PDA

View Full Version : T-com

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

J. Knoxville
04.06.2010., 21:35
Smetnja je otklonjena jer ju je netko od tehnicara razduzio, prijavi opet kvar, specifiraj da je bas za adsl. Mora te netko kontaktirat, tu ti ne mozes sam puno..

Stvar je u tome da je kvar u ovih 48 h prijavljen barem 10 puta i nakon par sati zvoni telefon i govorni automat ponavlja da je smetnja otklonjena i tako u krug! :mad:
Čak sam slao prigovor i na njihov mail, i tamo sam isto dobio odgovor da je smetnja otklonjena, a nije. Poslao sam im i screen shot sa testiranjem brzine na njihovim stranicama pa ćemo vidjet jel će opet odgovorit da je smetnja otklonjena!
... a sigurno hoće! :mad:

Kresimis
05.06.2010., 04:52
Idite ća od T-Coma ako imate mogućnost.
Razmišljam i da otpilim T-Mobile, ali moram čekat da istekne ugovor...
Pametno.
Sve usluge T-com-a i T-mobile su bezobrazno skupe obzirom na kvalitetu koju nude, a glavni cilj im je zgrnuti sto vise love na bilo koji nacin.
Pred nekoliko godina ljudi dobivali tel. racune po nekoliko tisuca kuna jer su im se tzv. dialeri prikljucivali na tel. liniju, a zastita nije postojala, pa ih je HT sudski gonio.
Simpa je godinama naplacivala 3 kn/min kad zoves van 098 mreze, bon od 100 kuna si potrosio za par dana, a ni pretplata nije puno bolja; mogu ti zaracunati kako i koliko hoce jer ih ne mozes kontrolirati.
Koliko vidim ni vecina vas na ovom forumu nije zadovoljna sa njihovim adsl-om, a mene su prevarili za 400 kn.
Max TV nisam koristio, ali koliko sam cuo bilo je puno problema sa smrzavanjem slike.

Ako mozete bjezite od T-com/mobile-a, debelo cete preplatiti svaku njihovu uslugu, a ako dodje do bilo kakvog problema oni nece imati milosti, zavrsit cete na sudu, u najkracem roku cete dobiti ovrhu na placu zajedno sa troskovima, i necete moci dokazati da su vas prevarili!!!:mad:

Ne vjerujte njihovim sladunjavim reklamama; ne postoje besplatni razgovori, besplatna surfanja i gledanja bezbroj programa badava; ne nasjedajte na jeftine trikove u kojima vam "super povoljno" nude bezvrijedne mobitele; dobro citajte ugovore koje potpisujete s njima i informirajte se koji su stvarni uvjeti i troskovi usluge koju ugovarate, a ja vise od njih nista ne zelim, cak ni privjesak sa njihovim logom.

IIITitaIII
08.06.2010., 21:31
Kako mogu provjerit koju maksimalnu brzinu podrzava moja linija za slucaj nadogradnje?

vanja_istra
08.06.2010., 21:48
idi na http://bwm.carnet.hr.
Stisni download i pričekaj da izmjeri brzinu.

WiseGuy
09.06.2010., 07:36
Kako mogu provjerit koju maksimalnu brzinu podrzava moja linija za slucaj nadogradnje?

Provjeri u ruteru što piše pod Downstream?

http://i49.tinypic.com/2bpglz.jpg

IIITitaIII
09.06.2010., 15:47
Provjeri u ruteru što piše pod Downstream

Imam THOMSON TG782 i nigdje to ne mogu nac. Pise mi jedino:

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 9,5 / 12,5

streetrace
11.06.2010., 23:13
Imam THOMSON TG782 i nigdje to ne mogu nac. Pise mi jedino:

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 9,5 / 12,5

imaš pod broadband connection,

DSL connection

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 925 / 4.919

ovo što si ti naveo su ti gušenja u decibelima

Rainalcar
12.06.2010., 23:49
Poz, evo brzinsko:

Poslovni korisnik, istekao mi je ugovor od 2 godine prije par mjeseci. Mogu li ikako produžiti ugovor a da mi T-Com isporuči i novi modem i disk koji trenutno nude? Jer mi momak na njihovoj tel. službi kaže da kao to nije moguće. Ne shvaćam kako onda novi korisnici mogu dobiti i jedno i drugo, a stari, stalni korisnici, koji masno plaćaju sve skupa, ne mogu. Hvala unaprijed

vanja_istra
13.06.2010., 00:21
Brzinski: prebaci se na Optimu. Meni su se troskovi u firmi prepolovili. Dobio sam dLinkov (Ciscov) modem i sve radi savrseno: telefon, flat od 2 mbit 180 kuna mjesecno. S onim parama sta usparam na kraju godine kupim hdd od 2 TB. :)

Rainalcar
13.06.2010., 00:57
Tamo gdje sam ja, samo je HT nažalost dostupan.

zmayo
13.06.2010., 01:02
Brzinski: prebaci se na Optimu. Meni su se troskovi u firmi prepolovili. Dobio sam dLinkov (Ciscov) modem i sve radi savrseno: telefon, flat od 2 mbit 180 kuna mjesecno. S onim parama sta usparam na kraju godine kupim hdd od 2 TB. :)

dodaj još 30kn i imaš tel (mini halo)+flat do 4Mbita - daklem, duplo brži. a ako sad uzimaš adsl dobiješ 2 mj flat besplatno + nokia 5130 sa 100kn na simpa računu...Gle, neće kod svakog funkcionirat isto. KOd nekog će optima bit 3x bolja od T-coma dok kod nekih T-com bude 3x bolji od optime. Istina je - da bi T-com trebao malo više brinuti o zadovoljstvu korisnika i raditi na riješavanju problematike koje su prisutne - jer ima jako puno mjesta gdje ne može proć adsl. Što se riješavanja tih problematika tiče -nije za sve dobro samo nazvati - treba otić u sam centar, zagalamiti i udariti šakom o stol da bi se pokrenule stvari na bolje. Jbg - stanje je takvo da si oni to mogu dopustiti - samo je pitanje koliko još dugo...

sveobuhvatni
14.06.2010., 02:28

DSL connection

Meni pise Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 255 / 2.016

!!!!

Ocajno je spor

WiseGuy
14.06.2010., 12:28
Meni pise Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 255 / 2.016

!!!!

Ocajno je spor

Mislim da ti tu piše trenutnu brzinu, a ne maximalnu koju tvoja parica omogućava.
Najbolje da zoveš SZK prijaviš kvar, pa da oni to malo "pročiste" :)

IIITitaIII
14.06.2010., 14:58

DSL connection

ovo što si ti naveo su ti gušenja u decibelima

e hvala:top:

sveobuhvatni
15.06.2010., 15:03
Mislim da ti tu piše trenutnu brzinu, a ne maximalnu koju tvoja parica omogućava.
Najbolje da zoveš SZK prijaviš kvar, pa da oni to malo "pročiste" :)

Hvala!

CARNet Bandwidth Metar
Vaša trenutna brzina prijenosa podataka iznosi: 176.60kb/s, što znači da možete prenositi podatke brzinom od 22.08 kB/s na naš poslužitelj.

Ova koma mi je nakon prelaska na wlan, prije je upload bio normalniji.

Sjebao se i download,na losiji nego na prastarom adsl modemu, al to su mi popravili.

Ne kuzim zasto se to dogadja. I to na kompu zicom spojenom na ruter.

Prijavio opet kvar, sad 100 godina cekat da poprave i nadat se da pritom nece opet sjebat download i sta ja znam sto pride.

Tinnok
15.06.2010., 18:41
Ovako, kod mene se u zadnja dva dana javljaju neki problemi s internetom. Ugl. nekad želi učitati stranicu, a nekad ne; i ako želi opet moram 100 puta stiskat Enter da bi se počelo učitavat, probala sam i promijenit preglednik, reinstalirat iste, promijenila sam router, s antivirusnim skenirala komp..... i opet isto, sve je sporo, zna isto pisati "Neimenovano" u tabu kad se stranica ne učita -.- Šta da radim?

HELP!!!

TriggerRi
16.06.2010., 02:04
ništa, to je do provajdera, i meni su slicne stvari se događale prije par dana na Tcomovom adsl-u...

castor8
16.06.2010., 08:44
u 11.mj sam pokrenio novi ugovor na 2 godine, medjutim ukazala mi se prilika da idem na more radit od 9.mj na duze vremena. koja je sad shema sa prikljuckom, da li ja uopce mogu prebacit svoj adsl na novi tel. prikljucak i nastavit pod istim uvjetima jer ionako mi je internet neophodan. verzija da ostavim nekom internet je nemoguca posto starce to apsolutno ne zanima.
sumnjam da je shema da si ugovorno vezan za striktno jedan prikljucak :rolleyes:

R1982
16.06.2010., 21:44
Selidba priključka ne bi trebala biti veći problem. Odeš u najbližit T-centar pa vidi što i kako.

Cisco
17.06.2010., 11:43
Brzinski: prebaci se na Optimu. Meni su se troskovi u firmi prepolovili. Dobio sam dLinkov (Ciscov) modem i sve radi savrseno: telefon, flat od 2 mbit 180 kuna mjesecno. S onim parama sta usparam na kraju godine kupim hdd od 2 TB.

dLink nije Cisco, 2Mb nisu 4Mb, hdd od 2TB košta oko 1400 kn a 320GB oko 500kn, za godinu dana kod mene ne bi bilo uštede ni za ovaj jeftiniji.
Razmišljao sam o promjeni providera, jer mi je istekao ugovor, ali kad sam sve stavio na papir odustao sam. Meni T-com isporučuje brzinu preko 6 Mbit/s (za cijenu do 4Mb) koju ne bih imao kod drugih opreratora. Općenito isporučuju veće brzine i daju kvalitetniju terminalnu opremu nego drugi a/ali imaju najviše nezadovoljnih korisnika.

cro_denno
17.06.2010., 11:55
ovo si se zeznuo da tcom isporucuje vec brzinu od 4Mb imam kolko oces frendova i niko nema vecu od 4 a to sto ti imas je sreca ili su slucajno pustili vise nego sto treba

felis23
18.06.2010., 09:35
jel se to meni čini il su ovi idioti opet povisili cijene? kao bili su spustili ima mjesec dva a sad vidim da su opet up up.

Ugl, zanima me slijedeće - uzela bi max-adsl za viksu, znači potreban mi je u biti neka tri mjeseca, nakon toga bi (ovdje vidim opciju ''preseljenje priključka - http://www.t-com.hr/privatni/kzona/cjenici/int_adsl.asp - zna li netko što je to???) tj. to preseljenej priključka - zanim me dali eto nakon neka 3 mjeseca ja mogu taj priključak preselit na drugi broj i drugu adresu jer ni na toj drugoj adresi nemam net a boravila bi ostatak godine na toj drugoj adresi.....?

zhnx

vragzg
18.06.2010., 10:53
Kako misliš opet su podigli cijene? Flat promet ti je sad 79 kn ako ga uzmeš na 12 mjeseci inače je 99 kn. Možeš preseliti priključak s adsl-om u drugi grad, mislim da se plaća 200 kn. Nazovi službu ili odi u T-Centar.

castor8
18.06.2010., 11:16
Kako misliš opet su podigli cijene? Flat promet ti je sad 79 kn ako ga uzmeš na 12 mjeseci inače je 99 kn. Možeš preseliti priključak s adsl-om u drugi grad, mislim da se plaća 200 kn. Nazovi službu ili odi u T-Centar.

kako mislis na 12 mjeseci, zar nije jedina mogucnost ugovorna obveza na dvije godine?

sto se tice preseljenja adsl prikljucka na ovoj stranici sto je dala felis23 pise da se adsl prikljucak moze preseliti iskljucivo sa pripadajucim halo prikljuckom, to mi nije bas najjasnije, seli se i telefonska linija sa brojem ili?

felis23
18.06.2010., 13:25
kako mislis na 12 mjeseci, zar nije jedina mogucnost ugovorna obveza na dvije godine?

sto se tice preseljenja adsl prikljucka na ovoj stranici sto je dala felis23 pise da se adsl prikljucak moze preseliti iskljucivo sa pripadajucim halo prikljuckom, to mi nije bas najjasnije, seli se i telefonska linija sa brojem ili?

da to i mene malo zbunjuje -

jer akos e možda samo adsl preselit pristajem,

al sve skupa me ne zanima.

Znam da su bili smanjili, ali sad vidim i ovo na njohovoj stranici http://www.t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/

i da, ugovor može na 12 i 24 mjeseca.

vragzg
18.06.2010., 14:11
Pristupna linija je na dvije god, a paket prometa na 12 mjeseci. Ne možeš biti novi korisnik na samo 12 mjeseci. Jedno je prostupna linija, a drugo je paket prometa. mene sad flat izađe 158 kn s PDV-om, jer mi je brzina 79 i flat na 12 mjeseci 79 kn. Adsl se može preseliti samo ako seliš i liniju, jer je on vezan za liniju na kojoj je i priključen. Nemoguće je preseliti samo adsl. Nitko to ne mo

felis23
18.06.2010., 14:35
e onda bananko!

a jel ima kakva opcija da uzmem net na ta tri mjeseca a ovo poslije zamrznem do idućeg ljeta ili nešto

mislim, znam da zvuči debilno

ali treba mi net

al mi je suludo plaćat ostale mjeseca kad nikog neće biti.

A stikići i te verzije su mi preskupe.

Ima li u drugih operatera neka opcija?

vragzg
18.06.2010., 14:48
Možeš zamrznuti liniju od 3-6 mjeseci i ne plaćaš račune onda,nazovi službu pa ih pitaj cijene ponovnih ključenja, imaš i na njihovim stranicama. Što jest jest stikići za mobilni internet su fakat preskupi, spustile su se cijene, ali je to još daleko od uzraza povoljno.

castor8
18.06.2010., 17:33
Pristupna linija je na dvije god, a paket prometa na 12 mjeseci. Ne možeš biti novi korisnik na samo 12 mjeseci. Jedno je prostupna linija, a drugo je paket prometa. mene sad flat izađe 158 kn s PDV-om, jer mi je brzina 79 i flat na 12 mjeseci 79 kn. Adsl se može preseliti samo ako seliš i liniju, jer je on vezan za liniju na kojoj je i priključen. Nemoguće je preseliti samo adsl. Nitko to ne mo

ovo prvi put cujem za paket prometa na 12 mjeseci. mislio sam da to nije fixno vec da promet mozes sam mjenjat od mjeseca do mjeseca, jedino ako ovo nije nesto novo..

a sto se preseljenja tice, truba, znaci ja sam sad vezan uz tu liniju do isteka :flop:

sto se tice zamrzavanja, pa necu ja zamrzavat liniju vec bi zamrzo adsl, ne mogu svoje doma ostavit bez telefona..

J. Knoxville
18.06.2010., 18:09
ovo prvi put cujem za paket prometa na 12 mjeseci. mislio sam da to nije fixno vec da promet mozes sam mjenjat od mjeseca do mjeseca, jedino ako ovo nije nesto novo..

a sto se preseljenja tice, truba, znaci ja sam sad vezan uz tu liniju do isteka :flop:

sto se tice zamrzavanja, pa necu ja zamrzavat liniju vec bi zamrzo adsl, ne mogu svoje doma ostavit bez telefona..

Što se tiče paketa nije fiksno, jedino ako želiš jeftinije cijene paketa od ovih "normalnih" onda se potpisuje ugovor na 12 mj..

zmayo
18.06.2010., 18:13

Zato postoji ugovor koji se potpisuje da 12mj nećeš mjenjati paket interneta tj paket prometa ako želiš jeftiniju cijenu.Možeš ti i dalje mjenjati paket iz mjeseca u mjesec ako ne potpišeš taj dodatak ali ti onda ostaje stara cijena od 180kn za flat umjesto nove od 160kn...

fE rencic iNa
19.06.2010., 14:07
nisam sigurna kad mi istice ugovor ali znam da uskoro, pa me zanim dali još postoji ponuda da se postojecim korisnicima daruje dosta vrijedan poklon za produzenje uguvora tipa zvučnici, antivirusni program itd.

ako da, gdje to mogu provjeriti. neki web katalog? hvala.

J. Knoxville
19.06.2010., 16:00
nisam sigurna kad mi istice ugovor ali znam da uskoro, pa me zanim dali još postoji ponuda da se postojecim korisnicima daruje dosta vrijedan poklon za produzenje uguvora tipa zvučnici, antivirusni program itd.

ako da, gdje to mogu provjeriti. neki web katalog? hvala.

http://www.t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/postojeci_pogodnosti.asp

Killer Death
21.06.2010., 13:19
Jel se može taj prijenosni hard koji nude koristiti kao odredište za skidanje torrenata? Da li ima kakve veze što je spojen preko USB-a a ne preko sate? Ja bih ga držao upaljenog 0-24 za skidanje i seedanje.

felis23
21.06.2010., 13:24
jebala ih služba za korisnike di su svi agentui tobože zauzeti već 20 min!!!! komarci im se krvi napili, stoka

crack84
21.06.2010., 14:42
Jel se može taj prijenosni hard koji nude koristiti kao odredište za skidanje torrenata? Da li ima kakve veze što je spojen preko USB-a a ne preko sate? Ja bih ga držao upaljenog 0-24 za skidanje i seedanje.

Može

R1982
21.06.2010., 23:51
jebala ih služba za korisnike di su svi agentui tobože zauzeti već 20 min!!!! komarci im se krvi napili, stoka
gužva je zadnjih 2-3 dana

J. Knoxville
22.06.2010., 00:48
gužva je zadnjih 2-3 dana

Gužva je onda njima stalno. :D Kad god da ih zovem, nikad ne čekam manje od 15 min da mi se netko javi, a kad mi se netko javi onda je to Pink, Rikardo, Raul ili neko treće blesavo "ime".
Nije niti čudo da je SZK u banani kad su vrbovali glumce iz meksičkih sapunica! :lol:

pionir
22.06.2010., 12:11
meni je bio neki tedi na liniji, usrah se od pretjerane ljubaznosti...odmah se javio, nisam čekao. hard disk stigao idući dan, nisam očekivao takvu brzinu. dostave, mislim :D

tony333
22.06.2010., 21:30
ahh na sluzbi za korisnike gledaju sapunice i bubaju imena usluga im je u svakom slucaju odlicna brzina super samo upload pre spor za bilo koji internet

felis23
23.06.2010., 19:52
dobih opomenu :D

zvala ja ponoVo, drugoj ženi odmah naglasila da joj ne pada napamet me proslijedit na čekanje... ...i sve smo odmah na obostrano zadovoljstvo riješile! sve s emože kad se hoće (i kad s emalo zube iskesi)
sad mudro čekam adsl i mobiĆ :)

tea4patd
24.06.2010., 09:24
neznam ako je ovo netko odgovorio vec

ali sta je na kraju s onim na moj t-com
da se nemoze vidjet ispis maxadsl spajanja?

zvali su me jucer da mi je abnormalno visok racun :S
al nije mi jasno kako kad imam flat

il su oni nes sjebali :rolleyes:

ugl meni je i dalje to sivo, taj ispis spajanja i nemogu vidjet to.

