PDA

View Full Version : Nestale bebe iz rodilišta i posvojena djeca

stranice : [1] 2

bondiko
05.11.2008., 12:02
Dali je to moguce da beba nestane iz porodista da se proglasi mrtvom? Vjerujte mi da jeste. Moj brat je rodjen 67´.g. u jednom rijeckom porodilistu po rijecima tad dezurnog doktora kao zdrava beba. Navodno sljedeceg dana umire. Mojim roditeljima ne dozvoljavaju da vide mrtvo novorodjence nego im se saopstava da je dijete pokopano na jednom rijeckom groblju. Moji roditelji nevjeruju da im je beba umrla i vrse potragu ali naravno bezuspjesno.Ja nakon znaci 40 g. zapocinjem novu potragu jer nemogu da se pomirim sa tim da je ta beba umrla i negdje pokopana bez dozvole roditelja nego naprotiv vjerujem da je ziv i vjerovatno prodat kao sto je tih godina bio slucaj sa vise od 3000 beba. Tragajuci nailazim na puno vaznih podataka i greski koji su tada napravite nailazim na ljude koji su mi bili spremni pomoci koji su mi davali informacije i savjete. I saznajem da je po zahtjevu koji sam predala da dobijem njegovu smrtovnicu u maticnom uredu upisan da je 13.03.67.g. rodjen i da je 13.03.67.g. upisan kao pokojnik. Pronalazim groblje gdje je pokopan i govore mi da je pokopan 18.03.67´sa odobrenjem roditelja(koji nisu znali gdje im je mrtvo dijete) u djecju grobnicu . U bolnici mi govore da je preminuo 14.03.67´i istog dana pokopan. Molim vas sve koji ovo procitate da mi pomognete jel ja vise neznam sta da mislim . Niti jedan datum se neslaze i sve vise vjerujem da je zaista ziv . I zato vas sve opet molim ako imate bilo koji savjet , ideju ili ste usvojeni ili sumnjate u svoje biol. roditelje javite se pisi te mi ja cu vam biti jako zahvalna. Reci te mi svoje misljenje

Studentica
05.11.2008., 12:30
nisam znala da se to dogadjalo.

a pitanje je da li je taj covjek uopce u hrvatskoj. ne znam kako bi se moglo uopce djelovati na svjetskoj razini.

a mala je vjerojatnost da je u hrvatskoj.

jedino preko nekoga probat nesto saznat

bondiko
06.11.2008., 14:55
da to se dogadjalo i nazalost jos uvijek se dogadja . ja sam citala o jako puno slucajeva i bilo je tu dosta njih koji su uspjeli pronaci svoju djecu na osnovu tih malih greski koje su nacijenjene u datumima . meni je jasno da je to jako tesko pronaci i pogotovo ako ne zivi u hrvatskoj nemam apsolutno niti jednu mogucnost da ga pronadjem ali ja se opet nadam.....

winnerica
06.11.2008., 18:16
Iskreno suosjećam s patnjom tvojih roditelja i tebe ali se bojim da je malo kasno jer je previše vremena proteklo, teško je sad naći svjedoke za bilo što (ljudi u mirovini, pomrli, raselili se i sl....), ipak sretno!!!

Twin
06.11.2008., 18:30
Možda sam naivna, ali je li moguće napraviti DNK analizu posmrtnih ostataka iz dječje grobnice?

bondiko
06.11.2008., 20:08
Iskreno suosjećam s patnjom tvojih roditelja i tebe ali se bojim da je malo kasno jer je previše vremena proteklo, teško je sad naći svjedoke za bilo što (ljudi u mirovini, pomrli, raselili se i sl....), ipak sretno!!!

hvala ti upravu si da je malo kasno ali tada nije bilo dozvoljeno traziti , nisu se mogle dobiti informacije i odgovori na puno pitanja sada moraju da ti daju medicinski dosje ako ga trazis moraju da ti daju smrtovnicu itd. tada je to sve bilo drugacije . i po svim tim dokumentima koje sam skupila dosla sam do zakljucka da nijedan datum se neslaze i ustvari da on negdje zivi.

bondiko
06.11.2008., 20:15
Možda sam naivna, ali je li moguće napraviti DNK analizu posmrtnih ostataka iz dječje grobnice?

Twin ja sam nakon dugog traganja pronasla gdje je on navodno pokopan i tu sam stupila u kontakt sa jednom predivnom sluzbenicom koja je bila spremna da mi pomogne koja je doslovno pregledala citavu arhivu tih god. i rekla mi je da je pokopan 18.03.67.g. u djecju grobnicu uz dozvolu roditelja mozes to da zamislis , sto znaci da se neko jednostavno potpisao umjesto mojih roditelja i isto tako mi je rekla da ta djecja grobnica vise ne postoji sto znaci da ne postoji mogucnos saznati dali je on tu stvarno pokopan ili mozda neko drugo dijete

Twin
06.11.2008., 21:20
samo ću onda reći: prestrašno. želim ti sreću, trebat će ti i snage, svakako!

MissLestrange
07.11.2008., 06:53
grozno :(
a ako je doktor/babica/tkogod tko je prisustvovao porodu još živ? pronaći ih i pritisnuti?

Kikica
07.11.2008., 07:28
Sjećam se da je u Srbiji bila velika afera oko ovakvih slučajeva, pa su medicinske sestre počele priznavati. Čak je neko od "djece", danas odraslih ljudi pronađen u Austriji. Idem probati pronaći.

http://www.kradjabeba.org/pretraga.html?searWords=Misterija+nestalih+beba&Send=Tra%9Ei

http://www.kradjabeba.org/200402.html

http://www.media-diversity.org/Bosnian_Serbian_Croatian/beta%20clanci/Gde%20su%20nasa%20deca.htm

http://www.ilustrovana.com/2002/2265/4.htm

Teško mi je dati neki savjet, ovo je jako teška situacija. :(

disident
07.11.2008., 11:34
možda da pokušaš kontaktirati nekog od novinara koji rade emisije o spajanju ljudi, rade istrage i to, možda čak i na stranoj televiziji? oni znaju angažirati i privatne istražitelje i slično...možda imaju neke puteve kojima "obični ljudi" ne mogu samo tako doći do informacije...
u svakom slučaju, tužno:( i šteta da je puno godina prošlo pa je sada teže postići cilj, ali nemoj odustati!

bondiko
07.11.2008., 12:12
Sjećam se da je u Srbiji bila velika afera oko ovakvih slučajeva, pa su medicinske sestre počele priznavati. Čak je neko od "djece", danas odraslih ljudi pronađen u Austriji. Idem probati pronaći.

http://www.kradjabeba.org/pretraga.html?searWords=Misterija+nestalih+beba&Send=Tra%9Ei

http://www.kradjabeba.org/200402.html

http://www.media-diversity.org/Bosnian_Serbian_Croatian/beta%20clanci/Gde%20su%20nasa%20deca.htm

http://www.ilustrovana.com/2002/2265/4.htm

Teško mi je dati neki savjet, ovo je jako teška situacija. :(

Nevjerovatno pa to su isti slucajevi kao i kod mene

bondiko
07.11.2008., 12:14
grozno :(
a ako je doktor/babica/tkogod tko je prisustvovao porodu još živ? pronaći ih i pritisnuti?

doktor koji je tu noc bio dezurni je umro a babica je navodno ziva i neko istrazuje za mene gdje bih je mogla pronaci nadam se da ce uspjeti da je pronadje

Tara_24
08.11.2008., 08:53
drzim ti fige, ali se slazem sa prijedlogom, pokusaj se obratiti u ove emisije sto pomazu naci nekoga.
drzi se :top:

winnerica
08.11.2008., 09:29
Gle, budući da ja radim u jednoj Zg. bolnici mogu ti reći za papirologiju sa sigurnošću: povijesti bolesti se ne čuvaju dulje od cca 20 g. (pod uslovom da ih do tada nije pogodila "elementarna nepogoda" tipa poplave radi pucanja cijevi i sl., izgrizli miševi i sl.) dakle povijest bolesti o porođaju tvoje majke više fizički ne postoji.
Jedini papiri koji se trajno moraju čuvati ili barem presnimiti na mikrofilmove i sl. medije (tako stoji u zakonu!) su nalazi patohistoloških pregleda tj. biopsija tkiva, tu imaš šanse naći eventualno tzv. PHD nalaz na majčino ime, te nalaz obdukcije (koji je zakonom obvezan) za brata. Dakle: na Patologiji dotične bolnice traži PHD nalaz iz 67. g. na majčino ime, te obdukcijski nalaz novorođenčeta, oni ti vode i Evidenciju umrlih (oni Matičnom uredu dostavljaju Prijavu smrti i Potvrdu smrti, te izdaju Dozvolu za pokop - bez toga niti jedan pokojnik nemože i nesmije biti sahranjen!). Saznaj tko je toga dana bio mrtvozornik. Bez pregleda mrtvozornika gore navedenih papira nema - tj. on ih izdaje i potpisuje. Isto tako prijevoz do groblja obavlja neki od pogrebnika.
Ukoliko je tvoja sumnja istinita bojim se da bi onda bila potrebna malo veća banda koja bi se bavila tzv. trgovinom djecom, nije dovoljan ginekolog i babica, a želim te upozoriti da što se neslaganja u datumima tiće to se i danas može dogoditi, ljudi greše, ne mora to odmah značiti cijelu zavjeru i kriminal.
Evo, nadam se da sam ti bar malo pomogla i sretno!

bondiko
08.11.2008., 13:43
WINNERICA puno ti hvala sve sam to provjerila i sad cu pokusati naci mrtvozornika i pogrebnika. Tu nije stvar samo o dat. nego u med. dosj. pise da je pri porodu umro a mojim roditeljima je receno da je sljedeci dan umro od upale pluca pise da je umro 14.03. a u mat. uredu 13.03. na groblju sasvim nesto drugo itd.... Ti si mi jako pomogla i hvala ti kad provjerim napisat cu .

winnerica
09.11.2008., 11:34
Drago mi je da sam ti barem mrvu pomogla; prvo sam mislila da su bili nemarni (ima toga i danas kod nas :rolleyes:), provjeri svakako sve i sretno opet! :top:

bondiko
10.11.2008., 18:36
Na prijedlog Winnerice danas sam predala zahtjev u grob. upravi da saznam koje bio pogrebnik i sad mora da cekam na odgovor. ideja ti je bila super mozda saznamo malo vise

lescolxl
10.11.2008., 18:44
Ovo mi djeluje kao iz SF filmova. Koji bi bio motiv za takvo što i čiji? Nikad nisam čula da su se ljudi susretali s nečim ovakvim u našoj državi, pa sam malo iznenadjena. U svakom slučaju , sada kada si počela rješi to do kraja, bit ćeš mirnija.

bondiko
11.11.2008., 00:13
Nazalost desavalo se ! Jako puno je slucejeva istih kao i mojih. Vjeruj mi da cu to rijesiti do kraja bez obzira koliko vremena mi bude jos potrebno ali cu ga pronaci.

Amethyst
11.11.2008., 18:10
Čitam ovaj topic i ne mogu vjerovati , pa ovo je grozno:(
Ja ti od svega srca želim da što prije saznaš pravu istinu !

bondiko
11.11.2008., 22:13
Hvala Amethyst!

Studentica
12.11.2008., 08:42
dna analiza ima smisla napraviti jedino kada imas s necim usporediti.

dakle, kada eventualno pronadjes svog brata, onda usporediti da li ti je brat sa svojom dna.

i da imas sada dna, pitanje je da li bi ti pomoglo, jer s cim bi usporedila? mislim da u policiji imaju samo dna od kriminalaca, a ukoliko to tvoj brat nije, nemas sanse.

recimo nakon rata su svi rodjaci koji su trazili svoje, dali u bazu svoju dna, koja se usporedjivala sa dna od umrlih za vrijeme rata u grobnicama, od ostatka tkiva (citaj kosti) nadjenih u masovnim grobnicama.

definitivno drzava nema moj dna (ima samo moj otisak prsta haha).

iako ne znam, u engleskoj uvode svasta, pa ce u buducnosti svasta biti moguce.

ako ti npr. za 10 godina uvedu to kao obavezno biti ce prava pomutnja, jer tko zna sto ce se time otkriti. a i pitanje je zastite privatnosti. ne znam. nije lako.

sretno u potrazi. javi sto se dogadja.

bondiko
12.11.2008., 12:22
nisam znala da se to dogadjalo.

a pitanje je da li je taj covjek uopce u hrvatskoj. ne znam kako bi se moglo uopce djelovati na svjetskoj razini.

a mala je vjerojatnost da je u hrvatskoj.

jedino preko nekoga probat nesto saznat

Cula sam da u italiji ima jedna emisija koja trazi nestale osobe. Pa me zanima dali je neko od vas cuo za tu emis. Ja mislim da se na nasem zove Ko je vidjeo ili tako sl. Jer slazem se sa tobom mozda nije u hrvatskoj a dosta nase djece je usvojeno u italijji a Rijeka nije daleko. Sta mislite dali bi bilo dobro da probam tamo otici?

Agata1979
12.11.2008., 12:28
Cula sam da u italiji ima jedna emisija koja trazi nestale osobe. Pa me zanima dali je neko od vas cuo za tu emis. Ja mislim da se na nasem zove Ko je vidjeo ili tako sl. Jer slazem se sa tobom mozda nije u hrvatskoj a dosta nase djece je usvojeno u italijji a Rijeka nije daleko. Sta mislite dali bi bilo dobro da probam tamo otici?

Nedavno je bilo o toj emisiji riječ kad su preko nje našli onog beskućnika za kojeg je jedna gđa iz HR mislila da joj je sin.Kontaktiraj HRT jer preko njih su se spojili sa tom televizijskom postajom iz Italije koja traži nestale osobe

lescolxl
12.11.2008., 21:01
Ali opet nije isto, ovaj maleni je nestao iz rodilišta, proglašen mrtvim, a ovaj što su ga našli iz dvorišta ili tako nekako.

bondiko
12.11.2008., 21:25
Neznam ja sam jednostavno mislila da to mozda nije lose da napravim jednostavno da probam mozda mi pomognu i saznam nesto

kate17
12.11.2008., 21:50
Užasno i zbog toga što se nalaziš u toj situaciji ali i zbog toga što imaš razloga za sumnju jer je i mojoj majci dijete umrlo (prije oko prilike 30 god), moja sestra, ali ona ju je vidila mrtvu - neznam da li ju je ona skupila snage vidijeti ali viđena je mrtva i pokopana je na diječijem groblju kod bolnice.
Samo mi ne ide u glavu zašto se čini to tako da se umrlu dijecu pokapa na tim mijetima?!

bondiko
12.11.2008., 23:16
Užasno i zbog toga što se nalaziš u toj situaciji ali i zbog toga što imaš razloga za sumnju jer je i mojoj majci dijete umrlo (prije oko prilike 30 god), moja sestra, ali ona ju je vidila mrtvu - neznam da li ju je ona skupila snage vidijeti ali viđena je mrtva i pokopana je na diječijem groblju kod bolnice.
Samo mi ne ide u glavu zašto se čini to tako da se umrlu dijecu pokapa na tim mijetima?!

Neznam zasto to rade i ja mislim da to nije u redu. Znas tvoja mama ili neko drugi vidjeo je tvoju sestru a moji rodetilji ne niti su znali gdje je pokopan.Zamisli ,sta su im rekli da mogu da budu sretni da nemaju troskove nego im drzava placa pokop djeteta. To je grozno

kate17
14.11.2008., 02:12
Da, vidjeli su je, znam da ju je tetka oblačila u mrtvačnici, nesjećam se da li ju je mama išla gledati,pa da ju kao identificira (baš ću je pitati), ali nevjerujem da su joj neko dr dijete podmetnuli, Bože kako morbidno. Evo, pitati ću mamu tel kada se čujemo da li ju je ona osobno išla gledati.

bondiko
14.11.2008., 13:51
Moj tata je bebu trazio par dana u bolnickoj mrtvacnici i rekli su mu da niti jedna beba pod tim imenom nije tu. Ali ja cu najverovatnije drugi tjedan za rijeku pa caemo imati malo vise informacija.

Precious X
15.11.2008., 15:51
koja gamad zlotvorska! od srca im želim svo zlo koje su drugima učinili na entu potenciju! medicinske sestre, babice.... S-T-R-A-Š-N-O

btw, i dandanas sestre u ri rodilištu nemaju suosjećanja prema rodiljama pa ni minimum kao žena prema ženi, kao ni prema bebama, tipa ostavljat ih pokakane i ne reagirat na pozive majki, oduran verbalni bezobrazluk i da ne idem u detalje priča što ih slušam od prijateljica. :flop: s njima

SVE Ih po redu treba imenom i prezimenom na internet i u medije, pa kad počnu tužbe, disciplinske kolmisije i otkazi drugačije će pjevat!

Precious X
15.11.2008., 19:23
...ali ipak mi je teško povjerovati... to za krađu beba, baš je too much.. trebao bi se neko ozbiljno pozabaviti, istražiti te priče, da se vidi ima li tu istine.

marina3
15.11.2008., 21:15
postoji latinica koja daje takve stvari u javnost

bondiko
16.11.2008., 04:12
...ali ipak mi je teško povjerovati... to za krađu beba, baš je too much.. trebao bi se neko ozbiljno pozabaviti, istražiti te priče, da se vidi ima li tu istine.

Znas da kazemo u bivsoj jugoslaviji je bilo jako puno takvih slucajeva . For. pod nazivom Kikica je negdje na pocetku navela sajt gdje mozes procitati sta se desvalo i koliko je u stvari beba nestalo. Ja sam se jako zacudila kad sam to procitala jer nisam mogla vjerovati da bas toliko puno slucajeva ima. I sto je jako interesantno ista prica kao i kod mojih roditelja.Nevjerovatno. Kad saznam istinu , a saznat cu je jer mi ne pada na pamet da odustanem da trazim biti ce to veliki skandal.

Rita
16.11.2008., 07:04
Ovo je uzas, ali nemojte zaboravit da je i kod nas prije par godina dokazivano onom ginekologu sto ja se zenom radio privatno i u Vinogradskoj(zaboravila sam kak se zove) da su prodavali ukradene jajne stanice. Ja sam ostavila par embrija u Vuk Vrhovcu i cesto mi padne na pamet di su i da li su to nekom prodali i da li mozda imam jos koje dijete na tom svijetu. To mi nije toliko tesko ,ali da su me pitali ja bi ih poklonila nekom.

