PDA

View Full Version : Windows 7

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31

Fosna
07.02.2012., 16:03
Kako da ih obrišem?
Desni klik mišem na log pa odabereš 'clear'.

X-Plosiv
07.02.2012., 16:35
Zvuči mi kao problem grafičke, da budem iskren. Probaj tu grafičku kod nekog drugog pa javi da li ima tamo problema.

Nele26
07.02.2012., 16:43
Izvršio sam hash provjeru moje sedmice sa onim validnim od Microsofta-nije prošla!
Moram skinuti drugu verziju sa drugog foruma,spržiti na drugom kompu,pa ponovno instalacija :(
Još jednom hvala na upozorenju.

Gill01
07.02.2012., 16:59
Zvuči mi kao problem grafičke, da budem iskren. Probaj tu grafičku kod nekog drugog pa javi da li ima tamo problema.

To je ovo za mene ili nečiji drugi problem?

Obrisao sam taj log i win7 mi automatski pogasio sve servise, nema ni zvuka a, ni internet preglednika.

Malo sam se pomučio i sve vratio ali opet javlja isti problem :ne zna:

X-Plosiv
07.02.2012., 18:06
To je ovo za mene ili nečiji drugi problem?

Obrisao sam taj log i win7 mi automatski pogasio sve servise, nema ni zvuka a, ni internet preglednika.

Malo sam se pomučio i sve vratio ali opet javlja isti problem :ne zna:

Noup, za Race Boy :D

Nele26
07.02.2012., 19:30
Evo skinuo sam ovu:
http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/default.aspx#FileId=46979

Mirotta
08.02.2012., 19:26
Imam još jedno pitanje u vezi instalacije ako bi mi netko mogao pomoći.

Nisam još prebrisala onaj Starter, to ću preko vikenda, treba mi više vremena za to.

Ovo sam prvi puta radila instalaciju na mamin prazan novi laptop.

Sad kad sam vidjela da to i nije neki problem, htjela bih sebi srušiti windowse i staviti nove ali ne radi mi pržilica da očita cd.

Našla sam da se to može i preko usb-a ali mene brine onaj dio kad se u biosu treba odabrati da se za "priority" stavi dvd/cd.
Kako da ja tamo stavim da se instalacija pokrene s usb-a?
Ne sjećam se da postoji uopće ta opcija nego samo hard i cd:ne zna:

Cilim
08.02.2012., 19:29
Ako se ne sjecas a ti provjeri, ne boli, ako nema izadjes iz biosa i to je to.

Mirotta
08.02.2012., 19:33

Mislim da ne bih znala izaći:lol:

Ravine
08.02.2012., 19:53
Mislim da ne bih znala izaći:lol:

esc esc esc enter

zeljoljilja
08.02.2012., 23:06
Windows 7
Bulid 7601
This copy of Windows is not genuine

To mi stalno pise u desnom uglu desktopa, i kad promjenim sliku na desktopu vraati mi crnu sliku posle nekog vremena.Sta da radim?

Numizmatičar
08.02.2012., 23:54
Windows 7
Bulid 7601
This copy of Windows is not genuine

To mi stalno pise u desnom uglu desktopa, i kad promjenim sliku na desktopu vraati mi crnu sliku posle nekog vremena.Sta da radim?

to ti znaci da windows nije originalan tj. vidim da si vec autorizirao online pa ti windows server salje da ti sedmica nije validna. Sto se tice pozadinske slike, uvijek ce ti biti crna kako god pokusao mijenjati, to This copy is not genuine ce ti uvijek u donjem desnom dijelu pisati.. kompjuter ti moze raditi normalno bez potrebe da kupujes novi windows. Jedini nedostatak toga je da ces prilikom ukljucivanja kompjutera morati cekat 5-6 sekundi da bi mogao pritinuti "Resolve later" i nastaviti sa radom racunara..

Zato se prilikom kupovanja windowsa treba paziti pirata. Kupujte u ovlastenim trgovinama i sve ce biti u redu

No uvijek mozes kupiti pravi windows ako ti pirat ne moze zadovoljiti apetite :zubo:

Mirotta
09.02.2012., 08:34

esc esc esc enter

Hvala na pomoći:mig:

Ako već niste htjeli napisati, mogli ste zaobići pitanje:rolleyes:

Bootanje usb-a će mi biti izazov:zubo:

:W

X-Plosiv
09.02.2012., 10:45
Ajde da i ja pitam za pomoć :D

Imam HP 6830s i Windows 7 Ultimate x64 ...otkad sam ih instalirao, ne mogu instalirati Bluetooth, kaže u setupu uvijek da nemam bluetooth...na prošloj sedmici je radilo, a i na windows xp, nego zadnji put kada sam radio reinstall ne mogu instalirati bluetooth, s time da u device manager imam 2 žuta mark...upute? :D

zeljoljilja
09.02.2012., 12:36
skotnao sam i ja da windows nije orginalan i to sve, samo sam pitao moze li se to ikako promjenit,posto sam na nekim stranim sajtovima citao da moze nekako, samo nisam shvatio kako.

Fosna
09.02.2012., 15:22
Nemoj takve stvari tu pitati jer je zabranjeno. Za početak prouči forumska pravila.

Ravine
09.02.2012., 19:04
Ajde da i ja pitam za pomoć :D

Imam HP 6830s i Windows 7 Ultimate x64 ...otkad sam ih instalirao, ne mogu instalirati Bluetooth, kaže u setupu uvijek da nemam bluetooth...na prošloj sedmici je radilo, a i na windows xp, nego zadnji put kada sam radio reinstall ne mogu instalirati bluetooth, s time da u device manager imam 2 žuta mark...upute? :D

ma inace ti bluethooth na laptopima nerade skoro nikad ...

Cilim
09.02.2012., 19:09
Hvala na pomoći:mig:

Ako već niste htjeli napisati, mogli ste zaobići pitanje:rolleyes:

Bootanje usb-a će mi biti izazov:zubo:

:W

Pa jesi provjerila jel mozes bootati sa USB-a.

Tigrov friend
09.02.2012., 19:25

Ma meni radi broadcom ali sam se namaltretirao da radi

neznam ciljane x64 drivere skinuti? koji je proizvođač, po imenu googlati :ne zna:

X-Plosiv
09.02.2012., 19:46

uvijek je radilo, zato i želim da radi i dalje ...nije da im treba, samo ono, ne znam why odjednom nakon instalacije windowsa ne prihvaća drivere :/ :ne zna:

Tigrov friend
09.02.2012., 19:54
Ili googlaj druge drivere, ako uopće znaš tko je proizvođač ili je krepao jbga, potrošna roba, nadam se da nije :mig:

X-Plosiv
09.02.2012., 19:59
Nije krepao, jer dan prije instaliranja windowsa sam ga kori stio :) ...budem budem provjerio :/

Cilim
09.02.2012., 20:42
Jedino sto nudi za tvoj model laptopa to je ovaj link (http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3688712&prodNameId=3688717&swEnvOID=4061&swLang=13&mode=2&taskId=135&swItem=ob-76382-1).

Cro_Dream_Boy
11.02.2012., 07:25
Evo ovako pošto imam dosta mal hard disk a imam win 7 i svaki dan sve manje i manje mi je GB-a bilo na C particiji i meni je to sumljivo bilo a koliko se sjećam nisam neke programe ili igre veće veličine instalirao i sad sam nešta provjerio i recite dali je ovo normalno ili jer ja neznam i dal kako mogu smanjit, jer recimo Program Files mi ima samo 6 gb a ovo je ostalo sve win mapa evo link od ss-a http://i42.tinypic.com/20gitg5.jpg btw imam win 7 ultimate edition ...:kava:

Target
11.02.2012., 09:43
Meni se čini da je. Ja imam Professional X64 Windowse i Win direktorij je 16,8 GB, tako da je ovo tvoje OK.

Ako ti fali prostora pobriši temp fileove, history od browsera, system restore.

robif
11.02.2012., 18:53
pozdrav,trebam pomoc
2 kompa spojena na ruther imaju internet vezu
e sad bih ja htio da mogu iz jednoga u drugi uzimati podatke i td..
znaci kad odem u moj computer,pa network vidim drugi komp ali kad hocu otvoriti onda me trazi korisnicko ime i pasword a kad je taj drugi komp imao xp mogao sam sve to raditi normalno
znaci windows 7 me trazi korisnicko ime i pasword,sta da napravim???

tomislav_07
11.02.2012., 21:58
Molio bih za pomoc, koristim win 7 vec nekoliko godina, na prijasnjem racunalu mi se cinilo da je to islo dosta brze a bio je podosta slabije konfiguracije, sad sam uzeo novo prijenosno racunalo i promjenio windowse jer su ovi kao "bolji". Instalirao ih prvi put stavio sam sve nadogradnje ukljucujuci i sp1 i kad bih palio racunalo potrebno mu je bilo cca 2 min da se sve podize i bude za koristenje. Mislieci da je stvar nadogradnje srusim ih dolje i ponovo instaliram, nadogradim samo potrebne stvari dignem drivere sve, instaliram office 2010 nero i te osnovne programe al opet mu je potrebno nekih 2 min kad se pali. Jeli to normalno? jeli moguce da je stvar do windowsa? Moje misljenje je da bi to sve nekako trebalo ici brze. Riječe je o windows7 64bit ultimate, planiram uzeti još 4 gb rama pa sam njih stavio jer 32bitni neprepoznaju iznad 4gb koliko sam cuo. Inače igram igrice cod modern warfare 3 gta 4 i slicno sve na hight i radi bez problema. Moja konfiguracija je: AMD Quad Core A6-3400M 1.40GHz / 2.30GHz, AMD Radeon HD 6650M 2GB,1x 4GB DDR3 1333MHz, HDD 750GB.

Tigrov friend
11.02.2012., 22:14
Prvo što mi pada napamet da u msconfig (upiši u search) pa klikni na njega, u tabu startup makneš sve tj. makneš kvačice sa svega što se ne mora nužno pokretati sa windowsima

tj. sve što po potrebi možeš naknadno startati manualno, antivirus recimo mora startati ali catalyst centar recimo ne mora

Target
12.02.2012., 09:25
pozdrav,trebam pomoc
2 kompa spojena na ruther imaju internet vezu
e sad bih ja htio da mogu iz jednoga u drugi uzimati podatke i td..
znaci kad odem u moj computer,pa network vidim drugi komp ali kad hocu otvoriti onda me trazi korisnicko ime i pasword a kad je taj drugi komp imao xp mogao sam sve to raditi normalno
znaci windows 7 me trazi korisnicko ime i pasword,sta da napravim???

http://en.kioskea.net/forum/affich-119257-how-to-disable-username-password-network-pc

tomislav_07
12.02.2012., 09:42
Prvo što mi pada napamet da u msconfig (upiši u search) pa klikni na njega, u tabu startup makneš sve tj. makneš kvačice sa svega što se ne mora nužno pokretati sa windowsima

tj. sve što po potrebi možeš naknadno startati manualno, antivirus recimo mora startati ali catalyst centar recimo ne mora

pogledao sam iskljucio neke programe bolja je situacija.... Kako djeluje nadogradnja na sami sustav, neke osnovne sam napravio ali vecinu jos nisam ukljucujuci i sp1. Bojim se ako napravim sve nadogradnje da ce usporit jos vise...:ne zna:

Gill01
12.02.2012., 14:02
pogledao sam iskljucio neke programe bolja je situacija.... Kako djeluje nadogradnja na sami sustav, neke osnovne sam napravio ali vecinu jos nisam ukljucujuci i sp1. Bojim se ako napravim sve nadogradnje da ce usporit jos vise...:ne zna:

I mom je trebalo cca. 2 minute, pa sam obrisao Avast Internet Securaty (anti virus) i sada se podigne za 65 sec.

Prije nadogradnje sustava dizao se oko 40 sec, tako da iduci put kada budem instalirao (reinstalirao win7 x64 Ultimate) nema više nadogradnje.

Još nešto, nije spor zbog rama jer imam 8 gb dd3

Samo dici manuel Microsoft .NET Framework 4 zbog programa (traže podrušku) i to je to.