Killer Death
24.06.2010., 11:48
Dajte mi recite jeste dobili s hardom kakav jamstveni list, ja imam samo ugovor i s hardom sam dobio neka uputstva. :confused:

R1982
24.06.2010., 21:33
ugl meni je i dalje to sivo, taj ispis spajanja i nemogu vidjet to.

http://user.t-com.hr

prijavi se s maxadsl podacima i odaberi "ispis maxadsl spajanja". A usput provjeri da li stvarno imaš flat paket aktiviran.

tea4patd
24.06.2010., 22:36
ma imam ga vec jaaaako dugo
i cjelo vrjeme skidam masu pjesma i filmova
i zovu neki dan da je jako visoka cjena

jedino da nije telefon onda
al ne vjerujem :S

ugl odem na tu str nakon jako dugo vremena jer nemam nit potrebe ic tamo
i pise flat da imam
i zadnji ispis tog spajanja kako pise, je od 2.mj
i nije mi jasno sad kako :S

kako onda ja idem na net vec 4 mjeseca?
preko nekog drugog racuna?

al pise mi ono :
Dosadašnje funkcionalnosti Korisničkih stranica moći ćete koristiti na novim Moj T-Com stranicama namijenjenim privatnim korisnicima. Stranice su dostupne na web adresi moj.t-com.hr, a ovisno o vašim navikama i potrebama na njima možete: kupovati nove i nadograđivati postojeće usluge, pregledavati svoje mjesečne račune i detaljni ispis poziva, administrirati svoje korisničke račune za telefon, internet, televiziju...

MAXadsl ispis spajanja možete pregledati u kategoriji "Moji računi" odabirom stavke Internet, klikom na željeno MAXadsl korisničko ime i odabirom stavke Pregled ADSL spajanja.

al naravno to je sivo....

i jos mi kazu kad su zvali odi na net mos tamo vidjet racun
al ne, nemogu -.-'

sad strahujem vec par dana za taj racun :rolleyes:

R1982
24.06.2010., 23:33
tea, ajde polako, pliz :D duboko udahni i idemo korak po korak.

Kako misliš, zadnji ispis spajanja je od 2. mjeseca? Jesi upisala username koji ti je u modemu?

Apropos Moj T-com stranice, trebaš se registrirati na tu stranicu i u profil dodati usluge koje koristiš, i onda ti se osposobi ispis računa. Slijedeći put kad te zovu da je visoka cijena, slušat ČEGA je visoka cijena. Ako imaš flat, nije internet pristup sigurno...

paradoxx
25.06.2010., 17:38
Imam ADSL vec jako dugo, bez ugovorne obveze i s onim starim bijelim modemom bez wirelessa... Sad me zanima, mogu li uzeti novi modem s onim USB stickom i dobiti externi disk za 1 kn uz potpisivanje ugovora na 24 mjeseca? Nije mi jasno je li ta akcija samo za nove korisnike ili i za stare

scripta elegans fe
25.06.2010., 17:41
Imam ADSL vec jako dugo, bez ugovorne obveze i s onim starim bijelim modemom bez wirelessa... Sad me zanima, mogu li uzeti novi modem s onim USB stickom i dobiti externi disk za 1 kn uz potpisivanje ugovora na 24 mjeseca? Nije mi jasno je li ta akcija samo za nove korisnike ili i za stare

ovo mozes dobiti ako si postojeci korisnik

paradoxx
25.06.2010., 17:43
ovo mozes dobiti ako si postojeci korisnik

a jel to znaci da mogu dobiti i modem+USB za 200-tinjak kuna i disk za 1? Nema neka fora ili jedno ili drugo i tak nest?

scripta elegans fe
25.06.2010., 22:54
samo jednu stvar

tina1404
26.06.2010., 13:58

haha ja dok sam prije bila na t comu,imala sam problema s ulaskom na net,stalno je nešto štekalo,kad god sam ih zvala znali su biti zauzeti po par sati,tako da sam uvijek sama morala isprobavati, i sama riješavati stvar. A i kad bih ih dobila odogovor bi najčešče bio,neznam,pa trebalo bi raditi..nikakave
koristi...

tea4patd
27.06.2010., 21:25
tea, ajde polako, pliz :D duboko udahni i idemo korak po korak.

Kako misliš, zadnji ispis spajanja je od 2. mjeseca? Jesi upisala username koji ti je u modemu?

Apropos Moj T-com stranice, trebaš se registrirati na tu stranicu i u profil dodati usluge koje koristiš, i onda ti se osposobi ispis računa. Slijedeći put kad te zovu da je visoka cijena, slušat ČEGA je visoka cijena. Ako imaš flat, nije internet pristup sigurno...

haha
evo ovako
ja sam zadnjih par godina imala zapravo vise tih usernameova
i sad kolko ja znam zadnji koji smo korisili je taj koji sam upisala.
i pise zadnji ispis je od 2.mjeseca :S
mozda je to zato jer se premjestilo sve na taj moj t-com
ali tamo nemogu vidjet.

nego jel postoji onda neki nacin da mogu vidjet zapravo koji username koristim?

jer prije sam mogla
al sad imamo taj neki wlan
i uopce mi ne pise na koji username se spaja ni nis
ili pise al ja ne vidim :D
ili ni ne postoji taj username haha

mozda se zbog tog wlana sve poremetilo
joj neam pojma :S

al hvala na pomoci :D

R1982
28.06.2010., 02:21
haha
evo ovako
ja sam zadnjih par godina imala zapravo vise tih usernameova
i sad kolko ja znam zadnji koji smo korisili je taj koji sam upisala.
i pise zadnji ispis je od 2.mjeseca :S
mozda je to zato jer se premjestilo sve na taj moj t-com
ali tamo nemogu vidjet.

nego jel postoji onda neki nacin da mogu vidjet zapravo koji username koristim?

jer prije sam mogla
al sad imamo taj neki wlan
i uopce mi ne pise na koji username se spaja ni nis
ili pise al ja ne vidim :D
ili ni ne postoji taj username haha

mozda se zbog tog wlana sve poremetilo
joj neam pojma :S

al hvala na pomoci :D
Ništa se nije premjestilo na moj t-com, sve još uvijek radi na user.t-com.hr, osobno preferiram tu stranicu jer je moj t-com prenagužvan i čudan.

Username možeš vidjeti, ali pošto sad imaš wlan, router ti je u route mode i moraš u konfiguraciji samog uređaja vidjet koji username ti je trenutno upisan u njega i s kojim se router spaja na server. To napraviš na slijedeći način (tj. nekoliko načina pošto nisi napisala koji je router u pitanju):

1. Otvoriš Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari ili koji god već web preglednik imaš.
2. Iz polja za adresu (address bar) obrišeš SVE, AMA BAŠ SVE.
3. upišeš točno ovako: 192.168.1.1
4. Stisneš ENTER.
5. Kad se stranica otvori, radiš ovako:

Thomson ST780 (SpeedTouch):
username: user
password: 0000
U sredini ekrana ćeš imat kategoriju BROADBAND CONNECTION.
Unutar nje ćeš imati stavku INTERNET.
Klikneš taj natpis INTERNET.
I pod USERNAME ćeš imati svoj T-com username (skupa sa @htnet-dsl).

Thomson TG782 (sivo bijeli):
password: s DONJE STRANE routera prepišeš vrijednost označenu kao MODEM ACCESS CODE (dugačak broj).
Ostatak procedure je isti kao i za SpeedTouch.

Siemens SX763:
password: user
security advice zanemariš i samo klikneš OK.
Onda klikneš (ili na sredini ekrana ili gore pri vrhu) na ADVANCED SETTINGS.
S lijeve strane odabereš INTERNET.
Kad se otvori ostatak izbornika prema dolje, odabereš INTERNET CONNECTION.
I ovdje pod USERNAME imaš svoje korisničko ime.

D-Link 684T:
username: admin
password: 0000
Gore na vrhu ekrana odabereš HOME.
Kad se stranica učita, s LIJEVE strane u izborniku odabereš WAN.
Kad se otvori WAN, u sredini ćeš imati PVC. Ako je PVC0, preskoči slijedeći korak. Ako je PVC1, prebaci na PVC0.
Kad se prebaci na PVC0, pod USERNAME ćeš imati svoje korisničko ime.

Kada nađeš username, nađi na obavijesti od T-coma i odgovarajući password i prijavi se opet na user.t-com.hr pa vidi o čemu se točno radi :D

tea4patd
28.06.2010., 08:39
ajmeeee hvala puno :D

samo sam se iznenadila za username
jer ja ga nikad cula nit vidjela oO
nemam pojma

i sad nit neznam di da sifru nadem

e al hvala puno jos jednom :)

R1982
28.06.2010., 16:22
i sad nit neznam di da sifru nadem

e al hvala puno jos jednom :)
Nazovi 0800 9000 s fiksnog broja, biraj 2, i čekaj da se netko javi pa daj username i reci da trebaš password :)

tea4patd
28.06.2010., 21:57
Nazovi 0800 9000 s fiksnog broja, biraj 2, i čekaj da se netko javi pa daj username i reci da trebaš password :)

okej
hvala :D

R1982
29.06.2010., 13:18
i drugi put :mig:

zmayo
29.06.2010., 21:56
hmm..imam brzinu do 4mbs a dobio ovaj rezultat
http://www.speedtest.net/result/863595153.png
toliko o lošem t-comu.

J. Knoxville
29.06.2010., 23:27
hmm..imam brzinu do 4mbs a dobio ovaj rezultat
http://www.speedtest.net/result/863595153.png
toliko o lošem t-comu.

Nije to do T-Coma, već do speedtesta, meni recimo on nije nekako pouzdan, previše mi varira. Malo imam 4 Mbit/s, pa malo nemam, a torenti se uredno skidaju po 490 kb/s.
Meni je jednom prilikom ovo izbacio, tako da tom speedtestu ne vjerujem baš.
Do sada mi je najpozdaniji bio carnetov speedtest.

fiser
30.06.2010., 21:52
jel se zna dali će i oni imati kakav tripl,dabl i ostala čuda kao ostaliprovajderi?

R1982
01.07.2010., 02:23
jel se zna dali će i oni imati kakav tripl,dabl i ostala čuda kao ostaliprovajderi?
Zasad ništa.

Kompjuteraš
04.07.2010., 17:00
Evo još jedne priče u nizu , zašto je t-com-ova podrška vrlo loša?

Prijatelj je imao nekih problema sa ruterom te je dobio novi, ali sa novim ruterom naravno, novi i još veći problemi :)

Da bi stvar bila interesantnija pokušavao sam ući na ruter sa svim defaultnim postavkama tipa admin admin , user 0000 ali ništa...

Googlam ja i dođem do ovog...

username : administrator

a password je ovo
$ADMINPASS je:
var=ADMINPASS value=!tc0Mht${_MODEM_ACCESS_CODE}

znaci, $_MODEM_ACCESS_CODE je access code koji pise na naljepnici s donje
strane thomsona, a ako je access code 1234567890, admin pass ce bit:
!tc0Mht1234567890
znaci !tc0Mht + access code

Pa nakon 45minuta smo ušli na ruter, gledam na netu neko kaže da kad je isključio UPNP na ruteru više nije padao.
Nakon novih 15minuta opet se ugasila internet ledica te mora ugasit i upalit ruter...

Problem : Internet mu se gasi svakih 15minuta, točno 00:15:00 ...
Riješenje : Novi ruter ili t-comova podrška ili novi fw za ruter...

Problemi sa starim ruterom se ne riješava novim ruterom dragi t-com, nego se pogleda u čem je problem i plati se (stručnjak!!!) a ne dostavljač paketa da ide pogledat u čem je problem.

WiseGuy
04.07.2010., 17:39
Evo još jedne priče u nizu , zašto je t-com-ova podrška vrlo loša?

Prijatelj je imao nekih problema sa ruterom te je dobio novi, ali sa novim ruterom naravno, novi i još veći problemi :)

Da bi stvar bila interesantnija pokušavao sam ući na ruter sa svim defaultnim postavkama tipa admin admin , user 0000 ali ništa...

Googlam ja i dođem do ovog...

username : administrator

a password je ovo
$ADMINPASS je:
var=ADMINPASS value=!tc0Mht${_MODEM_ACCESS_CODE}

znaci, $_MODEM_ACCESS_CODE je access code koji pise na naljepnici s donje
strane thomsona, a ako je access code 1234567890, admin pass ce bit:
!tc0Mht1234567890
znaci !tc0Mht + access code

Pa nakon 45minuta smo ušli na ruter, gledam na netu neko kaže da kad je isključio UPNP na ruteru više nije padao.
Nakon novih 15minuta opet se ugasila internet ledica te mora ugasit i upalit ruter...

Problem : Internet mu se gasi svakih 15minuta, točno 00:15:00 ...
Riješenje : Novi ruter ili t-comova podrška ili novi fw za ruter...

Problemi sa starim ruterom se ne riješava novim ruterom dragi t-com, nego se pogleda u čem je problem i plati se (stručnjak!!!) a ne dostavljač paketa da ide pogledat u čem je problem.

Na početku teksta si rekao da je problem sa starim ruterom i T-com je problem riješio tako što je poslao novi ruter. To je za T-com najjednostavnije i najbrže (a vjerojatni i najjeftinije) rješenje.
Ako i nakon izmjene rutera i dalje veza nije dobra, treba prijaviti kvar, a onda izlaze tehničari na teren.
Ja nisam nikad imao nikakvih problema sa njihovom tehničkom podrškom, uvijek su sve riješili u par sati od prijave kvara :)

R1982
04.07.2010., 22:01
Da si nazvao 0800 9000 rekli bi ti kombinaciju za ulaz.

A ovako si lijepo googlao i bespotrebno čačkao po postavkama koje su NAMJERNO dostupne samo administratorskom usernameu i lozinci.

I eto ti router sad.

home edition
06.07.2010., 18:51
šteka li vam malo adsl u zadnjih par dana? imam flat sa 4mb brzinom...? inače sve radi super, al malo zna zaštekat i onda je iritantno spor...

zmayo
07.07.2010., 09:18
meni ne..evo, ja si već par dana mjerim brzinu ujutro, popodne i navečer i zadnjih par dana mi ne ide ispod 3.8 a u 90% slučajeva ode i iza 4.5 pa čak i do 5 kak je par puta bilo - a imam plaćeno do 4...Zašto je to tak ne znam al ja se ne bunim :) Inače, ja sam zadovoljan internet uslugom,njihovim operaterima jedino je malo sranje tel zbog pretplate al to je ok s obzirom da pretplatu plaćam 39kn (pošto je ovo drugi tel u kući).
http://www.speedtest.net/result/871583443.png
Evo, ovo je sad izmjereno

R1982
07.07.2010., 15:56
http://www.speedtest.net/result/871915513.png (http://www.speedtest.net)
Zadovoljan i ja :)

joso99
08.07.2010., 18:22
Prilično sam siguran da kad sam potpisivao ugovor prije neke 3-4 godine rečeno je se 79 kuna pretplate plaća samo dok ugovor traje (dvije godine) i da se time otplaćuje router. Kad ugovor istekne ni tih 79 kuna se više netreba plaćati jer je router otplaćen. Sad ispada da je to brzina surfanja 4/256. Pošto je meni ugovor istekao a novi ne želim potpisti (zaboli me za njihov hard) zvao sam SZK al tamo se naravno prave blesavi... Ima li još tko da misli da mu je to bilo rečeno, ja i frend smo za sad sigurni da nam je tako bilo objašnjeno...

WiseGuy
08.07.2010., 18:30
Prilično sam siguran da kad sam potpisivao ugovor prije neke 3-4 godine rečeno je se 79 kuna pretplate plaća samo dok ugovor traje (dvije godine) i da se time otplaćuje router. Kad ugovor istekne ni tih 79 kuna se više netreba plaćati jer je router otplaćen. Sad ispada da je to brzina surfanja 4/256. Pošto je meni ugovor istekao a novi ne želim potpisti (zaboli me za njihov hard) zvao sam SZK al tamo se naravno prave blesavi... Ima li još tko da misli da mu je to bilo rečeno, ja i frend smo za sad sigurni da nam je tako bilo objašnjeno...

Nisi u pravu. Nikad nije bilo rečeno da se plaća 79 kn za ruter, nego je to brzina surfanja. :(
Stvarno ne znam što su tebi rekli, ja sam se informirao na netu prije nego što sam odlučio potpisati ugovor za ADSL.
Produljenjem ugovora na još dvije godine imaš pravo uzeti novi ruter za 1 kn.

normall
08.07.2010., 20:17
Pošto je meni ugovor istekao a novi ne želim potpisti (zaboli me za njihov hard) zvao sam SZK al tamo se naravno prave blesavi...

a što želiš da ti kažu ?
ugovor ti je davno istekao i možeš kuda god hoćeš.

ravna ti Bosna :zubo:

R1982
08.07.2010., 20:40
Pošto je meni ugovor istekao a novi ne želim potpisti (zaboli me za njihov hard) zvao sam SZK al tamo se naravno prave blesavi...
Čime se prave blesavi? Što bi ti da ti kažu?

