ga cine dobrim...Mozda bolje da se drzim nezdravih kolaca :D

Ovaj moj recept je s jednog super bloga. :D
Ima meda i svega, super je. Možeš i smanjiti med ako voliš manje slatko i obrnuto.:D
http://www.violetlove.bloger.hr/default.aspx?tag=cookie-mania

alexxx
04.11.2008., 00:57
Zobene mogu proći ako se maksimalno maskiraju samelješ ih ko ja. da budu zobena prašinica. i onda ubaciš u multipraktik/blender/to električno čudo s noževima koji se vrte a ja ne znam baš kako se zove :o voće. i nema okus po zobenima. a voće pusti sok pa nije suho. prije dodavanja voća se mogu ubacit još i bademi.

meni nije problem okus, fine su mi, al ne stignem još i žvakat ujutro. :D

sylar86
04.11.2008., 09:01
evo sada jedem zobene sa mlijekom i ne znam kaj vam se tak svima gadi :). Meni to ok, ko grickalica :D.

Jedino sto ne mogu podnijet je posni sir. Ja kad to stavim u usta mislim da cu umrijeti..

Walker_CRO
04.11.2008., 11:29
lolek, ja isto bas manđam zobene, dosao sad s faksa.. ako ti nevalja posni, probaj dukatov zrnati, puno je finiji od dukatovog posnog..

darling
04.11.2008., 11:38
Ja vec tri godine apsolutno svakog dana doruckujem isto, i to zato sto volim i ne mogu da zamislim da icim drugim pocnem dan.
Dakle, 4 kasike zobenih pahuljica (favorit su mi Hahne, brzo se rastope), hladno mleko, grozdjice, nekoliko lesnika i badema, i slatko voce, jabuka, kruska, breskva, jagode, cega je vec sezona, iseckano ili izrendano.

tanki7
02.12.2008., 10:39
zobene pahuljice su nesto najgadnije sta postoji... :(

Istina. Gadne jesu ali su zato ukusne!:top:

kodeks1
02.12.2008., 17:39
Istina. Gadne jesu ali su zato ukusne!:top:

Treba ih skuhati sa malo mlijeka i vode, suhih grožđica i malo maslaca od kikirikija. Na kraju dodati kad se ohladi meda i cimeta i onda:klopa:. Suhe su za konja hraniti.

SamoMaloSebe
04.12.2008., 20:13
Slucajno sam ostavila zobene namocene jako dugo (cijeli dan) i bilo je ih znantno vise! Sto bi znacilo da ih mogu staviti manje. Ali onda treba vise mlijeka. Pa jel to prihvatljivo. Jel bolje vise zobi ili vise mlijeka? Recite vise zobi, molim vas...

Zli Mali Medo
04.12.2008., 20:15
Slucajno sam ostavila zobene namocene jako dugo (cijeli dan) i bilo je ih znantno vise! Sto bi znacilo da ih mogu staviti manje. Ali onda treba vise mlijeka. Pa jel to prihvatljivo. Jel bolje vise zobi ili vise mlijeka? Recite vise zobi, molim vas...

:rofl:

SamoMaloSebe
04.12.2008., 20:22
Ne slijedi me i ja sam se izgubio. :D

Plavi Lav
05.12.2008., 07:01

Klonirali su zobene :zubo:
Ajd bolje zobene nego Hitlera :E :rofl:

volim čokoladu
05.12.2008., 22:24
obožavam zobene pahuljice, pogotovo s mlijekom i medom, ili s kakaom :D
ili super mi je i puding od čokolade sa zobenim pahuljicama. naravno kuhati ih 10-15 min, inače budu tvrde, ali ako su s čokoladom onda ih mogu jesti i sirove

mmmm zobene pahuljice, nisam ih dugo jela, sutra ih idem kupit :cerek:

emotionx
07.12.2008., 20:47
moj brat ih već godinu dana jede svako jutro s mlijekom i kockicom čokolade :)
ja ponekad, al su fine i zdrave

caniggia
07.12.2008., 21:20
Ja umjesto zobenih ujutro tarem nestle fitness pahuljice i 2 žlice wheya u 300dcl mlijeka.
te pahuljice su 5puta skuplje al su jednako kvalitetne i jako ukusne

Renault F1
07.12.2008., 22:25
Sve žitarice koje su fine (pa tako i Nestle Fitness) imaju šećer pa im je i GI viši od čistih zobenih.

Osobno, jedem 100 grama zobenih s "c.m." žitaricama koje im daju kakav takav okus.

caniggia
07.12.2008., 22:39
Sve žitarice koje su fine (pa tako i Nestle Fitness) imaju šećer pa im je i GI viši od čistih zobenih.

Osobno, jedem 100 grama zobenih s "c.m." žitaricama koje im daju kakav takav okus.

Znam. Al ujutro tik nakon ustajanja malo povišenog GIja i nije na odmet. Nit škodi

-T-
12.12.2008., 08:07
Zitarice se savjetuju ujutro jer su relativno niskog GI i samim time opskrbljuju tijelo s energijom dugorocno. Uz to nema naglih porasta ni padova u razini energije kao kad se najedemo UH s visokim GI. Osim toga zitarice djeluju blagonaklono na probavu, sto je izuzetno bitno (opcenito i) za osobe koje su na visokoproteinskim dijetama.

Da su neukusne, to sigurno. No treba jesti dosadnu hranu za uzbudljivo tijelo. Pomoci si mozete na nacin da koristite zacine. Ja ih mrzim jesti pa ih svako jutro miksam u blenderu s medom, mlijekom i cimetom (whey protein s nekom aromom je isto dobar za umiksati s njima). Lakse ih je popiti nego pojesti.

U svakom slucaju kad se probudim jos sam toliko out of space da me uopce ne zanima sto jedem pa mi nije problem svako jutro jesti isto.

elizabeth
12.12.2008., 09:59
"No treba jesti dosadnu hranu za uzbudljivo tijelo."

hehe, jako zanimljiva konstatacija .. većinom istinita :D

no, što se zobenih tiče, ja sam valjda jedina čudakinja kojoj su i zobene (3 žlice) sa čašom mlake vode baš mmmmmmljac :cerek:
eto, sad me proglasite i ludom, ali ja si ne mogu pomoći :ne zna:

:nono:

-T-
12.12.2008., 10:05
Sto ljudi, sto cudi hehe.

Jos jedan dobar nacin da zobene postanu malo ukusnije (meni barem) je ostaviti ih u mlijeku preko noci (u frizideru naravno). Do jutra one upiju svo mlijeko i budu meke, na to posipati malo kakaa ili cimeta i mljac.

elizabeth
12.12.2008., 12:39
Sto ljudi, sto cudi hehe.

Jos jedan dobar nacin da zobene postanu malo ukusnije (meni barem) je ostaviti ih u mlijeku preko noci (u frizideru naravno). Do jutra one upiju svo mlijeko i budu meke, na to posipati malo kakaa ili cimeta i mljac.

e, ovo ću si za sutra pripremiti .. taman imam nešto mlijeka koje trebam što prije popiti ... nadam se da će to nečemu ličiti ujutro :rolleyes:

-T-
12.12.2008., 13:37
Vjerujem da ce ti se svidjeti. U svakom slucaju ako ti nebudu izgledale fino samo sve to utrpas u mikser i dodas malo "hrane za dusu" po vlastitom izboru (kakao, cimet, cokolada, prah vanilije, bananu itd.).

Bit je zadrzati zdravu jezgru a sa zacinima uciniti jelo uzbudljivijim za nas nezasitni zeludac hehe.

sanja_volim orhideje
12.12.2008., 13:38
Meni su isto zobene super, samo sa jogurtom ili ubacim i nekog voca.

-T-
12.12.2008., 13:58
Meni su isto zobene super, samo sa jogurtom ili ubacim i nekog voca.

Isto dobra ideja. U svakom slucaju bolje pojesti zobene s bananama i malo praha vanilije nego dva lisnata ili burek.

Sheeva
13.12.2008., 08:06
Joj ja zobene obožavam :cerek:

Doslovce idem spavati sretna jer znam da ću ih doručkovati čim se probudim :klopa:

Doduše, u zadnje vrijeme ubacim griz+whey za promjenu, kada mi se jede nešto toplo.. Zobene uglavnom jedem s hladnim jogurtom/mlijekom..

cher_fan
13.12.2008., 14:27
hmm... ja ih konzumiram na samo dva načina:

1.griz+zobene+kakao+med+0,9mm mlijeko i to sve skuham -perfekt!
2. integralna palenta(kuk.krupica)+zobene+voda -također kuhati

jel ok to? omjer griza/zobenih i palente/zobenih je 50:50
jel ću se možda debljati od ovoga?? jer često to jedem....

vidra
13.12.2008., 17:38
nečeš

[Manuel]
13.12.2008., 21:16
zobene su odlicne :s
skoro svako jutro ih jedem, s mlijekom naravno ;)

Blondy-ri
13.12.2008., 22:37
Joj ja zobene obožavam :cerek:

Doslovce idem spavati sretna jer znam da ću ih doručkovati čim se probudim :klopa:

Ista stvar je i kod mene. :s

;17611919']zobene su odlicne :s
skoro svako jutro ih jedem, s mlijekom naravno ;)

Ja s jogurtom, nekako mi je kremastije. :D

elizabeth
17.12.2008., 15:13
Vjerujem da ce ti se svidjeti. U svakom slucaju ako ti nebudu izgledale fino samo sve to utrpas u mikser i dodas malo "hrane za dusu" po vlastitom izboru (kakao, cimet, cokolada, prah vanilije, bananu itd.).

