PDA

View Full Version : Tele2 mobilni internet

stranice : [1] 2 3

LucijA.
02.11.2008., 17:44
Tele2 mobilni paket
Najpovoljniji na tržištu: 10 MB za 10 kuna
Bilo da si Tele2 bla bla korisnik ili Tele2 pretplatnik, sada ti je dostupan Tele2 mobilni paket u kojem za samo 10 kn dobijaš 10 MB prometa za razne stvari: surfanje internetom ili wap portalom, skidanje mobilnog sadržaja, za neprekidni chat s prijateljima ili igranje Mafia City-a...

TELE2 MOBILNI PAKET

Ključna riječ: MOBIL10
Cijena 10,00 kn
MB uključeni u paket 10 MB
Cijena po MB 1,00 kn
Obračunska jedinica 1 kB

Aktivacija i korištenje Tele2 mobilnog paketa

Za aktivaciju pošalji SMS sadržaja MOBIL10 na 880. Tele2 pretplatnici paket aktiviraju samo jednom, a deaktiviraju slanjem SMS poruke sadržaja MOBIL- na broj 880. Tele2 bla bla korisnici 10 MB prometa mogu iskoristiti unutar 30 dana od dana aktivacije: nakon 30 dana Tele2 mobilni paket se automatski isključuje, te ga Tele2 bla bla korisnici mogu opet na isti način aktivirati. Ukoliko Tele2 korisnik potroši sve MB unutar paketa, dalje će mu se promet obračunavati po redovnoj cijeni za prijenos podataka. Tele2 korisnici mogu mjesečno aktivirati maksimalno jedan Tele2 mobilni paket.

Provjera stanja MB u Tele2 mobilnom paketu

Tele2 korisnik može provjeriti stanje MB u Tele2 mobilnom paketu tako da pošalje SMS sadržaja MB? na broj 880.

Opet, kaj mislite??? Btw, kak mozete vidit, samo za TELE2 korisnike i one koji to namjeravanju postati! Grrrr...:lol:

MatejScorp13
02.11.2008., 18:01
ovakav internet nije vrijedan spomena ... i ja čuo za to neki dan i odem da provjerim na netu kada ono, shit ... ja sam na dial-up jer mi adsl trenutno nije dostupan tako da jedva otvaram stranice ali šta se može ... i samo običnim surfanjem ja u cca 2 sata napravim najmanje cca 20 MB, dakle preko tih interneta ja bih za ta 2 sata platio 20 kuna, dok ovako platim samo nekih 5 kuna, ako idem preko CarNet'a :flop:

Zodiac
02.11.2008., 20:01
To je isto kao T-com ovo web'n'walk..... onda ti prakticki 1 gb je 1024 kn....

mr_freez
02.11.2008., 20:42
Ne znam za net preko mobitela,ali ovaj sto se reklamira na telki ti je ovakve cijene!
Isto je mobilni,tj. bezicni!

http://www.tele2.hr/mobilni_internet.html

mr. No
03.11.2008., 00:06
da, ja ne znam od kuda vaam one gore navedene . . .cifre. . kad . .je ovo sasvim nesto drugacije od .. vec spomenutih . ..

http://www.tele2.hr/mobilni_internet_podatkovni_tarifni_modeli.html

ovo je odlicna stvar .. kada ides na odmor i kad ti treba tipa za mailove. . za procitat vijesti . .i slicno . . pa za 65 kn je 500mgb . .ili za 125 je 1gb. . pa vise nego dovoljno .. . a ne svaki put . kada se negdje zateknem gdje nemam pristup interentu .. trazim i lutam dok ne nadjem . . jebeni internet cafe . . ili nes slicno .

exAzriel
03.11.2008., 06:56
a neznam zašto je to OK, kad je skuplje od konkurencije ?
a pogotovo obratite pozornost na dodatne MB........

JBT
03.11.2008., 16:59
Kako mislis skuplje, po kojoj matematici? Uzet cu primjer paketa od 500 MB koji na VIP-u kosta 91 kn, a na T-Mobileu 100 kn dok je na Tele2 65 kn. Jedino je bed sto se to kod Tele2 JOS ne moze aktivirati na mobitelima, ali to ce vjerojatno s vremenom biti moguce. Isto kao i kod T-Mobilea koji je tu uslugu prvo nudio samo uz data SIM. Dodatni megabajti su po 0,20 kn, isto kao na T-Mobileu.

Kad je rijec o VIP.u, ovu uslugu ne treba usporedjivati s Homeboxom, jer tu kutiju ne mozes ba sfurati po gradu s laptopom,

Majkus!
03.11.2008., 18:13
Evo vratio se iz Tele2 u Ri i rekli mi da dođem sutra u 3 jer još nemaju to u ponudi.....sramota.
Inače,ok je to.
Isto to ima i VIP (100 kn mjesečno 1 Gb) a ovdje je 65 kn mjesečno + nisi obvezan nikakvim ugovorom....;)
Ja sam sutra prvi u Toweru po tele2 paket..

exAzriel
03.11.2008., 18:31
Kako mislis skuplje, po kojoj matematici? Uzet cu primjer paketa od 500 MB koji na VIP-u kosta 91 kn, a na T-Mobileu 100 kn dok je na Tele2 65 kn. Jedino je bed sto se to kod Tele2 JOS ne moze aktivirati na mobitelima, ali to ce vjerojatno s vremenom biti moguce. Isto kao i kod T-Mobilea koji je tu uslugu prvo nudio samo uz data SIM. Dodatni megabajti su po 0,20 kn, isto kao na T-Mobileu.

Kad je rijec o VIP.u, ovu uslugu ne treba usporedjivati s Homeboxom, jer tu kutiju ne mozes ba sfurati po gradu s laptopom,

kak misliš po kojoj matematici?
Svi VIp pretplatnici, mogu nadokupiti broandband uslugu cjenik je slijedeći.
45 kuna mjesečno 512 MB.
91 kuna mjesečno 1 GB.
Sa tim, da VIP garantira, provjereno svugdje EDGE signal, a UMTS i HSDPA signal imaju rašireniji nego Telci.
Pa ti vidi koja je to matematika!¨
Normalno mobitel koristiš ko modem, i sve imaš na jednom računu.
Homebox je nešto drugo.
T-mobile neznam kakvu ima ponudu, pa za njih i ne govorim.
Telci su skupi, i garantiraju GPRS, a HSDPA zaboravi, osim na nekim mjestima!
Eh da, posebno je povoljno kod VIP-onja, što uslugu možeš zakazati telefonom, kad ideš nekam na put, i kad se vratiš sa puta tu uslugu otkaži.
Računa ti se srazmjerno sa vremenom.
Točno je i da se tu možeš zahebati, ako pređeš srazmjernu potrošnju.
Za roaming to naravno nije preporučljivo!

exAzriel
03.11.2008., 18:49
Evo vratio se iz Tele2 u Ri i rekli mi da dođem sutra u 3 jer još nemaju to u ponudi.....sramota.
Inače,ok je to.
Isto to ima i VIP (100 kn mjesečno 1 Gb) a ovdje je 65 kn mjesečno + nisi obvezan nikakvim ugovorom....;)
Ja sam sutra prvi u Toweru po tele2 paket..

prvo si pogledaj na njihovim stranicama cjenik, a i karta pokrivenosti ti je bitna.
Jebeš uslugu koja ti šljaka samo na gradskom korzu!

cibox
03.11.2008., 18:51
Kad neko pročita vaše komentare još če i pomislit da je TELE2 najskuplji.

Majkus!
03.11.2008., 18:58
prvo si pogledaj na njihovim stranicama cjenik, a i karta pokrivenosti ti je bitna.
Jebeš uslugu koja ti šljaka samo na gradskom korzu!

Je je,baš sad gledam....
Pazi sada čitam malo na njihovim stranicama,ipak je na 24 mj.
A na letku piše bez ikakvog ugovora...
Možda je VIP ipak bolje i provjerenije riješenje.....;)

A ono Carnet za studente? Za 95 kn 1 Gb.....najbolje možda da to uzmem..
Ionako doma imam flat..pa mi je svejedno..to je taman za surfati...i prijaviti ispit...
A koji zajeb...ja nisam znao da je flat rate kod Vipa ograničen na 10 Gb...koja muljaža..
A reci mi još nešto...kako se zaštiti ta mreža da mi netko ne uleti na nju?

Majkus!
03.11.2008., 19:00
http://www.tele2.hr/mobilni_internet_podatkovni_modemi.html

Ma hello.....ova riba mi je prije rekla da je bez obaveze (ugovora) 1 kn samo a vidi ovdje....595...ma hallo?

exAzriel
03.11.2008., 19:49

Ma hello.....ova riba mi je prije rekla da je bez obaveze (ugovora) 1 kn samo a vidi ovdje....595...ma hallo?

i pogledaj si kartu pokrivenosti i to je to :cerek:
i da kaj se tiče interneta TELE 2 je nasjkuplji!

exAzriel
03.11.2008., 19:51
A reci mi još nešto...kako se zaštiti ta mreža da mi netko ne uleti na nju?

koja mreža?
misliš ineternet a da ti je mobitel modem?
ili misliš preko USB sticka, ili vodafon kartica?

Majkus!
03.11.2008., 20:05
Ovo mislim....
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8723484&idnews=327833

Ja mislim uzet onaj USB stick sa tim....
I sad,dal mi netko može uletit u to ko što ja sad nekome kradem.......
Bog će me kazniti hehehe.......:D

Majkus!
03.11.2008., 20:08
Naravno,uzet ću preko Carneta pošto sam student.......:D

JBT
03.11.2008., 20:10
kak misliš po kojoj matematici?
Svi VIp pretplatnici, mogu nadokupiti broandband uslugu cjenik je slijedeći.
45 kuna mjesečno 512 MB.
91 kuna mjesečno 1 GB.
Sa tim, da VIP garantira, provjereno svugdje EDGE signal, a UMTS i HSDPA signal imaju rašireniji nego Telci.

To nije posve za usporedjivati, Tele2 zasad jos nema takvu uslugu za voice SIM kartice, samo za DATA, a na tom polju jesu najjeftiniji. I kad uvedu uslugu za voice bit ce sigurno jeftiniji od VIP-a jer to im je i misija.

exAzriel
03.11.2008., 20:11
nemre ti nitko upasti ni na VMC ni na USB.
Budi bez brige!

Majkus!
03.11.2008., 20:13
Supeeer..
Jelda,ovo mi je najisplativija solucija?
Nemam drugog izbora a?

exAzriel
03.11.2008., 20:15
To nije posve za usporedjivati, Tele2 zasad jos nema takvu uslugu za voice SIM kartice, samo za DATA, a na tom polju jesu najjeftiniji. I kad uvedu uslugu za voice bit ce sigurno jeftiniji od VIP-a jer to im je i misija.

Meni je, i nisam jedini, u cilju imati jedan račun za sve usluge, i nosati sa sobom jedan uređaj, a ne dva, tri ili više.
ionako ako si korisnik GSM korisnik tele 2 usluge, moraš nosati još jedan back up mobitel sa sobom zlu netrebalo!
Dakle jeli to povoljno?
Nije!
A jednog dana ću i ja imati mercedesa pa kaj danas imam od toga?
Ništa!

exAzriel
03.11.2008., 20:17
Supeeer..
Jelda,ovo mi je najisplativija solucija?
Nemam drugog izbora a?

gle neznam kaj Cronet nudi.
A ako imaš VISTU mogao bi imati problem sa VMC karticom.
Ali pošto si student, mislim da je to OK za tebe.....

exAzriel
03.11.2008., 20:18

a i iskreno živo me zanima koliko ti mjeseci treba kako bi potrošio 3GB na GPRS-u :cerek:

Majkus!
03.11.2008., 20:22
gle neznam kaj Cronet nudi.
A ako imaš VISTU mogao bi imati problem sa VMC karticom.
Ali pošto si student, mislim da je to OK za tebe.....

Šta misliš da postoji neka alternativa? Ajd mi pomogni daj ako ti nije bed? Ma meni se ovaj vip čini ok...

Majkus!
03.11.2008., 20:24
http://www.t-mobile.hr/1/10-10-20-00-00.asp

Ovo si mislio? Ma skupo mi je ovo...

exAzriel
03.11.2008., 20:33
ma znam da je T-mobile preskup...
al imaju daleko najbolju pokrivenost i kvalitetu.
A opet, dobro si razmisli jel ti to uopće treba, ja takvu uslugu koristim 2 do tri puta godišnje...
ti sam vidi........

Majkus!
03.11.2008., 20:36
MA gle,treba mi net da kad mi nešto treba skoknem na net i skinem si to...
Ovako krasti nekome....nije pouzdano baš.......:D

exAzriel
03.11.2008., 20:41
MA gle,treba mi net da kad mi nešto treba skoknem na net i skinem si to...
Ovako krasti nekome....nije pouzdano baš.......:D

a čuj, ja nisam akviziter niti jedne telekom firme.
Rekao sam ti svoje mišljenje, a ti vidi.
Dugo sam već u tim vodama pa ti mogu dati vjerovatno najbolji savjet.... ja se na tvom mjestu nebih obvezivao ugovorima. Zamisli imaš nešto što moraš plaćati godinu ili dvije 90 kuna, nije puno na prvi pogled, ali.....
Tko zna kaj bude za dva mjeseca.....

Majkus!
03.11.2008., 20:45
A da...ali šta da napravim?
Kužiš,ja se lako švercam sa ovim tu netom (krađom)...ali šta,nek mi treba hitno za prijavit ispit npr...šta onda?
Baš tad nitko ne bude vjerojatno da "pozajmi" malo signala........:D

exAzriel
03.11.2008., 20:50
A da...ali šta da napravim?
Kužiš,ja se lako švercam sa ovim tu netom (krađom)...ali šta,nek mi treba hitno za prijavit ispit npr...šta onda?
Baš tad nitko ne bude vjerojatno da "pozajmi" malo signala........:D

čekaj ti si u studenstkom domu, stanu kod staraca, ili podstanar?

rossonero
03.11.2008., 22:01
Ak već nema sad, Tele2 će imati sigurno najeftinije megabajte, znate i sami da im je to politika i da tak rade. Pitanje je samo koliko dugo će im trebati da uhvate korak s T-mobileom i VIPnetom šta se tiče pokrivenosti, kvalitete, brzine, itd.

PHAANTOM
03.11.2008., 22:07
DE NAJBOLJE BI BILO DA STAVE KO U NJEMOACKOJ DA BUDE

INTERNET I TELEFON FLET ZA 18€ TO JE STVARNO MAALO

AJOOJ KAD BI TO BILO KOD NAS

AL NIJE LOSE I MOBILNI INTERNET U KOZI 2....OVAJ TELE 2

JA IMAM LAPTOP I NAMJERAVAM SI UZET NEKI OD 10 GB

NEZNAM JOS KOLKO,STA,GDJE...KAD CUJEM JAVIM VAM

JAKO JEFTINO....VELIKI POZZ :top:

PHAANTOM
03.11.2008., 22:11
EEE LJUDI NAS STA NAPRAVITE...AK IMATE LAPATOPI SJEDNETE U AUTOO (KAO JAA..) I LUTATE MAL NA BATERIJI I UPALITE WLAN I TRAZITE VEZU

UVATIT CETE NEST 1000% POKUSAJTE JA SAM UVATIO I NAJSIO COVEKU.......HEHEHE.......JADAN COVJEK

Bllacky
03.11.2008., 22:25
Hej ljudi može mala pomoč... Tražim neki internet za curu, pa sam se zakvačio na Tele2, činilo mi se najjeftinije. Situacija je ovakva... Ja doma imam flat što znači da njoj ne treba ništa strašno, mislim da bi ovih 1GB za 125kn (Tele ugovor 12 ili 24mj - nisam siguran) bilo sasvim dosta za mail i surfanje tipa vjesti i sl. Ovo sa CarNet-om ne može pošto je nedavno diplomirala!

