PDA

View Full Version : DVD/Blu-ray playeri/recorderi - pitanja, pomoć, komentari

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7

verdan
11.10.2007., 21:43
Kupio sam Home DVD-rw Sony „Rdr-hx720“ i super je ali mana mu je šta ne može da prikazuje divx titlove šta je i razumljivo pošto je to u osnovi Dvd recorder. Ne bih postavio pitanje da mi kolega nije rekao da je čuo da postoje programi koji mogu da urežu (tj. zalijepe) titl u Divx tako da to bude jedna cjelina i onda ih je moguće gledati na bilo kome Home dvd playeru.
Dali je to točno i kojim programom mogu to da uradim.

refugee
11.10.2007., 21:48
Kakve veze ima sto je recorder. Mogu i oni prikazivat titlove.
Kako si ih snimio.
Na brzaka kolko sam proguglo, podrzava divx, znaci trebao bi i titlove kolko se sjecam.

verdan
12.10.2007., 08:15
Ali čovječe, ne prikazuje mi titlove, a na compu prikazuje bez problema.
Ima li ko ideja ?

refugee
12.10.2007., 08:38
Podrzava ih ziher! Meni cita sve normalno.

Mora bit isto ime ko i film, skroz isto, ali txt extenzija.

mante
12.10.2007., 11:24
Ma je i film i title imaju skroz isti naziv ali je titl u SRT formatu.
Kojim programom da ga konvertujem u TXT, da li možda SubtitleWorkshop ili subtitleEdit. Imam ih obadva ali nigdje ne vidim tu opciju.

refugee
12.10.2007., 12:19
Mislim da je dovoljno u windows exploreru promjenit extenziju sa renameanjem filea....

Ali kolko se sjecam i srt bi trebao citat. I sub.

Probaj ukljucit posebno titl kad film krene. Znaci sa gumbom za titl na daljinskom.

verdan
12.10.2007., 21:45
Na daljinskome upirem gumb TITLE ali ništa se ne dešava, titlova nigdje.

refugee
12.10.2007., 21:53
Fakat ne znam.
Pogledaj jos jednom uputstva.
I odi ovdje... ovdje (http://support.sony-europe.com/main/main.aspx?l=en) pa potrazi svoj model, i mozda firmware novi ako treba

Edit: evo, potrazio sam ja (http://support.sony-europe.com/HAV/downloads/downloads.asp?m=RDR-HX720&f=fwr3&l=en). Ima firmware upgrade i onda cita. txt, srt, i sub

verdan
13.10.2007., 06:43
Čoviče šta si mi to posla, ne raditi ovaj drugi link (edit) piše:
"The page cannot be displayed"

refugee
13.10.2007., 08:54
Meni radi.
A cak i da ti ne radi, upisi sam onda na toj stranici svoj model i trazi kak se radi firmware upgrade.

Albatros
13.10.2007., 13:19
Ja imam RDR-750HX i radi mi subtitle na divxima.

verdan
13.10.2007., 16:29
Ljudi moji ne mogu virovat, jednostavno ne prikazuje titlove a neman pojma sta treba podesiti na daljinskome da proradi. Upirem na tipku TITLE ali nista se ne desava.

Mr.Lg
13.10.2007., 16:35
ti misliš da se samo to treba stisnust i to to:lol:

verdan
14.10.2007., 07:04
Mislim, nakon što stisnem tu tipku da bi se trebalo nešto pojavit na ekranu, ali ništa.
Ima li ko taj model pa da objasni kako on dobije titl

refugee
14.10.2007., 13:11
Pa isuse kriste covjece!!!
Jesam ti dao link sa uputstvima kako ces upgradeat firmware?!?

Albatros
14.10.2007., 19:57
Pa isuse kriste covjece!!!
Jesam ti dao link sa uputstvima kako ces upgradeat firmware?!?

Link ne radi.

refugee
14.10.2007., 21:28
Koji od 2 linka ne radi?
Meni rade oba.

Albatros
15.10.2007., 07:56
Danas rade ?! Možda nismo na istom inet provideru. Ja sam na t-Comu, ti ?

refugee
15.10.2007., 08:02
Isto.
Znaci danas rade?
Ako i dalje ne, probaj u google nac sony digital link, pa bi trebao doc do linka.

verdan
15.10.2007., 21:29
Čoviče nijedan link ne radi evo ako ne viruješ pogledaj
Ista stvar je i u Internet exploreru

http://img89.imageshack.us/img89/2075/61078616kf3.jpg

refugee
15.10.2007., 22:37
Ne, fakat ne znam kaj bi reko.
Ja opet sad probao i radi.

..... (http://support.sony-europe.com/HAV/downloads/downloads.asp?m=RDR-HX720&f=fwr3&l=en)
...... (http://support.sony-europe.com/hav/dvd/dvr/dvr.asp?l=en&sc=rdrh&m=RDR-HX720)

r308
18.10.2007., 15:23
probaj otvoriti u firefox-u, mozda je do opere

DoomsdayST
25.11.2007., 12:17
Ekipa, upomoć...

Zbog love, prisiljen san birat između ova 2 modela...

VIVAX IMAGO DVD-R300 ili FOCUS DRW-500.

Ima li ih netko, može li mi reć ponešto o njima...? Iz podataka po netu vidim da Vivax snima samo na - medije, a Focus i na + i na -, jeli to točno...? Oba imaju tunere, ali mogu li programirano snimat...? Focus kaže da ima VPS/DPC ilitiga ShowView funkciju, imaju li to naši TV kanali podržano...? Vivax spominje kako može reproducirat i snimat u isto vrime, kako to može bez HDD-a...?

Pomozite mi, tražim što jeftiniju zamjenu za VHS, može i bez HDD-a na RW...

Unaprijed hvala, i molim samo o ova 2 modela, da iman love uzeja bi Pioneer...

Thnx.

eleonora1
25.11.2007., 23:28
Ne znam kakav je ovaj drugi ali VIVAX je pravo sranje. Imam ga, jako je spor, kad mu daš neku komandu odazove se za 10 sekundi, jako je bučan i već mu je ventilator za promjenit. Moji prijateljima su dva komada mjenjali jer se nisu dali popraviti... KUPI NEKI DRUGI...:flop:

eleonora1
25.11.2007., 23:29
I ne može u isto vrijeme snimat i reproducirat.

zed_alive
26.11.2007., 10:21
vivax je doista smetje, a kakav je focus, nemam blage... :ne zna:

DoomsdayST
26.11.2007., 12:06
Kako mi je to sve skupa pomalo sumljivo, a 760 kn nije isto što i 200-300 kn koje san da za Vivax player serije 200, sve se mislin da se rastegnen još 540 kn i kupin Sony RDR-GX350... Dosta ga hvale na onih par mista di su se na njega osvrnili, a ipak je nekakav brand-name...:ne zna:
Bolje potrošit još tih 540 kn makar misec dana kasnije, nego bacit 760 kn (ili cca još 100 kn više za Vivax)... Valjda... :zubo:

zed_alive
26.11.2007., 12:59
reklo bi se da da...naime imam iskustva s jeftinim plejerima i poslije koje godinice to rikava...a vivax je u klasi s jeftilenima, tak da je to doista loše investiran novac...

Las Legolas
06.08.2008., 18:30
Planiram kupiti novi DVD player, sa dosadasnjim sam jako razocaran- Marantz DV 3001e; tesko cita sprzene divX-e (jednom hoce, drugi put nece), izuzetno glasno radi, ne prepoznaje subtitlove ako ih ne "zalijepim" itd itd..
Kupio sam ga prvenstveno jer imam 2 Marantz recievera (jedan je iz 80-e i radi ko urica)- zbog sminke da sve bude isto- i zahebo se..

Kakva su vasa iskustva s povezivanjem playera s externim HDD-om?
Citao sam da nece ucitat velike diskove (preko 40GB) tako da moram napraviti vise particija- i to obavezno FAT32.
Mozda je jednostavnije spojiti USB flash card..?

Ima li tko kakvih iskustava?

oliver852
17.09.2008., 15:02
vidim da ti nitko ne želi odgovoriti..ne brini, eto nakon Quadra 933 kojeg sam napokon zamjenio sa PIO dv-410, a gledam na plazmi 42" mogu reč..preporod, što se tiče slike, zvuka, nema zastakivanja kod divxa ..ako ga kupiš, obavezno ga flešaj sa firmware-om sa pioneerfaq.info stranica, pritom pazi na postupak snimanja tog firmware...ja sam imao malu nezgodu, da mi nije pokazao logo od Pioneera posle flešanja, pričekao sam 15tak minuta i ugasio-upalio..i radi.:cerek:..e sad to nemora da se tebi desi...al nikad neznaš.

Prije Pioneera 410, trgovac mi je nudio Marantza 3002 za 1000kn, nisam htio odustat od Pioneera, jer prema forum-ma i raznim review-a bio je najbolji izbor za te pare.

Ekstrem bi bio Oppo 932 za 2200kn koji je najbolji po prikazu divxa i DVD-a

Da skratim..uzmi Pioneera i amen.

Las Legolas
18.09.2008., 06:13
malo si zakasnija..

Vec sam uzeja pionirca i prezadovoljan sam, za te novce je zasigurno medju best buy playerima.
Promjenija sam firmware (uz iste poteskoce- bez prikaza loga) i radi odlicno.

Sta se tice eksternog harda- cita i one preko 320GB ako imaju vlastito napajanje, a flash memoriju od 8GB ucita dok si reka keks

Flo
19.09.2008., 15:30
sta donosi promjena firma?

MytByte
19.09.2008., 16:04
sta donosi promjena firma?

Link vrijedi više od 1000000000 riječi:

http://www.pioneerfaq.info/english/dv410.php

yomama
22.09.2008., 06:32
i moja preporuka svima je PIONEER...nesto vise novaca, ali koliko para tolko muzike:)

gideon1978
27.09.2008., 21:18
Halo ekipa trebam malu pomoć....uzeo sam jučer pioneera DV-410V pa me zanima promijena firmwarea jel na stranici http://www.pioneerfaq.info/english/dv410.php?player=DV-410V&question=Firmwares piše da je taj firmware baziran na YJB8223B dok je meni na dvd-u YJB8331B....dali to ima kakve veze?

I drugo pitanje dali samo normalno spržim tu naj noviju verziju 1.4 firmware na cd ili postoji neka fora za prženje?

MytByte
28.09.2008., 12:13
sve ti piše na stranici - http://www.pioneerfaq.info/english/burn_guide.php...ne vjerujem da je neka drastična razlika između 223 i 331 pa instaliraj taj firmware ako su ti potrebne njegove funkcije a kasnije kada izađe novi baziran na 331 (ako će uopće biti potrebe za njim)...

gideon1978
28.09.2008., 12:51
Ma pročitao sam sve već dva puta ali je bolje još jednom pitati nego da nešto smrdam:mig: HVALA

hacker-genius
03.10.2008., 12:40
Pitanje stoji u naslovu.
Što želim od dvda? Želim da reproducira normalno sve dvd, divx, xvid formate.
Da čita srt format titla. Da ima usb ulaz. Da se može updateati firmwareom. Da imam velik broj opcija što se tiče srt titlova (mijenjati boju, font, veličinu, pomicat ih koju sekundu naprijed-nazad)...

Imao sam Quadro dvd-933 i player je čisto sranje. Riknuo je nakon malo više od godinu dana. U početku mi je čitao sve super....

Vivax sam isto procijenio kao sranje. Srt titlovi su toliko sitni da sitniji ne mogu biti. A firmware za takve playere izađe jednom u godini dana...

Što preporučujete?

MytByte
03.10.2008., 12:50
jel' ti xvid jako važan...ako nije: Pioneer DV-410V - to ti je ko VW...safe bet...

marioreni
03.10.2008., 12:51
panasonic s53 550kn....

HasoMujo
03.10.2008., 13:00
Bok svima,

jel' ti xvid jako važan...ako nije: Pioneer DV-410V - to ti je ko VW...safe bet...

Hmmm... pa zar ne play-aju skoro svi danasnji novi "budget" DVD & DivX/XviD player-i DivX/XviD isto?

MytByte
03.10.2008., 13:09
xvid baš i ne plejaju svi, a ne plejaju ga dobro (tj ne plejaju sve) čak ni oni kod kojih je specificirano da plejaju xvid...

s53 nema USB nit pleja xvid a ne može se niti lako upgrejdati...

HasoMujo
03.10.2008., 13:47
Bok svima,

xvid baš i ne plejaju svi, a ne plejaju ga dobro (tj ne plejaju sve) čak ni oni kod kojih je specificirano da plejaju xvid...

Ja imam sada vec dosta stari Pioneer 575 za kojega je bilo dosta finih FirmWare update-ova (subtitle manipulacija prekrasna!)i on je relativno fino uvijk prikazivao i DivX i XviD uz opasku da ima problema sa "Packet BitStream" (mislim da je to zapravo najveci problem)...

marioreni
04.10.2008., 01:01

sad si me zbrejko...moje staro česme quadro 933 pleja sve žive divixe i XVIDE....i ima USB....majbajt, pa koji onda panasonic dvd player uzeti? (htio bi panasonic radi viera linka)....

MytByte
04.10.2008., 12:03
neki njihov rekorder, recimo EH58...

quadro nije respektabilna firma i na svako pitanje zakaj ne radi ovaj xvid i zašto USB ne čita taj i taj stick, uvijek se može odgovoriti: pa koliko ste ga platili?

ali kad kažeš : taji taj panasonic ne pleja xvid, odogovor je uvijek: joj, kak se taj panasonic srozao u kvaliteti...a to nitko ne želi...razmislite malo o tome i mogućnosti plejanja xvida...divx je barem koliko-toliko uspostavio neki standard kojeg se koderi drže, ali xvid je još jedna hipi-kompresija - svi mislie da mogu kodirat kako hoće...

Thurgood
04.10.2008., 12:19
http://www.trustedreviews.com/home-cinema/review/2008/08/16/Philips-DVP3980-05-DVD-Player/p1

cjenovno u rangu tog Quadra, cca 400 kn, ali nema USB. a do koliko cijene se gleda?

marioreni
04.10.2008., 14:01
neki njihov rekorder, recimo EH58...

quadro nije respektabilna firma i na svako pitanje zakaj ne radi ovaj xvid i zašto USB ne čita taj i taj stick, uvijek se može odgovoriti: pa koliko ste ga platili?

ali kad kažeš : taji taj panasonic ne pleja xvid, odogovor je uvijek: joj, kak se taj panasonic srozao u kvaliteti...a to nitko ne želi...razmislite malo o tome i mogućnosti plejanja xvida...divx je barem koliko-toliko uspostavio neki standard kojeg se koderi drže, ali xvid je još jedna hipi-kompresija - svi mislie da mogu kodirat kako hoće...

ponavljam, moj kvadrać pleja sve ali baš sve uključujući xvide....a htio bih neki panasonic player istih mogućnosti ali da ne dođe 2 soma kuna...

MytByte
04.10.2008., 14:51
ok, čestitam, al upravo sam objasnio zašto (zasada) pioneeri i panasoinici ne podržavaju xvid...prije ili kasnije nabasat ćeš na xvid kojeg kvadrić neće plejati ili neće korektno plejati...i u očima ljudi uvijek će bit kriv player a ne xvid zapis...

DoomsdayST
04.10.2008., 14:59
Moje govance od Vivaxa K-200 je do sad progutalo i pročitalo sve vrste kodiranja i titlova koje san mu servira... Možda san ima sriće i sa jedinicom koju san kupija, i sa kopijama koje san gleda i njihovin kodiranjem...:ne zna:

pinco
04.10.2008., 16:23
Evo jedan zanimljiv dvd player,
http://www.panasonic.com.hr/products.asp?pID=34&gID=45
Ovo spada u višu klasu ali sad po povoljnoj cijeni...., farodija dcdi, alu pridnja ploča, ćita sve živo, dobar za video i audio.....,

MytByte
04.10.2008., 17:38
da, nice, al nema USB i nema Xvid...

hacker-genius
04.10.2008., 18:09
Evo da malo ograničim potragu.

Ima li neki player do 500 kn koji će fenomenalno reproducirati dvd/divx/xvid. Bez dropanja frameova i sl.... I da ima pregršt opcija oko subtitleova (to mi je najbitnije)

Sve ostalo mi je manje-više nebitno.