Istekla ti je ugovorna obaveza i sada možeš raditi apsolutno što god hoćeš. Ostat na T-comu, prijeći kod nekog drugog, zapaliti router...

joso99
08.07.2010., 21:52
Kužim ja da mogu otići kud god hoću i da mogu raditi kaj god hoću. Nebrem otići nekomu drugom jer je komplicirana situacija. Nebitno za priču al moram biti na T-comu. Mene je samo zanimalo jesam li ja krivo skužio to što su mi pričali kad sm uzimao ugovor. Ja sam mislio da sad kad mi je istekao ugovor netrebam više plaćati 79 kuna. a pošto sam našao još jednog frenda koji misli isto kao zanimalo me jesam li dobro skužio il sam pobrkao lončiće...
Inače više se nedobiva router za 1 kunu, tako su mi bar rekli na prodajnom mjestu...

J. Knoxville
08.07.2010., 23:31
Kužim ja da mogu otići kud god hoću i da mogu raditi kaj god hoću. Nebrem otići nekomu drugom jer je komplicirana situacija. Nebitno za priču al moram biti na T-comu. Mene je samo zanimalo jesam li ja krivo skužio to što su mi pričali kad sm uzimao ugovor. Ja sam mislio da sad kad mi je istekao ugovor netrebam više plaćati 79 kuna. a pošto sam našao još jednog frenda koji misli isto kao zanimalo me jesam li dobro skužio il sam pobrkao lončiće...
Inače više se nedobiva router za 1 kunu, tako su mi bar rekli na prodajnom mjestu...

Wlan router kod njih, bez ugovorne obaveze, košta 799,00 kn, da je zaista tako kako su tebe uvjerili (a nije) onda si ti router platio oko 1900 kn i još ga plaćaš! :D

Šalu na stranu. Tih 79 kn je naknada za brzinu, bila i biti će. Nekad davno je bila dosta viša, pa je onda padala do 79 kn, a kasnije su počeli primjenjivati dizanje brzine dok je cijena ostajala ista.

WiseGuy
09.07.2010., 16:37
Hmm... Stvarno su ukinuli ponudu da za produženje ugovora daju wireless ruter za 1 kn. Baš im i nije fora. Sad daju mobilni internet i Antivirus, te onaj video nadzor. Nije baš neka ponuda za produženje ugovora. Ja sam uspio zgrabit zimus siemensov bežični ruter za 1 kn, i moram priznati da sam prezadovoljan s njim. :)

Marko001
09.07.2010., 17:43
pozdrav ljudi!
Trebam malu pomoć...
Normalno da je problem s natezanjem vezano uz t-com...
Plaćam uredno brzinu 4 Mbit/s download i 256 Kbit/s upload
I ja to ne dobivam(upload).... žalio sam se, stalno isti odgovor "U testnoj je fazi bla bla, činimo kaj možemo"
Ali upload je skoro 2x već nego kaj plačam...
rekao sam im da ne trebam ništa više, ništa manje nego što plačam... Samo za svoj novac želim ono što sam platio... tražim puno?
E sada jer ja njih mogu kako ganjati, ili nekaj učiniti... meni ide na živce taj bezobrazluk, oni svoj dio ne ispunjavaju... a da ja ne platim račun odmah bi me isključili... svjestan sam činjenice da sam u starijoj zgradi, ali smo promjenili kablove kod kuće od one kutije (kutija baš pokraj stana :D)
unaprijed se zahvaljujem na odgovoru...
Evo ovo ja dobivam: http://www.speedtest.net/result/874284939.png

Operater
09.07.2010., 17:57
u ugovoru ti stoji DO 4Mbit i DO 256kbit tako da nemožeš ništa napraviti jer dobivaš ono što si ugovorio, možeš eventualno smetnju prijaviti...

Al moglo bi ti se dogoditi i da ti download spuste ba 4Mbit/s :)

Marko001
09.07.2010., 18:07
Nemam ugovor pa neznam kaj sam potpisao, prošlo je 2 g...
ma odj*** ću ja njih čim nađem zamjenu (gledam btnet frend dobiva kaj plati i radi super)
Kod drugih ISP-a ne vidim da piše DO nego je točno određeno : )))))
no tema je t-com
dakle ne mogu ništa, nema veze, dovoljno će im biti kada im neću davat lovu...

R1982
09.07.2010., 18:18
ma odj*** ću ja njih čim nađem zamjenu (gledam btnet frend dobiva kaj plati i radi super)
Kod drugih ISP-a ne vidim da piše DO nego je točno određeno : )))))
no tema je t-com
dakle ne mogu ništa, nema veze, dovoljno će im biti kada im neću davat lovu...
Nazoveš 0800 9000 i pitaš je li ti istekla ugovorna obaveza.

Kod drugih ISP-a piše isto kao i kod T-coma.

B-Net:
Mega 3 do 3072/256 94,77 kn
Mega 8 do 8192/512 146,19 kn
Mega 20 do 20480/1024 437,56 kn

Iskon:
Flat aDSL brzine do 3 Mbps
najam modema
5 e-mail adresa
samo 130 ,06 kn/mj.

Amis:
do 4096/256 kbps 79,64 kn
do 10240/512 kbps 180,47 kn
do 20480/768 kbps kbps 331,69 kn

I nije to neki njihov marketinški hir. Dobro, dijelom je :D stvar je u tome da je ADSL usluga nesavršena što se tiče brzine i ne možeš uvijek imati konstantnu i jednaku brzinu. Za to će se pobrinuti optika, kad i ako dođe.

Marko001
09.07.2010., 18:23
cut
isteko ugovor, prije par mjeseci, provjereno...

vidiš kod optime ne piše do i kod bTnet-a (ne bnet)

to piše da mogu imati, no neka druga tema...
t-com tehničari su mi bili par puta doma, prčkali i ko da nisu ništa napravili...
I onako ti tehničari ne naprave puno, prava ekipa dolazi onda kada ovi ne srede...(ovaj kaj mi je bio kaže da ima onu telekomunikacijku školu tako nekako)
ja sam svijestan da nije sve do njih, ajde da su došli, rekli: u ugovoru piše do xy imate stare kablove, mi smo napravili kaj smo mogli, name je žao ali ne možemo mi sve...
ali one se prave mutavi, odgovaraju nakon 10 dana, uvijek smo mi potrošaći krivi...

Operater
09.07.2010., 18:27
a i drugi ti to navedu, samo trebaš dobro proučiti ugovor ;) moraju se osigurati nekako, nisu ludi :) al samo ti fino nazovi i prijavi smetnju

B Net je dobar al nije baš dostupan svagdje, ja živim van područja većih gradova pa mi je dostupan jedino T Com i za sad se nemogu žaliti na njih, za tih 178kn imam flat, cijena je malo visoka, al ajde de, preživim :) al su mi brzine uredne i veza dost stabilna, u 2 i pol godine imao sam kvar 4 puta, 2puta spora brzina (otklonjena kroz 15ak sati obadvaputa, obadva puta su smetnje bile prijavljene oko 22,23h a otklonjene između 9 i 12h drugi dan) 1 put učestalo pucanje veze - zamijenjen ruter drugi dan i jedanput su neki radnici presjekli kabel - za to nemogu kriviti T Com

Marko001
09.07.2010., 18:34
ma meni veza puca... možda je star i router (Siemens Gigaset SE555)
Kažem ti, prijavio sam kvar, ali to ko da ne dopire do njih... to me smeta i boli..
reko sam im da me obavjeste kada če optika, jer su tu blizu mene kopali za te kablove...
Ne očekujem 24h na dan najbolju vezu bez imalo kvarova...
piso sam im mailova koliko očeš, na neki niti ne odgovore...
onda ih nazoveš da ih pitaš pa te preusmjerava do ovog onoga...
kratko i jano, da zaključim... mrzim t-com i neću više s njima posla imati... jedva čekam naći altrenativu

WiseGuy
09.07.2010., 19:09
Ma nisu ni ostali bolji, i kod njih ima padanja brzine, čekanja na intervencije, itd., sve ti je to isti k..., samo što su drugi jeftiniji od T-coma :)

scripta elegans fe
09.07.2010., 19:12

uvijek je pisalo kod njih DO... tako da tu ne mozes nesto previse, ako sad nemas izbora prijavljuj kvar, ako imas probaj negdje drugdje :D

Operater
09.07.2010., 19:32
Ma nisu ni ostali bolji, i kod njih ima padanja brzine, čekanja na intervencije, itd., sve ti je to isti k..., samo što su drugi jeftiniji od T-coma :)

Upravo to. Jedino što je T Com uglavnom brži u intervencijama...

IIITitaIII
09.07.2010., 23:38
Internet mi se cini dosta sporiji otkad su mi uveli maxtv. Jel moguce da maxtv usporava net cak i kada je ugasen?

WiseGuy
10.07.2010., 09:20
Internet mi se cini dosta sporiji otkad su mi uveli maxtv. Jel moguce da maxtv usporava net cak i kada je ugasen?

Provjeri na speedtest.net kakva ti je brzina, pa ako je drasticno pala, prijavi kvar na SZK (0800-9000).

R1982
10.07.2010., 10:38
Moguće. Da bi ti MaxTV radio kako treba, moguće je da su ti smanjili brzinu ADSL-a.

scripta elegans fe
10.07.2010., 12:18
pogledas si u modemu ukupan bandwidth, negdje oko 8 mbit bi trebalo bit...

IIITitaIII
10.07.2010., 16:10

kod DSL connection?

pise mi: Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 828 / 8.702

scripta elegans fe
10.07.2010., 16:56
ovo bi ti trebalo biti cist pristojno za 4 mbit net i maxtv.

jesi siguran da nije nesto do browsera, neki update u pozadini, gamad?

Mr.Monden
10.07.2010., 19:19

Ne bi smio po pravilu, jer kad ti tehničar prvi put dođe u kuću on je već provjerio u centrali tvoje "potencijale" za max tv tako da ne vjerujem u tu verziju.

Imam 2 max tivija i bandwidth mi je 12.

Nema nikakvih problema, brzina interneta je stalno oko 4Mbit i kad su uključena oba tivija.

Mr.Monden
10.07.2010., 19:23
pozdrav ljudi!
Trebam malu pomoć...
Normalno da je problem s natezanjem vezano uz t-com...
Plaćam uredno brzinu 4 Mbit/s download i 256 Kbit/s upload
I ja to ne dobivam(upload).... žalio sam se, stalno isti odgovor "U testnoj je fazi bla bla, činimo kaj možemo"
Ali upload je skoro 2x već nego kaj plačam...
rekao sam im da ne trebam ništa više, ništa manje nego što plačam... Samo za svoj novac želim ono što sam platio... tražim puno?
E sada jer ja njih mogu kako ganjati, ili nekaj učiniti... meni ide na živce taj bezobrazluk, oni svoj dio ne ispunjavaju...
Evo ovo ja dobivam: http://www.speedtest.net/result/874284939.png

Ne kužim po čemu su "oni" bezobrazni ????

Imao si probni rok od 2 mj. pa si lijepo mogao vidjeti kako ti je brzina niska i lijepo odustati od t-coma.

----->>> http://www.speedtest.net/result/874284939.png

Sad sam tek vidio da tebi isporučuju skoro 8 Mbit a plaćaš 4.

Je li to neka zahebancija ili što ???!!!

ConanZg
10.07.2010., 20:19
Pozdrav svima.
Da sad ne otvaram novu temu,napisat ću svoj problem sa T-Com-om ovdje.

U osmom mjesecu prošle godine u T-centru u Savskoj sam podnio zahtjev za uvođenje fiksne linije,ADSL-a i MaxTV-a(svi paketi).Tad mi je rečeno da ću u roku od mjesec dana dobiti pisani odgovor hoće li se mom zahtjevu udovoljiti ili ne,a to su dužni napraviti u roku od mjesec dana.Također mi je rečeno da će me nazvati i tehničar koji bude provjeravao stanje na terenu.
Došla je i veljača ove godine,a odgovora još nema.Otiđem ja opet u Savsku i kažem da sam podnio zahtjev tad i tad,ali još nisam dobio odgovor.Ženska koja je tamo bila mi je rekla da u kompu piše da se još vrši izvid tehničkih mogućnosti i da se čudi kako nisam dobio odgovor.Uzela je moju osobnu,fotokopirala i zapisala broj mobitela,a pošto je bilo 18 sati kad sam bio,rekla je da je tehnička služba bila do 16 sati i da će im odmah ujutro proslijediti zahtjev da se vide tehničke mogućnosti.Rekoh,super,valjda nekaj i bude.
Došao i ovaj srpanj mjesec,a odgovora još nema,a očekivao sam odgovor svakog dana.Već sam lagano dobio popizditis. :mad: :mad: Prekjučer otiđem OPET :ceka: u Savsku i opet kažem da sam podnio zahtjev tad i tad,a da još odgovora nema.Ženska kaže da joj u kompu piše da se vrši izvid tehničkih mogućnosti(opet) i da ne može ništa učiniti,nego da se moram još malo strpiti dok se ne vidi što je i da svakih 15-20 dana zovem njihovu službu za korisnike(to je onaj famozni broj 0800 9000) i da se raspitam u kojoj je fazi "izvid"..Jbg...izgleda da ću i dalje morati čekati.
Sad mene zanima zašto mi ne šalju odgovor?Kaj je takva gužva,pa ne stignu ili kaj ili mi ne žele ništa još slati?

Doduše,primijetio sam da se po glavnoj ulici(ja sam u sporednoj) svako malo vuku novi kabeli po stupovima,ali ne po telefonskim nego po stupovima od "Elektre",da se pojačavaju kapaciteti i spajaju nove linije u kuće.

Ima još nešto što je meni čudno.Primijetio sam nekoliko slučajeva di se kabeli vuku i po par stotina metara po stupovima samo do jedne kuće :confused: ,a ja imam do razvodne kutije 70-80 metara i na kojoj još ima mjesta,a do centrale ima 200-tinjak metara.Zakaj se meni ne može uvesti linija,a onome koji živi puno dalje nego ja može??

Do tada,moram surfati sa ovim shitom od Homebox-a.

scripta elegans fe
10.07.2010., 22:09
Imam 2 max tivija i bandwidth mi je 12.

Nema nikakvih problema, brzina interneta je stalno oko 4Mbit i kad su uključena oba tivija.

a sto sam ja krivo rekla? :confused:

....

moraju u roku od 30 dana odobriti ili odbiti zahtjev. (isto tako je i za adsl, ali da ne kopiram bzvz.)

http://www.t-com.hr/pdf/main/telefon/uvjeti/opci_uvjeti.pdf

Članak 3.2.
Po primitku Zahtjeva, T-Com će u primjerenom roku, u pisanom obliku obavijestiti podnositelja zahtjeva o prihvaćanju/odbijanju Zahtjeva, a u roku od najviše 30 dana od dana prihvaćanja Zahtjeva,....................

isprintaj to i odnesi im, ako se ne mogu snaci pruzi im kalendar. :D

probaj doc ranije, zahtjevaj da ti se da objasnjenje. ne odlazi od tamo dok ti ne daju neki normalan razlog zasto ne mozes dobiti prikljucak.

R1982
10.07.2010., 23:34
MaxTV uzme cca 5,5 Mbps. Dodaj još 4 za ADSL...

SAS
11.07.2010., 00:05
@ConanZg

vrlo vjerojatno nemas trenutno tehnicke mogucnosti da ti daju uvođenje fiksne linije, ADSL-a i MaxTV-a, jer za net i TV moras imati 8mbit nista ispod toga, radije im reci da ti zasada odgode TV pa da ti daju net, pa kad prosire tehnicke mogucnosti onda uzmi TV, tak je bilo slucaj s mojom sestricnom odabere net i TV i vrag nikako da dojde niti jave sta je stime proslo 6mj., pa kad je rekla da sada oce samo net, a ne i TV onda su u vrlo kratkom roku za neki tijedan dofurali paket za net opremu, jednostavno nemas tehnicke mogucnosti a nitko ni neemre reci jer te stavljaju na cekanje dok se to nerealizira :kava:

scripta elegans fe
11.07.2010., 00:10
MaxTV uzme cca 5,5 Mbps. Dodaj još 4 za ADSL...

ne mogu se slozit s tobom, jer kad je meni jednom pao ukupan bw na 4.7 maxtv je normalno radio i ja sam normalno surfala.

a i citajuci nesto po drugim forumima/stranicama spominju se brojke od 3-4 mbit.

ConanZg
11.07.2010., 01:08
Članak 3.2.
Po primitku Zahtjeva, T-Com će u primjerenom roku, u pisanom obliku obavijestiti podnositelja zahtjeva o prihvaćanju/odbijanju Zahtjeva, a u roku od najviše 30 dana od dana prihvaćanja Zahtjeva,....................

probaj doc ranije, zahtjevaj da ti se da objasnjenje. ne odlazi od tamo dok ti ne daju neki normalan razlog zasto ne mozes dobiti prikljucak.
Neću im isprintati ništa,da trošim tintu i papir na njih.Samo dođem i kažem članak taj i taj,pa nek si sami traže kaj znači. :D
Preko tjedna mi je teško tamo otići jer stalno radim od 8-16 sati.Budem uradio ovo što SAS predlaže,pa ću pričekati malo,a ako se ništa ne dogodi do sredine 8.mjeseca kad sam na godišnjem,idem tamo.Bit ću dosadan poput komarca.:D

@SAS
Probat ću na taj način,da odgodim za sada MaxTV,pa ćemo vidjeti kaj će biti.Imaš pravo,možda mi ne žele ništa uvoditi dok se ne stvore svi uvjeti za priključak i zato me stavljaju na čekanje.
Idem ja idući tjedan(ponedjeljak ili utorak) opet u Savsku da privremeno ukinem MaxTV koji mi i nije tako hitan. :D

Javim rezultate.
Hvala svima! :top: :top:

WiseGuy
11.07.2010., 07:24
Članak 3.2.

Ajmo sad pazljivo procitati ovaj clanak i vidjeti sto u njemu pise!
Pise u primjerenom roku po primitku zahtjeva (tko je definirao primjereni rok? Dali je to mjeseca dana, tri, sest ili godina dana :) )
u drugom dijelu clanka pise od dana prihvacanja zahtjeva u roku od najvise 30 dana, pretpostavljam da dalje pise da ce proovesti ukljucenje opreme...

