PDA

View Full Version : Općinski izbori u Bosni i Hercegovini

stranice : 1 [2] 3

2211
06.10.2008., 18:34
ja sam isto ugodno iznenađen n.travnikom, a neugodno busovačom...

neznam zasto svi pricaju o busovaci i n travniku.... procentualno gledano.. glasovi su slicni onima prije 4 godine... samo sto su sad na prvom mjestu bosnjacke a na drugom trecem hrvatske stranke...

po meni, najvece iznenadjenje je gornji vakuf... gdje su hrvatske stranke skroz slab rezultat ostvarile... dosad je bar nacelnik bio marinko krajina... i hdz je bio dosta prisutan.. nakon ovih izbora.. tesko da ce to moci...

jajce me je onako isto iznenadilo... mislio sam da ce biti borba na stotinjak glasova razlike izmedju crveno-bijele i zeleno-plavo-zute koalicije... ali sda-sbih imaju oko hiljadu glasova prednosti nad hrvatskom koalicijom...

braleTG
06.10.2008., 18:46
Hrvati su dobro prosli u Stocu i Zepcu dok je Busovaca i N.Travnik katastrofa, po broju glasova stranaka jasno je da su hrvati i dalje vecina u N.Travniku dok je Busovaca tijesna

dammi777
06.10.2008., 18:48
Ne bitno kad se gradonačelnik i proračun moraju donijeti većinom od 2/3 vijećnika.

Uglavnom ovakav ustroj Mostara nema smisla i jednostavno on dijeli sudbinu BiH-ne može opstati ovakav.

Uglavnom jedinstvo nas BiH Hrvata( ja sebe volim zvati Hercegovcem ali nebitno sad) i u bitku za svoj entitet.
Nema alternative, jednostavno nema.

ma u mostaru je dogovr između sda i hdz, da sad bude hdz-ovac, a za 4godine sda-ovac.

hrvati su izgubili u mostaru barem 2-3 zastupnika zbog 4-5 stranaka koje su išel samostalno. pravi primejr je da je sda uspjela zbog toga izvući 1 mjesto u općini jug...

dammi777
06.10.2008., 18:51
OPROSTI,nisam vidija da hrvatske stranke imaju 49% ! nije da je neka razlika
ali jebote kako ti to nazivas onda ako nije poraz ?? prije su imali nacelnika sad ga nemaju ,razlika je oko 200 biraca vise za muslimane,sad neznam koliko je to vijecnika :ne zna:

a i N-Travnik, rezultati su jako tjesni, ko je taj SDP sto je osvojia 1000 glasova ?? ciji su biraci ?
a i taj SDU-LDS ??

SDP je specifičan u n.travniku.(negdje 60%muslimana, 35%hrvata, 5%srba). to samo vrijedi za novi travnik...

Starfucker226
06.10.2008., 18:53
Da budem iskren, nisam ni očekivao drugačije odgovore. Obojica ste već opisani kao oni koji slijepo slijede politiku političkih slijepaca škutora koji će politički trgovati do zadnjeg Hrvata srednje Bosne.

a sa kime mi "trgujemo" ?

ako neki ostanu izvan hrvatskog entiteta neće se promjenit ništa jer su već sada svi skupa van entiteta, a ako ostanu pod vašom vlasti, tada je to loše samo ako vi provodite anti-hrvatsku politiku, znači u svakom slučaju jedini koji Hrvatima srednje Bosne mogu naštetiti ste vi

Ono čemu skidam kapu na ovim izborima je zaokret dijela Hercegovaca ka Lijanoviću

pa čovjek se sliko pod zastavama Herceg-Bosne na skupovima

CondoR
06.10.2008., 18:55
U G.V Bošnjaka ima više od Hrvata i kad ne dolazi do rasipanja glasovima između Bošnjačkih kandidata, tada je izvjesno da bude Bošnjak načelnik tog grada. Inače taj grad je na samrti .

U Jajcu je odrađen sjajan posao, što je rezultat evidentnog povratka Bošnjaka na svoja ognjišta i u svoj grad. Jasna nacionalna politika .

Kad smo već kod Jajca, postoji još jedna općina u neposrednoj blizini zvana Jajce-Jezero :cerek:
Naravno to su veleumna djela političara iz manjeg entiteta, a kod tih Općine nisam siguran da prelaze i dvije hiljade ljudi. Manje od moje mjesne zajednice :rofl:

dammi777
06.10.2008., 18:56
Meni su rezultati izbora preodlični ali bez patetike.
Samo da napomenem rezultat u Stocu 58:38 (zna se za koga).
A trube kako Stolac treba Bošnjacima pripasti (ne negiram da bi dio općine možda i mogao) ali ludilo kako cijela općina Stolac pripada Bošnjacima je ludost. A omjer 58:38.

I Srbi i Hrvati i Bošnjaci žele jedno te isto, svoje vlastite teritorije.

Ponavljam, nije tragedija ako se negdje padne sa 51% na 49% . Ništa ne mijenja na stvari pri pravljenju granica 3.entiteta.

rezultati su očekivani. nije problem ako se jednom spadne s 51% na 49%, nego kad taj tren traje više od 10godina(svakih 4 godine hrvati padaju 1-2%).

čini mi se u n.travniku da su za vidaka glasali i muslimani...

dammi777
06.10.2008., 19:00
Ako su čiste hrvatske stranke osvojile 49% (bez anacionalnih) kako onda može biti uzgubljena?

Dok je iza nje Hercegovina i Hrvatska , Busovača nikada neće biti izgubljena za Hrvate.

Objesi ovo na tablu iznad vrata.

dobro. samo te upozoravam da pogledaš rezultate zadnjih izbora u busovači. nisu hrvati izgubili teritorij, mislio sam izgubili u političkom smislu...

dammi777
06.10.2008., 19:03
zanimljivo je bugojno u kojem su hrvatske stranke prije 4godine osvojile oko 1600glasova, a sada 2400 glasova. postotak je isti budući da su i muslimani izašli u većem broju.

travnik je isto dobro prošao u odnosu na prošle izbore što se hrvata tiče

Zapadni_Mostar
06.10.2008., 19:06
Vidim da se dosta pisalo od jutros, pa da i ja malo prokomentiram.

Slažem se u svemu sa Zho-om, i po zna koji put govorim dosta sranja o demografiji Hrvata u srednoj Bosni. Neki, Hrvati na ovom forumu, se ponašaju kao djeca. Zbog izgubljenog načelničkog mjesta (N. Travnik, Busovača), Hrvate proglašavaju manjinom. Haj, možda u Jajcu i jesmo manjina, ali srat po forumu, 100 postova jedno te isto, mislim stvarno, dojadište svakome.

Evidentno je da Hrvati u srednjoj Bosni imaju manji natalitet i da se sele, ali Bosna i Hercegovina do listopada 2010. treba dobiti novi Ustav, a 2011. godine je popis stanovništva. U dvije godine ne može doći do radikalnih demografskih promjena. Hrvatske stranke vjerovatno će ići sa platformom za novi Ustav, da se zemlja podijeli onako kako je bilo stanje na bojišnicama pri Daytonskom potpisu. Tako Bošnjaci mogu samo sanjati o starom Vitezu, Jajcu, Busovači, Novom Travniku, nije džabe 2528 hrvatskih civila i vojnika dalo svoje živote za enklave srednje Bosne, koje su se hrabro oduprle bošnjačkoj vojsci i nije džaba HV i HVO oslobodio Jajce. To je hrvatska zemlja i to ulazi u hrvatski entitet bez ikakvog razmišljanja. :top:

Dosta više o tome, to je bilo naše i bit će naše!:top:
...gdje su došli vječno će i ostati, to je zemlja gdje žive Hrvati...

Tulkas
06.10.2008., 19:08
Bilo i proslo. Hrvati na nekim mjestima pokazali izrazitu glupost, na nekim su za pohvalu. no medjutim izlaze na vidjelo neke stvari.
Bosnjaci cijelo vrijeme laju na Hrvate kako su nacionalisti a sad svrsavaju na pobjede svojih nacionalista. Al mnogima od nas nije to nista novo. Nadam se da ce se oni sami skontati kakvi su. ..Dvolicni jelte??
u Mostaru bi i Stocu neke zasebne dijelove gdje su kao vecina (u Mostaru i imaju takvo nesto) ali na drugim mjestima i opcinama gdje Hrvati to traze ne pristaju niposto. zasto?? Molim vas gospodo Bosnjaci prestanite vise srat. Nema u BiH ni multivitamina a kamo li multietnicnosti.

dammi777
06.10.2008., 19:11
neznam zasto svi pricaju o busovaci i n travniku.... procentualno gledano.. glasovi su slicni onima prije 4 godine... samo sto su sad na prvom mjestu bosnjacke a na drugom trecem hrvatske stranke...

po meni, najvece iznenadjenje je gornji vakuf... gdje su hrvatske stranke skroz slab rezultat ostvarile... dosad je bar nacelnik bio marinko krajina... i hdz je bio dosta prisutan.. nakon ovih izbora.. tesko da ce to moci...

jajce me je onako isto iznenadilo... mislio sam da ce biti borba na stotinjak glasova razlike izmedju crveno-bijele i zeleno-plavo-zute koalicije... ali sda-sbih imaju oko hiljadu glasova prednosti nad hrvatskom koalicijom...

u busovači su po mom mišljenju hrvati naveliko popušili..sumnjam da je kod njih odaziv bio manji..

n.travnik je super, iako realno treba priznati da su za onog vidaka i muslimani glasali

jajce očekivano iako su neki ovdje moji sunarodnjaci mjesecima prije mislili da će hrvatske stranke bolje proći

BMP-3
06.10.2008., 19:15
Naravno to su veleumna djela političara iz manjeg entiteta, a kod tih Općine nisam siguran da prelaze i dvije hiljade ljudi. Manje od moje mjesne zajednice :rofl:

Da cudno ,npr.opcine

Istocni Mostar 47 glasova
Kupres 270 glasova
Istocni Drvar 197 glasova

dammi777
06.10.2008., 19:15
U G.V Bošnjaka ima više od Hrvata i kad ne dolazi do rasipanja glasovima između Bošnjačkih kandidata, tada je izvjesno da bude Bošnjak načelnik tog grada. Inače taj grad je na samrti .

U Jajcu je odrađen sjajan posao, što je rezultat evidentnog povratka Bošnjaka na svoja ognjišta i u svoj grad. Jasna nacionalna politika .

Kad smo već kod Jajca, postoji još jedna općina u neposrednoj blizini zvana Jajce-Jezero :cerek:

postoje i općina dobretići koja bi također donijela 2-3 zastupnika. i jajcu je pripojeno selo vlasinje iz općine mrkonjić pa stoga i to muslimanima ide u prilog..

Hroboatos
06.10.2008., 19:16
Usput- toliko o destruktivnoj politici RH. Sanader je istegao jaja pokušavajući pomiriti dva HDZ-a i stvoriti jedan. Zahvaljujući "mudroj" politici BH hrvatske "elite", ovakav rezultat.

Nazdravlje, glupani

zho
06.10.2008., 19:26
rezultati su očekivani. nije problem ako se jednom spadne s 51% na 49%, nego kad taj tren traje više od 10godina(svakih 4 godine hrvati padaju 1-2%).

čini mi se u n.travniku da su za vidaka glasali i muslimani...

Svake četiri godine uzmimo 2 posto. U 20 godina je to 10%.
Uzmimo nek Busovača spadne u tih 20 godina sa 55% Hrvata na 45%.
I što onda. Opet vam ne damo pola Busovače.

A za tih 20 godina će plaće u Varšavi biti 2000 eura a u Sarajevu će i dalje biti 400 .
Tako da vas pomalo pretvaramo ne u latinoameričku zemlju nego u afričku.

Herc_
06.10.2008., 19:30
Da me je neko pitao za Brcko pre izbora ne bi ni sumljao da ce Bosnjaci ovako tesno dobiti nacelnika. :ne zna:

SDP 7
SDS-DNS-PDP-SRS RS 6
SNSD 4
Stranka za BiH2
HDZ BiH 2
NDS-DSS 2
HDZ1990-HSS-NHI-HSP 2
SDA 1
Socijalistička partija 1

13 od 27 su srpske stranke nije lose. :top:

Nek me neko ispravi ako sam nesto prevideo. :)

Da su nastupili jedinstvenije mogli bi biti i bolje. Mada je i ovo odlicno. :top:

NACELNIK OPCINE BOSANSKI PETROVAC
HAJDER ERMIN NAŠA STRANKA 1095 31,61%
TUBIĆ BOŠKO SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA -SNSD -MILORAD DODIK 931 26,88%
KECMAN DRAGAN NEZAVISNI/NEOVISNI KANDIDAT 626 18,07%
JUKIĆ HUSE STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 424 12,24%
GRBIĆ BRANKO NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 334 9,64%
OMIĆ MIRZAD STRANKA ZA BOSNU I HERCEGOVINU 54 1,56%

A ovde smo mogli i bolje da smo bili jedinstveniji. :rolleyes:

Sve u svemu dosta dobro, negde smo mogli bolje al sta ces. :kava:

dammi777
06.10.2008., 19:31
Svake četiri godine uzmimo 2 posto. U 20 godina je to 10%.
Uzmimo nek Busovača spadne u tih 20 godina sa 55% Hrvata na 45%.
I što onda. Opet vam ne damo pola Busovače.

.

kojima vama. ja sam inače hrvat i komentiram izborni rezultat i kad kažem gubi mislim u kontekstu teme. neznam otkud tebi da se priča od entitetima i podjeli teritorija. tema je izbori a ne treći entitet.

Zapadni_Mostar
06.10.2008., 19:33
Da me je neko pitao za Brcko pre izbora ne bi ni sumljao da ce Bosnjaci ovako tesno dobiti nacelnika. :ne zna:

SDP 7
SDS-DNS-PDP-SRS RS 6
SNSD 4
Stranka za BiH2
HDZ BiH 2
NDS-DSS 2
HDZ1990-HSS-NHI-HSP 2
SDA 1
Socijalistička partija 1

Da su sve hrvatske stranke izašle skupa, Hrvatska koalicija bi bila treća, a ne SNSD! ccc

dammi777
06.10.2008., 19:35
Da su sve hrvatske stranke izašle skupa, Hrvatska koalicija bi bila treća, a ne SNSD! ccc

možda bi čak uspjeli izvući i 5og zatupnika:D

dammi777
06.10.2008., 19:37
još nisu stigli glasovi za brčko iz inozemstva....

pjosip
06.10.2008., 19:43
možda bi čak uspjeli izvući i 5og zatupnika:D

A sto je sa mogucnoscu postizbornog koaliranja ?

dammi777
06.10.2008., 19:45
A sto je sa mogucnoscu postizbornog koaliranja ?

može i tako, ali lakše je osvojiti veći broj zastupnika ako se izlazi samostalno...

Vanjushka
06.10.2008., 19:51
Da se vratimo u stvarnost ?

Bošnjaci imaju vlast u Jajcu, imaju vlast u Žepču kroz vijeće grada... .

Ajd uzmi digitron, ako vec ne znas racunati :mig:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH 4595 43,43%
STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 2677 25,30%
HRVATSKA KOALICIJA HDZ1990, HSS-NHI ZA ŽEPČE 1096 10,36%
STRANKA ZA BOSNU I HERCEGOVINU 946 8,94%
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE 436 4,12%

zebu
06.10.2008., 19:54

U Brckom je pobijedio SDP,multietnicka stranka,Brcaci svih nacionalnosti.

MRSHO
06.10.2008., 19:55

Ma pusti brate... treba im valjda crtat.

vin09mon
06.10.2008., 19:55
prem rezultatima izbora gotovo da nema hrvata u glamocu,grahovu i drvaru :confused:

aleksije radicevic
06.10.2008., 20:22
U Brckom je pobijedio SDP,multietnicka stranka,Brcaci svih nacionalnosti.

:top: Znači onih 13 srpskih odbornika + barem jedan još Srbin iz "multietničke stranke" biće dovoljan za većinu u Distriktu.:D

zebu
06.10.2008., 20:29
:top: Znači onih 13 srpskih odbornika + barem jedan još Srbin iz "multietničke stranke" biće dovoljan za većinu u Distriktu.:D

U vladi Beckog svakako moraju biti zastupljene svi konstitutivni narodi,ali nijedan konstitutivni narod ne moze sam vladati.Medutim veoma je bitno da je uprkos izdavanjem laznih CIPS dokumenata,u Brckom pobijedila probosanskohercegovacka politika i da ce gradonacelnik biti iz SDP-a.

zebu
06.10.2008., 20:31
A sto se tice Brckog,jos nisu izbrojani glasovi dijaspore,a nju cine uglavnom Brcaci izbjegli od cetnicke cizme.Tako vjerujem da ce SDP jos uvjerljivije pobijediti.

Herc_
06.10.2008., 20:31

Bas sam i ja to hteo reci. :zubo:

Ali ipak ako se nisu racunali glasovi dijaspore onda ce situacija biti nesto drugacija. Mada odlican rezultat za nas u opstini Brcko. :cerek::top:

Zapadni_Mostar
06.10.2008., 20:32
prem rezultatima izbora gotovo da nema hrvata u glamocu,grahovu i drvaru :confused:

U Glamoču falilo 200 glasovala da načelnik bude Hrvat. :top:
Ali Glamoč, Drvar i Grahovo su izrazito srpske općine!

aleksije radicevic
06.10.2008., 20:34
U vladi Beckog svakako moraju biti zastupljene svi konstitutivni narodi,ali nijedan konstitutivni narod ne moze sam vladati.Medutim veoma je bitno da je uprkos izdavanjem laznih CIPS dokumenata,u Brckom pobijedila probosanskohercegovacka politika i da ce gradonacelnik biti iz SDP-a.

O, sad nije više "normalno kao svuda na dunjaluku: jedan insan-jedan glas, većina odlučuje" nego svi odlučuju. Pricipijelnos' nema šta.:D

zebu
06.10.2008., 20:36
O, sad nije više "normalno kao svuda na dunjaluku: jedan insan-jedan glas, većina odlučuje" nego svi odlučuju. Pricipijelnos' nema šta.:D

Nego kako je ako nije jedan covjek=jedan glas? Da nije mozda dva glasa?

aleksije radicevic
06.10.2008., 20:36
Bas sam i ja to hteo reci. :zubo:

Ali ipak ako se nisu racunali glasovi dijaspore onda ce situacija biti nesto drugacija. Mada odlican rezultat za nas u opstini Brcko. :cerek::top:
:top:
Dabome! A ja bih batalio ove SDP "multietničare" kao koalicione partnere. Tu je naš HDZ.:D

aleksije radicevic
06.10.2008., 20:39
Nego kako je ako nije jedan covjek=jedan glas? Da nije mozda dva glasa?

Da, ali zar nije demokratski da se većina slobodno formira. Bez obaveze "mora ovaj, mora onaj" u vlast i svi da odlučuju.:)

zebu
06.10.2008., 20:42
Da, ali zar nije demokratski da se većina slobodno formira. Bez obaveze "mora ovaj, mora onaj" u vlast i svi da odlučuju.:)

Pa upravo nakon prebrojavanja dijaspore,vladu distrikta bi mogle dormirati bosnjacke stranke ukoliko im SDP da podrsku,dakle bez hrvatskih i srpskih stranaka,ukoliko ne bi postojali ovi uslovi o zastupljenosti svih konstitutivnih naroda.Mislim da bi se ti prvi bunio da je tako.

Herc_
06.10.2008., 20:42
U Glamoču falilo 200 glasovala da načelnik bude Hrvat. :top:
Ali Glamoč, Drvar i Grahovo su izrazito srpske općine!

Da, ali to je samo na prvi pogled tako.

NACELNIK OPCINE GLAMOČ
MARKOVIĆ RADOVAN SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA -SNSD -MILORAD DODIK 844 34,98%
LAŠTRO IVICA HRVATSKA KOALICIJA ZA GLAMOČ HDZ1990, HKDU, HDZBIH 594 24,62%
GVERO RADE SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA 504 20,89%
KOVACEVIĆ ARIF STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 471 19,52%

Svi Hrvati su glasali za tu opciju i njih jednostavno nije bilo vise. Znaci nije u pitanju kao recimo u drugim opstinama da je doslo do rasipanja glasova pa da je tih 250 mozda otislo nekoj drugoj stranci. Ne nego njih nije bilo toliko.

Sa druge strane, druga opcija za srpske stranke je imala skoro isto glasova kao i jedina opstija za Hrvate u Glamocu. Tacnije 594 naspram 504, ili ukupno 1348 za srpske stranske naspram 594 za hrvatske.

CondoR
06.10.2008., 21:39

Konstruišeš i slabo računaš :cerek:
Da ti pomognem,

1. Općina Jajce :

1) SAVEZ SDA-S BIH glasova 6.337 48,46 %
2) HRVATSKA KOALICIJA (HDZ BIH, HDZ 1990, HKDU BIH) glasova 4.461 34,12%
3) SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE glasova 988 7,56%
4) HSS - NHI glasova 502 3,84 %
5) HRVATSKA STRANKA PRAVA BOSNE I HERCEGOVINE - ĐAPIĆ - DR. JURIŠIĆ glasova 280 2,14 %

.......................

Odnos : 56 % : 40 % za Bošnjake ( postotak vise manje na ostale stranke, nebitan )

2. Za Žepče odnos je sledeći : 42,42 % : 53, 79 % za stranke s hrvatskim predznakom . Ovaj odnos govori da stranke sa hrvatskim predznakom nisu odnijeli apsolutnu pobijedu u Općini Žepče, ni pod razno .

3. Za Gornji Vakuf odnos je sledeći : 70,02 % : 29,68 % uvjerljivo za Bošnjake .

4. Novi Travnik : 51,28 % : 45,18 % za Bošnjake .

Prema tome, ponavljam u svim navedenim gradovima, kao što sam već i napisao Bošnjaci će imati vlast a u nekim manje više će u vlasti participirati stranke s Hrvatskim predznakom . Odnosno da prevedem, bez Bošnjaka u tim gradovima se ne može formirati vlast na lok. nivou, ne mogu donositi odluke na lok. nivou, i sl.

www.izbori.ba

CondoR
06.10.2008., 21:47
Načelnici u prethodno navedenim općinama :

N. Travnik - Bošnjak ( LENDO REFIK, SDA )
Jajce - Bošnjak ( HRNJIĆ NISVET, SDA-SBIH )
G.vakuf - Bošnjak ( ČAUŠEVIĆ SEAD, SDA )
Žepče- Hrvat ( ZOVKO MATO, HDZ BIH )

link : www.izbori.ba

zho
06.10.2008., 21:57
Načelnici u prethodno navedenim općinama :

N. Travnik - Bošnjak ( LENDO REFIK, SDA )

Novi Travnik je imao 2000 bošnjačkog gradonačelnika, 2004 hrvatskog, sad bošnjačkog tako da se zna koji će opet biti slijedeći 2012

CondoR
06.10.2008., 22:01
Novi Travnik je imao 2000 bošnjačkog gradonačelnika, 2004 hrvatskog, sad bošnjačkog tako da se zna koji će opet biti slijedeći 2012

Misliš da se radi o prećutnom dogovoru ?

