PDA

View Full Version : Imunitet - "jačanje" imuniteta u djece

stranice : 1 2 [3] 4 5

noelova mama
12.05.2011., 09:08
Povrće, nekad pojede sve, nekad bira iz tanjura i nešto neće...ja i MMu podmećem :D tako da napravim saft sa dosta povrća i sve smiksam u blenderu, uz pire krumpir pogotovo, pa pojedu a i ne znaju što jedu i dobiju masu povrća :) ili krem juhu (skuham raznog povrća, smiksam sa malo vode u kojem se povrće kuhalo, tog pojede 2-3 tanjura)

hehe, ovo i ja radim, skuham mrkvu, korabicu, i sl. izmiksam i s tim zgusnem saft...:)

Ali dala si mi dobru ideju za krem juhe, danas ću odmah napraviti tako nešto. :w

Probaj izbjegavat da baš uz sve jede jogurt. Mliječni proizvodi sprečavaju apsorpciju željeza.
Ajme, nisam uopće o tome razmišljala. Vodila sam se činjenicom da je dobro da pije jogurt zbog probave.

pink5
12.05.2011., 09:24
Ajme, nisam uopće o tome razmišljala. Vodila sam se činjenicom da je dobro da pije jogurt zbog probave.

ali ako jede meso, nema potrebe da smanjuješ.. Osim ako mu je željezo nisko

mandy
12.05.2011., 09:36
Ako dijete dobrom ne fali mu ništa neka jede što želi :) (naravno ne samo slatkiše :D)
Ja kuham svaki dan i ne mora pojest sve što skuham, al pojede dio (nr samo juhu i prilog, ili neće juhu hoće samo prilog i meso) i to mi je dovoljno..ne računam niti gledam koliko je i čega pojeo...doziram slatkiše i nema problema

noelova mama
12.05.2011., 10:38
ali ako jede meso, nema potrebe da smanjuješ.. Osim ako mu je željezo nisko
Nije mu nisko, sve je ok... tj. valjda je sve ok:ne zna: zadnji put smo mu vadili krv prije godinu dana, al onda je bilo sve ok.
Generalno je jako zdravo dijete, cijelu zimu je bio svega par dana bolestan, a ide u jaslice. Nos mu curi gotovo stalno, ali to mi je već normalno (nažalost).:(

Samo sam se eto malo zabrinula jer u zadnje vrijeme baš brlja s hranom, ima dana da ne pojede ništa konkretno, a opet ima dana kad mi super jede.

Jutros je samo popio sok od naranče i nije htio ništa drugo, nego je tek doručkovao u vrtiću... valjda...:D

Lali Puna
13.05.2011., 10:33
Jutros je samo popio sok od naranče i nije htio ništa drugo, nego je tek doručkovao u vrtiću... valjda...:D

pa to je normalno
moja je izjelica pa ima dana kad brlja s hranom, niš joj ne paše, a na pitanje što bi za večeru odgovara s 'ništa'. dijete zdravo, veselo, normalne težine - ne brinem se. da je generalno teška na jelu vjerujem da bih izludila, al ak štrajka neko vrijeme ili neko vrijeme jede samo kaj joj paše (ma makar i mjesec dana) - neka joj.

ava
16.05.2011., 09:01
Cure, trebam savjet.

Mali mi je u jaslicama, ima 2godine, pio je Imunoglukan sirup i oduševljena sam...:s Preko cijele zime je bio 4 dana doma.

Sad imamo problem kaj ništa neće jesti (pod tim mislim ništa zdravo), pa me zanima kaj bi preporučile za jačanje apetita i općenito neki multivitamin.
Svako jutro popije cijeđeni sok od naranče, ali to je jedino od voća kaj uzima. Eventualno pojede mango i ananas, za jabuke, kruške i banane neće ni čuti.

Kad sam ja bila mala Pikovit je bio zakon, pretpostvaljam da sad na tržištu ima masa noviteta, pa me zanima što im vi dajete.

:w

http://www.dietpharm.hr/default.asp?ItemSubID=21&PiID=409

imbrod
08.07.2011., 08:11
Imaš i na bazi propolisa, zove se Farmakol za jačanje imuniteta (http://www.pip.hr/8_farmakol.asp), vidi tu.

lunica26
10.09.2011., 14:33
Jel ima netko iskustva sa Propolbaby sirupom??

http://www.bezrecepta.com/proizvodi/zdravstvene_tegobe/kasalj_grlobolja/propolbaby-sirup/

SummerNight
10.09.2011., 14:37
ja sam joj uzela nekakav Immunilflor (http://www.pharmatheka-consult.hr/proizvod.php?id_programa=2&oznaka=esi&id_kolekcije=52&id_proizvoda=78)
ima vise vrsta one ehinacee i uopce nije skup, daj boze da i djeluje :rofl:

lunica26
10.09.2011., 14:44
U moru svega,ni sama ne znam što da joj uzmem.Bolesna je već tjedan dana,a nismo ni krenuli još u jaslice...

Inače jaaako malo jede...

Dobila sam preporuku za taj Propolbaby:ne zna:

mandy
10.09.2011., 14:45
Ja sam Mihi nakon kozica dala Imunoglukan jer je on mjesec kasnije kretao u vrtić, poslje nije bio bolestan iako je krenuo u vrtić (imao je jednu virozu)

ančica2
10.09.2011., 15:49
Jel ima netko iskustva sa Propolbaby sirupom??

http://www.bezrecepta.com/proizvodi/zdravstvene_tegobe/kasalj_grlobolja/propolbaby-sirup/

ohohohhoho to je naš dragi medoooo:cerek:
pile moje curke, pio i junak mamin, svako jutro jednog medu prije vrtića, samo sad ih je puno, pa je medo skup, brzo se popije, ali super za jačanje imuniteta:)

često su se ljutili jer ne mogu popiti 5 žlica odmah:D

i P će se družiti s njim

lunica26
10.09.2011., 16:01
pile moje curke, pio i junak mamin, svako jutro jednog medu prije vrtića, samo sad ih je puno, pa je medo skup, brzo se popije, ali super za jačanje imuniteta:)

i P će se družiti s njim

AJde suuper :top:

Jel medoooo stvarno otvara apetit??:cerek:

dugaagud
10.09.2011., 16:24
Kako će uskoro vrijeme boleštine i treba nam pumpanje imuniteta, što preporučujete Imunoglukan + još nešto ili ?!

mandy
10.09.2011., 16:39
Ja nisam za korištenje više proizvoda odjednom.
Ja sam svom starijem davala Echinaceu, tekući vitC i Imunoglukan

med često jede na žlicu (ne baš svaki dan, zaboravimo)

dugaagud
10.09.2011., 16:41

Ja bih se odlučila na Imunoglukan i med (prirodni,vrcani:D).

Victoria 08
10.09.2011., 16:47
Ja sam svojim curkama kad su se zaredale bolesti davala homeopatske kuglice za jačanje imuniteta,i nikad poslije nisu imale ni virozu.
Sad ću im ponovo uvest i nadam se da će ponovno biti tako.

dugaagud
10.09.2011., 17:06
Ja sam svojim curkama kad su se zaredale bolesti davala homeopatske kuglice za jačanje imuniteta,i nikad poslije nisu imale ni virozu.
Sad ću im ponovo uvest i nadam se da će ponovno biti tako.

Što,kako prosvijetli nas

Victoria 08
10.09.2011., 17:49
Što,kako prosvijetli nas

U ljekarnama ima za kupiti homeopatske kuglice za djecu,ima za bebe protiv grčeva,za zubiće i imunitet.
Pakiranje je 80 kuglica,mislim da su oko 60-70 kn,svaki dan tri puta po tri kuglice sa stave na plastičnu žlicu sa malo vode da se otope i onda djete popije,ako je djete veće onda može tri kuglice pod jezik dok se ne rastope,samo nesmiju se dirati rukama.

ančica2
10.09.2011., 18:18
AJde suuper :top:

Jel medoooo stvarno otvara apetit??:cerek:

pa moji su normalno jeli, kao uvijek, H nije jela nikad, ni s medekom niti bez, tak da je to relativno:ne zna:
ali za imunitet je dobar
osim mede, ja sam curkama u jaslice svako jutro punu bočicu čaja s domaćim medom, to je bilo pod obavezno, tako i sa P radim :)
ubacit ćemo i kuglice i tak, nešto se mora

soks
10.09.2011., 20:55

i P će se družiti s njim

moj klinjo je još premali i na cici pa medu pijem ja umjesto njega. :o

Kitty Kat
10.09.2011., 21:12
Od koliko godina djeca smiju konzumirati med? :ne zna:
Navodno ima neki sastojak štetan za skroz malu djecu...

soks
10.09.2011., 21:19

može imati spore botulizma, mislim da od 2 godine, ali nisam sigurna.

Xen@
10.09.2011., 21:30

pridružujem se pitanju, al mene zanima i kako je nabolje dat klincima med, jel na žlicu? stavljen u čaj:ne zna: i o kojem zelenom medu pričate?
mi smo tjedan dana u jaslicama i već šmrkavi:503:

Magg
10.09.2011., 21:50
Ja sam svojima od petrovica uzela med za jacanje imuniteta, nadam se da ce biti dovoljno jer su moji inace ok imuniteta..
a med je preporucljiv od 2 god., neki vele od 1 god... tako da.. vecinom na medu pise..

Lali Puna
10.09.2011., 21:57
pridružujem se pitanju, al mene zanima i kako je nabolje dat klincima med, jel na žlicu? stavljen u čaj:ne zna: i o kojem zelenom medu pričate?

ovo (http://www.cro-ponuda.eu/2756/259/anticevic-zdravlje-doo.html) je zeleni med, ima po biljnim ljekarnama
prije je postojao zeleni med i zeleni med extra, drugi je bio skuplji i imao još zelenu magmu i matičnu mliječ i bla, sad ima samo taj extra (tak mi je bar rekla teta u ljekarni). najviše se isplati kupiti kila, a kila je 200 i nešto kuna :rolleyes:

piše na njemu kako se daje, ja se nikad nisam toga pridržavala, mala obično ujutro prije vrtića pojede žlicu ili žličicu, kako je već raspoložena. obavezno plastičnu ili drvenu, med se ne daje metalnom žlicom.

mi smo počeli s godinu i pol s medom, kad je krenula u jaslice. ne smije se prije godine.

moja je zdrava k'o dren (iako, imunitet je najvećim dijelom genetila, onda prehrana pa tek onda mislim da dolaze preparati), uzimala je samo taj zeleni med pa ga se držim k'o pijan plota...iako zapravo nemrem potpisat da je od njega zdrava...možda je, a možda i nije...

ančica2
11.09.2011., 12:10
moj klinjo je još premali i na cici pa medu pijem ja umjesto njega. :o

za nas je još bolji isti taj sirup ali bez mede, malo je gorki jer ima kestenov med, pa klinci baš ne vole, ali za odrasle je super:)

Xen@
11.09.2011., 12:33
ovo (http://www.cro-ponuda.eu/2756/259/anticevic-zdravlje-doo.html) je zeleni med, ima po biljnim ljekarnama
prije je postojao zeleni med i zeleni med extra, drugi je bio skuplji i imao još zelenu magmu i matičnu mliječ i bla, sad ima samo taj extra (tak mi je bar rekla teta u ljekarni). najviše se isplati kupiti kila, a kila je 200 i nešto kuna :rolleyes:

piše na njemu kako se daje, ja se nikad nisam toga pridržavala, mala obično ujutro prije vrtića pojede žlicu ili žličicu, kako je već raspoložena. obavezno plastičnu ili drvenu, med se ne daje metalnom žlicom.

mi smo počeli s godinu i pol s medom, kad je krenula u jaslice. ne smije se prije godine.

moja je zdrava k'o dren (iako, imunitet je najvećim dijelom genetila, onda prehrana pa tek onda mislim da dolaze preparati), uzimala je samo taj zeleni med pa ga se držim k'o pijan plota...iako zapravo nemrem potpisat da je od njega zdrava...možda je, a možda i nije...

ovo mi zvuči ok, ja osobno nisam ljubitelj meda, al mogla bi i ja počet sa tim kad ću već klincima davat. Do sad nisu uopće bili bolesni, a sad nakon par dana jaslica kišu i šmrču. Jel znaš jel su iste cijene svugdje?

~Scarlet~
11.09.2011., 13:24
I mi ista stvar. Srpanj i kolovoz ljetna pauza od jaslica, krenula od ponedjeljka, danas ujutro se probudila šmrkava, morala sam joj aspirirati.:503:
Za poluditi. Isprobala sam sve te sirupiće i zapravo ne mogu reći ništa previše pozitivno. Prošle godine (dakle od početka rujna do kraja lipnja) je bila na 3 antibiotika, od toga jedna upala uha, drugo respiratorno (i imali varicelle).
Uz to još dva puta viroza koja je prošla s Lupocetom.
Već se sad psihički pripremam na sve to...

kirshna
11.09.2011., 21:08
Kupila sam kod medara cvijetni prah za jačanje imuniteta (u granulama, kao ovi dječji čajevi)...ima li tko iskustva?

Twinmama
12.09.2011., 09:16
Kupila sam kod medara cvijetni prah za jačanje imuniteta (u granulama, kao ovi dječji čajevi)...ima li tko iskustva?

daj link ili di si to kupila i što je to :)

Malena10
12.09.2011., 10:09

Mandy, koji je deal s tom Echinaceom?
kupovala sam neki sirup Ehinal ili tako nesto i u par ljekarni su me upozorili da se ne bi trebalo pretjerivati s echinaceom, tipa da se uzima kroz cijelu zimu?
imunitet je bio primjetno bolji za vrijeme uzimanja, pa bi ponovila i ove jeseni/zime, samo me muci doziranje.

Imas ti kakve druge informacije?

Inace, probali smo zeleni med, nikakvo poboljsanje nisam vidjela.

SummerNight
12.09.2011., 10:28
na mom sirupu pise 6 tjedana pa pauza i onda opet mozes :ne zna:

mandy
12.09.2011., 10:28
ja sam davala echinaceu od Child lifea (http://www.agram89.com/ispis.php?pz=148). I na njoj piše da se daje periodično. MIslim da sam davala mjesec dana, ne sjećam se više točno, bilo je to prije 3 godine

ZubaTruba
12.09.2011., 10:43
danas moram kupiti nešto za imunitet jer smo jutros potrošili imunoglukan

sad, šta da kupim? koristi li se imunoglukan periodično ili stalno, odnosno nakon jedne bočice da li da nastavim isto, ili ne? je li bolje kupiti imun 44? to nismo još nikada probali.

i šta je dobro za apetit?

inače, pio je ehinaceu, homeopatske pripravke za imunitet i nekoliko vrsta multivitamina, domaći med jede stalno. ne mogu reći da sam primjetila neko poboljšanje. bojim se da je to sve bacanje novca i da jednostavno treba dočekati da naraste... pa će biti bolje. ali ipak, kupujem i dajem mu, makar nemam grižnju savjesti jer zaista radim sve što je u mojoj moći...

voljela bih čuti stvarna iskustva - je li netko zaista primjetio poboljšanje od ovih dodataka prehrani?

Angor
12.09.2011., 11:08

moja je zdrava k'o dren (iako, imunitet je najvećim dijelom genetila, onda prehrana pa tek onda mislim da dolaze preparati), uzimala je samo taj zeleni med pa ga se držim k'o pijan plota...iako zapravo nemrem potpisat da je od njega zdrava...možda je, a možda i nije...Hvala ti puno na ovom otkriću.:)

RazmaŽena
12.09.2011., 11:29
u zg na trgu ima neki sajam seoskih proizvoda i među njima ima i ovaj zeleni med

ja sam kupila za probu pakovanje od 250 g po 50 kn

tegla od 900g je 150 kn, ako sam dobro zapamtila

ZubaTruba
12.09.2011., 11:37
u zg na trgu ima neki sajam seoskih proizvoda i među njima ima i ovaj zeleni med

ja sam kupila za probu pakovanje od 250 g po 50 kn

tegla od 900g je 150 kn, ako sam dobro zapamtila

do kad traje taj sajam?

Malena10
12.09.2011., 12:21
na mom sirupu pise 6 tjedana pa pauza i onda opet mozes :ne zna:

koji je to sirup?

i kolika mora biti pauza?

meni je ovaj Ehinal stvarno super i cak sam si mislila ne davati stalno, vec kad vidim pogorsanje, onda par dana i tak.. nisam pametna jel to ima smisla..:confused:

RazmaŽena
12.09.2011., 12:28
do kad traje taj sajam?

ne znam

SummerNight
12.09.2011., 12:28
koji je to sirup?

i kolika mora biti pauza?

meni je ovaj Ehinal stvarno super i cak sam si mislila ne davati stalno, vec kad vidim pogorsanje, onda par dana i tak.. nisam pametna jel to ima smisla..:confused:

immunilflor od esija.
ne znam zapravo kolika j epauza ali sam nekako pretpostavila minimum 4 tjedna :misli:

Malena10
12.09.2011., 12:49
immunilflor od esija.
ne znam zapravo kolika j epauza ali sam nekako pretpostavila minimum 4 tjedna :misli:

dobro zvuci taj Immunilflor.
svidja mi se i ova kombinacija koju je Mandy davala.

evo sto sam nasla o doziranju na http://www.etericnaulja.net/aromaterapija/echinacea-purpurea-ehinaceja-biljne-kapi-za-podizanje-imuniteta-za-odrasle-i-djecu-sipf-otopina.html

Kako se ehinaceja koristi?
Ehinaceja je biljka namijenjena intenzivnoj i kratkoj terapiji. Klinička fitoterapija jasno precizira da se nikako ne smije uzimati duže od 8 tjedana. U praksi, treba se koristiti jedan do dva tjedna u visokim dnevnim dozama jer tada ostvaruje najbolji učinak. Primjerice, tinktura vrste Echinacea purpurea koristi se tri puta na dan u dozi u kojoj se nalazi 2-3 mL svježeg soka ehinaceje (što je oko 5 mL tinkture, ovisno o pripravku). SIPF ekstrakt koristi se tri puta dnevno, a katkad i do pet puta na dan, u dozi od 3 mL (jedna čajna žličica).

SummerNight
12.09.2011., 12:53
meni se tu svidjelo kaj ima i tih nekih probiotika i kestenov med i ehinaceu. a i cijena mi je odlicna :rofl:

Malena10
12.09.2011., 12:57
meni se tu svidjelo kaj ima i tih nekih probiotika i kestenov med i ehinaceu. a i cijena mi je odlicna :rofl:

kolko? :)

SummerNight
12.09.2011., 12:59
ma nekih 40-50 kn :s
drugi neki sirup je bio 150, gledali smo sastav u apoteci i nist jaca koncentracija te ehinacee nie bila

ZubaTruba
12.09.2011., 13:03

a kolika je cijena?

edit: zakasnila sam...

mandy
12.09.2011., 14:20
danas moram kupiti nešto za imunitet jer smo jutros potrošili imunoglukan

sad, šta da kupim? koristi li se imunoglukan periodično ili stalno, odnosno nakon jedne bočice da li da nastavim isto, ili ne? je li bolje kupiti imun 44? to nismo još nikada probali.

