PDA

View Full Version : Hormonska kontracepcija: pilule [opći topic]

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Tija
24.09.2003., 19:07
Meni je dr rekao da ih ne daje rado, samo kad baaaaš mora.
Bolje da ih guraš u vaginu.;)

bigblue2010
24.09.2003., 19:09
Ima u USA, pa sigurno i kod vas. To ti je diflucan.

bronco
24.09.2003., 19:12
Tija kaže:
Meni je dr rekao da ih ne daje rado, samo kad baaaaš mora.
Bolje da ih guraš u vaginu.;)

ima pravo
tablete nisu bas bezopasne

Tija
24.09.2003., 19:13
bigblue2010 kaže:
To ti je diflucan.

Bravo :lux: Upravo pogledah u trudničku.....piše diflucan.

margarita
bigblue2010 kaže:
Ima u USA, pa sigurno i kod vas. To ti je diflucan.
ma nema kod nas svih tableta kao kod vas...al fala na nazivu pitat cu u farmaciji

kod nas se Pamprin pojavio tek prije 6 mjeseci :mad:

mirta
Zove se Diflucan i proizvodi ga Pfizer, potrazi informacije na netu

Tinach
24.09.2003., 19:14
e,da,da,da- Diflucan..to sam i ja dobila, nije na vlastitu ruku :nono:
samo pitam jel učinkovito,skeptična sam prema tome jer kak samo jedna tableta može izvršiti masivni genocid??

e da, za one koji koriste vaginalete, koristite ih noću jer znog položaja je puno bolje. ispričavam se ako sam sad otkrila toplu vodu :s

bigblue2010
24.09.2003., 19:16
diflucan je super efikasan protiv candide, ali treba ga oprezno uzimati jer moze ostetiti jetru. meni je beba imala candidu albicanis po jeziku, pa mi je doktor dao diflucan, jer s nistatinom nije islo. tako sam se i informirala o tome i nisam bebi davala. ali da meni zatreba, uzela bih ga, jer stvarno djeluje.

margarita, ja sam mislila da americka i kanadska FDA uglavnom iste lijekove registriraju i odobravaju. ocito sam krivo mislila.

margarita
24.09.2003., 19:20
bigblue2010 kaže:
diflucan je super efikasan protiv candide, ali treba ga oprezno uzimati jer moze ostetiti jetru. meni je beba imala candidu albicanis po jeziku, pa mi je doktor dao diflucan, jer s nistatinom nije islo. tako sam se i informirala o tome i nisam bebi davala. ali da meni zatreba, uzela bih ga, jer stvarno djeluje.

margarita, ja sam mislila da americka i kanadska FDA uglavnom iste lijekove registriraju i odobravaju. ocito sam krivo mislila.

ma i ja sam mislila ali sam par puta vidjela kad sam isla kod roditelja da nije

kod nas skoro sve proizvedeno u USA stize za par mjeseci ili godina zakasnjenja

ne samo lijekovi

a reci mi jel taj diflucan moze iskorijeniti candidu u zelucu?

Tinach
25.09.2003., 21:12
nisam dobila Logest kojem sam se nadala...dobila sam Diane 35..a dobro probat ću..ali ako se nekaj dogodi sa mojim tenom (nemam nijedan prištić), kilama i dlakama..nema šanse da ja to pijem!

Tija
25.09.2003., 21:24
Zašto Diane?

Zašto nisi inzistirala na Logestu? To su trenutno najbolje tbl sa najmanje hormona i bez nuspojava.:confused:
Ne kužim.

lahor
25.09.2003., 21:34
Tinach kaže:
nisam dobila Logest kojem sam se nadala...dobila sam Diane 35..a dobro probat ću..ali ako se nekaj dogodi sa mojim tenom (nemam nijedan prištić), kilama i dlakama..nema šanse da ja to pijem!

Ovo je najgluplji moguci izbor tableta jer ti ocito nemas problema sa viskom muskih hormona kad kazes da nemas ni pristica ni dlaka.

Preporucujem ti da trazis ginekologa da ti promijeni recept.

Tinach
25.09.2003., 22:09
a pretpostavljam da ginekologinja zna..ili?
a velim,u najgorem slučaju, prestat ću i kupiti Logest,za to nije nužan recept

pitala sam ja za logest..i rekla je da je opće praksa da se prvo proba malo jačima pa se lako prestane ako je doza hormona prejaka

lahor
25.09.2003., 22:57
Zapravo je suprotno. Prvo se proba sa slabijima, pa ako doza nije dovoljna, odnosno zena pocne krvariti usred ciklusa (tzv. spotting) onda se daju jace.

Ja mislim da i za Logest treba recept.

Diane se vecinom ne koriste samo za kontracepciju, vec kao terapija za hormonalni poremecaj.

margarita
26.09.2003., 13:23
Tinach kaže:
a pretpostavljam da ginekologinja zna..ili?
a velim,u najgorem slučaju, prestat ću i kupiti Logest,za to nije nužan recept

pitala sam ja za logest..i rekla je da je opće praksa da se prvo proba malo jačima pa se lako prestane ako je doza hormona prejaka

a aj sam mislila ade je obrnuto

meni je doktor prvo dao one sa manjom kolicinom hormona ali kad sam dosla na kontrolu nakon 3 mjeseca i ispostavilo se da nisu dovoljno jake dobila sam druge

Tinach
26.09.2003., 16:51
išla sam natrag i dobila trinovum. sad je bolje?

lahor
26.09.2003., 16:53
Je

afro
29.09.2003., 13:13
Uzela sam Logest na prvi dan menstruacije i već 10 dana imam mengu .
Jel se to nekome desilo?
:mad: nemrem više i 5 dana je previše

Doria
29.09.2003., 14:57
.. meni je prvi put trajala nekih 8 dana, a inace traje 4.. ali to mi se dogodilo samo taj prvi put kad sam ih pocela uzimat....

Crimson Petal
29.09.2003., 15:17
meni je prvi put cak trajala malo krace ( 5 dana :rolleyes: oh well )

sad cekam da vidim sto ce biti 2. put :cool:

jelica
01.10.2003., 07:30
Imam obavijest o Triquilaru iz mog iskustva jer ocito je kako te tablete na svakog drukcije djeluju.

Imaju 3 razne boje s razlicitom razinom hormona i na pocetku su me raspolozenja pucala sa svakom promjenom boje.Koma ziva!Hrana je isto bila faktor taj prvi ciklus,grudi su narasle,sto je moja bolja polovica prihvatila s odusevljenjem. :D

Sve te nuspojave prodju nakon 2-3 mj.Ja ih pijem vec godinu dana i mislim sad pauzirati malo i nemam vise nikakvih nuspojava.Osim onih pozitivnih, tipa bezbolne menge,kratke i s malo padalina.:p

Svim novim korisnicama preporucujem samo malo strpljenja s Triquilarom.

Pozdrav!:cool:

Doria
01.10.2003., 10:34
.. ja sam jucer trebala poceti s novom kutijom :bonk: i ne samo da sam zaboravila popiti tabletu navecer :bonk: nego sam ih i zaboravila kupit :bonk: :bonk: :bonk: i to mi se dogodilo sada drugi mjesec za redom... prije sam ih pila ponedjeljkom, pa proslu u utorak, sad cu morat u srijedu? :bonk:

... da li bi sljedecu kutiju mogla poceti piti u ponedjeljak, dakle 2 dana ranije?

.. kad sam skuzila, a bila sam vani.. kaze meni frend.. pa popi od XX (jedne frendice) .. a ja njemu - ona pije druge, to se ne smije mjesat.. a on: a postaje razlicite? :confused: .. uglavnom, zanimljivo je koliko su decki neobavijesteni o tome! :cheer:

Kyra
01.10.2003., 10:40
Takodjer pijem Triquilar, od svibnja. Nemam nikakvih nuspojava osim onih pozitivnih, dakle gotovo bezbolne i puno kraće menstruacije.

E sad, mene zanima nešto drugo, ako mi netko može reći..
Ovako: trenutno pijem Klavocin antibiotike, i na uputstvu sam pročitala da mogu smanjiti djelotvornost oralnog kontraceptiva. Trenutno me to ne zabrinjava, budući da mi do seksa sada baš i nije stalo :D ...ali, zanima me, kada će moj Triquilar opet biti siguran? Da li će sve biti opet ok kad prestanem piti antibiotik ili trebam i nakon toga koristiti dodatnu kontracepciju neko vrijeme?
Hvala :cool:

Tinach
01.10.2003., 23:00
e sad...čitala sam da tablete sprečavaju estrogen ili tak nekaj...možda sam i krivo pročitala,nikaj čudno za mene..no,u biti- a ako se tablete počnu piti navečer kad dobiš mengu u ranojutarnjim satima, vrijedi to? nema šanse da se estrgen već počel oslobađati?

klio
02.10.2003., 14:24
Treba mi savjet!

Prije 4 godine počela sam uzimati cilest a prestala prije godinu dana. Kao fizičke nuspojave imala sam česte upale, a o psihičkim da ne govorim...libido mi pao na nulu, osjećala sam se ko drvo!:( , promjene raspoloženja ...
Kad sam ih prestala uzimat osjećala sam se kao da sam se probudila iz zimskog sna.
Pošto su mi stvari neredovite ginekologica mi predlaže Logest. Kaže da ima puno manje hormona. Priznajem da bi se vratila na tablete jer mi je to puno praktičnije - čisto mi nije ugodno (premda se pazim) kad mi kasni po mjesec dana ...pa se misli...:eek: .
Zanima me ima li ko kakvih iskustava s Logestom, mislim vezano uz libido i tako to...

bloody sailor moon
02.10.2003., 14:39
klio kaže:
Zanima me ima li ko kakvih iskustava s Logestom, mislim vezano uz libido i tako to...

imam ja.. tj meni ti se ništa ne dešava. ko i prije uzimanja tabLeta sam :cool:

keera
02.10.2003., 16:41
pocela sam prije par dana s logestom. znam da je rano da govorim o utjecaju, jedina stvar koja se dogodila je bezbolna menga :) nadam se da ce tako i dalje :p

leptirica05
11.10.2003., 19:38
Nadam se da ste se posavjetovali sa svojim ginekologom u vezi uzimanja kontracepcijskih pilulu. Iz vlastitog iskustva vam govorim da bi bilo poželjno da prije uzimanja tableta izvadite krv za jetrene probe, jer ne može svatko uzimati pilule.Nekima grudi narastu, neke cure počnu jako dlakaviti... Treba se napraviti kontrola krvi.Inače sam za pilule jer je meni pomoglo u regulaciji mjesečnice koju nisam imala redovito.
Pozdrav

Ava Adore
11.10.2003., 22:44
Ti ocito nisi procitala ni 2 posta s ovih (cak) 17 stranica, jelda?

Patagonija
12.10.2003., 12:45
afro kaže:
Uzela sam Logest na prvi dan menstruacije i već 10 dana imam mengu .
Jel se to nekome desilo?
:mad: nemrem više i 5 dana je previše
Yes. I to na moru! Punih, dugih 17 dana i noći.. Još uvijek se:bonk: kaj sam ih opće počela pit u 7. mjesecu..

Dakle, prva kutija: menga traje 17 dana, ja umorna od pižđenja upadam u letargiju i mirim se sa sudbinom da nikad neće ni prestat.. Onda nenadano (nakon povratka s mora:D) prestaje, i tu imamo 5 krasnih dana bez menge, pa ponovo počinje (dobivam, uredno, dan nakon popijenog zadnjeg Logesta).. OK to preživim, pa onda:

druga kutija: dobivam doduše 2 dana prije zadnjeg Logesta, ali traje normalno, pa se naivno ponadam da se stvari uhodavaju..

treća kutija (e, tu već počinje prava zabava:D): dobivam mengu na 11. dan uzimanja Logesta, traje 10 dana, pa TRI dana bez menge i dobivam je ponovo jučer (uredno 2 dana nakon prestanka uzimanja Logesta).