Obzirom da oni Conanov zahtjev jos nisu prihvatili, jos ih nikakvi rokovi ne obvezuju. Poprilicno pederski s njihove strane, ali nazalost tako je.:(
Mislim da ga jednostavno drze na cekanju dok se ne stvore tehnicki preduvjeti za ukljucenje, a ne zele ga izgubiti kao korisnika jer je narucio sve njihove proizvode (citaj: dobar kupac) :D

scripta elegans fe
11.07.2010., 11:12
pardon mua :o

Mr.Monden
11.07.2010., 12:43
a i citajuci nesto po drugim forumima/stranicama spominju se brojke od 3-4 mbit.

točno, do 4Mbit max troši jedan prijamnik (sa standardnom PAL rezolucijom).

a sto sam ja krivo rekla? :confused:

Ništa, samo sam dopunio tvoje izlaganje, al` je grdo ispalo :zubo:

R1982
11.07.2010., 15:05
ne mogu se slozit s tobom, jer kad je meni jednom pao ukupan bw na 4.7 maxtv je normalno radio i ja sam normalno surfala.

Tako je, forumi sigurno znaju bolje od službene T-com dokumentacije :top:

BTW možeš ti normalno surfat i sa 1 Mbit/s...

scripta elegans fe
11.07.2010., 16:26

pa da mogu.. ali ako ti tvrdis da maxtvu treba 5.5, a meni ukupan bw padne na 4.7 kako to da je onda maxtv uopce radio.. a kamoli net...

isto kao sto vidis Mr.Monden ima 12 mbit ukupno, po tvojem znaci kad upali oba prijamnika bi trebao imati 1 mbit net.. :confused:

SAS
11.07.2010., 16:40
Neću im isprintati ništa,da trošim tintu i papir na njih.Samo dođem i kažem članak taj i taj,pa nek si sami traže kaj znači. :D
Preko tjedna mi je teško tamo otići jer stalno radim od 8-16 sati.Budem uradio ovo što SAS predlaže,pa ću pričekati malo,a ako se ništa ne dogodi do sredine 8.mjeseca kad sam na godišnjem,idem tamo.Bit ću dosadan poput komarca.:D

@SAS
Probat ću na taj način,da odgodim za sada MaxTV,pa ćemo vidjeti kaj će biti.Imaš pravo,možda mi ne žele ništa uvoditi dok se ne stvore svi uvjeti za priključak i zato me stavljaju na čekanje.
Idem ja idući tjedan(ponedjeljak ili utorak) opet u Savsku da privremeno ukinem MaxTV koji mi i nije tako hitan. :D

Javim rezultate.
Hvala svima! :top: :top:

ma vjeruj mi 99% je tocno taj razlog, jer bi vec u najkracem mogucem roku dobio to cudo pred vratima da bi ti poceli konacno naplacivati tu pretplatu, zbog toga sto ti prije uvodenja nemogu ti nista naplacivati, tako da vrlo vjerojatno max mj. dana ces cekati da ti sendaju paket za osposobiti net do max 2mj. ak je neka kriza/guzva al nevjerujem da ce se desiti, takav se bas slucaj desilo sa mojom sestricnom cim je otkandala TV vec za nekih tijedan dana su sendali paket :mig:

ma joj za surfanje je dosta i 512Kbit/s jer je najvazniji u toj cijeloj prici ping, ak je ping vrlo velik onda ti drek moze pomoci i 8mbit zbog duljeg vremenskog trajanja otvaranje stranica to je ping, tako da za komotno surfanje ide 1Mbit/s kak si bio rekao uz ping do 50-60ms, no za skidanje koje cega minimum 4Mbit/s ispod toga je mucenje zbog vremenskog trajanja :kava:

Blade_000
12.07.2010., 11:50
Ispričavam se ako je ovo pitanje već bilo ali...

Ja bih se htio prebaciti sa t-coma na nešto drugo :D i sad gledam ovaj ugovor koji sam dobio gdje piše

trajanje korisničkog odnosa : do raskida

znači li to da mi se ugovor automatski produžuje svake godine? (bez potpisa mislim...)

scripta elegans fe
12.07.2010., 11:52
ne produljuje se na godinu dana. odes u t-centar i prekines kad hoces.

TWade
12.07.2010., 13:00
SLusajte sad shemu koja se dogodila danas... naravno produzio sam ugovor prije mjesec dana zbog harda,jer nikako da odvojim novce za njega,pa sam uzeo ovaj,jer tu ionako kod mene nece jos 2 god biti novih ponuda vec samo t-com net.Nego,zovem ja danas t-com di je moj hard,a ona kaze bio je dostavljac 1.7 i vas nije bilo doma... Ja sam siguran da sam cijeli dan bio doma jer sam taj dan imao nesto slicno obiteljskom okupljanju i bili smo doma.
Pa onda zena kaze da su slali na moju staru adresu(samo se ulica preimenovala),a to sam rijesio s t-comom prije 3 godine i racuni uredno stizu na ovu adresu i oni su mi rekli prije 3 god da je to rijeseno. I da rekla je gospodja da je ta akcija prosla i da je moj hard kad je vracen poslan nekom drugom,a kako to kad je u tom vremenu po njihovom akcija vec istekla..pisao sam mail u upravu njihovu da se rijesi to,jer cu zaglavit s ugovorom,a bez stvari zbog koje sam ga potpisao..samo molim sve kolege forumase da se suzdrze od komentara tipa sisas taj hard to je losina i to,meni bas to treba jer stalno s nekakvim podatcima radim,a stvarno nemam novca da ga uzmem. ugl prije 2 god otprilike sam uzeo digitalac s njihove akcije i on je uredno isporucen na novu adresu,ali ovaj hard .. sve se bojim da s ga je netko prisvojio,al ovaj put ne odustajem sunce li im,ic cu i u novine ak treba

Blade_000
12.07.2010., 13:30
ne produljuje se na godinu dana. odes u t-centar i prekines kad hoces.

znači nemoram ništa platiti za raskid?

WiseGuy
12.07.2010., 13:42
SLusajte sad shemu koja se dogodila danas... naravno produzio sam ugovor prije mjesec dana zbog harda,jer nikako da odvojim novce za njega,pa sam uzeo ovaj,jer tu ionako kod mene nece jos 2 god biti novih ponuda vec samo t-com net.Nego,zovem ja danas t-com di je moj hard,a ona kaze bio je dostavljac 1.7 i vas nije bilo doma... Ja sam siguran da sam cijeli dan bio doma jer sam taj dan imao nesto slicno obiteljskom okupljanju i bili smo doma.
Pa onda zena kaze da su slali na moju staru adresu(samo se ulica preimenovala),a to sam rijesio s t-comom prije 3 godine i racuni uredno stizu na ovu adresu i oni su mi rekli prije 3 god da je to rijeseno. I da rekla je gospodja da je ta akcija prosla i da je moj hard kad je vracen poslan nekom drugom,a kako to kad je u tom vremenu po njihovom akcija vec istekla..pisao sam mail u upravu njihovu da se rijesi to,jer cu zaglavit s ugovorom,a bez stvari zbog koje sam ga potpisao..samo molim sve kolege forumase da se suzdrze od komentara tipa sisas taj hard to je losina i to,meni bas to treba jer stalno s nekakvim podatcima radim,a stvarno nemam novca da ga uzmem. ugl prije 2 god otprilike sam uzeo digitalac s njihove akcije i on je uredno isporucen na novu adresu,ali ovaj hard .. sve se bojim da s ga je netko prisvojio,al ovaj put ne odustajem sunce li im,ic cu i u novine ak treba

Meni ovdje nešto smrdi? Traži da ti isporuče HDD kako god znaju. Ne može toga nestat samo tako, jer oni koliko se sjećam već drugi put u svojim akcijama daju externe HDD-ove. Osim toga oni surađuju sa nekim od uvoznika (Lost, Makro-mikro i sl.) koji to redovito uvoze, pa ne bi trebalo biti problem nabaviti još barem nekoliko komada.
Budi uporan, vjerujem da će ti ga isporučiti. U svakom slučaju zaprijeti raskidom ugovora jer nisu ispoštovali dogovor. Nekako mi se čini da su najosjetljiviji baš na to kad im kažeš da ćeš raskinuti ugovor s njima.
Jer svi mi koji smo ugovorima vezani za njih smo njihova zlatna koka koja im donosi sigurnu lovu svaki mjesec i to je lovu s kojom oni mogu računati u svojim planovima. Želim ti puno sreće u istjerivanju pravde :top:

TWade
12.07.2010., 13:48
danas sam im pisao mail i odma sam naveo da ako ne isporuče hard da će do raskida doći,jer malo sam razmislio,ta akcija je završila 1.7 i ako se hard vratio,znači nitko novi nije mogao zatražit hard,pa da ode nekom drugom,a i kako mogu nest sta je za mene rezervirano poslat dalje.Piše u papiru koji sam dobio zua hard kao da će doći da će u roku 30 dana oni dostaviti i nazvati za hard,za pokušaj isporuke znamo kak je bilo,a za poziv,nije mene nitko zvao :S
onema teorije da odustanem

ConanZg
12.07.2010., 15:38
ma vjeruj mi 99% je tocno taj razlog, jer bi vec u najkracem mogucem roku dobio to cudo pred vratima da bi ti poceli konacno naplacivati tu pretplatu, zbog toga sto ti prije uvodenja nemogu ti nista naplacivati, tako da vrlo vjerojatno max mj. dana ces cekati da ti sendaju paket za osposobiti net do max 2mj. ak je neka kriza/guzva al nevjerujem da ce se desiti, takav se bas slucaj desilo sa mojom sestricnom cim je otkandala TV vec za nekih tijedan dana su sendali paket :mig:

SAS,da ti se bar pozlate ove riječi(nadam se da budu :top:).Idem ja danas do njih to riješiti,tko će čekati sutra. :D :D
A kaj se zbilja zna dogoditi da centrala podržava ADSL,a MaxTv ne?Malo mi je to glupo.Ili za MaxTv treba još nekaj od uređaja u centrali? :ne zna:

WiseGuy
12.07.2010., 18:14
SAS,da ti se bar pozlate ove riječi(nadam se da budu :top:).Idem ja danas do njih to riješiti,tko će čekati sutra. :D :D
A kaj se zbilja zna dogoditi da centrala podržava ADSL,a MaxTv ne?Malo mi je to glupo.Ili za MaxTv treba još nekaj od uređaja u centrali? :ne zna:

Za MaxTV ti treba puno veća propusnost parice, 4 i više Mbit-a. Znači za Internet i MaxTV treba minimalno 8 Mbita, ako to ne mogu protjerati onda ti neće dati MaxTV jer ćeš kontinuirano imati problema sa prekidanjem, pucanjem i štekanjem slike, pa ćeš se onda žaliti na T-com kako su ti dali lošu uslugu.... :)

Freakette
12.07.2010., 19:41
Imam jedno pitanje u vezi flata. Kolika iznose mjesečni računi na toj tarifi? Meni su u T-centru rekli da sam od 1.5. na flatu, al za 5. mjesec mi je došao račun 215 kuna i sad mi to nije baš najjasnije, u čem je stvar?

WiseGuy
12.07.2010., 20:07
Imam jedno pitanje u vezi flata. Kolika iznose mjesečni računi na toj tarifi? Meni su u T-centru rekli da sam od 1.5. na flatu, al za 5. mjesec mi je došao račun 215 kuna i sad mi to nije baš najjasnije, u čem je stvar?

Ne znam što ti nije jasno?
Ovdje ti je cjenik:
http://www.t-com.hr/poslovni/kzona/cjenici/int_adsl.asp

Znači plaćaš brzinu: 79,64
Flat internet promet: 121,49

Ukupno: 201,13

Uostalom pročitaj na računu što su ti sve naplatili, koje stavke :)

ConanZg
12.07.2010., 22:05
Za MaxTV ti treba puno veća propusnost parice, 4 i više Mbit-a. Znači za Internet i MaxTV treba minimalno 8 Mbita, ako to ne mogu protjerati onda ti neće dati MaxTV jer ćeš kontinuirano imati problema sa prekidanjem, pucanjem i štekanjem slike, pa ćeš se onda žaliti na T-com kako su ti dali lošu uslugu.... :)
Ja danas odem u Savsku,kad ono zatvoreno zbog preuređenja :mad:,ali srećom,radio je onaj T-centar u Vukovarskoj 23.Otišao sam tamo,rekao da neću za sada MaxTv,ženka nešto čačkala po kompjuteru i riješeno,potpisao neki papir,pa ćemo vidjeti...Nadam se da u ovom slučaju neću dugo čekati.:kava:

R1982
12.07.2010., 23:44
no za skidanje koje cega minimum 4Mbit/s ispod toga je mucenje zbog vremenskog trajanja :kava:
Točno tako. :top: mooooooožda bi još i 2Mbit/s prošlo... ali teško :zubo:

danas sam im pisao mail i odma sam naveo da ako ne isporuče hard da će do raskida doći,jer malo sam razmislio,ta akcija je završila 1.7 i ako se hard vratio,znači nitko novi nije mogao zatražit hard,pa da ode nekom drugom,a i kako mogu nest sta je za mene rezervirano poslat dalje.Piše u papiru koji sam dobio zua hard kao da će doći da će u roku 30 dana oni dostaviti i nazvati za hard,za pokušaj isporuke znamo kak je bilo,a za poziv,nije mene nitko zvao :S
onema teorije da odustanem
Samo nazovi 0800 9000 i traži disk, on ti se mora isporučiti kako god!

Ne znam što ti nije jasno?
Ovdje ti je cjenik:
http://www.t-com.hr/poslovni/kzona/cjenici/int_adsl.asp

Znači plaćaš brzinu: 79,64
Flat internet promet: 121,49

Ukupno: 201,13
Ova računica vrijedi jedino ako je poslovni korisnik... u što sumnjam :zubo:

Brzina 79,64 + flat 99,81 = 179,45

Logaah
13.07.2010., 00:38

ovo se i meni desilo.:mad:
samo što sam ja saznao za to da je HDD vraćen u t-drek tako što sam otišao u intereuropa d.o.o. (koji ih dostavlja) nakon što ga nisam dobio, a na netu provjerio da je pošiljka neuspjela.:ne zna:

nitko mi ništa nije javio.
mislim kakva je to glupost da ako te nema doma da se pošiljka odmah vraća pošiljatelju. nikakva puštena obavijest, nikakav rok za podignuti pošiljku ako nas ne nađu doma.:ne zna:

sutra ih zovem da mi pošalju ponovo ili dolazim po njega u centralu.:mad:

kreso20
13.07.2010., 00:40

koristim max-tv od početka znači otprilike 3 godine shvatio sam jednu stvar da obavezno torrent program staviti na 4 mb/s ograničenje download i nema nikad pucanja mreže ako se ne stavi ograničenje download ide čak do 5-6 mb/s ali nakon pola sata puca mreža od preopterečenja

JoWaN
13.07.2010., 03:31
Brzina 79,64 + flat 99,81 = 179,45

To je vec tocnije.
I meni dolazi odprilike ista cijena uz 4 Mbita vezu (10 Mbita je kolko mi se cini jos 100 kn gore, a 20 je 200 kn gore).

Kolko sam cuo prije par mjeseci, mozda ce smanjit cijenu tog racuna, a opet i nedavno da ce smanjit i brzinu neta na staru :/

Znaci vjerovatno bi sa 4 opet bacili na pisljivih 2 Mbita.

SAS
13.07.2010., 09:11
znači nemoram ništa platiti za raskid?

ako nisi vise pod ugovorom to provjeri telefonski sluzbu za korisnike dali si jos uvijek pod ugovorom, ako veli ne onda mos prekinuti odes knjima da to obavis taj raskid ili odaberes drugog operatera pa se oni natezu snjima :mig:

da, ak je slaba propusnost onda ti nemogu isporuciti taj paket ni da se postave na glavu kak je bio objasnio WiseGuy, jer bas za MaxTV veliki problem ako je brzina ispod 4mbit, jer MaxTV treba konstatnu brzinu, no jasno bez pada ispod 4mbit/s jer ce ti se raspadati slika, zamrzavati, ostat ces bez slike i tome slicno

znam jako dobro za to jer sam vec to bio iskusio u probnom periodu od 3mj. taj MaxTV nakoncu su vidjeli da imam propusnost svega MAX 7.3Mbit/s pa su mi bili skinuli i brzinu neta sa 4 na 2Mbit/s no nije se bas punoprevise se popravilo uvecernjim satima oko smetnji jeste da je bilo tada gledljivo, no opet ja sam se bojao za kasnije ak im se presteka opet neki novi korisnik za net ili TV onda sam tek vriti jer nebih vrlo vjerojatno/tesko mogao raskinuti ugovor posto bi se opet pojavili isti problemi

inace za tih Mbit/s ispravnije je reci propusnost u jedinici vremena, a to je sek i tada je po meni puno jasnije zasto nemogu svi imati to sto zele jer to je ko da na pipi/slavinu pustis vodu dokraja, a neide cijeli mlaz vec npr. kaplje, a to je recimo problem zbog zacepljenog filtera/pukla cijev, a u slucaju kod Operatera jeste zagusenost zbog veceg broja korisnika ili zbog losije parice gdje se javljaju gubici u odnosu na maksimum koja bi trebala biti

za obicne/fizicke ide 179kn/mj, 100kn FLAT odnosno 99,81kn, i 79kn brzina odnosno 79,64kn
stim da ako potpises novi ugovor na 12 mjeseci onda ti pada cijena FLAT na 79kn/mj.

e sad zasto kod tebe ispalo 215kn neznam provjeri na web str. https://user.t-com.hr/ dali imas FLAT ili ne, mozda si nes pobrko mozda taj racun vrijedi za 4mj. kada tad nisi bio na FLAT-u zato ja i jesam odabrao "trajno" FLAT paket pa sam bezbrige jel bude doso veci ili manji racun od tih 179kn, inace radim redovito preko 40GB/mj zato mi odgovara "trajno" imati FLAT :ne zna:

Točno tako. :top: mooooooožda bi još i 2Mbit/s prošlo... ali teško :zubo:

probao se ja vratiti na mj. dana na 2mbit zbog probnog MaxTV neide brate cak youtube za format videa 480 se tesko odnosno presporo puni da bih mogao gledati moram cekati, a tek kad nes skidam bolje da ti nepricam :lol:

To je vec tocnije.
I meni dolazi odprilike ista cijena uz 4 Mbita vezu (10 Mbita je kolko mi se cini jos 100 kn gore, a 20 je 200 kn gore).