MytByte
04.10.2008., 18:18
kakve opcije oko subtitlova? jedino kod pioneera možeš kontrolirati neke aspekte subtitlova i to samo ako istaliraš neorginalni firmware...mislim da dolazimo samo na jedno rješenje: pioneer...

fenomenalno ti je glupa definicija...tu i tamo će uvijek biti neki divx/xvid s problemima...to je dodatna pogodnost a ne osnovna funkcija DVD playera...

pinco
04.10.2008., 19:06
Ja iman Sony NS76, radi odlično, radi i xvid, mada nije specificiran taj codec, niko nemože garantirat profil ili postavke kako neko kodira....., virujen da i panasonic može puštat xvid, nema veće razlike između xvida i divxa ako se ne koristu neke postavke koje nemože video procesor pravilno dekodirat, zato i certificiraju svi divx, ovaj panasonic ima i divx pro, ma šta mu to značilo....., Ja se nebi sekira puno oko toga, ako se dogodi da koji film neće lipo ga prikodiraš u divx i to je to, mada nevidin razlog zašto nebi xvid radija, lipo pročitaš jedan od miljon tutorijala za postavke xvid codeca i biće svima jasno kako i šta....
Baš san danas prova jedan video clip, od h264 720p, 23,976 pribacit u dvd i xvid ( 720x304 ), namjerno san iša na veliki bitrate kod xvid-a, 3600kbps, tako da vidin kako se ponaša na visokome bitratu, velićina file je otprilike isto ispala i za DVD i Xvid, na visokome bitratu oćigledno se smanjije razlika između MPEG2 i xvid/divx, zapravo slika je na oba odlična ( za svoju rezoluciju ), ispada, da je bolji rip ripa ( 1080p na 720p pa na 576.... ) nego ovi originalni šta na njima dođe DVD film???
Za MPEG2 san koristija odlićan free HCenc, u dva passa, xvid isto u dva passa, ja iman monitor 19" LCD, bilo bi zanimljivo da neko proba napravit to ko ima veliki TV, pa da usporedi.....,

hacker-genius
05.10.2008., 09:58
kakve opcije oko subtitlova?
Najviše bih volio da mogu mijenjati veličinu i poziciju titla, i postaviti crnu traku iza titla. Ne moraju biti te opcije odmah na playeru. Bio bih zadovoljan kad bi to mogao nadograditi nekim firmwareom.
Ja se nebi sekira puno oko toga, ako se dogodi da koji film neće lipo ga prikodiraš u divx i to je to, mada nevidin razlog zašto nebi xvid radija, lipo pročitaš jedan od miljon tutorijala za postavke xvid codeca i biće svima jasno kako i šta....
Nije problem u prekodiravanju. Znam ja sve to.
Problem je što imam najmanje 1000 dvdova sprženo.
Potrajalo bi kad ti to sve prekodiravo samo da bi mogao gledati na linijskom playeru.:D

HasoMujo
05.10.2008., 10:17
Bok svima,

Najviše bih volio da mogu mijenjati veličinu i poziciju titla, i postaviti crnu traku iza titla. Ne moraju biti te opcije odmah na playeru. Bio bih zadovoljan kad bi to mogao nadograditi nekim firmwareom.

Koliko znam community oko Pioneer DVD & Divx/XviD playera to redovito radi te mozes:

- mijenjati velicinu fontova za subtitlove iz menija
- mijenjati boju i stil subtitle fontova iz menija
- mijenjati polozaj subtitle fontova iz menija
- uzeti opciju da se ucitali svi subtitleovei ili samo ako je ime filma isto kao i ime subtitla

hacker-genius
05.10.2008., 10:30
Bok svima,

Koliko znam community oko Pioneer DVD & Divx/XviD playera to redovito radi te mozes:

- mijenjati velicinu fontova za subtitlove iz menija
- mijenjati boju i stil subtitle fontova iz menija
- mijenjati polozaj subtitle fontova iz menija
- uzeti opciju da se ucitali svi subtitleovei ili samo ako je ime filma isto kao i ime subtitla

Koji je to model Pioneera i kolika mu je cijena?

HasoMujo
05.10.2008., 10:50
Bok svima,

Koji je to model Pioneera i kolika mu je cijena?

To sve vec radi i moj sada vec dosta stari (3+ godine) Pioneer 575... pogledaj si opcije FirwmWare-a za razne Pioneere na: Pioneer FAQ (http://www.pioneerfaq.info/)

Faca5
05.10.2008., 23:18
Mislim da ti se najviše isplati kupiti Pioneer 410 ako gledaš omjer cijene, kvalitete i mogućnosti.
Ja na svom 400 nisam naletio na neki film a da ga nije htio čitati. Sumnjam da je 410 lošiji. Upscaling na HD odličan.
Kupio ga je frend i kaže da 410 može čitati i USB hard disk (u njegovom slučaju WD Passport).

Veeeeeeliki plus je zajednica koja se bavi modificiranjem firmwarea i koja je vrlo aktivna.

Marinhcst
07.10.2008., 21:41
Nemoj uzimat pioneer presporo se loadaju i izbornik mi se ne svida,ako oces neku ozbiljniju makinju koja izvrsno izgleda probaj s cambridge audiom!

MytByte
07.10.2008., 22:53
marine, zar ti čovjek koji je pitao izgleda kao da hoće ozbiljnu maklinu, a imao je quadro za par sto kuna? Cambridge audio su svi preko 2000kn i nemaju USB i pitanje je kakvi su im titlovi i da li se može firmware upgradati...pioneer ima najveću support bazu...a da se sporo učitava...učitavale su se malo sporo prošle serije ali garant pioneer čita svaki disk upravo zbog tog inicijalnog čekiranja...ako želiš saznati što je sporo uzmineki bluray player prošle generacije...

Marinhcst
07.10.2008., 23:13
DVD-89 kosta 1699 tako da nisu svi priko 2000,a ja se jednostavno jezin na ove skovace,bolje dat koju kunu vise za nesto sta valja,u prosjeku sve sta dode s usb prikljucka ce bit skart kvalitete a sta se tice subtitlova nek nauci engleski...

Godbles potrosacke kredite nesto od 1699 na 10ak rata ni ne osjetis

MytByte
07.10.2008., 23:25
Ne znam otkud ti da je Pioneer škovaca??? A na USB Pioneera možeš spojit HDD i playat kvalitetni MPEG-2 i visoko-rezolutne fotke gledat (što nije baš škart kvaliteta, pogotovo kad ide na 1080p output), nešto snimljeno na kompu s TV-kartice, a bez da moraš pržit na DVD...

Nabhan
07.10.2008., 23:35
Ne znam otkud ti da je Pioneer škovaca??? A na USB Pioneera možeš spojit HDD i playat kvalitetni MPEG-2 i visoko-rezolutne fotke gledat (što nije baš škart kvaliteta, pogotovo kad ide na 1080p output), nešto snimljeno na kompu s TV-kartice, a bez da moraš pržit na DVD...

jel ostaješ pri onoj preporuci za panasonic recorder/player?...trebao bi neki panasonic (radi viera linka) koji će plejati sve živo (i divixe, xvide) i koji može snimati..da ima pristojan hard...da prima USB stickove

MytByte
08.10.2008., 00:20
Da, EH58, jedino ti zaista ne mogu garantirati da će čitat sve DivX/Xvide...

hacker-genius
08.10.2008., 09:56
a sta se tice subtitlova nek nauci engleski...
ako ne mogu učitavati subtitlove, onda mi ni ne treba novi player, jer mogu sve divx/xvide uredno gledat na PS3-u.

Problem je taj što PS3 ne čita eksterne subtitlove.

Subtitlovi su mi najbitnija opcija kod playera.

Ako mi subtitlovi nisu bitni, mogu kupiti Vivax za 150 kn. Taj čita sve živo...

MytByte
08.10.2008., 09:59
pioneer uzmi i gotovo...

Marinhcst
08.10.2008., 10:24
ako ne mogu učitavati subtitlove, onda mi ni ne treba novi player, jer mogu sve divx/xvide uredno gledat na PS3-u.

Problem je taj što PS3 ne čita eksterne subtitlove.

Subtitlovi su mi najbitnija opcija kod playera.

Ako mi subtitlovi nisu bitni, mogu kupiti Vivax za 150 kn. Taj čita sve živo...

Ako znas jezik bolje je slusat u originalu nego citat titlove,bolje se usredotocis na film i detalje koji ti promaknu dok citas titlove...

MytByte
08.10.2008., 10:28
da, ali često neke dijelove ne pohvataš pa baciš pogled na titl...to i ja radim iako mogu reći da sam dosta potkovan u engleskom (studij, prevođenje)...

DoomsdayST
08.10.2008., 14:24
Je, istina Myt, ali ćeš češće umrit od smija kako su prevodili, pa čak i na našim TV programima koje prevode (ili bi bar tribali) kvalitetni ljudi, nego šta će ti titlovi pomoć... Titlovi su za kua... :zubo:

MytByte
08.10.2008., 15:50
hahaha...gledam sad Firefly...kakvo ludilo s titlovima...uglavnom srpski (bre etc) s primjesom bosanskog (kanda i sl.)...

Marinhcst
08.10.2008., 17:05
Slazem se da su uglavnom titlovi u kur** ali su prijeko potrebni osobama koji neznaju jezik...

CM-mania
08.10.2008., 20:30
Kupio sam DVR-560Hx-k DVD Recorder i titlovi su užasno mali,što ne smeta meni već mojim starijim ukućanima :D

Zanima me neki firmware koji ima omogućenu manipulaciju subtitlovima,pošto sam čuo da postoje takvi firmwarei a nisam ih našao,u ovim službenim updateima nisam našao tu opciju.

Firmware za moj player službeni (http://files.pioneer.eu/files/support/DVR/History_DVR-560H_560HX_LX61_LX61D.txt)

Tako da mi nije bitno da je baš službeni,ionako ako mijenjam firmware i nešto se dogodi mogu ionako vratit stari firmware (službeni) koji će mi proć na garanciji.

Zanima me ako netko može bacit neki link ili nešto sa firmwareima. Bio bi jako zahvalan,ukućani će me dekapitirat ako ne napravim to,ipak su pljunuli 2800 kn za to :D

Marinhcst
08.10.2008., 23:15
ipak su pljunuli 2800 kn za to :D

Suosjecam!

MytByte
09.10.2008., 07:58
Zanima me ako netko može bacit neki link ili nešto sa firmwareima. Bio bi jako zahvalan,ukućani će me dekapitirat ako ne napravim to,ipak su pljunuli 2800 kn za to :D

nema firmwarea za Pioneer rekordere, samo originalni...nažalost...mislim da se ljudi ne usude prtljat po tome jer se može zahebat snimanje tj. sto stvari više nego na običnom playeru...

CM-mania
09.10.2008., 15:20
nema firmwarea za Pioneer rekordere, samo originalni...nažalost...mislim da se ljudi ne usude prtljat po tome jer se može zahebat snimanje tj. sto stvari više nego na običnom playeru...

Ok mogu razmišljati onda o selidbi laganini :S

HasoMujo
09.10.2008., 17:18
Bok svima,

da, ali često neke dijelove ne pohvataš pa baciš pogled na titl...to i ja radim iako mogu reći da sam dosta potkovan u engleskom (studij, prevođenje)...

Uvijek postoji mogucnost da gledas film na originalu (dakle u vecini na engleskome) te da usput imas i engleske subtitlove (koji se mogu 99.99% uvijek naci i uglavnom budu 100% tocni tako da savrseno odgovaraju onom sto glumci govore)... tako najbolje savladas jezik (a i mozak radi)... :)

gordank
10.10.2008., 09:44
evo i ja sam zainteresiran za kupnju šta se onda može provjereno preporučiti da čita najviše divxa i xvid, obavezno USB, HDD može i ne mora, obavezno srt subtitle u hrvatskoj verziji (ć,č,ž,š). cijena nije prioritet

MytByte
10.10.2008., 10:51
PIONEER!!!

gordank
10.10.2008., 11:13
ok pioneer koji model konkretno

MytByte
10.10.2008., 11:18
410

HasoMujo
10.10.2008., 11:31
Bok svima,

410

Pa moze i 610... :mig:

gordank
10.10.2008., 11:38
ok 410 ili 610 ć,ž,š podržava provjereno?

MytByte
10.10.2008., 11:39
da, ok, više love...u principu samo za mogućnost plejanja SACD-a...

jura222
10.10.2008., 14:23
Pozdrav svima,

kakav je DV-310
jel dobro čita titlove čćšžđ i kakav mu je usb.

CM-mania
13.10.2008., 00:40
DVR 560 od pioneera čita provjereno hrvatske titlove,jedini problem je što su užasno mali :flop:

SweetHeart
13.10.2008., 01:39
ajde da i na ovom topicu pitam... :D
jel znate čita li samsung p380 eksterni hard? imam već pioneer dv-400s koji savršeno radi, ali treba mi sad jedan običan divx, ne preskupi, a ovaj samsung ima lijep dizajn i ok cijenu.
http://www.samsung.com/sg/consumer/detail/detail.do?group=mp3audiovideo&type=dvdrecorderplayer&subtype=dvdplayer&model_cd=DVD-P380/XSS

gordank
13.10.2008., 08:28
evo da zahvalim ekipi iznad, uzeo sam pioneera 410 radi savršeno divx subovi svaka čast toplo preporučujem......

HasoMujo
13.10.2008., 08:50
Bok svima,

evo da zahvalim ekipi iznad, uzeo sam pioneera 410 radi savršeno divx subovi svaka čast toplo preporučujem......

Odlicno - uzivaj!

Uzgred, pogledaj si (ako budes "hrabar" i "avanturisticki") custom FirmWare-ove na ovom site-u: Pioneer FAQ (http://www.pioneerfaq.info/index.php)

jura222
13.10.2008., 14:08
jel paše modani firmware od dv-410V u dv-310

HasoMujo
13.10.2008., 14:18
Bok svima,

jel paše modani firmware od dv-410V u dv-310

To treba DOBRO provjeriti prije (prije su za Pioneere bili FirmWare-ovi koji su radili za razlicite serije no za ove nove ne znam)...

MytByte
13.10.2008., 16:12
Ne bih ja riskirao...možeš pisat tim likovima na Pioneer FAQ i pitat ih, al vjerojatno će izić' firmware za 310...

jura222
13.10.2008., 19:53
vidim tu na testu http://www.hdtehnika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=127&Itemid=69 da svi modeli koriste isti firmware pa zato pitam, a tu http://www.pioneerfaq.info/index.php?question=Firmwares ima samo za 410.

Ferdinand
15.10.2008., 14:46
evo da malo zakompliciram....

imam (još uvijek) Quadra 933.... neznam što da kažem... u isto vrijeme super i katastrofa...

katastrofa: dvd pogon crknuo nakon 7mjeseci (bio ga lijen odnijet na servis pod garancijom)

super: Čitao je stvarno sve što sam ubacio u njega + USB ulaz koji nije iste formate mogao čitat kao pogon, ali vrlo dobro radi i danas. čita avi bez problema, ali mpeg2 ako je bitrate iznad 6.000, ne može ga čitat, nego prekida (trza)....

e sad pitanje (za pristaše PIONEERA 410): kako mu radi USB ulaz, ko je stvarno testirao da li vrti sve formate preko USB-a koje vrti i pogon? što je sa onim bitrateovima iznad 6.000(to mi je bitno jer slažem nekakve filmiće sa kamere tipa skijanje, nogomet)?

što se tiče titlova, da li titl mora bit identičnog imena kao i film?

i zadnje: što je sa PIONEERom 310? kakav je on? - iskustva?

hvala

MytByte
15.10.2008., 22:46
ferdinand, ti zaista očekuješ od DVD playera da ti i kafu kuva...:-)

Ferdinand
16.10.2008., 14:26
ferdinand, ti zaista očekuješ od DVD playera da ti i kafu kuva...:-)

ha ha nisi daleko!!

marioreni
16.10.2008., 17:16
ha ha nisi daleko!!

kad smo kod kvalitetnih dvd/divix playera. Zanima me bi li neki kvalitetni player (možda do soma kuna) sa dobrim upskejlingom na hd rezu bolje prikazivao neki divix i dvd od npr. jeftinog Quadra 933? Odn. isplati li se upgrade sa quadra na takav jedan player za 42PV80.....

SweetHeart
18.10.2008., 20:47
ajde mi recite čita li onda Pioneer dv-310-s filmove s usb-a (eksterni hard) ili treba neki firmware stavit?
prodavači me uvjeravaju da divx nemre čitat eksterni hard od 500 GB, a Pioneer dv-400-s koji već imam, čita :rolleyes:
pa molim za odgovor jer mi ne daju u dućanu da na mjestu to isprobam... a ovdje očito nitko nema Samsung p380...

jura222
21.10.2008., 20:35
ajde mi recite čita li onda Pioneer dv-310-s filmove s usb-a (eksterni hard) ili treba neki firmware stavit?
prodavači me uvjeravaju da divx nemre čitat eksterni hard od 500 GB, a Pioneer dv-400-s koji već imam, čita :rolleyes:
pa molim za odgovor jer mi ne daju u dućanu da na mjestu to isprobam... a ovdje očito nitko nema Samsung p380...

Meni čita 80 GB usb eksterni hard s napajanjem. Stavil sam modani firmware da povečam titlove.

California
21.10.2008., 23:09
evo da ne otvaram novu temu.
imam pioneer dobar dvd te čita i divix.
no kada gledam divix na kompu samo titlove preimenujem kao i film te mi rade bez pol frke.
e sada ak bi išla pržiti na dvd više filmova, spržim i titlove pa ih dvd automatski raspozna ili trebam pomoću nekog programa ''smjestiti'' titlove kao dio filma?
koji je po vama jednostavan te pomogućnosti besplatan program da prži zaštićene originalne dvd-ove?
hvala

MytByte
21.10.2008., 23:17
evo da ne otvaram novu temu.
imam pioneer dobar dvd te čita i divix.
no kada gledam divix na kompu samo titlove preimenujem kao i film te mi rade bez pol frke.
e sada ak bi išla pržiti na dvd više filmova, spržim i titlove pa ih dvd automatski raspozna ili trebam pomoću nekog programa ''smjestiti'' titlove kao dio filma?
koji je po vama jednostavan te pomogućnosti besplatan program da prži zaštićene originalne dvd-ove?
hvala

Možeš filmove zajedno s pripadajućim titlom smjestiti u odvojene foldere na DVD-u (svaki film i njegov subtitl u svoj folder)...

