PDA

View Full Version : Uništena/oštećena kosa

stranice : 1 [2] 3 4

mary8ann
03.06.2009., 15:19
mene interesuje to s majonezom to se stavlja na suhu ili vlažnu kosu? i poslije tog se kosa šamponira pa se nornalno stavlja i neka gotova maska ili bez nje?

lavica666
03.06.2009., 15:25
Stavljala sam onu Knorr sa maslinovim uljem, mada su i ostale Ok. zbilja omeksa kosu, a ne moras se muciti muckanjem maske, a da ne pricam da je jeftinije puno...:top:

hehehe..to si dobro rekla sestro :mig: :top: ne ma to je stvarno ok stavljat...al ono jednom tjedno sasvim dovoljno :) saces vidjet da ce Loreal napravit novi pakung sa majonezom 100% ..ukrast ce nam ideju :rofl: hehehe

lavica666
03.06.2009., 15:26
mene interesuje to s majonezom to se stavlja na suhu ili vlažnu kosu? i poslije tog se kosa šamponira pa se nornalno stavlja i neka gotova maska ili bez nje?

ma stavis samo na suhu kosu (bar ja) i drzis sat,dva koliko izdrzis zbog mirisa hehe...i onda normalno isamponiras i regenerator (ako ga koristis) i to je sve :top:

mary8ann
03.06.2009., 15:35
ma stavis samo na suhu kosu (bar ja) i drzis sat,dva koliko izdrzis zbog mirisa hehe...i onda normalno isamponiras i regenerator (ako ga koristis) i to je sve :top:

Stavljam masku od makadamije. Hajd probaću kod sledećeg pranja baš me interesuje kakva će biti

profesionalac
03.06.2009., 16:48
Stavljam masku od makadamije. Hajd probaću kod sledećeg pranja baš me interesuje kakva će biti

Kod maski koje sadrze friska jaja (zumanjke) treba paziti da se to iz kose ispire sa sto hladnijom vodom (naravno, ne ledenom, tek malo mlacnom). Jer ako se namoci s vrucom vodom, jaje se zgrusa i onda imate veselja dok to ne maknete s kose... :rofl:

A ak se jaje zgrusa i ostane na vlasi, pocine razvoj bakterija i nevidjene komplikacije koje mogu rezultirati cak i otpadanjem kose. Dakle, ne vruca voda i sve bu :top:

mary8ann
04.06.2009., 07:13
Kod maski koje sadrze friska jaja (zumanjke) treba paziti da se to iz kose ispire sa sto hladnijom vodom (naravno, ne ledenom, tek malo mlacnom). Jer ako se namoci s vrucom vodom, jaje se zgrusa i onda imate veselja dok to ne maknete s kose... :rofl:

A ak se jaje zgrusa i ostane na vlasi, pocine razvoj bakterija i nevidjene komplikacije koje mogu rezultirati cak i otpadanjem kose. Dakle, ne vruca voda i sve bu :top:

Hihihi :rofl: :lol: to bi baš bio prizor :D. Dobro da sam na vrijeme upozorena inače je s mojom kosicom moglo biti svašta :lol:

Tinach
04.06.2009., 10:09
Hihihi :rofl: :lol: to bi baš bio prizor :D. Dobro da sam na vrijeme upozorena inače je s mojom kosicom moglo biti svašta :lol:

ako koristiš kupovnu majonezu, možeš ispirati toplom vodom. jja sam čak vrućom da brže otopim masnoću.

lavica666
07.06.2009., 16:55
ako koristiš kupovnu majonezu, možeš ispirati toplom vodom. jja sam čak vrućom da brže otopim masnoću.

pa dobro ne bas vrucom...onako...toplom..mlakom....ali onda za kraj jos isprat sa hladnom vodom cisto radi jacanja korijena i sjaja! :top:

padmé_amidala
20.06.2009., 17:55
Evo prije nisam nikad vodila neku extra brigu o kosi, osim što bi ju oprala šamponom i stavila regenerator, ne koristim druge proizvode, tu i tamo silikon...Pa sam odlučila sad početi ovo ljeto, prije peglanja koristiti zaštitu od topline, kupiti neke maskice i to, pa me zanima, dali mi vrijeđi početi opće išta sad dok mi je u ovom osrednjem stanju, ili tu nema pomoći, i ako možete da napišete kako njegujete svoju kosu, koje proizvode i to=)
puno hvala=)

Razlivena Tinta
20.06.2009., 18:00
Ja mislim da nikada nije kasno, moja kosa prije nije niti zahtjevala neku veliku pažnju, prala šamponom, stavljala regenerator i to je to. No, kasnije sam počela peglati kosu (prestala još prije godinu dana) i to mi ju je jako oštetilo. Ostavila sam se peglanja, počela stavljati maske na kosu, bolje šampone i regeneratore, neke dobre serume, nisam je više sušila fenom nego prirodno itd. I stvarno se vidi razlika :) Kosa mi je sada u puno boljem stanju, zdrava je, ne bojim je, raste dosta brzo i nije oštečena, a to je važno ;)

Koristim Niveine proizvode, šampon za smeđu i normalnu kosu, regenerator za smeđu kosu, Schaumin regenerator s uljem makadamije, Baleine maske za kosu s ribizlom... Sušim je prirodno, to najviše pomaže očuvanju kvalitetne kose ;)

padmé_amidala
20.06.2009., 18:10
Ja mislim da nikada nije kasno, moja kosa prije nije niti zahtjevala neku veliku pažnju, prala šamponom, stavljala regenerator i to je to. No, kasnije sam počela peglati kosu (prestala još prije godinu dana) i to mi ju je jako oštetilo. Ostavila sam se peglanja, počela stavljati maske na kosu, bolje šampone i regeneratore, neke dobre serume, nisam je više sušila fenom nego prirodno itd. I stvarno se vidi razlika :) Kosa mi je sada u puno boljem stanju, zdrava je, ne bojim je, raste dosta brzo i nije oštečena, a to je važno ;)

Koristim Niveine proizvode, šampon za smeđu i normalnu kosu, regenerator za smeđu kosu, Schaumin regenerator s uljem makadamije, Baleine maske za kosu s ribizlom... Sušim je prirodno, to najviše pomaže očuvanju kvalitetne kose ;)

eh da ja peglam tu i tamo pa me zato zabrinjava=) opće se ne kužim u strukturu kose, sam sam čula na oprah jednom da se prema kosi moraš odnosit ko prema svili, pa si mislim iss kaj ja sve radimXD nema mi više pomoćiXD

Razlivena Tinta
20.06.2009., 18:52
eh da ja peglam tu i tamo pa me zato zabrinjava=) opće se ne kužim u strukturu kose, sam sam čula na oprah jednom da se prema kosi moraš odnosit ko prema svili, pa si mislim iss kaj ja sve radimXD nema mi više pomoćiXD

Pa, ako malo pauziraš s peglanjem, vidjet ćeš da će ti se obnoviti. Mene je užasno zabrinulo stanje kose nakon peglanja i jednostavno sam prestala, bilo mi je strašno gledati kosu skroz suhu i oštečenu, ma užas :( Suši prirodno i barem po ljeti izbjegavaj peglanje, koristi maske i serume i bit će ok! :mig:

extreme
20.06.2009., 22:29
mene zanima jel se ikako može (bar malo) promijeniti struktura kose? moja je tanka i mekana, i nikako ne mogu dobiti onaj "slap" od kose.. onako, da kad skinem rep ili punđu da mi se ona onako fino "razlije" (eh, što objašnjavam...:zubo:), sva mi je nekako raspršena i ničim još nisam uspjela dobiti onak jedan pramen ko s reklame, koji mene podsjeća na mokru kosu. onako fino pada, nije svaka dlaka na svoju stranu nego su pramenovi fino oblikovani..

ja svoju nikad ne feniram (ali nikad), stalno ju trackam i mazuckam maskicama, pazim na izbor šampona, ne peglam ju, stavljam silikon na vrhove (nisu ispucani)- jedino što je farbam, ali ni to ne radim prečesto nego svaka 3-4mjeseca otprilike.
konstantno koristim proizvode za suhu kosu ali niš se ne mijenja.

e sad, jel to do strukture kose ( i može li se to promijeniti) ili do nečeg drugog??

Marina2501
21.06.2009., 22:48
Ja imam tanku vlas (tako mi barem rekoše) ali gustu kosu. I "prirodna" je - kak me to uvijek zabavlja kad kažu, nego kakva, nije plastična :D a u biti misle na valovita, ali onako malo. Nikad je ne sušim fenom (jer mi se ne da, ali kosa mi je zbog te lijenosti jako zahvalna :top:) Međutim, kad operem kosu, počešljam je, dobijem uglavnom nered na glavi koji nije baš za pokazati, ovisno o šamponu/balzamu nekad izgleda i slamasto (a nije mi suha). Ono što ja radim, pogotovo kad je ovako toplo, je operem kosu (hopefully sa dobrim šamponom i balzamom) poslije je počešljam, malo pričekam da se prosuši i onda je skupim u "bananu" sa kopčom. Kad mi se poslije osuši mi je super valovita, pramenovi naglašeni (onako kako ti veliš) a miris kose se osjeti sve do sljedećeg pranja :mig:
Ponekad, kad mi se da, stavim one ogromne viklere, efekt je prilično sličan, pogotovo zimi jer bi se s "bananom" dugo sušila.
http://i44.tinypic.com/af90z8.jpghttp://i44.tinypic.com/2qs4bbp.jpg
ovako to meni nekako ispadne, inače nemam ravnu kosu ali nema šanse da mi "valovi" ispadnu ovak definirani
Ja se raspisala, a ko zna mislimo li na isto :lol: Jedino što banana look traje samo jedan dan, ali to je OK s obzirom da treći dan kosu operem pa opet iznova :D
pokušala sam uhvati mobitelom.

lavica666
23.06.2009., 17:55
CURE...JE KOJA CULA ZA ULJE OD DIVLJE RUZE??? CULA SAM DA JE FUL DOBRO ZA KEMIJSKI OSTECENU KOSU,TAKO PISE I NA NETU...I DA LI JE KOJA TO KORISTILA?IMA TU IKAKVIH REZULTATA?

patkicaSlatkica
23.06.2009., 23:24
joj boze,ja neznam sto cu sa svojom plavom kosom,neznam sta joj je,bila je tak super i sve,mislim blajham se ja i shvacam da mora biti suha da je to cijena,ali nije mi prije bila takva a sve je isto....vjerojatno s vremenom gubi kvalitetu,i sada je suuuha,strasno...ne bih htjela mijenjati boju i to jer ovako plavu ne mogu dobizi s nikakvom farbom...pa trazim pomoc,koje proizvode koristiti da se to donekle obnovi,inace uredno pdsisavam vrhove kad odem na farbanje....hvala:)

lavica666
24.06.2009., 15:16
joj boze,ja neznam sto cu sa svojom plavom kosom,neznam sta joj je,bila je tak super i sve,mislim blajham se ja i shvacam da mora biti suha da je to cijena,ali nije mi prije bila takva a sve je isto....vjerojatno s vremenom gubi kvalitetu,i sada je suuuha,strasno...ne bih htjela mijenjati boju i to jer ovako plavu ne mogu dobizi s nikakvom farbom...pa trazim pomoc,koje proizvode koristiti da se to donekle obnovi,inace uredno pdsisavam vrhove kad odem na farbanje....hvala:)

sta blajhas cijelu kosu? ili samo izrast? jer ako blajhas cijelu onda ti zato postaje sve vise suha...nema potrebe da cijelu blajhas,pa mozes samo izrast i to je to...
a sto se tice proizvoda...e pa ovako...neznam kako je s tvojom kosom ali moja je u jednom danu dozivjela svasta samnom,imala sam divnu dugu crnu kosu i blajhala sam je 2 ili 3 puta i farbala u pepeljasto plavu u istom danu sve i dosla mi je zvakaca guma!!!! :flop:
vratila sam se u crno i otad koristim LOREALOV SAMPON SA MATICNOM MLIJECI ( I SAMPON I REGENERATOR I MASKU), I UZMI SI MASKU IZ AVONA ADVANCE FOR EXTREMLY DRY AND DAMAGED HAIR 30KN KOSTA,STAVIS JE JEDNOM TJEDNO 20ak MINUTA,KUPI SI RICINUSOVO ULJE I OD DIVLJE RUZE,PA IH STAVLJAJ SVAKO DRUGO VECER,NEVENOVU MAST STAVI NA KOSU PRIJE NEGO STO IDES NA MORE IIL BAZENE DI VEC...i tako...e da..i i jedna cura odavde mi je rekla da je majoneza isto dobra, ja je stavljam jednom tjedno nekih pola sata.i tako uglavnom cuvaj si je,nemoj je previse opterecivat sa kemikalijama hehe...uzivaj :)

patkicaSlatkica
25.06.2009., 14:51
sta blajhas cijelu kosu? ili samo izrast? jer ako blajhas cijelu onda ti zato postaje sve vise suha...nema potrebe da cijelu blajhas,pa mozes samo izrast i to je to...
a sto se tice proizvoda...e pa ovako...neznam kako je s tvojom kosom ali moja je u jednom danu dozivjela svasta samnom,imala sam divnu dugu crnu kosu i blajhala sam je 2 ili 3 puta i farbala u pepeljasto plavu u istom danu sve i dosla mi je zvakaca guma!!!! :flop:
vratila sam se u crno i otad koristim LOREALOV SAMPON SA MATICNOM MLIJECI ( I SAMPON I REGENERATOR I MASKU), I UZMI SI MASKU IZ AVONA ADVANCE FOR EXTREMLY DRY AND DAMAGED HAIR 30KN KOSTA,STAVIS JE JEDNOM TJEDNO 20ak MINUTA,KUPI SI RICINUSOVO ULJE I OD DIVLJE RUZE,PA IH STAVLJAJ SVAKO DRUGO VECER,NEVENOVU MAST STAVI NA KOSU PRIJE NEGO STO IDES NA MORE IIL BAZENE DI VEC...i tako...e da..i i jedna cura odavde mi je rekla da je majoneza isto dobra, ja je stavljam jednom tjedno nekih pola sata.i tako uglavnom cuvaj si je,nemoj je previse opterecivat sa kemikalijama hehe...uzivaj :)

ma ne blajham cijelu kosu,frizerka mi samo izrast...i to onak idem svaka 3 mjeseca,znaci izrast mi vec onak bude 4cm...taman dok mi se kosa oporavi od proslog..jer mi uvijek prevuce preljev i kontam da mi to isusi jako...
hvala na ovim savjetima pokusat cu to..
sam mi reci kad trazim ricinusovo ulje i ruzino di da to kupim i za sta da trazim?
to mazem samo po vrhovima i to jel da ili?jer koristila sam stvarno svasta a ulja nikada...:ne zna:
e da i taj sampon od loreala je super,ja sam koristila zutu liniju i ona mi je odlicna!sad imam od schwarzkopfa ljubicastu masku neku,isto je odlicna!
problem je to sto kud je tak suha i to...jos mi se i brzo masti i to doslovno operem ju jedno vecer,iduce vecer je vec masna...uzas,neznam jel to od hormona sto divljaju il sta..

lavica666
25.06.2009., 18:51
ma ne blajham cijelu kosu,frizerka mi samo izrast...i to onak idem svaka 3 mjeseca,znaci izrast mi vec onak bude 4cm...taman dok mi se kosa oporavi od proslog..jer mi uvijek prevuce preljev i kontam da mi to isusi jako...
hvala na ovim savjetima pokusat cu to..
sam mi reci kad trazim ricinusovo ulje i ruzino di da to kupim i za sta da trazim?
to mazem samo po vrhovima i to jel da ili?jer koristila sam stvarno svasta a ulja nikada...:ne zna:
e da i taj sampon od loreala je super,ja sam koristila zutu liniju i ona mi je odlicna!sad imam od schwarzkopfa ljubicastu masku neku,isto je odlicna!
problem je to sto kud je tak suha i to...jos mi se i brzo masti i to doslovno operem ju jedno vecer,iduce vecer je vec masna...uzas,neznam jel to od hormona sto divljaju il sta..

hehe...budi sretna sto ti se tako masti jer znaci da nisi uzvukla i ono malo "zivota" iz nje ko ja :D al kazem taj pakung sa maticnom mlijeci je VRH! :) a ricinusovo ulje uzmes u bilo kojoj apoteci samo joj kazes " malu bocicu ricinusovog ulja za kosu" ja mislim da je 5dl... meni je tocno doslo 9,24kn i ful ti traje jer je bas masno i to uglavnom stavis na vrhove najvise i po cijeloj duzini kose onda...a ja isto stavim na tjeme pa ga izmasiram ( jer ricinusovo ulje potice rast kose :) ) a ulje od divlje ruze ima u DM-u i dodje nekih 20ak kuna,njega samo po vrhovima i duzini kose,znaci ne na korijen i tjeme,i njih drzis nekij sat vremena prije pranja kose,ili navecer spavas s njima pa ujutro isprese normalno kosu,a ja isto zamotam glavu s toplim rucnikom da se bolje upije...e da...ima jos i neko ful dobro ulje Semi di Lino,dodje 100kn kupis ga u frizerskom salonu i isto ful dobro.stavis par kaplica na dlanove protrljas ruke u stavis si na mokru kosu i nek se osusi ( ili ako bas moras koristit fen onda osusi fenom) i prije peglanja kose ga stavis...al ja se ne peglam nema sanse :D ako te jos sta zanima samo pitaj. :top: uzivaj

Chesma
27.06.2009., 18:40
imam problem, ako mi itko može pomoć neka mi kaže, svaki savjet je dobrodošao. prije mjesec ipo san ošišala krajeve i već sad su mi suhi. a inače bi trebalo dobrih 5 mjeseci da se osuše. a svoju dugu kosu obožavam, nemogu se zamisliti svakih mjesec dana sa 2-3 cm manje kose:( imate li kakav dobar proizvod za mene:confused: idem šišati krajeve ovaj tjedan pa bi vas molila da mi savjetujete i preporučite nešto za njegu krajeva tako da se nakon ovoga šišanja nemoram bar 2 mjeseca šišat:(:) *silikon sam već probala, nikakve koristi od njega :( ili jednostavno ne sušim kosu dobro ili upotrebljavam loš proizvod??

ray ban
28.06.2009., 08:46
imam problem, ako mi itko može pomoć neka mi kaže, svaki savjet je dobrodošao. prije mjesec ipo san ošišala krajeve i već sad su mi suhi. a inače bi trebalo dobrih 5 mjeseci da se osuše. a svoju dugu kosu obožavam, nemogu se zamisliti svakih mjesec dana sa 2-3 cm manje kose:( imate li kakav dobar proizvod za mene:confused: idem šišati krajeve ovaj tjedan pa bi vas molila da mi savjetujete i preporučite nešto za njegu krajeva tako da se nakon ovoga šišanja nemoram bar 2 mjeseca šišat:(:) *silikon sam već probala, nikakve koristi od njega :( ili jednostavno ne sušim kosu dobro ili upotrebljavam loš proizvod??

evo ti neki super proizvodi:
balea fluid za vrhove,to staviš na mokru kosu prije sušenja,
čičak ulje,staviš ga na kosu dan nakon pranja kose,a možeš ga stavljati i svaki dan do slijedećeg pranja,
sunsilk narandžasti regenerator za oštećenu kosu(ako to još uvijek postoji,koristila sam ga zadnji put prije nekoliko godina),
tigi treat me right maska za kosu,
vichy šampon za suhu i oštećenu kosu(žuti).

ali najvažnije ti je da kosu ne sušiš fenom i da ne koristiš peglu i sl.
možeš piti i vitamine za kožu, kosu i nokte.

lavica666
28.06.2009., 14:03

a gle ako imas dugu kosu onda ti nema sta biti bed skracivat centimetar,dva to se i ne primjecujue a kosi dobro dodje...tako da nemoj si razbijat glavu oko toga...to ti je najmanji problem...imas od loreala puno tih seruma za vrhove u boci neko zuto pakiranje je...pogledacu tocno pa ti kazem kako se zove..i bas je za vrhove...al svejedno ako ne sisas vrhove kosa ce ti rast u sirinu a ne u duzinu kako bi trebala...tako da moj savjet svakih 2 mjeseca skrati 1-2 cm....uzivaj..