Ima ko' kakav savjet???

Bio sam u Tele2, kažu da USB dobivaju tek u sri-čet (što znači kroz dva-tri tjedna), i da, pokrivenost je samo u gradu!!!

JBT
04.11.2008., 06:32
Kartu pokrivenosti imas na siteu Tele2, nije bas kao T-Mobile i VIP, ali i bolje je nego sto sam ocekivao. Ipak, uzmi da svi operateri u kartama malo lazu :) Ako ti se cura ne krece previse po nekim slabo naseljenim mjestima, onda bi Tele2 mogao biti OK.

Pokrivenost u njenom stanu mozes provjeriti obicnim mobilnim telefonom koji podrzava 3g, kod 3g signala se ipak ne treba previse pouzdati u karte jer to stvarno ovisi o lokaciji i objektu.

Cek, kako mislis da USB dobivaju u sri-cet za 2 tjedna??? Jesi mislio na srijedu (sutra) ili stvarno tek za 2 tjedna?

JBT
04.11.2008., 09:58
a i iskreno živo me zanima koliko ti mjeseci treba kako bi potrošio 3GB na GPRS-u :cerek:

Gle, i VMC kartice i ovi Tele2 modemi su prvotno namijenjeni za koristenje na racunalu, a ne na mobilnom telefonu. Na kompu to zaista nije problem potrositi. Ti mijesas kruske i jabuke, ja usporedjujem cijene identicne usluge kod druga dva operatera.

Podatkovne opcije uz voice su druga stvar i zato trebas biti pretplatnik na mrezi, s tim da to VIP cak ne dopusta na Easy tarifi. Takve opcije Tele2 jos nema (zna se zasto) i glupo je cijene usporedjivati na taj nacin.

Neki ljudi zele imati net na laptopu bez da ubadaju stalno svoj mobitel i gledaju hoce li ih netko nazvati ili ne, stickovi su prakticnije rjesenje. I to je to, nema filozofije, Tele2 je tu najjeftiniji, problem je jedino slabija pokrivenost izvan gradova i vecih naseljenih mjesta.

Ako hoces opciju uz voice, onda je povoljniji VIP, ali treba znati da moras biti na VIP pretplati uz minimalnu potrosnju od 50 kn plus jos 45 kn za 512 MB.

exAzriel
04.11.2008., 10:31
Gle, i VMC kartice i ovi Tele2 modemi su prvotno namijenjeni za koristenje na racunalu, a ne na mobilnom telefonu. Na kompu to zaista nije problem potrositi. Ti mijesas kruske i jabuke, ja usporedjujem cijene identicne usluge kod druga dva operatera.

Podatkovne opcije uz voice su druga stvar i zato trebas biti pretplatnik na mrezi, s tim da to VIP cak ne dopusta na Easy tarifi. Takve opcije Tele2 jos nema (zna se zasto) i glupo je cijene usporedjivati na taj nacin.

Neki ljudi zele imati net na laptopu bez da ubadaju stalno svoj mobitel i gledaju hoce li ih netko nazvati ili ne, stickovi su prakticnije rjesenje. I to je to, nema filozofije, Tele2 je tu najjeftiniji, problem je jedino slabija pokrivenost izvan gradova i vecih naseljenih mjesta.

Ako hoces opciju uz voice, onda je povoljniji VIP, ali treba znati da moras biti na VIP pretplati uz minimalnu potrosnju od 50 kn plus jos 45 kn za 512 MB.

sorry 3GB preko GPRS-a na Laptopu JE problem potrošiti.
Pogledaj si temu Homebox.
Drugo ako imaš data preko moba, što trebaš točno stalno štekati?
Treće GSM i UMTS su dva različita pojma.
Dakle ako ideš prek UMTS ili HSDPA na internet, mobitel će normalno raditi u GSM protokolu.
Četvrto TELE 2 ima uslugu data na SIM kartici, za kako ti kažeš Voice, i svi znamo kolika je cjena :rofl:
Mislim briga me kaj bute si zeli za net, al samo vam pričam mane Tele 2.
A najveća mana je ono bjelilo na karti.

Amsteer
04.11.2008., 10:58

ma naravno da možeš uzeti bez ugovora, odnosno ugovor možeš prekinuti kad hoćeš ali onda je skuplja cijena usb sticka ili pc kartice, ovisno o tome za što se odlučiš....

Amsteer
04.11.2008., 11:00
sorry 3GB preko GPRS-a na Laptopu JE problem potrošiti.
Pogledaj si temu Homebox.
Drugo ako imaš data preko moba, što trebaš točno stalno štekati?
Treće GSM i UMTS su dva različita pojma.
Dakle ako ideš prek UMTS ili HSDPA na internet, mobitel će normalno raditi u GSM protokolu.
Četvrto TELE 2 ima uslugu data na SIM kartici, za kako ti kažeš Voice, i svi znamo kolika je cjena :rofl:
Mislim briga me kaj bute si zeli za net, al samo vam pričam mane Tele 2.
A najveća mana je ono bjelilo na karti.

da, ali zatoi tele2 nudi probni period od tjedan dana i ako kupci utvrde da nije dobra pokrivenost signalom ili da ne šljaka unutar tih tjedan dana mogu prekinuti ugovor i vratiti neoštećenu opremu...

exAzriel
04.11.2008., 11:13
da, ali zatoi tele2 nudi probni period od tjedan dana i ako kupci utvrde da nije dobra pokrivenost signalom ili da ne šljaka unutar tih tjedan dana mogu prekinuti ugovor i vratiti neoštećenu opremu...

ma da?
to je inače stavka u Zakonu o zaštiti potrošača, i nije pogodnost Telaca, nego to svi operateri rade, sukladno sa zakonom.......

Bllacky
04.11.2008., 11:37
Cek, kako mislis da USB dobivaju u sri-cet za 2 tjedna??? Jesi mislio na srijedu (sutra) ili stvarno tek za 2 tjedna?

Ma žena kaže sri-čet a to uvijek ispadne za dva-tri tjedna.

Gle mene ne muči pokrivenost, više mi je do cijene. Pročitao sam par postova gdje kažu da je Tele najskuplji itd.

rossonero
04.11.2008., 14:12
Jel to samo meni ne prikazuje kartu pokrivenosti na Tele2 stranicama, ili zbilja ne radi. Do sada nisam imao problema s javom. Hoće netko bacit screenshot.
edit: Ok, proradilo je, samo na IE6

Majkus!
04.11.2008., 17:41
Evo sama teta u Tele 2 mi rekla da uzmem bolje ovo od Vipa jer da je bolje....:ne zna:
to je njeno objašnjenje bilo..i ja hop...trk u Vip i imam ovdje Vipov USB modem....
sad čekam da mi aktiviraju acc (preko carneta)....
Zasad još kradem......:D

-mobyXXL-
04.11.2008., 19:48
Tele2 mobilni paket
Najpovoljniji na tržištu: 10 MB za 10 kuna
Bilo da si Tele2 bla bla korisnik ili Tele2 pretplatnik, sada ti je dostupan Tele2 mobilni paket u kojem za samo 10 kn dobijaš 10 MB prometa za razne stvari: surfanje internetom ili wap portalom, skidanje mobilnog sadržaja, za neprekidni chat s prijateljima ili igranje Mafia City-a...

TELE2 MOBILNI PAKET

Ključna riječ: MOBIL10
Cijena 10,00 kn
MB uključeni u paket 10 MB
Cijena po MB 1,00 kn
Obračunska jedinica 1 kB

Aktivacija i korištenje Tele2 mobilnog paketa

Za aktivaciju pošalji SMS sadržaja MOBIL10 na 880. Tele2 pretplatnici paket aktiviraju samo jednom, a deaktiviraju slanjem SMS poruke sadržaja MOBIL- na broj 880. Tele2 bla bla korisnici 10 MB prometa mogu iskoristiti unutar 30 dana od dana aktivacije: nakon 30 dana Tele2 mobilni paket se automatski isključuje, te ga Tele2 bla bla korisnici mogu opet na isti način aktivirati. Ukoliko Tele2 korisnik potroši sve MB unutar paketa, dalje će mu se promet obračunavati po redovnoj cijeni za prijenos podataka. Tele2 korisnici mogu mjesečno aktivirati maksimalno jedan Tele2 mobilni paket.

Provjera stanja MB u Tele2 mobilnom paketu

Tele2 korisnik može provjeriti stanje MB u Tele2 mobilnom paketu tako da pošalje SMS sadržaja MB? na broj 880.

Opet, kaj mislite??? Btw, kak mozete vidit, samo za TELE2 korisnike i one koji to namjeravanju postati! Grrrr...:lol:

jel si ćorav? To je stari paket a sad ima 512 MB za 65 kn. I 1 MB za pol kune tj 10 MB za 5 kn itd..

Amsteer
05.11.2008., 12:20
ma da?
to je inače stavka u Zakonu o zaštiti potrošača, i nije pogodnost Telaca, nego to svi operateri rade, sukladno sa zakonom.......

da, to je u Zakonu o potrošačima, slažem se.....samo kažem ako nešto ne bude u redu da se može vratiti i prekinuti ugovor....naravno, uz neoštećenu opremu

Gunner1980
05.11.2008., 13:10
Imam VIPov stick i radi OK, 1Gb je 200 kn cca - sto i nije jeftino ali jbg. Moram ga koristiti kao primarni jer mi cable jos nije sredjen (za ne vjerovati ako uzmemo u cinjenicu da zivim u srcu Dubrovnika). Signal na Vipu je OK, signal na Tmobileu (poslovni) na istom mjestu (buduci da je desktop) je malo slabiji. Tele2 ima najslabiji signal za sad, to znam jer imam njihov mob na pretplatu. Ali jbg, zato je jeftinjak a ja ionako ne idem nigdje "po sumama i gorama nase zemlje ponosne" a i kad idem imam jedan unlockirani mob u koji ubacim Vip card. Uf, malo sam odlutao u OT jbg :mig:

Bllacky
05.11.2008., 23:01
Evo ljudi ja danas uzeo Tele2 za curu... Kao što sam i rekao (sri-čet), danas mi žena u Tele2 dučanu da neče USB dobit do sljedečeg tjedna, ali imaju PCI kartice (pošto sam trebao samo za laptop) rek'o daj. Pretplata na 2 god, mjesečno 125kn + 12,50kn korištenje mreže.
Da skratim, za sada mi se jako sviđa, u ZGB - Dubrava odličan signal i još jedna odlična stvar - 3 mjeseca besplatno pošto sam više od 6mj korisnik Tele2 mreže.

PeGO
06.11.2008., 11:41
jel si ćorav? To je stari paket a sad ima 512 MB za 65 kn. I 1 MB za pol kune tj 10 MB za 5 kn itd..i jeftinije 0.20 kn je 1 MB znači 10 MB=2kn, 100MB=20kn ili 1GB=200 kn ako prekoračiš u tarifi 512MB (65kn) ili u tarifi 1GB ili 3GB ti je 1GB prekoračenja 100kn što praktički kad pogledaš "normalni" fiksni adsl nije puno :mig:

Majkus!
06.11.2008., 11:51
Imam VIPov stick i radi OK, 1Gb je 200 kn cca - sto i nije jeftino ali jbg. Moram ga koristiti kao primarni jer mi cable jos nije sredjen (za ne vjerovati ako uzmemo u cinjenicu da zivim u srcu Dubrovnika). Signal na Vipu je OK, signal na Tmobileu (poslovni) na istom mjestu (buduci da je desktop) je malo slabiji. Tele2 ima najslabiji signal za sad, to znam jer imam njihov mob na pretplatu. Ali jbg, zato je jeftinjak a ja ionako ne idem nigdje "po sumama i gorama nase zemlje ponosne" a i kad idem imam jedan unlockirani mob u koji ubacim Vip card. Uf, malo sam odlutao u OT jbg :mig:

Ja imam isti ovaj od vipa za 95 kn.......:D

BACK TO NATURE
07.11.2008., 07:51
Proučio sam sve tarife koje pružaju davatelji usluga mobilnog interneta na domaćem tržištu, i definitivno je najjeftiniji Tele 2. Što se tiče pokrivenosti signalom, tu je Tele 2 malo slabiji, ali nadam se da će to nadoknaditi uskoro.
Cijena kod Vipa-a 512 MB mjesečno uz primjerice ugovornu obvezu od 24 mjeseca iznosi 128,5 kn, a ako ste pretplatnik na 12 mjeseci uvećaj to za još 25 kn, sve to naravno ako ste redovni korisnik, a to znači ni VIP-ov pretplatnik ni student, a cijena kod T-Mobile providera iznosi za 500 MB 112,5 kn. Kod VIP-a se to da spustiti ako ste student (Carnet) ili njihov mobilni pretplatnik. U obje cijene je uključena naknada za radijsku frekvenciju u iznosu od 12,5 kn koju smo u obvezi plaćati kod svih providera. Tu ne treba isključiti i cijenu prekoračenih Mb koja kod Tele 2 iznosi 0,20 kn po MB, a kod VIP-a ako se ne varam, 0,38 kn po prekoračenom MB. Sve u svemu TELE 2 je trenutno po pitanju mobilnog interneta ipak jeftiniji od konkurencije, bar za mene koji nisam student, ni njihov pretplatnik, jedino što TELE 2 malo kaska što se tiče pokrivenosti signalom, ali nitko vam ni ne može garantirati konstantnu pokrivenost kvalitetnim signalom.

selk
09.11.2008., 12:38
Koju adresu treba upisati pod Izlazna pošta, da se može slati e-mail.

PeGO
20.11.2008., 12:21
mene zanima jeli se uz tele2 stick dobiju driveri za linux jer bi ja uzeo to čudo

Bllacky
22.11.2008., 16:57
mene zanima jeli se uz tele2 stick dobiju driveri za linux jer bi ja uzeo to čudo

Nisam siguran za drivere, čim sam ga šiknuo na XP automatski mi ga je install... Ali evo novih problema...

Nije baš za ovu temu ali, kada mi se dižu Windowsi (one 3 crtice i XP logo) laptop mi se zaledi, probao sam sa "event viewer-om" i kaže da prilikom pokretanja Win ne može učitati neke drivere, nakon toga sam update-o sve moguće drivere i nije pomoglo. Nekoliko puta mi se pojavio "blue screen" i tamo mi je pisalo "USB driver faliure". Čak sam i napravio system restore ali ni to nije pomoglo...

Ako netko ima sličnih problema plzz help!!!

pobunjenik
03.12.2008., 10:32
ako tema postoji unaprijed se ispricavam ali nisam uspio naci pa nemojte zamjeriti...

ima li jos korisnika ove usluge? kak ste zadovoljni? jeste li primjetili kakve probleme?

