PDA

View Full Version : Windows 7

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

jasamsudac
28.01.2011., 08:24
lako, s postavkama. nabrij si grafiku do kraja, ukljuci 8/16X AA/AF, ili kak se vec danas zovu, i gledaj kak ti fps pada.

Da to sam i mislio... xD

enzer
28.01.2011., 11:40
Onda da ostanem na xp-u ili da instaliram windows 7 ??!

sanjinko
28.01.2011., 11:54
Go seven go :cheer:

tera_PB
29.01.2011., 15:28
ima li tko da može pomoći da formatiram disk .novo instaliran na novi laptop windows 7 i sad me strah da se sama igram s tim...pa bi radije čekala pomoć :P
plizz..može na PM

Zgodni
29.01.2011., 17:14
Imas laptop bez OS-a, i sad hoces na njega da instaliras Win7 ili?

xPsycho
29.01.2011., 18:18
ljudi kad izlazi sp1 na windows update?

sanjinko
29.01.2011., 18:55
@ xPsycho

"Expect to see Service Pack 1 released in its final form during first quarter 2011" (link (http://blogs.technet.com/b/windowsserver/archive/2010/10/26/service-pack-1-release-candidate-now-available.aspx))

Dakle, najkasnije do 31.03. :rolleyes:
Ili, ako redovito apdejtaš, izuzev par noviteta, zapravo već imaš SP1. :D

xPsycho
29.01.2011., 21:09
@ xPsycho

Ili, ako redovito apdejtaš,
jesam, i šta onda kad izađe sp1 pošto ja iman sve apdejteve, šta će on onda instalirat?

sanjinko
29.01.2011., 21:15
Na linkanoj stranici piše: "SP1 includes both a roll-up of operating system updates and several new capabilities for Windows Server."

Ako zanemarimo ovih "nekoliko novih mogućnosti", ništa bez čega se ne može, IMHO.

hrvoje5
30.01.2011., 11:28
kako mogu gledat tv preko wmc-a. Imam win7 ultimate 64-bitnu verziju i malo sam guglao po internetu i nasao ovo: http://www.howtogeek.com/howto/9376/learning-windows-7-watch-tv-programming-without-a-tv-tuner/ ali meni se dolje u izborniku pojavljuje ovo: http://i53.tinypic.com/10nc09d.jpg

jel neko zna u cemu je problem?

Ethan
30.01.2011., 11:44
samo treba citat.

This feature may not be available in all countries. Users who are in the UK should be able to use Sky Player which integrates into WMC. If you’re in the US and don’t see this option, make sure you have all of the latest updates for WMC.

Tigrov friend
30.01.2011., 23:36
kako mogu gledat tv preko wmc-a. Imam win7 ultimate 64-bitnu verziju i malo sam guglao po internetu i nasao ovo: http://www.howtogeek.com/howto/9376/learning-windows-7-watch-tv-programming-without-a-tv-tuner/ ali meni se dolje u izborniku pojavljuje ovo: http://i53.tinypic.com/10nc09d.jpg

jel neko zna u cemu je problem?

live tv set up ali ja imam usb dvb-t stick :top:

SuperQueer
31.01.2011., 02:25
najavljena je 8mica, kaj velite o tome ?? krivi topic ili kaj ??

Tigrov friend
31.01.2011., 03:22
Krivi topic ima negdje o toj osmici,
mislim neki bi bili najsretniji kada bi svaki dan izašao novi os, a ima i nas kada dođe dođe nikud nam se ne žuri :top:

zvm
31.01.2011., 09:00
od drivera možda bi mogo imat problema sa zvukom-audio driver

sedmica povuče neke driverea, al ne sve-tako da uvjek moraš neke tražit i posebno instalirat

kao što reko probaj ništa ne gubiš, lako se vratit na xp :top:

Vratio se na XP. Radi to na Win7 - osnovna upotreba bi bila ok. Ali nisam mogao namjestiti neke multimedijalne funkcionalnosti (HTPC) bez problema. Možda bih i uspio, ali s više napora nego što sam spreman uložiti. :D Vjerojatno bi stalno bilo potrebno neko održavanje stvari za koje očekuješ da rade same po sebi.
no, ponavljam, za osnovno korištenje - internet, office i sl. - može starudija i Win7 vrtiti. Ovo moje je vjerojatno više problem drivera i takvih stvari.

I kako si pretpostavio, zvuk nije radio - trebalo driver instalirati.

enzer
31.01.2011., 20:56
Kad smo već kod drivera...prijatelj mi je reka da nema drivera za 7-icu na stranici matične mi ploče...pa je pitanje oce li mi sama 7-ica instalirat sve potrebne drivere...šta vi mislite ?

sanjinko
31.01.2011., 21:07
@ enzer

Najbolje će biti da, ako već nisi, skineš Windows 7 Upgrade Advisor (http://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/upgrade-advisor.aspx) i saznaš na čemu si, tj. tvoj PC. :mig:

enzer
31.01.2011., 21:12
@ enzer

Najbolje će biti da, ako već nisi, skineš Windows 7 Upgrade Advisor (http://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/upgrade-advisor.aspx) i saznaš na čemu si, tj. tvoj PC. :mig:

To kralju hvala puno...vec san se ponada da nista od 7-ice...:s

EeRrOoRr
31.01.2011., 23:13
Bok ekipa ukratko o mom problemu... Dignem sistem Win 7 na lap, na kojem je prije bio xp, doduse 32 bitni, a lap je 64, no ne vjerujem da to predstavlja problem... Dakle prilikom instalacije sistema, par puta je stekalo stala bi instalacija, pa bi morao ponovo, sad nezz jel do cd-a ili do hdd-a ili nesto drugo, no uspio sam iz 3 pokusaja, i dignem sistem, nakon toga radio 2 dana, i racunar mi smrzne odjednom ne moze ni task menager nit ista, ajd ja ga ugasim na dugme jer sam bio primoran. Nakon pokusaja paljenja, upali se i ona mala crtica mi gore samo treperi u gornjem lijevom kutu... Pfff.. Ubacim cd od Win7 i krenem pokusat repair ili nesto drugo, i ok... Ide ono prvo, pa odradi ono copyng new files ili kako vec, i onda ide do ono screan-a gdje ide ona kao "LOADING" i ispod pise microsoft cororation... I to je to, dalje ne ide... Ima tko ideju, jel neki hadrver ostecen ili sta vec, imao tko slicnu situaciju i upsio ju rijesiti? Bio bi zahvalan ako bi to podjelio sa mnom.

Hipnotička žaba
04.02.2011., 07:16
..formatiraj disk i stavi pouzdan sistem, s Windowsima radi šta oćeš..
... jer ako napišem nešto negativno o tom savršenstvu izbrisat će mi post ovdje po ne znam koji put...

Fosna
04.02.2011., 10:32
Možeš pisati što god hoćeš, ali s argumentima...postovi tipa "baci dvd kroz prozor" su bezvezno trollanje i takvi će biti i dalje brisani.

Hipnotička žaba
04.02.2011., 12:38
Možeš pisati što god hoćeš, ali s argumentima...postovi tipa "baci dvd kroz prozor" su bezvezno trollanje i takvi će biti i dalje brisani.

..."bacanje windowsa kroz windows" je fina,slikovita i izražajna sintagma te takav alegorizacioni izričaj sasma jasno ukazuje na stav moje malenkosti o zadanoj temi..

...brisanje postova pod izlikom hmm.."bezveznog trolanja" ( .. vs. trolanje s vezom,(+ dva "l")...

...

zjoster
06.02.2011., 16:34
Trebam pomoč,dakle laptop mi se točno svaka 2 sata restarta i tako u nedogled,kod restartanja mi se pojavi BSOD i piše "end of nt evaluation period" pa ako se može to kako zaobiči sa instal neki programčič da to uredi,guglao i stalno nailazim na nova instalacija i tako to ,da ne instaliram na novo w7.Hvala.

Zeleni
06.02.2011., 16:42
Kaj voziš beta verziju? Zakorači u današnjicu i stavi punu verziju :D

zjoster
06.02.2011., 16:46
Ne imam 7600 rtm

Ethan
06.02.2011., 17:01
cini mi se da imas betu/rc windowsa koja je istekla pa ti se komp restarta svaka dva sata. nabavi finalnu verziju pa reinstaliraj.

zjoster
06.02.2011., 17:30
Evo mog problema ,vizualno.

http://www.2shared.com/photo/uGPfR-VQ/w_7.html

Zeleni
06.02.2011., 18:57
I na plotu je pisalo p**ka pa se netko našpranjio :D

To ti je beta, bez obzira što piše 7600. RTM ima oznaku Windows 7 RTM build 7600.16385.090713-1255. Plus što ti je datum instalacije 20.7.2009., RTM je napravljen 22.7.2009., a pušten u prodaju 22.10.2009. Tako da po tvom datumu instalacije nikako ne može biti finalna verzija.

zjoster
06.02.2011., 19:50
da,izgleda da sam ja taj koji nije pazio na plot:( instal na novo mi ne gine.tnx svima

matejuska
07.02.2011., 10:54
restarta ti se jer nisi legalan,to je to

šuna
08.02.2011., 21:52
stavim skidat nešto navečer ostavim a da radi preko noći i on se iskljući na sleep....zašto...?...:ne zna:

bajker23
08.02.2011., 21:55
stavim skidat nešto navečer ostavim a da radi preko noći i on se iskljući na sleep....zašto...?...:ne zna:

Power Options i podesi sleep na never

šuna
09.02.2011., 09:55
Power Options i podesi sleep na never

gdje su te opcije???

sanjinko
09.02.2011., 10:01
Sleep and hibernation: frequently asked questions (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Sleep-and-hibernation-frequently-asked-questions)

vidi "How can I prevent my computer from automatically sleeping or hibernating?"

my_cloud
11.02.2011., 10:16
Imam problem s WIN 7.
Računalo je staro 2 mjeseca, na njega instaliran win 7 i sve je radilo dobro do prije 3 tjedna. Više mi EXPLORER ne otvara Memory stick. Prepoznaje da je uštekan, ali ga u My Computer ne prikazuje. Mogu otvoriti stick u Total Commanderu, ali ga isto ne prikazuje kao uređaj kad otvorim My Computer.
Od prije 5 dana se stalno počeo pojavljivati oblačić s porukom "USB didn't recognized" ili nešto slično.
Probala deinstalirati drivere - ništa
Probala deinstalirati USB priključke i u Safe mode i normalno - prilikom restartanja isti problem.
http://img130.imageshack.us/img130/9959/problem1sx.jpg (http://img130.imageshack.us/i/problem1sx.jpg/)

http://img689.imageshack.us/img689/3975/problemskompom.jpg (http://img689.imageshack.us/i/problemskompom.jpg/)

U jednom usb utoru je prikopčana kamera Logitech i normalno radi. Također Memory stick radi u redu na drugim računalima.

Imam instaliran avast i malwarebytes i mislim da nisam pokupila nikakvu životinju.

Fosna
11.02.2011., 10:49
Probaj otvoriti disk management (administrative tools -> computer management), ako vidiš izlistan među diskovima taj Kingston drive probaj promijeniti drive letter sa G u npr. X.

my_cloud
11.02.2011., 11:49
To ću isprobati.
A što s ovim šašavim oblačićem. Napominjem da se pojavljuje kad nijedan novi uređaj nije uštekan, niti je priključen Memory.

Fosna
11.02.2011., 13:03
Kakav oblačić?

my_cloud
11.02.2011., 14:32
Kakav oblačić?

Ovaj oblačić:

Od prije 5 dana se stalno počeo pojavljivati oblačić s porukom "USB didn't recognized" ili nešto slično.

Pojavi se sam od sebe :ne zna:

my_cloud
11.02.2011., 14:39
Evo sad sam preimenovala Memory stick u X: i dalje ga ne prikazuje u exploreru, ali kad u adresnu traku upišem X: - otvori ga.