DVDShrink ti ripa zaštićene DVD-ove, ili DVDFab ali taj se plaća...

el.mahuna
22.10.2008., 22:44
Bas gledam ocjene kvalitete za av uređeje i PIONEER DV-410 se bas i nije proslavio,ako je za vjerovati(a zašto nebi vjerovali tako kvalitetnom časopisu)evo linka:http://whathifi.com/Review/Pioneer-DV-410-V/. Ja imam pioneer dv-400 on je bio ocijenjen sa 5 zvijezdica,pa mi je čudno dal je moguć tolik pad u kavliteti,elektronika mi na oko dijeluje ista.NEGO ŠTA SE DOBIVA SA TIM FIRMWARE-om za PIONNER DV-400.????

MytByte
23.10.2008., 01:39
Ja mislim da nešto nije u redu sa reviewerom...možda su mu iz pioneera najzad odlučili odbit plaćat reket pa je odmah shebo recenziju...

HasoMujo
23.10.2008., 07:35
Bok svima,

Jucer sam nabavio Pioneer DV-410 (umjesto sada vec 3 godine starog Pioneera DV-575A).

Novi Pioneer ima HDMi (sto mi je trebalo) a starog sam spajao preko komponentnog kabela (na komponentni cu spajati novi HDD recorder Pioneer DVR-560HX umjesto starog Pioneera DVR-433H koji je samo imao SCART).

Budem vam ispricao impresije kad stignem malo potestirati i poigrati se sa njime...

Kurtz
23.10.2008., 16:02
Bas gledam ocjene kvalitete za av uređeje i PIONEER DV-410 se bas i nije proslavio,ako je za vjerovati(a zašto nebi vjerovali tako kvalitetnom časopisu)evo linka:http://whathifi.com/Review/Pioneer-DV-410-V/. Ja imam pioneer dv-400 on je bio ocijenjen sa 5 zvijezdica,pa mi je čudno dal je moguć tolik pad u kavliteti,elektronika mi na oko dijeluje ista.NEGO ŠTA SE DOBIVA SA TIM FIRMWARE-om za PIONNER DV-400.????

Naletio si na recenziju čiji je autor očito napušen ili ga nije primio odostraga duže vrijeme. Uvijek se nađe frik kojem nešto ne odgovara, ali dati tako lošu ocjenu za nešto što je provjereno best buy......
Gle, GOOGLE je izvrsna stvar i gledaj dalje. Za 410 VK čitam uglavnom samo riječi hvale što od recenzenata a što od malih korisnika, od kvalitete slike i zvuka pa do upscalinga i USB-a. Mana mu je presitni titl koji se ispravlja novim firmwareom.

Evo ti nekih recenzija:

http://hdtelevizija.com/2008/10/13/recenzija-dvd-player-pioneer-dv-410v-k-dio-2/
http://alatest.co.uk/reviews/dvd-player-reviews/pioneer-dv-410-v-k/po3-58078966,32/

Imam doma Pioneera 380, samo o njemu s poštovanjem. Doduše, imam modani firmware (problem sitnog titla za divxe sam riješio) ali sam uređaj kao takav je zgazio par tisuća cd-a i dvd-a te i dalje radi besprijekorno. Čita i šper ploču. Sve čita. Gle, imam ga više od tri godine a klinci svakodnevno vrte crtiće i filmove - pa si zbroji koliko je to dana, tj. odvrćenih medija. Svaka čast, a garancija je odavno istekla.
Moj stari je kupio model 410 VK, a i on je pun hvale, tak da mislim da su Pioneerci u svakom slučaju best buy. Budem ga i ja malo istestirao kod starog, a kada moj legendarni player premine, nasljednik je vjerojatno iz serije 400/410.....

E da, imao sam prije Pioneera Yamahu, neću reći živo ćesme, ali za duplo više love imao sam kramp koji nije podržavao divx a riknuo mi je taman nakon isteka garancije - laser naravno - nema popravka (neisplativo).

MytByte
23.10.2008., 16:48
Hehe, ja sam trampio 380 za 490 zbog HDMI-ja al 380 mi je bio drag...

pinco
23.10.2008., 19:29
Hehe, ja sam trampio 380 za 490 zbog HDMI-ja al 380 mi je bio drag...

Evo jedan zanimljiv tekst, a i u forumima je bilo dosta pritužbe na pal reprodukciju, player u dosta slućajeva se kod progresivnih dvd filmova ne zakljuća na PAL 2:2, izgleda da je to problem kako autor navodi za skoro sve, sve u jedan procesore u dvd playerima,

http://www.dvdtimes.co.uk/content.php?contentid=61831

Jedini koji je to priko firmwre rješija donekle je OPPO u 980, koji je izgleda u suradnji sa MediaTek, a možda i posebnom verzijom MTK1389 chipa, ali opet su ostavili mogućnost manuelnog zakljućavanja kad player nije u stanju pripoznat video......

http://www.dvdtimes.co.uk/content.php?contentid=67357

Mislin da se isplati proćitat ove dvi recenzije, autor kod film materijala daje prednost MTK chipovima u odnosu na farudja dcdi., zbog njihovog poznatoga problema sa macrobloking, farudja ima bolji deinterlacing, ali 99% filmova je ionako progresivno snimana, ali nažalost dosta playera ima problema sa PAL filmovima.....
Možda je i to razlog šta neki ljudi nisu zadovolji dvd filmovima u razlićitim spojevima, scart ( tv ima loš deinteracing ), HDMI, player loše odradi PAL, i jedna i druga kombinacija, pa nevalja nikako..........

http://www.hqv.com/benchmark.cfm

Nebi bilo loše imat ovaj disk, imaju i upute u pdf-u kako testirat, da se vidi jel player sve uredno prolazi........

HasoMujo
24.10.2008., 07:56
Bok svima,

Jucer sam nabavio Pioneer DV-410 (umjesto sada vec 3 godine starog Pioneera DV-575A).

Novi Pioneer ima HDMi (sto mi je trebalo) a starog sam spajao preko komponentnog kabela (na komponentni cu spajati novi HDD recorder Pioneer DVR-560HX umjesto starog Pioneera DVR-433H koji je samo imao SCART).

Budem vam ispricao impresije kad stignem malo potestirati i poigrati se sa njime...

Jucer sam se stigao malo "pograti" sa novim Pioneer DV-410 DVD / DivX & XvD playerom...

Stavio sam v2.1 "custom" FirmWare i sve je radilo OK.

Sve je vise manje kao i uvijek (citaj zadnje 3-4 godine)!

Funkcionalnost je odlicna (kao i uvijek), dizajn standardan (cak je i daljinski 95% isti). Meniji su isti Pioneer-ski sa gotovo istim postavkama na istim mjestima kao i uvijek.

Posto se sada spajam preko HDMI-a primjetio sam da je crna previse crna (tj. da u testu koji prikazuje "cesalj" sa svim nijansama crne / sive / bijele boje crna u zadnjim "kucicama" bude nezamjetna jedna od druge). To sam rjesio tako da sam stavio "Gamma" na "-1". Sve ostale postavke sam ostavio na "Default" (i uglavnom na "OFF").

Ovo je, vjerujem, standardni HDMI "problem" tzv. "nabrijanosti" (zato i dalje mislim da su bolje bolje preko dobrog SCART-a a pogotovo preko komponentnog izlaza no kada imas samo jedan kopmponenti ulaz u televizoru moras napraviti kompromis).

USB cita samo FAT32 formatirane no ne i NTFS (nista neocekivano).

Za sada drzim HDMI izlaz na 576i (dakle bez upscaling-a DVD uredjaja - scaling radi moj 42" Pioneer 428XD kao i deinterlacing). Budem se poigrao i sa ostalim mogucnostima (tj. HDMI izlaz na 576p, 720p, 1080i, 1080p).

Sa "custom" FirmWare-om hrvatski subtitlovi rade samo ako postavis u postavkama jezik ".hr" za subtitlove - onda radi i ".en" pa je sve OK. Na mom proslom Pioneer DV-575A to nije bio slucaj i ".hr" i ".en" su ispravno radili i kada je bio postavljen "English" kao jezik subtitla.

Osim toga subtitle nema toliko namjestanja kao prije (npr. na mom proslom Pioneer DV-575A koji je kosirio "custom" FirmWare of MtZ-a i Gufiaka). Tamo sam mogao birati velicinu fonta (1, 2, 3), outline ON/OFF, background ON/OFF, color, position +30, +20, +10, 0, -10, -20, -30. Na Pioneer DV-410 imas samo pozicioniranje dok je ostalo po defaultu. Budem se probao s time poigrati preko editora za FirmWare (za moj prosli Pioneer DV-575A ja sam sam radio preinake na FirmWare-u).

Slova subtitlova su OK velicine (premda bi ja stavio "Bold" i bez sive prozirne pozadine) ali sva slova su iste velicine ("i" jednako siroko kao "m") sto me pomalo smeta. Morat cu se i sa time pograti u editoru...

pinco
24.10.2008., 08:35
Mislin da nije bolji scart od HDMI, tvoj TV ima bolji upscaler i deinterlacing od ovoga u playeru od 100E, kupija si TV visoke klase i dvd player niže klase.....,
Inaće, u linku poviše se vidi da pioneer dvd player ( DV 470 ) ne prolazi blacker then black test, tj, nema detalja u tamnim scenama......,
Tvome TV-u je par Pioneer DV-LX50 dvd player, al on košta 3000kn....., neki denon, oppo ili sl....,

HasoMujo
24.10.2008., 08:50
Bok svima,

Mislin da nije bolji scart od HDMI, tvoj TV ima bolji upscaler i deinterlacing od ovoga u playeru od 100E, kupija si TV visoke klase i dvd player niže klase.....,
Inaće, u linku poviše se vidi da pioneer dvd player ( DV 470 ) ne prolazi blacker then black test, tj, nema detalja u tamnim scenama......,
Tvome TV-u je par Pioneer DV-LX50 dvd player, al on košta 3000kn....., neki denon, oppo ili sl....,

Kada sam napisao da je SCART (i komponentni) bolji od HDMI-a mislio sam samo na reprodukciju boja (dakle samo to)... nekako mi se uvijek cini na ama bas svim DVD / BluRay uredjajima koje sam imao prilike vidjeti i proucavati (dakle hrpetina Pioneera, Panasonica, Sonya i jeftikanera kao Vivax, Quadro i Excello) i svim televizorima koje sam imao prilike gledati i proucavati (plazme i LCDovi Pioneer, Sony, Samsung, Panasonic, Sharp, Philips) HDMI ima "nabrijane" boje (te stoga i nedovoljnu definiciju crne).

Ima jedan super test od Extrona koji koristim (naziv DVD-a je "Shootout") gdje imas referentne still slike i video materijal. Mislim da taj testni DVD gotovo znam napamet! :)

U njemu, izmedju ostalog, imas odredjene TEST patterne (na primjer ta slika sa gradualnim nijansma crne / sive / bijele boje u "kucicama"). Kada gledas taj test na jako dobrom televizoru i jako dobrom DVD playeru svaka nijansa (tj. "kucica") crne / sive / bijele boje mora biti vidljiva i raznatljiva!

Sto se tice toga da je Pioneer DV-410 samo "budget" tu si potpuno u pravu no za sada jos uvijek ne mislim nabavljati Piobneer LX ili Oppo (kada BluRay jos malo pojeftine uzet cu jos i Pioneer BluRay)...

marioreni
24.10.2008., 08:58
dakle, još uvijek tražim best buy DVD/divix player do cca 1000 kn....

HasoMujo
24.10.2008., 09:04
Bok svima,

dakle, još uvijek tražim best buy DVD/divix player do cca 1000 kn....

Cini mi se da imas Pioneer plazmu pa mislim da ne bi puno pogrjesio ako uzmes Pioneer DV-410!

Koncepcija uredjaja i njihova upotrebljivost je slicna i brzo bi se naviknuo...

MytByte
24.10.2008., 10:00
Neću quotat ali here goes:

@pinco: blacker than black ne znači da ispod nivoa crne ima dodatnih detalja - nema! kalibracija se uvijek vrši tako da ako player je u stanju prikazat blacker than black signal, prema test karti se brightness naštimava tako da se izjednče crni i blacker than black dijelovi kalibracijske karte...dakle, na playeru koji nema blacker than black sposobnost, blacker than black se automatski izjednačuje sa crnom, tj blacker than black signal postaje vrijednost crne=0...po standardu se u blacker than black ne smiju stavljat detalji tj ne smije se razina najcrnjeg detalja spuštat u prostor blacker than black..f

što se tiče de-interlacinga na 490, da, ima ponekad problema, ima jedan specifični kadar u SW: The Clone Wars gdje se to stvarno vidi...ali uglavnom player korektno rješava film 2:2 cadence...al ima problem da ne pamti HDMI color setting (stavim na Full Range RGB, on kod ponovnog paljenja vrati na RGB)...

@hasomujo: imaš u setup od playera za birat RGB ili Full Range RGB kod HDMI-ja...ja koristim Full Range i kalibriram nakon toga...ne možeš nažalost paušalno reći da HDMI reže neke nijanske, nego samo nisi kalibrirao...Full range RGB daje van najcrnju kao 0, RGB kao 16 što se MORA onda kompnzirat u TV-u...sa Full Range imaš veći raspon (mislim da je tako setiran i MaxTV Atlanta pa se ljudima čini da je zabijeno u crno u odnosu na SCART)...sve je stvar kalibracije...najlakše je uzet neki SW disk i upotrijebit THX optimizer...

BTW, ja imam HQV Benchmark na kompu, odlična stvar, njom sam utvrdio da mi komp hardverski može radit adaptive deinterlacing samo na 480/576...sve ostalo radi samo BOB ili WEAVE...bemti vraga...

HasoMujo
24.10.2008., 10:23
Bok svima,

Neću quotat ali here goes:

@hasomujo: imaš u setup od playera za birat RGB ili Full Range RGB kod HDMI-ja...ja koristim Full Range i kalibriram nakon toga...ne možeš nažalost paušalno reći da HDMI reže neke nijanske, nego samo nisi kalibrirao...Full range RGB daje van najcrnju kao 0, RGB kao 16 što se MORA onda kompnzirat u TV-u...sa Full Range imaš veći raspon (mislim da je tako setiran i MaxTV Atlanta pa se ljudima čini da je zabijeno u crno u odnosu na SCART)...sve je stvar kalibracije...najlakše je uzet neki SW disk i upotrijebit THX optimizer...

Znam da je generalizacija uvijek losa no takav mi je subjektivan osjecaj (i mene i mog prijetelja preko ceste koji je prastari HiFi guru sa 30+ godina iskustva i profic za namjestanje audio i video ststava i kalibraciju - on ima Sony 40" W2000 i MaxTV HD)...

BTW, znam za to (i PC izlaz DVI-to-HDMI se moze tako namjestati)!

Pioneer DV-410 ima opcije "Full range RGB", "RGB" i "Component" sto je i default.

Sto se tice MaxTV Atlante to mi se cini najveci problem jer mi ne mozemo utjecati na postavke u samom uredjaju vec samo prilagodjavati TV onome sto je tamo (i da i ja mislim da je tamo "RGB Full Range").

Zapravo kalibracija je dugotrajan i zeznuti proces (a kad dodjemo do televizora koji imaju 2 color space-a da niti ne pricam)... :mig:

DoomsdayST
24.10.2008., 10:34
Uh, ubijate me, ne mogu više učit, mozak ne prima... :zubo:

Recite mi, molim vas, jer neman vrimena za probavat sve živo i mrtvo, šta bi teoretski tribalo bit bolje (eto, ogradija san vas od problema u praksi, jer nikad ne znaš šta će se u praksi dogodit, dok ne provjeriš) kod spajanja PV80 i Vivax 200 priko komponentnog kabela, 576i ili 576p...? Kome povjerit deinterlacing...? I zar DVD materijal nije u native-u progressive, pa onda sa DVD-a nebi tribalo bit nikakvog procesiranja prema TV-u kad se koristi 576p izlaz, a ni TV nebi triba ništa radit doli scaling up...?

Uf, neznan više ni sam... PV80 se još 'usvirava' (ugledava...? :zubo: ) tako da ni kalibracija nije još obavljena... A ni vrimena neman... Ako ne'ko ima ideje, upomoć.... :)

MytByte
24.10.2008., 10:39
Da, ne možemo utjecat na postavke Atlante, al možemo na postavke TV-a...ionako većina televizora se može posebno štelati za svaki ulaz...

BTW, pročitao sam onu recenzije o DV-490...ja nemam te probleme koje lik tamo navodi pa mogu zaključit da lik ima neke čudne PAL DVD-ove...jedino što je problem deinterlacinga na DV-490 je da ponekad dijagonalne linije postanu stvarno iskrzane, tj da slika padne na 1/2 rezolucije (kao ono kod MaxTV-a)...s tim da nažalost na PV70 576i output je zaista premutan (kao da je namjerno ubluran)...1080i nema tih problema...

MytByte
24.10.2008., 10:46
dooms, nažalost, DVD je interlaciran po standardu, tj kodira se poluslika po poluslika...sam stream može bit označen kao progressive, i playeri kad to očitaju uglavom ne analiziraju sam stream nego se presvičaju u weave mod (dakle spajaju obje poluslike u jednu punu sliku bez procesinga)...ako imaš stream sa interlace flagom bolji playeri tome ne vjeruju nego analiziraju stream i po svojoj procjeni apliciraju weave (ako vide da je progressive film) ili de-interlacing (BOB, pixel adaptive što već imaju) ako je stream zaista interlaced...

po svoj prilici treba malo gledat, recimo baš crtiće na 576i 576p, promatrat dijagonalne linije i vidjet tko bolje radi tj korektno prepoznaje progressive i interlaced - TV ili player i da li uopće ima razlike...

pinco
24.10.2008., 10:50
Jel bi mi moga prisnimit taj HQV Benchmark za PAL?
Ja san napisa samo šta san proćita, ne iz vlastitih iskustava......,
Ja iman Sony NS76 volija bi vidit kako se on ponaša...

