PDA

View Full Version : Yasmin

stranice : 1 2 [3] 4

stoned_in_love
30.01.2009., 18:59
znam za to... :(

jel mozda znas jel postoji jos koji nacin osim onih nekih americkih tableta koje se kod nas nemogu nabaviti?

majchy_m
30.01.2009., 19:06
znam za to... :(

jel mozda znas jel postoji jos koji nacin osim onih nekih americkih tableta koje se kod nas nemogu nabaviti?

neces sprijecit primanje ploda
odi kod doktora
jel uopce znas dal si trudna?
ne mozes nikakve tablete te vrste nabavit bez recepta

Freakette
30.01.2009., 19:08
je li itko primjetio pojačan celulit od yasmina?

Uhuhu, ja sam ga puna :D A i došle su promjene raspoloženja, razdražljivija sam, sve me bedira, al nema šanse da ću ih se odreć jer mi je ten puno bolji, a i kad znaš dan kad će ti menga doć, to je blaženstvo :)

stoned_in_love
30.01.2009., 19:09
neznam...
kasni mi 3 dana,a ne kasni mi inace... osjecam kao da trebam dobit, lagano me bolilo jucer, ali nista od menge... :(
danas sam imala samo mali iscjedak koji je izgledao kao sukrvica... :/
a do tad sam imala gusci bijeli iscjedak... dobila sam pristice po licu, a inace ih neam... sise su mi se povecale malo...
a to su vecinom simptomi... :S

znam da se nemogu nabavit... al imam ih doma, jer sam ih jednom dobila za dan poslije... rok trajanja nie prosao...

Dea1234
30.01.2009., 19:16
neznam...
kasni mi 3 dana,a ne kasni mi inace... osjecam kao da trebam dobit, lagano me bolilo jucer, ali nista od menge... :(
danas sam imala samo mali iscjedak koji je izgledao kao sukrvica... :/
a do tad sam imala gusci bijeli iscjedak... dobila sam pristice po licu, a inace ih neam... sise su mi se povecale malo...
a to su vecinom simptomi... :S

znam da se nemogu nabavit... al imam ih doma, jer sam ih jednom dobila za dan poslije... rok trajanja nie prosao...

pa jesil imala zastitu jel ti osnovana sumnja ili si malo paranoicna:)

stoned_in_love
30.01.2009., 19:20
a prvih dana nakon menge nismo koristili nikakvu zastitu, nakon 7-8 dana do kraja mj smo s kondomom...
al zadnja 2 mj su me vec 2-3 dana nakon menge bolili jajnici, ko kad iam ovulaciju, al nisam tome pridavala paznju, jer me isto tak bole kad se dovoljno ne utoplim pa se smrznem vani, na -10 i snijegu hodam u tenkama i tako to.... a sad me sve vise strah da mi se hormoni nesto nisu poremetili i da mi se ovulacija nie pomakla na par dana ranije, znaci u vrijeme kad inace ne korisitimo zasititu :S ... jer znam da je to lako moguce, i da ovulacija ne mora biti striktno na sredini ciklusa...

majchy_m
30.01.2009., 19:22
pa jesil imala zastitu jel ti osnovana sumnja ili si malo paranoicna:)

ček malo ne kuzim nesto...
jel pijes pilule kao kontracepciju???
akk ne pijes trk u dezurnu ljekarnu po test...on ce ti dat brzi odgovor

tablete nisu bomobni da ih ti pijes kak hoces i kak ti se prohtije i jer ti sumnjas da si trudna.moze kasnit zbog milijon razloga

jel si imala zasticen odnos? jel su ti inace redoviti ciklusi=

stoned_in_love
30.01.2009., 19:31
upravo sam gore odg kaj se zastite tice.. i da iam redovan ciklus...

i znam da se pilule ne piju samo tako, nit bi ih isla pit ovako bez veze, nego sjedim doma i trenutno neam nis pametnijeg za radit neg zivcirat se.... i to mi je palo na pamet, pa sam isla pitat... da vidim jel to ima kakvog ucinka ili ne... jer kolko znam pilule i djeluju na taj nacin, da i ako dode do oplodnje, hormoni iz pilule sprijecavaju tom oplodenom jajascu da se primi...

i kao sto rekoh... inace ne pijem pilule

majchy_m
30.01.2009., 20:04
gle...ovo sto ti navodis je funkcija pilula kao za dan poslije
koliko sam shvatila tebi nije dan poslije
tebi nece pomoc pilule da onemogućis da se plod ugnijezdi, jer estrogen nije antiprogesteron

moj savjet ti je da kupis test za trudnocu
odes na hitnu ,kazes za situaciju,oni naprave uzv ili ti izvade krv i znat ces na cemu si

majchy_m
02.02.2009., 17:29
imam pitanje...
imala sam tri mjeseca pauzu od yasmina
sad sam popila 1 kutiju i dobila jucer mengu nakon 3 dana zadnje tablete
i danas mi je prvi dan...al to nekak slabo ide...jel to normalno??

puffed44
03.02.2009., 12:22
pa mislim da je, meni je prilagodba ( na Yasmin) trajala mj. do dva., stresova, promjena raspoloženja, raznoraznih iscjedaka, da sam mislila odustati, a onda je sve bilo ok. Ja sam ih ipak prestala piti sad kad se govorilo o svim piz.... koje su uzrokovane (možda) tim tabletama.
Kako to da ih pijete? Nije vam malo bed? Ja sam se baš prestrašila, dovršila sam pakiranje, ali sam svaku gutala sa strahom. :ne zna:
Kažu da su kontracepcijske tablete jedne od istraživanijih prije puštanja u prodaju, ali tko zna. Za masu tableta se tek nakon desetak god. otkrije da nemaju učinak za koji se mislilo ili da imaju nuspojave za koje se prije nije znalo. Svi ti slučajevi o kojima se pisalo, još kad se sjetim koja su mi katastrofa bile na početku...

mejan
03.02.2009., 19:15
dakle, da nebi bilo da sam neupucena, znam sto je pilula poslije, i znam kako normalne kontracepcijske pilule djeluju...

zanima me dali netko zna, da u slucaju trudnoce, ali u 2 tjednu,znaci kad je vjerojatnost da se embrio vec primio za maternicu jako mala, ako se pocnu pit pilule, dali se moze smanjiti mogucnost primanja ploda i koliko je to sigurno??

NE!!!! :azdaja:
pilule se u zadnje vrijeme pripisuju umjesto 'tbl poslije' ali u visestrukoj dozi - mislim da ide 3tbl po 2-3x dnevno. samo to ne smijes uzimat na vlastitu ruku jer ima nezeljene posljedice - jake mucnice, povracanje, glavobolja... i uzima se samo ako si sigurna da si trudna!!!
tbl se nikad ne pocinju pit u sred ciklusa tako da bi time samo napravila vise stete nego koristi

mejan
03.02.2009., 19:18
imam pitanje...
imala sam tri mjeseca pauzu od yasmina
sad sam popila 1 kutiju i dobila jucer mengu nakon 3 dana zadnje tablete
i danas mi je prvi dan...al to nekak slabo ide...jel to normalno??

normalno. zdrava si

stoned_in_love
04.02.2009., 21:38
@mejan... znam da se uzimaju umjesto tablete poslije i u kojoj mjeri... vidim da nisi shvatila zapravo koje je bilo moje pitanje...

samo me zanima od kad se pilula poslije uzima kad si sigurna da si trudna??
koja korist onda od njih...

kolko ja znam uzimaju se da bi se sprijecila trudnoca! u razmaku do 48 sati nakon spolnog odnosa, makar djeluju i unutar 72 sata samo s manjim postotkom sigurnosti..

Dea1234
05.02.2009., 10:05
zanima koliko je normalno imati ovaj smedji iscjedak ? evo meni je ovo kraj druge i pocetak trece sedmice konzumiranja tableta i primjetila sam iscjedak ove sedmice ima ga jako malo al poprilicno me plasi :(

mejan
05.02.2009., 13:38
zanima koliko je normalno imati ovaj smedji iscjedak ? evo meni je ovo kraj druge i pocetak trece sedmice konzumiranja tableta i primjetila sam iscjedak ove sedmice ima ga jako malo al poprilicno me plasi :(

normalno je da prvih mjesec-dva imas smeckasti iscjedak tokom cijelog vremena pijenja tbl-a (dakle,za vrijeme cijele kutije). no sikiriki!! :top:

mejan
05.02.2009., 13:39
kolko ja znam uzimaju se da bi se sprijecila trudnoca! u razmaku do 48 sati nakon spolnog odnosa, makar djeluju i unutar 72 sata samo s manjim postotkom sigurnosti..

i ja mislim da je tak. guglaj :ne zna:

Patuljka
06.02.2009., 10:45
Pričala sam s par prijateljica i sve su mi rekle kako su imale užasne promjene raspoloženja i bile jako depresivne dok su bile na yasminu i da se to prestrašno popravilo otkad više nisu. Meni je na Yasminu super; konačno mi je menga redovita, nemam više paničan strah od trudnoće, al te depresije me ubijaju, uskoro ću počet skrivat noževe i žilete sama od sebe.

Ima li tko iskustva s tim? Ja sam mislila možda preć na neke druge ili prestat jer sam nemoguća i poklat ću se s familijom, frendicama i dečkom, a stvarno se ne sjećam da sam bila takva.

mejan
06.02.2009., 19:16
to ti ovisi od osobe do osobe i od tableta do tableta. meni je isto bilo savrseno na yasminu, no na nekim drugim nije. od diane35 sam se uzasno debljala i kad bih ih prestala pit (pr.pauza) svi problemi bi bili jos gori - naglo smrsavila (i to jaaaakooooo!!!!!!), podlakavila sva, dobila pristice uzasne, menga nije mogla bit bolnija i sl. s druge str, na logest sam isto bila zivcana dosta i libido mi je bio katastrofa,nikakav :flop: no,moja sestricna je na yasminu bila uzasno zivcana. kaze da joj je i vlastiti muz rekao da nije svoja :rofl:
ja sam presla s yasmina na logest jer je on jeftiniji dosta (70kn) ali sam se sad opet vratila na yasmin. nisam mogla podnijet samu sebe vise.
mislim da nema potrebe mijenjat tbl ako su ti dobre. ako hoces mozes probat neke druge,a ako ti ne pasu uvijek se mozes vratit na dobri stari yasmin :D

Dea1234
14.02.2009., 12:44
evo ja sam zavrsila sa prvom kutijom yasmina i vec trecii dan pauze a ja nisam dobila mengu

izludise me ove pilule :(

mejan
14.02.2009., 15:18
evo ja sam zavrsila sa prvom kutijom yasmina i vec trecii dan pauze a ja nisam dobila mengu

doci ce. nikad ne dodje prvi dan. strpi se.

Het
14.02.2009., 18:17

Nekima ne dodje do 5og dana, ja sam imala takav raspored sa svojima (ne yasmin vece neke druge) i ginekolog mi rekao da je to sasvim ok.

Dea1234
15.02.2009., 13:37
uh hvala vam cure dobila sam danas tj. 4. dan :)

e sad jos jedno pitanje i neci vise dodadjivat na ovoj temi :D

ako sam u srijedu ove sedmice popila zadnju tabletu jel novu kutiju pocinjem piti u cetvrtak naredne sedmice?

mejan
15.02.2009., 14:04
ako sam u srijedu ove sedmice popila zadnju tabletu jel novu kutiju pocinjem piti u cetvrtak naredne sedmice?

DA

Dea1234
15.02.2009., 14:06
thnx mejan zakon si!

mejan
15.02.2009., 17:38
i drugi put :top:

tamara820
16.02.2009., 21:11
zanima me ima li još kakvih najnovijih novosti što se tiče yasmina?

mejan
18.02.2009., 16:23
zanima me ima li još kakvih najnovijih novosti što se tiče yasmina?

:confused:

NoWa
19.02.2009., 14:49
Panika zbog smrtonosnog yasmina: kontracepcijske pilule prestalo uzimati 28 tisuća žena (http://www.gorila.hr/go/yasmin-prestalo-uzimati-28-000-zena_slobodnadalmacija_hr)

Oralnu kontracepciju dotad je uzimalo oko 80 tisuća žena ili 8,5 posto žena reproduktivne dobi...

Šimunić ističe kako je 50 godina uporabe kontracepcijskih pilula i niz studija dokazalo njihovu učinkovitost i zaštitni učinak od pojave nekih vrlo teških bolesti kao što su rak jajnika (za 50 posto), rak sluznice maternice, rak debelog crijeva. Jedini rizici koje oralna kontracepcija nosi su mogućnost pojave venske i arterijske tromboze, na što prije svega utječu rizični faktori koje pojedina žena ima a to su debljina, dob, popratne bolesti, pušenje, uzimanje opojnih droga i slično.

la femme nikita
19.02.2009., 15:23
trebam neko mišljenje ak je netko bio u sličnoj situaciji

prestala sam uzimati yasmin prije 2 i po mjeseca, i evo već 70-i neki dan i još nisam dobila mengu. inače imam problema s policističnim jajnicima i znalo mi se dogoditi da po 6 mjeseci nisam imala, međutim danas me frendica malo zaplašila unatoč tome što mi je i ginekologica rekla da ju vjerojatno neću dobit na vrijeme.

pošto sam za vrijeme pauze treba skinuti nekih 10-tak kila i prestati pušiti, a nisam, strah me ići k njoj, kad ionako trebam yasmin radi terapije, a ne mogu nastaviti s njime dok god se ne riješim rizičnih faktora....

ima li netko pametan ili da je bio u sličnoj situaciji? hvala unaprijed.

Hvedica
19.02.2009., 19:09
Koristim jasmin 7 mjeseci i moram prizanti da sam se preporodila,od kad ih pijem menga mi traje tri dana, nemam bolove za vrijeme menge, nema napuhanosti, nisam se zdebljala ni kilicu, no doktorica mi stalno govori da moram piti folnu kiselinu , znam da kada se piju kontracepcijske tablete da tijelu fali folna kiselin, no u ljekarni su me čudo gledali kad sam im rekla zašto kupujem folni kis. odnosno iz kojeg razloga je koristim. Je li još nekome ginekologica inzistirala na tome?

la femme nikita
20.02.2009., 10:12
yes, meni, folna kiselina bi se trebala piti za vrijeme uzimanja kontracepcije :mig:

Het
20.02.2009., 10:47
yes, meni, folna kiselina bi se trebala piti za vrijeme uzimanja kontracepcije :mig:

S kojim razlogom? mene zanima posto nisam nikad cula takvo sta:)

razlika u tretmanima u hr i kod nas je nebo i zemlja

Hvedica
20.02.2009., 11:10
kad se piju kontracepcijske tablete nedostaje ti folna kiselina, kao u trudnoći, ali ne u takvom intenzitetu i to bi trebalo nadoknaditi tabletama kao dodatak prehrani, moje su koštale 50kn, imaš 100 pilula i piješ jednu dnevno. Uglavnom to pomaže živcima (nema depresije), razdražljivosti, nesanice i takve stvari.Eto ja to danas počinjem piti pa ćemo vidjeti.

Het
20.02.2009., 11:47
kad se piju kontracepcijske tablete nedostaje ti folna kiselina, kao u trudnoći, ali ne u takvom intenzitetu i to bi trebalo nadoknaditi tabletama kao dodatak prehrani, moje su koštale 50kn, imaš 100 pilula i piješ jednu dnevno. Uglavnom to pomaže živcima (nema depresije), razdražljivosti, nesanice i takve stvari.Eto ja to danas počinjem piti pa ćemo vidjeti.

Dali to vrijedi za obje vrste pillsa..normalne (cilest, yasmin etc) i POP kao Cerazette?

