PDA

View Full Version : Analna fisura ("rascjep") i fistula ("kanal")

stranice : [1] 2 3

Ulicni_hodac
08.01.2005., 14:14
Prije 5 ili 6 dana pojavila mi se bol pri praznjenju stolice,ne toliko jaka - ali neugodna bol na vanjskom otvoru se pojavio kao nekakav cir . Poznanik mi kaze da se najvjerojatnije radi o analnoj fistuli - jer je kao on to operirao.
Sad mene interesira nesto vise o tome - neugodno mi ic u doktora pa bih volio znat nesto vise o tome (buduci da na netu nisam nista korisno pronasao) .
Iskustva,savjeti,ljekovi i sl. ?
Svaka korisna informacija je dobrodošla.
hvala:confused:

Calathea Zebrina
08.01.2005., 19:19
Fistula ti je vrsta gnojnog prišta, a oni se mogu pojavit bilogdje na koži, pa tako i na tom području. Preporučam da odeš kod doktora, kako god neugodno bilo. :kiss: Meni se prije par godina napravio nekakav prišt ispod pazuha, i išla sam na operaciju; u biti, doktor ti samo zareže to da iscuri gnoj i poslije dolaziš na prematanja, da ti se rana ne inficira.

magic
08.01.2005., 19:26
joj calathea, mozhda zhelish pomoci al nemoj lupetat, pliz.

analna fistula nije nikakav bezazleni prisht.

eena_
08.01.2005., 19:37
vjerojatnije je da se radi o fisuri, a ne o fistuli. Fisura je kao pukotina, a fistula je patološka komunikacija između dva šuplja organa ili površine kože.

Calathea Zebrina
08.01.2005., 20:00
magic kaže:
joj calathea, mozhda zhelish pomoci al nemoj lupetat, pliz.

analna fistula nije nikakav bezazleni prisht.

A gdje sam rekla da je fistula bezazlen prišt? :confused: Pa lijepo sam ga uputila doktoru. A da je prišt / čir, je.

Paragalactic
09.01.2005., 00:16
Jel netko pomislio da bi se problem mogo zvat hemeroidi? (http://www.plivazdravlje.hr/?section=prirucnik&section_menu=bolesti&section_menu2=&bid=533-0)

Kad sam guglo ovaj pojam skužio sam da dosta linkova vodi na gay.hr pa možeš i tam pogledat... :D

MilkyWay
09.01.2005., 09:24
Meni isto više liči na hemeroide. Ako te prije nužde nije boljelo i počelo je boljet tijekom nužde, onda su vjerojatnije hemeroidi.

Ulicni_hodac
09.01.2005., 09:56
Koliko sam ja skuzio,to nisu hemeroidi-jer je to vise kao nekakva upala.Ovdje se radi o nekakvom čiru na otvoru kao sta rekose Calathea,zna li ko kako se to ljeci? - izuzevsi operaciju .

atlantis
09.01.2005., 11:20
Ulicni_hodac kaže:
Koliko sam ja skuzio,to nisu hemeroidi-jer je to vise kao nekakva upala.Ovdje se radi o nekakvom čiru na otvoru kao sta rekose Calathea,zna li ko kako se to ljeci? - izuzevsi operaciju .

jesi li vidio taj 'prist'?
jel ti frend to pogledao?
ak je on to imao tko je njemu njegov 'prist' pokazao?

mene samo zanima kako si ti tako siguran da imash isto to sto je i on imao? :D

MilkyWay
09.01.2005., 14:29
:lol:

Što si onda došao po savjet ako si tako siguran?

Inci
09.01.2005., 14:58
Pretpostavljam da se radi o vanjskim hemoroidima. Trebalo bi proći za par dana.

grogo bolger
10.01.2005., 08:50
daklem ako su hemići u pitanju odi ljekarnu i kupi mast faktu, mislim da se tako zove

magic
10.01.2005., 08:55
idi doktoru i pokazhi mu tu svoju guzicu i prestani nagadjati :kava:

Kleine
12.01.2005., 15:01
grogo bolger kaže:
daklem ako su hemići u pitanju odi ljekarnu i kupi mast faktu, mislim da se tako zove

najbolja je Hadensa, usput i hladi...:D kazu...

grogo bolger
12.01.2005., 15:07
Kleine kaže:
najbolja je Hadensa, usput i hladi...:D kazu...

kažu ha? :zubo:

Stari Zeke
08.10.2008., 16:20
Hello!

Usljed obilnih proljeva ili tvrde stolice zna mi se rascjepati rit, što vidim po krvavom tragu na wc papiru. Operem se nakon toga i to je to, nema nikakvih smetnji niti prije niti kasnije, osim što me je frka ići ponovno na wc da se to ne ponovi. Obično se sve stabilizira nakon nekoliko dana, no nikad prije nisam imao takvih problema s krvi, bez obzira kakva stolica / tiskanje bilo. Trebam li se možda kakvom masti mazati kad se tako nešto ponovi? Što raditi da se spriječe veći problemi? Hvala!

THE_BEATLES
08.10.2008., 16:24
auspuh ti je klincu...mješavina je slaba pa je zaribao..
priznaj nam ajde

Alan_SP
09.10.2008., 22:35
Hello!

Usljed obilnih proljeva ili tvrde stolice zna mi se rascjepati rit, što vidim po krvavom tragu na wc papiru. Operem se nakon toga i to je to, nema nikakvih smetnji niti prije niti kasnije, osim što me je frka ići ponovno na wc da se to ne ponovi. Obično se sve stabilizira nakon nekoliko dana, no nikad prije nisam imao takvih problema s krvi, bez obzira kakva stolica / tiskanje bilo. Trebam li se možda kakvom masti mazati kad se tako nešto ponovi? Što raditi da se spriječe veći problemi? Hvala!

Pa, imao ja slicnih problema, mozes vidjeti (ako potrazis moje postove) da sam imao Crohna. Sto znaci proljevi i mnogi veseli problemi vezani uz to.

Ukratko, moje iskustvo sto pomaze najvise kod toga je koristenje gline, ne napravljene za oblog, dakle, cisti prah. Ona dezinficira (iako stavljanje "zemlje" ljudima moze izgledati cudno), ubrzava stvaranje kraste i zarastanje. Sto se tice gline, to se kupuje u apotekama (koje kod nas to uglaavnom nemaju), ili pak trgovina zdravom hranom (koje imaju). Trazis glinu ili za oralno, ili za eksterno upotrebljavanje.

Meni je to najbrze cijelilo ranu, bilo na anusu, ili pak negdje drugdje (na prstima, nogama i sl.)

Stari Zeke
10.10.2008., 05:16
Alan, a kaj ti je jako išla krv kod tog puknuća? Mislim, kapalo je ili se samo vidjelo na wc papiru?

Alan_SP
10.10.2008., 21:47
Alan, a kaj ti je jako išla krv kod tog puknuća? Mislim, kapalo je ili se samo vidjelo na wc papiru?

Pa, uglavnom samo na WC papiru, zbog stalnog proljeva (i 20tak puta dnevno, znas, izides iz WCa, samo da bi se vratio).

A jednom je puknuo i hemoroid. Onda je i curilo...

Death-of-Art
10.10.2008., 22:42
Hello!

kako znaš da ti je rit rascijepana? možda ti je stolica krvava?

gooffy
20.11.2008., 19:31
Da li netko ima iskustva sa operacijom analne fisure u nekoj od bolnica u Zagrebu i naravno ako može podijeliti svoja iskustva u smislu preporuke ;-)

Hvala svima unaprijed na odgovorima..

drazen bond
11.04.2009., 23:48
Da li netko ima iskustva sa operacijom analne fisure u nekoj od bolnica u Zagrebu i naravno ako može podijeliti svoja iskustva u smislu preporuke ;-)

Hvala svima unaprijed na odgovorima..

pozz jesi li sta rijesio u vezi te fisure i mores mi reci sta je uopce to? Jel to puknuce analnog sfinktera, i kako to nastaje

kex_3
16.04.2009., 13:24
Zanima me jel to imao problema sa analnom fisurom.
Kako je to riješio? Operacija, kreme...
puno hvala na odgovoru. :)

Darko, Zagreb
14.05.2009., 23:35
Evo da pokušam pomoći svojim savjetom. Kako sam je "sredio". Na webu stranica iz Srbije, zato i pišem cijene u eurima, pročitao post o korištenju lanenog sjemena i počeo jer je bilo strašno. Dakle, navečer namoćim 3 male žličice lanenog sjemena i ujutro, ocijedim. Prije doručka, ručka, i večere pojedem žličicu-dvije (nije ukusno al nije ni neukusno). Stolica više nije tvrda. Zatim počeo koristiti Pilex tablete (ima ih po sedam i 14 komada. Cijena: 7 kom 368 kn nešto iznad 50 eura, ali za fisuru je bolje koristiti 14 komada tableta (570 kn oko 80 eura. Pije se jedanput, ujutro prije jela. (Koristio i mast locacorten). Potrebno je malo ublažiti prehranu. Dobro je piti jogurte. Sada još samo redovito koristim laneno sjeme, a fisura više nema. Probajte, meni se isplatilo. Pozdrav, Darko iz Zagreba.

merlin32
17.03.2010., 21:58
Nakon operativnog zahvata hemeroida IV stupnja dijagnosticirana mi je "analna fisura". Obzirom da sam prošao vrlo bolnu postoperativnu fazu nakon operacije hemeroida ne pada mi na pamet ponovno pod nož.
Molio bih tko zna nešto više o liječenju ove neugodne tegobe da mi da savjet. HVALA!

Termination
18.03.2010., 13:47
Zašto si u naslov stavio i fistula. Je li fisura ili fistula? Fisura obično prolazi spontano...

merlin32
18.03.2010., 15:15
Zašto si u naslov stavio i fistula. Je li fisura ili fistula? Fisura obično prolazi spontano...

Zato što je fisura i fistula jedno te isto /laički rečeno procjep/.

Termination
18.03.2010., 22:21
Ne, nije to isto. Fisura je otvoreni procjep, a fistula je "tunel" koji ima dva otvora, od kojih je jedan u rectumu a drugi izvana. Fistula se mora kirurški obraditi.

merlin32
19.03.2010., 15:28
Ne, nije to isto. Fisura je otvoreni procjep, a fistula je "tunel" koji ima dva otvora, od kojih je jedan u rectumu a drugi izvana. Fistula se mora kirurški obraditi.

Hvala na pojašnjenju. U mom se slučaju radi o FISTULI. Moj liječnik mi je objasnio baš to da ima dva otvora, javlja se žuti iscjedak itd, iako je on naziva FISUROM, ali dobro.
Rekao mi je da neki privatni liječnici rade spaljivanje laserom, iako on to ne podržava.

LORDLORD
03.07.2010., 21:47
cini mi se da je ovaj topic mrtav ali ...

da li je neko imao hemoroide i analnu fisuru ?

zanimaju me iskustva s fisurra ani ?

Hvala

Qube
27.12.2010., 15:39
Dragi forumaši, htjela bih dobiti odgovore na nekoliko pitanja (ako postoji netko sa iskustvom ili liječnik). Dakle, 3.12.2010. obavljen mi je operacijski zahvat "Incisio, excochleatio, drainage" perianalne fistule incompleta lat.sin. Prethodno sam od 10ak dana imala jake bolove u perianalnom predjelu sa otokom, gnojnom sekrecijom koju mi je kirurg ("na živo" :mama: ) sondirao i potom zaključio da to riješimo operacijom. Intraoperativno se ni metalnom sondom ni hidrogenom ni modrilom ne uspije dokazati komunikacija sa rektumom. Defekt je dubok cca 7 cm kojeg od operacije kontinuirano svaka 2 dana odlazim previjati u kirušku ambulantu, a sastoji se od ispiranja hidrogenom i postavljanjem (uguravanjem :() Aquacel Ag (srebro) trakica. Uz to bolujem od hipotireoze i koristim Euthyrox 75 mg. Konstantno sam (još od prije 10 mj) subfebrilna (37 - 37,2 C) iako sam obavila mnoštvo spec.pregleda (infektološki, uzv.abdomena, rendgen pluća i sinusa radi ustanovljenja iste), nije nađen uzrok. Je li moguće da je fistula uzročila cijelo to vrijeme subfebrilnost koju ja nisam osjećala kao problem :confused: ? Naravno, prilikom gnojne upale temp je bila 37,8. Antibiotski sam isto (penicilin) odradila svoje (u brisu nađen streptokok hemolitički B). Liječnik kaže da zacijeljivanje ide sporo i samo trebam nastaviti sa previjanjem. Od operacije sam na bolovanju (liječničko povjerenstvo) koje moram obnoviti 29.12. Ima li netko iskustva u vezi duljine bolovanja ? :ne zna: Jer pored takvog problema otežano sjedim i imam povremene bolove!
Hvala na svakom savjetu i odgovoru :)!

šjor
28.12.2010., 08:56
ja ću ti opisati proces kroz koji sam prošao ovu godinu i sad je hvala bogu pri kraju. nisam liječnik pa to uzmi u obzir. ima li povezanosti ili specifičnosti u odnosu na hipotireozu ne znam. za problem perinanalne fistule nisam znao da postoji dok mi se nije dogodio. u razgovoru s osobljem u bolnici gdje sam operiran a i nakon šta sam otvorio dušu prijateljima i na poslu, saznao sam da je dosta čest i da pogađa muškarce češće nego žene. nemaš sreće :(. medicina ne zna zašto se javlja i kako spriječiti da se ne dogodi. u travnju sam osjetio bol i mislio sam da se radi o hemoroidima. bol je u roku 2-3 dana postala :mama:, a uhvatio me i vikend pa sam pio tablete protiv bolova. inače mrzim i izbjegavam tablete. dogovorim posjet gastroenterologu i kad me gđa pogledala šokirala se. odmah me uputila kirurgu. tip mi kaže da se ja moram isti dan operirati bilo kod njega (privatno) bilo da idem na hitni kirurški u bolnicu. na kraju sam obe operacije obavio privatno i to ti preporučam jer ćeš ići na previjanja (kontrole) više puta. pa ako svaki put čekaš u bolnici:flop:. sva previjanja su uračunata u cijenu zahvata i ukupno sam platio 13.500kn.
prva dijagnoza je perianalni apsces (gnojna upala) a ne fistula. fistula će doći kasnije. uzrok je jedna od žlijezda koje se nalaze oko debelog crijeva. te žlijezde bi trebale svoj sekret lučiti niz debelo crijevo ali se iz nekog razloga začepe i sekret se skuplja na krivom mjestu pa se ugnjoji. proces je takav da se prvo treba ukloniti upala i gnjoj i to si upravo prošla ako sam dobro razumio. na tvoju nesreću rana ti je dosta duboka pa će ti i oporavak trajati duže. rana se ne šije već se pušta da sama zacijeli. meni su napravili tri reza: na međici i po jedan sa svake strane kako bi se gnjoj očistio. rezovi sa strane su zarasli nakon 10tak dana a trebalo mi je 3 tjedna da mi zaraste rez na međici. rez je bio dubok cca 3cm. tijekom procesa zacijeljivanja se stvara fistula - kanalić kroz koji će žlijezda lučiti sekret. nakon što se fistula etablira (6-9 mjeseci) ideš na novu operaciju uklanjanja fistule (fistulektomija). tijekom ovih 6-9 mjeseci će ti se rana stalno zatvarati, pa napuniti sekretom pa pucati. kad se rana zatvori i napuni dan-dva smeta ali čim pukne osjetit ćeš olakšanje. stalno ćeš nositi sterilne gaze. kirurg mi je preporučio da sešto više kupam u moru. imao sam sreću da je dolazilo ljeto a i živim na moru. ako si na moru možeš ga nositi kući u kanti pa se toćat. prije dva tjedna mi se rana baš čvrsto začepila i počelo je boliti kao na početku. javio sam se u bolnicu i dogovorio termin za operaciju. prije same operacije ne znaju ti kazati koliko će trajati oporavak jer ne znaju kolika je fistula. kako kirurg kaže vidim gdje tunel počinje ali ne vidim dokle vodi. kad ga očistim, doći ću do žlijezde i začepiti je. tek nakon operacije može dati procjenu koliko će oporavak trajati. sad znam da mi se isti problem neće dogoditi na istoj žlijezdi na tom mjestu ali ti nitko ne može garantirati da se već sutra neće dogoditi na drugom mjestu ili drugoj žlijezdi. ovaj put me zbunilo što me je na nekim mjestima šivao a ondje gdje je vadio fistulu je opet ostavio sve otvoreno. rekao mi je da je radio i rekonstrukciju mukoze (sluznice). nakon dva tjedna počeo sam raditi (sjedim u uredu cijeli dan) a očekujem da sve zacijeli za još maksimalno dva tjedna. stolicu cijelo vrijeme imam bez problema ali se obavezno moraš prati nakon stolice. brisanje ne dolazi u obzir. ili tuš ili bide (praktičnije je). valjda sam pomogao.

VatroSlavka
03.02.2012., 21:45
pardon unaprijed ako je već na nekom topicu odgovoreno na ovo pitanje.
sluznica crijeva mi stalno puca na istom mjestu. bila sam već na paljenju prije 5 god, nakon toga na svim mogućim i nemogućem terapijama, uključiv i to da trenutno pijem propolis jer bi trebao pomoći u zacijeljivanju, no ni nakon god dana nema nekog pomaka.

ako znate neki prirodan ili konvecionalan lijek, bila bih zahvalna na savjetu.

hrvoje dr.
04.02.2012., 08:27
pardon unaprijed ako je već na nekom topicu odgovoreno na ovo pitanje.
sluznica crijeva mi stalno puca na istom mjestu. bila sam već na paljenju prije 5 god, nakon toga na svim mogućim i nemogućem terapijama, uključiv i to da trenutno pijem propolis jer bi trebao pomoći u zacijeljivanju, no ni nakon god dana nema nekog pomaka.

ako znate neki prirodan ili konvecionalan lijek, bila bih zahvalna na savjetu.
A da napišete više podataka kao npr. dijagnoze,poduzete mjere,dob,nalaze itd.

VatroSlavka
05.02.2012., 20:28
Sa 52 godine starosti 2006. godine dijagnosticirana mi je fisura ani. Iako sam bila pod jakim lijekovima trpjela sam jake bolove zbog kojih nisam mogla ustati iz kreveta, a u bolnici su gotovo godinu dana odgađali operaciju. Zbog toga sam 2007. godine bila prisiljena otići na operaciju u privatnu ordinaciju dr. File u Zagrebu. Operacija je prošla u redu, rektoskopija u redu i preporučeno mi je da nakon mjesec dana mogu ponovno početi sa radom. Uzgajam cvijeće i povrće u plasteniku pa sam često u pognutom položaju. Nedugo nakon što sam počela raditi, rana mi ponovno puca, javlja se jako krvarenje i stanje se pogoršava. Od lijekova ponovno počinjem uzimati veće količine analgetika jer je pečenje čmara neizdrživo. Odlazim ponovno na pregled na kojem je dijagnosticirano kako je kao posljedica operacije prečvrst mišić tj. teško se otvara, a crijevo kao da je suženo. Dr. Fila u četiri navrata pokušava proširiti crijevo, ali nema uspjeha. Tražila sam savjet drugog kirurga koji mi je savjetovao da se podvrgnem zahvatu ugradnje prstena kako bi se proširio mišić ili ako to ne funkcionira da se prepreže mišić. Druga opcija je da se pričeka da pukne crijevo pa sa se podvrgnem klasičnom operativnom zahvatu. Nisam pristala na ugradnju prstena niti na rezanje mišića, bojim se da ne završim u pelenama.
Sada 5 godina nakon operacije još uvijek patim od povremeno jakih tupih bolova koji zahvaćaju cijeli abdomen kao i pečenje čmara. Sluznica povremeno puca, ali nema vidljivog krvarenja na stolici. Posljedica je da ne mogu sjediti i teško hodam. Stolica mi nije tvrda i redovna je svakog dana. Jedem puno voća i povrća, kuham si zob i pokušavam jesti hranu bogatu vlaknima. Već 5 godina uzimam nakon svakog obroka tj tri puta dnevno kapsulu od 400 mg magnezija kako kod vršenja nužde se ne bi naprezalo crijevo i pucala sluznica. Već godinu dana uzimam 5 kapsula propolisa na dan koje sama punim. Koristila sam po preporuci kantarionovo ulje i neven mast, ali sam prekinula jer su mi nakon određenog vremena počeli izazivati smetnje. Mnogo su mi pomogli odlasci bioenergetičaru u Zagreb, ali si ih ne mogu ponovno priuštiti.
Crijevna sluznica mi zarasta, ali i iznova puca prilikom vršenja nužde, obično ujutro, a kad je pečenje neizdrživo uzimam analgetike i mirujem. Molim savjet, da li postoji neki lijek kojim bi konačno sluznica zarasla.

prodoabc
06.02.2012., 10:11
Već godinu dana uzimam 5 kapsula propolisa na dan koje sama punim.

Imam pitanje za vas.
Da li koristite za olakšanje probave tzv. nativni propolis(NATIVNI PROPOLIS sadrži čisti hrvatski propolis sa svim aktivnim supstancama i pčelinji cvjetni prah od dalmatinske biljke bušinac (Cistus sp.) kojeg ja kupujem u apoteci 160 kn tablete 60 kom, i zanimalo bi me kako punite te tablete s propolisom i da li je tako jeftinije.
Inače bolujem od ulceroznog kolitisa,trenutno sam u dužoj remisiji i dugo korištenje nativnog propolisa mi pomaže u liječenju.

Lijep pozdrav i brzo ozdravljenje.:)

hrvoje dr.
06.02.2012., 14:26
Sa 52 godine starosti 2006. godine dijagnosticirana mi je fisura ani. ..........
Crijevna sluznica mi zarasta, ali i iznova puca prilikom vršenja nužde, obično ujutro, a kad je pečenje neizdrživo uzimam analgetike i mirujem. Molim savjet, da li postoji neki lijek kojim bi konačno sluznica zarasla.
Trebalo bi učiniti analnu manometriju.

VatroSlavka
06.02.2012., 15:30
Imam pitanje za vas.
Da li koristite za olakšanje probave tzv. nativni propolis(NATIVNI PROPOLIS sadrži čisti hrvatski propolis sa svim aktivnim supstancama i pčelinji cvjetni prah od dalmatinske biljke bušinac (Cistus sp.) kojeg ja kupujem u apoteci 160 kn tablete 60 kom, i zanimalo bi me kako punite te tablete s propolisom i da li je tako jeftinije.
Inače bolujem od ulceroznog kolitisa,trenutno sam u dužoj remisiji i dugo korištenje nativnog propolisa mi pomaže u liječenju.

Lijep pozdrav i brzo ozdravljenje.:)

Ovako, koristim prirodni propolis koji kupujem kod pčelara. Cijena je 800 kuna za kilogram. Pošto je propolis tvrd, mjeljem ga u mlincu za kavu i punim kapsule. Ako je ljeti propolis mekan, smolast, stavim ga u hladnjaču da otvrdne pa ga onda meljem. Kapsule su bitne zbog činjenice što se one za razliku od tableta otapaju tek u crijevu pa tako propolis direktno djeluje na crijevnu sluznicu. Problem kod tableta je što se otapaju u želucu čime je njihovo djelovanje na crijeva bitno smanjeno. Najveći problem je nabaviti kasule jer ih prazne nema za kupiti. Zbog toga preporučujem da kupite neki jeftin preparat u kapsulama, istresete njihov sadržaj i koristite kapsule za propolis.
Preporučujem da za propolis koristite zaseban mlinac jer je smolast, ljepljiv pa ga je teško očistiti. Sumnjam da bi kava bila ukusnu s primjesom propolisa.:)

Hvala na željama za brzo ozdravljenje, vama želim isto!

