PDA

View Full Version : Hormonska kontracepcija: pilule [opći topic]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18

Vodenbuha
03.01.2012., 22:41
Ahoj!
Koliko je normalno imati bijeli iscjedak dok pijem tablete? :misli:
Nekako je.... obilan :misli:

black_girl
04.01.2012., 19:19
:w
priča - bila sam na operaciji u utorak, kad sam se vratila, jela sam i popila yasmin pilulu. bilo mi je loše, pa sam povratila, ali sam zatim popila još jednu pilulu, kako piše u uputama, no i to sam povratila (valjda zbog miksa pilula i lijekova protiv bolova). Pošto sam u srijedu(danas) opet dobivala inekcije protiv bolova, nisam pila pilule. Došla sam doma, sa hrpom Klavocina. E sad, na uputama Klavocina piše da se, u slučaju uzimanja oralne kontracepcije i klavocina, moram javit doktoru. Nisam se stigla javiti ginekologici, pa ima li koja ženska :D da je imala sličan problem? :moli:

hope_010
05.01.2012., 11:47
od prvog dana ovog ciklusa sam na Yazu, menstruacija je trajala par dana dulje, međutim i nakon što je završila sad mi se pojavio neki blagi iscjedak u kojem ima krvi, ali dosta blagi.... To je od pilula ili moram doku?

ančica_15
06.01.2012., 01:13
Pila sam triquilar pilule godinu dana, do 9.mj.sada već prošle godine i prestala, ali međutim počela sam piti opet u 12.mj jer imam ne redovite menstruacije, a 5 dana prije nego sam počela piti (prije nego što sam dobila menstruaciju) imala sam prvi seksualni odnos. Menstruacija mi je trajala 7 umjesto 5 dana kao inače i sada mi se pojavljuju lagana krvarenja ( malte ne neprimjetna ) . E sada, neki su mi rekli da je to zbog ponovnog uzimanja hormona nakon pauze da krvarenja tijekom prve kutijice tableta mogu biti kao nuspojave, a mene je strah da to nema veze sa prvim odnosom. Što vi mislite ?

hottie_tottie
06.01.2012., 14:59
Drage cure,
imam jedno pitanje i rado bih provela kao neku ˝anketu˝. Nadam se da će što više vas odgovoriti :)

Dakle, mene zanima mislite li da su vam tablete dovoljna zaštita. Koristite li još neku kontracepciju uz tablete ili samo prekinut snošaj?

Zanima me to jer se i sama nalazim u situacijama kada se brinem za trudnoću iako već mjesecima(godinama) pijem tablete. Dogodilo mi se ovaj mjesec da sam pokvarila želudac i povraćala 2 sata nakon uzimanja tablete, a nisam dovoljno brzo reagirala s novom tabletom. Sad sam dobila mengu i sve je u redu, ali počinjem misliti da samo tablete nisu dovoljne.
Znam da ni tablete nisu 100% sigurne, ali baš me zanima kako se vi još onda štitite, ako se štitite, i što mislite o tome, brinete li se, čekate li mengu u strahu i to...

Inače sam uvijek koristila dodatne kontracepcije uz tablete, ali dok sam vas čitala, mislila sam da ipak pretjerujem. Sad si mislim da sam ipak onda bila pametnija :)

No, dajte savjete jer me užasno zanimaju!

Ma kakvi, ne koristim ništa osim pilula, sasvim su dovoljne. Istina nekad bude tih izvandrednih situacija međutim one su rijetke a i ako reagiraš kako piše na uputama, nemaš brige ;)

skeeter
06.01.2012., 17:57
bok, cure. nadam se da ćete mi pomoći. drugu godinu pijem kontracepciju. počela sam s yazom, koji mi je odgovarao sve dok mi jedan mjesec mjesečnica nije nije prestajala ni nakon desetog dana, onda sam prešla na yasmin koji mi je bio super sve dosad.

imam jake migrene u pms-u, udebljala sam se (mada su tu i neke druge stvari krive), sise su mi prerasle i za dva broja što mi u biti smeta jer na moju visinu izgledam nakaradno.

zanima me, iz vaših iskustava, je li cilest nekako najblaži? ili nešto treće? naravno, ništa ne uzimam na svoju ruku, sve sam preko ginekologa dobila, ali čisto da se informiram prije nego što nju ubijem u pojam. hvala :)

*tearsinheaven
06.01.2012., 18:25
bok, cure. nadam se da ćete mi pomoći. drugu godinu pijem kontracepciju. počela sam s yazom, koji mi je odgovarao sve dok mi jedan mjesec mjesečnica nije nije prestajala ni nakon desetog dana, onda sam prešla na yasmin koji mi je bio super sve dosad.

imam jake migrene u pms-u, udebljala sam se (mada su tu i neke druge stvari krive), sise su mi prerasle i za dva broja što mi u biti smeta jer na moju visinu izgledam nakaradno.

zanima me, iz vaših iskustava, je li cilest nekako najblaži? ili nešto treće? naravno, ništa ne uzimam na svoju ruku, sve sam preko ginekologa dobila, ali čisto da se informiram prije nego što nju ubijem u pojam. hvala :)

Za Cilest ne znam, al znam da dosta cura hvali Qlairu koje su tek od nedavno na tržištu, oslobađaju prirodni hormon i navodno su dosta blage. :ne zna:
Jedino me čudi da ti je menga na yazu trajala 10-ak dana, meni traje jedva 2-3 :eek:

Ms.Zetsubou
07.01.2012., 02:07
Imam jedno (vjerojatno) blesavo pitanje, a stvarno mi se ne prolazi kroz 247280497 stranica teme. );
Bolje ispast' glup, nego s djetetom s osamnaest. );

Prije posjeta giniću moram otići svojem liječniku opće prakse i pitat' za uputnicu za vađenje krvi pa s tim doći ginekologu (tj., s nalazima!), ili idem drito ginekologu i samo pitam za tablete?

Dosad ih nisam pila.

*tearsinheaven
07.01.2012., 08:16
Prije posjeta giniću moram otići svojem liječniku opće prakse i pitat' za uputnicu za vađenje krvi pa s tim doći ginekologu (tj., s nalazima!), ili idem drito ginekologu i samo pitam za tablete?

Dosad ih nisam pila.

Prvo odeš ginekologu koji će ti onda dati uputnicu za vađenje krvi - izvadiš krv, nalaz pošalju kroz 2-3 dana giniću (sve ide preko kompjutera) i onda opet giniću po recept :)

Ms.Zetsubou
07.01.2012., 17:46
Puno hvala! (:

leeloo27
07.01.2012., 19:31
Mali podsjetnik, na Zdravlju je zabranjeno prodavati lijekove. Čisto da se neki ne pitaju zašto su im pobrisani postovi. :)

Hermione Granger
07.01.2012., 21:05
Zna li netko kakve su šanse da kod privatnog ginekologa dobijem recept za kontracepcijske pilule a da prije toga ne moram vaditi krv?

Jer nedavno sam vadila, nevezano uz to, i sve je bilo okej, tako da mi se sada ne da natezati s tim jer trebam dobiti mengu svaki dan pa samo želim da mi da recept za pilule tako da ih mogu početi piti na prvi dan menge.

Ili da mi da odmah recept a da krv izvadim naknadno, dan - dva poslije?

Nisam nikada do sada pila pilule.

I znate li mogu li ja sama tražiti koje pilule da mi prepiše?
Želim Yaz.

I mogu li se najaviti samo iz tog razloga - da dobijem recept - a da pritom ne želim da me pregledava ili nešto slično?

Puna sam pitanja. :)
Hvala!

tntntnt
08.01.2012., 09:15
Zna li netko kakve su šanse da kod privatnog ginekologa dobijem recept za kontracepcijske pilule a da prije toga ne moram vaditi krv?

Jer nedavno sam vadila, nevezano uz to, i sve je bilo okej, tako da mi se sada ne da natezati s tim jer trebam dobiti mengu svaki dan pa samo želim da mi da recept za pilule tako da ih mogu početi piti na prvi dan menge.

Ili da mi da odmah recept a da krv izvadim naknadno, dan - dva poslije?

Nisam nikada do sada pila pilule.

I znate li mogu li ja sama tražiti koje pilule da mi prepiše?
Želim Yaz.

I mogu li se najaviti samo iz tog razloga - da dobijem recept - a da pritom ne želim da me pregledava ili nešto slično?

Puna sam pitanja. :)
Hvala!

Moguće je da se naručiš kod ginekologa samo zbog pilula. Moja prijateljica ih pije već neko vrijeme, dobila ih je kod ginekologa, a nije nikada još obavila pregled. Što se vađenja krvi tiče - to ti neznam. Meni moj ginekolog nije niti tražio da prije vadim krv. No, ako si nedavno vadila i sve je bilo ok - mislim da nema nekog problema. I mislim da možeš sama birati koje pilule želiš, kažeš mu i on ti s obzirom na sve odluči ako ti te odgovaraju. :mig:

tntntnt
08.01.2012., 09:17
Nego, čitala sam na forumu u ovom topicu čini mi se jednom davno koji su simptomi da se rade oni krvni ugrušci, kako to prepoznati itd., a ne mogu to opet pronaći, pa ako bi mi mogao netko pomoći u vezi toga?

Hermione Granger
08.01.2012., 18:16
@tntntnt - hvala ti :)

Hermione Granger
09.01.2012., 08:42
Sad sam zvala privatnu ginekološku ordinaciju i rekla da bih se htjela naručiti ali da ne želim pregled nego samo recept za pilule, i na to mi je gospođa rekla da me u tom slučaju ne može primiti jer nisam njihova pacijentica. Mislim, wtf, a kako da postanem ako me neće primiti !? I uputila me na ginekologa preko socijalnog, a ja ga nemam. A ja ne želim kod socijalnog ginekologa jer ću morati dugo čekati a želim što prije nabaviti pilule kako bih ih mmogla početi piti na prvi dan ciklusa. Što da radim? :confused:

*tearsinheaven
09.01.2012., 08:49
Sad sam zvala privatnu ginekološku ordinaciju i rekla da bih se htjela naručiti ali da ne želim pregled nego samo recept za pilule, i na to mi je gospođa rekla da me u tom slučaju ne može primiti jer nisam njihova pacijentica. Mislim, wtf, a kako da postanem ako me neće primiti !? I uputila me na ginekologa preko socijalnog, a ja ga nemam. A ja ne želim kod socijalnog ginekologa jer ću morati dugo čekati a želim što prije nabaviti pilule kako bih ih mmogla početi piti na prvi dan ciklusa. Što da radim? :confused:

A da odeš onda i na pregled? :ne zna:
Mislim, bolje da te prije pilula pregledaju, provjere preko ultrazvuka za ciste itd. i izvade krv. Primjerice, mojoj frendici su preko krvnog nalazi vidjeli da ima problema sa zgrušavanjem krvi i zbog toga nije mogla dobiti pilule.

Hermione Granger
09.01.2012., 09:00
A da odeš onda i na pregled? :ne zna:
Mislim, bolje da te prije pilula pregledaju, provjere preko ultrazvuka za ciste itd. i izvade krv. Primjerice, mojoj frendici su preko krvnog nalazi vidjeli da ima problema sa zgrušavanjem krvi i zbog toga nije mogla dobiti pilule.

Na žalost ne mogu na pregled jer sam još nevina. A neću prestat biti dok god nemam pilule. A pilule izgleda nikako ne mogu dobiti. Kao da sam u začaranom krugu. :ne zna:

*tearsinheaven
09.01.2012., 09:06
Na žalost ne mogu na pregled jer sam još nevina. A neću prestat biti dok god nemam pilule. A pilule izgleda nikako ne mogu dobiti. Kao da sam u začaranom krugu. :ne zna:

Može te pregledat bez obzira na to što si nevina, samo što je onda pregled malo drugačiji. S pilulama se nemoj igrat jer ti nijedan savjesni ginekolog neće prepisati pilule ako te prije nije pregledao :ne zna:
Ako želiš pilule radi zaštite, možeš prvih par puta koristit i kondom pa tek onda na pregled ako želiš da te pregleda kako spada. Nisu pilule preduvjet za seks, pogotovo ne prvi seks :ne zna:

Lola 27
09.01.2012., 19:00
Jedno pitanje.Uzimam kontracepciju od svoje 19 godine sad imam 33 zadnjih par mjeseci menstruacija mi dolazi prije nego dovršim piti tablete za taaj mjesec.Bila sam kod ginekologa ali on mi nije rekao ništa konkretno.Dali su tablete prestale djelovat jer ih pijem tako dugo?Inače pijem cilest.

Zna netko barem nešto o ovome što sam napisala??Uskoro idem u Rijeku kod ginekologa ,jednog drugog ali me zanima dali ima smisla piti druge tablete.I još sam nešto primjetila ,jako sam se zdebljala zbog nedostatka rekreacie i jer sam puno papala.Sad kad sam pokušavala smršavit dok nisam pila Cilest kilogrami su polako ali sigurno išli dole,čim sam počela pit ponovno Cilest skidanje kila je prestalo a doslovno ništa nisam jela ,samo juhu i povrće.

chrissy
09.01.2012., 20:03

Kad sam se počela seksati prije toga sam otišla ginekologu i rekla sam mu da sam nevina, ali da jel, ne bi ja više tako pa nek mi da pilule; nije bio nikakav problem. Išla sam vadit krv prije i to je bilo to. :ne zna:

Imam i ja pitanje, ginekologica mi radi tek sutra popodne, a sad sam već drugi put zaredom dobila malo čudnu menstruaciju - ne izgleda ko krv, nego nekak pekmezasto-smeđe - ko inače pred kraj menstruacije, sveukupno traje 2 dana i gotovo.
Bila sam inače prije 3 tjedna na pregledu i sve je bilo u redu.
Je to normalno? Već godinama pijem pilule, s povremenim pauzama pa mi nikad nije bilo tako...

Lola 27
09.01.2012., 20:18
To se imeni događa!7 dana prije prestanka pijenja tableta pojavi se taj isjedak smeđi ja pomislim da je menzis i prekinem tablete pit.To traje par dana i to je to.

skeeter
11.01.2012., 08:23
Za Cilest ne znam, al znam da dosta cura hvali Qlairu koje su tek od nedavno na tržištu, oslobađaju prirodni hormon i navodno su dosta blage. :ne zna:
Jedino me čudi da ti je menga na yazu trajala 10-ak dana, meni traje jedva 2-3 :eek:

nije mi stalno trajala tako dugo, nego jednom, taj zadnji mjesec što sam pila yaz. nije prestajalo, i onda sam prešla na yasmin i sad, nakon, dvije godine ih želim promijeniti.

evo sutra trebam dobiti, danas imam toliku migrenu da škiljim na oba oka, a o raspoloženju - gremlin. vidjela sam za qlairu i mislim da ću pitati ginekologicu za njih. samo, pošto je yasmin u bih za 20 kn jeftiniji, moram potrošiti dvomjesečne zalihe :503:

El Gato Félix
11.01.2012., 21:59
Maja72 i TonCher, postovi su vam premješteni na ovu temu (http://www.forum.hr/showthread.php?p=37595375#post37595375).

Beba1810
12.01.2012., 19:52
Pitanje, nakon 10 minuta šta sam popila diane 35 imala sam proljev..da li sada moram popit novu tabletu, imam li smanjenu zastitu..

gemini1206
12.01.2012., 22:30
ja pijem lyndinette 20 (niskodozirane pilule) i dlake na nogama mi slabo rastu, prije su mi brze rasle za 3 dana se vec mogu brijati, ali sada manje...
jedino spotting me ubija, (iako ja to ne bi nazvala spottingom, smeckasta krv, cudnog mirisa, nije oblilna, ali bogami nije ni tockasto krvarenje...??
neznam jesam zabrijala ali nakon nekog vremena sto nogu drzim prekrizenu ili nesto, pocne mi trniti...ne prodje ni 10 minuta, prije mi se to nije dogadjalo....

gemini1206
12.01.2012., 22:46
..vubila bum si ginekologa!!!!

zna da postoje tablete koje u isto vrijeme stite od trudnoce i od kojih rastu cice, a nije mi ih prepisao..ma idem ga odmah zvati i sterati u krasni smederovski :)

ja sam na starom stederilu (m) i dosta dobro ga podnosim...
u prvih 2-3 mjeseca dobijem koju kilu (na zalost u predjelu riti i bunceka), ali nakon toga prestanem halapljivo prozdirati sve kaj mi dojde pod ruku i lagano kile krenu ka dole...

a dlake, boze me sacuvaj, to raste ko mutavo...
mogla bi u vosak svakih 10 dana se okomotati i cerupati.. prestrasno kak to raste :)

inace, ono sto pise u uputama o koristenju..i sta mi se sve moze dogoditi..nije mi svejedno kad procitam...tim vise sto strusim kutiju cigareta dnevno...
ali to je jedino kontracep. sredstvo u koje vjerujem...

da i ja puno pusim od kad ih pijem...zasto to??? ja pijem niskodozirane, lyndinette 20

renesmee24
13.01.2012., 23:30
Planiram ih početi piti..pa me zanima: ima li nuspojava,da li ih su sigurne na piti ( mislim da li utječu na zdravlje) i čula sam da se ne smije piti ni pušiti za vrijeme uzimanja .. te je li istila da sise rastu od njih hh :)

gemini1206
14.01.2012., 10:23
ja pijem vikendom...i pušim....počela sam više pušiti od kad ih pijem....
nervoza valjda ?