Hvedica
20.02.2009., 12:05
E sad nisam ti sto posto sigurna, ali mislim da vrijedi za sve pilulice, gle uglavnom neće škodit, folna kiselina je jako dobra za koristiti. Sve pilule rade na istom principu pa nebi štetilo. Pokušat ću saznat pa ti javim tu :)

Het
20.02.2009., 12:20
Ajde jer me bas zanima, ja zbog nekih drugih zdravstvenih razloga ne smijem pit 'normalne' ali zato mogu POP tj Cerazette, pila sam ih prije ali im nisam dala dovoljnu dugu sansu da se tijelo navikne na njih pa sam odustala, pa bi probala opet. Nazalost jedine opcije su mi Mirena (imala sam spiralu za koju mi je med sestra rekla da je mirena ali se uspostavilo kasnije da je bila obicna spirala) i Cerazette zbog svojih 'sastojaka' pa me bas zanima.

gazzinho
21.02.2009., 23:33
cure, imam pitanje u vezi yasmin tableta
cura ih pije već 14 mjeseci, sve 5 zasad, trudnoće nema.
ali zato što ili moram staviti kondom ili paziti na vrijeme ili neću dobit :(
je li njen strah od trudnoće realan ili pretjeran? :ne zna:
je li se desilo ikojoj ženi da je ostala trudna unatoč yasmin-u? :confused:

Hvedica
21.02.2009., 23:44
Ma oralni kontraceptivi su najsigurniji protiv neželjene trudnoće. Ako ih pije redovito i na njih ne zaboravi nema šanse da se zalomi trudnoća. Ja još nisam čula da se nekom zalomila trudnoća a pije pilule, zalomilo se samo onim koje su zaboravile popit jedan dan i uz to svejedno imale odnose.

mejan
22.02.2009., 14:42
cure, imam pitanje u vezi yasmin tableta
cura ih pije već 14 mjeseci, sve 5 zasad, trudnoće nema.
ali zato što ili moram staviti kondom ili paziti na vrijeme ili neću dobit :(
je li njen strah od trudnoće realan ili pretjeran? :ne zna:
je li se desilo ikojoj ženi da je ostala trudna unatoč yasmin-u? :confused:

mozda se samo malo previse boji. ja sam sa 17god isto tako. no tek oko 20-te sam se opustila i dala decku da spavamo bez kondoma...
rijetki su slucajevi da zena zatrudni kad pije tbl. ugl se dogodi jer ih nije redovito uzimala

sanja_volim orhideje
23.02.2009., 16:35
Jel netko zna kad se piju antibiotici koliko oni dugo imaju utjecaj na djelotvornost Yasmina?

Hvedica
23.02.2009., 16:56
Ja trenutno pijem medazol (antibiotici). Ginekologica mi je rekla da se antibioticima smanjuje djelotvornost kontracepcije te u tom vremenu treba koristiti neka dodatna zaštita (najbolje kondom).

sanja_volim orhideje
23.02.2009., 17:07
Ja sam pila Amoksicilin od proslog ponedjeljka do cetvrtka, u to vrijeme sam u pon popila zadnji Yasmin i onda je nastupila pauza od 8 dana, tj do sutra, menga mi je dosla kad i inace, u petak, al bila je nekak cudna, pa sad ne znam kad sutra pocnem opet piti Yasmin dal ce sve biti ok sto se tice zastite?

Hvedica
23.02.2009., 17:44
pa pij ih normalno, bez obzira na antibiotike. no kao što sam već rekla smanjena će biti učinkovitost yasmina pa bi bilo dobro koristiti kondome u tom periodu.

sanja_volim orhideje
23.02.2009., 17:54
Prestala sam piti antibiotike u cetvrtak, pa sam mislila dal ce mi sa novom kutijom Yasmina biti sve ok. Dakle trebalo bi biti?

Hvedica
23.02.2009., 18:24
ako si prestala znaći da je sve ok.

sanja_volim orhideje
23.02.2009., 20:42
Ma bilo mi je malo cudno jer sam pila antibiotike bas kad je dosla pauza od 8 dana za Yasmin, i dosla mi je neka cudna menga, nekak obilna, kao da je prava, pa me malo bila frka dal ce mi biti normalna zastita.

Belle
24.02.2009., 12:53
Evo, ja se vracam na Yasmin, ipak su mi najboklje odgovarale... bez njih menstruacije nemam po tri mjeseca :( Uz to, Yasmin mi ocitsi kozu, nemam pristica, a i seks je bolji :cerek:

No otkako se digla ona medijska panika oko Yasmina, gdje god netko cuje/vidi da ih pijem, svi imaju sto glupih predrasuda/pitanja :ne zna: Svima tvrdim da meni odgovaraju (i krva slika je uvijek bila super), a svekrva i sogorice me gledaju kao da sam pala s Marsa...doslovce puno ljudi vjeruje da su te tablete krive valjda za svaku smrt djevojaka danas :rolleyes: :ne zna:

Het
24.02.2009., 13:12
a svekrva i sogorice me gledaju kao da sam pala s Marsa...doslovce puno ljudi vjeruje da su te tablete krive valjda za svaku smrt djevojaka danas :rolleyes: :ne zna:

Ljudima se neda dokazat da bilo koje kontracepcijske mogu uzrokovat smrt a ne samo pojedina vrsta. Sve ovisi o zdravstvenom stanju osobe te obiteljske medical history ako ima nesto genetski prenosivo na sta bi pilule utjecale. Nazalost dokle god ljudi ozbiljnije shvacaju medije nego doktore te silna istrazivanja tako ce i dalje bit.

Hvedica
24.02.2009., 13:16
kontracepscija će izazvati smrt kod djevojaka koje to nebi ni smjele piti, jer ako ih želiš pit moraš poštovati pravila igre.ako je sve ok, nema brige.

Het
24.02.2009., 13:31
kontracepscija će izazvati smrt kod djevojaka koje to nebi ni smjele piti, jer ako ih želiš pit moraš poštovati pravila igre.ako je sve ok, nema brige.

:top:

Belle
24.02.2009., 13:37
Istina, i sve ja to znam, samo dok je ta afera s Yasminom bila aktualna, doslo mi je da vristim svaki put kad bih dosla u goste svojoj svekrvi ili sogorici- uvijek ista pitanja i osude :rolleyes:

Hvedica
24.02.2009., 13:43
A znam, moja stara je isto paniku radila, iako sam obavila sve pretrage i sve je bilo ok. Ja sam se preporodila od kada ih pijem. Imam pcos makar nemam niti jedan simptom, menge su mi redovite (nikad mi nije izostala), koža mi je uvijek bila bez ijednog prišta ili nepravilnosti (s tim stvarno imam sreće) itd. Pomogle su mi. Al gle pazi ti uvijek svojoj svekrvi možeš dati argument da ibuprofen (nalazi se u neofenu i još nekim lijekovima) je jako štetan i povećava rizik od srčanog udara. Svaki lijek je otrov, svako otrov je lijek, sve ovisi o količini i pametnoj primjeni.

mejan
25.02.2009., 15:32
ja sam na yasminu vec godinama (pokusala sam s logest al nije islo). naravno da svako malo radim pauze po 6mj ali uvijek se vratim na dobri stari yasmin :D
zanima me samo vase misljenje - da li je moguce da kontrac.tbl uzrokuju pojacano "preskakanje" srca. inace imam manjih probl sa srcanim zaliskom i cini mi se da kad pijem kontrac.tbl da mi cesce "preskoci" i "probode me". moj ginekolog i kardiolog kazu da ne bi trebalo imati veze....sto vi mislite??? :confused:

mejan
25.02.2009., 15:32
ja sam na yasminu vec godinama (pokusala sam s logest al nije islo). naravno da svako malo radim pauze po 6mj ali uvijek se vratim na dobri stari yasmin :D
zanima me samo vase misljenje - da li je moguce da kontrac.tbl uzrokuju pojacano "preskakanje" srca. inace imam manjih probl sa srcanim zaliskom i cini mi se da kad pijem kontrac.tbl da mi cesce "preskoci" i "probode me". moj ginekolog i kardiolog kazu da ne bi trebalo imati veze....sto vi mislite??? :confused:

mya_7920
25.02.2009., 18:29

To mi treba :s:s

Fem
28.02.2009., 14:57
Procitala sam da sve tablete u pakiranju imaju istu dozu hormona. Prosli mjesec sam prekinula s pijenjem yasmina i ostalo mi je 5 tableta u pakiranju. Menga mi je uranila, a ja ne mogu kupiti tablete prije ponedjeljka. Jel znate mozda jel bih smjela popiti iz starog pakiranja dvije tablete?

Inace, prezadovoljna sam s yasminom, smršavila sam, popravio mi se ten, ma sve 5. Kad sam pila logest dobila sam tonu celulita, bila sam sva nekakv blje... yasmin su savrsenstvo :D

mejan
28.02.2009., 15:10
Jel znate mozda jel bih smjela popiti iz starog pakiranja dvije tablete?

smijes. samo onda iduce pakovanje moras zavrsit isto 5 dana prije (nemoj popit sve tbl iz kutije :mig:). kad kupis iduce pakovanje odmah izbaci 5 tbl tako da ne bi zaboravila.
menga ti je uranila jer si prestala pit yasmin 5 dana prije

Fem
28.02.2009., 15:29
smijes. samo onda iduce pakovanje moras zavrsit isto 5 dana prije (nemoj popit sve tbl iz kutije :mig:). kad kupis iduce pakovanje odmah izbaci 5 tbl tako da ne bi zaboravila.
menga ti je uranila jer si prestala pit yasmin 5 dana prije

hehehehe, imas pravo... kakva sam plavusa, ne bih se zacudila da to napravim :lol:

i sretna sam da sam uranila, prestala sam ih piti ranije jer sam ih koristila ko hitnu kontracepciju...

Inace, djevojke... Evo mog slucaja ako nekom bude koristio... Proslo pakiranje zaboravila sam popiti dvije tablete u prvom tjednu. Decko i ja smo koristili kondome i u subotu nam je pukao a moja druga zaboravljena tableta je bila u petak. U subotu sam popila zaboravljenu tabletu i tabletu od tog dana. Nakon toga sam saznala da se yasmin moze koristiti ko hitna kontracepcija 3+3 tablete u razmaku od 12h. Popila sam 3 u 10 navecer i 3 u 10 ujutro i eto menga je tu! Doza hormona mi je definitivno bila na nivou :eek:

mejan
28.02.2009., 18:11
U subotu sam popila zaboravljenu tabletu i tabletu od tog dana. Nakon toga sam saznala da se yasmin moze koristiti ko hitna kontracepcija 3+3 tablete u razmaku od 12h. Popila sam 3 u 10 navecer i 3 u 10 ujutro i eto menga je tu! Doza hormona mi je definitivno bila na nivou :eek:

eeeh.....da...cula sam za taj novi postupak 'pilule poslije'..ali sam cula i da ima gadne posljedice...povracanje, mucnine, proljev... :( :eek:
ja bih ti preporucila da si navines na mobitelu sat koji ce ti svaki dan zvonit u isto vrijeme (pr.u 20h) tako da se uvijek sjetis popit tbl. imas sad na skoro svakom mobitelu onaj "ponavljajuci alaram" koji svaki dan zvoni u isto vrijeme. neces zaboravit popit tabletu. ako nekud ides - ponesi tbl u novcaniku. time ces redovito pit tbl, sprijeciti nezeljene posljedice i neces se trebat trpat hormonima (3x2 yasmin dnevno) zbog moguce trunoce :top:

Fem
01.03.2009., 00:03
eeeh.....da...cula sam za taj novi postupak 'pilule poslije'..ali sam cula i da ima gadne posljedice...povracanje, mucnine, proljev... :( :eek:
ja bih ti preporucila da si navines na mobitelu sat koji ce ti svaki dan zvonit u isto vrijeme (pr.u 20h) tako da se uvijek sjetis popit tbl. imas sad na skoro svakom mobitelu onaj "ponavljajuci alaram" koji svaki dan zvoni u isto vrijeme. neces zaboravit popit tabletu. ako nekud ides - ponesi tbl u novcaniku. time ces redovito pit tbl, sprijeciti nezeljene posljedice i neces se trebat trpat hormonima (3x2 yasmin dnevno) zbog moguce trunoce :top:

za mučnine i sl. sam čula kad se uzimaju dvije tablete za dan poslije koje su bas tome namijenjene. Za hitnu kotracepciju ne znam, ali ja nisam imala apsolutno nikakve nuspojave (istina, imam jak zeludac :D )

tablete su i bile u novcaniku, a alarm na oba mobitela, ali je plava kosa na glavi i 'evo sad ću' u mislima... promijenila sam termin, sad cu ih piti prije spavanja... puno hvala na savjetima :mig:

mejan
01.03.2009., 15:59
puno hvala na savjetima :mig:

:top:

TheEmpress
01.03.2009., 22:52
Dakle...

Imam 18 godina, Yasmin pijem već 11 mjeseci, za dva tjedna će biti godina dana kako samo počela pit. Uglavnom, primjetila sam da sam, u tih godinu dana koliko ih pijem, dobila 10kg na težini :(, izgubila volju za seksom, vrlo rijetko sam raspoložena, postala sam dosta razdražljiva i dosta češće živčanim nego sam prije znala. Zapravo, jednina dobra nuspojava koju sam imala od Yasmina je ta da mi se ten očistio...

Je li koja od vas iskusila iste simptome? Nisam sigurna kaj da radim točno, al sigurno je da ću tražiti od ginekologa druge tablete. :ne zna: Mislila sam prvo probati pauzirati mjesec-dva, al ne znam koliko bi to imalo koristi? Molim savjet koji ako može.

mejan
01.03.2009., 23:14
Mislila sam prvo probati pauzirati mjesec-dva, al ne znam koliko bi to imalo koristi?

koristilo bi utoliko da bi, najvjerojatnije, vratila se na staru tezinu, dobila ponovnu volju za sexom i ugl bi ti bilo bolje :D ja sam imala slicne simptome kad sam pila diane35. i svaki put kad bih ih prestala pit - simptomi bi nestali (cak bi otisli i u negativnom smjeru -> previse bih smrsavila :()
mislim da bi ti pauza od 4-6mj dobro dosla da ti se organizam malo opravi i da se vratis na staru tezinu. onda pocni s drugim tabletama. ako i kod njih primjetis iste simptome - trk doktoru! :trk:

Hermina
02.03.2009., 20:18
Dakle...

Imam 18 godina, Yasmin pijem već 11 mjeseci, za dva tjedna će biti godina dana kako samo počela pit. Uglavnom, primjetila sam da sam, u tih godinu dana koliko ih pijem, dobila 10kg na težini :(, izgubila volju za seksom, vrlo rijetko sam raspoložena, postala sam dosta razdražljiva i dosta češće živčanim nego sam prije znala. Zapravo, jednina dobra nuspojava koju sam imala od Yasmina je ta da mi se ten očistio...

Je li koja od vas iskusila iste simptome? Nisam sigurna kaj da radim točno, al sigurno je da ću tražiti od ginekologa druge tablete. :ne zna: Mislila sam prvo probati pauzirati mjesec-dva, al ne znam koliko bi to imalo koristi? Molim savjet koji ako može.

ali....kontracepcijske pilule ne mogu debljati same od sebe.. mogu poticati apetit, ali opet ćeš se udebljati samo od unosa kalorija. trebaš se znati skontrolirati. i ja sam tako kad sam počela piti pilule bila stalno gladna i mislila sam da ću se srušit ako nešto ne pojedem,,ali izdržiš..i ako to uspiješ..ne možeš se zdebljat.

mejan
02.03.2009., 21:30
ali....kontracepcijske pilule ne mogu debljati same od sebe.. mogu poticati apetit,

pogresno!
neke kontrac.tbl zadrzavaju vodu u tijelu kod odredjenih osoba. i meni je jedna medic.sestra rekla da "sam si umislila da sam gladna, pa puno papam, pa se debljam i mislim da je od tableta". medjutim,jedna od nuspojava tbl je upravo zadrzavanje vode u tijelu od kojeg tijelo "buja". tbl mogu pojacat apetit ali to nije jedini razlog za debljanje. isto tako tbl mogu i umanjiti apetit - to je razlog za mrsavljenje (kod rijetkog broja cura) tokom pijenja kontrac.tbl.

mya_7920
02.03.2009., 22:21

Moja ginekologica kaže da pauze uzrokuju više štete nego koristi, pogotovo ako su tako kratke. Samo zblesiraš tijelo. Radije odmah uzmi nove ili napravi dulju pauzu.

ali....kontracepcijske pilule ne mogu debljati same od sebe.. mogu poticati apetit, ali opet ćeš se udebljati samo od unosa kalorija. trebaš se znati skontrolirati. i ja sam tako kad sam počela piti pilule bila stalno gladna i mislila sam da ću se srušit ako nešto ne pojedem,,ali izdržiš..i ako to uspiješ..ne možeš se zdebljat.

Mda. Ja nisam gladna niti više jedem, a debljam se od pilula koje imaju veću količinu hormona. Voda... :(

TheEmpress
03.03.2009., 10:30
Hvala na savjetima. :)

Pa ne znam baš. Otkad sam na pilulama, nemam osjećaj da sam stalno gladna. Jedem ni manje, ali ni više nego sam prije jela, a svejedno sam dobila 10kn u godinu dana. :ne zna: Tak da nije baš da žderem ko luda i ne mogu se kontrolirat.