Win Update samo gomila gb u sistemskoj particiji OS.

tomislav_07
12.02.2012., 14:47
koji program nabaviti za odrzavanje sedmice ?

Tigrov friend
12.02.2012., 14:50
Imaš neke glavne tipa Tune up utilities, Glary utilities ili Advanced system care,

svatko će ti reči da je neki bolji neki gori, ja koristim zadnji i zadovoljan sam a ti sad sam probaj između ta tri pa sam najbolje odluči :)

Gill01
12.02.2012., 14:58
koji program nabaviti za odrzavanje sedmice ?

Definitivno, samo postoji jedan program za to a, to je Windows 7 Manager

Jednostavno pored toga stroja od programa ne trebaš više ništa :D

sparco
13.02.2012., 15:06
evo imam sljedeći problem, pa ako bi netko znao kako ga riješiti. instalirao sam windows 7 i problem je u tome što ne mogu niti izbrisati, niti preimenovati datoteke koje napravim. javlja mi stalno "acces denied". mogu ih samo čitati tj. otvoriti. išao sam desni klik na folder-propertis-security da promjenim postavke ali ni to nisam mogao. ako bi netko mogao pomoći mnogo bi mi značilo. pokušao sam ovo sa linka napraviti ali pola tih svari me ne pušta napraviti

http://www.finestdaily.com/how-to/windows-how-to/how-to-fix-you-dont-currently-have-permission-to-access-this-folder-or-any-folder-access-in-windows-vistawindows-7.html

serenada
14.02.2012., 14:52
Situacija je sljedeca, zbog koje sam 2 x instalira sve ispocetka, i onda je u redu par dana i opet ista stvar..
Kad idem na Uređaje i pisače dugo se ucitava stranica i tu nema nicega a moralo bi biti: Printer, mis bezicni, mobitel, i jos nekoliko stavki ali ih nema... to mi stvara problem jer nemogu pokrenuti skener ali sa posebnim programom za skeniranje, radi...sve radi i printa ali zasto mi te stavke nestanu...kad idem na Dodaj uređaje, to traje beskonacno dugo i nesta ne doda..

Tigrov friend
14.02.2012., 16:35
Probaj sa dvd-om odraditi repair instalacije

mislim da je nešto sa nečim u sukobu pa blokira sve onda ali prvo probaj repair ili možeš i odmah troubleshoot

i krivi crack to zna raditi, da se ne može u control panel tj. da sve bude prazno itd ali nećemo o tome ovdje

serenada
14.02.2012., 17:32
Probaj sa dvd-om odraditi repair instalacije

mislim da je nešto sa nečim u sukobu pa blokira sve onda ali prvo probaj repair ili možeš i odmah troubleshoot

i krivi crack to zna raditi, da se ne može u control panel tj. da sve bude prazno itd ali nećemo o tome ovdjemogu ja u kontrol panel, sve radi ok, samo na Uređaje i pisače dugo se ucitava stranica i bude prazna..

Tigrov friend
14.02.2012., 19:52
No napisao sam ti što može biti, sukob uređaja, tj. drivera pusti sada control panel to sam napomenuo usput ne lovi se toga

robif
15.02.2012., 15:27
instalirao sam windows 7,par programa,igara i onda je on sam jos updejtao servis pack 1 i jos svasta
sad se dogada da dok je u stanju mirovanja procesor radi na nekih 20 do 30 %
a trebao bi mozda svega 1 do 2%
sta da napravim?

joskoo
15.02.2012., 15:53
instalirao sam windows 7,par programa,igara i onda je on sam jos updejtao servis pack 1 i jos svasta
sta da napravim?

deinstaliraj poluproizvod i stavi XP.

Ručno ćeš morati instalirati neke drivere ali ti barem neće nepotrebno žderati CPU i RAM.

robif
15.02.2012., 15:56

Ručno ćeš morati instalirati neke drivere ali ti barem neće nepotrebno žderati CPU i RAM.

ram-a imam 16 gb a xp vidi samo 4 gb,a i na drugom kompu imam te iste windowse i sve je ok
ali zasto je ovdje ovako ?

WiseGuy
15.02.2012., 17:00
ram-a imam 16 gb a xp vidi samo 4 gb,a i na drugom kompu imam te iste windowse i sve je ok
ali zasto je ovdje ovako ?

Windows 7 je odličan proizvod.
Nakon instalacije vjerojatni ti Windoze rade System Restore točke, indeksiranje datoteka i još svašta nešto, pa pričekaj dan-dva da se sve posloži pa onda vidi da li ti procesor radi u idle-u.

Moja 7-ica instalirana od prvog dana kad su windoze službeno izašle radi sve ovo vrijeme kao bebica. :)

Tigrov friend
15.02.2012., 17:34
Vidi prvo u task manageru što diže proc na tih 20-30% u stanju mirovanja

A ti baci taj poluproizvod od računala i kupi pravo računalo

Bjesomar_
15.02.2012., 18:51
sta da napravim?

Da li je mozda u pitanju laptop ? Mozda spusta frnkvenciju processora kad je u idleu.

robif
15.02.2012., 19:30
nije
to je kucni komp

Gill01
15.02.2012., 19:41
nije
to je kucni komp

ctrl+shift+esc- nadzor resursa- cpu- i pod stavkom cpu vidi što ti koči pc!

Meni je u stanju mirovanja bio na 25%, pa kada sam ušao u nadzor procesnih resursa primjetio sam da bi driveri od zvučne prave problem!

Ako su u pitanju driveri ideš desni taster miša i end process i nakon toga restart pc!

robif
15.02.2012., 19:42
ok,hvala probat cu sutra
pa se javim

Bjesomar_
15.02.2012., 20:12
...

Ako su u pitanju driveri ideš desni taster miša i end process i nakon toga restart pc!

Pa s tim apsolutno nista nisi postigao. Tj. postigao si istu stvar kao da si samo restartao.
:ne zna:

Gill01
15.02.2012., 22:06
Pa s tim apsolutno nista nisi postigao. Tj. postigao si istu stvar kao da si samo restartao.
:ne zna:

Ne, ugasio sam taj procesor (driveri) koji je u stanju mirovanja uzeo 25% prostora intela i7! :mig:

Lijepo kliknuo desnim tasterom na završi proces (end process) i problem riješen.

Sada je u stanju mirovanja na 0% kako i treba biti!

Ako vidi da nije do nikakvih drivera (što mu već zauzima prostor) onda je problem.

Ako ugasi matični proces ode cijeli sustav dolje!

Bjesomar_
15.02.2012., 22:14
Ne, ugasio sam taj procesor (driveri) koji je u stanju mirovanja uzeo 25% prostora intela i7! :mig:

Lijepo kliknuo desnim tasterom na završi proces (end process) i problem riješen.

Sada je u stanju mirovanja na 0% kako i treba biti!

Ako vidi da nije do nikakvih drivera (što mu već zauzima prostor) onda je problem.

Ako ugasi matični proces ode cijeli sustav dolje!

Nadam se da nisi ugasio procesor. :D

Prilikom gasenja racunala SVI procesi se ubiju.

Znaci da li ces ti ubiti proces pa ugasiti racunalo ili ugasiti racunalo (koje ce pobiti procese prije shut downa) je potpuno isto (razlika moze biti jedino u redoslijedu gasenja).

Osim toga taj proces ce ti se vjerojatno ponovno pokrenuti kad upalis racunalo.

Gill01
16.02.2012., 11:11
Nadam se da nisi ugasio procesor. :D

Prilikom gasenja racunala SVI procesi se ubiju.

Znaci da li ces ti ubiti proces pa ugasiti racunalo ili ugasiti racunalo (koje ce pobiti procese prije shut downa) je potpuno isto (razlika moze biti jedino u redoslijedu gasenja).

Osim toga taj proces ce ti se vjerojatno ponovno pokrenuti kad upalis racunalo.

Nisi u pravu. Otišao na end process i problem riješen!
S 25% mjerač se spustio na 0%!
Barem je tako kod mene!

Bjesomar_
16.02.2012., 11:25
Nisi u pravu. Otišao na end process i problem riješen!
S 25% mjerač se spustio na 0%!
Barem je tako kod mene!

Naravno da se spustilo na nula kad si ubio proces koji je radio budalastine.

Pokusavam ti ukazati na to da bi taj proces ubio i obicnim restartom racunala.
Zar je to tako tesko shvatiti ?

robif
16.02.2012., 13:15
evo danas upalim komp i sve stima u stanju mirovanja
hmm(valjda se nesto poslozilo a i lokalni diskc sam juce defragmentirao prije gasenja
nadam se da ce i ostati ovako
hvala svima na savjetima
pozdrav

Tigrov friend
16.02.2012., 13:33
kako je netko napisao sedmici teba neko vrijeme nakon instalacije da se posloži ništa strašno umirit će se sve

Gill01
16.02.2012., 13:48
kako je netko napisao sedmici teba neko vrijeme nakon instalacije da se posloži ništa strašno umirit će se sve

Da li je vrijeme od win boota od 37 sekundi dobro ili se moram zabrinuti? :confused:
Nemam ssd disk, nego obični hdd!

Tigrov friend
16.02.2012., 16:31
A to ti zavisi od konfe ne diže se tako brzo ni na mom lapu jer je već slab sa dual core-om, 2GB rama i discom na 5400, ali ne patim previše oko toga kada mogu stavim ga spavati pa se digne trenutno i super

tomislav_07
16.02.2012., 18:24
Da li je vrijeme od win boota od 37 sekundi dobro ili se moram zabrinuti? :confused:
Nemam ssd disk, nego obični hdd!

cek od kad stisnes dugme za paljenje do pojave ikona na pozadini i mogucnosti koristenja potrebno ti je 37 sek. pa to je super nevidim razloga za zabrinutost sto bi ti za 10 sekundi da mozes prasit :)
jesi nadogradio win 7, instalirao programe kao office antivirus i slicno?

Ravine
16.02.2012., 18:55
Da li je vrijeme od win boota od 37 sekundi dobro obični hdd!

odlično je to :mig:

Osmi
18.02.2012., 13:46
Windows 7 je daleko bolji od Viste, a kamoli kad ga netko uspoređuje sa XP-OM, Imam 7icu od prvog dana kad je izašla i nemam nikakvih problema sa njom.. daleko najbolji prozori do sada :D

zeljoljilja
20.02.2012., 01:23
sta da napravim?

Imam isti problem vec neko vrijeme samo sto je u mene od 50% - 60% i onda sam poksao ctrl+shift+esc- nadzor resursa- cpu- i pod stavkom cpu vidio šta mi koci pc, i smanji na nekih 25%-30% RAM dok mi je CPU na 0%-2%.Sta dalje?Je li ovo opasno?:ne zna:

saiyadjin
20.02.2012., 17:46
ako imaš 4gb rama, 20-30% zauzeća rama je za win7 normalno. cpu ti je ok.

zeljoljilja
20.02.2012., 20:14
ako imaš 4gb rama, 20-30% zauzeća rama je za win7 normalno. cpu ti je ok.

imam 2Gb rama.:(

Tigrov friend
20.02.2012., 21:16
A imam i ja 2GB minus 256MB integruša

http://www.easilysharing.com/images/87430778708636184318.jpg (http://www.easilysharing.com/)

Windowsi, Kaspersky, Objectdock i Rainmeter

a što bi ti? kupi rame skupa sa mnom :)

stipest
21.02.2012., 19:19
Win 7 mi rade backup svaki dan navečer u 11 sati.Kada to ponove sljedeći dan onaj prije izbrišu.Htio bih to promjeniti i staviti da čuva više backup-a i slično.Ne mogu nikako naći neki settings u vezi toga.Pomoć!
Hvala

maslačko
26.02.2012., 17:16
Koja je cijena za Win 7, recimo, Home Premium (retail; trebam instalirati na računalo kod kuće)? Bijah u jednoj trgovini gdje su cijene bile otprilike 3000 pa me samo zanima ima li igdje za kupiti jeftinije i gdje najbolje u Zg-u, ako netko zna? Hvala!

SETRA Samoborček
26.02.2012., 17:59
Home Premium retail 1600-1800 kuna, Professional retail 2300+ kuna. Engleske verzije :).