Da cijela kalvarija bude još zabavnija, negdje oko sredine ove 3. kutije, počinju me SVAKE noći buditi užasni grčevi u listovima (simultano u oba!):eek: Tu već, nakon početnih šokova, uspjevam usavršiti smiješno-munjevito istezanje koje donosi instant olakšanje, ali se nekako u isto vrijeme počinjem bojati za živu glavu i zovem doktorku koja mi veli nek popijem ovu kutiju do kraja (što ja u laganoj nevjerici/panici i učinih), a onda nek dođem po Triquilar.. Idem u ponedjeljak i započinjem novo, nadam se svjetlije, poglavlje svog kontracepcijskog romana:D

E sad, bacila bih ja te vražje pilulice ća, već po kratkom postupku, da me nisu lišile paklenskih menstruacijskih bolova.. Pomele su naime, taj moj dugogodišnji križ, to svrdlo u jajnicima, tako superiorno i elegantno, da sam s cca 6 tableta Lubora, Baralgina, Buscola, Voltarena il' sličnog analgetika, po ciklusu, spala na nula.. I za to Logestu :s

p.s. Sise mi nisu, naravno, narasle ni milimetra:cry:

Crimson Petal
13.10.2003., 15:52
Patagonija kaže:
da sam s cca 6 tableta Lubora, Baralgina, Buscola, Voltarena il' sličnog analgetika, po ciklusu, spala na nula.

ja sam pila buscopane, voltarene i u zadnje vrijeme nisam mogla prezivjet tih par dana bez cijele kutije ibuprofena... :( sad se uz triquilar se stanje popravlja.

jedino me jebu promjene raspolozenja. :E mislim, i inace sam poprilicno moody, al u zadnje vrijeme cmizdrim za svaku sitnicu. :o

no opcenito sam zadovoljna :cool:

bestija
17.10.2003., 12:17
ja sam se skinula sa cilesta jer su imale previse popratnih pojava tipa mucnina,zivcanost,slabost,nezainteresiranost za bilo sto,nije prestajalo po misec dana curiti....najradije bi bila pobila sve oko sebe!!!!!!!sad koristim logest(najnovije pilule sa najmanjom dozom hormona i super su)!!!!!!!!!
ko ima slicnih problema neka prede na logest

atlantis
18.10.2003., 12:22
zelim zastitu na tri dana mjesecno :D

glupo mi je pit pilule zbog dva-tri dana... ali josh mi je gluplje 'sputavati' se kondomima i inim sranjima (pjena, sim tam) koja samo umanjuju char...

mislim... jebesh sex ak mu pusish s kondomom, jebesh ak stajes - pa skidash kondom - pa pusikas - pa opet navlacish... ode char spontanosti k vragu... :cerek:

a pilula tri dana poslije :D fakat nema smisla... mislim, ok jednom... ali uzimati to kao kontracepciju je blesavo...

eh da, ne mogu birati koja tri dana u mjesecu :D

stoga... pomagajte :cool:

tenk ju

Tinach
18.10.2003., 22:06
znači, menga dolazi dva dana nakon zadnje pilule? ali to je onda početak ciklusa,a kolko sam ja skužila,tablete se počinju piti prvog dana ciklusa..pa zakaj onda taj tjedan dana pauze? :confused:
ja više nikaj ne kužim...dobla sam mengu,a prekjučer sam popila zadnju...ne znam jel to ono probojn krvarenje ili menga...a i nikaj mi nije pomoglo u vezi sa boli..i cice su mi narasle za brem jedan broj ( i inače nisu baš male :()
ali feeling je nenadjebiv...za vrijeme seksa,mislim :D

326
19.10.2003., 16:19
Tinach kaže:
znači, menga dolazi dva dana nakon zadnje pilule? ali to je onda početak ciklusa,a kolko sam ja skužila,tablete se počinju piti prvog dana ciklusa..pa zakaj onda taj tjedan dana pauze? :confused:

tablete se samo prvi mjesec počinju piti 1. dan ciklusa jerbo ti inače taj mjesec zaštita ne bi šljakala.

svaku slijedeću kutiju počinješ piti nakon tjedan dana tokom kojih dolazi do krvarenja.. da ne radiš pauzu ne bi ni imala "menstruaciju"

Tinach kaže:

ja više nikaj ne kužim...dobla sam mengu,a prekjučer sam popila zadnju...ne znam jel to ono probojn krvarenje ili menga...

pa ako si počela krvariti nakon zadnje tablete, onda je to očito menga. probojno krvarenje se događa za vrijeme konzumiranja 21 tablete ;)

p.s. inače, tablete obično dolaze s manualom ;)

lunjo
19.10.2003., 16:51
Nisam sve čitala.. Šta su stedirili tako gadni? Meni ih je dao ginekolog jer sam imala užasne bolove svaki put kad bih dobila stvari, onda sam još i ciste na jajnicima imala pa kad bi me presjeklo ja bih sjela i čekala pol sata-sat-dva da prođe da se mogu ustat, ako bi neka dobra duša priskočila upomoć da me digne i posjedne na krevet recimo ja bih počela urlat ko da me kolju :D
I onda je meni doktor lijepo napisao na nalazu da tri mjeseca pijem stedirile, onda mi je moja doktorica rekla da to ne ide na recept, onda mi teta u apoteci to nije htjela dat dok nisam došla s mamom i nalazom.
Tri mjeseca je meni bilo lijepo, onda je doktor zaključio da mi je to dosta uživanja u životu i skinuo me s toga.
BTW krvnu sliku mi nitko nikakvu nije radio.

Tiamat
20.10.2003., 09:07
Meni su Cilest bile super, jer imam bolne menge, a kad sm njih pocela uzimat, sve proslo, nis ne boli. I nikakvih popoartnih pojava, bar prvih par mjeseci. Al nakon cetiri, pet mjeseci, postala potpuno ravnodusna prema sexu, totalni pad libida, uzas jedan. Pa sam ih sad neko vrijeme prestala uzimat, cisto da se vratim u moje "normalne" svakodnevne promjene raspolozenja.

Minam
20.10.2003., 17:23
Zao mi je ali koliko je meni poznato za tvoj problem nema resenja.:(

placebo
20.10.2003., 17:30
pa zar ne postoji ona neka guma, kako se ono zove... prije neki dan sam gledala film kad ju je žena pokušavala bezuspješno ugurati unutra, izgleda k'o ono za odčepit sifon, ali bez štapa :D

placebo
20.10.2003., 17:33
sjetila sam se.. .dijafragma! :D

placebo
20.10.2003., 17:36
e hebote ako ja danas ne odapnem od smijeha, nitko neće :D :D :D :D :D

htjela sam utješit atlantis i dat joj neki link na dijafragmu i vidi što sam našla .. ahahahahhahahahaa :D :D :D

"DIJAFRAGMA, jedno od samoumetljivih sredstava kojima se od 1880. godine mehaničkim putem sprečava da spermatozoid dopre do jajne ćelije i izvrši tzv. oplodnju odnosno zatrudnjivanje. Predložio je za korištenje njemački ljekar Mensinger. Naziva se još i holandska kapa. Veličinu mora odrediti ginekolog. Dijafragmatičarke često zaborave da se uz d. mora koristiti i neka spermicidna pasta ili žele. Kao što se vidi iz narodne pjesme

Dođi, dragi, sama sam u stanu
Probaćemo gumenu membranu,

d. je napravljena od gume i radi na principu nepropusne membrane. Izgledom podjseća na malo razrolan kondom bez kondomske bradavice. "

Minam
20.10.2003., 17:37
Ruzna je, a i izaziva miomcice.

placebo
20.10.2003., 17:40
Minam kaže:
Ruzna je, a i izaziva miomcice.

pa neće je nosit na glavi.. :D od tri dana mjesečno neće joj bit ništa :D

Tija
20.10.2003., 18:08
placebo kaže:
pa neće je nosit na glavi.. :D

Nikad ne reci nikad. :D Atlantska ionak nije baš čista u glavi, ko zna di bi ta dijafragma završila.:D Kad bolje razmislim, niste ni ti ni tvoja kokoš baš čiste. Ma kad još bolje razmislim, vi ste sve lude, ispada da sam ja jedina normalna :lol:

magic
20.10.2003., 20:31
A shto hocesh da ti kazhemo?

U godinama si kad cesh, ako vec nisi, vrlo skoro osjetiti probleme manjka estrogena...stoga ~ jednim udarcem dvije muhe.

Izvadi krv, odi ginekologu, nek ti odredi oralnu kontracepciju koja ce ujedno smiriti i problemchice koji te uskoro chekaju.

atlantis
20.10.2003., 20:36
pa bar netko nekaj :) thx

mislim isplati li se zaista (citajuci sve ova nuspojave oralnih kontraceptiva) kljukati istima zbog tri dana (btw i losi jetreni nalazi mi bash i ne idu u korist te ideje)?

nekak mi minusi pretezu pred plusevima :D

s obzirom da mi bah i nije trebalo tak nekaj u posljednjih hm... godina... pomislila sam da je izaslo nekaj novog sto bi me spasilo... zato sam i pitala...

za hormonalnu spiralu, npr., nisam chula dok je Septi nije spomenula...

magic
20.10.2003., 20:39
Spirala je divna stvar, no ovisi o tvome ginekologu da li ce ti ju preporuchiti, obzirom da nisi rodila.

Ja sam ju imala i prije poroda.

Septembar
21.10.2003., 17:06
atlantis kaže:
za hormonalnu spiralu, npr., nisam chula dok je Septi nije spomenula... pa eto sta joj fali
ja se hebem cak i manje od tri dana mjesecno :cry: a opet mi stoji godinama
a jednim udarcem sam se i rijesila menzeca ;)

margarita
21.10.2003., 17:24
ja sam imala obicnu spiralu 5 godina (nisam radjala) ali su mi menstruacije bile jako obilne svo to vrijeme - kaze doktorica da je to bilo zbog spirale i nakon jednog odljeva prije 4 godine sam se odlucila vratiti na tablete

osim tog obilnog krvarenja drugih problema sa spiralom nisam imala, bar nisam morala paziti da ne zaboravim popiti tabletu svaki dan

bronco
23.10.2003., 00:56
margarita kaže:
ja sam imala obicnu spiralu 5 godina (nisam radjala) ali su mi menstruacije bile jako obilne svo to vrijeme - kaze doktorica da je to bilo zbog spirale i nakon jednog odljeva prije 4 godine sam se odlucila vratiti na tablete

osim tog obilnog krvarenja drugih problema sa spiralom nisam imala, bar nisam morala paziti da ne zaboravim popiti tabletu svaki dan

zasto ne stavis tu novu spiralu sa hormonom.
ako si tolerirala obicnu spiralu onda ti "MIRENA" sigurno odgovara pa ces izbjeci sve probleme sa tabletama.
visoko se preporucuje (ali kosta 1200 Kn) traje do 7 godina.

sally...
29.10.2003., 15:31
ljudi, pomazite...
tijekom plodnog (najplodnijeg!) razdoblja desilo mi se nesto tako tipicno za moju srecu.. naime, spavala sam s deckom, i pukao nam je kondom. sutra ujutro sam otisla po 'morning after pill' i uzela je prije nego je proslo 24 sata od nezgode. dvije veceri poslije smo ponovno spavali skupa, i PONOVNO nam je pukao kondom. (nije smijesno, i nije stvar do krivog rukovanja, ocito smo naletjeli na neispravnu kutiju. mmmfgr.. pas mater). i sad. dal je ona pilula koju sam uzela dva dana ranije mogla spasit stvar i drugi put, il sam u govnima?

umrijet cu, pomozite, molim vas...

lahor
29.10.2003., 16:01
Ja mislim da je, ali najbolje da nazoves ginekologa pa pitaj.

bronco
29.10.2003., 18:35
sally... kaže:
ljudi, pomazite...
tijekom plodnog (najplodnijeg!) razdoblja desilo mi se nesto tako tipicno za moju srecu.. naime, spavala sam s deckom, i pukao nam je kondom. sutra ujutro sam otisla po 'morning after pill' i uzela je prije nego je proslo 24 sata od nezgode. dvije veceri poslije smo ponovno spavali skupa, i PONOVNO nam je pukao kondom. (nije smijesno, i nije stvar do krivog rukovanja, ocito smo naletjeli na neispravnu kutiju. mmmfgr.. pas mater). i sad. dal je ona pilula koju sam uzela dva dana ranije mogla spasit stvar i drugi put, il sam u govnima?

umrijet cu, pomozite, molim vas...

ako je samo dva dana poslije onda bi trebalo biti sve OK.
ne treba ponovo uzimati "morning after pill".

baci onu kutiju kondoma. bolje kupi novu nego !! nezeljena trudnoca.

sally...
30.10.2003., 11:42
dobila sam!!!!

e, a zasto nam menstruacije kasne samo kad mislimo da smo trudne? meni nikad do sad nije kasnila.. o, svijete okrutni...

danny74
04.11.2003., 06:41
Nije mi jasno zasto se uopce toliko trudite oko tih tableta i tabletica...toliko problema, nuspojava i ostalih gluposti...postoji nesto sto se zove vaginalni kontraceptivni film, nema nuspojava, nije na hormonskoj bazi, koristi se samo prije odnosa sto znaci ne mora se misliti o tome svaki dan, siguran je 99%...dakle cure, ne unosite u organizam nepotrebne stvari...snadjite se

Tija
04.11.2003., 07:04
danny74 kaže:
...postoji nesto sto se zove vaginalni kontraceptivni film,

Kae ovo?:confused:

vrabac
04.11.2003., 07:39
Tija kaže:
Kae ovo?:confused:

I ja se pitam :confused: Deder Danny prosvijetli nas...
... a meni rekoše da su tablete najsigurnija kontracepcija (osim apstinencije, naravno)....

Rajna
06.11.2003., 07:24
Pitanje za cure koje piju Triquilar:

Je li mozda kod neke od vas nus-pojava bila vrtoglavica?

Jucer pijem kavu s prijateljicom koja dva mjeseca uzima Triquilar i otprilike toliko isto pati od vrtoglavica.

Ima li mozda neke veze. Rekla sam joj da procita uputstvo koje je doslo uz pilule, ali ona mi rece da je uputstvo samo na makedonskom. :confused: :(

danny74
07.11.2003., 05:08
Vaginalni kontraceptivni film je mala prozirna folijica, 3 cm x 3 cm, svaka je zapakirana u vakumiranoj vrecici sa po 12 vrecica u pakiranju, prije uporabe se malo zagrije medju dlanovima, stavi se na vrh prsta i " ugura" sto dublje... pri tome i partner voli pripomoci ..i djeluje kao spermicid....nema hormona, nema zezancije oko uzimanja svaki dan ili navijanja mobitela da te sjeti...i to je to..:top:

Kikica
07.11.2003., 07:28
Rajna kaže:

Je li mozda kod neke od vas nus-pojava bila vrtoglavica

Ima li mozda neke veze. Rekla sam joj da procita uputstvo koje je doslo uz pilule, ali ona mi rece da je uputstvo samo na makedonskom. :confused: :(

evo, Rajna, čitam baš sad uputstvo i piše između ostalog: Prestanite s uzimanjem dražeja i odmah se javite liječniku ako zapazite bilo kakav znak koji upućuje na trmbozu: kašalj, izdihanost... vrtoglavica...

vrabac
07.11.2003., 07:54
danny74 kaže:
Vaginalni kontraceptivni film je mala prozirna folijica, 3 cm x 3 cm, svaka je zapakirana u vakumiranoj vrecici sa po 12 vrecica u pakiranju, prije uporabe se malo zagrije medju dlanovima, stavi se na vrh prsta i " ugura" sto dublje... pri tome i partner voli pripomoci ..i djeluje kao spermicid....nema hormona, nema zezancije oko uzimanja svaki dan ili navijanja mobitela da te sjeti...i to je to..:top: Zvuči prva liga, ali ne mogu vjerovati da je to zbilja toliko sigurno... više mi to izgleda sistem pjene, spermicid, al radije bi ja koristila i kondom uz to :) No, kako kažu znanost ide dalje...
Nisam jos za to cula, ali mogu pitat tetu u apoteki... mada mi u kroejša malo kaskamo za svijetom. Plus kod tableta je što puno olakšavaju dane menstruacije (bolovi, grčevi itd...) ali ipak hormoni su hormoni....