Ukoliko je tako, trebao bih mi ponuditi još koji dokaz :D

Tako primjera radi u kojoj Općini je HDZ BiH kompenziran za N. Travnik ?

zho
06.10.2008., 22:11
Misliš da se radi o prećutnom dogovoru ?

Ukoliko je tako, trebao bih mi ponuditi još koji dokaz :D

Tako primjera radi u kojoj Općini je HDZ BiH kompenziran za N. Travnik ?

Ma ne mislim da je riječ o dogovoru.
Može biti čista statistika, jedne izbore izađu jedni u većem broju a drugim drugi.

Sad slijede ustavne promjene pa ne bitno koga ima 49% a koga 51%.
1992 stvar je otišla k vragu
1995 reduciran je problem , definiran srpski entitet

2008 problem se dalje reducira definira se bošnjački i hrvatski entitet.

Stvar u velikoj mjeri riješena.

Inače da Bošnjaci mogu proglasiti svoju nadležnost nad kompletnom srednjom bosnom davno bi je proglasili

posmatrač
07.10.2008., 01:07
Lijepo molim da rasprave o ustavnim promjenama, entitetima, raspadima i sl. ostavite za neku drugu temu.

Tema su Općinski izbori u BiH!

will
07.10.2008., 01:23
mozemo se nadati da opcninski izbori donesu bolje komunalne usluge ljudima u BIH. vrijeme ce pokazati koja stranka je najefikasnija za privlacenje investitora odlaganje odpada i slicnih usluga. kao sto sam vidio u svojim putovanjima, vjerujem da stanje moze biti samo bolje.

dammi777
07.10.2008., 02:37

još je više od 1000 glasova iz inozemstva u igri, a to su 99% muslimanski i hrvatski:D

dammi777
07.10.2008., 02:41
Da, ali to je samo na prvi pogled tako.

Svi Hrvati su glasali za tu opciju i njih jednostavno nije bilo vise. Znaci nije u pitanju kao recimo u drugim opstinama da je doslo do rasipanja glasova pa da je tih 250 mozda otislo nekoj drugoj stranci. Ne nego njih nije bilo toliko.

Sa druge strane, druga opcija za srpske stranke je imala skoro isto glasova kao i jedina opstija za Hrvate u Glamocu. Tacnije 594 naspram 504, ili ukupno 1348 za srpske stranske naspram 594 za hrvatske.

da se nije kandidat SDA kandidirao hrvat bi pobjedio:D. mogli su napraviti deal...hrvati podrže muslimane u vukosavlju, muslimani hrvate u glamoču:lol:

dammi777
07.10.2008., 02:43
4. Novi Travnik : 51,28 % : 45,18 % za Bošnjake .

Prema tome, ponavljam u svim navedenim gradovima, kao što sam već i napisao Bošnjaci će imati vlast a u nekim manje više će u vlasti participirati stranke s Hrvatskim predznakom . Odnosno da prevedem, bez Bošnjaka u tim gradovima se ne može formirati vlast na lok. nivou, ne mogu donositi odluke na lok. nivou, i sl.

www.izbori.ba

pogledaj kandidate SDP-a za novi travnik i vidjet ćeš da je barem 30% hrvata i 5-10% srba na listi..:D

dammi777
07.10.2008., 02:45

2004god su se ponavljali izbori i hrvati su imali jednog kandidata muslimani 2 i načelnik je postao hrvat, iako su muslimani imali više glasova:D

dakle nije riječ o nikakvom dogovoru nego je hrvat dobio na ponovljenim izborima ni kriv ni dužan, kao i sada musliman....

hercegovac1981
07.10.2008., 09:42
Zanimljivo je da čak i ako uzmemo u obzir da za SDP glasa puno više muslimana od Hrvata ispada da je muslimana u Brčko distriktu samo malo više od Hrvata. A načitali smo se kojekakvih prognoza. u čitavoj RS muslimani su pušiona. za Srebrenicu će mo tek vidjet. Zanimljivo je i to da u Derventi su manje glasova dobile muslimanske stranke od Hrvatskih a oni se "masovno" vraćaju kako to neki žele prikazat. Da ne govorim o strašnom natalitetu u Jajcu, Novom travniku, Žepču, Vitezu, Kiseljaku...godinama sve manje-više isto. Čk u općinama gdje je Hrvatska populacija mahom povratnička a to znači starija ne izgleda mi da muslimani povećavaju prednost. A eto Hrvati se istopiše plus sjajan "bošnjački" natalitet...nešto tu ne štima pogotovo kad se zna da su Hrvati više u apatiji kad dođu izbori a bošnjaci trče na birališta da bi pokazali "patriotizam". Dajte nam više taj popis stanovništva.

Herc_
07.10.2008., 09:45
Ovako ispada za nacelnika. Za opstinska veca je malo drugacije. :mig:

http://files.chocoboheaven.com/uploads/Guests/images/Izbori2008_nacelnik.png
S tim da su i opstinama Samac, Brod, Jajce, Ravno koalicije u pitanju.

Evo jos nekih zanimljivijih rezultata, osim srednje bosne.

Opstina Ravno za vece
HRVATSKA KOALICIJA ZA RAVNO HDZ1990, HDZBIH 387 75,59 %
SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA-SNSD-MILORAD DODIK 125 24,41 %
Nije los rezultat. :rolleyes:

Opstina Odzak za nacelnika
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH 2.816 38,21 %
STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 1.619 21,97 %
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA 1990 1.356 18,40 %
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE 1.133 15,38 %
MARKO VIDIĆ 445 6,04 %

Odlican rezultat za "multietnicare". :D

Opstina Travnik za nacelnika

STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE
11.001
49,87 %
HRVATSKA KOALICIJA ZA TRAVNIK
6.223
28,21 %
STRANKA ZA BOSNU I HERCEGOVINU
3.490
15,82 %
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE
1.346
6,10 %

Dosta dobar rezlutat za Hrvatsku koaliciju. :ne zna:

istocnifront
07.10.2008., 09:50
http://www.izbori.ba/MEC06101200/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=199
rezultati za Mostar,sad mene zanima stranka radom za boljitak,prije sam mislio da za nju glasaju preko 90% hrvati al izgleda nakon ovih izbora su postali doista multieticni,mozda i vise od sdpa,mada mislim da i dalje preko 70% glasaca su hrvati....nek neko kaze vise o toj stranci ako mu se da posto slabo pratim politicko stanje Bih zadnje 2-3 godine?

aleksije radicevic
07.10.2008., 10:01
još je više od 1000 glasova iz inozemstva u igri, a to su 99% muslimanski i hrvatski:D

Nema veze. Jeste da ti iz inostranstva utiču na formiranje opštinskih skupština, ali bitno je da su Srbi dole na terenu većina.:)

alkalada
07.10.2008., 10:20
Izgleda da je SDA dobijo preko 3000 glasova vise od HDZ BIH u gradu Mostaru.

Tako da hrvati ce sada kad budu o etnickoj situaciji Mostara govorili, pricati o Narodnom strankom radom za Boljitok kako su hrvati glasali za tu stranku ali istina je da je maximalmo 70 % od glasova te stranke od strane hrvatskog naroda.

Evo dokaz:

Izborna jedinica 1 - Mostar Sjever - Dakle gdje su vecina bosnjaci

NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 45 9,26 %

Vidimo skoro 10 % od glasova su za te stranke a tamo skoro samo bosnjaci zive

Izborna jedinica 2 -

3 502 NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 846 14,66 %

846 glasova od koji skoro 15 % od glasova za tu stranku a poredi sa HDZ BIH koji je dobio

027 HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH 43 0,75 %

Dakle u bosnjackom dijelu grada gdje HDZ dobija manje od 1 % od glasova dobija Narodna stranka radom za boljitak skoro 15 % i preko 800 glasova vise

Tako da vidimo da ta stranka ima dosta i bosnjacki glasova

frane2110
07.10.2008., 10:21
rezultati za Mostar,sad mene zanima stranka radom za boljitak,prije sam mislio da za nju glasaju preko 90% hrvati al izgleda nakon ovih izbora su postali doista multieticni,mozda i vise od sdpa,mada mislim da i dalje preko 70% glasaca su hrvati....nek neko kaze vise o toj stranci ako mu se da posto slabo pratim politicko stanje Bih zadnje 2-3 godine?

meni se cini da u Mostaru su vecinom hrvatski glasaci za tu stranku

hercegovac1981
07.10.2008., 10:32
Malo sam se bavio zbrajanjem.

hrvatske stranke u općini Mostar 7363

"bošnjačke" 6432

Ostalo su one stranke bez nacionalnog predznaka, uključujući NSRZB. Zaključujem po broju glasova pa ti podatci nisu potpuni.

frane2110
07.10.2008., 10:36
Izgleda da je SDA dobijo preko 3000 glasova vise od HDZ BIH u gradu Mostaru.

Tako da hrvati ce sada kad budu o etnickoj situaciji Mostara govorili, pricati o Narodnom strankom radom za Boljitok kako su hrvati glasali za tu stranku ali istina je da je maximalmo 70 % od glasova te stranke od strane hrvatskog naroda.

Evo dokaz:

Izborna jedinica 1 - Mostar Sjever - Dakle gdje su vecina bosnjaci

NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 45 9,26 %

Vidimo skoro 10 % od glasova su za te stranke a tamo skoro samo bosnjaci zive

Izborna jedinica 2 -

3 502 NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 846 14,66 %

846 glasova od koji skoro 15 % od glasova za tu stranku a poredi sa HDZ BIH koji je dobio

027 HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH 43 0,75 %

Dakle u bosnjackom dijelu grada gdje HDZ dobija manje od 1 % od glasova dobija Narodna stranka radom za boljitak skoro 15 % i preko 800 glasova vise

Tako da vidimo da ta stranka ima dosta i bosnjacki glasova

izborna jedinica broj 5:
NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 1.289 27,35 %
u toj izbornoj jedinici su glasaci za tu stranku uglavnom Hrvati ,jer je ta izborna jedinica gdje uglavnom hrvati zive
stranke s bosnjackim prdznakom su osvojile 311 dok s hrvatskim preko 2300.

izborna jedinica 6
NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 1.310 27,67 %
bosnjacke stranke :305 glasova
hrvatske:2648

meni se cini da su 70% glasaca hrvati

alkalada
07.10.2008., 10:46
60-70 % su hrvati glasali za tu stranku

SDA je dobila mnogo vise glasova od HDZ BIH u Mostaru, preko 3000 glasova vise. Tako da ce gradonacelnik pripasti SDA.

I bosnjacke stranke su u ovom izboru dobili vise glasova od hrvata.

Bosnjacke stranke - 15 277
Hrvatske stranke - 13 223

I onda ima druge stranke kao Narodna stranka radom za boljitak i ostale

Zapadni_Mostar
07.10.2008., 10:52
Postizborna križaljka: Nakaradni Statut dodatno zakomplicirao rezultate izbora

Iako je prošlo dva dana od održavanja izbora, još uvijek se ne zna točno budući sastav vijećnika u Gradskom vijeću Mostara. Zbog nakaradnog gradskog Statuta teško je odrediti koliko će koja stranka imati vijećnika. S gradskih područja prema sadašnjim rezultatima SDA ima 7 vijećničkih mjesta, Radom za boljitak 4 vijećnika, HDZ BiH 3 vijećnika, HDZ 1990 2 vijećnika te Stranka za BiH i SDP po jednog vijećnika.

Zbog nacionalnih kvota ni jedna stranka, odnosno konstitutivni narodne ne može imati više od 15, a manje od četiri vijećnika, dok je za kandidate iz reda ostalih osigurano jedno od 35 vijećničkih mjesta.

Zbog te činjenice SDA bi unatoč dobrom izbornom rezultatu mogla ostati bez jednog ili dva vijećnika jer u Gradsko vijeće ulaze Bošnjaci s liste Narodne stranke radom za Boljitak, SDP-a i Stranke za BiH.

Tako bi u sastavu gradskog vijeća SDA mogla imati najviše 11 vijećnika, HDZ BiH i NS RZB po 8 vijećnika, ili čak HDZ BiH 7, a NSRZB 9 vijećnika, SDP 3 vijećnika, Stranka za BiH 2 vijećnika, HDZ 1990 2 vijećnika i HSP jednog vijećnika.

No u ovom trenutku još uvijek je teško prognozirati točan sastav vijeća kao i buduću koaliciju u Gradskom vijeću kao i gradonačelnika, predsjednika i dopredsjednike Gradskog vijeća Mostara.

Tri stranke SDA, HDZ BiH i NS RZB mogu napraviti koaliciju koja bi imala dvotrećinsku većinu i izabrati gradonačelnika, predsjednika i dopredsjednike Gradskog vijeća te glavnog savjetnika gradonačelnika.

Prema Statutu Grada Mostara tri čelne funkcije, gradonačelnik, predsjednika Gradskog vijeća i glavni savjetnik Gradonačelnika pripadaju kandidatima iz reda tri konstitutivna naroda, a dva dopredsjednika Gradskog vijeća biraju se iz reda dva preostala konstitutivnih naroda nakon što se izabere predsjednik.

Gradonačelnik Mostara bira se jedino u Mostaru dvotrećinskom većinom, a ako ni jedan od kandidata ne dobije povjerenje dvije trećine izabranih vijećnika, ide se u drugi izborni krug gdje se bira između dva kandidata koja su u provom krugu dobili najviše glasova vijećnika.

Ako se i tada ne izabere gradonačelnik ide se u treći krug u kojem pobjeđuje kandidat koji dobije više glasova. No ako i tada bude izjednačen broj glasova za oba kandidata gradonačelnik će biti mlađi kandidat.

(Bljesak.info)

Ja se nadam da će Hrvat biti gradonačelnik hrvatskog stolnog grada u Bosni i Hercegovini! :top:

hercegovac1981
07.10.2008., 10:53

SDA je dobila mnogo vise glasova od HDZ BIH u Mostaru, preko 3000 glasova vise. Tako da ce gradonacelnik pripasti SDA.

Sa pribrojenim SDP-om očito. Onda komotno pribroji Hrvatskim strankama NSRZB.

frane2110
07.10.2008., 11:06

smjesan si ,pribrojavas SDP u bosnjacke stranke , mozes onda slobodno stranku za boljitak uz hrvatske i to ti dodje preko 20.000 hrvatski glasova

hercegovac1981
07.10.2008., 11:37
Moglo bi bit zanimljivo kad se pribroje glasovi poštom u općinama B.Brod i Derventa.

Ultras1986
07.10.2008., 11:47
sto se tiče Mostra .To su debelo nepotpuni rezultati tako da se ja ne bi ravnao po njima. Pogotovo zbog toga jer se ne zna koja su mjesta obrađena a koja nisu .

SISOLIZAC
07.10.2008., 14:47
Hrvati su dobro prosli u Stocu i Zepcu dok je Busovaca i N.Travnik katastrofa, po broju glasova stranaka jasno je da su hrvati i dalje vecina u N.Travniku dok je Busovaca tijesna

NOVI TRAVNIK

SDA 2480 25.17%
HDZ 2147 21.79 %
Hrvatska Koalicija 1729 17.55 %
SDP 1000 10.15 %
BPS 733 7.44 %
SBiH 529 5.37 %
SDU-LDS 310 3.15 %

RAcunaj malo
SDA+SBIH+SDP+BPS+SDU znaci oko 60%vlasti + Nacelnik+kanton sa vecinom
Hastala vista.Novi Travnik,totalno ste ispusili

alkalada
07.10.2008., 15:06
Sisolizac:

Nemoj sada pretjerivati, ove stranke ukupno cine 51 % stanovnistva, i to je vecina nije velika ali jeste vecina.

I nacelnik iz reda SDA.

I ovo su "velike" stranke ako uracunamo one manje dobit cemo jos veci broj bosnjaka.

Dakle sitacije je 51 - 39 u Novom Travniku sa obzirom da nismo uracunali male stranke, "multietnicke" stranke i "nezavisne" kandidate.

Ostaje nam 10 % jel 51 + 39 = 90

frane2110
07.10.2008., 15:34
NOVI TRAVNIK

SDA 2480 25.17%
HDZ 2147 21.79 %
SDP 1000 10.15 %
BPS 733 7.44 %
SBiH 529 5.37 %
SDU-LDS 310 3.15 %

RAcunaj malo

SDA+SBIH+SDP+BPS+SDU+Nasa stranka+polovica glasova umirovljenika+pola glasova iz NSR=54,7%

HDZ BiH +HDZ1990(HNS-NHI)+pola glasova NSR+HSP+HKDU+polovica glasova umirovljenika=45%

po imenima vjecnika moje misljenje je da je SDP uglavnom bosnjacki, stranke NSR i Umirovljenika je mjesana .

neznam gdje si nasao 60% ?
http://www.izbori.ba/MEC06101200/ShowMunicipality.asp

alkalada
07.10.2008., 15:55
Ali frane ovo bi znacilo da smo mi vecina u Novom Travniku po tebi a govorili ste prije da ste vi dobili izbore u N.Travniku samo sto je nama pripalo pozicija nacelnika.

markozzz
07.10.2008., 16:08
Zanimljivo je da čak i ako uzmemo u obzir da za SDP glasa puno više muslimana od Hrvata ispada da je muslimana u Brčko distriktu samo malo više od Hrvata. A načitali smo se kojekakvih prognoza. u čitavoj RS muslimani su pušiona. za Srebrenicu će mo tek vidjet. Zanimljivo je i to da u Derventi su manje glasova dobile muslimanske stranke od Hrvatskih a oni se "masovno" vraćaju kako to neki žele prikazat. Da ne govorim o strašnom natalitetu u Jajcu, Novom travniku, Žepču, Vitezu, Kiseljaku...godinama sve manje-više isto. Čk u općinama gdje je Hrvatska populacija mahom povratnička a to znači starija ne izgleda mi da muslimani povećavaju prednost. A eto Hrvati se istopiše plus sjajan "bošnjački" natalitet...nešto tu ne štima pogotovo kad se zna da su Hrvati više u apatiji kad dođu izbori a bošnjaci trče na birališta da bi pokazali "patriotizam". Dajte nam više taj popis stanovništva.

ovo su sad glasovi s terena(istina malo nadopunjeni) i mnogo govore o stvarnom povratku.
ja sam na FTV teletekstu pročitao prije nekoliko godina da se u modriču vratilo oko 7000muslimana(što bi bio nevjerojatan povratak), ali ispada da to nije ni blizu istine, odnosno vjerojatno su spomenuti samo izvadili dokumente u modriči.
također se govori da se u kotor varoš vratilo 7000 muslimana što nije ni blizu istine

markozzz
07.10.2008., 16:10
Ovako ispada za nacelnika. Za opstinska veca je malo drugacije. :mig:

S tim da su i opstinama Samac, Brod, Jajce, Ravno koalicije u pitanju.

Evo jos nekih zanimljivijih rezultata, osim srednje bosne.

Nije los rezultat. :rolleyes:

Odlican rezultat za "multietnicare". :D

Dosta dobar rezlutat za Hrvatsku koaliciju. :ne zna:

ove karte puno više kriju nego što govore. u RS se govori o velikom porazu SDS-a a u većini općina razlika između SDS-a i SNDS-a je 5-10%

markozzz
07.10.2008., 16:13

pogledaj većinski hrvatska gradska područja i vidjet ćeš da su tamo dobili duplo više glasova nego na većinski muslimanskim gradskim područjima.
dakle ispada da je omjer negdje (60-65%)-(35-40%) za hrvate

markozzz
07.10.2008., 16:16
Malo sam se bavio zbrajanjem.

hrvatske stranke u općini Mostar 7363

"bošnjačke" 6432

Ostalo su one stranke bez nacionalnog predznaka, uključujući NSRZB. Zaključujem po broju glasova pa ti podatci nisu potpuni.

hrvatske stranke 20 586
muslimanske+sdp+NAŠA STRANKA- 24816
rzb,stranka umirovljenika- 12 354
snsd-1418

markozzz
07.10.2008., 16:22
NOVI TRAVNIK

SDA 2480 25.17%
HDZ 2147 21.79 %
SDP 1000 10.15 %
BPS 733 7.44 %
SBiH 529 5.37 %
SDU-LDS 310 3.15 %

RAcunaj malo

zašto uporno ignoriraš činjenicu da je u n.travniku 30% članova SDP-a hrvati i 5-10% srbi... pa sjetimo se da je n.travnik komunistički grad(sjetimo se kako je nastao)

markozzz
07.10.2008., 16:32
Općina ilijaš:

Hrvatska koalicija za sarajevo-200
HDZ-92

hrvatskoj koaliciji fali 25glasova za 1og zastupnika u općini, a HDZ je odbio koaliciju, odnosno uvjetovao ju je da oni budu nositelji svih lista, bez obzira što je na prošlim izborima HSS dobio oko 170glasova, a HDZ oko 50 glasova (2004 je izlazak bio puno manji)

frane2110
07.10.2008., 16:38
Ali frane ovo bi znacilo da smo mi vecina u Novom Travniku po tebi a govorili ste prije da ste vi dobili izbore u N.Travniku samo sto je nama pripalo pozicija nacelnika.

uopce ne znaci da ste vecina,to nisam rekao, mozda i jeste ali to nam ne mogu rezultati izbora potvrditi nego jedino popis stanovnistva .

markozzz
07.10.2008., 16:41
Općina prijedor:

SAVEZ SDA-S BIH 2.302 6,78 %

gdje je 24 000 kozarčana:ne zna:

Zapadni_Mostar
07.10.2008., 18:23
U Mostaru glasovalo 51,09% birača; SIP i SIPA će imati posla zbog navodne

Na redovnim biračkim mjestima u Mostaru glasalo je 45 269 ili 51,09 posto birača, a izborni proces je protekao u redu i bez većih prigovora, istaknuto je na današnjoj konferenciji za novinare Izborne komisije Grada Mostara.

U bivšoj gradskoj općini Sjever glasalo je 5 185 birača, od čega je 340 nevažećih listića. SDA je dobila 3 060 glasova ili 63,94 posto, NSRzB 420 glasova ili 8,78 posto, a SDP 244 glasa ili 5,10 posto.

U bivšoj gradskoj općini Stari Grad glasalo je 8 533 birača, od čega je 729 nevažećih listića. SDA je dobila 3 313 glasova ili 42,43 posto, SDPBiH 1 561 glas ili 19,99 posto, NSRzB 1 120 glasova ili 14,34 posto.

U bivšoj gradskoj općini Jugoistok glasalo je 3 808 birača, od čega je važećih glasova bilo 3 584. SDA je dobila 2 200 glasova ili 61,37 posto, SBiH 481 glas ili 13,42 posto, a NSRzB 285 glasova ili 7,95 posto.

U bivšoj gradskoj opći Jug glasalo je 4 308 birača, od čega je 4 050 važećih listića. HDZBiH osvojila je 1170 glasova ili 28,90 posto, NSRzB 816 glasova ili 20,15 posto, dok je SDA dobila 649 glasova ili 16,03 posto.

Iako će se konačni podaci znati iza 15. listopada ono o čemu se spekulira proteklih dana u Mostaru je kako će zbog navodne kupovine glasova u Mostaru od strane članova i simpatizera jedne od stranka posla imati SIPA i SIP-a.

