PDA

View Full Version : Pretilost u trudnoći i prije nje

stranice : [1] 2 3

bucek
26.07.2006., 11:29
Ja sam jedna ogromna ženska (cca 30 kg viška),htjela bih bebu,znam da nije zdravo sa previše kila zatrudniti ali me čisto zanima iskustvo ako je netko zatrudnio sa recimo 100 kg:) .Kako je prošla trudnoća,koliko kila u trudnoći je dobila,kako je prošao porod i slično.

Kod mene su poremečeni hormoni,štitnjača mi nije baš ok a imam i PCOS.Na je sen krečemo na detaljne pretrage a do tada se nadam barem 10 kg manje.
hvala:top:

magic blue
26.07.2006., 12:26
pa ako si vec krenula s korekcijom kilaze, mislim da nema zapreke radovati se trudnoci. jedino se ozbiljno pozabavi tom stitnjacom jer sam i ja prije trudnoce, morala na nekakve testove, pa su mi vec pisali i upozoravali po forumu da to i nije tako bezazlena stvar

chiara
02.08.2006., 10:26
ah, eto ja sam ti još jedna od takvih. imam malo viška kila, poremećaj štitnjače, PCOS i nakon godinu dana truda, ipak sam ostala trudna. a toga koliko ću se udebljati me malo frka... Ali ipak razmišljam samo o toj maloj bebici... sve ostalo će biti ok :mig:

magic blue
02.08.2006., 19:10
ma to je najzdraviji stav :top:

bucek
03.08.2006., 06:29
chiara a kojem se višku kila radi (ako nije bad)?!
Čestitam na bebici i uživaj u trudnoći:kiss:

magic blue
03.08.2006., 09:07
mislim da taj visak nikad sa zenske strane nije objektivan. recimo ja mislim kako sam u trudnocu krenula s 10kg viska, a BMI mi je super. Tak da bucek (bas mi je cool nick) ne se zivcirati i prvo si pogledaj BMI, pa onda reci koliko si fakat, po tvom misljenju debela. Nije da te optuzujem, ali neka mi zene fakat znamo pretjerat!

http://www.plivazdravlje.hr/?section=bmi

bucek
03.08.2006., 13:35
Čuj BMI je 38-preeeeeeeeeeevisok!!!!
Kad sam rekla ogromna ženska-to sam i mislila:mljacko:

by

čupica
15.09.2006., 22:55
Prije trudnoće smršavila sa 114,70 na 83,00.....divota....i tada ostala trudna, nisam jela nego žderala, i to cijelu trudnoću. Išla rodit sa 128 kg. Porod super lagan i brz ( cca 1,50 sat ), Došla iz bolnice sa 114,00 ( ajde tješim se da je otišlo 14 kg na porodu.
Sad sam opet na opakom režimu, i topim se polako, ali planiram i drugu bebicu;) , pa baš me briga, sve će se to srediti, uživaj i opusti se....:kiss:

Monica.
16.09.2006., 06:23
Prije trudnoće smršavila sa 114,70 na 83,00.....divota....i tada ostala trudna, nisam jela nego žderala, i to cijelu trudnoću. Išla rodit sa 128 kg. Porod super lagan i brz ( cca 1,50 sat ), Došla iz bolnice sa 114,00 ( ajde tješim se da je otišlo 14 kg na porodu.
Sad sam opet na opakom režimu, i topim se polako, ali planiram i drugu bebicu;) , pa baš me briga, sve će se to srediti, uživaj i opusti se....:kiss:
Super mi je kako se "nosiš" sa prevelikom težinom, ali...:)
Nemoj se ljutiti, ali šta tvoj muž kaže na tvoju težinu, ipak su to velike brojke ? Prvenstveno mislim na zdravstvene probleme u trudnoći (visok tlak, dijabetes...).A šta su ti rekli lječnici, nije li to opasno za bebu i tebe ? :confused:

ema1
20.09.2006., 09:46
Super mi je kako se "nosiš" sa prevelikom težinom, ali...:)
Nemoj se ljutiti, ali šta tvoj muž kaže na tvoju težinu, ipak su to velike brojke ? Prvenstveno mislim na zdravstvene probleme u trudnoći (visok tlak, dijabetes...).A šta su ti rekli lječnici, nije li to opasno za bebu i tebe ? :confused:

Zašto misliš da on ima nešto protiv;) Nekima je važna - osoba.

alexxx
22.09.2006., 02:44
Zašto misliš da on ima nešto protiv;) Nekima je važna - osoba.
jer nosi zdravstveni rizik, a protiv toga bi čovjek koji planira s njom provest život mogao imat neš protiv? :)

ema1
22.09.2006., 08:40
jer nosi zdravstveni rizik, a protiv toga bi čovjek koji planira s njom provest život mogao imat neš protiv? :)

On ne planira s njom provesti život, on ga provodi kolko je za shvatit iz posta, a o zdravstvenom riziku bi se dalo pričati - što je priznajem istina i nije zanemarivo.
Moj post je bio reakcija na ovu rečenicu:

Nemoj se ljutiti, ali šta tvoj muž kaže na tvoju težinu, ipak su to velike brojke ?

Ne spominje ona brigu o zdravlju... čini mi se.;)

alexxx
22.09.2006., 11:31
iduća rečenica je ´´prvenstveno mislim na zdravstvene probleme´´ pa mi se čini da nije mislila ´´a jel mužu smeta što ne izgledaš ko kate moss´´ :D

Zmijica
22.09.2006., 12:11
Je, monika je bas spominjala probleme u trudnoci i porodu. Mislim, hej, u trudnoci dobijes JOS 10 kg minimalno, i ak to sjedne na 30 viska... :eek:
Trenutno imam vise kila nego ikad u zivotu, i mada to nije nest puno za moju visinu, osjecam na koljenima i stopalima da im nije milo. Al to su sretne kile :cerek:

A sad da velim svoje misljenje.
Da sam se udala za Zaka Houdeka, ne bih rijec rekla jer je to moj izbor - sto vidis, to ces i dobit :mig:

Al da mi se muz sad uprasi, a zaljubila sam se i udala za nekog normalnog, tretirala bih to kao jednu vrstu nemara i nebrige prema nasoj vezi (i njega prema sebi, al to nije tema). U izabranom trenutku, ali direktno, bih mu rekla da mi je manje privlacan takav.
Je, vazna je osoba - a ja sam zavoljela nekoga tko sebe voli i brine se o sebi, tko rjesava probleme umjesto da ih utopi u hrani (ili bilocem drugom).

sidora
22.09.2006., 12:43
ostala sam trudna s 85, nakon bozica i n. godine, krenula na dijetu po 10 kg manje, pala u nesvjest, osla kod doktora i reko - čestitam, u drugom ste stanju!
mislim, what the fuck..
dobila 30 kila u trudnoci. morala mirovat. ekleri, ekleri, ti divni ekleri...
zver ima 11 mjeseci. imam 41 kilu manje..
inace sam 182 visoka.
pa ti vidi...

bucek
25.09.2006., 07:45
Sidora kako si izgubila 41 kg????????KAKO!!!!!!!:s

sidora
25.09.2006., 07:52
kak mislis kako? pa lako
nis nisam jela. i dakako aktivno bavljenje sportom...
trcanje za malom...
the best dien i've ever seen
:s :s :s :s

magic blue
25.09.2006., 10:04
sidora, nije mi jasno, znaci situacija ide ovako
85kg pocetak - 10kg dijeta + 30 kg trudnoca - 41 kg poslije trudnoce = 64kg
svaka cast, skidam kapu i ako ikada otvoris centar zdravog zivota, vjezbanja i prehrane, ja sam ti prva musterija :kiss:

Rajna
25.09.2006., 13:48
Kolegica s posla je stvarno poprilicno debela - na 155 visine ima skoro 90 kila. Bez zajebancije.

Ima sina od dvije godine, a svi smo na poslu budno pratili, skupa s njom, tu njenu trudnocu dan za danom. Bila je pod stalnim rezimom ishrane i dobila sve skupa 6 kg u trudnoci.

Znam da je bila jako disciplinirana s jelom tada. Poslije se opet vratila losim starim navikama - sad je iskritiziramo tu i tamo i podsjetimo na trudnocu.

Sjecam se da je dosta dugo pokusavala ostati trudna, sad, to ne mora uopce imati veze u konkretnom slucaju s debljinom.

sidora
27.09.2006., 21:30
MAGIC BLUE, krivo si shvatila. sad imam 74 a ne 64. pocela sam s 85 i imala 10 kila viska. dobila 30. i skinula 41. sad sam ti na 74 negdje.
ono kaj sam shvatila jer sam si bila odvratna i kaj prakticiram i dalje - vrlo je jednostavno. puno vode, vise od dvije litre (ja uopce nisam pila), nis od klope nakon 6 popodne i mnogo vjezbe i trcanja. i danas to prakticiram. mislim da je jako vazno prestat jest - mislim, nisam to dosad prakticirala. al ono zbilja prestat. ja sam dosta papala. i obvezno svaki dan vjezbat. ne mora to bit fitness i ta sranja. mene to zivcira. al setnja recimo. guranje kolica izvrsno :) :) :)
mene vam je spasilo grickanje kostica. onih sjemenki. i bez soli. kad god me glad uhvati, odmah po tome. em nema kalorija, em te zasiti.
i cure - najvaznija stvar
na svijetu - ni to nisam znala - DORUCAK.
Kad bi me uhvatila kriza, odmah na telefon. i lajem lajem lajem. zbilja pomogne. imajte si nekog tko vas moze poslusat. pomaze
ne libite se bilo kojih metoda.
i puno srece
ak vam treba kakav savjet.
kiss

čupica
08.10.2006., 15:57
da se javim i ja kao " krivac " rasprave.
Šta vam pada na pamet, moj muž nema šta reći, pa rodila sam naše dijete ;) šalim se, ali to u našoj vezi zaista nije nikakav problem, on zna da ja ne mislim živjeti sa 114 kila, i da to definitivno ide dolje.
Iako nemam ama baš nikakav kompleks oko kilograma, naravno da ne nosim sexi majičice i vruće hlačice, ali sasvim ok mogu nositi svoje kilograme.
Naravno da ih skidam lagano već sam -5 ( VEĆ ? ) ali ok.
Netko reče...guranje kolica....ma super trening koja teretana, pogotovo po ovim našim primorskim brdima i kotlinama.

U bolnici mi nisu ništa rekli, dapače doktor koji me vodio, kad je vidim koliko sam u plusu za vrijeme trudnoće mi je rekao " Pa jeste li se makar najeli, onako kako Bog zapovijeda ". Ja sam rekla jesam, e baš sam sita i zadovoljna.
Ne preporučujem da se ovako opustite kao ja, jer me sad čeka skidanje kilograma, ali da sam imala bilo koji problem ...ništa...ni visok tlak, ni dijabetes, ni otoke ruku i nogu, pa čak ni težak porod.
Pusa svim bucama i bebači su number 1, ovo drugo ćemo riješiti.:)

Adonia
08.10.2006., 16:39
ne znam, ja sam u trudnoci dobila 15 kg i sada imam 50 kg kao i prije trudnoce.. u trudnoci nisam bila ni malo napuhnuta (kazu da se odozada nije ni vidlo da sam trudna haha), al nisam niti bila tipicna trudnica koja stenje za svako sjedanje na stolac itd..
ja mislim da trckaranjem sa dijetetom, igranjem, jurnjavom za poslom itd. ne stiges ni misliti na dijetu, a tijelo se iskroji samo po sebi.
mislim ko i inace u zivotu ak cijeli dan sjedis i grickas neces izgledat bas najbolje a ak stalno nesto radis trckaras itd..
ok, osim u posebnim slucajevima hormonalnih poremecaja..

čupica
27.10.2006., 00:08
Samo da se pohvalim .
Skinula sam ih 10. sad sam na 104. Cilj 82 ( makar ) i uspjeti ću * sigurno *
Recept:
Ujutro voće
Ručak normalan + dvopek
Večera mliječno

Ali nema sokova, grickalica i slatkiša.
Svaki dan 45 minuta brzog hoda.
Uspjeh zagarantiran.

10 kg otišlo u mjesec i pol.
Pusa svim bucama.

magic blue
27.10.2006., 07:48
Samo da se pohvalim .
Skinula sam ih 10. sad sam na 104. Cilj 82 ( makar ) i uspjeti ću * sigurno *
svaka cast :top:
ovo mi se cini kao razumna dijeta, pojedes tri obroka, ali ipak mrsavis :mig:
daj mi samo reci kako ti je s dojenjem, kad ti kile idu dolje, mene zapravo to najvise brine. ja cu nakon poroda imat ziher 10-15kg viska, a silno bi htjela dojit, pa me zanima da li mogu tako gubit kile i imat mlijeka?

magic blue
27.10.2006., 08:59
ma nadam se i ja, ali jbga, ja lezim pa se lijepe ko lude, a nije da bas jedem blitvu i korabicu :D
mislim da cu i uz dojenje morat malo organizmu pripomoc

mandy
27.10.2006., 09:05
Dok ima volje nema mjesta strahu od suvišnih kila :top:

magic blue
27.10.2006., 09:21
ajd, rijeci ti se pozlatile
jedva cekam da dodem sebi i vratim se na aerobic i vjezbanje :cerek:

putnica
28.10.2006., 11:19
jedva cekam da dodem sebi i vratim se na aerobic i vjezbanje :cerek:

a isto ovo "dodjem k sebi" neka priceka da prodje babinje.

sve smo nervozne sto prije dokazat da mozemo same, skinut kile, vratiti se u formu, ali maternica ima svoj tempo, ona se nakon poroda polako skuplja i vraca na prvobitnu velicinu, ostali organi se pregrupiraju :D i ne treba se forsirati.

obratite paznju na vjezbe koje vam preporuci fizijatar u rodilistu, malo i priupitajte, ako bas nisu razgovorljivi.

manny
18.08.2007., 09:31
cure, lijepi pozdrav!!!

nisam znala kud sa ovim pitanjem, pa sam ga stavila ovdje: moja kuma radi na djetetu već par mjeseci.... problem je što je ona pretila, tj ima oko 100 kg (neznam točnu kilažu)... par puta sam joj napomenula da bi možda bilo dobro da skine koju kilicu prije trudnoće ali ona odmahne rukom i kaže- ne rađaju samo tvigice!:confused:
ipak sam zabrinuta jer sam čula da takve trudnice imaju problema u trudnoći... ima li koja od vas sličnih iskustava?
zaista želim da sve bude u redu.... hvala:kiss:

Pcelica Maja
18.08.2007., 14:17
cure, lijepi pozdrav!!!

nisam znala kud sa ovim pitanjem, pa sam ga stavila ovdje: moja kuma radi na djetetu već par mjeseci.... problem je što je ona pretila, tj ima oko 100 kg (neznam točnu kilažu)... par puta sam joj napomenula da bi možda bilo dobro da skine koju kilicu prije trudnoće ali ona odmahne rukom i kaže- ne rađaju samo tvigice!:confused:
ipak sam zabrinuta jer sam čula da takve trudnice imaju problema u trudnoći... ima li koja od vas sličnih iskustava?