Bit je zadrzati zdravu jezgru a sa zacinima uciniti jelo uzbudljivijim za nas nezasitni zeludac hehe.

"odležale" cijelu noć u frižideru, ujutro sam ih s guštom smazala samo s mlijekom
imam i cimeta doma (sad ste me prisjetili) pa ću i to ubaciti slijedeći put :)

-T-
17.12.2008., 15:17
Vidis da i jednostavno "dosadno" jelo moze postati zanimljivo uz malo maste hehe..

Vienna_vg
18.12.2008., 22:25
ja zobene obožavam...... već neko vrijeme ih stalno jedem za doručak.

moj način: zobene malo "nakvasim" mlijekom, dodam mljeveni lješnjak i med te još mlijeke i stavim u mikrovalnu na 2-3min. jedva dočekam da ih izvadim iz mikrovalne.... sad po zimi mi nema boljeg doručka

ProfesorXY
13.05.2009., 17:31
Ovako, dali se može pretjerati sa zobenim pahuljicama? Dakle dali mogu biti štetne ako ih se pojede 300, 400 g dnevno? Ja ih u zadnje vrijeme jedem utopljne u čaj, nije loše. Kako ih vi jedete?

Gipsyqueen
13.05.2009., 17:39
Već postoji tema o zobenim pahuljicama.:mig:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=376221

tvuk
14.05.2009., 08:08
Već postoji tema o zobenim pahuljicama.:mig:

Fala Gipsy :mig:

Frankie
14.05.2009., 08:21
vi kupujete one jeftinjake iz konzuma?
ja sam isto prije pa sam se sad prebacio na "organske" iz DM-a koje su 3-4 puta skluplje ali itekako se osjeti se razlika u okusu.
hebeš ga ali u konzumovima sam nekada znao osjetit aromu po deterdžentu

tvuk
14.05.2009., 09:40
O čemu ti pričaš? Ima raznih zobenih i raznih proizvođača, kako u Konzumu tako i drugdje. Ovakvo generaliziranje je stvarno glupo.

Gipsyqueen
14.05.2009., 12:06
Fala Gipsy :mig:

Nema na čemu.:D

U zadnje vrijeme sam često pila neke smoothije pa sam i za doručak počela miksati zobene u njih.:D

Npr. namočim zobene i onu mješavinu lana i mljevenih grožđica/smokava (kupujem u dm-u) u 1 dcl mlijeka, dodam pola smrznute banane, malo smrznutih višanja i smiksam.:s Nekad višnje zamijenim malinama.:D

Super je i kombinacija zobene+pola banane+kruška ili jabuka.:D

Iste kombinacije voća su mi super i s posnim sirom, bez zobenih.:s

SamoMaloSebe
14.05.2009., 12:45
Ajd kad je već opet iskrsnula tema... Kupila bap ovaj tjedan zabunom neke kao mljevene zobene i strašno nešto... jedno veliko strašno. Nejestivo. Trkom sam išla po one "cijele"...

Andariel
14.05.2009., 14:16
Ajd kad je već opet iskrsnula tema... Kupila bap ovaj tjedan zabunom neke kao mljevene zobene i strašno nešto... jedno veliko strašno. Nejestivo. Trkom sam išla po one "cijele"...

kakve mljevene? ja jedem one usitnjene i super su mi :ne zna: al uvijek dodam nešto u njih-bananu, žlicu kraš expressa, meda... :D

btw-u lidlu sam kupila neke, 3,99kn pola kile :zubo: dosad sam kupovala one brüggen, te su preko 7kn :o

SamoMaloSebe
14.05.2009., 19:09
No, te usitnjene... Ko da niš niti ne jedem, nego pijem.. :ne zna: Mislim, nemojte me krivo shvatiti, ja eto vće dvije godine pobožno jedem te zobene s grožđicama i kakom ujutro, ali sve ono da si od njih sit... Moš' mislit :rolleyes: Kad se "najedem" zobenih, taman bi bila spremna za nešto konkretno... Ali ne... pa eto... :ne zna:

tina88
14.05.2009., 19:19
Neki je dan na Z1 (čini mi se) bila emisija iz splitskog studija. Ne znam da li to tko od vas gleda, bude jednom tjedno, radi se o kulinarskoj 15minutnoj emisiji gdje ženska sprema obroke od zdrave hrane iz dm-a... Uglavnom, neki su dan baš zobene bile tema emisije i kako ih spremiti za doručak. Osobno, iznenadila sam se podacima koje je ta ženska rekla o zobenima, koliko su one zapravo korisne i koliko energije daju... na kraju prezentacije rekoh woooowwww :p
Uglavnom, ako se dobro sjećam, njen je recept bio skuhati zobene, u tu kašu dodati pržene lješnjake, suhu smokvu i sve to lijepo zaliti mrvicom javorovog sirupa i slatko-kiselog sirupa od šumskog voća. Navodno je to bomba koja drži od ranog jutra do poslijepodnevnog ručka/obroka. Radila je i neko jelo s ječmom, također po učinku može parirati zobenima.

La Bahata
15.05.2009., 07:48
Jučer sam čitala ovu temu i odlučila staviti grožđice u svoje zobene. Mislim da sam previše stavila. Preslatko mi je :D Ili sam možda već navikla na njih same, takve kakve jesu... Zobene rules :zubo:

Nego, u par postova sam vidjela da moraju prenoćiti u hladnjaku. Zakaj? :confused: Ja sam ih uvijek ostavljala vani (u mlijeku, naravno).

Frankie
15.05.2009., 08:29
O čemu ti pričaš? Ima raznih zobenih i raznih proizvođača, kako u Konzumu tako i drugdje. Ovakvo generaliziranje je stvarno glupo.

a u konzumu imaš tak velik izbor zobenih..
naravno da mislim na one u papirnatoj vrečici, zelena (krupno mljevene) i plava (sitno mljevene), njem. proizvođač.
ono što je vrlo vjerojatno je da su kod uzgoja bili vrlo rastrošni kad su pesticidi u pitanju..

SamoMaloSebe
15.05.2009., 09:21
Ja kupujem u konzumu one neke u prozirnoj vrećici - baš su joj nedavno promijenili dizajn... Ta iz zelenih i plavih vrećica mi je nekako premekana - ispadne jako gnjecava kad se namoči... :ne zna:

I eto, upravo ih pojela i sad bi taman mogla sendvič. Ili burek. Ili muffin od čokolade... Ili... Uf. Idem radit nešto drugo umjesto da se sažalijevam...

Andariel
15.05.2009., 10:01
Ja kupujem u konzumu one neke u prozirnoj vrećici - baš su joj nedavno promijenili dizajn... Ta iz zelenih i plavih vrećica mi je nekako premekana - ispadne jako gnjecava kad se namoči... :ne zna:

I eto, upravo ih pojela i sad bi taman mogla sendvič. Ili burek. Ili muffin od čokolade... Ili... Uf. Idem radit nešto drugo umjesto da se sažalijevam...

pa koliko ti tog pojedeš kad si odmah gladna? :D mene zobene drže 2-3 sata bez problema :)

SamoMaloSebe
15.05.2009., 11:01
Koliko su nas učili... 4 žlice i grožđice... :ne zna: Količinski dosta... Ali asti hrane... pokora i samosvladavanje...