Hermina
03.03.2009., 12:07
Pa ne znam baš. Otkad sam na pilulama, nemam osjećaj da sam stalno gladna. Jedem ni manje, ali ni više nego sam prije jela, a svejedno sam dobila 10kn u godinu dana. :ne zna: Tak da nije baš da žderem ko luda i ne mogu se kontrolirat.

hm.. zadržavanje vode? voda=10 kg.. ne znam.. ja sam od početka na yasminu ( one kao ne zadržavaju vodu), a nisam ni primjetila da zadržavaju--
naime, prije dok nisam pila bi više nabujala pred mengu, nego sad kad ih pijem..
hoću reći, zadržavanje vode se događa tako i tako. znam da se ginekolozi smiju na to da pilule debljaju.. pa na kraju, to je prvo što sam pitala ginićku i stvarno se od srca nasmijala i objasnila mi da pilule nemaju nikakav sastav koji bi prouzročio debljanje, osim onih starijih koji par dana u mjesecu zadržavaju vodu ( max. 1-2 kg)
ali sam ipak uzela yasmin, za svaki slučaj i udebljala sam se 3 kg u par mjeseci ( to je billo na samom početku), ali nakon nekog vremena mi se tijelo priviknulo i kile se izgubile.

mejan
03.03.2009., 15:17
ali sam ipak uzela yasmin, za svaki slučaj i udebljala sam se 3 kg u par mjeseci ( to je billo na samom početku), ali nakon nekog vremena mi se tijelo priviknulo i kile se izgubile.

eto vidis..znaci nije stvar u previse papanja :p

Hermina
03.03.2009., 16:12
eto vidis..znaci nije stvar u previse papanja :p

ali je :D meni se od pilula povećao apetit..

dobro, neću ja nekog uvjeravat od čega se udebljao, ali baš me zanima onda; na koji točno način pilule mogu povećati težinu za 10 kg, što je točno u tih 10 kg - voda? :ne zna:

znači, što se točno događa u organizmu.. jer meni oba ginića rekli da je to u med. smislu nemoguće, jer da pilule nemaju u sebi sastojak koji bi mogao utjecati na razgradnju masti.
( a vjeruj mi, to sam prvo pitala, jer dobivam fraze na debljanje, to je ono čega se iskreno užasavam :mad: )

mejan
03.03.2009., 18:19
ali baš me zanima onda; na koji točno način pilule mogu povećati težinu za 10 kg, što je točno u tih 10 kg - voda? :ne zna:

ugl tbl (negativno) djeluju tako da zadrzavaju vodu. postoji mogucnost od povecanog apetita ali sumnjam da si zbog tbl nabila 10kg???
mozda si se slabo kretala (tako je kod mene sad - ispiti, ucenje, ne krecem se...) :ne zna:

Hermina
03.03.2009., 20:30
ugl tbl (negativno) djeluju tako da zadrzavaju vodu. postoji mogucnost od povecanog apetita ali sumnjam da si zbog tbl nabila 10kg???
mozda si se slabo kretala (tako je kod mene sad - ispiti, ucenje, ne krecem se...) :ne zna:

pa to znam da zadržavaju vodu, ali to ne može biti više od 1-2 kg više. ne znam na koji bi točno način pilule mogle udebljati nekoga tko ima normalan unos i potrošnju energije :ne zna:

Fem
04.03.2009., 07:02
meni su yasmin strasno pozitivne sto se tice kilaze, ne mrsavim od njih, ali sam prije imala strasne pms-ove i tjedan dana prije menge sam doslovno bila vreca bez dna pa bih onda poslije menge gladovala da to izgubim do sljedeceg pms-a, a sad tog vise hvala Bogu nema...

TheEmpress
04.03.2009., 08:55
Nemam pojma. Velim, jedem isto ko i prije, krećem se isto ko i prije, a dobila sam 10kn u godinu dana. Jedna frendica koja je na yasminu je dobila 15kg, a drugoj ništa. Tak da, nemam pojma više. :ne zna:

MimaŠiš
06.03.2009., 08:35
Ja ih pijem, evo duze od godine dana, to su mi prve tablete koje pijem i nemam nikakvih nuspojava, nisam se udebljala, nisam razdrazljiva, nisam nervozna, a imam cist ten pa, oko toga i nema neke razlike. Meni je sve uobicajeno, pila ja njih ili ne :D

Hermina
06.03.2009., 14:50
meni je yasmin poboljšao kvalitetu života. najbolje mi je što znam kad ću dobit mengu na dan i što je manja, a ten mi je odličan i nemam dlačica. ima još dosta toga i stvarno sam zahvalna farmaceutima na ovom proizvodu..

frupy
06.03.2009., 15:24
meni je yasmin poboljšao kvalitetu života. najbolje mi je što znam kad ću dobit mengu na dan i što je manja, a ten mi je odličan i nemam dlačica. ima još dosta toga i stvarno sam zahvalna farmaceutima na ovom proizvodu..

Potpis! :top:

ac milan
06.03.2009., 17:34
Potpis! :top:

ja sam yasmin pila 3 godine.Dobila sam eventualno 3 kg,ali sad ih ne pijem skoro godinu dana, a kile nisam izgubila,što bi značilo da volim papati.
Volja za sexom mi je nestala dok sam ih pila,a sad sam kao napaljeni pastuh.Ipak vraćam se Yasminu i veselim se manjoj želji za sexom jer dečka moram skoro pa moliti da svaki dan dobijem što sam zaslužila:)

Sve u svemu s njima sam mirnije spavala,a za pauze stvarno kažu da više štete nego koriste,a pilule se mogu piti doslovce do menopauze.

Na cybermedu ima stvarno dobrih informacija.

Hermina
07.03.2009., 10:30
Sve u svemu s njima sam mirnije spavala,a za pauze stvarno kažu da više štete nego koriste,a pilule se mogu piti doslovce do menopauze.
.

to je istina... mene su žene uvjeravale da se mora raditi pauza, ali to je vrijedilo za one starije pilule. ne razumijem čemu zbunjivati tijelo i prekidati kontinuitet ako je sve u redu.
ginićka mi sad rekla da uopće više ne radim pauzu sve dok ne želim trudnoću, a tad ću do iste i lakše doć ( jer nakon pilula, često oba jajnika počnu istovremeno raditi pa se u ciklusu otpuste i dva jaja, što daje veće šanse za začeće) i da nije ni potrebno pričekati dva ciklusa, jer se svi hormoni nakon pilula maknu iz tijelo kroz dan - dva.

citadella6
07.03.2009., 15:28
Jel zna neko da li mogu zatrudnit ako sam zaboravila poputi poslijednje 2 tablete yasmina?

Het
07.03.2009., 16:14
Sve je moguce..

Fem
07.03.2009., 17:23
Jel zna neko da li mogu zatrudnit ako sam zaboravila poputi poslijednje 2 tablete yasmina?

onda ne bi trebala raditi uopce pauzu... pise ti u uputama sve detaljno...

carica000
10.03.2009., 08:07
Imala sam upalu grla, pa mi je doktorica prepisala amiksicilin koji je napravljen na bazi penicilina. Na njima piše da smanjuju učinkovitost kontracepcijskih pilula (inace pijem yasmin), a ja sam imala odnose bez dodatne zastite, s tim da se radi o prvom tjednu uzimanja pilula. Zanima me kolika je mogucnost da sam trudna...

wlayinnah
10.03.2009., 14:18
Ne znam je li bila ova tema,moram je načeti jer u zadnje vrijeme dosta razmišljam o tome.Ovako,pila sam do prije mjesec dana kontracepcijske tablete i prestala sam ih piti zbog svega što je bilo na televiziji,naravno u pitanju su Yasmin tablete.Prije sam imala problema sa dečkom,jer nisam imala želju za seksom,meni bi se seksalo svakih tjedan do 2,a to je za moje godine prerijetko,imam 21.Moj dečko bi se stalno mogao seksati i to mu je jako smetalo.Od kad sam prestala pit tablete povećala mi se želja za seksom,puno više se seksamo i zadovoljnija sam,znam da svašta govore o kontacepcijskim tabletama pa i to da ubijaju želju za seksom,mene interesira da li se netko našao u istoj situaciji.Neodlučna sam,sad mi je super,štitimo se kondomima,ali isto tako me strah da će bit situacija kad nećemo imat kondom pa ćemo riskirat,a ne bi volila zatrudnit...a da ne govorim koliko je njemu,a i meni bolji seks bez kondoma.
I ljudi u ovoj temi ne želim pričat o svom zdravlju,kako su neki skužili pa mi zatvorili temu,nego isključivo o SEKSUALNOM životu.

potpisujem. zato sam i prestala pit yasmin. i to i promjene raspolozenja, plac i kukanje, i jad i svasta nesto....:mad:

Hvedica
10.03.2009., 20:54
Imala sam upalu grla, pa mi je doktorica prepisala amiksicilin koji je napravljen na bazi penicilina. Na njima piše da smanjuju učinkovitost kontracepcijskih pilula (inace pijem yasmin), a ja sam imala odnose bez dodatne zastite, s tim da se radi o prvom tjednu uzimanja pilula. Zanima me kolika je mogucnost da sam trudna...

pa mislim da nisi trudna, ali sve je moguće. Koristite kondome dok ne prestaneš piti antibiotike, tako ćeš se najbolje osigurati.

kika123
12.03.2009., 17:29
jel itko primjetio da mu je kosa oslabila baš na pilulama?? jer ne znam više u čemu je stvar, sve sam živo prekontrolirala i sve ok, jedino pilule pijem...a to mi je nelogično nekak, jer sam prije pilula imala povišen testosteron i kosa mi je bila super, a sad...
ginekolog me je sad stavio na 3-mj pauzu od tableta da bi izvadila spolne hormone...al jel to ima smisla? ako se neka našla u toj situaciji već
jer prije sam pila diane35 i imala pol godine pauzu kad mi je rekao da mi se opet stanje vraca na staro (valjda pcos jer mi nikad konkretno nije definirao jel je to) i tad me stavio na yasmin...
pliiiz pomagajte jer ne znam kaj da radim više...:(
dal da protražim mišljenje drugog ginekologa možda???

Hvedica
12.03.2009., 17:39
jel itko primjetio da mu je kosa oslabila baš na pilulama?? jer ne znam više u čemu je stvar, sve sam živo prekontrolirala i sve ok, jedino pilule pijem...a to mi je nelogično nekak, jer sam prije pilula imala povišen testosteron i kosa mi je bila super, a sad...
ginekolog me je sad stavio na 3-mj pauzu od tableta da bi izvadila spolne hormone...al jel to ima smisla? ako se neka našla u toj situaciji već
jer prije sam pila diane35 i imala pol godine pauzu kad mi je rekao da mi se opet stanje vraca na staro (valjda pcos jer mi nikad konkretno nije definirao jel je to) i tad me stavio na yasmin...
pliiiz pomagajte jer ne znam kaj da radim više...:(
dal da protražim mišljenje drugog ginekologa možda???

Čula sam da nekima počne pojačano padati kosa zbog pilula ili im oslabi, meni osobno je kosa ojačala od kad ih pijem, ne znam što je tomu razlog zapravo ali sam jako sretna jer mi se kosa jako popravila. Ako primjetiš da ti se za vrijeme pauze stanje s kosom popravlja onda probaj neke druge...

ac milan
16.03.2009., 07:28
Moja frendica je pila pilule i isto imala problem s ispadanjem kose.Kaže da joj je baš jako ispadala. Način na koji je to riješila je taj da je prestala piti pilule. Sad joj je sve ok:)

TheEmpress
31.03.2009., 21:02
Samo da prijavim: ne pijem ih tek tjedan dana, a već mi se popravilo raspoloženje, ne pizdim i ne mijenjam raspoloženja tak često, vratila mi se želja za seksom (dragi se tome oduševio :rolleyes:), izgubila sam kilu i pol-dvije. Jedino loše je da su mi se vratili prištići. Tako da se yasminu više ne vraćam, definitivno idem doktoru po druge pilule.

mejan
31.03.2009., 21:06
Samo da prijavim: ne pijem ih tek tjedan dana, a već mi se popravilo raspoloženje, ne pizdim i ne mijenjam raspoloženja tak često, vratila mi se želja za seksom (dragi se tome oduševio :rolleyes:), izgubila sam kilu i pol-dvije.

:tulum: :cheer: :usama: :Pivo: :lux:

Belle
31.03.2009., 21:18
Otkako sam ih ponovno pocela piti i ja sam nekako depresivna, no ne zelim odmah kriviti pilule, vidjet cemo kroz neko vrijeme :ne zna:

mejan
01.04.2009., 19:28
Otkako sam ih ponovno pocela piti i ja sam nekako depresivna, no ne zelim odmah kriviti pilule, vidjet cemo kroz neko vrijeme :ne zna:

hmmmh.......:misli: ni meni ne pasu od sad zadnji put kak ih pijem (a prije tog sam ih pila godinama). "suhoca" rodnice mi je najveci probl, a nikad nisam imala takvih probl :(

Belle
01.04.2009., 19:57
Nemam pojma, ja cu pomno pratiti promjene iducih tjedana, ako cu zaista imati neke cudne nuspojave otici cu doktoru i traziti druge pilule :ne zna:

Samo problem je sto nikad nisam sigurna desavaju mi li se neke stvari samo zbog pilula...i hoce li mi neke druge uopce bolje odgovarati :zubo:

Hermina
01.04.2009., 21:36
Samo problem je sto nikad nisam sigurna desavaju mi li se neke stvari samo zbog pilula...i hoce li mi neke druge uopce bolje odgovarati :zubo:

možda logest? one imaju najmanje hormona. kažem to zato jer obično curama odgovaraju ili logest ili yasmin.

tj. onima kojima yasmin ne, logest da. to hoću reći, znam da su i druge pilule ok, cileste npr.

TheEmpress
02.04.2009., 22:16
"suhoca" rodnice mi je najveci probl, a nikad nisam imala takvih probl :(
Takav problem sam i ja imala s yasminom, al kak ih ne pijem zadnjih tjedan dana, problemi su počeli nestajati, pa tako i ovaj. :ne zna:

Hvedica
03.04.2009., 15:27
evo drage moje ja prestala piti yasmine, jer sam zbog njih dobila strije na trbuhu iako se nisam uopče udebljala, saznala sam od ginekologice da je to zbog hormona, joj katastrofa, a nikad u životu strije nisam dobila. ponašala sam se ko u klimaxu, raspoloženje mi se mijenjalo doslovno u par minuta i tako stalno, nisam imala uopće volje za seksom i da ne prićam o suhoći rodnice koja je bila katastrofa. evo sada mi se vratio libido, dragi mi je presretan, svaki dan po par puta hopa cupa nas dva skupa :D :D svi ovi simptomi su mi se pojavili tek nakon par mjeseci pijenja tih tableta...al eto sad sam sretna što to više ne pijem.

Belle
03.04.2009., 15:32
Ja nemam nekih strasnih nuspojava, u biti bojim se pokusati piti druge tablete, da ne bih tek onda imala znatno gore nuspojave :ne zna:

Je li uopce zdravo mijenjati pilule svako malo?

Hvedica
03.04.2009., 15:45
pa ne znam konkretno jel to dobro ili ne ali moja je pretpostavka da nije ok mijenjati stalno tablete. Ja sam potpuno prestala piti kontr. tablete, sada ne pijem ništa.

Belle
03.04.2009., 15:49
Ja nemam druge nego da ih pijem, zbog toga sto bez njih prakticki nemam menstruaciju, ili je imam jako rijetko, a to nikako nije dobro :(

Lee-Loo
05.04.2009., 18:15
Ako smo zaboravili popiti prvu tabletu u prvom uzimanju na prvi dan menstruacije,da li se moze popiti na neki drugi dan.Danas mi je drugi.

Hermina
05.04.2009., 19:34
Ako smo zaboravili popiti prvu tabletu u prvom uzimanju na prvi dan menstruacije,da li se moze popiti na neki drugi dan.Danas mi je drugi.

da. možeš i danas. popij čim prije.