Ne znam, ja spadam u skupinu tvigica pa nije baš išlo od prve. U svakom slučaju je bolje da malo smršavi radi vlastitog zdravlja, poslije pretile žene mogu imati problema sa tlakom, preeklampsijom itd.

njasa
18.08.2007., 18:04
cure, lijepi pozdrav!!!

ja spadam u skupini "ima viska koliko oces" i cula sam i ja svakakvih prica, pa me vise i glava zna zabolit kad cujem nesto tipa- dite ti se moze ugusit od sala! to su gluposti. pretile trudnice se u trudnoci ne moraju debljat, ali nikako nesme bit na djeti. kad pocmes jest vise voca i zdravije stvari radi bebe, i kili znaju ic automatski dole dole (2 pijata rizota + salatica + koja vocka, imaju manje kalorija nego 2 hamburgera). ja sam cak skinila dva kila u trudnoci (ne na racun mucnina).
za bebu nece bit nikakvih komplikacija, jedino prijateljici moze bit jos teze samu sebe sa jos vise kila nosit, ili je moze bolit kicma.
ja sam tek uspila zatrudnit kad sam smrsavila par kila, ali to ne znaci da je problem zaceca bija u debljini.

jedino sta mozes napravit je da je podrzavas i savjetujes joj da jede sta zdraviju hranu u dovoljnim kolicinama :)

Nana_dbk
07.04.2008., 13:57
Bok cure. Evo mene zanima kako to izgleda kada debela žena zatrudni. Meni je jaaaako teško smršaviti, a volila bi u skoroj budućnosti biti mama. Doktora sam pitala smijem li ovakva, a on mi je rekao naravno da mogu i čak se začudio zašto ga to pitam jer je on imao iskustva s takvima. Zanimaju me vaša iskustva ... i gdje kupiti tako veliku trudničku odjeću kad i sada jedva/nikako nalazim svoju veličinu. :confused:

BUBEK
07.04.2008., 15:06
možda da si sašiješ kod krojačice koju zgodnu pelerinu? ovisi i u kojem godišnjem dobu ćeš biti zadnje tromjesečje, mislim da je za zimu potrebno puno više stvari.

micikamikic
07.04.2008., 15:11
Kao što sam već negdje napisala, moja seka je ostala trudna (druga trudnoća) sa nekih 30 kila viška koje su se nataložile od prve trudnoće. Bila je u totalnoj panici kako će proći trudnoća i koliko će kila ovaj put naljepit na sebe. U trudnoći je dobila samo 6 kila, rodila predivnu curicu i sve je hvala Bogu prošlo odlično! Nemoj se iznenadit ako u trudnoći dobiješ manje kila nego trudnica koja krene u trudnoću sa normalnom kilažom, to je neki čudan paradoks.
Kupovala je svu trudničku odjeću u H&M-u, tamo zbilja možeš naći velike brojeve.
Sretno :grli:

"ami"
07.04.2008., 18:59
nana, ja sam uvjerena da ti uopće ni nisi "velika" nego da si kao i sve ostale cure...vjeruj mi da se ja debljam od zraka kojeg dišem, popijem čašu vode i dobijem kilu...u trudnoči sam se zdebljala 13 kila, i sve mi je otišlo poslije poroda, još sam i smršavila od živaca nekih 10 i naravno sad sam sve vratila

Nana_dbk
07.04.2008., 19:41
cure hvala na savjetima :hekla: , a H&M? Gdje je to, jeli to samo u Zg? :confused:

gogiva
07.04.2008., 19:50
ja sam ti se udebljala prije dvije godine 10 kila vise nego inace sto sam imala(pila hormone ).....uglavnom ostalal sam u sok s obzirom da sam sa broja 38 skocila na broj 44 i to mi je bilo koma ali ne radi kila nego radi soka jer nisam mogla naci nista u ducanima ......

svi ti konfekciski brojevi su meni jako cudni ....a sada pogotovo kada imam 20 kila vise ....

ja si osobno od trudnicke odjece nisam kupila nista osim troje tajci koje su me spasile u ovo stanju u kojem jesam ....uglavnom mogla sam u njim nesmetano se kretati i sve raditi i najbolje sam se osjecala ......

gledala sam i trudnicu odjecu po ducanima ali meni je sve to za neke mrsave trudnice ...:)

"ami"
07.04.2008., 20:56
u austriji

Reina
08.04.2008., 07:33
cure hvala na savjetima :hekla: , a H&M? Gdje je to, jeli to samo u Zg? :confused:

h&m imaš u sloveniji u celju, mariboru, kranju i ljubljani.:top:

Žena vrag
08.04.2008., 11:07
Draga Nana_dbk, ja sam u trudnoću krenula s 20kg više od idealnog. Visoka sam i jaka ženska (jaka je politički korektan izraz:)). Prije trudnoće hlače sam nosila 44, gornji dio 42, tj. ovisi o krojevima (npr. Zarin 44 nikad ne bih mogla navuci na sebe). Sad sam u 22. tjednu i dobila sam 6kg u trudnoci, sto mislim da je normalno. Jedem sve, cuvam se bijelog kruha, tijesta, kolača i krumpira, te kasnonoćnih obroka, jer si bas ne mogu dopustiti da dobijem vise od 10-12kg, i to ne zbog kasnijih problema sa skidanjem istih nego zato što treba izdržati 9 mjeseci s 30kg viška. U trudnoći sam skroz pokretna, puno se šećem i doktorica je zadovoljna (još uvijek sam lakša od nje za 5kg:)). Sretno :cerek:

Nana_dbk
08.04.2008., 12:57
h&m imaš u sloveniji u celju, mariboru, kranju i ljubljani.:top:

Tnx, znači u Hrv. još nije stigao, pa dobro nema veze nije ni Slovenija daleko. Dok ja zatrudnim možda i stigne ... hehe

Rajna
08.04.2008., 16:25
U prvu trudnocu sam usla jako mrsava, a dobila mnogo kila.

U drugu poprilicno buckasta :o, a dobila puno manje kila nego u prvoj.

Cini mi se da je otprilike to uobicajeno.

hani-bani
08.04.2008., 20:24
Bok cure. Evo mene zanima kako to izgleda kada debela žena zatrudni. Meni je jaaaako teško smršaviti, a volila bi u skoroj budućnosti biti mama. Doktora sam pitala smijem li ovakva, a on mi je rekao naravno da mogu i čak se začudio zašto ga to pitam jer je on imao iskustva s takvima. Zanimaju me vaša iskustva ... i gdje kupiti tako veliku trudničku odjeću kad i sada jedva/nikako nalazim svoju veličinu. :confused:

Ja sam u trudnoću ušla s viškom kila + još natukla u trudnoći
Gin mi je rekao da pripazim malo, ali da je imao i "veće kalibre" od mene :)

Trudničku odjeću po dućanima ZABORAVI
ja sam ih prošla sve i jedino sam odjeću našla u Marks & Spenceru - i majice i hlače, velikih brojeva - koja zapravo i nije trudnička, samo velika :)

inače mi je teško naći odjeću jer imam široke bokove, a ova trudnička odjeća je kao iz Njemačke u 70ima i materijali su koma - oni koji se niti rastežu niti koža diše u njima, užas. Ja isto stvarno ne znam gdje se veće trudnice oblače, došlo mi je da ih zaustavim na cesti i pitam gdje su kupile odjeću :)

Snađeš se, ja inače ne kupujem po zarama i tim dućanima jer mi je - em malo, em bezveze :)

H&M nisam posjetila u trudnoći, inače mi je ok (pogotovo donje rublje)
a donje rublje sam kupovala u skinnyju, najveći broj koji se rasteže :)
jer 100% pamuk navuć na sebe - no way :)

sretno!

tarmiqua
09.04.2008., 08:37
ja sam krenula u trudnoću sa 20 kg više... htjela sam se malo srediti prije ali jednostavno nisam imala snage...
udebljala sam se u trudnoći 9 kg, a na porodu izgubila 11 kg... koje sam naravno vratila kad sam došla kući...:mad:
sad samo trčim oko bebe ali ne uspijem skinuti kile... a još i da ne jedem ne znam kako bih izdržala...:confused:
:D

petra593
10.04.2008., 09:31
Pošto nijedna nije napisala točnu kilažu-evo ja ću. Visoka sam 181cm a u prvu trudnoću sam ušla sa - 95kg. Dobila 13 kg, 10 izgubila tjedan dana iza poroda. Godinu poslje ušla u trudnoću sa 96 i dobila 5 kila. Nisam imala nikakvih problema u trudnoći, jedino mi je gin preporučio jako puno piti vode i dijetu-kako je on zove 3b, a to ti je izbjegavaj 3 bjele namirnice-šećer, sol i masti. ovo sa soli je na prvom mjestu jer zadržava vodu pa se mogu javiti problemi sa visokim tlakom a to nosi jaaaako puno problema.
Sada (7mj iza poroda) imam nekih 92 kg. Nisam išla na nikakvu dijetu iako imam u planu (već nekih 3 mjeseca...) isprobati famoznu UN djetu.
Trudničku odjeću sam našla u nekom malom trudničkom dućaniću (sad se već i zatvorio) gdje sam uzela 2 hlača i jednu tuniku. i to mi je bilo dovoljno, uz to sam zamo kupila par većih donjih djelova trenirke i pokoju majicu.
Sretno:top:

larazg
10.04.2008., 10:09
po meni debljina nije znak da će nešto biti loše ili komplicirano u trudnoći jer svaki je organizam drugačiji i drugačije reagira.
Ali ne znam zašto doktor (oni su ti) koji viču, trudnice stavkljaju na dijete kada se previše udebljaju u trudnoći.

mene je moj stavio na dijetu jer sam u 25 tjednu imala +12 kila, vikao je na mene kao sam se udebljala, kako sam dozvolila da se tako udebljam.

na moje pitanje, zašto? Rekao je da je tlak viši, mogućnost komplikacija je veća, da dijete može postati pretilo, da mu imunitet može biti vidno narušen zbog toga.

Znači, mi majke trudnice možemo podnjeti kilažu, ali drugo je pitanje da li naš organizam to može, ima li opasnosti za dijete.. te opet nanovo nije svaki organizam isti!!

Lake
10.04.2008., 12:01
A ja neznam šta ti ginekolozi hoće, valjda preplašit nas da se ne razdebljamo ko krave pa da se trudnoća ne zakomplicira onda oni imaju više posla...
ja sam ajmo reć krenila sa 66 kg tj. toliko sam imala u 12. tjednu a tada smo se tek počeli vagat. visoka san 179 cm...i sad u 21. tjednu sam bila +4 tj. 70 kg i kao nije dobro...morala bih malo pripazit...ma dajte ljudi pa jeste li čoravi!? Dobila sam samo stomak i sise i maaaalo bokova i tek sad sličim na žensko!!
Nemože se to generalizirat, pothranjena trudnica može dobit 20 kg a deblja samo 5-6 kg i oboje je ok, pa nismo svi iste građe i visine!

petra593
11.04.2008., 10:49
kod dobivanja kilaže se slažem sa doktorima, jer visoki tlak je uvijek prisutan kod viška kilograma. Naravno sve ovisi s koliko je žena ušla u trudnoću, ali da se vratimo na temu. Sigurna sam da se trudnice "teške kategorije" naslušaju od doktora (join the club) svega što može uzrokovati visoki tlak, ali vjerujte svaka riječ stoji. I ne mislim da oni to rade samo da ne bi više imali posla oko nas, neki su čak i humani, a i cilj im je valjda da svaka njihova pacijentica ima uspješnu i zdravu trudnoću(čitaj:ugled=više posla=više para).

larazg
11.04.2008., 10:52
ja mislim da je zdravije u trudnoću krenuti sa normalnom težinom. Pretilost je bolest!

ja sam napravila grešku + 5 kila sam krenula u trudnoću i sa 25 tjedfana sam imala +12 dobivenih u trudnoći (znači 17 kila više) i kada se je doktor stao deračiti na mene... izvrijeđao me je da sam neodgovorna, uf svašta mi je izgovorio.

Slažem se treba u trudnoću krenuti normalne težine u skladu sa svojom visinom

micikamikic
11.04.2008., 11:09
Ja sam krenula s trudnoćom sa ravno 60 kila/170cm, natukla sam 23 kile znaći sad sam na 83. Nitko mi živ nije ništa rekao za kilažu, tlak mi je nizak do bola, nemam nikakve znakove dijabetesa, znaći sve pet. Puno ljudi se šokira kad im kažem koliko sam natukla jer ne izgledam baš tako ogromno, mislim da mi je pola kila u trbuhu a pola se rasporedilo. Stvarno sve je individualno, treba pripazit ali nije baš da će svaka trudnica koja nakupi kila odmah imat i tlak i dijabetes i frku u trudnoći

larazg
11.04.2008., 11:13
ma da.. kako sam u jednom prije postu napisala.. tijelo svako je različito i različito podnosi stanja. ali da se može pretilost odraziti na bebu - može. da se bebi može poremetiti metabolizam - može.

sve je to na vjerojatnostima koje ne moraju biti takve.

ali opet ponavljam, doktori su ti koji vrište ne prekomjerno debljanje u trudnoći.. mi žene možemo svašta podnjeti.

e sad zakaj oni vrište te da li je to utemeljeno :ne zna:

sleepy
11.04.2008., 13:50
Negdje sam pročitala da je pretilost opasna za bebu, al ne sjećam se baš kako i zašto. Ja sam već sad dobila 5 kg od kad sam ostala u drugom stanju.
Doc mi nije ništa rekao al bojim se ako se nastavim debljat ovom tendencijom da ću bit ko slon. Panika me već lovi. A fakat ne jedem puno, al puno spavam i žderem slatko i čipseve. A to me najviše mami.

larazg
11.04.2008., 14:21
Negdje sam pročitala da je pretilost opasna za bebu, al ne sjećam se baš kako i zašto. Ja sam već sad dobila 5 kg od kad sam ostala u drugom stanju.
Doc mi nije ništa rekao al bojim se ako se nastavim debljat ovom tendencijom da ću bit ko slon. Panika me već lovi. A fakat ne jedem puno, al puno spavam i žderem slatko i čipseve. A to me najviše mami.

meni je moj cijeli referat i očenaš odpilio koliko me je izvrijeđao jer sam se udebljala.

Naravno da je pretilost majke opasna za bebu

Zmijica
11.04.2008., 14:31
Broj kg koje trudnicka smije dobit ovisi o 3 parametra: visini trudnice, "startnoj" tezini i ginekologu :)
Kolegica je krenula s 75 kg na 170 i odmah su joj rekli - ne vise od 10 kg dobit.
Druga frendica je krenula s 90 na 170 i rekose ne vise od 6 kg... u startu je dobila upute za dijetu od gina: ne se izgladnjivat niposto, al puno voca i povrca, nista slatko i masno, jest puno puta po malo...
I bogme je bila disciplinirana, 4 kg je dobila. Beba super.

Meni je to nekak...
Ak si se odlucila za bebolinca, normalno da mu zelis najbolje.
Pa mozes valjda i gore stvari podnijet neg sto su sirove mrkve umjesto cipsa :D

pink5
11.04.2008., 14:38
Krenula sam u trudnoću sa 78 kg na 178 cm,tlak mi je uvijek bio malo niži,sreća moja da sam puno povraćala i da nisam imala apetit,samo sam voće jela

sleepy
11.04.2008., 14:38
ali cips njam njam samo mi je on na pameti . a mrkva...bljak
A ne znam ja sam visoka 155 i krenula sa 60kg u trudnoću, pretpostavljam da više ne bih smjela dobiti ni jednu. A valjda će me upozoriti doc ako se približim alarmantnoj granici.
Lara tebe je doc kontam, najviše oprao zbog visokog tlaka kojem kile nikako ne pomažu. Ja imam dosta nizak , mozda se zato ne uzbuđuje zbog moje kilaže :ne zna:

larazg
11.04.2008., 14:39
Ak si se odlucila za bebolinca, normalno da mu zelis najbolje.
Pa mozes valjda i gore stvari podnijet neg sto su sirove mrkve umjesto cipsa :D

potpisujem. ako se netko odluči na bebu onda neka se odluči i smršaviti da bi bebu doneslo što zdraviju na ovaj svijet.

larazg
11.04.2008., 14:40
ja sam od jučer na dijeti da bih ponovno smršavila i bila spremanog tijela za novu trunoću.
ne razumijem zašto bi to nekome bio problem?

pa nisi se debeo rodio? debeo si postao?

ksenija_2
11.04.2008., 19:51
ja sam od jučer na dijeti da bih ponovno smršavila i bila spremanog tijela za novu trunoću.
ne razumijem zašto bi to nekome bio problem?

pa nisi se debeo rodio? debeo si postao?

Ajoj, Lara, ako si čitav ili veći dio života "jača kategorija" nije smršaviti tako jednostavno... isti problem imaju i pušači, rekla bih.

ksenija_2
11.04.2008., 19:55
Nego, ja sam u trudnoću ušla sa 72kg/171cm (u životu mi je to bila najveća kilaža). Dogurala sam na 83kg, a nakon 10.5 mj od poroda imam opet 72 (i dalje 171cm :D). Gin mi nije ništa rekla, osim da malo pripazim kad sam u jednom mjesecu dobila 4kg, a to je bio 12mj (Božić, Nova godina) i jelo mi se slatko stalno, ali sam se kontrolirala koliko-toliko.
S tlakom nisam imala problema, i na kraju je sve bilo ok s trudnoćom.

Sad još samo da skinem 10kg i na konju sam :rofl:

Suncica_B
21.09.2008., 13:07
meni je moj cijeli referat i očenaš odpilio koliko me je izvrijeđao jer sam se udebljala.