Andariel
15.05.2009., 11:07
Koliko su nas učili... 4 žlice i grožđice... :ne zna: Količinski dosta... Ali asti hrane... pokora i samosvladavanje...

meni je to malo :o

ja stavim bar 6-7 žlica :zubo:

Walker_CRO
15.05.2009., 18:15

imaš žlica raznih veličina, ja kad stavljam sa jednom žlicom, stavim 7 punih žlica, dok s drugom, da bi toliko stavio, trebam stavit jedno 9 punih.. probaj nekako izvagat cca 50 grama, to bi ti trebalo bit i više nego dosta za par sati, bar meni je, a ja sam muško... :lol: :top:

Andariel
15.05.2009., 18:40
imaš žlica raznih veličina, ja kad stavljam sa jednom žlicom, stavim 7 punih žlica, dok s drugom, da bi toliko stavio, trebam stavit jedno 9 punih.. probaj nekako izvagat cca 50 grama, to bi ti trebalo bit i više nego dosta za par sati, bar meni je, a ja sam muško... :lol: :top:

khm :D ja sam svoju porciju par puta izvagala i ispalo mi je 60-70 grama :o 50 mi je premalo :ne zna:

Walker_CRO
15.05.2009., 19:01
ma dobro, ja sam vagao prije 5 zlica i ispalo mi je malo preko 50, sad ih stavljam po 7... :zubo:

Limeni Nos
19.05.2009., 00:55
Ja tog samo naspem u mlijeko (cca 0,3l) dok ne postignem željenu gustoću. :D

Inače, tek neki dan sam ih "otkrio" i začudilo me kako su u biti fine (s par grožđica).
Jedva čekam jutro da ih izjedem. :klopa:

Znatiželjko
19.05.2009., 07:55
meni je to malo :o

ja stavim bar 6-7 žlica :zubo:

I ja tako nešto...ali ako sam i dalje gladan nakon toga pojedem komad kruha,jogurta,salame od puretine,posnog sira,džema ili tako nešto dok se ne zasitim.Doručak je prevažan da bi se držao nekih ''narodnih poslovica'' o točno 4 žlice zobenih ...a ne može biti uvijek isto za doručak jer nikad nam nije identičan ni dan prije što se tiče potrošnje i unosa...

F.C.B.
19.05.2009., 09:25
danas ujutro mjerica wheya, 6 zlica zobenih , i svjeze jagode.. sve u multipraktik i izadje fini jogurt ... sutra ponovno

The_Man1
22.05.2009., 19:44
Koristan topic :)

Probao sam jednom zobene pahuljice i nisu mi bile dobre (žena mi ih je složila).
Pročitao sam topic i napravio ih drugačije ali opet jednostavno:
Stavio sam nešto više zobenih (krupnih) u tanjur, prelio sa toplim mlijekom, ubacio malo meda i čekao nekih 15 min. Na kraju sam narezao dvije suhe šljive.
I bilo je odlično. Sutra ću opet isto samo umjesto šljiva ubaciti ću malo bananan.
Dobrodošle zobene u moj jelovnik!

TincH
22.05.2009., 20:10
Pokušavam izbaciti mlijeko, jer sam skužila da mi je bolje tako. No, gledala sam ona rižina govna od pića, ak tak moram reć, kao zamjenu za mlijeko, i sva imaju tolko UH da mi se kosa instant digla :D

Cijeli ovaj tjedan jedem s vodom i došla sam do ruba. To je fakat ekstremno gadno. Meni. Dosad su mi zobene bile veselje, sad su mi postale muka.

Imate kakve ideje s čim jest osim mlijeka?

[Manuel]
22.05.2009., 20:23
jogurtom :ne zna:

Za mnom!
22.05.2009., 22:35
Pokušavam izbaciti mlijeko, jer sam skužila da mi je bolje tako. No, gledala sam ona rižina govna od pića, ak tak moram reć, kao zamjenu za mlijeko, i sva imaju tolko UH da mi se kosa instant digla :D

Cijeli ovaj tjedan jedem s vodom i došla sam do ruba. To je fakat ekstremno gadno. Meni. Dosad su mi zobene bile veselje, sad su mi postale muka.

Imate kakve ideje s čim jest osim mlijeka?

Ja ih jedem s onim crvenim Danone tekucim jogurticima od jagode i bas me briga kaj je u njima. Tak mi je najfinije.

Sheeva
22.05.2009., 22:59
Tinč a klopaš whey? Ja ponekad kad ostanem bez mlijeka pomješam zobene i whey koji je uredno neki od bolesno finih (vanilija, banana) i prelijem vrućom vodom tek tolko da se upije sve fino... E da, i cimeta stavim :klopa:

TincH
22.05.2009., 23:27
Jogurti voćni ne, to izbjegavam. Al probat ću s bijelim.

Šiva, whey sam mislila kupit :) uskoro čak. Možda i sutra, eeee :D

super mi je to po ljeti za popit ko šejk, ionako nemam živaca kuhat puno, pogotovo uvečer.

di kupuješ i kolko love?

kika123
23.05.2009., 00:24
meni te zobene tak fineeee :cerek: ja ih pripremam najčešće ovak: skuham u vodi, nekih 1 h i onda kasnije kad voda već ispari dodam malo mlijeka, možda 1 dl u cijeli lonac i tak ostavim da se ohlade. onda ih pomiješam s žičicom meda - već bi ih i takve mogla jest jer su mi ok, al dodam još sušene brusnice i maaalo kakaa po vrhu :zvrko: a nekad pol banane zgnječim unutra...prepreprefino... jedini problem je kaj onda moram stat da ne pretjeram :D
a stari mi ih krade, on ih jede s jogurtom samo

Gipsyqueen
23.05.2009., 00:31
Zobene pahuljice kuhaš sat vremena? Ili misliš na kašu? :zubo:

kika123
23.05.2009., 00:38
Zobene pahuljice kuhaš sat vremena? Ili misliš na kašu? :zubo:

ma kašu :D

Maslina
23.05.2009., 08:12
Joj, koliko komplicirate. Ja ih prelijem light ili 2,8 %mm mlijekom i 2 minute u mikrovalku.
Odmah su mekane i fine.
I da, ne jedem samo zobene nego u bio trgovini kupim na kile raznih žitarica (ječam, zob, pšenica), u mužaru zdrobim badema i lješnjaka i stavim malo brusnica i sve skupa pomiješam u velikoj tegli.

TincH
23.05.2009., 10:24
Kak misliš kompliciramo? Skužila sam da mi se tijelo bolje osjeća bez mlijeka, i sad gledam kako da se odviknem.

U kavu stavim ono mini-vrhnje, to je kompletno masni međuobrok s malo kalorija, pa mi nije bed, međutim zobene :visi:

Maslina
23.05.2009., 11:18
Kak misliš kompliciramo? Skužila sam da mi se tijelo bolje osjeća bez mlijeka, i sad gledam kako da se odviknem.

U kavu stavim ono mini-vrhnje, to je kompletno masni međuobrok s malo kalorija, pa mi nije bed, međutim zobene :visi:

Ma ne ti, nego zašto ih namaču preko noći, kuhaju, blanširaju :D :confused:

Zli Mali Medo
23.05.2009., 11:39
Mikrovalka je nezdrava i kancerogena :zubo:

Ja cu si uskoro nabavljati eko zob :D

TincH
23.05.2009., 11:45
Ma ne ti, nego zašto ih namaču preko noći, kuhaju, blanširaju :D :confused:Aha, ma to je ako jedu kašu valjda :ne zna:
Ja uzmem pahuljice i mir :D

Maslina
23.05.2009., 11:53
Mikrovalka je nezdrava i kancerogena :zubo:

Ja cu si uskoro nabavljati eko zob :D

I zobene su govno od hrane, al štaš, moramo raditi kompromise :zubo:

Gipsyqueen
23.05.2009., 14:06
ma kašu :D
Ma i mislila sam. Kad netko kaže zobene automatski mislim na pahuljice pa mi je bilo čudno otkud sat vremena kuhanja.:zubo::rofl:

Ni meni mlijeko ne paše. Postupno sam ga smanjila jer se loše osjećam kad ga konzumiram. :(

kika123
23.05.2009., 15:32
Aha, ma to je ako jedu kašu valjda :ne zna:
Ja uzmem pahuljice i mir :D

hahaha pa kak drugo s kašom, neću sirovo to jest :D
nije da kuham sat vremena neg stavim na laganu vatru i onda po prilici se dotad taman skuhaju kak treba. i to je to. a ostave se da ostoje čist zato da se ohlade, ko i puding, ne? pozlilo bi mi od toplih zobenih :(

Maslina
23.05.2009., 17:29
hahaha pa kak drugo s kašom, neću sirovo to jest :D
nije da kuham sat vremena neg stavim na laganu vatru i onda po prilici se dotad taman skuhaju kak treba. i to je to. a ostave se da ostoje čist zato da se ohlade, ko i puding, ne? pozlilo bi mi od toplih zobenih :(

Koliko ti može stajati ta kaša? Može li zdurati bar dva dana?
Ja volim te slatke kašice, ali ih uglavnom radim s bulghurom i jako, jako rijetko. Zobena bi mi bila možda alternativa.