Zašto taj jeb***ni Explorer ne obavlja ni najjednostavnije zadatke bez problema.

Nije mi bed koristiti TC, ali ovo je komp od klinaca i oni nisu navikli na zahebancije s softverom.

Fosna
11.02.2011., 16:09
1. Probaj formatirati taj USB drive ako nema ničeg bitnog na njemu, možda neki autorun virus čuči na njemu.
2. Provjeri startup programe (msconfig ili Ccleaner) da li ima nekih čudnih/nepoznatih stvari koje se pokreću kod bootanja.
3. Pogledaj i task manager, možda se neki program zakačio na taj drive, obično će rundll32.exe biti glavni sumnjivac za tako nešto. Ako vidiš rundll32.exe u task manageru probaj ga zaklati pa vidi kak će se onda ponašati.

Jesu klinci možda nešto instalirali prije nego se to počelo dešavati?

matejuska
11.02.2011., 16:13
Evo sad sam preimenovala Memory stick u X: i dalje ga ne prikazuje u exploreru, ali kad u adresnu traku upišem X: - otvori ga.

Zašto taj jeb***ni Explorer ne obavlja ni najjednostavnije zadatke bez problema.

Nije mi bed koristiti TC, ali ovo je komp od klinaca i oni nisu navikli na zahebancije s softverom.

nesto si spizdila ti ili bilo tko...sedmica radi odlicno i nemoj sumnjat na sedmicu nego sumnjaj u sebe...ako imas taj problem koji navodis a neznas ga rijesit, vrati sisem na neku raniju tocku ili instaliraj ponovo sedmicu jer puno manje traje instaliranje nego cekanje odgovora sa foruma..

my_cloud
11.02.2011., 22:38
Pa naravno da 7 dobro radi ako sve radiš po PS-u. I naravno da je instalirano hrpa crackiranih igara s patchevima za multiplayer. Pa ipak je to komp od klinaca. :rolleyes:

Al jeb****š komp ako ga neš iskoristit do maksimuma. Ovo je samo manji problem i nema šanse da sve nanovo instaliram zbog oblačića.
Naravno da ću isprobati sva moguća rješenja, pa ako ne ide ništa. Čekat ću neki puuuuuuno veći problem da bi krenula u ponovnu instalaciju. :kava:

U svakom slučaju hvala na sugestijama, sutra krećem u novi napad na neposlušni USB utor. :D

sahman
12.02.2011., 00:36
pozdrav svima,nadam se da mi neko oze pomoci,naime instalirao sam program tune up na win 7,malo sam cistio i optimizirao,nakon toga sam iz znatizelje pokrenuo pokrenu turbo mode i taj program mi je automatski podesio racunar na najbrzr performanse naustrb izgleda start menia i taskbara,tacnije sada mi je taskbar i start meni od clasic windows onaj stari i jako mi smeta htjep bi da vratim svoje aero teme ali nemogu jer kada odem u personalize sve aero teme sum mi pogasene i prikazane kao crno bjele te ni jednu nemogu pokrenutu,ako iko zna kako da ovo rjesim neka pomaze :mad::ne zna: hvala

Tigrov friend
12.02.2011., 02:04
pa isključi turbo mode u tune up-u, kako si ga uključio tako ga i isključi, neš ti nauke :flop:

sahman
12.02.2011., 10:35
pa isključi turbo mode u tune up-u, kako si ga uključio tako ga i isključi, neš ti nauke :flop:

uradio sam to ali clasic start meny i dalje ostaje,sve druge aktivnosti se vrate u normalu:confused::ne zna:

sanjinko
12.02.2011., 10:45
@ sahman

Vidi ako ti ovo što pomogne: Increase Your Laptop’s Battery Life with TuneUp Utilities 2010’s Turbo Mode » TuneUp Blog about Windows (http://blog.tune-up.com/tips-and-tricks/increase-your-laptops-battery-life-with-tuneup-utilities-2010s-turbo-mode/) :)

sahman
12.02.2011., 11:17
@ sahman

Vidi ako ti ovo što pomogne: Increase Your Laptop’s Battery Life with TuneUp Utilities 2010’s Turbo Mode » TuneUp Blog about Windows (http://blog.tune-up.com/tips-and-tricks/increase-your-laptops-battery-life-with-tuneup-utilities-2010s-turbo-mode/) :)

sve sam to probao,iskljucio turbo mode,odcekirao switch the clasic start meny,i na kraju deinstalirao tune up sa revo uninstalater ali clasic start meny je i dalje ostao i neznam kako da pokrenem teme od win 7 jer u personalize one ne reaguju i postale su crnobjele:mad::confused:

SETRA Samoborček
12.02.2011., 12:20
Control panel, System, Advanced System Settings, pa pod Performance: Settings i tamo ti je sve. Kakvo je stanje tamo?

whitex
12.02.2011., 16:13
pozdrav,
kao sto naslov kaze , skinem neku temu koja mi se svidja i kad je zelim postavit samo mi promjeni boju alatne trake , jel trebam negdje nesto kopirat ili sta, molim pomoc ,

hvala :)

Uširo
12.02.2011., 16:16
Vidim da mi Windows 7 instalira sve drivere za chipset prilikom instalacije.
U device menageru se ništa ne žuti osim drivera za zvučno, no to mi je jasno jer je vanjska i windows za nju nema drivere.

Zanima me trebam li svejedno instalirati najnovije drivere za chipset koji su izašli nakon stavljanja chipseta za moju ploču u moju verziju windowsa 7 ?

ploča je Asus P7P55D ddr3

sanjinko
12.02.2011., 16:25
ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards - ASUS P7P55D (http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=RBA8CzWoopUlYRFZ)

Intel(R) Chipset Software Installation Utility V9.1.1.1020 nosi datum 4 studenog 2009, to su najnoviji driveri za chipset

xPsycho
12.02.2011., 18:23
sanjinko sta te nema na msnu nikako

whitex
12.02.2011., 18:54
sta treba napravit kad skinem temu za win 7 ???

Littlefoot
12.02.2011., 19:11
Najjednostavnije je - kad izabereš temu - izabrati "Open" (umjesto "Save"), čime se tema sama od sebe "instalira".

whitex
12.02.2011., 20:26
Meni to tako nece nikako, a citam da im treba mjenjat neke extenzije i to ,pa ako neko zna sta i kako ...
hvala

sahman
12.02.2011., 21:35
Control panel, System, Advanced System Settings, pa pod Performance: Settings i tamo ti je sve. Kakvo je stanje tamo?

pod performance mi je sve cekirano i po tome bi vizuelni efekti trebali biti na vrhuncu ali i dalje mi stoji clasic start meni i altna traka,pozadine su od win 7:confused: heeelp:ne zna:

bajker23
12.02.2011., 21:51
Meni to tako nece nikako, a citam da im treba mjenjat neke extenzije i to ,pa ako neko zna sta i kako ...
hvala

ne trebaš mijenjat ništa, samo obrati pozornost odakle skidaš teme za w7

kod mene su skinute teme spremljene na disk ''D'' kad neku otvorim automatski se sama instalira gdje treba-i imam je na kompjuteru sve dok je ne izbrišem ili ponovo uradim sistem

usput ja sve teme skidam sa Microsoftove stranice

sanjinko
12.02.2011., 22:44
pod performance mi je sve cekirano i po tome bi vizuelni efekti trebali biti na vrhuncu ali i dalje mi stoji clasic start meni i altna traka,pozadine su od win 7:confused: heeelp:ne zna:

Možda je Desktop Window Manager "disabled" :misli:
Start, Services (Programs), nađi Desktop Window Manager Session Manager, desni klik, Startup type: Automatic, dok pod Service status treba pisati Started

Druga opcija je Start, fix aero

sahman
12.02.2011., 22:57
Možda je Desktop Window Manager "disabled" :misli:
Start, Services (Programs), nađi Desktop Window Manager Session Manager, desni klik, Startup type: Automatic, dok pod Service status treba pisati Started

Druga opcija je Start, fix aero

hvala jarane,themes je bio disabled,sad je sve okk:rofl::s:s:s:s

Caesar_Augustus
13.02.2011., 18:39
Kao što većina vas zna, WMDC se dobije valjda odmah se windows 7, a windows mobile device center 6.1 koji se može nać na internetu je namjenjen samo za windows vista... e pa meni se desila glupost jedna, JA SAM UNINSTALLIRAO vlastiti windows mobile device center u WINDOWS 7 zbog problema sa konekcijom s mobitelom, duga prica... uglavnom uspio sam konektirati mobitel sa PC-om al sam izgubio windows mobile device center...

Ostali su samo valjda njegovi driveri al sam software je uklonjen koliko vidim, PA KAKO DA GA VRATIM? Na internetu nigdje ne mogu nac software WMDC za Windows 7, samo za Vistu, šta da sad radim? da ostavim kompjuter i windowse bez windows mobile device center? :ne zna:

bajker23
13.02.2011., 21:52
jesi probo instalirat taj od viste

sanjinko
13.02.2011., 22:33
Downloads for Windows Phone 6 | Windows Phone (http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/apps/65-downloads.aspx)

Piše:

"Windows Mobile Device Center

For Windows Vista and Windows 7 users. (If you're looking for the 64-bit version of Windows Mobile Device Center, go here.)"

Ako to nije valjani download link, ne znam što bi bio. :ne zna:

Caesar_Augustus
14.02.2011., 04:18
jesi probo instalirat taj od viste

jesam, al cim probam instalirat, kliknuvsi dva put na setup ikonu odma se pojavi warning u stilu: "ovaj proizvod WMDC-a nije kompatabilan sa vašim windowsima..."

Caesar_Augustus
14.02.2011., 04:20
Downloads for Windows Phone 6 | Windows Phone (http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/apps/65-downloads.aspx)

Piše:

"Windows Mobile Device Center

For Windows Vista and Windows 7 users. (If you're looking for the 64-bit version of Windows Mobile Device Center, go here.)"

Ako to nije valjani download link, ne znam što bi bio. :ne zna:

nije valjani download link, tu sam već bio... jer cim kliknes na download posalje te na skidanje ovoga WMDC 6.1 koji je ISKLJUCIVO samo za Vistu a ne i za WINDOWS 7 kako piše u naslovu.

Uostalom, ima samo 12 MB kao software, ovaj WMDC iz mojih WIN 7 je imao 25 MB.
A hbg ljudi, nije sad to nešto strašno sto nemam u windowsima WMDC, al opet... moglo bi u buducnosti zatrebat...nikad se ne zna...

sanjinko
14.02.2011., 06:34
@ Caesar_Augustus

Ja sam jučer (nedjelja) baš sa tog linka skinuo 64-bitnu verziju WMDC-a (veličine 12.5 MB uz potrebnu prethodnu validaciju OS-a), instalirao bez problema na Win 7 Ultimate 64-bit (istina jest da nemam niti jedan mobilni uređaj kojeg softver treba/može prepoznati), dakle radi. :ne zna:

WiseGuy
14.02.2011., 07:00
@ Caesar_Augustus

Jesi probao System Restore na raniji datum. Meni obično u takvim situacijama to riješava problem.

bajker23
14.02.2011., 13:26
ili taj od viste instalirat preko compatibility moda označi vista service pack2 i ne bi trebalo bit problema :)

ror
14.02.2011., 17:37
pozz! kako u win7 staviti da svugdje po default-u bude medium icons, npr na xp na my computers postaviš medium icons i onda u toolsima aplly to all i svaki folder koji otvoriš je u medium icons?

