PDA

View Full Version : Hormonska kontracepcija: pilule [opći topic]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18

bitchy-as-usual
12.02.2011., 07:55
Cure, nekoliko pitanja za koja pretpostavljam da su negdje na topicu ali nisam naletjela na njih:D

Godinama pijem yasmin sa pokojom pauzom. pauze bih radila svakih godinu dana.. e sad ovaj put je proslo cca godina i pol i libido mi je strasno otisao u k....

osim libida, imam osjecaj da sam se udebljala u ovih mjesec dana, a jedem istu kolicinu hrane ko i prije :misli:

namjeravam se vratiti ma pilule za kojih cca 5 mj (ofc, u nadi da ce mi se libido u to vrijeme opet vratiti u normalu) i razmisljam sto napraviti.

da li su yaz bolje sto se tice libida ili zene imaju probleme s libidom neovisno koje pilule su u pitanju?

ne znam jesam li ja jedina na koju toliko strasno utjecu da nakon godinu dana nemam apsolutno nikakve zelje za sexom i strasno me to zivcira.

Sigurna
12.02.2011., 09:24
Pitanje: na hrvatskom tržištu, osim Yaza, postoje li još koje 28-dnevne pilule?

Blondy-ri
14.02.2011., 23:45
dobro ako +1.3 vise od dozvoljene granice nije zabrinjavajuce :zubo:
hranim se relativno ok, zdravije nego prije 10 god ali prije 10 god sam imala 15, mozda to dodje i s godinama i stresom :ne zna:
pokusavam sad s nekim bio pripravcima snizit ga

Ma u biti stvari stoje ovako...dok je moja stara studirala ta granica je i bila viša, a danas je snižena iz ne znam kojeg razloga. Uglavnom, već sam od nekoliko liječnika čula da je to u jednu ruku 'farmaceutski trik', barem što se žena tiče. Ono, samo kako bi ti mogli prodavat terapiju za sniženje kolesterola, koja ti onda sjebe jetru, a i pilule same po sebi mogu uništiti jetru, pa ono...
Ja više ne znam s čim ima veze. Isto sam se pred jedno 2 godine full, ali full zdravo hranila, nisam ni pila ni pušila, redovito sam vježbala, blabla, i isto mi je kolesterol bio oko 6. :ne zna:

Pitanje: na hrvatskom tržištu, osim Yaza, postoje li još koje 28-dnevne pilule?

Yaz nisu 28 - dnevne, nego 24 + 4, a baš potpuno 28 - dnevne su Qlaira, svih 28 dana uzimaš hormone, bez pauze.

anamary_
15.02.2011., 12:02
Cure, da vas pitam malo.
Nakon dugo vremena počela sam razmišljati o uzimanju pilula, jer mi je kondom stvarno dojadio, i pitam je ginekologa o tome i on me pita dal imam migrene, probleme sa štitnjačom i još neš, i pita me dal mi je neko u obitelji imao moždani udar, a meni je tata umro od moždanog udara, i on mi kaže da mi zbog te genetske nepogode ne preporučuje pilule niti ikakvu hormonsku kontracepciju jer da ona sužava krvne žile u mozgu, i da je povećan rizik od moždanog udara.
Mene to fakat pogodilo, pa zar ću cjeli život morat kondome koristit? :( eventualno spiralu al tek nakon poroda.
Htjela sam pitat dal je nekoj od vas ginekolog tako nešto rekao, i koga još mogu pitat za mišljenje.

eudora
15.02.2011., 17:38
da da, i mene je ginica ispitala o tome i svim sličnim obiteljskim bolestima,
npr. jel netko imao probleme s venama, i slične stvari..
a nakon toga me poslala da izvadim krv..

ne znam što bih ti rekla, nemam iskustva s tim, možda će ti cure znati reći nešto pametnije..

iako, ako stvarno postoji rizik za veće probleme, a kod tebe očito postoji, ako te ginekolog upozorio,
mislim da je bolje da pretrpiš i koristiš neka druga kontracepcijska sredstva
nego da ti se dogodi nešto loše što bi ti sigurno više naštetilo od malo živciranja oko kondoma.

lijepa alma
18.02.2011., 21:06
Je li itko imao ovakve simptome tijekom uzimanja i par mjeseci nakon uzimanja pilula (koristila Yasmin i Nuvaring): trnjenje ruku, nogu, mućenje vida, bol u očima i sl.

eudora
19.02.2011., 13:57
alma, stvarno ne znam, jesi li sigurna da je od pilula?
svakako popričaj s ginekologom, ne znam što drugo bih ti rekla, pogotovo ako to traje već duže vrijeme.

ja sam popila tek prvu kutiju i nisam imala nikakvih nuspojava, stvarno sam ih super prihvatila (Trinovum)..
međutim, na sredini uzimanja mi se dogodilo da sam neplanirano ostala u gradu, a pilule nisam imala kod sebe,
a kako uzimam navečer, jednu sam preskočila i uzela ju tek sljedeće popodne kad sam došla doma,
te nastavila uzimanje po normalnom rasporedu - kako i piše u uputama.
već sljedeći dan sam dobila mengu, i ona mi ne prestaje, danas je 13.dan.. popila sam sve pilule - 21 komad, i sad slijedi 7 dana pauze.
bila sam kod ginekologice i pitala ju što da radim (čim sam dobila) jer nisam bila ziher od čega je to i kako sad s uzimanjem,
ali je rekla da je to zato što sam s tom jednom kasnila, i da samo nastavim uzimati, da nema problema.

dakle, jedino me brine to što mi menga traje već 13.dan.. i osjećam se pomalo iscrpljeno i slabo mi je.
je li se to dogodilo još nekome? trebam li se nešto posebno brinuti?

nije preobilna, čak mi je cijelo vrijeme slabije obilnosti nego inače, pa me ne čudi što tako dugo traje,
da je normalna, prestala bi mi odavno, a ovako se samo razvlači.
i napominjem da mi je ovo prva kutija, pa se još uvijek valjda navikavam..

lijepa alma
19.02.2011., 14:57
alma, stvarno ne znam, jesi li sigurna da je od pilula?
....
i napominjem da mi je ovo prva kutija, pa se još uvijek valjda navikavam..

ma počelo je i prestalo s uporabom pilula pa sam povezala s njima

The_Mala
19.02.2011., 16:37
ma počelo je i prestalo s uporabom pilula pa sam povezala s njima
Ne bih znala. Ja sam pila Yasmin 2 godine, prije mjesec dana sam prestala... Nisam imala nikada nekakvih nuspojava. Jedno vrijeme me glava jako bolila, ali nisam to povezala sa tabletama... No, sve je moguće. Možda da se posavjetuješ sa ginekologom? Sigurno nije bezveze.

Evalynn
20.02.2011., 15:24
ljudi, jel zna možda tko kaj napraviti u slučaju da sam u jednom danu uzela dvije (YAZ) tablete radi proljeva? sad bih trebala dan manje piti,tj 23 dana, a ne 24 il moram kupiti novi blister i iz njega jednu rozu tabletu uzet?

Blondy-ri
20.02.2011., 23:26
Ne moraš, ništa ti neće biti jer ćeš u globalu završiti dan ranije s pilulama i što će na taj način jednu propustiti. Samo ćeš sa sljedećom kutijom započeti dan ranije, a ako te baš strah, možeš popiti 3 bijele pilule umjesto 4 i tako s novim rozima započeti još dan ranije. Kužiš?

Evalynn
20.02.2011., 23:29
joj puno ti hvala!!!!! ma budem samo nastavila piti po redu uključujući i te 4 bijele :) zbunile me upute jer piše da kao tu drugu pilulu treba uzet iz rezervnog blistera kaj mi je bilo i logično, tak da se ipak svih 24 dana mogu piti roze tabletice. zaštita zbog tog neće biti smanjena?

Blondy-ri
21.02.2011., 12:04
Ma bila bi smanjena da propustiš jednu u sredini blistera, a ovako će sve biti u redu. Ja sam pila Yaz, sad sam opet na Yasminu, ali znalo mi se dogoditi da isto popijem jednu manje (na kraju mjeseca) i nikad nikakvih problema. :mig:

buba1988
21.02.2011., 23:55
imam pitanje vezano uz ove e-recepte. bila sam prije 6 mjeseci kod privatne ginekologinje, i dala mi je recept koji vrijedi godinu dana, ali danas su mi ga u ljekarni uzeli, i rekli da su postrožili kriterije, i da sad vrijedi 6 mjeseci. rekla mi je da uzmem recept ili kod lječnika opće prakse, ili opet kod te privatne?

nekako sumnjam da će mi liječnik opće prakse dati :ne zna:, ali ne znam zbog tih e recepata, kako to ide, da li netko možda zna? i jel netko imao slično iskustvo, odnosno ako odem kod privatnika, hoće mi naplatit pregled, ili će mi samo dati novi recept? nije da želim svakih 6 mjeseci na pregled. previše mi je i jednom na godinu. :)

bubicaa
22.02.2011., 07:55
Ja inače moram svakih 6 mj po recept, ali pregled mi radi svakih 12 mj. Onaj drugi puta samo dođem i dali su mi novi papir. Sad ne znam kako bude išlo, još sam zadnju kutiju kupila po starom. Ali mislim da sutra idem na pregled i novi recept pa ću vidjeti što i kako ću dobiti

buba1988
22.02.2011., 10:41
Ja inače moram svakih 6 mj po recept, ali pregled mi radi svakih 12 mj. Onaj drugi puta samo dođem i dali su mi novi papir. Sad ne znam kako bude išlo, još sam zadnju kutiju kupila po starom. Ali mislim da sutra idem na pregled i novi recept pa ću vidjeti što i kako ću dobiti

molim te onda da napišeš kakav si recept dobila. hvala :top:

bubicaa
22.02.2011., 10:45
Mislim, moj će svejedno biti na 6 mj jer nakon toga prestaje čuvanje i čeka se beba :) ali javim dal i ti recepti idu na e-uputnicu...

Ali svejedno, ako ti recept vrijedi 6 mj ne moraš ići na 2 pregleda godišnje, nego samo za 6 mj dođeš i kažeš da ti produže recept i to je to :)

eudora
22.02.2011., 12:24
evo ja krenula s čitanjem ove teme od početka i moram priznati da sam puno toga doznala, tek sam na pola, i pošto me zatekao problem, a još nisam naišla na njega, pitam:

moje prvo uzimanje pilula (nakon krvnih pretraga, sve ok, ginica dala Trinovum), podnijela sam ga odlično, bez ijedne nuspojave, osim promjene raspoloženja, no to sam savladala i nije ništa strašnije nego u običnom pmsu.
negdje na pola uzimanja sam jednu pilulu uzela sa zakašnjenjem (sljedeći dan, prošlo je više od 12 sati, prema uputama sam ju popila čim sam došla doma i onda navečer nastavila s normalnim uzimanjem), što je izazvalo krvarenje sljedeći dan, dakle došla mi je menstruacija, nije bila bolna, niti ništa obilnija nego inače, ali je problem što ona sad traje već 16 dana. popila sam prvo pakiranje, i sad sam na onoj pauzi od 7 dana, krvarenje kao da će prestati ali nisam sigurna..

jedan dan sam preležala jer sam se osjećala slabo i iscrpljeno (uz neke osobne pizdarije koje mi se događaju), a krvarenje još ne prolazi. nije bilo obilno kao u normalne dane, nego malo slabije, uz par dana kad je bila kao normalna.. dakle, ništa izvanredno, ili strašno, ja se normalno osjećam, par dana sam imala uobičajene bolove, nadutost, ali sve ostalo ok..

starci su poludjeli oko toga (vidjeli su da sam taj dan bila cijeli dan u krevetu i pitali što je), plus nisu znali da sam na pilulama jer su oni protiv toga (imam skoro 22god - za mjesec i pol) i sad je cijela drama oko toga.. tata me želi odvući silom doktorici jer je uvjeren da umirem ili tako nešto, a ja mu pokušavam objasniti da mi nije ništa i da je to jedna od normalnijih nuspojava, odnosno reakcija tijela na početak uzimanja pilula..

meni se ne da ići ginici jer sam sigurna da sam ok, i gnjaviti se s čekanjem 5 sati da bih minutu bila kod nje, a ne mislim zvati jer se one ne javljaju na telefon, tako da sam kad god sam nešto trebala morala osobno otići tamo.. pa da pitam vas, jeste li bile u istim situacijama, i mislim li ispravno, jel to normalna pojava?
ili da udovoljim tiraniziranju pa ipak odem doktorici..

druga stvar, puno puta sam u ovoj temi naišla na pitanja oko uzimanja pilula nakon pauze od 7 dana, da li uzeti 7. ili 8. dan, a nakon zujanja po stranici http://www.poliklinika-harni.hr sam naišla na odgovor o tome:

Od 1999. pijem Diane 35 tablete i u uputstvima piše da se piju 21 dan i 7 dana pauze. Shvatila sam to doslovno - znači, 7 dana pauze i osmi dan počinjem opet. Nedavno mi je jedna medicinska sestra rekla da sam trebala početi piti 7. dan, pa sam sada u nedoumici. Što je ispravno i, ako je ona u pravu, kakve su moguće posljedice?

>> Postoje različite škole kada započeti s uzimanjem kontraceptivnih tableta. Prema jednima, s novom kutijom treba startati 7. dan pauze, prema drugima 8. dan pauze. Preporuka njemačke škole je s novom kutijom tableta započeti 7. dan pauze. Tada je manja vjerojatnoća da će se neki folikul inače "uspavanog" jajnika "probuditi" i početi rasti, odnosno da će usprkos uzimanju kontraceptivnih tableta nastupiti ovulacija. Ova preporuka se temelji na sličnom računanju dana normalnog menstruacijskog ciklusa: dan kada nastupi menstruacijsko krvarenje je istodobno i zadnji dan prethodnog ciklusa (npr. 28. dan), ali i ujedno 1. dan novog ciklusa. Tako je 7. dan pauze, ujedno i 1. dan novog ciklusa uzimanja tableta.

kako vi uzimate uglavnom, 7. ili 8.dan?
zadnju sam popila u petak i sad ne znam trebam li uzeti u petak ili subotu.. uzimam ih navečer, oko 22h, i bilo bi mi možda bolje uzeti prvu u petak, jer sam u subotu od popodne na dalje s dragim napokon, pa jel.. da bude to maksimalno sigurno..

P.S.- puno vam hvala i isprika na ovoj trakavici od posta.

bubicaa
22.02.2011., 12:29
Ja uvijek pijem 8. dan, znači imam 7 dana pauze. I u uputstvima mi mislim piše da prva tableta uvijek ide na isti dan u tjednu...

Lilit
22.02.2011., 15:39
i ja pijem 8 dan i svi koje znam tako piju
zadnja tableta u cetvrtak i prva sljedeca u petak
dakle dani pauze su pet, sub, ned, pon, uto, sri, čet

bubicaa
22.02.2011., 16:03
Meni je to i logično, jer to je onda ciklus od 28 dana :ne zna: 21 dan tableta i 7 dana pauze. Onda sve ispočetka

eudora
22.02.2011., 16:25
slažem se s vama, jer 7 dana pauze znači 7 dana bez tablete, dakle pije se 8. dan, to mi je logično.

a što se tiče mog problema s krvarenjem, imate li s tim iskustva?

bubicaa
22.02.2011., 16:48
Nažalost ne... događalo mi se da zaboravim tabletu, i popijem unutar 12 sati, jednom sam popila nakon 18... i nikad nisam imala krvarenje unutar ciklusa :ne zna:

eudora
22.02.2011., 16:53
nije mi ni ovo nekakvo neuobičajeno unutar ciklusa, nego baš menstruacija, tako mi je rekla ginica, i to zato jer sam kasnila s tabletom, pa je automatski došla.. jedino me muči što toliko traje, ali istina, nije ni obilno ni bolno..

bubicaa
22.02.2011., 17:06
Pa meni čudno zašto je došla odmah zbog kašnjenja 1 tablete. Pa ne dođe odmah isti dan ni kad popiješ 21.tabletu...

evo gledam svoje upute, kažu da je neočekivano krvarenje usred ciklusa normalno prva 3 mjeseca uzimanja tableta. ali ako krvarenje postane obilnije, da se javimo doktoru

eudora
22.02.2011., 17:39
a onda ću otići sutra.. nije posebno obilno, al ipak je dugotrajno..

btw. meni u uputama piše pak da je izostanak krvarenja normalan (ili probojna i krvarenja u tragovima).. a ovo moje ne odgovara ničemu od toga. :/
otići ću ja sutra do ginice vidjet u čemu je stvar.. tnx bubicee :)

bubicaa
22.02.2011., 18:28
Onda dijelimo sudbinu, i ja planiram sutra do ginekologa :) Ma bit će sve ok, ali ipak idi pitati, to je već dugo krvarenje

jsorel
23.02.2011., 10:27
cure, jel znate mozda kad se prelazi s yaz-a na qlairu, da li se prva tableta qlaire popije nakon zadnje aktivne, ili placebo yaz-a?

bubicaa
23.02.2011., 14:24
molim te onda da napišeš kakav si recept dobila. hvala :top:

Evo bila na pregledu, dobila standardni papirnati recept... očito ti za pilule nisu u istom sustavu :ne zna:

Iako u nekim ljekarnama me upišu u komp kad uzimam...

zločesta
23.02.2011., 22:43
Ljudiiiiii pomozite! Ne mogu vjerovat da mi se ovo dogodilo :(:(:(:(
U ponedjeljak sam trebala početi s novom kutijom pilula (triquilar),ali sam zbog silnih obaveza to smetnula s uma...a imala sam odnose prošli tjedan ko po vragu :(:(:( Šta da sad radim, da kupim sutra kutiju i počnem pit normalno il? :ne zna:

bubicaa
23.02.2011., 22:49
Uf.. .:(

Ne znam, već je dosta prošlo, ja se ne bih usudila tako početi piti, pauza dulja od 7 dana... :ne zna:
Nazovi ginekologa pa pitaj

Držim fige da bude sve ok :)

eudora
24.02.2011., 13:51
ajoj.. slažem se s bubicom, svakako ginekologu najprije.. držim ti fige!

P.S.- bubice, jel tebi sve ok prošlo jučer?
(evo meni je, i ginica je rekla da se ne brinem, a i krvarenje je danas prestalo)

bubicaa
24.02.2011., 14:10
Je, pregled mi bio skrooz bezbolan (naučila sam opustiti za papu :zubo: to mi dugo bio problem), dr me zapričao, bio dobre volje - bila sam prva jučer ne redu :D još 6mj tablete i idemo na bebu :cerek:
Ali i dalje mi je to čudno reći na glas :brukica:

jedino kažem da mi se ne sviđa što nisam bila ni na vađenju krvi ni na ultrazvuku već 3 godine... Ali zato na ljeto ode ja privatniku
A kad sam došla ovom doktoru, rekla sam da imam rak u obitelji, i rekao je da mogu onda imati češće preglede ultrazvukom i sve to... i sad ništa više. Dobio tip previše pacijentica i više to nije to :ne zna: :(

Eee da, vadila sam krv 2009., na sistematskom na poslu. Bilo sve ok. Ali svejedno...

ryell
24.02.2011., 14:56
Evo bila na pregledu, dobila standardni papirnati recept... očito ti za pilule nisu u istom sustavu :ne zna:

Iako u nekim ljekarnama me upišu u komp kad uzimam...
Upišu za svoju evidenciju. ;)
Dr opće prakse ne može napisati recept za pilule, samo ginekolog. Pitala sam ja svog dr-a kad sam bila lijena otići do gin. po novi recept :D

Za pilule ide papirnati recept, ostaje kod "vlasnika" i vrijedi 6 mjeseci od datuma izdavanja, i ne treba kod privatnika pregled ako je već ranije bio izdan taj recept i ništa se nije mijenjalo u međuvremenu - samo zamoliš da ti napišu isti recept ponovno. Svaki put bi u ljekarni trebali na taj recept sa zadnje strane napisati datum i lupiti žig, da se ima evidencija koliko se kutija dizalo po tom receptu.