Mirotta
01.03.2012., 17:42
Stavila sam konacno Windows Ultimate umjesto Startera na mamin laptop.
Mogu reci da puno brze radi sve:ne zna:

Sebi jos moram preko usb-a instalirati, imam tu opciju u biosu ;) ali me zanima da li uopce mogu stavit 7 na svoju jadnu konfiguraciju?

Laptop ima
512mb Ram-a i 80gb hdd, star je 7 godina:D

Da li ce to funkcionirati?

Nele26
01.03.2012., 18:07
Dakle imam AMD procesor Sempron(tm) 145 od 2,80 GHz sa 8GB RAM-a,
Windows 7 Ultimate 64-bitni sustav.
Pitanje:zašto mi program CPU Usage pokazuje 100% iskorištenosti procesora i samo 1971MB korištenih RAM-a(bjednih 27%) a slobodnih 5451MB(vidi sliku!):503:
Šta ne bi trebao koristiti više RAM-a!?:ne zna:
https://lh3.googleusercontent.com/-hercLZG_83E/T0-5L-QkIqI/AAAAAAAAAN4/djEWE5AzhwY/s912/ScreenShot002.jpg

Ravine
01.03.2012., 18:12
me zanima da li uopce mogu stavit 7 na svoju jadnu konfiguraciju?

Laptop ima
512mb Ram-a i 80gb hdd, star je 7 godina:D

Da li ce to funkcionirati?

nece radit, bolje ne stavljaj, preslabo je to :kava:
lako za hard, al imas malo RAM memorije.

Lux...
01.03.2012., 18:37

potpisujem, RAMi su problem, meni je sa 1gb štekalo, 2 je već oke

Tigrov friend
01.03.2012., 18:38

Slažem se jer nije samo windows koji uzima radnu memoriju......
a ne želiš imati samo windows dignut i ništa drugo pa gledati u njega samog

potpisujem, RAMi su problem, meni je sa 1gb štekalo, 2 je već oke

Ja već polako osjećam i manjak na ta 2GB jer su programi sve zahtjevniji svakom novom verzijom, programi idu naprijed a hardware mi stoji na mjestu a to ne ide

Lux...
01.03.2012., 18:38
Dakle imam AMD procesor Sempron(tm) 145 od 2,80 GHz sa 8GB RAM-a,
Windows 7 Ultimate 64-bitni sustav.
Pitanje:zašto mi program CPU Usage pokazuje 100% iskorištenosti procesora i samo 1971MB korištenih RAM-a(bjednih 27%) a slobodnih 5451MB(vidi sliku!):503:
Šta ne bi trebao koristiti više RAM-a!?:ne zna:

zašto?? pa procesor je i meni uvijek bio najopterečeniji dio kod prženja, a imam 4 jezgri na 3.0GHz

Tigrov friend
01.03.2012., 18:49
Da pitam tu pošto vidim da se može kompletno upgradeat bar sedmica na osmicu CP, znači sa programima, postavkama i fileovima

da li mi je to pametno napraviti ako mi sada sve radi? da li je netko išao na to? ili da bolje ja još ostanem tu gdje jesam da ne izazivam vraga??

ali nevjerovatno kako mene uvijek vuće praviti takve piz...

možda bolje da si dam malo mira :D

WiseGuy
01.03.2012., 18:55
Da pitam tu pošto vidim da se može kompletno upgradeat bar sedmica na osmicu CP, znači sa programima, postavkama i fileovima

da li mi je to pametno napraviti ako mi sada sve radi? da li je netko išao na to? ili da bolje ja još ostanem tu gdje jesam da ne izazivam vraga??

ali nevjerovatno kako mene uvijek vuće praviti takve piz...

možda bolje da si dam malo mira :D

ako imaš prostora na disku (drugoj particiji), onda napraviš Backup Image (recimo s Acronis True Image-om) i onda napraviš upgrade na 8-icu, pa ako krene po zlu, ili ti se ne svidi, uz pomoć bootabilnog CD koji napraviš sa Acronisom, poslije povratiš sustav s Imageom koji si napravio :)

Mirotta
01.03.2012., 19:59
Hvala vam na odgovorima.

Puno sam naucila na ovom pdf-u:top:

Morat cu ipak na njega onda stavljati xp, mislila sam sedmicu samo zbog jednostavnije instalacije.

Jer ionako mi za koji dan stize novi komp pa bi mi ovaj sluzio samo za slike i dokumente, ali mu je nepohodna bilo kakva reinstalacija jer trokira i zagadjen je.

Bojim se da niti nece izdrzati instalaciju jer mi se pregrijao i ugasio kad sam usla u bios.

Na novog svakako ide Utimate:D.

Jos me zanima koja je razlika izmedju verzije 32 i 64 bita?

*Hades*
01.03.2012., 22:00
32-bitni Windowsi koriste do 3.5 GB RAM-a dok 64 nadalje. U svakom slucaju je bolje 64 ako imas 4+ GB.

Bjesomar_
01.03.2012., 22:20
Nije to jedina razlika.
Zapravo ta tih 4GB je samo posljedica toga sto je 2 na 32 jednako 4 GB pa procesor ne moze adresirati vise od 4GB. postoji memorija, ali nema dovoljno adresa za memoriju.

Ako se ne varam, postoje chipseti i 32 bitni procesori koji podrzavaju 8GB.

Osim adresiranja i posljedicno nemogucnoscu adresiranja vise od 2^32 adresa (4GB) razlika je u tome da 64 bitni procesori "prirodno" rade s vecim brojevima 2^64. Znaci da npr. zbrajanje dva broja veca (zapravo ako je rezultat veci) od 2^32 radi brze na 64 bitnom procesoru.

Ima jos toga ali ...

Mirotta
02.03.2012., 07:48
*Hades* :top:

Bjesomar, ovo je ipak preopsirno za mene :zvrko:

Nele26
02.03.2012., 14:48
zašto?? pa procesor je i meni uvijek bio najopterečeniji dio kod prženja, a imam 4 jezgri na 3.0GHz
Ma pitam jer mi je tako stalno,a u pozadini se vidi i još jedan program.
Pozdrav!

batelant
06.03.2012., 16:38
da li je ovo istina povise sta san procita da je win7 ultimate brzi od home premium... pitan iz razloga sta iman bjesan laptop i7 8GB 2GBgraficka ali hdd vrti na 5400rpm da li ga to ''gusi''?

X-Plosiv
06.03.2012., 16:51
Radilo biti računalo brže da je 7200rpm, ali bi ti se laptop i jače čuo, grijao itd...i vjeruj mi, ne bi baš puno vidio razliku ako se baviš normalnim stvarima...

dell12
06.03.2012., 19:06
Jutros sam mislio postaviti pitanje zašto mi se neki čude i smiju što želim kupiti win7 i dobih odgovor u vijestima, dvojica privedena zbog skidanja s interneta....

batelant
07.03.2012., 06:20
normalne stvari su programiranje rad u visual2010, java... ... ne znan koliko to vuce resursa... to zena radi...

porazavajuce mi je da se na vecini laptopa mora kupit posebno win da to ne dolazi vec predinstalirano dok je u italiji npr svaki lap sa tim...

X-Plosiv
07.03.2012., 09:22
@dell ... to sto je bilo u vijestima je glupost.
@batelant .... nemoj uzimati novi hdd, neces vidjeti razliku...a za laprope, neki dolaze, neki ne..

nella1987
07.03.2012., 09:42
Ne znam di da pitam, al vidim da se ovdje piše o sedmici.. ja imam sedmicu i zanimama me ako netko zna kako da vidim stranice na kojima je netko bio na internetu. Mislim znam da se otvore favoriti i da se ide na povijest, al ako netko tu povijest izbriše, di se mogu vidit te pobrisane stranice i kako??

batelant
07.03.2012., 10:04
@dell ... to sto je bilo u vijestima je glupost.
@batelant .... nemoj uzimati novi hdd, neces vidjeti razliku...a za laprope, neki dolaze, neki ne..

normalno da necu novi je lap... nego me zanimala ta situacija sa win home premium i win ultimate da li je istina da je ultimate brzi... ili sta...

Mirotta
07.03.2012., 10:09
Napravila sam neki propust prilikom instalacije win 7.

Vidim samo particiju c a napravila sam dvije particije.
Što da napravim, da li moram sve ispočetka?

Na c je 100 gb, gdje je onda ostatak, ne vidim to:confused:

batelant
07.03.2012., 10:23
Napravila sam neki propust prilikom instalacije win 7.

Vidim samo particiju c a napravila sam dvije particije.
Što da napravim, da li moram sve ispočetka?

Na c je 100 gb, gdje je onda ostatak, ne vidim to:confused:

ja mislin da nisi napravila popust doduse jako sam siguran da nisi samo tribas ic u disk menađeru i prikazat tu drugu particiju... nisan vise toliko u ovome pogotovo u 7ici izgubija san korak ali to ti je u par koraka ako je samo to u pitanju a kako san napisa jako sam siguran da je...

Mirotta
07.03.2012., 10:28
ja mislin da nisi napravila popust doduse jako sam siguran da nisi samo tribas ic u disk menađeru i prikazat tu drugu particiju... nisan vise toliko u ovome pogotovo u 7ici izgubija san korak ali to ti je u par koraka ako je samo to u pitanju a kako san napisa jako sam siguran da je...

Našla sam tamo ali ne znam kako da ga formatiram ili što već.
Imam taj c od 97 gb, onaj mali ostatak i ovo od 368 gb. Kako da od toga napravim d? Ili e, svajedno, trenutno je dvd označeno kao d.

Jedina opcija koju mi daje s tim je "new simple volume".
Da li ću tako kreirati d?
Bojim se da nešto ne pokvarim.

Jesam napravila s tom opcijom, lako je.

Mogla se nazvati jedino E. Sad imam C i E.

Target
07.03.2012., 13:49
Izabereš "new simple volume" i kreiraš novu particiju. Kasnije možeš slovne oznake narihtati kako ti paše.

Mirotta
07.03.2012., 17:01
Izabereš "new simple volume" i kreiraš novu particiju. Kasnije možeš slovne oznake narihtati kako ti paše.

Jesam i oznake promijenila, baš je jednostavna ova sedmica, i puno ljepša:D

Boss
15.03.2012., 10:24
Dakle, trebao bi kupiti windowse( nije bitno koje) ,ali ne OEM nego R. Da li netko zna koja je najpovoljnija cijena , koliko sam gledao nema ispod 2000 kn. MOlim za pomoć znači najpovoljniji dućan....

Hvala!

Canelis45
15.03.2012., 11:54
Pozdrav, instaliran win 7 home premium na HR jeziku, ja bih to sve volio da mi bude na EN jeziku, kako to napraviti?

sali
15.03.2012., 12:11
ispod 2000 kn. MOlim za pomoć znači najpovoljniji dućan....

po cjeniku koji gledam, home-premium-7-retail krajnja cijena je 1800kn [preračunato sa svime, osnovna cijena je us$], ali je to služb microsoft cjenik za bih

wackyzg
16.03.2012., 18:10
Pozdrav, instaliran win 7 home premium na HR jeziku, ja bih to sve volio da mi bude na EN jeziku, kako to napraviti?

Otiđi u Windows update, pod opcionalnim downloadima imaš English language pack, pusti neka skine i instalira.
Zatim odeš u Control Panel (odaberi large ili small icons pogled). Odabereš regija i jezik, kartica Tipkovnica i jezik, te tamo imaš Instaliraj/izbriši jezike. Odaberi engleski, napravi log off i log on.

Tada, imaš Windows na engleskom. ;)

Ravine
16.03.2012., 22:20
Otiđi u Windows update, pod opcionalnim downloadima imaš English language pack, pusti neka skine i instalira.
Zatim odeš u Control Panel (odaberi large ili small icons pogled). Odabereš regija i jezik, kartica Tipkovnica i jezik, te tamo imaš Instaliraj/izbriši jezike. Odaberi engleski, napravi log off i log on.

Tada, imaš Windows na engleskom. ;)

botino, nema ultimate nego home premium, a na home premium nema opcije za minjat jezik

Canelis45
16.03.2012., 23:27
Ok, hvala, pročitao sam zadnji odgovor, sve je jasno.