Naravno da je pretilost majke opasna za bebu

evo malo dizem ovu temu...

i ja se pitam zbog cega neki dr. vicu na trudnice rad kg a neki ne..
meni niko u bolnici rijeci nije rekao za kile,a ovaj drugi dr. svaki put vristi na mene...

ja sam bila mrsava, 55 kg na 175, a onda sam se pred samu trudnocu udebljala 5 kg.. mislim da sam sa 60 zatrudnila... ocigledno je da je i to bbilo malo mom organizmu.. sad dobijam manje ili jednako kao s pocetka trudnoce sto mi je pravo cudno... mozda zapravo i nije jer sam i prestala pusiti s pocetkom trudnoce...
najgore je sto sam ja najvise kg dobila u prva 4 mjeseca... i kako sad sprijecit da se dalje debljam.. nema sanse.. smanjila sam dobijanje kg ( dobijala po 4 kg u mjesecu), ali da se prestanem debljat, nema sanse... inace pritisak mi je idealan ili nizak
sad me vec poceo hvatat i jaci apetit...

trudnica24
22.09.2008., 10:55
Ja sam bila bas mrsava prije trudnoce 57kg na 176cm,vec sa 7 tjedana sam imala 61kg,a sa 16+3 62.5 kg,znaci ipak sam se sabrala jer mi je doktor rekao da se ne prežderavam da to nije dobro za dijete nego da jedem cesce ali manje obroke i dosta voća i povrca a da izbjegavam tjesteninu.ma ja sse stvarno kontroliram ipak se jos moram udat a ne zelim biti ko gica u haljini.a udavat cu se kad budem dobrih 7 mjeseci trudna .sad sam 20+4.curke moje pokusajte jesti što zdraviju hranu i ne pretrpavajte se,znam da je to nekima tesko,ali ja sam npr. pušila kutiju i pol dnevno,pa sad ne pusim znaci samo je do karaktera!pozdrav svima!!!

Suncica_B
22.09.2008., 21:18
draga, i ja sam pusila i to 2 kutije dnevno, pa sam prestala cim sam zatrudnila..
ali hrana....... to mi je bolna tacka.. mislim da cu na kraju biti + 30
:cry::cry:

twisted.x.siste
22.10.2008., 06:45
Bok curke :)!

S obzirom da nisam našla previše informacija o ovoj konkretnoj temi, javljam se vama da čujem znate li vi išta više ili eventualno ima li netko iskustva.

Da li je neka od vas ušla "predebela" u trudnoću i kako je sve to skupa prošlo?
Kad kažem predebela ne mislim na žene od 70-80 kg nego one oko 100 ili više.

O samom problemu pretilosti znamo svi više manje sve, no zanima me koliko je sama pretilost rizična za trudnoću i zbog čega?

Negdje sam pročitala da se svaka trudnoća kod pretilih žena vodi kao visokorizična. E sad opet imam pitanje što točno znači visokorizična trudnoća?
Znači li to da je rizik spontanog pobačaja visoka ili komplikacija u trudnoći?
Da ne nagađam, lijepo molim vas ženske koje znate više da mi prišapnete.

Vjerujem da će se otvoriti još pitanja na ovu temu pa ću ja pričekati da se razvije diskusija na ovu temu.

P.S: Oprostite ako ova tema već postoji

Hvala

petra593
22.10.2008., 10:03
Ja ti mogu samo ispričati svoje iskustvo. Visoka sam 180, u prvu trudnoću sam ušla sa 95 kila i dobila još 13. U drugu sam ušla sa 96 i dobila svega 5 kila. Nikakvih komplikacija nisam imala. Ali postoji rizik od visokog tlaka a to vuče hrpetinu komplikacija. Probaj pronaći nešto na tu temu.

twisted.x.siste
22.10.2008., 11:14
Petra hvala ti na odgovoru.
Ma tražila sam i o tlaku u trudnoći i šećeru ali nema ništa konkretno o samoj debljini :(.
56 pogleda, jedan odgovor, ah...

mufloncic
22.10.2008., 11:25
Petra hvala ti na odgovoru.
Ma tražila sam i o tlaku u trudnoći i šećeru ali nema ništa konkretno o samoj debljini :(.
56 pogleda, jedan odgovor, ah...

debljina u trudnoći ti izaziva povećan šećer i kolesterol... i sama znaš da je pretilost opasna i u normalnim uvjetim, a kamoli u trudnoći. ja sam jača (neću reć deblja jer na 175 imam 72 kila) u doktorica mi je rekla kada smo počeli raditi na bebi da barem držim kile pod kontrolom ali da bi bilo dobro kada bi i koje izgubila...

petra593
22.10.2008., 12:27
evo blic podatak sa googla:

Rezultati su pokazali kako rizik od komplikacija u trudnoći kao što su visok krvni tlak i preran porod uvelike ovise o težini žene prije začeća.

Znanstvenici ističu kako je ovo još jedan od dokaza kako su debljina i pretilost rizik za zdravlje i djeteta i majke. Zbog toga predlažu da se trudnoća žena pretjerane tjelesne mase tretira kao visokorizična.

U usporedbi sa ženama normalne tjelesne težine, one pretile imaju 50% veću vjerojatnost od postporođajnog krvarenja i gotovo dvostruko veće šanse od prijevremenog poroda.

znam da visoki tlak dovodi do nekontroliranog nakupljanja tekućine u organizmu i zbog toga bi trudnice sa povišenim tlakom trebale izbjegavati slanu hranu, pogotovo suhomesnate i konzervirane proizvode kako se voda ne bi zadržavava u organizmu. Nakupljanje tekućine se može pokazati u obliku oticanja gležnjeva ili ruku pred kraj trudnoće.

Ponavljam da ja nisam imala ništa od ovih komplikacija, šećer su mi provjeravali kao i kod svake trudnice (OGTT), jednom se desilo da mi je šećer previše pao (bio je oko 2,5)¸ kolesterol na donjoj granici itd.

Svakako treba paziti na prehranu u trudnoći, a mi sa viškom kila pogotovo ("mi" kao "mi" dok sam bila trudnica:D), ne se ljutiti na doktora kad kažu da smo debele (vidjela slučaj svojim očima kad trudnica nije htjela stati na vagu i izvagati se pred doktorom, samo rekla koliko ima i da se ona doma izvagala jer se prošli put naljutila na njega što je rekao da ugrožava dijete svojim debljanjem, nažalost nije jedina) i slušati njihove preporuke kod prehrane.

Ja, konkretno, sam u drugoj trudnoći jako pazila na unos soli i već sam napisala da sam dobila svega 5 kila, praktički sam u samoj trudnoći i smršavila, jer sam iz bolnice kući došla sa 93 kg, a u trudnoću krenula sa 96.

Gledajući po statistikama, svaka trudnoća se može svrstati u rizičnu, pogotovo prva tri mjeseca. A sad pretilost u trudnoći voditi kao visokorizičnu...ne znam. Možda i bolje tako, za svaki slučaj.

twisted.x.siste
22.10.2008., 13:44
Da, taj sam podatak i ja našla da se trudnoća kod debeljuca vodi kao visokorizična trudnoća, ali to je sve.

Znam da je pretilost opasna sama po sebi bez obzira na trudnoću, no eto, ne smatram da žene koje imaju previše kila ne bi trebale imati dječicu.
Isto tako znam da jednom kad žena odluči postati majka neće ić prvo 4 godine na dijetu , skinuti 30 kg i onda se odlučiti na trudnoću, jer da je tako, ne bi ni imali tako puno kg.

Hvala na odgovorima

sandrić
23.10.2008., 15:14
Meni je jedan jako iskusan doktor reka kad sam bila na pregledu nevezano uz trudnoću da ne bi bilo dobro da ostanem sad trudna jer imam dosta kila ( tada sam imala 89 na 175cm!! ) zbog:
1.bilo bi mi jako teško nosit jer bi ''natukla'' priko 100kg a to je veliko opterećenje za kičmu i noge
2.veća je mogućnost da dijete kasnije bude šećeraša

Krenila sam na dijetu,skinila 5kg bez puno problema i paf! ostala trudna. Sad vidim da je dr.bija u pravu jer zaista mi nije lako sa 104kg,dobro u 37.sam tjednu al svejedno,znači dobila sam oko 20kg i sad mi je žao šta nisam i ranije na dijetu išla. Nadam se samo da ovo sa šećerom neće bit u mom slučaju,trudnoća je dosad bila i više nego uredna i jako sam zadovoljna tako da kile nisu uvjet nikakav al je bolje da ih ima manje u svakom slučaju.

Renata
06.10.2009., 13:34
Da li trudnice koje su prirodno debele, npr. 25 kg viška, moraju biti na dijeti tijekom trudnoće ili kako uopće podnesu onda još dodatnu kilažu koja nastaje sa djetetom a da ne bi došlo do nekih bolesti ili preopterećenja tijela?

zaručena
06.10.2009., 13:44
jedna je moja poznanica 100kg i rekla je da ima limit koliko se smije u trudnoći još udebljat. ja sam imala 10 kg viška i udebljala se još 23. nije me stavljala na dijetu.

maza9.9.
06.10.2009., 13:48
Ja sam startala sa kilažom viška,al ginekologica mi za sada nije dala nikakav limit koliko se mogu udebljat....možda zato šta do sada nisam dobila puno....al ako te to brine najbolje se posavjetuj sa ginekologom,ipak on će najbolje znat....

Gioia 28
06.10.2009., 21:11
I ja sam krenula sa viškom, do sada nisam dobila ništa, i rekli su mi da se ne zamaram sa time jer bebica super napreduje i da za mene vrijedi isto kao i za one normalne težine, da dobijem preporučenih 12-15kg, mada kako je krenulo ne vjerujem i nadam se da neću toliko dobiti. :cerek:

Bubi Trubi
07.10.2009., 07:35
Ja sam imala jaako puno viška, a trudnoći sam dobila samo 3 kg.
Jedna med. sestra (malo onako zloćka) mi je rekla kako ja ne bi smjela ništa dobiti u trudnoći, a moja dr. mi nije ništa govorila.
Ali svakako ako se ima puno viška, ne treba ih još nabubat.
Ja sam samo malcice pazila, zaista. Jela sam normalno, nekad više, nekad manje. Nekad mi se nije baš jelo (sve mi je smrdilo jedno vrijeme, pa se nisam sigurno na silu natrpavala, nekad (kad bi bilo nešto jaaako fino) bi se napucala...
Moj savjet, prati kg, ako krene jako gore, lagano smanjiti papicu.

Samo da nadodam, uz sav višak, bila sam jako sretna trudnica, puna života, okretna...uživala sam u trudnoći :cerek:

larazg
07.10.2009., 07:45
ja bogme skinula višak od 15 kila iz prve trudnoće i u drugu trudnoću i krenula normalna ... :kava:

preveliki višak kila u trudnoći uzrokuje probleme oko visokog krvnog tlaka, dijabetes, da ne kažem bolove u kičmi i kukovima..

pored svega, nisam željela se još sa tim zezati..

a da ne kažem ako kreneš sa +25 i dobiješ cca 20 ti imaš viška 45 kila... poslije.. kako to skinuti.?

ja ratujem sa 12 kila viška.

freya7
07.10.2009., 14:52
ja sam startala sa 75kg na 172cm....i nisam debela..mogu slike priložiti....
imam velike cice,u svakoj para kila hahaha

tako sam građena...
trenutno sam na 90kg i 172cm i uopće se ne kuži da imam toliko..sestra kad me važe uvijek se iščuđava...
nisu samo kile problem, nego kako si i građen....i puno faktora ...
neko bi rekao da sam ja startala sa 10kg viška....ja sam 65 kg izgledam ko anoreksičarka...

ne bole me ni kukovi, niti imam tlak u komi, jedino mi je ogtt bio na gornjoj granici (ne iznad), ali izbacila sam čokoladu i slično i sad mi je najnormalniji nalaz...

wolfmaiden
07.10.2009., 20:53
ja sam startala sa 72 kg na 1,70 visine i nisam bila ni truna debela...ok, izgledala bih dobro i s 2-3 kile manje, ali i ovako sam bila skroz zadovoljna...ravan trbuh, čvrste sise i guza, konf.broj 38...:D

trenutno sam na 92 :eek:, ali nitko mi nikad ne bi dao toliko. definitivno nisam mršava, ali daleko od toga da mi visi salo. znam da će biti napora nakon poroda da skinem sav višak, ali mi ne pada na pamet sada se izgladnjivati.

brojke definitivno ne daju cijelu sliku, ima puno više faktora, a najvažniji su tjelesna konstitucija, masivnost kosti, raspored mišića, ravnomjernost debljanja...

Gioia 28
07.10.2009., 21:03
Ja sam imala jaako puno viška, a trudnoći sam dobila samo 3 kg.
Jedna med. sestra (malo onako zloćka) mi je rekla kako ja ne bi smjela ništa dobiti u trudnoći, a moja dr. mi nije ništa govorila.
Ali svakako ako se ima puno viška, ne treba ih još nabubat.
Ja sam samo malcice pazila, zaista. Jela sam normalno, nekad više, nekad manje. Nekad mi se nije baš jelo (sve mi je smrdilo jedno vrijeme, pa se nisam sigurno na silu natrpavala, nekad (kad bi bilo nešto jaaako fino) bi se napucala...
Moj savjet, prati kg, ako krene jako gore, lagano smanjiti papicu.

Samo da nadodam, uz sav višak, bila sam jako sretna trudnica, puna života, okretna...uživala sam u trudnoći :cerek:

Ovo je baš pohvalno, nadam se da ću i ja slično moći reći! :cerek: Koliko si izgubila nakon poroda? Koliko imaš sada?

Bubi Trubi
08.10.2009., 20:44
Ovo je baš pohvalno, nadam se da ću i ja slično moći reći! :cerek: Koliko si izgubila nakon poroda? Koliko imaš sada?

hahaha hvala, ali nisam ja nikako za pohvalu.
Bila sam ja skinula nakon prve trudnoće 10 kg, ali sam poslije imala tri trudnoće koje su završile spontanima (svakih god. dana 1). Pa me to malo, a šta da kažem osim, iskomiralo! Pa sam jela i kad se treba i ne treba, i šta se smije i šta se ne smije. I nikako se natjerat na diet! Ali jako intenzivno razmišljam o tome i odlučila sam da nema nove trudnoće (i kad i ako nalazi dozvole novu) dok ne skinem bar 15 kg.

I samo još da kažem da ni ja nisam imala ni tlak, ni šećer, ni bolove,... nego sve 5. Nadam se takvoj i slijedećoj i uspješnoj.

vjestica35
08.10.2009., 20:57
Da li trudnice koje su prirodno debele, npr. 25 kg viška, moraju biti na dijeti tijekom trudnoće ili kako uopće podnesu onda još dodatnu kilažu koja nastaje sa djetetom a da ne bi došlo do nekih bolesti ili preopterećenja tijela?

Ne moraju biti na dijeti tijekom trudnoće, ja sam definitivno bila debela prije početka trudnoće, 95 kg na visinu 172, onda znate da sam definitivno imala viška. U trudnoći sam izgubila prvo tri kile, vratila ih i dobila još dvije, znači sve skupa to je pet kila. Nikakvu dijetu nisam držala, pila sam puno vode, jela puno lubenica (bila je sezona) jedino sam pazila da ne jedem previše špeka, tj. suhomesnatih proizvoda, a obavezno sam jela puno jušnatog.
Znači sve jesti samo u granicama normale. Sada nakon poroda, beba je imala 3730, imam oko deset kila manje nego što sam imala prije trudnoće (beba, posteljica, plodna voda) osjećam se super, dojim bez problema, a kažu da i dojenjem odlazi višak kila.
Jedina zapreka prijašnje kilaže bio je naslaga špeka na trbuhu pa mi se niti na jednom ultrazvuku nije mogao dobro vidjeti spol djeteta, tako da je to bilo iznenađenje do kraja. Znam još nekoliko trudnica kojima nisu mogli odrediti spol baš zbog tog nakupljenog špeka.
Moj savjet jedi sve umjereno, pripazii samo da piješ puno tekućine.:top:

Gioia 28
08.10.2009., 21:18
U pravu si vještice, čitala sam o tome da se zbog debljine ne može sa sigurnošću reći spol bebe. Ja sam inače oblik kruške (što znači da imam više špeka na bokovima i guzi, a puno manje na stomaku) pa možda neće biti problem i reći će točan spol bebe, vidjeti ćemo. :ne zna:

naked
22.04.2010., 13:52
Jedina zapreka prijašnje kilaže bio je naslaga špeka na trbuhu pa mi se niti na jednom ultrazvuku nije mogao dobro vidjeti spol djeteta, tako da je to bilo iznenađenje do kraja. Znam još nekoliko trudnica kojima nisu mogli odrediti spol baš zbog tog nakupljenog špeka.

a kak se na ultrazvuku ne vidi spol, a sve drugo da - tipa jel s bebom sve ok? pitam zato kaj i ja imam višak kg, najviše na trbuhu, i mislim da bi mi se mogla dogoditi ista stvar. inače sad sam u 9. tjednu, težina mi se nije promijenila, super se osjećam. inače imam niski tlak pa se nadam da ne bu problema s visokim. općenito mislim da bih nakon trudnoće mogla imati manje kg nego prije :D

vjestica35
22.04.2010., 14:22
Meni ginica jedino nije vidjela spol bebe, sve ostalo je i eto sve je bilo ok. :ne zna: Nemam pojma zašto se baš to ne vidi, vjerojatno zbog položaja babe, možda ti u bolnici budu bolje vidjeli kada odeš na pregled. Meni su se kilogrami istopili zato što mi je trudnoća vratila ravnotežu hormona koji su mi se premetili prije trudnoće i uzrokovali su pretilost, nadutost i ostale gluposti. Evo ja sad imam 15 kg manje nego prije trudnoće s time da mi i dojenje uveliko pomaže u skidanju kilograma. S tlakom nisam imala problema jedino mi je bio malčice niži nego inače što je dobro.

