PDA

View Full Version : Kokoš

tonka0911
23.09.2008., 14:43
Ne znam dal uopće ovo spada pod ovu temu, ali ajde, ak mi netko moze riješiti..
Kokoš i pol snese jaje i pol za dan i pol. Koliko ce snesti tri kokosi za pet dana?

Uranija
23.09.2008., 14:47
To ti je pitanje za našeg Koka, ček

slafko
23.09.2008., 14:47
Uzmemo li u obzir činjenice da:

1) Pola kokoši ne može snesti jaje, te
2) Kokoš ne može snesti pola jajeta;

Logično je za zaključiti da kokoš iz ovog zadatka snese jedno jaje dnevno.
Dakle, za pet dana će snesti pet jaja, a samim time će tri kokoši snesti 15 jaja u pet dana.

Do I get a cookie?

kokobill
23.09.2008., 15:01
Kokoš i pol snese jaje i pol za dan i pol. Koliko ce snesti tri kokosi za pet dana?

Da nije mozda pitanje pet koka za sest dana? :eek:

oblak
23.09.2008., 15:07
6! haha
objasnil mi moj prika foru

kokobill
23.09.2008., 15:08

Dakle, za pet dana će snesti pet jaja, a samim time će tri kokoši snesti 15 jaja u pet dana.

Do I get a cookie?

Ne, kokos ipo ili sama kokos snese jaje za 36 casova. Pet dana je 120 casova, podjelimo sa 36 dobijamo 3,33333, a to bi iznosilo 10 jaja. Zadatak nije korektan! :flop:

VeronikaN
23.09.2008., 15:12
Ne, kokos ipo ili sama kokos snese jaje za 36 casova. Pet dana je 120 casova, podjelimo sa 36 dobijamo 3,33333, a to bi iznosilo 10 jaja. Zadatak nije korektan! :flop:

:D

...moje koke nesu jedno jaje dnevno,i to skoro u isto vrijeme,
a kad ne nesu,onda ne nesu!
Zadatak nije realan!:cerek:

slafko
23.09.2008., 15:15
Dan nema 36 sati, već 24. :misli:

Fan of Belinda Carlisle
23.09.2008., 15:16
http://www.ptt.yu/korisnici/m/i/mikrostar/Slike/australorp2.jpg

koja komedija od teme:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

kokobill
23.09.2008., 15:25

...moje koke nesu jedno jaje dnevno,i to skoro u isto vrijeme,
a kad ne nesu,onda ne nesu!
Zadatak nije realan!:cerek:

To su zadaci za malu djecu. Pazi, kokos i pol snese jaje i pol, a sad ine ona zamka, za dan i pol. Znaci da kokos snese jaje za 36 casova. Tu je sva zamka. Kuzis?

kokobill
23.09.2008., 15:26
Dan nema 36 sati, već 24. :misli:

Mislio sam na radni dan koke! U tom periodu snese jaje. :mig:

tonka0911
23.09.2008., 16:50

Do I get a cookie?

Nije 15. I meni je prvo palo na pamet da pola kokosi ne moze snesti jaje, ali ovaj put nije caka u tome. I 15 je netocan odgovor. Profesor je reko danas da je 15 netocno i da je odg cijeli broj.
Ja sam dobila 10, sad ne znam koliko je to tocno

slafko
23.09.2008., 16:54
Ako ti je "palo na pamet da pola kokoši ne može snesti jaje" - čime te taj profesor razuvjerio?
Ili ćeš mi reći da je actually i donio pola kokoši koje je sneslo jaje? :ne zna:

MathUniverse
23.09.2008., 20:04
Moje mišljenje o ovome threadu je da je promašen podforum. Ako bi se gledalo sa matematičke strane, u matematici može postojati i sqrt(2) kokoši jer je matematika apstrakcija... Ovo je trebalo na pdf. filozofija...

sal_mirabilis
23.09.2008., 21:37
Moje mišljenje o ovome threadu je da je promašen podforum. Ako bi se gledalo sa matematičke strane, u matematici može postojati i sqrt(2) kokoši jer je matematika apstrakcija... Ovo je trebalo na pdf. filozofija...

Pa u pitanju je jedan lijep matematički zadatak koji sasvim lijepo funkcionira i uvodi u apstraktno razmišljanje. :ne zna:

ARTETUREN1
23.09.2008., 22:30
Nije 15. I meni je prvo palo na pamet da pola kokosi ne moze snesti jaje, ali ovaj put nije caka u tome. I 15 je netocan odgovor. Profesor je reko danas da je 15 netocno i da je odg cijeli broj.
Ja sam dobila 10, sad ne znam koliko je to tocno

:top: Bravo Tonka. Odgovor je zaista 10. Ljudi se zafrknu u faktoru vrijeme. Ono je zajedničko i za koku i za "polovicu".

Dakle, 1 kokoš za dan i pol snese 1 jaje. Za ostalo samo proširiš ...