Chesma
29.06.2009., 15:52
evo ti neki super proizvodi:
balea fluid za vrhove,to staviš na mokru kosu prije sušenja,
čičak ulje,staviš ga na kosu dan nakon pranja kose,a možeš ga stavljati i svaki dan do slijedećeg pranja,
sunsilk narandžasti regenerator za oštećenu kosu(ako to još uvijek postoji,koristila sam ga zadnji put prije nekoliko godina),
tigi treat me right maska za kosu,
vichy šampon za suhu i oštećenu kosu(žuti).

ali najvažnije ti je da kosu ne sušiš fenom i da ne koristiš peglu i sl.
možeš piti i vitamine za kožu, kosu i nokte.

hvala! :)
jel znaš gdje mogu nabavit čičkovo ulje? u ljekarnama ili?
svi mi govore da je to jedno od najboljih prirodnih sredstava za kosu pa bi htjela baš to probat. :)

Kaky
29.06.2009., 16:06
svi mi govore da je to jedno od najboljih prirodnih sredstava za kosu pa bi htjela baš to probat. :)

nije pitanje za mene, ali eto. znam da ga ima u dm-u i Bipi. :mig:

ray ban
29.06.2009., 16:09

nema na čemu :)
imaš ga svagdje i u ljekarnama i u dm-u,ja sam moje kupila u Atei,veće pakiranje.
stvarno je odlično za kosu. :)

lavica666
03.07.2009., 14:11
zna neko di se moze kupiti palmino ili kokosovo ulje? jer u dm-u nema a ni u ljekarni....ili ulje divlje ruze jer je to dobro za kemijski ostecenu kosu,pa sam si kupila od glissa onaj tamno rozi sa uljem divlje ruze pa bi htjela i ulje :) thanx..pozz

Autumnash
04.07.2009., 18:30
Ja budala, sam se prije godinu dana ofarbala u crno i sad od devetog mjeseca pokušavam nekako vratit normalnu kosu al ne ide..
Prvo u mi dvaput izvlačili pramenove i onda me farbali u neku smeđu, katastrofa!!
kosa mi je dosta dugačka.. "Izrast" -mislim zdrava kosa mi je narasla otprilike do ušiju..Ovaj stari dio koji je bio tretiran sa crnom bojom hehe, je jako jako oštećen al i na ovom "izrastu" imam na suncu npr. onako da se sjaje pramenovi zašto?i kako da se toga riješim? Inače mi je prirodna boja svjetlo svjetlo smeđa- prirodno plava..Sad je farbam u srednje tamno smeđu.. mislila sam je ošišati do ramena sad je do pola leđa :( i kad bude cijela kosa "izrasla2 ofarbat se u što sličniju prirodnoj, hoću to moć pošto se sad farbam u dosta tamniju smeđu od svoje prirodne?

lavica666
04.07.2009., 19:58
Ja budala, sam se prije godinu dana ofarbala u crno i sad od devetog mjeseca pokušavam nekako vratit normalnu kosu al ne ide..
Prvo u mi dvaput izvlačili pramenove i onda me farbali u neku smeđu, katastrofa!!
kosa mi je dosta dugačka.. "Izrast" -mislim zdrava kosa mi je narasla otprilike do ušiju..Ovaj stari dio koji je bio tretiran sa crnom bojom hehe, je jako jako oštećen al i na ovom "izrastu" imam na suncu npr. onako da se sjaje pramenovi zašto?i kako da se toga riješim? Inače mi je prirodna boja svjetlo svjetlo smeđa- prirodno plava..Sad je farbam u srednje tamno smeđu.. mislila sam je ošišati do ramena sad je do pola leđa :( i kad bude cijela kosa "izrasla2 ofarbat se u što sličniju prirodnoj, hoću to moć pošto se sad farbam u dosta tamniju smeđu od svoje prirodne?

ma nemoj se mucit sa pramenovima i svim tim sranjima i sisanjem..mislim sisaj kosu normalno kako treba al skrati si muke i naruci si dekolorizator iz Dis-Proma,pa si uzmes onaj koji te vraca na prirodnu boju,evo ti broj ako ces
01/6222-448 sretno!:mig:

Rosa7
05.07.2009., 12:15
zna neko di se moze kupiti palmino ili kokosovo ulje? jer u dm-u nema a ni u ljekarni....ili ulje divlje ruze jer je to dobro za kemijski ostecenu kosu,pa sam si kupila od glissa onaj tamno rozi sa uljem divlje ruze pa bi htjela i ulje :) thanx..pozzU Aromatici..ako si iz Istre,kako sam shvatila..imaš u Puli preko puta Mcdonaldsa..:mig::)

Rosa7
05.07.2009., 12:18
a gle ako imas dugu kosu onda ti nema sta biti bed skracivat centimetar,dva to se i ne primjecujue a kosi dobro dodje...tako da nemoj si razbijat glavu oko toga...to ti je najmanji problem...imas od loreala puno tih seruma za vrhove u boci neko zuto pakiranje je...pogledacu tocno pa ti kazem kako se zove..i bas je za vrhove...al svejedno ako ne sisas vrhove kosa ce ti rast u sirinu a ne u duzinu kako bi trebala...tako da moj savjet svakih 2 mjeseca skrati 1-2 cm....uzivaj..Ako su oštećeni vrhove treba odrezati jer nema tog seruma koji će ih trajno obnoviti,nako što se sav oštećeni dio odreže obskrbiti se serumima,maskama,balzamima,da bi se spriječilo pucanje i da bi kosa bila sjajna,zdrava,lijepa..nema ništa neuglednije i ogavnije nego vidjeti naelektriziranu i oštećenu kosu..takva kosa NIJE LIJEPA...:rolleyes:

Zelezna
05.07.2009., 18:25
Ako su oštećeni vrhove treba odrezati jer nema tog seruma koji će ih trajno obnoviti,nako što se sav oštećeni dio odreže obskrbiti se serumima,maskama,balzamima,da bi se spriječilo pucanje i da bi kosa bila sjajna,zdrava,lijepa..nema ništa neuglednije i ogavnije nego vidjeti naelektriziranu i oštećenu kosu..takva kosa NIJE LIJEPA...:rolleyes:

.... plus; nikakvi vitamini, kiseline i ostale supstance, štogod, ne ulaze u površinu kose te je čine "sjajnom i podantnom jer vi to zaslužujete", prije bi rekla da ju nagrizaju još više. Hoću reći, nije osjetno i primjetno :o

Jedina opcija; hranom unositi više vitamina, iliti tražiti kojekakve dodatke, vitamine, štoveć postoji, ne znam ni ja.

:ne zna:

Rosa7
05.07.2009., 21:15
.... plus; nikakvi vitamini, kiseline i ostale supstance, štogod, ne ulaze u površinu kose te je čine "sjajnom i podantnom jer vi to zaslužujete", prije bi rekla da ju nagrizaju još više. Hoću reći, nije osjetno i primjetno :o

Jedina opcija; hranom unositi više vitamina, iliti tražiti kojekakve dodatke, vitamine, štoveć postoji, ne znam ni ja.

:ne zna:Pivski kvasac,biotin,b vitamini..ključni su za zdravlje i ljepotu kose..:)I da,naravno nisu svi proizvodi za kosu (bez obzira) kakvu reklamu imaju dobri..meni je Kerastase,Phyto,Loreal Profesional dobri,ulja za kosu od naše Aromatice...:mig:

lavica666
06.07.2009., 17:05
U Aromatici..ako si iz Istre,kako sam shvatila..imaš u Puli preko puta Mcdonaldsa..:mig::)

da u puli sam....ajme hvala ti PUUUNO!! znas mozda i koliko kosta? i sta si i ti iz pule ili? :):):)

Rosa7
06.07.2009., 21:52
da u puli sam....ajme hvala ti PUUUNO!! znas mozda i koliko kosta? i sta si i ti iz pule ili? :):):)Poslovno sam često u Puli,pa sve znam..:mig:Palmino je jeftino oko 25-30kn,kokosovo od 35-45 kn..:):mig:

lavica666
06.07.2009., 23:19
Poslovno sam često u Puli,pa sve znam..:mig:Palmino je jeftino oko 25-30kn,kokosovo od 35-45 kn..:):mig:

a da? hehe pa dobro je tebi onda :mig: ej...hvala ti puno ...skratila si mi muke :D ej a sta mislis koje je bolje za kosu? navodno palmino ulje prodire kao "u samu vlas kose" a sad da li su to same gluposti...pitaj Boga heheh :):mig:

Rosa7
07.07.2009., 14:10
a da? hehe pa dobro je tebi onda :mig: ej...hvala ti puno ...skratila si mi muke :D ej a sta mislis koje je bolje za kosu? navodno palmino ulje prodire kao "u samu vlas kose" a sad da li su to same gluposti...pitaj Boga heheh :):mig:Palmino ulje zaglađuje oštećenu kosu,orahovo je bogato b vitaminima i dobro je za kosu,ricinusovo,kokosovo..sva sam koristila,odlična su,cijene u Aromatici i više nego pristupačne,proizvodi odlični..:)Ako imaš još ikakva pitanja pitaj tu ili na pp,slobodno..:mig::)

zločestoća
07.07.2009., 14:53
eh, a ja imam problem sa vlasištem ili mi je fuuuul fuuuuul suho ili imam perut jaku u sto ne vjerujem jer nikad s tim nisam imala problema..... stalno se cohkam po kosi ko da imam usi loooolll, i padaju mi kao bijele pahuljice jer mi sve vlasiste suho totalno ne znam kak to maknut..... neki savjet?

Marina2501
07.07.2009., 17:42
Moj savjet je šampon sa uljem čajevca... Ima par brandova u Mulleru u city centru 1. Drugdje ih nisam vidjela. ODLIČNA stvar za suho tjeme, kosu koja se brzo masti... i tak :D

zločestoća
08.07.2009., 09:48
thx pogledat cu:)

frupy
08.07.2009., 12:02
Moj savjet je šampon sa uljem čajevca... Ima par brandova u Mulleru u city centru 1. Drugdje ih nisam vidjela. ODLIČNA stvar za suho tjeme, kosu koja se brzo masti... i tak :D

Daj pliz navedi nazive 2-3 marke da ne citam cijeli dan deklaracije u muelleru.. :zubo:

frayla
08.07.2009., 18:53
eh, a ja imam problem sa vlasištem ili mi je fuuuul fuuuuul suho ili imam perut jaku u sto ne vjerujem jer nikad s tim nisam imala problema..... stalno se cohkam po kosi ko da imam usi loooolll, i padaju mi kao bijele pahuljice jer mi sve vlasiste suho totalno ne znam kak to maknut..... neki savjet?

da nemaš seboroični dermatitis?:confused:
tako mi zvuči:ne zna:

zločestoća
09.07.2009., 19:30
u prijevodu?

***arwen***
09.07.2009., 21:16
http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/5811/Seboroicni-dermatitis.html

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/586/ - ok, ovo je totalno sponzorirani članak, ali ''you get the picture''

Autumnash
11.07.2009., 21:40
ma nemoj se mucit sa pramenovima i svim tim sranjima i sisanjem..mislim sisaj kosu normalno kako treba al skrati si muke i naruci si dekolorizator iz Dis-Proma,pa si uzmes onaj koji te vraca na prirodnu boju,evo ti broj ako ces
01/6222-448 sretno!:mig:

Hvala..vidjet ću još..
bila sam u srijedu kod frizerke ošišala sam se skroz do ramena :eek: i ostalo mi je još skroz malo tih crnih pramenova..i ofarbala samm se u nešto svjetliju nijansu pa mi je frizerka rekla da ću slijedeći put moć u tu koju želim..jupi...
ali hvala...pusek..

patkicaSlatkica
12.07.2009., 18:45
evo za cure koje imaju plavu blajhanu kosu,koristite bademovo ulje,namazete cijelu kosu samo ne korijen glave i ostavite jedno 2 sata prije pranja da se upije malo a mozete i cijelu noc samo stavite zastitnu kapicu...cini cuda kosi!ja sam prezadovoljna!:cerek::cerek:

vec nakon 2 puta takve primjene sam mogla osjetiti rezultate...i nastavljam dalje...:D

suzuki750
13.07.2009., 13:05
patkica od koga je to ulje? di si ga kupila? imam jedno pitanje za nekog ko se malo bolje razumije u ta ulja.. :D dali se s uljem moze pretjerat? pa da dode do kontraefekta? ciljam na bademovo i maslinovo, al cisto maslinovo i bademovo ulje..

od kad sam se s***** s avokadovim malo me strah.. stavljala sam na nekih sat vremena maslinovo i jako mi se vidjela razlika, a strah me ostaviti cijelu noc ulje na kosi.. :ne zna: jel mi moze to unistit kosu?

koja je granica i dal je uopce ima?

patkicaSlatkica
13.07.2009., 20:18
patkica od koga je to ulje? di si ga kupila? imam jedno pitanje za nekog ko se malo bolje razumije u ta ulja.. :D dali se s uljem moze pretjerat? pa da dode do kontraefekta? ciljam na bademovo i maslinovo, al cisto maslinovo i bademovo ulje..

od kad sam se s***** s avokadovim malo me strah.. stavljala sam na nekih sat vremena maslinovo i jako mi se vidjela razlika, a strah me ostaviti cijelu noc ulje na kosi.. :ne zna: jel mi moze to unistit kosu?

koja je granica i dal je uopce ima?

nece ti nista biti kosi ak drzis cijelu noc,ja sam cula da se inace to radi za intezivan popravak stete ali ne precesto jer ce ti kosa postat preteska...
evo ja npr. koristim holyplantovo bademovo ulje(za kosu,kozu...bla bla,ono univerzalno kao za sve) i kazem stvarno vidim...evo sad cu bas natrackat kosu cijelu i ostavit do prije kupanja pa cem oprat kosu nakon toga...:):)
kupila sam ga u DM-u svakom to imas..neznam kolko je doslo...
ne moze ti ulje nista napravit kosi jer je to prirodno,jedino sto ti moze je zamastiti i otezati...
al treba kupit kvalitetno naravno ulje...

Rosa7
13.07.2009., 21:59

koja je granica i dal je uopce ima?Avokadovo se draga smije držati oko 15ak minuta,maslinovo,kokosovo,palmino,ricinusovo,badem ovo oko sat vremena..:)Osim toga,uvijek..ali uvijek se svih uputa na proizvodima držite..inače će uvijek biti naelektrizirane,oštećene kose tretmanima,tretiranjem,bojanjem,ispucani vrhovi..:rolleyes:

patkicaSlatkica
13.07.2009., 22:15
Avokadovo se draga smije držati oko 15ak minuta,maslinovo,kokosovo,palmino,ricinusovo,badem ovo oko sat vremena..:)Osim toga,uvijek..ali uvijek se svih uputa na proizvodima držite..inače će uvijek biti naelektrizirane,oštećene kose tretmanima,tretiranjem,bojanjem,ispucani vrhovi..:rolleyes:

bademovo i maslinovo se mogu cijelu noc kolko znam i u kombinaciji sa pakunzima...ima brdo recepata i svi kazu da mogu preko noci...:):)
evo ja idem sad isprati ovo...

Marina2501
16.07.2009., 00:25
Daj pliz navedi nazive 2-3 marke da ne citam cijeli dan deklaracije u muelleru.. :zubo:

Jedno je Alkmene, zelena boja prevladava (bar mislim, imam njihovu pastu za sube sa čajevcem pa brijem da je i šampon u takvom pakiranju) a druga je Swiss Kur, njega ćeš ja mislim prepoznati kad vidiš bočicu! :)

suzuki750
16.07.2009., 11:41
Avokadovo se draga smije držati oko 15ak minuta,maslinovo,kokosovo,palmino,ricinusovo,badem ovo oko sat vremena..:)Osim toga,uvijek..ali uvijek se svih uputa na proizvodima držite..inače će uvijek biti naelektrizirane,oštećene kose tretmanima,tretiranjem,bojanjem,ispucani vrhovi..:rolleyes:

ja to nisam znala, a i to nije pisalo na bočici, pise samo za jako ostecenu kosu, staviti na vrhove i ostaviti

Rosa7
16.07.2009., 15:55
ja to nisam znala, a i to nije pisalo na bočici, pise samo za jako ostecenu kosu, staviti na vrhove i ostavitiU protivnom curke moje možete izazvati kontra efekt,iziritirati ju i oštetiti tretmanima,držati se dakle uputa..:mig::)

frupy
16.07.2009., 18:38
Jedno je Alkmene, zelena boja prevladava (bar mislim, imam njihovu pastu za sube sa čajevcem pa brijem da je i šampon u takvom pakiranju) a druga je Swiss Kur, njega ćeš ja mislim prepoznati kad vidiš bočicu! :)

Tnx. :mig:

puppy9
20.07.2009., 21:18
PoZZ svima...ja imam jedan problem..kad operem kosu sva mi je elektrizirana(kao da me struja potresla)...nekad kosu sušim s fenom,al mislim da to nije razlog..trenutno koristim head&shoulders šampon..kosa mi je mekana nakon pranja,ali i dalje kao da je elektrizirana...prije 2 tjedna sam u oriflame katalogu naručila ulje od kokosa i riže,koje se nanese nakon ispiranja šampona.i nakon toga se i ulje ispere..ali ne vidim nikakve rezultate..i kad kosu svežem u rep opet moram stavit barem malo gela,da mi vlasi ne strše..jel ima ko kakav prijedlog?neki šampon ili bilo šta?

lavica666
01.09.2009., 22:42
CURE...IMAM NOVO PITANJE!!
JA SAD NAKON KAOSA KOJEG SAM PRIUSTILA SVOJOJ KOSI,ZELIM PUSTAT DA MI RASTE DO 3.MJESECA...IZRACUNALA SAM SI I NARASTI CE MI DOTAD DUGIH 16 CENTIMETARA NAJMANJE I DAL ZNA NEKA OD VAS...DA JA OFARBAM SVOJU PRIRODNU KOSU U PLAVO,BEZ BLAJHA I HIDROGENA...BI LI MI SE PRIMILO A DA MI NE STVORI KRASTE PO GLAVI??

MOLIM VAS ODG SAMO AKO STE BAREM 90% SIGURNE!
HVALA VAM....PUSA

Zmijica
02.09.2009., 12:37
Lavica, pitaj Profesionalca na topiku Sve o bojama, preljevima... ili Plava kosa.
Bez blajha mozda, al bez hidrogena nikako, u svaku farbu ide hidrogen.
A to dal bi ti se primilo ovisi o vise faktora - kakva ti je prirodna boja, da li ima puno crvenog pigmenta, koju nijansu plave zelis postici...
Ma pitaj Profija :)

lavica666
02.09.2009., 14:33
Lavica, pitaj Profesionalca na topiku Sve o bojama, preljevima... ili Plava kosa.
Bez blajha mozda, al bez hidrogena nikako, u svaku farbu ide hidrogen.
A to dal bi ti se primilo ovisi o vise faktora - kakva ti je prirodna boja, da li ima puno crvenog pigmenta, koju nijansu plave zelis postici...
Ma pitaj Profija :)

hvala puno Zmijice :mig: idem sad na tu temu!!! pusa!!! thanks!