Renata
22.04.2010., 14:26
naked, ja sam u trudnoću ušla s velikim BMI-om. imam sreću što sam dobro građena pa se to nekako raspodjelilo, ali stvarno sam imala oko 20-25 kg previše. a spol djeteta znam od 5. mjeseca i uvijek je bilo potvrđeno isto.

nešto teže se vidi 4D UZV, ali vidi se, samo doktor mora biti spretan. ja imam i slikice i snimku ličeka svog dječaka. sve ostalo ti je isto kao i kod svake trudnice, samo nemoj dobiti 15-20 kila ili više, nego probaj dobiti max. 10-15.

evo, ja sam sad skoro već 37 tjedana, dobila sam 12 kg, bebač lijepo raste, super se osjećam, mučnine jednom nisam imala, pokretna sam cijelu trudnoću, osim što sad imama malo povišen tlak potkraj trudnoće, ali to se može dogoditi svakoj trudnici nezavisno od kilaže (iako onima debljima lakše)

naked
22.04.2010., 14:59
naked, ja sam u trudnoću ušla s velikim BMI-om. imam sreću što sam dobro građena pa se to nekako raspodjelilo, ali stvarno sam imala oko 20-25 kg previše. a spol djeteta znam od 5. mjeseca i uvijek je bilo potvrđeno isto....

hvala renata :grli:

ma čitam svašta pa me malo uhvatila panika... a obećala sam si da neću čitati. inače se super osjećam, čak sam malo i smršavila jer nemam baš teka, niš mi se ne jede. znam da moram paziti na kilažu i nadam se da ću dobiti svega par kg pa da budem još lakša kad rodim :)

mala tirkizna
22.04.2010., 15:01
a kak se na ultrazvuku ne vidi spol, a sve drugo da - tipa jel s bebom sve ok? pitam zato kaj i ja imam višak kg, najviše na trbuhu, i mislim da bi mi se mogla dogoditi ista stvar. inače sad sam u 9. tjednu, težina mi se nije promijenila, super se osjećam. inače imam niski tlak pa se nadam da ne bu problema s visokim. općenito mislim da bih nakon trudnoće mogla imati manje kg nego prije :D

evo moje iskustvo je da moja prekomjerna tjelesna težina nije utjecala na mogućnost utvrđivanja spola.

U prvoj sam trudnoći saznala spol sa 20 tjedana, u ovoj već sa 12 se pretpostavilo, a sa 16 potvrdilo. Taj dio utvrđivanja spola najviše ovisi o položaju bebice i raspoloženju za slikanje :cerek:

Ono što je problem nama sa velikim naslagama sala na trbuhu je dobivanje dobre 3d i 4d slikice. Zašto? Pa zato što te iste naslage rade smetnje i onemoguićuju dobivanje dobre slikice bebe. A što se tiče pregleda klasičnim 2d uzv-om, vidi se sve više nego savršeno, od svih unutarnjih organa, protoka kroz moždanu i srčanu venu, pupkovinu etc.

Renata
22.04.2010., 15:19
mene više zanima dal debljina smeta pri porodu. dal debele/deblje žene teže rađaju.
mislim da nisam off s ovim pitanjem.

npr. moja kolegica trudnica mršavica dobila je 35 kg u trudnoći. i jako to teško podnosi. ja sada imam oko 40 kg od svoje normalne težine kakvu bih trebala imati pa mi nije teško. vjerojatno zato jer nisam dobila puno kao ona, a sa težinom koju imam otprije sam navikla.

pa da li je debljim ženama otprije trudnoće porod teži?

vjestica35
22.04.2010., 15:36
hvala renata :grli:

ma čitam svašta pa me malo uhvatila panika... a obećala sam si da neću čitati. inače se super osjećam, čak sam malo i smršavila jer nemam baš teka, niš mi se ne jede. znam da moram paziti na kilažu i nadam se da ću dobiti svega par kg pa da budem još lakša kad rodim :)

Pa nemoj se brinuti, opusti se i uživaj u trudnoći.

vjestica35
22.04.2010., 15:42
mene više zanima dal debljina smeta pri porodu. dal debele/deblje žene teže rađaju.
mislim da nisam off s ovim pitanjem.

npr. moja kolegica trudnica mršavica dobila je 35 kg u trudnoći. i jako to teško podnosi. ja sada imam oko 40 kg od svoje normalne težine kakvu bih trebala imati pa mi nije teško. vjerojatno zato jer nisam dobila puno kao ona, a sa težinom koju imam otprije sam navikla.

pa da li je debljim ženama otprije trudnoće porod teži?

Meni osobno porod nije bio teži možda zato što sam u trudnoći dobila samo 2 kg, tj 3 izgubila to se vratilo i još dvije dobila. Rodila sam za 6 sati i nije mi porod uopće bio težak. Prije trudnoće imala sam 25 kg viška.

Vezano za uzv meni ginekologica niti kod sebe u ordinaciji opće prakse, niti u Vinogradskoj nisu mogli vidjeti spol a sve ostalo su vidjeli. S menom je dva puta u Vinogradskoj čekala žena koja je također rekla da su joj doktori rekli da im malo smeta salo pri pregledu uzv-om :ne zna: možda ja ipak imam deblje salo od vas, ipak sam ja možda malčice starija od vas pa je ono postalo tvrdokorno :rofl:

Renata
22.04.2010., 15:53
Meni osobno porod nije bio teži možda zato što sam u trudnoći dobila samo 2 kg, tj 3 izgubila to se vratilo i još dvije dobila. Rodila sam za 6 sati i nije mi porod uopće bio težak. Prije trudnoće imala sam 25 kg viška.

kak to misliš samo 2 kg si dobila? pa gdje ti je beba bila, samo 5 kg ukupno? ma daj, sigurno?

naked
22.04.2010., 17:08
kak to misliš samo 2 kg si dobila? pa gdje ti je beba bila, samo 5 kg ukupno? ma daj, sigurno?

to je vrlo moguće. dapače, žene koje imaju višak kg u trudnoći često dobivaju manje nego žene normalne težine. ajd bar neka korist od mojih kg :D

pljucpljuc
22.04.2010., 17:34

Niš neobično za xxl ženskice, i ja sam znam ženu koja je dobila samo 2kilice u trudnoći

Cetripenula
22.04.2010., 18:54
Evo još jedne vejike trudnice, ima kod mene viška puno previše, vi sa 20 kg previše ste mala beba za mene :rofl: Danas sam bila na uzv i brojali smo prstiće, bubrege, sve kaj se brojati da, mjerili smo se uzduž i poprijeko. Na kraju je uspio vidjeti i spol kad se moje dijete odlučilo pomaknuti, ljenguza jedna, gospodin je čučao i držao pupčanu među nogama. Eh da, ja sam 21. tjedan. I kako je netko spomenuo (sad zaboravih tko), na 2d se sve puno bolje vidi nego na 3d. Inače, ja se sa svojim ogromnim viškom kila dobro osjećam, izgubila sam u početku 4 kg, vratila 2, malo pazim, malo ne, doktor je zadovoljan za sada. Jedino me strah činjenice, budući sam kandidat za carski rez (srčana mana malo opakija), kako će meni ta rana zarasti na mojoj debeloj buši :confused:

mala tirkizna
22.04.2010., 19:53
počela sam pisat već post al došli neki ljudi pa nisam dovršila..

Uglavnom mislim da je velika razlika da li je žena debela/pretila prije trudnoće ili je natukla 40 kg u trudnoći.
O tome da je najbolje skinut kile prije nego ostane trudna, to uopće nećemo raspravljat jer svi znamo da je odgovor DA! Ali jebi ga..ima nas kojima to eto nije uspjelo, a čekati godinam da skinem kile da bi osnovala obitelj, e to nisam imala namjeru..

E sad ovako, znam da kile nisu nešto čime se treba hvaliti i sve ih skrivamo ko zmije noge, ali ako će ovo što ću napisati barem jednoj curi pomoći da se osjeća malo bolje i da nema luđaćke strahove.. vrijedilo je. Jer svi spričaju ovoliko viška, onoliko viška.. a sve je to jako individualno.

Znači.. ja sam prvi put ostala t sa 122 kg na svojih 182 cm visine, s tim da mi nitko nije dao više od 90-95 kg. Prvo sam u 5 mj dobila samo 5 kg i bila sva sretna, da bi do kraja u 4 mjeseca natukla još 13 i išla roditi sa 140 kg.
Provjeravala sam šećer 3 puta i bio je ko curica, savršen, tlak školski..svi nalazi super a i super sam se osjećala..vrlo vjerovatno jer je moj organizam od puberteta naučio na veći broj kila koje treba nositi. Trudove sam podnosila stoički dobar broj sati, toliko da dok. nije mogao vjerovati da nisu za mene čuli uopće a ja sam se otvorila 8-9 cm, i u roku od 3 i pol sata od ulaska u rađaonu , i na kraju tri prava turda ja sam rodila moju savršenu mrvicu od 4500 i 55cm. Znači apsolutno nikakvog problema ni u trudnoći ni u porodu bog kila.

2 tjedna nakon poroda sam što od samog poroda što od nenamjerne prisilne djete(čitaj nisam mogla uopće jesti) došla na 124, što je samo +2 od početne težine odnosno izgubljenih 16 kila. Nažalost poslijedica toga je bila i očito strašno loša kvaliteta milijeka i nedobivanje na težini moje mrve. Grešku koju sam napravila tada je bilo pojačavanje prehrane kako bi mi možda i mlijeko bilo kvalitetnije i u vrlo kratkom roku sam skočila skoro a težinu pred porod.

Sada prije ove trudnoće sam uspjela skinut 6-7 kila i startala sa 130. Za sada sa 26tj sam na +4,5 i nadam se da ću ovaj put uspjet održat taj manji prirast do kraja i bila bi sretna da ne pređem max težinu koju sam imala sa Franom na porodu, znači još 5,5 kg imam fore.. a ako može manje od toga nitko sretniji od mene.

vjestica35
22.04.2010., 19:54

Kod mene je bio slučaj da sam ja na neki način počela mršaviti i da ovo što je kilaže ostalo je bila posteljica, plodna voda i beba. Zbog mršavljenja morala sam ići na vađenje šećera da provjere da li je sve ok i bilo je.

mikica_zg
22.04.2010., 20:09
Evo još jedne vejike trudnice, ima kod mene viška puno previše, vi sa 20 kg previše ste mala beba za mene :rofl: Danas sam bila na uzv i brojali smo prstiće, bubrege, sve kaj se brojati da, mjerili smo se uzduž i poprijeko. Na kraju je uspio vidjeti i spol kad se moje dijete odlučilo pomaknuti, ljenguza jedna, gospodin je čučao i držao pupčanu među nogama. Eh da, ja sam 21. tjedan. I kako je netko spomenuo (sad zaboravih tko), na 2d se sve puno bolje vidi nego na 3d. Inače, ja se sa svojim ogromnim viškom kila dobro osjećam, izgubila sam u početku 4 kg, vratila 2, malo pazim, malo ne, doktor je zadovoljan za sada. Jedino me strah činjenice, budući sam kandidat za carski rez (srčana mana malo opakija), kako će meni ta rana zarasti na mojoj debeloj buši :confused:

Evo da ti odgovorim za zarastanje rane ako ne daj Bože završiš na carskom....zarasti će ti možda malo teže, ali ne mora biti slučaj. Ja sam eto imala tu nesreću da mi je rana procurila, ali sve se stabiliziralo mjesec dana nakon poroda. Kada sam išla roditi imala sam 103 kile, a u trudnoći sam unatoč svim mogućim upozorenjima od strane doktora natukla 18....i sad žalim.....nejdu dolje nikako. Otišlo sa porodom 11, a ovo ostalo se ne da :) Uglavnom.....bolje je paziti šta se jede nego se opustiti kao ja :) Sretno :top:

Renata
22.04.2010., 20:57
Niš neobično za xxl ženskice, i ja sam znam ženu koja je dobila samo 2kilice u trudnoći

ja sam xxxl po mojoj procjeni pa sam dobila 12 kg do sad.
al dobro izgledam, svi mi kažu da sam lijepa trudnica, čak i doktor :D

mala tirkizna
22.04.2010., 21:03
ja sam xxxl po mojoj procjeni pa sam dobila 12 kg do sad.
al dobro izgledam, svi mi kažu da sam lijepa trudnica, čak i doktor :D

ma sve ti ovisi o metabolizmu.. netko će dobiti više netko manje.. najbitnije je kako se te kile nose, pogotovo fizički što se tiče nekih bolova u kostima, zglobovima etc, ali i kako su raspoređene te iste kile! tako da nikaj ne brini.. dok god je zdravstveno sve ok

Francesca
22.04.2010., 21:35
tirki ja tebe uopće nisam zamišljala ko tak velku ženu :cerek: baš suprotno

inače ja imam jedno 15 kg viška ali mislim da bum u trudnoći nabujala do neprepoznatljvosti :D
ma baš me briga, o tome ću razmišljat poslije ;)
samo da mi mrvica ostane nutra :moli:

Renata
22.04.2010., 21:44
mislim da bum u trudnoći nabujala do neprepoznatljvosti

sve će biti ok. joj kakvih sve žena ima, vidjet ćeš kad ćeš početi više obilazit doktore na kontrolama. niti ćeš biti najveća debeljuca niti najružnija niti čudna. pogotovo dok vidiš starije žene koje su trudne, zapuštene, loše obučene i koje se ne brinu za sebe, a ti si ipak mlada i lijepa.

i da te zezam malo, jednom će i mrvica morati van, samo neka prvo napuni 37-38 tjedana, a meni je doktor i sa 35 tjedana rekao da su bebe u biti već spremne, da im ništa nije. samo polako i čuvaj se!

Francesca
22.04.2010., 21:52
sve će biti ok. joj kakvih sve žena ima, vidjet ćeš kad ćeš početi više obilazit doktore na kontrolama. niti ćeš biti najveća debeljuca niti najružnija niti čudna. pogotovo dok vidiš starije žene koje su trudne, zapuštene, loše obučene i koje se ne brinu za sebe, a ti si ipak mlada i lijepa.

i da te zezam malo, jednom će i mrvica morati van, samo neka prvo napuni 37-38 tjedana, a meni je doktor i sa 35 tjedana rekao da su bebe u biti već spremne, da im ništa nije. samo polako i čuvaj se!

ja sam ti bila na MPO pa još čekam da vidim jel će se primit mamici ili neće ovaj put ;)

a i nisam baš tak mlada :rofl: ali sam lijepa i njegovana i lijepo se oblačim (reče ona skromno :D )

vjestica35
22.04.2010., 21:56

inače ja imam jedno 15 kg viška ali mislim da bum u trudnoći nabujala do neprepoznatljvosti :D

E sad ja moram komentirati da si me iznenadila s ovih 15 kg viška, uopće te nisam tako zamišljala. Sve će biti ok mrvica će ostati kod svoje mamice.

Francesca
22.04.2010., 21:59
E sad ja moram komentirati da si me iznenadila s ovih 15 kg viška, uopće te nisam tako zamišljala. Sve će biti ok mrvica će ostati kod svoje mamice.

:lol:

udebljala se 10 kg od svadbe :brukica:

vjestica35
22.04.2010., 22:02

udebljala se 10 kg od svadbe :brukica:

e taj dio mi fali. Ako su to kile radosnice koje će bebicu zadržati onda su to slatke kile. Da li je to od hormona koje moraš piti ili?

Francesca
22.04.2010., 22:09
e taj dio mi fali. Ako su to kile radosnice koje će bebicu zadržati onda su to slatke kile. Da li je to od hormona koje moraš piti ili?

pa jedan dio je od hormona a jedan dio nije
dosta mi se nalovilo dok sam bila na klomifenima + kaj sam bila živčana pa sam samo jela :(

al dobro, nikad nisam ni bila na svojoj idealnoj kilaži, čak ni za svadbu iako bi sad ubila za tu kilažu :lol:

pink5
22.04.2010., 22:18

bome sam ja svugdje bila najveća:rofl:
Staratala sam 78 kg,rodila sa 93 i nisam se baš najbolje osjećala u smislu da mi nije bilo lako nosit te kile.
Što se tiče zdravstvenog stanja bebe i mene,sve je bilo super,porod je bio brz.

