PDA

View Full Version : Stomatološki fakultet

stranice : 1 2 3 [4] 5

poison.Ivy
27.06.2011., 14:57
Hhh, a što ti preostaje nego li nada?
Ocjene zasigurno nemam :)
U ovoj situaciji u kojoj ja svatko od tih.. običnih smrtnika ( ispod 850 bodova ) postoji izbor, zasigurno nitko nije bio toliko siguran da ostavi samo jedan izbor, a činjenica je da postoji nekolicina fakulteta koja ima veoma sličan program.
Nije kraj svijeta da ni ne upadne, no zasigurno nije ni trenutak da se odustane, naprotiv.
Gurajte, grizite, pa makar i na moju štetu, jer realno nitko nije kriv za moj uspjeh nego li ja sam.

lijep stav :)

anastacia
27.06.2011., 15:00
Hhh, a što ti preostaje nego li nada?
Ocjene zasigurno nemam :)
U ovoj situaciji u kojoj ja svatko od tih.. običnih smrtnika ( ispod 850 bodova ) postoji izbor, zasigurno nitko nije bio toliko siguran da ostavi samo jedan izbor, a činjenica je da postoji nekolicina fakulteta koja ima veoma sličan program.
Nije kraj svijeta da ni ne upadne, no zasigurno nije ni trenutak da se odustane, naprotiv.
Gurajte, grizite, pa makar i na moju štetu, jer realno nitko nije kriv za moj uspjeh nego li ja sam.

Ja sam onako lakonski gledala rezultate, nisam baš previše upućena u sve ali ako osoba ima ocjenu 3 a centil 82 iz pojedinog predmeta govori da je sve moguće ove godine. Sve!

roki,,,
27.06.2011., 17:52
cekajte kakvi su onda to cavlici?? uopce nemaju glavu, cijelom duzinom su ravni??
i kooliko je savitljiva ta zica? istina da imam neke zajebane doma, al tesko mi je :S
20 lani bilo? prijateljica koja je bila kaze 24

roki,,,
27.06.2011., 18:49
huh, upravo sam shvatio da je nokat daleko najvazniji :S

FleD
27.06.2011., 19:10
Bok svima! Čitam dugo ovu temu i napokon sam se odlučila registirati i uključiti. Želim upisati stomatologiju u Zagrebu. Sanjam o tome od kad sam bila mala i igrala se s Barbie zubaricom... :p Imam 741 bod bez psihomotorike tako da mi sve ovisi o tome pa me strah. :rolleyes: Zanima me nešto u vezi s čavlićima: na stranici fakulteta piše da se taj dio boduje ovisno o popunjenosti i vremenu pa mi nije jasno zaustavljaju li vrijeme kad popunimo svih 100 rupica ili daju određeno vrijeme unutar kojeg trebamo popuniti što više rupica? (tako sam ja shvatila tu njihovu "popunjenost") :D

0arleen0
27.06.2011., 20:55
Bok svima! Čitam dugo ovu temu i napokon sam se odlučila registirati i uključiti. Želim upisati stomatologiju u Zagrebu. Sanjam o tome od kad sam bila mala i igrala se s Barbie zubaricom... :p Imam 741 bod bez psihomotorike tako da mi sve ovisi o tome pa me strah. :rolleyes: Zanima me nešto u vezi s čavlićima: na stranici fakulteta piše da se taj dio boduje ovisno o popunjenosti i vremenu pa mi nije jasno zaustavljaju li vrijeme kad popunimo svih 100 rupica ili daju određeno vrijeme unutar kojeg trebamo popuniti što više rupica? (tako sam ja shvatila tu njihovu "popunjenost") :D

kad popuniš sve, onda ti zaustave vrijeme ;)

FleD
27.06.2011., 21:09
kad popuniš sve, onda ti zaustave vrijeme ;)

Hvala! To sam i mislila, ali što više čitam sve sam zbunjenija pa provjeravam... :D

Guillaume
28.06.2011., 11:48
dje ste, jel bio ko vec, sta bilo? jel tesko?

0arleen0
28.06.2011., 11:54
ako će vam što značiti, prošle je godine zadnji imao 777 bodova u zg-u :)

Bedak_na_Ex
28.06.2011., 13:04
Gledajte, citam ovo vec danima i ne vjerujem (bez uvrede) da vi stvarno mislite upasti u Zg s takvim bodovnim stanjem.
ekipa koja se prijavila, a to znam jer sam i ja medu njima se krece od 800-860 bodova BEZ prijemnog sto bi znacilo da vi nemate apsolutno nikakve sanse jer i da dobijete 70 bodova, oni ce i dalje biti u prednosti i da dobiju 20 bodova.
radije razmisljajte razumno i lovite realna mjesta nego da gubite vrijeme na nadanje da sa manje od 750 bodova mozete upast. ne zelim vas uplasiti ili nekaj, samo govorim kakva je situacija da se ne biste kasnije razocarali :(
fakultet prima 85 ljudi i imajte na umu da tu dolaze i oni koji nisu upali na medicinu. Pitanje je uopce da li ce netko sa 820 bodova upasti pa si vi sad racunajte....

ej mali,sta si se zasro... Chillaj malo,prag ove godine jedino moze past,tako da oladite malo i prestanite histerizirati :lol: I nemoj plasit jadnu curu koja ima sanse za upast,nebudi p...a :p
Ti si ionako samo jedan u moru napuhanih strebercica koji prvi popuse na faksu

iva222_bj
28.06.2011., 23:22
koje ste vrijeme imali na čavlićima onim?

roki,,,
29.06.2011., 02:53
3.28, bzvz

Pahuljica55
29.06.2011., 07:58
2:03

devotchka
29.06.2011., 14:19
Može li se nakon prve godine studiranja u Splitu prebaciti u Zagreb? Ne mogu nigdje naći uvjete oba fakulteta što se toga tiče! Molim pomoć, važno je! :ne zna: Ima li koga da je to napravio i kako izgleda prebacivanje?

EnterTheVoid
29.06.2011., 14:37
Koliko ja znam, tek nakon 3. godine

devotchka
29.06.2011., 15:20
Koliko ja znam, tek nakon 3. godine

Stvarno? Otkud ti ta informacija? Hvala!

Moschino_girl
29.06.2011., 17:02
Lose.

Ej ti. :P
Zdravo Cyc ;)
Kako godina završava?

2:03

Tako triba, toliko san i ja prošle godine imala :). Još da si dobro kocke i ključ riješila, ne gine ti priko 70 bodova ;)

iva222_bj
29.06.2011., 18:19
a kad su rezultati? Jel tko možda pitao jučer? Vidjela sam da piše na stranicama fakulteta da će u petak biti moguće vidjet test... znači li to da su u petak i rezultati?

Guillaume
29.06.2011., 18:21
pise ti na stranici da prvoga izlaze rezultati...

iva222_bj
29.06.2011., 18:23
A vidim da, krivo sam si nešt zabrijala...

Pahuljica55
29.06.2011., 20:21
Eh kockice nisam dobro ali nadam se da c bar kljucic biti :)

FleD
29.06.2011., 21:31
Došli su rezultati psihomotorike! :)

Pahuljica55
29.06.2011., 21:41
Gdje?

toni987
29.06.2011., 21:43
68, ostali?

na postani-student.hr

FleD
29.06.2011., 21:47
Ja imam 73. :D Koliko imate sve ukupno?

toni987
29.06.2011., 21:54
708 :/ a ti?vi? ostali? ukupno?

FleD
29.06.2011., 22:04
814,3. Nadam se da će biti dovoljno...

iva222_bj
29.06.2011., 23:21
863...to bi trebalo bit ok...

Bedak_na_Ex
30.06.2011., 18:52
863...to bi trebalo bit ok...

hh cuj ovo trebalo bi biti okej :rofl:

814 :)

-Cyclone-
30.06.2011., 19:19
ti si prošle godine upisivao, Cyclone?
I upisao. :D

Zdravo Cyc ;)
Kako godina završava?
Poceo sam davat ispite. :rofl:

Moschino_girl
30.06.2011., 19:44
I upisao. :D

Poceo sam davat ispite. :rofl:

tek počeo, jao jao :) . Ja san na kraju na medicini, upravo dobila pet iz anatomije :) :) .

814 :)

to se traži ;)

bubamara11
01.07.2011., 11:15
tek počeo, jao jao :) . Ja san na kraju na medicini, upravo dobila pet iz anatomije :) :) .

zar to nije jedan od tezih ispita?:eek:
svaka cast :top:

Moschino_girl
02.07.2011., 13:17
zar to nije jedan od tezih ispita?:eek:
svaka cast :top:

jest :) hvala

Fiiona810
02.07.2011., 18:48
Bok ljudi:)
Ja sam n0ova ovdje pa bi vas htjela pitat hoće li mi 780 bodova biti dovoljno za upis na stomatologiju?

bubamara11
02.07.2011., 21:03
jest :) hvala

joj,divim ti se :mig:

Ja sam n0ova ovdje pa bi vas htjela pitat hoće li mi 780 bodova biti dovoljno za upis na stomatologiju?

Ja se ne upisujem ove godine,ali ti pratim temu vec jako dugo pa ti mogu rec da mislim da ce ti bit dosta,a 780 bodova je super mislim da se ne trebas puno brinuti da ne ces upast.:mig:

Fiiona810
03.07.2011., 09:08
joj,divim ti se :mig:

Ja se ne upisujem ove godine,ali ti pratim temu vec jako dugo pa ti mogu rec da mislim da ce ti bit dosta,a 780 bodova je super mislim da se ne trebas puno brinuti da ne ces upast.:mig:

Hvala ti puuno :D :D

jack_07
03.07.2011., 21:27

mislim da ce ti to sigurno biti dosta ;)

Guillaume
03.07.2011., 21:31

za stomatologiju zg tesko, ali ne i nemoguce..

pedeset i neki :D :D zasad

wannabestom
03.07.2011., 22:49
99. sam
jaaoooo. da se barem lista pomakne!

toni987
03.07.2011., 22:50
u rijeci sam upao a zg iza 200. :/
tesko da ce se za zg micat liste kad im je svima 1. prioritet od ovih 85 :/

devotchka
04.07.2011., 00:29
Upao u Split, ali se dvoumim između toga i veterine. Nije baš lako otići studirati u drugi grad... :/

Bedak_na_Ex
04.07.2011., 10:21
ma daaj,idi u split jbt veterina...
67. na listi,ali malo mi zao sto sam upao na zgb :rofl: rade bi ja negdje dalje studirao :lol:
upao na sva tri ugl :/

devotchka
04.07.2011., 10:46
Ali još mi nije jasno mogu li se nakon prve godine prebaciti iz Splita u Zagreb? Poslao sam mail referadi u Splitu i rekli su da ne ovisi o njima nego o ovima u Zg-u. Ne želim otići u Split na godinu dana i da se onda dogodi da ovi u Zg-u odluče kako im se baš ne prima nitko s drugih fakulteta, onda sam bezveze godinu dana studirao! :/
Jel imam kakvu prednost pri prebacivanju ispred onih s veterine? Možda mi se prizna više ispita? :/

Pomoziteee!

cat deluxe
04.07.2011., 10:53
Ali još mi nije jasno mogu li se nakon prve godine prebaciti iz Splita u Zagreb? Poslao sam mail referadi u Splitu i rekli su da ne ovisi o njima nego o ovima u Zg-u. Ne želim otići u Split na godinu dana i da se onda dogodi da ovi u Zg-u odluče kako im se baš ne prima nitko s drugih fakulteta, onda sam bezveze godinu dana studirao! :/
Jel imam kakvu prednost pri prebacivanju ispred onih s veterine? Možda mi se prizna više ispita? :/

Pomoziteee!