DerrickRose
17.03.2012., 11:54
Zna li neko zasto svaki jebeni put kad idem reinstalirat windows 7 ultimate x64 uopce ne daje opciju za formatiranje diska :S ?
Samo mi ponudi na koju particiju ocu instalirat windowse i kad je odaberem, samo se nastavi na instalaciju, uopce ne formatira disk i sve datoteke spremi u windows.old
Pa sad zna neko zasto mi se ovo dogadja :SS ?

Cilim
17.03.2012., 12:25
Zna li neko zasto svaki jebeni put kad idem reinstalirat windows 7 ultimate x64 uopce ne daje opciju za formatiranje diska :S ?
Samo mi ponudi na koju particiju ocu instalirat windowse i kad je odaberem, samo se nastavi na instalaciju, uopce ne formatira disk i sve datoteke spremi u windows.old
Pa sad zna neko zasto mi se ovo dogadja :SS ?

Zato sto ne radis dobro pogledaj kako to izgleda na ovom linku (http://www.sevenforums.com/tutorials/1649-clean-install-windows-7-a.html). :(

Osmi
17.03.2012., 13:31
Ti si valjda iso na prvi prozor, a ta ti opcija znaci da ti ostanu ti stari windowsi,

a drugi prozor ti znaci Friška instalacija windowsa i tamo imas opciju da formatiras disk.. Pogledaj kak ti je Cilim stavio link. nemres fulat :)

DerrickRose
17.03.2012., 13:33
Zato sto ne radis dobro pogledaj kako to izgleda na ovom linku (http://www.sevenforums.com/tutorials/1649-clean-install-windows-7-a.html). :(

e hvala puno, ja nisam na gumb "advanced drive options" uprio :D

samo ova recenica:
"WARNING: You may not have the Drive options (advanced) option unless the installation is done at boot, and not running the installation from within your current OS."

Nisam siguran jel' meni gumba uopce bilo, pa sad znaci trebam ubacit DVD i restartat komp i namjestit da dvd drive prvo ocitava ili :) ?

@OsmaniJunior

A nadam se da cu uspit, sve ide osim tog formatiranja al' eto vidit cemo :)

Tnx obojici na pomoci..

Tigrov friend
17.03.2012., 16:19
Misilim da nemaš format ako instaliraš iz postojećeg OS-a samo sa Dvd-a bar se ja ne sjećam da sam imao

DerrickRose
17.03.2012., 16:41
Pa cek, kako onda da ne instaliram sa postojeceg OS-a ?
Jedino da nekako formatiram Sys C na kojem mi je trenutno Win7, al' kad to iden napravit nece jer mi ka moze nastetit disku jer su tu windowsi instalirani :SS

Tigrov friend
17.03.2012., 17:22
A možeš sa DVD-a stavi u biosu da je prvi boot device rom, stavi DVD sa sedmicom i vozi....

ili možeš ako ti bios dopušta instalirati sa usb-a koji mora biti minimlno 4GB i prazan (obično u biosu usb hard drive)

za sve postoje tutorijali na netu

Iz OS-a ne možeš formatirati taj OS, ne možeš piliti granu na kojoj sjediš... :)

DerrickRose
17.03.2012., 18:58
A možeš sa DVD-a stavi u biosu da je prvi boot device rom, stavi DVD sa sedmicom i vozi....

ili možeš ako ti bios dopušta instalirati sa usb-a koji mora biti minimlno 4GB i prazan (obično u biosu usb hard drive)

za sve postoje tutorijali na netu

Iz OS-a ne možeš formatirati taj OS, ne možeš piliti granu na kojoj sjediš... :)

heheh, shvacam sad :DD
Hvala

Acid303
23.03.2012., 15:48
Je li moguće podesiti da ikone na desktopu izgledaju prozirno/zamagljeno, kao npr. hidden fileovi? Guglao sam, ali piše samo za transparentnost koja stvara sjenu pomoću ListviewShadow registry tweaka no to nije ono što želim.

Kenan Keno Daut
24.03.2012., 13:48
Imam jedan problem.Naime,moj prijatelj zeli da mu instaliram Windows 7 Enterprise SP1 32 bit.Ali,postoji dvoumljenje,da li ce se,ako windows 7 negdje zastane u instalaciji,da se ponovo vrati XP?

Hvala unaprijed!

chillout23
24.03.2012., 13:51
nece

Sent from my Desire23

Kenan Keno Daut
24.03.2012., 14:02
nece

Sent from my Desire23

izvini,nisam te razumio?

Cilim
24.03.2012., 14:31
A zasto bi zastao, evo preduvjeta (http://windows7.jutarnji.hr/article/sistemski-preduvjeti-za-windows-7/14/).

CRonaldo-im
27.03.2012., 16:01
Sinoć sam normalno isključio komp i jutros kad sam ga upalio sve mi je vratio na početne postavke svi moji programi su ostali ali sve je vratio na početak kao da je tek instaliran windows, sve dokumente obriso odnosno dokumenti su prazni i moje postavke je vratio na početno, sve sam ja to nekako ponovo postavio i vratio na staro kolko sam mogo ali kad sam resetiro komp opet ista stvar, molim pomozite ako znate što je jer to će me izludit???

Mr. Jigsaw
29.03.2012., 15:15
Jel zna iko zasto mi se pali windows media center kada izađem iz igre na kompjutoru?

Legendary122
29.03.2012., 17:35
Imam komp cetvorka
-64 mb graficka
-768mb rama
-2.0 Ghz procesor
-80Gb HDD
Zanima me dali bi mogao podici windows 7 OS mislim dali ce mozda nesto zezat ili kociti da znam unaprijed da se nebi zezno :)

Molio bi vas da mi pomognete :D

Bllacky
29.03.2012., 19:07
Jel zna iko zasto mi se pali windows media center kada izađem iz igre na kompjutoru?

Pretpostavljam da se radi o demo igrici koja na kraju ima reklame pa verovatno jedna od njih pokreće wmp... Daj nam vise informacija ukoliko nije tako...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bllacky
29.03.2012., 19:12
Sinoć sam normalno isključio komp i jutros kad sam ga upalio sve mi je vratio na početne postavke svi moji programi su ostali ali sve je vratio na početak kao da je tek instaliran windows, sve dokumente obriso odnosno dokumenti su prazni i moje postavke je vratio na početno, sve sam ja to nekako ponovo postavio i vratio na staro kolko sam mogo ali kad sam resetiro komp opet ista stvar, molim pomozite ako znate što je jer to će me izludit???

Kakav av imaš, da li si nešto novo install taj dan? Moj savjet prije svega najjednostavnije backup dokumenata i format c. Ako to nije opcija reci da tražimo druga rješenja...

Cilim
29.03.2012., 21:32
http://windows7.jutarnji.hr/article/sistemski-preduvjeti-za-windows-7/14/

Mr. Jigsaw
29.03.2012., 22:07
Pretpostavljam da se radi o demo igrici koja na kraju ima reklame pa verovatno jedna od njih pokreće wmp... Daj nam vise informacija ukoliko nije tako...

Nije demo, igra je football manager, koristim deamon tools za pokretanje ako ti znači šta.

Zeleni
29.03.2012., 22:11
Imam komp cetvorka
-64 mb graficka
-768mb rama
-2.0 Ghz procesor
-80Gb HDD
Zanima me dali bi mogao podici windows 7 OS mislim dali ce mozda nesto zezat ili kociti da znam unaprijed da se nebi zezno :)

Neće to ići kako bi trebalo, nemoj se zamarati sa instalacijom sedmice :)

Bjesomar_
29.03.2012., 22:18
Imam komp cetvorka
-64 mb graficka
-768mb rama
-2.0 Ghz procesor
-80Gb HDD

Mogao bi podici Win7 s tim ali bi se vuklo ko afere iza HDZ vlade.

slavencic75
30.03.2012., 16:38
Dakle,

Novi laptop kupljen u Austriji, Win7 Home premium predinstaliran potom instaliran paljenjem, njemačka verzija (meni jako iritantna i nerazumljiva).
Postoji li ikakva jednostavna i recimo legalna varijanta promjene jezik u en ili hr? Probao sam s nekim programom koji se zove Vistalizator, ali mi ga ne da instalirati.

Unaprijed zahvaljujem na savjetu i isprika ukoliko je tema već spomenuta

K@rlo
30.03.2012., 18:07
Dakle,

Novi laptop kupljen u Austriji, Win7 Home premium predinstaliran potom instaliran paljenjem, njemačka verzija (meni jako iritantna i nerazumljiva).
Postoji li ikakva jednostavna i recimo legalna varijanta promjene jezik u en ili hr? Probao sam s nekim programom koji se zove Vistalizator, ali mi ga ne da instalirati.

Unaprijed zahvaljujem na savjetu i isprika ukoliko je tema već spomenuta

Pogledaj u Win Update postoji li mogućnost skidanja hr jezičnog sučelja. Kod Ultimate verzije postoji.

Mr. Jigsaw
30.03.2012., 18:10
kolko vama ima posto ono korištenje CPU-a i memorije?
Koja je granica kada nije dobro, tj. kada je preopterečen?

dugoselac
30.03.2012., 18:25
http://www.imagesticky.com/images/hmku9wzhjbn7c9eb2gm.png
http://www.imagesticky.com/images/2nqil4hoqggr8gy24da.png

imam neki virus, kada otvorim neku igru, nakon 5min pojavljuju se bijele crte, zelene kocke....uglavno počne štekati
radi se o laptopu, cpu intel core i5 480m 2.67ghz, s ugrađenom grafikom, 4gb rama, nvidia 315m 512mb

http://www.imagesticky.com/images/vk4ovrlnjw39zqzlyavc.png

laptop sam defergmetirao, očistio, skenirao s malwaer bytsom, imam win7
inače, sumnjam na swchost.exe, jer procesor stavlja na 30%, a memoriju na 40-50%

p.s komp mi šteka otkad sam instalirao counter strike, ali sam ga izbrisao čim sam vidio sumnljive datoteke tipa vldrv
šta da napravim, možete li mi pomoći?

SETRA Samoborček
30.03.2012., 19:21
Jesi instalirao sve drivere za grafičke kartice? Imaš Intelovu na procesoru i nVidiu posebno. Jesi siguran da ti se ova nVidia uopće pali?
Bijele crte i zelene "kocke" ne upućuju na virus, nego na problem s memorijom grafičke kartice. Da li ti inače sve OK radi? Jel ti se laptop možda pregrijava?

Obje kartice nisu nešto za moderne igre, ali stari CS bi morao raditi bez problema na obje, hmmm.

dugoselac
31.03.2012., 06:53
Jesi instalirao sve drivere za grafičke kartice? Imaš Intelovu na procesoru i nVidiu posebno. Jesi siguran da ti se ova nVidia uopće pali?
Bijele crte i zelene "kocke" ne upućuju na virus, nego na problem s memorijom grafičke kartice. Da li ti inače sve OK radi? Jel ti se laptop možda pregrijava?

Obje kartice nisu nešto za moderne igre, ali stari CS bi morao raditi bez problema na obje, hmmm.

nisi me baš najbolje razumio...
moj laptop je nov, kupio sam ga u 1.mj, igrao sam bez problema call of duty mw3 bez štekanja i to na najvišim perfomancama
igrao sam i battlefield 3, bez štekanja i to na najvišoj rezoluciji
a onda me je moj prijatelj nagovorio na counter strike jer onda kao ima multiplayer
uz njega je došao i wallhack, koji je bio pun virusa, avg, malwarebytes ga nisu skužili sve dok nisam našao i fajl imena vldrv, kojeg sam izbrisao i tek onda me je avg obavijesto da u tom fajlu ima virusa, trojana itd
izbrisao sam igricu, ali virusi su, po mojoj pretpostavci-ostali
otkad sam instalirao counter strike, sve štaka, procesor ponekad radi i na 50%, a to zahvaljujući csns.exe i swchost.exe(možete ih vidjeti na slikama)
probao sam i u safe modu, pokušao sam izbrisati one fajlove u kojima je virus ali -pristup je odbijen-

SETRA Samoborček
31.03.2012., 08:37
Ja te fajlove na slici ne vidim :(
Vidio samo svchost i csrss koji su normalni sistemski procesi.