Ali brate mili,dođem jednom na odjel ginekologije po infuziju jer sam dugo povraćala. Otpile me jer sam prevelika:rolleyes:,daju injekciju protov povraćanja i pošalju kući.
U predrađaoni me jedna sestra pitala zašto sam tako debela:rolleyes:

Renata
22.04.2010., 23:03
ma neka pitaju što hoće kad su primitivne. mislim, baš je odabrala trenutak da te gnjavi s time.
pink, ja sam startala s više kg od tebe a nisam visoka. i ne brinem zbog toga sada.

ak mogu pregledavat stare debele žene dlakave do nosa ili da oprostiš smrdljive ciganice (namjerno koristim tu riječ jer mislim na one proste i zamazane), ona mogu i podnijet pogled na malo veću masu čistog i obrijanog trbuha ili bedra mlade žene.
ja inače super nosim svoje kile, ništa me ne boli a pri kraju sam trudnoće. čini mi se jedino posljednjih dana da sam malo počela vodu zadržavat u gležnjevima nogu.

Cetripenula
22.04.2010., 23:41
bome sam ja svugdje bila najveća:rofl:
Staratala sam 78 kg,rodila sa 93 i nisam se baš najbolje osjećala u smislu da mi nije bilo lako nosit te kile.
Što se tiče zdravstvenog stanja bebe i mene,sve je bilo super,porod je bio brz.

Ali brate mili,dođem jednom na odjel ginekologije po infuziju jer sam dugo povraćala. Otpile me jer sam prevelika:rolleyes:,daju injekciju protov povraćanja i pošalju kući.
U predrađaoni me jedna sestra pitala zašto sam tako debela:rolleyes:

Pa kaj joj ne bi rekla najradije zato kaj kradem djeci sladolede i sendviče po parku, toljago! :mad: Mene je jedna zdravstvena djelatnica pitala, nevezano za trudnoću, kaj si ja pred spavanje mrknem po 2 kremenadla :confused: Rekla sam joj, ajd šutite i radite svoj posao :kava:

Renata
22.04.2010., 23:46
Rekla sam joj, ajd šutite i radite svoj posao :kava:

pametno. čestitam na snalažljivosti! :top:

BoniZG
23.04.2010., 05:23
kod dobivanja kilaže se slažem sa doktorima, jer visoki tlak je uvijek prisutan kod viška kilograma. Naravno sve ovisi s koliko je žena ušla u trudnoću, ali da se vratimo na temu. Sigurna sam da se trudnice "teške kategorije" naslušaju od doktora (join the club) svega što može uzrokovati visoki tlak, ali vjerujte svaka riječ stoji. I ne mislim da oni to rade samo da ne bi više imali posla oko nas, neki su čak i humani, a i cilj im je valjda da svaka njihova pacijentica ima uspješnu i zdravu trudnoću(čitaj:ugled=više posla=više para).

niti to nije istina...ja sam u trudnocu usla sa viskom kila cca 20 ...nisam do sad nis dobila...sad smo u 21+4 a nosim trojke i konstantno imam nizak tlak...eto jucer sam imala 100/60...uvijek sam imala niski ...kada mi je sestra jedamput izmjerila tlak od 135 ...rekla sam joj da mjeri ponovo jer to nije moguce i na kraju se uspostavilo da je slusala svoj puls a ne moj....:lol:

pink5
23.04.2010., 06:35
ni ja nisam imala problema s tlakom. Moja sestra je dobila 26 kg u trudnoći i nitko je nije slao na provjeru šećera,isto dobivala je pogrdne komentare:rolleyes:,a bila je lakša od mene kad je išla roditi.
Srela sam poznanicu koja je dobila 20 kg,7 mj je trudna.I uopće joj se ne vide kile,baš lijepo izgleda.
Sve trudnice mi izgledaju:cerek:
Bome kad gledam svoje slike iz rodilišta i sa svadbe,ko kit sam bila,izgledala sam deblja nego što sam imala kila..

dalia28
23.04.2010., 06:40
tirki,ti nemaaaaš toliko kilaaaa!!!!jebote gdje su ti ako imaš????:eek::eek:

danka 29
23.04.2010., 09:47
ajd da vas utješim, ja sam "normalana" što god to značilo (62-63 kg/171cm, prije obje trudnoće) spol nismo vidjeli do 27 tj. (zbog položaja bebe) a rana od carskog mi je dobro ali vrlo ružno zarasla (nakon 2 godina deblja ispupčena roza 5 cm duga crta) cimerici iz rodilišta koja je krupnije građe rana zarasla malo sporije ali puno ljepše (mala bijela tanka crta) neg meni, spol bebe su joj vrlo rano vidjeli, za zarastanje rane : više mi je doktora reklo da je to individualno i ovisi o tkivu a ne o debljini prije ili tijekom trudnoće
inače tu sam zavirila jer sam se sad u drugoj T počela nešto brže debljati nego u prvoj T (da se ne mislite da sam vas došla piliti i sl.)

naked
23.04.2010., 11:10
Bome kad gledam svoje slike iz rodilišta i sa svadbe,ko kit sam bila,izgledala sam deblja nego što sam imala kila..

ja imam filing da izgledam kao slonica, a mm veli da mu nikad nisam bila ljepša :cerek:

kad se vama počeo vidjeti trudnički trbuh, a ne špek? Ljudi komentiraju da mi se već vidi, a ja debela :D

Francesca
23.04.2010., 11:12
ja imam filing da izgledam kao slonica, a mm veli da mu nikad nisam bila ljepša :cerek:

kad se vama počeo vidjeti trudnički trbuh, a ne špek? Ljudi komentiraju da mi se već vidi, a ja debela :D

:rofl:

dalia28
23.04.2010., 11:42

:lol::lol:
a mene nije bilo na poslu dva tjedna odmah počela kružiti priča u okolini da sam otišla roditi:eek::eek:,čak ne ni da sam trudna,na porodiljnom,već OTIŠLA RODITI!
pa kako to ja izgledaaaam,a ni trudna još nisam:rofl:

Dajci
23.04.2010., 11:45

Mene su nažalost do 26 tjedna trudnoće gledali kao debelu, a ustvari već je dobar dio trbuha bio trudnički...ali kako sam debela i u lice i noge i ruke, valjda su ljudi jednostavno mislili da imam velik i trbuh.... tek poslije su mi se počeli obraćat kao trudnici

BoniZG
23.04.2010., 11:49

pa ja imam tu srecu da mi moj visak kg-a je pravilno rasporedjen tako da moj konf. broj je trenutno 40-42 trudnicki....sve kaj mi je mama nakupovala vece velicine mi je preveliko....imam raspon hlaca od 40 - 48 i to sve traperice iz c&a-a jer mi mamam nikako nije mogla pogoditi broj.....ono sto obozavam su gace iz c&a br. 50-52...do cica ih navucem ali mi prekriju trbuh....kao one stare bakice .....speka na trbuhu uopce nemam....imala sam skembu prije ali je nestala.... a nosim najmanji broj traperica sad u cijeloj kolekciji...

BoniZG
23.04.2010., 11:51
:lol::lol:
a mene nije bilo na poslu dva tjedna odmah počela kružiti priča u okolini da sam otišla roditi:eek::eek:,čak ne ni da sam trudna,na porodiljnom,već OTIŠLA RODITI!
pa kako to ja izgledaaaam,a ni trudna još nisam:rofl:

:lol::lol: ...ma pusti ljude....

Cetripenula
23.04.2010., 12:23

Meni se vidio sa 19 tjedana, sad u 21 je baš loptek iskočil. Brijem da je najveći višak mojih kila u nogama i dupetu, to je nekaj ogromnoga, al dragi koji je mršavac to voli, pa nek se veseli. Nekad si mislim kak nije baš kak treba jadničak :kava:

Francesca
23.04.2010., 12:30
Nekad si mislim kak nije baš kak treba jadničak :kava:

twisted.x.siste
23.04.2010., 14:17
mene isto zanima dal bu se meni moj trudnički trbuh uopće vidio od mog špeka.
i ako bude, kad bude? 3 sata pred porod:rofl:

voljela bi vidjeti trudnički trbuh neke debeljuce :lol: pa da mogu sanjariti o svome

Francesca
23.04.2010., 14:28
baš sam primjetila da na fotkama trbuha sve neke šlank :kava:
samo im trbusi poskakali

twisted.x.siste
23.04.2010., 14:34
samo im trbusi poskakali

koze:lol::rofl:

Cetripenula
23.04.2010., 14:39
Da, pita mene moj životni drug, a kad bum ja stavila sliku trbuha na forum. Ono, nikad :confused: Kak bi to izgledalo, ko panoramska slika, ni početka ni kraja.

*jeja*
23.04.2010., 15:01
a dajte tete nemojte zezati, i ja sam krenila trudnocu s kojih 20-ak kg viska... u trudnoci dobila ravno 7 kg...eno vam slikice na Ponosnim trbusima, koju stranicu unazad... :mig:

edit: na strani 67.

mafri
23.04.2010., 17:57
a dajte tete nemojte zezati, i ja sam krenila trudnocu s kojih 20-ak kg viska... u trudnoci dobila ravno 7 kg...eno vam slikice na Ponosnim trbusima, koju stranicu unazad... :mig:

Super si ti!Nisi puno dobila.I ljep trbuscic :cerek:
Kako si uspjela samo 7 dobit?
Ja imam 20tak viska i sve me strah...
Neznam sta da jedem a sta ne.....:ne zna:
De malo pisite sta se nebi smjelo jest ili sta jedete vi koje niste dobile puno kg?!

twisted.x.siste
23.04.2010., 18:05
Da, pita mene moj životni drug, a kad bum ja stavila sliku trbuha na forum. Ono, nikad :confused: Kak bi to izgledalo, ko panoramska slika, ni početka ni kraja.

a daj metni pliz.

Cetripenula
23.04.2010., 18:30
a daj metni pliz.

Erm, kad padnem na glavu :o

Ti meni super zgledaš na slici, tražila sam taj tvoj uvišak kila i tražila... Ne nađoh ga :ne zna:

*jeja*
23.04.2010., 18:38
Super si ti!Nisi puno dobila.I ljep trbuscic :cerek:
Kako si uspjela samo 7 dobit?
Ja imam 20tak viska i sve me strah...
Neznam sta da jedem a sta ne.....:ne zna:
De malo pisite sta se nebi smjelo jest ili sta jedete vi koje niste dobile puno kg?!

eto, tamo sam ja na 20-ak kg viska + tih 7 (ok na toj slici mozda malo manje od 7)
neznam kako sam tako malo dobila jer sam ja stvarno jela sve, neograniceno i kad god mi se jelo... to mi je bio najdrazi period, jela sam ko malo prase a nist mi se nije ''ljepilo'' :rofl: :cerek:
neznam dal to dobivanje kila ima ikakve veze sa genetikom, jer mi ni mama nije dobila vise od 6 kg u trudnocama, a bila je izrazita mrsavica.. :ne zna:

uglavnom, meni je u porodu oslo tih 7 kg...e jedini problem je- sto mi je ostalo jos tih 20-ak za izgubiti :brukica:, neznam kad cu to :mama:

mala tirkizna
23.04.2010., 19:09

krivi je nick.. to ti je ono cinično "mala" hehehehehe

a o bujanju nikaj ne brini..samo neka se mrva čvrsto drži unutra a kasnije ćemo skupa kile skidat!

tirki,ti nemaaaaš toliko kilaaaa!!!!jebote gdje su ti ako imaš????:eek::eek:

e to ti je jedina dobra stvar tih mojih kila (ako dobre stvari može biti).. Raspoređene su po svuda tako da sam oduvijek imala sve ženske obline, samo u izobilju :rofl:

meni sa nekih punih 5 mjeseci je počeo nalikovati na trudnički, a sada sa 6 mjeseci baš nitko ne misli da je od debljine nego mi se obraćaju kao trudnici, spominju bebu i tako to pa kužim da konačno kuže. A i posato je više loptast, makar sam baš imala ogromnu škembu kad sam ostala T
samo im trbusi poskakali

je pa normalno, kad mi buce skrivamo svoje slike ko zija noge hehehehehe

ajde ako uspijem uhvatit neku dobru sliku gdje ne zgledam ko brod, bum ju tu stavila

vjestica35
23.04.2010., 20:29
Sad mi je žao što se i ja nisam fotkala kad sam bila trudna pred kraj jer su mi svi govorili da super izgledam da nisam uopće debela, imala sam strukić a trbuh se isturio naprijed

Tihi-vz
24.04.2010., 11:02
uf uf...
jednom davno prije kojih 5 godina sam imala 56 kilica na 166cm visine....
a onda došo moj ljube i faks i stres i kino i čipseki i čokoladice.... i odjednom 70....
i idemo na dijetu. izgubimo 5, dobijemo 12...
pa idemo opet, izgubimo 7 u 10 dana i padnemo u nesvjest, i nakon toga papam ali pazim kaj papam i eto ga: 15 novih!!!

a onda jednog lijepog dana prije kojih 5 mjeseci stanem na vagu i vrisnem:96!!! rekoh, sad sam bliže stotki nego devedeset, idemo na dijetu!
i to je bilo to. doručak, ručak, večerica, sve na malom tanjuru, i večerica nikad poslije 6 navečer. i rekla sam sama sebi da više neću biti kanta za smeće i ako mi je žal baciti, e, nek bacim, jer nisam ja kanta za smeće, nego ona plava od 60l kraj štednjaka.

i do 1. mjeseca je otišlo 10 kilica skoro, bila sam na 86.5 i u roku par dana... testić plus!!!
a onda su bile neke zabavice i rođendani pa sam papala poslije 6 navečer i eto skoro 3 gore.
početak trudnoće i prvo mjerenje sa 89.5!

i htjela sam se držat onog da ne jedem i dalje poslije 6, ali brus, bebolino pošalje poruku: mama izvoliš papat ili ću te natjerat da povraćaš! :lol:

i sad papam... kad sam gladna. ujutro, popodne, navečer, tu i tamo neka voćka. večera zna biti i u 9 i u 10, ovisi kak sam gladna, jer inače ne mogu zaspat bez papanja.

danas se važemo: 88.00

i sve me strah koliko ću dobiti u trudnoći sve skupa.... ovak izgledam ko bačvica....

Renata
24.04.2010., 11:25
tiki, pazi si samo na tlak a sve će drugo biti u redu. ja sam i ušla u trudnoću sa čudnim tlakom zbog težine, pa mi se to vuče, a sada pred kraj je još više skočio od trudnoće. i stvarno nemam nikakve druge probleme. a mršavit ću kad rodim.

Tihi-vz
24.04.2010., 15:38
tlak?
to meni uvijek negdi u podrumu dolje....
ja se sa stolca ne mogu ustat a da mi se ne zavrti od niskog tlaka....
al dok mi mjere kod dr, uvijek je 130/80 jer me uhvati nervoza. a u apoteci skroz niski....

mafri
24.04.2010., 18:04
Meni je isto nizak tlak i u trudnoci prvoj isto nizak.
Ma ne brinu mene kile radi tlaka neg radi zglobova...i ovako me bole zglobovi kamol kad jos nabacim kila....

Bubi28
03.05.2010., 16:37
Bokić,
Imam malo pitanjce :cerek:
Imam visak kilograma ali ne kao neke koje napominju od 5 kn nego me ima.:rofl:
Točno sam cetri mjeseca trudna i planiram za mjesec dana ici na 3d ultrazvuk.
Kakva su vasa iskustva, dali je koja isla na 3d s obzirom na pretilost rekli su mi da neocekujem da ce se dobro vidjeti bebac.

Dajci
03.05.2010., 16:43
Bokić,
Kakva su vasa iskustva, dali je koja isla na 3d s obzirom na pretilost rekli su mi da neocekujem da ce se dobro vidjeti bebac.

Ja sam na 3d bila u 27. tjednu i nije bilo problema...

twisted.x.siste
03.05.2010., 17:19
Živi bili pa vidjeli kakav bude moj 3d.
Ak meni vidi bebu bez problema, onda bude svima.

mafri
03.05.2010., 22:28
Ja cu svoj stomak slikat i nakeljit cim se bude vidio stomak od trudnoce :rofl: a ne ovo salo....

BoniZG
04.05.2010., 08:29
Živi bili pa vidjeli kakav bude moj 3d.
Ak meni vidi bebu bez problema, onda bude svima.

:lol::lol::lol: vide i meni....sva tri komada bez problema

twisted.x.siste
04.05.2010., 08:29
:lol::lol::lol: vide i meni....sva tri komada bez problema

boni, sigurna sam da nemaš 120 kila, zato pst :lol::rofl:

BoniZG
04.05.2010., 08:33
boni, sigurna sam da nemaš 120 kila, zato pst :lol::rofl:

eh nemam ...jos....:D ...

twisted.x.siste
04.05.2010., 08:34
eh nemam ...jos....:D ...