Vet nema nikakve veze s ovim. Nabaci dobra prosjek, ne lutaj Splitom i moli da te prebace.

devotchka
04.07.2011., 11:05
Vet nema nikakve veze s ovim. Nabaci dobra prosjek, ne lutaj Splitom i moli da te prebace.

Jel možda znaš nekog koji je to uspio?

cat deluxe
04.07.2011., 11:07
Jel možda znaš nekog koji je to uspio?

Ne.

Pahuljica55
04.07.2011., 11:14
Ej, ja sam provela godinu dana na veterini i svake gosine sa veterine ti ode oko 30 ljudi na stom, jedini uvijet je da prikupis 45 bodova , i to saljes tek u 9. Mj sljedece godine i navosno su lani svih primili. A najbolja frendica mi je u splitu ove godine , i ima problema sa prebacivanjem , cak da im navodno sfzg ove godine neda , ako hoces mogu ti se raspitati koji su njoj uvijeti tocno ove godine iz st u zg i dal
Uopce postoje, a za veterinu ti je to 100 %

devotchka
04.07.2011., 11:46
Ej, ja sam provela godinu dana na veterini i svake gosine sa veterine ti ode oko 30 ljudi na stom, jedini uvijet je da prikupis 45 bodova , i to saljes tek u 9. Mj sljedece godine i navosno su lani svih primili. A najbolja frendica mi je u splitu ove godine , i ima problema sa prebacivanjem , cak da im navodno sfzg ove godine neda , ako hoces mogu ti se raspitati koji su njoj uvijeti tocno ove godine iz st u zg i dal
Uopce postoje, a za veterinu ti je to 100 %

Ajde molim te, ako bi bila tako ljubazna da ju pitaš pa ovdje napišeš, puno bi mi značilo! :)

A ti si još uvijek na veterini, ili?

Pahuljica55
04.07.2011., 12:50
Da ali ja sam htjela medicinu i upala sam zasada :) uglavnom pitala sam je i kaze da ona misli da je uvijet ocistit cijelu godinu do 9. Mjali da ti preporuca da nazoves referade da ce ti tamo najsigurnije reci :)

-Cyclone-
04.07.2011., 17:19

Svaka cast. Nisam ni sumnjao. :)
Ma anatomija mi je najmanji problem. :D

toni987
04.07.2011., 17:27
molim vas uvjete za prijelaz stomatologije iz rijeke u zagreb, nakon prve godine ili prije hvala

devotchka
04.07.2011., 17:50
Ne.

Kako ohrabrujuće! :D

Talking.Head
05.07.2011., 07:48
Jel mi može netko reći kaj se događa ak se ovih 5 stranih studenata ne upiše? Ili ak se ne upiše svih pet? Jel se to popunjava ''nama'' koji smo niže na listi, odmah ispod crte ili ne?

Bedak_na_Ex
05.07.2011., 08:38
Jel mi može netko reći kaj se događa ak se ovih 5 stranih studenata ne upiše? Ili ak se ne upiše svih pet? Jel se to popunjava ''nama'' koji smo niže na listi, odmah ispod crte ili ne?

hmm,kolko ja znam,ne

Talking.Head
05.07.2011., 08:53
hmm,kolko ja znam,ne

Hu, loša vijest, svejedno hvala... Tako blizu a tako daleko

smradac93
05.07.2011., 13:01

tome se i ja nadam, taman tih par mjesta i upala bi :/

-Cyclone-
05.07.2011., 19:11

uvijek se to popuni.

toni987
06.07.2011., 14:11
ja bih to ipak sada da znam ako nije problem

toni987
06.07.2011., 20:43
kad su upisi u rijeku i šta treba ponijeti?

Winkel
06.07.2011., 22:04
Pozdrav... Pitanjce jedno... Ako nije problem...
Dakle, zanimaju me odgovori od studenata stomatologije...
Molim vas realne odgovore pišite !
Imam jos jednu godinu srednje skole...inace se radi o medicinskoj...
Prolazim s četvorkom i užasno mi se pocela sviđati stomatologija... Nisam jos načisto dal se prepustiti potpuno stomatologiji ili medicini.
PLIZ odgovorite... Koliko je teško upasti na stomatologiju sa ovom mojom situacijom (strukovna skola, vrlo dobar ucenik) ?
I da li je teže/lakse upasti na med ili stom ?
Koliko ste se pripremali, odakle najviše i ostale detaljčiće...
Hvala vam svima !
samo detaljno i realno pls.

pinktweety
07.07.2011., 17:50
Pozdrav... Pitanjce jedno... Ako nije problem...
Dakle, zanimaju me odgovori od studenata stomatologije...
Molim vas realne odgovore pišite !
Imam jos jednu godinu srednje skole...inace se radi o medicinskoj...
Prolazim s četvorkom i užasno mi se pocela sviđati stomatologija... Nisam jos načisto dal se prepustiti potpuno stomatologiji ili medicini.
PLIZ odgovorite... Koliko je teško upasti na stomatologiju sa ovom mojom situacijom (strukovna skola, vrlo dobar ucenik) ?
I da li je teže/lakse upasti na med ili stom ?
Koliko ste se pripremali, odakle najviše i ostale detaljčiće...
Hvala vam svima !
samo detaljno i realno pls.

Na stomatologiji kao i na medicini ima ljudi koji su došli iz srednjih medicinskih školi, osobno ih poznam, tako da nije nemoguće. Ali moram te upozoriti da isto tako znam da je njima bilo teže upisati se, a i kasnije prva godina studija bi bila šok. Ništa nije nemoguće i što prije se kreneš pripremati, ako zaista to želiš i trudiš se upast ćeš. A sada gdje je lakše ili teže upasti, teško je to reći, na stomatologiji (90) primaju manje ljudi nego li na medicini (300), obično se ljudi istovremeno prijave za oba fakulteta jer su najsrodnija, pa se čak zna dogoditi da netko tko je na medicini npr. 230 na stomatologiji nema upis, ali i obratno, na kraju se obično svi koji imaju bodove za medicinu upišu tamo, a crta se na stomatologiji podiže na račun toga. Ali ponavljam to su nebitne kalkulacije, usredotoči se na skupljanje informacija o DM i ponajviše na UČENJE pa ćeš upisati što god želiš ;)

luka_08
08.07.2011., 15:53
hej kolegice i kolege, jel su upisi kao i na medicini od 12-15.7 kad hoćemo ,od 9-12h ?

Guillaume
08.07.2011., 16:49
hej kolegice i kolege, jel su upisi kao i na medicini od 12-15.7 kad hoćemo ,od 9-12h ?

da, ja mislim da je tako...:mig:

toni987
08.07.2011., 21:03
mefzg traži domovnicu, rodni list i šta ja znam šta sve ne, a u ri nisam primjetio da je potrebno donijeti .. moze li mi tko potvrditi da je ovo potrebno donijeti: 2 fotografije 4x6, preslika osobne, potvrda o prebivalistu, uplatnica?
i ako kojim slucajem treba r.l ili domovnica jel ide original ili moze i kopija, i jel moze biti starije od 6.mj?

i što je sa sistematskim pregledima, na mefzg su nesto objavili na str. no ovdje nema nista..

poison.Ivy
08.07.2011., 21:19
i što je sa sistematskim pregledima, na mefzg su nesto objavili na str. no ovdje nema nista..

Na mefzg vezano za vas koji ste upisali nisu ništa objavili.
Dezinformacija. Sistematski je na mefu krajem godine.

kosarkasica16
08.07.2011., 22:43
Bok! :)
Vi koji u Zg-u studirate, možete li mi reć' je li vrlo teško? Ima li mnogo fizike i kemije? Sve više mi se sviđa stomatologija, ali s fizikom i kemijom sam na "Vi"... :( :(

dr.Hendrix
09.07.2011., 12:20
Pozdrav,
Ja sam još jedan maturant kojemu je bio cilj upisati stomatologiju u Splitu. Od nedjelje navečer sam bio na listi i u četvrtak u 11ipo(pola sata prije konačnih lista) sam pao na 26. mjesto (prima ih 25). Na fakultetu su mi rekli da postoji realna mogućnost da se upišem. Ispadanjem sa stomatologije sam se našao na listi za biologiju i ekologiju mora, šta svakako neću upisat, tako da obavještavam da će na biologiji mora moje mjesto ostat prazno!
Molio bih ako netko nema namjeru upisat stomatologiju iz bilo kojeg razloga (a mene taj studij izrazito interesira), nek se javi. Bio bih mu do neba zahvalan!
Eto, hvala!

-Cyclone-
09.07.2011., 13:04
Bok! :)
Vi koji u Zg-u studirate, možete li mi reć' je li vrlo teško? Ima li mnogo fizike i kemije? Sve više mi se sviđa stomatologija, ali s fizikom i kemijom sam na "Vi"... :( :(

Fizika je ok. Cista teorija. Nastrebas i mirna si.
Kemija je druga prica. Tu ces se dobro namucit i dobit par sijedih. :D

snow_queen
09.07.2011., 23:18
Stomatologija ili medicina? Vise mi se svida medicina (ali moj problem je KEMIJA!) Savjetujte me! Hvala

jack_07
10.07.2011., 10:57
Stomatologija ili medicina? Vise mi se svida medicina (ali moj problem je KEMIJA!) Savjetujte me! Hvala

kemiju imas na oba fakulteta, malo sažetije gradivo na stomatologiji, ali dođe ti na isto... to ti sama moraš odlučiti, istina da sa stomatologijom kasnije imas život sa manje stresa, pristupacnije radno vrijeme itd. da sad ne nabrajam, ali medicina ti isto nudi dosta toga, vecu mogucnost specijalizacija, više adrenalina...ovisi šta želiš i što te zanima :)

ja sam npr. na stomatologiji i ništa mi ne fali,ali vidim da me ne privlači toliko pa ću se prebaciti na medicinu...

poison.Ivy
10.07.2011., 11:13
ja sam npr. na stomatologiji i ništa mi ne fali,ali vidim da me ne privlači toliko pa ću se prebaciti na medicinu...

ne možeš se prebacit na medicinu. možeš ponovno polagat prijemni, pa ti se neki ispiti priznaju.