Evalynn
24.02.2011., 15:27
zna netko dal UVIN ČAJ utječe na učinak pilula (yaz) ? pretpostavljam da ne, al neću se igrati.

zločesta
24.02.2011., 15:56
Ljudi,zvala sam ginekologicu, tj.sestru koja ju je pitala...(do moje ginekologice se ne može doć, uf) i rekle su mi da ne pijem sad ništa nego da počnem pit od sljedeće menstruacije..Samo, ko će mi sad čekat menstruaciju! Cijela sam pod stresom,a i inače mi kad ne pijem pilule zna kasnit mjesec,dva,tri..rekla sam joj to,a ona da ako mi bude kasnilo dođem na pregled :/ Užas živi, već sam par puta bila u situaciji da mi je kasnilo i da sam mislila da sam trudna,ali bi se ispostavilo da sam umišljala..nadam se da će opet biti tako, jer iako sam u dugoj vezi sa stabilnim čovjekom, ja osobno još nisam spremna na trudnoću...imam 21 god, u pola sam magisterija i taman mi se sve posložilo da idem na praksu...Ne mogu vjerovat da mi se ovako nešto dogodilo! To sve zato jer imam sto stvari na pameti, gužva mi je samo takva u zadnje vrijeme. Valjda će bit sve ok. :eek:

bubicaa
24.02.2011., 16:33
Drzim fige da bude dobro samo se nemoj jos vise zivcirati da ti ne bi kasnila jos vise... a za dalje, alarm da ne zaboravis...

anci25
24.02.2011., 23:47
Ne znam dal je ovo itko već spominjao,ima previše stranica ne mogu sve prelistati. Znači,jedno 2 godine sam pila kontracepcijske (Logest) nikakvih nuspojava nisam imala ni pozitivni ni negativni. 3 mjeseca nakon što sam ih prestala piti pojavili su mi se prištevi po licu. Pojavili su se u menstruaciji pa nisam previše dramatizirala ali nakon menge nisu nestali nego je bilo sve gore i gore,ni stari nisu prolazili novi su se pojavljivali. Moram naglasiti da nikada nisam imala problema s prištevima,pubertet sam prošla bez ijedne bubuljice niti sam ikada koristila puder jer nisam imala potrebe. Sad nakon pol godine odkad su počele te muke s prištevima još uvijek traju,i uz to sam primjetila dlakavost s kojom također nisam nikad imala problema, npr.nadusnica, koju sad redovno moram izbjeljivat ili čupati. Moje pitanje je da li je moguće da sam sve to dobila jer sam prestala piti tablete,s obzirom da prvo nisam imala problema s tim a odjenom nakon njih imam? Ne znam da li to ima smisla al palo mi je na pamet pa... ako neko ima iskustva....

pítā
25.02.2011., 18:02
Jesu ti se počeli pojavljivati prištići ili akne?
To ti može biti od tableta iako će ti svaki ginekolog reći da nije od njih i da su se tek sada počeli pojavljivati simptomi pcosa (prištići i dlake). Kakvi su ti jajnici i hormoni?
Jesi išla kod dermatologa?
Možda jednostavno mora proći neke vrijeme dok se očistiš od tih hormona i tijelo se vrati u normalu.

anci25
25.02.2011., 20:42
Prištići,oni sitni. Kod dermatologa nisam bila jer sve mislim da će proći, malo se smiri pa opet se vrati.Uglavnom je najgori put bio taj prvi,poslje više nije toliko strašno al uvijek ih ima. S jajnicima mi je sve u redu,nemam policistične ako na to misliš. Zadnji put kad sam bila na pregledu nalazi su bili uredni i tada sam prestala s tabletama. Neznam,vjerojatno je to što kažeš,da se tijelo čisti od njih. Nadam se da će se uskoro očistiti jer traje već pola godine i stvarno ide na živce.
Hvala na odgovoru! :)

pítā
25.02.2011., 21:46
Sigurna sam onda da je to u pitanju. U svakom slučaju čuvaj se :) i sretno.

anci25
26.02.2011., 18:56
Hvala ti :)
U svakom slučaju mislim da ih nikad više neću koristiti.

kesup
27.02.2011., 17:36
Pozdrav cure,
Zanima me samo jel zna koja od vas koliko trenutno kostaju diane 35?
Pitala sam u ducanu i rekla mi je 140?? To vise komada? Nije mi logicno da su skuplje od yasmina..

Nothing_But_You
27.02.2011., 19:04
zna netko dal UVIN ČAJ utječe na učinak pilula (yaz) ? pretpostavljam da ne, al neću se igrati.

Ne, pijem pilule 3 godine, a često pijem i Uvin jer stalno imam problema s mjehurom :rolleyes:

The_Mala
28.02.2011., 20:00
Pozdrav cure,
Zanima me samo jel zna koja od vas koliko trenutno kostaju diane 35?
Pitala sam u ducanu i rekla mi je 140?? To vise komada? Nije mi logicno da su skuplje od yasmina..Ne vjerujem da je toliko. Vjerojatno se radi o više kutijica. Mada, ako ti ih ginekolog prepiše, ne plaćaš.

catty
05.03.2011., 13:37
cure pomagajte! pijem yaz i sad sam skužila da nisam popila tabletu u srijedu, pa u čet jesam, jučer u petak opet nisam. kaj da radim? nemrem ni zvat ni ić svojoj ginekologici.. nema takvog slučaja u uputama. zna li netko il ak netko može nazvati svoju ginekologicu i pitat? molim vas

frckomali
08.03.2011., 17:49
Zanima me koliko sati može proći od početka menstruacije do početka pijenja prve pilule? 6, 12h, jer dobila sam menstruaciju navečer a htjela bih pilule piti ujutro pa me zato zanima. hvala

kesup
08.03.2011., 18:51
mene to isto zanimalo i danas sam našla odgovor od jedne doktorice koja kaze da do 4. dana se može, ali onda ništa od kontracepcije. mislim, ništa... nije sigurno.

Freakette
10.03.2011., 12:34
Cure, trebam pomoć, Na Yasminu sam već jako jako dugo i sad sam već pred kraj kutije (ostalo još 5 tableta) i danas sam odjednom prokrivarila. To mi se nikad prije nije dogodilo, prema blisteru nisam preskočila niti jednu tabletu i sad mi nije jasno što bi to moglo bit :( Naravno i da sam u panici jer dečko i ja samo to koristimo kao zaštitu :(

The_Mala
10.03.2011., 19:42
Cure, trebam pomoć, Na Yasminu sam već jako jako dugo i sad sam već pred kraj kutije (ostalo još 5 tableta) i danas sam odjednom prokrivarila. To mi se nikad prije nije dogodilo, prema blisteru nisam preskočila niti jednu tabletu i sad mi nije jasno što bi to moglo bit :( Naravno i da sam u panici jer dečko i ja samo to koristimo kao zaštitu :(
Koliko je točno to jako jako dugo? I kakvi su ti ciklusi bili prije?

Koristiš li neke druge lijekove uz yasmin trenutno? Jer, neki lijekovi smanjuju učinkovitost yasmina, pa mogu uzrokovati neočekivano krvarenje...

Inače ne znam što bi mogao biti razlog. Ja sam pila yasmin 2 i pol godine i uvijek sam dobila točno u dan svaki mjesec, iako sam prije nego sam počela piti tablete imala jako neredovit ciklus...

Ne moraš se odmah bojati... :mig:

Freakette
10.03.2011., 19:47
Pa neke 3 godine otprilike...

U zadnje vrijeme nisam pila nikakve tablete. I ja sam do sad dobivala ko po špagici, ovo je sad prvi put da mi se to dogodilo, a počela sam ih pit upravo zbog katastrofalnih ciklusa.

The_Mala
10.03.2011., 19:53
Pa neke 3 godine otprilike...

U zadnje vrijeme nisam pila nikakve tablete. I ja sam do sad dobivala ko po špagici, ovo je sad prvi put da mi se to dogodilo, a počela sam ih pit upravo zbog katastrofalnih ciklusa.Onda nisam sigurna što bi mogao biti razlog... A promjena klime? Mada nisam sigurna koliko to utječe ukoliko piješ tablete... Meni nije utjecalo.

ivana.zd
17.03.2011., 08:24
Djevojke,
pilule (novynette) pijem u 19 sati svaki dan. Jučer sam ju zaboravila popiti, pa sam popila čim sam se probudila, a to je bilo u 7:30 h.
To je unutar 12 i pol sati a ne unutar 12, i to mi je predzadnja tableta u kutiji (prije pauze) pa nisam sigurna trebam li se pridrzavati 7 dana dodatne zastite?I trebam li poceti trositi novu kutiju bez pauze??:confused:

bubicaa
17.03.2011., 08:59
Ja bih na tvom mjestu normalno radila pauzu... al ne znam dal bih koristila dodatnu zastitu. Moguce... al nisam ziher. Moguce da bih se radije odrekla seksa tih 7 dana :D (ne volim kondome nikako :D)

MelodyNine
18.03.2011., 20:41
Djevojke,
pilule (novynette) pijem u 19 sati svaki dan. Jučer sam ju zaboravila popiti, pa sam popila čim sam se probudila, a to je bilo u 7:30 h.
To je unutar 12 i pol sati a ne unutar 12, i to mi je predzadnja tableta u kutiji (prije pauze) pa nisam sigurna trebam li se pridrzavati 7 dana dodatne zastite?I trebam li poceti trositi novu kutiju bez pauze??:confused:

Koliko ja znam, ako zaboraviš tabletu u trećem tjednu, a imala si seksualne odnose taj mjesec, možeš napraviti dvije stvari:
-odmah prestati piti tablete i napraviti 7 dana pauze, pa nastaviti normalno (znači, ne popiti zadnju tabletu) ili
- popiti i zadnju tabletu, a onda nastaviti sa drugim pakiranjem bez pauze od 7 dana.

Ako nisi imala odnose, popij i tu zadnju, radi normalno pauzu, kao da se ništa nije desilo. :)

-----

Eh, i ja imam pitanje. Pričala sam s ginekologom na telefon, imam zakazano u ponedjeljak.

Situacija je sljedeća: prijem Triquilar koji ima retardirano pakiranje. Prvi put mi se desilo da sam zaboravila popiti tabletu, i nemam pojma koji je dan i tjedan bio. Baš pojma nemam. Posljedično sam počela krvariti na pola pakiranja (vjerovatno sam tad nekad i zaboravila tabletu, ali ne znam sigurno), i nisam prestala do danas, cijelih 15 dana (sasvim lagano krvarenje, nije obilno).

I ginić mi kaže da ću morati napraviti pauzu od mjesec, čekati da mi dođe moja normalna menstruacija, pa onda započeti sa novom kutijom.

I to prebacuje me na Logest :confused:

Ok, on je liječnik, ali da pitam i vas, možete iznijeti iskustvo i kako su vaši liječnici postupali: nije li pravilo da se ne rade tako kratki prekidi u uzimanju pilula, npr. od mjesec dana? Zar to nije nezdravo za tijelo koje se naviklo na hormone?

I nekako mi žonglira ove pilule, prebacuje me sa jednih na druge, razmišljam da ga promijenim.

Nora1709
19.03.2011., 00:29
Koliko ja znam, ako zaboraviš tabletu u trećem tjednu, a imala si seksualne odnose taj mjesec, možeš napraviti dvije stvari:
-odmah prestati piti tablete i napraviti 7 dana pauze, pa nastaviti normalno (znači, ne popiti zadnju tabletu) ili
- popiti i zadnju tabletu, a onda nastaviti sa drugim pakiranjem bez pauze od 7 dana.

Ako nisi imala odnose, popij i tu zadnju, radi normalno pauzu, kao da se ništa nije desilo. :)

-----

Eh, i ja imam pitanje. Pričala sam s ginekologom na telefon, imam zakazano u ponedjeljak.

Situacija je sljedeća: prijem Triquilar koji ima retardirano pakiranje. Prvi put mi se desilo da sam zaboravila popiti tabletu, i nemam pojma koji je dan i tjedan bio. Baš pojma nemam. Posljedično sam počela krvariti na pola pakiranja (vjerovatno sam tad nekad i zaboravila tabletu, ali ne znam sigurno), i nisam prestala do danas, cijelih 15 dana (sasvim lagano krvarenje, nije obilno).

I ginić mi kaže da ću morati napraviti pauzu od mjesec, čekati da mi dođe moja normalna menstruacija, pa onda započeti sa novom kutijom.

Ok, on je liječnik, ali da pitam i vas, možete iznijeti iskustvo i kako su vaši liječnici postupali: nije li pravilo da se ne rade tako kratki prekidi u uzimanju pilula, npr. od mjesec dana? Zar to nije nezdravo za tijelo koje se naviklo na hormone?

I nekako mi žonglira ove pilule, prebacuje me sa jednih na druge, razmišljam da ga promijenim.
Između uzimanja različitih vrsta pilula ne moraš zapravo uopće raditi pauzu. Neke cure dovrše s jednom vrstom, naprave pauzu od 7 dana i normalno nastave s novom. Ne brini.:mig:

Orleanska I.
19.03.2011., 06:38
Situacija je sljedeća: prijem Triquilar koji ima retardirano pakiranje. Prvi put mi se desilo da sam zaboravila popiti tabletu, i nemam pojma koji je dan i tjedan bio.
...

Kakvo pakiranje sad ima Triquilar? Kad sam ja pila, imala sam onu naljepnicu pa lijepo zalijepiš na pakiranje i ispod ti piše koji je dan, a tjedni su različito obojani tako da sam točno znala koji dan pijem koju pilulu.

Logest sam i ja pila poslije Triquilara, ali se ne sjećam koliku sam pauzu imala.

bubicaa
19.03.2011., 08:00
Nema vise okruglog pakiranja i naljepnice s danima. Sad je uzas, i ja sam jednom fulala, ali u prvih 7 dana. Isto nisam mogla skuziti koji dan nisam popila

MelodyNine
19.03.2011., 13:07
Između uzimanja različitih vrsta pilula ne moraš zapravo uopće raditi pauzu. Neke cure dovrše s jednom vrstom, naprave pauzu od 7 dana i normalno nastave s novom. Ne brini.:mig:

Znam ja to, ali on hoće da radim pauzu od mjesec. Ne znam zašto, mogu komotno nakon pauze nastaviti piti Logest, ima istu količinu hormona kao onih 10 Triquilarovih tamnožutih, tako da niti je neki skok, niti šok. :D

Logest sam i ja pila poslije Triquilara, ali se ne sjećam koliku sam pauzu imala.

Možda računa da bih mogla biti trudna, pa da se uvjeri da nisam u tih mjesec dana. Jer nisam sve vrijeme koristila zaštitu, nisam znala da sam propustila. Da nisam počela tačkasto krvariti bez razloga, ne bih se sjetila prebrojati tablete :rolleyes:

Nema vise okruglog pakiranja i naljepnice s danima. Sad je uzas, i ja sam jednom fulala, ali u prvih 7 dana. Isto nisam mogla skuziti koji dan nisam popila

Da, nema okruglog pakiranja, nego ono duguljasto (kao kod Yasmina i Logesta), s tim što nisu na svakoj tableti obilježeni dani, nego su tablete označene brojevima. Paket počinje sa nedjeljom i brojem jedan, a dani su zapisani samo do prvog ponedjeljka. Ne znam kako drukčije da objasniti, slično ovome:

http://www.goodhealthpharmacy.com/new/catalog/images/triquilar.jpg

bubicaa
19.03.2011., 13:18
Probusi se oznaka dana koji ti je prvi, da mozes provjeriti kako pijes. Ne mora 1 biti nedjelja. Ali nespretno je to sad provjeravati

MelodyNine
19.03.2011., 13:25
Probušila sam ja i sve, ali opet, džaba :D :/

Bozica Kovacic
19.03.2011., 23:40
Pitanjce!
Dakle, pila sam Cilest 9 godina i sad ga ne pijem vec 2 mj. Jesam li ja mogla ostati trudna u ta 2 mj? I koliko obicno (od prilike) vremena treba da ostanes trudna nakon sto si prestala piti pilule?

bubicaa
20.03.2011., 00:00
Meni je dr rekao da mogu odmah nakon prestanka pilula raditi na bebi. Ne treba se nista cekati jer se tijelo brzo ocisti. Pa znamo da ako se zaboravi 1 tableta postoji sansa za trudnocu... tako da...

eudora
20.03.2011., 02:03
ali mislim da je jedno šansa za trudnoću, a drugo neizbježna kemija unesena u organizam..
jer nakon zaboravljene 1 tablete samo padne razina hormona i može doći do ovulacije,
ne znači to da su hormoni "isparili".. kemija je i dalje tu.
ne kažem da bi to nužno štetilo embriju, ali mislim da nije nemoguće, tko zna..
neke cure su u ovoj temi spominjale i do 6 mjeseci potrebnih da se organizam očisti, što mi nije nelogično,
istina je da je organizam prilagodljiv, i da uvijek postoje prirodni mehanizmi i sve to,
ali svejedno, nakom toliko progutanih tableta, nemoguće bi mi bilo vjerovati da ću za dva dana biti "normalna",
odnosno, kao da nisam niti jednu popila.. ako su dovoljno jake da mi zaustave ovulaciju i zavaraju cijeli organizam,
čisto sumnjam da tako brzo svi ti hormoni mogu nestati iz organizma..
opet kažem - ne znači da to ima nekog lošeg utjecaja na embrij, mislim da to nitko ne zna, pa ni ginekolozi,
očito je da svaki ima drugačiji stav o tome i drugačije savjetuju pacijentice.

MelodyNine
20.03.2011., 02:24
Nekim ženama i bez pilula treba dugo da ostanu trudne. Međutim, dvije osobe koje znam, od kojih je jedna dobra prijateljica, ostale su trudne već sljedeći mjesec nakon prestanka uzimanja tableta.

Tako da, zvanično ne postoji termin "dok se tijelo očisti", a opcije zavise od nečijeg osobnog hormonskog statusa, odnosno plodnosti. :mig:

Orleanska I.
20.03.2011., 06:55
Jesam li ja mogla ostati trudna u ta 2 mj? I koliko obicno (od prilike) vremena treba da ostanes trudna nakon sto si prestala piti pilule?

Mogla si ostati trudna. Čak je veća mogućnost višeplodnih trudnoća neposredno nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula.

eudora
20.03.2011., 10:41
Nekim ženama i bez pilula treba dugo da ostanu trudne. Međutim, dvije osobe koje znam, od kojih je jedna dobra prijateljica, ostale su trudne već sljedeći mjesec nakon prestanka uzimanja tableta.