:lol::rofl:

mala tirkizna
04.05.2010., 10:52
Ma curke ako se vidi meni onda će se vidjeti i svima vama.

Ruku na srce ne tako bvistro i dobro kao da nemate kako bi Kos rekao "poplončića na trbuhu", ali dovoljno za vaš gušt i sreću!

Evo meni Podobnik sada svaki put radi uz klasični i 3d i 4d uzv i uspije dobiti kakav takav profil, tako da nema straha da neće vidjeti ništa..

Samo kao primjer.. evo moje mrvice sa 21 tjedan
Tara 21+ (http://yfrog.com/j625854138612961978614283j)

marela23
04.05.2010., 11:10
mala tirkizna ime za malenu je predivno,to je ime i meni favorit ako bude cura.....

mala tirkizna
04.05.2010., 11:15
mala tirkizna ime za malenu je predivno,to je ime i meni favorit ako bude cura.....

hvala draga.. morala sam se boriti "protiv vjetrenjača" da bi moji pristali na to, ali sada više nema dileme i dolazi nam seka Tara..ili kako bi moj princ rekao buša Tara :rofl: :cerek:

marela23
04.05.2010., 11:31
moj dragi kad cuje to ime kosa na glavi mu se dize....al smo postigli kompromis ako bude cura ja cu dat ime,ako decko on.....
busa Tara tako slatko.....

BoniZG
04.05.2010., 13:17
Ma curke ako se vidi meni onda će se vidjeti i svima vama.

Ruku na srce ne tako bvistro i dobro kao da nemate kako bi Kos rekao "poplončića na trbuhu", ali dovoljno za vaš gušt i sreću!

Evo meni Podobnik sada svaki put radi uz klasični i 3d i 4d uzv i uspije dobiti kakav takav profil, tako da nema straha da neće vidjeti ništa..

Samo kao primjer.. evo moje mrvice sa 21 tjedan
Tara 21+ (http://yfrog.com/j625854138612961978614283j)

mala mrvicaaaaa.......btw reklama pored mrve je : SAZNAJTE KAKO MOZETE POSTATI MRSAVI ZA SAMO 4 TJEDNA..kliknite ovdje kako biste postigli mrsaviji izgled....:lol::lol::lol:

BoniZG
04.05.2010., 13:21
hvala draga.. morala sam se boriti "protiv vjetrenjača" da bi moji pristali na to, ali sada više nema dileme i dolazi nam seka Tara..ili kako bi moj princ rekao buša Tara :rofl: :cerek:

meni je Tara super ime jos iz jednog filma ili serije koju sam gledala kad sam bila mala..sa mamom...Tara je bila prekrasna...eh i onda su moji susjedi kceri dali ime Tara tak da nis od tog imena...:(
i ja bi stavila slikice svojih malaca isto 21 tj. ali mm ne dozvoljava da se slikice stavljaju na forum jer tko zna kakvih ludjaka ima...:(

Tihi-vz
04.05.2010., 13:42
ja bi najradije ostala na vaginalnom uzv i dalje, kad se tak lijepo vidi!!!!
ali znam da bu uskoro beba prevelika za tak nekaj, a i rekla mi je gin da će sljedeći uzv biti sa oko 20 tjedana... ajme, pa to je još 2 mjeseca!!!! a kad sam je pitala dal mi može i prije radit, rekla je da hzzo odobrava u trudnoći samo 3, i ja reko, ma platit ću više ako treba, pa mi je rekla nek idem privatniku, grrrrrr... i da sam ionak već potrošila 3, jer se računa i ono kaj sam u bolnici bila, ali da srećom ona na to ne gleda. znači, po takvom, nedaj bože da moraš u bolnicu hitno, jer ispada da se to uračunava u ta tri uzv u trudnoći. mislim, dobra je moja gin, možda je ipak nagovorim da ga radi i sa 16 tjedana, valjda joj je bio loš dan....
a taj sljedeći bude abdominalni pa me baš zanima kak se bu to kroz moje špekiće vidilo...

Dajci
05.05.2010., 11:19
ali znam da bu uskoro beba prevelika za tak nekaj, a i rekla mi je gin da će sljedeći uzv biti sa oko 20 tjedana... ajme, pa to je još 2 mjeseca!!!! a kad sam je pitala dal mi može i prije radit, rekla je da hzzo odobrava u trudnoći samo 3, i ja reko, ma platit ću više ako treba, pa mi je rekla nek idem privatniku, grrrrrr... i da sam ionak već potrošila 3, jer se računa i ono kaj sam u bolnici bila, ali da srećom ona na to ne gleda. znači, po takvom, nedaj bože da moraš u bolnicu hitno, jer ispada da se to uračunava u ta tri uzv u trudnoći. mislim, dobra je moja gin, možda je ipak nagovorim da ga radi i sa 16 tjedana, valjda joj je bio loš dan....
a taj sljedeći bude abdominalni pa me baš zanima kak se bu to kroz moje špekiće vidilo...

O svašta:eek:
Meni moja gin (doduše privatna) radi uzv svaki put kod pregleda, s obzirom da smo ovaj tjedan 35+, dosad sam ga radila 8 ili 9 puta...ne brini se za abdominalni, vidjet će ti se jednako dobro kao i vaginalni...problem sa viškom naslaga može biti samo 3d uzv, ali ja ni kod tog nisam imala problema, ali sam ga radila prvi put sa 27-28 tj.

OOOOOOO
05.05.2010., 16:33
Bokić,

moja fredica je imala 92kg kad je zatrudnila na 160cm visine,dobila samo 8kg u trudnoci i isla na 3d nisu joj mogli napravit ga,pokusali ali se skoro nis nije moglo vidjet.na kraju su joj samo obicni utz radili.rekli joj da je prejaka i da salo smeta za to..sad opet radi na bebi,malena ima godu i pol i dogurala je na 95kg opet i strah ju je kako opet nece moc na 3d...

traxdata
05.05.2010., 17:42
mislim da dobar dijagnostičar može i na 2d uzv vidjeti sve što treba. ja sam danas bila na uzv, 3d nije bio čist, ali je 2d bio savršen, sve se savršeno vidjelo: srce, bubrezi, mokraćni mjehur, kralježnica, mali mozak...

Bubi28
05.05.2010., 19:21

ja radim ultrazvuk svakih mjesec dana i cesce u pocetku do otkucaja srecka:cerek: Naravno razlog tome je priv. ginekolog ali smatram da to nije puno jer mjesecno dajem 200 kn na gin. a prije sam trosila puno vise na cigare.
Htjela sam reci svaki pregled do sada mi je bio sa vaginalnim ultrazvukom. Zadnji pregled na kojem sa bila je bio u 15 tjrdnu trudnoce i nije se moglo vaginalno. Preko droba mi se je slabo vidjelo a vaginalno smo probali i vidjela se cijela glavica i kako mi pruza rukicu i svih 5 prstica ali nista vise jer je beba vec velika.
Nezelim te razalostit ali nista drugo se nije moglo vidjeti i zato dokt. ne zeli prakticirat vag. ult. jer zeli provjeri dali je sa bebom sve ok.

Bubi28
05.05.2010., 19:26
moja fredica je imala 92kg kad je zatrudnila na 160cm visine,dobila samo 8kg u trudnoci i isla na 3d nisu joj mogli napravit ga,pokusali ali se skoro nis nije moglo vidjet.na kraju su joj samo obicni utz radili.rekli joj da je prejaka i da salo smeta za to..sad opet radi na bebi,malena ima godu i pol i dogurala je na 95kg opet i strah ju je kako opet nece moc na 3d...

Uhhhh ja sam 172 cm i 130 kg u 4 mjesecu sam i nisam se jos :s udebljala ni kilu.

kjava
05.05.2010., 19:36
ja sam išla na 3D u 20 tjednu i sve se vidjelo bez problema, jučer bila na uzv i opet bez ikakvih problema se sve vidjelo!
tako da ne kužim da se nekima ne vidi....
u trudnoću krenula sa 100, sad imam 104 i 172cm i svi se iznenade kad kažem koliko imam, al jbg.. veeeeelika!!!!

Cetripenula
05.05.2010., 20:29
Uhhhh ja sam 172 cm i 130 kg u 4 mjesecu sam i nisam se jos :s udebljala ni kilu.

Je, tako sam i ja bila, čak u minusu u to vrijeme, al s prelaskom petog na šesti mjesec uletilo 5 kila, a isto sam jela i čak se i više kretala u ovom kasnijem razdoblju :confused: Mislim, ne pišem sad to da budem zločesta, nego se malo žalim samo, jer sam nesretna zbog toga jako. Sutra će biti nalazi OGTT-a, pa strepim i molim se da su uredni :moli:

OOOOOOO
05.05.2010., 21:04

obicno kazu da se jace zene manje udebljaju u trudnoci nego one mrsavije,ona je isto mislila da ce dobit 20ak kg ali samo tih 8.. jako joj je trbuh ostao i sad jos nakon godine i pol...moja mama je imala 46kg samo kad je ostala s menom trudna,svi su joj govorili ajme kako ces ti to nosit,na kraju je dobila 21kg s menom...

dalia28
06.05.2010., 07:25
meni je Tara super ime jos iz jednog filma ili serije koju sam gledala kad sam bila mala..sa mamom...Tara je bila prekrasna...eh i onda su moji susjedi kceri dali ime Tara tak da nis od tog imena...:(
i ja bi stavila slikice svojih malaca isto 21 tj. ali mm ne dozvoljava da se slikice stavljaju na forum jer tko zna kakvih ludjaka ima...:(

:s:s:s:s:top:

mafri
06.05.2010., 07:42

Super...Ja u prvoj trudnoci u 16tom tjednu vec bila +8 kg :rofl:
Al onda sam krenula sa 65 kg
A sad sa 83 kg.
Ja se trudim da neodem puno gore i da ne jedem vise nego do sad :ne zna:
Jal pazis sta?

BoniZG
06.05.2010., 08:48
joj jedva cekam sezonu lubenica....onda cu umjesto sladoleda preci na to....vec sam zadnja par dana zivac pa jedem...momzda zato jer mi muzeka nema po cijele dane pa mi je dosadno.....najgore je jesti iz dosade a da nisi gladan...:(

mafri
06.05.2010., 09:01
joj jedva cekam sezonu lubenica....onda cu umjesto sladoleda preci na to....vec sam zadnja par dana zivac pa jedem...momzda zato jer mi muzeka nema po cijele dane pa mi je dosadno.....najgore je jesti iz dosade a da nisi gladan...:(

Joj da, i ja ih cekam :s
Jos samo i da valjaju.....

traxdata
06.05.2010., 09:04
moja frendica je ostala trudna sa 110 kila. visoka je dosta, ali opet..ona se toliko prepala da svojom težinom ne naškodi bebi, pa se cijelu trudnoću hranila samo povrćem, kuhanim mesom i voćem. bez slatkiša, grickalica i kruha. i dobila je samo 2 kile, s tim da je rodila dečka od 4300. njen ginić je rekao da će ju uzeti kao primjer da se u trudnoći može i ne zdebljati.
ja joj zavidim, ja sam prva 3 mjeseca imala mučnine i jela sam jako puno, jer su mučnine jedino tako prolazile. doduše, tad sam i jako puno radila i trčkarala okolo, pa nisam dobila niti kilu. sad su se kile počele lijepiti, jer sam doma, više se krećem kao prije.
ja sam u plusu 8 kila, a 20 tjedana trudnoće. meni je to puno, jer znam kak se poslije lijepe kile..uf..

mala tirkizna
06.05.2010., 10:00
ja sam si bila sva sretna kako sam u dosadašnjih 28 tjedana dobila samo 4,5 kile..da bi sad u 2 dana uletile skoro 2 nove i sad sam luda ko struja!!!!!

twisted.x.siste
06.05.2010., 11:07
ja sam si bila sva sretna kako sam u dosadašnjih 28 tjedana dobila samo 4,5 kile..da bi sad u 2 dana uletile skoro 2 nove i sad sam luda ko struja!!!!!

a ja bi sličku neke okruglaste trudnice a nedate mi ju :(

pa sakrite lice ako vam je to problem

twisted.x.siste
06.05.2010., 11:09
e ja budem svoju stavila čim se prestane špekec vidjet u prvom planu.
kukavice jedne :)

mafri
06.05.2010., 17:52
e ja budem svoju stavila čim se prestane špekec vidjet u prvom planu.
kukavice jedne :)

I ja cu stavit cim se bude vidio imalo trudnicki trbuh,a manje salo...Nes ti!Pa slikas stomak,nemoras lice...

twisted.x.siste
06.05.2010., 18:12
I ja cu stavit cim se bude vidio imalo trudnicki trbuh,a manje salo...Nes ti!Pa slikas stomak,nemoras lice...

tak je

Tihi-vz
06.05.2010., 19:01
ja još nemam buše... samo špekece...

mafri
06.05.2010., 21:15
tak je

E ti i ja cemo nakeljit slikice,briga nas...nek vide kak je to kad nisi ko violina tanak :rofl:
Meni tek sad onako iznad stidne kosti ima ko oteklina.
Nece tu bit stomaka jos 3 mjeseca garant...

mafri
06.05.2010., 21:18

A jbga,a sta ces....Vidis ti tih kila jebo ih...a opet nemoze se bit ni gladan ni zivcan...
Mene isto strah sta ce bit al jbga...
Kupila ja danas neku knjigu prehrana za trudnice.Nisam je jos pocela citat da vidim imal sta pametno.

Cetripenula
06.05.2010., 22:43
Twisted i Mafri, izazivate jel? :zmaj: E pa sutra se slikam. Pa bumo vidli ko je the najbucmastija trudnjača u ovom gradu (edit:na ovom forumu) :raspa:

BoniZG
07.05.2010., 06:53
meni mm neda stavljati slikiceeeeeee....:(:(:(:(

mafri
07.05.2010., 07:56
Twisted i Mafri, izazivate jel? :zmaj: E pa sutra se slikam. Pa bumo vidli ko je the najbucmastija trudnjača u ovom gradu (edit:na ovom forumu) :raspa:

E bas stavi...aj pa cemo vidit ::azdaja::lol:
Ma nakon nekog vremena skinem sliku sta fali.A jebate ako ce kog moj debeli trbuh uzbudjivat,a nek uzbudjuje....nes ti...

A bas cu muza pitat smijem li,moj stomak-moja nafaka....nenosa ga on 9 mj i poslje....:rofl:

BoniZG
07.05.2010., 08:54
drage moje debele .....dobro jutroooooo........:grli::grli: ...i tako ja neki dan idem vaditi krv a oko mene 3 trudnice jedna mrsavija od druge samo im se skemba vidi....a ja uspuhana kao nosorog ulazim u laboratorij :lol: sigurno su sirote gladne

Cetripenula
07.05.2010., 09:34
Dobro jutro i dobar dan moje žene i pol! :) Napokon sam dobila nalaze OGTT-a, rezultati su slijedeći, prva vrijednost (na tašte) je 5.50, a ona nakon dva sata i glukoze 5.60. Koje su vaše vrijednosti, ak ste radile tu pretragu? Zanima me čist okvirno, nekak ko da mi je ova prva povisoka, iako je vampir u labosu rekao da nije.

Nana_dbk
07.05.2010., 09:45

Dobro jutro i dobar dan moje žene i pol! :) Napokon sam dobila nalaze OGTT-a, rezultati su slijedeći, prva vrijednost (na tašte) je 5.50, a ona nakon dva sata i glukoze 5.60. Koje su vaše vrijednosti, ak ste radile tu pretragu? Zanima me čist okvirno, nekak ko da mi je ova prva povisoka, iako je vampir u labosu rekao da nije.