PeGO
03.12.2008., 14:12
ima tema ali valjda će moderatori spojit.

jesi ti korisnik? kako ti se čini? radi li da valja? ja se još mislim bi li je uzeo

pobunjenik
04.12.2008., 00:05
korisnik i za sada sljaka...nego me jedino zeza to kaj cimnes im sms o stanju prometa i dobijes svakakv odg tj da si malo na 150 pa na 70 mb itd... inace sam zadovoljan...kaj se tice cijena koliko sam skuzio su najnize...
e sad imam 1gb prometa i za ovak surfanje je solidno...to sve ovisi ,naime posto imam na faxu fraj net tak da mi je ovo za kucnu uslugu inace bi morao uzeti 3gb

pobunjenik
08.12.2008., 14:10
Da skratim, za sada mi se jako sviđa, u ZGB - Dubrava odličan signal i još jedna odlična stvar - 3 mjeseca besplatno pošto sam više od 6mj korisnik Tele2 mreže.

jesi zic?jer su meni rekli da sam oslobodjen 3 mjeseca one nakade za frekvenciju tj onih 12kn...

PeGO
08.12.2008., 14:36
ja ga naručio i rečeno mi pošto sam ga uzeo na rezervaciju da imam 3 mj. besplatno sve a ne samo tih 12 kn

pobunjenik
08.12.2008., 14:50
a do sada jesi li dobio racun? i ako imas fraj 3 mjeseca je li to pokriva samo 1gb tj onaj paket koji su uzeo?
e da,da li imas problema s provjerom skinutog prometa do sada? jer prvo onaj program njihov pokazuje drugi iznos od onoga kad dobijes sms,a i sms zna stekati.jednom prilikom mi kaze da imam 150mb,a sutra dan da sam skinuo 40mb ?!?

PeGO
09.12.2008., 00:39
nije mi još došao račun. ali baš sam danas bio u zastupnika tele2 jer me malo zabrinula ova tvoja izjava :zubo: hehe i ponovljeno mi je isto. dakle imam mjesečno 3 GB besplatno 3 mjeseca :)

pobunjenik
09.12.2008., 08:15
odlicno... zao mi je kaj sam te scimao jer eto meni je bilo tako receno...

PeGO
09.12.2008., 13:38
odlicno... zao mi je kaj sam te scimao jer eto meni je bilo tako receno...
nema veze...bolje bit siguran :)

pivka
09.12.2008., 14:57
btw.USB i PCI kartica se u startu naplaćuju.cijena uređaja ovisi o paketu i trajanju ugovora.
naravno da ti na reklamama to nigdje ne kažu pa suprajz kad dođeš na prodajno mjesto,a u startu za stick moraš dat 195 kn.

PeGO
09.12.2008., 15:13
pa ja sam uzeo 3GB na 2 godine i dobio uređaj besplatno, pardon za 1 kn :zubo: hehe...pa normalno da uređaj košta...košta svugdi u svijetu :S i ne lažu oni na reklami samo treba dobro slušat...oni kažu "INTERNET VEĆ OD 65kn mjesečno" ;)

pobunjenik
10.12.2008., 18:13
da li netko od vas ima problema s ulogiranjem na IM ili neke mail servise?
stavljam to ovdje jer kad se spojim preko drugog providera sve 5,ali preko tele2 mi steka... i to se dogadja vec 2 dana

Tekkeitsertok
11.12.2008., 18:10
imam ja isti problem.... evo već treći dan nemogu na mailove.... msn.... uploadat sliku i tako neke stvari...... zvao sam prije pola sata tele 2..... gdje me se prvo htjela na brzinu riješiti ali sam joj rekao da je prije dva dana sve radilo kako treba pa je provjeravala međutim ništa....... kaže da sam prvi koji se pritužio na takvo nešto i da je najvjerojatnije preopterećenje mreže pa da se strpim da oni nemogu ništa (baš me zanima tko će onda) :mad: u svakom slučaju tužite im se da to riješe pošto kaže da sam ja prvi kojim ne radi.....
surfanje zasad ide normalno.... kao što je "pobunjenik" napisao preko drugog provajdera sve radi kako treba.......
evo od danas nemogu ni postati na forum nego moram preko drugog provajdera :mad::flop:

pobunjenik
13.12.2008., 08:44
evo napokon da sam uspio napisati post ovdje...vec par dana mi je i to blokirano... zvali su me iz tele2 i rekli kako je ipak problem s njihove strane jer su ih ljudi zvali i potuzili se na iste stvari...gmail i msn i dalje ne delaju,ali eto barem mogu na forumima pisati... btw rekli su da ce pocetkom tjedna to sve popraviti

pobunjenik
13.12.2008., 14:24
edit jos i dalje imam problema oko postanja...fkt ne znam ali se nadam kako ce ovo brzo srediti

pobunjenik
16.12.2008., 09:27
evo ga...koliko vidim rijesili su problem,napokon. samo me zanima hoce li se ovo ponoviti jer prakticno nismo molgi korisiti internet kak spada. isto me zanima hoce li se na koji nacin iskupiti za ovaj propust.

PeGO
05.01.2009., 19:33
moram reć da sam prezadovoljan brzinom na tele2...imam i vipov net ali tele2 je puno brži (črnomerec)...imam jedno pitanje...zna li netko kako u outlooku postavit outgoing servere jer primam mailove ali ih nemogu slat iz outlooka...

Ida Bauer
13.01.2009., 13:07
Meni je veza i brzina OK,ali mi se komp žešće zamrzava od prvog dana korištenja..ima netko taj problem?...i da,koristim safely remove hardware

pobunjenik
15.01.2009., 11:57
kak mislis "zamrzava"? nego za racun i ovih 3mj besplatno,dobio sam racun i sad mi nikaj nije jasno...naime oni su mi odbili 190 kn za potrosene mb (nisam presao 1GB) ali i dalje naplatili 125 kn ?!? kaj to znaci da bu nam naplacivali 125kn potrosio cak i ne upalio net i plus ono kaj smo potrosili?

Ida Bauer
15.01.2009., 14:20
kak mislis "zamrzava"?

Zablokira sve osim neta.Dok je stick prištekan i na netu sam ne mogu otvoriti većinu programa i dokumenata na kompu,ne mogu ga ni softverski resetirati ni ugasiti.Dok nema sticka sve je OK.:ne zna:Više puta mi ni ne želi otvoriti saftly remove hardware.Nekad mi radi samo Chrome a Explorer ne želi.Sve to od kad koristim Tele2.Kaj da radim?:ne zna:

Blade76
15.01.2009., 14:25
evo ja koristim od tele2 stick za internet od 1Gb i odličan je:top:

Blade76
15.01.2009., 14:28
kak mislis "zamrzava"? nego za racun i ovih 3mj besplatno,dobio sam racun i sad mi nikaj nije jasno...naime oni su mi odbili 190 kn za potrosene mb (nisam presao 1GB) ali i dalje naplatili 125 kn ?!? kaj to znaci da bu nam naplacivali 125kn potrosio cak i ne upalio net i plus ono kaj smo potrosili?

ti potrošio Mb-e ili ne taj mjesec ti plačaš 125kn

pobunjenik
15.01.2009., 15:23
blade76- to kuzim ali jel to onda znaci da ce svaki mj napisati GPRS prijenos podataka i ispod tu istu cifru navesti kao popust? malo kompliciraju. nego me zanima kaj s onim 3mj besplatnog,jer gore mozete procitati da je netko spomenuo da ima 3mj besplatno, meni je prvo receno da sam oslobodjen naknade,pa su tu rekli da mi koji smo dobili preko rezervacije imamo 3mj besplatno neta uopce...

Ida Bauer-da li mozda koristis kakav sidebar na kompu? jer ne vidim zkj bi ti stekalo,cudno mi je...meni normalno radi mozilla,cak i na IE mi je sve bilo u redu.

Ida Bauer
16.01.2009., 00:31
Ida Bauer-da li mozda koristis kakav sidebar na kompu? jer ne vidim zkj bi ti stekalo,cudno mi je...meni normalno radi mozilla,cak i na IE mi je sve bilo u redu.
Ne koristim..evo npr.hoću pokrenuti TV karticu i ne radi,ištekam stick i odmah se pokrene:ne zna:,ista stvar sa IE i sl.

pobunjenik
16.01.2009., 09:24
stvarno ne vidim u cem bi ti mogao biti problem...jesi zvala tele2 sluzbu i njih pitala? jer je ocito da zbog sticka ti steka nkj. mozda da pitanje uputis u hardware sekciju?
nazlost nemrem ti pomoci,ali bum se raspitao jos pa ako nkj nadjem stavim ti tu odg.

Znatiželjko
16.01.2009., 15:33
nemre ti nitko upasti ni na VMC ni na USB.
Budi bez brige!

Ako je ovo istina super,iako neznam zašto nemože upasti,ako neko zna bio bi mu zahvalan .Jedna briga manje,iako ću još neko vrijeme sumnjičavo kontrolirati promet.:kava:

PeGO
16.01.2009., 23:53
vmc je kao lan mreža a ne kao wlan ;) eto zašto ne može upast u mrežu niko....znači kao da imaš modem spojen preko usb-a...nema wireless-a ;)

pobunjenik
21.01.2009., 13:33
draga "telad" :D evo novosti,rekli su mi kako se ipak ne mora platiti tih 125kn da su to kao krivo napisali na racunu bla bla bla i da se uzme opca uplatnica i od racuna smanji taj trosak tj 125kn u mom slucaju ili 195 u slucaju od 3GB. za svaki slucaj eto nazovite sluzbu za korisnike i raspitajte se. btw fkt bi mogli nacin poslovanja i informiranja prilagoditi vremenu u kojem zivimo. jer ako vec nastupi negdje problem zkj to ne stave na net stranicu ili je eto njima draze da svakog korisnika cuje pojedinacno...

PeGO
22.01.2009., 13:53
hvala na inf :)

isto ću ja zovnit pa priupitat zašto nema 3 mjeseca besplatno kad su obećali....malo im je to u k....ono rezerviraj pa ćeš imat 3 mjeseca besplatno a na kraju ništa od toga...mater im...

sarcastic
31.01.2009., 23:25
pozdrav svima!
pitanje: kako kod vas šljaka statistika?znam da se ne može po njoj ravnati,ali meni je razlika između nje i stvarno napravljenog prometa preko 500MB i to mi je malo čudno...

znam da im mogu poslati poruku za provjeru računa,ali svaka poruka je 29lipa (nije stvar u novcima) ali baš imam osjećaj ko da me netko na taj način potkrada... :mad:

pobunjenik
01.02.2009., 08:48
ovak ti je stanje, ova statistika na programu je losa,kao kaj si primjetio i mene su iz sluzbe preporucili da saljem sms na taj br,ali koliko znam te poruke se ne naplacuju. jedino ako saljes na neke druge brojeve sms. znaci meni ni na jednom racunu nisu zaracunali te poruke na 880
btw. receno mi je kako ce dolaziti opomene za neplacanje racuna ali da se to zanemari,u svakom slucaju za svaki problem samo zovite sluzbu za korisnike ili preko e-maila im posaljite prigovor,
pozdrav svima,uzivajte

sarcastic
01.02.2009., 14:05
pa piše u promo materijalu da se poruka naplaćuje 29lipa...
danas,dakle tek je 1.2. mi je došla poruka (sama od sebe) da sam potrošila sve MB u paketu (imam 1gb) a kad sam poslala poruku piše 15-ak MB-a... ma ti ljudi fakat nisu normalni...

ne želim nikoga vrijeđati,ali služba za korisnike im je nikakva...
imala sam problema sa signalom i zovem ih,kaže žena da provjerim na netu pokrivenost signalom (kako da ga provjerim ako ne mogu uopće na net?!)

bilo je još par primjera,al ko bi ih se sad sjetio...ugl. mislim da tamo postave bilo koga pa da zavlači ljude...

pobunjenik
02.02.2009., 11:38
ako netko zna mozda -vidim da je tele2 u suradnji s carnetom izdao isto mob net samo kaj je jeftiniji,naime 1gb je 65 kn,a 3 gb 125 ... ovo kaj mene zanima da li se moze prebaciti na to? jer znam da mozemo prebaciti paket s 1gb na 3gb i od sljedeceg mj jednostavno placamo tu naknadu...

btw .kaj se tice ovih brojaca,ne znam kaj da ti velim,meni je jucer do predvecer isto izbacivalo jednu te istu poruku,ocito im treba vremena da dojdu k sebi kak bi se reklo

Ida Bauer
10.02.2009., 18:57
Smradovi su me isključili 01.02. i dva dana sam bila bez neta pa sam ih nazavala da vidim u čemu je problem kad je račun uredno plačen,prvo su me usmjeravali na ovaj broj pa na onaj pa ovaj veli da nije on za to zadužen pa i drugi nije za to zadužen...i konačno mi se javi lik pa mi ne zna objesbiti pa me stavi na čekanje,pa velim da je sve uredno plačeno,pa me opet stavi na čekanje....pa me opet pita dal sam platila račun pa velim da jesam a on meni da nisam....pa ja velim da fakat jesam,pa on veli ''ali niste za 1. mjesec'':lol:,pa ja njemu lijepo objasnim da je 02.02. i da je nedjelja i da mi nije jasno kad sam ja to točno trebala platiti račun za prvi mjesec kad je u petak bio zadnji dan u mjesecu,a račun mi nije baš došao u nedjelju 02.02.:rofl: a niti neće doći još kojih tjedan dana a niti ne znam koliko sam prometa napravila..pa je počeo muljati nešto ko da sam zadnja glupača na svijetu i uključio me natrag:s...do danas računa još uvijek nema al ja sam ga kao već prije završetka obračunskog razdoblja trebala platiti:s....
...i sad hoću provjeriti stanje računa slanjem MB na 880 i natrag mi dolazi ''ključna riječ nije pronađena''...e sad su mi se stvarno već popeliiiiiii...šaljem im ''je..... si mater'' na 880 pa možda dođe natrag stanje računa...:kava:

Japac
10.02.2009., 19:32
Smradovi su me isključili 01.02. i dva dana sam bila bez neta pa sam ih nazavala da vidim u čemu je problem kad je račun uredno plačen,prvo su me usmjeravali na ovaj broj pa na onaj pa ovaj veli da nije on za to zadužen pa i drugi nije za to zadužen...i konačno mi se javi lik pa mi ne zna objesbiti pa me stavi na čekanje,pa velim da je sve uredno plačeno,pa me opet stavi na čekanje....pa me opet pita dal sam platila račun pa velim da jesam a on meni da nisam....pa ja velim da fakat jesam,pa on veli ''ali niste za 1. mjesec'':lol:,pa ja njemu lijepo objasnim da je 02.02. i da je nedjelja i da mi nije jasno kad sam ja to točno trebala platiti račun za prvi mjesec kad je u petak bio zadnji dan u mjesecu,a račun mi nije baš došao u nedjelju 02.02.:rofl: a niti neće doći još kojih tjedan dana a niti ne znam koliko sam prometa napravila..pa je počeo muljati nešto ko da sam zadnja glupača na svijetu i uključio me natrag:s...do danas računa još uvijek nema al ja sam ga kao već prije završetka obračunskog razdoblja trebala platiti:s....
...i sad hoću provjeriti stanje računa slanjem MB na 880 i natrag mi dolazi ''ključna riječ nije pronađena''...e sad su mi se stvarno već popeliiiiiii...šaljem im ''je..... si mater'' na 880 pa možda dođe natrag stanje računa...:kava:

Ili si se ti zbunila ili oni :) racun za prvi mjesec nisi platila 2.2.? nemam njihov internet, ali imam preplatu za mobitel... obicno to platim onaj zadnji dan prije iskljucenja, nekad i taj dan, ali to je vise od mjesec dana od zavrsetka mjeseca za koji placam.... onda me redovno iskljuce, ja nazovem da je placeno, ukljuce me... ljepo je sa njima poslovati:)

Ida Bauer
11.02.2009., 13:14
i kako da onda provjerim stanje računa?:ne zna:

pobunjenik
14.02.2009., 09:01
moras poslati MB? na taj broj ne samo MB, a na racunu pise da se cak i moze poslati "tpo" ali npr meni to ne dela. nego spreha kak sam uzeo negdje 27. u mjesecu ja sam dobil odmah racun do 30 ili 31 eto kao za taj mjesec :D i sad da li su oni meni zaracunali tih 3-4 dana kao "mjesec" i ako da onda tih 3mj bez naknade su zapravo 2 mjeseca i 3-4 dana

TincH
26.02.2009., 22:58
Ja sam mislila uzeti kod njih, ali nekako me obeshrabrujete :D

PeGO
27.02.2009., 12:48
ma uzmi...nećeš požalit....imaju bolji signal od vipovog (iako mi je to na prvu bilo jako čudno)...

i ljudi točan je onaj brojač potrošnje koji se instalira uz tele2....samo treba zbrajat upload i download...meni na ispisu došlo u kilobajt....i inače došao mi je prvi račun s onim popustom na rezervaciju 9.99kn :)

TincH
28.02.2009., 13:10
Mislim da budem uzela :)
Stvarno su povoljni, a vjerujem da će se i širiti. Tip u dućanu na Iblerovom je bio korektan, rekao mi je gdje ima signala, a gdje je slab, nije pokušavao muljati.