Dwarf980
23.05.2009., 22:33
Ja imam problem...i nije zbog okusa već zbog osjeta u ustima tih zobenih....Uzmem fino zebene u zdjelicu pa ih zalijem sa mlijekom i fino na minut u mikrovalku.....izvadim van zveknem mjericu dymatazovog 12h proteina od čokse....i okus je dobar ko čokolino al meni se želudac diže...ono jedem i nije mi neš za želudac presporo se meni to u ustima razgrađuje :D a ak idem gutam ono ko da bum se ispovračo...:D

Al bum probo ih ovak....samljeo sam ih u prah i bum ih tak probo kemijat....

kika123
23.05.2009., 23:57
Koliko ti može stajati ta kaša? Može li zdurati bar dva dana?
Ja volim te slatke kašice, ali ih uglavnom radim s bulghurom i jako, jako rijetko. Zobena bi mi bila možda alternativa.

uf, pa ja to na veliko skuham, ne bi mi se dalo ovak :D inače imam te neke od primavite 500g pakiranje i skuham otprilike 3/4 odmah...tak da mi traje onda bez problema i prek tjedan dana

Walker_CRO
24.05.2009., 01:41
ma najfinije je sljedece: ubacis mjericu wheya u 3 dcl mlijeka, u posudicu stavis zobenih po volji, i narezes unutra par jagoda na skroz sitne komadice, prelijes ovim shakeom i ostavis 10ak min da zobene omeksaju... genijalno!! :top:

The_Man1
24.05.2009., 08:38
Ja sam maloprije doručkovao zobene pahuljice sa mlijekom, pola žličice meda i žličicom voćnih pahuljica.
Neloša kombinacija, biti će dobra za malo promijeniti.
Svakako ću probati sa jagodama, mogla bi to biti ukusno :)

Mlaen
24.05.2009., 12:57
Zobene pahuljice su u mojoj prehrani tek koji tjedan, neznam sto sam toliko cekao :D
Uglavnom, zobene + voda + mjerica whey-a od cokolade (dymatize) - nesto predobro, za sad mi se ni neda petljat sa ostalim sitnicama (grožđice i sl) to cu kad mi ovo pocne dosađivat :)

itapita
25.05.2009., 13:11
zobene su zakon

ujutro jedem pahuljice ili si skuham zob (neoljuštenu) za par dana, stavim u frižider pa ujutro samo prelijem sa toplim zobenim mlijekom..i stavim još štošta unutra, danas svježe jagode i, grožđice i suhe brusnice..prefino

skuhanu zob jedem i u kombinaciji s povrćem..zdinstam si povrće (tikvice, paradajz, mrkvice, celera, bilo što) i na kraju dodam dve - tri žlice već skuhane zobi

isto tako, tko je na dijeti, umjesto onih zaprški kaj se stavljaju u variva, stavi se malo zobenih pahuljica koje ful zgusnu bilo koje jelo

zob je super i za guste juhe od povrća..skuha se povrće i na kraju doda malo zobenih za zgušnjavanje, a sve se malo propasira da se dobija fina gusta juha..a i ne mora

ili salate..kuhana zob sa paradajzom, krastavcima i lukom, prelijte se jogurtom, posipa svježe narezanim začinskim biljem poput peršina

uglavnom, na ovom forumu par ljudi konstanto dijeli prehrambene savjete koji se sastoje od posnog sira, tune iz konzerve i kuhanog jaja..a eto, ima još hrane za mršavljenje, ne bi čovjek rekao :D

pa citiram -

Zob kao dio prehrane s niskim udjelom masti, visokim udjelom vlakana i redovitom tjelovježbom može biti vrlo učinkovita u borbi protiv kolesterola jer sadrži niz vrlo ljekovitih tvari koje snižavaju razinu kolesterola. Na prvom su mjestu topljiva dijetalna vlakna beta-glukani za koje je niz studija pokazao da imaju sposobnost snižavanja razine kolesterola te na taj način značajno smanjuju mogućnost oboljenja krvožilnog sustava. Topljiva se vlakna razgrađuju u probavnom kanalu stvarajući gel koji upija tvari kao što su kolesterolom bogate žučne kiseline. Zob, osim toga, sadrži i jedinstvene antioksidante avenantramide koji sprečavaju štetno djelovanje radikala na kolesterol te i na taj način umanjuju mogućnost od štetnog nakupljanja na krvnim žilama. Tokotrienoli koji zajedno s tokoferolima stvaraju vitamin E inhibiraju sintezu kolesterola i tako doprinose snižavanju kolesterola.

itd..itd...

La Bahata
25.05.2009., 17:32
Zna l' itko ima li gdje za kupiti zobene proizvedene u RH?
A postoji li pakiranje veće od pola kile? (ja sam ful sigurna da ih meni netko krade po noći jer nestaju brzinom svjetlosti :o)

Maslina
25.05.2009., 17:56
Zna l' itko ima li gdje za kupiti zobene proizvedene u RH?
A postoji li pakiranje veće od pola kile? (ja sam ful sigurna da ih meni netko krade po noći jer nestaju brzinom svjetlosti :o)

Ja ih kupujem rinfuzno na kile u trgovini zdrave hrane. 12 ili 20 kuna kilo, nisam sigurna.

Znatiželjko
30.05.2009., 19:29
Moram napisati da ipak jesam primjetio da zobene duže drže sitim od neke sendvič marende,a to im i je neki smisao između ostalog,da se sporije ogladni i time manje šopa.

TincH
30.05.2009., 19:42
Zobene pahuljice su u mojoj prehrani tek koji tjedan, neznam sto sam toliko cekao :D
Uglavnom, zobene + voda + mjerica whey-a od cokolade (dymatize) - nesto predobro, za sad mi se ni neda petljat sa ostalim sitnicama (grožđice i sl) to cu kad mi ovo pocne dosađivat :)Meni je upravo ovo na meniju od slijedećeg tjedna :s

Moram napisati da ipak jesam primjetio da zobene duže drže sitim od neke sendvič marende,a to im i je neki smisao između ostalog,da se sporije ogladni i time manje šopa.
Živa istina.
Prošli tjedan sam par jutara jela raženi fitness kruh (onaj pakiran u tankim šnitama), oko 100g, sa purećom šunkom. Jako je fino, ali brate, gladan si začas :ne zna:

Mislim, zdrav je to kruh, i sve super, al kak zobene drže, to nijedna namirnica ne radi :s Sad su mi još draže :cerek:

Btw, Lidl ima zobene za 4kn 500g :s
I taman su, nisu ona skroz krupna zrna (koja prezirem), niti su totalno pahuljaste, pa da ispadnu pregnjecave. Ovo je nekaj između i totalno je taman :s

Ja inače uzimam pahuljaste radije nego krupne, al sad ću češće u Lidl samo zbog njih :cerek:

Znatiželjko
30.05.2009., 19:55
Živa istina.
Prošli tjedan sam par jutara jela raženi fitness kruh (onaj pakiran u tankim šnitama), oko 100g, sa purećom šunkom. Jako je fino, ali brate, gladan si začas :ne zna:

Mislim, zdrav je to kruh, i sve super, al kak zobene drže, to nijedna namirnica ne radi :s Sad su mi još draže :cerek:

Btw, Lidl ima zobene za 4kn 500g :s
I taman su, nisu ona skroz krupna zrna (koja prezirem), niti su totalno pahuljaste, pa da ispadnu pregnjecave. Ovo je nekaj između i totalno je taman :s

Ja inače uzimam pahuljaste radije nego krupne, al sad ću češće u Lidl samo zbog njih :cerek:

Sad si me podsjetila na taj neki pakirani na tanke fete iz DM-a ,probao sam jednom,na silu pojeo dvije fetice i nikad ga više neću kupiti,ništa slično,osim što je smrdio imao je odvratan okus,kao skup nekih trulih masnih žitarica...

Inače konji koji su se hranili zobi su bili najsnažniji po selima ,tako kaže iskusna seljanka. :)

Probat ću baš te iz Lidla sljedeći put iako su mi ove usitnjene odlične ako se što prije pojedu čim se zaliju mlijekom,naravno i dalje uz dosta Nesquik-a :cerek:

TincH
30.05.2009., 20:32
Nesquik u zobene, zvuči super, al ja ga ipak izbjegavam :zubo:

Pričekat ću čokoladni whey :s

Koji si probao? Ja sam probala 3-4 vrste, ima raženi, ima miješani, ima baš fitness (taj je od zobi i raži kombinirano). Fitness je još najbolji, ovi drugi su ubi bože kiseli.
Al kad kupim kruh kupim taj jer je praktičan, fetice su fino tanke i nemreš ga puno odjednom pojest pa stoji danima (meni jako bitno) :rofl:

Znatiželjko
30.05.2009., 20:46
Nesquik u zobene, zvuči super, al ja ga ipak izbjegavam :zubo:

Pričekat ću čokoladni whey :s

Koji si probao? Ja sam probala 3-4 vrste, ima raženi, ima miješani, ima baš fitness (taj je od zobi i raži kombinirano). Fitness je još najbolji, ovi drugi su ubi bože kiseli.

