PDA

View Full Version : Problemi s testisima i mošnjama

stranice : [1] 2

lakisaki
24.02.2004., 22:58
bijo s malom. malo koljenom par puta pritisnula prejako. dan poslije me testisi (narodski JA-JA) bole s vremena na vrijeme onak dost. traje oko sekundu, dvije. jel se može to kako sredit?

jel masaža pomaže?

ak da nek neko, molim vas, opiše kako?

topic nije zaje*antski-BOLE ME JAJAJAJAJA!!! :mad:

Hana_
24.02.2004., 23:29
..haha ...jucer mi frendica pricala kak joj je frend dobio u jaja ..dok su igrali biljar...kugla je odletjela bas u tom smjeru:D ...bio je slijedeci dan u bolnici...al neznam kaj su mu radili....ak te boli odi i ti ..nemas kaj izgubit....zapravo mozda i imas :D :D :D

doc_1
25.02.2004., 00:53
stavi ih u srafstuk i pritegni...Klin se klinom izbija

Acidofil
17.11.2004., 19:16
Dakle, nadjoh kvrgicu, onak, malo u duzhinu ide, u kozhici ispod/ izmedju testisa, ne na samom testisu nego ispod, koja na dodir, nazovimo tako, reagira, tj osjetim ne bol nego vishe osjechaj nelagode.
E sad, ak se netko razumije malo bolje u anatomiju mushkih reporoduktivnih i inih organa, jel bi tu bila smjeshtena neka cijevchica (buduch da ovo ima oblik cjevchice, tj jamachno je jer ide u u duzhinu, samo shto na jednom djelu je kao kvrgica, chvorich) i jel se trebam brinuti oko toga, i eventualno ljechniku otich?
Gledao sam malo po netu al takvo neshto nisam nashao nigdje..

Veky
18.11.2004., 08:50
Predpostavljam da se radi o jednoj od vena. samo predpostavljam. Ipak potraži savjet nekog urologa ili barem liječnika opće prakse

robybaggio
20.11.2004., 18:39
Odi kod doktora da ti da uputnicu za urologa. Ja sam imao nekih problema (ne baš takvih) pa je bila riječ o venama. Nemoj se zajebavati. Vjerojatno su vene, ali budi siguran.

nn-st1
20.11.2004., 19:14
i treba da se brineš. to ti je početno stanje , a završava ovako:
http://www.funreports.com/images/newsline/bubaltest.jpg

Eto Dermezel
21.11.2004., 18:56
moze bit da ti je to varikokela - prosirenje vene....
moguca posljedica je neplodnost.... ali otidji do urologa, ako je o tome rijec, imat ces manju operaciju....jedan dan u bolnici..

zakov
22.11.2004., 12:05
Mislim da nemaš baš neki veliki razlog za brigu(varikokela )mada se stim stvarima nikad ne zna (najbolje to opipaj poslije tuširanja kada si opušteniji) a za umiriti se obvezno odi lječniku tj.urologu NEMOJ DA TI NELAGODA ILI NEKAKVI SRAM SPUTAVAJU ODLAZAK UROLOGU !!! ovo doslovno urlam jer bi se začudio koliko ljudi strada od tih banalnosti.
Ajd nadam se da smo te umirili :top:

šef foruma
14.04.2005., 16:00
u zadnje vrijeme me jako bole mošnje poslije svršavanja,što bi mogao biti uzrok?

magic
15.04.2005., 07:36
...glede naslova...

a postoje i zhenske moshnje :confused:

šef foruma
15.04.2005., 10:17
magic kaže:
...glede naslova...

a postoje i zhenske moshnje :confused: pojma nemam,ali postoje bikove mošnje,ovčje mošnje,bjeli bubrezi ali neznam čije su to mošnje...
a ti si doktorica za mošnje.....

hasselbaink
15.04.2005., 10:26
šef foruma kaže:
pojma nemam,ali postoje bikove mošnje,ovčje mošnje,bjeli bubrezi ali neznam čije su to mošnje...
a ti si doktorica za mošnje.....

pa i bikove mosnje su muske mosnje!

a da postoje ovcje mosnje, to prvi puta cujem.

musko od ovce ne zove se ovca, nego ovan.
on ima mosnje, a ne ovca.

ali mozda i njega bole muske mosnje nakon svrsavanja...

Cats
15.04.2005., 10:28
magic kaže:
...glede naslova...

Išla ja guglat a kad tamo :eek: :eek: radi se o nojevim jajima (http://www.misti.si/stran1.html) !!!

šef foruma
15.04.2005., 10:33
hasselbaink kaže:
pa i bikove mosnje su muske mosnje!

a da postoje ovcje mosnje, to prvi puta cujem.

musko od ovce ne zove se ovca, nego ovan.
on ima mosnje, a ne ovca.

ali mozda i njega bole muske mosnje nakon svrsavanja... ne njega bole ženske mošnje za koje ni magic nije čula,ali tebi se čudim pa ti si bar kaj se tiče mošnji tu doma...

Dunj@
15.04.2005., 12:58
magic kaže:
...glede naslova...

:top:

maristella69
15.04.2005., 13:51
To je jako bitno - muške/ženske mošnje :rolleyes: - a posve je jasno što je čovjek želio reći; je li potrebno ovako mu sprečavati šansu da dozna nešto što se ipak tiče njegovog zdravlja, pa ga zabrinjava??!!

:flop:

A kad se samo sjetim kako je 'jedna' forumašica rogoburila kad je neki tip ispričao na Zdravlju vic koji je zapravo bio sasvim ok i nije nikoga vrijeđao?:rolleyes: (ccc...)
Kakti, na Zdravlju se ne pričaju vicevi o liječnikoj branši, a vidi sad - cijelo Zdravlje postalo vic i sprdačina.:flop:

Koliko se ja sjećam, zbog takve boli bi ipak trebao obaviti pregled, osim ako nije u pitanju vrlo snažno ejakuliranje, ako si neko vrijeme apstinirao, ili se dugo suzdržavaš u seksu, ili ako kontroliraš ejakulaciju tijekom odnosa, želiš produžiti seks, pa te na kraju malo probode u dnu trbuha...No, ziher je ziher...

šef foruma
15.04.2005., 14:33
maristella69 kaže:
To je jako bitno - muške/ženske mošnje :rolleyes: - a posve je jasno što je čovjek želio reći; je li potrebno ovako mu sprečavati šansu da dozna nešto što se ipak tiče njegovog zdravlja, pa ga zabrinjava??!!

:flop:

A kad se samo sjetim kako je 'jedna' forumašica rogoburila kad je neki tip ispričao na Zdravlju vic koji je zapravo bio sasvim ok i nije nikoga vrijeđao?:rolleyes: (ccc...)
Kakti, na Zdravlju se ne pričaju vicevi o liječnikoj branši, a vidi sad - cijelo Zdravlje postalo vic i sprdačina.:flop:

Koliko se ja sjećam, zbog takve boli bi ipak trebao obaviti pregled, osim ako nije u pitanju vrlo snažno ejakuliranje, ako si neko vrijeme apstinirao, ili se dugo suzdržavaš u seksu, ili ako kontroliraš ejakulaciju tijekom odnosa, želiš produžiti seks, pa te na kraju malo probode u dnu trbuha...No, ziher je ziher... puno hvala na odgovoru....
kad bi takvih kao ti ovdje bilo više ovo sve skopa bi još i ličilo na nešto....:w

papa štrumf
15.04.2005., 14:36
"neke" nekad boli ako u kratkom vremenu nekoliko puta svrše :o

hasselbaink
15.04.2005., 14:51
šef foruma kaže:
puno hvala na odgovoru....
kad bi takvih kao ti ovdje bilo više ovo sve skopa bi još i ličilo na nešto....:w

a kad bi ti za zdravstveni savjet trazio lijecnika, a ne nadridoktore na forumu... kako bi to bilo?

ali stvarno, to muske mosnje je bilo smijesno i zaista nije cudno sto je izazvalo reakciju.

no, ako te stvarno bole muske mosnje dok svrsavas, sorry, mogu misliti da to nije jako ugodno.

a sta te bole svaki put kad svrsavas?

koliko je to puta dnevno, na koji nacin?

drkica, seva...

maristella69
15.04.2005., 14:58
Pa nije tražio da mu damo dijagnozu, zaboga:rolleyes: , već se čovjek htio samo laički posavjetovati ovdje ili je to postalo zabranjeno u ovoj Meki nadri-savjeta i praznih titulaša?!

Mog muža je to znalo zaboliti kada smo se žešće i duže ševili, jebiga sad.:rolleyes:
No, ako se to ponavlja i izrazito je neugodno, ni ne sumnjam da će Šef samoinicijativno otići doktoru, pa nije tutlek da čeka vaš blagoslov za to.:rolleyes:

magic
16.04.2005., 23:22
joj :cerek:

kakvog li dirljivog razumijevanja prema mladom i neiskusnom oshtrokurchicu :D

Basta
16.04.2005., 23:28
papa štrumf kaže:
"neke" nekad boli ako u kratkom vremenu nekoliko puta svrše :o
papa štrumpf bi mogao biti na pravom tragu. :top:

magic
16.04.2005., 23:43
prochitajte s kakvim gadjenjem ovaj bolimoshnjic pishe o zhenskom spolovilu ;)

....zanimljivo :E

Riječanka
17.04.2005., 00:40
Možda ga bole MM jer je "konzumirao" previše pokvarene ribe :ziba:

šef foruma
18.04.2005., 11:34
magic kaže:
joj :cerek:

kakvog li dirljivog razumijevanja prema mladom i neiskusnom oshtrokurchicu :D eh,da mladost....
to je ono nešto što je kod tebe prošlo....
pa sada tražiš sebe po bespučima foruma jer ti je samo još to ostalo...
i u postevima ti se to osjeti....

joujou
18.04.2005., 11:38
nije to ništa.. ja sam u jednom dućanu našla 'ženske grudnjake' :eek: :lol:

šef foruma
18.04.2005., 12:25
to se zove post.....
pa nisam ja jedini kreten ovdje :rolleyes:

tako je malo potrebno da ih izvučeš na površinu....:p

joujou
18.04.2005., 12:26
šef foruma kaže:
to se zove post.....
pa nisam ja jedini kreten ovdje :rolleyes: :p

ali vodiš :top:

šef foruma
18.04.2005., 15:40
joujou kaže:
ali vodiš :top:

pa hvala na ukazanom povjerenju da te baš ja vodim...:top:

The_Equilibrist
21.04.2005., 03:13
A, ovaj, sto, bole te bas mosnje? Dakle koza, a ne testisi?

Nisu me nikad bolile mosnje. Ni muske ni zenske. A sto se tog pridjeva tice, i meni je prvo na pamet palo kad sam vidio topic "a to kao za razliku od zenskih?". Mislim malo sale ne skodi. Nije bilo nista zlonamjerno koliko sam vidio.

John Creasy
01.07.2006., 00:09
Imam jedan problem, bar mislim da je. Neki dan sam osjetio na desnom testisu jednu kvrzicu koja me na opip boljela. Kolko mogu procijeniti, velicine je kao glava od sibice.
Da li je to ono na sto mislim (tumor ili rak) il se nemoram zabrinjavati.... ..

didach
01.07.2006., 13:54
Imam jedan problem, bar mislim da je. Neki dan sam osjetio na desnom testisu jednu kvrzicu koja me na opip boljela. Kolko mogu procijeniti, velicine je kao glava od sibice.
Da li je to ono na sto mislim (tumor ili rak) il se nemoram zabrinjavati.... ..

A nemoj odmah tak crno misliti:grli: Ali doktoru moraš!
Pretpostavljam da se radi o problemčeku sa žilom. E sad da me ubiješ ne mogu se sjetit kak se to stručno zove.:rolleyes: nešto na v...
Imao to moj muž - nije niš opasno, ali moš postat impotentan. Rješava se malom operacijom, kojom oni tu žilu stegnu. A stegnu je na trbuhu, rez izgleda kao da su operirali slijepo crijevo. Dakle "tvoje bogatstvo" ne budu dirali;)
Ajd sretno i posjeti urologa!

fic1984hr
01.07.2006., 15:19
ja sam imao/imam i sad!
Kao da se malo zila (vena) upali.
Kao nije nista strasno ali svakako idi kod doktora! -urologa

Orbit2006
01.07.2006., 19:43
Ako ti urolog i dijagnosticira rak, odi (odmah) za svaki slučaj još i kod drugog po "second opinion" prije nego što odeš pod nož i pozdraviš se sa jednim testisom (zbog toga ne postaješ ni impotentan ni sterilan, uvijek je tu onaj drugi da proizvede punoglavce :-)). Naime, vidio sam slučaj kada je čovjeku dijagnosticiran rak, hitno operiran (jer kad se to dijagnosticira onda se ide pod hitno pod nož) a na kraju to uopće nije bio rak... Da smo u Americi onda bi taj bio bez testisa ali sa kojim milionom $ na računu više...

6isperadun
02.07.2006., 12:59
E sad da me ubiješ ne mogu se sjetit kak se to stručno zove.:rolleyes: nešto na v...

varicocela

Stana
02.07.2006., 17:58
sve može ali jajca NEDAM

Shpaolin
02.07.2006., 23:10
Mene su prije par mjeseci poceli boljeti testisi, prvo jedan par dana, pa drugi.Tupa , duga i uzasna bol bez prestanka.I kako to nije prestajalo boljeti, otisao sam kod urologa na pregled i nakon parminutnog pregleda rekao mi je da je sve u redu,kao mlad sam i imam povremenu napetost u testisima :)
Znam da nisam imao isti slucaj kao tvoj, ali bih ti preporucio da slobodno odes urologu na pregled, jel i da je ono najgore bolje ti je doci na vrijeme,nego poslje imati jos veca sranja...

decec
02.07.2006., 23:26
pa kaj nije normalno napipati taj splet žila u testisu??
a bol može biti od povremene napetosti. kud odmah na karcinome, ljudi?

35551
02.07.2006., 23:32
To ti je 100% rak mozga...

Shpaolin
03.07.2006., 15:48
To ti je 100% rak mozga...
Koje kreten...:kava:

MilaMalaPlava
03.07.2006., 16:36
Ja pak mislim da je kretenski postavljati ovakvo pitanje na forum.
Pa nisu forumaši babe gatare da u kristalnoj kugli vide njegovo jaje i odmah postave dijagnozu i preporuče liječenje. :rolleyes:

MilaMalaPlava
03.07.2006., 16:37
Milsim, ni doktori ne postavljaju dijagnoze preko telefona ili maila - neka ode lijepo doktoru i pokaže problem.

Shpaolin
03.07.2006., 21:06
Ja pak mislim da je kretenski postavljati ovakvo pitanje na forum.
Pa nisu forumaši babe gatare da u kristalnoj kugli vide njegovo jaje i odmah postave dijagnozu i preporuče liječenje. :rolleyes:

Gle covjek se zabrinuo i postavio pitanje na forumu zbog toga, a ti ako to smatras kretenskim nemoras citati a kamolo odgovarati

35551
06.07.2006., 16:16
Gle covjek se zabrinuo i postavio pitanje na forumu zbog toga, a ti ako to smatras kretenskim nemoras citati a kamolo odgovaratiMoj kretenski odgovor je bio na vaše još kretenskije, a autor nek se lijepo obrati doktoru. Svašta li se ovdje da pročitati...:rolleyes:

dennis_9
09.03.2007., 17:27
Bio sam na nekim stranim sajtovima i citao sve i svasta i mnooooogo se uplasio, jer sam svasta u glavi pomislio. Imam problem tj. kao neko zadebljanje onog kanala koji vodi do testisa (kao neka relativno deblja meka zila). Testis me ne boli, vec samo to. Ovih dana (tacnije danas i juce) osecam i kao neki bol 5-6 centimetara iznad u stomaku, ali taj bol je nekako tup (ili tupa, kako hocete), znaci ne smeta mi mnogo.Prije neko vece sam pred spavanje nesto dirao da vidim gde me tacno boli i malo sam jace to stezao taj dio te zile i zaboljelo me je. Cak sam se i probudio i osetio bol. Ali cim sam ustao i malo prosao bol je nestala. Mozda kod mene ovo malo duze traje iz razloga sto samo na stomaku spavam pa vjerovatno svaku noc vrsim pritisak na to i iritiram, sve je počelo otkad spavam bez donjeg rublja. Ne znam...hvala:eek:

Starlight
09.03.2007., 18:34
Vrati donje rublje pa možda prođe :)
Možda limfni čvor,možda kila,a možda ne.
Pa jesi se javio doktoru na pregled?

dennis_9
09.03.2007., 18:44
to je počelo prije 3 dana danas sam počeo piti uvin čaj jer sam pročitao na internetu da je možda neka upala...ako ne prođe kroz par dana onda ću na pregled morat otići

dennis_9
09.03.2007., 18:45
jel tko imao slična iskustva??

Skattemus
09.03.2007., 18:46
nemam ja al znam tko ima:)
i ne moze se nikako otkrit sta je,onak tupa bol u testisu pa predje na trbuh i cak nekad u donji dio bedara

kod osobe koju ja znam da to ima je problem sto ima samo jedan testis,drugi je puno manji pa su doktori rekli da je mozda radi balansa
jel ti se javlja bol tokom odnosa?

sarkom
09.03.2007., 19:06
Vjerojatno se radi o boli koja je izazvana nečim "mehaničkim" pa stoga nebi trebao biti zabrinut;) no ako bol potraje svakako doktoru.
Po ovome napisanome nije ništa hitno(vjerojatno će proči i bez posjeta doktoru) no ako potraje neko vrijeme (recimo 7 dana) svakako do doktora.
Inače deblja relativno meka žila je potpuno normalna stvar;) koja se zove bulbouretralni kanal (na svim penisima je ima samo nekada zna biti jače izražena pa i zaboliti kada se spava bez donjeg rublja;)
Nema razloga za brigu.:top:
Bol u predjelu trbuha i može i ne mora imati veze s tim no ja osobno mislim da si i sam dao odgovor kako to riješiti.Natrag u gače:top:

Skattemus
09.03.2007., 19:12
sogor je isao i kod doktora pa su muradili i scan i uzorak i statijaznam
i nisu nasli nista
a bol nije prestala,sad vec 7 mjeseci

sarkom
09.03.2007., 19:28
E sada ova priča kod tvojeg šogora je drugačija. :eek: ako bol traje 7 mjeseci i ne nađe se uzrok to je jasno da treba pod hitno mjenjati specijalista urologa;) ili tražiti vrlo jasan pismeni nalaz uz dodatna usmena pojašnjenja

ante dumbledore
09.03.2007., 23:07
al za "žila" jel to na penisu?mislim da nisi preciziro il možda na preponi?ako je na preponi, onda stavi ruku na to područje i nakašlji se da javi ima li kakvih promjena tijekom kašlja...otherwise neodređena bol u testisu ne mora biti niš ozbiljno

gleme1
10.03.2007., 00:02
e jel ima ikakve veze ako je jedan testis spusteniji malo od drugog?

sarkom
10.03.2007., 03:42
Zavisi koliko godina imaš ;) no ovak odokativno nebi to trebalo biti nekej važnog;).Popipaj si samo dali su oba dva testisa u skrotumu(onoj kožnatoj vrečici;) pa ako su oba dva unutra sve je potpuno ok.:top:

MilkyWay
10.03.2007., 08:51
To ti se događa na lijevom ili desnom testisu?

samoborec
10.03.2007., 09:07
http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/panorama/clanak/art-2006,11,30,boris_dezulovic,52714.jl

sinaman
10.03.2007., 09:25
Imaš varicocaele, tj. proširene vene. To treba operirat prije ili poslije. Sigurno se radi o lijevom testisu gdje je to učestaliji problem..

normall
10.03.2007., 10:52
Testis me ne boli, vec samo to. Ovih dana (tacnije danas i juce) osecam i kao neki bol 5-6 centimetara iznad u stomaku, ali taj bol je nekako tup (ili tupa, kako hocete), znaci ne smeta mi mnogo.

....ne bih te htio uplašiti, no kod tumora testisa testis ne boli, već se bol javlja u stomaku i tup je, biti će sve jači tj. više će te boljeti.
..zato, hitno urologu, da odbaciš takovu mogućnost.

Skattemus
10.03.2007., 13:35
E sada ova priča kod tvojeg šogora je drugačija. :eek: ako bol traje 7 mjeseci i ne nađe se uzrok to je jasno da treba pod hitno mjenjati specijalista urologa;) ili tražiti vrlo jasan pismeni nalaz uz dodatna usmena pojašnjenja

bas je bio kod doktora prije tri dana
specijalista

slusaj kaj su rekli - eto,mozda je radi balansa jer je jedno vece a jedno manje
mi cemo pogledat uzorak ako se ne javimo za 14 dana onda na zalost ne mozemo pomoci:eek: :eek: :eek: :eek:

i danas mu doslo pismo

postovani
obavjestavamo vas da se vas uzorak zagubio pa molimo da ponovite test:rofl: :rofl: :rofl:

MilkyWay
10.03.2007., 15:31
U takvim je slučajevima najčešći uzrok boli varikokela. Tipično je lijevi testis manji i boli vena iznad lijevog testisa. Stvar je čisto anatomije. Ta se vena pod oštrim kutom račva u trbušnu šupljinu i u dosta muškaraca je tu problem. Problem nastaje dosta rano, odnosno može se otkriti već u pubertetu, a bolovi se javljaju kasnije, uobičajeno nakon 25-te godine.

Bol kao bol nije ništa posebno. Urolog kad sumnja na varikokelu uobičajeno traži da se napravi 10 ili 20 čučnjeva, da žila dobije malo krvi. Ponekad se osjeća i pulsiranje tik uz taj lijevi testis.

Stvar nije opasna, osim što u znatnijoj mjeri može narušiti plodnost i biti bolna...

sarkom
10.03.2007., 18:17
U svezi denisa smatram da ipak nije riječ o varikokeli.;)
Denis spominje kanala koji vodi do testisa (kao neka relativno deblja meka zila). Ako sam dobro skužila riječ je o o tome da denis priča da je ta "žila" kaj sam več pisala na penisu.Testisi su spomenuti samo u kontekstu
No premalo je podataka a i Denis se ne javlja.

Skattemuss pa gdje se ipak rade te pretrage:confused:
Bolnica ,grad, država, specijalist???

dennis_9
10.03.2007., 21:08
ne znam sto da kazem...pričekat ću nekoliko dana da vidim kako će reagirati..možda zbog nepravilnog spavanja osjećam tu "bol" naime boli me dio leđa prema preponama ponekad me zaboli i lijeva strana..a danas sam napravio samopregled nema ništa što bi mi moglo biti sumljivo,mene testis uopće ne boli,radi se o mojoj desnoj strani pročitao sam toliko stvari na internetu da sam se prepao hrpa rakova i tumora...
ne znam dali ste što razumili,samo mi recite nakon koliko vremena da se javim urologu po vašoj procijeni??

ante dumbledore
10.03.2007., 21:59
rekao si da bol ide od leđa?onda treba posumnjat na kamence u mokraćnom sustavu

kishobran
10.03.2007., 22:26
Ma može bit svašta, ali vjerovatno ništa opasno. Najgore ti se bedirat, misleći da imaš raka. U tom slučaju bi ti jajce nateklo i osjeto bi neku kvržicu, a mislim i da nebi boljelo. Tako ćeš se samo iživcirat i nećeš moć normano funkcionirat.
Između ostalog treba sumnjat i na slijepo crijevo koje se također može reflektirat na različitim mjestima. Zato kad osjetiš bolove fino jedan toplomjer pod pazuh, a drugi u dupe i ako je razlika veća od 1 stupanj pravac hitna.
Za sve ostalo samo prati situaciju i reagiraj po potrebi. Preventivno možeš napravit krvnu sliku i ultrazvuk abdomena pa će se možda nešto iz toga izvuć.
Imao sam slične simptome zadnjih mjesec dana. Ultrazvukom mi je utvrđen kao početak nekakve kile i samo mi je rečeno da se pazim i ne dižem teške terete. A to mi je i počelo par dana nakon što sam nosio neke police od 40kg uz stubište.
I nemoj pit uvih H bez potrebe. Tj. nemoj da ti internet bude doktor!

anindol
10.03.2007., 23:43
bol u testisima može bit da nešto nije u redu sa prostatom i io je refleksna
bol od prostate najbolje je otić kod urologa na pregled

Skattemus
10.03.2007., 23:53
U svezi denisa smatram da ipak nije riječ o varikokeli.;)
Denis spominje kanala koji vodi do testisa (kao neka relativno deblja meka zila). Ako sam dobro skužila riječ je o o tome da denis priča da je ta "žila" kaj sam več pisala na penisu.Testisi su spomenuti samo u kontekstu
No premalo je podataka a i Denis se ne javlja.

Skattemuss pa gdje se ipak rade te pretrage:confused:
Bolnica ,grad, država, specijalist???

danska,nije kod nas
ja sam odlucila ga poslat u zagreb na pregled
ovi nisu normalni

e a kaj s tim cucnjevima,jel se smanji bol ako napravi cucnjeve?

ante dumbledore
10.03.2007., 23:56
kishobran je fino izložio osnove dif,dg. ali s obzirom da bolovi nisu jaki i traju dulje vrijeme apendicitis nije baš vjerojatan, al svakako uraditi UZV, al to sva dijagnostička pomagala slijede nakon pregleda urologa.dakle k doktoru

Skattemus
10.03.2007., 23:57
kishobran je fino izložio osnove dif,dg. ali s obzirom da bolovi nisu jaki i traju dulje vrijeme apendicitis nije baš vjerojatan, al svakako uraditi UZV, al to sva dijagnostička pomagala slijede nakon pregleda urologa.dakle k doktoru

kod mog sogora ultrazvuk nije nista pokazao,meni nije jasno kako netko moze imati bol 7 mjeseci a oni kazu da je to balans!

sarkom
11.03.2007., 06:40
ok Denis sada si tu dobio masu mogučih dijagnoza:rolleyes:Osobno mislim da si potpuno zdrav:top:
Sigurno da smiriš sebe i da sve bude po pravilima otiđi do urologa i objasni o čemu se radi.Sada dali češ otići u ponedjeljak ili za 10 dana nije toliko ni bitno no otiđi čim prije prvenstveno da dobiješ eventualnu dijagnozu i da zaboraviš
na ono kaj si pročital na netu;)

Za Skattemus sigurno je potreban pregled,dijagnostika i jasno napisani nalaz.
Bol može biti i psihosomatska dakle ne mora se raditi o nekom organskom uzroku no to neko treba i napisati i poraditi na liječenju.

robinhood007
30.03.2007., 22:12
Ovako, imam po testisima neke tockice, kao mali pristici, ali nisu crveni i sve mi se cini da mi se to iz dana u dan siri...Moze li netko odg.ako je imao slicnih problema....unaprijed zahvalan

sarkom
31.03.2007., 08:59
Malo detaljnije pokušaj pojasniti. Ovak odokativno;) ništ zabrinjavajučeg no koliko godina ti je koliko dugo traju "prištići" itd.

ante dumbledore
31.03.2007., 13:32
te kakvih si seksualnih navika?koristiš li zaštitu i kakvu ako si sexualno aktivan?jesi koristio neke lijekove u zadnje vrijeme, bilo kao tablete il lokalno?

robinhood007
01.04.2007., 20:34
zastitu uvjek koristim a sto se tiche tableta nisam vec dugo pio nista...a sto se tice malo jacheg objasnjenja nema ga, jer samo vidim te tockice i nekada proizvode svrbez

goca92
02.04.2007., 17:06
Ovako, imam po testisima neke tockice, kao mali pristici, ali nisu crveni i sve mi se cini da mi se to iz dana u dan siri...Moze li netko odg.ako je imao slicnih problema....unaprijed zahvalan

ako mislis na malene bjelkaste tockice na testisima imam ih i ja i to u velikoj kolicini.Nisu bas vidljive,ali kada se malo bolje zagledas primjetis ih.Imam ih i po penisu(cijevi),nisam bio kod doktora ali to je neki osip ili takvo nesto u glavnom ja mislim bezopasno.

baboon
03.04.2007., 08:04
ako mislis na malene bjelkaste tockice na testisima imam ih i ja i to u velikoj kolicini.Nisu bas vidljive,ali kada se malo bolje zagledas primjetis ih.Imam ih i po penisu(cijevi),nisam bio kod doktora ali to je neki osip ili takvo nesto u glavnom ja mislim bezopasno.

Misliti je drek znati!!! Odite fino urologu ili doktoru opće prakse i oni će vas uputiti što dalje. Ovak vam nitko ne može davati nikakve dijagnoze i je li nešto opasno ili ne. Osim možda nekakvih savjeta ili iskustava!

Johnny B.
03.04.2007., 17:46
Koliko sam ja upoznat sa time, to su u pitanju površinske žlijezde koje su na tim mjestima vidljive zbog tanke kože. Nešto slično se nekim ljudima pojavljuje i oko očiju. Tako da nebi trebalo biti ništa opasno :)

Dado_23
03.04.2007., 19:16
Imam ih i ja, uz ostala dobrocudno-dermatoloska cuda koja su me snasla...
Zljezde ilti sebaceous glands, uglavnom full bezopasno tak da se nemoras brinut. Kolicina i velicina(nema tu pravila) mogu varirat od osobe do osobe kao i mjesta gdje se nalaze na tijelu.
90% su sanse da je to u pitanju jer nije ti to rijetka pojava, al ak bas oces bit siguran odes dermatologu.
Ja sam otiso, odradio najkraci moguci pregled zamisliv i dobio svoj mir.

Da je bilo kaj drugo, vjerovatno bi te bolilo, krvarilo i opcenito izgledalo malo "zlocudnije". Jaja i ostali djelovi tijela znaju zasvrbit svakog, poceses se operes i gotovo.

Na curama ih najcesce mozes primjetit na bradavicama ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Sebaceous_gland
www.sebaceous-prominence.com

sneak
12.04.2007., 15:48
imam 21god.
i ja sam se jučer malo prepao.
boli me u testisu ta žila (ta šta je malo zadebljana) i odma misli o tumoru...
tek me to boli 2 dana.pa sam si mislio jel može bit od vježbanja, trbušnjaka, općenito od naprezanja? prestajem išta fizički radit pa ak neće bit promjena za 3-4dana odo ja doktoru:confused:
a inače mi je ko malom odstranjen lijevi testis, tak da mi je ovaj zlata vrijedan:o

Baya_Rober
13.04.2007., 23:30
ja sam zbog bezvezne upale zaglavi proslo ljeto 10 dana u bolnici....primao sam po 2 injekcije na dan u nogu i u venu...sve je pocelo bezezleno.....bio sam na moru taj dan sa ekipom i sve je bilo normalno....i ujutru oko 7 me je probudila jaka bol okretao sam se jedno sat i rjesio ici kod doctora koji me je zadrzao u bolnici....sad normalno funkcionisem sve je ok mada me ponekad prekine blaga bol koja traje po par minuta......otidji kod doctora dok ne bude kasno....

Vermox
16.04.2007., 22:19
najvjerojatnije je varikokela!aj bok

lucky-strike
20.04.2007., 20:33
znači zadnja 2 puta kad sam igro nogomet, na sredini utakimce me počmu užasno bolit jaja, prije mi to nije bilo, i kad se ohladim baš jedva hodam, priznajem da me je strah da imam neki tumor, ili jednostavno zahrđalost.

BoyToy
20.04.2007., 20:40
To je isto bilo jednom frendu...dugo je trpio bolove, strasna agonija...umro je od tumora prostate

gleme1
21.04.2007., 00:59
boy toy mogu ti rec da si mu bas pomogao/pomogla s time...

care ako te nastavi bolit idi u doktora jedino rjesenje, preko foruma te nitko nece izlijecit niti ces dobit tocnu diagnozu, mozes samo skupit pun kurac panike

Ishtar Dark
21.04.2007., 11:35
Ja sam umro od smijeha na boytoyev post. Ne bi trebalo bit komično, al ono... Koja utjeha. :zubo:

I da, gleme dobro kaže. Može bit da te jednostavno jaja bole od svih tih naglih kretnji (posebno ako ne nosiš... podršku), a može bit nešto puno gore. Odi u doktora, pretrpi malo neugodnosti i možda si spasiš život. Rak testisa je jedan od najlakših za liječit ako ga se rano otkrije.

smucek
22.04.2007., 18:18
To je isto bilo jednom frendu...dugo je trpio bolove, strasna agonija...umro je od tumora prostate

ti stvarno nisi normalan

goca92
22.04.2007., 18:56
Brate nemoj se obazirati na ovo sto govori boy toy jer to nije istina.Ovo njemu sluzi za zajebanciju.Ako ima 14-15 godina to ti je sasvim normalno i nema potrebe ici doktoru.Ako si neko drugo godiste vidi hoce li te to vise boliti,a ako nastavi otidi doktoru.Ti si to vjerovatno istegnuo ili tako nesto.Budi bez brige.Danas kada covjeka bilo sto zaboli svi odmah kazu tumor.Neznam sta nam je.Koliko pesimizma.Slazem se da treba biti na oprezu ali ipak opustite se malo...

BoyToy
23.04.2007., 12:30
Sta je istegnuo? Testis?

dinamovac15
23.04.2007., 12:40
Brate nemoj se obazirati na ovo sto govori boy toy jer to nije istina.Ovo njemu sluzi za zajebanciju.Ako ima 14-15 godina to ti je sasvim normalno i nema potrebe ici doktoru.Ako si neko drugo godiste vidi hoce li te to vise boliti,a ako nastavi otidi doktoru.Ti si to vjerovatno istegnuo ili tako nesto.Budi bez brige.Danas kada covjeka bilo sto zaboli svi odmah kazu tumor.Neznam sta nam je.Koliko pesimizma.Slazem se da treba biti na oprezu ali ipak opustite se malo...

Oprosti, ali bol u tom predjelu nakon neke sportske aktivnosti definitivno nije normalna u bilo kojoj dobi! I definitivno treba otići liječniku! Slažem se da ljudi pretjeravaju, al ja definitivno ne bi trpio ruptura aduktora, zato što sam pročito na postu da je takva bol normalna i da ne dižem paniku!

goca92
23.04.2007., 15:37
Oprosti, ali bol u tom predjelu nakon neke sportske aktivnosti definitivno nije normalna u bilo kojoj dobi! I definitivno treba otići liječniku! Slažem se da ljudi pretjeravaju, al ja definitivno ne bi trpio ruptura aduktora, zato što sam pročito na postu da je takva bol normalna i da ne dižem paniku!

ok slazem se i ja sam veeeliki dinamovac.

MilkyWay
23.04.2007., 19:05
ok slazem se i ja sam veeeliki dinamovac.

Dečko je napisao sasvim ispravno. Zašto ga omalovažavaš? To može biti mehaničko oštećenje.

unknown8
08.06.2007., 10:09
Imam 17,5 godina i imam problema s testisima. Jedan testis mi je manji od drugog. Nisu jednake veličine.
Kad sam bio klinac (kojih 8-10god.) bio sam kod doktora koji je rakao da će se to s vremenom popraviti, no očito nije.
A sada mi je malo bed ić kod doktora, a opet mi nije svejedno.
Molim Vas da mi pomognete i kažete što da radim?:confused:

Michaela
08.06.2007., 11:01
Imam 17,5 godina i imam problema s testisima. Jedan testis mi je manji od drugog. Nisu jednake veličine.
Kad sam bio klinac (kojih 8-10god.) bio sam kod doktora koji je rakao da će se to s vremenom popraviti, no očito nije.

To je, mislim, normalno?!?! Ne treba se uzrujavati. Bitno da se ne radi o nekakvoj otečenosti i neprirodnoj veličini.

Skočkica
08.06.2007., 11:36
Ajme, Ne zabrinjavaj se, pa to je normalno, to čak i ja znam..:kokice:

unknown8
10.06.2007., 17:08
HVALA VAM, ali
dali bi me mogli malo bolje uvijeriti da je to normalno, vjerujem ja vama ovako, jer su riječi ohrabrujuće i to je za svaku pohvalu, al ja nevjerujem baš i sebi, kad to vidim??

Blondy-ri
10.06.2007., 17:18
joj daj, ajde nađi nekoga kome su oba jajca ista, nema takvog, prema tome jaja su ti normalna i ne zabrinjavaj se :zubo:

unknown8
10.06.2007., 18:14
Ajme, Ne zabrinjavaj se, pa to je normalno, to čak i ja znam..:kokice:

HVALA:kiss: ti na ohrabrujućim riječima, no kako ti to točno znaš, jer mene to ipak zabrinjava??:confused::brukica:

pionir
10.06.2007., 18:25
meni jedno malo više visi od drugog....al oplošje im nisam mjerio

futrola
10.06.2007., 18:31

Bok! Ovako,
Lijevi testis je u pravilu uvijek više spušten nego desni, lijevo pluće se nalazi u razini šestog torakalnog kralješka dok se desni nalazi u razini petoga, bubrezi isto nisu u jednakoj visini....
Nema potrebe da ti sada nabrajam.
Uglavnom udahni duboko i ne obaziri se na to dokle god te ne boli i ne stvara problem. :top:

teniska loptica
10.06.2007., 19:52
hm, ne bih htjela plašiti...ali ako je jedan (obično lijevi) testis, povećan...to može biti varikokela (laički rečeno...pregrijavanje jaja zbog velikih krvnih žila koje idu u njega---nisam stručnjak, ne čupajte kosu nad objašnjenjem)...to se javlja, koliko znam, kod svakog 20. momka (nije tako rijetko)...a liječi se operacijom (koja traje manje od pola sata, odmah te puste doma)

dado_ri
18.06.2007., 10:22
Može odgovor ako se nekom još ovako nešto događa....
Kad se cura i ja onako napalimo...recimo negdje na otvorenom...pa onda naglo prekinemo i nastavimo šetnju...počinjem osjećat bolove u testisima...i to poprilične...????
Zna netko nešto o tome....???

Veky
18.06.2007., 12:31
Da, normalno...
Ne poteži oružje ako nisi spreman iz njega i pucati. Ukratko :D

Magaratz
18.06.2007., 23:04
JA SAM PRELEZAO UPALU PROSLE GODINE U LJETO I OD TADA MI LIJEVI VECI OD DESNOG.....

polly
19.06.2007., 08:17
.......................

za milog Boga ne deri se toliko :rolleyes:

Ivan88
03.07.2007., 16:57
kod mene je ista stvar. lijevi testis više visi od desnog. kad sam to prvi puta uočio prestravio sam se, al me bilo strah ici kod doktora. nemam problema s tim, sve je ok. moram priznati da mi je lakše zbog vaših komentara. eto..hvala:)

Barba
16.07.2007., 05:11
Pri rođenju sam imao nespušteni testis koji sam operirao u drugoj godini života i vratio u normalan položaj.
Sve je bilo OK dok nisam slučajno primjetio tamo negdje oko desete godine da mi desni testis nedostaje,tada sam mislio da to nije nikakav problem dok nisam saznao donedavno da je to vrlo opasno.
Ako je neko čuo za ovaj problem ili zna nešto o tome volio bih da nešto napiše o tome HVALA.

Mindy
16.07.2007., 05:37
primjetio tamo negdje oko desete godine da mi desni testis nedostaje,tada sam mislio da to nije nikakav problem dok nisam saznao donedavno da je to vrlo opasno.
Ako je neko čuo za ovaj problem ili zna nešto o tome volio bih da nešto napiše o tome HVALA.

čula sam i čitala mnogo o tom problemu,,,
mogu ti reći jedino da budeš hrabar u situaciji u kojoj si se zatekao,,,
svakako da si začuđen, a možda i u šoku, uostalom ko ne bi bio:confused: ,,,
ono što ti hoću reći da ne trebaš očajavati već se trebaš smiriti i
poraditi na sebi,,,
i izgraditi neke druge vrijednosti koje će privući ženu toliko
da joj taj (pretpostavljam) sitan:confused: detalj uopšte ni ne upadne u oko:) ,,,
srečno mladiću:top:

Alfa69Romeo
16.07.2007., 16:30
Pri rođenju sam imao nespušteni testis koji sam operirao u drugoj godini života i vratio u normalan položaj.
Sve je bilo OK dok nisam slučajno primjetio tamo negdje oko desete godine da mi desni testis nedostaje,tada sam mislio da to nije nikakav problem dok nisam saznao donedavno da je to vrlo opasno.

:eek: ne razumijem, kak ti je nestao testis? :eek:

Barba
16.07.2007., 16:58
:eek: ne razumijem, kak ti je nestao testis? :eek:

To se i ja pitam jednostavno je nestao ali u toj dobi nisam ništa znao o tome i nisam smatrao da je toliko opasno!
Slučajno sam doznao da je veoma opasno ako testis ostane u trbušnom predijelu tijela jer su moguće razne zloćudne bolesti.

VTi underhood
16.07.2007., 17:27
To se i ja pitam jednostavno je nestao ali u toj dobi nisam ništa znao o tome i nisam smatrao da je toliko opasno!
Slučajno sam doznao da je veoma opasno ako testis ostane u trbušnom predijelu tijela jer su moguće razne zloćudne bolesti.

Moj savjet je da odeš do urologa da te pregleda i da se posavjetuješ s njim... ovako preko foruma nećeš ništa pametno doznat što već i sam ne znaš...

On će najbolje znati što treba napraviti kako bi sve i dalje bilo kako treba...

Samo hrabro i nemoj razmišljati negativno:top:

Mindy
16.07.2007., 17:40

ma ne more biti tako strašno,,,
to je neko htio da te plaši samo,,,

razumijem te da si sad u šoku,,,
osjećaš se potrešen u sebi, ne znaš jednostavno kako dalje:confused:
al samo se smiri i sve prepusti slučaju,, ne razbijaj glavu pitanjima kad ne znaš da odgovoriš,,,
najbolje da pustiš vreme da prođe,, možda se opet jednostavno pojavi:):confused::)

VTi underhood
16.07.2007., 17:55
ma ne more biti tako strašno,,,
to je neko htio da te plaši samo,,,

razumijem te da si sad u šoku,,,
osjećaš se potrešen u sebi, ne znaš jednostavno kako dalje:confused:
al samo se smiri i sve prepusti slučaju,, ne razbijaj glavu pitanjima kad ne znaš da odgovoriš,,,
najbolje da pustiš vreme da prođe,, možda se opet jednostavno pojavi:):confused::)

Mislim da oko ovog problema ipak treba malo više ozbiljnosti i pažnje posvetiti...

Takve stvari zahtijevaju mišljenje stručnjaka a ne forumska naklapanja jer ipak nije riječ o zanoktici...

2Barba

Ponavljam, na tvom mjestu bi otišao na pregled kod urologa i posavjetovao se s njim što napraviti...

ne treba raditi paniku, ali ne treba niti zanemarivati to...

ženica
16.07.2007., 18:04
Mislim da oko ovog problema ipak treba malo više ozbiljnosti i pažnje posvetiti...

Takve stvari zahtijevaju mišljenje stručnjaka a ne forumska naklapanja jer ipak nije riječ o zanoktici...

2Barba

Ponavljam, na tvom mjestu bi otišao na pregled kod urologa i posavjetovao se s njim što napraviti...

ne treba raditi paniku, ali ne treba niti zanemarivati to...

potpisujem :kava:,,,
ne treba paničariti za bezveze,,,

Zlokotlokrp
16.07.2007., 18:15

Lijevi je svo vrijeme bio gdje treba? A desni ti je spušten operacijom,
pa negdje nestao? Svakako odi urologu, mogao bi ultrazvukom potražiti
po trbušnoj šupljini gdje se taj desni zagubio :cool:

Nespušteni testis (pa i operirani) je faktor rizika za rak testisa, relativno
rijetku bolest, ali najčešći rak u mlađih (15-35) muškaraca. Ne trebaš
paničariti, r.t. je potpuno izlječiv u 95-98% slučajeva čak i kad se
kasno otkrije, ali trebaš posjetiti urologa!

Alfa69Romeo
16.07.2007., 18:45
ne treba paničariti za bezveze,,,

o čemu ti to pričaš? :rolleyes:

bezveze :eek: čovjeku je nestao testis a tebi je to bezveze :eek:

petrucci_music man
02.06.2008., 22:50
Kao prvo, pozdravljam vas i molim da ovome pristupite ozbiljno. Imam 14 godina i želim čuti vaša iskustva, mišljenja i savjete
Evo, ispričat ću vam sve kako bih i ispričao doktoru.
Prije 4 mjeseca, točnije 24.1., dogodilo mi se nešto neugodno: sjedio sam za kompjuterom kao i sad, ali dok sam se odmaknuo, osjetio sam veliku bol u lijevom testisu, pasjemeniku i u trbuhu. Bol je trajala kratko i bila je najintenzivnija u lijevom pasjemeniku. Tada sam shvatio da sam sjeo preblizu kompjuteru i hlače su mi pritiskale testis. Mislio sam da je to bezopasno jer je bol prestala. (neznam ima li dalje navedeno veze s prethodnim)
Bol je prestala na 2 mjeseca, ali u međuvremenu sam osjetio nelagodu u gaćama i osjećao sam da me lijevi testis smeta i trebao sam ga katkad poravnati (što je prilično neugodno u školi npr:D). Krajem ožujka, opet sam osjetio bol i bol se javila još krajem travnja. Počelo me boljeti odjednom, bez prethodne iritacije i pojavljivala se u pasjemeniku.
Izvana se ništa ne može vidjeti, ali opipom osjećam da su mi pasjemenik i sjemenovod malo podebljani.
Mislim da nemam više ništa za dodati.
Postoji li mogućnost da je to samo faza u pubertetu?
Čuo sam za varikokelu, ako bi to mogao biti problem.
Molim vas za pomoć!

evelyn
03.06.2008., 10:48
Pravac urolog:) Nitko ti ne može točno reći šta ti je,jedino urolog.

petrucci_music man
03.06.2008., 20:56
hehe, ići ću ja doktoru, samo sam htio pitati jer ipak, nije mi svejdno da mi neki nepoznati lik gleda po jajcima :D
a i htio sam znati što mogu očekivati

Raiden
03.06.2008., 22:08
Nije to do puberteta. Ti ne možeš zaključiti šta je zadebljanje. Inaće je preporuka da se ne nose uske stvari oko testisa i davno je poznato da jeans hlače utiču na rak testisa. Stoga idi urologu koji je vidio hiljade penisa do sada, tako da ga tvoj neće plaho uzbuditi, a najvjerovatnije neće ništa ni dirati, nego te poslati da praviš nalaze. Ukoliko imaš pubične dlake ošišaj ili obrij ih prije odlaska urologu.

zvonac_1
03.06.2008., 22:19
Znaći u to spada i da je nije poželjno nosit uske bokserice?

Raiden
03.06.2008., 22:24
Sve što testise tjera da se uvlače unutra tj. nazad nije dobro. Oni trebaju da slobodno vise ili ako su manji da normalno stoje, bez pritisaka.

zvonac_1
03.06.2008., 22:35
Ma pitam zato kaj,baš ne prakticiram one široke bokserice(di ti navodiš da"Oni trebaju slobodno visjet"),pa sam zato postavil pitanje u vezi bokserica pošto nosim onak dost uske....

petrucci_music man
04.06.2008., 20:51
dok nosim široke bokserice onda osjećam smetnje, a dok nosim uske onda mi je ugodno i ne osjećam opterećenost:ne zna:

Lebron23
13.07.2008., 13:03
Poz svima.
Imam jedan problem. Prvo,lijevi testis mi je manji i meksi od drugog testisa i udarac u desni testis vise boli nego udarac u lijevi. (Bavim se sportom pa sam to vec imao priliku testirat mali milijun puta)

Da li je to normalno?

Lebron23
13.07.2008., 16:20
Ajmo decki i cure,pomagajte..

Ivanicapeca
13.07.2008., 19:00
Normalna je pojava asimetrija. Ipak, ak imaš neke dvojbe i muči te to, odi kod dr na UZV pregled. Treba slušati svoje tijelo, jer nam ono često puta alarmira da nešto nije ok.
Vjerojatno je sve ok.

Lebron23
13.07.2008., 23:57
Hvala na odgovoru!

Muski dio,ima ko kakva iskustva?

I_GnR_I
30.08.2008., 11:51
događa mi se prije ili tijekom erekcije,što bi to moglo biti???

Gutaperka
30.08.2008., 12:18
događa mi se prije ili tijekom erekcije,što bi to moglo biti???

da nije u pitanju sindrom punih jaja (http://www.sexation.info/hr/ekstra/hm-zanimljivo/sindrom-punih-jaja/)?

Kazo
30.08.2008., 13:01
Vjerovatno i sam znaš šta treba. Otići urologu.
Ako želiš mogu ti ja reći.... ma nije ti ništa ...spavaj mirno.... i ignoriraj problem.
No problem će i dalje biti tu.

Uzmi uputnicu i nek urolog pogleda šta je.

Joj... kako je dobro drugima djeliti savjete :)

I_GnR_I
30.08.2008., 17:29
ako je netko imao iskustva molim da napiše,hvala

ReforMatori
20.12.2008., 12:05
hej dečki možete popipati testise, točnije desni testis skroz lijevo, i vidjeti osjećate li pod prstima "nešto", da znam oću ić u doktora ili je ovo normalno.

tnx

ajmemeni_2
20.12.2008., 12:27
hej dečki možete popipati testise, točnije desni testis skroz lijevo, i vidjeti osjećate li pod prstima "nešto", da znam oću ić u doktora ili je ovo normalno.

tnx

čuj kod mene nema ništa, odi urologu...i ja moram ali zbog urina...užas

Baya_Rober
20.12.2008., 21:25
idi docu

ggnore
28.12.2008., 13:59
Znaci ima par godina sam operirao varikokelu na lijevoj mošnji i nisam imao nikakvih problema bio sam uredno na pregledima i sve, medutim ima vec par dana osjecam tupu bol u lijevoj mošnji...

u cemu je problem?

ddukari22
28.12.2008., 21:02
ovako meni se to isto desilo sa 18g, žila na ljevom jajetu je bila zadebljana i bolila je na dodir isto tako bol se javljala na ljevoj strani abdomena,-ustanovljena je varikokela, operacija nije bila komplicirana i brzo sam se oporavio, oziljci nevidljivi jer je bilo laparoskopski , nakon toga sam bio miran oko 2god. a zatim se opet pojavilo, medjutim doktori kazu da nije varikokela nego da je to tako kako je. njih par i privatnici kao da se time ne žele zezati, popizdio sam, ocito vise nema dr. koji bi taj zahvat znali napraviti stručno, i da kazu da jos uvjek nema ljeka za neplodnost, od onda radim ultrazvuke, dajem uzorke urina i sperme ali nista bol se jos uvjek javlja.
hvala bogu po nalazima sam jos plodan, pa si vec razmisljam da napravim dijete, ali zene nezele i sve vole kontracepcijske pilule, zasu.

LJEK-jedini ljek protiv bolova sto su mi doktori rekli jest stavi si leda na jaje, jaja se ukrute žila povuče, prvih par puta neugodno ali se naviknes, a i spermiji se vise proizvode kad je hladnije.
jako dobro je popit na eks ujutro na tašte 2dl uvin h ili brusnice ili neke tekucine.
isto tako i meni jako pomaze kad sam vani jednu pivu na eks onda jos dvije nacugavanje, ali poslje nema boli, pisas ko avion i sve sljaka neko vrijeme kak spada.

oprez!!! nije dobro forsirati recimo svrsiti 3-4puta na dan, boli za popizdit, a nije dobro niti apstinirati dugo, vec svaki drugi dan jednom.
meni je vec par mj. ok ali sam cekam da se opet pojavi.

nadam se da sam svojim iskustvom nekom olaksa zivot. makar bi volio da se svi ljudi sa tim problemo okupe i porazgovaraju, jer ipak je to nase zdravlje i zivot. pa ako netko ima ideju? tema je super...

miks93
01.01.2009., 22:18
ja imam 15 godina i napipao sam kvrzicu, sto da radim?

CroMan132
01.01.2009., 23:34
dobro ga nasapunjaj :rofl:

Termination
02.01.2009., 01:21
ja imam 15 godina i napipao sam kvrzicu, sto da radim?

Pa ako ne nestane kad ga nasapunjaš, otiđi kod dr. Može bit svašta, može bit ništa. Može bit hernia, varicocela, hydrocela, spermatocela ili, rijetko, tumor. Prve četri bolesti nisu životno opasne, ali se po potrebi operiraju (ako smetaju).

Tvoj liječnik opće prakse će te uputiti dječjem kirurgu ili urologu. Oni će prvo pokušati isključiti tumor. To se pouzdano čini pomoću ultrazvuka i analize tumorskih markera (beta-HCG, AFP i LDH).

Računaj na to da su teška oboljena testisa rijetka (iako ne sve rijeđa) i da je izlječivost preko 95% (ako se otkrije na vrijeme). Čak je se izvukao i Lance Armstrong sa već poodmaklom fazom raka i metastazama.

Držimo ti fige. Bez panike. :top:

iain
25.06.2009., 21:42
Prosli tjedan sam otkrio da imam cistu na testesu sto me je zabrinulo. Svaki 6 mjeseci sam kontrolirao testise i prije cetri mjeseca nije bilo nista. Ovdje sam otisao kod doktora opce prakse i on je rekao da to nije nista ozbiljno da puno ljudi zivi sa cistom godinama i da bi trebao biti zabrinut samo ako pocne rasti. Ja sam zatrazio ultrazvuk, ali je problem sto se na ultrazvuk ovdje ceka mjesecima, a hitni slucajevi se primaju nakon 2 mjeseca tako mi je rekao doktor. Cistu na testesu ne smatraju hitnim slucajem.

Planiram doci u Hrvatsku u 8 mjesecu da uradim ultrazvuk i zanima me je li to vec kasno? Koliko je cijena ultrazvuka tamo? Ja li su tri i pol tjedna dovoljna za sve preglede?
S obzirom da sam gledao DR Oz na Oprah show on je rekao da ako se ciste ne ukloni na vrijeme da moze biti kasno i opasno.

Irska se nalazi na 40 mjestu po kvaliteti zdrastveni usluga u Evropi. Na 1 mjestu su u Evropi po broju oboljeli od raka te imaju 4 puta vise oboljeli nego Velika Britanija. Irska ima 4 milijuna stanovnika, a VB 80 milijuna.

Termination
25.06.2009., 22:39
Ček... kako znaš da je cista? Mislim, ako je onda stvarno nemaš razloga za bojazan... pusti dr oza i njegove pizdarije... ne bi da je čarobnjak iz oza... grrrrrrrrrrr

iain
27.06.2009., 02:01
Rekao mi je moj doktor da je cista. Stvar je u tome da se na testesu mogu pojaviti 4 vrste cista. Tri su dobrocudne i dadu se ukloniti, a cetvrta je karciogena i jako se brzo siri putem limfni zlijezda u tijelo. U 90 % slucajeva ljudi se oporave od ciste ako se opazi na vrijeme, i obicno se ona zna pojaviti ponovo tako da se na pregled treba ici svak tri mjeseca nakon uklanjanja prve ciste slijedeci pet godina.
Stvar je u tom da ne znam koju vrstu imam dok ne odem na ultrazvuk.

Termination
27.06.2009., 17:43
Nisu ti to ciste :D

Može bit spermatocela, varikocela, hidrocela ili tumor... samo spermatocela i hidrocela se mogu smatrati cistama...

cmatko
02.07.2009., 23:48
molim vas da mi na sljedece pitanje ozbiljno odgovorite.

U zadnje vrijeme osjećam nelagodu u lijevom testisu tj. poput osjecaja kad vas neko udari dolje, ali puno slablje, neki neugodni osjećaj.

Moje pitanje je jel to neki ozbiljni problem, ili samo jedna faza u mojoj godini?
( imam 16 g.) :confused::ne zna:

agent
03.07.2009., 03:00
možda je neka upala!

agent
03.07.2009., 03:00
ili previše drkanja!

rico hr
03.07.2009., 12:43
odi hitno urologu al fakat hitno nemoj se zaj...sa tim

Termination
03.07.2009., 17:19
molim vas da mi na sljedece pitanje ozbiljno odgovorite.

U zadnje vrijeme osjećam nelagodu u lijevom testisu tj. poput osjecaja kad vas neko udari dolje, ali puno slablje, neki neugodni osjećaj.

Moje pitanje je jel to neki ozbiljni problem, ili samo jedna faza u mojoj godini?
( imam 16 g.) :confused::ne zna:

Ne vjerujem da je išta ozbiljno... moguće nekakva cista... ali svejedno savjetujem da se javiš liječniku i odeš na pregled kod dječjeg kirurga da vidi jel se možda radi o kili i sl...

dragisagisa
12.07.2009., 14:13
imam 20 godina i pre dve tri godine mi se pojavio bol kod desnog testisa, u pocetku je bol bio redji a sada vec nekoliko dana imam bol ali ne non stop nego u razmacima. bol nije jak ali me ipak plasi, jos i da kazem da mi je levi testis veci od desnog i levi se nalazi vise pozadi, a desni napred. sta da radim?
unapred hvala!

Ivanicapeca
12.07.2009., 14:15
sta da radim i kako da se izlecim?
Odi u šumu do prvog bora ili bukve. Pročeprkaj oko njih. E tamo mora negdje biti zakopana kopačka. Uzmi rubac nevine djevojke, al da te ona ne vidi, zamotaj kopačku u rubac i stavi u gaće...

...a ima još jedna metoda, koja se pokazala najboljom, a to je da odeš do čike u bijelom sa stetoskopom oko vrata koji uvijek ima najbolji uvid u situaciju...a jesi biser:rolleyes:

Termination
12.07.2009., 15:12
imam 20 godina i pre dve tri godine mi se pojavio bol kod desnog testisa, u pocetku je bol bio redji a sada vec nekoliko dana imam bol ali ne non stop nego u razmacima. bol nije jak ali me ipak plasi, jos i da kazem da mi je levi testis veci od desnog i levi se nalazi vise pozadi, a desni napred. sta da radim?
unapred hvala!

Baš krasno... a da odeš urologu... neće ni on znat bez UZV-a i hormona a taman ćemo mi ovako na pogađe :D

hgh_fdlt
12.07.2009., 18:37
unapred hvala!

ovako na prvu - nije ništa ozbiljno, najvjerovatnije varikokela... http://www.medicina.hr/clanci/varikokela.htm

ali svakako moraš otići urologu što prije!

Termination
12.07.2009., 21:16
ovako na prvu - nije ništa ozbiljno, najvjerovatnije varikokela... http://www.medicina.hr/clanci/varikokela.htm

ali svakako moraš otići urologu što prije!

Da, najprije je varikokela u kombinaciji s hidrokelom. Uglavnom treba se javiti liječniku jer takve stvari mogu itekako zakomplicirat život. Varikokela se treba operativno ukloniti ako je prevelika i ako ima potencijal da uzrokuje neplodnost...

junot
21.08.2009., 04:20
dakle imam jedan problem, zapravo dosta veliki:confused:
na desnom testisu(tocnije nalazi se iznad) imam nekakvu tvorbu(kao kugla), nemam nikakve bolove, ni kad je opipam ne boli, odvojena je od tog desnog testisa znaci moze se pomicati, nije crveno ni upaljeno i velika je oko pola centimetra, da li se trebam zabrinjavati zbog toga? i sto bi to moglo biti' je li tumor ili neka druga bolest?!
molim vas odgovorite

BalkanBoy
21.08.2009., 10:00
Odi doktoru!

Može biti svašta i uglavnom se ne može znati što je dok se ne odradi specijalistički pregled!

Ivanicapeca
21.08.2009., 17:56
Liječnik će ti najbolje pomoći. Jedan pregled UZV bi ti mogao otkriti sve. Jako je važno da što prije to pregledaš, jer ako je nedaj bože što grdo, treba što prije početi s liječenjem.

mama panda
22.08.2009., 13:52
idi liječniku! možda je bruh(hernija, kila...)!

marvel_guy
09.11.2009., 21:18
Jučer sam premjetio nešto čudno na desnom testisu koji je inače manji od ljevog. Čudno je to što pri završetku testisa ona 'cjevčica' kao da je zadebljanija od ljevog. Ne prepipavam si često testise ali čini mi se da to nije prije bilo tak. Jel to sve normalno pošto sam još u pubertetu ili bih se trebao zabrinuti premda sam već sad? molim pomoć..hvala

P.S. i da, ne osjecam nikakvu bol. Da nisam napipo jučer nebi znao za to jos dugo sigurno.

iain
16.12.2009., 01:35
U 7 mjesecu sam otisao kod privatnika u Dublinu na ulrazvuk testesa koji me je kostao 120e i rekao mi je da imam samo jako prosirenu venu, ali da nemam cistu. Cijene u Irskoj za ultrazvuk su od 80-360e. Zavisi koliko zelite cekati.

U 8 mjesecu sam otisao kod privatnika u Banja luci i uradio ultrazvuk svi unutrasnji organa i testisa za 30e. Pronasao mi je ciste na obadva testisa velicine 1.5cm i 2,5cm. Ispostavilo se da nije tumor. Rekao mi je da prosirena vena moze uzrokovati neplodnost za godinu dvijee i da ne smijem nositi bokserice jer uzrokuju zagrijavanje testisa.

U 10 mjesecu sam ponovo otisao na zakazani ultrazvuk u drzavnu bolnicu koji sam cekao 6 mjeseci da dodem na red i rekli su mi da imam samo jednu malu cistu velicine 0.30 cm, sto pretpostavljam da su one dvije ciste bile vodene i pukle su nakon 4 mjeseca. Tada je nestao i bol.

iNsane_
18.12.2009., 19:51
Pozdrav svima, neznam da li postoji slicna tema, ako da izvinjavam se ali hitno bi mi dobrodosla pomoc. Naime, radi se prvo o mosnjama, na njima se nalaze, neznam kako da objasnim, ali isto ko neke bubuljice, miteseri ili sta vec, neznam ni sam, pokoja mala i 1-2 malo vece, i tvrde su te vece a manje se ponekad mogu istisnuti mada to vise ne radim, bio sam kod dermatologa i rekli su mi kao da su to ko ciste neke pa su me narucili na dermoskopiju, medutim javila mi se ko neka mala bol u testisima, pa sam otisao kod urologa pokazao i rekao da su mi rekli na dermatologiji da su ko ciste, ali urolog mi je rekao ma kakve ciste to je ATHEROMA (na uputnici pise Dg. Atheroma reg. sortii 1.sin..) i kao da je to ko neko masno tkivo, nemogu se sjetit tacno. Eh sad mene interesuje posto su to samo pogledom kao utvrdili, bez ikakvog opipavanja, interesuje me da li postoji neka mogucnost da je to nesto drugo, da li je neko imao slicnu iskustvo, ponekad mi se javi bol a nekad ga nema nije nesto prejak bol sta ja znam al osjeti se malo, i interesuje me da li je normalno da kad se stisnu svinkteri jedan testis povuce prema gore a jedan ne(onaj na kojem dijelu mosnje se nalazi taj "ATHEROMA") i da li je moguce da testis sam od sebe nesto radi u mosnjama kao da se pomjera, prije mi se isto desavalo da me boli testis i jednostavno odem u WC da oprostite i on sam od sebe to nesto uradi i prestane me.... tako mi se sinoc desilo sa desnim testisom kao neki grc nisam siguran i isto tako sam otisao u wc i uradio je to nesto sam od sebe i prestalo me.... Stvarno bi molio bilo koga ko zna nesto oko ovog da mi pomogne jer neznam vise sta da radim... a bojim se najgoreg, raka testisa ili zavrnuca i slicno... Hvala unaprijed i Izvinjavam se ako sam postavio istu ili slicnu temu, jer stvarno nisam nista nasao do sad na ovom forumu u vezi ovog mog problema... Hvala jos jednom.

FAKregistration
19.12.2009., 21:49
Imao sam ja takav problem....nista me nije bolilo al sam imao 10-20 tih "mitesera" sta li je vec. Neki su veci a neki jako sitni, otisao kod urologa, rekao je samo da je masno tkivo ili sta vec i na operaciju. Kiruški je otklonio one vece i to je to. Ugl to su ti vjerovatno neke zljezde koje luce te neke svoje "tvari" isto kao bubuljica na licu samo sto nije na licu nego na mosnjama .... Mislim da nemas razloga za brigu :)

efos
19.12.2009., 22:05
Ljudi mene nekad po noci dok spavam onako malo bole testisi..e sad nemam ja nikakvih kvrga niti tih mitesera...ne znam sta bi to moglo biti...zbog toga ne bih htio ici kod doktora jer to nije jaka bol..sta mislite o tome

FAKregistration
19.12.2009., 22:11
Ljudi mene nekad po noci dok spavam onako malo bole testisi..e sad nemam ja nikakvih kvrga niti tih mitesera...ne znam sta bi to moglo biti...zbog toga ne bih htio ici kod doktora jer to nije jaka bol..sta mislite o tome

Mozda stoje u nezgodnom polozaju..... Meni se znalo dogadjati da se probudim ujutro a jedan od testisa bude DUPLO veci od drugog, natece jako . Znaci da bude nagnjecen ili slicno, dosta boli ....prodje za par sati :)

efos
19.12.2009., 22:21
Mozda stoje u nezgodnom polozaju..... Meni se znalo dogadjati da se probudim ujutro a jedan od testisa bude DUPLO veci od drugog, natece jako . Znaci da bude nagnjecen ili slicno, dosta boli ....prodje za par sati :)

Ne, normalno je kak i treba biti..:p
Al ne kuzim, mozda sto dugo sjedim...:ne zna:
Pijem i neke tablete, al nije vezano za to..usto imam i hemoroide..mozda je to nesto povezano..joj sam da nije nesto sto ne treba biti, ili sam se ja zaletio...

iNsane_
20.12.2009., 11:38
Imao sam ja takav problem....nista me nije bolilo al sam imao 10-20 tih "mitesera" sta li je vec. Neki su veci a neki jako sitni, otisao kod urologa, rekao je samo da je masno tkivo ili sta vec i na operaciju. Kiruški je otklonio one vece i to je to. Ugl to su ti vjerovatno neke zljezde koje luce te neke svoje "tvari" isto kao bubuljica na licu samo sto nije na licu nego na mosnjama .... Mislim da nemas razloga za brigu :)

A kako je to otklonio? jel bolilo? jel ti dao anesteziju neku il nesto... i koliko traje oporavak od operacije? i sta je bilo sa tim sitnim jesul nestale ili si ti nesto uradio.. a hvala na odgovoru svima.

mkIV
09.01.2010., 00:39
Ja sam prije nekih 2 tjedna osjećao bol u testisima, a u to vrijeme sam imao fizički napor nakon dužeg vremena. Bol je trajala 2 dana i prošla, ali osjećao sam povremeno neku nelagodu i blagu bol. Inače ponekad osjećam blagu bol u lijevom dijelu trbuha. Zadnjih dana osjećam čestu nelagodu i blagu bol u lijevom testisu, ali nisam primijetio nikakve promjene. Bio sam kod kirurga koji me pregledao i kaže da je sve u redu, ali meni se to javlja i dalje. Ne znam šta da radim, ako je netko imao sličan problem molio bih savjet. hvala unaprijed.

FAKregistration
01.02.2010., 22:34
A kako je to otklonio? jel bolilo? jel ti dao anesteziju neku il nesto... i koliko traje oporavak od operacije? i sta je bilo sa tim sitnim jesul nestale ili si ti nesto uradio.. a hvala na odgovoru svima.

Otklanja se kiruski. Isti dan ides kuci nakon operacije. Dobijes lokalnu anesteziju ispod svake "bubuljice" koja se otklanja, kirurg je otkloni i zasije, konci sami otpadnu u roku tjedan-dva. Male se ne otklanjaju dok ne narastu.... neznam dali se kasnije stalno pojavljuju ili ne.

Sony_Frižider
07.03.2010., 18:50
I ja imam sličan problem, danas sam ga uočio i priznajem, uplašio se, naime osjećam bol na dodir na mjestu gdje žila (epididymis?) ulazi u lijevi testis. Na testisima nemam opipljivih kvržica ni sličnoga, ali sam svejedno zabrinut, pa ako tko još ima kakva iskustva vezana uz takav problem, neka napiše

dulep.
31.03.2010., 21:07
Ima 26 g. vec 8 meseci imam u doljnem djelu ljevok testisa neku kvrzicu ili neku meku masu. koja me nikad nije bolela, nikad nisam bio kod doktora. i pocinem se zabrinjavati sta je samnom.

milla karolina
31.03.2010., 21:33
Ima 26 g. vec 8 meseci imam u doljnem djelu ljevok testisa neku kvrzicu ili neku meku masu. koja me nikad nije bolela, nikad nisam bio kod doktora. i pocinem se zabrinjavati sta je samnom.

...i strah te je doktora ili
..se dobro zahebavaš s nama ovdje

Termination
31.03.2010., 22:05

U tom slučaju bi najbolje bilo pričekati još 8 mjeseci pa vidjeti što će se dogoditi. :mig:

Što čekaš?? Brzo doktoru! Nije se igrati s takvim kvržicama.

Lyndra
31.03.2010., 23:38
Meni bliska osoba je ostala bez jednog testisa jer je mala kvržica bila tumor..kod takvih stvari nema premišljanja što je to ili nije, nego doktoru, ako se ustvrdi da je nešto bolje da se ostrani na početku nego dok je kasno..Da ja sebi napipam nešto npr. na dojci, otišla bi doktoru zbog potvrde, ako je pozitivna prvo bi pokušala to riješiti alternativnim metodama, jer ovi današnji dokrori čini mi se imaju previše takvih slučajeva zadnjih godina da bi se posvetili malo više jednom pacijentu, pa odma šalju pod nož..to jedino ako je to još jedino preostalo nakon što ni alternativa ne pomogne..

kavali
10.04.2010., 11:51
prije desetak dana me nocu za vrijeme spavanja probudila sijevajuća bol u testisu, bilo je strašno i javljala se svakih 15-ak sekunda. slijedećih tjedan dana sam osjećao nekakvu tupu bol, da bi nakratko prestala (dan-dva). prijatelj mi je rekao da je vjerojatno doslo do torzije testisa za vrijeme spavanja i da bol zna potrajati 15-20 dana. trenutno osjecam tupu bol u lijevom testisu.

Medeni
10.04.2010., 15:02
prije desetak dana me nocu za vrijeme spavanja probudila sijevajuća bol u testisu, bilo je strašno i javljala se svakih 15-ak sekunda. slijedećih tjedan dana sam osjećao nekakvu tupu bol, da bi nakratko prestala (dan-dva). prijatelj mi je rekao da je vjerojatno doslo do torzije testisa za vrijeme spavanja i da bol zna potrajati 15-20 dana. trenutno osjecam tupu bol u lijevom testisu.

i kaj čekaš? zašto nejdeš doktoru?!:confused:

Horror-Manijak
29.08.2010., 21:45
uzas...imam 15 godina i prosle godine sam imao akutni orciepididimitis....kada su otekline nestale pojavila se hidro kela...lijekovima je to istjerano...nedugo zatim,dobio sam jaku upalu mokracnih kanala...i saznali su da imam pjesak u bubrezima...rekli su da cu na desnoj strani zbog toga osjecati bolove cjelog zivota...sada se najvise bojim da mi se orciepididimitis nebi vratio...ako neko ima nkih savjeta neka odmah kaze???

mcrep
01.01.2011., 19:36
Imam neku čudnu bol ali nisam siguran dali je testis ili one zile... varikokele... pogledao sam malo neke teme i vidio da su neki imali slicni problem.. meni je pocelo sa bolom u lijevom testisu pa donji dio želuca i sad gornji dio noge oko testisa... barem imam takav osječaj... zanima me dali je netko imao sličan problem, nego ove žile varikokele su stvarno velike i vide se odmah na prvu pa sad do ponedjeljka nemogu do doktora... i imam te varikokele vec duze vrijeme ali tek sad sam shvatio sto je to i tek sad me pocelo boljet.

Ivanicapeca
01.01.2011., 20:32
Imam neku čudnu bol ali nisam siguran dali je testis ili one zile... varikokele... pogledao sam malo neke teme i vidio da su neki imali slicni problem.. meni je pocelo sa bolom u lijevom testisu pa donji dio želuca i sad gornji dio noge oko testisa... barem imam takav osječaj... zanima me dali je netko imao sličan problem, nego ove žile varikokele su stvarno velike i vide se odmah na prvu pa sad do ponedjeljka nemogu do doktora... i imam te varikokele vec duze vrijeme ali tek sad sam shvatio sto je to i tek sad me pocelo boljet.

Moguće je da imaš neku laganu upalicu.
Odi kod dr. da ti da uputnicu za specijalistu. Moguće je da ćeš trebati raditi neke briseve.

istiniti
02.01.2011., 11:12

i ja imam varikokele, tj.prosirene vene testisa...to nije nista oko cega bi trebao brinuti..40posto svih muskaraca ih ima...iako..ako se pojave bolovi trebao bi otici kod specijaliste po strucni savjet...:top:

mcrep
02.01.2011., 11:21
Da otici cu sutra do lijecnika, ali u redu, ovo sam shvatio odmah za te varikokele ali dali one mogu izazvati te bolove npr donji dio zeluca pa me nekad onako zareže kod bubrega al samo na sekundu i to... ili bi to moglo biti od neke upale ako sam prehladio, bio na hladnom...

istiniti
02.01.2011., 11:47
u ljudskom tijelu je sve povezano....sad je li ta oštra bol povezana sa varikokelama ne bih znao...lijecnik ce vise znati....sama po sebi oštra i kratkotrajna bol nije opasna...tupa i dugotrajna bol upućuje na maligne bolesti......zato vjerojatno nije ništa strašno pa se ne trebas brinuti jer od razmisljanja ionako nema ucinka....odi sutra lijecniku, to je sve sto mozes napraviti...:top::top::top:

mcrep
02.01.2011., 14:07
Da ova oštra bol mi se ponekad samo javi a ova tupa me boli ali nisam siguran dali je testis ili te žile.... vidjet cu sutra kod ljecnika

Fra Ante
02.01.2011., 19:17

Bolne varikokele se liječe operativnim putem. Ne smije se zanemariti to stanje, jer ukoliko ostane neizliječeno, tada konsekutivno može nastati sterilitet.

Javiti se obavezno urologu, što je prije moguće. Ako je bol intenzivna, javiti se na hitni urološki prijem u najbližu bolnicu.

A što se tiče prosijavanja boli u abdomen, samo se sjeti kako bol izgleda kada te lopta pogodi u testise. Naime, testisi su izuzetno bogato opskrbljeni živčanom inervacijom, i svaka bol kod njih, projicira se u abdomen.

Zato, nemoj se preveć šaliti s tim, nego odmah u urologa da on to pogleda.

mcrep
03.01.2011., 11:47
Bio sam kod lječnika danas i ustanovio je da je samo neka upalica.... zbog hladnoce i to -.-

Nino81
03.01.2011., 13:25
Drago mi je zbog tebe, ti je prepisal kakvu terapiju, mene boli i probada desni testis več par dana, a dr mi je na godišnjem..

conradlaeyan
04.01.2011., 09:25
bol u desnom testisu, širenje prema donje m dijlu želuca i prema bubrezima. odlazak urologu na hitnu urološku u vinogradskoj. Ultrazvuk upućuje na laganu upalu sjemenovoda, krv ok, urin ok, tumorski markeri ok. klavocin jedna kutija, 2X dnevno. garamycin u dupe, 5 dana za redom . bol postepeno prošla, bolilo za popizdit. dijagnoza se postavila nije. Sad moram na bris uretre na klamidije i ureaplasmu. Budući da je cura bila na brisevima prije mjesec dana i svi bili negativni na spomenute bakterije, nemam pojma o čemu bi se moglo raditi. najgore od svega je što me nakon antibiotika bol opet počela povremeno, lagano mučiti-.... nemam pojma što da više mislim.,,,

Nino81
04.01.2011., 14:15
Bio sam danas kod urologa i rečeno mi je da je sve u redu, naime mene je počelo boljeti nakon što sam nosio pločice keramičke na tavan, rekao mi je da sve upućuje na pojavu bruha, ali da je zasada sve u redu pa ne treba tretirati.

Mene dok je jako bolio testis stavljao sam si hladne obloge i prošlo mi je.

GameMole187
03.04.2011., 19:26
Zdravo svima!Imam 12 godina i imam mali ili veliki problem s testisima!Uglavnom,nije da su kvržice,ali čini se kao da su mi se testisi..neznam..raspodijelili svaki na dva dijela..Jako čudno..prije to nisam primjecivao,a sada se pomalo bojim da je to neki veci problem!!!Molim vas pomozite mi,kao da imam,neznam,četiri testisa(manji i veći dijelovi)..Mozda malo pretjerujem sam citao druge postove i to me sve malo plaši!Molim POMOC ..i samo ozbiljne odgovore,bez ismijavanja molim,jer mi treba zaista vasa pomoc..malo se bojim ici doktoru...i malo me sram:-/..Molim pomoc i ozbiljne odgovore

GameMole187
04.04.2011., 20:44
Zdravo svima!Imam 12 godina i imam mali ili veliki problem s testisima!Uglavnom,nije da su kvržice,ali čini se kao da su mi se testisi..neznam..raspodijelili svaki na dva dijela..Jako čudno..prije to nisam primjecivao,a sada se pomalo bojim da je to neki veci problem!!!Molim vas pomozite mi,kao da imam,neznam,četiri testisa(manji i veći dijelovi)..Mozda malo pretjerujem sam citao druge postove i to me sve malo plaši!Molim POMOC ..i samo ozbiljne odgovore,bez ismijavanja molim,jer mi treba zaista vasa pomoc..malo se bojim ici doktoru...i malo me sram:-/..Molim pomoc i ozbiljne odgovore

fel1x1996
12.04.2011., 17:28
Dobar dan!

Ovako, još jučer sam primjetio na lijevom testisu da imam neku lopticu, promjera mozda oko ~ 1.5 mm - 2 mm.
I također, lijevi testis mi je malo veći od desnog, tj. mošnja je povučena prema dolje.

Sada neznam sta da radim... tu lopticu 'kao da mogu slobodno micati'.

Imam 14 godina, nepijem, nepusim, bavim se ponekad sportom i cesto sam za kompom.

Molio bih da me se savjetuje što bi to mogla biti i što dalje učiniti?

Zahvaljujem se.

karlo-18
19.04.2011., 20:24
moji testisi u jako sitni, kao u dječaka od 12godina, kada je hladno, ni ne osjećam jajca pod prstom, je li to normalno, a 20 mi je godina:ne zna:

Milanista
22.04.2011., 19:45
Dobar dan!

Ovako, još jučer sam primjetio na lijevom testisu da imam neku lopticu, promjera mozda oko ~ 1.5 mm - 2 mm.
I također, lijevi testis mi je malo veći od desnog, tj. mošnja je povučena prema dolje.

Sada neznam sta da radim... tu lopticu 'kao da mogu slobodno micati'.

Imam 14 godina, nepijem, nepusim, bavim se ponekad sportom i cesto sam za kompom.

Molio bih da me se savjetuje što bi to mogla biti i što dalje učiniti?

Zahvaljujem se.

Ta loptica ne mora biti ništa opasno, ali odi obavezno na pregled.

Termination
22.04.2011., 23:23
moji testisi u jako sitni, kao u dječaka od 12godina, kada je hladno, ni ne osjećam jajca pod prstom, je li to normalno, a 20 mi je godina:ne zna:

Pa jel ih uopće ikako osjećaš?

Svi vi s lopticama, oteklinama, kvržicama trebate se bez odgađanja javiti liječniku, da on procjeni o čemu bi se moglo raditi i eventualno pošalje urologu. Ova forumska nagađanja su neozbiljna.

RBJ
21.05.2011., 16:23
Zapravo ne znam spada li moje pitanje pod ovu temu, ali...

Zadnjih tjedan i pol prilikom masturbiranja povremeno osjetim nekakvu bol s desne strane prepona. Ne mogu je baš točno locirati, ali kao da ide od ispod/s bočne strane desnog testisa, pa negdje do vrha desnog kuka (znači, dio gdje se noga spaja s tijelom). Nije to ništa nepodnošljivo, zapravo je blaga bol, i traje možda 1-2 sekunde.
Javlja mi se samo prilikom masturbiranja, i kada sjedim na WC-u i napinjem se :D, inače me ne boli.

Ne vjerujem da je bruh, jer mi ništa nije otečeno, a i nisam dizao ništa teško. Oba testisa su normalna, ni na jednom nemam nikakvih kvržica/nepravilnosti, ne bole me, normalne su veličine... tako da mislim da nije ni do njih. Uopće ne znam od čega bi mi to moglo biti. Može li biti nekakav živac? Ima li kakve veze s kukom? :ne zna:

Tražio sam malo po netu, pa sam se sav isprepadao, jer sam našao da se kod kasnijih stadija tumora testisa (a meni je to najveći horor, pa čim osjetim da me dole nešto boli, pomislim da ga imam :zubo:) javlja bol u donjem dijelu trbuha. :eek:

dumza
02.06.2011., 11:13
Pozdrav svima :)
eto i mene par dana već boli lijevi testis...prije 2-3 dana je bol dolazila u intervalima i bila je onak nekako oštra...u zadnja 2 dana ta bol kao da je otupila ali je većinu vremena prisutna iako se nekad ništa ni ne osjeti
znam da ćete svi reći da idem urologu i ići ću ali zbog privatnih stvari i posla ne mogu otići danas nego tek sutra...najveći mi je problem zapravo strah od gubljenja testisa ili nekih drugih problema...a i ovih dana sam malo listao po netu i kažu da je normalno da je lijevi testis niži od desnog...a meni je obrnuto
ne znam dali sam to imao oduvijek ili sam to tek sad primjetio jer previše obraćam pažnju na to pa mi je sve čudno :/
eto molim vas za neke odgovore
znači...mala bol u lijevom testisu, nemam mučnine niti temperaturu a niti me noga boli, te mogu obavljat svakakve aktivnosti od sporta (treniram borilačke vještine) pa do običnog šetanja te me u tom periodu testis ne boli, i lijevi testis je višlji od desnog te je (ili sam si ja to samo umislio) u malo vertikalnijem položaju od desnog

Wolf19
28.06.2011., 19:57
Imo sam običaj jako često svršavat i nakon nekoliko mjeseci toga sam nešto primjetio kod svojih testisa. Oni se neprestano kreću, pomiču naprijed-nazad kao da nemaju mira. Zna se dogodit (iako rijetko) da me na dodir bole. Jel to uopće problem i ako je, jel to ima ikake veze sa čestim svršavanjem i šta mi je uopće? Hvala unaprijed. :)

petrovic007
21.08.2011., 11:08
Ne znam koliko je dobro sto sam otvorio temu jer jednostavno imam problem,javljao sam se na sličnu temu na forumu ali mi nitko ništa ne odgovara već 2 dana pa sam se odlučio napravit temu(nemojte me ružit novi sam)..e ovak stoji stvar..već 3 dana imam bolove u desnom testisu ali nemam bolove u trbuhu,kada se saginjem ili naprežem ne boli puno nego samo kada hodam ili se oslonim onda malo zaboli, nemam nikakvo izbocenje koje se povlaci kada legnem ili slično..dali je moguće da je to bruh ili ? jer me užasava pomisao da moram doktoru ...pomoć ?:confused:

luka_kimi
21.08.2011., 11:24
Ako problem traje već tri dana moguće da je riječ o torziji testisa. Do toga dolazi kada se sjemenovod "zafrkne" uslijed čega dolazi do prestanka opskrbe testisa krvlju i ostalim hranjivim tvarima. Imao sam sličan problem i dan-danas ga imam kada, tijekom ljeta primjerice, igram nogomet na betonu stalno. Uobičajeni savjet za takvo stanje jest strogo mirovanje i hladni oblozi, ali opet kažem, ukoliko bol traje već tri dana, trebao bi otići kod doktora dok nije prekasno. ;)

Gerta
21.08.2011., 11:24
Ne znam koliko je dobro sto sam otvorio temu jer jednostavno imam problem,javljao sam se na sličnu temu na forumu ali mi nitko ništa ne odgovara već 2 dana pa sam se odlučio napravit temu(nemojte me ružit novi sam)..e ovak stoji stvar..već 3 dana imam bolove u desnom testisu ali nemam bolove u trbuhu,kada se saginjem ili naprežem ne boli puno nego samo kada hodam ili se oslonim onda malo zaboli, nemam nikakvo izbocenje koje se povlaci kada legnem ili slično..dali je moguće da je to bruh ili ? jer me užasava pomisao da moram doktoru ...pomoć ?:confused:

Bolovi u testisu (kao i kvržice) se nikada, ali NIKADA ne smiju ignorirati.
Može biti hernija (iako po opisanom malo vjerojatno), ali isto tako se može raditi i o upali, torziji ili tumoru testisa (koji se najčešće javljaju u mladih muškaraca).

O čemu se radi se ne može prepostaviti bez pregleda, vjerojatno i color dopplera testisa, zato moraš otići svom liječniku koji će te ako treba uputiti urologu.

petrovic007
21.08.2011., 11:33
Izgleda da ću poslušati savjet i sutra doktoru,hvala vam na pomoći ;) stavljat ću hladan oblog još danas ako ne popusti do sutra malo,odoh doktoru..ne treba se igrati sa svojom budućnosti :P

Škugor
10.09.2011., 12:30
Dakle, nekoliko već nekoliko dana primjećujem kao neki veći prišt ili čir na koži mošnje. Dakle ne na testisima. Radi li se o nečemu ozbiljnom i je li moguće da je karcinom?

hrvoje dr.
11.09.2011., 15:32
Dakle, nekoliko već nekoliko dana primjećujem kao neki veći prišt ili čir na koži mošnje. Dakle ne na testisima. Radi li se o nečemu ozbiljnom i je li moguće da je karcinom?
Bez pregleda je sve moguće. Javite se vašem dr.

eXecuteD
14.09.2011., 00:45
Ovako to imam vec duze vrijeme, lijevo "jaje" mi je vece od desnog, to sam uocio ima oko 3-4 godine. Imam 17 godina, ja mislim da je varikokela !
Imam nekakve vene na lijevom testisu, i prevelike su neznam kako da to objasnim :) ! Interesuje me, dali je to sta opasno posto sam nesto sad citao na netu ??? Pa mi malo pojasnite ! Znam da mi je i drug nesto takvo slicno imao, ali on je oprerirao to ima vec duze vrijeme i sad je OK !
Ja te vene mogu napipat to je kao snop nekih vena nemam pojma xD !
Iskreno me nije briga za neplodnost, samo necu da mi to izraste u nesto ozbiljnije ! P.S Netreba DUREX ! :P
Mene to neboli, ali posle nakon malo vece ejkulacije, bole me oba testisa xD !
Zanima me jel to opasno nesto i pomagajte recite sto znate :) ! :ne zna:

http://www.flickr.com/photos/67491936@N07/6145141137/

Mora bas meni jaje bit sjebano ! Sta ce mi ovolike vene xD ! Nisam slon da imam jaje od pola kile :P ! :504:

hrvoje dr.
14.09.2011., 10:01
Ovako to imam vec duze vrijeme, lijevo "jaje" mi je vece od desnog, to sam uocio ima oko 3-4 godine. Imam 17 godina, ja mislim da je varikokela !
Imam nekakve vene na lijevom testisu, i prevelike su neznam kako da to objasnim :) ! Interesuje me, dali je to sta opasno posto sam nesto sad citao na netu ??? Pa mi malo pojasnite ! Znam da mi je i drug nesto takvo slicno imao, ali on je oprerirao to ima vec duze vrijeme i sad je OK !
Ja te vene mogu napipat to je kao snop nekih vena nemam pojma xD !
Iskreno me nije briga za neplodnost, samo necu da mi to izraste u nesto ozbiljnije ! P.S Netreba DUREX ! :P
Mene to neboli, ali posle nakon malo vece ejkulacije, bole me oba testisa xD !
Zanima me jel to opasno nesto i pomagajte recite sto znate :) ! :ne zna:

http://www.flickr.com/photos/67491936@N07/6145141137/

Mora bas meni jaje bit sjebano ! Sta ce mi ovolike vene xD ! Nisam slon da imam jaje od pola kile :P ! :504:
Trebali bi učiniti UZV testisa i pregled urologa.

nani23454545635
09.10.2011., 21:14
Ovako znaci imam 15 godina.....od moje 12 godine imam povremene bolove u lijevom testisu koji traju 2-3h.....ponekada nestanu na par mjeseci pa se opet pojave...mnogo sam citao o tome na internetu i uvidjeo sam da je moguce da imam rak testisa?!?! jeli to moguce?! mislim npr meni je lijevi testis veci od densog a citao sam također na internetu da moze biti povremena bol jer testis raste....a i imao sam malu kvržicu iznad peinsa koja je bila crvena jos prije godinu i po,mislim da mi je to bila upola korijena dlake jer sam se brijao ali nisam siguran(nakon par dana mi je nestala)..mozda je cak bila neka akna ili nesto slicno...sada neznam sto da mislim...a roditeljima nisam nista jos reko jer me naprosto sram da s njima pricam o tome....:confused::confused::confused::confused::c onfused::confused::confused::confused:..

nani23454545635
09.10.2011., 21:16
E da i to se pojavljuje u npr 2 mjeseca...ja mislim po 1-2 puta

Gerta
09.10.2011., 21:22
Moraš otići na pregled.

Tumori testisa su relativno česti kod mladih muškaraca, a najčešće kad se otkriju prekasno to bude zato jer je dečkima neugodno o tome pričati.
Ne želim reći da ti imaš tumor testisa (postoje i dobroćudne promjene koje se mogu tako manifestirati), ali je bol u testisu preprebitna stvar da bi se zanemarila.

Ako ti je lakše reci ocu ili nekom muškom članu obitelji, ali kod liječnika moraš svakako - on će te vjerojatno uputiti urologu i na ultrazvuk testisa.

Sretno i pozabavi se time čim prije.

puls
09.10.2011., 21:25
Ovako znaci imam 15 godina.....od moje 12 godine imam povremene bolove u lijevom testisu koji traju 2-3h.....ponekada nestanu na par mjeseci pa se opet pojave...mnogo sam citao o tome na internetu i uvidjeo sam da je moguce da imam rak testisa?!?! jeli to moguce?! mislim npr meni je lijevi testis veci od densog a citao sam također na internetu da moze biti povremena bol jer testis raste....a i imao sam malu kvržicu iznad peinsa koja je bila crvena jos prije godinu i po,mislim da mi je to bila upola korijena dlake jer sam se brijao ali nisam siguran(nakon par dana mi je nestala)..mozda je cak bila neka akna ili nesto slicno...sada neznam sto da mislim...a roditeljima nisam nista jos reko jer me naprosto sram da s njima pricam o tome....:confused::confused::confused::confused::c onfused::confused::confused::confused:..

Rak ne boli. Nisam dokor, ali mozda je od zivca u kicmi. Imas neki zivac iznad guzice koji zavrsava negdje kod jaja ili u jaju. Mozda je to. Odi kod doktora, ali ja mislim da ti nije nis.

Gerta
09.10.2011., 21:29
Rak ne boli. ....

Daleko od istine.
Ne boli svaki, ali dosta njih boli.
Tumori testisa mogu boljeti.

nani23454545635
09.10.2011., 21:31
Jeli mogu ja sam kod doktora radi toga?? jer mi je stvarno neugodno pricati sa ocem o tome..

Gerta
09.10.2011., 21:33
Naravno da možeš. :mig:

Odi, nemoj se s tim zezati.

nani23454545635
09.10.2011., 21:36
Imam još jedno pitanje..Ako me posalje kod urologa..a najvjerovatnije oce...kakav pregled on vrši?odnosno sta sve radi...krajnje mi je nezamislivo da mi netko gleda spolovilo.

Gerta
09.10.2011., 21:41
Imam još jedno pitanje..Ako me posalje kod urologa..a najvjerovatnije oce...kakav pregled on vrši?odnosno sta sve radi...krajnje mi je nezamislivo da mi netko gleda spolovilo.

Pa i tvoj liječnik će ti pogledati spolovilo.
ne možeš očekivati da dođeš liječniku zbog problema s testisom pa da on pogleda u čarobnu kuglu :ne zna:
I tvoj liječnik i urolog će ti i pogledati i popipati testis.

Nemoj da ti bude neugodno, radi se o tvom zdravlju, a oni gledaju (osobito urolozi) svaki dan tuđa spolovila tako da tvog neće doživiti kao nešto posebno.
:)

nani23454545635
09.10.2011., 21:45
Znam da ali prosli put mi se desilo nesto dosta neugodno..kada smo bili na sistematskom doktorica mi je pregledavala penis a meni se doslovno nadigao.....i to je bio trenutak koji me doslovno pokopao...i sada me strah da se to nebih ponovilo..

Gerta
09.10.2011., 21:49
Znam da ali prosli put mi se desilo nesto dosta neugodno..kada smo bili na sistematskom doktorica mi je pregledavala penis a meni se doslovno nadigao.....i to je bio trenutak koji me doslovno pokopao...i sada me strah da se to nebih ponovilo..

Skroz prirodna i očekivana reakcija :ne zna:
Sumnjam da će ti netko dirat penis. Možeš ga i sam pridržavat rukom da ne smeta. :top:

nani23454545635
09.10.2011., 22:00
Ok,hvala ti puno nastojati cu cim prije ici na pregled..

puls
10.10.2011., 11:59
Daleko od istine.
Ne boli svaki, ali dosta njih boli.

Meni je urolog rekao da tumor testisa ne boli. Dogovorite se.

Johnny B.
10.10.2011., 17:00
To što ti je jedan testis veći je normalno, ako ti se ta bol javlja povremeno već tri godine, nekako sumnjam da je tumor u pitanju jer bi u međuvremenu otegnuo papke :ne zna:

hrvoje dr.
11.10.2011., 09:53
Može biti tumor.
Treba pregled urologa i to je to.

rosa967
11.10.2011., 10:42
Može biti tumor.

nisam stručnjak i ne morm biti ,jer ima onih koji jesu i obavezno potraži pomoć
neki dan mi je sin ispričao što se dogodilo njegovom prijatelju iz srednje škole
igrali su nogomet i lopta ga udarila u međunožje, pojavila se bol koja nije prestala ni nakon nekoliko dana
kad je otišao doktoru, pa specijalisti i sve tako redom , ustanovili mu rak testisa
ima samo 20 godina, inače je zdrav momak(bio dotada), ali operacijom su mu odstranili jedan, nakon terapija je dobro, sad ga očekuju samo kontrole da ne dođe do recidiva
kaže da će dalje "funkcionirati normalno" i zamrzli su mu spermu- za svaki slučaj
zato bolje otići doktoru da on ustanovi da nije ništa opasno, nego ne otići......

gor-an
05.11.2011., 14:30
Pozdrav.

Ja bih molio savjet prije odlaska urologu.

Imam 32 godine i nakon seksa mi se desni testis popne u donji dio trbušne šupljine kojeg stiskanjem prstima opet vraćam natrag . Osjećaj je pomalo neugodan, te ne znam dali je nešto alarmantno. Zna li netko što bi to moglo biti i trebam li se javiti urologu. To mi se nedavno počelo dešavati.

Pozzz i hvala na odgovoru.

El Gato Félix
05.11.2011., 22:11
Poštovani,

Kod Vas je po svemu sudeći riječ o tzv. retraktilnom ili (hiper)mobilnom testisu. Riječ je o pojavi da uslijed pretjerane aktivnosti jednog mišića (kremastera) dolazi do povlačenja testisa u preponski kanal.

Ova se pojava obično viđa u dječjoj dobi dok kasnije u pubertetu s rastom testisa dođe do stabilizacije njegova položaja.

Pojava je izražena u stanjima kao što su izloženost hladnoći, bavljenje športom, spolni odnos.

Pristup ovakvom problemu je sljedeći. Ukoliko nema teškoća, u smislu bolova i sl. te ako je testis većinu vremena u skrotumu (dakle, tamo gdje treba biti), obično se ne poduzima ništa. Međutim, stavovi oko značenja ove pojave još su uvijek djelomično neusuglašeni.

Nekada je indiciran i operativni zahvat kojim se položaj testisa učvršćuje u skrotumu.

S obzirom da navodite da je ova pojava nastala nedavno, ipak Vam savjetujem da obavite pregled kod urologa da se utvrdi koliko je ovaj problem izražen i imate li, eventualno, indikaciju za operativni zahvat.

Lijepi pozdrav. :)

gor-an
06.11.2011., 07:28
@El Gato Félix,

zahvaljujem puno na brzom i preciznom odgovoru.

Pozdrav.

MASVA
06.11.2011., 13:19
Može biti tumor.

ja imao tumor testisa nažalost zloćudni i ništa nije boljelo
nemojte se sramiti o tome pričati s nekim
mene je to spasilo,
znači dečki bez srama

superfund32
17.11.2011., 16:34
U stanju mirovanja imam neki cudan osjecaj u lijevom testisu, kao da se povlaci unutra nekako i kad imam odnos , kad treba da svrsim isto kao da je nestao ucini mi se, potpuno se povuce. Nista nema da se napipa , nista ne boli, samo kao da utrne malo. Ima li ko da zna nesto o ovome ? Hvala

El Gato Félix
17.11.2011., 20:38
Poštovani superfund32,

Možda se i kod Vas radi o problemu retraktilnog ili (hiper)mobilnog testisa? Pročitajte moj odgovor dva posta iznad Vašega i pogledajte uklapa li se u Vaše tegobe.

superfund32
17.11.2011., 21:26
Poštovani superfund32,

Možda se i kod Vas radi o problemu retraktilnog ili (hiper)mobilnog testisa? Pročitajte moj odgovor dva posta iznad Vašega i pogledajte uklapa li se u Vaše tegobe.

Nemam nikakvih poteskoca , bavim se sportom sad u zadnje vrijeme a imao sam pauzu od godinu dana i taman od tada se to i pocelo javljati kad razmislim. Znaci pretezno je na svom mjestu ali kao da oce da izadji iz tog lezista. Koliko je opasan taj hirurski zahvat ?

El Gato Félix
17.11.2011., 21:58
U načelu, zahvat se indicira samo ako imate većih problema, ako postoji bol i ako postoje neki drugi problemi, primjerice, smanjena plodnost i sl.

No, trebali biste obaviti pregled kod urologa ako ste zabrinuti i/ili ako Vas smeta ova pojava pa neka on ocijeni koliko je to izraženo i dolazi li u obzir operativni zahvat.

superfund32
19.11.2011., 10:41
U načelu, zahvat se indicira samo ako imate većih problema, ako postoji bol i ako postoje neki drugi problemi, primjerice, smanjena plodnost i sl.

No, trebali biste obaviti pregled kod urologa ako ste zabrinuti i/ili ako Vas smeta ova pojava pa neka on ocijeni koliko je to izraženo i dolazi li u obzir operativni zahvat.

A mene to ne boli uopste, to je bas nesto blago, vise da mi smeta , malo mozda zaboli ali nista strasno, sta se u tom slucaju radi ako nije za operaciju ?

El Gato Félix
19.11.2011., 21:05
A mene to ne boli uopste, to je bas nesto blago, vise da mi smeta , malo mozda zaboli ali nista strasno, sta se u tom slucaju radi ako nije za operaciju ?

Ako liječnik procijeni da nemate indikaciju za operaciju, ne čini se ništa nego morate naučiti živjeti s tim.

Ipak, savjetujem Vam pregled urologa prije donošenja bilo kakvih zaključaka.

jerfra
25.11.2011., 10:26
imam potrebu nešto napisati na ovu temu...
imam nekakvu kvržicu u desnom testisu već dosta dugo...naravno ponio sam se kao pravi papak i nisam išao urologu...nije se ništa mijenjala, meni sve ok i tako vrijeme prolazi..
ugl. sistematski preko firme u jednoj poliklinici, sva živa snimanja ultrazvukom i ja skužim da je to ok prilika da provjerim konačno to. ispričao doktoru o ćemu se radi, čovjek sve posnimao i imam neku malu hidrokelu (mislim da se tako zove)...ugl. kad ju se stisne osjetim neku čudnu bol, dosta je mala pa ju nekad teško i napipati...
poanta ;) idite kod doktora, čovjek mi kaže da u većini slučajeva su u pitanju neopasni problemi i tvorevine...ako i je nešto "strašno" stupanj izlječivosti je jako velik ! ALI osjećaj sreće kad ti stručnjak potvrdi da ti nije ništa opasno..neprocjenjivo !!
evo samo sam to htio reći svima koje je možda strah, neugoda, bed...i ja sam takav, ali tek sad vidim koliko je pametno otići...samo bez straha i naprijed !
pozz

BlueWhale
25.11.2011., 15:27
imam potrebu nešto napisati na ovu temu...
imam nekakvu kvržicu u desnom testisu već dosta dugo...naravno ponio sam se kao pravi papak i nisam išao urologu...nije se ništa mijenjala, meni sve ok i tako vrijeme prolazi..
ugl. sistematski preko firme u jednoj poliklinici, sva živa snimanja ultrazvukom i ja skužim da je to ok prilika da provjerim konačno to. ispričao doktoru o ćemu se radi, čovjek sve posnimao i imam neku malu hidrokelu (mislim da se tako zove)...ugl. kad ju se stisne osjetim neku čudnu bol, dosta je mala pa ju nekad teško i napipati...
poanta ;) idite kod doktora, čovjek mi kaže da u većini slučajeva su u pitanju neopasni problemi i tvorevine...ako i je nešto "strašno" stupanj izlječivosti je jako velik ! ALI osjećaj sreće kad ti stručnjak potvrdi da ti nije ništa opasno..neprocjenjivo !!
evo samo sam to htio reći svima koje je možda strah, neugoda, bed...i ja sam takav, ali tek sad vidim koliko je pametno otići...samo bez straha i naprijed !
pozz

Pozdravljam odluku, najgore je zbog gluposti i "srama" gubiti glavu što je na žalost u RH dosta često. :)

BK2
05.12.2011., 21:56
Pozzz svima!!:)

Varikokela testisa je moj "problem"!Imam 22 godine a to mi se pojavilo prije
otprilike 2 godine!Citao sam da ona ne predstavlja neki problem,ali me zanima par stvari!Kao prvo nalazi se na lijevom testisu i moze se uociti samim pogledom!Procitao sam da je jedan od simptoma bol ali najzanimljivije je to sto ja nisam nikad osjecao bol!Moze li mi netko reci dali postoji opasnost ako se jos ne uputim urologu??:confused:

Hvala unapred!!

Love animals
12.01.2012., 01:31
Pozdrav ljudi. :w Može pomoć, pliz. :(

Naime sve je krenulo prije mjesec i pol dana, kada mi se pojavila bol u desnom testisu pri hodanju ili trčanju. Bol je toliko jaka da nisam više mogao napraviti 1 metar, već sam se morao zaustaviti i sjesti da bol prestane. I prvo sam mislio da je bol privremena, ali nažalost bol se i dalje pojavljivala. Otišao sam kod urologa, odradio ultrazvuk testisa 2x, 3 puta vadio urin, pregledali me, vadio krv, i svi nalazi uredni. Bio na kuri antibiotika 10 dana plus mirovanje. Nakon antibiotika sam opet morao mirovati, i samo sam bio doma i ništa ne radio. I evo nakon mjesec i pol dana, mene i dalje boli taj desni testis dok hodam, urolog mi kaže da je testis u redu, i da su mi svi nalazi uredni...a mene i dalje boli, i ne znam šta da radim! Sutra idem na internu jer mi je tako urolog rekao ako me bude i dalje boljelo. :( Našao sam se u užasnoj situaciji, jer ako vozim auto, hodam, potrčim malo, taj desni testis me ubija. A svi nalazi uredni i urolog kaže da je sve ok. Očajan sam više. :(

Dali se nekome to dešavalo... i kako je to riješio? :ne zna: Svaka pomoć dobrodošla.

bol je tupa i jaka, kao da me netko lupio u testis jako.

El Gato Félix
12.01.2012., 14:48
Poštovani,

Vidim da ste osnovni algoritam kod boli u testisu prošli, a on je: pregled, osnovni laboratorij i pregled urina, ultrazvuk trbuha i testisa te Color Doppler testisa. Ponekad je potrebno učiniti i mikrobiološki pregled urina i ejakulata.

Neka zbivanja su time isključena.

Ono što svakako još dolazi u obzir jest kila (hernija ili bruh) naročito zato jer spominjete da se tegobe javljaju/pogoršavaju pri kretanju i trčanju, kronični prostatitis, odražena bol kao posljedica zbivanja u trbuhu, eventualno tegobe s kralježnicom itd.

Također, treba odmah napomenuti kako određen slučaj bolova u testisu (prema nekim navodima iz literature, čak i do 25% slučajeva) ostaje nerazjašnjen usprkos detaljnoj obradi.

Ono što možete još učiniti čekajući daljnje preglede i obradu jest da pokušate promijeniti donje rublje (ako ste nosili bokserice, pokušajte sa "slip" rubljem i obrnuto).