Imali smo doma nakon t-coma nekoliko malih net operatera, i svaki je nakon početnih teškoća počeo normalno radit. Brijem da bu isto s Teletom.

Na kraju smo ipak dobili više nego izgubili, računi su doslovce 5 puta manji, a uslugom smo zadovoljni. Par prekida veza i sitnih sranja već smo zaboravili.

pobunjenik
14.03.2009., 09:23
da vas pitam nekaj,je li vam se dogodilo da evo kao meni,znaci dopisujem se s par ljudi i tu sam na forumu i pogledam stanje i pise mi kako je skinuo 40tak mb,a nisam nikaj skidao niti se ikaj automatski skida tipa av ili neki upgrade...
i to mi je vec drugi put tako...

PeGO
14.03.2009., 10:05
mislim da on cijelo vrijeme ima download i upload, mali dok je upaljen...probaj isključit i msn i browsere i sve i ostat samo spojen na net i pratit statistiku...vidjet ćeš na grafu da je uvijek neki mali upload i download...

jbg to je mobilni net...šalje i prima signal stalno ;)

Dardevil 1977
17.03.2009., 22:04
Odgovor oko pitanja u vezi servera za poštu: mail.tele2.hr

juretherebel
18.03.2009., 14:05
Kolko sam ja shvatio ova tema je otvorena sa tele2 internetom za mobitele(aj možete ga nazvat i mobilnim internetom) ,al pod mobilni internet se obično podrazumijeva internet na usb ili onom kartičnom prijamniku koji je za laptope većinom...

PeGO
18.03.2009., 17:39
pa o ovima za komp i pričamo...isto se zove mobilni internet...nije mobilni internet samo za mobitele nego i za komp ;)

lie
31.03.2009., 13:57
ovak, ne znam jel ko jos imao ovakav problem, ugalvnom , imam tele2carnet 3g i do danas mi je sve normalno radilo, povezem se i radi i onda me nakon par minuta iskljuci sam od sebe i vise mi ne prepoznaje usb niti nis, mislim koji vrag se odjednom dogodi, izvadila sam van i pokusala stavit usb da vidim jel on funkcionira i normalno radi, vratim opet tele2 usb i nista, kad otvorim tele2 program govori da device is unavailale or disconnected ...naravno da sam zvala sluzbu za korisnike al nea koristi od njih.....jel neko moze pomoci ?

PeGO
31.03.2009., 14:53
i meni se događalo...ja resetiram komp ili ubacim tele2 stick u drugi usb i radi normalno ;)

lie
31.03.2009., 22:44
probah, sve utore iskoristih i jos jedan dodatni sa 4 ...ma sutra ga nosim u tele2 centar informaticaru da sredi, mozda je otisao stik k vragu jer sam na cimericinom laptopu probala i nista , uopce ne daje tragove zivota ..fala svejedno :)

PeGO
02.04.2009., 12:02
moguće da je crk'o...imaš garanciju valjda :zubo: heh

lie
02.04.2009., 20:17
a ne znam jel sam po sebi stick ima garanciju al posto je na ugovor na god dana mislim da je to to, a papire imam...nosim ga sutra pa da vide..

PeGO
02.04.2009., 21:38
a ne znam jel sam po sebi stick ima garanciju al posto je na ugovor na god dana mislim da je to to, a papire imam...nosim ga sutra pa da vide..
ima ti stick garanciju godinu dana...znam jer sam se ja nasmija kad sam uzima...uzeo pretplatu na 2 godine a dobio garanciju na stick 1 godinu...inače dosad šta god sam uzima na 2 godine pretplate bila je i garancija tolika :mig::rofl:

lie
03.04.2009., 08:56
oke puno fala :)

lion406
03.04.2009., 14:53
Pozz svima !

Zanima me naime zato jer radim takav posao (željeznica), pa sam naravno svako malo na putu i kad si ponesem laptop htio bih se spojit na net dok imam vremena iliti mira pa malo da pročešljam po forumima na kojima sam član i tako nešto slično (znači ne dolazi u obzir bilo kakvo skidanje velikih file-ova iliti gledanje YouTube filmića, svjestan sam da to guta promet )...

Dolazim do problema koga izabrati....naravno vuče ma Tele2 jer kod njih je najjeftinije (koristio bi onaj najpovoljnjiji net od 65 kn/mj.+ 10 kn frekvencija, student sam uz rad pa mogu koristiti onaj Tele2CARNet....

E sad kako oni funkcioniraju tj. kakva je njihova pokrivenost (pogotovo uz prugu tj. željezničku mrežu pruga, tipa Zgb.- Rijeka, Zgb.- Novsak- Vinkovci, Zgb. - Koprivnica, Zgb. - Sisak), tj. koju vrstu veze bi mogao koristiti u takvim dijelovima RH ?

Znači za kraj pošto sam zainteresiran za Tele2 zanima me kako oni pokrivaju RH tj. da li koriste samo svoju infrastrukturu ili se služe iznajmljivanjem (tipa Vipnet-a koliko sam znao o tome)...

Ili mi je bolje uzet T-mobile ili VIPnet...inače imam broj od VIP-a i njihov sam preplatnik

Hvala svima unaprijed na bilo kakvoj pomoći !

Pozz !!!

PeGO
03.04.2009., 16:16
ja sam jako zadovoljan tele2 internetom (mislim na pokrivenost mreže) dok imam i vip i mogu reć da je teško smeće...u centru zagreba mi ne radi net....što se tiče putovanja...na tele2 ćeš imat signal di ima naselja :zubo: dok nema nikakvog naselja neće ti radit tako da mislim da ti na dionici ZG-RI neće radit kad napustiš zg i dok se ne približiš rijeci....u karlovcu će ti radit :)

lie
03.04.2009., 20:13
Pozz svima !

Zanima me naime zato jer radim takav posao (željeznica), pa sam naravno svako malo na putu i kad si ponesem laptop htio bih se spojit na net dok imam vremena iliti mira pa malo da pročešljam po forumima na kojima sam član i tako nešto slično (znači ne dolazi u obzir bilo kakvo skidanje velikih file-ova iliti gledanje YouTube filmića, svjestan sam da to guta promet )...

Dolazim do problema koga izabrati....naravno vuče ma Tele2 jer kod njih je najjeftinije (koristio bi onaj najpovoljnjiji net od 65 kn/mj.+ 10 kn frekvencija, student sam uz rad pa mogu koristiti onaj Tele2CARNet....

E sad kako oni funkcioniraju tj. kakva je njihova pokrivenost (pogotovo uz prugu tj. željezničku mrežu pruga, tipa Zgb.- Rijeka, Zgb.- Novsak- Vinkovci, Zgb. - Koprivnica, Zgb. - Sisak), tj. koju vrstu veze bi mogao koristiti u takvim dijelovima RH ?

Znači za kraj pošto sam zainteresiran za Tele2 zanima me kako oni pokrivaju RH tj. da li koriste samo svoju infrastrukturu ili se služe iznajmljivanjem (tipa Vipnet-a koliko sam znao o tome)...

Ili mi je bolje uzet T-mobile ili VIPnet...inače imam broj od VIP-a i njihov sam preplatnik

Hvala svima unaprijed na bilo kakvoj pomoći !

Pozz !!!

dvije godine sam bila na ugovoru sa tmobileom i niposto ti ne preporucam

pobunjenik
06.04.2009., 21:55
evo ako je netko na tele2 carnet pa da vas pitam kako provjerite stanje s MB? jer kad cimnem sms definitivno mi krivo pokazuje, u 2 dana da je bilo 2 mb prometa npr...
a opet ni onaj u programu mjerac nije bas tocan...

PeGO
07.04.2009., 10:31
evo ako je netko na tele2 carnet pa da vas pitam kako provjerite stanje s MB? jer kad cimnem sms definitivno mi krivo pokazuje, u 2 dana da je bilo 2 mb prometa npr...
a opet ni onaj u programu mjerac nije bas tocan...
meni brojač pokazuje uredno

jeli zbrajaš upload i download...ja zbrojim i ispadne mi točno u kilobajt

GoldenSurferFromCRO
15.04.2009., 10:27
Haj, narode! imate li kakav savjet, za Tele2 se kaze da je najjeftiniji, pa postavljam ovdje slijedece pitanje: Treba mi mobilni internet za najvise 7 dana surfanja. (Postoji li mobilni internet na bon? Meni ne treba pretplata....treba mi smao 4 do 7 dana surfanja na laptopu izvan ZG u gardicu Knin) Ima li u Kninu dovoljno signala, ali mene najvise brine pretplata na mobilni internet. ja bih samo tjedan dana. ima li takav USB mobilni internet za laptop?

Pimpinell@
15.04.2009., 10:31
Vip USB stick 151 kunu i T-com USB stick 148 kuna...

sve skupa 100 kuna 100 kb

PeGO
15.04.2009., 11:00
Vip USB stick 151 kunu i T-com USB stick 148 kuna...

sve skupa 100 kuna 100 kb

al nije 100kn = 100 MB

GoldenSurferFromCRO
15.04.2009., 11:10
Jel 100Mb dovoljno za 7dnevno surfanje?

jel to USB na odredjeni rok? Mislim ak potrosim 100MB onda USB prestaje s radom a time i ugovor s operaterom?

PeGO
15.04.2009., 17:16
Jel 100Mb dovoljno za 7dnevno surfanje?

jel to USB na odredjeni rok? Mislim ak potrosim 100MB onda USB prestaje s radom a time i ugovor s operaterom?
mislim da kad dođeš do 100MB da više nećeš moć surfat dok ne obnoviš račun novim bonom....

a što se tiče jel ti dovoljno 100MB za 7 dana...je ako ćeš samo mail slat i primat (ito bez slika) :mig:

ja potrošim surfajući cca 100 MB dnevno :)

GoldenSurferFromCRO
15.04.2009., 19:48
Dobro, neka bude i 512 MB, samo da je dostupno, pomagajte drugovi, da li postoji takav bon za bilo kojeg operatera, ne mora biti Tele2 ako misle da Tele2 ne pokriva cijelu zemlju. Radi se o gradiću Kninu, pa zato se raspitujem za bon mobilnog interneta....!!! Koji je nejjeftniji i najbolji, po mogućnosti od 4 do 7 dana surfanja!

lie
15.04.2009., 21:51
svi operateri ti imaju stick na bonove, i mislim da je ista cijena 100 kn - 100 mb i ovisno sta ti trea na netu moze i ne mora biti dovoljno, npr. ak treas slat mejlove i citat nest onda je ok, al forum, fejs slike download i ostale stvari definitivno ne ...mozda da uzmes vip ak se radi o kninu, ne znam za tele2 porkivenost..pitaj u nekoj njihovoj podruznici

e da, i oni nisu na nikakav ugovor, kad hoces koristit kupis bon i imas lovu na njemu dok ne potrosis megabajte tako da je to skroz ok

PeGO
15.04.2009., 22:46
...mozda da uzmes vip ak se radi o kninu, ne znam za tele2 porkivenost..pitaj u nekoj njihovoj podruznici

baš obrnuto....ja imam i vip i tele2...doduše na pretplatu ali vip mi nema signala u centru zagreba a kad idem vlakom za ZG u kninu imam signala na Tele2 ;)

GoldenSurferFromCRO
16.04.2009., 07:46
Hm, hm, za forum i fs je premalo?! 100Mb za 100kn, mislim da to nije jeftino.
Treba mi za msn i za fs. Koliko otprilike treba za 4 dana surfanja? 512 MB? znaci 500 kn? Za 4 dana?

lie
16.04.2009., 10:45
Hm, hm, za forum i fs je premalo?! 100Mb za 100kn, mislim da to nije jeftino.
Treba mi za msn i za fs. Koliko otprilike treba za 4 dana surfanja? 512 MB? znaci 500 kn? Za 4 dana?

a gle, tesko je biti sad objektivan i tocno ti reci koliko ces ti potrosit..i naravno da je to najskuplja varijanta ...nego, jel tebi treba taj internet samo na 4 dana sada ili svaki mjesec?

GoldenSurferFromCRO
16.04.2009., 10:55
Samo na 4 dana!
Ali postoji mogucnost da se bon ponovo aktivira recimo za dva mjeseca kada se ide opet nazad u Knin.
Reci koliko je to dovoljno prometa samo MSN i Facebook?
Jel dovoljno 100Mb za 4 dana, ako se svaki dan dopisuje preko MSN i malo pogleda na fejsu?

scripta elegans fe
16.04.2009., 11:21
Samo na 4 dana!
Ali postoji mogucnost da se bon ponovo aktivira recimo za dva mjeseca kada se ide opet nazad u Knin.
Reci koliko je to dovoljno prometa samo MSN i Facebook?
Jel dovoljno 100Mb za 4 dana, ako se svaki dan dopisuje preko MSN i malo pogleda na fejsu?

vec ti je ranije odgovoreno da nece... pogotovo ne za fejz :rolleyes::D jer on ima hrpetinu slika, a to guta...

GoldenSurferFromCRO
16.04.2009., 11:54
Znaci samo za MSN i 100Mb bude dosta za 4 dana, hm, hm, ok, onda tako....hvala svima. Sada isem u Tele2 uzeti bon za mobilni internet....

bokya22
06.05.2009., 21:17
Pozdrav...
Imam jedno pitanjce..za sve one koji imaju tele2 internet...ovako zanima me kako ste zadovoljni signalom..koja vam je brzina u podrucjima hspda signala jel je bar blizu onih 7,2Mbit-a...kako skida podatke,jel blokira...i zanima me jos jel bolje uzet USB MODEM HUAWEI E180 ili PCI MODEM HUAWEI E870...sto bolje funkcionira???....ma zanima me jer mislim uzet paket od 3gb,a nezelim se bas "zaletjeti"...inace po karti pokrivenosti u mom gradu ima HSPA signala...
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.....
Pozz..