Kao što rekoh, odi tamo gdje ti se više sviđa.
Nije tvoj problem kemije već lijenost (to si sama napisala).

azra2706
10.07.2011., 12:45
a gle, ako te stvarno nešto zanima, onda ti ni kemija ne bi trebala predstavljati neki veći problem. bar što se tiče volje za grijanjem stolice :) ja sam iz jezične gimnazije došla na faks na kojem su glavni naglasci na kemiju ali i na matematiku, statistiku, fiziku...a da još napomenem da i nisam baš neki matematičar (o integralima nisam imala blaaaaaaage veze xD )ali ajde, nekako sam preživjela sve to. glavno je ne odustati odmah u startu. :D

kosarkasica16
10.07.2011., 17:32
Je li kemija samo na 1. godini stomatologije?

azra2706
10.07.2011., 18:07
pa koliko znam, je. i organska i fizikalna i opća i biokemija. koliko mi je sestrična pričala, ona je sad na trećoj godini. točnije, završila je, sve je dala u roku. prasica jedna :D ponosna sam na nju :D i sama razmišljam o stomatologiji za sljedeću godinu :)

poison.Ivy
10.07.2011., 18:13
pa koliko znam, je. i organska i fizikalna i opća i biokemija. koliko mi je sestrična pričala, ona je sad na trećoj godini. točnije, završila je, sve je dala u roku. prasica jedna :D ponosna sam na nju :D i sama razmišljam o stomatologiji za sljedeću godinu :)

don't mind me asking... ali zar ne studiraš ti veterinu?

btw... sestrična ti je završila stomatologiju na... trećoj godini? :confused:

azra2706
10.07.2011., 18:18
don't mind me asking... ali zar ne studiraš ti veterinu?

btw... sestrična ti je završila stomatologiju na... trećoj godini? :confused:

hihihihi noup xD makar sam cula za reputaciju onih koji se prebacuju sa veterine na stomatologiju. isto je i s mojim faksom, na pbf-u zavrsi vecina onih koji se nisu upisali na farmaciju. ili se onda kasnije prebacuju. htjedoh reci da je zavrsila sad trecu godinu :p

poison.Ivy
10.07.2011., 18:19
hihihihi noup xD makar sam cula za reputaciju onih koji se prebacuju sa veterine na stomatologiju. isto je i s mojim faksom, na pbf-u zavrsi vecina onih koji se nisu upisali na farmaciju. ili se onda kasnije prebacuju. htjedoh reci da je zavrsila sad trecu godinu :p

Aha, sorry, mislila sam da si ti ove godine upisala veterinu... my bad.

azra2706
10.07.2011., 18:23
nema beda :D a upala jesam ali su sad nesto poceli kenjati sa placanjem studija. zbunjena sam totalno. stvar je u tome sto sam zavrsila sad trecu i ak mi teta u referadi na vef-u kaze da cu morati placati punu skolarinu jer sam paralelno na drugom faksu...e onda ne znam o.O

kosarkasica16
10.07.2011., 18:25

Hvala. :)
A fizika?

azra2706
10.07.2011., 18:29
e pa sad, njoj je fizika bila ostala za jesen ali mi je rekla da zbog ljenosti a ne zato jer je nesto tak strasno teska :) vise se posvetila anatomiji i psihickoj pripremi za bliske susrete sa profesorom Vinterom xD imala sam i ja na svom faksu interakciju s njim xD komedije xD voli se dosta, hm, "preseravati" pred zenskom populacijom.

kosarkasica16
10.07.2011., 18:30
A je li i fizika samo na 1. godini? :)

poison.Ivy
10.07.2011., 18:31
Hvala. :)
A fizika?

Kemija, a osobito fizika nije nešto oko čega bi se ti trebala ozbiljno zabrinjavat.
A Vinter je legenda :s

p.s. google is your friend, košarkašice :mig:

azra2706
10.07.2011., 18:31
jep :) ma on je...hehehehehehehe...sad kad se sjetim svog odgovaranja pred njim...hahahahahahahahaha....e svašta xD

kosarkasica16
10.07.2011., 18:33
Hvala vam.. ;) Odmah sam bolje volje! :D

azra2706
10.07.2011., 18:36
Vinter nije strašan, voli zahebavati i ne smiješ mu dati do znanja da te strah ili nešto. zna biti neugodan sa komentarima, prvenstveno seksualne prirode ali gledaj to ovako, preživiš usmeni i riješiš ga se. poslije ti je, kako bi BRANDON rekao - nebitan :cerek:

poison.Ivy
10.07.2011., 18:39
Meni je Vinter prelegendaran bio. I na seminarima, osobito na predavanjima.
On mi je bio super, a da ne govorim da čovjek anatomiju ima u malom prstu.
I'm a fan. :s

azra2706
10.07.2011., 18:47
hahahahahaha pa to svakako xD umirali smo od smijeha na predavanjima xD sjecam se jos dok nam je usporedjivao kako disu muskarci a kako zene. pa je rekao nesto u stilu "jedna sisa gore, druga dolje" xD samo znam da sam se valjala od smijeha xD ma carčina! :D

snow_queen
10.07.2011., 20:26
Pricate o toj kemiji i fizicu kao da su nebitni a mene upravo to strasi :(
Daj mi malo pojasnite kako funkcioniraju ta dva predmeta na faksu? :S

azra2706
10.07.2011., 20:33
pa zato jer nisu tako teski ni vazni kao npr. anatomija. nisam ti ni ja bila u nesto boljoj poziciji. dosla iz jezicne gimnazije pa si misli koliko mi je fizika bila bitna u zivotu xD a kemiju sam zavoljela zahvaljujuci profesoru koji nam je predavao. :) uostalom, ne paničari prijevremeno, vidjet ćeš kak će ti biti kad to sve krene. :mig:

toni987
10.07.2011., 20:54
usporedjivao kako disu muskarci a kako zene. kako? :D

azra2706
10.07.2011., 20:59
kako? :D

xD ma više se ne sjećam šta je točno rekao xD mislim, ne sjećam se kakvu je točno usporedbu napravio :rofl: uglavnom to nešto "sisa gore, sisa dolje" xD imam u nekoj bilježnici neke njegove izjave koje sam pisala, moram ih iskopati odnekud :D

toni987
10.07.2011., 22:10
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh..šteta što neidem u zg da ga upoznam :/

jack_07
10.07.2011., 23:02
ne možeš se prebacit na medicinu. možeš ponovno polagat prijemni, pa ti se neki ispiti priznaju.

Kao što rekoh, odi tamo gdje ti se više sviđa.
Nije tvoj problem kemije već lijenost (to si sama napisala).

može se prebaciti, valjda znam šta pričam i raspitao sam se već... ne prebacujem se u drugi grad nego na istom faxu

poison.Ivy
10.07.2011., 23:36
može se prebaciti, valjda znam šta pričam i raspitao sam se već... ne prebacujem se u drugi grad nego na istom faxu

Očito ne znaš.
Sa stomatologije na medicinu prebacivanja nema.
Bez obzira o kojem se gradu radi, to su dva različita fakulteta.
Moraš polagati prijemni za medicinu, upisati prvu godinu pa ti se eventualno mogu priznati neki ispiti.
Ali nema skakanja s prve na drugu godinu.

Moguće je prebacivanje s jednog Medicinskog fakulteta na drugi (iz jednog grada u drugi). Ali s ostalih fakulteta na Medicinski nema.
Za svoje dobro se bolje raspitaj. Da ne bi bilo frke pet do dvanaest. :kava:
Iako sumnjam da si se raspitao jer ti je odgovor na to pitanje dan par stranica ranije na temi Medicine od strane osobe koja na fakultetu radi. Tako da.... :rolleyes:

Guillaume
11.07.2011., 00:02
kakve su zene na fakultetu, to mene zanima ak se vec pitanja postavljaju? ;)

azra2706
11.07.2011., 06:34
kakve su zene na fakultetu, to mene zanima ak se vec pitanja postavljaju? ;)

:lol: dobro pitanje xD kad bi to bilo jako vazno, otisla bi na neki "muski" faks. mozda sa burazom na fsb :cerek:

pinktweety
11.07.2011., 07:39
Očito ne znaš.
Moraš polagati prijemni za medicinu, upisati prvu godinu pa ti se eventualno mogu priznati neki ispiti.

Moguće je prebacivanje s jednog Medicinskog fakulteta na drugi (iz jednog grada u drugi). Ali s ostalih fakulteta na Medicinski nema.
Iako sumnjam da si se raspitao jer ti je odgovor na to pitanje dan par stranica ranije na temi Medicine od strane osobe koja na fakultetu radi. Tako da.... :rolleyes:

Pazi mislim da je on ipak ovdje u pravu, jer ako sam dobro skužila on aludira na prebačaj u Splitu ili Rijeci, a tamo je Stomatološki fakultet dio Medicinskog fakulteta, kao što je nekada davno bilo i u Zagrebu, pa vjerovatno je to moguće, jer se tamo to tretira kao dva smjera istog fakulteta. Uglavnom kužiš? :D

azra2706
11.07.2011., 07:53
i ja mislim da je tako :D

poison.Ivy
11.07.2011., 09:18
Pazi mislim da je on ipak ovdje u pravu, jer ako sam dobro skužila on aludira na prebačaj u Splitu ili Rijeci, a tamo je Stomatološki fakultet dio Medicinskog fakulteta, kao što je nekada davno bilo i u Zagrebu, pa vjerovatno je to moguće, jer se tamo to tretira kao dva smjera istog fakulteta. Uglavnom kužiš? :D

Aha, mislila sam da misli na Zg.

Jer ako misli u Zg, niš od tog.

azra2706
11.07.2011., 09:52
ali mislim stvarno, općenito ti problemi oko prebacivanja...čemu tolike komplikacije -.- s tom bolonjom je sve otežano i dodatno sjebano. a kao uveli su je da bi nam olakšali neke stvari. ma da! >.<

poison.Ivy
11.07.2011., 09:57
A iskreno, mene živciraju prebacivanja jer je većini to lakši put do fakulteta na koji nisu upali preko prijemnog.
Čast iznimkama.

azra2706
11.07.2011., 10:05
A iskreno, mene živciraju prebacivanja jer je većini to lakši put do fakulteta na koji nisu upali preko prijemnog.
Čast iznimkama.

slažem se :) ali s druge strane...možda je nekima falilo samo malo sreće pa vide rješenje u tom prebacivanju ili ponovnom polaganju prijemnom, odnosno mature. ako matura opet ne upali, onda prebacivanje. i zašto da ne ako to netko stvarno želi. :cerek: s time da nikad ne znaš, neki od onih koji se prebacuju pomisle da im je pala sjekira u med i da će lako. e takve ne volim. draži su mi oni koji se prebace ali se trude. i to se vidi.

pinktweety
11.07.2011., 10:31
Čast iznimkama.

Mislim da se nepotrebno opterećuješ. Valjda si se sama uvjerila da je prijemni mačji kašalj naspram onoga što se uči tokom studija stomatologije ili medicine. Lako je upisati se, teško je završiti. A ako netko nije sposoban za to kad tad će kiksati.

azra2706
11.07.2011., 10:36
Mislim da se nepotrebno opterećuješ. Valjda si se sama uvjerila da je prijemni mačji kašalj naspram onoga što se uči tokom studija stomatologije ili medicine. Lako je upisati se, teško je završiti. A ako netko nije sposoban za to kad tad će kiksati.

tako je :) treba dati šansu ljudima a na njima je da li će je iskoristiti ili neće :cerek:

poison.Ivy
11.07.2011., 10:43

Ma ne opterećujem se, neka svatko radi onako kako ga volja.
Ali eto, ne volim ljude koji idu linijom lakšeg otpora.
Iako, u ove tri godine faksa sam se svega nagledala :facepalm:

azra2706
11.07.2011., 10:48
je li bilo nekih koji su se upisali a nisu znali ni najosnovnije stvari?

poison.Ivy
11.07.2011., 10:55
je li bilo nekih koji su se upisali a nisu znali ni najosnovnije stvari?