Čini mi se da je bila na slici pakiranja neka ženska koja trči pa pretpostavljam da je fitness (ili mješani,ostali nisu)...ako smo potrefili istog proizvođača

Null
02.06.2009., 17:25
e vi koji meljete zobene pahuljice u blenderu, pa ih tako jedete.. jel tako ne olaksas zelucu da probavi zobene, tj ubrzas probavu, i onda te ne drze 3 sata recimo, nego manje? i naglo otpustaju energiju, jer se brze probave.. malo me to zbunjuje :)

e i zaboravih.. zasto nije dobro bas mijesati s mlijekom? ja koji put pojedem s mlijekom i koji put s vodom+whey, i tjelesno se ne osjecam znatno drukcije.. mlijeko je 2.8% mm

huLahoop
02.06.2009., 17:42
e vi koji meljete zobene pahuljice u blenderu, pa ih tako jedete.. jel tako ne olaksas zelucu da probavi zobene, tj ubrzas probavu, i onda te ne drze 3 sata recimo, nego manje? i naglo otpustaju energiju, jer se brze probave.. malo me to zbunjuje :)

e i zaboravih.. zasto nije dobro bas mijesati s mlijekom? ja koji put pojedem s mlijekom i koji put s vodom+whey, i tjelesno se ne osjecam znatno drukcije.. mlijeko je 2.8% mm

ja uvijek mješam zobene s mlijekom:ne zna: probala neki dan s vodom i zamalo se izrigala :bljak:

Gipsyqueen
02.06.2009., 17:54

Ja svoje meljem u blenderu + voće + voda ili katkad jogurt (loše podnosim mlijeko).
Već neko vrijeme ih tako jedem i jednako dugo sam sita.:ne zna:
Pošto jedem 5 obroka na dan, onda mi ionako 3 sata nakon zobenih dođe vrijeme za 1. međuobrok. :D

castanea
02.06.2009., 18:14
Ne meljem zobene. Kupim one neke "mekane" i onda ih miješam sa mlijekom ili jogurtom. Nekako omekane brzo i ko da se otope.

Albatrios
02.06.2009., 18:18
Evo dobrog iskorištenja zobenih :

http://www.building-body.com/Proteinske-plocice-uradi-sam.html

Gipsyqueen
02.06.2009., 18:25
Ne meljem zobene. Kupim one neke "mekane" i onda ih miješam sa mlijekom ili jogurtom. Nekako omekane brzo i ko da se otope.

I ja kupujem te. Stavim ih u blender, dodam vodu. One se malo razmoče, a onda dodam 100g svježeg ili smrznutog voća i malo smiksam.:s :cerek:

SilvrBckGorilla
02.06.2009., 19:12
zasto je rasprava o zobenim pahuljicama dospjela na 5+stranica?

Null
03.06.2009., 09:24
ja uvijek mješam zobene s mlijekom:ne zna: probala neki dan s vodom i zamalo se izrigala :bljak:
:)

ma nije toliko lose, ja ih sad neki dan tako pojeo, jer sam zaboravio mlijeko uzet.. samo treba s necime poboljsat okus malo :)

Znatiželjko
03.06.2009., 09:58

Možda zato je nauka još napreduje...a nova otkrića mogu biti i u vezi zobenih pa će na ovom topicu biti sviježe informacije direktno iz laboratorija :mig:

Albatrios
03.06.2009., 11:08

Voda + med + proteinski prah i super:top:

TincH
06.06.2009., 20:58
Evo dobrog iskorištenja zobenih :

http://www.building-body.com/Proteinske-plocice-uradi-sam.html

Odlično! Mislim da ću to uskoro raditi! :s Jako mi se dopada ideja :)

Limeni Nos
07.06.2009., 00:18

Jer su gro fine :)

vidra
07.06.2009., 08:57
ajme vi zobene jedete sa mlijekom i neskvikom te sa whey proteinima
ja uh mogu pojesti u samoj vodi , nikako drugačije

iako bi preporučio da probate pakovanje vrsta žitarica ( LAN , zobene , suncokret , kukuruzne , malo suhog voća ; i još neki kurac)

TincH
07.06.2009., 10:19
Zblendala sam zobene s wheyom :s
Kako je to dobro, ful podsjeća na Čokolino :s :klopa:

huLahoop
07.06.2009., 10:48
:)

ma nije toliko lose, ja ih sad neki dan tako pojeo, jer sam zaboravio mlijeko uzet.. samo treba s necime poboljsat okus malo :)

ma ne znam...ja ih uvijek jedem s mlijekom i unutra dodam grožđice i to je to...meni paše...

Znatiželjko
07.06.2009., 11:26
ajme vi zobene jedete sa mlijekom i neskvikom te sa whey proteinima
ja uh mogu pojesti u samoj vodi , nikako drugačije

iako bi preporučio da probate pakovanje vrsta žitarica ( LAN , zobene , suncokret , kukuruzne , malo suhog voća ; i još neki kurac)

Da,to je ono veliko pakiranje od 1kg ,dosta jeftino,nema dodanih šećera,zove se ''7 vrsta žitarica'' (tako nešto),kupio sam par puta i predugo mi je trajalo jer mi nije pasalo,puno bolje su mi sada same usitnjene zobene ....ali probat ću ponovo to kupit,mislim da će mi se više sviđat nego prije :cerek:

Lilit
08.06.2009., 12:51
pocela i ja jest te zobene, nisam kupila one old school i ne jedem ih u vodi ali trudim se :zubo:
ugl imam one provita ili kako se zove sa bijelom i crnom cokoladom i stavim to u mljeko pa nekad dodam i rizinih pahuljica, uglavnom ja se od toga uopce ne najedem :confused:
kao te zobene te drze sitim dugo a ja pojedem to ujutro a i dalje sam gladna i jedva cekam rucak, prije kad bi pojela kruh ujutro bila bi puno duze sita
sta krivo radim?
probala sam stavit one vulgaris (ne cokoladne) u jogurt pa tako jest, to mi bas i nije bilo fino ali isto sam bila gladna

SamoMaloSebe
08.06.2009., 14:00
Ajd Bogu hvala da je još netko od tih stvari gladan... One su meni fine i baš mi lijepo otvaraju apetit :zubo: Ne da ću ih se odreć jer kužim koliko je to dobra stvar, ali da zasićuju... a nemojte me...

Znatiželjko
08.06.2009., 14:27
Vjerovatno ne zasite one koji su navikli na svoju dozu slatkog i lošu prehranu....jer poanta zobenih je da sporije i duže vremena ulaze u krv,a oni koji se hrane nekvalitetno dožive nagli dotok tih ugljikohidrata u krv pa osjećaju zadovoljstvo i sitost.....ali to vodi debljanju,a dugoročno dovodi i do inzulinske neosjetljivosti ,dijabetesa......to je ono kad netko krene na veću dozu,njegovo tijelo više ne osjeti manju dozu u krvi pa ostaje osjećaj gladi....uglavnom to što vas ne zasite zobene nije ništa normalno,ustvari je normalno jer nije rijetkost,ali nije zdravo....

Lilit
08.06.2009., 16:00
dobro i sta hoces rec? cijeli post ne kaze nista :kava:
dalje... da cujem sta da radim? da ih pojedem vise? mozda premalo stavim :misli:

Andariel
08.06.2009., 16:05
dalje... da cujem sta da radim? da ih pojedem vise? mozda premalo stavim :misli:

još da si napisala koliko ih staviš :zubo:

Lilit
08.06.2009., 16:08
:zubo: joj da zaboravih :o dakle u onu kao posudicu tipa salica ali veca (za pahuljice bas) stavim recimo dec i pol mljeka odokativno i par zlica (malih zlicica a ne zlice za juhu) zobenih i bacim nutra jos tih rizinih pahuljica, onako da bude mljeko relativno popunjeno iako mi na kraju uvijek ostane mljeka kad pokupim (pojedem) sve pahljice.... sutra cu bas obratit paznju koliko stavim pa javim ili mi recite koliko vi stavite

TincH
08.06.2009., 16:14
pocela i ja jest te zobene, nisam kupila one old school i ne jedem ih u vodi ali trudim se :zubo:
ugl imam one provita ili kako se zove sa bijelom i crnom cokoladom i stavim to u mljeko pa nekad dodam i rizinih pahuljica, uglavnom ja se od toga uopce ne najedem :confused:
kao te zobene te drze sitim dugo a ja pojedem to ujutro a i dalje sam gladna i jedva cekam rucak, prije kad bi pojela kruh ujutro bila bi puno duze sita
sta krivo radim?
probala sam stavit one vulgaris (ne cokoladne) u jogurt pa tako jest, to mi bas i nije bilo fino ali isto sam bila gladna
Kakve s čokoladom? Moguće da te te manje drže sitom.
Također, stavi minimum 5 pa do 10 žlica, bez beda, onih običnih, suhih.

I kolko ti sati prođe do ručka? Ja nakon zobenih u 8, pa do 15 sati barem još jedanput jedem, ako ne i dvaput. Tunu obično, i(li) neko voće.