PeGO
07.05.2009., 00:11
Pozdrav...
Imam jedno pitanjce..za sve one koji imaju tele2 internet...ovako zanima me kako ste zadovoljni signalom..koja vam je brzina u podrucjima hspda signala jel je bar blizu onih 7,2Mbit-a...kako skida podatke,jel blokira...
Pozz..
meni je i u Zagrebu (sv.duh) i u Pločama brzina odlična, nema blokiranja, skida podatke jako brzo (nisam provjeravao točnu brzinu ali na prvu ne izgleda sporije od maxADSL-a). Prezadovoljan sam signalom, mislio sam da će bit puno sporiji kad sam ga uzimao

i zanima me jos jel bolje uzet USB MODEM HUAWEI E180 ili PCI MODEM HUAWEI E870...sto bolje funkcionira???....
Pozz..ja imam usb modem jer sam kupovao tele2 net zbog asusa eee PC koji ima samo USB utore :)

meni je modem odličan sad neznam jeli bolji usb ili pci ali mislim da nema neke bitnije razlike osim što ovaj skoro ne viri vanka iz laptopa a ovaj usb je ko malo veći stick :)

ma zanima me jer mislim uzet paket od 3gb,a nezelim se bas "zaletjeti"...inace po karti pokrivenosti u mom gradu ima HSPA signala...
moja preporuka ti je definitivno prije svega 3gb, nemoj ić ispod jer ćeš se zajebat :)

a ja imam i vip i signal mi je u Zagrebu užasan, o Pločama ti neću ni govorit :)

neznam kakav je T-mobile-ov (jedino što znam da je preskup)

Moj prijedlog ti je definitivno Tele2 :)

Eto nadam se da sam pomogao :)

bokya22
07.05.2009., 16:10
meni je i u Zagrebu (sv.duh) i u Pločama brzina odlična, nema blokiranja, skida podatke jako brzo (nisam provjeravao točnu brzinu ali na prvu ne izgleda sporije od maxADSL-a). Prezadovoljan sam signalom, mislio sam da će bit puno sporiji kad sam ga uzimao

ja imam usb modem jer sam kupovao tele2 net zbog asusa eee PC koji ima samo USB utore :)

meni je modem odličan sad neznam jeli bolji usb ili pci ali mislim da nema neke bitnije razlike osim što ovaj skoro ne viri vanka iz laptopa a ovaj usb je ko malo veći stick :)

moja preporuka ti je definitivno prije svega 3gb, nemoj ić ispod jer ćeš se zajebat :)

a ja imam i vip i signal mi je u Zagrebu užasan, o Pločama ti neću ni govorit :)

neznam kakav je T-mobile-ov (jedino što znam da je preskup)

Moj prijedlog ti je definitivno Tele2 :)

Eto nadam se da sam pomogao :)
Ok..puno hvala na odgovoru...nego daj molim te ako imas mogucnosti mozes provijerit koja ti je tocno brzina na speedtest.net
zanima me jel vise od 2 mbita ili manje...evo jos jedanput hvala na odgovoru...Pozzz..

PeGO
07.05.2009., 23:16
http://www.speedtest.net/result/468788394.png (http://www.speedtest.net)

eto sad izmjereno...iako mi je ovaj upload malo čudan :)

bokya22
08.05.2009., 09:22
http://www.speedtest.net/result/468788394.png (http://www.speedtest.net)

eto sad izmjereno...iako mi je ovaj upload malo čudan :)
Ok..pa to dosta dobra brzina,sto se tice downloada.,a upload mi nije bas ni bitan...Puno hvala na odgovoru..

bubica
10.05.2009., 18:37
Vako. Treba mi net na tri mjeseca, na mjestu koje jako volem ali više-manje bogu-iza-nogu (Baška). Net mi treba za MSN i Fejs :brukica: :Ovisna:

Dial-up sucks. To sam koristila prošlih godina (preko Globalneta) i užasno ali UŽASNO je sporo... Fejs se otvara pet minuta, yahoo mail isto toliko, a ako napravim grešku i probam ih otvorit u isto vrijeme sve se lijepo zablokira.

Jel ima ko kakav pametan savjet, osim 'skini se sa neta i get a life'?? :moli: :moli:

PeGO
10.05.2009., 22:54
imaš ovaj 3gb ali ako ne potpišeš ugovor na 24 mjeseca (jbg kad tebi treba samo 3mj) onda te usb ili pci modem košta oko 600kn + 205kn svaki mjesec korištenja ali nisi obavezan plaćat nakon 3 mj (tj. možeš raskinit ugovor bez naknade). moja preporuka ti je to jer ovi netovi preko bonova su preskupi 100mb cca 100kn

hellie
13.05.2009., 14:16
da li se može koristiti ovaj mobilni internet na bonove na normalnom kompu. prijateljica nema tel. priključak (ni tel. žice ni ništa) pa ne može uzeti ništa od normalnih.

PeGO
13.05.2009., 15:25
može. samo uštekaš usb i voziš :)

ne treba ti tel. linija ni ništa :)

GuardianAngel
18.05.2009., 11:22
Imam već 5-6 mjeseci Tele2 wireless s paketom 1 GB, i dosta sam zadovoljan.
I konačno mi se desio problem. Jučer sam dobio poruku od Tele2 da je moj paket podataka popunjen, ostvario sam max promet i da će mi daljnji promet naplaćivati po važećem cjeniku. OK. Odoh pogledati u brojač prometa koji dolazi sa programom, i tamo piše da sam ostvario cca 350 MB prometa ovaj mjesec.
Malo sam se počeškao, i shvatio da taj Tele2 vrag brojač radi krivo, jer je neki dan pisao promet od 400 i nešto MB. Očigledno neki bug. a možda i namjerno?

No, da se vratimo na temu. Treba mi neki brojač prometa (download i upload) koji bi radio sa Tele2 wireless uslugom, pa ako netko zna za kakav koristan program, da ne skidam jedan po jedan i shvatim da rade samo s Iskonom, MaxADSL i sl.

Fala društvo!

goranbo
18.05.2009., 12:29
Meni je odlicno koristio BWMeter, posenio korisna opcija je sto mozes stavit dijagram prometa kao ikoicu u Taskbar notificationa area

PeGO
18.05.2009., 13:04
inače temu o tele2 imaš OVDJE (http://forum.hr/showthread.php?t=391564&page=4)

meni inače i ovaj od tele2 radi vrhunski...točno u kilobajt mi dođe na ispisu...pogledaj na njemu tih 350MB koji ti je datum jer se zna (barem meni) resetirat

GuardianAngel
18.05.2009., 13:17
inače temu o tele2 imaš OVDJE (http://forum.hr/showthread.php?t=391564&page=4)

meni inače i ovaj od tele2 radi vrhunski...točno u kilobajt mi dođe na ispisu...pogledaj na njemu tih 350MB koji ti je datum jer se zna (barem meni) resetirat

ma ni ja do sada nisam imao problema, i onda mi jučer servira poruku da sam potrošio.... pa ako ima tendenciju reseta tu i tamo, bolje mi je instalirati dodatni brojač, da barem otprilike znam gdje sam s potrošnjom.

SHYRAH
18.05.2009., 17:51
I konačno mi se desio problem. Jučer sam dobio poruku od Tele2 da je moj paket podataka popunjen, ostvario sam max promet i da će mi daljnji promet naplaćivati po važećem cjeniku. OK. Odoh pogledati u brojač prometa koji dolazi sa programom, i tamo piše da sam ostvario cca 350 MB prometa ovaj mjesec.
Malo sam se počeškao, i shvatio da taj Tele2 vrag brojač radi krivo, jer je neki dan pisao promet od 400 i nešto MB. Očigledno neki bug. a možda i namjerno?

No, da se vratimo na temu. Treba mi neki brojač prometa (download i upload) koji bi radio sa Tele2 wireless uslugom, pa ako netko zna za kakav koristan program, da ne skidam jedan po jedan i shvatim da rade samo s Iskonom, MaxADSL i sl.

Fala društvo!

NetLimiter 2 Monitor

http://www.netlimiter.com/download.php

tk.nike
18.05.2009., 19:01

Fala društvo!

ja isto iman na kompu tele2 posto neman tel prikljucak, a to ti je zato šta ne isključiš program kako treba pa ne spremi podatke (tako je bar u mene) kad ne isključim program nego samo kpmp on to ne sejva

GuardianAngel
19.05.2009., 07:16
ja isto iman na kompu tele2 posto neman tel prikljucak, a to ti je zato šta ne isključiš program kako treba pa ne spremi podatke (tako je bar u mene) kad ne isključim program nego samo kpmp on to ne sejva

Ja gasim kako treba... Hm, mislim da ću morat malo popričat s curom :tuctuc:

:D

hellie
19.05.2009., 14:47
imaš ovaj 3gb ali ako ne potpišeš ugovor na 24 mjeseca (jbg kad tebi treba samo 3mj) onda te usb ili pci modem košta oko 600kn + 205kn svaki mjesec korištenja ali nisi obavezan plaćat nakon 3 mj (tj. možeš raskinit ugovor bez naknade). moja preporuka ti je to jer ovi netovi preko bonova su preskupi 100mb cca 100kn

pita bubica gdje to može kupiti. odnosno, što je najbolje za nekih 6 mjeseci do 1 god korištenja.

deedeedee
23.05.2009., 15:10
erm. kako minjam paket? :brukica:

llely
07.07.2009., 22:38
ovakoc .. treba mi internet na kraće vrijeme .. cca mjesec dana .. malo pregledati mailove, platiti koji račun, pročitati vijesti..eventualnoooo face na kratko ... naravno uzela bi prepaid internet pa mi se tele2 čini nekako najisplativiji.. da li sam u pravu? Boravit ću u Zagrebu, u bolnici pa čisto malo da imam laptop uza sebe ..

PeGO
08.07.2009., 00:40
tako je...il prepaid il uzmi u nekog frenda (ako ima mobilni net) na mjesec dana pa plati račun :)

u ZG ćeš bar što se tele2 imat odličan signal...tele2 isproban na više lokacija u ZG (osobno) i radi odlično

deedeedee
09.07.2009., 14:11
erm. kako minjam paket? :brukica:

uglavnom, da se nadovežem. :zubo:

promjenili su mi paket krivo i stigao mi je krivi račun. umjesto sa 1gb carnet na 3gb carnet dobila sam 3gb normalni paket 70kn skuplji. :rolleyes:

kikach#10
09.07.2009., 18:52
e ljudi pliz help ak neko zna..dns sam kupila usb http://www.tele2.hr/mobilni_internet/mobilni_internet_na_bonove.html i ja to sve instaliram i sve kak pise i nece mi se spojit!!!
jel neko zna jel se moram prije negdje registrirat ili nesto? na racunu bi trebalo bit 100.00 kn tako da to ne bi trebao bit problem...
pliz help ako netko znaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tigrov friend
09.07.2009., 19:47
tako je...il prepaid il uzmi u nekog frenda (ako ima mobilni net) na mjesec dana pa plati račun :)

u ZG ćeš bar što se tele2 imat odličan signal...tele2 isproban na više lokacija u ZG (osobno) i radi odlično

tele 2 nemre nikako bit najpovoljnije sa 0.10kn po 100kb!!!
vip ima samo na gprs0 tarifi surf100 100mb za 30kn, tj 0.03kn za 100kb što je 3 puta manje, a možeš koristiti i vip fastnet program za sabijanje sadržaja surfanja i do 5-16x tako da su uštede vidljive, naravno ako koristiš mob kao modem a ima i isti program i za vipme data tarife gdje je 200mb 100kn ili 512mb 200kn a pretplatu ne moram niti spominjati gdje je največi paket od 1gb 90kn

PeGO
09.07.2009., 22:54
al kralju ja imam i tele2 i vip i vip nema signala skoro nigdi...učitavanje najgluplje stranice mi traje ko da sam na običnom modemu (ko '98.) a na tele2 imam signal brzine skoro isti ko u adsl-a....pa ti kako oćeš :)

dražee meni dat 10 lipa za kvalitetan signal nego 3 lipe pa da iskidam živce ;)

Tigrov friend
10.07.2009., 17:03
To kod tebe nema signala, ima onih kod kojih ima pa njima i pišem da ima i jeftinije da tele 2 laže kao i obično, a imaju sad i te mobajlovci 100mb za 20kn samo što se mora potrošiti kroz 24 sata do 1.9. poslije neče valjda bit tog ograničenja pa če bit 20kn 100mb pet puta jeftinije od telaca, ja ču njih tužit koliko to može lagat, pravi mafijaši a takve su im onda i reklame, ima to neke veze nije to napamet :cheers:

PeGO
10.07.2009., 20:09
To kod tebe nema signala...Zagreb. Klupica ispred HNK (strogi centar grada). Tele 2 leti. Vip pušiona :(

pa ti zamisli jel to ok...

lažu i jedni i drugi al je tele2 bolji i kvalitetniji...

Zodiac
10.07.2009., 20:50
PeGo, jesi li testirao tele2 u Splitu kako funkcionira? Uzeo bih njega za Split - Brač i još neke otoke pa me zanima kakva im je dostupnost, odnosno signal.

PeGO
10.07.2009., 23:20
split, tele2, lokacija autobusni kolodvor i gripe...signal odličan :)

Tigrov friend
11.07.2009., 01:15
Zagreb. Klupica ispred HNK (strogi centar grada). Tele 2 leti. Vip pušiona :(

pa ti zamisli jel to ok...

lažu i jedni i drugi al je tele2 bolji i kvalitetniji...

ne to nije ok zaista, jer ja nisam uspio jednom uspostaviti poziv na sred trga, tek kad sam se pomakao 20 metara... kažu trenutne nadogradnje sustava bla bla, ali tu imam umts, mob je modem, za surfati ok... nemam za 3 put više taman da je hsdpa hehe

goranbo
12.07.2009., 10:10
Pozdrav...
Imam jedno pitanjce..za sve one koji imaju tele2 internet...ovako zanima me kako ste zadovoljni signalom..koja vam je brzina u podrucjima hspda signala jel je bar blizu onih 7,2Mbit-a...kako skida podatke,jel blokira...i zanima me jos jel bolje uzet USB MODEM HUAWEI E180 ili PCI MODEM HUAWEI E870...sto bolje funkcionira???....ma zanima me jer mislim uzet paket od 3gb,a nezelim se bas "zaletjeti"...inace po karti pokrivenosti u mom gradu ima HSPA signala...
Pozz..

NE znam jeste li gledali an TV, ali ekipa s FER-a (neka strucna ekipa) je mjerila brzine mobilnog interneta od razlicitih provajdera, i mjerenja na 200-injao odabranih lokacija u RH su pokazala da je Tele 2 daleko najbolji i da ima u prosjeku 2X brzi download i 3X brzi upload. Ja sam se zaprepastio. Super rezultati za Tele 2, koji su uz to izgleda jos i najjeftiniji...

PeGO
12.07.2009., 17:25
kako ti krade novce? jeli ti lijeepo piše da ti je 3GB = 195kn + troškovi frekvencije (tako nešto) 12,5 kn = 207,5 kn i meni svaki mjesec dođe račun toliki...

