PDA

View Full Version : Western union

startrekfan
11.09.2007., 18:53
Jel mi moze netko reci gdje u Zagrebu dizem novce koje cu primiti izvana preko western uniona? U glavnoj posti ili u bilo kojoj?

Randall Flagg
11.09.2007., 19:10
Koliko ja znam može u svim poslovnicama Pošte, a i u većini banaka...

joyamaster
12.09.2007., 12:00
neznam koliko to sad veze sa ovim Thread-om ima, ali tek toliko:

placanje preko Western Un. i slicnih je dosta rizicno pri kupnji/prodaji npr. auta preko poznatih svjetskih internet-portala. nemojte ljudi da nasjednete nekome i platite par tisuca unaprijed , jer novac poslan preko WU moze skoro svatko podici i nema vise garancije povrata (kao kod nekih banaka).

zato, oprez (i izbjegavati oglase s autima ispod cijene i email kontakt iz Irske ili Engleske)

ko zeli vise info, neka pita

Rimax
14.09.2007., 14:03
Jel mi moze netko reci gdje u Zagrebu dizem novce koje cu primiti izvana preko western uniona? U glavnoj posti ili u bilo kojoj?

svuda gdje vidis njihovu naljepnicu, posta ili banka

Mr. Generator
23.11.2007., 17:15
Trebao bih uplatiti za jedan servis 15 eur-a kompaniji u Njemačkoj preko western union-a, a nisam nikad slao novac preko toga pa me zanima koliku proviziju mogu očekivat da će mi naplatit i koliko je pouzdano slat preko toga?

neno1966
23.11.2007., 17:27
Trebao bih uplatiti za jedan servis 15 eur-a kompaniji u Njemačkoj preko western union-a, a nisam nikad slao novac preko toga pa me zanima koliku proviziju mogu očekivat da će mi naplatit i koliko je pouzdano slat preko toga?

Vjerovatno će ti provizija biti veća od iznosa kojeg šalješ, što se tiče pouzdanosti nema problema.

webman
09.12.2007., 18:19

Kod nas nazalost niti ne mozes uplacivati tvrtki vec samo privatnim osobama. Odes na stranice poste i tamo mozes izracunati proviziju vrlo jednostavno. Mislim da ti je minimalna provizija nekih 100 kn, a ona ovisi o kolicini novaca koju saljes.

L-carnitin
14.10.2008., 20:25
kako plačati preko toga :confused::ne zna:?

PeGO
14.10.2008., 23:11
odeš u banku i zatražiš obrazac...nakon ispunjenog obrasca predaš ga teti na šalter i ona ti nakon što ti njoj keš da jedinstveni kod i ti taj kod pošalješ bilo kome di oćeš. onda on ode u banku i kaže da mu je poslano preko wu nešto love i teta mu da papir na kojem on upiše podatke i upiše kod koji je dobio od tebe....pričeka 15ak min i teta mu da lovu ;)

Kazo
15.10.2008., 22:53

Dosta velika provizija......
Zar nema neka druga opcija ?

Davy Crockett
16.10.2008., 00:30
Dosta velika provizija......
Zar nema neka druga opcija ?

Ima s manjom provizijom ako taj kome saljes vec ima otvoren racun u banci.

cinober
17.10.2008., 07:43

i skoro sve pošte pružaju tu uslugu.
time se teško plaća jer primatelj ne može biti pravna osoba.
eventualno možeš navesti ime ( zaposlenika ) firme.

PeGO
17.10.2008., 23:47
kolika je provizija za slanje recimo 100$?

PomahnitaliTapir
18.10.2008., 07:58
na stranicama pošte i banaka koje rade s WU je navedena provizija

Joaninho
18.10.2008., 10:19
Ima s manjom provizijom ako taj kome saljes vec ima otvoren racun u banci.
To je dosta upitno.
Prije par godina dok sam se sunčao i radio negdje na karibima nestale su mi kartice. Jedini način da dođem do svoje love sa pbz-ovog računa bio je da mi ju netko pošalje western unionom ili da si ju sam internet bankarstvom prebacim na račun u banci u toj zemlji (koji sam imao otvoren jer sam tamo radio i primao plaću).

Ovo drugo se pokazalo puno skuplje od western uniona jer je ta banka naplaćivala prilično veliku naknadu za obradu primitka novaca iz inozemstva.

Dakle uz proviziju koju plaćaš za slanje novaca u nekoj od hrvatskih banaka, postoji mogućnost da ći ti i banka koja primi taj novac uzeti određeni postotak. A u tom slučaju čak i skupi western union može biti jeftinija opcija.

Dodatna prednost western uniona je to da lovu možeš podići odmah nakon uplate, a imaju stvarno ogromnu mrežu posovnica (u mom selu negdje na karibima sam bez problema našao tri poslovnice).

dr_off_topic
18.10.2008., 10:43
kolika je provizija za slanje recimo 100$?

ako se dobro sjecam provizija je oko 200 kuna... i mislim da ovisi o transakciji a ne iznosu iste :ne zna: samo ja sam to prije par godina koristio tak da se nesjecam bas najbolje :kava:

akcija1
19.10.2008., 12:39
ako se dobro sjecam provizija je oko 200 kuna... i mislim da ovisi o transakciji a ne iznosu iste :ne zna: samo ja sam to prije par godina koristio tak da se nesjecam bas najbolje :kava:

provizija ovisi o iznosu a ne o transakciji.
probaj negdje pogledati da li u HR postoji MoneyGram on je isto kao i WU ali je duplo jeftiniji.
ja sam ljetos iz Bosne slao WU i na 100 eur, sam platio 18 eur provizije

milkaxyz
14.11.2008., 18:03
A kad želim podić lovu iz inozemstva, koja je procedura. Odem u poštu i registriram se tamo i dam kod ili kako već?

