PDA

View Full Version : Izbjeljivanje zuba

stranice : [1] 2 3 4

dora
03.03.2005., 11:56
Zene molim pomoc opet :zubo: :D

Uglavnom, nosila sam fiksni aparat za zube 3 i pol godine i zubi su mi fakat gadno pozutili. Jednostavno ruzno izgleda.

Sad molila bi one koji znaju (bilo u 'Rvata bilo vani, tak svejedno) da mi kazu kolko im tak izbjeljeni zubi budu izbjeljeni tj. kolko vam treba da vam zubi opet postanu zuti?

Danas sam o cijeloj proceduri pitala zubara, sve znam, gel, nosis u necem proizirnom, bla, bla... ali ni on sam mi nije znao rec kolko tocno ce zubi ostati - bijeli.

:zubo:

Inace, znam da je tema nekoc davno bila... al nemrem ju nac. :( :zubo:

Clea
03.03.2005., 12:01
mislim da je bila na zdravlju

Paw
03.03.2005., 15:09
dora kaže:
da mi kazu kolko im tak izbjeljeni zubi budu izbjeljeni tj. kolko vam treba da vam zubi opet postanu zuti?

Mene ovo isto zanima:)
+ dali se 'isplati' ako ste pušač i koliko to izbjeljivanje 'traje' uz konzumaciju kutije cigara dnevno??

dora
03.03.2005., 15:23
Paw kaže:
Mene ovo isto zanima:)
+ dali se 'isplati' ako ste pušač i koliko to izbjeljivanje 'traje' uz konzumaciju kutije cigara dnevno??

Ovak... moj zubar je tak od prije godinu dana poceo izbjeljivat zube ljudima :D ali rekao mi je (danas) da je prije godinu dana jedan lik, dugogodisnji pusac (2 kutije dnevno) izbijelio zube i da mu to jos uvijek traje (tj. bijeli su, mozda ne snijezno bijeli ali bijeli :zubo: ).

Mene zanima jel to traje dulje od godinu dana... za godinu dana mi se ne isplati dat takve pare, a i zubar mi rece da svake godine to bas nije najbolje (za zube) radit. Jedno svake 2, 3 godine. Jer se kao unistava dentin (ono ispod cakline :D).

Paw
03.03.2005., 15:25
Ok, znači; ima nade i za mene:D :snježnobijeli::s

Dora, koliko dođe izbjeljivanje?

dora
03.03.2005., 15:35
Paw kaže:
Ok, znači; ima nade i za mene:D :snježnobijeli::s

Dora, koliko dođe izbjeljivanje?

Joj snjezno bijeli su mi odurni :zubo: Fakat! Ja vise voli bjelkaste, al ne prebijele. :)

2000 kuna (bar kod ovog mog). S tim da moras doci, on ti uzme otisak, pa po otisku zuba napravi te udlagice, pa ti da udlagice i taj neki gel, pa to furas 4-7 dana... E sad ide zajeb :D--> u tih 4-7 dana ne smijes:
1) piti vino
2) kavu
3) limunadu
4) sok od narance
5) Coca-colu i srodna pica
6) kavu :zubo:
7) ne smijes - pusit :bonk:

Paw
03.03.2005., 17:45
dora kaže:
Joj snjezno bijeli su mi odurni :zubo: Fakat! Ja vise voli bjelkaste, al ne prebijele. :)

2000 kuna (bar kod ovog mog). S tim da moras doci, on ti uzme otisak, pa po otisku zuba napravi te udlagice, pa ti da udlagice i taj neki gel, pa to furas 4-7 dana... E sad ide zajeb :D--> u tih 4-7 dana ne smijes:
1) piti vino
2) kavu
3) limunadu
4) sok od narance

Uh... čini mi se malo komplicirano:(

A jel postoji nešt s plavom svjetlošću (vidjela neš takvog nedavno na tv-u, ali nisam stigla pohvatat kako se to čudo zove:misli:

Kiki
03.03.2005., 17:57
Ja sam radila dva put. jednom prije neke 4 godine u UK i sad prije par tjedana u Brazilu.
Oba puta sam radila lasersko izbjeljivanje.
Sat vremena posla, a zubi su vidljivo bjeliji.
Prvi put se jako bas vidjela razlika, a sad nisu dosegli onaj nivo zutine kao sto su prije bili pa se nije tolko vidila razlika, al su definitivno i primjetno bjeliji.
Ja sam za.
:top:

mijita
03.03.2005., 22:07
ja bila kod zubara i to napravila mi je otiske zuba i dala taj gel (peroxid) kaj se nosi 10 dana po sat vremena i to je (kak je ona meni rekla) najblaza i najmanje unistava zube

sada ja sam taj gel metnula 2 puta i uzasno mi je to bilo jer su me boljeli zubi i onda mi je dala neki koji je jos blazi ali jos ga nisam metnula evo sve stoji u kupaoni jer nisam sigurna sada dal bi to uopce probavala jer su mi zubi zapravo poprilicno bijeli, ima ona neke nijanse i moja je broj 2 a najjbjelija je 1 tak da neznam dal bi se na meni i vidjela ta razlika

a neznam mozda i pocnem to metnuti nisam jos 100% na cistom

inace sve to kosta 1500kn i zena je super koja to radi i slika zube prije pa da imas before/after sliku

mijita
03.03.2005., 22:08
e da ima isto dobra fore sva ta pica tipa cola vino kava itd pijte to na slamku tak manje zutite zube

dora
03.03.2005., 22:28
Paw kaže:

A jel postoji nešt s plavom svjetlošću (vidjela neš takvog nedavno na tv-u, ali nisam stigla pohvatat kako se to čudo zove:misli:
Pojma nemam. Iskreno nikad cula.

Joooj Kiki ja lasersko ne bi. 2 zene koje znam koje su tak izbjeljivale, rekle su da su im poslije zubi bili uzasno osjetljivi. Jednoj cak mjesecima poslije.
Uglavnom, velis rezultat se vidim godinama poslije?

mijita - gdje je ta tvoja zubarka? Jel i inace imas osjetljive zube ili se osjetljivost pojavila tek kod gela?

AFRODITA69
04.03.2005., 01:10
dora kaže:
Zene molim pomoc opet :zubo: :D

Uglavnom, nosila sam fiksni aparat za zube 3 i pol godine i zubi su mi fakat gadno pozutili. Jednostavno ruzno izgleda.

Sad molila bi one koji znaju (bilo u 'Rvata bilo vani, tak svejedno) da mi kazu kolko im tak izbjeljeni zubi budu izbjeljeni tj. kolko vam treba da vam zubi opet postanu zuti?

Danas sam o cijeloj proceduri pitala zubara, sve znam, gel, nosis u necem proizirnom, bla, bla... ali ni on sam mi nije znao rec kolko tocno ce zubi ostati - bijeli.

Inace, znam da je tema nekoc davno bila... al nemrem ju nac. :( :zubo:

kod nas imas izbjeljivanje kod zubara-traje vuru i kosta vise nego te trake ali i da bolji rezultat.one trake su tak-tak,doduse od "crest' kompanije su najbolje kolko vidim po onima koji ih koriste.ja si moram srediti sve zube cim dodem u zgb!ovde je to jednostavno prevec skupo...

Kiki
04.03.2005., 03:30
dora kaže:

Joooj Kiki ja lasersko ne bi. 2 zene koje znam koje su tak izbjeljivale, rekle su da su im poslije zubi bili uzasno osjetljivi. Jednoj cak mjesecima poslije.
Uglavnom, velis rezultat se vidim godinama poslije?

Plava svjetlost koju spominjete je laser. ;)
Ja nisam imala nikakvih problema s osjetljivosti zubi poslije, i to me cak i iznenadilo jer mi znaju bit zubi osjetljivi ako npr zagrizem u nesto jako vruce ili jako hladno.
Zubar mi je prethodno rekao da se MOZE pojavit osjetljivost, al da to ode nakon 2-3 dana. Ja mislim da je to OK s obzirom na rezultat.

anya
04.03.2005., 06:56
dora kaže:

1) piti vino
2) kavu
3) limunadu
4) sok od narance

A da li se smije jesti čokolada?

Moji nisu žuti jer ne pijem kavu, ne pušim i ne konzumiram gore navedeno ali bi ipak volila da su malo svijetliji.
Inače, za osjetljive zube preporučam sensodine zubne paste, ima i dentalweiss koja zubima vraća prirodnu bjelinu. Ta mi je najbolja. Odkad koristim te zubne paste ne moram više često kod zubara jer su mi one prijašnje paste koju su sadržavale SLF uništavale zubnu caklinu i zubi su mi bili užasno osjetljivi.

latitia26
04.03.2005., 10:40
AFRODITA69 kaže:
kod nas imas izbjeljivanje kod zubara-traje vuru i kosta vise nego te trake ali i da bolji rezultat.one trake su tak-tak,doduse od "crest' kompanije su najbolje kolko vidim po onima koji ih koriste.ja si moram srediti sve zube cim dodem u zgb!ovde je to jednostavno prevec skupo...

Čula sam za te "crest" trakice, ali daj reci nešto više o njima. Pretpostavljam da ih nema u Zg ali kao da sam načula da se mogu kupiti u Grazu...:-? Zna li netko ima li ih gdje u blizini?

dora
04.03.2005., 15:44
Kiki kaže:
Plava svjetlost koju spominjete je laser. ;)
Ja nisam imala nikakvih problema s osjetljivosti zubi poslije, i to me cak i iznenadilo jer mi znaju bit zubi osjetljivi ako npr zagrizem u nesto jako vruce ili jako hladno.
Zubar mi je prethodno rekao da se MOZE pojavit osjetljivost, al da to ode nakon 2-3 dana. Ja mislim da je to OK s obzirom na rezultat.

Da, to sam si i mislila :zubo: da je 'plava sjetlost' ili laser il vanzemaljci, pa nekako je odluka pala na - laser :D
Cuj, a jel se tebi vratila stara boja zuba imedu prvog izbjeljivanja i drugog?

anya kaže: A da li se smije jesti čokolada?
Pa ne znam kolko bi covjeku bio problem nejest cokoladu 4-7 dana? Al za cokoladu nema napomena, pa se moze jest. Ne moze se radit/pit samo ovo sto sam navela.

Kiki
04.03.2005., 17:53
Ne, nije se vratila stara boja, al s vremenom postanu manje bijeli, zisku.

dora
04.03.2005., 18:32
Kiki kaže:
Ne, nije se vratila stara boja, al s vremenom postanu manje bijeli, zisku.
Odlicno! :top: To me zanimalo.

Jos samo par pitanjaca: za kolko si nijansi (odprilike) izbijelila zube? Jesu ti bas bili jako, jako zuti ili onak, malo zutkasti? :zubo: Jel pusis/pijes kavu/caj pa su ti od toga pozutili il su ti zubi 'prirodno' zuckasti :D?
Hvala :)

mijita
04.03.2005., 19:24
meni zubi uopce nisu osjetljivi ali nakon taj gel prvi mi je bio koma koma iako je zubarka rekla da nitko do sada nije imao taj problem ali eto ja jesam

inace ona je kod petrove bolnice i super radi zena

goddess11211
04.03.2005., 20:59
a nemozete imat i novce i ovce!

morate se odrec svih cola pica i crvenih vina te cigareta i ostalih gluposti koje stete...mislim mozete se izbjelljivat do iznemoglosti ali nakraju za nekih 20-30 godina kako ce vam zubi izgledat kada se poniste sa svim tim postupcima.

meni su zubi dosta prirodno bijeli i nepusim, ne pijem crveno vino i kavu a bijelim ih sa obicnim trakicama koje kupim i traje mi skoro godinu dana...

moja frendica isto bijeli sa njima (pusac je) i super joj izbjeli, samo sto ona to mora radit svaka 3 mjeseca...

xxGaladrielxx
04.03.2005., 22:09
kakve su to trakice?

Kristina19
04.03.2005., 22:53
I mene zanima kakve su to trakice? Očito toga nema u HR :(

LaPerla
04.03.2005., 23:05
Koristila sam trakice (http://www.crest.com/products/whitening.jsp) prije par godina rezultat je bio mozda za nijansu dvije svjetliji zubi neka dramaticna razlika nije za ocekivati. Nekako bi ih preporucila vise za odrzavanje nijanse koju vec imate i kojom ste zadovoljni. Lasersko izbjeljivanje jedino daje instant vidljiv rezultat.

Skura
04.03.2005., 23:33
ja sam uzela Rapid white proslu godinu. i isto - nijansa dvije. ja primjetila al nitko drugi nije :D

najvise me nerviraju trice koje su zuce od ostalih zubi :confused:

tko u Zagrebu pravi lasersko izbjeljivanje?

Kiki
05.03.2005., 04:15
dora kaže:
Odlicno! :top: To me zanimalo.

Jos samo par pitanjaca: za kolko si nijansi (odprilike) izbijelila zube? Jesu ti bas bili jako, jako zuti ili onak, malo zutkasti? :zubo: Jel pusis/pijes kavu/caj pa su ti od toga pozutili il su ti zubi 'prirodno' zuckasti :D?
Hvala :)

Ne znam sad za kolko nijansi, znam da mi je zubar pokazivao neku ljestvicu, al se ne sjecam vise toga. Nisu mi zubi bili jako jako zuti, al su bili dovoljno zuckasti da me smeta.
Prirodno. Ne pijem ni kavu ni caj ni pusim.

anya
05.03.2005., 10:04
dora kaže:
Da, to sam si i mislila :zubo: da je 'plava sjetlost' ili laser il vanzemaljci, pa nekako je odluka pala na - laser :D
Cuj, a jel se tebi vratila stara boja zuba imedu prvog izbjeljivanja i drugog?

Pa ne znam kolko bi covjeku bio problem nejest cokoladu 4-7 dana? Al za cokoladu nema napomena, pa se moze jest. Ne moze se radit/pit samo ovo sto sam navela.

Tako sam pitala jer me zanimalo da li ona uzrokuje promjenu boje kao npr. kava i sl. Ja inače nisam ovisnik i jedem ju uglavnom samo onda kad moram, tj. kad mi ju ponude :)

latitia26
05.03.2005., 10:54
Scura kaže:
ja sam uzela Rapid white proslu godinu. i isto - nijansa dvije. ja primjetila al nitko drugi nije :D

najvise me nerviraju trice koje su zuce od ostalih zubi :confused:

tko u Zagrebu pravi lasersko izbjeljivanje?

