PDA

View Full Version : Prvi pregled - nema otkucaja srca, nema ploda?

stranice : 1 2 3 [4] 5

Yin&Yang
18.10.2011., 13:05
Druga trudnoća, druga kiretaža, drugi put ista situacija - prazna gv :(
Definitivno idući put, ako bude bilo idućeg puta, neidem kod dr. tako rano kao ovaj put! Mislila sam da ću poludjeti dok nisam napokon otišla kod privatnika koji mi je sve objasnio i odmah drugi dan napravio kiretažu. I eto, ni ovaj put ništa od bebice :cry: gubim nadu....

Draga betty,
Iskreno mi je žao radi gubitka tvoje druge bebice. Isplači svoju bol i kada budeš spremna kreni dalje. Ali prije slijedeće trudnoće napravi pretrage. Imaš na temi Žensko zdravlje topic Loša cirkulacija u trudnoći detaljan popis pretraga.
Moja situacija je bila identična tvojoj, prve dvije trudnoće rano izgubljene, prazna GV. Pretragama mi je otkrivena trombofilija. Treću trudnoću sam cijelu bila na heparinu i rodila sam svoju curicu. Nakon toga opet dvije izgubljene trudnoće, biokemijska i vanmaternična. Sada sam opet trudna, za sada je sve ok, opet sam na heparinu.
Uspjet češ i ti! Sretno!

betty0507
18.10.2011., 13:45
Yin&Yang puno ti hvala:) već sam polako počela gubiti nadu i strah me iduće trudnoće jer se bojim da se ne ponovi ista situacija. Ali sad jedva čekam drugi tj. pregled kod dr. pa da mu spomenem i tu mogućnost slabe cirkulacije.

Bubi28
21.10.2011., 23:38
Yin&Yang puno ti hvala:) već sam polako počela gubiti nadu i strah me iduće trudnoće jer se bojim da se ne ponovi ista situacija. Ali sad jedva čekam drugi tj. pregled kod dr. pa da mu spomenem i tu mogućnost slabe cirkulacije.

Žao mi je, pratila sam dali ces se javit.. Nemoj odustat niti gubit nadu. :cerek:

arvenrea
03.11.2011., 22:57
Ja sam trenutno u problemu... :/
Trebala bi biti trudna.. mislim kućni test je pokazao pozitivno,imam bolove u trbuhu,povračanje,mučnine,promjene raspoloženja,stalna želja za mokrenjem... ali nažalost i krvarim... tjedan dana nisam spavala od bolova,povračala sam i bila sam na hitnoj gdje sam dobivala injekcije protiv bolova...bila sam danas kod ginekologa koji nezna šta mi je..... na uzv-u nevidi ništa mada bi se več sad u 8.tjednu trebalo vidjeti nešto..
i još sam k tome,neznajuć prošli mjesec pila kontracepcijske pilule -.- .... HELP nemogu dočekat sutrašnji pregled :(

fiona 7
26.12.2011., 11:28
Ja sam trenutno u problemu... :/
Trebala bi biti trudna.. mislim kućni test je pokazao pozitivno,imam bolove u trbuhu,povračanje,mučnine,promjene raspoloženja,stalna želja za mokrenjem... ali nažalost i krvarim... tjedan dana nisam spavala od bolova,povračala sam i bila sam na hitnoj gdje sam dobivala injekcije protiv bolova...bila sam danas kod ginekologa koji nezna šta mi je..... na uzv-u nevidi ništa mada bi se več sad u 8.tjednu trebalo vidjeti nešto..
i još sam k tome,neznajuć prošli mjesec pila kontracepcijske pilule -.- .... HELP nemogu dočekat sutrašnji pregled :(

arvenrea, javi nam se?

cure koje ste nažalost imale iskustvo bligh ovum, kako vam je rasla beta?

betty0507
27.12.2011., 14:11
cure koje ste nažalost imale iskustvo bligh ovum, kako vam je rasla beta?

Nije se duplala, meni je bila 719, a za 2 da je narasla samo na 900 i nešto sitno. i to je bilo to....:(

tina2701
27.12.2011., 14:42
jebemu fiona..nije valjda opet??? si bila ponovno na uzv-u???

Tinčika25
28.12.2011., 13:29
Ej cure, čitam vas već danima i nalazim svakakva iskustva. Moje je sljedeće, jučer bila na gin. pregledu, po ZM trudna 6 tjedana, ne vidi se još plod. Kaže gin da dođem za 7 dana jer se do tad plod mora vidjeti i srce prokucati. Inače me odmah šalje na kiretažu. Vidjela se samo gestacijska vrećica, međutim gin mi nije ništa objasnila. Ono što sam vidjela na ekranu znam što je jer sam se informirala na netu. Svakako namjeravam tražit barem još jedno mišljenje, a za sada do idućeg tjedna ležati, piti duphaston i pokušat ostat smirena. Imam mučnine, najviše ujutro, tu i tamo grčeve u trbuhu, bole me kukovi i otkad sam posumnjala na trudnoću, brzo se umaram i teže podnašam bilo kakva duža kretanja... puse svima

mamamia79
28.12.2011., 17:59
tak sam ti ija prije godinu dana nažalost u 8 tj završila na kiretaži sad sam u 22 tj i hvala bogu sve ok,nemoj se samo puno nervirat jer će ti biti samo još gore,ja sam vrtila sve moguće filmove u glavi ,da li sam ja nešto kriva, ali onda mi je dr objasnila da je jednostavno nekad loše sjeme(tako kažu genetičari) nadam se da će tebi bit sve ok i da će srčeko prokucat

jaja_njet
28.12.2011., 20:47
Sad sam ovo malo citala i prepala se..zadnja menstruacija 28.11,prvi pregled 19.12 i doktorica je pokazala plod na uzv i rekla da dodjem za dva tjedna da vidimo hoce li srce prokucati to jest sutra imam pregled..Tad je rekla da je trudnoca 7tjedana,znaci li to da srce nece prokucati..sad do sutra cu se ziva pojesti..jel citajuci ovo vidim da su vas u 6tj trudnce slali na kiretazu jel srce nije prokucalo??

fiona 7
28.12.2011., 21:27
ja bih isto imala pitanje, danas bila na uzv, 7+4, na uzv se vidi gv 19 mm, plod 4 mm, srčane reakcije nema i dr. kaže da se radi o missed ab. i da ne vjeruje da će srce prokucati ako već nije...
nigdje nisam našla da sa 4 mm ploda srce mora prokucati?
sa koliko mm ploda je kod vas kucalo srčeko? :(
svagdje se spominju tt ali bitna je i veličina ploda.. a to nisam našla u postovima..
hvala

mamamia79
28.12.2011., 22:08
a gle srce ti mora prokucat oko 5 tjedna tak je bar dr meni rekla ako ti je rekla da je missed onda ti je to kiretaža jer tak je meni bilo svaki tjedan na kontrolu a na kraju ipak ništa od toga

larazg
29.12.2011., 05:35
a gle srce ti mora prokucat oko 5 tjedna tak je bar dr meni rekla ako ti je rekla da je missed onda ti je to kiretaža jer tak je meni bilo svaki tjedan na kontrolu a na kraju ipak ništa od toga

o majko moja, od kuda ti takva glupost padne napamet :ne zna:
sa 5 tjedana meni u obe trudnoće se nije vidjelo NIŠTA a kamo li srce...

mamamia79
29.12.2011., 08:46

pa gle meni je sada prokucalo u 6 tj dakle rekla sam oko 5 tj jer do tad mora imat sr. otkucaje tako kažu liječnici

larazg
29.12.2011., 08:49
pa gle meni je sada prokucalo u 6 tj dakle rekla sam oko 5 tj jer do tad mora imat sr. otkucaje tako kažu liječnici

a zašto bi moralo imati otkucaje?

a što ako je bila kasnija ovulacija? ili kasnija implantacija?
što onda...:ne zna:

ma daj taj koji ti to govori majke mi kao da nije studirao medicinu... da meni to kaže sa 5 tjedana čuo bi me... :o

larazg
29.12.2011., 08:52
meni se sa 5 tjedana nije vidio ni mjehurić ( u ovoj trudnoći) a u prošloj se sa 5 tjedana vidio samo mjehurić.

I tada i sada mi je ginićka rekla, da ne znam da ste trudni i da nemate betu hcg u ruci ja bih vas prva pitala koja vas je budala poslala na UZV tako rano..

a mjesto događaja Petrova

rossi79
29.12.2011., 08:53
srce počinje kucati između 5. i 6. tjedna. druga je priča što naši ginekolozi nemaju dobre uzv-e koji te otkucaje mogu rano detektirati pa ispada da otkucaja nema do 7. ili 8. tjedna. meni su se otkucaji vidjeli sa 6+1.
samo usput, govorim o normalnom ciklusu od 28 dana.

mogvaj
29.12.2011., 08:53

Točno.
Meni je nakon spontanog moja doktorica rekla da slijedeći put dođem kod nje kad mi beta bude preko 1000 jer se onda sigurno može vidjeti plod, a srčana reakcija ti se kod nekih cura vidi tek sa krajem 7 tj. Znam slučaj kad su se kod jedne cure otkucaji skužili tek na početku 8 tj.

Nemoj očajavati ..nadaj se najboljem, jer ako je sve uredu tvoje nerviranje šteti bebi.

Sretno i javi što se događa.

maritali
29.12.2011., 09:08
fiona, sve je moguće, pogotovo ovako rano kada je prvo potrebno utvrditi trajanje trudnoće (pod pretpostavkom da ne znaš točno dan kada si zanijela).
meni su se sa 6 tjedana (plod 3 mm) vidjeli otkucaji, ali s time da znam da je ovulacija bila 15. dan. da je bila 21. ili 23. dan, kako zna bit, sa 6tj se ne bi vidjelo, vjerojatno bi bila samo gv.
mojoj frendici, ciklusi 28 dana, jedan seks u mjesec dana (dakle zna kada je okvirno zanijela), tek s 8 tjedana se vidio plod od 2mm! nisam sigurna za otkucaje. već su je prekrižili naveliko, ali danas je to curica od tri godine...
žao mi je što prolaziš tu neizvjesnost i želim ti da sve ispadne kako treba :kiss: javi se...

Tinčika25
29.12.2011., 14:26
Ima zbilja svakakvih iskustava, od toga da je srce prokucalo u 6. tjednu do toga da je prokucalo u 9. Mislim da je uvijek najbolje prije kiretaže potražiti još barem jedno mišljenje. Od nečega tako ozbiljnoga ne odustajemo samo tako. A meni je jaaako, jako, kao i svima ovdje, stalo vidjeti da je s bebačom sve okej i da ga mogu vidjeti i čuti :) Tako da se nadam najboljem...moramo sve tako. :)

fiona 7
30.12.2011., 08:56
hvala vam na odgovorima...nada naravno uvijek postoji i ja i dalje vjerujem u svoje dijete da će se uspjeti izboriti za život...
pisala sam veličinu ploda jer tt je vrlo relativan jer se ne zna kada je bila o., kada je bila implatacija itd...

mogvaj
30.12.2011., 10:43
hvala vam na odgovorima...nada naravno uvijek postoji i ja i dalje vjerujem u svoje dijete da će se uspjeti izboriti za život...
pisala sam veličinu ploda jer tt je vrlo relativan jer se ne zna kada je bila o., kada je bila implatacija itd...

Kada ideš opet na pregled?

Lorca Blue
30.12.2011., 20:00
Evo mog iskustva. U 7 tt sam malo prokrvarila jedno popodne, sutri dan opet isto, malo smećkaste sukrvice. A znala sam da sam trudna jer sam bila napravila test i bila u gina i imala sve nuspojave (mučnine i ostalo). Uglavnom pođem ja na hitnu gdje meni dežurni gin. kaže da vidi gestacijsku i žumanjčanu vrećicu ali da ne vidi plod i ako tako isto bude za dva dana da moram na kiretažu. Još mi je dao i Duphaston ali nije mi rekao od čega krvarenje. Zvučao je potpuno siguran u to da će trebati kiretaža al eto on nam daje šanse 2 dana:(. I dođem ja za dva dana potpuno uvjerena da idem na kiretažu i još se mislim kako užicati opću anesteziju. I umjesto da pođemo na isti aparat u istoj ambulanti on mene primi na odjelu na ultrazvuk (kasnije sam čula da je taj aparat bolji). I kaže gle profitirali smo, uredna trudnoća. E pa sad meni nije jasno da se u 2 dana, tj 1ipo dan mogla dogoditi tolika promjena na plodu da ga je uspio vidjeti u odnosu na dan ipo prije. I tako se kockati sa kiretažom:eek:.

fiona 7
01.01.2012., 21:25
lorita, više ne znam što bih rekla na te dr.! hvala bogu, da je ipak uredna trudnoća.

ja sam bila na uzv kroz tjedan dana, 7+2 ili 3, tek sada se plod vidio, 4 mm ali sada me opet plašio jer kao ne čuje se srca niti se vidi srčana akcija... pa mislim stvarno više...
tina, prvi šok me prošao još na prvom uzv, pa drugom,a sada prihvaćam sve jer svaki novi uzv pokaže napredak...ja još uvijek vjerujem u svoju trudnoću i bebicu da raste

fiona 7
01.01.2012., 21:57
pričekati ću bar tjedan dana...

tina2701
01.01.2012., 21:58
držim fige fiona...

tina2701
01.01.2012., 22:04

ja sam bila na 6+4 i vidjelo se srčeko...plod 5,5 mm...

Ninna10
02.01.2012., 10:25
Evo mog iskustva...

...po izostanku menst. ja sam sad ušla u 8+ tt, bila sam sa 6 tjedana na uzv i rekla doktorica u domu zdr. (ima jako loš aparat) da nek dođem za tjedan dana, jer trudnoća je potvrđena, ali još uvijek ne vidi plod, jer je očito prerano.

Dođem ja za tjedan i veli da se vidi plod no otkucaji srca su jako slabi, neko malo titranje i da je plod manji za tjedan dana, u me uplašila i došla sa plačući doma, veli muž idemo kod našeg doktora privatno još danas. Išli pr. i veli doktor da se mora složiti sa doktoricom, da će to biti najvjerojatnije neupjela trudnoća i da se za tjedan dana može dogoditi samo čudo.

Drugi dan sam imala smeđi iscjedak, a kako je bila nova god. i vikend zovem dokt. i dolazim k njoj u dz, daje mi duphaston i veli mirovati dok krvarim, u slučaju jačeg krvarenja javiti se u bolnicu ( za sada nema krvarenja), a sutra me opet naručila na uzv. rekla je da još uvijek vidi titranje i da neće me slati na kiretažu.

U meni se sve slama, muž je toliko jak, a vidi se u njemu da puca od tuge, imamo bebača od 16 mj. i sad smo planirali i evo, čekamo čudo kako kažu, možda srce prokuca jače,a možda ne. Beba se očito bori, maleno moje:cry:

Nije problem ni što je plod manji za tjedan dana, ali sad je bio 5,5 mm, i ako ne naraste bar na 11-12 mm u tjedan dana opet nije dobar pokazatelj razvoja.:503:

Evo to je sad moja situacija. ISKUSTVA s tim????????????????:confused:

tina989
04.01.2012., 09:57
Evo Vam moje iskustvo, na prvom ultrazvuku sam bila sa 7+1 i bebac je bio 9,34mm i na zvučnicima jaki otkucaji srca, a mene je bilo strah da sam došla prerano jer sam svugdje čitala da netreba ici prije 8-10 tjedna. I tako sam rekla ginekologu, na što mi je on odgovorio da sam kod njega trebala doći sa 5 tjedana, da bi on i tada sve isto vidio, naravno to vrijedi za cure koje imaju redovite cikluse jer im je i tada ovulacija redovita,ali svejedno je najjbitnije kakav je UZV, nov ili prastar kakav je kod većine socijalnih ginekologa. Vidim da je dosata Vas bilo kod socijalnog i nisu bili sigurni jer sve ok, mislim da ako ste u prilici posjetite i neku privatnu polikliniku jer su njihovi aparati daleko bolji od ovih koje imaju socijalni, eto to je moje mišljenje! Držim svima fige i sretno!:w

tina989
04.01.2012., 10:07

Ako je ciklus uredan , bilo to 28 ili 30 dana, nema preskakanja ili nekakvih anomalija plod i srčani otkucaji se moraju vidjeti, odnosno čuti več sa 5 tjedana.A to što socijalni ginekolozi imaju prastare UZV-e pa ne vide i straše Vas je njihov problem. I to je 100% provjerena informacija! Ako Vam ciklus nije uredan onda je i moguća činjenica da se ne vidi ili ne čuje, ali ako je uredan nema nikakve dvojbe!

rossi79
04.01.2012., 10:14
Ako je ciklus uredan , bilo to 28 ili 30 dana, nema preskakanja ili nekakvih anomalija plod i srčani otkucaji se moraju vidjeti, odnosno čuti več sa 5 tjedana.A to što socijalni ginekolozi imaju prastare UZV-e pa ne vide i straše Vas je njihov problem. I to je 100% provjerena informacija! Ako Vam ciklus nije uredan onda je i moguća činjenica da se ne vidi ili ne čuje, ali ako je uredan nema nikakve dvojbe!

upravo tako. potpisujem. ako je uredan ciklus srce počinje kucati između 5. i 6. tjedna. druga je priča što naši ginekolozi nemaju dobre uzv-e koji te otkucaje mogu rano detektirati pa ispada da otkucaja nema do 7. ili 8. tjedna. meni su se otkucaji jasno vidjeli na prvom pregledu sa 6+1.

larazg
04.01.2012., 12:22

ne moraju :kava:
poliklinika Podobnik ima najbolji UZV možda u Hrvatskoj pa se meni sa 5 tjedana nije vidjelo ništa u prvoj trudnoći (gledao me osobni prof Podobnik)
poliklinika Pronatal ima uzv star 3 godine pa mi se također sa 5 tjedana (čak sam bila trudna točno 4+6) nije vidjelo ništa (gledala me osobno prof Ivanišević)

i prvi i drugi put sam išla točno sa 5 tjedana jer mi je trudnoća morala biti potvrđena u maternici da bih dobila terapiju koju dobivam.

tako da ne pričaš gluposti jer ni prvi ni drugi nisu socijalni ginekolozi sa prastarim uzv :kava:

druga stvar je što se nekima vidi ali da mora kako pišeš - NE MORA !

pahuljica.666
04.01.2012., 12:54
Evo mog iskustva...

...po izostanku menst. ja sam sad ušla u 8+ tt, bila sam sa 6 tjedana na uzv i rekla doktorica u domu zdr. (ima jako loš aparat) da nek dođem za tjedan dana, jer trudnoća je potvrđena, ali još uvijek ne vidi plod, jer je očito prerano.

Dođem ja za tjedan i veli da se vidi plod no otkucaji srca su jako slabi, neko malo titranje i da je plod manji za tjedan dana, u me uplašila i došla sa plačući doma, veli muž idemo kod našeg doktora privatno još danas. Išli pr. i veli doktor da se mora složiti sa doktoricom, da će to biti najvjerojatnije neupjela trudnoća i da se za tjedan dana može dogoditi samo čudo.

Drugi dan sam imala smeđi iscjedak, a kako je bila nova god. i vikend zovem dokt. i dolazim k njoj u dz, daje mi duphaston i veli mirovati dok krvarim, u slučaju jačeg krvarenja javiti se u bolnicu ( za sada nema krvarenja), a sutra me opet naručila na uzv. rekla je da još uvijek vidi titranje i da neće me slati na kiretažu.

U meni se sve slama, muž je toliko jak, a vidi se u njemu da puca od tuge, imamo bebača od 16 mj. i sad smo planirali i evo, čekamo čudo kako kažu, možda srce prokuca jače,a možda ne. Beba se očito bori, maleno moje:cry:

Nije problem ni što je plod manji za tjedan dana, ali sad je bio 5,5 mm, i ako ne naraste bar na 11-12 mm u tjedan dana opet nije dobar pokazatelj razvoja.:503:

Evo to je sad moja situacija. ISKUSTVA s tim????????????????:confused:

sličnu situaciju sam ti imala i ja, ali se moja bebica nije uspjela izboriti.
i kod mene je dr vidjela otkucaje, ali su oni bili dosta slabi i spori pa me poslala doma sa Utrogestanima i rekla da dođem za 10 dana. nažalost, u tih 10 dana se moja bebica prestala razvijati i morala sam na kiretažu.

jedina razlika u odnosu na tebe je što ja nisam nikad krvarila (imala sam 1 mali hematom, ali nijednom nije bilo aktivno krvarenje u priči).
na kraju sam se većinom i sama očistila, ali sam svejedno morala na kiretažu jer nisu bili sigurni da li je sve otišli ili ne (po dr koja mi je radila kiretažu preostalo je još dosta materijala za kiretažu).

ali ne mora biti da će s tobom biti isto. samo misli pozitivno i to je to.
ionako ne možeš ništa učiniti da se nešto ne dogodi.
bebice se bore i najbolje što za svoju mrvicu možeš napraviti je da se potrudiš biti mirna i smirena, a ja ti od srca želim da sve prođe u najboljem redu.

tina989
04.01.2012., 15:00
ne moraju :kava:
poliklinika Podobnik ima najbolji UZV možda u Hrvatskoj pa se meni sa 5 tjedana nije vidjelo ništa u prvoj trudnoći (gledao me osobni prof Podobnik)
poliklinika Pronatal ima uzv star 3 godine pa mi se također sa 5 tjedana (čak sam bila trudna točno 4+6) nije vidjelo ništa (gledala me osobno prof Ivanišević)

i prvi i drugi put sam išla točno sa 5 tjedana jer mi je trudnoća morala biti potvrđena u maternici da bih dobila terapiju koju dobivam.

tako da ne pričaš gluposti jer ni prvi ni drugi nisu socijalni ginekolozi sa prastarim uzv :kava:

druga stvar je što se nekima vidi ali da mora kako pišeš - NE MORA !

Ne znam, ja sam od dosta cura koje idu kod privatnih ginekologa i od svog čula da je tako! Ne znam kakv je tebi bio ciklus i da li si ikad imala problema sa njim, ali mi je moj ginekolog rekao da žene koje nisu imale nikakvih prijašnjih ginekološkihm problema, (policistični jajnici ili bilo kakve ciste,primanje bilo kakvih oblika terapija, pogotovo hormonalnih itd.) znači ako su imale ustaljeni ciklus,da sa 5 tjedana srce kuca,a za ostalo ne znam.Ako netko ima bilo kakvih problema,sve se mijenja.

larazg
04.01.2012., 15:09
ali mi je moj ginekolog rekao da žene koje nisu imale nikakvih prijašnjih ginekološkihm problema, (policistični jajnici ili bilo kakve ciste,primanje bilo kakvih oblika terapija, pogotovo hormonalnih itd.) znači ako su imale ustaljeni ciklus,da sa 5 tjedana srce kuca,a za ostalo ne znam.Ako netko ima bilo kakvih problema,sve se mijenja.

ništa od navedenog nikada nisam imala.

zaboravila sam još nadodati da mi je prvu trudnoću vodio dr. Kos u poliklinici Vili.

u životu nisam socijalcu otišla na UZV, moj socijalac ga ni nema, Imam PVT zdravstveno osiguranje (Croatiju) maksimu tako da vjeruj mi ja prvi put u sve tri moje dosadašnje trudnoće čujem da srce mora kucati sa 5 tjedana

Ani4
04.01.2012., 15:29
Mene je u prosloj trudnoci moj soc. doktor slao u bolnicu na kiretazu, jer sa skoro 7 tj nije vidio otkucaje srca, niti cisti plod. Sva sreca sto sam ja vec od prije imala sumnje u njega, pa nisam zeljela ici, vec sam obavila privatno pregled za tjedan dana. Ispostavilo se da je sve ok, samo je trudnoca bila manja.
Ne moram ni reci da sam iste sekunde promjenila doktora...

Francesca
04.01.2012., 15:35
Ni ja ne kuzim zakaj tak rano odmah salju na kiretazu :ne zna:

fiona 7
06.01.2012., 11:01
Ni ja ne kuzim zakaj tak rano odmah salju na kiretazu :ne zna:

potpisujem!
naježim se kada čitam koliko žena su njihovi gin.na prvu poslali odmah na kiretažu ako ne čuju ili ne vide?? prestrašno..

moj gin nikada nije rekao da se MORA čuti srce u 5 tt!!?
meni se čini ludost uopće reći tako nešto jer nemamo niti iste cikluse niti ovulacije na isti dan ciklusa
čak i kod mpo trudnoća kada znaju kada je o. bila dr.kažu da implantacija ploda može biti nekome vrlo rano a nekim ženama dosta kasnije
puno je tu različitih faktora da bi se tako općenito govorilo da nešto MORA biti u 5tt
ja sam bila u 7tt, srce se nije čulo, ali je dr.rekao da ćemo još čekati..

Eliena
23.01.2012., 12:46
bila sam na pregledu sa 5+3, i vidi se gestacijska vrecica u maternici, ali se ne vidi žumanjčana v. :( plod uopce nije spominjao, znam da je rano za srce, trebam ic opet za 10 dana kad cu bit 7 tj pa onda sta bude...uglavnom, kaze dr da posto mi je ciklus 30-32 dana da to moze bit ok, da je rano, ali posto sam ja imala samo jedan odnos taj mjesec, 11.dan ciklusa, ako se tad oplodilo vec se trebala vidit žumanj.v. Kaze on da je moguce da su spremici prezivili 3 dana jos i da bi u tom slucaju moglo bit u redu. dosta je on kalkulirao ako je ovako, ako je onako, sad sam zbunjena i tuzna, znam da nema druge nego cekat al ako mi ko moze rec to sa žumanjcanom, ima li šanse da se pojavi...?
inace ne bi isla tako rano, al sam zvala na tel.i sestra mi rekla da dođem, zbog povisene temp.i laganih bolova. kaze dr da me ne bi trebalo nista bolit a temp.da je mozda od nekog uroinfekta...sve u svemu :(

edit: znaci pitanje je (malo sam zbunjena) mora li se sa 5+3 vidit žumanjčana,ima li nade ako se još ne vidi?.. ima li ko sa slicnim iskustvom

Ivančica-sunce
23.01.2012., 14:28
Prema ovome: http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1232/

za uredan cikus piše da se žumančana ne pojavi odmah kad i gestacijska, nego za UREDAN ciklus cca između 5-6 tjedna.

Eliena
23.01.2012., 14:54
hvala ti...
citajuci ovu temu vidim da se nekima sa 5+ vidi, nekima ne vidi...
znam da se sad nista ne moze, samo cekat pa sta bude, danas sam jos pod sokom, nekako cu izdrzat 10ak dana...
ako nista, bar znam da mogu zatrudnit, to mi je i dr rekao, sta bude da bude, bar znate da s tim nemate problema...

Ninna10
23.01.2012., 16:27
sličnu situaciju sam ti imala i ja, ali se moja bebica nije uspjela izboriti.
i kod mene je dr vidjela otkucaje, ali su oni bili dosta slabi i spori pa me poslala doma sa Utrogestanima i rekla da dođem za 10 dana. nažalost, u tih 10 dana se moja bebica prestala razvijati i morala sam na kiretažu.

jedina razlika u odnosu na tebe je što ja nisam nikad krvarila (imala sam 1 mali hematom, ali nijednom nije bilo aktivno krvarenje u priči).
na kraju sam se većinom i sama očistila, ali sam svejedno morala na kiretažu jer nisu bili sigurni da li je sve otišli ili ne (po dr koja mi je radila kiretažu preostalo je još dosta materijala za kiretažu).

ali ne mora biti da će s tobom biti isto. samo misli pozitivno i to je to.
ionako ne možeš ništa učiniti da se nešto ne dogodi.
bebice se bore i najbolje što za svoju mrvicu možeš napraviti je da se potrudiš biti mirna i smirena, a ja ti od srca želim da sve prođe u najboljem redu.

Draga pahuljice,

evo me 3 tjedna poslije zadnjeg posta, ni moja se mrvica nije izborila, nije se razvijala od 6 tj. , a kad sam došla sljedeći dan na kontrolu, nije ni bilo očekivanog čuda, nije više bilo otkucaja, sljedeći dan sam bila na kiretaži i evo me sad prvi dan na poslu,nastavljam dalje, jako mi je teško, kad sad računam koliko bi bila trudna i veselila sam se da mi djeca budu imala u istom mjesecu rođendan i tako blizu...:(

:ne zna: Ne znam zbog čega se to dogodilo, ali se dogodilo i eto sad... Čekamo novu priliku, za par mjeseci probat ćemo ponovo, ne odustajem, ali ova bebica nikad neće biti zaboravljena...:(

leptir7
23.01.2012., 22:01
hvala ti...
znam da se sad nista ne moze, samo cekat pa sta bude, danas sam jos pod sokom, nekako cu izdrzat 10ak dana...
ako nista, bar znam da mogu zatrudnit, to mi je i dr rekao, sta bude da bude, bar znate da s tim nemate problema...

sa 5tt sam otisla na uz i rekao mi je da on nista ne vidi,pokazao mi je mjesto gdje treba biti tockica ali tamo stvarno nije bilo nicega...ja sam se vec pomirila da je test bio lazno pozitivan i da od tog nema nista,ponajvise jer sam opet napravila test i bio je negativan...kako nisam dobila m sljedecih deset dana narucila sam se privatno na uz,kad tamo (6+4tt)plod se vidi i srceko kako titra,jos nije skroz prokucalo...ja sutra kod svog gin on veli da se ne vidi plod ali da nesto titra,no da dodem za tj dana...mislim ja ti stari ludonja zajebaji nekog drugog,da nisam isla privatno i da nisma vidila plod i srce vec bi bila luda od brige,jer po njegovom nije bilo ploda,a sta je titralo ni on sam nezna...prominila sam ga i sad imam super doktoricu i naravno svoju curicu koja me lupa po cijele dane i danas smo punih 25tt...nadam se da ce i tebi biti sve ok.i da ce za tjedan dana bit sve na svom mjestu...pokusaj se ne nervirat jer koliko to glupo zvucalo nista promjeniti neces a to tvoja beba sve osjeti...sretno...

rossi79
24.01.2012., 07:51
hvala ti...

još je rana trudnoća i s jedne strane možda je bila kasnija ovulacija, a vjerojatnije doktor ima lošiju aparaturu pa se otkucaji ne mogu vidjeti. za 7 ili 10 dana otiđi opet na uzv, a ako se i tada otkucaji ne vidi nađi ginekologa s modernom aparaturom. kako god bilo 5 tjedana je prerano da se može zaključiti kako će sve završiti. sve opcije su u ovom trenutku otvorene, a tebi nažalost ostaje ono najteže - čekanje... upravo zbog ovoga se trudnicama ne preporučuje odlazak na prvi uzv prije 6. tt. samo se stvori stresna situacija i beskonačni osjećaj čekanja...

pahuljica.666
25.01.2012., 09:42
Draga pahuljice,

evo me 3 tjedna poslije zadnjeg posta, ni moja se mrvica nije izborila, nije se razvijala od 6 tj. , a kad sam došla sljedeći dan na kontrolu, nije ni bilo očekivanog čuda, nije više bilo otkucaja, sljedeći dan sam bila na kiretaži i evo me sad prvi dan na poslu,nastavljam dalje, jako mi je teško, kad sad računam koliko bi bila trudna i veselila sam se da mi djeca budu imala u istom mjesecu rođendan i tako blizu...:(

:ne zna: Ne znam zbog čega se to dogodilo, ali se dogodilo i eto sad... Čekamo novu priliku, za par mjeseci probat ćemo ponovo, ne odustajem, ali ova bebica nikad neće biti zaboravljena...:(

Strašno mi je žao zbog ovoga :( većina nikad ne sazna zašto se tako nešto dogodi, ali ja sam se uvijek tješila bolje da je tako nego da nakon x mjeseci saznamo da nešto nije u redu pa da moram onda na Ab ili slično.

naravno da bebica nikad neće biti zaboravljena, ona je jedan mali anđeo koji će uvijek biti uz tebe.
samo polako i sve će sjesti na svoje mjesto, a i druga bebica će doći. ne brini :) držim fige da to bude jako brzo.

mikica27
25.01.2012., 10:17
bila sam na pregledu sa 5+3, i vidi se gestacijska vrecica u maternici, ali se ne vidi žumanjčana v. :( plod uopce nije spominjao, znam da je rano za srce, trebam ic opet za 10 dana kad cu bit 7 tj pa onda sta bude...uglavnom, kaze dr da posto mi je ciklus 30-32 dana da to moze bit ok, da je rano, ali posto sam ja imala samo jedan odnos taj mjesec, 11.dan ciklusa, ako se tad oplodilo vec se trebala vidit žumanj.v. Kaze on da je moguce da su spremici prezivili 3 dana jos i da bi u tom slucaju moglo bit u redu. dosta je on kalkulirao ako je ovako, ako je onako, sad sam zbunjena i tuzna, znam da nema druge nego cekat al ako mi ko moze rec to sa žumanjcanom, ima li šanse da se pojavi...?
inace ne bi isla tako rano, al sam zvala na tel.i sestra mi rekla da dođem, zbog povisene temp.i laganih bolova. kaze dr da me ne bi trebalo nista bolit a temp.da je mozda od nekog uroinfekta...sve u svemu :(

edit: znaci pitanje je (malo sam zbunjena) mora li se sa 5+3 vidit žumanjčana,ima li nade ako se još ne vidi?.. ima li ko sa slicnim iskustvom
Tako je bilo i meni. Na prvom pregledu sa 5 tjedana i nešto sitno vidjela se samo gestacijska vrečica bez žumanjčane i bez ploda. Doktor me je naručio za dva tjedna ali kako ja nisam htjela čekati dva tjedna. Dao mi je uputnice za vađenja beta hcg tri dana zaredom.
Rekao mi je ako se svaki dan udvostručuje znači da se trudnoća normalno razvija. Tako sam ja išla tri dana zaredom vaditi tu betu i stvarno se svaki dan udvostručivala pa čak i više i to mi je bio pokazatelj da je sve ok. Naravno da je za dva tjedna bio plod i srčeko je kucalo. Zato sada u drugoj trudnoći nisam ni išla na taj prvi pregled do 7 tj. samo da izbjegnem to živciranje. Tako da se sa pet tjedana ne mora vidjeti žumanjčana.

ZARA1402
26.03.2012., 11:14
Ja sam u petak bila na prvom pregledu i trebalo mi je po ZM biti 7+4, međutim na uzv se vidila sam GV bez ploda i dr mi rekao da je trudnoća 2 tjedna manja i naručio me za 2 tjedna. i baš je siguran da će se tada sve vidit i onda će mi odrediti termin. sad kad ovdje svašta čitam, neznam kako je baš siguran, zašto nije ni posumnja da se možda neće razviti. tako sam nervozna, ne znam tko će mi izdržat do idućeg petka....a baš sam bila uvjerena da su mi plodni dani bili sredinom 2. mj. kad po njemu sam zatrudnila puno kasnije

lorip
26.03.2012., 15:32
Ja sam u petak bila na prvom pregledu i trebalo mi je po ZM biti 7+4, međutim na uzv se vidila sam GV bez ploda i dr mi rekao da je trudnoća 2 tjedna manja i naručio me za 2 tjedna. i baš je siguran da će se tada sve vidit i onda će mi odrediti termin. sad kad ovdje svašta čitam, neznam kako je baš siguran, zašto nije ni posumnja da se možda neće razviti. tako sam nervozna, ne znam tko će mi izdržat do idućeg petka....a baš sam bila uvjerena da su mi plodni dani bili sredinom 2. mj. kad po njemu sam zatrudnila puno kasnije

Pa to je super sta ti je gin takav :) zasto odma crne misli, treba mislit pozitivno i da je sve ok :) Ne mozes sa sigurnoscu znat kad ti je bila ovulacija.
Nemoj svasta citat...ta nervoza i napetost nije dobra ni za tebe ni za bebicu :)
Ako ti je tesko cekat do sljedeceg pregleda otidi na vadenje bHCG-a, pa za dva dana opet :) Otidi kod dr.po uputnicu, ili otidi privatno, mislim da nije skupo, oko 100kn i budu nalazi isti dan gotovi :)

Lauf
26.03.2012., 16:46

a zasto citas svasta,ako ti je gin rekao tak onda je tako.Bit ce ok,nemoj se nervirati valda on zna bolje nego svi mi zajedno ovdi. :mig:
Ne razumijem zasto sama sebi muku nabijas.. :nono: :kiss:

mimi_ri
26.03.2012., 16:55
slažem se sa lauferkom:)
ja kad sam bila prvi puta bilo je 5+6 i vidjelo se samo žumanjčana vrećica..ali sam izašla sretna bez ikakvog premišljanja. jel ne mogu si nabiti da su neke već vidjele plod tada. i ako ti je ginekolog tako rekao ondaa možeš bez straha. uživaj sada i čekaj pregled idući. evo ja opet idem na idući pregled bit će 8+6 i nadam se da ću čuti srčeko:)
bit će kako bude. samo da male mrvice rastu :cerek:

ZARA1402
27.03.2012., 09:34
Hvala cure:grli:, ma ja sam paničarka šta se tiče zdravlja, uvik mislim crno. A nadam se da će sve bit ok:cerek:

ellaP
04.04.2012., 11:29
:ne zna:Evo i ja se javljam prvi put. Bila na UZv prije dva dana, po Z.M. to je 6 tj.trudnoće i 1 dan, a vidi se samo gestacijska vrećica...ni plod , ni ž.v. I šta sad da mislim...i kako da dočekam 2 tjedna do slj. pregleda...

Lauf
04.04.2012., 11:45
:ne zna:Evo i ja se javljam prvi put. Bila na UZv prije dva dana, po Z.M. to je 6 tj.trudnoće i 1 dan, a vidi se samo gestacijska vrećica...ni plod , ni ž.v. I šta sad da mislim...i kako da dočekam 2 tjedna do slj. pregleda...

Normalno je do devetog tjedna da se ne cuje srce.
A moze biti i da to je trudnoca manja neg kaj mislis.
Nemoj se sikirati svaka trudnoca je drugacija.

Wonder Woman
04.04.2012., 13:22

Ja sam isto bila na prvom pregledu u 6+1 i vidjela se samo gestacijska i žumanjčana vrećica. Za dva tjedna je kucalo srčeko :cerek:
Ja nisam brinula, istina nije mi bilo baš svejedno, ali nisam brinula. Nemoj ni ti. :grli:

mimi_ri
04.04.2012., 13:25
sve ovisi kako sami doktori to prezentiraju. eto i ja sam sva u problemu. nada mi je ravna nuli.
prvi pregled 5+6 vidi se žumnčana drugi pregled 8+6 plod se ne razvija i ne čuje se srce :confused::confused::confused: nije mi ništa potvrdila da je gotovo. sad sam ušla u 9-ti tjedan čekam petak da se vidi šta će biti dalje. i hoće li biti :(
ali mrvičak nade postoji da se sve to zeznulo.
ali znaš koliko malo.. i za to malo se nadam. inače... me dotuklo. izvana sam još i dobra koliko me sve to iznutra.

Tarsis
04.04.2012., 14:00
Baš zbog svega toga, ja bi vam savjetovala da na prvi pregled idete čim kasnije (ok, sad je već gotovo).

Samo se čovjek nepotrebno nervira. Prije 7 tt nema potrebe ići, baš zato jer postoji šansa da srce još neće kucati, i onda se samo nervirate do idučeg pregleda. Ja sam išla tek kad sam bila nekih 7 tj. trudna (po mojoj procjeni), i sve se lijepo vidjelo i čulo. Stres izbjegnut. :mig:

Lauf
04.04.2012., 14:22
ja 6+3 i culo se srce...al opet svi smo drugaciji...

ellaP
04.04.2012., 18:00
Normalno je do devetog tjedna da se ne cuje srce.
A moze biti i da to je trudnoca manja neg kaj mislis.
Nemoj se sikirati svaka trudnoca je drugacija.

Hvala. Puno, puno !!! znam da sam luda, da sekiracijom štetim plodu ali kad sam ludaaa.

Lauf
04.04.2012., 20:15
Hvala. Puno, puno !!! znam da sam luda, da sekiracijom štetim plodu ali kad sam ludaaa.

Ma naravno da se brines al stvarno nema potrebe jer je rano jos uvijek.:mig:

ZARA1402
05.04.2012., 12:45
ja sam bila prošli petak jer sam imala šporko krvarenje i vidila se ž.v. al dr je rekao da je g.v. još mala. u pon sam završila na hitnoj zbog malog krvarenja i vidile su se naznake ploda. sutra mi je pregled i baš sam u strahu radi te male g.v.

Lauf
05.04.2012., 12:58
ja sam bila prošli petak jer sam imala šporko krvarenje i vidila se ž.v. al dr je rekao da je g.v. još mala. u pon sam završila na hitnoj zbog malog krvarenja i vidile su se naznake ploda. sutra mi je pregled i baš sam u strahu radi te male g.v.

uf protrnula sam kad sam vidjela tvoj post...
svako malo svratim da vidim jesi se javila,ajde drzim fige za sutra :moli:

i mi imamo pregled nadam se da cemo obje dobro proci :grli:

ZARA1402
05.04.2012., 18:42
uf protrnula sam kad sam vidjela tvoj post...
svako malo svratim da vidim jesi se javila,ajde drzim fige za sutra :moli:

i mi imamo pregled nadam se da cemo obje dobro proci :grli:

hvala draga:cerek:sretno i vama, nadam se da će sve bit ok, baš sam pod stresom, još ovo krvarenje... baš blaženo stanje:rolleyes:

Lauf
05.04.2012., 20:20
Daleko je ovo od blazenog stanja :raspa:
Aj cekat cu sutra da se javis da je prokucalo srceko.

ellaP
06.04.2012., 07:00
Meni se ništ ne dešava...razmišljam da danas odem u susjedstvo kod ginekologa , danas mi je već 6+5, jer teško mi čekati tih 15 dana, kako je rekla moja ginekologica.Moram vidjeti šta se dešava, raste li mala mrva. Jel to pametno ?? Ova neizvjesnost je najgora !!! I čini mi se sem velikih grudi nema niti jednog simptoma trudnoće...ona napetost u trbuhu je nestala, doduše dala mi je 2x2 tbl. Duphastona pa možda je to umanjilo tegobe ali svejedno...
Ne znam šta bih...

ZARA1402
06.04.2012., 12:10
Daleko je ovo od blazenog stanja :raspa:
Aj cekat cu sutra da se javis da je prokucalo srceko.

ma ništa:(od ponediljka se ništra nije prominilo.naručija me u petak opet, ako se ne promini idem na kiretažu:rolleyes:mislim da neće bit ok, vewć je 2 mj prošlo od zm

ellaP
06.04.2012., 12:23
ma ništa:(od ponediljka se ništra nije prominilo.naručija me u petak opet, ako se ne promini idem na kiretažu:rolleyes:mislim da neće bit ok, vewć je 2 mj prošlo od zm

Žao mi jeeeeeeeeeee :(

ZARA1402
06.04.2012., 12:26
Žao mi jeeeeeeeeeee :(

hvala, nadam se da će tebi bit ok, tebi je još rano

Lauf
06.04.2012., 13:19

Ma daj nemoj reci :(
Ima jos vremena.... :grli:

ellaP
06.04.2012., 18:45
Ja sam bila kod ginekologa, morala sam ili bih poludila, pogotovu što muž ode na put i ja sam sama do četvrtka.Vidio je plod,:D hvala Bogu dragom:moli:,mali je još, ima samo 4 mm,sada mirujem i ne ludim više. <Da nisam otišla poludila bih za 15 dana, a tako samo štetim bebsu, kad mu luda mama plače kad se budi,plače kad ide spavati,uvijek u stresu...

ZARA mogu zamisliti šta prolaziš, želim ti sve najbolje, da sve bude u redu...od srca

mio mao
09.04.2012., 14:21
cure, najbolje ne ići na uzv prije barem punih 7 tjedana trudnoće, još je bolje pričekati do 8 tjedna. ovako se samo bez razloga izluđujete jer je prerano (mogu se vidjeti otkucaji i prije, ali isto tako i ne moraju, pa onda čovjek samo izludi čekajući). sretno vam svima!

ZARA1402
12.04.2012., 19:02
evo sad sam bila u drugog dr i beba 4mm i kuca srce!!!!!!!!!a već me spremali na kiretažu!!!!ne znam kako tako dugo je prošlo, već 2ipo mj od zm al eto čudo moje, tako sam sretna

mimi_ri
12.04.2012., 19:07
napokon lijepe vijesti i čudo se dogodilo!!!
ja sam bila kod dva doktora ali srčeka nje bilo:(

Lauf
12.04.2012., 19:47
evo sad sam bila u drugog dr i beba 4mm i kuca srce!!!!!!!!!a već me spremali na kiretažu!!!!ne znam kako tako dugo je prošlo, već 2ipo mj od zm al eto čudo moje, tako sam sretna

bravo!!!!!!
jao kako mi je drago!!! :lux::lux::lux::lux:
znala sam ja da je to mali snagator :mirko:

ellaP
13.04.2012., 07:58

super vijest, :jumping:
Sad opušteno

ZARA1402
13.04.2012., 10:31
hvala cure!danas sambila u svog gina otvorit komplikacije jer moram malo mirovat a on kaže da su otkucaji još manji neke barikardne srčane reakcije i da će možda imat srčanu manu, a možda bude ok. al da njemu smrdi! ajme izludit ću se više, katastrofa....za tj mi je pregled

Pixie777
13.04.2012., 11:01
zara, držim palčeve da sve bude ok :mig:

ellaP
18.04.2012., 08:16
Missed opet :( Drugi već. Užas. Ne znam kako preživjeti sve ovo

aniano
18.04.2012., 09:33
Missed opet :( Drugi već. Užas. Ne znam kako preživjeti sve ovo

samo se nemoj mucit pitanjima zasto ja, zasto meni. a kako prezivit, uz podrsku obitelji, uz dobrog lijecnika, uz "plan i program kako dalje". sama si lijecnica (ako sam dobro zapamtila), sigurno si i sama razmisljala sto je moglo poc po zlu. najprije se oporavi od spontanog, dodji sebi, pa onda u miru vidi kako dalje. dobor je odtugovat neko vrijeme, pa onda ohladit galvu i krenut dalje. ali da je tesko, i da te strah, svima nam je tako (bilo). drz se!

ellaP
18.04.2012., 17:55
samo se nemoj mucit pitanjima zasto ja, zasto meni. a kako prezivit, uz podrsku obitelji, uz dobrog lijecnika, uz "plan i program kako dalje". sama si lijecnica (ako sam dobro zapamtila), sigurno si i sama razmisljala sto je moglo poc po zlu. najprije se oporavi od spontanog, dodji sebi, pa onda u miru vidi kako dalje. dobor je odtugovat neko vrijeme, pa onda ohladit galvu i krenut dalje. ali da je tesko, i da te strah, svima nam je tako (bilo). drz se!

ma da..znam...treba proći sve te faze. Ali kad se ovakvo nešto desi onda nisi doktor, nego ludiš više nego drugi ( barem mislim). U svakom slučaju, hvala na savjetima,podršci i ..svemu...lakše je kad čovjek zna da nije jedini sa takvim problemim. Hvala

ZARA1402
21.04.2012., 18:06
ni meni ništa od trudnoće, ipak se nije razvijalo, po menstruaciji sam bila 11ipo tj a po uzv 6, jučer spontani i kiretaža;((

Lauf
21.04.2012., 18:13
ni meni ništa od trudnoće, ipak se nije razvijalo, po menstruaciji sam bila 11ipo tj a po uzv 6, jučer spontani i kiretaža;((

oooo tako mi je zaooo :grli:

ZARA1402
21.04.2012., 18:37
oooo tako mi je zaooo :grli:

hvala:grli:a eto pretpostavljala sam da nije u redu pa nisam toliko u šoku

Lauf
21.04.2012., 18:52
hvala:grli:a eto pretpostavljala sam da nije u redu pa nisam toliko u šoku

nadam se da ce brzo biti plusic

ZARA1402
22.04.2012., 09:04
:cerek::cerek: i ja. sretno svim curama ovdenadam se da ce brzo biti plusic

brežanka
07.06.2012., 20:08
Curke, da i vas pitam jel ima mjesta panici u mom slučaju, uglavnom jučer sam bila na prvom pregledu, 7+1tt, naravno očekivala sam srčeko a ono šok. Veli ginička da je sve još tako malo da nije uspjela izmjerit, srčeko ne kuca... ja sam odma pomislila na najgore jer sam bila sigurna da bi se srčeko već trebalo čuti, a ona nije mogla ni plod izmjeriti:(
Budući da smo radili na bebici uz sva moguća pomagala znam da mi je ovulacija bila na 18dc a ciklusi su mi inaće 29/30 dana, pa se ja tješim imam kasnije ovulacije, a ako je i implantacija bila kasnije da je trudnoća puno manja nego što oni računaju po zm. A i tješi me to što mi je ginička rekla da ne paničarim, da je to normalno i naručila me za sljedeći petak, 15.5.
Joj, kod mene sve mora biti komplicirano, pokušavam ne paničariti zbog bebice, a ipak treba dočekati još tjedan dana do pregleda...

anđeo-s-rogićima
07.06.2012., 20:37
jesi ziher da je O bila 18 dc?

moja je bila 23 dc i išla sam na pregled sa 7 tt ravno i čulo se srčeko. bili smo vejiki 8,3 mm i gestacijska dob je bila za 6+5

kasnije smo na svakom uzvu bili za dan dva veći, a na zadnjem s 15+2 točno za 15+2

gle, svaka trudnoća je posebna i za sebe.. nemoj paničarit.. bude sve ok...

brežanka
07.06.2012., 20:40
mjerila sam bazalnu mjesecima tako da sam sigurna da je bila na 18dc. Kao što kažeš svaka trudnoća je za sebe, ja nekak vjerujem da će sve biti na kraju ok:)

anita 25
07.06.2012., 21:05
Curke, da i vas pitam jel ima mjesta panici u mom slučaju, uglavnom jučer sam bila na prvom pregledu, 7+1tt, naravno očekivala sam srčeko a ono šok. Veli ginička da je sve još tako malo da nije uspjela izmjerit, srčeko ne kuca... ja sam odma pomislila na najgore jer sam bila sigurna da bi se srčeko već trebalo čuti, a ona nije mogla ni plod izmjeriti:(
Budući da smo radili na bebici uz sva moguća pomagala znam da mi je ovulacija bila na 18dc a ciklusi su mi inaće 29/30 dana, pa se ja tješim imam kasnije ovulacije, a ako je i implantacija bila kasnije da je trudnoća puno manja nego što oni računaju po zm. A i tješi me to što mi je ginička rekla da ne paničarim, da je to normalno i naručila me za sljedeći petak, 15.5.
Joj, kod mene sve mora biti komplicirano, pokušavam ne paničariti zbog bebice, a ipak treba dočekati još tjedan dana do pregleda...

odi na ultrazvuk kod privatnika sa boljim ultrazvukom.kod njih se sve vidi!!!

anita 25
07.06.2012., 21:07
i nemoj panicariti sve ce bit ok,samo moras pozitivno razmisljat!!!SRETNO!!!

brežanka
07.06.2012., 21:11
ma neću bacat novce na privatnike, a i nije dobro toliko ultrazvuka raditi, a opet ako nešto nije u redu ni on to ne može promijeniti...strpit ću se ja do petka.

mimi_ri
07.06.2012., 21:35
brežo čekaj petak..nije ništa otpisala,,,ne gubi si nadu http://s15.rimg.info/aba96d80ab08c56ce99926752ad1c9a6.gif (http://smayliki.ru/smilie-887325447.html)

Ninna10
08.06.2012., 07:01
ma neću bacat novce na privatnike, a i nije dobro toliko ultrazvuka raditi, a opet ako nešto nije u redu ni on to ne može promijeniti...strpit ću se ja do petka.

Dakle, znam kako ti je :( ...

Evo ti moja priča...Prvi pregled druge trudnoće imala sam 21.12.2011. tu sam bla nekih 6 tt, beba se vidjela, srčeko titralo, ali nije mi moja ginićka htjela reći kak je nego je čekala čudo za tjedan dana kad me opet naručila, isti dan išla sam kod svog privatnika koji ima bolji aparat i rekao mi je da tu jednostavno nema nade da je to jedna neupjela trudnoća ia da se prviše na nadam da se može dogoditi čudo koje ni on još nije vidio...

Kiretažu sam imala 4.01.2012. nažalost

Sad sam trudna više od dva mjeseca :cerek: i kad sam bila na prvom pregledu beba je bila manja za par dana i vidjeli su se titraji srca koji su slutili na dobro i došla sam tjedan dana kasnije i već je kucalo ko veliko :mig:

...bebica ti je manja možda stvarno i zato se još nije tako dobro vidjelo, a socilalci u ambulanti imaju slab aparat pa se nije možda dobro vidjelo...

Htjela bih ti reći da ne paničariš i da se ne brigaš , ali neću jer sam i ja bila kako prošli put tako i sad kad sam imala između pregleda tjedan dana u panici do bola... Ja zapravo nisam znala da li je bolje misliti da je sve ok, pa se razočarati (govorim o NEUSPJELOJ TRUDNOĆI) ili da odmah prihvatim kako je pa ako se dogodi čudo biti ugodno iznenađena...:confused:

Reći ću ti SAMO POLAKO,imaš još jedan dan i držim fige da bude sve pet i da budete kucali sa srčekima jako brzo...:mig:

brežanka
08.06.2012., 09:15
Ninna zao mi je si i ti morala proci neuspjelu trudnocu ali cestitam ti na maloj mrvi i nek bude samo sve u redu do kraja:mig: vjeruj mi da se sama sebi cudim koliko sam smirena u toj prici, valjda negdje u sebi znam da ce sve na kraju biti u redu...ovo ce sigurno biti najduzih tjedan dana u mom zivotu, samo se nadam da ce se cekanje isplatiti!

mimi :kiss::kiss:

Pixie777
09.06.2012., 14:38
breža, znaš već moju priču.

Vrlo slična situacija, tjedan dana kasnije je sve bilo OK.
Ono što je išlo nakon je sasvim drugi par čarapa :mig:

Samo još malo strpljenja :cerek:

narda123
14.06.2012., 21:03
..i ja dns bila kod ginekologa u domu zdravlja kad ja stvarno trudna, bebica je velika 7,4mm i srce na veliko vec kuca, a doktor kaze da je negdje 4tj trudnoce..listah malo po netu, pa mi se cini da je moja beba nekak naprednija..nezz stvarno kj je to..nismo nista obavili jer imam vremena kao za donijet odluku, ali cim sam ja vidjela srceko, znala sam sta sam odlucila..pa kak su vase bebe bile velike tada??bojim se da ce na kraju izaci div, a mama i tata imaju svega 170cm

larazg
14.06.2012., 21:05
..i ja dns bila kod ginekologa u domu zdravlja kad ja stvarno trudna, bebica je velika 7,4mm i srce na veliko vec kuca, a doktor kaze da je negdje 4tj trudnoce..listah malo po netu, pa mi se cini da je moja beba nekak naprednija..nezz stvarno kj je to..nismo nista obavili jer imam vremena kao za donijet odluku, ali cim sam ja vidjela srceko, znala sam sta sam odlucila..pa kak su vase bebe bile velike tada??bojim se da ce na kraju izaci div, a mama i tata imaju svega 170cm

ček... tebe je u 4 tjednu trudnoće i veličine 7.4 mm strah da će beba biti div?

jel ovo neki trol? jesam li ja blesava ili ja ne mogu vjerovati što čitam :facepalm:

narda123
14.06.2012., 21:19
..pa to mi je ginekolog reko dns..i ja sam u soku jer citam da su sve bebe jedva vidljive i ono vecini jos srce ne kuca..

larazg
14.06.2012., 21:24
..pa to mi je ginekolog reko dns..i ja sam u soku jer citam da su sve bebe jedva vidljive i ono vecini jos srce ne kuca..

o bože.. pa možda je ovulacija bila ranije.. možda je implantacija bila odmah..
stotine faktora je uzrok.. a možda je ova menga prije bila lažna a ti trudna od ciklusa prije....

mislim.. od sveg on ti to spomene.. najgluplje ikad što sam čula :facepalm:

savjet: mijenjaj doktora :mig:

narda123
14.06.2012., 21:31
..pa i hocu.. ;)

brežanka
15.06.2012., 11:05
Curke evo da samo javim i ovdje da sam danas bila na pregledu i da moja bebica raste i srčeko kuca:cerek:

anđeo-s-rogićima
16.06.2012., 20:14
Curke evo da samo javim i ovdje da sam danas bila na pregledu i da moja bebica raste i srčeko kuca:cerek:

:cerek::cerek::cerek::cerek::cerek::cerek:

jeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!

Ninna10
18.06.2012., 07:20

Od srca ČESTITKE draga...:)

I ja tebi želim školsku i predivnu trudnoću sve do kraja...:mig:

brežanka
18.06.2012., 10:09
Hvala vam curke! Ipak sam se bezveze uplašila, izgleda da je razlog kasnija ovulacija, a možda je bila i implantacija kasno...Ma bitno da je sve u redu, nek samo tako i ostane do kraja:D

pikitiki01
19.06.2012., 16:55
Bokić cure.....ja sam u 6. tj. jučer bila u petrovoj na hitnoj zbog smeđeg iscjetka i jakih bolova u trbuhu,napravili mi uzv trudnoća je materična GV 2.13cm sa jasno vidljivom ŽV ali bez vidljivog EO,danas ujutro radila betu i rezultat je 16224.00 IU/L za dva dana moram ponoviti nadam se da će beta biti veća,malo sam u bedu jer se beba ne vidi :(

brežanka
19.06.2012., 18:26
Bokić cure.....ja sam u 6. tj. jučer bila u petrovoj na hitnoj zbog smeđeg iscjetka i jakih bolova u trbuhu,napravili mi uzv trudnoća je materična GV 2.13cm sa jasno vidljivom ŽV ali bez vidljivog EO,danas ujutro radila betu i rezultat je 16224.00 IU/L za dva dana moram ponoviti nadam se da će beta biti veća,malo sam u bedu jer se beba ne vidi :(

Neznam jesi čitala moje postove prije, ali ja sam bila sa 7+1tt na prvom pregledu i nije se vidio plod, ali na kraju je sve bilo ok i tek sa 8+3tt sam vidla svoju točkicu i srčeko da kuca, tako da se nadam da će i kod tebe biti ista situacija. Možda je i kod tebe bila kasnija ovulacija pa je trudnoća i manja nego što misliš. Sretno, vjerujem da će sve biti ok:grli:

Ribež
19.06.2012., 21:44
Neznam jesi čitala moje postove prije, ali ja sam bila sa 7+1tt na prvom pregledu i nije se vidio plod, ali na kraju je sve bilo ok i tek sa 8+3tt sam vidla svoju točkicu i srčeko da kuca, tako da se nadam da će i kod tebe biti ista situacija. Možda je i kod tebe bila kasnija ovulacija pa je trudnoća i manja nego što misliš. Sretno, vjerujem da će sve biti ok:grli:

Ista stvar kod mene. Sada imam djevojčicu od 9 godina:)

dazzling
19.06.2012., 22:41

Pa to je visoka beta.. nemoj gubiti nadu :grli: kada povno vadis betu?

pikitiki01
20.06.2012., 08:10
hvala na podršci cure :grli: .... sutra ujutro idem opet u petrovu vadit betu pa neizvjesnost do popodne dok ne dobijem nalaze :confused: nadam se da će ovaj put biti sve ok prošle god. sam imala spontani u 6.tj. pa me malo strah :(

brežanka
20.06.2012., 10:00
Ma ja vjerujem da će sve biti ok, javi nam rezultate:)

mihaela8
20.06.2012., 15:22
Pikitiki01, sretno sutra. Želim ti da beta bude ok i da se mala mrva lijepo razvija!

Ribež
20.06.2012., 21:15
Pikitiki01, sretno sutra. Želim ti da beta bude ok i da se mala mrva lijepo razvija!

I od mene puno pozitivnih vibra:grli:

pikitiki01
21.06.2012., 19:33
cure hvala Vam puno....danas beta 28088....znači da rastemo :jumping:.a sad čekamo da nam doktorica dođe s go da napravimo uzv

mihaela8
22.06.2012., 12:16
cure hvala Vam puno....danas beta 28088....znači da rastemo
Baš mi je drago! :cerek: Uživaj u trudnoći.

pikitiki01
04.07.2012., 20:16
danas bila na pregledu 8+2 srčeko kuca i veliki smo 17mm :lux::lux:

brežanka
04.07.2012., 21:17
Ajme, super:cerek: Baš mi je drago, a znala sam ja odma da će to super završiti:mig: Sad se možeš opustiti i uživati u trudnoći:cerek:

nuklea500
05.07.2012., 08:58
Nisam trebala otvarati ovu temu, sad me panika uhvatila, iako zasad nemam razloga paničariti.

Bila na ultrazvuku prošli ponedjeljak, doc mi rekla da san trudna 3 tjedna, na ultrazvuku se vidio gestacijski mješak i embrij od 2.7 mm s naznakom srčane akcije. Ta žumanjčana vrećica se nigdje ne spominje na nalazu.

Sljedeći pregled mi je 16.07.

betty0507
05.07.2012., 10:53
Nisam trebala otvarati ovu temu, sad me panika uhvatila, iako zasad nemam razloga paničariti.

Bila na ultrazvuku prošli ponedjeljak, doc mi rekla da san trudna 3 tjedna, na ultrazvuku se vidio gestacijski mješak i embrij od 2.7 mm s naznakom srčane akcije. Ta žumanjčana vrećica se nigdje ne spominje na nalazu.

meni se sa 5 tjedana nije ništa vidjelo,a tebi se sa 3 već vidi gv i naznaka srčanih otkucaja tak da mislim da stvarno nemaš razloga za brigu.

nuklea500
05.07.2012., 12:57
meni se sa 5 tjedana nije ništa vidjelo,a tebi se sa 3 već vidi gv i naznaka srčanih otkucaja tak da mislim da stvarno nemaš razloga za brigu.

Hvala ti puno. Ma brinem se jer sam negdje na ovoj temi pročitala da loš spermić može utjecati na to da se plod ne razvije, a dragi je prije 10 godina operirao varikokelu.

A i nemam neki osjećaj da sam trudna, osim što sam prije mokrila jednom na noć, a sada 2 do 3 puta i uvečer sam jaaako pospana, zaspim čim legnem.

Koristim vaginalno utrogestan 2X1, folnu kiselinu i magnezij.

Nisam još uradila nalaze krvi, uradit ću ih do sljedećeg pregleda. Jedva čekam taj pregled da vidim kuca li srce normalno i razvija li se embrij.

matijacip
05.07.2012., 22:13

nemoguće da se sa 3tt može ištaaaa vidjeti...nisi trudna 3tj.već sigurno 2tj.više....jer se sa 3tjedna budući embrij tj.beba tek namjesti
zar ne čitaš ništa po stranicama za trudnoću :rolleyes:

http://www.ringeraja.hr/kalendar_trudnoce/3_tjedan.html

eto pa si pročitaj

nuklea500
06.07.2012., 08:34
nemoguće da se sa 3tt može ištaaaa vidjeti...nisi trudna 3tj.već sigurno 2tj.više....jer se sa 3tjedna budući embrij tj.beba tek namjesti
zar ne čitaš ništa po stranicama za trudnoću :rolleyes:

http://www.ringeraja.hr/kalendar_trudnoce/3_tjedan.html

eto pa si pročitaj

Pa koliko mi je ginekologinja objasnila trudnoća se računa od zadnje menstruacije, iako je oplodnja nastupila kasnije. Kod mene se to ne može tako računati jer imam neredovne menstruacije i zadnja mi je bila 29. 04. 2012.
Tako da se ginekologinja nije upuštala ni u kakve kalkulacije, već je rekla da je po njezinoj procjeni oplodnja nastupila prije tri tjedna (25.06.) i da mi je termin 19.02.2012.

martina1209
07.07.2012., 21:25
hej...imam veliki problem inače ovo mije druga trudnoća,s prvom je bilo sve savršeno,a sada...neznam više šta da mislim,inače idem kod priv.gin.i bio mi je super al kao da se nešta promjenilo,nikada nisam imala redovite menstruacije,prošle god.sam operirala hpv cin tri,sada je nalaz super al menga uredno kasni,zanju sam imala 2.5.i otišla dva tjedna nakon kod gin.i kaže mi da sam trudna 3tjedna da je sve za sada super ali ploda još nevidi al dase nebrinem i dođem za 10dana,i došla ja kaže on da sam trudna 6-7tjedana i da se plod nevidi i najvjerojatnije ću na kiretažu al da dođe još za 5dana,i opet ja došla on kaže na kiretažu čim prije,a u mečuvremenu sam imala malo svjetlosmeđeg isjedka nakon mokrenja,ja otišla u vinog.i doktor mi kaže plod se vidi odgovara trudnoći za 4.5tjedana,sada opet imam taj isjedak i neznam šta da radim,poludit ću

ZARA1402
08.07.2012., 16:18
hej...imam veliki problem inače ovo mije druga trudnoća,s prvom je bilo sve savršeno,a sada...neznam više šta da mislim,inače idem kod priv.gin.i bio mi je super al kao da se nešta promjenilo,nikada nisam imala redovite menstruacije,prošle god.sam operirala hpv cin tri,sada je nalaz super al menga uredno kasni,zanju sam imala 2.5.i otišla dva tjedna nakon kod gin.i kaže mi da sam trudna 3tjedna da je sve za sada super ali ploda još nevidi al dase nebrinem i dođem za 10dana,i došla ja kaže on da sam trudna 6-7tjedana i da se plod nevidi i najvjerojatnije ću na kiretažu al da dođe još za 5dana,i opet ja došla on kaže na kiretažu čim prije,a u mečuvremenu sam imala malo svjetlosmeđeg isjedka nakon mokrenja,ja otišla u vinog.i doktor mi kaže plod se vidi odgovara trudnoći za 4.5tjedana,sada opet imam taj isjedak i neznam šta da radim,poludit ću

Tako je meni slično bilo, al sam nažalost imala spontani. Ali meni je menga bila redovita u dan pa tebi ne mora značit

martina1209
10.07.2012., 21:04
Tako je meni slično bilo, al sam nažalost imala spontani. Ali meni je menga bila redovita u dan pa tebi ne mora značit

evo danas bila na kiretaži...nažalost:(:(:(

Pixie777
11.07.2012., 09:14
martina,žao mi je što je na kraju tako ispalo :(

ZARA1402
14.07.2012., 09:49
evo danas bila na kiretaži...nažalost:(:(:(

baš mi je žao:(

Heci
20.07.2012., 10:08
Drage cure, help!!
Danas bila na prvom pregledu i na ultrazvuku, kaze doktor 6+4 ali da vidi samo gestacijsku vrećicu, niti plod niti srce kuca :( , da li je možda još zaista prerano da se išta vidi, zadnja m mi je bila 6. 06. Inace je doktor zamjena za moju ginekologicu koja je na g. o. i bio je užasan,sveukupno sam sa skidanjem i oblačenjem provela kod njega ne više od 4 minute i nisam ga ništa uspjela pitati jer me doslovno izbacio iz ordinacije i rekao neka dođem za 10 dana i kao ako tada nema otkucaja, kiretaža :(
Kad počinje srčeko kucati, vidim da piše svašta i u 7. i 8. tjednu pa mi nije jasno kako mi je tako nešto mogao reći! Pomagajte plizzz je ne znam kako ću izdržati sad 10 dana :(

Hely
20.07.2012., 11:07
Ovisi ti kad ti je bila ovulacija. Meni ti je ovulacija 19 dan ciklusa(bila sam na mjerenju mislim da se zove folikulometrija ili tako nesto) .Tako da se ni meni tako rano ne vidi po skolski kako bi se reklo...Nemoj panicarit u naprijed jer to nije dobro za trudnocu...koliki ti je inace ciklus?

Heci
20.07.2012., 11:48
ciklus mi je 25, 26 dana...po mojoj računici zatrudnila sam negdje oko 20. 06. Jutros mi je to zaista bio šok jer sam vjerovala da će biti sve ok i da ću čuti srčeko kako kuca a ono niš...sad sam se malo smirila i biti će šta bude, tužna sam ali bolje da se pripremim na najgore...

Pixie777
20.07.2012., 11:58
Može biti da je rano.
Neki u tim tjednima vide otkucaje već, neki čekaju.
Ovisi i kad ti je bila ovulacija pa samim time i implatacija.

Moje iskustvo: s 7tj se nije čulo (realno, bila sam tada 6tj trudna), ali cca tjedan dana kasnije, vidjeli su se otkucaji na uzv.
Na prvom pregledu se vidio plod, ali jako mali i čekali smo.

Znam da je teško ali probaj sad izdržati ovih par dana. Nadam se da bute vidjeli srčeko kako kucka. :mig:

Verbena
20.07.2012., 22:22
meni se sa 6 tj vidjela samo gestacijska. doktor se nije zabrinjavao, naručio me za 2 tjedna i tada je sve bilo u redu i srce je kucalo. samo se ti čuvaj i ne uzrujavaj

Heci
21.07.2012., 07:34
hvala cure, čitam razna iskustva po netu i vidim da još postoji nada...ne kužim zašto me nije poslao vadit betu ako ovako nije ništa vidio, odlučila sam pričekati dok se moja doktorica vrati sa g.o. a ne više ići kod njega, 5 dana mi neće ništa promjeniti a ako bude loše ona će mi to bar saopćiti na malo ljudskiji način...

Verbena
21.07.2012., 10:00
gle, ako je socijalac, oni prije kucanja srca i prije negdje 8 tj. uopće ne žele priznati trudnoću. mene je socijalka praktički izbacila iz ordinacije, bila vrlo bezobrazna i rekla mi šta sam došla, da je "to" "ništa" i pitanje dal će se primiti blablabla... ja sam se jako uzrujala...

privatnik mi je uredno izmjerio gestacijsku, rekao je čega se moram čuvati s obzirom na ranu trudnoću (jer je statistički ogroman postotak pobačaja), i rekao je, lijepo se opustite i vidimo se za 2 tjedna. nikakve prijetnje kiretažom i crnilom, za 6 tj. gestacijska je uredna dijagnoza pogotovo ako je ovulacija bila kasnije.

tako da nemoj razmišljati crno, možda te potrefi crna statistika ali nadaj se da neće, i lijepo se smiri.

Pixie777
21.07.2012., 10:06
Slažem se s Verbenom.

Neki jednostavno nemaju baš takta i odmah izlanu tako nešto. Istina, i moja mi je rekla da ako do idućeg pregleda ne bude pomaka da je to za kiretažu onda. Mislim, to su realnosti. Bila sam toga svjesna i sama.

Imaš na temi dosta primjera gdje su cure išle rano i morale po nekoliko puta dolaziti da bi se sve vidjelo i reklo da je sad sve OK.

Ostani pozitivna. :mig:

brežanka
21.07.2012., 10:09
ja vodim trudnoću kod socijalke i kad se sa 7+3tt nije vidio plod i otkucaji, ona uopće nije ni paničarila (za razliku od mene), niti spominjala kiretažu. Ja sam se stvarno zabrinula a ona mi je rekla da se smirim, da je to sve normalno, i tjedan dana poslije je sve bilo super, sa 8+4tt kucalo srčeko:mig: Ako je taj dr. takav kak pišeš onda nije ni čudno da se tak ponašao prema tebi, probaj se smiriti kolko možeš i pričekati tih deset dana do novog pregleda, možda je stvarno bila kasnija ovulacija i začeće kao i kod mene. Držim fige da sve na kraju prođe super i da na proljeće već imaš svoju bebicu u rukama:grli:

Heci
21.07.2012., 10:10
je socijalac je, al je ful cijenjen doktor u Rijeci i svi ga hvale...moje prvo i definitivno zadnje iskustvo s njim je katastrofa!!
Odlučila sam se ne zamarati previše šta bude biti će, za 15 dana ću sve znati...

Heci
23.07.2012., 09:45
cure, jos jedno pitanje, da li mislite da je kasno da cekam jos punih 15 dana do novog pregleda, zaista ne zelom ici kod gore spomenutog doktora opet a bojim se da mi je jos punih 15 dana puno za cekati, sta mislite?!? i bas se nekako bojim da nece dobro zavrsiti, od kad mi je to rekao vise se ni ne osjecam trudno...ma zalosna sam ful...

Verbena
23.07.2012., 09:49
strpi se ta 2 tjedna, onda ćeš taman biti 8.tj i lijepo će se vidjeti. rast zametka ne možeš ubrzati :)

mimi_ri
23.07.2012., 13:29
cure, jos jedno pitanje, da li mislite da je kasno da cekam jos punih 15 dana do novog pregleda, zaista ne zelom ici kod gore spomenutog doktora opet a bojim se da mi je jos punih 15 dana puno za cekati, sta mislite?!? i bas se nekako bojim da nece dobro zavrsiti, od kad mi je to rekao vise se ni ne osjecam trudno...ma zalosna sam ful...

ako želiš..možeš otići u mediko, naručit se reći svoju situaciju.
ako ne možeš čekati.
sretno!

Heci
11.08.2012., 10:27
evo na zalost da javim da moja trudnoca nije dobro zavrsila. jucer na pregledu nema otkucaja a plod velik samo 5,6 mm tako da me u ponedjeljak ceka kiretaza :(
Ipak ja sam iznenađujuce dobro jer eto nekako sam to ocekivala, i znam da ce slijedeca proci savrseno i da cu ja kad dodje vrijeme biti mama...

Verbena
11.08.2012., 10:36
heci, žao mi je :(

Svilena78
12.08.2012., 12:14
heci, i meni je zao... :(

danas sam se regala na forum, iako vas citam vec 3 mjeseca, otkad sam dobila svoj plusic... moram priznati da sam na ovoj temi provela najvise vremena, ubijajuci vrijeme od 1. do 2. pregleda, kad sam bila u iscekivanju ploda...
moram priznati da me odgovori ovdje nisu ohrabrivali, ali eto, meni se u 6. tjednu vidjela samo gv i zv, dok tek u 8. smo vidjeli plod od 1cm i srceko:)

tako da, kao valjda najmladja trudnica ovdje (ne po godinama, hehe), svakako ne bih preporucila pregled prije, jer se razbija glava, a u vecini slucajeva za bez veze...

Tiia2
13.08.2012., 08:02
Pozdrav cure,

evo samo da kažem da ja tek ovaj tjedan idem na 1. pregled, 9.tjedan mi je... nisam tako htjela, ali dokt je otišla na godišnji, a prije me nije htjela pregledati jer bilo prerano za išta vidjeti... već sam luuuda i jedva čekam pregled, al eto, preživjela sam dosad...

brežanka
15.08.2012., 21:15
Heci stvarno mi je žao što na kraju nije dobro završilo, drži se i želim ti uskoro jednu malu mrvicu u buši:grli:

juxebox
22.08.2012., 13:04
Pozdrav,nova sam sam ovdje i nemam se kome obratiti za pomoć i savjet pa molim sve koje imaju nekakav savjet,pomagajte!!!
Potvrđena mi je ivf trudnoća,zadnja menga bila 27.06,punkcija 14.07 a transfer 20.07.U ponedjeljak sam bila na kontroli (utz) i doktor kaže da ne vidi bebu i da nema otkucaja srca...napisao mi je na nalaz da sam trudna 7 tjedana i 6 dana,što po mojoj računici nije točno...ja sam mislila da sam trudna 5 tjedana i 1 dan (od dana punkcije),napominjem da imam produženi ciklus te da mi je i sama punkcija rađena 18 dana iza prvog dana menge.Očajna sam,rekao mi je da dođem opet za sedam dana i da ako se ništa ne vidi da ću na kiretažu.Jučer sam bila popodne na odjelu ginekologije jer me probadalo u trbuhu a pošto me doktor uplašio i rekao da se za bilo kakvu bol odmah javim,naravno da sam išla.Doktor koji me pregledao kaže da je sve ok i da je još rano za otkucaje srca a pogotovo kiretažu,da treba biti strpljiv.Jel imala koja ovakav slučaj?Koliko sam ja nakraju trudna i da li je alarmantno što se još ne čuje srce?Molim Vas pomozite i oprostite što sam oduljila.

matijacip
22.08.2012., 13:13
juxe sa 9tt su se vidjeli otkucaji, a sa 6tt mislim i plod

Eliena
22.08.2012., 13:13
ja cu ti odgovorit samo na dio o kucanju srca. ako si 5+1 stvarno, nems brige, jos je prerano. ja sam bila na 5+4 i nije bilo ni srca, ni zumanjcane, samo gestacijska vrecica. i na iducem pregledu krajem 7.tjedna sve je bilo tu.
tako da ako je stvarno tako moguce da ce bit sve ok!
puno ti srece zelim!!!

juxebox
22.08.2012., 16:49
Hvala na odgovorima,ako ima još netko nekakva iskustva za ovu temu,javite se...i ako netko zna kako doktori računaju ivf trudnoću...nije valjda da nema ni jedne ivf trudnice

Sashica
22.08.2012., 18:08
Hvala na odgovorima,ako ima još netko nekakva iskustva za ovu temu,javite se...i ako netko zna kako doktori računaju ivf trudnoću...nije valjda da nema ni jedne ivf trudnice

Dan punkcije se računa kao dva tjedna trudnoće, dakle na dan punkcije si trudna dva tjedna.

KIKA5
22.08.2012., 21:50
1. trudnoća-srčeko kucalo sa 5+3,rodila sam 16 dana ranije
2. trudnoća-sa 5+3 se nije čak vidjela ni gestacijska,samo zadebljanje u maternici,na pregledu sa 7+3 se vidjelo srčeko,termin mi je za 13 dana :)

paty
22.08.2012., 21:55
Pozdrav,nova sam sam ovdje i nemam se kome obratiti za pomoć i savjet pa molim sve koje imaju nekakav savjet,pomagajte!!!
Potvrđena mi je ivf trudnoća,zadnja menga bila 27.06,punkcija 14.07 a transfer 20.07.U ponedjeljak sam bila na kontroli (utz) i doktor kaže da ne vidi bebu i da nema otkucaja srca...napisao mi je na nalaz da sam trudna 7 tjedana i 6 dana,što po mojoj računici nije točno...ja sam mislila da sam trudna 5 tjedana i 1 dan (od dana punkcije),napominjem da imam produženi ciklus te da mi je i sama punkcija rađena 18 dana iza prvog dana menge.Očajna sam,rekao mi je da dođem opet za sedam dana i da ako se ništa ne vidi da ću na kiretažu.Jučer sam bila popodne na odjelu ginekologije jer me probadalo u trbuhu a pošto me doktor uplašio i rekao da se za bilo kakvu bol odmah javim,naravno da sam išla.Doktor koji me pregledao kaže da je sve ok i da je još rano za otkucaje srca a pogotovo kiretažu,da treba biti strpljiv.Jel imala koja ovakav slučaj?Koliko sam ja nakraju trudna i da li je alarmantno što se još ne čuje srce?Molim Vas pomozite i oprostite što sam oduljila.

ja ne kužim računanje tog tvog dr...kako 7tj i 6 dana ako si transfer imala 20.07 i pregled 20.08 :confused: istina računa se 2tjedna unazad od transfera ali opet:ne zna:

po meni si u pon bila trudna 6tjedana i 3 dana... i ako je tako i otkucaja još nema, još je sve ok i ima vremena....:mig:ne brini

Ako sam fulala matematiku sorry...ali to je moje razmišljanje...

iva4567
23.08.2012., 06:37

evo meni je zadnja menstruacija bila 27.06., s tim da ja imam normalne cikluse i doktori ti računaju trudnoću od zadnjeg dana menstruacije, bez obzira koliki je ciklus! meni je danas 8+1, na prvom pregledu sam bila sa 5+6 i vidjela se samo gestakulacijska vrećica, u ponedjeljak je sljedeći pregled i nadam se da će sve biti okej!
nemoj se plašiti, bolovi u donjem dijelu trbuha su normalni iako i meni svaki put izazovu strah, a na sljedećem pregledu će sigurno sve biti ok! :grli:

Sashica
23.08.2012., 07:52

Nisam jučer uspjela editirati svoj post jer me forum izbacivao :rolleyes: Htjela sam još dodati da, ako ti je punkcija bila 14.7., onda si na današnji dan trudna 7+5.

ja ne kužim računanje tog tvog dr...kako 7tj i 6 dana ako si transfer imala 20.07 i pregled 20.08 :confused: istina računa se 2tjedna unazad od transfera ali opet:ne zna:

Ne, računa se dva tjedna unazad od punkcije, jer je to dan začeća.

juxebox
23.08.2012., 09:21
Hvala Vam puno svima na odgovorima,nema mi druge nego strpljivo čekati ponedjeljak kada je ponovno utz,u ova dva dana u glavi sam odvrtila sve moguće scenarije i nadam se da do ponedjeljka neću skrenuti :503:
Zašto uvijek mora biti komplicirano?
Ali stalno me muči;zašto doktor računa da sam trudna po njegovom sada skoro 8 tjedana,ako se zna da beba prije 14.07. nije niti postojala?
Pa u to vrijeme nismo niti imali odnose ,barem ne sedam dana prije punkcije.
Zašto trudnoći dodati tri :eek: nepostojeća tjedna i onda očekivati čudo???:ne zna:

zlakrvopijica
23.08.2012., 09:25
meni je trudnoca po zadnjoj menstruaciji ravno 8 nedelja a po racunici moje glupave ginekologice 9 nedelja, ne znam kako zena dodje do toga.
zadnji uz mi bio u ponedeljak i nalaz koji mi nije dala je glasio:
gestacioni mesak 14.5mm bez eha ploda i bez vitelusne vrecice i unutar tog meska nesto neznam sta promera 6.2mm. tako rece ginekologica i uputila me na expertni uz i trazila misljenje lekara iz porodilista jer po njoj je to missed ab i predlozila je kiretazu :(

jel moze neko mozda da mi malo ovo pojasni i pripomogne sta ja da radim i ima li nade da ta trudnoca ipak prodje kako treba?

Ali stalno me muči;zašto doktor računa da sam trudna po njegovom sada skoro 8 tjedana,ako se zna da beba prije 14.07. nije niti postojala?
Zašto trudnoći dodati tri :eek: nepostojeća tjedna i onda očekivati čudo???:ne zna:

e to se i ja pitam. nema mi logike ta njihova racunica

alleszusammen
23.08.2012., 09:51
meni je trudnoca po zadnjoj menstruaciji ravno 8 nedelja a po racunici moje glupave ginekologice 9 nedelja, ne znam kako zena dodje do toga.
zadnji uz mi bio u ponedeljak i nalaz koji mi nije dala je glasio:
gestacioni mesak 14.5mm bez eha ploda i bez vitelusne vrecice i unutar tog meska nesto neznam sta promera 6.2mm. tako rece ginekologica i uputila me na expertni uz i trazila misljenje lekara iz porodilista jer po njoj je to missed ab i predlozila je kiretazu :(

jel moze neko mozda da mi malo ovo pojasni i pripomogne sta ja da radim i ima li nade da ta trudnoca ipak prodje kako treba?

e to se i ja pitam. nema mi logike ta njihova racunica

jel možeš otići do privatnika s dobrim uzv-om? po ovome što si napisala ona nema dobar uzv (ili ga ne zna očitat kako spada :rolleyes: i šalje te u rodilište koje možda isto nema neki vrhunski uzv, koliko god to munjeno zvučalo).frendicu su vrhunski stručnjaci u rodilištu izludili, sve krivo izračunali, bili nepažljivi, žena je skoro slom živaca dobila, a sve je bilo ok.

to što oni računaju trudnoću od zadnje menge ne znači puno, ako si imala kasnu ovulaciju normalno da je i trudnoća kraća od ovog što ona računa pa nije ni čudo što se neke stvari ne vide. ako već moraš na kiretažu da bar znaš da imaš razlog za to, a ne zato što se njoj eto učinilo...

zlakrvopijica
23.08.2012., 09:57
Na prvom uz-u je rekla da se njoj to nista ne svidja i da se vidimo za 11 dana. Nalaz tog uz-a je bio: Gestacioni mesak pravilnog oblika 11mm bez eha ploda i eho vitelusne vrecice nije prisutan. Tad sam po njenoj racunici bila trudna 6n i 3d. Ona je to zaokruzila na 7 nedelja. Posle 11 dana sam bila opet na uz-u i tada je gestacioni mesak bio 14.5mm i unutar njega, kako je to ginekologica rekla "nesto u vidu tracice ne znam sta promera 6.2mm" bez eha ploda i vitelusne vrecice. Tad sam po racunici od zadnje menstruacije bila trudna 7n i 4d (23.06. bila zadnja m) al ona je to zaokruzila na 9 nedelja s tim sto mi nalaz uz-a nije dala kao ni sliku uz recenicu "nije ni bitno" i dala mi je uput za porodiliste za expertni uz i misljenje lekara za eventualnu kiretazu jer je to po njoj promaseni abortus. I ako ona nije videla srce ploda ne znam kako je uspela na tom uputu za betniju onda da napise da moj plod ima moje srcane mane koje sam ja imala pre moje operacije srca a bile su pogresna dijagnoza. Da napomenem da kada sam bila na uz-u da me je pitala kada smo radili prvi uz ja joj rekoh 9. avgusta i ona pita a danas je 20. avgust i ja kazem da i ona meni kaze au od prvog uz-a prodje tri nedelje nece to valjati. Opet me pita kad mi zadnja menstruacija bi i ja kazem 23. juna i ne znam kako me je zaokruzila na 9 nedelja tj znam al kako god bilo ne uklapam se u njenu racunicu jer moje menstruacije nisu na 28 dana vec neko vreme budu na 26-28 dana pa onda se desi da bude jedna na 21-23 dana pa onda opet na 26-28 dana bude par ciklusa pa onda mi se desi da mi bude jedan ciklus na 33-35 dana i tako stalno.
Upetak tj sutra smo se zakazali privatno pa se nadam ce sve biti ok a do tad sam ko na iglama

dazzling
23.08.2012., 10:12
juxebox pa i trudnoca u prirodnom ciklusu se racuna od prvog dana zadnje menge.. isto nisi jedno dva tjedna trudna, a to se racuna pod trudnocu.. zato sto svi imamo razlicite cikluse, i ne moze doktor nagadjati kada je kome ovulacija, pa je ovo nekako standardizrano.. kasnije ako uzv jako odskace od termina zm tako i tako se sve prilagodi mjerama ultrazvuka :ne zna:

zlakrvopijica
23.08.2012., 10:22
juxebox pa i trudnoca u prirodnom ciklusu se racuna od prvog dana zadnje menge.. isto nisi jedno dva tjedna trudna, a to se racuna pod trudnocu.. zato sto svi imamo razlicite cikluse, i ne moze doktor nagadjati kada je kome ovulacija, pa je ovo nekako standardizrano.. kasnije ako uzv jako odskace od termina zm tako i tako se sve prilagodi mjerama ultrazvuka :ne zna:

da ili ti lupi ginekologica da odes na kiretazu kako bi te skinula s dnevnog reda. :(

dazzling
23.08.2012., 10:34
da ili ti lupi ginekologica da odes na kiretazu kako bi te skinula s dnevnog reda. :(

ma nece te nitko slati na kiretazu ako nema za to potrebe.. ne vjerujem da bi ti te ikoji doktor poslao na kiretazu ako za to nema potrebe.. jezi ga koliko god to bilo bolno neke trudnoce se ne razvijaju dobro, i to je tako.. prirodna selekcija.. uostalom i u bolnici naprave uzv prije kiretaze, nitko nece kiretirati zivu i zdravu bebu... ja bih na tvom mjestu isla vaditi betu radi tvog mira.. to ce ti najbolje pokazati je li trudnoca napreduje dobro. nadam se da ce biti sve ok..

zlakrvopijica
23.08.2012., 10:44
ja to trazila od svoje ginekologice da mi da da odradim ali me iskulirala samo tako. privatno ne mogu raditi jer i onako cu sutra zadnje pare dati na pregled. :(
nadam se da ce taj pregled biti od neke koristi i da ce mi malo vise reci nego nezainteresovana dr u dispanzeru

juxebox
23.08.2012., 12:09
ja to trazila od svoje ginekologice da mi da da odradim ali me iskulirala samo tako. privatno ne mogu raditi jer i onako cu sutra zadnje pare dati na pregled. :(
nadam se da ce taj pregled biti od neke koristi i da ce mi malo vise reci nego nezainteresovana dr u dispanzeru

Potpuno te razumijem i znam da ti nije lako...ponekad su doktori tako bezosjećajni,ja znam da je to njima svakodnevica,ali za mene nije.
Ja svoju bebu čekam punih deset godina i nakon tri neuspjela ivf-a stvarno ne znam kako bi preživjela još jedan neuspjeh.Smiri se i čekaj petak...možda će privatnik dati bolje vijesti :grli:

dazzling
23.08.2012., 12:18
curke nadam se da cete imati bolje vijesti na iducem pregledu.. drzite se :grli:

Sashica
23.08.2012., 14:47
Hvala Vam puno svima na odgovorima,nema mi druge nego strpljivo čekati ponedjeljak kada je ponovno utz,u ova dva dana u glavi sam odvrtila sve moguće scenarije i nadam se da do ponedjeljka neću skrenuti :503:

Prema zadnjoj M, u pon (20.8.) si bila trudna 7+5, a prema punkciji (što je ispravno) si bila trudna 7+2, tako da ni meni nije jasno odakle tvom ginekkologu 7+6.

A i dazzling ti je već objasnila, prva dva tjedna trudnoće zapravo nisi trudna, ali se tako računa, tako se standardiziralo, jer kako bi inače ginekolozi računali trudnoću, datum menstruacije je neki datum za koji se mogu ''uhvatiti''. U prirodnim trudnoćama se zato računa od datuma zadnje menstruacije.

S druge strane, u IVF postupku se trudnoća računa od datuma punkcije, iz razloga što se zna točan datum začeća (dan punkcije), ali se ne broji kao da je to prvi dan trudnoće, nego se broji da trudnoća traje već dva tjedna.

juxebox
23.08.2012., 18:13
Puuuuuno Vam svima hvala na odgovorima,ne znam što bi bez Vas,e sad još jedno pitanje: da li je moguće da ja imam simptome trudnoće(napete grudi,probadanja u trbuhu,lagane popodnevne mučnine) da nešto nije u redu tj. da se plod ne razvija?
p.s. i promjene raspoloženja strašne...sad sam se posvađala sa mužem jer je stavio lonac na krivo mjesto,najradije bih samo plakala :ne zna:

paty
23.08.2012., 18:41
Puuuuuno Vam svima hvala na odgovorima,ne znam što bi bez Vas,e sad još jedno pitanje: da li je moguće da ja imam simptome trudnoće(napete grudi,probadanja u trbuhu,lagane popodnevne mučnine) da nešto nije u redu tj. da se plod ne razvija?
p.s. i promjene raspoloženja strašne...sad sam se posvađala sa mužem jer je stavio lonac na krivo mjesto,najradije bih samo plakala :ne zna:

to šta imaš su normalni simptomi trudnoće... eto kod mene je identična situacija... jadan moj muž, ja se stalno nešto drečim:rofl:

Pixie777
23.08.2012., 18:51
juxebox, to bi bili klasični simptomi, a kako napreduje t ti samo gin i uzv mogu reći. :mig:

sretno!

dazzling
23.08.2012., 22:26

pixie ti je dobro rekla, imas definitivno simptome trudnoce, ali to moze i ne mora nis znaciti.. simptomi se javljaju zbog toga sto beta raste.. meni je beta rasla (ali se nije pravilno duplala) unatoc tome sto je bila losa trudnoca.. znam da je tesko, ali pokusaj si ispuniti nekako raspored do iduceg pregleda da sto manje razmisljas o svemu jer vidim da ces izludjeti samu sebe kojekakvim preispitivanjima i teorijama zavjere.. sada na zalost tako i tako ne mozes nista nego cekati..

puffko
24.08.2012., 02:04

Simptomi trudnoce ovise o produkciji betaHCG, koji pak ne ovisi o pravilnom razvoju ploda.
ne bih te htjela uzrujati, ali da, moguce je.

juxebox
24.08.2012., 13:26
Cure,nikada se nisam osjećala gore nego danas,znam da mi Vi ne možete reći vijesti koje želim čuti...Danas sam se probudila sa spoznajom da je u meni možda... ma ne želim to niti reći koliko se rastužim pri samoj pomisli na to.
Osećam da lagano padam u depresiju i ne mogu se tome oduprijeti,suze same teku... :-(

vanny
24.08.2012., 13:36
juxebox.... mogu samo otprilike znati kako ti je.....
Ja se nadam za vas da se dr zeznio i da je sve ok....

zlakrvopijica
30.08.2012., 03:27
nista od dobrih vesti. prokrvarila sam 23.08. u podne otisli u bolnicu zadrzali me rekli da je vanmatericna sa mogucim unutrasnjim krvarenjem i operisali me u ponedeljak. juce izasla konacno van :(
jos ne verujem sta mi se sve desilo za tih 7 dana :(

Ive3001
28.10.2012., 09:25
bok svima! vidim da je zadnji post na ovoj temi bio 30.08. pa ne znam je li tema jos aktivna.
moja situacija je ovakva... imam dečkića od 13 mjeseci a prije tjedan dana ugledala sam novi +. u početku lagani šok ali brzo mi je sjelo :) prošla trudnoća bila je idealna, osim laganog krvarenja sa 5 tjedana (kasnije se ispostavilo implantacijskog) do zadnjeg dana sve školski savršeno. cijelu trudnoću vodila sam kod dr. u petrovoj koji me je i porodio pa sam logično i sada kad sam ugledala plus i izvadila betu koja je bila 2647 (8. dan kašnjenja menge) nazvala njega. naručio me za 5 dana što je bilo jučer. kako je bilo sve super, isto kao i u prošloj trudnoći, očekivala sam da će se na uzv sve vidjeti kako treba, naročito što sam izračunala da sam ovaj put ostala trudna i dosta ranije nego s prvom bebom, no, jučer sa punih 6 tjedana vidi se samo gestacijski mjehur bez eo. naručio me za tjedan dana jer bi se do tada plod već trebao vidjeti, uz obrazloženje da je to sve u redu i da sve odgovara tjednima trudnoće. no...em što sam se čim sam došla doma bacila na kopanje po forumu i vidjela svakakva, često loša ali i dobra iskustva u takvim situacijama, em što sam krenula kopat po starim papirima iz prošle trudnoće i uspoređivati situaciju (s obzirom da se tada već s 5 i pol tjedana vidio i plod, iako još uvijek bez KČS- to se vidjelo tjedan dana kasnije) pa sam sad već luda i iako se trudim ne brinuti i razmišljati pozitivno, ne znam kako ću izdržati do tog sljedećeg pregleda za tjedan dana. Ima li netko sa sličnim ( pozitivnim :) iskustvom? Hvala!

KIKA5
28.10.2012., 10:49
ma samo bez panike,to je normalan nalaz za te tjedne...meni je bilo ovako (napisala sam par postova prije):

1. trudnoća-srčeko kucalo sa 5+3,rodila sam 16 dana ranije
2. trudnoća-sa 5+3 se nije čak vidjela ni gestacijska,samo zadebljanje u maternici,na pregledu sa 7+3 se vidjelo srčeko,rodila sam tjedan dana ranije

sretno!

mihaela8
28.10.2012., 15:36
Ja sam na 1. pregled išla sa 6+4 - plod se tek nazirao, bez otkucaja srca. Do idućeg pregleda sam bila luda od brige i načitala se svakakvih scenarija na netu, a bezveze - na 8 tt sve je bilo super. Inače, ovulacija mi je taj mj. bila na 15 dc (pratila sam stanje lh trakicama i mjerila bazalnu pa znam) tako da čak nije bila ni kasnija. Vjerujem da će i kod tebe biti sve super. Sretno! :mig:

Ive3001
29.10.2012., 09:32
hvala cure, malo mi je sad lakše. no opet, psiha je gadna stvar. u sekundi ti se sve cini super a onda za pola sata pocnes razmisljati u totalno krivom smjeru. uzasno mi je zao sto me nije narucio na pregled koji tjedan kasnije, onda bi se sve vidjelo kako treba (ili ne bi). ali barem ne bi bilo tog iscekivanja i razmisljanja "a sto ako..." no dobro, ima jos 5 dana do subote, to mogu izdrzati :) ono sto me isto brine, u prosloj trudnoci imala sam kakve takve simptome-ne pretjerane ali jesam. sada nema gotovo nikakvih, osim laganih kao menstrualnih grcica, pospanosti i napuhanog trbuha bas nista. pa onda kad to jos povezem sa ovim nalazom ultrazvuka opet pocinjem razmisljati da nesto ne stima. no dobro, cekat cemo i nadati se pozitivnom ishodu. drago mi je da su vasa iskustva u istoj situaciji ispala super, to me dosta tjesi. hvalaaa :*

mihaela8
29.10.2012., 10:42
Ma biti će sve ok, ne brini. :mig: I da, bilo bi bolje da smo išle na pregled koji tjedan kasnije pa bi izbjegli ovo bespotrebno nerviranje, ali opet - želiš se čim prije uvjeriti da je sve kako treba. Držim fige da ti vrijeme do subote čim prije prođe! Najbolje je da se do tad zaokupiš nekim drugim stvarima - posveti se djetetu, čitaj neku knjigu, šeći... bilo što samo da si odvratiš misli sa negativnih scenarija. Ionako od brige nemaš ništa. Joj, kad se sjetim sebe... sad mi je baš krivo što sam tih 10-ak dana bila toliko u strahu umjesto da sam se veselila maloj mrvi.

Što se tiče simptoma - sve je to individualno. Mislim da te to definitivno ne mora zabrinjavati. Mene je od početka najviše mučio umor, češće mokrenje i bolne grudi dok su mi mučnine počele tek kasnije - od 8 tt. Znaš kako kažu - svaka trudnica, a i svaka trudnoća je priča za sebe. Gledaj pozitivno - uživaj sad dok ti je još više manje ok jer će ti poslije - kad krenu "pravi" trudnički simptomi - faliti ovaj period.

nixyca
04.11.2012., 20:23
evo i mene da malo dignem temu. I ja sam ugledala 2 plusa prije 3 dana. Čekam sutra da ga nazovem da me naruči na pregled. Unatoč lh trakicama i pračenju BT nemogu odgonetnuti ada mi je točno bila O pa prema tome ni koliko mi je DPO. Trebal je doči 29.10. znači da bi sada po zadnjoj M bilo negdje 5 + tt. KAnim pričekati još bar 2-3 tj do pregleda, ali bih vadila betu u međuvremenu. SVe me strah hoće li biti sve u redu sa tom betom jer mi je plus bio dosta svijetli.

carrie23
04.11.2012., 20:27
pričekaj s pregledom do 7tt, a betu obavezno izvadi dva puta s razmakom dva dana.
nemoj se bojati :grli:
sretno draga :kiss:

IzzabeLLa
08.11.2012., 09:19
bokić drage cue..evo i mene na vasem forumu..trudna sam sad evo danas 5+6,imam deckica od 5 god i prije dvije godine sam imama spontani,blighted ovum..cackam stalno po netu jer me naravno strah da nebi opet bio spontani,frenice kazu da ni ne pomisljam na to,da ce bit ok i tako,ali jednostavno nemogu si pomoci..isla sam na pregled u pon,vadila sam betu prije tjedan dana-450,i u pon-1560..dr je u pon na UZV vidjela samo malu majusnu tockicu,ali da nebi jos nista rekla tocno,pa idem i sutra..uz to imam konstantno smeđkasti iscjedak,mozda kap-dvije koz dan pa sam i zato odmah otisla dr jer me toliko strah spontanog,makar znam da nemogu puno na to utjecati..dr kaze da je ta tockica na UZV 3 mm,da bi za 5 tj trebala biiti veca,ali da je mozda bila kasnija ovulacija..sutra idem natrag pa cu vidjeti,ali ubija me ova neizvjesnost..zato i kratim vrijeme ovdje i zanima me dal je koja cura imala slicnih iskustva..hvala vam i pusa

lilP
11.11.2012., 09:25
bokić drage cue..evo i mene na vasem forumu..trudna sam sad evo danas 5+6,imam deckica od 5 god i prije dvije godine sam imama spontani,blighted ovum..cackam stalno po netu jer me naravno strah da nebi opet bio spontani,frenice kazu da ni ne pomisljam na to,da ce bit ok i tako,ali jednostavno nemogu si pomoci..isla sam na pregled u pon,vadila sam betu prije tjedan dana-450,i u pon-1560..dr je u pon na UZV vidjela samo malu majusnu tockicu,ali da nebi jos nista rekla tocno,pa idem i sutra..uz to imam konstantno smeđkasti iscjedak,mozda kap-dvije koz dan pa sam i zato odmah otisla dr jer me toliko strah spontanog,makar znam da nemogu puno na to utjecati..dr kaze da je ta tockica na UZV 3 mm,da bi za 5 tj trebala biiti veca,ali da je mozda bila kasnija ovulacija..sutra idem natrag pa cu vidjeti,ali ubija me ova neizvjesnost..zato i kratim vrijeme ovdje i zanima me dal je koja cura imala slicnih iskustva..hvala vam i pusa

S obzirom na totalno neredovite cikluse, ja sam prvi put došla kod gin kad sam bila točno 4 tj trudna i nista se nije vidjelo. Onda me naručio za tjedan dana, dakle s točno 5tt i vidjela se samo GV. Ni zumanjcana ni plod (iako ja vidim neku sitnu sitnu tockicu). Na sljedeći pregled sam trebala doci opet za tjedan dana, ali sam odlučila jos malo pričekati jer sam vec bila luda od toga kako se svaki put nesto ne vidi pa sam otišla nakon 12 dana, tad sam bila 6+4 i kucalo je srce. Sad smo u 31 tt.
Vjerujem da si do sad vec saznala da je sve u redu. Poanta je da se na tim pocecima svašta zna ne vidjeti i onda nam bzvz stvore paniku umjesto da kažu jednostavno da je jos rano.

rossi79
11.11.2012., 09:33
pa opće je poznato da se prije 6 tjedana ne ide na pregled. to što cure jurcaju odmah nakon pozitivnog tetsa u nadi da će baš one biti znanstvena iznimka je druga priča. osobno sam otišla jako rano i to sa 6+2. nisam očekivala ništa osim da će se potvrditi trudnoća budući da smo mm i ja 2,5 godine radili na bebi. ali na moje iznenađenje već je kucalo malo srčeko. i ginićka mi je rekla da je to dosta rano, a ciklusi su mi kraći... od 24-26dana.
dakle cure, prvi pregled se preporuča između 6 i 8 tjedana. i to što je bliže moguće 8. tjednu.

pikica_24
11.11.2012., 09:54
Pa evo moje iskustvo, ja sam otišla jako rano - odmah kad sam vidjela plus (5 tjedana) jer sam već imala jedan pobačaj. Sa 6 tjedana i 2 dana sam već išla na prvi pregled ultrazvukom i kucalo je srce. Nažalost plod se prestao razvijati, ostao je na veličini od 5 tjedana i 5 dana, sa 8 tjedana - malo sam krvarila pa je doktor pogledao za svaki slučaj da li je sve u redu. Sad se pitam - da sam čekala još neko vrijeme - ne bi ni dobili otkucaje srca, ovako sam imala neku nadu da će sve biti ok, ali su ti otkucaji bili kratkotrajni.

anpi
11.11.2012., 12:03
koliko jako ti je bilo to krvarenje?
ja sam zbog sukrvice išla na pregled u petak, uzv pokazao gv 0.45 cm, beta mi je 2270. zadnja menga mi je bila 6.10, a za ovulaciju pretpostavljam oko 19.10.
doktor me je prepao jer je spomenuo mogućnost molarne trudnoće kao plod je premalen za trajanje trudnoće, a beta je kao nesrazmjerno visoka. u pon radim ponovo betu, a do tada gutam knedle i trudim se ne razmišljati ni o čemu (ne ide mi baš:cerek:). sukrvica mi je i dalje skroz blaga...

pikica_24
11.11.2012., 18:05
Mene doktor nije zabrinjavao, jer to nije bilo neko veliko zaostajanje u rastu (dakle moglo je ovisiti o ovulaciji). Dakle bilo je oko 6+2, a tada je komp pokazivao 5+5. No kada sam došla na slučajni pregled sa 8 tjedana, onda se vidjelo da nije ok, tada je to bilo premalo i bez otkucaja. To je bilo samo par kapi krvi, što je moglo biti i implantacijsko krvarenje.

tihonsee
11.11.2012., 21:01
da, i kod moje ginićke u DZ, sestra naručuje na pregled tako da preračuna prema datumu ZM kad će biti 8 tjedana trudnoća i onda da taj datum.
problem je što joj to baš i ne pomaže kod cura koje imaju dulje cikluse, kao što sam bila i ja, i onda dođemo prerano na pregled.
kad sam došla na taj prvi pregled, bila sam trudna negdje 5+3 do 4 i nije se vidjelo ploda, samo gestacijska vrećica.
ginićka mi rekla da sam došla prerano i da ništa puno ne može reći ni dobrog ni lošeg i neka dođem na kontrolu za dva tjedna kad ćemo biti puno pametniji.
na tom pregledu je sve bilo ok, vidio se plod, kucalo srčeko, a ja sam čvrsto odlučila da si neću nikad više dopustiti da se ponovi ovih dva tjedna neizvjesnosti i strepnje.

no međutim...
drugi put sam ostala trudna prije negoli sam dobila menstruaciju nakon prvog poroda, od kojeg je tad prošlo nekih 9mj po mojoj procjeni.
i onda sam si dobro računala kad ću ići na taj prvi pregled i izračunala sam si da idem negdje s 8-9 tjedana.
bilo je ljeto i moja ginićka na godišnjem pa sam išla kod njene zamjene.
dođem tamo, ona mi radi UZV i govori da joj to ne izgleda dobro, da nema odjeka ploda.
ja odmah pomislim na iskustvo iz prve trudnoće i veselo joj odgovorim da mi se to isto dogodilo i prvi put, misleći kako sam možda krivo sve izračunala i opet došla prerano.
na to će ona meni ne, ne, ne, ovdje se ne radi o tome, imate velik i nepravilan gestacijski mjehur, veličine je za nekih 9 TT i nema odjeka ploda, najvjerojatnije neće biti ništa od toga, šanse su 95% da neće biti ništa, no hajde ipak mi dođite na kontrolu za tjedan dana pa ćemo biti sigurni.
i tih tjedan dana ne moram vam ni pričati kako sam se osjećala, bilo mi je grozno, bila sam utučena, razmišljala sam unaprijed o kiretaži, još sam dobila i nekakvu narančastu sukrvicu i mislila sam si da sad definitivno ništa neće biti (i ginićka mi je rekla da mogu očekivati krvarenje).
malo sam guglala i sva iskustva s velikim i nepravilnim gestacijskim mjehurom su bila loša, našla sam samo jedno pozitivno iskustvo, i to baš tu na ovom forumu, ali ne znam na kojoj temi (tad još nisam bila aktivni forumaš).
to mi je iskustvo davalo mali tračak nade da možda i kod mene bude tako.
i onda nakon tjedan dana dođem na pregled, i ginićka veli - hm, ipak sam se prevarila, trudnoća je uredna, gestacijska vrećica je pravilna, vidi se plod, kuca srčeko, veličina odgovara 6+ 4-5 :cerek:
nisam k sebi mogla doći od sreće.
jedino mi je bilo krivo što nisam otišla kod nekog privatnika na UZV u tih tjedan dana dok sam čekala, možda bih se poštedila muke.

i sad na kraju zašto ovo sve pišem, zato što sam si rekla da ću ako trudnoća prođe u redu i sve dobro završi, da ću napisati post tu na forumu (malo kasnim jer dečec ima 20 mjeseci sad, ali nema veze).
tako da ako još neka cura bude u sličnoj situaciji, da nađe bar jedno pozitivno iskustvo koje će joj dati nadu da može i dobro završiti.
nažalost, više ne mogu naći nigdje onaj post i onu temu, ali mislim da je i ova prikladna i da će google izbaciti moj post ako se ukuca nepravilan gestacijski mjehur ili nepravilna gestacijska vrećica.

anpi
12.11.2012., 17:24
beta mi se normalno poduplala od petka, sutra me naručio ponovo na uzv.
ja se bojim da je pre rano, koliko je od petka mogla gv narasti ako je tada bila 4mm i ništa se opet neće vidjeti...
njih brine vanmaternična, a mene sukrvica...
i brine me činjenica da je još ful rano i da kako god okrenem još ću pun kufer morati čekati da saznam ishod...

pikica_24
12.11.2012., 17:49
Možda ti može pomoći ova tablica:

http://www.poliklinika-harni.hr/Default.aspx?sifraStranica=1403

anpi
12.11.2012., 18:46
hvala, ali ako sam dobro shvatila, meni to ne pomaže jer su to veličine ploda, a ne gestacijske vrećice.
ja sam službeno 5 tj, ali mislim da je bila kasnija ovulacija tako da je od oplodnje prošlo 3 tjedna (sry, ne znam bi li to bilo 5+3 po tome kako vi to bilježite?)
ja imam samo gv i ona je veličine 4,5mm, ploda nema. a beta mi je petak bila 2200. danas je beta bila 5800, a sutra ćemo vidjeti što se događa na uzv.:503::503::503:

anpi
12.11.2012., 19:09
edit: našla sam na stranici koju si stavila slijedeće vrijednosti...
PRVI trimestar - 5. tjedan - Na ultrazvučnim slikama iz ovog razdoblja prepoznaju se gestacijska i žumanjčana vreća.

To znači da, ako sam ja imala kasniju ovulaciju, sasvim je ok to što mi je gv 4,5mm, a žumanjčane i ploda još nema!

puffko
12.11.2012., 21:06
koliko jako ti je bilo to krvarenje?
ja sam zbog sukrvice išla na pregled u petak, uzv pokazao gv 0.45 cm, beta mi je 2270. zadnja menga mi je bila 6.10, a za ovulaciju pretpostavljam oko 19.10.
doktor me je prepao jer je spomenuo mogućnost molarne trudnoće kao plod je premalen za trajanje trudnoće, a beta je kao nesrazmjerno visoka. u pon radim ponovo betu, a do tada gutam knedle i trudim se ne razmišljati ni o čemu (ne ide mi baš:cerek:). sukrvica mi je i dalje skroz blaga...

Ako ti je zadnja menstruacija bila 6.10., onda si sluzbeno 5+3, a ovo sluzbeno pretpostavlja menstrualni ciklus od 28 dana s oplodnjom na polovici ciklusa, znaci 20.10.
Ako ti je ovulacija bila kasnije, onda si u stvari manje od 5+3, a koliko manje ovisi o tome kad mislis da je ovulacija i oplodnja bila --kazes, ako sam dobro shvatila, prije tri tjedna, znaci ti bi sad bila ravno 5 tjedana.

Beta ti je i u petak i sad bila ok za tjedne, a meni uopce nije jasno sto je doktor ocekivao vidjeti s 5 i manje tjedana trudnoce :ne zna: I otkud mu molarna trudnoca...

U svemu sto si napisala--uzv slika, beta--meni je jedina mozda zabrinjavajuca stvar sukrvica, koja opet ne mora nista znaciti.

I zasto, zasto ides na ultrazvuk tako rano, s ni 5 tjedana...

pikica_24
13.11.2012., 06:15
I ja se slažem, nema se tu što vidjet s 5 tjedana, osim potvrdit trudnoća, na onaj ozbiljniji pregled, kao što sam rekla sam išla sa 6+2. Tada bi već trebalo biti otkucaja srca, no nije pravilo (ovisi o tome kada je bila ovulacija).

lyra28
13.11.2012., 10:38
mene cekanje vise ubije u pojam :503:

ja sam bila na pregledu sa 4 i pol tjedna i nije se nista vidjelo, test pokazao da sam trudna..

sad cekam da udjem u 8 tjedan da idem na sljedeci pregled.. mah., mah.. svega imam, samo strpljenja nemam : jos 6 dana :504:

annaaa
13.11.2012., 10:55
ni ja ne kužim zakaj idete tak rano :confused: s 4, 5 tjedana? nema smisla

ja sam u prvoj išla sa 7, a sad u drugoj sa 8+5

nema žurbe!

lyra28
13.11.2012., 12:10
ni ja ne kužim zakaj idete tak rano :confused: s 4, 5 tjedana? nema smisla

ja sam u prvoj išla sa 7, a sad u drugoj sa 8+5

nema žurbe!

ja sam u prvoj isla sa nekih 5 i vidjelo se sve sta se trebalo vidjeti.. pa mi uopce nije palo na pamet da je ovo sada prerano..

vidis, ucis dok si živ :kava:

meni je sada sve nesto drugacije nego prvi put, vise me boli, zateze, svasta nesto, a imam i 6 godina vise nego prvi put.. pa je valjda to onda i normalno. ma ne znam, samo hocu da vise obavim taj prvi pregled jer sam sama sebi dosadna vise.

pikica_24
13.11.2012., 15:58
Mislim da se tako rano može samo utvrditi da li je trudnoća u maternici, tj. da nije vanmaterična.

puffko
13.11.2012., 17:42
ja sam u prvoj isla sa nekih 5 i vidjelo se sve sta se trebalo vidjeti.. pa mi uopce nije palo na pamet da je ovo sada prerano..

Kako?
Srcanu akciju s 5 tjedana sigurno neces vidjeti (mozda ako je ovulacija 7. dan ciklusa...), a to je jedan od glavnih elemenata koji se zeli vidjeti.

A nestrpljenje razumijem--zamisli kako je bilo prije vaginalnog ultrazvuka (a o ultrazvuku opcenito da ne govorim).

anpi
13.11.2012., 18:44
Mislim da se tako rano može samo utvrditi da li je trudnoća u maternici, tj. da nije vanmaterična.

zato me je i moj soc. dr. poslao na uzv, da isključimo vanmaterničnu..
a ovaj me (išla privat:504:) se onda dočepao i isprepadao...

danas bila na uzv, gv se poduplala, žv se vidi i napisao je da je sve u skladu s trudnoćom... OSIM bete (opet on po tome tupi) i sukrvice.. htio me opet na uzv za tjedan dana...

sutra idem svom soc. dr, ovog ću otkantati i sve idem od sad redovnim putem preko hzzo-a tako da me uzv neće vidjeti neko vrijeme.. fakat ne želim za tjedan dana si misliti zašto se još ne čuje srčeko.

meni bitno da je ZA SAD sve ok!:cerek:

sukrvica je i dalje tu, oskudna je kako oni to zovu, ali nekako mislim da to neće biti problem (imam neki pozitivan feeling u sebi)... a i vidjela sam da je jako puno cura imalo sukrvicu i da je se završilo pozitivno. pročitana negativna iskustva potiskujem:mig:

lyra28
14.11.2012., 07:57
Kako?
Srcanu akciju s 5 tjedana sigurno neces vidjeti (mozda ako je ovulacija 7. dan ciklusa...), a to je jedan od glavnih elemenata koji se zeli vidjeti.

meni je tada jedini element bio točkica koja je bila moja beba hehe :rolleyes:

u svoju obranu, imala sam 23 godine i nisam jos bila ni isprepadana ni uplasena kao recimo sada :rofl:

IzzabeLLa
15.11.2012., 07:02
evo me konačno..hvala lilP na odgovou..vjerujem i znam da sam isla prereno na pregled,ali samo zbog straha da se ne ponovi spontani pred dvije godine,mada znam da nemogu previse na to utjecati..mislim da sve cure i idu zato rano,zog tog straha,naravno da bi svi najradije odmah vidjeli srceko..na mojem prvom pregledu sa 5+4 vidjela se točkica,gest. mjehurić 3mm,za 4 dana isto samo gest. mjehurić 5.7 mm,to je bilo u petak i sutra idem ponovo,beta se duplala do sad pravilno,sutra prije pregleda moram ponovo vaditi..moja je dr jako temeljita i vidim da daje sve od sebe..rekla je da mi je vjerojatno ovuacija bilaa kasnije pa se zato ne vidi ostalo..nadam se da sutra hoće,ubija me ova neizvjesnost..svima koje su u sličnoj situaciji želim sreću

IzzabeLLa
15.11.2012., 07:14
zato me je i moj soc. dr. poslao na uzv, da isključimo vanmaterničnu..
a ovaj me (išla privat:504:) se onda dočepao i isprepadao...

danas bila na uzv, gv se poduplala, žv se vidi i napisao je da je sve u skladu s trudnoćom... OSIM bete (opet on po tome tupi) i sukrvice.. htio me opet na uzv za tjedan dana...

sutra idem svom soc. dr, ovog ću otkantati i sve idem od sad redovnim putem preko hzzo-a tako da me uzv neće vidjeti neko vrijeme.. fakat ne želim za tjedan dana si misliti zašto se još ne čuje srčeko.

meni bitno da je ZA SAD sve ok!:cerek:

sukrvica je i dalje tu, oskudna je kako oni to zovu, ali nekako mislim da to neće biti problem (imam neki pozitivan feeling u sebi)... a i vidjela sam da je jako puno cura imalo sukrvicu i da je se završilo pozitivno. pročitana negativna iskustva potiskujem:mig:

neznam zast dr toliko plase nas s tim vanmaternicnima,molarnima..uzas..mislim da se nemas razloga bojati icega,meni je gest. vrećica sa 6+1 bila 5.7 mm a beta 3360,beta je indiidualna za svaku od nas jer jedan dan jako puno znaci jer ovisi kad je tocno bila ovulacija,sto ni ja za sebe neznam..bi ce sve ok..kad ides onda slijedeci put na pregled?

anpi
15.11.2012., 13:44
u dogovoru s mojim dr. preko socijalnog otkantala ovog privat dr.
on me htio opet naručiti za tjedan dana.
to ne smatram pametnim iz više razloga: financijskog - košta puno i još važnije prečstog uzv (3x u manje od 2 tjedna, bojim se da s tim učestalim čačkanjem po meni ne napravimo više sranja nego koristi)...
doduše, ovaj moj preko soc rekao neka idući uzv napravim tek u 12tj.
To mi se pak čini malo predugo, jer mi još uvijek nismo čuli srčeko nego samo vidjeli ŽV u GV, a i zbog sukrvice mi se čini da bih trebala ići i prije...
Budući 12 tj. pada na cca novu godinu, mislila sam se naručiti u 10 tj dakle sredinom prosinca...

IzzabeLLa
15.11.2012., 13:55
Da,do 12 tj cekati bi bilo predugo,ali ja bih ipak otisla s nekih 8 tjedana upravo zbog te sukrvice,mozda ti daju progesterone ako je hematom ili nesto,pa da budes sigurnija..a onda bi se i srceko vec trebalo vidjeti..

anpi
15.11.2012., 14:32
Pijem dufaston, nije li to progesteron?
pijem 2x2 dnevno...
a vidjet ću, glupo mi je baš ići na 8 tj ak mi je dr. rekao da čekam 12 tj.
ova dva tjedna mu mogu pravdati da je bilo zbog božićno-novogodišnjih praznika:cerek:
iako sam već pokela mozgati da idem još jednom privat baš kao što si ti rekla 8tj...
ne znam...

lyra28
15.11.2012., 14:59
uvijek se mozes naruciti kad tebi odgovara,. kao da ce se doktor sjecati kada ti je rekao da dodjes .. a uvijek se mozes raditi blesava: a onda sam ja to valjda nesto krivo zapamtila ;)

ja nebi mogla cekati skroz do 12 tjedna..

ja cu sada iduci tjedan, kad bi trebala biti 8 i koji dan

missy2
21.11.2012., 15:59
Na zadnjoj kontroli plod je bio 10 mm, tj po UZV 7+1 s time da se otkucaj srca ne vide. Ginekolog mi je rekao da nije dobro i poslao me je na hitnu još jedan ultrazvuk napraviti koji je pokazao isto. Ginekolog na hitnoj u Petrovoj je rekao kiretaža ili Missed ab. i da 100% nema šanse da srce prokuca. Nakon toga razgovarala sam sa svojim ginekologom i rekao je da ima male šanse i sada čekam do ponedjeljka do novog UZV.

Molila bih za iskustva.

pikica_24
21.11.2012., 17:51
Pa ako ne krvariš onda možeš pričekati, ali ako prokrvariš onda bi bilo bolje da ideš odmah na hitnu.

anpi
22.11.2012., 09:06
missy, evo moj slučaj ti je pozitivan!
meni su prvo govorili molarna jer kao velika beta, a gv mala.. pa ipak se pojavila žumanjčana.. pa su me strašili da će biti anembrionalna...
unatoč sukrvici išla sam raditi jer sam nekako sama sebi govorila ako ću raditi i dalje bit će mi lakše podnijeti gubiak. jučer sam na poslu umjesto sukrvice uočila svježu krv i brzo otišla u petrovu. prvo mi je dokrotica rekla da je gestacijska prazna, a kad sam počela plakati uočila je plod. i srčeko koje kuca:cerek:
doma smo sada i čuvamo se.
unatoč svemu što su nam govorili od samog početka (a isto su stalno spominjali kiretažu) sasvim smo normalne veličine i sve je u redu.
budi snažna i nadam se da će ti biti sve ok!

missy2
22.11.2012., 10:47
missy, evo moj slučaj ti je pozitivan!
meni su prvo govorili molarna jer kao velika beta, a gv mala.. pa ipak se pojavila žumanjčana.. pa su me strašili da će biti anembrionalna...
unatoč sukrvici išla sam raditi jer sam nekako sama sebi govorila ako ću raditi i dalje bit će mi lakše podnijeti gubiak. jučer sam na poslu umjesto sukrvice uočila svježu krv i brzo otišla u petrovu. prvo mi je dokrotica rekla da je gestacijska prazna, a kad sam počela plakati uočila je plod. i srčeko koje kuca:cerek:
doma smo sada i čuvamo se.
unatoč svemu što su nam govorili od samog početka (a isto su stalno spominjali kiretažu) sasvim smo normalne veličine i sve je u redu.
budi snažna i nadam se da će ti biti sve ok!

Meni je doktor za danas i dao termin za kiretažu koju sam odgodila

anpi
22.11.2012., 10:54
ne znam što da ti kažem, ali ja bih se na tvom mjestu još malo strpila. imaš još vremena do 10 tj koji je prelomna točka. ako si imala kasniju ovulaciju možda je prerano za srce, možda im je uzv loš, možda su oni loše gledali...

i idući tjedan to stigneš obaviti ako baš moraš.. ne znam..

missy2
22.11.2012., 11:24
ne znam što da ti kažem, ali ja bih se na tvom mjestu još malo strpila. imaš još vremena do 10 tj koji je prelomna točka. ako si imala kasniju ovulaciju možda je prerano za srce, možda im je uzv loš, možda su oni loše gledali...

i idući tjedan to stigneš obaviti ako baš moraš.. ne znam..

naručena sam na uzv u ponedjeljak i nadam se srceku. Puno sam čitala po forumima. Srčeko bi se trebalo vidjeti sa 5,5 tjedna s time da se na puno njih nije vidjelo i da se vrlo često vidjelo tokom sedmog tjedna. U ponedjeljak će biti ravno osam tjedana i nadam se.

anpi
22.11.2012., 15:56
sretno u ponedjeljak:grli:

missy2
26.11.2012., 12:58
sretno u ponedjeljak:grli:

Nemam dobre vjesti. Ali statistički ...

Sve pohvale doktorima u Vinogradskoj.

anpi
26.11.2012., 13:02
Šta su ti konkretno rekli???:confused:

Što dalje?

Drži se:grli:

pikica_24
27.11.2012., 07:09
Nemam dobre vjesti. Ali statistički ...

Sve pohvale doktorima u Vinogradskoj.

Dakle otišla si iz Petrove u Vinogradsku? Meni osobno su tamo rekli da nemam što čekati s obzirom da je plod odumro, i to mi se kod njih sviđa - bilo mi je preporučeno i čekanje od strane privatnika, no smatram da su doktori u Vinogradskoj radili za moje dobro i da se smanje komplikacije.

missy2
27.11.2012., 15:33
Dakle otišla si iz Petrove u Vinogradsku? Meni osobno su tamo rekli da nemam što čekati s obzirom da je plod odumro, i to mi se kod njih sviđa - bilo mi je preporučeno i čekanje od strane privatnika, no smatram da su doktori u Vinogradskoj radili za moje dobro i da se smanje komplikacije.

Da. Zbrsala sam iz Petrove jer mi se nije dopao doktor na prvu. Bio je nervozan. Kasnije sam se malo raspitala i cula sam da je u redu. Sve je riješno u Vinogradskoj i dalje apsolutno sve pohvale. Sada sam na mirovanju, ne boli me i više manje sam sve riješila sa sobom. Sada malo čekanja i probati opet.

pikica_24
28.11.2012., 06:22
Da. Zbrsala sam iz Petrove jer mi se nije dopao doktor na prvu. Bio je nervozan. Kasnije sam se malo raspitala i cula sam da je u redu. Sve je riješno u Vinogradskoj i dalje apsolutno sve pohvale. Sada sam na mirovanju, ne boli me i više manje sam sve riješila sa sobom. Sada malo čekanja i probati opet.

Samo pozitiva! :top:

emachines
13.12.2012., 16:04
mene zanima koliko treba da iznosi GS U 5.tjednu. Ne mislim na velicinu bebe, jer gs je nesto drugo.Ako je neko radio UZV u tom periodu trudnoce sta mu je pisalo koliko iznosi??? help

tihonsee
13.12.2012., 19:21
mene zanima koliko treba da iznosi GS U 5.tjednu. Ne mislim na velicinu bebe, jer gs je nesto drugo.Ako je neko radio UZV u tom periodu trudnoce sta mu je pisalo koliko iznosi??? help

mislim da je meni bilo 3mm na pregledu s 5+4tt

guglanjem nisam niš korisno uspjela naći osim da se GV vidi od otprilike 4.5tt

tonka985
14.12.2012., 22:40

5 tj. oko 2mm meni bilo....

zvrlj
16.12.2012., 18:18
cure,htjela bih vas pitati.bila sam u utorak kod ginekologa prvi puta u trudnoci.zadnja m je bila 19.10.dok je tada rekla po zadnjoj m jeto 7+4,no kad je napravila uzv,da je jako mala beba,necuje otkucaje srca i da je po uzv tek 5tj.Gv je 9mm,a crl(velicina bebe)je tek 1,4mm.narucena sam ponovno u utorak,dobila duphaston.na pocetku mi je bilo muka,pa prestalo,sad zadnjih dva dana opet muka,stalno na wc,sise me rasturaja.dali ce to sve biti uredu?one koje imaju iskustva sa time?

JustForFun
17.12.2012., 12:15
cure,htjela bih vas pitati.bila sam u utorak kod ginekologa prvi puta u trudnoci.zadnja m je bila 19.10.dok je tada rekla po zadnjoj m jeto 7+4,no kad je napravila uzv,da je jako mala beba,necuje otkucaje srca i da je po uzv tek 5tj.Gv je 9mm,a crl(velicina bebe)je tek 1,4mm.narucena sam ponovno u utorak,dobila duphaston.na pocetku mi je bilo muka,pa prestalo,sad zadnjih dva dana opet muka,stalno na wc,sise me rasturaja.dali ce to sve biti uredu?one koje imaju iskustva sa time?

moguće da ti je ovulacija bila kasnije, kakvi su ti inače bili ciklusi, jesu znali šarati po dužini?

mirci
08.02.2013., 15:34
Bok curke!molim pomoc 31.01.sam bila na uzv i vidjela se samo GV 0.42cm doktorica je rekla da je to malo manje od 5tj.a 5.02.sam vadila betu 8326.10IU/L.jel to dobar nalaz?nemogu docekat kontrolu.hvala:ne zna:

jelena mia
08.02.2013., 15:58
Bok curke!molim pomoc 31.01.sam bila na uzv i vidjela se samo GV 0.42cm doktorica je rekla da je to malo manje od 5tj.a 5.02.sam vadila betu 8326.10IU/L.jel to dobar nalaz?nemogu docekat kontrolu.hvala:ne zna:

gestacijska vrecic se vidi i tada se potvrduje trudnoca u maternici ia ko si bila trudna manje od 5 tj.to je ok a beta ti je super visoka...cestitam ti si trudna.
Naravno da je nalaz dobar.Samo mi je zao da si tako rano isla na utz pa se nije srce moglo vidit/cuti ali na sljedecem ces utz cuti i to cudo.Zato se ne preporuca utz prije 7 tj T.jer se onda zene zabrinu a kad dodes na utz oko 7 tt onda si sva sretna.
Cestitam.

puffko
08.02.2013., 18:09
gestacijska vrecic se vidi i tada se potvrduje trudnoca u maternici ia ko si bila trudna manje od 5 tj.to je ok a beta ti je super visoka...cestitam ti si trudna.
Naravno da je nalaz dobar.Samo mi je zao da si tako rano isla na utz pa se nije srce moglo vidit/cuti ali na sljedecem ces utz cuti i to cudo.Zato se ne preporuca utz prije 7 tj T.jer se onda zene zabrinu a kad dodes na utz oko 7 tt onda si sva sretna.
Cestitam.

Slazem se s tobom da nema smisla ici na ultrazvuk ranije od 7 (ili blizu 7), a jos hocu i dodati da nema smisla vaditi jednu betu--ako ih vec vadis, onda se vade barem 2 da se vide duplaju li se pravilno, a jos bolje 3 u nizu da ih mozes nekako staviti na graf :ne zna:

mirci
09.02.2013., 09:24
Hvala curke na brzom odgovoru.Sto se tiče bete i meni nije jasno zasto me nije slala dvaput,triput.mozda bude sad na slij.uzv.

jelena mia
09.02.2013., 13:44
Hvala curke na brzom odgovoru.Sto se tiče bete i meni nije jasno zasto me nije slala dvaput,triput.mozda bude sad na slij.uzv.

beta se vadi vise puta kad se u maternici ne vidi plod kako bi se iskljucila vanmatericna trudnoca-u slucaju da se ona ne dupla pravilno svaka 2 dva dana to bi upucivalo na vanmatericnu ili cak biokemijsku ali s obzirom da je tebi vec videna gest.vrecica nemas brige...na slijedecem utz se mora vidjeti srce.
I ja sam samo jednom vadila betu,a kako je mene i bolilo a lani sam imala i vanmatericnu (a i kolegica sam im) meni su napravili utz na ravno 5 tt.i isto mi se nije vidilo srce ali meni u tom trenutku to nije bilo bitno -meni je bilo bitno da se samo vanmatericna iskljuci.Ja sam te struke pa se nisam bojala zasto se srce ne vidi.
sretno:mig:

puffko
09.02.2013., 20:04
beta se vadi vise puta kad se u maternici ne vidi plod kako bi se iskljucila vanmatericna trudnoca-u slucaju da se ona ne dupla pravilno svaka 2 dva dana to bi upucivalo na vanmatericnu ili cak biokemijsku ali s obzirom da je tebi vec videna gest.vrecica nemas brige...na slijedecem utz se mora vidjeti srce.
I ja sam samo jednom vadila betu,a kako je mene i bolilo a lani sam imala i vanmatericnu (a i kolegica sam im) meni su napravili utz na ravno 5 tt.i isto mi se nije vidilo srce ali meni u tom trenutku to nije bilo bitno -meni je bilo bitno da se samo vanmatericna iskljuci.Ja sam te struke pa se nisam bojala zasto se srce ne vidi.
sretno:mig:

Ne znam kakvi su obicaji u Hrvatskoj, ali kod mene ovako nije i ako se vadi beta, vadi se visestruko (jer kao sto i sama kazes, ne samo da je mogucnost vanmatericne, sto je rijetko, nego i biokemijske, sto je cesce).

Inace, ja ne vidim previse smisla vadjenja bete kada se vec ultrazvucno nesto moze vidjeti :ne zna:

Btw medicinske sam struke.

mirci
09.02.2013., 21:04
Doktorica kad je napravila uzv rekla da se vidi samo GV da sam manje od 5tj.T i da se vidi da je sve u redu i da je u maternici.A sto se tice bete ako bude potrebno sigurno ce me poslat vadit dva ili tri puta.Inace sam trebala u 3mj.na IVF ali sam eto prirodno ostala trudna.:)

ujellymadfaq
09.02.2013., 21:10
:eek::cry::moli::moli:

zoro007
10.02.2013., 03:45
evo jedna zanimljiva tabela (http://www.bluni.de/index.php/a/schwanger_bio_chd)..u srednjam stupcu stoji velicina u mm, u lijevom stupcu stoji prosjecna vrijednost za TT, a u desnom TT-moguci raspon za tu velicinu

mirci
22.02.2013., 19:55
eto prvi pregled prosao...srceko kucaaaaa :cerek::jumping:

Lauf
28.02.2013., 09:21
bok cure zanima me kada je zadnji rok da srce prokuca?

jelena mia
28.02.2013., 09:35
bok cure zanima me kada je zadnji rok da srce prokuca?

iskreno da ti kazem da ne znam da li ginekolozi imaju krajnji rok ali znam da se ne narucuje prije 7 tt na taj utz.kad sam ja saznala da sam trudna meni su izracunali da sam taman presla 7 tjedana (bila sam 7+3) da budu sigurni da je sve sa plodom ok.I tada smo culi srce, a bila sam ravno i na 5 tt jer me bolilo i nije jos bilo vidljivo srce.

Lauf
28.02.2013., 09:38
s prvim sam bila 6+3 i kucalo je srce sad s ovim je vec preslo 7 tt i nema jos nista.

aniano
28.02.2013., 09:42
s prvim sam bila 6+3 i kucalo je srce sad s ovim je vec preslo 7 tt i nema jos nista.

a jesu li ostali parametri ok, koliko milimetara npr. mozda ej i stvar uzv-a. jel to isti dr i aparat kao u prvoj trudnoci. sto je dr komentirao.

Lauf
28.02.2013., 09:44
a jesu li ostali parametri ok, koliko milimetara npr. mozda ej i stvar uzv-a. jel to isti dr i aparat kao u prvoj trudnoci. sto je dr komentirao.

isti gin isti aparat,po uzv je toliko koliko je.7 t

jelena mia
28.02.2013., 09:46

tesko da je stvar ultrazvuka ili doktora koji to radi...mislim da je stvar u datumu ovulacije...mozda si ovaj put ovulirala kasnije pa zato plodu i treba vise da pokaze srceko...sigurna sam da usu te opet narucili na kontrolu ubrzo i da ce se onda sigurno i vidjeti i cuti srce...

Lauf
28.02.2013., 09:48
hvala :grli:
idem u pon opet :)

jelena mia
28.02.2013., 09:51
hvala :grli:
idem u pon opet :)

javi u pon.kako je bilo ali sam sigurna da cemo se druziti na pdf trudnice slijedecih 8 mj. (malo manje jer cu ja ipak prije upoznati svoju curku).
Sretno.

Lauf
09.03.2013., 11:53
nismo bili u pon nego jucer...i jos uvijek nista :(
sljedecu srijedu je zadnja nada. :cry:

danijela28
09.03.2013., 13:34
Lauferka, stvarno se nadam da ćeš u srijedu ugledati svoje srčeko!!!

Ja sam s prvim djetetom na prvom uz bila sa 7 tt i srce je kucalo. A s ovim sam naručena sada u petak, kada će mi biti 6+2. Ne znam zašto me tako rano naručila, al ja se nadam da će srčeko kucati.. I O mi je bila ranije, tako da se stvarno nadam da će se vidjeti. Odbrojavam dane, baš me nekako strah.

oneisha
09.03.2013., 15:01
pozdrav svima :)
želim vam se priključiti i javiti. testovi su bili pozitivni, jučer veliki +... išla sam odmah na UZV i doktor nije ništa vidio. ništa ništa. naručio me za tjedan dana. nije mi dao velike nade, ali inače mi je produžen ciklus, tako da vjerujem da kasnije ovuliram inače, pa tako i ovaj mjesec. :)

ono kako kažu, kad se najmanje nadaš, uistinu je tako.. bila sam uvjerena da neće ići, žalila se na temi Endometrij, a sad sam s vama.

držite mi figice da za par dana ugledam srce, tada će biti 6 tjedana. sretno svima <3 i lijepo je što postoje sve ove teme!

mimi_ri
09.03.2013., 16:26
nismo bili u pon nego jucer...i jos uvijek nista :(
sljedecu srijedu je zadnja nada. :cry:

lauf drzim fige ko kuca..javi se u srijedu.

Lauf
09.03.2013., 16:43
hvala cure,prvo je bila trudnoća šok onda sad ovo još veći...nisam ni pomišljala na takvo šta :(

toka13
09.03.2013., 17:43
pozdrav svima :)
želim vam se priključiti i javiti. testovi su bili pozitivni, jučer veliki +... išla sam odmah na UZV i doktor nije ništa vidio. ništa ništa. naručio me za tjedan dana. nije mi dao velike nade, ali inače mi je produžen ciklus, tako da vjerujem da kasnije ovuliram inače, pa tako i ovaj mjesec. :)

ono kako kažu, kad se najmanje nadaš, uistinu je tako.. bila sam uvjerena da neće ići, žalila se na temi Endometrij, a sad sam s vama.

držite mi figice da za par dana ugledam srce, tada će biti 6 tjedana. sretno svima <3 i lijepo je što postoje sve ove teme!

i ja sam bila na uzv-po mojoj procjeni sam bila 4 tt, a po zadnjoj m 6, ali kako nemam neredovite datum m ni ne uzimam kao mjerodavan . ja idem opet ovaj tjedan, tad bi trbala biti 6-pa budemo vidli. držim fige, za tvoje srčeko!:)

lauferka-također ti želim da se u srijedu pojavi srčeko:cerek::)

oneisha
09.03.2013., 23:49
lauferka, želim vam puno sreće, znam u kakvoj ste neizvjesnosti...

meni se večeras pojavio onaj smeđi iscjedak... ne znam kako će to sve završiti, ali ne gubim nadu. ali mislit ću na vas i držat vam figice :)

nymphadoratonks
10.03.2013., 08:53
lauferka, želim vam puno sreće, znam u kakvoj ste neizvjesnosti...

meni se večeras pojavio onaj smeđi iscjedak... ne znam kako će to sve završiti, ali ne gubim nadu. ali mislit ću na vas i držat vam figice :)

bolje smeđi nego crveni! Kažu da je smeđi manje opasan! Sretno!

oneisha
11.03.2013., 16:37
ništa na UZV... danas dobila krvarenje nakon 38 dana i tri pozitivna testa i svih simptoma. puno sreće vam želim svima i nadam se da ćete uspjeti.

nymphadoratonks
11.03.2013., 16:45
ništa na UZV... danas dobila krvarenje nakon 38 dana i tri pozitivna testa i svih simptoma. puno sreće vam želim svima i nadam se da ćete uspjeti.

Žao mi je :(
Ali neka te tješi da se nešto očito događalo, u tvome tijelu je bilo betahcg hormona, možda je bila biokemijska trudnoća ili nešto.--

Sretno u sljedećim ciklusima!

danijela28
15.03.2013., 13:58
Evo, ja sam bila na prvom pregledu i otkucaja nema. :( Danas mi je 6+1, dr. kaže da je po njoj to i manje, nešto manje od 6 tjedana. Naručila me za tjedan dana. Joj, ko će sad to dočekat!!!