Rujna
07.04.2009., 12:28
@Lee-Loo - da, al trebaš dodatnu zaštitu koja 2 tjedna.

gljivek
08.04.2009., 14:19
ajoj imam problemcic..moram kupit pilule za par dana a moj ginic je na godinjem i rekli su mi da hitne prima druga smjena......a meni je samo istekao recept od pilula i trebam novi...jel ga mogu dobit kod te dezurne sto mislite?

mejan
08.04.2009., 22:49
ajoj imam problemcic..moram kupit pilule za par dana a moj ginic je na godinjem i rekli su mi da hitne prima druga smjena......a meni je samo istekao recept od pilula i trebam novi...jel ga mogu dobit kod te dezurne sto mislite?

mislim da mozes al ce ti vjerojatno napisat za samo jedan ili dva mjeseca dok ne ponovis pretrage kod svog ginica :D
ili jednostavno odi u ljekarnu i trazi yasmin i nadaj se da te nece trazit recept (mene cesto uopce ne traze ili samo traze da vide da li ga imam, ne gledaju datum ni nist..). ako trazi recept daj joj..valjda nece sad zezat zbog datuma..nije da ti je istekao pred godinu dana. mislim da ne bi trebalo bit probl. reci da ti je ginekolog na godisnjem. ma nemas frke. sta god napravis bit ce dobro :top:

gljivek
09.04.2009., 07:45
ma evo doktorica je rekla da nema problema napisala je recept pa kad se moj vrati odem do njega na pretrage i to sve jel :)

majchy_m
10.04.2009., 08:56
bok curke...pijem yasmin vec duze vrijeme bez problema...
prije dva dana imala sam odnos (redovito pijem yasmin ) +metoda prekinutog snošaja
dobila sam upalu grla...antibiotike penicilin, koji umanjuju djelovanje oralnog kontraceptiva
sad mene zanima ako ja danas popijem antibiotik da li se to racuna kao da sam zaboravila popit tabletu?? (iducih dana nema odnosa ,a ak ce bit na dalje onda + kondom) znam sve
samo me zanima to oslabljeno djelovanje kontraceptiva,da li se onda racuna kao zaboravljena tableta u prvom tjednu ili kak?

mejan
10.04.2009., 12:33
to oslabljeno djelovanje kontraceptiva,da li se onda racuna kao zaboravljena tableta u prvom tjednu ili kak?

ne, to samo znaci da je oslabljeno djelovanje - znaci ako dodje do trudnoce (iako ne bi trebalo,al nikad ne znas) to je zbog slabijeg djelovanja pilula..

mya_7920
12.04.2009., 10:26
pa ne znam konkretno jel to dobro ili ne ali moja je pretpostavka da nije ok mijenjati stalno tablete.

Puno manju štetu radiš ako pilule promijeniš (pogotovo iz razloga što ti ne odgovaraju!), nego da radiš pauze i sl. :D

Hvedica
15.04.2009., 23:29
Puno manju štetu radiš ako pilule promijeniš (pogotovo iz razloga što ti ne odgovaraju!), nego da radiš pauze i sl. :D

ja sam ih u potpunosti prestala piti, i ne namjeravam uzimati više išta hormonalno, nema šanse..

cvjetić:)
16.04.2009., 15:40
molim vas za help :D, ja sam krenula yasmin piti 5.3 i nisam pravila onu pauzu od tjedan dana jer mi menga ne treba :D...ali kada sam počela drugo pakiranje do prošlog tj mi je izlazio smeđkast iscjedak da bi od prošle srijede krenula krv...i još uvijek ne prestaje. nemam pojma kaj se zbiva..dns bih trebala opet početi novo pakiranje jer sam jučer zadnju tabletu popila...jel ima netko slična iskustva ? :S

kungfufajter
16.04.2009., 15:48
ja sam prije nekih 3-4 godine probala s triquilar-om od kojih mi je bilo jako loše, mučnina, libido nikakav, iscrpljenost i slične pojave od kojih nisam mogla normalno funkcionirati, nakon toga mi je ginićka preporučila yasmin jer one imaju najmanje hormona. od yasmin mi nije bilo ništa bolje, od njih sam čak imala malo povišenu temperaturu i nakon par dana mučnina se izrigala. moja ginićka mi je rekla da je to nemoguće, da sam si ja umislila to!!??!! i kao da pričekam par mjeseci dok se ne priviknem. kaj to znači priviknuti se?? ili ti paše ili ne, možeš se jedino priviknuti na život s tim nuspojavama, a ne na pilule.. i tak da sam ja odustala od kontracepcijskih pilula, nema šanse da se tako mučim, uostalom doći će i vrijeme klimaksa kad će organizmu biti potrebno nadomjestiti hormone, a do tada ja ću uživati u sexu s normalnim libidom:)

Desiree
16.04.2009., 16:05
i kao da pričekam par mjeseci dok se ne priviknem. kaj to znači priviknuti se?? ili ti paše ili ne, možeš se jedino priviknuti na život s tim nuspojavama, a ne na pilule..
Ponekad treba organizmu mjesec ili dva da se privikne na hormone i prihvati ih. Ponekad se jednostavno nece nikad "priviknut" jer zeni koja pije pilule ne pasu tocno te koje pije nego treba neke s manjom/vecom dozom hormona.

molim vas za help :D, ja sam krenula yasmin piti 5.3 i nisam pravila onu pauzu od tjedan dana jer mi menga ne treba :D...ali kada sam počela drugo pakiranje do prošlog tj mi je izlazio smeđkast iscjedak da bi od prošle srijede krenula krv...i još uvijek ne prestaje. nemam pojma kaj se zbiva..dns bih trebala opet početi novo pakiranje jer sam jučer zadnju tabletu popila...jel ima netko slična iskustva ? :S
Reci mi da lazes, pliz. :) Volim vjerovati da nema zena koje bi bile toliko glupe da izvedu to sto ti pricas.

Linppa
16.04.2009., 16:11
Pročitala sam i upute, al evo meni se sve mora reć dvaput da ja budem 100% sigurna :D Znači, ako ne želim mengu ovaj mjesec, nakon 1. kutije odmah slijedeći dan počinjem novu?

kungfufajter
16.04.2009., 16:27
Ponekad treba organizmu mjesec ili dva da se privikne na hormone i prihvati ih. Ponekad se jednostavno nece nikad "priviknut" jer zeni koja pije pilule ne pasu tocno te koje pije nego treba neke s manjom/vecom dozom hormona.

mislim da je poanta u tom da ženskom organizmu koji normalno funkcionira, hormoni su u redu, menga je redovita, uzimanje dodatnih hormona samo može dovesti do poremećaja i pri tome se žena može jedino priviknuti na nuspojave, i naučiti živjeti s njima, uvjeravajući se dok se potpuno ne uvjeri da je to normalno.. koji je smisao takvog maltretiranja organizma?:confused:

tina88
16.04.2009., 17:14
Ovako, pošto je tema 'kontracepcija' trenutno zaključana, svoja ću pitanja postaviti na ovoj temi koja posredno ima veze sa samim yasminom. Unaprijed se ispričavam što ću pitati ono što je već vjerovatno pitano mali milijun puta :) pa se ujedno i zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji.

Dakle, imam 23 godine, u isključivo sam u monogamnoj vezi i jedini oblik kontracepcije koji koristim je kondom. Prije par tjedana bila sam na svom prvom ginekološkom pregledu u životu i tek tamo zapravo shvatila koliko sam seksualno needucirana :( što me, usput budi rečeno, doslovno moglo koštati glave (npr. postojala je velika sumnja u hpv, nasreću rezultat je negativan). U svakom slučaju, ginekologinja mi je preporučila oralnu kontracepciju, dakle tablete. E sad mene zanima kako do tih tableta i koliko je pametno uopće te tablete piti? Naime, i sami ste vidjeli tj. čuli kakva se fama digla oko Yasmina u posljednjih par mjeseci,a kako znam ljude koji ih koriste, vidim da je podjednaki broj i onih koji mu vjeruju i onih kojima je donio probleme u vidu debljanja, promjene krvne slike na gore,....
Također sam čula da bi bilo jako poželjno, ne znam da li i obvezno, napraviti razno razne probe i testove, tipa jetra, pa me zanima koliko i u tome ima istine i kome se za to obratiti (po mogućnosti da nije privatnik)?
Da li mi treba uputnica, recept za te tablete, koliko ima se cijena kreće,....ma sve što znate i imate volje o toj temi napisati :)

Hvala svima

Ereshkigal
16.04.2009., 17:36
Nije mi baš jasno, ako ti je ginekologica preporučila oralnu kontracepciju, trebala ti je ona dati sve te upute koje ti nisu jasne....
Recept ti je trebala dati ginekologica jer (koliko je meni poznato) bez njega nećeš dobiti nikakve pilile u ljekarni. Koštaju oko 100 kn, ovisi koje piješ naravno. Iz tvog posta mi nije jasno koje ti je tablete preporučila, pretpostavljam Yasmin.
U bilo kojoj bolnici imaš laboratorije koji ti vade krv (kompletna krvna slika) i koagulorgam (koji moraš napraviti da vidiš kakvo ti je zgrušavanje krvi)- za to ti treba uputnica koju ti može dati tvoj ginekolog (ukoliko je preko socijalnog) ili doktorica opće prakse.
Preporuke- ja sam 9 godina pila kontracepciju, od čega većinu vremena Yasmin- ja ti ne bi preporučila jer sam nakon prestanka (zbog loše koagulacije) dobila samo probleme. Cijela mi se hormonalna situacija poremetila, problemi s tenom, kosom, dlakama....:eek::( Užas živi. Da naglasim da prije kontracepcije nisam imala nikakvih sličnih problema.
Istina je da dok sam ih pila sve mi je bilo super....ali i to ti sve ovisi od osobe do osobe.
Netko drugi možda nema nikakvih problema, ne znam....ali moje je mišljenje da se danas olako pripisuju kontacepcijske pilule.
Ako ih nisi koristila do sad, moje mišljenje je nemoj ni počet.

tina88
16.04.2009., 18:03
Ginekologinja mi nije dala nikakve upute jer sam bila kod privatnice povodom drugih problema (neuredan papa test) pa mi je samo btw spomenula kako bi bilo 'jako dobro' da počnem s oralnom kontracepcijom. Što se tiče soc. ginića, njega sam našla samo pukom silom potrebe, trebao mi je mali milijun uputnica i recepata. Koliko sam shvatila, Ereshkigal, ako želim te tablete morat ću ponovno kod njega...:rolleyes:. Preporuku za tablete nisam dobila, spominjem Yasmin jer su one ipak najrazvikanije.

Što se tiče labaratorijskih pretraga, koliko se to otprilike u bolnici čeka i da li ja participiram novačno ako imam uputnicu i dopunsko?

I još jedna stvar, postoji li alternativa tim pilulama? Dakle, uz kondom još nešto jednako učinkovito kao pilula? Znam za dijafragmu i spiralu ali koliko su one učinkovite?

Hvala još jednom.

Ereshkigal
16.04.2009., 18:21
Recept za pilule ti može dati socijalni i privatni ginekolog, jer to nije onaj standardni recept već više kao preporuka na papiru (sama ih tako i onako plaćaš).
Za laboratorijske pretrage ti uputnicu može dati i tvoja doktorica opće prakse. Ako imaš uputnicu i dopunsko ne plaćaš ništa. Ne znam o kojem se gradu radi i da li je svugdje isto, u Rijeci (bolnica Sušak) se ne naručuje nego samo ujutro dođeš tamo i čekaš red (rade od 7 do 8 i pol).
Imaš sada i ovih kontracepcijskih flastera, ali sve ti je tu negdje. Spirala ja mislim nije za one koji nisu rodili (možda griješim).
U svakom slučaju, ako planiraš koristiti neku drugu vrstu kontracepcije odi kod ginekologa i s njim o svemu porazgovaraj.

Belle
20.04.2009., 08:19
Jucer sam dobila menstruaciju (nakon 5 mjeseci), zahvaljujuci pijenju Yasmina :)

No pogresno sam si namjestila pilule, htjela bih da mi nega dode u ponedjeljak, a ne u nedjelju. Mogu li iducu kutiju jednostavno poceti piti dan kasnije?

*zodiac*
20.04.2009., 21:16
Dakle...

evoo me...doduse ja ga pijem 5 mjeseci...al sam nakon 3. kutije(VEĆ!!!:eek:) izgubila zelju za seksom...na tezini zasad nisam puno dobila...i meni se cini da mi se ponasanje promjenilo...da cesce zivcanim i da sam vise razdrazljiva...sad za par dana idem kod ginicke pa cu joj rec da ja nemrem vise tak...tek mi je 16,a vec nimfomanka...ccc...lol...:rofl:

eh da da jos dodam...da mi je iskreno drago sto sam napokon nasla uzrok svojih problema :D:D:D...znaci vrlo vjerojatno mijenjam yasmin za nesto drugo...jer sve je bilo uredu prvih 3 mjeseca,znaci 3 kutije...mozda su promjene raspolozenja pocele i ranije...nisam sigurna...sigurna sam u jedno sto nisam mogla ne primjetit...nedostatak zelje za seksom...bolni odnosi(vjerojatno uzrokovani suhocom rodnice[za sto sam planirala optuzit tampone(ne pitajte :rolleyeyes: ,napad histerije)])sto sam otvorila novu temu jer nisam znala da cu ovdje naci sve svoje odgovore...ah hvala svima sto ste svojim iskustvima olaksale moju patnju :s eto nisam mogla vjerovat da bi mi nesto ovakvo moglo popravit raspolozenje...ali pretpostavljam da je razlog euforije olaksanje...da ipak nije problem u mojoj glavi...
jos jednom hvala...

JelicaLelica
21.04.2009., 12:58
hej cure! :mig:

ne znam je li se ovakvo nešto nekoj od vas prije događalo:

naime, zadnja menga mi je bila 25.03., oko 12.04. mi je počeo nekakv čudni smeđi iscjedak ići svaki dan.. na početku ga je bilo samo malo, ali kako se iduća menga približavala, on je bio sve jači.. sutra (22.04.) sam trebala dobiti mengu, ali dobila sam je već jučer, bar mislim ili je to samo pojačani smeđi iscjedak.. inače osjećam neka žiganja oko lijevog jajnika.. upalu nemam jer me nikaj drugo ne boli, a imala sam prije često upale pa znam sve o njima :(

kaj vi mislite kaj je to? idem idući tjedan ginekologu, ali svejedno bih htjela čuti ako se kojoj od vas to prije dešavalo?

Belle
22.04.2009., 06:54
Jucer sam dobila menstruaciju (nakon 5 mjeseci), zahvaljujuci pijenju Yasmina :)

No pogresno sam si namjestila pilule, htjela bih da mi nega dode u ponedjeljak, a ne u nedjelju. Mogu li iducu kutiju jednostavno poceti piti dan kasnije?

Zna li itko?? :(

tužna
22.04.2009., 13:28
zašto uopće i koristite yasmin??????? zar vam nije dovoljno čitanja koliko je cura umrlo od toga,a i doktori su ludi koji ih još i preporučuju,em što te sve pilule imaju nuspojeve za poluditi još sebi to i nabijati,ma nema šanse.bar ja takve stvari ne koristim,niti ću ih ikada.....

Belle
22.04.2009., 14:03
Tuzna, prvo se informiraj :rolleyes:

Svasta.

Razumijem moju svekrvu koja ima 70 godina i ne zna nista o kontracepciji, da moze dici paniku cim cuje da je neka cura umrla zbog kontracepcijskih pilula, i pocne smatrati da svi od Yasmina umiru :rolleyes:

oksnaps
22.04.2009., 15:07
zašto uopće i koristite yasmin??????? zar vam nije dovoljno čitanja koliko je cura umrlo od toga,a i doktori su ludi koji ih još i preporučuju,em što te sve pilule imaju nuspojeve za poluditi još sebi to i nabijati,ma nema šanse.bar ja takve stvari ne koristim,niti ću ih ikada.....

Ajme kao da slušam svoju mamu koja se urotila s bakom protiv znanosti. Sve tablete imaju nuspojave. Nekoga penicilin ubije,a nekome spasi život. što više reći

Het
22.04.2009., 17:32

Svaka tableta nosi svoj rizik ovisno o zdravstvenom stanju osobe koja ju koristi, nesto sta je mozda za tebe ok meni nije nimalo i obrnuto.
Kao sta je vec netko gore spomenuo penicilin nekome spasi zivot nekoga moze ubit, no i dalje je cjenjen:kava:

mya_7920
24.04.2009., 16:19

U tom slučaju kasniš jedan dan i moraš se zaštititi narednih sedam.

frupy
24.04.2009., 21:58

Zasto ti uopce citas temu Yasmin?
Volim ove moraliste...:rolleyes::rolleyes:

tonya
26.04.2009., 23:32
Ovaj mi je mjesec baš bio čudan. Na sredini kutije su me grudi počele boliti, čak malo i trbuh, dobila sam hrpu prišteva (koje dobivam samo prije menge), bila živčana k'o pas - sve kao neki opaki PMS. Svašta, ne znam odakle to. :ne zna:

Je li moguće da mi se nešto poremetilo jer sam zbrljala nešto sa prošlom kutijom? Naime, u zadnjem sam tjednu zaboravila popiti pilulu, prošlo je više od 24 sata pa sam slijedila upute - napravila pauzu od 7 dana i počela piti drugu kutiju. Štitila sam se u međuvremenu tako da sigurno nisam trudna. :ne zna:

Danas sam popila zadnju tabletu ove kutije, nemam simptoma PMS-a osim jednog prišta. :zubo:

Fem
27.04.2009., 09:20
evoo me...doduse ja ga pijem 5 mjeseci...al sam nakon 3. kutije(VEĆ!!!:eek:) izgubila zelju za seksom...na tezini zasad nisam puno dobila...i meni se cini da mi se ponasanje promjenilo...da cesce zivcanim i da sam vise razdrazljiva...sad za par dana idem kod ginicke pa cu joj rec da ja nemrem vise tak...tek mi je 16,a vec nimfomanka...ccc...lol...:rofl:

ninfomanka, a nemas zelje za seksom?! confused...