MytByte
24.10.2008., 10:56
uh, imam samo HD varijantu...hmm...možda se može downscalati na PAL, zapis je VC1, ne znam može li to koji softver za montažu ili kompoziting pročitat...

pinco
24.10.2008., 10:58
uh, imam samo HD varijantu...hmm...možda se može downscalati na PAL, zapis je VC1, ne znam može li to koji softver za montažu ili kompoziting pročitat...

Ma nema veze, netribaš se zahebavat sa time ako nemaš dvd verziju.....

MytByte
24.10.2008., 11:03
moram vidjet uopće otkud sam to skunuo, možda ima DVD varijanta...

MytByte
24.10.2008., 11:05
dooms, 576i na pv70 ne radi dobro...ako i pv80 ima taj problem, odmah će ti to biti očigledno...

HasoMujo
24.10.2008., 11:10
Bok svima,

Na njihovom site-u: HQV Benchmark (http://www.hqv.com/benchmark.cfm)

pise da imaju PAL, NTSC i HD verzije...

pinco
24.10.2008., 11:13
Bok svima,

Na njihovom site-u: HQV Benchmark (http://www.hqv.com/benchmark.cfm)

pise da imaju PAL, NTSC i HD verzije...

Bilo bi dobro nabavit tu PAL verziju......

HasoMujo
24.10.2008., 11:15
Bok svima,

Bilo bi dobro nabavit tu PAL verziju......

A i HD (za svaki slucaj)... "MytByte" to sigurno pogoni sa svog PC-a pa na njegov Panasonic plazmu...

DoomsdayST
24.10.2008., 11:16
Myt, izgleda da je PV80 sa istim problemom, 576i ulaz mu lošije procesira signal sa DVD-a nego Vivax 200 na 576p, a on je po default-u jeftilen kanta sa vrlo niskom kvalitetom slike... Ali, šta se filmova tiče, ja san ka filmaši, bitnije mi je ŠTO gledam nego KOLIKO kvalitetno to izgleda... Dobra kvaliteta pomaže, ali nije imperativ... Eh, da je bar tako kod audio opreme... :zubo:

Ipak, kad san nešto već kupija, volin iskoristit do maximuma mogućnosti uređaja... Thnx na pomoći... 'Avanture male Chihiro' su otkrile što je bolje... :zubo:

HasoMujo
24.10.2008., 11:29
Bok svima,

Nasao sam PDF manual za HD HQV Benchmark pa da se vidi sto sve ima u tome:

HD HQV Benchmark Manual (PDF) (http://gizmodo.com/assets/resources/2007/06/SILOPT_HD_HQV_Benchm%5B6%5D.pdf)

HasoMujo
24.10.2008., 11:33
Bok svima,

Evo nasao sam i jedan FREE test DVD (PAL i NTSC):

TVblink Benchmark DVD (http://www.tvblink.com/i_dvd.html)

Zvuci zanimljivo... :)

P.S.
Ja doma za sebe koristim Extronov originalni "Shootout" DVD.

TVblink Benchmark DVD

New version 1.7 is here, it includes refinements based on your feedback.
Now it comes in two flavors, NTSC an PAL.

The DVD is designed so you can access any Test/Clip very fast. I have included a “play all” button because it is very common that the guy at the store never finds the DVD remote, this way you can do the tests with just the play button on the player.

The quick reference PDF booklet now comes in a standard jewel case size, so you can print it out and check to see what to look for on each test.

You can score your HDTV using the simple scoring system on the booklet. Go to the scores page to rate an HDTV or to see how the different TVblink scores.

For instructions on how to burn the DVD-ISO go to de downloads page.

Important note: When you test at the store be sure to do it with a regular DVD player connected via the composite video out or the S-Video out. This way you are really testing the capabilities of the HDTV. If you use a DVD with progressive output (via component cables) you will not see the true performance of the HDTV. The same goes for the newer HDMI up converting DVD players.

The Benchmark DVD is divided in five sections:

A,B,C,D Tests - To test for panel flaws and general quality of the HDTVs
E Tests - Real video from different common SD sources. I selected each video so that it would expose different capabilities of the high definition televisions sets.

A- Panel Integrity Tests:

* Grayscale range - What to look for: At the low grayscale values look for banding and clouding on the panel.
* Moving low contrast image - What to look for: This helps to identify irregular patterns on the panel, look for areas that have constant darkened patterns that do not move.
* Dead Pixels - What to look for: As the screen changes color look for small dead pixels (dots of different color on the screen).
* Response Time - What to look for: The white squares stay a few seconds on the screen and then disappear. As the squares disappear, the screen should be completely black, if you se a residual gray tone where the squares were before, the panel has a slow response time.

B- Color Tests:

* Color smoothness - What to look for: look for continuity on the ranges specially on the part where the color becomes black.
* Hue Smoothness - What to look for: look for continuity on the color ranges
* Color Bleed test - What to look for: look for color bleed on the text or over the backgrounds, specially on red tones.
* Contrast test - What to look for: you should see good enough contrast to display the detail on the dark walls of the canyon. Most panels with bad contrast ranges crush blacks and loose details on the shadows.

C- Field Rendering Tests:

* Field Rendering V - What to look for: This test is rendered at 60 fields per second. A panel with good de interlacing resolves this with something that looks like motion blur. You should not see jumping thin lines or irregularities in motion.
* Field Rendering H - What to look for: This test is rendered at 60 fields per second. A panel with good de interlacing resolves this with something that looks like motion blur. You should not see jumping thin lines or irregularities in motion.
* Field Response - What to look for: This test is rendered at 60 fields per second. The cubes should move with fluid motion, look for strange lines or jumps on the fast moving cubes.
* Pixelation - What to look for: Look for no pixelation or blurring on the moving circles

D- Scaler/Resolution Tests:

* Color Antialiasing- What to look for: Everything should look smooth, Look for aliasing (stepping) on the circles and lines.
* BW Antialiasing - What to look for: Everything should look smooth, Look for aliasing (stepping) on the angled lines
* Resolution - What to look for: Everything should look smooth and sharp, look for moiré effects where the lines become thin.
* Resolution lines - What to look for: Everything should look smooth and sharp, look for moiré effects where the lines become thin, and aliasing (stepping) on the lines.

E- Video Tests:

o Movie 1 - This movie segment was chosen for the wonderful range of colors and tone subtleties.
What to look for: you should be able to see the mud and threads on the wheels of the cars. The shadows should have subtle variations.
o Movie 2 - This movie segment was chosen because it has very dark scenes.
What to look for: you should see the details on the cave and monster.
o Cartoon - This was chosen because of the nice flat colors and dark thick outlines.
What to look for: the outlines of the characters should be smooth with no aliasing (stepping).
o Commercial - A colorful commercial with moving objects.
What to look for: smooth movement all the time.
o Novela - Novelas are recorded with digital NTSC video, this is a good example because it has a lot of skin tones.
What to look for: smooth movement and good color on the skin tones
o Game - A nice video game to test contrast and response time.
What to look for: detail on dark surfaces and no ghosting.
o Series - Nice series recorded on film with a good amount of grain.
What to look for: excessive noise on the video.
o Internet - A trailer downloaded from the internet at 480p.
What to look for: good range of color on the squirrel coat, and fine detail on the hairs.
o Xvid - A piece of movie encoded with Xvid (very popular on the internet).
What to look for: Look for excessive blocked pixelation.

Hugh Jass
24.10.2008., 12:15
Meni nikako ne paše Full range rgb na mojem Pioneeru DV-600, slika je pretamna i nikakvim korekcijama u postavkama dvd-a i plazme 37pv80 se ne može popraviti, jednostavno se gube detalji koji bi se trebali vidjeti kao npr. u ovoj sceni LOTR 3:

component:

http://img133.imageshack.us/my.php?image=lotrcomponentns7.jpg

(gotovo) ista scena na full range rgb:

http://img88.imageshack.us/my.php?image=lotrfullrgbyd1.jpg

nešto slabije se vidi nego uživo, ali ono bitno je da Aragornov konj u component načinu ima mnogo detalja dok je na donjoj cijela desna strana konja crna, isto tako pazite plašt.

druga scena component:

http://img515.imageshack.us/my.php?image=lotrcomponent2fo2.jpg

full range rgb:

http://img515.imageshack.us/my.php?image=lotrfullrgb2we6.jpg

pazite na kosu s desne strane u obje slike, na donjoj slici se ne vidi gotovo ništa.

Inače, namještao sam kontrast, boje, gammu, svjetlinu na dvd-u i na plazmi i jednostavno na nemogu dobiti detalje na full rangeu.

HasoMujo
24.10.2008., 12:47
Bok svima,

Meni nikako ne paše Full range rgb na mojem Pioneeru DV-600, slika je pretamna i nikakvim korekcijama u postavkama dvd-a i plazme 37pv80 se ne može popraviti, jednostavno se gube detalji koji bi se trebali vidjeti kao npr. u ovoj sceni LOTR 3:

component:

http://img133.imageshack.us/img133/6272/lotrcomponentns7.jpg (http://img133.imageshack.us/my.php?image=lotrcomponentns7.jpg)

(gotovo) ista scena na full range rgb:

http://img88.imageshack.us/img88/4409/lotrfullrgbyd1.jpg (http://img88.imageshack.us/my.php?image=lotrfullrgbyd1.jpg)

nešto slabije se vidi nego uživo, ali ono bitno je da Aragornov konj u component načinu ima mnogo detalja dok je na donjoj cijela desna strana konja crna, isto tako pazite plašt.

druga scena component:

http://img515.imageshack.us/img515/8875/lotrcomponent2fo2.jpg (http://img515.imageshack.us/my.php?image=lotrcomponent2fo2.jpg)

full range rgb:

http://img515.imageshack.us/img515/274/lotrfullrgb2we6.jpg (http://img515.imageshack.us/my.php?image=lotrfullrgb2we6.jpg)

pazite na kosu s desne strane u obje slike, na donjoj slici se ne vidi gotovo ništa.

Inače, namještao sam kontrast, boje, gammu, svjetlinu na dvd-u i na plazmi i jednostavno na nemogu dobiti detalje na full rangeu.

Nazalost ne vidimo slike (vec crvene "X") - postavio sam u mom replay-u kako bi trebali izgledati linkovi...

Inace i ja sam primjetio skoro sve sto si napisao jucer kada sam testirao (nazalost malo na brzinu jer nisam imao vremena) i zato sam napisao moj originali post (vidi gore) te da sam morao raditi korekciju "Gamma" na "-1" kao rjesenje na brzinu (moram to sve detaljno prouciti kad uhvatim vremena)!

Ja sam ostavio "HDMI Color" na "Component" za sada u Pioneer DVD-u.

Hugh Jass
24.10.2008., 12:57
skinuo sam TVBlink malo prije i ono što sam zapazio je da moj player dv-600 ima jako loše procesuira sliku o testu 'cartoon' star wars: the clone wars. Jdnostavno rubovi likova i statičnih predmeta previše 'drhte' i iskaču, devele linije nisu mirne..mislim da se tome ne može doskoćiti

pinco
24.10.2008., 13:24
skinuo sam TVBlink malo prije i ono što sam zapazio je da moj player dv-600 ima jako loše procesuira sliku o testu 'cartoon' star wars: the clone wars. Jdnostavno rubovi likova i statičnih predmeta previše 'drhte' i iskaču, devele linije nisu mirne..mislim da se tome ne može doskoćiti

Ta jeftinija klasa dvd playera je bila ultrapopularna na crt-ovima, a sad se vidu sve mane na većin ekranima, ipak ne košta bezveze jedan ozbiljniji dvd player 2k kn i više......,

MytByte
24.10.2008., 13:59
hugh, zaista ne znam kako ne možeš izvuć detalje na full RGB pomoću brightness ili gamma postavki (gamma je također vro važna tj imaš li na TV-u gamma kontrolu - jer možda je postavljena za raspon tipičan za SCART i "skraćeni" RGB ili component...kod mene se to ne dešava, a kod tebe vidim su crni jako "crushed"...postoji jedna opasnost u inzistiranju na detaljima u crnom - zbog prirode kompresijskih alogoritama, kod pretjerivanja sa svjetlinom slike (dizanju brightnessa) pokazuju se "teški" kompresijski artefakti zbog malog svjetlosnog raspona među pixelima/makroblokovima (kod divx je to dignuto na n-tu potenciju, makroblokovi u crnom su uvijek vidljivi)

P.S. tek sad vidim da imaš pv80 dakle nemaš gamma kontrolu...provjeri onda gamma kontrolu na playeru da ti je na default postavci

HasoMujo
24.10.2008., 14:06
Bok svima,

hugh, zaista ne znam kako ne možeš izvuć detalje na full RGB pomoću brightness ili gamma postavki (gamma je također vro važna tj imaš li na TV-u gamma kontrolu - jer možda je postavljena za raspon tipičan za SCART i "skraćeni" RGB ili component...kod mene se to ne dešava, a kod tebe vidim su crni jako "crushed"...postoji jedna opasnost u inzistiranju na detaljima u crnom - zbog prirode kompresijskih alogoritama, kod pretjerivanja sa svjetlinom slike (dizanju brightnessa) pokazuju se "teški" kompresijski artefakti zbog malog svjetlosnog raspona među pixelima/makroblokovima (kod divx je to dignuto na n-tu potenciju, makroblokovi u crnom su uvijek vidljivi)

Kod njega je definitivno rijec o tzv. "Black Crush" efektu...

HasoMujo
25.10.2008., 13:36
Bok svima,

Bas sam citao malo po AV forumima (uglavnom avforums.com) i uopce nema koncenzusa oko postavki HDMI boja na HDMI-u kada se koriste BluRay i DVD playeri (pa cak i PS3)...

Uglavnom ljudi kazu da drze na "Y Pb / Cb Pr / Cr" (tj. "Component) a manji broj koristi "Full RGB" dok "RGB" koristi neznatni dio.

Isto tako (koliko sam vidio) vecina tvrdi (bez obzira na televizore: LCD / plazma i marku: Sonym, Pioneer, Panasonic) da je "Full RGB" puno pretaman i da se nikako ne moze posteno kalibrirarti...

E sad... sto i kome vjerovati... pitanje je sad... :ne zna:

HasoMujo
25.10.2008., 13:38
Bok svima,

A pazi sad ovo...

AV Forum, Stephen Neal (Posts: 3,975)

I think people are confused as to what FULL and LIMITED RGB are for - they are NOT to do with Deep Colour and xycc colour.

They are to do with support for legacy RGB DVI displays which support only 0-255 RGB levels and not the broadcast/studio standard of 16-235 RGB levels which almost all HDMI displays should support, and is the levels standard used for DVDs and BluRays.

Many displays will cope with either setting and deliver near identical results - though will need re-calibration depending on which one you chose. If you do not recalibrate, then FULL will appear to have deeper, crushed blacks and thus more saturated colours, and brighter whites. However with correct calibration on a studio level capable display there should be no difference. Additionally Limited levels will allow blacker-than-black and whiter-than-white to be passed through, whereas Full levels can't allow this as anything below 16 or above 235 in studio levels terms is mapped to 0 or 255 in Full (aka PC level terms)

In FULL mode the source - which is 16-235 - is remapped to 0-255 - so blacks which are encoded on the BluRay source at level 16, are not output at 16 and instead reduced to 0. Whites which are encoded on the BluRay source at level 235 are scaled to hit 255. Anything below 16 or above 235 (so called Blacker than Black and Whiter than White information) is clipped in FULL mode - it is NOT passed.

The key thing to understand is that broadcast TV, DVDs, HD-DVDs and BluRay are mastered with black at 16 and White at 235 (whether RGB or YCrCb representation are used - and Cr Cb are 16-240 centred around 127) These are known as studio or broadcast levels - and have a narrower black-to-white range to allow for below-black and above-white excursions to be carried without clipping - which is an important issue when you are mixing analogue and video sources (Transitions can cause spikes in analogue circuitry that will go past black and white levels, if these are clipped, they will cause ringing - i.e. artificial black/white edge distortion - when converted back to analogue.)

The fact that FULL and LIMITED are not simply different ways of displaying a signal with the same range - as you suggest - is clearly visible when you flip between modes - as in FULL mode the black level drops and white level increases. This is NOT what would happen if the switch was simply between passing <16 and >235 or not and keeping black at 16 and white at 235 - you would get no black or white level shift. But you do.

Super White is the option that allows whiter-than-white to be passed - not FULL.

FULL is simply an option Sony added to remap 16-235 studio levels to the older DVI RGB standard (previously uncatered for in PS3) using PC levels of 0-255. It is NOT to do with passing blacker than black or whiter than white - as it clips <16 and >235 levels in the remap process. This is important for projectors and owners of older HDTVs with DVI inputs added for use with PCs rather than video sources.

My understanding of the situation is that RGB Full is only there for owners of PC level DVI displays (which are 0-255 RGB only - and not 16-235 RGB or YCrCb compatible)

AIUI they only have an effect if you are forcing RGB for BD/DVD replay rather than using YCrCb?