Suey
02.09.2009., 18:39
U protivnom curke moje možete izazvati kontra efekt,iziritirati ju i oštetiti tretmanima,držati se dakle uputa..:mig::)

Ali, uputa na flašici jest da se ulje ostavi na kosi:mig:

Koliko se drži ulje makadamije i jojoba?

Teeja
03.09.2009., 16:54
mene samo zanima kako se riješit gnijezda na glavi.. znate ono elektricitet na korijenima + sta izgleda da je dlaka pukla i umjesto duge kose imam po 10ak cm kose koja strsi gore u kovrcu.. i sad tako gornji dio glave.. ako ne stavim nesto da se slijepi, nije bas lipo za vidit

Suey
11.09.2009., 08:40
Nabasah na stranicama MSN-a na ovo:

Ookisa (https://www.ookisa.com/science.html)

Pretpostavljam da se samo preko interneta naručuje, vjerojatno toga kod nas nema.

EDIT: Našla sam nešto o tome, uglavnom negaitvne primjedbe, čak vele da bi proizvod mogao sadržavati štetne sastojke:

http://www.womenshairlossproject.com/hair-loss/ookisa-hair-products/

Hazel Silk
12.09.2009., 15:48

Neki dan sam stavila ampule za ispadanje kose i pojavio mi se jako svrbez i komadici peruti. Kako nemam sampon protiv peruti, uzela sam ulje cajevca. Malo ulja sam utrljala na prste pa sam izmasirala podrucje koje me svrbi i peruta se. Ubrzo se iritacija smanjila i nije bilo peruti :top:
Probaj s tim. Ili malo ulja nakapaj u sampon i naravno dobro izmasiraj vlasiste. Nadam se da ce ti pomoci ;) Ako ne, uvijek mozes to ulje koristiti za lice, osvjezenje prostora i kao antibakterijsko sredstvo za radne povrsine.

Hazel Silk
12.09.2009., 15:50
Sad sam nasla neki clanak za ISH Ionic rescue pro. Svi ga hvale i preporucuju. Netko je probao mozda? :)
http://www.getsilkyhair.net/

fionna
12.09.2009., 18:40
Pozdrav svima!
Prije godinu dana imala sam prekrasnu kovrčavu kosu. Kao iz reklame:cerek:.
No jednog dana, doslovno preko noći, kosa mi se pretvorila u neku polu-ravno-stršeću slamu. Bez ikakvog tretiranja, bojanja ili peglanja.
Zanima me zbog čega se kosa tako odjednom, za par sati može izravnati iako je cijeli život bila kovrčava? Možda hormoni? :confused:

divljaruza
12.09.2009., 19:13
Pozdrav svima!
Prije godinu dana imala sam prekrasnu kovrčavu kosu. Kao iz reklame:cerek:.
No jednog dana, doslovno preko noći, kosa mi se pretvorila u neku polu-ravno-stršeću slamu. Bez ikakvog tretiranja, bojanja ili peglanja.
Zanima me zbog čega se kosa tako odjednom, za par sati može izravnati iako je cijeli život bila kovrčava? Možda hormoni? :confused:

hmm? sigurno ju je sunce malo opalilo, sol, more, vjetar... sve to ima utjecaja na kosu. mozda bi trebala koristiti nesto protiv vanjskih, stetnih utjecaja. ili odi kod frizerke pa da ti malo sredi kovrce. sigurna sam da tu ima mlo i ispucalih vrhova koje treba malo skratit.:mig:

fionna
13.09.2009., 13:55
hmm? sigurno ju je sunce malo opalilo, sol, more, vjetar... sve to ima utjecaja na kosu. mozda bi trebala koristiti nesto protiv vanjskih, stetnih utjecaja. ili odi kod frizerke pa da ti malo sredi kovrce. sigurna sam da tu ima mlo i ispucalih vrhova koje treba malo skratit.:mig:

Upravo sam to i učinila, otišla do frizerke i ošišala se gotovo na kratko jer je frizerka rekla da je ostatak kose nevjerovatno uništen. Sada je situacija malo bolja, ali nikada neću prežaliti tu prekrasnu kosu.:( Najčudnije od svega mi je to da sam uvijek vodila brigu o kosi, nikada ju nisam farbala, koristila fen ili peglu.
Pitala sam da li je zbog hormona zato što sam čula da se mnogima kosa naglo izravna ili ukovrča na prijelazu u različite životne dobi, npr. u pubertetu.

divljaruza
13.09.2009., 14:39
Ajooooooooj :( . Znaci cijelu si ju morala sisati?:( stvarno mi je zao. Ali sto ti je frizerka odgovorila na tvoje pitanje? Da li su hormoni ili sto? Da li ti je barem dala savjet?

lavica666
13.09.2009., 18:49
cure a zna li koja mozda gdje se moze kupiti Arganovo ulje?? Moroccan oil!
jer sam cula da je uz avokado ulje najbolje za unistenu kosu i da jos bolje od ricinusovog kosu potice na rast...inace iz Pule sam pa ako neko zna,bila bih zahvalna :s...pozz

njetočkanezvanova
13.09.2009., 21:01
cure a zna li koja mozda gdje se moze kupiti Arganovo ulje?? Moroccan oil!
jer sam cula da je uz avokado ulje najbolje za unistenu kosu i da jos bolje od ricinusovog kosu potice na rast...inace iz Pule sam pa ako neko zna,bila bih zahvalna :s...pozz

Ima u Zagrebu u Kemigu

www.kemig.hr

traktorka
13.09.2009., 21:39
pozdrav svima! jel mi može neko preporučit neki dobar silikon?imam jako dugu kosu ali je gusta a tanka..pa se dosta mrsi :rolleyes:

Hazel Silk
13.09.2009., 22:25
Nekima je Klas dobar, dok je drugima los. O'Rising ima dobar silikon ili Alfaparf. Samo nikako ne uzimaj L'orealove seruma za sjaj i sl. Niti sjaja niti njege :(
Mozda Keune, Kerastase... Ako ti se kosa mrsi- dobru hranjivu masku staviti ili ulja jos bolje :D

traktorka
13.09.2009., 23:24
oke hvala ti! sutra idem nać nekakav:D

lavica666
13.09.2009., 23:59
Ima u Zagrebu u Kemigu

www.kemig.hr

ima to neku web stranicu da se moze narucit?

fionna
15.09.2009., 15:17
Ajooooooooj :( . Znaci cijelu si ju morala sisati?:( stvarno mi je zao. Ali sto ti je frizerka odgovorila na tvoje pitanje? Da li su hormoni ili sto? Da li ti je barem dala savjet?

Da,odrezala sam otprilike 50cm kose... Frizerka je bila jednako zbunjene kao i ja nakon što sam joj pokazala u nekom časopisu kako mi je otprilike prije izgledala. Preporučila mi je neke extra skupe šampone i ulja (preko 500kn mala bočica :confused:). Naravno da ih nisam kupila.
Sad se polako sve vraća u normalu, ali zauvijek ću žaliti za onakvom kosom. Dakle curke, budite zadovoljne i sretne ako imate lijepu kosu jer nikad ne znate što vam majka priroda može prirediti!:mig:

plavusaxxxxxx
16.09.2009., 21:42
da li je netko probao ovaj lorealov šamon s matičnom mliječi!? kakav je!? da li hrani uopće http://http://img34.imageshack.us/img34/9513/13423e.jpg

Zhuta
17.09.2009., 08:01
ja sam koristila Lorealovu masku za kosu sa matičnom mliječi.
Da ti budem iskrena, nisam primjetila neku razliku između te i Garnierove. :ne zna:

extreme
17.09.2009., 13:23
da li je netko probao ovaj lorealov šamon s matičnom mliječi!? kakav je!? da li hrani uopće http://http://img34.imageshack.us/img34/9513/13423e.jpg

ja sam koristila cijelu kolekciju... i šampone i regenerator i masku i noćni i dnevni fluid..

šampon i regenerator su mi bili tak-tak, nisam primjetila neku bitnu razliku..
maska mi je bila super, noćni i dnevni fluid također odlični. sad trošim drugu bocu dnevnog fluida..
onak, dobro mi dođe da stavim na kosu nešto poslije pranja...

blejak
18.09.2009., 00:59
Za pocetak pozdrav. Imam jedan problem i samo cu copy/paste jer sam slao pm jednom liku koji bi to trebao da zna ali nije vise aktivan na netu, pa se nadam da cete mi helpati :top:
------------------------------------

Najkon 5 godine duze kose, i 2 godine brige o svojim dugim zaliscima, konacno sam se resio muke i osisao na 1mm, cak sta vise i sa 15mm kose je sasvim ok meni, ali se javio problem.

Kao sto sam i mislio, pre 3,4 godine sam previse stavljao svakojake lakove za kosu i ispravljao svoje "lokne",sada je proslo oko 20-ak dana od kada sam se osisao i jasno se vidi da je kosa sa strane i iza gustija nego gore/posred glave, a i negde pri potiljku takodje ima tragova ostecene kose/korena i kosa na odredjenim delovima sporije raste i dosta redje...ali je onih 1mm kose na svim delovima podjednako sto mi ne daje ni priblizno ikakve znake celavljenja.

Interesuju me saveti, sta bi mi najvise pomoglo da obnovim koren i kosu na tim mestima ako je ikako moguce (naravno da uzmemo u obzir da je koza ostecena od mnogobrojnih lakova), a i da nije nesto preskupo (znam da od cene zavisi i kvalitet) ali nesto umereno.

Trenutno koristim sampon FANI, a nakon ispiranja stavim kremu/gel FANI kojeg isperem nakon 10min cistom vodom, ali ga koristim tek 10-ak dana i ne ocekujem toliko brzo rezultate, sa druge stane obeshrabruju me svakojaki komentari o tom proizvodu.

Hvala jos jednom :cerek:

extreme
18.09.2009., 07:10
ja bih prvo krenula sa uljima- ricinusovo, čičkovo i jojoba.
imaš više o tim uljima na prirodnoj kozmetici.

ashley
20.09.2009., 14:30

Nisam sampon nego masku i nije mi bila nesto. Nije mi kosa bila fina na dodir, niti se lakse rascesljavala, a i mastila mi se brze nego bez nje. A stavljam ionako samo na vrhove...sve u svemu, ne bi ju kupila ponovno, a i ovu sam proslijedila mami.

plavusaxxxxxx
21.09.2009., 23:36
a fructisova linija za oštećenu kosu!? da li je netko probao!?

Pali_andjeo
22.09.2009., 21:47
Što stavljat na tanku i jadnu kosu?

ovchica
24.09.2009., 13:47
Ricinusovo ulje prije svakog pranja.

divljaruza
08.10.2009., 10:55
eeeeeeeej bok!:) ovako, imam pitanje, pa ako koja zna...bila bih joj zahvalna. evo ovako: primjetila sam da mi je ovih zadnjih par tjedana kosa uzasno krhka, suha i lomljiva...:( pa se pitam sto joj je???:confused: e sada, bila sam kod frizerke prije mozda tjedan ili 2 i ona mi je samo stavila preljev za kosu i osisala mi malo vrhove. e sada mene zanima zasto mi je kosa tako suha i lomljiva??? da li je to mozda zbog ovog prijelaznog vremena iz ljeta u jesen ili mozda nesto drugo? da li vi curke mozda imate istih ili slicnih problema? hvala unaprijed!:)

ivaaa123
08.10.2009., 16:01
imala sam sličan problem sa suhom kosom i ispucanim vrhovima, iako sam ih prilično često rezala, svaka dva mjeseca, nikak da se riješim onih ružnih bijelih točkica... plus što uz sve to koristim peglu dosta često jer jednostavno ne mogu bez nje, kosa bude katastrofa, i prije nekih godinu dana kupila ja iz Avona pastu za ravnu i glatku kosu, miriši prekrasno, kosa nakon toga bude meka i sjajna i do tri dana, ma nešto fantastično, a što je najbolje košta nekih 40ak kn, tako da je prihvatljiva cijena za tubu koju ćete imat oko 2-3 mjeseca!
pozdrav! :)

extreme
08.10.2009., 19:45
ovako, imam pitanje...

nakon dosta muka sa svojom kosom, šišanja, i redovite njege sa pakunzima, kvalitetnim maskama i slično, moja kosa više nije suha, vrhovi su elastični, kosa se sjaji i sve super...

ali , ja još uvijek nisam zadovoljna.. (kad mi žene jesmo? :zubo:)

iako mi je kosa ok, još uvijek me muče one sitne mlade dlačice, sva mi je onak lepršava i lagana, pogotovo kad je vlaga u zraku i nikako ne uspijevam dobiti onako glatku (kao staklo) kosu..

tipa ovoga:

http://i808.photobucket.com/albums/zz3/extreme2601/pantene.jpg

dobro, jasno mi je da je ova ženska isfrizirana sa vojskom profesionalnih frizera i proizvoda- ali slika služi samo da vam pokažem što me zanima..

znači, kako dobiti tu glatkoću kose, može li se to uopće sa nekim preparatima postići (kojim??) ili je to najviše stvar same strukture kose??

ray ban
08.10.2009., 20:05
i ja želim kosu glatku kao staklo :mama:
znala sam taj efekt dobivati sa tigijevim šamponom dumb blonde plus keune maska za suhu kosu ili tigi moisture maniac regenerator, ali samo ako kosu ne perem prečesto, tj.što ju rjeđe perem ispada mi više glatka i ravna.
čini mi se da mi je i John Frieda moisturising šampon za pramenove isto davao taj efekt, ali ne sjećam se više, to sam koristila prije 6 godina.:D
extreme, ti koristiš loreal pro intense repair masku jel da?
ona ti pojačava taj efekt lepršave kose, ako ti se to ne sviđa bolja je absolute repair maska, kosa bude više glatka i ne bude tako meka da leti okolo.

frupy
08.10.2009., 20:06
znači, kako dobiti tu glatkoću kose, može li se to uopće sa nekim preparatima postići (kojim??) ili je to najviše stvar same strukture kose??

Znas sta, ja mislim da tu veliku ulogu igra i struktura kose i da li je tretirana bojom, blajhom...
Moja kosa je u super stanju iako je duga i farbam ju vec 15 godina. Super mi je sjajna, zdrava i glatka, ali kad pada kisa nema mi spasa...:flop: Bude bas onakva kako si ju ti opisala. Puno puta mi se desilo da idem od frizerke kad pada kisa. Ona me savrseno isfrizira, kosa sjaji kao s plakata, a dok dodjem do doma mlade dlake strse na sve strane. :afro:

ray ban
08.10.2009., 20:10
da i ja isto mislim da nema tu spasa kad je vani vlaga.
što je kosa više suha više se kovrča dok je vlažno vrijeme, ja se sjećam kako sam nekada davno imala lijepu ravnu i glatku kosu, a onda sam se počela blajhati i farbati i sve otišlo kvragu. :(

frupy
08.10.2009., 20:13
Ma meni se cak toliko ni ne frcka, ravna je totalno, ali gornji sloj mi bude onako kao vunica, mekan, nikakav... :rolleyes:

extreme
08.10.2009., 23:18
extreme, ti koristiš loreal pro intense repair masku jel da?
ona ti pojačava taj efekt lepršave kose, ako ti se to ne sviđa bolja je absolute repair maska, kosa bude više glatka i ne bude tako meka da leti okolo.

a jbg, sad mi kažeš...:zubo:
:bonk:

zar nije absolute- ja kronično uništenu kosu? ne znam jel mi to sad treba kad sam ju napokon uspjela "ozdraviti"?

extreme
08.10.2009., 23:19
Znas sta, ja mislim da tu veliku ulogu igra i struktura kose i da li je tretirana bojom, blajhom...
Moja kosa je u super stanju iako je duga i farbam ju vec 15 godina. Super mi je sjajna, zdrava i glatka, ali kad pada kisa nema mi spasa...:flop: Bude bas onakva kako si ju ti opisala. Puno puta mi se desilo da idem od frizerke kad pada kisa. Ona me savrseno isfrizira, kosa sjaji kao s plakata, a dok dodjem do doma mlade dlake strse na sve strane. :afro:

dobro, al kako dobit tu glatkoću barem kad nema kiše i vlage?:confused:

extreme
08.10.2009., 23:19
Ma meni se cak toliko ni ne frcka, ravna je totalno, ali gornji sloj mi bude onako kao vunica, mekan, nikakav... :rolleyes:

da, baš to- ko vunica....:rofl:
savršen opis...:D

ray ban
08.10.2009., 23:30
a jbg, sad mi kažeš...:zubo:
:bonk:

zar nije absolute- ja kronično uništenu kosu? ne znam jel mi to sad treba kad sam ju napokon uspjela "ozdraviti"?

absolute repair je za jako suhu kosu, a intense repair za suhu. :)
meni su super obadvije iako imam jako suhu kosu.
treba ti absolute :zubo:
jer ako imaš suhu kosu odlična je jer zaglađuje kosu.
te maske treba stalno koristiti jer čim prestaneš stanje se vrati na staro.
kad potrošiš intense probaj absolute mislim da će ti se svidjeti daje potpuno drugačiji efekt na kosi. :mig:

ray ban
08.10.2009., 23:33

koliko često pereš kosu?
nemoj ju prečesto prati, pusti nek ti se tjeme malo zamasti i onda se češljaj da tu masnoću rasporediš preko cijele kose i kosa će ti biti sve zdravija i zdravija, a time i sve više glatka.

extreme
09.10.2009., 07:59
koliko često pereš kosu?
nemoj ju prečesto prati, pusti nek ti se tjeme malo zamasti i onda se češljaj da tu masnoću rasporediš preko cijele kose i kosa će ti biti sve zdravija i zdravija, a time i sve više glatka.

a zbilja se trudim prati ju sve rjeđe..
bila sam nedavno dogurala do 2x tjedno- al kako je ovih dana vlaga u zraku bila strašna- morala sam češće..
pokušat ću opet prorijedit to pranje. ali istina, kad sam ju tako rijeđe prala, stvarno je bolje izgledala..:top:

extreme
09.10.2009., 08:01
absolute repair je za jako suhu kosu, a intense repair za suhu. :)
meni su super obadvije iako imam jako suhu kosu.
treba ti absolute :zubo:
jer ako imaš suhu kosu odlična je jer zaglađuje kosu.
te maske treba stalno koristiti jer čim prestaneš stanje se vrati na staro.
kad potrošiš intense probaj absolute mislim da će ti se svidjeti daje potpuno drugačiji efekt na kosi. :mig:

a strah me da ne pretjeram sa tretmanom za jako suhu kosu, jer ja zbilja mislim da moja kosa više nije suha.. vidim to po vrhovima koji su nakon gomile muke i truda napokon postali elastični i savitljivi...:D

razmišljala sam da probam onaj kerastase šampon- onaj antifizz nešto...

koliko sam skužila -taj je baš za taj problem :ne zna:

ray ban
09.10.2009., 10:11
a strah me da ne pretjeram sa tretmanom za jako suhu kosu, jer ja zbilja mislim da moja kosa više nije suha.. vidim to po vrhovima koji su nakon gomile muke i truda napokon postali elastični i savitljivi...:D

razmišljala sam da probam onaj kerastase šampon- onaj antifizz nešto...

koliko sam skužila -taj je baš za taj problem :ne zna:

ma nećeš pretjerati :mig:
samo možeš dobro napraviti za kosu, ako imaš taj problem vunaste kose dok je vani vlaga znači da ti je kosa ipak suha, ne tako jako kao prije, ali ipak tu treba neki dobar tretman.
a kresatase oleo relax šampon daje taj glatki izgled, samo pripremi se na to da on oduzima volumen, jer ipak je namjenjen za neukrotivu kosu, ali ne spriječava kovrčanje na kiši i sl.
ali meni je to najbolji šampon, možeš probati možda se i tebi svidi.