Fem
27.04.2009., 09:21
hej cure! :mig:

ne znam je li se ovakvo nešto nekoj od vas prije događalo:

naime, zadnja menga mi je bila 25.03., oko 12.04. mi je počeo nekakv čudni smeđi iscjedak ići svaki dan.. na početku ga je bilo samo malo, ali kako se iduća menga približavala, on je bio sve jači.. sutra (22.04.) sam trebala dobiti mengu, ali dobila sam je već jučer, bar mislim ili je to samo pojačani smeđi iscjedak.. inače osjećam neka žiganja oko lijevog jajnika.. upalu nemam jer me nikaj drugo ne boli, a imala sam prije često upale pa znam sve o njima :(

kaj vi mislite kaj je to? idem idući tjedan ginekologu, ali svejedno bih htjela čuti ako se kojoj od vas to prije dešavalo?

to ti je ono probojno krvarenje, ja sam ga isto imala tokom prosle kutije, i taman sam isla ginicu i rekao mi je da to nije nista tako da ne moras biti zabrinuta...
vjerojatno ce ti vec tokom sljedece kutije sve biti ok, meni je..

Fem
27.04.2009., 09:22
Ovaj mi je mjesec baš bio čudan. Na sredini kutije su me grudi počele boliti, čak malo i trbuh, dobila sam hrpu prišteva (koje dobivam samo prije menge), bila živčana k'o pas - sve kao neki opaki PMS. Svašta, ne znam odakle to. :ne zna:

Je li moguće da mi se nešto poremetilo jer sam zbrljala nešto sa prošlom kutijom? Naime, u zadnjem sam tjednu zaboravila popiti pilulu, prošlo je više od 24 sata pa sam slijedila upute - napravila pauzu od 7 dana i počela piti drugu kutiju. Štitila sam se u međuvremenu tako da sigurno nisam trudna. :ne zna:

Danas sam popila zadnju tabletu ove kutije, nemam simptoma PMS-a osim jednog prišta. :zubo:

zna se i meni dogoditi kad zajebem s nekom tabletom tak da mislim da se ne bi trebala brinuti... osim natjerat se da ih pijes redovito jer brijem da brljanje samo steti (a ja se nasla pametovat... :D )

*zodiac*
27.04.2009., 22:10
ninfomanka, a nemas zelje za seksom?! confused...

znam kak mi je bilo prije(ludo i nezaboravno) i falilo mi je to...kazem falilo jer se vratilo na staro prestankom uzimanja pilula...
sad jasnije:)

TheEmpress
28.04.2009., 07:53
Dakle.. Opet ja, nažalost.

Naime, zadnju tabletu Yasmina popila sam 12.4. Znači, mengu sam trebala dobit negdje oko 17. Danas je 28.(!!!!) i još je nema. :eek::( Naravno da me to već lagano zabrinjava. Dal je moguće da mi se organizam oporavlja od tableta pa da zato ništa od nje? Il da trčim po test za trudnoću? :eek: Mislim, štitimo se i sve, al me svejedno malo strah... :(

tonya
28.04.2009., 11:20
zna se i meni dogoditi kad zajebem s nekom tabletom tak da mislim da se ne bi trebala brinuti... osim natjerat se da ih pijes redovito jer brijem da brljanje samo steti (a ja se nasla pametovat... :D )

Ma znam sve, ali, eto, dogodilo se. Sad opet imam PMS, ludnica, dva puta u jednom mjesecu, dragi će poludjeti. :zubo:

tonya
28.04.2009., 11:22
Dakle.. Opet ja, nažalost.

Naime, zadnju tabletu Yasmina popila sam 12.4. Znači, mengu sam trebala dobit negdje oko 17. Danas je 28.(!!!!) i još je nema. :eek::( Naravno da me to već lagano zabrinjava. Dal je moguće da mi se organizam oporavlja od tableta pa da zato ništa od nje? Il da trčim po test za trudnoću? :eek: Mislim, štitimo se i sve, al me svejedno malo strah... :(

Znači, ti si prestala piti tablete? Meni je nakon prestanka prva menga došla kada je i inače trebala, ali je zato druga kasnila više od dva tjedna. :ne zna: Napravi test, bit ćeš mirnija. Ja sam tada napravila dva i razmišljala o trećemu. :zubo:

TheEmpress
28.04.2009., 20:13
Joj, sry, malo sam se zeznula. :D Ovo mi je druga menga od zadnje kutije. Znači popila sam zadnju kutiju, došla je kad je trebala i onda sljedeći tjedan nisam počela pit novu kutiju. I sad je nema. Znači ovo je druga menga i ta druga mi kasni. Al budem ja test svejedno napravila. Sam da budem sigurna... :)

frupy
28.04.2009., 20:46
Joj, sry, malo sam se zeznula. :D Ovo mi je druga menga od zadnje kutije. Znači popila sam zadnju kutiju, došla je kad je trebala i onda sljedeći tjedan nisam počela pit novu kutiju. I sad je nema. Znači ovo je druga menga i ta druga mi kasni. Al budem ja test svejedno napravila. Sam da budem sigurna... :)

Nemoj se zabrinjavati, skoro svima menga dosta kasni nakon pilula. Napravi test da budes mirna, ali gotovo sam sigurna da je to samo zbog yasmina! :mig:

TheEmpress
28.04.2009., 21:35
Uhh, sad mi je lakše malo. Hvala. :)

tonya
29.04.2009., 11:45
Uhh, sad mi je lakše malo. Hvala. :)

Pa da, meni je kasnila skoro 20 dana. :ne zna: I treća mi je isto kasnila, samo da znaš. :zubo:

TheEmpress
29.04.2009., 12:00
Hvala. :zubo:

Kleine
30.04.2009., 17:51
hmm ovako, uzimam yaz (u "srodstvu" s yasminom), pred 3 dana sam zapocela drugu kutiju, ali mengu nisam dobila nakon sta sam napravila onu pauzu od 4 dana..., dok nisam pila tablete bila mi je u sat tocna. jel se to zna desavat ili da mislim "crno"? tnx

belanna
02.05.2009., 11:21
evo da se i ja javim i smirim malkoc neke cure ovdje... :)
malo sam preletila po ovoj temi i vidim da se pitanja ponavljaju...
ugl, ja osobno pijem yasmin već dosta dugo vremena i nemam apsolutno nikakvih nuspojava...čak štoviše, što su već spominjali - samo mi se ten pročistio i kosa se manje masti... yeeey :) naravno da se može imati problema, ali mislim da su one uzrokovane (većinom) nepravilnim korištenjem... gledam to po mojim legicama... to su hormoni, nemoš se zaje... s tim kao npr. da zaboraviš popiti 2 tablete pa ih popiješ skupa ili tako nešto...
pa ako piše da ju moraš piti svaki dan u isto vrijeme, sigurno postoji razlog za to...:rolleyes:
kao drugo... znam cure koje godinama piju te tablete, a ne prave pauzu... lijepo piše, a meni je i ginekolog rekao, da pauzu treba praviti svakih 6 mjeseci da se organizam malo očisti...
eto... moja iskustva samo pozitivna i preporučujem ga curama... :rofl:

maybelline
03.05.2009., 00:31
zašto uopće i koristite yasmin??????? zar vam nije dovoljno čitanja koliko je cura umrlo od toga

a koliko je cura umrlo?
molim te nemoj tako govorit
u kutiji ima mala knjizica,s nuspojavama,posljedicama,upute... i zaista sve je opisano,a i citajuci na ovom forumu mozes vidit da nekom pasu nekom ne.

Cae Fae
03.05.2009., 14:42
Jedno pitanje-Yasmin koristim vec skoro dvije godine, ali proslog mjeseca mi se prvi puta dogodilo prijevremeno krvarenje i tu i tamo se zna pojaviti malo krvi. Ima li neka slicnih problema? Znam da su to moguce nuspojave, no trebam li posjetiti ginica? :(

oksnaps
05.05.2009., 09:18
evo da se i ja javim i smirim malkoc neke cure ovdje... :)
malo sam preletila po ovoj temi i vidim da se pitanja ponavljaju...
ugl, ja osobno pijem yasmin već dosta dugo vremena i nemam apsolutno nikakvih nuspojava...čak štoviše, što su već spominjali - samo mi se ten pročistio i kosa se manje masti... yeeey :) naravno da se može imati problema, ali mislim da su one uzrokovane (većinom) nepravilnim korištenjem... gledam to po mojim legicama... to su hormoni, nemoš se zaje... s tim kao npr. da zaboraviš popiti 2 tablete pa ih popiješ skupa ili tako nešto...
pa ako piše da ju moraš piti svaki dan u isto vrijeme, sigurno postoji razlog za to...:rolleyes:
kao drugo... znam cure koje godinama piju te tablete, a ne prave pauzu... lijepo piše, a meni je i ginekolog rekao, da pauzu treba praviti svakih 6 mjeseci da se organizam malo očisti...
eto... moja iskustva samo pozitivna i preporučujem ga curama... :rofl:
ja više ništa ne kužim.Meni su 3 ginekologa rekla da pauzu ne treba raditi i da se mogu piti doslovce do menopauze. kažu da to samo uzdrma organizam, sad ih piješ- sad ne. Ne znam. Ja ću ih prestati piti kad poželim imati djecu.

Belle
05.05.2009., 09:48
Ne znam ni ja :ne zna: Meni ginekolog nije spominjao nista za pauzu, a prijateljica mi je pak rekla da je radi jednom godisnje (ona je takoder na Yasminu).

Ereshkigal
05.05.2009., 13:15
Ja sam pila kontracepcijske pilule preko 8 godina i to Triquilar pa Yasmin. I nikada nisam radila pauzu. Tijekom tih godina promijenila sam nekoliko ginekologa i svi su rekli pauza ni u ludilu. Samo se sve poremeti u organizmu i pojača plodnost pa ukoliko ne želite djecu-bez pauze do menopauze ili do odluke o imanju djece. Tko je u pravu-ja ne znam, samo prenosim rečeno.

mya_7920
05.05.2009., 15:01

To je teža glupost koju mi je dr. Harni više puta potvrdila. Pauze samo rade štetu ako nisu dugotrajne. Znaš koliki je šok organizam tek naviknuti na hormone (jer je period privikavanja na pilule 3 mjeseca!), a onda raditi pauzu? I tko koliko dugu? Mjesec dana?

Moj ti je savjet da nađeš drugog ginekologa. :)

plavusa123
05.05.2009., 18:58
Evo ja pijem Yasmin vec 2,5 god i odgovaraju mi totalno. Sto se tice pauze ja sam je napravila bila nakon 2 god. ali nisam ih pila 4 mjeseca,no zbog bolnih mjesecnica sam opet pocela. Ne mislim vise pravit pauzu,bolje mi je s tabletama.

amper123
05.05.2009., 20:46
Pozdrav svima,

u takvom sam stresu da jednostavno nemam živaca čitati cijeli topic i molim za malo razumjevanja. Hvala:cerek:

Prestala sam piti Yasmin jerbo sam izašla iz veze radi koje sam i pila dotične. E sad, ne bi to bilo ništa neobično (zar ne?) da nisam u 15-ak dana dobila 4kg!

Ogromna sam, ne mogu ništa obući (o trapericama da ni ne govorim!) a da sam baš toliko žderala, zbilja nisam. Nije da se zavaravam, vježbam redovito i puno se krećem, tako da su te kile neobjašnjive.
Imam luđački tempo narednih 10-ak dana i čudnjikavu ginekologicu, tako da se zbilja nadam dobiti nekakvu info ovdje.

Bila bih zahvalna ako se koja od vas susrela s ovakovom situacijom ili mi kojim slučajem može pojasniti.
Ja sam nekako imala neku svoju logiku, kad se već ne seksam mjesecima, ne moram ni piti kontracepciju. Krivo?

Thx:s

tonya
06.05.2009., 15:59
Ja sam više jela kad sam prestala piti Yasmin. :ne zna: I manje kad sam ponovno počela. Jesi sigurna da ne jedeš više?
Moguće je i da više zadržavaš vodu bez tableta, tko zna.
Idi ginekologu što prije. Vjerojatno su ti hormoni malo podivljali, ali vjerujem da će se sve vratiti u normalu kad se tijelo prilagodi tomu što više ne piješ tablete. :)

TheEmpress
07.05.2009., 17:32
Ja već pizdiiiim.... Danas mi točno 20 dana kasni... Ak ne dođe u sljedećih par dana, radim test za trudnoću.

Danas sam bila kod ginekologa, rekla sam da mi yasmin ne odgovara i dao mi je druge. Nije pitao zašto hoću druge, kaj mi kod ovih ne odgovara, niš... :ne zna: Kad me pitao kad mi je bila zadnja menstruacija, rekla sam da mi kasni, a on meni: "postoji mogućnost da si u drugom stanju". Ja mu objasnim da sam koristila kondome, bla, bla, znam da to nije 100% zaštita, al da sumnjam da sam trudna, pošto znam da nikad nije puknuo kondom, a on ništa više nije reko, sam je zašutil. Morat ću promijenit doktora, ovaj mi se uopće ne sviđa. :rolleyes:

Inače, dao mi je cilest i rekao da ih pijem po istom principu kak sam i yasmin.

mya_7920
08.05.2009., 09:59
Nije te pitao zašto hoćeš druge?! :eek: Pa baš prema nuspojavama i onome što ti ne odgovara kod jednih pilula, gin preporučuje druge.

TheEmpress
08.05.2009., 11:34
Samo je rekao da mi daje cilest, da se piju po istom principu kao yasmin.

Inače, danas sam dobila ali više mi izgleda kao smećkasto crveni iscjedak nego kao menga. :confused: Tak da sam sad sva zbunjena, jel to je menga ili nije, dal da počnem danas s prvom kutijom ili ne... Niš mi više nije jasno... :(

tonya
08.05.2009., 13:48
Vjerojatno je menga, ali ja bih pričekala do sutra da budeš sigurna, pa onda počela s tabletama.
Kakva ti je inače menga bez tableta? Moja je bila obilna, pa sam bez tableta skoro pala u nesvjest koliko sam krvarila. :) Ako je tvoja bila slabija, moguće je da će ti i sad biti takva.
I daj napravi test da budeš više mirna. :zubo:

TheEmpress
08.05.2009., 14:37
Inače je znala bit slabija, al je duže trajala. :ne zna: Pričekat ću do sutra radije...

TheEmpress
08.05.2009., 15:40
Definitivno je menga. :zubo: Počela je "curit" (nemrem nać bolji izraz :brukica:) kak spada. Tak sam hepi sad. :zubo: Uglavnom, hvala vam na savjetima i kaj ste me trpile tolko. :cerek: :K

LeteciMedvjedic
08.05.2009., 21:28
da, da.. prije nego mi vi kazete sama cu si rec da sam glupa ali jbg.. dogodilo se..

ovako.. prije 3 tj u pon pocela sam redovno pit jasmin nakon pauze, no ocito sam jedan dan (ne znam koji) zaboravila popit tabletu, a ja nikad ne gledam tocno koji dan pise :rolleyes: i jos si ja mislim prije par dana kak me nekak boli trbuh ko da bi mengu mogla dobit i nis, nastavim pit normalno misleci kak je to zato kaj cu ju dobit za tjedan dana jer mi je u ned trebala bit zadnja tableta... i tak ja danas sjednem popit tabletu i skuzim da pijem onu od cetvrtka a ne od petka :confused: :eek: ocito sam jedan dan zaboravila popit i proslo je 48 sati prije nego sam sljedecu popila.. ne mislim da sam trudna jer nisam spavala s deckom u ova 3 tjedna ali sad me malo muci da li bi trebala prestat pit u ned kad bi inace zadnju popila i tu jednu viska bacila ili da u pon popijem tu zadnju?? danas nikako nebi 2 uzela jer ne znam kad je to bilo.. problem je sto nisam u hr pa nemogu nazvat doktoricu, a i naravno da za vikend ne radi tako da bi morala cekat do pon da ju nazovem..

da li se nekoj od vas to dogodilo? nije mi zastita tolko bitna koliko to da nastavim sad pit kako spada??

hvala punoo!

i da znam, od sad cu gledat koji dan pise! :D

mya_7920
09.05.2009., 20:01
Sad ti je tak svejedno, popij kako ti paše.