Precious X
16.11.2008., 16:44
Bondiko, podržavam te 100%, to se mora istražiti. Predlažem i ja medije. :top:

bondiko
17.11.2008., 02:57
Bondiko, podržavam te 100%, to se mora istražiti. Predlažem i ja medije. :top:

Hvala ti na podrsci!

bondiko
17.11.2008., 03:08
Ovo je uzas, ali nemojte zaboravit da je i kod nas prije par godina dokazivano onom ginekologu sto ja se zenom radio privatno i u Vinogradskoj(zaboravila sam kak se zove) da su prodavali ukradene jajne stanice. Ja sam ostavila par embrija u Vuk Vrhovcu i cesto mi padne na pamet di su i da li su to nekom prodali i da li mozda imam jos koje dijete na tom svijetu. To mi nije toliko tesko ,ali da su me pitali ja bi ih poklonila nekom.

Jako puno ginekologa je napravilo uzasnih stvari samo sto jednostavno ljudi prelaze preko toga neznam dali se boje ili jedanostavno nemaju snage da se bore ili mozda cak i nezele jel su to prihvatili tako kako je ... neznam nemogu da shvatim.

Rita
18.11.2008., 05:25
JA sam odustala, priznam:(. Pobjegla sam iz te usrane sredine glavom bez obzira i sad mi je super. Evo citam gore sta zene prolaze kad se rastaju, tebe ,znam sta se meni sve izdogadjalo i ja fakat ne znam jer moras imat srece ili sta da normalno tamo zivis i da te nitko ne gazi. Ni tu nije bajno,ma nije nigdje, ne znam to me sve ubedira. :mad:

bondiko
19.11.2008., 00:50
JA sam odustala, priznam:(. Pobjegla sam iz te usrane sredine glavom bez obzira i sad mi je super. Evo citam gore sta zene prolaze kad se rastaju, tebe ,znam sta se meni sve izdogadjalo i ja fakat ne znam jer moras imat srece ili sta da normalno tamo zivis i da te nitko ne gazi. Ni tu nije bajno,ma nije nigdje, ne znam to me sve ubedira. :mad:

Znas sta Rita ja sve vise sto istrazujem to vise prica cujem od raznih ljudi imatu tu svakakvih prica sta se desavalo njima i svi su se bojali nesto poduzeti i ja to nisam mogla da shvatim. Ti kazes da si odustala i da ti je super i to mi je jako drago Rita i sad vjerujem da je neki put i cak bolje odustati. Samo sto sam ja vec daleko stigla i nemogu i ne zelim da se povucem i zelim da im dokazem svima sta se sve desava u nasoj drzavi a navodno niko nista nezna . Ja mislim bez obzira gdje da zivis nije bajno ali glavu gore i uvijek naprijed gledati i zelim ti sve dobro

Rita
19.11.2008., 04:10
Zelim ti svu srecu da dodjes do istine. Drs se i cuvaj se.

Ennna
19.11.2008., 06:55
Bože ja sam u šoku.Nemoj odustat,to nije baš normalno takvi podaci.Već sam čula za takav slučaj bio je na tv-u ali ne znam u kojoj emisiji.Roditelji su tražili svoje dijete a čini mi se na kraju da kad su s tv-a istražili oni su tjelo jednostavno bacili u smeće.Ja vjerujem da je i prije bilo jako puno stvari ali za koje se nije znalo kao danas.Danas malo -malo čuješ nešto loše.Prije se to šutilo i skrivalo.Ali znaš šta još vjerujem.Vjerujem da taj doktor ili sestra da imaju tj.da su imali neke veze koje ih štite.Jer ima puno mladih ljudi koji trebaju posao,a ko takve monstrume "čuva".
Skupi dovoljno podataka i u medije s tim.Pa neko mora platit za to što je napravio.

bondiko
19.11.2008., 12:30
Bože ja sam u šoku.Nemoj odustat,to nije baš normalno takvi podaci.Već sam čula za takav slučaj bio je na tv-u ali ne znam u kojoj emisiji.Roditelji su tražili svoje dijete a čini mi se na kraju da kad su s tv-a istražili oni su tjelo jednostavno bacili u smeće.Ja vjerujem da je i prije bilo jako puno stvari ali za koje se nije znalo kao danas.Danas malo -malo čuješ nešto loše.Prije se to šutilo i skrivalo.Ali znaš šta još vjerujem.Vjerujem da taj doktor ili sestra da imaju tj.da su imali neke veze koje ih štite.Jer ima puno mladih ljudi koji trebaju posao,a ko takve monstrume "čuva".
Skupi dovoljno podataka i u medije s tim.Pa neko mora platit za to što je napravio.

ja mislim da je njih dosta suradjivalo tada samo sto se uvijek napravi geska a oni su dosta gresaka napravili.Ja sam dosta podataka skupila . Na prijedlog for. Winnerice da probam naci koje bio pogrebnik na taj podtak jos cekam tu me malo koce kao nema ga tog podatka onda ga opet ima itd. Zato cu ja uskoro opet u Rijeku . Ma ne da cu u medije vjeruj mi citav svijer ce saznati za to. Prvo su mi rekli da babica koja je tad bila prisutna da je umrla , a ona je ziva sto znaci cim odem u Rijeku naci cu je pa da vidimo sta ce ona da kaze.

Agata1979
19.11.2008., 12:35
Bondiko čitam te ko napeti roman,stalno očekujem vijesti da vidim što si saznala

Ennna
19.11.2008., 14:13
Bondiko čitam te ko napeti roman,stalno očekujem vijesti da vidim što si saznala

Ja isto.Šali vijesti.Držimo ti fige.

Wedding
19.11.2008., 14:51
Ovo su strasne stavri i stavrno nemam kometara ali me i ne cudi...evo slucaja od rodjakinje od prije 2 godine: umre joj otac, dogovaraju pokop i doam im dolazi frajer iz posmrtne agencije koju je unajmio od pokojnog oca "najbolji" prijatelj bez icijeg dopustenja i nakon puno prepiranja moji rodjaci se svemu usprotive jer je to njihov otac i oni ga zele pokopat...da bi drugi dan dosli u mrtvacnicu na sudsku medicinu i ne zele im pokazat mrtvog oca jer imaju neciji nalog, tj. naklog od tog "najboljeg" prijatelja koji ima veza posvuda i nakon opet natezanja i zvanja policije dopuste im vidjanje ocaali uz jos jedan nonsens, mrtvozornik kaze mom rodjaku kako mu je sestra vec bila ovdje i vidjela oca i da on ima njezin potpis a to naravno nije uopce njezin potpis nego potpis ljubanice od pokojnika da bi na kraju rodjaci morali trazit od policije da se itko osim njih troje ukucana priblizi njihovom mrtvom ocu jer ocito postoje neki visi interesi..........eto sta reci na to:ne zna:, a taj "prijatelj" je jedna jako utjecajna osoba i jako poznata osoba ne samo u Rh nego i vani...strasno:flop:

bondiko
19.11.2008., 15:05

PAZI SAZNALA SAM da je ta babica sto je moju mamu porodila bila najbolja prijateljica od moje kume koja me drzala na krstenju zamisli to molim te ... A moja kuma ti je prekinula kontakt sa mojim roditeljima dobrih 30 godina. Ona jos zivi u Rijeci ali je navodno jako bolesna imala je mozdani udar . Ta babica je navodno mojoj kumi rekla da je to djete bilo bolesno i umrlo i da kaze mojim roditeljima da ne traze jer moja je mama jos mlada i imat ce jos djece, a ista ta babica je u bolnici rekla mojoj mami da je beba zdrava i da je sve u redu cak drugi dan kad je beba navodno vec bila mrtva. ZAMISLITE to molim vas. E pa sad ko je lud ko je pametan. Znaci postoji cak i mogucnost da moja kuma nesto zna i da je zato prekinula kontakt . Treba jos samo malo strpljenja da dobijem dokumente iz rijeke i onda ce biti haos vjeruj mi. Ja svaki dan po nesto novo saznajem po citav dan sam na telefonu a po noci odgovaram na e mail od ljudi sto mi pisu i uz sve to radim jos po cijeli dan ali onda procitam poruke od vas sviju sa for. pa se natankam snage i onda drugi dan opet u istragu. hvala vam svima sto ste uz mene

bondiko
19.11.2008., 15:11
Ovo su strasne stavri i stavrno nemam kometara ali me i ne cudi...evo slucaja od rodjakinje od prije 2 godine: umre joj otac, dogovaraju pokop i doam im dolazi frajer iz posmrtne agencije koju je unajmio od pokojnog oca "najbolji" prijatelj bez icijeg dopustenja i nakon puno prepiranja moji rodjaci se svemu usprotive jer je to njihov otac i oni ga zele pokopat...da bi drugi dan dosli u mrtvacnicu na sudsku medicinu i ne zele im pokazat mrtvog oca jer imaju neciji nalog, tj. naklog od tog "najboljeg" prijatelja koji ima veza posvuda i nakon opet natezanja i zvanja policije dopuste im vidjanje ocaali uz jos jedan nonsens, mrtvozornik kaze mom rodjaku kako mu je sestra vec bila ovdje i vidjela oca i da on ima njezin potpis a to naravno nije uopce njezin potpis nego potpis ljubanice od pokojnika da bi na kraju rodjaci morali trazit od policije da se itko osim njih troje ukucana priblizi njihovom mrtvom ocu jer ocito postoje neki visi interesi..........eto sta reci na to:ne zna:, a taj "prijatelj" je jedna jako utjecajna osoba i jako poznata osoba ne samo u Rh nego i vani...strasno:flop:

Eto vidis sta se desava nevjerovatno. Isto kao sto stoji u papirima da su moji roditelji potpisali pokop djeteta u djecju grobnicu a oni nisu imali pojma gdje je dijete a neko se potpisao umjesto njih. To je uzas . Tako je i kod tog covjeka sto kazes neko imao interesa moze biti cak i prodaja organa.Boze svasta se desava

roby313
19.11.2008., 15:39
Da čovjek ne povjeruje.... strašno.

Rita
20.11.2008., 04:24
KOd nas se za par sto eura ili koje poznato ime svasta moze napraviti, sramotno, a kako je tek prije 30tak godina bilo, uopce se ne cudim. Drs se i samo hrabro:top:

bondiko
20.11.2008., 18:11
KOd nas se za par sto eura ili koje poznato ime svasta moze napraviti, sramotno, a kako je tek prije 30tak godina bilo, uopce se ne cudim. Drs se i samo hrabro:top:

to si upravu Rita za novce se sve moze . Nazalost

Agata1979
20.11.2008., 19:16
Bondiko svaka čast na upornosti, mogla bi biti detektiv, samo tak nastavi

bondiko
21.11.2008., 11:22
Sad sam opet razgovarala sa sluzbenicom u glavnoj upravi groblja i rekla mi je da je sve podatke skupila samo nemoze pronaci ko je bio graobar taj dan i da ce mi sve poslati na moju e mail adresu i to najvjerovatnije vec danas i da tu isto stoje potpisi ali da cu to ja onda sama procitati da neduzimo preko telefona.Samo mi je rekla da kod njih stoji da je preminuo 13.03.67 a to nije tocno. Cim dobijem e mail napisat cu vam .

dersette
21.11.2008., 20:30
:(:eek::flop::confused:ovo je prestrašno, neznam što da kažem :cry: :(:(....neću roditi u bolnici....dovraga pitam se treba li uopće na ovakav svijet donositi djecu....gnjusno...

bondiko
22.11.2008., 11:41
Bondiko svaka čast na upornosti, mogla bi biti detektiv, samo tak nastavi

Dala si mi dobru ideju sa ovim mogla bi biti detektiv jucer sam nazvala jednu detek. agenciju u Rijeci i moram opet u ponedeljak nazvati. Oni traze nestale osobe i bas me zanima u ponedeljak sta ce mi reci .

bondiko
22.11.2008., 11:53
:(:eek::flop::confused:ovo je prestrašno, neznam što da kažem :cry: :(:(....neću roditi u bolnici....dovraga pitam se treba li uopće na ovakav svijet donositi djecu....gnjusno...

Netreba sa plasis ja mislim da smo mi ipak puno oprezniji nego sto su nasi roditelji bili.

bondiko
22.11.2008., 11:56

Netreba se plasis ja mislim da smo mi ipak puno oprezniji nego sto su nasi roditelji bili.

bondiko
24.11.2008., 10:44
Zvala sam sad u privatnu detekt. agenciju u Rijeci i dala sam sad osnovne podatke pa ce mi onda javiti dali mogu da mi pomognu. E mail jos nisam dobila iz grobske uprave cijelo vrijeme gledam ali nista valjda ce mi stici.

bondiko
24.11.2008., 13:22
Gle, budući da ja radim u jednoj Zg. bolnici mogu ti reći za papirologiju sa sigurnošću: povijesti bolesti se ne čuvaju dulje od cca 20 g. (pod uslovom da ih do tada nije pogodila "elementarna nepogoda" tipa poplave radi pucanja cijevi i sl., izgrizli miševi i sl.) dakle povijest bolesti o porođaju tvoje majke više fizički ne postoji.
Jedini papiri koji se trajno moraju čuvati ili barem presnimiti na mikrofilmove i sl. medije (tako stoji u zakonu!) su nalazi patohistoloških pregleda tj. biopsija tkiva, tu imaš šanse naći eventualno tzv. PHD nalaz na majčino ime, te nalaz obdukcije (koji je zakonom obvezan) za brata. Dakle: na Patologiji dotične bolnice traži PHD nalaz iz 67. g. na majčino ime, te obdukcijski nalaz novorođenčeta, oni ti vode i Evidenciju umrlih (oni Matičnom uredu dostavljaju Prijavu smrti i Potvrdu smrti, te izdaju Dozvolu za pokop - bez toga niti jedan pokojnik nemože i nesmije biti sahranjen!). Saznaj tko je toga dana bio mrtvozornik. Bez pregleda mrtvozornika gore navedenih papira nema - tj. on ih izdaje i potpisuje. Isto tako prijevoz do groblja obavlja neki od pogrebnika.
Ukoliko je tvoja sumnja istinita bojim se da bi onda bila potrebna malo veća banda koja bi se bavila tzv. trgovinom djecom, nije dovoljan ginekolog i babica, a želim te upozoriti da što se neslaganja u datumima tiće to se i danas može dogoditi, ljudi greše, ne mora to odmah značiti cijelu zavjeru i kriminal.
Evo, nadam se da sam ti bar malo pomogla i sretno!

Winnerica ja sam sad opet razgovarala sa bolnicom posto sam predala zahtjev za phd nalaz ili obdukcijski nalaz i rekli su mi da oni nisu dobili moj zahtjev i sta ja uopce trazim to jer tih godina se nije pravila obdukcija beba i tako da ne dosadjujem . Zamislite to molim vas. Pa to je da poludis.Sta mislis o tome bas me zanima posto si napisala da radis u bolnici?

bondiko
26.11.2008., 15:15
Npokon sam dobila e mail iz grob. uprave i zamislite ovdje na poslu nemogu da otvorim e mail da vidim sta pise. Poludjet cu a radim do 19 h navecer. Cim dodjem kuci napisat cu sta su mi poslali.

bondiko
26.11.2008., 19:08
kao sto sam vec napisala dobila sam e mail i procitala ga napokon. Znaci pise to sto sam vec nazolost i znala da je umro 13.03 i pokopan u djecju grobnicu 18.03. Naravno to nije ispravno posto je on rodjen 13.03. i bio ziv. Znaci nastavljam dalje potragnju uz pomoc jos jedne osobe. Pise jos da su ta djecja polja nakon 10 god. prekopana. To je sve . Ali kao sto vec svi znate ja ne odustajem trazim dalje . Sad pokusavam pronaci osobe koje su jos zive i tada bile prisutne kod poroda i u bolnici covjeka koji je u mrtvacnici rekao da niti jedna beba pod tim imenom nije tu bila donesena , covjeka koji je postavio kriz na groblju kozala gdje je pisLo ime mog brata sa datumom u jednom uglu groblja a navodno je bio kako kazu pokopan na djecjem polju. Znaci ipak postoje ljudi koji znaju dosta toga i nadam se da ce mi dalje pomoci. a vi ako imate koju ideju gdje bih jos mogla traziti i kako javite

bondiko
06.12.2008., 13:51
nakon malo duzeg vrema (posto sam bila bolesana )da vam se opet javim. istrage su u toku uz pomoc jos jedne osobe znaci sad se traze doktori itd. koji su tad bili . Ja se nadam da cemo drugi tjedan vise toga saznati . kao sTo sam vec vise puta napisala nista s nicim ne pase i sve vise pokazuje da je zaista ziv. Sljedeci tjedan cu najvjerovatnije dobiti iz bolnice doku. pa cemo vise znati.

svastamorac
10.12.2008., 19:04
Držim fige da uspiješ !!!

Little Floramy
10.12.2008., 21:33
nakon malo duzeg vrema (posto sam bila bolesana )da vam se opet javim. istrage su u toku uz pomoc jos jedne osobe znaci sad se traze doktori itd. koji su tad bili . Ja se nadam da cemo drugi tjedan vise toga saznati . kao sTo sam vec vise puta napisala nista s nicim ne pase i sve vise pokazuje da je zaista ziv. Sljedeci tjedan cu najvjerovatnije dobiti iz bolnice doku. pa cemo vise znati.

Skupi snage za svaki novi korak jer nece biti nimalo lagan!!!! :mig:

Gledajući emisije i dokumentarce,priče iz zivota ljudi sa slicnim zavrsetkom ispada da svaka majka koja je nosila blizance i rodila zivu djecu ostala je bez jednog ili cak oba djeteta,isto tako jako mlade rotkinje(17,18,...)a bile su siromasne ili cak neudane i same....ostale su bez svojih beba.To je jako dobro uigran tim i znaju svjesno sto treba kada napraviti i kako izrezirati pricu do zavrsetka!!!!!
U ono vrijeme je jako bilo skupo NABAVITI djete,jer iz pouzdanih izvora u obitelji znam koliko je trebalo novaca da se "70g.usvoji musko dijete,to nije mogao svatko i uglavnom su ta djeca zavrsavala kod bogatih stranih (italija najvise) drzavljana koji nisu mogli imati svoju djecu.Probaj se orijentirati da taj mali bebac(tvoj braco) je mozda u nekoj od obitelji u Italiji,probaj pod taj datum nekako provjeriti jel izdana koja putovnica u ono vrijeme je morao biti na majku upisan ili nesto u tom smjeru!Cisto sumljam da je ostao u rep.jugi.isto ti mogu reci savjet da djeca koja budu udomljena u drugu drzavu ceste se papiri prekrivaju, nazalost trgovina ljudima je ostala.... kao da smo u robovlasnickom dobu kada su vlasnici prodavali svoje roblje za dobar novac,... bez obzira na stoljece i godina koje su prosle od tada nista se nije promjenilo!

Ljudi bez srca i duse takvo sto mogu napraviti i mirne savjesti biti ali kazna ce ih kad tada stici a mozda vec i je..za takav cin nema opravdanja ni mjere kazne u trajanju za to bi trebala postojati jednostavno smrtna kazna bez imalo griznje savjesti!!!!!
Zelim ti samo da ustrajes u svojim namjerama i potrazi!!:cerek:

Torcidas
11.12.2008., 08:15
Evo čitam ovaj topic i neznam što bih rekao. I prije, a i sada uvjeren sam da postoji kako trgovina djecom tako i trgovina organima umrlih. To je ogromna organizacija i nisam siguran da ostavljaju puno tragova naročito nakon 40ak godina.

Možda da je tvoja majka i otac u ono vrijeme bili malo uporniji možda bi doznali istunu, ovako nisam baš siguran u ishod potraga, ali ti želim da uspiješ i molim se za to.

winnerica
11.12.2008., 10:23
Winnerica ja sam sad opet razgovarala sa bolnicom posto sam predala zahtjev za phd nalaz ili obdukcijski nalaz i rekli su mi da oni nisu dobili moj zahtjev i sta ja uopce trazim to jer tih godina se nije pravila obdukcija beba i tako da ne dosadjujem . Zamislite to molim vas. Pa to je da poludis.Sta mislis o tome bas me zanima posto si napisala da radis u bolnici?

Oprosti, sad sam tek vidjela da ima novosti. Pa ovako: ja bi ih te iste dokumente onda tražila sudskim putem, tj. na zahtjev suda moraju odgovoriti i objasniti zbog čega nije rađena obdukcija (u slučaju da to nisu dali tvoji roditelji mora postojati dokumentiran njihov JMBG, srodstvo i potpis - tome je tako i dan danas!). Isto tako moraju objasniti odakle im onda dijagnoza smrti i bolesti upisana na Smrtni list i Izvod iz matične knjige umrlih - jesi li dobila barem te dokumente u Matičnom uredu? Odi im se malo zgrozi s tužbom!
Gle, kaj se tiće doktora koji su onda radili: ne vjerujem da tu bude puno kruha, tj. da se bude netko nećega sjećao, osim toga bili su još nedodirljiviji nego danas, a vrana vrani oči ne kljuje... Ipak, sretno!

winnerica
11.12.2008., 10:26
Evo čitam ovaj topic i neznam što bih rekao. I prije, a i sada uvjeren sam da postoji kako trgovina djecom tako i trgovina organima umrlih. To je ogromna organizacija i nisam siguran da ostavljaju puno tragova naročito nakon 40ak godina.

Možda da je tvoja majka i otac u ono vrijeme bili malo uporniji možda bi doznali istunu, ovako nisam baš siguran u ishod potraga, ali ti želim da uspiješ i molim se za to.

Organi s umrloga nebi nikome pomogli, vjeruj mi! Organi se uzimaju jedino s kadavera, tj. osobe kod koje je dokazana moždana smrt, a tjelesne funkcije joj se održavaju do eksplantacije (disanje pomoću aparata, infuzije i tsl.). Ljudi jako griješe kad misle da mu može pomoći organ s pokojnika, tome nije tako!

winnerica
11.12.2008., 10:30
kao sto sam vec napisala dobila sam e mail i procitala ga napokon. Znaci pise to sto sam vec nazolost i znala da je umro 13.03 i pokopan u djecju grobnicu 18.03. Naravno to nije ispravno posto je on rodjen 13.03. i bio ziv. Znaci nastavljam dalje potragnju uz pomoc jos jedne osobe. Pise jos da su ta djecja polja nakon 10 god. prekopana. To je sve . Ali kao sto vec svi znate ja ne odustajem trazim dalje . Sad pokusavam pronaci osobe koje su jos zive i tada bile prisutne kod poroda i u bolnici covjeka koji je u mrtvacnici rekao da niti jedna beba pod tim imenom nije tu bila donesena , covjeka koji je postavio kriz na groblju kozala gdje je pisLo ime mog brata sa datumom u jednom uglu groblja a navodno je bio kako kazu pokopan na djecjem polju. Znaci ipak postoje ljudi koji znaju dosta toga i nadam se da ce mi dalje pomoci. a vi ako imate koju ideju gdje bih jos mogla traziti i kako javite

A da ti sa tim saznanjima prošećeš do MUP-a?! Mislim, ako nije rekla-kazala (ja vjerujem tebi ali drugi ljudi vole dosta toga izmisliti i nadodati!), tj. ako imaš čvrste argumente i svjedoke, uz opravdanu sumnju mislim da bi lako mogla podići kaznenu prijavu, za početak protiv nn osobe, a možda ima elemenata i po kojima bi MUP podigao kaznenu prijavu po službenoj dužnosti. Za tako nešto sigurno nema zastare, a možda ti se još ljudi javi (probaj izaći u medije).
Ha gle, veliš grob je prekopan, u upravi groblja mora postojati evidencija gdje su onda završili posmrtni ostaci (najčešće u zajedničkim grobnicama), a i tam moraju biti evidentirani, dakle, uz eventualno sačuvane ostatke lubanje i sl. mogla bi se izvesti čisto kvalitetno DNK analiza. Ima tu dosta toga za vidjeti, mislim da ste kao prvo sami krivi što ste tako dugo čekali, međutim tragove je moguće ponovo naći (neće biti više kvalitetni kao prije...). Sretno!

Torcidas
11.12.2008., 12:21
Organi s umrloga nebi nikome pomogli, vjeruj mi! Organi se uzimaju jedino s kadavera, tj. osobe kod koje je dokazana moždana smrt, a tjelesne funkcije joj se održavaju do eksplantacije (disanje pomoću aparata, infuzije i tsl.). Ljudi jako griješe kad misle da mu može pomoći organ s pokojnika, tome nije tako!

Krivo sam napisao "organi tragično preminulih" naročio onih koji umru u bolnici...

bondiko
11.12.2008., 15:16
A da ti sa tim saznanjima prošećeš do MUP-a?! Mislim, ako nije rekla-kazala (ja vjerujem tebi ali drugi ljudi vole dosta toga izmisliti i nadodati!), tj. ako imaš čvrste argumente i svjedoke, uz opravdanu sumnju mislim da bi lako mogla podići kaznenu prijavu, za početak protiv nn osobe, a možda ima elemenata i po kojima bi MUP podigao kaznenu prijavu po službenoj dužnosti. Za tako nešto sigurno nema zastare, a možda ti se još ljudi javi (probaj izaći u medije).
Ha gle, veliš grob je prekopan, u upravi groblja mora postojati evidencija gdje su onda završili posmrtni ostaci (najčešće u zajedničkim grobnicama), a i tam moraju biti evidentirani, dakle, uz eventualno sačuvane ostatke lubanje i sl. mogla bi se izvesti čisto kvalitetno DNK analiza. Ima tu dosta toga za vidjeti, mislim da ste kao prvo sami krivi što ste tako dugo čekali, međutim tragove je moguće ponovo naći (neće biti više kvalitetni kao prije...). Sretno!

Winnerica ono na groblju mi nisu dali sve podatke sto imaju znaci slagali su me . Rekli su mi da su mi sve poslali sto imaju a to nije istina. Ta osoba sto traga za mene ona je sad sve pritisnula uz zid i tako da ce sad morati sve dokumente da daju. Cak u grobskoj arhivi postoji papir iz bolnice znaci predaja pokojnika a vidis to mi nisu poslali rekli su da to nema. Ali taj papir cemo isto dobiti proces je u toku. Sto se tice bolnice nisu htjeli da daju apsolutno nista iz arhive ali sad moraju da daju sve sto imaju (sudski). znaci i to cemo uskoro dobiti. Znaci svi znaju da nesto nije u redu i sto je najgore i dalje zele da sakriju..Svi oni skrivaju jedan drugoga.To je jako zalosno.I nevjerovatno da se vise njih sjeca toga zamisli to zasto da se bas sjecaju moje mame i njene bebe. Postoji cak mogucnost da je beba cak i umrla ali su je dali da kazemo ovim jezikom doktorima mladima da se uce na njemu. . Onda postoji mogucnost da je zaista u italiji ali to ce se sve sad ispitati kao sto sam rekla proces je u toku. Samo treba strpljenje i naravno cekanje jer to sve polako ide.

bondiko
11.12.2008., 15:19
Skupi snage za svaki novi korak jer nece biti nimalo lagan!!!! :mig:

Gledajući emisije i dokumentarce,priče iz zivota ljudi sa slicnim zavrsetkom ispada da svaka majka koja je nosila blizance i rodila zivu djecu ostala je bez jednog ili cak oba djeteta,isto tako jako mlade rotkinje(17,18,...)a bile su siromasne ili cak neudane i same....ostale su bez svojih beba.To je jako dobro uigran tim i znaju svjesno sto treba kada napraviti i kako izrezirati pricu do zavrsetka!!!!!
U ono vrijeme je jako bilo skupo NABAVITI djete,jer iz pouzdanih izvora u obitelji znam koliko je trebalo novaca da se "70g.usvoji musko dijete,to nije mogao svatko i uglavnom su ta djeca zavrsavala kod bogatih stranih (italija najvise) drzavljana koji nisu mogli imati svoju djecu.Probaj se orijentirati da taj mali bebac(tvoj braco) je mozda u nekoj od obitelji u Italiji,probaj pod taj datum nekako provjeriti jel izdana koja putovnica u ono vrijeme je morao biti na majku upisan ili nesto u tom smjeru!Cisto sumljam da je ostao u rep.jugi.isto ti mogu reci savjet da djeca koja budu udomljena u drugu drzavu ceste se papiri prekrivaju, nazalost trgovina ljudima je ostala.... kao da smo u robovlasnickom dobu kada su vlasnici prodavali svoje roblje za dobar novac,... bez obzira na stoljece i godina koje su prosle od tada nista se nije promjenilo!

Ljudi bez srca i duse takvo sto mogu napraviti i mirne savjesti biti ali kazna ce ih kad tada stici a mozda vec i je..za takav cin nema opravdanja ni mjere kazne u trajanju za to bi trebala postojati jednostavno smrtna kazna bez imalo griznje savjesti!!!!!
Zelim ti samo da ustrajes u svojim namjerama i potrazi!!:cerek:

Ja se apsolutno slazem sa tobom zato sto cijelo vrijeme mislim da je u italiji kod nekakve bogate obitelji. Vjerovatno mu je datum rodj. promjenit itd. Vjeruj mi ja cu to sve saznati jer neodustajem

bondiko
11.12.2008., 15:21

Hvala ti na podrsci ! Ja znam da je puno godina proslo ali bez obzira na to vjeruj mi saznat cemo istinu i ja i svi vi koji ovo citate i pratite . Potrebno nam je jos samo malo strpljenja i vremena i onda cemo sve znati.

bondiko
16.12.2008., 13:01
Mozete zamisliti doktor koji je moju mamu porodio objesio se . Vjerovatno je imao dobar razlog da to napravi.

Čokolada07
16.12.2008., 15:48
Ajme meni ja ne mogu vjerovat ovo što čitam.... užas....

Bondiko držim ti fige da saznaš pravu istinu.

bondiko
16.12.2008., 20:35
DOBILA sam informaciju i slusajte molim vaas ovo. U dokumentima stoji da je prerano rodjen i pluca mu nisu funkcionisala i to je razlog smrti. Pa mozete vi to da zamislite to je uzas . On je rodjen tocno dva dana prije termina poroda i kao zdrava beba. Ljudi pa to je uzas i to znaci da su moje sumnje istinite da nesto nije u redu.Potraga se nastavlja i svaku novu informaciju koju dobijem napisat cu vam. I sad mi je jasno zasto se doktor objesio . Sta vi kazete na to?

Precious X
16.12.2008., 22:58
daj to i u medije šta prije, čim bude neoborivih dokaza... ti ljudi moraju odgovarati za svoja zlodjela.

bondiko
17.12.2008., 22:32
daj to i u medije šta prije, čim bude neoborivih dokaza... ti ljudi moraju odgovarati za svoja zlodjela.

To ce na kraju doci u medije ,samo jos uvijek skupljamo informacije jer i ja m islim da neko mora da odgovara za to.

winnerica
18.12.2008., 08:18
Ajde Bondiko, sretno i čitamo se !!! :top:

peso meso
18.12.2008., 11:21
povezi se s drugim ljudima koji sumnjaju da im se dogodilo isto. tako cete imati siri krug poznanika, prijatelja, ljudi razlicite struke koji vam mogu pomoci, a i financijski cete imati vece mogucnosti.

bondiko
18.12.2008., 19:39
Ajde Bondiko, sretno i čitamo se !!! :top:

Hvala Winnerica !

bondiko
18.12.2008., 19:43
povezi se s drugim ljudima koji sumnjaju da im se dogodilo isto. tako cete imati siri krug poznanika, prijatelja, ljudi razlicite struke koji vam mogu pomoci, a i financijski cete imati vece mogucnosti.

Znas sta ja sam mislim vec negdje to spomenula da se njih dosta boji nesto pokrenuti zbog cega neznam . Naravno bilo bi puno bolje da se udruzimo i da to zajedno rijesavamo ali nazalost moram sama dalje.

feblu
19.12.2008., 20:45

Emisija u italiji se zove "Chi l'ha visto"

bondiko
20.12.2008., 12:27
Emisija u italiji se zove "Chi l'ha visto"

hvala feblu

bondiko
16.01.2009., 12:25
Evo nakon duze vremena da vam se javim. Istraga dalje traje . Zbog blagdana je nakratko bilo zaustavljena istraga posto niko nije radio i sad se nastavlja dalje. Bolnica nam nije dala patoloske nalaze pa sad sudski smo dobili da nam daju. Znaci najvjerovatnije drugi tjedan cemo znati sta pise u nalazima pa cu vam odmah napisati.

disident
16.01.2009., 12:56
joj,baš sam se pitala ima li što novo!drži se:top:

Agata1979
16.01.2009., 12:59
i ja ti šaljem podršku, stvarno imaš živaca i upornosti:top:

phuketya
16.01.2009., 21:09
Koja dinastija...:eek:

marina3
17.01.2009., 08:59
Svaka čast trebaš biti uporan za ovakve stvari

bondiko
18.01.2009., 11:49
zaista treba biti uporan i imati dobre zivce , a ja to imam jer zelim da saznam istinu. Svi dokumenti koje smo dosad skupili pokazuju na to da je ziv i kao sto sam ja predpostavljala prodat nekoj obitelji. Jel nemoze biti da je bas u njegovom slucaju toliko gresaka napravito da u domu zdravlja pise da je moja mama normalnu trudnocu imala i rodila par dana prije termina , u bolnici stoji da je rodjen u sedmom mj. i umro posto mu pluca nisu bila razvijena na groblju sasvim nesto drugo itd... Te sve podatke sam vam vec napisla a jako vazan je patoloski nalaz koji postoji i koji cemo dobiti.Naravno sve to sporo ide jer znate i sami koliko treba da se dobije nekakav dokumet ali ja imam strpljenja i svi cemo uskoro saznati istinu.

Di-di
18.01.2009., 18:59
Sada sam pročitala cijeli topic i ne mogu doći k sebi ovo je pravi horor, meni su roditelji tajili majku odgajala me maćeha(Bogu hvala, jer takvu majku niko ne želi) pa sam se osjećala prevareno kad sam saznala, inače sam osjetljiva na bilo kakvo zlostavljanje djece, ali ovo je prešlo sve granice normalnog. Želim ti puno puno živaca i upornosti da nađeš svoga brata živog ili mrtvog, bolje živog.

S r e t n o :top:

bondiko
18.01.2009., 20:59
Hvala Di-di

Lindy2008
18.01.2009., 21:20
Bondiko, dali si dobila PP ? pročitala?

despina
18.01.2009., 23:06
Čitam i ne mogu vjerovat :(
Bondiko držom ti fige i želim ti svu sreću ovoga svijeta da doznaš istinu :(

bondiko
20.01.2009., 02:09
Čitam i ne mogu vjerovat :(
Bondiko držom ti fige i želim ti svu sreću ovoga svijeta da doznaš istinu :(

Despina puno hvala na podrsci

bondiko
24.01.2009., 00:30
Danas smo dobili nalaze sa patologije samo sto je vecina osim datuma na latinskom tako da cu onda srugi tjedan tocno saznati sta pise . N

bondiko
24.01.2009., 00:32
odmah cu vam napisati pa da bas vidimo sta su tu napisali koji je razlog navodne smrti.

kate17
24.01.2009., 00:40
ej baš sam se pitala kako napreduje potraga, drago mi je da ima kakvog - takvog pomaka :top: samo naprid

winnerica
24.01.2009., 02:58
Danas smo dobili nalaze sa patologije samo sto je vecina osim datuma na latinskom tako da cu onda srugi tjedan tocno saznati sta pise . N

:top: Prepiši ili skeniraj na PM pa ću ti prevesti.

bondiko
25.01.2009., 01:03
:top: Prepiši ili skeniraj na PM pa ću ti prevesti.

neces mi mozda vjerovati ali prvo sa na tebe bila pomislila da bi mi ti to mogla prevesti posto znam da radis u bolnici. Dali smo ( ja i osoba koja traga samnom) da nam jedna doktorica procita pa cu u ponedeljak znati sta pise ustvari on ce mi javiti .puno ti hvala i ja cu naravno odmah napisati sta pise u obd. nalazu

winnerica
25.01.2009., 14:19
Evo vidiš kak isto mislimo! :top: Hajde sretno!

bondiko
26.01.2009., 23:19
Nalazi obdukcije su procitani. Znaci pise da je obdukcija napravita nad kako se kaze prerano rodjenom bebom i onda pise jako puno toga znaci opisano je kompletno stanje tijela bebe. Sve to znaci da to nije istina jer je on normalno rodjen i sad je pitanje nad kojom su oni bebom napravili obdukciju i ciju su oni bebu pokopali i njen dosje napisali na mog brata. Vjeruj te mi tek sad ce nastati pravi haos. Sad sam jako ljuta da mogu tako nesto da naprave. Sta vi mislite o tome ?

kate17
28.01.2009., 01:29
Nalazi obdukcije su procitani. Znaci pise da je obdukcija napravita nad kako se kaze prerano rodjenom bebom i onda pise jako puno toga znaci opisano je kompletno stanje tijela bebe. Sve to znaci da to nije istina jer je on normalno rodjen i sad je pitanje nad kojom su oni bebom napravili obdukciju i ciju su oni bebu pokopali i njen dosje napisali na mog brata. Vjeruj te mi tek sad ce nastati pravi haos. Sad sam jako ljuta da mogu tako nesto da naprave. Sta vi mislite o tome ?

Pa to je strašno , nemogu da vjerujem da se takve stvari događaju , i da su u sposobnosti to napraviti ispred očiju roditelja. Nije mi jasno da su ti roditeljima promakle neke stvari ako je sa bebom bilo sve ok kada se rodila . Meni je već odavno jasno da je svijet naopačke okrenut ali na nama je da se borimo i da imamo 100 očiju i ušiju. Znam, svakome se može dogoditi i pretpostavljam da su sigurno bili uvelike u nemogućnosti ...

winnerica
28.01.2009., 08:42
Iskreno, više neznam kaj da mislim o tome... Jako tužno... :(
Trenutno iz osobnih razloga (trebam sutra roditi - tj. termin mi je) ne želim puno niti razmišljati o ovakvim situacijama, samo se iskomiram... U svakom slučaju sretno i pišemo se!!! :top:

bondiko
28.01.2009., 12:10
Iskreno, više neznam kaj da mislim o tome... Jako tužno... :(
Trenutno iz osobnih razloga (trebam sutra roditi - tj. termin mi je) ne želim puno niti razmišljati o ovakvim situacijama, samo se iskomiram... U svakom slučaju sretno i pišemo se!!! :top:

Winnerica zelim ti sve najbolje i da sve dobro prodje i sretno . cujemo se

bondiko
28.01.2009., 12:17
Pa to je strašno , nemogu da vjerujem da se takve stvari događaju , i da su u sposobnosti to napraviti ispred očiju roditelja. Nije mi jasno da su ti roditeljima promakle neke stvari ako je sa bebom bilo sve ok kada se rodila . Meni je već odavno jasno da je svijet naopačke okrenut ali na nama je da se borimo i da imamo 100 očiju i ušiju. Znam, svakome se može dogoditi i pretpostavljam da su sigurno bili uvelike u nemogućnosti ...

Znas tada je bilo sve drugacije .moja mama je imala mozda nepunih 19 godina i najgore od svega toga je bilo sto su oni bez obzira probali da saznaju istinu ali niko im nije htjeo pomoci u tome i nikada se nisu pomirili sa tim posto je ona uvijek govorila da je on ziv ali svaki pokusaj da nesto saznaju bio je bezuspjesan tada. Sada je to malo drugacije i zato ja trazim i pronacicu ga.

oona
28.01.2009., 12:55
bondiko, jedna mi je tvoja recenica zazvonila u glavi:
tvoji roditelji i tvoja kuma su prekinuli kontakt prije 30 godina.

mene to navodi na neke druge motive koji nisu bezazleni....idi do kume, mozda nije mozdani udar bio toliko jak, a ako ti je to nemoguce, zasigurno su imale tvoja majka i ona jos koju prijateljicu poveznicu koja isto tako poznaje babicu koja ti je majku porodila jer tu nesto "smrdi"...

bondiko
28.01.2009., 23:58
bondiko, jedna mi je tvoja recenica zazvonila u glavi:
tvoji roditelji i tvoja kuma su prekinuli kontakt prije 30 godina.

mene to navodi na neke druge motive koji nisu bezazleni....idi do kume, mozda nije mozdani udar bio toliko jak, a ako ti je to nemoguce, zasigurno su imale tvoja majka i ona jos koju prijateljicu poveznicu koja isto tako poznaje babicu koja ti je majku porodila jer tu nesto "smrdi"...

znas kumu smo ostavili za najzadnju posto je navodno imala malo tezi mozdani udar i nemoze govoriti (neko je bio kod nje da je ispita). Mi smo uglavnom uspijeli saznati imena svih doktora njih je bilo 3 koji su jako bitni samo je problem u tome sto taj sto je mamu porodio objesio se a druga dva su umrla, a sto se tice babica bile su dve i njihova imena smo saznali i njih sad trazimo gdje su one da bih ispitali. Sto se tice kume ja mislim da ona jako puno toga zna i da je bas zato prekinula odnos sa mojim roditeljima ali nemoze da govori . Naravno da tu nesto kako kazes smrdi ali saznat cemo posto se istraga priblizava kraju.

kate17
29.01.2009., 01:09
bondiko
znam da je bilo sve drugačije i neosuđujem tvoje roditelje zaista. Nego mi jednostavno nije jasno kako se to uopće dogodilo. Znam , tj pretpostavljam da su svi komplentno sudjelovali u tome pa se nije moglo ništa saznati ali neznam tko bi meni to spriječio da vidim bebu ako je eto umrla - po njihovim riječima. možda ti je mama bila slaba poslije poroda , da li je otac inzistira ? Ne , neosuđujem . Ja to gledam iz svog stajališta prvo bi okrenula zemlju i zaista bi se obračunala s njima. Ako nije bilo načina ja bi ga izmislila . davno sam čitala početak ove teme pa si možda to sve i objasnila , nesjećam se . malo sam se zanila , ali baš se nebi dala , i pogotova kada bi sumnjala imalo.
stvarno ti želim sve najbolje da uspiješ sada

Dandelion_seed
29.01.2009., 16:10
Bondiko,

Evo bas gledam na HRTu - Robert Zuber i Sasa Lekovic iz Beograda s B92 traze nestalu i otetu djecu. Probaj se njima obratiti da ti pomognu, a usput ce ti cijela prica biti objavljena u medijima.

Evo linka: http://potraga.b92.net/

bondiko
29.01.2009., 16:36
bondiko
znam da je bilo sve drugačije i neosuđujem tvoje roditelje zaista. Nego mi jednostavno nije jasno kako se to uopće dogodilo. Znam , tj pretpostavljam da su svi komplentno sudjelovali u tome pa se nije moglo ništa saznati ali neznam tko bi meni to spriječio da vidim bebu ako je eto umrla - po njihovim riječima. možda ti je mama bila slaba poslije poroda , da li je otac inzistira ? Ne , neosuđujem . Ja to gledam iz svog stajališta prvo bi okrenula zemlju i zaista bi se obračunala s njima. Ako nije bilo načina ja bi ga izmislila . davno sam čitala početak ove teme pa si možda to sve i objasnila , nesjećam se . malo sam se zanila , ali baš se nebi dala , i pogotova kada bi sumnjala imalo.
stvarno ti želim sve najbolje da uspiješ sada

kate17 beba je jednostavno bila nestala znaci po njihovom proglasena mrtva i pokopana po noci. Moj otac je trazio u mrtvacnici i bebe nije bilo tu pod tim imenom posto mu je to sve bilo sumnjivo i onda su mu rekli da su bebu pokopali u djecju grobnicu negdje nisu cak ni rekli gdje. Onda je moj tata doktora doslovno prebio u bolnici i istog momenta moju mamu izveo iz bolnice. Onda je otisao kod njihovog tada kucnog ljecnika i zamolio ga da mu to sve objasni kako se tako nesto moze dogoditi da beba umre i da se pokopa bez njihove dozvole. Ljecnik mu je rekao netrazi nikada neces naci zasto... tvoja zena je mlada i rodit ce opet , a ako su rekli da je beba bila bolesana onda je to ta´ko.Niko nije bio spreman da mu pomogne svi su se bojali znaci gdje se god obratio sa svojom pricom niko mu nije povjerovao. i zato ja sad trazim istinu da vidimo sta se tad desilo . Ja mislim da su oni to vec planirali dok je moja mama bila jos trudna da njena beba jednostavno bude data nekom drugome.Neznam dali si gore citala da su rekli da je rodjen u 7mj. trudnoce(a nije) e a koje tako rodjen onda nisu davali mrtvo tijelo da sahrane roditelji nego je to bolnica radila i zato su to napisali u svim dokumentima. mi smo sad pronasli da je u toj grobnici sa mojim bratom istog dana i stog dana rodjena (13.03) Pokopana muska beba rodjena u 7 mj. nepoznate majke znaci oni su pokopali drugu bebu i njen dosje su samo prepisali na ime mog brata .i sada traje istraga koje ta beba ? I gdje je moj brat ?To cemo za koji dan saznati a ja cu odmah napisati pa mozes procitati .

oraščić
29.01.2009., 17:21
Moram priznati,ovu temu sam otvorila sa velikim strahom,izbjegavam je vec duze....zasto?Znala sam da ce me to potresti,nema sigurno roditelja koji si takvu situaciju ne zamislja,prebolno i prestrasno.....Ja nakon ovakvih tema,ne spavam,cesto se sjetim....
Jako mi je zao sto se to nekom dogodilo i samo cu reci,ne dozvolite da tako zavrsi.....sjetila sam se jednog primjera sa blizankama,jos nedavno....ne mogu vjerovati da se to dogada.
Drzite se,imajte snage do kraja,ja cu sigurno cekati vijesti.....iako nista ne moze vratiti dijete....:(

Tajwy
30.01.2009., 14:45
29.01.1977. mojoj mami je na porodu umrla prva beba. moja seka. mama kaze da ju je vidjela na trenutak. sekundu.
bila joj je to prva beba. poslije su joj rekli da je babica skalpelom zarezala bebi glavicu i da je seka preminula nakon 2 dana. mami nisu nista rekli! nije ju ni vidjela. svaki put kad je pitala za bebu ignorirali su ju. bebu su prevezli u bolnicu u Osijek i pokopali ju na bolnickom groblju. bez mama i tate. nitko ju nije vidio!
ne zelim mami unositi nemir (naravno da ju nikada nisu zaboravili - i jucer joj je zapalila svijecu) ali jako puno stvari tu ne stima.
babica i skalpel? (mozda je prije babica imala pravo sama zarezati medjicu)
bebu joj nisu dali ni sekundu?
mama kaze da je vidjela malo krvi na glavici, ali mislila je da je to normalno ....
nitko joj se ne obraca.
bebu su bez njenog pitanja prevezli u drugu bolnicu?
POKOPALI ju na bolnickom groblju kao da nema nikog svog?
bez tate i bez mame??

i ja sam u cudu. poduzeti nesto?! ne znam. ali ove price me uzasno strase.

plavusa123
30.01.2009., 15:03
Ajme ja ne mogu vjerovat da se ovakve stvari događaju
Tajwy ne znam sta bi ti rekla,mozda da pokusas i ti nesto saznat,a ne znam bas da odma govoris mami,to sama procjeni.
Sto je najgore nitko ne moze garantirat da se takve stvari jos uvijek ne događaju.
I moja mama je prije 25 god rodila musku bebu u 6 mj. trudnoce ali je beba bila mrtva. Isto joj nisu dali da je vidi a ni da je roditelji pokopaju,cak ne znaju ni sto je bilo sa njom,jesu je doktori pokopali ili ne. Ja ipak mislim da bez obzira sto je moj braco bio nedonosce i rođen mrtav da su roditelji imali pravo da ga pokopaju ali tada je ocito bilo drugacije.
Mislim da bi price poput bondikove OBAVEZNO morale doc u medije,mozda bi onda mnogi progovorili.

Zmijica
30.01.2009., 15:13
Uzas... nista drugo nego uzas.

oraščić
30.01.2009., 17:21
Sad sam se i ja sjetila price,svekrva je isto u 5mj rodila .....ne znam sta se dogodilo,bilo mi je strasno kad je pocela tu temu,pa sam otisla ...prebolno je to i samo slusati.....tim ljudima treba puno hrabrosti......:(

plavusa123
30.01.2009., 17:31
Ti ljudi trebaju ispricat svoje price da ih svi cuju,morda se onda budu manje dogadale ovakve stvari. Kad sam bila mala mamu sam pitala di je braco pokopan a ona jadna nije znala sta da mi kaze. Ovakve price me bas pogode jer odmah pomislim kako bi meni bilo da mi se tako nesto desi.

lescolxl
30.01.2009., 18:16
Pitat ću patologe kako se postupa s mrtvorodjenom djecom pa ću vas izvjestiti.

Lindy2008
30.01.2009., 19:45
Ako koga zanima o broju i spolu djeteta bilo rođenim ili mrtvim, postoji jedna kratka metoda kojem se to može utvrditi. malo se trebate poigrat, par minuta. ako ko želi znati, neka javi.

lorena3242
30.01.2009., 20:36
Pratim ovu temu i ježim se od pomisli da se ovo nekome događa.Nezmogu da napišem suvislu rečenicu ali BONDIKO želim ti svu sreću ovog svijeta.

bondiko
30.01.2009., 23:18
Pratim ovu temu i ježim se od pomisli da se ovo nekome događa.Nezmogu da napišem suvislu rečenicu ali BONDIKO želim ti svu sreću ovog svijeta.

LORENA 3242 hvala ti na podrsci

bondiko
30.01.2009., 23:29
29.01.1977. mojoj mami je na porodu umrla prva beba. moja seka. mama kaze da ju je vidjela na trenutak. sekundu.
bila joj je to prva beba. poslije su joj rekli da je babica skalpelom zarezala bebi glavicu i da je seka preminula nakon 2 dana. mami nisu nista rekli! nije ju ni vidjela. svaki put kad je pitala za bebu ignorirali su ju. bebu su prevezli u bolnicu u Osijek i pokopali ju na bolnickom groblju. bez mama i tate. nitko ju nije vidio!
ne zelim mami unositi nemir (naravno da ju nikada nisu zaboravili - i jucer joj je zapalila svijecu) ali jako puno stvari tu ne stima.
babica i skalpel? (mozda je prije babica imala pravo sama zarezati medjicu)
bebu joj nisu dali ni sekundu?
mama kaze da je vidjela malo krvi na glavici, ali mislila je da je to normalno ....
nitko joj se ne obraca.
bebu su bez njenog pitanja prevezli u drugu bolnicu?
POKOPALI ju na bolnickom groblju kao da nema nikog svog?
bez tate i bez mame??

i ja sam u cudu. poduzeti nesto?! ne znam. ali ove price me uzasno strase.
Tajwy neznam sta da ti kazem .Jedino sto znam da se to tada dosta desavalo. I svima su govorili iste razloge znaci: upala pluca, ispalo babici iz ruke kad je kupala bebu, umrlo odmah nakon poroda bez obzira sto je zdravo rodjeno ...... ja mislim da bih ti mogla godinama pricat o slucajevima koji su se desavali . Meni jedino nije jasno kako se tad nije moglo tuziti sto znaci da je svaki odvjetnik odmah rekao nemate sanse protiv bolnice . Ja mislim da je to uzas. I zato cu ja svima nakon toliko godina dokazati sta se tad radilo po bolnicama. A ti moras jako dobro da razmislis dali zelis da npr. moju pricu tvojoj mami kazes jer to je jako tesko za podnjeti vidim po mojoj mami. Ako zelis nesto poduzeti to je jako dugacak put na kome ti treba jako puno strpljenja i zivaca za sve . Ja sam tu ti da pomognem ako zelis , mogu da ti kazem sve sto treba da poduzmes.

BONGIC
31.01.2009., 21:33
cijelu vecer citam ovu temu i ne mogu vjerovati da se ovakvi uzasi dogadjaju...imam prijateljicu koja je rodila prije dvanaest godina i isto tako su rekli da je beba umrla a nikad nije dobila ni nalaze obdukcije ni nista...uglavnom,sretno u rjesavanju slucaja ...

bondiko
01.02.2009., 02:17
BONGIC hvala i nazalost se desavaju ali stacemo im na kraj

Magaivago
02.02.2009., 20:44
stalno pratim ,ali evo prvi put da imam snage nešto napisati.da covjek ne povjeruje da su su takve stvari dešavale.ja stalno cekam kad cu ovu pricu vidjeti na tv-u,mene u tome bondiko ništa ne bi sprijecilo jer nemaš se cega bojati.ljudi koji su tada bili na funkcijama i bili strah i trepet danas su oronuli starci s dubokom grižnjom savjesti,naravno pritom mislim na sve likove iz tvoje price i na sve one koji su u ta vremena ljudima cinili zlo i prošli nekažnjeno.nadam se da ceš imati dovoljno snage da ustraješ do kraja.

bondiko
02.02.2009., 23:17
stalno pratim ,ali evo prvi put da imam snage nešto napisati.da covjek ne povjeruje da su su takve stvari dešavale.ja stalno cekam kad cu ovu pricu vidjeti na tv-u,mene u tome bondiko ništa ne bi sprijecilo jer nemaš se cega bojati.ljudi koji su tada bili na funkcijama i bili strah i trepet danas su oronuli starci s dubokom grižnjom savjesti,naravno pritom mislim na sve likove iz tvoje price i na sve one koji su u ta vremena ljudima cinili zlo i prošli nekažnjeno.nadam se da ceš imati dovoljno snage da ustraješ do kraja.

Imam snage jos hvala bogu i ici cemo do kraja a ja mislim da ces vidjeti na tv to si upravu. Kao sto ti kazes to su starci i oni koji su jos zivi od njih vjeruj mi odgovarat ce za to.

alenka.lucija
03.02.2009., 11:46
nemam riječi da opišem sve ovo...:(
Imam jedan savjet pa možda pomogne - pobaj kod rodbine doktora koji se objesio i ostalih kojih više nema jer ako njih nema, a nešto su mutili možda njihovi nešto znaju,vjerojatno ti neće reć, ali nikad se nezna što možeš iskopat..ne mora bit da su bili omiljeni možda netko jedva čeka da se sazna njihovo "prljavo rublje".. ljuta bivša žena, susjed koji kuži, a hoće ti reći i sl..s kim su se družili, kojim stilom života su živjeli (ono: "predobro za doktorsku plaćicu") jer iza toga je mafija i zarada..

bondiko
05.02.2009., 14:53
nemam riječi da opišem sve ovo...:(
Imam jedan savjet pa možda pomogne - pobaj kod rodbine doktora koji se objesio i ostalih kojih više nema jer ako njih nema, a nešto su mutili možda njihovi nešto znaju,vjerojatno ti neće reć, ali nikad se nezna što možeš iskopat..ne mora bit da su bili omiljeni možda netko jedva čeka da se sazna njihovo "prljavo rublje".. ljuta bivša žena, susjed koji kuži, a hoće ti reći i sl..s kim su se družili, kojim stilom života su živjeli (ono: "predobro za doktorsku plaćicu") jer iza toga je mafija i zarada..

u pravu si uvijek postoji neko koji nesto hoce da kaze zbog bilo kog razloga . Mi to sad ispitujemo znaci rodbinu , doktore koji su jos zivi itd. Jos niko nije spreman bilo sta da kaze a reci ce posto ih sve polako stiscemo i samo je potrebno da im proradi griznja savjesti i da pocnu da pricaju. Neki doktori koji su tada radili tu nemogu da vjeruju da se tako nesto moglo dogoditi i sami su cak potvrdili da to nije normalno da roditelji nisu znali gdje je dijete pokopano i da to u principu neide bez znanja roditelja i bez njihovog potpisa .... Znaci svi sad kopkaju i ispituju kako se to moglo dogoditi. Nekom ce vec proraditi griznja savjesti i progovorit ce.

kate17
06.02.2009., 01:16
nadam se da će progovoriti jer ako netko ima sudjelovanje u tome pitam se kako će proraditi sam protiv sebe :ne zna: ali naravno podrška je tu za najsretniji ishod i lipo bi bilo kada bi pronašla brata , makar i nakon toliko god :)

marina3
07.02.2009., 18:01
sad sam gledala na rtl vijestima beba umrla 2003 god.mislim u splitskoj bolnici i nestala tj.bolnica je bila zadužena za sahranu bebe .(patologija)roditelji su odlučili i skupili snege nakon 3mj.posjetit grob svojeg djeteta koji ne postoji

kate17
07.02.2009., 22:59
sad sam gledala na rtl vijestima beba umrla 2003 god.mislim u splitskoj bolnici i nestala tj.bolnica je bila zadužena za sahranu bebe .(patologija)roditelji su odlučili i skupili snege nakon 3mj.posjetit grob svojeg djeteta koji ne postoji

strašno, zaista strašno... :flop:

plavusa123
08.02.2009., 19:49
strašno, zaista strašno... :flop:

Ja nemam rjeci,a inace imam samo najgora iskustva s tom bolnicom i osobljem kako rodilista tako i pedijatrije:flop:

bondiko
08.02.2009., 20:48
[QUOTE=marina3;18675014]sad sam gledala na rtl vijestima beba umrla 2003 god.mislim u splitskoj bolnici i nestala tj.bolnica je bila zadužena za sahranu bebe .(patologija)roditelji su odlučili i skupili snege nakon 3mj.posjetit grob svojeg djeteta koji ne postoji[/QUOTE

to je uzas ! i nazalost jos uvijek se desavaju takve stvari.

marina3
09.02.2009., 20:10
Nisam više ništa čula nakon tih vijesti ali još je otac najavio tužbu protiv bolnice to nisam napisala

plavusa123
09.02.2009., 20:52
I treba ih tuzit,ko zna jesu do danas uspili ista saznat.

oraščić
10.02.2009., 00:34
Bio je slucaj i sa one dvije curice,blizanke,negdje mislim na moru....nisu sahranjene tamo gdje su im rekli,ako se ne varam,nisu dali ni da ih vide...
To je prestrasno,uzasno se osjecam kad ovo citam....nema goreg osjecaja od tog sto ti roditelji prozive....a oni koji su odgovorni,valjda ce ih stici ruka pravde.....

despina
10.02.2009., 11:14
Bio je slucaj i sa one dvije curice,blizanke,negdje mislim na moru....nisu sahranjene tamo gdje su im rekli,ako se ne varam,nisu dali ni da ih vide...
To je prestrasno,uzasno se osjecam kad ovo citam....nema goreg osjecaja od tog sto ti roditelji prozive....a oni koji su odgovorni,valjda ce ih stici ruka pravde.....

U Rijeci :(

bondiko
23.02.2009., 16:52
sad cemo ovih dana dobiti jedan dokument na kome treba pisati da je moja mama u 9 mj rodila i to smo sudski trazili i kad to sad dobijemo onda cemo traziti da se napravi dna analiza znaci od podsmrtnih ostataka . Pa cemo onda odmah naravno vidjeti koju su bebu tu pokopali bili dali je to moj brat ili nije . Sve se ovo polako blizi kraju samo jos da dobijemo dozvolu za dna a dobit cemo je posto imamo sve dokumente koji pokazaju da tu nesto nije u redu. Cim to dobijemo javit cu vam

vedra
24.02.2009., 10:43
sad sam pročitala ovu temu i ne znam šta bih rekla..
uopće ne mogu vjerovat da se takve stvari dešavaju, to je prestrašno..
bondiko nemoj odustati ni za živu glavu, ovo mora cijeli svijet saznati!!!
trebali bi svi koji imaju nešto zajedničko sa ovom pričom udružiti se zajedno i dignuti takvu buku i paniku da se napokon stane tome na kraj i da odgovaraju svi koji su imali ikakve veze sa time..

mislim da tvoja kuma ima tu još svašta reći!!!!možda može pisati ako ne može govoriti,al definitivo nju treba pritisnuti!!!

bondiko
25.02.2009., 00:54
[QUOTE=vedra;19012539]sad sam pročitala ovu temu i ne znam šta bih rekla..
uopće ne mogu vjerovat da se takve stvari dešavaju, to je prestrašno..
bondiko nemoj odustati ni za živu glavu, ovo mora cijeli svijet saznati!!!
trebali bi svi koji imaju nešto zajedničko sa ovom pričom udružiti se zajedno i dignuti takvu buku i paniku da se napokon stane tome na kraj i da odgovaraju svi koji su imali ikakve veze sa time..

mislim da tvoja kuma ima tu još svašta reći!!!!možda može pisati ako ne može govoriti,al definitivo nju treba pritisnuti!!![/QUO

Vedra nista osim nedaj boze bolesti nemoze me sprijeciti i natjerati da odustanem a vjeruj mi saznat ce citav svijet . I ja mislim da ona dosta toga zna ali i bez nje mi napredujemo u istragi samo sto je potrebno strpljenje posto su se sad svi uspanicili pa sve moramo preko odvjetnika radit ali jos malo nam treba samo malo jer mi smo sad na samom kraju istrage jos dva dokumenat i onada je rijeseno .

Lindy2008
25.02.2009., 08:11
Držim puno palčeva da istina što prije dođe na vidjelo!

Molim Boga da vam da puno sreće, strpljenja, pomoći. Da vam se otvore sva zatvorena vrata i pokažu vam pravi put- put istine!:moli:

I daj Bože da bude onako, da se ga nađe - otkrije istina.:moli:

bondiko
25.02.2009., 19:55
Držim puno palčeva da istina što prije dođe na vidjelo!

Molim Boga da vam da puno sreće, strpljenja, pomoći. Da vam se otvore sva zatvorena vrata i pokažu vam pravi put- put istine!:moli:

I daj Bože da bude onako, da se ga nađe - otkrije istina.:moli:

Lindy puno ti hvala na podrsci

lorena3242
25.02.2009., 21:50
Pratim temu i imaš podršku!

puležanka81
25.02.2009., 23:06
Bondiko, imaš moju puno podršku!!!!! Ni za živu glavu nemoj odustati jer ova priča je grozna, užasna, prepreprestrašno, nemam riječi!!!!
Svi koji, nedaj Bože, imaju ista ili slična iskustva neka se pridruže našoj Bondiko u borbi!!!!!!!!!
SRETNO, UZ TEBE SMO SVI!!!!!
PUSA!!!!!

Sylvia-Sylvia
26.02.2009., 00:20
čitam temu i nadam se da si ustrajna, nastavi nas i dalje obavještavati.imaš i moju podršku! sretno

bondiko
26.02.2009., 20:36
HVALA vam svima i neodustajemo, ma svi zajedno ja koja tragam i borim se i svi vi koji citate i uz mene ste . Uspjet cemo sve saznati obecavam vam!!!!

puležanka81
04.03.2009., 00:49
Bondiko, da li ima koja novost?

bondiko
04.03.2009., 14:06
Bondiko, da li ima koja novost?

Ima novost ali nije povoljna. Danas smo dobili protokol o trudnoci moje majke u kome pise da je u sedmom mj. rodila. Znaci sve isto sto pise i u bolnici. To je nevjerovatno. Mi smo se nadali da ce bas tu mozda pisati da je u 9 mj. rodila . i onda bih mogli dokazati da nesto nije u redu. Znaci to je sve bilo isplanirano od jedne osobe da sva dokumentacija o porodu i trudnoci moje majke bude isto napisana. Samo sto u ovim dokumentima pise jos da je moja majka 18.03. izasla iz bolnice a to nije ispravno posto je ona odmah 14.03. izasla . Sad sam nazvala firmu gdje je ona tada radila da mi daju evid. kad je bila na porodiljskom . Ona je mj. dana prije poroda dobila porodiljski. I sad cekam sta ce mi oni reci .Trazimo da nam dozvole dna analizu posmrtnih ostataka i to cemo saznati za koji dan dali je moguce da se to napravi. To je da poludis . Zamislite molim vas kako je to bilo isplanirano da sve stima ako bih neko u slucaju nesto trazio.Bilo gdje sad da odemo na medije itd. niko nam nece vjerovati da je ona normalno u 9 mj. rodila posto u bolnickim itd. dokumentima stoji da je u 7.mj. rod. Ali kao sto vec svi znate ja neodustajem jer bas tek sad zelim da saznam ko je ta osoba sto je to sve isplanirala i mogla tako nesto da napravi. Sad moram da nazovem opet tajnicu u toj firmi dali je pronasla podatke o porodiljskom moje mame pa cu vam odmah javiti sta tu pise.

bondiko
04.03.2009., 14:16
sad sam razgovarala i rekla mi je da sutra ce pogledati u arhivi i da nazovem u tri sata. Sad se mozemo samo nadati da postoji taj papir o porodilj. javit cu vam sutra.

winnerica
04.03.2009., 16:03
Bondiko držim fige! Pitanje je da li njeno poduzeće ima te podatke još, dosta je vremena prošlo, svejedno - :top:

svastamorac
04.03.2009., 19:06
Nadam se da ćete uspjeti :moli:

Zar se ne može nekako tvoja mama očitovati, reći da nije tad rodila, naći svjedoke... pa ne mogu vjerovati da ima takvih gnjida i da padamo u njihove ruke kad nam treba pomoć :flop:

Držim fige da uspijete sve istjerati do kraja.

bondiko
04.03.2009., 21:21
Bondiko držim fige! Pitanje je da li njeno poduzeće ima te podatke još, dosta je vremena prošlo, svejedno - :top:

Winnerica to cemo sutra znati pa cu napisati navecer posto radim popodne

bondiko
04.03.2009., 21:26
Nadam se da ćete uspjeti :moli:

Zar se ne može nekako tvoja mama očitovati, reći da nije tad rodila, naći svjedoke... pa ne mogu vjerovati da ima takvih gnjida i da padamo u njihove ruke kad nam treba pomoć :flop:

Držim fige da uspijete sve istjerati do kraja.

U to me je sad problem posto niko nevjeruje rijeci nego dokumentima sto postoje. Ali dokazat cu ja njima bas kao sto ti kazes gnjidama svima .

Blue Racer
05.03.2009., 11:41
Bondiko ova priča je prestrašna i pretužna. Vjerujem da je tvojim roditeljima užasno teško... nadam se da ćeš uspjeti pronaći brata.
Pročitala sam jučer ovu temu od početka do kraja i nemogu vjerovati da se takve stvari događaju, ovo mi je totalni šok.
Ta istina mora izaći na vidjelo kad tad. MORA! Savršeni zločin ne postoji, sigurno su negdje napravili neku grešku na osnovu koje se može dokazati krađa bebe. Ja vjerujem da ćeš tu grešku pronaći.

nika3
05.03.2009., 17:03
Pratim ovu temu od početka i za ne povjerovati je da se takve stvari događaju, ali dok se ne dogode ni ne misliš da su ljudi tako zločesti....
Svaka čast za upornost i nadam se da će se isplatiti:)
Pitanje-postoje li dokumenti kod ginekologa vaše mame o tijeku trudnoće, ako su već oni bolnički lažirani?

Precious X
05.03.2009., 22:08
... pa da, ili trudnička knjižica? moja mama još čuva moju... :cerek:

bondiko
05.03.2009., 23:46
Pratim ovu temu od početka i za ne povjerovati je da se takve stvari događaju, ali dok se ne dogode ni ne misliš da su ljudi tako zločesti....
Svaka čast za upornost i nadam se da će se isplatiti:)
Pitanje-postoje li dokumenti kod ginekologa vaše mame o tijeku trudnoće, ako su već oni bolnički lažirani?

Ne ti papiri nazalost ne postoje . Njenu trudnocu je vodio jedan dr. u domu zdravlja i tamo smo provjerili ne postoji nista.

bondiko
06.03.2009., 00:19
Bondiko ova priča je prestrašna i pretužna. Vjerujem da je tvojim roditeljima užasno teško... nadam se da ćeš uspjeti pronaći brata.
Pročitala sam jučer ovu temu od početka do kraja i nemogu vjerovati da se takve stvari događaju, ovo mi je totalni šok.
Ta istina mora izaći na vidjelo kad tad. MORA! Savršeni zločin ne postoji, sigurno su negdje napravili neku grešku na osnovu koje se može dokazati krađa bebe. Ja vjerujem da ćeš tu grešku pronaći.

To si u pravu greska mora da postoji. Ja cu ovih dana dobiti apsolutno sve papire koje smo dosad skupili pa cu onda na miru opet sve da procitam jer negdje mora da postoji nesto. Puno gresaka je u datumima. U bolnickim papirima je neko nadopisao rucno da je 18.03. izasla iz bolnice a ona je odmah 14.03 izasla , onda pise da je zadnju menstruaciju imala 23.06.66 a kazu da je prerano rodila. itd. i zato cu na miru opet sve da procitam. Ja ipak mislim ako nam dozvole da se napravi DNA analiza da je to najbolje rijesenje jer odmah ce se znati dali su to njegovi posmrtni ostaci ili ne. Jos cekamo da nam dozvole tako nesto. Da bih to dozvolili trebas imati jako dobar razlog i naravno dokaz da nesto nije u redu a mi to nemamo posto su svi dokumenti lazno napisani. U istoj grobnici je bila sahranjena muska beba nedonosce nepoznate majke pa pokusavamo da saznamo nesto o toj bebi posto ja pretpostavljam da su dosije te bebe prepisali na mog brata . Jer i ta beba je rodjena 13.03. samo sa razlikom sto je ta beba rodjena u 7 mj. trudnoce. i kao nepoznate majke . Ako je nepoznate majke znaci ta zena nije rodila u bolnici , sto je neshvatljivo da je negdje sama rodila i bebu na cestu bacila itd.Znaci greske postoje samo trebaju pismeni dokazi . Ja sam ubjedjena da on nije tu pokopan ne samo zato sto bih ja zeljela da je ziv nego jednostavno sto sve bas sve pokazuje da je ziv I da je to bilo isplanirano da nestane poslije poroda.U kratko da ponovimo najbitnije stvari: Pise da je rodila u 7.mj., a ona je rodila u 9. mj. po bolnici je pokopan 14.03. , a on je pokopan 18.03. , po bolnici je bio u inkubatoru kako je bio kad ga je mama vidjela i rekli su joj da je beba zdrava teska 2.900 i dugacka 54 cm, po bolnickom nisu mu pluca bila razvijena posto je nedonosce , koje nedonosce ima 2900 gr i dugacko je 54 cm ..... itd znaci greske postoje damo ih treba dokazati a kako ? Ja svaki dan razmisljam kako , kako , kako dokazati .? Imate li vi koju ideju ja sad stojim doslovno pred zidom i u ovom momentu neznam sta dalje .

quin·tes·sence
06.03.2009., 01:28
Draga bondiko, evo muz i ja citamo ove stranice od pocetka i ne mozemo vjerovati kao ni svi ostali. Nema rijeci koja moze opisati tu gamad koja su odgovorna. Svaka ti cast na upornosti i nadam se da ces uskoro doci do pozitivnih rezultata.
U vezi istrage - to sto kazes za grobnicu nedonosca nepoznate majke - da li vi sigurno znate da je tu uopce netko pokopan? Mozda je i to laz? Mozda je bolje to provjerit, prije nego si das truda traziti podatke o toj bebi. A za podatke kako dokazati... mislim da ako si dosla do kraja sa dokumentacijom i koliko razumijem sve je lazno, probaj naci babice koje su bile prisutne. Mozda ih sudski mozes natjerati da progovore. Nemam pojma o zakonu, ali mozda moze. Da li je bilo jos zena u sobi sa mamom koje su rodile? Pokusaj naci dokumentaciju o njima i kontaktirati ih.
Moja mama uvijek prica o zenama iz rodilista koje su s njom bile. Mozda se te neke koje su bile s tvojom mamom isto sjecaju.

Napeto iscekujemo rasplet price! Sretno :)

Blue Racer
06.03.2009., 07:31
..... itd znaci greske postoje damo ih treba dokazati a kako ? Ja svaki dan razmisljam kako , kako , kako dokazati .? Imate li vi koju ideju ja sad stojim doslovno pred zidom i u ovom momentu neznam sta dalje .

a trudnička knjižica? neki papir iz vremena trudnoće, koji je dobila za doma? jel moguće da u domu zdravlja ne čuvaju podatke, kartone itd? možda i oni lažu.

vedra
06.03.2009., 08:33
ja mislim da bi trebalo pritisnuti kumu!!!!

bondiko
06.03.2009., 12:11
Draga bondiko, evo muz i ja citamo ove stranice od pocetka i ne mozemo vjerovati kao ni svi ostali. Nema rijeci koja moze opisati tu gamad koja su odgovorna. Svaka ti cast na upornosti i nadam se da ces uskoro doci do pozitivnih rezultata.
U vezi istrage - to sto kazes za grobnicu nedonosca nepoznate majke - da li vi sigurno znate da je tu uopce netko pokopan? Mozda je i to laz? Mozda je bolje to provjerit, prije nego si das truda traziti podatke o toj bebi. A za podatke kako dokazati... mislim da ako si dosla do kraja sa dokumentacijom i koliko razumijem sve je lazno, probaj naci babice koje su bile prisutne. Mozda ih sudski mozes natjerati da progovore. Nemam pojma o zakonu, ali mozda moze. Da li je bilo jos zena u sobi sa mamom koje su rodile? Pokusaj naci dokumentaciju o njima i kontaktirati ih.
Moja mama uvijek prica o zenama iz rodilista koje su s njom bile. Mozda se te neke koje su bile s tvojom mamom isto sjecaju.

Napeto iscekujemo rasplet price! Sretno :)

sa mojom mamom je bila jedna bosanka u sobi i ona je rodila blizance ui 7 mj. trudnoce isti dan kao moja mama i muska beba je umrla i ja pretpostavljam da je to ta beba koja je sahranjena sa mojim bratom. U grobskim dokumentaciji stoji da su te dve bebe isti dan rodjene i sahranjene. To sad bas istrazujemo kako bi pronasli tu zaenu sto je bila sa mamom u sobi.

bondiko
06.03.2009., 12:14
a trudnička knjižica? neki papir iz vremena trudnoće, koji je dobila za doma? jel moguće da u domu zdravlja ne čuvaju podatke, kartone itd? možda i oni lažu.

U domu zdravlja ne postoji apsolutno nista o trudnoci moje mame i ona tada nije dobila trudnicku knjizicu sto je isto cudno.

bondiko
06.03.2009., 12:16
[QUOTE=vedra;19220672]ja mislim da bi trebalo pritisnuti kumu!!!![/

vedra skroz je nepomicna kao kip lezi. Ona bih dosta toga mogla da mi kaze ali... ja mislim da ju je bog kaznio i dao joj bolest

Wedding
06.03.2009., 12:20
Bondiko ja ti se divim jer imas i snage i volje i zivaca kopat po tome:s.ja sma preemotivna i mislim da bi me to sve dotuklo.

Lindy2008
06.03.2009., 15:40
vedra skroz je nepomicna kao kip lezi. Ona bih dosta toga mogla da mi kaze ali... ja mislim da ju je bog kaznio i dao joj bolest

Sinula mi ideja oko kume, koliko shvatila, bolesna je,(ne znam koliko), ali ako je uspiješ stisnuti, napravi ovo(ako ne govori i nemože micat rukama), neka ti trepne za DA i za NE(odrediš koliko puta šta).

Ja tako razgovarala s bolesnom ženskom(kao tetom), i rekla joj da ću postavljat kao pitanja a ona neka žmirka očima. Super djelovalo.

Da bar možeš naći tu bosanku koja rodila, možda šta od nje iskrsne.

Držim i dalje :top::top::top: da otkrijete istinu.

Blue Racer
06.03.2009., 19:12
U domu zdravlja ne postoji apsolutno nista o trudnoci moje mame i ona tada nije dobila trudnicku knjizicu sto je isto cudno.

stvarno si pred zidom... a jel u domu zdravlja nemaju općenito nikakve podatke o bivšim trudnicama ili samo o tvojoj mami? možda bi trebalo tog ginekolga koji je vodio trudnoću pitati za zdravlje...

Blue Racer
06.03.2009., 19:14
čekaj, a na osnovu čega je dobila porodiljni mjesec dana prije termina? neki papir je morala odnijeti u firmu ili na zavod za zdravstvo.

bondiko
06.03.2009., 23:48
čekaj, a na osnovu čega je dobila porodiljni mjesec dana prije termina? neki papir je morala odnijeti u firmu ili na zavod za zdravstvo.

u tome i jeste problem Blue Racer sto bas o njoj nista nepostoji o njenoj trudnoci. Ona je naravno odnjela u firmu da bi dobila porodiljski ali tamo nema nista o njenoj trudnoci nego samo pise da je dva put prestajala raditi i opet pocinjala (to su 2 trudnoce) . Taj dokument cu nadam se drugi tjedan dobiti.

Blue Racer
07.03.2009., 15:29
a zavod za zdravstvo? i tamo bi morali biti neki podaci! da li je tada bilo porodiljnih naknada? ako su joj isplatili porodiljnu naknadu za taj zadnji mjesec trudnoće (ako je išla na porodiljni mjesec dana prije termina) onda bi to bio dokaz da je bila na porodiljnom, znači donijela je neki papir kao dokaz da je već prošla osam mjeseci trudnoće.

bondiko
07.03.2009., 20:08
a zavod za zdravstvo? i tamo bi morali biti neki podaci! da li je tada bilo porodiljnih naknada? ako su joj isplatili porodiljnu naknadu za taj zadnji mjesec trudnoće (ako je išla na porodiljni mjesec dana prije termina) onda bi to bio dokaz da je bila na porodiljnom, znači donijela je neki papir kao dokaz da je već prošla osam mjeseci trudnoće.

Sve smo ispitali Blue Racer o toj trudnoci nepostoji nista kao da nije bila trudna. Mog drugog brata je rodila godinu dana poslije i sto je nevjerovanto o toj trudnoci postoji kompletna dokumentacija pa cak i u domu zdravlja. Na moje pitanje kako da postoji od jednog brata dokumentacija a o drugom ne dobila sam odgovor mi neznamo ko je tada izgubio podatke i gdje su nestali ili se to dogodilo prilikom selidbe tog doma zdravlja u drugi dio grada ali jednostavno ne postoji. Jedino sto postoji su bolnicki dokumenti i u maticnom uredu smrtovnica i ti dokumenti nisu ispravni. Znaci kako ja mislim da je neko jos od pocetka mamine trudnoce to sve planirao kako da ta beba nestane. Nazalost doktor koji je tada bio u bolnici se objesio , a ovaj iz doma zdravlja je umro. Sad smo dobili ime jos jedne babice koja je bila prisutna i jos jednog dr. pa cemo sad njih traziti da sa njima porazgovaramo mozda budu htjeli da nam kazu nesto. Stvar je u tome sto svi ti koji su zivi iz te godine su se uspanicili sto samo pokazuje da oni dosta stvari znaju sta se tada desavalo jer vjerovatno moj brat nije samo jedan slucaj nego takvih slucajeva ima puno vise. Ja sam sad momentalno pred zidom ali probit cu ja njega ne samo zbog mog brata nego zbog sve te djece koja su na taj nacin nestala jer mora se stati na kraj kradji beba.

Blue Racer
08.03.2009., 11:54
a jel joj bila isplaćena porodiljna naknada ili kako se to tad zvalo? za taj zadnji mjesec trudnoće? jel se sjeća možda toga? da probate pronaći neki dokaz da su uplaćeni novci? u banci recimo?
shvaćam da nema podataka o trudnoći ali možda postoji podatak o isplati.

Lindy2008
08.03.2009., 12:49
a jel joj bila isplaćena porodiljna naknada ili kako se to tad zvalo? za taj zadnji mjesec trudnoće? jel se sjeća možda toga? da probate pronaći neki dokaz da su uplaćeni novci? u banci recimo?

E sad imam osječaj da će nam javiti da je ta banka davno zatvorena da ne postoji više, pa tako i svi podaci. Kad krene, baš ga krene.

bondiko
08.03.2009., 15:01

Blue Racer vidis to neznam bas to je nisam pitala. nazvat cu mamu poslje jer sam na poslu bas me sad jako zanima dali je dobivala nesto na porodiljskom.Javit cu cim je pitam. Ja nemogu nikako bas da shvatim da bas o njenoj trudnoci nista ne postoji a ostalim zenama iz te godine postoje podatci o trudnoci.

bondiko
08.03.2009., 15:03
E sad imam osječaj da će nam javiti da je ta banka davno zatvorena da ne postoji više, pa tako i svi podaci. Kad krene, baš ga krene.

Lindy mene nebi zacudilo da je to tako jer od samog pocetka traganja se susrecem samo sa takvim stvarima

Blue Racer
08.03.2009., 18:26
možda se probije zid :mig:

bondiko
08.03.2009., 21:01
u pravu si dobila je za od prilike dva mj. posto je u 8.mj. trudnoce otisla na porodiljsko i odmah nakon poroda je opet pocela raditi posto je beba navodno umrla. Ideja ti je bila super sad to moramo ispitati.

Blue Racer
09.03.2009., 10:23
sretno, i javi novosti :top:

aplikacija
09.03.2009., 19:58
bondiko čestitam ti na hrabrosti i upornosti, dok sam čitala temu navrle su mi suze na oči... svu sreću svijeta, od srca ti želim!!

Rita
10.03.2009., 04:28
Samo dalje, hrabro i sretno:)

bondiko
10.03.2009., 22:56
bondiko čestitam ti na hrabrosti i upornosti, dok sam čitala temu navrle su mi suze na oči... svu sreću svijeta, od srca ti želim!!

hvala ti Aplikacija na podrsci i doci cemo do sretnog kraja pa cemo svi zajedno zaplakati od srece

bondiko
14.03.2009., 20:01
sad sam vam napisala bila sve sto sam dobila dokumente iz bolnice itd.. i to je nestalo stisnula sam na brzi odgovor i vidim da nema toga sto sam napisala

bondiko
14.03.2009., 20:24
Pa nista sad cu vam samo ukratko napisati . Malo prije sam napisala sve u detalje i neznam kako sam to izbrisala. Jako sam uzrujana zbog tih lazi sto sam citala . Najvazniji dokument je iz bolnice i on je lazana. Glasi ovako:

kCS UREDNI TRUDOVI SVAKIH 3 MIN: DOBRI: pregledom se nadje kompletno otvoreno usce glavica spima, vodenjak izbocuje te se prokine .

uz nekoliko jacih trudova i lateralnu episiotomiju porodi se zivo musko nedonoseno dijete koje nakon aspiracije krepko zaplace

dijete se uredi i smjesti u centar za prematuruse.

Kakvo nedonoseno dijete kad je normalno rodjen u 9 mjesecu i kakav centar za prematuruse kad je normalno rodjen. Taj dr. koji je ovo napisao i potpisao je mojoj mami rekao da je beba zdrava i njoj i beb stavio narukvice na ruke i upisao ime djeteta.

taj isti doktor pise da je moja mama imala problema u babinama i ostaje u bonici i on je otpusta 18.03. to nije istína posto ona nije imala problema i odmah je drugi dan znaci 14.03 izasla iz bolnice posto su joj rekli da je beba umrla od upale pluca i posto je moj tata tog dr. istukao.

Nalaz obdukcije:
Dan i sat smrti 13.67.03 23.50
Dan i sat sekcije 15.03.67 10.00
koje sekcije moj otac ga je trazio u mrtvacnici i na patologiji i tu su mu govorili da nema te bebe pod tim imenom upisane u nekakvu kjnigu gdje pisu preminule koji idu na obdukciju ili na pokop. Papir da je mrtvozornik predao mog brata ne postoji.
Pocinje ovako :les mrtvog nedonosenog novorodjenceta znaci opet ista prica nedonosenog novorodjenceta ... tu je zaista opisan les jedne prerano rodjene bebice ali ne mog brata . Pise glava srednje velika okrugla lice duguljasto blijedo ljubuícaste boje pluca bez zraka .... malo prije sam vam bila vise napisala o obdukciji ali bolje da ne citate sve posto se i ja grozno osjecam to citajuci ,, jer drugacije je informacije dobivati telefonom a drugacije je kad citas orginal papir iz te godine. Ja nemogu da shvatim kako je neko mogao tako nesto da napravi.

malo prije sam vam napisla da idem zapaliti jednu zigaretu posto sam se jako uzrujala i da razmislim o svemu tome sto sam procitala. vi mi napisite sta vi mislite o tim laznim papirima

Nemogu da shvatim kako je neko mogao tako nesto da uradi.

kate17
15.03.2009., 00:14
a šta da ti kažem :( svi bi volili da uspiješ i da pronađeš krivce( a i brata ) ali kako kada su oni to već unaprijed planirali i prema tome krojili dokumente :(:(

luna_lana
15.03.2009., 00:36
Isuse, ove je zaista prestrašno, prestravila sam se ovo čitajući...mogu samo zamisliti kako se čovjek u tim trenucima osjeća nemoćno....:(
Ja zaista ne mogu vjerovati da su ljudi spremni na takvo nešto...:( :(

oraščić
15.03.2009., 01:07
LJudi-drzite se,sta vam drugo reci,prevelika je to bol,suosjecamo sa vama!:(

bondiko
17.03.2009., 16:42
ovih dana sam razmisljala sta sad napraviti i ja mislim da je opet najbolje rijesenje opet zamoliti za dozvolu za dna analizu jet to bih odmah pokazalo dali su to posmrtni ostaci moga brata ili neke druge bebe. A mozda i umedjuvremenu pronadjemo babicu i jos jednog dr. koji su tada bili prisutni a nemozemo ih pronaci gdje su. ja cu sutra nazvati pa da vidimo za dna analizu pa cu vam onda napisati sta su mi rekli.

plavusa123
18.03.2009., 12:53
bondiko drzi se i svi smo uz tebe
redovito pratim ovu pricu

bondiko
19.03.2009., 12:02
Sad sam razgovarala i dogovorila sam se da se pripremi sve za dna analizu jer mislim da je to najbolje rijesenje . Samo je problem u tome dali su posmrtni ostaci ocuvani i dali ce se moci napraviti dna analiza tako su mi rekli. ja se sad samo nadam da su posmrtni ostaci dobro sacuvani . Dogovorila sam se sad da se nastavi potraga za tim jednim dr. i babicom . Cim nesto novo saznam odmah cu vam napisati

svastamorac
19.03.2009., 20:20
bondiko, nadam se da će se sve uskoro riješiti i da će svi koji su zaprljali ruke dobiti ono što zaslužuju.

Divim se tvojoj upornosti i snazi, sretno!!!

bondiko
19.03.2009., 20:31
bondiko, nadam se da će se sve uskoro riješiti i da će svi koji su zaprljali ruke dobiti ono što zaslužuju.

Divim se tvojoj upornosti i snazi, sretno!!!

hvala ti svastamorac to mi je jedina zelja da svi koji su bili umjesani plate za to

leptiric mali
19.03.2009., 22:14
Ježim se od početka ove priče... Puno, puno sreće...

zlatka
19.03.2009., 22:24
Ja sam rodila 81. godine u Domu zdravlja muško dijete teško 4,200. Porod je bio u jutro u 10 sati i navečer u 10 sati je odvežen navodno u Sisak u bolnicu jer je rođen vakumom pa je došlo do komplikacija. Uglavnom ja svoje dijete više nikada nisam vidjela. Meni i suprugu je rečeno da je dijete umrlo. Tu je bio kraj. Bila je stara godina, svi su se pripremali za feštu u cijelom rodilištu. Glazba je treštala a ja sam urlala u jastuk. Nisu me puštali kući jer sam dan prije rodila, ali ja sam pokupila svoju torbu s kojom sam došla i bez djeteta se vratila kući. Noćima sam hodala po kući i plakala jer me sve u kući podsjećalo da bi tu trebala biti beba. Nikada mi nije palo na pamet da su mi možda prodali dijete.

kate17
19.03.2009., 23:18
Ja sam rodila 81. godine u Domu zdravlja muško dijete teško 4,200. Porod je bio u jutro u 10 sati i navečer u 10 sati je odvežen navodno u Sisak u bolnicu jer je rođen vakumom pa je došlo do komplikacija. Uglavnom ja svoje dijete više nikada nisam vidjela. Meni i suprugu je rečeno da je dijete umrlo. Tu je bio kraj. Bila je stara godina, svi su se pripremali za feštu u cijelom rodilištu. Glazba je treštala a ja sam urlala u jastuk. Nisu me puštali kući jer sam dan prije rodila, ali ja sam pokupila svoju torbu s kojom sam došla i bez djeteta se vratila kući. Noćima sam hodala po kući i plakala jer me sve u kući podsjećalo da bi tu trebala biti beba. Nikada mi nije palo na pamet da su mi možda prodali dijete.

:grli: a da ipak se pridružiš BONDIGO malo ispitaš situaciju jer se umrla djeca moraju i pokopati - a vidim da ni to nisi učinila
moja mama je isto tih god rodil i dite joj je umrlo ali ga je vidila poslije ...

Aruena
20.03.2009., 01:15
Zene,ovo su strahovite price...Nazalost,takve se stvari odavno dogadjaju,pisalo se o tome i doista vjerujem da je Bondiko u pravu.Imam 40 godina i odavno se sjecam prica o kradji beba iz rodilista i njihovom prebacivanju u zemlje Zapadne Europe,uglavnom Italiju.Imam prijateljicu sa studija ciji je brat kao novorodjence umro u rodilistu,nepaznjom babice,ali ga roditelji nikad nisu vidjeli.Tko zna da li je uistinu umro ili je nekome prodat? To se takodjer zbilo 60-ih godina...:(

Aruena
20.03.2009., 01:32
Sad sam razgovarala i dogovorila sam se da se pripremi sve za dna analizu jer mislim da je to najbolje rijesenje . Samo je problem u tome dali su posmrtni ostaci ocuvani i dali ce se moci napraviti dna analiza tako su mi rekli. ja se sad samo nadam da su posmrtni ostaci dobro sacuvani . Dogovorila sam se sad da se nastavi potraga za tim jednim dr. i babicom . Cim nesto novo saznam odmah cu vam napisati

Svim srcem te podrzavam hrabra zeno! Ne mogu ni zamisliti sto prozivljavate ti i tvoji...Obzirom na sve papire koje imate,obavezno bih obavjestila medije,mozda Roberta Zubera koji je bio ukljucen u slucaj onog Talijana.Ako mediji vas slucaj oglase na sva zvona,velika je vjerojatnoca da ce se javiti jos neka obitelj kojoj je nestala beba.Nemoguce je da je vas slucaj usamljen,jer je kradja i trgovina ljudima oduvijek bila profitabilna.Sigurno su bili umijesani isti doktori i babice.I naravno-kako znas i umijes-ispitaj kumu i clanove obitelji doktora koji se objesio.Sretno i ne odustaj! Na ovom forumu svi smo uz tebe.

peso meso
20.03.2009., 04:01
bondiko, odi na zadnju stranicu na temi roditelji i djeca i pogledaj post pod naslovom strasno. mozda ti moze pomoci.

Lindy2008
20.03.2009., 07:01
bondiko, odi na zadnju stranicu na temi roditelji i djeca i pogledaj post pod naslovom strasno. mozda ti moze pomoci.

Evo toga posta:http://www.forum.hr/showpost.php?p=75727&postcount=1

bondiko
20.03.2009., 09:13

Draga Zlatka ja mogu da shvatim da ti je bilo jako tesko jer i mojoj mami nije bilo lako njoj je bilo tada nekih nepunih 19 godina . Bila je neiskusna , naivna ali nikada nije povjerovala da je njeno zdravo dijete umrlo. Nikad mu nije palila svijecu u crkvi za mrtve nego uvijek za zive i molila se za njega i ja sam je uvijek pitala zasto mislis da je ziv njen odgovor je uvijek bio jedna majka to osjeca u srcu. I tako sam ja onda pocela da tragam i da saznamo istinu sta se dogodilo tada u bolnici. Zasto su sve dokumente o njemu lazno napisali zasto su bas od moje mame od te trudnoce nestali dokumenti iz doma zdravlja , zasto u grobskoj arhivi pise da je pokopan u djecju grobnicu sa dozvolom roditelja 18.03. , a na groblju u jednom uglu udaljeno od djecjih polja je stajo mali kriz sa njegovim imenom i pisao je njegovo ime i datum rodjenja 13.03 i datum 14.03 itd.....Zlatka ti mozes u bolnici da zatrazis tvoj dosije i tu ces da procitas dijagnozu koju su napisali zasto je dijete umrlo . Na groblju isto postoji arhiva koju moraju da ti daju i mozes da usporedis datume u maticnom uredu isto tako .... Najvece greske su pravili u datumima i krivim dijagnozama kao kod moje mame . Ako se ikada odlucis da provjeris to sve ja sam tu da ti pomognem

bondiko
20.03.2009., 09:34
Zene,ovo su strahovite price...Nazalost,takve se stvari odavno dogadjaju,pisalo se o tome i doista vjerujem da je Bondiko u pravu.Imam 40 godina i odavno se sjecam prica o kradji beba iz rodilista i njihovom prebacivanju u zemlje Zapadne Europe,uglavnom Italiju.Imam prijateljicu sa studija ciji je brat kao novorodjence umro u rodilistu,nepaznjom babice,ali ga roditelji nikad nisu vidjeli.Tko zna da li je uistinu umro ili je nekome prodat? To se takodjer zbilo 60-ih godina...:(

Aruena nazalost tih godina je bilo jako puno takvih slucajeva i potpuno si upravu najveci broj djece je otisao za italiju. Ja sam vec jednom napisala tih godina u bivsoj jugoslaviji je od prilike nestalo 3000 beba znaci prijavitih od roditelja koji su sumnjali da su im bebe umrle . Svim tim bebama je bila ista dijagnoza umiranja nerazvijena pluca, slabo srce, ispalo babici iz ruke i nikada roditelji nisu vidjeli mrtvo dijete. I dobivali su svi isti odgovor kao i moji roditelji budite sretni da je bolnica preuzela troskove pokopa. Ja sam vec prije jako dugo vremena procitala link iz srbije "Kradja beba" i mislim da je to jako velika stvar da su se svi ti roditelji zajedno udruzili i da zajedno traze svoju djecu i mislim da bi tako nesto trebalo napraviti i u hrvatskoj. Mislim da bi zajedno bili jaci i bilo bi jednostavnije traziti , mjenjati misljenja i pomagati jedni drugima u traganju.

Aruena
20.03.2009., 12:56
Mislim da bi morala sa svojom pricom u medije...Tesko mozes sama nesto uciniti,obzirom da je proslo 40 godina,da su mnogi svjedoci mrtvi ili izlapijeli,da su mnogi tragovi nestali...

zlatka
20.03.2009., 22:02
Bondiko draga, nisam sigurna da bih izdržala da saznam da mi je dijete živo. To bi me ubilo. Tolike godine su prošle (27) i tek je lani počeo kopati crv u meni. Jeli uistinu moje dijete mrtvo? Što ako nije? Gdje je?

La lunatica
21.03.2009., 03:31
Mislim da bi morala sa svojom pricom u medije...Tesko mozes sama nesto uciniti,obzirom da je proslo 40 godina,da su mnogi svjedoci mrtvi ili izlapijeli,da su mnogi tragovi nestali...

Potpisujem,ali isto tako može biti npr zamjena djeteta.Npr neka žena rodila mrtvo pa je sestra u dogovoru sa pacijenticom brže bolje pronašla prikladno dijete.-Svašta ima od zamjene djece ono zamjenom tako da me ne čudi da je npr živ.

bondiko
21.03.2009., 11:50
Potpisujem,ali isto tako može biti npr zamjena djeteta.Npr neka žena rodila mrtvo pa je sestra u dogovoru sa pacijenticom brže bolje pronašla prikladno dijete.-Svašta ima od zamjene djece ono zamjenom tako da me ne čudi da je npr živ.

La lunatica jako ti je dobra misao mozda je zaista nekakva zena od nekog poznatog uglednog ili bogatog rodila i desilo se nesto djetetu pa su dali mog brata. Probat cu da saznam koje zene uglednih su rodile te godine ili mozda god. prije ili poslije posto ja vjerujem da mu je i godina rodjenja promjenita.

andrea2405
21.03.2009., 12:38
nova sam tu malo sam procitala u nazad postove i to je jednostavno strasno i ja sam majka i nemogu si to zamisliti kako bi mi bilo a kako je tek tebi i tvojoj obitelji sve ove godine...neznam kako bi ti pomogla ja imam malo drugaciji slucaj koji ne spada pod ovu temu (moj je otac moju sestru dao u dom kad se rodila imam datum rođenja i ime na koje je prijavljena pa ju nemogu naci) mozda da probas traziti preko emisije ISTRAGA oni uvijek pokusaju pocinje se opet emitirati na jesen (mislim) potrazi ih na netu pa nazovi i posjeti i pitaj ...mozda mogu nekako pomoci ....

Sonja75
21.03.2009., 18:47
Bondiko, ovo je strasno sto vam se desilo, al nikako mi nije jasno kako su se roditelji tvoji tada tako lako pomirili sa tom pricom da im je beba umrla , da je pokopana i nemgu ju vidjeti i sa drugim bal..bla. Zasto nisu zvali tadasnju miliciju? Zasto nisu tuzili bolnicu? Pa na samom pocetku price je bilo jasno da je teska muljaza u pitanju.

bondiko
23.03.2009., 18:49
Bondiko, ovo je strasno sto vam se desilo, al nikako mi nije jasno kako su se roditelji tvoji tada tako lako pomirili sa tom pricom da im je beba umrla , da je pokopana i nemgu ju vidjeti i sa drugim bal..bla. Zasto nisu zvali tadasnju miliciju? Zasto nisu tuzili bolnicu? Pa na samom pocetku price je bilo jasno da je teska muljaza u pitanju.

sonja75 cak i sad je tesko tuziti bolnicu jer jako mala mogucnost da dobijes na sudu. Tada je to bilo jos gore ja sam negdje vec napisala da se oni nisu pomirili sa tom pricom nikada i da im tada niko nije htjeo pomoci znaci gdje su trazili pomoc svi su ih odbijali .

bondiko
30.03.2009., 13:52
Sad sam razgovarala sa tim osobama koje mi pomazu u ovom slucaju i oni su predali zahtjev za dna analizu i sad cekamo odgovor od groblja posto oni moraju da provjere u kakvom su stanju posmrtni ostaci . Naravno to opet znaci cekanje posto to sve sad ide preko odvjetnika . Ja se nadam da cemo uskoro dobiti odgovor i cim to saznamo ja cu vam javiti. Postoje razlicite izjave od sluzbenika na groblju znaci jedna kaze da ti ostaci su u nekakvoj masovnoj grobnici i to je tesko pronaci koji su posmrtni ostaci od kog djeteta , druga kaze da su posmrtni ostaci odvojeni u nekakvim kutijicama gdje se cuvaju ..... i zbog toga treba da cekamo na pismeni odgovor jer oni moraju da provjere .Nadam se da ce nam ubrzo odgovoriti

hektorka
30.03.2009., 14:14
pozdrav svima!
bondiko i zlatka, suvisno je ista reci na ovako nesto strasno! sasvim sam slucajno naisla na temu i ako vam treba pomoc medija - evo me.

pozdrav i drzte se

bondiko
30.03.2009., 16:14
pozdrav svima!
bondiko i zlatka, suvisno je ista reci na ovako nesto strasno! sasvim sam slucajno naisla na temu i ako vam treba pomoc medija - evo me.

pozdrav i drzte se

hektora to je super mozda me mozes malo uputiti kako bi to znali staviti na medije. moje je misljenje do sad bilo da prvo skupim sve podatke sto postoje i zato cekam jos na dna analizu da i to vidim sta ce da pokaze i onda sam mislila na medije. sta ti mislis sta bi bilo dobro napraviti?

Aruena
30.03.2009., 23:03
Sretno Bondiko.:grli:

hektorka
31.03.2009., 12:55
Bondiko, evo ovako : vec sama cinjenica sto sada prozivljavas i sto pokusavas saznati i zapravo sve skupa sto se dogodilo i dogadja ( bez obzira na ishod!) novinska je prica. Dakle, mozes i cekati rezultati analize, a i ne moras. To je samo tvoja odluka. Dakle, cijela stvar moze izaci i bez rezultata, a onda se pratiti sto se dogada pa se radi follow up i nastavak price kada dodje rezultat. Ili mozes cekati rezultat pa sve skupa plasirati. U svakom slucaju stojim ti na raspolaganju. Cinjenica je da institucije ( nazalost) daaaaaleko brze reagiraju kada dobiju medijski upit i kad se prica zavrti u javnosti.

hektorka
31.03.2009., 12:58
I ako se odlucite izaci u javnost, samo tipni i nema nikakvog problema. Radim u dnevnoj novini, btw

Pozdrav veliki i puno strpljenja!

bondiko
31.03.2009., 20:48
I ako se odlucite izaci u javnost, samo tipni i nema nikakvog problema. Radim u dnevnoj novini, btw

Pozdrav veliki i puno strpljenja!

hektorka ja cu ovaj ili najkasnije sljedeci tjedan dobiti odgovor sa groblja pa cu ti javit sta su mi rekli i onda cemo u medije . puno ti hvala i javit cu ti se

hektorka
01.04.2009., 23:19
nema problema, bondiko
kad dobiješ rezultat, javi
nemas se na cemu zahvaljivati
i čuvaj živce

mi_ama
02.04.2009., 21:24
Draga Bondiko procitala sam sve postove u jednom dahu i prestravljena sam tvojim slucajem. Ne mogu vjerovati da mogu postojati takvi ljudi ali sve se vraca i sve se placa pocevsi od dr. koji se je ubio pa do te bolesne kume, Bog sve vidi pa se nadam da ces i u skoroj buducnosti grliti svoga zivoga brata a mi cemo se svi sa tobom veseliti. Mislim na tebe i dalje cu citati tvoje postove i moliti se za tebe!!!!

bondiko
02.04.2009., 23:54
Draga Bondiko procitala sam sve postove u jednom dahu i prestravljena sam tvojim slucajem. Ne mogu vjerovati da mogu postojati takvi ljudi ali sve se vraca i sve se placa pocevsi od dr. koji se je ubio pa do te bolesne kume, Bog sve vidi pa se nadam da ces i u skoroj buducnosti grliti svoga zivoga brata a mi cemo se svi sa tobom veseliti. Mislim na tebe i dalje cu citati tvoje postove i moliti se za tebe!!!!

draga mi ama puno ti hvala na podrsci i bas u momentima kad posustam povrate me vase poruke nazad. lijepo je znati da ste svi uz mene. i ja mislim da bog sve vidi i da ce im suditi .

Aruena
03.04.2009., 13:26
draga mi ama puno ti hvala na podrsci i bas u momentima kad posustam povrate me vase poruke nazad. lijepo je znati da ste svi uz mene. i ja mislim da bog sve vidi i da ce im suditi .

Tu smo da te podrzimo.:)

coloura
06.04.2009., 12:13
Ne znam stavit link, ali na internet izdanju slobodne dalmacije sam pročitala članak o obitelji koja od 2003. godine pokušava otkrit gdje im je beba pokopana. Bolnica im je tvrdila da je djete pokopano na Lovrincu a kada se otkrilo da to nije istina, rekli su da je poslano na Mirogoj radi kremiranja. A sa Mirogoja tvrde da oni nisu nikad primili djete. Stvarno se prestrašne stvari događaju! I to ne samo prije 40-ak godina, kao u priči od bondiko, nego i sada.

winnerica
06.04.2009., 13:17
Najužasnije je što je riječ o djetetu, a ne o nekakvoj stvari, kako se neodgovorno ponašaju... :(

Lindy2008
06.04.2009., 15:09
Ne znam stavit link, ali na internet izdanju slobodne dalmacije sam pročitala članak o obitelji koja od 2003. godine pokušava otkrit gdje im je beba pokopana. Bolnica im je tvrdila da je djete pokopano na Lovrincu a kada se otkrilo da to nije istina, rekli su da je poslano na Mirogoj radi kremiranja. A sa Mirogoja tvrde da oni nisu nikad primili djete. Stvarno se prestrašne stvari događaju! I to ne samo prije 40-ak godina, kao u priči od bondiko, nego i sada.

Evo ja ga našla.(Coloura, jako jednostavno ti je to, svaka strana ima svoju adresu, a ona ti je skroz gore i počinje recimo http: /www......., lijevi klik na tu adresu, poplavi, stisni copy, dođeš na post i desni klik i paste.)

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/49264/Default.aspx

bondiko
06.04.2009., 18:09
sad sam procitala to sto je coloura mislila i to je uzas .. znaci to se jos i danas desava

coloura
06.04.2009., 20:08
Lindy2008 , hvala ti - naučila si me za drugi put :)

Bondiko jesi vidjela u članku, također puno nelogičnih stvari... Kako lljudi mogu dokazat što se tu događalo i što se događa?! I kako sada da oni koji su se na žalost našli u ovakvoj situaciji ne posumnjaju da im je djete (ili brat) možda čak i živo!

bondiko
07.04.2009., 15:18
Lindy2008 , hvala ti - naučila si me za drugi put :)

Bondiko jesi vidjela u članku, također puno nelogičnih stvari... Kako lljudi mogu dokazat što se tu događalo i što se događa?! I kako sada da oni koji su se na žalost našli u ovakvoj situaciji ne posumnjaju da im je djete (ili brat) možda čak i živo!

vidjela sam coloura , ako je zaista dijete bilo mrtvo vjerovatno su ga dali da se uce mladi doktori na njemu jer to se dogadja cesto u nasim bolnicama i zato vjerovatno nepostoji mogucnost da ga pronadju. isto kaO u slucaju moga brata gdje su napravili obdukciju jednog nedosenog djeteta a vjerovatnO i ti ljudi neznaju gdje im je dijete zavrsilo.... to ti je djavolski krug u bolnicama . Eto vidis i tim ljudima ne pomazu da pronadju dijete gdje sahranjeno a zamisli tek kako je bilo prije 40godina. To je jako zalosno coloura
da se to jos uvijek desava . Ja neznam dali su ti ljudi uopste vidjeli mrtvo dijete...... uzas

bondiko
07.04.2009., 15:22
Jucer sam opet listala svu dokumentaciju i u papirima sa groblja stoji pazite molim vas ovo da su dva pobacaja znaci abortusa sahranjena dan prije mog brata u grobnicu pored. Daj mi vi molim te recite od kad se abortus pokopava u grobnicu ? Ja to jos nikad nisam cula . Samo bog zna koje tu pokopan i ako je uopste neko bio pokopan.

bondiko
16.04.2009., 11:12
Drage moje danas sam dobila vijest koja me je dotukla a to je da se dna analiza nemoze izvrsiti. Razlog je da su svi posmrtni ostaci pomjesani u jednoj grobnici (navodno). Meni je receno prije nekog vremena da su posmrtni ostaci ocuvani u jednoj kutijici i da se to tako mora cuvati u zajednickoj grobnici a ne da su baceni u doslovno u jamu i pomjesani sa ostalima. Bas zbog toga sto je receno da su sacuvani smo i trazili dna analizu jer da su mi odmah rekli da ne postoje nebih ni trazila sudsku dozvolu . To je da si glup i lud. Naravno sta sad dalje ciniti . Ja neodustajem to je jasno . Znate sta ja mislim ? Mislim da je neko iz te godine ziv i da je saznao da se trazi i da je vjerovatno na dobrom polozaju i ima pristup svugdje i pokusava na svim poljima da me sprijeci da nesto saznam. Drugo objasnjenje nepostoji. Ja mislim da je to osoba koja ima pristup bolnici jer jedino tako je mogla saznati da neko trazi podatke iz te godine jer ako se vratimo unazad i sve pokazuje na to .U bolnickim papirima je sve masinom za kucanje napisato samo je neko nadopisao rucno da je dijete mrtvo , od moje mame postoje samo lazni dosije iz bolnice , u domu zdravlja ne postoji nista sve je nestalo , na groblju su prvo rekli nema arhive i onda na kraju ipak ima papir gdje pise gdje je sahranjen onda kao sad telefonski je receno postoje ostaci a sad ne itd.......Bez obzira na sve to ja neodustajem mogu me lagati koliko hoce ja dalje trazim . Nemoze dna analiza, moze nesto drugo samo moram smisliti sta.....kako dokazati da je bolnicki dosije lazan . Ja bih isla na medije ali niko mi nece povjerovati kad procita bolnicke papire vjerovatno ce me pitati sta ja uopce trazim jer ipak je to bolnica. Kako dokazati.........pomozite mi .....

Aruena
16.04.2009., 11:31
Bondiko,idi sa svojom pricom u medije.Pokusaj,nema ti druge.Jedna ti se forumasica iz dnevne novine vec ponudila.Sretno...:grli:

bondiko
16.04.2009., 11:44
Bondiko,idi sa svojom pricom u medije.Pokusaj,nema ti druge.Jedna ti se forumasica iz dnevne novine vec ponudila.Sretno...:grli:

znam aruena da bi to bilo najbolje ali bojim se da mi nece povjerovat zbog tih laznih bolnickih papira

Blue Racer
16.04.2009., 12:14
znam aruena da bi to bilo najbolje ali bojim se da mi nece povjerovat zbog tih laznih bolnickih papira

ipak idi. iznesi problem ovako kako si nama iznijela, to je za medije dovoljno, ako već nije za sud. pokušaj svakako i tim putem pa šta bude.