Johnny_B.
17.11.2008., 08:49
A kad želim podić lovu iz inozemstva, koja je procedura. Odem u poštu i registriram se tamo i dam kod ili kako već?

Možeš i u pošti, ili u nekoj od banaka.
Dođeš, kažeš da očekuješ lovu izvana poslanu putem WU, s tim da moraš imati puno ime i prezime pošiljatelja, kao i njegovu adresu. Nikako nemoj zaboraviti kontrolni broj koji će ti osoba koja ti šalje novce poslati, jer bez tog broja ne možešdobiti lovu.
Popuniš obrazac, malo pričekaš da se oni u Splitu sjete pogledati fax, ako je sve u redu, pošalju natrag fax sa iznosom koji ti podižeš. Ako ti netko šalje €, ti ćeš kod nas moći podignuti samo kune, pa onda kupiti eure, s tim da ćeš izgubiti na tečajnoj razlici; sitno, ali gubiš. I to je to.

Neuson
13.01.2009., 22:19
Evo npr. meni netko iz Švice želi uplatiti novac preko WU.

Koje mu ja podatke moram dati, osim naravno imena, prezimena i iznosa?

Koje on meni podatke "vraća" da bih ja mogao novac podići? Ime prezime, adresu i taj neki kod?

Imam li ja kakve troškove pri dizanju novca ili samo pošiljatelju oderu kožu?

mokry
13.01.2009., 22:25
Kako poslati novac?

1. Posjetite najbliži poštanski ured u kojem se obavlja usluga Western Uniona i ispunite obrazac "Slanje novca"
2. Ispunjeni formular i novac predajte našem zastupniku koji vam mora dati potvrdu o uplati i kontrolni broj.
3. Primatelja novca obavijestite o svoti koju ste poslali.

Za nekoliko minuta primatelj će moći preuzeti novac u zastupstvu Western Uniona bilo gdje u svijetu.

Kako primiti novac?

1. Provjerite je li vam novac poslan putem mreže Western Uniona. Vaš će vas pošiljatelj obavijestiti koliko je novaca poslao i kada.
2. Nakon primljene obavijesti, posjetite najbliže zastupstvo Western Uniona, dokažite svoj identitet i ispunite formular "Primitak novca".
Upišite ime i prezime pošiljatelja, očekivanu novčanu svotu i naziv države iz koje je poslana.
3. Zastupnik Western Uniona na računalnoj će mreži provjeriti je li novac poslan i odmah vam ga isplatiti.

Samo pošiljatelj plaća naknadu. :mig:

Neuson
13.01.2009., 22:36
Super, znači mene to ništa ne košta, novac je brzinski prebačen pa ako pošiljatelj to stvarno želi s obzirom na naknadu, njegov problem. :D

Thnx mokry

mokry
13.01.2009., 22:44
Da. Al stvarno su im naknade velike. :rolleyes:

Nnč :mig:

Johnny_B.
18.01.2009., 16:07
Nemojte zaboraviti "kontrolni broj" koji pošiljatelj dobiva prilikom slanja novca, i kojeg mora poslati primatelju kako bi ga ovaj upisao na obrazac "primanje novca".

speedboy
26.01.2009., 13:17
koliko je naknada ako primim negdje 1500 $ na western union , koliko je provizija ?

mokry
26.01.2009., 13:24
Mislim da za tebe nikakva. Onaj koji šalje ju plaća. Po cjeniku pošte bi bilo 500kn.

Johnny_B.
26.01.2009., 15:44
koliko je naknada ako primim negdje 1500 $ na western union , koliko je provizija ?

Samo ćeš ih primiti u kunama i onda morati kupiti dolare, tko da računaj na tečajnu razliku.

BundyBoy
11.02.2009., 09:46
može mi netko reći dali uopće postoji kakva vrste zaštite
ili osiguranja ako prodavatelj me prevari...
želio bih nešto kupiti prek neta, ali prodavač samo koristi western union...
šta napraviti ako prodavatelj u bilo kojem smislu prevari kupca ?

hvala

V1p3r
12.02.2009., 09:58
sta misliš kupit mobitel preko nekog tipa koji zivi u engleskoj i razgovara samo preko MSN-a?
to su ti samo prevare.mislim da nemozes nista ucinit ako te prevari,ako si mu dao kontorlni broj moze preuzet pare bilo tko(jel tako?) ...

ex_1
23.02.2009., 00:22
AHAHAH

Kolika je provizija ako idem uplatiti 11 eura...

mokry
23.02.2009., 07:26
100kn tak da se WU uopće ne isplati.