Andariel
08.06.2009., 16:19
:zubo: joj da zaboravih :o dakle u onu kao posudicu tipa salica ali veca (za pahuljice bas) stavim recimo dec i pol mljeka odokativno i par zlica (malih zlicica a ne zlice za juhu) zobenih i bacim nutra jos tih rizinih pahuljica, onako da bude mljeko relativno popunjeno iako mi na kraju uvijek ostane mljeka kad pokupim (pojedem) sve pahljice.... sutra cu bas obratit paznju koliko stavim pa javim ili mi recite koliko vi stavite

meni se to čini malo :D
ja stavim otprilike 7 velikih žlica zobenih i mlijeka toliko da ne bude baš jako gusto, nemam pojma koliko :o

TincH
08.06.2009., 16:20
Par malih žličica? Đizs, pa nije ni čudo da nisi sita.
Ja ne idem ispod 5 velikih žlica, to mi je kad pojedem malo..

Lilit
08.06.2009., 16:48
danas sam jela oko jednaest/podne recimo (kasno se digla :brukica: ) i bila gladna do rucka oko 2 i pol ali nisam bila sita to vrijeme nego onako gladnjikava samo sta nisam jela
ovo su te s cokoladom - link (http://www.podravka.hr/brandovi/novi-proizvodi/crunchy-muesli-s-bijelom-i-tamnom-cokoladom)
probat cu sutra stavit vise :ne zna: znaci 5 velikih zlica nije too much?
imam i one obicne (prozirna vrecica kod zdrave hrane stoji) ali nisam se bas navikla na njih jos...
ove http://www.proteka.hr/upload/tbl_proizvodi_biljni/215714-zobene%20pahuljice.gif
ugl imam jos jedno pitanje, jel te zobene moraju bit tako sitne nekako, kad stavim u mljeko to se sve raspe onako jako su male mrvicu jel ima neka marka da su u vecim komadima?

i di da kupim taj whey malo je offtopic ali vidim da to zmiksate sa zobenima
jel to ono nesto sta se slika iz dm-a povlacila po nekom topicu?

Gutaperka
08.06.2009., 16:49
ja kupim kilo voćnog muslija,kilo zobenih,to pomiješam i svako jutro uzmem jednu mjericu te mješavine,dodam whey,mlijeko i - pozobam sve to

Znatiželjko
09.06.2009., 08:22
Da si ih jela normalnu količinu onda bi značilo da treba smanjiti junk food i pogotovo slatkiše na minimum a nastaviti sa zobenima,znači ono je bio odgovor na tvoje pitanje ''šta krivo radim? ''
A ti si zaboravila napisati količinu pa je ispalo jasno da je stvar u količini...(inače izgleda da je sramota pisati količine sudeći po topicu ''Dnevnik zdrave prehrane'' :rolleyes: ,tako da nije ništa čudno da nisi napisala)
2 žličice :zubo: pa to si mogla skupa sa mlijekom napraviti u malim šalicama za crnu kavu.

danas sam jela oko jednaest/podne recimo (kasno se digla :brukica: ) i bila gladna do rucka oko 2 i pol ali nisam bila sita to vrijeme nego onako gladnjikava samo sta nisam jela
ovo su te s cokoladom - link (http://www.podravka.hr/brandovi/novi-proizvodi/crunchy-muesli-s-bijelom-i-tamnom-cokoladom)
probat cu sutra stavit vise :ne zna: znaci 5 velikih zlica nije too much?
ugl imam jos jedno pitanje, jel te zobene moraju bit tako sitne nekako, kad stavim u mljeko to se sve raspe onako jako su male mrvicu jel ima neka marka da su u vecim komadima?

Inače slični muesli sa sitnim komadima čokolade sam ja jeo nekada,ali to je slatko za riknuti, ne preporučuje se ovdje na rekreaciji definitivno. :kava: to je smeće za debljanje,i jedva da je bolje od slatkiša...inače navlakuša za ovisnike o slatkom,a oni si briju da će uz to mršaviti :s

Ima sitnih zobenih i u cijelom zrnu,zavisi dal ih usitne,ovisi od pakiranja do pakiranja,a kvaliteta bi trebala biti ista jer su i jedne i druge napravljene od cijelovitog zrna zobi.Ja sam i više nego zadovoljan usitnjenim.

Phased
09.06.2009., 08:28
meni su zobene dopizdile i ne jedem ih do jeseni.
eventualno samu zob u zamjeni za rižu.

leek
09.06.2009., 09:36
Jedem one krupne zobene (onako izgledaju kao stucane čekićem, ali cijelo zrno) iz DM-a (alnatura ili tako nekakao) i te su mi najbolje.
3-4 velike žlice prelijem sa 2 dl. toplog mlijeka, pustim pola sata/sat i onda jedem (na posao dođem u 7, a njih jedem oko 8).
Nikakav med, voće, nesqick i slično unutra; samo zobene i mlijeko.

Lilit
10.06.2009., 14:27
moram nac te krupne zobene :misli:
ja sam danas kupila one fitness kao bikini linija za 14 dana (ove su to (http://farm4.static.flickr.com/3064/2667255545_52e1b44ef4.jpg)):rofl: ali su fine :s nisu zobene ali svejedno, i pomjesala te i zobene (cokolade, koje ste mi popljuvali ali sta cu, briem da su i te cokoladne bolje od kruha i salame) i najela se :s
stavljala sam s velikom zlicom a ne zlicicom za kavu pa sam valjda i vise stavila :s
uz te fitnes bikini linija se u plodinama dobije i mali paketic fitnes bikini linija sa cokoladom a te su zapravo isto super jer imaju jako jako malo cokolade a dovoljno da se mljeko "zafleka" pa briem kombinirat te i obicne zobene :s
ugl izgleda da je kod mene ipak bio prob u kolicini :ne zna:

Null
10.06.2009., 20:34
lilit, nije puno 5 velikih zlica.. ja ih stavim od 8 do 10.. mislim da je to nekih 80grama..

tvuk
11.06.2009., 08:00
uz te fitnes bikini linija se u plodinama dobije i mali paketic fitnes bikini linija sa cokoladom a te su zapravo isto super jer imaju jako jako malo cokolade a dovoljno da se mljeko "zafleka" pa briem kombinirat te i obicne zobene :s
ugl izgleda da je kod mene ipak bio prob u kolicini :ne zna:

Ti fitness natpisi su mi velika misterija, kaj znače? Da se moraš bavit fitnesom ak se ne želiš udebljati jedući ih? :misli:

Minny
11.06.2009., 09:02
kaj niko od vas ne skuha te zobene? ono, u zobenu kasu? meni su tak prepreprefine.

tvuk
12.06.2009., 18:32
kaj niko od vas ne skuha te zobene? ono, u zobenu kasu? meni su tak prepreprefine.

Ja ih povremeno kuham, onak ostavim namakati u mlijeku prije spavanja i ujutro zagrijem samo tolko da prokipi. Još ubacim kockicu čokolade za kuhanje, promiješam da se rastopi i žderem :cerek:

Minny
13.06.2009., 08:49
e o tome ja pricam :cerek:
meni je najbolje s bananom i maslacem od kikirikija.
mljac, mogla bi zivjeti na tome :D

Gipsyqueen
13.06.2009., 09:32
Đizus, kikiriki maslac i banane. Bomba.:zubo:

Ja svoje jedem s voćem i vodom.:s (u zadnje vrijeme i wheyem:s)

Da li su ikome uspjele one proteinske štangice sa zobenima? Sheeva, smiluj se.:cerek:

Minny
13.06.2009., 09:35
pa ne stavis tri zlice maslaca i 2 banane. pol banane ili jednu, i max. zlica maslaca od kikirikija. i nekih 30 g zobenih. savrsena kombinacija :)
iako, jedem i s vocem. nektarine su odlican dodatak. onak hladne u vrucoj zobenoj.

TincH
13.06.2009., 10:28

Da li su ikome uspjele one proteinske štangice sa zobenima? Sheeva, smiluj se.:cerek:
Meni, ali stavila sam previše wheya pa su bile gnjecave, al fine.
Doduše, tri dana sam ih doručkovala pa su mi prisjele :zubo:

Preferiram šejk od zobenih i wheya po ovim vrućinama, s vodom, ali danas sam stavila light mlijeko, za promjenu :)

Sheeva
14.06.2009., 07:10

Meni su uspjele jedne, koji recept imaš?

Tinč, vidim, otkrila si blagodati wheya :cerek:

edit:
aha, sad vidim na onom linku. Ja sam radila ove i uspjele su:

* 100 g svježeg posnog sira
* 2 dcl nemasnog jogurta
* 4 mjerice whey proteina (vanilija)

1. Dobro izmiksajte
2. Zatim ulijte u 250g zobenih pahuljica, oblikujte, izrežite i zamrznite
3. Zatvorite u vrećice za zamrzavanje i dodajte malo zobenih u vrećice, te držite u zamrzivaču i 2-4 sata kasnije pločice su gotove!

* 24g ugljikohidrata
* 21g bjelančevina
* 3g masti
* ukupno 200 kalorija

TincH
14.06.2009., 09:14
Ovisna sam o jutarnjem šejku :s

I da, bolji je sa sitnijim zobenima, ove krupne se nikad ne izmrve do kraja.