Rajna
07.11.2003., 07:57
mala kikica kaže:
evo, Rajna, čitam baš sad uputstvo i piše između ostalog: Prestanite s uzimanjem dražeja i odmah se javite liječniku ako zapazite bilo kakav znak koji upućuje na trmbozu: kašalj, izdihanost... vrtoglavica...

Uuu, shit! Odoh joj odmah javiti!

Puno hvala, Kikice. :)

Crow Jane
07.11.2003., 09:01
danny74 kaže:
Vaginalni kontraceptivni film je mala prozirna folijica, 3 cm x 3 cm, svaka je zapakirana u vakumiranoj vrecici sa po 12 vrecica u pakiranju, prije uporabe se malo zagrije medju dlanovima, stavi se na vrh prsta i " ugura" sto dublje... pri tome i partner voli pripomoci ..i djeluje kao spermicid....nema hormona, nema zezancije oko uzimanja svaki dan ili navijanja mobitela da te sjeti...i to je to..:top:

Hm...ne znam, to ubija svaku romantiku po meni, guranje nečeg nutra i onda stalno imaš feeling tog nečeg da je tam. :(

Za tablete - forever! Evo meni lagano godina kak ih pijem, i moram priznat da je sve OK! Ni grama nisam dobila od njih, već od slatkiša. :angeleye: :D

dolma
07.11.2003., 18:14
I meni se ponekad vrti:(
Nemojte me plasiti:cry: Ionako se bojim tih pilulica
a nisam uspjela ni sa spiralom ....A Imam vec troje nek su zivi i zdravi....

jezebel
19.11.2003., 07:22
ok, ne pada mi napamet kljukati se tableticama, ali...

(za svaki sluchaj) ... ima li na nasem trzistu i tabletica sa PRIRODNIM (ne sintetskim) hormonima?

&...

kol'ko kostaju oni flastercici?

:bljak:

grazie (unaprijed)!

:D

Garovix
19.11.2003., 12:26
mažite se toplom spermom po licu.
two-in-one wonder...kontracepcija i peeling.

lota
20.11.2003., 19:39
Rajna kaže:

Je li mozda kod neke od vas nus-pojava bila vrtoglavica?

Jucer pijem kavu s prijateljicom koja dva mjeseca uzima Triquilar i otprilike toliko isto pati od vrtoglavica.

ja sam pila oko 8 mjeseci Triq i sad sam uzela pauzu od dva mjeseca da mi se malo ocisti organizam.Za nuspojave ne mogu nista posebno reci osim da sam se udebljala.Nikakvih drugih problema nije bilo ili nisam primjetila.

luca
20.11.2003., 19:46
jezebel kaže:
ima li na nasem trzistu i tabletica sa PRIRODNIM (ne sintetskim) hormonima?

kako mislis prirodni? prirodni bi bili oni koji se prociscavaju od tamo gdje su proizvedeni (dakle izolati)...

dr. Zoidberg
21.11.2003., 00:05
sta da ti kazem, ko te jebe, kad uzimas ta sranja koja ti sjebu hormone i poremete ih u tolikoj mjeri da ces se jedan dan ne budes li pazila ugusit u vlastitim sisama...

vanilla_zg
21.11.2003., 02:10
pijem triquilar oko 4 g. vec mi duze vrijeme ne treba, susa je :( ali toliko sam se navikla na njega, postala sam ovisna.
ma super je kad u dan znas kad ce menga, manje krvaris,... da ne govorim o zastitnom ucinku na rak jajnika i maternice :top:

jezebel
21.11.2003., 12:36
DAMN

DUNNO

chula sam da su sintetski puno opasniji i da americe navodno imaju na raspolaganju i one sa prirodnim... stvarno ne znam...

luca
21.11.2003., 12:45
ja ti mogu dati primjer drugih hormona npr inzulina gdje se dugo godina koristio prirodni (znaci izoliran iz gusteraca mrtvih ljudi ili iz svinja, svinjski je najsliciji ljudskom), a vec neko vrijeme je zamijenjen onim koji se sintetizira u laboratoriju. ne radi se o kemijskoj sintezi, vec o biotehnoloskom postupku.
osobno, uvijek bih radije koristila cist, definiran, kontroliran proizvod (pogotovo ako se radi o hormonima ili necem slicnom), nego izolat za koji ne znam tocno od kud je dobiven, nakoji nacin i kakve je kvalitete.

Kyra
26.11.2003., 12:08
Eto, nakon pet mjeseci uzimanja Triquilara i hvaljenja istog, izgleda da meni ta pilula ipak stvara odredjene probleme. :(

Što se menstruacija tiče, tu je sve pet (izrazito manje bolne i obilne :lux: ) i zato sam najsretnija, jer konačno, nakon 13 godina, ne riskiram svaki mjesec završiti na Hitnoj.
Medjutim, mnogo toga mi se posljednjih par mjeseci dogodilo i sve sam to tek sad uspjela možda povezati sa pilulom.

Naime, izgleda da su mi hormoni malo poremećeni. Kažem "izgleda" jer slijedeći tjedan idem napraviti kompletan pregled, pa ću sa sigurnošču znati.
Dogadja mi se da eto već drugi put imam jedan izrazito bolan potkožni prišt kojeg ganjam na površinu s antibiotskom mašću a u drugoj fazi otvaram crnom mašću i tako sve dok se to u potpunosti ne iščisti. Bolovi su grozni, tim više što je ta "kuglica" na jednom izrazito nezgodnom mjestu. :rolleyes:
To mi se prvi put dogodilo prije dva mjeseca i pomislila sam da se neće ponovno javljati. Doktor opće prakse nije to niti u jednom trenutku povezivao s hormonima već je samo rekao da ako se to samo ne otvori, da odem kirurgu, ali da ni on neće moći garantirati da se prišt neće ponovno aktivirati. Nisam išla na operaciju jer sam antibiotikom sve to sredila. I nadala se da je to bila jedinstvena pojava. Slijedeća dva mjeseca sve je bilo naizgled ok, kuglica je pod prstom bila nestala.
Neki dan se ponovno pojavilo i sad opet muku mučim.
Kad sam razgovarala sa sestričnom, ispada da je i ona imala gotovo iste probleme i ispostavilo se da je problem bio u hormonu prolaktinu. Simptomi su nam isti: bujanje grudi (će netko od vas plosnatih kupit malo? :lol: Ja bih se rado rješila...), pogoršanje tena, pojava tih groznih potkožnih prištića, itd.

Eto, slijedeći tjedan, kad mi sve ovo prodje, otići ću endokrinologu i napraviti testove za razinu hormona.
Nadam se da će sve biti u redu.

Ne znam zašto nam ginekolozi ne savjetuju da, osim analize krvne slike i jetrenih proba, prije početka uzimanja pilula ne napravimo i razine hormona...

Pozdrav svima i drž'te mi palčeve. :(

Doria
26.11.2003., 15:10
Kyra kaže:
Ne znam zašto nam ginekolozi ne savjetuju da, osim analize krvne slike i jetrenih proba, prije početka uzimanja pilula ne napravimo i razine hormona... .. ja sam prvo sto sam morala vadit je bila ta razina hormona, jer u biti.. pocela sam piti pilule prvenstveno zbog problema s par hormona, a tek sekundarno je pijenje zbog kontracepcije..

.. ono sto sam ja htijela pitat.. evo sad vec (cini mi se) 6 mjeseci pijem Logest i sa zadovoljna sam s njim :top: osim sto su mi menge i dalje bolne, manje nego prije, ali ipak se jos uvijek barem dva dana (od 5 koliko mi traje menga) moram kljukat tabletama da mogu funkcionirat.. nekako imam osjecaj da to ne bi smjelo biti tako..

LadyInRed
26.11.2003., 15:16
Doria kaže:
[Bosim sto su mi menge i dalje bolne, manje nego prije, ali ipak se jos uvijek barem dva dana (od 5 koliko mi traje menga) moram kljukat tabletama da mogu funkcionirat.. nekako imam osjecaj da to ne bi smjelo biti tako.. [/B]

hm....nisam sigurna ali mislim da ne bi smjele biti bolne... posebno ne puna 2 dana...moje inače jako bolne nisam ni osjetila s pilulama. najbolje ti je da pitaš svog doktora

vrabac
27.11.2003., 08:06
Slažem se, na Logestu sam 4 mjeseca, i samo me je prvi mjesec malo bolilo (ali zbilja jako malo, i jako kratko), a poslije uopće ne, a prije tableta sam imala takve bolove da sam jedva disala. Pitaj malo doktora, možda nije ništa, ali mislim da te ne bi smjelo toliko boliti.

Septembar
27.11.2003., 08:17
Crow Jane kaže:
Hm...ne znam, to ubija svaku romantiku po meni, guranje nečeg nutra i onda stalno imaš feeling tog nečeg da je tam. :( i vjerojatno filing da NIJE tam di treba biti
jebt ja ni lece nekad nemrem stavit kak treba
a kamoli tamo neke "filmove" kad sam napaljena pa mi jos sva krv iscurila iz mozga :cool:

Septembar
27.11.2003., 08:28
Doria kaže:
.. ja sam prvo sto sam morala vadit je bila ta razina hormona, jer u biti.. pocela sam piti pilule prvenstveno zbog problema s par hormona, a tek sekundarno je pijenje zbog kontracepcije..

.. ono sto sam ja htijela pitat.. evo sad vec (cini mi se) 6 mjeseci pijem Logest i sa zadovoljna sam s njim :top: osim sto su mi menge i dalje bolne, manje nego prije, ali ipak se jos uvijek barem dva dana (od 5 koliko mi traje menga) moram kljukat tabletama da mogu funkcionirat.. nekako imam osjecaj da to ne bi smjelo biti tako.. i moja frendica je imala istih problema sa 2-3 vrste pilula (a hormone je i pila zbog cista i slicno
onda jer dobila horm spiralu i PRODISALA!
razgovaraj sa lijecnikom, mozda je i tebi to idealno rjesenje

Alyssa
19.02.2004., 18:06
Drage koke pomagajte :(

danas mi je pala tabletica u lavandin i nisam ju uspijela izvuc. kako sad dalje? Da preskocim ovu danasnju? Da popijem tableticu za sutra? U papiru gdje pise kako se uzimaju tabletice nisam nasla da negdje pise sta treba kad fali jedna tabletica.

Molim vas pomagajte:(

SuzA
19.02.2004., 18:38
Alyssa kaže:
Drage koke pomagajte ........ :(

Popi sljedecu....
Pile su poredane po danima samo zbog nase kontrole, nemaju veze sa kolicinom hormona.
Sve su iste kao jaje jajetu...
Jednostavno na kraju ce ti faliti jedna koju mozes nadomjestiti sa pilom iz drugog pakovanja ili ces dobiti "stvari" dan ranije...

LadyInRed
19.02.2004., 18:38
Alyssa kaže:
Drage koke pomagajte :(

danas mi je pala tabletica u lavandin i nisam ju uspijela izvuc. kako sad dalje? Da preskocim ovu danasnju? Da popijem tableticu za sutra? U papiru gdje pise kako se uzimaju tabletice nisam nasla da negdje pise sta treba kad fali jedna tabletica.

Molim vas pomagajte:(

nemoj se nervirati. pij normalno dalje, popit ćeš 20 ovaj mjesec umjesto 21 i gotovo. nastavi normalno dalje piti i pazi za slijedeći put.

ja sam 2 puta namjerno skratila ciklus jer mi je "trebalo" i znam puno koje cura su to napravile, pa se nije ništa dogodilo. NARAVNO da nije pametno ni uputno to često raditi, odnosno to uopće raditi, ali od jednom-dvaput ne'š umrijet'.

Alyssa
19.02.2004., 19:28
Hvala cure, imam jos jedno pitanje :kiss:

Ok onda znaci da cu zadnju popit u ponedeljak umjesto u utorak i onda cu dobit stvari i onda pocinjem piti ih u utorak umjesto u srijedu.... :misli::)

Tinach
19.02.2004., 22:42
solarij+ pilule, da ili ne?

326
20.02.2004., 03:50
SuzA kaže:
Pile su poredane po danima samo zbog nase kontrole, nemaju veze sa kolicinom hormona.
Sve su iste kao jaje jajetu...

monofazne pilue (tipa cilest, diane...) jesu monofazne i iste su. ali trifazne (trinovum, triquilar) imaju 3 različite koncentracije hormona tokom 21 dana.

LadyInRed
20.02.2004., 07:47
Alyssa kaže:
Hvala cure, imam jos jedno pitanje :kiss:

Ok onda znaci da cu zadnju popit u ponedeljak umjesto u utorak i onda cu dobit stvari i onda pocinjem piti ih u utorak umjesto u srijedu.... :misli::)

da. i tako dalje normalno piješ:) ali ne petljaj više oko lavandina s pilulama:D meni su tako znale past na pod pa sam tražila povećalom sat vremena:D

maristella69
20.02.2004., 07:52
Tinach kaže:
solarij+ pilule, da ili ne?

Jedna od nus-pojava kontraceptivnih pilula može biti i nejednolika pigmentacija, dakle popjava smeđih 'fleka', pa bi ti možda bilo najbolje da isključiš lampe za lice i uopće ga ne 'kvarcaš'.

SuzA
20.02.2004., 10:20
326 kaže:
monofazne pilue (tipa cilest, diane...) jesu monofazne i iste su. ali trifazne (trinovum, triquilar) imaju 3 različite koncentracije hormona tokom 21 dana.

Istina...., ali posto nije navela da se radi o necem posebnom, samo po sebi je ligicno da uzima normalne pile...