Ne, kad sam rekla da sam se svega nagledala, mislila sam u smislu da mi je jasno kakvih studenata i slučajeva ima i da se glupo time zamarat, barem na medicini.
Uvijek ima studenata koji imaju, primjerice, odlične ocjene iz velikih predmeta, a pojma nemaju, kao i onih koji upisuju fakultet jer im se eto, ono, potrefilo :ne zna: Osobno nisam naišla na nekog tko je dao prijemni, a osnovne stvari nije znao, ali sigurno ima i takvih. Ali Bože moj, ima i onih koji namjerno biraju lakši put što se upisa/ispita tiče. Sve je to normalno. :kava: kao što je i normalno da te ti studenti s vremena na vrijeme malo frustriraju :ne zna: :zubo: pogotovo kad znaš koliko se ti trudiš, a neki ne :ne zna: malo sam pod dojmom ispita pa me ispričajte :D:

azra2706
11.07.2011., 11:03
Ne, kad sam rekla da sam se svega nagledala, mislila sam u smislu da mi je jasno kakvih studenata i slučajeva ima i da se glupo time zamarat, barem na medicini.
Uvijek ima studenata koji imaju, primjerice, odlične ocjene iz velikih predmeta, a pojma nemaju, kao i onih koji upisuju fakultet jer im se eto, ono, potrefilo :ne zna: Osobno nisam naišla na nekog tko je dao prijemni, a osnovne stvari nije znao, ali sigurno ima i takvih. Ali Bože moj, ima i onih koji namjerno biraju lakši put što se upisa/ispita tiče. Sve je to normalno. :kava: kao što je i normalno da te ti studenti s vremena na vrijeme malo frustriraju :ne zna: :zubo: pogotovo kad znaš koliko se ti trudiš, a neki ne :ne zna: malo sam pod dojmom ispita pa me ispričajte :D:

:D e nemaš pojma koliko te razumijem xD ja sam naletila na curu koja je na prijemnom bila ispred mene, ne znam koliko mjesta, ne puno :D i onda me na predavanju iz opće kemije pitala kak će znati napisati npr. magnezijev karbonat. xD reko pa gledaj valencije. onda me onak u čudu pogledala i pitala šta je to xD :facepalm:

poison.Ivy
11.07.2011., 11:08
:D e nemaš pojma koliko te razumijem xD ja sam naletila na curu koja je na prijemnom bila ispred mene, ne znam koliko mjesta, ne puno :D i onda me na predavanju iz opće kemije pitala kak će znati napisati npr. magnezijev karbonat. xD reko pa gledaj valencije. onda me onak u čudu pogledala i pitala šta je to xD :facepalm:

LOL.
ma ja sam bila prošli tjedan na jednom usmenom gdje je bilo tako očito da cura nema pojma, a trebala je proć da nam je svima bilo neugodno :facepalm:

mislim, znam da trebam gledat samo sebe, ali jbg. nervira me kad ta cura prođe i onda se hvali da ništa nije učila itd.

što sam starija te pizdarije me sve više diraju :ne zna:

azra2706
11.07.2011., 11:15
e upravo to. i još mi je gore kad vidim da takvi tutleki na kraju i završe faks. isto jedna nije znala objasniti šta je pK pa sam na kraju doznala da se ta ista prebacila na farmaciju. mislim, svašta xD

jack_07
12.07.2011., 08:37
Aha, mislila sam da misli na Zg.

Jer ako misli u Zg, niš od tog.

da, nisam naglasio da je na istom fakultetu :)
to za Zg znam da se ne može :)

ma ugl polagao sam opet maturu,neke ispite ispravljao na bolju ocjenu ali falilo je u Rijeci 4 mjesta, a u Osijeku 10 hh, pa sam se odlučio na ovaj korak ;)

iva222_bj
12.08.2011., 21:22
ajd neka netko od brucoša napravi neku grupu na fb ili tako nešto... da vidimo tko je sve upisao :D

luka_08
15.08.2011., 21:13
http://www.facebook.com/groups/136736726416776/

iva222_bj
16.08.2011., 21:10
to je Rijeka ;)

luka_08
20.08.2011., 21:02
pa da :)

kalli
22.08.2011., 16:54
bok!može li mi tko napisati kad počnu predavanja na stomatološkom fakultetu u zg ove godine?hvala:)

iva222_bj
26.08.2011., 16:16
bok!može li mi tko napisati kad počnu predavanja na stomatološkom fakultetu u zg ove godine?hvala:)

prošle je godine uvodno predavanje bilo 27.9. ... nadam se da ce tako i ove

pinktweety
26.08.2011., 17:21

3.10. ali nisam sigurna vrijedi li to i za brucoše, kad sam ja bila brucoš nama je počinjalo tjedan dana ranije u odnosu na više godine.

http://www.sfzg.unizg.hr/_download/repository/Kalendar_2011_2012.pdf

Bimbi :)
08.09.2011., 13:52
Brucoši Zagreb - upadajte
http://www.facebook.com/groups/276888355658139/

moanna
15.09.2011., 17:59
ej :mig:
sljedece godine imam namjeru upisat stom. trenutno zavrsavam opcu gimn. imam jako slabu podlogu iz kemije! zanima me oce li to bit problem ako se uspijem upisat? drzavnom maturom mogu zaobic kemiju jer mogu birat izborni predmet(bio i/ili fiz) :)
jel nuzno pisat visu razinu obaveznih predmeta? vecina mi je predlozila visu, pa i ako slabije napisem sigurno cu imat bolje rezultate od ekipe koja je malo bolje napisala nizu razinu.
kako se krecu bodovi (zadnji upisani) ? opci uspjeh na kraju ova 3razreda je 4, mozda 4. bude bolji.. jel to dovoljno ako dosta dobro napisem maturu?!
i ako ima neko neki savjet za sto bolju pripremu i na sta najvise da obratim paznju!

Amarrie
22.09.2011., 13:16
Kao prvo, ja ti savjetujem da na državnoj maturi sve pišeš višu razinu!!! I što prije počni ponavljati fiziku, kemiju i bologiju (vjeruj mi, trebat će ti na faxu!)
Ja sam ti fax upisala s kemijom, fiziku i bologiju nisam imala skoro pa nikakvu podlogu :504: i to me na kraju skupo koštalo... :rolleyes: Moj bi ti savjet bio da sada učiš za maturu dobro za taj jedan ili više izbornih predmeta na koje misliš izaći, a kad upadneš na fax ljeto si iskoristi da dobro naučiš kemiju, fiziku i biologiju... (najgore što možeš napraviti je izležavati se cijelo ljeto - doći ćeš na fax, trebat će ti puno da se navikneš na cjelodnevno učenje) ... Znam neke ljude koji su imali dobru podlogu iz kemije pa su na kraju jedva prošli ili pali :( ... A osim toga, dobra podloga iz kemije ti je potrebna za dobro razumijevanje biokemije koja je btw među top 3 najteža ispita u cijelom školovanju! Meni osobno i teža od anatomije :brukica:
Zadnji upisani je imao, kada sam ja upisivala, 777,7 bodova... mislim :confused:
Ja sam bila 20 i neka na listi sa 854 boda...
A opći uspjeh mi je bio mislim 4,93 :/

Fax je užasan, neorganiziran i stvarno treba imati volje da ga završiš!

S prosjekom od 4.0 ne znam može li se upasti, sve ovisi kako rješiš maturu i test psihomotorike... bit će teško, ali ne odustaj!

ja sam s prosjekom od 4.93 cijelo vrijeme bila izvan liste, maturu sam napisala ok, kemiju sam rješila među 5% najboljih, osim hrvatskog, stvarno su mi se potrefila pitanja :504: :hebemu: , i onda kad su stigli rezultati testa za psihomotoriku (koji sam stvarno dobro riješila :cerek: među 30ak najboljih od 600 koliko nas je pristupilo) pomakla sam se za oko 100 mjesta :rofl: i na kraju bila 24 ako se ne varam!!!

Talking.Head
23.09.2011., 14:03
ej :mig:
sljedece godine imam namjeru upisat stom. trenutno zavrsavam opcu gimn. imam jako slabu podlogu iz kemije! zanima me oce li to bit problem ako se uspijem upisat? drzavnom maturom mogu zaobic kemiju jer mogu birat izborni predmet(bio i/ili fiz) :)
jel nuzno pisat visu razinu obaveznih predmeta? vecina mi je predlozila visu, pa i ako slabije napisem sigurno cu imat bolje rezultate od ekipe koja je malo bolje napisala nizu razinu.
kako se krecu bodovi (zadnji upisani) ? opci uspjeh na kraju ova 3razreda je 4, mozda 4. bude bolji.. jel to dovoljno ako dosta dobro napisem maturu?!
i ako ima neko neki savjet za sto bolju pripremu i na sta najvise da obratim paznju!

Ove godine je zadnji upisani imao 794,9 bodova...Ja sam imala 789,6 i bila sam četvrta ispod crte, da je bilo ko prve godine državne mature upala bi :/.
Moram reć da je mene zeznuo prijamni, na kojem sam dobila samo 30 bodova(još uvijek mi nije jasno kak al dobro)pa bi ti moj savjet bio da vježbaš za taj prijamni i da ODLIČNO riješiš biologiju na maturi. Usredotoči se na nju, mene je dosta koštalo što sam uz nju uzela još dva izborna. Sretno :mig:

Amarrie
02.10.2011., 14:33
Ove godine je zadnji upisani imao 794,9 bodova...Ja sam imala 789,6 i bila sam četvrta ispod crte, da je bilo ko prve godine državne mature upala bi :/.
Moram reć da je mene zeznuo prijamni, na kojem sam dobila samo 30 bodova(još uvijek mi nije jasno kak al dobro)pa bi ti moj savjet bio da vježbaš za taj prijamni i da ODLIČNO riješiš biologiju na maturi. Usredotoči se na nju, mene je dosta koštalo što sam uz nju uzela još dva izborna. Sretno :mig:

Možda su te negativni bodovi zeznuli... :ne zna:
Najbolje je ne označavati odgovore ako stvarno nisi siguran u to...
Iako sam ja u napadu panike označila baš svaki i na kraju imala 75 bodova... :rofl:

renegadeZga
02.10.2011., 21:23
Očito ne znaš.

Točno,kao što nema prebacivanja sa Medicine na Stomatologiju. Iako su prijemni zapravo mislim isti.doduše,medicinari nemaju provjeru motorike jer kirurzima npr.to ne treba:rolleyes:Barem je tako bilo kad sam ja upisivao.
Iskreno mi je žao današnjih studenata Stomatologije u Zagrebu,nekad je to bio dobar faks:kava:

Stonožica Bosica
16.10.2011., 09:21
Točno,kao što nema prebacivanja sa Medicine na Stomatologiju. Iako su prijemni zapravo mislim isti.doduše,medicinari nemaju provjeru motorike jer kirurzima npr.to ne treba:rolleyes:Barem je tako bilo kad sam ja upisivao.
Iskreno mi je žao današnjih studenata Stomatologije u Zagrebu,nekad je to bio
dobar faks:kava:

Zašto kažeš da ti je žao današnjih studenata na tom faxu? Ne kužim u čemu je problem, ajd pliz pojasni malo jer me strašno zanima obzirom da u obitelji imam potencijalnog kandidata za stomatologiju.