Caesar_Augustus
14.02.2011., 19:12
Ljudi neće i neće... evo što mi se pojavi kad hoću instalirat tu verziju:

http://img441.imageshack.us/img441/6747/wmdc.jpg (http://img441.imageshack.us/i/wmdc.jpg/)

P.S: System restore neće pomoć, jer sam bas nedugo posli toga pomocu disc cleanera ocistio mnoge nepotrepštine sa hard diska radi oslobadjanja prostora na C: disku, 18GB praznog prostora dobih :)

Ethan
14.02.2011., 23:04
jesi siguran da imas x64 windowse? evo ti link (http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/howto/wp6/sync/installing-wmdc.aspx) za x86 verziju pa probaj tu :mig:

Caesar_Augustus
15.02.2011., 01:55
jesi siguran da imas x64 windowse? evo ti link (http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/howto/wp6/sync/installing-wmdc.aspx) za x86 verziju pa probaj tu :mig:

E sad radi, hvala :top: znam da je glupo pitanje al koja je razlika u ovim verzijama? :D Komp sam kupio prosle godine i s njim i windows 7 dobio... inače obožavam windows 7 :D nema im ravnih, barem po mom misljenju :)

anyway... thx

HO_me
15.02.2011., 14:12
Pozz.
planirao sam sebi instalirat Windows 7,frend mi ima Windows 7 Home Premium 32 bitni...prvo sam mislio da instaliram 64 bitni jer kako znam da je to bolje,ali mi on preporucuje da uzmem ovaj 32 bitni jer na 64 bitnim nece moci neke igre...da li se to moze kako napravit il sta.(i dali znate koje mozda igre ne mogu na tim 64 bitnim windowsu)

Mateo Audi
15.02.2011., 14:54
znaci isao sam preko action centera i pse mi da dva ili vise anti-spyware mogu usporiti komp ja instalirao avg free edition i sad dal ja trebam iskljucit taj windows defender i kako da ga iskljucim!!!!!!???????

hvala svima unaprijed!!!!!!:mig:

xPsycho
15.02.2011., 20:49
znaci isao sam preko action centera i pse mi da dva ili vise anti-spyware mogu usporiti komp ja instalirao avg free edition i sad dal ja trebam iskljucit taj windows defender i kako da ga iskljucim!!!!!!???????

hvala svima unaprijed!!!!!!:mig:

netribas

Hipnotička žaba
16.02.2011., 06:33
Pitanje za
Fosna
moderator

Poštovani,

ovdje se dakle navelike trokelja o piratskom softwareu, bilo skidanju s neta raznih inačica windowsa , crackiranju piratskih igara a bogme i direktnom dilanju kojekakvojih "crackova",..

E sad, jebi ga, mene brišeš non stop regularno i sistematski kada napišem kakovu sentencu i uvrijedim dotičnoga sistema ...

Srdačno molim za objašnjenje.

Unaprijed zahvaljujem,

s poštovanjem,

Hipnotička žaba, korisnik

HO_me
16.02.2011., 15:50
ee poz.ewo me tu sam,komp kad sam kupio doso mi je windows 7 ultimate,nadam s da je original..e sad me interesuje kako da provjerim da li je original,

windows je na njemackom jeziku,da li bi se mogao kako prevest al da ne obaram sistem pa ponovo,nego iz windowsa..

xPsycho
16.02.2011., 18:25
ee poz.ewo me tu sam,komp kad sam kupio doso mi je windows 7 ultimate,nadam s da je original..e sad me interesuje kako da provjerim da li je original,

windows je na njemackom jeziku,da li bi se mogao kako prevest al da ne obaram sistem pa ponovo,nego iz windowsa..

ako imas naljepnicu na kucistu slicno ovakvoj:
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTp2LmOJW152-RDkc-vw7s3rGQikKe1TF_T3n7yf1wJwWdNqrMeA&t=1
onda imas original :)

Ethan
16.02.2011., 19:55

ako su originalni moci ces skinuti engleski language pack. vidi ovdje (http://support.microsoft.com/kb/972813).

..e sad me interesuje kako da provjerim da li je original

klik (http://www.microsoft.com/genuine/validate/).

Fosna
17.02.2011., 10:03
Pitanje za
Fosna
moderator

Poštovani...
Briše se sav offtopic, spam, chat i smeće koje nema veze s temom, nebitno od koga dolazi.

neodoljivi1
17.02.2011., 12:55
Bok svi,

Planitam kupiti laptop koji ima instaliran linux pošto su dosta jeftiniji i na njega instalirati windows XP ili 7. Da li se to preporučuje ili je bolje kupiti odmah s windows-ima (pa makar su skuplji)?

bajker23
17.02.2011., 12:59
Bok svi,

Planitam kupiti laptop koji ima instaliran linux pošto su dosta jeftiniji i na njega instalirati windows XP ili 7. Da li se to preporučuje ili je bolje kupiti odmah s windows-ima (pa makar su skuplji)?

ma možeš instalirat šta ti volja

instaliraš onaj OS koji tebi odgovara

mariaanamaria
17.02.2011., 15:32
Imam Windows 7 i užasno me živcira onaj zvuk kada npr.otvaram neku mapu ( ne mosilm da stvaram novu mapu već baš otvaram neku mapu), ili idem u nazad ili nešto slično. Kao da netko povuće jednu žicu na giotari... Baš iritantno. Ja bi to isključila. Kako točno da to isključim??

Sanable
17.02.2011., 16:01
Control panel>Sound>Sounds tab>pod Program events imaš Windows explorer i pod njim klikni na Start navigation. Onda će ti se dolje otvoriti zvuk asociran s tim eventom pa ga promijeni u šta želiš (isprobaj sa Test). Ako nećeš ništa onda stavi None.

ror
17.02.2011., 16:42
pozz! već sam jednom pitao ali bez odgovora pa pitam ponovo, kako na win7 podesiti da su sve ikone određene velićine u svim folderima (npr. medium) na xp-u odabereš stil koji ti odgovara i u tools-ima postaviš apply to all i u svakom folderu bude isto, na 7-ici tražim al nemogu da najdem, Pomozite!

mariaanamaria
17.02.2011., 16:47
hvala :)

ror
17.02.2011., 22:10
Nebu ti niko pogo ak si sam ne pomogneš:), rješio sam svoj problem sa folderima,

sjeverni vjetar
18.02.2011., 00:46
http://classicshell.sourceforge.net/

klasični windows shell s nekim bolesno potrebnim poboljšanjima (up gumb, mogućnost da se isključe tzv "beadcrumbs"), a isto tako klasični start menu ak tko hoće

http://rammichael.com/7-taskbar-tweaker

taskbar
više stvari, ona meni bitna da mi se ne automatski grupiraju svi prozori iste aplikacije koju otvorim

nabijem te na kur..z microsoft
nakon gotovo skoro godine dana korištenja win 7 i dalje mi se gadi novo i napredno sučelje prepuno genijalnih funkcionalnosti
mislim da je jebeno smiješno da ja moram instalirat 3. party aplikacije da bi imao neke tako glupe i bezvezne funkcije kako što je up gumb :kava:

WiseGuy
18.02.2011., 06:19
@ sjeverni vjetar - kod mene taskbar ne grupira prozore, to se jednostavno rijesi

http://www.sevenforums.com/tutorials/496-taskbar-button-grouping-enable-disable.html

A sto se tice Up gumb mi takodjer ne treba jer kad sam u odredjenom direktoriju i zelim prijeci u prethodni direktorij to jednostavno napravim tako da u command baru kliknem na direktorij u koji se zelim vratiti, znaci gore pored dugmica Back i Forward se nalazi putanja gdje se trenutno nalazim immogu se vratiti u bilo koji naddirektorij direktnim klikom na njegov naziv :-)

Hipnotička žaba
18.02.2011., 06:55
Bok svi,

..ostavi taj linux...

xPsycho
18.02.2011., 07:03
Bok svi,

kupi s windows 7 :top:

sanjinko
18.02.2011., 08:16
Nebu ti niko pogo ak si sam ne pomogneš:), rješio sam svoj problem sa folderima,

A da to podijeliš s nama ostalima? :mig:

sjeverni vjetar
18.02.2011., 12:08
@ sjeverni vjetar - kod mene taskbar ne grupira prozore, to se jednostavno rijesi

http://www.sevenforums.com/tutorials/496-taskbar-button-grouping-enable-disable.html

A sto se tice Up gumb mi takodjer ne treba jer kad sam u odredjenom direktoriju i zelim prijeci u prethodni direktorij to jednostavno napravim tako da u command baru kliknem na direktorij u koji se zelim vratiti, znaci gore pored dugmica Back i Forward se nalazi putanja gdje se trenutno nalazim immogu se vratiti u bilo koji naddirektorij direktnim klikom na njegov naziv :-)

sve ja to znam
ali ja sam mislio na nešto ovakvo
http://piczasso.com/i/ip32p.png (http://www.imagehosting.com/)

u početku sam vjerovao da glup jer nisam uspijevao pronać neke najblesavije opcije
onda sam čitao prigovore po forumima s threadovima od tisuću postova
onda sam čitao microsoftove blogove nastale tijekom razvoja osa gdje je ovo što je gore na slici opisano s objašnjenjem "it will not be available" nakon teksta od 10000 riječi u kojem se sere o izlasku korisniku u susret
još napočetku mi je bilo žao što xp ne mogu stavit na laptop
microsoft :facepalm:

WiseGuy
18.02.2011., 12:38
nisam baš siguran da li sam dobro shvatio tvoju sliku, ali ovo ja dobijem i bez dodatnih programa :ne zna:

http://i53.tinypic.com/2q3wwex.jpg

sjeverni vjetar
18.02.2011., 12:46
nisam baš siguran da li sam dobro shvatio tvoju sliku, ali ovo ja dobijem i bez dodatnih programa :ne zna:

http://i53.tinypic.com/2q3wwex.jpg

fulao si, poanta je u tome da se otvoreni prozori na taskbaru nalaze poredani po redu otvaranja

npr. da ja sam otvorio prvi explorer prozor, pa operu pa drugi
bez ekstenzije, kada bih otvarao drugi explorer prozor on bi se automatski gurnuo na drugo mjesto i opera završila na trećem
isto bi bilo s trećim, četvrtim i petim

osim što mi otvoreni prozori bez moje želje stalno plešu po taskbaru ruše red aplikacije po taskbaru koji mi često tu stoji s svrhom
folder za glazbu + winamp + folder za dokumente + word + ...
umjesto standardo (u 7) folder za glazbu + foder za dokumente + winamp + word + ...

maki365
18.02.2011., 14:46
pozdrav svima imam jedno pitanje u vezi w7. ne znam je li bilo to pitanje nije mi se dalo citati svih 200 i nesto str. xD. ugl. hteo bih da pitam jel ima neke jako velike razlike i koji je bolji ovako samo za internet i igrice w7 professional ili ultimate. i zasto ? inace. imam trenutno w7 professional sa dx11 i sve mi radi super ali eto ako je mozda bolje da se uzme ultimate ... trazim odg. ako neko moze pomoci neka odg. hvala !

maki365
18.02.2011., 14:50
Ljudi neće i neće... evo što mi se pojavi kad hoću instalirat tu verziju:

http://img441.imageshack.us/img441/6747/wmdc.jpg (http://img441.imageshack.us/i/wmdc.jpg/)

P.S: System restore neće pomoć, jer sam bas nedugo posli toga pomocu disc cleanera ocistio mnoge nepotrepštine sa hard diska radi oslobadjanja prostora na C: disku, 18GB praznog prostora dobih :)

ako sam mozda pogrijesio neka me neko ispravi li tu ti pise amd64 mpozda ti imas intel chip. pa zbog toga. ako grijesim neka me netko ispravi i sori ako je vec problem rijesen aal eto naletio pa da mozda pomognem hehe

maki365
18.02.2011., 14:53
Vidim da mi Windows 7 instalira sve drivere za chipset prilikom instalacije.
U device menageru se ništa ne žuti osim drivera za zvučno, no to mi je jasno jer je vanjska i windows za nju nema drivere.