BundyBoy
23.02.2009., 08:48
sta misliš kupit mobitel preko nekog tipa koji zivi u engleskoj i razgovara samo preko MSN-a?
to su ti samo prevare.mislim da nemozes nista ucinit ako te prevari,ako si mu dao kontorlni broj moze preuzet pare bilo tko(jel tako?) ...

nisam ništa kupovao.... sve kupujem preko paypala.
a mislio sam kupiti ručni sat... ali očito neću jer
je preriskanto. jer ja kao kupac nisam uopće zaštićen

hvala

Neuson
06.03.2009., 23:31
Meni je nešto nejasno.

Čovjek iz Belgije mi treba uplatiti hipotetski 1000 kn. Čovjek je Hrvat i ima i toliko kuna kod sebe. Pošto mu u Belgiji vjerojatno neće prihvatiti kune u gotovini na šalteru, on meni mora poslati eure zar ne? I sad koliko točno eura on meni mora poslati da ja u Pošti dobijem 1000 kn? Kako to izračunati jer ne bi htio da mi prigovori da sam ga okrao za par kuna? Koji je tečaj Pošte kad oni nisu banka? Mogu li ja u Pošti tražiti ispatu u eurima jer ako imaju neki svoj tečaj, znači da trguju devizama pa da ih i imaju?

Johnny_B.
07.03.2009., 08:28
Meni je nešto nejasno.

Čovjek iz Belgije mi treba uplatiti hipotetski 1000 kn. Čovjek je Hrvat i ima i toliko kuna kod sebe. Pošto mu u Belgiji vjerojatno neće prihvatiti kune u gotovini na šalteru, on meni mora poslati eure zar ne? I sad koliko točno eura on meni mora poslati da ja u Pošti dobijem 1000 kn? Kako to izračunati jer ne bi htio da mi prigovori da sam ga okrao za par kuna? Koji je tečaj Pošte kad oni nisu banka? Mogu li ja u Pošti tražiti ispatu u eurima jer ako imaju neki svoj tečaj, znači da trguju devizama pa da ih i imaju?

Ne, ovako.
On tebi mora poslati eure, ali ti sebi izračunaj koliko je danas po tečaju kupovni za efektivu i čekove (po tom tečaju mijenjaš poslane eure od financijskih institucija) 1.000,00 kn u banci u kojoj bi podigao novce. U pošti mislim da ti neće isplatiti eure, ali te ništa ne košta ako pitaš.
A njemu je bitno koliko će eura uplatiti jer na taj iznos još mora platiti naknadu za slanje tako da ti dobiješ u cjelosti svojih 1.000,00 kn u protuvrijednosti poslanih eura po gore navedenom tečaju.

Primjer:

Erste - 1 € = 7,35 kn (1000/7,35=136,05 €)
ZABA - 1 € = 7,355 kn
PBZ - 1 € = 7,34 kn
RBA - 1 € = 7,385 kn

Neuson
07.03.2009., 10:29
Znači to sve ovisi od toga gdje ću ja novac podići? Ajd sad i to znam. :) Thnx

Johnny_B.
07.03.2009., 18:00
Znači to sve ovisi od toga gdje ću ja novac podići? Ajd sad i to znam. :) Thnx

Pogodi bolji tečaj, i to je to.
Btw, nadam se da imaš kontrolni broj koji moraš upisati na obrazac za primanje novca... :misli:
Kad ti on pošalje novce iz Belgije, ti možeš u roku pola sata podići lovu kod nas, samo ti on mora poslati kontrolni broj, i ti moraš znati koliko očekuješ love, ali u €!

Neuson
07.03.2009., 18:07
Hvala na brizi no taj sam dio apsolvirao čitajući ranije dijelove teme. Već je sve rješeno.

Sandi
08.03.2009., 05:02
Meni je nešto nejasno.

Čovjek iz Belgije mi treba uplatiti hipotetski 1000 kn. Čovjek je Hrvat i ima i toliko kuna kod sebe. Pošto mu u Belgiji vjerojatno neće prihvatiti kune u gotovini na šalteru, on meni mora poslati eure zar ne? I sad koliko točno eura on meni mora poslati da ja u Pošti dobijem 1000 kn?

taj belgijanac kad ide tebi slati novce, popuni wu obrazac i napiše da oće poslati 1000 kn FIKSNO. onda oni u wu izračunaju tečaj i on plati protuvrijednost u eurima, a ti kad ideš dizati te novce dobiješ točno 1000 kn.

EasyOn
18.05.2009., 20:33
Jel mi može neko detaljnije objasniti kak poslati lovu preko WU i koliki su troškovi? Trebo bi neke pare poslat u ameriku i koliko sam upučen, tak bi bilo najbrže, ali neznam proceduru i tak to. Ak neko zna, nek malo pojasni. Najviše me zanima koliki su troškovi slanja.

mokry
18.05.2009., 20:51
www.posta.hr, imaš upute i cijene.

EasyOn
21.05.2009., 11:53
Jel zna ko jel je kaj manja provizija ako primaoc ima račun u banci koja surađuje sa WU?

Diegos
13.06.2009., 07:41
Zna li netko mogu li poslati novac u inozemstvu hrvatskom državljaninu, tj. nekome tko nema prebivalište tamo?

Johnny_B.
13.06.2009., 08:16
Jel zna ko jel je kaj manja provizija ako primaoc ima račun u banci koja surađuje sa WU?