I za imunoglukan vrijedi da treba napraviti pauzu, ne sjećam se točno koliko, mislim da je bilo 2 doze godišnje.

Ja sam svojima davala samo kad je imunitet jako pao (nakon vodenih kozica kad su u mjesec dana bili obojica bolesni, ali kako je uvijek prvo kretao stariji samo sam njemu dala sirup, mlađem ništa i stanje je otad ok)

Sad im dajem samo med, vole ga jest pa namažem na kruh a stariji žica svaki dan da pojede 1-2 žlice pa mu dam...

Inače vrtićke boleštine su stale nakon cjepljenja Prevenarom

ZubaTruba
12.09.2011., 14:40
I za imunoglukan vrijedi da treba napraviti pauzu, ne sjećam se točno koliko, mislim da je bilo 2 doze godišnje.

Ja sam svojima davala samo kad je imunitet jako pao (nakon vodenih kozica kad su u mjesec dana bili obojica bolesni, ali kako je uvijek prvo kretao stariji samo sam njemu dala sirup, mlađem ništa i stanje je otad ok)

Sad im dajem samo med, vole ga jest pa namažem na kruh a stariji žica svaki dan da pojede 1-2 žlice pa mu dam...

Inače vrtićke boleštine su stale nakon cjepljenja Prevenarom

kupila sam Propolbaby - propolis, ehinacea, acerola, med i još vitamin c zato jer tu u ljekarni nisu imali Immunilflor - koliko sam shvatila sličan je sastav, samo Immunilflor ima kestenov med, a Propolbaby bagremov. i cijena je ok, 56 kuna.

za imunoglukan mi je isto rekla i gospođa u ljekarni, da ne bi bilo dobro predugo i prečesto - ti si preciznija, hvala.

i mi smo se cijepili prevenarom, 2 doze. i između tih doza je imao upalu pluća (početak samo, hvala bogu) i to uzrokovanu pneumokokom. i sad nakon 2. doze prevenara je opet prebolio upalu nosa i grla, uz imunoglukan i svakodnevno inhaliranje. tako da.... ne vjerujem više ničemu, baš sam jadna i tužna sad kad pomislim da opet počinje jesen....

Twinmama
12.09.2011., 20:56

meni je rečeno a se imunoglukan koristi svaki put kad krene pogoršanje (npr... curenje nosa, kašalji sl. što navješćuje neku boleštinu) i svaki puta kod korištenja se popije cijela bočica (dozirano prema uputama svaki dan) :ne zna:
moji su u 1 mj pili, pa u 3 mj, pa sad opet.... :ne zna:

lola1415
13.09.2011., 08:41

Mene je zainteresirao ovaj sirup pa da pitam. kad si joj počela to davati. Vidim da piše na uputama od 2-8 godine, ali mi nije jasno jel to od napunjene druge ili kako?

~Scarlet~
13.09.2011., 15:44
Mi smo prošle godine koristili Propolbaby, Pro life, i neki od dr. Theisa i sve skupa ništa.:o

valneahana
13.09.2011., 21:47
ja ću opet spomenuti bronhovaxom za one koje neznaju ili nisu čitale temu(doduše ni neznam dali sam baš na ovoj o tome pisala)

ja sam prezadovoljna i kod sebe i kod djece

na 15 stranici sam pisala o njemu

ZubaTruba
14.09.2011., 08:05
Mi smo prošle godine koristili Propolbaby, Pro life, i neki od dr. Theisa i sve skupa ništa.:o

i ja sam već izgubila nadu da postoji išta osim čekati da naraste. prošle godine smo koristili homeopatiju, multivitamine kindervital i child life, ehinaceu i imunoglukan. evo sad pije propolbaby + vitamin c + željezo jer je anemičan. i nisam baš optimistična :(

i evo da se nadovežem, gajila sam velike nade u homeopatiju, i bila sam uporna, nismo odustali na prvu. ipak na kraju smo zbrojili: cijena tisuću i nešto kuna, rezultat nula.

ja ću opet spomenuti bronhovaxom za one koje neznaju ili nisu čitale temu(doduše ni neznam dali sam baš na ovoj o tome pisala)

ja sam prezadovoljna i kod sebe i kod djece

na 15 stranici sam pisala o njemu

ja sam prošle zime kopirala tvoj post i nosila pedijatrici, ona očito nikada nije čula za to, pa je samo izignorirala i rekla kupite mu vitamine. bilo me je strah na svoju ruku, pa nisam to davala. ali mislim da ću naručiti sada jer očito u našem slučaju vitamini i med nisu dovoljni.

valneahana
14.09.2011., 08:22
i ja sam već izgubila nadu da postoji išta osim čekati da naraste. prošle godine smo koristili homeopatiju, multivitamine kindervital i child life, ehinaceu i imunoglukan. evo sad pije propolbaby + vitamin c + željezo jer je anemičan. i nisam baš optimistična :(

i evo da se nadovežem, gajila sam velike nade u homeopatiju, i bila sam uporna, nismo odustali na prvu. ipak na kraju smo zbrojili: cijena tisuću i nešto kuna, rezultat nula.

ja sam prošle zime kopirala tvoj post i nosila pedijatrici, ona očito nikada nije čula za to, pa je samo izignorirala i rekla kupite mu vitamine. bilo me je strah na svoju ruku, pa nisam to davala. ali mislim da ću naručiti sada jer očito u našem slučaju vitamini i med nisu dovoljni.

nema te kaj biti strah,nema nuspojava od toga,uostalom mnogi neznaju jer ga ima kupiti samo tamo,bivši ravnatelj jedne zg bolnice je to dvao svojoj kćeri još prije dvadest i nešto godina,to nam je ona pričala,nakon toga kaže da joj je bilo super

kupi i odi s kutijom kod nje pa kad pročita sve neka ti kaže mišljenje ,doduše sve je na njemačkom,meni je frend preveo što sve točno piše jer sam htjela znati

ZubaTruba
14.09.2011., 08:38
nema te kaj biti strah,nema nuspojava od toga,uostalom mnogi neznaju jer ga ima kupiti samo tamo,bivši ravnatelj jedne zg bolnice je to dvao svojoj kćeri još prije dvadest i nešto godina,to nam je ona pričala,nakon toga kaže da joj je bilo super

kupi i odi s kutijom kod nje pa kad pročita sve neka ti kaže mišljenje ,doduše sve je na njemačkom,meni je frend preveo što sve točno piše jer sam htjela znati

hoću sigurno, hvala.

SummerNight
14.09.2011., 09:25
Mene je zainteresirao ovaj sirup pa da pitam. kad si joj počela to davati. Vidim da piše na uputama od 2-8 godine, ali mi nije jasno jel to od napunjene druge ili kako?

pa da, od 2 nadalje
tek prije tjedan dana sam pocela tako da ne znam da li ista djeluje ali buduc da se danas decko u vrticu ispovracao vidjet cemo da li ce i moja sutra preksutra.

ZaTriMinute
14.09.2011., 10:28
Prve godine u jaslicama davali smo mu ehinaceu (Child life), probali i homeopatijom, med ionako stalno jede (naravno od kojih godinu i pol dana), ali ništa nije pomoglo. Bio je stalno bolestan.
Druge godine u jaslicama odmah sam ga stavila na kuru imonuglukana (1 bočica sirupa). Ništa drugo mu nismo dali. Bio je zdrav od 9. mj do 2. mj. Onda je bio bolestan, pa smo mu dali novu turu IG. I to je bilo sve i od boleština i od imunopripravaka. Med jedemo uvijek (kadulja, medun....).

dama19
14.09.2011., 17:05

...ja sam prošle godine pročitala tvoj post i kupila malcu kapsule...rezultat je bio taj da nakon što ih je popio nije više bilo bronhitisa (prije toga je u 3 mj , tri puta bio na antibiotiku zbog bronhitisa)

..sad sam mu ih opet kupila i u ponedjeljak počinje piti drugih 10 kapsula...

..mene sada zanima sljedeće...krenuli smo u vrtić prošli tjedan i sad smo se vratili iz Klaićeve...kažu upala uha..mogu li ja njemu uz ove kapsule početi davati i imunoglukan sirup...

..njegovu pedijatricu ne želim ništa pitati jer smatram da je žena krajne nesposobna...jučer smo bili kod nje jer se malac žalio na bol u uhu,a ona nam je rekla da mu nije ništa...isto tako prošle godine niti jednom nije prepoznala bronhitis...ali to je za neku drugu temu...

cvijetić
14.09.2011., 21:12
zanime me da li ste cijepili prevenarom vi koji dajete bronhovaxom?

snupy
15.09.2011., 07:03

ja jesam

Kikica123
15.09.2011., 07:36
jučer sam dobila preporuku od frendice pedijatrice za bronhovaxon.
njen mali je cjepljen prevenarom, i sad će dat još i to. kaže da po sastavu je to kao oralno cjepivo, vrlo je bitno da se drži uputa 10 dana pa pauza 20 dana i obavezno kura od 30 komada. pitala sam je za imunoglukan i ostale te sirupe, veli da po sastavu su puno "lošiji" od ovoga, tj. da sastojci u bronhovaxonu stvarno bi trebali pomoći.
ima ga kupiti samo u ljekarni na Dolcu- ako netko ima drugi nfo molim da javi i košta ca 150 kn

valneahana
15.09.2011., 08:10

jesmo i mi

taj streptokok pneumonie nije u bronhovaxomu:mig:

valneahana
15.09.2011., 08:12
jučer sam dobila preporuku od frendice pedijatrice za bronhovaxon.
njen mali je cjepljen prevenarom, i sad će dat još i to. kaže da po sastavu je to kao oralno cjepivo, vrlo je bitno da se drži uputa 10 dana pa pauza 20 dana i obavezno kura od 30 komada. pitala sam je za imunoglukan i ostale te sirupe, veli da po sastavu su puno "lošiji" od ovoga, tj. da sastojci u bronhovaxonu stvarno bi trebali pomoći.
ima ga kupiti samo u ljekarni na Dolcu- ako netko ima drugi nfo molim da javi i košta ca 150 kn

tako je

u apoteci na dolcu

kad gledaš s trga prema dolcu onda na onim desnim stubama kaj vode na dolac,s tih stuba se skrene u ulaz zgrade i tamo je apoteka i da košta oko 150 kn ta tura za tri mjeseca

postoji za dojenčad ,djecu i odrasle,za odrasle je skuplje ali nemogu se sjetiti koliko

valneahana
15.09.2011., 08:14
...ja sam prošle godine pročitala tvoj post i kupila malcu kapsule...rezultat je bio taj da nakon što ih je popio nije više bilo bronhitisa (prije toga je u 3 mj , tri puta bio na antibiotiku zbog bronhitisa)

..sad sam mu ih opet kupila i u ponedjeljak počinje piti drugih 10 kapsula...

..mene sada zanima sljedeće...krenuli smo u vrtić prošli tjedan i sad smo se vratili iz Klaićeve...kažu upala uha..mogu li ja njemu uz ove kapsule početi davati i imunoglukan sirup...

..njegovu pedijatricu ne želim ništa pitati jer smatram da je žena krajne nesposobna...jučer smo bili kod nje jer se malac žalio na bol u uhu,a ona nam je rekla da mu nije ništa...isto tako prošle godine niti jednom nije prepoznala bronhitis...ali to je za neku drugu temu...

ja bi rađe imunoglukan davala nakon ture bronhovaxoma ili između turi

nebi davala za vrijeme uzimanja

mi smo bili jednom bolesni,tek na početku prve ture njega i dobili antibiotik i pitala sam doktroa i rekao je da unatoč antibiotiku mogu davati tako da evo još jedna info,zanči može se davati i kad dijete uzima antibiotik

drago mi je da sam vam pomogla s info i da ste sad super

btw. moja mala je krenula s dvije godine u vrtić,dala sam joj tada turu i sljedeće godine opet,ove sad joj nisam dala,valjda je do sada tijelo već naviklo na određene beštije i mislim da neće biti bolesna više kao na početku polaska,uostalom nigdje ne piše koliko traje učinak bronhoaxoma,ali vjerujem da traje i dulje nego godina dana

a maloj koja je sad krenula sam isto počela davati ali s njom imam problema,nikako ga neće popiti pa nekad ispljune i neznam kakav će nam biti učinak

ZubaTruba
15.09.2011., 08:17
evo još jedna info: u sloveniji se može kupiti broncho-munal, po sastavu identičan kao broncho-vaxom, samo drugi proizvođač. cijena je 15 eura. ide na hrvatski recept.

valneahana
15.09.2011., 08:22
netko je napisao da je on kao oralno cjepivo,pa u principu nekom i je

jer on u sebi ne sadrži vitamine,minerale,matične mliječi i ostale đinđe za imunitet već sadrži bakterije od kojih djeca često obolijevaju te pijenjem njih djeca postaju otporna na njih

evo koje su bakterije u njemu

hemofilus influence

diplococcus pneumonie

klebsiela pneumonie

klebsiela ozaenae

staphylococcus aureus(zlatni stafilokok)

streptococcus pyoggenes

streptococcus viridans

neisseria catarrhalis

Twinmama
15.09.2011., 08:26
valneahana jel treba prilikom naručivanja za to recept????

valneahana
15.09.2011., 08:27
valneahana jel treba prilikom naručivanja za to recept????

ne treba,samo dođeš i kupiš,ako ga nema naruče ti i kažu kad da dođeš

valneahana
15.09.2011., 08:36
samo da kažem uputstva su vam na njemačkom,ja sam si dala prevesti jer me zanimalo što piše

nuspojava nema,kontraindikacija za davanje nema

pije se deset dana za redom NA TAŠTE, onda pauza pa sljedeći mjesec opet i tako tri mjeseca,zapišite si datum na kutiju kad ste počeli davati da znate opet početi sljedeći mjesec

kod djece koja su zbilja često bolesna može se davati 30 dana za redom,znači bez pauze i onda je to to,netreba opet sljedeći mjesec jer kutija ima trideset kapsula

dobar je za bronhitise i sinusitise ali i kod drugih respiratornih stanja pomaže

Kikica123
15.09.2011., 08:36
ne treba,samo dođeš i kupiš,ako ga nema naruče ti i kažu kad da dođeš

jel znaš možda kak se zove ta ljekarna ili je to glavna gradska?
trg mi nije usput pa bi naručila ako ga nemaju da ne idem dvaput
hvala

valneahana
15.09.2011., 08:38
jel znaš možda kak se zove ta ljekarna ili je to glavna gradska?
trg mi nije usput pa bi naručila ako ga nemaju da ne idem dvaput
hvala

neznam

uglavnom to nije ona ljekarna u ulici pod zidom već je ulica baš dolac ali neznam koji broj,nazovi informacije i traži broj ljekarne u ulici dolac

dama19
15.09.2011., 11:43
ja bi rađe imunoglukan davala nakon ture bronhovaxoma ili između turi

nebi davala za vrijeme uzimanja

mi smo bili jednom bolesni,tek na početku prve ture njega i dobili antibiotik i pitala sam doktroa i rekao je da unatoč antibiotiku mogu davati tako da evo još jedna info,zanči može se davati i kad dijete uzima antibiotik

drago mi je da sam vam pomogla s info i da ste sad super

btw. moja mala je krenula s dvije godine u vrtić,dala sam joj tada turu i sljedeće godine opet,ove sad joj nisam dala,valjda je do sada tijelo već naviklo na određene beštije i mislim da neće biti bolesna više kao na početku polaska,uostalom nigdje ne piše koliko traje učinak bronhoaxoma,ali vjerujem da traje i dulje nego godina dana

a maloj koja je sad krenula sam isto počela davati ali s njom imam problema,nikako ga neće popiti pa nekad ispljune i neznam kakav će nam biti učinak

...ovo je super info da se smije uzimati dok je na antibiotiku , jer u pon počinjemo s drugom kurom,a do uto pije antibiotik..

...nekako sam si i razmišljala da mu imunoglukan počnem davati kad završimo s drugom kurom...pio bi ga 20 dana , a na sirupu piše da se pije 2-4 tjedna...

lunica26
15.09.2011., 11:52
Sva iskustva koja sam do sad čitala za broncho su pozitivna,al budući da su ga nedavno registrirali u HR,možda ga ima i u drugim ljekarnama??

Kines
15.09.2011., 12:39
Ja sam svojoj maloj svojevremeno davala (naravno ne istovremeno) petrovićev med, echinaceu, Propolbaby sirup, Childlife/Twinlabove preparate (ne znam im više ni imena)... i onda kad više nismo znali što ćemo koliko je često bila bolesna pedica nas poslala imunologu. Tada mi je dr. Richter rekao, nakon što sam ispričala što sam sve isprobala, da jedino pametno što sam napravila jest da sam to prestala davat. Od tada samo vitamin c kad krene u vrtić.:kava:

Jednostavno je narasla (sad ima 4 god) i sad je podnošljivo. A ovo ranije, davala ja kojekakve medove i sl. ili ne davala, manje je bilo samo love u mom novčaniku.

Ili jedan otorinac mi je isto rekao: djeca idu u jaslice i prolaze proces kuženja. Tko ima baka servis dobro, a tko nema nek izdrži. Proći će.:ne zna:
Mi smo jedva izdržali. :503:
Što će biti s mlađim napisaću vam za par godina. :mig:

ZubaTruba
15.09.2011., 13:32
Ja sam svojoj maloj svojevremeno davala (naravno ne istovremeno) petrovićev med, echinaceu, Propolbaby sirup, Childlife/Twinlabove preparate (ne znam im više ni imena)... i onda kad više nismo znali što ćemo koliko je često bila bolesna pedica nas poslala imunologu. Tada mi je dr. Richter rekao, nakon što sam ispričala što sam sve isprobala, da jedino pametno što sam napravila jest da sam to prestala davat. Od tada samo vitamin c kad krene u vrtić.:kava:

Jednostavno je narasla (sad ima 4 god) i sad je podnošljivo. A ovo ranije, davala ja kojekakve medove i sl. ili ne davala, manje je bilo samo love u mom novčaniku.