Ako stvarno imaš sWchost onda imaš neki virus, čudno da ga avg ne otkriva. Imaš na kompu nešto i od Nortona (Symantec)?
Nisi baš pogodio temu s ovim upitom, nema neke veze s win 7 :)

Inače dosta tih crackova, hackova i ostalog javlja false-positive pri skeniranju.
Čudno je da google na spomen counter strike vldrv virus ne vraća skoro ništa :)

Tko zna što se tebi zmrdalo pri toj instalaciji.

Cilim
31.03.2012., 09:00
dugoselac@:
Ako sumnjas na virus javi se dobroti na podforum Security (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=89).

dugoselac
31.03.2012., 09:45
vratio sam sustav pomoći samsung recovery soution
odabrao sam osnovno vraćanje
kada se sustav vratio, uopće više nemam nekih programa kao npr za pregledavanje 3d web stranica (mislim na one moderne)

Bllacky
01.04.2012., 13:06
Prije svega sramota je uopće da govoriš o cs i tome da palis citeve, iskreno i treba ti virus da se naucis pameti.
A ako je do virusa, nabavi pravi av program (bitdefender), instaliraj i pokreni komp u safe mode, tamo pokreni scan i rjesit ćeš se toga.

dugoselac
01.04.2012., 13:56
stvar riješena, više se ne pojavljuju zelene crte, ponovno sam instalirao win7
inače, da li se mogu te zelene crte pojavljivati i zbog prašine na grafičkoj?

SETRA Samoborček
01.04.2012., 15:02
Crte i "kockanje" zeleno su artefakti, oni se pojavljuju ili zbog kvara hardvera (memorije) ili zbog pregrijavanja ili zbog svega skupa. Ne sjećam se virusa koji bi izazivao artefakte u igrama nakon par minuta igre, obično su svi takvi problemi hardverski.

A tebi kao što sam rekao se nešto drugo poremetilo kod tih instalacija, ne vjerujem da si ikad imao virus, nego ti je AV javljao "false positive".

Osmi
01.04.2012., 22:37
Istina, ja kada sam aktiviro office prek programa, avast mi je cvilio :D a zapravo je uzbuna bila bezveze..

Mr. Jigsaw
02.04.2012., 18:28

jel zna iko problem:ne zna: ?????????

Mr. Jigsaw
02.04.2012., 18:36
Evo opet pitam, da li zna itko zasto mi se pali windows media center kada izađem iz igre football manager?
igru pokrecem sa deamon tools.
ovako se otvori wmc: http://imageshack.us/photo/my-images/405/microsoftwindows7window.jpg/

EDIT: ups, dupli post, sry blokao mi je komp

X-Plosiv
02.04.2012., 19:04
Prvi link na googleu kaže ovo

Its to do with the short cut if you go in C/ Program Files/ Sports Interactive/ Football Manager 2011. There is a file called fm-MCE (Media Centre Edition), if you run FM from there every time you shut it down it opens up MC. Swap your shortcut on your desktop/ where ever you click to open FM with fm.exe and that should sort your problem out.

Mr. Jigsaw
02.04.2012., 19:30
Prvi link na googleu kaže ovo

Its to do with the short cut if you go in C/ Program Files/ Sports Interactive/ Football Manager 2011. There is a file called fm-MCE (Media Centre Edition), if you run FM from there every time you shut it down it opens up MC. Swap your shortcut on your desktop/ where ever you click to open FM with fm.exe and that should sort your problem out.

zahvaljujem:D

X-Plosiv
02.04.2012., 22:10
Google je prijatelj svima :)

DailyProphet
07.04.2012., 00:23
dakle, danas se iz cista mira pojavila poruka pri paljenju o nekakvom 'not genuine' tipu windowsa. i ja sam samo produžila dalje jer sam totalni neznalica za kompjutere (osim dok sve dobro radi, je l') i sad mi u donjem desnom kutu ekrana piše 'windows 7. build 7600. this copy of windows is not genuine.
sve radi ok osim šta je izborna traka na dnu ekrana pocrnila i sta stoji ta poruka.
ništa pametno ja nisan izguglala a da razumin napisano. neki sejf modovi i slične strašne riječi :D
inače, laptop nije moj, odnedavno ga imam na posudbi, novi je (eMachinesov mini) i mislim da su windowsi oriđiđi (imam na poleđini naljepnicu s product keyem).
pojavi mi se neka poruka da 'validaliziram' stanje al oće 199 dolara koje nemam :cerek:
šta sad?
1. da ignoriram? oće bit kakvih smetnji?
2. reinstalacija windowsa (a ubijte me ako mi pada na pamet kako je to učinjeno in the first place na laptopu u koji ne moze cd)
3. vratim vlasniku i pravim se luda? zezam, se.

(nominiram se za šampione gluposti na 'baš razno', al zbilja se ne kužim u tehnologiju. osim u forum i fejzbuk) :D

Zeleni
07.04.2012., 11:42
Bit će da si pokupila update KB971033:

1. Možeš ignorirati
2. To bi svakako pomoglo, instalirano je preko USB sticka
3. Može i to, ako je vlasnik stavio Win gore, onda će znati maknuti ovo za par minuta :D

Ako se ti želiš gnjaviti s time, onda upiši u gugl svoj error "windows 7. build 7600. this copy of windows is not genuine" i odmah na prvoj stranici imaš puuuno odgovora kako to riješiti, s obzirom da se ovdje ne raspravlja o pirateriji :)

PS. provjeri da nisu možda Win stvarno original, ali je došlo do neke zabune. Pogledaj što piše na naljepnici ispod laptopa, za koju verziju Win-a je ključ (ugasi laptop dok ga okrećeš). Onda ga upali i napravi desni klik na Computer, pa na Properties. Odmah na vrhu tog prozora piše "Windows edition" pa tamo provjeri slaže li se licenca sa distribucijom koja je instalirana. Ako je licenca npr. za Home Premium, a ti imaš Ultimate, onda se vjerojatno radi o pirateriji :)

Fosna
07.04.2012., 12:05
3. vratim vlasniku i pravim se luda? zezam, se.
Vrati ga vlasniku, to što je on stavljao piratske windowse to je njegov problem, to nema apsolutno nikakve veze s tvojim korištenjem laptopa. Nek si to sredi.

DailyProphet
07.04.2012., 15:27
Vrati ga vlasniku, to što je on stavljao piratske windowse to je njegov problem, to nema apsolutno nikakve veze s tvojim korištenjem laptopa. Nek si to sredi.

Bit će da si pokupila update KB971033:

1. Možeš ignorirati
2. To bi svakako pomoglo, instalirano je preko USB sticka
3. Može i to, ako je vlasnik stavio Win gore, onda će znati maknuti ovo za par minuta :D

Ako se ti želiš gnjaviti s time, onda upiši u gugl svoj error "windows 7. build 7600. this copy of windows is not genuine" i odmah na prvoj stranici imaš puuuno odgovora kako to riješiti, s obzirom da se ovdje ne raspravlja o pirateriji :)

PS. provjeri da nisu možda Win stvarno original, ali je došlo do neke zabune. Pogledaj što piše na naljepnici ispod laptopa, za koju verziju Win-a je ključ (ugasi laptop dok ga okrećeš). Onda ga upali i napravi desni klik na Computer, pa na Properties. Odmah na vrhu tog prozora piše "Windows edition" pa tamo provjeri slaže li se licenca sa distribucijom koja je instalirana. Ako je licenca npr. za Home Premium, a ti imaš Ultimate, onda se vjerojatno radi o pirateriji :)

hvala, momci! :top:
vlasnik obaviješten i sredit će to sam.

X-Plosiv
08.04.2012., 16:43
(ugasi laptop dok ga okrećeš).[/COLOR]

Zašto ovo? Pitam, jer znam ljude koji i dok je upaljen ga znaju okrenuti da vide što piše od iza :D

SETRA Samoborček
08.04.2012., 16:47
Hard diskovi ne vole vibracije i micanje. Ovi u laptopima su otporniji od običnih na to, ali opet nije da ne smiješ baš okretat, neće mu ništa bit.
Jedino što postoji opasnost kod okretanja da udariš s njim u nešto ili da padne, to je već opasnije za disk :D

splitami
09.04.2012., 13:13
pozz ljudi

moželi se preko win7 home prenium instalitat win 7 ultimate,znači bez brisanja prvog

Cilim
09.04.2012., 13:16
Nemoze, moras sve nanovo.

splitami
09.04.2012., 13:21
znači sve drivere moran ponovo tražit,ok fala

SETRA Samoborček
09.04.2012., 13:25
Malo sam radoznao, ali koji bi bio opravdani razlog da to uopće ideš radit? :)

Očito ne radiš jer su ovi windowsi koje imaš u lošem stanju, jer onda ne bi pitao da li može bez reinstalacije.

splitami
09.04.2012., 13:28
radi sve ok,samo san malo tija podignit razinu win

Cilim
09.04.2012., 13:34
znači sve drivere moran ponovo tražit,ok fala

Nemoras traziti, win7 instalira pa skoro sve drivere, zavisi od maticne ploce problem eventualno moze biti sa audio driverom, ali to se sredi.

X-Plosiv
09.04.2012., 13:34

Zbog čega točno? Što će ti dati Ultimate, a da Home nema?

splitami
09.04.2012., 13:39
to mi je laptop od dice i nema hrv jezik,jedan razlog

SETRA Samoborček
09.04.2012., 13:40

A dobro, radi što želiš, ako imaš slobodnog vremena i želiš istraživat :).

Nećeš dobiti ništa višu razinu windowsa niti išta bolje, nego samo hrpu dodatnih opcija/tereta koje nećeš koristiti. A i imam neki osjećaj da ti je ovaj Home Premium legalan, dok Ultimate sigurno ne bi bio.

Ne diraj legalne windowse zbog takve marginalnosti, nek dica uče engleski :).

X-Plosiv
09.04.2012., 13:42

Odeš u control panel, mislim da je onda updates, i tam možeš odabrati da skineš i jezik :D

splitami
09.04.2012., 13:44
fala van puno bili ste od pomoći,vidin da nema tazloga nešto mijenjat

Cilim
09.04.2012., 14:01
Odeš u control panel, mislim da je onda updates, i tam možeš odabrati da skineš i jezik :D

Samo za Ultimate, Home nemoze.

X-Plosiv
09.04.2012., 14:24
Samo za Ultimate, Home nemoze.

Ispričavam se, nisam znao :)

Cilim
09.04.2012., 14:35
Ispričavam se, nisam znao :)

http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows7/products/features/language-packs

Gunfort_
09.04.2012., 14:37
Imam orginal win 7 instaliran na laptopu ali ne posjedujem cd od njega vise.Sad je stigao red da se formatira a pitanje je da li ga mogu kako spriziti?Ili kljuc od njega sacuvati?Ili moram novi kupiti?

Cilim
09.04.2012., 14:57
Dali je na laptopu zaljepljena i orginalna naljepnica sa key za win7.

X-Plosiv
09.04.2012., 14:57
http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows7/products/features/language-packs

Ili ovo (http://www.wincert.net/tips/microsoft-windows/windows-7/2086-how-to-use-another-language-pack-on-windows-7-home-premium-and-professional.html) :)

Gunfort_
09.04.2012., 15:03
Dali je na laptopu zaljepljena i orginalna naljepnica sa key za win7.
Jest a kad odem na podatke o sistemu ima product ID koji se razlikuje od toga.Je li to ok?

Cilim
09.04.2012., 15:03
Jest a kad odem na podatke o sistemu ima product ID koji se razlikuje od toga.Je li to ok?

DA

Gunfort_
09.04.2012., 15:05
DA
I sta sad da radim?Imam kljuc ali nemam cd-a.Je li mogu sa neta skinuti,pa inst i ubaciti taj kljuc ili?

SETRA Samoborček
09.04.2012., 15:35
Nemaš nikakvu ni recover particiju ni recover disk? Imao si ga, pa si izgubio ili nisi ni imao?