Ja još nisam zatrudnila :( iako se jaaako trudimo, još uvijek sam wannazilla. Trenutno sam na 123 kg, 174 cm i to jako dobro nosim, planiram slijedeći tjedan na OGGT, pa bumo vid'li. Šaljem svim okruglicama :kiss:

Cetripenula
07.05.2010., 09:49
Ja još nisam zatrudnila :( iako se jaaako trudimo, još uvijek sam wannazilla. Trenutno sam na 123 kg, 174 cm i to jako dobro nosim, planiram slijedeći tjedan na OGGT, pa bumo vid'li. Šaljem svim okruglicama :kiss:

:rofl: a di si ovo ščupala? Šaljem ti vibrice da nam se što prije pridružiš tu na okruglicama :grli:~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~

Ivekica
07.05.2010., 09:57
Mi smo ti svi wannazille, znaš one udavače su bridezille, a mi koje hoćemo djecu wannazille :D

I ja se nadam da ću se uskoro pridružit okruglicama jer imam i ja poprilične tonaže

Nana_dbk
07.05.2010., 10:08
Da, sve smo wannabijuše, odnosno wannazille, uklapa se u moj profil - ogromna fizički, sa ogromnom željom ... :lol::lol:

Mi smo ti svi wannazille, znaš one udavače su bridezille, a mi koje hoćemo djecu wannazille :D

I ja se nadam da ću se uskoro pridružit okruglicama jer imam i ja poprilične tonaže

hahahahahahaha :rofl: ufff nadam se Ivekice da ćemo što prije na TZ da po prvi put budem okruglica s razlogom!!!

naked
07.05.2010., 10:09

evo da vas ohrabrim kaj se tiče zatrudnjivanja, ja ostala trudna neplanirano, isprve, nismo se ni trudili. ja sam stalno mislila kak zbog kg budem imala problema sa zatrudnjivanjem, ali od začeća pa do sad (11+3) je sve ok. i nisam još dobila ni kile. i počelo mi je biti mučno :D

BoniZG
07.05.2010., 10:11

ja bum ti pogledala kad odem na kat ....bas sam vadila krv u utorak

Tihi-vz
07.05.2010., 15:44
a wannazille, čisto da savjetujem... mi pokušavali 4 godine pa nikak, jedan missed i jedna biokemijska. i nikak da zatrudnim, i onda je vga s vremenom prešla na 96 i rekla sam da sam sad bliže stotki nego devedesetki i da je vrijeme da se sredim. jedino kaj sam napravila, nisam večerala poslije 6 (a i to ne svaki dan). u 3 mjeseca je skoro 10 kila otišlo dolje. i tak sam preživjela i božić i novu godinu, ali onda su bili neki stresovi pa sam jela i kasnije i došla opet na 90 i tak sam započela trudnoću. sad sam na 87, pala 3 kile u trudnoći, bez mučnina i povraćanja, jednostavno ne mogu puno papat baš (količinski).
pa eto, svi kažu da gubitak samo 10% težine može pomoći kod začeća, meni je to pomoglo, i mjerenje bazalne temperature. a nisam se odricala ničeg od hrane, osim kasne večere.

ima mojih slički svugdi na blogu, ali još ni jedna trudnička (a i imala sam tu nesreću da sam od debljine dobila i nešto strija po trbuhu, tak da.... komaaaa)

njasa
07.05.2010., 17:37

nije ti secer nataste visok! to su ti odlicni rezultati :)

twisted.x.siste
07.05.2010., 17:57

pa nećeš staviti lice, adresu i oib za boga miloga ako staviš sliku trbuha.:rolleyes:
ja razumijem da neki štite svoju privatnost, ja prva, ali slika tabana, trbuha ili lakta zaista nije predmet nečijeg manijačenja i ugrožavanja tebe.

BoniZG
07.05.2010., 18:30
pa nećeš staviti lice, adresu i oib za boga miloga ako staviš sliku trbuha.:rolleyes:
ja razumijem da neki štite svoju privatnost, ja prva, ali slika tabana, trbuha ili lakta zaista nije predmet nečijeg manijačenja i ugrožavanja tebe.

mm misli da ce svi prepoznati moju skembu...kaj ces lud pa zivi ...:lol: a uzv beba kao da sve bebe nisu iste na uzv?? Valjda misli da ce ih snimiti neki pedofil.....eh nemres protiv vretenjace

mafri
07.05.2010., 20:11
Znaci ti se na moru uopce ne kupas :ne zna:
S obzirom da ce te svi vidit.....,skoro pa golu....

pljucpljuc
07.05.2010., 20:31

a i slikat...na moru se svi naslikavaju, uvijek se nađeš na periferiji bar jedne slike

Bubi28
07.05.2010., 20:55

I ja jako dobro nosim. :cerek: dimenzije koje zene imaju 90:60:90 ja nemam ali isto tako imam takav omjer samo sa mojim brojcekima a ne tim mrsavim:lol: . Meni se vidi trbuh ali ne kao salo nego trudnički. Meni je šecer na tataške 4 ali doktorica me nije uopce slala vadit ga. Sto se tice zatrudnjivanja..... uspjelo od prve unatoč tome sto mi je odstranjen lijevi jajnik i kao bi neki rekli visku kilograma. I stavit cu sliku za dan dva kad se budem osjecala ko fotomodel :rofl::s:top::top

Bubi28
07.05.2010., 20:59

Koliko ja znam to ti je super sve do 6 je skroz ok.
M+Neka me ispravi netko , ako sam u krivu...

BoniZG
08.05.2010., 06:53

sorry jucer sam pokusavala poslati poruku na forumu ali je vjerojatno doslo do zagusenja i nisam mogla....moji nalazi su sljedeci: glukoza 3,88 ali referenti interval ti je od 4,40-6,60 tako da je tvoj nalaz super....normalan!!!!

BoniZG
08.05.2010., 06:57

ja ko one muslimanke u Emiratima....:cerek::cerek:...jesam li ja rekla da kuzim zasto to mm ne dozvoljava, nisam..jednostavno ne dozvoljava.,....sad da bum se radi toga sa njim svadjala , necu....takav je kakav je ali je moj...:grli::D

twisted.x.siste
08.05.2010., 06:58
ja ko one muslimanke u Emiratima....:cerek::cerek:...jesam li ja rekla da kuzim zasto to mm ne dozvoljava, nisam..jednostavno ne dozvoljava.,....sad da bum se radi toga sa njim svadjala , necu....takav je kakav je ali je moj...:grli::D

e jesi tolerantna svaka ti čast.
ja bi se bome svađala, kokoš bedasta.:lol:

BoniZG
08.05.2010., 07:04
:cerek::cerek::cerek::cerek::cerek:

Cetripenula
08.05.2010., 08:32
Jutro ženske i hvala vam na odgovorima u svezi šečera :) I eto, kao što obećah, slika trbuha bucmaste trudnjače je u potpisu (23+5). Da, znam, dupecne mi je veliko i stršeče, ne bi me se posramilo ni jedno afričko pleme (brukica).

mafri
08.05.2010., 08:48
e jesi tolerantna svaka ti čast.
ja bi se bome svađala, kokoš bedasta.:lol:

Ja isto :rofl:

kjava
08.05.2010., 08:49
baš ti je dobra buša!!!!i vidim da imaš isto puno madeža po njoj kao i ja....

mafri
08.05.2010., 08:49
Jutro ženske i hvala vam na odgovorima u svezi šečera :) I eto, kao što obećah, slika trbuha bucmaste trudnjače je u potpisu (23+5). Da, znam, dupecne mi je veliko i stršeče, ne bi me se posramilo ni jedno afričko pleme (brukica).

Jeeeeeee napokon.......:cerek::cerek:
Nije strasno i nisi strava velika......:ne zna:
Ima nade....:D
Ja se slikam cim se bude sta vidlo...za sad jos nist....

BoniZG
08.05.2010., 09:13

:lol::lol::lol: africko pleme....bas ti de busa dobra....eh da vidis moju

twisted.x.siste
08.05.2010., 09:56

e sad si me razočarala.
ja očekivala bucku poput mene a ono ćorak.:rofl:

Tihi-vz
08.05.2010., 10:39
e, a kad se obično u trudnoći mjeri taj šećer?? oko kojeg tjedna?

Cetripenula
08.05.2010., 14:21
e sad si me razočarala.
ja očekivala bucku poput mene a ono ćorak.:rofl:

O ti divna ženo, što da ti kažem nego hvala sa svojih 175 cm i 125 kg.

Ja sam u 23. tjednu mjerila, ali mislim da me ne bi slao još da nisam u mjesec dana 5 kg dobila. To je bio prvenstveni razlog. No, i dalje tvrdim da ne znam od kuda mi tih 5 kila, jedem uvijek isto, kile su bezobrazne i imaju svoju volju i točka :kava:

kjava
08.05.2010., 15:31

Ja sam u 23. tjednu mjerila, ali mislim da me ne bi slao još da nisam u mjesec dana 5 kg dobila. To je bio prvenstveni razlog. No, i dalje tvrdim da ne znam od kuda mi tih 5 kila, jedem uvijek isto, kile su bezobrazne i imaju svoju volju i točka :kava:

to zna biti od nakupljanja vode u tijelu, da li ti otiču noge ili ruke?

pljucpljuc
08.05.2010., 15:38

Kad sam rekla da bi odgodila idući pregled na dulje vremena meni je moja gin rekla da moram bar u 23tj(ili je rekla 25.tj., nisam sigurna) doć jer bi trebala napravit pretrage krvi, urina i šećera...dakle, neovisno o dobivenoj kilaži

mafri
08.05.2010., 16:12

125 kg :eek:
Bom ne bi rekla....:ne zna:

Cetripenula
08.05.2010., 16:21
to zna biti od nakupljanja vode u tijelu, da li ti otiču noge ili ruke?

Bome mi otiču, ovih par dana kad je bilo toplije zglobovi na nogama su mi se "izgubili", ko buhtla sam izgledala.

125 kg :eek:
Bom ne bi rekla....:ne zna:

Erm da, ni ja. Ili moja doktorica opće prakse. Jadna ona meni, tri puta je ponovila "koliko kila imaš?" A kak skrivam trudničku od dragog da ne vidi, ko zmija noge. Lažem da je kod ginekologa i slično.

twisted.x.siste
08.05.2010., 16:37
Bome mi otiču, ovih par dana kad je bilo toplije zglobovi na nogama su mi se "izgubili", ko buhtla sam izgledala.

Erm da, ni ja. Ili moja doktorica opće prakse. Jadna ona meni, tri puta je ponovila "koliko kila imaš?" A kak skrivam trudničku od dragog da ne vidi, ko zmija noge. Lažem da je kod ginekologa i slično.

nikad ne bi rekla da imaš toliko kila.
ali nikad.

ja imam zeru više al sam niža:rofl:

Cetripenula
08.05.2010., 16:44
nikad ne bi rekla da imaš toliko kila.
ali nikad.

ja imam zeru više al sam niža:rofl:

Ma sve su to "teške kosti" :rofl:

Tihi-vz
08.05.2010., 17:23
nožice na povišeno, tak se smanjuju otekline oko gležnja!

mm zna koliko imam kila, 6 manje nego on! (ja 166cm, on 190!)
ali sve je on to kriv :zubo: nisam si ja sama kupovala nutele zadnjih 5 godina (dobro, pa kak da velim NE nuteli???)

mafri
08.05.2010., 18:39
A ja sam onda laka kategorija :rofl:
Ja imam 86 kg na 173 cm I stvarno se nadam da necu prec "stojanku" :moli:

twisted.x.siste
08.05.2010., 20:33
Draga pljuc, skoro sam se zapišala kad sam tebe vidjela tu na temi.
Ti sa takvom divnom linijom a ovdje se došuljala:lol:

twisted.x.siste
08.05.2010., 20:33
Ma sve su to "teške kosti" :rofl:

je, teške kosti:lol:
ja ko da imam 2 kostura a ne jedan

pljucpljuc
08.05.2010., 21:29
Draga pljuc, skoro sam se zapišala kad sam tebe vidjela tu na temi.
Ti sa takvom divnom linijom a ovdje se došuljala:lol:

ja od dosade sve redom otvaram ;)

mafri
08.05.2010., 22:04
ja od dosade sve redom otvaram ;)

To ti mislis da ce malo sala prec i na tebe ak budes ovdje pisala :p

BoniZG
09.05.2010., 04:05

ja sam ga do sad vadila 4 puta! Uvijek mi je u normali ili ispod! Ne znam zakaj!

mala tirkizna
09.05.2010., 16:03
Mene je u prvoj trudnoći slao 3 puta vaditi šećer čisto sigurnosti radi i nikada ni početna ni vrijednost nakon 2 sata nije prešla 5,5.

Sada sam bila negdje sa 12 tjedana i ako se dobro sjećam isto je bilo 5.1 / 5.4 tako da su to super nalazi!

BoniZG
11.05.2010., 13:24
kaj sam ja danas cula kod doktora u americi zene iznad 125kg uopce ne zele poradjati ginekolozi nego idu kod kirurga! Tak je i u privatnim bolnicama u njemackoj,svicarskoj i austriji!:eek:

Cetripenula
11.05.2010., 15:23
kaj sam ja danas cula kod doktora u americi zene iznad 125kg uopce ne zele poradjati ginekolozi nego idu kod kirurga! Tak je i u privatnim bolnicama u njemackoj,svicarskoj i austriji!:eek:

Kak to misliš "ne žele"? :confused: Pa tko te smije odbit poroditi? Kaj se ne znaju nositi s ženama i pol papci. Ma mislim kaj me briga, ionak znam da bum dopala na carski rez jerbo imam težu srčanu manu uz te silne kile koje vučem (san snova svakog doktora), pa nek ginekolozi onda porađaju pahuljice :kava:

rtg1
11.05.2010., 15:26
To pravi topic za mene...25 tj. u plusu 5 kila i to ravno 97kila...majke mi mile to je previse..

Cetripenula
11.05.2010., 15:31
To pravi topic za mene...25 tj. u plusu 5 kila i to ravno 97kila...majke mi mile to je previse..

:vidiga: Ma ti si mala beba za nekolicinu nas. Dobrodošla među okruglaste trudnjače. Inače, kak furaš trudnoću, imaš kakvih bedova ili je sve ko podmazano?

rtg1
11.05.2010., 15:38
:vidiga: Ma ti si mala beba za nekolicinu nas. Dobrodošla među okruglaste trudnjače. Inače, kak furaš trudnoću, imaš kakvih bedova ili je sve ko podmazano?

Bole me ledja u zadnjih tjedan dana, ono nisko, malo se namjestam duze za spavanje...
Povracam jos uvijek ujutro i doslovno odmah nakon toga moram doruckovat nes konkretno i sad moram na OGTT i trta me kako cu to jer nataste pit tu grozotu:eek:

Cetripenula
11.05.2010., 15:44
Brijem da nas leđa bole s kilama ili bez njih, maternica se širi. Prošli tjedan sam i ja bila na ogtt-u, isto užas trema, kako ću, bit će mi muka, povratit ću tu slatku vodu. Naoružaj se novinama za skratiti vrijeme i snagom volje. Ja sam stalno ponavljala u sebi "to radim za bebača". Šaljem ti vibrice da sve super prođe i obavezno nam javi rezultate i kako je bilo ~~~~~~~~~~~~~~~

BoniZG
11.05.2010., 15:47
Kak to misliš "ne žele"? :confused: Pa tko te smije odbit poroditi? Kaj se ne znaju nositi s ženama i pol papci. Ma mislim kaj me briga, ionak znam da bum dopala na carski rez jerbo imam težu srčanu manu uz te silne kile koje vučem (san snova svakog doktora), pa nek ginekolozi onda porađaju pahuljice :kava:

da doslovno te odbiju i moras ici u drzavnu bolnicu

Dajci
12.05.2010., 11:40
Bole me ledja u zadnjih tjedan dana, ono nisko, malo se namjestam duze za spavanje...
Povracam jos uvijek ujutro i doslovno odmah nakon toga moram doruckovat nes konkretno i sad moram na OGTT i trta me kako cu to jer nataste pit tu grozotu:eek:

Brijem da nas leđa bole s kilama ili bez njih, maternica se širi. Prošli tjedan sam i ja bila na ogtt-u, isto užas trema, kako ću, bit će mi muka, povratit ću tu slatku vodu. Naoružaj se novinama za skratiti vrijeme i snagom volje. Ja sam stalno ponavljala u sebi "to radim za bebača". Šaljem ti vibrice da sve super prođe i obavezno nam javi rezultate i kako je bilo ~~~~~~~~~~~~~~~

Cure, meni OGTT uopće nije bio strašan...meni isto bila trema kako ću to sve popit i kakvog je ukusa i šta ja znam šta....to vam je kao da ste uzeli čašu od pola litre vode i u nju stavili brdo šećera, koji se otopio i sad morate popiti tu slatku vodu...nije strašno uopće....

traxdata
12.05.2010., 11:52
ja sam u 2 mjeseca dobila 6 kila. užas, sve me sram ići kod ginića. a ne jedem niš više nego obično. jutros sam se šokirala. sad si kuham mahune i mrkvu i napravit ću si salatu od toga. nema više slatkog od danas. ma užas..u prošloj trudnoći sam dobila 22 kile, 15 je otišlo odmah u bolnici. a sad sam u 20. tjednu tek. pa kaj bu bilo poslije???
do sad sam dobila 10 kila.

rtg1
12.05.2010., 15:15
Cure, meni OGTT uopće nije bio strašan...meni isto bila trema kako ću to sve popit i kakvog je ukusa i šta ja znam šta....to vam je kao da ste uzeli čašu od pola litre vode i u nju stavili brdo šećera, koji se otopio i sad morate popiti tu slatku vodu...nije strašno uopće....
Ma ja sam radila OGTT na obradi na endokrini i nekako sam podnijela, al me sad muci cinjenica da ujutro jos povracam onu odvratnu kiselinu, sva se oznojim a vec sam debelo:D trudna i onda se moram bacit na konkretni dorucak jer ako ne pojedem doslovno odmah nes opet za pola sata povracam--to mi se recimo dogodilo neki dan jer sam jurila u grad i morala parkirat auto na pola ceste i bljuvat..

naked
13.05.2010., 04:47
to mi se recimo dogodilo neki dan jer sam jurila u grad i morala parkirat auto na pola ceste i bljuvat..

oh kako poznato:D
ja stojim neki dan na semaforu i morala sam otvoriti vrata i rigati nasred ceste... koma:rolleyes:

kisicnosic
02.07.2010., 11:47
Žene koje su od prije bile bucke s koliko ste kg ostale trudne, koliko ste kg dobile u trudnoći, da li ste pazile na prehranu u trudnoči, moguće bolesti i komplikacije radi debljine,kakvi su bili lječnici s obzirom na vaše kg, kakav je bio porod?