Kolko sam cuo prije par mjeseci, mozda ce smanjit cijenu tog racuna, a opet i nedavno da ce smanjit i brzinu neta na staru :/

Znaci vjerovatno bi sa 4 opet bacili na pisljivih 2 Mbita.

a sumnjam da bu ovih 4Mbit isli mu skidati brzinu za kojih jedno bubam 80% t-com korisnika posjeduje tu brzinu, mogli bi se zajebati jer bi masovno ljudi odlazili od njih na druge operatere jbg ljudi su se vec navikli na komociju, a drugi operateri vec nude za osnovnu brzinu preko 4Mbit, vjerojatno budu samo smanjili cijene ili smanjili brzinu ovima koji su na 10 i 20Mbit posto je to gotovo nemoguce isporuciti tu brzinu osim ako nisi unutar 1000m prestekan na centralu, no vrlo vjerojatno je prica oko smanjenje cijene ili je to vec zapravo u toku, a to je tih 158,64kn pod novim ugovorom od 12mj. :ne zna:

Operater
13.07.2010., 09:41
U svakom slučaju zaprijeti raskidom ugovora jer nisu ispoštovali dogovor. Nekako mi se čini da su najosjetljiviji baš na to kad im kažeš da ćeš raskinuti ugovor s njima.

LOL
nećeš ništa postići ako češ prijetiti raskidom ugovora, samo ćeš dobiti informacije kako to napraviti :) postoje mudriji načini da se dobije taj HDD, npr ponovno zatražiš ugovor, ostaviš broj moba za kontakt i nazvati će te dostavljač prije nego što dođe.

TWade
13.07.2010., 11:34
LOL
nećeš ništa postići ako češ prijetiti raskidom ugovora, samo ćeš dobiti informacije kako to napraviti :) postoje mudriji načini da se dobije taj HDD, npr ponovno zatražiš ugovor, ostaviš broj moba za kontakt i nazvati će te dostavljač prije nego što dođe.

posto je akcija gotova mos se slikat s hardom vise.... mogu mi ponudit nes novo0,ako ima ista :S

R1982
13.07.2010., 13:14
posto je akcija gotova mos se slikat s hardom vise.... mogu mi ponudit nes novo0,ako ima ista :S
ne moš se slikat s hardom, ti si produžio ugovornu obvezu s ciljem da dobiješ taj hard pod uvjetima i pravilima akcije.

Ako ne dobiješ hard - traži da ti prekinu ugovornu obvezu. Jednostavno.

TWade
13.07.2010., 14:00
ne moš se slikat s hardom, ti si produžio ugovornu obvezu s ciljem da dobiješ taj hard pod uvjetima i pravilima akcije.

to i mislim

Freakette
14.07.2010., 20:52
za obicne/fizicke ide 179kn/mj, 100kn FLAT odnosno 99,81kn, i 79kn brzina odnosno 79,64kn
stim da ako potpises novi ugovor na 12 mjeseci onda ti pada cijena FLAT na 79kn/mj.

e sad zasto kod tebe ispalo 215kn neznam provjeri na web str. https://user.t-com.hr/ dali imas FLAT ili ne, mozda si nes pobrko mozda taj racun vrijedi za 4mj. kada tad nisi bio na FLAT-u zato ja i jesam odabrao "trajno" FLAT paket pa sam bezbrige jel bude doso veci ili manji racun od tih 179kn, inace radim redovito preko 40GB/mj zato mi odgovara "trajno" imati FLAT :ne zna:

Znam, zato sam i pitala. Račun je od 5. mjeseca, piše na njemu, a po njima sam tad već trebala bit na flatu.
Evo, sad sam pogledala i piše da sam na MAXadsl flatu s ugovorom na 12 mjeseci.

SAS
15.07.2010., 00:19
Znam, zato sam i pitala. Račun je od 5. mjeseca, piše na njemu, a po njima sam tad već trebala bit na flatu.

pa tada si trebala odmah racistiti jer ocito je doslo do greske oko toga, a sad sta je tu je ocito si vec platila pa sad nema smisla se zaliti :ne zna:

R1982
15.07.2010., 00:53
Ako imaš MAXtv, i on će ti biti zaračunat na INTERNET računu. Iako računica ne štima...

WiseGuy
15.07.2010., 07:33
@Freakette
Mozes li reci koje stavke imas na racunu i koje iznose su ti zaracunali? Bilo bi jos bolje kad bi mogla skenirat taj dio racuna i postati ovdje pa da razjasnimo sto su ti naplatili! :)

Logaah
15.07.2010., 22:05

ugovor je storniran automatski.

nickmiau
16.07.2010., 15:41
Bok :D

znači imam max adsl paket Pristup MAXadsl Super 15 GB.
I sad ja bi htio promjeniti paket na adsl flat ali samo na 1 mjesec, tj došlo je do unapređenja i ako ja to promjenim danas, flat će mi biti aktiviran već sutra (u 0:00h), i na dalje kroz mjesec koristim flat. I onda bi opet na kraju mjeseca prešao na 15gb tj stari paket.

I sad, meni je čudno to, što mi se cijene čine PRENISKE.
Cijene! klik :D (http://www.t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/)

Znači nisam upučen baš u to, ali znam da plačam internet u dvije cijene. Jedna je nešto i druga je nešto. Znači dva računa dobivam.
I sad me zanima dali je u tu cijenu od 158,64kn uključeno i "prvo nešto" i "drugo nešto" ili ovo "drugo nešto" plačam posebno, tj da bi cijena bila 179kn (otprilike) kao što je bila prije.

I također, uz cijenu piše "* Uz potpisivanje ugovorne obveze na 12 mjeseci za paket prometa".

Dali to znači, da ako ja želim imat flat za cijenu od 158, 64 kn moram staviti ugovor na 12 mjeseci, tj 12 mjeseci moram koristit taj paket.

I da bude jasnije, slika. (http://i28.tinypic.com/2sb8wu8.jpg)
Vidite da imam ponuđene dvije flat opcije, jedna je ova s 12 mjeseca ugovorom, a druga bez.

Nadam se da je jasno. :D Nisam baš vješt u objašnjavanju :ne zna:

nickmiau
16.07.2010., 16:06
baš nitko? :( hitno je jer sam blizu 15 gb i trebalo bi dns to promjeniti.

Elich San
16.07.2010., 16:12
baš nitko? :( hitno je jer sam blizu 15 gb i trebalo bi dns to promjeniti.

ako potpišeš ugovor na 12 mjeseci, naravno da moraš koristiti 12 mjeseci.
a što se tiče cijene na prvoj slici ,to je ukupna cijena znači priključak adsl+promet, a na drugoj slici ti stoji sitnim slovima napomena da je cijena od devedeset i nešto kuna ,cijena samog prometa dakle na telefonskom računu ćeš dobiti pretplatu od mislim 79 kn+ drugi račun za promet

nickmiau
16.07.2010., 16:17
molim? (u smislu, ne kužim).
samo mi probaj objasniti koliko ću ja platiti račun ako dns promjenim.
Odsnosno 11 gigabajta potrošenih na prometu od 15 gb, i još flat do kraja mjeseca.

Saldo svih tih cijena je... ?
i hvala :)

i ako sam te dobro skužio, ti misliš da bih ja platio punu cijenu od 15gb koji sam koristio do danas i punu cijenu flata koju bi koristio do kraja mjeseca?

pionir
16.07.2010., 16:35
molim? (u smislu, ne kužim).
samo mi probaj objasniti koliko ću ja platiti račun ako dns promjenim.
Odsnosno 11 gigabajta potrošenih na prometu od 15 gb, i još flat do kraja mjeseca.

Saldo svih tih cijena je... ?
i hvala :)

i ako sam te dobro skužio, ti misliš da bih ja platio punu cijenu od 15gb koji sam koristio do danas i punu cijenu flata koju bi koristio do kraja mjeseca?

koliko sam ja shvatio, platio bi 140 kn ili koliko već košta paket od 15 gb, plus flat paket koji bi koristio znači nekih 2 tjedna ako bi danas potpisao za njega. s tim da ne bi bio puni iznos flat-a nego (179 :31dan) x 14 dana....
ali ne odabireš onda max adsl flat (12 mj. ugovor) nego ovaj niže bez 12-mjesečnog ugovora.

nickmiau
16.07.2010., 17:06
a ako uključim 31 u mjesecu, tj koristim taj flat cijeli kolovoz, koliko će mi biti na kraju cijena. tih 158,64kn koje tam pišu il ima opet nešto dodatno? -.-

WiseGuy
16.07.2010., 19:18
Kad god ti promjenio paket, on pocinje vaziti od prvog u mjesecu. Ako danas napravis promjenu, promjena stupa na snagu 1. 8.
Pazi kako trosis promet do kraja mjeseca da te ne bi iznenadio racun :)

Evo ti cjenik:
http://www.t-com.hr/privatni/kzona/cjenici/int_adsl.asp

Cijena flata za jedan mjesec cca 180,00 kn, ako potpises ugovor na 12 mjesecu za flat paket (ne mozes mijenjat pakete sljedecih godinu dana), cijena je 160,00 kn mjesecno.
Na to trebas jos dodati cijenu pretplate za telefon 73 kn.

Elich San
16.07.2010., 21:03
koliko sam ja shvatio, platio bi 140 kn ili koliko već košta paket od 15 gb, plus flat paket koji bi koristio znači nekih 2 tjedna ako bi danas potpisao za njega. s tim da ne bi bio puni iznos flat-a nego (179 :31dan) x 14 dana....
ali ne odabireš onda max adsl flat (12 mj. ugovor) nego ovaj niže bez 12-mjesečnog ugovora.

mislim da ne 179 :31 ker je to cijena sa naknadom za korištenje adsl-a ,a to već plaća i uz paket od 15 giga, već (99:31)*14

a i vidim na drugoj slici da je to nešto novo da možeš promijenit već od idučeg dana bez obzira na datum ali koristiš 30 dana od dana aktivacije.
znači 20.07. uzmeš flat i koristiš do 20.08. a dalje ti računa tvoj stari paket.
ali mislim da mi to malo bzvz i da će u biti tako puno ljudi se zeznut i platit i veći račun

nickmiau
16.07.2010., 21:51
Kad god ti promjenio paket, on pocinje vaziti od prvog u mjesecu.
ne nego drugi dan. sad neš novo.

ali mislim da mi to malo bzvz i da će u biti tako puno ljudi se zeznut i platit i veći račun
zato je meni problem aktivirati. jer mi nebi bilo čudno da moram platiti i 15gb koje sam potrošio, a k tome još i flat.
znači oko 300 i neš kuna da bi na kraju bilo: ne hvala.

R1982
17.07.2010., 20:42
Kad god ti promjenio paket, on pocinje vaziti od prvog u mjesecu. Ako danas napravis promjenu, promjena stupa na snagu 1. 8.
Pazi kako trosis promet do kraja mjeseca da te ne bi iznenadio racun :)
http://img15.imageshack.us/img15/302/pakz.png

:misli:

scripta elegans fe
17.07.2010., 21:51
ne nego drugi dan. sad neš novo.

zato je meni problem aktivirati. jer mi nebi bilo čudno da moram platiti i 15gb koje sam potrošio, a k tome još i flat.
znači oko 300 i neš kuna da bi na kraju bilo: ne hvala.

kako si uspio doc do 300 kn? :confused:

nickmiau
17.07.2010., 23:22
kako si uspio doc do 300 kn? :confused:

puna cijena flata i puna cijena od 15 gb?

scripta elegans fe
18.07.2010., 00:00
puna cijena flata i puna cijena od 15 gb?

:facepalm:

racunas koliko si dana imao jedan paket, a koliko drugi u tekucem mjesecu (od 1. do 1.).

dakle.. cijena paketa/dani u mjesecu*koliko si dana koristio paket

voltair
18.07.2010., 09:44
traže se iskusni imam gadan problem. Sad o problemu, dakle u 6. mjesecu sam premacio maxdsl paket sad Start paketa na Flat i u tom uvijerenju ja sam ga korstio s obzirom na prednosti koje pruža što znači da sam skidao glavom bez obzira. Recimo da sam negdje 6.7. provjeravao ispis spajanja i uz to sam se uvjerio da koristim Flat paket no do problema dolazi kad sam 10.7. opet provjervao ispis spajanja moj odabrani paket bio je Start paket. Odmah sam reagirao i zvao službu za korisnike gdje su mi rekli da je kod njih evidentirano da ja koristim Flat, a kod mene piše Star jer sustav nije ažuriran. Što je najgore u mom problemu, jučer opet zovem službu za korisnike, dva put, i oba operatera su mi potvrdila da ja ubiti koristim Start paket i sad sam zbunjen. Što mi je činiti jer mi promet iznosi i stotinu gb?

R1982
18.07.2010., 12:34
traže se iskusni imam gadan problem. Sad o problemu, dakle u 6. mjesecu sam premacio maxdsl paket sad Start paketa na Flat i u tom uvijerenju ja sam ga korstio s obzirom na prednosti koje pruža što znači da sam skidao glavom bez obzira. Recimo da sam negdje 6.7. provjeravao ispis spajanja i uz to sam se uvjerio da koristim Flat paket no do problema dolazi kad sam 10.7. opet provjervao ispis spajanja moj odabrani paket bio je Start paket. Odmah sam reagirao i zvao službu za korisnike gdje su mi rekli da je kod njih evidentirano da ja koristim Flat, a kod mene piše Star jer sustav nije ažuriran. Što je najgore u mom problemu, jučer opet zovem službu za korisnike, dva put, i oba operatera su mi potvrdila da ja ubiti koristim Start paket i sad sam zbunjen. Što mi je činiti jer mi promet iznosi i stotinu gb?
Napiši pismeni pregovor i predaj u T-centar, ako ti je sustav pokazivao, a i ljudima u službi za korisnike da si na FLAT paketu, onda ti se treba obračunati promet pod flat, nikako pod start. Ako ti kojim slučajem dođe račun kao da imaš Start paket, samo predaj taj prigovor. 99% da će ti se uvažiti, ono, dogode se takve zavrzlame, ali to se riješi ;)

davor1973
18.07.2010., 20:57
u 10mj.mi ističe ugovor od 2god. s t-com.kako mi ulica nema dostupnost s drugim operaterima, ostajem pri t-com.
međutim,jednoj djevojci je ugovor produžen mimo njenog znanja iz razloga što se svojim zahtjevom nije obratila t-com centru "na vrijeme". kako bi promjenila način usluge,uz sve žalbe i zahtjeve da joj se ubuduće usluga daja "mjesec za mjesec" nije urodila plodom, pa je time sada obavezna ugovorom slijedeće 2god.
ista se pozivala da joj je služba za korisnike objasnila da je tek nekoliko dana prije isteka ugovora dovoljno doći u t-com centar i zatražiti izmjenu usluge,što se nije pokazalo točnim jer je t-com već obnovio ugovor.

da li netko ima slična iskustva ili saznanja kada bi bilo najbolje zatražiti izmjenu pružanja usluge ?

scripta elegans fe
18.07.2010., 21:02
sto znaci "promjenila nacin usluge" tj "zatraziti izmjenu pruzanja usluge" :misli:

sto su njoj produzili? internet? IPTV?

WiseGuy
18.07.2010., 21:22
u 10mj.mi ističe ugovor od 2god. s t-com.kako mi ulica nema dostupnost s drugim operaterima, ostajem pri t-com.
međutim,jednoj djevojci je ugovor produžen mimo njenog znanja iz razloga što se svojim zahtjevom nije obratila t-com centru "na vrijeme". kako bi promjenila način usluge,uz sve žalbe i zahtjeve da joj se ubuduće usluga daja "mjesec za mjesec" nije urodila plodom, pa je time sada obavezna ugovorom slijedeće 2god.
ista se pozivala da joj je služba za korisnike objasnila da je tek nekoliko dana prije isteka ugovora dovoljno doći u t-com centar i zatražiti izmjenu usluge,što se nije pokazalo točnim jer je t-com već obnovio ugovor.

da li netko ima slična iskustva ili saznanja kada bi bilo najbolje zatražiti izmjenu pružanja usluge ?

Nakon sto istekne ugovor, nema automatskog produzenja ugovora, barem sto se tice ADSL-a. Poslije isteka ugovora ide "mjesec za mjesec", osim ako joj kojim slucajem nisu mijenjali ruter pa su joj automatski produzili ugovor, a ruter je dobila za 1 kn.
Mislim da se MaxTV automatski produzava, nakon isteka ugovora, s tim da ako imas MaxTv mjesec za mjesec, onda placas nesto skuplju pretplatu, nego kad imas na 12 mjeseci.

davor1973
18.07.2010., 21:26
sto znaci "promjenila nacin usluge" tj "zatraziti izmjenu pruzanja usluge" :misli:

sto su njoj produzili? internet? IPTV?
neznam koju vrstu usluge.no,nije po isteku ugovora više htjela biti ponovno vezana za ugovor u trajanju od dvije god.,već mjesec za mjesec ( na što ima pravo po isteku ugovora ).ovdje je naglasak na ugovoru kojeg ženskica više nije htjela produžiti, a ne na razno razne pakete koje nudi t-com.
ni jedan paket t-com ne podrazumjeva da si dužan produžiti ugovor nakon što ti istekne prethodni,odnosno da paket usluge ne podrazumjeva ugovornu obavezu od 2 god.

davor1973
18.07.2010., 21:51
Nakon sto istekne ugovor, nema automatskog produzenja ugovora, barem sto se tice ADSL-a. Poslije isteka ugovora ide "mjesec za mjesec", osim ako joj kojim slucajem nisu mijenjali ruter pa su joj automatski produzili ugovor, a ruter je dobila za 1 kn.
Mislim da se MaxTV automatski produzava, nakon isteka ugovora, s tim da ako imas MaxTv mjesec za mjesec, onda placas nesto skuplju pretplatu, nego kad imas na 12 mjeseci.
nisam baš siguran da se nakon isteka ugovora podrazumjeva usluga mjesec za mjesec ?! možda griješim ? ruter joj nisu mjenjali.
meni je osobno rečeno da se nekoliko dana prije isteka ugovora javim u t-com i naglasim da mi se u buduće usluga omogućava svaki mjesec zasebno,odnosno mjesec za mjesec.
time se izbjegavaju neugodnosti,odnosno onaj revolt koji čovjeka natjera da raskine ugovor čime se ne amnestira od obaveze ugovora i novčanog dugovanja temeljem istog u trajanju od 2 god.kroz uslugu mjesec za mjesec korisnik, ukoliko prekine zahtjev za istim, nema ugovornu obavezu platiti 24,18 ili 10 mj.,već samo za 1mj.,jer toliko duguje.

scripta elegans fe
18.07.2010., 22:02
nisam baš siguran da se nakon isteka ugovora podrazumjeva usluga mjesec za mjesec ?! možda griješim ? ruter joj nisu mjenjali.
meni je osobno rečeno da se nekoliko dana prije isteka ugovora javim u t-com i naglasim da mi se u buduće usluga omogućava svaki mjesec zasebno,odnosno mjesec za mjesec.
time se izbjegavaju neugodnosti,odnosno onaj revolt koji čovjeka natjera da raskine ugovor čime se ne amnestira od obaveze ugovora i novčanog dugovanja temeljem istog u trajanju od 2 god.kroz uslugu mjesec za mjesec korisnik, ukoliko prekine zahtjev za istim, nema ugovornu obavezu platiti 24,18 ili 10 mj.,već samo za 1mj.,jer toliko duguje.

koja usluga?

davor1973
18.07.2010., 23:07
koja usluga?
flat ( internet ), max tv ( osnovni paket ).