Meni sise nisu narasle! :( Izgleda da narastu jedino onima koje ih ionako imaju viška. Nepravedno! :(

i meni su narasle, i rastu i dalje, samo sto mi je bed sto ce mi se vjerovatno vratit na staru tezinu nakon sto prestanem pit pilule...
ali cula sam da nekima i ostanu na velicini koju su postigle tokom pijenja pilula.
jel to moguce??! :confused:

KoFFin_KaT
14.01.2012., 23:20
Imam jedan specifican problem kod sebe, naime imam PCOS u malo blazem obliku, ali u zadnje vrijeme mi se totalno sve nekako posemerilo...redovito vjezbam, jedem zdravo...a svejedno nemogu skinut nikako par kila koje zelim i stalno sam napuhnuta...uzasno boli i svelo mi se sve da se osjecam ko da sam u PMS-u. Dakle PMS simptomi sve dane osim kad imam mengu. Tad se jedino osjecam ok. Ginekolog mi je dao Yaz. Pa eto sta bude bude...do sad nisam nikad pila pilule i nemam nikakvih iskustva s njim, a ovo moje stanje je vec ubitacno. Znam slucajeva di je jedna cura kad je pocela pit pilule bas smrsavila i bilo joj je puno bolje i hormoni su joj se stabilizirali. Zanima me da li pilule ikako utjecu na stvaranje depresija, anxioznosti...!? Kakva vi imate iskustva??? Mislim stanje mi je koma, pa mislim da nemam sta za izgubiti...:)

*tearsinheaven
15.01.2012., 07:33
i meni su narasle, i rastu i dalje, samo sto mi je bed sto ce mi se vjerovatno vratit na staru tezinu nakon sto prestanem pit pilule...
ali cula sam da nekima i ostanu na velicini koju su postigle tokom pijenja pilula.
jel to moguce??! :confused:

A vjerojatno je moguće, ali u 90% slučaja ti se vrate na staro :D
Meni su primjerice prvi mjesec na pilulama narasle, a sad su se opet vratile na staru veličinu (četvrti mjesec) :zubo:
Sve je to individualno.

gemini1206
16.01.2012., 19:23
pila sam logest pilule 3 god, napravila sam prekid nakon godine i po na par mj da mi se organizam očisti. 2007.sam ih prestala pit i mislim da više nikad ni neću.
od piilula su mi cice porasle za 2 broja!!! od dobre dvojke sad nosim četvorku koja naginje petici. skroz su mi bile uništile volju za seksom. odkad sam ih prestala pit preporodila sam se...
pomogle su mi kod menstrualnih bolova i manjeg krvarenja!

omg nisam jos cula za taj slucaj....daj mi reci nakon koliko vremena su ti toliko narasle??? i nakon sto si ih prestala piti jesu se vratile na dvojku, smanjile, ili su ostale iste...?
ja ne mogu vjerovati...sa dvojke na cetvorku....:eek:

enedielle
16.01.2012., 19:41
imam osjećaj da u zadnje vrijeme puno cura želi OHC da im narastu sise.
mislim... meni to nije baš sasvim normalno. :confused:

gemini1206
16.01.2012., 20:32
imam osjećaj da u zadnje vrijeme puno cura želi OHC da im narastu sise.
mislim... meni to nije baš sasvim normalno. :confused:

heeej :W
Nisam ja uopce rekal da ja ZELIM da mi narastu grudi od pilula, nego mi je bilo nevjerojatno da su joj grudi toliko narasle, zanimalo me, pa sam pitala curu da mi pojasni...:p

Imam jedan specifican problem kod sebe, naime imam PCOS u malo blazem obliku, ali u zadnje vrijeme mi se totalno sve nekako posemerilo...redovito vjezbam, jedem zdravo...a svejedno nemogu skinut nikako par kila koje zelim i stalno sam napuhnuta...uzasno boli i svelo mi se sve da se osjecam ko da sam u PMS-u. Dakle PMS simptomi sve dane osim kad imam mengu. Tad se jedino osjecam ok. Ginekolog mi je dao Yaz. Pa eto sta bude bude...do sad nisam nikad pila pilule i nemam nikakvih iskustva s njim, a ovo moje stanje je vec ubitacno. Znam slucajeva di je jedna cura kad je pocela pit pilule bas smrsavila i bilo joj je puno bolje i hormoni su joj se stabilizirali. Zanima me da li pilule ikako utjecu na stvaranje depresija, anxioznosti...!? Kakva vi imate iskustva??? Mislim stanje mi je koma, pa mislim da nemam sta za izgubiti...:)

pa gle to ti je sve individualno, kao što si mogla vec procitati u ovom postu, od raznih cura, da svaka ima razlicite simptome..
Mislim da bi Yaz trebao stabilizirati tvoje stanje, ali neznam, kazem ti sve je individualno. Probaj pa javi kako je prošlo :)
:D

enedielle
16.01.2012., 20:52
heeej :W
Nisam ja uopce rekal da ja ZELIM da mi narastu grudi od pilula, nego mi je bilo nevjerojatno da su joj grudi toliko narasle, zanimalo me, pa sam pitala curu da mi pojasni...:p

nemoj me krivo shvatiti, nije post bio namijenjen direktno tebi. nego ono, meni su recimo narasle broj, i sad je par poznanica to skužilo i najednom bi i one tablete samo da im narastu. onda vidim par postova tu na forumu i nije mi baš jasno kako nekome pada na pamet trovati se nepotrebno hormonima da s lažne C košarice dođe na lažnu D. pod lažnu košaricu mislim polunapunjen grudnjak čarapama :D

gemini1206
17.01.2012., 10:35
nemoj me krivo shvatiti, nije post bio namijenjen direktno tebi. nego ono, meni su recimo narasle broj, i sad je par poznanica to skužilo i najednom bi i one tablete samo da im narastu. onda vidim par postova tu na forumu i nije mi baš jasno kako nekome pada na pamet trovati se nepotrebno hormonima da s lažne C košarice dođe na lažnu D. pod lažnu košaricu mislim polunapunjen grudnjak čarapama :D

a jbg, kad svi zele vece grudi, to su decki krivi, i razni modeli sa fotosopiranim umjetnim tjelima bez mana, i sad bi svi sve poduzeli samo da imaju vece grudi..
a meni je bilo drago sto su mi se povecale, iskreno..:D
ali da ih pijem samo radi toga..nema sanse..
libido mi je prije bio *____* a sada je na 0...to mi se nikako ne svidja...pijem lyndinette 20, razmisljam da predjem na 30, istog su sastava samo malo vise hormona..mozda bi mi se onda libido vratio...smeta me to :( :( :(

Planiram ih početi piti..pa me zanima: ima li nuspojava,da li ih su sigurne na piti ( mislim da li utječu na zdravlje) i čula sam da se ne smije piti ni pušiti za vrijeme uzimanja .. te je li istila da sise rastu od njih hh :)

pa čitaj odgovore od pocetka ove teme, svi su vec po par puta odgovorili na tvoje pitanja...:kava:
normalno da ima nuspojava, ali SVE je INDIVIDUALNO od osobe do osobe...
za pusenje, rizicno je, ali ja pusim, i to vise pusim od kad sam ih pocela piti, zivci valjda :P
nekom cice rastu nekom ne, ali vecinom ti se "napusu" nego sto narastu, od hormona, ali splasne to vecinom kolko sam cula., jbg,...citaj si temu od pocetka pa ces vidjet puno odgovora....:mig:

adrianagrad
17.01.2012., 12:37
Imam pitanje ako tko može pomoći za info. Počela sam piti pilule prvi put (lindinette 20) i sad sam na 5. kutiji. Razmišljam da ih prestanem piti jer mi radi zaštite ne trebaju više, jedino što su mi pomogle da imam puno manje bolne menstruacije i primjetila sam da mi dlake sporije i rijeđe rastu. doktorica mi je propisala 6 kutija, još bi popila tu zadnju i onda prestala. Jel postoji neki rok ili sl. il ih mogu prestati piti kad želim tj. kad završim tu kutiju? Hvala!

~StarPrincess~
17.01.2012., 14:53
zene pomagajte ako neo zna
u zadnjem tjednu sam s tabletama (cilest) i dobih sad silapen (za grlo), koliko smanjuje ucinkovitost pilula....znam da ako se piju dok sam na blisteru u prvom tjednu pijenja....ali sto sa zadnjim?

ako neko zna ( u medjuvremenu idem guglat;) )

El Gato Félix
17.01.2012., 17:15
aa78 i Vodenbuha, postovi su vam premješteni ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=382015&page=43).

enedielle
17.01.2012., 18:12
Imam pitanje ako tko može pomoći za info. Počela sam piti pilule prvi put (lindinette 20) i sad sam na 5. kutiji. Razmišljam da ih prestanem piti jer mi radi zaštite ne trebaju više, jedino što su mi pomogle da imam puno manje bolne menstruacije i primjetila sam da mi dlake sporije i rijeđe rastu. doktorica mi je propisala 6 kutija, još bi popila tu zadnju i onda prestala. Jel postoji neki rok ili sl. il ih mogu prestati piti kad želim tj. kad završim tu kutiju? Hvala!
možeš bilo kad prestati. kad sam radila tromjesečnu pauzu nakon godine dana uzimanja yaza, jednostavno sam dovršila kutiju i nisam počela novu :) gin mi je savjetovao da ponovim one pretrage od prije uzimanja da samo provjerimo kakvo je stanje nakon, i sve je bilo oke. mislim da ti nećeš morati to ponavljati jer sam ja trošila još neke tablete uz yaz, zato je trebala kontrola.
a meni je bilo drago sto su mi se povecale, iskreno..:D
ali da ih pijem samo radi toga..nema sanse..
libido mi je prije bio *____* a sada je na 0...to mi se nikako ne svidja...pijem lyndinette 20, razmisljam da predjem na 30, istog su sastava samo malo vise hormona..mozda bi mi se onda libido vratio...smeta me to :(
ma i meni su se povećale, ali sam napravila tu pauzu i sad imam možda centimetar-dva-tri veći opseg nego prije. a na lindynette 20 prelazim i ja sad kad dođe M, nadam se da uskoro. :D

gemini1206
17.01.2012., 19:26
zene pomagajte ako neo zna
u zadnjem tjednu sam s tabletama (cilest) i dobih sad silapen (za grlo), koliko smanjuje ucinkovitost pilula....znam da ako se piju dok sam na blisteru u prvom tjednu pijenja....ali sto sa zadnjim?

ako neko zna ( u medjuvremenu idem guglat;) )

ne, ne smanjuju.
rjetko koje tablete i antibiotici (samo odredjeni) S M A NJ U J U ucinkovitost piluila

Miss Understud
17.01.2012., 21:18
Evo da i ja uletim s jednim pitanjem

koliko treba pilulama da počnu djelovati?
hvala

gemini1206
17.01.2012., 21:59
Evo da i ja uletim s jednim pitanjem

koliko treba pilulama da počnu djelovati?
hvala

pa pise ti to u ovom postu, samo si trebala procitati odgovore od pocetka posta...
ako popijes prvi dan menstruacije, onda od prvog dana si zasticena, a ako popijes bilo koji drugi dan menge, onda tek nakon tjedan dva zavisi od pilula..

El Gato Félix
18.01.2012., 16:33
u-oblacima i enedielle, postovi su vam prebačeni ovdje (http://forum.hr/showthread.php?t=382019&page=30).

Lijepo molim cijenjene forumašice da svoje upite u svezi konkretnih kontracepcijskih tableta postavljaju na odgovarajućoj temi (za gotovo svaki preparat postoji posebna tema) a ne ovdje.

plavuša lalala
18.01.2012., 22:49
imam jedno pitanje vezano za pilule i pušenje :D nisam našla ništa konkretno, pa me zanima el znate vi..
ugl pijem Lindynette 20, sad sam na trećoj kutiju.. zanima me pušenje marihuane uz pilule.. nigdje ne piše nešto određeno:ne zna: htjela bi neke točne informacije, savjete.. ne nagađanja.. hvala unaprijed :)

gemini1206
20.01.2012., 07:57
imam jedno pitanje vezano za pilule i pušenje :D nisam našla ništa konkretno, pa me zanima el znate vi..
ugl pijem Lindynette 20, sad sam na trećoj kutiju.. zanima me pušenje marihuane uz pilule.. nigdje ne piše nešto određeno:ne zna: htjela bi neke točne informacije, savjete.. ne nagađanja.. hvala unaprijed :)

ja uzimam isto lyndinette20 i pusim marihuanu...ne vjerujem da je to stetno, jer je to BILJKA, kao i da pijes caj od kamilice, uve, ili neznam cega, nema veze marihuana sa hormonima, jedino stetno sto ima u pusenju marihuane, je kao i pusenje, uvlacenje dima u pluca, zbog opasnosti od tromboze, ali mala je vjerovatnost da popusis toliko jointova dnevno, da bi ti moglo stetiti :P
ja nekad konzumiram i kemiju uz pilule, pa sve bude ok, ali naglasavam, NEKAD :rofl: jbg nije bas za pohvalu al nemojte sad osudjivat :o

e sad pitanje jedno..jesu se nekom "promjenila" crijeva tokom pijenja pilula..
neznam kako da to nazovem drugacije.. ugl cesce me tjera na wc i to bas bude onako da me tjera da odmah moram otici, i to onda bude proljev :SSS
kako da to rjesim? znam da je od pilula jer mi se to dogadja od prvog dana uzimanja, tek sam na drugoj kutiji..

i zanima me, molim vas, recite mi, jel se mozda vama rodnica promjenila iznutra zbog pilula? meni su spolni odnosi cudni, osjetim unutra nesto cudno, sto prije nije bilo kao da se promjenilo, ili neznam..dajte pomozite

*tearsinheaven
20.01.2012., 08:47
e sad pitanje jedno..jesu se nekom "promjenila" crijeva tokom pijenja pilula..
neznam kako da to nazovem drugacije.. ugl cesce me tjera na wc i to bas bude onako da me tjera da odmah moram otici, i to onda bude proljev :SSS
kako da to rjesim? znam da je od pilula jer mi se to dogadja od prvog dana uzimanja, tek sam na drugoj kutiji..

i zanima me, molim vas, recite mi, jel se mozda vama rodnica promjenila iznutra zbog pilula? meni su spolni odnosi cudni, osjetim unutra nesto cudno, sto prije nije bilo kao da se promjenilo, ili neznam..dajte pomozite

I ja isto moram češće na wc, a kako je yaz i dobar diuretik, moram stalno i piškit :D

Meni je isto u početku uzimanja pilula bilo nešto čudno dolje za vrijeme odnosa, kao da me probada. Nakon prvih par tjedana je i taj osjećaj prošao.

gemini1206
20.01.2012., 10:01
I ja isto moram češće na wc, a kako je yaz i dobar diuretik, moram stalno i piškit :D

Meni je isto u početku uzimanja pilula bilo nešto čudno dolje za vrijeme odnosa, kao da me probada. Nakon prvih par tjedana je i taj osjećaj prošao.

ma ja vam to ne mogu opisati, ne znam kako da opisem, bas kao da mi je drukcije nesto unutra, cudan osjecaj, kao da se nesto odvojilo, i taj dio mesa onako osjetim kako on ulazi i izlazi, bas neobicno..(btw nije to tako strrasno kako sam opisala, ali kazem vam, nemogu opisati, uglavnom cudna mi je maternica iznutra).:SS pijem vec 6 tjedana, jel bi to trebalo proci??
samo da mi se crijeva ne pokvare od pilula kao mojoj frendici sve joj se poremetilo...:503:

*tearsinheaven
20.01.2012., 10:33
ma ja vam to ne mogu opisati, ne znam kako da opisem, bas kao da mi je drukcije nesto unutra, cudan osjecaj, kao da se nesto odvojilo, i taj dio mesa onako osjetim kako on ulazi i izlazi, bas neobicno..(btw nije to tako strrasno kako sam opisala, ali kazem vam, nemogu opisati, uglavnom cudna mi je maternica iznutra).:SS pijem vec 6 tjedana, jel bi to trebalo proci??
samo da mi se crijeva ne pokvare od pilula kao mojoj frendici sve joj se poremetilo...:503:

Ja sam imala osjećaj kao da me neka ''igla'' pika dolje, nije bio ugodan osjećaj :D Ali prošlo je, na svu sreću nakon mjesec dana. Nazovi ginekologicu pa pitaj u čemu je problem ako ti ne prođe u dogledno vrijeme :mig:

gemini1206
20.01.2012., 10:39
Ja sam imala osjećaj kao da me neka ''igla'' pika dolje, nije bio ugodan osjećaj :D Ali prošlo je, na svu sreću nakon mjesec dana. Nazovi ginekologicu pa pitaj u čemu je problem ako ti ne prođe u dogledno vrijeme :mig:

hmm, nazvat cu ju ako ne prodje do kraja druge kutije, nakon pauze...hvala ti :))
samo sto mi je bed jer neznam kako da joj ja to opisem, sta da joj kazem :P

plavuša lalala
20.01.2012., 19:27
ja uzimam isto lyndinette20 i pusim marihuanu...ne vjerujem da je to stetno, jer je to BILJKA, kao i da pijes caj od kamilice, uve, ili neznam cega, nema veze marihuana sa hormonima, jedino stetno sto ima u pusenju marihuane, je kao i pusenje, uvlacenje dima u pluca, zbog opasnosti od tromboze, ali mala je vjerovatnost da popusis toliko jointova dnevno, da bi ti moglo stetiti :P
ja nekad konzumiram i kemiju uz pilule, pa sve bude ok, ali naglasavam, NEKAD :rofl: jbg nije bas za pohvalu al nemojte sad osudjivat :o

i nisi imala nikakve promjene raspoloženja ili nešto slično? znam pitam gluposti, ali kakve sam sve gluposti pronašla :504:

leeloo27
20.01.2012., 19:56
Molim vas da pušenje marihuane ne spominjete na forumu, pogotovo ne na pdf-u Zdravlje!

Ako niste upoznati sa pravilima foruma, pročitajte ih, sve što je suprotno zakonom nije dopušteno ni na forumu, stoga pričice kako je marihuana samo biljčica i nije ništa štetno ostavite za privatne prepiske ili neka druga mjesta.

strawberry1
23.01.2012., 14:51
prestala sam piti pilule mycroginon nakon zadnje menstruacije sredinom 12 mjeseca. sad mi kasni vec tjedan dana, i nemam nikakve simptome da cu uskoro dobiti. pilule sam prestala piti zbog vjerovatnog prisustva hpv virusa (nisam radila bris, jer nemam nikakve promjene vezane za hpv, ali virus je sigurno prisutan)...

uglavnom, jel netko imao slicna iskustva.. ili opcenito da postavim pitanje, sta se desava kad prestanete piti pilule... po nekoj logici menstruacije bi trebale ostati uredne? ili sam u krivu? help! panicim, posebno sto sam saznala na zadnjem pregledu da imam ektopiju - ranicu na grliću, i vjerujem da su tablete poprilicno doprinjele njenom stvaranju..

gemini1206
23.01.2012., 15:51
i nisi imala nikakve promjene raspoloženja ili nešto slično? znam pitam gluposti, ali kakve sam sve gluposti pronašla :504:

ne :durica

Evalynn
23.01.2012., 22:48
zna mi netko reći koje pilule imaju najmanje hormona?

pijem yaz, znam da one imaju malo, al dal postoje neke koje imaju još manje?

oola
24.01.2012., 16:04
cure, molim za pomoc :)
ginekolog mi je propisao kontracepcijeske tablete lindynette 20 uz napomenu da počnem s uzimanjem 1. dana sljedeće menstruacije.
do sada nisam nikada uzimala tablete.
ujutro sam se probudila s malo krvi na gacicama, ali eto cijeli dan nista vise! jedino kad se brisem nakon mokrenja na papiru se vidi krvav trag.

da li se to racuna kao menga i trebam li poceti piti danas? :ne zna:
ili da cekam sutra kada i ako ce uopce krenuti obilnije? :504:

što vi mislite? hvala na svakom odgovoru.

*tearsinheaven
24.01.2012., 16:11
cure, molim za pomoc :)
ginekolog mi je propisao kontracepcijeske tablete lindynette 20 uz napomenu da počnem s uzimanjem 1. dana sljedeće menstruacije.
do sada nisam nikada uzimala tablete.
ujutro sam se probudila s malo krvi na gacicama, ali eto cijeli dan nista vise! jedino kad se brisem nakon mokrenja na papiru se vidi krvav trag.

da li se to racuna kao menga i trebam li poceti piti danas? :ne zna:
ili da cekam sutra kada i ako ce uopce krenuti obilnije? :504:

što vi mislite? hvala na svakom odgovoru.