Rapid white pastu za zube??? ili one tri tubice s uloškom koji stavljaš u usta?

xxGaladrielxx
05.03.2005., 11:00
tu imate malo opsirnije objasnjenje (http://sonda.sfzg.hr/broj8-9/nastavni/izbjeljivanje.html)

Skura
05.03.2005., 11:25
latitia26 kaže:
ili one tri tubice s uloškom koji stavljaš u usta?

tubice s uloskom.
stavljala 14 dana - ne sjecam se vise postupka - ali znam da nije bilo spektakularno kao sto sam ocekivala - bar ne na tricama :(

dora
06.03.2005., 13:18
Kiki kaže:
Ne znam sad za kolko nijansi, znam da mi je zubar pokazivao neku ljestvicu, al se ne sjecam vise toga. Nisu mi zubi bili jako jako zuti, al su bili dovoljno zuckasti da me smeta.
Prirodno. Ne pijem ni kavu ni caj ni pusim.
Hvala.

anya:
Tako sam pitala jer me zanimalo da li ona uzrokuje promjenu boje kao npr. kava i sl. Ja inače nisam ovisnik i jedem ju uglavnom samo onda kad moram, tj. kad mi ju ponude
Cuj, mislim da cokolada ne ostavlja neku 'boju' na zubima :D a i ne pise u prespektu, a niti je meni zubar pripomenuo nest u vezi nje.
Doduse, nije mi jasno zakaj se ne smije pita limunada, al... jebo to sad :D

Scura:stavljala 14 dana - ne sjecam se vise postupka - ali znam da nije bilo spektakularno kao sto sam ocekivala - bar ne na tricama
Trojke su obicno (i meni) nesto zuce od ostalih zuba i kad ih se izbjeljuje, treba ima dulje da pobijele i to ako pobijele. Jednostavno su takve :) Iako meni sad trojke, glume dvojke :zubo:

latitia26
06.03.2005., 14:44
AFRODITA69 kaže:

A mene još uvijek zanima gdje se mogu nabaviti trakice od "crest" kompanije? Anybody?

cheghanna
06.03.2005., 18:07
Ja sam isto cula da su te crest trakice druga najbolja stvar poslije izbjeljivanja kod zubara. Latitia ne znam da li si u hrvatskoj, toga nema kod nas, ali prilicno sam sigurna da ima u austriji..

Noemi
06.03.2005., 19:11
Mene uvijek iznenadi koliko malo nas se usudi postati platinasta plavusa u kucnoj izvedbi,premda kosa naraste.

A sa zubima se svasta radi.

latitia26
06.03.2005., 20:04
cheghanna kaže:
Ja sam isto cula da su te crest trakice druga najbolja stvar poslije izbjeljivanja kod zubara. Latitia ne znam da li si u hrvatskoj, toga nema kod nas, ali prilicno sam sigurna da ima u austriji..

Jesam u Hrvatskoj sam i ja istom mislim da ih ima u Austriji a uskoro planiram do Graza pa javim jesam li ih našla...

magic
06.03.2005., 20:08
o jebo vas taj Graz, ko da cila austrija samo taj grad ima :D

latitia26
06.03.2005., 20:53
Stara, najbliži je od seoceta u kojem živim/o

cheghanna
07.03.2005., 21:52
latitia koliko sam skuzila u austriji ti to prozvodi blend a med, ali ista stvar je, isto se zovu whitestrips

club delicious
08.03.2005., 21:00
Valjda sam od tate naslijedila tu žućkastu boju zubi. Ne pušim, a kavu pijem jaaako rijetko, i zubi su mi onako bijeli samo par sati nakon pranja, makar niš ne pojela. Kad sam htjela ići kod zubara na izbjeljivanje, blijedo me pogledao i rekao da "to meni ne treba" i "da to on ne radi" jer da "to samo uništava caklinu"... Htjela sam ga :azdaja:

dora
17.03.2005., 15:23
Danas sam pocela nosit gel :D i nakon prvog nosenja od 3 sata, zubi su vidno izbijeljeni :top: :s Mislila sam da ce trebati nekoliko puta dok se vidi prvotni ucinak.
Ja zadovoljna. :) Ma prezadovoljna :lux:

meg
29.08.2005., 10:11
ne znam je li ova tema vec bila, ali me interesira da li znate nekakvo dobro sredstvo za izbjeljivanje?
ne zelim ici kod zubara zbog toga jer mi zubeki nisu uopce tak zuti vec bi ih jednostavno posvijetlila za jednu nijansu. a i inace sam cula da tretman kod zubara ful unistava zube tako da nema sanse da odem.

unaprijed tnx!:W

meg
29.08.2005., 12:25
nitko mi ne zeli pomoci.:tuzni:

Patagonija
29.08.2005., 13:09
meg kaže:
nitko mi ne zeli pomoci.:tuzni:
Pa čuj, pogledajmo to logički - ovo kod zubara djeluje, makar oštećuje caklinu... a onda teško da postoji sredstvo koje također djeluje, ne skida caklinu i još pritom ne zahtijeva odlazak zubaru nego se kupuje u DMu, jel :D :D

Rado bih da me netko demantira :D

Platna Bilanca
29.08.2005., 14:17
ma da postoji neki jednostavan i jeftin način za izbjeljivanje, svi bi imali lijepe, bijele zube... što naravno nije slučaj

Anipe
29.08.2005., 17:55
Evo što ja koristim, brzo je, jednostavno, sam svoj majstor kod kuće... Samo što nije dugotrajno. Umjesto s kalodontom, operem zube sa sodom bikarbonom. Bijeli su ko snijeg :top:
Normalno ne stalno. Probaj.

Karmela
29.08.2005., 18:26
meg kaže:

ne zelim ici kod zubara zbog toga jer mi zubeki nisu uopce tak zuti vec bi ih jednostavno posvijetlila za jednu nijansu. a i inace sam cula da tretman kod zubara ful unistava zube tako da nema sanse da odem.

Oh meg, :tuzni:

Koliko cest ides zubaru uopce (samo mi nemoj reci da ti je netko rekao da ne ides zubaru uopce jer zubar unistava zube :D)?

Nemoj bjeliti zube prije nego sto ih zubar pregleda. Mozes imati poneki karijes ili nesto sto ni ne znas, pa bi neki od agensa mogli iziritirati usunu supljinu.

Ne znam za kucne pripravke, ja svoje izbijelim u zubarskoj ordinaciji.

Ali sam cula za tipa koji ispire usta u peroksidu (nisam kemicar, valjda jedna od onih bocica u slobodnoj prodaji, ne znam koja koncentracija).
Ja osobno nikad ne bih, ali on fakat ima bijele zube. Stupanj ostecenja? - zna njegov zubar. :zubo:

club delicious
29.08.2005., 21:23
Evo što je meni rekla zubarka na upit da li mogu izbjeliti zube; kaže da ti preparati skidaju caklinu i da se na takve zube onda stoput lakše hvataju mrlje od vina, kave i čaja. Zapravo, nije mi dala nikakvu alternativu.

Ovo sa sodom je u biti stvar omekšavanja vode, da se minerali otopljeni u vodi ne hvataju za zube (bar mislim da je u tom kvaka).

Meni je bed što je meni boja zubi onako nebijela; nije ko snijeg kao nekima. Ja pojedem bananu i gotovo, izgledaju kao da ih nisam prala dva dana. Grozno nešto. Stari ima isti problem.

Karmela
29.08.2005., 21:47
club delicious kaže:
Evo što je meni rekla zubarka na upit da li mogu izbjeliti zube; kaže da ti preparati skidaju caklinu i da se na takve zube onda stoput lakše hvataju mrlje od vina, kave i čaja. Zapravo, nije mi dala nikakvu alternativu.

Ovo sa sodom je u biti stvar omekšavanja vode, da se minerali otopljeni u vodi ne hvataju za zube (bar mislim da je u tom kvaka).

Zar se ne plasite da su ta zrnca (sode) previse abrasive za zube?
Ne znam kakva je situacija sto se tice stomatologije danas u Cro ali ovo je nezadovoljavajuci odgovor od tvoje zubarice.

Tinach
29.08.2005., 23:00
ja sam svoje izbijelila kod zubara. imam prirodno žuće zube,tako da ni sada nisu bijeli ko snijeg,ali 2-3 nijanse je oitšlo (tješim se da imam zdrave zube :o )
uglavnom, mazao mi je zube nekom tekućinom i onda sve to sunčao onom plavom laser-lampom.
poslije sam pročitala da da je ta tekućina gel na bazi peroksida. Zadovoljna sam..jedino mi je bilo malo muka još dan poslije piti i jesti hladno pa sam se družila sa slamkom. A i čube su mi natekle ko Morićki, ali splaslo preko noći :mad:

hana
29.08.2005., 23:31
Anipe kaže:
Umjesto s kalodontom, operem zube sa sodom bikarbonom.

koliko sam ja cula to isto ostecuje caklinu ili sta vec.

---

frendica je bijelila zube kod zubara redovito - ne znam kojom tehnikom al tom nekom koja navodno NE ostecuje caklinu.

moji isto nisu bijeli bijeli ali nisu ni ravni pa me snjezna bjelila ni ne brine toliko :o dok su zdravi i ne bole sam happy

Karmela
30.08.2005., 04:08
hana kaže:
koliko sam ja cula to isto ostecuje caklinu ili sta vec.

---

frendica je bijelila zube kod zubara redovito - ne znam kojom tehnikom al tom nekom koja navodno NE ostecuje caklinu.

moji isto nisu bijeli bijeli ali nisu ni ravni pa me snjezna bjelila ni ne brine toliko :o dok su zdravi i ne bole sam happy

Ukoliko netko pretjera sa izbjeljivanjem dolazi do ostecenja cakline. Pod strucnim nadzorom zubara (koji je u trendovima sa modern dentistry - nemoj netko da se sad uvrijedi) nikakvih komplikacija osim privremene osjetljivosti koja nestaje za dan dva ne bi trebalo biti.

Inace i djeca takodjer izbjeljuju zubice u nekim slucajevima. Osobito oni koji su morali nositi full metal aparatic, pa su im ostale smedje fleke na zubicima.
Mislim da se ne preporuca osobama mladjim od 16, ali sve je individualno. Moguce je izbjeliti poneki zubic cak i djeci od 8 godina pa navise.

meg
30.08.2005., 10:33
Karmela kaže:
Oh meg, :tuzni:

Koliko cest ides zubaru uopce (samo mi nemoj reci da ti je netko rekao da ne ides zubaru uopce jer zubar unistava zube :D)?

Nemoj bjeliti zube prije nego sto ih zubar pregleda. Mozes imati poneki karijes ili nesto sto ni ne znas, pa bi neki od agensa mogli iziritirati usunu supljinu.

Ne znam za kucne pripravke, ja svoje izbijelim u zubarskoj ordinaciji.

Zubaru idem na redovni pregled svakih 6 mjeseci ako te to bas zanimalo. Nisam ni mislila raditi nesto na svoju ruku prije nego kaj se posavjetujem sa zubarom i, naravno, dok ne cujem misljenje foruma. A kaj se tice ostecenja cakline, to mi je upravo rekla moja zubarka tak da ne pricam gluposti. :rolleyes:

sporty
30.08.2005., 11:21
meg kaže:
ne znam je li ova tema vec bila, ali me interesira da li znate nekakvo dobro sredstvo za izbjeljivanje?

unaprijed tnx!:W

ako si pušač,imaš u ljekarnama kupiti posebnu pastu koja štiti zube a ujedno i izbjeljuje,dr opcija je naravno zubar,ako nejdeš često na izbjeljivanje štetnost nije velika ,ja idem 2 put godišnje...

anya
30.08.2005., 12:07
Ja nisam išla na izbjeljivanje zubi ali sam radila par puta čišćenje kamenca za kojeg sam mislila da ga uopće nemam. To isto može za nijansu posvijetlili zube, a kako zubi isto budu osjetljivi dobiješ dvije tekućine s kojima ispireš zube, među kojima je jedna i na bazi peroksida.

Samo izbjeljivanje preporučuju za baš puno žute zube, ali onda nakon toga moraš i sve blombe mijenjati ako ih imaš jer se onda vidi razlika. Također je to dobro napraviti u slučaju kad radiš mostove ili krunice.

Karmela
30.08.2005., 14:50
meg kaže:
Zubaru idem na redovni pregled svakih 6 mjeseci ako te to bas zanimalo. Nisam ni mislila raditi nesto na svoju ruku prije nego kaj se posavjetujem sa zubarom i, naravno, dok ne cujem misljenje foruma. A kaj se tice ostecenja cakline, to mi je upravo rekla moja zubarka tak da ne pricam gluposti. :rolleyes:

Nadji novog zubara, po mogucnosit nekoga tko je zavrsio stomatologiju krajem 20 stoljeca. :kava:

I izbjegavaj kavu, tamne sokove, crno vino, borovnice i sl.

Karmela
30.08.2005., 14:53
anya kaže:
Ja nisam išla na izbjeljivanje zubi ali sam radila par puta čišćenje kamenca za kojeg sam mislila da ga uopće nemam. To isto može za nijansu posvijetlili zube, a kako zubi isto budu osjetljivi dobiješ dvije tekućine s kojima ispireš zube, među kojima je jedna i na bazi peroksida.