R1982
18.07.2010., 23:19
Je li uzimala nešto tipa prijenosni hard disk? Išta?

Mislim, debilno je ikome produljivati UO bez razloga, to je čak i dobra osnovica za tužbu :kava:

davor1973
19.07.2010., 00:30
Je li uzimala nešto tipa prijenosni hard disk? Išta?

Mislim, debilno je ikome produljivati UO bez razloga, to je čak i dobra osnovica za tužbu :kava:
ništa nije uzimala.imamo isti paket kako sam već napisao.no, s njom je priča završena ( pod ugovorom je ) i to je prihvatila jer nema izbora u odabiru drugog operatera, jer isto kao i ja, ulica u kojoj živi dostupnost ima samo t-com.internet joj je potreban radi posla i bez njega....??
možda se pravila kao i kriteriji mjenjaju obzirom na stanje u državi pa svi pomalo žure da se sa što više obaveza naplate ?!
da mi se ne dogodi kao i njoj, iako nemam nekih velikih zamjerki na uslugu t-com, već iz nekih svojih načela i principa red je da ja o tome odlučujem.
večina prolazi kroz neprijatno ponašanje službenika koji opet karikirano smicalicama sitnih slova, uvaljujući ljudima kojekakve pogodnosti,ubiru bodove i čuvaju radna mjesta.tako sam jednom vidio da čovjek ulaže žalbu na račun koji mu je došao za max tv,a isti taj paket je u probnom roku što će reći da za to razdoblje nema naplate usluge,
službenica je mrtvo hladno,slušajući ga,igrala igricu s nekim priglupim balonima.nevjerojatno.
sličnih i inih situacija ima na pretek, pa iz toga ne želim biti još jedan u nizu.
već sam pokušao osigurati mjesec za mjesec po isteku ugovora, ali sam vraćen i upućen da se javim po isteku ugovora.
međutim priča moje poznanice ne ulijeva povjerenje.kako to provjeriti i osloboditi se skeptičnosti...?? zato vas i pitam...

scripta elegans fe
19.07.2010., 10:35
cek, cek cek... jel ona bila na probnom periodu maxtva? ako da, onda je to druga prica...

davor1973
19.07.2010., 11:53
cek, cek cek... jel ona bila na probnom periodu maxtva? ako da, onda je to druga prica...
ma ne ona,kao ni ja.slučajno sam vidio nepoznatog čovjeka čekajući svoj red u t-com centru.povlačim paralelu kako se može nadrapat ukoliko ne vodite brigu što vam se događa.s njom je priča završena,pomirila se s tim.

scripta elegans fe
19.07.2010., 13:12
da, ali na temelju cega su njoj produljili ugovor, ne mogu samo tako produljit... ona je nesto sigurno potpisala... koji je razlog odbijanja zalbe??

obnovio ugovor za sto? telefon, adsl, maxtv??? zatrazila izmjenu usluge - koje usluge?

ovo mi sve lici na rekla-kazala

R1982
19.07.2010., 14:24
Ako istekne ugovorna obaveza, ona se ne bi trebala produljivati automatski.

Reci ti njoj da napiše pismeni prigovor i preda u T-centar i nek samo onako slučajno spomene odvjetnika, sud i T-com u istoj rečenici.

davor1973
19.07.2010., 15:11
da, ali na temelju cega su njoj produljili ugovor, ne mogu samo tako produljit... ona je nesto sigurno potpisala... koji je razlog odbijanja zalbe??

obnovio ugovor za sto? telefon, adsl, maxtv??? zatrazila izmjenu usluge - koje usluge?

ovo mi sve lici na rekla-kazala
ne razumijemo se ! moje prvotno pitanje nije zbog nje,već zbog mene, pozivajući se na njezino iskustvo....koliko god vama zvučale priče o t-comu rekla-kazala,to ostavljam vama.više-manje svi smo imali problema s t-com.
pročitati moj post kako sam izgubio 200 kn.isto tako pročitati priču momka koji je putem tel.zatražio izmjenu ili dopunu svoga paketa,a dobio sasvim nešto drugo.neznam kako je završio....iole toga ima.
moje pitanje je samo da li je netko imao ovakvo iskustvo,i ukoliko je kako ga je riješio.da ne idemo u širinu pisajući novele.
naravno da ne podrazumjeva da ću i ja proći kao i moja poznanica.no,otom-potom.

davor1973
19.07.2010., 15:20
Ako istekne ugovorna obaveza, ona se ne bi trebala produljivati automatski.

Reci ti njoj da napiše pismeni prigovor i preda u T-centar i nek samo onako slučajno spomene odvjetnika, sud i T-com u istoj rečenici.
ovakve priče čovjek ne izmišlja...no mišljenja sam da su upravo poveče količine tužbi,prigovora,žalbi i inih pisanja možda urazumile t-com da se uozbilje.
sa ženskicom je kraj.prihvatila je ugovor zbog posla jer joj isti ovisi o netu.

scripta elegans fe
19.07.2010., 17:20
ne razumijemo se ! moje prvotno pitanje nije zbog nje,već zbog mene, pozivajući se na njezino iskustvo....koliko god vama zvučale priče o t-comu rekla-kazala,to ostavljam vama.više-manje svi smo imali problema s t-com.
pročitati moj post kako sam izgubio 200 kn.isto tako pročitati priču momka koji je putem tel.zatražio izmjenu ili dopunu svoga paketa,a dobio sasvim nešto drugo.neznam kako je završio....iole toga ima.
moje pitanje je samo da li je netko imao ovakvo iskustvo,i ukoliko je kako ga je riješio.da ne idemo u širinu pisajući novele.

nitko ti ne moze odgovorit jer dok nemamo kompletne informacije ne znamo o cemu se radi. ja imam vec jako dugo adsl kod t-com i jos mi se nikad nije dogodilo da su mi oni sami produzili. malo sam znala i cekati da ulovim akcije za produzenje (fotic, HDD). znam da se maxtv ako se ne odjavi u probnom periodu da automatski ide ugovor na 24 mj. drugo nista.
tako da bi bilo najbolje da odes do te cure i pitas ju sto je to tocno bilo.

WiseGuy
19.07.2010., 19:20

1.) Pogledaj kakav si ugovor potpisao. Što u njemu točno piše.
2.) Nakon isteka ugovora, ti si slobodan čovjek. Nikakvi dodatni zahtjevi i raskidi nisu potrebni.

Ja sam od početka na t-comu i nikakvih problema nisam imao. Mogu reći samo pohvale. A kao što kaže "scripta" čekao sam sa produženjem dok nisam hvatao poklone (zvučnici 5.1, kamera, ruter...) :)

TWade
20.07.2010., 22:10
Jaooo milina..Dobio sam napokon odgovor iz T-coma i rekli su da su nabavili hard te da mi ga sad salju ultra brzo,reko hvala

WiseGuy
21.07.2010., 11:34
Jaooo milina..Dobio sam napokon odgovor iz T-coma i rekli su da su nabavili hard te da mi ga sad salju ultra brzo,reko hvala

Eto vidiš da se sve da riješiti. nisu oni baš toliki gadovi, kako ih ljudi predstavljaju. Svima njima (ne samo t-comu) je jasno da je samo "zadovoljan kupac, dobar kupac". :)
Drago mi je da si uspio riješiti svoj problem :top:

seeker4ID
21.07.2010., 12:33
Pozdrav,

Svi koji su mijenjali podatkovni paket krajem 6 mjeseca neka provjere koji paket imaju trenutno.

Jer meni (a i nekima drugima) se paket „misteriozno“ (nije misterija ali ne bi komentirao) vratio na prethodni.

Konkretno sam uzeo flat za 7 mjesec, 1.7 provjerio bio je flat, 3.7 provjerio još jednom i bio je flat.

Međutim 14.7 sam se iznenadio kada sam vidio da mi je paket 15 GB, a ja debelo prešišao 15GB.

Prijatelju se „čudom“ paket od 15Gb vratio na start paket.

Zato provjerite i prijavite službi za korisnike.

Aleluja21
21.07.2010., 18:47
Pozdrav,

Svi koji su mijenjali podatkovni paket krajem 6 mjeseca neka provjere koji paket imaju trenutno.

Jer meni (a i nekima drugima) se paket „misteriozno“ (nije misterija ali ne bi komentirao) vratio na prethodni.

Konkretno sam uzeo flat za 7 mjesec, 1.7 provjerio bio je flat, 3.7 provjerio još jednom i bio je flat.

Međutim 14.7 sam se iznenadio kada sam vidio da mi je paket 15 GB, a ja debelo prešišao 15GB.

Prijatelju se „čudom“ paket od 15Gb vratio na start paket.

Zato provjerite i prijavite službi za korisnike.

meni se upravo to dogodilo..zvao sam ih i poslali su neku prituzbu..jel ti sad sredeno sve?

seeker4ID
22.07.2010., 06:58
Naravno da nije ništa rješeno.

Već 4 radna dana čekam da me netko nazove i kaže "oprostite naša greška....".
Prijava je u procesu "provjere" i vjerujem da me nitko neće niti nazvati nego ću samo dobiti račun od tisuću i kusur kuna.

Jedino me tješi to što nisam jedini jer onda bi se mogao slikati. Ovako kada više nas ima isti problem valjda će im doći do mozga da je netko kod njih nešto krivo napravio, npr. izvršio krivi SQL ili nije mislio na one koji bi baš 30.6 odabrali neki drugi paket.

_Mystical_
22.07.2010., 12:34
Jesu zvali koga ovih dana za produljenje ugovora? mene jesu ponudili playstation dvojku i ja uzeo.

Pretpostavljam da je to ona najšrotnija stara debela krmača?

crack84
22.07.2010., 13:44
Jesu zvali koga ovih dana za produljenje ugovora? mene jesu ponudili playstation dvojku i ja uzeo.

A ima bar čip ugrađen :rofl:

ONeill
22.07.2010., 14:45
Dva put su me zvali za produljenje ugovora, dva put ih ljubazno odbio.

MWerke
22.07.2010., 15:33

Mene zvali danas i ponudili Toshiba kameru, uzeo sam jer mi je više dosadilo odbijati ih. A navlakuša im je ono..."ovo nudimo samo odabranim korisnicima":rofl:
Kak da ne stara kamera i sl....

Spike
22.07.2010., 15:34
posto bi 23-ceg ovog mjeseca mogo produzit adsl, a cuo sam da od 1.8 dolaze nove igračke za naručit, jel netko zna o kojima je riječ :D

_Mystical_
22.07.2010., 16:51
Mene zvali danas i ponudili Toshiba kameru, uzeo sam jer mi je više dosadilo odbijati ih. A navlakuša im je ono..."ovo nudimo samo odabranim korisnicima":rofl:
Kak da ne stara kamera i sl....

a to prije nisu nudilii postojećim korisnicima tak da, bar nešto:ne zna:

Aleluja21
22.07.2010., 20:19
Naravno da nije ništa rješeno.

Već 4 radna dana čekam da me netko nazove i kaže "oprostite naša greška....".
Prijava je u procesu "provjere" i vjerujem da me nitko neće niti nazvati nego ću samo dobiti račun od tisuću i kusur kuna.

Jedino me tješi to što nisam jedini jer onda bi se mogao slikati. Ovako kada više nas ima isti problem valjda će im doći do mozga da je netko kod njih nešto krivo napravio, npr. izvršio krivi SQL ili nije mislio na one koji bi baš 30.6 odabrali neki drugi paket.

Meni je receno ako se za par dana nista ne sredi..odnosno ne bude prebaceno da nazovem ponovo..a u slucaju da dobijem racun s tim ogromnim iznosom da napravim reklamaciju...
aj nadam se da ce sve to sredit..koliko si potrosio?

TWade
23.07.2010., 14:42
Dosao hard danas,pa je problem i sluzbeno rijesen

mrmr
24.07.2010., 14:05
dakle, imam t-com adsl internet s prijavljenim brojem u Zagrebu. No budući da često putujem i stanujem izmjenično i u Zagrebu i u Karlovcu, zanima me slijedeće. Mogu li se spojiti na internet preko istog korisničkog računa (imena) i u Karlovcu i u Zagrebu. Negdje sam davno to čitao da je to moguće.. pretpostavljam da mi treba dodatni router, ali kako ga postaviti da se spoji..

Nema mi računa otvarati dva računa,tj.sklapat dva ugovora..

R1982
24.07.2010., 15:29
Na obje lokacije moraš imati router i biti spojen na DSLAM.

mrmr
24.07.2010., 18:14
Na obje lokacije moraš imati router i biti spojen na DSLAM.

mozes malo objasniti malo vise u vezi s ovim DSLAM-om?

bass999
24.07.2010., 19:23
kad sam bio kod frenda u kotoribi (zivim u CK) smao sam utipkao svoje podatke u ruter i bili smo na netu.

R1982
24.07.2010., 22:34
mozes malo objasniti malo vise u vezi s ovim DSLAM-om?
Lokacija 2 ti mora biti spojena na DSLAM (DSL access multiplexer). Na DSLAM te spoje ako podneseš zahtjev za ADSL-om.

scripta elegans fe
24.07.2010., 22:49
ukratko, moras imati adsl i na drugoj adresi.

mrmr
25.07.2010., 14:27
dakle, imam t-com adsl internet s prijavljenim brojem u Zagrebu. No budući da često putujem i stanujem izmjenično i u Zagrebu i u Karlovcu, zanima me slijedeće. Mogu li se spojiti na internet preko istog korisničkog računa (imena) i u Karlovcu i u Zagrebu. Negdje sam davno to čitao da je to moguće.. pretpostavljam da mi treba dodatni router, ali kako ga postaviti da se spoji..

Nema mi računa otvarati dva računa,tj.sklapat dva ugovora..

ako sam dobro shvatio, onda moram imati i na drugoj adresi ugovor (neki adsl paket..) a to upravo želim izbjeći..(duplo plaćanje i dupli ugovor..) Kužim da kad bi otišao kod frenda koji ima neki paket pa umjesto njegovih unio svoje korisničke podatke i spojio se na svoj račun, ali, ja ne idem kod frenda, idem u drugi stan gdje sam podstanar radi posla.. i sad bi svoj laptop i tamo spojio. Ni vraga da moram raditi zasebni ugovor (tj.dvojni ugovor i duplo plaćati za jednog korisnika..) Nadao sam se da postoji mogućnost da si kupim zasebno neki adls router spojim ga na broj u Zg i na neki način ostvarim konekciju svojim postojećim korisničkim računom..

znam da je za to najbolja stvar mobile internet al koliko god adsl t -coma bio skup (flat), mobile je još skuplji.. bez obzira bio to t-com ili tele2 ili vip ili...

luka1002
25.07.2010., 17:24
T-com je po meni jedan od lošijih providera. naime dok sam bio na knežiji tamo je propusnot linije bila oko 24Mbita te je sve ok radilo. Preselio sam se u Dubravu... kakav kaos. Uzmem tel i net ,telefon radi net puca svako malo. Zovem ja službu za korisnike te oni prijave smetnju. Nebudi ljen odem sam provjeriti linijiu (skoro svaki router ima tu mogućnost) kad ono katastrofa.

Propusnost linije MAX: 5800 kbit !!! Noise: 8.6dB (ispod 7 nema sinhronizacije)..

http://en.wikipedia.org/wiki/Noise_margin

Lik iz tcoma dođe skuži da ovo jedva radi te ode me premjestit na drugu paricu. odoh ponovo provjeriti:

Status: Cable connected
Line mode: ADSL2+
Maximum line rate: 6816 kbps (downstream) / 957 kbps (upstream)
Noise margin: 11 dB (downstream) / 13.6 dB (upstream)
Line attenuation: 49.6 dB (downstream) / 32.6 dB (upstream)
Output power: 15.6 dBm (downstream) / 6551.2 dBm (upstream)

Nešto bolje je ali opet nije to nešto.

Pitam ja njega ,dal bi prošao MAXTV (pošto tu nemam niš), kaže on da bi. (kao oni će još iz centra počistiti liniju; lol)

Ok naručim MAXTV i nazovem ih te zamolim da provjere oni kakva je linije prije nego što mi ga ispostave.

Dođe taj dan i evo MAXTV-a. NARAVNO DA NE RADI. Prijavim ja ponovo smetnju. Dođe sad neki drugi lik te kaže da ako hoću da mi spuste net na 2 Mbit te da će MAX TV proradit????? Bahahha

Pa nisam lud da plaćam punu cijenu a dobim POLA???!!!!!!!!Nakon toga lik ode i stornira MAXTV.

katastrofa. Inaće navodno je većina dubrave u kur... što se tiće propusnosti.