Amrićak
16.04.2009., 18:13
Izađi sa svojom pričom u javnost,sam medij općenito veliku važnost daje takvim potresnim i skandaloznim pričama,te stoga vijerujem da će se u potragu za istinom uplesti i tv kuće i neke institucije koje ti mogu biti od velike pomoći.Ti nemaš šta izgubiti,a po samom tvom laičkom istraživanju jasno je da tu nešto neštima.Vijerujem da će se stvari brže i bolje počet otkrivat kad se obratiš medijima.Forumašica ti se kao iskusna u tome ponudila,jer kao i svi mi vidi da tu nešto smrdi...

Aruena
16.04.2009., 18:39

Zasto smo mi povjerovale?:)Javi se forumasici novinarki,ja sam joj zaboravila ime.Sama ti se ponudila...

La_LuNa
16.04.2009., 19:08
bondiko, i ja sam jedna od onih koja je temu progutala u trenu u velikoj nevjerici da je itko sposoban ista takvo uciniti.. al ocito je :(
ne predaj se, draga, dobro curke kazu, idi u medije s time!!
meni na um pada nova tv sa svojom istragom, onaj Vladec - on bi ti prvi mogao biti od velike pomoci!

Čokolada07
16.04.2009., 20:45
bondiko, i ja sam jedna od onih koja je temu progutala u trenu u velikoj nevjerici da je itko sposoban ista takvo uciniti.. al ocito je :(
ne predaj se, draga, dobro curke kazu, idi u medije s time!!
meni na um pada nova tv sa svojom istragom, onaj Vladec - on bi ti prvi mogao biti od velike pomoci!

Mislim da su njh ukinuli.. i to baš oni koji se boje otkrivenih tajni.. a mislim da bi oni bili savršeni za ovako nešto... možda se može sad javit u ono Provjereno.. mislim da bi i oni mogli nešto napravit...

Lindy2008
16.04.2009., 21:31

Ma idi s tim kako su šlampavi bili i bezobrazni, da su tobože s pristankom pokopali dijete, za koje tvoji nisu ni znali na kraju di je.
joj, da nije toliko godina prošlo, da su barem tvoji bili malo uporniji, sada je sve teže nešto naći i dokazati. Al barem da se zna taj dio povijesti, taj tužni dio, možda, možda bi se našao još netko tko bi se nečega sjetio iz tog doba. Tko zna. To je vaša životna priča i nema vas šta biti strah da vas ismiju ili nešto sličnoga.

Bondi, samo hrabro. :top:

La_LuNa
16.04.2009., 21:49
slazem se s lindy, kreni od te slampavosti, jer i ovdje smo vidjeli koliko je te slampavosti bilo.. tvoja prica mnogima bi mogla otvoriti vrata da napokon rasciste s tom bolnom prosloscu!

bondiko
16.04.2009., 22:43
drage moje upravu ste zasto da ne na medije , danas sam citav dan o tome razmisljala i na kraju krajeva ako ne uspijemo da ga pronadjemo mozda na taj nacin pomognemo drugima da ne budu lakovjerni kao moji roditelji , mozda se kroz moju pricu jos neko javi sa istim slucajem . U pravu ste sve zao mi je sto sam danas posumnjala sama u sebe nakon toliko godina traganja ali bila sam toliko sigurna u tu dna analizu i jedva sam cekala da to napravimo i uopce me nije zanimalo koliko ce to kostati da je trebalo radila bih dan i noc da to platim i onda razocaranje, nema dna analize. Mislim da me mozete shvatiti kako mi je bilo i kako sam se osjecala tog momenta. Javit cu se i Hektorki da nam ona kaze kako na medije. Ja sam vam vec negdje napisala da imam osobu koja mi pomaze u istagi i njoj cu se sutra javiti i reci da sam odlucila zajedno sa vama svima da idemo na medije .Napisat cu vam sutra kako cemo to napraviti.

Aruena
16.04.2009., 23:07
Bondiko,ocekivala sam ovakav odgovor od tebe.:top:Samo naprijed,nemas nista za izgubiti.Vjerujem da ce se stvari brze rijesiti kad se upletu mediji,a vrlo je moguce da se jave jos neki nesretni roditelji cija su djeca na taj nacin oteta.Kad se mediji upletu,sigurno ce iz policije isplivati vise detalja,a moguce je i da ce zivi svjedoci progovoriti,mozda i obitelj spornog ginekologa.Vazno je da budes uporna.Tu smo sve da te bodrimo kad posustanes,a srecom tu je i Hektorka iz novina.Na tvom mjestu javila bih se-pored ostalih -i Zuberu i Valdecu-oni nekako djeluju kao novinari koji bi iscackali tvoj slucaj.Ti samo budi uporna,pa sto god bude,barem ce ti savjest biti mirna...Usput-da li si ikada kontaktirala vidovnjake?

bondiko
17.04.2009., 10:36
Bondiko,ocekivala sam ovakav odgovor od tebe.:top:Samo naprijed,nemas nista za izgubiti.Vjerujem da ce se stvari brze rijesiti kad se upletu mediji,a vrlo je moguce da se jave jos neki nesretni roditelji cija su djeca na taj nacin oteta.Kad se mediji upletu,sigurno ce iz policije isplivati vise detalja,a moguce je i da ce zivi svjedoci progovoriti,mozda i obitelj spornog ginekologa.Vazno je da budes uporna.Tu smo sve da te bodrimo kad posustanes,a srecom tu je i Hektorka iz novina.Na tvom mjestu javila bih se-pored ostalih -i Zuberu i Valdecu-oni nekako djeluju kao novinari koji bi iscackali tvoj slucaj.Ti samo budi uporna,pa sto god bude,barem ce ti savjest biti mirna...Usput-da li si ikada kontaktirala vidovnjake?

Ja to i zelim Aurena da mi savjest bude mirna i zato zelim ici do kraja kao sto sam vec napisala mozda tako pomognemo ostalima koji sumnjaju u smrt svoje bebe. Sto se tice vidovnjaka razmisljala sam o tome ali ja nisam bas osoba koja puno vjeruje u to . Moj jako dobar poznanik ti je cijenjeni i jako poznati astrolog , koji suradjuje sa jako puno vidovnjaka ali nisam ih nikada pitala da mi nesto kazu. Samo sam ga jednom pitala dali on moze preko zvijezdA ili kako to vec ide vidjeti dali je jedna osoba mrtva ili ziva i njegovo odgovor je bio da moze ali mu nikada nisam rekla da pogleda.Sta mislite dali da ga pitam ili ne ?

disident
17.04.2009., 11:23
bondiko,
ni ja nisam osoba koja bi tražila pomoć vidovnjaka, astrologa i slično, ali u tvojoj situaciji, pogotovo što imaš poznanika kojeg možeš pitati, zašto ne?
sad kad si se našla pred zidom u smislu da ne možeš dobiti konačan odgovor dna analizom, zbilja kako je već gore netko rekao-nemaš što izgubiti...a možda ti odgovor takve osobe da neki novi smjer!
javi što je bilo ako se odlučiš na to...
pratim temu i držim fige da uspiješ doći do prave istine:)

Lindy2008
17.04.2009., 11:53
Ja to i zelim Aurena da mi savjest bude mirna i zato zelim ici do kraja kao sto sam vec napisala mozda tako pomognemo ostalima koji sumnjaju u smrt svoje bebe. Sto se tice vidovnjaka razmisljala sam o tome ali ja nisam bas osoba koja puno vjeruje u to . Moj jako dobar poznanik ti je cijenjeni i jako poznati astrolog , koji suradjuje sa jako puno vidovnjaka ali nisam ih nikada pitala da mi nesto kazu. Samo sam ga jednom pitala dali on moze preko zvijezdA ili kako to vec ide vidjeti dali je jedna osoba mrtva ili ziva i njegovo odgovor je bio da moze ali mu nikada nisam rekla da pogleda.Sta mislite dali da ga pitam ili ne ?

Teška je odluka iti vidovnjaku il ne. Ja bi išla. Potražila bi onu ženskicu ako se je sječate, bila na početku Istrage, Brankica Romero (ako sam dobro zapamtila), mislim da je ima negdje na netu, ona mi je super rješavala probleme na TVu.
E sad, da li je to tako il nije, :ne zna:. Ako si do tuda dogurala, probaj i s tim.:top:

bondiko
17.04.2009., 13:18
E pa ovako nadam se da ce mi bog oprostiti za ovo danas. Zvala sam moga poznanika . On nezna da ja trazim brata ustvari osim vas ovdje i mojih roditelja to niko nezna. Rekla sam mu da me zanima nesto o jednoj osobi jer neznam dali je ta osoba uopce ziva ili ne i on se sjetio da sam ga ja vec jedanput pitala dali on to moze ustanoviti i nasmijao se rekao mi da mu treba datum rodjenja od te osobe da ceme spojiti sa njegovim suradnikom koji moze tako nesto odmah da vidi. I ovako : kaze da je ta osoba ziva i nezivi cak daleko od mene , da zivi sa jednom starijom osobom zenskom koja mu je izgleda majka ali on sumnja u tu osobu jer se sa njom nikako ne slaze.Da je jako skolovana osoba , da je izuzetno visok i crnokos (mi smo svi jako visoki i crnokosi), da mu ime pocinje navodno sa slovom s tako on misli. I onda me je pitao nakon kratke pauze koga ja to uopce trazim jer mu nesto nije jasno. Onda sam ja rekla da mi prvo kaze sto mu nije jasno pa cu mu reci koga trazim. I onda mi je rekao da mu dam moj datum rodjenja i rekla sam mu i onda mi je rekao da je to moj brat (sva sam se najezila ) i zasto ja njega trazim . I onda sam mu rekla ustvari slagala da smo izgubili kontakt i onda se on nasmijao i rekao mi ne niste vi izgubili kontakt on je kao beba ukraden od jedne osobe koja tvoju mamu jako dobro poznaje ili je tad poznavala i koja je tvoju mamu u trudnoci promatrala i to je dijete jos u stomaku bilo prodato jednoj uglednoj familiji i on nezna da mu to nisu roditelji nego sam sumnja u to bas zbog toga sto ne lici bas na nikoga iz te familije i sa tom zenom nemoze se nikako sloziti jos od malena. Rekao mi je da ce on uskoro naici na jedan dokument koji je ta zena negdje sakrila i onda ce nastati haos i onda ce mu ona priznati da nije njegova majka nego ce ga i dalje lagati s time sto cew mu reci da je usvojen ali on to nece povjerovati i pocet ce sam trazi istinu i tako ce doci do mene jer ce nesto cuti da navodno neko trazi nekog itd. Kad se sretnemo rekao je i kad se uvjerimo da smo brat i sestra da ce on napraviti pravi haos i da ce cak i javnost saznati za to i da postoje ljudi koji ce sudski odgovarat za to. Drage moje ja sam vam sve ovo u jednom dahu napisala vjerovatno sam dosta toga preskocila i od nervoze zaboravila . Sad tek neznam sta da mislim dali je to moguce da neko tako nesto vidi i da bas sve pase kao da je sve citao sto sam vama pisala neznam ja sam sad zbunjena pisi te sta vi kazete o tome ja moram sad jednu cigaretu zapalit da dodjem sebi

marcipanka
17.04.2009., 13:26
E pa ovako nadam se da ce mi bog oprostiti za ovo danas. Zvala sam moga poznanika . On nezna da ja trazim brata ustvari osim vas ovdje i mojih roditelja to niko nezna. Rekla sam mu da me zanima nesto o jednoj osobi jer neznam dali je ta osoba uopce ziva ili ne i on se sjetio da sam ga ja vec jedanput pitala dali on to moze ustanoviti i nasmijao se rekao mi da mu treba datum rodjenja od te osobe da ceme spojiti sa njegovim suradnikom koji moze tako nesto odmah da vidi. I ovako : kaze da je ta osoba ziva i nezivi cak daleko od mene , da zivi sa jednom starijom osobom zenskom koja mu je izgleda majka ali on sumnja u tu osobu jer se sa njom nikako ne slaze.Da je jako skolovana osoba , da je izuzetno visok i crnokos (mi smo svi jako visoki i crnokosi), da mu ime pocinje navodno sa slovom s tako on misli. I onda me je pitao nakon kratke pauze koga ja to uopce trazim jer mu nesto nije jasno. Onda sam ja rekla da mi prvo kaze sto mu nije jasno pa cu mu reci koga trazim. I onda mi je rekao da mu dam moj datum rodjenja i rekla sam mu i onda mi je rekao da je to moj brat (sva sam se najezila ) i zasto ja njega trazim . I onda sam mu rekla ustvari slagala da smo izgubili kontakt i onda se on nasmijao i rekao mi ne niste vi izgubili kontakt on je kao beba ukraden od jedne osobe koja tvoju mamu jako dobro poznaje ili je tad poznavala i koja je tvoju mamu u trudnoci promatrala i to je dijete jos u stomaku bilo prodato jednoj uglednoj familiji i on nezna da mu to nisu roditelji nego sam sumnja u to bas zbog toga sto ne lici bas na nikoga iz te familije i sa tom zenom nemoze se nikako sloziti jos od malena. Rekao mi je da ce on uskoro naici na jedan dokument koji je ta zena negdje sakrila i onda ce nastati haos i onda ce mu ona priznati da nije njegova majka nego ce ga i dalje lagati s time sto cew mu reci da je usvojen ali on to nece povjerovati i pocet ce sam trazi istinu i tako ce doci do mene jer ce nesto cuti da navodno neko trazi nekog itd. Kad se sretnemo rekao je i kad se uvjerimo da smo brat i sestra da ce on napraviti pravi haos i da ce cak i javnost saznati za to i da postoje ljudi koji ce sudski odgovarat za to. Drage moje ja sam vam sve ovo u jednom dahu napisala vjerovatno sam dosta toga preskocila i od nervoze zaboravila . Sad tek neznam sta da mislim dali je to moguce da neko tako nesto vidi i da bas sve pase kao da je sve citao sto sam vama pisala neznam ja sam sad zbunjena pisi te sta vi kazete o tome ja moram sad jednu cigaretu zapalit da dodjem sebi

draga bondiko:kiss:, prvi put se javljam iako pratim tvoju priču i pročitala sam cijeli topic...

ne znam kaj bi ti rekla na ovo zadnje. osobno ne vjerujem u vidovnjake, ali toliko podudarnosti na jednom mjestu ne može biti slučajno. taj čovjek nije mogao znati neke od podataka koje ti je naveo...:eek:

daj Bože da odgovorne osobe odgovaraju za sva zla koja su počinili tvojoj obitelji i da ti svog brata zagrliš nakon svih muka koje si prošla!

Amrićak
17.04.2009., 13:29
Šta da kažem :ne zna:???? Zanijemila sam :eek: I vjerujem i nevjerujem:confused:

Lindy2008
17.04.2009., 13:53
Yes, yes, Bondiko, yes, i "ono" je to pokazalo kad ti poslala upute. Sječaš se, ne?

Ipak ne laže, ne laže moja metoda. Znala sam čim si mi rekla, da nije mrtav, niti sam osječala da bi mogao biti.

Idi dalje sa tim, idi, daj slike staraca dok bili mlađi nekud (ne znam ni sama kuda), možda se on po njima prepozna. I možda svoju.

Pokrenut će se velika lavina ubrzo. Molim se za to da se nađete šta prije.

Držim ti fige i vjerujem u tebe.

nela1505
17.04.2009., 15:42
tek sam danas naišla na ovu temu i što da kažem... pročitala sam je u jednom dahu. bondiko od srca ti želim da uspiješ u svojoj potrazi i divim se tvojoj upornosti i želji da pronađeš toliko željene odgovore.
što se tiče vidovnjaka, ja sam poprilično skeptična po tom pitanju, ali se iskreno nadam da će se tako i dogoditi. ne odustaj od potrage, tko zna, možda ćeš se zaista, vrlo brzo sresti sa davno izgubljenim bratom.
ne znam da li si kontaktirala policiju, ali mislim da imaš itekako osnove za podizanje tužbe i krivično gonjenje odgovornih osoba bez obzira što dokumenti kažu drugačije. mislim, iz aviona je vidljivo da tu nešto debelo ne štima. na kraju krajeva tu su tvoji roditelji koji će potvrditi da se dogodilo suprotno.
a također mislim da je tu nešto morao imati i ginekolog iz doma zdravlja. pa nije samo tako mogla nestati dokumentacija iz dz-a, nije to javni wc da u arhivu uđe tko želi i kada želi.
u svakom slučaju ne odustaj. želim ti puno sreće u daljnoj potrazi!

Precious X
17.04.2009., 19:02
....
sva sam se naježila na zadnji Bondikin post....
isto ne znam što bi rekla, mada naravno, ako je nešto teško znanstveno objašnjivo, ne znači da ne postoji, niti da jednoga dana neće biti objašnjeno, ili čak notorna činjenica... (te parapsihološke sposobnosti)..
ko god je iza ovoga totalno mora odgovarati, i da mu prisjedne svaki dinar što ga je na tuđoj nesreći zaradio.. riskiram da zvučim odvratno, ali u emotivnom sam laganom šoku od ove priče (ono, zamislite netko vas promatra kroz trudnoću, dok vi planirate najveću sreću, on planira najveće zlo..) , i subjektivna jer sam majka (i naravno, nasilje nikada nije rješenje), ali ja bi tu osobu KAMENOVALA!

disident
17.04.2009., 20:48
O Bože:eek:
Eto vidiš....imaš smjer:mig:

mi_ama
19.04.2009., 22:55
Bondiko samo naprijed svi smo uz tebe i kako sam ti vec rekla u svome proslome postu grliti ces svog brata samo je pitanje vremena!!!!

Cuska Frntifljuska
20.04.2009., 20:45
E pa ovako nadam se da ce mi bog oprostiti za ovo danas. Zvala sam moga poznanika . On nezna da ja trazim brata ustvari osim vas ovdje i mojih roditelja to niko nezna. .....

Bondiko, strasno je to sto se tvojim roditeljima dogodilo :(! Zelim ti puno srece u tvojoj potrazi. A sto se vidovnjaka tice, ja u principu spadam u skeptike, ali cula sam vec za slucajeve koji pokazuju ima nesto u tome...Nadam se da je i ovaj tvoj slucaj takav i da se nece ispostaviti da ti taj vidovnjak nekako zna nick i da je sve upravo tu procitao :ne zna:
Ma svakako, upotrijebi koja god sredstva mozes! Ne moze skoditi!! Puno puno srece!

Aruena
20.04.2009., 21:00

Ja bih pitala,ali bih odgovor prihvatila sa rezervom,jer su rijetki oni koji znaju.Ali mozda ti sine neka ideja,mozda se otvori neki put.Nikad se ne zna...