Trebalo bi učiniti analnu manometriju.

Hvala na savjetu.

mamali113
06.02.2012., 15:51
Našla sam u svojoj arhivi jedan prirodan lijek za obnovu crijeva naročito kod kolitisa,jednostavno i brzo :)

1.Sjemenke lana (Linum usitatissimum) i piskavice(Trigonella foenum graecum)
2.Lan i piskavicu sameljite i zajedno pomiješajte u posudi koju možete zatvoriti i na taj način čuvati na suhom,
3.Koristi se vrlo jednostavno-pripravak se pije jednom dnevno-jednu malu žličicu (kavenu) smjese sjemenki se umuti u 1 dcl mlijeka ili jogurta,te se popije uz ručak ili užinu.(neko ne podnosi mlijeko)
4.Koristi se uzastopce čak i nekoliko mjeseci,ovisi o organizmu i oboljenju.
Ovo je odličan način za lječenje kolitisa i obnovu crijeva.
Piskavica ima jaku aromu,tako da je dobro odjednom popiti pripravak.

- u BiH ima za kupiti samljeveni prah od divlje orhideje tkz.Salep malo o tome pročitajte na biljoteki-oblaže oštećenu sluznicu probavnog trakta zaštitnim slojem koji spriječava daljnja oštećenja i omogućava oštećenim mjestima da se oporave.

Ivanicapeca
06.02.2012., 17:01
Tučeni lan otopljen u mlakoj vodi.Procijediti nakon sat što je odstajalo i piti.
Slijezov čaj.
Probiotici.

prodoabc
07.02.2012., 08:24
Hvala na željama za brzo ozdravljenje, vama želim isto!

Hvala na savjetu,lijep pozdrav :)

Klaudija 77
12.10.2012., 08:53
Nije mi nitko odgovorio ali nema veze,ipak cu podijeliti svoje daljnje iskustvo.
Bila kod hirurga,samo jedan hemoroid,i jako stegnut misic,i takodjer analnu fisuru.
Zbog stegnutog misica pregled bio jako bolan,a ako netko ima fisuru zna koji su to bolovi.
Hirurg smatra da je jedino konkretno rjesenje operativno,ali mi je dao jos dva mjeseca da probamo
zalijeciti fisuru bez operacije.Molim vas ako netko ima slicna iskustva ili zna nekoga ko je izlijecio ili operirao
fisuru da mi da bilo kakav savjet ili par rijeci podrske...ocajna sam...

Esthelle
13.10.2012., 10:08
Nije mi nitko odgovorio ali nema veze,ipak cu podijeliti svoje daljnje iskustvo.
Bila kod hirurga,samo jedan hemoroid,i jako stegnut misic,i takodjer analnu fisuru.
Zbog stegnutog misica pregled bio jako bolan,a ako netko ima fisuru zna koji su to bolovi.
Hirurg smatra da je jedino konkretno rjesenje operativno,ali mi je dao jos dva mjeseca da probamo
zalijeciti fisuru bez operacije.Molim vas ako netko ima slicna iskustva ili zna nekoga ko je izlijecio ili operirao

Mene zanima kako izgleda ta analna fisura? :confused: I gdje je najčešće locirana? Na internetu nema previše slika o tome pa ne mogu zaključiti imam li pored hemoroida i ja to? Koji su simptomi fisure? A da ih mogu razlikovati od simptoma hemoroida?

Loves Lily
13.10.2012., 10:29
Mene zanima kako izgleda ta analna fisura? :confused: I gdje je najčešće locirana? Na internetu nema previše slika o tome pa ne mogu zaključiti imam li pored hemoroida i ja to? Koji su simptomi fisure? A da ih mogu razlikovati od simptoma hemoroida?

Bas sam i ja to htjela pitati... voljela bi da mi netko kaze tko ima analnu fisuru koji su simptomi toga tako da znam dali imam to ili ne.. dali svaki puta kada idete obaviti veliku nuzdu boli sa analnom fisurom, dali se lako moze opipati, moze li i prilikom nje pomoci faktu mast ...?

I htjela sam jos pitati sto se tice Chronove bolesti - radi li se uvijek o proljevu i koji su simptomi? Zelim znati dali to mogu u potpunosti iskljuciti iz svog slucaja:)

BrunoCro
13.10.2012., 14:23
Bas sam i ja to htjela pitati... voljela bi da mi netko kaze tko ima analnu fisuru koji su simptomi toga tako da znam dali imam to ili ne.. dali svaki puta kada idete obaviti veliku nuzdu boli sa analnom fisurom, dali se lako moze opipati, moze li i prilikom nje pomoci faktu mast ...?

I htjela sam jos pitati sto se tice Chronove bolesti - radi li se uvijek o proljevu i koji su simptomi? Zelim znati dali to mogu u potpunosti iskljuciti iz svog slucaja:)

Ja sam imao analnu fisuru prije nego što su mi ustanovili da imam Crohnovu ( to nije simptom Crohna, odnosno zapravo lječnici niti neznaju simptome, uzrok, nit lijek za sad ) ali Crohn se povezuje najviše sa stalnom temperaturom koja varira od blage do povišene( upalni parametri kod krvi su povišeni- CRP, sedimentacija...), grčevima u abdomenu, proljevaste stolice više od 3 dnevno... ). Najbolje je otići odma u bolnicu ( ne u dom zdravlja ili tako nešto jer sam ja išao tamo prvo i ustanovili su mi da je to viroza i stavili me na dijetu i mučili me bezveze ) tek kad sam došao u Vinogradsku su rekli da je to Crohn tako da, ne trati vrijeme već pravac bolnica ako te nešto mući. Savjete na internetu zaboravi. A što se tiće analne fisure, to se razlikuje od hemeroida i perianalnog apscesa... To ti je kao neka crta, ranica na predjelu anusa ( vani ) koja te steže, peće, boli kada sjediš recimo ili ideš na wc... Nije ništa strašno niti zabrinjavajuće... Meni su prepisali za to isto Faktu čepiće koliko se sjećam i Faktu mast ili lanolinsku mast za djecu.. mažeš do tjedan dana i proći će:) Akosumnjaš na to odi do doktora da ti pogledaju.. Ja samo kažem kak je meni bilo i šta sam dobio za to.. Ne mora biti da to i ti imaš... Ovo su samo savjeti koje je dobro poslušati:) Sretnoo! :D

Klaudija 77
13.10.2012., 16:42
Prvi put cujem da analna fisura moze zarasti za 7 dana,drago mi je da je kod tebe bilo tako.
Iz mog iskustva mogu reci da je jako JAKO bolno.Ako je stolica tvrda to je kao da kakas zilete,i bol
prestaje da bi se vratila nakon malo vremena cak i jaca i trajala satima,to je neko zarenje ,rezanje i bol poput bola opekotine.
Obicno jacina bola varira od velicine samog ostecenja.
I uglavnom kazu da lijecenje traje od 4 do 6 tjedana,i ako ne zaraste od akutne prelazi u
hronicnu i jedino rjesenje je operativno.Medjutim moguci su recidivi.
Ja svoju ne mogu napipati jer je na zadnjem zidu na ledjnoj strani.
Ali ako je moguce stolicu odrzavati redovnom i meksom podnosljivo je.
Ne treba pretpostavljati nego se obratiti lijecniku,ja i dalje zelim savjete
ili vasa iskustva.

Loves Lily
13.10.2012., 16:57
pa hmm iskreno nemam te grčeve niti proljev...tako da valjda mogu iskljuciti tu Crohnovu bolest... a sad za ovu fisuru ne znam.. ne mogu reci da ne sumnjam na to,ali opet niti jedna velika nužda otkako sam promjenila prehranu i prestala imati tvrde stolice me nije boljela..Bas ni na koji nacin.a cula sam kao da zna boliti to kad imas fisuru bez obzira kakva ti stolica bila,tvrda ili meka.. a prije nego sto sam promjenila prehranu znalo me tako zapeči na sekundu dvije,bas neka neugodna bol.. otprilike kako je klaudija napisala..samo nije me jakooo bolilo..onako na trenutak dva.. Ali hvala Bogu prestalo je. Nadam se da i ako to imam, da faktu mast moze to i zalječiti, kako je i Bruno rekao :)

i cula sam da je jedan od simptoma analne fisure gnoj, a ja nisam primjetila nikakav gnoj na svojoj stolici niti na anusu... osim sto mi je mastan od masti xD a i hvala Bogu nemam krvi na stolici...

Zanima me uz to, dali ta fisura smeta isto kao i hemić sto moze onako "smetati" izmedu guzeva, nije ni da boli ni nista, vec onako da osjetis da se nesto nalazi tu,i neugodno je hehe? ili je simptom da ona bas peče i boli i to je to

BrunoCro
13.10.2012., 18:03
ma meni je brzo dosta prosla jer nije bila velika rana hvala Bogu! Al isto me zapeklo prvi puta kad sam shvatio da mi nešto nije uredu ''dolje'' i onda sam otišao na pregled i rekli su mi da to mažem i prošlo je nakon tjedan do dva.. Samo ti to maži Lily i proć će.. Pozitivaa!!!! :D
A ako te stvarno mući toliko odi pogledat šta je... Bolje spriječit nego lječit kako kažu.. I drugačije je to od hemeroida kada sjediš hemeroid osjećaš a ovo ne, ovo te samo zapeče recimo ako se ''gnjezdiš po stolici'' lijevo desno hahahahha...A kod stolice je užas znam, ko da žilete se*eš :(
Ma ajde ništa ne traje vječno. Maži tom Faktu pa ako primjetiš nakon 2 tjedna da je bolje onda još dalje maži ( Ili Lanelinskom masti za bebe šta sam ti reko s tim sam ja ) i proć će a ako ne prođe onda odi do doktora po savjet.. SRETNOO!!!

hrvoje dr.
13.10.2012., 19:08
Analna fisura jest uzdužni eliptično-okrugli defekt.
Ogromna večina njih je smještena medijalnoj liniji, čak do 95 posto.
A fisure na drugim mjestima upućuje na druge bolesti kao npr. mb. CHron,karcinom,te neke infektivne bolesti.
Postoje je akutne i kronične.
Akutne relativno brzo cijele unutar 8 tjedana,a problem su chr.
Dijagnosticiraju se inspekcijom anorektalne regije i DRP, vidljivo je crvenilo i moguće krvarenje-kod ac., a chr. bijelkaste fibrinske niti.
Većinom su prouzročene tvrodom stolicom

Za fisuru sam odg. iznad.
Otkud vam pobogu ideja o mb. Chronu????
Pozabavite se higijenom analnog područja ,prehranom i tjelesnom aktivnosti,a ne sijediti pred kompjuterom i razmišljati o glupostima.

Ja sam imao analnu fisuru prije nego što su mi ustanovili da imam Crohnovu ( to nije simptom Crohna, odnosno zapravo lječnici niti neznaju simptome, uzrok, nit lijek za sad ) ali Crohn se povezuje najviše sa stalnom temperaturom koja varira od blage do povišene( upalni parametri kod krvi su povišeni- CRP, sedimentacija...), grčevima u abdomenu, proljevaste stolice više od 3 dnevno... ). Najbolje je otići odma u bolnicu ( ne u dom zdravlja ili tako nešto jer sam ja išao tamo prvo i ustanovili su mi da je to viroza i stavili me na dijetu i mučili me bezveze ) tek kad sam došao u Vinogradsku su rekli da je to Crohn tako da, ne trati vrijeme već pravac bolnica ako te nešto mući. Savjete na internetu zaboravi. .........:D
Nikako se neslažem da odmah treba trčati na hitni prijem u bolnici,to nikako,postoji LOM koji je zadužen za procjenu,pa i u velikom br. slućaja i kompletno liječenje,jednostavno Hitni prijem niti mi koji dežuramo tamo nije za riješavanje problema koje komotno riješavati LOM.
Što se tiće simptoma mb. Chrona oni su u većini dobro poznati,ali se mogu prezentirati atipično poglavito ekstraintestinalno
tipični simtomi su grčevi,proljevaste stoilce preko 7 dnevno mogu i nemoraju biti s primjesama.temp do 38,gubitak TT, analna fisura može biti simptom mb. Chrona odnosno perianalna bolest, iritis uveitis,artritisi,stomatitis,anemija bilo mikrocitna ili makrocitna.
Toćan uzrok se neznam postoje neke teroije koje su dosta dobro razrađene,
a što se tiće liječenja ono je prilično jasno a to su
aminosacilati
steroidi
imunomedulatrona terapija- Imuran,ciklosporin,metotreksat
ABT- Medazol i Ciflox tj. metronidazol i ciprofloksacin.
U novije vrijeme tzv. biološka th.-
-modulatori akt. citokina,,anti TNF Infliximab.

Loves Lily
13.10.2012., 19:29
Samo ti to maži Lily i proć će.. Pozitivaa!!!! :D hvala Bruno, nastavit cu s tim FAKTU mazati svakako :) :D

I drugačije je to od hemeroida kada sjediš hemeroid osjećaš a ovo ne, ovo te samo zapeče recimo ako se ''gnjezdiš po stolici'' lijevo desno hahahahha...A kod stolice je užas znam, ko da žilete se*eš :(
Ma ajde ništa ne traje vječno. Maži tom Faktu pa ako primjetiš nakon 2 tjedna da je bolje onda još dalje maži ( Ili Lanelinskom masti za bebe šta sam ti reko s tim sam ja ) i proć će a ako ne prođe onda odi do doktora po savjet.. SRETNOO!!!
By the way upravo sam probala se gnjezdit hehehhehee i nije nista zabolilo ni zapeklo :cerek: ahahaah :) Onda je valjda stvarno samo hemeroid.:) Svakako cu javljati promjene cisto da me mozete svi makar malo savjetovati dalje :mig: usput Hrvoje, hvala i Vama... a o Chronovoj sam samo iz znatizelje nabrzake nesto procitala pa sam htjela cuti simptome...Nemam ju hvala Bogu:) U to sam sigurna. :)

Loves Lily
13.10.2012., 21:20
Mislim da se zaista radi o analnoj... nasla sam rupicu sada kada sam se isla tusirati,nalazi se malo ispod anusa...Dali da nastavim onda sa mazanjem FAKTO ilii da odem doktorici u pon i kazem da imam tu analnu fisuru, hoce mi promjeniti terapiju?

Lesli Eldridž
14.10.2012., 07:46
Mislim da se zaista radi o analnoj... nasla sam rupicu sada kada sam se isla tusirati,nalazi se malo ispod anusa...Dali da nastavim onda sa mazanjem FAKTO ilii da odem doktorici u pon i kazem da imam tu analnu fisuru, hoce mi promjeniti terapiju?Idi i traži uputnicu specijalisti. Niko ti ne može na daljinu pomoći i dati dijagnozu...

Loves Lily
14.10.2012., 09:15
morat cu do doktora sutra da...a zanima me ima li povišena tjelesna temperatura ikakve veze sa fisurom ili hemeroidima? Primjetila sam da imam blago povisenu temp.. i htjela sam jos pitati koliko dugo se ceka pregled kod specijaliste nekog?

BrunoCro
14.10.2012., 11:07
Analna fisura jest uzdužni eliptično-okrugli defekt.
Ogromna večina njih je smještena medijalnoj liniji, čak do 95 posto.
A fisure na drugim mjestima upućuje na druge bolesti kao npr. mb. CHron,karcinom,te neke infektivne bolesti.
Postoje je akutne i kronične.
Akutne relativno brzo cijele unutar 8 tjedana,a problem su chr.
Dijagnosticiraju se inspekcijom anorektalne regije i DRP, vidljivo je crvenilo i moguće krvarenje-kod ac., a chr. bijelkaste fibrinske niti.
Većinom su prouzročene tvrodom stolicom

Za fisuru sam odg. iznad.
Otkud vam pobogu ideja o mb. Chronu????
Pozabavite se higijenom analnog područja ,prehranom i tjelesnom aktivnosti,a ne sijediti pred kompjuterom i razmišljati o glupostima.

Nikako se neslažem da odmah treba trčati na hitni prijem u bolnici,to nikako,postoji LOM koji je zadužen za procjenu,pa i u velikom br. slućaja i kompletno liječenje,jednostavno Hitni prijem niti mi koji dežuramo tamo nije za riješavanje problema koje komotno riješavati LOM.
Što se tiće simptoma mb. Chrona oni su u većini dobro poznati,ali se mogu prezentirati atipično poglavito ekstraintestinalno
tipični simtomi su grčevi,proljevaste stoilce preko 7 dnevno mogu i nemoraju biti s primjesama.temp do 38,gubitak TT, analna fisura može biti simptom mb. Chrona odnosno perianalna bolest, iritis uveitis,artritisi,stomatitis,anemija bilo mikrocitna ili makrocitna.
Toćan uzrok se neznam postoje neke teroije koje su dosta dobro razrađene,
a što se tiće liječenja ono je prilično jasno a to su
aminosacilati
steroidi
imunomedulatrona terapija- Imuran,ciklosporin,metotreksat
ABT- Medazol i Ciflox tj. metronidazol i ciprofloksacin.
U novije vrijeme tzv. biološka th.-
-modulatori akt. citokina,,anti TNF Infliximab.

Ne slažem se u potpunosti sa vama, već sa jednim djelom ( lječenje Crohna i to ) ali ja sam ležao na pedijatriji sa dosta njih koji su dijagnosticirani sa Crohnovom i svaki od njih je imao drugačije simptome prije nego što su im dijagnosticirali to.. jedini zajednički simptom većini njih jest proljevaste stolice, gubitak na kilaži, povišena temperatura... Par njih nisu imali nikakve simptome kada su došli u bolnicu, jedan je bio samo blijed u licu i ustanovili su mu Crohna... To su vanjski simptomi koji variraju očito a unutarnji su valjda kod večine isti ( ne bih znao, nisam prim.dr.sc ) - nekakve promjene na crijevima, upale i šta ja znam... tako da... Dobro je otići kod stručnjaka da oni procjene nego bezveze doma dangubit po internetu i čitat različite savjete i u konačnici se počet uvjeravat da imate nešto što nemate...:)

Loves Lily
14.10.2012., 11:17

Klaudija koliko si ti cekala da dodes kod specijaliste na pregled ili si otisla kod privatnika? Ako si isla kod privatnika koliko si mu platila taj pregled da ti pogleda to?
usput, ja sam ti podrska <33 ne prozivljavam bas istu bol i iste stvari, ali otprilike te razumijem i drzim ti fige da se u dva mjeseca izljeci ta fisura

BrunoCro
14.10.2012., 11:19
Mislim da se zaista radi o analnoj... nasla sam rupicu sada kada sam se isla tusirati,nalazi se malo ispod anusa...Dali da nastavim onda sa mazanjem FAKTO ilii da odem doktorici u pon i kazem da imam tu analnu fisuru, hoce mi promjeniti terapiju?

Ma samo ti odi pogledaj nemoj čekat jer se stvari samo pogoršavaju kad se čeka.. odi kod stručnjaka neka oni procjene šta je i šta treba daljeee.. evo molim te.. Ja sam čekao tak sa tim Crohnom, mjesec dana sam se mučio s djetama svakakvim i j*bo se s tim dok nisam konačno došo u bolnicu izgubivši 15kila i bio na infuziji i djetama par dana i obavili mi stotine pregleda na onak jadnom..

Loves Lily
14.10.2012., 11:25
Ma samo ti odi pogledaj nemoj čekat jer se stvari samo pogoršavaju kad se čeka.. odi kod stručnjaka neka oni procjene šta je i šta treba daljeee.. evo molim te.. Ja sam čekao tak sa tim Crohnom, mjesec dana sam se mučio s djetama svakakvim i j*bo se s tim dok nisam konačno došo u bolnicu izgubivši 15kila i bio na infuziji i djetama par dana i obavili mi stotine pregleda na onak jadnom..

Imaš pravo, sutra cu otici do svoje doktorice opce prakse.. pa cu joj reci da bi htjela da me ipak netko pogleda i da sumnjam i na tu fisulu.. Nadam se da kad dobijem uputnicu za specijalista da necu morat dugo cekat na red ..

BrunoCro
14.10.2012., 11:40
Imaš pravo, sutra cu otici do svoje doktorice opce prakse.. pa cu joj reci da bi htjela da me ipak netko pogleda i da sumnjam i na tu fisulu.. Nadam se da kad dobijem uputnicu za specijalista da necu morat dugo cekat na red ..

Ja sam bio inače u Vinogradskoj tamo se lječio al pošto sam navršio 18 ove godine izbacili su me jer nemam pravo više pa su mi rekli da biram gdje ću nastavit lječenja ( koja bolnica; vinogradska, rebro itd... ) i odlučio sam privatno otić i jaaaako jakoooo sam oduševljen doktorom, i moji roditelji isto...i kako to sve funkcionira tamo, nema čekanja, nervoznih doktora i sestra, ničeg... I kod njega ću ostat na daljnje.. :) Na tebi je da odlučiš stvarno !

Loves Lily
14.10.2012., 11:48
Ja sam bio inače u Vinogradskoj tamo se lječio al pošto sam navršio 18 ove godine izbacili su me jer nemam pravo više pa su mi rekli da biram gdje ću nastavit lječenja ( koja bolnica; vinogradska, rebro itd... ) i odlučio sam privatno otić i jaaaako jakoooo sam oduševljen doktorom, i moji roditelji isto...i kako to sve funkcionira tamo, nema čekanja, nervoznih doktora i sestra, ničeg... I kod njega ću ostat na daljnje.. :) Na tebi je da odlučiš stvarno !

Ja sam inace iz Osijeka pa ne znam kakva je vinogradska ili rebro ;) Ali nadam se da cu kod nas u Bolnici onda brzo stici na red ako budem dobila uputnicu od specijaliste a ne da cekam mj dana i vise samo da me pogleda.. :/

Esthelle
14.10.2012., 11:57

Možeš li molim te reći kod kojeg privatnika se sada liječiš? Hvala :)

Loves Lily
14.10.2012., 13:06
Ma samo ti odi pogledaj nemoj čekat jer se stvari samo pogoršavaju kad se čeka.. odi kod stručnjaka neka oni procjene šta je i šta treba daljeee..

Evo Bruno kad bolje razmislim opet nekako, imam osjecaj ko da sam si sama sve to prenapuhala.. sjetila sam se da si me savjetovo prvo da mazem 2 tj sa FAKTU pa ak ne viidim promjene ili se pogorsa stanje da onda odem kod doktorice... Razmisljam ako je stvarno neka fisura u pitanju da je tezi oblik sigurno bi bila jako uocljiva i vjerovatno bi me peckalo ili bolilo pri velikoj nuzdi...a vise me nista ni ne pecka ni ne boli, a i ne mogu bas uociti neku ranicu kod anusa..valjda je toliko mala bila da kad sam ju uocila, vise se kasnije i povukla.. ovo sto tak mal pecka i smeta trenutno nije nesto najgore na svijetu..Vjerujem da ako je tebi FAKTU mast pomogla kod fisure vjerovatno ce i meni.. Možda sam zaista sama sebi prenaglila..Vjerovatno bi bilo pametnije da odem kod doktorice po uputnicu za specijalista ako budem osjetila da se stanje pogoršava ili da ostaje isto nakon 2 tj? To je pametnije zar ne?:rolleyes: :)

Lesli Eldridž
14.10.2012., 14:03
morat cu do doktora sutra da...a zanima me ima li povišena tjelesna temperatura ikakve veze sa fisurom ili hemeroidima? Primjetila sam da imam blago povisenu temp.. i htjela sam jos pitati koliko dugo se ceka pregled kod specijaliste nekog?Mislim da može, ali da li je to uzrok tvoje nešto više temperature ne znam. Svaka upala može da dovede do povišene temperature. Bit ćeš pametnija sutra nakon pregleda...

femmelatin
14.10.2012., 14:20
a vise me nista ni ne pecka ni ne boli, a i ne mogu bas uociti neku ranicu kod anusa..valjda je toliko mala bila da kad sam ju uocila, vise se kasnije i povukla..