Što se tiće brzine Down je oko 3.8 Mb ali Upload ... lol 0.19 , 0.21. 0.16 ,.... kaos

Meni je Upload recimo dosta bitniji ali tu T-com nema sluha, oni jođ uvijek nude mizarne brzine za privatne korisnike..

Poslao sam im mail da mi treba 1 Mbit Uploda a da Download može ostati isti.. Ma kaj si lud. Oni nude samo pakete di je upload 768??

Pitam ja , ok ali to mi nije dosta a download mi netreba toliki. kažu oni ŽAO NAM JE... Lol. Metronet nudi 4/4 dakle sinhronu vezu ,Bnet ima 768 pod normalno samo ovi šup,,,, još uvijek tapkaju po istom.

R1982
25.07.2010., 22:45
pa prijeđi onda na metronet :lol:

luka1002
26.07.2010., 16:22
pa prijeđi onda na metronet :lol:

Bih da je dostupan itko osim t-coma.

Hmxhmx
26.07.2010., 18:15
Mene zvali danas i ponudili Toshiba kameru
O kojoj kameri se radi?
Nisam mogao nać niš na njihovim stranicama. Koliko vidim ima samo nekakav video nadzor, antivirusni prog. i mobile internet.

WiseGuy
26.07.2010., 21:15
O kojoj kameri se radi?
Nisam mogao nać niš na njihovim stranicama. Koliko vidim ima samo nekakav video nadzor, antivirusni prog. i mobile internet.

Vjerojatno Toshiba Camileo 10P (tu su djelili u onoj božićnoj akciji).

Dotty
27.07.2010., 15:20
Evo i mene zvali zbog produljenja ugovora na 24 mjeseca...Ponudili neki router blabla, rekla sam da ne znam jer ne vjerujem da ću ovdje biti još toliko, pa je rekla da će nazvati za par dana opet. Inače, što se desi ako ne prihvatim?Mislim da su me samo jednom zvali prošle ili pretprošle godine u vezi produljivanja ugovora i nekog poklona, ja sam odbila. Net sam nastavila koristiti kao i obično. :misli:

Izvinite na glupom pitanju :o

MWerke
27.07.2010., 15:25
Vjerojatno Toshiba Camileo 10P (tu su djelili u onoj božićnoj akciji).

Jep...baš ta. Kamera je shit izrade, vjerojatno ima neku manu samo je još moram otkriti.

felis23
27.07.2010., 22:37
EVALA T-COM!!!

Evo podijelit ću s vama svoju priču:

05.07 samo naručili max adsl uslugu od našeg papilova providera (t-com), za viksu za ljeto (zato smo i uzimali-da imamo net ljeti). Danas je 27.07 i naša usluga je ima koji dan stornirana. Kako i zašto nikom nije jasno.
Znači em što čekamo već dvadeset dana (a ponavljam cijela stvar nam ej bila interesantna za ljeto a evo osmi mjesec kuca na vrata i gotojo je) em što mi danas njihov mili govorni automat kaže da nam je usluga stornirana.
Kao,)
njihovi divni dostavljači su nas eto jednom posjetili (a da nisu nikog prije toga nazvali-sto posto) nas nije bilo doma (zar trebam dežurat 24h doma) i javil t-com da nas nema i da je usluga odbijena WTF?!
Kako neko može doći bez da prije toga provjeri dali smo doma, dali nam mogu isporučit uslugu nego eto oni nenajavljeno došli, nas nije bilo doma i to je to, oni odlučili da odbijamo uslugu - usluga se stornira. helllou! u novine ću vas sve dat
nakon tri razgovora s t-com operaterima konačno je treća žena bila suvisla i ispričala se (al nabijem ja ispriku), kao ako želimo ponovit će zahtjev (pa nek se opet naganjamo s njihovim divnim dobavljačima) al bajDvej nećemo ni dobit mobitel (koji je u vrijeme naruđžbe bio za 1kn ''poklon'') jer je eto prošlo vrijeme te akcije NE MOJOM KRIVICOM.
eto, poklonim povjerenje njima, jer sam očekivala i mislila da upravo s njima neće. tj.nebi trebalo bit problema te da će isporuka usluge bi brza...a kad ono drek. Živio t-šrot!!! :@

R1982
27.07.2010., 23:34
Meni su iz Overseasa dan prije poslali SMS da mi oprema stiže sljedeći dan oko tolko i tolko sati. I bome je došla. :ne zna:

Drago Krpina
28.07.2010., 01:24
Ovak ... jučer,znači 27.7 oko 19 sati sam promijenio s 15 gb na flat ...

E sad meni veli da će to postati aktivno tek sljedeći dan,dakle od danas 28.7 valjda od ponoći.
Trenutačni maxadsl paket piše mi flat,a sad sam negdje na 14 i pol ... znači mogu krenut u skidanje (ono na najjače:zubo:) ili kak sad to ide ? :)

Dotty
28.07.2010., 06:05
Nakon sto istekne ugovor, nema automatskog produzenja ugovora, barem sto se tice ADSL-a. Poslije isteka ugovora ide "mjesec za mjesec"

Evo odgovora na moje pitanje. :D Znači ako kažem da ne želim produžiti ugovor na 24 mjeseca onda nastavljam normalno koristiti i plaćati mjesec za mjesec?

ONeill
28.07.2010., 08:39
Tako je. Ja nisam na ugovoru vec dvije godine (ako ne i vise, ne pamtim), jednostavno placas svaki mjesec racun kao i svaki drugi.

Zodiac
28.07.2010., 09:39
Ovak ... jučer,znači 27.7 oko 19 sati sam promijenio s 15 gb na flat ...

E sad meni veli da će to postati aktivno tek sljedeći dan,dakle od danas 28.7 valjda od ponoći.
Trenutačni maxadsl paket piše mi flat,a sad sam negdje na 14 i pol ... znači mogu krenut u skidanje (ono na najjače:zubo:) ili kak sad to ide ? :)

Ne, ne možeš. Paket se mijenja nakon isteka obračunskog razdoblja. Dakle od 1.8. imaš flat paket.

scripta elegans fe
28.07.2010., 09:47
Ne, ne možeš. Paket se mijenja nakon isteka obračunskog razdoblja. Dakle od 1.8. imaš flat paket.

nemoj svojim neznanjem zbunjivati ljude.
http://i28.tinypic.com/2vuab86.jpg

vise se ne treba cekati prvi u mjesecu

Zodiac
28.07.2010., 10:04

Nisam primjetio. U svakom slučaju lijepo od njih :)

RIboy16
30.07.2010., 16:21
Naime imam ruter Thomson SpeedTouch 780WL(i), i u zadnje vrijeme mi se cesto restarta sam od sebe, to do nekih 6-7 puta na dan. Najcesce se to desava dok igram online igru WoW sta je fakat frustrirajuce :mad:
Dok neigram nisam primjetio da pada, mozda jednom. Da nebi sad neko poceo to je zbog igre bla bla, prije par mjeseci sam normalno igrao i nikad se nije restartao kao i predhodni ruteri koje sam imao.
E sad zvao sam vec 100 puta ove u T-comu, oni su kao nes pokusavali popravljat ali nista. Po meni je to do rutera i trebao bi ih trazit da mi daju novi!?
Ili ako je nesto drugo, i netko vec ima oskustva s ovim problemom bi molio da odgovori :)
Hvala :kava:

Crometeo
30.07.2010., 16:25
Jednostavno...traži ih novi..:D

R1982
30.07.2010., 21:46
Restarta se router skroz ili pukne veza?

Ako je ovo prvo, provjeri naponski kabel na routeru.

Borowski
01.08.2010., 14:58
Evo ovako neki dan sam slucajno nesto prckao po ugovoru i pise da mi je placena brzina od 4mbps ali max brzina kod bilo kojega downloada ili slicno (Torrent ili direkt) dostize samo 460-480kbps a na speedtest.net-u dl brzina je 2mbps pa ako mi moze reci netko kako ovo ispraviti oneograniciti ili druga rjesenja :ne zna:
Hvala!

scripta elegans fe
01.08.2010., 15:33
a koji problem bi ti tocno rjesavao?

bass999
01.08.2010., 17:46
dobro ti je. meni isto speedtest drugacije pokazuje. probaj promjeniti server pa ona pokreni speedtest.

R1982
01.08.2010., 22:11
Evo ovako neki dan sam slucajno nesto prckao po ugovoru i pise da mi je placena brzina od 4mbps ali max brzina kod bilo kojega downloada ili slicno (Torrent ili direkt) dostize samo 460-480kbps a na speedtest.net-u dl brzina je 2mbps pa ako mi moze reci netko kako ovo ispraviti oneograniciti ili druga rjesenja :ne zna:
Hvala!
460-480 kbps odgovara brzini od 4 Mbps.

Mani se speedtesta.

zmayo
03.08.2010., 14:01
Ok ljudi, već po ko zna koji put - T-com naplaćuje do 4Mbs kako stoji i u ugovoru. Daklem, OD i DO nisu iste stvari. da vam piše od 4Mbs a vi dobivate manje onda imate pravo žalbe. ali pošto piše DO onda vam i brzinu od 1kbs naplaćuju isto. Jeste da je to lopovluk - al tak ste potipisali i složili se s time. Jedino što možete u tom slučaju nazvat SZK i vidjet može li to bolje i jače, ak ne - čekat optički.

JötunnHøllm
05.08.2010., 00:46

tako je...
provjerena informacija 100%

Joško
05.08.2010., 21:23
Pozdrav imam pitanje ako se tko razumije ili je imao slicno iskustvo...

Na iznenađenje danas mi sami dosli Tcom majstori da imaju prijavu kvara na netu:eek:
Naravno nisam bio kod kuce,a stara ih ispratila van jer ne zna nis od toga, pa ce kao doci drugi put...

nego.. internet radi, ali usporeno vec duze vrijeme od 4mbit/sec meni ide upola manje(2mbit/sec). u cemu bi sad tu mogao biti problem kad oni dolaze meni kuci kao popraviti umjesto da tamo negdje po centrali cackaju?

hvala:)

R1982
05.08.2010., 21:53
Ako su došli do tebe, moguće je da je splitter, instalacije ili sam router.

Joško
05.08.2010., 22:01
Ako su došli do tebe, moguće je da je splitter, instalacije ili sam router.

splittera nemam jer se fiksni telefon ne koristi nikako(ofkors placati moram) linija je samo za net, ruter je simens se 555, na kojem su dva kompa kablom povezana i tako stoji vec godinu dvije, pad brzine se desio prije nekih 2mj iz cista mira nije nista mijenjano, al mi nije bilo ni bitno posto preko ljeta i ne gledam filmove pa i ne skidam nista..

scripta elegans fe
06.08.2010., 11:42
trebaju ti izmjerit propusnost od "ormarica" (:zubo: ) to tebe.
uglavnom kod prijave kvara krecu od samog korisnika, pa ako je sve tamo ok onda tek ide dalje...

seeker4ID
09.08.2010., 13:09
Stigla čestitka iz t-com-a na cca 1200 kn.
Iako se s njima natežem i pokušavam im objasniti da je došlo do neke greške i da mi
je greškom paket s flat-a skinut na 15 GB oni to očito nisu u stanju shvatiti.

Znam za još ljudi kojima se paket vratio na onaj koji su imali prije 1.7.

Zato pripazite na iznose računa.

Nadam se da ste bolje sreće.

R1982
09.08.2010., 14:42
Stigla čestitka iz t-com-a na cca 1200 kn.
Iako se s njima natežem i pokušavam im objasniti da je došlo do neke greške i da mi
je greškom paket s flat-a skinut na 15 GB oni to očito nisu u stanju shvatiti.

Znam za još ljudi kojima se paket vratio na onaj koji su imali prije 1.7.

Zato pripazite na iznose računa.

Nadam se da ste bolje sreće.
Je, bilo je toga, događalo se, znam da sam viđao takve slučajeve.

Nazovi 0800 9000 i zovi dok ne dobiješ nekog tko će ti to provjeriti kako spada.

help123
10.08.2010., 09:09
Pozdrav,
Zna li tko od vas možda kako se točno računaju nove cijene mjesečne naknade kod promjene paketa?
Ja sam do 9-og u mjesecu imao paket 15 GB, ali sam na njemu potrošio 20GB i nešto, pa sam taj dan paket promjenio na flat misleći da ću za taj mjesec platiti samo flat.
No poslije sam tek vidio onu fintu s proporcionalnim računanjem i zvao službu za korisnike. Oni su mi rekli da plaćam naknadu za 15GB + 6 dodatnih paketa + flat proporcionalno(znači koliko dana sam ga koristio). Znači to bi me po ovome koštalo 60+(6*20)+(22/31*100)= nekih 250 kn. Po ovome se proporcionalno računa samo flat, pošteno bi bilo možda da se računa i onaj paket od 15GB i 6 dodatnih proporcionalno, ali...
Evo, samo da znate da se ne bi netko zaletio kao ja budala

J. Knoxville
10.08.2010., 11:01
Pozdrav,
Zna li tko od vas možda kako se točno računaju nove cijene mjesečne naknade kod promjene paketa?
Ja sam do 9-og u mjesecu imao paket 15 GB, ali sam na njemu potrošio 20GB i nešto, pa sam taj dan paket promjenio na flat misleći da ću za taj mjesec platiti samo flat.
No poslije sam tek vidio onu fintu s proporcionalnim računanjem i zvao službu za korisnike. Oni su mi rekli da plaćam naknadu za 15GB + 6 dodatnih paketa + flat proporcionalno(znači koliko dana sam ga koristio). Znači to bi me po ovome koštalo 60+(6*20)+(22/31*100)= nekih 250 kn. Po ovome se proporcionalno računa samo flat, pošteno bi bilo možda da se računa i onaj paket od 15GB i 6 dodatnih proporcionalno, ali...
Evo, samo da znate da se ne bi netko zaletio kao ja budala

Ne znam što ti nije bilo jasno? :ne zna:
Naravno da moraš platiti usluge koje si koristio. Budući da si prekoračio paket od 15 GB prije nego si aktivirao flat, tako će ti ih i naplatiti, a za ostatak ide cijena za flat.
Caka je u tome što oni paket od 15 GB i flat naplaćuju bez obzira da li se ti spajaš na net, dok recimo onaj start paket, ako se tijekom mjeseca ne spojiš niti jednom ne naplaćuju.
Zahvaljujući toj caki imam adsl na dvije adrese, na jednoj flat, a na drugoj start paket, a na obje se koristim računom koji je na flatu, tako da za jednu adresu plaćam samo brzinu. :D

FiZiXeY
11.08.2010., 12:32
Pozdrav,

T-Com me je oduvijek živcirao, ali pošto živim u Lučkom nemam ni jednu drugu opciju spajanja na internet (par kilometara od Zagreba, a kao da živim u Špičkovini).

Imam Thomson SpeedTouch780 i vrlo često mi se ruši internet. Baš zbog toga sam i mijenjao router, ali očtio tome nema pomoći. Prije sam igrao Counter-Strike i svaki put kad bih tražio server internet bi mi pao. Sad više ne igram, a i dalje pada (jučer je 2 puta pao, prije par dana isto tako). Ne znam ima li više smisla ponovno mijenjati router :/

Drugi problem, pokušavam uploadovati nešto na internet, a brzina mi se kreće oko 10-15 kbps...to je tako inače kod njih ili...?

scripta elegans fe
11.08.2010., 12:44
a jesi zvao 08009000 za to pucanje veze?

meni je upload oko 35 KB/s

Wrbhhh
11.08.2010., 12:53
Drugi problem, pokušavam uploadovati nešto na internet, a brzina mi se kreće oko 10-15 kbps...to je tako inače kod njih ili...?

Ovisi što ti ovaj b predstavlja. Ako su to bitovi, nikako nije normalno. A ako su bajtovi, recimo da jest. Inače, bitovi se pišu s malim slovom b, a bajtovi s velikim.

Ugl, ako imaš brzinu od 15 kB/s, to je brzina od 122.88 kbps. A na njihovoj stranici piše da bi trebalo biti 256 kbps (31.25 kB/s), dakle duplo više.

I meni je isto otprilike toliko (sad sam mjerio na speedtestu). S tim da se kazaljka penje do cca. 220 kbps (26.86 kB/s) i onda pred kraj padne pa na kraju ispadne cca. 150 kbps (18.31 kB/s). :confused:

FiZiXeY
11.08.2010., 13:28
a jesi zvao 08009000 za to pucanje veze?

meni je upload oko 35 KB/s
Ma jesam i već su mi jednom promjenili router. Sad malo manje puca, ali i dalje...

Ovisi što ti ovaj b predstavlja. Ako su to bitovi, nikako nije normalno. A ako su bajtovi, recimo da jest. Inače, bitovi se pišu s malim slovom b, a bajtovi s velikim.

Ugl, ako imaš brzinu od 15 kB/s, to je brzina od 122.88 kbps. A na njihovoj stranici piše da bi trebalo biti 256 kbps (31.25 kB/s), dakle duplo više.

I meni je isto otprilike toliko (sad sam mjerio na speedtestu). S tim da se kazaljka penje do cca. 220 kbps (26.86 kB/s) i onda pred kraj padne pa na kraju ispadne cca. 150 kbps (18.31 kB/s). :confused:

Predstavlja bajtove, nisam obraćao pažnju na veličinu slova...
Ma na speedtest mi je uopće glupo ići kad mi odjednom samo download skoči na 44 mbps...da je tako u stvarnosti, ja bih bio presretan, ali nije. Upload mi se sad kreće oko 20-25. Ili oni lažu o brzini (ne bih se čudio), ili je to problem u našim kompjuterima...pretpostavljam ovo prvo.

scripta elegans fe
11.08.2010., 14:22
jesi probao direkt modem u zid bez splitera?

nitko ne laze nista o brzinama.. moze bit tisucu stvari zasto ti je takav upload..
odi uploadati nes na neki filehosting server... imas neke addonove za firefox koji ti prate brzinu...

WilliamsF1
12.08.2010., 17:10
Uzeo sam 15 GB paket, ali navodno da prva dva mjeseca daju flat. Tako su rekli u T-com centru. Na njihovoj stranici ne mogu naći ništa o tom.
Ima tko kakve informacije?