Niketas
17.10.2011., 18:20
Pozdrav, je li netko sa foruma upisao redovno treću godinu ove jeseni?

hvalaaaa

Niketas
18.10.2011., 15:32
Bump!! treba mi bilotko tko je na trećoj ili četvrtoj godini!! nek mi se javi na PM hvala!!!

doda1305
02.11.2011., 22:59
ljudi jel mi može neko objasnit ukratko šta se traži na prijemnom? hvala :)

Alpagueur
03.11.2011., 08:14
ljudi jel mi može neko objasnit ukratko šta se traži na prijemnom? hvala :)
Nema prijamnog, samo državna matura. Što i kako, prouči temu ili pogledaj na www.postani-student.hr

Maxum
04.11.2011., 09:19
Nema prijamnog, samo državna matura. Što i kako, prouči temu ili pogledaj na www.postani-student.hr

na faxu se nekaj pričalo da će opet uvesti klasični razredbeni ispit jer nisu zadovoljni brucošima. odustano je od toga?

doda1305
04.11.2011., 10:29

ma mislio sam na onaj prijamni psihomotorike koji donosi 10 % bodova

Alpagueur
04.11.2011., 11:52
na faxu se nekaj pričalo da će opet uvesti klasični razredbeni ispit jer nisu zadovoljni brucošima. odustano je od toga?
Dok ne postane službeno, može se pričati bilo što ;)

ma mislio sam na onaj prijamni psihomotorike koji donosi 10 % bodova
To je na ovoj temi više puta objašnjeno.

Guillaume
26.11.2011., 21:50
ajmo stomici zivlje malo :D
nego, imam pitanje za studente koji su prosli prvu godinu, koji vam je bio plan ucenja, koliki je nivo znanja bio potreban za kolokvije iz anatomije, kakvi su ispiti iz fizike(moze li se kolokvij ili ispit proci na temelju logike uz ne previse ucenja) i kemije?

duc126d
05.12.2011., 10:09
Da li se itko prebacio s Veterine na Stomatologiju? Ako da, koliki je bio prosjek ocjena i koliko je od zainteresiranih stvarno uspjelo? Hvala

Ryangirl
18.12.2011., 13:07
prebacuje ih se svake godine barem 20ak, koji su uvjeti neznam točno, al nazovi referadu stomatološkog, broj ima sigurno negdje na stranici sfzg.hr, tamo će ti sigurno dat dobre informacije :)

Someone_unknown
07.01.2012., 16:14
Mene bi zanimalo, kakva je trenutačna situacija sa stomatoloskim fakultetom u Splitu. Zeleo bih ga upisati, prosjek ocjena kroz dosadasnje tri godine mi se krece izmedju 4,7-5,0.. Na maturi ne traze nijedan izborni predmet, samo polaganje vise razine osnovna tri predmeta.
Prima ih 25. Stoga, kolike su sanse? :-/

ShaggyZG
29.01.2012., 19:19
Mene bi isto, kao kolegu iz Splita, zanimale neke opce info o faksu u Zagreu. Koliko se ljudi prima, predmeti, razine, koliko ocjene utjecu itd.

Googlo sam malo i gledo sam im po web-u, ali sam se pritom izgubio negdje na pola puta. Pa ako ima neka dobra dusa da mi pomogne i objasni bio bi mu jako zahvalan. ;D

Shining star
01.02.2012., 14:51
Može li mi tko reći, koji su kriteriji za upis u Zg - mogu li upasti i oni koji su do sad prolazili s čistom četvorkom? A da maturu dobro napišu..

FleD
01.02.2012., 17:18
Može se, ja sam na 1. godini, upala sam sa čistom četvorkom, sveukupni prosjek mi je bio 4.02, jako nizak, ali sam maturu super napisala i na testu psihomotorike imala 70 bodova. :) Čak sam bila 66. na listi, a bojala sam se hoću li uopće upasti. Tako da...sve je moguće! :)

PinkMuffin
05.02.2012., 16:29
Mene bi isto, kao kolegu iz Splita, zanimale neke opce info o faksu u Zagreu. Koliko se ljudi prima, predmeti, razine, koliko ocjene utjecu itd.

Googlo sam malo i gledo sam im po web-u, ali sam se pritom izgubio negdje na pola puta. Pa ako ima neka dobra dusa da mi pomogne i objasni bio bi mu jako zahvalan. ;D

Ako si ovogodišnji maturant, sve osnovne stvari možeš doznati na stranici postani-student.hr, ali evo ukratko:

Hrvatski, matematika i strani jezik po izboru (sve A razina), od izbornih predmeta možeš birati biologiju, fiziku ili kemiju, a u slučaju da polažeš sva tri ili 2, boduje ti se najbolje napisan. Naravno, tu je i prijemni - psihomotorika: o tome možeš doznati sve na stranici sfzg.hr.

Prima se 85 ljudi regularno, 5 stranih državljana.
Ocjene utječu dosta, prosjek svih ocjena iznosi 40 % ukupnih bodova; hrvatski 10 % te matematika i strani jezik po 5 %,izborni predmet 30 %; test psihomotorike 10 %. Ocjene nisu presudne, ako se dobro pripremiš za maturu, kompenziraš nekako taj nedostatak. :)

Upasti, a još bitnije završiti fakultet nije baš lagano ali uspjevali su ljudi i s nižim ocjenama. Sve ovisi o tebi, kako ćeš napisati maturu, koliko ćeš bodova dobiti na psihomotorici i slično.

Eto, nadam se da sam pomogla! :D

*Zna li netko kada bi otprilike trebao biti test psihomotorike?

ShaggyZG
17.02.2012., 00:00
Jako si puno pomogla. Nemam bas neke ocjene, ali nije stvar u intelignciji, već sam malo zapeo tj. uhvatila me kriza ljenosti. Spreman sam se spremiti za tu maturu ko čovjek, ali me brine činjenica da sam čuo da tamo upada ekipa čiji su roditelji stomatolozi. To me najviše brine...

dadida
23.02.2012., 21:42
Ljudi, imam jedno pitanje! Dali je moguce prebacivanje sa dentalne medicine u Rijeci, na dentalnu u Zagreb... Ili sa studija medicine u Rijeci, na dentalnu u Zagreb.. Naravno, nakon zavrsene prve godine u roku.? Hvala

pinktweety
25.02.2012., 17:54
Ljudi, imam jedno pitanje! Dali je moguce prebacivanje sa dentalne medicine u Rijeci, na dentalnu u Zagreb... Ili sa studija medicine u Rijeci, na dentalnu u Zagreb.. Naravno, nakon zavrsene prve godine u roku.? Hvala

Gotovo sam sigurna da mozes, osobno znam da su se prebacivali studenti iz ST, tako da ne vjerujem da ce biti ikakvih problema s Rijekom!

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

maslacak17
10.03.2012., 09:48
moze li mi netko dati par informacija o drz.strucnom ispitu za stomatologe?je li ispit pismeni ili usmeni? koliko je tesko?
Postoje li skripte iz kojih se moze pripremati, mozda nekakva baza pitanja ili nesto? pretrazujem internet vec danima i nigdje nema nikakvih informacija, postajem ocajna... :(

PinkMuffin
23.03.2012., 23:43
Jako si puno pomogla. Nemam bas neke ocjene, ali nije stvar u intelignciji, već sam malo zapeo tj. uhvatila me kriza ljenosti. Spreman sam se spremiti za tu maturu ko čovjek, ali me brine činjenica da sam čuo da tamo upada ekipa čiji su roditelji stomatolozi. To me najviše brine...

Događa se svima. :) Ali ako to stvarno želiš - možeš! Nema predaje! :D
Konkretno, teško da zanimanje roditelja ima bilo kakav utjecaj na to, ako napišeš dobro državnu maturu, gdje imaš uvid u bodove svih nas koji smo ju pisali, takve nepravilnosti bi se trebale izbjeći. (Makar, možda i zvučim naivno :ne zna:)
Imam nekoliko prijateljica koje su upisale stomatologiju bez problema, uz ne tako savršenu maturu, a roditelji su im ekonomisti i obrtnici. Tako da nije sve tako sivo. :)

Nego, da li ti je prioritet samo Zagreb? Ako ti nije važno mjesto, već fakultet, probaj i u Rijeci i Splitu - veće su šanse! :D

Ana 123
25.04.2012., 15:02
bok ljudi :)
imam par pitanja o faksu..znaci koje predmete na maturi moram polagat osim hrv, mat i jezika? i koje bi predmete bas trebala znat za taj faks..ono biologija, kemija? hvala :)

Nensi95
19.05.2012., 13:17
Mene zanima jel ima zna tko gdje mogu naci neke materijale za stomatologiju, da se počnem pripremati vec sada. plizzz pomoć-:ne zna:

Lily Potter
29.05.2012., 11:49
Do kada treba poslati prijavnicu za onaj test psihomotoričkih sposobnosti? :O

srednjoškolac
31.05.2012., 23:03
pozdrav svima..sada sam 1. godina veterine i želim se prebacit na stomatologiju pa me znima ako ima nekih koji su se prebacivali kako to ide..raspitao sam se u referadi stomatološkog i rekli su mi da trebam skupiti uvjet na veterini (45 ects) i da više gledaju prosjek kod prebacivanja..pa sam u dilemi jer po tome bi si ostavio 2 teža predmeta ne položena da si mogu skupit bolji prosjek..ali mi je to kocka malo jer čudno mi je da će npr prije uzet mene sa boljim prosjekom i 45 bodova a neko će se više namučit i položit sve al će imat manji prosjek i sad da on otpadne..ae nadam se da kontate o čem pričam i da će netko odgovorit

Do kada treba poslati prijavnicu za onaj test psihomotoričkih sposobnosti? :O

piše ti na stranicama faxa do 8.6 treba predat

gagi1993
01.06.2012., 10:24
jeli zna tko koliko je imo bodova prosle godine onaj koji je zadnji upao?

Guillaume
01.06.2012., 15:31
jeli zna tko koliko je imo bodova prosle godine onaj koji je zadnji upao?

798 il 799, ugl oko 800... mada nemoj se po tome orijentirat jer je opet godinu prije bilo 777 valjda, znaci ovisi o tvojoj generaciji.

@srednjoškolac, na mojoj godini (prvoj) ih se prebacilo 18 ako se ne varam, mislim da ti je pametnije da zagrijes stolicu, polozis sve sta se da sa sto boljim prosjekom, i naravno pripremis deset tisuca kuna :D

Kika 18
02.06.2012., 23:11
šta nije da je faks sad besplatan?

Guillaume
04.06.2012., 00:28
šta nije da je faks sad besplatan?

da, besplatan je ako ga upises preko drzavne mature prvi put, a ako se prebacujes ili upises pad godine onda nije

Kika 18
05.06.2012., 19:21
ahaa.hvala :) a zna li netko može li se prebacivati ove godine s veterine ili nekog drugog faksa na stomatologiju?

yiazmat
05.06.2012., 20:51
piše ti na stranicama faxa do 8.6 treba predat

Piše do 13.6.:"Prijava za Test psihomotorike (28. svibnja - 13. lipnja 2012.)".

Lily Potter
06.06.2012., 09:30
Ovo sam već u jednoj drugoj temi postala, ali ovdje ću možda brže dobiti odgovor :)

Zanima me imamo li mi za logiranje na stranice fakulteta kakve posebne lozinke i korisnička imena ili?

Danas sam zvala referadu stomatološkog i neka žena mi je rekla kao da kako za to ne znam. A ja i dalje ne kužim na što ona misli...