Ili jedan otorinac mi je isto rekao: djeca idu u jaslice i prolaze proces kuženja. Tko ima baka servis dobro, a tko nema nek izdrži. Proći će.:ne zna:
Mi smo jedva izdržali. :503:
Što će biti s mlađim napisaću vam za par godina. :mig:

meni je doktorica dječiji pulmolog rekla da jedino što mogu napraviti je sjesti i čekati da napuni 9 godina... 9 :eek: i dodala da djeca mlađa od 4 godine nisu za kolektiv, da ona ne odobrava vrtiće :rolleyes:

mrzim ju :durica i mrzim richtera. ne osporavam da čovjek vjerojatno ima znanja i iskustva, iz nekog opravdanog razloga uživa toliki ugled, ali napuhani stav me toliko iritira da ni njegove savjete ne mogu podnijeti.

i sad totalno off, otkud tolike bake koje ne rade? moje će biti u penziji kad dijete bude tinejdžer.

inače, i ja sam došla do zaključka da je sve to bacanje novca, što se tiče mog djeteta. vjerujem da dodaci prehrani pomažu, ali kod nas nedovoljno. no, ne volim generalizirati. kao richter, na primjer.

Kines
15.09.2011., 13:43
A čuj, moja potjera za magičnim rješenjem je završena. Mada kad god čujem za neki novi preparat za podizanje imuniteta evo me u niskom startu dok me muž ne prisjeti što smo sve prošli.
Mrzili ga ili ne, bojim se da je Richter u pravu. Btw. u stvarnosti nije uopće napuhan ni ništo slično. Naprotiv, najnormalnija osoba i jako susretljiv.

Danas sam se okrenula zdravoj prehrani. Nastojim da djeca jedu zdravo i redovno. A hranu nastojim nabavit od rodbine, prijatelja sa sela. Domaće.

Twinmama
15.09.2011., 13:49
i sad totalno off, otkud tolike bake koje ne rade? moje će biti u penziji kad dijete bude tinejdžer.

moja mama ne radi jer si to moji mogu priuštiti
(nije da sad plivaju u novcu i da mi braća nose markirano i sl....-kupuju često na placu i rasprodajama i sl...ali žive solidno - kako koji mjesec)
a moja sveki će isto u penziju kad oni buu imali 14 god...

Lali Puna
15.09.2011., 14:05
i sad totalno off, otkud tolike bake koje ne rade?

od pretvorbe i tranzicije, kad su poduzeća išla masovno u stečajeve, otpuštali se viškovi pa se šakom i kapom nudilo ljudima već od 40-45 godina da odu u prijevremenu mirovinu jer ionako nije bilo šanse da ikad igdje ponovno pronađu posao. mi smo zemlja sa preeeeeviše penzionera.

ontopik - ni ja zapravo ne vjerujem u pripravke za imunitet, odnosno u njihovo čarobno djelovanje. dajem samo zeleni med i to više iz praznovjerja nego iz vjerovanja da je čudesan - dajem ga otpočetka, dijete mi je turbozdravo, prava je zmajica (zna donijet iz vrtića beštiju, njoj samo curi nos dva dana, a mene il MM-a pokosi!).
vjerujem da je imunitet kombinacija genetike, prehrane i tek onda eventualnih preparata.

ZubaTruba
15.09.2011., 14:22
od pretvorbe i tranzicije, kad su poduzeća išla masovno u stečajeve, otpuštali se viškovi pa se šakom i kapom nudilo ljudima već od 40-45 godina da odu u prijevremenu mirovinu jer ionako nije bilo šanse da ikad igdje ponovno pronađu posao. mi smo zemlja sa preeeeeviše penzionera.

ontopik - ni ja zapravo ne vjerujem u pripravke za imunitet, odnosno u njihovo čarobno djelovanje. dajem samo zeleni med i to više iz praznovjerja nego iz vjerovanja da je čudesan - dajem ga otpočetka, dijete mi je turbozdravo, prava je zmajica (zna donijet iz vrtića beštiju, njoj samo curi nos dva dana, a mene il MM-a pokosi!).
vjerujem da je imunitet kombinacija genetike, prehrane i tek onda eventualnih preparata.

eto, nažalost ili nasreću, naše su bake bake sa punim radnim vremenom, i još godinama će biti.

za boldano - slažem se u potpunosti.

ZubaTruba
15.09.2011., 14:26
A čuj, moja potjera za magičnim rješenjem je završena. Mada kad god čujem za neki novi preparat za podizanje imuniteta evo me u niskom startu dok me muž ne prisjeti što smo sve prošli.
Mrzili ga ili ne, bojim se da je Richter u pravu. Btw. u stvarnosti nije uopće napuhan ni ništo slično. Naprotiv, najnormalnija osoba i jako susretljiv.

Danas sam se okrenula zdravoj prehrani. Nastojim da djeca jedu zdravo i redovno. A hranu nastojim nabavit od rodbine, prijatelja sa sela. Domaće.

i moja je završena.... još broncho-vaxom i onda odustajem.

Kines
15.09.2011., 14:47
Ma na sreću, naravno.
Javi kako napreduje tvoja potjera!:mig:

elly
15.09.2011., 18:27
ajde malo učeniji na tom polju... zašto je npr bronhowaxom (ili kako se već zove) bolji od cjepiva injekcijom? Pitam jer bi svojoj klinki isto voljela dati nešto pred vrtić ali se već godinama vode prepirke na temu cjepiva jer kao sadrže pun kufer loših sranja i dovodi se u pitanje da li je djecu bolje cjepiti ili ne. Na stranu ta polemika, zanima me da li je ovo sigurnije s obzirom da je tako lako dostupno ili je i to nešto što treba odvagati dati djetetu ili ne?

kirshna
15.09.2011., 20:44
daj link ili di si to kupila i što je to :)

Nema linka. Od naše tete u vrtiću muž se bavi medarstvom. Pitala sam nju jel imaju zeleni med (o njemu sam čitala na forumu), kaže nema ali ima nešto drugo za imunitet. I pokazala mi taj cvjetni prah. Kaže da je strašno dobar za poboljšanje krvne slike (ona isprobala na sebi)...jedna žličica dnevno ide u topli napitak...ja mojoj starijoj (2,5god) dajem već par dana

valneahana
15.09.2011., 21:42
ajde malo učeniji na tom polju... zašto je npr bronhowaxom (ili kako se već zove) bolji od cjepiva injekcijom? Pitam jer bi svojoj klinki isto voljela dati nešto pred vrtić ali se već godinama vode prepirke na temu cjepiva jer kao sadrže pun kufer loših sranja i dovodi se u pitanje da li je djecu bolje cjepiti ili ne. Na stranu ta polemika, zanima me da li je ovo sigurnije s obzirom da je tako lako dostupno ili je i to nešto što treba odvagati dati djetetu ili ne?

to nije cjepivo ali princip djelovanja je sličan ovako površno,detaljno i dublje neznam dali je isti princip

dijete tako i onako moraš cjepiti ako neželiš kršiti zakon i snositi posljedice istoga i priuštiti si centar za socijalnu skrb na grbači

bronhovaxom je ajmo reći pripravak za imunitet koji u sebi sadrži bakterije koje sam navela koje su nekako laboratorijski procesirane i pijenjem njega se stječe neka doza imunosti na te bakterije koje su u njemu,zato možda podsjeća na cjepivo

da je to pravo cjepivo mislim da se nebi moglo tako lako kupiti,doći do njega i bla bla

btw. nitko nije rekao da je bolji od cjepiva

ove bakterije koje su u bronhovaxomu nisu u cjepivima,tako da njime samo proširimo imunost na te druge

nosorog
15.09.2011., 21:59

potpis (dodajem jos da je meni RIchter zakon :s:)

ja dajem samo med, i to odnedavno, dali joj da proba, i svidjelo joj se.
na prehranu inace pazimo od pocetka dohrane (ono domace, hrpa povrca, cjelovitih zitarica, voca, mesa i ribe, ono, da je raznoliko). a valjda je nekog vraga i dojenje ucinilo (iako mi jedna mama nedavno rekla da steta sto smo prekinuli dojenje, da moras nastaviti dojiti kad dijete krene u jaslice jer je tada zasticeno od bestija, nes u stilu, kad je diejte u kontaktu sa bestijama i na sisi, onda gradi imunitet :confused:...a bila je u kontaktu sa bestijama kad je bila skroz mala, svi smo se izredali bolesni, a njoj nis, pa je mozda nes izbildala :ne zna:)

cijepili nismo nicim dodatnim, osim onim sto je pod obavezno.

klarah
16.09.2011., 06:47
ja svojoj kupila nativni propolis junior. nije da mislim da ti pripravci čine čuda, ali brijem da je prirodni propolis dokazano ok, valjda će bar malo pripomoć... baš me zanima. inače nije preosjetljiva, ali ovo ljeto je imala 3-4 lagane viroze, pa da prije zime probamo ojačat.
isto pazim na prehranu jako, hoće jest, ali je mršava dosta.

Twinmama
16.09.2011., 07:47
to nije cjepivo ali princip djelovanja je sličan ovako površno,detaljno i dublje neznam dali je isti princip

dijete tako i onako moraš cjepiti ako neželiš kršiti zakon i snositi posljedice istoga i priuštiti si centar za socijalnu skrb na grbači

bronhovaxom je ajmo reći pripravak za imunitet koji u sebi sadrži bakterije koje sam navela koje su nekako laboratorijski procesirane i pijenjem njega se stječe neka doza imunosti na te bakterije koje su u njemu,zato možda podsjeća na cjepivo

da je to pravo cjepivo mislim da se nebi moglo tako lako kupiti,doći do njega i bla bla

btw. nitko nije rekao da je bolji od cjepiva

ove bakterije koje su u bronhovaxomu nisu u cjepivima,tako da njime samo proširimo imunost na te druge

ja sam pitala pedicu za to....
ona kaže da nebi to tak uzimala....ona to preporuča pacijentima nakon težih oboljenja...npr. preporučila ga je klincu koji je imao tešku pneumoniju i rekla je da opčenito je za djecu sa respiratornim problemima...

a baš sam si ga mislila uzeti.....
sad neznam...:ne zna:
moji su zasad zdravi po pitanju respiratornih puteva....

ZubaTruba
16.09.2011., 07:59
ja sam pitala pedicu za to....
ona kaže da nebi to tak uzimala....ona to preporuča pacijentima nakon težih oboljenja...npr. preporučila ga je klincu koji je imao tešku pneumoniju i rekla je da opčenito je za djecu sa respiratornim problemima...

a baš sam si ga mislila uzeti.....
sad neznam...:ne zna:
moji su zasad zdravi po pitanju respiratornih puteva....

iz logističkih razloga (ne živim u zg) ja ću kupiti slovenski broncho-munal, po sastavu identičan broncho-vaxomu. jučer sam bila kod pedijatrice da mi napiše recept (bez njega ne daju) i nije mi htjela dati dok se ne raspita jer još nikada nije čula za to. a dobro, slažem se, ne želi žena biti odgovorna.... danas idem ponovo, valjda će mi dati, tako da sljedeći tjedan krenemo s terapijom.

ovo pitanje zašto je bolje ili lošije od cjepiva... ja nisam ni liječnik ni farmaceut, ali evo moje laičko razmišljanje o dijelu pitanja:
- prevenar se ubrizgava u krv, te se antitijela stvaraju u krvi i štite od infekcija pneumokokom u krvi - sepsa na primjer. antitijela ne mogu prijeći u sluznicu (nos, grlo, pluća), pa su tkiva sluznice i dalje podložna infekcijama.
- a bronchovaxom se uzima oralno, e sad znači li to da se antitijela razvijajaju u drugim tkivima osim u krvi :confused: i da mogu zaštititi i sluznicu :ne zna: i mene ovo jako zanima. bilo bi super ako ima netko stručan da nam pojasni.

elly
16.09.2011., 08:28
da i mene muče dileme vezane uz taj bronhowaxon a znanja na tom području stvarno nemam nikakva. S obzirom da ideš danas k pedici da vidiš što će reći na to, svakako nam javi što je njezin stav na tu temu.
Najlakše bi bilo ništa ne prtljati nego pustiti dijete da preboli sve to što mora, ali kad se sjetim silnih boleština koje bi nas mogle čekati ovu jesen do proljeća, stvarno mi je muka i voljela bih čarobni recept da to umanjimo bar za 86% :rofl:
Svakako me zanimaju vaši za i protiv tih oralnih cjepiva. Ja sam trenutno na neopredjeljenoj crti

foresst
16.09.2011., 10:47
...iako mi jedna mama nedavno rekla da steta sto smo prekinuli dojenje, da moras nastaviti dojiti kad dijete krene u jaslice jer je tada zasticeno od bestija, nes u stilu, kad je diejte u kontaktu sa bestijama i na sisi, onda gradi imunitet :confused:...a bila je u kontaktu sa bestijama kad je bila skroz mala, svi smo se izredali bolesni, a njoj nis, pa je mozda nes izbildala..

preko mlijeka dijete dobiva antitijela za one beštije s kojima je mama u kontaktu i na koja mamin organizam reagira.. tako da bi mama morala biti prva ili istovremeno izložena nečemu pa da dijete dobije antitijela prije nego krene boleština. ako klinac u jaslicama skupi nešto, mama razvija antitijela tek kad mali postane zarazan. bolest ipak može biti blaža, jer dojenjem dobije neku potporu od mame, ali ne kao "preventivu"

ZubaTruba
16.09.2011., 12:26
da i mene muče dileme vezane uz taj bronhowaxon a znanja na tom području stvarno nemam nikakva. S obzirom da ideš danas k pedici da vidiš što će reći na to, svakako nam javi što je njezin stav na tu temu.
Najlakše bi bilo ništa ne prtljati nego pustiti dijete da preboli sve to što mora, ali kad se sjetim silnih boleština koje bi nas mogle čekati ovu jesen do proljeća, stvarno mi je muka i voljela bih čarobni recept da to umanjimo bar za 86% :rofl:
Svakako me zanimaju vaši za i protiv tih oralnih cjepiva. Ja sam trenutno na neopredjeljenoj crti

evo javljam nastavak....

pedijatrica mi je napisala recept za broncho-munal. nije rekla puno, rekla je da nema praktičnog iskustva s tim lijekom, ali po onome što je uspjela saznati (ne znam otkud) i uz konzultacije s kolegicom farmaceutkinjom smatra da lijek ne može škoditi.

važniji nastavak slijedi za 2 tjedna kada popijemo prvih 10 tabletica, i kasnije.

ja sam za cjepiva, definitivno. moram reći da moj mali nije nikada imao nikakve nuspojave niti od redovnih niti od prevenara, da je možda ne bih bila tako kategorički za. ali eto... trenutno sam za sve što predstavlja kakvu-takvu alternativu (učestalim) antibioticima.

nosorog
16.09.2011., 12:51
preko mlijeka dijete dobiva antitijela za one beštije s kojima je mama u kontaktu i na koja mamin organizam reagira.. tako da bi mama morala biti prva ili istovremeno izložena nečemu pa da dijete dobije antitijela prije nego krene boleština. ako klinac u jaslicama skupi nešto, mama razvija antitijela tek kad mali postane zarazan. bolest ipak može biti blaža, jer dojenjem dobije neku potporu od mame, ali ne kao "preventivu"

to znaci da je "super" da sam ja bila par puta bolesna dok je ona imala par
mjeseci?
njoj nije bilo nis, ja sam umirala :visi:

Twinmama
16.09.2011., 12:55
ja isto mislim da ću ipak kupiti taj bronhovax....:ne zna:
isto mi je u cilju bolje spriječiti nego liječiti :)

lunica26
16.09.2011., 12:58
ja isto mislim da ću ipak kupiti taj bronhovax....:ne zna:
isto mi je u cilju bolje spriječiti nego liječiti :)

Ma ja bi drage volje pustila da sve se odradi svojim tokom,ali neću smjet na bolovanja,a alternativu nemamo...a i ona je koma od obične prehladice.

Ja ću isto pitat svoju pedicu kaj misli o tome,ali se već vidim na Dolcu.

lucylu
16.09.2011., 13:07
Neznam o kojoj dobi djeteta se ovdje radi ali evo da kažem da sam ja svom prvašiću kupila Imunoglukan sirup koji pomaže obrambenu sposobnost organizma. Nadam se da će ga sačuvati od prehlada kojima je inače sklon. Ja sam također ovo pila samo je bio beta glukan u kapsulama kad sam imala gin. problema i zbilja mi je pomoglo. Na prirodnoj je bazi, kvasac čini mi se ikod mene šljaka...vidjet ćemo...

valneahana
16.09.2011., 13:08
samo još da napomenem vama koje ćete kupiti bronhovaxom

znači on nije garancija da dijete neće biti bolesno

on će štititi protiv tih osam bakterija kaj su u njemu ,protiv drugih neće

tako je moja cijelu zimu bila super da bi na proljeće pobrala šarlah,šarlah uzrukuje betahemolitički streptokok i on nije bio u bronhovaxomu i naravno da je onda dobila šarlah

isto tako kad god bi curio nos i javila se temp.(par puta) i kad bi otišli doktrou prema nalazima leukocita i ostalog se uspostavilo da je virusna upala tj. viroza a virusa nema u bronhovaxomu i za viroze se nedaje antibiotik već se moraju pustiti da prođu i eventualno sanirati simptome koje one izazivaju(kod prehlade curenje nosa recimo,kašalj,...)

tako da si ne mislite ako se dijete razboli da ste uzalud bacili novac,može biti viroza,može biti neka druga bakterija koja nije u bronhiću

ali ove koje jesu su kao najčešće koje uzrukuju respiratorne tegobe i bolesti

ZubaTruba
16.09.2011., 13:11

tako je moja cijelu zimu bila super da bi na proljeće pobrala šarlah,šarlah uzrukuje betahemolitički streptokok i on nije bio u bronhovaxomu i naravno da je onda dobila šarlah

isto tako kad god bi curio nos i javila se temp.(par puta) i kad bi otišli doktrou prema nalazima leukocita i ostalog se uspostavilo da je virusna upala tj. viroza a virusa nema u bronhovaxomu i za viroze se nedaje antibiotik već se moraju pustiti da prođu i eventualno sanirati simptome koje one izazivaju(kod prehlade curenje nosa recimo,kašalj,...)

tako da si ne mislite ako se dijete razboli da ste uzalud bacili novac,može biti viroza,može biti neka druga bakterija koja nije u bronhiću

baš si draga valneahana... svi smo mi svjesni da nema magičnog napitka, i nitko ne očekuje da će nakon prve tablete biti bolje. i sigurno nitko neće tebe okriviti da je bacio novac. ja sam ti osobno zahvalna već za samu informaciju da lijek postoji, a na meni je da dalje istražim i probam. :)

lunica26
16.09.2011., 13:16
baš si draga valneahana... svi smo mi svjesni da nema magičnog napitka, i nitko ne očekuje da će nakon prve tablete biti bolje. i sigurno nitko neće tebe okriviti da je bacio novac. ja sam ti osobno zahvalna već za samu informaciju da lijek postoji, a na meni je da dalje istražim i probam. :)

Potpis :top:
Baš sam ja to htjela napisati.

valneahana
16.09.2011., 13:24
Potpis :top:
Baš sam ja to htjela napisati.

kaj to?da sam draga ili?:rofl::rofl::rofl:

Twinmama
16.09.2011., 19:13

apsolutno se slažem... svjesna sam da to štiti samo od toga što je navedeno....
ali bolje išta nego ništa :)

noelova mama
16.09.2011., 20:36
Mame, imam jedno pitanje...