Ne, jer WU nije vezan za bilo kakav račun u bilo kojoj banci.

Zna li netko mogu li poslati novac u inozemstvu hrvatskom državljaninu, tj. nekome tko nema prebivalište tamo?

Mislim da možeš, ali ne bi bilo zgorega da ih nazoveš i raspitaš se prije nego baneš tamo.

CroRipke
21.06.2009., 18:21
neznam koliko to sad veze sa ovim Thread-om ima, ali tek toliko:

placanje preko Western Un. i slicnih je dosta rizicno pri kupnji/prodaji npr. auta preko poznatih svjetskih internet-portala. nemojte ljudi da nasjednete nekome i platite par tisuca unaprijed , jer novac poslan preko WU moze skoro svatko podici i nema vise garancije povrata (kao kod nekih banaka).

zato, oprez (i izbjegavati oglase s autima ispod cijene i email kontakt iz Irske ili Engleske)

ko zeli vise info, neka pita

"Predobro da bi bilo istinito!" Gledao sam sad na auti.hr VW Passat 2.0 6.500€ 2006. godište,a lik kao preselio se iz pašmana u london... pa kao da mu pošaljem 1500€ preko WU,te da mu brzo odgovorim ima drugih zaineteresiranih kupaca

DirtyD
31.08.2009., 15:20
Evo ovako... Saljem rodjaku 100 $.... E sad mene zanima po kojem tecaju preracunavaju jer ja moram donesti kune i onda on dobije u dolarima... ali po kojem tecaju tako da znam koliko tocno kn treba da bi on dobio 100$..

robinho05
18.03.2010., 17:49
ako ja nekom saljem novce iz hrvatske i trebam poslat eure, jel ja mogu slat eure il moram kune

Hell's Darkest
18.03.2010., 18:11
Evo ovako... Saljem rodjaku 100 $.... E sad mene zanima po kojem tecaju preracunavaju jer ja moram donesti kune i onda on dobije u dolarima... ali po kojem tecaju tako da znam koliko tocno kn treba da bi on dobio 100$..

ako ja nekom saljem novce iz hrvatske i trebam poslat eure, jel ja mogu slat eure il moram kune

Vi kao uplatitelji, tj. pošiljatelji morate uplatiti kune, ali možete tražiti da Vam osoba koja provodi transakciju (u pošti ili banci) kontaktira Western Union te da Vam po tečaju koji oni koriste izračunaju koliko bi kuna trebali uplatiti da osoba kojoj šaljete novce dobije točan iznos u drugoj valuti.

1618
16.07.2010., 11:28
hitno trebam pomoć!
uglavnom, našao sam neki auto koji bi možda kupio.. e sad, lik je u engleskoj i ja sam mu odmah rekao da ne dolazi u obzir da auto kupim dok ga ne vidim pa je on rekao da bi došao u hrvatsku s autom, al' ni on ne želi bubnuti do hrvatske ako nije siguran da sam ja zainteresiran..
ponudio mi je jedan prijedlog sa uplatom preko western uniona pa me zanima koliko je to sigurno..

citiram: "You must make the payment through Western Union on your father or mother name and any address of London , and send me the scanned paper from western union ,you change the name and address in my name after meet you in Croatia ,In this way i`ll be sure that you`ll be in Croatia and that you`ll buy the car....
And you`ll be sure that I`LL NOT BE ABLE TO PICK UP THE MONEY FROM WESTERN UNION because the money is not on my name and my address .
i will wait your email"

molim nekoga tko se dobro razumije u to da prokomentira.. puno hvala

Johnny_B.
16.07.2010., 20:13
hitno trebam pomoć!
uglavnom, našao sam neki auto koji bi možda kupio.. e sad, lik je u engleskoj i ja sam mu odmah rekao da ne dolazi u obzir da auto kupim dok ga ne vidim pa je on rekao da bi došao u hrvatsku s autom, al' ni on ne želi bubnuti do hrvatske ako nije siguran da sam ja zainteresiran..
ponudio mi je jedan prijedlog sa uplatom preko western uniona pa me zanima koliko je to sigurno..

citiram: "You must make the payment through Western Union on your father or mother name and any address of London , and send me the scanned paper from western union ,you change the name and address in my name after meet you in Croatia ,In this way i`ll be sure that you`ll be in Croatia and that you`ll buy the car....
And you`ll be sure that I`LL NOT BE ABLE TO PICK UP THE MONEY FROM WESTERN UNION because the money is not on my name and my address .
i will wait your email"

molim nekoga tko se dobro razumije u to da prokomentira.. puno hvala

Nisam siguran prvo da to možeš uopće tako napraviti, drugo da li možeš uopće mijenjati ime i prezime pošiljatelja nakon što jednom napraviš uplatu, treće prevelika je naknada da bi auto platio WU, a četvrto on ionako ne može podignuti lovu ako mu ti ne pošalješ nakon uplate broj transfera.

Ukratko, ne bi se tako igrao. Ako ste već obojica više-manje sigurni, nađite radije neki drugi način da obavite transakciju.

ISPRAVAK: Ne možeš mijenjati ime i prezime primatelja kad jednom pošalješ novce.
DODATAK: Ako je cijena auta veća od 20K kuna, slobodno zaboravi jer je ograničenje za plaćanje WU van RH 20.000 kuna.