ScarletArcadium
12.08.2010., 23:58
Nisam našla sličnu temu pa molim za pomoć. Slobodno obrišite ovu ako postoji slična. Dakle, imam problem. Pri kraju 8. mjeseca 2008. sklopljen je ugovor za MaxADSL pristup internetu. Koristim paket od 10 gigabajta mjesečno koji je naknadno produžen za još 5, dakle 15 gB. Ja sam potpuno zaboravila na to i sad me zanima da li taj ugovor vrijedi i za ovaj mjesec? Jer nije stigla nikakva napomena ili išta slično. Zanima me da li će cijena za ovaj mjesec biti ista i moram li produžavati ugovor ili je to automatski riješeno?

Elich San
13.08.2010., 07:49
i dalje koristiš isti paket samo bez ugovorne obveze, tj. koristiš Max ADSL dok želiš, a kada ne želiš pređeš na drugog operatera bez frke.
cijene i uvjeti su ti ostali isti.
a ako želiš možeš potpisati novi ugovor,tj ugovor o produljenju kako bi dobila neki od ponuđenih poklona ali onda si vezana za njih još 2 godine.

scripta elegans fe
13.08.2010., 07:58
Nisam našla sličnu temu

jesi uopce trazila?
http://i35.tinypic.com/28rzl36.jpg

prcifuljak
13.08.2010., 09:23
na računu od interneta jedna od stavki mi je maxadsl 15 gb-jesečna naknada od 48 kn, a na računu halo usluge od telefona pored osnovne mjesečne naknade od 60 kn opet mjesečna naknada adsl 64,75 kn, sve bez jebenog PDV! kako dvaput adsl naknada, koja je razlika?

scripta elegans fe
13.08.2010., 09:48
placas brzinu i paket :rolleyes: a PDV ti je na kraju kad se sve stavke koje su podlozne PDVu zbroje.

dolješkola
13.08.2010., 12:09
Pozdrav svima, imam problema s routerom od t-coma marke Thomson TG782(i). Preselio sam se u novu kuću i uzeo max adsl, inace u staroj kući vec dvije godine imam ZyXEL-ov ruter i sve radi savrseno. ovaj Thomson je radio tjedan dana i onda su poceli problemi, broadband puca 5-6 puta dnevno nekada i vise, a ima dana kad radi besprijekorno, zvao sam operatere u t-comu i oni su mi drugi dan poslali decke da dođu vidjeti sto se desava, donijeli su neke spravice i izmjerili valjda jakost mreze, rekli su da je sve savrseno, tad su me trazili citiram: "čaćkalicu" s čaćkalicom su resetirali ruter. Dva dana je sve bilo ok i tad su ponovo poceli isti problemi. Decki su nesto pricali kako se to moze desiti radi prenapona ili padova napona u strujnoj mrezi, da je to fina elektronika i ne moze to izdrzat. Još su mi rekli da kad mi se to ponovo pocne desavat da slobodno sam resetiram router, što sam i napravio 2-3 puta ali tad mi je dosadilo jer bi ruter radio normalno samo par dana, ako i toliko. Zanima me dali je zbilja kriva strujna mreza i dali se nesto moze poduzet po tom pitanju?

Freakette
13.08.2010., 12:24
Pa kaj se tolko čudiš kaj su tražili čačkalicu, a s čim bi mogli pritisnut gumbić u onak maloj rupici?
Meni se to događalo jedno vrijeme, ista stvar ko i tebi i došli su mi to pogledat i rekli mi da je isto do strujne mreže. Neko vrijeme se to još događalo i onda je prestalo samo od sebe.

dolješkola
13.08.2010., 12:50
Ma nije cudno i ja sam se njome kasnije sluzio kod resetiranja :) , zaboravio sam napisat da nekad router se odjednom ugasi kompletno, nesto klikne i on pogasi sve lampice i ponovo se pali..

Nex
13.08.2010., 13:22
Zovi opet i zovi uporno i davi ih dok ti ga ne zamijene. Jer najvjerojatnije seru.

Ja sam isto imao router koji je crkavao, dolazili su mjeriti propusnost linije, trkeljali o struji, o svemu i svacemu, da bi na kraju zamijenili router i od tada nema problema.

Freakette
13.08.2010., 13:48
Ma nije cudno i ja sam se njome kasnije sluzio kod resetiranja :) , zaboravio sam napisat da nekad router se odjednom ugasi kompletno, nesto klikne i on pogasi sve lampice i ponovo se pali..

E meni se nikad nije gasio, samo me izbacivalo s interneta... Ma najsigurnije ti je da im kažeš da donesu novi i nemoj posustajat jer će ti oni 825 puta doć s nekim sranjima umijesto da zamijene to i bok. Meni još do danas nisu donijeli novi ruterić za bežićni internet, a krepava svaki dan 15 puta. Uvijek mi kažu da potražim stručnu pomoć :rolleyes:

mRaDjE
13.08.2010., 16:24
oće povećavat brzine šta u 2011.?

R1982
13.08.2010., 22:12
oće povećavat brzine šta u 2011.?
Ne. Plan je bio Hrvatsku pokriti optikom, ali HAKOM reče no-no!

Zovi opet i zovi uporno i davi ih dok ti ga ne zamijene. Jer najvjerojatnije seru.

Ja sam isto imao router koji je crkavao, dolazili su mjeriti propusnost linije, trkeljali o struji, o svemu i svacemu, da bi na kraju zamijenili router i od tada nema problema.
Možda je router, možda je napon... Thomsoni su nešto osjetljiviji na to od recimo SX763.

UltraHardcore
14.08.2010., 11:16
imam problema s internetom na mobu...naime uzeo sam opciju web'n'walk S i uredno se sve aktiviralo (i skinuli mi pare za to :D )...e sad kad se idem priključiti na net (koristim LG KP502) onda mi sere kako se ne može spojiti...kaj da uradim???

scripta elegans fe
14.08.2010., 11:21
imam problema s internetom na mobu...naime uzeo sam opciju web'n'walk S i uredno se sve aktiviralo (i skinuli mi pare za to :D )...e sad kad se idem priključiti na net (koristim LG KP502) onda mi sere kako se ne može spojiti...kaj da uradim???

probas pitati ovdje (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=112)

božur
18.08.2010., 11:42
Ne znam, otvarat novu temu ili ne? Nisam našla ništa slično.Radi se o potrošnji. Obzirom da sam T-comov korisnik pitati ću ovdje.
Naime, do prije nekoliko mjesci trošili smo oko 25 GB uvrh glave. Odjednom je, unazad nekoliko mjeseci, potrošnja otišla skoro duplo, sada mogu reći i više nego duplo. Jedina promjena je novi komp i monitor,dobro, ako i ima veze s tim, dajem ibera nekoliko GB, ali duplo? I više od toga. :ne zna:
Imamo Flet pa ne utječe na plaćanje, ali čisto da znam u čemu bi mogla biti fora.
I ne, ne surfamo po ko zna kojim stranicama, sve kako je i bilo.

Možda je netko imao sličnih iskustava. :)

scripta elegans fe
18.08.2010., 12:54
imate wireless upaljen? automatski update windowsa, programa?

božur
18.08.2010., 14:16
imate wireless upaljen? automatski update windowsa, programa?

Ne. Čak imam i zabranu poziva van i zabranu na brojeve 060 i slično, tj treba skinut zaporku da se zove van.
Update, ne. Fakat mi nije jasno :ne zna:
Samo nemojte reć da zovem službu za korisnike, mogu odmah zaboravit sve, takvi idioti tamo rade da mi suze na oči krenu :cry: :D

ONeill
18.08.2010., 14:39
Odi na https://user.t-com.hr/ i ulogiraj se s svojim podacima. Nađi dio ispisa dsl prometa, pogledaj vrijeme kada se dogodio neki veći promet i usporedi to vrijeme s vremenom što ste sve radili na računalu.

Kažeš da je WLAN isključen, a updates opet ne troše toliko prometa.
Da nije netko saznao username/password od tvog računa pa se spaja preko tvojih podataka za vrijeme kad si ti offline ?

tony333
18.08.2010., 15:51
Odi na https://user.t-com.hr/ i ulogiraj se s svojim podacima. Nađi dio ispisa dsl prometa, pogledaj vrijeme kada se dogodio neki veći promet i usporedi to vrijeme s vremenom što ste sve radili na računalu.

Da nije netko saznao username/password od tvog računa pa se spaja preko tvojih podataka za vrijeme kad si ti offline ?

imam jedno pitanje za tebe dali slucajno imas windows 7 ak imas vrlo lako mozes provjerit u svako doba dana dal je neko spojen preko WLANA...jer meni su isto rekli i pisalo mi je da je wlan iskljucen a mogu se spojit na njega prek laptopa bez problema...

tony333
18.08.2010., 15:56
hmm stavio sam quote krivoj osobi....
a u svakom slucaju mos vako vidit
Control Panel\Network and Internet\Network Map

božur
18.08.2010., 16:24

Preko toga sam i vidjela da je potrošnja velika.Ulogirani smo stalno jer imamo i Max tv, ali to nije od prije par mjeseci, već dugo imamo Max tv.

hmm stavio sam quote krivoj osobi....
a u svakom slucaju mos vako vidit
Control Panel\Network and Internet\Network Map

Shvatila sam.
Pogledala, sve ok :ne zna:

A dobro, šta sad, da imam ograničenje onda bi dramila, ovako, šta je tu je :ne zna:

tony333
18.08.2010., 17:05
Preko toga sam i vidjela da je potrošnja velika.Ulogirani smo stalno jer imamo i Max tv, ali to nije od prije par mjeseci, već dugo imamo Max tv.

Shvatila sam.
Pogledala, sve ok :ne zna:

A dobro, šta sad, da imam ograničenje onda bi dramila, ovako, šta je tu je :ne zna:
aj super onda....

Y0S1P
18.08.2010., 19:56
jel zna neko username i pass za ovaj Thomson tg782i
hocu otvorit portove a nemam to

R1982
18.08.2010., 22:58
password: prepiši modem access code s donje strane routera

Samo nemojte reć da zovem službu za korisnike, mogu odmah zaboravit sve, takvi idioti tamo rade da mi suze na oči krenu :cry: :D
Hvala ti puno, tvoj komentar je pohvala za sve nas koji radimo tamo i trudimo se raditi dobar posao, pa nas korisnici kao ti tretiraju kao idiote jer su naletili na jednog balonju kojem se ne da raditi svoj posao :top:

božur
19.08.2010., 04:08
Hvala ti puno, tvoj komentar je pohvala za sve nas koji radimo tamo i trudimo se raditi dobar posao, pa nas korisnici kao ti tretiraju kao idiote jer su naletili na jednog balonju kojem se ne da raditi svoj posao :top:

A gledaj, ne bi ovo pisala na temelju jednog poziva, imam stvarno loših iskustava , za jednu stavr sam zvala 5x i to u intervalima od nekoliko dana, tjedana. Dok se nije javio čovjek koji me je shvatio, i to od prve :D
Za drugu, pak, a, ne, ne, neću u detalje, otvaram relativno friške rane.
Možeš se ti ljutit koliko hoćeš, ali tamo ljudi koji se jave da ti pomognu, pojma nemaju. Ne sumnjam da vas ima koji kužite, trudite se, bla, bla, ali ste u manjini.

Sve u svemu, hvala na odgovorima, a možda ih i nazovem, čisto da potkrijepim svoju tvrdnju.:cerek:

Y0S1P
19.08.2010., 08:06
password: prepiši modem access code s donje strane routera

Nazalost to nije to:confused:
pokuso sam i user pa 0000
sve sto sam pokuso nije uspjelo

Y0S1P
19.08.2010., 09:48
nije bilo edita al evo
uspio sam uci
krivi broj sam zapiso
R1982 puno hvala:s:s:s:s

R1982
20.08.2010., 01:09
A gledaj, ne bi ovo pisala na temelju jednog poziva, imam stvarno loših iskustava , za jednu stavr sam zvala 5x i to u intervalima od nekoliko dana, tjedana. Dok se nije javio čovjek koji me je shvatio, i to od prve :D
Za drugu, pak, a, ne, ne, neću u detalje, otvaram relativno friške rane.
Možeš se ti ljutit koliko hoćeš, ali tamo ljudi koji se jave da ti pomognu, pojma nemaju. Ne sumnjam da vas ima koji kužite, trudite se, bla, bla, ali ste u manjini.

Sve u svemu, hvala na odgovorima, a možda ih i nazovem, čisto da potkrijepim svoju tvrdnju.:cerek:
Razumijem ja tebe totalno, samo hoću reći da ne moraš sad SVE zvat idiotima zato što ima nekih kojima se ne da :D

nije bilo edita al evo
uspio sam uci
krivi broj sam zapiso
R1982 puno hvala:s:s:s:s
:top: javi ako uspiješ forwardati sve ;)

luka249
20.08.2010., 02:01
uff muka mi je sto moram ovo objasnjavat al eto zanimam me zasto ne radi kad se mjenjaju dva modema:D znaci ovako ,imam dva telefona prijavljena na isto osobu znaci razliciti brojevi,znaci kuca i ordinacija i na svakom broju je uzet internet max dsl,u ordinaciji 15 giga ,a u kuci flat i sad posto u ordinaciji imam modem sa wlanom neki thopsom ,a u kuci dlink obicni koji nema wlan ,a ja sam htio da u kuci imam wlan pa sam doso na ideju da zamjenim modeme znaci ovaj dlink u ordinacija ,a meni thompson pa da imam wlan i da mogu ici na net mobitelom :D i sad ja sam zamjenio ,ukopco sam dlink u ordinaciju i odmah je proradio nisam cak nista ni morao namjestati ali kad sam ovaj thompson sa wlanom ukopcavo u svoj komp ne bi proradio da ga ***:D i nista udem ja preko firefoxa u modem sve lampice rade sto trebaju ali u postavkama modema mi pise da internet nije connected i tamo ima login i pass i probam ja tamo upisat lozinku sto sam dobio od t coma znaci korisnikco ime i lozinka i nista ajd vidim da ja to ne mogu pa pozovem ovog covjeka iz trgovine racunalne opreme da mi namjestit doso i on i nema pojma zove sluzbu kaze mu korisnicko ime i lozinku covjeka kaze da sve valja sa lozinkom i on ukucava tamo u postavke tu sifru i nece i onda je ovaj u t comu promjenio sifru i odjednom PRORADI ajd dobro neam veze ja dobio svoj wlan sav sretean ali mi jos nije jasno zasto sam moro mjenjati lozinku jer je i ova stara bila tocna, covjek u t comu nebi mi je promjenio da mu nije reko staru lozinku ali dobro glavno da radi i nista sad meni net radi i ja sebi namjestio wlan sve sljaka pitam ja covjeka zasto smo morali mjenjat sifru ovaj sto mi je dolazio popraviti net kaze on zato sto smo mijenjali modem da su oni blokirali internet sta ja znam
inace zaboravio sam napomenuti da su obadva modema od t com ne znam jeli to vazno

NASTAVAK PROBLEMA:kava:
e sad sutradan je nestalo interneta tamo u ordinaciji :ne zna: i zove mene stari sav ljut do donesem modem stari jer sam mu sve sjebo (treba mu internet za posao ) i nista meni se nije dalo sa njim raspravljat i ja stavim u ordinaciju thompson njegov znaci njegov stari modem koji je i prije bio tu i nazovem sluzbu za korsnike i oni nest napravili i radi i nista ja opet vracam svoj stari modem d link u kuci sva sreca da on radi .pitali smo u sluzbi za korisnike jel oni to nama blokiraju zato jer smo promjenili modem oni kazu da ne ,e jel to sad meni neko moze objasniti jer meni treba wlan ,sta da kupim za 150 kn modem na njuskalu neki sa wlanom oce onda mozda radit sve noramlno ???? ili je to mozda sto na ovoj adresi nemam registriran wlan jel to ima kake veze

scripta elegans fe
20.08.2010., 07:06
pretpostavljam kad si ukopcao dlink u ordinaciji da se spojio na flat racun, a kad si probao doma na tomsona spojit se na flat nije ti dao jer se ne moze u isto vrijeme bit spojen s istim racunom na dva mjesta, pa kad je lik promjenio pass otisao je net u ordinaciji, ali si se ti onda mogao spojit.

probaj danas jos jednom napravi zamjenu, ali pazi da se iz ordinacije bas spajas sa podacim od 15 gb paketa, a da si doma bas na flatu.

matek2h
20.08.2010., 08:13
društvo....ovakva je situacija...

tu i tam si znam uključiti flat rate na 2-3 mjeseca preko godine da si skinem dosta stvari, pa onda vratim na paket od 15gb koji imam ostatak godine...

e sad... odlučio sam preko ljeta imati flat rate, znači 7 i 8 mj... i oko 10.6. uključim ja flat rate, i to počne teči od 1.7.

i onda vratim 6.8. iz flat rate na promet od 15gb...no, potvrdu na mail o toj promjeni nisam dobio.... i sad.... zovem je nakon tjedan dana službu za korisnike 0800 9000 i pitam zbog čega nije mail došao, i koji ja sad trenutno imam paket.... i ona mi veli da imam 15GB, jer da od 1.7. imaju novu odluku da se paket mijenja odma idući dan, a ne završetkom mjeseca....

e, sad je problem taj da od tog 6.8. je napravljeno preko 80gb prometa misleći da i dalje flat rate aktivan... a nije :S ... i to bi značilo račun od oko 1500 kuna za promet zbog prevelikog prekoračenja prometa.....

promjena paketa je napravljena na stranici moj.t-com.hr, a dok se tamo ide na povijest narudžbi i klikne na bilo koju stavku, tada stranice uvijek bacaju errore....jednom rječju, ne valja im stranica... prema tome, niti tamo nije bilo moguće vidjeti da paket od 15gb počinje odma idući dan teči....

koje je vaše mišljenje sad u vezi tog.... što da radim?? kakva žalbe da im pišem?? dali općenito prihvaćaju žalbe???

budući da meni taj račun još za 8mj nije izdan, dali se moguće "izvući" nekako iz toga, pa da se plati flat rate za cijeli 8mj... znači samo 100 kuna..iskustva u vezi toga??

mail sličnog sadržaja kao ovaj post je poslan već na racun@t-com.hr prekjucer, al jos nitko nije nista odgovorio... pa zato vas tu pitam i iskustva u vezi toga..

HVALA!