Ja bih na tvom mjestu počela od danas jer ti je formalno danas i počela, bez obzira na to što nije obilna :ne zna:
Mislim, ti bi najbolje trebala znati kad bi ti trebala doći menga (barem okvirno) i kakvo ti je inače krvarenje prvi dan :ne zna:

Elich San
24.01.2012., 16:18
upravo to se i meni dogodilo. ujutro lagano krvarenje(kao i uobičajeno) ,bolovi u stomaku i ja zaključila da je menga došla. navečer popila prvu pilulu lindynette 30 ,a menga prestala. nema je i dalje. ja tablete pijem kako i treba samo ćemo do kraja blistera koristit i kondom za svaki slučaj

oola
24.01.2012., 19:43
Ja bih na tvom mjestu počela od danas jer ti je formalno danas i počela, bez obzira na to što nije obilna :ne zna:
Mislim, ti bi najbolje trebala znati kad bi ti trebala doći menga (barem okvirno) i kakvo ti je inače krvarenje prvi dan :ne zna:

pa u ocekivanju sam menge, da. treba/trebala je stici ovih dana. ne znam sad tocno koji dan ce stici, nikad mi nije bila tocna u sat i sekundu. ali ovo mi se prvi puta dogodilo, da tako samo malo i lagano krvari :503: i to bas sada kada mi je vazno jer trebam tu tabletu popiti...

upravo to se i meni dogodilo. ujutro lagano krvarenje(kao i uobičajeno) ,bolovi u stomaku i ja zaključila da je menga došla. navečer popila prvu pilulu lindynette 30 ,a menga prestala. nema je i dalje. ja tablete pijem kako i treba samo ćemo do kraja blistera koristit i kondom za svaki slučaj

bas zbunjujuce, jelda :ne zna:

Vodenbuha
24.01.2012., 19:56
pa u ocekivanju sam menge, da. treba/trebala je stici ovih dana. ne znam sad tocno koji dan ce stici, nikad mi nije bila tocna u sat i sekundu. ali ovo mi se prvi puta dogodilo, da tako samo malo i lagano krvari :503: i to bas sada kada mi je vazno jer trebam tu tabletu popiti...

bas zbunjujuce, jelda :ne zna:

A nije bed, popij je danas pa sljedeća dva tjedna koristi kondome uz tablete :mig:

amsy
27.01.2012., 19:06
:rolleyes: ja imam jedno pitanje

naime, uzimam pilule duze vrijeme, medjutim u ovom mjesecu sam imala diareu poslije sta vremena nakon sto sam popila pilulu,i popije odmah drugu ... sad ne znam sta cu sa onom pauzom od 7 dana.. jel i sada treba da traje 7 dana ili 8???:503::503:

gemini1206
30.01.2012., 18:30
ooouvaj, jel mi moze neko rec nesto u vezi bolova u grudima, kakve je bolove osjetio? ja sam na pocetku kao kad trebam dobit mengu ali sad, kao da me neka igla pika, ne mogu vam opisati, probadanje neko lagano....sto to znaci?
i btw povecale su mi se grudi..

June
31.01.2012., 09:07
I ja imam bolove u grudima, tj. pika me negdje iza rebara duboko unutra....uopće ne mogu procijeniti odakle, ponekad je sprijeda pa se preseli iza.... užas. Znalo mi se to desiti prije par put godišnje da me probode i gotovo, al ovo kreće svako popodne (ujutro je mir) i do spavanja me svako malo štrecne. Pijem Lindynette, popila sam 2 kutije i trenutno sam na pauzi zbog menge. I unatoč pauzi me probada.
Sutra idem doktorici opće prakse, moram ju pitati zbog čega bi to bilo. Možda da ponovim jetrene probe iako su prije 2 mj bile uredne ko i cijela KKS.:ne zna:

gemini1206
02.02.2012., 09:42
I ja imam bolove u grudima, tj. pika me negdje iza rebara duboko unutra....uopće ne mogu procijeniti odakle, ponekad je sprijeda pa se preseli iza.... užas. Znalo mi se to desiti prije par put godišnje da me probode i gotovo, al ovo kreće svako popodne (ujutro je mir) i do spavanja me svako malo štrecne. Pijem Lindynette, popila sam 2 kutije i trenutno sam na pauzi zbog menge. I unatoč pauzi me probada.
Sutra idem doktorici opće prakse, moram ju pitati zbog čega bi to bilo. Možda da ponovim jetrene probe iako su prije 2 mj bile uredne ko i cijela KKS.:ne zna:

JA ISTO PIJEM LYNDINETTE !!! ne mogu vjerovat...
jesu ti se grudi povecale, i jel pijes 20 ili 30?
ja cu preci na 30 jer pijem 20 vec 2 i pol mj i probojno krvarenje NE PRESTAJE...
jel ti se libido smanjio??
moram te pitati to zanima me...
meni je koagulacija bila ok, kao i kks i jetrene probe

June
02.02.2012., 19:34
JA ISTO PIJEM LYNDINETTE !!! ne mogu vjerovat...
jesu ti se grudi povecale, i jel pijes 20 ili 30?
ja cu preci na 30 jer pijem 20 vec 2 i pol mj i probojno krvarenje NE PRESTAJE...
jel ti se libido smanjio??
moram te pitati to zanima me...
meni je koagulacija bila ok, kao i kks i jetrene probe

Je, sise su se malo ispupčile. :D
Pijem Lindynette 20 i ok su mi. Jedino kaj primjećujem je da mi je koža osjetiljivija, puno brže pocrveni.
Inače, bila sam kod doktorice jučer, kaže da je u pitanju želudac. DObila sam neke tablete (Ranital) da pijem ovaj mjesec. Mislim si da bi možda i bio žuć, nemam pojma. Al sve više primjećujem da reagiram na hranu, znači da nema veze s kontracepcijskima.

Hmm, probojno krvarenje bi ti do sad već trebalo stati, obično bude samo prvi mjesec ili dva. Možda da konzultiraš ginekologa pa da probate s nekim drugima.
Libido je ok, jedino kaj bez lubrikanta niš. :D

Elich San
03.02.2012., 09:00
jaoj ,eni ako mi od njih sise još narastu, iovako nemam gdje u hrvatskoj kupit grudnjak :(

nego jel nekoga od vas pati povećana dlakavost ? :rofl:

ja ću popi...t koliko meni brzo rastu dlake ispod pazuha, na nogama, obrve, pa čak su mi i po licu počele rasti dlačice:(

mislim oduvijek sam ja prilikom tuširanja(ako ne svaki onda svaki drugi dan) prelazila s britvicom po nogama, ispod pazuha, prepone, a sada se događa da danas naprimjer obrijem pazuha ,sutradan poslijepodne već osjetim grubo pod rukom. :503:

gemini1206
03.02.2012., 09:40
jaoj ,eni ako mi od njih sise još narastu, iovako nemam gdje u hrvatskoj kupit grudnjak :(

nego jel nekoga od vas pati povećana dlakavost ? :rofl:

ja ću popi...t koliko meni brzo rastu dlake ispod pazuha, na nogama, obrve, pa čak su mi i po licu počele rasti dlačice:(

mislim oduvijek sam ja prilikom tuširanja(ako ne svaki onda svaki drugi dan) prelazila s britvicom po nogama, ispod pazuha, prepone, a sada se događa da danas naprimjer obrijem pazuha ,sutradan poslijepodne već osjetim grubo pod rukom. :503:

meni se dlakavost smanjila od lyndinette 20, ne moram noge brijati po tjedan i pol

Elich San
03.02.2012., 11:00
ja mislim kada ih ne bih brijala tjedan i pol da bi prvo morala motornom pilom proći da bi britvica imala efekta. :lol::rofl:

ja pijem 30 i stvarno mi je to strašno.

angels in love
03.02.2012., 13:35
Imam problemcek pa me zanima sto predlazete ili ako se je neka nasla u takvoj situaciji, s obzirom da moja ginekologica ne radi vise danas.

Znaci, imam neredovite cikluse te je neki put krvarenje jace, neki put ga skoro ni nema i tak prolaze dani...
I lice mi se dosta upristavilo.
I sad sam dobila Diane i rekla mi je da cim dobim prvu mensturaciju da pocnem piti. I rekla je da pocnem piti cim vidim malo krvarenje. (Obicno mi zna dan, dva prije biti smeckasti iscjedak).
I tako je meni prekjucer bilo malo krvarenje i ja mislila da to dolazi menstruacija (zadnja mi je bila krajem prosinca) i idem ja popiti pilulu. Ali jucer i danas vise nemam nikakvo krvarenje ni sluz niti nesto takvo pa me zanima da li da nastavim piti pilule ili se to moze nekako neprimjetno izostaviti pa poceti opet piti kod slijedece "prave" menstruacije ili? Kakve posljedice su ukoliko se prestanu piti.

Hvala unaprijed,
Pozdrav :)

gemini1206
03.02.2012., 17:17
Imam problemcek pa me zanima sto predlazete ili ako se je neka nasla u takvoj situaciji, s obzirom da moja ginekologica ne radi vise danas.

Znaci, imam neredovite cikluse te je neki put krvarenje jace, neki put ga skoro ni nema i tak prolaze dani...
I sad sam dobila Diane i rekla mi je da cim dobim prvu mensturaciju da pocnem piti. I rekla je da pocnem piti cim vidim malo krvarenje. (Obicno mi zna dan, dva prije biti smeckasti iscjedak).
I tako je meni prekjucer bilo malo krvarenje i ja mislila da to dolazi menstruacija (zadnja mi je bila krajem prosinca) i idem ja popiti pilulu. Ali jucer i danas vise nemam nikakvo krvarenje ni sluz niti nesto takvo pa me zanima da li da nastavim piti pilule ili se to moze nekako neprimjetno izostaviti pa poceti opet piti kod slijedece "prave" menstruacije ili? Kakve posljedice su ukoliko se prestanu piti.

Hvala unaprijed,

bila ti je to menstruacija, ali ti je zbog pilula prestala to se i meni dogodilo, pa sam nazvala ginekologicu, moguce je da se to dogodi, ne brini
nemoj ni slucajno prestati piti, nastavi :)

dajdica24
03.02.2012., 18:01
i ja sam pocela piti Lindynette 20, tek sam pola popila. znaci, taj smedji iscjedak je normalan? jer meni traje vec par dana. imala sam mjesecnicu 5 dana, onda 5 dana nije niceg bilo i sada je vec negdje 3., 4. dan da imam taj iscjedak.

oola
03.02.2012., 18:15

Hvala unaprijed,

isto se dogodilo i meni, ne brini. samo nastavi piti :mig:

i ja sam pocela piti Lindynette 20, tek sam pola popila. znaci, taj smedji iscjedak je normalan? jer meni traje vec par dana. imala sam mjesecnicu 5 dana, onda 5 dana nije niceg bilo i sada je vec negdje 3., 4. dan da imam taj iscjedak.

evo, ja cu danas popiti jedanaestu tabletu i zadnjih par dana imam taj lagani smedji iscjedak. kazu da je to normalno kod prve kutije.

trueblood
03.02.2012., 18:36
Cure, koliko koštaju te Lindinette? Danas sam bil u ljekarni i triquilar su poskupjele za 20 kn! Grozno....rekli su mi da su sve poskupjele a da će poslije rasta PDV-a biti još više...:/

angels in love
03.02.2012., 18:49
bila ti je to menstruacija, ali ti je zbog pilula prestala to se i meni dogodilo, pa sam nazvala ginekologicu, moguce je da se to dogodi, ne brini
nemoj ni slucajno prestati piti, nastavi :)

Joooooooooooooj, puuuuuuno vam hvala.
sad sam mirnija. :)
bumo vidli kak ce biti kad popijem 21 tabletu.

enedielle
03.02.2012., 20:52
Cure, koliko koštaju te Lindinette? Danas sam bil u ljekarni i triquilar su poskupjele za 20 kn! Grozno....rekli su mi da su sve poskupjele a da će poslije rasta PDV-a biti još više...:/

ovisi kakvi recept imaš, ako je privatni (znači ako ti ga da doktor na papiru), onda su 60 i nešto sitno, a ako je e-recept, onda 30 i nešto kuna :)

Elich San
04.02.2012., 09:02
privatni recept 64 kn
pravi recept 32 kn

gemini1206
04.02.2012., 11:33

evo, ja cu danas popiti jedanaestu tabletu i zadnjih par dana imam taj lagani smedji iscjedak. kazu da je to normalno kod prve kutije.

normalno je KOD PRVE 3 KUTIJE, evo ja sam popila drugu do kraja i jos uvijek imam taj iscjedak, javila sam se ginekologu rekao mi je da ako do PRVE 3 ne prestane da ona nesto nije ok...to je zato sto su to niskodozirane pilule...googlaj malo...

Elich San
04.02.2012., 16:44
Ja uopce nemam nikakav iscjedak, krvarenje niti ista slicno. Danas mi krenili pristici kao i uvijek u zadnjem tjednu pijenja tableta, a iskreno se nadam da cu u pauzi dobit mengu jer smo deseti dan zaboravili kondom :$

nimfa2005
04.02.2012., 22:12
ej cure,trebala bi poceti piti kontracepcijske pilule yaz,pa me zanimaju vasa iskusva, citala sam da su dobre za policisticne jajnike i dlakavost...pa me zanima da li je istina, i zanima me jos jedna informacija,da li se spolni hormoni vade na dan menge,jer am bila kod endokrinologa pa mi nisu mogli izvadit krv jer nisam bila na taste,al mi nisu nista rekli da moram doci na da menge....samo da moram biti na taste....hvala!

gemini1206
06.02.2012., 12:34
cureee hitno sad meni treba pomoc!!!!
popila sam lyndinette 20 , 21 tabletu i sad sam dobila menstuaciju, vec 2 dan pauze, odmah ujutro, i to ne rijetku nego oblinu, nikad ja takvu menstruaciju nisam imala, uvijek mi je rijetka a sad obilna , kako to? zar nebi od pilula trebala imat smanjenu menstruaciju??
moguce je zato sto sam prehladjena ali ne vjerujem ionako to nije prava menstruacije nego ljustenje endometrija a i bila sam x100 puta prehladjena i uvijek menga normalna....pomagajte :S

Elich San
06.02.2012., 14:50
a šta ti se tu točno ima pomoć, dobila si mengu ,normalno u pauzi i što je tu čudno. nije svaka žena ista.
ako ja imam slabu mengu ne znači da ćeš i ti.
uostalom i ja imam dosta obilne menge unatoč piluli.

ne piješ ih valjda da bi smanjila količinu menge :504:

gemini1206
06.02.2012., 19:40
a šta ti se tu točno ima pomoć, dobila si mengu ,normalno u pauzi i što je tu čudno. nije svaka žena ista.
ako ja imam slabu mengu ne znači da ćeš i ti.
uostalom i ja imam dosta obilne menge unatoč piluli.

ne piješ ih valjda da bi smanjila količinu menge :504:

ne, pijem ih iskljucivo radi kontracepcije, ali svuda pise da se smanjuju bolovi i obilnost menstruacije zbog kontracepcijskih pa pitam, a meni inace nije nikad obilna kao sada.
a i probojno mi nije prestalo jos uvijek, nakon druge kutije...

Elich San
06.02.2012., 21:02
pa normalno je prve tri kutije, to će ti svaki ginekolog reći. organizam se mora naviknut na promjene.

čemu paničariti bez potrebe. ako ti ni nakon treće kutije ne prestane probojno krvarenje javi se ginekologu i problem riješen.

ja sam nakon prvog poroda imala menstruacije svega dana, 1. i 3. dan gotovo ništa a 2. dan se nisam mogla ustat iz kreveta. kada sam počela piti yasmin ,menge su mi trajale 5 dana i to obilno.
nakon drugog poroda sam prešla na trinovum i menge ponovno 3-4 dana. nekada obilne nekada slabije.
sada ćemo vidjet na ovima kako će biti jer eto nakon prve pilule menga mi stala.:ne zna:

touch_of_sun
06.02.2012., 21:58
Bok žene! ispričavam se ako se o tome već pisalo ali da ne čitam sve..

ja sam isto počela piti lindynette 20 ovaj tjedan i nekako mi na momente dođe da otežano dišem.. danas sam popila treću tabletu i ne znam više da li je to normalno ili umišljam vec gluposti?

prvi put koristim oralnu kontracepciju i zato pitam da li je netko imao sličan problemčić i da li je to možda samo privremeno dok se naviknem na tabletice?

glupo mi je sad prestajat piti tablete, ali malo sam zabrinuta, nadam se da će to prestati, zanima me da li je itko imao slično iskustvo? :rolleyes:

Elich San
07.02.2012., 08:03
Bok žene! ispričavam se ako se o tome već pisalo ali da ne čitam sve..

ja sam isto počela piti lindynette 20 ovaj tjedan i nekako mi na momente dođe da otežano dišem.. danas sam popila treću tabletu i ne znam više da li je to normalno ili umišljam vec gluposti?

prvi put koristim oralnu kontracepciju i zato pitam da li je netko imao sličan problemčić i da li je to možda samo privremeno dok se naviknem na tabletice?

glupo mi je sad prestajat piti tablete, ali malo sam zabrinuta, nadam se da će to prestati, zanima me da li je itko imao slično iskustvo? :rolleyes:

nisam još čula da netko ima otežano disanje od kontracepcije, ato možda najbolje da nazoveš ginekologa i posavjetuješ se prije nego nastaviš sa tabletama.

chrissy
07.02.2012., 12:19
Otežano disanje je u uputama nabrojano kao simptom zbog kojeg se ODMAH treba javiti liječniku. Može biti i da si umislila, ali čemu riskirati!? :ne zna:

ik37
07.02.2012., 18:06
Da li se ikome dogodilo da od pilula ima povišenu temperaturu? Pijem Logest i primijetila sam negdje otprilike u vrijeme otkad sam ih počela pit da mi se javila ta temperatura, oko 37.5, nije strašno i ne osjećam se bolesno ali opet me zabrinjava. U uputama to nije nigdje navedeno kao moguća nuspojava, pa možda ni nema veze s pilulama, ali počela sam zadnjih par mjeseci mjeriti redovito i u vrijeme pauze mi se ipak smanji do malo ispod 37.
Radila sam krvne pretrage i sve je u redu.

gemini1206
07.02.2012., 19:53
Da li se ikome dogodilo da od pilula ima povišenu temperaturu? Pijem Logest i primijetila sam negdje otprilike u vrijeme otkad sam ih počela pit da mi se javila ta temperatura, oko 37.5, nije strašno i ne osjećam se bolesno ali opet me zabrinjava. U uputama to nije nigdje navedeno kao moguća nuspojava, pa možda ni nema veze s pilulama, ali počela sam zadnjih par mjeseci mjeriti redovito i u vrijeme pauze mi se ipak smanji do malo ispod 37.
Radila sam krvne pretrage i sve je u redu.

prehladila si se. i to je to. nema veze s pilulama. xD

touch_of_sun
07.02.2012., 22:54
Otežano disanje je u uputama nabrojano kao simptom zbog kojeg se ODMAH treba javiti liječniku. Može biti i da si umislila, ali čemu riskirati!? :ne zna:

znam, ali prošli tjedan sam bila prehlađena i baš sam se nagutala coldrexa u maksimalnim količinama, ne mogu si dozvoliti da se razbolim do kraja, imam ispite. i nos mi je onako bio začepljen, baš sam bila u komi. možda je to i s time povezano.