I'd have the BD/DVD settings for BD/DVD replay as YCrCb for a modern HDMI TV - like a Sony Bravia - so that YCrCb rather than RGB was passed via HDMI (YCrCb is what is recorded on the disc) and try Superwhite on in the separate Display settings menu - odd that they have two menus for these - I think they treat BD/DVD very separately to XMB and Gameplay (My understanding is that Superwhite is for >235 levels to be passed - but I may be wrong - and it may be some optional HDMI colourspace mangling thing)

The advantage - in theory - of YCrCb carriage is that it avoids the source making mistakes in colourspace conversion - as there are two different YCrCb to RGB conversion standards in use (SD uses CCIR 601, HD uses CCIR 709 - mainly) which can alter the colour cast of a source subtly if not correctly selected - though it then leaves the display to make the mistake! (Early HD-DVD players got this wrong in 720p mode as they went via RGB to scale from 1080 to 720 and got the colourspace conversion wrong during one of the processes)

The option to force RGB is there, again, for DVI RGB-only display owners AIUI.

I have never clearly seen well documented evidence that the current PS3 firmware successfully passes <16 blacker-than-black information via YCrCb or RGB - but I'm pretty certain that RGB FULL levels mean it can't possibly...

HasoMujo
25.10.2008., 13:47
Bok svima,

Ovo je prvi Extronov test (sa mog Extron Shoout DVD-a) kojim se gleda da li kombinacia DVD Player - TV moze dati sve nijanse crne / sive i bijele boje - KLIKNI NA SLIKU DA JE POVECAS:

http://img207.imagevenue.com/loc597/th_38701_Extron_DVD_TEST_01_122_597lo.jpg (http://img207.imagevenue.com/img.php?image=38701_Extron_DVD_TEST_01_122_597lo.j pg)

Trebale bi se vidjeti (raznantljivo) sve "kucice" (pa cak i one na samim krajevima skale)!

Ovo je drugi Extronov test (sa mog Extron Shoout DVD-a) kojim se gleda da li kombinacia DVD Player - TV moze dati pravilan prikaz crne i sive boje - KLIKNI NA SLIKU DA JE POVECAS:

http://img255.imagevenue.com/loc391/th_38707_Extron_DVD_TEST_02_122_391lo.jpg (http://img255.imagevenue.com/img.php?image=38707_Extron_DVD_TEST_02_122_391lo.j pg)

Trebao bi se vidjeti sivi pravokutnik na lijevoj strani koji je unutar crnoga!

MytByte
25.10.2008., 16:06
hasomujo, ja kad kalibriram pomoću DVE diska sa reverse gray ramp i na FullRGB ne vidim da se bilo koja od kućica spaja...ne kažem da su rezultati na RGB i FullRGB potpuno identični nakon kalibracije, ali sigurno ništa nije "odrezano"...i slika na FullRGB preko HDMI-ja je DALEKO konzistenija i "dublja" nego preko komponentnog ma koliko se kalibriralo taj kompionentni signal...

Pažljivo sam i sustavno testirao Pioneera 490 i uspoređivao ga sa JVC DRM100 rekorderom po pitanju de-interlacinga. Testni film je bio Star Wars: Attack of the Clones, chapter 11, za one koji žele testirati svoj setup...ovaj chapter je već iznešen kao primjer lošeg PAL 2:2 de-inetrlacinga kod 490-tke...

Dakle, ovo su rezultati:

Pioneer 490 (576i/576p/720p/1080i - HDMI i component):

http://img48.imageshack.us/img48/7914/pioneer490progressivefy4.jpg (http://imageshack.us)
http://img48.imageshack.us/img48/pioneer490progressivefy4.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img48/pioneer490progressivefy4.jpg/1/)

JVC DRM100 (576p - component - film mode deinterlacing):

http://img371.imageshack.us/img371/8231/jvcdrm10progressivevb2.jpg (http://imageshack.us)
http://img371.imageshack.us/img371/jvcdrm10progressivevb2.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img371/jvcdrm10progressivevb2.jpg/1/)

Nažalost, vidljivo je da Pioneer 490 baca van cijelu polusliku tj ne uspijeva prepoznati da je riječ o progresive materijalu...istovremeno JVC DRM100 također na prepoznaje d aje riječ o progresive izvoru (na Auto1 i 2) već tek kad se ručno postavi na "film" dobije se gornja (i korektno deinterlacirana - weavana) slika....najbeća je žalost što se pioneera ne može ručno prisiliti da korisiti film mod...isti problemi se pojavljuju i na drugim filmovima (Apollo 13)...također, kad je izlaz u interlaciranom modu, dakle na televizoru je da napravi de-interlacee sad, ostaje mi da ispitam NTSC diskove (što nije tako važno za HR kupce), ali definitivno i Panasonic PV70 i Pioneer 490 su pali na testu de-interlacinga filmskog materijala...dakle treba jako dobro paziti kad se uparuju DVD playeri i televizori da barem jedan od njih korektno radi de-interlacing...

volio da ljudi koji imaju ovaj film na DVD-u (ne HD-u) malo pročeprkaju i izvijeste o rezultatima i navedu koji player i koji TV su u pitanju...

HasoMujo
25.10.2008., 17:14
Bok svima,

hasomujo, ja kad kalibriram pomoću DVE diska sa reverse gray ramp i na FullRGB ne vidim da se bilo koja od kućica spaja...ne kažem da su rezultati na RGB i FullRGB potpuno identični nakon kalibracije, ali sigurno ništa nije "odrezano"...i slika na FullRGB preko HDMI-ja je DALEKO konzistenija i "dublja" nego preko komponentnog ma koliko se kalibriralo taj kompionentni signal...

Pažljivo sam i sustavno testirao Pioneera 490 i uspoređivao ga sa JVC DRM100 rekorderom po pitanju de-interlacinga. Testni film je bio Star Wars: Attack of the Clones, chapter 11, za one koji žele testirati svoj setup...ovaj chapter je već iznešen kao primjer lošeg PAL 2:2 de-inetrlacinga kod 490-tke...

Puno hvala na infu i trudu! :) :top:

Ako ti nije tesko mozes li postati sliku od DVE "Reverse Gray Ramp" (i da li su slicni mojim Extron test patternima koje sam postao na predhodnu stranicu)?

Jos mi je nest palo na pamet - nisi li rekao (IIRC) da je DVE samo HD pa ga imas tek na racunalu?

Ako sam to dobro razumio sto koristis za kalibraciju DVD Pioneera 490 i DVD JVC DRM100?

I na kraju sto kazes / mislis na postove sa AV Foruma oko "Full RGB" sto sam quotao stranicu prije?

Dakle, ovo su rezultati:

Pioneer 490 (576i/576p/720p/1080i - HDMI i component):

http://img48.imageshack.us/img48/7914/pioneer490progressivefy4.jpg (http://imageshack.us)
http://img48.imageshack.us/img48/pioneer490progressivefy4.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img48/pioneer490progressivefy4.jpg/1/)

Da li je rezultat isti kada saljes 576i / 576p preko komponentnog kabela?

Da li je rezultat isti kada saljes 576i / 576p / 720p / 1080i preko HDMI kabela?

JVC DRM100 (576p - component - film mode deinterlacing):

http://img371.imageshack.us/img371/8231/jvcdrm10progressivevb2.jpg (http://imageshack.us)
http://img371.imageshack.us/img371/jvcdrm10progressivevb2.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img371/jvcdrm10progressivevb2.jpg/1/)

Nažalost, vidljivo je da Pioneer 490 baca van cijelu polusliku tj ne uspijeva prepoznati da je riječ o progresive materijalu...istovremeno JVC DRM100 također na prepoznaje d aje riječ o progresive izvoru (na Auto1 i 2) već tek kad se ručno postavi na "film" dobije se gornja (i korektno deinterlacirana - weavana) slika....najbeća je žalost što se pioneera ne može ručno prisiliti da korisiti film mod...isti problemi se pojavljuju i na drugim filmovima (Apollo 13)...također, kad je izlaz u interlaciranom modu, dakle na televizoru je da napravi de-interlacee sad, ostaje mi da ispitam NTSC diskove (što nije tako važno za HR kupce), ali definitivno i Panasonic PV70 i Pioneer 490 su pali na testu de-interlacinga filmskog materijala...dakle treba jako dobro paziti kad se uparuju DVD playeri i televizori da barem jedan od njih korektno radi de-interlacing...

volio da ljudi koji imaju ovaj film na DVD-u (ne HD-u) malo pročeprkaju i izvijeste o rezultatima i navedu koji player i koji TV su u pitanju...

Ahhh... zbilja covjeku stane mozak kada pocne razmisljati o svim mogucnostima... ima toliko toga (PAL, NTSC, interlaced, progressive, DivX/XviD, BluRay, PC over DVI-to-HDMI, razni framerateovi)...

MytByte
25.10.2008., 17:52
Da, rezultat je isti u svom modovima, čak i interlaciranim, što mi govori da je i Panasonic podbacio...dobro, to sam znao pa sam računao na DVd player da će to riješit al očigledno ne...tu 490-tku nisam kupio nego zamijenio za stari 380 pa ajde...

Imam DVE PAL DVD-video disk s kojim kalibriram sliku s DVD-a (i HTPC-ja) te HQV Benchmar HD (dakle nema DVE HD)...DVE je rađen u suradnji Extrona i Joe Kanea,...grey ramp koji je na DVE PAL je dakle jako sličan onom tvom prvom patternu od Extrona

DVE gray ramp: http://www.ramelectronics.net/template-resources/images/RAM/Static/rev-steps-ramps.jpg

DVE Pluge: http://www.audioholics.com/tweaks/calibrate-your-system/hdmi-black-levels-xvycc-rgb/DVE-DVE-Pro.jpg/image_preview

HQV Benchmark je samo za testiranje de-interlacinga i procesinga, ne za kalibraciju...

da, čovjek može izludit...ovo nam sve govori da tehnologija nije sazrela tj nije foolproof i da nešto što bi se moralo podrazumijevati zapravo nije tako...

Ajde malo se poigraj ako imaš ovaj SW (znam, George je ujebo motku...) i javi kako je to kod tebe...(mogu probat skunut taj chapter pa stavit na rapid)...

HasoMujo
25.10.2008., 18:29
Bok svima,

Da, rezultat je isti u svom modovima, čak i interlaciranim, što mi govori da je i Panasonic podbacio...dobro, to sam znao pa sam računao na DVd player da će to riješit al očigledno ne...tu 490-tku nisam kupio nego zamijenio za stari 380 pa ajde...

OK... znaci ne radi ti niti u jednoj kombinaciji... k'vragu... <SIGH>

Imam DVE PAL DVD-video disk s kojim kalibriram sliku s DVD-a (i HTPC-ja) te HQV Benchmar HD (dakle nema DVE HD)...DVE je rađen u suradnji Extrona i Joe Kanea,...grey ramp koji je na DVE PAL je dakle jako sličan onom tvom prvom patternu od Extrona

DVE gray ramp: http://www.ramelectronics.net/template-resources/images/RAM/Static/rev-steps-ramps.jpg

DVE Pluge: http://www.audioholics.com/tweaks/calibrate-your-system/hdmi-black-levels-xvycc-rgb/DVE-DVE-Pro.jpg/image_preview

HQV Benchmark je samo za testiranje de-interlacinga i procesinga, ne za kalibraciju...

Sada je jasno (ja sam pobrkao stvari)! :)

I da tvoji DVE testovi su jako slicni mojim Extron testovima (ionako se tu ne otkriva topla voda)! :D

Uzgred, bilo bi jako zanimljivo cuti koliko ljudio uopce zna da se tako (i uz druge testove) moze dosta dobro podesiti kombinacija DVD Player - TV (vjerojatno velika vecina sve drzi na "nabrijanim" defaultima)... :(

da, čovjek može izludit...ovo nam sve govori da tehnologija nije sazrela tj nije foolproof i da nešto što bi se moralo podrazumijevati zapravo nije tako...

Ahhh... no to je zato sto ima toliko more "standarada"...

Ajde malo se poigraj ako imaš ovaj SW (znam, George je ujebo motku...) i javi kako je to kod tebe...(mogu probat skunut taj chapter pa stavit na rapid)...

Nazalost sve Star Wars filmove imam samo u ".mkv" (1080p) od po 8GB skinute sa satelita pa prekodirane u H264 (zbilja me to zacudilo jer znam da oni cak jos nisu izdali BluRay verzije no zbila svih 6 filmova je 1920x1080 i sa FANTASTICNIM detaljima slike)...

Ako ti se bude dalo daj skini samo taj Chapter i stavi na RapidShare pa da pogledamo!

Uzgred, bas sam razmisljao o tome da bi se vrlo jednostavno dao napraviti mali forumski DVD ".iso" i stavio na RapidShare!

Na njega stavimo:

- TEST patterne (sve zanimljive kojih se dokopamo)
- par referentnih scena za deinterlacing i druge pokazne efekte

To sve bi cak moglo biti jako jako malo po velicini a jako jako korisno i zgodno!

Sto mislis / mislite o tome?

MytByte
25.10.2008., 19:36
da, mislio sam napravit nešto takvo, al ne znam kako je s pravima recimo, za korištenje...Pluge pattern je recimo, BBC-jev izum i vjerojatno je free, DVE koristi neke patterne od Snell & Willcoxa za testiranje procesinga...meni su najjasniji ovi na HQV ali to je definitivno copyrighted...trebalo bi staviti neke za koje znamo kako se s njima radi tj što se treba gledati a da su public domain...recimo čini mi se da su ovi glavni sa DVE diska takvi, koriste ih i ovi kitovi:

http://www.avforums.com/forums/plasma-televisions/814938-what-best-picture-settings-your-tv-find-out-here.html

klikni na linkove, jako poučno...

DoomsdayST
25.10.2008., 19:37
Šta mislin...? Satralo me ovo sve skupa, najbolje dignit ruke od svega, i kako si sam reka, držat sve na nabrijanim default-ima... :zubo:

Iako, provat ću večeras, kad stignen, ovo sa chprt11, Vivax 200 priko component na PV80, pa ću javit... Umrit ću od smija ako bude to odradija bolje od Pioneer-a... :rofl:

MytByte
25.10.2008., 19:43
ajde, ajde, ne mogu dočekati...al moraš probat i 576i ili 1080i da vidimo da li je PV80 na razini zadatka...

MytByte
25.10.2008., 19:50
ooops, ima li taj vivax uopće upscaler...

HasoMujo
25.10.2008., 19:51
Bok svima,

da, mislio sam napravit nešto takvo, al ne znam kako je s pravima recimo, za korištenje...Pluge pattern je recimo, BBC-jev izum i vjerojatno je free, DVE koristi neke patterne od Snell & Willcoxa za testiranje procesinga...meni su najjasniji ovi na HQV ali to je definitivno copyrighted...trebalo bi staviti neke za koje znamo kako se s njima radi tj što se treba gledati a da su public domain...recimo čini mi se da su ovi glavni sa DVE diska takvi, koriste ih i ovi kitovi:

http://www.avforums.com/forums/plasma-televisions/814938-what-best-picture-settings-your-tv-find-out-here.html

klikni na linkove, jako poučno...

Hvala na linku za video (nisam prije znao za njih)! :) :top:

Sto se tice upotrebe za doma tu su "dozvoljene" male slobode (ja sam za sebe i prijatelja napravio malu kompilaciju Extron Shootout DVDa i "Multichannel Universe" DVDa) no ako se nesto stavi da svi drugi mogu skinuti onda je to ozbiljnija stvar, bas kako si i napisao, no zbilja bi bilo super zgodno imati jednu takvu stvar da si ljudi mogu podesiti kombinaciju DVD Player - TV... ahh... Catch22...

MytByte
25.10.2008., 19:55
čekirat ću da vidim prava za pluge, grayscale ramp i prim i sec color bar...a de-interlace test mogu sam napravit...ili vidjet je li ovaj od hqv-ja uopće copyrightiran...mislim da sam ga vuidio i kod drugih...

u međuvremenu, evo inserta iz SW ch11 pa se igrajte...mislim da je dovoljno samo zapržit na DVD-R i zaplejat u playeru na repeat...

http://rapidshare.com/files/157490060/SW_AOTC_CH11.mpg.html

HasoMujo
25.10.2008., 19:57
Bok svima,

Šta mislin...? Satralo me ovo sve skupa, najbolje dignit ruke od svega, i kako si sam reka, držat sve na nabrijanim default-ima... :zubo:

Iako, provat ću večeras, kad stignen, ovo sa chprt11, Vivax 200 priko component na PV80, pa ću javit... Umrit ću od smija ako bude to odradija bolje od Pioneer-a... :rofl:

Ma nije sve tako crno... nemojte klonuti duhom... :D

Cak i najosnovnija bazicna kalibracija svjetline je korak u pravom smjeru i poboljsava sliku i uzitak u gledanju jako jako puno! :)

Na primjer samo ako se napravi TEST DVD sa ona cetri slike (koje smo kao ilustraciju postali "MytByte" i ja) u najjednostavnjem "SlideShow" modu moze svatko sebi podesiti svoju kombinaciju DVD Player - TV za optimalni odnos i prikaz crne, sive i bijele boje!

MytByte
25.10.2008., 20:06
rado bih uključio i SMPTE colorbar za štelat saturaciju, ali treba imat precizno napravljen kolor filter (recimo plavi)...ne znam da li bi kartonske 3d naočale pomogle...:D:rofl:

DoomsdayST
25.10.2008., 20:11
Čuj, iman oriđiđi sve SW, 1-6, THX optimizer mi služi za osnovnu kalibraciju geometrije, kontrasta i svjetla... Dalje mi se neda niti gledat... A iz dosadašnjeg iskustva i vlastitih preferenci, na OK TV uređajima, toplina boja mi paše na HLADNO... :zubo:

Myt, Shitax 200 nema uspcaler, mogu provat 576i i 576p, šta san već i prova na oni crtić, i 576p je bolje, 200-tica odradi posa bolje nego PV80... Eh, amnezijo, i Bogu si teška... :zubo: Ali, provat ću i cptr11, čisto da vidin... Neznan kad, možda i jako kasno noćas... :ne zna:

MytByte
25.10.2008., 20:17
THX Optimizer je generalno sve što ti treba, al ne vole svi Star Warse ili Indianu Jonesa pa nemaju te DVD-e...