:klap:

Mišo
24.09.2008., 03:49
tri kokoši su zapravo dve jedinke kokoši ipo koje se tak treba promatrat. sad da si ja to malo sračunam. kokoš i po za dan i po snese jaje i po. za pet dana ima tri ciklusa nešenja jaja i snese četir ipo jaja. ima i druga kokica ipo koja za dan ipo snese jaje ipo. ona također ima tri ciiklusa nešenja jaja i tokom njih snese četiri ipo jaja. imamo sad dvije kokice ipo koje svaka snesu četiri ipo jaja. u ukupnom zbroju to je devet jaja. kad su snijele svoje zadnje jaje ipo ostalo im je još pol dana za koje vrijeme nis nič mogle snjet.

ovaj odgovor je točan, sto posto!! rec to profesoru pa nam javi kak je prošlo

slafko
24.09.2008., 07:23
Mislio sam na radni dan koke! U tom periodu snese jaje. :mig:Čak i kada bi kokošima dan trajao 36 sati, one ne znaju na sat. :ne zna:

kokobill
24.09.2008., 09:59
Čak i kada bi kokošima dan trajao 36 sati, one ne znaju na sat. :ne zna:

Tak je, al doticna dade zadatak kao da znaju. Mozda instiktivno! :mig:

slafko
24.09.2008., 11:01
To nije fair play. Mislim, zadavati zadatke iz fantasy svjetova u našim glavama. WTF? Tako može reći da snesu i milijun jaja.

kokobill
24.09.2008., 11:08
To nije fair play. Mislim, zadavati zadatke iz fantasy svjetova u našim glavama. WTF? Tako može reći da snesu i milijun jaja.

Da, matematika je za racunanje, a zivot i njegovi zakoni nesto drugo. :top:

fat slut
24.09.2008., 11:22

Naravno da može. Ne vidim zašto se toliko čudiš tome. Bitno je da klinci svladaju omjere i uoče da više koka nese više jaja u kraćem vremenu. :ne zna:

fat slut
24.09.2008., 11:28
Da, matematika je za racunanje, a zivot i njegovi zakoni nesto drugo. :top:

:cry:

kokobill
24.09.2008., 11:38
Sta je starije KOKA il JAJE ? :kava:

fat slut
24.09.2008., 11:40
Kad ovako pitaš, onda koka sigurno. Iako ne vidim zašto to sad. :confused:

Ti stvarno misliš tako o matematici?

kokobill
24.09.2008., 11:47

Pazi, u igri je vise nepoznati!

kokobill
24.09.2008., 11:52

Kako je koka nastala- postala- izlegla? :eek:

fat slut
24.09.2008., 11:53
Ma zaboli me za kokoš i jaje. :confused:

fat slut
24.09.2008., 11:54
Kako je koka nastala- postala- izlegla? :eek:

Pitao si tko je stariji. Ajme, ne da mi se. :rofl:

Nego, matematikom se baviš zaozbiljno ili iz hobija?

kokobill
24.09.2008., 11:59
Pitao si tko je stariji. Ajme, ne da mi se. :rofl:

Nego, matematikom se baviš zaozbiljno ili iz hobija?

Kombinovano! :)

fat slut
24.09.2008., 12:01
Kombinovano! :)

Izvinjavam se modovima zbog spama. :)

Kako možeš onda govoriti onakve stvari o matematici? Steškalo mi se, keve mi. Ili i ti imaš sarkastični palac?

Uranija
24.09.2008., 12:01
Nije ni jedno, Koko te zeza

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/g040.gif

kokobill
24.09.2008., 12:08
Izvinjavam se modovima zbog spama. :)

Kako možeš onda govoriti onakve stvari o matematici? Steškalo mi se, keve mi. Ili i ti imaš sarkastični palac?

Ja sam univerzum s dva palca! :eek:

Koka je x , jaje je y , a treci clan z ? :lol:

kokobill
24.09.2008., 12:09
Nije ni jedno, Koko te zeza

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/g040.gif

Za koga ti navijas? :five:

Uranija
24.09.2008., 12:10
Za te, za kog drugo :kokice:

:five:

fat slut
24.09.2008., 12:11
Bojim se da se ne uspijevamo sporazumiti nikako.

kokobill
24.09.2008., 12:12
Za te, za kog drugo :kokice:

:five:

D se nece ljutiti @fat slut ? :eek:

kokobill
24.09.2008., 12:13
Bojim se da se ne uspijevamo sporazumiti nikako.

Idemo onda postupno, moze? :kava:

fat slut
24.09.2008., 12:14

Prijavit ću ovaj post. :D

Ne, ne moraš. Hvala na pažnji. :cerek:

..a unda
24.09.2008., 12:17
:rolleyes:

..na slafkovom sam tragu. ovo je potpuno bezveze postavljen problem, tipicna matematicka ujdurma.
jos jednom se pokusava postaviti da je matematika (dogovorni) zivot, a nije..mozda pokusaj opisivanja zivota i to na statisticki nacin. ta matematicka radodajka, sponzorusa, ta statistika, doci ce glave citavoj znanosti i ostalom..:mudri:

..dakle, ako je kokos i po + kokos i po je=dnako tri koke, a jaje i po i jaje i po, tri jaja, onda se u tri dana u zadanom intervalu od pet dana snese sest jaja. ostala dva dana traze pivca.

moja matematicka i ostala logika je sklonija procitat da se radi o koki i po, znaci..o bokun koke, tj, statisticki gledano (da se sad pozovem na onu prije statisticki dogovornu logiku ) natprosjecno velka koka, kus koke, jel..e, ta kokosetina snese kus jajeta u kusu dana, ali dogovorili smo se nekako da dan i po ne moze matematicki stat u dan (iako mi se cini da banke, burze i slicne kladionice nesto svrljaju i mute s tim satima i osnovom toga izvlace jos jednu eksxtra korist) i, onda, po tome ispada da je snesivost natprosjecno jaje po natprosjecnoj kokoseturini u trisest sati prosjecno.