što se tiče kvalitete signala mobilnog interneta, tu je tele2 bolji od vipa...za t-mobile neznam jer ga nisam probao

P.S. Evo pročitao sam članak i nigdi nee piše o mobilnom internetu piše isključivo o njihovim "akcijama" 0 kuna i te šeme...na mobilnom internetu toga nema...

uzmimo primjer reklame za tele 2 gdje glas u pozadini kaže "mobilni internet već od 65 kn". ljudi uvijek zaborave ovo VEĆ OD i onda kad oće 3GB a ovaj kaže to ti je 200 kn mjesečno onda ti kažeš a na reklami je rek'o 65 :S

malo treba čitat i to je sve

kikibela
14.07.2009., 16:45
Molim vas da mi odgovorite ima li Tele 2 signala na Braču? Gledala sam na njihovj stranici na padajućem izborniku ima samo jedno mejsto na Braču i to Pučišća ( ukoje ja naravno ne idem) al mi je malo nelogično da bi samo jedno mjesto bilo pokriveno? Ima li netko tko mi može odgovoriti da se ne zalijećem sa kupovinom? A kakva je situacija sa VIP-om ili T mobilom?

sagittarius_zg
17.07.2009., 19:24
Slično pitanje kao i kikibela: Ima li Tele 2 signala u Veloj Luci na Korčuli? Na njihovoj stranici navedeno je samo jedno mjesto u pdajućem izborniku, i to Korčula, a nekako mi se čini da se time misli mjesto a ne otok. Daljnje pitanje: Ima li Tele 2 signala na Lastovu,, koje uopće nije navedeno na njihovoj web stranici? Pitao sam prodavače u njihovom centru, ali oni gledaju istu web-stranicu i ništa više od toga ne znaju.

sagittarius_zg
18.07.2009., 12:34
Molim vas da mi odgovorite ima li Tele 2 signala na Braču? Gledala sam na njihovj stranici na padajućem izborniku ima samo jedno mejsto na Braču i to Pučišća...

Da odgovorim i sebi i Kikibelli: Bio sam u tele2 centru i prodavač mi je pokazao da se karta pokrivenosti može scrollati na sve strane, te se u mom slučaju vidi pokrivenost i na Lastovu i u Veloj Luci na Korčuli. Znači nisu samo navedena mjesta u padajućem izborniku pokrivena.

Što se tiče Brača, nisam provjerio, ali možeš sama provjeriti, samo polako i strpljivo, jer karta se otvara vrlo sporo, barem kod mene. No pretpostavljam da je signal prisutan na cijelom otoku, samo trebaš provjerit u kojoj boji odnosno u kojoj brzini. :-)

kikibela
18.07.2009., 12:39
Super hvala ti budem se naoružala strpljenjem i provjerila!

kikibela
18.07.2009., 21:49
Moje mjesto je dobro pokriveno, e sad samo da mi neka dobra duša odgovori za npr. bon od 100 kn koliko dana mogu malo prosurfati forumom, pogledati poštu, vidjeti malo e-zabu, nešto platiti ???????

snicla
21.07.2009., 14:31
ovakav internet nije vrijedan spomena ... i ja čuo za to neki dan i odem da provjerim na netu kada ono, shit ... ja sam na dial-up jer mi adsl trenutno nije dostupan tako da jedva otvaram stranice ali šta se može ... i samo običnim surfanjem ja u cca 2 sata napravim najmanje cca 20 MB, dakle preko tih interneta ja bih za ta 2 sata platio 20 kuna, dok ovako platim samo nekih 5 kuna, ako idem preko CarNet'a :flop:

To je isto kao T-com ovo web'n'walk..... onda ti prakticki 1 gb je 1024 kn....

Pa mobilni net ti nije za surfanje po svim mogucim siteoviam i pregledavanja novosti,bar meni net na mobu sluzi za pregledat mailove i tu i tamo otic na msn....i 10 mb mi traje do mjesec dana,nekad ni ne uspijem sve potrosit do datuma kad mi istice...

PeGO
21.07.2009., 15:58
ja potrošim 2 gb od 3 moguća mjesečno a stvarno i surfam i skidam s neta. dovoljno govori i da uploadam barem 2 stranice mjesečno (joomla, wordpress, obične html)....

snicla
21.07.2009., 20:03
ja pricam o mobilnom internetu,ne dslu -_-' ...

deedeedee
21.07.2009., 23:31
:confused: i PeGO priča o mobilnom internetu.

ja potrošim taman 3gb, a cijelo vrime ebayiram i forumiram i youtubeiram. :zubo:

snicla
22.07.2009., 00:19
Jao i ja sam budala....ispricavam se,ja zabrijao da vi prek mobitela trosite po 3 gb,onda se sjetih reklame od tele2 za onaj stick i ono...xD

kikibela
29.07.2009., 18:34
Tele 2 net na braču u malom mjestu radi savršeno. Ni u snu ne bi očekivala takvu brzinu. Super sam zadovoljna!!!

sagittarius_zg
13.08.2009., 10:27
Mobilni internet preko Tele2 ne radi ni na Lastovu ni Korčuli, iako me je prodavač u Zagrebu uvjeravao u suprotno. Novac bačen u vjetar, barem što se tiče ovog ljetovanja.

zekoroger
13.08.2009., 12:15
dal netko zna kakav je tele2 signal oko fažne- valbandon - pula?

PeGO
13.08.2009., 14:34
imaš na tele2.hr pokrivenost ;)

Schlager
14.08.2009., 13:58
Procitao sam sve ovo,ali nisam bas dobro ukapirao jer mi je mobilni internet nesto sasvim novo,pa molim nekoga ko se razumije u to da mi predlozi sta je najbolje da uzmem za 15 dana boravka,lokacija Brela,koristicu laptop,mozda pogledati 5-6 utakmica na live stream(ako dotad ne ispadnu svi klubovi koje pratim he,he...) i malo procitati forume i vijesti navece....Prethodnih godina sam se uvjerio da je signal za mobitel u Brelima odlican,tako da vjerujem da ni za internet ne bi smjelo biti problema...

I uopste,da li ima nesto za tako kratke boravke ili su samo ovi godisnji i dvogodisnji ugovori?

Jos da naglasim da nisam drzavljanin RH,posto ne znam ima li tu nekih ogranicenja....

Ako moze par tehnickih detalja,kako se to u praksi radi,da li se na kiosku kupuje USB stick ili u poslovnicama,ili....?

PeGO
14.08.2009., 14:13
...pogledati 5-6 utakmica na live stream(ako dotad ne ispadnu svi klubovi koje pratim he,he...) i malo procitati forume i vijesti navece....

prije svega reć ću ti da postoje i na bonove, ne samo na ugovore ali upravo zbog ovog citata iznad ne preporučam ni onaj na bonove a pogotovo na pretplatu....streaming, pogotovo video, troši masu prometa i za 5-6 utakmica račun bi ti bio cca par tisuća kuna, kad bi koristio mobilni net....

moja preporuka ili nađi wireless signal negdi gdje budeš ili pitaj nekog za net tamo, pa ćeš platit

te apartmandžije i ostali su ti za lovom ko muve na govno...samo kaži da ćeš platit račun za cijeli mjesec da te pusti na wireless da se prikopčaš, nema toga koji neće pristat....

znači s moje mišljenje je da ne uzimaš mobilni net za streaming ni slučajno

Schlager
14.08.2009., 14:27
Hvala,poslusacu...a ako ne budem koristio streaming vec samo surfao,gdje da kupim i sta (bon,usb...)?

Pod uslovom da apartmandzija ne bude imao nikakav net....

PeGO
14.08.2009., 17:55
onda ti je najbolje uzet za 15 dana na bonove al je tu isto previsoka cijena, mislim da kupiš za 395kn (u konzuma možeš) tele2 stick s 295kn na računu za trošenje, trošiš bonove al je mislim 100kn = 100 MB, ako se promijenilo nek me netko ispravi

Pat & Mat
19.08.2009., 10:02
Bok ekipa,evo ovako.Kupija san u tele2 usb za mobilni internet i nemogu ga pokreniti. Uglavnom kad se idem konektirat kaze mi connection terminated i pojavi mi se oblacic u kojem pise A PROBLEM OCURRED DURING HARDWARE INSTALATION.
P.S. imam sve postavke koje trebaju biti zadovoljene,sto se tice kompjutera (windows XP i USB 2.0 sucelje) i probao san sve USB portove .Jeli netko imao slicnih problema ili ima li netko ideju kako to rjesiti?

Pat & Mat
19.08.2009., 11:39
Bok ekipa,evo ovako.Kupija san u tele2 usb za mobilni internet i nemogu ga pokreniti. Uglavnom kad se idem konektirat kaze mi connection terminated i pojavi mi se oblacic u kojem pise A PROBLEM OCURRED DURING HARDWARE INSTALATION.
P.S. imam sve postavke koje trebaju biti zadovoljene,sto se tice kompjutera (windows XP i USB 2.0 sucelje) i probao san sve USB portove .Jeli netko imao slicnih problema ili ima li netko ideju kako to rjesiti?

jeli ima iko ovakav problem??????

sagittarius_zg
19.08.2009., 12:15
Ne sjećam se poruke koju sam ja dobio kod prve instalacije, ali sjećam se da je isto bila neka greška koja se međutim sama od sebe otklonila nakon resetiranja laptopa. Ako ne uspije, zovi korisničku podršku.

mateo2602
21.08.2009., 10:12
tele 2 je iovak i dalje najjeftiniji i po internetu i po pozivima i sms porukama!

Ne isplati vam se vrijedjat nisam ni ja u to vjerovo al kad sam si uzeo paket tele 2 onda mi je vec sve bilo jasno!!!:D:D

PONISTRA
26.08.2009., 17:58
kakva su iskustva sa tele 2 mobilnim internetom na bonove to planiran uzet jer mi triba internet na selu a ne zelin ic na t scumovu pretplatu ili bilo kakvu drugu jer gore ne zivin... da li je to dobra opcija ili ima nesto bolje na bonove?? odnosno da nije pretplata u pitanju?

xvx1
27.08.2009., 12:32
a ne zelin ic na t scumovu pretplatu ili bilo kakvu drugu jer gore ne zivin...

Steta jer T-Schum i Vip imaju pretplatu od 0 kn (10 kn mjesecno radijskog poreza) koje su bitno povoljnije od bilo kakvog interneta na bonove.

scripta elegans fe
27.08.2009., 12:51
Steta jer T-Schum i Vip imaju pretplatu od 0 kn (10 kn mjesecno radijskog poreza) koje su bitno povoljnije od bilo kakvog interneta na bonove.

dobro a koja vam je fora nekom preporucivati nesto sto mu ne treba? ako nekome net treba par mjeseci u godini cemu ona placati godinu ili dvije svaki mjesec 10 kn ako to ne koristis...?

PONISTRA
27.08.2009., 15:19
u startu triban platit vise od 400 kn za tele 2 mobilini internet na bonove ako zelin da mi bude 1 mb 69 lipa... ako je to od t scuma jeftinije... voljan san poslusat... koja je shema s tim?

scripta elegans fe
27.08.2009., 15:58
u startu triban platit vise od 400 kn za tele 2 mobilini internet na bonove ako zelin da mi bude 1 mb 69 lipa... ako je to od t scuma jeftinije... voljan san poslusat... koja je shema s tim?

http://www.forum.hr/showthread.php?t=345831

xvx1
29.08.2009., 16:13
dobro a koja vam je fora nekom preporucivati nesto sto mu ne treba? ako nekome net treba par mjeseci u godini cemu ona placati godinu ili dvije svaki mjesec 10 kn ako to ne koristis...?

Jer je to 120 kn godisnje ako uopce ne koristis, a na bonove moras ukucat minimano 200 kn godisnje, jer bon od 100 kn traje 180 dana, a promet je nekoliko puta jeftiniji.

scripta elegans fe
29.08.2009., 16:36
Jer je to 120 kn godisnje ako uopce ne koristis, a na bonove moras ukucat minimano 200 kn godisnje, jer bon od 100 kn traje 180 dana, a promet je nekoliko puta jeftiniji.

da.. to preporuci osobi koja hoce koristiti mobilni internet nekoliko mjeseci u godini.. :s

xvx1
31.08.2009., 12:00
da.. to preporuci osobi koja hoce koristiti mobilni internet nekoliko mjeseci u godini.. :s

OK, ako zelis koristiti samo jednom, recimo 100 MB:

Tele2 paket na bonove: 395 kn
Pretplata od 0 kuna: 10*24 (radijska frekv) + 91 (modem) + 20 (promet) = 351 kn

daljnja upotreba samo pojeftinjuje pretplatu od 0 kn, a poskupljuje internet na bonove.

scripta elegans fe
31.08.2009., 14:23
OK, ako zelis koristiti samo jednom, recimo 100 MB:

Tele2 paket na bonove: 395 kn

daljnja upotreba samo pojeftinjuje pretplatu od 0 kn, a poskupljuje internet na bonove.

Simpa internet (na bonove): 100 MB ukljuceno + stick: 198 kn

mozemo se tako do sutra glupirati...
tele2 jest da je najskuplji za poceti... ali dobijes i najvise na racunu za surfanje...

milenka
01.09.2009., 17:17
ja potrošim 2 gb od 3 moguća mjesečno a stvarno i surfam i skidam s neta. dovoljno govori i da uploadam barem 2 stranice mjesečno (joomla, wordpress, obične html)....

Pozdrav telićima!

Htjela bih uzeti tele 2 tarifu 512 MB. Pego, što ti skidaš konkretno s neta (ne zanima me sadržaj :D ofkors nego veličina - video, audio, pdf što li)

Meni konkretno treba za surfanje: forum, gmail, news portali, i takve stvari pa da vidim otprilike da li se mogu izvući s pola gige.

Jasno mi je da se s tim modelom treba odreći filmova i mjuze ali osnovno surfanje...

PeGO
01.09.2009., 17:24
ja nebi riskirao s 512, rađe bi barem 1 GB uzeo...ja s 3GB ne skidam isto ništa, tu i tamo na youtube (to je ko skidanje), al većinom mailovi, facebook, forum...

skinem tu i tamo koju slikicu koja mi treba al to je to....

moja preporuka uzmi 1GB i nemaš brige ako ćeš samo surfat ;)

xvx1
01.09.2009., 21:02
ja nebi riskirao s 512, rađe bi barem 1 GB uzeo

Možda s Operom 10 i ukljućenim Opera Turbo ili nekim drugim servisom koji reže promet 2-3 puta (ToonelNet), inače je 512 MB zaista malo.

milenka
03.09.2009., 15:56
ja nebi riskirao s 512, rađe bi barem 1 GB uzeo...ja s 3GB ne skidam isto ništa, tu i tamo na youtube (to je ko skidanje), al većinom mailovi, facebook, forum...

skinem tu i tamo koju slikicu koja mi treba al to je to....

moja preporuka uzmi 1GB i nemaš brige ako ćeš samo surfat ;)

Ma da tako sam i mislila :(
ništa bit će 1 gb
hvala

milenka
03.09.2009., 16:06
jao zaboravila sam!

da li je mreža sigurna u smislu da se nitko drugi ne može uloviti signal?
da je flat rate nema veze ali ovako...
koliko sam shvatila sistem je uključiš i gotovo, znači već sve postavke bi trebale biti podešene :jasamseljoineznam:

PeGO
03.09.2009., 20:44
da. nije wlan nego je lan veza ;)

Hub XD
03.09.2009., 21:41
Na otoku Viru ni "s" od signala, katastrofa

maser-djuky
07.09.2009., 14:08
Od rujna pojeftinili paketi Tele2 neta.
Ovaj najveci paket od 3GB (195kn), koji ja koristim, je sada = 145kn
A novo u ponudi je paket od 5GB koji kosta = 175 kn
I to je odlicna vijest !

Medjutim losa vijest i veeelika sramota je sljedece:

Ja sam zainteresiran prebaciti se na paket od 5GB, a samim time bi Tele2 mrezi placao veci iznos svaki mjesec..
I receno mi je na informacijama-
Jednokratna naknada za promjenu paketa iznosi 200 kn :mad:

Sramota je da to nisu mogli dati besplatno..