danas sam popila tabletu i zasad je sve ok. bit ću opreznija i pratiti šta se dešava, primjetim li da se dešava ista stvar onda idem doktoru. hvala na savjetu. :)

chrissy
08.02.2012., 08:23
:rolleyes:
Pa onda si odmah mogla reći da si prehlađena... :D
Po tvom prvom postu je ispalo da si počela otežano disati jer si počela piti pilule. :ne zna:

ik37
08.02.2012., 13:13
prehladila si se. i to je to. nema veze s pilulama. xD

vec 2 godine traje prehlada onda.. :D

gemini1206
08.02.2012., 14:52
NO CURE, EVO MENE OPET TREBA MI POMOC U VEZI LYNDINETTE 20..pijem ih 7 dan pauze ili 8 san? ako sam zadnju popila u petak, pocinjem onda piti sljedeci petak ili subotu? na uputama nista konkrentno ne pise u vezi toga. pise samo ovo : Pilule iz novog pakiranja uvijek pocnite uzimati isti dan u tjednu.
Sad neznam jel oni to misli na isti dan, kao da ako sam pila u petak zadnju, onda sljedeci tjedan u petak pijem, ili misle na to da svaki mjesec pocnem piti na isti dan, poslje pauze....helpppp?

teich17
09.02.2012., 00:26
oprostite sto ovako upadam samo u temu, al imam jedno pitanje, odnosno malo vise :rolleyes: imam 17 godina i sa deckom sam vec godinu dana i planiramo uci u spolni odnos. naravno zelimo koristiti i pilule i kondome, no za pilule treba recept od ginekologa jelda? no, nemogu sa majkom o tome jer nismo tako bliske i ima jos nebitnih razloga. da li mogu sama otic do ginekologa i oce li se to upisati u karton te jel to moze majka saznat?

enedielle
09.02.2012., 01:02
ajde bar netko da se odgovorno ponaša što se toga tiče :)
za pilule trebaš recept, trebaš napraviti neke krvne pretrage prije toga i dobro se informirati kod ginekologa kako s njima budući da imaš tek 17. ja sam ih iz zdravstvenih razloga počela piti tu negdje, i na sreću imala sam super doktoricu koja je odgovorila na sva pitanja, dala neke savjete i tako to.
do ginekologa možeš sama, trebaš se raspitati tko je u tvom mjestu slobodan i upisati se kod njega - otvoriti karton (znači preko hzzo-a imaš pravo na ginekologa kojeg ne plaćaš), naručiš se za pregled, najbolje iza menstruacije, i to je to. sad pošto si maloljetna, ne znam kako točno ide, ali liječnika zakon obvezuje na tajnost podataka. druga opcija ti je privatni ginekolog, isto odeš do ordinacije, naručiš se, odeš, platiš i gotovo.
mama ne treba s tobom nigdje, sve možeš obaviti sama. tako sam ja napravila i nije bilo problema, sestra me poznaje pa me pitala jedino gdje je mama i rekla sam da radi, pitala ako treba i ona nešto tamo, rekla je da ne.

još jedna stvar.
ne znam kad planirate početi s odnosima, ali budući da želiš zaštitu kondomi + pilule, one se obično počnu uzimati s prvim danom menstruacije, i zaštićena si od tog dana. ako počneš piti kasnije, dodatnih tjedan do dva, ovisi o tabletama, treba koristiti kondome OBAVEZNO. inače nisu potrebni ako redovito uzimaš tablete.
:)

teich17
09.02.2012., 09:45
hvala ti na odgovoru :) nekako mi je neugodno otic kod ginekologa... tek sam napunila 17, ali ono. ici cu sa deckom pa ce valjda bit bolje...
i imam jos jedno pitanje. u osnovnoj sam imala skolskog ljecnika i ginekologa, i kada sam otisla u srednju imam novog skolskog ljecnika, no da li mogu i dalje ic kod ginekologa iz osnovne? jer je on u domu zdravlja gdje i moj ljecnik pa bi mi bilo usput. I znaci majka nikako nemoze saznat za te tablete?

enedielle
09.02.2012., 09:54
radije odi s prijateljicom ili tako nekim, malo će biti čudno ako dečko ide s tobom :D
najbolje ti je nazvati tog školskog pa pitati.
ne može saznati osim ako ih ne nađe :D

Elich San
09.02.2012., 11:56
gemini ako si zadnju pilulu popila u petak znači da prvu uzimaš u subotu.
dakle 7 dana pauze, 8. dan pilula

gemini1206
09.02.2012., 13:25
gemini ako si zadnju pilulu popila u petak znači da prvu uzimaš u subotu.
dakle 7 dana pauze, 8. dan pilula

hvala puno :*

oprostite sto ovako upadam samo u temu, al imam jedno pitanje, odnosno malo vise :rolleyes: imam 17 godina i sa deckom sam vec godinu dana i planiramo uci u spolni odnos. naravno zelimo koristiti i pilule i kondome, no za pilule treba recept od ginekologa jelda? no, nemogu sa majkom o tome jer nismo tako bliske i ima jos nebitnih razloga. da li mogu sama otic do ginekologa i oce li se to upisati u karton te jel to moze majka saznat?

ja isto imam godina koliko i ti, i sama sam se upisala kog ginekologa, sama uzimam pilule, sama sam dobila recept za njih, a mama nista ne zna, tako da ti uopce ne treba.
ja ne koristim kondom uz pilule, jer sam ih bas zbog toga pocela piti, da ne moram koristit kondom, a pilule su pouzdanije od kondoma, mislim da je 99,7% tako da se ne moras plasiti, bezveze ti je piti to i jos koristiti kondom.
decko ejakulira u mene i nista se uopce nije dogodilo, ni nece :)

chrissy
09.02.2012., 13:56
Odlučila sam prestati piti pilule, već sam "stara" (33g.)... :D
Uglavnom, koliko otprilike treba da mi ciklus dođe u normalu, tj. da mogu koliko-toliko pouzdano računati plodne dane?

RazmaŽena
10.02.2012., 14:52

nisam do sada nikada koristila ovu vrstu kontracepcije
obavila sma pretrage i ginekologinja mi predlaže yaz ili novynette.
zašto baš te :ne zna:
jel to ima veze s nekim reklamiranjem? provizijama? ili?

kako da se na kraju odlučim? kolika se plaćaju jedne, a koliko druge?
da na svoju ruku tražim neke druge npr qlaira?

uglavnom imam 100 pitanja u glavi :zvrko:

*tearsinheaven
10.02.2012., 15:03

nisam do sada nikada koristila ovu vrstu kontracepcije
obavila sma pretrage i ginekologinja mi predlaže yaz ili novynette.
zašto baš te :ne zna:
jel to ima veze s nekim reklamiranjem? provizijama? ili?

kako da se na kraju odlučim? kolika se plaćaju jedne, a koliko druge?
da na svoju ruku tražim neke druge npr qlaira?

uglavnom imam 100 pitanja u glavi :zvrko:

Yaz je od Bayera i sad košta 148kn (do nedavno 118kn, ali Bayer je povisio cijene nekih proizvoda), dok su Novynette 90kn i od Basela. Obje pilule imaju malo hormona. Kod yaz-a je pauza svaki mjesec po 4 dana, kod Novynettea 7 dana - u tim danima dolazi menga.
Ginekologica ti je očito s razlogom preporučila baš te pilule, to ovisi o tome kakva ti je krvna slika, za što ih uopće uzimaš (kontracepcija/pcos ili nešto deseto) i sl. :)
Ja sam na yaz-u i jako sam zadovoljna (a i općenito imam više povjerenja u Bayer :zubo:) + čitala sam da je bolje da ta pauza traje što kraće.
Qlaira su najnovije i od Bayera su, cijena im je zasad 120kn, ali mislim da će i ona uskoro porasti, kao što je kod yaza i yasmina. One imaju pauzu od samo 2 dana.
To ti je sve individualno, ni ti, a ni ginekologica ne možete 100% biti sigurne kako će pojedina pilula utjecati na tebe. Treba probati jedne, ako ti neće odgovarati, onda lako prijeđeš na druge. :mig:

Pročitaj starije postove na ovoj temi, ima puno savjeta i iskustava; a imaš i teme za svaku pojedinu vrstu pilula :)
No sva iskustva uzmi s dozom rezerve jer sve je to individualno i svatko će drugačije reagirat na pilule.

RazmaŽena
10.02.2012., 15:14
hvala na odgovoru! :)
razlog uzimanja je isključivo kontracepcija.
krvni nalaz mi je ok. ali dr je ove tablete preporučila čim sam pitala za tablete, prije nalaza...
ostaje mi da još jednom porazgovaram s dr

Elich San
10.02.2012., 18:45
pa ako ti je preporučila prije nalaza krvi onda ju pitaj za lindynette 20 ili 30. one su ti isto nove s malo hormona a i možeš ih na recept dobit za 32 kn, a bez recepta 64 kn.

evo ti i nešto više o njima
http://www.gyn.hr/clanak.asp?ID=99

Akinom :D
10.02.2012., 22:19
Bok svima ! :D

Imam 17 godina i već jedno vrijeme razmišljam da počnem piti tablete. Bit ću iskrena pa priznati da mi je pravi razlog toga da mi sise narastu, treba popuniti kupaći ovo ljeto. E sad, imam malo više pitanja jer se želim dobro informirat o tome prije nego što ih počnem piti pa ako imate volje- odgovorite :)
1. Kakva su vaša iskustva sa rastom sisa od pilula i da li je uredu da pijem pilule samo zbog tog? :rolleyes:
2. Mogu li ih ja kupiti ''na svoju ruku'' ?
3. Mogu li ikako izbjeći da mi roditelji saznaju za ovo jer bi mi bilo neugodno a i umislili bi si sto i jednu stvar-nepotrebno ?
4. Ima li puno nuspojava ?

*tearsinheaven
10.02.2012., 22:32

Imam 17 godina i već jedno vrijeme razmišljam da počnem piti tablete. Bit ću iskrena pa priznati da mi je pravi razlog toga da mi sise narastu, treba popuniti kupaći ovo ljeto. E sad, imam malo više pitanja jer se želim dobro informirat o tome prije nego što ih počnem piti pa ako imate volje- odgovorite :)
1. Kakva su vaša iskustva sa rastom sisa od pilula i da li je uredu da pijem pilule samo zbog tog? :rolleyes:
3. Mogu li ikako izbjeći da mi roditelji saznaju za ovo jer bi mi bilo neugodno a i umislili bi si sto i jednu stvar-nepotrebno ?
:rofl:

A gle, iskreno, nemoj opterećivati svoje tijelo kemikalijama samo da bi ti sise možda malo narasle. Dapače, imaš 17 godina, još se razvijaš, cice rastu do 20-tih :mig:
1. Meni cice nisu narasle, možda su mrvicu, ali baš mrvicu punije :ne zna:
Nikakva posebna razlika. Prvih mjesec-dva su me boljele, sad nakon 5 mjeseci više ništa ne osjećam. Oduvijek imam male sise :zubo:
2. Ne, treba ti recept od ginekologa.
3. Možeš izbjeći, ali trebaš si naći ginekologa koji će te pregledati i poslati na vađenje krvi.
4. Sve je individualno. Neki povraćaju i imaju velika krvarenja, neki padnu u depresiju, neki se udebljaju, nekima nije apsolutno ništa :D

oola
10.02.2012., 22:44

ako ces ih ici piti samo zato jer se nadas da ce ti grudi biti vece, odustani. pa nisu kontracepcijske tablete siguran nacin da se poveca kosarica grudnjaka za koji broj, pobogu. evo ja ih pijem i ne vidim nikakvu razliku, sise su mi male kao i prije. kod nekoga moze doci do povecanja, ali ono, nemoj se uzalud nadati :kava:

10.02.2012., 22:49
:rofl:

A gle, iskreno, nemoj opterećivati svoje tijelo kemikalijama samo da bi ti sise možda malo narasle. Dapače, imaš 17 godina, još se razvijaš, cice rastu do 20-tih :mig:
1. Meni cice nisu narasle, možda su mrvicu, ali baš mrvicu punije :ne zna:
Nikakva posebna razlika. Prvih mjesec-dva su me boljele, sad nakon 5 mjeseci više ništa ne osjećam. Oduvijek imam male sise :zubo:
2. Ne, treba ti recept od ginekologa.
3. Možeš izbjeći, ali trebaš si naći ginekologa koji će te pregledati i poslati na vađenje krvi.
4. Sve je individualno. Neki povraćaju i imaju velika krvarenja, neki padnu u depresiju, neki se udebljaju, nekima nije apsolutno ništa :D

Svjesna sam i sama da unošenjem dodatnih hormona i kemikalija štetim svome tijelu, ali jednostavno u mojim godinama problem je imati male sise.
Ma problem je što imamo obiteljskog liječnika i ona jednostavno sazna za bilo koju posjetu doktoru, kada bi otišla na svoju ruku. Strah me i razgovarati sa mamom o tome, jer znam da bi ju samo uznemirila i sigurno bi mi rekla da to ne radim- kao i svaka majka.
I da još me zanima, ma koliko god da su ti sise narasle, nakon koliko vremena ? Da li ti je dugo trebalo ili se razlika ( pa čak i ta mala) vidjela nakon kratkog ili dužeg vremena ? :)

enedielle
10.02.2012., 22:54
gle, čim ih prestaneš piti, vraćaju se na istu veličinu kao i prije. nemoj bezveze zbog tog da par mjeseci imaš veću košaricu početi s OHC.
s razlogom se s povećanim oprezom daju mladim curama, do 18-19, čak 20.

10.02.2012., 22:59
gle, čim ih prestaneš piti, vraćaju se na istu veličinu kao i prije. nemoj bezveze zbog tog da par mjeseci imaš veću košaricu početi s OHC.
s razlogom se s povećanim oprezom daju mladim curama, do 18-19, čak 20.

Vidiš, to uopće nisam znala. Mislila sam da kad se povećaju da takve ostaju. Hvala ti na ovoj informaciji :)

*tearsinheaven
10.02.2012., 23:00
Svjesna sam i sama da unošenjem dodatnih hormona i kemikalija štetim svome tijelu, ali jednostavno u mojim godinama problem je imati male sise.
Ma problem je što imamo obiteljskog liječnika i ona jednostavno sazna za bilo koju posjetu doktoru, kada bi otišla na svoju ruku. Strah me i razgovarati sa mamom o tome, jer znam da bi ju samo uznemirila i sigurno bi mi rekla da to ne radim- kao i svaka majka.
I da još me zanima, ma koliko god da su ti sise narasle, nakon koliko vremena ? Da li ti je dugo trebalo ili se razlika ( pa čak i ta mala) vidjela nakon kratkog ili dužeg vremena ? :)
Shvaćam ja da si iskompleksirana zbog toga, ali to je nešto što treba prihvatiti :mig: Nisam ni ja puno starija od tebe (imam 20), isto mi je bilo neugodno pojavit se u badiću na maturalcu jer imam neku mršavu dvojkicu, ali nekako ti s vremenom to već postane više-manje svejedno i zavoliš se takva kakva jesi :)
I bez brige, neće te dečki odbijati samo zato što imaš male cice :D Oni koji će to raditi nisu vrijedni tvog truda (klišej, ali i sama znaš da je tako :D).

Ja iskreno nisam ni primjetila razliku kod sebe, nego je dečko primjetio da su malo punije na dodir :rofl: I to nakon otprilike mjesec dana. Zapravo, imam osjećaj da su prva dva mjeseca bile mrvicu punije, a kasnije su se opet vratile na staro iako ih i dalje pijem :ne zna:

enedielle
10.02.2012., 23:03
rijetko kad je tako... sve je individualno, nikad ne možeš unaprijed reći što će biti, ovisi o vrsti tableta, tvojem organizmu...
recimo mojoj frendici su ostale, ali ostalo joj je i 15 kila koje je nakupila kroz skoro dvije godine uzimanja.
meni su se u pauzi između uzimanja tableta, znači 3 mjeseca, vratile na stari broj, sad se opet povećavaju.
imaju tablete dobre strane, regulacija ciklusa, to povećanje sisa, manje bolne i oskudnije menstruacije. ali opet, uzimanje hormona i mijenjanje prirodne ravnoteže ostavlja bar neki trag pa se nije s tim samo tako za igrati.

10.02.2012., 23:05
Shvaćam ja da si iskompleksirana zbog toga, ali to je nešto što treba prihvatiti :mig: Nisam ni ja puno starija od tebe (imam 20), isto mi je bilo neugodno pojavit se u badiću na maturalcu jer imam neku mršavu dvojkicu, ali nekako ti s vremenom to već postane više-manje svejedno i zavoliš se takva kakva jesi :)
I bez brige, neće te dečki odbijati samo zato što imaš male cice :D Oni koji će to raditi nisu vrijedni tvog truda (klišej, ali i sama znaš da je tako :D).

Ja iskreno nisam ni primjetila razliku kod sebe, nego je dečko primjetio da su malo punije na dodir :rofl: I to nakon otprilike mjesec dana. Zapravo, imam osjećaj da su prva dva mjeseca bile mrvicu punije, a kasnije su se opet vratile na staro iako ih i dalje pijem :ne zna:

Ma i moja je neka mizerna dvojkica, pa kad mi se prije menstruacije onako malo popune, osjećam se puno bolje ali nažalost kratko traje :o
Ma moram priznati da me je i strah uopće ih piti ali kad vidim cure sa sisama curi iz majice, nekako mi teško padne to. :504:

Možda sa godinama se pomirim sa njima takvima kakve jesu, dao Bog ! :)

tina899
12.02.2012., 10:50
jel netko popio kad smrvljenu pilulu?
za par dana imam operaciju i necu moci otvarati celjusti neko vrijeme...jedino tekuca hrana mi dolazi u obzir, cak ni tu sitnu pilulu necu moci provuci u usta.. :(
zanima me da li ako smrvim pilulu i tako je popijem se mijenja njen ucinak? znam da se neke tablete moraju cijele popiti ali ne znam dal je to slucaj i s kontracepcijom?
help bilo tko :confused:

Rebelle Fleur
13.02.2012., 10:58
Molim vas za mišljenja. Zaboravila sam popiti pilulu navečer i prošlo je 12sati i postupila sam onako kako piše na kutiji (popila ujutro i kasnije normalno navečer za taj dan) od onda nisam imala odnose jer nisam željela riskirati (makar piše da se mogu normalno imati odnosi uz kondome), trebala mi je doći jučer (na 3.dan pauze) no nema je. I sad ne znam u čemu je stvar. Jeste li imale takvih iskustva?

edit: Nisam stavila ovo na topic "Jesam li trudna?" kad nema sumnje za trudnoću.

nikicag
13.02.2012., 14:31
@tina899- nisam nikad probala, al mislim da ne bi trebalo bit nikakvih problema, pazi samo da sav prah popijes da ti ne ostane dio na dnu case. Mislim da ako to napravis da ne bi efekt trebao bit isti, eventualno ce ti organizam brze apsorbirat tabletu.

