PDA

View Full Version : Dnevnik sportske prehrane

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

aria_
30.09.2007., 19:15
danas sam za ručak jela bakalar sa kuhanim povrćem, jako fino i zasitno :klopa: u zadnje vrijeme jedem bas nesto puno ribe al kad mi je fina :cerek: e jel netko jeo kad oradu-to je neka ribica koju je navodno tesko uloviti :ne zna: a kazu jako fina...

Zli Mali Medo
30.09.2007., 19:19
danas sam za ručak jela bakalar sa kuhanim povrćem, jako fino i zasitno :klopa: u zadnje vrijeme jedem bas nesto puno ribe al kad mi je fina :cerek: e jel netko jeo kad oradu-to je neka ribica koju je navodno tesko uloviti :ne zna: a kazu jako fina...

Orada je skupa bijela riba. Ja preferiram plavu zbog omege 3, iako mi je sva morska riba mljac mljac

Barca
30.09.2007., 19:23
e jel netko jeo kad oradu-to je neka ribica koju je navodno tesko uloviti :ne zna: a kazu jako fina...

Jesam.
Ne volim bas pretjerano bijelu ribu, meni je npr lokarda :klopa: :klopa:

Bakalar ti je dobar - ali ovisi kako je spremljen. Znaju ga spremati poprilicno masnog.

Orada nije jako skupa, tj nije uopce skupa - ako se hranis u Dalmaciji.
Kako se krecu cijene ovdje u purgerlandu, ne bih znala :D

Zli Mali Medo
30.09.2007., 19:33
Bakalar ti je dobar - ali ovisi kako je spremljen. Znaju ga spremati poprilicno masnog.

Iss, ja se doslovno davim u bakalaru. Kako je to dobro.

Zli Mali Medo
30.09.2007., 19:45
BTW, ako netko od vas zna gdje kupiti lanene sjemenke podrijetlom iz Hrvatske ili Evrope, recite, ne svida mi se bas one iz Kanade koje se mogu kupiti u DM-u...

aria_
30.09.2007., 20:43
hm neznam za sjemenke, mozda u onom bio-bio ducanu
a ja obozavam bakalar... Barca ne moraš se brinuti, meni ga ne pripremaju, ja si ga sama spremim i to onak kak treba, bez suvišnih štetnih masnoća:mig:

aria_
04.10.2007., 19:30
A kaj ste danas jeli???:angeleye: e Medo za tebe znam da se pucaš proetinima, kolko dugo se vec tako hranis?? I nakon kolko si vidio promjene na tijelu?

Zli Mali Medo
04.10.2007., 20:28
A kaj ste danas jeli???:angeleye: e Medo za tebe znam da se pucaš proetinima, kolko dugo se vec tako hranis?? I nakon kolko si vidio promjene na tijelu?

Kak mislis da se pucam proteinima? :) Mislim, jedem normalno meso i mlijecne preoizvode, samo obilato, i iz njih dobivam sve potrebne proteine. Whey uzimam samo iza treninga, ali sam imao stanke u uzimanju kada nisam radio pa nisam imao para. Inace, ako si bas ciljala na whey, on je zanemariv u odnosu na koliicnu proteina koju unesem prek "normalne" hrane. Je li whey dobar? Pa je, za sportase i rekreativce koji imaju intenzivne treninge. Moze li se bez njega - moze. :)

Barca
04.10.2007., 21:27
Je li whey dobar? Pa je, za sportase i rekreativce koji imaju intenzivne treninge.

Onima koji piju whey nakon odvikavanja od te zle zle supstance otpadne kita. :cool: :glossy&hard: :D

kem
04.10.2007., 23:08
Kak mislis da se pucam proteinima? :) Mislim, jedem normalno meso i mlijecne preoizvode, samo obilato, i iz njih dobivam sve potrebne proteine. Whey uzimam samo iza treninga, ali sam imao stanke u uzimanju kada nisam radio pa nisam imao para. Inace, ako si bas ciljala na whey, on je zanemariv u odnosu na koliicnu proteina koju unesem prek "normalne" hrane. Je li whey dobar? Pa je, za sportase i rekreativce koji imaju intenzivne treninge. Moze li se bez njega - moze. :)

ti si bilder, jelda? ajd mi reci koliko g proteina uzimas po kg tjelesne mase?

croreiki
05.10.2007., 08:22
pa whey je najjeftiniji zvor proteina.

Zli Mali Medo
05.10.2007., 10:08
Onima koji piju whey nakon odvikavanja od te zle zle supstance otpadne kita. :cool: :glossy&hard: :D

Nemoj se zezati jer ce dvojac namirisati krv i opet ce zagaditi topic. :)

Zli Mali Medo
05.10.2007., 10:10
ti si bilder, jelda? ajd mi reci koliko g proteina uzimas po kg tjelesne mase?

Nisam bilder, bildersko tijelo mi nije lijepo. Ja vise treniram za snagu (treninzi za snagu su drugacije koncipirani od treniga za figure bodybuilding). Uzimam 1.5 g po kg tjelesne mase. S tim da ne pratim to slijepo, nekad je mozda malo vise, nekad je malo manje, nekad jedem junk food i nisam bas opterecen time sto jedem junk food jer nastojim ipak uzivati u zivotu i ne opterecivati se time jesam li danas pojeo pola kile sladoleda previse. :D Ali si to mogu i priustiti jer nemam previse masnih naslaga. :)

aria_
05.10.2007., 10:22

Ne, ne ne... Nisam tak mislila. uf zaje.... cu si toppic... Pod proteine sam mislila meso,mlijeko... ono puretina, piletina... standard!!! Krivo sam se izrazila:bonk: jer ipak sportasi trebju nesto vise proteina od onih kaj sjede pred telkom, a i pravilnom prehranom se vide rezultati... Kolko sam ja shvatila mozes bildat i vjezbat kolko hoces al ti se nis nebu vidlo ak se ne hranis kak treba, a proteini (meso, mljecni proizvodi:zubo: ) igraju veliku ulogu u tome:) kaj ne???

Barca
05.10.2007., 10:24
jesam li danas pojeo pola kile sladoleda previse.

:eek: :eek: :eek:

Bucko :cerek: :cerek: :cerek:

Zli Mali Medo
05.10.2007., 10:25
Ne, ne ne... Nisam tak mislila. uf zaje.... cu si toppic... Pod proteine sam mislila meso,mlijeko... ono puretina, piletina... standard!!! Krivo sam se izrazila:bonk: jer ipak sportasi trebju nesto vise proteina od onih kaj sjede pred telkom, a i pravilnom prehranom se vide rezultati... Kolko sam ja shvatila mozes bildat i vjezbat kolko hoces al ti se nis nebu vidlo ak se ne hranis kak treba, a proteini (meso, mljecni proizvodi:zubo: ) igraju veliku ulogu u tome:) kaj ne???

Da. Pa jedem fakat dosta. Imam 100 kilica, brz i vec efikasan metabolizam i mogu fakat pojest hrpu toga. :) Gore sam spomenuo da jedem cca 150 g proteina dnevno. To je neki optimalan omjer proteina za rast, a opet nije previse da bi imao neke lose efekte na tijelo (jer, naime, metabolizam proteina je podosta zanimljiv i vrijedi procitati kako i zasto :) Koliko dugo, pa dosta. Prije sam se bavio aktivno sportom, pa sam i tada imao potrebu, i sada sam jednostavno nastavio. Zakaj pitas?

Zli Mali Medo
05.10.2007., 10:27
:eek: :eek: :eek:

Bucko :cerek: :cerek: :cerek:

Tko mi kupi sladoled, najebao je, sve pojedem, sve. Pogotovo stracatelu. I onda me poslije gledaju kao da sam napravio nes lose. :nevinasce: :rolleyes: :D

Barca
05.10.2007., 10:28
Tko mi kupi sladoled, najebao je, sve pojedem, sve. Pogotovo stracatelu. I onda me poslije gledaju kao da sam napravio nes lose. :nevinasce: :rolleyes: :D

Hm, test.

Vincek, Millenium ili Ledo? : siiigurno ces pogrijesiti :

kem
05.10.2007., 10:30
Nisam bilder, bildersko tijelo mi nije lijepo. Ja vise treniram za snagu (treninzi za snagu su drugacije koncipirani od treniga za figure bodybuilding). Uzimam 1.5 g po kg tjelesne mase.

hvala na odgovoru. :)

Zli Mali Medo
05.10.2007., 10:33
Hm, test.

Vincek, Millenium ili Ledo? : siiigurno ces pogrijesiti :

Lubljana. I onda jos dolijem malo sirupa od narance. :zubo:

Al gle, Vincekovi sladoledi su fakat dobri. I kremsnite. Isuse, kremsnite. :klopa:

Zli Mali Medo
05.10.2007., 10:34
hvala na odgovoru. :)

Nema na cemu. Zakaj pitas? :)

kem
05.10.2007., 10:37
Nema na cemu. Zakaj pitas? :)

zato jer me zanima. :zubo:

jednom sam tu uvjeravala jednog bildera da baca novce na previse proteina, on naime uzima 3 g/kg. pa me zanimalo jesi li i ti u toj skupini.
(inace, organizam ne moze probaviti vise od 1,8 g/kg i sve ostalo jednostavno se izluci, ali nekima se to ne moze dokazati).

aria_
05.10.2007., 10:38
Da. Pa jedem fakat dosta. Imam 100 kilica, brz i vec efikasan metabolizam i mogu fakat pojest hrpu toga. :) Gore sam spomenuo da jedem cca 150 g proteina dnevno. To je neki optimalan omjer proteina za rast, a opet nije previse da bi imao neke lose efekte na tijelo (jer, naime, metabolizam proteina je podosta zanimljiv i vrijedi procitati kako i zasto :) Koliko dugo, pa dosta. Prije sam se bavio aktivno sportom, pa sam i tada imao potrebu, i sada sam jednostavno nastavio. Zakaj pitas?

Pa eto tako pitam:D nije da se ja mislim nesto bildat i nabijat jako misice, al ono zanimalo me nakon kolko vidis rezultate, jer ja ih vec vidim sad nakon nekih mjesec i pol, tijelo mi je puno cvrsce:) a mislim da je tu prehrana najvise zasluzna, jer sam ja vjezbala cijelo ljeto al se tek zadnjih mjesec dana vide misici:cerek: onda su se nesto kao nazirali, al ocito nisu bile prave vjezbe, a necu reci koje... sad mi je to smjesno...

Barca
05.10.2007., 10:40
Lubljana. I onda jos dolijem malo sirupa od narance.

Al gle, Vincekovi sladoledi su fakat dobri. I kremsnite. Isuse, kremsnite. :klopa:

Koja crna Lubljana? :confused:

Pff, kolaci u Vince su :flop:

U Ivice i Marice su ok. :razmazena princeza, navikla na domace koljace:

Stracatela u Vince ili u Leda?
U Leda je sa sirupom od narance :s

Btw, tutifruti u Leda je :s :s :s
Okus djetinjstva :cerek: :torta bajka:

I da budem ontopic - nista od toga nisam jela danas :D

Trenutno sam u eksperimentalnoj fazi - sto ce reci da se igram sa trazenjem dorucka koji mi najvise pase. :(
I provjeravam da li je ona reklama od Activie samo reklama ili ima nes u njoj.

Zli Mali Medo
05.10.2007., 10:40
zato jer me zanima. :zubo:

jednom sam tu uvjeravala jednog bildera da baca novce na previse proteina, on naime uzima 3 g/kg. pa me zanimalo jesi li i ti u toj skupini.
(inace, organizam ne moze probaviti vise od 1,8 g/kg i sve ostalo jednostavno se izluci, ali nekima se to ne moze dokazati).

Paaa, steroidi + savrsena genetika + efikasno tijelo, misici povecavaju asporpciju proteina. Koliko god meni 3 g zvucalo previse, ne iskljucujem mogucnost da postoje ljudi koji to mogu. Prosjecan covjek svakako ne moze.

aria_
05.10.2007., 10:41
E da, kad smo vec kod kolaca, u Ivici i Marici imaju odlicne kolace, ja znam uzet baklavu..:klopa:

Zli Mali Medo
05.10.2007., 10:43
Pa eto tako pitam:D nije da se ja mislim nesto bildat i nabijat jako misice, al ono zanimalo me nakon kolko vidis rezultate, jer ja ih vec vidim sad nakon nekih mjesec i pol, tijelo mi je puno cvrsce:) a mislim da je tu prehrana najvise zasluzna, jer sam ja vjezbala cijelo ljeto al se tek zadnjih mjesec dana vide misici:cerek: onda su se nesto kao nazirali, al ocito nisu bile prave vjezbe, a necu reci koje... sad mi je to smjesno...

A cuj, sve ovisi kako zelis izgledati. :) Prvi rezultati se vide nakon dva-tri mjeseca, ovisi o mnogo faktora. Inace, zene se tesko mogu nabildati bez steroida, cak i kada imaju vecu razinu testosterona od prosjeka, tak da slobodno ti hodaj po teretani i sam vjezbaj. Imas neku fotku kak zelis izgledati, ili neke koke cije ti je tijelo bas ono :top: ? :)

aria_
05.10.2007., 10:44
Trenutno sam u eksperimentalnoj fazi - sto ce reci da se igram sa trazenjem dorucka koji mi najvise pase. :(
I provjeravam da li je ona reklama od Activie samo reklama ili ima nes u njoj.

I ti si jedna od njih... isparile Activie u svim ducanima, a ja je jela jos od prosle godine, a neke promjene nisam vidla, doduse nikad nisam imala problema s probavom tak da ono, nije ni pomogla ni odmogla:)

kem
05.10.2007., 10:45
Paaa, steroidi + savrsena genetika + efikasno tijelo, misici povecavaju asporpciju proteina. Koliko god meni 3 g zvucalo previse, ne iskljucujem mogucnost da postoje ljudi koji to mogu. Prosjecan covjek svakako ne moze.

1,8 je granica za vrhunskog sportasa, tako bar kazu knjige.
nedozvoljena "pomagala" ne uzimam u obzir.

Zli Mali Medo
05.10.2007., 10:45
Stracatela u Vince ili u Leda?
U Leda je sa sirupom od narance :s

Ledo.