Cetripenula
02.07.2010., 11:49
Evo temica koja ti obrađuje to područje, tu možda nađeš kaj trebaš :mig:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=387659

A sad bum ti ja kao bucka s troznamekastom cifrom kila odgovorila ovak. Mene je iskreno bilo strah kad sam popiškila plus zbog tih mojih kila, samo kasno je onda bila za tuči se po glavi. Doktor je najnormalnije reagirao, rekao je da pazim na prirast kila, da si ne uskračujem puno toga, nego da jednostavno jedem pametno. Krvna slika je bila ok, ogtt je isto tako bio ok. E sad, kakav bu porod, to ne znam. Kod mene bu carski zbog nekih drugih stvari, pa me malo strah kak bu ta rana zarastala na mom špekecu. Mislim da smo sve mi "slučaj" za sebe, isto kao i nebucmaste trudnjače, pa tako i treba pristupiti našem drugom stanju.

kisicnosic
02.07.2010., 12:07
[/QUOTE] Mislim da smo sve mi "slučaj" za sebe, isto kao i nebucmaste trudnjače, pa tako i treba pristupiti našem drugom stanju.[QUOTE]

Tako je!

Ja sam prvi puta zatrudnila sa 95 :lol:, trudnoča odlična, samo što sam povračala sve živo, sreća valja i gadilo mi se dosta toga, hvala bogu :)
rodila sam sa 102 kg.Porod cc 1,5 sat, odlično, puno sam se kretala u trudnoći, nisam imala šećer ma sve super.

Sada izvadila sam hormonsku spiralu, hormoni su mi u redu nemam nikakav tdrastveni problem, jedino što također imam tri znamenke na vagi (iako sam poslje poroda došla na 80 kg..ali jebaj ga kako došla tako i ošla kaj sad :s

i sad se desila situacija nakon vađenja spirale da bi jelte htjela skinut pa ostat trudna, no međutim..postoji velika mogučnost da sam sad već trudna :lol:, pa ću bit troznamenkasta trudnica u početku..joj..

Cetripenula
02.07.2010., 12:09
:klap: ma daj, kaj sad tri znamenke, nek si ti lijepo trudna, sve je to za ljude.

Nana_dbk
02.07.2010., 12:15
ce3penula promijenila si avatar pa te ne skontah :rofl: e sad ste i mene utješile kao troznamenkastu wannabijušu, sve smo mi za sebe i treba samo pazit što se jede i koliko se debljaš u trudnoći, a poslije ću se "stavit" to spustit ...

Cetripenula
02.07.2010., 12:19
ce3penula promijenila si avatar pa te ne skontah :rofl: e sad ste i mene utješile kao troznamenkastu wannabijušu, sve smo mi za sebe i treba samo pazit što se jede i koliko se debljaš u trudnoći, a poslije ću se "stavit" to spustit ...

Pocoyo rules :headbang:

larazg
02.07.2010., 13:08
prij etrudnoće.. bila Kate Moss.. a na porod me odsukali kao kad se kit nasuče na obalu sa 96 kila...
nisammogla više disati, sjediti, kičma me ukočila, sva natekla... one koje su me vidjela znaju našto sam ličila.. :mama:

iskreno.... zavidim trudnicama sa štapićima od nožica, ručica koje samo imaju trbuh i sa 38 tjedana obuku trudničku minicu :cerek:
ja sam hodala sva umotana u neke zavjese, plahte.. ličila sam na Ivanku Boljkovac... ili još bolje Žaka Houndeka :eek:

meow
02.07.2010., 13:45
Ja bila spicasta prije trudnoce, 172 cm i 55 kg, al bas sam si bila super :cerek: Ok, malo meseka na rebarcima ne bi skodilo, priznam :brukica:
Sad sam u 34 tjednu, +14 kila i kazu cure (bazirano na slikicama) da mi je sve otislo u trbuh... sto i nije daleko od istine, ali sam se bome potkozila i drugdje a negdje i bas konkretno (dupe i bedra ofkors :zubo: ), naravno faking rebarca se i dalje vide, a 'brdasca' nisu isle dalje od dvojke :rofl:

E sad, sto se hrane tice, obzirom da prije trudnoce bas i nisam nes puno jela, a bome ni kvalitetno, trudila sam se barem malo raznolikosti ubaciti i malo povrca (iako sam u cijeloj trudnoci spinat pojela samo jednom :brukica: a blitvu nisam ni nasla ovdje :( a i pitanje jel bi se to meni dalo skuhati - da sam doma, narucila bi se ja 1-2 put tjedno mami na domaci pun povrca rucak :cerek: i kod none na grilanu ribicu :klopa: al eto, jako sam daleko od doma pa nis od toga ... ubacila sam i vocnih sokova (100% razrijedjeni vodom) i voca (iako nije bilo nego jabuka, banana i naranci, od cega su meni pasale samo narance, al bolje i to nego nista) - sad sam se navikla na voce, a i povrce mi prifali ako ga ne jedem.
Bio je, naravno, i onaj famozni pocetni period mucnina kad mi se nis nije jelo osim kuhanog krompira i prepecenog kruha s maslacem
No, sve u svemu zadovoljna sam kako se sad hranim, iako ne bi skodilo vise povrca (ali to mi totalni rastur u crijevima napravi, na zalost, ne u vidu cesceg odlaska na wc, nego u vidu smrdljivih vjetrova) i mlijecnog (to mi nikako ne ide, a i stvara mi vise sluzi u tijelu pa mi sinusi jos vise polude, ali uzimam kalcij u tbl sada).

Imala sam epizode napadaja za kiselim kupusom (ali ovdje toga nema) i ukiseljenim sampinjonima (ni toga nema) i za kremastim kolacima (kakve bi ja jela, a ne bi ih radila - jer mi nis ne uspjeva ovdje)... ali me proslo... sad me pate tresnje, a abnormalno su skupe (100 kn/kg) pa me pece savjest, ali svejedno si ih uzmeme svakih 10-ak dana po pol kile

Da se vratim na temu - do sada 14 kila u plusu - moram priznati da si s tom brojkom bas i nisam na 'ti' cak su i moje mama i nona (dve glavne osobe u 'premrsava si' i 'pa nis ne jedes') ostale malo, frenica mi kaze da izgledam ko piton nakon hranjenja, ja imam osjecaj da samo sto ne puknem a ostale trudnjace (s tecaja) komentiraju da kak mi je trbuh mali??

Jedva cekam da se nakon poroda dovedem opet u formu, iako nemam vizije o sebi kao o aktivnoj hepi mami koja sve stize, u jednoj ruci kuhaca u drugoj usisivac a nogom ljulja djetesce u kreveticu, i naravno osmjeh od uha do uha za muzeka... vise imam viziju sebe u pobljuckanoj trenerci sa upaljenim, bolnim sisama, neispavanu s podocnjacima do koljena usnulu na kaucu u nekoj abnormalnoj pozi sa neprozvakanim grizom sendvica u usima ostatak kojega drzim u ruci ... :eek: :rofl:

najmanja
02.07.2010., 16:37
Zatrudnila sa 50 kg (visina 161 cm) i taman se dovela u formu koju nisam imala godinama (obično sam imala oko 58-60 kg). I evo, sad u 33 tjednu sam na +17 kg, valjda je to rezultat mirovanja jer mi se čini da ne jedem baš previše:ne zna:
A do kraja bi mogla natući 20-25 kg:flop:

mafri
02.07.2010., 17:00
Kad sam prvi put zatrudnila imala sam 66 kg i 172 cm visoka.Bila sam si super!
U trudnoci sam nabila 20-25 kg isla rodit sa preko 90 kg.sve zivo sam jela u toj trudnoci,sa samo 14 tjedana vec sam natukla 8 kg :eek:
Nisam imala ni secer ni tlak porod super brz...Sve mrak.
Al mi jetra stradala i imala sam strasnu alergiju nakon poroda i trajalo je mjesec dana dok se tijelo nije iscistilo valjda :ne zna:
Onda sam skinula na 75 kg i nakon godinu i pol opet natukla 10 kg i sad sam ponovo trudna sa 86 kg.
Sad sam 14ti tjedan i imam 85 kg - znaci kilu manje :klap:
Ova trudnoca mi je totalno drugacija od prve,ne povracam al ni nemam apetita,nista mi se nejede i sto je najbolje vrlo brzo sam sita i ta sitost me dugo drzi.Pokusavam izbjegavat kasnovecernje obroke.Slatko mi se uopce nejede,ma nis mi se nejede...
Nadam se da necu puno dobit u ovoj sad trudnoci,jer me strah opet alergije i problema sa jetrom.

miana2
02.07.2010., 21:21
Ne znam, ja spadam u skupinu tvigica pa nije baš išlo od prve. U svakom slučaju je bolje da malo smršavi radi vlastitog zdravlja, poslije pretile žene mogu imati problema sa tlakom, preeklampsijom itd.

i sa gestacijskim dijabetesom

klaudijak
01.09.2010., 21:16
Daklem, ja sam malo poviše punija a spremam se na trudnoću, pa me zanima kako se buduće trudnice ili mame, ili ako ste već to prošele podnosile trudnoću, preglede, da li je bilo kakvih problema, bilo sa začećem, bilo trudnoćom ili porodom, oporavkom poslije, da li je bilo negodovanja doktora ili ginekogloga, koliko ste smjele dobiti kila u trudnoći, da li su vas slali na neke dodatne pretrage i da li ste morale koristiti neke dodatne preparate ili ljekove

ja temu nisam našla, ali ako je slućajno već bila molila bih moderatore da spoje s postojećom :s

klaudijak
01.09.2010., 21:21
znam da nam se preporuča smanjiti kile, ali svaka koja je bila u toj situaciji zna da baš i nejde to tako lako, ja jesma nešto skinula ali ima toga još
strah me da trudnoća ne nosi jako velik rizik za dijete, a i za mene, bila bih zahvalna na svim iskustvima

pljucpljuc
01.09.2010., 21:25

klaudijak
01.09.2010., 21:27

hvala, stvarno nisam našla, izgubila se u ovim temama

nikkia
01.09.2010., 21:32
znam da nam se preporuča smanjiti kile, ali svaka koja je bila u toj situaciji zna da baš i nejde to tako lako, ja jesma nešto skinula ali ima toga još
strah me da trudnoća ne nosi jako velik rizik za dijete, a i za mene, bila bih zahvalna na svim iskustvima

Znam zenu koja je ostala trudna sa nekih 90kg i rodila sa vise od 110kg a s bebom je sve u redu!
Moja sogorica je 6 mj trcala na traci i skinula 16 kg a onda ostala T,u T dobila samo 7kg koje je izgubila odmah na porodu i u iducih mj dana pala jos 4!
Zene radaju i mrsavije i deblje. Slijedi savjete ginekologa koji ti vodi trudnocu i sve ce biti ok!:top:

Bubi28
01.09.2010., 21:49
Daklem, ja sam malo poviše punija a spremam se na trudnoću, pa me zanima kako se buduće trudnice ili mame, ili ako ste već to prošele podnosile trudnoću, preglede, da li je bilo kakvih problema, bilo sa začećem, bilo trudnoćom ili porodom, oporavkom poslije, da li je bilo negodovanja doktora ili ginekogloga, koliko ste smjele dobiti kila u trudnoći, da li su vas slali na neke dodatne pretrage i da li ste morale koristiti neke dodatne preparate ili ljekove

ja temu nisam našla, ali ako je slućajno već bila molila bih moderatore da spoje s postojećom :s

Pretila sam bila prije trudnoce, uspijela sam ostat trudna od prve. Nisam jos rodila tako da se nadam da ce sve proci ok. U trudnoci nisma dobila puno kila. Trenutno sam u 34 tjednu i na +6 kg to je ujedno i jedino na sta moram pazit. Sto se tice secera na mjerenju sam bila najzdravija a ujedno i najdeblja nakon 2 h mi je bio 5,2,. Prije tri godine mi je ostranjen lijevi jajnik i rana je bila kao od carskog i zacijelila je tako da se i nevidi vise. ( u slucaju nedaj boze carskog i zarastanja) Bilo bi mi draze da sam prvo smrsavila pa krenula sa trudnocom ali jbg nismo mislili da ce upalit iz prve. :cerek: Kako mi izgleda drob sa mojim viskom kilograma mozes vidit na stranicama.

marthina
01.09.2010., 22:03
cijeli život sam pretila, ostala trudna s 102,3 kg, nakon 6 mjeseci trudnoće imala sam 100 kg, tek u 7. i 8.mjesecu sam dobila nešto kg i sada imam 105,8 kg. nije za pohvaliti se, ali očekivala sam da ću dobiti bar 15ak kg do sada.
inače doktor nije bio previše oduševljen početnom kilažom ali mu se sviđa to što se nisam nenormalno udebljala, što je najbolje od svega bebica super napreduje, a meni je to najbitnije... danas sam ušla u 9.mjesec... od pretraga nisam morala ništa više raditi nego ostale, šećer čak manji od prosjeka, tlak i sve ostalo ok...
imam puno prijateljica koje su ostale trudne s puuno manje kg, u trudnoći dobile puno više kg i imale manjih komplikacija koje hvala Bogu nisu naštetile bebama... mislim da je najbitnije kako se ponašaš u trudnoći, ja sam jela normalno (tj. kao inače, ništa više).. kad se dogodi, dogodi, neke stvari se ne mogu planirati, a tko mi garantira da bih bolje prošla da sam bila lakša...

Hugolina5
01.09.2010., 22:53
Ja sam ti zatrudnila sa 114 kg(jako sam visoka) u trudnoći sam dobila 14 kg i to nisan deka dobila prvih šest miseci u sedmom,osmom i devetom misecu trudnoće san dobila 14kg,dakle sve skupa u meni je bilo ravnih 126 kg..niko al baš niko meni nije reka ništa o mojoj kilaži možda zato što san jako visoka pa mi se tolika kilaža niti ne kuži,ono taman lipo punašna,u trudnoći san imala samo stomak naprid,odostraga mi se nije niti malo kužilo da san ja trudna..
porod super brzo proša,u dva popodne dobila drip u četri ipo rodila..sa samim porodom sam izgubila 12kg,to je zapravo mjereno kad san došla kući a bili smo još u bolnici pet dana,dakle ostalo mi još svega dva kg koja su ostala na stomaku,i sad mi samo on zapravo i smeta jer kao malo "visi"...
na prehranu nisam niti malo pazila,sve san ila al nikad nisam imala apetit kasno uvečer,znači u toku dana su mi bili obroci a najčešće san pila samo običnu vodu,dnevno i do tri litre,vječito san bila na wc-eu..
tako da moj ti je savjet da se po tom pitanju niti malo ne sekiraš,imaj umjerenu potrošnju hrane,redovitu i sve će biti b.o,neka nam djece!!!

Hugolina5
01.09.2010., 22:56
mali ispravak,dakle ostala trudna sa 111 kg a dobila 14 kg a kako su oni došli do 126kg neman pojma al kil dva neš ti meni kad imaš stoćku isprid :D :D :D :D :D

klaudijak
02.09.2010., 07:02
odma mi je lakše kad vidim da nas ima, mene je samo strah da se u trudnoći ne raspuknem, a i strah me ginića, ja sam iz male sredine i uvijek sam ja jedina bila debela, i uvijek predmet sprdnje, nema baš tu nešto kamadnijih žena pa ne znam kakav će biti njihov stav,
baš danas idem kupit neku folnu kiselinu za pripremu unaprijed, pa kuds puklo da puklo, nek vele kaj hoće, ak bu trebalo pridržavala se bum sega