Tako da, zvanično ne postoji termin "dok se tijelo očisti", a opcije zavise od nečijeg osobnog hormonskog statusa, odnosno plodnosti. :mig:

očito se sve vrti oko one "sve je to skroz individualno".. :D

Bozica Kovacic
20.03.2011., 12:06
Hvala svima na odgovorima.
Ja se nadam da NISAM ostala trudna.Ne postoje nikakvi znakovi koji bi upucivali na to. Ja ne zelim djete jer sam tesko bolesna zbog cega me decko i ostavio pa sam prestala piti pilule. No pocetkom ovog mjeseca nam se u jednoj noci 2 puta "zalomilo". Ja sam skroz zaboravila da nisam vise na piluli i eto, a kako nikad nisam imala naviku brojiti dane jer je s pilulom sve bilo tocno u dane tako da sad uopce neznam kad moram dobiti. Al prosto mi je nevjerojtno da bi mogla ostat trudna nakon 9 godina pilula u tako kratkom vremenu bez njih...

eudora
20.03.2011., 12:39
joj, Božice, toplo se nadam da će sve biti u redu,
i želim ti što brži i uspješniji oporavak.. drž se..

Bozica Kovacic
20.03.2011., 13:13
Hvala ti eudora na rjecima utjehe, malo cu ih preformulirati u "zelim ti da se lakse nosis i zivis s neizljecivom bolescu i 80% invaliditeta" (zbog cega me "gad" i ostavil)

MelodyNine
20.03.2011., 13:38
Hvala ti eudora na rjecima utjehe, malo cu ih preformulirati u "zelim ti da se lakse nosis i zivis s neizljecivom bolescu i 80% invaliditeta" (zbog cega me "gad" i ostavil)

Joj, Božice, stvarno mi je žao. A vjeruj mi, u takvim situacijama možeš biti jača nego što misliš :grli:
Držim fige da sve bude ok.

Bozica Kovacic
20.03.2011., 14:33
Hvala vam....
Svjesna sam ja da sam jaka, jaca od njega. On je pobjegao, ja se s tim budim svaki dan, zivim s tim svaki dan i nosim se s tim,a on mi nije bio u stanju nikad doci u bolnicu kad sam isla na sedmodnevne infuzije. Zato me sad i frka da nisam slucajno trudna jer bi se tu onda moja situacija jos dodatno zakomplicirala...
Nadat cu se da nisam, a vi drzite fige...
Puseko

Petra0000
23.03.2011., 14:49
Drage sve, radimo istraživanje o kontracepciji pa vas molimo da ispunite anketu;
http://www.esurveyspro.com/Survey.aspx?id=115b53fd-809a-4bf8-8639-e481c921cdf7

Anketa je anonimna i bilo bi super čuti i vaše mišljenje o oralnoj hormonskoj kontracepciji... HVALA PUNO!
P.S. slobodno se raspišite...to će nam puno značiti.

Bozica Kovacic
23.03.2011., 19:35
Nisam trudan, nisam trudna, nisam trudna....
Jeeeeee Nikad sretnija....

Bozica Kovacic
23.03.2011., 19:36
Vracam se na Cilest.....

eudora
24.03.2011., 12:11
Božice, stvarno mi je drago da je dobro ispalo :)
drži se!

Elich San
26.03.2011., 22:39
Pitanjce!
Dakle, pila sam Cilest 9 godina i sad ga ne pijem vec 2 mj. Jesam li ja mogla ostati trudna u ta 2 mj? I koliko obicno (od prilike) vremena treba da ostanes trudna nakon sto si prestala piti pilule?

u mom slučaju 9 dana , i dragi poradio na blizancima :lol:

kesup
27.03.2011., 19:11
na to puca moja frendica :D
naime, dokazano je (sori ak se vec pricalo o tome) da je u prvom mjesecu nakon pilula povecana sansa za blizance.

Ruza2008987
28.03.2011., 12:56
Pozdrav! :W

Nedavno sam ginekologu izrazila zelju za kontracepcijskim pilulama, nakon cega me poslao na vadjenje krvi, izmedju ostalog fibrinogen ga zanima.

Danas sam pokupila nalaz i, nisam strucnjak, ali ne svidja mi se nimalo ovo sto pise na nalazu za fibrinogen. Dr. Google kaze da je normala negdje od 1.8 do 3.5 g/L, a meni nesto pod rezultat pise 6.2 :confused::eek:
Evo slika pa si pogledajte.

Nalaz (http://img268.imageshack.us/img268/2744/fibrinogen.png)

E sad, malo sam nepismena sto se tice razumijevanja tih nalaza, pa pitam nekog tko zna bolje. :D

Inace, pilule nisam do sad pila nikada, ne pusim, uopce ni ne pijem (cak ni vikendom), bavim se sportom..

Mozda je bitna stvar sto kad sam vadila krv sam bila bolesna (prehlada/nos/kasalj) i sto sam odradila vecer prije vadjenja trening....

Hvala svima koji se jave! :D

P.S. Naravno da bi ovo pitala ginekologa, isla sam odmah k njemu, ali frajer je otisao u Zagreb. :rolleyes:

bubicaa
29.03.2011., 15:28
Hm, po nalazu ti je referentna vrijednost od 1.5 do 4, znači povišeno ti je (zato i onaj H uz to)

Ne sjećam se, ali meni se nekako čini da je i meni bilo malo više kad sam radila pretrage... :misli:
Dr mi je rekao da nije zabrinjavajuće... :ne zna:

Ruza2008987
29.03.2011., 16:10
Jeeej, napokon netko :cerek:
Hvala ti.

Nadam se da ce bit ok, i da je tako jer sam bila bolesna, i da ce mi dat pilule, pa neka me salje na ponovne pretrage za mjesec, dva, koliko vec. :s

Sutra radi popodne, pa cemo vidjet sto kaze kolega doktor. :)

bubicaa
29.03.2011., 16:21
Znam da sam i ja to googlala, ali mislim da nista pametno nisam nasla. Ma bit ce sve ok :top:

bubicaa
01.04.2011., 21:03
Curke, jel moguće da mi tek sad nakon preko 3 godine pilule pogoršavaju raspoloženje. Tj. primjećujem to možda zadnjih 6 mj.. pijem Triquilar, na zadnjoj boji tableta sam koma - živčana, plače mi se za svašta, općenito mi je seksualna želja :ne zna:... Ali kako je prije bilo dobro?

ema163
02.04.2011., 10:41
imam pitanje, i molim za pomoć.. imam sporu probavu i prvi put počinjem pit kontracepcije.. zanima me da li laksativi utječu na djelotvornost kontracepcije i u skladu s tim, koje je najbolje vrijeme za pit kontracepcije? hvalaa

BlueWhale
02.04.2011., 10:57
imam pitanje, i molim za pomoć.. imam sporu probavu i prvi put počinjem pit kontracepcije.. zanima me da li laksativi utječu na djelotvornost kontracepcije i u skladu s tim, koje je najbolje vrijeme za pit kontracepcije? hvalaa

Koji laksativ? Ima ih više vrsta i mehanizama djelovanja - nije isto!. Koja kontracepcijska pilula?

ema163
02.04.2011., 11:52
dulcolax i yaz kontracepcija.. popijem laksativ navečer, i ujutro imam stolicu. samo problem je u tome da taj dan, još par puta kad jedem, svaki put imam stolicu.. da li i to utječe ili nema veze ako između popijem kontracepciju?

MelodyNine
02.04.2011., 12:47
Laksativi mogu umanjiti dejstvo pilula, ako je stolica rijetka i nastupi unutar 2-3 sata nakon uzimanja pilule.
Kad to vrijeme istekne, ne može utjecati na pilulu, jer je ona već tebi u krvi, odnosno prošla je kroz želudac :)

BlueWhale
02.04.2011., 12:50
dulcolax i yaz kontracepcija.. popijem laksativ navečer, i ujutro imam stolicu. samo problem je u tome da taj dan, još par puta kad jedem, svaki put imam stolicu.. da li i to utječe ili nema veze ako između popijem kontracepciju?

Nema interakcija između Yasmina i Dulcolaxa. Možete provjeriti i sama na: http://reference.medscape.com/drug-interactionchecker ili na http://www.drugs.com/drug_interactions.php
S oralnom kontracepcijom interakcije imaju lijekovi koj jako utjeću jetrene enzime za preradu lijekova. Npr. neki antibiotici, antipsihotici, antifungici...

MelodyNine
02.04.2011., 12:53
Nema interakcija između Yasmina i Dulcolaxa. Možete provjeriti i sama na: http://reference.medscape.com/drug-interactionchecker ili na http://www.drugs.com/drug_interactions.php
S oralnom kontracepcijom interakcije imaju lijekovi koj jako utjeću jetrene enzime za preradu lijekova. Npr. neki antibiotici, antipsihotici, antifungici...

Ne, aktivna suprtanca laksativa ne utječe na pilulu samu.
Ali ako joj laksativ izazove proljev unutar dva sata otkad je popila tabletu, dejstvo će biti smanjeno.

anica1987
04.04.2011., 15:43
Drage cure/žene, pozivamo Vas da sudjelujete u anketi na temu oralne hormonske kontracepcije.

Anketa je anonimna,a za cilj ima ispitati Vaše stavove i mišljenja o toj temi.

Napravljena je u svrhu studentskog projekta.

Nadamo se da ćete se odazvati u što većem broju i odvojiti malo svog slobodnog vremena kako bi nam pomogli da dobijemo što reprezentativniji uzorak.

Samo slijedite link.
https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFRTZGJFTkhaQ25RdUVKdy1kTXlpR0E6M Q

eudora
06.04.2011., 19:51
jesam :)

Blondy-ri
10.04.2011., 22:54
Mene zanima da li recept za baš svake pilule u baš svakoj ljekarni, sada po novome, vrijedi 6 mjeseci? Hvala :)

patkica07
11.04.2011., 09:24
Pila sam Yasmin oko 3 godine. Prošli mjesec sam prestala. Trebala sam dobiti menstruaciju u petak, subotu, međutim, još ništa. Pretpostavljam da je normalno da mi kasni s obzirom na promjene u organizmu, pa me zanima jel netko imao slično iskustvo?????

evelyn
11.04.2011., 21:27
Prije godinu dana sam pila Yasmin i ten mi je bio super.Onda sam napravila pauzu,te prije mjesec dana počela piti niskodozirane tablete Lindynette,ali nisam primjetila nikakvo poboljšanje tena.I dalje imam sitne prištiće.Lindynette mi je ginekologica preporučila zbog mioma kojeg imam.Da li koja cura na forumu pije Lindynette i nakon koliko je primjetila poboljšanje tena?Znam da treba neko vrijeme da pilule djeluju,ali s Yasminom sam nakon mj.dana već primjetila poboljšanje,a sada baš ništa:ne zna:

ivana.zd
12.04.2011., 10:10
pozdrav svima! danas pocinjem piti antibiotike (7 dana cu ih piti), a u cetvrtak mi je zadnja tableta iz ovog pakiranja nakon cega slijedi pauza od 7 dana.
sad me zanima trebam li mozda poceti odmah piti novu kutiju bez pauze? i da li se 7 dana dodatne kontracepcije racuna od zadnjeg popijenog antibiotika ili od prvog?
oprostite sto gnjavim, ali zelim biti sigurna :(

girly-girl
12.04.2011., 21:57
hello, imam pitanje. imala sam mengu mislim pred 2 tjedna.. tjedan prije sam popila zadnju pilulu i sada više ne koristim taj način kontracepcije. nakon toga sam imala zaštićene odnose no sada sam primjetila krvarenje.. da li je netko imao iskustvo nakon uzimanja prestanka uzimanja pilula? svakako se mislim konzultirati sa ginekologom no prvo da pitam tu pošto je večer :D

MelodyNine
12.04.2011., 22:57
pozdrav svima! danas pocinjem piti antibiotike (7 dana cu ih piti), a u cetvrtak mi je zadnja tableta iz ovog pakiranja nakon cega slijedi pauza od 7 dana.
sad me zanima trebam li mozda poceti odmah piti novu kutiju bez pauze? i da li se 7 dana dodatne kontracepcije racuna od zadnjeg popijenog antibiotika ili od prvog?
oprostite sto gnjavim, ali zelim biti sigurna :(

Nastavi normalno piti tablete. Koristi zaštitu tokom prvih sedam dana novog pakiranja (u principu, uvijek gledaj sedam dana neometanog uzimanja, tad si sigurna, dakle, kad skupiš sedam dana uzimanja bez ometanja antibioticima i koječim, tad si sigurna).

Učinak antibiotika se broji od prvog do zadnjeg dana uzimanja istog. Dodatna kontracepcija računa se, naravno, od zadnjeg popijenog antibiotika.

gejzirica
13.04.2011., 08:18
pijem pilule jasmine. i zadnje 2 u pakiranju nisam popila. na uputama piše da se napravi pauza od 7 dana i da se onda nastave piti. krvarenje mi je nakon toga bilo jako slabo, trajalo je dan-dva. danas je taman prošlo tjedan dana, zanima me jel mogu normalno nastaviti piti pilule bez dodatne zaštite od danas?

zija
13.04.2011., 10:45
pijem cilest dvije godine i sinoć kad sam popila tabletu slučajno mi je zadnja tableta iz pakiranja upala u odvod:confused:( ona folija se nekako sama otvorila.)
uglavnom, do kraja ciklusa imam još 9 tableta, ali mi jedna, ta zadnja sada fali.
pa me zanima sljedeće,
mogu li umjesto 21, popiti 20 tableta i napraviti pauzu od sedam dana. je li to sigurno kao i 21, odnosno računa li se to kao propuštena tableta?
malo mi je glupop kupiti još jednu kutiju zbog samo 1 tablete?:ne zna:

MelodyNine
13.04.2011., 11:28
pijem pilule jasmine. i zadnje 2 u pakiranju nisam popila. na uputama piše da se napravi pauza od 7 dana i da se onda nastave piti. krvarenje mi je nakon toga bilo jako slabo, trajalo je dan-dva. danas je taman prošlo tjedan dana, zanima me jel mogu normalno nastaviti piti pilule bez dodatne zaštite od danas?

Ako sam dobro shvatila, prošla ti je upravo sedmodnevna pauza? Ako jeste, koristi za svaki slučaj dodatnu zaštitu prvih sedam dana uzimanja pilula, ako želiš biti sto posto sigurna.

pijem cilest dvije godine i sinoć kad sam popila tabletu slučajno mi je zadnja tableta iz pakiranja upala u odvod:confused:( ona folija se nekako sama otvorila.)
uglavnom, do kraja ciklusa imam još 9 tableta, ali mi jedna, ta zadnja sada fali.
pa me zanima sljedeće,
mogu li umjesto 21, popiti 20 tableta i napraviti pauzu od sedam dana. je li to sigurno kao i 21, odnosno računa li se to kao propuštena tableta?
malo mi je glupop kupiti još jednu kutiju zbog samo 1 tablete?:ne zna:

Ja već odavno imam rezervnu kutiju za takve slučajeve, ne bi vjerovala kako dobro dođe :D
Možeš tako postupiti, vidi gore post. Ne moraš kupovati još jednu kutiju. Ali bi dobro bilo imati rezervu za takve slučajeve.
Računa se kao propuštena tableta, pa se za svaki slučaj štiti dodatno prvih sedam dana uzimanja tableta.

zija
13.04.2011., 11:58
hvala Melody:)

baš se spremam na neki put tako da ću svakako prije njega skočiti u apoteku po još jednu kutiju. ( to mi je bolja opcija nego koristiti dodatnu zaštitu 7 dana):mig:

evelyn
13.04.2011., 22:02
Nitko ne pije Lindynette kontracepcijske?:(

Leiša
14.04.2011., 13:14
Nitko ne pije Lindynette kontracepcijske?:(

pijem ja. pila sam prije Logest, ali mi je onda ginekologica rekla da bi mogla preć na Lindynette jer su potpuno iste kao Logest, samo šta su desetak kuna jeftinije. tek sam počela s njima pa još nisam primjetila neke promjene. strpi se još malo pa vidi, nadamo se najboljem :)

Lilit
14.04.2011., 13:24
@Leiša jesi u hrv? nikad cula za te pilule pa zato pitam... imas link kakav da usporedimo sastav s logestom :)

Leiša
14.04.2011., 13:38
@Leiša jesi u hrv? nikad cula za te pilule pa zato pitam... imas link kakav da usporedimo sastav s logestom :)

Ovako sastav je 20 mcg etinilestradiola i 75 mcg gestodena :)

Natalija5
14.04.2011., 17:43
Vi cure koje ste se udebljale od Diana, nakon koliko ste se vratile na prijasnje kile nakon sta ste ih prestale piti?
Ja ih pijem 9 mjeseci i udebljala sam se 6 kila :(. Mislim ih prestati piti i uzeti neke druge, iako su mi ove pripisane za akne. Prije toga sam pila Logest i nikad nisam imala takve probleme a od Diana imam i celulit.
Inace zadnjih godinu dana vjezbam 4 x tjedno aerobic i dosta vozim biciklu i rolam se. Jedem kao i prije, nista vise.

Sigurna
14.04.2011., 18:00
Vi cure koje ste se udebljale od Diana, nakon koliko ste se vratile na prijasnje kile nakon sta ste ih prestale piti?
Ja ih pijem 9 mjeseci i udebljala sam se 6 kila :(. Mislim ih prestati piti i uzeti neke druge, iako su mi ove pripisane za akne. Prije toga sam pila Logest i nikad nisam imala takve probleme a od Diana imam i celulit.
Inace zadnjih godinu dana vjezbam 4 x tjedno aerobic i dosta vozim biciklu i rolam se. Jedem kao i prije, nista vise.

Ovaj dio mi je teško povjerovati. To me podjseća na onu: ništa ne jedem, a debela sam.

Natalija5
14.04.2011., 18:24
Ovaj dio mi je teško povjerovati. To me podjseća na onu: ništa ne jedem, a debela sam.

Pa ni ne moras povjerovati, to je tvoje pravo. Malo guglaj ili se raspitaj pa ces vidjeti da su Diane jedine kontracepcijske koje imaju toliko izrazenu bas tu nuspojavu, zato se nikad i ne piju kao "obicna" kontacepcija, osim ako je netko blesav. Ne znam zasto mislis da bi sama sebe lagala, i vas na forumu isto, ali ok :rofl:. Meni je to za debljanje potvrdila i ginekologica (a i rekla je da najvise zadrzavaju vodu od svih pilula) ali mi je kad sam ih pocela piti bilo najvaznije da se koliko toliko sredi stanje sa licem jer mi je lice bilo katastrofalno, najblaze receno. Ne kazem da jedem savrseno ali vjezbam vise nego prije kad nisam uopce vjezbala a udebljala sam se svejedno. Osim toga nisam nikad imala celulit prije nego sam pocela piti Diane.
Prije njih sam pila 5 godina Logest i sve super, nikakve nuspojave nisam imala.