Btw, tutifruti u Leda je :s :s :s
Okus djetinjstva :cerek: :torta bajka:

Ne volim to. Stracatela, ljesnjak, punc i mozda jos poneki priznam. :)

Kaj se tice kolaca iz Vinceka, ne znam, nisam bas neki ljubitelj kolaca, jedem samo kremsnite, a njihove su mi okejac. :klopa:

aria_
05.10.2007., 10:52
A cuj, sve ovisi kako zelis izgledati. :) Prvi rezultati se vide nakon dva-tri mjeseca, ovisi o mnogo faktora. Inace, zene se tesko mogu nabildati bez steroida, cak i kada imaju vecu razinu testosterona od prosjeka, tak da slobodno ti hodaj po teretani i sam vjezbaj. Imas neku fotku kak zelis izgledati, ili neke koke cije ti je tijelo bas ono :top: ? :)

Nikako se ne zelim nabildati :nono: :mig: a nisam bas gledala tijela pa da ti znam reci kak bi htjela izgledati, neznam jer si tu mislio na kolicinu misica po tijelu, jer se ovak ne mogu bas usporedjivat i tezit necijem izgledu kad svako tijelo ima neke svoje proporcije, ja naprimjer imam malo jace bokove i uzak struk, i znam da cu uvijek tak izgledati, jedino kaj mogu to stesati do kraja i ucvrstiti, a sad opet ne zelim izgledati ko vjesalica:D al mozda nadjem neku slikicu na netu :top:

Zli Mali Medo
05.10.2007., 11:10
1,8 je granica za vrhunskog sportasa, tako bar kazu knjige.
nedozvoljena "pomagala" ne uzimam u obzir.

E, ali fora ti je da vrhunski sportas svi od reda uzimaju nedozvoljena "pomagala". To je na zalost tako.

Barca
05.10.2007., 11:14
I ti si jedna od njih... isparile Activie u svim ducanima, a ja je jela jos od prosle godine, a neke promjene nisam vidla, doduse nikad nisam imala problema s probavom tak da ono, nije ni pomogla ni odmogla

Pa za sada ni ja ne vidim promjenu.
I nije mi bas nesto ta Activia, ali odradit cu do kraja prije nego pocnem pljuvati :zubo:

Ne volim to. Stracatela, ljesnjak, punc i mozda jos poneki priznam. :)

Kaj se tice kolaca iz Vinceka, ne znam, nisam bas neki ljubitelj kolaca, jedem samo kremsnite, a njihove su mi okejac. :klopa:

Ja volim sve cokoladno, vanilijasto mrvicaste.
Ne volim vocne, ali ovaj tutacfrutac me fakat podsjeca na djetinjstvo.
Ono, vrati me godinu, dvije u proslost :D

Krempite su dobre jedino ako ih radi moja mama :cerek:

Rucak: riblja juha i skarpina :klopa:
Bolje od orgazma :s :s :s

:D

kem
05.10.2007., 11:14
E, ali fora ti je da vrhunski sportas svi od reda uzimaju nedozvoljena "pomagala". To je na zalost tako.

znam. kreteni.

Zli Mali Medo
05.10.2007., 11:22
znam. kreteni.

Ja sam prestao pratiti sport upravo zbog toga, a nekad sam volio gledati plivanje i atletiku.

Kaj se tice samih steroida, nisam bas iskljuciv, buduci da danas muskarci u svom organizmu sadrze previse estrogena zbog pesticida, dioksina, plastike i hormona kojima sopaju stoku. Nije bas slucajna pojava tolikih metroseksualaca. :D Tak da, mislim da danasnji muskarci kornicno pate od nedostatka testosterona i da bi steroide trebali uzimati svi muskarci koji imaju manjak. Fora je u tome da je danasnja normalna vrijednost spustena prema dolje nego kaj je to bilo prije, a sve kaj je unutar normalne nije za terapiju. Nisam do sada uzimao steroide, ali mi oni ne predstavljaju bauk, s obzirom da nisu ni malo nezdravi ako si pravilno uzimaju, cak stovise, imaju vrlo pozitivne efekte na zdravlje generalno. Pogotov ako muskarac ima nizak nivo testost.

Zli Mali Medo
05.10.2007., 11:26
Rucak: riblja juha i skarpina :klopa:
Bolje od orgazma :s :s :s

:D

Joj, mljac. :) E, dalmosica, a gdje zbavljas ribu u Zagrebu? Postoji li neka ribarnica za koju se bas zna da ima najsvjeziju ribu u Zagrebu?

aria_
05.10.2007., 11:40
Joj, mljac. :) E, dalmosica, a gdje zbavljas ribu u Zagrebu? Postoji li neka ribarnica za koju se bas zna da ima najsvjeziju ribu u Zagrebu?

E da, to i mene zanima... Inace ja znam nekad naletit na dobru ribu u Intersparu,nedavno su bili jaaako svjezi fileti od tune, prefino:cerek: inace kupujem na trznici spansko al nije nesto...:flop:

Barca
05.10.2007., 12:25

Zasto mislis da sam JA Dalmatinka? :confused: :ne zna: :D

Sve ti se to ledi na dolasku do purgercitija. Tak da nemam blage.
Ovu ribu danas sam jela u restacu.
Inace ribu jedem ili
1) konzervu od tune
2) kad odem dole, ravno iz mora pa na gradele :s :s
3) kod frikova od frendova koje zabavlja dopremiti si nes ribe i uveseljavati svoje goste morskim specijalitetima
4) kupim na trznici, malo je prckam, pipkam, glumim da znam sta radim i kupim najbolju :D

cutiee
05.10.2007., 20:53
Ne papati kolace, neeee :D .
Znam da se moze grijesit svako tolko al meni eto pomaze da si kao totalno zabranim takve neke ekstra dirty namirnice pa kad i grijesim jeduci njih, to bude jako mala kolicina.

Danas:
Dorucak: 2 fete razenog kruha s purecim prsima (jbg, nije bilo zobenih)
Meduobrok: mala salata s tunjevinom
Rucak: jedna lepa debela orada na rostilju i blitva
Rucak 2 :): lignje s rostilja (duggooo nam trajao taj rostilj)
Vecera : posni sir i masline

aria_
15.11.2007., 13:27
malo se zapustila tema :zubo:
al eto imam jedno pitanje u vezi cikle, znam da je svjeza bolja od ove u teglici, ali ja jednostavno obozavam ovu iz teglice pa me zanima koja je najbolja, koliko je to dobro jest jer ima u sebi šećera, sad neznam koja je količina šecera pa me i to zanima i kakav to šećer stavljaju unutra?
Ja sam kupila onu od podravke delikates, bez konzervansa a na sastojcima piše: cikla, voda, ocat, šećer, kuhinjska sol i ekstrat prirodnih začina. Inace i popijem onaj sok u cemu je cikla...a pojela sam cijelu teglicu za rucak :D :rolleyes:

Splenda
15.11.2007., 18:57
imam dilemu.koje su masline bolje za jest? crne ili zelene? :p
btw,crne su mi finije.

Zli Mali Medo
16.11.2007., 15:58
malo se zapustila tema :zubo:
al eto imam jedno pitanje u vezi cikle, znam da je svjeza bolja od ove u teglici, ali ja jednostavno obozavam ovu iz teglice pa me zanima koja je najbolja, koliko je to dobro jest jer ima u sebi šećera, sad neznam koja je količina šecera pa me i to zanima i kakav to šećer stavljaju unutra?
Ja sam kupila onu od podravke delikates, bez konzervansa a na sastojcima piše: cikla, voda, ocat, šećer, kuhinjska sol i ekstrat prirodnih začina. Inace i popijem onaj sok u cemu je cikla...a pojela sam cijelu teglicu za rucak :D :rolleyes:

Da, cigla je, koliko znam, jedini povrce koje ima visok GI. :) Meni je isto fina, koliko ces jesti, ne znam, ne zamaraj se. Jedi koliko ti pase, ako se pocnes debljat od cigle, onda znaci da trebas smanjiti kolicinu. :)

Masline su dobre i jedne i druge; jedi koje su ti finije. :)

Zli Mali Medo
18.11.2007., 11:38
Da, cigla je, koliko znam, jedini povrce koje ima visok GI. :) Meni je isto fina, koliko ces jesti, ne znam, ne zamaraj se. Jedi koliko ti pase, ako se pocnes debljat od cigle, onda znaci da trebas smanjiti kolicinu. :)

Masline su dobre i jedne i druge; jedi koje su ti finije. :)

Ne mogu vjerovati da sam dvaput napisao cigla. :lol:

aria_
19.11.2007., 14:00
Ne mogu vjerovati da sam dvaput napisao cigla. :lol:

Ah čuj k i g su vrlo blizu na tipkovnici, ja sam već pomislila da je to novi naziv za ciklu :confused: :rofl:

Splenda
19.11.2007., 16:40
Ah čuj k i g su vrlo blizu na tipkovnici, ja sam već pomislila da je to novi naziv za ciklu :confused: :rofl:

ili neka nova glasovna promjena, pravopis se tak i onak stalno mijenja. :rofl:

brazilka
19.11.2007., 20:02
vjerovatno se vec pisalo o ovome...ali da ne kopam jer ne stignem...

naime..zanima me kako se racuna na temelju visine i građe koliko se kalorija dnevno smije popapati tj koliko je idealno.

visoka sam 172cm, jace građena, a teska 74.kg...naravno planiram dijetom doci do nekih 66kg.

student sam tako da se bas nesto i ne gibam pa sve sto popapam se vidi.

aria_
19.11.2007., 21:16
vjerovatno se vec pisalo o ovome...ali da ne kopam jer ne stignem...

naime..zanima me kako se racuna na temelju visine i građe koliko se kalorija dnevno smije popapati tj koliko je idealno.

visoka sam 172cm, jace građena, a teska 74.kg...naravno planiram dijetom doci do nekih 66kg.

student sam tako da se bas nesto i ne gibam pa sve sto popapam se vidi.

to ti je tak individualno, al onako okvirno oko 1400kcal dnevno, sad s obzirom da se ne kreces i ne vjezbas trebala bi oko 1200-1100, ali nije bitno u kcal koliko pojedes već sta pojedes, koliko UH, zdravih masti tipa omega3, riblje ulje i td, zatim bjelancevina i proteina. Uglavnom trebas naci neki balans i bar početi hodati do faxa ako nis drugo.... podjeli obroke na 5 dnevno i unosi sto više voća i povrća a sto manje UH ako zelis smrsaviti... bijelo meso(piletina, puretina) i plavu ribu(tuna) jedi za ručak i večeru a međuobrok neko voće ili jogurt... žitarice za doručak( musli, zobene pahuljice...) pocni koristiti maslinovo, laneno ili bučino ulje.... eh da i posni sir da ne zaboravim:rofl:

eto ukratko, ali ovo s kalorijama ti nitko nemoze tcno reci jer ovisi o tvom metabolizmu i mnogim drugim faktorima:mig:

kem
19.11.2007., 23:30
zatim bjelancevina i proteina.
unosi sto više voća i povrća a sto manje UH

:ne zna:

Zli Mali Medo
19.11.2007., 23:41
:ne zna:

Malo se zbunila. :rofl: Aria, kaj si konzumirala? :zubo:

lambuel
20.11.2007., 09:02

Miješala bjelancevine i proteine. To uvijek grdo završi :D

aria_
20.11.2007., 11:32

isparavak

Barca
20.11.2007., 11:39
Pa nisam napisala da jede bjelancevine i proteine zajedno :confused: neznam kak me ona shvatila, nego da pripazi na unos navedenog, to se moze izracunati koliko ti je dnevno potrebno bjelancevila a koliko proteina i ovog ostalog, na to sam mislila a ne da to mjesa... hm nisam se skuzila ni sama:confused: :lol:

Bjelancevine i proteini su isto :)

kem
20.11.2007., 11:39
Pa nisam napisala da jede bjelancevine i proteine zajedno :confused: neznam kak me ona shvatila, nego da pripazi na unos navedenog, to se moze izracunati koliko ti je dnevno potrebno bjelancevila a koliko proteina i ovog ostalog, na to sam mislila a ne da to mjesa... hm nisam se skuzila ni sama:confused: :lol:

meni je ovo cak i zabavno, a vidim i jos nekima, ali moram ti reci da pravis budalu od sebe.
1. proteini i bjelancevine su jedno te isto.
2. voce i povrce sadrzi ugljikohidrate.

Barca
20.11.2007., 11:41
Pa meni nije bilo zabavno, niti mi je fora ismijavati nekoga zato sto to ne zna :kava:

aria_
20.11.2007., 11:44
e da, ja sam naprimjer mislila da imam spor metabolizam i da je on kriv zasto se debljam ali NIJE, stvar je u tome koliko ČEGA pojedes, sad si mogu priustiiti bilo sta, jer se 99% zdravo hranim a onih jedan mogu pojesti čevape ili lazanje ili bilo sta jer mi se nece primit, a veliku ulogu ima i vjezbanje, hodanje i sl... tak da se jednom ili dvaput mjesecno ubijem u tako necem, a i kaj je najbolje nemogu toga puno pojesti jer mi se zeludac smanjio, a i zna mi bit lose od one silne maščobe ali nema veze izgustam se u par zalogajcica... i recimo jedan dan si uzmem pa pojedem oko 1700-1800kcal i od toga mi se ful ubrza metabolizam i nekad cak imam kilu manje nakon takvog dana, uz vjezbanje naravno:D

aria_
20.11.2007., 11:47
meni je ovo cak i zabavno, a vidim i jos nekima, ali moram ti reci da pravis budalu od sebe.
1. proteini i bjelancevine su jedno te isto.
2. voce i povrce sadrzi ugljikohidrate.

za voce i povrce znam da imaju Uh tu sam mislila na smanjenje onih nezdravih UH ... a za ovo nisam znala jegiba... jer ja to inako sama sebi ne mjerim... samo kalorije:ne zna: :(

aria_
20.11.2007., 11:50
pa dobro kaj sad treba ponekad napravit budalu od sebe, al zato imam vas da me ispravite

Barca
20.11.2007., 11:52
pa dobro kaj sad treba ponekad napravit budalu od sebe, al zato imam vas da me ispravite

Ne pravis budalu od sebe, ne brini :)
Ljudski je neke stvari ne znati. :mig:
Covjek se uci dok je ziv :top:

aria_
20.11.2007., 11:55
Ne pravis budalu od sebe, ne brini :)
Ljudski je neke stvari ne znati. :mig:
Covjek se uci dok je ziv :top:

ionak sam se sva već zacrvenila, al mi je sad lakse:) , al opet...

Zli Mali Medo
20.11.2007., 12:27
ionak sam se sva već zacrvenila, al mi je sad lakse:) , al opet...