1618
17.07.2010., 10:07
Nisam siguran prvo da to možeš uopće tako napraviti, drugo da li možeš uopće mijenjati ime i prezime pošiljatelja nakon što jednom napraviš uplatu, treće prevelika je naknada da bi auto platio WU, a četvrto on ionako ne može podignuti lovu ako mu ti ne pošalješ nakon uplate broj transfera.

Ukratko, ne bi se tako igrao. Ako ste već obojica više-manje sigurni, nađite radije neki drugi način da obavite transakciju.

ISPRAVAK: Ne možeš mijenjati ime i prezime primatelja kad jednom pošalješ novce.
DODATAK: Ako je cijena auta veća od 20K kuna, slobodno zaboravi jer je ograničenje za plaćanje WU van RH 20.000 kuna.

Hvala na brzom odgovoru.
U međuvremenu sa zvao poštu i još jednu banku pa sam saznao par stvari..
Kad sam ženi koja mi se javila krenuo objašnjavati situaciju, prekinula me u pola rečenice i točno opisala ostatak..
Da pokušam skratiti..
On (taj koji prodaje) traži uplatu dijela love na neko drugo ime i adresu i traži skeniranu potvrdu toga. E sad, on na neki način preko tih podataka (navodno hakerski) ipak uzme te novce. Ono što je meni odmah bilo sumnjivo je da me 3 putao nagovarao da novce stavim: "on your father or mother name and any address of London" iako je potpuno nebitno čije je ime i adresa navedeno (i da, kad uplatiš lovu, dobiješ neku potvrdu ili kontrolni broj i možeš mijenjati primatelja, naravno dok god lova nije podignuta).

Uglavnom, kako mi je ta žena rekla, Western Union je jedan od najsigurnijih načina prijenosa novaca, ali je zamišljen kao posredstvo između ljudi koji se poznaju i bez slanja ikakvih potvrda drugoj osobi. Također je rekla da su imali veći broj prijevara upravo na ovaj način (prodaja auta ispod cijene i to baš iz Velike Britanije).

Možda sam malo pretjerao sa tekstom, al' htio sam razjasniti stvar u slučaju da se netko nađe u istoj situaciji..

sljiwo
13.08.2010., 18:26
ljudi nasao sam neki telefon za kupit na njuskalu
ali se mora platit preko WESTERN UNION-a kolko je to sigurno covjek je u engleskoj?ako mi mozete malo objasnit kolko je sigurno tako slat novac

choxxx12
23.08.2010., 05:02
Nikako NE KORISTITI Western Union za ikakve kupoprodaje s nepoznatom osobom!!!
Ime, Prezime i Adresa mogu biti Pajo Patak, Ilica 1, Zagreb, Hrvatska jer ukoliko je iznos transfera 1000$ ili manji,
primatelj ga može podići BEZ IKAKVIH DOKUMENATA!!! Samo mora znat kod koji mu šalješ i biti u (ovom primjeru) Zagrebu
u bilo kojoj pošti!

Blagus
02.01.2011., 12:28
Mogu li ja kao maloljetnik primiti novce od nekoga putem transfera novca Western Uniona preko Hrvatske pošte?

itsonlyagame
02.01.2011., 13:23
mozes samo moras imati osobnu ili putovnicu kao dokaz indentiteta ako je iznos manji od 1000$ onda cak mozes i samo pomocu tajnog pitanja koje ti se nudi kao opcija preuzet pare znaci nije ti potreban niakakv osobni dokument, moras imat svoji OIB ili jmbg i to je to .
LP

castor8
11.01.2011., 12:43
kakva je situacija sa moneygram-om? u hrvatskoj se taj transfer obavlja preko volksbank. naime, preko wu mi je prevelika provizija, saljem 50 dolara. kolika bi bila provizija za moneygram za taj iznos? plus konvertiranje valute u dolar posto uplacujem u kn.

Unicorn7
12.03.2011., 02:51
Dal postoji porez na Western Union-u?

Dakle ako primaš uplate. Dal postoji mogućnost da država oporeže? Hvala.

Johnny_B.
17.03.2011., 23:36
Dal postoji porez na Western Union-u?

Naravno da ne postoji porez.

AlexZG
25.03.2011., 10:32
Pozdrav svima

ovako, lik u ukrajni bi trebao mi poslat lovu.
iznos 400-500 dolara.
On kaze da ima opciju slanja samo preko WUniona i WebMoney, da nemre preko banke.

Da li on Može poslati preko WesternUniona na moj Devizni račun u ZG banci ?
I ako da, koliko gamad provizije uzme na iznos, otprilike?

Znači da li je dovoljno da ja njemu dam broj deviznog racuna i on mi samo veli iznos i svrhu uplate koju ja moram znat kad podizem pare?

Hvala

EasyOn
25.03.2011., 11:36
Nemožeš na devizni, moraš ispuniti obrazac za primanje love preko WU. Provizije su otprilike ovolike http://www.posta.hr/main.aspx?id=52 ali to plača onaj koji šalje.