Trebaš skinuti točno tu verziju koja je na laptopu, OEM znači i to čistu verziju bez ikakvih nadogradnji i modifikacija, i probati instalirati s tim ključem s naljepnice, a ako prođe, nakon instalacije normalno aktivirati, ne dirati nikakve "aktivatore" i slično koji će doći s tom verzijom koju nabaviš.

Ako to ne ide, konzultiraj ovlašteni servis.

Gunfort_
09.04.2012., 15:39
Nemaš nikakvu ni recover particiju ni recover disk? Imao si ga, pa si izgubio ili nisi ni imao?

Trebaš skinuti točno tu verziju koja je na laptopu, OEM znači i to čistu verziju bez ikakvih nadogradnji i modifikacija, i probati instalirati s tim ključem s naljepnice, a ako prođe, nakon instalacije normalno aktivirati, ne dirati nikakve "aktivatore" i slično koji će doći s tom verzijom koju nabaviš.

Ako to ne ide, konzultiraj ovlašteni servis.

Mislim da je dosao neki cd,ali se ne sjecam tacno..I tracilo je odmah na pocetku da uradim neki buckup i to je na 3-4 dvd-a izaslo.Da li moze uz pomoc toga?A odakle da skinem tu verziju?

SETRA Samoborček
09.04.2012., 15:59
Može pomoću toga, vjerojatno ti prije pokretanja windowsa napiše na ekranu da stisneš neku tipku za recovery.

Progooglaj za tvoj model laptopa recovery kako je riješen.

Tu verziju skidaš odakle se skidaju i druge verzije upitne legalnosti, to ti ne smijem tu reći, progooglaj.

Gunfort_
09.04.2012., 16:02
Može pomoću toga, vjerojatno ti prije pokretanja windowsa napiše na ekranu da stisneš neku tipku za recovery.

Progooglaj za tvoj model laptopa recovery kako je riješen.

Tu verziju skidaš odakle se skidaju i druge verzije upitne legalnosti, to ti ne smijem tu reći, progooglaj.

Ok,zahvaljujem :)

Zeleni
09.04.2012., 16:06
Ja sam neki dan na svojoj Toshibi koja ima licencu za Home Premium x64 uredno skršio sve sa diska, skinuo OVDJE (http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-7-Download-118183.html) Home Premium x64, instalirao, upisao licencu ispod laptopa i aktivirao :) No problem, nikakav recovery, čista svježa instalacija :)

SETRA Samoborček
09.04.2012., 16:09
Eto, onda bi trebalo i njemu biti OK :).

dinoliverpool
14.04.2012., 21:48
REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY

nije do biosa jer kad stavim xp ili linux mi odmah boot-a
nije do cd-a,imam dva cd od win 7 i sa oba sam prije dan dva dignuo windowse

prije dok sam imao win 7 mi je bootalo ali samo ako sam bio u windowsima i isao na opciju reinstall windows using.... neznam tocno sta pise,onda je bootalo,bez toga nema sanse

sta da radim?

Cilim
14.04.2012., 22:14
Koji je to cudni stroj, proizvodjac i model laptopa ili maticne ploce ako je desktop. :)

Bllacky
15.04.2012., 20:35
REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY

nije do biosa jer kad stavim xp ili linux mi odmah boot-a
nije do cd-a,imam dva cd od win 7 i sa oba sam prije dan dva dignuo windowse

prije dok sam imao win 7 mi je bootalo ali samo ako sam bio u windowsima i isao na opciju reinstall windows using.... neznam tocno sta pise,onda je bootalo,bez toga nema sanse

sta da radim?

I apsolutno si siguran da je cd (ili oba dva) bootabilan?

Tapapapatallk

Alicia_K
15.04.2012., 23:01
ajmo dobra duša nek pomogne neznalici :p

mislim da sam malo windowse uništila, dizali se pola, sata, spasila nekaj, ali nakon recovera, ostale mi crne crte na monitoru sa strane, makla sam s rezolucije 800 x 600 malo se stanjile crte, ali svejedno je grafika mnitora loša i te crte ostale... dekle od 15 inčnog monitora imam 13 inčni :503::503: pliz helpajte ako znate, di da to popravim u postavkama, tražila sam po google-u ali ne nalazim neke pametne odgovore :(

Jelena1985
16.04.2012., 02:08
hej ljudi, jel imate problema sa update-ovanjem flash playera zadnjih dana? :misli:

Fosna
16.04.2012., 11:37
ajmo dobra duša nek pomogne neznalici :p

mislim da sam malo windowse uništila, dizali se pola, sata, spasila nekaj, ali nakon recovera, ostale mi crne crte na monitoru sa strane, makla sam s rezolucije 800 x 600 malo se stanjile crte, ali svejedno je grafika mnitora loša i te crte ostale... dekle od 15 inčnog monitora imam 13 inčni :503::503: pliz helpajte ako znate, di da to popravim u postavkama, tražila sam po google-u ali ne nalazim neke pametne odgovore :(
Probaj drivere od grafičke reinstalirati. Što si prčkala da se to smrdalo?

hej ljudi, jel imate problema sa update-ovanjem flash playera zadnjih dana? :misli:
A kakvih to problema imaš?

Jelena1985
16.04.2012., 12:07
nekidan mi se pojavilo da ga trebam updateovati i dodjem do kraja procesa. kad treba pisati 100% done. i to nikako da se zavrsi, tj.zakoci mi se tu. ugasim komp i upalim i onda mi se vise nije pojavljivalo. odem na stranicu za update i prilikom updatea mi javi neku gresku i da zbog moje sigurnosti moraju prekinuti proces (poplavi ekran i to pise), i automatski se restartuje kompjuter. kako koristim 4 internet pretrazivaca, samo na jednom mi je updateovan flash player, i to na google chromeu. na IE, operi i mozilli mi javlja da ga trebam updateovati (npr.ne mogu otvoriti neke stranice koje zahtjevaju najnoviji). i kada kliknem to get adobe flash player, opet mi updateuje na isti nacin i opet mi poplavi ekran, sigurnost, blabla, restart :confused:

Fosna
16.04.2012., 15:46
Odi u Programs and features i ukloni skroz Flash player, skini ovdje verziju za IE i za ostale browsere pa ih sama instaliraj: http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/

Imaš sve najnovije verzije browsera instalirane?

juandro
16.04.2012., 21:42
http://i41.tinypic.com/hssyyp.jpg

kako da vratim da mi umesto ove crne pozadine na temama stoje ponovo slike?

juandro
19.04.2012., 19:02
iko?

Jelena1985
20.04.2012., 20:10
Odi u Programs and features i ukloni skroz Flash player, skini ovdje verziju za IE i za ostale browsere pa ih sama instaliraj: http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/

Imaš sve najnovije verzije browsera instalirane?

evo samo da javim da sam uspjela rijesiti problem. ali ne na ovaj tvoj nacin :p naime, deaktivirala sam antivirusni program i onda mi je najnormalnije update-ovan flash player na svim pretrazivacima :top:

Nele26
20.04.2012., 20:37
Ja koristim samo ovo:
http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows/products/security-essentials

Ellamae
22.04.2012., 09:03
Bok!
Molim sve koji su voljni da pomognu!

Imam Windows xp ali želim instalirati windows 7. Imam instalacijski cd sa sedmicom. Ako mi možete pojasniti kako da to uradim, sve o tom koje predispozicije comp mora imati, o driverima, i ostalo. Do sad to nisam radila pa vas molim ako mi netko može detaljno objasniti.

W 7 želim jer imam mp5 koji nemogu povezat sa xp-om, namucila sam se pokušavajući otkrit zašto mi ga ne prepoznaje da bih na kraju otkrila da mi treba sedmica, otišla kod frendice na laptop i bez problem ga spojila sa windows 7.

Unaprijed hvala!

P.S. kad sam imala problem sa android mobom. rjesenje i savjete sam pronasla na ovom forumu i puno mi je pomoglo :top:

Cilim
22.04.2012., 11:05
Sistemski preduvjeti za Windows 7 (http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows7/products/system-requirements)

Cista instalacija Win7 tutorijal. (http://www.sevenforums.com/tutorials/1649-clean-install-windows-7-a.html)

PUNE RUKE MASLACA
23.04.2012., 18:54
pozdrav ljudi ako netko ima volje i znanja pomoći mi

Na laptopu je orginalni windovs 7 predinstaliran na računalo … na njemu su dva acounta sa ograničenim djelovanjem standardni korisnik,

ne mogu instalirati nove programe a lozinka admina je zaboravljena …

Kako to riješiti a da ne moram sve programe ponovo instalirati ?

Fosna
24.04.2012., 13:17
Možeš bootati komp sa Trinity Rescue Kit cd-a, tu ti je opisana procedura za reset passworda: http://trinityhome.org/Home/index.php?content=3922.2_WINPASS_AND_REGEDIT&front_id=12&lang=en&locale=en

Kapri
03.05.2012., 08:31
Imam uzasan problem.Naime racunar mi je bio u totalnom defektu i juce su ga pravili 5 sati.Instaliran mi je neki sistem izgledom isti kao sedmica,potpuno,ali malo laksi(tako su mi rekli)jer imam gigu RAMA.Ok je sada,radi ali Uzasno sporo.Treba da stavim slike na fb nemogu da ih listam a ne da ih postavljam,a za ostalo da ne pricam.Uzasno je spor. :dong:
Da li je moguce da ce se opet morati praviti?Molim vas za odgovor.

Cilim
03.05.2012., 08:44
Kolicina rama koji posjedujes je minimalna ali dovoljna da se vrti Win7 (http://windows7.jutarnji.hr/article/sistemski-preduvjeti-za-windows-7/14/), desni klik misa na Computer> Properties i pod Windows edition procitaj koji su ti instalirani.

Kapri
03.05.2012., 09:01
Nemam proporties vec personaliti.Kazu da je neki isti kao semica ali predvidjen za manje rama

WiseGuy
03.05.2012., 09:35
Nemam proporties vec personaliti.Kazu da je neki isti kao semica ali predvidjen za manje rama

Ne kliknuti na Desktop nego na ikonu Computer... ako je nemaš na desktopu onda probaj
Start - Control Panel - System (tu gore piše koji su Windowsi)... ;)

Cilim
03.05.2012., 10:01
Ili Start> desni klik misa na Computer> Properties i pod Windows edition procitaj koji su ti instalirani.

Kapri
03.05.2012., 10:04
Ili Start> desni klik misa na Computer> Properties i pod Windows edition procitaj koji su ti instalirani.

Nema Windows edition:504:

Cilim
03.05.2012., 10:12
Kak nema, zar ne dobis ovakvu slicnu sliku:

http://www.davescomputertips.com/wp-content/uploads/2011/08/system_applet.jpg

http://cdn.blogsdna.com/wp-content/uploads/2009/08/windows-7-system-properties-for-xp.jpg

Mac29
03.05.2012., 11:44
Bok.Imam Windows XP ali nemogu da odaberem hocu li preci na sedmicu ili necu :ne zna:

Cilim
03.05.2012., 12:23
Bok.Imam Windows XP ali nemogu da odaberem hocu li preci na sedmicu ili necu :ne zna:

Ako ti racunalo udovoljava minimalnim sistemskim uvjetima za Win7 (http://windows7.jutarnji.hr/article/sistemski-preduvjeti-za-windows-7/14/), nemas kaj razmisljati. :)

Mentolman
07.05.2012., 12:34
Zašto mi piše, "audio servis nije pokrenut" i crveni "x" preko zvučnika, a imam zvuk ?
Dosad je sve bilo u redu, 64bitni su winsi.

Mr. Jigsaw
07.05.2012., 16:31
ljudi recite mi koji vi imate winrar, meni ovi šta su mi radili program uopće ga nisu instalirali bili, jel to mora biti full verzija ili?...

WiseGuy
07.05.2012., 16:37
Zašto mi piše, "audio servis nije pokrenut" i crveni "x" preko zvučnika, a imam zvuk ?
Dosad je sve bilo u redu, 64bitni su winsi.

To se i meni nekad događa. Ništa zabrinjavajuće, nakon restarta ne bude više tog crvenog iksića. :)

WiseGuy
07.05.2012., 16:41
ljudi recite mi koji vi imate winrar, meni ovi šta su mi radili program uopće ga nisu instalirali bili, jel to mora biti full verzija ili?...