Zmijica
09.10.2009., 10:42
http://i808.photobucket.com/albums/zz3/extreme2601/pantene.jpg

dobro, jasno mi je da je ova ženska isfrizirana sa vojskom profesionalnih frizera i proizvoda- ali slika služi samo da vam pokažem što me zanima..
Extreme, ja bih rekla da je tu i Photoshop radio.
Nikad, ama nikad u RL nisam vidjela nekog bez sitne kosice na tjemenu.
Duzina da, glatka kosa kao staklo (ispeglana naravno), al ako bas pogledas tjeme vidi se frizz.
I mora se vidjeti ako mene pitas, hrpa dlaka tamo raste...

Ne kazem da trebas odustati, samo si postavi realni cilj :mig:
A to sto si uspjela tako oporaviti kosu je vec super :top:

extreme
09.10.2009., 11:39
Extreme, ja bih rekla da je tu i Photoshop radio.
Nikad, ama nikad u RL nisam vidjela nekog bez sitne kosice na tjemenu.
Duzina da, glatka kosa kao staklo (ispeglana naravno), al ako bas pogledas tjeme vidi se frizz.
I mora se vidjeti ako mene pitas, hrpa dlaka tamo raste...

Ne kazem da trebas odustati, samo si postavi realni cilj :mig:
A to sto si uspjela tako oporaviti kosu je vec super :top:

ma znam, svjesna sam ja da je ovo nerealno..:(
al sliku sam stavila samo da vam pokažem što bih (barem) otprilike htjela postići...

extreme
09.10.2009., 11:41
ma nećeš pretjerati :mig:
samo možeš dobro napraviti za kosu, ako imaš taj problem vunaste kose dok je vani vlaga znači da ti je kosa ipak suha, ne tako jako kao prije, ali ipak tu treba neki dobar tretman.
a kresatase oleo relax šampon daje taj glatki izgled, samo pripremi se na to da on oduzima volumen, jer ipak je namjenjen za neukrotivu kosu, ali ne spriječava kovrčanje na kiši i sl.
ali meni je to najbolji šampon, možeš probati možda se i tebi svidi.

a niš onda, probat ću i absolute liniju..

već neko vrijeme razmišljam da si uzmem baš neki dobar kerastase šampon- sad imaju nekakvu kao akciju gdje uz šampon dobiješ i putno pakiranje maske na poklon.
tako bih mogla probati dvije stvari..

brine me jedino što sma čitala da njihovi šamponi imaj gomilu silikona, i da je dosta cura pisalo da im kosa u početku izgleda super, a kasnije od tog silnog silikona koji se nataloži- izgleda još gore...:ne zna:

ray ban
09.10.2009., 17:15
a niš onda, probat ću i absolute liniju..

već neko vrijeme razmišljam da si uzmem baš neki dobar kerastase šampon- sad imaju nekakvu kao akciju gdje uz šampon dobiješ i putno pakiranje maske na poklon.
tako bih mogla probati dvije stvari..

brine me jedino što sma čitala da njihovi šamponi imaj gomilu silikona, i da je dosta cura pisalo da im kosa u početku izgleda super, a kasnije od tog silnog silikona koji se nataloži- izgleda još gore...:ne zna:

takve su njihove maske, one imaju previše silikona.
i onaj šampon Satin Bain 3 za jako suhu kosu.
Satin Bain 1 i 2 šampone nisam probala.
Oleo relax šampon je fantastičan, jedino ako ti bude mastio tjeme nemoj ga koristiti svaki put, već ga izmjenjuj sa nekim drugim šamponom.
stvarno nisam u životu probala bolji šampon od njega. :s:s

frupy
09.10.2009., 23:45

Uz pomoc kvalitetnih preparata. Trebas naci nesto sto ti savrseno odgovara: sampon, masku, serum za vrhove. Metoda pokusaja i pogresaka, nema druge. Znam da je to skupa igra, ali kad jednom nadjes ono sto ti pase, kosica ce ti biti zahvalna. :zubo:
Ja koristim bonacure preparate i kad ne pada kisa, prezadovoljna sam stanjem kose. :cerek:
Kad pada kisa, stavim kapuljacu. :zubo::mig:

Teeja
10.10.2009., 01:37
iako mi je kosa ok, još uvijek me muče one sitne mlade dlačice, sva mi je onak lepršava i lagana, pogotovo kad je vlaga u zraku i nikako ne uspijevam dobiti onako glatku (kao staklo) kosu..

ako me išta nervira to je ta "mlada kosa"... jbt izgleda mi kosa neuredno kad to počne stršat.. srećom imam ricastu kosu pa se tješim da i nije tako strašno :rofl:

extreme
10.10.2009., 07:47
ako me išta nervira to je ta "mlada kosa"... jbt izgleda mi kosa neuredno kad to počne stršat.. srećom imam ricastu kosu pa se tješim da i nije tako strašno :rofl:

ja svaki put kukam frizerkama oko toga a one uvijek vrte isto- "pa to ti je super, stalno ti raste nova kosa, to je dobro)..

a ja bih radije da mi niš ne raste al da bude glatka...:D

extreme
10.10.2009., 07:48
Uz pomoc kvalitetnih preparata. Trebas naci nesto sto ti savrseno odgovara: sampon, masku, serum za vrhove. Metoda pokusaja i pogresaka, nema druge. Znam da je to skupa igra, ali kad jednom nadjes ono sto ti pase, kosica ce ti biti zahvalna. :zubo:
Ja koristim bonacure preparate i kad ne pada kisa, prezadovoljna sam stanjem kose. :cerek:
Kad pada kisa, stavim kapuljacu. :zubo::mig:

kako ti koristi bonacure? kakvu kosu inače imaš i kakav je efekt njihovih proizvoda?

Teeja
10.10.2009., 11:44
hehe meni je jučer rekla da je to normalno, al da ako ocu nek si kupim neke preparate pa da mi ne bude to kao naelektrizirano... na kraju mi nije ni rekla šta moran kupit :o

frupy
10.10.2009., 13:47
kako ti koristi bonacure? kakvu kosu inače imaš i kakav je efekt njihovih proizvoda?

Bonacure mi je :s:s:s
Samponi mi nisu nesto savrseno, ali maske i serum za vrhove su im fenomenalni! :cerek:
Od sampona su mi najbolji kerastase pa kombiniram njihov sampon i maske/pakunge od bonacure. Ne znam s kojim proizvodima radi tvoja frizerka, pitaj nju za savjet, ipak ona zna kakva ti je kosa i sto bi ti odgovaralo.
Ja ti imam jako gustu, duzu kosu, stepenasto osisanu s dvije (plave) boje pramenova.

extreme
10.10.2009., 14:53
Bonacure mi je :s:s:s
Samponi mi nisu nesto savrseno, ali maske i serum za vrhove su im fenomenalni! :cerek:
Od sampona su mi najbolji kerastase pa kombiniram njihov sampon i maske/pakunge od bonacure. Ne znam s kojim proizvodima radi tvoja frizerka, pitaj nju za savjet, ipak ona zna kakva ti je kosa i sto bi ti odgovaralo.
Ja ti imam jako gustu, duzu kosu, stepenasto osisanu s dvije (plave) boje pramenova.

moja troši l'oreall prof.

jel ima bonacure za uzet na look fantasticu (sad sam lijena za tražit :zubo:)

i kakve su im cijene, u odnosu npr na kerastase..?

Hazel Silk
10.10.2009., 17:52
Kad se vec spominje Bonacure... Kosa, tocnije vrhovi, mi jako brzo pucaju. Vec 2-3 tjedna nakon sisanja imam bijele vrhove :confused: Iako stvarno pazim da ju ne vezem u rep, ne koristim fen i sl. Moze li Bonacure sealed ends pomoci da se vrhovi oporave i da ne pucaju tako brzo? :ne zna:

frupy
10.10.2009., 19:21
moja troši l'oreall prof.
jel ima bonacure za uzet na look fantasticu (sad sam lijena za tražit :zubo:)
i kakve su im cijene, u odnosu npr na kerastase..?
Mislim da ih ima na look fantasticu. ( i ja sam lijena sad za trazit :zubo:)
Cijene su pristupacnije od kerastasa. Maske su oko 100 kn (kerastase su 300 kn), serum oko 110 kn, samponi i regeneratori oko 80-tak kn.
Kad se vec spominje Bonacure... Kosa, tocnije vrhovi, mi jako brzo pucaju. Vec 2-3 tjedna nakon sisanja imam bijele vrhove :confused: Iako stvarno pazim da ju ne vezem u rep, ne koristim fen i sl. Moze li Bonacure sealed ends pomoci da se vrhovi oporave i da ne pucaju tako brzo? :ne zna:

Sealed ends je moj favorit br. 1! :cerek::cerek:
On mi totalno spasava vrhove! :s
Kosta oko 110 kn i traje stoljecima tako da se isplati svaka lipa. Probaj, mislim da jos nisam cula da nekome nije valjao.

extreme
11.10.2009., 09:02
Mislim da ih ima na look fantasticu. ( i ja sam lijena sad za trazit :zubo:)
Cijene su pristupacnije od kerastasa. Maske su oko 100 kn (kerastase su 300 kn), serum oko 110 kn, samponi i regeneratori oko 80-tak kn.

.

ima bonacure na lookfantasticu, al me zabrinjava što je većina proizvoda što sam tamo našla - sa q10- valjda sa stariju, sijedu kosu?

ne vidim npr taj tvoj serum za vrhove, il sam ja ćorava?:ne zna:

ili je to ono... sa BC logom?
to sam našla...:D :top:

extreme
11.10.2009., 09:06
i sad, novo pitanje.. :zubo:
jel bolja moisture kick linija, ili repair rescue?

ray ban
11.10.2009., 11:44

cure su pisale da je bolja repair rescue, iako ja nisam probala ni jednu, naručila sam veliku masku repair rescue sa cheapsmellsa ali mi nikad nije stigla. :mad:

extreme
11.10.2009., 13:28
cure su pisale da je bolja repair rescue, iako ja nisam probala ni jednu, naručila sam veliku masku repair rescue sa cheapsmellsa ali mi nikad nije stigla. :mad:

čula sam da je dosta cura imala probleme sa cheapsom...

jesi ih kontaktirala? šta su ti rekli?

ray ban
11.10.2009., 13:38
čula sam da je dosta cura imala probleme sa cheapsom...

jesi ih kontaktirala? šta su ti rekli?

kontaktirala sam ih i mjesec dana nakon što nisam dobila paket pitali su me hoću li da mi pošalju novi paket ili refund pa sam rekla da mi refundiraju lovu i napravili su to isti dan.
nisam htjela tražiti novi paket jer ako i taj opet ne bi stigao bilo bi mi užasno neugodno tražiti opet refund ili novi item.
ne znam kada ću opet i da li ću uopće više naručivati sa čipsa, za sada se držim amerikanaca.
a sa lookfantastica se ne usudim naručivati jer kao prvo nemaju paypal, a kao drugo u UK su, a sa prodavačima iz UK imam jako jako loša iskustva.

frupy
11.10.2009., 14:37

Jesi uspjela naci? Pise BC na proizvodima. q10 liniju nisam nikad probala. :ne zna:
Meni je bolja repair rescue linija jer je malo masnija, dok je moisture kick iskljucivo za hidrataciju. Moisture kick koristim po ljeti jer za na plazu ionako svakodnevno stavljam bademovo ulje pa mi ne treba jos i masnoca iz maske. Obje su super, ali moisture kick bi ja prije preporucila nekome kome se kosa brze masti, ali joj fali vlage.:mig:

Hazel Silk
11.10.2009., 14:37
Sealed ends je moj favorit br. 1! :cerek::cerek:
On mi totalno spasava vrhove! :s
Kosta oko 110 kn i traje stoljecima tako da se isplati svaka lipa. Probaj, mislim da jos nisam cula da nekome nije valjao.

Hvala :)

divljaruza
11.10.2009., 22:46
cure moje, jeste li mozda primjetile da li vam je kosa malo vise suha nego obicno??? molim vas odgovor, hvala najljepsa:cerek:

KleineKaiserin
11.10.2009., 23:49
bok cure :D
evo trazila bih savjet od iskusnijih :D i ako ima slicnih meni
ugl, problemi s kosom su poceli prije 4 i pol godine, kada sam se, glupa, iz duge, guste (svi su me zezali da se 4 perike mogu napravit), blago kovrcave kose, osisala na kratko... i nastavila proces dok me glupa frizerka nije osisala katastrofalno (nije joj se dalo kratit kosu, i gledat me svakih mjesec i pol, kosa mi jako brzo raste, pa ju je stanjila :mad: i unistila, u potpunosti). trebalo mi je oko godinu i pol, mozda malo manje da ona izraste u konkretno dugu bob frizuricu, ono prije je fakat ko deckic bilo osisano. nije bojana skoro nikad, jednom sam dala jedan pramen, to je to... ali kosa dan danas nije dosla sebi!!!! bila sam kod dermatologa, nitko nezna sto je problem, kljukala se vitaminima, provjeravala hormone i sto sve ne. sve je savrseno. no kosa je rijetka, tjeme se vidi, brzo se osteti, iako divljacki brzo raste (u 3 mj po 7 cm) ali isto toliko i propadne... koristila sam svakakve preparate, pregaine sampon, rougj kapsule s b vitaminima, vichy dercos ampule... zadnje su kerastase preparati, i generalno nije lose, ona je nesto ocvrsnula, ima mlade kose al se opet pocela mastit i ispadat?! sva je, nikakva... cak i ono sto joj se vratilo, kovrcavost, opet ide u nulu, mlitavu, jadnu, masnu, rijetku kosu?! ako itko ima ikakav savjet, molila bih... ne zelim sa 20 godina do kraja zivota zalit za kosom koju je unistilo jedno sisanje :mad: strah me pomislit sto ce biti kad ostarim :(

Zmijica
12.10.2009., 01:15
Kosa raste iz korijena. Sisanje ne moze promijeniti korijen kose.
Kao sto sisanje "na nulu" nece ucinit da kosa raste gusce, tako se ni ne moze zbog jednog sisanja stanjit iz guste, u da se vidi tjeme.
Sisanje je "maskiralo" pravi uzrok.
Promjene u nacinu prehrane, spavanju, pijenju, aktivnostima? Npr. odlazak na faks i prelazak s mamine kuhinje na menzu, npr), pocetak vjezbanja u teretani 2x tjedno... Neki lijekovi koje si pocela uzimat?
Kazes da nisu hormoni, a koje si provjeravala? Sitnjacu, spolne hormone?

Mislim, mogucnosti je toliko.... al od sisanja nije ziher.
Osim ako te tom prilikom frizerka nije zarazila bakterijom kosozderkom :D

KleineKaiserin
12.10.2009., 11:52
jasno mi je da nbemoze biti bas jedno sisanje, pretpostavljam da je to bilo ono koje je prelilo cashu... kad odvrtim film toliko vremena unazad, ne, nista stresno nije bilo... klasicni prvi srednje... heck, i baka je jos bila ziva onda xD dakle nije hrana...
i mene cudi sto se nije oporavila s vremenom... a testirala sam stitnjacu i spolne hormone, sve krvne pretrage koje se dalo radit, nista... u teretani ne treniram :P osim kod kuce, al sumnjam da mi to moze oslabit kosu (?) lijekovi isto nisam imala potrebe nikad nista... kontracepcijske tek mjesec dana (mozd se zbog tog masti opet al ne objasnjava sveopci nered prije), cak si i kuham sama kuci da bi izbjegla menzu i hrpu masti bez proteina... sve zamislive nadomjestke, zeljezo, cink, magnezij, b vitamini etc, sve pijem da nebi nekad to bilo problem...
fakat neznam koji je problem :D niti kako rijesit... sad citam o ricinusovom ulju i mislim se da nemam sta izgubit ako i to probam XD

KANARinka27
03.06.2010., 18:11
Pozdrav svima. Kakva vam je maska od Nivee za oštećenu kosu? Jel' neka od vas probala?
Htjedoh danas ponovo kupiti onu masku od gliss kura s arganovim uljem i shea butterom,
al' je nema u dm-u pa razmišljam o ovoj Niveinoj.

plavusaxxxxxx
04.06.2010., 07:56
Pozdrav svima. Kakva vam je maska od Nivee za oštećenu kosu? Jel' neka od vas probala?
Htjedoh danas ponovo kupiti onu masku od gliss kura s arganovim uljem i shea butterom,

meni je bila super ta Niveina:top:

Begemotica
18.06.2010., 13:30
Promjene u nacinu prehrane, spavanju, pijenju, aktivnostima? Npr. odlazak na faks i prelazak s mamine kuhinje na menzu, npr), pocetak vjezbanja u teretani 2x tjedno... Neki lijekovi koje si pocela uzimat?

Što, od teretane se može prorijediti kosa? :eek:
Ja idem 5 puta tjedno...

Tamma
17.12.2010., 19:27
Hello :)
Imala sam uvijek dugu, gustu svijetloplavu kosu, onda mi je ispala i morala sam se oćelaviti.
Kada je opet malo narasla (malo rijeđa ali solidna) počela sam se bojati jer mi više nije bilo žao one divote :cerek:
Sad me zanima, kako spriječiti da mi se kosa uništi od bojenja? Ne peglam ju, uglavnom ju sušim na zraku osim kad mi je hladno.

dorina91
19.12.2010., 19:50
ovako...ne znam da li je ovo bilo vec prije, ali imam uzasnih problema sa zapetljavanjem kose.
sama sam si kriva jer sam u zadnjih godinu dana isla iz boje u boju i uzasno sam si unistila kosu, ispucala je i suha.
ovo sa zapetljavanjem je pocelo prije pola godine... operem kosu i stavim regenerator (ne koristim inace nista dodatno osim sampona i regeneratora) i taj dan je ok, ali sljedece jutro se probudim sa sasvim zapetljanom kosom, od micanja po krevetu itd... i to ide sve gore i gore, imam doslovno "gnijezda" na glavi, a rascesljavanje boli za ubit se. :(
vec sam par puta morala primijenit drasticnije mjere i skratit par pramenova jer jednostavno nisam mogla raspetljat.
pocela sam koristit masku za ispucalu i suhu kosu (l'oreal, iz dm-a), ali nije nesto previse pomogla...nije nista bolja od regeneratora, kosa mi se i dalje petlja i suha je i ispucana.
(ta suhoca i ispucanost me i ne brinu toliko koliko to petljanje)

TheEmpress
21.12.2010., 17:02
Si probala svezat kosu u rep dok spavaš? Najveći problem je zapravo kaj ti je tak jako suha kosa, obavezno jednom tjedno neku hranjivu hidratantnu masku ili pakung. I možda da probaš s nekim sprejem za raščešljavanje kose? Oni se nanose i na suhu kosu.

Hello :)
Imala sam uvijek dugu, gustu svijetloplavu kosu, onda mi je ispala i morala sam se oćelaviti.
Kada je opet malo narasla (malo rijeđa ali solidna) počela sam se bojati jer mi više nije bilo žao one divote :cerek:
Sad me zanima, kako spriječiti da mi se kosa uništi od bojenja? Ne peglam ju, uglavnom ju sušim na zraku osim kad mi je hladno.
Obavezno kod svakog pranja regenerator, jednom tjedno masku ili pakung neki od ulja i nemoj svaki mjesec farbat cijelu dužinu nego samo izrast, a dužinu svaka dva tri mjeseca, kad već primjetiš da se fakat jako isprala boja.