Zas? Nije sramota ne znat, sramota je ne zeljet znat. :)

Bjelancevine su hrvatski naziv za proteine.

aria_
20.11.2007., 12:44
Zas? Nije sramota ne znat, sramota je ne zeljet znat. :)

Bjelancevine su hrvatski naziv za proteine.

lijepo si to rekao:mig: al ja ne kuzim kak sam ja to mješala:ne zna: no sad sam za jedan podatak pametnija:cerek:

lambuel
20.11.2007., 13:45
Pa meni nije bilo zabavno, niti mi je fora ismijavati nekoga zato sto to ne zna :kava:

Fakat nije, ali ja sam bio uvjeren da se ne radi o neznanju nego o nekoj brzopletosti, dekoncentraciji :cerek:

aria_
20.11.2007., 14:42
Fakat nije, ali ja sam bio uvjeren da se ne radi o neznanju nego o nekoj brzopletosti, dekoncentraciji :cerek:

Pa eto desi se :zubo: al ovo si pogodio da sam brzopleta:D hehe tko nema u glavi ima u nogama:rofl:

OT- danas sam jela fiiinog lososa i svjeze krastavce i krusku na salatu, moje kombinacije su ubitacne, al nekako volim mjesati voće i povrće na salatu:rofl:

ivana0906
22.11.2007., 14:55
jabuku, 3 jaja u tvrdo i šniclu... Što kažete?

aria_
22.11.2007., 16:52
jabuku, 3 jaja u tvrdo i šniclu... Što kažete?

samo to? a gdi ti je salata, ostatak????:confused:

LinaM.
22.11.2007., 18:17
sto bi bilo dobro jesti ujutro(ali ne kod kuce, vec nesto gotovo,kupovno)? do sada sam uvijek svracala u pekaru, ali radije bih nesto zdravije samo nemam ideja.

ivana0906
22.11.2007., 20:04
samo to? a gdi ti je salata, ostatak????:confused:

evo sad za veceru salata... :)
Možda umišljam, ali od kad forsiram "protein" celulita je manje! :cerek:

lambuel
23.11.2007., 07:09
sto bi bilo dobro jesti ujutro(ali ne kod kuce, vec nesto gotovo,kupovno)? do sada sam uvijek svracala u pekaru, ali radije bih nesto zdravije samo nemam ideja.

Navečer si složi sendvič od integralnog kruha (što tanje šnite) i puretine/tunjevine/posnog sira/nečeg takvoga (ili kombinacije navedenoga), ubaci nešto zeleno ili kiselo, zamotaj u foliju, ujutro mu pridruži neku voćku i stavi sve to skupa u torbicu.

Hiperaktivo
23.11.2007., 17:08
Ujutro samo 2 mandarine, nakon treninga energetsku čokoladicu + vitamine, za ručak riblju juhu sa rižom i oslića, sad idem večerat al ne znam još kaj :D

LinaM.
23.11.2007., 19:07
lambuel-hvala! vec sam od jutros to pocela prakticirati! ;)

aria_
23.11.2007., 19:15

gotovo kupovno, ja si znam kad bas nemam nikako vremena za dorucak kupiti u dm ili bilo kojem ducanu bučine sjemenke i neki jogurt uz to neku vocku koja se guli da se nemora prat.. to ti je onako jedan brzinski dorucak u hodu... voce mozes kupiti na svakom koraku a puuuuno je zdravije od gluposti iz pekare..:mig: u biti odi na zrdavu hranu i naci ses sigurno nesto sto ti se svidja, npr nekakve energetske plocice tipa corny ali recimo sa muslima i sl, ja izbjegavam sve sto je cokoladno, ali ako ne mrsavis i to, onda si mozes priustiti za dorucak jednu, imas i nekih integralnih keksa ili dvopeka... Ja to inace ne jedem ali ja ionako jos mrsavim... stvarno imas veliki izbor zdrave hrane ali citaj na proizvodima sta ti pise i gledaj da su bez nekakvih dodataka i e-ova i da su iz organskog uzgoja:top:, npr mavrovićevi keski:top:

LinaM.
23.11.2007., 19:22
aria,i to je super ideja kad mi se bas zuri(a to je cesto hehe).ljudi-predobri ste!

aria_
25.11.2007., 14:29
e danas sam jela ekspandirani integralni ječam-jako fino:top: kupila sam to u getrou i kosta nekih 7kn...
hranjive vrijednosti u 100g: 319kcal
bjelancevine:8.2g
UH:66.7
masti:1.7
1BE=18g-kaj je to?

mirabelle
01.12.2007., 18:30
juha i pizza.

Žbla
04.12.2007., 16:36
Ujutro oko pol 7 zobene u mlakom mlijeku...
Doručak: Posni sir sa integralnik krekerima
Ručak: pileća prsa marinirana sa porilukom i mrkvom- sve na teflonu sa vodom pravljeno

Večera: ima vremena još...

sanja_volim orhideje
04.12.2007., 18:26
Daj malo opisi pripremanje tih pilecih prsa sa porilukom i mrkvom ;)

Žbla
05.12.2007., 19:15
Daj malo opisi pripremanje tih pilecih prsa sa porilukom i mrkvom ;)

Ništa, pileća prsa sam marinirao po nekom svom ukusu tako da sam ih stavio u posudu, malo polio sa maslinovim uljem, stavio vegete, majčine dušice, mljevenog papra, i neki začin za grill piletinu.. I to stavio neka 4 sata u frižider (taman sam oko 11 bio kući s posla pa sam to stavio i došao u 3 pa si to pravio)..
Imam onaj pekač kao široki od 40 cm, koji se uključi u struju i ima grijač ispod teflona, i stavio sam prsa na to, stavio vode i poklopio, dolijevao vode malo po malo, i na pola pečenja sam stavio 2 poriluka narezana na ploške i 2 mrkvice narezane na ploške koje sam prethodno povegetio malo.. I tako sam dolijevao vode samo i čekao da se ispeče.. To je to, i bilo je dosta fino mogu priznati... :top:

Žbla
05.12.2007., 19:20
Danas sam pravio krumpir i mahune... Tako da sam krumpir prvo malo skuhao i onda stavio u taj pekač s vodom, i malo po malo on se pekao na tom i na kraju je bio onako ko pravi pečeni krumpir iz pećnice s uljem, ali bez masnoće... I njega sam dok se pekao posipao vegetom malo, malo papra i dosta soli...
A mahune sam imao one zamrznute žute, i to sam stavio s vodom tako zamrznuto u taj pekač i stavio 3 češnja bijelog luka zgniječenog. i čekao da bude gotovo uz polijevanje vodom...
To je danas za ručak bilo...

sanja_volim orhideje
08.12.2007., 21:45
Ništa, pileća prsa sam marinirao po nekom svom ukusu tako da sam ih stavio u posudu, malo polio sa maslinovim uljem, stavio vegete, majčine dušice, mljevenog papra, i neki začin za grill piletinu.. I to stavio neka 4 sata u frižider (taman sam oko 11 bio kući s posla pa sam to stavio i došao u 3 pa si to pravio)..
Imam onaj pekač kao široki od 40 cm, koji se uključi u struju i ima grijač ispod teflona, i stavio sam prsa na to, stavio vode i poklopio, dolijevao vode malo po malo, i na pola pečenja sam stavio 2 poriluka narezana na ploške i 2 mrkvice narezane na ploške koje sam prethodno povegetio malo.. I tako sam dolijevao vode samo i čekao da se ispeče.. To je to, i bilo je dosta fino mogu priznati... :top:

Ovo mi se cini super! To upotrebljavas onaj aparat za kuhanje na paru?

sanja_volim orhideje
08.12.2007., 21:46
Danas sam pravio krumpir i mahune... Tako da sam krumpir prvo malo skuhao i onda stavio u taj pekač s vodom, i malo po malo on se pekao na tom i na kraju je bio onako ko pravi pečeni krumpir iz pećnice s uljem, ali bez masnoće... I njega sam dok se pekao posipao vegetom malo, malo papra i dosta soli...
A mahune sam imao one zamrznute žute, i to sam stavio s vodom tako zamrznuto u taj pekač i stavio 3 češnja bijelog luka zgniječenog. i čekao da bude gotovo uz polijevanje vodom...
To je danas za ručak bilo...

Al ovo tu previse ugljikohidrata, a gdje su proteini????

Žbla
09.12.2007., 20:51
Ups, a nemam pojma s tim proteinima i UH još, tek sam se ufurao u to, a ne znam još sve šta ima puno proteina, a šta ima puno UH... Dobro da znam..:top:

Zli Mali Medo
10.12.2007., 00:51
Ups, a nemam pojma s tim proteinima i UH još, tek sam se ufurao u to, a ne znam još sve šta ima puno proteina, a šta ima puno UH... Dobro da znam..:top:

Proteini: meso, mlijecni proizvodi, jaja
UH: zitarice, povrce.

Žbla
11.12.2007., 16:29
Danas standardno za zajutrak zobene s mlijekom, pa doručak posni sir sa integralnim krekerima.. Užina- jabuka... I za ručak sam si pravio pileća prsa kao pljeskavica...

Imo sam dva komada pilećih prsa. cca 200g, nasjeckao na kockice, stavio vegete, papra, crvene paprike, majčine dušice, i to stavio u onaj mikser s noževima, izmljeo to, stavio jedno jaje, izmljeo i dodavao krušne mrvice.. Oblikovao pljeskavice i stavio peći/kuhati, u teflonsku tavu s vodom... Uz to sam jeo ciklu salatu... E predobro mi je to ispalo... :top:

BTW- ujutro jel mogu jesti i npr. pšenične, ječmene pahuljice?

*jezebel*
11.12.2007., 23:34
danas sam nest' s*ebana.

dorucak: jadan. jogurt. vitamin c.

rucak: kuhano povrce (mrkvica, brokula, karfiol), svjezi sir, sjemenke lana, wasini razeni krekeri

malo poslije: sok od paradajza

malo poslije: jedan crveni grejp i limun

vecera: isto sto i za rucak, ali s manje krekera.

croreiki
12.12.2007., 12:18
danas sam nest' s*ebana.

rucak: kuhano povrce (mrkvica, brokula, karfiol), svjezi sir, sjemenke lana, wasini razeni krekeri

ti zeliš uništit svoj metabolizam , ili ?

*jezebel*
12.12.2007., 13:55
ti zeliš uništit svoj metabolizam , ili ?

ne. al' cudim se da sam jucer ista stavila u usta... apetit nikakav, sva slabuska, prespavala pola dana. hvata me neka viroza.

_GeTiA_
12.12.2007., 18:49
07:15 - Cokolino :D
14:00-hrenovke
15:30- Kolac,jabuka
19:00-jaje i jogurt
19:50 (sad ) jedem jabuku opet.

joj tek sad vidim kakvo smece jedem haah nista od rucka ovako je vec par dana..znaci zato me stomak boli haha

Zli Mali Medo
12.12.2007., 19:01
07:15 - Cokolino :D
14:00-hrenovke
15:30- Kolac,jabuka
19:00-jaje i jogurt
19:50 (sad ) jedem jabuku opet.

Uh. Moram reci da se lose hranis. :)

mirabelle
14.12.2007., 16:03
d: cornflakes
r: juha od povrca, 2 zitna polpeta, salata
u: mandarine i banana
v: opet cornflakes- bas mi se jede

jaglenac
14.12.2007., 22:10
a mene je takvo planiranje obroka i bilježenje što sam jela, amo reć, zeznulo: počela sam neprestano misliti na hranu i što ću i kad jesti i mislim da se hranim nezdravije nego ikad...
vi?

croreiki
15.12.2007., 07:56
a mene je takvo planiranje obroka i bilježenje što sam jela, amo reć, zeznulo: počela sam neprestano misliti na hranu i što ću i kad jesti i mislim da se hranim nezdravije nego ikad...
vi?

meni se to isto događa i ne sviđa mi se. živciram sam sebe.

more29
15.12.2007., 11:47
danas sam nest' s*ebana.

.. i žlićicu vegete prije spavanja:lol:

mirabelle
16.12.2007., 15:52
d:kroasan i 2 kriske sira
r: juha od povrca,sejtan, rizoto, salata
u: 1 cupavac

*jezebel*
17.12.2007., 00:27
.. i žlićicu vegete prije spavanja:lol:

:rofl:

vegeta je smrt. :kava:

*jezebel*
17.12.2007., 00:28
d:kroasan i 2 kriske sira
r: juha od povrca,sejtan, rizoto, salata
u: 1 cupavac

ti... bolje da se vise ne sramotis ovdje.

:lol:

ninani
19.12.2007., 17:42
zobene i lanene sjemenke s mlijekom
banana i jogurt
losos, oslic i riza
poslije treninga posni sir i pomidor/ ili whey
jabuka i bademi/orasi

Sta kazete?

ninani
19.12.2007., 17:48
Btw, kako vam je ovo za dorucak?
http://www.weetabix.de/brands/weetabix/weetabix/

Zli Mali Medo
19.12.2007., 19:18
zobene i lanene sjemenke s mlijekom
banana i jogurt
losos, oslic i riza
poslije treninga posni sir i pomidor/ ili whey
jabuka i bademi/orasi

Sta kazete?

Kazemo - ok. Poslije trneinga ne posni sir i ne pomidor, nego whey.

ninani
19.12.2007., 23:37
Kazemo - ok. Poslije trneinga ne posni sir i ne pomidor, nego whey.

A sto ako nemam whey? Ja sam mislila da je i posni onda ok, zbog proteina... :ne zna:

Btw, nesh ti mog treninga: par anaerobnih i sat vremena orbicha/stepera. (ne zelim mrsavit, tek tako da sam u nekoj formici :lol: )

Barca
20.12.2007., 09:33
Poslije trneinga ne posni sir i ne pomidor, nego whey.

:nono:
Ne budi iskljuciv.
Nije whey jedina stvar koja se moze konzumirati nakon treninga :mig:

ninani
20.12.2007., 11:41
Ne budi iskljuciv.

Sto ti uzmes nakon treninga?
I jos me zanima da li je whey potreban nakon samo aerobnog vjezbanja, npr. trcanja ili orbitreka?

Zli Mali Medo
20.12.2007., 12:57
Ne budi iskljuciv.

Nije, ali je najbolja. Posni sir je najgora. :D

Barca
20.12.2007., 13:08
Sto ti uzmes nakon treninga?
I jos me zanima da li je whey potreban nakon samo aerobnog vjezbanja, npr. trcanja ili orbitreka?

Konzumiraj proteine. Dakle, sir (posni, zrnati :klopa:), pileca ili pureca prsa na malo maslinovog ulja i slicno :)

Whey ti nikad nije potreban. Da, koristan je. Da, dobro ga je uzimati iza treninga. Ali nije potreban i nije neophodan.

Znas, vi wheyoljupci ste nekad poprilicno slicni onima "whey je izasao iz pakla i uzrokuje otapanje svih kostiju i trenutacnu bolnu smrt" paranoicara. Samo se radi o fanaticima razlicitih polova :rolleyes:

Ono, daj ljudima i alternativu, ne izbacuj svoj izbor kao jedini moguci i ispravni :rolleyes:

:p

Zli Mali Medo
20.12.2007., 15:03
Konzumiraj proteine. Dakle, sir (posni, zrnati :klopa:), pileca ili pureca prsa na malo maslinovog ulja i slicno :)

Pa od konzumiranja posnog sira nekon treninga nema nikakve koristi. Neka onda drmne samo glukozu i bok.