Zanima me trebam li svejedno instalirati najnovije drivere za chipset koji su izašli nakon stavljanja chipseta za moju ploču u moju verziju windowsa 7 ?

ploča je Asus P7P55D ddr3
ja bih ti preporucio ako imas graficku karticu da bolje instaliras original driver sa njezine stranice jer sam i ja tako pa mi nije radila kod igrica kako treba eto :)

maki365
18.02.2011., 14:54
Trebam pomoč,dakle laptop mi se točno svaka 2 sata restarta i tako u nedogled,kod restartanja mi se pojavi BSOD i piše "end of nt evaluation period" pa ako se može to kako zaobiči sa instal neki programčič da to uredi,guglao i stalno nailazim na nova instalacija i tako to ,da ne instaliram na novo w7.Hvala.

pogledaj ako imas mozda windows 7 ili xp u 1.properties 2.screen saver i taamo imas da naredis da ti se komp automatski ugasi i to mozda ti je to stavljeno ;)

maki365
18.02.2011., 15:01
provjeri možeš li nać sve odgovarajuće drivere za windows7

ako imadneš sve drivere ne vidim razloga da ne probaš sedmicu :)

ako nešto ne bude u redu uvjek se možeš vratit na xp, al ja mislim da ti tu sedmica može radit normalno :top:
moze ti sedmica raditi sa 2gb dobro ;) i ja sam imao jako los proc. i to sve ali sam imao samo dobro 2gb rama i dobro je radio

Sanable
18.02.2011., 16:37
pozdrav svima imam jedno pitanje u vezi w7. ne znam je li bilo to pitanje nije mi se dalo citati svih 200 i nesto str. xD. ugl. hteo bih da pitam jel ima neke jako velike razlike i koji je bolji ovako samo za internet i igrice w7 professional ili ultimate. i zasto ? inace. imam trenutno w7 professional sa dx11 i sve mi radi super ali eto ako je mozda bolje da se uzme ultimate ... trazim odg. ako neko moze pomoci neka odg. hvala !

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/compare/default.aspx

Ultimate za razliku od Professional ima samo još BitLocker i Multilanguage. Ako ti baš nešto od toga treba onda bi ultimate imao smisla, ali umjesto BitLockera imaš mali milion programa za skinuti koji rade isto. Također iskreno sumnjam da ti je potrebno mijenjati jezik Windowsa u toku rada. Ostani na Pro, ništa bitno ne dobijaš a zauzima manje mjesta na C.

Fosna
18.02.2011., 16:38
Nema nikakve razlike, ultimate verzija nudi jedino podršku za mjenjanje language packova i BitLocker enkripciju, sve ostalo je isto.

Za ubuduće da znaš, kad odgovaraš na više poruka odjednom onda koristi multi-quote opciju (ikona desno od 'quote' buttona), time će sve označene poruke biti spojene u jedan post i biti će preglednije za čitanje.

ror
18.02.2011., 17:31
A da to podijeliš s nama ostalima? :mig:

otvoriš bilo koji folder i namjestiš pregled koji ti odgovara, zatim klikneš na Oragnise (gore ljevo) odabereš Folder and search options zatim viev i klikneš apply to folders. to vrjedi za foldere isto moraš ponoviti i za ostale datoteke tipa .mp3, .avi, .doc, itd.... znači otvoriš folder u kojem imaš razne tipove fileova i ponoviš postupak.

maki365
18.02.2011., 18:03
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/compare/default.aspx

Ultimate za razliku od Professional ima samo još BitLocker i Multilanguage. Ako ti baš nešto od toga treba onda bi ultimate imao smisla, ali umjesto BitLockera imaš mali milion programa za skinuti koji rade isto. Također iskreno sumnjam da ti je potrebno mijenjati jezik Windowsa u toku rada. Ostani na Pro, ništa bitno ne dobijaš a zauzima manje mjesta na C.

hvala ti. :s

maki365
18.02.2011., 18:04
Nema nikakve razlike, ultimate verzija nudi jedino podršku za mjenjanje language packova i BitLocker enkripciju, sve ostalo je isto.

Za ubuduće da znaš, kad odgovaraš na više poruka odjednom onda koristi multi-quote opciju (ikona desno od 'quote' buttona), time će sve označene poruke biti spojene u jedan post i biti će preglednije za čitanje.

hvala ti tebi :D ali ne kontam i dalje na sto mislis... imam samo to QUOTE :ne zna:

sanjinko
18.02.2011., 18:12
@ maki365

Kad si ulogiran na Forum.hr, u donjem desnom kutu SVAKOG POSTA imaš 3 ikone (Quote, multi-quote i quick reply);
kad citiraš (kvotaš) više postova, klik na srednju ikonu prvog/drugog/trećeg posta, a zadnji (npr. četvrti) post klik na Quote

Žišku? :mig:

ul7
19.02.2011., 10:46
Jeste culi da dolazi Service Pack 1, moc ce se skinut 22.veljace
http://www.pcchip.hr/vijesti/vijesti/softver/uskoro-stize-prvi-service-pack-za-windowse-7

sanjinko
19.02.2011., 12:09
Za razliku od Service Pack-ova za XP i Vistu, ovaj baš i ne donosi "ono nešto posebno" za kućne korisnike koji redovito koriste Windows Update.

SETRA Samoborček
19.02.2011., 12:12
Što uopće nije loše, znači da i nemaju što puno popravljat :).

maki365
19.02.2011., 12:23
@ maki365

Kad si ulogiran na Forum.hr, u donjem desnom kutu SVAKOG POSTA imaš 3 ikone (Quote, multi-quote i quick reply);
kad citiraš (kvotaš) više postova, klik na srednju ikonu prvog/drugog/trećeg posta, a zadnji (npr. četvrti) post klik na Quote

Žišku? :mig:

dadadada ziskam :D xd

Zeleni
19.02.2011., 12:26
Ajde da se ne filozofira previše samo pročitaj ovaj post nekoliko puta dok ti ne uđe u krf :)

http://www.forum.hr/showpost.php?p=26389331&postcount=13

maki365
19.02.2011., 12:28
Ajde da se ne filozofira previše samo pročitaj ovaj post nekoliko puta dok ti ne uđe u krf :)

http://www.forum.hr/showpost.php?p=26389331&postcount=13

zelenko ma skonto sam ja to. nego kad ja stisnem na ovu u sredini onda kao vise postoova u jendom jel ? da bude preglednije? ali meni se samo zazuti ta ikonica .....:ne zna:

sanjinko
19.02.2011., 12:40
Ikonica posta sa zažuti jer post nije posljednji koji želiš citirati; kod zadnjeg posta koji želiš citirati klikneš Quote i odgovoriš grupno. :)

crash boom bang
20.02.2011., 19:35
Unaprijed se ispričavam jer sam totalno glupa na ovom području..
Nadam se da ćete mi vi eksperti pomoći i da mi se nećete smijati :cerek:

Imala sam Vistu, instaliran mi je Win 7.
Ono što me muči je word.
Stavila sam neke dokumente na USB stick i pokušala ih otvoriti kod kolege na poslu, međutim nisam mogla,pisalo je da ne podrzava ovu verziju worda.
Sad mene zanima kako da spremim neki dokument a da sam sigurna da ce ga druga strana moći otvoriti..npr.kad saljem zamolbe za posao. imam opcije
1.word document
-save the file as a word document
2.word template
-save the document as template that can be used to format future documents
3.word 97-2003 Document
-save a copy of the document that is fully compatible with word 97-2003
4.open document text
-save the document in the Open Document Format
5.PDF or XPS
-Publish a copy of the document as PDF or XPS file
6.Other formats
-open the Save as dialog box to select from all possible file types

Probala sam spremiti kao pdf al onda ja iz nekog razloga ne mogu otvoriti tj.budu neki hijeroglifi

NIkad s tim nisam prije imala problema,na ovoj sedmici se jednostavno ne mogu snaci

Please help!!!!

Zeleni
20.02.2011., 19:57
Treba ti ovo pod 3, Word 97-2003 Document :) Kavu mi možeš poslati na kućnu adresu :D

crash boom bang
20.02.2011., 20:05
Treba ti ovo pod 3, Word 97-2003 Document :) Kavu mi možeš poslati na kućnu adresu :D

Sad kad si to rekao odjednom je i meni sinulo! E ovak mi neugodno dugo nije bilo..hebiga zbunjena da ne kazem glupa plavusa :confused::mig:
Hvala! Imas caj od mene i to zeleni!

WiseGuy
20.02.2011., 20:08
Ja uvijek koristim ovo 6. Other formats i izaberem .rtf (rich text format). Tako snimljeni dokument možeš poslije otvoriti u bilo kojem programu za obradu teksta. :)

maki365
21.02.2011., 11:47
ovako imam jos jedno pitanje, jel se ikako moze koristiti Windows Live Messenger (MSN) 8.5 NA WINDOWS 7 jer ja sam imao i sve to ali mi kamera nece tj video poziv nikako a to mi je glupo ne mogu nisakim na video poziv odmah prekine. zasto ?!? molim vas ako tko zna neka mi pomogne jako mi je bitno jer bih volio da radim na tom msn-u hvala. btw cam mi je Logitech 250.

sanjinko
21.02.2011., 13:11
@ maki365

Možda bi se moglo u tzv. Windows XP Mode (http://www.microsoft.com/windows/windows-7/features/windows-xp-mode.aspx) (samo Win 7 Professional, Ultimate);
inače WLM 2011 omogućava HD video chat, za što treba imati odgovarajuću Web kameru (a Logitech C250 to nije)

maki365
21.02.2011., 14:42
@ maki365

Možda bi se moglo u tzv. Windows XP Mode (http://www.microsoft.com/windows/windows-7/features/windows-xp-mode.aspx) (samo Win 7 Professional, Ultimate);
inače WLM 2011 omogućava HD video chat, za što treba imati odgovarajuću Web kameru (a Logitech C250 to nije)

ne znam kuzis meni inst fino msn i to udje u njega i mogu se dopat i to i vidim sugovornikovu kamericu dolje kod slike i to ali cim kliknem na video poziv odmah onako odbaci ne znam zasto :S a imam i logitech c510 HD kameru isto od 8mpx ali nju ne koristim posto dok sam na skypeu onda mi smanjuje intrêrnet brzinu i steka pomalo jer ima previse veliku rezoluciju i to (ja mislim) ugl. ne znam kako da napravim to taj win mode sto kazes imam sada w7 ultimate sam stavio jer sam htio da mjenjam language pack a rekoh mi neki forumas da ne moze se to na professional pa eto ... ugl... ako bi mi mogao pomoci kako to da problem jer danas sam stavio ovu sedmicu i nemam jos msn pa ono ... hvala

maki365
21.02.2011., 14:46
ne znam kuzis meni inst fino msn i to udje u njega i mogu se dopat i to i vidim sugovornikovu kamericu dolje kod slike i to ali cim kliknem na video poziv odmah onako odbaci ne znam zasto :S a imam i logitech c510 HD kameru isto od 8mpx ali nju ne koristim posto dok sam na skypeu onda mi smanjuje intrêrnet brzinu i steka pomalo jer ima previse veliku rezoluciju i to (ja mislim) ugl. ne znam kako da napravim to taj win mode sto kazes imam sada w7 ultimate sam stavio jer sam htio da mjenjam language pack a rekoh mi neki forumas da ne moze se to na professional pa eto ... ugl... ako bi mi mogao pomoci kako to da problem jer danas sam stavio ovu sedmicu i nemam jos msn pa ono ... hvala

btw. nesto sam evo sad gledao jel to Virtual PC ? nesto tako ako je to to nebih na tako isao... :S jbg ako ne moze nekako na win 7 da radi stavicu WLM 2010 i eto

sanjinko
22.02.2011., 09:49
"Windows XP Mode also requires virtualization software such as Windows Virtual PC."