Tiarra
14.04.2011., 18:48

Ovo se je isto i meni dogodilo i kile su mi otisle nakon 4 mjeseca. Dobila sam sve skupa 7 kila u godinu dana koliko sam ih pila zbog policisticnih jajnika i jako mi se je zadrzavala voda, jedva sam mogla obuci neke hlace vec nakon 3 mjeseca pijenja Diana a tada sam jako pazila sta i koliko jedem. Bila sam vec tada sva nekako napuhana :ne zna:. Od onda pijem Yasmine evo vec 3 godine i u te 3 godine sam dobila 2 kile jer ne jedem zdravo i ne stignem si skuhati svaki dan. Ne zelim ni misliti da sam nastavila s Dianama kako bi bilo s ovakvom prehranom, one se definitivno najgore od svih pilula ali su meni bile jako ucinkovite za spomenute probleme. Inace nisam sklona debljanju, ni ja ni moja obitelj opcenito.
Koliko ih ti jos moras piti?

Sigurna
14.04.2011., 18:48
Ako idem guglati, naći ću da se od svih pilula deblja - na forumima. A od liječnika ću uglavnom naći da povećavaju apetit, a ne unose hranu u usta :lol:.

Uglavnom, onima koje se udebljaju "od Diana" daje se Yasmin. Eventualno Cilest. Ali nijedan nema toliko izraženo djelovanje na vidljive posljedice PCOS-a (akne u tvom slučaju) kao Diane.

Natalija5
14.04.2011., 19:02
Ovo se je isto i meni dogodilo i kile su mi otisle nakon 4 mjeseca. Dobila sam sve skupa 7 kila u godinu dana koliko sam ih pila zbog policisticnih jajnika i jako mi se je zadrzavala voda, jedva sam mogla obuci neke hlace vec nakon 3 mjeseca pijenja Diana a tada sam jako pazila sta i koliko jedem. Bila sam vec tada sva nekako napuhana :ne zna:. Od onda pijem Yasmine evo vec 3 godine i u te 3 godine sam dobila 2 kile jer ne jedem zdravo i ne stignem si skuhati svaki dan. Ne zelim ni misliti da sam nastavila s Dianama kako bi bilo s ovakvom prehranom, one se definitivno najgore od svih pilula ali su meni bile jako ucinkovite za spomenute probleme. Inace nisam sklona debljanju, ni ja ni moja obitelj opcenito.
Koliko ih ti jos moras piti?

Ako idem guglati, naći ću da se od svih pilula deblja - na forumima. A od liječnika ću uglavnom naći da povećavaju apetit, a ne unose hranu u usta :lol:.

Uglavnom, onima koje se udebljaju "od Diana" daje se Yasmin. Eventualno Cilest. Ali nijedan nema toliko izraženo djelovanje na vidljive posljedice PCOS-a (akne u tvom slučaju) kao Diane.

Tiarra, hvala na postu, trebala bi ih piti jos 6 mjeseci ali mi je ginekologica rekla da se javim ako mi ne budu odgovarale, imam termin za pregled za 20 dana.
Sigurna, nemam PCOS. Akne mi stvaraju neki drugi hormonalni problemi tj. njihov veci disbalans, PCOS nije uzrok. Nisam nikad cula da se itko zali na debljanje i zadrzavanje vode za bilo koje druge pilule toliko kao za Diane. O celulitu ni da ne pricam, nisam ga imala nikada prije, ni u tragovima.

Leiša
14.04.2011., 19:06

Pa ako su ti Logest bile dobre, onda bi ti bile dobre i Lindynette s obzirom da su potpuno iste, jedino što su cca 10 kn jeftinije :top:

Natalija5
14.04.2011., 19:14
Pa ako su ti Logest bile dobre, onda bi ti bile dobre i Lindynette s obzirom da su potpuno iste, jedino što su cca 10 kn jeftinije :top:

Hvala ti, nisam cula jos za njih, pitati cu ginekologicu, ako ona uopce daje te koje si spomenula :). Logest su mi bile odlicne, kao da ne pijem nista. Koliko dodju tocno Lindynette, ti ih ovdje kod nas kupujes, u HR? Kad sam kupovala Logest bile su oko 70 kuna cini mi se ali to je bilo prije vise od godinu dana pa su mozd ai one poskupile.

Lilit
14.04.2011., 21:11
evo sta sam ja nasla

Logest

Other names used:

* Arianna®
* Femiane®
* Femoden®
* Lindynette®

sa weba: link (http://www.drugscase.com/contraception/logest.html)

Leiša
15.04.2011., 11:49
Hvala ti, nisam cula jos za njih, pitati cu ginekologicu, ako ona uopce daje te koje si spomenula :). Logest su mi bile odlicne, kao da ne pijem nista. Koliko dodju tocno Lindynette, ti ih ovdje kod nas kupujes, u HR? Kad sam kupovala Logest bile su oko 70 kuna cini mi se ali to je bilo prije vise od godinu dana pa su mozd ai one poskupile.

Lindynette su dostupne u Hrvatskoj, koštaju nešto manje od 70 kn, a Logest je koliko se sjećam bio oko 80 kn

matsis
16.04.2011., 09:19
Drage forumasice,
moja prijateljica i ja, obje mlade, nadobudne studentice, buduce znanstvenice radimo jednu anketu za fax. Treba nam vasa pomoc i plizzzzzz pomozite nam. Anketa je o kontracepciji s naglaskom na oralnu hormonsku kontracepciju (tzv. pilule).
Pa vas SVE MOLIM u svoje i njeno ime POMOZITE NAM tako sto cete izdvojiti svojih 5 minuta i ispuniti nam tu anketu. Unaprijed vam se svakoj beskrajno zahvaljujem. Anekta se nalazi na linku dolje. =) :s

http://freeonlinesurveys.com/rendersurvey.asp?sid=l01zc5p25rxck2p893684
:s

Silvery
16.04.2011., 13:07
Nešto je poplava u zadnje vrijeme s tim anketama? Na ovoj temi je zasada dopuštena, eto barem ćemo tako pomoći. Da ne bi bilo zabune, ban si dobila jer si zaspamala cijelo Žensko zdravlje s istim postom na ostalih 20 tema koje veze nemaju s tim od Genitalnog herpesa do vaginaleta.

Blondy-ri
18.04.2011., 13:04
Mene zanima da li recept za baš svake pilule u baš svakoj ljekarni, sada po novome, vrijedi 6 mjeseci? Hvala :)

Dakle? :D
Ubrzo mi ističe 6 mjeseci pa bih voljela znati čeka li me oduzimanje recepta ili sam na miru sljedećih 6 mjeseci.

bubicaa
18.04.2011., 13:19
Mislim da vrijedi koliko na njemu piše :ne zna:
Na mom zadnjem je isto pisalo da važi 6 mj

Blondy-ri
18.04.2011., 13:21
Ne piše ništa. Nikad mi nije ništa pisalo i uvijek mi je vrijedio godinu dana, ali pitam jer sam pred par mjeseci baš na forumu pročitala da po novom vrijedi 6 mjeseci. :ne zna:

bubicaa
18.04.2011., 13:25
A onda probaj u ljekarni i to je to... Meni je zadnjih 2 godine na svakom pisalo po 6 mj da vrijedi

Blondy-ri
18.04.2011., 13:44
Da, nema mi druge.

A koje pilule piješ? Možda je i do toga. :ne zna:

bubicaa
18.04.2011., 13:48
Pila sam Triquilar, prestala prije 2 tj :D

Ali znam da mi i frendici piše na njenom receptu isto da su 6 mj, ali sam zaboravila koje su to tablete (druge od mojih)

Možda to ovisi o dr-u?

Blondy-ri
18.04.2011., 14:06
Ne znam. A ništa, saznat ću ubrzo :)
Hvala ti svejedno. ;)

Patuljka
19.04.2011., 10:31
Pijem cilest, prvu kutiju nakon pauze od više od godinu dana. U toj pauzi nisam imala menstruaciju, osim ako nije bila izazvana hormonalnom terapijom. Otkad sam počela s cilestom, znaju me jajnici užasno boljet :( jel to sad zato jer im cilest nešto radi, tj. jer su se pokrenuli opet normalno? Mislim, jel imam razloga za brigu?

master_of_none
19.04.2011., 14:27
Pijem već godinu dana Yaz kontracepcijske pilule, i otkad sam ih počela piti svaka 2 mjeseca dečko i ja dobijemo gljiivičnu infekciju, dvaput sam otišla kod ginekologa po recept za Canesten, pa sam par puta sama kupovala u ljekarni, no opet se vratilo nakon 2 mjeseca pa mi je moj ginekolog dao Rojazol, evo prije par dana opet. Rekla sam svom ginekologu da me to jako muči no nikako da se riješim tih problema, počelo me smetat što svaka 2 mjeseca moramo biti na terapiji. :mad:

Da li itko od vas pije Yaz pilule i ima slične probleme kao i ja?:confused:

bokbok

girly-girl
20.04.2011., 16:34
ja sma bila na yazu i nisam imala tih problema. jedino kaj nisam dobivala uopće mengu pa sma ih prestala piti

Sigurna
21.04.2011., 10:46
Netko me je pitao jedanput za ovo, kako to se pilule mogu početi piti bilo kad u ciklusu, pa sam ja objasnila otkud mi to, ali mi nitko nije vjerovao. Dala sam si truda i našla barem jedan primjer u kojem liječnica objašnjava kako. Ne želim se upuštati u diskusije, samo navodim:

http://www.cybermed.hr/forum/bolesti_i_stanja/kontracepcija/diane352

Patuljka
25.04.2011., 00:02
Pozdrav cure.

Počela sam piti Cilest 2.4., 2. dan menstruacije koja je bila izazvana hormonima koje mi je dao ginekolog (nije Duphastone nego nekih 5 tabletica koje mi je on dao) jer je nije bilo, kao ni zadnjih 7mj otkad sam prestala uzimati pilule.

Prvi dan sam morala vadit hormone i onda mi je rekao da drugi dan odmah mogu početi s pilulama, da je svejedno jel prvi ili drugi dan počnem uzimat. E sad, menstruacija bi trebala nastupiti 28. dan, zar ne? To bi značilo da ću mengu dobiti 29./30. 4.? Jer ja sam popila cijelu turu, zadnju tabletu sam popila u četvrtak 21., a na uputstvima piše da bi menstruacija trebala nastupiti 2,3 dana nakon prestanka uzimanja pilula.. pa sam malo zbunjena, a pilule sam počela uzimati prije 3g pa napravila pauzu prošlo ljeto i sad se ne sjećam kako je to bilo s prvom mensturacijom.. kad da je onda očekujem? :ne zna: Prije sam prestala uzimati pilule u ponedjeljak pa bi dolazila u petak, dakle 4 dana.. al sad kako se radi o prvoj mengi otkad sam opet na pilulama, totalno sam zbunjena..

Ak je itko shvatio šta ja ovdje pitam.. :zubo:

girly-girl
25.04.2011., 16:55
ja sam pila cileste i dobila bi ovako, prestala bi piti u petak i dobila bi tek idući petak, ako si me skužila :D

Patuljka
25.04.2011., 21:59
ja sam pila cileste i dobila bi ovako, prestala bi piti u petak i dobila bi tek idući petak, ako si me skužila :D

Jesam da, al sam u biti htjela znati jel ista stvar i s prvom mengom otkad počneš pit pilule.. al svejedno, ne moram još počet histerizirat jer nisam dobila, prošlo je 4 dana..

girly-girl
26.04.2011., 09:51
je, meni je oduvijek bilo tako. ne brini :)

Patuljka
26.04.2011., 11:45
Evo danas curim :) ubija me ta moja paranoja :rolleyes:

Depeche E.
27.04.2011., 10:31
hei, hei :)

ovak.
htjela bih početi piti te kontracepcijske pilule, a prebaciti ću se kod druge ginićke. a mengu bih trebala dobiti sad za nekih par dana.
kada dođem kod nje, poslati će me na vađenje krvi i to sve, a ? :D
ak mi netko može malo pojasniti kak to ide, taj postupak kada dođem kod nje i tražim te tablete :)
inače, nekada mi menge nisu redovite pa imam, a znate kak je to :rofl: .. :horor:
to će mi biti prvi put da koristim te pilule, baš bih htjela probati :raspa:

malenadv
27.04.2011., 13:11
trebam hitnu pomooć! pijem tablete triquilar već par mjeseci i nikad nisam zaboravila popit tabletu, pijem ih u 8 sati navečer, no jučer sam zaboravila i popila sam ju odmah ujutro u 11 sati, znači prošlo je 12 sati. sad sam u 3 tjednu i na tabletama pišu posebne upute za svaki tjedan ako zaboraviš popiti, za 3 tjedan piše da odmah napravim pauzu od 7 dana ili da nastavim piti do kraja i onda odma kupim novo pakovanje i ne radim pauzu. imam još samo dvije tablete do kraja, dns i sutra i ne znam je li pametno da ne radim tu pauzu od 7 dana. da li se ikome ovako nešto dogodilo s ovakvom vrstom pilula i da li mi netko može pomoći??

pítā
27.04.2011., 14:09
hei, hei :)

ovak.
htjela bih početi piti te kontracepcijske pilule, a prebaciti ću se kod druge ginićke. a mengu bih trebala dobiti sad za nekih par dana.
kada dođem kod nje, poslati će me na vađenje krvi i to sve, a ? :D
ak mi netko može malo pojasniti kak to ide, taj postupak kada dođem kod nje i tražim te tablete :)
inače, nekada mi menge nisu redovite pa imam, a znate kak je to :rofl: .. :horor:
to će mi biti prvi put da koristim te pilule, baš bih htjela probati :raspa:

:)

Odeš do nje i kažeš da bi htjela pilule. Plain and simple.
Ona će napraviti pregled i vrlo vjerojatno će te poslati na vađenje krvi (makar samo nekolicina njih radi te pretrage ali ti u svakom slučaju inzistiraj na njima (kks, željezo, kolesterol, zgrušavanje a možeš tražiti i za hormone iako sumnjam nekak da će te na to slati ukoliko ne postoji neki problem) - sve ovisi o gin. Ugl, samo hrabro i strpljivo :)

MelodyNine
28.04.2011., 23:33
trebam hitnu pomooć! pijem tablete triquilar već par mjeseci i nikad nisam zaboravila popit tabletu, pijem ih u 8 sati navečer, no jučer sam zaboravila i popila sam ju odmah ujutro u 11 sati, znači prošlo je 12 sati. sad sam u 3 tjednu i na tabletama pišu posebne upute za svaki tjedan ako zaboraviš popiti, za 3 tjedan piše da odmah napravim pauzu od 7 dana ili da nastavim piti do kraja i onda odma kupim novo pakovanje i ne radim pauzu. imam još samo dvije tablete do kraja, dns i sutra i ne znam je li pametno da ne radim tu pauzu od 7 dana. da li se ikome ovako nešto dogodilo s ovakvom vrstom pilula i da li mi netko može pomoći??

Ja pijem Triquilar, dogodilo mi se. Odaberi bilo koju od mogućnosti, isto ti je. Kako ti više odgovara.
Ako spojiš pakiranja, moguće je da nećeš dobiti menstruaciju, već tačkasto krvarenje, koje se može produžiti. Ali ne mora značiti.

Moschino_girl
29.04.2011., 10:13
drage cure, tete, žene, treba mi savjet.

u zadnjih 5-6 mjeseci ciklus mi se skroz promijenio, odnosno produljio na 42 dana i počela sam imat smećkasto-blago krvav iscjedak za vrijeme ovulacije. e i sad kako mi je to sve naopako trebam počet pit pilule, točnije yaz. ginekologica mi je rekla da ih počmem pit prvi dan menzisa, sve to kužim, ali problem je taj što mi ovaj "iscjedak i krv za vrijeme ovulacije" traje predugo i ne mogu reć jel mi je to još uvijek taj iscjedak ili je počeo menzis. tako da sad ne znam dal da popijem prvu tabletu ili ne.

ugl. ginekologica mi je rekla da se ništa ne brinen oko tog iscjetka, da se može događat, pogotovo jer mi je sad ciklus cijeli poremećen.

e pa moje je pitanje koliko si sad mogu sjebat ciklus ako uzmem prvu tabletu a ispostavi se da mi ovo sad, danas nije prvi dan menzisa nego još uvijek taj neki iscjedak ?

veronika_87
29.04.2011., 13:26
S obzirom da recept za pilule sad traje 6 mj.zanima da li se on može samo produžiti kod ginekologa ili se mora ponovno napraviti pregled?

Ja sam dobila recept 15.11.i prije 2 tjedna sam podigla 6.kutiju pilula.Da li ja sam sad mogu na taj recept kupiti još i 7.kutiju jer mi recept traje do 15.5.ili se ne smije više od 6 kutija na jednom receptu?Ispričavam se što sam malo zakomplicirala ali nisam sigurna :zubo:

bubicaa
29.04.2011., 13:31
Samo produžiš :) Barem je tako bilo kod mene
Za drugo - a ovisi o ljekarni možda :D

Sigurna
29.04.2011., 14:12
drage cure, tete, žene, treba mi savjet.

u zadnjih 5-6 mjeseci ciklus mi se skroz promijenio, odnosno produljio na 42 dana i počela sam imat smećkasto-blago krvav iscjedak za vrijeme ovulacije. e i sad kako mi je to sve naopako trebam počet pit pilule, točnije yaz. ginekologica mi je rekla da ih počmem pit prvi dan menzisa, sve to kužim, ali problem je taj što mi ovaj "iscjedak i krv za vrijeme ovulacije" traje predugo i ne mogu reć jel mi je to još uvijek taj iscjedak ili je počeo menzis. tako da sad ne znam dal da popijem prvu tabletu ili ne.

ugl. ginekologica mi je rekla da se ništa ne brinen oko tog iscjetka, da se može događat, pogotovo jer mi je sad ciklus cijeli poremećen.

e pa moje je pitanje koliko si sad mogu sjebat ciklus ako uzmem prvu tabletu a ispostavi se da mi ovo sad, danas nije prvi dan menzisa nego još uvijek taj neki iscjedak ?

Možeš početi piti kad hoćeš u ciklusu, samo prva dva tjedna koristi dodatnu zaštitu, budući ne znamo jel tebi bio prvi dan menstruacije ili ne.

Neće biti ništa. Može se dogoditi da sad imaš takav isjedak cijeli prvi blister, može biti da će ti prestati čim počneš piti, ili se pojačati krvarenje, sve je moguće. Ali već sa drugim blisterom će biti OK.

Moschino_girl
29.04.2011., 15:03
@sigurna, hvala na odgovoru :)

Sigurna
29.04.2011., 15:09
Nema problema i javljaj kaj se događa s krvarenjem - meni se čini da ćeš ti tek dobiti menstruaciju i da imaš nizak progesteron, već sam pisala o tome...zato imaš ta krvarenja pred krvarenje :).

Moschino_girl
29.04.2011., 16:16
inače iman krvarenja pred krvarenje koja traju dva-tri dana maksimalno, al ovo traje već 15 dana pa mi baš i nije jasno. a i već mi je 35.dan ciklusa tako da bi trebala kroz slijedeći tjedan dobit menzis. pričekat ću još koji dan pa ćemo vidit šta će bit

Sigurna
29.04.2011., 16:18
inače iman krvarenja pred krvarenje koja traju dva-tri dana maksimalno, al ovo traje već 15 dana pa mi baš i nije jasno. a i već mi je 35.dan ciklusa tako da bi trebala kroz slijedeći tjedan dobit menzis. pričekat ću još koji dan pa ćemo vidit šta će bit

Znam, imam i ja tako...par dana prije...ali koliko sam čitala, sve od ovulacije pa do menstruacije može biti takvo lagano krvarenje...možeš i pričekati, drži se samo onoga što sam ti gore napisala.