Znači ništa ne boli, ne peče, nema ni ranice ali ti misliš da imaš fisuru ili čak Chronovu bolest u najmanju ruku?
Ne pratim ovu temu, ali stalno skače na vrh Zdravlja, pa rekoh ajmo vidjeti što je tako uzbudljivo. Totalno sam se navukla.

No šalu na stranu - djevojko, radi što ti je liječnica savjetovala i dođi na kontrolu kada je dogovoreno. Nemoj paničariti i zasad ti nikakvi specijalisti nisu potrebni, kako je rekao hrvoje dr. - prvo liječniku opće medicine, reci ako se što poboljšalo, pogoršalo ili promijenilo i on/a će te uputiti dalje. U međuvremenu prestani tražiti bolesti i simptome po internetu jer ćeš u roku tjedan dana misliti da imaš rak i tražiti biopsiju.

Loves Lily
14.10.2012., 14:42
Znači ništa ne boli, ne peče, nema ni ranice ali ti misliš da imaš fisuru ili čak Chronovu bolest u najmanju ruku?
Ne pratim ovu temu, ali stalno skače na vrh Zdravlja, pa rekoh ajmo vidjeti što je tako uzbudljivo. Totalno sam se navukla.

No šalu na stranu - djevojko, radi što ti je liječnica savjetovala i dođi na kontrolu kada je dogovoreno. Nemoj paničariti i zasad ti nikakvi specijalisti nisu potrebni, kako je rekao hrvoje dr. - prvo liječniku opće medicine, reci ako se što poboljšalo, pogoršalo ili promijenilo i on/a će te uputiti dalje. U međuvremenu prestani tražiti bolesti i simptome po internetu jer ćeš u roku tjedan dana misliti da imaš rak i tražiti biopsiju.

Evo ovako... stvar je u tome sto me jeste bolilo par puta prilikom velike nuzde, odnosno zapeklo, i to se sve odvijalo prije 5-6 dana... nakon sto sam primjetila to da me nesto pecka/boli kad idem na wc prilikom velike nuzde,promjennila sam prehranu,pocela jesti puno vise vlaknaste hrane i puno tekucine piti i od tada me nista nije zabolilo, hvala Bogu vec dva tri dana.. ali sam otisla kod doktorice svejedno joj se pozaliti na to jer me stalno nesto smetalo izmedu guzova. dosla sam joj sa pretpostavkom da su u pitanju hemeroidi, objasnila da me svrbio anus dva dana, a nakon ta dva dana su me jedno 3 ili 4 odlaska na veliku nuzdu znala zaboliti i ona je meni na temelju toga dala faktu mast i rekla mazi.znaci, nije mi ni pogledala nista.niti je rekla da je potrebno da me netko pregleda..samo i je rekla jos ako primjetis da ide krv onda mi dođi opet... E sada, ja jesam uz to sve primjetila i jednu udubinu, mala je, nije strasna ispod odnosno pored anusa..i anus mi je ljubicaste boje, tako da valjda jesu i hemeroidi u pitanju.ali nista ne boli prilikom velike nuzde i ne ide krv... jedino sto osjetim da mi nesto "smeta" dok sjedim, dok se mal krecem i tako.. zna i malo zapecnuti/zasvrbiti ali nist strasno... I znam da ne trebam panicariti,ali naravno da se brinem jer ne zelim da mi se pogorsa stanje,pogotovo ako je ta fisura u pitanju... Nadam se da kod toga stvarno pomaze ta faktu mast..tako da i ako je imam da ce ona proci... Nekako sam odlucila da je najpametnije da ipak mazem jos tjedan dva s tom masti pa ako se ne promjeni nista onda cu otici kod doktorice joj reci to, ili ako se pogorsa stanje ali nadam se da nece..:) usputno, svako jutro obavljam veliku nuzdu i nikako ne dopustam da mi se dogodi zatvor.. Usputno i krecem se stalno..tako da sam ozbiljno ovo shvatila.. Nadam se da sam dobro odlucila, sto vi kazete? I oprostite eto na romanu, ali cisto da ne ispadnem paranoicna bez razloga..

Loves Lily
14.10.2012., 14:52
i strah me toga sto neki kazu da faktu mast nikako ne treba stavljati ako se ima fisura...a opet Bruno kaze da je njemu pomogla ta mast.. Voljela bih onda makar koristiti nesto za sto znam da ne moze nastetiti niti hemeroidima niti fisuri... tako da sam sigurna da necu samu sebe zeznuti..kad vec koristim tu mast a nitko me nije ni pregledao..:)

Klaudija 77
14.10.2012., 18:16
Klaudija koliko si ti cekala da dodes kod specijaliste na pregled ili si otisla kod privatnika? Ako si isla kod privatnika koliko si mu platila taj pregled da ti pogleda to?
usput, ja sam ti podrska <33 ne prozivljavam bas istu bol i iste stvari, ali otprilike te razumijem i drzim ti fige da se u dva mjeseca izljeci ta fisura

Privatno me pregledao porodicni prijatelj,a i hirurg iz mog mjesta me pregledao i dali iste dijagnoze i vrlo slicne terapije.
A ti draga ne panici,mislim da ti nije nis strasno,ooo sigurno bi znala da imas ozbiljnije probleme koje si nameces.Ma moglo te peckati zbog x razloga,ako se to ne ponavlja svaki puta,ne brini...pozzz...

Loves Lily
14.10.2012., 18:21
Privatno me pregledao porodicni prijatelj,a i hirurg iz mog mjesta me pregledao i dali iste dijagnoze i vrlo slicne terapije.
A ti draga ne panici,mislim da ti nije nis strasno,ooo sigurno bi znala da imas ozbiljnije probleme koje si nameces.Ma moglo te peckati zbog x razloga,ako se to ne ponavlja svaki puta,ne brini...pozzz...

hvala ti Klaudija <3 i na odgovoru i na informacijama.. Nadam se da ce mi faktu pomoci da nemam vise ni taj neugodan osjecaj :) I da se nece dogoditi nista ozbiljno.. Nebi trebala panicariti ako stvarno nije strasno.:mig:

Loves Lily
15.10.2012., 09:41
E da! Htjela sam jos pitati pomazu li oblozi od kamilice da mi prije pode fisura?=)

Loves Lily
15.10.2012., 17:20
EVO ako ikome koristi informacija, zvala sam u ljekarnu da pitam dali FAKTU mast pomaze za fisure isto, i rekla mi je zena da pomaze... tako da eto:)

hrvoje dr.
15.10.2012., 21:06
Ne slažem se u potpunosti sa vama, već sa jednim djelom ( lječenje Crohna i to ) ali ja sam ležao na pedijatriji sa dosta njih koji su dijagnosticirani sa Crohnovom i svaki od njih je imao drugačije simptome prije nego što su im dijagnosticirali to.. jedini zajednički simptom većini njih jest proljevaste stolice, gubitak na kilaži, povišena temperatura... Par njih nisu imali nikakve simptome kada su došli u bolnicu, jedan je bio samo blijed u licu i ustanovili su mu Crohna... To su vanjski simptomi koji variraju očito a unutarnji su valjda kod večine isti ( ne bih znao, nisam prim.dr.sc ) - nekakve promjene na crijevima, upale i šta ja znam... tako da... Dobro je otići kod stručnjaka da oni procjene nego bezveze doma dangubit po internetu i čitat različite savjete i u konačnici se počet uvjeravat da imate nešto što nemate...:)
1.Stvarno sam imao svakvih slućajeva i također sam od kolega čuo za različite poput da brat mu ima mb. Chorna,pa sad njega dva-tri dana malo boli zglob na ruci,pa eto da vidi imali Chrona i sl., no za bljedilo još nisam čuo,zapravo takva rasprava nevalja jer nemjate pojma o njihovoj dg. i obradi, vi eto samo tako nešto vidjeli na odjelu,što u 90posto slučajeva nije toćno,a u ostlaih 10 posto se slućajno pogodi.
2.Napisali ste da se neslažem u vezi simptoma, a onda napisali isto što i ja.
3.Neznam zbog čega bi trebali biti primarius, doktror znanosti za to,pa čak ni gastroenterolog to vrlo dobro poznate činjenice koje dobro znaju,odnosno bi trebali znati dr. opće med. a također sam i vanjske opisao.
A dosta zna histološka slika zna dosta varirati iako su skip lesions dosta prisutne.
4.Što se tiće stručnjaka,treba stati na loptu i racionalno pristupiti problemu, u više od pola slućajeva simptoma SIC dovoljan je pregled i obrada dr. opće med. a ne spec. gastroeneterologa, ali svakim danom vidim u amb. sve više takvih u najblažu ruku rećeno neracionalnih slučajeva,tu je jaku usluglašeno mišljenje nas gastroenterologa.

Loves Lily
16.10.2012., 20:41
Bila kod doktora opce prakse na pregledu :) Nije bilo prstica u guzuu jeej :) Rekao je da vidi da je sve crveno, i da sumnja na fisuru..
Dobila sam prepisan hrastov čaj da moram od njega raditi kupku i biti u njoj 15 min minimalno.. makar jednom u danu. Rekao je i da nastavim sa mazanjem faktu kreme odnosno masti, to moram raditi 3 x na dan, i dao mi je cepice faktu uz to, i meni ti cepici iskreno uopce nisu strasni, samo da mi pomooognuuu :') Rekao je svakako da se jos moramo vidjeti do ovog vikenda da vidi kako sve napreduje... Molim se Bogu da mi pomogne ovo sve... I nadam se da ta moja fisura nije strasna posto stvarno ne boli dok idem na wc a i vidim da nije velika, tako da uuuf. Trebala bi brzo prociii.
I da, zanima me ako netko zna - jeli kome pomogla ta kupka od hrasstove kore? I ako je, kako ste je pripravljali?
Ja je radim ovako: 2 velike zlice hrastove kore stavim u 1 L vruce kipuce vode, drzim da to stoji pola sata i onda ocjedim te ostatke od hrastove kore. Zatim tako pripravljenu 1 L hrastove kore stavim u lavor i cekam da se ohladi, pa sjednem u to kad je mlaka voda. Nadam se da ju radim na dobar nacin. :)

Klaudija 77
17.10.2012., 06:00
I ja sam citala da kupka od hrastove kore pomaze ,a nisam primjenjivala.E
sada hocu .Jel hrastova kora mora biti suha,i gdje si kupila caj.I ne brini ako je akutno,i ako pazis na stolicu velike sanse
su da fisura zaraste.pozz...

Loves Lily
17.10.2012., 08:18
I ja sam citala da kupka od hrastove kore pomaze ,a nisam primjenjivala.E
sada hocu .Jel hrastova kora mora biti suha,i gdje si kupila caj.I ne brini ako je akutno,i ako pazis na stolicu velike sanse
su da fisura zaraste.pozz...

Hej Klaudija.. kupila sam to u obliznoj ljekarni u mome gradu... Ako nema u ljekarni onda pogledati kod travara lokalnih ili na tržnici, tamo se isto cesto znaju prodavati čajevi.. Hrastova kora jeste suha.. :)
Mene je iskreno strah da nije mozda FISTULA u pitanju... :/ Samo me to strah... Zanima me ima li netko iskustva s time? I dali mi moze netko objasniti njene simptome? Cula sam da je kod nje karakteristicna bol u stomaku, a mene svako jutro prije nego trebam otici na wc boli stomak ali onda vise nakon toga ne.. i Zanima me o kakvom se to gnoju radi? Izađe li ga puno ili? pošto sam jucer primjetila kao nekakav bieli mali iscjedak, ali mozda je to od FAKTU masti.. i kako izgleda da fistula? Kao nekakav veći kanal ili? Moooolim Vas da mi netko makar nešto kaže o tome <3

I jeli analna fistula lako primjetna?

...Sad nesto malo vise nadjem na netu o tome, i citam.. piše da je karakteristican ŽUTKAST iscjedak...i da on zaprlja rublje čak,ali ga ljudi ignoriraju dok zaista ne bude problem taj kanalić iz kojeg to izlazi.. (fistula).. Iskreno, nisam primjetila da sam ja imala žut iscjedak.. niti ga je bilo puno...tako da tjesim se zaista da se ne radi o tome... a i vjerovatno bi mi rekao nesto doktor opce prakse valjda, da je uvidio da imam kanalić... :/

mene zanimaju simptomi te analne fistule... kakav je to gnoj sto izlazi,koje boje? mora li se tiskati da izadje ili sam izlazi? svrbi li ta fistula ili boli ili nista od navedenog? Jeli velika ta rupa i gdje se nalazi tocnije, bas na anusu ili je udaljena od anusa? Molim Vas odgovorite...voljela bi cuti odgovor od nekoga tko je imao s time problema, a na internetu nema bas puno objasnjenja simptoma... hvala

Loves Lily
17.10.2012., 11:27
Usput Klaudija čaj od hrastove kore nije skup, ja sam ga u ljekarni platila 11 kn :)

Klaudija 77
17.10.2012., 14:48
Kod fistule moras imati vani otvor,kao manji cir koji gnoji povremno
pored anusa,i bolno je.Moja mama je operirala fistulu,i vjeruj da ju imas znala bi.
A mislim da bi to znao i ljekar koji te pregledao.

Loves Lily
17.10.2012., 17:16
Kod fistule moras imati vani otvor,kao manji cir koji gnoji povremno
pored anusa,i bolno je.Moja mama je operirala fistulu,i vjeruj da ju imas znala bi.
A mislim da bi to znao i ljekar koji te pregledao.

a jel to veci otvor, mislim jel veca rupa ili? :/ Ja imam ko neku rupicu ali je jako blizu anusa tako da kad ju rasirim ona postane kao dio anusa, to nije to jel tako? To je fisura jel? Btw nisam primjetila nikakav gnoj iz toga da curi...
Bas mi je zao zbog tvoje mame,nadam se da joj je sada dobro <3

Klaudija 77
17.10.2012., 17:27
Ona je to operirala prije 15 god i od tada nema nekih vecih problema hvala bogu.
Moja fisura nije tako vani da se vidi,unutra je i ako imam malo tvrdju stolicu jako je bolna,i poslije boli po nekoliko sati.
A sada se smirila jer reguliram prehranu,i imama redovnu i mekanu stolicu.A ranica pored anusa bi gnojila da je fisula.

Loves Lily
17.10.2012., 17:34
Ona je to operirala prije 15 god i od tada nema nekih vecih problema hvala bogu.
Moja fisura nije tako vani da se vidi,unutra je i ako imam malo tvrdju stolicu jako je bolna,i poslije boli po nekoliko sati.
A sada se smirila jer reguliram prehranu,i imama redovnu i mekanu stolicu.A ranica pored anusa bi gnojila da je fisula.

Aha, onda se stvarno nadam da nije fistula nego da je fisura i da ce zarasti.. mene zna isto boliti, ali ne više nakon nuzde jer sam stvarno izregulirala ju koliko god sam uspjela da bude taman, ni tvrda ni meka...nego onako zna na trenutak malo zaboliti ali nista da se ne moze pretrpiti stvarno.. Tako da eto, nadam se da nije ovo sto imam fistula... ona se valjda onda nebi kada se rastvori spojila sa anusom, nego bi bila vjerovatno dalje od anusa malo..makar dva cm ili cm .. :/ a i gnojila bi se valjda.. A meni je ovo na anusu, blizu samoj rupi, nastavljam kupke i čepiće i mazanje. btw koliko treba da prode ta fisura?
Usput drago mi je zbog tvoje majke.. Hvala Bogu da nema problema vise!

Loves Lily
18.10.2012., 17:53
LJUDI MOJI. ima li koja druga mast osim faktu koja pomaze da fisura zaraste? Jer mene to sve svrbi nakon mazanja tom masti... i ne znam da to pomaze bas :/ Ali cepice i dalje koristim.. ima li tko prijedlog za neku drugu kremu/mast? Hvala

Lesli Eldridž
18.10.2012., 21:25
LJUDI MOJI. ima li koja druga mast osim faktu koja pomaze da fisura zaraste? Jer mene to sve svrbi nakon mazanja tom masti... i ne znam da to pomaze bas :/ Ali cepice i dalje koristim.. ima li tko prijedlog za neku drugu kremu/mast? HvalaAko svrbi, dobro je, znači da rana ZACJELJUJE. Samo nastavi sa tom terapijom kako ti je liječnica i rekla i pripazi na stolicu, mora biti meka i prilično tekuća, nikako tvrda. I pazi da ne dobiješ proljev nije ni to dobro...

nakovana
18.10.2012., 21:59
LJUDI MOJI. ima li koja druga mast osim faktu koja pomaze da fisura zaraste? Jer mene to sve svrbi nakon mazanja tom masti... i ne znam da to pomaze bas :/ Ali cepice i dalje koristim.. ima li tko prijedlog za neku drugu kremu/mast? Hvala

Ultraproct krema, mast i cepici. ima malo kortikosteroida u sebi.
ovog ljeta je jos bila defektura, mozda se pojavila u medjuvremenu.

Lesli Eldridž
19.10.2012., 09:28
Ultraproct krema, mast i cepici. ima malo kortikosteroida u sebi.
ovog ljeta je jos bila defektura, mozda se pojavila u medjuvremenu.Mislim da ne bi trebala mijenjati kremu i supozitorije jer to izgleda djeluje u njenom slučaju. Svrbež se može podnijeti to će proći za dan-dva. Bitno je da ne boli...

Lesli Eldridž
19.10.2012., 09:33
@Loves Lily
I još jedan savjet, vrijedi i za hemoroide i za rascjep koji možda imaš. Nastoj da se ne nerviraš. Nastoj da budeš smirena i da se ne sekiraš jer to smanjuje tonus krvnih žila i situacija se samo pogoršava. Ne mogu da nađem link za ovo ali čitao sam o tome da baš za hemoroide to vrijedi. Vjerujem da je isto i za analne fisure. Znači samo se smiri i radi kako i sada radiš što ti je rečeno od liječnika i bit će ok. Sretno...

Loves Lily
19.10.2012., 12:35
Evo bas sam isla kod ljecnika danas i pozalila mu se da nakon svakog puta sto se namazem sa faktu, svrbucka me i zapecka tu i tamo i tako.. i rekao mi je da prekinem sa tom faktu masti i prepisao mi plimycol.. stavila sam ju sada prvi puta, i cini mi se okej.. nije me nis zasvrbilo otkako sam ju stavila...i rekao je da pojacam sa cepicima...da ih stavim ujutro i navecer.. valjda ce pomoci ta nova kremica:)

Loves Lily
19.10.2012., 13:08
Ako svrbi, dobro je, znači da rana ZACJELJUJE. Samo nastavi sa tom terapijom kako ti je liječnica i rekla i pripazi na stolicu, mora biti meka i prilično tekuća, nikako tvrda. I pazi da ne dobiješ proljev nije ni to dobro...

dobila sam od doktora neku novu kremu... Plimycol krema... Sad valjda trebam s tom novom nastaviti, a ovu faktu mast mi je doktor ukinio :/

Lesli Eldridž
19.10.2012., 14:14
dobila sam od doktora neku novu kremu... Plimycol krema... Sad valjda trebam s tom novom nastaviti, a ovu faktu mast mi je doktor ukinio :/A zašto ti je ukinuo Faktu? Ne djeluje ili si se žalila na svrbež...?

Lesli Eldridž
19.10.2012., 14:15
Evo bas sam isla kod ljecnika danas i pozalila mu se da nakon svakog puta sto se namazem sa faktu, svrbucka me i zapecka tu i tamo i tako.. i rekao mi je da prekinem sa tom faktu masti i prepisao mi plimycol.. stavila sam ju sada prvi puta, i cini mi se okej.. nije me nis zasvrbilo otkako sam ju stavila...i rekao je da pojacam sa cepicima...da ih stavim ujutro i navecer.. valjda ce pomoci ta nova kremica:)E sad sam i ovo pročitao. Koje supozitorije koristiš, Faktu ili neke druge...?

Esthelle
19.10.2012., 15:35
Plymicol je za kandidu. A sto sve doktori odokativno prepisuju to je za nepovjerovat.

Loves Lily
19.10.2012., 16:47
E sad sam i ovo pročitao. Koje supozitorije koristiš, Faktu ili neke druge...?

koristim faktu cepice, i koristila sam do danas faktu mast... i uz to si pripremala 3 dana brojeci od danas unazad kupku od hrastove kore..
Faktu mast sam koristila od petka proslog tjedna, i kad god stavim tu mast crveni mi se i svrbucka sve i tako.. stanje se poboljsalo ali izgleda zbog cepica i hrastove kore... pa mi je zato rekao da pojacam sa cepicima, da ih stavim i ujutro i navece... znaci 2 x na dan.. i da dva puta na dan namazem s tom novom kremom...:ne zna:

Esthelle
19.10.2012., 17:08
Lily, ja sam isprobala sve moguće kreme....pomirila sam se da tako mora biti. Imam i fisuru kako mi se čini, bila bezbroj puta kod proktologa, svaki put izađem s receptom za novu kremu...i svaki put govori bit će bolje. E pa ništa nije se popravilo. Takvo stanje je unazad godinu dana. Crveno, tu i tamo svrbi, a najčešći simptom mi je crvenilo i pečenje. Ne znam više što bi poduzela po pitanju guzice :ne zna:

Lesli Eldridž
19.10.2012., 18:02
Lily, ja sam isprobala sve moguće kreme....pomirila sam se da tako mora biti. Imam i fisuru kako mi se čini, bila bezbroj puta kod proktologa, svaki put izađem s receptom za novu kremu...i svaki put govori bit će bolje. E pa ništa nije se popravilo. Takvo stanje je unazad godinu dana. Crveno, tu i tamo svrbi, a najčešći simptom mi je crvenilo i pečenje. Ne znam više što bi poduzela po pitanju guzice :ne zna:Pa idi da ti to hirurški riješe. Nema drugog načina...

Klaudija 77
19.10.2012., 18:03
KAZU AKO NE ZARASTE ZA 6-8 NEDJELJA DA JE KRONICNO,I NEMA SVHE KONZERVATIVNO LIJECENJE.
OPERACIJA JE JEDINO TRAJNO RJESENJE.

Loves Lily
19.10.2012., 18:03
Lily, ja sam isprobala sve moguće kreme....pomirila sam se da tako mora biti. Imam i fisuru kako mi se čini, bila bezbroj puta kod proktologa, svaki put izađem s receptom za novu kremu...i svaki put govori bit će bolje. E pa ništa nije se popravilo. Takvo stanje je unazad godinu dana. Crveno, tu i tamo svrbi, a najčešći simptom mi je crvenilo i pečenje. Ne znam više što bi poduzela po pitanju guzice :ne zna:

Ajoj :S a meni je doktor rekao da mi se znatno poboljsalo stanje... :S Sad se bas bojim da mi ne bude tak ko i tebi :( kontam da cu nastavit sa FAKTU, pa kako bude bit ce..

Loves Lily
19.10.2012., 18:04
@Lesli, sto mi ti savjetujes? Da nastavim sa FAKTU? Posto vidim stvarno da je taj plymicol za kandidu... a to sumnjam da imam :O

Lesli Eldridž
19.10.2012., 18:05
Ajoj :S a meni je doktor rekao da mi se znatno poboljsalo stanje... :S Sad se bas bojim da mi ne bude tak ko i tebi :( kontam da cu nastavit sa FAKTU, pa kako bude bit ce..Poslušaj me, idi dobrom specijalisti da to pogleda. Ništa ti se u to ne razumiju ovi ljekari opšte prakse...

Lesli Eldridž
19.10.2012., 18:08
@Lesli, sto mi ti savjetujes? Da nastavim sa FAKTU? Posto vidim stvarno da je taj plymicol za kandidu... a to sumnjam da imam :ONemam ja vlastitog iskustva sa fisurama, ja sam imao hemoroide i polipe, ali znam čovjeka koji je imao hemoroide i fisuru, a najveći problem je bila fisura. Operacijom je to riješeno. U prošlom postu sam ti napisao da odeš dobrom specijalisti. Slično sam napisao na temi o hemoroidima. Liječnici opšte prakse ti to ne mogu riješiti, traži uputnicu specijalisti. Ovako te samo pate i ne mogu ti to riješiti. Ako treba pod nož, bolje je to odmah uraditi... O stručnosti tog što ti je dao to za gljivice ne vrijedi trošiti riječi...

Loves Lily
19.10.2012., 18:14
ja sam stavila sada faktu mast natrag pa di puklo da puklo..:)

nekako se nadam najboljem, mislim da ova moja situacija nije bas za pod noz... ne boli me dok idem na wc hvala Bogu, nemam nikakve hemeroide izrazrene, valjda bi onda kupke i mazanje faktu trebalo pomoci... ovo mi je tek tj dana da mazem s tom masti... a i cepice tek 3 dana koristim.. a ak se u ta tri dana vidi poboljsanje, onda se stvarno nadam da cu uspjeti i to izljeciti uhh.. :') Drzite mi fige

Lesli Eldridž
19.10.2012., 18:20
ja sam stavila sada faktu mast natrag pa di puklo da puklo..:)Ne znam... Mislim da nisi ni trebala prekidati sa Faktuom, ako je svrbilo. Po mome mišljenju to bi moglo biti dobro. Ali opet da ti savjetujem da učiniš "to i to" bio bi neozbiljan. To mora da pogleda specijalista. Na tvome mjestu nastavio bih do ponedjeljka sa Faktuom,a onda otišao specijalisti da to pogleda...

Esthelle
19.10.2012., 18:20
Pa idi da ti to hirurški riješe. Nema drugog načina...

Lesli, bila sam kakti kod vrhunskog abdominalnog kirurga. 2x mi je radio sklerozaciju hemoroida. Bolilo je ko sam vrag svaki put. Bila sam poslije i par puta na kontroli, rekao je da mi se stanje značajno poboljšalo. Pitala sam ga za fisuru. Rekao je da to nemam. Da bi mi idući put se izlanuo da imam malu fisuricu ali da će to se samo od sebe riješiti :503: Tada mi je bilo jasno da sam cijelo vrijeme bila kod doktora kojeg baš boli dupe za moje dupe :rofl:
Ugl, mislila sam otići kod dr. Lastrića, on ima polikliniku tu u zg, da to on pogleda. Što ti misliš o tome?
I da li ti znaš što je mariska?(tzv. polip stražar) Jel to isto kao analna fisura?
Uf ovo sam tek sad vidjela pa kome treba: http://www.poliklinika-lastric.hr/
Akcija u listopadu. Razmišljam da stvarno odem!

KAZU AKO NE ZARASTE ZA 6-8 NEDJELJA DA JE KRONICNO,I NEMA SVHE KONZERVATIVNO LIJECENJE.

Mislim da imam i ja to i uz sve zahvate i konzervativno liječenje, nije upalilo :ne zna:

Ajoj :S a meni je doktor rekao da mi se znatno poboljsalo stanje... :S Sad se bas bojim da mi ne bude tak ko i tebi :( kontam da cu nastavit sa FAKTU, pa kako bude bit ce..

To je i meni mo doktorić govorio...da mi polako ide na bolje. To polako traje već godinu dana! :durica
Meni faktu je najgora krema koju sam ikad koristila.

Lesli Eldridž
19.10.2012., 18:25
Lesli, bila sam kakti kod vrhunskog abdominalnog kirurga. 2x mi je radio sklerozaciju hemoroida. Bolilo je ko sam vrag svaki put. Bila sam poslije i par puta na kontroli, rekao je da mi se stanje značajno poboljšalo. Pitala sam ga za fisuru. Rekao je da to nemam. Da bi mi idući put se izlanuo da imam malu fisuricu ali da će to se samo od sebe riješiti :503: Tada mi je bilo jasno da sam cijelo vrijeme bila kod doktora kojeg baš boli dupe za moje dupe :rofl:
Ugl, mislila sam otići kod dr. Lastrića, on ima polikliniku tu u zg, da to on pogleda. Što ti misliš o tome?
I da li ti znaš što je mariska?(tzv. polip stražar) Jel to isto kao analna fisura?
Uf ovo sam tek sad vidjela pa kome treba: http://www.poliklinika-lastric.hr/
Akcija u listopadu. Razmišljam da stvarno odem!

Mislim da imam i ja to i uz sve zahvate i konzervativno liječenje, nije upalilo :ne zna:

To je i meni mo doktorić govorio...da mi polako ide na bolje. To polako traje već godinu dana! :durica
Meni faktu je najgora krema koju sam ikad koristila.Ne znam za Zagreb, pišem iz Sarajeva i ovdje bi znao prporučiti kome otići da to jednostavno i brzo riješiš. E to za polip ne znam, ali znam da nakon dugotrajnih hemoroida mogu da se pojave polipi. Vjerujem da može i kod tog rascjepa da se pojavi, ali se u to ne razumijem pa ne bih smio da komentiram detalje. Znam da su polipi prekanceroza i sa tim stvarima se nije za igrati...

Esthelle
19.10.2012., 18:30
Znam da je dr. Lastrić jako hvaljen za one operacije proširenih vena, a da se proktologijom u njegovoj poliklinici bave neki dr doktori, pa ne bi opet htjela završiti kod nekog ko će mi reć nije fisura, možda je fisura ili je i to nakon ponavljanja pitanja ko papiga. Umorna sam više od toga. Bila sam na kolonoskopiji - uredan nalaz, osim dg hemeroidi prvog stupnja. Sad da toliko problema mi rade hemoroidi prvog stupnja, i to već godinu dana....to meni nije normalno stanje!

Lesli Eldridž
19.10.2012., 18:38
Znam da je dr. Lastrić jako hvaljen za one operacije proširenih vena, a da se proktologijom u njegovoj poliklinici bave neki dr doktori, pa ne bi opet htjela završiti kod nekog ko će mi reć nije fisura, možda je fisura ili je i to nakon ponavljanja pitanja ko papiga. Umorna sam više od toga. Bila sam na kolonoskopiji - uredan nalaz, osim dg hemeroidi prvog stupnja. Sad da toliko problema mi rade hemoroidi prvog stupnja, i to već godinu dana....to meni nije normalno stanje!Pa hemoroidi prvog stepena obično ne zezaju toliko. E sad koliki je tvoj prag bola ne znam, ali mogu boliti itekako. Znate šta, najbolje bi bilo da svi odete kod dobrih ljekara specijalista pa da se to pogleda i da riješite nedoumice zauvijek. Bez straha, rijetko kada se to baš zakomplicira i rijetko kada su polipi kancerogeni. Od jedne liječnice prijateljice sam čuo da u 80% slučajeva polipi nisu kancerogeni. Koliko je to tačno ne znam ni ona baš nije relevantna za te stvari jer je specijalista medicine rada (pupa hava specijalnost ja bih rekao). Ima na ovom pdf-u i forumaš hrvoje dr. pa bi možda on mogao nešto više da napiše o ovome, a sigurno zna više nego mi laici. On doduše savjetuje da to rješavaju liječnici opšte prakse, ja sam protiv toga. Idite kako god znate do dobrog specijaliste da to pogleda, bilo privatno, bilo preko državne službe i doma zdravlja. Zdravlje je najvažnije. Vjerujte mi da je moje iskusto sa hemoroidima to pokazalo. A ovdje u BiH je stanje katastrofalno ako se ide preko državnih liječnika i domova zdravlja. Ja čak nisam ni osiguran trenutno iako radim, i tako je bilo i prije 1,5 godinu. Na kraju sam otišao privatno i spasio glavu.

Esthelle
19.10.2012., 18:43
Dr. Hrvoje je gastroenterolog koliko ja znam....ja sam od dr opće prakse dobila uputnicu za proktologa, oni su u pravilu abdominalni kirurzi. Naravno, prije nego mi je dao uputnicu, on je to sam pogledao i kako se očito ne susreće baš sa time u općoj praksi dao je uputnicu za dalje...ustvrdio je da imam kao neku pukotinu (fisuru) pa nek odem proktolog. Proktolog je prvi put rekao da to nije fisura. nego samo hemeroidi prvog stupnja, a boli i peče ko sam vrag, posebno nakon defekacije. Uglavnom, to je samo jedan od niza problema i simptoma koji mene muče, tako da je moguće da imam i oštećenje pudendalnog živca koji radi ovakva sranja jer ovo moje ne odlazi s nikakvom terapijom.

Lesli Eldridž
19.10.2012., 18:46
Dr. Hrvoje je gastroenterolog koliko ja znam....ja sam od dr opće prakse dobila uputnicu za proktologa, oni su u pravilu abdominalni kirurzi. Naravno, prije nego mi je dao uputnicu, on je to sam pogledao i kako se očito ne susreće baš sa time u općoj praksi dao je uputnicu za dalje...ustvrdio je da imam kao neku pukotinu (fisuru) pa nek odem proktolog. Proktolog je prvi put rekao da to nije fisura. nego samo hemeroidi prvog stupnja, a boli i peče ko sam vrag, posebno nakon defekacije. Uglavnom, to je samo jedan od niza problema i simptoma koji mene muče, tako da je moguće da imam i oštećenje pudendalnog živca koji radi ovakva sranja jer ovo moje ne odlazi s nikakvom terapijom.Onda to hirurg mora vidjeti. Znam za dobrog profesora ovdje u Sarajevu, ali to tebi odmah otpada. Mora biti neko dobar i u tvom gradu. Abdominalci to rješavaju i ne vjerujem da će to biti problem. Jeste bolno i zeznuto, ali jbg, šta sve može čovjek izdržati ne biste vjerovale... Kod dobrog hirurga da to pogleda i vjerovatno operiše...

Loves Lily
19.10.2012., 18:49
hmm sad ste me uplasili jako... evo ja sam sada namazala sa faktu i nestao je sav svrbež... mislim da trebam nastaviti sa faktu masti i cepicima i kupkama... samo cu pojacati cepice, kako mi je rekao..ali necu mjenjati kreme... strah me da se nebi zeznila s tom kremom za kandidu... a onda ako me bude i dalje svrbilo do pon otici cu kod svoje doktorice opce prakse pa joj reci da mislim da nemam tu kandidu i da nebi trebala koristiti tu kremu za kandidu i da sam nastavila sa faktu ali da mi ona bas i ne odgovara, pa nek mi da lanolin mast ili tako nesto, s cim ne mogu bas puno pogrijesiti...

Esthelle
19.10.2012., 18:50
Čitam sad na stranici od Lastrića da se radi neka analna dilatacija kod fisura. Jel to netko možda uradio? I da li jednom kad ti to naprave, da li si lišen za svagda tih fisura ili postoji mogućnost povrata?

Lesli Eldridž
19.10.2012., 18:54
hmm sad ste me uplasili jako... evo ja sam sada namazala sa faktu i nestao je sav svrbež... mislim da trebam nastaviti sa faktu masti i cepicima i kupkama... samo cu pojacati cepice, kako mi je rekao..ali necu mjenjati kreme... strah me da se nebi zeznila s tom kremom za kandidu... a onda ako me bude i dalje svrbilo do pon otici cu kod svoje doktorice opce prakse pa joj reci da mislim da nemam tu kandidu i da nebi trebala koristiti tu kremu za kandidu i da sam nastavila sa faktu ali da mi ona bas i ne odgovara, pa nek mi da lanolin mast ili tako nesto, s cim ne mogu bas puno pogrijesiti...Ma nema čega da se bojiš. Riješit će ti to specijalista. Do tada ja bih nastavio sa Faktuom. Ima jedna caka kod Faktu kreme. Ona u sebi ne sadrži kortikosteroide koji smanjuju bol i svrbež. Tako da za bolove i svrbež postoje druge, bolje kreme. Ali kako si počela sa tim i završi pa idi onda kod specijaliste. Ja bih to u ponedjeljak odmah uradio. Bitno je da te ne boli, i ne boj se liječnik i to dobar će ti to riješiti...

Loves Lily
19.10.2012., 18:56
Ma nema čega da se bojiš. Riješit će ti to specijalista. Do tada ja bih nastavio sa Faktuom. Ima jedna caka kod Faktu kreme. Ona u sebi ne sadrži kortikosteroide koji smanjuju bol i svrbež. Tako da za bolove i svrbež postoje druge, bolje kreme. Ali kako si počela sa tim i završi pa idi onda kod specijaliste. Ja bih to u ponedjeljak odmah uradio. Bitno je da te ne boli, i ne boj se liječnik i to dobar će ti to riješiti...

pa da, nemam nikakve bolove.. hmmm.. pa vidjet cemo sta kaze ova opce prakse kad ju opet posjetim u ponedjeljak :) hh

Lesli Eldridž
19.10.2012., 18:57
Čitam sad na stranici od Lastrića da se radi neka analna dilatacija kod fisura. Jel to netko možda uradio? I da li jednom kad ti to naprave, da li si lišen za svagda tih fisura ili postoji mogućnost povrata?Neki jesu, ali ne znam na kojoj je to temi. Možda na hemoroidima. Uglavnom koliko sam ja shvatio nije pomoglo. Mislim, jebeš metodu gdje ljudima razvaljuju šupak da bi ta pukotina se izliječila. Prvo boli, a drugo ne znam koliko je to efikasno. Znam da to ljudi operišu i da se zauvijek toga riješe. Operacija je pod anestezijom i nakon toga imaš neki postoperativni period kada to sigurno boli, ali ne mora biti ni tako strašno, a zauvijek se riješiš problema...

Esthelle
19.10.2012., 19:01
Lesli, znači ako sam dobro shvatila, pričamo o fisuri koja se može popraviti anallnom dilatacijom (ali se može vratiti) ili operacijom? Jel to operacija u sklopu operacije hemoroida ili zasebno?

Lesli Eldridž
19.10.2012., 19:04
Lesli, znači ako sam dobro shvatila, pričamo o fisuri koja se može popraviti anallnom dilatacijom (ali se može vratiti) ili operacijom? Jel to operacija u sklopu operacije hemoroida ili zasebno?Da tako je. Jedan moj rođak je to riješio operacijom, a imao je i hemoroide i fisuru.

Loves Lily
20.10.2012., 11:04
ja cu poluditi..opet svrbi jooj ... i koliko sam primjetila i vagina mi se upalila, crvena je :S Mozda je to do cepica, ne znam... i to cu prestat uzimat i stavljat cu samo faktu pa sta bude bit ce :(

Loves Lily
20.10.2012., 12:22
od bjesa sam se otisla otusirati i nasapunala obicnim sapunom i mjesto ispirala sto godina, i toplom i hladnom vodom, i sad me nista ne svrbi vise hvala Bogu...

hrvoje dr.
21.10.2012., 14:23
Nisam pretjerano pratio raspravu pa ako što nepokrijem spomenite,da se nadopunim.
Rasprava ovdje u puno smjerova nema smisla npr.
Neznam odakle te ideje sad o fistulama.
Također nemam pojma kakve veze klotrimazol ima s fisurom i hemerodima,on se koristi za liječenje mikoza.
Dr. opće prakse MORAJU znati liječiti odnosno, ajmo reći napraviti trijažu bolesnika s anorektalnim tegobama,a što oni samo štancaju uputnice i prave se grbavi, to je i inače veliki problem hrv. zdravstva. Jer troškovi postaju golemi, a to pacijentima nikad neće biti jasno jer misle da je sve besplatno. No to je off.

Loves Lily
21.10.2012., 18:35
Nisam pretjerano pratio raspravu pa ako što nepokrijem spomenite,da se nadopunim.
Rasprava ovdje u puno smjerova nema smisla npr.
Neznam odakle te ideje sad o fistulama.
Također nemam pojma kakve veze klotrimazol ima s fisurom i hemerodima,on se koristi za liječenje mikoza.
Dr. opće prakse MORAJU znati liječiti odnosno, ajmo reći napraviti trijažu bolesnika s anorektalnim tegobama,a što oni samo štancaju uputnice i prave se grbavi, to je i inače veliki problem hrv. zdravstva. Jer troškovi postaju golemi, a to pacijentima nikad neće biti jasno jer misle da je sve besplatno. No to je off.

Ma ja sam se zabrinula sama u svojoj glavi da nije fistula u pitanju... ali mislim, pa to bi se valjda jasno vidjelo i doktor bi rekao da je to u pitanju, a nije nista spomenio..Tako da mislim da nemam razloga za zabrinjavanjem.. evo bas sutra idem kod doktorice opce prakse da me jos jednom pogleda,posto me ovih dana jako svrbilo sve..i ujutro prije nego sto odem obaviti nuzdu imam jake bolove u lijevom dijelu stomaka, i kad obavim nuzdu onda vise nemam.Ne znam zasto mi se to sa bolovima u stomaku dogada..mozda od previse vlaknaste hrane ili?

Klaudija 77
21.10.2012., 18:40
Da se i ja javim sa svojim iskustvom.Meni je dijagnosticirana fisura prije dva mjeseca,rodila sam prije tri i pol
carskim rezom i od tada imam strasnih problema sa probavom ,lijenim crijevima,tvrdom stolicom.
Lekarima je najcudnije sto imam stolicu svaki dan a pretvrdu.Doduse ne bi ju imala da nisam korigovala prehranu.
E da se vratim na dijagnozu..dva su ljekara potvrdila,jedan prstom drugi okom ANALNU FISURU.
Oba su rekli da ako ne zaraste za dva mjeseca da je operacija jedino rjesenje jer tada postaje kronicna i nece ni zarasti pomocu konzervativnog lijecenja.Dali mi mast lidoproct da koristim 7-10 dana,i po potrebi navece kada boli,i 2-4 puta da ubrizgam spricom kantarionovo ulje,to da koristim neograniceno.U zadnjih 15 dana sam sredila stolicu i imam ju svako jutro ponekada i navece,i normalna je do mekana.I od kako sam sredila stolicu nemam ni bolove,kremu prestala koristiti,samo ulje i vruce kupke.I nadam se najboljemu,pocela sam vjerovati da bi moglo zarasti.A probavu sredjujem svako jutro i vece popijem sensiju u koju stavim kasiku mljevenog lana i pustim da odstoji,pijem sok od grozdja i jedem integralno.
Eto to je moje iskustvo za sada,a imala sam bolove po nekoliko sati i plakala sam kako su jaki bili,i sada se nadam da se nece ponoviti...pozzz...

Lesli Eldridž
21.10.2012., 19:49
Da se i ja javim sa svojim iskustvom.Meni je dijagnosticirana fisura prije dva mjeseca,rodila sam prije tri i pol
carskim rezom i od tada imam strasnih problema sa probavom ,lijenim crijevima,tvrdom stolicom.
Lekarima je najcudnije sto imam stolicu svaki dan a pretvrdu.Doduse ne bi ju imala da nisam korigovala prehranu.
E da se vratim na dijagnozu..dva su ljekara potvrdila,jedan prstom drugi okom ANALNU FISURU.
Oba su rekli da ako ne zaraste za dva mjeseca da je operacija jedino rjesenje jer tada postaje kronicna i nece ni zarasti pomocu konzervativnog lijecenja.Dali mi mast lidoproct da koristim 7-10 dana,i po potrebi navece kada boli,i 2-4 puta da ubrizgam spricom kantarionovo ulje,to da koristim neograniceno.U zadnjih 15 dana sam sredila stolicu i imam ju svako jutro ponekada i navece,i normalna je do mekana.I od kako sam sredila stolicu nemam ni bolove,kremu prestala koristiti,samo ulje i vruce kupke.I nadam se najboljemu,pocela sam vjerovati da bi moglo zarasti.A probavu sredjujem svako jutro i vece popijem sensiju u koju stavim kasiku mljevenog lana i pustim da odstoji,pijem sok od grozdja i jedem integralno.
Eto to je moje iskustvo za sada,a imala sam bolove po nekoliko sati i plakala sam kako su jaki bili,i sada se nadam da se nece ponoviti...pozzz...Eeee, da i ti znaš kako je roditi...:) Šalim se naravno, jer si rodila carskim rezom. Ja kad sam imao operaciju hemoroida strašno je poslije bolilo. I došao liječnik malo u vizitu i kaže mi:"Eto da i ti sad znaš kako je ženama kada se porode..." Tako da odlično znam kakvi su to bolovi iako nisam rađao...:D Nastavi sa mekanom stolicom, to ti je apsolutni prioritet. Sretno...

Loves Lily
21.10.2012., 19:49
Eto to je moje iskustvo za sada,a imala sam bolove po nekoliko sati i plakala sam kako su jaki bili,i sada se nadam da se nece ponoviti...pozzz...

Mislim na tebe i svakako drzim fige da sasvim zaraste fisura i da ti se vise nikada ne jave takvi problemi! Svakako javljaj jos kako napredujes i sto se događa.. puno pozdrava :) :)

Klaudija 77
21.10.2012., 21:29
:503:Eeee, da i ti znaš kako je roditi...:) Šalim se naravno, jer si rodila carskim rezom. Ja kad sam imao operaciju hemoroida strašno je poslije bolilo. I došao liječnik malo u vizitu i kaže mi:"Eto da i ti sad znaš kako je ženama kada se porode..." Tako da odlično znam kakvi su to bolovi iako nisam rađao...:D Nastavi sa mekanom stolicom, to ti je apsolutni prioritet. Sretno...

Znam ja kako je roditi,zato sam na drugi porod i
radjala carskim,jer je prvi bio jako spor i bolan:503:.
A pregled kod kirurga fisure je bio tako bolan da sam
uporedila sa porodjajnim...uh...ne ponovilo se.

Lesli Eldridž
22.10.2012., 16:41
:503:

Znam ja kako je roditi,zato sam na drugi porod i
radjala carskim,jer je prvi bio jako spor i bolan:503:.
A pregled kod kirurga fisure je bio tako bolan da sam
uporedila sa porodjajnim...uh...ne ponovilo se.E sad zamisli kako boli nakon proširivanja anusa kad anestezija popusti. Mislim da je onda bolje to operirati i kasnije trpiti bolove nego da ti to proširuhu više puta, pa kasnije opet isto proživljavaš...

vegga
22.10.2012., 17:38

ja ti se patim sa fisurom vec 2 godine, kupke u kanilici i svakakve kreme, sad na zadnjem pregledu mi rečeno da je više nemam nego samo ragade / suha i raspucana koža/ ali me slično peče...koristim hemeroprotekt kremu i dobra mi je /imam i hemeroide/ vec mi je bila preporučena operacija fisure ali sad ispada da je više nema, zato nemoj tako brzo pristati na operaciju...maži sa nevenovom masti, kantARionovo ulje, pantexol krema...ili hemeroprotekt, nesto ce ti pomoci...insče, znam neke koji su op. u poliklinici Lastrić u Zg ii pak u bolnici , dva su različita načina operacije

vegga
22.10.2012., 17:44
i strah me toga sto neki kazu da faktu mast nikako ne treba stavljati ako se ima fisura...a opet Bruno kaze da je njemu pomogla ta mast.. Voljela bih onda makar koristiti nesto za sto znam da ne moze nastetiti niti hemeroidima niti fisuri... tako da sam sigurna da necu samu sebe zeznuti..kad vec koristim tu mast a nitko me nije ni pregledao..:)

hemeroprotekt mast :)

vegga
22.10.2012., 17:48

ne , ipak nije, meni je bila kronična 2 godine i sad je nema ali su ostale ragade

vegga
22.10.2012., 17:53
Čitam sad na stranici od Lastrića da se radi neka analna dilatacija kod fisura. Jel to netko možda uradio? I da li jednom kad ti to naprave, da li si lišen za svagda tih fisura ili postoji mogućnost povrata?

ovi koji su radili analnu dialtaciju kod Lastrica jako su zadovoljni, pregled i operacija 1000 kn i odmah ides doma

Esthelle
22.10.2012., 18:12
ovi koji su radili analnu dialtaciju kod Lastrica jako su zadovoljni, pregled i operacija 1000 kn i odmah ides doma

Čula sam dosta pozitivnih komentara o Lastriću, ali što se tiče operiranja proširenih vena nogu, svi su jako zadovoljni, međutim ne znam nikoga tko bi mi iz prve ruke rekao da su dobri i za operacije hemoroida.
Da li Lastrić izvodi i operacije fisure osim te analne dilatacije? Sve si mislim da odem na pregled kod njega. Pregled dođe 350 kn, a dilatacija je negdje 700 kn ako sam dobro pročitala u njihovom cjeniku.

diaz0
22.10.2012., 19:59
to je to 1000 kn znaci ok je cijena.

vegga
22.10.2012., 20:56
Čula sam dosta pozitivnih komentara o Lastriću, ali što se tiče operiranja proširenih vena nogu, svi su jako zadovoljni, međutim ne znam nikoga tko bi mi iz prve ruke rekao da su dobri i za operacije hemoroida.
Da li Lastrić izvodi i operacije fisure osim te analne dilatacije? Sve si mislim da odem na pregled kod njega. Pregled dođe 350 kn, a dilatacija je negdje 700 kn ako sam dobro pročitala u njihovom cjeniku.

ja sam bila sa nekoliko osoba u kontaktu ovdje na forumu koji su operirali i hem. i fisuru i bili su zadovoljni, analna dilatacija je blaži i lakši oblik a operacija je malo invanzivniji zahvat, zarežu ti nešto dole i onda fisura sama zaraste i poslije dosta boli, sve ovisi u kakvom stanju je fisura , oni naprave pregled i predlože ti ili jedno ili drugo a i nače je jedna radila u bolnici klasičnu op. hem i fisure, isto je bila zadovoljna, mada doktori ne vole preporučivati te operacije fisure zbog ev. komplikacija/ mislim bolnički doktori /

vegga
22.10.2012., 21:01
evo ovo je jedna od poruka cure koja je to napravila u zg kod Lastrića:

Pozdrav,
mene fisura muči već zadnjih 2 godine, ali zadnja 3 mjeseca nisam mogla živjeti više sa tim od ne spavanje. Ja fisuru imam zbog neredovite i tvrde stolice. Išla sam u polikliniku dr. Lastrića na preporuku ja sam inače iz Splita, na zahvat sam se odlučila kad mi je već sve prekipjelo i kad mi se sve počelo vrtjeti oko stolice i fisure. Kod pregleda mi je učinjena vanjska inspekcija, digitorektalni pregled, rektoskopija i proktoskopija. Sam pregled nije pšretjerano ugodan ali nije ni bolan, ja sam na licu mjesta budući da sam došla iz Splita odlučila se na zahvat, anastezija boli jer dobivaš dosta injekcija da sve utrne i da ništa ne boli. Zahvat nisam ni osjetila, sve je zajedno pregled i zahvat trajalo 30 minuta, anastezija me držala do Splita i sve sam to platila 1.000,00 kn. Dr. Tihomir Perić mi je bio super sve mi je objašnjavao što radi. Inače ja sam dobila preporuku za tu polikliniku i zato sam se odlučila za njih. nakon anastezije bol je bilo jer sam u nutra imala tampone ali ujutro sam ih izvadila sa prvom stolicom i stvarno sam nakon toga osjetila olakšanje.

Klaudija 77
23.10.2012., 12:57

Zasto si izbjegavala operaciju ako kazes da ima pozitivne ucinke.
I bole li te te ragade manje nego fisura,jer mene fisura kada imam tvrdu
stolicu boli do placa,ja ne znam kako bi ovo trpila godinama.I sta ti je izazvala fisuru,izvinite ne radi mi upitnik:ne zna:.Imam jos pitanja he he ali dosta je za sada.

vegga
23.10.2012., 15:36
Zasto si izbjegavala operaciju ako kazes da ima pozitivne ucinke.
I bole li te te ragade manje nego fisura,jer mene fisura kada imam tvrdu
stolicu boli do placa,ja ne znam kako bi ovo trpila godinama.I sta ti je izazvala fisuru,izvinite ne radi mi upitnik:ne zna:.Imam jos pitanja he he ali dosta je za sada.

iz jednostavnog razloga jer sam ja kukavica a i zbog mogucnosti komplikacija, rijetke su ali mene je inače svega strah....pitaj slobodno što god te zanima... pa te ragde, više peče nego boli,,,mene zapravo ni fisura nije bolila nego pekla, nema neke razlike i zato sam na 100 muka, pijem puno laksativa , možda zbog toga mi sve to...

Klaudija 77
23.10.2012., 18:35
iz jednostavnog razloga jer sam ja kukavica a i zbog mogucnosti komplikacija, rijetke su ali mene je inače svega strah....pitaj slobodno što god te zanima... pa te ragde, više peče nego boli,,,mene zapravo ni fisura nije bolila nego pekla, nema neke razlike i zato sam na 100 muka, pijem puno laksativa , možda zbog toga mi sve to...

Ja laksative ne pijem nikako,jedem hranu sa puno vlakna i pijem puno tecnosti.Trebalo je vremena da se malo stolica sredi ili sto sam smanjila lijek koji je mozda izazivao zatvor.Uglavno stolica je svako jutro i meksa i tada ne boli,pomalo samo poslije stolice pecka.Pa mislim ako ti je isto i ragade su neka vrsta rane,a uz to nisi imala prejake bolove...ma ne znam ja cu ako ne zaraste za mjesec dva ici operativno vjerojatno,ali se nadam da ce zarasti.Ma nema sta me nece pogoditi:(

Loves Lily
24.10.2012., 08:04
znate li jesu li kortikosteroidne kreme za anus opasne za fisuru?

vegga
24.10.2012., 11:16

neki kažu da jesu, odnossno da factu pogoršava stanje

Loves Lily
24.10.2012., 11:50

aha, ali mislim da faktu nema korikosteroide u sebi... usput, ja sam koristila bila faktu tjedan dana... nije se nista pogorsalo, samo me svrbilo i dalje sve.. Sada koristim Triderm, pa sam zabrinuta... to mi je doktorica napisala zbog obicnog svrbeza posto nije primjetila da imam hemeroide niti fisuru... ali drugi doktor je sumnjao na fisuru pa me nekako strah i ako ju imam da ne pogorsam stanje...

leeloo27
24.10.2012., 13:31
Bože čitam ovu temu i sve mi je :zvrko:

Kao prvo mislim da velika većina miješa fisuru i fistulu. Fistule su neprirodni kanali između različitih organa, tako sam ja barem shvatila kad sam bila surfala za svoju macu kad je imala problema. Javaljaju se i kod životinja (kod pasa i mačaka obično kod anusa kad im se začepe mirisne žlijezde, ali znaju i na drugim mjestima).

E sad mene zanima jel se fistule mogu javiti ali da budu unutarnje (da nema nikakvih rupica vani kod anusa)? I ako da, da li nakon nužde bude krvarenja?

femmelatin
24.10.2012., 14:03
Ja kao nedužni promatrač, čitajući roman u nastavcima Loves Lily, ulažem virtualnih 100 kuna da se ne radi ni o fisurama ni o fistulama ni o hemoroidima već o nekakvom dermatitisu, miješana infekcija kože na navedenim mjestima.
Jer cura ja bila, koliko sam shvatila, 4 puta kod dva različita liječnika opće prakse, pregledana triput. Crveno je i svrbi i sasvim je moguće da je upala, a ako liječnici nisu uočili ništa drugo, valjda i nije ništa drugo.

Triderm je krema koja je namijenjena za upalne bolesti kože uzrokovane gljivicama i/ili bakterijama, a sadrži antibiotik, antimikotik i kortikosteroid.

Loves Lily
24.10.2012., 16:05
Ja kao nedužni promatrač, čitajući roman u nastavcima Loves Lily, ulažem virtualnih 100 kuna da se ne radi ni o fisurama ni o fistulama ni o hemoroidima već o nekakvom dermatitisu, miješana infekcija kože na navedenim mjestima.
Jer cura ja bila, koliko sam shvatila, 4 puta kod dva različita liječnika opće prakse, pregledana triput. Crveno je i svrbi i sasvim je moguće da je upala, a ako liječnici nisu uočili ništa drugo, valjda i nije ništa drugo.

Triderm je krema koja je namijenjena za upalne bolesti kože uzrokovane gljivicama i/ili bakterijama, a sadrži antibiotik, antimikotik i kortikosteroid.

Znam za sto je triderm... i da smanjio mi je svrbez.. ali i dalje me zna zapecnit i zaboliti.. ne vise prilikom nuzde nego ovako.. tokom dana.. A i kortikosteroide sadrze mnoge druge kreme koje su za hemeroide isto, tako da ublazavaju svrbez i bol i peckanje..
Ja se isto toplo nadam da se ne radi niti o fisuri niti o fistuli (nedo Bog), niti o hemeroidima, nego samo o dermatitisu.. Ali mislim mozda zaista da ce to najbolje promotriti specijalist... :/

vegga
24.10.2012., 16:59
Znam za sto je triderm... i da smanjio mi je svrbez.. ali i dalje me zna zapecnit i zaboliti.. ne vise prilikom nuzde nego ovako.. tokom dana.. A i kortikosteroide sadrze mnoge druge kreme koje su za hemeroide isto, tako da ublazavaju svrbez i bol i peckanje..
Ja se isto toplo nadam da se ne radi niti o fisuri niti o fistuli (nedo Bog), niti o hemeroidima, nego samo o dermatitisu.. Ali mislim mozda zaista da ce to najbolje promotriti specijalist... :/

pa sigurno da ti je najbolje ici kod specijalista, a mislim da factu ima kortikosteroide ali nisam sigurna, imam ga u ladici, kad budem pogledala šta piše , javit cu vam

Lesli Eldridž
24.10.2012., 17:14
pa sigurno da ti je najbolje ici kod specijalista, a mislim da factu ima kortikosteroide ali nisam sigurna, imam ga u ladici, kad budem pogledala šta piše , javit cu vamFaktu NEMA kortikosteroide... O tome sam već pisao na ovoj temi i na temi o hemoroidima još prošle godine.

Lesli Eldridž
24.10.2012., 17:18
Nisu, čak štaviše to su preporučene kreme...

Esthelle
24.10.2012., 18:07

Mene je peklo ko sam vrag, svuda...i dan danas me peče neposredno posije velike nužde :503:

Koristila sam faktu, neku na bazi propolisa, mislim hemopropin, mazala se sve u 16...ništa bolje nije bilo...

Dobila sam i ja triderm...uspjela jednom namazati...oči su mi skoro iskočile od pečenja koje je nakon toga uslijedilo. Nikad više nisam pipnula tu kremu. Fuj :rigo:

vegga
24.10.2012., 18:39
Nisu, čak štaviše to su preporučene kreme...

točno je da nemaju kortikosteroide ali nije točno da su preporučene, doduše piše na njima da jesu ali proktolozi ne preferiraju hemeroidalne kreme za analne fisure nego samo prirodne kreme...neven, kantarion, djecja mast..ti možda jesi stručnjak za hemeroide ali što se tiče fisure ne možeš me prešišat jer se s tim borim vec dvije godine i znam sve o tome

vegga
24.10.2012., 18:41
Mene je peklo ko sam vrag, svuda...i dan danas me peče neposredno posije velike nužde :503:

Koristila sam faktu, neku na bazi propolisa, mislim hemopropin, mazala se sve u 16...ništa bolje nije bilo...

Dobila sam i ja triderm...uspjela jednom namazati...oči su mi skoro iskočile od pečenja koje je nakon toga uslijedilo. Nikad više nisam pipnula tu kremu. Fuj :rigo:

ja ti preporučam hemeroprotect, on je za hemeroide i za fisure ali na prirodnoj bazi, meni je jako pomogao a možda i izliječio fisuru jer na kontrolnom pregledu je rečeno da je više nemam....također mi je bilo dobro kantarionovo ulje

Esthelle
24.10.2012., 19:21
A koliko si koristila dugo taj hemeroprotekt? Čija je to krema uopće - koji proizvođač? Hvala :mig:

Lesli Eldridž
24.10.2012., 19:38
točno je da nemaju kortikosteroide ali nije točno da su preporučene, doduše piše na njima da jesu ali proktolozi ne preferiraju hemeroidalne kreme za analne fisure nego samo prirodne kreme...neven, kantarion, djecja mast..ti možda jesi stručnjak za hemeroide ali što se tiče fisure ne možeš me prešišat jer se s tim borim vec dvije godine i znam sve o tomeMa dobro ti znaš više o tim fisurama, ali na svim kremama sa kortikosteroidima piše da se baš upotrebljavaju za fisure, a kortikosteroidi bi morali da valjaju za takve anorektalne probleme jer oni umrtvljuju nekrozno tkivo odnosno smanjuju osjećaj boli. Za te stvari je Lidoproct zakon... Ali opet mislim da tu treba operacija, a poslije operacije je Lidoproct alfa i omega, tako da...

Loves Lily
24.10.2012., 19:39
Hmmm na mene nije utjecala ta Triderm tako da me peklo jako nakon sto sam stavila.. ali zna me onako malo zapecnuti.. usput, i dalje koristim kupke od hrastove kore.. mislim da i to uvelike pomaze kod izljecenja fisure.

leeloo27
24.10.2012., 19:44
Lily a u kojoj ljekarni si kupila taj čaj? (sugrađanke smo :))

Loves Lily
24.10.2012., 19:53

ovoj u Donjem Gradu u Osijeku.. prvo sam isla u Centar pitati ali oni jos nisu dobili, pa sam otisla u Donji grad, i oni imaju.. :) 16 kn me izaslo 150 g..

vegga
24.10.2012., 20:11
Ma dobro ti znaš više o tim fisurama, ali na svim kremama sa kortikosteroidima piše da se baš upotrebljavaju za fisure, a kortikosteroidi bi morali da valjaju za takve anorektalne probleme jer oni umrtvljuju nekrozno tkivo odnosno smanjuju osjećaj boli. Za te stvari je Lidoproct zakon... Ali opet mislim da tu treba operacija, a poslije operacije je Lidoproct alfa i omega, tako da...

nije poanta u smanjenju boli nego u zarastanju rane....a operaciju nerado preporučuju i kirurzi jer nije bezazlena operacija, naime postoji mogucnost komplikacija u smislu inkontinecije , a to nitko ne bi poželio...zato bas kad se mora, mora se...ja sam iznenađena da mi vec na dvije kontrole kažu da nemam fisuru nego ragade, /suha ispucala koža/

vegga
24.10.2012., 20:16
A koliko si koristila dugo taj hemeroprotekt? Čija je to krema uopće - koji proizvođač? Hvala :mig:

Dietpharm....dugo sam je koristila i točala se dva puta dnevno u kupki od kamilice po 10 minuta...i mene je peklo po cijeli dan ali ne i bolilo , bile su plitke fisure..i sad me peče samo ne tako jako i često..i dalje mažem sa tim a sad cu naručit u sloveniji kremu Proctis M na bazi hijaluronske kiseline...inače, jedan kirurg u zg mi je preporučio nitroglicerinsku mast koja se može nabaviti samo u zg u jednoj apoteci...u Rijeci ni ne znaju za to ...ja je nisam koristila

leeloo27
24.10.2012., 20:23
ovoj u Donjem Gradu u Osijeku.. prvo sam isla u Centar pitati ali oni jos nisu dobili, pa sam otisla u Donji grad, i oni imaju.. :) 16 kn me izaslo 150 g..

U kojoj? Di se nalazi? Mislim da ih ima par komada. :D

Ma otići ću ja kod sebe u kvartu al ak nema zapičit ću se do donjeg grada. Aja baš mislila da u centru ima.

Inače, jesi probala koristiti nevenovu mast? Onu baleinu, iz dm-a?

Loves Lily
24.10.2012., 20:40
U kojoj? Di se nalazi? Mislim da ih ima par komada. :D

Ma otići ću ja kod sebe u kvartu al ak nema zapičit ću se do donjeg grada. Aja baš mislila da u centru ima.

Inače, jesi probala koristiti nevenovu mast? Onu baleinu, iz dm-a?

Ljekarna se nalazi odmah pored djecjeg kazalista u donjem gradu.. na cosku :)
e nisam nazalost, posto jos nisam ni sigurna dali je to sada fisura ili je hemeroid ili sto god da je... nakon sto odem kod specijaliste (koji ce nadam se reci mi vise sta mi je :( ) uzet cu i nevenovu mast ako treba :D Ne cini mi se ako je fisura da je duboka jer stvarno me ne pece vise dok idem na nuzdu, a i ovako na vid mi se ne cini da je ista duboko...cak me ni ova triderm krema ne zari jako...

leeloo27
24.10.2012., 20:49
Aha, znam koja je to, budem onda skoknula ak ne bude bilo kod mene u kvartu. Hvala ti. :kiss:

Lesli Eldridž
24.10.2012., 21:37
nije poanta u smanjenju boli nego u zarastanju rane....a operaciju nerado preporučuju i kirurzi jer nije bezazlena operacija, naime postoji mogucnost komplikacija u smislu inkontinecije , a to nitko ne bi poželio...zato bas kad se mora, mora se...ja sam iznenađena da mi vec na dvije kontrole kažu da nemam fisuru nego ragade, /suha ispucala koža/Ma nisi ti mene shvatila. Naravno da nije stvar u smanjenju boli jer tim svim kremicama se ne otklanja UZROK, a o tome sam već ranije pisao. Niti hemoroidi niti fisura NE MOŽE da se lijeći tim konzervativnim metodama. I sama si pisala da treba to operisati ili vršiti diletaciju anusa (što mislim da je glupost, jer operacija je bolje rješenje). E ta operacija nije tako teška, ustvari jeste teška za oporavak (a i ne mora biti kao kod mene) jer se samo malo zareže to. Stvar je u tome da NAKON operacije MORAŠ koristiti kreme koje u sebi sadrže kortikosteroide jer samo oni efikasno umrtvljuju osjećaj za bol. To sam iskusio vjeruj mi, i samo te kreme su mi pomagale. Koristio sam Lidoproct i Doliprokt gel za masažu (OK ne znam da li bi za fisure bilo masaže, možda da, a možda i ne nisam liječnik). A to ko ti je rekao da može doći do inkontinencije to je laž. To nije tako duboko da bi se moralo oštetiti senzorsko područje koje kontrolira osjećaj za veliku nuždu i vjetrove. Ako se neko odluči na operaciju, moram da napišem i ovo: nakon operacije se ne gubi osjećaj za stolicu, samo je u početku jako teško kontrolirati sve to jer se stolica mora nekoliko dana održati žitkom, a kasnije mekom, tako da ne treba paniku oko toga dizati. Iz iskustva drugih znam da je operacija trajno rješenje za fisure. Možda bi neko drugi ko je prošao to trebao da opiše, ali ja vidim velike sličnosti između operacije hemoroida i toga, jer ima slučajeva da se odjednom rješava i jedno i drugo, pa čak i treće ako se nađu polipi kao kod mene. Znači operacija zarezivanja te pukotine nije tako komplicirana, ali je neugodna i težak je postoperativni period jedno vrijeme. I ne bi trebalo da se javi inkontinencija jer se, da ponovim, senzorsko područje nalazi dublje u organizmu.
. To treba hitno rješavati, a ne patiti se 2 godine. Sretno i javi šta je bilo i šta si odlučila...:)

Lesli Eldridž
24.10.2012., 21:42
Ups, ako je prošlo i ako nije više fisura onda se izvinjavam na ovom zadnjem, onda neće trebati operacija...

Loves Lily
25.10.2012., 09:56
Aha, znam koja je to, budem onda skoknula ak ne bude bilo kod mene u kvartu. Hvala ti. :kiss:

Ma nema problema :) :) :five:

hrvoje dr.
25.10.2012., 10:53

Potpis na ovo.
OVA CIJELA RASPRAVA NEMA SMISLA JER SE NEZNA DIJAGNOZA dotične.
Jer dijagnoze iz terapija.
Malo je čudno da dobiva kreme ta liječenje infekcije:rolleyes:

hrvoje dr.
25.10.2012., 10:55
Kaj i ti imaš anorektalnih tegoba?
Ono što ja preporučujem je Hemopropin.

vegga
25.10.2012., 17:19
Ma nisi ti mene shvatila. Naravno da nije stvar u smanjenju boli jer tim svim kremicama se ne otklanja UZROK, a o tome sam već ranije pisao. Niti hemoroidi niti fisura NE MOŽE da se lijeći tim konzervativnim metodama. I sama si pisala da treba to operisati ili vršiti diletaciju anusa (što mislim da je glupost, jer operacija je bolje rješenje). E ta operacija nije tako teška, ustvari jeste teška za oporavak (a i ne mora biti kao kod mene) jer se samo malo zareže to. Stvar je u tome da NAKON operacije MORAŠ koristiti kreme koje u sebi sadrže kortikosteroide jer samo oni efikasno umrtvljuju osjećaj za bol. To sam iskusio vjeruj mi, i samo te kreme su mi pomagale. Koristio sam Lidoproct i Doliprokt gel za masažu (OK ne znam da li bi za fisure bilo masaže, možda da, a možda i ne nisam liječnik). A to ko ti je rekao da može doći do inkontinencije to je laž. To nije tako duboko da bi se moralo oštetiti senzorsko područje koje kontrolira osjećaj za veliku nuždu i vjetrove. Ako se neko odluči na operaciju, moram da napišem i ovo: nakon operacije se ne gubi osjećaj za stolicu, samo je u početku jako teško kontrolirati sve to jer se stolica mora nekoliko dana održati žitkom, a kasnije mekom, tako da ne treba paniku oko toga dizati. Iz iskustva drugih znam da je operacija trajno rješenje za fisure. Možda bi neko drugi ko je prošao to trebao da opiše, ali ja vidim velike sličnosti između operacije hemoroida i toga, jer ima slučajeva da se odjednom rješava i jedno i drugo, pa čak i treće ako se nađu polipi kao kod mene. Znači operacija zarezivanja te pukotine nije tako komplicirana, ali je neugodna i težak je postoperativni period jedno vrijeme. I ne bi trebalo da se javi inkontinencija jer se, da ponovim, senzorsko područje nalazi dublje u organizmu.
. To treba hitno rješavati, a ne patiti se 2 godine. Sretno i javi šta je bilo i šta si odlučila...:)

ma renutno je nema, ali ja nemam bas povjerenja jer to se vraca a simptomi su mi slični, tako da...bili živi pa vidjeli...a što se tiče inkontinencije , citala sam na dosta portala , rijetko se dogadja ali postoji mogucnost pa me zato bilo strah...

vegga
25.10.2012., 17:28
evo, poslušajte ovog kirurga
http://www.youtube.com/watch?v=8FfKC-8BxU4

vegga
25.10.2012., 18:06
ovo je bio odgovor klinike Lastrić na moj upit o analnoj dilataciji

Poštovana,
kao prvo bih Vam preporućio pročitati kratak opis analne fisure na mojoj
internet stranici, gdje jasno kaže, da je problem analne fisure u
hipertonusu unutarnjeg analnog sfinktera.To znaći, da masti, oblozi i slične
stvari ne mogu izlijećiti fisuru.Istina nitroglicerinska mast djeluje
pozitivno, jer smanjuje tonus sfinktera.
Metoda koju sprovodim u mojoj Poliklinici je jednostavna, bez bolova i što
je najvažnije dovodi do potpunog izliječenja.
To Vam jedino mogu potvrditi naši pacijenti.
Metoda je analna dilatacija, koju sprovodimo u lokalnoj anesteziji,
neposredno nakon toga idete kući u potpunoj radnoj funkciji.
Osim toga, u našem dugogodišnjem iskustvu, kao i iz svjetske literature,
komplikacije uopće ne postoje.
Naravno, prije svega treba se obaviti egzaktan proktološki pregled.
Ukoliko se odlučite, trebate se telefonski predbilježiti.

Vaš
Prim.mr.sci.dr.Viktor Lastrić

Lesli Eldridž
25.10.2012., 19:14
ma renutno je nema, ali ja nemam bas povjerenja jer to se vraca a simptomi su mi slični, tako da...bili živi pa vidjeli...a što se tiče inkontinencije , citala sam na dosta portala , rijetko se dogadja ali postoji mogucnost pa me zato bilo strah...Ne boj se, ne vraća se NAKON OPERACIJE. I nema teorije da se izgubi kontrola nad anus sfinkterom jer je senzorsko područje mnogo dublje. Ako ti sada nema fisure ne znam da li će se vratiti, nisam liječnik, ali ako se vrati nema se tu šta više čekati i patiti se-pravac hirurg i neka ti to završi jednom zauvijek...

leeloo27
25.10.2012., 19:22
ovo je bio odgovor klinike Lastrić na moj upit o analnoj dilataciji

Poštovana,
kao prvo bih Vam preporućio pročitati kratak opis analne fisure na mojoj
internet stranici, gdje jasno kaže, da je problem analne fisure u
hipertonusu unutarnjeg analnog sfinktera.To znaći, da masti, oblozi i slične
stvari ne mogu izlijećiti fisuru.Istina nitroglicerinska mast djeluje
pozitivno, jer smanjuje tonus sfinktera.
Metoda koju sprovodim u mojoj Poliklinici je jednostavna, bez bolova i što
je najvažnije dovodi do potpunog izliječenja.
To Vam jedino mogu potvrditi naši pacijenti.
Metoda je analna dilatacija, koju sprovodimo u lokalnoj anesteziji,
neposredno nakon toga idete kući u potpunoj radnoj funkciji.
Osim toga, u našem dugogodišnjem iskustvu, kao i iz svjetske literature,
komplikacije uopće ne postoje.
Naravno, prije svega treba se obaviti egzaktan proktološki pregled.
Ukoliko se odlučite, trebate se telefonski predbilježiti.

Vaš
Prim.mr.sci.dr.Viktor Lastrić

Bože, kako je ovaj mail nepismen. :facepalm: Ne prštim ni ja od pismenosti, al brate... :mama:

Naravno da ništa ne pomaže osim otići u polikliniku i pljunuti pare. Inače ako sam dobro skontala dilatacija je proširivanje mišića? I super, šta ako se sjebe mišić i ne možeš zadržavati više stolicu?

leeloo27
25.10.2012., 19:50
Kaj i ti imaš anorektalnih tegoba?
Ono što ja preporučujem je Hemopropin.

Da. :mama:

Pila sam antibiotike prije 2-3 tjedna i od onda mi je krenilo. I malo se bilo smirilo do evo jučer kad je puklo da sam se uplašila kad sam skontala da imam krvi i po wc-u i po papiru. Znalo je biti par kapi, ovo je jučer bilo dobrano.

Hvala na savjetu. :) Za sada koristim nevenovu mast, ako se ne poboljša uzet ću ovu što si mi preporučio. Iako naspram jučer mislim da se počelo smirivati. :)

vegga
25.10.2012., 20:41
Bože, kako je ovaj mail nepismen. :facepalm: Ne prštim ni ja od pismenosti, al brate... :mama:

Naravno da ništa ne pomaže osim otići u polikliniku i pljunuti pare. Inače ako sam dobro skontala dilatacija je proširivanje mišića? I super, šta ako se sjebe mišić i ne možeš zadržavati više stolicu?

a i klasična operacija ti može sjebati mišić ali u pravilu se to ne događa mada sam čitala da do toga može doći i 10 godina nakon operacije

vegga
25.10.2012., 20:42
ajme, ljudi , odmah me panika ulovila kad sam ovo pročitala a ja imam i hemeroide...najbolje bi bilo sve to ić sredit ali se ja jako bojim

http://www.avaz.ba/lifestyle/porodica-i-zdravlje/93327-rascjep-cmara-uzroci-posljedice-i-nacin-lijecenja-osnovni-simptom-je-jaka-bol.html

vegga
25.10.2012., 20:47

ali ovo stvarno nije skupo i brzo je gotovo, za pola sata sa pregledom, mnogi su zadovoljni ...a klasična op. je kod privatnika 7 000 kn...ali mene je strah i jednog i drugog, a trebala bi i hemeroide operirati:503:

Lesli Eldridž
25.10.2012., 21:04

Naravno da ništa ne pomaže osim otići u polikliniku i pljunuti pare. Inače ako sam dobro skontala dilatacija je proširivanje mišića? I super, šta ako se sjebe mišić i ne možeš zadržavati više stolicu?Ne može se sjebati mišić pa da se stolica više ne može kontrolisati. To bi moralo da pukne, a mišić ne može da pukne pri proširivanju. Ali to jeste jako, jako bolno i bolje je na malo zarezivanje otići.

Lesli Eldridž
25.10.2012., 21:12
a i klasična operacija ti može sjebati mišić ali u pravilu se to ne događa mada sam čitala da do toga može doći i 10 godina nakon operacijeNe može se to desiti. Odakle ti to...? Nakon 10 godina je sve završeno. Evo meni je urađen DG HAL RAR. Znači klasično čišćenje hemoroida i odstranjivanje hirurškim putem. E sad da je samo to hirurški rađeno bez Dopplera brzo bi se sve vratilo. Klasična operacija je da se to riješi zauvijek je bila da se instrumentarijem ide još daleko, daleko u dubinu. Nađe se vena koja snabdijeva krvlju SVE hemoroide i presiječe se dotok. E onda dolazi do povređivanja i razvaljivanja senzorskog područja i tu je kraj sa normalnim životom. Nema više bolova i hemoroida, ali zato se moraju nositi pelene do kraja života. Jebeš takav život da hodaš usran, a da ne znaš. Ali kada nauka nije znala za laserko zavarivanje vene i kada je život bio nemoguć zbog bolova i stalnih operacija jer se sve stalno vraćalo (reteriralo) onda se i tako u krajnjem slučaju radilo, jer su ljudi ludili od bolova. E tako se više ne radi. Zašto ti ovo pišem i koja je analogija između operacije fisure i hemoroida? Pa zato što je fisura bliše završnici rektuma i NEMA ŠANSE da se ošteti i razvali to osjetljivo i PLEMENITO područje. Zato je zarezivanje da bi se riješila fisura najbolje i optimalno rješenje...

Lesli Eldridž
25.10.2012., 21:20
ajme, ljudi , odmah me panika ulovila kad sam ovo pročitala a ja imam i hemeroide...najbolje bi bilo sve to ić sredit ali se ja jako bojim

http://www.avaz.ba/lifestyle/porodica-i-zdravlje/93327-rascjep-cmara-uzroci-posljedice-i-nacin-lijecenja-osnovni-simptom-je-jaka-bol.htmlE ovaj članak je u Avazu napisao profesor doktor koji je mene operisao. To je najbolji liječnik za ove stvari...

leeloo27
25.10.2012., 21:20
Ne može se sjebati mišić pa da se stolica više ne može kontrolisati. To bi moralo da pukne, a mišić ne može da pukne pri proširivanju. Ali to jeste jako, jako bolno i bolje je na malo zarezivanje otići.

Kakvo zarezivanje? :confused:

Mi ovdje pričamo o fisuri, ne hemoroidima.

Lesli Eldridž
25.10.2012., 21:21

Mi ovdje pričamo o fisuri, ne hemoroidima.Pa fisura se rješava zarezivanjem koji je bolji metod od razvaljivanja čmara diletacijom. Kontaš?

leeloo27
25.10.2012., 21:31
Ne kontam. :D

Ovo mi je sve novo, informiram se tek.

gabriela00
25.10.2012., 22:07
kako razlikovati fisuru i hemoroide?
meni se pojavi ponekad malo krvi na papiru, i zaključila sam da su to hemoroidi.:ne zna: ne boli me ništa, samo se krv pojavi.

Klaudija 77
25.10.2012., 22:08
Ljudi mene opet pece,mislim nije nikada ni prestalo,nego se smanjilo jako smanjilo.
E kad god sam na solji i najmanje napinjane me pece.Je li moguce imati dvije fisure,dijagnosticirana mi je na ledjnom dijelu,a sada me nesto pece vec dva dana i na unutarnjem dijelu prema vagini.A kada to pokusam vidjeti nema vani nista ali ako sve to malo otvorim ima onak vrecasta koza i modre boje koja je bolna,ne mogu reci da je nateknuto ,ma ne znam.Ako su to hemoroidi sta da radim jer zbog fisure je pozeljno ne koristiti kremu za hemoroide.Ma joj kad ce sve ovo prestati.A mozete misliti kako se osjecam jer u porodici imam slucajeva kancera debelog crijeva :( ....

Lesli Eldridž
25.10.2012., 22:43
meni se pojavi ponekad malo krvi na papiru, i zaključila sam da su to hemoroidi.:ne zna: ne boli me ništa, samo se krv pojavi.A vjerovatno su hemoroidi jer fisura boli, ali baš boli kažu liječnici. Vidi onaj video na you tube-u i dr. Ristića ako se ne varam od prije par sati na nekom postu. Baš je fino informativan...

Lesli Eldridž
25.10.2012., 22:49
Ljudi mene opet pece,mislim nije nikada ni prestalo,nego se smanjilo jako smanjilo.
E kad god sam na solji i najmanje napinjane me pece.Je li moguce imati dvije fisure,dijagnosticirana mi je na ledjnom dijelu,a sada me nesto pece vec dva dana i na unutarnjem dijelu prema vagini.A kada to pokusam vidjeti nema vani nista ali ako sve to malo otvorim ima onak vrecasta koza i modre boje koja je bolna,ne mogu reci da je nateknuto ,ma ne znam.Ako su to hemoroidi sta da radim jer zbog fisure je pozeljno ne koristiti kremu za hemoroide.Ma joj kad ce sve ovo prestati.A mozete misliti kako se osjecam jer u porodici imam slucajeva kancera debelog crijeva :( ....Ah, to ti niko od nas ne može reći nešto sa sigurnošću. To treba specijalista da pogleda. E znam da trombozirani hemoroidi imaju plavu boju, i tako je kod mene bilo. Da li ima još nekih poremećaja i bolesti gdje se javlja plavkasta boja ne znam, trba to neki liječnik da nam objasni. Moguće je da su i hemoroidi uz tu fisuru za koju znaš. A ne moraš se bojati tako panično zbog raka debelog crijeva. Ima ponekad veze i nasljedni fakrot, a u onom zadnjem članku piše da su moguće fisure zbog raka, ako se ne varam. Ali to NE MORA da bude tako i obično nije tako. Kad smo već kod raka debelog crijeva jedan od značajnijih uzroka su i nitrati. Nitrata ima u vještačkom đubrivu koje se i proizvodi u Hrvatskoj, ali se i još više uvozi. Gdje još ima nitrata? Ima ih u konzervansima i suhomesnatim proizvodima pa i to izbjegavaj da budeš mirnija. Ustvari svi bi to trebali da izbjegavamo da smanjimo mogućnost da nešto krene po zlu. Ali opet ne treba paniku dizati, savjet je svakako da ideš liječniku. Hladnokrvno, mirno i bez straha, liječnik će ti sigurno pomoći. I naravno da neće ništa zločudno naći...Sretno...:)

Loves Lily
26.10.2012., 09:38
Potpis na ovo.
OVA CIJELA RASPRAVA NEMA SMISLA JER SE NEZNA DIJAGNOZA dotične.
Jer dijagnoze iz terapija.
Malo je čudno da dobiva kreme ta liječenje infekcije:rolleyes:

Ako to nema smisla onda OPROSTITE na javljanju :) I da,ici cu i kod specijaliste, a ne po vasem prijedlogu kod doktora opce prakse jer vidim da manje vise nagađaju sto mi je...

I da, bila bi najsretnija da je nesto sto se moze samo kremicom rijesiti, a nadam se da ce to moci specijalista reci..

vegga
26.10.2012., 12:48
Ne može se sjebati mišić pa da se stolica više ne može kontrolisati. To bi moralo da pukne, a mišić ne može da pukne pri proširivanju. Ali to jeste jako, jako bolno i bolje je na malo zarezivanje otići.

ovi koji su radili , neki jedno neki drugo kažu da dilatacija uopće nije bolna, dobijes par injekcija anestezije i poslije putuješ doma, konkretno ova jedna u Split, a dreamlad koja je operirala na klasični način i hemreoide i fisuru kaže da je nekoliko dana jako bolilo

vegga
26.10.2012., 12:57
E kad god sam na solji i najmanje napinjane me pece.Je li moguce imati dvije fisure,dijagnosticirana mi je na ledjnom dijelu,a sada me nesto pece vec dva dana i na unutarnjem dijelu prema vagini.A kada to pokusam vidjeti nema vani nista ali ako sve to malo otvorim ima onak vrecasta koza i modre boje koja je bolna,ne mogu reci da je nateknuto ,ma ne znam.Ako su to hemoroidi sta da radim jer zbog fisure je pozeljno ne koristiti kremu za hemoroide.Ma joj kad ce sve ovo prestati.A mozete misliti kako se osjecam jer u porodici imam slucajeva kancera debelog crijeva :( ....

možeš imati nekoliko fisura....i meni je mama umrla od raka debelog crijeva

vegga
26.10.2012., 13:00
zanima me da li vi koji imate ili ste imali hemeroide ili vi koji imate fisuru...da li imate zatvor stolice...? ovaj profesor sta sam stavila link, kaže da se zbog hemeroida sužava analni kanal i da dolazi do zatvora a ja imam kronični zatvor, i hemeroide i fisuru...ajme , jadna sam

gabriela00
26.10.2012., 13:42
meni nije jasno jesu li uzroci nastanka fisure i hemoroida isti? ili su to različite stvari?
ako sam dobro shvatila, hemoroidi nastaju kao posljedica tvrde stolice, ili proljeva? a odakle onda meni hemoroidi, ako imam relativno normalnu stolicu. doduše, ja imam ibs, ali je pod kontrolom i nemam ni zatvore ni proljeve.:ne zna:
to ako se dogodi, je rijetko.
jel ima nekih drugih uzroka?

Esthelle
26.10.2012., 14:49
Pa fisura se rješava zarezivanjem koji je bolji metod od razvaljivanja čmara diletacijom. Kontaš?

Kako izgleda to zarezivanje? Jel to spada pod kompliciraniji zahvat? Da li taj zahvat radi dr. Lastric ili netko u hr?
Ispada po onom clanku da imam fisuru ali iznad otvora, znaci prema medjici ili perineumu i tamo postoji neko kao zadebljanje - pise hemoroid tj polip strazar. Mislim da to imam. Meni nikako to da zaraste. Bila sam 4x kod proktologa u kb dubravi, lik je navodno vrhunski abdominalni kirurg, tek cetvrti put mi je rekao da imam neku malu fisuricu al da ce to zacijeliti. Mislim da to vucem vec godinu dana i da dobar dio pecenja mi uzrokuje ta fisura!

Klaudija 77
26.10.2012., 15:34
zanima me da li vi koji imate ili ste imali hemeroide ili vi koji imate fisuru...da li imate zatvor stolice...? ovaj profesor sta sam stavila link, kaže da se zbog hemeroida sužava analni kanal i da dolazi do zatvora a ja imam kronični zatvor, i hemeroide i fisuru...ajme , jadna sam

Nemoj mi reci da mogu imati vise fisura,kakav sam baksuz
i imati cu ih vise,ili su to pak i hemoroidi.Ljekar mi je rekaoo da imam
i jedan upaljen hemoroid kada me pregledao.Ja sam imala strasan zatvor,anestezija mi je ulijenila crijeva.Ali sam tri mjeseca bila tako stroga da nisam ni jednom posegnula za laxativom osim prehranom,vlakna kuhanje voce i povrce.Sada sam ostala na mljevenom lanu sa sensijom vocnim jogurtom pomijesam i ujutro i uvece popijem po casu i stolica svako jutro normalna do mekana.

Lesli Eldridž
26.10.2012., 15:50
ovi koji su radili , neki jedno neki drugo kažu da dilatacija uopće nije bolna, dobijes par injekcija anestezije i poslije putuješ doma, konkretno ova jedna u Split, a dreamlad koja je operirala na klasični način i hemreoide i fisuru kaže da je nekoliko dana jako boliloPa bolno je, bolno kad razvaljuju čmar. Znaš šta tada bude. Pukotina se još više proširi da bi mogla da lakše zaraste. Ali to ne mora da bude i uspješno, pa je pomeni zato bolje odmah to zarezati... A operacija rektuma svakako boli. Oooo, itekako boli, znam ja to dobro...:(

zanima me da li vi koji imate ili ste imali hemeroide ili vi koji imate fisuru...da li imate zatvor stolice...? ovaj profesor sta sam stavila link, kaže da se zbog hemeroida sužava analni kanal i da dolazi do zatvora a ja imam kronični zatvor, i hemeroide i fisuru...ajme , jadna samZatvor stolice je gadan svakako. Ljudi koje imaju bolove u rektumu često odgađaju stolicu pa je zatvor još žešći i situacija se samo komplikuje. Zato treba raditi na tome da stolica se smekša...

meni nije jasno jesu li uzroci nastanka fisure i hemoroida isti? ili su to različite stvari?
ako sam dobro shvatila, hemoroidi nastaju kao posljedica tvrde stolice, ili proljeva? a odakle onda meni hemoroidi, ako imam relativno normalnu stolicu. doduše, ja imam ibs, ali je pod kontrolom i nemam ni zatvore ni proljeve.:ne zna:
to ako se dogodi, je rijetko.
jel ima nekih drugih uzroka?Uzroci hemoroida nisu potpuno poznati. Postoji nasljedni faktor. Tvrda stolica može prouzrokovati proširenje hemoroida. Tu je onda i evolucijska poteškoća usljed uspravnog položaja tijela koji nikako ne pogoduje hemoroidima. Fisura se dobiva zbog tvrde stolice to se može saznati iz prethodnih linkova. Znači treba piti dovoljno tečnosti, održavati stolicu mekanom, ne trpiti nuždu jer tada dolazi do zatvora i sl... Naravno ljuta hrana kod takvih bolesti ne dolazi u obzir. Higijena se podrazumijeva...

Kako izgleda to zarezivanje? Jel to spada pod kompliciraniji zahvat? Da li taj zahvat radi dr. Lastric ili netko u hr?
Ispada po onom clanku da imam fisuru ali iznad otvora, znaci prema medjici ili perineumu i tamo postoji neko kao zadebljanje - pise hemoroid tj polip strazar. Mislim da to imam. Meni nikako to da zaraste. Bila sam 4x kod proktologa u kb dubravi, lik je navodno vrhunski abdominalni kirurg, tek cetvrti put mi je rekao da imam neku malu fisuricu al da ce to zacijeliti. Mislim da to vucem vec godinu dana i da dobar dio pecenja mi uzrokuje ta fisura!Detalje će ti dati liječnik...

vegga
26.10.2012., 16:14
Ispada po onom clanku da imam fisuru ali iznad otvora, znaci prema medjici ili perineumu i tamo postoji neko kao zadebljanje - pise hemoroid tj polip strazar. Mislim da to imam. Meni nikako to da zaraste. Bila sam 4x kod proktologa u kb dubravi, lik je navodno vrhunski abdominalni kirurg, tek cetvrti put mi je rekao da imam neku malu fisuricu al da ce to zacijeliti. Mislim da to vucem vec godinu dana i da dobar dio pecenja mi uzrokuje ta fisura!

ne, to je jednostavni zahvat i ne traje dugo , jedino je problem što kasnije boli jaaako, nekoliko dana, ja sam puno postova pročitala na raznim forumima, vec se 2 godine sa tim mučim, dr lastric radi i dilataciju i klasičnu opreaciju, nakon pregleda utvrdi šta je bolje

vegga
26.10.2012., 16:18
Nemoj mi reci da mogu imati vise fisura,kakav sam baksuz
i imati cu ih vise,ili su to pak i hemoroidi.Ljekar mi je rekaoo da imam
i jedan upaljen hemoroid kada me pregledao.Ja sam imala strasan zatvor,anestezija mi je ulijenila crijeva.Ali sam tri mjeseca bila tako stroga da nisam ni jednom posegnula za laxativom osim prehranom,vlakna kuhanje voce i povrce.Sada sam ostala na mljevenom lanu sa sensijom vocnim jogurtom pomijesam i ujutro i uvece popijem po casu i stolica svako jutro normalna do mekana.

reci mi koliko žlica lana staviš u jogort i koliko vode moras popit iza toga, navodno da je to bitno...ja bi se htjela riješiti laksativa jer je to vec previše..:504:

Klaudija 77
26.10.2012., 16:27
reci mi koliko žlica lana staviš u jogort i koliko vode moras popit iza toga, navodno da je to bitno...ja bi se htjela riješiti laksativa jer je to vec previše..:504:

Jenu zlicu mljevenog lana,u dva deca sensije,tako ujutro i uvece,i poslije toga popijem dva deca mlake vode i casu soka od grozdja.Ali inace pijem dosta tecnosti,i jedem jabuke.A u ova tri mjeseca sam se namucila sa svim i svacim,sto god sam cula ili procitala probala sam,i bilo je jedan pogresan obrok i odma pakao na wc-u.A eto sada se sredilo fala bogu,i nadam se da ce tako i ostati.

vegga
26.10.2012., 16:44
Jenu zlicu mljevenog lana,u dva deca sensije,tako ujutro i uvece,i poslije toga popijem dva deca mlake vode i casu soka od grozdja.Ali inace pijem dosta tecnosti,i jedem jabuke.A u ova tri mjeseca sam se namucila sa svim i svacim,sto god sam cula ili procitala probala sam,i bilo je jedan pogresan obrok i odma pakao na wc-u.A eto sada se sredilo fala bogu,i nadam se da ce tako i ostati.

veliku jušnu žlicu ili malu ?

Klaudija 77
26.10.2012., 17:44
Onak srednju cajnu,nekada i malo vise.

Klaudija 77
26.10.2012., 17:59
Meni se tri mjeseca sve vrti oko toga sta cu jesti i jesam li imala stolicu.
Pa doslo je do toga da me muz zvao sa posla da vidi jesam li kakala i prezivjela.
I dovela sam prehranom do toga da sam imala svakodnevno stolicu ali ipak precvrstu,sto je
ljekarima bilo nevjerojatno.E u zadnje vrijeme je bolje cak copnem nesto i slatko ali ipak sam na integralnim vecinom.

vegga
26.10.2012., 19:47
Meni se tri mjeseca sve vrti oko toga sta cu jesti i jesam li imala stolicu.
Pa doslo je do toga da me muz zvao sa posla da vidi jesam li kakala i prezivjela.
I dovela sam prehranom do toga da sam imala svakodnevno stolicu ali ipak precvrstu,sto je
ljekarima bilo nevjerojatno.E u zadnje vrijeme je bolje cak copnem nesto i slatko ali ipak sam na integralnim vecinom.

meni vec dvije godine ali ja se ne pridržavam prehrane , osim što sam prestala jesti suhomesnato jer nije dobro za fisuru ali nije dobro ni slatko ali ga se ne mogu odreci..

Esthelle
26.10.2012., 22:50
ne, to je jednostavni zahvat i ne traje dugo , jedino je problem što kasnije boli jaaako, nekoliko dana, ja sam puno postova pročitala na raznim forumima, vec se 2 godine sa tim mučim, dr lastric radi i dilataciju i klasičnu opreaciju, nakon pregleda utvrdi šta je bolje

Hm, na sto mislis kad kfazes klasicnu operaciju - postoji operacija za fisure? Jel to to zarezivanje fisure o kojoj se prica? Pitam to iz razloga ak odem kod lastrica da mi ne zmulja i kaze moze samo analna dilatacija i onda za pol godine opet problemi.

vegga
27.10.2012., 13:15
Hm, na sto mislis kad kfazes klasicnu operaciju - postoji operacija za fisure? Jel to to zarezivanje fisure o kojoj se prica? Pitam to iz razloga ak odem kod lastrica da mi ne zmulja i kaze moze samo analna dilatacija i onda za pol godine opet problemi.

klasično je zarezivanje a dilatacija je širenje...ali zašto ne odeš kod kirurga na pregled sa uputnicom pa ćes točno znati

Klaudija 77
27.10.2012., 13:42
A na koji nacin se vrsi sirenje,pa umirala sam od
bola dok me pregledao sa necim,da bi to vidio okom.
A na zarezivanje se vjerojatno misli na unutarnji misic sfinker,
jel se on zarezuje.Kod mene i je problem u sfinkeru jer je toliko stegnut
da mi je ljekar rekao da cu najvjerojatnije morati na operaciju,jer rana i ako zacijeli po
prvoj tvrdjoj stolici ce puci.
A ja se bojim jer kod slabljenja tog sfinkera se dogadja da poslije stolice dolazi do ponovnog
izbacivanja nesto sasvim malo ostataka,ali dovoljno da budes necist.
Sta je po vama pouzdanije?

Lesli Eldridž
27.10.2012., 15:46
da mi je ljekar rekao da cu najvjerojatnije morati na operaciju,jer rana i ako zacijeli po
A ja se bojim jer kod slabljenja tog sfinkera se dogadja da poslije stolice dolazi do ponovnog
Sta je po vama pouzdanije?Ne moraš se bojati oštećenja mišića. To se zareže tek toliko da defekacija ide normalno. I tako se ne može oštetiti mišić na način da nemaš kontrolu stolice. O tome sam već pisao...

zeczekonja17
27.10.2012., 17:01

Analna fisura je po prirodi jako bolna :eek: i najcesce se javlja neposredno prije ili nakon defekacije. Tako da ukoliko nema boli ali tu je sukrvica tu sigurno nije analna fisura jer vjerovatno bi postali samo nakon sto to doživite jer za vrijeme vjerovatno nebi vam ni palo na pamet sto je to ili doći i postati :lol:
A krv u stolici ti može biti posljedica hemeroida, polipa, iritabilnog kolona, i jos puno drugih stvari, a da nekažem i tumor kolona. :kava:

Sretno!

vegga
27.10.2012., 18:48
Sta je po vama pouzdanije?

sa čime ti je pregledavao ?
meni je rekao da je sfinkter elastičan ali ne znam jel to dobro?
zarezivanje mišica, da...mene je isto strah

vegga
27.10.2012., 18:50
Analna fisura je po prirodi jako bolna :eek: i najcesce se javlja neposredno prije ili nakon defekacije. Tako da ukoliko nema boli ali tu je sukrvica tu sigurno nije analna fisura jer vjerovatno bi postali samo nakon sto to doživite jer za vrijeme vjerovatno nebi vam ni palo na pamet sto je to ili doći i postati :lol:
A krv u stolici ti može biti posljedica hemeroida, polipa, iritabilnog kolona, i jos puno drugih stvari, a da nekažem i tumor kolona. :kava:

Sretno!

ja ti ovu prvu rečenicu uoće nisam razumjela pa molim te pojasni...fisura može boljeti ali se javlja i pečenje , žarenje umjesto boli, kako kod koga i ovisi kolika je fisura

Klaudija 77
27.10.2012., 19:32
ja ti ovu prvu rečenicu uoće nisam razumjela pa molim te pojasni...fisura može boljeti ali se javlja i pečenje , žarenje umjesto boli, kako kod koga i ovisi kolika je fisura

po meni je i pecenje,i zarenje neka vrsta bola.

Klaudija 77
27.10.2012., 19:34
sa čime ti je pregledavao ?
meni je rekao da je sfinkter elastičan ali ne znam jel to dobro?
zarezivanje mišica, da...mene je isto strah

Ma nisam sigurna sa nekim komadom zeljeza cinimi se,od bola nisam nis vidjela kako treba,cak mi pozlilo.
I on kaze da je do tog misica,a on mozebiti stisnut i od stresa,a
ja sam uglavnom pod stresom,nadjem si ja nesto da se stresiram.Pa eto ako nedodje do elasticnosti operacija je neophodna.

Esthelle
28.10.2012., 08:15
po meni je i pecenje,i zarenje neka vrsta bola.

Potpisujem. Mene boli u smislu žarenja, paljenja, pečenja, pogotovo za te nakon obavljene nužde.

Ma nisam sigurna sa nekim komadom zeljeza cinimi se,od bola nisam nis vidjela kako treba,cak mi pozlilo.
I on kaze da je do tog misica,a on mozebiti stisnut i od stresa,a
ja sam uglavnom pod stresom,nadjem si ja nesto da se stresiram.Pa eto ako nedodje do elasticnosti operacija je neophodna.

Taj komad željeza vrlo vjerojatno je rektoskop. Meni su radili gastroskopiju i kolonoskopiju u isti dan pa su me uspavali, mislila sam kad se probudim tko zna što će mi reći u kakvom su mi stanju crijeva. Ispalo je da imam veći problem sa želucem nego crijevima....a u obitelji imam polipe debelog crijeva i rak d.c. tako da sam bila sva preplašena. Napisali su samo da su to hemoroidi prvog stupnja. Analnu fisuru uopće nisu spominjali. Ugl, drago mi je da nisam ništa osjetila i da nisam bila budna. Što se tiče proktoloških pregleda, prvi puta se to radi s tim rektoskopom, meni nisu radili jer u istoj bolnici sam tjedan dana ranije radila totalnu kolonoskopiju, samo su mi eto 2x za redom radili sklerozaciju, znači bodu iglu u povećani hemoroid. Nije ništa strašno osim činjenice da mi nije rekao što radi, naravno i ne vidiš što on radi....od šoka se nisam mogla ustati nakon toga :kava: Ugl, tko god da je izmislio tu sklerozaciju, to ništa ne pomaže. Da mi sad netko kaže, ajd dat ćemo ti još jednu injekciju rekla bi "fuck off", reži di treba :rofl:

Klaudija 77
29.10.2012., 13:58
Pronasla sam apoteku koja pravi kremu za fisuru na bazi nitroglicerina,
za koju sam cula da pomaze popustanju misica i tako dovodi do zarastana.E sada me strah upotrijebiti ju a svakako cu ju naruciti.

leeloo27
29.10.2012., 15:14
Ajd pukni link. :)

Ja sam za sada zadovoljna sa nevenovom masti (balea, dm, 11 kn :s), budemo vidjeli hoće li funkcionirati i dalje.

Esthelle
29.10.2012., 17:29
Pronasla sam apoteku koja pravi kremu za fisuru na bazi nitroglicerina,
za koju sam cula da pomaze popustanju misica i tako dovodi do zarastana.E sada me strah upotrijebiti ju a svakako cu ju naruciti.

O kojoj kremi se radi i gdje se može kupiti?

ako ti je dobra nevenova mast nemoj jos ici na nitroglicerinsku, ja sam je imala doma i istekao rok trajanja, bilo me malo strah jer da boli glava a s druge strane imam i hemeroide pa nisam sigurna da je dobro pošto širi krvne žile ali ako se odlučiš evo:

http://www.lobopharm.hr/o_nama/

Znači dođem u tu apoteku i da li će mi dati tu kremu bez recepta?

vegga
29.10.2012., 18:22
O kojoj kremi se radi i gdje se može kupiti?

Znači dođem u tu apoteku i da li će mi dati tu kremu bez recepta?

ja ne bi na svoju ruku mazala s nitroglicerinskom , najprije nek te pregleda specijalist i postavi dg. npr u Rijeci nisu nikad culi za tu mast a u Zg ju kirurzi preporučuju za analnu fisuru, uglavnom pomaže, nekad traže i recept nekad ne...ja sam je imala doma ali je bacila neiskorištenu jer me bilo malo strah mazati, probaj najprije sa prirodnim tipa neven, kantarionovo ulje, pantexol ..

Klaudija 77
29.10.2012., 19:58
Citala sam da ima pozitivna iskustva kod fisure,e sad znam da ima i nus pojave jake,ali i
to je privremeno.Prave ju na licu mjesta pa je rok trajanja kratak.
Ma ne znam,vega ti kazes da znas puno iskustava i dugo se boris sa tim,
ok sto ti nisi upotrijebila kazes da te strah svega,a jesu li drugi koristili,i kakva su iskustva osim glavobolje.

Esthelle
29.10.2012., 20:24
Vegga zna sve teoretski, praksa joj bas i ne ide :zubo: salim se malo :) najlakse je davat savjete drugima, tesko to na sebi primjeniti. Trebala bi ici kod lastrica na pregled, a stvarno mi se ne da, lijena sam, odgadjam to dok mogu, citaj dok guzica jos vise ne nastrada :rofl:

vegga
29.10.2012., 20:51
Vegga zna sve teoretski, praksa joj bas i ne ide :zubo: salim se malo :) najlakse je davat savjete drugima, tesko to na sebi primjeniti. Trebala bi ici kod lastrica na pregled, a stvarno mi se ne da, lijena sam, odgadjam to dok mogu, citaj dok guzica jos vise ne nastrada :rofl:

točno tako, ne znam što očekujete od mene? tu mast nisam koristila jer me strah, moji riječki kirurzi nisu mi preporučili i kazu da nisu čuli za to , normalno da me strah, jedna je imala uzasne glavobolje od toga ali nekima je bas pomogla....SVE OSTALE masti , kreme , ulja sam probala , točala se u kamilici 2 x dnevno, nista od svega, peče me i dalje, oni na kontrolnom pregledu napišu da nemam više fisure samo ragade...stvarno ne znam šta očekujete? da cu vas izliječiti, prvenstveno treba ici na pregled da dobijete pravu dijagnozu, ja i dalje mislim / po simptomima /da imam fisuru ali valjda su ragade, meni je to sve isto...čitala sam puno o tome, stavila sam vam link gdje kirurg priča o tome i ako prijeđe u kronično valjda treba operirat....ne može se liječiti preko foruma, samo razmijeniti iskustva, što i činim :rolleyes: meni za sad najbolje paše hemeroprotekt pa probajte

vegga
29.10.2012., 20:52
osim toga teško je naći na forumu nekog tko ima fisuru, ja znam dvoje koji su operirali jedna kod lastrica dilataciju i zadovoljna je a druga klasični rez i također je zadovoljna...

Klaudija 77
29.10.2012., 21:25
A da li nuspojave prestaju po prestanku koristenja masti?
Ma ja imam dijagnozumdva hirurga potvrdila fisuru i jos je akutna,
i dok je takva ja bi probala i tu kremu,pa sam mislila ako netko ima iskustva da
me posavjetuje,A ako ju ne uspjem sanirati dok je akutna ja cu operirati.Vega i mene je strah,
ali imali smisla muciti se sa tim godinama ako je moguce rijesiti se toga,
Mene muci treci mjesec i jos zadnjih 15 dana nije tako strasno jer sam izregulirala stolicu,
imam ju svaki dan i mekana je i nema peckanja niti bolova.A kako to kod tebe jel te stalno muci ili samo kada imas problem sa
stolicom?

Klaudija 77
30.10.2012., 08:35
Evo sada sam razgovarala sa tetom koja bi mi napravila tu nitroglicerin kremicu,
i bonbardovala sam ju pitanjima.Kaze da je jako puno koristena kod fisure i da je dosta efikasna,
da vrsi diletaciju misica i nije pozeljna kod hemoroida koji krvare,ako ne krvare da nije problem.A
ako hemoroidi nisu jaceg stepena da se isplati koristiti ju neko vrijeme da se fisura sanira pa se onda zabaviti hemicima,
jer kao fisura je dosta bolnija.Pa eto budi pametan,ja cu ju poruciti pa cu jos razmisliti.

vegga
30.10.2012., 17:25
A da li nuspojave prestaju po prestanku koristenja masti?
Ma ja imam dijagnozumdva hirurga potvrdila fisuru i jos je akutna,
i dok je takva ja bi probala i tu kremu,pa sam mislila ako netko ima iskustva da
me posavjetuje,A ako ju ne uspjem sanirati dok je akutna ja cu operirati.Vega i mene je strah,
ali imali smisla muciti se sa tim godinama ako je moguce rijesiti se toga,
Mene muci treci mjesec i jos zadnjih 15 dana nije tako strasno jer sam izregulirala stolicu,
imam ju svaki dan i mekana je i nema peckanja niti bolova.A kako to kod tebe jel te stalno muci ili samo kada imas problem sa
stolicom?

probaj, mnogi ovdje su bili zadovoljni ali nakon nekog vremena im se opet vratilo, možda tebi pomogne buduci je akutna faza, meni je bila kronična pa oni tvrde da je više nema...peče me kako koji dan sada, do nedavno svaki dan, ima veze sa stolicom koja je meni veliki problem jer imam opstipaciju...kako si izregulirala stolicu, ja vise sama ne znam sta:ne zna:

vegga
30.10.2012., 17:29
Evo sada sam razgovarala sa tetom koja bi mi napravila tu nitroglicerin kremicu,
i bonbardovala sam ju pitanjima.Kaze da je jako puno koristena kod fisure i da je dosta efikasna,
da vrsi diletaciju misica i nije pozeljna kod hemoroida koji krvare,ako ne krvare da nije problem.A
ako hemoroidi nisu jaceg stepena da se isplati koristiti ju neko vrijeme da se fisura sanira pa se onda zabaviti hemicima,
jer kao fisura je dosta bolnija.Pa eto budi pametan,ja cu ju poruciti pa cu jos razmisliti.

gdje si to naručila ? u Zg je oko 50 kn 0,2 % nitroglicerina

Klaudija 77
30.10.2012., 18:33
Nisam iz Hrvatske,kod nas je oko 10 eura,jos nisam
sigurna da li da ju koristim,brinu me nuspojave,i da li prestanu
po prestanku koristenja kreme.
A sa stolicom i probavom sam se pravo pomucila,jer mi je anestezija poslije operacije
ulijenila crijeva.Pa strogo sam se pridrzavala prehrane sa vlaknima i integralno,i puno voca i povrca sa korom,
i puno vode.Bilo je jedan pogresan obrok i tvrda stolica.
Pijem i probiotike,kapsule flobiana su mi isto pomogle.

vegga
30.10.2012., 19:15
Nisam iz Hrvatske,kod nas je oko 10 eura,jos nisam
sigurna da li da ju koristim,brinu me nuspojave,i da li prestanu
po prestanku koristenja kreme.
A sa stolicom i probavom sam se pravo pomucila,jer mi je anestezija poslije operacije
ulijenila crijeva.Pa strogo sam se pridrzavala prehrane sa vlaknima i integralno,i puno voca i povrca sa korom,
i puno vode.Bilo je jedan pogresan obrok i tvrda stolica.
Pijem i probiotike,kapsule flobiana su mi isto pomogle.

ne znači da ces imati nuspojave /glavobolja/ ali ako osjetiš, prestanes mazati i to je to...prestane i glavobolja

hrvoje dr.
30.10.2012., 19:32
Da. :mama:

Pila sam antibiotike prije 2-3 tjedna i od onda mi je krenilo. I malo se bilo smirilo do evo jučer kad je puklo da sam se uplašila kad sam skontala da imam krvi i po wc-u i po papiru. Znalo je biti par kapi, ovo je jučer bilo dobrano.

Hvala na savjetu. :) Za sada koristim nevenovu mast, ako se ne poboljša uzet ću ovu što si mi preporučio. Iako naspram jučer mislim da se počelo smirivati. :)
Jesi možda imala proljev poslije antibiotika?
U svakom slućaju dobro je uzeti probiotike.

Mi ovdje pričamo o fisuri, ne hemoroidima.
Fisure se liječe ,poglavito chr. manualnom dilatacijom anusa,
ekscizicijom
subkutanom sfinkterektomijom
A hemoroidi se moguliječiti na doasta načina npr. može posegnuti za fiksacjskim metodama :npr. iniciranje sklerzansa,gumenim ligaturama , krioterapijom, fotokoagulacia infracrvenim ili laserskim zrakama
Također ima još i hemoroidektomijom itd itd.
Neke se skoro neprimjenju,neke češće. To zavisi od proktologa i pacijenta
A za što koja znači imate Google,jer mi se sad neda konkretno objašnjavati.

meni se pojavi ponekad malo krvi na papiru, i zaključila sam da su to hemoroidi.:ne zna: ne boli me ništa, samo se krv pojavi.
Razlikuju se pregledom.

Ako to nema smisla onda OPROSTITE na javljanju :) I da,ici cu i kod specijaliste, a ne po vasem prijedlogu kod doktora opce prakse jer vidim da manje vise nagađaju sto mi je...

I da, bila bi najsretnija da je nesto sto se moze samo kremicom rijesiti, a nadam se da ce to moci specijalista reci..
Vi i dalje neshvaćate, ali to sam i očekivao.
Kako da vam se savjetuje ako se nezna od čega bolujete.
I neznam koliko puta ovo moram ponoviti IZ DIJAGNOZE IDE TERAPIJA.
Ovo je jedan sumljivi slućaj tipičnog pacijenta,a što ću ja kad istina boli,a netko je mora reći.

vegga
30.10.2012., 20:47
Hrvoje dr, molim vas možete mi objasniti razliku između fisure i ragade, odnosno ja teoretski to znam, prvo je rascjep sluznice, koji ja kao više nemam nakon 2 godine kroničnog tijeka / pregledala me dva kirurga u razmaku od 6 mjeseci/ ragade su , ispucana suha koža, e sad, ja imam iste simptome , peče me nakon stolice i po par sati, isto kao i prije, dobro možda rijeđe....terapija ista, nevenova mast, pantexol, kamilica....imam i hemeroide 2/3 stupanj ali za sad mi ne preporučuju operaciju...ako odlučim operirat hem. dal ce se riješit i ragade ili to nema veze...zbunjena sam..pogotovo što mi ovaj zadnji kirurg rekao da te ragade nece nikad proći...nije mi baš jasno, znaci nema lijeka????

..i da, koristim laksative savkodnevno, možda da izreguliram nekako /ne znam kako / bi se riješile i te ragade?

-erin-
31.10.2012., 10:15
pozdrav ljudi,
evo ja sam taman dosla sa pregleda.. i ja imam analnu fisuru i stvarno je "pain in the as*" sto bi rekli ameri. :D
meni je jos ok jer kad mi se povuce, ne otvara se opet misecima i misecima. medutim, sad se otvorila i mucim se s tim da je zatvorim. doktorica mi je prepisala neku kremu koja je bas za fisuru, a koju radi jedna ljekarna u zadru. inace sam iz zadra.. nisam je jos probala, tek sam je uzela, a terapija je mazanje 2 put dnevno. iduci sam tjedan na kontroli, nakon terapije pa ako bude ok, javit cu vam koliko krema zbilja pomaze.

Klaudija 77
31.10.2012., 12:14
Kako se krema zove?

-erin-
31.10.2012., 18:09
zapravo, sorry, nije krema nego je mast. :) nju rade samo u toj ljekarni šarunić u zadru. to je jednostavno njihova "mast za fisuru" i ne znam sto tocno stavljaju. vidit cu za par dana koliko je funkcionalna. samo opet, meni stanje i nije toliko kriticno jer se trudim prehranom drzati stvari pod kontrolom.

Klaudija 77
31.10.2012., 19:01
A od cega ti se do sada fisura povlacila,jer koliko sam
razumjela imala si ju pa se polacila.

-erin-
01.11.2012., 10:19
kad smo skuzili sto mi je do kad sam je zatvorila je proslo nekih tjedan dana uz pomoc faktu cepica. otvorila mi se nakon 6 miseci, ali tad sam pazila sto jedem i skoro 2 godine je bilo sve u redu..do prije 2 miseca (kad sam vidila da sam dobro sam se vratila na staru, normalnu ishranu). sad se mucim zatvorit ju. :( malo mi se stanje pogorsalo pa sam sad na razno-raznim pretragama da vidimo jel mi je sama fisura dijagnoza ili mi je ona simptom neceg drugog. uglavnom, ja izbjegavam ugljikohidrate, posebno skrob. ima i dobrih ugljikohidrata i njih jedem (voce, povrce, med), ali vecina mi ne pase na zeludac i kad pazim sam ok jer mi se ne dogada da mi je stolica tvrda pa se ne naprezem na wc-u. zato sam sad malo u panici jer pazim vec 2 miseca, a rana se primiri pa se iziritira..i tako stalno. iako, kaze doktorica da treba najmanje godinu dana paziti na ishranu da bi to dalo zeljene rezultate. vidit cemo sto ce krv, urin i gastroskopija reci. zapravo, koliko sam skuzila, nju kad imas, imas. i kad je zatvoris, uvik postoji sansa da ce se otvoriti. :/

Iwa1980
01.11.2012., 22:28
Fisuru sam zaradila nakon podvezivanja hemoroida (gumi ligatura) pre nešto više od dva meseca. Javila se na netipičnom mestu, odn. na 9 sati u koleno-lakatnom položaju, a naspram mesta gde je bio podvezan hemoroid, tako da doktor sumnja da podvezivanje ima veze sa njenom pojavom, mada sam ja sigurna da ima. Imala sam nesnosne bolove nakon tog zahvata koji su postepeno jenjavali, no jak osećaj žarenja prilikom defekacije je bio stalno prisutan. Nedelju i po dana nakon podvezivanja mislila sam da su hemoroidi opet prolabirali pošto se na anusu pojavila neka kvržica. Imala sam bolove i osećaj zatezanja i kad sedim, hodam ili ležim. Otišla sam ponovo kod proktologa koji je ustanovio već pomenutu fisuru i prepisao mi nifedipinsku mast, tople kupke i održavanje stolice mekom. Mazala sam se 2 puta dnevno, pazila na ishranu, puno šetala. Na kontrolnom pregledu 6 nedelja kasnije doktor je rekao da je ranica zarasla, međutim ja i dalje imam osećaj peckanja prilikom defekacije, a u poslednja tri dana i tokom dana (kada se sagnem, kada naglo ustanem ili sednem, prilikom ispuštanja gasova). Inače, ostao mi je "skin tag", tzv. polip stražar za koji doktor tvrdi da ne treba da se dira, jer je to samo estetski problem, no sve mi se čini da je on ipak više od toga. Sačekaću još malo, pa ukoliko tegobe ne prestanu, potražiću mišljenje drugog stručnjaka. Strah me je da se ponovo desio rascep ili možda nešto još gore. :(
Doktor me nije uputio na dalje pretrage iako sam mu rekla da imam problema sa održavanjem meke stolice bez obzira što sam prešla na sve integralno + jedem puno kuvanog i svežeg povrća, mnogo voća. Od mesa jedem samo ribu i pileće belo meso u vrlo malim količinama, uglavnom kuvano. Za ovo vreme sam izgubila nekoliko kilograma, zahvaljujući takvoj pehrani, i pala na čitavih 47 (visoka sam 168 cm).
Plašim se operacije, pošto ni podvezivanje nije dobro prošlo. Kod mene se čak i operacija krajnika u 9. godini zakomplikovala.
Na ovom forumu http://analfissure.editboard.com/ mogu se naći mnogi odgovori na pitanja koja vas muče, pročitati iskustva ljudi koji su imali ili još uvek muku muče sa fisurama.

-erin-
02.11.2012., 14:46
auuuuuu.. strasno. :(
probaj izbaciti integralno isto jer zitarice u principu nisu dobre. mozes tu i tamo nesto integralno, ali gledaj opcenito sto manje i toga jesti. uostalom, kupovne integralne stvari zapravo uopce nisu integralne. ko zna sto sve u tom kruhu ili pecivu ima. ako si peces sama, onda ok.
ja npr. uz meso kao prilog jedem povrce, uz nekakav sug jedem tikvice. izgulim ih sa onim za guliti krumpire i samo nastavim raditi trakice. trakice stavim na papir za pecenje u pecnicu na 100, nekih 20 min, samo da se isuse, ne ispeku i to je zapravo moja pasta. i da znas da je fino, fiiiiino! ne koristim prasak za pecivo, nego sodu na pecenje. u kavu stavljam huxol, ne stavljam secer. ne pijem mlijeko (nikad bas i nisam), ali radim svoj jogurt (drzim ga na 40-ak stupnjeva 24 sata, ne 8 koliko pise u vecini uputa). ima puno tih sitnica koje su u biti jako bitne i cine veliku razliku.
drzi se!!

Godiva
02.11.2012., 21:08
Evo, možda nekom pomogne ovo: http://drwheatgrass.com/conditions/anal-fissure/Default.htm

Krema je mrak za površinske rane/opekline/bolove u mišićima i sl., tek sam nedavno shvatila da se može koristiti i za ovu dijagnozu.

Klaudija 77
02.11.2012., 21:40
Ja sam veceras imala malo cvrscu stolicu jer sam par dana na kolacicima,
i nisam imala bolove,samo me malo pecka,vrlo malo.
Ne smijem se radovati ali ne mogu vam opisati kako mi je drago i valjda me ne pocne boljeti
poslije ovog posta.I htjedoh reci da mi je prilikom te stolice izaslo van dva cvorica,onak
balonasta,ali ne tvrda niti nesto bolna,i dok sam obavljala higijenu to se povulo
samo malo ostalo vrecasto na tom mjestu.Oprostite na detaljima ali jel i vi mislite kao i ja da su to hemoroidi.

leeloo27
02.11.2012., 21:44
Moguće. A zašto ne odeš specijalisti? :)

Klaudija 77
02.11.2012., 22:21
Ma bila sam x puta imam fisuru,i imala sam kao jedan hemoroid,
ali mi do sada nije izlazio van,i sada se ne usudim ici da me pregledaju dok me ne boli.

Esthelle
03.11.2012., 08:29
Evo, možda nekom pomogne ovo: http://drwheatgrass.com/conditions/anal-fissure/Default.htm

Krema je mrak za površinske rane/opekline/bolove u mišićima i sl., tek sam nedavno shvatila da se može koristiti i za ovu dijagnozu.

Daj mi reci jesi ti to naručivala i isprobala tu kremu (ili netko tebi bliži)? Pitam jer ne znam ako bi naručila da li bi mi problem radila naša carina vezano uz neku dozvolu za uvoz ili tako nešto :ne zna:

-erin-
03.11.2012., 11:09
Ja sam veceras imala malo cvrscu stolicu jer sam par dana na kolacicima,
i nisam imala bolove,samo me malo pecka,vrlo malo.
Ne smijem se radovati ali ne mogu vam opisati kako mi je drago i valjda me ne pocne boljeti
poslije ovog posta.I htjedoh reci da mi je prilikom te stolice izaslo van dva cvorica,onak
balonasta,ali ne tvrda niti nesto bolna,i dok sam obavljala higijenu to se povulo
samo malo ostalo vrecasto na tom mjestu.Oprostite na detaljima ali jel i vi mislite kao i ja da su to hemoroidi.

ja vec 2 dana jedem tortu i nemam problema. ;) napravila sam je od namirnica koje ne izazivaju tvrdu stolicu.. nekakav svjezi sir (iako nije svaki isti), mileram, jaja, bajami, med i maslac. sinoc sam bila van, dosla doma gladna i sad vise nemam torte. :(

hrvoje dr.
04.11.2012., 09:16
Hrvoje dr, molim vas možete mi objasniti razliku između fisure i ragade, odnosno ja teoretski to znam, prvo je rascjep sluznice, koji ja kao više nemam nakon 2 godine kroničnog tijeka / pregledala me dva kirurga u razmaku od 6 mjeseci/ ragade su , ispucana suha koža, e sad, ja imam iste simptome , peče me nakon stolice i po par sati, isto kao i prije, dobro možda rijeđe....terapija ista, nevenova mast, pantexol, kamilica....imam i hemeroide 2/3 stupanj ali za sad mi ne preporučuju operaciju...ako odlučim operirat hem. dal ce se riješit i ragade ili to nema veze...zbunjena sam..pogotovo što mi ovaj zadnji kirurg rekao da te ragade nece nikad proći...nije mi baš jasno, znaci nema lijeka????

..i da, koristim laksative savkodnevno, možda da izreguliram nekako /ne znam kako / bi se riješile i te ragade?
Ono što treba je paziti na higijenu analnog područja, stolica treba mekana.
Može mazati Nevenovom mašću te Pavlvićevom masti.
Nemogu stvari nestati preko noći.

Fisuru sam zaradila nakon podvezivanja hemoroida (gumi ligatura) pre nešto više od dva meseca. Javila se na netipičnom mestu, odn. na 9 sati u koleno-lakatnom položaju, a naspram mesta gde je bio podvezan hemoroid, tako da doktor sumnja da podvezivanje ima veze sa njenom pojavom, mada sam ja sigurna da ima. Imala sam nesnosne bolove nakon tog zahvata koji su postepeno jenjavali, no jak osećaj žarenja prilikom defekacije je bio stalno prisutan. Nedelju i po dana nakon podvezivanja mislila sam da su hemoroidi opet prolabirali pošto se na anusu pojavila neka kvržica. Imala sam bolove i osećaj zatezanja i kad sedim, hodam ili ležim. Otišla sam ponovo kod proktologa koji je ustanovio već pomenutu fisuru i prepisao mi nifedipinsku mast, tople kupke i održavanje stolice mekom. Mazala sam se 2 puta dnevno, pazila na ishranu, puno šetala. Na kontrolnom pregledu 6 nedelja kasnije doktor je rekao da je ranica zarasla, međutim ja i dalje imam osećaj peckanja prilikom defekacije, a u poslednja tri dana i tokom dana (kada se sagnem, kada naglo ustanem ili sednem, prilikom ispuštanja gasova). Inače, ostao mi je "skin tag", tzv. polip stražar za koji doktor tvrdi da ne treba da se dira, jer je to samo estetski problem, no sve mi se čini da je on ipak više od toga. Sačekaću još malo, pa ukoliko tegobe ne prestanu, potražiću mišljenje drugog stručnjaka. Strah me je da se ponovo desio rascep ili možda nešto još gore. :(
Doktor me nije uputio na dalje pretrage iako sam mu rekla da imam problema sa održavanjem meke stolice bez obzira što sam prešla na sve integralno + jedem puno kuvanog i svežeg povrća, mnogo voća. Od mesa jedem samo ribu i pileće belo meso u vrlo malim količinama, uglavnom kuvano. Za ovo vreme sam izgubila nekoliko kilograma, zahvaljujući takvoj pehrani, i pala na čitavih 47 (visoka sam 168 cm).
Plašim se operacije, pošto ni podvezivanje nije dobro prošlo. Kod mene se čak i operacija krajnika u 9. godini zakomplikovala.
Na ovom forumu http://analfissure.editboard.com/ mogu se naći mnogi odgovori na pitanja koja vas muče, pročitati iskustva ljudi koji su imali ili još uvek muku muče sa fisurama.

Koliko godina imate?
Kakva/kolika je obrada učinjena kod vas-lab. nalazi ?
Imate li kakvih bolesti probavnog sustava u obitelji?

Godiva
04.11.2012., 17:47
Daj mi reci jesi ti to naručivala i isprobala tu kremu (ili netko tebi bliži)? Pitam jer ne znam ako bi naručila da li bi mi problem radila naša carina vezano uz neku dozvolu za uvoz ili tako nešto :ne zna:

Nikakvih problema, platiš karticom koliko traže i stiže na vrata. Bez dodatnih poštarina i u relativno kratkom roku. Isprobano, ali bez garancije da pomaže kod fisure. Upravo isprobavam, ali u mom slučaju problem je prastar, tako da ako i ne pomogne meni, ne znači da neće nekom manje kroničnom slučaju. Vidjet ćemo.

Klaudija 77
05.11.2012., 07:50
Jutros opet krvi sa stolicom...pa do kada?
I tako mi je dosadilo stalno misliti sto jedem,koliko
pijem.
Ne boli srecom jako,samo malo pecka.I dalje sam samo na
kantarionovim uljem.

Iwa1980
05.11.2012., 12:53
Koliko godina imate?
Kakva/kolika je obrada učinjena kod vas-lab. nalazi ?
Imate li kakvih bolesti probavnog sustava u obitelji?

32 mi je godine. Nisam rađala. U užoj porodici osim hemoroidalne bolesti nema nikakvih drugih bolesti probavnog trakta. Majčina polusestra (neko dalje koleno) je umrla od raka dvanaestopalačnog creva.
Kod mene nikakve pretrage nisu rađene. Otišla sam u privatnu ambulantu zbog prolabiranih hemoroida koji su tada bili podvezani, a vratila sam se kući sa fisurom.
Iako sam pri svakom odlasku rekla da oduvek imam problema sa tvrdom stolicom, iako pazim šta jedem, doktor je samo ponavljao da ona mora biti meka, a nije me savetovao kako da to postignem (možda ja nešto ne radim dobro).
U poslednja dva dana je bolje, stolica je normalna. Malo boli prilikom pražnjenja, a tokom dana tek povremeno zaboli negde unutar anusa.
Sfinkteri su mi jako stegnuti, pa se pitam da li bol zapravo dolazi odatle?

Klaudija 77
05.11.2012., 13:15
Da li smijem koristiti bepanten kremu,jako mi je dobra glede
bilo kakvih ranica,jel netko probao?

Klaudija 77
05.11.2012., 13:19
32 mi je godine. Nisam rađala. U užoj porodici osim hemoroidalne bolesti nema nikakvih drugih bolesti probavnog trakta. Majčina polusestra (neko dalje koleno) je umrla od raka dvanaestopalačnog creva.
Kod mene nikakve pretrage nisu rađene. Otišla sam u privatnu ambulantu zbog prolabiranih hemoroida koji su tada bili podvezani, a vratila sam se kući sa fisurom.
Iako sam pri svakom odlasku rekla da oduvek imam problema sa tvrdom stolicom, iako pazim šta jedem, doktor je samo ponavljao da ona mora biti meka, a nije me savetovao kako da to postignem (možda ja nešto ne radim dobro).
U poslednja dva dana je bolje, stolica je normalna. Malo boli prilikom pražnjenja, a tokom dana tek povremeno zaboli negde unutar anusa.

I kod mene je sfinker jako stegnut,a sa stolicom se bas borim,
mislila sam da sam ju sredila ali eto ovih dana opet tvrda,cak je jutros bilo i krvi na papiru.:503:

leeloo27
05.11.2012., 14:16
Šta ti je opet pukla?

A jel mažeš s čime? I kada i koliko puta dnevno?

Klaudija 77
05.11.2012., 15:02
Šta ti je opet pukla?

A jel mažeš s čime? I kada i koliko puta dnevno?

Ma vise ni sama ne znam,da je bas pukla boljelo bi jace,mozda malo ostecena:ne zna:.
Mazem,odnosno uspricavam si 2 do 3 puta dnevno kantarionovo ulje.I dok mi je stolica mekana sve je dobro,malo ako je tvrdja ili moram se napinjati odmah je problem.Ali srecom nemam one bolove ili pecenje koje je bilo dok nisam znala sto je u pitanju,tretirala sam se kremama za hemoroide i nisam pazila ovoliko na stolicu.Ali do kada ovako,vec 4 mjeseca samo mislim sto jedem i kada cu na wc.

hrvoje dr.
05.11.2012., 16:40
Sa sigurnošću o tonusu sfinktera možemo govoriti uz nalaz analne manometrije.
Što se tiće terapije opstipacije ona bi išla ovako 1. Dulcolax 1-2 tbl navečer .
ili 2. Portalak 1-2 žlice 15 odnosno 30 mL početno oko tjedan dana,
zatim ide doza održavanja sa 1 žlićica.
Također mislim da bilo dobro učiniti nalaze KKS i opće biokemije te ev. stolicu na krv.

Možete.

vegga
05.11.2012., 17:37

ako je to pantexol a mislim da je, odlična je, i prvi puta mi je izliječila fisuru

Klaudija 77
05.11.2012., 18:28
Bepanten plus krema,za njegu povrsnih rana,povreda koze kojima
prijeti infekcija,za pelenski osip,povrsinske opekline.
Koristila ga bebi,i sebi kod manjih opekotina pa negdje sam procitala
da bi ju mogla upotrijebiti,i jesam.Ali me kako sam ju stavila pecka konstantno.A jutros am malo krvarila
pa mozda i zbog toga...tko zna.

leeloo27
05.11.2012., 19:36
Možeš probati i sa nevenovom masti ili pavlovićevom. Meni je pavlovićka odlična.

Iwa1980
06.11.2012., 21:13
Sa sigurnošću o tonusu sfinktera možemo govoriti uz nalaz analne manometrije.
Što se tiće terapije opstipacije ona bi išla ovako 1. Dulcolax 1-2 tbl navečer .
ili 2. Portalak 1-2 žlice 15 odnosno 30 mL početno oko tjedan dana,
zatim ide doza održavanja sa 1 žlićica.
Također mislim da bilo dobro učiniti nalaze KKS i opće biokemije te ev. stolicu na krv.

Kod mene nikad nije bilo vidljive krvi, niti je stolica tamne boje.
I doktor je spomenuo da je tonus sfinktera pojačan, ali ni za to nije ništa rekao. Da li uopšte postoji mogućnost opuštanja mišića, a da se to ne radi hiruškim putem?
Uzimam Laxomucil za omekšavanje stolice, ali kao da su se creva navikla, pa više ne reagujem na njega kao na početku primene.
Hvala na savetu. Insistiraću na daljim pretragama.

Klaudija 77
06.11.2012., 21:42
ako je to pantexol a mislim da je, odlična je, i prvi puta mi je izliječila fisuru

Pa ti si ju znaci uspijevala zalijeciti,pa sta s desi da se opet
pojavi.Jel znaci ako ju dobijes osudjen si na nju i tacka?
Ja sam sve sigurnija da imam dvije,ali ako je stolica mekana nemam nekih
vecih problema,i jos se nadam da ce zarasti,samo da jos i misici popuste.

vegga
07.11.2012., 08:52
Pa ti si ju znaci uspijevala zalijeciti,pa sta s desi da se opet
pojavi.Jel znaci ako ju dobijes osudjen si na nju i tacka?
Ja sam sve sigurnija da imam dvije,ali ako je stolica mekana nemam nekih
vecih problema,i jos se nadam da ce zarasti,samo da jos i misici popuste.

da, bas tako, vjerojatno se vraca

-erin-
07.11.2012., 19:29
ja sam danas bila na kontroli.. za sad sve ok. malo se vise naprezem danas na wc-u, nekako mi je tesko u drobu, ali nema ni krvi ni boli pa ta mast izgleda zbilja pomaze. ;)

Klaudija 77
11.11.2012., 08:08
Halo ljudi sta ste svi ozdravili.
Ja isto nikakve znacajne promjene,
drzim stolicu pod kontrolom,mada sam ovih dana
jela slatkise ,malo i vinceka pa i suhovine,m
nije bilo vecih problema sa stolicom.
Ali i dalje poslije stolice pecka pomalo,i tokom dana ponekada.
Pa zar to nece prestati nikako?

Balkanac80
13.11.2012., 09:59
Lijep pozdrav i postovanje za sve clanove foruma.Ja sam momak koji ima 30.god...,zivim u BiH,a reg...sam se na ovaj forum,jer ovde vidim da se moze dobiti pravi savjet! Molim vas,pomagajte mi! Ne mogu vise da se "borim",ocajan sam,zivcan,ne znam sta da radim! Probati cu ukratko da objasnim:
Naime,imam 30.god..,visok 179-82,ne znam tacno,72.kg tezak(slang),mrsaviji,i ovo ljeto mi se desilo da sam jedan dan prilikom defekacije imao jako,jako tvrdu,"debelu" stolicu(izvinjavam se),tako da nakon te defekacije sam osjetio da me boli,zna se sta! Mislio sam,ajde,proci ce,mora malo boliti,s obzirom kolika je debela stolica bila,ali takodjer sam pomislio da nikada nisam prije imao tako debelu stolicu! Inace,cijeli zivot hranim se u vecini slucajeva suhom hranom,a zadnjih 5-6 godina sam jako,jako pasivna osoba,znaci,vecinu vremena provodim u stanu,naravno,sjedeci za racunarom,nigde ne izlazim 23h dnevno,onaj preostali 1h,ujutro popijem kaficu vani i vratim se kuci,i tako opet do sutra.Da nastavim: Nakon te defekacije,bolilo me je,da kazem guzica(izvinjavam se),mislio sam ok sve,mora tako biti jer je kao (palica),bila debela. Poslije toga,slijedece defekacije su bile malo normalnije,ali ipak debele,i bol se nastavio.Kupio sam faktu mast,cepice,higijena na nivou po pitanju sapiranja tusem,hladnom vodom(pomagala je),i nakon nekih 10 dana,sve je proslo,mislio sam ok sve super,proslo,pomisljao sam uvijek ,da su unutarnji hemeroidi,jer nekada davno kao momcic imao sam vanjske,pa su nestali,i sada sam mislio vjerovatno da su unutarnji,uplaili se i prosli. Nastavio sam "po starom",to je bilo,mjesec juni,ove godine(ljeto),jeo sam istu hranu,krekere,perece,itd,itd,i opet se pojavi stolica kakva je bila,tvrda,samo sto se sada pojavio i bol tokom defekacije,i na papiru sam vidio jednu malu mrljicu svijetle krvi.Opet sam pomislio,naravno to su unutarnji hemeroidi.Kupio sam tada hedensu mast,itd,mazao,slijedece defekacije iste,bolne,itd,itd,odlagao sam odlazak hirurgu,nekada se pocne taj bol smanjivati,kada je stolica mekanija,cim je veca,tvrdja,bol isti,samo sto sam primjetio da je krv na papiru prestala,nema je vise nikako.Prije sapiranja nakon defekacije,uvijek malo samo namocim toalet papir i namacem,ne brisem se,pa poslije se sapirem u kadi.Tada sam poceo primjecivati dok se sapirem,da ima kao neko zrno graska na izlazu iz ....,stoji na izlazu,mekano,nije bolno,mislio sam da to mozda hoce hemeroid da izadje,i poslije sapiranja ,tokom dana se povuce.Tako je krenulo dalje,bolne defekacije,strah od wc_a,itd,i nakon 5 mjeseci,znaci,sada u mjesecu oktobru,prije mjesec dana odem hirurgu ,pregleda me,pregled je bio bass bolan,pita me da li boli "gore",ja kazem da,da li boli dole,ja kazem ne-napise dijagnozu fissura animnapuknuce sluznice debelog crijeva,i ja sam zaista zaprepasten,iako sam tokom ovij 5 mjeseci citao,listao po netu i saznao za tu fissuru,i vrlo dobro znam sta je-uzduzna ranica na izlazu debelog crijeva,ali ja kada se mazem,nema ranice nikakve,nema krvi,jednostavno,kada se zelim namazati,kada cucnem,osdjetim kao neki,ne znam,plik,ili zulj,ili vena koja je oteknuta,i bolna kada mazem preko nje,a nalazi se odmah na ulazu u debelo crijevo.Hirurg mi je proisao neke lijekove za bakterije,hedensu mast i cepice,proktolak sirup i neke tablete protiv bolova,ja naravno,nisam htio da pijem te tablete,propisao mi je metrozol 500MG,vidio sam sta je to,nisam htio da koristim,i jos neke tablete,takodjer slicno,vec sam se vodio klasicnim metodama,znaci masti,faktu,cepici,sapiranje tusem,namakanje u toploj vodi,itd.Sta se desava dalje,Znaci,kada imam iole normalniju stolicu,ta mala oteklina,vena,plik,sta je vec, se smanjiva i bol prolazi,prehranu sam promijenio tako reci za 60-70%,jedem ujutro med i toplu vodu,musle sa jogurtom,laneno sjeme u jogurte,sve sam proucio sta treba,ali i dalje sam pasivan,sjedim vecinom vremena u stanu. Znaci,taman se pocne smirivati,povlaciti,iako je ta vena,oteklina uvijek prisutna,i kada se povlaci,kada ne boli vise,kada se mazem,ja osjetim pod prstom da je ona tu,samo u manjem obliku.Stolicu sam fakticki uredovao,svaki dan izlazim u wc,sve do petka,i tada preko vikenda(subota nedelja),ne izlazim nikako ,iako bih zelio,ali kao da je to "programirano",nece vikendom nema sanse,i tada,svaki ponedeljak,nakon vikenda,imam opet tvrdu stolicu,bez obzira sto koristim jogurte,laneno sjeme,med topla voda,itd,i taj ponedeljak mi uvijek ponovo ozlijedi ovu venu,sta je vec ne znam,i opet problemi,tako da vise ziv ne znam sta da radim.Napominjem,hirurg mi je rekao tokom pregleda da uopste ja nemam hemeroide,i da je ovo fissura ani. Nisam otisao na kontrolu,jer nema potrebe ,o fissuri sve znam.Ali,ja sada sumnjam da je to.Otisao sam i privatno na pregled,ovaj je samo potvrdio nalaz i napisao operativno,posto je rekao da je hronicna,znam da nakon 2 mjeseca ako se ne rijesi,postaje hronicna,ali ja i dan danas sumnjam da je mozda nesto drugo.Ne znam.Prethodne 2 sedmice,skoro se povuklo skroz,prosli ponedeljak nije bila toliko tvrda stolica,ali jucer opet isto,i evo opet bolovi.Ljudi moji,sta da radim,koji su vasi savjeti,da li je moguce,bez obzira sto sam ishranu promijenio u vecini ,sto koristim jogurte,med i sve to,da li je moguce da stolica ostaje tvrda samo zbog toga sto sam slabo fizicki aktivan,ili nije zbog toga.Koji je vas savjet,sta da cinim i radim,i da li je ovo uopce fissura ani.? Jos jedna stvar-svi pisu da je za fissuru dobro sjediti ili namakati se u toploj vodi,kupki,to kada radim,tih 10-15 minuta,osjetim da mi otekne ,znate gde,kao 3_ina malog prsta,jer valjda od toplie se krvni sudovi sire,i tako to,pa me to zanima,da li fissura otekne tako u toploj vodi,kada se koristi ta kupka. Molim vas za vase savjete i iskustva.Da li je moguce zalijeciti bez operacije,ili sta vec i kako? Izvinjavam se ako je text opsiran,i hvala vam na svakom savjetu,Bog vam svako dobro u zivotu Podario,vama i vasima najmilijima.Ja sam ocajan. Hvala jos jednom. Svako dobro,tu sam,pratim vas,i pratio sam,citao jos od prije ovaj forum,od kada imam ove probleme.Svako dobro.