Odeš na ovu (http://www.rarlab.com/download.htm) stranicu i skineš si verziju koju želiš...
Naravno to su "trial" verzije što znači da će nakon mjesec dana korištenja iskakati upozorenje da koristiš "trial" verziju.:D

Mr. Jigsaw
07.05.2012., 16:50
Odeš na ovu (http://www.rarlab.com/download.htm) stranicu i skineš si verziju koju želiš...
Naravno to su "trial" verzije što znači da će nakon mjesec dana korištenja iskakati upozorenje da koristiš "trial" verziju.:D

oće to onda vrijedit stalno ili moram stalno ponovo skidat:) ?

WiseGuy
07.05.2012., 17:14
oće to onda vrijedit stalno ili moram stalno ponovo skidat:) ?

Radi stalno, ali kad prođe 30 dana, svaki put će ti iskakati prozorčić da ti je istekao probni period. Zatvoriš taj prozorčić i program normalno radi... :)

Mentolman
07.05.2012., 17:37
To se i meni nekad događa. Ništa zabrinjavajuće, nakon restarta ne bude više tog crvenog iksića. :)

A vidim da .. evo nema ga vise.. nestao je ..

leo mesija
08.05.2012., 18:14
Koliko adresa mogu imati na windows live mailu? Ne na hotmailu već na WLM, mail koji je na računalu. Nešto sam probavao , ali mi ne ide. Bolje mi je na njemu jer na hotmailu se moram priključivati na net, a ovako mi se ovaj automatski otvori? Jel to ok tako i može li još jedan račun u WLM?:kava:

Mentolman
09.05.2012., 11:53
Pa mozes napravit windows live mailova koliko zelis..
A i sa programom wlm mozes hotmail mailove gledat, potrazi malo po netu kako se namjesti ako zelis.

leo mesija
09.05.2012., 16:35
Pa mozes napravit windows live mailova koliko zelis..
A i sa programom wlm mozes hotmail mailove gledat, potrazi malo po netu kako se namjesti ako zelis.

Kako koliko želim, daj mi jedan?

Fosna
10.05.2012., 10:10
Tu imaš uputu za kreiranje accounta: http://www.webdevelopersnotes.com/tips/windows_live_mail/windows_live_mail_setup.php

Kreiraš ih jednog po jednog, u čemu je zapravo problem?

leo mesija
11.05.2012., 20:49
Tu imaš uputu za kreiranje accounta: http://www.webdevelopersnotes.com/tips/windows_live_mail/windows_live_mail_setup.php

Mislim da sam uspio? Hvala!:mig:

leo mesija
11.05.2012., 21:20

Koji je incoming poslužitelj za windows live mail?
Kako obrisati alijas u Hotmailu?:ne zna:

Fosna
12.05.2012., 01:38
Incoming poslužitelj je onaj koji ti je dao tvoj mail provider, windows live mail je samo program kojim čitaš poštu.

leo mesija
12.05.2012., 19:27
Incoming poslužitelj je onaj koji ti je dao tvoj mail provider, windows live mail je samo program kojim čitaš poštu.

Ma nešto sam usro i na hotmail primam poštu , ali ne može proći do win.live maila? Znači samo ulaz, dok slanje radi?:ne zna:

leo mesija
14.05.2012., 10:29
Sa Hotmaila šaljem i primam bez beda, ali na Windows live mail ne dolazi pošta i izbacuje mi ovu grešku.

Nije moguće slanje ni primanje poruka s xxxxxxxx@hotmail.com računa.
Pogreška poslužitelja: 4102
Poslužitelj: 'https://mail.services.live.com/DeltaSync_v2.0.0/Sync.aspx'
Windows Live Mail ID pogreške: 0x8DE00001

Imam mail na t-com. hr i napravio sam da mi sa tog računala preusmjeri na hotmail. Hotmail prihvati poruku, ali onda ne prođe na WLM (laptop)? Gdje sam ja tu nešto mogao zeznuti? Incoming, outcoming i kakva je ovo greška što mi javlja?:ne zna:

WiseGuy
14.05.2012., 11:30
Sa Hotmaila šaljem i primam bez beda, ali na Windows live mail ne dolazi pošta i izbacuje mi ovu grešku.

Nije moguće slanje ni primanje poruka s xxxxxxxx@hotmail.com računa.
Pogreška poslužitelja: 4102
Poslužitelj: 'https://mail.services.live.com/DeltaSync_v2.0.0/Sync.aspx'
Windows Live Mail ID pogreške: 0x8DE00001

Imam mail na t-com. hr i napravio sam da mi sa tog računala preusmjeri na hotmail. Hotmail prihvati poruku, ali onda ne prođe na WLM (laptop)? Gdje sam ja tu nešto mogao zeznuti? Incoming, outcoming i kakva je ovo greška što mi javlja?:ne zna:

Pogledaj ovaj (http://www.freeemailtutorials.com/windowsLiveMail/setupEmailAccounts/setupHotmailAccount.htm)tutorial možda ti pomogne :)

Provjeri servere:
The Incoming Server is pop3.live.com
The Outgoing Server is smtp.live.com

Ako se kod kuće spajaš na net preko t-coma, onda bi ougoing server trebao biti: mail.t-com.hr

Probaj obrisati account, pa ga ponovo podesiti, to bi moglo riješiti problem. :)

leo mesija
15.05.2012., 06:36
Pogledaj ovaj (http://www.freeemailtutorials.com/windowsLiveMail/setupEmailAccounts/setupHotmailAccount.htm)tutorial možda ti pomogne :)

Provjeri servere:
The Incoming Server is pop3.live.com
The Outgoing Server is smtp.live.com

Ako se kod kuće spajaš na net preko t-coma, onda bi ougoing server trebao biti: mail.t-com.hr

Probaj obrisati account, pa ga ponovo podesiti, to bi moglo riješiti problem. :)

Ovo sam riješio da sam dodao novi račun, na njega svi mailovi i gotovo. Tutorijal pomogao!
Ali imam i novo pitanje: u Hotmailu sam otvorio alijas, ali me interesira mogu li taj alijas čitati u Wind.live mailu (i slati sa njega)? Znači račun hotmaila se prikazuje u WLM, alijas ne? Može li se i on prikazati ili da otvaram novi račun na hotmailu? Ako otvaram novi, mogu li ga otvoriti (dodati) u već postojećem ili moram otvarati novi hotmail račun? Bitno mi je da sve dolazi u taj WLM da ne moram uvijek na net. Zbrljano, smrdano? Kako je tek meni laiku!? :confused:

WiseGuy
15.05.2012., 08:24
Uff Leo, jesi ga zakomplicirao :)

Evo našao sam nešto na netu što bi ti moglo pomoći. Koliko sam ja iz tog teksta shvatio moraš napraviti account i za alias u WLM.
http://answers.microsoft.com/en-us/windowslive/forum/livemail-email/how-to-send-email-using-hotmail-alias-direct-from/57066e0c-faba-4ac8-8c1e-b3c3c61e6c51?msgId=127795c1-7d49-4772-bffa-667cc55587ca

leo mesija
15.05.2012., 12:08
Uff Leo, jesi ga zakomplicirao :)

Evo našao sam nešto na netu što bi ti moglo pomoći. Koliko sam ja iz tog teksta shvatio moraš napraviti account i za alias u WLM.
http://answers.microsoft.com/en-us/windowslive/forum/livemail-email/how-to-send-email-using-hotmail-alias-direct-from/57066e0c-faba-4ac8-8c1e-b3c3c61e6c51?msgId=127795c1-7d49-4772-bffa-667cc55587ca

Jesam , tako je to sa mnom, al pazi sad: alijas otvoren u hotmailu i wlm. Hotmail radi, primam, šaljem sa alijasa, e, ali windows live mail mogu poslati, ali primiti ne na taj alijas?? Šta sad??? Probao sa nekim izmjenama podataka , ali ne ide. Gdje pogriješih?:ne zna:

WiseGuy
15.05.2012., 16:50
Jesam , tako je to sa mnom, al pazi sad: alijas otvoren u hotmailu i wlm. Hotmail radi, primam, šaljem sa alijasa, e, ali windows live mail mogu poslati, ali primiti ne na taj alijas?? Šta sad??? Probao sa nekim izmjenama podataka , ali ne ide. Gdje pogriješih?:ne zna:

Ne znam :ne zna:
Da li ti ispiše kakvu pogrešku?
Ako možeš poslati, a ne možeš primiti, onda to zvuči kao problem sa dolaznim (incoming) serverom tj. pop3 serverom. Možda da vidiš što ti je pod tim upisano!

leo mesija
15.05.2012., 18:04
Ne znam :ne zna:
Da li ti ispiše kakvu pogrešku?
Ako možeš poslati, a ne možeš primiti, onda to zvuči kao problem sa dolaznim (incoming) serverom tj. pop3 serverom. Možda da vidiš što ti je pod tim upisano!

pop3.live.com
mail.t-com.hr
glavni mail - stavim alijas i odmah izbaci grešku, znači glavni i treba.
čisti tekst -da
provjera autentičnosti-da

Ove druge varijante isprobao i odmah mi izbacuje grešku. Nema ni slanja ni primanja. Sad slanje radi, ali primanje ne!!!!!!:kava:

leo mesija
16.05.2012., 10:40
Šta sam napravio: izbrisao alijas iz Hotmaila i WLM, a probao ubaciti novi Google račun u WLM. Sve radi super, za 5!! Ono stvarno više nisam mogao riješiti, sve ok , a ne prima poruke. Bolje je ovako. Hvala na savjetima!:mig:

pravikut
22.05.2012., 22:22
Pozdrav!

Kako ste zadovoljni sa sedmicom? Onako općenito, da li je bolja od windows xp? Imam Vistu i nikako nisam zadovoljan, pa želim staviti neki drugi OS! Ne znam da li ima ikakve veze ali ovo su komponente računala(Toshiba):

CPU
AMD Turion X2 Ultra ZM-82 59 °C
Griffin 65nm Technology

RAM
4,00 GB DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)

Motherboard
TOSHIBA Portable PC (Socket M2/S1G1)

Graphics
Generic PnP Monitor (1280x800@60Hz)
512MB ATI Mobility Radeon HD 3650 (Toshiba)

Hard Drives
313GB Hitachi Hitachi HTS543232L9SA00 ATA Device (SATA)

Hvala vam puno na savjetima :)

WiseGuy
23.05.2012., 08:21
Pozdrav!

Kako ste zadovoljni sa sedmicom? Onako općenito, da li je bolja od windows xp? Imam Vistu i nikako nisam zadovoljan, pa želim staviti neki drugi OS! Ne znam da li ima ikakve veze ali ovo su komponente računala(Toshiba):

CPU
AMD Turion X2 Ultra ZM-82 59 °C
Griffin 65nm Technology

RAM
4,00 GB DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)

Motherboard
TOSHIBA Portable PC (Socket M2/S1G1)

Graphics
Generic PnP Monitor (1280x800@60Hz)
512MB ATI Mobility Radeon HD 3650 (Toshiba)

Hard Drives
313GB Hitachi Hitachi HTS543232L9SA00 ATA Device (SATA)

Sedmica ti je vrlo slična Visti, a vraćanje na XP ne bih preporučio jer je to danas, ipak već zastario operativni sustav.
Prije eventualnog stavljanja XP-a provjeriti da li postoje svi driveri za tvoj laptop, jer proizvođači uglavnom više ne podržavaju XP, pa tako i ne pišu drivere za dotični operativni sustav. :)

edit: Zaboravih na pisati da koristim sedmicu od prvog dana kad je izašla i jako sam zadovoljan tim operativnim sustavom. Nikad nikakvih problema... :)

pravikut
23.05.2012., 11:29
Sedmica ti je vrlo slična Visti, a vraćanje na XP ne bih preporučio jer je to danas, ipak već zastario operativni sustav.
Prije eventualnog stavljanja XP-a provjeriti da li postoje svi driveri za tvoj laptop, jer proizvođači uglavnom više ne podržavaju XP, pa tako i ne pišu drivere za dotični operativni sustav. :)

edit: Zaboravih na pisati da koristim sedmicu od prvog dana kad je izašla i jako sam zadovoljan tim operativnim sustavom. Nikad nikakvih problema... :)

Ok, onda ću ipak instalirati sedmicu ;)

Tigrov friend
23.05.2012., 12:40
Kod mene će sedmica još dugo trajati a traje preko 2 i pol godine, čak ni osmica ovakva kakva je sada ne dolazi u obzir pored nje (bez start orba, bez windows media centra i bez aera i tko zna bez čega još...)
a kamoli xp. :)

Istina da ti je ram na 433 malko sporiji za današnje vrijeme ali mislim da bi trebala klapati, 4GB pa ide 64 bitna da prepozna cijele 4 gige. :top:

Triple H
24.05.2012., 22:39
ovdje na programskoj traki, kad imam istovremeno otvorenih, recimo, 5 wordovih dokumenata stoji mi samo jedna ikona koja označuje wordov dokument. i kad kliknem na tu ikonu mogu birati koji ću dokument otvoriti. a da li se može namjestiti da imam pet ikona koje označuju word, tj. da svaki dokument ima svoju ikonu?

i drugo pitanje: ima li windows 7 negdje štopericu? da mogu mjeriti vrijeme.