Znas, vi wheyoljupci ste nekad poprilicno slicni onima "whey je izasao iz pakla i uzrokuje otapanje svih kostiju i trenutacnu bolnu smrt" paranoicara. Samo se radi o fanaticima razlicitih polova :rolleyes:

Ono, daj ljudima i alternativu, ne izbacuj svoj izbor kao jedini moguci i ispravni :rolleyes:

Nije to moj izbor. Nisam rekao da je jedini, rekao sam najbolji. Nakon njega idu bjelanjci, nakon bjelanjaka puretina i slicno. Ali, whey se probavi za pola sata, cca, sve ostalo po nekoliko sati. Vec je sto puta napisana alternativa, samo kaj ljudi ne citaju, a meni se ne da svaki put pisati hrpu teksta. :ne zna:

Kaj se mene tice, ona ne mora jesti whey nakon treninga. Ali izmedu wheya i posnog sira, tu je sve jasno. :)

Barca
20.12.2007., 15:08
meni se ne da svaki put pisati hrpu teksta. :ne zna:

Pa kad si lijena guzica.
Onda napisi ili potpunu info ili nikakvu.
Ili im napisi da procitaju na tom i tom topicu.

A ne silovati sa wheyom :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ajde sad reci koju o Filipovicu :D

Zli Mali Medo
20.12.2007., 15:20
Pa kad si lijena guzica.
Onda napisi ili potpunu info ili nikakvu.
Ili im napisi da procitaju na tom i tom topicu.

A ne silovati sa wheyom :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Pa pitala je whey ili posni. Ke seres, mala? :p Ali recimo ti si joj dala totalno krivu informaciju. Ulje nema kaj traziti u obroku nakon treninga. Ponavljam, ako nema whey ili bjlenjke, onda neka jednostavno uzme cistu glukozu.

Ajde sad reci koju o Filipovicu :D

Kakvom Filipovicu? :confused: :)

kem
20.12.2007., 16:31

Whey ti nikad nije potreban. Da, koristan je. Da, dobro ga je uzimati iza treninga. Ali nije potreban i nije neophodan.

:p

potpisujem. :top:

NHF, medo, ali ti mi zvucis kao ovi koji bi u 15 dana skinuli 10 kila, ali bez nekog napora. samo sto si ti druga krajnost. :ne zna: ne voli svatko muckati prasak i vodu za veceru. :mig:

ninani
20.12.2007., 16:44
Ma ja u biti preferiram uzet whey, prakticno mi je jer najcesce nemam puno toga u frizideru niti kuham :lol: :bonk:
Samo sam htjela znat da li je posni ok alternativa jer ga obozavam, citala sam da ljudima nema neki okus, ali meni je stvarno super. :cerek:

Zli Mali Medo
20.12.2007., 16:45
potpisujem. :top:

NHF, medo, ali ti mi zvucis kao ovi koji bi u 15 dana skinuli 10 kila, ali bez nekog napora. samo sto si ti druga krajnost. :ne zna: ne voli svatko muckati prasak i vodu za veceru. :mig:

O Kriste, ja trenutno ne koristim nikakve praskove (iako sam i prije samo whey uzimao), ali ono - nis. Zero. Nada. Jer mi trenutno ne treba. Rekao sam najbolje. Ako zeli najbolje, onda ce uzimati whey, ako ne zeli, neka uzima kaj hoce. Citajte s razumijevanjem, za promjenu. :rolleyes:

I da, nije to vecera, to je obrok nakon treninga i ima posebnu namjenu. Za sportase koji intenzivno treniraju to je must, i nema alternative.

ninani
20.12.2007., 16:48

Najgore je ic u mcdonalds (frendovi) :D

Zli Mali Medo
20.12.2007., 16:49
Ma ja u biti preferiram uzet whey, prakticno mi je jer najcesce nemam puno toga u frizideru niti kuham :lol: :bonk:
Samo sam htjela znat da li je posni ok alternativa

I dao sam ti odgovor, ali se uvijek mora naci falanga onih koji moraju nesto seruckati cim se spomene nesto sto oni ne koriste. :rolleyes:

kem
20.12.2007., 16:49
O Kriste, ja trenutno ne koristim nikakve praskove, ali ono - nis. Zero. Nada. Jer mi trenutno ne treba. Rekao sam najbolje. Ako zeli najbolje, onda ce uzimati whey, ako ne zeli, neka uzima kaj hoce. Citajte s razumijevanjem, za promjenu. :rolleyes:

a u kojem obliku kupujes whey? pijes sirutku? :mig:

ninani
20.12.2007., 16:54
I dao sam ti odgovor, ali se uvijek mora naci falanga onih koji moraju nesto seruckati cim se spomene nesto sto oni ne koriste. :rolleyes:

I ja ti zahvaljujem na odgovoru. :D
Barci takodjer :five:

Zli Mali Medo
20.12.2007., 16:55
a u kojem obliku kupujes whey? pijes sirutku? :mig:

Citaj s razumijevanjem. Rekoh da ne koristim nista, dakle - ne uzimam whey jer mi ne treba za ono kaj sada radim.

ninani
20.12.2007., 17:00
Citaj s razumijevanjem. Rekoh da ne koristim nista, dakle - ne uzimam whey jer mi ne treba za ono kaj sada radim.

A kaj sad radis?:)

Zli Mali Medo
20.12.2007., 17:03
A kaj sad radis?:)

Periodizaciju izdrzljivosti, za koju mi ne treba whey. Iako ne bi bio na odmet, ali s obzirom na omjer cijena/dobiveno, ne isplati se. :)

I jos nekaj, meni je whey fin, Inkosporov s okusom banane (zbog banane) i s gustom ga krknem. :) Jednom sam nes eksperimentirao s okusom cokolade kojeg sam pomijesao s janom okusa jagode i bilo fino za popizdit. :)

ninani
20.12.2007., 17:11
Periodizacija izdrzljivosti

Visa matematika :)

kem
20.12.2007., 17:48

1. malo pristojnosti ne bi ti skodilo. nisi ti popio svu pamet svijeta. :mig: dopusti i drugim ljudima da imaju misljenje o necemu.
2. procitaj nesto od strucne literature, pa se onda pravi vazan. npr. ovo (http://knjizara.ekupnja.com/Sportska-prehrana-Nancy-Clark-pr-17596.html) ili ovo (http://www.amazon.de/Sports-Nutrition-Handbook-Medicine-Science/dp/0632058145/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books-intl-de&qid=1198172683&sr=1-1). zamisli, neki strucnjaci se ne slazu s tobom. :eek:
3. ako sad ne uzimas nikakve dodatke, pretpostavljam da si ih nekad uzimao. dakle, je li to bila cista sirutka ili ipak proteinski prah? :mig:

Zli Mali Medo
20.12.2007., 18:04
dopusti i drugim ljudima da imaju misljenje o necemu.

A o cemu si konkretno dala misljenje? Ja ga ne vidim. Napisala si da ti se ja cinim antipod onima koji zele smrsaviti x kila za par dana, i to zato jer sam koncizno dao odgovor osobi koja je postavila pitanje. Na temelju toga izvlacis zakljucke o meni i 'seruckanje' je najblazi eufemizam kojeg si mogla dobiti. :mig:

2. procitaj nesto od strucne literature, pa se onda pravi vazan. npr.

Ja sam od strucne literature procitao valjda dvadesetak knjiga i Guytona. :mig: A ti? :)

ovo (http://knjizara.ekupnja.com/Sportska-prehrana-Nancy-Clark-pr-17596.html) ili ovo (http://www.amazon.de/Sports-Nutrition-Handbook-Medicine-Science/dp/0632058145/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books-intl-de&qid=1198172683&sr=1-1). zamisli, neki strucnjaci se ne slazu s tobom. :eek:

Dobro, i u cemu se konkretno oni ne slazu sa mnom? Ajde, ovdje ti je prilika za argumentiranu raspravu.

3. ako sad ne uzimas nikakve dodatke, pretpostavljam da si ih nekad uzimao. dakle, je li to bila cista sirutka ili ipak proteinski prah? :mig: [/COLOR]

Bio je proteinski prah, da. I? Zelis nesto reci ili? :ne zna:

anythyna
20.12.2007., 20:51
mislim da je isključivost po svim pitanjima nepotrebna i od previše opterećivanja brzo dođe do zasićenja i vraćanja prvobitnim lošim navikama!nastojim se hraniti zdravo i raznovrsno,vježbam redovito,ali niti u ludilu ne brojim kalorije i svaki pojedeni zalogaj!
evo npr. danas sam pojela:
dvije integralne žemlje,šaku badema i oraha te zeleni čaj
dvije jabuke i mandarinu
bananu
blitva,losos i salata
jogurt i suhe šljive
2 mrkve,naranča i malo brusnica i žlica domaćeg meda
ne kažem da je sve po propisu,ali ja sam zadovoljna : )

ninani
20.12.2007., 23:36
anythyna, super mi se cini tvoja prehrana, raznolika, s puno voca i povrca(sto kod mene nije bas slucaj).
Moj danasnji programcic :) :
zobene p i lanene s, plus svjezi sok od grejpfruta
saka oraha
integralni spageti ( :cerek: :cerek: )
jabuka
jogurt
tuna

ninani
20.12.2007., 23:40
Medo, ti znaci preporucujes taj Inkosporov?
Ja imam od Multipowera , okus vanilijice :cerek: , je ok taj?

Zli Mali Medo
21.12.2007., 01:23
Medo, ti znaci preporucujes taj Inkosporov?
Ja imam od Multipowera , okus vanilijice :cerek: , je ok taj?

Inkospor slovi kao najbolji. Inace preferiram evropske tvrtke kada je rijec o hrani.

sanja_volim orhideje
21.12.2007., 08:42
A sto ste svi napali ZMM, pa covjek je samo rekao da ne posni sir poslije treninga i odmah cijela hajka. U ostalom da malo vise citate tu, a i na forum.teretana.net onda bi znali da je posni sir najsporiji protein, a poslije treninga potreban je najbrzi, znaci whey ili bjelanjci.

ninani
21.12.2007., 11:40
Ma Medo je zakon, snimi mu avatar :cerek:

martini
22.12.2007., 02:45
pitanjce: sto pojesti nakon aerobnog vjezbanja od sat ili vise?
da li isto whey i glukozu?(sto mi je jako fino :D ) ili je to samo za anaerobne vjezbe?

ninani
24.12.2007., 14:26
I mene ovo zanima!

Silovani Medo
24.12.2007., 15:36
I mene ovo zanima!

Ako imate para za whey, onda da, i whey i glukozu. Ako nemate, onda samo glukozu. :)

ninani
24.12.2007., 15:56
Ako imate para za whey, onda da, i whey i glukozu. Ako nemate, onda samo glukozu. :)

Jupii, whey od vanilijice! :cerek:
Tenks, Medo!
E, a koliko traubenzuckera (u g i/ili zlicama)?
(Whey uzmem 30 g i 250 ml mlijeka)

Silovani Medo
26.12.2007., 15:38
Jupii, whey od vanilijice! :cerek:
Tenks, Medo!
E, a koliko traubenzuckera (u g i/ili zlicama)?
(Whey uzmem 30 g i 250 ml mlijeka)

Nemoj s mlijekom, s vodom mijesaj. Smisao tog wheya i glukoze jest da se brzo probavi i napuni misice. Mlijeko ce samo potisnuti taj postupak.

Glukoza: od 30-80 g.

ninani
29.12.2007., 01:34
Nemoj s mlijekom, s vodom mijesaj. Smisao tog wheya i glukoze jest da se brzo probavi i napuni misice. Mlijeko ce samo potisnuti taj postupak.

Glukoza: od 30-80 g.

Tenks, mislim da sam konacno pohvatala konce :rofl:

anythyna
01.01.2008., 18:11
anythyna, super mi se cini tvoja prehrana, raznolika, s puno voca i povrca(sto kod mene nije bas slucaj).
Moj danasnji programcic :) :
zobene p i lanene s, plus svjezi sok od grejpfruta
saka oraha
integralni spageti ( :cerek: :cerek: )
jabuka
jogurt
tuna

ma da, mislim da je sve stvar neke ravnoteže!
i ja obožavam zobene pahuljice i svakakve sjemenke, a obzirom da su zdrave uživam u njima! :)
ipak,čokolade se u umjerenim količinama,ne mogu i ne želim odreći :D

ninani
02.01.2008., 01:28
Ma bez cokolade nista! :cerek:

vidra
04.11.2008., 21:11
Ponovno budem otvorio dnevnik prehrane jer jedno ovdje vodim dnevnik kolko što unesem u sebe
Tvuk ako budeš izbrisao ili premjestio temu ...jebo budeš ježa u leđa
OT
doručak 2 banane zobene + obične pahuljice +mlijeko 0,9 %
međuobrok banana
senvič šunka sir + whey + glutamin + kreatain poslije tzk-a
ručak pašta + piletina + grašak 16.10 - 16:30
brioš od čokolade cca oko 16:30
večera 140g tune u salamuri i pomidor

trebam još malo ovo poboljšati

PS Tvuk ne brirši niš jer inače budemo spamali tolko da više ne buš nikada očistili forum

Znatiželjko
05.11.2008., 05:24
Vidra nisi napisao količinu za sendvič i ručak.

Meni se čini ovo dobra ideja ,vjerovatno bi bilo još puno bolje da se nekako spoji ova tema s dnevnikom treninga ,tako da se ima pregled unosa i potrošnje na jednoj temi,puno preglednije i točnije :ne zna:

Phased
05.11.2008., 13:34
super ! :top:

bar ne moram u gastronomiju.

vidra
05.11.2008., 20:55
ajmo doručak zobene + kukurzne sve skupa oko 500g + mlijeko o,9 %mm
proteini
2 mandarine 11:45
2banane oko 14:45
pašta 100g + kuhano bijelo meso 200 g
večera juha i bijelo meso i 2 mandarine

bubamara1984
05.11.2008., 21:15
to mi je sutrasnji meni
oko 150g proteina i 160 g ugljikohdrata

60g zobenih + 250g bjelanjaka

100g razenog kruha +150g bijelog mesa+200g zelene salate

150g oslica + 500g cvjetace + 200 grama sampinjona

150g bijelog mesa + 300g kelja

250g posnog sira + 2 zlice lanenih sjemenki

bubamara1984
05.11.2008., 21:16
proteini
2 mandarine 11:45
2banane oko 14:45
pašta 100g + kuhano bijelo meso 200 g
večera juha i bijelo meso i 2 mandarine

nekako mi preslab taj tvoj jelovnik... premalo proteina...:confused:

Znatiželjko
06.11.2008., 09:06
05.11.2008.

Ja nemam sportsku prehranu,pa neznam baš jel za pisanje ovdje ili nigdje...:) jučerašnji dan kad sam bio na sjedilačkom poslu do 19 i nisam imao neku rekreaciju ni trening je izgledao ovako...