_Inspektor_
21.05.2011., 10:53
Slanje i primanje novca preko Western Union

Trebam poslati novac mom rođaku u Švicarsku,treba mi nešto kupiti.Sad ja i on smo maloljetni a ja ne bih želio da mi roditelji znaju da šaljem novce za neke gluposti a želim kupiti nešto za jednu online igru.Mogu li to slati maloljetne osobe i mogu li one primat.Kako to poslati.Možete li mi sve objasniti kako to ide...što treba raditi...imam li garanciju da novac neće nestati,sve.

Neka pišu ljudi samo oni koji znaju o tome nemojte pisati glupe komentare.

davy_jones
31.05.2011., 21:20
Pozdrav, imam pitanje.
Trebam poslati neke novce u inozemstvo. Kolko mi je jasno iz dosadašnje rasprave na ovoj temi, ja moram odavde poslati iznos u kunama. E sad, u kojoj valuti će ta osoba moći podići novce? Dolari ili lokalna valuta? Prvi put koristim WU pa ne znam kako to ide.
Hvala.

Unicorn7
15.06.2011., 13:31
Pozdrav, imam pitanje.
Trebam poslati neke novce u inozemstvo. Kolko mi je jasno iz dosadašnje rasprave na ovoj temi, ja moram odavde poslati iznos u kunama. E sad, u kojoj valuti će ta osoba moći podići novce? Dolari ili lokalna valuta? Prvi put koristim WU pa ne znam kako to ide.
Hvala.
Podići će u svojoj valuti.

Unicorn7
15.06.2011., 13:33
Slanje i primanje novca preko Western Union

Trebam poslati novac mom rođaku u Švicarsku,treba mi nešto kupiti.Sad ja i on smo maloljetni a ja ne bih želio da mi roditelji znaju da šaljem novce za neke gluposti a želim kupiti nešto za jednu online igru.Mogu li to slati maloljetne osobe i mogu li one primat.Kako to poslati.Možete li mi sve objasniti kako to ide...što treba raditi...imam li garanciju da novac neće nestati,sve.

Neka pišu ljudi samo oni koji znaju o tome nemojte pisati glupe komentare.

Ne možete, jer ti za primitak novca treba osobna karta i oib i samo punoljetne osobe mogu koristiti Western Union, to ti piše i na pozadini svakog njihovog obrasca.

samojaznam
07.07.2011., 21:42
Imam pitanje: Ukoliko mi neko uplati novac preko WU naprimjer: SUTRA u 17 h. da li ga ja mogu sa tim kodom i osobnom dici prekosutra?
I da li moram samo u mjestu u kojem sam mu napisao ...

Hvala!

samojaznam
08.07.2011., 17:12
Zna li ko??

Unicorn7
19.07.2011., 23:00
Imam pitanje: Ukoliko mi neko uplati novac preko WU naprimjer: SUTRA u 17 h. da li ga ja mogu sa tim kodom i osobnom dici prekosutra?
I da li moram samo u mjestu u kojem sam mu napisao ...

Hvala!

Možeš podići bilo gdje sa osobnom i oibom u roku od 5 minuta kad ti osoba pošalje novac, osim ako nije plaćala sa kreditnom i stavila određeni datum kada se novac može podići.

kamiondzija
10.08.2011., 17:44
Pozdrav, evo kupio bih iPhone, ali moram platiti preko Western Uniona, pa me zanima koliko je to sigurna kupovina i mogu li se novci ikako vratiti u slučaju da nikad ne dobijem svoj iPhone???

mokry
10.08.2011., 18:23
Ne mogu, zato ti to nikako ne preporučam.

xamaxy
15.08.2011., 19:42
Pozz.
Trebam malu pomoć, a priča ide ovaku.
Naručio sam neke note iz SAD-a, a kako genijalci ne prihvaćaju PayPal iz hrvatistana onda sam mislio da im se prek deviznog pošalje, međutim odgovor je ovo:

***If you are not able to send a check, a good alternative would be purchasing a money order at Western Union made out to us and sending that. We are unable to accept any sort of wire transfer regardless of country.***

Kad sam došao trebi u poštu ona veli da kad se šalje sa prek WU mora isključivo se slati osobi. Da li je to točno? Što je to točno "purchasing a money order at Western Union"

thx

anya
04.10.2011., 07:32
Dobila sam na mail obavijest da fond Ujedinjenih naroda sa sjedištem u Londonu, Velika Britanija daje donacije iz UN za potporu zbog finacijske globalne krize i da uplati mogu podići preko Western Union ali da bi dobila novce moram uplatiti 200 $ zbog odgovarajuće identifikacije i sigurnonsnih razloga da bi dobila oznaku datoteke (IRF). Naveli su točno podatke primatelja na koji moram uplatiti.
Naravno da nisam uplatila jer ne vjerujem tome....Da li je dobio još netko tako nešto slično?

STIB
04.10.2011., 11:58
Dobila sam na mail obavijest da fond Ujedinjenih naroda sa sjedištem u Londonu, Velika Britanija daje donacije iz UN za potporu zbog finacijske globalne krize i da uplati mogu podići preko Western Union ali da bi dobila novce moram uplatiti 200 $ zbog odgovarajuće identifikacije i sigurnonsnih razloga da bi dobila oznaku datoteke (IRF). Naveli su točno podatke primatelja na koji moram uplatiti.
Naravno da nisam uplatila jer ne vjerujem tome....Zaboravi i nemoj slučajno nešto platiti!
(dobra ideja! :rolleyes:)

BUBI69
11.02.2012., 23:35
Imam pitanje u vezi Western Uniona!