@Rebelle Fleur- ja sam pred kraj 3. kutije i zasad mi nije jos niti jednom dosla menga u isto vrijeme. Mislim da je normalno da ti se pomakne za dan dva ciklus barem za ovaj mjesec jer ipak vise od 12 sati nisi popila tabletu, a onda si sljedici dan popila dvije. Ako ti ne dode jos dan-dva od pocetka uzimanja novog blistera mislim da bi trebala otic kod ginekologa. Btw meni inace stalno dolazi tako prvi ili drugi dan novog blistera.

nikicag
13.02.2012., 14:42
Imam i ja jedno pitanjce, zapavo vise mi treba netko s iskustvom da mi makne moje paranoje. Znaci do sad sam uvijek koristila kondome kao zastitu. Zbog PCOS sam prisiljena piti Yaz. Vec sam na kraju 3. blistera, nemam nikakvih nuspojava, a bome skoro ni onih pozitivnih stvari koje nose. Od kad sam pocela pit nisam imala apsolutno nikakve promjene raspolozenja, niti mucnice, nit su mi sise narasle, nit sam se udebljala, nit smrsavila, s cak mi se ni lice nije pocistilo od akni (nije da ih imam puno, al sve sam se nadala da ce tih par napasti koje se pojavljuju nestati), jedino sto mi menstruacije vise nisu bolne sto je velika sreca.
Sad mene zanima koliko su ucinkovite pilule u zastiti od trudnoce? Naime i meni a i dragom je vec dosta tih kondoma, al mene nekako pere paranoja sta ak na mene ti hormoni ne djeluju dovoljno dobro, mislim nemam nikakve nuspojave, a i sta ako ove koje pijem nisu dovoljno "snazne" (ipak je Yaz s najmanjom koncentracijom hormona na trzistu).:503:
Citala sam negdje da je zastita s tabletama 99.97%, zvuci dosta pouzdano, al kakve sam ja srece u zivotu ja bi se nasla u tih 0.03% :503:
Nadam se da ce mi iskusne zanske rijesit moje sumnje i paranoje. :D

*tearsinheaven
13.02.2012., 15:00
Imam i ja jedno pitanjce, zapavo vise mi treba netko s iskustvom da mi makne moje paranoje. Znaci do sad sam uvijek koristila kondome kao zastitu. Zbog PCOS sam prisiljena piti Yaz. Vec sam na kraju 3. blistera, nemam nikakvih nuspojava, a bome skoro ni onih pozitivnih stvari koje nose. Od kad sam pocela pit nisam imala apsolutno nikakve promjene raspolozenja, niti mucnice, nit su mi sise narasle, nit sam se udebljala, nit smrsavila, s cak mi se ni lice nije pocistilo od akni (nije da ih imam puno, al sve sam se nadala da ce tih par napasti koje se pojavljuju nestati), jedino sto mi menstruacije vise nisu bolne sto je velika sreca.
Sad mene zanima koliko su ucinkovite pilule u zastiti od trudnoce? Naime i meni a i dragom je vec dosta tih kondoma, al mene nekako pere paranoja sta ak na mene ti hormoni ne djeluju dovoljno dobro, mislim nemam nikakve nuspojave, a i sta ako ove koje pijem nisu dovoljno "snazne" (ipak je Yaz s najmanjom koncentracijom hormona na trzistu).:503:
Citala sam negdje da je zastita s tabletama 99.97%, zvuci dosta pouzdano, al kakve sam ja srece u zivotu ja bi se nasla u tih 0.03% :503:

Ne brini, pilule si ti stvarno sigurne, puno sigurnije od kondoma. Ako ste se do sad bez problema s kondomom, onda vam je s pilulama još puno sigurnije :D
Yaz su sigurne pilule, unatoč tome što nemaju puno hormona. Ja nemam nikakvih zamjerki, dečko i ja koristimo pilule kao jedinu kontracepciju i sve je u redu. :)

Vodenbuha
13.02.2012., 15:26
Htjela bih ovaj mjesec napraviti pauzu od mjesec dana jer nemam potrebe piti pilule, a ni para tako da me zanima na koji dan ih, nakon te pauze od mjesec dana (pijem novynette, 21+7), moram opet početi piti?
Jel prvi dan menge ili računam na onaj dan na koji bih počela s novim blisterom i da nema te pauze? Hvala! :)

enedielle
13.02.2012., 15:27
ako radiš pauzu, nemoj samo mjesec dana, najmanje 3. tako je meni rekao ginekolog. nema smisla na mjesec dana raditi pauzu, to su velike hormonske promjene u pitanju i trebaju tri mjeseca da ta pauza ima smisla.
počinješ na 1. dan menge :)

nikicag
13.02.2012., 15:29
Ne brini, pilule si ti stvarno sigurne, puno sigurnije od kondoma. Ako ste se do sad bez problema s kondomom, onda vam je s pilulama još puno sigurnije :D
Yaz su sigurne pilule, unatoč tome što nemaju puno hormona. Ja nemam nikakvih zamjerki, dečko i ja koristimo pilule kao jedinu kontracepciju i sve je u redu. :)
hvala! malo mi je lakse.
znam da su sigurnije, al s kondomom uvijek znam ako zakaze. tj ako pukne vidim pa mogu uzet onu tabletu za dan poslje, a s ovim ne znam.
al mislim da sam radim strku oko nicega.

Elich San
14.02.2012., 13:55

ma nemaš frke. ja sam godinama na piluli i kondome smo koristili samo ako zaboravim pilulu više od 12 h , onda 7 dana kondom. ali inače si sigurna.
ni ja nemam nikakve nuspojave. samo su mi nestale glavobolje što je super.

Tourniquet_
15.02.2012., 09:38
može pomoć...pijem Diane već 2 i pol godine, samo zbog akni. Onaj recept na koji inače podižem pilule mi je istekao, tete u ljekarni mi više neće davat, kažu trebam novi, ovaj mi je iz 2010-te. Trenutno nemam ginićku jer mi se stara odselila pa moram nać drugu pa nemam kog pitat. Zanima me jel se može samoincijativno prestat pit pilule koje uzimam radi tena (koji mi se btw. popravio)? Jel mogu samo tako prestat ili se ipak savjetovat sa gin ili dermatologom?
Još 1 pitanje..inače znam da trebam kontrolirat nalaze i jetrru zbog toga.jel zna ko koje nalaze moram napravit?
hvala :)

oola
15.02.2012., 09:58
gotova sam s prvom kutijom tableta i sad imam pauzu od 7 dana u kojoj iscekujem menstruaciju. nakon sto sam prosli mjesec na prvi dan menstruacije popila prvu tabletu ona nije bila obilna kao inace nego tek lagano krvarenje koje se produzilo kroz citav mjesec (sto je i normalno kod prve kutije). pa me sad zanima kako cu znati da je menstruacija stigla, odnosno kako mogu biti sigurna da se radi bas o menstruaciji, a ne o svakodnevnom krvarenju i da je sve u redu? mozda je glupo pitanje, ali zbunjena sam :tuzni:

funnygirl33
15.02.2012., 17:05
@tour, mozes, ali ako nemas u planu za 2. mjeseca počet pit opet. ako briješ da ćeš nastavit za mjesec - dva, onda ti ne bih preporučila prekidanje.

inače nekidan je bila vijest da je pfizer povukao s tržišta nekoliko milijuna kutija anti-bebi pilula jer zbog greške u proizvodnji NISU BILE EFIKASNE. bila je riječ o nekoliko brandova, ali slušala sam na radiju pa nisam čula kojih. i kao u Americi. očekuju tužbe :) a ja očekujem puno male dječice :D

funnygirl33
15.02.2012., 17:10
Koliko dugo se u komadu mogu uzimati pilule? Godinu ? Dvije? Tri? Pet? Koliko duga mora biti ta "pauza" kad dodje na red?

Inače, ja zbog veće kilaže ne mogu koristiti te "light" pilule, tako mi je barem rekla ginekologica. Hormonalna slika mi se mijenja, pa od katastrofalne prije nekoliko godina, sad je "normalnija", što će očito utjecati i na izbor kontraceptiva.

Očito ne možeš cijeli život uzimat iste pilule i treba ih mijenjati. Osobno ih nikad nisam duže uzimala tako da me baš zanima što ću dobiti i hoću li uspjeti dobiti nešto što mi odgovara, od čega ne krvarim i ne želim pojesti vola. Ajd da vidimo i to čudo :)

*tearsinheaven
15.02.2012., 17:13
inače nekidan je bila vijest da je pfizer povukao s tržišta nekoliko milijuna kutija anti-bebi pilula jer zbog greške u proizvodnji NISU BILE EFIKASNE. bila je riječ o nekoliko brandova, ali slušala sam na radiju pa nisam čula kojih. i kao u Americi. očekuju tužbe :) a ja očekujem puno male dječice :D

Evo te vijesti - http://dnevnik.hr/vijesti/zdravlje/pfizer-povlaci-antibebi-pilule-koje-ne-djeluju.html :flop:
Pfizer je objavio da se opoziv odnosi na 14 serija tableta Lo/Ovral-28 i 14 serija tableta Norgestrel i Ethinyl Estradiol.

Na svu sreću ne radi se o Bayeru, inače bi me presjeklo :zubo:

funnygirl33
15.02.2012., 17:18
ma navodno samo na američkom tržištu :) ali čisto da ova rasprava bude zanimljivja :-)

nego, koje točno krvne pokazatelje treba izvadit?

*tearsinheaven
15.02.2012., 17:29
Koliko dugo se u komadu mogu uzimati pilule? Godinu ? Dvije? Tri? Pet? Koliko duga mora biti ta "pauza" kad dodje na red?

Inače, ja zbog veće kilaže ne mogu koristiti te "light" pilule, tako mi je barem rekla ginekologica. Hormonalna slika mi se mijenja, pa od katastrofalne prije nekoliko godina, sad je "normalnija", što će očito utjecati i na izbor kontraceptiva.

Očito ne možeš cijeli život uzimat iste pilule i treba ih mijenjati. Osobno ih nikad nisam duže uzimala tako da me baš zanima što ću dobiti i hoću li uspjeti dobiti nešto što mi odgovara, od čega ne krvarim i ne želim pojesti vola. Ajd da vidimo i to čudo :)

To i mene zanima, čula sam da nakon dvije godine treba pauza ali nije pouzdano :ne zna:

Ja sam čisto zadovoljna yaz-om, apetit mi se nije povećao i nemam nuspojava. Ali to je slabija pilula tako da ti očito ne bi pasale...

Elich San
16.02.2012., 06:59
Ako normalno podnosite pilule nemate potrebe za pauzom. To su prije prakticirali stari ginekolozi,a danas se s novijim pilulama vise ne preporuca pauza. Osim ako zelis bebaca.
Pa moja mama 15 g bez pauze bila na trinovumu.
Meni napokon dosla menga,na 5.dan pauze. :cerek:

elle88
16.02.2012., 16:04
imam pitanje. pijem yasmin vec 4 god i sad mi se prvi put desilo da nisam počela piti novu kutiju 8. dan vec 9. dan. to sada znaci da mi je zastita smanjena pa je potrebno dodatno se štititi idućih tjedan dana ili?? hvala na odgovoru :)

tipitap
16.02.2012., 16:50
ulovila me prehlada... :503:
Da li lijekovi kao sto su MaxFlu i slicni utjecu na ucinkovitost pilula?
pokusavam tac dal paracetamol i pseudoefedrin smanjuju ucinkovitost al ne uspjevam. :(

Rebelle Fleur
17.02.2012., 10:49
Molim vas za mišljenja. Zaboravila sam popiti pilulu navečer i prošlo je 12sati i postupila sam onako kako piše na kutiji (popila ujutro i kasnije normalno navečer za taj dan) od onda nisam imala odnose jer nisam željela riskirati (makar piše da se mogu normalno imati odnosi uz kondome), trebala mi je doći jučer (na 3.dan pauze) no nema je. I sad ne znam u čemu je stvar. Jeste li imale takvih iskustva?

edit: Nisam stavila ovo na topic "Jesam li trudna?" kad nema sumnje za trudnoću.

Danas je 7. dan pauze i još ništa. :confused: Danas bih trebala krenuti s novom kutijom, no kako ću mijenjati pilule ginekolokgica mi je preporučila pauzu od 3mjesca pa danas ne ću ništa piti.
Imala sam iscjedak prije 3 dana (na 4.dan pauze) i od onda ništa.
Počinjem se brinuti makar nemam razloga, ludim lagano. :facepalm:

phazing
17.02.2012., 12:33
Yaz je od Bayera i sad košta 148kn (do nedavno 118kn, ali Bayer je povisio cijene nekih proizvoda)

A šališ se? Otkad to? :503:

*tearsinheaven
17.02.2012., 12:35
A šališ se? Otkad to? :503:

Od prije cca 2 tjedna :o Ubuduće idem u Sloveniju, tamo su duplo jeftinije :D

phazing
17.02.2012., 12:54
Od prije cca 2 tjedna :o Ubuduće idem u Sloveniju, tamo su duplo jeftinije :D

Zbilja pretjeruju. Uopće ne želim pomnožit 150 x 12 :durica
A sutra počinjem novi blister piti. :tuzni:

Zla patka
17.02.2012., 14:26
Zbilja pretjeruju. Uopće ne želim pomnožit 150 x 12 :durica
A sutra počinjem novi blister piti. :tuzni:

ja da mi bude lakse mnozim 150x6 jer decko placa pola :D svejedno :horor:

bum i ja do slovenije uskoro :)

5rich
18.02.2012., 14:48
I ja ću kupovati Qlairu u Sloveniji čini mi se. Kod nas je kao i Yaz, a u Slo 10ak eura.

June
19.02.2012., 08:27
Imam mali problemičić.
Na Lindynette 20 sam sad treći mjesec. Do sad nije bilo nikakvog točkastog krvarenja, oni problemi s pikanjem u prsima su od želuca (kaže doktorica da nije niš povezano s pilulama). Jedino kaj primjećujem da mi je koža puuuuno osjetljivija. Npr.namažem kremu navečer i osjetim za 2-3 sekunde kak mi lice gori. Pocrvenim skroz.
I ono kaj me zadnja 2 dana muči je skroz lagano krvarenje, tj.tamnosmeđa crtica na dnevnom ulošku. Mengu trebam dobiti za tjedan dana. Jel imao netko ovakvih iskustva? Jel bi to bilo zbog tableta ili je nekaj drugo?

Wanda35
18.03.2012., 21:19
Zanima me da li je moguće da pilule otežavaju mršavljenje? Zadnjih mjesec dana (taman negdje kad sam startala sa Lindynette 30) sam drastično promijenila prehranu, tj. izbacila junk food i smanjila količine obroka, još otprije redovito posjećujem teretanu i po mojim prijašnjim iskustvima na takvom režimu bi već trebala pasti koja kila, ali sada ni grama nisam uspjela skinuti!!! Nekako brijem da su krive pilule?

titanika
19.03.2012., 20:47
Lijepi pozdrav!
Zanime me da li netko zna cijenu Yasmina (mislim da se kod njih zovu Yasminelle) u Sloveniji?

Dadushka
28.03.2012., 01:13
ja da mi bude lakse mnozim 150x6 jer decko placa pola :D svejedno :horor:

bum i ja do slovenije uskoro :)

ponukana ovim postom, odlučila sam pitati sve vas jedno pitanje.

npr.u vezi ste, i ne radite nego studirate.
jel si kupujete tablete sami, dečko vam ih kupuje ili dajete pola pola :ne zna:

:mig:

leeloo27
28.03.2012., 20:49
Kakve to sad ima veze sa ovom temom? :confused:

Vodenbuha
28.03.2012., 20:52
ponukana ovim postom, odlučila sam pitati sve vas jedno pitanje.

npr.u vezi ste, i ne radite nego studirate.
jel si kupujete tablete sami, dečko vam ih kupuje ili dajete pola pola :ne zna:

:mig:

Pola - pola, svi koje znam idu tak pa i ja i moj dečko :mig:

Dadushka
29.03.2012., 01:27
Pola - pola, svi koje znam idu tak pa i ja i moj dečko :mig:

hehe morat ću ja onda to promjeniti, jer dosad sam uvijek samo ja plaćala a ni ne radim :facepalm:

nacy_vu
03.04.2012., 16:29
Pozdrav svima! Jučer sam popila prvu pilulu druge kutije Cilesta i opet se čudno osjećam. Čitav prošli mjesec dok sam ih pila sam bila nervozna, imala užasne mučnine, povraćala (ni jednom nisam odmah nakon pilula, nego tek nakon par sati), a o prištićima da i ne govorim, mislim, imala sam ih uvijek, ali ovo sad je strašno, lice mi je puno i to ne nekih normalnih prištića kao prije, nego baš velikih i bolnih... Čini mi se da sam se u onih 8 dana dok ih nisam pila puno bolje osjećala, bar psihički... Menstruaciju sam dobila 4. dan nakon što sam završila kutiju, ali je bila jednako bolna kao prije (to je jedan od razloga zašto ih i pijem jer imam neizdržive bolove). Svi mi savjetuju da se strpim mjesec-dva dok se ne naviknem na njih, ali ja već planiram otići i tražiti Yaz. Što mi vi savjetujete, da ih prestanem piti sad odmah na početku ili da sačekam još do kraja ove kutije? Jedini mi je strah uvijek bio da ću se udebljati od pilula, ali ovo mi je puno gore jer više uopće ne mogu jest kako treba, što god da pojedem, bude mi loše...

tina sch
09.04.2012., 11:28
Jučer sam zakasnila s pilulom 12h i 30min. Obzirom da su mi u pakiranju ostale još 2 pilule, prema uputama nakon te 2 ne radim pauzu nego nastavljam s novim pakiranjem pilula. Dakle radim tako kako piše u uputama? I prema uputama, narednih 7 dana od kašnjenja s pilulom je potreban dodatna zaštita prilikom odnosa. Da li je narednih 7 dana dodatne zaštite dovoljno?

Patuljka
09.04.2012., 12:15
Pozdrav!

Pijem pilule od 2008., prvo Yasmin, onda Cilest. Radila sam pauzu od nekoliko mjeseci 2010., počela sam ih opet piti početkom 2011. Pauza je bila jer nisam imala dečka pa nije ni bilo smisla da ih pijem, ali tijekom tih 6mj nijednom nisam dobila mengu, osim ako je ginekolog nije izazvao.. U zadnjih par mjeseci primjetila sam da mi je želja strašno pala, a jučer recimo sam čak i htjela, čak sam i svršila, al se nisam navlažila nit najmanje. Prema tom zaključujem da nije to samo psihički, dakle meni se oće, al me pilule očito zajebavaju. I sad me zanima je li pametnije opet napraviti neku pauzu ili promijeniti pilule? Inače nisam imala nikakvih problema s njima, libido super, i na Yasminu i na Cilestu, al sam Cilest počela pit jer me Yasmin činio depresivnom.

Što da radim? :( ja bi svoj libido nazad!

5rich
09.04.2012., 14:28
Jučer sam zakasnila s pilulom 12h i 30min. Obzirom da su mi u pakiranju ostale još 2 pilule, prema uputama nakon te 2 ne radim pauzu nego nastavljam s novim pakiranjem pilula. Dakle radim tako kako piše u uputama? I prema uputama, narednih 7 dana od kašnjenja s pilulom je potreban dodatna zaštita prilikom odnosa. Da li je narednih 7 dana dodatne zaštite dovoljno?

Da :) Radi tako kao što piše u pilulama.

tina sch
09.04.2012., 15:46
Hvala, a zaštita?

5rich
10.04.2012., 16:36
Hvala, a zaštita?