---oko 6 ujutro tri fete bijelog kruha sa 50g paštete od tune,
2 dcl light voćnog jogurta Vivis bez masti
1 mandarina

---dva bijela veća hotdog panina uz 12dkg pršuta i dvije jabuke sam raspodijelio na tri obroka prvi oko 9:30,drugi 13:00,treći 16:00.((Obično kad sam na poslu jutarnja smjena(svaki četvrti dan) jedem dvaput tako da sam od 14 do 19:30 bez obroka.))

---u 19:30 malo domaće juhe(5-6 žlica),i 50 g paštete od tune s oko 2 fete bijelog kruha i koji gutljaj istog jogurta.Oko 50 grama slanih toplih pečenih kokica.

sanja_volim orhideje
06.11.2008., 09:12
Jucer:
10:00 jedan Mavrovic integralni keks
11-12:15 trening (box)
12:30 banana
13:00 proteinski shake ( Weider Protein 80-nestalo mi whey-a)
15:30 2 tvrdo kuhana jaja+4 komada integralnog dvopeka
18:30 proteinska cokoladica
21:30 tuna u salamuri+1 kiseli krastavac+4 komada integralnog dvopeka

2cool4school
06.11.2008., 11:40
Jel moguce da vi tako malo jedete.. bojim se napisat svoj prosjecni dnevni meni, izgnat cete me sa PDFa i dozivtno bannati :zubo:

beba ili sin
06.11.2008., 11:49
Ccc kod Znatiželjka povrća ni u tragovima, a Sanja cijeli dan jedan kiseli krastavac :confused: .Pa kakva vam je probava ljudi?

Johnyzg
06.11.2008., 11:50
Jucer:

100g zobenih, pola litre mlijeka, whey

150g tune + riblje ulje

cca 250g pilecih prsa + salata s lanenim uljem

trening pa pwm, pa oko cuku poslije toga cca100g rize + piletina opet oko 150g

onda zveknuo posni sir s bademima

i prije spavanja opet posni al s ribljim uljem.....

very fairy
06.11.2008., 12:04
Joj ljudi pa jel pojedete sta kuhano? Nitko nigdje ne spominje ni juhu...Jao, jao...
Sanja - cini mi se da jako malo jedes...

sanja_volim orhideje
06.11.2008., 12:21
Joj ljudi pa jel pojedete sta kuhano? Nitko nigdje ne spominje ni juhu...Jao, jao...

Pa kako ne jedem kuhano?! A kuhana jaja? :D Ja jako malo kuham jer jednostavno nemam kad, posto i radim i studiram, a ovaj tj idem i na neki tecaj, kuham samo vikendom. Ja ne bi rekla da malo jedem, u principu sa tolikom kolicinom hrane odrzavam kilazu na 55-56, nemam namjeru mrsaviti.

Znatiželjko
06.11.2008., 13:20
Ccc kod Znatiželjka povrća ni u tragovima, a Sanja cijeli dan jedan kiseli krastavac :confused: .Pa kakva vam je probava ljudi?

Pa nemožete donositi zaključke po jednom danu,ali svjestan sam da se ne hranim neš zdravo.

Što se tiče probave ona mi je mislim solidna.Primjetio sam da su u điru periode što se tiče stolice,tako recimo zadnjih skoro mjesec dana sam išao na wc najmanje 2 puta na dan(nije u pitanju premekana)a bilo je dosta dana i sa 4 puta.Nevjerovatno,imao sam osjećaj kao da sam galeb,čim nešto pojedem brzo bi to primjetio na donjem dijelu trbuha i uskoro bi morao na wc,neznam jel neki prirodni proces ubrzanog čišćenja organizma neam pojma.(ova je ekstremna bila,ali ta ubrzana perioda se ne ponavlja često,neznam možda traje 15 dana u nizu u 2 ili 3 mjeseca)
Sada od prije oko 3 dana mi je 2 puta najviše i znam da će i taj period potrajati.Sada kad pojedem nešto ne pojavljuje se odmah u roku od 20 minuta težina u donjem dijelu trbuha,očito se proces malo usporio....najduži su periodi kad idem između jednom i dvaput dnevno....uglavnom neznam kada je prošao dan a da nisam bio barem jednom.

Da sam primjetio(a vodim računa)da mi o nečemu te periode ovise nisam....Oni jogurti neki,šljive(i suhe),kamilica bla bla nisam baš primjetio da mi ubrzaju probavu,možda zato jer nikad ne inzistiram recimo 3 dana uzastopno na njima...a i nemam potrebe.

bubamara1984
06.11.2008., 13:39

pa ja imam 3-4 obroka kuhano... a juhe imam svaki put kada si kuham povrce:cerek:

Phased
06.11.2008., 15:48
05:00 zobena kaša sa šljivama i mandarinama

07:30 par badema

11:00 grejp

13:30 ribana mrkva u običnoj ab kulturi

16:00 pileći file i mješana salata

17:30 posni s paprikom

glupi jelovnik - takav dan.

2cool4school
06.11.2008., 17:14
Dorucak (10h):
4 tvrdo kuhana jaja
pasteta od tunjevine (1 tuna 120g, 3 zlice majoneze light, 1 zlica senfa) + pola kukuruznog francuza (250gr)
cca 150 grama zobenih + mlijeko + 2 zlice meda (prije je tu isla i 1 mjerica wheya, ali sad imam onaj odvratni pina colada okus pa si ne zelim zgadit dorucak)

Gym + ergometar + PWM oko 2

Rucak (3:30)
2 bruschette sa mozzarellom, pomama i prsutom
Carbonara (cca 250g) + t-bone (350g) + rikola sa feta sirom
2 urmasice tete Zdene + casa mlijeka (ivica&marica :cerek:)

Medjuobrok (5:00)
2 sendvica sa sunkom i sirom (na 1/4 kukuruznog francuza, cca 125g, 50ak grama sirnog namaza i 10-15dg sunke)

Vecera (8:30) (kad imam trening navecer, vecera bude oko 9:15)
1kg lazanja s mesom iz Mercatora

Prije spavanja (1:00)
300 grama posnog sira
cca 150 grama zobenih + mlijeko + 2 zlice meda

Uzmite u obzir da je ovo relativno zdrav dan, znalo se dogodit i 2 puta McD u danu, a cesto (1 tjedno barem) budu pizza ili cevapi za veceru. Takodjer kad idem na trening ne idem u gym i PWM bude nakon treninga, ali ostalo sve bude isto. I onda procitam da ljudi zive na ribanoj mrkvi ili 2 hot doga :ne zna:

EDIT: i nisam debel, 188, 83kg, pokusavam dobit jos koju kilu, i imam niski BF (vide mi se plocice) :zubo:

vidra
06.11.2008., 20:42
jebena elektroistra iskočila sklopka cijeli dan sam na praksi je zamjenivao
dakle doručak zobene + kukuruzne
100g pašte i 140 g tune u salamuri
večera pomidor + tuna u salamuri + feta raženog kruha
2 shake 1 sa vodom drugi sa kakaom
1 brioš

castanea
06.11.2008., 20:58
doručak: pahuljice + mlijeko
međuobrok: 2 mandarine
ručak: sendvič sa pršutom, rajčicim i salatom
međuobrok: 2 mandarine
večera: posni + tunjevina + rajčica

ručak je danas bio samo sendvič zbog nedostatka vremena, a inače je uglavnom klasični (juha, meso/riba, povrće)

Silent assassin
06.11.2008., 21:04
Doručak: zobene pahuljice sa mlijekom
Međuobrok: voće(mandarine, banane, jabuke što se već nađe pri ruci)
Ručak: što god mi mama pripremi :D
Međuobrok: posni sir sa malo šunke ili nekog mesa koje se nađe pri ruci i mlijeko ili jogurt
Večera: posni sir, mlijeko ili jogurt i tuna

sugar_free
06.11.2008., 21:12
doručak-kava,2 tosta s tunjevinom
međuobrok-kava
ručak-whey
međuobrok-tunjevina
trening
večera-proteinska čokoladaa
jedna mala lignjica... :)

danas nisam imala vremenaa nizašta,,..

mali buco
06.11.2008., 21:19
danas (a današnji dan sucks...)
doručak: omega 3 jogurt s par žliica zobenih i jedan kivi
ručak: šnicl od blitve i pečena paprika (i jedan čoklit kuki)
užina: 2 mandarine
ručak No. 2 (oko 17.00): blitveni šnicl + pečena paprika
večera (prije sat vremena): 100-150 g posnog s malo maslinovog i 2,3 skrckana oraha...

sugar_free
06.11.2008., 21:35
danas (a današnji dan sucks...)
doručak: omega 3 jogurt s par žliica zobenih i jedan kivi
ručak: šnicl od blitve i pečena paprika (i jedan čoklit kuki)
užina: 2 mandarine
ručak No. 2 (oko 17.00): blitveni šnicl + pečena paprika
večera (prije sat vremena): 100-150 g posnog s malo maslinovog i 2,3 skrckana oraha...

znam da je OT, ali šta je to šnicil od blitve????? :confused::confused:

mali buco
06.11.2008., 21:40
pa skuhaš blitvu, dobro iscijediš vodu, nakosaš je nožem (a s čim drugim...) baciš u to jedno jaje, mrvu sira naribaš, oblikuješ polpete koristeći malo prezli! prži se na ulju, nije baš niskokalorično, al nije ni tak strašno... al je zato mljac!!!

sugar_free
06.11.2008., 21:44
pa skuhaš blitvu, dobro iscijediš vodu, nakosaš je nožem (a s čim drugim...) baciš u to jedno jaje, mrvu sira naribaš, oblikuješ polpete koristeći malo prezli! prži se na ulju, nije baš niskokalorično, al nije ni tak strašno... al je zato mljac!!!

oke . slično ko ja ..al meni je kaša.. ne šnicl. fuj to mali buco...
jedi samu blitvu s kap maslinova ulja.. :D:top:

mali buco
06.11.2008., 21:55
joj, blitva na lešo mi je ko trava...bljuje mi se od tog...mislim da jednom i jesam...
enihu,kako i rekoh, nisam se danas proslavila s hranjenjem! bude sutra bolje! :D

sanja_volim orhideje
06.11.2008., 22:12
Danas:
7:15 jogurt LGG 2.5 dcl+zobene
9:00 kava
11:30 jabuka
12:30 vinski gulas
21:15 tuna u salamuri + 1 kiseli krastavac + 3 zlice kukuruza iz staklenke Bonduelle

frostinho
06.11.2008., 22:42

cek malo, ti za dorucak pojedes pol kile pahuljica :eek::eek:

Walker_CRO
07.11.2008., 00:07
meni otprilike svaki dan slicno
kad se probudim - 5-6 punih jusnih zlica zobenih i oko 2-3 dc mlijeka
prije teretane - ovo mi je najproblematicniji obrok, neznam sta bi mogao tu ubacit...
poslije teretane whey - mjerica wheya, mjerica glukoze sa 3-4 dcl mlijeka
jelo poslije teretane - oko 150 gr bijelog mesa i 3 jusne zlice Uncle Bens umaka (uglaavnom Sweet&Sour) (poslije ovog popijem multivitamine i omegu 3)
vecera - oko 200 gr posnog
i cijeli dan grickam neko voce (mandarine, grozde...)

Znatiželjko
07.11.2008., 06:22
06.11.2008.(5/2)

09:30 - 3 fete bijelog kruha,3dkg pršuta,50g paštete od tune,50g eurokrema.

13:25 - 1 i pol feta kruha ,4 žlice lagano slane kuhane blitve,3 pržene srdele,20 g. eurokrema,1 mandarina,1dcl bezmasnog voćnog jogurta .
17:15 - 50g flipsa s okusom kikirikija.

17:45 - 2 fete bijelog kruha,50g paštete od tune,2dcl bezmasnog voćnog jogurta,2dcl soka Cappy Biotime,20g suhih grožđžica,1 mandarina,trećina jabuke,2 šake pečenih slanih kukuruznih kokica.

---Vode max.1 litra.
---30 sklekova i 3 min intenzivnih vježbi za trbušnjake u 15:15.

Phased
07.11.2008., 06:51
07.11.

doručak - zobene (3 žlice) sa šljivama ( 4 kom) i grožđicama (1/2 žlice) , usput par badema

užina - grejp i mandarina

ručak - varivo od carskog mixa (200 g) i nutra pileći file (150 g)

užina - jabuka , par badema

večera - posni sir (100 g) nutra ribana mrkva (2 kom)
( otkriće tjedna :cerek: )

dianna
07.11.2008., 07:08
a ja se već pitala gdje nam je Phased s svojim raportima :cerek: :cerek:

evo šta sam ja msilila danas:

doručak zobene s jogurtom+malo meda + 2 mandarine

ručak- tunjevina sa posnim sirom + neka salatica

užina jogurt probiotik

večera - isto kao ručak , ili samo posni s jogurtom

između toga svega voda, nessica, kapučino

mali buco
07.11.2008., 10:37
@phased
di se opskrbljuješ s grejpom? ja ga obožavam, al skup je to sport! kila na britancu (3-4 grejpa) oko 20kunića... :(
a neš jeftiniji iz konzuma je NEJESTIV!

sugar_free
07.11.2008., 10:42
@phased
di se opskrbljuješ s grejpom? ja ga obožavam, al skup je to sport! kila na britancu (3-4 grejpa) oko 20kunića... :(
a neš jeftiniji iz konzuma je NEJESTIV!

pa to nije skupo ??? ako ce ti trajat 3 dana...

ja dnevno samo na proteinske gluposti whey,čokolade i sl.. potrosim 50 kn...
:confused:

mali buco
07.11.2008., 11:09
pa u vrijeme recesije i globalne krize i crobexa u debelom minusu i novih izdavanja za zdravstvo i dalje ne :ser bljuc truckam: puno mi je dat 20 kn za grejp, pogotovo s obzirom da mi je to najdraže voće a mogla bi bez pol beda dnevno smazat 3 komada :)
nego, sugar, da malo ne pretjeruješ s tih 50 kn dnevno za te suplemente? pa kaj je taj whey od suhog zlata? :D

sanja_volim orhideje
07.11.2008., 21:32
Ja isto mislim da 20 kn nije puno za grejp, ak ga fakat toliko volis. Ja najvise volim jabuke Granny Smith i kad nije sezona su fakat skupe, mislim, to su samo jabuke, al eto, ja volim te, ili cu jesti te ili necu nikakve...
Danas-prilicno los dan, cijeli dan sam bila em fax em tecaj i nisam uspjela na trening :cry:
5:30 jogurt LGG 2.5 dcl + zobene
10:30 kava + varazdinski klipic sa sirom
14:00 Dukatov zrnati + 5 komada integralnog dvopeka
21:30 tuna u salamuri + 2 kisela krastavca + 3 zlice kukuruza iz staklenke Bonduelle

Znatiželjko
08.11.2008., 04:28
07.11.2008.(61)

07:30 - 3 fete bijelog kruha,50g paštete od tune,20g pekmeza od šljiva,fetica mortadele,fetica gauda sira,1dcl Cappy Biotime,1dcl jogurta 3,2% mm,1 mandarina,trećina jabuke

14:30 - 2 fete bijelog kruha,5 žlica krumpira na salatu(s tragovima kupusa),20g eurokrema,5 žlica masnije domaće juhe,25g lješnjaka,50g pistacije,3kom badema,20g čipsa,1kom crvene kisele paprike,1dcl Cappy Biotime soka,1dcl bezmasnog voćnog jogurta

17:00 - 2dcl bezmasnog voćnog jogurta,zalogaj prženih gljiva i kruha.