Moschino_girl
29.04.2011., 16:21
budem. počet ću pit ovih dana, kad uočim bar malo više crvenkaste krvi pa se nadam da će se riješit kroz prva 2-3 blistera.

edit: a ovo šta si napisala za nizak progesteron, nije problem u tom. sve mi je u granicama normalne osim feritina

ajetam
01.05.2011., 19:55
dal netko ima problema sa boli u kao pazušnoj jami koja se nekako širi prema dojki ,mene to zna boljet najčešće lijeva strana i poslje menge(znam da znaju grudi boljet prije ) inace imam malo izraženije limfne čvorove ispod toga pazuha pa me strah malo da nije nesto ozbiljnije

Sigurna
01.05.2011., 20:13
dal netko ima problema sa boli u kao pazušnoj jami koja se nekako širi prema dojki ,mene to zna boljet najčešće lijeva strana i poslje menge(znam da znaju grudi boljet prije ) inace imam malo izraženije limfne čvorove ispod toga pazuha pa me strah malo da nije nesto ozbiljnije

Meni ovo ne zvuči kao bilo što što bi imalo veze sa ciklusom :ne zna:. Kako to misliš "malo izraženije limfne čvorove ISPOD TOG PAZUHA"? Samo tog? Imaš možda inače kakvih problema sa lijevom rukom ili vratnom kralježnicom na toj strani tijela?

ajetam
01.05.2011., 20:32
pa nemam pojma ,pod prstima osjetim u pazuhu kao čvor i to je tak već godinama .čak sam bila i na ultrazvuku oba pazuha i vrata jer isto tamo imam ..ako nisu tablete neznam dal je mozda zbog depilacije voskom pazuha al bas dep.voskom mi budu skroz mini dlakice ,nemam nekih upala folikula pa da mi zato reagira ...

Sashica
01.05.2011., 20:39
pa nemam pojma ,pod prstima osjetim u pazuhu kao čvor i to je tak već godinama .čak sam bila i na ultrazvuku oba pazuha i vrata jer isto tamo imam ..ako nisu tablete neznam dal je mozda zbog depilacije voskom pazuha al bas dep.voskom mi budu skroz mini dlakice ,nemam nekih upala folikula pa da mi zato reagira ...

Što su ti rekli na UZV-u?

Inače, ja ima tako u pazušnoj jami (desnoj) kao čvorić koji mogu napipati, tako je već cca 3 god., na UZV-u su mi rekli da je to malo izraženiji limfni čvor.

Inače, doktor mi je rekao da se depilacija pazuha voskom nikako ne bi trebala raditi, može doći do urastanja dlačica i upala.

ajetam
01.05.2011., 20:48
a da tako je i meni rekla da su izrazeni al sve 5,neznam meni je vosak ok,dlačice su mekanije i manje rastu dok kod voska od 3 depilacije namnozi se 100 i to po 2 iz jednog folikula sto mi se isto ne cini bas super, budem ako me nastavi bolit otisla ponovno doktoru,iapk je proslo par god od tog uvz pregleda -sorite na offu

manekenka
02.05.2011., 01:37
evo ovako, već sam dulje vrijeme u vezi i počela sam ozbiljno razmišljat o pilulama. naručena sam sljedeći tj. kod ginekologa pa ću još točno odlučit, ali me zanimaju vaša iskustva. pročitala sam na preskokce vaše posteve, vidim da ima rasličitih iskustava, ali me u globalu zanima jeste li zadovoljne s ovim oblikom kontracepcije. koliko ima istine u onome da se od njih deblja, rastu cice, dobiva celulit i sl. znam da je sve individualno, ali bila bi vam jako zahvalna kad biste podijelile svoje iskustvo sa mnom.

hvala :)

englandaway
02.05.2011., 16:03
imam jedno pitanje..da li sa yaz kontracepcijskim treba pravit neke pauze..kao npr piju se godinu dana pa par mjeseci pauza ili?

Sigurna
02.05.2011., 20:15
imam jedno pitanje..da li sa yaz kontracepcijskim treba pravit neke pauze..kao npr piju se godinu dana pa par mjeseci pauza ili?

Ne. Nekad se to radilo kad su pilule bile više dozirane. Danas pauza služi samo za ostanak u drugom stanju :D. Iako neki ginići ju još uvijek preporučuju, ali većina se slaže da je to glupost.

anaay
03.05.2011., 08:25
pijem tek 2. kutiju pilula ( 21 pilula u kutiji), i ostalo mi je još 5 do kraja a već sam dobila mengu. Dali da nastavim pit tih 5 do kraja ili prestanem?...pretpostavljam da kad dodje 7 dana pauze, tad neću ni imat mengu više... tnx, pozz

Sigurna
03.05.2011., 10:20
pijem tek 2. kutiju pilula ( 21 pilula u kutiji), i ostalo mi je još 5 do kraja a već sam dobila mengu. Dali da nastavim pit tih 5 do kraja ili prestanem?...pretpostavljam da kad dodje 7 dana pauze, tad neću ni imat mengu više... tnx, pozz

Piješ kao da se ništa nije dogodilo. Baš krvariš ili onako, oskudno, više kao iscjedak?

Uglavnom, neke žene, navodno, ne mogu tvrditi iz vlastitog iskustva, uvijek krvare van pauze, u neko drugo doba. A opet, ako se to događa češće, treba giniću, najvjerojatnije će mijenjati pilule. Ali tebi je tek drugi ciklus, samo pij normalno, zaštita ti je održana. Ako prestaneš, i napraviš 7 dana pauzu, mislim da nisi zaštićena od početka slijedećeg ciklusa jer da bi zaštita bila potpuna treba popiti 21 tabletu. Ako napraviš pauzu, prvih dva tjedna slijedećeg ciklusa morala bi koristiti dodatnu zaštitu ili pauzu skratiti.

anaay
03.05.2011., 10:43
hvala! Budem nastavila onda piti normalno dalje.... Na početku je izgledalo ko oskudno, sad je već 2. dan i počelo je obilnije i to s ugrušcima malim..a i osjećam sve simptome kao inače kad imam mengu. Nadam se da mi je uranila zato jer mi je pao imunitet prije tog malo (počelo s grloboljom, temperatura 37 i slabije sam se osjećala..ko da me prima neka prehlada). Valjda će se unormaliti sljedeći mjesec :/

appoolonia8
04.05.2011., 12:50
evo ovako, već sam dulje vrijeme u vezi i počela sam ozbiljno razmišljat o pilulama. naručena sam sljedeći tj. kod ginekologa pa ću još točno odlučit, ali me zanimaju vaša iskustva. pročitala sam na preskokce vaše posteve, vidim da ima rasličitih iskustava, ali me u globalu zanima jeste li zadovoljne s ovim oblikom kontracepcije. koliko ima istine u onome da se od njih deblja, rastu cice, dobiva celulit i sl. znam da je sve individualno, ali bila bi vam jako zahvalna kad biste podijelile svoje iskustvo sa mnom.

hvala :)

Ja sam pila razne pilule,triqvilar,cilest,logest,Yasmin i da celulit se stvara više nego inače,cice su mi bile puno veće. Od Cilesta sam se udebljala,3 kg,nije puno ali s obzirom da sam se bavila intenzivno sportom u to vrijeme dosta je to kila za aktivnu osobu.Ysmin mi je uzrokovao galvobolje,tako da ga duže od 2 mj nisam ni pila.Pod trikqvilarom sam krvarila,ne znam zašto.Logest mi je bio još najbolji,jer sam ga dobro podnosila,ko da i ništa ne uzimam.Koristiala sam logest jedno vrijeme,ali više ne uzimam pilule.Moj problem osim svih navedenih simpotoma kod tih pilula, je taj da ja nema potrebu za sexom,a to nema smilsa jer se tablete uzimaju iz zna se kojeg razloga.:):).Ja danas pazim na plodne i nepolodne dane,nažalost to je najgora metoda i prezrvativ. Moj ti je savjet da probaš tablete i za 2-3mj neće ti ništa biti.Ako ti ne budu odgovarale mjenjaj ih uz konzultacije s ginekologom.Ja bi htjela uzimat pilule ali nažalost to nije moguće,već sam se s tim pomirila,iako mislim da je to jedna od najboljih metoda zaštite ako imaš stalnog partnera.

SekaSis
04.05.2011., 20:20
Sto se tice celulita i nakupljene vode, jel se oni barem malo, ili u potpunosti "povuku" nakon prestanka uzimanja pilula ?

Mene ginekologica zeli staviti na neke blaze (trenutno uzimam Diane 35) pa da li je moguce da ti negativni simptomi odu s njima ili barem ne budu tako izrazeni (npr ako cu uzimati Yaz, Yasmin ili nesto trece) ?

appoolonia8
05.05.2011., 12:05
Meni nije,ja ga i dan danas imam na bokovima,ali stalno koristim kreme protiv celulita,tako da se ne vidi.Moja frendica nema celulit uopće,a pije kontracepciju već 10 god. tako da opet ovisi,ali ona je jako mrašava ,kost i koža tako da ne znam gdje bi se to njoj i vidjelo.:rolleyes:Gle probaj pilule,ako voliš slatkiše jest,nemoj malo ih izbaci iz prehrane,pij manje kave,ili gorku kavu uglavnom izbjegavaj šećer.
Ja se uspješno borim s celulitom,ali tako da pijem čaj bez šećera,slatkiše ne jedem kad uzimam tablete,masnoće izbjegavam i vježbam,

LadyMA
06.05.2011., 11:29
Upravo sam se vratila od ginekologice (umišljene i neugodne Stepanićke). Molim vas da me podsjetite koji dan se vade hormoni. Ako se dobro sjećam, od 13. do 17. dana menstruacije?

Uglavnom, nisam pila Diane 35 oko pola godine. Prestala sam ih uzimati u 9.mjesecu jer sam primijetila celulit, 5 kg viška i pojačanu dlakavost. Nakon dvije godine uzimanja, tada sam prestala i nju sam o tome obavijestila. Inače imam blago policističan jajnik i problema s tenom.
Sad bih opet htjela početi piti, što zbog kontracepcije, što zbog istih problema kao i prije. Kad sam joj rekla da bih ponovno krenula, bila je dosta neugodna. Rekla je da nikad nisam trebala ni prestati i da se osjeća glupo dok razgovara sa mnom jer joj govorim o pojačanoj dlakavosti, a kao Diane se baš protiv toga bore.

Ima li tko još istustva s Diane35 i dlakavosti? Jesam ja luda ili šta?

Sigurna
06.05.2011., 12:32
Upravo sam se vratila od ginekologice (umišljene i neugodne Stepanićke). Molim vas da me podsjetite koji dan se vade hormoni. Ako se dobro sjećam, od 13. do 17. dana menstruacije?

Uglavnom, nisam pila Diane 35 oko pola godine. Prestala sam ih uzimati u 9.mjesecu jer sam primijetila celulit, 5 kg viška i pojačanu dlakavost. Nakon dvije godine uzimanja, tada sam prestala i nju sam o tome obavijestila. Inače imam blago policističan jajnik i problema s tenom.
Sad bih opet htjela početi piti, što zbog kontracepcije, što zbog istih problema kao i prije. Kad sam joj rekla da bih ponovno krenula, bila je dosta neugodna. Rekla je da nikad nisam trebala ni prestati i da se osjeća glupo dok razgovara sa mnom jer joj govorim o pojačanoj dlakavosti, a kao Diane se baš protiv toga bore.

Ima li tko još istustva s Diane35 i dlakavosti? Jesam ja luda ili šta?

Pa ovo ti je dobro rekla - zašto si prestala piti? Pauza se danas više ne radi, a s obzirom da imaš i PCOS :ne zna:. Iako, ako si ju tada obavijestila da ćeš prestati piti, zašto onda nije reagirala i dala ti neke druge pilule? Možda bi se problemi koje navodiš smanjili.

mysterious_me
10.05.2011., 11:15
Prije mjesec dana sam pocela piti kontracepcijske pilule po prvi put, i ginekolog me upozorio da dok se tijelo ne navikne, mogu imati nuspojave.
Otprilike zadnjih 10 dana su pocela krvarenja i bolovi... onaj osjecaj u stomaku kao prvi dan menstruacije, samo bar tri puta jaci. Krvarenje bi se pojavilo, pa nestalo... dok me bolio stomak krvarenje je bilo prisutno, kad bi me stomak prestao bolit vise ne bi bilo krvarenja.

Da li je neko imao slicno iskustvo i da li je normalno da me stomak bas toliko boli i da imam krvarenja kroz 10 dana prije nego trebam dobiti menstruaciju, i da li ce to poslije prestati kada se tijelo adaptira? ...ili bi ipak trebala posjetiti ginekologa? Ne bih da budem drama queen bez razloga, ukoliko je ovo sto mi se desava normalno, samo se bojim da mozda i nije normalno, da tablete mogu izazvati neki veci problem, ili da mi jednostavno ne odgovaraju i trebam druge?

fluffy chicken
10.05.2011., 13:31
pozdrav cure :w
nisam našala adekvatniji topic, pa valjda može i ovdje pitanje... pila sam yasmine 2 i pol godine, i prije tri mjeseca prestala... prvu mengu nakon prestanka s pilulama sam dobila nakon 35 dana, što i nije loše jer su mi i prije yasmina bile poprilično neredovite (ali bi ipak dobila svaki mjesec, recimo da mi je ciklus bio od 24 pa do 33-34 dana)...e sad, druga nikako da dođe, prošlo već 48 dana... jel se vama događalo da jednostavno jedan mjesec ne dobijete?
imate kakav savjet šta da radim? da odem odmah do ginekologice il da čekam?
btw. nije moguće da sam trudna, da odmah isključimo tu mogućnost :rofl:
vidim da se spominje stepanićka ovdje, i ja sam kod nje, i cijelo si vrijeme mislim da sam si ja zabrijala neš pa mi ženska ne paše, ali vidim da očito ima istomišljenika ovdje :)

zija
10.05.2011., 13:50
Prije mjesec dana sam pocela piti kontracepcijske pilule po prvi put, i ginekolog me upozorio da dok se tijelo ne navikne, mogu imati nuspojave.
Otprilike zadnjih 10 dana su pocela krvarenja i bolovi... onaj osjecaj u stomaku kao prvi dan menstruacije, samo bar tri puta jaci. Krvarenje bi se pojavilo, pa nestalo... dok me bolio stomak krvarenje je bilo prisutno, kad bi me stomak prestao bolit vise ne bi bilo krvarenja.

Da li je neko imao slicno iskustvo i da li je normalno da me stomak bas toliko boli i da imam krvarenja kroz 10 dana prije nego trebam dobiti menstruaciju, i da li ce to poslije prestati kada se tijelo adaptira? ...ili bi ipak trebala posjetiti ginekologa? Ne bih da budem drama queen bez razloga, ukoliko je ovo sto mi se desava normalno, samo se bojim da mozda i nije normalno, da tablete mogu izazvati neki veci problem, ili da mi jednostavno ne odgovaraju i trebam druge?

hm, koje tablete piješ?

ja sam znala imati samo tzv. probojna krvarenja ponekad, malo smećkasto i traje par dana, ali me nikad nije bolilo, niti je bilo obilno.
dapače, svi menstrualni bolovi su mi s pilulama nestali:)

ako baš tako boli i jako krvariš, javi se ginekologu. ne vjerujem da je nešto loše, vjerojatno ti ne odgovaraju pilule:ne zna:

najbolje ti je nazvati doktora i sve mu ovo ispričati. tako bih ja

franzferdinand
10.05.2011., 22:44
Koliko se nakon uzimanja pilula kao pilule za dan poslije smije početi regularno piti pilule? Znam da se ne smiju piti češće od svakih 6 mjeseci kao rješenje nakon rizičnog odnosa, ali me zanima vrijedi li isto i za normalno uzimanje pilula?

Sigurna
11.05.2011., 20:25
Koliko se nakon uzimanja pilula kao pilule za dan poslije smije početi regularno piti pilule? Znam da se ne smiju piti češće od svakih 6 mjeseci kao rješenje nakon rizičnog odnosa, ali me zanima vrijedi li isto i za normalno uzimanje pilula?

S prvim danom menstruacije. Ne moraš čekati 6 mjeseci :rofl:. Osim ako si trudna, onda i malo više moraš pričekati :rofl:.

evelyn
12.05.2011., 20:24
Pijem Lyndinette niskodozirane kontracepcijske pilule već 2 mjeseca,imala sam pauzu sedam dana tijekom mjesečnice i trebala nastaviti piti jučer,međutim zaboravila sam popiti:bonk:,te sam odmah danas počela piti,znači zakasnila sam 1 dan s početkom uzimanja nove "ture" pilula...Jel mi se može šta "pošemeriti" što se tiče hormona i da li je ok ovo što sam počela od danas uzimati Lyndinette,ili sam trebala napraviti mjesec dana pauzu...i primjetila sam da mi ten nije apsolutno ni malo bolji otkad pilule pijem,dapače obrnuto...a kada sam bila na Yasminu bio je savršen:ne zna:razmišljam da se prebacim na neke druge pilule npr.Yaz,ali me strah debljanja...Visoko dozirane kontracepcijske mi se ne preporučuju jer imam miom

franzferdinand
13.05.2011., 12:30
S prvim danom menstruacije. Ne moraš čekati 6 mjeseci :rofl:. Osim ako si trudna, onda i malo više moraš pričekati :rofl:.

Ma dobro to, ali čitala sam da se ne smiju odmah početi piti zbog te prevelike doze hormona unesene u tijelo odjednom. Kao da treba proći vremena do uzimanja. Ali, ok, hvala na odgovoru!

Sigurna
13.05.2011., 15:11
Pijem Lyndinette niskodozirane kontracepcijske pilule već 2 mjeseca,imala sam pauzu sedam dana tijekom mjesečnice i trebala nastaviti piti jučer,međutim zaboravila sam popiti:bonk:,te sam odmah danas počela piti,znači zakasnila sam 1 dan s početkom uzimanja nove "ture" pilula...Jel mi se može šta "pošemeriti" što se tiče hormona i da li je ok ovo što sam počela od danas uzimati Lyndinette,ili sam trebala napraviti mjesec dana pauzu...i primjetila sam da mi ten nije apsolutno ni malo bolji otkad pilule pijem,dapače obrnuto...a kada sam bila na Yasminu bio je savršen:ne zna:razmišljam da se prebacim na neke druge pilule npr.Yaz,ali me strah debljanja...Visoko dozirane kontracepcijske mi se ne preporučuju jer imam miom

Prva dva tjedna ovog blistera obavezno koristiti kondom.

kety h
13.05.2011., 19:43

Ja pijem Novynette i dosta mi se ten popravio. Ima dosta dobar učinak na kožu pa pitaj ginekologa za njih.

GoGs
13.05.2011., 20:12
Ne znam gdje bi pitao, pa ću pitati ovdje. I molio bih da mi ne odgovaraju nestručne osobe kao ja sa nekim predviđanjima. :)

Uglavnom, ženska osoba pije tablete. redovito, duži period. i nakon toga, prestane ih pit odjednom. i obično se događa to da uslijedi izostanak menstruacije. e sada, taj izostanak može trajati mjesec dana, 10 dana, 3 mjeseca. Zanima me, što ako traje više od 5 mjeseci?