Dovoljno je 7 dana kao što piše u uputama :mig:

Patuljka
11.04.2012., 09:40
Danas idem ginekologu da mi promijeni pilule, libido mi je, prema riječima mog dragog, u zadnje vrijeme slab ili nikakav :zubo: s obzirom na to da mi moj ginekolog daje pilule kak mu se sprdne, moram priznati da mi cijena dosta igra ulogu i sad listam stranice i pokušavam naći cijene svih pilula, što je naporno, pa sam mislila da bi bilo ok da napišete koja pije koje i koliko koštaju pa bi to sve stavila u jedan post da u budućnosti cure isto imaju koristi od tog :) ja sad pijem Cilest, koštaju 59kn.

NoStress
11.04.2012., 11:17
Danas idem ginekologu da mi promijeni pilule, libido mi je, prema riječima mog dragog, u zadnje vrijeme slab ili nikakav :zubo: s obzirom na to da mi moj ginekolog daje pilule kak mu se sprdne, moram priznati da mi cijena dosta igra ulogu i sad listam stranice i pokušavam naći cijene svih pilula, što je naporno, pa sam mislila da bi bilo ok da napišete koja pije koje i koliko koštaju pa bi to sve stavila u jedan post da u budućnosti cure isto imaju koristi od tog :) ja sad pijem Cilest, koštaju 59kn.

Ja ti pijem Diane i ne kostaju nista nego se dobiju na recept,platis samo 10kn u apoteci valjda za taj recept.I dobije se u kutiji po 3 ona paketica tj,za 3 miseca.

Vodenbuha
11.04.2012., 11:44
Novynette, 95 kn :mig:

Ove Diane su prejeftine! O_O

*tearsinheaven
11.04.2012., 12:10
Ja ti pijem Diane i ne kostaju nista nego se dobiju na recept,platis samo 10kn u apoteci valjda za taj recept.I dobije se u kutiji po 3 ona paketica tj,za 3 miseca.

Samo 10kn :o

Uglavnom Yaz je oko 150kn :zubo: Qlaira isto tako.

Patuljka
11.04.2012., 14:34
A zna netko za Yasmin, ne mogu nać na internetu, a kad sam ih prije pila, znam da su bile oko 90kn?

5rich
11.04.2012., 14:54
Diane se više ne daju kao kontracepcijske tablete već za ublažavanje PCOSa i hormonskih poremećaja. To su užasno jake tablete i nemojte ni pomisliti tražiti ih jer naprave kaos u organizmu.

Yasmin je 118 mislim. Uglavnom, sve od Bayera je poskupilo.
Zlipa Tuljak jesi pila Lyndinette? One su oko 30 kn ako ih dobiješ na recept kao lijek i oko 70 ako ih dobiješ na privatni recept.Postoje u dvije verzije - 30 i 20.

chrissy
11.04.2012., 15:07
Pozdrav!
...
Što da radim? :( ja bi svoj libido nazad!

Nisam skužila koje tablete sad piješ...
Ali, pila sam i Yasmine i Cilest - od Yasmina sam imala užasne glavobolje, a na Cilestu mi je libido bio nepostojeći.
Zadnje sam bila na Logestu, te su mi bile super, do pred kraj.
Naime, sad već 3 mjeseca nisam na tabletama jer sam zadnjih 3-4 menstruacije imala po 1-2 dana i to jako slabe, pa sam odlučila prestati.

Patuljka
11.04.2012., 16:58
Nisam skužila koje tablete sad piješ...
Ali, pila sam i Yasmine i Cilest - od Yasmina sam imala užasne glavobolje, a na Cilestu mi je libido bio nepostojeći.
Zadnje sam bila na Logestu, te su mi bile super, do pred kraj.
Naime, sad već 3 mjeseca nisam na tabletama jer sam zadnjih 3-4 menstruacije imala po 1-2 dana i to jako slabe, pa sam odlučila prestati.

Baš super što si se javila, taman sam došla od ginića i dobila logest :D dosad sam pila Cilest. Maloprije sam bila na temi Logest i svi se više-manje žale pa sam se već zabrinula, al drago mi je što si mi napisala da su super. E, al sad imam novi problem. Ja sam mislila da ću ih samo nastavit pit, kao da pijem dalje Cilest, tak je bar bilo kad sam prelazila s Yasmina na Cilest. Zadnju pilulu popila sam u četvrtak, mengu dobila u ponedjeljak, dakle trebala sam novi blister počet pit u petak. Ali, na pilulama piše da bi ih nakon primarnih pilula trebala odmah počet pit, bez pauze.. Zaboravila sam to pitat ginekologa pa sam ga kratko nazvala i rekao je da ih počnem pit danas :confused: a na onom papiru piše:

Možete početi uzimati Logest obložene tablete dan nakon uzimanja posljednje tablete iz prethodnog pakiranja (što znači da nema stanke prilikom uzimanja tableta). Ako pakiranje iz kojeg trenutno uzimate tablete sadrži i neaktivne tablete, možete početi s uzimanjem Logest obloženih tableta dan nakon posljednje aktivne tablete (ako niste sigurni, pitajte liječnika ili ljekarnika). S uzimanjem tableta možete početi i kasnije, ali nikada kasnije od jednoga dana nakon stanke u uzimanju trenutnih tableta (ili dan nakon posljednje inaktivne tablete iz pakiranja koje trenutno uzimate)

Ne razumijem boldano :ne zna: kak ih mogu počet pit kasnije, al ne kasnije od jednog dana? Pogubljena sam. Osim tog, ginekolog proturiječi papiru. Kad da ih sad počnem pit? Dođe mi da kupim Cilest, popijem kutiju i onda nastavim s logestom koji sam već danas kupila :rolleyes: a i ne želim da mi se pomiče dan dobivanja menge, ovaj mi paše..

Patuljka
11.04.2012., 17:03
Diane se više ne daju kao kontracepcijske tablete već za ublažavanje PCOSa i hormonskih poremećaja. To su užasno jake tablete i nemojte ni pomisliti tražiti ih jer naprave kaos u organizmu.

Yasmin je 118 mislim. Uglavnom, sve od Bayera je poskupilo.
Zlipa Tuljak jesi pila Lyndinette? One su oko 30 kn ako ih dobiješ na recept kao lijek i oko 70 ako ih dobiješ na privatni recept.Postoje u dvije verzije - 30 i 20.

Moj ginekolog je dosta brzoplet i uvijek ga zaboravim pitat tonu tog. Tak sam ga pitala za te Lyndinette kad mi je počeo pisat recept za Logest i onda mi je rekao da se Lyndinette ne prepisuju za kontracepciju. Tek kad sam došla doma sam skontala da to očito znači da se prepisuju curama s problemama s mengom, a ja pilule nisam primarno počela pit zbog zaštite nego zbog problema s mengom, dakle mogla sam ga komotno zamolit da mi prepiše te i ciao đaci. Al ne, sad ću fino pilule plaćat 80kn :503:

*tearsinheaven
11.04.2012., 17:14
Moj ginekolog je dosta brzoplet i uvijek ga zaboravim pitat tonu tog. Tak sam ga pitala za te Lyndinette kad mi je počeo pisat recept za Logest i onda mi je rekao da se Lyndinette ne prepisuju za kontracepciju. Tek kad sam došla doma sam skontala da to očito znači da se prepisuju curama s problemama s mengom, a ja pilule nisam primarno počela pit zbog zaštite nego zbog problema s mengom, dakle mogla sam ga komotno zamolit da mi prepiše te i ciao đaci. Al ne, sad ću fino pilule plaćat 80kn :503:

Ne znam otkud mu to, frendica mi je na Lyndinettama i pije ih isključivo zbog zaštite :ne zna:

Patuljka
11.04.2012., 17:20
Ne znam otkud mu to, frendica mi je na Lyndinettama i pije ih isključivo zbog zaštite :ne zna:

Pa cijeli dan na forumu čitam kak ginekolozi masovno curama prepisuju te pilule umjesto Logesta jer su sastavom isti, a jeftinije su, a meni eto moj prepiše Logest. Ma sad sam na kraju nervozna ko pas, nit ne znam kad da ih uzmem nakraju nit išta. Jbg, frajer kad ima vremena je ok, al 90% vremena je u žurbi (nije privatnik, naravno) i onda kad tak dođem po savjet me riješi za 2 i pol minute i nikad ga ne pitam sve što sam htjela.

chrissy
11.04.2012., 19:14
Ne razumijem boldano :ne zna: kak ih mogu počet pit kasnije, al ne kasnije od jednog dana? Pogubljena sam. Osim tog, ginekolog proturiječi papiru. Kad da ih sad počnem pit? Dođe mi da kupim Cilest, popijem kutiju i onda nastavim s logestom koji sam već danas kupila :rolleyes: a i ne želim da mi se pomiče dan dobivanja menge, ovaj mi paše..

Znači ako si danas popila zadnji cilest, sutra piješ logest. Ili najkasnije preksutra...
Sjećam se da je meni ginićka rekla da normalno poslije pauze od tjedan dana nastavim piti logest umjesto cilesta. Pa me zbunilo jer u uputama piše drugačije. Ja sam napravila kako mi je ona rekla, isto zato jer mi je odgovarao dan kad dobijem mengu; i sve mi je bilo ok. I malo smo bolje pazili taj mjesec, za svaki slučaj. :o

oola
11.04.2012., 20:57

kako sad da se ne prepisuju radi kontracepcije?? pa ja ih prevenstveno pijem radi toga i radi toga sam ih dobila od ginekologa? :503:

Patuljka
11.04.2012., 23:00
Znači ako si danas popila zadnji cilest, sutra piješ logest. Ili najkasnije preksutra...
Sjećam se da je meni ginićka rekla da normalno poslije pauze od tjedan dana nastavim piti logest umjesto cilesta. Pa me zbunilo jer u uputama piše drugačije. Ja sam napravila kako mi je ona rekla, isto zato jer mi je odgovarao dan kad dobijem mengu; i sve mi je bilo ok. I malo smo bolje pazili taj mjesec, za svaki slučaj. :o

E da, vidiš, to sam ja htjela da mi on kaže, jer mi stvarno super paše ovaj dan kad obično dobivam mengu. Nisam nakraju popila danas, il ću počet pit ovak kak si ti pila, il ću kupit još jednu kutiju Cilesta pa onda bez pauze počet pit Logest. Zadnji Cilest popila sam u četvrtak prošli tj ;)

nacy_vu
12.04.2012., 15:12
okej, sad sam definitivno pukla od ovog cilesta i ne želim ga više piti, ne mogu čak ni ovu kutiju popiti do kraja (tek sam na pola). zanima me jel mogu tako prestati u pola kutije i može li biti kakvih posljedica?

mariaanamaria
12.04.2012., 15:29
Ja pijem Diane 35 već dulje vrijeme i puno mi je bolje od njih. No sad, nakon što sam ih tjedan dana pila, 3 dana sam zaboravila popiti i danas sam imala slabo krvarenje uz užasnu mučninu i bol.
Nazvala sam ginekologa i rekao mi je da bi bilo najbolje da ovu karticu bacim i da novu počnem piti tek kad iduči put dobijem mengu. No to znači onda da nemam pojma kad će mi sljedeća menga doći pošto sad neću piti Diane. I bit će sigurno opet užasno bolna. :504:
Jel je još netko imao ovakvu situaciju?

EDIT: Meni fakat dođe da ja nastavim ovo piti. :/

kokoshka1
12.04.2012., 20:13
Pijem lindinete 20 5mj, u ovoj pauzi nisam dobila mengu. Napravila sam 2 testa na trudnocu, oba negativna. Sad sam vec pocela piti pilule iz nove kutije, proslo je 7 dana. Doktorica kaze da se to nekad dogodi. Zasto meni? Ima li tko slicnih iskustava?

Lola 27
12.04.2012., 21:41
Ovog časa sam dobila mengu i trebam počet piti pilule.Sad dali da prvu popijem danas tj sad pošto je prvi dan menstruacije ali pošto je dva sata do ponoćidali se to računa ko prvi dan ili da počne sutra?Pijem isključivo radi reguliranja menstruacije i bolnih grudi.

mariaanamaria
12.04.2012., 22:15
Ja pijem Diane 35 već dulje vrijeme i puno mi je bolje od njih. No sad, nakon što sam ih tjedan dana pila, 3 dana sam zaboravila popiti i danas sam imala slabo krvarenje uz užasnu mučninu i bol.
Nazvala sam ginekologa i rekao mi je da bi bilo najbolje da ovu karticu bacim i da novu počnem piti tek kad iduči put dobijem mengu. No to znači onda da nemam pojma kad će mi sljedeća menga doći pošto sad neću piti Diane. I bit će sigurno opet užasno bolna. :504:
Jel je još netko imao ovakvu situaciju?

EDIT: Meni fakat dođe da ja nastavim ovo piti. :/

Dajte pliz, dal da nastavim ipak??

Lola 27
12.04.2012., 22:24
Dajte pliz, dal da nastavim ipak??

Ja sam imala to sa Cilestom,nemoj nastavit pit jer u ta tri dana jajnici su ti preuzeli funkciju pa nema smisla piti daljeMada je jedan moj stari ginić meni rekao da kad zaboravim popit jednu neka drugi dan popijem dvije ili ako imam probojno krvarenje neka uzmem duplu dozu.Nisam poslušala.To krvarenje ,šta sad imaš to ti je menstruacija?Ako je vidi koji je danas dan i broji 28 dana i otprilike tad će ti doći.:mig:Mene odaju bolne grudi dva tjedna prije menge.Baci to ča i čekaj sljedeću menstruaciju .Jer zaštita ti je kompromitirana,a ako piješ zbog bolnih menstuacija bolje malo potrpi popij tabletu protiv bolova i to j e to.:mig:

*tearsinheaven
13.04.2012., 07:57
Ovog časa sam dobila mengu i trebam počet piti pilule.Sad dali da prvu popijem danas tj sad pošto je prvi dan menstruacije ali pošto je dva sata do ponoćidali se to računa ko prvi dan ili da počne sutra?Pijem isključivo radi reguliranja menstruacije i bolnih grudi.

Možda prekasno odgovaram, al ja bih na tvom mjestu popila odmah nakon što sam dobila mengu, dakle u 23h i nastavila ih piti u to vrijeme.
Ako ne, onda bi ih popila odmah sljedeće jutro i dalje u isto to jutarnje vrijeme (npr. u 8 ili 9h) :)

Lola 27
13.04.2012., 13:32
Možda prekasno odgovaram, al ja bih na tvom mjestu popila odmah nakon što sam dobila mengu, dakle u 23h i nastavila ih piti u to vrijeme.
Ako ne, onda bi ih popila odmah sljedeće jutro i dalje u isto to jutarnje vrijeme (npr. u 8 ili 9h) :)

Nisam popila jer nisam znala šta da radim,bolovi od menge su počeli u 10 a mengu sam dobila u 12.Ne znam da sad popijem ili ne?:ne zna:

*tearsinheaven
13.04.2012., 14:02
Nisam popila jer nisam znala šta da radim,bolovi od menge su počeli u 10 a mengu sam dobila u 12.Ne znam da sad popijem ili ne?:ne zna:

Popij sad jer si je u stvari i dobila danas u ponoć, tako da imaš cijeli ovaj dan da je popiješ :) Samo nemoj čekati do iza ponoći jer će to već biti 2. dan.

drifterking
13.04.2012., 19:26
Pozdrav,

Vjerojatno ima odgovor na moje pitanje negdje u moru postova no prelistao sam par strana i nisam uspio naci.
Naime, moja djevojka je pocela piti pilule "Claire". Moje pitanje je: nakon koje pilule seks postaje siguran? Danas će popiti 6. tabeltu, a sutra planiramo ... :) . Da li se mozemo opustiti i voditi ljubav sa svrsavanjem mene u nju normalno ili treba jos uvijek paziti? Molim vas hitan odgovor ;)

kokoshka1
13.04.2012., 19:32
pise vam sve u uputama o lijeku, ako niste bacili kutiju, ako jeste, potrazi na netu o toj pilulu. cini mi se da je zastita od prve pilule, ako je uzeta na pravilan nacin. znaci, prvi dan menstruacije je popila prvu pilulu. to je sva mudrost. upute treba procitati. ja pijem lindinete, na mojima tako pise.

5rich
13.04.2012., 19:35
Pozdrav,

Vjerojatno ima odgovor na moje pitanje negdje u moru postova no prelistao sam par strana i nisam uspio naci.
Naime, moja djevojka je pocela piti pilule "Claire". Moje pitanje je: nakon koje pilule seks postaje siguran? Danas će popiti 6. tabeltu, a sutra planiramo ... :) . Da li se mozemo opustiti i voditi ljubav sa svrsavanjem mene u nju normalno ili treba jos uvijek paziti? Molim vas hitan odgovor ;)

Zove se Qlaira.
Ako ti je cura počela s tabletama na prvi dan menstruacije, onda vam ne treba dodatna zaštita. Ako nije počela na 1. dan menstruacije, 9 dana bi trebali koristiti dodatnu zaštitu.

drifterking
13.04.2012., 19:49
Počela je 1. dan menstruacije... znači, we are safe? :) jeeej hvala puno

EDIT
ispričavam se, nisam vidio te pilule nego mi je samo rekla kako se zovu, zato i stavih pod navodnike. :)

mariaanamaria
14.04.2012., 12:48
Ja sam imala to sa Cilestom,nemoj nastavit pit jer u ta tri dana jajnici su ti preuzeli funkciju pa nema smisla piti daljeMada je jedan moj stari ginić meni rekao da kad zaboravim popit jednu neka drugi dan popijem dvije ili ako imam probojno krvarenje neka uzmem duplu dozu.Nisam poslušala.To krvarenje ,šta sad imaš to ti je menstruacija?Ako je vidi koji je danas dan i broji 28 dana i otprilike tad će ti doći.:mig:Mene odaju bolne grudi dva tjedna prije menge.Baci to ča i čekaj sljedeću menstruaciju .Jer zaštita ti je kompromitirana,a ako piješ zbog bolnih menstuacija bolje malo potrpi popij tabletu protiv bolova i to j e to.:mig:

Pa ne znam da li je ovo sad menstruacija. Već imam 3 dana. I meni je kao da je menstruacija al mi je čudno skroz zato što sam 11 dana prije isto imala.
Dakle, već ju 3 dana imam (ako je menstruacija) i onda bi od danas, za 15 dana trebala dobiti opet? I da onda počnem piti tad kad dobijem il kad mi prestane?

Lola 27
14.04.2012., 15:31
Pa ne znam da li je ovo sad menstruacija. Već imam 3 dana. I meni je kao da je menstruacija al mi je čudno skroz zato što sam 11 dana prije isto imala.
Dakle, već ju 3 dana imam (ako je menstruacija) i onda bi od danas, za 15 dana trebala dobiti opet? I da onda počnem piti tad kad dobijem il kad mi prestane?

Kakvih 15 dana?28 dana.Broji od dana kad ti je počela i onda 28 dan bi ti trebala opet doći i onda prvi dan menstruacije počni pit novu kutiju.To šta ti imaš zove se probojno krvarenje,pošto nisi pila tri dana .Obično ako zaboraviš jednu počne krvarenje ali prestane ako nastaviš pit,ti nisi nastavila pa je i krvarenje se nastavilo.

mariaanamaria
14.04.2012., 23:14
Kakvih 15 dana?28 dana.Broji od dana kad ti je počela i onda 28 dan bi ti trebala opet doći i onda prvi dan menstruacije počni pit novu kutiju.To šta ti imaš zove se probojno krvarenje,pošto nisi pila tri dana .Obično ako zaboraviš jednu počne krvarenje ali prestane ako nastaviš pit,ti nisi nastavila pa je i krvarenje se nastavilo.