Ugl, kad odem na stranice stomatološkog fakulteta (a slično se pojavi i kod drugih) i odem na link za raspored prebaci me na ovo http://www.sfzg.unizg.hr/upisi/test_...orike/raspored

I s čime se tu sad trebam prijavljivati? :/

ajurkovic94
06.06.2012., 13:20
Ljudi, koji su lani bili uvijeti za upis na fakultete, jesu bile potrebne više razine obaveznih predmeta ili niže? :)

smotana_xp
06.06.2012., 14:23
Kada popunjavam uplatnicu za test psihomotorike traže mi OIB. Nemam ga jer sam strani državljanin. Što sad? :ne zna:

Alpagueur
06.06.2012., 15:17
Kada popunjavam uplatnicu za test psihomotorike traže mi OIB. Nemam ga jer sam strani državljanin. Što sad? :ne zna:

Sad zovi faks.

sjekutica
06.06.2012., 21:06
već smo svi vidjeli rješenja ispita na ncvvo-u...kako stojite zasad po bodovima??
ja imam oko 820...ali nekako sam u panici pa bi bilo korisno da vidim kako drugi stoje da se znam orijentirat jer mi je med.dent. u zg jedini izbor...
pls napišite...:clint::ne zna:

Lily Potter
09.06.2012., 17:13
već smo svi vidjeli rješenja ispita na ncvvo-u...kako stojite zasad po bodovima??
ja imam oko 820...ali nekako sam u panici pa bi bilo korisno da vidim kako drugi stoje da se znam orijentirat jer mi je med.dent. u zg jedini izbor...
pls napišite...:clint::ne zna:
820 bez testa psihomotorike ili si kalkulirao koliko bi imao otprilike i s tim bodovima?
Ja bez testa imam 780-790, tako nešto...Valjda će me taj test izvući

strangerica
09.06.2012., 21:29
Ja bas i ne znam tocno, ali oko 815 imam trenutno, nakon mature, bez ovog testa

trešnjica
12.06.2012., 12:02
Ovo sam već u jednoj drugoj temi postala, ali ovdje ću možda brže dobiti odgovor :)

Zanima me imamo li mi za logiranje na stranice fakulteta kakve posebne lozinke i korisnička imena ili?

Danas sam zvala referadu stomatološkog i neka žena mi je rekla kao da kako za to ne znam. A ja i dalje ne kužim na što ona misli...

Ugl, kad odem na stranice stomatološkog fakulteta (a slično se pojavi i kod drugih) i odem na link za raspored prebaci me na ovo http://www.sfzg.unizg.hr/upisi/test_...orike/raspored

I s čime se tu sad trebam prijavljivati? :/

i mene to zanima...bila bih zahvalna kad bi netko odgovorio ako zna :)

sjekutica
16.06.2012., 15:52
Da, 820 bez testa psihomotorike. Nadam se da necu fulat u pon...

smotana_xp
17.06.2012., 11:05
Meni još uvjek nije objavljeno vrijeme za test psihomotorike.
Je li nekome od vas?

Je li onda moguće da moja uplata nije stigla? E-mail servis me zezao i sve pristiglo je prijavljeno kao greška, tako da ne znam. :ne zna:

Someone_unknown
20.06.2012., 15:11
Kako vi računate ove bodove s mature kad rezultati još nisu izišli?

Lily Potter
20.06.2012., 15:33
Kako vi računate ove bodove s mature kad rezultati još nisu izišli?

Ali izašla su rješenja testova, a kako smo se više-manje sjećali svojih odgovora, izračunali smo si moguće postotke. :)

Što se tiče psihomotorike, hoćemo li znati kako smo koji pojedinačni dio napisali ili su ovi bodovi s rezultata sve što ćemo dobiti? Znam da to nije bitno, ali me to čisto iz znatiželje zanima. :D

Someone_unknown
20.06.2012., 16:17
Da, kuzim, i ja sam to racunao, ali kako ste to pretočili u bodove?
haha, odn, kako ste došli do broje od 820, 700 ili koliko već bodova na stomatologiji ?

Lily Potter
20.06.2012., 19:48
Da, kuzim, i ja sam to racunao, ali kako ste to pretočili u bodove?
haha, odn, kako ste došli do broje od 820, 700 ili koliko već bodova na stomatologiji ?
Pa po sistemu računanja bodova.xD Zar nikad nisi računao sebi postotke na nekom ispitu u srednjoj haha?
Ali evo, objasnit ću ti.
Recimo da biologiju napišeš najbolje od izbornih, i to 90%. Maksimalan broj bodova je 300 jer stoji da se gleda 30% (da je 10% onda bi max.br.bodova bio 100, da je 5% bilo bi 50 itd.). E sad tih 90 dijeliš sa 100 jer je to, naravno, max.postotak, a onda pomnožiš sa 300 (jer je to, kao što znaš, max.broj bodova) i dobiješ 270, što je konačni rezultat za taj predmet. Tako onda napraviš i za ostale predmete ovisno o postotcima te sve skupa zbrojiš.

Someone_unknown
20.06.2012., 23:44
Hvala puno!
haha, po tim izračunima imam negdje 780-90 bodova :)
S tim da mi je cilj upisati stomatologiju u Splitu.. Koliko vas ima za Split ove godine? Jer, vidim većina je za Zagreb?..

sjekutica
24.06.2012., 11:13
ljudii, zna li netko možda datum upisa na dentalnu u zg??

važno mi je zbog prijave za dom...

Morgane
27.06.2012., 11:40
Zna li netko kada će biti objavljeni rezultati testa manualne spretnosti studija Dentalne medicine u Rijeci? :ne zna:

kiki_991
27.06.2012., 16:47
Zna li netko kada će biti objavljeni rezultati testa manualne spretnosti studija Dentalne medicine u Rijeci? :ne zna:

Evo stavljeni su ti

Morgane
27.06.2012., 17:54
Evo stavljeni su ti

Wow, napokon su se sjetili :rofl:

Lily Potter
04.07.2012., 22:57
Onda, kako stojite zasad po bodovima?:D

Od ovih predmeta što nose veći broj bodova, ja hrv imam 95,63% sveukupno, a biologija (koju sam od izbornih najbolje napisala) nije još došla.

strangerica
05.07.2012., 09:22
Onda, kako stojite zasad po bodovima?:D

Od ovih predmeta što nose veći broj bodova, ja hrv imam 95,63% sveukupno, a biologija (koju sam od izbornih najbolje napisala) nije još došla.

Ja sam trenutno 18., a bila sam 81., isto cekam biologiju :)

Lily Potter
05.07.2012., 14:54
Ja sam trenutno 18., a bila sam 81., isto cekam biologiju :)Ooo, super, ja sam isto tu negdi :D

maja328
05.07.2012., 16:27
Zanima me mogućnost prebacivanja s Medicinskog fakulteta u Osijeku na Stomatološki u Rijeku, ako netko bilo što zna o tome puno bi koristilo!

stenmen
05.07.2012., 23:39
moze li mi itko reci je li se moguce prebaciti s veterine na stomatologiju i koji su uvjeti za to te kako te uvjete ispuniti?
hvala :))

SmotanaNaKub
07.07.2012., 23:04
moze li mi itko reci je li se moguce prebaciti s veterine na stomatologiju i koji su uvjeti za to te kako te uvjete ispuniti?
hvala :))

Da, u Zagrebu je moguće prebaciti se sa veterine na stomatologiju. Ne znam koji se točno uvjeti moraju ispuniti, ali svake godine se prebaci barem 20 ljudi.

Najtočnije ćeš informacije dobiti ako se javiš u referadu :)

stenmen
08.07.2012., 11:05
Da, u Zagrebu je moguće prebaciti se sa veterine na stomatologiju. Ne znam koji se točno uvjeti moraju ispuniti, ali svake godine se prebaci barem 20 ljudi.

Najtočnije ćeš informacije dobiti ako se javiš u referadu :)

hvala :)

FALLING
12.07.2012., 13:09
A sa stomatologije na veterinu?

Rufio
15.07.2012., 12:34
Koliko bodova je imao posljednji upisani? Kako ste se pomicali na listi? Jel bilo mnogo odustajanja? Pliiz

Rufio
17.07.2012., 16:49
Koliko bodova je imao posljednji upisani? Kako ste se pomicali na listi? Jel bilo mnogo odustajanja? Pliiz

Anyone:ne zna::ne zna:

Lily Potter
17.07.2012., 17:52
791,8.
Meni je osobno bilo pomicanja, ali prema gore. xD Kada su došli neslužbeni rezultati svih ispita bila sam 8., a na kraju sam završila kao 4. po bodovima (mada me nema na listi jer mi je to 2.izbor). To je bilo i zbog prigovora koji su mi uvaženi, ali su očito neki i odustajali.

Rufio
17.07.2012., 18:32
puno hvala:grli:

0arleen0
31.07.2012., 19:12
jel zna netko jesu li karijesi uvjet za upis u 3.godinu?

tintilinic100
31.07.2012., 19:24
jel zna netko jesu li karijesi uvjet za upis u 3.godinu?

Da, moraš ih imati. Jedi puno čokolade:) i ne peri zube mjesec dana......:)

Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using Tapatalk 2

0arleen0
31.07.2012., 19:34
Da, moraš ih imati. Jedi puno čokolade:) i ne peri zube mjesec dana......:)

ccc, ozbiljno pitam :P
moći ću izaći samo na jedan rok, pa da znam koliko mi je važno to dati

tintilinic100
31.07.2012., 20:01
ccc, ozbiljno pitam :P
moći ću izaći samo na jedan rok, pa da znam koliko mi je važno to dati

Izvini, šalim se, nemoj se naljutiti. Ne znam. :) nisam student.....sorrrryyyyyyy smile

0arleen0
31.07.2012., 20:06
Izvini, šalim se, nemoj se naljutiti. Ne znam. :) nisam student.....sorrrryyyyyyy smile

haha, ajd nek se bar netko može smijati mojoj nevolji kad ja već ne mogu :D

tintilinic100
31.07.2012., 20:21
tintilinic100 kaže: (http://www.forum.hr/showthread.php?p=40641564)<br />
Izvini, šalim se, nemoj se naljutiti. Ne znam. :) nisam student.....sorrrryyyyyyy smile<br />
<br />
Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using Tapatalk 2<br />
<br />
haha, ajd nek se bar netko može smijati mojoj nevolji kad ja već ne mogu :D

Da, ja se sada smijem, ali ćeš se ti smijati mojem karijesu kad zavrsis.....a tko se zadnji smije, najslađe se smije...:)

hasrett
16.08.2012., 14:15
Htjela bih s upisati na stomatologiju(tek sam završila prvi razred), pa me zanima koje bih predmete trebala polagati na maturi?

antonio545
17.08.2012., 12:28
moraš pretrčati 100m za manje od 13s zbog smanjenja rizika profesionalnih bolesti tipa sindrom bolnih leđa

Melart
23.08.2012., 07:54
Htjela bih s upisati na stomatologiju(tek sam završila prvi razred), pa me zanima koje bih predmete trebala polagati na maturi?

do sad je bilo ovako
mat viša razina
hrv viša razina
eng viša razina
biologija ili kemija ili fizika (najbolji rezultat nosi 30%)

ShaggyZG
29.08.2012., 15:00
Koliko ih se ove godine uopce prijavilo u ZG?