The Lady
21.12.2010., 20:24

Meni je Nivea bila očajna. Maska - parfem, samo miriše. :flop:

Anita2507
23.12.2010., 10:47
Pozdrav, planiram kupit Olival šampon. Imam plavu kosu, onako je malo suha, al mi i malo opada, ali nemam perut, i brzo mi se masti, pa ne znam dal je bolje da si kupim onaj od čička ili od avokada, al ću si svakako uzet avokadovo ulje za kosu od njih.

Sanai
29.12.2010., 12:10
uf pročitala sam zadnjih par stranica i sad tek neznam šta bi bilo najbolje za moju kosu... muči me najviše ta nova kosica što stalno raste, a nikako da izraste i teško mi je to izravnati da izgleda baš lijepo i uredno. jel mi može netko preporučiti masku, sprej, ulje, bilo što što donekle može izgladiti stvar :D

Schiphol
29.12.2010., 17:43
Pozdrav,imam dugu kosu,ali je jako oštećena.Šišam se jednom mjesečno,koristim head and shouldres protiv peruti,syoss regenerator za oštećenu kosu,elseve total repair 5 masku i čičkovo ulje;naime zanima me da li dobro radim kako bi mi se kosa oporavila ? I gornji sloj kose (onaj kraći) mi je užasno oštećen,strašno izgleda,a nemogu ga ošišatii jer je prekratak pa me zanima da li da nešto posebno još stavljam na taj sloj kose pošto je uništeniji od ostatka ? I rekla mi je frizerka da je dobro staviti masku pa preko nju foliju i zagrijavati fenom par minuta i to držati pola sata (inaće ne sušim kosu fenom),to nisam probala,što vi mislite ?:)

p.s. farbam se svaka dva mjeseca.

enigm@21
29.12.2010., 20:45
Schiphol, imam sličnih problema kao ti s gornjim slojem kose koji je jako suh..i općenito mi je cijela kosa dosta suha. ja bi ti preporučila da prestaneš koristiti head n shoulders ako ti nije stvarno nužno jer je taj šampon ful jak (koristi se i za skidanje boje za kosu) i prepun kemikalija (frendici je otpadala kosa od njega) što dodatno isušuje kosu. također, iskustva sa syoss šamponima i regeneratorima nisu baš sjajna (za razliku od njihovih boja koje su sasvim ok).

preporučila bih ti loreal elseve liniju od matične mliječi (žuta linija) - pogotovo maska za kosu (stvarno da vlagu kosi) ili loreal liniju za 5 problema (crvene boje)..probaj kupiti ovu žutu masku od matične mliječi i isprobaj savjet frizerke, to što ti je rekla stvarno bi trebalo pomoći kosi. ako ti je kosa suha i oštećena, obavezno počni koristiti neko od ulja s tekućim kristalima (liquid crystals)(ne silikonsko ulje!)..proguglaj malo, ima ih više dostupnih u hrvatskoj-meni je super onaj od rollanda (una silker) i ima u kozmu za kupit jedan koji je dosta dobar(dođe 40kn).nazalost ako ti je kosa baš u stvarno lošem stanju, najbolje ju je malo podšišati i započeti s redovitim tretmanima - maska nakon svakog pranja,ulje s tekućim kristalima,što manje fena i pegle. također, cure na forumu pišu da im je super sealed ends od bc bonacure- profesionalne linije od schwarzkopfa-tog ima za kupiti u salonima koji koriste schwarzkopf.meni je osobno bolje ulje za vrhove,ali nije ni ta kremica loša. najbitnije je uglavnom da redovito koristiš maskice i s vremenom bi ti kosa trebala biti u boljem stanju. sretno,nadam se da sam pomogla:)

Schiphol
29.12.2010., 22:28
Schiphol, imam sličnih problema kao ti s gornjim slojem kose koji je jako suh..i općenito mi je cijela kosa dosta suha. ja bi ti preporučila da prestaneš koristiti head n shoulders ako ti nije stvarno nužno jer je taj šampon ful jak (koristi se i za skidanje boje za kosu) i prepun kemikalija (frendici je otpadala kosa od njega) što dodatno isušuje kosu. također, iskustva sa syoss šamponima i regeneratorima nisu baš sjajna (za razliku od njihovih boja koje su sasvim ok).

preporučila bih ti loreal elseve liniju od matične mliječi (žuta linija) - pogotovo maska za kosu (stvarno da vlagu kosi) ili loreal liniju za 5 problema (crvene boje)..probaj kupiti ovu žutu masku od matične mliječi i isprobaj savjet frizerke, to što ti je rekla stvarno bi trebalo pomoći kosi. ako ti je kosa suha i oštećena, obavezno počni koristiti neko od ulja s tekućim kristalima (liquid crystals)(ne silikonsko ulje!)..proguglaj malo, ima ih više dostupnih u hrvatskoj-meni je super onaj od rollanda (una silker) i ima u kozmu za kupit jedan koji je dosta dobar(dođe 40kn).nazalost ako ti je kosa baš u stvarno lošem stanju, najbolje ju je malo podšišati i započeti s redovitim tretmanima - maska nakon svakog pranja,ulje s tekućim kristalima,što manje fena i pegle. također, cure na forumu pišu da im je super sealed ends od bc bonacure- profesionalne linije od schwarzkopfa-tog ima za kupiti u salonima koji koriste schwarzkopf.meni je osobno bolje ulje za vrhove,ali nije ni ta kremica loša. najbitnije je uglavnom da redovito koristiš maskice i s vremenom bi ti kosa trebala biti u boljem stanju. sretno,nadam se da sam pomogla:)

jesi hvala
head n shouldres koristim već godinama :S..meni je kosa suha samo na vrhovima tj. tjeme mi se masti,s vrhovi su suhi :confused:..i onaj gornji sloj kose,isuse izgleda kao gnijezdo :o,a ostalo nije u tako lošem stanju odkad redovito stavljam taj regenerator i masku..šišam ju koji milimetar jedom mjesečno.a što se tiče ulja koristim iz avona onaj advance tehniques za vrhove sad neznam kakav je,ali provjeriti ću i taj u kozmu.peglu i fen koristim samo za šiške i to rijetko inaće sušim kosu ručnikom.prije sam kosu skroz fenirala i peglala(inaće mi je kovrčava) ,a nisam koristila ništa protiv topline,niti sam stavljala regeneraton,ulje ni masku,samo šampon..a šišala sam se jednom godišnje :S tako da mi je to i uništilo kosu,ali sada je ipak bolja i zdravija :D.jel se tebi kosa i gornji sloj oporavio od tih maski ?

enigm@21
30.12.2010., 11:55
gornji sloj sam nažalost bila prisiljena ošišati tako da mi je sad kosa stepenasto ošišana.morala sam jer je bio toliko uništen i baš ličio na gnijezdo-tu nikakve maske ni ulja nisu bila od pomoći. kosa mi se znatno oporavila kroz godinu dana otkad ne koristim peglu uopće, ali mislim da mi maske i ulja pomažu utoliko što daju vlagu i elastičnost kosi i malo kamufliraju stanje. nažalost uništena kosa se ne može za stvarno oporaviti od maski i tretmana-to samo šišanje pomaže, a svi ti proizvodi dodatno pomažu da se ispucani vrhovi i suhoća prikriju i da kosa izgleda životnije. sad sam trenutno u procesu čekanja da mi svi gornji slojevi kose narastu do iste dužine, a za to će trebat malo duže:(

Anita2507
30.12.2010., 14:13
Ajd napišite ovdje kako napravite tu masku od masl.ulja i jajeta.

Barbarellaa
30.12.2010., 15:50
Ajd napišite ovdje kako napravite tu masku od masl.ulja i jajeta.

Za oštećenu i lomljivu kosu, preporuča se nakon što se je oprali šamponom, nanesete na kosu smjesu koju ste pripremili od maslinovog ulja i jaja.
Smjesu napravite tako da umutite jedno jaje i pomiješate ga sa 1/2 do 3 /4 šalice maslinovog ulja.
Ostavite smjesu na kosi 30-45 minuta, prekrivenu plastičnom vrećicom. Ovisno o stanju vlasi, preporuča se tjedni ili mjesečni tretman kose. :mig:

Anita2507
30.12.2010., 16:18
I onda isprati ili opet šamponirat, jel može na suhu kosu?

Barbarellaa
30.12.2010., 18:17
I onda isprati ili opet šamponirat, jel može na suhu kosu?

može na suhu kosu, ja to stavim prije spavanja pa idući dan operem kosu..
da isprati pa šampon (ja bar dvaput nakon toga šamponiram jer je masna maska)

Sanai
01.01.2011., 11:54
ta maska s maslinovim uljem je stvarno nešto najbolje. meni ju nijedna kupovna nemože nadomjestiti, kosa je stvarno mekša, sjajnija i zaglađenija. za suhu i oštećenu kosu svakako vrijedi probati :)

Schiphol
03.01.2011., 03:56
gornji sloj sam nažalost bila prisiljena ošišati tako da mi je sad kosa stepenasto ošišana.morala sam jer je bio toliko uništen i baš ličio na gnijezdo-tu nikakve maske ni ulja nisu bila od pomoći. kosa mi se znatno oporavila kroz godinu dana otkad ne koristim peglu uopće, ali mislim da mi maske i ulja pomažu utoliko što daju vlagu i elastičnost kosi i malo kamufliraju stanje. nažalost uništena kosa se ne može za stvarno oporaviti od maski i tretmana-to samo šišanje pomaže, a svi ti proizvodi dodatno pomažu da se ispucani vrhovi i suhoća prikriju i da kosa izgleda životnije. sad sam trenutno u procesu čekanja da mi svi gornji slojevi kose narastu do iste dužine, a za to će trebat malo duže:(

meni je problem što ga nemogu ošišati jer je već kratki,znaći da sam osuđena šišati ga skroz tako kratko dok ne počme rasti zdrava kosa :(..a dobro donekle mi pomažu te maske iregeneratori blablabla samo toliko da kosa stvarno izgleda zdravije,a ja ju i dalje redovno šišam dok nebude zdrava ,hvala ti :)

nevanevičicaa
04.01.2011., 22:56
pije netko tablete "za kosu, nokte " ? valja to šta ? :ne zna:

gluu
05.01.2011., 09:51
Imam problem... Prije nekih godinu dana sam počela s nekakvim dijetama i tako malo po malo ostajala bez kose. A da ne pričam kakve sam sve eksperimente vršila na njoj... Bilo kako bilo, s obzirom na to što je moja kosa sve prošla izgleda odlično :D ali samo kad je ispeglana ili neoprana 5 dana... znam da pegla isušuje kosu i znam da kad je neoprana moram ju vezati inače to ne liči na ništa... trenutno imam neku baby plavu, pepeljastu, nit je plava nit je smeđa, drek! a kosa mi je tako tanka, baš kao kod bebe, i često je bez sjaja... kad operem kosu ne daj bože da ju sušim na prirodnom zraku, ne liči na ništa, frizura mi bude očajna, svaka dlaka strši za sebe, kažem vam ko da imam drek na glavi... pa dajte mi molim vas neki savjet u koju farbu da se ofarbam da mi kosa dobije sjaja i da djeluje gušća (očito s plavom nemam sreće)... čime nahraniti suhe vrhove (šišanje se podrazumijeva, ali ne mogu se zbrijati na ćelu i čekat da izraste nova)... i je li ikome uopće uspjelo pustiti svoju prirodnu kosu?

dawn davenport
10.02.2011., 14:26
jel itko koristio http://www.perfumezilla.com/images_product/loreal-professionnel-expert-serie-absolute-repair-mask10465.jpg
cula sam da je super za ostecenu kosu,a moja je uzasno suha i lako puca,bojam je svako mjecec dana(moram jer sam crvena pa se ispire),i peglam jednom tjedno,jer nije ni ravna ni valovita nego neka najgora varijanta valjda ikad. :/

darkilla
12.02.2011., 10:33
spas za ostecenu kosu = APHOGEE!!!! tretman se ponavlja svakih 6 tjedana,a razlike su vidljive odmah nakon prvog koristenja. inace radi se o proteinskom tretmanu koji mozete same doma obaviti :top::top::top:

andyca
12.02.2011., 11:31
spas za ostecenu kosu = APHOGEE!!!! tretman se ponavlja svakih 6 tjedana,a razlike su vidljive odmah nakon prvog koristenja. inace radi se o proteinskom tretmanu koji mozete same doma obaviti :top::top::top:

Gdje,kako i koliko :D?
Uf,uf volim ovakve vijesti .....

darkilla
12.02.2011., 11:33
Gdje,kako i koliko :D?
Uf,uf volim ovakve vijesti .....

ebay

http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=54570/Treatment/Aphogee-/Treatments

:mig:

SSDM
12.02.2011., 16:00
kada zelimo dugu kosu a vrhovi su ispucali da li je bolje pustiti jedno pola godina da kosa tako ispucala raste pa onda otici odrezati sve osteceno ili se sisati pomalo svakih mjesec dana.
Naime, vec godinama pokusavam pustiti dugu kosu ali jednostavno ne ide. Sisam se otprilike svakih mjesec, mjesec i pol i taman mi osisaju ono sto mi naraste tako da sam uvijek na istoj duzini vec cetiri godine. Ako zapustim kosu dva tri mjeseca ne moze se gledati u nju koliko ispuca.

darkilla
12.02.2011., 19:28
kada zelimo dugu kosu a vrhovi su ispucali da li je bolje pustiti jedno pola godina da kosa tako ispucala raste pa onda otici odrezati sve osteceno ili se sisati pomalo svakih mjesec dana.
Naime, vec godinama pokusavam pustiti dugu kosu ali jednostavno ne ide. Sisam se otprilike svakih mjesec, mjesec i pol i taman mi osisaju ono sto mi naraste tako da sam uvijek na istoj duzini vec cetiri godine. Ako zapustim kosu dva tri mjeseca ne moze se gledati u nju koliko ispuca.

ja sam bila u istoj toj situaciji.. ali sam sada otisa u ektrem i nisam se sisala 6 mj i NARASLA je :cerek: ALI poceli su se jako tanjit krajevi i imam osjecaj da cu morat sisnut sada kojih 4-5 cm :rolleyes: najbolje mozda sisat svaka 3-4 mj. :top: zlatna sredina...

vana11
14.02.2011., 12:19
Dosta toga ovisi i o načinu šišanja. ja sam skužila da su mi frizerke prilikom šišanja redovito tanjile vrhove i 'repale' kosu. u frizerskom salonu koji je bio u kaptol centru su me tako dobro ošišali da 4 mjeseca uopće nije bilo potrebe za skraćivanjem vrhova.

Od preparata mi je pomogao Kerastase
ResistanceForcintense Intensive Repairing Programme (Weak Hair) 6 X 15ml
Kosa je bila jako oštećena
Kod nas ga skoro i nema a i jako je skup ali sve proizvode naručujem preko web stranice gdje je sve više od 50% jeftinije nego kod nas. Ako ikoga zanima to je

www.activebeauty.co.uk

Samo pazite da naručujete do 20 GBP inače se plaće carina.

Jeli itko probao Redkenov Extreeme Deep Fuel? Baš je namijenjen jako oštećenoj, uništenoj kosi

darkilla
14.02.2011., 12:30
Dosta toga ovisi i o načinu šišanja. ja sam skužila da su mi frizerke prilikom šišanja redovito tanjile vrhove i 'repale' kosu. u frizerskom salonu koji je bio u kaptol centru su me tako dobro ošišali da 4 mjeseca uopće nije bilo potrebe za skraćivanjem vrhova.

Kod nas ga skoro i nema a i jako je skup ali sve proizvode naručujem preko web stranice gdje je sve više od 50% jeftinije nego kod nas. Ako ikoga zanima to je

www.activebeauty.co.uk

Jeli itko probao Redkenov Extreeme Deep Fuel? Baš je namijenjen jako oštećenoj, uništenoj kosi

kolika im je postarina?? :)

bambinaaaa
14.02.2011., 15:59
Meni je površinski sloj kose oštećen, onako je oštra i rascvjetana, pa me zanima pomaže li šta maska od majoneze? Baš me zanima :) Ak neko zna nek odg :)

divazg
14.02.2011., 15:59

www.activebeauty.co.uk

i mene zanima koja je poštarina? i za koliko ti stigne proizvod? i kako si to koristila tj. koliko često koristiš? sorry što sam te zagnjavila, ali mi je kosa dosta oštećena

divazg
14.02.2011., 16:01
Meni je površinski sloj kose oštećen, onako je oštra i rascvjetana, pa me zanima pomaže li šta maska od majoneze? Baš me zanima :) Ak neko zna nek odg :)

pa ja sam bila stavljala majonezu i nisam vidjela pomaka. radim svakojake prirodne maske i ne vidim napredak. kosa mi je očito presuha i preoštećena.

ursula1000
14.02.2011., 16:17
www.activebeauty.co.uk

pridružujem se curama kojima se sviđa stranica sa istim pitanjem par postova prije :cerek:

Imam gustu, onak tešku neposlušnu kosu, vlasište se masti, pa se tu i tamo zna javljat i perut koju opet moram tretirat nekim jačim dermatološkim šamponom, vrhovi se suše, znači nikud-nikam. I dekasta sam si, a stvarno pokušavam koristit dobre preparate te se šišam svaki mjesec :ne zna:. Ne izgleda nešto jako oštećeno, al nisam zadovoljna. Očito dugoooodišnje farbanje u plavo čini svoje :o

Trenutno koristim Maxima masku, xxxx seruma, al opet to nije to:ne zna:

divazg
14.02.2011., 16:22
pridružujem se curama kojima se sviđa stranica sa istim pitanjem par postova prije :cerek:

Imam gustu, onak tešku neposlušnu kosu, vlasište se masti, pa se tu i tamo zna javljat i perut koju opet moram tretirat nekim jačim dermatološkim šamponom, vrhovi se suše, znači nikud-nikam. I dekasta sam si, a stvarno pokušavam koristit dobre preparate te se šišam svaki mjesec :ne zna:. Ne izgleda nešto jako oštećeno, al nisam zadovoljna. Očito dugoooodišnje farbanje u plavo čini svoje :o

Trenutno koristim Maxima masku, xxxx seruma, al opet to nije to:ne zna:

meni je za perut u potpunosti pomogao šampon oronazol. cijena mu je 90kn u ljekarnama.

ursula1000
14.02.2011., 16:41
meni je za perut u potpunosti pomogao šampon oronazol. cijena mu je 90kn u ljekarnama.

