PDA

View Full Version : ZG Najromantičnija mjesta za izlazak

Agirl
10.02.2004., 11:55
Zahvaljujući ubrzanom načinu života, poslu na kojem radimo od 9- 5 pa umorni dolazimo kući tek u 7 navečer, malo nam ostaje vremena za istraživanje, kreativnost pri izlascima pa se grčevito držimo isprobanih mjesta i ruta

Po meni je bilo koje mjesto na gornjem gradu vrlo romantično pa bilo to odlazak u zvjezdarnicu ili pak na kavu s cimetom u Tolkens...

Zrinjevac mi je predivan za šetnju u vrijeme sunčanog dana, a i Jarun po ciči zimi kad se ptice skupljaju oko zaleđenog otočića ili ljeti po noći, kada obala izgleda kao osvjetljena riva nekog primorskog gradića..

Koja su vaša omiljena romantična mjesta za izlazak i šetnju?

NoWa
10.02.2004., 12:02
Agirl kaže:
Koja su vaša omiljena romantična mjesta za izlazak i šetnju?

cmrok:cerek:

i volim otic u samobor...malo se maknut van grad....al to sad vec spada u kategoriju 'van zagreba'

simpa mi je bilo i kad me jedan decko odfurao na zeljeznicki kolodvor..iskrali smo se da nas cuvari ne vide i sjedili citavu nov na jednom vagonu. cudno. i posebno. da li za romantiku trebaju biljke i zelenilo:confused:

Agirl
10.02.2004., 12:16
NoWa kaže:
i volim otic u samobor...malo se maknut van grad....al to sad vec spada u kategoriju 'van zagreba'

da li za romantiku trebaju biljke i zelenilo:confused:

samobor je meni predivan..obožavam tamo otići na kavu i šetati se po ulicama grada

ne trebaju ti za romantiku biljke...ali ja biljke jako volim ..
drveća i lišće - odmaraju mi oči i prebacuju me u jedan, sasvim poseban štimung :cerek:

Ahil
10.02.2004., 16:16
NoWa kaže:

simpa mi je bilo i kad me jedan decko odfurao na zeljeznicki kolodvor..iskrali smo se da nas cuvari ne vide i sjedili citavu nov na jednom vagonu.

Na vagonu??? Mogla vas je struja tak heznuti da sve zvijezde vidite:eek:
To bi tek bilo romantično:D :D
( hehe bar ti dečec ne bi mogel reči da ti se ne sjaje okice):D :D :D

shef Sale
10.02.2004., 17:01
NoWa kaže:

:cerek:

Ak se nekom dosta sece (naravno, kad dodje toplije vrijeme), sjeverni dio Zagreba fakat ima prepuno mjesta za setnju...

- Britanac - Kukuljeviceva - Zelengaj - Kraljevec - Prekrizje - Pantovcak Britanac

- Dezmanov - Dubravkin put - Cmrok - Jurjevska - Gornji Grad - Ilica

- Dezmanov - Tuskanac - Gornje Prekrizje - Sestine - Mlinovi - Ksaver (tramvaj :D) - podulje :D

- pa ni neka setnja po centru nije tak losa... tipa, ne znam... Zeleni val - Krsnjavoga - Kaciceva - Britanac - Ilica - kam oces dalje :D

Al sjedit na Cmroku na klupi na suncu ...e, da :cerek:
:D

NoWa
10.02.2004., 17:28
ima i jedno mjesto na vrhu Mikulića. citav grad je na dlanu. pogotovo onako navecere. kad vidis gradska svjetla ispod tebe.

a onda se romantika polako pretvori u sex:D

shef Sale
10.02.2004., 17:33
Hm...ista priča i sa Šumskim pr(e)č(a)cem :D na Prekrižju...
Još da ona budaletina nije napravila onu crvenu zgradurinu na zavoju i odvalila pol brega :mad:

Agirl
10.02.2004., 17:39
NoWa kaže:
ima i jedno mjesto na vrhu Mikulića. citav grad je na dlanu. pogotovo onako navecere. kad vidis gradska svjetla ispod tebe.

a onda se romantika polako pretvori u sex:D

ne,nećuuuu!
oću romantiku a ne ševenzi mjesta

:)

ni terasa indy's-a nije loša po ljeti ... (osim što trebaš plesati na trepavicama da bi te konobar poslužio :rolleyes: )

NoWa
10.02.2004., 17:46
oces romantiku?
uzmi auto i odvezite se do trakošćana il nekog drugog obliznjeg dvorca:)

fakin
10.02.2004., 17:51
po meni nema neke romantike u centru. van grada je to na stotinu mjesta

Agirl
10.02.2004., 18:38
fakin kaže:

mislim da je takvo razmišljanje zbilja tužno... postoji deseci mjesta koji mogu biti vrlo romantični ako ih gledaš iz pravog kuta..

nisam rođena u zagrebu, došla sam tu za vrijeme fakulteta ali svejedno volim zagreb i smatram ga vrlo romantičnim gradom...samo treba znati gdje gledati :)

shef Sale
10.02.2004., 18:48
fakin kaže:

Zavisi kaj smatraš centrom :D

Nabrojim ti bez problema barem 30ak takvih mjesta, no...prije bi se moglo postaviti pitanje sto je za koga romanticno :D

mirrorball
10.02.2004., 19:11
...meni se oduvijek bilo lepo šeteti po Gornjem gradu (u proljeće kad se sve rascvjeta i svjetlo s plinske lampe :top: ), a onda se sjesti u Palainovki na terasi - nikad se nisam smirenije u ZG osečal...:s

Clea
10.02.2004., 20:51
gornji grad...zvjezdarnica...jurjevska

tuškanac...dubravkin put

botanički vrt...skoro nikad nema nikoga :D

oko zagreba:
volim nedeljom popodne u samobor, ali ne volim one tople kremšnite:rolleyes:

u zadnje vrijeme vikendom idemo po dvorcima...mokrice , trakošćan...bili smo i u krapini s nećakinjom :top:

najgore je nedeljom na jarunu ili maksimiru...:rolleyes:

dora
10.02.2004., 21:46
Setnja? Maksimir, Cmrok, Gornji grad... :)

little wonder
10.02.2004., 22:37
Gornji grad, Zrinjevac, Botanički vrt, Jarun...
Moj idealan izlazak... Uspinjačom na Gornji grad, onda u Tolkien's na vruću čokoladu sa šlagom i poslije lagana šetnjica...

sumski duh
10.02.2004., 22:40
meni je tresnjevka romanticna, male slatke socjalisticke kucice... :) simpaticno mi djeluje, pogotovo kad sije sunce.

Hana_
10.02.2004., 23:40
decko i ja smo prije znali ic u jedan parkic ( na tresnjevci) i tamo kod drveca ispod malog brijegica..stavili bi si dekicu i uzivali :D ..il u maksimiru recimo...

BabyAngel
11.02.2004., 06:28
Za romantiku je dobro svako mjesto gdje nema buke i puno ljudi.

Šumica koju je Šef spominjao iznad Britanca je super mjesto za to, Maksimirska šuma, ali sa gornje strane gdje nema puno ljudi... Ili se jednostavno otisnut malo dalje u prirodu pa za one bolje kondicije preporučam Kamene svatove, a onima s manje planinarski dom Glavica (pogled na cijeli Zagreb... i Ponikve... :cerek:

Agirl
11.02.2004., 08:56
BabyAngel kaže:
pa za one bolje kondicije preporučam Kamene svatove

kako doći do Kamenih svatova?

Agirl
11.02.2004., 08:57
shef Sale kaže:
Nabrojim ti bez problema barem 30ak takvih mjesta,

to se i traži :) ;)

shef Sale
11.02.2004., 10:04
sumski duh kaže:
meni je tresnjevka romanticna, male slatke socjalisticke kucice... :) simpaticno mi djeluje, pogotovo kad sije sunce.

Ispravak netocnog navoda:

male kucice na tresnjevki nisu socijalisticke, vec iz 30-ih godina 20. stoljeca.
Jedna od rijetkih ciljanih *normalnih i uljuđenih* planskih gradnji u Zagrebu, uz Cvjetno naselje (također 30-e godine).

;)

slafko
11.02.2004., 11:49
Agirl kaže:
Koja su vaša omiljena romantična mjesta za izlazak i šetnju? moja soba, čokolada s lješnjacima, 15" monitor i flying through space screensaver.
no, to je bio trenutak ... nečega kada se sve poklopilo... kao da je vrijeme stajalo...

BabyAngel
11.02.2004., 12:19
Agirl kaže:
kako doći do Kamenih svatova?

Imaš par mogućnosti... Možeš ići do Ponikava sa autom i onda te putokazi lijepo vode do tamo - imaš oko 2,5 h hoda, a postoji i sa strane Bistre (ne znam kolko ti treba, već dugo nisam išla tuda) isto imaš putokaze... Nemreš fulat...

NoWa
11.02.2004., 15:18
a ima li pored zagreba neki potocic il manja rječica s nekim slapovima...di voda fino zubori.

najblize sta se ja mogu sjetit jest Mreznica... il rastoke u Slunju. a do tamo imam sta i benge potrosit.:rolleyes:

shef Sale
11.02.2004., 17:32
Samobor? :)
Žumberak? Eko selo...i još puno drugih mjesta :)

nepta
11.02.2004., 17:53
Zagreb je prepun prekrasnih romantičnih mjesta

najviše volim šetat solo a ruta ovisi o trenutnom raspoloženju

1. uspinjačom od ilice do štrosa, malo sjednem na klupu i odmaram, onda prema ilirskom trgu pa jurjevskom, kavica u palainovki, preko opatičke kroz kamenita vrata (obavezno palim svećicu) i radićeve na trgač, tramvajem doma

2. proljeće u botaničkom, predivna polja šafrana i visibaba, onaj dražesni mali mostek, obavezni šoping u stakleniku uz razgovor sa pravim znalcima, ruku punih vrećica na tramvaj i doma

3. maksimir, sa posjetom zoo-u ili bez, sa vožnjom čamcima ili bez, dovoljna mi je i sama šetnja

4. poseban mi je gušt polagana šetnja dijelom grada di su stare (a i neke nove) vile, nisu baš kućice ali ima prekrasnih starih zdanja kojima se uvijek iznova divim

ima toga još puno, puno al sam malo betežna...

Clea
11.02.2004., 21:15
mi ponkead idemo i na medvegrad...