Dodatni razlog je i nevjerojatan podatak da prema podacima koje je iznijelo Izborno povjerenstvo Grada Mostara da je bilo čak 5790 nevažećih glasova ili oko 12 posto od birača, a što u mnogome dovodi regularnost izbora u Mostaru.

U bivšoj gradskoj općini Zapad glasalo je 8 732 birača, od čega je 560 nevažećih listića. HDZBiH dobila je 2 222 glasa ili 27,64 posto, NSRzB 2 143 glasa ili 26,66 posto, a HDZ1990 1008 glasova ili 12,54 posto.

U bivšoj gradskoj općini Jugozapad glasalo je 14 772 birača, od čega je 957 nevažećih listića. HDZBiH dobila je 4101 ili 30,02 posto, NSRzB 3626 glasova ili 26,54 posto i HDZ1 990 1916 glasova ili 14,3 posto.

Za gradsku listu glasalo je 45 269 birača, od čega je 2 722 nevažećih listića. SDA je dobila 10 034 glasa ili 23,46 posto, NSRzB 8311 ili 19,43 posto, te HDZBiH 7954 glasa ili 18,60 posto.

(Bljesak.info)

Postoji mogućnost da gardonačelnik Mostara bude Hrvat. Vladajuću koaliciju sigurno će tvoriti SDA, NSRzB i HDZ BiH. Dakle, samo da je gradonačelnik Hrvat bio on iz "Boljitka" i 'adezea. :top:

Prolaznik_
07.10.2008., 19:10
Nema veze. Jeste da ti iz inostranstva utiču na formiranje opštinskih skupština, ali bitno je da su Srbi dole na terenu većina.:)

Ako si mislio na Brcko, onda mozes slobodno :kava: i dalje tako sanjati. :)

Hercboy
07.10.2008., 19:19
Nova koalicija u Zapadnoj Hercegovini HDZ BiH - Lijanovići
Utorak, 07 OCTOBER 2008 17:07

Razgovori o novoj koaliciji u svim općinama, ali i Vladi i Skupštini Županije Zapadnohercegovačke između HDZ-a BiH i Narodne stranke Radom za boljitak već su započeli, a mnogo toga bit će poznato već do kraja ovog tjedna, potvrdio je za otvoreno.ba jedan od najbližih suradnika braće Lijanović.

Iako su se njihovi čelnici na Sudu BiH zajedno branili i obranili od optužbi za organizirani kriminal, Narodna stranka Radom za boljitak i HDZ BiH dosad su na političkom planu bili žestoki protivnici. Međutim, izborni rezultat je takav da će baš na Širokom Brijegu, zbog kojega su često bili i suprotstavljene strane u sudskim procesima morati koalirati u Općinskom vijeću, jer zajedno imaju apsolutnu većinu. Osim u Županiji Zapadnohercegovačkoj, suradnja ovih dviju stranaka neizbježna je u Livnu gdje HDZ BiH ima načelnika, a Narodna stranka Radom za boljitak natpolovičnu većinu u Općinskom vijeću, te u Mostaru.

Po tvrdnjama našega izvora, koalicija ovih stranaka na općinskoj razini bit će riješena u paketu sa odnosima u Gradu Mostaru i vlasti Županije Zapadnohercegovačke. HDZ BiH u zakonodavnoj vlasti Županije Zapadnohercegovačke, nakon što ga je napustila Silvana Alilović, ima osam zastupnika , a Narodna stranka Radom za boljitak formalno dva i kontrolira Antu Kvesića koji je u Skupštinu ušao na listi koalicije HDZ 1990 - Hrvatsko zajedništvo, uposlenik je poduzeća Lijanovići, a nedavno je napustio HDZ 1990 i postao neovisni zastupnik.

Ovim dvjema strankama za natpolovičnu većinu, a samim time i rušenje Vlade Županije Zapadnohercegovačke, što je HDZ BiH već jednom pokušao, nedostaje samo jedan zastupnik, a obzirom da je unutar HDZ 1990 mnogo nezadovoljnika, od kojih neki već mjesecima bolje surađuju sa HDZ-om BiH, što se pokazalo i na posljednjoj sjednici Skupštine, ni to ne bi trebala biti nepremostiva zapreka na putu novoj koaliciji HDZ BiH i Narodne stranke Radom za boljitak, koja će po tvrdnjama našeg izvora uskoro vladati Hercegovinom.

otvoreno.ba

Prolaznik_
07.10.2008., 19:49
ovo su sad glasovi s terena(istina malo nadopunjeni) i mnogo govore o stvarnom povratku.
ja sam na FTV teletekstu pročitao prije nekoliko godina da se u modriču vratilo oko 7000muslimana(što bi bio nevjerojatan povratak), ali ispada da to nije ni blizu istine, odnosno vjerojatno su spomenuti samo izvadili dokumente u modriči.
također se govori da se u kotor varoš vratilo 7000 muslimana što nije ni blizu istine

Marko, ja sam mnogo ljut na Bosnjake koji su imali pravo glasa u onim opcinama u kojima su danas pobjedile bosansko-srpske stranke, no, ne treba uzimati u obzir izbore da bi se znalo koliko je gdje se Bosnjaka vratilo, jer znas zasto ?

Evo ja cu ti navesti jedan primjer u kojeg sam se uvjerio prije par dana ( prije dvije ili tri sedmice ):

"Opcina Osmaci" - dio opcine Kalesije do 1992, a nakon toga kako vidimo sad je "opcina" i Osmaci. U tom dijelu do 1992 bilo je negdje 6-7 hiljada stanovnika od ukupno 42.000 stanovnika koliko je opcina Kalesija imala tad. Dakle, na danasnjem prostoru "opcine" Osmaka bilo je 6-7 hiljada stanovnika, a od toga Srba je vise bilo od Bosnjaka samo 0, 4 %, jer su tu naselja bila izmjesana, dok je ostatak opcine Kalesije etnicki bosnjacki.

Dolazi agresija na BiH i Bosnjaci sa tog dijela opcine se protjeruju, hapse, ubijaju, itd. Poslije rata, zabiljezen je veliki povratak Bosnjaka, tako da su proslih izbora dobili svog nacelnika, inace mog dobrog prijatelja - ja cu ko onaj iz "stranke" u seriji "Lud zbunjen normalan" - Izet Fazlinovic, gdje uvijek ako je neki budzovan kaze "inace mog dobrog prijatelja" :), helem nejse, dakle Bosnjaci su izasli na izbore i dobili su nacelnika Edina Ramica. No, kako je sad izaslo "pravilo" koje je sramno, da samo moze se glasati tamo gdje si izvadio licnu kartu i gdje si prijavio prebivaliste, Bosnjaci gotovo da i nisu izasli na opcinske izbore u Osmacima i zato je koalicija SDA-S BiH u Osmacima ovih izbora dobila samo 5, 6 % glasova od ukupnog broja. Je li to normalno ? Ocigledno da jeste.

Sad na osnovu ovoga ne mozemo reci gdje je taj silni povratak Bosnjaka. Zasto su Bosnjaci izgubili izbore u Osmacima ? Znas zasto ? Zato sto svi Bosnjaci u Osmacima nisu htjeli - niko od njih - da vadi licnu kartu u Zvorniku - u drugoj opcini sa kojom nemaju nista a koja drzi nesto za Osmake - papire i licne, CIPS-e, itd., vec su svi izvadili licne karte u Kalesiji radi biroa, radi zdravstva najvise, tj. lijecenja u bolnici u Kalesiji, itd. Pogledaj sad ovaj primjer, i onda dolazi pravilo da mogu samo glasati u Kalesiji, a nikako u Osmacima gdje zive. Bosnjaci tu gube izbore i vlast, Srbi dobijaju iako ih ima kao i Bosnjaka. Da li na osnovu ovoga mozemo zakljuciti da Bosnjaka nema u ovoj opcini, odnosno globalno da povratak i nije nesto u "rs" ? Nikako, jer se na hiljade vratilo ljudi na svoja ognjista, a isti slucaj mozemo primijeniti za Zvornik gdje se vratilo oko 20.000 ljudi, plus Sapna sa 15-tak hiljada stanovnika ako ne i vise koja je nekada pripada Zvorniku. Na izborima su dobili sta ? Nisu ni izasli, a vecina ih je licne izvadila u Kalesiji, i onda kako da dobiju izbore, a zive u Zvorniku ?

Na ovome trebaju Bosnjaci da porade, ali isto tako i Hrvati i Srbi odakle su protjerani odnosno otisli.

Prolaznik_
07.10.2008., 19:52
Općina prijedor:

SAVEZ SDA-S BIH 2.302 6,78 %

gdje je 24 000 kozarčana:ne zna:

Evo, procitaj iznad sta sam napisao.

RudolfVonKrol
07.10.2008., 19:55
Mislim da stvarno nema potrebe za tolkim prepucavanjem. U opštinama gdje smo dobili sada Vakuf, Bugojno, Jajce, Travnik, Busovača, Vareš, Kakanj, mora se raditi na dobrobit svih.

Eto u Jajcu je sve bilo u rukama jednih pa su upropastili fabrike tajkuni iz Splita.

Evo sada u Vitezu ljudi žive i rade normalno. Imaš firmi i jednih i drugih.

Tamo đe su izbori dobiveni recimo Jajace tu će se fino sada izgladiti paritet i zaposliti Bošnjačka raja i sve će biti potaman. I vuk sit i ovce na broju.

Tako sada treba svugdje napravit i za Žepče i sve ostalo, da se jednoga dana ne dođe u situvaciju da se neko ljuti i svoj bijes iskaljuje po nedužnome svijetu.

spiritual beggar
07.10.2008., 20:04
Mislim da stvarno nema potrebe za tolkim prepucavanjem. U opštinama gdje smo dobili sada Vakuf, Bugojno, Jajce, Travnik, Busovača, Vareš, Kakanj, mora se raditi na dobrobit svih.

Eto u Jajcu je sve bilo u rukama jednih pa su upropastili fabrike tajkuni iz Splita.

Evo sada u Vitezu ljudi žive i rade normalno. Imaš firmi i jednih i drugih.

Tamo đe su izbori dobiveni recimo Jajace tu će se fino sada izgladiti paritet i zaposliti Bošnjačka raja i sve će biti potaman. I vuk sit i ovce na broju.

Tako sada treba svugdje napravit i za Žepče i sve ostalo, da se jednoga dana ne dođe u situvaciju da se neko ljuti i svoj bijes iskaljuje po nedužnome svijetu.

Zar u Varesu pobjedu nije odnio SDP :confused:

Prolaznik_
07.10.2008., 20:22

Jeste nacelnicko mjesto, ali u opcinskom vijecu SDA.

Vanjushka
07.10.2008., 21:32

Da, i pobjedjuje vec tradicionalno na svim izborima.

Uglavnom glasovima urbanog hrvatskog stanovnistva. I to po tradiciji, tamosnji Hrvati su "crveni". Zato su prosli kako su prosli, u zadnjem ratu.

Ruralno muslimansko stanovnistvo glasa za SDA.

markozzz
07.10.2008., 22:45
Marko, ja sam mnogo ljut na Bosnjake koji su imali pravo glasa u onim opcinama u kojima su danas pobjedile bosansko-srpske stranke, no, ne treba uzimati u obzir izbore da bi se znalo koliko je gdje se Bosnjaka vratilo, jer znas zasto ?

Evo ja cu ti navesti jedan primjer u kojeg sam se uvjerio prije par dana ( prije dvije ili tri sedmice ):

"Opcina Osmaci" - dio opcine Kalesije do 1992, a nakon toga kako vidimo sad je "opcina" i Osmaci. U tom dijelu do 1992 bilo je negdje 6-7 hiljada stanovnika od ukupno 42.000 stanovnika koliko je opcina Kalesija imala tad. Dakle, na danasnjem prostoru "opcine" Osmaka bilo je 6-7 hiljada stanovnika, a od toga Srba je vise bilo od Bosnjaka samo 0, 4 %, jer su tu naselja bila izmjesana, dok je ostatak opcine Kalesije etnicki bosnjacki.

Dolazi agresija na BiH i Bosnjaci sa tog dijela opcine se protjeruju, hapse, ubijaju, itd. Poslije rata, zabiljezen je veliki povratak Bosnjaka, tako da su proslih izbora dobili svog nacelnika, inace mog dobrog prijatelja - ja cu ko onaj iz "stranke" u seriji "Lud zbunjen normalan" - Izet Fazlinovic, gdje uvijek ako je neki budzovan kaze "inace mog dobrog prijatelja" :), helem nejse, dakle Bosnjaci su izasli na izbore i dobili su nacelnika Edina Ramica. No, kako je sad izaslo "pravilo" koje je sramno, da samo moze se glasati tamo gdje si izvadio licnu kartu i gdje si prijavio prebivaliste, Bosnjaci gotovo da i nisu izasli na opcinske izbore u Osmacima i zato je koalicija SDA-S BiH u Osmacima ovih izbora dobila samo 5, 6 % glasova od ukupnog broja. Je li to normalno ? Ocigledno da jeste.

Sad na osnovu ovoga ne mozemo reci gdje je taj silni povratak Bosnjaka. Zasto su Bosnjaci izgubili izbore u Osmacima ? Znas zasto ? Zato sto svi Bosnjaci u Osmacima nisu htjeli - niko od njih - da vadi licnu kartu u Zvorniku - u drugoj opcini sa kojom nemaju nista a koja drzi nesto za Osmake - papire i licne, CIPS-e, itd., vec su svi izvadili licne karte u Kalesiji radi biroa, radi zdravstva najvise, tj. lijecenja u bolnici u Kalesiji, itd. Pogledaj sad ovaj primjer, i onda dolazi pravilo da mogu samo glasati u Kalesiji, a nikako u Osmacima gdje zive. Bosnjaci tu gube izbore i vlast, Srbi dobijaju iako ih ima kao i Bosnjaka. Da li na osnovu ovoga mozemo zakljuciti da Bosnjaka nema u ovoj opcini, odnosno globalno da povratak i nije nesto u "rs" ? Nikako, jer se na hiljade vratilo ljudi na svoja ognjista, a isti slucaj mozemo primijeniti za Zvornik gdje se vratilo oko 20.000 ljudi, plus Sapna sa 15-tak hiljada stanovnika ako ne i vise koja je nekada pripada Zvorniku. Na izborima su dobili sta ? Nisu ni izasli, a vecina ih je licne izvadila u Kalesiji, i onda kako da dobiju izbore, a zive u Zvorniku ?

Na ovome trebaju Bosnjaci da porade, ali isto tako i Hrvati i Srbi odakle su protjerani odnosno otisli.

bez obzira na slab izlazak birača nemogu vjerovati da u modriči i kotor varošu živi 7000 muslimana. mislim da je to napuhivanje brojeva...

markozzz
07.10.2008., 22:48
jel bi mogao netko ugrubo pobrojati sve glasove, pa da vidimo kako to izgleda na globalnom planu. nekako mi se čini da su srbi dosta glasova pokupili.

ja sam zbroio za mostar. trebali bi se podjeliti, svakom po 10 općina:D
ali bolje čekati još koji dan da dođu glasovi iz inozemstva, iako su i ovi dobri jer govore otprilike stanje na terenu..

mostar:

hr stranke-20586
musl str+sdp-24816
SNSD-1418
rzb, stranka umirovljenika-12354

MRSHO
08.10.2008., 05:56
bez obzira na slab izlazak birača nemogu vjerovati da u modriči i kotor varošu živi 7000 muslimana. mislim da je to napuhivanje brojeva...

Znam da u Kotor Varošu nema ni blizu 7000...

aleksije radicevic
08.10.2008., 08:27
Može li neko da mi objasni o čemu se radi? Kada tražim rezlutate za Bosansku Krupu uvek nađem ovakav rezultat:
NACELNIK OPĆINE BOSANSKA KRUPA / KRUPA NA UNI
KOTUR MLADEN DEMOKRATSKI NARODNI SAVEZ 508 45,81%
KLICKOVIĆ MILE SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA 349 31,47%
BJELJAC SLAVICA SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA -SNSD -MILORAD DODIK 252 22,72%

Misli li se na celu opštinu ili srpski deo?

kolicnik
08.10.2008., 08:29
Može li neko da mi objasni o čemu se radi? Kada tražim rezlutate za Bosansku Krupu uvek nađem ovakav rezultat:
BJELJAC SLAVICA SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA -SNSD -MILORAD DODIK 252 22,72%

delic u RS naravno...

Nekoobicnoime
08.10.2008., 08:44

To je srpski dio.

Bosanska Krupa, FBiH:

http://www.izbori.ba/MEC06101200/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=004

Ultras1986
08.10.2008., 12:24
BUSOVAČA

Godina Hrvati Ukupno Hrvati %
2004 2637 4899 53,83%
2006 2946 6427 45,84%
2008 3466 7504 46,19%

Vitez

2004 3698 6929 53,37%
2006 5561 10707 51,94%
2008 6693 11195 59,79%

Kiseljak

2004 3525 6091 57,87%
2006 4698 8146 57,67%
2008 6423 9067 70,84%

Uskoplje

2004 2514 7224 34,80%
2006 2262 7880 28,71%
2008 2689 9189 29,26%

Travnik

2004 2889 13063 22,12%
2006 4727 20379 23,20%
2008 6223 22060 28,21%

Bugojno

2004 1857 8796 21,11%
2006 1956 11837 16,52%
2008 2478 14223 17,42%

Jajce

2004 2825 6898 40,95%
2006 3884 9691 40,08%
2008 5848 13600 43,00%

Žepče

2004 4014 6669 60,19%
2006 5205 8897 58,50%
2008 6851 11405 60,07%

Novi Travnik

2004 2684 5934 45,23%
2006 3950 8975 44,01%
2008 4451 9854 45,17%

Fojnica

2004 1280 3946 32,44%
2006 1545 5146 30,02%
2008 1436 5921 24,25%

Stolac

2004 3922 6290 62,35%
2006 3542 6260 56,58%
2008 4270 6981 61,17%

Čapljina

2004 6466 8623 74,99%
2006 7157 9828 72,82%
2008 7861 10072 78,05%

Prozor

2004 3590 5109 70,27%
2006 4087 5613 72,81%
2008 4763 6401 74,41%

Za 2008 godinu uzimao sam podatke za načelnika izuzev u općinama Novi Travnik , Stolac , Čapljina i Prozor . U Novom Travniku zbog nezavisnog kandidata ; u Stocu i Čapljini jer nije bilo nehrvatskih kandidata ; u Prozoru jer mi je nerealna brojka od 82,73% u korist Hrvata.

Sve u svemu ja ne vidim da su Hrvati nešto loše prošli a odaziv je velik . Jbg sad što su očito muslimani imali veću izlaznost nego mi.

Toliko od mene :D

markozzz
08.10.2008., 15:19
Znam da u Kotor Varošu nema ni blizu 7000...

jesi li zadovoljan rezultatima u tesliću(ako zanemarimo one zabrane s dokumentima), budući da je hrv. koalicija dobila jednog zastupnika u OV?

markozzz
08.10.2008., 15:23
BUSOVAČA

2004 2637 4899 53,83%
2006 2946 6427 45,84%
2008 3466 7504 46,19%

Vitez

2004 3698 6929 53,37%
2006 5561 10707 51,94%
2008 6693 11195 59,79%

Kiseljak

2004 3525 6091 57,87%
2006 4698 8146 57,67%
2008 6423 9067 70,84%

Uskoplje

2004 2514 7224 34,80%
2006 2262 7880 28,71%
2008 2689 9189 29,26%

Travnik

2004 2889 13063 22,12%
2006 4727 20379 23,20%
2008 6223 22060 28,21%

Bugojno

2004 1857 8796 21,11%
2006 1956 11837 16,52%
2008 2478 14223 17,42%

Jajce

2004 2825 6898 40,95%
2006 3884 9691 40,08%
2008 5848 13600 43,00%

Žepče

2004 4014 6669 60,19%
2006 5205 8897 58,50%
2008 6851 11405 60,07%

Novi Travnik

2004 2684 5934 45,23%
2006 3950 8975 44,01%
2008 4451 9854 45,17%

Fojnica

2004 1280 3946 32,44%
2006 1545 5146 30,02%
2008 1436 5921 24,25%

Stolac

2004 3922 6290 62,35%
2006 3542 6260 56,58%
2008 4270 6981 61,17%

Čapljina

2004 6466 8623 74,99%
2006 7157 9828 72,82%
2008 7861 10072 78,05%

Prozor

2004 3590 5109 70,27%
2006 4087 5613 72,81%
2008 4763 6401 74,41%

Za 2008 godinu uzimao sam podatke za načelnika izuzev u općinama Novi Travnik , Stolac , Čapljina i Prozor . U Novom Travniku zbog nezavisnog kandidata ; u Stocu i Čapljini jer nije bilo nehrvatskih kandidata ; u Prozoru jer mi je nerealna brojka od 82,73% u korist Hrvata.

Sve u svemu ja ne vidim da su Hrvati nešto loše prošli a odaziv je velik . Jbg sad što su očito muslimani imali veću izlaznost nego mi.

Toliko od mene :D

nije ti točan podatak za bugojno 2004god.

Tomba17
08.10.2008., 18:05
U Novom Travniku za nacelnika je glasovalo 10418 osoba, gdje su hrvatski kandidati uzeli ukupno 56-57% od tih glasova, a pobjednicki muslimanski kandidat je dobio ukupno 3518 glasova

Kandidat Hrvat koji je dobio najvise glasova od Hrvata je dosadasnji nacelnik iz redova NHI, sa 30% od navedenih glasova. A na ovim izborima Vidak je izasao kao neovisni kandidat, a NHI je kandidirala drugog kandidata.
Sto se to desilo u NHI i glede Vidaka neznam, ali da je Vidakovo izlazenje iz NHI imalo uticaja na glasovanje za opcinske vijecnike ocito je vidljivo iz sljedeceg

Za opcinsko vijece je glasovalo je 9854 osoba, t j 564 osoba manje

Za opcinsko vijece kada se zbroje glasove svih muslimanskih stranaka - BEZ SDP - je 2986 glasova, t j 532 glasova manje vec je dobio novi nacelnik Refik Lendo

E, sada dolazimo do SDP koji nije imao svog kandidata za nacelnika, u NT gdje SDP tradicionalno ima velik broj pristasa Hrvata, gdje je SDP osovojio tocno 1000 glasova.

Kada se uzme u obzir da je manjak okruglo 500 muslimanskih glasova izmedju izbora za opcinskog vijeca i nacelnika, znaci okruglo 500 glasova za SDP je bilo od strane Muslimana a 500 od strane Hrvata.

Nije onda nimalo dalek zakljucak da je bila znacajna abstinencija Hrvata, pristasa Vidaka, posebno glede izbora za opcinsko vijece jer te pristase "vise nisu imale stranku da glasuju" odkada se Vidak (valjda) rastavio od NHI. T j tocno 564 glasova.

Ali nije ni za zanemariti broj Hrvata, pristase Vidaka, koji uopce nisu izasli na izbore jer nisu smatrali da ima vajde uopce izaci na izbore i dati svoj glas za Vidaka jer su (pogresno) racunali da on nema nikakvih izgleda

Ako se na pr usporedi glasovanje u susjednom Vitezu gotovo je istovjetan broj glasaca za nacelnika kao i za opcinsko vijece, znaci stabilna hrvatska vecina u toj opcini

Nesto se desilo u NT, gdje je vjerojatno zbog lokalnih svadja kod Hrvata izgubljena i opcinska vlast kao i mjesto nacelnika

I tako je deshifrirana ta famozna tzv muslimanska demografska vecina u Novom Travniku :kava:

Inkvizitor
08.10.2008., 21:34
Ferrari: Istina je da je bio svojevrsni bojkot dijela hrvatskog pucanstva Mostara glede oba HDZ, pa su mnogi glasovali za Lijanovice i SDP.
Od lijanovicevih glasova vjerojatnoca je velika da je "hrvatski" postotak bio >80%.

Ali to po nekom automatizmu ne cini tu stranku hajmo reci "hrvatskom" u smislu kakve su oba HDZ, HSP i sl.

Ako si iz Mo trebao si posvetiti malo paznje na imena kandidata te stranke, i ako me pamcenje ne vara dok sam na brzinu pregledavao listic bila je formula 1+1+1 , pa 1+1+1, pa 1+1+1...

Mostar 2004 : HDZ - koalicija 14, SDA 10, SBiH 4, SDP 4, Radom za boljitak i HSP - koalicija po 1 mandat;
Hrvatske strane 14+1+1=16 Bošnjačke 10+4+4=18 ukupno 34 vjećnika

Mostar 2008 SDA 10, Radom za boljitak 9, HDZ Bih 7, HDZ 1990 3, SDP 3, SBIH 2, HSP 1
Hrvatske strane 9+7+3+1 = 20 Bošnjačke 10+3+2 = 15 ukuono 35 vjećnika,

ma to je nebitno u smislu kome će Lijanovići, bitno je da je očigledno da je broj hrvatskih glasova u Mostaru a samim tim i pučanstva debelo pretegnuo na hrvatsku stranu. Što je odlična vijest.

A stranke, tamo-vamo nebitno. Kad dođe situacija da se opredjeli svi će na jednu stranu.

Bitno je da se radikalno jihaderstvo sve više pomiče na sjever. To malo u Mostaru i ona šakica jada u Stocu je sve što je preostalo.

A to je, znaju i najzagriženiji islamratnici, loša vijest za njih.

Odlična je još vijest da se Hrvati u Žepču odlično drže, fino iznenađenje, a ni u Srednjoj Bosni situacija nije loša dapače. Toliko priče o nestajanju a kad ono svuda al pari i to sa vjerovatnom slabijom izlaznošću Hrvata, al uzmimo i da je izlaznost birača jednaka, opet dobro.

Jednostavno, situacija je odlična kako se neki ovdje nadaju, u svom jadu i očaju. :D

Crospur
08.10.2008., 21:48
ma to je nebitno u smislu kome će Lijanovići, bitno je da je očigledno da je broj hrvatskih glasova u Mostaru a samim tim i pučanstva debelo pretegnuo na hrvatsku stranu. Što je odlična vijest.

A stranke, tamo-vamo nebitno. Kad dođe situacija da se opredjeli svi će na jednu stranu.

Bitno je da se radikalno jihaderstvo sve više pomiče na sjever. To malo u Mostaru i ona šakica jada u Stocu je sve što je preostalo.

A to je, znaju i najzagriženiji islamratnici, loša vijest za njih.

Odlična je još vijest da se Hrvati u Žepču odlično drže, fino iznenađenje, a ni u Srednjoj Bosni situacija nije loša dapače. Toliko priče o nestajanju a kad ono svuda al pari i to sa vjerovatnom slabijom izlaznošću Hrvata, al uzmimo i da je izlaznost birača jednaka, opet dobro.

Jednostavno, situacija je odlična kako se neki ovdje nadaju, u svom jadu i očaju. :D

Situacija nije loša, barem kada se zbroje procenti hrvatskih kandidata za načelnika N. Travnika ali zaista je poražavajuća glupost, ne znam kako to drugačije nazvati hrvatskih političara tamo, umjesto da izađu s jednim kandidatom njih se nađe četvero, zaista ne znam šta oni misle.....

Inkvizitor
08.10.2008., 21:52
Situacija nije loša, barem kada se zbroje procenti hrvatskih kandidata za načelnika N. Travnika ali zaista je poražavajuća glupost, ne znam kako to drugačije nazvati hrvatskih političara tamo, umjesto da izađu s jednim kandidatom njih se nađe četvero, zaista ne znam šta oni misle.....

Glupo je ali suštinski nebitno. Jebeš tog načelnika, jake mi face u p.m.

To najviši predstavnik posmjenjiva u roku keks ako se taj dan ustane na lijevu nogu.

Ovi su izbori bitni samo, kao manjkavi, ali u nedostatku pravog, popis stanovništva. A Hrvati su u N Travniku po svemu sudeći većina. Većina su i u Vitezu, Prozoru, Kiseljaku, Žepču, Kreševu, u Busovači su tu negdje oko pola, u Travniku oko trećine, Bugojnu, G Vakufu isto, Vareš tako-tako. Uopće nije loše, dapače.

Crospur
08.10.2008., 22:02

To najviši predstavnik posmjenjiva u roku keks ako se taj dan ustane na lijevu nogu.

Ovi su izbori bitni samo, kao manjkavi, ali u nedostatku pravog, popis stanovništva. A Hrvati su u N Travniku po svemu sudeći većina. Većina su i u Vitezu, Prozoru, Kiseljaku, Žepču, Kreševu, u Busovači su tu negdje oko pola, u Travniku oko trećine, Bugojnu, G Vakufu isto, Vareš tako-tako. Uopće nije loše, dapače.

Ja ovak sa strane nemam pravo nikome sugerirati što i kako raditi ali ipak mislim da u općinama kao što je N. Travnik mora biti isključivo jedan kandidat, iskreno iznenađen sam da se i u Žepču , pa čak i u Stocu nije desilo slično ali izgleda da su tamo stvari zacementirane po tom pitanju...

dudu
08.10.2008., 22:20

odakle toliko u travniku?

Prolaznik_
08.10.2008., 23:48
IZBORI
Mostar jedina prilika za Hrvata

Autor Vera Soldo

U stolce rezervirane za prvog čovjeka, načelnika ili gradonačelnika, najvećih gradova u Bosni i Hercegovini, Tuzle, Bihaća, Zenice, Sarajeva ili Banja Luke, neće sjesti niti jedan Hrvat. Upravo Hrvati prvog čovjeka nemaju niti u jednom značajnom gradskom području u BiH gdje je hrvatsko pučanstvo živjelo prije rata i gdje i sada žive, iako su jedan od tri konstitutivna naroda u Bosni i Hercegovini. Jasmin Imamović (SDP) u sljedeće četiri godine biti će načelnik u Tuzli, u Bihaću svoj novim mandat ima novi-stari načelnika Hamdija Lipovača (SDP) a Zenicu će u četverogodišnjem mandatu voditi Husein Smajlović (Stranka demokratske akcije).

Dok će Dragoljub Davidović (SNSD) biti gradonačelnik Banja Luke, u Sarajevu će se za
to mjesto boriti Bošnjaci iz Stranke demokratske akcije i SDP-a.

Otvorene mogućnosti
Hoće li i Mostar ostati bez gradonačelnika Hrvata, kao nikada do sada, ovisiti će o samim Hrvatima tog
grada. ( Kao nikada do sada ???????? )

Naime, iz Glavnoga odbora Stranke demokratske akcije, stranke koja je od 45 269 glasova dobila 10 034 i koja u Gradskom vijeću Mostara ima sigurnih jedanaest mandata, jasno su dali do znanja da ne odustaju od svog kandidata za gradonačelnika.

Posljednja mogućnost da Hrvati dobiju svog gradonačelnika je Mostar i to uz jedan uvijet - koalicijom svih hrvatskih stranaka i uz potporu Narodne stranke Radom za boljitak koja u Gradskom vijeću Mostara dobiva sigurnih osam mandata. No, koliko će hrvatske stranke biti spremne na kompromis teško je odgovoriti.

Naime, odluka da se u Širokom Brijegu ne ide na koaliciju sa Narodnom strankom Radom za boljitak najvjerojatnije će se odraziti i na uzburkani Mostar.

Poruka Hrvatima
- To bi značilo izdaju dosljednosti i izdaju naših glasača, pristiže odgovor iz Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine gdje je već sada logična i, do prije dva dana teško ostvariva, koalicija Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine i Hrvatske demokratske zajednice 1990 te Hrvatske stranke prava Đapić - dr. Jurišić.

No, ukoliko se taj scenarij i ostvari, Hrvati bi i tada sa razpoloživim mandatima bili u gubitku jer bi eventualna koalicija Hrvatska demokratska zajednica Bosne i Hercegovine i Hrvatska demokratska zajednica 1990 - Hrvatska stranka prava Đapić-dr.Jurišić u Gradskom vijeću brojila tek 11 mandata (7+3+1) što je ravno osvojenim mandatima Stranka demokratske akcije.

Pat poziciju oko hrvatskog gradonačelnika u Mostaru može riješiti koalicija Stranke demokratske akcije i Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine, što je malo vjerojatno, ili koalicija svih hrvatskih stranaka zajedno sa Narodnom strankom Radom za boljitak”, što je također na klimavim nogama.
No, izbor budućeg mostarskog gradonačelnika biti će jasna poruka svim Hrvatima u Bosni i Hercegovini.

VL

Povijest&Politika
09.10.2008., 13:00
Kako se to glasovalo u Mostaru? Vidim nema nigdje načelnika? :confused:

Ultras1986
09.10.2008., 13:08
U mostaru je takav statut da od 35 vjećnika 15 je Hrvata 15 Muslimana 4 Srbina i 1 ostali. To je po NARODNOSTI ne po strankama.

Povijest&Politika
09.10.2008., 13:16
U mostaru je takav statut da od 35 vjećnika 15 je Hrvata 15 Muslimana 4 Srbina i 1 ostali. To je po NARODNOSTI ne po strankama.

Pa ja pitam za načelnika. :ne zna:

Povijest&Politika
09.10.2008., 13:21
I za Brčko imam isto pitanje.

Ultras1986
09.10.2008., 13:43
Pa ja pitam za načelnika. :ne zna:

U mostaru se ne bira izravno nego po starom principu . A vjerojatno ce bit hrvat gradonacelnik a bosnjak predsjednik vijeća ili obrnuto.

Ma ugl u Mostaru nije toliko ni bitno međunacionalno nego unutar pojedninih nacija kko ce biti u vijecu.

A istina je da se zapadna strana grada gradi dosta brze i vise se doseljava nego u istocni.

Povijest&Politika
09.10.2008., 13:49
U mostaru se ne bira izravno nego po starom principu . A vjerojatno ce bit hrvat gradonacelnik a bosnjak predsjednik vijeća ili obrnuto.

Ma ugl u Mostaru nije toliko ni bitno međunacionalno nego unutar pojedninih nacija kko ce biti u vijecu.

A istina je da se zapadna strana grada gradi dosta brze i vise se doseljava nego u istocni.

A Brčko?

Ultras1986
09.10.2008., 13:55
A Brčko?

Za Brčko ti ne znam sa sigurnošću ali mislim da je isto po starom ali da nema nekog točno određenog pariteta što se tiče naroda.

To je samo u Mostaru tako.

west_HB
09.10.2008., 19:35
ko je dobijo dobijo....ajmo ponovo na radju..nema kruha od ovih izbora :)

posmatrač
10.10.2008., 07:23
Neću ništa posebno komentirati, 700 obrisanih upisa na ovoj temi je i više nego dovoljan komentar vaših "rasprava", pogotovo u posljednja dva dana kako nisam bio tu .... ovo šta se radilo na ovoj temi je strašno.

Pet, šest trollova i provokatora je trajno banirano, temu ću ponovo otvoriti jer mislim da ima ljudi koji bi ipak željeli normalno rapravljati o proteklim izborima a koji nisu mogli doći do riječi od provokatora i njihovih "sugovornika". Sve one koji misle nastaviti ovo što su radili juče i prekjuče upozoravam da će kazne biti rigorozne.

Večeras sam s foruma udaljio samo trollove koji su izazvali ovu bespotrebnu lavinu besmislenih, glupih, trollerskih i uvredljivih upisa ... idući put će im se pridružiti i forumaši koji se "uhvate u kolo" s eventualnim novih provokatorima.

Hvala lijepo.

Zapadni_Mostar
10.10.2008., 10:50
Hrvati zbijaju redove: Traži se gradonačelnik

Počinju prvi pregovori o koaliranju u borbi za jedinog gradonačelnika Hrvata u BiH između HDZ-a BiH i HDZ-a 1990 na lokalnoj razini, dojučerašnjih ljutih protivnika, te HSP-a BiH Đapić-dr. Jurišić, iz kojeg su istaknuli da će podržati samo hrvatskog gradonačelnika.

''Na stranci koja sebe smatra pobjednicom inicijativa je za pokretanjem pregovora'' kazao je za Večernji list VesoVegar, glasnogovornik HDZ-a 1990, indirektno dajući do znanja da u toj stranci očekuju inicijativu iz HDZ-a BiH.

''Gradonačelnik Mostara mora biti Hrvat'' kazao je za isti list Denis Lasić, predsjednik Gradskog odbora HDZ-a BiH Mostar, dok Suad Hasandedić, nositelj liste SDA, stranke koja je, po sadašnjim rezultatima osvojila najviše mandata u Gradskom vijeću Mostara, drži da gradonačelnik mora biti iz redova pobjedničke političke opcije.

I Dnevni list danas piše kako se već naveliko razmišlja o formiranju tzv. svehrvatske koalicije čiji bi aktualni gradonačelnik Ljubo Bešlić bio glavni kandidat i za budućeg prvog čovjeka grada na Neretvi. Naime, hrvatske su političke stranke već jednom, prilikom formiranja vlasti na županijskoj razini u HNŽ-u, osobni i stranački interes stavili ispred nacionalnog, što su odmah skupo platili ostajući bez značajnih ministarskih pozicija u županiji, a čije posljedice i dan - danas Hrvati u Hercegovačko-neretvanskoj županiji itekako osjete. Stoga se, kako doznaje Dnevni list, naveliko razmišlja o formiranju hrvatske koalicije koju bili činili HDZ BiH, HDZ 1990. i HSP (Đapić-dr. Jurišić)-HNZ, koja bi, prema sadašnjim brojkama, iznosila 11 mandata, a kojoj bi se s osam osvojenih vijećničkih mjesta pridružila i Narodna stranka Radom za boljitak. Upravo bi tako ova koalicija imala većinu u novom sazivu mostarskoga Gradskog vijeća.

Treća strana u borbi za mostarskog gradonačelnika je Narodna stranka radom za boljitak, čiji je predsjednik izjavio kako za mostarskog gradonačelnika može predložiti gradonačelnica bilo koje nacionalnosti.

''Ne vjerujem da bi Bešlić podigao ruku za mene. Tada je bilo drukčije, HDZ je imao 15 mandata, a SDA 10'' odgovorio je Hasandedić na pitanje, prisjećajući se da su upravo on i Bešlić bili kandidati za gradonačelnika prije četiri godine, kada je i sam dao potporu hrvatskom kolegi.

''Iako bi NSRZB trebao biti bliže nama, mislim da su bliži HDZ-u jer su se potpisivanjem Kreševske deklaracije izjasnili kao hrvatska stranka, a promjene su moguće i kada pristignu konačni rezultati'' komentira kanditat SDA za gradonačelnika Mostara mogućnost koaliranja sa NSRZB-om.

Ukoliko se njegove riječi potvrde, a "Boljitak" bude koalilrao sa već izvjesnom hrvatskom koalicijom, Hrvati bi imali mogućnosti izboriti gradonačelnika. Ipak, prva, konstituirajuća sjednica GV Mostara, trebala bi se održati polovinom studenoga, do kada su moguće i neočekivane koalicije, no već sada je sigurno da se gradonačelnik neće izabrati u prvom krugu i dvotrećinskom većinom 35 novih vijećnika.

Zapadni_Mostar
10.10.2008., 11:10
Hrvati očekuju svoga gradonačelnika! :top:

west_HB
10.10.2008., 11:53
Hrvati očekuju svoga gradonačelnika! :top:

Mladena Ivankovića LIjanovića :D

koja pišancija :lol:

Zapadni_Mostar
10.10.2008., 12:02
a da je i on:D, samo da nije musliman na čelu grada! :top:

Blulady
10.10.2008., 12:30

ma neće on .......barem se nadam........dok se sad ovi namire u iduće 4 god...jadni mi a njima je svejedno ko uzimao on će i dalje..

west_HB
10.10.2008., 12:40
ma neće on .......barem se nadam........dok se sad ovi namire u iduće 4 god...jadni mi a njima je svejedno ko uzimao on će i dalje..

nema razlike meni izmedju Hrvata Ljube , Hrvata Mladena , ili muslimana Milija na čelu Mostara..er od nijednog ne očekujem nistra dobra za MOstar..
ljubo je imo priliku ..nije se iskazao..mladen je blentav od sebe a i nije iz mostara, a mili je musliman.sve da je i doabr musliman . opet je musliman..:D

dakle svejedno...

izobri prosli..ajmo joept nazad na poso...:top:

Michael Collins
10.10.2008., 13:39
Osim u Livnu i Zapadnoj hercegovini, trenutno je idiotski da postoje 2 Hrvatske stranke, a kamoli tri, 4... :flop:

Jel može mapa sa izbornim rezultatima?

Totenkopft
10.10.2008., 15:55
Jesu li objavljeni konačni rezultati?
Da li su prebrojani glasovi pristigli poštom?

Ima li promena u odnosu na ovo:

MRSHO
10.10.2008., 17:02

Evo potvrđeni rezultati za neke općine (prebrojano do danas 14h) ali samo sa redovnih glasačkih mjesta.

http://www.izbori.ba/SS109101400/index.asp

FIDEKTER
10.10.2008., 17:40

Cazin si krivo obojao... U Cazinu je načelnik iz ASDA...

BHPS
10.10.2008., 20:48

Hastra...Radi guza ko meduza...:lol::lol::lol::lol:

MRSHO
13.10.2008., 14:33
Bošnjaci uzeše Srebrenicu. Evo rezultata. Kako su aktivirali toliki broj ljudi za glasovanje u odsustvu i poštom? Glasovi za Bošnjačkog gradonačelnika i za stranku Savez SDA-S BiH su 60% preko pošte i u odsustvu! Ipak sam mislio da ima puno više povratnika tamo...

http://www.izbori.ba/srebrenica13101400/ShowMunicipality.asp

Prolaznik_
13.10.2008., 22:44

Izmijenite mapu, u Srebrenici je nacelnik Osman Suljic, Bosnjak, a ne bosanski Srbin.

Easternborder II
13.10.2008., 23:10
podbacili su moji Posavljaci..jad i tuga prvo prodana a sada i ostavljenahttp://www.youtube.com/watch?v=hoF6IFMFUSk&NR=1

markozzz
13.10.2008., 23:14
podbacili su moji Posavljaci..jad i tuga prvo prodana a sada i ostavljenahttp://www.youtube.com/watch?v=hoF6IFMFUSk&NR=1

pa koliko znam još nisu prebrojani glasovi iz inozemstva za posavinu...

Easternborder II
13.10.2008., 23:36
pa koliko znam još nisu prebrojani glasovi iz inozemstva za posavinu...

U Brodu Hrvatska koalicija 210 glasova

markozzz
14.10.2008., 00:04

to su redovni glasovi samo na biračkom mjestu. još trebaju stići glasovi iz inozemstva. u inozemstvu je za brod prijavljeno još 2000glasača. nek od toga 1000hrvata izađe na izbore rezultat će biti drugačiji...

markozzz
14.10.2008., 00:11
za derventu također je u inozemstvu prijavljeno još 2600glasača. nek pola od toga glasa za hrv koaliciju rezultat će biti solidan s obzirom na one zabrane koje smo imali...

Bregava
14.10.2008., 02:41

Zupa Stjepan Krst (pod okupacijom tzv RSa - Berkovici) imala je oko 600 Hrvata. A da su barem 40 hrvata glasali tamo dobili bi i mi koji vijecnik...

pogledajte ovo: http://www.izbori.ba/MEC06101200/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=177

Totenkopft
14.10.2008., 08:48
Bošnjaci uzeše Srebrenicu. Evo rezultata. Kako su aktivirali toliki broj ljudi za glasovanje u odsustvu i poštom? Glasovi za Bošnjačkog gradonačelnika i za stranku Savez SDA-S BiH su 60% preko pošte i u odsustvu! Ipak sam mislio da ima puno više povratnika tamo...

http://www.izbori.ba/srebrenica13101400/ShowMunicipality.asp

Opet će Srebrenicom upravljati načelnik iz Sarajeva.:rofl:
Hoće li novi načelnik dolaziti na posao češće od jednom nedeljno?

Stvarno ne znam zašto bi i dalje glasali na lokalnim izborima oni koji ne žive na tom područiju?
Oni koji žele da se vrate oni su se i vratili, ali ne znam kakvu korist ima lokalna zajednica od načelnika koji ne živi u njoj?:ne zna:

grunjac_
14.10.2008., 09:47

Stvarno ne znam zašto bi i dalje glasali na lokalnim izborima oni koji ne žive na tom područiju?
Oni koji žele da se vrate oni su se i vratili, ali ne znam kakvu korist ima lokalna zajednica od načelnika koji ne živi u njoj?:ne zna:

Ko će se vratit kad ste ih tamo potamanili ko komarce... :kava:

Totenkopft
14.10.2008., 09:55
Ko će se vratit kad ste ih tamo potamanili ko komarce... :kava:

Ja se pitam dokle će na lokalnim izborima na primer u Srebrenici i drugim opštinama u RS glasati oni koji žive u federaciji i koji ne nameravaju da se vrate u RS?

Mislim ako žele da se vrate, neka se vrate, ali ako žive u Sarajevu neka glasaju na lokalnim izborima za Sarajevske većnike!

Dokle će ovako biti? Pa neće valjda i njihova deca koja su rođena posle '95 u SA, da glasaju za većnike u Srebrenici?

H.k.G.
14.10.2008., 14:42
Ja se pitam dokle će na lokalnim izborima na primer u Srebrenici i drugim opštinama u RS glasati oni koji žive u federaciji i koji ne nameravaju da se vrate u RS?

Mislim ako žele da se vrate, neka se vrate, ali ako žive u Sarajevu neka glasaju na lokalnim izborima za Sarajevske većnike!

Dokle će ovako biti? Pa neće valjda i njihova deca koja su rođena posle '95 u SA, da glasaju za većnike u Srebrenici?

Isto vrijedi za Glamoc, Drvar, Grahovo, Petrovac :mig:

Totenkopft
14.10.2008., 14:46
Isto vrijedi za Glamoc, Drvar, Grahovo, Petrovac :mig:

Ne važi, jer Srbi koji glasaju u tim mestima i žive u tim mestima.:D

frane2110
14.10.2008., 15:05

i ja neznam zasto srbi dolaze glasati u Hrvatskoj kad su izbori ,a ne zive tamo, niti se namjeravaju vratiti .

Totenkopft
14.10.2008., 15:11
i ja neznam zasto srbi dolaze glasati u Hrvatskoj kad su izbori ,a ne zive tamo, niti se namjeravaju vratiti .

Hrvati su bar pošteni,:mig:
ne dolaze u Posavinu čak ni na glasanje.:D

Opasne Misli
14.10.2008., 15:32
Besplatan jednodnevni izlet sa obrokom.

markozzz
14.10.2008., 17:49
Zupa Stjepan Krst (pod okupacijom tzv RSa - Berkovici) imala je oko 600 Hrvata. A da su barem 40 hrvata glasali tamo dobili bi i mi koji vijecnik...

pogledajte ovo: http://www.izbori.ba/MEC06101200/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=177

u općini berkovići nije ustanovljena nijedna hrvatska stranka, a to je zato jer tamo stalno živi 4-5 hrvata danas. svejedno mislim da to nije opravdanje da se ne iziđe na izbore i u toj općini...

markozzz
14.10.2008., 17:51
Ne važi, jer Srbi koji glasaju u tim mestima i žive u tim mestima.:D

ne nego dobar dio dođe autobusima na dan izbora. posebno u glamoč i grahovo...

markozzz
15.10.2008., 00:22
za koga su glasali hrvati dervente???evidentan je nesrazmjer:

za načelnika:

STANIĆ PERICA
HRVATSKA KOALICIJA-HDZBIH,HDZ1990 612 4,69 %

za općinsko vjeće:

8 K33 HRVATSKA KOALICIJA-HDZBIH,HSS-NHI,HDZ1990 429 3,26 %

ja osobno mislim da su ovih 183glasa razlike podjelili SDP i SNSD...

markozzz
17.10.2008., 01:52
ne razumijem ove liste za nacionalne manjine. ova imena i prezimena izabanih mi namanje liče na imena nacionalnih manjina. čini mi se da je evidentna kupovina zastupnika...

Povijest&Politika
18.10.2008., 14:58
Znači, glasovi sa strane dođoše i Bošnjaci pobijediše? :mig:

----

Imamo li konačnu kartu i konačne rezultate za sve?

Povijest&Politika
18.10.2008., 15:08
Je li on iz SDA, S BIH ili je nestranački...?

markozzz
20.10.2008., 17:14
Hrvatska koalicija pojedinačno najjača stranka u Bosanskom brodu:

Stranke/Mandati:

1. Hrvatska koalicija (HDZBIH, HSS-NHI, HDZ1990) - 1449 (16.63%)glasova - 4 mandata
2. SNSD - 1321 (15.16%) glasova - 4 mandata
3. SP - 1235 (14.17%) glasova - 4 mandata
4. SDS - 820 (9.41%) glasova - 3 mandata
5. PDP - 809 (9.28%) glasova - 3 mandata
6. NS - PZB 554 (6.36%) glasova - 2 mandata
7. DNS - 395 (4.53%) glasova - 1 mandat
8. SDPBIH - 373 (4.28%) glasova - 1 mandat
9. DEPOS - 345 (3.96%) glasova - 1 mandat
10. NS Radom za boljitak - 326 (3.75%) - 1 mandat
11. SRS - 288 (3.3%) - 1 mandat

s obzirom na opstrukcije i zabranu glasovanja izbrisanim hrvatima, ja sam zadovoljan rezultatima u bosanskom brodu...

markozzz
20.10.2008., 17:21
Derventa:

SKUPŠTINA OPŠTINE DERVENTA

REZULTATI
Ukupno mandata za raspodjelu 27
Stranka Glasovi Mandati

1 515 SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA - SNSD - MILORAD DODIK 4,130 27,51 % 8
Redovni 4.023
Poštom 71
Odsustvo i mobilni tim 33
Potvrđeni 3

2 018 SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA 3,736 24,88 % 8
Redovni 3.684
Poštom 4
Odsustvo i mobilni tim 40
Potvrđeni 8

3 K33 HRVATSKA KOALICIJA-HDZBIH,HSS-NHI,HDZ1990 1,975 13,15 % 4
Redovni 429
Poštom 1.466
Odsustvo i mobilni tim 3
Potvrđeni 77

4 440 PARTIJA DEMOKRATSKOG PROGRESA 1,566 10,43 % 3
Redovni 1.555
Poštom 0
Odsustvo i mobilni tim 9
Potvrđeni 2

5 K41 SOCIJALISTIČKA PARTIJA-PENZIONERSKA STRANKA REPUBLIKE SRPSKE 716 4,77 % 1
Redovni 707
Poštom 1
Odsustvo i mobilni tim 8
Potvrđeni 0

6 008 SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE 516 3,44 % 1
Redovni 431
Poštom 58
Odsustvo i mobilni tim 19
Potvrđeni 8

7 A09 DEMOKRATSKA STRANKA NARODA SRPSKE 476 3,17 % 1
Redovni 475
Poštom 1
Odsustvo i mobilni tim 0
Potvrđeni 0

8 A14 SRPSKA STRANKA REPUBLIKE SRPSKE 462 3,08 % 1
Redovni 459
Poštom 0
Odsustvo i mobilni tim 3
Potvrđeni 0

Zapadni_Mostar
20.10.2008., 17:30

Stranke/Mandati:

1. Hrvatska koalicija (HDZBIH, HSS-NHI, HDZ1990) - 1449 (16.63%)glasova - 4 mandata

s obzirom na opstrukcije i zabranu glasovanja izbrisanim hrvatima, ja sam zadovoljan rezultatima u bosanskom brodu...

Prezadovoljan, pa da je onim 2000 ljudi dopušteno bilo glasati, imali bi načelnika gore! :(

Easternborder II
20.10.2008., 18:16

Stranke/Mandati:

Odlično, Brođani svaka čast:top:

Gorshtak
20.10.2008., 18:19
OPĆINSKO VIJEĆE GLAMOČ

REZULTATI
Ukupno mandata za raspodjelu 15
Stranka Glasovi Mandati

1 515 SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA - SNSD - MILORAD DODIK 574 21,78 % 3

2 090 STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 432 16,39 % 3

3 018 SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA 361 13,69 % 2

4 027 HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH 314 11,91 % 2

5 730 SOCIJALDEMOKRATSKA UNIJA BOSNE I HERCEGOVINE 249 9,45 % 2

6 440 PARTIJA DEMOKRATSKOG PROGRESA 204 7,74 % 1

7 502 NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 194 7,36 % 1

8 K32 HRVATSKA KOALICIJA HDZ1990-HKDU 178 6,75 % 1

9 049 ZAVIČAJNI SOCIJALDEMOKRATI - MILE MARČETA 62 2,35 % 0

10 513 STRANKA PENZIONERA - UMIROVLJENIKA BOSNE I HERCEGOVINE 46 1,75 % 0

11 004 STRANKA ZA BOSNU I HERCEGOVINU 22 0,83 % 0

Ukupno glasova za stranke 2,636

Gorshtak
20.10.2008., 18:30
OPĆINSKO VIJEĆE BOSANSKO GRAHOVO / GRAHOVO

REZULTATI
Ukupno mandata za raspodjelu 15
Stranka Glasovi Mandati

1 515 SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA - SNSD - MILORAD DODIK 569 39,65 % 6
2 461 DEMOKRATSKI NARODNI SAVEZ 405 28,22 % 5
3 027 HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH 128 8,92 % 1
4 502 NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 104 7,25 % 1
5 440 PARTIJA DEMOKRATSKOG PROGRESA 102 7,11 % 1
6 008 SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE 53 3,69 % 1
7 730 SOCIJALDEMOKRATSKA UNIJA BOSNE I HERCEGOVINE 27 1,88 % 0
8 018 SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA 26 1,81 % 0
9 769 HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA 1990 21 1,46 % 0
Ukupno glasova za stranke 1,435
x

Gorshtak
20.10.2008., 18:32
OPĆINSKO VIJEĆE DRVAR

REZULTATI
Ukupno mandata za raspodjelu 19
Stranka Glasovi Mandati

1 515 SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA - SNSD - MILORAD DODIK 2,578 69,85 % 13
2 K20 HRVATSKA KOALICIJA ZA DRVAR HDZ1990-HDZBIH-HSP ĐAPIĆ-JURIŠIĆ 282 7,64 % 1
3 502 NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 182 4,93 % 1
4 049 ZAVIČAJNI SOCIJALDEMOKRATI - MILE MARČETA 169 4,58 % 1
5 B25 UGLJEŠA RODIĆ 148 4,01 % 1
6 074 SOCIJALISTIČKA PARTIJA 141 3,82 % 1
7 008 SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE 123 3,33 % 1
8 513 STRANKA PENZIONERA - UMIROVLJENIKA BOSNE I HERCEGOVINE 68 1,84 % 0
Ukupno glasova za stranke 3,691

Gorshtak
20.10.2008., 18:35
OPĆINSKO VIJEĆE BOSANSKI PETROVAC

REZULTATI
Ukupno mandata za raspodjelu 17
Stranka Glasovi Mandati

1 515 SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA - SNSD - MILORAD DODIK 1,137 32,63 % 6
2 090 STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 713 20,46 % 3
3 877 NAŠA STRANKA 521 14,95 % 3
4 008 SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE 244 7,00 % 1
5 502 NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 219 6,28 % 1
6 028 DEMOKRATSKA NARODNA ZAJEDNICA BIH 213 6,11 % 1
7 004 STRANKA ZA BOSNU I HERCEGOVINU 167 4,79 % 1
8 074 SOCIJALISTIČKA PARTIJA 131 3,76 % 1
9 K27 SDU-LDS, SOCIJALDEMOKRATSKA UNIJA-LIBERALNO DEMOKRATSKA STRANKA 52 1,49 % 0
10 513 STRANKA PENZIONERA - UMIROVLJENIKA BOSNE I HERCEGOVINE 47 1,35 % 0
11 796 AHMET HIDIĆ 41 1,18 % 0
Ukupno glasova za stranke 3,485

markozzz
20.10.2008., 18:35
hrvatske stranke u glamoču grahovu i drvaru bilježe porast broja glasača apsolutno(ali svi su narodi rasli apsolutno), a čak i relativno za 2-5% u odnosu na prošle izbore...

u grahovu je samo 15-20glasova falilo za zastupnika više u odnosu na prošle izbore...

Prolaznik_
20.10.2008., 19:13

Stranke/Mandati:

I ja sam zadovoljan, zbog opstrukcija i svih raznih prepreka, ipak je dobar odziv posavskih Hrvata bio. Svaka cast, ako Bog da na narednim izborima jos vise. :top:

markozzz
20.10.2008., 19:20
I ja sam zadovoljan, zbog opstrukcija i svih raznih prepreka, ipak je dobar odziv posavskih Hrvata bio. Svaka cast, ako Bog da na narednim izborima jos vise. :top:

nekako se koridor iz godine u godinu sve više tanji i sve su dalje istočni i zapadni dijelovi RS:D

Prolaznik_
20.10.2008., 19:24
nekako se koridor iz godine u godinu sve više tanji i sve su dalje istočni i zapadni dijelovi RS:D

Zamolit cu da se "RS" pise malim slovima. :mig:

Sljedeci udar ( izbori ) ima da imamo nacelnika Hrvata u Bosanskom Brodu i to da se ujedine koalicije svih hrvatskih i bosnjackih partija i da Bosnjaci i Hrvati svi glasaju za Hrvata - za nacelnika. Isto uciniti i u Derventi i Modrici. :top:

Totenkopft
20.10.2008., 20:36
Ej jebo te koji ste vi likovi!
U Brodu su hrvati imali 200 glasova bez dijaspore, a svi zbirno sa dijasporom 16%. Povratak nemate.
Nasuprot tome Srpske stranke preko 80%.

U Bosanskom Petrovcu, Srpske stranke 60% mandata. + imamo povratak Srbi su vecina na terenu.

U Brckom Srpske stranke osvojile 50% mandata (bez vasih glasova iz dijaspore).
Pitam se sta ce biti kada budu ukinuti glasovi iz dijaspore i svako bude glasao u mestu svog prebivalista???

Prolaznik_
20.10.2008., 20:41
U Brodu su hrvati imali 200 glasova bez dijaspore, a svi zbirno sa dijasporom 16%. Povratak nemate.

U Bosanskom Petrovcu, Srpske stranke 60% mandata. + imamo povratak Srbi su vecina na terenu.

Pitam se sta ce biti kada budu ukinuti glasovi iz dijaspore i svako bude glasao u mestu svog prebivalista???

A je li to samo iz dijaspore glasaju Bosnjaci i Hrvati, sa Srbi ne ? Svi Srbi su na 'terenu' usput receno na tudjem terenu, jer je hiljadama Srba doseljeno u Brcko i dodjeljena im je drzavna imovina kao dzabe.

Totenkopft
20.10.2008., 20:48
A je li to samo iz dijaspore glasaju Bosnjaci i Hrvati, sa Srbi ne ? Svi Srbi su na 'terenu' usput receno na tudjem terenu, jer je hiljadama Srba doseljeno u Brcko i dodjeljena im je drzavna imovina kao dzabe.

Ali Srbi mogu i bez "glasova iz dijaspore" da osvoje vlast u opstinama koje su od "vitalnog znacaja"!

markozzz
20.10.2008., 21:27

i što želiš reći s tim?

ta je tema barem sto puta dosad apsolvirana na ovome forumu

Prolaznik_
21.10.2008., 03:27
Ali Srbi mogu i bez "glasova iz dijaspore" da osvoje vlast u opstinama koje su od "vitalnog znacaja"!

Mogu ali Morgen, barem kad je u pitanju Brcko. Sta ce tamo da osvoje kad je i pticama na grani jasno da su u Brckom vecina Bosnjaci ? Kakve ti nebuloze valjas ovdje ? Hajde popij mlijeko i u krevet.

Zapadni_Mostar
21.10.2008., 08:51
Zamolit cu da se "RS" pise malim slovima. :mig:

Sljedeci udar ( izbori ) ima da imamo nacelnika Hrvata u Bosanskom Brodu i to da se ujedine koalicije svih hrvatskih i bosnjackih partija i da Bosnjaci i Hrvati svi glasaju za Hrvata - za nacelnika. Isto uciniti i u Derventi i Modrici. :top:

Ta ti je prava! :top:

hercegovac1981
21.10.2008., 10:12
Ono što ohrabruje je definitivni pomak nagore u broju osvojenih vijećničkih mjesta u RS-u u odnosu na prošle izbore. Dobar rezultat i u Brčko distriktu, da je bar kapitaliziran još jednim vijećničkim mjestom više. Dobar rezultat u općini Gradačac/Pelagićevo i Kotor Varoš. Solidan u Odžak/Vukosavlje i Bosanski Šamac. Modriča jedan mandat a čak i Doboj umalo.

EXITOVAC
21.10.2008., 10:31
Mene je ova prijatno iznenadla.
http://www.izbori.ba/Mandati20101400/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=181

HRVATSKA KOALICIJA ZA RAVNO HDZ1990, HDZBIH 419 68,80 % 10 mandata

SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA - SNSD - MILORAD DODIK 190 31,20 % 5 mandata

Mislim da je prema preliminarnim rezultatima bilo 25-26% za SNSD sto je bilo odlicno, ali sada sa ovim konacnim je 1/3 sto je ....... :cerek:

EXITOVAC
21.10.2008., 10:48

Da stvar bude jos i ubedljivija, mnogi Srbi iz Petrovca svoj glas su dali mesovitim strankama.
Evo primera.
Vrtoce-tamo nema Bosnjaka
http://www.izbori.ba/Mandati20101400/BM.asp?MC=030&MN=BOSANSKI%20PETROVAC&PSC=030A009&LevelCode=030OV
HAJDER ERMIN
NAŠA STRANKA 33,33 %

Krnjeusa- isto nema bosnjaka
http://www.izbori.ba/Mandati20101400/BM.asp?MC=030&MN=BOSANSKI%20PETROVAC&PSC=030A003&LevelCode=030OV
HAJDER ERMIN NAŠA STRANKA 11,63 %

A za vece 30% osvojile radom za boljitak i nasa stranka u Krnjeusi.

Tako da Srbi odlicno stoje u opstini B.Petrovac.:top:

Totenkopft
21.10.2008., 11:33
i što želiš reći s tim?

ta je tema barem sto puta dosad apsolvirana na ovome forumu

Zelim da kazem da mi nije jasno kako mozete da se kurcite sa tih par procenata osvojenih glasova u Brodu i Derventi a stanje na terenu je porazno za vas.

Ali sta ces, ranjena dusa mora da nadje sebi leka, makar to bila iluzija.

I jos lupate gluposti o nekom "udaljavanju zapadnog od istocnog dela RS" ko da ce te se ikada tu vratiti i ugroziti Koridor.

Srbi na Koridoru stoje odlicno! Pogledaj rezultate izbora.

Michael Collins
21.10.2008., 11:57
Zelim da kazem da mi nije jasno kako mozete da se kurcite sa tih par procenata osvojenih glasova u Brodu i Derventi a stanje na terenu je porazno za vas.

I jos lupate gluposti o nekom "udaljavanju zapadnog od istocnog dela RS" ko da ce te se ikada tu vratiti i ugroziti Koridor.

Jel ti shvaćaš da koridor ne postoji već danas?

markozzz
21.10.2008., 12:27
Ono što ohrabruje je definitivni pomak nagore u broju osvojenih vijećničkih mjesta u RS-u u odnosu na prošle izbore. Dobar rezultat i u Brčko distriktu, da je bar kapitaliziran još jednim vijećničkim mjestom više. Dobar rezultat u općini Gradačac/Pelagićevo i Kotor Varoš. Solidan u Odžak/Vukosavlje i Bosanski Šamac. Modriča jedan mandat a čak i Doboj umalo.

ja sam očekivao i u tesliću jednog zastupnika, ali pošto je na onoj listi kojima je zabranjen izlazak na glasovanje bilo puno teslićana ništa čudno...

markozzz
21.10.2008., 12:31

s obzirom da je 4000 hrvata nepravedno ostalo bez prava glasa rezultat je super. ali zato će druge izbore biti još bolji...

uostalom šta tebe briga što se netko kurči.

uostalom ove izbore ste izgubili vukosavlje i svugdje u posavini imate manje zastupnika...

markozzz
21.10.2008., 12:36
tihić je izjavio da je njegova stranka u odnosu na prošle izbore u RS dobila 25 mandata manje. imala je 85 sada ima 60.

bilo bi zanimaljivo zbrojiti sve muslimanske stranke..npr. u foči je iza rata pobjeđivala SDA(glasovi putem pošte), a sada su dobili jako malo...

gledajući onako od oka uočljiv je pad u odnosu na prošle izbore kod muslimana u RS. neznam dali je stvar u tome što političari u prošlom mandatu nisu puno postigli na povratku ili nešto drugo...

markozzz
21.10.2008., 12:55
u općini pelagićevo hrvati imaju 4 zastupnika. jedan je iz stranke radom za boljitak.

pogledati kako su glasovali birači u gornjoj tramošnici(čisto hrvatsko mjesto):

026B008 - GORNJA TRAMOŠNICA:

1 502 NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 126 68,85 %

2 K33 HRVATSKA KOALICIJA-HDZBIH,HSS-NHI,HDZ1990 50 27,32 %

3 761 NEZAVISNA DEMOKRATSKA STRANKA 4 2,19 %

4 406 SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA 1990 - IZVORNA - POKRET ZA SRBSKU 2 1,09 %

5 515 SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA - SNSD - MILORAD DODIK 1 0,55 %

6 732 SRPSKA RADIKALNA STRANKA DR VOJISLAV ŠEŠELJ 0 0 %

7 440 PARTIJA DEMOKRATSKOG PROGRESA 0 0 %

8 461 DEMOKRATSKI NARODNI SAVEZ 0 0 %

9 018 SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA 0 0 %

10 074 SOCIJALISTIČKA PARTIJA 0 0 %

dakle hrvatskih glasova u pelagićevu je oko 22-23%

2211
21.10.2008., 13:23
tihić je izjavio da je njegova stranka u odnosu na prošle izbore u RS dobila 25 mandata manje. imala je 85 sada ima 60.

bilo bi zanimaljivo zbrojiti sve muslimanske stranke..npr. u foči je iza rata pobjeđivala SDA(glasovi putem pošte), a sada su dobili jako malo...

gledajući onako od oka uočljiv je pad u odnosu na prošle izbore kod muslimana u RS. neznam dali je stvar u tome što političari u prošlom mandatu nisu puno postigli na povratku ili nešto drugo...

to se dalo predvidjeti.. s obzirom da je povratak slab..

pozitivno me iznenadjuje prijedor (sa cak 4 hiljade glasova.. i to redovnih) i brcko naravno (iako nije vise dio rs-a, ipak je i tamo tesko bilo probiti led)...

sva ostala mjesta su po meni katastrofa sto se povratka tice... govorim sad konkretno o bosnjacima... sto se hrvata tice... mislim da njih za desetak godina u rs- nece biti ni medju "ostali"..

sve u svemu - operacija "ubij-zakolji" im je stvarno uspjela :(

markozzz
21.10.2008., 13:29
to se dalo predvidjeti.. s obzirom da je povratak slab..

pozitivno me iznenadjuje prijedor (sa cak 4 hiljade glasova.. i to redovnih) i brcko naravno (iako nije vise dio rs-a, ipak je i tamo tesko bilo probiti led)...

sva ostala mjesta su po meni katastrofa sto se povratka tice... govorim sad konkretno o bosnjacima... sto se hrvata tice... mislim da njih za desetak godina u rs- nece biti ni medju "ostali"..

sve u svemu - operacija "ubij-zakolji" im je stvarno uspjela :(

uvijek će ostati nešto malo hrvata u posavini. nikada oni neće doći ni blizu neke respektabilne brojke ali opstat će u nekim mjestima isključivo zbog blizine RH. da su komunalije rješene u svim selima u posavini bi živjelo barem još 10-15 000 hrvata koji bi putovali na posao u sl.brod, ali nemožeš ovako ništa ni očekivat kad više od pola sela nema ni struju, a o putevima da i ne govorim...

MRSHO
21.10.2008., 15:33
ja sam očekivao i u tesliću jednog zastupnika, ali pošto je na onoj listi kojima je zabranjen izlazak na glasovanje bilo puno teslićana ništa čudno...