Brunda
20.02.2004., 16:39
Ja sam isto pila Stediril M i bio mi je super. Nikakve promjene nisam osjetila osim što su mi menge kraće trajale i nisu bile bolne i tako obilne. :)

Brunda
20.02.2004., 16:42
Ups, nisam ni skužila da ima toliko strana. Ja sam pisala nakon pročitane 1.
:D

Zanemarite me. Odoh ja. :W

magic
22.02.2004., 08:21
LadyInRed kaže:
...meni su tako znale past na pod pa sam tražila povećalom sat vremena:D

:lol::lol:

Nekidan me kolegica zgranuto gledala dok sam s mukom gutala shaku 'smeca' s dna torbe...tko bi medju svime time raspozano tableticu koja je nepazhnjom upala :D

Desiree
22.02.2004., 19:48
Ja pijem Triquillar :top: vec godinu dana i nemam nikakvih problema.. Cicke su tako i tako bile velike.. Ne boli me trbuh vise.. Menstruaciju ne dobivam svaka 23-24 dana, nego tocno svakih 28 :cheer:
A da sam se udebljala, jesam, ali moze biti da sam i ja kriva.. Prestala sam s plesom, uglavnom sjedim i ucim, citam, ucim, i sl.. :rolleyes:

Tinach
23.02.2004., 11:22
Triquilar, to su one kaj su u okruglom paketiću?

Prolaznica
23.02.2004., 11:27
Da... i ja ih pijem nekih 9 mjeseci i mogu reci da sam jako zadovoljna .... udebljala se nisam, cicke ostale iste :( :(
Znate li ista o novim tabletama "Seasonale" ........ te se piju 84 dana, tako da je broj menga smanjen na 4 godisnje. FDA ih je odobrila za USA, znam da su uskoro trebale biti odobrene za koristenje u UK (ili vec jesu) :rolleyes:

maristella69
23.02.2004., 11:32
Pitanje za 'logestice' - kada se zaboravi uzeti jedna tbl. - koji su rizici ako sam je progutala cca. 12 sati nakon 'zaborava'?!
Znam da postoji podjela: 'manje od 12 sati' i 'više od 12 sati', a ja baš izabrala skoro točno 12 sati??!!:confused:
Lastane, jel' mogu ostati trudna?!

Tinach
23.02.2004., 12:08
meni su od Trinovum cicke dosta narasle...al mi zato dlačurde na nogama sporije rastu..pa dobro,bojle tak nego obratno..sad sam :cice: (iako sam i prije bila)

vrabac
23.02.2004., 12:31
maristella69 kaže:
Pitanje za 'logestice' - kada se zaboravi uzeti jedna tbl. - koji su rizici ako sam je progutala cca. 12 sati nakon 'zaborava'?!
Znam da postoji podjela: 'manje od 12 sati' i 'više od 12 sati', a ja baš izabrala skoro točno 12 sati??!!:confused:
Lastane, jel' mogu ostati trudna?! Pa... ne znam sad ako si pogodila baš na minutu :)
Ne znam, ali ja bih na tvom mjestu bila oprezna, tj. upotrijebila još koju kontracepcijsku metodu... mislim, ne znam za sigurno koliko ti se vjerojatnost da zatrudniš time povećala (nisam probala:zubo: ), ali vjerojatno je... pa bolje oprez nego da bude nismo znali...

BTW, meni su od logesta sise "nabubrile" kojih pola broja, udebljala sam se nekih 5 kg (OK, možda nije baš sve to od tableta:)), a lice umjesto da se očisti postalo još bubuljičastije. Ali mislim da to nije velika cijena za platiti osjećaj sigurnosti, redoviti ciklus i nestanak bolova...

Alyssa
23.02.2004., 13:44
maristella69 kaže:
Lastane, jel' mogu ostati trudna?!

Ja sam jednom zaboravila uzet Logest i popila sam ga nakon 12 sati i nisam ostala trudna :o Na srecu :s

Desiree
23.02.2004., 16:11
Alyssa kaže:
Ja sam jednom zaboravila uzet Logest i popila sam ga nakon 12 sati i nisam ostala trudna :o Na srecu :s
Meni se znalo desit da Triquilar zaboravim, pa popijem kasno i sl..
Nisam ostala trudna..
Bog cuva pijance, djecu i budale.. :rolleyes:

pelle d'agnello
28.02.2004., 11:19
jel se kojoj od vas desilo da u onih 6 ili 7 dana izmedu dva pakiranja uopce NIJE dobila mengu ? :eek:

Doria
28.02.2004., 11:57
.. hmmm.. meni nije .. obicno ju dobijem 3 ili 4 dan pauze ..

tweak
28.02.2004., 15:34
evo, upadam na ovaj topic (dosla sam do 10 strane i vise nisam mogla:) ) i sorry ak je vec ovo pitanje postavljeno

naime pocinjem od ponedjeljka sa pilulama i interesira me da li one barem malo pomazu oko PMSa, prvenstveno na psihickoj bazi jer fizicki nemam nekih problema u to vrijeme,
tijekom PMSa strahovito sam depresivna i tuzna , prakticki nesposobna za funkcioniranje i nerijetko ostanem te dane u krevetu jer nemam volje i snage cak da se dignem i umijem

zanima me da li netko od vas ima takve probleme i da li pilule barem malo pomazu oko toga
thx

Desiree
28.02.2004., 17:10
Doria kaže:
.. hmmm.. meni nije .. obicno ju dobijem 3 ili 4 dan pauze ..
je, tak i ja.. zadnju tabl popijem u srijedu.. menga u nedjelju.. pijem ponovo u cetvrtak..

Crimson Petal
29.02.2004., 02:16
ja isto s triq. zavrsim u nedjelju, dobijem u cetvrtak. znaci, 4. dan. samo jednom je bio 5. dan.

Crimson Petal
29.02.2004., 02:22
deep kick kaže:
interesira me da li one barem malo pomazu oko PMSa, prvenstveno na psihickoj bazi jer fizicki nemam nekih problema u to vrijeme,
tijekom PMSa strahovito sam depresivna i tuzna , prakticki nesposobna za funkcioniranje i nerijetko ostanem te dane u krevetu jer nemam volje i snage cak da se dignem i umijem

heh, meni se cini da sam otkad uzimam pilule skroz propizdila. cmizdrim za svaku sitnicu. :o ok, i inace sam takva :o, ali u zadnje vrijeme je koma. za vrijeme pms-a znam biti zivcana :E ali nekad je gore kad dobijem. onda se meni ne izlazi iz kreveta. no pozitivno je sto nema vise onih strasnih bolova. :)

Alopex
05.03.2004., 09:14
pelle d'agnello kaže:
jel se kojoj od vas desilo da u onih 6 ili 7 dana izmedu dva pakiranja uopce NIJE dobila mengu ? :eek:

meni, jednom :)

i nista strasno, nisam dobila, nakon toga sam normalno nastavila piti tbl i drugi put normalno dobila.

i nisam bila trudna, samo pod stresom.

vrabac
05.03.2004., 11:35
Crimson Petal kaže:
heh, meni se cini da sam otkad uzimam pilule skroz propizdila. cmizdrim za svaku sitnicu. :o ok, i inace sam takva :o, ali u zadnje vrijeme je koma.

Isto i kod mene, nikada prije nisam ni osjetila PMS, a sada me baca u komu maksimalno, pokažeš mi prst i ja se rasplačem. Ali ne mora biti tako, znam cure koje otkad su na tabletama, PMS uopće više ne osjećaju. Ovisi kako na koga djeluje koja tableta...

no pozitivno je sto nema vise onih strasnih bolova. :) :top: definitivno!

Ava Adore
28.04.2004., 09:34
Jel radite vi pauzu? Svakih koliko?

Ja bas moram poceti piti novi paket u paket a razmisljam da pauziram...

Crow Jane
28.04.2004., 10:12
Pa ja nisam zasad, već godinu i pol. Doktor mi je rekao da ni ne trebam, osim ak ne želim prinovu :D ili osim ak sam skužila da sam se zdebljala il nešt.

sergio
28.04.2004., 10:32
Ava Adore kaže:
Jel radite vi pauzu? Svakih koliko?

Ja bas moram poceti piti novi paket u paket a razmisljam da pauziram...

Ja sam sada dvaput napravila pauzu u zadnjih sedam godina, i svaki put me je ginekologinja rekla, da to nije dobro tj. da se moje tablete mogu uzimati do deset godina bez pauze i da pauza dosta steti organizmu zbog soka. I da su se pauze nekad radila, ali da su danasnje tablete 'bolje' tj. drugcije po tom pitanju.
Mislim, ne znam, ali moj savjet je, da pitas svog ginekologa, on ce ti najbolje savjetovati pauza: da ili ne.

Ava Adore
28.04.2004., 10:34
Crow Jane kaže:
Pa ja nisam zasad, već godinu i pol. Doktor mi je rekao da ni ne trebam, osim ak ne želim prinovu :D ili osim ak sam skužila da sam se zdebljala il nešt.

meni je rekla moja da moram nakon 2 godine i jesam imala pauzu 2 mjeseca... sad je od te pauze proslo mislim godinu dana. prestala bih jer nemam potrebe da ih pijem... ma ne znam

Desiree
28.04.2004., 13:39
Crimson Petal kaže:
ja isto s triq. zavrsim u nedjelju, dobijem u cetvrtak. znaci, 4. dan. samo jednom je bio 5. dan.
I meni. A ja popizdila. Mislila da sam trudna.. Vise me smetalo to iscekivanje nego da mi je netko rekao: Gle, Desirée, neces dobit sljedecih godinu dana :D

Crimson Petal
29.04.2004., 00:30
ali nakon toga, sve opet redovito. :)

afro
29.04.2004., 09:29
Jel vam se desavaju ona medukrvarenja kad pijete tablete?
Kazu da samo u pocetku ali evo meni sada vec 10 dana a pijem ih skoro 8 mjeseci.

Sad sam na Logestu,ali to mi se isto desavalo i sa triqilarom,cilestom...:mad:

Ma ne vjerujem da mi bas nijedne ne odgovaraju:flop:

Ava Adore
29.04.2004., 09:37
meni ne, nista nikad...

Desiree
29.04.2004., 12:31
ni meni.

magic
29.04.2004., 13:40
Ajd malo vi meni pomozite...

Prelazim po savjetu specijaliste na Trisequens...

Prije nego shto to uchinim, naravno da sam se informirala...

I pazite shto pishe:

Nalazite li se josh u plodnom razdoblju ili niste sigurni jeste li proshli menopauzu znajte da Trisequens zasigurno nece sprijechiti zachece.

:confused:

A uchinilo mi se da sam negdje prochitala kako to neka od forumashica koristi kao kontracpciju...zbunjena sam...

Desiree
29.04.2004., 20:01
Koliko ja znam, to su pilule hormonalne, a ne kontracepcijske (jebi ga, jesam objasnila)
Na ovo mislim: one uravnotezuju hormone, piju ih zene ored/u menopauzi. Ako su to one na koje ja mislim, tri boje, kutija plasticna, okrugla.

Minam
09.05.2004., 14:08
Evo i ja se pridruzujem klubu zenski na pilulama.
Moja je Neu-Eunomin, visoko hvaljena zbog efekata na kozu, kosu i raspolozenje.
Da mene pitate, ja bih to pravo u kantu za djubre...sad.A nekad sam bas i dobro raspolozena.Pa me onda opet strefi jedno popodne duboke depresije..i tako u krug.Ko da imam PMS mesec dana.Evo koja su moja iskustva sa pilulom:

- Gojenje...bar tri kile
- Depresije, i nagle promene raspolozenja
- Vecinu vremena osecam pritisak na besiku
- Osecam se ko naduvan balon, pun vode
- Cice rastu..i rastu..i rastu..
- Koza je osetljivija
- Totalni gubitak zelje za sexom

I to sve u prvih mesec dana...nadam se da ce da se popravi kasnije.Samo ..ko ce to docekati.

cicamaca
09.05.2004., 19:04
Ja bi molila sve vas koje uzimate tablete i na taj način se štite od neželjene trudnoće i svega ostalog da mi objasnite jednu stvar??

Često u svojim postovima spominjete "i lice mi se popravilo", "uh sad mi je lice opet podivljalo".......o čemu se radi, na koji način dotične tablete utječu na kožu lica, uglavnom šta vam se zapravo dogodilo s kožom lica??

Ja nemam iskustva s uzimanjem tableta pa bi mi bilo drago kad bi mi objasnile jer stvarno nisam nikad uzimala kontracepcijske tablete niti imam namjeru (bar za sada) i nemam ideju o kakvim promjenama kože pričate.

thx

Doria
10.05.2004., 04:01
.. promjene na kozi lica se vecinom svode na to da ti se lice ocisti od pristica i takvih stvari ili dapace, bas posebno podivljaju pristici i akne itd..

.. meni su se npr ledja ocistila, jer nikada nisam ni imala problema s licem :)

cicamaca
10.05.2004., 04:09
Doria kaže:
.. promjene na kozi lica se vecinom svode na to da ti se lice ocisti od pristica i takvih stvari ili dapace, bas posebno podivljaju pristici i akne itd..

.. meni su se npr ledja ocistila, jer nikada nisam ni imala problema s licem :)

čudne neke pilule,em ti rastu sise,em skida prištiće ili ih dobiješ...........grozno.

enivej thx:)

LadyInRed
10.05.2004., 07:10
magic kaže:
Ajd malo vi meni pomozite...

Prelazim po savjetu specijaliste na Trisequens...

Prije nego shto to uchinim, naravno da sam se informirala...

I pazite shto pishe:

Nalazite li se josh u plodnom razdoblju ili niste sigurni jeste li proshli menopauzu znajte da Trisequens zasigurno nece sprijechiti zachece.

:confused:

A uchinilo mi se da sam negdje prochitala kako to neka od forumashica koristi kao kontracpciju...zbunjena sam...

pa ja ti teško mogu pomoći iz osobnog iskustva:D;) ali znam dok ih je mama pila da su je to pa puta pitali i odgovor je bio - ne, Trisequens nije kontracepcijska pilula.

magic
10.05.2004., 07:30
Ma nisam ja ni mislila da su to kontracepcijske tablete ;)

No mislila sam da mozhda imaju i kontraceptivni uchinak, obzirom da ih se daje zhenama, kao meni npr, koje josh imaju relativno uredan ciklus.

Sophia
12.05.2004., 09:15
sergio kaže:
Ja sam sada dvaput napravila pauzu u zadnjih sedam godina, i svaki put me je ginekologinja rekla, da to nije dobro tj. da se moje tablete mogu uzimati do deset godina bez pauze i da pauza dosta steti organizmu zbog soka. I da su se pauze nekad radila, ali da su danasnje tablete 'bolje' tj. drugcije po tom pitanju.
Mislim, ne znam, ali moj savjet je, da pitas svog ginekologa, on ce ti najbolje savjetovati pauza: da ili ne.

Pila sam Cilest godinu dana i 3 mjeseca, sve je proteklo relativno u redu osim što su mi u početku grudi bil eosjetljivije,malo mi se koža zamastila, i dobila sam više celulita:eek: ,no to se brzo sve vratilo u normalu.
Prije 2 mjeseca sam odlučila napraviti pauzu, i onda sam slijedeću mengu dobila tek nakon 33 dana , trajala je samo 3 dana i bila je vrlo slaba. Sad je već prošlo oko 40 dana od tada i još nisam dobila.
Očito je da je moj organizam u "šoku"..no zanima me, da li ste imale slična iskustva i kad mogu očekivati da će se sve to vratiti na stari ritam?

PS- trudnoća isključena 3-minutnim testom :D

Ava Adore
12.05.2004., 10:32
ja sad isto pauziram i bas me zanima koliko cu cekati menstruaciju...

moj organizam je uvijek u soku :D

Sophia
12.05.2004., 10:57
Ma ne bi se ja bunila da je uvijek ovako-dobijem svaka 2 mjeseca po 3 dana-divota:D ..ali to je samo dokaz da se organizam teško prilagođava novonastaloj situaciji.
Prestala sam ih piti baš iz razloga da se malo "odmorim i očistim"od pilula..pripremila sam Nalgesin tablete i sve..očekivala sam da je neću moćo zaustaviti kad krene ;) ...kad ono ništa..

maristella69
13.05.2004., 11:00
Evo i ja šokirana.:D ;)

jerry
17.05.2004., 23:05
koke jel ijedna od vas koja koristi LOGEST primijetila da joj se pogoršao ten?

evo ja ih pijem oko 3 mjeseca i ten mi je očajan :( . možda nije od njih. a pilule bi kao trebale dobro utjecati na ten :rolleyes:

Majda
18.05.2004., 07:46
Najprije: Dragice, iš! Veze nemaš šta bubaš.Loša si kopija Don.Bakovića.
Inače sam pristojna al ti si me naljutila.Evo zašto.Loše sam upravo zbog tableta, Diane 35.Pijem ih više mjeseci ali NE kao kontracepciju već kao lijek za PCOS (zbog kojeg nemogu imati dijete dok to ne zaliječim!)
Toliko sam rizika preuzela pijući ih da me strah.
1. Nikakve testove zgrušavanja krvi mi nisu radili (a otac mi ove godine operiran od ugrušaka).
2,Glava me boli gotovo stalno (uporno to pokušavam pripisati nekom drugom razlogu a ne tabletama)
ustvari, imam dva ,tri simptoma zbog kojih(kako piše u uputama priloženim uz tablete) bih trebala ODMAH prekinuti s uzimanjem tableta.
A trebam ih piti još puna dva mjeseca)
E da, još sam i u fazi uzimanja antibiotika, kad se kaže da su smanjena kontraceptivna svojstva, i što sad?
Želim dijete, ali ne monstruma!

Što da radim? I da li da čekam nakon tih (propisanih) 6 mjeseci diane-a 35, barem 1 mjesec da se tijelo očisti od sintetičkih hormona , ili da poslušam liječnika(upitno je njegovo znanje kad mi ih je prepisao bez testova krvi) i pokušam zatrudniti odmah.

Isprike na predugom postu.Molim vas za pomoć.

Doria
18.05.2004., 09:04
jerry kaže:
koke jel ijedna od vas koja koristi LOGEST primijetila da joj se pogoršao ten? .. ne.. moj ten je super.. moja ledja su super.. sad mi je malo poceo divljat, ali meni se to uvijek dogodi s kozom kad pocne toplije vrijeme i kad se pocnem vise znojit..

Leeloo
18.05.2004., 16:25
Ja sam već 4 godine zadovoljna sa Stedirilom M

Nije doslo bas do nikakvih promjena... ten se procistio i to je to. Pijem 8 mjeseci pa pravim pauzu 3-4 mjeseca... doktorkina naredba.

Nisu mi grudi rasle, niti se smanjivale.... celulit je tu i ne pomijera se nigdje... ni na bolje ni na gore... nisam odlakavila... ciklus mi postao redovan u minut... i apsolutno bezbolan (prije sam muku mucila sa bolovima u cijelom tijelu).

Pocela sam ih piti zbog cisti na jajovodima... poslije 3 mjeseca to se isčistilo, i nastavila sam ih piti...:s :s

Ali sam pušač ne neki strastveni. kutija mi traja 2 dana. pokušavam se prisiliti da prestanem. jer znam da to nije dobro.

jezebel
18.05.2004., 16:51
ovaaaaj... ja ih nisam pila... nemam sex.partnera, imam redovno mengu, ne znam hocu li moci imati djece (valjda hocu?), ne volim u sebe unositi ''svasta'' i nisam medicinar, ali... ako se vec piju zbog nekih zdravstvenih problema (neuredan ciklus, policist.jajnici, etc.)... ne bi li bilo bolje prvo pokusati sa svim ostalim ''prirodnijim'' metodama (akupunktura, puno puno kadulje i ostalih biljcica koje su jos pametne stare rimljanke koristile za plodnost, et simile), pa onda, ako ne pali, prijeci na bombardiranje hormonima i [na nesrecu, ali (nuzno i) dobrovoljno] postati hodajuca hormon-bomba... mislim... prirodni preparati uvijek imaju puno sporije djelovanje od medikamenata, treba biti strasno uporan, mjesecno treba izdvojiti vise novca od npr. 35 kn za triquilar, ali nije li rezultat kvalitetniji i dugorocan? ja npr. imam reumatske tegobe (a imam samo 20 godina) - zar da se bacim na antireumatike i njima si jos vise unistim zdravlje? - ne, drage moje... ja pijem galone caja od bazge (cisti zglobove od toksina) gotovo svaki dan, rabim etericno ulje limuna te pojedem pola kile meda u 10 dana i osjecam se super, stvarno mi je puno bolje. naravno da postoji masa problema koji zahtijevaju tretmane koji su radikalniji od primjene biljcica, ali opet... vjerujem da mnoge od vas uzimaju pilule jer se nisu dovoljno iskreno upitale ''je li mi ovo zaista potrebno?'' - naravno, iste ce mi vjerojatno odgovoriti ''a znas li ti da kontr.pilule danas imaju puno manji udio hormona...'' - ''znam, znam...''

eve.b
20.05.2004., 18:34
moze li mi netko tko uzima Triquilar duze vrijeme reci kako vam je po njima?? uzimala sam diane35 godinu i pol i ginekolog mi je prije 3 mjeseca dao triquilar. menga mi dolazi redovito i sve je to super, ali non-stop sam gladna... uh!:(

LaTiTeA
20.05.2004., 18:42
Ja nikakvih nuspojava nisam imala. A na njima sam vec neke... :misli: .... 3 godine!
Bez pauze. Jebiga. :D

Meni su ok, nista posebno ni dobre ni lose. Pilula ko pilula.

LadyInRed
21.05.2004., 08:18
jooooooj 893. topic o pilulama:rolleyes: :rolleyes: :mad:
daj ne budi lijena spusti pogled samo 2 cm niže ili klikni na slijedeću stranicu i naći ćeš topic o pilulama od 500 strana

(moderatori:confused: a pjenite se na pizdarije)

Anitram
21.05.2004., 08:23
Ja sam sa cilesta prije nekih osam mjeseci prešla na triquilar i odlično ih podnosim, nema nus pojava i nije mi se pojačao apetit.

te@
21.05.2004., 08:39
Trošila 4 godine. U mladosti. :D Nikakvih nuspojava, nit problema. Štoviše, nisam čak ni one užasne grčeve prvog dana menge imala, kakve obično imam.

debelakrava
21.05.2004., 10:20
meni triquilar zakon. evo ima vec 3. godina kkao ga uzimam. da, prvih sam mjeseci bila ultra gladna i ukupno sam se udebljala oko 7,8kg (doduse prije sam bila ultra thin a sad vise nisam neg sam normalana...a i onak ode sve u dupe i sise). prestat ce glad.
ja sam najvise gladna bila na zutima (Zadnja faza).

eve.b
21.05.2004., 10:48
LadyInRed kaže:
jooooooj 893. topic o pilulama:rolleyes: :rolleyes: :mad:
daj ne budi lijena spusti pogled samo 2 cm niže ili klikni na slijedeću stranicu i naći ćeš topic o pilulama od 500 strana

(moderatori:confused: a pjenite se na pizdarije)

a kaj to tebe tak izludjuje? bas sam lijena i ne da mi se traziti po tih 500 strana and so what?? citaj nes kaj te ne uzrujava

Prolaznica
21.05.2004., 10:50
ej dk meni je isto kao i tebi apetit na maksimumu kad sam u zutoj fazi ... inace uzimam ih vec godinu i pol i bas su mi :top:

Crow Jane
12.04.2006., 11:15
yasmin onima sa celulitom? zasto?

Tak je pisalo...ja mislim zato kaj Yasmin sadrži neku supstancu od koje ti se često piša (provjereno, znam :D) i zaista se smanji celulit. Eto, ja sam primjetila razliku u kilaži u odnosu na Cilest...

hana
12.04.2006., 11:18
@ Crow
di je to pisalo? u cosmu? imam ja taj cosmo (zadnji, predzadnji tako nes...) jel taj? fora s yasmin je da imataj neki hormon koji je jako slican prirodnom pa onda ne potice zadrzavanje vode u tijelu a zene se najcesce zala na dobivanje celulita i kila kad pocnu pit pills a to bi taj hormon u yasmin trebao sprijecit

Crow Jane
12.04.2006., 11:22
@ Crow
di je to pisalo? u cosmu? imam ja taj cosmo (zadnji, predzadnji tako nes...) jel taj? fora s yasmin je da imataj neki hormon koji je jako slican prirodnom pa onda ne potice zadrzavanje vode u tijelu a zene se najcesce zala na dobivanje celulita i kila kad pocnu pit pills a to bi taj hormon u yasmin trebao sprijecit

Je taj je, predzadnji. Da, točno to. Baš gledam i vidim kako mi je težina varirala odkad sam pila Stediril M ( najdeblja faza), preko Cilest (celulita više) pa do Yasmin ( oko 6 kg manje bez promjene prehrane) ali OFFTOPIC smo :o

Ava Adore
12.04.2006., 11:25
Tak je pisalo...ja mislim zato kaj Yasmin sadrži neku supstancu od koje ti se često piša (provjereno, znam :D) i zaista se smanji celulit. Eto, ja sam primjetila razliku u kilaži u odnosu na Cilest...Ako ih počnem piti još ću češće pišati nego sad? O majko moja... :D :D

Crimson Petal
12.04.2006., 11:27
Yasmin sadrži neku supstancu od koje ti se često piša (provjereno, znam :D) i zaista se smanji celulit.

drospirenon? :misli:

Drospirenon = novi, sintetski progestagen posebnih svojstava koji npr. može spriječiti zadržavanje vode u organizmu.

joujou
12.04.2006., 11:28
Je taj je, predzadnji. Da, točno to. Baš gledam i vidim kako mi je težina varirala odkad sam pila Stediril M ( najdeblja faza), preko Cilest (celulita više) pa do Yasmin ( oko 6 kg manje bez promjene prehrane) ali OFFTOPIC smo

sad bi moj ginekolog rekao da tablete nemaju niti jednu kaloriju :nono:
a na brosuri od Yasmina pise da se od njega najmanje zadrzava voda u organizmu.... sto mora biti plus jer sam ja od cilesta bila sva natecena :rolleyes:

Crow Jane
12.04.2006., 11:30
sad bi moj ginekolog rekao da tablete nemaju niti jednu kaloriju :nono:
a na brosuri od Yasmina pise da se od njega najmanje zadrzava voda u organizmu.... sto mora biti plus jer sam ja od cilesta bila sva natecena :rolleyes:

Pa da...ja ne mislim da se deblja OD TABLETA, nego baš to prokleto zadržavanje vode i napuhnutost pa kilaža varira....:rolleyes:

joujou
12.04.2006., 11:34
Pa da...ja ne mislim da se deblja OD TABLETA, nego baš to prokleto zadržavanje vode i napuhnutost pa kilaža varira....

ok ali koliko moze varirati? meni su lice i gleznjevi bili nateceni.... koliko to moze biti kila? :D

alexxx
12.04.2006., 15:10
ja sam 3 mj pila stediril, bila sam gladna ko dinosaur koji ful dugo nije niš jeo. :rofl:

elinesa
26.04.2007., 14:42
bok, imam pitanje..pila sam cilest neko vrijeme i onda sam prošla na yasmin...nakon uobičajene pauze od 7 dana, al sam kasnije na tabletam,a pročitala da se ne smije raditi pauza između promjene kontracepcijskih, već da se bez ijednog dana pauze nastavi s novim kontraceptivom.
pa sad..ako neko ima nekakvih iskustava u vezi tog..

osim toga, imam feeling da sam od yasmin poprištavila dosta...dal da prestanem s uzimanjem i vratim se na cilest??
molim pomoć, ginekolog kaže da su yasmin najbolje i nek to pijem, ak sam već započela.
hvala.