Zadnji update WLM 2009 (build 14.0.8117) izbacuje Webcam funkcionalnost unutar programa;

probaj sa build-om 14.0.8089.726 (http://www.filehippo.com/download_msn_messenger/tech/6208/)

nakon toga ide ovo: Circumventing the latest forced upgrade for Messenger 2009 (http://messengergeek.wordpress.com/2011/01/21/circumventing-the-latest-forced-upgrade-for-messenger-2009/)

:moli: da radi pod Sedmicom

ul7
22.02.2011., 11:29
Za razliku od Service Pack-ova za XP i Vistu, ovaj baš i ne donosi "ono nešto posebno" za kućne korisnike koji redovito koriste Windows Update.

Znaci ne isplati ga se skidat.

sanjinko
22.02.2011., 11:50
Trebali bi saznati već danas (http://windowsteamblog.com/windows/b/bloggingwindows/archive/2011/02/09/announcing-availability-of-windows-7-and-windows-server-2008-r2-sp1.aspx) :mig:

JVC
23.02.2011., 13:49
Znaci ne isplati ga se skidat.
naravno da se isplati, da se ne isplati ne bi ga microsoft ni radio!

brže pokreće aplikacije

frccko
23.02.2011., 19:31
Kako napraviti botabilni DVD Windowsa 7 sa uključenim sp1!?

sanjinko
23.02.2011., 20:40
Kako napraviti botabilni DVD Windowsa 7 sa uključenim sp1!?

The Complete Guide To Slipstreaming a Windows 7 SP1 Disc (http://www.technipages.com/the-complete-guide-to-slipstreaming-a-windows-7-sp1-disc.html) :)

frccko
24.02.2011., 21:04
The Complete Guide To Slipstreaming a Windows 7 SP1 Disc (http://www.technipages.com/the-complete-guide-to-slipstreaming-a-windows-7-sp1-disc.html) :)

Hvala!!!

mariaanamaria
25.02.2011., 14:27
Imam Windows 7 i užasno me živcira onaj zvuk kada npr.otvaram neku mapu ( ne mosilm da stvaram novu mapu već baš otvaram neku mapu), ili idem u nazad ili nešto slično. Kao da netko povuće jednu žicu na giotari... Baš iritantno. Ja bi to isključila. Kako točno da to isključim??

Control panel>Sound>Sounds tab>pod Program events imaš Windows explorer i pod njim klikni na Start navigation. Onda će ti se dolje otvoriti zvuk asociran s tim eventom pa ga promijeni u šta želiš (isprobaj sa Test). Ako nećeš ništa onda stavi None.

To sam napravila i isključio se taj iritantni zvuk no pri svakom novom pokretanju računala se isti zvuk vraća i ponovno ga moram isključivati :confused:

R1982
25.02.2011., 20:17
Promijeni zvukove i snimi kao novi preset.

Tigrov friend
25.02.2011., 23:31
ili potpuno isključi zvukove windowsa ako ti smetaju kao što sam ja, no sounds u šemama biranja zvukova windowsa i zdravo đenja :top:

Hipnotička žaba
26.02.2011., 11:35
..ovo govno od sistema mi nudi zakrpetinu rupe za isti od cca 41-533 megabajta iako ga krpam regularno od početka,...hoće li mi klikanjem na "install" požderati pola gigabajta/čitaj pola iznosa računa pretplate/ il' će ipak uzeti u obzir godinu i kusur redovnog krpanja,..:confused:

..dal da ne instaliram, dal da rušim smeće ili instaliram linux mint?:confused:

bajker23
26.02.2011., 11:40
..ovo govno od sistema mi nudi zakrpetinu rupe za isti od cca 41-533 megabajta iako ga krpam regularno od početka,...hoće li mi klikanjem na "install" požderati pola gigabajta/čitaj pola iznosa računa pretplate/ il' će ipak uzeti u obzir godinu i kusur redovnog krpanja,..:confused:

sedmica nije smeće :D
koristi i nju i mint zajedno :mig:

WiseGuy
26.02.2011., 11:45

Meni je 7-ica odličan operativni sustav, ako misliš da je smeće, onda se svakako prebaci na Linux. :top:
Ako misliš da tamo nema nadogradnji i zakrpa - varaš se :)

Hipnotička žaba
26.02.2011., 12:33
Meni je 7-ica odličan operativni sustav, ako misliš da je smeće, onda se svakako prebaci na Linux. :top:
Ako misliš da tamo nema nadogradnji i zakrpa - varaš se :)

..prvo pravilo kod linuxa da isključiš opciju za update jer su trivijalne i sistem ti se neće nikad rušiti kao ovo šareno govno koje vrišti od windowsa,..koristi se uglavnom server za instalaciju bezbroj programa...

ali koji kurac se vrijeđate ko mala djeca i ližete jaja onome Gatesu jebo vas on da vas jebo,..

ja imam na par kompjutera par sistema, uključujući i dotični za kojega sam postavio pitanje na koje umjesto da odgovorite vi cendrate i nastavljete sa debatom linux-windows, ..samo odgovor na postavljeno pitanje,tiče se w7,ako prolazi, prolazi, ako ne stavim mint, staviću macintosh;samo mi ne serite onda o debati mac vs. windows..

...hoću odgovor, i odgovor o windowsu 7,..pitanje je naprijed navedeno.

Zeleni
26.02.2011., 12:43
Frustrated much? :D

WiseGuy
26.02.2011., 12:57
@Hipnotička - konkretan odgovor - meni je skinuo 65 MB za SP1
Uostalom pokreni update, a on će ti napisati koliko misli skinuti, ako ti je previše uvijek imaš opciju "Cancel"

I što se odmah pjeniš. Ako ti se ne sviđa šareno govno, koristi nešto drugo, barem imaš izbora. :zubo:

Hipnotička žaba
26.02.2011., 13:06
..Frustrated by windows.,..eto,to je bilo ono što mi treba..

Srdačno i lijepo zahvaljujem na odgovoru,

.. ništa osobno za post prije...mala stilska figura usmjerena uglavnom prema agresivi koorporacije i onome bastardu Gatesu za koje mislim da nema osnove za toliko hvale,..e!

sanjinko
26.02.2011., 18:39
To sam napravila i isključio se taj iritantni zvuk no pri svakom novom pokretanju računala se isti zvuk vraća i ponovno ga moram isključivati :confused:

Control Panel, Hardware and Sound, Change system sounds, pod Program Events odeš na Windows Explorer, Complete Navigation; pod Sounds za tu navigaciju vjerojatno imaš Windows Critical Stop; iz padajućeg izbornika odaberi (None), Apply, OK

Javi nam da li je iritacija nestala :mig:

nikkitta
26.02.2011., 18:59
na kompjuteru mi je več instalirana windows 7 nemam instalacijski cd, gdje mi se nalazi instalacija u kompjuteru i mogu li je kopirati na cd da imam u slučaju da padne sistem ili nešto slično..
pomoč hvala

techno mania
26.02.2011., 19:13
Ne

Brico_GO
26.02.2011., 19:25
Nisi dobila mozda Windows DVD ali si mozda dobila Recovery DVD ili imas Recovery particiju ali u svakom slucaju bi trebala imati mogucnost napraviti Recovery DVD..o kojem PC-u je rijec (HP,DELL ili nesto trece ) ??

nikkitta
26.02.2011., 19:35
nisam dobila nikakav ni cd ni dvd a u control panel neznam gdje da tražim da mogu prebaciti na cd
laptop je hp

Brico_GO
26.02.2011., 19:40
Ako odes pod Start->All Programs imas li di Folder od HP-a..jer sam ja prije imao HP i bio je HP-ov program za napraviti Recovery DVD koji mozes napraviti samo jednom..tako da sigurno imas mogucnost napraviti Recovery DVD !!

xPsycho
26.02.2011., 20:25
evo ja danas lipo sebi instalira win7 32bit ultimate sp1 original microsoft + office 2010 :D prezadovoljan sam :D

Tigrov friend
26.02.2011., 22:17
meni je skinuo 61mb od sp1 ostalo sam već imao... :top:

sanjinko
27.02.2011., 09:21
Moj SP1 za 64-bitne Win 7 (KB976932) početno je iznosio od 73,6 MB do 892,6 MB; na kraju je ispalo 87,2 MB :)

vlado1994
27.02.2011., 10:13
eee ljudi..trebam i ja pomoc..evo ovako..imam win7..i nemogu naci drivere za zvuk.. (Unimodem Half-Duplex Audio Device) molim link za download

Cilim
27.02.2011., 12:41
Koji laptop (proizvodjac i model) ili koja maticna ploca ako je PC.

vlado1994
27.02.2011., 13:36
ASUSTeK Computer INC. K8N (Socket 754)

evo..imam PC :)

Cilim
27.02.2011., 14:34
ASUSTeK Computer INC. K8N (Socket 754)

evo..imam PC :)

Skini audio driver za XP i onda ga instaliraj preko compatibility moda:

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=zigzffr75jWJ7j2y

Ovako, otvori taj file koji si skinuo (ako je u zip ili rar formatu otpakiraj na HDD) i nadji taj driver koji trebas instalirat (.exe file), klikni desnom tipkom misa> Properites> Compatibility> Compatibility mode> stavis kvacicu na "Run this program in compatibility mode for:" i iz padajuceg menia odredis Windows Vista ili XP> Apply> OK, i to je to.

vlado1994
27.02.2011., 15:25
Gdje da otpakiram? otpakiro sam na local disc C..sta je HDD..kad idem instaliran pise mi "Windows cant verify the publisher of this driver software"

Cilim
27.02.2011., 15:54
HDD je Hard disk drive, nakon sto si ga odzipao (odpakirao) na "local disc C", jesi kliknuo desnom tipkom misa na Setup.exe i obavio kako sam ti gore napisao, zatim pokrenuo taj Setup.exe. :)

vlado1994
27.02.2011., 16:08
Jesam..hebiga nece :S

sanjinko
28.02.2011., 06:22
@ vlado1994

Zato jer se radi o Realtek AC97 driveru (a ovaj na Asus-ovoj stranici je prastari, iz srpnja 2005),
otvori http://www.realtek.com.tw/,
Downloads, AC'97 Audio Codecs (Software),
stavi kvačicu na "I accept to the above", Next,
"Vista/Win7 (32/64 bits) Driver only (ZIP file)" (cca 30MB, rujan 2009),
skini file sa jednog od 3 ponuđena linka

sparadzik
28.02.2011., 21:08
Ako može pomoć, naime trebao bih opciju "traži" ali kao u XP da mogu odabrat šta želim tipa tekst, mape,video...
Mučim se već pola sata :cerek:

bajker23
28.02.2011., 21:11
Ako može pomoć, naime trebao bih opciju "traži" ali kao u XP da mogu odabrat šta želim tipa tekst, mape,video...
Mučim se već pola sata :cerek:

start u search upiši šta ti treba

izbacit će ti sve pod traženim imenom

sparadzik
28.02.2011., 21:21
start u search upiši šta ti treba

izbacit će ti sve pod traženim imenom

To sam skužio, ali kako sam i rekao, ako to uopće ima, trebao bih iz određenih razloga pretragu po više kategorija

U svakom slučaju hvala

bajker23
28.02.2011., 21:27
To sam skužio, ali kako sam i rekao, ako to uopće ima, trebao bih iz određenih razloga pretragu po više kategorija

U svakom slučaju hvala

to ne znam-nisam ni tražio tako

kad mi nešto zatreba tražim onako kako sam napiso :)