Freakette
09.05.2009., 21:28
Curke, trebam savjet i to sto prije. Za 2 tjedna imam maturalnu i zbog okolnosti ne smijem imat mengu na taj dan. E sad, ako bi ona došla i trajala onako kako traje inače, dan prije bi mi trebao bit zadnji dan, al ja se u to ne pouzdam bas jer kakve sam srece, nes ce krenut krivo. Bez veceraasnje tablete, ostale su mi jos 3 za popit u ovoj rundi. Ak ja te ri ne popijem, oce menga doc ranije? Il da popijem jos jednu kutiju odmah iza druge? Nekak mi se ova druga opcija bas ne sviđa, cudno mi je nekak ne napravit pauzu da mi se tijelo procisti malo. Kaj vi mislite, kaj mi je najpametnije?

Het
09.05.2009., 21:31
Osobno ja bi radije popila drugi paket bez pauze, no to sam ja.

TheEmpress
09.05.2009., 21:42
Popit odmah drugu kupiju. I onda kad popiješ tu drugu, onda pauza od 7 dana i onda dalje kak i inače.

Asin
09.05.2009., 22:00
meni su Yasmin prakticki dale novi zivot...pocela sam ih pit negdi s 27 i to nakon jedno 15 godina sve gorih i gorih bolova i patnji od menge, da nisam mogla ni hodat po par dana i sjecam se zadnja menga prije Yasmin da sam mislila si hitnu zvat.... nisam mogla radit normalno zbog bolova i krvarenja....morala bi ne doc u skolu, na posao...pms simptomi su bili uzasno jaki i trajali po desetak dana...prakticki sam imala par funkcionalnih dana u mjesecu

onda mi se jos sredinom dvadesetih uzasno pokvario ten i poceli su mi izbijati cijele kvrge od pristeva da sam bila ko cudoviste

nakon valjda prve kutije hormona sve se popravilo i bas svi simptomi nestali...dobila sam novi zivot... prist se valjda nikad vise nije pojavio,lice glatko sa uskoro 30 godina da mi ponekad ljudi daju 10 godina manje...nuspojave nijedne...kilaza se poboljsala osim kad zbog stresa na poslu navalim na cokoladice

jedino mogu rec da nisam nikad bila pusac a da se za to zna da je veci rizik

LeteciMedvjedic
10.05.2009., 09:17
Curke, trebam savjet i to sto prije. Za 2 tjedna imam maturalnu i zbog okolnosti ne smijem imat mengu na taj dan. E sad, ako bi ona došla i trajala onako kako traje inače, dan prije bi mi trebao bit zadnji dan, al ja se u to ne pouzdam bas jer kakve sam srece, nes ce krenut krivo. Bez veceraasnje tablete, ostale su mi jos 3 za popit u ovoj rundi. Ak ja te ri ne popijem, oce menga doc ranije? Il da popijem jos jednu kutiju odmah iza druge? Nekak mi se ova druga opcija bas ne sviđa, cudno mi je nekak ne napravit pauzu da mi se tijelo procisti malo. Kaj vi mislite, kaj mi je najpametnije?

ja bi na tvom mjestu odmah pocela drugu kutiju pit bez pauze i nakon te napravit 7 dana.. nis ti nece bit, ja sam pila 3 kutije bez pauze i nakon 3. sam napravila 7 dana pauzu i pocela opet... bolje ti je to nego uzimat jednu manje pa pauzu.. s time isto nikad ne znas,..
bit ce ti ovo ok, don't worry :top:

i lijepo se provedi na maturalnoj :mig:

Freakette
10.05.2009., 10:31
Onda cu popit drugu kutiju odmah iza prve, hvala cure :)

LeteciMedvjedic
10.05.2009., 13:48
Sad ti je tak svejedno, popij kako ti paše.

da,...mislim da onda tu jednu kaj je ostala ipak necu popit jer mi odgovara da mengu dobijem u sri i da je do petka gotova a ako ju popijem sve ce mi se posemerit :D
sljedeci mjesec cu biti pametnija :top:

Dea1234
10.05.2009., 21:48
u danasnji dan sam trebala dobit mengu i ev nema je...

doduse imala sam jako stresan mjesec uklanjala sam kamenac iz bubrega i pila antibiotike i uz to redovito pila i yasmin

imam sve simptome kao kad trebam dobit al sam opet uzasno nervozna :(

tonya
11.05.2009., 20:18
u danasnji dan sam trebala dobit mengu i ev nema je...

doduse imala sam jako stresan mjesec uklanjala sam kamenac iz bubrega i pila antibiotike i uz to redovito pila i yasmin

imam sve simptome kao kad trebam dobit al sam opet uzasno nervozna :(

Pričekaj još malo, i meni je znala kasniti. :) Ja sam znala paničariti kad ne bi došla točno u sat (jedno sam vrijeme precizno znala kad će doći), a onda se sve pomaklo za jedan dan. :ne zna:

@TheEmpress - drago mi je što si napokon dobila, znam kakve su to muke! :D

ilona_
24.05.2009., 20:07
dakle, pocela sam piti yasmin po prvi put, pila sam od 1. dana menstruacije i jutros popila zadnju tabletu od one 21.

da li se nakon prvog mjeseca ide dalje bez pauze ili i prvi mjesec ima pauzu od 7 dana?

moze li netko provjeriti u onoj knjizici?

hvala.

Patuljka
24.05.2009., 20:41
dakle, pocela sam piti yasmin po prvi put, pila sam od 1. dana menstruacije i jutros popila zadnju tabletu od one 21.

da li se nakon prvog mjeseca ide dalje bez pauze ili i prvi mjesec ima pauzu od 7 dana?

moze li netko provjeriti u onoj knjizici?

hvala.

Svaki put kad popiješ pločicu imaš tjedan dana pauze, osim ako želiš preskočiti menstruaciju pa nastaviš piti drugu pločicu. Dakle, ako si je uzela u utorak npr., zadnju piješ u ponedjeljak, onda je 8 dana pauze i počneš opet na utorak s novom pločicom. Uvijek. Svaki mjesec. Jel jasno?

Fem
24.05.2009., 22:12
ej, jesu vama menge izrazito 'lagane' dok pijete/ste pile yasmin? Meni traju 2-3 dana i to stvarno ni ne osjetim... Znam da bih trebala biti happy zbog toga, ali me ipak to malo i brine..

-meryelen-
26.05.2009., 13:49
Cure, žene, da li je netko od vas imao nesanicu i depresiju kao nuspojavu tih pilula?! I kako se toga riješiti? Ja sam tek jučer prestala sa piluama, čekam nazad svoje normalne hormone, pa me zanima jel netko imao sličnih problema.. Kod yasmina pod nuspojavama točno pišu poremečaji živčanog sustava-nesanica i depresivno raspoloženje.. Itko?!! :ne zna:

Hermina
26.05.2009., 14:23
Cure, žene, da li je netko od vas imao nesanicu i depresiju kao nuspojavu tih pilula?! I kako se toga riješiti? Ja sam tek jučer prestala sa piluama, čekam nazad svoje normalne hormone, pa me zanima jel netko imao sličnih problema.. Kod yasmina pod nuspojavama točno pišu poremečaji živčanog sustava-nesanica i depresivno raspoloženje.. Itko?!! :ne zna:

pa ako ti u životu cvjetaju ruže, teško da te pilulice mogu bacit u depru bez razloga.
ali ako imaš neki problema, ljubav, posao, škola, financije, obitelj... onda je moguće da će ti se pojačati osjećaj depresije.
ali ne kužim zašto te to sad muči kad kažeš da si ionak prestala piti :ne zna:

-meryelen-
26.05.2009., 14:32
pa ako ti u životu cvjetaju ruže, teško da te pilulice mogu bacit u depru bez razloga.
ali ako imaš neki problema, ljubav, posao, škola, financije, obitelj... onda je moguće da će ti se pojačati osjećaj depresije.
ali ne kužim zašto te to sad muči kad kažeš da si ionak prestala piti :ne zna:

Pa jučer sam trebala popiti, ali nisam, znači da sam prestala piti..pa treba pričekati neko vrijeme. Iskreno, cvjetaju mi ruže..još jedan ispit na faxu, imam super dečka, obitelj, prijatelje, zato i ne kužim :ne zna:

::andariel::
04.06.2009., 11:38
ej, jesu vama menge izrazito 'lagane' dok pijete/ste pile yasmin? Meni traju 2-3 dana i to stvarno ni ne osjetim... Znam da bih trebala biti happy zbog toga, ali me ipak to malo i brine..

ne brini se to je normalis. meni su menge isto trajale 2-3 dana, jako krvarenje i bum 3.dan gotovo :top: a bolove nisam imala nikakve.

to je ljepota yasminka ali nuspojave su katastrofa :flop:

Maja2003
06.06.2009., 20:19
kaj nije istina da ako se yaasmin uzimaju po prvi put da se ne trebaju nužno popiti 1. dan menge, u knjižici piše da se mogu popiti i između 2-5 dana ovisi o dužini krvarenja.. evo imam kutiju u torbi ( kupila ju bez savjetovanja s ginekologom- znam jako jako glupo) al već pizdim, malo malo pa dobim 5 dana ranije.. i prošli tjedan sam pomaknula odlazak na more deset dana prije da nemam mengu, i kaj se desi? ja dobijem ranije tako da nisam trebala ni micat datum- ionak ću curit.. i danas mi je puko film kad sam vidla da sam dobila i otišla kupit yasmin.. e sad planirala sam ga počet pit kak i piše od 5 dana , pa da bar probam izbjeć katastrofu na moru..

inače imam problema sa zadržavanjem vode, i dosta bolne menstruacije pa mi se čini da bi mogle funkcionirat, al eto mjere opreza radi mislila sam sad u pon izvaditi hormone i napraviti jetrene probe pa da vidim dal će mi i ginekolog preporučiti yasmin.. držite fige!!!

frupy
06.06.2009., 22:09
Maja, stvarno ti ne bi htjela soliti pamet, ali radis si veliku glupost s tim pilulama. Daj se posavjetuj s ginekologom, pilule nisu kiki bomboni. Mnoge cure koje su prosle sve pretrage i drzale se svih uputa su imale razne nuspojave, a ti ih malo pijes pa malo ne, pa produzis ciklus, pa se on sam od sebe skrati... :zvrko:
Nije problem u moru i mengi, mozes si navuci puno vece probleme na grbacu. Ja sam inace veliki zagovornik pilula, ali ne na ovakav nacin.:mig:

Maja2003
07.06.2009., 09:11
ma znam slažem se skroz s tobom.. nisam ih počela još piti, ipak me uhvatila panika.. idem sutra ginekologu da pod hitno sutra vadim krv i napravim probe da vidim kaj će mi reći, uglavnom mogu ih počet piti do četvrtka..
ne pijem ja pilule uopće, niti sam ih ikad pila, ovo mi je prvi put. ;)

hvala na savjesnom odgovoru :)

frupy
07.06.2009., 14:16
Nema na cemu! :mig:
Pametno si odlucila, najprije pretrage, a ako je sve ok, mozes raditi sto te volja! :top:
Ali ne kuzim, zar su ti u apoteci dali yasmin bez recepta??:eek: Reci da nisu...

nana_22
07.06.2009., 14:33
Pametno si odlucila, najprije pretrage, a ako je sve ok, mozes raditi sto te volja! :top:
Ali ne kuzim, zar su ti u apoteci dali yasmin bez recepta??:eek: Reci da nisu...

Slažem se, prvo pretrage pa onda pilule.

Većina ljekarni će ti dati pilule bez recepta.

frupy
07.06.2009., 15:05
Slažem se, prvo pretrage pa onda pilule.
Većina ljekarni će ti dati pilule bez recepta.

MOLIM?? :eek::eek::eek::eek:
Vi mora da se salite...:confused::confused:

brankag
07.06.2009., 15:41
Jednom dok sam bila na terapiji dianama,nisam jednostavno registrirala da nemam vise tableta,jednostavno sam nekako sebi zacrtala da imam jos jednu kutiju,ali da skratim dosla subota a ja nemam tablete,znaci vikend ne mogu po recept.Frupy,usla sam u ljekarnu na trgu,mislila sam pa nemam sto izgubiti mogu probati i fino objasnila da li bi mi htjeli prodati diane,a da cu im donijeti recept u ponedjeljak, a da mi vrate novac.Kaze ona meni,nema problema,ja njoj lovu,ona meni kutiju diana.Nije me trazila nikakav dokument,znaci mogla sam i lagati i nikada se vise pojaviti u ljekarni,jel tako.Meni je to tada dobro doslo,ali zamislite kako je to ona jednostavno dala,a to su tablete koje se NE SMIJU dati bez krvnih pretraga.

nana_22
07.06.2009., 15:53
MOLIM?? :eek::eek::eek::eek:
Vi mora da se salite...:confused::confused:

Ne. Ne znam kako je sada nakon što je bila ova afera sa Yasmin, ali prije su davale. Ne u svim ljekarnama, al opet.

Maja2003
07.06.2009., 18:02

ma da, strah me, kaj ak odlakavim ko jeti??? ha??? koma!! idem ja sutra ranom zorom po uputnicu za krv i probe, pa vam javim dal sam njih dobila il neke druge..

ne nisam dobila bez recepta, imala sam recept od frendice i iako ih je ona kupila prije 10 dana i to piše iza na receptu svejedno mi ih je dala u apoteci..

ja prvi put čujem da je netko dobio pilule bez recepta?!?? kaj je to moguce!!!:confused::eek:

frupy
07.06.2009., 18:06
Ajme, stvarno ne mogu vjerovati, pa nisu normalni! :eek: Ja vec dugo nisam pokusavala nista kupiti bez recepta ono sto inace ide na recept, ali se sjecam da mi prije cca godinu dana zena u apoteci nije htjela dati ibuprofen bez recepta, nego mi je uvaljivala neofen. :confused::confused:
Ali za pilule znaci nema beda. :rolleyes::rolleyes:
Svasta...
branka, diane bez recepta?? E za to stvarno nemam komentara... I onda naravno da se digne frka i hajka na kontracepciju kad neko dobije emboliju.

Maja2003
07.06.2009., 21:28
da i s tim da je recept iz 2006 i samo mi je spomenula da bi trebala novi recept i da li se redovito kontroliram.. eto, to je neodgovornost s njihove strane, a ima je i s naše- ja sam čisti primjer :D .. ali i curke dosta griješe, piju, puše, ne rade pauzu po 5-6 godina,ne kontroliraju se redovito i onda kad se nešto desi svi su drugi krivi

ilona_
08.06.2009., 08:19
:(
dakle, kako sam jako nespretna i neorganizirana, danas sam slucajno popila dvije pilule. :(
sad, pise u knjizici da nema nekih nuspojava od previse pilula, ali zanima me sto da radim sad tocno. trebam li nastaviti piti jednu po jednu dokad ih ima, iako ce mi jedan dan faliti, ili da kupim nekakav rezervni paket i popijem iz njega i tu jednu, da zavrsim na dan na koji inace zavrsim?

hvala svima..

Hella Good
08.06.2009., 09:21
Hej...

Imam pitanje za vas koje također uzimaju yasmin.
U subotu sam zaboravila popiti tabletu (damn), a to mi je bio prvi tjedan (5.tableta). U uputama piše da moze biti frke ako sam imala odnos prošli tjedan, a kod mene je zadni odnos bio u nedjelju (6 dana prije), a počela sam ih piti 2 dana nakon toga.
Mislim, popila sam je čim sam se sjetila, samo što je to bilo 22h poslije. Ok, znam da sljedećih tjedan dana trebam koristit mehaničku zaštitu i to je ok, ali me zanima je li koja od vas ikad zaboravila popiti tabletu u prvom tjednu? je li bilo frke ili je sve ispalo ok?
(idem popodne ginekologu pa ću pričati s njim, ali me zanimaju vaša iskustva)

Hella Good
08.06.2009., 09:22
:(
dakle, kako sam jako nespretna i neorganizirana, danas sam slucajno popila dvije pilule. :(
sad, pise u knjizici da nema nekih nuspojava od previse pilula, ali zanima me sto da radim sad tocno. trebam li nastaviti piti jednu po jednu dokad ih ima, iako ce mi jedan dan faliti, ili da kupim nekakav rezervni paket i popijem iz njega i tu jednu, da zavrsim na dan na koji inace zavrsim?

hvala svima..