Naime, mali ide u vrtić i ovaj tjedan mu je počeo curiti nos i kašlje, pa smo počeli davati Imunoglukan. Prošle godine nam se taj sirup pokazao izuzetno korisnim jer malac cijelu zimu nije bio bolestan pored sve te šmrkave dijece u jaslicama. Tada smo ga cijepili i sa Prevenarom.

Sad sam ga mislila cijepiti sa Pneumom, ali rekla je pedica da pričekamo još malo s time.
Jel mu mogu dati uz Imunoglukan još nešto? Taj Bronhovaxom je, po nazivu bih rekla, i za bronhitis? jel se može to davati paralelno? Imao je prije mora bronhitis u dva navrata.

Što mi preporučate? Nemojte mi reći da pitam pedicu jer je ona najsretnija kad mu prevetivno ne dajemo ništa, ali mu zato dijeli antibiotike kao kiki bombone.:503:

valneahana
16.09.2011., 20:40
Mame, imam jedno pitanje...

Naime, mali ide u vrtić i ovaj tjedan mu je počeo curiti nos i kašlje, pa smo počeli davati Imunoglukan. Prošle godine nam se taj sirup pokazao izuzetno korisnim jer malac cijelu zimu nije bio bolestan pored sve te šmrkave dijece u jaslicama. Tada smo ga cijepili i sa Prevenarom.

Sad sam ga mislila cijepiti sa Pneumom, ali rekla je pedica da pričekamo još malo s time.
Jel mu mogu dati uz Imunoglukan još nešto? Taj Bronhovaxom je, po nazivu bih rekla, i za bronhitis? jel se može to davati paralelno? Imao je pred more bronhitis u dva navrata.

Što mi preporučate? Nemojte mi reći da pitam pedicu jer je ona najsretnija kad mu prevetivno ne dajemo ništa, ali mu zato dijeli antibiotike kao kiki bonbone.:503:

bronhovaxom se preporuča kod bronhitisa

možeš mu davati uz imunoglukan ali ja nebi tih deset dana kaj u mjesecu pije bronhić mu nemoj davati pa davaj između

noelova mama
16.09.2011., 20:52
Hvala draga! :) Idem onda po to!

E, kak vaši klinci piju sirupe? Moj mali je prošlu zimu pio bez nekih većih problema, a sad mu ne smijem spomenuti sirup, vrišti, baca se, pljuje ga..
Imunoglukan mu stavim u cijeđeni sok od naranče, pa ga tako popije ujutro na tašte. Nigdje u papirima ne piše da li se tako smije/ ne smije davati? :ne zna:

lola1415
16.09.2011., 21:27
Cure jel netko probap Nativni propolis Junior od Hedere? Ja inače stvarno mislim da je propolis sjajan, ali nisam čula da je ovo itko koristi, a zanimljivo mi zvuči?

mafri
17.09.2011., 07:04
Ja sam zimus davala sinu imunoglukan i pokazalo se super...prije tog bi se prehladio,obavezno temperatura,streptokok se aktivira i citava frka bude...nikad mu prehlada bez temperature nije bila...odma streptokok poludi..
Nakon tog imunoglukana nije uopce bio bolestan :s
Imao je prehladu koja nije dugo trajala a nije bila ni nesto duga...
Sad sam mu opet dala jednu dozu i mislim za mjesec dana ponovit..

klarah
17.09.2011., 07:51
Cure jel netko probap Nativni propolis Junior od Hedere? Ja inače stvarno mislim da je propolis sjajan, ali nisam čula da je ovo itko koristi, a zanimljivo mi zvuči?

Ja nekidan kupila svojoj, jedan dan joj umiješala u Dukatino i nekako pojela, jučer kaže: mama ja to ne volim. Umiješa se u jogurt ili tako nešo, u prahu je i nije topiv u vodi. Promijeni okus tome u šta se stavi, eto moja neće, trebam smislit kako da joj podvalim.
prema onom što sam čitala o nativnom propolisu, to bi trebalo bit super i prirodno je skroz...

zrinkkle
17.09.2011., 10:41
Ja sam se jako zagrijala za taj nativni propolis od Hedere, ali nekako mislim da neće htjeti pojesti to u što mu ga umiješam, pa sam se ipak odlučila za propolis baby kojeg mu dam u žličici meda kad jede npr.jogurt tak da ga jedino tak ne ispljune

seni001
17.09.2011., 19:39
Ja kupila ovo:
http://www.bezrecepta.hr/mame-i-djeca/dodaci-prehrani/childlife/colostrum-s-probioticima.html

Nati1
18.09.2011., 14:32
imam pitanje...
koliko dugo se djetetu mogu davati ti dodaci za jačanje imuniteta, treba li napraviti neku pauzu?....čini mi se da su mi nekad u jednoj ljekarni pričali o nekoj pauzi od 3 mjeseca ili da se dodaci trebaju uzimati 3 mjeseca u kontinuitetu i onda promijeniti neki drugi...to mi nešto zvoni u glavi a nisam sigurna:ne zna:
ja sam mome (ima 5 god.) davala Now Kid Vits - vitamini i minerali za djecu, unutra ima 120 tableta za žvakanje i sada sam u dilemi da li kupiti još 1 isto pakiranje ili kupiti neke druge od drugog proizvođača ili napraviti pauzu? uz to koristimo i petrovićev med za podizanje prirodnog imuniteta.....
na to sam se odlučila jer je cijelu prošlu vrtićku godinu bio bolestan...prehlade, 2 puta gripa, temperature....7-10 dana zdrav pa opet bolestan i tako u đir...
i sada mi je već muka što me čeka ove zime...

mandy
19.09.2011., 08:08
Ja sam za to da se da neki preparat pa da se vidi ima li pomaka.
Ja sam svom ive godine nakon kozica i 2 viroze u mjesec dana dala Imunoglukan. Nakon par tj je krenuo u vrtić i imao je samo jednu virusnu upalu grla koju je pokupio mlađi brat negdje.

ZaTriMinute
19.09.2011., 08:29
Ja sam se jako zagrijala za taj nativni propolis od Hedere, ali nekako mislim da neće htjeti pojesti to u što mu ga umiješam, pa sam se ipak odlučila za propolis baby kojeg mu dam u žličici meda kad jede npr.jogurt tak da ga jedino tak ne ispljune

Moj taj Nativni nije mogao u ničemu. Ni u jogurtu, ni u pudinzima, ni u običnoj hrani. Skužio ga je odmah u čemu god da je bio. Eto, još mi stoji u frižideru.

elly
19.09.2011., 08:59
a koja je razlika između imunoglukana i bronhowaxona?

Wedding
19.09.2011., 09:44
ja svojoj kupila nativni propolis junior. nije da mislim da ti pripravci čine čuda, ali brijem da je prirodni propolis dokazano ok, valjda će bar malo pripomoć... baš me zanima. inače nije preosjetljiva, ali ovo ljeto je imala 3-4 lagane viroze, pa da prije zime probamo ojačat.
isto pazim na prehranu jako, hoće jest, ali je mršava dosta.

svi ti pripravci pomazu podupiranju imuniteta ali na dugorocnoj varijanti upotrebe - barem mjesec do dva pa i duze:mig: a oni malo kompleksiji pripravci daju se samo tesko bolesnoj djeci tipa kronicara, djeci oboljeloj od imununih bolesti itd i dobivaju se striktno na recept specijaliste i takva terapija kosta oko 900 kn mjesecno (doplata)

mandy
19.09.2011., 11:23
a koja je razlika između imunoglukana i bronhowaxona?

Imunoglukan je sirup sa betaglukanom a bronhowaxon je nešto kao oralno cjepivo, sadrži 8 bakterija.

elly
19.09.2011., 11:58
hvala Mandy, ali nisu li vrtićarcima najčešće viroze a ne bakterijske upale :ne zna: ? Krenem nazvati ljekarnu na Dolcu za Bronho, pa opet odustanem jer dosta liječnika govori da ne postoji lijek za podizanje imuniteta i da sve treba prepustiti prirodi pa si mislim: ajde uzet ću samo VIP probiotike jer možda neće pomoći ali neće biti ni štete jer su prirodni proizvod, a onda opet... ma ne znam više da li bi išta, ništa... Tražila sam na netu od tog Bronhowaxona stranicu ili nešto ali bezuspješno. Postoji li kakav link?

elly
19.09.2011., 12:25
ovako... možda se poslije budem tukla u glavu, ali odluka je pala na prirodne pripravke u vidu Petrovićevog meda i eventualno još VIP probiotika. Ne da mi se isprobavati na klincima ostala farmaceutska pomagala. Trenutno sam tog raspoloženja a kad krenu opet epidemije onda ću po običaju paničariti

mandy
19.09.2011., 13:00
hvala Mandy, ali nisu li vrtićarcima najčešće viroze a ne bakterijske upale :ne zna: ? Krenem nazvati ljekarnu na Dolcu za Bronho, pa opet odustanem jer dosta liječnika govori da ne postoji lijek za podizanje imuniteta i da sve treba prepustiti prirodi pa si mislim: ajde uzet ću samo VIP probiotike jer možda neće pomoći ali neće biti ni štete jer su prirodni proizvod, a onda opet... ma ne znam više da li bi išta, ništa... Tražila sam na netu od tog Bronhowaxona stranicu ili nešto ali bezuspješno. Postoji li kakav link?

kod moga su bile bakterijske upale, prva nas je u bolnicu strpala na 5 dana poslje toga je popio 8 antb u 6 mj. većinom streptokok.

ni ja nisam ništa davala i ne dajem dok ne vidim da je imunitet loš

cvijetić
19.09.2011., 13:13
hvala Mandy, ali nisu li vrtićarcima najčešće viroze a ne bakterijske upale :ne zna:

to ti je individualno.moja je cijepljena prevenarom i kuc kuc kod nje su uglavnom bile prisutne viroze- lani nije imala ni jednu bakterijsku, preklani jednu- ali je popila 2 antib-jer je jednom nakon viroze prijetila upala pluća- a godinu prije u 3 mjeseca vrtića jedna bakter.upala

lola1415
19.09.2011., 13:18
Moj taj Nativni nije mogao u ničemu. Ni u jogurtu, ni u pudinzima, ni u običnoj hrani. Skužio ga je odmah u čemu god da je bio. Eto, još mi stoji u frižideru.

Dobro da sam pitala. Znači jako se kuži? Onda vjerojatno ni moja to ne bi htjela. Jesi mu probala dati i s tipa kakaom ili čokolinom oni imaju jak okus pa zato pitam? Hvala ti.

ZaTriMinute
20.09.2011., 14:43
Dobro da sam pitala. Znači jako se kuži? Onda vjerojatno ni moja to ne bi htjela. Jesi mu probala dati i s tipa kakaom ili čokolinom oni imaju jak okus pa zato pitam? Hvala ti.

Nema toga s čim mu nisam probala uvaliti Nativni, kakao, čajevi, sokovi, jogurti, namazi, obična hrana (ručak, npr. malo ubacim u saft), ma sve. Kužio ga je u svemu. Jednostavno, to u čemu je bio Nativni propolis on je probao i nije htio jesti. Dam mu npr. Dukatino jogurt s nativnim i on uzme jednu žlicu i ostavi, drugi dan mu dan i onda šnjofka, i malo proba na žlicu i nastavi jesti jer nativnog nije bilo.

elly
21.09.2011., 11:31
Ne znam jesam li ovdje ili na drugom forumu čitala da je nešto pomagalo za jačanje apetita pa me zanima o kojem preparatu je bilo riječ. Znam da to nije striktno vezano uz ovu temu ali ima veze s njom jer kad dijete dobro jede ima i jači imunitet :D

imbrod
21.09.2011., 12:01
Jel možda matična mliječ (http://www.pip.hr/home-izdvajamo-maticna.asp)?
I da li se uopće smije davati djeci?

elly
21.09.2011., 12:04
Jel možda matična mliječ (http://www.pip.hr/home-izdvajamo-maticna.asp)?
I da li se uopće smije davati djeci?

ne, ne mogu se nikako sjetiti mada kad b vidjela naziv znala bih. Znam da za klince ima propol baby (to je propolis za klince) mada i matična mliječ se može davati klincima samo ne znam od koje dobi.
Moji su počeli jesti Petrovićev med za imunitet i ne bune se što mi je već uspjeh :D
Trebam nešto za apetit starijoj curki (3 g)

lola1415
21.09.2011., 13:04
Nema toga s čim mu nisam probala uvaliti Nativni, kakao, čajevi, sokovi, jogurti, namazi, obična hrana (ručak, npr. malo ubacim u saft), ma sve. Kužio ga je u svemu. Jednostavno, to u čemu je bio Nativni propolis on je probao i nije htio jesti. Dam mu npr. Dukatino jogurt s nativnim i on uzme jednu žlicu i ostavi, drugi dan mu dan i onda šnjofka, i malo proba na žlicu i nastavi jesti jer nativnog nije bilo.

Onda ne ću ni bacati novce. Hvala ti!

Curica
22.09.2011., 09:08
... mada i matična mliječ se može davati klincima samo ne znam od koje dobi....

Ja sam svom klincu prije neki dan kupila medexovu matičnu mliječ za djecu.
http://www.kadulja.hr/index.php?page=shop.product_details&product_id=184&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=4
ČIm je krenuo u vrtić ponovo nakon ljeta eto šmrcanja i kašljanja. Sada, nakon par popijenih ampulica (ima ih 10 u pakiranju, za 10 dana) mogu reći da mu je apetit super, prehlada lagano odlazi...
Na pakiranju piše da je za djecu iznad 3 godine...

ZubaTruba
22.09.2011., 09:16
Ja sam svom klincu prije neki dan kupila medexovu matičnu mliječ za djecu.
http://www.kadulja.hr/index.php?page=shop.product_details&product_id=184&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=4
ČIm je krenuo u vrtić ponovo nakon ljeta eto šmrcanja i kašljanja. Sada, nakon par popijenih ampulica (ima ih 10 u pakiranju, za 10 dana) mogu reći da mu je apetit super, prehlada lagano odlazi...
Na pakiranju piše da je za djecu iznad 3 godine...

već je prije par dana netko postavio pitanje o jačanju apetita, ali nije baš bilo odgovora, osim ovog.

pa evo, ja ponavljam, dajte molim vas savjete kako malcu pojačati apetit...

probat ćemo i matičnu mliječ - to još nismo

i još edit: mrzim temu "što danas jedu" jer ono što tamo piše za jedan dan mom malom je dosta za cijeli tjedan, da ne spominjem da pola toga on ne bi mi pomirisao, a kamoli pojeo :cry:

Curica
22.09.2011., 09:29
Poznato je da propolis i matična mliječ utječu na apetit...
Meni je mama kao djetetu davala propolis (naravno tada nije bilo ovoliko čarobnih preparata na bazi propolisa), već onaj obični u kapima na žličici šećera..
Obično svom klincu po zimi dajem Petrovićev med sa dodacima, ali sam prije njega odlučila odguliti kuru matične mliječi.
Nije jeftina (10 apula košta 145 kn), ali mislim da vrijedi... Uostalom što je danas jefino??
Kad to popije opet krećemo sa Petrovićevim medom...
Svaki dan mu kuham šipkovog čaja sa limunom i medom (i to pije umjesto soka) i trudim se da jede što više sezonskog voća...
Eto došle nam mandarine, a to su mu favorit...
Uglavnom... blaženo ljeto! Zima je duga i naporna!!

ZubaTruba
22.09.2011., 09:35
Poznato je da propolis i matična mliječ utječu na apetit...
Meni je mama kao djetetu davala propolis (naravno tada nije bilo ovoliko čarobnih preparata na bazi propolisa), već onaj obični u kapima na žličici šećera..
Obično svom klincu po zimi dajem Petrovićev med sa dodacima, ali sam prije njega odlučila odguliti kuru matične mliječi.
Nije jeftina (10 apula košta 145 kn), ali mislim da vrijedi... Uostalom što je danas jefino??
Kad to popije opet krećemo sa Petrovićevim medom...
Svaki dan mu kuham šipkovog čaja sa limunom i medom (i to pije umjesto soka) i trudim se da jede što više sezonskog voća...
Eto došle nam mandarine, a to su mu favorit...
Uglavnom... blaženo ljeto! Zima je duga i naporna!!

propolis uzimamo sada, ne vidim baš nikakve pomake po pitanju apetita...
petrovićev med su mi rekli da ne smijem prije 2 godine, pa čekam...
i da, čekam naranče i mandarine, lani ih je volio.

Wedding
22.09.2011., 09:39
Ne znam jesam li ovdje ili na drugom forumu čitala da je nešto pomagalo za jačanje apetita pa me zanima o kojem preparatu je bilo riječ. Znam da to nije striktno vezano uz ovu temu ali ima veze s njom jer kad dijete dobro jede ima i jači imunitet :D

Glavnom svi priprabci i dodatci prehrani sa vitaminima B komplexa

Mi smo koristili od ChildLifea- multivamin i mineral sirup i super je jer pomaze jacanju imuniteta i dize apetit i sada samo njega koristim

elly
22.09.2011., 10:15
da, za childlife sam čula da je ok, a u međuvremenu sam našla na što sam mislila, a to je Floradix Kindervital (http://www.dietpharm.hr/default.asp?ItemSubID=21&PiID=409). Sve mame se kunu da apetit primjetno raste od njega. Kažu da po pitanju imuniteta ne primjećuju neko super djelovanje ali da se apetit očigledno pojačava. Meni je ok što je u potpunosti prirodan preparat i proizvode ga Njemci :D

elly
22.09.2011., 10:20
propolis uzimamo sada, ne vidim baš nikakve pomake po pitanju apetita...
petrovićev med su mi rekli da ne smijem prije 2 godine, pa čekam...
i da, čekam naranče i mandarine, lani ih je volio.

ja sam čitala iskustva mama koje ga koriste s djecom već od prve godine života. Ja sam dvojila ali evo i mi smo ga počeli koristiti (frajer je skoro 15mj) i bez ikakvih nuspojava. Zvala sam i Petrovića i kaže da može bez problema a to stoji i na samom medu (doziranje za djecu od 1-2 g je 2x1 kavena žličica iza obroka).
A i inače mislim ako već uzimate propolis da ste odradili kategoriju med i medni pripravci :ne zna:

ZubaTruba
22.09.2011., 11:04
da, za childlife sam čula da je ok, a u međuvremenu sam našla na što sam mislila, a to je Floradix Kindervital (http://www.dietpharm.hr/default.asp?ItemSubID=21&PiID=409). Sve mame se kunu da apetit primjetno raste od njega. Kažu da po pitanju imuniteta ne primjećuju neko super djelovanje ali da se apetit očigledno pojačava. Meni je ok što je u potpunosti prirodan preparat i proizvode ga Njemci :D

mi smo koristili ovaj kindervital prošle zime. ne mogu ništa reći jer je moj mali bio zaista stalno bolestan i nije mu pomoglo ništa, pa ni ovo. naravno da u takvom stanju nije ni jeo...

inače, po sastavu je super, jer sadrži sve vitamine kao na primjer childlife i slični + ekstrakte biljaka (za koje iskreno ne znam za što konkretno služe, ali eto...). i po okusu je ok. postoji sa željezom i bez željeza. isto ne znam zašto bi dijete izbjegavalo uzimati željezo, ali valjda postoji neko objašnjenje :ne zna:

mayabela
22.09.2011., 11:33
Ja imam dilemu u vezi meda. Htjela sam uzeti od susjeda nešto za malu, a on mi nudi cvjetni, bagremov, kestenov, čak ima i med od kupine?