Majkus!
01.03.2011., 07:39
e ovako,cura na laptopu HP 6715s ima Win7. Ona je išla mjenjati neke passworde itd i stavila je password sa č u sebi. E sad,nemože više uć u Windowse jer joj je tipkovnica namještena na Engleski i tu nema tih slova šđčćž. Pokušao sam u Safe mode ali ništa. Isto pita pass. Ima li netko neko riješenje? Hvala.

cmicmi
01.03.2011., 08:04
ako nemaš , skini HirensBoot CD 13.1 i u njemu imaš
Password Renew 1.1
pa sa njime makni/promijeni pass
a možeš koristiti i Offline NT Password Changer 2010-06-27 sa istog tog Hirensa

sanjinko
01.03.2011., 09:03
@ sparadzik

Improve Windows searches using the index: frequently asked questions (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Improve-Windows-searches-using-the-index-frequently-asked-questions) :)

Kenan Keno Daut
01.03.2011., 14:15
polako , samo polako.mi smo skoro svi ostali na Win Xp-u posto nam liči na najbolji OS, a tek da ne govorim o Last XP , Black XP itd.Ali , kada bi ljudi počeli isprobavati Win7 , tek bi onda vidjeli šta je OS , a ne XP.Ja jesam na XP-u ali sam koristio Win7 i stvarno je dobar, ali je bio problem u tome sto je bila trial verzija a da je full verzija onda bi ostao na Win7 ovako koristim Last XP

sanjinko
01.03.2011., 14:24
ali sam koristio Win7 i stvarno je dobar, ali je bio problem u tome sto je bila trial verzija a da je full verzija onda bi ostao na Win7 ovako koristim Last XP

Kakvi trial? :confused:

sparadzik
01.03.2011., 17:11
@ sparadzik

Improve Windows searches using the index: frequently asked questions (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Improve-Windows-searches-using-the-index-frequently-asked-questions) :)

Hvala :top:

R1982
01.03.2011., 17:21
Kakvi trial? :confused:
Možda misli na neki od RC-ova.

sanjinko
01.03.2011., 18:24
Možda misli na neki od RC-ova.

Kenan hop na RTM verziju pa onda možemo razgovarati :zubo:

Tigrov friend
02.03.2011., 00:13
pa trial je 30 dana dok ga ne aktiviraš :p
ako ga odmah aktiviraš kod instalacije onda nije trial nego puna verzija jbmu :mig:

sanjinko
03.03.2011., 10:42
tko traži, nađe (http://www.mydigitallife.info/) :rolleyes:

Igor88
03.03.2011., 11:50
Ja za 20kn kupim neke promotivne kljuceve i miran sam par mjeseci. Zasad mi je to super opcija,jer nemam nikakvih problema sa Windowsima,a bez problema sam si instalirao SP1.

zmayo
05.03.2011., 19:35
e, aj mala pomoć treba tu..zakaj mi neće otvarait GIF slike i biti animirana nego je statična tj otvara mi u exploreru?di mi je opcija da mogu normalno otvarat gif slike bed nekih dodatnih programa a da su mi animirane?

sanjinko
05.03.2011., 20:14
@ zmayo

Zato jer animirani GIF file-ovi nisu više podržani od strane Windows Photo Viewer-a (link (http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Photo_Viewer)) :flop:

Rješenje: gifview.exe (link (http://www.sevenforums.com/music-pictures-video/39095-animated-gifs-windows-photo-viewer.html)) :)

2810
05.03.2011., 21:24
Ovako, stvarno ne znam da li bih ovo trbala pitat ovdje, ali hoću.

Sve do neki dan imala sam windows xp, i neki dan čovjek mi čistio komp i instalirao windows 7. E sad u čem je problem. Kad otvorim mapu sa slikama, ne prikažu mi se slike već su sve iste. Tj moram otvorit svaku kako bi znala koja je. Nije to problem za mape na kompjuteru, već za moj fotoaparat Nikon, na kom imam 2000 slika, ne mogu ja otvarat svaku kako bi došla do one koje želim. Neki su mi govorili da gore u desno kutu imam velike ikone, male, srednje, popis i to, ali opet je ista stvar samo je druga veličina, Tj ne prikaže mi sliku. Nadmm se da ste me shvatili. Evo slika da vidite kako izgledaju. Hvala unaprijed.

http://i52.tinypic.com/wiapf5.jpg

zmayo
05.03.2011., 22:16
Točno ispod ovih 700 imaš opciju odabira pregled slika i ostalih foldera. Ova opcija do toga, ti je uključena i prikazuje ti sliku na desnoj strani.ova malo veća od ostalih

oinotnA
05.03.2011., 22:40
Pozdrav!

Zamolio bih vas za pomoć, imam nekih problema sa Windows 7 64bit. Situacija je sljedeća, imao sam istu verziju Windowsa dosta dugo vremena i sve je radilo OK dok mi se odjednom nije poceo smrzavati na startupu. Reinstallirao sam windowse, i nakon snimanja svih najnovijih drivera, nakon sto sam ugasio komp i nakon par sati ga upalio...opet se smrznuo na startupu, pokrenuo sam startup repair i predlozio mi je da iskljucim eksterne uredjaje i iskljucio sam gamepad koji je bio ukljucen u usb utor. No to nije popravilo stvar. Tada sam malo googlao i pronasao da je mozda u pitanju driver. Sjetio sam se da sam nedavno instalirao novi atijev (11.2) driver za graficku karticu (radeon hd 5870), onda sam opet reinstallirao windowse i stavio sam drivere sve (i za maticnu i graficku i monitor- samsung 2333hd) sa cdova koje sam dobio za njih. Sve je radilo OK i mislio sam da sam napokon rijesio problem dok god mi se jednom nije ugasio internet i kad sam ga pokusao ponovno spojiti...slika se poremetila (nesto kao kad imate problema sa grafickom-onako nedefinirane crte po ekranu i tako, bijele vecinom) i morao sam restartat...a sve to samo kad sam pokusao spojiti na internet. Prije toga mi se par puta dogadjalo i cisto kad sam gledao video na youtubeu.

Dakle, da rezimiramo, poceo se smrzavati na startupu i startup repair nije mogao pomoci, a vec prije toga se nekoliko puta smrznuo cisto u windowsima (dok je u igrama radio odlicno) i pojavile su se vodoravne crte te sam morao restartirati, zadnji put se to dogodilo kad sam pokusavao spojit internet ( dok je na ekranu pisao "verifying username and password")

siguran sam da sam nesto zaboravio spomenuti, ali sjetit cu se kad pocnete odgovarati, uglavnom 5-6 puta sam reistallirao windowse i updateao sam ih do kraja i sve drivere snimio sa cdova koje sam dobio, sve je prije radilo kako treba i to se odjednom pocelo dogadjati. Ja sam sumnjoa u novi atijev driver ili mozda cak directx, ali eto dogadja se i sa driverima sa cda.

Hvala, nadam se da cete mi moci pomoci

2810
06.03.2011., 12:53
Točno ispod ovih 700 imaš opciju odabira pregled slika i ostalih foldera. Ova opcija do toga, ti je uključena i prikazuje ti sliku na desnoj strani.ova malo veća od ostalih

Da al kao što vidiš ne prikjazuje sliku kakva je , već su sve istog oblika.?!

Igor88
06.03.2011., 13:32
Sacekaj koju minutu da ih komp "uploada". Ima ih previse,pa moras malo pricekati,jos ako ti je komp sporiji,onda definitivno moras pricekati...radije ih prvo sve prebaci na HDD,pa onda pregledavaj na taj nacin.

ktopol
06.03.2011., 16:45
Nakon instalacije Service packa 1 za sedmicu fileovi na desktopu ne ostaju na mjestu gdje su inače smješteni. Na pr: file je smješten u gormji desni ugao, nakon otvaranja i ponovnog snimanja stavlja ga dolje lijevo, a ne vraća ga na
staro mjesto. Unutar nekog foldera radi ok. ("Bravo za MS programere").

Igor88
06.03.2011., 17:52
Nakon instalacije Service packa 1 za sedmicu fileovi na desktopu ne ostaju na mjestu gdje su inače smješteni. Na pr: file je smješten u gormji desni ugao, nakon otvaranja i ponovnog snimanja stavlja ga dolje lijevo, a ne vraća ga na

Ja nemam taj problem.:kava:

WiseGuy
06.03.2011., 17:53
@2810 - mislim da je tvoj problem ovaj ovdje opisan

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/disable-thumbnail-previews-in-windows-vista-explorer/

znači ona prva zakačka ne smije biti tamo :)

WiseGuy
06.03.2011., 18:00

nisam baš siguran da li sam dobro shvatio problem, ali da nije slučajno uključena opcija za desktop - Auto Arrange Icons
(Desni klik na desktop- View - Auto Arrange Icons)

http://i54.tinypic.com/15ouf0y.png

2810
06.03.2011., 21:12
@2810 - mislim da je tvoj problem ovaj ovdje opisan

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/disable-thumbnail-previews-in-windows-vista-explorer/

znači ona prva zakačka ne smije biti tamo :)

Ovo 1. je izgled prikazan na objašnjavanju problema, a ova 2. slika je prikaz kako je kod mene.

Kad uradim kako je na slici postavke na mom kompjuteru su malo drugačije, tj. kod mene ima samo ovo: Koristi čarobnjak za zajedničko korištenje (preporučeno) i kad to isključim ništa se ne promjeni. A ovo ostalo nisam pkušavala.

http://i51.tinypic.com/sbt45w.jpg

SETRA Samoborček
06.03.2011., 21:36
Scrollaj prema dole, trebalo bi počinjati sa Uvijek :D

2810
06.03.2011., 22:47
Riješen problem hvala puno svima. :D

Zeleni
06.03.2011., 23:45
Pozdrav!

Zamolio bih vas za pomoć, imam nekih problema sa Windows 7 64bit. Situacija je sljedeća, imao sam istu verziju Windowsa dosta dugo vremena i sve je radilo OK dok mi se odjednom nije poceo smrzavati na startupu. Reinstallirao sam windowse, i nakon snimanja svih najnovijih drivera, nakon sto sam ugasio komp i nakon par sati ga upalio...opet se smrznuo na startupu, pokrenuo sam startup repair i predlozio mi je da iskljucim eksterne uredjaje i iskljucio sam gamepad koji je bio ukljucen u usb utor. No to nije popravilo stvar. Tada sam malo googlao i pronasao da je mozda u pitanju driver. Sjetio sam se da sam nedavno instalirao novi atijev (11.2) driver za graficku karticu (radeon hd 5870), onda sam opet reinstallirao windowse i stavio sam drivere sve (i za maticnu i graficku i monitor- samsung 2333hd) sa cdova koje sam dobio za njih. Sve je radilo OK i mislio sam da sam napokon rijesio problem dok god mi se jednom nije ugasio internet i kad sam ga pokusao ponovno spojiti...slika se poremetila (nesto kao kad imate problema sa grafickom-onako nedefinirane crte po ekranu i tako, bijele vecinom) i morao sam restartat...a sve to samo kad sam pokusao spojiti na internet. Prije toga mi se par puta dogadjalo i cisto kad sam gledao video na youtubeu.

Dakle, da rezimiramo, poceo se smrzavati na startupu i startup repair nije mogao pomoci, a vec prije toga se nekoliko puta smrznuo cisto u windowsima (dok je u igrama radio odlicno) i pojavile su se vodoravne crte te sam morao restartirati, zadnji put se to dogodilo kad sam pokusavao spojit internet ( dok je na ekranu pisao "verifying username and password")

siguran sam da sam nesto zaboravio spomenuti, ali sjetit cu se kad pocnete odgovarati, uglavnom 5-6 puta sam reistallirao windowse i updateao sam ih do kraja i sve drivere snimio sa cdova koje sam dobio, sve je prije radilo kako treba i to se odjednom pocelo dogadjati. Ja sam sumnjoa u novi atijev driver ili mozda cak directx, ali eto dogadja se i sa driverima sa cda.