E sad, drugo pitanje. Da li bi ta ženska mogla počet ponovno pit tablete, iako nije dobila tu mjesečnicu koja joj izostaje već 5 mjeseci? I kakav bi učinak bio? Može li mi netko malo pojasniti, zanima me ovo.

bubicaa
13.05.2011., 20:20
Ako 5 mj nakon prestanka pilula nema menstruacije, nešto nije baš u redu i trebala bi ići ginekologu. Pregled i ultrazvuk obvezno. Nikako opet početi s pilulama na svoju ruku, jer očito se nešto dogodilo i trebalo bi to riješiti

Ja sam prestala s pilulama, da 2 mj ne dođe menga već bih išla kod ginića, a ne da je nema 5 mj

GoGs
13.05.2011., 20:23
Ako 5 mj nakon prestanka pilula nema menstruacije, nešto nije baš u redu i trebala bi ići ginekologu. Pregled i ultrazvuk obvezno. Nikako opet početi s pilulama na svoju ruku, jer očito se nešto dogodilo i trebalo bi to riješiti

Ja sam prestala s pilulama, da 2 mj ne dođe menga već bih išla kod ginića, a ne da je nema 5 mjkod amenoreje se savjetuje da se tek nakon 9 mjeseci ode na pregled. bar tako google kaže.

Sigurna
13.05.2011., 20:38
kod amenoreje se savjetuje da se tek nakon 9 mjeseci ode na pregled. bar tako google kaže.

:facepalm:

Ak tak veli kugl, zakaj pitaš tu? Jel se ti to okušavaš utješiti, kao: ma, nije ništa?
Ok, ajmo onda ovako - kako bi to ona počela piti pilule ponovo? Ima još zalihu od prije? Još joj traje recept ili kako?
Ali, budući se pilule počinju piti prvi dan menstruacije, koje u ovom slučaju nema....

I opet, ne, nije pravilo da menstruacija kasni nakon prestanka uzimanja pilula, to s edogađa, ali manjem broju žena. Meni se recimo nije apsolutno nikad. Inače, dva tjedna se smatra "normalnim" ako kasni nakon pilula, nakon toga se radi pregled da se vidi što je. Jer može biti svašta. Zamisli da ima neki tumor, a ide na svoju ruku pit kontracepciju ponovo. Karikiram, ali sve je moguće.
U pravilu, menstruacija nakon pilula bude kao prije pilula. Dakle, ako je imala neredovite cikluse, tako će biti i nakon pilula.

I još jednom: duljina pijenja nema veze ni sa čim. Žene često misle ako su pile pilule par godina, da je onda to razlog da ne mogu nakon prestanka pijenja ostati trudne, ili da im zato kasni menstruacija, kao, dugo su bile pod pilulama. Svejedno, bile 5 godina ili pola godine. Menstruacija mora biti nakon pilula.

A jel krvarila nakon zadnjeg blistera? Ako nije, e onda je već jako veliki problem. Ako je, ali nije još dobila svoju prirodnu menstruaciju, a imala je odnos, uvijek postoji mogućnost trudnoće.

Sashica
13.05.2011., 21:01
Ne znam gdje bi pitao, pa ću pitati ovdje. I molio bih da mi ne odgovaraju nestručne osobe kao ja sa nekim predviđanjima. :)

Uglavnom, ženska osoba pije tablete. redovito, duži period. i nakon toga, prestane ih pit odjednom. i obično se događa to da uslijedi izostanak menstruacije. e sada, taj izostanak može trajati mjesec dana, 10 dana, 3 mjeseca. Zanima me, što ako traje više od 5 mjeseci?

E sad, drugo pitanje. Da li bi ta ženska mogla počet ponovno pit tablete, iako nije dobila tu mjesečnicu koja joj izostaje već 5 mjeseci? I kakav bi učinak bio? Može li mi netko malo pojasniti, zanima me ovo.

Nakon uzimanja hormona je moguće (ali i ne mora) kašnjenje menstruacije, jer se tijelo opet vraća u svoje prirodne cikluse, kao prije početka uzimanja hormonskih tableta. Ali, ipak, ne vjerujem da je ovako dugo kašnjenje uzrokovano uzimanjem pilula. Toliki izostanak menstruacije može biti uzrokovan raznim faktorima, možda ima PCOS, možda ima hormonalni disbalans, možda ima tumor, možda ima problema sa štitnjačom, možda...

Možemo nagađati, ali nikako ne možemo znati koji je uzrok. Moja preporuka je da se svakako javi svom ginekologu na pregled, tako dugi izostanak menstruacije nije dobar i treba pronaći uzrok. Nikako ne bi smjela uzimati ponovno tablete na svoju ruku. Redovan ginekološki pregled je izuzetno bitan za svaku ženu.

GoGs
13.05.2011., 21:19
:facepalm:

Ak tak veli kugl, zakaj pitaš tu? Jel se ti to okušavaš utješiti, kao: ma, nije ništa?
Ok, ajmo onda ovako - kako bi to ona počela piti pilule ponovo? Ima još zalihu od prije? Još joj traje recept ili kako?
Ali, budući se pilule počinju piti prvi dan menstruacije, koje u ovom slučaju nema....

I opet, ne, nije pravilo da menstruacija kasni nakon prestanka uzimanja pilula, to s edogađa, ali manjem broju žena. Meni se recimo nije apsolutno nikad. Inače, dva tjedna se smatra "normalnim" ako kasni nakon pilula, nakon toga se radi pregled da se vidi što je. Jer može biti svašta. Zamisli da ima neki tumor, a ide na svoju ruku pit kontracepciju ponovo. Karikiram, ali sve je moguće.
U pravilu, menstruacija nakon pilula bude kao prije pilula. Dakle, ako je imala neredovite cikluse, tako će biti i nakon pilula.

I još jednom: duljina pijenja nema veze ni sa čim. Žene često misle ako su pile pilule par godina, da je onda to razlog da ne mogu nakon prestanka pijenja ostati trudne, ili da im zato kasni menstruacija, kao, dugo su bile pod pilulama. Svejedno, bile 5 godina ili pola godine. Menstruacija mora biti nakon pilula.

A jel krvarila nakon zadnjeg blistera? Ako nije, e onda je već jako veliki problem. Ako je, ali nije još dobila svoju prirodnu menstruaciju, a imala je odnos, uvijek postoji mogućnost trudnoće.e, ajd nemoj pametovat i tu kad već pametuješ po cijelom forumu, 3 testa za trudnoću je napravila i 5 puta zvala ginekologa koji joj je samo savjetovao da čeka i čeka :kava:

što se tiče ostaloga, nigdje nisam naveo da će počet pit tablete na svoju ruku, u ponedjeljak ide kod ginića, tu nema brige. Pitao sam ovdje iz interesa, zanima me.

koliko si čitala o amenoreji?

ja jesam. pročitaj zadnju stavku. http://www.zdravstveni.com/amenoreja.php

mislim da je nemoguće da je trudna, sa 5 mjeseci bi se već i trbuh vidio. simptomi su u trudnoći očiti, a i nekoliko testova je napravila u različitim periodima, tako da trudna definitivno nije. i kod ginića je napravila test, isto negativan.

i na kraju, hvala na odgovoru i trudu.:top:

Nakon uzimanja hormona je moguće (ali i ne mora) kašnjenje menstruacije, jer se tijelo opet vraća u svoje prirodne cikluse, kao prije početka uzimanja hormonskih tableta. Ali, ipak, ne vjerujem da je ovako dugo kašnjenje uzrokovano uzimanjem pilula. Toliki izostanak menstruacije može biti uzrokovan raznim faktorima, možda ima PCOS, možda ima hormonalni disbalans, možda ima tumor, možda ima problema sa štitnjačom, možda...

Možemo nagađati, ali nikako ne možemo znati koji je uzrok. Moja preporuka je da se svakako javi svom ginekologu na pregled, tako dugi izostanak menstruacije nije dobar i treba pronaći uzrok. Nikako ne bi smjela uzimati ponovno tablete na svoju ruku. Redovan ginekološki pregled je izuzetno bitan za svaku ženu.upravo to će i napraviti, no mene je zanimalo što može biti uzrok ovom problemu i kako nastaviti, gdje reagirati, što napraviti.

Uglavnom, hvala lijepa svima na odgovoru.

Sigurna
13.05.2011., 21:38
e, ajd nemoj pametovat i tu kad već pametuješ po cijelom forumu, 3 testa za trudnoću je napravila i 5 puta zvala ginekologa koji joj je samo savjetovao da čeka i čeka :kava:

što se tiče ostaloga, nigdje nisam naveo da će počet pit tablete na svoju ruku, u ponedjeljak ide kod ginića, tu nema brige. Pitao sam ovdje iz interesa, zanima me.

koliko si čitala o amenoreji?

ja jesam. pročitaj zadnju stavku. http://www.zdravstveni.com/amenoreja.php

mislim da je nemoguće da je trudna, sa 5 mjeseci bi se već i trbuh vidio. simptomi su u trudnoći očiti, a i nekoliko testova je napravila u različitim periodima, tako da trudna definitivno nije. i kod ginića je napravila test, isto negativan.

i na kraju, hvala na odgovoru i trudu.:top:

upravo to će i napraviti, no mene je zanimalo što može biti uzrok ovom problemu i kako nastaviti, gdje reagirati, što napraviti.

Uglavnom, hvala lijepa svima na odgovoru.

Glej, jesi ti došao po savjet ili govoriti kako pametujem i da je tebi gugl rekao drugačije? Pročitaj moj post ponovo, a ne da zaključuješ na prečac. Napisala sam "ako je imala odnose nakon pilula" da trudnoća nije isključena. To što ja "pametujem" je jer većina nema pojma ni najosnovnije stvari, pa pogledaj sebe: Ti si sam postavio dijagnozu, koliko "pametno" je to, je:rolleyes:si završio medicinu?

I oprosti, ali ne vjerujem da joj je ginekolog rekao čekati. Ili izmišlja ili je možda bila i sa još nekim pa je trudna ili, ili....tko zna, nek ode drugom ginekologu. Ne bi bilo loše ni da se testirate na spolne bolesti, ako su vam pilule bile jedini način zaštite i s obzirom na tvoje hvaljenje tvojim sexualnim ponašanjem po Forumu. I one mogu biti uzrok izostanka menstruacije. Uguglaj :rofl:, pa ćeš vidjeti.

GoGs
13.05.2011., 21:45
Glej, jesi ti došao po savjet ili govoriti kako pametujem i da je tebi gugl rekao drugačije? Pročitaj moj post ponovo, a ne da zaključuješ na prečac. Napisala sam "ako je imala odnose nakon pilula" da trudnoća nije isključena. To što ja "pametujem" je jer većina nema pojma ni najosnovnije stvari, pa pogledaj sebe: Ti si sam postavio dijagnozu, koliko "pametno" je to, je:rolleyes:si završio medicinu?

I oprosti, ali ne vjerujem da joj je ginekolog rekao čekati. Ili izmišlja ili ako zbilja je, nek ode drugom ginekologu. Ne bi bilo loše ni da se testirate na spolne bolesti, ako su vam pilule bile jedini način zaštite. I one mogu biti uzrok izostanka menstruacije. Uguglaj :rofl:, pa ćeš vidjeti.e, slušaj sada. kao prvo, boldaj mi gdje sam ja postavio dijagnozu. nadalje, koliko vidim, ti si 16 fakulteta završila jer se u sve "kužiš". nabrijana si na forumu, i ako tako lječiš frustracije prema svima, na meni nećeš. jasno?

normalno da je imala odnos, i ne, nije trudna. I još jednom, nemoj mi srat što je njoj doktor rekao, ja sam stajao pokraj nje dok je pričala 2 puta sa njim i jednom kad je bila kod njega.

a što se tiče spolnih bolesti, testirani smo oboje bili dok smo stupali u odnose, negativni na sve bolesti i plus, još smo koristili kondom. tako da, teorija pada u vodu.

Još jednom, nemam 15 godina da ne znam baš ništa o spolnosti i seksualnosti. I nisam postavio dijagnozu, nego sam pretpostavio u čemu je problem, jer sam se interesirao.

Rekao sam ti već, hvala na odgovoru, nije bilo potrebe da odgovaraš ponovno. Ono što me zanimalo, čuo sam. Ovdje me tjeraš na offtopic i karton, a to si ne želim priuštiti. Za sve daljnje nejasnoće ili izljev kurčevitih izjava, obrati se na PM.

Točka.

bubicaa
13.05.2011., 21:47
OK meni jedino pada na pamet da sad ima ili cistu ili nekih hormonalnih problema. Ako je bila kod doktora, što nije on radio neke pretrage?

Sigurna
13.05.2011., 21:50
OK meni jedino pada na pamet da sad ima ili cistu ili nekih hormonalnih problema. Ako je bila kod doktora, što nije on radio neke pretrage?

Nije bila. Doktor je rekao da ne treba doći. Što ti misiliš o tome?

bubicaa
13.05.2011., 21:51
Da treba promijeniti doktora.
Da meni moj to kaže, a da ja znam i osjećam da mi nešto nije u redu, ili bih mijenjala doktora, ili otišla kod nekog privatnika po drugo mišljenje. S pregledom

GoGs
13.05.2011., 21:53
Nije bila. Doktor je rekao da ne treba doći. Što ti misiliš o tome?bila je, jer sam ja popizdio i rekao nek pakuje kod doktora, ili ću ja otići.

napravio joj je test za trudnoću, pokazao se negativan i rekao joj je da pričeka još malo, da bi on volio da dobije prirodnim putem. :ne zna:

ako već raspravljate o nečemu, dajte bar pročitajte moj post kako se spada, sve piše u njemu.

Sigurna
13.05.2011., 21:54
Da meni moj to kaže, a da ja znam i osjećam da mi nešto nije u redu, ili bih mijenjala doktora, ili otišla kod nekog privatnika po drugo mišljenje. S pregledom

A ja mislim da u priči nešto ne štima. I kao i ti, nema šanse da jedna zrela, odgovorna žena ne bi u pet mjeseci otišla k liječniku.

GoGs
13.05.2011., 21:59
A ja mislim da u priči nešto ne štima. I kao i ti, nema šanse da jedna zrela, odgovorna žena ne bi u pet mjeseci otišla k liječniku.što ne štima? :confused:

addenda20
13.05.2011., 22:02
Slažem se.

The_Mala
13.05.2011., 22:04
A ja mislim da u priči nešto ne štima. I kao i ti, nema šanse da jedna zrela, odgovorna žena ne bi u pet mjeseci otišla k liječniku.Zar ti uopće ne čitaš njegove postove??? Jel ti ne vidiš da je već par puta napisao da je bila kod ginekologa??

GoGs, nek jednostavno opet ode i vidi šta će joj reć. I onda kad se ustanovi šta je, polako će se rješavat. Sretno :mig:

GoGs
13.05.2011., 22:05
Slažem se.sad će ići ponovno sljedeći tjedan kod njega. ako ju opet pošalje doma, naravno da će promjeniti ginekologa, pa nismo djeca. :mig:

bubicaa
13.05.2011., 22:12
Meni je 35 dan ciklusa nakon prestanka pilula. I rekla sam, ako ne dobijem iduća 3-4 tjedna definitivno idem kod dr i tražim pregled. Ne bih ni prvi puta dopustila da odem barem bez ultrazvuka, meni je moje zdravlje bitnije

addenda20
13.05.2011., 22:15
Meni je menstruacija izostala puna tri mjeseca nakon prestanka pilula. Al buduci da imam hormonskih problema, zbog policistickih jajnika, to je i bilo za ocekivat.
No, svejedno, treba se konzultirati redovno s ginekologom oko toga,a ako nastane nekakva sumnja i sam osjetiš nesigurnost u ono što ti gonekolog kaze, nije na odmet potraziti savjet/pomoc drugog liječnika.

GoGs
13.05.2011., 22:19
Meni je 35 dan ciklusa nakon prestanka pilula. I rekla sam, ako ne dobijem iduća 3-4 tjedna definitivno idem kod dr i tražim pregled. Ne bih ni prvi puta dopustila da odem barem bez ultrazvuka, meni je moje zdravlje bitnijejasno. :top: normalno da ova nije htjela ići jer joj je ginekolog rekao da se ne brine i da ne mora dolaziti. ono, doktor je. povjerovala mu je.:ne zna:

ali meni je to sve počelo smrdit i ja sam reagirao nekoliko puta.

bubicaa
13.05.2011., 22:21
A to ovisi od osobe do osobe, netko vjeruje doktoru, netko je paranoičan i stalno provjerava

Ja sam u drugoj skupini :zubo:

Nadam se da će otkriti što joj je zapelo :)

GoGs
13.05.2011., 22:25
A to ovisi od osobe do osobe, netko vjeruje doktoru, netko je paranoičan i stalno provjerava

Ja sam u drugoj skupini :zubo:

Nadam se da će otkriti što joj je zapelo :)i ja se nadam, javit ću ovdje rezultat. hvala ti na odgovorima :grli: :)

Sashica
13.05.2011., 22:39
GoGs i Sigurna, dosta prepucavanja. Smatrajte ovo upozorenjem, slijedeći koji nastavi u onakvom tonu dobiti će karton. Hvala.

Kao drugo, GoGs, ne vidim da si napisao je li joj doktor radio UZV? Ako nije, svakako bi od toga trebalo početi, napraviti UZV da se vidi stanje jajnika, onda ostale pretrage (vađenje hormona) i dogovor s liječnikom što dalje. Možda cura ima PCOS (to mi prvo pada na pamet, iako ne mora biti). Ne znam zašto joj nije bar UZV napravio. Ima li njen gin uopće UZV? Jer moja socijalna ginekologica nema, ali zato mi svaki put kad je potrebno da uputnicu i radim UZV u bolnici.

Znam da nije uopće jednostavno promijeniti ginekologa (socijalnog) i naći nekog dobrog, ali ako joj gin nastavi tvrditi da je sve u redu, iako menstruaciju nema već više od 5 mjeseci, ako uopće ne pokušava utvrditi uzrok tome, preporučila bih vam da nađe novog ginekologa.

GoGs
13.05.2011., 22:47
GoGs i Sigurna, dosta prepucavanja. Smatrajte ovo upozorenjem, slijedeći koji nastavi u onakvom tonu dobiti će karton. Hvala.

Kao drugo, GoGs, ne vidim da si napisao je li joj doktor radio UZV? Ako nije, svakako bi od toga trebalo početi, napraviti UZV da se vidi stanje jajnika, onda ostale pretrage (vađenje hormona) i dogovor s liječnikom što dalje. Možda cura ima PCOS (to mi prvo pada na pamet, iako ne mora biti). Ne znam zašto joj nije bar UZV napravio. Ima li njen gin uopće UZV? Jer moja socijalna ginekologica nema, ali zato mi svaki put kad je potrebno da uputnicu i radim UZV u bolnici.