Koji dajete djeci? Ja sam mislila ovaj cvjetni uzeti, nekako mi se čini da nije težak kao ostali, ili to nema veze?

ZubaTruba
22.09.2011., 11:36
Ja imam dilemu u vezi meda. Htjela sam uzeti od susjeda nešto za malu, a on mi nudi cvjetni, bagremov, kestenov, čak ima i med od kupine?

Koji dajete djeci? Ja sam mislila ovaj cvjetni uzeti, nekako mi se čini da nije težak kao ostali, ili to nema veze?

ja dajem cvjetni i bagremov, kako kada koji kupim. ali negdje sam čula da kestenov povoljno djeluje na dišne puteve, pa ću vjerojatno sljedeći put kupiti kestenov.

mayabela
22.09.2011., 11:52
Aha, znači u biti je svejedno, tj. svaki je djlotvoran i zdrav? Samo sam se pitala da nije neki pretežak za malene, moja nema još 2 godine. Hvala!

Wedding
22.09.2011., 12:03

da, to je ustari isti kufer samo drugi proizvodjac, al moj ga mali nije bas htio pit al sreca da mso imali tester:D

Curica
22.09.2011., 12:04
Aha, znači u biti je svejedno, tj. svaki je djlotvoran i zdrav? Samo sam se pitala da nije neki pretežak za malene, moja nema još 2 godine. Hvala!

Moj ti je savjet da počneš sa blagim medovima. Bagrem i cvjetni su ti ipak bolja opcija od kestenovog. Kestenov med je teži i jače arome...
I jako je važno da ga jede poslije jela, ne natašte...

Wedding
22.09.2011., 12:16

svaki med je zdrav e sad neki su kvalitetniji a neki manje kvalitetniji ali svi su onu vrlo povoljni za zdravlje al neki su ipak malo tezi po sastavu kao sto je recimo Kestenov i jaceg su okusa pa ga ne vole svi.

evo ukratko iz glave:
Livadni med - boja od svijetlo zckaste pa do tamno i cak i naranđaste a ovisi o vrsti livade tj cvijeca, to je lagani med, a kristalizira sporije - uglavnom to je mjesavina mnogo vrsta biljaka od cvjetova do trava i grmova - meni osobno jedan od drazih ma makar ja volm sve:D. e da kazu da je on super za alergicare na pelud jer posto je od mnogo bilja da stavra prirodni spontani imunitet
Kestenov med - jakog okusa, zna bit i onak trpki i jako brzo kristalizira, tamne je boje pa ga ne mozes fulat na polici
Bagremov med - spada u najbolje, lako topljiv, vrlo rijedak, ugodnog i blagog okusa i kasn kristalizira (to je bitno onima koji vole med dok je tekuci)
Kaduljin med- vrlo dobar za disne sustave i za zbacivanje sluzi iz disnog sustava - malo je jaceg okusa al ja ga obozavam
Lipov med - svijetlo zuckaste pa cak i lagano zelenkaste boje, ima malo jaci okus ali lagani miris i isto brzo kristalizira

uglavnom sa livadom tj cvijetnim i bagremom neces fulat a opet ponavljam sve ovisi o ukusima ja ih sve obozavam i uvijek imam doma nekoloko vrsta (sad trenutno me napada med u sacu pa sam si kupila cijeli okvir saca i tamanim:rofl:)

tina
22.09.2011., 12:52
drago mi je da ste bas na temi meda :mig:
mogu li smrcavici od 19 mj dati po zlicicu meda dvaput na dan? i velite poslije obroka? a jel smije cisti na zlicicu (ako ce htjeti) ili mora biti razmucen u caju ili mlijeku (to sam negdje procitala, a ne zelim je nepotrebno navikavati na zasladjene tekucine)? i jel moze obican "ducanski" bagrem ili mora biti neki poseban da bi bio ok za djecu? :ne zna: [stvarno pojma nemam o medu]

elly
22.09.2011., 13:00
meni pavlović rekao da mogu djeca nakon navršene godine dana i od 1-2 godine se daje 2x1 KAVENA (ne čajna žličica!) NAKON obroka s PLASTIČNOM žličicom. Dakle, može direkt u usta ali s plastičnom žličicom. A sad doziranje... Dal se ono odnosi na sve medove ili samo na taj njegov za podizanje imuniteta (ima cvjetni prah i matičnu mliječ), to ne znam :ne zna:

tina
22.09.2011., 13:25
meni pavlović rekao da mogu djeca nakon navršene godine dana i od 1-2 godine se daje 2x1 KAVENA (ne čajna žličica!) NAKON obroka s PLASTIČNOM žličicom. Dakle, može direkt u usta ali s plastičnom žličicom.
...

dobro da si mi rekla, hvala! :)

Curica
22.09.2011., 13:31
To se definitivno odnosi na te posebne medove koji su obogaćeni propolisom. Jer propolis se mora ipak umjereno dozirati.
A med kao med, može i u većim količinama.
Ja svog klinca hranim s medom od njegove 1.godine života, svaki čaj je bio sa medom, a popio ga je na litre...

Wedding
22.09.2011., 13:38
meni pavlović rekao da mogu djeca nakon navršene godine dana i od 1-2 godine se daje 2x1 KAVENA (ne čajna žličica!) NAKON obroka s PLASTIČNOM žličicom. Dakle, može direkt u usta ali s plastičnom žličicom. A sad doziranje... Dal se ono odnosi na sve medove ili samo na taj njegov za podizanje imuniteta (ima cvjetni prah i matičnu mliječ), to ne znam :ne zna:

Pavlović ili Petrović?:

BTW: nije ti Petrović to mogao nikako rec :)

Wedding
22.09.2011., 13:43
drago mi je da ste bas na temi meda :mig:
mogu li smrcavici od 19 mj dati po zlicicu meda dvaput na dan? i velite poslije obroka? a jel smije cisti na zlicicu (ako ce htjeti) ili mora biti razmucen u caju ili mlijeku (to sam negdje procitala, a ne zelim je nepotrebno navikavati na zasladjene tekucine)? i jel moze obican "ducanski" bagrem ili mora biti neki poseban da bi bio ok za djecu? :ne zna: [stvarno pojma nemam o medu]

bilo koji, al bolje je kupit od pcelara na placu nego u marketima:mig:, prvo pocinjes sa cca pola kavene zlice dnevno a na kraju moze i cajnu zlicu dva puta dnevno, bitno je uvijek kao i kod svega pocet sa malom dozom:mig:

Sto se tice izbora zlice metalna ne smije u pripravke gdje ima propolisa i maticne mlijeci a za obican med ne smeta:D, al ja uvijek imam naviku rabljenja plasticne ili staklene zlice:ne zna:

ZubaTruba
22.09.2011., 14:07
puno korisnih informacija o medu.... hvala wedding

moj mali je počeo jesti med prije navršene godine dana. znam da se ne preporuča, ali eto, probala sam sasvim malo po malo, nije uslijedila nikakva reakcija, on ga je rado jeo i tako smo nastavili. jeo ga je nekada na kruhu, nekada u čaju. uglavnom, u jednoj fazi je pio isključivo toplu vodu s medom :rolleyes: dok je čaj i vodu odbijao.

koliko sam shvatila, jedini razlog zašto se preporuča pričekati do navršene 2 godine s medom je taj da je jako alergen, pa prema tome, ako provjereno nema reakcije na med, nema ni razloga zašto ga ne davati.

za petrovićev nisam ni znala koji je točan sastav, ni zašto se ne daje ranije. očito, pošto nema ništa posebno teško u njegovom sastvu, može se i taj davati ranije.

Wedding
22.09.2011., 14:18
puno korisnih informacija o medu.... hvala wedding

moj mali je počeo jesti med prije navršene godine dana. znam da se ne preporuča, ali eto, probala sam sasvim malo po malo, nije uslijedila nikakva reakcija, on ga je rado jeo i tako smo nastavili. jeo ga je nekada na kruhu, nekada u čaju. uglavnom, u jednoj fazi je pio isključivo toplu vodu s medom :rolleyes: dok je čaj i vodu odbijao.

koliko sam shvatila, jedini razlog zašto se preporuča pričekati do navršene 2 godine s medom je taj da je jako alergen, pa prema tome, ako provjereno nema reakcije na med, nema ni razloga zašto ga ne davati.

za petrovićev nisam ni znala koji je točan sastav, ni zašto se ne daje ranije. očito, pošto nema ništa posebno teško u njegovom sastvu, može se i taj davati ranije.

upravo to, med je alergen pa se zato stvara panika koja u nekim slucajevima i moze bit i realna al u glavnom isto je kao i kod orasastih plodova i jagoda tj ako jedan od roditelja ima neku alergiju onda se sa alergenim namirnicama ceka duze tj odgađa se njihovo uvođenje u prehranu:mig:
- moji klinci su jeli med od prve godine i odusevljeni su sa njim:D

Kod Petrovicevog meda ovi o tome za sto je: ovaj za imunitete ima propolis, cvijetni prah, maticnu mlijec u smjesno niskoj dozi i naravno med - uglavnom svi ti "specijalni" medovi se rabe u manjoj kolicini prvenstveno zbog propolisa jer je on jak i on regulira dozu za konzumaciju a sam med koliko toliko al ionako nitko nece pojest dnevno3-4 jusne zlice meda:ne zna:, a sto se tice maticne mlijeci u tim kombiniranim medovima to su smijesne doze koje nisu vrijedne spomena a takav med ima nabrijanu cijenu (inace doza maticne mlijeci u jednoj piksi Petrovicevog meda za imunitet je manja od potrebne dnevne doze za dizanje imuniteta:mig: - zato si ja takav med doma miksam sama i dođe me mnogo jeftinije a trosimo ga stvarno puno)

ZubaTruba
22.09.2011., 14:24
upravo to, med je alergen pa se zato stvara panika koja u nekim slucajevima i moze bit i realna al u glavnom isto je kao i kod orasastih plodova i jagoda tj ako jedan od roditelja ima neku alergiju onda se sa alergenim namirnicama ceka duze tj odgađa se njihovo uvođenje u prehranu:mig:
- moji klinci su jeli med od prve godine i odusevljeni su sa njim:D

Kod Petrovicevog meda ovi o tome za sto je: ovaj za imunitete ima propolis, cvijetni prah, maticnu mlijec u smjesno niskoj dozi i naravno med - uglavnom svi ti "specijalni" medovi se rabe u manjoj kolicini prvenstveno zbog propolisa jer je on jak i on regulira dozu za konzumaciju a sam med koliko toliko al ionako nitko nece pojest dnevno3-4 jusne zlice meda:ne zna:, a sto se tice maticne mlijeci u tim kombiniranim medovima to su smijesne doze koje nisu vrijedne spomena a takav med ima nabrijanu cijenu (inace doza maticne mlijeci u jednoj piksi Petrovicevog meda za imunitet je manja od potrebne dnevne doze za dizanje imuniteta:mig: - zato si ja takav med doma miksam sama i dođe me mnogo jeftinije a trosimo ga stvarno puno)

:eek: a ja sam mislila da petrovićev med sadrži eliksir života... otprilike....

mandy
22.09.2011., 14:25

cvjetni, livada, trešnja, slatki su i obojica bi jeli kao da jedu puding :)
dala sam obojici nakon nekih 15 mj, prije nije bilo potrebe

Wedding
22.09.2011., 14:26
:eek: a ja sam mislila da petrovićev med sadrži eliksir života... otprilike....

:lol::lol::lol: luda si

elly
22.09.2011., 16:10
zato si ja takav med doma miksam sama i dođe me mnogo jeftinije a trosimo ga stvarno puno)

imam pristup svim sastojcima, a sad mi otkrij dozažu... imam bagrem med, imam cvjetni prah u posebnoj piksi, imam propolisa, imam one liofilizirane matične mliječi... i kaj sad s tim :D ?

Wedding
22.09.2011., 21:49
imam pristup svim sastojcima, a sad mi otkrij dozažu... imam bagrem med, imam cvjetni prah u posebnoj piksi, imam propolisa, imam one liofilizirane matične mliječi... i kaj sad s tim :D ?

E sad sve imas osim maticne mlijeci jer mora ici ona prirodna ( ova liofilizirana je tekuca i nisam sigurna kako ce se ponasat u medu tj mislim da ce izgubit svojstva... E sad ja ti to mjerim odokativno tj na onu manju staklenku, mislim da je od 400 grama napunim do cca 70% medom, dodam izmiksat tj usitnjen cvjetni prah (mora se miksat u mlincu za kavu jer ce malo koji drugi mixer uspjet napravit nesto posteno) - poanta usitnjavanja cvijetnog praha je topljivost jer cvijetni prah u zrncima kada se osusi vise nije topiv osim ako imas u zamrzivacu ona svjeza zrnca..... Uglavnom peludi dodad cca 2 jusne zlice, i ukapas propolisa - ja stavim cca 1-2 ml ovisi o jacini jer sto je vise propolisa med ce imat jaci okus i manja je sansa da ce ga klinci htjet ( moji ne zele Petrovicev jer im je prejakog okusa na propolis) i to sve dobro promjesas da se sve sljubi

Inace za imunitet je super na kocku secera nakapat do 5 kapi propisa i nakon cca 2-3 minute kad ishlapi alkohol popapati to :)

ZubaTruba
23.09.2011., 08:20
Glavnom svi priprabci i dodatci prehrani sa vitaminima B komplexa

Mi smo koristili od ChildLifea- multivamin i mineral sirup i super je jer pomaze jacanju imuniteta i dize apetit i sada samo njega koristim

ja opet o apetitu :mig:

sad smo na propol baby-u, pa da ne pretjerujem, neću sad još i vitaminske sirupe.... jer zaista mislim da pretjerujem sa dodacima

ali ovo sa b komplexom me podsjetilo na dana kada sam zbog nekakvih dermatoloških problema ja uzimla taj b komplex, i uskoro prestala jer sam se počela debljati... kako se nisam prije toga sjetila :bonk:

kupila sam b komplex za 22 kune, sinoć zdrobila pola tabletice u mlijeko i tako ću svaki dan. ako bude djelovalo kao na mene, super.

inače, u uputama piše 1 tableta dnevno za djecu od 5 godina, manjima očito nije namijenjeno. ali obzirom da taj isti komplex sadrže svi dječji vitaminski sirupi, mislim da ne može štetiti.

crnkicaa
23.09.2011., 08:48
wedding, imam pitanje o propolisu smijem li ga nakapati u čaj koji ću promiješati s medom? i smiju li to uzimati svakodnevno?
hvala ti...

Wedding
23.09.2011., 10:02
ja opet o apetitu :mig:

sad smo na propol baby-u, pa da ne pretjerujem, neću sad još i vitaminske sirupe.... jer zaista mislim da pretjerujem sa dodacima

ali ovo sa b komplexom me podsjetilo na dana kada sam zbog nekakvih dermatoloških problema ja uzimla taj b komplex, i uskoro prestala jer sam se počela debljati... kako se nisam prije toga sjetila :bonk:

kupila sam b komplex za 22 kune, sinoć zdrobila pola tabletice u mlijeko i tako ću svaki dan. ako bude djelovalo kao na mene, super.

inače, u uputama piše 1 tableta dnevno za djecu od 5 godina, manjima očito nije namijenjeno. ali obzirom da taj isti komplex sadrže svi dječji vitaminski sirupi, mislim da ne može štetiti.

daj samo pola tablete:mig:

wedding, imam pitanje o propolisu smijem li ga nakapati u čaj koji ću promiješati s medom? i smiju li to uzimati svakodnevno?
hvala ti...

smije al neka caj bude mlaki jer sve sto je preko 40-50C vec ponistava svojstvo meda i propolisa.. al stavi stvarno jednu, dvit, tri kapi jer je propolis alkoholna tinktura i jak je a i bljak okusa, bar meni:D

nosorog
23.09.2011., 11:00
smije al neka caj bude mlaki jer sve sto je preko 40-50C vec ponistava svojstvo meda i propolisa.. al stavi stvarno jednu, dvit, tri kapi jer je propolis alkoholna tinktura i jak je a i bljak okusa, bar meni:D

ajde da tebe onda pitam....ja imam neki med+propolis, pise da se mora umutiti u topli napitak (isto ovo sa 40)....nema sanse da moja upce popije caj, a kamoli topli (zapravo nis toplo ne jede i ne pije)
jel mogu ja to davat na zlicu (za sada sam davala obican med, to joj je super, al ne znam za ovo?)

koja je razlika ako se rastopi, i koja ak se direktno polize?

elly
23.09.2011., 11:05
Inace za imunitet je super na kocku secera nakapat do 5 kapi propisa i nakon cca 2-3 minute kad ishlapi alkohol popapati to :)

vidiš, ovo je super ideja... imam propolisa od strica iz Like, ali me uvijek bilo strah dati klincima zbog alkohola. Vidiš, ovo mi je još najlakše i najdostupnije.
Inače, možda sam krivo rekla... ali imam matičnu mliječ u vrećici, prašak je pa sam mislila i to uvaliti u med.
Inače, sastav Petrovićevog meda je: 79,5g livadnog meda, 20g cvjetnog praha, 0.5g matične mliječi.
a ovo sam našla na netu za doziranje matične: "Kod mlađe djece preporuča se 30 grama mjesečno. Nakon mjesec dana uzimanja, najmanje toliko vremena pauze." Uglavnom, svugdje čitam da nakon mjesec dana uzimanja matične mliječi se mora napraviti isto tolika pauza. Možda zato u tom petrovićevom ima tako malo mm?

elly
23.09.2011., 11:16
jel mogu ja to davat na zlicu (za sada sam davala obican med, to joj je super, al ne znam za ovo?)

nisi mene pitala pa sorry što uletavama, ali u očekivanju wedding... ne vidim niti jedan razlog zašto se ne bi moglo dati žlicom direkt u usta. Tako i mi papamo ovaj petrovićev... Uz uvjet da sam te dobro shvatila: davala bi med miješan s propolisom?