Melart
29.08.2012., 16:39
Koliko ih se ove godine uopce prijavilo u ZG?

ovo godine se u zg prijavilo manje ljudi nego ikad, 529, tako piše na stanici http://www.studij.hr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=13&catid=9
prošle godine se prijavilo 942

Melart
29.08.2012., 16:40
iako mi stranica ne djeluje pouzdano :ne zna:

montuce
28.09.2012., 16:38
sljedeće sam godine maturantica, i zanima me sve o upisima i kako se boduju ocjene iz srednje, te iskustva naravno:)

Pelc
03.10.2012., 10:29
Dragi ljudi!
Sve vas pozdravljam kao novi član ovog foruma i odmah na početku bih molila dobre duše da mi pomognu.
Naime, brucoš sam na stomatološkom i lijepo bih molila ako mi netko može reći KOJE su mi to knjige/skripte potrebne, ili ako netko ima za prodat/posudit.

daklem, u pitanju su svi kolegiji: fizika, kemija, anatomija, stan. biologija s genetikom, histologija s embriologijom, sociologija stom. profesije.
htjela bih knjige nabaviti što prije ako je ikako moguće.
zahvaljujem unaprijed.

Fashion Barbie
03.10.2012., 11:38
Dragi ljudi!
Sve vas pozdravljam kao novi član ovog foruma i odmah na početku bih molila dobre duše da mi pomognu.
Naime, brucoš sam na stomatološkom i lijepo bih molila ako mi netko može reći KOJE su mi to knjige/skripte potrebne, ili ako netko ima za prodat/posudit.

daklem, u pitanju su svi kolegiji: fizika, kemija, anatomija, stan. biologija s genetikom, histologija s embriologijom, sociologija stom. profesije.
htjela bih knjige nabaviti što prije ako je ikako moguće.
zahvaljujem unaprijed.

Dobrodošla na Forum :) Na ovom podforumu je zabranjeno ostavljati oglase o prodaji i kupnji udžbenika. Takve postove inače brišemo i kartoniramo. S obzirom da si nova članica Foruma, uputit ću te na ovu temu:http://www.forum.hr/showthread.php?t=595443 na kojoj možeš ostaviti svoj oglas. LP

bucika12
04.10.2012., 20:47
Pozdrav svima :)
Zanima me od čega se sastoji prijamni za stomatologiju, koji sve predmeti se trebaju polagati na DM (ako je netko upisao ove godine, s kolko je napisao sve predmete mature :)) Hvala unaprijed :)

inna7
27.10.2012., 15:00
ej ekipa, ovako, polagala sam drzavnu maturu u 2010. i nakon 2 godine mucenja sam odlucila promijenit fax, pa me zanima da li bi opet morala na drzavnu maturu i koliko je tezak ovaj fax??

useitorlooseit
10.11.2012., 15:12
Ja sam sad drugi razred klasicne gimn i razmisljam o stomatologiji jer je to jedino zanimljivo po meni iz medicine a i mogu nac posao tim faksom i s druge strane imati lijepu placu . Dobra sam ucenica al zato jebeno mrzim kem i fiz a biologija mi je cak i zanimljiva i ide mi. Eh sad.. Dal je moguce ic na stomatologiju a da nisam ljubitelj prirodnih predmeta?

Alpagueur
10.11.2012., 17:47
Ja sam sad drugi razred klasicne gimn i razmisljam o stomatologiji jer je to jedino zanimljivo po meni iz medicine a i mogu nac posao tim faksom i s druge strane imati lijepu placu . Dobra sam ucenica al zato jebeno mrzim kem i fiz a biologija mi je cak i zanimljiva i ide mi. Eh sad.. Dal je moguce ic na stomatologiju a da nisam ljubitelj prirodnih predmeta?

Što se samoga upisa tiče, ne, jer fakultet, barem ovaj u Zagrebu još uvijek traži polaganje samo jednog izbornog predmeta, odnosno ili bio, ili kem, ili fiz. Tako da je dovoljno odabrati samo jedan, u tvom slučaju onaj koji ti je čak i zanimljiv i ide ti.
Na samom fakultetu imaš sva tri predmeta, no poprilično sam siguran da ti ne će predstavljati problem, koliko god trenutačno mrzila kem i fiz.

Što se dobivanja posla tiče, ono što sam ja saznao kroz razgovor sa nekih 6-7 što bivših, što sadašnjih studenata tog fakulteta do sada, tu stvar nije tako bajna ako nemaš nekoga kod koga možeš započeti ili nekoga tko bi ti mogao pomoći isfinancirati početak ili neku varijaciju na temu.

useitorlooseit
10.11.2012., 18:13
Što se samoga upisa tiče, ne, jer fakultet, barem ovaj u Zagrebu još uvijek traži polaganje samo jednog izbornog predmeta, odnosno ili bio, ili kem, ili fiz. Tako da je dovoljno odabrati samo jedan, u tvom slučaju onaj koji ti je čak i zanimljiv i ide ti.
Na samom fakultetu imaš sva tri predmeta, no poprilično sam siguran da ti ne će predstavljati problem, koliko god trenutačno mrzila kem i fiz.

Što se dobivanja posla tiče, ono što sam ja saznao kroz razgovor sa nekih 6-7 što bivših, što sadašnjih studenata tog fakulteta do sada, tu stvar nije tako bajna ako nemaš nekoga kod koga možeš započeti ili nekoga tko bi ti mogao pomoći isfinancirati početak ili neku varijaciju na temu.

Pa, vjerojatno bih uzela biologiju da. Al dobro kemija i nije toliko teska, kad je netko tu da ti pomogne, fizika isto tako slicno. Hvala na odgovoru :)

A ovo u vezi posla, mislim budimo realni, u kakvom je stanju Hrvatska nitko prakticki nemoze imati zagarantiran posao koliko god tezak fakultet imao, a i ovo u vezi financija i tog me je malo strah jer nemam nikog u rodbini ko je stomatolog, niti moji roditelji blizih koji se time bave D:
ah, neznam.

klola
15.11.2012., 09:10
Pozdrav svima!

Voljela bih studirati na stomatološkom, međutim imam nekoliko tetovaža (jedina koja bi se možda vidjela prilikom svakodnevnog rada bila bi ona na zapešću, ali kad na tu ruku stavim sat tetovaža se više ne vidi) pa me zanima dal bi mogla imati problema sa time na faksu?

tintilinic100
15.11.2012., 13:12
Pozdrav svima!

Voljela bih studirati na stomatološkom, međutim imam nekoliko tetovaža (jedina koja bi se možda vidjela prilikom svakodnevnog rada bila bi ona na zapešću, ali kad na tu ruku stavim sat tetovaža se više ne vidi) pa me zanima dal bi mogla imati problema sa time na faksu?

Pa zašto si se tetovirala ako želiš takav posao? Haha

Šala.

Danas bi trebali biti svi ljudi isti....i oni crni i bijeli i tetovirani.
Mislim da ako bi imala problema bez problema možeš nekog tužiti i dobiti sud.
To je tvoj stil i nitko ti nista ne smije.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

LeonaL
15.11.2012., 19:33
Hej svima.. silno bi zeljela studirati na stomatoloskom fakultetu u zagrebu i zanima me kako ste se pripremali odnosno kamo ste isli na pripreme za prijemni ?? Ili niste isli? meni se cini da bez priprema nis od toga.. tj da bum totalna katastrofa.. I zanima me koliko je bodova ove godine otprilike bilo potrebno (drzavna matura + prijemni) za upad? tj. koliko je imao onaj zadnji iznad granice i prvi koji je bio na listi?
koju ocjenu ste dobili na maturi iz glavnih predmeta i kak ste rijesili izborni predmet?
Uzasno me trta da necu upasti posto imam cetvorke iz ovih predmeta koji se trebaju pisati na maturi..inace prolazim s 5 pa se tim tjesim.. :D

Hvala na informacijama unaprijed :)

blutengel1605
26.11.2012., 12:55
Jel mi može netko reći kako se uopće pripremiti za taj test manualnih sposobnosti? Htjela bih upisati dentalnu med. u Rijeci....

LeonaL
27.11.2012., 16:48
Malooo pomocii ljudi plizzz :)))

kiki_991
11.12.2012., 16:35
Jel mi može netko reći kako se uopće pripremiti za taj test manualnih sposobnosti? Htjela bih upisati dentalnu med. u Rijeci....

U Rijeci sam ja imao 4 zadatka
nacrati neki zadani geometrijski luk sa zadanom duljinom stranica i zadana 2 kuta. Naravno bez pomagala
oblikovati neki zadani oblik od bakrene žice s tim da imaš isto zadane duljine stranica i kut
iscrtati olovkom tj. proći olovkom kroz 2 labirinta (jedan je onako s pravim kutevima, drugi je svakakav) bez zapinjanja u rubove i što brže
i zadnji, dobiješ neku boju zuba i moraš odrediti koja je to boja na paleta boja zubnih nadomestaka (tj. moraš odrediti nijansu zuba)

Nemam ti pojma kako će biti ove godine, još nije odlučeno :)

luka249
19.12.2012., 20:43
Ima li i ove godine prijemni ili se sve boduje na osnovu drzavne mature?

leabsfan
24.12.2012., 19:13
moze li mi netko dati par informacija o drz.strucnom ispitu za stomatologe?je li ispit pismeni ili usmeni? koliko je tesko?
Postoje li skripte iz kojih se moze pripremati, mozda nekakva baza pitanja ili nesto? pretrazujem internet vec danima i nigdje nema nikakvih informacija, postajem ocajna... :(

same here, pomagajte, da li se je moguće pripremati za to ili šta bude bit će? :D

Somania
08.03.2013., 13:14
Bok, trenutno sam 3. razred jezične gimnazije i zanimalo bi me realno kolike su mi šanse za upis stomatologije u ZG s tim da ce mi otprilike prosjek sve 4 godine bit 4,25 okvirno. Mislila sam pisat biologiju na drzavnoj i potrudit se oko toga i oko ostalih predmeta drzavne mature, pa me zanima vaše mišljenje u vezi svega ovoga. Unaprijed hvala :)

Barbie55
07.04.2013., 23:55
Koliko ima predmeta u jednoj godini? Da li ima kolokvija ili samo ispiti? Jel anatomija ista kao i na medicini ili nešto lakša? Koji su predmeti (osim anatomije) teški?

fakEEE
12.04.2013., 21:05
Mozete li mi samo odgovoriti da li na prijemnom , sto se cavlica tice, treba obavezno uzet 2 cavlica ili moze 1 po 1 te treba li 2 staviti u jednu rupicu ili u svaku rupicu po 1 cavlic ?
Informacija da se prijemni odrzava 13.6. je tocna ?
Hvala !

Gaby2530
14.04.2013., 22:26
Koliko ima predmeta u jednoj godini? Da li ima kolokvija ili samo ispiti? Jel anatomija ista kao i na medicini ili nešto lakša? Koji su predmeti (osim anatomije) teški?

Pozdrav!
Stomatologija je zahtjevan fakultet i potrebno je dosta odricanja...U prve tri godine ima dosta općih i medicinskih predmeta (anatomija,kemija,fizika,histologija,fiziologija,f armakologija,patofiziologija,..) koji mogu stvarati probleme svakome tko to ne shvati ozbiljno. Sad kad sam diplomirala, sve se cini vrlo jednostavno, no u prvotnom trenutku bilo je svega, od neprospavanih noći puno puno do plača, suza i smijeha..No u konačnici sve ima svoje zašto i biti dr.med.dent.je nešto zaista predivno.

strangerica
16.04.2013., 23:45
Mozete li mi samo odgovoriti da li na prijemnom , sto se cavlica tice, treba obavezno uzet 2 cavlica ili moze 1 po 1 te treba li 2 staviti u jednu rupicu ili u svaku rupicu po 1 cavlic ?
Informacija da se prijemni odrzava 13.6. je tocna ?
Hvala !