Pa, s obzirom da ako zaboraviš popiti tabletu u trećem tjednu mozes odmah prestati s uzimanjem i čekati menstruaciju, rekla bih da mozes popiti jednu manje na kraju ciklusa. Samo što će ti se onda mozda mrvicu promijeniti ciklus.

Ali nazovi ginekologa pa ga pitaj...

Patuljka
09.06.2009., 12:36
Imam jedno malo blesavo pitanje, al tko pita, ne skita :rofl:

Dakle, danas prelazim s Yasmina na Cilest. Jel se moram nešto posebno štititi dok mi se tijelo ne navikne na druge pilule il sam zaštićena i deri? :lol:

Hannuma
09.06.2009., 14:37

Dakle, danas prelazim s Yasmina na Cilest. Jel se moram nešto posebno štititi dok mi se tijelo ne navikne na druge pilule il sam zaštićena i deri? :lol:

Neznam odgovor, al imam pitanje: zašto prelazip, ak nije tajna? Yasmin ne odgovara, imaš nuspojave? Pitam, jer ih ja imam, al nekak imam osjećaj da bi od ostalih bilo samo još gore!:ne zna:

Patuljka
09.06.2009., 15:28
Neznam odgovor, al imam pitanje: zašto prelazip, ak nije tajna? Yasmin ne odgovara, imaš nuspojave? Pitam, jer ih ja imam, al nekak imam osjećaj da bi od ostalih bilo samo još gore!:ne zna:

Otvorila sam temu već, zove se Promjena pilula, al ajd, neću biti lijena pa ću napisati opet :)

Dakle, pijem Yasmin godinu dana.. od svih lijepih stvari koje sam doživjela s njim (redovita menstruacija bez bolova u trbuhu, točna u sat, bez živciranja jesam li trudna il ne, čišća koža, veće sise, rast libida koji ne mora biti nužno vezan uz Yasmin nego novog dečka :zubo:), javile su se i neke nuspojave koje mi kvare moje odnose s ljudima, a jednostavno odbijam povjerovati da sam se odjednom, kad sam već relativno izgrađena osoba, toliko promijenila svoju osobnost.

Užasno sam eksplozivna, svađam se, od ove godine ne pričam s petoro ljudi, od kojih mi je par bilo vrlo blisko, konstantno plačem, razdražljiva sam, ubitačno ljubomorna i toliko depresivna da često pomislim kako bi mi baš bilo super da mi se autobus zaleti u zid da više završim s tim :rofl:. Moram li napomenuti da je sljedeće jutro toliko velika promjena raspoloženja da mi ptičice pjevaju i život mi je najljepši ikad? :rolleyes: Osim tog, pate me užasni bolovi u leđima od kojih ponekad jedva sjedim, što također može biti posljedica Yasmina i ponekad migrenske glavobolje za vrijeme menstruacije koje trpim i po nekoliko dana.

Razmišljala sam puno. Može biti da mi se sve to događa od pilula, može biti i zbog velikih promjena u mojem životu, ali jedini način na koji mogu saznati to je ili da ih prestanem piti, što nikako ne želim, ili da ih promjenim. Bojim se toga užasno jer imam slična razmišljanja poput tebe, što ako će mi na drugima bit gore, al onda ću se ili vratiti ili prestati skroz. Jedino što znam je da ove moje depre moraju prestati, a ovako ću otkriti jesu li uzrok moji podivljali hormoni ili ljudi koji me okružuju. Danas počinje s Cilestom kojeg mi je prepisao ginekolog nakon što sam mu rekla da ću ovako izluditi.

Hermina
09.06.2009., 16:02

ovo drugo :D

Maja2003
12.06.2009., 17:44
evo da se i ja javim.. :D obavila ja pretragi i ipak dobila Yasmin :) evo pijem, i pijem i baš sam happy. nadam se da neću imat neke brutalne promjene raspoloženja pa sad povodom toga imam pitanje za zlipa tuljak (lol koji nick :D ) kak se osjećaš na cilestu? jel uviđaš kakvu promjenu??

Patuljka
14.06.2009., 23:35
evo da se i ja javim.. :D obavila ja pretragi i ipak dobila Yasmin :) evo pijem, i pijem i baš sam happy. nadam se da neću imat neke brutalne promjene raspoloženja pa sad povodom toga imam pitanje za zlipa tuljak (lol koji nick :D ) kak se osjećaš na cilestu? jel uviđaš kakvu promjenu??

Nick je navodno pravo ime neke cure ;) a za Cilest sam pisala na svojoj temi.. tu i tamo koja mučnina, imam osjećaj da sam se zbuckala malo, al možda sam samo napuhnuta, rekao je ginić da bi se to moglo dogodit.. raspoloženje.. pa, zasad nije bilo histeričnih depresija, a prije mislim da bi ih imala.. i dalje me pogađaju iste stvari, al sam nekako više flegma, bez histeričnog čupanja kose i ridanja.. ne znam, mislim da premalo pijem da bi bila sigurna, al ak se nastavi ovako, bit ću zadovoljna.

Dea1234
19.06.2009., 10:25
eh ovako sinoc sam zbog alkohola povratila yasmin unutar tri sata pa sam ujutru popila novu tabletu kao da sam onu staru skroz propustila kako pise i u upustvu...

e sada me zanima da li cu ja morati ovu tabletu koju sam povratila nadomjestiti iz novog pakovanja 21. dan il samo poslije 20. tablete da cekam mengu

ajade4
20.06.2009., 09:52
Zadnju menstruaciju dobila sam u srijedu (17 lipnja) i popila prvu tabletu Yasmina, jučer, nakon 3 popijene tablete imala sam seksualni odnos sa dečkom i svršio je u mene.Postoji li mogućnost da tablete nisu počele djelovati i trebam li popiti pilulu za dan poslije?Hvala:)

Het
20.06.2009., 10:37
Koliko me pamet sluzi kazu da treba popit bar 7 tableta iz prvog paketa da bi se garantirala bilo kakva zastita, neke odredjene tablete cak ni ne garantiraju zastitu dok se cijeli paket(od 21) ne popije.

Mozda bolje da nazoves ginekologicu/ga.

ajade4
20.06.2009., 10:56
Ginekolog mi subotom ne radi a i od petka je na godišnjem..ne znam mogu li nazvati neki broj gdje radi dežurni ginekolog čisto radi savjeta?!

Pročitala sam upute i u njima piše "Počnite sa uzimanjem Yasmin film tableta prvog dana ciklusa tj. prvi dan menstrualnog krvarenja.Uzmite tabletu označenu tim danom u tjednu i pratite srelice kako slijedi.Yasmin film tablete djeluju odmah te nije potrebno primijeniti dodatne kontracepcijske metode"

Het
20.06.2009., 11:03
Ginekolog mi subotom ne radi a i od petka je na godišnjem..ne znam mogu li nazvati neki broj gdje radi dežurni ginekolog čisto radi savjeta?!

Pročitala sam upute i u njima piše "Počnite sa uzimanjem Yasmin film tableta prvog dana ciklusa tj. prvi dan menstrualnog krvarenja.Uzmite tabletu označenu tim danom u tjednu i pratite srelice kako slijedi.Yasmin film tablete djeluju odmah te nije potrebno primijeniti dodatne kontracepcijske metode"

Moguce da je tako, ako pogledas druge teme vidjet ces moje ostale komentare, ne znam sta ti rec, kod nas kazu bar 7 dana no ocito je ako pise u uputama da onda valjda i garantiraju da je sve ok od prve tablete.:)

ajade4
20.06.2009., 11:07
Pa mislim da u uputama ne bi smjeli napisati to bez da to garantiraju.Čitala sam već da ako uzmem recimo 3 tablete sada i 3 nakon 12 sati da mi to može koristiti kao "day after pill"?!

mya_7920
20.06.2009., 11:09
Po meni su te bapske priče glupost, ako uz pilule piše da djeluju odmah, onda djeluju. Tako je i mene frendica bespotrebno plašila kad sam ih tek krenula piti.

Het
20.06.2009., 11:13
Po meni su te bapske priče glupost, ako uz pilule piše da djeluju odmah, onda djeluju. Tako je i mene frendica bespotrebno plašila kad sam ih tek krenula piti.

Nije mi bila namjera nikog plasit, vec nakon 16 godina pokusiranja sa velikom selekcijom tableta (na moju zalost) za vecinu su mi rekli 7 dana a za neke cak cijeli paket:ne zna:

Het
20.06.2009., 11:14
Pa mislim da u uputama ne bi smjeli napisati to bez da to garantiraju.Čitala sam već da ako uzmem recimo 3 tablete sada i 3 nakon 12 sati da mi to može koristiti kao "day after pill"?!

To ti stvarno nebi znala jer se kod nas antibebi ne koriste kao 'day after pill' vec bas imamo tu jednu tabletu, mislim da se zovu Norlevo i Lavinelle ili nesto slicno, ima post na threadu bas o day after pillsima.

Edit

Nasla

http://www.forum.hr/showpost.php?p=20291327&postcount=421

ajade4
20.06.2009., 11:40
Čitala sam na internetu da naši ginekolozi kao pilule za dan poslije daju pojačanu dozu kontracepcijskih pilula i to u omjeru 3+3 tablete.Ne bih ništa htjela piti na svoju ruku jer me strah..a niti jedan ginekolog danas ne radi tako da mislim da ću nazvati Hitnu i pitati postoji li tamo dežurni ginekolog...

TheEmpress
20.06.2009., 14:45
Yasmin djeluje već od prve tablete. :kava:

IVANA_99
21.06.2009., 11:44
eh ovako sinoc sam zbog alkohola povratila yasmin unutar tri sata pa sam ujutru popila novu tabletu kao da sam onu staru skroz propustila kako pise i u upustvu...

e sada me zanima da li cu ja morati ovu tabletu koju sam povratila nadomjestiti iz novog pakovanja 21. dan il samo poslije 20. tablete da cekam mengu

ništa ne nadomještaš, piješ do kraja koliko imaš..jedino ces si skratit za jedan dan,ali to je ok.

IVANA_99
21.06.2009., 11:46
Zadnju menstruaciju dobila sam u srijedu (17 lipnja) i popila prvu tabletu Yasmina, jučer, nakon 3 popijene tablete imala sam seksualni odnos sa dečkom i svršio je u mene.Postoji li mogućnost da tablete nisu počele djelovati i trebam li popiti pilulu za dan poslije?Hvala:)

kao što je već netko napisao, tableta odmah djeluje tako da se ne moras bojati i nasmijavati ginekologa takvim pitanjima. uostalom pise ti u uputama na lijeku.

redtuff
25.07.2009., 20:48
curke,help...pijem yasmin treći mjesec za redom,prvi mjesec sam imala probojno krvarenje,poslije je sve bilo ok(pila sam ih i prije,i sve je bilo u redu)...danas sam popila 17-tu tabletu,još 4 mi je ostalo do pauze,i sad sam skužila krv:eek: kaj mislite,jel to opet probojno krvarenje,jel moguće da se pojavi tako iznenada,nevezano uz mengu?ili neka menga uranjena,bez obzira na tablete,WTF?inače nisam paničar,al ovo me malo zabrinulo:confused:i da,ginekološki sam u redu,radila papu i UZV u trećem mj,kontrola za god dana,nemam nikakve ciste,miome...sad me malo strah:(

nephthys
26.07.2009., 09:57
jesi li išla na pretrage krvi i hormona prije pilula? meni se čini da su ti pilule možda preslabe.
kako misliš za redom- bez sedmodnevne pauze?
da, je probojno najvjerojatnije, ali zašto se javlja...postoji mnogo razloga. smatra se normalnim unutar prva 4 mjeseca, ali ako nisi radila hormonalne pretrage, možda ti stvarno pillsi ne opdgovaraju. btw, jel imaš kakve druge nuspojave?

(imaš ogromnu temu o pilulama, zašto si otvorila novu?)

redtuff
26.07.2009., 10:04
jesi li išla na pretrage krvi i hormona prije pilula? meni se čini da su ti pilule možda preslabe.
kako misliš za redom- bez sedmodnevne pauze?

(imaš ogromnu temu o pilulama, zašto si otvorila novu?)

pa kad se radi o nekom čudnom krvarenju,za koje ni nisam sigurna ima li veze s pilulama...jesam,išla sam,prije sam pila cilest,pa me prebacio gin na yasmin jer sam od cilesta imala neke čudne promjene raspoloženja...mislim da mi yasmin nije preslab,pila sam ga prošle god i sve je bilo ok,samo prvi mj sam imala to probojno krvarenje,isto ko i sad,a sad pijem treću rundu i ovo se pojavilo na samom kraju,velim,još 4 tbl mi ostale...inače,imam redoviti ciklus,nemam problema s tenom i to sve,dakle,pijem tablete isključivo radi kontracepcije,i dosta sam mršava,tak da mi je valjda zato i dao baš yasmin,jer mi više hormona od količine koju yasmin sadrži nije potrebno...a ako sam nešto fulala s temom,nek se premjesti na temu o pilulama...makar,mene više zanima samo krvarenje,jel to nešto patološki ili nije?nazvala bi sad hitnu ginekologiju da mogu,al živim sa starcima,nemrem pred njima telefonirat o takvim stvarima...pa eto,reko,možda tu čujem neki pametan odgovor...i btw,od jučer se to pojačalo,i trbuh me boli,osjećam se ko da mengu imam:ne zna: baš mi je takav feeling...jedino kaj nema baš nikakav miris ta krv

nephthys
26.07.2009., 10:13
nema veze što si ranije pila yasmin, znam cure koje su razvle "navikavanje" nakon što su ih pile godinu dana. to da li si mršava, debela, visoka, niska, prištava ili ne nema apsolutno nikakve veze.
još ako te boli trbuh...ne znam, meni se stvarno čini da su ti preslabe, možda griješim, ali...to definitivno smrdi na mengu, iako ne smrdi nikako :mig:
ovak, popij kutiju do kraja, i kada stigneš (sutra!) odi ginekologu. ako dobiješ jače bolove, zovi hitnu bez obzira da li ti prababa sjedi uz telefon.
tokom seksa obvezno koristi kondom.
ako je seksa uz ejakulaciju u tebe bilo ranije, posavjetuj se s doktorom da li moglo doći do trudnoće. nemoj se bojat, sve je to sigurnosti radi, ne želim te plašit :mig:

redtuff
26.07.2009., 10:55
nema veze što si ranije pila yasmin, znam cure koje su razvle "navikavanje" nakon što su ih pile godinu dana. to da li si mršava, debela, visoka, niska, prištava ili ne nema apsolutno nikakve veze.
još ako te boli trbuh...ne znam, meni se stvarno čini da su ti preslabe, možda griješim, ali...to definitivno smrdi na mengu, iako ne smrdi nikako :mig:
ovak, popij kutiju do kraja, i kada stigneš (sutra!) odi ginekologu. ako dobiješ jače bolove, zovi hitnu bez obzira da li ti prababa sjedi uz telefon.
tokom seksa obvezno koristi kondom.
ako je seksa uz ejakulaciju u tebe bilo ranije, posavjetuj se s doktorom da li moglo doći do trudnoće. nemoj se bojat, sve je to sigurnosti radi, ne želim te plašit :mig:

a znam,ma sad čitam da je to probojno krvarenje normalno u prva tri mj uzimanja pilula,a meni je sad treći mj...tak da mislim da je to u pitanju,ipak nije to krvarenje tako jako,na ulošku nema puno...u svakom slučaju ću barem nazvat ginekologa,pa onda i otić,vidjet ću još kak će se to sve razvijat...i hvala ti:)

nephthys
26.07.2009., 11:12
kak rekoh, normalno je u prva 4 mjeseca :mig:
za svaku sigurnost zovi. sretno :top:

redtuff
26.07.2009., 17:28
kak rekoh, normalno je u prva 4 mjeseca :mig:
za svaku sigurnost zovi. sretno :top:

dakle,u međuvremenu sam ja to sve malo pratila i sve definitivno ukazuje na menstruaciju...lagano se pojačava,ali nije preobilno,točno onako kako mi uvijek bude,već godinama...i sad ima i miris po mengi,definitivno....izgleda da si ipak u pravu da su mi preslabe...makar,u svakom slučaju ću zvati,ali bar znam šta je,iako me zbunjuje do bola:D
e sad,pošto imam još 4 tablete,piše na stranici poliklinike harni da se ciklus može skratiti za 2 dana tako da se izostave posljednje 2 tablete,ne više od toga,pa sam tako mislila napraviti,popiti još danas i sutra,a onda preskočiti zadnje 2,napraviti normalno pauzu,pa ću vidjet dal će me onda ginić prebaciti na neke druge tablete:ne zna:
a koji bi još mogao biti uzrok tome osim preslabih tableta?pila sam ih na vrijeme i sve,nikakvih odstupanja nije bilo...možda ove vrućine ovih dana?fakat mi nije jasno:ne zna:

nephthys
26.07.2009., 17:55
moguće je svašta. evo moj primjer (koji nije istovjetan tvome!)- ja sam zbog endo dobila "terapiju" da pijem tri kutije zaredom, bez 7 dana pauze, pa tek onda pauza i opet. u drugom ciklusu, na pola 2 kutije, sam dobila mengu- moj doktor reče- nedostatak estrogena, maternica se previše isušila i puca :o

moguće je da je došlo do nekog hormonalnog disbalansa uslijed stresa, promjene klime, možda i razvitka nekog fizičkog stanja (PCOS, endo, štitnjača, lupam bezveze sve što bi moglo biti) i onda zbog toga reagiraš drukčije na pilule. a možda ti se jednostavno organizam promijenio i ne želi yasmin. u svakom slučaju- ako sada već vidiš da ti org odbija yasmin, poslušaj ga i vidi šta ne štima. ak ti doktor po defaultu samo prepiše druge pilule, dobro razmisli hoćeš li to samo prihvatiti ili ćeš tražiti druge pretrage. stvarno, može biti 150 stvari. ali nije strašno. ne odgovaraju iste stvari svima, a nekad nam nešto u jednom trenu paše u drugom ne. ne brini se, samo provjeri da li je došlo možda do trudnoće i vozi dalje :mig:

btw, možeš skratiti ciklus, nije bed. meni nekako bolje izgleda da piješ do kraja pa da onda vidiš s doktorom, ali odluka je na tebi.

moses
27.07.2009., 08:15
Ja imam jedno pitanje za sve vas - koliko dugo već pijete Yasmin?