Nije mi problem u zivotu izdvojiti 200 kn u zivotu, ali da platim nekome 200 kn za nista, kako bi mu mogao svaki mjesec placat vise.. je apsurdno i sramotno.. :flop:

Ostajem na 3 GB

xvx1
07.09.2009., 17:44
Nije mi problem u zivotu izdvojiti 200 kn u zivotu, ali da platim nekome 200 kn za nista, kako bi mu mogao svaki mjesec placat vise.. je apsurdno i sramotno.. :flop:

Ostajem na 3 GB

Pa ne bi im placao vise nego ipak manje 175 kn (5 GB) < 195 (3 GB). Meni je ipak najveci apsurd da sad pretplata 0 MB za Carnet korisnike kosta 0,39 kn/MB, a ostale 0,20 kn/MB.

Ako ti je istekao obvezni ugovorni odnos onda samo raskines pretplatu i ugovoris novu (ovaj put bez obveznog trajanja).

homosapiens
11.09.2009., 07:22
Ovaj paket od 5GB po 175kn na koliko se vremena moze najmanje potpisati ugovor?

Malko
11.09.2009., 10:11
Ovaj paket od 5GB po 175kn na koliko se vremena moze najmanje potpisati ugovor?

ja sam uzeo na godinu dana s tim da sam podatkovni modem platio 195 kuna. da sam potpisao an dvije godine, dobio bih modem za kunu, ali radije sam kraće ugovorno vezan.

ako imaš viška novaca, plati punu cijenu podatkovnog modela (595 kuna) i nemaš brige za dužinu ugovora - prekineš kad god ti je volja :D

g-sad
11.09.2009., 10:33
tele 2 nije ni wlan niti lan vec je tipicni modemski dial-up. tek toliko, ja ga imam nekih pola godine od 512 mgb, za osnovno surfanje moze proci ali ni za sto vise. mislim da bi giga bila ok za nekog tko je cesto na npr facceb.ili slicno. ako si moze priustiti vise--super

g-sad
11.09.2009., 10:38
a sto se tice brzine ja sam stvarno zadovoljan, pa iako nemam uvijek jako dobar signal svejedno moze dati ok brzinu mislim da je postizao i do cca 200 kb/s. a ono sto vam pise 7.2 mgb/s jednostavno zaboravite. pozdrav

raky
13.09.2009., 22:23
to moze tom brzinom samo u teoriji....zato i pise DO 7,2...
s tim se VIP davno hvalio.....i jos prodaje tu foru

Vekster
24.09.2009., 19:34
Možda s Operom 10 i ukljućenim Opera Turbo ili nekim drugim servisom koji reže promet 2-3 puta (ToonelNet), inače je 512 MB zaista malo.

Pozdrav! Jel možeš malo pojasniti to sa Operom i rezanjem prometa!?

SHYRAH
24.09.2009., 20:49
Pozdrav! Jel možeš malo pojasniti to sa Operom i rezanjem prometa!?

nova opera ima lijevo dolje u kutu opciju turbo,koja prima komprimirane podatke sa njihovog servera i na taj način štedi promet.

wyrm
25.09.2009., 12:39
Ne znam ako ste primijetili:

Tele2 CarNet (http://www.tele2.hr/tele2_carnet_mobilni_internet.html) - VIP CarNet (http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8722797&idnews=327833)

Naravno, Tele2 se i dalje reklamira kao najjeftiniji. :rolleyes:

Da, ja sam korisnik Tele2 CarNeta :luzer:

deedeedee
28.09.2009., 20:09
Da, ja sam korisnik Tele2 CarNeta :luzer:
:facepalm: i ja isto. :mama:

wyrm
28.09.2009., 21:02
Morat cemo napraviti support skupinu kako su na sj*****. :D

Mishko Pishko
30.09.2009., 11:40
a kako su vip sjebali nas koji smo uzeli uslugu prije povećanja prometa...ja imam 3gb prometa za nekih 295kn na mjesec...i vidim ove nove reklame od vipa 5gb 199kn i pomislih nas stare pretplatnike su automatski prebacili na tu tarifu jer 3gb nema u ponudi više...

i odem ja u vip centar da se uvjerim i vele mi tamo da ništa da je to samo za stare pretplatnike i da sam ja i dalje na 3gb za 295kn...fuj fuj fuj djubrad

darkan
30.09.2009., 18:47
sklopio sam ugovor s tele2 za mobile internet 3 gb na neodređeno.
razlog za skalpanje je bio nisam mogao dobiti adsl, sada kad sam dobio.
8.8.2009 sam podno razlog za raskid ugovora, 10.8.2009 nazvali su me i tada sam im potvrdio da zelim raskid, rekoše ok.
sad dobio sam racun za 8 mjesec naplatise mi 195kn znaci full cijenu minus naknada za rf. poslao sam im prigovor, njihov odgovor je bio da posto sam sklopio ugovor 28.2.2009 da su mi taj mjesec proporcionalno naplatili ne mogu mi naplatiti poslijednji mjesec.
dali imaju pravo naplatiti mi punu cijenu?
od prometa potrosio sam maximalno 1gb ( maximum maximuma).
da su mi poslali racun pa i 100 kn ne bi rijec reko.

dr. Killpatient
01.10.2009., 20:19
a kako su vip sjebali nas koji smo uzeli uslugu prije povećanja prometa...ja imam 3gb prometa za nekih 295kn na mjesec...i vidim ove nove reklame od vipa 5gb 199kn i pomislih nas stare pretplatnike su automatski prebacili na tu tarifu jer 3gb nema u ponudi više...

i odem ja u vip centar da se uvjerim i vele mi tamo da ništa da je to samo za stare pretplatnike i da sam ja i dalje na 3gb za 295kn...fuj fuj fuj djubrad

Rekla mi je frendica da je nazvala službu za korisnike i da su ju prebacili besplatno na veći paket :ne zna:

deedeedee
07.10.2009., 15:06
okej, upravo sam našla trojanca u fajlu Program Files/Tele2 Mobile Partner/uninst.exe koji mi je nabijao promet u stanju mirovanja do sinoć ukupno 2gb. :mad:

jesam li samo paranoična što mislim da mi je to nekako Tele2 sam uvalio da imam što veći promet? :mad: :D

Kreso108
12.10.2009., 10:05
Bok !
Da li ima tko iskustva sa tele2 mobilnim internetom na području Trogira, Čiova. Zanima me kakav je signal.
Hvala

SHYRAH
12.10.2009., 18:37
okej, upravo sam našla trojanca u fajlu Program Files/Tele2 Mobile Partner/uninst.exe koji mi je nabijao promet u stanju mirovanja do sinoć ukupno 2gb. :mad:

jesam li samo paranoična što mislim da mi je to nekako Tele2 sam uvalio da imam što veći promet? :mad: :D
uninst.exe je normalna datoteka tog programa za deinstalirati program,a ne trojanac,nisi to valjda obrisala.
Oni programi ti bezveze prozovu normalne fileove kao trojance,zato kaj imaju .exe nastavak,a ti su sumnjivi.

Manekineko
13.10.2009., 09:59
Samo da podijelim svoje iskustvo (i frustraciju) u odgovarajućoj temi.

Uzela sam Tele2 Carnet 1 Gb na dva mjeseca preko ljeta (da, iskešala 600 kuna za modem, izračunala da mi se to dugoročno više isplati nego plaćanje pretplate onih 10 mjeseci dok mi mobilni internet ne treba), sve funkcioniralo krasno, pred kraj kolovoza se vratila s mora i otkazala internet s namjerom da ga ponovno aktiviram iduće ljeto. Kad mi neki dan dođe račun za 9. mjesec, a u ispisu "poziva" navedena spajanja u razdoblju 22-26. 8. U međuvremenu sam (idiot) bacila ispis poziva za 8. mjesec pa ne mogu provjeriti dokad su mi tada naplatili, ali kad sam uzimala internet sam pitala je li obračunsko razdoblje od 1. u mjesecu i rečeno mi je da jest. Ja, idiot, nisam to tražila napismeno. Žalila sam se Tele2, odgovora još nema. Žalit ću se i dalje - savjete rado primam.

O_D_E_Z
21.10.2009., 01:50
Evo ovako .....
Ja san u Splitu testira sve 3 mreze za mobilni internet .. na par mjesta .... (znaci sve zive kombinacije) Sa Carnetom bez itd ....
Tele2 daje najbolje rezultate ... brzina+pokrivenost ... dok je VIP najlosiji !
Ako mislite da je VIP+Carnet najeftiniji ! Gadno se varate jer ce vas kostati zivaca ! :D
Kada upogonite Carnet preko VIP-a odmah vam srezu brzinu i to drasticno !
Carnet preko Tele2 nisam pokusavao jer je trenutno 5GB preko Tele2 (175kn / mj) nema kad se ide Aktivirat Carnet vec samo 3GB !
A ja sam gledao maksimalno da uzmem posto nema flat !
Teoretski najeftiniji je VIP+Carnet 10 GB koji dodje 150kn mjesecno al je vezao onda uzas !
T-mobile nema neke opcije pa je suvisno i spominjati ga iako je pokrivenost bolja od VIP-a !

Dalje .... sta se tice modema (USB stickova i sl. ) moj savjet vam je da na kiosku kupite onaj HDSP-a modem od VIP-a (vodafone logo) 200kn i otkjucate ga 50-100kn ! I mirni ste !
Otkljucate ga i ubacite original softver a ne onaj Vodafone ili Tele2 shit i stajaznam ...
Ocu reci da je ludost potpisivati ugovor na neznam koliko mjeseci samo radi tog USB srot modema (koji inace na ebay-u kosta kikiriki) ili ga platit 400kn (zakljucan na Tele2- tele2 ga nudi) !!!!

Ja trenutno imam taj VIP modem (placen 200kn+80kn otkljucavanje) i Tele2 (175kn/mj 5GB) ugovor na neodredjeno !
Signal po Splitu od Tele2 je OK ! Laicikim rijecnikom ... moguce je gledati youtube ! Eto to je moja mjerna jedinica ! :D

A one njihove karte pokrivenosti na site-ovima .. ne odgovoraju stvarnome stanju !

Zato svi vi koji bi htjeli mobile internet a neznate odakle poceti :
- nabavite prvo HDSPA modem USB ili PCMCA ako imate neki mob. novije vrste (koji ima 3G) mozete njega koristiti kao modem kad ga spojite na PC !
- ako neznate gdje mozete nabavit modem .. najftinije sta sam ja nasao je taj VIP paket od 200kn (vip data GSM kartica+zakljucan modem na istu)
- onda probajte testirat jeli imate zadovoljavajuc signal od VIP-a (posto dobijete karticu od VIP-a s njim i 20kn na istoj vaaaauuuu)
ako je OK sve (brzina/pokrivenost) nemate sta dalje trazit .. uzmite nesto od VIP-a
- ako ne .. otkljucajte modem i probajte sa drugim karticama !
tj ostaje vam jos tele2 ili t-mobile ! (nabavite one data kartice od 100kn i probate/testrajte)

Al nemojte potpisivat nikakve ugovore na 12 mj i slicno ! ili nedaj boze 24 !!! Osim ako vas $ ne zuljaju u djepu !
I nasjedat na bajke TRGOVACA ! Jer ce bit poslje kuku lele ...

DUGOROCNI UGOVORI NI POD RAZNO !!!

E da jos ... kad namjestite taj mobile internet da vam radi pazite koje "programe" imate na kompjuteru ..... da vam ne "pojedu" sav promet !
Ako niste bas neki ekspert a imate 101 program na kompjuteru .. najvjeerovatnije ce vam se desit da vam razni update-ovi pojedu megabajte ! (Windows update, Adobe updates, Java updates, i sl .. sve to treba poiskljucivati .. ionako je beskorisno )
ili u drugom slucaju ako ste pokupili kakvog opakog trojanca ali u vecini slucajeva razni updates-i pojedu promet !

covjek-od-leda
22.10.2009., 08:13
Ja imam tele 2 paket 3 Gb. Napravio ugovor prije promjene cijena. Cijena mu je bila 195 kn. Ufurali nove cijene, ali ne i nama. Za promjenu s 3 Gb 195 kn u 3 Gb 145 kn tražili 200 kn. Kako mi internet treba, a i stvarno nema povoljnijeg, platio sam tih 200 kn. Baš me zanima kakav će biti račun za slijedeći mjesec. Nakon 4 mjeseca mi se tih 200 kn vrati pa mi je bolje platiti 200 kn nego godinu dvije plaćati 50 kn više.

GuardianAngel
22.10.2009., 08:42
Ja imam tele 2 paket 3 Gb. Napravio ugovor prije promjene cijena. Cijena mu je bila 195 kn. Ufurali nove cijene, ali ne i nama. Za promjenu s 3 Gb 195 kn u 3 Gb 145 kn tražili 200 kn. Kako mi internet treba, a i stvarno nema povoljnijeg, platio sam tih 200 kn. Baš me zanima kakav će biti račun za slijedeći mjesec. Nakon 4 mjeseca mi se tih 200 kn vrati pa mi je bolje platiti 200 kn nego godinu dvije plaćati 50 kn više.

Da, dobro su tu maznuli lovu. Nisam siguran koliko je to legalno ili ne, da korisnik mora platiti pojeftinjenje cijena, pa nije korisnik snizio cijene nego operater.
Ja sam tu imao sreće, jer sam imao 1 GB, pa sam sada prešao na 3 GB. Skuplje je 20 kn, ali nisam platio 200 u komadu; a tako i tako mi je 1 GB bilo malo, a ovo je sada i puno previše.

Dugoročno gledano, sa tim njihovim snižavanjem cijena, morao bi stalno dizati količinu mjesečnog prometa i mjesečne pretplate (kako ne bi platio tih 200 kn), i na kraju bi završio na ogromnoj mjesečnoj pretplati i paketu s ogromnom količinom podataka. Srećom ugovor ističe svake godine, pa se može odjavit, i onda opet prijavit.

Inside Silence
26.10.2009., 23:13
Al nemojte potpisivat nikakve ugovore na 12 mj i slicno ! ili nedaj boze 24 !!! Osim ako vas $ ne zuljaju u djepu !
I nasjedat na bajke TRGOVACA ! Jer ce bit poslje kuku lele ...

DUGOROCNI UGOVORI NI POD RAZNO !!!

Eh, vis, ja nebi nista potpisivo al majcicu im, tjeraju me na to!:D

Imam ofice box, ja ga od milja zovem shit box, u centru centra sam jednog provinciskog grada, i taj moj shit box radi ko lejzi bič, muci se sa youtube nema sanse normalno vidjeti filmic na youtubeu.

Posto vec godinu dana vise nisam u pretplatnickom ugovoru rekoh da uzmem nesto normalno.

Uzo ja danas od sina carnetovu sifru, kad vidi vraga carnet samo na stikovima nemogu uzet novi home box za koji mi se kunu djecom da radi odlicno.

Rekoh stari sam odplatio pa cu u njega puknuti samo neki prepaid internet kad ono, nema sanse, to ne postoji, ako uzmes novi moras opet ugovor na 24 mjeseca a stari modem mozes baciti ili im ga vratiti.

Haahhaha, otplacujem ga dvije godine kosta 2000 kn i sad je beskoristan.

Sad sam na mukama, vidim da je VIPov carnet stik najjeftiniji...

Bdw, jer zna neko jer je to wireless stik jer signal mogu loviti na dva kompa doma ili samo na onom di je ustekan.