Htjela sam napisati 25 dana p sam slučajno napisala 15. (25 + 3 koja su već prošla..to je 28)..
Ali pošto sad ne pijem Diane, mogu pretpostaviti da će mi kasniti menga..jer prije dok ih nisam pila, uvjek mi je kasnila. Nikad mi nije došla za 28 dana.
Nego onda, da ih počnem pit dok mi dođe ili dok mi završi?

Crazy_red_bitch
15.04.2012., 16:29
Cure, bila sam 42 dana na Cilestu radi kontrole ciklusa prije odlaska u Prag. Zadnju sam popila u ovaj petak navečer. Rečeno mi je da ću dobiti menstruaciju 2-4 dana nakon što ih prestanem piti i da prvi dan moram krenuti sa injekcijom Decapeptyla radi blokiranja ovulacije. Imala sam na samom početku kako sam ih počela piti 3 dana ono neko probojno krvarenje i danas imam od 2 popodne neko točkasto, svjetlo rozo do crvenkasto krvarenje. Jel je to menstruacija ili ne? Prvi put sam na pilulama pa nemam baš iskustva a rekli su mi da će menga vjerojatno biti dosta oskudnija :rolleyes:

black_diamonds
17.04.2012., 17:41
dal znate jel se može koristiti obične pilule za dan poslije? nešto sam pročitala tako negdje kao 2 odmah i 2 nakon 12 sati?

kokoshka1
17.04.2012., 19:22
dal znate jel se može koristiti obične pilule za dan poslije? nešto sam pročitala tako negdje kao 2 odmah i 2 nakon 12 sati?
ma to ti je nula bodova. trk sutra giniću po recept. tableticu platis oko 180kn

coyote_girl
17.04.2012., 21:35

ovisi koje tablete jer se svake različito doziraju

enedielle
17.04.2012., 22:28
logest ili lindynette se mogu, znam sigurno jer sam ih ja pila, samo se ne mogu točno sjetiti kako. mislim da 2 puta po 5 tableta odjednom, u razmaku 12 sati, ali morala bih provjeriti.

malazara
18.04.2012., 13:11
Drage cure da li netko zna od kojih kontracepcijskih pilula se ne dobija celulit?

kokoshka1
18.04.2012., 14:02
ja ga imam od dvanaeste godine. a pilule sam pocela piti 17god poslije toga. hehe
ne mogu reci da sam se udebljala otkad ih pijem niti da su mi grudi nabujale niti da sam odlakavila. :D to su uobicajene zablude. sve je to individualno kako ces reagirati. a ako mislis da je debljanje dobivanje celulita, nije. pogledaj mrsavice, zene koje se bave aktivno sportom, mlađe od 20, mogu a i ne moraju imati celulit. celulit se dobije u zivotu neovisno o kontracepcijskim pilulama.

5rich
18.04.2012., 14:09
Drage cure da li netko zna od kojih kontracepcijskih pilula se ne dobija celulit?
Moguće da ćeš ga dobit od svih, a moguće da nećeš dobit uopće. Nitko ti to ne može sa sigurnošću tvrditi. Ako se pravilno hraniš, baviš tjelesnom aktivnošću, uzimaš dovoljno tekućine i imaš dobru cirkulaciju, možda ga nećeš dobit. A možda hoćeš.
ja ga imam od dvanaeste godine. a pilule sam pocela piti 17god poslije toga. hehe
ne mogu reci da sam se udebljala otkad ih pijem niti da su mi grudi nabujale niti da sam odlakavila. :D to su uobicajene zablude. sve je to individualno kako ces reagirati. a ako mislis da je debljanje dobivanje celulita, nije. pogledaj mrsavice, zene koje se bave aktivno sportom, mlađe od 20, mogu a i ne moraju imati celulit. celulit se dobije u zivotu neovisno o kontracepcijskim pilulama.

Nema veze celulit s debljanjem već nakupljanjem vode. U nuspojavama svih pilula koje sam ja do sad izmijenila, a bome sam se ih namijenjala, stoji moguće zadržavanje vode. O organizmu ovisi hoćeš li ti od pilula zadržavati vodu ili ne. Jedine od kojih ja do sad nisam zadržavala vodu su Qlaira, ali ne mogu reći da su mi odlične u ostalim pogledima.

kokoshka1
18.04.2012., 14:23
Napisala sam da nema celulit veze s debljanjem. Pijem lindynette 20 i mogu reci da sam ovo proljece docekala mrsavija nego proljeca zadnje 2god a pocela sam u 11-om mjesecu s pilulama. Sklona sam debljanju, ne mogu reci da sam pazila na prehranu ove zime ali faks je gotov i krecem se neusporedivo vise nego prije.

Tourniquet_
22.04.2012., 12:08
Pozdrav, pijem Diane zbog tena već 2 i pol godine i sad sam napravila kontrolne nalaze, i nisu baš nekaj..ne razumijem se u to pa me zanima jel ću morat prestat s tabletama, nemam gin pa nemam kog pitat, moram si nać gin.

Fibrinogen 3.6 (1,8 do 3,5)
INR 0.91 ( 2.0 - 3.5 ) preporuka za antikoag. terapiju
Kolesterol 6.1 ( < 5.0 )
GGT 8 ( 9 - 35 )

To je ono kaj nije u granicama normale..niti ne znam kaj znače neke stvari, al me zanima kome moram ići za antikoagulacijsku terapiju, dr. opće prakse ili gin?
Moram priznat da sam se prepala za tu antikoag. terapiju i kolesterol :( Jel sad trebam na dijetu neku? Kaj to znači? Jel moguće da mi se kolesterol povisio od pilula, prije mi je bio ok?
Hvala na pomoći :(

Vodenbuha
22.04.2012., 23:41
Pozdrav svima!

Početkom ovoga mjeseca sam prestala piti pilule, nakon zadnje sam uredno (tijekom pauze) dobila mengu i sve je bilo u redu ali svejedno sam u panici - osjećam se čudno, nekako napuhuto (ne znam jel baš sad primjećujem nešto što je tu otprije, ali trbuh mi je veći :mad:), bradavice su mi jako osjetljive na dodir, a i imala sam nešto malo nekakvih mučnina i vrtoglavica.
Moguće da je zbog anemije (koja mi je tijekom pijenja pilula bila u znatno boljem stanju, a sad se vratila na staro), ili zbog nekakvog trovanja hranom. No nebitno.
Za sada me zanima koje su sve moguće nuspojave (ako uopće postoje) prestanka pijenja pilula?
Jel haluciniram s ovime svime or what? :s

I još jedno pitanje - kada bi mi onda trebala nastupiti ovulacija?
Znam da inače treba biti 14. dana prije menstruacije, ali s obzirom da ću je čekati ohoho, čisto da znam :mig:

Zbunjevita :)
24.04.2012., 21:41
Ciao :w

Imam jedno pitanje.. I pliz, pliz ako može netko odgovoriti što prije :)
Dakle, uzimala sam kontracepcijske 6 mjeseci. Sad bih trebala ići po novi recept jer je ovaj vrijedio za 6 mjeseci (a i da još vrijedi trebala bih ić po novi jer su mi ukrali novčanik u kojem je, izmeđuostalog, bio recept -.-).
E sad, da li se ja mogu bez naručivanja samo pojavit na vratima da mi daju novi recept ili moram ić ponovno na pregled?
Inače, pijem Yaz.

Hvala na odgovoru onome koji (i ako) odgovori :zubo:

Vodenbuha
24.04.2012., 22:02
Ciao :w

Imam jedno pitanje.. I pliz, pliz ako može netko odgovoriti što prije :)
Dakle, uzimala sam kontracepcijske 6 mjeseci. Sad bih trebala ići po novi recept jer je ovaj vrijedio za 6 mjeseci (a i da još vrijedi trebala bih ić po novi jer su mi ukrali novčanik u kojem je, izmeđuostalog, bio recept -.-).
E sad, da li se ja mogu bez naručivanja samo pojavit na vratima da mi daju novi recept ili moram ić ponovno na pregled?
Inače, pijem Yaz.

Hvala na odgovoru onome koji (i ako) odgovori :zubo:

Ne treba ti pregled :mig:
Ja sam uredno dobivala i bez toga :)

Zbunjevita :)
25.04.2012., 00:12
Ok, puno hvala! :)

andjeo29
01.05.2012., 07:50
ja sam sad počela prvi put uzimati kontracepcijske pilule (Lindynette 20). U uputama piše da ih treba početi uzimati prvi dan menstruacije - meni je došla u petak ujutro, prvu tabletu sam uzela u petak navečer. ono kaj mene muči je to što je i u četvrtak tijekom dana bilo malo krvi, ali stvarno jako jako malo, svega par kapljica. sad ne znam da li mi je onda čevrtak bio prvi dan menstruacije ili nije i da li sam tabletu prekasno popila? da li trebam onda sad koristiti dodatnu zaštitu tjedan dana ili sam zaštićena i ovako?

oola
01.05.2012., 09:37
zaboravila sam sinoc popiti tabletu :facepalm:

popila sam je sada, 13.5 sati kasnije. u kutiji mi je sada ostalo jos tocno 7 pilula i prema uputama - moram koristiti dodatnu zastitu tijekom iducih sedam dana, potom napraviti uobicajenu sedmodnevnu stanku i potom poceti sa novim pakiranjem.

no ono sto me muci - pise da ako je preostalo manje od 7 pilula - nakon potrosene kutije treba se krenuti odmah sa novom, bez stanke. znaci li to da nakon ove kutije ne bi bilo menstruacije ili sto? :ne zna:

moj slucaj je ovaj prvi. znaci samo trebam normalno nastaviti ako sam dobro shvatila :zubo:

sad sam skroz zbunjena :503:

sanjica23
04.05.2012., 21:52
Hitnoo popila sam tabletu diane 35 u 20.20 i oko 21.15 sam dobila mekanu stolicu nalik proljevu, i oko 21.20 je prestalo. e sada me zanima moram li popit dodatnu tabletu, al ako ne popijem i normalno nastavim pit sutra, moram li koristiti dodatnu zastitu dva tjedna..

duba2201
08.05.2012., 18:47
pijem pilule novynette. počela sam ih prije točno tjedan dana, i to 5. dan ciklusa, kako mi je rekao ginekolog. zanima me da li sam ja zaštićena od trudnoće iako ih pijem od 5., a ne 1. dana?

kikica8888
08.05.2012., 19:02
pijem pilule novynette. počela sam ih prije točno tjedan dana, i to 5. dan ciklusa, kako mi je rekao ginekolog. zanima me da li sam ja zaštićena od trudnoće iako ih pijem od 5., a ne 1. dana?

Jel prelaziš s jednih pilula na druge ili su ti ovo prve? Nije mi jasno zašto ti je ginekolog rekao da ih počneš piti od petog dana? :misli: Ako su ti ovo prve pilule, rekla bih da nisi dovoljno zaštićena. Bar tako piše u većini uputa...

duba2201
08.05.2012., 19:08
Jel prelaziš s jednih pilula na druge ili su ti ovo prve? Nije mi jasno zašto ti je ginekolog rekao da ih počneš piti od petog dana? :misli: Ako su ti ovo prve pilule, rekla bih da nisi dovoljno zaštićena. Bar tako piše u većini uputa...

ne, nisam prelazila, ove su mi prve... tako mi je rekao da pijem i ja sam pila :S
a nije me upozorio na to, a ni u uputama ne pise nista o tome. slucajno sam naletila na internetu na neki clanak pa sam procitala.
seksala sam se par puta bez zastite, od kad ih pijem, ali decko nije svrsio u mene. nadam se da nisam trudna..

kikica8888
08.05.2012., 19:31
ne, nisam prelazila, ove su mi prve... tako mi je rekao da pijem i ja sam pila :S
a nije me upozorio na to, a ni u uputama ne pise nista o tome. slucajno sam naletila na internetu na neki clanak pa sam procitala.
seksala sam se par puta bez zastite, od kad ih pijem, ali decko nije svrsio u mene. nadam se da nisam trudna..

Ja ne pijem Novynette, tj. pila sam ih lani, pa ti ne mogu pogledat u upute. Ne znam kakve ti to upute imaš, ali evo kopiram ti što sam našla na internetu u uputama...

Kako se započinje uzimanje Novynette

S uzimanjem tableta iz prvog pakovanja najbolje je započeti prvoga dana menstruacije, u kojem slučaju nisu potrebne nikakve dodatne kontraceptivne mjere opreza.

Ukoliko je mjesečnica već započela, (to jest prije 2, 3, ili 4 dana), s uzimanjem tableta treba započeti 5. dana trajanja menstruacije. U tome se slučaju tijekom prvih 7 dana uzimanja tableta moraju primjenjivati dodatne kontraceptivne mjere opreza.

Ako je prošlo više od 5 dana od početka menstruacije, tada ženu treba uputiti da, prije nego što započne uzimati Novynette, pričeka do slijedeće mjesečnice.

Nadam se da nisi trudna. :ne zna:

duba2201
08.05.2012., 19:35
Ja ne pijem Novynette, tj. pila sam ih lani, pa ti ne mogu pogledat u upute. Ne znam kakve ti to upute imaš, ali evo kopiram ti što sam našla na internetu u uputama...

Kako se započinje uzimanje Novynette

S uzimanjem tableta iz prvog pakovanja najbolje je započeti prvoga dana menstruacije, u kojem slučaju nisu potrebne nikakve dodatne kontraceptivne mjere opreza.

Ukoliko je mjesečnica već započela, (to jest prije 2, 3, ili 4 dana), s uzimanjem tableta treba započeti 5. dana trajanja menstruacije. U tome se slučaju tijekom prvih 7 dana uzimanja tableta moraju primjenjivati dodatne kontraceptivne mjere opreza.

Ako je prošlo više od 5 dana od početka menstruacije, tada ženu treba uputiti da, prije nego što započne uzimati Novynette, pričeka do slijedeće mjesečnice.

Nadam se da nisi trudna. :ne zna:

a valjda mi je promaklo to, joj jebemu... nadam se da nije nista :(

kikica8888
08.05.2012., 19:40
a valjda mi je promaklo to, joj jebemu... nadam se da nije nista :(

Ma vald bude sve ok! :mig: Drugi put prouči upute od korica do korica, i nekoliko puta ako treba... Ja pijem pilule 13 god i s vremena na vrijeme uzmem upute, pa čitam (pogotovo kad pijem antibiotike, kad dobijem neki iscjedak ili neke druge probleme). Držim fige da dobiješ iduću mengu na vrijeme. Sretno! :w

duba2201
08.05.2012., 19:45
hvala, i ja se nadam da bude dosla :-)

enedielle
14.05.2012., 01:46
dakle, budući da nema baš puno na internetu o ovome, a ako ima, mišljenja su podijeljena dosta, zanima me kakva iskustva imate s istovremenim uzimanjem pilula/flastera/injekcija i čajeva za koje se zna da utječu na ciklus?

konkretno, guglala sam nešto o čajevima i eteričnim uljima kantariona, gospine trave, stolisnika i nevena (btw, zna netko gdje se neven može nabaviti, gdje je najdostupniji? :D). i vidim za obadva da su emenagoge itd., pa idem i to guglati, skužim da izazivaju/potiču menstruaciju. meni se čini da bi to u kombinaciji s pilulama moglo imati neki kontraefekt ili jednog ili drugog, tj. da će slati zbunjujuće signale hormonima i da bi mogla zakazati zaštita.

dakle, koje čajeve ili eterična ulja čak se ne bi smjelo koristiti skupa s hormonalnom kontracepcijom?

*tearsinheaven
14.05.2012., 15:20
Znam da gospina trava iliti kantarion umanjuje učinak kontracepcije. Piše na uputama od pilula, a ima i na netu. (http://www.covermagazin.com/zdravlje.php?NID=1416)
Za ovo ostalo nemam pojma, makar mislim da je samo kantarion kritičan :ne zna:

Kaj se tiče čaja od nevena, mislim da ga je Suban držao :misli:

Leori
14.05.2012., 20:16
Cure pomoc? Počela sam piti novu kutiju u nedjelju 6.5. i prekjučer (subota 12.5.) sam jednu zaboravila jučer i danas sam normalno nastavila piti i danas mi počelo kao neko krvarenje. Što sad? Koliko znam trebam nastaviti normalno piti samo se narednih 7 dana dodatno štititi jel to sve? Što s krvarenjem? Hvala!

Sad sam pročitala da sam u nedjelju kad sam vidila da sam propustila trebala uzet obje pilule i propuštenu i normalnu, a nisam. Jel trebam danas popit dvije? ta jedna od subote mi je još u kutiji.

oola
14.05.2012., 22:46
Cure pomoc? Počela sam piti novu kutiju u nedjelju 6.5. i prekjučer (subota 12.5.) sam jednu zaboravila jučer i danas sam normalno nastavila piti i danas mi počelo kao neko krvarenje. Što sad? Koliko znam trebam nastaviti normalno piti samo se narednih 7 dana dodatno štititi jel to sve? Što s krvarenjem? Hvala!

Sad sam pročitala da sam u nedjelju kad sam vidila da sam propustila trebala uzet obje pilule i propuštenu i normalnu, a nisam. Jel trebam danas popit dvije? ta jedna od subote mi je još u kutiji.

Sumnjam da ce ti netko ovdje tocno odgovoriti, ja sam imala slicno pitanje nedavno pa nitko nije znao ili barem probao odgovoriti.

Mislim da ti je najbolje da nazoves ginekologa i pitas, on ce ti dati najbolje informacije :mig:

*tearsinheaven
15.05.2012., 13:33

O kojim pilulama je riječ?

Uglavnom je pravilo da ako je prošlo više od 12h otakako si trebala popiti pilulu, treba popiti tu zaboravljenu + onu novu pilulu za taj dan. I da, tjedan dana je potrebno koristiti dodatnu zaštitu :mig:

Pošto je sad prošlo više dana, preporučam da, kak ti je savjetovala oola, nazoveš ginekologa pa pitaš za svaki slučaj :ne zna:

Dea1234
17.05.2012., 09:40
Dobila sam 7 dana ranije a pijem pilule dakle obicno uvijek dobijam na isti dan... Nekako sam se zabrinula iako znam da sam u nekom stresnom periodu pa mi svi kazu da je do tog. Ima li iko sa slicnim iskustvom?
Svakako namjeravam kod ginekologa slj. sedmice da vidim sta je u pitanju:rolleyes:

duba2201
25.05.2012., 10:57
ovo mi je prvi mjesec da uzimam pilule. i sad sam u ovih 7 dana pauze, ali danas sam dobila menstruaciju, iako sam ju trebala u utorak, kad sam trebala poceti s novom kutijom.
zvala sam ginekologa, no on je na nekom poslovnom putu, pa mi je med. sestra rekla da je to sasvim normalno na pocetku, i da nek pocnem s novom kutijom kad sam i trebala, znaci ne danas nego nakon te pauze od 7 dana. i ja sam nju pitala dal imam 100%-tnu zastitu od trudnoce, i rekla mi je da imam.
mogu joj u potpunosti vjerovati ili?? :D

asija25
30.05.2012., 18:20
ja prelazim sa yaza na yasmin pa me zanima dali počinjem sa yasminom nakon zadnje aktivne ili zadnje placebo?????