Pozdrav markozzz,

što se tiče Teslića, nije dosta falilo da se preuzme jednog odbornika od radikala. Ali ipak, ja sam očekivao više glasova za Hrvatsku koaliciju i trebalo je biti više glasova. Kao što si ti već rekao, preko 200 Hrvata iz Teslićke općine odbijeno je u zahtjevu za glasanje poštom. Dalje, Hrvati iz grada priklonili su se SNSD-u i SDP-u, kao i očito 20-ak Hrvata na Studencima te 30-ak Hrvata u Slatini te Bardacima. Zašto? Zbog sastava liste Hrvatske koalicije na kojoj su glavni kandidati bili bračni par Čutura-Paurević (citat iz Slobodne Dalmacije će reći sve: "Ucjenjivao ljude u Tesliću

Prema pisanju "Slobodne Bosne", kompletnu proceduru dodjele donacija u općini Teslić, koje Vlada RH daje u građevinskom materijalu, "privatizirali" su Bruno Paurević, njegova rodica Spomenka Paurević i njezin suprug Marijan Čutura, šef lokalnog Ureda za obnovu. Navodi se da su ucjenjivali ljude da moraju potpisati kako su primili materijal u vrijednosti od 50.000 KM iako paket pomoći nije vrijedio više od 20.000 KM, a tražili su i po 500 KM samo za uvrštenje na popis korisnika donacija.
Paurević je svojoj rođakinji povjerio i posao izrade monografije Komušine, svojeg rodnog mjesta, za što je Vlada RH dala 40.000 kuna")

Ima tu na listi starih komunjara i još nekih likova, ali neću komenitrati više, nebi volio imat problema...

vin09mon
22.10.2008., 00:08
malo sam gledao izbore po birackim mjestima i dosao do zanimljivih podataka.

sam grad novi travnik (biracka mjesta novi travnik 1-6 i kalinska 1-4):

oko 2000 glasova za hrvatske stranke te oko 1600 za bosnjacke (važna napomena je da sam tu ubrojao sve glasove sdp-a! - velika većina na njihovoj listi su bosnjaci)

sam grad busovaca (biracka mjesta busovaca 1-7): hrv stranke oko 1100 glasova, a bosnjacke (opet + cijeli sdp) oko 700

zanimljiv je i vares (biracka mjesta vares 1-5): hrv stranke oko 450, bosnjacke oko 600 (zajedno sa nasom strankom) te sdp 350 ( 3 od 4 sa liste koji su usli u opcinsko vijece su hrvati, hrvati cine vise od 1/3 ljudi na listi).

mozete ovdje provjeriti

http://www.izbori.ba/Mandati20101400/index.asp

zanima me koja od ovih birackih mjesta spadaju pod grad jajce?

http://www.izbori.ba/Mandati20101400/BM.asp?MC=065&MN=JAJCE&LevelCode=065OV

vin09mon
22.10.2008., 00:43
grad vitez (biracka mjesta vitez 1-8): hrv stranke oko 1800, bosnjacke oko 700 ,sdp 350 (oko 30 % hrvata na isti)

grad zepce (biracka mjesta zepce 1-5): hrv stranke oko 800, bosnjacke oko 700, sdp oko 250 (veika vecina bosnjaci na listi) te L16 (pola pola na listi) oko 100

isto grad zepce zanimljivo..

strjela
22.10.2008., 12:46
Gdje je Bosnjacki narod Rogatice? Kako slab odziv na izborima.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rogatica

vin09mon
22.10.2008., 12:55
nasao za sam grad jajce. pod grad spadaju biracka mjesta Kokica Basta, Hrast, Basceluci, Katina, Volijak, Centar, Kozluk,Tehnicka Skola 1 i 2, Skela, Bare 1, Bare 2 i Bespelj

Kokica Basta 222h 156b
Hrast 211h 95b
Basceluci 235h 135b
Katina 72h 325b
Volijak 195h 200b
Centar 180h 222b
Kozluk 100h 375b
Tehnicka Skola 2 140h 105b
Tehnicka skola 1 268h 53b
Skela 310h 125b
Bare 1 182h 155b
Bare 2 190h 105b
bespelj 255h 260b

hrv stranke oko 2550 glasova (tu je ubrojano i 20% glasova sdp-a), bosnjacke 2300 (80% glasova sdp-a). znaci, drzimo se odlicno u samom gradu! jedino je lose u okolnim selima, neka prije vecinski hrvatska, sada su vecinski bosnjacka.

za stolac mi se ne da sad brojat, ali mislim da je dosta velika prednost bosnjackih stranaka u samom gradu

mozda sam pogrijesio u zbrajanju za poneki grad, ako hoce nek netko provjeri

btw, nemojte misliti da sam neki frik koji sad broji krvna zrnca preko izbora, samo me zanimala priblizna situacija. naravno da se nista ne moze znati bez popisa, ali ovo daje neke bar priblizno pouzdane podatke..

markozzz
22.10.2008., 16:06
Pozdrav markozzz,

što se tiče Teslića, nije dosta falilo da se preuzme jednog odbornika od radikala. Ali ipak, ja sam očekivao više glasova za Hrvatsku koaliciju i trebalo je biti više glasova. Kao što si ti već rekao, preko 200 Hrvata iz Teslićke općine odbijeno je u zahtjevu za glasanje poštom. Dalje, Hrvati iz grada priklonili su se SNSD-u i SDP-u, kao i očito 20-ak Hrvata na Studencima te 30-ak Hrvata u Slatini te Bardacima. Zašto? Zbog sastava liste Hrvatske koalicije na kojoj su glavni kandidati bili bračni par Čutura-Paurević (citat iz Slobodne Dalmacije će reći sve: "Ucjenjivao ljude u Tesliću

Prema pisanju "Slobodne Bosne", kompletnu proceduru dodjele donacija u općini Teslić, koje Vlada RH daje u građevinskom materijalu, "privatizirali" su Bruno Paurević, njegova rodica Spomenka Paurević i njezin suprug Marijan Čutura, šef lokalnog Ureda za obnovu. Navodi se da su ucjenjivali ljude da moraju potpisati kako su primili materijal u vrijednosti od 50.000 KM iako paket pomoći nije vrijedio više od 20.000 KM, a tražili su i po 500 KM samo za uvrštenje na popis korisnika donacija.
Paurević je svojoj rođakinji povjerio i posao izrade monografije Komušine, svojeg rodnog mjesta, za što je Vlada RH dala 40.000 kuna")

Ima tu na listi starih komunjara i još nekih likova, ali neću komenitrati više, nebi volio imat problema...

onda me ništa ne čudi.. iduće izbore treba ići s novom listom, jer i od ove koalicije se napravila trgovina...

isto tako gledajući rezultate u posavini primjetio sam da je u nekim čisto hrvatskim mjestima određen broj glasova odnio SDP i SNSD. to također treba pažljivo istražiti i sumjive ljude i profitere s lista maknuti za iduće izbore...

markozzz
22.10.2008., 16:09
malo sam gledao izbore po birackim mjestima i dosao do zanimljivih podataka.

sam grad novi travnik (biracka mjesta novi travnik 1-6 i kalinska 1-4):

oko 2000 glasova za hrvatske stranke te oko 1600 za bosnjacke (važna napomena je da sam tu ubrojao sve glasove sdp-a! - velika većina na njihovoj listi su bosnjaci)

sam grad busovaca (biracka mjesta busovaca 1-7): hrv stranke oko 1100 glasova, a bosnjacke (opet + cijeli sdp) oko 700

zanimljiv je i vares (biracka mjesta vares 1-5): hrv stranke oko 450, bosnjacke oko 600 (zajedno sa nasom strankom) te sdp 350 ( 3 od 4 sa liste koji su usli u opcinsko vijece su hrvati, hrvati cine vise od 1/3 ljudi na listi).

mozete ovdje provjeriti

http://www.izbori.ba/Mandati20101400/index.asp

zanima me koja od ovih birackih mjesta spadaju pod grad jajce?

http://www.izbori.ba/Mandati20101400/BM.asp?MC=065&MN=JAJCE&LevelCode=065OV

još me čudilo to kako je vareš stagnirao što se tiče hrvata u odnosu na prošle izbore ali očito su SDP i naša stranka dobili dosta glasova hrvata

markozzz
22.10.2008., 16:12
nasao za sam grad jajce. pod grad spadaju biracka mjesta Kokica Basta, Hrast, Basceluci, Katina, Volijak, Centar, Kozluk,Tehnicka Skola 1 i 2, Skela, Bare 1, Bare 2 i Bespelj

Kokica Basta 222h 156b
Hrast 211h 95b
Basceluci 235h 135b
Katina 72h 325b
Volijak 195h 200b
Centar 180h 222b
Kozluk 100h 375b
Skela 310h 125b
Bare 1 182h 155b
Bare 2 190h 105b
bespelj 255h 260b

hrv stranke oko 2550 glasova (tu je ubrojano i 20% glasova sdp-a), bosnjacke 2300 (80% glasova sdp-a). znaci, drzimo se odlicno u samom gradu! jedino je lose u okolnim selima, neka prije vecinski hrvatska, sada su vecinski bosnjacka.

za stolac mi se ne da sad brojat, ali mislim da je dosta velika prednost bosnjackih stranaka u samom gradu

btw, nemojte misliti da sam neki frik koji sad broji krvna zrnca preko izbora, samo me zanimala priblizna situacija. naravno da se nista ne moze znati bez popisa, ali ovo daje neke bar priblizno pouzdane podatke..

ma ne naprotiv. hvala ti na vrijednim informacijama:top:

hercegovac1981
22.10.2008., 16:17

Kokica Basta 222h 156b
Hrast 211h 95b
Basceluci 235h 135b
Katina 72h 325b
Volijak 195h 200b
Centar 180h 222b
Kozluk 100h 375b
Skela 310h 125b
Bare 1 182h 155b
Bare 2 190h 105b
bespelj 255h 260b

Manja je prednost nego što neki misle ili očekuju da je.

markozzz
22.10.2008., 16:22
u varešu ima:

11zastupnika muslimana
9 hrvata
1 s liste manjina(nije musliman)

frane2110
22.10.2008., 16:29

Kokica Basta 222h 156b
Hrast 211h 95b
Basceluci 235h 135b
Katina 72h 325b
Volijak 195h 200b
Centar 180h 222b
Kozluk 100h 375b
Skela 310h 125b
Bare 1 182h 155b
Bare 2 190h 105b
bespelj 255h 260b

Bare i Bespelj (donji i gornji ) su zasebna naselja dosta udaljena od grada i ne spadaju pod Jajcem
malo su sumnjive te brojke u korist hrvata .. cudno mi je da ima vise hrvatkih glasova u gradu od Bosnjackih

vin09mon
22.10.2008., 18:38
Bare i Bespelj (donji i gornji ) su zasebna naselja dosta udaljena od grada i ne spadaju pod Jajcem
malo su sumnjive te brojke u korist hrvata .. cudno mi je da ima vise hrvatkih glasova u gradu od Bosnjackih

da, sad sam vidio za bespelj da ima gornji i donji. trazio sam pod B medju selima oko jajca pa ga zbog toga nisam nasao. oba sela su dosta udaljena od grada. za bare znam da su zasebno naselje, ali mi je cudno da su bare 91 imale 225 st., a broj glasova na izborima je oko 1150, znaci da lako danas imaju oko 2000 st. :confused: bare su koliko vidim samo par km od grada, mozda su sva prigradska sela pribrojena gradskim birackim mjestima..

svejedno, oduzevsi bespelj koji je stvarno dosta od grada, situacija ostaje ista (cak je tamo nesto vise bosnjackih glasova), a cak i da prigradske Bare oduzmemo ispada prednost za hrvate 1920:1780. broj glasova iz inozemstva je malen i podjednak između hrvata i bosnjaka.izlaznost se naravno ne zna. recimo da je podjednaka. o vecini ocito odlucuje stanovnistvo mladje od 18. god. Onaj narod koji ih ima vise (ako je to neka veca razlika) ima i vecinu u jajcu.. mislim da je stanje otprilike 50/50, uz mozda minimalnu vecinu hrvata

vin09mon
22.10.2008., 18:42
btw, ove brojeve za biracka mjesta u jajcu sam sam zbrajao i vise puta provjerio, tocni su 99%, par glasova simo tamo (stranke sa 1,2,3 glasa nisam brojao)

frane2110
24.10.2008., 15:45
http://www.izbori.ba/Mandati20101400/BM.asp?MC=113&MN=BUSOVA^A&PSC=113A019&LevelCode=113OV

u svim birackim mjestima u grad Busovaca hrvatske stranke su osvojile daleko najvise glasova osim u biracko mjesto "Busovaca 5".
Busovaca 1,2,3,4,5,6,7 :
1.133 hrvatskih glasova
703 bosnjackih glasova

bosnjacke stranke vodile su u birackim mjestima:
Kacuni 1,2
Katici 1,2
Lugovi 1,2
Busovaca 5

hrvatske stranke vodile su u :
Busovaca 1,2,3,4,6,7
Bare1,2
Buselji
Kaonik1,2
Solakovici
POlje

Ultras1986
25.10.2008., 08:35
Za mostar evo moje jedne računice sada ne znam koliko ćete se složiti.
6 je gradskih područja + središnja zona

Birači po područjima:
PODRUČJE 1 --- 8866 --- HRV 6,93%---614
PODRUČJE 2 --- 18977 --- HRV 1,21%---230
PODRUČJE 3 ---6869 --- HRV 1,22%---84
PODRUČJE 4 --- 6989 --- HRV 72,50%---5067
PODRUČJE 5 --- 29522 --- HRV 85,08% ---25117
PODRUČJE 6 --- 17406 --- HRV 85,26%---14840
Središnja zona --- 1907 --- HRV 10,41% ---199

Ja sam zbrojio rezultate izbora gledajući nacionalne stranke + NSRZB gledajući imena koja su birana .

U svim područjima male stranke tipa umirovljenici nisam svrstavao u Hrvatske.
SDP nisam također svrstavao u Hrvatske. (iako dosta i Hrvata glasa za njih)

Ukupno registrirano : -----90536
Hrvata :------------------46151
Hrvata %:----------------50,98%

E sad, znam da nisu izbori relevantni ali eto nek se nađe...

(na nivou Grada ne analtički)
Srbi---2,24% minimalno (glasali za SNSD)
SDP---9,17%

ŠTO ZNAČI DA MOSTAR IMA HRVATA REGISTIRANIH PO PROCJENI :

2,3154 X više od Širokog Brijega
4,0522 X više od Posušja
3,837 X više od Čitluka itd...

Zapadni_Mostar
25.10.2008., 12:06
Ukupno registrirano : -----90536
Hrvata :------------------46151
Hrvata %:----------------50,98%

Dakle u Mostaru je registrirano 46.151 Hrvata, tj. toliko je osoba hrvatske nacionalnosti starijih od 18 godina. Pitanje za demografske strućnjake: Koliko je osoba mlađih od 18 god. hrvatske nacionalnosti? Moja procjena 10.000 - 15.000.

Ako se ne varam, čitav zapadni dio grada je gradsko područje Jugozapad. A, šta je ovo "središnja zona"? Koji dio grada?

Ultras, može podatak o broju registriranih Bošnjaka?

Ukupno registrirano :------90536
Bošnjaka :----------------_____
Bošnjaka %:--------------_____

hercegponos
25.10.2008., 14:33
da, sad sam vidio za bespelj da ima gornji i donji. trazio sam pod B medju selima oko jajca pa ga zbog toga nisam nasao. oba sela su dosta udaljena od grada. za bare znam da su zasebno naselje, ali mi je cudno da su bare 91 imale 225 st., a broj glasova na izborima je oko 1150, znaci da lako danas imaju oko 2000 st. :confused: bare su koliko vidim samo par km od grada, mozda su sva prigradska sela pribrojena gradskim birackim mjestima..

svejedno, oduzevsi bespelj koji je stvarno dosta od grada, situacija ostaje ista (cak je tamo nesto vise bosnjackih glasova), a cak i da prigradske Bare oduzmemo ispada prednost za hrvate 1920:1780. broj glasova iz inozemstva je malen i podjednak između hrvata i bosnjaka.izlaznost se naravno ne zna. recimo da je podjednaka. o vecini ocito odlucuje stanovnistvo mladje od 18. god. Onaj narod koji ih ima vise (ako je to neka veca razlika) ima i vecinu u jajcu.. mislim da je stanje otprilike 50/50, uz mozda minimalnu vecinu hrvata

Moracu da te razocaram ali omjer stanovnista mladzih od 18 god nije na minimalnoj vecini hrvata ili cak 50/50. Prije mjesec dana, za Bajram su u skolama morali da spoje po 3 razreda u jednu ucionicu da bi mogli da odrze nastavu jer nije bilo dovoljno ucenika a ti razmisli zbog cega :D Npr u jednom razredu je bilo samo 8 ucenika taj dan !!!

I to sve u skoli u kojoj su do prije nekoliko godina bosnjacki ucenici i nastavnici MORALI da koriste tjedan, kolovoz, vlak i sl tj TJERANI su da koriste hrvatski jezik iako su vecina ucenika bili bosnjaci.

A kad brojis glasove da te pitam u cije glasove brojis one srbe koji su glasali za hrvatsku koaliciju ?

Zapadni_Mostar
25.10.2008., 15:37
Moracu da te razocaram ali omjer stanovnista mladzih od 18 god nije na minimalnoj vecini hrvata ili cak 50/50. Prije mjesec dana, za Bajram su u skolama morali da spoje po 3 razreda u jednu ucionicu da bi mogli da odrze nastavu jer nije bilo dovoljno ucenika a ti razmisli zbog cega :D Npr u jednom razredu je bilo samo 8 ucenika taj dan !!!

I to sve u skoli u kojoj su do prije nekoliko godina bosnjacki ucenici i nastavnici MORALI da koriste tjedan, kolovoz, vlak i sl tj TJERANI su da koriste hrvatski jezik iako su vecina ucenika bili bosnjaci.

A kad brojis glasove da te pitam u cije glasove brojis one srbe koji su glasali za hrvatsku koaliciju ?

Ma šta ti znaš, šta je bilo u školi u Jajcu za Bajram. Ti živiš, tamo ili si to čuo u kafani od jednog Bošnjaka iz Jajca. Mislim da je u Jajcu 50-50, skroz naskroz!

frane2110
25.10.2008., 17:08

kako ti to znas da su srbi glasali za hrvatske stranke ?

frane2110
25.10.2008., 17:52
ja sam zadovoljan rezultatima hrvatskih stranaka u hrvatskim neseljima Brcko Distrikt .
http://storage.canalblog.com/43/64/92110/31680826.jpg
vidim da su tamo hrvati opstali i da imaju dobre rezultate
osim mozda Krepsic gdje je vec i prije bilo nesto srba
http://www.izbori.ba/Mandati20101400/BM.asp?MC=200&MN=BR^KO%20DISTRIKT%20BiH&LevelCode=200SD

markozzz
26.10.2008., 02:04
U općini Vukosavlje je novi/stari načelnik Amir Zahirović, dok je u Palagićevu Simo Stakić, nezavisni kandidat. Za Stakića kažu da je blizak SNSD-u, a da su ga na vlast doveli Hrvati općine Pelagićevo, jer je javna tajna da je većina mještana općine Pelagićevo pomagala srpskim strankama u Brčkom u popravljanju izbornih rezultata.

http://www.garevac.com/

naravno misli se na stanovnike srpske nacinalnosti općine pelagićevo

Tahvil-pasa
26.10.2008., 07:31
Srbijanci u Srebrenici glasali s ličnim karatama važećim do 4.000 godine !?

Svi obrasci izdati na sam dan izbora • Ko je sve dobio sporne dokumente...

25.10.2008. 09:15

Slučaj veće grupe građana srpske nacionalnosti nastanjenih u Srbiji, koji su 5. oktobra autobusima došli u Srebrenicu i glasali na lokalnim izborima na dodatnom biračkom mjestu, na nepotvrđenim glasačkim listićima, prilažući kao identifikacioni dokument samo tzv. LK/OI-4 obrazac, trebao bi biti predmet detaljne istrage Tužilaštva BiH.

cijeli teksta na http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktuelno/srbijanci-u-srebrenici-glasali-s-licnim-karatama-vazecim-do-4000-godine

Sta bi tek radili da dodje do popisa stanovnistva?

:rolleyes:

Ultras1986
26.10.2008., 13:48
Dakle u Mostaru je registrirano 46.151 Hrvata, tj. toliko je osoba hrvatske nacionalnosti starijih od 18 godina. Pitanje za demografske strućnjake: Koliko je osoba mlađih od 18 god. hrvatske nacionalnosti? Moja procjena 10.000 - 15.000.

Ako se ne varam, čitav zapadni dio grada je gradsko područje Jugozapad. A, šta je ovo "središnja zona"? Koji dio grada?

Ultras, može podatak o broju registriranih Bošnjaka?

Ukupno registrirano :------90536
Bošnjaka :----------------_____
Bošnjaka %:--------------_____

A neda mi se sada računati i za muslimane.

A Jugozapad (Područje 5)ti je Rodoč , Polog , Cim , Ilići , i grad od franjevačke do ulice Kardinala Stepinca i Dubrovačke tj Splitske .

A Zapad (Područje 6) je sjeverno od tih ulica uključujući Raštane , Vrde , Goranci i Vojno sa dijelom Potoka oko Crkve i Samostana časnih sestara.

frane2110
26.10.2008., 15:01
A neda mi se sada računati i za muslimane.

A Jugozapad (Područje 5)ti je Rodoč , Polog , Cim , Ilići , i grad od franjevačke do ulice Kardinala Stepinca i Dubrovačke tj Splitske .

A Zapad (Područje 6) je sjeverno od tih ulica uključujući Raštane , Vrde , Goranci i Vojno sa dijelom Potoka oko Crkve i Samostana časnih sestara.

ne kuzin ? gdje to pise ?
http://www.izbori.ba/Mandati20101400/BM.asp?MC=199&MN=GRAD%20MOSTAR&LevelCode=199GP
tu su izborne jedinice broj 1 do 6 , i sva biracka mjesta

Ultras1986
26.10.2008., 15:18
http://www.izbori.ba/Mandati20101400/BM.asp?MC=199&MN=GRAD%20MOSTAR&LevelCode=199GP

To sam objašnjavao za zapadni dio grada.

Imaš Područje 1 još to je Drežnica i Ptoci do Vrapčića.
Područje 2 od Zalika do Opina uključujići Donju Mahalu i Cernicu na desnoj obali Neretve.
Područje 3 Južno od Opina do Blagaja i Podvelež.
Područje 4 od Žitomislića do Jasenice . I gore još Kruševo i Slipčići prema Čitluku.

To za ove što znaju gdje je šta a ne znaju granice bivših općina a sad područja.

Ultras1986
26.10.2008., 15:32

PS
Zapadni Mostar je bio Područja 4,5,6
Istočni Mostar 1,2,3

Zapadni_Mostar
26.10.2008., 15:53
PS
Istočni Mostar 1,2,3

Znam to :top:

Evo ti 18 zanimljivih slika o Mostaru http://s252.photobucket.com/albums/hh13/tomba17_photos/Mostar/

Od kojih bi ja izvdvojio ove dvije:
http://s252.photobucket.com/albums/hh13/tomba17_photos/Mostar/?action=view&current=mostardetaljirano.jpg Tri općine sa središnjom zonom na području samog grada Mostara

http://s252.photobucket.com/albums/hh13/tomba17_photos/Mostar/?action=view&current=mostarmap.gif Širenje grada Mostara kroz povijest

Tomba17
26.10.2008., 16:06
PS
Istočni Mostar 1,2,3

Izborne jedinice su skrojene od bivsih gradski opcina kao i sredisnjeg distrikta, a izgled bivse sredisnje zone i 3 gradske opcine mozete vidjeti na: http://s252.photobucket.com/albums/hh13/tomba17_photos/Mostar/?action=view&current=mostardetaljirano.jpg

Hilandar
26.10.2008., 16:30
Dali je tacno da su hrvati izgubili vlast u jajcu, novom travniku i busovaci?

Ultras1986
26.10.2008., 17:08
2004
Busovača 25 mandata

SDA 7
SBiH 2
SDP 3 (1 Hrvat)
NHI-HSS 1
HDZ 12

Hrvati 14

2008
Busovača 25 mandata

SDA 11
SBiH 1
SDP 2 (1 Hrvat)
NHI-HSS-HDZ1990 2
HDZ 9

Hrvati 12

2004
Jajce 25 mandata

SDA 9
HSS-NHI 1
SBiH 2
SDP 4 (0 Hrvata)
HDZ 9

Hrvati 10

2008
Jajce 25 mandata

SDA-SBiH 13
HDZ-HDZ1990-HKDU 9
HSS-NHI 1
SDP 2 (0 Hrvata)

Hrvati 10

2004
Novi Travnik 23 mandata

SDA 5
Penzioneri/Umirovljenici 1
BPS 1
SBiH 2
SDP 4 (0 Hrvata)
HSS-HDU 4
HDZ 6

Hrvati 10

2008
Novi Travnik 23 mandata

SDA 6
SDU-LDS 1
BPS 2
SBiH 1
SDP 3 (0 Hrvata)
HSS-HDZ1990-NHI 4
HDZ 6

Hrvati 10

EXITOVAC
26.10.2008., 17:30
Jel moze neko da posabira koliko je koji narod osvojio mandata ?:rolleyes:

Znam da je to malo veci posao, ali ako neko moze bilo bi super. :top:

hercegponos
26.10.2008., 20:21
Ma šta ti znaš, šta je bilo u školi u Jajcu za Bajram. Ti živiš, tamo ili si to čuo u kafani od jednog Bošnjaka iz Jajca. Mislim da je u Jajcu 50-50, skroz naskroz!

Moja informacija je od 3 osobe koje rade u skolama u Jajcu ( 2 nastavnika + 1 profesor ). Odakle je tvoja informacija na osnovu koje MISLIS skroz naskroz :mig:

I sta je bunis za Jajce, to je vec davno izgubljeno sto se HB tice. Vec je oko 2000 bilo 50/50 bosnjaka/katolika a kao sto vidis 2004 je u vijecu bilo 15/10 vjecnika. Trebao si misliti koliko ima djece tada , sada je vec prekasno.

Ultras1986
26.10.2008., 21:21
Ja ne znam zašto se ovdje pojedini prepucavaju . Jajce N. Travnik i slične sredine u kojima je etnička struktura 50/50 ili slično ne znači ako jedan narod 55% a drugi 45% da je ta općina automatski samo i isključivo od tog prvog naroda.

Stvarno ja neke stvari nikad neću shvatiti , čudi su vam sklopovi u glavi.

Meni osobno je velika stvar ako u Bosni ima 40 ak posto Hrvata po općinama, puno bolje nego da ih nema nikako.

Cifra od 90000 ak tisuća Hrvata u Središnjoj Bosni po meni je jamac da ukoliko dođe do nekakvo novog uređenja BiH dovoljan jamac da ih se neće moći zaobići u bilo kakvim novim preslaganjima.

Po meni osobno Hrvati bi trebali dogovoriti s Bošnjacima federaciju u kojoj ne moraju biti više od 50% , ali niti dopustit da u istoj budu manje od 40% , a u koju bi ulazio i čitav teritorij SBŽ.

Zapadni_Mostar
27.10.2008., 10:02
Moja informacija je od 3 osobe koje rade u skolama u Jajcu ( 2 nastavnika + 1 profesor ). Odakle je tvoja informacija na osnovu koje MISLIS skroz naskroz :mig:

I sta je bunis za Jajce, to je vec davno izgubljeno sto se HB tice. Vec je oko 2000 bilo 50/50 bosnjaka/katolika a kao sto vidis 2004 je u vijecu bilo 15/10 vjecnika. Trebao si misliti koliko ima djece tada , sada je vec prekasno.

Zašto je izgubljeno, što se tiče Herceg-Bosne. Jajce ulazi u hrvatski entitet, 100 %! :top:

Zapadni_Mostar
27.10.2008., 10:07
Po meni osobno Hrvati bi trebali dogovoriti s Bošnjacima federaciju u kojoj ne moraju biti više od 50% , ali niti dopustit da u istoj budu manje od 40% , a u koju bi ulazio i čitav teritorij SBŽ.

Misliš na ujedinjenje HNŽ, ZHŽ, HBŽ, SBŽ i PŽ u jednu federalnu jedinicu?
Nije ti ta loša, samo hoće li Bošnjaci na to pristati?

hercegponos
27.10.2008., 12:13
Tu si u potpunosti u pravu. Znam po pričama, ljudi će većinom glasati za HDZ, a druga po snazi bi trebala biti devedesetka, pa onda HSP. Možda čak se dogodi da HDZ '90. bude jači od starog HDZ-a. Uglavnom hrvatske stranke će pobijediti u svim većinskim hrvatskim općinama, pa i u onima sa upitnom hrvatskom većinom Jajcu i Novom Travniku.:top: Što se Republike Srpske tiče, hrvatske stranke će se više uključiti u sudjelovanje u vlasti u Derventi i Brodu.:top: Ne znam postoji li šansa da načelnik Broda bude Hrvat?

Ovo si napisao prije izbora i koliko vidim 100 % si pogodio...ako pod katolickim strankama racunas SDA ili je Nisvet postao Mate :lol:

100 % u HB je moglo biti 1996/97 kad je bilo 100 % katolika u Jajcu...sada vas je nesto manje, zar ne :mig:
I ti bi pravio HB u Jajcu a niste mogli da dobijete jedne obicne opstinske izbore :lol: I pored jedinstvene katolicke liste, autobusa sa glasacima iz Hrvatske, pravoslavcima koji su glasali za katolicke stranke...nacelnik je Bosnjak + aposlutna bosnjacka vecina u vijecu :rofl: I sve to u tisucljetnom katolickom gradu :confused: Dobro vam je krenulo :lol:

frane2110
27.10.2008., 12:34
Ovo si napisao prije izbora i koliko vidim 100 % si pogodio...ako pod katolickim strankama racunas SDA ili je Nisvet postao Mate :lol:

100 % u HB je moglo biti 1996/97 kad je bilo 100 % katolika u Jajcu...sada vas je nesto manje, zar ne :mig:
I ti bi pravio HB u Jajcu a niste mogli da dobijete jedne obicne opstinske izbore :lol: I pored jedinstvene katolicke liste, autobusa sa glasacima iz Hrvatske, pravoslavcima koji su glasali za katolicke stranke...nacelnik je Bosnjak + aposlutna bosnjacka vecina u vijecu :rofl: I sve to u tisucljetnom katolickom gradu :confused: Dobro vam je krenulo :lol:

daj mi reci ko ti kaze da su pravoslavci glasali za hrvatske stranke ?
gdje si vidio autobuse iz Hrvatske ?
bar jedan link koji potvrduje to sto kazes

frane2110
27.10.2008., 12:42
http://www.izbori.ba/Mandati20101400/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=174
rezultati za Neum pokazuju da nema ni jedan muslimanski glas u toj opcini .. sad ce mi neko reci da su oni (ako ih ima) glasali za hrvatske stranke :D

2211
27.10.2008., 12:52
Područje Grad Jajce-Gradsko područje

hrvatska lista - 3.297

SDA-SBiH - 2.067

SDP - 293

u samom gradu jajce su hrvati vecina... iako su prije rata u samom gradu bili stroga manjina...

vidi se takodjer da je atmosfera dosta polarizovana... daleko od nekog suzivota, tolerancija itd... sdp u samom gradu dobio dvjestotinjak glasova... doslo je do zbijanja redova u taborima... i bosnjacima i hrvatima su ovi izbori ocigledno bili jako vazni

hercegponos
27.10.2008., 13:00
daj mi reci ko ti kaze da su pravoslavci glasali za hrvatske stranke ?
gdje si vidio autobuse iz Hrvatske ?
bar jedan link koji potvrduje to sto kazes

Ne znam koliko si upoznat sa stanjem u Jajcu ali se o glasanju pravoslavaca za katolicke stranke javno prica. To je bilo poznato i prije izbora a moze se zakljuciti sada po rezultatima:

http://www.izbori.ba/Mandati20101400/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=065

Pogledaj samo koliki je mali broj koji je glasao za jedinu stranku sa pravoslavnim predznakom a poznato je da pravoslavaca ima vise od tog broja pogotovo u selima oko Jajca. O tome sam licno cuo iz vise izvora i nije nikakva tajna. Bilo je ubjedzenje u gradu a i sire ( kao sto se moze procitati na komentarima i na ovom forumu) da ce katolicke stranke odnijeti pobjedu jer su bili uvjereni da ih je vecina u gradu i to sa pravoslavcima je bilo samo da se jos vise osiguraju tako da se o tome govorilo javno.

Za autobuse imas informaciju bas na ovoj temi, postavljena je informacija dan prije glasanja da se spremaju autobusi iz Hrvatske za Jajce i Bugojno. Potrazi i sigurno ces naci ako meni ne vjerujes.

hercegponos
27.10.2008., 13:05
Područje Grad Jajce-Gradsko područje

hrvatska lista - 3.297

SDA-SBiH - 2.067

SDP - 293

u samom gradu jajce su hrvati vecina... iako su prije rata u samom gradu bili stroga manjina...

vidi se takodjer da je atmosfera dosta polarizovana... daleko od nekog suzivota, tolerancija itd... sdp u samom gradu dobio dvjestotinjak glasova... doslo je do zbijanja redova u taborima... i bosnjacima i hrvatima su ovi izbori ocigledno bili jako vazni

Ne razumijem odakle ti takvi podaci kad je jedan drugi froumas izbrojao i postavio skroz drugacije brojeve :

"nasao za sam grad jajce. pod grad spadaju biracka mjesta Kokica Basta, Hrast, Basceluci, Katina, Volijak, Centar, Kozluk,Tehnicka Skola 1 i 2, Skela, Bare 1, Bare 2 i Bespelj

Kokica Basta 222h 156b
Hrast 211h 95b
Basceluci 235h 135b
Katina 72h 325b
Volijak 195h 200b
Centar 180h 222b
Kozluk 100h 375b
Skela 310h 125b
Bare 1 182h 155b
Bare 2 190h 105b
bespelj 255h 260b

hrv stranke oko 2550 glasova (tu je ubrojano i 20% glasova sdp-a), bosnjacke 2300 (80% glasova sdp-a). "

nightshift
27.10.2008., 13:05
ma di ćeš mi raspravljat sa hercegponosom :D

on samo želi provocirati, to mu je duhovna hrana

2211
27.10.2008., 13:08
Ne razumijem odakle ti takvi podaci kad je jedan drugi froumas izbrojao i postavio skroz drugacije brojeve :

"nasao za sam grad jajce. pod grad spadaju biracka mjesta Kokica Basta, Hrast, Basceluci, Katina, Volijak, Centar, Kozluk,Tehnicka Skola 1 i 2, Skela, Bare 1, Bare 2 i Bespelj

Kokica Basta 222h 156b
Hrast 211h 95b
Basceluci 235h 135b
Katina 72h 325b
Volijak 195h 200b
Centar 180h 222b
Kozluk 100h 375b
Skela 310h 125b
Bare 1 182h 155b
Bare 2 190h 105b
bespelj 255h 260b

hrv stranke oko 2550 glasova (tu je ubrojano i 20% glasova sdp-a), bosnjacke 2300 (80% glasova sdp-a). "

www.jajceportal.com

neznam koliko je info ispravna koliko ne.. ali tu sam je nasao...

frane2110
27.10.2008., 13:24
Ne znam koliko si upoznat sa stanjem u Jajcu ali se o glasanju pravoslavaca za katolicke stranke javno prica. To je bilo poznato i prije izbora a moze se zakljuciti sada po rezultatima:

http://www.izbori.ba/Mandati20101400/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=065

Pogledaj samo koliki je mali broj koji je glasao za jedinu stranku sa pravoslavnim predznakom a poznato je da pravoslavaca ima vise od tog broja pogotovo u selima oko Jajca. O tome sam licno cuo iz vise izvora i nije nikakva tajna. Bilo je ubjedzenje u gradu a i sire ( kao sto se moze procitati na komentarima i na ovom forumu) da ce katolicke stranke odnijeti pobjedu jer su bili uvjereni da ih je vecina u gradu i to sa pravoslavcima je bilo samo da se jos vise osiguraju tako da se o tome govorilo javno.

Za autobuse imas informaciju bas na ovoj temi, postavljena je informacija dan prije glasanja da se spremaju autobusi iz Hrvatske za Jajce i Bugojno. Potrazi i sigurno ces naci ako meni ne vjerujes.

gledam rezultate i ne vidim po cemu se moze zakljuciti da srbi glasali za hrvatske stranke :ne zna:
kako tebi moze biti poznato da ima vise srba nego sto to pokazuju rezultati izbora ?
iz kojih izvora si to cuo ?
ja nisam nigdje jos procitao na forumu da su srbi ubjedeni da glasaju za hrvate:ne zna:
navedi mi gdje to pise
srbi su uglavnom zivjeli u selima na jugu i zapadno dio opcine a ne oko samog grada

potrazija sam i nigdje nisam nasao da su autobusima hrvati dosliglasati :ne zna:
ako imas argumente onda ih navedi , jer je ovo inace sve lupanje

frane2110
27.10.2008., 13:30

Kokica Basta 222h 156b
Hrast 211h 95b
Basceluci 235h 135b
Katina 72h 325b
Volijak 195h 200b
Centar 180h 222b
Kozluk 100h 375b
Skela 310h 125b
Bare 1 182h 155b
Bare 2 190h 105b
bespelj 255h 260b

Bare i Bespelj su zasebna naselja ,Bespelj je udaljen jedno 15 km od Jajca :rofl:
eto .. koliko si upucen :lol:
tko zna sto sve cini gradsko podrucje ali bare i bespelj sigurno nisu

frane2110
27.10.2008., 13:37
gradsko podrucje , ukupno 5657 glasova
HRVATSKA KOALICIJA (HDZ BIH, HDZ 1990, HKDU BIH): 3297 ; 58,28%

SAVEZ SDA-S BIH: 2067 ; 36,53%

SDP :293 ; 5,17%

http://www.jajceportal.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2378

hercegponos
27.10.2008., 14:49
gledam rezultate i ne vidim po cemu se moze zakljuciti da srbi glasali za hrvatske stranke :ne zna:
kako tebi moze biti poznato da ima vise srba nego sto to pokazuju rezultati izbora ?
iz kojih izvora si to cuo ?
ja nisam nigdje jos procitao na forumu da su srbi ubjedeni da glasaju za hrvate:ne zna:
navedi mi gdje to pise
srbi su uglavnom zivjeli u selima na jugu i zapadno dio opcine a ne oko samog grada

potrazija sam i nigdje nisam nasao da su autobusima hrvati dosliglasati :ne zna:
ako imas argumente onda ih navedi , jer je ovo inace sve lupanje

@frane

Hajmo sad ja i ti iz pocetka :

1) Pitao sam te koliko ti je poznata situacija u Jajcu i po tvojim odgovorima vidim da ne znas bas najbolje.
2U Jajcu ima vise pravoslavaca od 120 kojih je glasalo za SNSD.
3 ) Lijepo sam ti rekao da se u Jajcu otvoreno pricalo o nagovaranju pravoslavaca da glasaju za katolickog predstavnika za nacelnika. Ako meni ne vjerujes nazovi nekog katolika iz Jajca pa pitaj i bice ti sve jasno kakve su se sve igre igrale.
4) Listu sa brojem glasaca na nacionalonoj osnovi gdje je Bespelj stavljen u Jajce nisam ja napravio vec je jedan drugi forumas sabirao te glasove i postavio je prije 2 stranice i lahko je provjeriti.
5 ) Bare su dio grada Jajca i nisu nikad bili odvojeno naselje. Isto tako raspitaj se ko je prije rata zivio tu u velikom broju.
6 ) Podatak o autobusima iz Hrvatske sa glasacima je vec postavljen na ovom forumu a ti kao moderator sigurno znas da trazis te infrormacije ali ako nemas vremena da ti ja pomognem:

"Autobusi dovoze glasače iz Hrvatske na bh. birališta

Udruga Kraljica Katarina jer zbog događanja oko oduzimanja prava glasa posavskim Hrvatima organizirala prijevoz ljudi iz Hrvatske koje imaju CIPS-ovu osobnu na birališta u BiH, a s tim i pravo glasa na predstojećim lokalnim izborima.

BANJA LUKA - Kolone autobusa iz Hrvatske trebale bi u nedjelju krenuti prema BiH, točnije prema biralištima.

Naime, udruga Kraljica Katarina jer zbog događanja oko oduzimanja prava glasa posavskim Hrvatima organizirala prijevoz ljudi iz Hrvatske koje imaju CIPS-ovu osobnu na birališta u BiH, a s tim i pravo glasa na predstojećim lokalnim izborima.

– Prema našim procjenama, u Hrvatskoj ima oko 20 000 ljudi koji imaju pravo glasa u BiH, a preko udruge Kraljica Katarina ćemo pokušati mobilizirati što više ljudi da iskoriste to pravo – rekli su nam iz ovih udruga.

Inicijativa je krenula nakon što je postalo jasno da vlasti Republike Srpske i Središnje izborno povjerenstvo oduzimaju Hrvatima u Posavini pravo glasa ili ih brišu sa biračkih spiskova za glasovanje pošto.

– Autobusi će voziti iz Knina, Rijeke, Zagreba i ostalih gradova gdje znamo da imaju ljudi s pravom glasa u BiH. Ova inicijativa bi trebala doprinijeti boljem rezultatu Hrvatske koalicije tamo gdje su Hrvati manjina – kažu nam iz Udruge Kraljica Katarina.

Autobusi neće samo voziti Hrvate u posavske općine, nego će birače voziti i do Jajca, Bugojna, odnosno svih mjesta gdje su Hrvati manjina.
4.10.2008.
M.Karačić/Pincom.info "

frane2110
27.10.2008., 15:34
@frane

Hajmo sad ja i ti iz pocetka :

1) Pitao sam te koliko ti je poznata situacija u Jajcu i po tvojim odgovorima vidim da ne znas bas najbolje.
2U Jajcu ima vise pravoslavaca od 120 kojih je glasalo za SNSD.
3 ) Lijepo sam ti rekao da se u Jajcu otvoreno pricalo o nagovaranju pravoslavaca da glasaju za katolickog predstavnika za nacelnika. Ako meni ne vjerujes nazovi nekog katolika iz Jajca pa pitaj i bice ti sve jasno kakve su se sve igre igrale.
4) Listu sa brojem glasaca na nacionalonoj osnovi gdje je Bespelj stavljen u Jajce nisam ja napravio vec je jedan drugi forumas sabirao te glasove i postavio je prije 2 stranice i lahko je provjeriti.
5 ) Bare su dio grada Jajca i nisu nikad bili odvojeno naselje. Isto tako raspitaj se ko je prije rata zivio tu u velikom broju.
6 ) Podatak o autobusima iz Hrvatske sa glasacima je vec postavljen na ovom forumu a ti kao moderator sigurno znas da trazis te infrormacije ali ako nemas vremena da ti ja pomognem:

vidim da opet nekako lupas , kazes da su Bare dio grada i da nikad nisu bili odvojeno naselje ?
evo ti koliko su dio grada :
http://storage.canalblog.com/89/98/92110/31757710.jpg
ne triban se raspitati ,imamo popise tamo su bili samo hrvati i nitko drugi .
a ti kao mislis da u Jajcu ima srba kao i 91' ,zar ti nije palo na pamet da su se oni uglavnom iselili i da su sad u RS ,ako ih je 120 glasalo ne mora znaciti da ih je samo 120 u Jajcu i da su bas svi izasli na glasanje .

pa neznas ni ti najbolje Jajce kad tvrdis da Bare nikad nije bio zasebno naselje.

hercegponos
27.10.2008., 15:55
vidim da opet nekako lupas , kazes da su Bare dio grada i da nikad nisu bili odvojeno naselje ?
evo ti koliko su dio grada :
http://storage.canalblog.com/89/98/92110/31757710.jpg
ne triban se raspitati ,imamo popise tamo su bili samo hrvati i nitko drugi .
a ti kao mislis da u Jajcu ima srba kao i 91' ,zar ti nije palo na pamet da su se oni uglavnom iselili i da su sad u RS ,ako ih je 120 glasalo ne mora znaciti da ih je samo 120 u Jajcu i da su bas svi izasli na glasanje .

pa neznas ni ti najbolje Jajce kad tvrdis da Bare nikad nije bio zasebno naselje.

Tek sada vidim da nikad nisi bio u Jajcu a kamoli da znas gdje se sta nalazi.
Bare je dio grada naselja koje se nalazi sa lijeve strane kad prodzes OS "Berta Kucera " ( bivsu jer su je cetnici avionima srusili ) i sve do Volijaka. Podjeljeno je na Donje i Gornje Bare i tu su u velikom broju zivjeli pravoslavci do prije rata. Poslije rata su stanove prodali katolicima koji su se preselili u Jajce iz okolnih sela i zato je sada onoliki broj katolika u Jajcu .
Ja nikad nisam tvrdio da je isti broj pravoslavaca u Jajcu kao i prije rata ali ako ti tvrdis da ih je samo 120 onda dodzi pa provjeri.

I rekao si da lupetam zato sto sam spomenuo da su autobusima dolazili iz Hrvatske sa glasaju. Usutio si se sto se toga tice ili jos mislis da lupetam ?

Ja ti kazem ako meni ne vjerujes nazovi nekog katolika iz Jajca jer vidim da ti nikad nisi bio u Jajcu pa provjeri. Frane,frane... lahko je lupetati ali barem posjeti Bosnu i Hercegovinu pa da barem znas o cemu lupetas:lol:

frane2110
27.10.2008., 16:09
Tek sada vidim da nikad nisi bio u Jajcu a kamoli da znas gdje se sta nalazi.
Bare je dio grada naselja koje se nalazi sa lijeve strane kad prodzes OS "Berta Kucera " ( bivsu jer su je cetnici avionima srusili ) i sve do Volijaka. Podjeljeno je na Donje i Gornje Bare i tu su u velikom broju zivjeli pravoslavci do prije rata. Poslije rata su stanove prodali katolicima koji su se preselili u Jajce iz okolnih sela i zato je sada onoliki broj katolika u Jajcu .
Ja nikad nisam tvrdio da je isti broj pravoslavaca u Jajcu kao i prije rata ali ako ti tvrdis da ih je samo 120 onda dodzi pa provjeri.

I rekao si da lupetam zato sto sam spomenuo da su autobusima dolazili iz Hrvatske sa glasaju. Usutio si se sto se toga tice ili jos mislis da lupetam ?

Ja ti kazem ako meni ne vjerujes nazovi nekog katolika iz Jajca jer vidim da ti nikad nisi bio u Jajcu pa provjeri. Frane,frane... lahko je lupetati ali barem posjeti Bosnu i Hercegovinu pa da barem znas o cemu lupetas:lol:

ne tvrdim da ih je samo 120 nisam nikad bio u Jajcu ali znam citati kartu , i znam da u Bare nije bilo srba do rata . csto hrvatsko selo .
http://www.forum.hr/showthread.php?t=381288

vin09mon
27.10.2008., 18:10
mozda uz selo Bare postoji i dio grada Bare. Meni je cudno bilo sto je selo Bare prema popisu iz 91 imalo oko 250 stanovnika, a izborna mjesta Bare 1 i 2 preko 600 glasova (znaci sigurno vise od 1000 st.). Za Bešpelj je istina da ne spada pod grad Jajce. Ove brojeve sto sam ja zbrajao i gdje je mala razlika u korist hrv stranaka su za opcinsko vijece, a oni brojevi gdje je veca razlika za hrv stranke sa jajceportala su za nacelnika.

Mislim da mozemo zakljuciti da je punoljetnih Hrvata nešto više nego Bošnjaka u Jajcu. Za one do 18 god. se ne zna, znat ce se 2011 (ako..).

frane2110
27.10.2008., 18:18
mozda uz selo Bare postoji i dio grada Bare. Meni je cudno bilo sto je selo Bare prema popisu iz 91 imalo oko 250 stanovnika, a izborna mjesta Bare 1 i 2 preko 600 glasova (znaci sigurno vise od 1000 st.). Za Bešpelj je istina da ne spada pod grad Jajce. Ove brojeve sto sam ja zbrajao i gdje je mala razlika u korist hrv stranaka su za opcinsko vijece, a oni brojevi gdje je veca razlika za hrv stranke sa jajceportala su za nacelnika.

Mislim da mozemo zakljuciti da je punoljetnih Hrvata nešto više nego Bošnjaka u Jajcu. Za one do 18 god. se ne zna, znat ce se 2011 (ako..).

jedno biracko mjesto moze obuhvatiti vise naselja ,oko Bare ima jos nekoliko hrvatski i bosnjacki sela .

Zapadni_Mostar
27.10.2008., 18:58

Prestani rabiti riječi katolik i pravoslavac jer me sa tim vrijeđaš. S time guraš tu "jednu bosansku naciju" sa tri vjere:flop:, što kod mene ne prolazi! Ja sam prije svega Hrvat pa onda katolik. :top:

Što se tiče tih autobusa, ako su oni i bili, s njima je u Jajce došlo maksimum 20 birača. I kakve nebuloze pričaš o Srbima, koji su glasali za hrvatske stranke?

markozzz
29.10.2008., 01:52
Hrvati prodavali glasove srbima za 100 000 eura

http://www.poskok.info/Posavina/Hrvati-prodavali-glasove-Srbima-za-100-tisuaa-maraka.html

hercegovac1981
30.10.2008., 08:44
Niko ne komentira dobar rezultat HDZ-a u općini Bihać. A valja uzeti u obzir da je sigurno dio Hrvata dao glas SDP-u. Hrvata u općini Bihać ima više od pretpostavljenog broja.

Zapadni_Mostar
30.10.2008., 09:59
Niko ne komentira dobar rezultat HDZ-a u općini Bihać. A valja uzeti u obzir da je sigurno dio Hrvata dao glas SDP-u. Hrvata u općini Bihać ima više od pretpostavljenog broja.

Daj rezultate!

hercegovac1981
30.10.2008., 10:27
Daj rezultate!

http://www.izbori.ba/Mandati27102008/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=003

Zanimljiv je podatak da je skoro identičan postotak ostvaren za hrvatske koaliciju u Zenici. A većina bi se zaklela da će hrvatske stranke u Zenici napraviti bolji rezultat nego u Bihaću. Zanimljivo je i da je HDZ na izborima 2006. u USK-u dobio zanemariv broj glasova.

grunjac_
30.10.2008., 10:48
Jel se rasplelo šta u Mostaru? Il se još plete?

Zapadni_Mostar
30.10.2008., 11:01
http://www.izbori.ba/Mandati27102008/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=003

Zanimljiv je podatak da je skoro identičan postotak ostvaren za hrvatske koaliciju u Zenici. A većina bi se zaklela da će hrvatske stranke u Zenici napraviti bolji rezultat nego u Bihaću. Zanimljivo je i da je HDZ na izborima 2006. u USK-u dobio zanemariv broj glasova.

Na ovim izborima se dogodila homogenizacija hrvatskog biračkog tijela oko HDZ-a. :top:

Zapadni_Mostar
30.10.2008., 11:08
Jel se rasplelo šta u Mostaru? Il se još plete?

A 'ko će im znat ...

Počinje bitka za grad na Neretvi

U ratu, svim mirovnim pregovorima, svim poslijeratnim izborima, svim važnijim političkim procesima i nadolazećim ustavnim promjenama lome se koplja oko toga tko će vladati središtem Hercegovine. Od 2000. I nametnutih ustavnih promjena, a neki tvrde i od Washingtonskog sporazuma, Hrvati se u BiH ne zaustavljaju strmoglavljivati.

U zadnja dva izborna ciklusa izgubili su utjecaj na biranje svog člana državnoga Predsjedništva, izgubili utjecaj u županijama, na pragu su izgubiti utjecaj u Mostaru, jedinom većem gospodarskom, obrazovnom, političkom i kulturnom centru u BiH.

Iako teško podijeljeni do početka izbora, nakon rezultatskog otrežnjenja pokazana je spremnost za zajedničku akciju, piše Večernji.

Dva HDZ-a konačno su pokazala odlučnost i političku zrelost. “Hrvat će biti gradonačelnik Mostara. Ja sam siguran da će to biti gospodin Ljubo Bešlić, tvrdi predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović.

No, s druge strane Stranka demokratske akcije ima izborni legitimitet zahtijevati mjesto gradonačelnika Mostara za kojega su u igri dvije osobe Suad Hasandedić te odnedavno, više po volji sarajevske centrale, odvjetnik Faruk Ćupina.

Predsjednik SDA Sulejman Tihić očekuje da SDA dobije ovo mjesto no istodobno je osobno bio spreman na “ustupak” Hrvatima da gradonačelnik Sarajeva bude Hrvat.

Za ovu poziciju spremna su čak trojica hrvatskih kandidata ali, kao i u slučaju nekih viših dužnosnika na državnoj razini, bili bi birani po volji bošnjačkih birača i politike što se jedino može nazvati šminkanjem demokracije i političkim licemjerjem. Razgovori na visokoj razini još nisu vođeni oko Mostara.

Nije međutim isključeno niti da se u tri kruga ne izabere prvi čovjek grada.

Od međunarodne zajednice nametnuti mostarski Statut nije predvidio što ukoliko se to dogodi. I brojne su druge nakaradnosti ovoga temeljnog gradskog dokumenta. To prije toga zato što su i posljednji izbori rezultat jedne prijevare satkane u Statutu grada Mostara.

Mostar je jedino mjesto u BiH u kojoj manjina vlada većinom, u kojoj se krše sva demokratska prava, od toga da netko bira i bude biran kao i to da glas bošnjačkih birača vrijedi dvostruko više nego hrvatskih.

Za izbor jednoga vijećnika iz većinskog hrvatskog područja Jugozapad trebalo je oko 5.000 glasova a iz bošnjačkog jugoistoka 1.300! Tom diskriminacijom morat će se pozabaviti Ustavni sud BiH a onda najvjerojatnije i Strasbourg, piše današnji Večernji list.

Hrvatima u BiH, kao najmalobrojnijim isključivo odgovara izgradnja sustava i primjena zakona. Mostar je mjesto na kojemu moraju ustrajati.

(bljesak.info)

grunjac_
30.10.2008., 11:13
Koga briga za mjesto gradonačelnika Sarajeva, koje su to gluposti i ustupci? Evo Bošnjacima mjesto gradonačelnika Širokog Brijega i Gruda, nek oni Hrvatima daju načelnička mjesta u Uskoplju i Jajcu. Ja mislim da bi pristali... :mad:
Koje licemjerje.

markozzz
31.10.2008., 01:25

dobro si to primjetio. čak smo dobili i zastupnika više u odnosu na prošle izbore. iako je izlaznost bila za 150% veća nego prošle izbore...

markozzz
31.10.2008., 03:01
Općina Glamoč:

6 srba
5 muslimana
4 hrvata

20% od svih muslimanskih glasova je iz odsustva
10% od svih srpskih glasova je iz odsustva
glasovi hrvatskih stranaka su gotovo svi iz glamoča

zanimljivo je vidjeti na izbornim mjestima gdje su hrvati većina svoje glasove je osvojila i RZB, a u čisto srpskim izbornim jedinicama njihov rezultat je 0 ili zanemariv, pa se pitam gdje je ta apsolutna srpska većina u glamoču...

hercegponos
31.10.2008., 07:43
A 'ko će im znat ...

Počinje bitka za grad na Neretvi

U ratu, svim mirovnim pregovorima, svim poslijeratnim izborima, svim važnijim političkim procesima i nadolazećim ustavnim promjenama lome se koplja oko toga tko će vladati središtem Hercegovine. Od 2000. I nametnutih ustavnih promjena, a neki tvrde i od Washingtonskog sporazuma, Hrvati se u BiH ne zaustavljaju strmoglavljivati.

U zadnja dva izborna ciklusa izgubili su utjecaj na biranje svog člana državnoga Predsjedništva, izgubili utjecaj u županijama, na pragu su izgubiti utjecaj u Mostaru, jedinom većem gospodarskom, obrazovnom, političkom i kulturnom centru u BiH.

Iako teško podijeljeni do početka izbora, nakon rezultatskog otrežnjenja pokazana je spremnost za zajedničku akciju, piše Večernji.

Dva HDZ-a konačno su pokazala odlučnost i političku zrelost. “Hrvat će biti gradonačelnik Mostara. Ja sam siguran da će to biti gospodin Ljubo Bešlić, tvrdi predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović.

No, s druge strane Stranka demokratske akcije ima izborni legitimitet zahtijevati mjesto gradonačelnika Mostara za kojega su u igri dvije osobe Suad Hasandedić te odnedavno, više po volji sarajevske centrale, odvjetnik Faruk Ćupina.

Predsjednik SDA Sulejman Tihić očekuje da SDA dobije ovo mjesto no istodobno je osobno bio spreman na “ustupak” Hrvatima da gradonačelnik Sarajeva bude Hrvat.

Za ovu poziciju spremna su čak trojica hrvatskih kandidata ali, kao i u slučaju nekih viših dužnosnika na državnoj razini, bili bi birani po volji bošnjačkih birača i politike što se jedino može nazvati šminkanjem demokracije i političkim licemjerjem. Razgovori na visokoj razini još nisu vođeni oko Mostara.

Nije međutim isključeno niti da se u tri kruga ne izabere prvi čovjek grada.

Od međunarodne zajednice nametnuti mostarski Statut nije predvidio što ukoliko se to dogodi. I brojne su druge nakaradnosti ovoga temeljnog gradskog dokumenta. To prije toga zato što su i posljednji izbori rezultat jedne prijevare satkane u Statutu grada Mostara.

Mostar je jedino mjesto u BiH u kojoj manjina vlada većinom, u kojoj se krše sva demokratska prava, od toga da netko bira i bude biran kao i to da glas bošnjačkih birača vrijedi dvostruko više nego hrvatskih.

Za izbor jednoga vijećnika iz većinskog hrvatskog područja Jugozapad trebalo je oko 5.000 glasova a iz bošnjačkog jugoistoka 1.300! Tom diskriminacijom morat će se pozabaviti Ustavni sud BiH a onda najvjerojatnije i Strasbourg, piše današnji Večernji list.
Hrvatima u BiH, kao najmalobrojnijim isključivo odgovara izgradnja sustava i primjena zakona. Mostar je mjesto na kojemu moraju ustrajati.

(bljesak.info)

Znaci diskriminacija je zbog toga sto se ne koristi princip "jedan covjek -jedan glas" tamo gdje katolici imaju vecinu ? Ja sam onda da se taj sistem uvede u Mostaru ali onda i u citavoj Bosni i Hercegovini :top:

EXITOVAC
31.10.2008., 08:15
Općina Glamoč:

6 srba
5 muslimana
4 hrvata

20% od svih muslimanskih glasova je iz odsustva
10% od svih srpskih glasova je iz odsustva
glasovi hrvatskih stranaka su gotovo svi iz glamoča

zanimljivo je vidjeti na izbornim mjestima gdje su hrvati većina svoje glasove je osvojila i RZB, a u čisto srpskim izbornim jedinicama njihov rezultat je 0 ili zanemariv, pa se pitam gdje je ta apsolutna srpska većina u glamoču...

Ti ces izgleda umreti od prebrajanja populacije Glamoca do popisa stanovnistva. :lol:
Glasovi Srba iz Glamoca su otisli verovatno i strankama poput Radom za Boljitak ??? :ne zna:
Takodje srpske stranke koje nisu uzele mandat su imale 2.35%+1.75%=4.1% glasova. Sto je dosta veliki ostatak.

Inace za nacelnika srpski kandidati su osvojili 33.78%+21.92%=55.7%, ako je 20% muslimana bilo odsustvom, a hrvata nije bilo odsustvom, znaci da su Srbi sa 10% odsustva opet oko 55% imajuci u vidu da razlika izmedju Bosnjaka i Hrvata nije drasticna.

Ali treba imati u vidu da glasanje postom i mobilni tim nije isto. Tako da ljudi koji su glasali zahvaljujuci mobilnom timu verovatno i zive u opstini. To su stariji ljudi koji nisu u stanju da izadju na biracko mesto, pa se salje mobilni tim da im pomogne u tome.

Tako da nije iskljuceno da je u tom slucaju nesto povoljnija situacija za Srbe, posto su oni imali veci deo preko mobilnog tima a Bosnjaci su imali veci deo preko poste (u pitanju su glasovi koji nisu redovni).

Moja teorija pada u vodu ako kazes da su Hrvati ili Bosnjaci glasali za srpske kandidate za nacelnika ali tesko da je to moguce, pogotovo u podeljenim sredinama.:kava:

Easternborder II
31.10.2008., 09:47
Znaci diskriminacija je zbog toga sto se ne koristi princip "jedan covjek -jedan glas" tamo gdje katolici imaju vecinu ? Ja sam onda da se taj sistem uvede u Mostaru ali onda i u citavoj Bosni i Hercegovini :top:

Pa na opčinskim izborima i jest princip jedan čovjek jedan glas , svuda samo ne u Mostaru

hercegponos
31.10.2008., 10:03
Pa na opčinskim izborima i jest princip jedan čovjek jedan glas , svuda samo ne u Mostaru

Znaci gledamo gjde se imaju vecina u ulici, selu , gradu, opstini, kantonu ali entitet i drzavu nemoj tako gledati. Tu cemo glumiti konstituivnost i traziti 50 % vlasti iako nas ima 20 % u citavom entitetu ili 12 % u drzavi a na drugim djelovima gledamo vecinu i tu trazimo vecinsku vlast :confused:

Easternborder II
31.10.2008., 10:11
Znaci gledamo gjde se imaju vecina u ulici, selu , gradu, opstini, kantonu ali entitet i drzavu nemoj tako gledati. Tu cemo glumiti konstituivnost i traziti 50 % vlasti iako nas ima 20 % u citavom entitetu ili 12 % u drzavi a na drugim djelovima gledamo vecinu i tu trazimo vecinsku vlast :confused:

Hrvati ne glume konstitutivnost nego oni jesu konstitutivni, drugo je to što bi ti želio.

Večina nas ovdje predlaže visoku decentralizaciju odnosno entitet, gdje če Hrvati biti večina a u tom slučaju odričemo se konstitutivnosti u Zenici ali dobivamo potpunu vlast u Mostaru i drugima gradovima budučeg entiteta. U vlasti entiteta tada bi zauvijek vlast imali Hrvati a u nekim gradovima Srednje Bosne koji bi ušli u Hrvatski entitet po principu "jedan čovjek jedan glas" lokalnu vlast bi mogli imati Bošnjaci, to nebi ugrožavalo dominantni Hrvatski utjecaj u entitetu.

hercegponos
31.10.2008., 10:15
Hrvati ne glume konstitutivnost nego oni jesu konstitutivni, drugo je to što bi ti želio.

Večina nas ovdje predlaže visoku decentralizaciju odnosno entitet, gdje če Hrvati biti večina a u tom slučaju odričemo se konstitutivnosti u Zenici ali dobivamo potpunu vlast u Mostaru i drugima gradovima budučeg entiteta. U vlasti entiteta tada bi zauvijek vlast imali Hrvati a u nekim gradovima Srednje Bosne koji bi ušli u Hrvatski entitet po principu "jedan čovjek jedan glas" lokalnu vlast bi mogli imati Bošnjaci, to nebi ugrožavalo dominantni Hrvatski utjecaj u entitetu.

Znaci da bi imao aposlutnu vlast na kamenjaru ti bi se odrekao ostatka Bosne i Hercegovine :confused: Ti si legenda, bas si sad priznao ono sto je odavno poznato, briga vas za ostale katolike, neka je vama dobro a ostale prodajete kao sto ste prodaveli i u ratu :top:

Easternborder II
31.10.2008., 10:30
Znaci da bi imao aposlutnu vlast na kamenjaru ti bi se odrekao ostatka Bosne i Hercegovine :confused: Ti si legenda, bas si sad priznao ono sto je odavno poznato, briga vas za ostale katolike, neka je vama dobro a ostale prodajete kao sto ste prodaveli i u ratu :top:

Ne prodajem ja nikoga jer bi to značilo da čemo za one koji ostanu u Bošnjačkom entitetu dobiti neke pare, a znamo da vi para nemate i imat ćete još manje kad Hrvati odu.

Nikog se neče ostaviti, entitet je samo prijelazno razdoblje do potpunog uništenje te neprirodne kvazi države-protektorata.

hercegovac1981
31.10.2008., 10:38

Pa normalno da ćemo iz principa tražiti da pravila budu jednaka za sve. Ako je takav princip u Mostaru da glas manjine vrijedi kao glas većine onda bi bilo normalno da tako bude i na entiteskom nivou. A pošto znamo kako je na entitetskom nivou onda je ovaj mostarski statut nepravedan. Ali ja uopće ne dvojim da ti nemaš osjećaja za pravdu i pravednost. Ti i takvi ko ti bi htjeli da se pitaju u RS 50% ako ne i više a tamo vas 2%. Šta kažeš o tom licemjerju?

markozzz
31.10.2008., 14:32
Ti ces izgleda umreti od prebrajanja populacije Glamoca do popisa stanovnistva. :lol:
Glasovi Srba iz Glamoca su otisli verovatno i strankama poput Radom za Boljitak ??? :ne zna:
Takodje srpske stranke koje nisu uzele mandat su imale 2.35%+1.75%=4.1% glasova. Sto je dosta veliki ostatak.

Inace za nacelnika srpski kandidati su osvojili 33.78%+21.92%=55.7%, ako je 20% muslimana bilo odsustvom, a hrvata nije bilo odsustvom, znaci da su Srbi sa 10% odsustva opet oko 55% imajuci u vidu da razlika izmedju Bosnjaka i Hrvata nije drasticna.

Ali treba imati u vidu da glasanje postom i mobilni tim nije isto. Tako da ljudi koji su glasali zahvaljujuci mobilnom timu verovatno i zive u opstini. To su stariji ljudi koji nisu u stanju da izadju na biracko mesto, pa se salje mobilni tim da im pomogne u tome.

Tako da nije iskljuceno da je u tom slucaju nesto povoljnija situacija za Srbe, posto su oni imali veci deo preko mobilnog tima a Bosnjaci su imali veci deo preko poste (u pitanju su glasovi koji nisu redovni).

Moja teorija pada u vodu ako kazes da su Hrvati ili Bosnjaci glasali za srpske kandidate za nacelnika ali tesko da je to moguce, pogotovo u podeljenim sredinama.:kava:

ja sam ti naveo dokaz da se isključivo na izbornim mjestima gdje žive hrvati glasalo za radom za boljitak, dok su na srpskim izbornim mjestima dobili nula ili zanemarivo malo glasova, a ti opet po svome. uostalom pogledaj imena na listi radom za boljitak...

kategorija se ne zove mobilni tim. nego odsustvo i mobilni tim, što je velika razlika...

braleTG
31.10.2008., 18:48
bio je mujo gradonacelnik u N.Travnikui,Uskoplji i Busovaci i od 2000/04 pa sta je napravio, nista

frane2110
31.10.2008., 19:53
tema ponovo otvorena , drzite se teme !

Zapadni_Mostar
19.01.2009., 10:55
Predstavnici tri hrvatske stranke zastupljene u Gradskom vijeću Mostara, dva HDZ-a i HSP-a Đapić-dr. Jurišić i Narodne stranke Radom za boljitak usuglasile su se u nedjelju u Mostaru oko izbora gradonačelnika i raspodjele funkcija u Gradskom vijeću.

Tako će svi podržati kandidaturu Ljube Bešlića za gradonačelnički mandat, HDZ 1990 i Narodna stranka Radom za boljitak dobiti će pozicije dopredsjedavajućih u Gradskom vijeću rezervirane za predstavnike srpskog i hrvatskog naroda, a to će, kako doznaje Otvoreno.ba biti Slađana Gotovac i Danijel Vidović, dok će HSP-u pripasti mjesto predsjednika Kluba hrvatskog naroda.

Prvi potez u realizaciji ovog dogovora trebao bi biti povučen već u ponedjeljak kada će Slađan Bevanda iz HDZ-a BiH podnijeti ostavku na dužnost predsjednika Kluba hrvatskog naroda koju će, sukladno međustranačkom dogovoru preuzeti general Živko Budimir iz HSP-a Đapić-dr. Jurišić.

Dogovor je, kako piše Otvoreno.ba, postignut u iznimno opuštenoj i prijateljskoj atmosferi u mostarskom hotelu Bevanda. Na postizanje dogovora najvjerojatnije je utjecao neuspjeh pregovora između predsjednika HDZ-a BiH i SDA Dragana Čovića i Sulejmana Tihića čiji je razlog nepopustljivost lokalnih SDA-ovaca koji se nisu htjeli pokoriti svom stranačkom šefu i podržati izbor Ljube Bešlića za gradonačelnika Mostara.

Novi Bešlićev mandat je neupitan, jer dva HDZ-a, HSP i Narodna stranka Radom za boljitak imaju natpolovičnu većinu u Gradskom vijeću, što HDZ-u BiH jamči još jedan gradonačelnički mandat, ali tek u trećem krugu glasovanja, jer u prva dva je potrebna dvotrećinska većina.

Nastavak sjednice Gradskog vijeća zakazan je za 22. siječnja.

(bljesak.info)

Volio da se ovo zbilja i dogodi! :top:

2211
19.01.2009., 12:23
ovo je fakat ludilo... jos se nisu dogovorili oko gradonacelnika u mostaru...

pjosip
19.01.2009., 12:25
2 Hrvata - 16 stranaka.

Koje si medjusobno je*u mater.

Nas se samo totalni idioti trebaju pribojavati.

Zapadni_Mostar
19.01.2009., 19:17
ovo je fakat ludilo... jos se nisu dogovorili oko gradonacelnika u mostaru...

Zašto ludilo, ovdje u nas u gradu i županiji, ako se vlast za pola godine napravi to je dobro! :D

Naša Kvačica
19.01.2009., 19:20
Zašto ludilo, ovdje u nas u gradu i županiji, ako se vlast za pola godine napravi to je dobro! :D

E, to bi čak bio novi rekord. Čini mi se da su kantonalnu vladu birali godinu dana. :)