:mig:

O_D_E_Z
27.10.2009., 01:37
Vipov stick je najeftiniji !
Ja imam ovaj Huawei E172 USB Stick VIP-ov (Vodafone) 200kn :

http://www.imagesforme.com/upload/dcd93b16.jpg?id=2280af4170d19aa0363037393738

Otkljucan preko:

http://www.forum.hr/showthread.php?p=23262642#post23262642

Izbrisan Vodafone Mobile Connect (VMC) i stavljen originalni skinut Huawei software !

wireles - znaci bezicno
USB wireles stick ili modem svejedno je aparat koji je fizicki moguce koristiti samo na jednom PC-iju !
A kad se misli na Wireless stick za PC obicno se misli se na WiFi .. sto NIJE isto sto i USB bezicni (GSM) modem!

Iako oba rade na principu bezicnog prijenosa "wireless" kad se kaze na wireles card za PC misli se na WiFI karticu (koju vecina novih Laptopa ima ugradjenu vec u sebi - znaci netreba kupovati USB verziju)
Dok 3G/HDSPA/UMTS/GPRS ili slicne standarde za prijenos podataka prego GSM baznih stanica/kartica laptopi vecinom nemaju ugradjen modem ! Iako u zadnje vrijeme poceli su se pojavljivati i takvi na nasim trzistima !
Ti laptopi MORAJU imati utor za GSM kartivu na sebi !
Ako to nemate potrebno je kupiti USB modem ili mobitel koji bi sluzio kao modem (3G/HDSPA/UMTS/GPRS - modem u zavisnosti koju tehnologiju podrzava) povezat sa PC-om i unjega ubacit karticu i podesit da to sve radi i "nadati se" brzoj i stabilnoj vezi bez pocanja !

BTW ..... otkazujem TELE2 nakon 20 dana !
Zasto !?
E pa zato jer nema signala tamo gdje ga je prije 5-6 dana bilo !
Naime na isto mjesto prije prije 10tak dana sve je bilo ok!
Surfao sam 2-3 dana bez problema (otvaralo youtube sve OK) signal je bio na pola (3 crtice) ako je vjerovati kineskom original Huawei software-u !
Spojen bi bilo cijeli dan ... mozda bi veza pukla koji put i to je to !
Evo zadnja tri dana svaki sat vremena dobijem 3G signal na 5 min .. a ostalo me prebacuje na GPRS ...
GPRS = I DA JE MUKTE NEBI GA KORISTIO... eto toliko o tome !
Tako da konstatiram .. nema garancije ni za centar grada !
Probavao sam jos da produzim sa produznim USB kabelom (5 metara) pa doveo do prozora al ovo kinesko USB smece bice je osjetljivo na napon koji vjerovatno nakon 5m kabela nesto padne pa ga ne prepoznaje kad ustekam 5m produznog USB kabela !!! :(

Jel sad vidite zasto nije preporucljivo potpisivat ugovore !
Ovako me ova t-mobile avantura kostala cca. 150-200kn racuna (nadam se :D)!

evo jos malo info:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=140973

coccolino_mm
11.11.2009., 22:11
Pozdrav!

jel netko od vas ima problema s mob. internetom Tele 2?! ja već dulje vrijeme ne mogu normalno na net, moram se spajat po 50 puta...jednostavno me izbaci ili se pojavi ono '' dns erorr has occure''...

wyrm
11.11.2009., 22:25
Imao sam ja par dana al' sad radi normalno. Nazovi sluzbu za korisnike.

amedix
13.11.2009., 08:38
pozdrav Ekipa..
dali moze savjet u vezi mobilnog interneta ?? koji je najjeftiniji i najpovoljniji - naravno preko carnet-a ?!!!

meni je zapalo za oko TELE2 koji se reklamira kao najjeftiniji i VIP koji nudi kao 10 GB prometa ali neznam koja mu je cijena?? hvala u naprijed i nadam se da ce te mi pomoci! HVALA

wyrm
13.11.2009., 10:20
VIP je jeftiniji. 10 gb - 149 kn (http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=27895359&idnews=327833) dok je kod Tele2 5 gb - 175 kn (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/podatkovne_tarife.html) (preko CarNETa postoji samo 3 gb - 125 kn (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/tele2carnet.html)).

Tigrov friend
13.11.2009., 10:40
ovo kod tele2 što se vrti reklama za 5gb 175kn, a za 1gb 85kn, to je opet za pretplatu? dali ono misle to i na bonove, fakat su bezobrazni i oni, i vip i bo te mobajl :p

wyrm
13.11.2009., 10:41
Misli se na pretplatu, a da su bezobrazni, jesu!

amedix
13.11.2009., 11:06
VIP je jeftiniji. 10 gb - 149 kn (http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=27895359&idnews=327833) dok je kod Tele2 5 gb - 175 kn (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/podatkovne_tarife.html) (preko CarNETa postoji samo 3 gb - 125 kn (http://www.tele2.hr/mobilni_internet/tele2carnet.html)).

znaci najbolje je uzeti vip!! :)) tj najisplativije za istu cijenu troduplooo !? :s

wyrm
13.11.2009., 11:21
A tako nekako ispada.

amedix
13.11.2009., 11:39
ok hvala na pomoci ... :top:

wyrm
13.11.2009., 11:40
NP. Sacekaj jos da ti mozda daju korisnici VIPa koji komentar na kvalitetu usluge.

amedix
13.11.2009., 12:03
NP. Sacekaj jos da ti mozda daju korisnici VIPa koji komentar na kvalitetu usluge.

:s :s

sacekat cu do veceras a onda idem uzeti ... jer nije za mene to mi treba za ujaka.. a njemu je 10 gb sasvim ok ...

PeGO
13.11.2009., 12:32
:s :s

sacekat cu do veceras a onda idem uzeti ... jer nije za mene to mi treba za ujaka.. a njemu je 10 gb sasvim ok ...imam ja tele2 od 3GB i imam vip 10GB (carnet). to je smeće kakvog nema...signala nema ni ispred HNK u ZG (centar grada) pa se misli. Tele2 mi ima signal u najvećem selu :)

Odluka je na tebi al ja bi zaobišao vip u širokom luku

AuroraZagreb
20.11.2009., 11:17
Ljudi pomozite ako netko ima slična iskustva... 4.11. sam uzela na pretplatu Tele2 mobilni internet od 3 G, od tada samo surfam internetom i skinula sam 6 pjesama i pošaljem jučer poruku za stanje prometa i zamalo me srčani udar stefio.... učinjen promet je preko 5 GB i ostala sma šokirana.. kako je moguće samim surfanjem napraviti u tako malo dana 5 GB, to mi se nije dokodilo nikada, ni kada sam skidala albuma i albuma, očajna sam... dat ću ih u potrošaćki kod zbog krađe GB. gade mi se svi telekomunikacijski operatori...

PeGO
20.11.2009., 12:09
Ljudi pomozite ako netko ima slična iskustva... 4.11. sam uzela na pretplatu Tele2 mobilni internet od 3 G, od tada samo surfam internetom i skinula sam 6 pjesama i pošaljem jučer poruku za stanje prometa i zamalo me srčani udar stefio.... učinjen promet je preko 5 GB i ostala sma šokirana.. kako je moguće samim surfanjem napraviti u tako malo dana 5 GB, to mi se nije dokodilo nikada, ni kada sam skidala albuma i albuma, očajna sam... dat ću ih u potrošaćki kod zbog krađe GB. gade mi se svi telekomunikacijski operatori...
ne pouzdaj se baš u SMS za stanje prometa, tako je meni pisalo da sam potrošio 3GB a na kraju mi došao račun i na računu pisalo da sam potrošio 1,2GB....

pouzdaj se slobodno u onaj program koji si dobila za spajanje i na njemu imaš koliki je download i upload. imaš dnevni, mjesečni i godišnji, gledaj mjesečni i zbroji download i upload i dobit ćeš koliko si potrošila.

a i na kraju mjeseca ćeš uz račun dobit ispis spajanja na net. piše ti datum sat i koliko vremena si provela na netu te koliko si downloadala i uploadala podataka

deedeedee
20.11.2009., 17:35
usput i skeniraj komp, pogotovo folder gdje ti je instaliran Tele, tamo sam ja imala virus koji mi je odrao par gigića u par dana. :D

AuroraZagreb
20.11.2009., 18:52
E hvala puno, skenirala sam danas sve pa cemo vidjeti, ali nekako mi se cini kao da MB nenormalno brzo idu...

maky011
21.11.2009., 10:47
Da se malo nadovežem na Tele2...
Imam ga već nekih 3 mj. i za sad je ok! 5gb....
Sad....živim u području koje ima jako slab signal T2 za mobitele....naravno i za modem.....sve dok ga nisam stavio napolje.......gdje pokazuje 2-3 crtice Turbo 3G....dakle mogu na youtube bez problema......jedino što nekad ima svoj kick-out pa signal nestane........no kako god bilo pravo me iznenadilo što ima 3G koji je ovdje nemoguć lol hihihi
E da.....jedino što me muči je 5gb .....meni treba još kmeeeee hehee

Gloria Lewis
23.11.2009., 19:23

I ja sam imala s ovim problema, ali nije bilo do operatera već do mog laptopa na kojem je bila masa programa koji su skidali megabajte. Uglavnom, ja sam s laptopom otišla u Tele2 poslovnicu da vidim što nije u redu, pa mi je lik što tamo radi usput i sredio laptop :s

TheSlash
26.11.2009., 16:35
Jel se ikome pri dial upu odma na startu prikaze connection terminated ? radio mi je misec dana super pa onda se ovo pojavilo.....

paux
02.12.2009., 19:33
pozdrav. uzeo bih tele2carnet pa me zanima kako da koristim mobitel(lg kp500) kao modem da ne uzimam njihov stick već samo karticu. tražio sam po netu ali nigdje ne mogu naći ništa o tome.

wyrm
02.12.2009., 19:56
Ne znam mozes li sve postavke potrebne za spajanje urediti preko mobitela a i provjeri ako ti mobitel podrzava nove tehnologije (3G, HSPA, UMTS). O tome sam i ja razmisljao ali sam ipak na kraju potpisao ugovor na godinu dana i kupio stick za stotinjak kn.

amydliar
05.12.2009., 13:48
Imam T2 internet na bonove a planiram kupiti novi laptop. S T2 sam jako zadovoljna i ne znam isplati li se uzeti ovaj njihov Lenovo laptop (pravo racunalo a ne one igracke koje nudi t-mobajl ili vip tzv. Netbook) za 3595. Gledala zam ne netu isti takav model se prodaje za oko 4200. Isplati li se vezati ugovorom na 24 mj. radi ovih 600 kuna razlike?

PeGO
05.12.2009., 15:26
što se tiče razlike ona nije 600 kn jer ovaj u T2 je jači, ima više RAM-a i veći HDD ali opet je to vezivanje na 24 mjeseca što ne preporučujem.

P.S. t-mobajl i vip ne nude igračku i nude je jako jeftino (mislim jeftino uz ugovornu obavezu, opet platiš 2 puta skuplje jer inače takvi "laptopi" koštaju 2700 kn bez ugovora)

deedeedee
05.12.2009., 18:23
uglavnom. jel se mogu kako riješiti ugovora na 24 miseca? :D

PeGO
05.12.2009., 20:52
uglavnom. jel se mogu kako riješiti ugovora na 24 miseca? :D
možeš al onda moraš otplatit do kraja ugovorne obaveze (što se ne isplati nikako)...npr. ako ti je ostalo 12 mjeseci do isteka ugovora a mjesečno plaćaš 205 kn, moraš platit 205×12=2460 kn :))

ne isplati se :)) jer platiš a ne potrošiš net

deedeedee
05.12.2009., 22:21
uf, onda se def. ne isplati. :mama:

cvita 3
14.12.2009., 14:09
Pozdrav svima!!!
Molila bi one koji imaju iskustva s mobilnim internetom da mi malo pomognu,naime,mene zanima koji je najpovoljniji.
Inače kod kuće imam max adsl ali moram u bolnicu na 10 dana pa bi uzela neki mobilni da mi malo skrati duge bolničke dane.Molim vas predložite šta da radim jer sam totalni neznalica šta se tiče mobilnog interneta,znam da moram imati stick i to je sve.Pomagajte!!!

deedeedee
14.12.2009., 16:14
u svakom slučaju, kloni se tele2 jer su gamad. :D

ne znam kolko ti se isplati uzimati išta za 10 dana. :misli:

nego, ja imam pitanje, imam usrani tele2 carnet :zubo: i zanima me jel mogu istodobno koristiti i iskon trio carnet? :misli:

lie
15.12.2009., 14:56
Pozdrav svima!!!
Molila bi one koji imaju iskustva s mobilnim internetom da mi malo pomognu,naime,mene zanima koji je najpovoljniji.
Inače kod kuće imam max adsl ali moram u bolnicu na 10 dana pa bi uzela neki mobilni da mi malo skrati duge bolničke dane.Molim vas predložite šta da radim jer sam totalni neznalica šta se tiče mobilnog interneta,znam da moram imati stick i to je sve.Pomagajte!!!

mislim da ti je najbolje uzet neki stick na bonove, bilo koji - platis nekih 150 kn i dobijes prakticki tu lovu na racunu - za tih deset dana nikako ti se ne isplati uzimat mobilni net na pretplatu

cvita 3
15.12.2009., 21:04
mislim da ti je najbolje uzet neki stick na bonove, bilo koji - platis nekih 150 kn i dobijes prakticki tu lovu na racunu - za tih deset dana nikako ti se ne isplati uzimat mobilni net na pretplatu

Hvala na odgovoru,vjerojatno ću tako i napraviti,ni u ludilu ne uzimam pretplatu!!!

Dadichi
16.12.2009., 12:42

To je jeftinije za nekoga tko bude radio mali promet (100-200 MB), jel je najjeftiniji 1 MB (mislim) 0,64 kn (tele2).
Za nekoga tko bi potrošio 1 GB (što i nije neki problem) to bi koštalo 640 kn. :eek:
Vip bi trebao imati neki mobilni internet preko CarNet-a, za pola cijene (50 kn/mj.) sa uračunatih 1 GB prometa, što bi ispalo na 24 mjeseca 1200 kn (+ 24 GB), dok prepaid za 1280 kn daje samo 2 GB.:(

Ako griješim neka me netko ispravi.

lie
16.12.2009., 13:16
To je jeftinije za nekoga tko bude radio mali promet (100-200 MB), jel je najjeftiniji 1 MB (mislim) 0,64 kn (tele2).
Za nekoga tko bi potrošio 1 GB (što i nije neki problem) to bi koštalo 640 kn. :eek:
Vip bi trebao imati neki mobilni internet preko CarNet-a, za pola cijene (50 kn/mj.) sa uračunatih 1 GB prometa, što bi ispalo na 24 mjeseca 1200 kn (+ 24 GB), dok prepaid za 1280 kn daje samo 2 GB.:(

Ako griješim neka me netko ispravi.

pa su sunce mu zarko, jesam plavusa al ne bas tolika :lol:- pogle malo gore kaj pise u pitanju , osoba ide u bolnicu i treba joj net za desetak dana - doma ima adsl je reajt, bas bu ona isla skidat u bolnici ni ja ne znam kaj - tak da ne isplati ugovor potpisivat jer joj kasnije ne treba ;)

deedeedee
16.12.2009., 13:45
nego, ja imam pitanje, imam usrani tele2 carnet :zubo: i zanima me jel mogu istodobno koristiti i iskon trio carnet? :misli:
itko? :zubo:

lie
16.12.2009., 14:01
itko? :zubo:

naravno da mozes, zast ne - ti karnetovim racunom mozes otvorit vise stvari - dokle god platis ;)