:mig: istina, koristila sam ga, ok je, al ipak mi se čini da me je cijelu isušio, pa sam skužila da mi je donekle dobar ili Biodermin ili Vichy. Ah, sve je to relativno izgleda

Bisou
14.02.2011., 17:01
Cure, poštarina sa www.activebeauty.co.uk iznosi 2,15 funti per item. A za gift sets 3.15 :)

top-secret-koka
14.02.2011., 17:52

meni je odlican.

ja nemam unistenu kosu, al je jako duga i krajevi su lagano isuseni, a ove godine sam stavila pramenove i mislim ih dalje raditi, znaci bit ce i dalje isuseni.
odlucila sam da ih necu osisati dok ne nadjem djelotvoran regenerator, masku, serum koji taj problem moze drzat pod kontrolom. i sad kad sam to nasla idem osisat suhe vrhove:D

misija zavrsena sa:

redken - deep fuel
schwarzkopf - intense repair mask
http://www.feelunique.com/p/Schwarzkopf-Professional-ESSENSITY-Intense-Repair-Mask-150ml

divazg
14.02.2011., 18:55
Cure, poštarina sa www.activebeauty.co.uk iznosi 2,15 funti per item. A za gift sets 3.15 :)

tnx!
jel znaš možda dal se poštarina uračunava u onih neoporezivih 160kn?
ja bi naručila nešto što sa poštarinom prelazi 160 kn, ali bez poštarine ne prelazi. i hoće li mi onda lupiti carinu i pdv? pdv je 23%, jelda, a koliko je carina?

divazg
14.02.2011., 18:57
:mig: istina, koristila sam ga, ok je, al ipak mi se čini da me je cijelu isušio, pa sam skužila da mi je donekle dobar ili Biodermin ili Vichy. Ah, sve je to relativno izgleda

i meni isto isuši kosu. ja ti prvo operem nekim drugim šamponom i onda stavim oronazol (oko 5min). a znam na ostatak kose prije pranja staviti ulje (ricinus, suncokretovo, bademovo) i onda mi se manje isuši ostatak kose.

vana11
15.02.2011., 10:36
kolika im je postarina?? :)

2,15 GBP i sve stigne za 7 dana. Ako naručuješ proizvod po proizvod nema ni carine ni pdv-a

vana11
15.02.2011., 10:51
i mene zanima koja je poštarina? i za koliko ti stigne proizvod? i kako si to koristila tj. koliko često koristiš? sorry što sam te zagnjavila, ali mi je kosa dosta oštećena

Force intense od kerastase je namijenjen jako oštećenoj kosi. Ima 6 tuba namijenjenih za 3 tretmana. najbolje je ako ih naneseš 1 tjedno (ukupno kura traje 3 tjedna). Nakon što opereš kosu naneseš Forceinterne tubu, koja obnavlja vlas iznutra a onda Forceexterne tubu koja stvara vanjsku zaštitu. preporuča se da se svaka od navedenih drži na kosi 3-5 min ali bolji je efekat ako ih držiš duže, oko 20 min. Meni je ovaj tretman dosta pomogao, baš sam primijetila razliku. Skup je, ali preko activebeauty.co.uk dođe kao jedno feniranje u frizerskom salonu pa mislim da se isplati.

Anubisova Robinja
15.02.2011., 11:52
Probajte Afroditinu masku s medom :cerek: Nije skupa, a efikasna :mig:

divazg
16.02.2011., 08:07
Force intense od kerastase je namijenjen jako oštećenoj kosi. Ima 6 tuba namijenjenih za 3 tretmana. najbolje je ako ih naneseš 1 tjedno (ukupno kura traje 3 tjedna). Nakon što opereš kosu naneseš Forceinterne tubu, koja obnavlja vlas iznutra a onda Forceexterne tubu koja stvara vanjsku zaštitu. preporuča se da se svaka od navedenih drži na kosi 3-5 min ali bolji je efekat ako ih držiš duže, oko 20 min. Meni je ovaj tretman dosta pomogao, baš sam primijetila razliku. Skup je, ali preko activebeauty.co.uk dođe kao jedno feniranje u frizerskom salonu pa mislim da se isplati.

ok, tnx! :) probat ću to! vidjela sam jučer u trilab-u taj paket i tih 6 tuba dođe 322kn!!! :rolleyes: pa oni s tim cijenama nisu normalni :ne zna:

vana11
18.02.2011., 09:08

Poštarina je 2.15 GBP i sve stigne za 7 dana. naručuj najbolje proizvod po proizvod jer do 160 kn ne plaćaš carinu.

Force Intense je instant tretman, vrsta jakog pakunga i koristiš ga 3 puta (6 tuba sa pakungom - za svaki tretman po 2). Iako savjetuju da se pakung drži 5 min bolje ga je držati duže, oko 20 min, za bolje rezultate dobro je zamotati kosu toplim ručnikom.
Opereš kosu, prosušiš je ručnikom i naneseš 1 tubu Forceinterne koja obnavlja vlas iznutra. nakon 20 min ispereš, ponovo prosušiš kosu ručnikom i naneseš tubu Forceexterne koja stvara zaštitnu ovojnicu oko vlasi. nakon 20 min ispereš. Nakon toga nije ti potreban reganerator.
Nakon 3 tretmana (toliko i ima u pakaranju) kosa bi trebala doći u bolje stanje.
Naravno, ništa nije čudotvorno ako je kosa uništena ali poboljšanje je vidljivo...

Željezna
18.02.2011., 15:53
Probajte Afroditinu masku s medom :cerek: Nije skupa, a efikasna :mig:

Gdje to kupiš?
Nisam je nigdje vidjela :)

divazg
18.02.2011., 22:20
Poštarina je 2.15 GBP i sve stigne za 7 dana. naručuj najbolje proizvod po proizvod jer do 160 kn ne plaćaš carinu.

Force Intense je instant tretman, vrsta jakog pakunga i koristiš ga 3 puta (6 tuba sa pakungom - za svaki tretman po 2). Iako savjetuju da se pakung drži 5 min bolje ga je držati duže, oko 20 min, za bolje rezultate dobro je zamotati kosu toplim ručnikom.
Opereš kosu, prosušiš je ručnikom i naneseš 1 tubu Forceinterne koja obnavlja vlas iznutra. nakon 20 min ispereš, ponovo prosušiš kosu ručnikom i naneseš tubu Forceexterne koja stvara zaštitnu ovojnicu oko vlasi. nakon 20 min ispereš. Nakon toga nije ti potreban reganerator.
Nakon 3 tretmana (toliko i ima u pakaranju) kosa bi trebala doći u bolje stanje.
Naravno, ništa nije čudotvorno ako je kosa uništena ali poboljšanje je vidljivo...

Anubisova Robinja
19.02.2011., 15:30
Gdje to kupiš?
Nisam je nigdje vidjela :)

Uzela sam ju u Kozmu...vjerojatno imaju i u DM-u :ne zna: Afroditu drže sigurno!

dawn davenport
20.02.2011., 13:08
neznam kako stoje stvari kod vas,ali meni je kosa toliko suha da joj treba 5 do 7 dana da se uopce zamasti.
bojam je jednom mjesecno i peglam nakon svakog pranja,tj oko 7 puta mjesecno,ali pri korijenu i duzini je cak glatka i mekana,dok su mi vrhovi uzasni,zadnjih 10 centimetara...i znam da zvuci logicno da je osisam i da ce mi ostat zdrava,ali tako je vec godinama,koliko god je osisam,odma sutradan je vec iducih 10centimetara uzasno,ne razumijem :o

namelessone
20.02.2011., 20:25
neznam kako stoje stvari kod vas,ali meni je kosa toliko suha da joj treba 5 do 7 dana da se uopce zamasti.
bojam je jednom mjesecno i peglam nakon svakog pranja,tj oko 7 puta mjesecno,ali pri korijenu i duzini je cak glatka i mekana,dok su mi vrhovi uzasni,zadnjih 10 centimetara...i znam da zvuci logicno da je osisam i da ce mi ostat zdrava,ali tako je vec godinama,koliko god je osisam,odma sutradan je vec iducih 10centimetara uzasno,ne razumijem :o

...tako je meni, a ja se farbam jednom u 2 mjeseca, ne peglam je, ne maltretiram vrućim zrakom, a sva je živi užas!!!!!!!!!

darkilla
20.02.2011., 20:44

ja pustam kosu vec 2 godine i jako slabo raste jer se krajevi jako tanje od pegle :/ neizbjezno je . najbolje bi bilo prestat peglat ali stvarno ne lici ninasta :ne zna: i ne, ne pomazu nikakvi zastitni fluidi, silikoni, maske...jedino za sada sto mi je stvarno pomoglo je proteinski tretman...ali radi se jedan svaka 6 tjedna...a tek sam na prvom :o ali za sada je to najuncikovitije sto sam probala...

vana11
21.02.2011., 13:23

Najbolje je prestati s peglanjem ali ako baš ne možeš ima super proizvod od Kerastase Ciment Termique iz zelene linije Resistance. Funkcionira po principu da toplina aktivira sastojke koji jačaju kosu. Pakiranje traje više od 6 mjeseci tako da se definitivno isplati. i najbolje ga je naručiti na netu, puno je povoljnije. Pogledaj malo na active beauty stranici, ima i opis proizvoda i princip kako funkcionira. Provjereno vrhunski proizvod!

Chocollina
21.02.2011., 19:56
Ja imam par pramenova oštećenih i to baš jako,kad ih uzmem u ruku baš kao da diram neku grupu nakupinu,užas :o Nisam sigurna od čega mi je to,kosa nikad u životu nisam peglala ali sam se u mjesec i pol dana 6 puta prefarbala jer nisam bila zadovoljna bojom ali moja kosa je super i nije se na njoj vidjelo ništa međutim zadnji put kada sam se farbala u frizerskom salonu,frizerka je koristila Dickson farbu,tu još nikad nisam imala na kosi a kasnije mi je kosu malo uvila peglom i sve je izgledalo savršeno dok nisam oprala kosu,tad sam uoćila taj debeli pramen s lijeve strane i jedan tanki odozada e sad jel od pegle ili boje :ne zna: nemogu odrezat jer bi izgledalo preglupo pogotovo taj debeli pramen sa strane a opet živcira me,šta mi savjetujete? neki proizvod ili nešto? :mig:

Jabuka_Ja
23.02.2011., 10:43
Ja sam koristila do sad šampon od pive i regenerator od alverdea. Sve bez silikona, ali sad nakon duljeg korištenja primjetim da mi je kosa užasno suha. Tjeme je donekle ok, ali od uha prema dolje je suho i ispucano. Izgleda da mi se kosa sad očistila od svih nakupina silikona i ostalih preparata, pa sad na svijetlo dana izlazi čista vlas, koja je eto ... suha! Čime da to tretiram? Da ponovno počnem koristiti šampone sa silikonima ili ne? :ne zna:

tynaa
23.02.2011., 16:37
Ej cure , imam problem , nedavno sam bila na farbanju i šišanju i da ne kažem glupa, al stvarno moram to reč, frizerka mi je uspijela skurit kosu dok me je fenirala na ravno, i kaj da sad radim :( . Osim toga još dok me je šišala, kako imam postepeno ošišanu kosu, zaboravila mi je skratit vrhove na najkraćem djelu i taj dio mi je skurila fenom i sad ću poluditi , to sam tek sad uspijela vidjeti kada sam ju sama doma oprala :(, jel ima kakvog lijeka za to osim da to ošišam, a to mi baš i nije najdraža opcija jel ću taj dio morat dosta odrezat i ni na šta neće ličit :(!!! Što se tiče tog skurenog dijela, nije cijela kosa , hvala Bogu (jel mislim da bi istog časa otišla do nje i zdavila je) već deblji pramenovi tog najkraće ošišanog dijela.
Jooj užas, više nikad neću otić kod nje !!!
Help meeeee!!! Očajna sam :(!

Bisou
28.02.2011., 12:55
tnx!
jel znaš možda dal se poštarina uračunava u onih neoporezivih 160kn?
ja bi naručila nešto što sa poštarinom prelazi 160 kn, ali bez poštarine ne prelazi. i hoće li mi onda lupiti carinu i pdv? pdv je 23%, jelda, a koliko je carina?

Ne bi trebalo:ne zna:
Jer, koliko znam, carina i pdv idu na vrijednost paketa bez poštarine.

poison_ivy_5
02.03.2011., 12:02
http://www.she.hr/ljepota/botoks-za-kosu :D

nimfa79
02.03.2011., 12:22
uh ovo zvuči mrrrakk!
e sad treba samo to i isprobati..ako neko zna još gdje u kojem salonu??

poison_ivy_5
02.03.2011., 14:01
uh ovo zvuči mrrrakk!
e sad treba samo to i isprobati..ako neko zna još gdje u kojem salonu??

a vjerojatno ima po ovima što koriste baš L'Oreal proizvode,tribalo bi izguglati možda :)

justterrored
02.03.2011., 22:10
ma nista te kemjske kreme nista to nevalja,najbolje su prirodne stvari definitivno!!! ja sam imala groznu kosu izgorenu od pegle i bojanja dok nisam pocela koristiti biljne preparate :) i onda se pretvorila u onu s reklame :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

poison_ivy_5
02.03.2011., 22:35
ma nista te kemjske kreme nista to nevalja,najbolje su prirodne stvari definitivno!!! ja sam imala groznu kosu izgorenu od pegle i bojanja dok nisam pocela koristiti biljne preparate :) i onda se pretvorila u onu s reklame :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:cerek: me likes ... kakve biljne preparate da i ja malo eksperimentiram :) ?

MiaMao
02.03.2011., 22:50

da cujem!
moja bi ti kosa bila jako zahvalna :zubo:

justterrored
03.03.2011., 18:55
nasla sam neki biljni ducan u splitu i rekla mi gospođa ime al sam sad zaboravila..inace omot uvjek bacim pa sad neznam tocno(pakiranje je bezvezno cini mi se domaca proizvodnja),zelene boje je..ugl imam masku za obnavljanje kose i sprej za vrhove...ne mirise naj ljepse ali ja ionako poslje svega toga koristim lak i pjenu pa mi je svejedno. Mogu je peglat i svasta..a sta se tice ispucanih vrhova to je definitivno proslost :D javim kad saznam ime

poison_ivy_5
03.03.2011., 22:00
nasla sam neki biljni ducan u splitu i rekla mi gospođa ime al sam sad zaboravila..inace omot uvjek bacim pa sad neznam tocno(pakiranje je bezvezno cini mi se domaca proizvodnja),zelene boje je..ugl imam masku za obnavljanje kose i sprej za vrhove...ne mirise naj ljepse ali ja ionako poslje svega toga koristim lak i pjenu pa mi je svejedno. Mogu je peglat i svasta..a sta se tice ispucanih vrhova to je definitivno proslost :D javim kad saznam ime

wiiiii super zvuči :cerek:
obavezno javi kad ime saznaš ;)

divazg
05.03.2011., 17:31
jeli tko probao od collistara set za oštećenu kosu? dva su proizvoda u setu, 1.faza je piling koji uklanja oštećene keratinske stanice s površine vlasi, a 2. faza je maska koja dubinski hrani kosu. tako barem piše u knjižici s collistarovim proizvodima.

persephonne
05.03.2011., 21:54
collistar ima super proizvode, ako je to neka bihela linija sa zlatnim slovima- maska mi je bila odlicna! uz nju sam u setu kupila i sprej s kolagenom koji obnavlja vrhove i jako sam bila zadovoljna.

Dotty
06.03.2011., 10:33
Je li probao netko onaj serum od Alfaparfa za vrhove(u Kozmu ga ima)?:misli:

efghi
17.04.2011., 14:16
preporod za moju suhu, ostecenu, ispucanu kosu (izrast izbjeljujem i farbam se u plavo)

http://img225.imageshack.us/img225/4581/sampon.jpg (http://img225.imageshack.us/i/sampon.jpg/)

http://img140.imageshack.us/img140/7915/regkf.jpg (http://img140.imageshack.us/i/regkf.jpg/)

http://img864.imageshack.us/img864/6407/serumk.jpg (http://img864.imageshack.us/i/serumk.jpg/)

kosa je mekana, svilenkasta i sjajna..nimalo cupava i ofucana..uopce nemam potrebe koristiti peglu
takav efekt nisam uspjela dobiti ni s jednim drugim samponima/reg/serumima dm-ovskog ranga..

Vannaa
19.04.2011., 12:45
Potpisujem efghi, John Frieda je zakon, a pogotovo ovaj serum iz Frizz-Ease linije i maska sa ljubičastim čepom :top: ništa mi nije tako lijepo "zakamufliralo" spaljotinu kao J.F. :)

Good evil
19.04.2011., 13:10
A JF proizvodi se mogu kupiti gdje?
Ima neka online stranica?

efghi, daj odma i cijene napisi :D

Sintia_84
19.04.2011., 13:18
A JF proizvodi se mogu kupiti gdje?
Ima neka online stranica?

efghi, daj odma i cijene napisi :D

Znam da ne pitas mene ali imas ih u Kozmu :mig:.

Vannaa
19.04.2011., 14:56
Ja ih obično kupujem u Mulleru,a ima i u Bipi i Martimexu kolko se sjećam.Šamponi i regići su oko 70ak kuna,a maske i ostali kerefeki su malo skuplji,ali se stvarno isplati :) u Mulleru imaš i mini pakiranja (par ml za eventualno 2 pranja) po 10ak kuna pa probaj prvo s tim ako ne želiš riskirati ;)

efghi
19.04.2011., 16:50
znaci muller, kozmo (neki), nama, bipa... nema jedino u dm-u.
ja uvijek cekam akcije u mulleru jer tada su samponi i reg oko 40kn.
nisam jos naletila na snizen serum, mislim da je on oko 90 ili 100kn, nisam sigurna..jedino mi je za u cijenu razocaravajuce sta bocica nije staklena neko obicna plasticna-izgleda jeftino..

Good evil
19.04.2011., 22:12
Hah, hvala cure :kiss:
Upratit cu te proizvode malo bolje ubuduće :)
Čekat cu i ja kakvu akciju -30% u Kozmu il Bipi - pa cu se opskrbiti i isprobati :)

artist*angie*
20.04.2011., 16:45
Možete li mi dati savjet čiji proizvodi bi mi najviše odgovarao za moju kosu. Imam dugu plavu kosu (dvobojni pramenovi) i dosta mi je suha, pogotovo donji dio kose, perem je svaki 3 dan. Uvijek je nakon pranja obavezno peglom izravnam jer bez nje mi kosa izgleda katastrofa :horor: bude sva napuhana i beživotna, dlake strše na sve strane, ma kao slama:facepalm:
Koristim uvijek sprej za zaštitu od topline, točnije TIGI S factor FLAT IRON SHINE SPRAY. Sada sam u potrazi za dobrom maskom i šamponom, i možda serum.

Razmišljam između ovih proizvođača:

- BC Bonacure od Schwarzkopf professional
-Tigi
-Kerastase
-John Frieda

Voljela bih da mi kažete koji će mi proizvodi spasiti kosu, i napokon me maknuti od pegle jer znam da mi ona samo pogoršava stanje ali bez nje trenutno ne mogu.

persephonne
22.04.2011., 12:33
mozda noctogenist kerastase? operes kosu prije spavanja i namazes ga, ujutro ti ne bi trebalo biti potrebno peglanje :)

enigm@21
22.04.2011., 21:08
Možete li mi dati savjet čiji proizvodi bi mi najviše odgovarao za moju kosu. Imam dugu plavu kosu (dvobojni pramenovi) i dosta mi je suha, pogotovo donji dio kose, perem je svaki 3 dan. Uvijek je nakon pranja obavezno peglom izravnam jer bez nje mi kosa izgleda katastrofa :horor: bude sva napuhana i beživotna, dlake strše na sve strane, ma kao slama:facepalm:
Koristim uvijek sprej za zaštitu od topline, točnije TIGI S factor FLAT IRON SHINE SPRAY. Sada sam u potrazi za dobrom maskom i šamponom, i možda serum.