20:00 - 50g čipsa,60g čokolade s okusom kokosa,1l bambusa.

---0.5l vode ako.
---ništa treninga

Phased
08.11.2008., 05:50
@ mali buco

obično britanac. a kad sam doma znam ić u plodine i imaju super grejp.

doručak - zobena kaša ( tri žlice) , šljive (4-5 kom) , grožđice ( 1 žlica)
jede mi se slatko, jako slatko :)

užna - grejp

ručak - nemam pojma ( idem u kineski i potruditi ću izabrati nešto ok)

večera - ab kultura (330 g) i mrkva (1 kom) :cerek:

mali buco
08.11.2008., 18:17
@znatilželjko
simpa mi je tvoj meni, baš si me nasmijao!
da bar ja mogu tak klopat i ne debljat se :(
a i one tvoje mršavice bi se ušpekale, ja bih najradije na jedno tovljenje primila :D

@phased, da, taj britanac mi je pod nosom, osuđena sam na njega, al ima fakat kvalitetnog voća i povrća
i super mi je ona teta kaj ima štand sa svakakvim suhim voćem!

ja danas:

ujutro: omega3 jogurt, zobene, kivi

međuo.: 2 mandarine

ručak: mahune na lešo i tvrdo kuhano jaje

užina : jogurt s par krekera

i onda sam zapizdila s jednom šnitom torte :pokrivam se škarniclom po glavi: (al ajd, odma potom ošla na box :thank god:)

maloprije: 100g posnog s maalo maslinovog ulja

za cca 2 sata ???? prijedlog???

tvuk
08.11.2008., 18:25
Tvuk ako budeš izbrisao ili premjestio temu ...jebo budeš ježa u leđa

LOL, tek sam sad ovo skužio.

Čovječe umjesto da budeš sretan što za ono nisi pobro permaban ti se još i žališ. Ja nisam imao nikakvu namjeru ovo brisati, sam ti piši što god hoćeš dokle god se ne kosi s pravilima foruma i zakonima RH.

freckles
08.11.2008., 19:30
Evo i mene;

ujutro: ab kultura i 2 reda čokolade

ručak: pašta sa šugom od pomidora
ručak II: pijat krem juhe od mrkve i tikvica

večera: sendvič sa sirom i tunjevinom ( i sad upravo keksi Moto, 5 keks je pao :D)

Znam, odvratna sam! :D Obečavam da ću se zdravije hraniti!

vidra
09.11.2008., 02:53
Tvuk posnog mi sira znam da si diktator u Republici Tvukiji ali hmm bez ikakvih prava hehe
zajehavam se..

dakle doručak zobene u mlijeku i whey proteini
marenda malo pršuta i ovčjeg sira 2 fete bijelog kruha
ručak 2 porcije pirea bijelog mesa toćnije kokoška salata od domaćeg crvenog kupusa + 4 fete bijelog kurha
onda su išle palačinke sa kremom i marmeladom
tuna u salamuri 140g
šalica tople čokolade
coca cola u dikaču [ odvikao sam se od alkohola viekndom :top: i upoznao jednog bildera]
evo prije 20 min tamana 2 mandarine

i da odo raditi :D moja ljubljena bauštela me čeka

Phased
09.11.2008., 05:40
i super mi je ona teta kaj ima štand sa svakakvim suhim voćem!

česti sam gost kod nje :cerek:

doručak - zobena kaša , mlijeko ( 1 dcl ), grožđice ( 1 žlica) , šljive (4 kom)

užina - grejp

ručak - pokušaj spajanja kupusa i piletine na neki azijski način

užina - sok od mandarine i jabuke

večera - jogurt i ribana mrkva

Znatiželjko
09.11.2008., 05:53
08.11.2008.(52)

06:00 - 2 fete bijelog kruha,60g paštete od tune,20g prženih gljiva,2dcl bezmasnog voćnog jogurta.

09:00 - 125g integralnog kruha,6dkg pršuta,1 jabuka,1 mandarina.

13:30 - 125g integralnog kruha,6dkg pršuta,60g čokoladica,1 jabuka,1 mandarina.

:tuctuc:19:10 do 21:00 - pola pizze,50g pržene ribe,20g čipsa,4dcl Pepsi.(lagani osjećaj prejedanja)

---1lvode ili neš više.
---ništa treninga

Znatiželjko
09.11.2008., 06:14
@znatilželjko
simpa mi je tvoj meni, baš si me nasmijao!
da bar ja mogu tak klopat i ne debljat se :(

Ma ja definitivno jesam u laganoj fazi debljanja :o
Ipak vijeme je sve hladnije,zato igram i rijeđe nogomet,primjetio sam da neš više jedem,ali sve uobičajeno,znam da moram prikočiti a sad kad čitam što sam pojeo sam još sigurniji da ovim tempom nesmijem nastaviti.Ovi upisi ovdje mi pomažu da se više koncentriram na hranu,da bude nijansu raznolikija i da neš češće padnu domaći treninzi-trbušni i sklekovi.Inače ovo što tu upisujem pazim da bude što točnije i ništa ne skrivam,upisujem ponekad nakon svakog obroka zabilješke da ne zaboravim, jer će biti meni za pažljiviji pregled i zaključke na kraju mjeseca.

Jučer sam zbog lagane feštice napravio dvije stvari koje nisam prilično dugo,više od godinu dana:1.Pepsi 2.Lagano prejedanje-pa čak i nezdravu kaloričnu bombu dugo nisam ovako kasno pojeo.....a ništa idem se ispravit pod potpisom,i pozdravit 70kg do idućeg proljeća.Zadnji put kad sam se vagao prije 7 dana je bilo 72kg,ali preći 73kg neću.

...a prijedlog je bolje da ti ja ne dajem.

Znatiželjko
09.11.2008., 07:31
česti sam gost kod nje :cerek:

doručak - zobena kaša , mlijeko ( 1 dcl ), grožđice ( 1 žlica) , šljive (4 kom)
užina - grejp
ručak - pokušaj spajanja kupusa i piletine na neki azijski način
užina - sok od mandarine i jabuke
večera - jogurt i ribana mrkva

:s Šta je ovo :eek: Spajaš li ti u serijama redovito ovakve dane?...meni se čini da bi se ja okosturio da se uspijem priviknuti na neš ovakvo ili bi zauzeo ležaj i neke aparate u bolnici.

Znatiželjko
09.11.2008., 07:39
Znam, odvratna sam! :D Obečavam da ću se zdravije hraniti!

Najmršaviji jedu najnezdravije :lol:...sorry ali nemožeš mi parirati,hraniš se zdravije od mene.:top:
Šta si postavila si zadatak udebljati se ili?

btw.keksi Moto kažeš,ma daj kad već jedeš neš slatko nek bude konkretno,keksi Moto su presuhi....počeo sam opasno ciljati na sladoled Snickers izgleda čokoladice.

[Manuel]
09.11.2008., 09:42
08.11.2008.(52)

06:00 - 2 fete bijelog kruha,60g paštete od tune,20g prženih gljiva,2dcl bezmasnog voćnog jogurta.

09:00 - 125g integralnog kruha,6dkg pršuta,1 jabuka,1 mandarina.

13:30 - 125g integralnog kruha,6dkg pršuta,60g čokoladica,1 jabuka,1 mandarina.

:tuctuc:19:10 do 21:00 - pola pizze,50g pržene ribe,20g čipsa,4dcl Pepsi.(lagani osjećaj prejedanja)

---1lvode ili neš više.
---ništa treninga

ja ovo jedem 2 dana :rofl:

inace

9:30 - mlijeko 1,5 m.m. i zobene
medjuobrok - neko voce(mandarine)
14:00 - ono sta se napravi doma :/
medjuobrok - opet neko voce
19:00 - neki kruh i pureca sunka

vode pijem oko 1.5 l dnevno..

Phased
09.11.2008., 12:00
@ znatiželjko

ručak je ispao fenomenalan :D
dodala sam mrkvice , češnjaka , malo začina , pileći file i kiseli kupus

freckles
09.11.2008., 12:03
Najmršaviji jedu najnezdravije :lol:...sorry ali nemožeš mi parirati,hraniš se zdravije od mene.:top:
Šta si postavila si zadatak udebljati se ili?

btw.keksi Moto kažeš,ma daj kad već jedeš neš slatko nek bude konkretno,keksi Moto su presuhi....počeo sam opasno ciljati na sladoled Snickers izgleda čokoladice.

:rofl::rofl: Jela sam posli i Nutellu sa žlicom ! :D

Nebi se ja debljala, cilj je hraniti se zdravije, unositi što manje cukra i masti da celulit nestane! I oću mišiće! :o
Definitivno od PON uvodim red u prehranu, danas sam kod mame na sarmi! :cerek:

Znatiželjko
09.11.2008., 15:07
;16977354']ja ovo jedem 2 dana :rofl:

Ma znam,i meni je ovo bilo previše,ali na sreću ovo je iznimka od dana a ne pravilo.

@Phased izvukla si se....svaka čast pilećem fileu,ali :s.....sa zadovoljstvom bi ti ponudio rafaello :)

@freckles... Nutellu jesti žlicom sram te bilo :cerek: to se maže na kruh.Od ponedjeljka ću znači dominirat sumnjivim hranjenjem :( ...a ja ne volim dijetnu hranu :(

O.K.:top:, meni je cilj hraniti se poluzdravo i iskristalizirati malene trbušnjake,nisam pohlepan u ciljevima :ne zna:

sanja_volim orhideje
09.11.2008., 18:39
Nutellu jesti žlicom sram te bilo :cerek: to se maže na kruh.

Nutella se jede zlicom, to je pod definicijom Nutelle! :D

Phased
10.11.2008., 05:13
doručak - zobena kaša sa šljivama ( 7-8 kom ) i grožđicama ( 2žlice)

užina - grejp

ručak - tuna u salamuri (1 kom) s mahunama (250 g) i salata od matovilca

užina - mandarina i par badema

večera - zrnati sir i paprika

Znatiželjko
10.11.2008., 06:18
Nutella se jede zlicom, to je pod definicijom Nutelle! :D

Moguće :) ali ne jedem Nutellu već neko vrijeme.U Puli ima na par mjesta kupiti i talijanske Nutelle jer navodno ova poljska je lošija kažu.Ja obožavam Lino Ladu i to bijelu obavezno,predobra je http://tbn0.google.com/images?q=tbn:rfLmLBgoqED6tM:http://blog.klinc.info/wp-content/uploads/2006/08/lino-lada-milk-skupna.jpg
Uglavnom ni ja ne mažem,grijeh je....ali opasno bi ju bilo početi jesti bez imalo kruha kao moj kolega,njemu su staklenke eurokrema od 200g za jednu upotrebu.

Znatiželjko
10.11.2008., 06:26
09.11.2008.(53)

07:45 - 1 i pol feta kruha,125g(5) prženih paniranih ribljih štapića,2 male žličice tartar umaka,1 feta gaude,2dcl bezmasnog voćnog jogurta,30g eurokrema,pola kisele crvene paprike

14:30 - 1 i pol fete kruha,70g pečene govedine,70g pečene piletine,mala porcija prženih krumpirića,2dcl juhe,40g kupus salate,70g kolača s laganom kremom,čaj kamilica uz vrećicu bijelog šećera.

17:30 - Pol fete kruha,60g pržene panirane puretine,20g čipsa,1 mandarina,2dcl soka Cappy Biotime,1dcl bezmasnog voćnog jogurta,30ak kom suhih grožđžica

---oko 1l vode
---sklekovi 30 prijepodne i 30 u 18:00sati.

Sheeva
10.11.2008., 07:20
09.11.2008.(53)

07:45 - 1 i pol feta kruha,125g(5) prženih paniranih ribljih štapića,2 male žličice tartar umaka,1 feta gaude,2dcl bezmasnog voćnog jogurta,30g eurokrema,pola kisele crvene paprike

14:30 - 1 i pol fete kruha,70g pečene govedine,70g pečene piletine,mala porcija prženih krumpirića,2dcl juhe,40g kupus salate,70g kolača s laganom kremom,čaj kamilica uz vrećicu bijelog šećera.

17:30 - Pol fete kruha,60g pržene panirane puretine,20g čipsa,1 mandarina,2dcl soka Cappy Biotime,1dcl bezmasnog voćnog jogurta,30ak kom suhih grožđžica

---oko 1l vode
---sklekovi 30 prijepodne i 30 u 18:00sati.

nemoj se ljutiti, ali ovi tvoji postovi nemaju veze sa nazivom topica. uopće neznam zašto tu pišeš šta jedeš. čisti spam. :ne zna:

Znatiželjko
10.11.2008., 08:03
nemoj se ljutiti, ali ovi tvoji postovi nemaju veze sa nazivom topica. uopće neznam zašto tu pišeš šta jedeš. čisti spam. :ne zna:

Pa sportska prehrana je širok pojam,a s obzirom da imam snage za naporne tekme i slično, što sigurno nebih imao da jedem ''sportsku''(ustvari to je hard dijetna prehrana) prehranu koju prakticiraju neke cure na topicu :ne zna: Tako da je veliko pitanje koja je manje sportska prehrana.

Njemačkoj reprezentaciji u nogometu su nekada jedinoj treneri dozvoljavali da pije pivo na dan velikih utakmica na svijetskom prvenstvu,najviše su mogli trčati i tih su godina pobijeđivali........ako je sportska prehrana samo sve posno uz šopanje Whey-om svaka čast.

sanja_volim orhideje
10.11.2008., 14:19
Moguće :) ali ne jedem Nutellu već neko vrijeme.U Puli ima na par mjesta kupiti i talijanske Nutelle jer navodno ova poljska je lošija kažu.Ja obožavam Lino Ladu i to bijelu obavezno,predobra je http://tbn0.google.com/images?q=tbn:rfLmLBgoqED6tM:http://blog.klinc.info/wp-content/uploads/2006/08/lino-lada-milk-skupna.jpg
Uglavnom ni ja ne mažem,grijeh je....ali opasno bi ju bilo početi jesti bez imalo kruha kao moj kolega,njemu su staklenke eurokrema od 200g za jednu upotrebu.