Ivanicapeca
26.04.2007., 14:48
bok, imam pitanje..pila sam cilest neko vrijeme i onda sam prošla na yasmin...nakon uobičajene pauze od 7 dana, al sam kasnije na tabletam,a pročitala da se ne smije raditi pauza između promjene kontracepcijskih, već da se bez ijednog dana pauze nastavi s novim kontraceptivom.

osim toga, imam feeling da sam od yasmin poprištavila dosta...dal da prestanem s uzimanjem i vratim se na cilest??
molim pomoć, ginekolog kaže da su yasmin najbolje i nek to pijem, ak sam već započela.
hvala.

Odpij to sad do kraja, pusti da se tijelo prilagodi. Yasmin su mislim puno slabije hormonalno od cilest i manje sijedaju na jetru. Trebat će 2-3 kutije da se prilagodiš.

anna0207
26.04.2007., 14:57

hvala.

Ne kužim, zadnji ciklus popiješ ove kaj imaš onda imaš normalnu pauzu pa nastaviš s novima kao što bi sa starima. Tak sam ja napravila, sve ok, prema docovoj uputi. I bila je riječ o istim pilulama i vratila sam se na Cilest. Više mi odgovaraju

Just a Girl
26.04.2007., 15:45

hvala.

ja sam prelazila s diane35 na yasmin i dr mi je rekla da napravim uobicajenu pazu od 7 dana jer je organizmu dovoljan sok promjena tableta i ne treba mu jos izostanak menge od skoro 2 mj. sad sam popila prvu kutiju yasmina i dobila sam dosta pristeva, koje prije nikad u zivotu nisam imala. ali treba valda par mjeseci dok se organizam ne privikne. uglavnom, cekaj nekih 3 mj da vidis kako ce ti biti s yasmin, pa tek onda odluci o eventualnom povratku na cilest

Ava Adore
26.04.2007., 15:49
Zašto bi ti izostala menstruacija u pauzi?

Just a Girl
26.04.2007., 20:32
Zašto bi ti izostala menstruacija u pauzi?

mislila sam reci da menga izostane, ako se prilikom prelaska s jednih tableta na druge ne napravi uobicajena pauza od 7 dana nego se nakon zadnje "stare" sutradan popije "nova" tableta. na uputama za yasmin pise da se prilikom prelaska s drugih tableta na njih ne radi pauza od 7 dana, ali kao sto rekoh, meni je dr preporucila pauzu da organizam ne dozivi preveliki sok...

elinesa
27.04.2007., 11:03
fala puno..budem nastavila sa yasmin još neko vrijeme pa ak mi se stanje ne popravi - vraćam se na celest, celest su mi uvijek pročistile lice, a ovak je katastrofa.
nakon koliko se organizam kao privikne na tablete?

Just a Girl
27.04.2007., 11:35
nakon koliko se organizam kao privikne na tablete?

a pretpostavljam da je to individualno, ali po onome sto moja ginekologica kaze - min. 3 mjeseca

Bamby
28.04.2007., 00:12

hvala.
Kad sam s Triquilara prelazila na yasmin doc mi je rekla da napravim pauzu od tjedan dana al da se dodatno zaštitim jer sadrže manje hormona pa dok se organizam ne privikne na novonastalu razinu hormona da pripazim... ali mislim da sam to i u uputama pročitala :misli:

dupini
26.05.2007., 15:16
Pozdrav!

Duze vrijeme sam pila Diane 35 ali su mi pocele smetat i teško padat na želudac tako da sam ih prestala piti ima jedno pola godine. Bila sam u doktora i ginekologinja mi je dala yasmin. Yasmin sam pocela pit ima tocno 10 dana, i muci me sta mi se cini da otkad sam ih pocela pit da sam postala dosta depresivna. Puno puta sam se osjecala depresivno ali nikad ovako jako, skroz cudno. Inace nemam nikakvih nuspojava.Zanima me da li je netko jos imao slicnih iskustava...Mozda se ja sama od sebe losije osjecam , mozda nije do yasmina ali nisam bas sigurna....

moses
26.05.2007., 16:05
vrlo vjerojatno....ja isto cesto znam padati u depresije otkad ih pijem, mada sad tome bila sklona i prije, a da ne govorim o potpunom gubitku libida....to me zapravo više muči

mousse od čokolade
26.05.2007., 17:54
ja ne od yasmina, nego od cilesta.. konstanta depresija (i prije sam bila depresivan i emocionalan tip, al ovo je previse..), plakanje, uzasna emotivnost..
rekla sam da cu pricekat s krajem trece kutije, ako ne prestane - pilule idu u smece.. ne mogu ovak normalno funkcionirati.

Natch
26.05.2007., 18:02
cure, vi koje uzimate pilule zapamtite: obavezno pojacano unositi b-kompleks!

naime, primjenu oralnih kontraceptiva cesto prati nedostatak b-vitamina, koji se moze ocitovati i u simptomima koje ste navele.

Kontracepcijska pilula može uzrokovati nedostatak nekih vitamina i minerala, stoga se ženama koje uzimaju pilulu posebno preporučuje uzimanje vitamina B2, B6, B9, B12, C, E, magnezija, cinka, kroma i selena.

ciganche
27.05.2007., 14:41

naime, primjenu oralnih kontraceptiva cesto prati nedostatak b-vitamina, koji se moze ocitovati i u simptomima koje ste navele.

Kontracepcijska pilula može uzrokovati nedostatak nekih vitamina i minerala, stoga se ženama koje uzimaju pilulu posebno preporučuje uzimanje vitamina B2, B6, B9, B12, C, E, magnezija, cinka, kroma i selena.

zanimljivo! nisam ovo znala :kiss:

Malina
27.05.2007., 21:27

B-kompleks oce biti dovoljan??

Ida Bauer
27.05.2007., 22:00
Ja sam od Diana-35 bila luuuuda:mad: ,agresivna,mrzila cijeli muški rod:D ...sad mi zabavno dok se sjetim:D ..to čak ni nisu kontracepcijske pilule,već za neke hormonalne poremećaje,a ja sam ih dobila za kontracepciju:flop: što im je nuspojava.:rofl:

ice88
29.05.2007., 13:15
ja pijem logest i rasplačem se za sekundu...

galebica
11.09.2008., 13:11
Joj, pa ne djeluje to taj tren. Uglavnom kažu da treba 2-3mj da se vide neke veće promjene. Nisu tablete čudotvorne :mig:

znam, znam, samo sam se htjela pojadati jer mi je lice stvarno u komi, sve mi je neugodno izaci van...:( nikad mi nije bilo do sada tako...

Kristina19
11.09.2008., 13:24
znam, znam, samo sam se htjela pojadati jer mi je lice stvarno u komi, sve mi je neugodno izaci van...:( nikad mi nije bilo do sada tako...

Strpi se 2-3 ciklusa pa ćeš vidjeti kak će biti. Meni kad je lice koma. ja ga napudram Nivea Baby puderom i tak ostavim par sati. Malo pomogne. Meni je jako pomogao losion s klimicinom (to možeš kupit u ljekarni, oni to sami mućkaju ali može ti i doktorica napisat recept pa dobiješ besplatno) i Skinoren krema. Bila sam uporna i svako jutro i večer sam očistila s tim losionom, i navečer satavila Skinoren kremu (ona se kupuje i košta oko 90kn) al spasila me skroz! Za mjesec dana je promjena bila očita

galebica
11.09.2008., 13:55
znam, imam klindamicin, ocistim lice svaki dan sa tim, stavim navecer sebium kremu od bioderme i na to baby puder. nista, morat cu se strpiti malo. mozda probam tu kremu skinoren, vidim da ju svi hvale.:)

Kristina19
11.09.2008., 14:03
znam, imam klindamicin, ocistim lice svaki dan sa tim, stavim navecer sebium kremu od bioderme i na to baby puder. nista, morat cu se strpiti malo. mozda probam tu kremu skinoren, vidim da ju svi hvale.:)

Probaj, meni je jako pomogla. Jednom sam bila kod frendice i ona ju je stavila navečer i ujutro je bilo duplo manje crvenila i sve joj je bilo manje otečeno. Tak da sam baš na njoj najbolje vidjela da djeluje! :top: Probaj pa ćeš vidjeti.

Maisie
11.09.2008., 14:22
Tek si počela piti pa zato.
Ja recimo nikad nisam imala nekih problema s tenom, u pubertetu bi imala sitne prištiće na čelu - nikad puno, a kad sam počela piti Yasmin čelo mi je bilo strava nekih tjedan-dva dana - veliki prištevi jedan na drugom.
Proces prilagodbe organizma ;)

LadyNot
12.09.2008., 08:04
bok cure!
Doktor mi prepisao Logest, malo sam po tražilici pogledala kakve su vaše reakcije na njih, ali iskreno, toga ima puuuuno, pa me zanima kakve ste nuspojave imale od njih?
Pila sam Jasmin god i pol dana, ali mi nisu odgovarale (zadnjih par mjeseci imala mengu dva put mjesečno), ali inače nisam imala nuspojava.
Logest su jače pilule, pa me zabrinjava taj celulit, i osobito smanjenje libida :flop: ne bi ja to :D
Trebam počet pit kad dođe tetka iz rusije, za kojih 10 dana...
Iskustva?
Thanks!

Blondy-ri
12.09.2008., 10:44
Đizs, kad će te napokon shvatit da je to tako individualno da individualnije ne može bit. :rolleyes: I Yasminke odgovaraju ogromnom broju djevojaka, a tebi ne. I šta sad? Zašto misliš da će ti bilo čija iskustva ovdje pomoći? Nije mi jasno. Na kraju krajeva, ima djevojaka kojima svake pilule odgovaraju, kao i onih kojima ne pašu ni jedne. :kava:

ww.mačka.hr
12.09.2008., 10:57
Tako je.. a btw logest nije jači od yasmina već ima manje hormona, to su najslabije.. Što se akni tiče treba vrijeme prilagodbe većini cura je prvi mjesec lice u gorem stanju nego prije početka pijenja tbl. tako da strpljen spašen...

teja.c
12.09.2008., 11:38
zanima me da li se ovo samo meni događa,jer sam se jako zabrinula danas...al od kad pijem kontracepciske (7mjeseci) samo sam jednom imala pravu mengu,svaki drugi put sam imala neki iscjedak?! jel to normalno kad piješ tablete?! pijem ih uredno ,osim što ponekad fulam termin pa popijem par sati kasnije!! možd mi ne pašu tablete,ha?! imate ideju*?!?

Blondy-ri
12.09.2008., 11:40
Pa i nije baš najnormalnije s obzirom da ih uzimaš već 7 mjeseci. Mislim, moguće je da menstruacije budu manje obilne za vrijeme uzimanja pilula, ali ako je tebi zaista više kao iscjedak ne bi bilo loše da to kažeš ginekologici.

LadyNot
12.09.2008., 12:01
Tako je.. a btw logest nije jači od yasmina već ima manje hormona, to su najslabije.. Što se akni tiče treba vrijeme prilagodbe većini cura je prvi mjesec lice u gorem stanju nego prije početka pijenja tbl. tako da strpljen spašen...

kaj je moj ginić blesav onda?
kad sam mu rekla za probleme sa Yasminom, rekao je da će mi prepisat nekaj jače, i prepiše mi Logest :confused:

BTW, znam da sve ovisi od osobe do osobe, i da ne pašu svima sve pilule.
To znači da ne smijem pitat za tuđa iskustva s određenim pilulama?
Ako je tako, ispričavam se...Mislila sam da smo tu da razmjenjujemo iskustva, očito sam nekaj krivo shvatila...:rolleyes:

teja.c
12.09.2008., 12:15
Pa i nije baš najnormalnije s obzirom da ih uzimaš već 7 mjeseci. Mislim, moguće je da menstruacije budu manje obilne za vrijeme uzimanja pilula, ali ako je tebi zaista više kao iscjedak ne bi bilo loše da to kažeš ginekologici.

idem na kontrolu definitivno, al tražim neko objašnjenje prije da mi splasne uplašenost! i frendica mi kaže da ona nema obilne mjesečnice od kad pije,ali ja ovo niti ne mogu nazvat mjesečnicom!
jel može bit stvar u tabletama, ginekolog mi je dao Trinovum (bez prethodnih pregleda) što je u rangu s Dianama.. inače rijetko tko pije Trinovum !kažu da su "jake"!!

suncee1
12.09.2008., 13:13
Prestala sam piti Yasmine u 5. mj (pila sam ih cca 9 mj).
U 6. ili 7. mj. naotekle su mi noge, još su mi i sad naotečene. :rolleyes:
Nedavno sam primjetila da mi je vrat s jedne strane malo naotečen naprijed i iza. :rolleyes:
Napravila sam hormone za štitnjaču, u granicama normale su. :)
UZV bubrega mi je OK, nemam problema sa srcem. :)
U zadnjih mejsec dana počela mi je kosa jače opadati. :(

Mogu li to biti nuspojave od Yasminki, ako sam ih prestala piti u 5. mj?!?!?!?!?!???????????? :ne zna::confused::confused:

:moli:

SSDM
12.09.2008., 20:00
Zanima me da li koristenje kontracijepcije utice na pojavu pijeska u bubrezima? Da li cu zbog tog problema morati prestati sa pilulama?