Ja to radim svakih 6 mjeseci. Imam dobrog zubara koji nazove da podsjeti da je vrijeme da dodjem na ciscenje i pregled. Ja imam osjetljive zube ali nemam osjetljivosti nakon poliranja i ciscenja kamenca.

hard symfony
31.08.2005., 12:47
zaista nije toliko strava otići kod zubara, niti se to tako jako uništi, a opet što će ti bijelji zubi, ionak će ti svaki zubar kast da su žuti, oprosti, ne toliko bijeli zdraviji i čvršći, to je tako, u svemu postoje nijanse, al eto ovu možeš promjeniti, ako ti je tolika sila...pokušaj soda bikarbonom jednom tjedno prati zube, rezultat neće izostati, ali treba vremena.:) :eek:

chrissy
31.08.2005., 13:16
Tinach kaže:
ja sam svoje izbijelila kod zubara. imam prirodno žuće zube,tako da ni sada nisu bijeli ko snijeg,ali 2-3 nijanse je oitšlo (tješim se da imam zdrave zube :o )
uglavnom, mazao mi je zube nekom tekućinom i onda sve to sunčao onom plavom laser-lampom.
poslije sam pročitala da da je ta tekućina gel na bazi peroksida. Zadovoljna sam..jedino mi je bilo malo muka još dan poslije piti i jesti hladno pa sam se družila sa slamkom. A i čube su mi natekle ko Morićki, ali splaslo preko noći :mad:

Sad još reci kolko si to platila, ak nije problem... i kojem zubaru si išla... :D

Tinach
31.08.2005., 19:45
chrissy kaže:
Sad još reci kolko si to platila, ak nije problem... i kojem zubaru si išla... :D

u Ludbregu, dr. Kosec.
nisam platila nikaj jer je bio poklon..ne znam kolika je cijena inače

meg
01.09.2005., 12:22
a onda nis, idem na izbjeljivanje. tnx curke!:w

latitia26
12.12.2005., 10:57
Nisam znala da li da ovdje postavim pitanje ili pod 'zdravlje al' dobro...iako je bilo o tome govora sto puta, mene zanimaju iskustva iz prve ruke vas koji ste izbjeljivali zube! Koliko je to učinkovito, koliko ste platili zahvat, kod kojeg stomatologa u Zagrebu (može i na pp)? Jesu li čemu oni preparati za kućnu radinost, (vidjela sam neki novi prah za izbjeljivanje zubi u dm-u, pa ako je netko isprobao...)
Na što se odlučiti, izbjeljivanje laserom ili onim nekim gelom koji nosiš po doma?
Sve me zanima pa pucajte!

club delicious
13.12.2005., 07:45
I mene ovo zanima, pa ako netko išta ima za podjelit ovdje, slobodno dajte.

Inače, već sam došla zubarici da mi izbjeli zube ali je rekla da što će to meni, da će mi onda samo bit još veća muka jer da kako se skida taj površinski sloj na caklini, da obojene tveri još više prijanjaju.
Ne vjerujem da bi oni preparati iz DM-a mogli bit tako agresivni, baš ću si probat to uzet i vidjet šta će se desit jer mi je već dosta mojih nebijelih zubi.

macka
08.03.2006., 10:57
nisam bas sigurna ide li ovaj topic ovdje, ali... :angeleye:

naime, mene zanima nesto vise informacija vezano uz izbjeljivanje zubi... ima za kupiti u dm-u raznih pasta i pastica, ali ta 'kucna radinost' mi bas i ne ulijeva povjerenje...

znate li nekog dobrog zubara u Zagrebu koji izbjeljuje zube (moja to ne radi :rolleyes:), bez da ih unisti? :zubo:

ili, jesu li bolja kombinacija tzv. veneers (ako se ne varam, to su porculanske presvlake? valjda...), odnosno radi li to itko kod nas?

i zadnje, koliko to kosta (i jedno i drugo)?

bondbabe
08.03.2006., 11:08
ja sam baš čitala danas članak o tome u nekom od naših časopisa, ubij me sad koji, da li Grazia? Uglavnom ostala mi u glavi cifra od 1000 do 3000 kuna :zubeki:

Martinka
08.03.2006., 20:11
Dobar rezultat u izbjeljivanju zubi meni daje Pearl Drops pasta za izbjeljivanje.

ambasadorica
08.03.2006., 21:04
svi ti proizvodi za izbjeljivanje su loši. čim ih prestaneš koristit,zubi požute il posive (il oboje) jer ih izbjeljuju tako da skidaju caklinu pa se nakon toga tek počne nakupljat smeće po njima. svaki zubar će ti reć da to niš ne valja i da ne koristiš to.

navlake su bolje rješenje iako ih se svakih par godina mora obnavljat.

a tu je i moment prirodne boje zubi. moja stara ima prirodno bijele zube koji su joj sad,sa 53god i nakon 20 god kave i cigareta,još uvijek bijeli (naravno da to nije u stilu toma cruisea,al u usporedbi sa ostalom ekipom u toj kategoriji su super). a znam jednog tipa mojih godina koji ima jako žute zube. svi su mu zdravi i stalno ih pere,al takvi su mu otkad su izrasli.

enivej,moj glas ide navlakama.

Hrvach
09.03.2006., 08:37
frendica radila izbjeljivanje kod zubara
kaže - najprije joj je napravio silikonske kalupe u koje stavlja pastu i to drži na zubima oko 1-2 prije spavanja
pasta je naravno neka koju kupiš kod njega tj. sve skupa oko 2000 kn
njoj radi ok ali to je proces koji se stalno ponavlja
otprilike svakih godinu do godinu i pol jer ona puši i kaže da kod nje ima jako utjecaja

teichy
09.03.2006., 09:55
svi ti proizvodi za izbjeljivanje su loši. čim ih prestaneš koristit,zubi požute il posive (il oboje) jer ih izbjeljuju tako da skidaju caklinu pa se nakon toga tek počne nakupljat smeće po njima. svaki zubar će ti reć da to niš ne valja i da ne koristiš to.

navlake su bolje rješenje iako ih se svakih par godina mora obnavljat.

a tu je i moment prirodne boje zubi. moja stara ima prirodno bijele zube koji su joj sad,sa 53god i nakon 20 god kave i cigareta,još uvijek bijeli (naravno da to nije u stilu toma cruisea,al u usporedbi sa ostalom ekipom u toj kategoriji su super). a znam jednog tipa mojih godina koji ima jako žute zube. svi su mu zdravi i stalno ih pere,al takvi su mu otkad su izrasli.

enivej,moj glas ide navlakama.

navlake? misliš na ono kad ti ful stanje tvoje prirodne zube i stave porculanske navlake??

Pumbaa
09.03.2006., 18:39
Kaj se izbjeljivanja tiče, ne bi ti baš preporučila. Boju zuba daje dentin koji se nalazi ispod cakline. Zubi u glavnom postaju osjetljivi na toplo, hladno,etc.
Bolja varijanta ti je poliranje tak da ti se maknu naslage koje ne mreš maknuti sama doma,a zubi ti budu za nijansu svjetliji (košta 350 kn).
Kaj se tiče veneersa- to su porculanske ljuskice! Izbrusi se samo prednji sloj zuba oko 1 mm, uzme se otisak i naprave se keramičke ljuskice i zacementiraju (košta 2000 kn po zubu)- za razliku od potpune keramičke krune gdje se brusi cijeli zub!

Špranja
09.03.2006., 22:08
Pa kaj bi vi zbilja brusile zdrave zube samo zbog ljepšeg osmjeha? Ne čudim se, nego me stvarno zanima bi li to učinila osoba koja nije, npr. zbog profesije, "prisiljena" na to. Meni se koža ježi na pomisao da dođem k zubaru i tražim da mi pobrusi i skine caklinu sa zdravih zubi...Brrrr...

teichy
11.03.2006., 11:35
nema šanse da bi stavila navlake radi bjelijih zubi

macka
13.03.2006., 08:09
nema šanse da bi stavila navlake radi bjelijih zubi
a cujes, ima ljudi koji su nesretni zbog boje svojih zubi... a jedino su navlake neko trajnije rjesenje... meni je to isto kao kad ljudi idu na estetsku operaciju nosa jer su nezadovoljni njegovim oblikom... ili na bilo koju estetsku... sta nije?

dakle, pitanje je koliko to kome smeta... ako je uzasan problem, a jeb'ga... drugi mogu zivjet s time i zadovoljit se poliranjem zubi... sve je to individualno (i koliko para imas :D)

nego, ja cula da postoji neko izbjeljivanje laserom? :confused:

teichy
13.03.2006., 16:54
a cujes, ima ljudi koji su nesretni zbog boje svojih zubi... a jedino su navlake neko trajnije rjesenje... meni je to isto kao kad ljudi idu na estetsku operaciju nosa jer su nezadovoljni njegovim oblikom... ili na bilo koju estetsku... sta nije?

dakle, pitanje je koliko to kome smeta... ako je uzasan problem, a jeb'ga... drugi mogu zivjet s time i zadovoljit se poliranjem zubi... sve je to individualno (i koliko para imas :D)

nego, ja cula da postoji neko izbjeljivanje laserom? :confused:

ma kužim ja sve to, ali te navlake nisu najsretnije rješenje jer ti se ispod toga može stvoriti svašta, od karijesa do granoloma, pa onda ajde ti skidaj navlake, liječi taj zub, opet stavljaj...boli kolko oćeš :(
moja mama ih je imala (ne zbog bjeline nego zbog prometne) pa je imala velikih problema, na kraju je morala sve povadit i stavit nanule
a za laser nisam čula

macka
14.03.2006., 01:12
nanule
wtf su nanule?

teichy
14.03.2006., 05:25
wtf su nanule?

umjetni zubi :zubo:

anya
14.03.2006., 05:28
ma kužim ja sve to, ali te navlake nisu najsretnije rješenje jer ti se ispod toga može stvoriti svašta, od karijesa do granoloma, pa onda ajde ti skidaj navlake, liječi taj zub, opet stavljaj...boli kolko oćeš :(
moja mama ih je imala (ne zbog bjeline nego zbog prometne) pa je imala velikih problema, na kraju je morala sve povadit i stavit nanule
a za laser nisam čula

Postoji u zg par ordinacija koje rade lasersko izbjeljivanje zubi. Postupak traje kratko i košta 3000 kn. Nedavno sam čitala da su izumili i izbjeljivanje zubi koje jača zubnu caklinu tj. nema nikakvih posljedica. Ali to još ne postoji u hr.

anya
14.03.2006., 05:31
a za laser nisam čula

A što su to nanule?
Ovo za navlake sam se baš iznenadila da mogu biti takve posljedice i da se moraju često mijenjati. Ja sam to mislila napraviti ali sam računala da ću biti mirna bar 15-ak godina?

teichy
14.03.2006., 08:27
napisala sam gore, umjetni zubi, neznam kako se to kaže drugačije
moja mama je to napravile prije 15-ak godina i pitajboga kakva je to tad kvaliteta bila, odi kod zubara i raspitaj se
a da li će ti se zubi pokvarit ispod navlake to ovisi i o tvojoj kvaliteti zubi, bar ja tako mislim

anya
15.03.2006., 04:45
napisala sam gore, umjetni zubi, neznam kako se to kaže drugačije
moja mama je to napravile prije 15-ak godina i pitajboga kakva je to tad kvaliteta bila, odi kod zubara i raspitaj se
a da li će ti se zubi pokvarit ispod navlake to ovisi i o tvojoj kvaliteti zubi, bar ja tako mislim

Raspitala sam se već i zato mi je i bilo neobično da keramička ljuska koja košta oko 2000 kn po zubu traje tako kratko....Meni nije problem u pokvarenim nego preosjetljivim zubima, zato to i mislim raditi.

macka
15.03.2006., 13:02
2000 kn po zubu
:eek:

toliko?!? a di to mislis raditi?

ivanahumpalot
21.03.2006., 22:46
Evo ovako...uzmi majicu i stavi je u varikinu. E, pa to ponovi par puta...to ti je ista stvar.Kemijski se reagira na caklinu zuba koja svakim tretmanom postaje krhkija, poroznija i tanja. Poslije izbjeljivanja ti je zabranjeno pušenje, kava, vino, odnosno bilo kakva obojena hrana ili piće,dakle, više manje sve!
Šta se tiče ''navlaka''...Ako su ti zubi zdravi i smeta te jedino boja, raspitaj se za estetske ljuskice kod kojih se brusi samo površinski sloj zuba. Inače, stomatolog može dati garanciju za krunice,odnosno mostove oko 5 godina, iako ima ljudi koji ih nose i 20 godina u ustima. Uglavnom, stvar je u stomatologu koji to radi.Ako nemaš povjerenja u svog stomatologa, promijeni ga.

Elektra
21.03.2006., 22:50
frendica radila izbjeljivanje kod zubara
kaže - najprije joj je napravio silikonske kalupe u koje stavlja pastu i to drži na zubima oko 1-2 prije spavanja
pasta je naravno neka koju kupiš kod njega tj. sve skupa oko 2000 kn
njoj radi ok ali to je proces koji se stalno ponavlja
otprilike svakih godinu do godinu i pol jer ona puši i kaže da kod nje ima jako utjecaja

Ovo je bilo prije dobrih godinu dana, a i više na tv-u. Ne sjećam se di točno. I pričali su o tom silikonskom kalupu što se stavlja preko noći ili prije spavanja. I spominjali su cifru cca 2000kn.

Limponponka
15.02.2007., 09:47
Bright smile metoda izbjeljivanje, da li je neko radio??? Kakva su iskustva i posljedice???

samoborracer
29.10.2007., 14:23
Znade li netko kako najlakše i najbrže izbjeliti zube bez brušenja

Lil Orange
30.10.2007., 09:23
Traži zubara da ti preko zuba stavi bijelu plombu.

anything but angel
30.10.2007., 10:26
Traži zubara da ti preko zuba stavi bijelu plombu.

:confused: :confused:

anything but angel
30.10.2007., 10:30
pa ne treba zube brusiti da bi ih se izbijelilo.
postoji laserska metoda izbjeljivanja kojom se već jednim tretmanom zubi izbjele gotovo u potpunosti (ali kažu da je štetnija za zube) i još ona klasična metoda postepenog izbjeljivanja koja je navodno manje agresivna.
mislim da ni u jednom slučaju nije potrebno brusiti zube, eventualno isčistiti kamenac ako ga imaš, al to moraš i ovako i onako radi zdravlja zubi.
nakon izbjeljivanja se mijenjaju i plombe i obično se stavljaju bijele, no samo stavljanje bijele plombe na zub ne riješava ništa i to nje metoda izbjeljivanja.

MEM
30.10.2007., 10:31
nazalost nisam to jos radila no vidjela sam kako izgleda nakon - brusenje/ciscenje pijeskom... no pricala sam davno s jednim zubarom koji mi je nesto natuknuo o tim metodama koje ameri koriste a zove se ''10000 dollars smile'' -svi kad si naprave imaju iste zube, savrsene, bljestave... ne znam tko to radi u rh nazalost niti gdje pa ako netko cuje...

naomi
30.10.2007., 12:09
i mene zanima, nosim aparatić već dvi godine, kad ga skinem morat ću sve to a nisam nikad radila, jel samo dođem kod zubarice i naručim se za čiščenje kamenca? al jel to išta izbjeli?

čula sam kako sva ta izbjeljivanja štete zubima pa zato nisam nikad...

rosa_salvaje
30.10.2007., 13:55
i mene zanima, nosim aparatić već dvi godine, kad ga skinem morat ću sve to a nisam nikad radila, jel samo dođem kod zubarice i naručim se za čiščenje kamenca? al jel to išta izbjeli?

Ako imaš zdravstveno skidanje kamenca je besplatno, i da samo se naručiš. A koliko to izbjeli, sad, skine po dnu onaj nakupljni kamenac, i zubi su ljepši...
Ali ovisno o tome kakve su boje zubi i u kakvom stanju zubar će ti predložiti izbjeljivanje.
Ako su zdravi onda je to lakše i ide s nekom smjesom/tekućinom izvana, a ako su punjeni, popravljani ili liječeni onda ide iznutra. Kod mene je bio ovaj drugi slučaj i bila sam oduševljena. Doslovno osjetiš kako bijele!

Ja bih to savjetovala svakomu tko ima takvih problema.
(Kod mene je jedan zub bio doslovno siv od liječenja)

anything but angel
30.10.2007., 14:56

nisam ni ja čistila nikad kamenac ni izbjeljivala zube. no nakon što skinem aparatić ću napraviti i jedno i drugo. čišćenje kamenca ne izbjeli zube, samo ih učini ljepšima i učinak izbjeljivanja bude još bolji. pretjerano izbjeljivanje je naravno štetno, ali ako to napraviš jednom, dva, pa eto i tri puta u životu ne bi trebala imati problema, naravno pod uvjetom da između pojedinačnih izbjeljivanja bude razmak od preko nekoliko godina. uglavnom, dobro se raspitaj koji su sve načini izbjeljivanja dostupni kod stomatologa u tvom gradu i onda vidi i odluči. :mig:

lianne
30.10.2007., 16:12
meni kad je izbjeljivala zube-samo ih je premazala nekom tekucinom s kisticem...
pobijele nijansu,dvije...
sta je stavljala,nemam pojma :misli:

PERLA_
30.10.2007., 19:54
Stomatologija je definitivno napredovala..
Ja sam za jednu prigodu,
otišla izbijeliti zube i to kod jednog priznatog stomatologa..
Dobro je pitati za preporuke..
Ne znam kako se zove postupak kojim je to radio..
Sličilo je na brušenje, ali opet nije bilo..
I na kraju ih je premazao..
Ma divota..:cerek:

nikit@
30.10.2007., 20:28
ja sam koristila crest whitestrips i svima preporučujem...zubi su bijelji za nekoliko nijansi

eeennniii
31.10.2007., 01:09
ja sam koristila crest whitestrips i svima preporučujem...zubi su bijelji za nekoliko nijansi

sta je to i di si to nabavila?

anything but angel
31.10.2007., 09:44
Stomatologija je definitivno napredovala..
Ja sam za jednu prigodu,
otišla izbijeliti zube i to kod jednog priznatog stomatologa..
Dobro je pitati za preporuke..
Ne znam kako se zove postupak kojim je to radio..
Sličilo je na brušenje, ali opet nije bilo..
I na kraju ih je premazao..
Ma divota..:cerek:

perlice, kod koga si išla???
znam da si u zd, pa pomagaj..
može i na pm :D

nikit@
31.10.2007., 12:11
sta je to i di si to nabavila?

http://www.whitestrips.com/en_US/whitestrips_choices/index.jsp
ja sam uzela premium plus
nabavila preko ebay-a :)

naomi
31.10.2007., 14:26
cure hvala na odgovorima! :kiss:

Lil Orange
31.10.2007., 16:38
pa ne treba zube brusiti da bi ih se izbijelilo.
postoji laserska metoda izbjeljivanja kojom se već jednim tretmanom zubi izbjele gotovo u potpunosti (ali kažu da je štetnija za zube) i još ona klasična metoda postepenog izbjeljivanja koja je navodno manje agresivna.
mislim da ni u jednom slučaju nije potrebno brusiti zube, eventualno isčistiti kamenac ako ga imaš, al to moraš i ovako i onako radi zdravlja zubi.
nakon izbjeljivanja se mijenjaju i plombe i obično se stavljaju bijele, no samo stavljanje bijele plombe na zub ne riješava ništa i to nje metoda izbjeljivanja.

Kako ne? Meni je zubar to radio i super je ispalo.....čak i kad sam došla kod njega nakon godinu dana nije uopće skužio da mi je to radio kako je dobro bilo i iznenadio se.

PERLA_
31.10.2007., 18:38
anuthing but angel, poslala sam ti pm..:)

Cure, samo nemojte ići na socijalu ..
Ja sam jednom otišla i toliko je bilo brutalno brušenje da su mi zubi bili osjetljivi na sve što sam stavila u usta..
Baš su me boljeli..:(

Ukoliko vam je izvađena pulpa (unutrašnjost zuba) i on je sam od sebe potamnio i požutio, onda ovo obično izbjeljivanje neće pomoći..

anything but angel
31.10.2007., 19:21
Kako ne? Meni je zubar to radio i super je ispalo.....čak i kad sam došla kod njega nakon godinu dana nije uopće skužio da mi je to radio kako je dobro bilo i iznenadio se.

sorry, ali ja osobno nikad nisam čula za takav postupak, a stalno sam kod zubara i stvarno vodim računa o svojim zubima. možda je to stvarno nešto što postoji, a ja za to ne znam, ali ja nikad, ali baš nikad preko zdravog zuba ne bi ljepila bijelu plombu kako bi ga izbjelila! :eek: to mi nikad ne bi palo napamet.. :ne zna: :kava:

anything but angel
31.10.2007., 19:23
anuthing but angel, poslala sam ti pm..:)

Cure, samo nemojte ići na socijalu ..
Ja sam jednom otišla i toliko je bilo brutalno brušenje da su mi zubi bili osjetljivi na sve što sam stavila u usta..
Baš su me boljeli..:(

Ukoliko vam je izvađena pulpa (unutrašnjost zuba) i on je sam od sebe potamnio i požutio, onda ovo obično izbjeljivanje neće pomoći..

pokušala sam ti poslati odgovor na pm, ali mi prijavljuje da si odabrala opciju po kojoj ne želiš primati pm-ove ili pak nisi u mogućnosti primati ih.. :ne zna: pa ono, vidi što je s tim, očisti inbox, što li već :zubo:
thanks na odgovoru :kiss:

PERLA_
31.10.2007., 19:35
pokušala sam ti poslati odgovor na pm, ali mi prijavljuje da si odabrala opciju po kojoj ne želiš primati pm-ove ili pak nisi u mogućnosti primati ih.. :ne zna: pa ono, vidi što je s tim, očisti inbox, što li već :zubo:
thanks na odgovoru :kiss:

:rofl:

Opet sam nešto zbrljala..:D
Imam ti ja i njihov broj, pa se možeš raspitati..

edit: sredih pm-ovsku situaciju :D

--Phoenix--
03.11.2007., 12:39
Postoji više metoda izbjeljivanja. Uglavom profesionalne (za stomatologa) i kućne. Kućne neću objašnjavati jer su rezultati vrlo slabi. Profesionalna izjeljivanja se rade ili udlagom (gel sa vodikovim peroksidom) ili fotosenzitivnim gelovima sa lasersku i plazmatsku metodu. Laser je od svih metoda najbrža, najučunkovitija i najmanje opasna. Radi se o tome da je opasan medij (vodikov peroksid) ,a ne laser. Jasno ,ako stomatolog zna raditi sa njim. Ekspozicije peroksidu duže od 10 min oštećuju caklinu tako da se preferiraju što brže metode. Bitno je znati da se diskoloracije dijele na puno kategorija (tetraciklinske fleke, apekotomorani zubi - željezo, starosne fleke, fleke od pušenja itd). I da skratim priču diskoloracija je u dentinu ,a ne caklini zato i kućne metode ne funkcioniraju. Laserskim se tretmanom mogu postići izjeljivanja od maks. 6 nijansi ,ali obično je oko 2-3,a svaki se zub eksponira 1-2min. Zato je metoda i sigurnija od drugih. Ako netko želi imati holywoodske zube onda treba staviti veneer-se, keramičke ljuskice koje se "lijepe" za brušeni zub. To imaju 90% glumaca. Kod nas se veneer-si rade ,ali nema puno zubotehničkih laboratorija jer moraju biti superprecizni da se kasnije ne vidi.

Lullabye
05.11.2007., 13:32
perlice, kod koga si išla???
znam da si u zd, pa pomagaj..
može i na pm :D

Možete i mene pm-nuti, please! :moli:

Jer i ja mislim cim skinem protezu izbjeljivati zubiće, i iako ima još do toga, volila bi znati ko je kod nas u Zadru dovoljno stručan za to... Da malo istražim :mig:

Verona_V
05.11.2007., 19:18
A jel ima kakav proizvod s (razblaženim) peroksidom za kupiti negdje (ljekarni,recimo) za kućnu uoprabu? Ne sad za neko mega-izbjeljivanje,nego tek da se skine malo pušačko-kavene boje?

*Crvenkapica*
05.11.2007., 22:16
Gratis u cijenu skidanja kamenca ulazi i poliranje (ja to nisam znala prije 3 godine, a primjetila sam da i drugi ljudi to ne znaju) . Nekada se neki zubari naprave blesavi, pa urade samo skidanje kamenca, ali ne i poliranje. Meni ono jako lijepo izbjeli zube i ne izgledaju umjetno. Napomenite zubarima da vam urade obavjezno i poliranje.

--Phoenix--
06.11.2007., 19:42
Pjeskarenje (poliranje) moze biti ok ukoliko su diskoloracije na caklini (pusenje, vino itd). U principu zubi postaju sjajniji. Za kucnu upotrebu najjace su ne white stripes...banana

Lil Orange
06.11.2007., 19:54
sorry, ali ja osobno nikad nisam čula za takav postupak, a stalno sam kod zubara i stvarno vodim računa o svojim zubima. možda je to stvarno nešto što postoji, a ja za to ne znam, ali ja nikad, ali baš nikad preko zdravog zuba ne bi ljepila bijelu plombu kako bi ga izbjelila! :eek: to mi nikad ne bi palo napamet.. :ne zna: :kava:

Nisam mislila na zdravi zub nego recimo ako je nakon lječenja ili vađenja živca potamnio odnosno posivio nema šanse da ti ga išta izbjeli osim navlake a privremeno rješenje je stavljanje bijele plombe preko njih (to se još naziva kompozit tak nekak). Nekima to drži dugo i po 2 godine, a nekima kraće pa se mora stalno dolazit na prepravke. Moj zubar kaže da se to radi kad je netko premlad da bi mu stavljao navlaku i da zadrži zub što je moguće duže.

plavusa
12.11.2007., 14:12
meni su nakon skidanja bravica (prije 6 god) i nestrucnog
"skidanja" ostataka ljepila sa zubiju, malo pomalo zubi izgubili
svoju bjelinu :(

nit pusim, nit pijem kavu, znaci mrvicu su zuckasti nista strasno
ali htjela bih ih na siguran nacin izbjeliti - kod zubara ofkors

pa jel zna netko nekoga strucnog u zg-u ? i mozda cijenu cca?

netko je spomenuo da je lasersko najsigurnije...

rosa_salvaje
12.11.2007., 14:32
Nisam mislila na zdravi zub nego recimo ako je nakon lječenja ili vađenja živca potamnio odnosno posivio nema šanse da ti ga išta izbjeli osim navlake a privremeno rješenje je stavljanje bijele plombe preko njih (to se još naziva kompozit tak nekak). Nekima to drži dugo i po 2 godine, a nekima kraće pa se mora stalno dolazit na prepravke. Moj zubar kaže da se to radi kad je netko premlad da bi mu stavljao navlaku i da zadrži zub što je moguće duže.

Ja sam imala takav zub, ali izbjelio se iznutra, postupak traje 3-7 dana ovisno o zubu. I rezultat je bio jako dobar. Nisam vjerovala da se može toliko sredit. A bio je skroz siv.

tinich7
19.11.2007., 13:58
Dakle, jel netko zna gdje kupiti dotični proizvod za izbjeljivanje zubi?????

Emo§ion:D
28.12.2007., 16:54
Ej cure!
Zanima me ima li koja od vas kakvih iskustva s izbjeljivanjem zubiju?:)
Naime, danas sam gledala na Opri(:o) kako si Ameri sami izbjeljuju zube s raznim sredstvima, nekakvi kalupi,paste itd.
Sad, zanima me postoje li takvi proizvodi kod nas i ako znate koji su "sigurni" odnosno, koji će mi izbijeliti zube, ali i ostaviti ih zdrave, dakle da mi ne poplave ili puknu, uništi se caklina ili nešto deseto:horor:, te di se mogu nabaviti?

Probala sam jedan proizvod iz DMa prije par mjeseci, no nije baš nešto, pa vas tražim savjet:)

minni_me
28.12.2007., 18:51
ima ti toga i kod nas, samo to sta si ti probala iz dm-a je vjerojatno kojih 100kn.

citala sam ja dosta o tome po razno raznim forumima i puno cura je nahvalilo blend-a-dent trakice za izbjeljivanje zubi, ima ih u mulleru u city centru, pakwet ti kosta 270 kn.
u njemu imas 56 trakica koje stavljas na zube ujutro i navecer i drzis i po pola sata na zubima, zatim ostatak gela koji je na trakicama, a ostane ti na zubima isperes. i tako radis 14 dana.

jedino, zubi ti moraju biti svi zdravi-popravljeni, ne osjetljivi, u usnoj supljini ne smijes imati nikakve ranice ili naoteceno zubno meso, da te ne nagrize, i ne stavljat trakice ako si bila na popravljanju zubi odmah, pricekati 2 tjedna.

ja ih imam doma, cekam da produ blagdani, da ih jos sve uredim i onda mogu krenut koristit

nadam se da sam bar malo pomogla

Kiki
29.12.2007., 01:18
Cure, proizvodi za doma manje vise ne rade.
A i nije bas preporucljivo s tim sam radit ako ne znate sto radite.
Kao prvo kalupi koje dobijete u supermarketu su univerzalni...kao...one size/type fits all...a nemamo svi ni istu velicinu ni isti razmak itd...zubiju.
Dakle, vrlo je vjerojatno kad nanesete peroxid za zube da cete ga nanijet i na zubno meso i nepovratno unistit.

Postoje i kalupi koje zubarska ordinacija radi bas za vase zube, ti su bolji, al jos uvijek je fiddly.

Najbolje je otic kod zubara i obavit lasersko izbjeljivanje zuba. Gotovo je za sat vremena, zubi mogu bit bijelji i do 16 nijansi i razlika je odmah vidljiva.
Zubi ce nakon laserskog bit osjetljivi jedno dva dana i ne preporucuje se u tih dva dana pit crveno vino, jest ciklu i tako neku hranu.

Osobno sam radila i lasersko izbjeljivanje i ono di mi zubar napravi kalup za moje zube i lasersko je definitvno najbolje.

Jos jedna stvar, nijedan postupak nije za cijeli zivot. Izbjeljivanje se obicno mora radit ponovo za kakve dvije godine or so.

nu_tela
29.12.2007., 10:16
Di si radila lasersko i koliko košta?

Kiki
29.12.2007., 12:58
Ne zivim u Hrvatskoj, ali sigurna sam da se i kod nas to radi. Neko drugi ce sigurno znat.

Emo§ion:D
29.12.2007., 15:52
ima ti toga i kod nas, samo to sta si ti probala iz dm-a je vjerojatno kojih 100kn.

citala sam ja dosta o tome po razno raznim forumima i puno cura je nahvalilo blend-a-dent trakice za izbjeljivanje zubi, ima ih u mulleru u city centru, pakwet ti kosta 270 kn.
u njemu imas 56 trakica koje stavljas na zube ujutro i navecer i drzis i po pola sata na zubima, zatim ostatak gela koji je na trakicama, a ostane ti na zubima isperes. i tako radis 14 dana.

jedino, zubi ti moraju biti svi zdravi-popravljeni, ne osjetljivi, u usnoj supljini ne smijes imati nikakve ranice ili naoteceno zubno meso, da te ne nagrize, i ne stavljat trakice ako si bila na popravljanju zubi odmah, pricekati 2 tjedna.

ja ih imam doma, cekam da produ blagdani, da ih jos sve uredim i onda mogu krenut koristit

nadam se da sam bar malo pomogla

Da, jesi..
Imam zdrave zube, nosila sam dvije i po godine aparatić-fiksni i sad su i ovako super.
Nemam ni jednu plombu i fakat su zdravi.
Vidjela sam kod svog zubara tu spravu za lasersko, tako da ću vidjeti jerbo me niš ne košta ni da probam ove trakice..

Zapravo idem malo pronjuškat po netu cijene laserskog jer je to fakat fora ako izdrži do 2 godine.

Kiki koliko si ti to platila u Londonu?

Kiki
29.12.2007., 16:45
Oko £400.

Rock Star
29.12.2007., 16:59
Nakon skidanja aparatića (prije godine i pol), bila sam strašno nabrijana na izbjeljivanje zubiju i uvijek sam žicala zubara da mi to riješi, no on me je uvijek odgovarao i rekao kak je to loše, s obzirom koliko kratko traje i koliko oštećuje zube. Inače, znam ljude koji su izbjeljivali zube (kako i čime, nemam pojma) i sad su im jako loši, porozni i baš ružni, a imali su čvrste, jake i solidno bijele. Moji su inače dosta bijeli (zubari mi uvijek vele kak su zubi nekaj najboljeg kaj sam mogla dobiti od mame i tate :cerek: ), ali uvijek čeznem za zubima s fotke, "poznatim" zubima.

chimavizza
29.12.2007., 19:11
meni je ovakva hollywoodska bjelina zuba uzas, nimalo prirodno i bljak...ne svidja mi se i nikad si to ne bih radila. i inače kod ljudi koji su tako izbijelili zube mi se ne sviđa to što im se fokus premješta samo na zube, i samo to dreči na čitavoj faci

http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g2007/m07/x116145216339044893.jpg

Rock Star
29.12.2007., 20:45
Najgore je kad to napravi netko tko ima groblje u ustima. Strašno.

anya
31.12.2007., 07:17
Za kućno izbjeljivanje najbolje, a neštetno je prati zube sa praškom za pecivo....Radila sam i lasersko, (sad imam ljuske) i nakon dvije godine izbjeljivanja to mi je bilo super rješenje da ne moram ponovo na laser...

Rock Star
31.12.2007., 10:38
Koliko znam, dobro ih je tu i tamo iščetkati sodom bikarbonom, ali rekli su mi kako to oštećuje caklinu.

--Phoenix--
31.12.2007., 19:28
Lasersko izbjeljivanje u ZG - Dr. Alina Šegedin.

Kiki
01.01.2008., 15:24
Izvinjavam se na oftopiku, anya, zanimalo bi me di si radila ljuskice, kolko su kostale itd...

Moze i na PM.
Hvala.

eeennniii
01.01.2008., 16:07
Koliko znam, dobro ih je tu i tamo iščetkati sodom bikarbonom, ali rekli su mi kako to oštećuje caklinu.

a meni je zubarka rekla upravo suprotno, da ih mogu prat sodom bikarbonom koliko god zelim jer ona uopce ne ostecuje caklinu:confused:

Jannine
01.01.2008., 17:47
Ja vjerujem u ono staro pranje zuba. Meni su bijeli jer ih dosta često perem i to po 10ak min.(A ne 2-3)

Ali, dobro, zubi su važni za dobar izgled i možda bi bilo lijepo izbijeliti

Lilit
02.01.2008., 13:10
soda bikarbona deff ostecuje caklinu i ko god kaze suprotno je u krivu...

a kako se sa praskom za pecivo iscetkaju? se doda i voda ili kako?

Rock Star
02.01.2008., 13:14
Ne pruža li soda bikarbona u kolačima efekt isti kao i prašak za pecivo? Znam da se soda može staviti ako nemaš praška, tak da, budući da soda ne valja, za zube nije dobar ni prašak za pecivo.

Lilit
02.01.2008., 13:20
sumnjam da je soda i prasak istog sastava, proguglat cu ali ja o prasku neznam jel steta ili ne a soda je

minni_me
02.01.2008., 22:14
@Kiki- ovo sta ja imam nisu kalupi nego trakice koje se zakelje na zube, mozes ih namjestiti da ti se oblikuju tocno po tvom zubu, cak i sa strane. Lasere nebi probala jer sam cula da laser prodire kroz cijeli zub, i veca je vjerojatnost da ce bit osjetljiviji i prozirni

@ chimavizza- sad si bas nasla fotku di je fakat sva iskvarcana, vecina ljudi nema takvu boju tena pa je odmah i manji fokus na usta.

@ Rock star - ono kad si rekla da ti je fuj kad ljudi s " grobljem u ustima" idu izbjeljivat zube. sta to znaci tocno? ne daj boze da netko s jednom plombicom hoce bijele zube? sta je tu fuj?
a ako si mislila bas na ljude kojima zubi izgledaju koda imaju cokolade po njima mislim da takvi ni ne izbjeljuju zube.

i da, soda ostecuje zube.

Rock Star
02.01.2008., 23:05
@ Rock star - ono kad si rekla da ti je fuj kad ljudi s " grobljem u ustima" idu izbjeljivat zube. sta to znaci tocno? ne daj boze da netko s jednom plombicom hoce bijele zube? sta je tu fuj?
a ako si mislila bas na ljude kojima zubi izgledaju koda imaju cokolade po njima mislim da takvi ni ne izbjeljuju zube.

i da, soda ostecuje zube.

Mislila sam na ljude koji prije bijelih zubi trebaju ortodontsku intervenciju. Naravno da plomba nije groblje.

killler
03.01.2008., 10:06
ako neko moze odg za nekog zubara u rijeci... i ako neko moze rec cijenu tog laserskog izbjeljivanja, meni je zivac izvaden pa mi je zub onako taman :( hvala

chimavizza
03.01.2008., 19:25
@ chimavizza- sad si bas nasla fotku di je fakat sva iskvarcana, vecina ljudi nema takvu boju tena pa je odmah i manji fokus na usta.

da al kad moje rodice iz amerike dodju ( nisu iskvarcane) zubi su im toliko bijeli ( neprirodno bijeli) da malo idu na plavičastu nijansu i definitivno svijetle u mraku, i većinom u ljudi koji su to radili. većinom mi je svatko tko je izbjeljivao zube pretjerao u tome

patientia
05.01.2008., 14:22
sumnjam da je soda i prasak istog sastava, proguglat cu ali ja o prasku neznam jel steta ili ne a soda je

Evo, pogledala sam.

Prasak za pecivo sadrzi:

E500 - natrij karbonat, poznatiji kao soda (ne bikarbona) kojom se pere ves i koja uzasno unistava ruke onima koji njome peru ves:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_carbonate
E450 - emulgator i kukuruzni skrob.

Soda bikarbona je natrijhidrogen karbonat i ona ipak manje iritira.

--Phoenix--
06.01.2008., 11:25
Eh, ljudi,ljudi, bas ne citate previse ovaj forum. Vec je bio receno da boja dolazi od dentina ,a ne cakline,prema tome može četkati sa čim očete i nećete ništa postiči. Trebaju radikali H2O2 i O2 da bi se postiglo izbjeljenje. Jer prodiru u dentin i tamo oksidiraju stvar. Pogotovo ukoliko je rijec o avitaliziranom zubu (vađen živac). Reakcija se može ubrzati različitim metodama (grijanje, laser, polikromatska lampa, plazma...)

Lilit
06.01.2008., 12:31
@pat - ma da proguglala sam i ja i zakljucila da je sve to isti shit samo sam zaboravila postat ovdje... ja bi probavala eventualno limunom iako meni nisu zuti zubi nego malo bravice (nosim aparatic) i rekla mi ortodontica da probam iscetkat samo bravice sodom ali meni to opce ne ide :bonk:

sweething_B
11.01.2008., 13:20
Night Effect Dakle, jel netko zna gdje kupiti dotični proizvod za izbjeljivanje zubi?????

Dotični proizvod je do prije godinu dana bio i kod nas u DM-u za kupiti, ali više ga nema čak niti u apotekama.

Dosta sam veliki freak što se tiče zubi pa sam probala nekoliko metoda i moram priznati da me ovaj proizvod oduševio.

Efekt je bolji čak i od laserskog jer sam sa nijm napokon dobila snježno bijele zube, značajno je jeftiniji od odlaska zubaru (košta cca 250 kuna), a nije agrasivan na caklinu niti od njega imam iritaciju zubnog mesa.
Trake koje je netko ranije spomenu nisu mi dale ni približan efekt.
Sada kada sam postigla željenu bjelinu samo ga povremeno koristim da ju i održim.
Na žalost, kupujem ga vani ali mislim da se može naručiti i preko njihove stranice.

http://www.crest.com/nighteffects/usageInstructions.jsp

p.s. samo da dodam da sam probala još neke njihove proizvode (mislim od cresta), ali nisu na mene ostavili dojam.

tinich7
24.01.2008., 16:48
Ej, daj mi reci pliz di vani to kupuješ??? Tražim ga već godinu dana. Jel ima u Sloveniji ili Austriji???

Hvala ti puuuuuuuno!:s

sweething_B
25.01.2008., 08:42
...na žalost kupim ga kada odem u Englesku... prijateljica iz Maribora kaže da ga ni u SLO više nema, a za Austiju ne znam... možda da probaš pretražitu UK ebay, to mi jedino pada na pamet trenutno...:ne zna:

Shtefitza
26.01.2008., 16:19
Znade li netko kako najlakše i najbrže izbjeliti zube bez brušenja

Sjecam se davno, davno, dok sam bila dijete, zubari su pricali da izbjeljivanje zubiju nije dobro, jer se promijeni (ili unisti) caklina i onda zubi lakse pozute.

Mislim da je vazno redovito cistiti zube. A pusacko zutilo ili kamenac isto se mogu skinuti. Redovito izbjeljivanje zapravo stanji caklinu i zubi pozute brze i jace nego ikad. Cak i sa "novim" tehnologijama.

Amerikanci tek sad pocinju o tome pricati, kad je skoro cijela nacija izbijelila svoje pearly whites.

Cetkati, flosati, cistiti kod zubara barem dvaput godisnje. :) :cool:

Izbjeljivanje ostavit modelima koji su spremni unistit caklinu da bi dobili ekstremnu bjelinu.

lollatutu
24.02.2008., 13:34
Ej cure!:D
Mene zanima za što se točno naručiti kod stomatologa(ne privatnog) ako želiš na pregled zubiju, ali i da mi zube "opere" s onom spravicom koja izgleda kao tuš za zube?
Znate, onu iz koje pršti voda, pa ti izbijeli zube..
Nosila sam do prije godinu, dvije aparatić, pa se sjećam da kad sam skinula mi je zubar prešao preko zubiju s tom spravicom?

Plsss!!!

Sitnichava
24.02.2008., 13:55
Dotični proizvod je do prije godinu dana bio i kod nas u DM-u za kupiti, ali više ga nema čak niti u apotekama.

Dosta sam veliki freak što se tiče zubi pa sam probala nekoliko metoda i moram priznati da me ovaj proizvod oduševio.

Efekt je bolji čak i od laserskog jer sam sa nijm napokon dobila snježno bijele zube, značajno je jeftiniji od odlaska zubaru (košta cca 250 kuna), a nije agrasivan na caklinu niti od njega imam iritaciju zubnog mesa.
Trake koje je netko ranije spomenu nisu mi dale ni približan efekt.
Sada kada sam postigla željenu bjelinu samo ga povremeno koristim da ju i održim.
Na žalost, kupujem ga vani ali mislim da se može naručiti i preko njihove stranice.

http://www.crest.com/nighteffects/usageInstructions.jsp

p.s. samo da dodam da sam probala još neke njihove proizvode (mislim od cresta), ali nisu na mene ostavili dojam.

eeee to sam i ja imala, seka dofurala iz njeme, ma preodlično nešto, oduševljena sam, a sad jako, jaaaako bijesna jer toga više nema :(

reader
25.02.2008., 07:58
A čime malo pobijeliti zube doma (iz bakine recepture)?

ivana:-)
25.02.2008., 13:50
Ja pitala svoju zubarku i rekla mi je da ja nemam potrebe izbjeljivat zubice. :cerek:
Ali isto tako je rekla, da je to jako stetno i da napravis vise sr... nego koristi. Da rade na tome, da se zabrani. :ne zna:

Miss Provocative
26.02.2008., 12:49
Ovaj Crest je stvarno odlicna stvar. Upravo koristim Crest Premium plus trakice i proslo je 5 dana a zubi su mi bjeliji za sigurno 4 - 5 nijansi. Savrsenstvo !!! :cerek:

lollatutu
26.02.2008., 19:56
Ovaj Crest je stvarno odlicna stvar. Upravo koristim Crest Premium plus trakice i proslo je 5 dana a zubi su mi bjeliji za sigurno 4 - 5 nijansi. Savrsenstvo !!! :cerek:

Kak si to nabavila??Preko ebay ili kak?
I koliko dođe??:s:s

Miss Provocative
27.02.2008., 13:19
Ja koristim Crest Premium Plus i narucujem ih preko Amazona, ali posredno, netko izvana mi ih donese. Imas nekakav deal na Amazonu, cini mi se da za $ 38 dobijes Crest Premium plus i Crest Premium. Evo ti link pa vidi :

http://www.amazon.com/Crest-Whitestrips-Premium-Whitening-Formula/dp/B000I5M7SU/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=hpc&qid=1204032205&sr=1-4

Inace odlicna stvar, ako mozes naruci i probaj, zelis li imat California smile :cerek:

lollatutu
01.03.2008., 14:11
Probala sam onaj rapid white, ima za kupit u DMu, ali nula bodova:flop:
Ja ne znam, prije sam imala bijelo bijele zube, no imam feeling da su mi požutili upravo zbog eksperimentiranja s ovakvim glupostima:ne zna:
Ništa, ako skupim pare, otići ću na lasersko, neću se više kockati s glupostima po 100 kn:ne zna:

Chaira
01.03.2008., 16:09
dal se ikako moze taj crest premium nabaviti negdje ovdje a da se nemora narucivati izvana? :)

jagodica-bobica
01.03.2008., 18:26
Ej cure!:D
Mene zanima za što se točno naručiti kod stomatologa(ne privatnog) ako želiš na pregled zubiju, ali i da mi zube "opere" s onom spravicom koja izgleda kao tuš za zube?
Znate, onu iz koje pršti voda, pa ti izbijeli zube..
Nosila sam do prije godinu, dvije aparatić, pa se sjećam da kad sam skinula mi je zubar prešao preko zubiju s tom spravicom?

Plsss!!!

Trazis ciscenje, skidanje kamenca&poliranje.

lollatutu
02.03.2008., 11:07
Trazis ciscenje, skidanje kamenca&poliranje.

ej hvala!!!

--Phoenix--
02.03.2008., 11:20
Netočan je navod da izbjeljivanje zubiju laserom ili plazmatskom lampom oštećuje caklinu. Postoji dovoljan broj elektronskih mikroskopija koji to potvrđuju i tu se nema puno filozofirati. Sa dotičnim metodama zub se eksponira peroksidima manje od minute i to je razlog zašto se caklina (koja je za laike mineralnog porijekla ,a ne organskog) NE oštećuje. Ukoliko se izbjeljivanje vrši udlagom koja se drži satima , onda je točno da dolazi do mikrofraktira i te stvari zna svaki stomatolog. Boja zubiju dolazi od više faktora tako da priče o kućnim proizvodima , trakama, white ovo i ono su bullshit. Idite kod stomatologa i pitajte ga odakle dolazi boja i kako se skida. Nekima će dobro doći da si jednom pošteno oribaju zube.

kokoshka
02.03.2008., 11:36
ajme, phoenix, presmiješan si :s:cerek:
mislim, u pozitivnom smislu ;)

ja sam isto pitala svoju zubarku da mi izbijeli zube, ali ona je rekla da se ona time ne bavi, a i da mi ne bi preporučila.

al ja ni ne bi izbjeljivala sve zube, nego samo trojku, četvorku i peticu gore, i to na nijansu jedinice i dvojke, koje mi ok izgledaju. jel se to uopće radi? ili se baš moraju svi?

--Phoenix--
02.03.2008., 18:08
Ne moraju se svi. Upravo se laserom ili plazmatskom lampom mogu pojedini zubi izbjeliti. U cijeloj priči treba uvijek biti objektivan. Drugim riječima glumci na tv-u imaju SVI venirse (ljuskice zaljepljene na zubima) ili navlake, tako da nitko od njih nije izbjeljivao nista nego prekrio. A te stvari se mogu i vidjeti na emisijama kao što su Pod nož...usput katastrofa je što rade. Za par godina ljudima će poispadati sve ono što su im u 5 tjedna uvalili. U tvom slučaju treba vidjeti kolika je zapravo ta diskromija i ako je stomatolog rekao da nije potrebno vjerujem da je tako. U svakom slučaju i laser i lampa se kod nas radi pa se da lako otići na seansu. Ali da ti odmah kažem nitko ti ne može unaprijed jamčiti da ćeš izbjeliti koliko bi ti htjela i čitavog niza faktora o kojem nebi sada.
Lijepi pozdrav...koka :)

kokoshka
03.03.2008., 16:27
ma ja ti zapravo nisam toliko opsjednuta žutilom zubi koliko mi svi govore da mi se na slikama uzasno vidi tih nekoliko sa strane, jer su mi prednji bijeli, a ova tri sa strane malo žući pa se ta razlika kuzi. i ja bi njih samo izbijelila na nijansu prednjih.
e, sad, ak mi te izbijeli previše, opet ne bu dobro...:lol:

a ček malo, ti studiraš stomatologiju, il si stomatolog? vidim da se kužiš u te stvari i ne trkeljaš bedastoće...:cerek:
moš i na pp ;):kava:

patientia
09.03.2008., 19:21
Trojke su obicno tamnije od jedinica i dvojki.

slatka22
09.03.2008., 23:23
ako neko moze odg za nekog zubara u rijeci... i ako neko moze rec cijenu tog laserskog izbjeljivanja, meni je zivac izvaden pa mi je zub onako taman :( hvala

i meni. i ako sad narucim iz uk ovaj nigt....svi ce pobjelit a kaj s ovim da delam?:eek::eek::eek:dajte savjet molim

abondazieri
19.03.2008., 15:00
soda bikarbona je prava stvar:top:

nikanika
19.03.2008., 18:44
Za pocetak, idi na poliranje. Poliranje kod privatnika kosta 350 kn. Osim kaj ce ti ukloniti te ruzne mrlje od kave i cigareta, maknut ce ti zubni kamenac i zubno meso ce ti biti zahvalno. :D

Za ruzeve nemam pojma. :D

ma gdje to poliranje košta 350 kn? i jel fakat primjetiš nekakav učinak? mene zubar uvjerava da nemam kamenca a nikad mi ga nije skidao..čini mi se nemoguće da s 30 nemam kamenca?
malo off topic, priznajem..

Zli Mali Medo
19.03.2008., 18:53
ma gdje to poliranje košta 350 kn? i jel fakat primjetiš nekakav učinak? mene zubar uvjerava da nemam kamenca a nikad mi ga nije skidao..čini mi se nemoguće da s 30 nemam kamenca?
malo off topic, priznajem..

Kod privatnika. Ne znam kako je kod ostalih, tu gdje ja idem je malo skuplje, ali sam super zadovoljan svojom stomatologinjom koja je perfekcionistkinja :cerek:

Primijetis itekako, poliranje skida sve mrlje i potpuno je bezbolno. Ne pusim niti ne pijem kavu pa nemam mrlje, ali mi se nakuplja kamenac. Daj ti odi kod privatnika i vidi imas li kamenca. :mig:

Zli Mali Medo
19.03.2008., 20:08
Uostalom, stomatolozi ne preporučuju često poliranje jer uništava caklinu. :)

Siris dezinformacije. Stomatolozi, stovise, preporucuju poliranje svaka 3-4 mjeseca, a ultrazvucno poliranje ne ostecuje caklinu.

Evo kaj i teta zubarica veli na tu temu :D

http://www.forum.hr/showpost.php?p=12688698&postcount=1569

Kleine
19.03.2008., 20:12
ja pak mislim da je od zubiju do zubiju drugacije, jer vidi vraga, ja kave pijem na litre, pusim, i caj normalno pijem, jedem puno cokolade:rofl: a zubi mi bijeeeli.. koristim normalni whitening kalodont, tek tu i tamo si doma ispoliram bikarbonom ili nekom pastom za pusace:p tu i tamo odem na skidanje kamenca. :ne zna:

ivanea1
19.03.2008., 20:24
pocela sam koristiti crveni ruz koji nikada do sada nisam i cini mi se kao da mi zubi izgledaju zuce nego sto jesu!
mislim imam neku obicnu boju zubiju,nista pretamno ni prebijelo...ful bijeli prirodno pa malo potamnili od godina cigareta i kava :D
imate neko rjesenje odnosno koju boju ruza da odaberem da mi zubi izgledaju što bjelije? :kava:

Poliranje ti baš i nije neko rješenje. Ako su ti tako žuti zubi, jedino ti je rješenje izbjeljivanje. Postoji izbjeljivanje sA hidrogen-nešto i ono holivudsko izbjeljivanje sa lampom. Ovo prvo kod privatnika dođe 2 000 kn, a ovo drugo :ne zna:.

nikanika
25.03.2008., 19:19
Kod privatnika. Ne znam kako je kod ostalih, tu gdje ja idem je malo skuplje, ali sam super zadovoljan svojom stomatologinjom koja je perfekcionistkinja :cerek:

Primijetis itekako, poliranje skida sve mrlje i potpuno je bezbolno. Ne pusim niti ne pijem kavu pa nemam mrlje, ali mi se nakuplja kamenac. Daj ti odi kod privatnika i vidi imas li kamenca. :mig:

pa i idem kod privatnika.. i nije jeftin nikad bio. ne znam zašto me ne odere za taj kamenac:)??

Karmela
29.03.2008., 16:57
za sam za bijeljenje zuba. :top: :zubo:

Karmela
29.03.2008., 17:12
Aha... jos jedna pomodna ludost koju cemo naslijediti od (glupih) Amera. Pocet patit od toga da su nam zubi zuti, pa ici na izbjeljivanje, koje ce unistit caklinu, pa cemo na izbjeljivanje morat ici svaka tri mjeseca.

Svakako se slazem sa ciscenjem zubi barem dvaput godisnje, da se skine kamenac, ali jako sam protiv izbjeljivanja zubiju.

Caklinu najvise unistavaju gazirana pica i acidic foods. Pretjerano izbjeljivanje moze ostetiti caklinu jednako kao i gazirana pica.

Karmela
30.03.2008., 00:10
Ne jednako. Nego jace.

Zaboravila sam navesti slatkise kao najvece neprijatelje cakline.
Mnogo ljudi nikad niti nisu vidjeli sistem za bijeljenje zuba a imaju ostecenu caklinu, tako da mislim da su na nasim prostorima ishrana i higijenske navike ipak glavni krivci. ( kao i za masu drugih zubnih problema o kojima ovdje sad nije rjec).

Shtefitza
30.03.2008., 12:59
Zaboravila sam navesti slatkise kao najvece neprijatelje cakline.
Mnogo ljudi nikad niti nisu vidjeli sistem za bijeljenje zuba a imaju ostecenu caklinu, tako da mislim da su na nasim prostorima ishrana i higijenske navike ipak glavni krivci. ( kao i za masu drugih zubnih problema o kojima ovdje sad nije rjec).

:D :D :rofl:

OK, vidim da pokusavas nabrojati sve neprijatelje cakline. Kao da ce to smanjiti stetu koju izbjeljivanje radi. :) :cool:

Slazem se. Prehrana, flosanje, izbor pica, (cak i redovita fizicka aktivnost pomaze zdravlju zubnih desni, pa tako i zubiju), redovito uklanjanje kamenca cuva zdravlje zubima. Izbjeljivanje zubiju ne spada u to. :) :cool:

Sori, nije da ti pokusavam proturijeciti, nego mi je zao da i HR pomalo pocinje ludovati za izbjeljivanjem zubiju, iako se zna da je stetno za zubnu caklinu. :( :(

Shtefitza
30.03.2008., 13:07
tako da mislim da su na nasim prostorima ishrana i higijenske navike ipak glavni krivci.

Da. Slazem se. I zato mi je zao sto ce se od problema nepravilne prehrane i neredovitog cetkanja (a da ne spominjem flosanje) odmah skociti na izbjeljivanje, sto ce dodatno ostetiti caklinu i omoguciti stvaranje karijesa.

Tako da bih se prije izbjeljivanja posvetila cetkanju, flosanju, izbjegavanju secera, redovitom skidanju kamenca kod zubara (barem dvaput godisnje). Prije izbjeljvianja cak bih stavila biranje toplih ili neutralnih boja ruza, da se smanji isticanje zutila u zubima (zubi normalno pomalo zute, kako osoba stari).

Na izbjeljivanje zubiju mislim da se moze odluciti samo osoba koja je neprestano pod kamerama, neprestano pokazuje zube u krupnom planu i zivi od svog (mladolikog) izgleda. Mi ostali ne moramo izbjeljivat zube pod cijenu da povisimo rizik od karijesa.

Modesti
30.03.2008., 15:38
:D :D :rofl:

Sori, nije da ti pokusavam proturijeciti, nego mi je zao da i HR pomalo pocinje ludovati za izbjeljivanjem zubiju, iako se zna da je stetno za zubnu caklinu. :( :(

U Hrvatskoj je najmanji problem izbjeljivanje zubi.
Hrvati imaju stravično loše zube.
Krive, krcate karijesa, nekima poneki zub i fali.
Za stanje zubi u Hrvata najmanje je krivo izbjeljivanje.
Ja sam svoje zubeke izbjelila pred dve godine sa nijanse A2 koju je super bijela za većinu onoga što većina ima u ustima za tri nijanse.
Pijem crno vino, pijem kavu, ne pušim.
Moji su zubi i sada dve godine nakon izbjeljivanja jednako bijeli.
Osim toga imam zdrave zube, a nije da sam se prekjučer rodila.
U cijelim ustima imam dve plombice, dakle u cijelom životu imala sam dva karijesa.
Većina mojih vršnjakinja ima katafakingstrofu u ustima, a nikada u životu nisu izbjeljivale zube.

luce_zd
21.04.2008., 15:48
trebala bi mi preporuka za izbjeljivanje u zadru
tko ima iskutskva nek javiii xD
skidam aparatić za koji dan pa bi tribala na izbjeljivanje
:s

Ponosna
21.04.2008., 23:20
Glupost je da zube treba izbijeljivati svaka 3 mj. nakon prvog postupka. Moja mama ih je izbijelila prije 10-ak godina u SAD-u laserom i sada 1x godišnje ide samo na čišćenje kamenca. Zubi joj se nisu vratili na nijansu od prije prvog bijeljenja, niti su joj oslabili nit ispali, niti im je caklina oštećena. Štoviše, zubar kaže da su savršeni. Ja sam svoje izbijelila u zg-u prije par godina, nisam ponavljala od tada i još su mi bijeli. Održavam ih pastama. Bablje predrasude.

Rock Star
22.04.2008., 10:00
A čime si ih ti izbijelila?

anything but angel
22.04.2008., 11:04
Glupost je da zube treba izbijeljivati svaka 3 mj. nakon prvog postupka. Moja mama ih je izbijelila prije 10-ak godina u SAD-u laserom i sada 1x godišnje ide samo na čišćenje kamenca. Zubi joj se nisu vratili na nijansu od prije prvog bijeljenja, niti su joj oslabili nit ispali, niti im je caklina oštećena. Štoviše, zubar kaže da su savršeni. Ja sam svoje izbijelila u zg-u prije par godina, nisam ponavljala od tada i još su mi bijeli. Održavam ih pastama. Bablje predrasude.
istina, to ja uvijek govorim...
moja frendica je laserom izbjelila zube prije, evo sad će 4 godine, i još uvijek su joj jednako bijeli, a sve jede i radi normalno, te ih održava redovitim i temeljitim četkanjem i flosanjem i stvarno su joj krasni! :cerek: uopće ne razmišlja o ponovnom tretmanu jer joj sigurno još dugo neće trebati...

ja ih namjeravam također izbjeliti laserom sad kad skinem aparatić za mjesec, dva, pa ću vam javiti rezultate i dojmove...

ne bojim se da će mi oštetiti zube, a i mislim da zubima profesionalno izbjeljivanje 2 do max. 3 puta u životu ne može napraviti veliku štetu.. :kava:

plasibou
22.04.2008., 11:23
kolko se plaća to sa laserom
ja bi isto poslije skidanja aparatića

anything but angel
22.04.2008., 13:21
zadnji put kad sam pričala sa svojim zubarom (a odlučila sam ići baš kod njega jer sam čula samo pozitivne stvari od ljudi kojima je on izbjeljivao zube) reko mi je da su moji zubi zapravo tek malo požutili, isključivo zbog aparatića i tako, i da će mi biti dosta izbjeliti ih svega 2 nijanse tako da će biti dovoljan već jedan tretman. kod njega to košta oko 1000kn... meni je to ok, s obzirom da sam za aparatić pljunula 12 000, pa ne namjeravam štediti sada kada privodim posao kraju...
svakako ću ti javiti točnu cijenu kad to obavim! :mig:

plasibou
22.04.2008., 13:57
okej tenks
ma dobro sam pitam da znam otprilike

Tik-Tak
22.04.2008., 14:13
zadnji put kad sam pričala sa svojim zubarom (a odlučila sam ići baš kod njega jer sam čula samo pozitivne stvari od ljudi kojima je on izbjeljivao zube) reko mi je da su moji zubi zapravo tek malo požutili, isključivo zbog aparatića i tako, i da će mi biti dosta izbjeliti ih svega 2 nijanse tako da će biti dovoljan već jedan tretman. kod njega to košta oko 1000kn... meni je to ok, s obzirom da sam za aparatić pljunula 12 000, pa ne namjeravam štediti sada kada privodim posao kraju...

O kojem se zubaru radi?
I ja bi bijele zube...:D

anything but angel
22.04.2008., 15:43
O kojem se zubaru radi?
I ja bi bijele zube...:D

imaš pm :mig:

Ponosna
22.04.2008., 16:52
Meni ih je bijelio moj zubar u kvartu, 1500kn sam platila jer sam stalna mušterija.

kika123
22.04.2008., 18:47
jel znate gdje kvalitetno i s pristojnijom cijenom izbjeljuju jedan zub kojem je izvaden zivac? htjela bih sad sto prije otic, a moja zubarica to ne radi ,pa je rekal da odem kod privatnika

zg81
23.04.2008., 00:37
Ja sam izbjelila svoje sa Colgate stripsima. Odlicno, a jeftino. :)

Rock Star
24.04.2008., 06:11

Kak su ti zubi mogli požutjeti od aparatića? :confused:

Kad sam ga imala (dvije godine nosila, skinula prije dvije), zubi su mi bili prekrasno bijeli! :cerek: Inače imam dosta bijele, ali u fazi aparatića su bili fenomenalni! Kaj ih ti ne četkaš nakon svakog jela?

Inače, htjela sam ih izbijeliti, ali su mi zubar i ortodont rekli kak to zaista nije dobro za zube, da će izbijeljeni potamniti nakon nekog vremena i da mi je najbolje održavati ih redovitim čišćenjem kamenca.

Ali ja i dalje razmišljam o izbjeljivanju... :D

fourth
25.04.2008., 14:49
Ja imam tetraciklinski obojene zube (jos dok sam u maminom trbuhu bila antibiotici su mi obojali caklinu). ASko netko zna dobrog zubara u zd neka javi, bila bih mu jako zahvalna

anything but angel
25.04.2008., 19:00
Kak su ti zubi mogli požutjeti od aparatića? :confused:

Kad sam ga imala (dvije godine nosila, skinula prije dvije), zubi su mi bili prekrasno bijeli! :cerek: Inače imam dosta bijele, ali u fazi aparatića su bili fenomenalni! Kaj ih ti ne četkaš nakon svakog jela?

Inače, htjela sam ih izbijeliti, ali su mi zubar i ortodont rekli kak to zaista nije dobro za zube, da će izbijeljeni potamniti nakon nekog vremena i da mi je najbolje održavati ih redovitim čišćenjem kamenca.

Ali ja i dalje razmišljam o izbjeljivanju... :D
ajme kako ti nekad stvari shvaćaš bukvalno... :rolleyes:
naravno da ih četkam, čak i pazim da nakon jedenja voća, pijenja gaziranih pića i sličnih stvari koje nagrizaju caklinu pričekam sat vremena prije nego što ih iščetkam kako ne bi poticala kiselinsku eroziju i tako.. stvarno vodim pažljivu higijenu i za to me ortodont stalno hvali... no svejedno su mi zubi lagano požutjeli... ne kažem puno, ali malo jesu, taman dovoljno da meni zasmeta jer sam prije imala snježno bijele zube... valjda su mi jednostavno bravice lagano oštetile caklinu i to se dogodilo, nitko nije kriv, moji su zubi jednostavno tako reagirali... a i znam jako puno ljudi kojima su zubi puno više požutili od aparatića - to nema veze sa higijenom, već sa otpornošću zubne cakline...
eto ga.. :mig:

što se tiče izbjeljivanja, kao što sam prije navela, zubi neće potamniti nakon nekog vremena ako se nakon izbjeljivanja vodi dobra higijena, ko što si ti rekla redovito čisti kamenac i poliraju zubi.. ostati će jednako bijeli dugo, dugo vremena... moja frendica je stvarno primjer za to.. pa ću ih i ja izbjeliti pa kud puklo da puklo... :D

Rock Star
28.04.2008., 20:02
ajme kako ti nekad stvari shvaćaš bukvalno... :rolleyes:
naravno da ih četkam, čak i pazim da nakon jedenja voća, pijenja gaziranih pića i sličnih stvari koje nagrizaju caklinu pričekam sat vremena prije nego što ih iščetkam kako ne bi poticala kiselinsku eroziju i tako.. stvarno vodim pažljivu higijenu i za to me ortodont stalno hvali... no svejedno su mi zubi lagano požutjeli... ne kažem puno, ali malo jesu, taman dovoljno da meni zasmeta jer sam prije imala snježno bijele zube... valjda su mi jednostavno bravice lagano oštetile caklinu i to se dogodilo, nitko nije kriv, moji su zubi jednostavno tako reagirali... a i znam jako puno ljudi kojima su zubi puno više požutili od aparatića - to nema veze sa higijenom, već sa otpornošću zubne cakline...
eto ga.. :mig:

što se tiče izbjeljivanja, kao što sam prije navela, zubi neće potamniti nakon nekog vremena ako se nakon izbjeljivanja vodi dobra higijena, ko što si ti rekla redovito čisti kamenac i poliraju zubi.. ostati će jednako bijeli dugo, dugo vremena... moja frendica je stvarno primjer za to.. pa ću ih i ja izbjeliti pa kud puklo da puklo... :D

Shvatila sam tako kako si napisala. Replicirala sam ti jer mi je čudno da nekome požute zubi od aparatića jer baš se za vrijeme nošenja pojačava oralna higijena. Meni su prekrasni otkad sam skinula aparatić, a primijećujem i da su za koju nijansu bjeliji.

slavaz
28.04.2008., 20:50

a u kojem je gradu taj tvoj zubar ???
ako neko zna dobrog zubara na području splita nek mi javi...i ja ozbiljno razmišljam o izbjeljivanju zubi ;)

anything but angel
29.04.2008., 17:55
Shvatila sam tako kako si napisala. Replicirala sam ti jer mi je čudno da nekome požute zubi od aparatića jer baš se za vrijeme nošenja pojačava oralna higijena. Meni su prekrasni otkad sam skinula aparatić, a primijećujem i da su za koju nijansu bjeliji.
ja opet ponavljam da ne znam što je tu čudno i da velika većina ljudi želi izbjeljivati zube nakon aparatića jer su im realno gledajući požutili...
ipak je strano tijelo na njima, ljepilo, oštećuje se caklina brušenjem prije bjeljenja bravica, a onda i prilikom skidanja, a da ne spominjemo činjenicu kolika se sila vrši nad njima stezanjem žice i ostalog... zubi često reagiraju na to laganim tamnjenjem, bez obzira što se vodi dobra i pojačana higijena...
shvatila sam da su tvoji krasni, bijeli, divni itd., al shvati da moji nisu i da je to jednostavno tako, a razlog je aparatić, i sam mi je ortodont to potvrdio...

a u kojem je gradu taj tvoj zubar ???
ako neko zna dobrog zubara na području splita nek mi javi...i ja ozbiljno razmišljam o izbjeljivanju zubi ;)
zd...:mig:

Rock Star
29.04.2008., 18:06
[QUOTE=anything but angel;13825916]ja opet ponavljam da ne znam što je tu čudno i da velika većina ljudi želi izbjeljivati zube nakon aparatića jer su im realno gledajući požutili...
ipak je strano tijelo na njima, ljepilo, oštećuje se caklina brušenjem prije bjeljenja bravica, a onda i prilikom skidanja, a da ne spominjemo činjenicu kolika se sila vrši nad njima stezanjem žice i ostalog... zubi često reagiraju na to laganim tamnjenjem, bez obzira što se vodi dobra i pojačana higijena...
shvatila sam da su tvoji krasni, bijeli, divni itd., al shvati da moji nisu i da je to jednostavno tako, a razlog je aparatić, i sam mi je ortodont to potvrdio...[QUOTE]

:rolleyes:

Ja sam se samo čudila kaj su požutili od aparatića, nikada to nisam čula, a pogotovo mi nema smisla jer nikada nisam prala zube više nego u razdoblju kad sam imala aparatić. Samo toliko. :)

anything but angel
29.04.2008., 18:22
:rolleyes: a ja sam ti tri puta objasnila razloge zašto mogu požutiti od aparatića, a ti opet po svome, trubiš o smislu i pranju zubiju i kako to nikad nisi čula.. :o
stoga, evo, sad si čula i da, to je vrlo česta nuspojava nošenja aparatića... :kava:

Just a Girl
29.04.2008., 18:32
i meni su pozutili od aparatica i to gornji vise nego donji (donji su samo malo) jer na gornjim duze nosim... ortodont kaze da je to normalno... i da vecina ljudi nakon skidanja radi izbjeljivanje.
aba svakako javi dojmove nakon skidanja i izbjeljivanja :D

Rock Star
29.04.2008., 19:07
:rolleyes: a ja sam ti tri puta objasnila razloge zašto mogu požutiti od aparatića, a ti opet po svome, trubiš o smislu i pranju zubiju i kako to nikad nisi čula.. :o
stoga, evo, sad si čula i da, to je vrlo česta nuspojava nošenja aparatića... :kava:

Ok, kako hoćeš. Sorry kaj ne shvaćam tvoje mišljenje kao mjerodavno i što sam otvorena za diskusiju i razmjenu iskustava.

anything but angel
29.04.2008., 19:16
dobro da znam za ubuduće. onda eto ne shvaćaš mjerodavnim ni Lilitino ili JOG-ino mišljenje, kao ni naše iskustvo, jer se njima ista stvar dogodila...
i ja sam naravno uvijek otvorena za diskusiju, ali ako ti nudim argumente i svoje osobno iskustvo kao i iskustvo masu drugih ljudi, pa i mišljenje mog ortodonta, onda ne znam čemu toliko čuđenje i nevjerica... :confused:
ok, istina, u tvom slučaju se to nije dogodilo, što je super i jako mi je drago zbog tebe, ali velikoj većini ljudi jest i to nije bilo radi loše higijene ili njihove ne brige već su jednostavno zubi tako reagirali... ja ne znam što je tu tako teško za povjerovati... :ne zna:

Rock Star
29.04.2008., 19:26
Vjeruj da znam 10-ak ljudi s aparatićem i svima su bili sniježno bijeli nakon skidanja, zato me čudi kak mogu požutjeti. Ti si mi objasnila (meni ortodont to nije spominjao, rekao je kako će mi se izbijeliti i da će možda ostati bijeli tragovi na mjestima gdje je bravica bila zalijepljena za zub) i to je ok.

Što se mjerodavnosti tiče, naravno da čitam svačija iskustva i u mnogima se nalazim, ali jedno nije mjerodavno. Tvoje mi valjda dobiva novu dozu nevjerojatnosti jer nisam niš takvog vidjela uživo. I to je sve, bilo kakav sukob je nepotreban. :)

anything but angel
29.04.2008., 20:05
ockej... slažem se... sukob je apsolutno nepotreban..:mig:

Rock Star
29.04.2008., 20:41
Drago mi je. :grli:

anything but angel
29.04.2008., 20:45
pametni znaju kad je dosta, jel tako?! :D :kiss:

Rock Star
30.04.2008., 20:37
Baš. Zato sam se na vrijeme povukla, čim sam spoznala da ima još istina, osim moje. :)

chimavizza
02.05.2008., 14:44
ja također primjetim da su mi lagano požutjeli zubi otkad nosim aparatić, ali srećom skidam ga uskoro. i tu mi ništa nije čudno, i očekivala sam to jer ne znam kako ljudi uspiju na poslu, na faksu gdje provedu čitav dan, nakon baš svakog jela četkati zube dovoljno dugo koliko je potrebno? ja radim od 8 i pol do 7 navečer i definitivno iza svakog jela i pića nisam u mogućnosti odmah prati zube, a tako je i bilo na faksu mi. ali slažem se s aba-om da to nije samo od nedovoljno higijene...:)

Rock Star
03.05.2008., 15:05
Nemaš onaj mobilni pribor? Ja sam ga svuda nosila sa sobom i prala zube na faksu i gdje god je bilo potrebno. :D

chimavizza
04.05.2008., 13:41
Nemaš onaj mobilni pribor? Ja sam ga svuda nosila sa sobom i prala zube na faksu i gdje god je bilo potrebno. :D

i ja nosim na posao, ali vjeruj kad ima toliko posla da ne stigneš ni na wc otići....:o
nije baš sve tako jednostavno kako izgleda....

Rock Star
04.05.2008., 13:48
Da, kužim. Ja na svom stignem, ali ne stignu svi.

beautiful_garbage
04.05.2008., 14:02
malo sam prelistala temu, i cini mi se da negdje procitah ako je izvadjen zivac, ti zubi se ne mogu izbijelit???

Rock Star
04.05.2008., 15:42
Mogu. Ili se stavi krunica.

angel15
04.05.2008., 17:13
Zanima me kako da zube perem sodom b.?
Samo smočim četkicu i istrljam ih sodom...ili kako?
Nisam bas iskusna kao vecina ovdje...
Please help me... =)=)

Modesti
04.05.2008., 19:34
malo sam prelistala temu, i cini mi se da negdje procitah ako je izvadjen zivac, ti zubi se ne mogu izbijelit???

Naravno da mogu,kao i svi drugi ,a ukoliko su potamnili zbog rada na zubu izbijele se iznutra.

Hard Candy
10.05.2008., 19:15
Nabavila sam Crest Whitening Premium Plus trakice i sad me zanima - je li smiju ici na zubno meso te trakice, i je li ima tko da je koristio prije dosta mjeseci pa da kaze je l se jos uvijek vide rezultati. Inace, stavila sam 5 min i onda me neka paranoja oprala pa sam skinula trakice i sigurna sam da su mi zubi vec za nijansu bijeliji, nevjerojatno nesto, inace mi nista od tih "kucnih" proizvoda nije radilo..

luce_zd
23.05.2008., 16:35
Nabavila sam Crest Whitening Premium Plus trakice i sad me zanima - je li smiju ici na zubno meso te trakice, i je li ima tko da je koristio prije dosta mjeseci pa da kaze je l se jos uvijek vide rezultati. Inace, stavila sam 5 min i onda me neka paranoja oprala pa sam skinula trakice i sigurna sam da su mi zubi vec za nijansu bijeliji, nevjerojatno nesto, inace mi nista od tih "kucnih" proizvoda nije radilo..

jel mogu znati mozda di si ga nabavila?
ja se mislim ocu li naruciti preko amazona ali ne znam koliko se to jos dodatno placa pa ako imas iskutstva s tim kazi :D
ili mozda netko drugi ???:s

Hard Candy
24.05.2008., 09:20
eBay, 200 kn cca.

Ponosna
24.05.2008., 12:26
Ja sam jučer nakon dosta vremena ponovno bila na bijeljenju. Nisam ni znala da je cijena opet pala, 1000kn. Bijeliji su mi cca 4 nijanse od prošlog bijeljenja. Sad sam opet mirna par godina.

propELa_
24.05.2008., 18:18
eBay, 200 kn cca.

a ga isto planiram naruchit..samo se dvoumim izmedju crest whitestrips trakica i nekog njihovog gela koji se drzhi preko nochi..

jel ima ko iskustava sa tim gelom..za trakice sam chitala da su super..gel mi je neshto jeftiniji pa me zanima?

miss blondie
25.05.2008., 08:56
Ja sam jučer nakon dosta vremena ponovno bila na bijeljenju. Nisam ni znala da je cijena opet pala, 1000kn. Bijeliji su mi cca 4 nijanse od prošlog bijeljenja. Sad sam opet mirna par godina.

mozes napisati gdje si bjelila i kojom tehnikom? moze i na pm
i kako izgleda postupak - ostecuje li zube?

tnx

Hard Candy
01.06.2008., 16:11
Moze i meni na PM ako neces pisati ovdje..

Skura
03.06.2008., 14:26

Po cijeni se čini lasersko.

Ja sam prije par dana isto to učinila.
I jako sam zadovoljna. S tim da sad imam 2 plombe za promijeniti :-)))

kika123
03.06.2008., 15:22
Po cijeni se čini lasersko.

Ja sam prije par dana isto to učinila.
I jako sam zadovoljna. S tim da sad imam 2 plombe za promijeniti :-)))

jel štetno za zube i kolko često ponavljate postupak? svakih par god il? kaj ti moraju plombe promijenit jer su tamnije sad?

Skura
04.06.2008., 14:21
jel štetno za zube i kolko često ponavljate postupak? svakih par god il? kaj ti moraju plombe promijenit jer su tamnije sad?

Čitala sam dosta po forumima, svi su zadovoljni i metodom i postupkom.
Sad jeli i koliko je štetno za zube teško je reći. Abrazivno izbjeljivanje je štetnije od ovog.

Jedino što se nakon laserskog moraš 15 dana čuvati jer su ti zubi još porozni i neotporni kako na bojanje (od raznorazne hrane i cigareta) kako na udarce.

Znam da se ne smije piti crno vino, kava, crni i zeleni čajevi, jesti špinat i cikla.

Ne znam samo jeli se jagode i čokolada ubrajaju u zabranjenu hranu?!

A dvije su plombice ostale tamnije, ne puno, ali ih svejedno mijenjam.

Skura
04.06.2008., 14:23
E da, ovo mi je prvo izbjeljivanje.

I kako ne pušim od 2 mjeseca, lijepo sam se nagradila :D

A ako za kojih 4-5 godina budem mislila da bi trebalo ponoviti postupak idem ponovo :)

Hard Candy
04.06.2008., 14:24
Najbolje da nam das fotku :)

Skura
04.06.2008., 14:34
Najbolje da nam das fotku :)

Haha :D

you wish :D

luce_zd
05.06.2008., 18:10
Hard Candyy
jesi ziva :mig:
poslala sam ti pm pa se javi tamo

zoe z.
06.06.2008., 08:31
Preporučam svima električnu četkicu za održavanje zdravlja i bjeline zubića. Ali kupiti onu s punjačem. Također i zubni konac. Samo s te dvije stvari zubi će dugo ostati zdravi i bijeli. Električna četkica u kombinaciji s običnom pastom za izbjeljivanje je sasvim dovoljna ukoliko vam zubi nisu baš jako žuti:top:.

zoe z.
06.06.2008., 08:33
Naravno, gore rečeno važi samo ukoliko su zubi popravljeni, očišćen kamenac, ispolirani. Inače sve skupa nema smisla.

Ponosna
07.06.2008., 10:50
Lasersko, u svakom slučaju. Ne bih se usudila bijeliti zube peroksidom, pa niti kod zubara. Laser i ja smo dugogodišnji frendovi na mnogim područjima i nikad me nije razočarao :) Bijelila sam ih u maksimiru, ubijte me, al nemam pojma kak se zubar preziva, živi u uličici iza jordanovca.

Chris Blue
10.06.2008., 18:08
Ponosna, može prezime i broj tel na pm?

Hard Candy
10.06.2008., 18:22
I meni..

kika123
11.06.2008., 00:30
i meni! :D:D:D:D

Chris Blue
14.06.2008., 09:27
Ponosna, pls, javi nam se:D

Skura
04.10.2008., 09:18
Jeli tko provao onu novu Signal White now?

Jeli uistinu daje instant white efect?

lučika
05.10.2008., 11:05
ako je iko izbjeljivao zube u st-u i hepi je sa razultatom, nek posalje ime zubara i tel. na pm...mere?:D

eeennniii
05.10.2008., 14:06
Jeli tko provao onu novu Signal White now?

Jeli uistinu daje instant white efect?

ne daje:kava:

Skura
05.10.2008., 15:00
ne daje:kava:

Ok.
Ali u usporedbi s ovim drugim whitening pastama?

Jojo Ungh
05.10.2008., 17:24
Ok.
Ali u usporedbi s ovim drugim whitening pastama?

Ja ne vidim promjenu :ne zna:

Do sad mi se najbolja pokazala Vademecum za izbjeljivanje, ona na kojoj piše 10 dana :)

Skura
05.10.2008., 18:41
Ma ovo pitam za buduću šogoricu.

Po meni ona ima full lijepe bijele zube i hoće na lasersko.

A ja joj to ne bi preporučila (ja sam ga napravila nedavno i full sam zadovoljna, ali mislim da su njezini zubi bijeli i da joj stoga to ne treba).

Jeli imate kakvu ideju što da joj preporučim da bude zadovoljna?

enigma
06.10.2008., 14:14
ako je iko izbjeljivao zube u st-u i hepi je sa razultatom, nek posalje ime zubara i tel. na pm...mere?:D

ne znam br telefona ali Dr Toni Smerdelj u Drziceva 15 je odlican. :)

Lil miss
07.10.2008., 19:12
Mogu i ja na pm dobit infos o zubaru izbjelitelju :D s Jordanovca? Hvala!

lučika
08.10.2008., 00:09
ne znam br telefona ali Dr Toni Smerdelj u Drziceva 15 je odlican. :)

hvala:top:

Green-Eyed-Fairy
08.10.2008., 01:17
Crest whitestrips (Premium plus su bolji ali ni oni drugi nisu losi) su super, toplo preporucujem. :) Ali moze izazvati jebeno osetljive zube dok se koristi.

:Lolita:
12.10.2008., 17:18
Crest whitestrips (Premium plus su bolji ali ni oni drugi nisu losi) su super, toplo preporucujem. :) Ali moze izazvati jebeno osetljive zube dok se koristi.

Da, stvarno su ucinkovite, i zubi su bjeliji odmah iza prvog koristenja. Ali nisu nikako za osjetljive zube, meni su cak i desni krvarili, a miris tih trakica necu niti spominjat :rigo:

piccola
12.10.2008., 20:00
cure, ako je koja iz zadra i ima dobra iskustva sa izbjeljivanjem zubi,nek mi posalje ime zubara i broj tel na pm :)

viky15
13.10.2008., 09:12
pročitala sam da može pomoći suncokretovo ulje.....da se mućka 15 min (ne smije se progutat jer je otrovno) i onda ispljuneš(mora bit boje ko mlijeko)...i opereš zube pastom i četkicom (dobro oprati).....jel netko probo s tim....??.....zanima me kako djeluje .....ja kao mala sam bila dosta bolesna pa sam ubiti bila na ljekovima...a i to je ostavilo traga....nemam nešto prebijele zube i meni to smeta.....naravno kome od 15.g. ne bi smetalo....sad tražim nešto jednostavno a da mi ne ošteti zube i da bar bude malo promijene....jer imam po meni super raspoređene zube nisu krivi i sve to al mi smeta njihova boja.......

Skura
13.10.2008., 09:57

GEF koliko koštaju u USA?

pročitala sam da može pomoći suncokretovo ulje.....da se mućka 15 min (ne smije se progutat jer je otrovno)

Pa svi kuhamo na suncokretovom ulju! :D

Jesi na neko drugo ulje mislila, jer suncokretovo definitivno nije otrovno...

viky15
13.10.2008., 10:10

Jesi na neko drugo ulje mislila, jer suncokretovo definitivno nije otrovno...

nije ulje otrovno...ali to mučkaš u ustima 15 min i pročitala sam da se onda tako oslobađaju neke bakterije pa se ne smije progutati.....ev našla sam str...pa pročitaj...http://alternativa.hr/php/article.php?action=details&ID=57

13.10.2008., 13:49
[QUOTE=Skura;16541232]GEF koliko koštaju u USA?

Na sluzbenoj stranici su ti $35, ali na Amazonu i u apotekama su nesto jeftinije. Mozes ih naci za $25 - $30 :mig:

Rock Star
13.10.2008., 16:01

Neki i na maslinovom. :mig:

Inače, suncokretovo mi niš ne valja, koristim ga samo za pohanje (previše maslinovog bih potrošila).

Green-Eyed-Fairy
13.10.2008., 20:15
GEF koliko koštaju u USA?
Premium plus je skuplji, oko $35-40, ne znam tacno... oni obicni su jeftiniji.

Lolita, zasto su ti desni krvarile?! :eek: Ne secam se da su imale neki ogavan miris.

Skura
13.10.2008., 21:48
nije ulje otrovno...ali to mučkaš u ustima 15 min i pročitala sam da se onda tako oslobađaju neke bakterije pa se ne smije progutati.....ev našla sam str...pa pročitaj...http://alternativa.hr/php/article.php?action=details&ID=57

OK. :)

Neki i na maslinovom. :mig:

Inače, suncokretovo mi niš ne valja, koristim ga samo za pohanje (previše maslinovog bih potrošila).

MM maslinovo ulje ne podnosi :(
Tako da ga u našoj kući samo ja jedem... :)

GEF & Lolita - hvala na info :top:
Već gledam na eBayu :cerek:

Rock Star
13.10.2008., 22:19
MM maslinovo ulje ne podnosi :(
Tako da ga u našoj kući samo ja jedem... :)

Moj prije mene nije htio čuti ni za što osim svinjske masti (:rigo:), ali to sam uspješno riješila. :cerek: U početku mu nije bilo po volji, ali sad više niš ne prigovara. :)

14.10.2008., 09:55
Premium plus je skuplji, oko $35-40, ne znam tacno... oni obicni su jeftiniji.

Lolita, zasto su ti desni krvarile?! :eek: Ne secam se da su imale neki ogavan miris.

Meni je miris bio nepodnosljiv, a sto se tice desnih, ma nije to bilo nista strasno, nego je ocito neki sastojak iritirao moje jadne desne, a nakon koristenja trakica, prala bi zube dosta agresivno, pa je valjda to rezultiralo krvarenjem. :ne zna:
Ali sto se tice rezultata, stvarno se isplati, ja sam postrosila samo polovicu Premium Plusa, i zubi su mi bijeli vec 7 mjeseci, namjeravam ovu drugu polovicu tek oko Nove godine. :D

patientia
14.10.2008., 13:44

Ajme, nemoj to pusit, molim te. Opcenito, cim netko spomene homeopatiju, bjezi glavom bez obrzira. Ili kristaloterapiju. Ili astrologiju. Nisam ni znala za taj sajt, sad vidim da su se na njemu udruzili svi hrvatski sarlatani.