PDA

View Full Version : Alternativni/domaći lijekovi u i prije trudnoće

gama
20.05.2008., 21:11
Iznesite svoja iskustva sa alternativnim/domaćim lijekovima koji su većinom dopušteni u trudnoći.
Dakle, domaće stvari, homeopatija, bachove kapi, "narodni lijekovi" i sl.

curke, help, help!
jutros sam se probudila zatvorenog grla. nisam bolesna (još) i svakako bih htjela to sama riješiti bez puno kemije i antibiotika.
ima nešto od domaćih ljekarija (med, limun i sl.) sa čim treba paziti?
sa čim se vi krpate?
jel zna netko od one sile pastila koje smijemo, a koje ne smijemo?
hvala na savjetima..

Lali Puna
20.05.2008., 21:34
propolis, propolis i propolis. pastile - neke s...propolisom! :D

morfin@
20.05.2008., 21:40
Nažalost od pastila se ne može ništa ali zato su ti uvijek tu toplo mlijeko, limun i med...:klopa:

Lali Puna
20.05.2008., 21:56
ma, mogu se pastile s propolisom, ja ih cuclala, rekle mi i doktorica i apotekarke dvije

petra593
20.05.2008., 22:00
ja uzimala tajsove sa kaduljom. One su navodno na prirodnoj bazi.

Wedding
20.05.2008., 22:03
curke, help, help!
jutros sam se probudila zatvorenog grla. nisam bolesna (još) i svakako bih htjela to sama riješiti bez puno kemije i antibiotika.
ima nešto od domaćih ljekarija (med, limun i sl.) sa čim treba paziti?
sa čim se vi krpate?
jel zna netko od one sile pastila koje smijemo, a koje ne smijemo?
hvala na savjetima..

iskarmeliziraj 2 zlice secera ( otopi ga na tavi dok ne postane smjedji) i na to dodaj 2 dcl mlijeka i dobro promjesaj da se taj secer dobro promjesa sa mlijekom i to popij, drugi dan ti grlo kao novo:D

Tučak
20.05.2008., 22:08
Ja imam osjetljivo grlo i zna me uhvatiti. Ja onda skuham čaj od kadulje, poklopim i pustim da se ohladi, a onda grgljam, tj. ispirem grlo. Ne trebaš ga piti, samo grgljaj, pa ispljuni. Meni pomogne!

Mznatizeljna
20.05.2008., 23:03
Ja koristim recept od mame koji je koristila dok smo jos bili djeca...par zlica meda zagrijat sa sokom jednog limuna....popit vruce tj.sta toplije!

hani-bani
21.05.2008., 05:06
Od pastila mozes Granobil, meni je puno pomogao - 3 puta sam imala upalu grla i to u prvom tromjesečju.
A jednom me grlo jako uhvatilo i probala sam onaj zdravo-seljački recept: namazala grlo s medom i omotala kuhinjskom krpom (ok, zaflekala sam cijeli krevet i piđamu) ali mi je next day bilo super, kao da me nikad nista nije boljelo.

Probaj s tim Granobilom, gin i u ljekarni su mi rekli.
A ako ces uzimat propolis, uzmi bez alkohola, onaj neki za djecu.

manc
21.05.2008., 07:58
Provjereno pomaze :top: grgljanje slane vode

misiz S
21.05.2008., 08:35
Samo ne puno kadulje i čaja od kadulje - može potaknuti kontrakcije maternice.

Med, propolis, onaj recept od wedding - to je mene spašavalo kad sam imala hripavac kao mala, slana voda, ili grgljanje čaja od kadulje (možda je malo lakše).
I općenito puuuuuuuno tekućine :top:

Propolis možeš kupiti onaj za djecu a možeš i onaj u alkoholu (koliko si trudna-ključno pitanje za alkohol). Ako si prošla prvo tromjesečje smiješ i onaj u alkoholu samo ga nemoj ipak ono 5 puta dnevno - 3 puta, poslije jela i točka.

Twin
21.05.2008., 09:09
Misiz u pravu - s kaduljom ne pretjerivati... imaš jedan jako dobar propolis u pastilama - samo 3 x 1 na dan, iza toga pol sata niš ne jedeš i ne piješ: od Specchiasola Propoli epid pastile s cinkom. baš je za trudnice.

magaly
21.05.2008., 09:57
neoangin je zakon evo meni pomogao ovaj tj. inaće dojim malog i smije se cuclati http://www.smilies-smilies.de/smilies/verschiedenes_smilies/ja.gif (http://www.snukk.de)

ksenija_2
21.05.2008., 11:32
Ja koristila Septogal sprej i uvijek mi je bio super za grlobolju, bolji od bilo kojih pastila. Sadrži kadulju, metvicu i timijan.

misiz S
21.05.2008., 12:24
Ma koristila sam ja i Salviol, al neka baš ne pije čaj od kadulje u enormnim količinama i cucla tablete na bazi kadulje.
Može uzeti Salviol - i ja sam ih cuclala, al neka onda samo grglja čaj od kadulje, nek ga ne pije.

Samo ne znam koliko si trudna???

svastamorac
21.05.2008., 14:19
Kad me boli grlo stavim si oblog od propolisa i zavežem maramom oko vrata i tako na spavanje i svaki put bi mi pomoglo :cerek:

Doktor mi je rekao da je to malo alkohola da bi izazvalo neke probleme.

Znala sam ispirati i kaduljom ali domaći propolis (tata od prijeteljice ima pčele) je zakon

gama
21.05.2008., 14:57
hvala cure, eto na svemu sam; i čaju od šipka, medu, limunu, narančama, pila i ono mlijeko, a od pastila sam uzela islandski bršljan. on mi je inače super, a u apoteci mi je gđa rekla da se mogu i sada trošiti.
inače sam u 18 tjednu..
eto, nadam se da će se smiriti..

misiz S
21.05.2008., 19:50
Nije islandski bršljan nego islandski lišaj - ako sam u ravu.
To smiješ trošiti, al to je uglavnom za kašalj. I ne smiješ više od 3 pastile dnevno - pročitaj upute (tako se sjećam).
Puno čaja - šipak, kamilica, menta - štogod ti paše. I ne brini :top: U tvojim tjednima više nije tako frkovito :top:

Twin
22.05.2008., 09:02
da misiz... ja nisam htjela niš pisati... islandski lišaj (kažu "prirodan antibiotik") - ima ga u Isla moos pastilama, Granobilu od Dietpharma, sirupu od Trešnjevačkog lab.-a..., a bršljan bi bio Prospan sirup. i jedan i drugi su namijenjeni i za ublažavanje nadražaja na kašalj (a isl lišaj i nadraženog grla), kako i za omekšavanje sekreta te lakše izbacivanje istog. oboje mogu uzimati trudnice.

misiz S
22.05.2008., 09:58
:top:

Ajmo otvorit ljekarnu za trudnice :top:

:rolf:

morfin@
22.05.2008., 10:35
E onda bi trebalo dosta korekcija u gore napisanim postovima... :D

gama
22.05.2008., 10:44
ma daaaa.. pucaju me hormoni i brige pa sam krivo napisala; naravno da je islandski lišaj (Isla mint). uglavnom, puno mi bolje je od svega toga..

misiz S
22.05.2008., 10:56
E onda bi trebalo dosta korekcija u gore napisanim postovima... :D

Jesi ti možda te sturke?? Sorry što ne znam.
Daj udijeli još koji savjet :zubo:

gama -bitno da je tebi bolje :top:

morfin@
22.05.2008., 13:12
Jesi ti možda te sturke?? Sorry što ne znam.
Daj udijeli još koji savjet :zubo:

gama -bitno da je tebi bolje :top:

Jesam i nisam :rofl: Farmaceutski sam tehničar s par godina rada u praksi ali imam još nešto ispita do kraja dotičnog faxa.:ceka: Malo mi zato "bode oči" kad neko dijeli savjete a nije da je baš u pravu... :p

misiz S
22.05.2008., 15:53
Pa daj onda malo savjeta. Bolje nego mi koje ipak nismo te struke.
Ja sam biološke struke a bavim se biljkama i ljekovito bilje me zanima, al ti si ipak u toj struci :D

:cheer: samo daj savjete - pa radije ću tebe poslušati nego nekog kome je kuma rekla da joj je prijateljica rekla....

E da, čitala sam da je zadnja dva tjedna pred termin dobro piti svaki dan malo švedske gorčice, da navodno pomaže pri porodu. Frendica je to radila i rodila u roku 7 sati od prvih trudova. Što misliš?? Mislim na švedsku gorčicu razrjeđenu u mjeri soka za razmnožavanje :zubo:

morfin@
22.05.2008., 16:22
Ne znam točan sastav švedske gorčice- napiši ga pa ću vidjeti. Opasna je zabluda da se biljni lijekovi slobodno mogu koristiti u trudnoći, a i inače... Oni također znaju imati dosta interakcija i nuspojava tako da s njima treba oprezno. Imam popis od par stranica s biljkama koje smo dobili od asistentice koja radi baš na štetnosti lijekova u trudnoći- bilo je i predavanje na tu temu u HLJK ali u razgovoru mi je rekla da ako količine nisu ekstremne da se ne uznemiravam ako pojedem- npr. celer u juhi iako se on ne preporuča u trudnoći. Borovnica isto :flop: Samo navodim primjer, iako sam skužila dosad da si i ti dosta upućena u tematiku. :):kava:

misiz S
22.05.2008., 16:43
Eto sastava švedske gorčice (grenčice):

Sestava
100 ml peroralne raztopine vsebuje učinkovine, izlužene s 46 % (V/V) etanolom, iz:
0,309 g Althaeae radix (korenina navadnega sleza)
0,480 g Angelicae radix (korenina zdravilnega gozdnega korena)
0,302 g Aurantii amari epicarpium et mesocarpium (lupina ploda grenkega pomarančevca)
1,589 g Calami rhizoma (korenika pravega kolmeža)
0,020 g Caryophylli flos (cvet dišečega klinčevca)
0,078 g Carthami flores (cvet barvilnega rumenika)
0,039 g Cinnamomi cortex (skorja cimetovca)
3,443 g Frangulae cortex (skorja navadne krhlike)
0,404 g Gentianae radix (korenina rumenega svišča)
0,770 g Graminis rhizoma (korenika plazeče pirnice)
0,227 g Helenii radix (korenina velikega omana)
0,196 g Liquiritiae radix (korenina golostebelnega sladkega korena)
0,098 g Macidis flos (arilus pravega muškatovca)
0,190 g Marubii herba (zel navadne črne mete)
0,403 g Menthae piperitae folium (list poprove mete)
0,190 g Millefolii herba (zel navadnega rmana)
0,864 g Myristicae semen (muškatni orešček)
0,568 g Rhei radix (korenina kitajske rabarbare)
3,222 g Sennae folium (list sene)
0,437 g Valerianae radix (korenina zdravilne špajke)
0,114 g Tormentillae rhizoma (korenika srčne moči)
0,190 g Zedoariae rhizoma (korenika kurkume zedoarije)
0,020 g Zingiberis rhizoma (korenika pravega ingverja)
0,326 g Aloes extractum siccum normatum (standardizirani suhi ekstrakt aloje)
0,078 g Camphora racemica (racemna kafra)
0,0005 g Menthae piperitae aetheroleum (eterično olje poprove mete)
0,187 g Myrrha (mira)
0,005 g Salviae tinctura (tinktura žajblja)
4,254 g saharoze
prečiščena voda
96 % etanol

morfin@
22.05.2008., 18:42
Angelicae radix ; Anđelika- emenagog (potiče i regulira menstruaciju)
Aloes extractum ; Aloe vera- potiče stezanje glatke muskulature- kontrakcije, nije ni za dojilje kao ni za djecu
Calami rhizoma ; Iđirot- emenagog i genotoxični efekt
Camphora ; Kamfor- emenagog i stimulacija maternice
Caryophylli flos ; Klinčić- nije za trudnice i dojilje
Cinnamomi cortex ; Cimet- emenagog i potencijalni abortiv, nije ni za dojilje
Frangulae cortex ; Krkavina- stimulacija endometrija, mutageni i genotoxični efekti
Helenii radix ; Oman- nije za trudnice i dojilje
Liquiritiae radix ; korijen sladića- edemi, hipertenzija, hipokalijemija
Menthae piperitae folium ; Paprena metvica (list)-emenagog, nije ni za dojilje a eterično ulje za djecu
Millefolii herba ; Stolisnik- nije za trudnice i dojilje
Rhei radix ; Rabarbara- nije za trudnice i dojilje
Salviae ; Kadulja- emenagog, abortiv, nije ni za dojilje (smanjuje laktaciju)
Sennae folium ; list sene- stimulacija endometrija, nije ni za dojilje kao ni za djecu
Tormentillae rhizoma ; Rusomača, Petoprsta- nije za trudnice
Valerianae radix ; Odoljen- stimulira kontrakcije maternice
Zedoariae rhizoma ; Kurkuma- nije za trudnice
Zingiberis rhizoma ; Đumbir- abortiv, emenagog i mutageni efekti
96 % etanol- fetotoksičnost- štetnost za plod!!!

Ukratko- ne bih ja to baš pila... Iako su koncentracije male mix je za trudnice prilično :eek: mislim da će tvoj bebač svejedno doći bez nekih problemčića :top:
Nemojte napomene shvatiti doslovce- ako ste jeli đumbir vjerojatno vam se neće dogoditi sve štetne posljedice ali neka neumjerena i česta konzumacija je opasna. Svatko, naravno, ima pravo koristiti što želi ali sa ovim sam samo , nadam se, pokazala da biljke uopće nisu bezazlene i da ih treba racionalno koristiti- uostalom kao i sve drugo :mig: :Pivo::frajer:

misiz S
22.05.2008., 19:05
Al kad pogledaš s druge strane (naravno ja govorim ovdje o malim količinama svega ovoga) - ovdje je puno biljaka koje stimuliraju proces izlaska fetusa - ja bih to tako nazvala - a to je porod.
A preporuka je 2 tjedna prije termina - dakle za donošće.

Ne bih ti proturiječila - nikako, al do određenog nivoa mi ima i logike :ne zna:

Al da su bljke bezazlene - nikako - kad klinci dođu maknut iz vrta đurđice, naprstke (Digitalis) i mnoge druge biljke!!!

morfin@
22.05.2008., 19:56
Istina, tu imaš dosta " stimulativnih " biljaka :D pa ako hoćeš malca čim prije van... :top: Šalim se, iako mi danas dođe da odmah odem po bocu toga jer me ubijaju leđa :mad: A do 14.6-og se bojim da svakako nećemo izdržati- u jednom :rofl:
Ako imaš ginića spremnog na komunikaciju slobodno ga pitaj za mišljenje o tome ili traži da ti u ljekarni daju savjet. Najstručniji u temi što trudnice smiju ipak su ginekolozi koji znaju što i kada treba (iako im Normabel nikako ne mogu probaviti:flop:).

misiz S
22.05.2008., 20:27
Baš ću pitati, idem kod jednog takvog u petak, idući, na UZV :D

Al ne znam koliko bu ga prije izguralo :zubo: Moja frendica je prenijela tjedan dana, al je zato porod bio ekspresan :cheer:

Sad sam skužila da smo skoro istih termina :bonk: Doduše mislim da su naš fulali, mislim da bi trebao biti 12. 06. - zaboravili na 29. veljače :rofl:

Lali Puna
22.05.2008., 22:00
Zingiberis rhizoma ; Đumbir- abortiv, emenagog i mutageni efekti

zašto se onda đumbir preporuča za trudničke mučnine?
i čaj od svježe naribanog đumbira je super super za trudnice
dakle, ne da ne bude ništa ako se slučajno pojede nego se baš preporuča trudnicama

morfin@
22.05.2008., 22:58
zašto se onda đumbir preporuča za trudničke mučnine?
i čaj od svježe naribanog đumbira je super super za trudnice
dakle, ne da ne bude ništa ako se slučajno pojede nego se baš preporuča trudnicama

Citirah znanstveni članak... :kava:

morfin@
22.05.2008., 23:00
Baš ću pitati, idem kod jednog takvog u petak, idući, na UZV :D

Al ne znam koliko bu ga prije izguralo :zubo: Moja frendica je prenijela tjedan dana, al je zato porod bio ekspresan :cheer:

Sad sam skužila da smo skoro istih termina :bonk: Doduše mislim da su naš fulali, mislim da bi trebao biti 12. 06. - zaboravili na 29. veljače :rofl:
Meni je moj ginić rekao 14.6 a privatnik 12.6.- vidjet ćemo koji je bio bliži. Skužila sam da ćeš ti na Sv. Duh a ja u Vinogradsku pa nema šanse da budemo cimerice a po treminu bismo mogle skupa... :kava:
Kako to da ti imaš još UZV? Ja sam mislila da mi je zadnji bio onaj u 36-om tjednu, ili...???

Twin
23.05.2008., 09:41
morfin@... kolegice...baš mi je drago da je još netko "zabrinut" zbog postanja pogrešnih informacija. osobno, mene "nervira" laka dostupnost određenih preparata koji se reklamiraju kao bezreceptni što nestručni odmah poistovjećuju sa neškodljivim lijekovima, biljnog ili sintetskog porijekla...ipak, Ti si vidim i pri kraju faxa dok ja mogu samo jamčiti iskustvom koje stječem kroz rad...
po mome mišljenju - u svemu umjereno, ne odnosi se samo na lijekove (koji ako su propisani od str dr-a, moraju se uzimati TOČNO prema uputama dotičnog), nego i u "domaćim ljekarijama" i sl.

misiz S
23.05.2008., 12:59
morfin@ - meni rekli da idemo još jedna UZV pogledati - a bjerojatno da procijene veličinu bebe, doduše moj zadnji UZV je bio s 32 tjedna pa...
I da đumbir se preporuča općenito za mučnine (znam jer sam ih imala prije trudnoće - čir, gastritis...), al eto struka kaže da baš i nije za trudnice - doduše za mučnine pomaže i sam miris đumbira pa ga ne treba konkretno konzumirati.

Twin slažem se - mnoge trudnice misle da ako je nešto na biljnoj bazi da smiju - al biljek mogu biti jednako opasne kao i kemija.

morfin@ :lux: tu smo negdje - bit će veselo na forumu - ne zaboravi uzeti nečiji mob za javljanje stanja :top: Ja bih ti dala svoj ali je vrlo izgledno da ćemo u +/- isto vrijeme pa...

Ladybug
23.05.2008., 13:33
Bok cure!
Sad ste me jako zainteresirale s tim svakojakim biljkama pa me zanima jeli štetan sok od bazge (voda, bazga, limun, šećer)? Pravila sam ga prvi put i baš je fin, ali se eto ne usudim piti jer nisam sigurna jel bazga dobra ili ne u trudnoći. :ne zna:

hani-bani
23.05.2008., 14:53
Evo jedan članak o biljnim ljekovima

http://www.net.hr/bebe/page/2003/02/19/0082006.html

morfin@
23.05.2008., 15:50
morfin@... kolegice...baš mi je drago da je još netko "zabrinut" zbog postanja pogrešnih informacija. osobno, mene "nervira" laka dostupnost određenih preparata koji se reklamiraju kao bezreceptni što nestručni odmah poistovjećuju sa neškodljivim lijekovima, biljnog ili sintetskog porijekla...ipak, Ti si vidim i pri kraju faxa dok ja mogu samo jamčiti iskustvom koje stječem kroz rad...
po mome mišljenju - u svemu umjereno, ne odnosi se samo na lijekove (koji ako su propisani od str dr-a, moraju se uzimati TOČNO prema uputama dotičnog), nego i u "domaćim ljekarijama" i sl.

Najveći su problem baš OTC lijekovi jer ih trudnice (i ine samo one) često ne "prijavljuju" svojim liječnicima jer ih smatraju samo nadomjesnom terapijom ili dodatkom prehrani- kao i vitamin A :zvrko:
Ježim se od nekih kombinacija :D

morfin@
23.05.2008., 15:51
morfin@ - meni rekli da idemo još jedna UZV pogledati - a bjerojatno da procijene veličinu bebe, doduše moj zadnji UZV je bio s 32 tjedna pa...
I da đumbir se preporuča općenito za mučnine (znam jer sam ih imala prije trudnoće - čir, gastritis...), al eto struka kaže da baš i nije za trudnice - doduše za mučnine pomaže i sam miris đumbira pa ga ne treba konkretno konzumirati.

Twin slažem se - mnoge trudnice misle da ako je nešto na biljnoj bazi da smiju - al biljek mogu biti jednako opasne kao i kemija.

morfin@ :lux: tu smo negdje - bit će veselo na forumu - ne zaboravi uzeti nečiji mob za javljanje stanja :top: Ja bih ti dala svoj ali je vrlo izgledno da ćemo u +/- isto vrijeme pa...
Napisala sam na trudnice od 35-og tjedna današnje moje stanje pa bih ti skoro mogla poslat broj jer ne znam do kad ćemo mi biti u komadu... :D

morfin@
23.05.2008., 15:52
Bok cure!
Sad ste me jako zainteresirale s tim svakojakim biljkama pa me zanima jeli štetan sok od bazge (voda, bazga, limun, šećer)? Pravila sam ga prvi put i baš je fin, ali se eto ne usudim piti jer nisam sigurna jel bazga dobra ili ne u trudnoći. :ne zna:

Nisam pronašla nešto negativno o bazgi... :ne zna: I ja to volim:zivili:

Ladybug
23.05.2008., 19:39
Nisam pronašla nešto negativno o bazgi... :ne zna: I ja to volim:zivili:

sad mi je lakše. pa eto živila :zivili: i hvala na odgovoru.

misiz S
23.05.2008., 19:54
morfin@ vidjela ja tvoje stanje :top:

Nije loše - blizu, blizu :ceka: :cerek: :lux:

E da on topic- vitamin A se ne smije koristiti u trudnoći - meni je dermatolog od početka zabranio kremu na bazi vitamina A jer djeluje na embrio a i fetus - u to su i one kreme Retinol A i slično...

morfin@
23.05.2008., 21:17
Vitamin A se preporuča izbjegavati čak i duži period prije planirane trudnoće.

Natch
23.05.2008., 23:18
mene zanima dal se smije uzimati aloa vera?
i drugo, propolis smijem li uzimati ako sam alergicna na pelud? :D

jos jedno pitanje: zanima me zna li netko za neki narodni lijek za olaksavanje problema s miomima u trudnoci? prije sam uzimala odredjene cajne mjesavine (gospina trava, stolisnik, preslica, neven), al te cajeve trudnice navodno ne smiju koristiti. drugo, stavljala sam si tople obloge od ricinusova ulja na stomak, je li to dozvoljeno u trudnoci?

misiz S
24.05.2008., 08:35
Propolis je prirodni antibiotik i njega pčele stvaraju da bi začepile rupe i rupice u košnici te ubile raznorazne štetočine. Na kraju se ustanovila veeeelika ljekovitost propolisa.
Po mom mišljenju bi trebala moći koristiti, al probaj nabaviti onaj u prahu ili dječji - ima manje alkohola. Jer se inače radi u 77% alkoholu pa to baš i nije najbolje rješenje za konstantno uzimanje, posebno ne u prvom tromjesečju.
I da, prvo probaj pa ćeš vidjeti imaš li kakvu reakciju - kažem ne bi trebala imati, znam ljude koji jedu med iako su alergični na pelud (u određenim vrstama meda ima dosta peludi ali ona ulazi direktno u probavni sustav i ne nadražuje antitijela u dišnom sustavu).

Za miome ne znam pa neću ništa pisati, al mogu pogledati po knjigama :)

:kiss:

morfin@
24.05.2008., 10:38
mene zanima dal se smije uzimati aloa vera?
i drugo, propolis smijem li uzimati ako sam alergicna na pelud? :D

jos jedno pitanje: zanima me zna li netko za neki narodni lijek za olaksavanje problema s miomima u trudnoci? prije sam uzimala odredjene cajne mjesavine (gospina trava, stolisnik, preslica, neven), al te cajeve trudnice navodno ne smiju koristiti. drugo, stavljala sam si tople obloge od ricinusova ulja na stomak, je li to dozvoljeno u trudnoci?

Aloe veru ne bi trebala uzimati jer steže glatku muskulaturu maternice pa može dovesti do neželjenih kontrakcija.
Za miome najbolje pitaj ginekologa ili ti se možda javi neka cura koja ima iskustva s tim, navedene biljke koje si koristila do sad ne smiješ. Za ricinus mislim da smiješ jer je to externa primjena no možda netko ima drukčiju informaciju :ne zna:

MalaLola
06.10.2008., 20:35
Već smo započeli priču na drugoj temi pa da ne budemo offtopic, a mislim da je korisno da napišete svoja iskustva sa alternativnim lijekovima koji su većinom dopušteni u trudnoći.
Dakle, homeopatija, bachove kapi, "narodni lijekovi" i sl.
Što se tiče bachovih kapi, meni su pomogle kod anksioznosti, dok mi recimo homeopatske remedije za jednu autoimunu bolest nisu uopće pomogle:ne zna:
Ajmo, vaša iskustva:)

Nar
06.10.2008., 21:31
zanima me jel se te kapi spravljaju ponaosob ili kako?
mislila sam da su to neke univerzalne kapi, pa mi sad nije jasno kako spravljanje prema određenom problemu...

kakva su iskustva s tim kapima?

sleepy
06.10.2008., 23:49
pa da imas te univerzalne kao prva pomoc za iznenadne sokove, traume itd.
Pa imas posebne za razna emocionalana stanja, tuga , strahovi , frustracije, depre i sta ti ja znam sve ne...
Ja sam koristila ove prve i nisam mogla da se nacudim ucinku , ko neki cudotvorni napitak

Leptiric
07.10.2008., 07:47
prije trudnoce koristila sam homeopatiju... na svu srecu nisam imala prilike da je isprobam u trudnoci...
inace, homeopatija me spasila od alergija... alergije su mi jedno vrijeme bile toliko jake da mi nijedna normalna terapija nije pomagala... osim sta sam i uz ljekove imala problema, morala sam ih svako par mjeseci mijenjati jer vise uopce nisu pomagali... od kad sam prosla prvu terapiju homeopatijom (prije vise od 3 godine) nisam imala ni jednu alergijsku reakciju... :s:s:s
dakle, ja nisam koristila one pripravke bas za alergiju, vec sam bila kod homeopata koji je na temelju mojih simptoma, odnosno reakcija, odredio koja je moja homeopatska remedija i ona meni sad sluzi kao lijek za bilo sta... tako da homeopatiju preporucam svakome... :top:

Nar
07.10.2008., 08:33
pa da imas te univerzalne kao prva pomoc za iznenadne sokove, traume itd.
Pa imas posebne za razna emocionalana stanja, tuga , strahovi , frustracije, depre i sta ti ja znam sve ne...
Ja sam koristila ove prve i nisam mogla da se nacudim ucinku , ko neki cudotvorni napitak

da sam znala za to ranije, sigurno bi to uzela...
sad se dobro odjećam, mislim u trudnoći...