Znam da nije uopće jednostavno promijeniti ginekologa (socijalnog) i naći nekog dobrog, ali ako joj gin nastavi tvrditi da je sve u redu, iako menstruaciju nema već više od 5 mjeseci, ako uopće ne pokušava utvrditi uzrok tome, preporučila bih vam da nađe novog ginekologa.sashica, lijepo sam napisao sigurnoj da se ne želim više raspravljat ovdje i da ne želim kartone, a ako hoće nastaviti raspravu, neka mi se obrati na mail. Nisam li? :)

Ima on ultrazvuk i sve, ali zašto joj nije napravio, ne znam :) Ovaj put će joj napraviti, a ako ne napravi, onda će joj napraviti drugi. i riješeno ;)

leeloo27
14.05.2011., 10:12
Ja ne znam ljudi zašto se vi čudite da je cura išla kod gina i da je nije pregledao kako spada. Kakvih sve ima idiota među tim ginekolozima mene više ništa ne čudi.

Moja legica prvi puta kad je išla kod ginekologinje ova joj ništa nije napravila od pretraga unatoč tome što je legica rekla da ima iscjedak da mora nositi dnevne uloške svaki dan. I na to joj je ta njezina ginekologinja rekla, pa to vam je normalno. :bang:

Mene kod ginekologa ništa više ne iznenađuje, većinu uopće nije briga za zdravlje njihovih pacijentica nego samo gledaju kako na kome da uštede uputnice.

GoGs najvjerovatnije je u pitanju nekakav hormonalni poremećaj. I ako joj sad ne napravi gin sve što treba (uzv, vađenje spolnih i hormona štitnjače i sl) neka mjenja ginekologa jer je ovaj neozbiljan.

Sashica
14.05.2011., 17:35
Ima on ultrazvuk i sve, ali zašto joj nije napravio, ne znam :) Ovaj put će joj napraviti, a ako ne napravi, onda će joj napraviti drugi. i riješeno ;)

OK, s obzirom da ima UZV, slijedeći put inzistirajte da joj ga napravi. Poneki ginekolozi vole, kako je lee lijepo rekla, štediti na uputnicama, štediti na uređajima, nažalost, mnogo cura koje tu pišu na našem PDF-u imalo je takva iskustva. Ali kad se pacijenti postave i inzistiraju na pretragama/pregledu, popuste. Ako ne popuste, treba mijenjati ginekologa.

Nadam se da će njen gin ipak napraviti sve kako treba. Sretno!

Patuljka
14.05.2011., 18:09
Na Cilestu sam mjesec i pol, bila sam prije godinu dana pa sam napravila pauzu i sad sam opet počela.. Sve pod nadzorom ginekologa, bla bla.

Uglavnom, primijetila sam da postajem odvratno osjetljiva, plačljiva i histerična. Tipa, posvađala sam se s dečkom, inače bi me boljela briga jer nije nešto ozbiljno; sad sam izanalizirala sve, cijeli dan sam na rubu plača i totalno sam tjeskobna. Znam da sam takva bila i prošli put kad sam ih uzimala, al sam to pripisivala lošoj vezi; sad vidim da sam takva više-manje zbog pilula. I nemam pojma kaj da radim. Pilule mi trebaju jer bez njih nemam mengu/neredovita je i ne podnosim kondome. S druge strane, ostanem li na pilulama imam osjećaj da ću ostat bez svih ljudi oko sebe, a i sebe ću izludit. Jel postoji kakav period privikavanja, oću se skulirat uskoro, ili da probam neku drugu vrstu kontracepcije, tipa onog prstena, flastera ili slično? Prije Cilesta sam uzimala Yasmin, al tad sam bila u još gorem stanju pa sam na Cilestu osjećala itekakav napredak, al sad se osjećam jednostavno.. jadno :tuzni:.

bitchy-as-usual
14.05.2011., 23:06
da probas yaz? kao navodno jos manje hormona i bla bla?

Patuljka
15.05.2011., 11:08
da probas yaz? kao navodno jos manje hormona i bla bla?

Našla sam jučer nakraju da proces privikavanja traje 3mj pa ću izgurat još tih mjesec dana i vidjet onda..

zija
16.05.2011., 10:22
Na Cilestu sam mjesec i pol, bila sam prije godinu dana pa sam napravila pauzu i sad sam opet počela.. Sve pod nadzorom ginekologa, bla bla.

Uglavnom, primijetila sam da postajem odvratno osjetljiva, plačljiva i histerična. Tipa, posvađala sam se s dečkom, inače bi me boljela briga jer nije nešto ozbiljno; sad sam izanalizirala sve, cijeli dan sam na rubu plača i totalno sam tjeskobna. Znam da sam takva bila i prošli put kad sam ih uzimala, al sam to pripisivala lošoj vezi; sad vidim da sam takva više-manje zbog pilula. I nemam pojma kaj da radim. Pilule mi trebaju jer bez njih nemam mengu/neredovita je i ne podnosim kondome. S druge strane, ostanem li na pilulama imam osjećaj da ću ostat bez svih ljudi oko sebe, a i sebe ću izludit. Jel postoji kakav period privikavanja, oću se skulirat uskoro, ili da probam neku drugu vrstu kontracepcije, tipa onog prstena, flastera ili slično? Prije Cilesta sam uzimala Yasmin, al tad sam bila u još gorem stanju pa sam na Cilestu osjećala itekakav napredak, al sad se osjećam jednostavno.. jadno :tuzni:.

ne znam što bi ti rekla, osim da imam isti problem, izgleda.:confused:

pijem cilest neke dvije i pol godine, i primjećujem kako sam često tužna, svadljiva( ovo posebno, izazivam svađu, pa mi bude žao, pa plačem, pa opet iznova). sad ih planiram promijeniti jer mi je to trenutno jedini mogući izbor kontracepcije.

ne znam , pilule su mi jedine dovoljno sigurne, ali me ubijaju psihićki:(

bubicaa
16.05.2011., 10:25
Ja sam nakon 3 i pol godine prestala s Triquilarom ranije nego sam mislila, zato što sam na zadnjem dijelu tableta bila jako razdražljiva, živčana, uopće nisam bila sva svoja...

Patuljka
16.05.2011., 16:49
Dakle niš od perioda privikavanja, ha? :D

A našla sam negdje na netu da bi nakon 3mj kakti trebale prestat nuspojave.. ak nastavim bit nemoguća i tad, očito je da mi cilest ne odgovara, iako sam bila zadovoljna s njim prije.. zadovoljnija nego s yasminom u svakom slučaju.. al nikak se ne bi htjela skinut s pilula pa možda za koji mjesec probam s nekim drugim.

bubicaa
16.05.2011., 17:32
Meni je do prije 6 mj bilo super, ali onda kao da se tijelo naviklo i poludilo :ne zna:

alette01
17.05.2011., 21:49
Dakle niš od perioda privikavanja, ha? :D

A našla sam negdje na netu da bi nakon 3mj kakti trebale prestat nuspojave.. ak nastavim bit nemoguća i tad, očito je da mi cilest ne odgovara, iako sam bila zadovoljna s njim prije.. zadovoljnija nego s yasminom u svakom slučaju.. al nikak se ne bi htjela skinut s pilula pa možda za koji mjesec probam s nekim drugim.

Hej, i ja sam na početku pijenja tableta (Yasmin) imala iste probleme kao i ti ali sam u razgovoru sa ginekologinjom odlučila da ću ih nastaviti piti jer je tijelu navodno potrebno 3 mjeseca da se prilagodi na tu količinu hormona.Sada ih pijem već skoro 2 godine i sve je ok:):mig:

Spejs
17.05.2011., 22:46
Vec 4 god pijem yasmin i jedina promjena mi je da mi menstruacije vise nisu bolne (za razliku od prije kad sam znala na hitnoj zavrsit zbog bolova).

Promjene raspolozenja - 0bodova
Rast grudi - 0bodova
Pojacan apetit - 0bodova
Utjecaj na pristice (ionak ih imam malo) - 0bodova

Tak da, sve je relativno.

p.s. primjetila sam da jaaako puno dezinformacija kruzi medju zenskom (a i muskom, al tko ih pita) populacijom... tipa da kon. pil. uzrokuju neplodnost, da se udebljas uzasno itd.

bubicaa
17.05.2011., 23:09
Ja sam nakon prestanka triquilara procitala i cak cula iz okoline dosta iskustava da im je nakon vise godina prestao odgovarati i utjecao na raspolozenje.

Meni je 3god bilo zakon-redovite menge,bez boli, nema pms-a. Nisam se udebljala niti dobila novi celulit. Ali onda sam postala uzas... :(

Mozda bi mi bilo vrijeme da sam isla na neke druge tablete,i da ne mislimo ici na bebu sigurno ne bih odustala od pilula. Tako da cure-drzim fige da bude dobro.

pítā
19.05.2011., 10:05
Meni je menstruacija izostala puna tri mjeseca nakon prestanka pilula. Al buduci da imam hormonskih problema, zbog policistickih jajnika, to je i bilo za ocekivat.
No, svejedno, treba se konzultirati redovno s ginekologom oko toga,a ako nastane nekakva sumnja i sam osjetiš nesigurnost u ono što ti gonekolog kaze, nije na odmet potraziti savjet/pomoc drugog liječnika.

Meni je također izostala nakon pilula. Željela sam je dobiti prirodnim putem pa sam čekala i čekala i čekala (bila sam na pregledu i rečeno mi je da je sve u redu s jajnicima i da to tako zna nakon pilula) međutim ona nije dolazila pa mi je gin. dala Duphastone. Tada sam vadila i hormone, progesteron je malo niži a inače sve ok. Nakon te Duphastonom izazvane menge sam već dva puta dobila svoju prirodnu iako oskudniju, gin. kaže da je to normalno i da je bitno da dođe.

Tako da, sve je moguće.

Inače, ja sam na pilulama bila nepodnošljiva. Depresivna, živčana, uvijek 'bolesna', dobila panične napadaje... Užas.

bubicaa
19.05.2011., 10:33
E i ja čekam prirodnu nakon pilula pa je nema, već 40 dana... Očito bude joj trebao poticaj. Ali drago mi je čuti da ti je dalje krenulo normalno

Isprike na malom offtpicu

tina2701
22.05.2011., 19:56
..pila sam triquilar prije par godina...super mi je odgovarao...zanima me može li mi netko reći njegovu cijenu sada???

enedielle
23.05.2011., 15:37
trenutno nisam u mogućnosti do ginekologa, pa da ovdje pitam jer mi je hitno.
prije 6 mjeseci počela sam piti yaz tablete zbog mikrocističnih jajnika. trenutno nisam na yazu jer sam morala obaviti jednu operaciju i bilo je bolje da ne pijem, ali trebala bih si odgoditi menstruaciju koja treba početi po ovom ciklusu oko 1.6. danas mi je 24. dan ciklusa i zanima me ako je prekasno da sad počnem piti tablete i odgodim mentruaciju iza 10.6.
hvala. :)

Healy
23.05.2011., 19:17
hej, da li možda koristite ili znate nešto više o ovim novim pilulama: Lindynette i Novynette??? ja sam inače na Logestu i ginekolog mi je preporučio ove...

Sigurna
23.05.2011., 19:24
hej, da li možda koristite ili znate nešto više o ovim novim pilulama: Lindynette i Novynette??? ja sam inače na Logestu i ginekolog mi je preporučio ove...

...jer su skuplje, kao razlog broj jedan. Oko 150kn za mjesec dana, barem na netu vidim te cijene. Postala sam skeptična čim ih je moj hvalio, valjda dobiva proviziju kakvu, i inače je lopov prvoklasni...I meni je probao to uvaliti, umjesto Diane, a imam PCOS.

Dakle, navodno su niže dozirane, samim tim, možda i jesu "zdravije", ali kažem - cijena je :flop:.

Spejs
23.05.2011., 19:38
...jer su skuplje, kao razlog broj jedan. Oko 150kn za mjesec dana, barem na netu vidim te cijene. Postala sam skeptična čim ih je moj hvalio, valjda dobiva proviziju kakvu, i inače je lopov prvoklasni...I meni je probao to uvaliti, umjesto Diane, a imam PCOS.

Dakle, navodno su niže dozirane, samim tim, možda i jesu "zdravije", ali kažem - cijena je :flop:.

Zar nisu i Diane tako nesto - 140kn? Zna netko koje su najjeftinije?

Btw Yasmin su kod nas 90kn :D

Sigurna
23.05.2011., 19:47
Zar nisu i Diane tako nesto - 140kn? Zna netko koje su najjeftinije?

Btw Yasmin su kod nas 90kn :D

Diane su na recept i besplatne jer su "lijek" za PCOS.

hitno
28.05.2011., 12:16
prijateljica već godinama uzima kontracepcijske pilule diane (21 dan pilule - 7 dana pauza). nedavno je krenula na jedan duži put i htjela je preskočiti menstruaciju tako da NE napravi pauzu. dakle, već nekih 50-ak dana pije pilule, preskočila je dvije pauze, ali javilo joj se blago krvarenje koje ne staje. je li to zabrinjavajuće? da napravi pauzu ili jednostavno nastavi ovako? nezgodno joj je tražiti doktora jer je u inozemstvu.

što treba napraviti?

islanderess
29.05.2011., 15:17
ja sam evo pred 9 dana počela uzimati novynette. skoro odmah nakon početka uzimanja mi se javio nekakav osip na području oko vaginalnog otvora. izgleda ko ubodi komaraca i svrbi. mazala sam to kremom protiv alergije i onda je prošlo donekle, ali jutros se opet javilo. prije nego se pojavilo prvi put i prije ovog puta sam konzumirala alkohol. mislite li da to ima ikakve veze? ili je to općenito od pilula? ili nešto deseto? piše da se nuspojave same uklone nakon mjesec dva, jel to istina?
inače nemam nikakvih drugih problema, sise su iste, raspoloženje normalno, sve ok. kad sam prije uzimala diane me pukla depresija i dobila sam prištiće po licu, tako da bi ovo u biti bilo ok samo da nema tog vražjeg osipa. idem u ginekologa u četvrtak, al bi volila da mi do onda neko kaže nešto da me smiri. :(

Sigurna
29.05.2011., 15:46
Apsolutno nema veze sa pilulama. Imaš neku vrstu infekcije.

islanderess
31.05.2011., 16:30
bila kod ginekologa. nije od pilula nego od brijanja. hvala. :mig:
dakle, novynette rulaju.

Sigurna
01.06.2011., 09:24
Pažnja, pažnja:

http://www.cybermed.hr/vijesti/oralni_kontraceptivi_po_prvi_puta_na_dopunskoj_lis ti_hzzo_a

Kladim se da će ih jako škrto pretpisivati.

mousse od čokolade
05.06.2011., 13:24
Nemrem nac onaj topic o prestanku pijenja pilula pa cu vam se obratiti ovdje...
Prestala sam ih piti u 2. mjesecu i mogu vam reci da nisam imala one simptome s kojima nas ekipa plasi - gubljenje kose, pristevi i sl.

Zanima me kad vam se izregulirara menstruacija? Meni je prva nakon prestanka dosla 2 mjeseca kasnije, a druga mi sad kasni 10 dana :/

claudine
05.06.2011., 13:41
znam, ne smije se, al ja neću sigurno stajat pušit nit želim ne bit na kontracepciji. sad sam na logestu i koma mi je. noge mi se bolno grče, a da ne govorim koliko jake mentalne pms-ove imam. kad sam ih prvi put pila bile su mi super. a sad, božesačuvaj... :bonk:

kikica8888
06.06.2011., 16:38
Da li je netko prelazio s Yaz-a na Novynette? Uopće ne kužim jel trebam popiti sve Yaz pilule 24+4 pa onda početi s novim pilulama ili nakon zadnje aktivne tj. 24-te, početi s novim? U tom slučaju ću preskočiti mengu ovaj mjesec budući da spajam...?

Kod ginekologa sam skužila da popijem sve, a sad u uputama Novynetta mi se čini kao da bi trebala nakon zadnje aktivne? Please ako može neki brzi odgovor jer danas pijem zadnju aktivnu pilulu...

MelodyNine
06.06.2011., 20:06
Možeš napraviti ili jedno ili drugo, oboje je ispravno.
Općenito neki ginekolozi savjetuju da, kad prelaziš sa jačih na slabije tablete, ideš bez pauze, a kad je obrnuto, onda sa pauzom (u slučaju Yaza, od četiri dana neaktivnih tableta).
No, meni je moj ginekolog rekao da je svejedno (prelazila sam sa Yaza na Triquilar) i ja sam radila pauzu.
Za svaki slučaj, prvih sedam dana koristi dodatnu zaštitu ako budeš radila pauzu.
O Novynette ne znam mnogo, pa ti ne znam reći imaju li više ili manje hormona od Yaza ili su samo drukčije.

kikica8888
06.06.2011., 21:01
Možeš napraviti ili jedno ili drugo, oboje je ispravno.
Općenito neki ginekolozi savjetuju da, kad prelaziš sa jačih na slabije tablete, ideš bez pauze, a kad je obrnuto, onda sa pauzom (u slučaju Yaza, od četiri dana neaktivnih tableta).
No, meni je moj ginekolog rekao da je svejedno (prelazila sam sa Yaza na Triquilar) i ja sam radila pauzu.
Za svaki slučaj, prvih sedam dana koristi dodatnu zaštitu ako budeš radila pauzu.
O Novynette ne znam mnogo, pa ti ne znam reći imaju li više ili manje hormona od Yaza ili su samo drukčije.

Hvala ti puno. Mislim da ću popiti cijeli blister (28 pilula) pa krenut s novima. Yaz ima 0,02mg etinilestradiola i 3mg drospirenona, a Novynette 0,02mg etinilestradiola i 0,15mg dezogestrela. Znači estrogen je isti, a ova progesteronska komponenta se razlikuje...

Što znači koje su slabije, a koje jače?! Drospirenon u Yazu bi navodno trebao pospješiti izlučivanje vode, a ja sam na njima dobila 7cm u nogama i bokovima!!To nije normalno, a i još zbog nekih nuspojava ih mijenjam... Kad sam pitala ginekologa jel mi trebaju jače pilule, rekao je da mi trebaju drukčije. Pretpostavljam da je to sve tu negdje, ali eto, treba naći šta ti paše...