Ja ih koristim već 4 godine, s dvije-tri pauze od mjesec dana u međuvremenu, pa sad razmišljam da li bih trebala malo prestati s kontracepcijom i napraviti dulju pauzu. Ginekologica mi je spominjala da nije preporučeno dugogodišnje uzimanje kontracepcije zbog povećanog rizika od nekih vrsta tumora....ali nigdje ne nalazim konkretne upute što bi to značilo "dugogodišnje".....5, 10, 15 godina?.....ne znam što da radim.....

Štrikalica
27.07.2009., 08:25
Kad sam prije par mjeseci tražila pilulu, dr mi htio to uvaliti.. pa sam mu lijepo zahvalila i objasnila da sama pazim na to da si tijelo na dnevnoj bazi trujem sa barem tri različita maligana.. ne treba mi i četvrti. :D

Znam da nije dokazano, ali ono.. fala lepo. :D

Ereshkigal
27.07.2009., 12:47
Ja imam jedno pitanje za sve vas - koliko dugo već pijete Yasmin?

Ja ih koristim već 4 godine, s dvije-tri pauze od mjesec dana u međuvremenu, pa sad razmišljam da li bih trebala malo prestati s kontracepcijom i napraviti dulju pauzu. Ginekologica mi je spominjala da nije preporučeno dugogodišnje uzimanje kontracepcije zbog povećanog rizika od nekih vrsta tumora....ali nigdje ne nalazim konkretne upute što bi to značilo "dugogodišnje".....5, 10, 15 godina?.....ne znam što da radim.....

Ne znam točno, svaki ginekolog svoje priča. Ja sam ih pila nekih 7 godina, a prije toga sam pila Triquilar. Ginekologica mi je svaki put kad sam došla na pregled rekla da prekidi i pauze nisu preporučljivi jer si onda navodno jako plodan, što meni u tim trenucima nikako nije odgovaralo.
Nakon 8-9 godina uzimanja kontracepcije su mi nalazi na zgrušavanje krvi bili loši pa sam u potpunosti prestala uzimati pilule.
E, sad su mi se tek pojavili mnogi problemi.....tako da sam znala, nikad ne bih ni započela uzimanje....
Ne znam.....a ponekad kad sam stvarno loše volje dođe mi da opet pijem pilule i tako rješim sve ove probleme.
Moj zaključak-super su kad ih piješ, ali jednom moraš prestati, a tada-sretno!
(Naravno nije svima tako....)

moses
27.07.2009., 13:06
E, sad su mi se tek pojavili mnogi problemi.....tako da sam znala, nikad ne bih ni započela uzimanje....

A na koje probleme misliš? :confused:

Ereshkigal
29.07.2009., 10:40
Dlakavost, ispadanje kose, masno lice, prištići....

loolla
02.08.2009., 07:54
Dlakavost, ispadanje kose, masno lice, prištići....

Uh , moram reći da ja nemam nikakvih nuspojava. Pijem Yasmin negdje 5-6 godina, bez pauze jer mi je tako i rečeno, zbog vrlo niske količine hormona koju imaju. Pravim 1 godišnje sve krvne pretrage, i kod ginekologa , za sada nisam imala nikakvih nepravilnosti.

Ereshkigal
04.08.2009., 20:41
Nisam ni ja imala probleme dok sam ih pila, već kad sam ih prestala uzimati.

Natch
02.09.2009., 23:09
imam pitanje. ima li neka da je pila yasmin poslije miomektomije i kakva su iskustva?
opcenito kako yasmin djeluje na estrogenski ovisne poremecaje (miomi, endometrioza)?

nephthys
03.09.2009., 12:48
imam pitanje. ima li neka da je pila yasmin poslije miomektomije i kakva su iskustva?
opcenito kako yasmin djeluje na estrogenski ovisne poremecaje (miomi, endometrioza)?

ja pijem yasmin sa endometriozom. praktički to je jedini poznati "lijek" za endo (kontr. pill). meni je super, njen razvoj nije u potpunosti zaustavljen, ali je usporen, cista je manja tu i tamo (ne pitaj) i menge su lakše.

anayao
04.09.2009., 20:13
može mi netko pomoći oko vremenskih zona i pijenja yasmina, naime idem u tunis gdje je zona sat vremena manje od nas, a inače pijem tabletu u pol 10 ujutro. ak sam dobro pohvatala, kad dođem u tunis trebala bi je popiti jedan sat ranije nego kod nas, dakle u pola 9? pardon ak je pitanje bedasto ali nikad mi nisu išla preračunavanja :brukica:

nephthys
04.09.2009., 22:48
može mi netko pomoći oko vremenskih zona i pijenja yasmina, naime idem u tunis gdje je zona sat vremena manje od nas, a inače pijem tabletu u pol 10 ujutro. ak sam dobro pohvatala, kad dođem u tunis trebala bi je popiti jedan sat ranije nego kod nas, dakle u pola 9? pardon ak je pitanje bedasto ali nikad mi nisu išla preračunavanja :brukica:

piješ svaka 24 sata, neovisno o vremenskoj zoni. dakle, da.

mislim da ne bi trebalo biti apsolutno nikakvih problema ako nastaviš piti samo stalno u pol 10, bez obzira na vremensku zonu. tih sat vremena ti neće ništa napraviti.
ako se bojiš, najlakše ti je da si ručni sat, ili sat na mobitelu namjestiš na "hrvatsko" vrijeme i onda piješ. odnosno, jedan od satova ako imaš dva, ne pomiči :mig:

_In3s_
05.09.2009., 00:55
ja ih nikad ne pijem u isto vrijeme to ti nije niakav bed

anayao
05.09.2009., 07:32
piješ svaka 24 sata, neovisno o vremenskoj zoni. dakle, da.

mislim da ne bi trebalo biti apsolutno nikakvih problema ako nastaviš piti samo stalno u pol 10, bez obzira na vremensku zonu. tih sat vremena ti neće ništa napraviti.
ako se bojiš, najlakše ti je da si ručni sat, ili sat na mobitelu namjestiš na "hrvatsko" vrijeme i onda piješ. odnosno, jedan od satova ako imaš dva, ne pomiči :mig:

hvala na brzom odgovoru odgovoru :)
radije ću se ja držati propisanih 24 sata, zlu ne trebalo....:Pop:

mama Dalton
05.09.2009., 14:29
Na hormonalnoj sam kontracepciji ( s prekidima - trudnoće i dojenja) već skoro jubilarnih 20 godina. Iskreno rečeno, nisam ih NIKAD uzimala u isto vrijeme u minutu - uvijek ih uzmem navečer - dakle, negdje izmežu 22:00 i malo iza ponoći, ovidi kad idem spat - i nikad se niš nije desilo. Mislim da nije bed uzeti pilulu sat prije ili sat kasnije.

kyb
23.09.2009., 08:53
Ja sam looda više od krvarenja.. danas mi 23 dan od kad sam na yasminu i ujedno mi i 23 dan od kad krvarim :rolleyes:
Prvo menga pa spoting cijeli mjesec i to onako dobar 3-4 dnevne uložka za promjenit pa sad opet menga aaaaaaa, bila sam kod dok prije 10 tak dana kaze normalno čak 2-3 mjeseca da bude tako :(
Rekla mi i da necu dobit ovu mengu pa sam dobila, mislim da ću se ja skinut stoga, bolje se neću sexat :rolleyes:

aola
30.09.2009., 11:21
hehehe, jeeeeeeeeeee.hvala sto si me utjesila! :kiss: Meni je yasmin super sto se tiče fizičke podnošljivosti-nikakvih simptoma nemam al što se tiče psihičkih...teška paranoja me drži zadnjih par mjeseci korištenja...užas

molila bih za pomoć. i mene pere opasna paranoja, rekla sam giniću i preporucio mi je Yaz. Da li mozda netko ima slicno iskustvo kojem je promjena kontraceptiva pomogla?

kamizo
02.10.2009., 21:07
Cure, molila bih vas za savjet jer me jako strah i nadam se da je to normalno i da znaci da mi se tijelo navikava na pilule.

Dakle, tek sam ih pocela piti. Dobila sam mentruaciju 18.9. i tad sam ih pocela piti. Odmah je bilo cudno sto mi je mentruacija prestala za 3 dana. Znaci prvi dan sam imala normalno, drugi dan vec jako malo i treci dan skoro nista. To je prilicno cudno jer inace drugi dan mi je pokolj, krv do koljena i mentruacija mi traje brat bratu 7 dana, dok to sve prođe. Sad sam nekako imala osjecaj kao da u maternici jos ima te krvi, ali da to ne izlazi.
Hajd zanemarila sam to, nastavila sam ih normalno piti da bih 26.9. prvi put primjetila nesto krvi na gacicama i to se nastavilo tako da svaka 2 dana imam mrlje na gacicama kao da su mi zadnji dani menstruacije. I to jos traje...
ja sam jako zabrinuta i zanima me da li se to nekome dogodilo vec i imam li razloga za paniku.

unaprijed zahvalna

gljivek
05.10.2009., 17:05
kako sam smotana..jel zna itko..danas sam bila na pregledu i dr. mi je dao uputnice za sve zivo..koagulacija, jetram hormoni ovo ono...i to je jedna velika uputnica....jel to idem u dom zdravlja ili moram u bolnicu tipa Vinogradska...

sandly
31.10.2009., 10:48
Evo ja sam zbog jako policističnih jajnika(ciste na jajnicima,jače menstruacije...) dobila Yasmin kao terapiju i pila ga oko 5 mjeseci..Kontrolirala sam se i napravila koagulogram koji je bio u redu(prije 2,5 mjeseci)...Sad mi je željezo naglo palo na 3,1 i došla sam do hematologice koja mi je ponovila sve te pretrage i d-dimeri su se pokazali povišeni(trebaju biti manji od 0,5 a meni su bili 1,37 iako sad padaju svaki dan i trenutno su 0,8) te me je ona ostavila u bolnici zbog sumnje na trombozu,no radila sam color dopler vena i nije tromboza(čak ni edem nikakvi nemam),a i pluća su uredna kao i srce.Naravno s Yasminom sam prekinula...Također radim i imunološke pretrage(za reumatoidni artritis zbog nekih bolova u koljenu) i albumin je malo snižen(treba biti od 41,6 ,a meni je 38),a ostalo nije za sad gotovo.:rolleyes:
Šta vi mislite???Pomagajte ljudi!!! Ima ko kakvih iskustava s time???:confused::confused:

Hazel Silk
31.10.2009., 22:59
Imam pitanje o pauzi kod uzimanja Yasmin pilula.
Pijem ih već 1,5 god., trebam li sad napraviti pauzu od mjesec-dva ili kasnije? I koliko često trebam raditi te duže pauze? Hvala :)

hlapichka
01.11.2009., 12:56
ako nemas nikakvih problema, pauza se ne savjetuje. inace pauza treba trajat minimalno 3mj.

Hazel Silk
01.11.2009., 14:09
Nemam problema. Zadnji put kad sam vadila krv sve je bilo u redu. Hvala :mig:

hrc987
20.11.2009., 18:50
zanima me koliko su tablete yasmin pouzdane ako se uzimaju prema uputama? dal su kao nuspojave mogući bolovi u trbuhu i umor? naime, cura mi je popila drugu kutiju tableta danas, ali zadnjih par dana ponekad osjeća bol u trbuhu i uvijek je umorna

hlapichka
21.11.2009., 08:04
sve kontracepcijske mogu uzrokovati, izmedu ostalog, mucninu i depresiju, ako joj ne pašu neka popriča sa ginekologom, može joj preporučiti neke druge kontracepcijske.

Belle
21.11.2009., 12:15
Jao, cure, zaboravila sam popiti jednu tabletu, taman ulaskom u 3. tjedan. Skuzila sam drugi dan kad sam isla piti, i popila obje odjednom. Zar sada ne smijem vise raditi pauzu? Tako pise u uputama, ako smo zaboravili jednu u trecem tjednu (iako sam ja taman tek ulazila u 3. tjedan), da se ne radi pauza vec odma pocne s iducom kutijom. Zadnja dva tjedna nisam imala spolne odnose, je li to onda nuzno?!

nephthys
21.11.2009., 12:39
Jao, cure, zaboravila sam popiti jednu tabletu, taman ulaskom u 3. tjedan. Skuzila sam drugi dan kad sam isla piti, i popila obje odjednom. Zar sada ne smijem vise raditi pauzu? Tako pise u uputama, ako smo zaboravili jednu u trecem tjednu (iako sam ja taman tek ulazila u 3. tjedan), da se ne radi pauza vec odma pocne s iducom kutijom. Zadnja dva tjedna nisam imala spolne odnose, je li to onda nuzno?!

ja ju uvijek napravim, nikad nije bilo problema. znala sam 2-3 puta isto tako zaboravit.
pripazi da se ne bi slučajno nešto zalomilo, ali nema razloga panici.

hrc987
23.11.2009., 07:38
kolika je mogućnost da mi je cura ostala trudna ako je tablete yasmin pila redovito po uputama...popila je drugu kutiju, nakon prve je menstruaciju dobila nakon tri dana, sad nakon druge je još nije dobila, trebala ju je dobiti jučer...hvala

Bubsi
23.11.2009., 07:54
kolika je mogućnost da mi je cura ostala trudna ako je tablete yasmin pila redovito po uputama...popila je drugu kutiju, nakon prve je menstruaciju dobila nakon tri dana, sad nakon druge je još nije dobila, trebala ju je dobiti jučer...hvala

Po meni nikakva. Tek joj je druga kutija pa se treba ustalit dan dobivanja menge.Ako nije povracala ili imala nekih probavnih smetnji ona nema mjesta strahu :mig:

XOXO_1
07.12.2009., 19:52
molim vas pomoc, hitno!
ovako pijem yasmin u 8 sati na vecer i danas da idem uzet u torbu, a tableta nema! uz sve to da jos bude gore, na putu sam i ne mogu nikako do svojih tableta jos tri dana! sta da radim? inace to mi je 20. tableta, znaci predzadnja

XOXO_1
07.12.2009., 21:07
sta bas nitko?? molim vas pomozite, stvarno ne znam sta da napravim

Het
07.12.2009., 21:20
molim vas pomoc, hitno!
ovako pijem yasmin u 8 sati na vecer i danas da idem uzet u torbu, a tableta nema! uz sve to da jos bude gore, na putu sam i ne mogu nikako do svojih tableta jos tri dana! sta da radim? inace to mi je 20. tableta, znaci predzadnja

Nabavi nove sta prije i pokusaj 'nastavit' gdje si stala.

ema007
07.12.2009., 21:22
Ako te to baš mući odi kupi novu kutiju i popij samo još tu jednu ali onda ti propada novac. Ali ako to ne napraviš koristite dodatnu zaštitu.