F.C.B.
14.06.2009., 10:23
pa ne stavis tri zlice maslaca i 2 banane. pol banane ili jednu, i max. zlica maslaca od kikirikija. i nekih 30 g zobenih. savrsena kombinacija :)
iako, jedem i s vocem. nektarine su odlican dodatak. onak hladne u vrucoj zobenoj.

prvi obrok bi ti trebao biti P+UH, a ne UH+M.. tu zlicu maslaca radije prebaci predvecer uz posni....

leek
15.06.2009., 09:19
Ti fitness natpisi su mi velika misterija, kaj znače? Da se moraš bavit fitnesom ak se ne želiš udebljati jedući ih? :misli:
:top:baš.
I na kutiji piše da se mora vježbati.
Usput, ja mislim da sve te pahuljice tipa Vitalis, Musli i ostalo gdje ima svega i svačega (naročito šećera) nisu do koljena običnim zobenima, ako je skidanje kila u pitanju!

Gipsyqueen
16.06.2009., 14:37
Meni su uspjele jedne, koji recept imaš?

edit:
aha, sad vidim na onom linku. Ja sam radila ove i uspjele su:

* 100 g svježeg posnog sira
* 2 dcl nemasnog jogurta
* 4 mjerice whey proteina (vanilija)

1. Dobro izmiksajte
2. Zatim ulijte u 250g zobenih pahuljica, oblikujte, izrežite i zamrznite
3. Zatvorite u vrećice za zamrzavanje i dodajte malo zobenih u vrećice, te držite u zamrzivaču i 2-4 sata kasnije pločice su gotove!

* 24g ugljikohidrata
* 21g bjelančevina
* 3g masti
* ukupno 200 kalorija

:s

Ovo ću isprobati. Thanx.:kiss:

Lilit
16.06.2009., 15:26

ja radila skroz simple recept, radit cu ga opet ali malo doradjenog
ja sam kupila onaj mix zoenih i kojekakvih ova marka
http://www.proteka.hr/upload/tbl_proizvodi_biljni/215714-zobene%20pahuljice.gif
samo ne ciste zobene nego mix

ovaj recept

3 cups Muesli (I used Lowan Fruit and Nut Natural Muesli)
1/3 cup honey
1 cup orange juice (no added sugar)
Place honey and orange juice in a small saucepan and bring to the boil. Reduce and simmer for 8 to 10 minutes or until mixture is syrupy.
Stir syrup into Muesli and mix well.
Press mixture into slice tray lined with baking paper
Bake in moderate oven for 20 minutes or until golden brown. Mark out 15 squares lightly.
Allow to cool and cut into 15 small squares (approx 1.5 points per square)

ja sam stavila u duboku da se stisnu, malo sam imala problema s rezanjem jedino

:top:baš.
I na kutiji piše da se mora vježbati.
Usput, ja mislim da sve te pahuljice tipa Vitalis, Musli i ostalo gdje ima svega i svačega (naročito šećera) nisu do koljena običnim zobenima, ako je skidanje kila u pitanju!

ma ja jedem coko zobene i te kao kukurzne i bas me briga, bolje je od sandwicha ili pekarskih proizvoda sigurno :)

Nitko_ništa
17.06.2009., 19:38
Ja već dugo jedem za doručak kukuruzni Corn flakes (pahuljice). Probao sam jesti zobene - Preko noći sam ih ostavio u mlijeku i ujutro ih probao jesti ali su mi bile odvratne,, jednostavno se nisam mogao naterati da ih stavim u usta. Sad mene zanima kolika je razlika ako se jedu zobene ili kukuruzne i u čemu je ta razlika???

vidra
17.06.2009., 19:47
zalij rakijom

Nitko_ništa
17.06.2009., 19:52
Haha pa i nisam baš za tu ideju.....

Gipsyqueen
17.06.2009., 20:07
ja radila skroz simple recept, radit cu ga opet ali malo doradjenog

ovaj recept

3 cups Muesli (I used Lowan Fruit and Nut Natural Muesli)
1/3 cup honey
1 cup orange juice (no added sugar)
Place honey and orange juice in a small saucepan and bring to the boil. Reduce and simmer for 8 to 10 minutes or until mixture is syrupy.
Stir syrup into Muesli and mix well.
Press mixture into slice tray lined with baking paper
Bake in moderate oven for 20 minutes or until golden brown. Mark out 15 squares lightly.
Allow to cool and cut into 15 small squares (approx 1.5 points per square)

ja sam stavila u duboku da se stisnu, malo sam imala problema s rezanjem jedino

Hm, pošto ne pijem nikakve sokove, a i ne konzumiram med, onda mi je bolji onaj Sheevin recepis.:D
Već neko vrijeme jedem zobene smiksane s voćem, vodom i wheyem i odlične su.:s
Moram isprobati i recepis koji Sheeva i TincH hvale, čisto promjene radi.:D

TincH
17.06.2009., 22:32
Moje štangice su od zobenih, wheya, mlijeka, maslaca od kikirikija i stevije. Garantirano odlične :s

La Bahata
19.06.2009., 16:45
Nedavno sam ovdje pitala ima li gdje za kupit domaćih zobenih... E pa ima! Danas sam naletila na njih u Konzumu. Hrvatski proizvod :cerek: Dođu 8 kn. A proizvode se u mom susjedstvu :zubo:

Ovak zgledaju od naprijed...

http://i41.tinypic.com/qwwx07.jpg

A na poleđini se nalaze i 2 recepta, pa da podijelim sa vama:

http://i40.tinypic.com/2qdwdx4.jpg

TincH
19.06.2009., 17:31
Isuse bahata, to mi treba :s :s Jer smišljam jelovnik od isključivo UH s niskim GI za 1 dan, a ne da mi se kuhat kaša :D

Kaj je najbolje, kupila sam baš te zadnje, i bacila sam omot bez da sam pogledala poleđinu :bonk:

Lilit
20.06.2009., 15:53
jel ima neko jos kakav recept za plocice od zobenih ali da ne ide maslac o kikirikija ili mljeko ili jaja - ovo zadnje dvoje me bi jer mislim da onda nemogu dugu stajat, ima recept na coolinariki ali sa bjelanjcima a to je onako so-so

TincH
22.06.2009., 16:23
Samo da prijavim da je ovaj slani recept sa pakiranja zobenih - FENOMENALAN :s
Ne znam jel to zato kaj umirem od gladi, ali neću pretjerati ak kažem da se prosječni rižoto može sakrit u mišju rupu :s

Jedino kaj ja nisam dodavala puno vode, već tek tolko da zobene ne zagore, ispalo je dosta gusto, kašasto :s

Barca
02.09.2009., 11:06
Prvi put kuhala zobene pahuljice. Kako je to fino :klopa:
Brzo se skuha (desetak minuta) a ima doručkova za par dana :s :s :s

Meni to puno bolje nego "sirove".

_alias_
03.09.2009., 14:54
blagoslovio bog ovaj topic!! :s:s
napokon sam shvatila razliku između zobene kaše i zobenih pahuljica:D
i još sam naišla na ove proteinske štangice!!! :grli:
jedva čekam da ih idem raditi, tj.jedva čekam da budu napravljene pa da ih idem jesti!! :cerek:

eto, da i ja dam svoj doprinos, ja do sad nisam jela zbene, jedem ih unazad zadnjih tjedan dana (polak se privikavam na ugh), za sad ih jedem s nekim voćem (jabuke ili nektarine su mi najbolje) ili posipam maka i kokosa. to mi je super. moram još probati s wheyem, iako sumnjam da bu mi to dobro, whey i voda su mi bljaaak.

Luka07
03.09.2009., 18:48
ja ubacim zobene u toplo mlijeko i jos dodam grožđica i ko bog...
znam da bi bilo bolje s vodom, al mi to bas nije neš...

bryant24
05.09.2009., 07:05
Prvi put kuhala zobene pahuljice. Kako je to fino :klopa:
Brzo se skuha (desetak minuta) a ima doručkova za par dana :s :s :s

Meni to puno bolje nego "sirove".

a jel mi možeš objasniti kako se to skuha da i ja probam?

Gipsyqueen
06.09.2009., 21:12
Ja sam za promjenu kupila zobenu kašu pa ću ovaj tjedan jesti to umjesto pahuljica. (Da, znam, ne'š ti promjene.:rofl:)

Kombiniram kašu s malo naribane jabuke, wheyem od vanilije i cimetom.:s :s

Barca
07.09.2009., 08:47
a jel mi možeš objasniti kako se to skuha da i ja probam?

Staviš vodu da zakuha. Ubaciš zobene pahuljice i na laganoj vatri kuhaš dok voda ne pokuha (traje oko desetak minuta). Omjer zobenih i vode 1:2. U toplo ubaciš suhog voća i nasjeckane orašaste plodove po želji, možeš i med. Ja stavim samo suho voće. Bitno je da se stavi u toplo jer se skruti nakon hlađenja, a suho voće fino nabubri pa je zanimljivo jesti.