NoStress
31.05.2012., 06:12
ja prelazim sa yaza na yasmin pa me zanima dali počinjem sa yasminom nakon zadnje aktivne ili zadnje placebo?????

Ja sam prelazila sa Yaz na Diane i pocela sam sa njima nakon zadnje placebo,tako mi je ginekolog reka posto sam stvari dobivala na predzadnjoj placebo al to ti je najbolje pitat svog ginekologa

pollyanna~
31.05.2012., 21:39
Čitala sam unazad ne znam koliko, ali ne pronalazim - može li mi netko reći, okvirno, cijenu krvnih pretraga koje idu prije uzimanja pilula i gdje se to u Zagrebu može napraviti? I jel mogu uopće prvo napraviti to, pa onda s nalazima navratiti privatnom giniću po savjet/recept ili moram prvo na konzultacije, pa onda obaviti pretrage, pa opet na konzultacije i eventualno pregled?

Vodenbuha
01.06.2012., 09:35
Pa ako imaš dopunsko, idi preko uputnice na vađenje krvi :ne zna:
Ja sam najprije došla giniću, rekla mu što želim, napravio je papa test, poslao me na vađenje krvi, došla mu s nalazima i dao mi je tablete :)
Ništa nisam platila osim tableta.

Sad ja: :D
S obzirom da više nisam na tabletama, pa pitam za svaki slučaj jer nikad ne znam s kondomima:
Koliko novynette tableta i kako uzimam kao hitnu kontracepciju?

LadyMA
01.06.2012., 14:56
Cure, zašto sam ja danas, na sredini ciklusa, dobila obilan smeđi iscjedak, gotovo smeđe-bordo boje, koji možda nagoviješta mengu?

Jel se ikome to dogodilo? Nikakve druge simptome nemam, niti smetnje, pijem Yaz već nekoliko mjeseci bez problema.

??

babooshka00
25.06.2012., 16:00
curke trebam pomoć. pije li koja od vas pilule a da joj netko u obitelji ima trombozu?

ginekologica mi je prvo preporučila lyndynette 20 ali nakon što sam u uputama pročitala da nebi smjela piti te pilule ukoliko nekto u obitelji ima probleme s krvnim uguršcima zvala sam je i rekla je onda da bolje da ni ne počnem piti.

pitala sam nacybermedu ista ta pitanja ginekologe i rekli su mi da mogu ići na dodatne pretrage ugrušavanja krvi no moja ginekologica to nije ništa ni spominjala.

pa dajte ako netko ima iskustva s time neka se javi, bila bih zahvalna.
pilule bi pila radi jako jako nepodnošljivo bolnih menstruacija. inače sam zdrava.

daancing queen
03.07.2012., 23:02
U posljednjih par mjeseci muku mučim s groznim bolovima u nogama, ispod koljena pa na dolje..
Može li to biti povezano s pilulama?

Ribež
04.07.2012., 08:40
Uh, ne znam da li ću ovdje dobiti odgovor..
Pijem Cilest već 7 godina.
Nikada nisam imala krvarenja usred ciklusa do ovog puta.
Ostalo mi još 5 tableta a ja prokrvarila.
Kaj da sad radim:504:
U ponedjeljak prokrvarila i prestala sam piti - zasigurno nisam dobro napravila. :503:
Kada sada da počnem piti drugu kuru? 7 dana po početku menge ili da pauziram cijeli mjesec pa čekam novu mengu..Totalno sam zbunjena.
Prošlu zimu sam radila pauzu od tableta ali nisam dobila 3 mjeseca dok mi se nije stabiliziralo. Već sam mislila da sam trudna..
Ginekologica mi je na g.o a ionako je totalna koma.
Jetrene probe sam radila prije 3 mjeseca sve ok.

Leptiricazg
07.07.2012., 15:10
Pijem prvi mjesec Lindynette 30 - počela prvi dan ciklus (dobila sam ih da smanjim obilne i bolne menstruacije) i evo sad deseti dan još uvijek krvarim - onak pomalo par kapi dnevno - jel to normalno prvi mjesec?

Elich San
07.07.2012., 15:28
Pijem prvi mjesec Lindynette 30 - počela prvi dan ciklus (dobila sam ih da smanjim obilne i bolne menstruacije) i evo sad deseti dan još uvijek krvarim - onak pomalo par kapi dnevno - jel to normalno prvi mjesec?

normalno je i prva tri mjeseca da imaš probojna krvarenja.

hellagoodgirl
08.07.2012., 12:12
ne znam da li postavljam pitanje na dobrom mjestu, ali zanima me sljedeće:
u ponedjeljak sam imala spolni odnos sa dečkom i pukao nam kondom, no on nije svršio. sljedeći dan sam odmah išla ginekologu po pilulu za dan poslije, te popila prema uputama (2x2). u srijedu je kondom ponovo pukao :503: ali on nije svršio niti bio blizu tome. zadnju menstruaciju sam dobila 19.6., prije toga 18.5. (imam duge cikluse) pa me zanima da li se trebam brinuti? hvala

verenna
09.07.2012., 12:22
pozdrav

otkriven mi je maleni ugrusak na jajniku (moguca cista) i pocela sam piti novynette tablete. Ima li tko iskustva s njima? Zanima me kako djeluju na akne i debljanje? Osjećam simptome mucnine pa me zanima dal je to normalno i kad bi trebalo prestati? Nije mi jasno da na kutiji pise kako se dobiva menstrruacija u pauzi od 7 dana npr.2 ili 3 dan - ispada kao da se dobiva svaka 23 dana menstruacija?! HVALA

Loa Leana
10.07.2012., 08:01
Ima li ovdje netko tko je prestao piti pilule? Ja sam uzimala Lindynette 20 zadnjih 9 mjeseci zbog neredovitih menstruacija i sad sam ih prestala uzimati. 5 tj. nakon zadnje menstruacije mi se pojavilo neko čudno slabo krvarenje, svijetlije boje nego je inače menstruacija i boli me trbuh kao kad imam menstruaciju. Da li je to samo neka čudna menstruacija budući da sam prestala piti pilule ili je znak za zabrinuti se i zvati ginekologicu?

Loa Leana
10.07.2012., 08:35
curke trebam pomoć. pije li koja od vas pilule a da joj netko u obitelji ima trombozu?

ginekologica mi je prvo preporučila lyndynette 20 ali nakon što sam u uputama pročitala da nebi smjela piti te pilule ukoliko nekto u obitelji ima probleme s krvnim uguršcima zvala sam je i rekla je onda da bolje da ni ne počnem piti.

pitala sam nacybermedu ista ta pitanja ginekologe i rekli su mi da mogu ići na dodatne pretrage ugrušavanja krvi no moja ginekologica to nije ništa ni spominjala.

pa dajte ako netko ima iskustva s time neka se javi, bila bih zahvalna.
pilule bi pila radi jako jako nepodnošljivo bolnih menstruacija. inače sam zdrava.

Ja sam ih pila zadnjih 9 mjeseci iako imam istu povijest bolesti sa mamine strane, a sa tatine strane imam baku sa proširenim venama. Kada je moja obiteljska liječnica saznala da pijem kontracepcijske rekla mi je da ih ne smijem uzimati nakon čega sam otišla do ginekologice koja me pitala kako se osjećam od kada ih pijem i poslala me na jetrene probe nakon čega je rekla da je sve u redu i da ih nastavim piti. U zadnje vrijeme mi se po nogama pojavilo dosta popucalih kapilara što me još više isprepadalo, ali ginekologica je i dalje smatrala da to nije od toga. Ja sam svejedno, na svoju ruku, bez njenog znanja prestala piti pilule. Radije ću imati mengu svaki drugi mjesec (što je u biti po pitanju nekih stvari super :D) nego jednog dana kad budem starija zbog njih imati zdravstvenih problema..

amforica
12.07.2012., 16:49
@dancing, mislim da je moguće da je povezano s pilulama i potencijalom trombozom u venama! svakako nazovi ginekologa hitno i reci mu to!!!

Leptiricazg
15.07.2012., 09:30

E ovo više nije normalno, danas mi je 18 dan , krvarim jače, 2-3 uloška dnevno, i neki ugrušci, a lice mi je postalo koma, posebno brada, prišt na prištu.

Ginićka mi na G.O. ova u suprotnoj smjeni me neće primit, kaj da radim?

Vodenbuha
15.07.2012., 10:37
To ti je sve fakat normalno!
U prvih 6 mjeseci se tijelo prilagođava i obično dolazi do ovakvih nepravilnosti :mig:

stay_on
16.07.2012., 21:34
Evo i moje tegobe- sada pijem pilule oko 10 dana i užasno mi trnu i ruke i noge... više se ne sjećam jel to normalno ili nije? :ne zna:

uzimala sam do prije 3 godine pilule, onda je bila pauza pa sad uzimam opet, no osjećam se malo čudno zbog tog trnjenja... :(

twistedLollipop
18.07.2012., 11:43
Pozdrav.

Zanima me ako je netko privatno, u poliklinikama, radio pretrage potrebne kako bi se počele piti konracepcijske, koliko je to koštalo?

Hvala unaprijed.

Patuljka
21.07.2012., 17:12
Frendica ide u Slo po pilule pa sam je zamolila da kupi i meni. Zna li netko točnu cijenu Logest pilula tamo?

lii-laa
26.07.2012., 01:12
nakon još jedne pretrage tko zna čega, dolazi sestrična do mene i kaže da su joj rekli da ima oštećenje moždanih krvnih žila i da joj je to nastalo od uzimanja kontracepcije.simptomi su joj bili glavobolje, vrtoglavice, bljeskovi pred očima pa je otišla na pretrage.meni je to totalno čudno da kontracepcija može uzrokovati tak nešto.jel ima tko sličnih iskustava?:eek:

cherry_red
30.07.2012., 21:10
Cure ovak,
idem počet s novom kutijom Diane 35, i gledam i skužim da su mi nekak drugačije. I skužim kaj je! Na ovim prijašnjim je pisalo 'Diane 35 dražeje' a na ovima 'Diane 35 obložene tablete'. Jel to jedna te ista stvar ili me teta u ljekarni zajebala?! :503:

Medena :)
31.07.2012., 00:04
E ovo više nije normalno, danas mi je 18 dan , krvarim jače, 2-3 uloška dnevno, i neki ugrušci, a lice mi je postalo koma, posebno brada, prišt na prištu.

Ginićka mi na G.O. ova u suprotnoj smjeni me neće primit, kaj da radim?

To ti je sve fakat normalno!
U prvih 6 mjeseci se tijelo prilagođava i obično dolazi do ovakvih nepravilnosti :mig:

da, al kolko dugo treba bit to krvarenje? kaj bude krvarila po mjesec dana u tom periodu?

orGinaLna
31.07.2012., 20:59
Cure ovak,
idem počet s novom kutijom Diane 35, i gledam i skužim da su mi nekak drugačije. I skužim kaj je! Na ovim prijašnjim je pisalo 'Diane 35 dražeje' a na ovima 'Diane 35 obložene tablete'. Jel to jedna te ista stvar ili me teta u ljekarni zajebala?! :503:

to sam i ja primjetila.. :mig:

cherry_red
01.08.2012., 13:01
to sam i ja primjetila.. :mig:

Ja sam otišla u ljekarnu, i žena mi je zamijenila.
Rekla je kao da je to 'jedno te isto', ali ak je 'jedno te isto' pa zakaj onda postoje 2 vrste?!
I za svaki slučaj sam popila i onu koju sam trebala popiti u ponedjeljak :rofl:

Pindača
02.08.2012., 20:02
Pozdrav, imam jedan problem koji me dosta muci. Dakle pijem anti bebi pilule a popila sam jednu vise nego sto sam trebala. Popila sam je u nedjelju, a menstruacija bi mi trebala doci danas ali nista? Da li je moguca trudnoca zbog jedne pilule vise?!?

enedielle
02.08.2012., 21:20
pa kak bi bila moguća, na koju foru? drugo ako zaboraviš.

ja ne kužim zakaj ne pitate doktora koji vam prepiše te tablete na koji način funkcioniraju.

orGinaLna
02.08.2012., 22:55
Ja sam otišla u ljekarnu, i žena mi je zamijenila.
Rekla je kao da je to 'jedno te isto', ali ak je 'jedno te isto' pa zakaj onda postoje 2 vrste?!
I za svaki slučaj sam popila i onu koju sam trebala popiti u ponedjeljak :rofl:

Hm, nemam sad kutiju u blizini al..

kaj nisu one upute iste u oba dva pakiranja? To sad opce nisam gledala, jedino sam primjetila drukcije natipse na ovim pakiranjima..

:503::503::503:

verenna
12.08.2012., 11:53
U vrijeme pauze od 7 dana između 2 kutije da li decko smije svrsit u curu za vrijeme sexa ili tada nema zastite?

Vodenbuha
12.08.2012., 20:31
U vrijeme pauze od 7 dana između 2 kutije da li decko smije svrsit u curu za vrijeme sexa ili tada nema zastite?

Nema zaštite :mig:

tina sch
12.08.2012., 21:20
Nema zaštite :mig:

Od kad je to tako? Ginekolozi kažu da je u pauzi zaštita potpuna. Mislim da sam i u uputama od pilula pročitala da zaštita traje i tijekom pauze.

blue-bird
13.08.2012., 11:03
Od kad je to tako? Ginekolozi kažu da je u pauzi zaštita potpuna. Mislim da sam i u uputama od pilula pročitala da zaštita traje i tijekom pauze.

Slažem se, naravno da ima zaštite.

twistedLollipop
14.08.2012., 10:37
Pozdrav.

ginekolog mi je prepisao Yaz. Čekala sam da dobijem mengu da mogu početi piti. Jučer sam skužila da sam kao malo procurila, ne krv nego onako smećkasti iscjedak, inače mi takva "menga" bude zadnjih dan dva. I ok počela sam pit, misleći da će sutra možda počet "pravo" krvarenje. No danas je isto- znači slabo, na tamponu se vidi da ima nečega,ali nije to ona prava menga.

da napomenem, jučer sam i trebala dobiti mengu a i imam simptome tipa da me boli trbuh i sl.

Sada me brine da nisam zeznula, možda nisam trebala počet piti? :ne zna:

Zla patka
14.08.2012., 14:08
@twisted - nisi zeznula, sve ok

imam pitanje
pijem yaz
za otprilike 2 tjedna idem na put i nikako me ne odgovara krvariti u tom periodu, a bit ce tako jer sam taman tkao na pakirnaju :D

mislila sam prestati piti aktivne tablete par dana ranije, preci na placebo i onda nastaviti novo pakiranje (kao da sam zaboravila popiti tabletu) da dobijem "menstruaciju" ranije nego sto bih inace dobila.

koliko mi je to pametno?
postoji li sansa da sjebem nekaj?

odgadjanje pod a) nije preporucljivo, a pod b) ne zelim imati probojno krvarenje sljedecih 2 tjedna sto mi se jednom dogodilo kada sma pila 2 pakiranja za redom bez placeba (zaboravila sam popiti tabletu i odabrala tu opciju)

:ne zna:

blue-bird
14.08.2012., 20:32
@twisted - nisi zeznula, sve ok

imam pitanje
pijem yaz
za otprilike 2 tjedna idem na put i nikako me ne odgovara krvariti u tom periodu, a bit ce tako jer sam taman tkao na pakirnaju :D

mislila sam prestati piti aktivne tablete par dana ranije, preci na placebo i onda nastaviti novo pakiranje (kao da sam zaboravila popiti tabletu) da dobijem "menstruaciju" ranije nego sto bih inace dobila.

koliko mi je to pametno?
postoji li sansa da sjebem nekaj?

odgadjanje pod a) nije preporucljivo, a pod b) ne zelim imati probojno krvarenje sljedecih 2 tjedna sto mi se jednom dogodilo kada sma pila 2 pakiranja za redom bez placeba (zaboravila sam popiti tabletu i odabrala tu opciju)

:ne zna:

Nikako ne smiješ prestati piti aktivne tablete, a pogotovo nekoliko njih preskočiti jer možeš zatrudniti!
Jedina opcija odgađanja menstruacije je zapravo da preskočiš placebo tablete što nije preporučljivo, pogotovo ako si nedavno to napravila.

Zla patka
15.08.2012., 10:11
Nikako ne smiješ prestati piti aktivne tablete, a pogotovo nekoliko njih preskočiti jer možeš zatrudniti!
Jedina opcija odgađanja menstruacije je zapravo da preskočiš placebo tablete što nije preporučljivo, pogotovo ako si nedavno to napravila.

nije tocno.
jedna od opcija kada zaboravis popiti neku od tableta izmedju 15 i 24 dana je da prestanes piti aktivne (dakle preskaces vise tableta) i pocnes piti placebo

i ne citas ono sto sam napisala :D ne zelim odgoditi, zelim ju dobiti ranije

Zla patka
15.08.2012., 12:27
nije me strah da cu ostati trudna, brine me hocu li si sjebat hormone ili nesto slicno i zapravo napraviti vise stete nego koristi

blue-bird
15.08.2012., 14:08
nije tocno.
jedna od opcija kada zaboravis popiti neku od tableta izmedju 15 i 24 dana je da prestanes piti aktivne (dakle preskaces vise tableta) i pocnes piti placebo

i ne citas ono sto sam napisala :D ne zelim odgoditi, zelim ju dobiti ranije

Pa to je kada zaboraviš popiti tabletu pa je nužno zlo radi zaštite. Inače se to ne radi.
Svaka tableta sadrži određen omjer hormona, ovisi o razdoblju u ciklusu. Tako da preskakanjem nekoliko tableta ćeš poremetiti prirodni tok ciklusa. Pa ako si nakon preskakanja placebo tableta dodatno 2 tjedna krvarila, vrlo vjerojatno nećeš ni sada proći bez toga.

Najbolje da pitaš ginekologicu, ali ako uzimaš tablete radi drugih razloga osim zaštite, onda vjerojatno nemaš dobar ciklus i sigurno ćeš ga poremetiti preskakanjem nekoliko tableta.

twistedLollipop
15.08.2012., 14:17
Pozdrav.

ginekolog mi je prepisao Yaz. Čekala sam da dobijem mengu da mogu početi piti. Jučer sam skužila da sam kao malo procurila, ne krv nego onako smećkasti iscjedak, inače mi takva "menga" bude zadnjih dan dva. I ok počela sam pit, misleći da će sutra možda počet "pravo" krvarenje. No danas je isto- znači slabo, na tamponu se vidi da ima nečega,ali nije to ona prava menga.

da napomenem, jučer sam i trebala dobiti mengu a i imam simptome tipa da me boli trbuh i sl.

Sada me brine da nisam zeznula, možda nisam trebala počet piti? :ne zna:

neki dan sam ovo napisala, no situacija je i dalje ista, neka jadna ma ne mogu to ni nazvat mengom.

e sad mene brine... pošto se kontracepcijske trebaju počet pit prvi dan menge, što se može desiti ako sam ja eto počela pit a to nije "prava menga" ?:confused:
pretpostavljam da nisam zaštićena,tj. da one ne djeluju?

ps zvala sam si doktoricu , ona je na godišnjem i nitko ju ne mjenja jer je to privatna ordinacija :(