da to ne bude tako jednostavno, na natprosjecne postavke postavlja se sasvim obicno pitanje..naime, zamislmo da ja pitam..koka i po trci kilometar i po po popikavanju. koliko pivac skokosi koka za pet dana? :confused: :ne zna:
dakle, citavo se vrijeme govori o kokama i po, a na kraju se pitanje odnosi na neke, normalne koke, koke ne-i po..pa sta ja znam koliko kokose nesu jaja?..mogu nijedno, a mogu sto..stodristjedno jaje, stajaznam.
..i u kojem trenutku je jaje snesnuto? kolika je toleranca za tih dan i po..ili za pet dana? ..tri sekunde? tri stotinke sekunde? sta ako je jaje ni tamo ni amo 35, 000000001. sat?
puno tu jos ima pitanja...

elem, problem je postavljen tako da se kao apelira na zdravorazumske konstante, ali..nema tu nikakvog zdravog razuma, jedini omiljeni zdravi razum u logo-matematicara je..pretpostavimo da je razum zdrav.
..a osnovnu..osnovni..a glavni aksiom nisu uzeli u obzir..da su matematicki razum i zdrav razum dva skupa s pokojim elementom u presjeku..i to samo ako pretpostavimo.
nema rjesenja, rjesenje je dogovorno. eto rjesenja..ljut sam ka pas. :mad:

:cheer:

..edit..ovaj problem je ustvari revolucionaran. uskoro bi mogli imat pitalicu..ko moze vise snijet jaja..ahil ili kornjaca? :top:

oblak
24.09.2008., 12:20
ovak pipl...
prvo se zapitajte koliko tri koke snesu u danu i po jajeta.
to su koka i po + koka i po i one čine tri koke
... znači snesu 3 jajeta (jer svaka da jaje i po)
a za duplo više vremena... što su tri dana
one snesu 3 x 2 = 6 jajeta
btw. već je bila slična tema

Uranija
24.09.2008., 12:23

Šta curi govoriš da je spora :azdaja:

on tako nekad bubne, ali nije loš inače :rofl::rofl::rofl:

oblak
24.09.2008., 12:23
eto ga hehe
rješenje u isti čas
xD lol

fat slut
24.09.2008., 12:26
Ajme, unda. Jesi tako razmišljao i u 5. razredu kad su ti dali ovakav zadatak za rješavanje? Želim reći da se djeca ne zamaraju takvim stvarima. Ne razmišljaju o tome kako kokoši nesu jaja dok rješavaju zadatak. Kokoši, jaja i dane svedu na brojeve i rješavaju jednadžbe. Ne seruckaju da kako je to moguće da imamo jednu i po kokoš ili jedno i po jaje.

kokobill
24.09.2008., 12:32
Šta curi govoriš da je spora :azdaja:

on tako nekad bubne, ali nije loš inače :rofl::rofl::rofl:

Blagodarim, povlacim svoje rijeci! :p

kokobill
24.09.2008., 12:32
eto ga hehe
rješenje u isti čas
xD lol

Na sta si mislila?

..a unda
24.09.2008., 12:49
Ajme, unda. Jesi tako razmišljao i u 5. razredu kad su ti dali ovakav zadatak za rješavanje? Želim reći da se djeca ne zamaraju takvim stvarima. Ne razmišljaju o tome kako kokoši nesu jaja dok rješavaju zadatak. Kokoši, jaja i dane svedu na brojeve i rješavaju jednadžbe. Ne seruckaju da kako je to moguće da imamo jednu i po kokoš ili jedno i po jaje.
..e, o tome i govorim. zato danjasnja dica kad vide kravu kazu..gle, mama, milka cudne boje! ili..gle mama jaje, a di je jos pola jaja?

..mi smo davno prije petog razreda ovako ucili matematiku..lirski..:cerek:

..leti jato pataka, a iz potoka ih jedna patka pozdravlja..
- dobro jutro, sto pataka!
..a patke joj odgovaraju..
-nije nas stotinu, vec da nas je od toga polovina i od toga cetvrtina, i ti sama, tek bi nas onda stotina bila..:raspa:

..eto, kolko je pataka bilo u jatu? :kava: ..amo, amo..iksevi ipsiloni..:kava:

fat slut
24.09.2008., 12:56
Ajme, retaja. :cerek:

Gle, kao maloj mi je najmilije bilo ići s djedom po štalama, iako me mama kasnije tukla zato što sam strašno smrdila. Nikad nisam vidjela nešto slično jednoj i po kokoši, a kamo li da je ona snijela jedno i po jaje. Iako sam mnogo skupljala jaja okolo po dvorištu.

Svejedno nisam imala problema s takvim izričajima u zadacima, osim što sam im se možda nasmijala zamišljajući isto.

..a unda
24.09.2008., 13:05
Ajme, retaja. :cerek:

Gle, kao maloj mi je najmilije bilo ići s djedom po štalama, iako me mama kasnije tukla zato što sam strašno smrdila. Nikad nisam vidjela nešto slično jednoj i po kokoši, a kamo li da je ona snijela jedno i po jaje. Iako sam mnogo skupljala jaja okolo po dvorištu.