Takvu smjesu možeš jesti danima. Meni je šalica i po zobenih potrajala 5 dana. :)

unkn0wn
07.09.2009., 11:29
bleh, ja ih s mljekom jedem sam ujutro i to samo zbog nedostatka proteina jer mi po litre mljeka ima 15 g... inace ih tutnem s toplom vodom, zmiksam i samo srknem.... as ti muke... a i dobrog su okusa :ne zna:

bktr
09.09.2009., 08:37
Pročitala sam sve što ste napisali, ali ipak molim pojašnjenje.
Da li su zobene pahuljice i zobena kaša isto - što se tiče pripreme?
Radim od 7 ujutro i definitivno to ne mogu nakuhavati prije posla, mene zanima da li se to može jesti hladno (znam da može, no je li fino?), znači da skuham na večer, a ponesem sa sobom drugo jutro na posao?

Gipsyqueen
09.09.2009., 08:41
Zobene pahuljice se ne moraju kuhati. Možeš ih samo namočiti i kad omekšaju, to je to.
(Neki kratko skuhaju pahuljice jer im je tako finije.;))

Pod zobena kaša se uglavnom misli na onu od oljuštene zobi (zrno) i nju treba namočiti pa skuhati. Sve to već piše na ovom topicu.:mig:

Kad smo kod zobi, neki dan sam kupila zobenu kašu od Eko-Severa u dm-u, donijela je doma, a u njoj kukci. Wonderful.:s

unkn0wn
09.09.2009., 12:53
Zobene pahuljice se ne moraju kuhati. Možeš ih samo namočiti i kad omekšaju, to je to.
(Neki kratko skuhaju pahuljice jer im je tako finije.;))

Pod zobena kaša se uglavnom misli na onu od oljuštene zobi (zrno) i nju treba namočiti pa skuhati. Sve to već piše na ovom topicu.:mig:

Kad smo kod zobi, neki dan sam kupila zobenu kašu od Eko-Severa u dm-u, donijela je doma, a u njoj kukci. Wonderful.:s

kaj se zalis... dobila si proteine besplatno :D

Gipsyqueen
09.09.2009., 13:07
kaj se zalis... dobila si proteine besplatno :D

Nećeš vjerovati, ali isto to mi je i frendica rekla kad sam joj se žalila.:rofl: :s

_alias_
09.09.2009., 15:54

Nećeš vjerovati, ali isto to mi je i frendica rekla kad sam joj se žalila.:rofl: :s

to i ja uvijek kažem!! :D plaćamo proteine, a možemo ih dobiti besplatno... :D

ja sam jučer našla crva u paprici:rolleyes:

moj dečko je imao isti komentar.

očito svi immo istu šprehu :)

ot: jel netko rdio ove prutiće?

kak napraviti da budu skroz tvrdi? super fino su mi ispali, ali bih voljela da baš budu štangice/ prutići/ quratz /palatz da ih mogu ponijeti sa sobom....:confused:

TincH
09.09.2009., 15:56
Mislim da za tvrđe mora biti više zobenih, i moraju se dobro smrznut. I još ih uvaljat u zobene..

unkn0wn
09.09.2009., 17:07

a sta ces... BB nacin razmisljanja :zubo:

bktr
01.10.2009., 13:06
I ja se pridružujem vašem jelovniku, potaknuta ovim forumom...

Moj doručak: zobene pahuljice u mlijeku + kukuruzne žitarice + čokoladne žitarice + brusnice + lješnaci + sušene banane

Super, hvala što ste me prosvijetlili :top:

Naïve Lurker
29.12.2009., 10:57
Moj dorucak:

kuhana zobena kasha od punog zrna + 2 zlice cokolina + 3 oraha + 2 zlice lanenog ulja + 3 zlice sojinog mlijeka

sve promijesati

fino
:cerek:

gondomirka
29.12.2009., 16:27
Ja već dugo jedem za doručak kukuruzni Corn flakes (pahuljice). Probao sam jesti zobene - Preko noći sam ih ostavio u mlijeku i ujutro ih probao jesti ali su mi bile odvratne,, jednostavno se nisam mogao naterati da ih stavim u usta. Sad mene zanima kolika je razlika ako se jedu zobene ili kukuruzne i u čemu je ta razlika???

to nikako ne mogu shvatiti. meni su zobene najukusnija namirnica nakon svježeg i suhog voća. i uopće nisu tvrde, omekšaju čim se preliju mlijekom. mislim da ih ni ja ne bi mogla jesti kada bi prenoćile u mlijeku.
zobene doručkujem, ali ih često jedem i kao desert nakon ručka pa čak i večere.

@ a sve ovo pišem jer počinjem sumnjati u to što jedem. nemoguće da samo ja jedem zobene iz čistog gušta? na vrećici piše zobene pahuljice pa valjda su onda zobene.

Ereshkigal
31.12.2009., 12:27
I ja jedem zobene iz gušta. Baš sam nedavno pomislila kako su mi zobene jedna od najdražih namirnica. :)

hasnfefer
01.01.2010., 14:36
Jel itko probao Božićno izdanje pahuljica? Bilo ih je u Billi, fantastične su, može ih se pojesti nekuhane! Imaju grožđica, lješnjaka, badema, čokolade, i raznog sušenog voća! Ja samo ubacim meda, i prelijem mlijekom ili jogurtom! Da je bolje ne bi valjalo!

mentalny
02.01.2010., 01:13
Moj dorucak:

kuhana zobena kasha od punog zrna + 2 zlice cokolina + 3 oraha + 2 zlice lanenog ulja + 3 zlice sojinog mlijeka

sve promijesati

fino
:cerek:

ovo bi moga ja sebi.
samo nisan shvatio shemu s zobenim - treba ih kuhat navecer za ujutro?
i koliko je zaboga dosta toga? meni inace treba dosta da me najede :D

kupio sam neke zobene, vrlo su jeftine, pise "sa domaceg gospodarstva" ili tako nesto. jos ih otvorio nisam.

putpodnoge
29.06.2010., 09:17
ja ubacim 20,30 grama musli chocobanananana i isto toliko zobenih, i mliko i skroz je jestivo :)

Vespers
29.06.2010., 14:57
Danas mi je prijatelj rekao da je zobena kaša od kuhane prave zobi ukusnija od zobenih pahuljica. Je to točno?

Sheeva
30.06.2010., 08:17
Svatko će ti reći drugačije. :ne zna:
Najbolje da probaš pa sama usporediš šta ti je finije.

Vespers
30.06.2010., 13:19
Doručkujem već 3. dan :o

Zli Mali Medo
30.06.2010., 13:41
Doručkujem već 3. dan :o

Eto, tnx to me :D

Quar
30.06.2010., 14:21
Ok, dobro. ALI; šta one su tako mega turbo uber super? Ja kad to stavim u usta grlo mi se automatski stegne. To mi izgleda ko one srdica s kojima nona kokoše hrani :rofl:
ja zakipim deci vode i onda ubacim u to 3-4 velike žlice zobenih pahuljica i pustim minutu-dvije da omekšaju, pa procijedim - tako ih pripremim za miješanje s jogurtom i voćem

Limeni Nos
01.07.2010., 13:57
što se zobenih tiče, meni je najjednostavnije i fino rješenje (jer se uglavnom žurim na faks) u blender stavit 0.4 l lajt mlijeka (pitkije mi je od običnog), bananu i hrpu zobenih i onda dobim malo više od pol litre gustog frapea kojeg onda pijem iz krigle. :tulum:

Gipsyqueen
01.07.2010., 14:05
što se zobenih tiče, meni je najjednostavnije i fino rješenje (jer se uglavnom žurim na faks) u blender stavit 0.4 l lajt mlijeka (pitkije mi je od običnog), bananu i hrpu zobenih i onda dobim malo više od pol litre gustog frapea kojeg onda pijem iz krigle. :tulum:

Meni su zobene super i s jogurtom i/ili posnim i šumskim voćem.:love:

Vespers
04.07.2010., 16:19
Koji su proteini fini za mješat sa zobenima, da imaju normalnu cijenu? tenkju.

Gipsyqueen
04.07.2010., 18:21
Koji su proteini fini za mješat sa zobenima, da imaju normalnu cijenu? tenkju.

Ovisi što je za tebe normalna cijena.:D

subota
05.07.2010., 08:39
2,5 dcl zobenog mlijeka
5 žlica zobenih pahuljica (krupnih)
2 žlice suncokretovih sjemenki
2 žlice mljevnog lana

kuham dok ne provrije (2-3 min) i to je to

eto, to je moj doručak svaki dan već dva mjeseca :mig:

Vespers
05.07.2010., 08:48
Kakvo je zobeno mlijeko?