Ja obozavam Nutellu, a i Linu Ladu (isto bijelu), al jako rijetko to jedem. Evo u subotu sam bila u Grazu i kupila veliku Nutellu, a prije toga sam ju jela ljetos sa palacinkama. Tako da iako jedem iskljucivo zlicom ili sa palacinkama, to bude tako rijetko da se ne zamaram.

Annnete
10.11.2008., 14:32
a ja najvise volim izdasno namazat nutelu na petit beure i onda dva prilipit, i tako nekoliko, po mogucnosti iza deset navecer jer tad me uhvati zelja :)

Znatiželjko
10.11.2008., 16:23
Ja obozavam Nutellu, a i Linu Ladu (isto bijelu), al jako rijetko to jedem. Evo u subotu sam bila u Grazu i kupila veliku Nutellu, a prije toga sam ju jela ljetos sa palacinkama. Tako da iako jedem iskljucivo zlicom ili sa palacinkama, to bude tako rijetko da se ne zamaram.

Ma i ja sam danas kupio Nutellu,dosadio mi Lino......i izgubio dobru volju za pisanjem na ovom topicu.....@sheeva mi spamamo,evo spominjemo Nutellu zovi policiju ženo:rolleyes: :flop::flop:

Skupim neš volje za pisati sve što pojedem,do u detalja,a još i kombiniram puno namirnica ,nije da mi se da baš i onda ti još nabije netko da spamam.......

Zli Mali Medo
10.11.2008., 16:28
Ma i ja sam danas kupio Nutellu,dosadio mi Lino......i izgubio dobru volju za pisanjem na ovom topicu.....sheeva mi spamamo,evo spominjemo Nutellu zovi policiju ženo:rolleyes: :flop::flop:

Ali ti jesi trol i spamer na ovom pdfu i ne znam zakaj to tvuk tolerira.

mali buco
10.11.2008., 16:31
ja sam ko klinka znala prvo žlicu umočit u puter i onda u eurokrem i tako jedno 5, 6 velikih žlica :o
nije ni čudo da sam bila mali buco :D

no, evo, danas:
doručak: jogurt probiotik 150g + par žlica zobenih + 1 grancereale

užina; 3 mandarine i jedna mala jabuka
ručak: pašta s brokulom (jbg, tu dođe malo vrhnja :eek: )

oko 6 ću drmnut tunjevinu s paprikom

a oko pol 10 poslije treninga, 150g posnog s maslinovim uljem...

Znatiželjko
10.11.2008., 16:34

Šta sam samo ja spamam? Nemoj da počnem tražiti tvoje spam postove,a ima ih.....po čemu sam spamer,pojasni ?

Zli Mali Medo
10.11.2008., 16:35
ja sam ko klinka znala prvo žlicu umočit u puter i onda u eurokrem i tako jedno 5, 6 velikih žlica :o
nije ni čudo da sam bila mali buco :D

no, evo, danas:
doručak: jogurt probiotik 150g + par žlica zobenih + 1 grancereale

užina; 3 mandarine i jedna mala jabuka
ručak: pašta s brokulom (jbg, tu dođe malo vrhnja :eek: )

oko 6 ću drmnut tunjevinu s paprikom

a oko pol 10 poslije treninga, 150g posnog s maslinovim uljem...

S tri obroka nikada neces imati zadovoljavajucu kilazu. Nikada. Ova uzina, to je nis, voda + malo minerala i vitamina.

Znatiželjko
10.11.2008., 16:46

Tebi smeta što stavljam ponekad po tebi premršave cure ili što ? Šta svi moraju imati isti ukus? Kako si dozvoljavaš da ti to smeta,to se pitaj ? Tema je lijepe slike,a ne lijepe slike većini-žalosno.

Šta svi moraju jesti posni sir (koji mi je ogavan) da bi bio u ekipi i smio pisati o tome što jede ? Ja ću jesti smeće pomalo svakodnevno i biti ću mršaviji od 99% ljudi ovdje ,tako da fantastičan okus posnog sira i tunjevine u bezukusnoj vodi ne mislim više kušati.

Znatiželjko
10.11.2008., 16:50
S tri obroka nikada neces imati zadovoljavajucu kilazu. Nikada. Ova uzina, to je nis, voda + malo minerala i vitamina.

Ja sam imao isto neki dan 3 obroka i imam zadovoljavajuću kilažu,čak i nižu .....tako da ovo nikada je netočno.

edit : i bez užine gdje ti vidiš da nabraja 3 ?

mali buco
10.11.2008., 16:52
kak 3 obroka? pa 5 ih je? inače ih je 6, al danas je bio fakt ap dej...
pa kaj bi ti ovdje korigira?
kajjaznam, ja isto kad vidim menije od phased, sanje itd. imam osjećaj da jedu ko kolibrići...
kaj oćeš reć da premalo jedem!!!???

Znatiželjko
10.11.2008., 17:00
kajjaznam, ja isto kad vidim menije od phased, sanje itd. imam osjećaj da jedu ko kolibrići...

:lol::lol::lol: Ma medo je na ''sportskoj'' prehrani pa mu lakše ide dizanje tereta od brojanja.

castanea
10.11.2008., 17:03
jučer
doručak: zobene + mlijeko
međuobrok: mandarine
ručak: piletina + riža + salata
međuobrok: šipak
večera: posni + dimcek + paprika

danas
doručak: zobene + jogurt
ručak: smuđ + pečena paprika
večera: posni + tunjevima + rajčica

voće kao međuobrok popodne mi odgovara, ali mi je ujutro nekako malo. budem gladna do ručka, jer doručkujem oko 8, a ručam oko pola 4. jedno vrijeme sam jela posni i ujutro za međuobrok, al sad mi već stvarno izlazi na uši. iako vidim na ovoj temi da ljudi jedu voće jel može neki drugi prijedlog za taj obrok?

sanja_volim orhideje
10.11.2008., 17:19
Ma ja mislim da bez veze Medo napada Znatizeljka, bitno je da pisemo sto jedemo, nikome nije svaki dan savrsen, nakad je bolje, nekad gore, al mislim da je ok pratiti sto i kako tko jede svaki dan. Ja si mislim sloziti neku tablicu u Exelu u koju cu upisivati svaki dan sto sam jela, koliko imam kg, dal sam trenirala i kakav je bio trening, naka opca ocjena, kao lagan trening, srednji i trening za umrijeti.

Evo danas prvi obrok u 14 sati, obzirom da sam dovrsavala diplomski do 5 ujutro:
14:00 jogurt 2.5 dcl+zobene
15:00 3 zlice Nutelle + nekoliko Toffifa
17:30 2 pileca filea naglo pecena sa mrvicom vegete+6 cherry rajcica sa malo soli i maslinovim uljem
20:00-21:15 trening
21:30 proteinski shake

Mislim da ce to za danas biti to, al editirat cu ak dodje do promjena.

Zli Mali Medo
10.11.2008., 17:51

Ups, tunjevinu s paprikom sam previdio. :) Onda ih je 4. :) Obroci su sastavno ok. Sanja, ne napadam ja nikog zbog hrane.

freckles
10.11.2008., 18:57
Tebi smeta što stavljam ponekad po tebi premršave cure ili što ? Šta svi moraju imati isti ukus? Kako si dozvoljavaš da ti to smeta,to se pitaj ? Tema je lijepe slike,a ne lijepe slike većini-žalosno.

Šta svi moraju jesti posni sir (koji mi je ogavan) da bi bio u ekipi i smio pisati o tome što jede ? Ja ću jesti smeće pomalo svakodnevno i biti ću mršaviji od 99% ljudi ovdje ,tako da fantastičan okus posnog sira i tunjevine u bezukusnoj vodi ne mislim više kušati.

Da medo jede posni sir i toliko pazi na prehranu nebi bio medo! :mig:

[Manuel]
10.11.2008., 19:00
dorucak - 2 fete crnog kruha s dimcekom
medjuobrok - nisam ga danas jeo :eek:
rucak - meso iz juhe (govedina) i spinat
medjuobrok - mandarine
vecera - 2 fete crnog kruha s niskosecernom marmeladom i malo margarina

sta je pametno uopce jesti margarin?

beba ili sin
10.11.2008., 20:01
Castanea, pokušaj malo pojačati doručak:dodaj npr. par bjelanjaka ili tunjevinu.Duže ćeš biti sita i lakše izdržati do ručka.

2cool4school
10.11.2008., 20:27
Mislim da je bzvz napadat ljude koji dnevno pojedu nesto vise od pola posnog sira i naribane mrkve. To nije sportska prehrana to je prehrana za zeceve IMHO, niti jedan sportas ne moze trenirat i napredovat sa tako slabim unosom hrane. Pogledajte malo sta jedu vrhunski sportasi pa ono..

A ti znatizeljko ne moras uzimat komentare ljudi koje ne poznas tako ozbiljno, briga te... Znas kako kazu da su rasprave na forumima kao special olympics, even if you win, you're still retarded :D

mali buco
10.11.2008., 20:59
manuel
margarin izbaci pod hitno!!!
maslac i margarin imaju isti broj kalorija, al margarin ima još tonu nezdravih stvari u sebi, npr gomilu natrija i tak! joj, zlo mi je kad vidim kad neko radi kolač s margarinom, fuuuuj!

Znatiželjko
10.11.2008., 21:25
Mislim da je bzvz napadat ljude koji dnevno pojedu nesto vise od pola posnog sira i naribane mrkve. To nije sportska prehrana to je prehrana za zeceve IMHO, niti jedan sportas ne moze trenirat i napredovat sa tako slabim unosom hrane. Pogledajte malo sta jedu vrhunski sportasi pa ono..

A ti znatizeljko ne moras uzimat komentare ljudi koje ne poznas tako ozbiljno, briga te... Znas kako kazu da su rasprave na forumima kao special olympics, even if you win, you're still retarded :D

Ne pratim paraolimpiadu :) ali ima neš u tome.....svejedno,ako neko misli ozbiljno onda ga treba ozbiljno i shvatit...jednog koji je vjerovatno dobio mišiće i u mozgu ignoriram,sve o.k.

Phased
11.11.2008., 06:03
doručak - zobena kaša , šljive i grožđice (mnogo)

užina - grejp

ručak - slanutak s blitvom

užina - frape od mrkve i mandarine

večera - salata od matovilca , pilećih prsa i malo mozzarelle uz kap maslinovog ulja

Znatiželjko
11.11.2008., 06:10
10.11.2008.(62)

07:30 - 140g pržene panirane puretine,30g paštete od tune,2 fete bijelog kruha,2dcl soka Cappy Biotime.

13:00 - 1kom sarmice,50g pržene panirane puretine,1 i pol feta bijelog kruha,pol kisele paprike.

:eek:15:00 - 100g slane pistacije,20g slanog čipsa,3dcl pepsi,4 kuglice sladoleda.(kod frenda)

18:15 - Feta bijelog kruha,1 žličica Nutelle,1dcl bezmasnog voćnog jogurta,1 mandarina,1 rajčica na salatu.

20:15 - 2dcl jogurta 3.2%mm,1 jabuka,1 mandarina.

---čisto vode jedva možda 1l kroz dan,nisam bio neš žedan bez obzira što sam igrao nogomet.
---Mali nogomet od 19:00-20:00 uz skoro maximalno forsiranje,nisam se osjećao neš iscrpljen nakon, valjda zbog akumuliranog odmora od 7 dana,a možda ima neš i do vrsne sportske prehrane:mig:.Zadnjih oko 15 dana spavam po 6 sati.

Znatiželjko
11.11.2008., 06:34
Ja si mislim sloziti neku tablicu u Exelu u koju cu upisivati svaki dan sto sam jela, koliko imam kg, dal sam trenirala i kakav je bio trening, naka opca ocjena, kao lagan trening, srednji i trening za umrijeti.

o.k. ideja.Kad već imaš dovoljno volje možeš naći još koji podatak za zapisivati neznam nešto tipa sati sna-par stupaca više u exelu.

Znatiželjko
11.11.2008., 06:40

užina - grejp

večera - salata od matovilca , pilećih prsa i malo mozzarelle uz kap maslinovog ulja

Nekakve ovakve obroke kroz dan čuvam u pričuvi....ti se i rekreiraš ili ?

Phased
11.11.2008., 08:03
Nekakve ovakve obroke kroz dan čuvam u pričuvi....ti se i rekreiraš ili ?

trudim se :)

freckles
11.11.2008., 11:45

užina - grejp

:kava: Tvoja prehrana me brine!

Ja bi umrla da samo to jedem...

[Manuel]
11.11.2008., 14:08
manuel
margarin izbaci pod hitno!!!
maslac i margarin imaju isti broj kalorija, al margarin ima još tonu nezdravih stvari u sebi, npr gomilu natrija i tak! joj, zlo mi je kad vidim kad neko radi kolač s margarinom, fuuuuj!

joj nisam znao :(
svi su mi govorili da je zdrav, i jos su mi dokazivali pomocu onih reklama da nam je margarin prijeko potreban :rigo:

hvala na upozorenju :s :top:

Phased
11.11.2008., 14:16
:tuzni: ručak je ispao katastorfa. dodala sam previše curry-a :rolleyes:

trudila sam se ručati , no nije išlo :D

na kraju sam ipak ručala rižu i salatu :cerek:

mali buco
11.11.2008., 14:17
ni puter ni margarin nisu zdravi...
ak biraš, odaberi manje zlo! puter :D

Znatiželjko
11.11.2008., 14:19
;17023201']joj nisam znao :(
svi su mi govorili da je zdrav, i jos su mi dokazivali pomocu onih reklama da nam je margarin prijeko potreban :rigo:

hvala na upozorenju :s :top:

Ja sam čuo da je margarin za kolače,onaj tvrđi jedna od najnezdravijih namirnica jer ima neke zasićene masnoće tako nešto, i više vrsta tih nezdravih masnoća....a onaj margarin za dobro jutro,za djeci na fetu kruha je drugačija priča....ali ne zamaram se, ja bilo koji margarin i maslac jedem samo u tragovima u nekom zalogaju kolača ili keksa--da ih probam ovako sirove izrigao bi se odmah,nevjerovatno kako mi je to odvratno,kao i sirovo jaje piti...