Svejedno nisam imala problema s takvim izričajima u zadacima, osim što sam im se možda nasmijala zamišljajući isto.

..eto, osim sto si se pohvalila da znas kako izgledaju jaje i krava, nisi doprinijela logici.
danasnja logika je ovakva..sta je to. jaje ljubicato, a nije uskrs. odgovor..jaje od milke. :cheer:

..evo ti jos nesto za dicu..
..okoti se moja mace, pet puta po petero - svako mace i unuce, pet puta po petero..
kolko je bilo maca na kraju? :top:

..znam, znam..sad ces mi pocet pricat kako si i macku vidila na selu..:rolleyes:

fat slut
24.09.2008., 14:57
..eto, osim sto si se pohvalila da znas kako izgledaju jaje i krava, nisi doprinijela logici.
danasnja logika je ovakva..sta je to. jaje ljubicato, a nije uskrs. odgovor..jaje od milke. :cheer:

..evo ti jos nesto za dicu..
..okoti se moja mace, pet puta po petero - svako mace i unuce, pet puta po petero..
kolko je bilo maca na kraju? :top:

..znam, znam..sad ces mi pocet pricat kako si i macku vidila na selu..:rolleyes:

Ne sviđaš mi se više. :D

Tamo odakle ja dolazim djeca nisu tako glupa/neuka/šta god. To što se periodički pojavi takva senzacionalna vijest u novinama ne govori ništa o stvarnom stanju stvari.
Jesi li ikada upoznao dijete koje stvarno misli da je krava ljubičaste boje?

kokobill
24.09.2008., 15:20
..e, o tome i govorim. zato danjasnja dica kad vide kravu kazu..gle, mama, milka cudne boje! ili..gle mama jaje, a di je jos pola jaja?

..mi smo davno prije petog razreda ovako ucili matematiku..lirski..:cerek:

..leti jato pataka, a iz potoka ih jedna patka pozdravlja..
- dobro jutro, sto pataka!
..a patke joj odgovaraju..
-nije nas stotinu, vec da nas je od toga polovina i od toga cetvrtina, i ti sama, tek bi nas onda stotina bila..:raspa:

..eto, kolko je pataka bilo u jatu? :kava: ..amo, amo..iksevi ipsiloni..:kava:

Nesto ne stima! 56+28+14+1= 99 :ne zna:

Il je igra rijeci pa bi onda bilo rjsenje 132 patke!

..a unda
25.09.2008., 14:05

..cek cek cek cek..:misli: ..imas praf. : broji patke:
..je, ja zabucao. :o :p :) ..a sta cu, imam pet topika otvorenih, riplej amo, riplej tamo, svaki jos riplej dok se sredi, premontira, redigira, pa brisacina, pa onda jos na kraju i ne postam..ko zna gdje je sto i kako zavrsilo. :cheer:

..jest, nisam sve napisao, ali jos uvijek stoji da se radi i o igri rijeci, ako vec ne o nelogicnoj postavci recenice..ovako ide oridjidji..

patka iz potoka: ..dobro jutro sto pataka! :cheer:
vodja letecih pataka u ve formaciji: nije nas sto, vec da nas je jos toliko, i od toga polovina, i od toga cetvrtina, i ti sama, bila bi nam stotina ravna.. :kul patka leti:

..eto..:kava:

kokobill
25.09.2008., 14:11
..cek cek cek cek..:misli: ..imas praf. : broji patke:
..je, ja zabucao. :o :p :) ..a sta cu, imam pet topika otvorenih, riplej amo, riplej tamo, svaki jos riplej dok se sredi, premontira, redigira, pa brisacina, pa onda jos na kraju i ne postam..ko zna gdje je sto i kako zavrsilo. :cheer:

..jest, nisam sve napisao, ali jos uvijek stoji da se radi i o igri rijeci, ako vec ne o nelogicnoj postavci recenice..ovako ide oridjidji..

patka iz potoka: ..dobro jutro sto pataka! :cheer:
vodja letecih pataka u ve formaciji: nije nas sto, vec da nas je jos toliko, i od toga polovina, i od toga cetvrtina, i ti sama, bila bi nam stotina ravna.. :kul patka leti:

..eto..:kava:

Znas li rjesenje? Dal si patke prebrojao?

fat slut
25.09.2008., 14:20
Jel tema kokoš il patke? :confused:

kokobill
25.09.2008., 14:41
Jel tema kokoš il patke? :confused:

Kokoš je apsolvirana, a o patci je rijec. Pomozi. :mig:

Elektron
25.09.2008., 14:59
pataka u jatu (u ve formaciji :zubo:) je 36 ;)

valjda... :D

a nije tako jedino ako je ona cetvrtina ne od cijelog broja jata vec od polovine jata :confused:

kokobill
25.09.2008., 15:04

a nije tako jedino ako je ona cetvrtina ne od cijelog broja jata vec od polovine jata :confused:

Nisi brojao muske patke? :lol:

KungFuMonkey
25.09.2008., 15:09

Nije nego u jatu ima 158.4 patke.

Edit:

Dakle

x/2 + x/8 + 1 = 100, tadda x=158.4 patke.

kokobill
25.09.2008., 15:10
Nije nego u jatu ima 158.4 patke.