Ni ja ne znam ništa o Novynette pilulama.Vidjet ću za par dana kad počnem piti... Hvala još jednom!:mig:

sabina_
07.06.2011., 11:10
Pijem redovito yasmin vec duuugo,oko 3 godine.
Prvi put mi se dogodilo da sam zaboravila popiti pilulu,tj.danas sam isla samo prekontrolirati koliko mi je tableta ostalo do kraja,jer znam da u petak uvijek zavrsavam s kutijom tableta,i gle iznenađenja,još jedna pilula i za subotu:confused:
A ja se ne sjećam kad sam promašila pilulu..što je najbolje od svega!
I šta sada?
Inače pijem redovito pilule u 22h navečer,čak mi alarm svaki dan zvoni da me podsjeti..

p.s. nije me strah trudnoće,jer mi je dragi na putu već 3 tjedna:mig:

samo kako sada dalje nastaviti s pilulama?Kad ja ne znam ni koji dan sam promašila uzeti..:rolleyes: da li ih večeras poopiti odmah dvije odjednom ili...?
a sljedeća kutija? Isto sve kao da sam ih sve popila ili..?:D

~StarPrincess~
07.06.2011., 14:12

ja piem cilest vec ev god dana, i prvo mi je bilo uzas tih prvih par mj, onda sam se privikal i bilo mi je vise manje ok....na kilazi nisam dobila (iako sam i pusit prestala) raspolozenje i libido ok

a sad ev opet ko da sam ih tek pocela, luuuuda, razdrazljiva, needy, skroz mi se jede nesh :S celulita dobila masu iako nisam na vagi dobila :S

nznam sad da mjenjam pillse il da cekam opet il sta :ne zna:

prije par god u drugoj vezi sam probala logest i triqvilar i nisu mi ni jedn ebile dobre, stovise, uuuzasne

sabina_
07.06.2011., 14:37
Ja pijem Yasmin vec jako dugo,nemam nikakvih nuspojava..niti oko raspolozenja,niti oko kilaže,čak štoviše,smršavila sam:cerek:
A budući da nemam nikakvih negativnih iskustava s yasminom,ostajem na njemu..
Razmišljala sam mijenjati pilule,čisto jer je skup.Ali sam se snašla i za to:) Kad putujem istočno,kupim yasmin za oko 50kn:D i to bez recepta!
p.s.inače imam recept od ginića:)

Blondy-ri
07.06.2011., 20:00
Pijem redovito yasmin vec duuugo,oko 3 godine.
Prvi put mi se dogodilo da sam zaboravila popiti pilulu,tj.danas sam isla samo prekontrolirati koliko mi je tableta ostalo do kraja,jer znam da u petak uvijek zavrsavam s kutijom tableta,i gle iznenađenja,još jedna pilula i za subotu:confused:
A ja se ne sjećam kad sam promašila pilulu..što je najbolje od svega!
I šta sada?
Inače pijem redovito pilule u 22h navečer,čak mi alarm svaki dan zvoni da me podsjeti..

p.s. nije me strah trudnoće,jer mi je dragi na putu već 3 tjedna:mig:

samo kako sada dalje nastaviti s pilulama?Kad ja ne znam ni koji dan sam promašila uzeti..:rolleyes: da li ih večeras poopiti odmah dvije odjednom ili...?
a sljedeća kutija? Isto sve kao da sam ih sve popila ili..?:D

Ili danas popij dvije odjednom ili napravi pauzu od 6, a ne 7 dana. Sljedeću kutiju piješ normalno 21 + 7.

sabina_
08.06.2011., 12:35
Popila sam dvije jučer,ali imam bolove u trbuhu,kao da ću dobiti mengu..i odem na wc..i vidim mali trag krvi,ali kasnije ga vise nije bilo..
Ali danas me boli od jutros trbuh kao da imam:confused:

Ako popijem do kraja pilule,ovaj petak zadnju uzimam. Onda pauza 7 dana,i osmi dan uzmem novo pakiranje(21). Jel? Jel mi sada zaštita smanjena čim sam promašila,tj.do kada mi je zaštitta smanjena? :ne zna:

Gossip Girl<3
08.06.2011., 13:13
Cure.. dosta sam mlada i zanimaju me neke stvari..
Moram poci na pregled da vidim da li imam problema s hormonima, e sad u slucaju da budem imala morat ću piti pilule?
Imam par poznanica koje su se katastrofa zdebljale za vrijeme uzimanja tih pilula ono, skroz su se izobličile..
Dali je to uvijek slučaj? Jer stiže ljeto, ne želim se zdebljati, štoviše trebam i skinuti 5-6 kg..
:cry:
?i još nešto, kako izgleda pregled za hormone??

Ereshkigal
08.06.2011., 13:26
Moram poci na pregled da vidim da li imam problema s hormonima, e sad u slucaju da budem imala morat ću piti pilule?
Imam par poznanica koje su se katastrofa zdebljale za vrijeme uzimanja tih pilula ono, skroz su se izobličile..
Dali je to uvijek slučaj? Jer stiže ljeto, ne želim se zdebljati, štoviše trebam i skinuti 5-6 kg..

Nije nužno da se udebljaš, ma da ja jesam i dobila sam dosta celulita, koji je zbilja otišao sam od sebe kako sam prestala s pilulama (ali ja sam ih pila 10 god).
Znam puno cura koje nisu ni kilu dobile, znam neke kojima su samo grudi narasle...to je jako individualno i teško je reći kako će biti kod tebe.

Hormoni - izvade ti krv i to je to. I vjerovatno pregled ultrazvukom da se vidi je li sve ok s jajnicima.

Blondy-ri
08.06.2011., 13:27
Popila sam dvije jučer,ali imam bolove u trbuhu,kao da ću dobiti mengu..i odem na wc..i vidim mali trag krvi,ali kasnije ga vise nije bilo..

Ako popijem do kraja pilule,ovaj petak zadnju uzimam. Onda pauza 7 dana,i osmi dan uzmem novo pakiranje(21). Jel? Jel mi sada zaštita smanjena čim sam promašila,tj.do kada mi je zaštitta smanjena? :ne zna:

Ne vjerujem da te boli trbuh jer si popila dvije pilule. Meni se to isto znalo dogodit i uvijek je sve bilo u redu. Dobila bih je kao i inače ili dan ranije. A čuj, ne znam ti 100% reć za zaštitu jer ovisi u kojem tjednu si je propustila. Ako si je propustila u 1. tjednu moguće da je zaštita bila malo smanjena. Ako si je propustila u 2. onda je zaštita ostala ista.
Da, 7 dana pauze i 8 dan normalno nastavljaš sa sljedećom kutijom.

Ne deblja se od pilula nego od povećanja apetita. Moguće je da će ti se apetit povećat pa ćeš više jest i zbog toga se udebljat, a od samih pilula kao pilula nećeš.

Pregled za hormone - vadiš krv (jetrene probe) i možeš raditi koagulogram (test zgrušavanja krvi).

tina2701
08.06.2011., 13:28
..ja sam za 6 mj smršavila 10 kg...sve je to individualno...:ne zna:

jongerica
08.06.2011., 13:30
ja isto mršavim od oralne konracepcije :five:

Sigurna
08.06.2011., 13:38

Nisi trebala popiti dvije - čemu, kad ne znaš koju si preskočila, ne znam kako ti je netko mogao savjetovati takvu glupost. Sad popij normalno dalje, do petka, ako sam shvatila, to bi ti trebao biti zadnji dan. I trebala bi nastaviti piti slijedeći blister bez pauze. Onda tek možeš biti na miru, što se očuvanja zaštite tiče. (ako si sigurna da od dana kad ti se dogodilo da si preskočila pilulu, do dana kad ćeš imati odnos, je prošlo više od 7 dana). Budući da nećeš raditi pauzu, spotting ili jače krvarenje može može nastupiti kad budeš na slijedećm blisteru, pa nije baš zgodno jer može potrajati. Ali zaštita ti je osigurana.
Možeš napraviti i redovnu pauzu od 7 dana, ali ja bi u tom slučaju prvih 7 dana novog blistera koristila i dodatnu zaštitu.

Gossip Girl<3
08.06.2011., 13:38
Hvala cure na informacijama.
Znači za hormone nema nikakvog standardnog gin pregleda, vaginalno mislim?

Blondy-ri
08.06.2011., 14:01
Nisi trebala popiti dvije - čemu, kad ne znaš koju si preskočila, ne znam kako ti je netko mogao savjetovati takvu glupost. Sad popij normalno dalje, do petka, ako sam shvatila, to bi ti trebao biti zadnji dan. I trebala bi nastaviti piti slijedeći blister bez pauze. Onda tek možeš biti na miru, što se očuvanja zaštite tiče. (ako si sigurna da od dana kad ti se dogodilo da si preskočila pilulu, do dana kad ćeš imati odnos, je prošlo više od 7 dana). Budući da nećeš raditi pauzu, spotting ili jače krvarenje može može nastupiti kad budeš na slijedećm blisteru, pa nije baš zgodno jer može potrajati. Ali zaštita ti je osigurana.
Možeš napraviti i redovnu pauzu od 7 dana, ali ja bi u tom slučaju prvih 7 dana novog blistera koristila i dodatnu zaštitu.

Da, stvarno ne znam tko joj je savjetovao takvu glupost.
Ovi tvoji paranoični redci su puno bolji. :rolleyes:

Ja pijem pilule već godinama i u svim kombinacijama sam ih zaboravljala popiti ili uzeti sa zakašnjenjem, ni ne sjećam se više šta je sve bilo. I naravno, nikad ništa.

kikica8888
08.06.2011., 14:08
Ne deblja se od pilula nego od povećanja apetita. Moguće je da će ti se apetit povećat pa ćeš više jest i zbog toga se udebljat, a od samih pilula kao pilula nećeš.

Ja bi nadodala da se može udebljati koju kilu i od zadržavanja vode! Evo, ja sam u 6mj na Yazu dobila 6-7cm u obujmu zbog zadržavanja vode(stražnjica,bokovi,noge) što je značilo i nekih 4-5kg više. Nigdje drugdje se nisam udebljala, što znači da nisam više jela, već je sve to od vode!!:mad:

Tako da, eto, sve je stvarno individualno! Blago vama što ste od njih smršavile!:(

Blondy-ri
08.06.2011., 14:16
Da, imaš pravo. Moguće je zadržavanje vode i više celulita zbog toga.

Na moju kilažu nisu djelovale, a pila sam Cilest, Yaz i Yasmin. Djelovalo je jedino moje jedenje / ne jedenje. :D

Sashica
08.06.2011., 19:03
Blody-ri i Sigurna, molim da ne nastavljate raspravu u takvom tonu.

Nije mi jasno zašto ne pročitaš uputu o lijeku. U uputstvima Yasmina imaš lijepo napisano što učiniti ako zaboraviš popiti tabletu, točno ti piše po tjednima (u kojem tjednu si je zaboravila) i piše ti u kojim slučajevima je kontracepcija očuvana, a u kojima nije.

Sigurna
08.06.2011., 20:26
Da, stvarno ne znam tko joj je savjetovao takvu glupost.
Ovi tvoji paranoični redci su puno bolji. :rolleyes:

Ja pijem pilule već godinama i u svim kombinacijama sam ih zaboravljala popiti ili uzeti sa zakašnjenjem, ni ne sjećam se više šta je sve bilo. I naravno, nikad ništa.

Zaboravljena pilula uvijek može rezultirati trudnoćom. Može i ne mora. Ne mora ni odnos sa ejakulacijom u plodne dane završiti trudnoćom. Redovito pijenje pilula nije paranoja nego znak zrelosti i odgovornosti.

Molim lijepo Sashica, svako upozorenje dobrodošlo, ali ja se Plavuši do ovog posta nisam ni obratila, a njezin savjet da popije forumašica dvije pilule je doveo do toga da je ona to i napravila, bespotrebno, pa ne znam kako to nazvati nego glupost. Kao i citirani post. Forumašice se povode jednim takvim postom. Slijedeći put bi neka mogla pomisliti: joj glej, ako i preskočim koju, nema veze, nema šanse da ostanem trudna. Iskreno, čudi me da ne brišete takve postove. Mislim, manje bi ja bila banirana jer moram upozoravati na te stvari.

Blondy-ri
08.06.2011., 21:10
Zaboravljena pilula uvijek može rezultirati trudnoćom. Može i ne mora. Ne mora ni odnos sa ejakulacijom u plodne dane završiti trudnoćom. Redovito pijenje pilula nije paranoja nego znak zrelosti i odgovornosti.

Molim lijepo Sashica, svako upozorenje dobrodošlo, ali ja se Plavuši do ovog posta nisam ni obratila, a njezin savjet da popije forumašica dvije pilule je doveo do toga da je ona to i napravila, bespotrebno, pa ne znam kako to nazvati nego glupost. Kao i citirani post. Forumašice se povode jednim takvim postom. Slijedeći put bi neka mogla pomisliti: joj glej, ako i preskočim koju, nema veze, nema šanse da ostanem trudna. Iskreno, čudi me da ne brišete takve postove. Mislim, manje bi ja bila banirana jer moram upozoravati na te stvari.

Pa naravno da može. I ne kažem da je redovito pijenje pilula paranoja i da nema beda ako se koja zaboravi.

Uostalom, napisala sam to kao jedno od dva moguća rješenja

Sashica
08.06.2011., 21:19
Sigurna, kao što sama znaš i već si ranije upozoravana, moderiranje se ovdje ne komentira, za to imaš PŽK.

Molim lijepo Sashica, svako upozorenje dobrodošlo, ali ja se Plavuši do ovog posta nisam ni obratila, a njezin savjet da popije forumašica dvije pilule je doveo do toga da je ona to i napravila, bespotrebno, pa ne znam kako to nazvati nego glupost. Kao i citirani post. Forumašice se povode jednim takvim postom. Slijedeći put bi neka mogla pomisliti: joj glej, ako i preskočim koju, nema veze, nema šanse da ostanem trudna.

Da si , umjesto što si odmah napala forumašicu, pročitala uputstva Yasmina (isto kao i što je Sabina trebala napraviti), vidjela bi da sama uputstva kažu da ako se tableta zaboravi popiti u prvom tjednu i u drugom tjednu, treba se uzeti čim se sjeti, čak i ako to znači uzimanje 2 tablete odjednom. U prvom slučaju (prvi tjedan) treba u tom slučaju koristiti dodatnu zaštitu (kondom), a u drugom slučaju (drugi tjedan) pouzdanost kontracepcije je održana (ne treba uzimati dodatnu zaštitu). Za treći tjedan postoje 2 opcije.

Dakle, nisu sve kontracepcijske tablete iste, kod nekih se ne preporuča uzeti 2 ako se zaboravi popiti tableta, a kod nekih je dozvoljeno. Dakle, treba čitati uputstva!

Naravno, nitko ovdje ne želi osporiti činjenicu da, bez obzira, čak i ako svaki dan na vrijeme popiješ tabletu, ništa nije 100% pouzdano po pitanju trudnoće, niti hormonske tablete, niti kondom. Ali, ne vidim razlog za stvaranje panike, ako se osoba drži uputstva iz tableta i savjeta liječnika.

sabina_
08.06.2011., 22:29
Uopće nije problem u čitanju uputstva,već ih znam napamet. Moj je problem što ja NE ZNAM kad sam zaboravila uzeti pilulu,,i što sad? To ne piše u uputstvu,"ako se ne sjećate kad ste zaboravili uzeti pilulu(1.,2. ili 3. tjedan),onda napravite to i to.."

Ja se sjećam da sam u petak(03.06.),-sve do danas uzela pilulu..a sad kad sam prije toga zaboravila:ne zna: Nemam pojma!

Ne strepim od trudnoće,nije to što mene brine..Zanima me kako nastaviti sada,jer moj ginekolog je na putu,pa ga ne mogu dobiti. A i želim biti zaštićena za idući tjedan,ne želim uzimati pilule i misliti da sam zaštićena-pa se zaj...

Još jedan problem u vezi s čitanjem uputstva,pilule su mi iz bugarske:D na bugarskom i ćirilici:D haah

MelodyNine
09.06.2011., 17:55
sabina, gle, desilo mi se isto što i tebi nedavno - zaboravila sam popiti tabletu, jednostavno. A ni sam znala niti koja je. Nisam ništa napravila, jer nisam znala u kojem je tjednu zaboravljena tableta bila (pijem Triquilar pa sam se zbunila s ovim njegovim pakiranjem). Ostala mi je jedna tableta viška, koju nisam popila, nego ju bacila, i napravila normalnu pauzu od sedam dana.
Prvih sedam dana novog blistera koristila sam dodatnu zaštitu.

Nemoj se previše brinuti zbog tog što si popila dvije tablete, nije smak svijeta. Naprimjer, tableta "za dan poslije" ima mnogo više hormona u sebi nego ta dva Yasmina koja si popila, pa se opet većini cura koje ju popiju ne dogodi ništa ozbiljno.

Ja osobno ti ne savjetujem sastavljanje pakiranja bez pauze, jer ti se mogu javiti jako dosadna i dugotrajna krvarenja, kojih se teško riješiti. Ne mora značiti da će ti se javiti, ali se može dogoditi. Uostalom, dovoljno si stresirala tijelo preskakanjem tablete, pa pijenjem dvije možda bez ikakve potrebe, pa da još ideš piti novi blister bez pauze, meni je to previše, pogotovo ako uzmem u obzir da kažeš kako ti je dragi na putu i nisi imala odnose :ne zna:

Na tvom bih mjestu napravila normalnu pauzu, zatim započela novo pakiranje. Prvih sedam dana dodatna zaštita (ako budeš imala odnose) - i to je to.

evelyn
09.06.2011., 20:30
Ovako pila sam zadnja 3 mjeseca Lyndinette i uz dogovor s ginekologicom odlučila ponovno početi piti Yasmin,znači nakon uzimanja Lyndinette,imala sam pauzu od 7 dana zbog mjesečnice i umjesto ponovno Lyndinette,počela sam sa uzimanjem Yasmina bez pauze.To je ok??

Blondy-ri
09.06.2011., 22:22
Je. Obično pri prelasku s jednih na druge pilule postoje dvije opcije. Jedna je ta koju si ti napravila, a druga je da napraviš pauzu, ali se onda prvi mjesec pijenja tih novih (u tvom slučaju Yasmina) tableta trebaš dodatno zaštititi.

Iako, ja bih se na tvome mjestu prvih mjesec dana svejedno dodatno zaštitila obzirom da se radi o drukčijoj kombinaciji hormona.

sabina_
10.06.2011., 06:42
sabina, gle, desilo mi se isto što i tebi nedavno - zaboravila sam popiti tabletu, jednostavno. A ni sam znala niti koja je. Nisam ništa napravila, jer nisam znala u kojem je tjednu zaboravljena tableta bila (pijem Triquilar pa sam se zbunila s ovim njegovim pakiranjem). Ostala mi je jedna tableta viška, koju nisam popila, nego ju bacila, i napravila normalnu pauzu od sedam dana.
Prvih sedam dana novog blistera koristila sam dodatnu zaštitu.

Nemoj se previše brinuti zbog tog što si popila dvije tablete, nije smak svijeta. Naprimjer, tableta "za dan poslije" ima mnogo više hormona u sebi nego ta dva Yasmina koja si popila, pa se opet većini cura koje ju popiju ne dogodi ništa ozbiljno.

Ja osobno ti ne savjetujem sastavljanje pakiranja bez pauze, jer ti se mogu javiti jako dosadna i dugotrajna krvarenja, kojih se teško riješiti. Ne mora značiti da će ti se javiti, ali se može dogoditi. Uostalom, dovoljno si stresirala tijelo preskakanjem tablete, pa pijenjem dvije možda bez ikakve potrebe, pa da još ideš piti novi blister bez pauze, meni je to previše, pogotovo ako uzmem u obzir da kažeš kako ti je dragi na putu i nisi imala odnose :ne zna:

Na tvom bih mjestu napravila normalnu pauzu, zatim započela novo pakiranje. Prvih sedam dana dodatna zaštita (ako budeš imala odnose) - i to je to.

Hoćeš reći da kad počnem uzimati novo pakiranje(od 21 tablete) da onda prvih 7 dana koristim dodatnu zaštitu?
Jer baš mi tada i treba zaštita,jer dolazi moj dragi.

LadyMA
10.06.2011., 06:46
Kako si pomoći kod zadržavanja vode od pilula? Uskoro se spremam na Diane i želim biti pripremljena na to. Možda piti kalij?

I, cure, koliko ste sigurne u kontracepciju pilulama? Ja sam uvijek bila paničar i najradije bih još uz pilule koristila kondome :D