Maisie
13.09.2008., 15:24
Đizs, kad će te napokon shvatit da je to tako individualno da individualnije ne može bit. :rolleyes: I Yasminke odgovaraju ogromnom broju djevojaka, a tebi ne. I šta sad? Zašto misliš da će ti bilo čija iskustva ovdje pomoći? Nije mi jasno. Na kraju krajeva, ima djevojaka kojima svake pilule odgovaraju, kao i onih kojima ne pašu ni jedne. :kava:
Apsolutno sve u životu je individualno, al opet za sve živo tražimo preporuke i iskustva ;)

Arween
14.09.2008., 18:44
Cure help, uzimam yasminku vec 1,5 g i sve je super do kada nisam krenula na onu ''jednomjesečnu pauzu''. Ginekologica je rekla da je ''za preporučit'' dok od sestrične jedna mlada ginekologica je rekla da je zbog niske raz.hormona i nepotrebno. Problem je što sam u ovih tjedan i pol dana dobila takve promjene raspoloženja da nije više ni za živit samnom, ili plačem i depresivna sam ili sam euforična. Neznam dali ste djelile takve probleme, pa me zanima dali da krenem s pilulama odmah sutra ili da čekam još 3 tjedna za koja neznam kako ću preživjet...:(:( pila sam normalno,21 dan, i sada sam na pauzi od 9 dana...dali da krenem s novom turom sutra ? plz help me...:(:(:(

Desiree
14.09.2008., 18:56
Pauza je nepotrebna, posebno nakon samo godine i pol. Samo si vece probleme radis tijelu jer ga sokiras sa skidanjem s hormona i onda naglim vracanjem. Kao sto, uostalom, i sama vidis sad. Zao mi je.

Nemoj pocinjati od sutra, pocni s prvim danom sljedece M i koristi mehanicku zastitu barem taj prvi ciklus.

Lena Leh
15.09.2008., 02:53
Imam jedno bedasto pitanje za cure koje piju Cilest. :)
Ovako, kada sam počela piti te tablete počela sam u ponedjeljak, pa sam i popila onu koja je bila naznačena tim danom, točnije prvu u gornjem redu. E sad, mene zanima od kuda bi trebala početi ako mi se dogodi da je neki drugi dan u tjednu prvi dan?
Znam da na prvu loptu ovo pitanje zvuči glupo, ali ono što mene zbunjuje je što sam prije pila Triquilar i tamo je bilo bitno koju tabletu popijem prvu, jer su postojale u tri različite boje, pa pretpostavljam da su bile s različitom razinom hormona. S obzirom da su Cilest sve plave, znači li to da sve imaju istu razinu hormona i sl.? Tj. je li svejedno kojim redoslijedom pijem, već samo da svaki dan popijem jednu?
(stvarno se nadam da kužite kaj me muči :o)

Het
15.09.2008., 08:24
Cilest su sve iste zato su ti dani oznaceni, znaci ako si pocela pit u Ponedjeljak od sad ce svaki paket pocet u Ponedjeljak, naravno (valjda i ocito) ides dalje normalno po danima u tjednu pon/uto/sri itd.. dok ne dodjes do kraja, onda 7 dana pauze i taj Ponedjeljak opet novi paket

Desiree
15.09.2008., 10:53
Znam da na prvu loptu ovo pitanje zvuči glupo, ali ono što mene zbunjuje je što sam prije pila Triquilar i tamo je bilo bitno koju tabletu popijem prvu, jer su postojale u tri različite boje, pa pretpostavljam da su bile s različitom razinom hormona. S obzirom da su Cilest sve plave, znači li to da sve imaju istu razinu hormona i sl.? Tj. je li svejedno kojim redoslijedom pijem, već samo da svaki dan popijem jednu?
Na Triquilaru si morala popiti tocno odredenu tabletu prvu, a onda si nalijepila naljepnicu i slijedila dalje svaki dan jednu.

Ovdje imas na samim tabletama napisano pon, uto, sri.. i tako dalje i nije bitno gdje ces zapoceti - sve tablete imaju isti razinu hormona. Ono sto je bitno, je da kad odaberes odgovarajuci dan, nastavis dalje po redu, a ne nasumicno, da se ne zeznes jednom. Ako ides jednu po jednu tocno vidis kad jesi, a kad nisi popila.

Ali nije bitno gdje ces u onom krugu (ok nije krug al nema veze) poceti.

Lena Leh
15.09.2008., 14:27
Točno to me zanimalo. Hvala na odgovoru! :grli:
Znači, nije bitno gdje u tome 'krugu' počnem piti, već samo da popijem na točni dan u tjednu i idem po redu dok ne zatvorim 'krug', čisto da imam evidenciju i ne zaribam se.

Desiree
15.09.2008., 14:28
Tocno tako :top:

kathryn
16.09.2008., 04:42
prije mjesec dana sam pila pilulu(e) za dan poslje...i to naravno vise njih, dosla mi je menstruacija, pocela sam odmah ponovno piti kontracepciju ( cilest ) jer sam bila na pauzi, ali prekinula sam pauzu, i imala sam krvarenje dosta dugo, navodno predoziranje hormonima....jos sam jednu tabletu zaboravila popit....i danas imala prekinuti snosaj....panicar po prirodi...kaj mislite...koje su sanse da nece sve bit ok, i dal da mozda ponovim dan poslje ili da uzimam bez pauze, ili da se samo nadam najboljem???
Zaboravljena tableta je negdje u sredini 2. tjedna....

Desiree
16.09.2008., 08:21
Na pilulama si, pa radis pauzu, pa pijes pilulu za dan poslije, pa prekidas pauzu i pocinjes s pilulama opet, pa zaboravljas.. Mislim da si toliko isokirala tijelo s hormonima da nema sanse da si trudna. :ne zna:

kathryn
16.09.2008., 11:32
na pauzi sam cak bila dost dugo.....nekoliko mjeseci, ali ja se iskreno nadam da sam si tjelo izmaltretirala i da nis nemre bit....malo sam premlada.....

baby_boom
16.09.2008., 23:26
ej curke!
ovako pijem yasmin pol godine na svoju ruku... i isla sam se prijavit prije 2 tjedna kod jedne ginekologice i usput sam ju pitala da mi da uputnicu da vadim krv i sve to da mi moze dat legalno :) recept za pilule i usput mi je rekla da dodjem do nje cim napravim to i da ne prestajem s pilulama... i sad isla ja danas po nalaze i kaze meni sestra da ne mogu sad do gin jer nisam danas narucena nek dodjem onda kad sam narucena (za 2 tjedna) i rekla je da su nalazi ok al da mi je kao jetra nes povisena al u granicama normale i da moram na ultrazvuk. i uglavnom bila je zivcana i nije mi dala da idem do gin ni da vidim nalaze. i posto mi je trentno pauza, trebam pocet pit u petak, mene zanima dal da nastavim i dalje pit il da prestanem posto mi je eto jetra nes povisena... :confused:

mya_7920
17.09.2008., 00:28
Ja bih ipak pričekala savjet liječnika pa onda zajedno s njim odlučila što ću i kako ću. ;)

mirna1979
17.09.2008., 09:47
ej curke!
ovako pijem yasmin pol godine na svoju ruku... i isla sam se prijavit prije 2 tjedna kod jedne ginekologice i usput sam ju pitala da mi da uputnicu da vadim krv i sve to da mi moze dat legalno :) recept za pilule i usput mi je rekla da dodjem do nje cim napravim to i da ne prestajem s pilulama... i sad isla ja danas po nalaze i kaze meni sestra da ne mogu sad do gin jer nisam danas narucena nek dodjem onda kad sam narucena (za 2 tjedna) i rekla je da su nalazi ok al da mi je kao jetra nes povisena al u granicama normale i da moram na ultrazvuk. i uglavnom bila je zivcana i nije mi dala da idem do gin ni da vidim nalaze. i posto mi je trentno pauza, trebam pocet pit u petak, mene zanima dal da nastavim i dalje pit il da prestanem posto mi je eto jetra nes povisena... :confused:

ajde mi molim te odgovori kak se usuđuješ pit tablete na svoju ruku? Meni to stvarno nikad nije bilo jasno, koja neodgovornost u pm

Het
17.09.2008., 10:55
Baby boom, pilule nisu bonboncici, a vjerujem da znas kako se i svaka razlikuje po kolicini hormona. Igras se opako i jako neodgovorno.

ontopic

Ja nebi pila nista dok ne napravim sve nalaze.

violet girl
17.09.2008., 14:10
cure, zanima em koje ste nuspojave osjetile kad ste uzimale yasmin?

Maisie
17.09.2008., 14:32
Samo pad libida :D

baby_boom
17.09.2008., 14:42
ajde mi molim te odgovori kak se usuđuješ pit tablete na svoju ruku? Meni to stvarno nikad nije bilo jasno, koja neodgovornost u pm

ti si srecom savrsena pa mozes drugima solit pamet...
znam da to nije bila mudra odluka .. al to nije moje pitanje...

Lilit
17.09.2008., 15:14
nemoj pit dalje, prestani dok ne vidis sta s jetrom i onda ces odlucit st ai kako

mya_7920
17.09.2008., 15:21

Ae, to smo prožvakali već milijun puta.

cure, zanima em koje ste nuspojave osjetile kad ste uzimale yasmin?

Menga duža 2 dana, užasni bolovi, celulit. Bljak. :o

* Ling *
17.09.2008., 15:30
Prestala sam piti Yasmine u 5. mj (pila sam ih cca 9 mj).
U 6. ili 7. mj. naotekle su mi noge, još su mi i sad naotečene. :rolleyes:
Nedavno sam primjetila da mi je vrat s jedne strane malo naotečen naprijed i iza. :rolleyes:
Napravila sam hormone za štitnjaču, u granicama normale su. :)
UZV bubrega mi je OK, nemam problema sa srcem. :)
U zadnjih mejsec dana počela mi je kosa jače opadati. :(

Mogu li to biti nuspojave od Yasminki, ako sam ih prestala piti u 5. mj?!?!?!?!?!???????????? :ne zna::confused::confused:

:moli:

ja sam prestala pit yasim prije pola godine i isto su mi noge natekle užasno, počele su oticat još dok sam ih pila
i primjetila sam da mi kosa u zadnje vrijeme dosta opada..
jel opadanje kose vezano uz neki hormon, možda hormone štitnjače?

morat ću ponovo izvadit hormone.. dok sam ih pila, radila sam pretrage i sve je bilo ok :(

Liddy
17.09.2008., 22:17
Ajd da pitam...pijem trinovum vec 5godina, stalno pod nadzorom ginica, nikakvih nuspojava, sve super sve za 5. Ali...nisam do proslog mjeseca uopce obracala paznju na to..ciklus menge (znaci u pauzi od 7dana) se skratio sa 5dana na 3dana. I to "postepeno" sa godinama pijenje pilula. Tablete pijem uvijek u isto vrijeme svih tih 5godina i jednom godisnje napravim to da "izbjegnem" jedan mjesec mengu (nastavim piti drugu kutiju dok ju ne popijem, ginic kaze da je to ok).Jel se i vama to dogodilo, mislim da vam se "smanjio" taj dio sa mengom?

Blondy-ri
17.09.2008., 22:26
Meni je, ali stvarno mislim da se ne treba zamarati time.

violet girl
17.09.2008., 23:15
joj i ja sam to sa celulitom primjetila otkad pijem yasmin..a ja mislila da je to do mene i prehrane a sad sam tek skuzila da je i od tableta..a kaj se vama povuko celulit kad ste prestale piti yasmin??

Desiree
17.09.2008., 23:26
..a kaj se vama povuko celulit kad ste prestale piti yasmin??
Ne. :D

anonimna21
19.09.2008., 10:53
Pozdrav!!:mig:
Kako u zadnje vrijeme nisam pratila ovu raspravu o kontarcepciji molila bih vas da mi kazete u kakvom vam je stanju bio organizam nakon prestanka uzimanja pilula? Ja koristima Triquliar već 1 i 3 mjeseca (zbog neredovite menstruacije ali i kontracepcije) i sada bi tila napravit pauzu. Osjecam da mi je tijelo vec malo "umorno" od njih iako nemam nekih značajnijih simptoma. Pauzirala bih par mjeseci. Koliko dugo nakon prestanka ste čekali na prvu menstruaciju??

Ako je moguce nek se jave cure koje su koristile bas Triquilar, ali i ostali komentari su dobrodosli!

mory222
19.09.2008., 10:57
Da vas pitam nešto!
Pila sam Yasmin jedno 6 mjeseci,sad sam napravila mjesec dana pauzu,znači nisam ništa pila i nakon tih mjesec dana trebala bi početi uzimati Logest.
Da li ću ga početi piti prvi dan kad dobijem mjesečnicu??

Blondy-ri
19.09.2008., 11:40
Da, 1.dan.

Desiree
19.09.2008., 11:44
Ja koristima Triquliar već 1 i 3 mjeseca (zbog neredovite menstruacije ali i kontracepcije) i sada bi tila napravit pauzu. Osjecam da mi je tijelo vec malo "umorno" od njih iako nemam nekih značajnijih simptoma. Pauzirala bih par mjeseci. Kako osjecas da ti je tijelo umorno od pilula i zasto bi nakon samo godinu dana radila pauzu?

mory222
19.09.2008., 12:08
Da, 1.dan.

Thanx na brzom odgovoru.... :)

Tina406
19.09.2008., 13:49
Ja sam upravo počela piti Yasmin i vidim da je u onoj knjižici poboldano da se ne smije pušiti dok se uzimaju kontr. pilule, pošto mi ginić nije na to obratio pažnju, sad me zanima koji je razlog, zašto se ne smiju pušiti cigarete dok si na pilulama?

mya_7920
19.09.2008., 14:10
a kaj se vama povuko celulit kad ste prestale piti yasmin??

Ne. Ali se primjetno smanjio. Tko zna kako bi to izgledalo da sam nastavila pit Yasmin! :horor:

cujesTi
19.09.2008., 16:00
bok cure..zanima me dali kod pauziranja mogu imati spolne odnose? jesu li onda kakve vece sanse do trudnoce ili je ista prica kao prije pauziranja..naime uzimam jasmin i sad mi je prvi mjesec prosao..danas popila zadnju tabletu i od sutra sam na pauziranju kad bi mi menga trebala doci... i sad mene zanima dal ipak mogu imat spolni odnos bez rizika prije negoli mi menga dode? pozdrav!

bubicaa
19.09.2008., 16:09
naravno, u pauzi isto vrijedi zaštita

Desiree
19.09.2008., 16:28
Samo da budemo jasni, pod "pauza" mislis onih tjedan dana prije nego sto nastavis ponovo piti tablete? Ako ti je to to, onda si mirna. :)

Lyra Belacqua
19.09.2008., 20:50
Sinoć u 10 navečer sam trebala početi uzimati novu kutiju Logest tableta, znači prvu tabletu. No, zaboravila sam. Mogu li je početi uzimati danas i koliko sam sigurna od trudnoće ovaj mjesec ako prvu popijem danas?
U godinu i pola koliko ih uzimam ovo je prvi puta da sam zaboravila :ne zna:
Hvala!!!

Ariane
19.09.2008., 20:51
da (mozes poceti)
inace uzimas prvu 7. ili 8. dan?

Violently happy
19.09.2008., 20:51
nije baš nasigurnije ako si promašila jedan dan.
Ali nastaviti piti normalno dalje.
Nema na čemu.

Ariane
19.09.2008., 20:55
proslo je manje od 12 sati. za dlaku, ali manje.
ako ih inace uzimas 7. dan pauze, onda nije apsolutno nikakav problem.

Lyra Belacqua
19.09.2008., 21:00
Mengu sam dobila u nedjelju. Zadnju sam popila prošlu srijedu.
Nije prošlo 12 sati, nego 24.
Eh da, pijem ih 8. dan menge.

Ariane
19.09.2008., 21:05
Mengu sam dobila u nedjelju. Zadnju sam popila prošlu srijedu.
Nije prošlo 12 sati, nego 24.

sorry, buljim u ekran vec satima pa mi se manta :bonk:

znaci 8.
nista, uzmi sad tabletu ali koristi jos neku metodu zastite uz to.
vjerojatno ti je kontraceptivna zastita ocuvana, ali radije se nemoj zezati s tim.

Gipsyqueen
19.09.2008., 21:10
Ne. Ali se primjetno smanjio. Tko zna kako bi to izgledalo da sam nastavila pit Yasmin! :horor:

I meni se smanjio celulit otkad sam ih prestala piti. :s :D

Doduše, menstruacija mi sad duže traje, al' nemreš imat' sve.:zubo:

mya_7920
20.09.2008., 01:40
I meni se smanjio celulit otkad sam ih prestala piti. :s :D

Doduše, menstruacija mi sad duže traje, al' nemreš imat' sve.:zubo:

Eto, bar sam ti u nečemu pomogla. :zubo:

Trinovum mi još uvijek nije napravio ništa loše, nadam se da ni neće. :moli:

mala nevaljala
20.09.2008., 01:43
Ne. :D

kako nas utješi :rofl: :zubo:

mya_7920
20.09.2008., 01:57
kako nas utješi :rofl: :zubo:

Tješimo vas Đipsa i ja. :zubo:

anonimna21
20.09.2008., 09:41
Kako osjecas da ti je tijelo umorno od pilula i zasto bi nakon samo godinu dana radila pauzu?

Prije Triquilara sam pila Yasmin 6 mjeseci i te su mi tablete totalno uništile organizam, nastavila sam s Triquilarom tako kad se sve zbroji i oduzme pijem pilule oko 2 godine. Tila bi sad napravit malo pauze, tamo do Nove godine kad bi morala opet u ginekologa. Poslije ću vidit oću li opet na tablete il na nešto alternativno. :kava:
Prije tablete imala sam velikih problema s menstruacijom (ne bi mi dolazila po 3 mjeseca), ali uz tablete bila je redovita (skoro u sat). Sad me zanima koliko ste dugo čekale na menstruaciju nakon prestanka pijenja?? Negdi sam pročitala da je cura nije dobila 6 mjeseci poslje. :ne zna:

Belle
20.09.2008., 12:55
Samo da se javim ako ikog zanima, skinula sam se s Yasminki i promjena je nevjerojatna!

Svatko reagira drugacije i ne kazem da bi drugima bilo tako, jer nekima Yasminke savrseno odgovaraju, no ja sam se preporodila.

Ranije nisam mislila da imam neke velike nuspojave, dok nisam shvatila da su mi hormoni divljali upravo zbog pilula- ogromne promjene raspolozenja, smanjen libido, zivcanost, neprestana pospanost, celulit...

Cim sam ih prestala piti sve je to nestalo i osjecam se divno :tulum:

sweet
20.09.2008., 14:12
e bok cure, ovako... pijem yasmin godinu dana (s tim da sam imala prije god pauze, a prije toga sam isto oko godinu dana pila), i to radi akni...
lice mi je dobro, puno bolje nego prije, nemam više vulkanske erupcije, iako malih prištića povremeno i dalje znam imati, pa ne mogu tvrditi da imam "čisto" lice što bi htjela, i što bi trebala hormonskom terapijom...

sad mi je dermatologica rekla da s obzirom na to koliko su mi spolni hormoni u disbalansu, trebala bi i diane35 piti.. pa da vas pitam kakva iskustva imate s tim pilulama, i dal se trebam bojati da su štetnije od yasmin?

druga stvar, nisam se već dugo testirala na one jetrene probe, masnoće itd...pa ću te pretrage napraviti uskoro, al nekako imam osjećaj da neće biti bajne... pa da vas već sada pitam- šta se radi kad jetra nije kakva bi trebala biti, a piju se pilule? (osim prestanka uzimanja)

lamalaeducacion
20.09.2008., 14:32
Bok svima! Triquilar sam počela piti ima mjesec dana i sve u redu,nemam nuspojava,malo su mi grudi narasle i osjetljivije na dodir,to je uglavnom to...Mjesečnica mi je uvijek bila neredovita, sad sam ju dobila 25.dan...Problem je u tome što je obilna kao i prije i osjećam povremene bolove, a kolko sam čula pilule bi trebale izazvat bezbolnu i oskudnu mjesečnicu? Jel to možda zato što se organizam nije navikao na pilule i što sam tek popila prvu kutiju? Hoće se to s vremenom regulirati?

bubicaa
20.09.2008., 16:44
meni je isto s prvom kutijom triqulara menga bila kao opći potop... ali već idući mjesec se to smanjilo i sve je super :)

malabudala26
20.09.2008., 17:10
Imam jedno pitanje pa bih zamolila sve koji znaju da mi pomognu.
Pijem diane 35 vec oko godinu dana, uvijek navece u 22h. Treba za par dana da putujem u Kinu, tamo je vremenska razlika naspram ovdje plus 6 sati. Kako da pijem tablete?

mya_7920
20.09.2008., 17:11
Bok svima! Triquilar sam počela piti ima mjesec dana i sve u redu,nemam nuspojava,malo su mi grudi narasle i osjetljivije na dodir,to je uglavnom to...Mjesečnica mi je uvijek bila neredovita, sad sam ju dobila 25.dan...Problem je u tome što je obilna kao i prije i osjećam povremene bolove, a kolko sam čula pilule bi trebale izazvat bezbolnu i oskudnu mjesečnicu? Jel to možda zato što se organizam nije navikao na pilule i što sam tek popila prvu kutiju? Hoće se to s vremenom regulirati?

Polako... tri mjeseca treba da se tijelo prilagodi na pillse. Dođe s vremenom. :zubo:

mya_7920
20.09.2008., 17:14
Imam jedno pitanje pa bih zamolila sve koji znaju da mi pomognu.
Pijem diane 35 vec oko godinu dana, uvijek navece u 22h. Treba za par dana da putujem u Kinu, tamo je vremenska razlika naspram ovdje plus 6 sati. Kako da pijem tablete?

Da si na to mislila ranije, mogla si ih lijepo pomaknuti.. Možda da ih pomičeš svaki dan do puta za sat vremena?

Nisam pametna.

GoGs
20.09.2008., 17:42
pitanjce... nisam se jos susreo sa time, ali eto. postoji nesto sto i ja ne znam :zubo:

uglavnom, cura dobila diane... e sad, ljecnik joj je preporucio yasmin. dodjemo mi u ljekarnu, ova kuja od gadure :zubo: ne da jer ovaj nije napisao... da njenim frendicama bez recepta, njoj neda. uglavnom, frustrirana zena kojoj se ne da radit subotom.

e sad, posto ne moze kupit danas yasmin, zanim me jel moze pocet pit diane od danas, pa recimo u ponedjeljak tabletu zamjeniti sa yasmin? jel ima veze? prosvjetlite me sa odgovorom... nadam se brzim...

bubicaa
20.09.2008., 17:47
ako počne sa diane, neka cijeli mjesec pije te. to su ipak različite tablete i ja se ne bih usudila miješati...

Monica.
20.09.2008., 17:51
pitanjce... nisam se jos susreo sa time, ali eto. postoji nesto sto i ja ne znam :zubo:

e sad, posto ne moze kupit danas yasmin, zanim me jel moze pocet pit diane od danas, pa recimo u ponedjeljak tabletu zamjeniti sa yasmin? jel ima veze? prosvjetlite me sa odgovorom... nadam se brzim...

Mislim, a zakaj da ih miješa, izdržite ova dva dana s gumicom ili kako već, pa nek od ponedjeljka počne s yasminom.

Uostalom pilula se pije od prvog dana ciklusa ako želite da odmah bude učinkovita, pa nisu to bomboni.

GoGs
20.09.2008., 17:53
Mislim, a zakaj da ih miješa, izdržite ova dva dana s gumicom ili kako već, pa nek od ponedjeljka počne s yasminom.

Uostalom pilula se pije od prvog dana ciklusa ako želite da odmah bude učinkovita, pa nisu to bomboni.jebote, danas je dobila. danas treba pocet pit. nece ih pocet valjda pit od ponedjeljka ako je danas dobila.

nemam sta izdrzavat, nije u tom problem.

bubicaa
20.09.2008., 17:55
onda nek još jedan mjesec pije diane... ali ne miješati

Monica.
20.09.2008., 17:57
onda nek još jedan mjesec pije diane... ali ne miješati

Eto...:kava:

GoGs
20.09.2008., 17:58
onda nek još jedan mjesec pije diane... ali ne miješatihoces rec, nek pocne pit. kuzis, danas prvi put stavlja te jebene hormone u sebe :rolleyes:

cuo sam da su te fakin diane zivo smece, pa ne bi htio da bude na hormonskom smecu... :ne zna:

bubicaa
20.09.2008., 18:03
onda ovako
1. danas počne piti diane, cijeli mjesec pije diane, idući mjesec yasmin
2. danas ne počne piti ništa, čekate do iduće menge kad počne s yasminom

i gotova filozofija

Monica.
20.09.2008., 18:03
hoces rec, nek pocne pit. kuzis, danas prvi put stavlja te jebene hormone u sebe :rolleyes:

cuo sam da su te fakin diane zivo smece, pa ne bi htio da bude na hormonskom smecu... :ne zna:

A jebote nekad nije bilo drugog nego diane, trinovum i stediril i žene su to pile...sad vi odlučite jel ona želi to ili početi s yasminom u ponedjeljak, pa još 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

GoGs
20.09.2008., 18:06
A jebote nekad nije bilo drugog nego diane, trinovum i stediril i žene su to pile...sad vi odlučite jel ona želi to ili početi s yasminom u ponedjeljak, pa još 7 dana koristite dodatnu zaštitu.e to me zanimalo. dakle, ako pocne u ponedjeljak, nakon koliko moze biti sigurna da nece zatrudnit. i kako onda ide brojanje ako nije pila prvi dan menstruacije.

hvala

Monica.
20.09.2008., 18:07
e to me zanimalo. dakle, ako pocne u ponedjeljak, nakon koliko moze biti sigurna da nece zatrudnit. i kako onda ide brojanje ako nije pila prvi dan menstruacije.

hvala

Čekaj idem po uputu od yasmina i pljugu zapalit, pa ću ti točno reći. :mig:

GoGs
20.09.2008., 18:09
Čekaj idem po uputu od yasmina i pljugu zapalit, pa ću ti točno reći. :mig:evo, i ja cu sa tobom :frajer:

bubicaa
20.09.2008., 18:11
ja mislim da mora početi prvi dan mjesečnice :ne zna:

Monica.
20.09.2008., 18:13
Evo ovak ti piše:Također možete započet između drugog i petog dana ciklusa, ali tada primijenite dodatnu mehaničku zaštitu prvih sedam dana prvog ciklusa uzimanja tableta.

Broji normalno, pije 21.dan, pa sedam dana pauza, pa osmi dan pije, dakle uvijek pije prvu pilulu istog dana.

GoGs
20.09.2008., 18:17
Evo ovak ti piše:Također možete započet između drugog i petog dana ciklusa, ali tada primijenite dodatnu mehaničku zaštitu prvih sedam dana prvog ciklusa uzimanja tableta.

Broji normalno, pije 21.dan, pa sedam dana pauza, pa osmi dan pije, dakle uvijek pije prvu pilulu istog dana.dakle, ponedjeljak uzme, do sljedeceg ponedjeljka nema bez kondoma, popije 21 tabletu koliko ima, zatim pauza od tjedan dana, i onda opet uzima treceg dana nakon sto dobije menstruaciju ili moze uzet prvog dana?

Monica.
20.09.2008., 18:20
dakle, ponedjeljak uzme, do sljedeceg ponedjeljka nema bez kondoma, popije 21 tabletu koliko ima, zatim pauza od tjedan dana, i onda opet uzima treceg dana nakon sto dobije menstruaciju ili moze uzet prvog dana?

Ne, više ti nema veze menga poslije, ona treba u tih sedam dana pauze dobiti mengu, a bez obzira traje li joj menga, uvijek nakon 7 dana pauze pije pils.

Znači ,21 dan pilsevi, pa 7 dana pauza, pa bez obzira na mengu osmi dan pije.

GoGs
20.09.2008., 18:23
Ne, više ti nema veze menga poslije, ona treba u tih sedam dana pauze dobiti mengu, a bez obzira traje li joj menga, uvijek nakon 7 dana pauze pije pils.

Znači ,21 dan pilsevi, pa 7 dana pauza, pa bez obzira na mengu osmi dan pije.pocinje, 21 dan pije, 7 dana pauze, 8. dan pocne opet, 21 dan pije i opet 7 dana pauze... tako nekako, ako sam dobro shvatio?