HasoMujo
25.10.2008., 22:43
Bok svima,

rado bih uključio i SMPTE colorbar za štelat saturaciju, ali treba imat precizno napravljen kolor filter (recimo plavi)...ne znam da li bi kartonske 3d naočale pomogle...:D:rofl:

SMPTE Color Bar je, ipak mislim, 100% free pa bar tu nece biti problema... :)

P.S.
Idem isprobati Chapter 11...

HasoMujo
25.10.2008., 22:56
Bok svima,

u međuvremenu, evo inserta iz SW ch11 pa se igrajte...mislim da je dovoljno samo zapržit na DVD-R i zaplejat u playeru na repeat...

http://rapidshare.com/files/157490060/SW_AOTC_CH11.mpg.html

Nije radilo sa USB sticka pa radim pravi mali DVD... bit ce gotovo za par minuta...

MytByte
25.10.2008., 23:03
ajdeeeeee!!!!

da SMPTE ikma i pluge u sebi...trenutno testiram de-inetrlacing PowerDVD-a i nisam jako sretan...

HasoMujo
25.10.2008., 23:07
Bok svima,

Evo bas sam isprobao doma malecki DVD sa Chapter 11 isjeckom iz "Star Wars: Attack of the Clones".

U mojoj kombinaciji:

Pioneer DV-410 (HDMI izlaz 576i)
Pioneer 42" 428XD

sve radi OK (dakle Pioneer TV shvaca da je rijec o "Progressive" izvoru i ne pokusava sam nista "ispraviti"!

P.S.
"MytByte" kada pogledam properies od tvog "SW_AOTC_CH11.mpg" filea nije setiran "Progressive" flag (moj najcesce koristen program "G-Spot" ga vidi kao "Interlaced"). Isto tako morao sam mu rucno reci u "TMPGenc DVD Author" da je izvorni materijal "Progressive" i tamo je program mislio da je rijec o "Interlaced" materijalu (i sve je bilo OK - nije bilo prekodiravanja - "TMPGenc DVD Author" je shvatio da nema potrebe za tim i rekao je "SR = Smart Rendering")

MytByte
25.10.2008., 23:16
čekaj da isčekiram original DVD-u u DVDAuthoru...možda je upravo taj interlace flag razlog zašto moj pioneer ne radi dobro...ali nije štop da ti mijenjaš flag, flag mor abiti kakav je na original streamu...e morat ću napravit svoj test, jedan sa interlace flagom i drugi bez (recimo dijagonalna linija koja se kreće preko ekrana u progresive modu)...

jesi li probao progessive iz playera (576p ili 720p)???

HasoMujo
25.10.2008., 23:16
Bok svima,

Probao sam i sve druge kombinacije - dakle sve HDMI rezolucije koje mi moj Pioneer DV-410 dopusta preko HDMI izlaza...

Sve je radilo isto kao i u mom prvom testu - dakle bio je 100% ispravno dekodiranje streama i bez ikakvih problema oko deinterlacinga!

576i (ide originalni stream van - na Pioneer DV-410 nista ne indicira)

576p (ide van progressive - Pioneer DV-410 na sebi indicira crveni "PRGSVE")

720p (ide van progressive - Pioneer DV-410 na sebi indicira crveni "PRGSVE")

1080i (premda bi ovo zapravo trebao biti "interlaced" izlaz originalni izvor se prvo ipak mora prebaciti, ako treba, u "progresive" pa onda opet u "interlaced" te stoga Pioneer DV-410 ipak na sebi indicira crveni "PRGSVE")

1080p (ide van progressive - Pioneer DV-410 na sebi indicira crveni "PRGSVE")

MytByte
25.10.2008., 23:22
ok, očekivano da su popravili stvar...daj reci kako u DVDAuthoru vidiš da je interlace? Koju imaš verziju?

HasoMujo
25.10.2008., 23:29
Bok svima,

ok, očekivano da su popravili stvar...

Najvjerojatnije!

BTW, za sada i dalje mislim da je kod mene najbolja opcija da mu pustam van preko HDMI-a 576i na DVD Pioneer DV-410 pa da sve ostalo (deintrelacing ako treba i upscaling) prepustim 42" Pioneer 428XD televizoru...

daj reci kako u DVDAuthoru vidiš da je interlace? Koju imaš verziju?

Imam 3.1.2.176 DVD Author.

U "Clip Settings" u "Display Mode" pisalo je "Interlaced" kada bi startao novi projekt i dodao tvoj MPG.

Kada, na primjer, dodam neki svoj MPG za koji znam da je "Progressive" i "G-Spot" i "DVD Author" to ispravno detektiraju!

MytByte
25.10.2008., 23:37
Hmm, ja imam DVDAuthor 1.6...nema veze...daj ak ti se ne gadi zapržit moj mpeg kakav je i probat 576p i 720p...probao sam sada u GOM playeru (cyberlink dekoder) i na auto tretira clip kao da je interlace, kad stavim weave sve je 5!!! Znači je netko zahebo kodiranje tako velikog filma...

P.S. učitao originalni VOB u G-spot - prijavljen je kao interlaced!!! Netko je zaheb'o...i sad je pitanje je li to razlog zašto pioneer troka...ako je mnogo PAL filmova flagano "interlace" imamo zavjeru europskih razmjera!!!

HasoMujo
25.10.2008., 23:57
Bok svima,

Hmm, ja imam DVDAuthor 1.6...nema veze...daj ak ti se ne gadi zapržit moj mpeg kakav je i probat 576p i 720p...

Upravo radim (zena spava) pa imam slobodu... :D

probao sam sada u GOM playeru (cyberlink dekoder) i na auto tretira clip kao da je interlace, kad stavim weave sve je 5!!! Znači je netko zahebo kodiranje tako velikog filma...

P.S. učitao originalni VOB u G-spot - prijavljen je kao interlaced!!! Netko je zaheb'o...i sad je pitanje je li to razlog zašto pioneer troka...ako je mnogo PAL filmova flagano "interlace" imamo zavjeru europskih razmjera!!!

Bogme da... netko je pofulao onda... i sada ako neki DVD uredjaj nije dovoljno pametan da sam analizira materijal vec se drzi samo flag-a onda nastaju problemi... :(

HasoMujo
26.10.2008., 00:20
Bok svima,

Jos samo ovo prije spavanja...

Nikako ne mogu natjerati moj novi Pioneer DV-410 da pokrene bilo kakav MPEG1 ili MPEG2 ".mpg" film sa USB / CD / DVD medija... jednostavno ih nema u listi na mediju kada se gleda sa uredjaja (".avi" i ".wmv" rade sasvim OK)... jako cudno... :ne zna:

MytByte
26.10.2008., 00:23
Haso, čujte i počujte! Evo, prekodirao sam i stavio progressive flag i - pogodi što se dogodilo: SVE JE KAKO TREBA BITI! Linije su glatke na Pioneeru 490 kad se playa na 720p i 1080i (čudno, i meni piše PRGSVE kod 1080i a output bi trebao biti interlace???), na 576i Panasonic radi de-interlace i NE RADI ga kako spada jer je isti problem kao i prije...isprobao sam i u JVC-ju i sada se na auto 1 i 2 nakon sekundu presviča u korektan de-interlace mod, dakle isto OK...

što je zaključak??? da se možemo jebati jer smo prepušteni neznanju/ne-dogovoru ljudi koji kodiraju filmove i ljudi koji proizvode AV opremu...

MytByte
26.10.2008., 00:24
da jako čudno da ti ne čita a nvodno je DV-400 čitao (ili nije, već je samo čitao HDD kao medij ali ne i sve sadržaje)...a da pukneš firmware novi ako već nisi?

HasoMujo
26.10.2008., 00:36
Bok svima

Nikako ne mogu natjerati moj novi Pioneer DV-410 da pokrene bilo kakav MPEG1 ili MPEG2 ".mpg" film sa USB / CD / DVD medija... jednostavno ih nema u listi na mediju kada se gleda sa uredjaja (".avi" i ".wmv" rade sasvim OK)... jako cudno... :ne zna:

Nevjerojatno ali istinito... novi Pioneer DV-410 (a onda valjda niti DV-300, DV-310, DV-600 i DV-610) vise nemaju podrzan playback MPEG1 i MPEG2 fileova sa ".mpg" ekstenzijom! :eek:

VCD i SVCD i DVD radi lijepo (bas kao i ".avi" i ".wmv") no nema vise ".mpg"... nije da mi je bas ta mogucnost trebala svaki dan ali zasto pobogu to maknuti... :ne zna:

HasoMujo
26.10.2008., 00:39
Bok svima,

da jako čudno da ti ne čita a nvodno je DV-400 čitao (ili nije, već je samo čitao HDD kao medij ali ne i sve sadržaje)...a da pukneš firmware novi ako već nisi?

Stavili ".wmv" i izbacili ".mpg"... stvarno bedasto... :eek:

Moj 3+ godine stari DV-575A je lijepo citao ".mpg" i ".avi" (no nije znao ".wmv")... ahhh... sto cemo... "napredak"... :rolleyes:

MytByte
26.10.2008., 00:43
:(:(:( za sve skupa...idem izvuć onaj VHS ispod kreveta...:rofl:

HasoMujo
26.10.2008., 00:43
Bok svima,

Haso, čujte i počujte! Evo, prekodirao sam i stavio progressive flag i - pogodi što se dogodilo: SVE JE KAKO TREBA BITI! Linije su glatke na Pioneeru 490 kad se playa na 720p i 1080i (čudno, i meni piše PRGSVE kod 1080i a output bi trebao biti interlace???), na 576i Panasonic radi de-interlace i NE RADI ga kako spada jer je isti problem kao i prije...isprobao sam i u JVC-ju i sada se na auto 1 i 2 nakon sekundu presviča u korektan de-interlace mod, dakle isto OK...

što je zaključak??? da se možemo jebati jer smo prepušteni neznanju/ne-dogovoru ljudi koji kodiraju filmove i ljudi koji proizvode AV opremu...

Odlicno da sada znamo u cemu je stvar!

Nazalost paceraj vlada svugdje pa i u ovome... tuzno i sramotno... :(

BTW, da li je film napravljen kod nas (tj. za Hrvatsku) ili za Europu?

Ako je radjen za nas onda me apsolutno nista ne cudi... ja NIKADA nisam i necu kupiti niti jedan jedini DVD napravljen za nas... reklame i sav ostali paceraj nasih "distributera" ne podnosim... radije kupim u Europi (ne zanima me nas, uglavnom, los prijevod) ili original iz USA (najvise materijala ionako imam iz USA - ne smeta me NTSC niti malo)...

MytByte
26.10.2008., 00:47
Da i ja imam dosta NTSC-a...plašim se da je ista verzija kodiranja za sva PAL tržišta jer se disk ne masterira posebno za nas, samo se omot štampa u HR, sve drugo (authoring, koding, umnožavanje je vani)...

eto mi zanimacije...idem vidjet koji su mi filmovi dobro kodirani a koji nisu...imam ova 2 nova Die Hard 4.0 i Transformere pa da njih propustim korz rešeto)...

DoomsdayST
26.10.2008., 01:33
Evala noćne 'tice... :zubo:

Evo, samo da prijavin da je PV80 ka i obično na 576i sjeb'la stvar, ali je zato Shitax 200 odradija ludilo na 576p... Nekako je prepozna valjda da je p materijal, ili je preglup pa mu je po default-u stavljeno da analizira video a da ne obraća puno pažnje na flagove... Ko će to sve upratit... U svakom slučaju, zasad, ja happy... :zubo:

pinco
26.10.2008., 06:02
Na one review od 470 i oppo 980, šta san stavija link, onaj lik šta je testira je i sam upozorija da većina filmova rađena za PAL nije napravljena kako triba, tj. nije stavljen progressive flag, player pokuša sam skenirat da vidi o ćemu se radi i u većini slućajeva fali....., dobro bi bilo da svi playeri imaju mogućnost da se manualno stavi film mod......., dakle nije da hardware playera nemože to odradit kako triba.......

MytByte
26.10.2008., 08:22
dooms, svaka ti dala! i vidi tko se javio ka noćna tica!!! Da, možda je shitax stalno u progresive modu, ak mu sad daš stvarni interlacirani materijal, opet će ostat u progresive modu pa ćeš imat combing...:D:p

HasoMujo
26.10.2008., 08:27
Bok svima,

I dobro jutro! :)

"MytByte" jesi stigao pogledati ostale filmove koje imas (PAL)?

MytByte
26.10.2008., 08:32
ne, to ću u toku jutra/dana...prvo se moram nakafenisati i nahraniti...i pogledat malo skijanje...na Eursoportu HD gdje je u 16:9 s kvalitetnom kompresijom, a ne kod naših i slovenaca...

HasoMujo
26.10.2008., 08:37
Bok svima,

i pogledat malo skijanje...na Eursoportu HD gdje je u 16:9 s kvalitetnom kompresijom, a ne kod naših i slovenaca...

Ahhh... smrc... meni i dalje nista od MaxTV HD-s... samo je 5+ mjeseci proslo... tuga, cemer, jad i bijeda... :mad:

MytByte
26.10.2008., 08:46
Ma ne kužim to, mora da su prestali općenito instalirati MAxTV HD, jer se čeka početak naplate usluge...???

HasoMujo
26.10.2008., 08:54
Bok svima,

Ma ne kužim to, mora da su prestali općenito instalirati MAxTV HD, jer se čeka početak naplate usluge...???

Ma nisu... instaliraju oni... no ne i u centralama u centru Zagreba... jednostavno nema mjesta a novu opremu nisu kupili (sto uopce ne cudi za T-Com)... valjda su po svakoj centrali imali samo par prikljucaka...

HasoMujo
26.10.2008., 08:58
Bok svima,

I jedna dobra vijest! :)

Naime moj novi Pioneer DV-410 savrseno radi sa 30GB 2.5" diskom iz IBM ThinkPad laptopa formatiranog na FAT32!

Disk stoji u maleckom kucistu bez vanjskog napajanja i koristi USB 2 standard!

P.S.
Nisam to probao prije jer je disk bio formatran na NTFS i jer sam mislio da nece raditi bez vanjskog napajanja - probao sam prije sa prijeteljevim diskom koji je imao vanjsko napajanje i tamo je isto radilo OK (isto FAT32 format diska).

DoomsdayST
26.10.2008., 10:54
dooms, svaka ti dala! i vidi tko se javio ka noćna tica!!! Da, možda je shitax stalno u progresive modu, ak mu sad daš stvarni interlacirani materijal, opet će ostat u progresive modu pa ćeš imat combing...:D:p

Ah, zna san da mora bit negdi kvaka 22... :zubo:

Jel' mi možeš objasnit šta bi bija 'combing' effect, šta da tražin...? I pretpostavljan da je film snimljen sa DVB-S ili DVB-T nekog našeg programa sigurno interlaced, jel'da...? Pitan da znan šta mogu provat...

A ako nađen taj combing problem, mogu pribacit na 576i composit i sve bi tribalo bit OK...? PV80 nemože zeznit stvar jer i dobija interlaced materijal, pa će valjda napravit sve OK, ili...? U tom slučaju, šta je kvalitetnija veza, barem u teoriji, 576i composit ili RGB SCART...?

Eh, sto problema... :zubo:

MytByte
26.10.2008., 11:18
combing efekt:

http://justsayyes.files.wordpress.com/2007/06/interlace1.jpg

U teoriji je 576i komponent!!! bolje od RGB SCART...u praxi se meni čini RGB SCART bolji/oštriji...

Što se tiče ovog: "film sa DVb-S ili DVB-T je interlaced" - nije, on je progresiv jer je sniman progresiv i "upakiran" u interlace PAL format baš kao i svi ovi PAL DVD-ovi (da, čekirao sam Gladiatora, Transformerse, Die Hard 4.0 - sve isti problem - svi imaju interlace flag i svi se isto ponašaju na Pioneeru)...no, da skratim - trebaš uzet ne film s DVB-S/T nego; nogomet/sport općenito, studijske emisije, reportaže, samo ono što znaš da je snimano elektronskom kamerom...onda ćeš imat combing ako ga player korektno ne skuži...

idem sad vidjet ove NTSC diskove!!!!!

MytByte
26.10.2008., 11:21
Hasomujo, :top: - a da li možeš čitat mpeg sa tog harda...:rofl:

DoomsdayST
26.10.2008., 11:44
Uh, trenutno san po pitanju bilo kakvog snimanja na DVD u banani, sve mi je rasuto... Nego, šta misliš, serijal RIM od HBO-a, jel' možda sniman interlaced, slučajno...? Mislin, nije namjenjen kinima... A oni Hallmark filmovi u 2 dijela...?
:ne zna:

HasoMujo
26.10.2008., 11:46
Bok svima,

Hasomujo, :top: - a da li možeš čitat mpeg sa tog harda...:rofl:

Jel' ti to mene... :D

Nazalost ne radi ".mpg" sa niti jednog medija (USB Flash, USB HDD, CD, DVD)... no zato ".avi" i ".wmv" rade sa svih... ahh... sto cemo...

HasoMujo
26.10.2008., 11:51
Bok svima,

combing efekt:

U teoriji je 576i komponent!!! bolje od RGB SCART...u praxi se meni čini RGB SCART bolji/oštriji...

Hmm... meni se cini (kao i mom prijatelju preko puta - HiFi guru sa 30+ godina iskustva te AV ekspert u svim pogledima) da je slika PUNO bolja preko komponentnog kabla (bilo u 576i ili 576p nego SCART RGB u 576i)...

MytByte
26.10.2008., 11:54
još malo ću te "mučit"! :rofl: Gledam MotoGP na Eurosport HD, i to upscalani 16:9 PAL na manje od metar od ekrana i uopće ne smeta "niska rezolucija"...zanimljivo...

MytByte
26.10.2008., 11:57
Nego, šta misliš, serijal RIM od HBO-a, jel' možda sniman interlaced, slučajno...? Mislin, nije namjenjen kinima... A oni Hallmark filmovi u 2 dijela...?

Ne znam za RIM, obično su US komične serije snimane elektronski ali tu imaš konverziju NTSC - PAL...Hallmark ne gledam pa nisam isto siguran...lako ćeš vidjeti na švenkovima - ako je super-glatko onda je interlaced snimano...

MytByte
26.10.2008., 12:14
Evo, čekirao sam NTSC diskove:

Dakle, NTSC filmovi imaju 3:2 pulldown flag, što znači da su kodirani u 24fps i 3:2 konverzija (24fps na 60 fps) se vrši u playeru...zato nema ovih problema kao na PAL DVD-ovima osim kad je player postavljen na 480i, onda plazma opet pokazuje da ne može de-interlacirati filmski materijal...najbolji de-interlace NTSC-a i najbolja slika je na 1080i, na drugima ima nekakvih "glitcheva" i poskakivanja nevezanih uz spomenuti pad rezolucije...

dosta mi je...da bih gledao film kako spada moram obavit radnji kao da lansiram raketu na mjesec...

DoomsdayST
26.10.2008., 13:37
...
dosta mi je...da bih gledao film kako spada moram obavit radnji kao da lansiram raketu na mjesec...

E, baš to... :rofl:

Ma, dosta mi je... Ostavit ću sve kako je, a brinit ću i testirat kad i ako se pojave ti 'češljevi' i ostale pizdar'je... :zubo:

DoomsdayST
26.10.2008., 15:08
E, da, Myt, tija san te pitat pa svaki put zaboravin... Jeli kod PV problem sa deinterlacingom native p materijala zboksanog u i samo na 576i postavci priko komponentnog ili HDMI-a...? Jer pretpostavljam da se p materijal zboksan u 576i sa DVD-a šalje i priko RGB SCART-a u 576i modu, kojeg onda PV mora sama pravilno 'raspetljat... Javljaju li se isti problemi i tu, ili nekako pripozna šta je bilo p a šta je native i pa odradi 'raspetljavanje' korektno...? A šta je sa kompozitnim signalom...? I on je 576i... Jel' njega sa DVD-a kod filmova dobro 'raspetlja'...? :ne zna:

HasoMujo
26.10.2008., 20:33
Bok svima,

Evo, čekirao sam NTSC diskove:

Dakle, NTSC filmovi imaju 3:2 pulldown flag, što znači da su kodirani u 24fps i 3:2 konverzija (24fps na 60 fps) se vrši u playeru...zato nema ovih problema kao na PAL DVD-ovima osim kad je player postavljen na 480i, onda plazma opet pokazuje da ne može de-interlacirati filmski materijal...najbolji de-interlace NTSC-a i najbolja slika je na 1080i, na drugima ima nekakvih "glitcheva" i poskakivanja nevezanih uz spomenuti pad rezolucije...

Idem malo ovo objasniti za pucanstvo... :-)

Naime svi (ama bas svi) pravi filmovi snimani na filmsku traku su radjeni na 24 fps ("Frames per Second" tj. 24 slicice u sekundi). Ta slika je, naravno, analogna i svaka slicica je potpuna.

Problemi dolaze kada se takav originalni film od 24 fps mora pretvoriti u digitalni format... :(

Jedini "pravi" i nepatvoreni digitalni format koji nema problema sa tom digitalnom konverzijom je BluRay na 24 fps. Nazalost to je sve novijeg datuma i naslova jos ima relativno jako malo a da o samim uredjajima koji mogu citati takav BluRay od 24 fps i onda imati TV sposoban prikazati tih istih 24 fps niti ne govorimo - to je sve jos, nazalost, vise ili manje ezoterija!

Stoga nam ostaju nasi dobri stari DVD-ovi... ali tu tek pocinju problemi... naime:

PAL standard je 25 fps i ima 576 linija.

NTSC standard je 30 fps i ima 480 linija.

Kako sada tih originalnih 24 fps filmske trake pretvoriti u 25 fps za PAL ili 30 fps za NTSC?

Ovdje si mozete sve detaljno procitati:

http://en.wikipedia.org/wiki/3:2_pulldown

No za nas, i ukratko, je bitno da se radi slijedece:

Za konverziju na PAL originalni film se jednostavno ubrza za 4%. To je tzv. "2:2 Pulldown" gdje se od dvije originalne slicice filmske vrpce naprave 4 poluslike ("interlaced-iranih") koje onda zajedno cine dvije pune slicice na 50 Hz (dakle 2x 25 fps = 50 Hz za PAL televizore).

Nazalost onda je i zvuk ubrzan za tih 4% no vecina ljudi nema pojma o tome pa to niti ne primjeti.

Za konverziju na NTSC se koristi tzv. "2:3 Pulldown" gdje se od 4 originale slicice filmske vrpce napravi 10 poluslika ("interlaced-iranih") koje onda zajedno cine 5 punih slicica na 60 Hz (dakle 2x 30 Hz na NTSC televizore).

Problem kod ovoga je da na svakih 5 slicica (frameova) imamo jedan "prljavi" te se moze primjetiti da slika nije glatka vec skakuce. Tos e zove "Telecine judder" (posebno vidljivo kada se kamera polako mice).

Stoga kada gledamo PAL DVD imam za 4% ubrzani film i to je to - nista se tu ne da napraviti.

No ako gledamo NTSC DVD imamo mogucnost da nas pametni DVD Player ili pametni TV registrira da se radi o filmu koji je prepravljen preko "2:3 Pulldown" metode i onda nas pametni DVD ili pametni TV mogu napraviti tzv. "Reverse 3:2 Pulldown" i vratiti originalnih 24 fps!

Nazalost, ovo je izuzetno slozena stvar i tu vrijedi ona stara - koliko novaca toliko glazbe - jeftine kombinacije DVD Playera i TV-a to jednostavno nisu u stanju izvesti... :-(

Uzgred, ja moj Pioneer DVD Player namjerno ostavljam da mi daje izlaz 576i za PAL i 480i za NTSC. Na taj nacim sve potrebne konverzije radi moj 42" Pioneer 428XD koji to sve zna i moze napraviti! :-)

Nazalost tome je tako... ovo je sve zbilja izuzetno jako slozeno... no ako se jednom namjesti kako treba onda se vise covjek ne mora muciti vec moze uzivati... :)

Uzgred, stvari o kojima mi sada ovdje pricamo su zbilja samo za prave tehno fanatike i istinske filmofile - za 99% pucanstva ovo je posve nebitno! :D

Ta ogromna vecina jednostavno stavi DVD u nepodeseni DVD Player (tj. bez da su ikada dirali postavke u DVD-u) i onda gledaju nepodeseni TV uglavnom tvornicki namjestenim na "najnabrijanie" sto se tice svjetline / boje (tj. bez da su ikada dirali postavke u TV-u)... stoga se uopce ne treba nervirati oko ovoga svega... onoga komu je to vazno ce se potruditi i istinski uzivati a uzivat ce i svi oni drugi (99%) jer uopce ne znaju za svu ovu problematiku... :mig:

MytByte
26.10.2008., 20:45
E, da...testirao sam sa JVC rekorderom, dakle 576i preko SCART RGB, SCART kompozit i komponent - i isto se dešava, s time da je SCARt kompozit ispao najoštriji (neš vjerovat) jer se točno vidi kad PV aktivira 3D comb fillter - prvo su kockice koje odmahnestanu is slika postane dosta oštra...ali ima još jedan iritantan "glitch" kod 576i:

http://img145.imageshack.us/img145/3179/pv70576iscartso1.jpg (http://imageshack.us)
http://img145.imageshack.us/img145/pv70576iscartso1.jpg/1/w512.png (http://g.imageshack.us/img145/pv70576iscartso1.jpg/1/)

to je screenshot s MaxTV-a...dakle, vidiš da riječ "televizija" ima duple horizontalne linije, tj kao da se pixeli ponavljaju malo odmaknuti od originalnih, kao da ima svoj "duh"! to se dešava samo na interlace ulazu i očito je na slovima i textu kad, recimo digneš setup meni od playera i sl.

ovako to izgleda preko HDMI-ja na 720p:

http://img510.imageshack.us/img510/7999/pv70720phdmiyo6.jpg (http://imageshack.us)
http://img510.imageshack.us/img510/pv70720phdmiyo6.jpg/1/w512.png (http://g.imageshack.us/img510/pv70720phdmiyo6.jpg/1/)

jako iritantni problemi, i jako očiti, ako su ih ponovili na PV80, onda mi nisu jasni ti tehničari u Panasonicu - nemoguće da nisu TO skužili...

MytByte
26.10.2008., 21:03
Haso!!!:top::top::top:

nemoj da ti kažem kako izgleda gray ramp na dynamic modu: prva tri polja su skroz bijela, zadnja 3 skroz crna...

trebat morat ćemo napravit onaj kalibracisjki DVD da ga ljudi mogu nosit u dućan kad kupuju DVD player i/ili TV...

DoomsdayST
26.10.2008., 21:33
E, sad tek ništa ne kotan... Jer, slika RGB SCART konekcijom sa mog DVB-T na PV80 kad idu filmovi izgleda jako dobro... Ne onako krzavo ko kad pustin SW sa DVD-a priko component 576i... Koja je razlika...? Ako je film uvik iz p izvora prilagođen na i emitiranje, onda bi triba radit probleme na PV80 i priko SCART RGB konekcije sa DVB-T uređaja, ka i component 576i sa DVD-a... :confused:

HasoMujo
27.10.2008., 14:04
Bok svima,

Haso!!!:top::top::top:

nemoj da ti kažem kako izgleda gray ramp na dynamic modu: prva tri polja su skroz bijela, zadnja 3 skroz crna...
...

Hehehe... :D

trebat morat ćemo napravit onaj kalibracisjki DVD da ga ljudi mogu nosit u dućan kad kupuju DVD player i/ili TV...

Ja sam 100% za! :)

BTW, jesi mozda ovdje pogledao za TEST patterne:

http://www.w6rz.net/

MytByte
27.10.2008., 14:08
je, skinuo sam neke al nema objašnjenja za njih kako se koriste/što treba gledati i kako to tumačiti...šteta...

HasoMujo
29.10.2008., 14:49
Bok svima,

"MytByte", ovo bi nam trebalo... :)

http://www.hometheaterhifi.com/volume_10_1/dvd-benchmark-guide-to-progressive-scan-shootout-1-2003.html

MytByte
29.10.2008., 19:35
Daaa, ovo je "ozbiljna materija"...ovi su gori od mene...ali dosta toga je specifikum samo za NTSC čega kod nas ima jako malo...s PAL diskovima zadaci koj se stavljaju pred player su puno jednostavniji...i zato me čudi da s PAL-om ima problema ok ode-interlacinga...

hmm, jesi li primijetio da smo samo nas dvojica redoviti na ovom threadu, sve smo ih rastjerali ovom alkemijom...

HasoMujo
29.10.2008., 21:06
Bok svima,

Daaa, ovo je "ozbiljna materija"...ovi su gori od mene...ali dosta toga je specifikum samo za NTSC čega kod nas ima jako malo...s PAL diskovima zadaci koj se stavljaju pred player su puno jednostavniji...i zato me čudi da s PAL-om ima problema ok ode-interlacinga...

Bogme jesu... no to je OK sto se mene tice! :mig:

Inace oni na tom siteu imaju i VELIKU sliku svih DVD Playera koji su testirali sa rezultatima testova (uglavnom porazavajucim za "budget" uredjaje)...

hmm, jesi li primijetio da smo samo nas dvojica redoviti na ovom threadu, sve smo ih rastjerali ovom alkemijom...

Jesam... :D

HasoMujo
30.10.2008., 17:00
Bok svima,

Jucer navecer sam prilagodio "StM v2.1" modificirani FirmWare za Pioneer DV-410. Povecao sam font (i "StM" v2.1 mi je imao lose fontove koji su veci od originalnih ali svejedno ne bas dobri) te prilagodio polozaj i maknuo pozadinsku sivu transparenciju kod fontova.

Nazalost onako dobre fontove koje sam imao kod Gufiak / Mtz FirmWarea za moj stari Pioneer DV-575A nisam (jos) mogao dobiti (ne mogu direktno kopirati stari font iz starog FirmWare-a za stari Pioneer DV-575A u novi Pioneer DV-410).

Sto se tce ostalog testiranja (relativno kratko = 1-2 sata) vidio sam da je novi Pioneer DV-410 preko HDMI-a puno bolji u svim aspektima nego stari Poneer DV-575A preko komponentnog kabela.

Cak je i DivX/XviD puno bolji jer Pioneer KONACNO! :) zna za "Packed Bitstream"! :top:

MytByte
30.10.2008., 20:28
Svaka čast kad si se usudio "popravljati" firmware...

HasoMujo
30.10.2008., 22:35
Bok svima,

Svaka čast kad si se usudio "popravljati" firmware...

Pa nije to tako komplicirano i tesko... ionako sam samo radio apsolutno minorne stvari (zamjena jednog fonta drugim, mjenjanje atributa tog fonta te pomak prozora za prikaz fontova)... vec sam to radio godinama (i za moj stari Pioneer DV-575A sam radio slicne stvari)...

been
31.10.2008., 17:49
samo vas dvojica i dalje alkemijajte, volimo mi čitat
pozdrav

mat3rfak3r
31.10.2008., 21:49
ma ja kupio neki dvd excello, 300 kuna, i čita sve ko bubica!!! moj frend ima neki lg a moj čita 5 puta bolje od njegoveg.

MytByte
31.10.2008., 22:58
Aha, znači film od 2 sata ti pogledaš za 25 minuta...

Flo
02.11.2008., 10:58
mytbyte-bi mi pliz mogao napisati postavke koje si napravio na pio playeru?i dal ti je i dalje full range rgb boja?
naime to sam je primjetio sta se vec pisalo u temi...na trenutke slika postane drhtava,rubovi u laganim kockicama i takeve stvari...uglavnom mi je na 720 ili 1080p...smanjio sam ostrinu i svjetlinu na telki i stvari su cini mi se bolje...

MytByte
02.11.2008., 11:31
nemam takvih problema...odustao sam od full range RGB-a iz DVD-a jer mi je na istom HDMI-ju DVD i HTPC preko switchera pa da budem siguran da mogu koristiti iste postavke...a i Pioneer DV-490 ne pamti Full Range RGB pa uvijek kad se pali, pali se na RGB, dosadilo mi je to svaki put vraćat...

HasoMujo
02.11.2008., 14:29
Bok svima,

Ja mog novog Pioneera DV-410 drzim sa "Component" bojom na HDMIu... to sam najbrze (nisam se stigao vise "igrati" za sada) dobio pristojnu kalibraciju a i dosta ljudi je po AV Forumima pisala da su odustali od "Full RGB" i "RGB"...

No ako se moze slika fino iskalibrirati i sa ostalim varijantama na kombinaciji DVD Player - TV onda treba sve isprobati!

BTW, na onim postovima koje sam stavio stranicu prije jedino kazu da "Full RGB" zapravo ne bi trebali koristiti na novim televozorima jer DVD i BluRay filmove kada rade (tj. "masteriraju) ne koriste "Full RGB" vrijednosti (dakle of 0-255)!

MytByte
02.11.2008., 14:44
ne, koriste 16-235...pošto od 0-16 i od 235-255 nema ničega u izvoru rezultat korštenja FullRGB-a je praktikčki malo drugačija gamma ali ništa nije izgubljeno...

HasoMujo
02.11.2008., 14:53
Bok svima,

ne, koriste 16-235...pošto od 0-16 i od 235-255 nema ničega u izvoru rezultat korštenja FullRGB-a je praktikčki malo drugačija gamma ali ništa nije izgubljeno...

Da... koriste "RGB" od 16-235... i jos sam citao da bas za BluRay koriste "Component" (e sada koja je razlika izmedju "RGB" 16-235 i "Component" to zbilja ne znam)...

MytByte
02.11.2008., 15:01
Za sve koriste comoponent, i DVD MPEG-2 je component, i DivX i Xvid...sve...component je neka vrsta "kompresije" punih RGB vrijesdnosti bez praktičnog gubitka kvalitete...ako spremiš globalnu vrijednost pixela kao jednu vrijednost a ne da je spremaš sa zvaku komponentu posebno, već si uštedio)...

madam octa
02.11.2008., 15:33
Moj panasonic čita sve što sam do sad u njega stavljala, a platila ga 500kn, dok skupi pioneer kod mog frenda jedva čita običan dvd, a kamoli divix
Toliko o tome da je skuplje bolje:kava:

MytByte
02.11.2008., 15:44
koji pioneer? model? Pioneer u pravilu čitaju skoro pa sve...osim ako to nije Pioneer premium klase gdje vrijedi ovo pitanje: da li sam kupio DVD player da gledam DVD u najvećoj mogućoj kvaliteti ili da gledam svakakva govna, ali u prosječnoj kvaliteti?

Mogao bih opet povući paralelu s autima al neću...

madam octa
02.11.2008., 15:55
Ne znam sad točno koji model, ali došao je preko 1000kn
Shvaćam na što ciljaš, ali prosječnom kupcu nije toliko važno da gleda dvd u najvećoj mogućoj kvaliteti, nego u nekakvoj prosječnoj, a ovi playeri oko 500-600 su sasvim dovoljni za to...

MytByte
02.11.2008., 15:58
ok, ali za pioneera znam da čitaju stvarno svašta, što konkretno taj nije htio pročitati?

HasoMujo
02.11.2008., 16:00
Bok svima,

Ne znam sad točno koji model, ali došao je preko 1000kn
Shvaćam na što ciljaš, ali prosječnom kupcu nije toliko važno da gleda dvd u najvećoj mogućoj kvaliteti, nego u nekakvoj prosječnoj, a ovi playeri oko 500-600 su sasvim dovoljni za to...

Hmmm... cudno da Pioneer ne bi htio citati neke medije / formate a da bi neki drugi htio...

Ja imam 3+ godine Pioneer DV-575A (kada je kupljen bio je oko 1400 kn ako se ne varam) i nikada nisam imao problema sa niti jednim jedinim DVD / DVD-RW / CD / CD-RW medijem... sada imam Pioneer DV-410 (oko 1000 kn sada) i isto tako jos nisam primjetio neke probleme...

madam octa
02.11.2008., 18:06
Ima problema sa čitanjem skoro svega osim dvd-a, tako mi je barem rekao... Ja pretpostavljam da najviše rabi divixe, ali nisam sigurna...

HasoMujo
02.11.2008., 18:15
Bok svima,

Ima problema sa čitanjem skoro svega osim dvd-a, tako mi je barem rekao... Ja pretpostavljam da najviše rabi divixe, ali nisam sigurna...

Ja sam na mojim Pioneerima (naravno od toga 99.99% na 3+ godina starom DV-575A) gledao sigurno stotine i stotine DivX/XviD filmova i nikada nisam imao niti najmanje problema...

madam octa
02.11.2008., 18:24
Mislila sam da je problem u filmu ili u dvd-u, pa sam se ponudila da uzmem isti film koji njemu ne radi i probam ga kod sebe pokrenut, i kod mene najnormalnije radi... Možda je neki problem u njegovom playeru...

marioreni
03.11.2008., 09:00
trebam preporuku za dvd/divix player do 1000 kn....uvjet da čita i xvide, da čita sve medije (pa i DVD-R-DL i DVD+R DL)....da ima usb utor....možda neki pioneer? Spojio bi ga na Pany 37PV80....

HasoMujo
03.11.2008., 09:15
Bok svima,

trebam preporuku za dvd/divix player do 1000 kn....uvjet da čita i xvide, da čita sve medije (pa i DVD-R-DL i DVD+R DL)....da ima usb utor....možda neki pioneer? Spojio bi ga na Pany 37PV80....

Ja sam bas prije 7 dana nabavio novi Pioneer DV-410 (uz Pioneer DVR-560HX).

Prije sam imao (3+ godine) Pioneer DV-575A spajan preko SCART-a (dok sam imao Sony CRT) i komponentnog kabela (sa 42" Pioneer plazmom 428XD).

Mogu reci da mi je stari Pioneer DV-575A bio jako jako dobar i citao mi je sve zivo (naravno uz ogradu da nije znao "Packed Bitstream" pa je "pocupkivao") i nikada nisam imao problema sa njime. Sve skupa pogledali smo stotine is totine DVD-ova i DivX/XviD naslova...

Novi Pioneer DV-410, koliko sam do sada vidio i malo testirao, je bolji u svim aspektima (spajam ga preko HDMI-a) i,opet ponavljam za sada, sam jako jako zadovoljan (sada zna i "Packed Bitstream")!

BTW, Pioneer DV-410 mi cita USB stick-ove pa cak i moj mali prijenosni 30 GB 2.5" HDD u kucistu BEZ vanjskog napajanja!

P.S.
Jedini nedostatak je da svi novi Pioneer DV-4x i DV-6x vise ne citaju ".mpg" filmove - no zato citaju ".wmv". Meni bi vise trebao ".mpg" od ".wmv" no sto je tu je... "napredak"...

MytByte
03.11.2008., 09:31
da li si pokušao iskopirati strukturu DVD diska na HDD i pokušao otvoriti .vob file(ili samo staviti 1 .vob na HDD)...možda onda skuži mpeg koji je unutar .vob filea...

HasoMujo
03.11.2008., 09:50
Bok svima,

da li si pokušao iskopirati strukturu DVD diska na HDD i pokušao otvoriti .vob file(ili samo staviti 1 .vob na HDD)...možda onda skuži mpeg koji je unutar .vob filea...

Nisam... budem probao na USB stick-u prvo (njemu je svejedno da li je USN Stick ili USB HDD)...

marioreni
03.11.2008., 13:26
Bok svima,

...

hvala na infu i savjetima..imam još jedno pitanje...pleja li 410 divixe/xvide i sa DVD-R DL i DVD+R DL (double layer) medija?....imam na njima hrpu filmova pa bi bila tlaka presnimavati na vulgaris DVD medije...

Clark
03.11.2008., 13:41

Mogu reci da mi je stari Pioneer DV-575A bio jako jako dobar i citao mi je sve zivo (naravno uz ogradu da nije znao "Packed Bitstream" pa je "pocupkivao") i nikada nisam imao problema sa njime. Sve skupa pogledali smo stotine is totine DVD-ova i DivX/XviD naslova...

Novi Pioneer DV-410, koliko sam do sada vidio i malo testirao, je bolji u svim aspektima (spajam ga preko HDMI-a) i,opet ponavljam za sada, sam jako jako zadovoljan (sada zna i "Packed Bitstream")!

BTW, Pioneer DV-410 mi cita USB stick-ove pa cak i moj mali prijenosni 30 GB 2.5" HDD u kucistu BEZ vanjskog napajanja!

P.S.
Jedini nedostatak je da svi novi Pioneer DV-4x i DV-6x vise ne citaju ".mpg" filmove - no zato citaju ".wmv". Meni bi vise trebao ".mpg" od ".wmv" no sto je tu je... "napredak"...

Nisi odgovorio za XVID.

Clark
03.11.2008., 13:43

Jesi ga modao (pretpostavljam) ?

Još imam stariji DV-535. Znaš li, ne daj bože, može li se njega šta preuredit ?

HasoMujo
03.11.2008., 13:46
Bok svima,

Jesi ga modao (pretpostavljam) ?

Još imam stariji DV-535. Znaš li, ne daj bože, može li se njega šta preuredit ?

Uvijek sam modao i stari (3+ godine) Pioneer DV-575A i novi Pioneer DV-410... koristiao sam poznate modove kojima sam onda sam promjenio minorne stvari (font, pozadinu, poruke ON / OFF, poziciju dubutillova)...

Ne sjecam se nicega oko Pioneer DV-535 - probaj pogledati na Pioneer FAQ site (ako tamo nema - onda nema)!

HasoMujo
03.11.2008., 13:48
Bok svima,

hvala na infu i savjetima..imam još jedno pitanje...pleja li 410 divixe/xvide i sa DVD-R DL i DVD+R DL (double layer) medija?....imam na njima hrpu filmova pa bi bila tlaka presnimavati na vulgaris DVD medije...

Nisam nikada koristio DL medije za DivX/XviD... sorry...

HasoMujo
03.11.2008., 14:45
Bok svima,

I da... kad ste vec pitali za XviD... sjecam se da sam imao jedan problemcic (koji nije imao veze sa "Packed Bitstream") na starom Pioneeru DV-575A sa XviD-om...

Naime radilo se o prvoj epizodi serije E-Ring (MaxTV snimalica mi jednostavno nije snimila - samo bio crni ekran sto se njima cesto desava - pa sam morao skinuti sa Interneta).

Slika je bila standardni XviD i gledljiva (usprkos "Packed Bitstreamu" i "pocupkavanju" zbog toga) no sjecam se da je, po svemu sudeci, bila ukljucena neka napredna XviD opcija pa Pioneer nije mogao to do kraja dekodirati odredjene stvari - recimo lice osobe u jednoj sceni - sve okolo je bilo dobro a samo lice je bilo ispikselizirano (ne znam kako se zove ta funkcija / efekt u XviD-u ja sam kodirao stotine filmova za vlastite potrebe ali uvijek u DivX-u).

Probat cu pronaci to pa ponovo probati na novom Pioneer DV-410!

MytByte
03.11.2008., 15:31
da jezivo je to kod Divx/Xvida što "prepoznaje" objekte koji se jako ne mijenjaju pa ih kompresira u jedan jedni frame i pomiče po ekranu dokle god je original dovoljno sličan...malo je jezivo jer se glava recimo miče, mijenja blago perspektivu, a oči, nos i ostalo su statični i 2D...brrrrr....

HasoMujo
03.11.2008., 17:49
Bok svima,

Nasao sam i probao problematicnu scenu o kojoj sam pisao gore...

I Pioneer DV-410 ne zna to pravilno nacrtati kao i stari Pioneer DV-575A... :(

Nije to toliko dramaticno da bude negledljivo i nije cijelo vrijeme tako da me ne smeta toliko - a da se vidi - vidi se.

BTW, PC to radi kako treba sa najzadnjim XviD codecom.

No posto Pioneer DV-410 zna "Packet Bitstream" slika je konacno fluidna (dakle nema vise "cupkanja" kao na starom Pioneer DV-575A uredjaju)! :)

HasoMujo
03.11.2008., 18:01
Bok svima,

Napravio sam mali segment videa pa mozete i sami probati kod sebe doma...

Oko 13 sekundi = 300+ frameova = 3.5 MB (dakle malecko).

http://rapidshare.com/files/160324182/TEST.rar.html

HasoMujo
03.11.2008., 18:17
Bok svima,

Lazna uzbuna... mea culpa...

Naime sad sam isao u VirtualDub i gledao Frame-By-Frame i vidi se ista stvar i na racunalu i na kombinaciji Pioneer DV-410 + Pioneer 428XD.

Na racunalu je to, naravno, manje vidljivo zbog manje dijagonale a na TV-u vise (zbog 42").

Problem je, dakle, samo u losem XviD kodiranju! :)

Dakle jos jednom... sorry decki (i cure)... lazna uzbuna...

P.S.
Svejedno si probajte na vasem DVD DivX/XviD playeru.

Clark
04.11.2008., 13:43
Dobro, znači pristojni Xvid radi na tvojim Pioneerima. Još ostaje pitanje kako/zašto.
Jer bilo je i drugačijih informacija ovdje, pa bih ja ipak još jednom pitao:

Je li ti Pioneer 410 vrti Xvid i s originalnim firmwareom ili ga vrti samo modani 410 ?

Zna li se slučajno što je s HDD-R-ovima ?

HasoMujo
04.11.2008., 14:42
Bok svima,

Dobro, znači pristojni Xvid radi na tvojim Pioneerima. Još ostaje pitanje kako/zašto.
Jer bilo je i drugačijih informacija ovdje, pa bih ja ipak još jednom pitao:

Je li ti Pioneer 410 vrti Xvid i s originalnim firmwareom ili ga vrti samo modani 410 ?

Nikada nisam koristio originalni FirmWare - uvijek modificirani (i za stari DV'575A i novi DV-410)... no mislim da u samoj reprodukciji ne bi trebalo biti razlika (modovi dodaju razne zgodne stvari no "codec" ne koliko znam)...

Zna li se slučajno što je s HDD-R-ovima ?

Na sto konkretno mislis?

Mazga
05.11.2008., 12:53
Kako da rijesim najbolje ovaj problem:
Treba mi bolji dvd player sa HDMI upscalingom na 1080P ali da u isto vrijeme
mogu pustati zvuk preko Pioneer DSC-313 kucnog kina. I to sve za sto manje
para.

Gledao sam do sada ove playere da kupim:
Philips 3980/5980, Pioneer 410/610.
Medjutim ja imam kucno kino Pioneer DSC-313 koje jos uvijek ima
dobar zvuk u filmovima i meni ne treba bolje niti sad imam pare
da kupujem kompletan novi sistem.
Problem ja ako kupim bilo koji od ovih playera iz srednje klase sa
prihvatljivom cijenom necu moci zvuk pustati preko kucnog kina
jer ono ima samo opticki ulaz. Jedini player koji ima opticki izlaz je
Pioneer 610 koji je vjerujem odlican ali ja ne mogu opravdati davanje
tolikih para za dvd player.

MytByte
05.11.2008., 13:57
trebaš coax-toslink adapter...počni googlat...recimo ovo: http://www.lost.hr/novi/ponuda4.php?artikl=5474&grupa=102&PHPSESSID=ae1d335d850abd4a3cab7def4589bc26

Mazga
05.11.2008., 14:54
trebaš coax-toslink adapter...počni googlat...recimo ovo: http://www.lost.hr/novi/ponuda4.php?artikl=5474&grupa=102&PHPSESSID=ae1d335d850abd4a3cab7def4589bc26

Hvala majtibajt. Odoh sada potraziti ko to u SA ima.

Jos molim te tvoju licnu preporuku za player. Mora imati i USB i naravno ovaj coax out :) a da nije skup i naravno da mi daje odlicnu sliku na 37pv80.

MytByte
05.11.2008., 17:15
Pioneer 410...

STony
06.11.2008., 12:15
MytByte je mene uvjerio! ;)

aj savjetuj i neko jeftinije kućno kino (1 000kn), sa HDMI izlazom naravno :)

PONISTRA
06.11.2008., 15:59
Iskustva, prijedlozi, savjeti....

Sta kazete na ova 3 modela koji izabrat? Kakva je situacija s citanjem titlova ovih playera?

PHILIPS PH-DVP3260

PHILIPS 5980 HDMI

Pioneer DV 310

HasoMujo
06.11.2008., 16:30
Bok svima,

Iskustva, prijedlozi, savjeti....

Sta kazete na ova 3 modela koji izabrat? Kakva je situacija s citanjem titlova ovih playera?

PHILIPS PH-DVP3260 (http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=3360216)

PHILIPS 5980 HDMI (http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=035564)

Pioneer DV 310 (http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=3360327)

Ja mislim da bi najbolji bio Pioneer DV-410 koji nije na tvojoj listi!

Naime za DV-310 nema "Custom" FirmWare-ova koji popravljau dosta stvari...

Pogledaj:

http://www.pioneerfaq.info/index.php?menu=DVD

MytByte
06.11.2008., 16:51
vjerojatno zbog cijene: 800kn vs 500kn...ali ako misliš imat jedan player "to rule them all", tj kojeg nećeš imat potrebe mijenjat dugo godina, to je 410...

Mazga
07.11.2008., 10:31
vjerojatno zbog cijene: 800kn vs 500kn...ali ako misliš imat jedan player "to rule them all", tj kojeg nećeš imat potrebe mijenjat dugo godina, to je 410...

Znas li zasto je What hi-fi onako bio negativan prema playeru?

Kada bi birao izmedju Philips 5980 i Pioneer 410 koji bi odabrao kada bi se
samo kvaliteta slike gledala?

PONISTRA
07.11.2008., 10:48
zanima me isto tako da dvd prepoznaje nasu abecedu č,ž,š... jer vidija san da neki ne registriraju... da li to ovi PHILIPS 5980 I Pioneer 410 podrzavaju?

MytByte
07.11.2008., 14:38
Pioneer sigurno, pogotovo ako staviš drugi firmware...

cool hand luke
07.11.2008., 22:05
Pozdrav svima.

Ovako, nisam u toku glede tehnologije, pa ako može savjet.

Skinuo sam preko interneta na stotine filmova u raznoraznim formatima, codecima, ekstenzijama (avi, divx, xvid...).

I šugavi Sony DVD player (DVP NS 32) iz 2005. mi čita svaki treći film koji spržim na DVD (a titlove uopće ne čita).

No, 50 % skinutih filmova nisam mogao gledati ni u standardnim Windows Media Player-u i BS Player-u.

A onda sam otkrio Media Player Classic i VLC Media Player koji rasturaju (skoro 100 % čitaju).

Dakle, pitanje je jednostavno; da li se može nabaviti DVD Player po pristojnoj cijeni koji bi čitao bar približno dobro (a po mogućnosti isto) kao i ova dva?

MytByte
07.11.2008., 22:16
Pioneer 410...:lol:

Clark
08.11.2008., 12:31
A mogao bi netko otvorit obrt prekodiravanja. :D

Od kada imam HTPC, jednu jedinu minutu nisam izgubio na bilo kakvo rekodiranje.
Jedino tu i tamo nešto s titlovima.

V@is
09.11.2008., 10:41
Može li mi netko preporučit neki DVD player do 350 (400) kn, treba mi samo za čitanje divxa i xvida te da podržava razne titlove?
Razmišljao sam o quadru 606 (nisam siguran da li čita xvid) ili 922, ima li tko iskustva sa njima?

MytByte
09.11.2008., 13:53
Novi info:

Bio sam kod frenda koji ima LG plazmu (42PC1R) i Pioneer player DV-696 i isti problemi o kojima smo razglabali u vezi 490-tke i Panasonica su i tamo vidljivi: niti LG niti Pio korektno ne deinterlaciraju filmske PAL DVD-ove...isti problem na SW:Attack of the Clones...