Phased
11.11.2008., 14:25
maslac i margarin su zlo za jetru i poremete cijeli proces probave masti.

jaglenac
11.11.2008., 15:03
phased, bok, mogu li te pitati koliko si smršavila takvom prehranom i od kada si na dijeti?
jer meni se to čini jako malo, ja jedem duplo više od tebe a svi mi kažu da jedem jaaako malo...i sama to osjećam. ali ja ne mršavim, pa mi se čini da to ipak nije tako.
mogu li te pitati koliko imaš godina i što radiš? da usporedim sa sobom, jer više ne znam što ću (21g, studentica). čini mi se da sam dosegla neku homeostatičnu težinu ispod koje je tijelo teško natjerati da ide niže

sanja_volim orhideje
11.11.2008., 15:07
phased, bok, mogu li te pitati koliko si smršavila takvom prehranom i od kada si na dijeti?
jer meni se to čini jako malo, ja jedem duplo više od tebe a svi mi kažu da jedem jaaako malo...i sama to osjećam. ali ja ne mršavim, pa mi se čini da to ipak nije tako.
mogu li te pitati koliko imaš godina i što radiš? da usporedim sa sobom, jer više ne znam što ću (21g, studentica). čini mi se da sam dosegla neku homeostatičnu težinu ispod koje je tijelo teško natjerati da ide niže

Koliko si visoka/teska?! Za mene isto ovdje kazu da jako malo jedem, al meni je to normalno, obzirom da ni nisam neka ogromna zenska ne treba mi hrpa hrane. Kad tezina stoji neko vrijeme najbolje je nesto promijeniti, tempo ili vrstu treninga, pa i prehranu-nije dobro dugo biti na manje kalorija, treba ponekad unijeti vise, cisto da se razbije monotonija.l

Phased
12.11.2008., 07:42
@ jaglenac
nije to dijeta.
od početka kolovoza prakticiram takav način življenje i skinula sam cca. 4 kg.
i nije fora u kilama. :)
fora je u oblikovanju tijela. :mig:
a inače imam 25g. i radim sve i svašta. :D

onTop

doručak - zobena kaša , jedna mala jabuka rezana , šljive (4 kom) i grožđice (2 žlice)

užina - grejp :D

ručak- dinstani pileći file (1 kom) s povrćem (250g) i salata puterica

užina - kompot od jabuka (2 kom) cimet :cerek:

večera - tuna u salamuri sa šampinjonima u wok-u i par kiselih krastavaca

jaglenac
12.11.2008., 17:09
hvala na odgovoru, Phased!
ma znam da nije poanta u kilama, ni meni nije, već u stanjivanju..
180/65-67
al eto, očito nešto radim krivo - sigurno!
dobro mi je što vodiš dnevnik, mogu vidit di su meni greške tako

crvenokosa.w
12.11.2008., 20:09
Što mislite o ovoj dijeti( na 10ak- 15ak dana) uz 4-5 puta tjedno aerobika i vježbe u teretani 4 puta tjedno manjim intenzitetom ali da se uz to uzme mjerica wheya poslije treninga.
Cilj skinuti 5 kila.

PONEDJELJAK

Doručak: bananin frape (smiksajte bananu in čašu mlijeka), šalica čaja

Prijepodnevna užina: sok od jednog grejpa, manja banana

Ručak: jogurt s četiri žličice zobenih pahuljica, manja banana

Poslijepodnevna užina: voćni jogurt

Večera: tanjur špinata, 100 g svježeg kravljeg sira, komadić punozrnatog kruha

UTORAK

Doručak: bananin frape, šalica čaja

Ručak: žitarice s mlijekom, manja banana

Večera: tvrdo kuhano jaje, komadić punozrnatog kruha, voćna salata od jedne banane i dviju komadića ananasa

SRIJEDA

Doručak: bananin frape, šalica čaja

Ručak: miješana salata s tunom, tri dvopeka (zlatni prepečenac), manja banana

Večera: tanjur špinata, komadić punozrnatog kruha, komadić mozzarele veličine jednog jajeta

ČETVRTAK

Doručak: bananin frape s bademom (izmiksajte bananu, čašu mlijeka i malo bademovih jedaraca), šalica čaja

Prijepodnevna užina: sok kod jednog grejpa, manja banana

Ručak: 120 g pirjanog bakalara sa žličicom maslinova ulja i limunom, salata od rukole i radića, manja banana

Poslijepodnevna užina: voćni jogurt s manje masnoće i bez šećera

Večera: 60 g testenine s umakom od rajčice, salata, začinjena s kapljicom maslinovog ulja i limunom, jabuka

PETAK

Doručak: bananin frape s bademom, šalica čaja

Ručak: 100 g pureće šunke, popečena paprika s maslinovim uljem i limunom, manja banana

Večera: rižoto s paprikom, salata začinjena s nekoliko kapi maslinovog ulja

SUBOTA

Ručak: 120 g pilećih bedara, popečena paprika s maslinovim uljem i limunom, manja banana

Večera: tjestenina s račićima, pirjane tikvice, jabuka

NEDJELJA

Ručak: 120 g bijelog mesa, miješana salata, manja banana

Večera: špageti s radićem, popečeni patlidžani, jabuka.

2cool4school
12.11.2008., 20:34
Mislim da ti ponedjeljkom i utorkom fali rucak.

sanja_volim orhideje
12.11.2008., 20:45
Što mislite o ovoj dijeti( na 10ak- 15ak dana) uz 4-5 puta tjedno aerobika i vježbe u teretani 4 puta tjedno manjim intenzitetom ali da se uz to uzme mjerica wheya poslije treninga.
Cilj skinuti 5 kila.

0 Bodova! Vocni jogurti svaki dan su sranje, kad bas moram tak reci! I ajd molim te pokazi mi taj vocni jogurt sa manje masnoce i bez secera. A da ne pricam za ova rizota i tjestenine na vecer! Mislim, ne kuzim, uz 2 super teme da jos uvijek ovakva pitanje dolaze :ne zna:

very fairy
12.11.2008., 20:54
Mislim da, s oprostenjem, ne bih jela ta sranja nikad pa ni tad.

gdje su proteini? 100 g pilecih prsa? i koja je fora s tim silnim bananama? ne groze li se njih svi na dijetama jer deblja? ako je zbog onoga zbog cega mislim da je, radije pij puno vode ili caja bez secera...

crvenokosa.w
12.11.2008., 21:07
Pa da, i ja mislim da je dijeta prestroga. I da ne možeš još i vježbati na tome. Možda prolazi ko sve druge brze dijete,ali bez vježbanja.

Čitala sam što vi jedete,al meni se baš i ne da gnjaviti prehranom i čestim obrocima.
Doručkujem ili zobene pahuljice s mlijekom plus banana ili sendvič od raženog kruha plus jogurt ili dukatela.
Ručam ono normalno, meso plus povrće, raženi kruh ili riža ili tijesto, salata. ono pazim da nije premasno.
Ne želim se previše odricati stvari koje volim, ali pazim da ne pretjrema. Popodne pojedem neko voće ili jogurt ili posni sir.
I onda poslije aerobika i teretane ništa ne jedem, recimo ništa poslije 4. Znam da je to krivo,ali želi smršaviti 5 kila.
Mogu li poslije teretane proteinski shake umjesto večere?

sanja_volim orhideje
12.11.2008., 21:13
Ta dijeta nije prestroga, jednostavno je kriva i nis koristi, nema veze vjezbas li ili ne, ne valja! Bananin frape je premalo za dorucak, rucak je vise-manje los, a vecera je uzas-rizoto, tjestenine....uzas! Nema rezultata bez odricanja, cim prije to shvatis prije ces doci do rezultata! Ne jesti nista poslije 4 do drugog jutra je katastrofa. Mozes uzeti shake poslije treninga umjesto vecere.

Znatiželjko
13.11.2008., 06:02
freckles,rekla si da od ponedjeljka 10.11. počinješ sa zdravijom prehranom :D....hmmm,dal slučajno zadnjih par dana nisi upisala nijedan novi dnevni menu.:)

Znatiželjko
13.11.2008., 06:15
@ jaglenac
nije to dijeta.
od početka kolovoza prakticiram takav način življenja i skinula

Pravi odgovor,bravo:cerek:...djeta je riječ za nešto privremeno,ono kao da kažeš: ''idem smršaviti da za ljeto budem fit,a poslije ću se opustiti i debljati samo tako''
Preloše zvuči djeta,djeta je za ljenčine.Sinonim.

Jučer sam baš pročitao u novinama da su testirali oko 20 vrsta djeta,i htjeli su provjeriti može li se početno smanjenje težine održati dugoročno bez rekreacije.
U svakom primjeru djete vratile su se kile nazad,negdje više ,negdje manje,ali s vremenom se metabolizam uspori i kile se vraćaju.

Znatiželjko
13.11.2008., 06:42
11.10.2008.(62)

08:00 - 140g pržene panirane puretine,2 fete bijelog kruha,2 žličice Nutelle,2dcl jogurta 3.2%mm,1 kisela paprika.

12:15 - 1kom sarme,40g prženih šampinjona,1 feta bijelog kruha,1dcl soka Cappy Biotime.

16:00 - 1feta kruha,50g prženih šampinjona,2 žlice graha na salatu,1 žličica nutelle,2dcl jogurta 3.2%mm,1dcl soka Cappy Biotime.

20:00 - 2dcl pive,1 mandarina,1 jabuka,30g slatkoga(jaffa;konfete)

---pola litre vode
---Nogometa pola sata

Znatiželjko
13.11.2008., 06:44
12.11.2008.(73)

06:00 - 2 fete bijelog kruha,80g sardina iz konzerve,2 žlice nutelle,2dcl jogurta 3.2%mm,pola jabuke,multivitamin šumeća tableta PEZ.

09:30 - 200g gotovog sendviča-bijeli(šunka,sir,kuh.jaja,krastavci),1 mandarina.

13:30 - 280g sovital peciva sa gauda sirom,Corny čokoladica 50g,1 jabuka.

19:30 - (opasno gladan)1 feta bijelog kruha,1kom sarme,50g pržene panirane ribe,porcija juhe iz vrećice,malo zelene salate,4 suhe šljive,4 čokoladne praline(30g),20g pečenih kokica,30kom pistacije,2dcl Cappy Biotime,2dcl bezmasnog voćnog jogurta

---1l vode
---bez rekreacije

Phased
13.11.2008., 18:06
bolesna sam :tuzni:

doručak - zobena kaša , šljive i grožđice

užina - grejp

užina - jabuka

ručak - pileća juha, kuhano pileće meso i miješana salata

večera - ne jede mi se i popila sam šalicu vrućeg mlijeka s medom :cerek:

vidra
13.11.2008., 19:13
bolestan još uvijek na žalost kada ću na svoj bazen
doručak prepečeni raženi kruh i šačica čaja bez šećera
mandarine
2 jabuke
malo zelaja i purećeg mesa
štrudla od jabuka i čaša mlijeka 0,9 %mm

bez rekreacije od utorka

Silent assassin
13.11.2008., 21:48
Doručak: zobene sa mlijekom
Međuobrok: 2 kruške i banana
Ručak:grašak sa mesom
Međuobrok: sendvič
Obrok prije treninga: jabuka, mandarina i 2 banane
Večera:konzerva tune, posni sir i l mlijeka

Phased
14.11.2008., 10:25
doručak - zobena kaša , mlijeko i grožđice

užina - jabuka

ručak - juha od škrpine, škrpina i blitva na lešo

užina - grejp

večera - salata od kineskog kupusa i tune iz salamure

vidra
14.11.2008., 17:46
10:00 doručak zobene i obične u mlijeku 0,9 %mm
12:00 mandarine
14:00 ručak paštašuta sa mljevenim
16:00 mandarine
18:00 malo keksa
sada idem popiti shake i idem van na kaficu
večera tuna u salamuri

scarletlemur
14.11.2008., 18:31
idem van na kaficu

nećeš valjda u ulix:mig:. šalim se malo, jučer je bio posebni ugođaj u centru, ne?
ah, uhvatila me nostalgija za vremenom kad sam živjela tamo
on topic-pohvalile mi se neke kolegice da jedu herbalife umjesto doručka i večere. kažu, nisu gladne, a kile idu dolje. jel to sportski il nije?

vidra
14.11.2008., 18:35
Koji Centrar ja živim u pješčanoj uvali i idem na kaficu u G&B na Verudi kod Bosanke ali nikako da odem a sutra je druga priča :D

scarletlemur
14.11.2008., 20:08
Koji Centrar ja živim u pješčanoj uvali i idem na kaficu u G&B na Verudi kod Bosanke ali nikako da odem a sutra je druga priča :D
aaaa, ja sam živila na vidikovcu:)

sanja_volim orhideje
14.11.2008., 21:23
on topic-pohvalile mi se neke kolegice da jedu herbalife umjesto doručka i večere. kažu, nisu gladne, a kile idu dolje. jel to sportski il nije?

Herbalife je sranje, zbog soje!

vidra
14.11.2008., 21:55
Herbalife je smeće i gotovo i preskupo je stara mi kupila neku forumulu kako mo ga je dala tako sam ga proslijedio na daljnju obradu u Herculaneu- [pulsa gradska čistoća] novog neotpakovanog

Znatiželjko
15.11.2008., 04:30
13.11.2008.(62)

08:00 2 fete bijelog kruha,100g pržene panirane ribe,žličica tartar umaka,30g paštete od tune,1 kisela paprika,2 žličice nutelle,2dcl bezmasnog voćnog jogurta Vivis,50g pistacije.

12:45 1 feta bijelog kruha,2dcl kuhanog(kupus,grah,krumpir),40g prženih šampinjona,50g pistacije,2 suhe šljive,2dcl gustog soka Smart.

13:40 1 kruška

17:15 2 fete bijelog kruha,2 žličice nutelle,60g paštete od tune,2dcl bezmasnog voćnog jogurta,50g slanih pečenih kokica.

---30 sklekova u 18sati.

Znatiželjko
15.11.2008., 04:32
14.11.2008.(42)

07:30 3 fete bijelog kruha,1 žličica nutelle,40g punomasnog sira,2dcl bezmasnog voćnog jogurta,2dcl soka Cappy Biotime,50g pistacije,1 kisela paprika.

12:30 2 fete bijelog kruha,140g pržene panirane puretine,1 kisela paprika,2dcl soka Cappy Biotime,3 žličice McDonald's kečapa,pola jabuke.

13:30 pola jabuke,1 mrkva.

16:30 2 i pol fete bijelog kruha,50g pržene panirane ribe,2 žličice nutelle,20g punomasnog sira,2dcl bezmasnog jogurta.

---35 sklekova oko 15sati

Znatiželjko
15.11.2008., 04:49
Neda mi se više pratiti sve što gricnem,dovoljan uzorak imam-možda ga proslijedim jednom znalcu...mislim da mi je problemčić pržena hrana,dosta često mi se ponavlja...
Era čipsa mi je završila,trajala je par mjeseci nakon pauze od par godina.Neznam dal su nepravilne ove veće pauze bez obroka,svaki drugi dan otprilike jedem oko 18 pa do 06 ujutro ništa.Tako sam navikao,nisam ni gladan kad idem spavati recimo oko ponoći,a u noći se nikad ne budim,spavam kao bebica.

vidra
15.11.2008., 07:34
Ja bi umro da sam na toj prehrani :mig:

beba ili sin
15.11.2008., 08:04
aaaa, ja sam živila na vidikovcu:)

Hihi, možda smo si bile susjede