Love animals
12.01.2012., 17:23
Evo danas mi je malo bolje...ali otišao sam na hitnu, jer imam rastureno stopalo na nozi desnoj od nogometa, pa sam morao zbog toga ići na hitnu....pa sam odmah i otišao urologu na pregled testisa kad sam već bio tamo. Rekao mi je da će proći, samo moram mirovati...kao da mi nije dovoljno to što me stopalo rastura, evo sad i testis krenuo. O sreće li sam loše... :( :( :(

agent20
13.01.2012., 21:21
Imam bolove u testisima, pogotovo u lijevom koji je poveći i puno jače boli. Radio sam pretrage običnog urina, krvi, urinokulture, tumorskih markera, uzv bubrega, mokraćnog mjehura, prostate i sve u redu i također pretrage na spolne bolesti i sve u redu bolesti i bakterija nema. Ujedno imam i problema sa vrlo čestim mokrenjem a sve mi to stvara i seksualne smetnje. Bio sam 2 puta na hitnoj zbog bolova povremeno se sami stvaraju a na dodir su stalno bolovi i to prilično jaki. Bahati doktor samo me poslao doma i rekao da još trebam učiniti UZV CD skrotuma i testisa pa ćemo vidjeti da li imam cistu epididimisa ili možda ( nije isključeno iako su tumorski markeri negativni) tumor na jajima. Nije mi baš svejedno što se tiče tumora ali mislim da on gotovo sigurno nije u pitanju nego ova cista epididimisa me zanima da li se to operacijom uklanja i da li je štetno po trajni strerilitet, ima li tko takvih problema ?
I nije mi jasno zašto moram toliko mokriti a svi nalazi u redu (nema bakterija i ostalo) ?
Pomagajte !!

sudokom
01.02.2012., 12:41
Na mošnjama imam bijelu tockicu ili kvrgicu, veoma malu i koliko sam skuzio to je cista koje je bezopasna. Tu je godinama, ali sam skuzio da me zadnjih nekoliko dana malo boli na dodir. Ima li tko ideju kakvu?

Miligram
03.02.2012., 13:25
moj problem je jednostavan za riješit,ali ipak pitam se da li je to normalno...naime kada se jako napalim i to vremenski duugo traje mene pocnu jaja uzasno boliti.,toliko me bole da nemogu hodati,i bol prestane kada odem svršit.Nakon toga osjecam tolikooo olaksanje :D
E sad ja vas decke pitam....jel i kod vas to tako ? Jel to normalno da te bole testisi ako si 2 sata non stop napaljen i imas erekciju ?

El Gato Félix
03.02.2012., 19:13
Na mošnjama imam bijelu tockicu ili kvrgicu, veoma malu i koliko sam skuzio to je cista koje je bezopasna. Tu je godinama, ali sam skuzio da me zadnjih nekoliko dana malo boli na dodir. Ima li tko ideju kakvu?

Poštovani,

Bez pregleda i palpacije promjene ne može se reći o čemu je riječ. Stoga sljedeće objašnjenje uzmite s velikom rezervom i samo orijentacijski!

Na osnovi opisa moglo bi se raditi o epidermalnoj cisti skrotuma (mošnji). To su kuglaste bijele tvorbe do veličine graška, koje se obično uzdižu iznad razine kože. Nastaju iz početnog dijela folikula (ovojnice) dlake.

Ovakve ciste se mogu upaliti i inficirati što se očituje crvenilom, oteklinom, bolnošću. U slučaju da se radi o infekciji, potrebna je primjena antibiotika, a u slučaju da dođe do pojave gnoja i apscesa i zahvat kojim se omogućuje istjecanje gnoja. Nakon izliječenja potrebno je odstraniti promjenu.

Moguće je, dakle, da se kod Vas radi o jednoj takvoj cisti koja se upalila, a možda i inficirala te će u tom slučaju biti potrebna primjena antibiotika.

Zato je nužno da se obratite svojem obiteljskom liječniku.

agent20
06.02.2012., 20:05
Imam bolove u testisima, pogotovo u lijevom koji je poveći i puno jače boli. Radio sam pretrage običnog urina, krvi, urinokulture, tumorskih markera, uzv bubrega, mokraćnog mjehura, prostate i sve u redu i također pretrage na spolne bolesti i sve u redu bolesti i bakterija nema. Ujedno imam i problema sa vrlo čestim mokrenjem a sve mi to stvara i seksualne smetnje. Bio sam 2 puta na hitnoj zbog bolova povremeno se sami stvaraju a na dodir su stalno bolovi i to prilično jaki. Bahati doktor samo me poslao doma i rekao da još trebam učiniti UZV CD skrotuma i testisa pa ćemo vidjeti da li imam cistu epididimisa ili možda ( nije isključeno iako su tumorski markeri negativni) tumor na jajima. Nije mi baš svejedno što se tiče tumora ali mislim da on gotovo sigurno nije u pitanju nego ova cista epididimisa me zanima da li se to operacijom uklanja i da li je štetno po trajni strerilitet, ima li tko takvih problema ?
I nije mi jasno zašto moram toliko mokriti a svi nalazi u redu (nema bakterija i ostalo) ?
Pomagajte !!

Dakle, napravio sam ultrazvuk testisa i ovako piše:

"Na UZV i CD testisa oba testisa simetrična, primjerena veličinom, homogene eho strukture parenhima, bez znakova žarišnih promjena.
Primjeren prikaz glave desnog epididimisa.
Ulijevom hemiskrotumu manja hidrokela uz nešto naznačeniji epididimis u području glave i trupa, no bez znakova hipervaskularizacije. Uslijed manje hidrokele ultrazvukom vidljivi i apendiksi testisa, te epididimisa.
Također par nešto širih vena pampiniformnog pleksusa promjera 2 do 2,5 mm."

Inače me boli taj lijevi testis kad ga dodirujem i užasno i to mi stvara velike probleme tako da ne mogu ni spolni odnos imati jer kad ga i malo dokatnem jako boli.

Da li se to može kako rješiti da me ne boli odnosno operacijom ukloniti tu hidrokelu, epididimis i te proširene vene i jel ima učinka i da li je taj zahvat štetan po pitanju plodnosti ???

~Z~
14.02.2012., 21:41
Pozdrav!

Ispričavam se ako sam fulala topic, ali izbezumljena sam i ne znam od kud da počnem, svaka pomoć, preporuka, savjet ili iskustvo dobro bi nam došlo u ovoj situaciji.

Naime, mom dečku koji ima 21 godinu, prošle godine u 5. mj nakon otekline i laganih bolova u lijevom testisu dijagnosticiran je epididimitis u vinogradskoj bolnici.

Urađeni su tumorski markeri koji su bili negativni te ultrazvuk.

Krenuo je s terapijom i primao 5 dana injekcije garamicina i uz to pio 10 2x1 antibiotik Ciprinol. Nakon tih 10 dana došao je na kontrolu gdje je ustanovljeno da se epiditimitis nije povukao skroz, pa je dobio još terapiju 2x1 (1 gram) Klavocina slijedećih 10 dana.

Na kontroli su mu rekli da će trebat neko vrijeme da oteklina splasne, te da miruje naredne dane. No međutim, nisu rekli što je to izazvalo, niti su radili ikakve briseve.

S vremenom stanje se poboljšalo, bolovi su prestali, oteklina je splasnula, ali je on i dalje u stražnjem djelu testisa osjećao tu malenu kvržicu, tj. uvećan epididimis. (koja ga toliko i nije brinula jer je doktor napomenuo da posljedica epiditimitisa se osjeća duže vrijeme.)

Prije otprilike mjesec dana ponovo se stanje pogoršalo. Ovaj put je sam testis počeo naoticati i crvenijeti ali bolova nekih većih nije bilo. Nakon što je stanje stvari izmaklo kontroli, posjetio je doktoricu i dobio je uputnicu za KB Dubrava.

Danas je proveo dva sata tamo na urologiji. Dao je urin, napravljena su dva ultrazvuka i vađenje krvi, međutim doktor je ostao zaprepašten i nije znao ništa više reći. Rekao je da rijetko vidi ovakve slučajeve i garantira da upala nije.

Sutra će morati ić izvaditi tumorske markere alfafetoprotein i betaHCG u serumu.

A prijepis današnjeg nalaza je ovakav:

- lijevi testis je uvećan, epididimis se ne može palpatorno razgraničiti, predstavlja jednu tvrđu tvorbu bolnu na palpaciju.

- nema znakova fluktacije; koža lijevog hemiskrotuma lagano zažarena
- desni testis i epididimis su b.o

Laboratorijski nalazi: KKS, CRP, GUK, transaminaze, urin su b.o LDH 264

UZV: inhomogena struktura lijevog testisa i epididimisa

Dg: NPL testis sin. i.o

U četvrtak će morat s nalazima tumorskih markera doći na kontrolu.

Može li netko pojasniti ovo malo više? Ima li netko ideju što bi moglo biti?

Je li itko imao ovakav problem? Imate li iskustva gdje najbrže vade tumorske markere? Može biti i privatna klinika. Molim vas ljudi, pomozite, u strahu smo velikom.

Unaprijed hvala!

tony96
17.03.2012., 17:20
zdravo svima. evo zovem se Tony i imam 15 godina, znaci prije oko 2 mjeseca osjetio sam bol u testisima, nemogu vam reci u kojem je bol bila veca rekao bih jednaka, i bol u donjem djelu trbuha. ja to nisam shvacao previse ozbiljno posto je bilo hladno tih dana mislio sam da sam pokupio nekakvu obicnu upalu ili tako nesto no jucer se opet ponovilo isto, opet sam osjetio takvu bol u testisima i u donjem djelu trbuha i sada sam se vec zabrinuo. i evo danas sam se primio laptopa i citao sam po forumima i vidio da su vec neke osobe imale slicne iskustva i kod nekih se ispostavilo da su imale tumor na testisima a kod nekih nije, procitao sam svasta u vezi toga, da je to najizljecivija vrsta karcinoma do sad, i sad neznam da li da to shvatim ozbiljno da bi to mogao biti tumor testisa ili ne, neznam da li da cekam da mi se to ponovno dogodi (ta bol) da budem sigurniji, da to shvatim kao nekakvu upalu koja mi nemoze naskoditi zdravlju, mislim otici kod svoje doktorice opce prakse na pregled ali nemogu skupiti snage za to. kao sto sam rekao imam 15 godina pa se ne razumijem u sve to, i isao sam pregledati testise i uocio sam da s gornje strane pokraj desnog testisa imam nekakvu malu krvzicu ne boli me niti nista a sve ostalo radi kako treba bez ikakvih dodatnih simptoma, moram napomenuti da sam sa 6 godina imao mononu kleozu pa je mozda ta krvzica nastala zbog toga, i imao sam isto tako linfni cvor iznad desnog uha (rekli su mi da je to uzrokovano zbog mononu kleoze) a i kolko ja znam to je bezopasno.. dajte mi recite svoja iskustva s time ako ste ih mozda imali ili sto da ucinim sada. hvala svima.

nunu12
02.04.2012., 12:08
Pozdrav forumasi, imam 16 godina i prije otprilike 2 dana sam primjetio kuglicu u lijevoj mošnji. Veličine je graška i bole me kada ju jace stsnem i mogu ju pomicati po mošnji ( nije izraslina na testisu), mozete mi reci sto je to i sta da radim sljedece. Hvala

El Gato Félix
02.04.2012., 17:28
Poštovani,

Bez pregleda nije moguće reći o čemu se radi. Po svemu sudeći, moglo bi se raditi o nekoj promjeni vezanoj uz kožu, kako ste i sami primijetili. Jedan od problema koji se ovdje javlja, napose u mlađih muškaraca, jest epidermalna cista skrotuma (mošnji). To su kuglaste tvorbe do veličine graška, koje se obično uzdižu iznad razine kože. Nastaju iz početnog dijela folikula (ovojnice) dlake.

Odmah želim vrlo jasno napomenuti i ograditi se u tom smislu, da uopće ne mora biti o ovome riječ. To mi je samo prvo palo na pamet. Ovakve promjene se mogu i upaliti i inficirati, što može izazvati bolnost i druge smetnje.

Važno je da se obratite svojem obiteljskom liječniku kako bi se vidjelo o čemu se radi i razmotrila potreba daljnjeg upućivanja specijalistu (urolog) kako bi se poduzelo odgovarajuće liječenje.

Preko foruma nije prihvatljivo nagađati o čemu se radi/ne radi.

magnum45
20.04.2012., 08:01
molim vas pomozite....
svaki put kad svrsim osjecam bol u testisima... zanima me jel imo ko takvih problema i sto mi se to dogadja??

kosilica777
20.04.2012., 16:38
Evo ovako. Imam 12 i pol godina. Prije 3-4 mjeseca sam dobio jak udarac u desni testis tj. kad me jedan išao dizati onda mi ga je gurnuo prema gore malo jače . To je bilo na treningu, nije me boljelo nego samo me boljelo kad mi je to jedan napravio. Puna ova 3 mjeseca ili više živim u strahu što mi je sa testisom. Naime, opipao sam i nisam našao niti jednu kvržicu, kad ja udahnem diže ( ili povlači? ) prema gore pa kad izdahnem spusti se na svoje mjesto. Izgleda kao da mi je mrvicu ali ono mrvicu veći od drugog. Svaki tjedan osjetim 1-2 puta bol u trbuhu i popijem pola Gastala , nekad i u preponu. Molim vas odgovor jer ja neželim živjeti u strahu više da imam rak testisa ili da mi nešto nije u redu s njime. Još se nisam odlučio otići u urologa pa vas zato pitam i svaki bi mi savjet dobrodošao. Ako me preporučite da odem u urologa poslušati ću vas. Ali ovako svoje blago ne pokazujem niti dajem drugom! NAPOMENA: Nikad me taj testis ne boli ali trbuh nekad je i prepone katkad ali rijetko.Molim vas odgovorite jer ja ne želim više živjeti u strahu.

kosilica777
22.04.2012., 12:05
Evo ovako. Imam 12 i pol godina. Prije 3-4 mjeseca sam dobio jak udarac u desni testis tj. kad me jedan išao dizati onda mi ga je gurnuo prema gore malo jače . To je bilo na treningu, nije me boljelo nego samo me boljelo kad mi je to jedan napravio. Puna ova 3 mjeseca ili više živim u strahu što mi je sa testisom. Naime, opipao sam i nisam našao niti jednu kvržicu, kad ja udahnem diže ( ili povlači? ) prema gore pa kad izdahnem spusti se na svoje mjesto. Izgleda kao da mi je mrvicu ali ono mrvicu veći od drugog. Svaki tjedan osjetim 1-2 puta bol u trbuhu i popijem pola Gastala , nekad i u preponu. Molim vas odgovor jer ja neželim živjeti u strahu više da imam rak testisa ili da mi nešto nije u redu s njime. Još se nisam odlučio otići u urologa pa vas zato pitam i svaki bi mi savjet dobrodošao. Ako me preporučite da odem u urologa poslušati ću vas. Ali ovako svoje blago ne pokazujem niti dajem drugom! NAPOMENA: Nikad me taj testis ne boli ali trbuh nekad je i prepone katkad ali rijetko.Molim vas odgovorite jer ja ne želim više živjeti u strahu.

Problem riješen :D

mister_KŠ
03.05.2012., 09:38
Možda će pitanje glupo zvučati ali me zanima mogu li se testisi okretati,povremeno osjetim neki blagi neugodni osjećaj u donjem dijelu lijevoga testisa,ali nebi to baš nazvao zatezanjem.Kada provjeravam imam li kakvu kvržicu čini mi se testis jako pomičan pa me muči dali ga nisam okrenuo,stavio u nepravilni položaj pa da možda zbog toga "zateže".Povremeno mogu napipati ko neku malu kvržicu,ali više mi se čini ko neka nakupina jer mogu pomicati to,nije isključivo na jednom mjestu.

Iveky
03.05.2012., 09:41
Mozda su ti te kvrzice samo normalna prosirenja sjemenovoda/zila ali ipak podji u urologa na pregled?

Sent from my LG-P500 using Tapatalk