MaliZeleni10
25.05.2012., 06:56
Pozdrav!

Kako ste zadovoljni sa sedmicom? Onako općenito, da li je bolja od windows xp? Imam Vistu i nikako nisam zadovoljan, pa želim staviti neki drugi OS!

Svakako preporucam sedmicu, vjerojatno si navikao na Vistu a sedmica je ociscena Vista i bit ces zadovoljan, sigurno bolja opcija od XP-a.

WiseGuy
25.05.2012., 07:15
ovdje na programskoj traki, kad imam istovremeno otvorenih, recimo, 5 wordovih dokumenata stoji mi samo jedna ikona koja označuje wordov dokument. i kad kliknem na tu ikonu mogu birati koji ću dokument otvoriti. a da li se može namjestiti da imam pet ikona koje označuju word, tj. da svaki dokument ima svoju ikonu?

i drugo pitanje: ima li windows 7 negdje štopericu? da mogu mjeriti vrijeme.

Desni klik na Taskbar (programsku traku) i odaberi Properties zatim na kartici Taskbar pod "taskbar buttons" odaberi "Never combine" pa OK. Tako ćeš dobiti da uvijek vidiš na taskbaru sve otvorene prozore.

Na drugo pitanje zasad nemam odgovor. :(

edit: evo našao sam neke Windows gadgete koji se mogu instalirati, a rade kao štoperica

http://gallery-live.com/?q=chrono&m=1

X-Plosiv
28.05.2012., 12:40
Ime možda neki način da wireless ikonicu stavim dole u taskbar, i onda kada je vidim (recimo na mobitelu znam imati wireless uključen kao hotspot), da mi zasvijetli dole zeleno, pa samo da kliknem na to i spojim se. Da ne moram svaki put gledati koje su sve mreže upaljene? :)

Bllacky
29.05.2012., 22:23
Ime možda neki način da wireless ikonicu stavim dole u taskbar, i onda kada je vidim (recimo na mobitelu znam imati wireless uključen kao hotspot), da mi zasvijetli dole zeleno, pa samo da kliknem na to i spojim se. Da ne moram svaki put gledati koje su sve mreže upaljene? :)

Pa kada se spajas na wireless imaš opciju da pamti mrežu, znaci automatski se spaja na poznatu mrežu.

Tapapapatallk

X-Plosiv
01.06.2012., 00:49
Znam to, ali to nije bilo pitanje :)

dar01
02.06.2012., 21:55
Ovako. Jel' netko uspio instalirati Win7 64bitni na Win7 32 bitni sustav a da zadrži podatke sve. Znači ne clean instal već upgrade. Meni stalno izbacuje prozor na kojem mi piše da 32 bitni nemogu instalirati na 64 bitni. A ustvari je obrnuto. ZBUNJ. To sam i na laptopu probao i opet isti prozor mi izbaci s istom porukom. ZBUNJ. Kako je to moguće. Imam 32bitne win a ne 64 je**te gluposti

Cilim
02.06.2012., 22:08
Nemoze, samo clean instalacija.

Zeleni
02.06.2012., 22:08
Ovako. Jel' netko uspio instalirati Win7 64bitni na Win7 32 bitni sustav a da zadrži podatke sve. Znači ne clean instal već upgrade. Meni stalno izbacuje prozor na kojem mi piše da 32 bitni nemogu instalirati na 64 bitni. A ustvari je obrnuto. ZBUNJ. To sam i na laptopu probao i opet isti prozor mi izbaci s istom porukom. ZBUNJ. Kako je to moguće. Imam 32bitne win a ne 64 je**te gluposti
Neće to tako ići :)

PS. probaj na postojeću 32 bitnu instalaciju još jednom instalirati tu istu 32 bitnu, zbrojit će ti se bitovi i imat ćeš 64 bita :D

dar01
03.06.2012., 10:54
Neće to tako ići :)

PS. probaj na postojeću 32 bitnu instalaciju još jednom instalirati tu istu 32 bitnu, zbrojit će ti se bitovi i imat ćeš 64 bita :D

Dobar! :):):)

dar01
03.06.2012., 10:56
Nemoze, samo clean instalacija.

Hvala

Artois
08.06.2012., 10:27
Kako da maknem, da mi se u ovom slučaju linkovi ne vide ovako kao stranice otvorene
http://i49.tinypic.com/amqn2e.jpg

Nego da mi se vide ovako kao prozori kada prođem mišom preko otvorenog programa?

http://ebiznet2u.com/wp-content/uploads/2009/09/window-7-desktop.jpg

WiseGuy
08.06.2012., 11:44
Možda ti pomognu sljedeći linkovi:

http://www.mydigitallife.info/disable-and-turn-off-taskbar-thumbnail-preview-in-windows-7-switch-to-list-view/

http://www.howtogeek.com/howto/5473/make-aero-peek-display-instantly-or-disable-it-in-windows-7/

ili googlaj "taskbar thumbnail preview" ;)

Mentolman
10.06.2012., 18:20
ehh da i ja pitam nešto...
zasto mi se povremeno desi da ne mogu mišem dole otvorit taskbar kad mi je chrome maximiziran, dok ako su folderi radi normalno..
prije nekih tjedan dana sam stavio formatiro.. tako da su friski jos winsi.

WiseGuy
11.06.2012., 07:48
ehh da i ja pitam nešto...
zasto mi se povremeno desi da ne mogu mišem dole otvorit taskbar kad mi je chrome maximiziran, dok ako su folderi radi normalno..
prije nekih tjedan dana sam stavio formatiro.. tako da su friski jos winsi.

Vidim da i drugi imaju tih problema. Evo rješenja:

Go to the wrench icon in the upper right hand corner, then scroll down to the "tools" menu, and click on "Extensions." Then click either disable to stop it, or uninstall it all together.

Link: http://www.askmefast.com/My_taskbar_disappears_when_i_maximized_google_chro me_how_can_i_fix_it-qna1549875.html

Mentolman
12.06.2012., 00:04
Vidim da i drugi imaju tih problema. Evo rješenja:

Go to the wrench icon in the upper right hand corner, then scroll down to the "tools" menu, and click on "Extensions." Then click either disable to stop it, or uninstall it all together.

Link: http://www.askmefast.com/My_taskbar_disappears_when_i_maximized_google_chro me_how_can_i_fix_it-qna1549875.html

Hvala,uspio sam nekako namjestit..
Zasad ne "blokira" taskbar, vidjet cemo dalje.

Vlade Gljivac
24.06.2012., 12:09
može neko da mi saopšti koja je razlika
između w7 i viste sp2 sa svim apdejtima
na kartanju sam dobio laptop sa original istalacijskim
cd-om od viste, instalovao kod kuće na kantu sve pet
leti ko munja, sve igre vrti, prezadovoljan sam sam
a inače sam koristio xp..

Osmi
24.06.2012., 16:25
može neko da mi saopšti koja je razlika
između w7 i viste sp2 sa svim apdejtima
na kartanju sam dobio laptop sa original istalacijskim
cd-om od viste, instalovao kod kuće na kantu sve pet
leti ko munja, sve igre vrti, prezadovoljan sam sam
a inače sam koristio xp..

Po meni Vista je bila beta windows 7. Tako da mi nije bila dobra
I naravno windows 7 je do sada od svih windowsa najbolji i najednostavniji.
Ali ako ti se sviđa Vista samo naprijed :mig:

Vlade Gljivac
24.06.2012., 19:54
Po meni Vista je bila beta windows 7. Tako da mi nije bila dobra
I naravno windows 7 je do sada od svih windowsa najbolji i najednostavniji.
Ali ako ti se sviđa Vista samo naprijed :mig:

slažem se da je bila nešto kao beta i svestan sam
da je nekada gutala tadašnje resurse ali kažem sa ovim svim
apdejtima ne primećujem razliku osim u sučelju,
drugar mi kaže da su im čak i apdejti na dnevnoj bazi isti
i nemam razloga da mu ne verujem,..

maki365
26.06.2012., 17:14
Cao. imam jedno pitanje. ovako. trenutno koristim Windows 7 Ultimate x64 na PC conf : intel quad 2 core q8400 , DDR2 4GB ( 400 Mhz ) Asus GTX 260 i 1,3 TB HDD. e ovako. zanima me prilikom paljenja, ili restravanja kompa. ono kad pise windows is starting meni uvjek zablokira. al uvjek. svaki put kad ugasim komp, resetujem ili sl. ugl. kada na napoju stavim onu sklopku na 0 i sacekam jedno 2 - 3 min i vratim je na I i upalim komp normalno ide. i nikako ne mogu nazad na XP ili bilo koji drugi os. uvjek zablokira. pomoc ???

dar01
27.06.2012., 10:03
Pitanje instalirao sam na jednu particiju win7 64bit a na drugu win8 64bit. Imam 4 gb rama a u properties mi i jedni i drugi windowsi prikazuju 4 gb i u zagradi piše iskoristivo 3,19 gb. Čekaj malo šta je to. Zar na 64bit ima ograničenje kao na 32 bita

Target
27.06.2012., 13:36
Nema. Jel tostolni komp ili laptop?

Grafička ili neka druga komponeneta ti uzima RAM za svoj rad.

maki365
27.06.2012., 15:48
Pitanje instalirao sam na jednu particiju win7 64bit a na drugu win8 64bit. Imam 4 gb rama a u properties mi i jedni i drugi windowsi prikazuju 4 gb i u zagradi piše iskoristivo 3,19 gb. Čekaj malo šta je to. Zar na 64bit ima ograničenje kao na 32 bita

Moras u BIOSU pod ( CHIPSET ) da naredis da ti ram trosi maksimalno koliko ima. to je i kod mene tako bilo pa sam naredio.

akoj
27.06.2012., 16:03
Zna li itko razlog zbog kojega bi widgeti prestali raditi?
Ne mogu ih otvoriti ni preko desnog klika na desktop-u niti preko control panel-a. Pokušao sam i disable/enable ali nikakvog pomaka nema.

dar01
27.06.2012., 19:38
Nema. Jel tostolni komp ili laptop?

Grafička ili neka druga komponeneta ti uzima RAM za svoj rad.

desktop komp

dar01
27.06.2012., 20:06
Moras u BIOSU pod ( CHIPSET ) da naredis da ti ram trosi maksimalno koliko ima. to je i kod mene tako bilo pa sam naredio.

Istina. Kada to uključim 64bitni win7 i win8 prepoznaju svih 4GB i koriste ali 32 bit Win7 ograniči na 3GB.

maki365
28.06.2012., 12:58
Istina. Kada to uključim 64bitni win7 i win8 prepoznaju svih 4GB i koriste ali 32 bit Win7 ograniči na 3GB.

drago mi je ,da sam ti uspio pomoci, inace 32 bitne verzije mogao si ovdje i procitati, uzimaju do 3.50 GB od rama. :) pozdrav

sliska26
09.07.2012., 15:48
Instaliro sam win7 i nemam word,excel i te programe,pa kako ih mogu nabavit?