Iako se radio o BiH, radi se o Hrvatskoj posti u Mostaru, tako da vjerujem da je isti nacin rada.

http://www.post.ba/novcano_poslovanje.php - usluge slanja i primanje novca skroz skrolano dolje!

Vidim imaju provizije koje se placaju prilikom slanja novca.

No sad mene, dali ovaj cjenik vrijedi samo kad ja saljem iz BiH u inozemstvo (Luksemburg) ili je ista provizija kad se iz inozemstva salje meni!

Ne znam francuski da nadjem kolika bi provizija bila za slanje iz Luks. u BiH, pa ne znam dali je za svaku zemlju ista provizija, ili to ovisi od drzave do drzave.

Hvala unaprijed na odgovoru!

BUBI69
05.04.2012., 12:59
Koliki je rok za podizanje novca nakon sto mi je poslan? Na zalost prije srijede ne mogu podic jer je poslan u BiH a ja sam sad u Hrvatskoj, pa se nadam da nece novac "propast" :/

samojaznam
17.04.2012., 18:35
I mene zanima odgovor na zadnje pitanje.Da li se moze nakon 2-3 dana dici novac preko Westerna.Neko mi danas posalje, mogu li sutra, prekosuta dici?

Garf
18.04.2012., 10:17
Možeš.

Ivan57
05.05.2012., 04:39

Naravno da ne postoji porez.

Zanima me ovo quotano, spomenuto u thread-u.

Uzmimo da zarađujem preko interneta preko određenog site-a / servisa, npr. investiranje novca radi profita ili forex zarađivanje. Imam svoj račun na servisu i oni mi nude da mi se novac isplati ili putem paypal/moneybookers-a, bank wire-a ili preko western uniona.

Ako primam novac na devizni račun preko Visa electron kartice ili preko direktnog transfera sa IBANom, onda - vjerujem - mogu primati novac do 105,000 kn na godinu prije nego što moram početi objašnjavati okolo kako sam primio novac, odnosno da li se on zapravo mora oporezovati. (Ispraviti me molim ako mi je informacija/vjerovanje pogrešno!). Ako umjesto toga odaberem western union kao sredstvo isplaćivanja te iste zarade sa servisa, što me košta više provizije naravno, - tada neću imat nikakvih upita od strane države da li bih morao plaćat porez bez obzira koliko si prenesem preko njih (putem pošte na ruke) ?
Koliko mi maksimalno netko može prebaciti jednom transakcijom iz inozemstva putem WU?

tinar
16.06.2012., 17:09
Poslao mi je prijatelj iz Nizozemske 70 eura preko WU. I dođem danas na poštu, ženska kaže da mi ne može ništa isplatiti bez OIBa. To je nešto novo???

Šta sad to znači, da ću morati tih 70 eura prijaviti na poreznoj prijavi????

Karlo Veliki
16.06.2012., 17:36
NE

mateja122
25.06.2012., 18:01
Jel ja moram imati neki otvoreni racun na western unionu u posti da mogu primiti novac ili kako to vec ide? hvala

STIB
25.06.2012., 18:13
Ne, WU je upravo namijenjen za prijenos novaca između osoba koje nemaju račune (ili im iz nekog razloga ne mogu pristupiti, npr. kad su na putu)

mateja122
26.06.2012., 14:56
Ne, WU je upravo namijenjen za prijenos novaca između osoba koje nemaju račune (ili im iz nekog razloga ne mogu pristupiti, npr. kad su na putu)

hvala ti :)
znaci samo dajem osobne podatke osobi koja mi uplacuje novce i ja ih podignem u pošti?

mozakipo
01.12.2012., 15:53
molin pomoc!

idemo na novu na kupres i moramo uplatit 20% od iznosa priko westerna ili ibana ba!

saljemo 600kn i zanima me kako to obavit priko westerna kako priko ibana...
fala.

S0nic
24.12.2012., 21:44
Koje podatke moram imati za poslati nekome novac i gdjee i kako ga podize? Hvala

devilgirl
24.12.2012., 21:56
Koje podatke moram imati za poslati nekome novac i gdjee i kako ga podize? Hvala

Ime, Prezime, Grad, možeš u pošti ili banci....dobiješ broj koji pošalješ primatelju i on s tim brojem diže ili u banci ili već ovisno gdje imaju ugovor s WU... max možeš poslati 10.000 kn