Razmišljam između ovih proizvođača:

- BC Bonacure od Schwarzkopf professional
-Tigi
-Kerastase
-John Frieda

Voljela bih da mi kažete koji će mi proizvodi spasiti kosu, i napokon me maknuti od pegle jer znam da mi ona samo pogoršava stanje ali bez nje trenutno ne mogu.
po opisu imamo slicnu kosu, i preporucila bi ti proizvode od bc bonacure (maska za kosu iz linije time restore ili maska iz linije repair rescue). kerastase nisam probala,ali mislim da njihovi proizvodi previše koštaju i da se mogu naći jednako dobri po ipak manjoj cijeni. isto tako cu ti reci da sam probala hrpu "markiranih" proizvoda za kosu tipa ovih gore sto si navela (duze vrijeme sam koristila) i definitivno mi nisu nista bolji od odredjenih maski iz dm-a i mullera. posto imam dosta suhu kosu,jako sam zadovoljna s garnierovom maskom za kosu (http://www.kremasica.com/images/stories/Image/kosa/butter-maska.jpg) i odlicna mi je bila od loreala ona zuta maska iz linije s maticnom mlijeci. i stvarno ako ikako mozes odustani od pegle jer u konacnici nema smisla,peglala sam kosu 2 godine i toliko je unistila da mi se iduce 2 godine oporavljala..pokusaj fenirati ili samo susiti kosu s nekim dobrim fenom..meni je otkad sam kupila malo bolji fen,kosa pocela puno ljepse izgledati nakon susenja - ravnija je,treba mi duplo manje da ju osusim i iako i fen s visokom temperaturom ostecuje kosu,ne moze se ni mjeriti s peglom..zalim sto sam ikad peglala svoju kosu, nikakve farbe ni blajhanja nisu mi je unistili kao pegla :(

Candie
25.04.2011., 16:17
Molim vas za savjet! :(

Bojala sam kosu u tamno smeđe prije nekih 9 mjeseci (kosa mi je inače tamnosmeđa, ali prije tog bojanja u tamnosmeđe mi je bila svjetlosmeđa kosa koju sam bojala mjesec i pol dana prije ovog bojanja u opet tamnosmeđe)

Boja mi je ispala crna kao ugljen, prvi dan mi se sviđalo, ali poslije sam bila jako nezadovoljna jer je bilo tako crno, da ne znam....ali bilo je užasno crno.

Sad je prošlo 9 mjeseci od tog drugog bojanja i kosa mi se gotovo sva vratila u moju prirodnu tamnosmeđu boju, još je malo ostalo nešto tamnija, ali gotovo je kao moja prirodna.

Problem je - kosa mi se stalno petlja, i svakim pranjem kose, kosa mi poprilično ispada, nikad mi nije bila ni gusta, ni tanka, ali ovim ispadanjem mi se skroz stanjio volumen kose.

Molim vas, da mi netko preporuči ako postoji kakav tretman i gdje za "oporavak kose", da se više ne petlja tako strahovito, te da mi preporučite koji je najbolji šampon protiv otpadanja kose.

Hvala puno.

divazg
25.04.2011., 18:00
pa protiv ispadanja sam ja koristila vichyjev šampon i ampule protiv ispadanja kose i bila sam jako zadovoljna. i pila sam kalove tablete hair force. pogledaj si malo teme Ispadanje kose i Tablete i vitamini za kosu.

nataliccch
01.05.2011., 20:19
neznam gdje drugo da pitam , ali prije recimo tjedan dana kovrčala sam kosu s peglom, niti mi je to bio prvi put da peglam niti kovrčam kosu, koristila sam sredstvo za zaštitu od topline i jednostavno rečeno mislim da sam si spalila cijelu kosu.
Negdje sam pročitala da pri peglanju isparava sredstvo za zaštitu od topline pa se nisam obazirala previše na malo pare, ali kad sam završila i izašla na zrak osjetila sam odvratan miris kose, poslije toga sam ju ugl. držala u pundži do pranja, al kad sam ju oprala nakon tri dana to je bilo još gore. Mokra kosa je tako smrdila da prvo nisam ni mislila da je to moja kosa nego neki vanjski miris, tokom dana je miris ispario i mislila sam da je to to.
ali danas kad sam ju opet prala ista stvar!! Tako neki odvratan miris koji ne mogu opsiati, zna li netko kako da ga se riješim???
Sad kad gledam kosa mi nije baš uništena i ne izgleda loše, al taj miris !!!

Eve*
01.05.2011., 22:50
ja pustam kosu vec 2 godine i jako slabo raste jer se krajevi jako tanje od pegle :/ neizbjezno je . najbolje bi bilo prestat peglat ali stvarno ne lici ninasta :ne zna: i ne, ne pomazu nikakvi zastitni fluidi, silikoni, maske...jedino za sada sto mi je stvarno pomoglo je proteinski tretman...ali radi se jedan svaka 6 tjedna...a tek sam na prvom :o ali za sada je to najuncikovitije sto sam probala...

Može link za kupit?:)
Tnx:)

Može direktni link za to? Ne uspijevam nać na stranici:(

efghi
03.05.2011., 20:17
neznam gdje drugo da pitam , ali prije recimo tjedan dana kovrčala sam kosu s peglom, niti mi je to bio prvi put da peglam niti kovrčam kosu, koristila sam sredstvo za zaštitu od topline i jednostavno rečeno mislim da sam si spalila cijelu kosu.
Negdje sam pročitala da pri peglanju isparava sredstvo za zaštitu od topline pa se nisam obazirala previše na malo pare, ali kad sam završila i izašla na zrak osjetila sam odvratan miris kose, poslije toga sam ju ugl. držala u pundži do pranja, al kad sam ju oprala nakon tri dana to je bilo još gore. Mokra kosa je tako smrdila da prvo nisam ni mislila da je to moja kosa nego neki vanjski miris, tokom dana je miris ispario i mislila sam da je to to.
ali danas kad sam ju opet prala ista stvar!! Tako neki odvratan miris koji ne mogu opsiati, zna li netko kako da ga se riješim???
Sad kad gledam kosa mi nije baš uništena i ne izgleda loše, al taj miris !!!

ja otkad sam se zblajhala i presla u plavuse tj. otkad sam unistila kosu :) svaki put kad ju idem prati tj.kad ju smocim osjetim taj odvratan smrad, ali dok ju osusim nista, uvijek mi mirisi od svih silikona i sranja koja stavljam, ali opet kazem - cim pustim tus - katastrofa. (ne peglam ju niti uvijam)

Sweet/Bitter
03.05.2011., 21:08
zakaj stalno peglate kosu peglom?

dakle par savjeta iz osobnog iskustva:

opereš kosu normalno, staviš regenerator na onaj dio koji ti "visi" kad svežeš visoki konjski rep.
dobro ispereš. pustiš da se dopola posuši prirodno. nastojim izbjegavat kreme i ostala čuda jer sam skužila da samo 'ubiju' sjaj kose.

sušim je tako što nagnem glavu i velikom okruglom četkom "peglam" pri sušenju
i na kraju stavim nekog silikona na vrhove

učinak: ravna + sjajna i meka kosa.

PS: Revlonova maska za kosu ProYou nutritive je izvrsna. preporodi kosu a ne treba je stavljati pri svakom pranju..jedanput na mjesec dosta.

:)

TheEmpress
03.05.2011., 22:41
zakaj stalno peglate kosu peglom?
Zato jer nemaju svi kosu koja se da isfenirati tak da bude ravna. :rolleyes:

frutabel
04.05.2011., 12:31
Osim ako mi ju frizer ne isfenira, onda bude savršena... ovako nema šanse da bez pegle bude ravna, uspijem ju posušit na četku, ali ako ju ne ispeglam vrhovi mi se svi zapetljaju

Kalliste
04.05.2011., 16:19
preporod za moju suhu, ostecenu, ispucanu kosu (izrast izbjeljujem i farbam se u plavo)

http://img225.imageshack.us/img225/4581/sampon.jpg (http://img225.imageshack.us/i/sampon.jpg/)

http://img140.imageshack.us/img140/7915/regkf.jpg (http://img140.imageshack.us/i/regkf.jpg/)

http://img864.imageshack.us/img864/6407/serumk.jpg (http://img864.imageshack.us/i/serumk.jpg/)

kosa je mekana, svilenkasta i sjajna..nimalo cupava i ofucana..uopce nemam potrebe koristiti peglu
takav efekt nisam uspjela dobiti ni s jednim drugim samponima/reg/serumima dm-ovskog ranga..

Danas sam gledala ove proizvode... Ja se isto bojim u plavo, al se mislim između ovog šampona i regeneratora i onog u ljubičastim tubama koji su baš za obojenu kosu (e sad, vidjela sam da su i ljubičaste boje iznutra, pa mi nije jasno jesu to ka silver šamponi, a njih se ne bi smjelo koristiti za redovito pranje kose ili). Cure koje koriste ove proizvode, šta mi preporučujete...

Nažalost nisam našla testere ovih proizvoda pa da sama probam...

MiaMao
05.05.2011., 09:20
Danas sam gledala ove proizvode... Ja se isto bojim u plavo, al se mislim između ovog šampona i regeneratora i onog u ljubičastim tubama koji su baš za obojenu kosu (e sad, vidjela sam da su i ljubičaste boje iznutra, pa mi nije jasno jesu to ka silver šamponi, a njih se ne bi smjelo koristiti za redovito pranje kose ili). Cure koje koriste ove proizvode, šta mi preporučujete...

Nažalost nisam našla testere ovih proizvoda pa da sama probam...

da,oni su kao silver jer isto djeluju protiv zutila na kosi,ali puno puno blazi.
meni je bio odlican jendo vrijeme..ali mi je kasnije mastio tjeme.

Blue_Reflection
06.05.2011., 09:42
Za suhu i ostecenu kosu preporucam svima Ti&TI kremu za kosu od Afrodite. Dode desetak kn, a ima je dosta i dugo traje. Ja ponekad znam samo zamastiti vrhove dok izgledaju suho, ili ostavim preko noci cijelu kosu, pa ujutro isperem. Odlicno vlazi! :s

Anchy Kaliz
12.05.2011., 09:25
I ja baš ne znam šta bi više xD

Imam prirodnu crnu kosu , do 15te godine bila je duga do struka skoro, valovita i imala je prirodni lijep volumen. Onako bujno. Onda sam prvi put speglala. Dobro nisam ništa skužila jer sam se u međuvremenu ošišala do ramena. Kako je rasla izgledala je normalno, i da, peglala sam ju možda 1 mjesečno ili rjeđe, fen sam hm, pa često koristila. Sad mi je kosa sa 17g. opet iste dužine ali bez volumena kao prije, i čak je malo i posvjetlila što me živcira , vrhovi su popucali onako malo, i da sa 16 mi je kad god povučem kroz kosu ispadne mi 10 lasi <.<

Probala sam čičkovo ulje na vrhove, pa da pomaže, da , za vrhove meni samo.
Peglala je nisam oko mj dana ili više, ni ne namjeravam više. Fen isto tako.
Jel mogu si ja kosu ikako onako oporavit kako sam imala sa 15, tipa s nekim običnim uljima, jajima, medom O.o ?! Jer ne mislim trošit na te sve preparate, maske itd..

georgeus
12.05.2011., 12:55
Keneove ampulice-odličan proizvod za suhu kosu!Dobila sam preporuku od jednog jako dobrof frizera.Naravno tu su još i profi Kerastase proizvodi!
Novo Oleo ulje kombinacija 4 vrsta ulja za 250 kuna u ovlaštenim salonima planiram uskoro kupit je se pokazao odličan!Arganovo ulje ili Marokansko ulje takodjer...

Arabea
13.05.2011., 20:52
Probajte Kron sampon i regenerator za ostecenu kosu. Moja se preporodila. U mjesec i po sam ju obojala, pramenirala pa opet bojala 4 puta. Bila je totalno spaljena. Inace mi je tanka i nikakva. Tri dlake sam imala na glavi. Sada,2 mj poslije, imam punu glavu mlade kose, ove dlake se oporavile. Prezadovoljna sam. Imate ih za kupiti u DMu. 65,00 kn. Hrv proizvod. Veeeliiikeee preporuke!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kornelia
19.06.2011., 15:20
Molim vas za savjet hitno, kosa mi od zadnjeg posjeta frizerki izgleda ovako, i ovo je slikano drugi dan nakon pranja, prvi dan je još gore
http://i673.photobucket.com/albums/vv98/Koka_86/Manje%20fotke%20%20za%20forum/P1010002-1.jpg
od bnojanja nije jer se već duže vrijeme bojam al mi kosa nikad nije bila ovakva, mislim da mi je možda spalila kosu prilikom feniranja, na glavi kao da imam gnijezdo, neke čudne kovrče koje prije nisam imala i kosa mi je tvrda, beživotna, što da kupim da mi kosa bude mekana i lako se raščešljava i najbitnije da mi splasne ovo gnijezdo, ali da ne daje dodatni volumen jer ionako imam pregustu kosu, i najbitnije da je cijena 50-ak do max. 100 kn. Koristim fructis masku za kosu, ponekad čičkovo ulje i spray za rašćešljavanje ali za ovaj problem ne pomaže ništa :(

Šišanje nije opcija jer mi nikako ne stoji kratka kosa

efghi
19.06.2011., 15:26
moja preporuka (frizerka mi se iznenadila kak mi je kosa u super stanju a nisam se sisala od 2 mj i blajham se)

http://img688.imageshack.us/img688/1379/24337199.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/688/24337199.jpg/)

john frieda frizz ease hydration

Kornelia
19.06.2011., 15:29
moja preporuka (frizerka mi se iznenadila kak mi je kosa u super stanju a nisam se sisala od 2 mj i blajham se)

http://img688.imageshack.us/img688/1379/24337199.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/688/24337199.jpg/)

john frieda frizz ease hydration

Hvala na brzom odgovoru, samo gdje ga ima za kupiti? Prije nisam imala problema s kosom pa sam sve kupovala u DM-u...

efghi
19.06.2011., 15:36
ja kupujem u mulleru. (i nekim kozmima, martimexu, nami)
koristim samp. i reg. svaki je 63kn. ne znam jel ti to puno, ako je, mozda da uzmes one male putne pa prvo probas ili masku (nju nisam probala, ali s ovim dvojem sam prezadovoljna..)

Dotty
19.06.2011., 18:12
Molim vas za savjet hitno, kosa mi od zadnjeg posjeta frizerki izgleda ovako, i ovo je slikano drugi dan nakon pranja, prvi dan je još gore
http://i673.photobucket.com/albums/vv98/Koka_86/Manje%20fotke%20%20za%20forum/P1010002-1.jpg
od bnojanja nije jer se već duže vrijeme bojam al mi kosa nikad nije bila ovakva, mislim da mi je možda spalila kosu prilikom feniranja, na glavi kao da imam gnijezdo, neke čudne kovrče koje prije nisam imala i kosa mi je tvrda, beživotna, što da kupim da mi kosa bude mekana i lako se raščešljava i najbitnije da mi splasne ovo gnijezdo, ali da ne daje dodatni volumen jer ionako imam pregustu kosu, i najbitnije da je cijena 50-ak do max. 100 kn. Koristim fructis masku za kosu, ponekad čičkovo ulje i spray za rašćešljavanje ali za ovaj problem ne pomaže ništa :(

Šišanje nije opcija jer mi nikako ne stoji kratka kosa

Ajme, ista situacija, samo što sam ja crvenokosa, i osim farbanja ne maltretiram kosu ničim. Dajte prijedlog za koji proizvod, bilo što :(

UnderTheSea
19.06.2011., 21:56
Samo se nemojte nervirati. :top:Postoje resenja:

- uljna pakovanja (ricinusovo, maslinovo, cickovo, plavuse neka zaobiđu orahovo).
- ampulice (na biljnoj bazi)

A ovo pakovanje bukvalno preporodi kosu:
- 1 ili 2 zumanceta
-nekoliko kasika ricinusovog ulja
-trecina bocice AD kapi (uljani rastvor)
-kapi od koprive
-B vitamin u ampuli
-2 - 3 kasike pantenola

Takođe, Genera (italijansko, ima u DM) velika pakovanja regeneratora (500 ml) posebno onaj od kokosa.:s

- nekim devojkama pomaze Pantenol mast (moze da se prespava sa ovom mazalicom)

-Revlon, Revitalizing Repairmask
- pakovanje od jojobe

- Joico kozmetika z akosu

- Brahmi amla ulje (prod. zdrave hrane)

- šampon s maslinovim ili avokadovim uljem

- Kerastase, Nutritive kolekcija (Masque Intense hranjljivo pakovanje i u kombinaciji sa Oleo Relax uljem daje rezultate) kao i zeleni sampon BAIN DE FORCE za dugu kosu i zeleni regenerator CIMENT ANTI-USURE

- sjaj za kosu Redken (za kamuflažu)

- kreme za kosu, mleka

Seticu se jos necega... :mig:

UnderTheSea
19.06.2011., 22:02
Evo i tzv. Bojanin sampon, jako poznat i popularan u Srbiji - isprobala sam i kosa brze raste od njega + dlaka je lepsa!

- sampom od koprive (onaj obican, domaci) 500ml
- pantenol 50ml
- kapi od koprive 30 ml (jedna bocica)
- AD kapi (vodeni rastvor, jedna bocica)
- B vitamin u ampulama (slobodno stavite 2-3 ampule)
Sa tom mesavinom perite kosu i nakon pranja stavite balzam ili pakovanje koje inace koristite. Mozete izostavite pantenol ako vam izazove perut, inace, ovo je jedan od najboljih šampona koje sam do sada probala a probala sam svašta - nikad nisam štedela na kosi.
Nadam se da ce vam koristiti.

Rich girl
22.06.2011., 00:49
Pozdrav svima
nova sam ovdje i ukratko ću vam sa zadovoljstvom ispričati povijest moje kose.
upravo tako izgleda i moja kosa od zadnjeg posjeta frizeru. vjerujem da je zadnji. naime, prirodno sam tamno smeđa. Farbam se godinama u čokoladne nijanse i slične tamne nijanse, iako sam bila i crvena i ljubičasta. Tada mi je kosa bila kraća. s vremenom sam je puštala iako sporo raste i sada mi je do pola leđa. Već dulje vremena sam htjela smeđu boju koja je svjetlija ali da nema zlaćani odsjaj nego više bakreni - a opet ne crveni nego baš topla smeđa boja. shvatila sam da frizerke očito ne razumiju što je to smeđa jer po njima ispadnem ili tamna skoro crna ili budem isprano zlatna ili narančasta. Užas. Kosa mi je jako tanka i petlja se. U posljednje vrijeme dosta se oporavila (farbala sam je zadnja tri puta garnierom bez amonijaka - tamno plava boja, kako bih ispala neka jadna svijetlo smeđa ali nikako to nije ta koju ja želim) i ne znam zašto OPET sam otišla kod frizerke kako bih dobila TU SVOJU SMEĐU boju (kao da sam zaboravila koliko želim da bude zdrava) i znate što je ona napravila??? Izvukla mi je na foliju hrpu pramenova od izrasta po cijeloj dužini pritom koristeći 12%hidrogen i keune narančastu boju. SADA imam : tamni izrast, smeđkasto nijansiranu kosu na kojoj mjestimično izbijaju bakreni tonovi, vrhovi zlatni,a kosa je slama, spaljena i ispucala do tjemena, kao i kod ove cure na slici. Večeras čitam vaše postove držeći ricinusovo ulje na glavi....

Ukoliko imate bilo kakav komentar i prijedlog bila bih zahvalna.

UnderTheSea
22.06.2011., 19:53
Zahtevaj povracaj novca ili da ti ponovo uradi pramenove, drugom bojom, bez nadoknade.
To je tvoje pravo, kao musterije. Unistila ti je kosu, a ti cutis... kod mene, to ne prolazi. :D

Rich girl
22.06.2011., 20:01
znam draga..ali nemam nikakve koristi od toga..više me muči oporavak jer satisfakcije nema kad je kosa uništena :( mene samo zanima koliko vremena mora proći da se kosa oporavi i da li su sada na ovakvu kosu nakon ljeta štetne farbe one bez amonijaka ili onaj preljev u kartici šta se može naći u dm-u?