Wedding
23.09.2011., 11:26
ajde da tebe onda pitam....ja imam neki med+propolis, pise da se mora umutiti u topli napitak (isto ovo sa 40)....nema sanse da moja upce popije caj, a kamoli topli (zapravo nis toplo ne jede i ne pije)

sve mozes davat direktno na zlicu :mig:

ili umutit u lagano topli caj da se otopi pa pustit da se napitak ohladi ako djete nece pit topli:D (med se tesko otapa u hladnom to znas i sama:mig:)

vidiš, ovo je super ideja... imam propolisa od strica iz Like, ali me uvijek bilo strah dati klincima zbog alkohola. Vidiš, ovo mi je još najlakše i najdostupnije.
Inače, možda sam krivo rekla... ali imam matičnu mliječ u vrećici, prašak je pa sam mislila i to uvaliti u med.
Inače, sastav Petrovićevog meda je: 79,5g livadnog meda, 20g cvjetnog praha, 0.5g matične mliječi.
a ovo sam našla na netu za doziranje matične: "Kod mlađe djece preporuča se 30 grama mjesečno. Nakon mjesec dana uzimanja, najmanje toliko vremena pauze." Uglavnom, svugdje čitam da nakon mjesec dana uzimanja matične mliječi se mora napraviti isto tolika pauza. Možda zato u tom petrovićevom ima tako malo mm?

pa ovaj u prahu mozes stavit:mig:

a cuj, ne kuzim ni ja tu foru al kad sam pricala sa pcelarima svi su se smijali na tu dozu od 0.5 g jer je fakat smijesna:rolleyes: i ta doza ne znaci apsolutno nista tj kao da je niti nema:mig:

(ja u piksu od cca 200 grama ubacim cca 10 grama maticne jer je inace klinci nema sanse da pojedu

Da, dnevna doza je 1 gram i to je doza za dizanje imuniteta - ta doza daje jako puno energije pa se ne treba ni pretjerivat - ja nisma vjerovala pa kad sam vjezbala poslije teretane sam uzela MM i preporodis se u hipu (samo kaj sam se skoro zbljuvala jer je okus svjeze MM odvratan:eek:)

cvijetić
23.09.2011., 12:31

ja sam svojoj M cijelu prošlu godinu( a i sad dajem)davala ujutro 5 kapi propolisa ili u žlicu meda ili u multivitaminski sirup.

kad su bolesni preporučena doza propolisa je 3 x dnevno po 5 kapi

elly
23.09.2011., 12:41
ja sam svojoj M cijelu prošlu godinu( a i sad dajem)davala ujutro 5 kapi propolisa ili u žlicu meda ili u multivitaminski sirup.

kad su bolesni preporučena doza propolisa je 3 x dnevno po 5 kapi

hvala na točnim dozama :kiss:
Daješ li obični propolis koji ima alkohola ili neki prilagođen klincima?

cvijetić
23.09.2011., 12:48
hvala na točnim dozama :kiss:
Daješ li obični propolis koji ima alkohola ili neki prilagođen klincima?

dajem joj običan propolis-od 5 kapi-joj ništa ne može biti ( mislim na alkohol).
jedino ga može odbiti, ali moja je navikla jer uvijek s nečim pomiješam...

mandy
23.09.2011., 12:57
Čiji propolis daješ?

Wedding
23.09.2011., 13:19
dajem joj običan propolis-od 5 kapi-joj ništa ne može biti ( mislim na alkohol).
jedino ga može odbiti, ali moja je navikla jer uvijek s nečim pomiješam...

NAPOMENA: doza ovisi o jacini tinkture:mig:

elly
23.09.2011., 13:48
a jbg... pa to je čitava nauka :tuzni: I sad opet ništa ne znam

Wedding
23.09.2011., 14:14
a jbg... pa to je čitava nauka :tuzni: I sad opet ništa ne znam

ma nije:mig:

tinktura je u 90% slucajeva u jacini od 10% - ja recimo doma ima i 30% i ta je brutalna:o :mig: al uvijek ti pise na njoj koja je i ako doziras kako je Cvijetic napisala to je ok:D

lunica26
23.09.2011., 14:25
Imam jedno pitanjce za iskusnije...

Mala je već drugi puta u 20 dana prehlađena..Jako curi nos,i povremen kašalj.Nismo još ni krenuli u jaslice...

Nisam pametna jel mi nešto krivo radimo,ili...jel preporučate nešto za te respiratorne probleme?

Wedding
23.09.2011., 14:37

Mala je već drugi puta u 20 dana prehlađena..Jako curi nos,i povremen kašalj.Nismo još ni krenuli u jaslice...

Nisam pametna jel mi nešto krivo radimo,ili...jel preporučate nešto za te respiratorne probleme?

sad je super vrijeme za viroze zbog ovih oscilacija temperature:mad: - jedino mozes pripravcima pomoc u dizanju imuniteta:ne zna:

mandy
23.09.2011., 14:58
lunice ja ne idem u vrtić a već me 2 viroza ćopila u 2 mjeseca :D, boli me grlo za popizdit, curi nos...klinci su srećom još ok, ovo vrijeme nimalo ne pomaže.

ZubaTruba
23.09.2011., 14:58

dok nema temperature sve je to ok... kad krene u jaslice šmrkanje i kašalj nećeš ni smatrati bolešću. kako je netko negdje tu rekao, to je opis gotovo svakog jasličara.

prije jaslica kreni s nekim preparatom za jačanje imuniteta, e sad kojim, ne znam šta bih rekla. mi smo trenutno na propolisu i svakodnevnom inhaliranju. i ne znam je li jedno od to dvoje ili pak nešto treće zaslužno, ali moje dijete je suhog nosa, što je za nas živo čudo. pili smo imunoglukan u 8. mjesecu, pa možda i to djeluje :ne zna: sutra ujutro krećemo s broncho-vaxom o kojem je bilo riječi prije par stranica....

lunica26
23.09.2011., 16:22
Ma znam..i dok nema temperature trebala bi biti sretna.I dok se ne zakomplicira ne daj Bože...ali kad ona ne funkcionira zbog tog poštopanog nosa...:(

I trebala bi primiti i drugu dozu Prevenara,pa i Priorix,a nitko je naravno neće cijepiti šmrkavu,a takva bude stalno sada kad krenemo.

Dajem joj Propolbaby i Vitamin C od Childlife...i razmišljam o Bronhovaxu,ali pitat ću pedicu drugi tjedan.

Sanja29
23.09.2011., 17:17
ja sam pitala doktore za te pripravke za jačanje imunitteta za moje dečke i svi mi vele kao da ne preporučaju jer da je to porez na budale ... i ja vam više ne znam šta da mislim o tome

Wedding
23.09.2011., 19:51
ja sam pitala doktore za te pripravke za jačanje imunitteta za moje dečke i svi mi vele kao da ne preporučaju jer da je to porez na budale ... i ja vam više ne znam šta da mislim o tome

Bas me zanima koji su to doktori? Ja sam dobila preporuku za ChildLife i ako je on pomogao podic potpuno srozan imunitet od autoimune bolesti onda te doktore koji su to tebi rekli treba poslat malo na poduku
Bartolu je glavna terapija na rebru bila udarna doza vitaminaC i vitaminaB komplexa

BTW: mama mi je imala uzasno los papa test i CIN 2 i na preporuku jednog vrlo priznatog ginekologa je pocela koristit medne pripravke (tj med sa maticnom mlijeci, propolisom i cvjetnim prahom koji sam joj ja pripremala) jer je rekao da ce tako zasigurno ojacat obranu i da ce se organizam sam obranit i tako je i bilo i eto njen papa je sada super

Problem je u tome sto ljudi misle da ce nesto ucinitu kratkom roku a to nije tako a ujedno vecina doktora je totalno needucirana po pitanju dodataka prehrani.... :mig:

the redCat
23.09.2011., 20:14
Wedding
a gdje se mogu kupiti posebno matična mliječ i propolis da se ubace/umiješaju u med?
U apotekama biljnim? Imamo u Rijeci i jedan dućan s tim pčelarskim proizvodima PIP bi oni to trebali imati?
Kupili smo jednu teglicu onog zelenog meda i moj mali je lud za tim a ja sam luda od cijene :eek: pa bih radije onda ovako kako si opisivala smiješala ali ne znam gdje nabaviti ostale sastojke osim meda :ne zna:

ridikul
23.09.2011., 20:51
Gdje ima za kupiti ChildLife sirup za imunitet i koliko dođe?

Plavooka Sanja
23.09.2011., 21:04
Gdje ima za kupiti ChildLife sirup za imunitet i koliko dođe?

u gradskim ljekarnama (vjerojatno i u privatnim) i ovdje http://www.bezrecepta.hr/mame-i-djeca/dodaci-prehrani/childlife.html

ridikul
23.09.2011., 21:08
u gradskim ljekarnama (vjerojatno i u privatnim) i ovdje http://www.bezrecepta.hr/mame-i-djeca/dodaci-prehrani/childlife.html

Hvala :)

ridikul
23.09.2011., 21:11
Nisam gledala postove od prije, pa ne znam dal je tko spominjao..što kažete za ovu ehinaceu od ChildLife-a?
Ne znam što bi bilo bolje uzet za jačanje imuniteta, ehinaceu ili multivitaminski sirup..:ne zna:

Plavooka Sanja
23.09.2011., 21:14
Nisam gledala postove od prije, pa ne znam dal je tko spominjao..što kažete za ovu ehinaceu od ChildLife-a?
Ne znam što bi bilo bolje uzet za jačanje imuniteta, ehinaceu ili multivitaminski sirup..:ne zna:

ja sutra idem po ehinaceu, pa ću je kombinirati s njihovim tekućim vitaminom c koji već pije.

ridikul
23.09.2011., 21:24
ja sutra idem po ehinaceu, pa ću je kombinirati s njihovim tekućim vitaminom c koji već pije.

baš sam sad malo detaljnije gledala...odoh i ja ipak po ehinaceu :mig:

Mirotta
24.09.2011., 06:44
Sad i mene zanima taj Broncho Vaxom.
To se daje kao preventiva ili ako su se već zaredale infekcije?
Nazvat ću i pedijatricu da vidim što misli o tome.

Inače nisam svojoj ništa osim običnog bagrem/livada meda davala nikada jer nije bilo niti potrebe ali bih sad krenula s nečim s obzirom da je krenula u vrtić.

I da li joj smijem davati cvijetni prah, je li tko to davao?
To mi je nudila žena od koje kupujem med ali niti sama nije znala smije li se u toj dobi:confused:, kao, neka se raspitam. Imaju i propolis.

nosorog
24.09.2011., 07:04
sve mozes davat direktno na zlicu :mig:

ili umutit u lagano topli caj da se otopi pa pustit da se napitak ohladi ako djete nece pit topli:D (med se tesko otapa u hladnom to znas i sama:mig:)

ma znam,mislila sam da ima veze sa djelovanjem ak je u napitku :ne znam:
i lakse mi je davat na zlicu
hvala

jerry16
24.09.2011., 08:19
evo moje iskustvo...
dijete mi nije bilo boležljivo u smislu jačih prehlada,bronhitisa,upala...ali otkada je krenuo u vrtić svaki drugi tjedan prehlada,curenje nosa i sl....pošto sam ja doma
sa bebom i njega sam puštala doma...
desilo se ugl. petak dođe doma iz vrtića, kašalj jak, nos curi jako...pio je čaja prije spavanja i to je to drugo jutro se probudio u još gorem stanju...sva sreća nije bilo temperature...
kako je dan odmicao kašljao je sve jače i jače i onda je predvečer
pojeo 4 naranče još sam mislila da će mu biti slabo od tolikih naranči, međutim
nevjerojatno, ali on se drugi dan probudio potpuno zdrav
još uvijek kad se sjetim ne mogu vjerovati jer sam očekivala pogoršanje i temperaturu, a on više uopće nije kašljao i u pon. je normalno išao u vrtić

tako da ja od tada prakticiram kod prehlada i sl. puno voća sa c vitaminom,
sva sreća pa mi dijete to voli

valneahana
24.09.2011., 09:08
Ma znam..i dok nema temperature trebala bi biti sretna.I dok se ne zakomplicira ne daj Bože...ali kad ona ne funkcionira zbog tog poštopanog nosa...:(

I trebala bi primiti i drugu dozu Prevenara,pa i Priorix,a nitko je naravno neće cijepiti šmrkavu,a takva bude stalno sada kad krenemo.

Dajem joj Propolbaby i Vitamin C od Childlife...i razmišljam o Bronhovaxu,ali pitat ću pedicu drugi tjedan.

i nama curi nos i idemo na cjepljenje priorixom i prevenarom u utorak,moja pedica cjepi kad je šmrkav nos:ne zna:,i od starije seke bivši pedijatar je isto cjepio unatoč curenju nosa:ne zna:

valneahana
24.09.2011., 09:10
Sad i mene zanima taj Broncho Vaxom.
To se daje kao preventiva ili ako su se već zaredale infekcije?
Nazvat ću i pedijatricu da vidim što misli o tome.

Inače nisam svojoj ništa osim običnog bagrem/livada meda davala nikada jer nije bilo niti potrebe ali bih sad krenula s nečim s obzirom da je krenula u vrtić.

I da li joj smijem davati cvijetni prah, je li tko to davao?
To mi je nudila žena od koje kupujem med ali niti sama nije znala smije li se u toj dobi:confused:, kao, neka se raspitam. Imaju i propolis.

prvoj sam davala nakon čestih bolesti,drugoj sad kao preventivu prije vrtića

pošto nema nuspojava i kontraindikacija za davanje nemam kaj čekati

ZubaTruba
24.09.2011., 13:41

ma ne, nisam htjela reći da bi trebala biti sretna.... znam da ti je teško, i da je njima teško kad ne mogu normalno disati. hoću samo reći, nemoj se jako brinuti, nije to strašno.

mi smo iz istog razloga kasnili s priorixom 3 mjeseca, i s drugom dozom prevenara 3 mjeseca. nema veze, to sve stigneš.

bronhovax smiješ dati tek 4 tjedna nakon ili prije cjepljenja.

lunica26
24.09.2011., 19:25
ma ne, nisam htjela reći da bi trebala biti sretna.... znam da ti je teško, i da je njima teško kad ne mogu normalno disati. hoću samo reći, nemoj se jako brinuti, nije to strašno.

mi smo iz istog razloga kasnili s priorixom 3 mjeseca, i s drugom dozom prevenara 3 mjeseca. nema veze, to sve stigneš.

MA za ozbač bi trebala biti sretna kad pogledaš kak se može sve zakomplicirati:mig:...ali znaš i sama kak je...Ok,sad je več bolje...prek dana samo 2 puta usisavamo...i dobila sam preporuku za neke kapi koje se mogu kupiti samo u Austriji i na bazi sezamovog ulja su...pa ćemo vidjeti kad ih nabavimo.
Ma mi smo se cijepili Prevenarom u 5.mjesecu i trebala je dobiti drugu dozu u 7.mjesecu ali ga nije bilo...i sad čekamo da stigne.Mi smo ga dobili besplatno zbog dijagnoze,i samo valjda tog free nije bilo:ne zna:

Valjda nema neki rok za drugu dozu...i tnx za info za bronhovax..:top:
Ne znam dal se netko raspitivao dal se i njega može kupiti u austrijskim apotekama?

valneahana
24.09.2011., 21:25

e ovo nisam znala

to ti pedica rekla?

onda moram odgoditi cjepivo jer nam je ostao još jedan mjesec uzimanja bronhića i onda još nakon toga moram čekati mjesec dana,znači tek za dva mjeseca ju mogu cjepiti?

pitat ću i ja svoju pedicu ,makar neznam da ona o njemu išta zna

crnkicaa
25.09.2011., 09:40
Wedding hvala

Xen@
25.09.2011., 10:25
Cure jel ima neki proizvod za imunitet ili tipa neki vitamini u obliku bombona ili nešto:ne zna: što klinci mogu stavit u usta, a da je finog okusa, jer moji neće sirup nikako pit. Moji sad imaju 21 mj.

adriatica
25.09.2011., 10:42
U ljekarnama imaju lizalice sa vitaminima i u varijanti protiv kašlja, nažalost ne sjećam se proizvođača.

lunica26
25.09.2011., 18:34
Cure jel ima neki proizvod za imunitet ili tipa neki vitamini u obliku bombona ili nešto:ne zna: što klinci mogu stavit u usta, a da je finog okusa, jer moji neće sirup nikako pit. Moji sad imaju 21 mj.

Ima Propolbaby i u pastilama,dobila sam uz sirup 2 reklamna uzorka...a ima i drugih pripravaka 100%...Sjećam se nekih koje su klinci zvali Marsovci.,a možda se stvaro tak i zovu:cerek:

ZubaTruba
25.09.2011., 21:44
e ovo nisam znala

to ti pedica rekla?

onda moram odgoditi cjepivo jer nam je ostao još jedan mjesec uzimanja bronhića i onda još nakon toga moram čekati mjesec dana,znači tek za dva mjeseca ju mogu cjepiti?

pitat ću i ja svoju pedicu ,makar neznam da ona o njemu išta zna

ja imam broncho-munal, sastav je identičan kao bronchovax, i u uputama piše da se preporuča 4 tjedna razmaka od cjepiva.

ne znam koliko je ozbiljna ta preporuka. tako i za prevenar se kao preporuča ne cijepiti zajedno s priorixom i ostalim cjepivima, pa neki pedijatri cijepe a neki ne :ne zna:

valneahana
26.09.2011., 06:18
ja imam broncho-munal, sastav je identičan kao bronchovax, i u uputama piše da se preporuča 4 tjedna razmaka od cjepiva.

ne znam koliko je ozbiljna ta preporuka. tako i za prevenar se kao preporuča ne cijepiti zajedno s priorixom i ostalim cjepivima, pa neki pedijatri cijepe a neki ne :ne zna:

u bronhovaxomu nema ništa u vezi cjepljenja:ne zna:

valneahana
26.09.2011., 06:21

sad čitam i o prevenaru i piše da može s drugim cjepivima samo da se mora primjeniti na drugo mjesto od drugog cjepiva

valneahana
26.09.2011., 06:30

evo čitam upute od bronhomunala od leka i ne preporuča se uzimanje bronhomunala četiri tjedna prije ili poslije ORALNOG cjepljenja

znači ipak se možemo cjepiti

ZubaTruba
26.09.2011., 07:07
evo čitam upute od bronhomunala od leka i ne preporuča se uzimanje bronhomunala četiri tjedna prije ili poslije ORALNOG cjepljenja

znači ipak se možemo cjepiti

joooooj, cure oprostite, jutros sam ponovo pogledala upute i kaže da se preporuča pauza između toga i peroralnog živog cjepiva - dakle, smije se cijepiti priorixom i prevenarom.... sorry :brukica:

a za prvenar, naša pedijatrica nije neće cijepiti zajedno s priorixom - morali smo čekati mjesec dana :ne zna:

valneahana
26.09.2011., 10:39
joooooj, cure oprostite, jutros sam ponovo pogledala upute i kaže da se preporuča pauza između toga i peroralnog živog cjepiva - dakle, smije se cijepiti priorixom i prevenarom.... sorry :brukica:

a za prvenar, naša pedijatrica nije neće cijepiti zajedno s priorixom - morali smo čekati mjesec dana :ne zna:

nema veze

svejedno je dobro znati to a na bronhovaxomu to ne piše

ja ću svejedno napomenuti pedici pa ću vidjet još kaj će ona reći

Mirotta
26.09.2011., 10:46
Kupila sam jučer od mojih pčelara Mješavinu pčelinjih proizvoda:top:
Sadrži: med, pelud, propolis i matičnu mliječ.