lastsamurai
18.01.2013., 13:35
hi
planiram naruciti tenisice od eastbay ili footlocker web ducana.
to su dva vodeca web shopa u svijetu za prodaju tenisica
posto sam iz hrvatske moram preko western uniona im poslati novce
(a i da ne moram nemam nikakvu karticu)
ovaj western union obrazac kojeg sam uzeo za ispuniti iz poste
mi oni ne zele prihvatiti tj. rekli su mi da prihvacaju samo neki
PLAVI obrazac (blue quick pay form,na njemu moram upisati ime firme,dok na ovom nasem moram upisati ime i prezime privatne osobe)
iako sam im ja objasnio da su mi rekli u posti da im najnormalnije
mogu poslati novac s njime(kada im posaljem javim im preko maila
onaj kod od vise znamenki i onda ta njihova osoba na cije je ime i prezime poslano upise svoje ime i prezime i taj kod i pokupi novce) oni su meni
rekli da oni ne smiju nikakav drugi obrazac primiti osim tog plavog odnosno
BLUE QUICK PAY FORM
rekli su ako nigdje ne mogu nabaviti taj plavi obrazac (a ne mogu ,pito i na posti i raznim bankama i zvao western union) da je onda jedini moguci nacin da im posaljem novac international money order .
e sada imam dva pitanja:
1. zna li neko di bi u zgu mogo nabaviti taj plavi obrazac odnosno western union blue quick pay form
2.koji je nacin slanja taj sto su mi oni na kraju preporucili-international money order i da li im onda isto novac odma stigne kao slanjem preko western uniona?
unaprijed hvala na odgovorima

STIB
18.01.2013., 14:39
rekli su ako nigdje ne mogu nabaviti taj plavi obrazac (a ne mogu ,pito i na posti i raznim bankama i zvao western union) da je onda jedini moguci nacin da im posaljem novac international money order .
e sada imam dva pitanja:
1. zna li neko di bi u zgu mogo nabaviti taj plavi obrazac odnosno western union blue quick pay form
2.koji je nacin slanja taj sto su mi oni na kraju preporucili-international money order i da li im onda isto novac odma stigne kao slanjem preko western uniona?
unaprijed hvala na odgovorima1. Ako nitko od Western Union agenata (Pošta i neke banke) ne znaju za plavi obrazac, onda čak ni da ga imaš, vjerojatno ne bi znali poslati novce na pravi način.
2. Ovo drugo se u Hrvatskoj zove doznaka i to može napraviti svaka banka (moraš samo znati naziv i adresu firme, njihov broj računa, tj.IBAN ako je u EU i banku kod koje je račun i iznos i valutu u kojoj plaćaš). Cijena toga je minimalno 50 kn.

lastsamurai
18.01.2013., 16:19
stib puno hvala na odgovoru
evo danas sam zvao western union pa su mi potvrdili da mi u hrvatskoj nemamo taj plavi obrazac posto su nasi
sklopili ugovor samo za ovaj koji ja imam i navodno jos neki zeleni...
nebitno,uglavnom jedini nacin na koji ja njima mogu poslati novac je taj international money order
mislim da je ova zenska iz western union s kojom sam prico isto kada mi je objasnjavala taj international money order
spomenila iban (meni se preko telefona ucinilo ko da je rekla ebay )
oba ducana su u americi ,
mozes li mi objasniti proceduru slanja novca tim nacinom posto prvi put u zivotu nesto narucujem na taj nacin
pa ne bi nesto krivo napravio
moram ti reci da sam nezaposlen i nemam nikakvu karticu, pa ako je to problem javi mi
i daj mi reci da li je slanje novca na taj nacin jednako brzo kao preko western union (kada preko western uniona
posaljem navodno stigne 10 min. nakon toga) i jeli 100 posto sigurno ili je rizicno
unaprijed hvala na odgovoru
pozdrav

krapić
05.02.2013., 06:22
Svaki mjesec dobivam novac preko WU u Hrvatsku. Međutim ovaj mjesec boravim u Tajlandu i novac mi je poslan kao i obično svaki mjesec te sam mislio da ga mogu podići bilo gdje u svijetu... Tako sam pokušao i ovdje u jednoj banci, ali mi kažu da njihov sistem ne može naći uplatu jer je poslana za Hrvatsku... Je li to moguće???

am3
13.02.2013., 16:51
Pozdrav,

može li mi netko reći što sve Pošiljatelj treba napraviti kada šalje novac preko WU.

Ispuniti obrazac s podacima i što još ...

Treba li davati osobnu, oib ili nešto treće djelatnicima ?

ZgeNbo
13.02.2013., 18:59
samo osobna i oib i pare naravno

El_patron
24.02.2013., 17:40
Može brzi odgovor?
Koliko bi WU uzeo provizije na 4 000 kuna kad bi poslao? Hvala

LilLiYellow28
05.09.2013., 19:08
Pozz ekipa, nadam se da cu veceras dobiti odgovor :) Naime, trenutno zivim u Bih, a imam hrvatsku osobnu,tj jos nisam dobila bosansku.. Dal mogu dignuti u Bih lovu s hrvatskom osobno? I jel osoba koja mi salje lovu ,mora na moju hrvatsku adresu koja pise na osobnoj poslat novce ili? hvala unaprijed.

robo-st
23.01.2014., 10:01
trebao bih dobiti neki tranfser novca iz US ali sam pun ovrha.Da li postoji mogućnost da podignem taj novac a da mi ga banka ili neka druga institucija ne pokupi,hvala!

bosanac2
25.01.2014., 23:18
Da li mogu saznati kad je i da li je uopće osoba podigla novac?

Pisces10
23.02.2014., 10:24
pozdrav, ako primam npr. 100 eura iz inozemstva, po kojem će se to tečaju preračunati u kune u poslovnici Hrvatske pošte?

Po kojem se tečaju preračunavaju kune u eure, npr. ako šaljem 1000 kn u Njemačku, njemu će se isplatiti u eurima (po prodajnom tečaju za efektivu i čekove?)