UnderTheSea
23.06.2011., 08:53
U pravu si, htela sam samo malo da te oraspolozim... gle, nista nije izgubljeno, kosa se moze oporaviti.
Pakovanje koje sam navela u postu iznad, zaista pomaze, nije samo jedna od brojnih "mazalica" sa interneta - to ti garantujem. Sad je tvojoj kosi potrebna "hrana" tj. pakovanja, ampule, regeneratori. Veruj, imala sam i ja slicne probleme, sta sve nisam radila sa kosom i oporavila sam je bez šišanja, drastičnog (samo par cm). Slobodno primnei ove savete gore, a posebno Bojanin šampon je jaako dobar. Veruj, ne samo da je kosa/vlas lepsa vec zaista brze raste, o tome svedoce mnogobrojne devojke i zene koje znam. I ja sam se uto uverila.
Iskopacu jos par dobrih saveta i pakovanja i postaviti na ovu temu, ne brini nista - oporavices kosu.

UnderTheSea
23.06.2011., 09:31
Evo na ovom sajtu imas dosta kvalitetnih preparata za kosu (moze da ti posluzi kao mali vodič) a ovaj put sam izdvojila italijanska Serical pakovanja za kosu. Kazu da je zeleno sa placentom najbolje za isusenu kosu, jace je od npr. plavog, koje je za blansiranu kosu. I crveno je jaaako dobro.

Ne znam da li ima ovih S pakovanja kod vas u Hrvatskoj - verujem da mogu da se nađu:

http://www.cvrle-hairshop.com/shop/products.php?cat=25

Prelistaj sajt...

Pitala si za farbe, pa ne znam mozd ane bi bilo lose da stavis preliv na kosu (ide samo 3% hidrogena), da je ne ostetis...

Ako novac nije problem Revitalizing Repairmask-Revlonov cena oko 11e, kolika je bila letos. Druga opcija je nivea proteinska maska za obnavljanje kose zut poklopac,i fructis repair & shine.
Kosu mozes da peres i Glisovim tretman samponom.
Silikonske kapi stavljaj samo na vrhove,nikako duz cele kose.

Dikson preparati.

Potom, kopriva - skuvaj malo lisca, i posle pranja kose (samponiranja) prelijes i vise ne ispiras. Oporavlja kosu i ubrzava rast.

Ampule koje se ne ispiraju.

Pakovanje-savet zene, farmaceuta:

Pola case pavlake (punomasne) + dva zumanceta (ne cela jaja, samo zumanca) + kasika mleka u prahu + AD kapi (obavezno uljane, 10 - 20 kapi) + kasika meda (ovo sam izbacila posle prvog pokusaja jer grozno ulepi kosu, ako vam ne smeta vi ostavite). Stavlja se na opranu, prosusenu kosu i drzi se sto duze, zatvori se kesom i obmota topli peskir preko svega. Na kraju se normalno opere samponom i stavi balzam.

Savet Klaudije Šifer - „Kerastase Creme“ je odličan preparat protiv isušivanje kose i krzanje krajeva.

Ulje divlje ruže zbog svog izuzetnog sastava i blage ph vrednosti idealno je za diretnu primenu na kosu. Neguje suvu i hemijski oštećenu kosu i trenutno popravlja njen izgled.

Ima toga jos...

Rich girl
23.06.2011., 11:42
Hvala draga na savjetima. Ukratko ću ti opisati kako njegujem (spašavam) kosu otkad se to desilo:

- većinu dana držim ricinusovo ulje ili tokom noći
- tri puta sam već stavljala masku od maslinovog ulja, ricinusa i cijelog jajeta
- kosu ne susim fenom
- ne držim u gumici nego u kopči ili raspuštenu
- kosu šamponiram Raausch šamponom od jajaeta ili Yves Rocher od sjemenki pšenice za suhu kosu
- nakon toga stavim ili sayos regenerator za oštećenu kosu ili gliss masku sa shea butter maslacem ili Rausch masku od povrća ili Yves Rocher masku od pšeničnih klica (više ne znam što sam sve pokupovla)
- držim i operem kosu hladnijom vodom
- držim u ručniku 15 min

Jel to donekle dobro il je nedovoljno?

Zapisala sam recept :*

HelloKitty3
23.06.2011., 12:25
moja kosa se brzo masti, perem ju svaki drugi dan. ispucana je, ali nasla sam joj ljek :D dakle, posto mi se brzo masti, perem je svaki dr dan a to takoder dosta unistava kosu, zato, vlasiste perem Gliss Kur samponom, a vrhove Johnson Baby samponom, takoder regenerator stavljam samo na vrhove. Baby sampon je blag i ne ostacuje vrhove tako jako. Nakon svakog pranja, na mokru, rucnikom prosusenu kosu stavljam Keune Serum za ispucale vrhove, i to samo na vrhove. Nakon toga kosa mi je svilena! A prema potrebi, dok je suha, špricam je Schwarzkopf Gliss sprejicem.
Jednom na tijedan kosu prekrijem od korijena do vrhova medom. Obican med. drzim 30min pa isperem..

UnderTheSea
23.06.2011., 17:51
Rich Girl, mislim da odlicno radis sve, jedino sto je malkice preterano je drzanje ricinusovog ulja par sati ili cak celu noc - kazu da ume da "zagusi" dlaku/koren bas zato sto je jako, gusto i da je dovoljno drzati ga sat vremena. Ostala ulja mozes drzati vise sati. Na jednom forumu, bas duuugo se vodila debata oko duzine drzanja ricinusovog ulja. I da, posto je gusto, mogu se ubaciti kapi koprive (tinktura) ko zeli...
Naucna istrazivanja, navodno, tvrde da suncokretovo i kokosovo ulje najbolje prodiru u vlas. Ko zna da li je to tacno, ima svakakvih istrazivanja ali opet, kokosovo je, uz maslinovo i cickovo, moj favorit ako nista drugo, zbog mirisa.:mig: Izbegavanje fena je super kad se moze priustiti (ja ne mogu, nazalost, imam izuzetno dugu kosu cak je i na moru susim fenom, uvece), a treba izbegavati i peglanje kose, bilo kakve prese i figara dok se kosa ne oporavi.
Ugl. sve sto radis je dobro! :top:

nevanevičicaa
23.06.2011., 18:14
moja kosa je ružna , spaljena :( niti imam frizuru , niti to liči na nešto i jako sam nesretna. godinama puštam kosu, ali jako sporo raste, to je strašno, možda čak malo i bolesno.

dođe mi da se ošišam na kratko :rolleyes: ali mi kratko ne stoji :(

Rich girl
23.06.2011., 23:47
Hvala UnderTheSea :)) pokušat ću pronaći to famozno kokosovo ulje! nema mi druge.

UnderTheSea
24.06.2011., 09:08
Nema na čemu, zaista. :)

nevanevičicaa- slobodno probaj sampon, za koji sam navela recept + koristi ricinusovo ulje kao pakovanje, bar dva puta nedeljno- kosa ce vrlo brzo poceti da raste.
Garantujem, jer je mnoooogo devojaka, a i ja sam među njima, probalo ovaj sampon i zaista pomaze!

JackBlack
24.06.2011., 12:44
jednom tjedno maska od: toplo maslinovo ulje, avokadaovo ulje, macadamia natural oil ulje, 1 žumanjce, 1 žlica de pantenol otopine i malo bilo kojeg balzama. Držite što duže na mokroj kosi, isperite šamponom i uobičajenom rutinom.

Nakon toga na čistu mokru kosu CHI silk infusion serum.

kroz dane do slijedećeg pranja, po kapljicu macadamia natural oil-a na vrhove.

Garantirana obnova kose. :top: (i naravno, smanjit peglanje i redovito šišat vrhove)

Eve*
24.06.2011., 21:20
jednom tjedno maska od: toplo maslinovo ulje, avokadaovo ulje, macadamia natural oil ulje, 1 žumanjce, 1 žlica de pantenol otopine i malo bilo kojeg balzama. Držite što duže na mokroj kosi, isperite šamponom i uobičajenom rutinom.

Garantirana obnova kose. :top: (i naravno, smanjit peglanje i redovito šišat vrhove)

Ja naručila macadamia ulje i stavila poslije pranja na vlažnu kosu, al problem je kaj uz to moram stavit i balein sprej za kovrče koji mi ih definira, inače mi kosa izgleda ko metla:(
Pa sad ne znam da li će taj balein sprej ponistiti djelovanje macadamie?
http://www.paradisi.de/images_news/1/19046_1.jpg
Inače nema alkohola, blago definira i učvrsti kovrče.

mladac
24.06.2011., 22:28

u kojim omjerima staviš avokado, maslinu i macadamiju?
i šta je zo pantenol otopina
hvala :D

Rich girl
25.06.2011., 00:32

OK, ALI STA JE TO CHI??? I GDJE DA NAĐEM ULJE MACADAMIA ???

Rich girl
25.06.2011., 00:34
i jos nesto ..npr.u Rijeci nigdje nema u ljekarnama Pantenola za poludit. Oni svi stanu u čudu i kažu da toga NEMA. I nema AD kapi..ma uzas. Molim te JackBlack odgovori na ovo gore. HVALA!!!!

JackBlack
25.06.2011., 08:55
de pantenol otopina je otopina koja sluzi obnavljanju kože, nakon opeklina, manjih rana, suhoće i slično.. postoji i u kremi, ali nama je interesantna otopina, za kosu. u većini šampona se de pantenol već nalazi, ali u bijednim količinama. ja sam ga kupila u ljekarni u zagrebu, 20 kn košta bočica.

imam kosu do pola leđa, stavim u masku sve od oka.. 2 žlice zagrijanog maslinovog ulja, 1 žlicu avokadovog ulaj, 1 istiskaj macadamie i jednu žlicu pantenola. ( i 1 jaje i jednu žlicu regeneratora/maske neke)

maccadamiu imas kupit u nekim salonima, ili naruči preko neta, ja preko strawberryja naručim uvijek.

Chi također. Pisala sam o CHI serumu dosta na temi "brazilsko feniranje".

Ne kuzim kako u ljekarni nema de pantenola? ja sam ga kupila u prvoj u koju sam ušla.. Na ravnicama u zagrebu..

Ne vjerujem da bi relle serum za kovrče smetao macadamiji kada ju naneses, ali ipak mozda malo pusti da kosa upije 5 min, pa onda stavi taj serum.
serumi za kovrče uglavnom malo isušuju koliko se meni čini, da bi mogli definirat te kovrče, onako, stisnu ih..

JackBlack
25.06.2011., 08:57
de pantenol otopina je koja sluzi obnavljanju kože, nakon opeklina, manjih rana, suhoće i slično.. postoji i u kremi, ali nama je interesantna otopina, za kosu. u većini šampona se de pantenol već nalazi, ali u bijednim količinama. ja sam ga kupila u ljekarni u zagrebu, 20 kn košta bočica.

imam kosu do pola leđa, stavim u masku sve cca.. 2 žlice zagrijanog maslinovog ulja, 1 žlicu avokadovog ulaj, 1 istiskaj macadamie i jednu žlicu pantenola. ( i 1 jaje i jednu žlicu regeneratora/maske neke)

maccadamiu imas kupit u nekim salonima, ili naruči preko neta, ja preko strawberryja naručim uvijek.

Ne kuzim kako u ljekarni nema de pantenola? ja sam ga kupila u prvoj u koju sam ušla.. Na ravnicama u zagrebu..

Ne vjerujem da bi relle serum za kovrče smetao macadamiji kada ju naneses, ali ipak mozda malo pusti da kosa upije 5 min, pa onda stavi taj serum.
serumi za kovrče uglavnom malo isušuju koliko se meni čini, da bi mogli definirat te kovrče, onako, stisnu ih..

Eve*
25.06.2011., 09:56
de pantenol otopina je otopina koja sluzi obnavljanju kože, nakon opeklina, manjih rana, suhoće i slično.. postoji i u kremi, ali nama je interesantna otopina, za kosu. u većini šampona se de pantenol već nalazi, ali u bijednim količinama. ja sam ga kupila u ljekarni u zagrebu, 20 kn košta bočica.

imam kosu do pola leđa, stavim u masku sve od oka.. 2 žlice zagrijanog maslinovog ulja, 1 žlicu avokadovog ulaj, 1 istiskaj macadamie i jednu žlicu pantenola. ( i 1 jaje i jednu žlicu regeneratora/maske neke)

A kad moram stavljat to:(

Nego, jel može i bez žumanca, te držat prek noći?:)

JackBlack
25.06.2011., 12:34
može, zašto ne.. sto se dulje drži, tim bolje.. još da je umotat kosu u vrući ručnik pa tako jedno sat vremena držat prvo.. :top:
Ali ok je i ovako, samo zagrijat malo ta ulja..
šteta to nećeš žumanjak, on je jako hranjiv za kosu.. ubaci onda još i kokosovo ulje ako imaš, ili ove ad kapi.. to su vitamin A i D kapi, btw.

Eve*
25.06.2011., 13:07
može, zašto ne.. sto se dulje drži, tim bolje.. još da je umotat kosu u vrući ručnik pa tako jedno sat vremena držat prvo.. :top:
Ali ok je i ovako, samo zagrijat malo ta ulja..
šteta to nećeš žumanjak, on je jako hranjiv za kosu.. ubaci onda još i kokosovo ulje ako imaš, ili ove ad kapi.. to su vitamin A i D kapi, btw.

Bojim se da ću žumanjak teško isprat iz kose, kažu ljudi da im se kao kajgana napravi:(

Di kupis a i d kapi?

JackBlack
25.06.2011., 13:26
u ljekarni. ja ih nisam kupila još, namjeravam ovaj tjedan. Mama mi je laborant u bolnici i kaze da ne može vjerovat da zene koje rade u ljekarni ne znaju sto je pantenol otopina i ad kapi. ali ja kad sam kupovala pantenol, bile su dvije tete koje su radile tamo.. i pitam ovu prvu ako imaju pantenol otopinu, i počne nešto mucat, da ne, ne znam, bla,bla.. i onda je došla ova druga, mlađa btw, i rekla "naravno da imamo" i izvadila bočicu iz ladice i dala mi.:) Malo im objasnite ako vas gledaju u čudu.

*tearsinheaven
25.06.2011., 13:40
Bojim se da ću žumanjak teško isprat iz kose, kažu ljudi da im se kao kajgana napravi:(
Ma nije teško isprati, samo treba dobro našamponirat :zubo:
Ja obično držim tu masku 30min, nakon toga stavim puno šampona (a kosa mi je još do lakta) i dobro izaperem. Nakon toga prođem s češljem da odstrani eventualne ostatke tog žumanjka i opet isperem :top:
Taj žumanjak je stvarno super stvar. Može se još dodati par kapi čičkovog ulja, onda još bolji posao obavi :)

JackBlack
01.07.2011., 14:29
da vam napomenem samo da ce vam od pantenola u maski o kojoj sam pričala, kosa biti na dodir malo grezija, tvrđa (možda će nekima izgledat suša), ali nakon drugog pranja neće više biti takva, pa možete i slijedeći dan oprat kosu ponovno, koristeći uobičajenu masku za kosu. pantenol nedvojbeno (i dugoročno) hrani kosu, ali ostavlja taj "film" na njoj malo "suhast". Zato ja tu masku stavljam 1 tjedno, a između svoju normalnu (Tigi Moistuire Maniac).

Eve*
01.07.2011., 15:52
Jack Black, a ako izostavimo pantenol onda iz tvoje mješavine, kakav je učinak?

JackBlack
02.07.2011., 12:59
Jack Black, a ako izostavimo pantenol onda iz tvoje mješavine, kakav je učinak?

dobar isto, jer su sastojci svi dobri.. ali steta ga je izostavit, jednom tjedno ga stavi, pa opet operi kosu drugi dan ako treba.. on jako hrani kosu. ili ga stavi posebno samo na tjeme, a ostatak kose premaži maskom bez njega. za one koju imaju masno tjeme, on je super rješenje. :)

Trinity Blood
02.07.2011., 21:01
Evo i tzv. Bojanin sampon, jako poznat i popularan u Srbiji - isprobala sam i kosa brze raste od njega + dlaka je lepsa!

- sampom od koprive (onaj obican, domaci) 500ml
- pantenol 50ml
- kapi od koprive 30 ml (jedna bocica)
- AD kapi (vodeni rastvor, jedna bocica)
- B vitamin u ampulama (slobodno stavite 2-3 ampule)
Sa tom mesavinom perite kosu i nakon pranja stavite balzam ili pakovanje koje inace koristite. Mozete izostavite pantenol ako vam izazove perut, inace, ovo je jedan od najboljih šampona koje sam do sada probala a probala sam svašta - nikad nisam štedela na kosi.
Nadam se da ce vam koristiti.

Jeli jos netko ovo probao ? Sto manje sastojaka meni draze za koristiti :ne zna::lol:

Zombina
03.07.2011., 13:57
Jel netko probao ovo:

http://i52.tinypic.com/2l8koeb.jpg

kakva su iskustva???

poison_ivy_5
03.07.2011., 15:02
Jel netko probao ovo:

http://i52.tinypic.com/2l8koeb.jpg

kakva su iskustva???

Ja je imam od nedavno,nekih 3 puta sam koristila dosad i ovako za malo vrimena mi se čini da je ok. Nekako ko da su mi se zagladili ispucali vrhovi i kosa je nekako čvršća. Ja još stavim kad operem kosu macadamia ili maroccanoil ulje pa sad nzn što više utječe da mi je kosa bolja :D

Zombina
03.07.2011., 15:35
Ja je imam od nedavno,nekih 3 puta sam koristila dosad i ovako za malo vrimena mi se čini da je ok. Nekako ko da su mi se zagladili ispucali vrhovi i kosa je nekako čvršća. Ja još stavim kad operem kosu macadamia ili maroccanoil ulje pa sad nzn što više utječe da mi je kosa bolja :D

:top:

a s obzirom da ovo čudo ima keratina vjerojatno i to utječe...koristim šampon pa sam si uzela ovo umjesto regeneratora jer za moje uništene vrhove bolje su maske od regeneratora...
gdje si kupila to macadami ulje???

slatkoprase
03.07.2011., 16:57
Jeli jos netko ovo probao ? Sto manje sastojaka meni draze za koristiti :ne zna::lol:

ja sam probala i super je.
i istina je da kosa raste brze.
meni osobno je rasla 0.8cm svakih 7 dana sto je za mene puno jer mi je kosa kovrcava u BRUTALNO sporo raste; dok drugim curama i vise od toga.

ja sam u to stavljala jos 50ml ricinusovog ulja.
stavljala sam si to kao pakung i znala sam drzat 3-4 sata a katkada i po noci.
svi sastojci su me izasli tocno 100kn a sampon mi je trajao 3mj. (a prala sam s njim svakih 3-4 dana, pa onda par dana nista i onda opet)

tak da - preporucam :D

mademoiselle...
03.07.2011., 19:21
Ja naručila macadamia ulje i stavila poslije pranja na vlažnu kosu, al problem je kaj uz to moram stavit i balein sprej za kovrče koji mi ih definira, inače mi kosa izgleda ko metla:(
Pa sad ne znam da li će taj balein sprej ponistiti djelovanje macadamie?
http://www.paradisi.de/images_news/1/19046_1.jpg
Inače nema alkohola, blago definira i učvrsti kovrče.

Bolje je macadamia ulje staviti na prosušenu/suhu kosu.
Navodno bolje djeluje ako se ne miješa s vodom (tj. mokrom kosom).