Još ću pedijatricu pitati za taj Broncho vaxom i to je sve što joj planiram davati za sad.

elly
26.09.2011., 11:34
...i dobila sam preporuku za neke kapi koje se mogu kupiti samo u Austriji i na bazi sezamovog ulja su...pa ćemo vidjeti kad ih nabavimo.

ovo su kapi za dišne probleme? Ako da, daj podrobnije info

Wedding
27.09.2011., 13:46
Wedding
a gdje se mogu kupiti posebno matična mliječ i propolis da se ubace/umiješaju u med?
U apotekama biljnim? Imamo u Rijeci i jedan dućan s tim pčelarskim proizvodima PIP bi oni to trebali imati?
Kupili smo jednu teglicu onog zelenog meda i moj mali je lud za tim a ja sam luda od cijene :eek: pa bih radije onda ovako kako si opisivala smiješala ali ne znam gdje nabaviti ostale sastojke osim meda :ne zna:

Sve se tooze nabavit kod pcelara al u startu ti je to velika investicija tj propolis i cvjetni prah imaju ok cijenu al je maticnal mijec vrlo skupa (35 grama kosta od 250-400 kn)

kirshna
30.09.2011., 20:26
Ima li tko iskustva sa Immunilflor junior sirupom za jačanje imuniteta?
Uzela sam starijoj (2,5god), iako sam planirala uzeti kapi Echinacea-e da mogu davati i mlađoj (1god) ali ih nigdje ne nađem...
Uzela sam također i dječji c vitamin (plivit c) pa ću im s time malo popravljati imunitet...

Inače su od 30.08 na antibioticima, prvo Zinnat pa Klavocin pa Byvacin kapi za nos pa sad Garasone kapi... (streptoccocus pneumoniae prvo imala jedna pa sad druga i nikako iskorjeniti)

SummerNight
30.09.2011., 21:02
evo ja ga imam, ne znam kaj da ti kazem :ne zna: uspjeli smo dva tjedna u komadu biti u vrticu. dajem mu 6 tejdana kako pise da s epije pa ako bude jelovalo suoer ako ne idemo dalje. :D

the redCat
01.10.2011., 09:20
Koristi tko ovaj sirup (http://zdravlje.ekupnja.com/Sirup-IMUNALPIP-pr-18034.html) ili ovaj med (http://zdravlje.ekupnja.com/Med-ROYALPIP-pr-18036.html)?

Moj je za imunitet koristio 2 tjedna homeoptske kuglice i zeleni med, i totalno se navukao, sad me ujutro traži "lek" i "hoće papati med"

Plavooka Sanja
01.10.2011., 09:33
moja ne želi ni blizu meda, a imamo domaći livadni.
ali se navukla na tekući vitamin c od childlife-a i svaki dan žica lijek ili sirupić kako kaže :rofl:

zlatna ivkica
01.10.2011., 20:34
moj vec 2tj ide u vrtić i cijelo vrijeme mu curi nos, prvo je bio zaštopan, a onda počeo curiti i nikako da to stane. za kašalj smo kupili sirup, al za prehladu neznam sta da mu dam.. ,med neće..ima 16mj

extreme
01.10.2011., 20:51
moj vec 2tj ide u vrtić i cijelo vrijeme mu curi nos, prvo je bio zaštopan, a onda počeo curiti i nikako da to stane. za kašalj smo kupili sirup, al za prehladu neznam sta da mu dam.. ,med neće..ima 16mj
nama curi nos, al i se čini da tu nema nekog lijeka osim ispiranja i usisavanja.
ja sam svojoj dala i prospan čepiće da izvlače šlajm i da joj ne ide na pluća..
inače ju tovim medom, i sad sam uzela kolostrum od childlifea i njihov vit. c-koji joj se nikako ne sviđa, pa ga ja pijuckam :D

Carla B.
01.10.2011., 20:54
Svojim curama dajem Sanosvit sirup sa željezom i ne mogu se požaliti da su nešto bolesne (hvala Bogu), starije su u školi, a najmlađa ne ide u vrtić pa je na neki način izolirana, ali sam primjetila da joj se poboljšao apetit otkad ga pije.

nemam ideje
01.10.2011., 21:06
Ehinal kapi su vam zakon. Jačaju imunitet i za trećinu skrate vrijeme bolesti.
Jest da baš i nisu fine ali djeca se naviknu.
Najbitnije je što su prirodne.

lunica26
01.10.2011., 21:10
Ja sam svojoj kupila Propolbaby...i bila puta prehlađena u mjesec dana...a ni krenuli u jaslice nismo:rolleyes:

Koliko sam moram pauzu napraviti nakon tog Propolbaby-a?

Jelsa
01.10.2011., 23:20
Ehinal kapi su vam zakon. Jačaju imunitet i za trećinu skrate vrijeme bolesti.
Jest da baš i nisu fine ali djeca se naviknu.
Najbitnije je što su prirodne.

Koje koristis?

nemam ideje
02.10.2011., 08:41
Koje koristis?

Baš se zovu Ehinal kapi.

Ovako izgledaju:
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuBdLyoIFDC1nlXyqacnSulbRMW7sbc XlQLC8zEw1hwcFnM9HlTMznLii3

lunica26
02.10.2011., 10:22
Baš se zovu Ehinal kapi.

Ovako izgledaju:
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuBdLyoIFDC1nlXyqacnSulbRMW7sbc XlQLC8zEw1hwcFnM9HlTMznLii3

Vidjela sam od tog proizvođača i medeni sirup.ISti sastav + vitamin C.

nemam ideje
02.10.2011., 11:41
Vidjela sam od tog proizvođača i medeni sirup.ISti sastav + vitamin C.

Postoji i to, da, ali je znatno skuplje.
Kapi jesu grozne za popiti ali mislim da bolje djeluju nego sirup.
Mom sinu je bilo užasno prvih par puta popiti, a sad i nakon 8 godina zna ih progutat bez imalo problema.

Najčešće sam mu ih davala kada je kretao u vrtić. Tada ih je pio preventivno 2-3 tjedna. Ako se ne razboli onda mu ne bi davala više.
Zatim, kada god je djelovao da će se prehladiti ili bi se prehladio sam mu odmah 5x dnevno te kapi davala i pravila mu sok od iscijeđenog limuna i naranče, a sve zaslađeno s medom. Takav tretman bi imao 3-4 dana i nakon toga bi bio zdrav kao dren :D

Naravno, ako je nekakav upalni proces u tijeku tada samo antibiotici pomažu. Iako djeca ni nemaju toliko upale kao kojekakve viroze.

mafri
03.10.2011., 06:32
Baš se zovu Ehinal kapi.

Ovako izgledaju:

Uh,sumnjam da bi moj to popio :(
Sa njim uvjek borba oko sirupa i kapi...:rolleyes:

Kuzerica
03.10.2011., 08:14
Ne znam jeli bilo rijeci o ovom ne da mi se citat sve stranice
al nama je dr.dala da kupimo u Trstu neke kapsule Br.... ili biominil (jedne ili druge) ili tako nesto pise ne uspijem procitat sta pise
nema ih u Sloveniji kaze
pa me zanima jel netko to uzimao iz Trsta ,koliko kostaju
Vi iz Ri ste mozda narucili iz Mazzi da vam nabave jer sam cula da s tom njihovom cijenom mozes doc 3 put do Trsta i nazad

green_apple
03.10.2011., 08:35
kod kuće uvijek imam sprej za čišćenje nosića (tipa sterimar, aqua maris isl.) i na prve znakove zaštopanog nosića, špricam joj ga barem 2-3x dnevno. petrovićev med za podizanje imuniteta 2x mala žlićica na dan. čitam da puno vas piše "neće med", nije htjela niti moja, ali oko nekih stvari koje su važne nema pregovaranja i "neću", nije htjela ni antibiotik, ni lupocet jer su gorki, ali mora se.
taj med sam i ja pila i rekla da je jako zdrav i tjera bolesti :D i uopće nije loš, pa ga je nakon par dana prihvatila bez problema. sad me i sama traži da joj ga dam :cerek:
primjetila sam da joj je imunitet puno bolji od kad ga konzumira i ako dođe do kakve prehlade - ona se ne razvije u upalu i nestane za 3-4 dana, tako da nismo isprobavali ništa drugo.

ZubaTruba
03.10.2011., 08:45
kod kuće uvijek imam sprej za čišćenje nosića (tipa sterimar, aqua maris isl.) i na prve znakove zaštopanog nosića, špricam joj ga barem 2-3x dnevno. petrovićev med za podizanje imuniteta 2x mala žlićica na dan. čitam da puno vas piše "neće med", nije htjela niti moja, ali oko nekih stvari koje su važne nema pregovaranja i "neću", nije htjela ni antibiotik, ni lupocet jer su gorki, ali mora se.
taj med sam i ja pila i rekla da je jako zdrav i tjera bolesti :D i uopće nije loš, pa ga je nakon par dana prihvatila bez problema. sad me i sama traži da joj ga dam :cerek:
primjetila sam da joj je imunitet puno bolji od kad ga konzumira i ako dođe do kakve prehlade - ona se ne razvije u upalu i nestane za 3-4 dana, tako da nismo isprobavali ništa drugo.

green apple, nemoj se ljutiti što reagiram na tvoj post, samo ti zavidim...
muka mi je kad čujem da netko djetetu učinkovito ispire nos sterimarom 2-3 puta dnevno. i kad čujem da je dijete zdravo od meda. i kad djetetu nestane prehlada za 3-4 dana.... :cry:
zašto se kod nas u roku od 2 sata razvije takva prehlada da niti ispiranje ogromnim količinama fiziološke svako pola sata ne pomaže??? zašto nam svaka obična prehlada mora biti praćena ogromnom temperaturom??? zašto nam je to postalo normalno stanje???? :503:

green_apple
03.10.2011., 09:41
green apple, nemoj se ljutiti što reagiram na tvoj post, samo ti zavidim...
:

nama to radi već godinu dana, do tad je bilo strašno. kad je krenula u jaslice sa 1,5 od savršeno zdravog djeteta postala je jako boležljiva. sve je "pobrala" što je "haralo" u vrtiću :(
sad ima 4,5 i daleko od toga da nikad nije bolesna (ovaj vikend je povraćala), ali kako je bilo, ovo je super. antibiotik nije uzela od veljače (streptokok u grlu koji se nije razvio u šarlah) i zato vjerujem da joj puno pomogne....
ovaj dio što si pisala o prehladama + visoka temp. je dokaz nerazvijenog imunološkog sustava i to se vremenom (uglavnom) spontano riješi, (ne znam koliko dijete ima godina), u sezoni grijanja, djetetu svaki dan treba čistit nos (preventivno)to ja radim-ako je zaštopan onda i nekoliko puta dnevno (ovo je ritual nakon kupanja koji primjenjujem od kad je krenula u jaslice), ali ako je već došlo do jake prehlade, samo ispiranje neće učinit čudo za dan, dva.

mandy
03.10.2011., 09:51
Zuba potpuno te razumijem, moj stariji je tako bolovao, mlađi slično kao i green, prođe brzo i bez komplikacija

ZubaTruba
03.10.2011., 11:47
moj sin ima 20 mjesecu, u jaslice je krenuo sa nepunih 12, i od tada je stalno bolestan, prestao je jesti i postao anemičan. i mi ispiremo nos fiziološkom svaki dan kad je zdrav, u pravilu dva puta, ujutro i prije spavanja navečer. i inhaliramo se preventivno. i pijemo sva čuda za imunitet. ali čini mi se da jednostavno treba dočekati 3 - 4 godine, a do tada ne mogu napraviti ništa više.

BUBBLE JET
03.10.2011., 13:44
moj sin ima 20 mjesecu, u jaslice je krenuo sa nepunih 12, i od tada je stalno bolestan, prestao je jesti i postao anemičan. i mi ispiremo nos fiziološkom svaki dan kad je zdrav, u pravilu dva puta, ujutro i prije spavanja navečer. i inhaliramo se preventivno. i pijemo sva čuda za imunitet. ali čini mi se da jednostavno treba dočekati 3 - 4 godine, a do tada ne mogu napraviti ništa više.

klinci su na isto stari, šta mu daješ za imunitet? moj je krenuo u jasle i opet smo doma, već drugi put, a adaptacija još nije gotova....

nosorog
03.10.2011., 21:02

nemoj zaviditi (i ja to ovih dana cesto cujem), cure su navodno otpornije :ne zna:

meni je neki dan jedna doktorica rekla da svi ti pripravci nemaju efekta ako prehrana nije raznovrsna i ako dijete ne provodi dovoljno vremena na svjezem zraku (i da su u tom smislu jaslice nuzno zlo,pogotovo ak ih ne izvode svaki dan van)

kaze da je med+propolis (mi to jedemo) super stvar, al da mi je bolje da smo svaki vikend na sljemenu i da to imunitetu vise koristi:ne zna:

i rekla je istu stvar sto je rekla i Lali, kad bildamo imunitet djetetu, moramo i sebi, inace nema smisla jer sebe skrsimo, pa onda to prenesemo na dijete, pa smo cijelo vrijeme u zacaranom krugu i mislimo da pripravak ne djeluje.

ZubaTruba
04.10.2011., 14:13
klinci su na isto stari, šta mu daješ za imunitet? moj je krenuo u jasle i opet smo doma, već drugi put, a adaptacija još nije gotova....

joj, kad je tek krenuo u jaslice pio je kindervital sirup - multivitamin i ekstrakti svakakvih biljaka, zatim multivitamin i mineral childlife, pa imunoglukan, sad propolbaby. med jede redovito. na terapiji je željezom jer je anemičan. c vitamin sam pukušavala par puta ali ne ide jer svaki put dobije stravičan proljev od njega. sad mu cijedim naranču, nekad hoće popiti, nekad ne. cijepljen je s dvije doze prevenara i upravo smo jučer završili prvu seriju broncho-munala (isto kao broncho-vaxom). uz sve to upala nosa i grla nebrojeno puta, jedna bakterijska upala pluća i trenutno bronhitis s naznakama upale pluća, opet bakterijski. antibiotika je popio na litre, i vjerujem da tu štetu koju oni naprave organizmu niti jedan sirup ne može nadoknaditi. tako da, nemoj mene pitati... :(

nemoj zaviditi (i ja to ovih dana cesto cujem), cure su navodno otpornije :ne zna:

meni je neki dan jedna doktorica rekla da svi ti pripravci nemaju efekta ako prehrana nije raznovrsna i ako dijete ne provodi dovoljno vremena na svjezem zraku (i da su u tom smislu jaslice nuzno zlo,pogotovo ak ih ne izvode svaki dan van)

kaze da je med+propolis (mi to jedemo) super stvar, al da mi je bolje da smo svaki vikend na sljemenu i da to imunitetu vise koristi:ne zna:

i rekla je istu stvar sto je rekla i Lali, kad bildamo imunitet djetetu, moramo i sebi, inace nema smisla jer sebe skrsimo, pa onda to prenesemo na dijete, pa smo cijelo vrijeme u zacaranom krugu i mislimo da pripravak ne djeluje.

znam. došla sam i ja do istog zaključka - da svi ti preparati nisu dovoljni, neću reći da nisu korisni, ne znam, ali očito nisu dostatni. sin mi je u jaslicama, i minimalno vremena provode vani jer ih je puno i svi su mali, pa je tetama nemoguće ići s njima vani. mi ga vodimo vani svako poslijepodne u parkić, vikende provodimo uglavnom na selu kod bake. više od toga ne možemo....

raznovrsna prehrana... da, naša se uglavnom svela na mlijeko, ajde makar je kozje, pa eto jedna dobra stvar. baš loše jede. ali prije 10ak dana sam mu počela davati b kompleks i to je bilo jedino od dodataka što je imalo efekta. zaista, nakon par dana je počeo jesti, sigurno od b vitamina. odmah se smanjila i količina mlijeka koju pije. kuham mu zaista zdravo, jako pazim da bude raznovrsno i sad sam konačno sretna kad nešto od toga i pojede.

Clicky
04.10.2011., 14:44
Kupila sam jučer od mojih pčelara Mješavinu pčelinjih proizvoda:top:
Sadrži: med, pelud, propolis i matičnu mliječ.

I mi smo ovo nabavili od naseg pcelara. Malcu sam to davala i prosle zime, imao je dva puta tempicu koja je trajala dva dana i to je to.
On stvarno nije bolezljiv (kuc,kuc), a sad jel ova mjesavina pomaze :ne zna: .
Ima 3 godine, jos nijednom nije uzimao antibiotik! :top:

Mirotta
04.10.2011., 16:12
I mi smo ovo nabavili od naseg pcelara. Malcu sam to davala i prosle zime, imao je dva puta tempicu koja je trajala dva dana i to je to.
On stvarno nije bolezljiv (kuc,kuc), a sad jel ova mjesavina pomaze :ne zna: .
Ima 3 godine, jos nijednom nije uzimao antibiotik! :top:

Ajde super da je netko imao iskustvo s tim:top:
Koliko si davala toga dnevno i koliko dugo?
Osim ovoga mislim jos kupiti sirup Imun 44, tj. jos razmisljam jer ne volim te sinteticke vitamine. To je nesto protiv virusa koliko sam skuzila a u tome i je nas problem, nikad nije imala bakterijsku infekciju, samo viroze. Je li daje tko taj sirup?

I zao mi je da moja pedijatrica nije za Broncho vaxom, kaze da nam to ne treba, a to mi se isto cinilo ok.

elly
04.10.2011., 17:00
I zao mi je da moja pedijatrica nije za Broncho vaxom, kaze da nam to ne treba, a to mi se isto cinilo ok.

a zašto vam je savjetovala da ne trebate broncho waxon?

Mirotta
04.10.2011., 17:19
Ne znam tocno. Ne u smislu da je zdrava pa da joj ne treba nego u smislu da kak smo prije zivjeli bez toga kad ga nije bilo. Nisam dalje ulazila u rasprave. Pitala sam sta ona preporucuje a ona kaze da nam treba samo cijepljenje Prevenarom. To smo i naruceni ovaj tjedan ali taj Broncho mi se onako laicki cinio vise kao pripravak slican homeopatiji koliko sam pronasla informacija o njemu no svejedno mi je bed davati ga na svoju ruku.

Clicky
04.10.2011., 18:37
Ajde super da je netko imao iskustvo s tim:top:
Koliko si davala toga dnevno i koliko dugo?
Osim ovoga mislim jos kupiti sirup Imun 44, tj. jos razmisljam jer ne volim te sinteticke vitamine. To je nesto protiv virusa koliko sam skuzila a u tome i je nas problem, nikad nije imala bakterijsku infekciju, samo viroze. Je li daje tko taj sirup?

Meni je pcelar preporucio jednu zlicicu dnevno (plasticnu)! Ja sam mu davala ujutro, citavu zimu! I tako mislim i ove zime!
Nikakve dodatke iz ljekarne, tipa sirupi ili nesto takvo mu ne dajem!

Mirotta
04.10.2011., 18:52
Meni je pcelar preporucio jednu zlicicu dnevno (plasticnu)! Ja sam mu davala ujutro, citavu zimu! I tako mislim i ove zime!
Nikakve dodatke iz ljekarne, tipa sirupi ili nesto takvo mu ne dajem!

Ma niti ja ne bih ništa davala jer najviše vjerujem prirodi i prehrani ali opet se dovedem u pitanje jer svi oko mene nešto daju/kupuju a i bila je već tri puta šmrkava u mjesec dana od kad je krenula u vrtić pa sam čak pomislila da nisam na vrijeme krenula s time.
Inače tokom cijele godine pije ujutro čaj s velikom žlicom meda, sama pojede veliku teglicu mjesečno.
Uglavnom skroz sam nesigurna i neodlučna u vezi tih sirupa, nemam iskustva s tim zato mi je super ova tema.

Meni je pčelar rekao da joj mrvicu toga dajem, na vrh male žličice jer je jako koncentrirano, zato te i pitam koliko ti daješ.
Nakon svega što sam pročitala o peludu vjerujem da je to odlična prirodna podrška imunitetu:top:
Ja ustvari nisam imala pojma da ovi moji to imaju, ustvari sam planirala kupiti pelud i davati na žličicu ali ovako je još i bolje i praktičnije.

kirshna
04.10.2011., 21:06
Ja sam kupila isto tu mješavinu. Zove se Kraljica meda a sadrži: med bagrem, med cvjetni, med kesten, med kadulja, pelud, otopina propolisa, matična mliječ...
doziranje: 3x dnevno jednu čajnu žličicu

ja to djetetu otopim u mlijeku ili čaju...
meni se čini ok iako nam imunitet nije nikakav jer pijemo 3 dozu antibiotika u mjesec dana :(

nego da vas pitam...
danas počinjemo opet piti Zinnat, a već tjedan dana pijemo Immunilflor...
susjeda mi kaže da joj je jedna pedijatrica rekla da se sredstva za imunitet i antibiotici ne mogu uzimati zajedno???
ja sam naglasila našem pedijatru da pijemo Immunilflor, ali ništa mi nije rekao da ne smije za vrijeme uzimanja antibiotika

lunica26
05.10.2011., 07:41
Jel odlazio možda netko u Slanu sobu u svrhu podizanja imuniteta??

elly
05.10.2011., 07:48
Jel odlazio možda netko u Slanu sobu u svrhu podizanja imuniteta??

e to i mene zanima... gledam ove silne grupne ponude i uvijek ima i tih slanih soba za cca 40kn - 2 dolaska ali ne znam da li bi uopće bilo učinka od samo tu i tamo ili bi to trebalo baš ići redovno cijelu zimu svaki dan, svakih par dana... :ne zna:

Ja sam kupila isto tu mješavinu. Zove se Kraljica meda a sadrži: med bagrem, med cvjetni, med kesten, med kadulja, pelud, otopina propolisa, matična mliječ...
doziranje: 3x dnevno jednu čajnu žličicu

dal' piše točni sastav na teglici? Zanimaju me količine peluda, propolisa, mm... Ne uspijevam naći na netu taj med o kojem pričate. Koji je točno naziv ili proizvođač?

inoxica
05.10.2011., 07:53
kažu da 10 tretmana treba u slanoj sobi da imam pravog učinka, ja sam kupila 2 kupona,sad ćemo idući tjedan ići pa ću dalje kupovati opet,al odmoći ne može :)

ZaTriMinute
05.10.2011., 07:55
Ako nekoga zanima na Trgu (ZGB) je do subote sajam medara iz cijele Hrvatske, pa će sigurno biti i matične mliječi, raznih mednih pripravaka i sl.

elly
05.10.2011., 07:57
kažu da 10 tretmana treba u slanoj sobi da imam pravog učinka, ja sam kupila 2 kupona,sad ćemo idući tjedan ići pa ću dalje kupovati opet,al odmoći ne može :)

a u kojim razmacima?

ZubaTruba
05.10.2011., 08:00
mi smo išli u slanu sobu - pa naravno, nema toga što mi nismo... rečeno nam je da treba ići 10 dana zaredom, onda eventualno napraviti pauzu pa ponoviti opet za 10 dana, uglavnom, kako sam shvatila, treba ići jako često i redovito. plaćala sam 35 kuna 20 minuta, i nakon prvih 10 dana odustala jer nisam primjetila poboljšanje, a jako je skupo, preskupo po meni. u tih 10 dana nije mu ni nos prestao curiti, a kamoli nešto više. radi usporedbe, na moru mu je nos prestao curiti u roku od 2 dana i nije curio za cijelo vrijeme boravka na moru.

lunica26
05.10.2011., 08:03
Mi smo uzeli 5 kupona po 30 kuna.Znači 10 odlazaka..Malo sam proučavala forume i iskustva i vele da bi se trebalo odlaziti svaka 2 dana...jer kao nema svrhe ako odeš dva puta,pa za tjedan dana opet.

Super mi je što je pratnja besplatna,pa usput i ja imam tretman.Javim dojmove.

P.S.
Kapi za nos na bazi sezamovog ulja kupljenje u Austriji zovu se Coldises Baby Nasal
Isprika jer nisam prije vidjela pitanje.

lunica26
05.10.2011., 08:05
mi smo išli u slanu sobu - pa naravno, nema toga što mi nismo... rečeno nam je da treba ići 10 dana zaredom, onda eventualno napraviti pauzu pa ponoviti opet za 10 dana, uglavnom, kako sam shvatila, treba ići jako često i redovito. plaćala sam 35 kuna 20 minuta, i nakon prvih 10 dana odustala jer nisam primjetila poboljšanje, a jako je skupo, preskupo po meni. u tih 10 dana nije mu ni nos prestao curiti, a kamoli nešto više. radi usporedbe, na moru mu je nos prestao curiti u roku od 2 dana i nije curio za cijelo vrijeme boravka na moru.

Baš sam se nadala da ćeš se ti javiti:mig:
Znači ništa??
a u kojoj ss ste bili??

ZubaTruba
05.10.2011., 08:33
Baš sam se nadala da ćeš se ti javiti:mig:
Znači ništa??
a u kojoj ss ste bili??

ja se više ne volim javljati na ove teme jer se bojim da zvučim previše pesimistično i da vam ubijam nadu, ali eto, tako je kod nas... :(

bili smo u bjelovaru u sobi. soba je predivna, dječja muzika, svjetla, lopatice, kantice, igračke, toko da je moj mali redovito plakao kao smo odlazili, obožavao je boraviti tamo. ali učinak je nažalost izostao...

lunica26
05.10.2011., 08:38
ja se više ne volim javljati na ove teme jer se bojim da zvučim previše pesimistično i da vam ubijam nadu, ali eto, tako je kod nas... :(

bili smo u bjelovaru u sobi. soba je predivna, dječja muzika, svjetla, lopatice, kantice, igračke, toko da je moj mali redovito plakao kao smo odlazili, obožavao je boraviti tamo. ali učinak je nažalost izostao...

Ma zato i postoje iskustva...:mig:
Meni je ok sve što ne može odmoći...a 150 kuna za 10 odlazaka mi je super cijena...pa ćemo probati.

Jel ti moožda znaš kolika mora biti pauza između dva pripravka za imunitet??
Dajem joj sad Propolbaby,i pri kraju smo.

elly
05.10.2011., 08:41
ja sam se nadala da te slane sobe polučuju nekakav uspjeh... ono tipa kao da boravimo na moru i inhaliramo se morskim zrakom ali opet sam i dvojila jer naravno da oni ne mogu "kopirati" ta ljekovita svojstva a i boravak od 20 min svaki ili svaka 2 dana mi se čini beznačajan :ne zna: Uffffff... stvarno mislim da se trebamo pomiriti sa svime dok klinci ne odrastu :tuzni:
Ali ja MORAM po nešto za jačanje apetita jer mi K stvaaaarnooooo ne jede :503: pa i ne znam otkud da joj uvalim sve potrebne vitamine i minerale da bi uopće funkcionirala a kamoli imala imunitet za borbu s vrtićkim boleštinama.

BUBBLE JET
05.10.2011., 08:44
http://www.imunoglukan.si/hr/o-proizvodu/

Jel tko probao ovaj sirup?

ZubaTruba
05.10.2011., 08:56
Ma zato i postoje iskustva...:mig:
Meni je ok sve što ne može odmoći...a 150 kuna za 10 odlazaka mi je super cijena...pa ćemo probati.

Jel ti moožda znaš kolika mora biti pauza između dva pripravka za imunitet??
Dajem joj sad Propolbaby,i pri kraju smo.

i ja tako mislim, ne može odmoći, zato i jesmo probali sve. i ja i dalje mislim da općenito sve to pomaže u određenoj mjeri, ali eto, očito je kod mog sina imunološki sustav jako nerazvijen, i jednostavno treba dočekati da sazrije.

za razmak ne znam. znam samo da ehinaceu ne smiješ davati dugo. odnosno, kad završiš s propolbaby-em nemoj odmah kupiti opet propolbaby, ehinal ili nešto slično. nju se daje 4 tjedna, pa se napravi pauza. e sad, ne znam kolika pauza, ali mislim barem opet 4 tjedna. i liečnica homepatica nam je rekal da se ehinacea u pravilu ne daje bolsnoj djeci. da nije dobro, nego zdravoj, kao prevencija.

ja sam se nadala da te slane sobe polučuju nekakav uspjeh... ono tipa kao da boravimo na moru i inhaliramo se morskim zrakom ali opet sam i dvojila jer naravno da oni ne mogu "kopirati" ta ljekovita svojstva a i boravak od 20 min svaki ili svaka 2 dana mi se čini beznačajan :ne zna: Uffffff... stvarno mislim da se trebamo pomiriti sa svime dok klinci ne odrastu :tuzni:

da, sjesti i čekati...

Ali ja MORAM po nešto za jačanje apetita jer mi K stvaaaarnooooo ne jede :503: pa i ne znam otkud da joj uvalim sve potrebne vitamine i minerale da bi uopće funkcionirala a kamoli imala imunitet za borbu s vrtićkim boleštinama.

ja sam se borila s nejedenjem 9 mjeseci. i otkad mu dajem tabletice b kompleksa on je počeo jesti, zaista jesti. ja sam još u čudu. jučer je pojeo pola fete kruha, mali dukatino i dvije žlice kukuruznih pahuljica za doručak, cijelu zdjelicu variva od junetine i boba za ručak, pola jogurta i polpetu od tikvice za večeru. i samo jednu bočicu mlijeka cijeli dan - a mlijeko je prije bilo jedina hrana, ali 4-5 bočica. jedino je odbio voće, ali ajde... znao da ovo nije tema, ali ja sam u čudu, smijem se od sreće kad se sjetim kao je vikao "oš" (još). preporučam od srca.... i isto sam mišljenja da definitivno ne mogu biti zdravi ako ne jedu.

mandy
05.10.2011., 09:13
http://www.imunoglukan.si/hr/o-proizvodu/

Jel tko probao ovaj sirup?

moj stariji ga je pio nakon kozica koje su skroz oslabile imunitet a trebao je krenuti u vrtić. Krenuo je u vrtić neka 2 mj nakon kozica i imao je samo jednu virozu i to tek sredinom ljeta.

BUBBLE JET
05.10.2011., 09:20
moj stariji ga je pio nakon kozica koej su skroz oslabile imunitet a trebao je krenuti u vrtić. Krenuo je u vrtić neka 2 mj nakon kozica i imao je samo jednu virozu i to tek sredinom ljeta.

tnx mandy, u moru pripravaka više nisa pametna, već mjesec dana se borimo sa kašljem, začepljenim nosom, evo već tri dana temperatura, pije antibiotik...

jerry16
05.10.2011., 09:20
ja sam se borila s nejedenjem 9 mjeseci. i otkad mu dajem tabletice b kompleksa on je počeo jesti, zaista jesti. ja sam još u čudu. jučer je pojeo pola fete kruha, mali dukatino i dvije žlice kukuruznih pahuljica za doručak, cijelu zdjelicu variva od junetine i boba za ručak, pola jogurta i polpetu od tikvice za večeru. i samo jednu bočicu mlijeka cijeli dan - a mlijeko je prije bilo jedina hrana, ali 4-5 bočica. jedino je odbio voće, ali ajde... znao da ovo nije tema, ali ja sam u čudu, smijem se od sreće kad se sjetim kao je vikao "oš" (još). preporučam od srca.... i isto sam mišljenja da definitivno ne mogu biti zdravi ako ne jedu.

daj mi molim te reci za te tabletice b kompleksa, je li ti ih pedijatar preporučio ili si ih po nekoj drugoj preporuci počela davati?
ja također sa svojom curkom i prehranom imam stvarno velikih problema...
mogla bi doslovno od cice živjeti...

vedra
05.10.2011., 09:21
za razmak ne znam. znam samo da ehinaceu ne smiješ davati dugo. odnosno, kad završiš s propolbaby-em nemoj odmah kupiti opet propolbaby, ehinal ili nešto slično. nju se daje 4 tjedna, pa se napravi pauza. e sad, ne znam kolika pauza, ali mislim barem opet 4 tjedna. i liečnica homepatica nam je rekal da se ehinacea u pravilu ne daje bolsnoj djeci. da nije dobro, nego zdravoj, kao prevencija.

ja sam mojoj maloj jučer počela davati ehinaceu, koliko joj onda dugo smijem davati??dok potrošim tu bočicu ili??
šta onda poslije??kreće mi u jaslice za mjesec dana, pa bi joj htjela nešto cijelu zimu davati, a ima tek 10 mjeseci, pa ne bi još med davala:ne zna:

Wedding
05.10.2011., 09:26
Ma niti ja ne bih ništa davala jer najviše vjerujem prirodi i prehrani ali opet se dovedem u pitanje jer svi oko mene nešto daju/kupuju a i bila je već tri puta šmrkava u mjesec dana od kad je krenula u vrtić pa sam čak pomislila da nisam na vrijeme krenula s time.
Inače tokom cijele godine pije ujutro čaj s velikom žlicom meda, sama pojede veliku teglicu mjesečno.
Uglavnom skroz sam nesigurna i neodlučna u vezi tih sirupa, nemam iskustva s tim zato mi je super ova tema.

Meni je pčelar rekao da joj mrvicu toga dajem, na vrh male žličice jer je jako koncentrirano, zato te i pitam koliko ti daješ.
Nakon svega što sam pročitala o peludu vjerujem da je to odlična prirodna podrška imunitetu:top:
Ja ustvari nisam imala pojma da ovi moji to imaju, ustvari sam planirala kupiti pelud i davati na žličicu ali ovako je još i bolje i praktičnije.

Med na zlicicu mozes davat ali tesko:
1. onaj koji kupis u teglici ili vrcici tj ona zrnca to moras svaki puta prije konzumacije frisko mljet u mlincu za kavu da se razbije opna jer u protivnom ga se pije bezveze jer ta tvrda osusena pelud se ne moze u izvornom obliku resorbirat tj razgradit (ako ne meljes frisko gbe se svojstva pa mu je idealno cuvanje u medu tj samljet pa umjesat u med)
2. Kupit svjezu pelu: to su isto zrnca ali su mekana i drze se obavezno u ledenici - to mozes dat direktno na zlicu

ZubaTruba
05.10.2011., 09:26
daj mi molim te reci za te tabletice b kompleksa, je li ti ih pedijatar preporučio ili si ih po nekoj drugoj preporuci počela davati?
ja također sa svojom curkom i prehranom imam stvarno velikih problema...
mogla bi doslovno od cice živjeti...

već sam pisala o tome, ali moram ponoviti opet, ja ih dajem isključivo na svoju ruku, bez ičije preporuke, ali po logici ako ih ima u svakom dječjem sirupu, ne mogu štetiti. dajem pola tablete zdrobljene u mlijeku svaku večer. inače doziranje je 1 tableta za djecu preko 5 godina. ne znam je li postoje neku o kapima ili slično koji bi bili prilagođeni manjoj djeci. moj sin ima 21 mjesec.

ja sam se svojevremeno udebljala od njih, pa sam se toga sjetila, i tako krenula...
http://www.krka.si/sl/zdravila-in-izdelki/samozdravljenje-in-kozmetika?keyword=b-complex

ZubaTruba
05.10.2011., 09:30
ja sam mojoj maloj jučer počela davati ehinaceu, koliko joj onda dugo smijem davati??dok potrošim tu bočicu ili??
šta onda poslije??kreće mi u jaslice za mjesec dana, pa bi joj htjela nešto cijelu zimu davati, a ima tek 10 mjeseci, pa ne bi još med davala:ne zna:

da, dok potrošiš tu bočicu, što je negdje mjesec dana.
ne moraš joj davati ništa, možda ne bude boležljiva, posebno ako dobro jede... ako želiš, možda najbolje krenuti s vitaminima. kažu da je dobar imun 44 i multivitamin&mineral od childlife-a. ili jeftinije varijante, obični vitamini u dm-u, čitala sam tu da su i oni sasvim ok.

inače, moj sin je počeo jesti med s 10 mjeseci. probala sam sasvim malo po malo da se uvjerim da nema alergijske reakcije. nije bilo, pa je nastavio. ako ti i tata niste alergičari, možeš probati s medom.