Po 2 cavlica idu u jednu rupicu,a mislim da bi trebao/la i uzimat po 2,al nista se nece desit i ako uzmes tu i tamo po jedan :) npr ako se zuris pa ti jedan upadne u rupicu a jedan ispadne sa strane,onda uzmes jedan i popunis :D

luciol
24.04.2013., 21:51
Ljudi molim vas pomozite mi. Ako ne upišem stomatologiju ne znam sta cu onda. To mi je jedini izbor i ako ne upadnem sjedit cu kuci cijelu godinu :(
Ajd molim vas ako netko ima bilo kakve primjere onog testa sa kockicama što se okreću u glavi na psihomotorici u zagrebu da mi se javi u poruke ili da tu stavi neki link. Bilo šta... moram to vježbat jer će mi svaki bod biti jako bitan. Prosjek iz srednje mi je 4.3.. prosle godine su upadali neki i sa tim ocjenama ali ove godine je bilo preko 1000 prijava.
Hvala vam i pozdrav.

Mego
01.05.2013., 11:16
Jel još uvijek moguće prebaciti se s veterine na stomatologiju nakon prve godine? :)

GeOG
20.05.2013., 20:38
bok :) zanima me jeli stanje toliko lose na burzi za stomatologe? znam da je specke tesko dobiti,a dobivaju li ih najbolji studenti ili je i to preko veze?
koliko je tesko otici vani raditi s ovom strukom?

fakEEE
24.05.2013., 22:21
Dal bi 700 bodova bilo dovoljno za upad na stomatologiju ?
Na studij.hr pise da bi, no slusam svakakve filozofije da ni matura rijesena 90% nije dovoljna za upad i sl .............

sorrentine7
28.05.2013., 13:03
Nisam siguran da pišem u pravu temu ali neka.
3. sam godina gimnazije u Sloveniji i malo me vuče stomatološki fakultet pa eto da se malo raspitam. Imam opciju studiranja u Ljubljani ali interesira me i Hrvatska. Ja imam dvojno državljanstvo i zanima me da li bi se ja smatrao kao strani državljanin pri upisu na hrvatske fakultete. Također bi mi dobro došle informacije u vezi fakulteta u Zagrebu i Rijeci pa i Splita. Da li su fakultete u Rijeci i Splitu slabije ? Pročitao sam, da je u Zagrebu zahtjev, da imaš 2 godine latinskog u srednjoj školi, a li ja nemam i kako je sada s tim, da li to predstavlja problem ? Čuo sam za jednu, da je upisala stomatološki fakultet u ZG s trojkom, pa me zanima također, da li je teško upasti unutra.
Znam da sam se raspisao i nadam se, da će neko smoći snage odgovoriti mi na sva pitanja :D

lucisa
29.05.2013., 15:14
Može li mi itko reći je li se obrazac prijave za test psihomotorike treba kompjutorski otipkat ili može i kemijskom olovkom? Hvala! :)

Melart
02.06.2013., 17:29
Nisam siguran da pišem u pravu temu ali neka.
3. sam godina gimnazije u Sloveniji i malo me vuče stomatološki fakultet pa eto da se malo raspitam. Imam opciju studiranja u Ljubljani ali interesira me i Hrvatska. Ja imam dvojno državljanstvo i zanima me da li bi se ja smatrao kao strani državljanin pri upisu na hrvatske fakultete. Također bi mi dobro došle informacije u vezi fakulteta u Zagrebu i Rijeci pa i Splita. Da li su fakultete u Rijeci i Splitu slabije ? Pročitao sam, da je u Zagrebu zahtjev, da imaš 2 godine latinskog u srednjoj školi, a li ja nemam i kako je sada s tim, da li to predstavlja problem ? Čuo sam za jednu, da je upisala stomatološki fakultet u ZG s trojkom, pa me zanima također, da li je teško upasti unutra.
Znam da sam se raspisao i nadam se, da će neko smoći snage odgovoriti mi na sva pitanja :D

Ja ti o tome malo znam, ali za latinski, ako ga nisi učio onda ga moraš položiti do druge godine na faksu. Bar mislim da je tako. Kako to da u gimnaziji ne učite latinski?

sorrentine7
02.06.2013., 20:21
Ja ti o tome malo znam, ali za latinski, ako ga nisi učio onda ga moraš položiti do druge godine na faksu. Bar mislim da je tako. Kako to da u gimnaziji ne učite latinski?

Mi u opčoj gimnaziji nemamo latinski, dok na klasičnoj gimnaziji imaju.

Melart
06.06.2013., 20:35
tamo gdje piše da je to uvjet ne možeš se niti prijaviti, nemaju sva mjesta taj uvjet, ali negdje da

vita0714
07.06.2013., 01:10
jel itko ikad bio tolko glup ko ja i ne prijavio se na vrijeme za test psihomotorike preko onog obrasca? :( kaj da radim?! to mi je prvi izbor,a od ove mature su mi se svi datumi pomijesali.. da zovem? da saljem mail? da ih preklinjem,kaj? :( help,pliz! :504:

lenabuci
07.06.2013., 19:57
ja imam isti problem :S mislila sam ih nazvat sutra, pise da ih se moze nazvat u redovno vrijeme od 9-13h al ne pise kojim danima. i koja je fora u vezi tog testa - jel samo treba napravit kljuc od žice i pikat čavliće il postoji jos nesto?

vita0714
09.06.2013., 17:44
ja sam zvala,rekla mi je zenska da mi ne moze pomoc,ali da probam faksirat obrazac onaj i uplatnicu,pa sam to i napravila... al sumnjam da ce me primit... imas navodno 3 dijela testa,cavlice i kljuc i jos nest s kockom,pogledaj na stranici stomatoloskog u zagrebu,pise ti kod upisa d amozes detaljnije pogledat sve o tom testu na odredenoj stranici,tak nest..

fakEEE
11.06.2013., 00:34
Da li ste vi, pristupnici testa psihomotorike, zaprimili ikakvu potvrdu da izadete na test ?
Meni nigdje nista ne pise na postani-student, niti sam na kucnu adresu zaprimio kakve papire .... :ne zna:
A uredno sam im dan prije krajnjeg roka uplatio novce i poslao sve dokumente ......
Hoće li uopće ići kakva obavijest, ili će raspored pisati tamo u Filozofskom na ploči ili negdje ??

answer1210
11.06.2013., 00:46
Da li ste vi, pristupnici testa psihomotorike, zaprimili ikakvu potvrdu da izadete na test ?
Meni nigdje nista ne pise na postani-student, niti sam na kucnu adresu zaprimio kakve papire .... :ne zna:
A uredno sam im dan prije krajnjeg roka uplatio novce i poslao sve dokumente ......
Hoće li uopće ići kakva obavijest, ili će raspored pisati tamo u Filozofskom na ploči ili negdje ??

ne brini objavit ce oni dan prije sigurno ;) fax nam je malo neorganiziran :D

fakEEE
11.06.2013., 22:04
ne brini objavit ce oni dan prije sigurno ;) fax nam je malo neorganiziran :D

Evo, objavili oni danas ;)

Nego, jel mi moze neko dat neku sliku s googla kakav kljuc treba napraviti ( ne onaj s stranice faxa ) ? Nabavil sam si malo zice pa da vjezbam sutra :D
I ima mozda onaj test s kockicama negdje na internetu, barem kao ogledni primjerak ?

fakEEE
13.06.2013., 12:51
Jao, pa ovdje nema niti jednog nadobudnog maturanta :rofl:

Kako ste prosli test psihomotorike ? Ja sam bio u 1. grupi od 9:00 ...
Mislim da sam zeznuo onaj 1. papir s kockicama, skoro pola sam ostavio prazno, jednostavno se vrijeme izgubilo :eek: Sad neznam kaj je bilo s 2. papirom, no njega sam citavog uspio u te 3min ... Hmmm ?
Kljuc je isti ko i svima, posran :lol:
A vrijeme cavlica mi je 179sec ... S tim sam relativno zadovoljan s obzirom koliko sam uspio vidjet rezultate ostalih pristupnika kod mojeg ispitivaca :rolleyes:

luka249
16.06.2013., 11:53
da li netko zna gdje ima za kupiti ona ploca sa cavlicima :D hahha da vjezbam :D ne zezam se :)

Melart
19.06.2013., 15:51
da li netko zna gdje ima za kupiti ona ploca sa cavlicima :D hahha da vjezbam :D ne zezam se :)

haha, i meni bi dobro došla

Wendy J.
09.07.2013., 15:46
Pozdrav, zanima me postoji li još uvijek mogućnost prebacivanja na stomatologiju sa prve godine veterine ili su to potpuno ukinuli?

hillarius
10.07.2013., 21:14
Nemoj me držati za riječ, ali mislim da se iduće godine uvode promjene, a navodno će biti ukinuta i mogućnost prebacivanja s veterine.

luka249
18.07.2013., 19:37
da li je moguce da netko tko je hrv. drzavljanin upise stomatologiju u sarajevu i onda se prebaci u zagreb na stomatologiju ?

LeonaL
18.07.2013., 19:40
najbolje je da zoves referadu i pitas ih..
ja sam pitala da li je moguce prebaciti se s veterine i rekli su mi da ce biti u 8. mjesecu kriteriji objavljeni na njihovoj stranici.. e sad.. moguce je da i potpuno ukinu, to ne mozes predvidjeti

Bershka
19.07.2013., 00:50
koliko je ove godine imao zadnji u Zg bodova?

luka249
19.07.2013., 08:48
koliko je ove godine imao zadnji u Zg bodova?

810

lea-gnc
24.08.2013., 21:09
Pozz! Jel mi može netko reći od čega se sastoji prijemni? Kako se pripremiti za to?

lea-gnc
25.08.2013., 11:48
Bilo tko? Sorry sto gnjavim

Melart
25.08.2013., 11:59
Mislim da piše na prijašnim stranicama. Imaš samo test psihomotorike, sve ostalo je matura. Koliko znam rade se ključevi i nešto sa čavlićima.

lea-gnc
25.08.2013., 14:28
hvala :) a jel težak taj test prihomotorike? :ne zna:

Melart
24.11.2013., 19:24
Da li tko zna, ima ikakve informacije o pauziranju godine, bilo kakve informacije? Da li je to moguće, koji su uvjeti, da li bilo koja godina?

luka249
02.12.2013., 23:53
da li netko zna kako je prag rasta ovih godina u svim gradovima, znam da je zagreb skocio sa 791 na 803 boda zanima me rijeka i split ako netko zna koliko su imali zadnji koji su upali u ove prethodne dvije godine

Parthenon
07.12.2013., 09:11
Pozdrav, zanima me kako znati jesi li sposoban za one prakticne stvari koje se rade na studiju (razna modeliranja, izrada proteza i te stvari...), tj. kako ste vi znali da ćete to moći? Je li test psihomotorike zaista pravi pokazatelj?
Trenutno mi je dentalna medicina pri vrhu prioriteta, ali sad vise nisam siguran, pa ako netko ima nekakav koristan savjet bio bih zahvalan :)