Hvala, nadam se da cete mi moci pomoci
'vako:

1. provjeri temperature i napiši ih ovdje

2. pogledaj kakve errora baca event viewer i napiši ih ovdje

3. skini mhdd ovdje (http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/) (iso image), zaprži ga i daj mu da pronjuška hard disk, eventualne errore napiši ovdje

ktopol
07.03.2011., 02:49
nisam baš siguran da li sam dobro shvatio problem, ali da nije slučajno uključena opcija za desktop - Auto Arrange Icons
(Desni klik na desktop- View - Auto Arrange Icons)

http://i54.tinypic.com/15ouf0y.png

Nije uključena spomenuta opcija. Kod ponovnog sevanja nekog filea, ne vraća ga na mjesto (na desktopu ), gdje je bio ranije, već ga moram "voziti" mišem
na staro mjesto.

sanjinko
07.03.2011., 09:21
Nije uključena spomenuta opcija. Kod ponovnog sevanja nekog filea, ne vraća ga na mjesto (na desktopu ), gdje je bio ranije, već ga moram "voziti" mišem
na staro mjesto.

Da li ti je u Folder Options (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Change-folder-options) stavljena kvačica na "Restore previous folder windows at logon"? Možda u tom grmu leži zec. :rolleyes:

ubojica mekog tuljca
09.03.2011., 11:18
Kupi originalne Windowse.

Vjeruj mi, otkad sam pljunuo soma kuna za prave čiste neokaljane originalne Windowse, život mi je jedno 15 puta ljepši. Podrži i programere takvom gestom.

R1982
09.03.2011., 20:51
Ali zanimljivo je da se ta stvar javlja i na legalnim uredno instaliranim Windowsima.

A čim odeš u System Properties - sve se vrati na normalu i piše da su Windowsi uredno licencirani i aktivirani.

Weird.

poison_ivy_5
10.03.2011., 12:32
da tu probam pitati pošto nema neke teme za nešto slično :p
ma ovaj weather gadgets mi pokazuje da je vani noć kada je dan i obrnuto pa nzn kako to ispraviti?? :ne zna: (ima 7-icu da ne bi bilo zabune)

sanjinko
10.03.2011., 12:47
da tu probam pitati pošto nema neke teme za nešto slično :p
ma ovaj weather gadgets mi pokazuje da je vani noć kada je dan i obrnuto pa nzn kako to ispraviti?? :ne zna: (ima 7-icu da ne bi bilo zabune)

Desktop gadgets (overview) (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/desktop-gadgets-overview)

Kad mišem dođeš iznad gadget-a, pokažu ti se 3 mala dugmeta (buttons); nađi francuski ključ (Options) i potraži svoj grad/mjesto umjesto npr. Redmond, Washington, USA (sjedište Microsofta) :mig:

poison_ivy_5
10.03.2011., 13:46
Desktop gadgets (overview) (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/desktop-gadgets-overview)

Kad mišem dođeš iznad gadget-a, pokažu ti se 3 mala dugmeta (buttons); nađi francuski ključ (Options) i potraži svoj grad/mjesto umjesto npr. Redmond, Washington, USA (sjedište Microsofta) :mig:

jesam,jesam i stoji mi na zg i 500 puta sam to napravila ali i dalje minja dan za noć hahah

pingvin11
10.03.2011., 15:46
Da ne otvaram novu temu, moze brza pomoc.
kupio sam novi laptop uz koji je dolazio instalirani windows 7 , znaci bez ikakvog cd/dvd.

mene zanima kako da ja posto sam tek pokrenio laptop i podesio windows, sebi instaliram kopiju tog windowsa sto imam na ovom racunalu?

na starom racunalu s vistom sam si (ne mogu se vise sjetiti kako) instalirao vistu na CD tako da sam si svaki put kad si zarazim komp ili jednostavno zagušim, ubacim taj cd vistu i reinstaliram si u potpunosti windows vistu. znaci, nisam si nist popravljao s tim cdeom nego sam bio u mogucnosti dici ponovno vistu.

sad, ja zelim si isto to napraviti sa windows 7, da si "kopiram", instaliram taj windows 7, tako da ga imam na CD/DVD-u i da si mogu kad god pozelim, (re)instalirati ga a da mi bude legalna kopija...

hvala puno na brzim odgovorima,
ako nekom moze pomoci model je HP G62, microsoft windows 7 home premium 64bit

iForce
10.03.2011., 16:05
Pa na donjoj strani laptopa imaš key za windows.
Jednostavno preuzmi windowse sa neta i kada instaliraš koristiš taj key.
I imaš legalne windowse.

Ako nisi dobio recovery cd sa kompom onda ne znam kako.

pingvin11
10.03.2011., 16:24
ma nikad nisam dobivao recovery cd kad god sam kupio kompove uz windows tako nisam ni sad...
to moram preko torrenta ili?
hvala puno, iskreno, nikad nisam ni obracao pozornost na te naljepnice iza a sada vidim da stvarno pise :))

SETRA Samoborček
10.03.2011., 17:03
Trebao bi pri pokretanju sustava dobit pitanje da li želiš napraviti recovery. Vjerojatno na disku imaš recovery particiju s kojom vratiš windowse u početno stanje, kao kad si upalio komp 1. puta.

Ostala rješenja podrazumjevaju preuzimanje (OEM!) Windowsa iz nekog drugog izvora i instaliranje s ključem s naljepnice.

Doze
10.03.2011., 17:32
Može pomoć?

Kako da znam što mi crasha windowse. Naime pri pokretanju windowsa mi se sruši sistem, ustvari kada se windowsi podignu do kraja sruše se i pojavi mi se plavi ekran i onda se restartaju. Rade mi samo u safe modu, a i onda ne uvijek.

Uglavnom gdje ima nekakva povijest što se desilo, pa da vam stavim ovdje da mi pomognete?

SETRA Samoborček
10.03.2011., 18:04
Start, run(ili Win Key+R), eventvwr.msc

Doze
10.03.2011., 20:34
E sad sam se sjetio da mi napiše:

IRQL not less or equal

na plavom ekranu kad se sruši.

Što bi to bilo? Hvala

SETRA Samoborček
10.03.2011., 20:41
Svašta :D
Jesi pogledao u Event Vieweru?

Doze
10.03.2011., 20:46
Ma jesam, piše critical events:
kernel power. The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error colud.......

Ali to znam i sam. Koji točno log trebam kopiati ovdje da bude jasnije

Doze
10.03.2011., 20:47
ima i erroe 0x80070005 :D

jakov15116
11.03.2011., 12:34
Trazim nekog koji jako puno zna o Windows 7 i o tome kako skinuti i instalirati te da mi u Privatnoj Poruci napise tutorial i treba mi da ta osoba ce mi moci pomoci oko svih errora. Hitno je i unaprijed Hvala!

cmicmi
11.03.2011., 13:28
http://www.ic.ims.hr/win7/install-win7.html
tut za instalaciju......
za DVD se snađi sam , ili na PM se javi

bajker23
11.03.2011., 13:44
Trazim nekog koji jako puno zna o Windows 7 i o tome kako skinuti i instalirati te da mi u Privatnoj Poruci napise tutorial i treba mi da ta osoba ce mi moci pomoci oko svih errora. Hitno je i unaprijed Hvala!

nema potrebe da otvaraš 2 iste tema na dva povezana podforuma, isti forumaši su na oba :)

Marino15
12.03.2011., 13:14
kako da vidin na win 7 koju rezoluciju ekrana imam di trebam ic?

Cilim
12.03.2011., 13:44
Desni klik misa na ekran> Screen resolution. :)

serenada
12.03.2011., 13:53
kontrol panel-zaslon i to je to

Zeleni
12.03.2011., 20:47
Evo ja ću, pošalji mi na pm koliko plaćaš

player_
16.03.2011., 21:24
da li je netko skinuo i inst IE9?

frccko
17.03.2011., 08:43
da li je netko skinuo i inst IE9?

odličan!

xPsycho
17.03.2011., 09:07
odličan!

olićan :zubo:

player_
17.03.2011., 10:49
meni se isto svida..samo kaj mi nije jasno zasto mu jaaako dugo treba da posalje mail :S

WiseGuy
17.03.2011., 11:59
Meni je dobar, sve radi OK. :)

uniform
17.03.2011., 12:02
IE9 je odličan, kao da odjednom imam puno veći ekran :D
nego, jedino mi (zasad :zubo:) smeta što nema kao na firefoxu kada kliknem desnim klikom "open in new tab" :misli:

WiseGuy
17.03.2011., 12:18
IE9 je odličan, kao da odjednom imam puno veći ekran :D
nego, jedino mi (zasad :zubo:) smeta što nema kao na firefoxu kada kliknem desnim klikom "open in new tab" :misli:

kako nema???
Evo ja sad kliknem desnom tipkom na neki drugi broj stranice na ovoj temi foruma i ponudi mi između ostalog i "Open in new tab" :)

uniform
17.03.2011., 12:23
kako nema???
Evo ja sad kliknem desnom tipkom na neki drugi broj stranice na ovoj temi foruma i ponudi mi između ostalog i "Open in new tab" :)

hahahha, u jbt vid' stvarno :rofl:
sigurno mi je netko sinoć stavio joint u piće :D

player_
17.03.2011., 13:45
samo da mi malo taj mail ubrza..i da se naviknem na ovo kad ocu nes skinut da je dolje bit ce super :D
ali i za sad je dobro

uniform
17.03.2011., 19:12
IE 9 :D

kad kliknem desnim klikom postoji opcija "show picture" ali je nemogu primjeniti niti na jednoj slici (forum,face,google) :ne zna:

sanjinko
17.03.2011., 21:30
@ uniform

Inače vidiš slike, zar ne? :mig:

To je zato što ti u Tools, Internet Options, Advanced (Settings), Multimedia pored Show pictures stoji kvačica; probaj maknuti kvačicu, Apply, OK

sad npr. otvori neku Web stranicu sa slikama i vidjet ćeš samo tzv. placeholders (okvire); desni klik na taj okvir gdje dođe slika, Show picture :)

uniform
17.03.2011., 22:02
@ uniform

Inače vidiš slike, zar ne? :mig:

To je zato što ti u Tools, Internet Options, Advanced (Settings), Multimedia pored Show pictures stoji kvačica; probaj maknuti kvačicu, Apply, OK

sad npr. otvori neku Web stranicu sa slikama i vidjet ćeš samo tzv. placeholders (okvire); desni klik na taj okvir gdje dođe slika, Show picture :)

prijatelju u pravu si, al izgleda da sam se krivo izrazio. :top:
kako da dobijem link od same slike (kad ga nekom hoću poslati kako bih mu pokazao samo sliku)? :)
kao kad u firefoxu (na facebooku ili drugdje) kliknem na neku sliku desnim klikom i onda "pogledaj sliku" (pokaže mi se samo slika i samo kopiram link iz onog gore gdje se upisiuju adrese).
nadam se da si skužio o čemu se radi :D

sanjinko
17.03.2011., 22:42
u IE9, desni klik na sliku, Properties, kopiraj Address (URL)

slučajni_prolaz
18.03.2011., 08:35
Imam dva problema koji mi se javljaju u Windows 7 Ultimate:

1) kada radim na računalu ponekad mi se iznenada zna zamutiti ekran te se pojavi plavi ekran (blue screen) nakon čega započne odbrojavanje u postocima i računalo se automatski restartira. Kad ponovo uđe u OS, javlja mi se sljedeća poruka:

PROBLEM SIGNATURE:

Additional information about the problem:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1050

Additional information about the problem:
BCCode: 4e
BCP1: 00000007
BCP2: 0007C9E6
BCP3: 00000001
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\031811-31980-01.dmp
C:\Users\XAVIER\AppData\Local\Temp\WER-51043-0.sysdata.xml

2) to mi se znalo javljati na XP-u i Visti, a nažalost javlja mi se od sad i na sedmici. Naime, nakon rebotanja windowsa pojavi mi se crni ekran na kojem piše: DIsc Checking i OS počne provjeravati diskovne particije u postocima. Tada obavezno moram pritisnuti enter. Ako ga ne pritisnem i dopustim da se disc checking odradi do kraja (kao na XP-u primjerice), sljedeći puta neću moći ući u računalo, odnosno ikona sa mojim korisničkim računom više nije vidljiva. Problem je i da mi je zbog toga računalo znatno usporenije te da kad uđem u svoj račun moram malo počekati da se kompjuter "skocka" (npr. nemogu odmah otići na d particiju i zasvirati neku pjesmu.)