Ajde nam pojasni! :eek:

KungFuMonkey
25.09.2008., 15:14
Ajde nam pojasni! :eek:

nije nas stotinu, vec da nas je od toga polovina... znači pola od kolko ih ima

i od toga cetvrtina,... i još četvrtina od te polovine, znači osmina od ukupno

i ti sama, ...plus jedna

tek bi nas onda stotina bila..... jednako stotinu.

kokobill
25.09.2008., 15:16
nije nas stotinu, vec da nas je od toga polovina... znači pola od kolko ih ima

i od toga cetvrtina,... i još četvrtina od te polovine, znači osmina od ukupno

i ti sama, ...plus jedna

tek bi nas onda stotina bila..... jednako stotinu.

Na sta mislis kad kazes od toga? :mig:

KungFuMonkey
25.09.2008., 15:21
Na sta mislis kad kazes od toga? :mig:

Toga kao skraćenica - To Gakće, to je barem jasno.

..a unda
25.09.2008., 15:23

:top: ..osjeti se taj leptonski gen..tako je..pato jataka ih ima 36.

..iako, svidja mi se i pristup kungfu mankija. ontopik je ako nista drugo i..aktualan, jel.
mogu zamislit kako bi danas, u ova milkina ljubicasta vremena, bio postavljen problem...

3/4 patke kaze: gdje cete vi, sto i po pataka, ovako rano u 8 i po sati?
ove djelomicno odgovaraju: nije nas sto i po, a osim toga kaze se..pola devet..:rolleyes:

kokobill
25.09.2008., 15:24
Toga kao skraćenica - To Gakće, to je barem jasno.

Mislis na gusana? On je cio, a ne na zapetu- zarez- koma. :lol:

fat slut
25.09.2008., 15:25
Ma ti si muškarac i po. Ili pola dva muškarca. :confused:

..a unda
25.09.2008., 15:28
..ar ju..arju..ar ju tokin tu mi??

..nisam ja muskarac i po, vec da sam jos toliki i onda jos tamo polovina i na to jos cetvrtina, i ti sama, bilo bi me muskarca i po ravna. :D :D

kokobill
25.09.2008., 15:30

Nema pola, neg samo cio i kapak. Dajmo se uozbiljiti i zadatak rijesiti. Jasno? :kava:

..a unda
25.09.2008., 15:31
Nema pola, neg samo cio i kapak. Dajmo se uozbiljiti i zadatak rijesiti. Jasno? :kava:
:ne zna:

..mislio si rec..cio i papak?

sta rjesavamo? koku i po? :ne zna:

KungFuMonkey
25.09.2008., 15:36
Nema šanse da u v formaciji ima 36 pataka.

Ima ih ili 27

http://img.w3dizajn.net/images/Patke10szr.jpg

Ili 40

http://img.w3dizajn.net/images/Patke2a34b.jpg

KungFuMonkey
25.09.2008., 15:40

..nisam ja muskarac i po, vec da sam jos toliki i onda jos tamo polovina i na to jos cetvrtina, i ti sama, bilo bi me muskarca i po ravna. :D :D

Znači

(x+x+x/2) + (x+x+x/2)/4 = 3/2

ti si onda 0.48 muškarca + 1 žena.

..a unda
25.09.2008., 15:42
..pa jedan rep od ve formacije je duzi za jednu patku. nikad to nisi vidio? :rolleyes:

..a ako volis simetriju, uvijek mozes pola patke stavit na jedno krilo, a drugih pola patke na drugo krilo. ..na krilo ve formacije, ne na krilo cijele patke..

fat slut
25.09.2008., 15:43

Vidiš li ovdje muškarca i po osim tebe? :)

A ako se priča o kokama i po, pak, zna se. :top:

kokobill
:ne zna:

..mislio si rec..cio i papak?

sta rjesavamo? koku i po? :ne zna:

Ne, jato pataka u kojima vjerovatno ima pokoji patak. :mig:

Koke smo rijesili. :kava:

fat slut
..pa jedan rep od ve formacije je duzi za jednu patku. nikad to nisi vidio? :rolleyes:

..a ako volis simetriju, uvijek mozes pola patke stavit na jedno krilo, a drugih pola patke na drugo krilo. ..na krilo ve formacije, ne na krilo cijele patke..

:rofl: :s

KungFuMonkey
25.09.2008., 15:47

Tu onda dodam jednu patku na jedno krilo, još po pola patke na svako krilo i onda mi ispadne eventualno 29 pataka.

http://img.w3dizajn.net/images/Patke3erav.jpg

..a unda
25.09.2008., 15:47
Znači

(x+x+x/2) + (x+x+x/2)/4 = 3/2

ti si onda 0.48 muškarca + 1 žena.

..:misli: ..ma da, danas mi barem prevaladava moja zenska strana. iako..

ako bi ja pod onim uvjetima bio muskarac i po, a po tvom racunu vidimo kako stvari, jel..stoje.. :( ..onda kao pola muskarca tek bi sa tom +1 zenom bio muskarac i po,a to znaci da bi ta jedna zena trebala onda bit muskarac..:confused:
..jel mi to imamo paradoks ili si mi nesto zelio na suptilan matematicki nacin porucit? :ceka:

..a unda
25.09.2008., 15:50
Ne, jato pataka u kojima vjerovatno ima pokoji patak. :mig:

Koke smo rijesili. :kava:

..nista ja ovdje vas vise ne razumijem. sta rjesavamo..jato patakana? ..papaka? :confused:

kokobill
25.09.2008., 15:50
Dal mogu patke nositi jaja u letu? :eek:

kokobill
25.09.2008., 15:51
..nista ja ovdje vas vise ne razumijem. sta rjesavamo..jato patakana? ..papaka? :confused:

Ti si postavio zadak, daj ga korektno obnovi il daj rezultat. :D

fat slut
25.09.2008., 15:52

Popataka. :cerek:

..a unda
25.09.2008., 15:55
Ti si postavio zadak, daj ga korektno obnovi il daj rezultat. :D
..zadatak je sasvim korektno obnovljen. tj..barem mi se svidja kako je obnovljen..ili mi se svidja korektnost, ne znam sad..:ne zna:
..a tocan rezultat je odma spucao elektron..ko da je bio tamo..:top:

KungFuMonkey
..:misli: ..ma da, danas mi barem prevaladava moja zenska strana. iako..

ako bi ja pod onim uvjetima bio muskarac i po, a po tvom racunu vidimo kako stvari, jel..stoje.. :( ..onda kao pola muskarca tek bi sa tom +1 zenom bio muskarac i po,a to znaci da bi ta jedna zena trebala bit muskarac..:confused:
..jel mi to imamo paradoks ili si mi nesto zelio na suptilan matematicki nacin porucit? :ceka:

Prvi zaključak bi bio da u svakom čovjeku postoji mješavina od 0.48 muškarca i 1 žene, dok je drugi a i onaj kojem sam ja osobno skloniji da je za jednu ženu dovoljno 0.48 muškarca.

Što bi značilo da svaki muškarac zaslužuje 2.0833333 žena.

kokobill
..zadatak je sasvim korektno obnovljen. tj..barem mi se svidja kako je obnovljen..ili mi se svidja korektnost, ne znam sad..:ne zna:
..a tocan rezultat je odma spucao elektron..ko da je bio tamo..:top:

Ki je sad taj?

..a unda
25.09.2008., 15:56
Popataka. :cerek:
pokoka? :confused:

fat slut
25.09.2008., 15:57
Prvi zaključak bi bio da u svakom čovjeku postoji mješavina od 0.48 muškarca i 1 žene, dok je drugi a i onaj kojem sam ja osobno skloniji da je za jednu ženu dovoljno 0.48 muškarca.

Prenaglio si se, jebate. Zašto bi ono što muškarac zaslužuje ovisilo o onome što je dovoljno za ženu?

A ako povežemo ona dva zaključka, onda ispada da si je svaka žena samodostatna. :confused:

fat slut
25.09.2008., 15:58
pokoka? :confused:

E, i tim. :)

Jel pomirenje pola mirenja? :confused:

KungFuMonkey
25.09.2008., 15:58
Prenaglio si se, jebate. Zašto bi ono što muškarac zaslužuje ovisilo o onome što je dovoljno za ženu?

A ako povežemo ona dva zaključka, onda ispada da si je svaka žena samodostatna. :confused:

Najdraže mi je kad laici idu objašnjavat matematiku. :rolleyes:

fat slut
25.09.2008., 16:01
Najdraže mi je kad laici idu objašnjavat matematiku. :rolleyes:

Jea, i meni. :rolleyes:

..a unda
25.09.2008., 16:05

..e, ova, zadnja..svaka ti piva. svaka ti dala. :top: ..eto kako se brojevi samo trebaju znat citat..i jasno..treba se pravilno derivirat. :mudri:

..samo, opet..ako jedna zena, jel..ako..pretpostavimo, iako se tu nema sta za pretpostavljat, to je aksiom, a ne ono tocka, pravac, monade..dakle, ako jedna zena jedno daje, a uzima..duplo, onda dvije zene (dvije cijele, aproksimirajmo, jel..) uzimaju cetr puta..jel tako, tako je..
pitanje..ko ce to naranit? :ne zna:

..e pada mi sad jos jedno pitanje na pamet. koji je korjen iz cetiri zene? plus minus dvije? :ne zna:

fat slut
25.09.2008., 16:07
Ne znam, unda, al znam da sam ja žena na kvadrat. :)

..a unda
25.09.2008., 16:09
E, i tim. :)

Jel pomirenje pola mirenja? :confused:
je. skoro. mirenje/2 =pomirenje i ostatak durenje. mirenje je iracionalan broj. :kava:

..a unda
25.09.2008., 16:11
Ne znam, unda, al znam da sam ja žena na kvadrat. :)
..a di ti je onda korjen? :rolleyes:

fat slut
25.09.2008., 16:12
je. skoro. mirenje/2 =pomirenje i ostatak durenje. mirenje je iracionalan broj. :kava:

I durenje je iracionalno onda, jel? Svašta ću naučit danas. :)

KungFuMonkey
25.09.2008., 16:13
..samo, opet..ako jedna zena, jel..ako..pretpostavimo, iako se tu nema sta za pretpostavljat, to je aksiom, a ne ono tocka, pravac, monade..dakle, ako jedna zena jedno daje, a uzima..duplo, onda dvije zene (dvije cijele, aproksimirajmo, jel..) uzimaju cetr puta..jel tako, tako je..
pitanje..ko ce to naranit? :ne zna:

Ako jedna žena jedno daje jaje, a uzima duplo, to onda znači da je neefikasna kokoš ako potraje duže vrijeme. :misli: Ako uzmemo u obzir da jedna kila žive vage košta 75kn, a prosječna žena ima 55 kila, tada žena postaje neisplativa nakon 3 godine, što znači da ju treba dohranit pa zatuč prije tog vremena.

..e pada mi sad jos jedno pitanje na pamet. koji je korjen iz cetiri zene? plus minus dvije? :ne zna:

Korijen jedne žene je zlo, korijen dvije žene su dva zla, i tako dalje.

fat slut
25.09.2008., 16:13
..a di ti je onda korjen? :rolleyes:

Probali su da mi vade korijene, al je bolilo. :(

fat slut
25.09.2008., 16:14

:confused:

KungFuMonkey
25.09.2008., 16:16
:confused:

Kolko ono ti kila imaš? :kava:

fat slut
25.09.2008., 16:17
Kolko ono ti kila imaš? :kava:

Skupo bi me platio. :rofl:

..a unda
25.09.2008., 16:17
I durenje je iracionalno onda, jel? Svašta ću naučit danas. :)
..a ne, nego je racionalno. :rolleyes: ..to je zato jer jos ne postoje manipulativni brojevi, pa se durenje svrstava u iraconalne brojeve. :)

samo ti pitaj, sve cu ti ja objasnit..:raspa:

..a unda
25.09.2008., 16:19
Ako jedna žena jedno daje jaje, a uzima duplo, to onda znači da je neefikasna kokoš ako potraje duže vrijeme. :misli: Ako uzmemo u obzir da jedna kila žive vage košta 75kn, a prosječna žena ima 55 kila, tada žena postaje neisplativa nakon 3 godine, što znači da ju treba dohranit pa zatuč prije tog vremena.

:s ..jes ti kod dzeme polagao? ..vuka? :s

fat slut
25.09.2008., 16:20
Osjećam se kao da sam na MK. :(

KungFuMonkey
25.09.2008., 16:21
:s ..jes ti kod dzeme polagao? ..vuka? :s

Nisam para imo. :s

..a unda
25.09.2008., 16:23
..pa di su ostale..ove..patko..koko..kako se to kaze?:ne zna:

..sve je ovo slafko zakuhao..po kokose, po jaja, zumanak, bjeljanjak..bjeljanak..bnjeljaljak, votevr..zakuhao i ode on.

privedite ga amo, neka za kaznu da neki problem rijesit. :hekla:

KungFuMonkey
25.09.2008., 16:24
Osjećam se kao da sam na MK. :(

Znanost medena, samo o znanosti se ovdje priča.

fat slut
25.09.2008., 16:26
Znanost medena, samo o znanosti se ovdje priča.

Jel ovo bilo: Znanost, medena,... (pri čemu bi ja bila medena :cerek:) ili baš kako si napisao (pri čemu je znanost medena :confused:)?

KungFuMonkey
25.09.2008., 16:27
(pri čemu bi ja bila medena :cerek:)

Po svem onom medu i mlijeku kojim te hrane daleko od granice isplativosti.

fat slut
25.09.2008., 16:28
Po svem onom medu i mlijeku kojim te hrane daleko od granice isplativosti.

Nisam meda i mlijeka kusila, keve mi. Samo margarinom kurva.

..a unda
25.09.2008., 16:33
..imam poslovicu. :cerek: ..znanost je po meda. :mudri: ..po mede? :misli:

..unistili ste me s ovim..po. :rolleyes:

..jel sve rijeci sta pocinju sa ..po..znace pola necega? : dogovor je dogovor..: :o :ne zna:

KungFuMonkey
25.09.2008., 16:33
Samo margarinom kurva.

Nadam se da je ovo bio lapsus calami. :rofl:

fat slut
25.09.2008., 16:35

:rofl: Ajme, slika u glavi. :rofl:

..a unda
25.09.2008., 16:36

..cekam i ja objasnjenje. :raspa:

..a unda
25.09.2008., 16:38
:rofl: Ajme, slika u glavi. :rofl:

koja? :confused: ..meni je najbliza asocijacija tango parizer. koja slika, daj opisi malo. recenica ti je malo..ono.. :ne zna:

fat slut
25.09.2008., 16:42
Zamišljala sam kurve namazane margarinom. I sebe kak ih jedem. :confused:

Niš posebno, al me zabavilo na potrenutak.

KungFuMonkey
25.09.2008., 16:44
Zamišljala sam kurve namazane margarinom. I sebe kak ih jedem. :confused:

Niš posebno, al me zabavilo na potrenutak.

Da da vidiš, mene isto skroz zabavilo totalno.
:trk:

fat slut
25.09.2008., 16:46
Drolja jede kurve za ručak. :confused:

KungFuMonkey
25.09.2008., 16:49
Drolja jede kurve za ručak. :confused:

To je onda već isplativo.

fat slut
25.09.2008., 16:52
I ugodno i korisno.

sal_mirabilis
25.09.2008., 21:24
http://icanhascheezburger.files.wordpress.com/2008/03/funny-pictures-duck-falls-snow.jpg

Mišo
25.09.2008., 22:44
čini mi se da je kokoš ipo snijela malo više od jaja ipo lol

kokobill
26.09.2008., 06:12
čini mi se da je kokoš ipo snijela malo više od jaja ipo lol

Nije njima do jaja, neznaju to cijeniti! :lol:

Mišo
26.09.2008., 22:14
al mene sam zanima dal onih mojih devet jaja što su ih kokice ipo snijele valja. al mislim da valja, zvuči mi logično

fat slut
26.09.2008., 23:18
al mene sam zanima dal onih mojih devet jaja što su ih kokice ipo snijele valja. al mislim da valja, zvuči mi logično

Ne. :ne zna:

Mišo
27.09.2008., 17:46
isto me zanima i koje je rješenje?

kokobill
27.09.2008., 18:54

Treba pitati koke!? :ne zna:

Zbunjevita :)
29.09.2008., 10:20

:lol::lol::lol:
Stara fora kad se želi reći kako se nešto jednostavno bez razloga komplicira..
(Ja znam varijantu: Riba i pol dinar i pol..Pošto su 3 ribe?)

Kad maknemo ovih bezpotrebnih pola dođe da će1 koka snesti 5 jaja za 5 dana, a 3 koke 15..

denman
29.09.2008., 10:23
:lol::lol::lol:
Stara fora kad se želi reći kako se nešto jednostavno bez razloga komplicira..
(Ja znam varijantu: Riba i pol dinar i pol..Pošto su 3 ribe?)

Kad maknemo ovih bezpotrebnih pola dođe da će1 koka snesti 5 jaja za 5 dana (dakle 1 jaje svaki dan), a 3 koke 15..I to je to..

Ha ha -očito i nije tako jednostavno jer ovo što si napisala je KRIVO! Probaj još jednom.. :mig:

Guce
02.10.2008., 07:20
Ako bijela koka nosi bijela jaja dal ce i crna koka isto tako? :)

legi0nar
02.10.2008., 19:04
Ako bijela koka nosi bijela jaja dal ce i crna koka isto tako? :)

:eek:

A što ako je siva ?

Guce
03.10.2008., 13:38
:eek:

A što ako je siva ?

Zavisi onda od pijetla! :eek:

legi0nar
03.10.2008., 20:11
Zavisi onda od pijetla! :eek:

a što ako nema pijetla ? :eek:

legi0nar
03.10.2008., 20:15
Bijela kokoš za 2 dana snese 3 jaja, a u tjedan dana 9 jaja.

1. Zašto kokoš za tjedan dana snese manje nego što bi trebala za dva dana × 3.5?

2. Koliko crnih jaja snese crna kokoš ako nese jaja jednakom brzinom kao i bijela kokoš?

Ne treba previše računa, samo malo zdravo-seljačke logike... :D

heheh
04.10.2008., 01:52
trivijalno...
svaka postena hrvatska katolicka kokos nece nest jaja na svetu nediju, pa bila ona bijela ili crna...:)

legi0nar
04.10.2008., 16:33
trivijalno...
svaka postena hrvatska katolicka kokos nece nest jaja na svetu nediju, pa bila ona bijela ili crna...:)

BRAVO !!!!!!!

:eek: :s :top: :five::trio: :kiss: :klap:

Uopće se nisam nadao da će netko dati takav odgovor, TOČAN JE!

legi0nar
04.10.2008., 16:34
Bijela kokoš za 2 dana snese 3 jaja, a u tjedan dana 9 jaja.

1. Zašto kokoš za tjedan dana snese manje nego što bi trebala za dva dana × 3.5?

2. Koliko crnih jaja snese crna kokoš ako nese jaja jednakom brzinom kao i bijela kokoš?

Ne treba previše računa, samo malo zdravo-seljačke logike... :D

Pod dva je vremenski rok tjedan dana

sal_mirabilis
04.10.2008., 19:52
trivijalno...

:nono: Kokoši pouzdano nisu katolkinje. Tko god da je u životu vidio ta bića, zna da ostavljaju tragove s tri prsta.

2. Po svojoj prilici nijedno. :)

kokobill
04.10.2008., 22:04
Ak kokoš snese dvozumno jaje, dal su to "dvojanke"? :eek:

legi0nar
05.10.2008., 12:36
ajde ljudi recite odgovor na 2. pitanje

sal_mirabilis
05.10.2008., 13:35
ajde ljudi recite odgovor na 2. pitanje

Već ti je dan. :)

legi0nar
05.10.2008., 14:26
Već ti je dan. :)

a gle stvarno. A reci mi zašto ? :mig:

legi0nar
05.10.2008., 14:28
:nono: Kokoši pouzdano nisu katolkinje. Tko god da je u životu vidio ta bića, zna da ostavljaju tragove s tri prsta.

:lol: pravoslavke !

Al nek budu katoličke :rofl:

Bok, ja sam hrvatska poštena katolička kokoška!

sal_mirabilis
05.10.2008., 17:02
a gle stvarno. A reci mi zašto ? :mig:

Pa sad. Obično ovakovih stvari (http://ed-thelen.org/JapanTrip/CraterHotSpringsBlackEggs02-.jpg) ne viđam. :D

legi0nar
05.10.2008., 17:43
Pa sad. Obično ovakovih stvari (http://ed-thelen.org/JapanTrip/CraterHotSpringsBlackEggs02-.jpg) ne viđam. :D

:lol:

Peyton Marie S.
05.10.2008., 19:08
a što ako nema pijetla ? :eek:
onda nema ni jajeta (kolko ja znam koke nisu hermafroditi):mig:

legi0nar
05.10.2008., 22:23
onda nema ni jajeta (kolko ja znam koke nisu hermafroditi):mig:

:top::top::top::top:

pametnjakovići :o