Jel postoji neko rješenje, update, zakrpa, bilošto da mi rješe ova dva problema ???? Bio bih zahvalan.

sanjinko
18.03.2011., 13:21
@ slučajni_prolaz
Da li ti se ta dva problema pojavljuju i kad startaš Win7 u Safe Mode-u?
Pogledaj ove upute (http://www.sevenforums.com/crashes-debugging/96879-blue-screen-death-bsod-posting-instructions.html), možda pomognu :mig:

GoGs
19.03.2011., 00:32
Što se tiče IE9, čini mi se na prvu da radi fenomenalno. Nego, muči me jedna situacija. Dakle, opera pri windows pregledu dolje kod taskbara nema pregled po tabovima, nego samo po prozorima. I sad se desi u IE da mi za svaki tab dolje pokaže svoj prozor. pošto imam tonu tabova uvijek, tamo mi se nagomila tonu prozora. Ima li lijeka kako to grupirati u jedan prozor?

slučajni_prolaz
19.03.2011., 09:48
@ slučajni_prolaz
Da li ti se ta dva problema pojavljuju i kad startaš Win7 u Safe Mode-u?

Dok sam jučer prebnacivao OS u safe mod, računalo je naprije započelo učitavanje windows datoteka (loading windows files), preciznije drivera (\Windows\system 32\DRIVERS) te svih datoteka sa ekstenzijom *.sys. Nakon toga opet se pojavi blue screen i lap se automatski restartira. (i tako nekoliko puta dok nisam izgubio živce).
Danas sam nekim čudom čak ušao u safe mode. Imaš neko rješenje ?

WiseGuy
19.03.2011., 11:45
Dok sam jučer prebnacivao OS u safe mod, računalo je naprije započelo učitavanje windows datoteka (loading windows files), preciznije drivera (\Windows\system 32\DRIVERS) te svih datoteka sa ekstenzijom *.sys. Nakon toga opet se pojavi blue screen i lap se automatski restartira. (i tako nekoliko puta dok nisam izgubio živce).
Danas sam nekim čudom čak ušao u safe mode. Imaš neko rješenje ?

Možda System restore?! Start - Programs - Accessories - System Tools - System Restore

Vratiti na neki raniji datum kad je računalo radilo kako treba. :)

[Edit] Malo sam pretraživao internet i došao do nekih informacija da bi problem mogao biti u driverima za grafičku karticu.
Probaj na stranicama proizvođača pronaći drivere za grafičku karticu i instalirati ih.

sanjinko
19.03.2011., 16:40
Što se tiče IE9, čini mi se na prvu da radi fenomenalno. Nego, muči me jedna situacija. Dakle, opera pri windows pregledu dolje kod taskbara nema pregled po tabovima, nego samo po prozorima. I sad se desi u IE da mi za svaki tab dolje pokaže svoj prozor. pošto imam tonu tabova uvijek, tamo mi se nagomila tonu prozora. Ima li lijeka kako to grupirati u jedan prozor?

Zapravo svaki dodatni tab u IE9 složi se iza onog glavnoga u Taskbaru pa ikona IE9 izgleda kao "deck of cards" (špil karata), zar ne?

Tools (Alt+X), Internet options, General, Tabs (Settings), makni kvačicu sa "Show previews for individual tabs in the taskbar", restartaj IE9

GoGs
19.03.2011., 18:42
Zapravo svaki dodatni tab u IE9 složi se iza onog glavnoga u Taskbaru pa ikona IE9 izgleda kao "deck of cards" (špil karata), zar ne?

Tools (Alt+X), Internet options, General, Tabs (Settings), makni kvačicu sa "Show previews for individual tabs in the taskbar", restartaj IE9e bravo majstore, to je to. hvala :top:

zmaj9
19.03.2011., 20:42
kad upalim komp poajvi mi se ovo http://img138.imageshack.us/i/greke.png/
sto je to jel to neka opasna greska
kako da to riješim??
hvala

bajker23
19.03.2011., 21:48
kako da to riješim??
hvala

stavi veću sliku, tu ti se ne vidi jasno šta piše :)

xPsycho
19.03.2011., 21:58
stavi veću sliku, tu ti se ne vidi jasno šta piše :)

stisni na nju da se uveca :facepalm:

bajker23
19.03.2011., 22:00
stisni na nju da se uveca :facepalm:

a vidi stvarno :D :mig:

sanjinko
20.03.2011., 09:35
@ zmaj9
O kojoj Asus-ovoj matičnoj ploči je riječ? :misli:

WiseGuy
20.03.2011., 10:07
kako da to riješim??
hvala

U vezi ovog EPU.exe ovdje se nudi nekakvo rješenje:
http://www.removespywareguides.com/EPU-exe-how-to-remove.html

CanSee
20.03.2011., 16:04
jel zna netko možda kolko dođe original windows 7 ultimate?

xPsycho
20.03.2011., 16:17
jel zna netko možda kolko dođe original windows 7 ultimate?

ovisi kako u kojem ducanu, oko 2000 kn :kokice:

sanjinko
20.03.2011., 17:04
@ CanSee
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=windows+7+ultimate&x=0&y=0

LavalST
22.03.2011., 14:59
Prijatelj zeli da mu instaliram win7(prof ili ultimate) na ovu konfiguraciju:

Asus P5G-MX
Intel Pentium Dual core E2180, 2.00 Ghz
DDR2 3 GB
GeForce 8500 GT

...trebalo bi ici bez problema po meni,e sad pitanje je da li stavljati ×86 ili ×64 bitnu verziju? Koliko sam uspio vidjeti procesor podrzava ×64 verziju. Sto preporucate?

Fosna
22.03.2011., 16:37
Neće osjetiti nikakvu razliku koju god verziju da staviš, jedino ako misli RAM dodavati onda stavi 64-bitnu verziju.

Tigrov friend
22.03.2011., 16:41
32 bita ionako nema više od 4gb rama da bi trebao 64 bita, bar moje mišljenje, 32 bi mu radilo ok

sanjinko
22.03.2011., 16:51
@ LavalST
Procesor (http://ark.intel.com/Product.aspx?id=31733&code=Intel®+Pentium®+Processor+E2180+(1M+Cache%2c+ 2.00+GHz%2c+800+MHz+FSB)) jest 64-bitni, ali slažem se da će tvom prijatelju biti dovoljna 32-bitna verzija; isto tako Professional verzija (razlike (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/products/compare))

zmaj9
22.03.2011., 18:01
@ zmaj9
O kojoj Asus-ovoj matičnoj ploči je riječ? :misli:

imam asus M4N75TD matičnu
http://www.asus.com/product.aspx?p_id=b6r5qxwnoajzwcux

daj plizz kak da to rješim

LavalST
22.03.2011., 18:06
Neće osjetiti nikakvu razliku koju god verziju da staviš, jedino ako misli RAM dodavati onda stavi 64-bitnu verziju.

32 bita ionako nema više od 4gb rama da bi trebao 64 bita, bar moje mišljenje, 32 bi mu radilo ok

@ LavalST
Procesor (http://ark.intel.com/Product.aspx?id=31733&code=Intel®+Pentium®+Processor+E2180+(1M+Cache%2c+ 2.00+GHz%2c+800+MHz+FSB)) jest 64-bitni, ali slažem se da će tvom prijatelju biti dovoljna 32-bitna verzija; isto tako Professional verzija (razlike (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/products/compare))

Hvala! :top: Ide onda 32-bitni(professional).

sanjinko
22.03.2011., 19:10
imam asus M4N75TD matičnu
http://www.asus.com/product.aspx?p_id=b6r5qxwnoajzwcux

daj plizz kak da to rješim

Stranica spominje i TurboV (za overclocking) i Asus EPU (za kontrolu potrošnje energije); njušim neki "poremećaj" u BIOS-u, probaj naći relevantne postavke i vrati im početne (default) vrijednosti :misli:

GoGs
22.03.2011., 22:44
Možda glupo pitanje, ali ne nalazim opciju. Ovi most popular siteovi, da li se u tom opera like speed dialu mogu dodjeliti stranice koje ja hoću? gdje i kako? ako je ovo riješeno na način kao u operi, prelazim na IE definitivno.

goranbo
23.03.2011., 01:38
Možda glupo pitanje, ali ne nalazim opciju. Ovi most popular siteovi, da li se u tom opera like speed dialu mogu dodjeliti stranice koje ja hoću? gdje i kako? ako je ovo riješeno na način kao u operi, prelazim na IE definitivno.
Ja nema sanse da se odviknem od Opere :o (ponekad zalim zbog toga)
Nist ne mozes tolko kustomizirat ko Operu.

Ima li IE mouse gestures mozda?

sanjinko
23.03.2011., 09:23
@ GoGs
Ovako "odokativno" (jer na poslu nemam Vistu/7 pa tako ni IE9), čini mi se da taj "Opera-like speed dial" i ne radi ono što bi trebao: :(
How to use the New Tab page in Internet Explorer 9 (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/How-to-use-the-new-tab-page-in-Internet-Explorer-9)

Mogao bi Pin a website to your taskbar (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/pin-a-website-to-your-taskbar), ali to nije TO :(

Iz čitanja rekao bih da nije preporučljivo ni uključiti Suggested Sites (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/How-to-use-suggested-sites-in-Internet-Explorer-9) (pročitaj zadnju Note) :mad:

@ goranbo
7 hard-to-find IE9 add-ons (http://www.networkworld.com/slideshows/2011/032211-ie9-add-ons.html) (vidi slide 5 od 9 odnosno pod Article) :mig:

GoGs
23.03.2011., 10:12
Ja nema sanse da se odviknem od Opere :o (ponekad zalim zbog toga)
Nist ne mozes tolko kustomizirat ko Operu.

Ima li IE mouse gestures mozda?da, i ja isto. evo, ni sad se neću prebaciti. ništa bez speed diala.

@ GoGs
Ovako "odokativno" (jer na poslu nemam Vistu/7 pa tako ni IE9), čini mi se da taj "Opera-like speed dial" i ne radi ono što bi trebao: :(
How to use the New Tab page in Internet Explorer 9 (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/How-to-use-the-new-tab-page-in-Internet-Explorer-9)

Mogao bi Pin a website to your taskbar (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/pin-a-website-to-your-taskbar), ali to nije TO :(

Iz čitanja rekao bih da nije preporučljivo ni uključiti Suggested Sites (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/How-to-use-suggested-sites-in-Internet-Explorer-9) (pročitaj zadnju Note) :mad:

@ goranbo
7 hard-to-find IE9 add-ons (http://www.networkworld.com/slideshows/2011/032211-ie9-add-ons.html) (vidi slide 5 od 9 odnosno pod Article) :mig:još imaju i uvid koje stranice posjećujem. ma krasno :D

uniform
23.03.2011., 12:36
IE9
odem na dnevnik.hr i učitava mi neki video i samo mi izbaci:
a problem caused the program to stop working correctly. windows will close the program and notify you if a solution is available.
close program :mad:
stalno mi se izbacuje, a adobe flash player se redovno updatea. :ne zna: