PDA

View Full Version : Gastric bypass ili želučana premosnica [redoslijed pregleda prije zahvata nalazi se u prvom postu]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

MayaMia
14.04.2010., 17:30
Hvala Maya, ja citam malo po malo vase postove sve koji ste objavili, ali ima ih dosta i jednostavno ne mogu sve za dan procitati. Molim te reci mi, jesi li nakon operacije imala jake bolove?? Meni inace kosa jako ispada (malo mi je to i genetski) a mogu misliti kako ce biti poslije operacije, ... Maya nek to bude za sada toliko a tebi hvala na podrsci i na dobrodoslici
:mig:

Nakon buđenja iz anestezije, odnosno tijekom buđenja - nakon extubiranja i prvog udaha (kojeg se sjećam) odmah sam dobila morfij. Odmah sam ponovno zaspala. Kad sam se probudila, u intenzivnoj, nije me apsolutno ništa boljelo. I uopće me više nije ništa boljelo. Kao što sam rekla - prva četiri dana kontinuirana analgezija - a poslije ionako više ne trebaš ništa - ništa me nije boljelo.
Mislim da je kod laparoskopske operacije sve to puno lakše.
A što se kose tiče - meni nije otpala niti jedna jedina vlas: Mislim da je to individualno, a i sasvim sigurno - privremeno. Ti samo dobro sve progruntaj i - naprijed!
Sretno!:)

Doria
14.04.2010., 17:44
U Vinogradskoj nema kontinuirane analgezije. Svaka cetiri sata mozes dobiti nesto protiv bolova, a o tvome pragu boli ovisi hoce li ti biti dovoljno. Mislim da po defaultu dobivamo Tramal, meni je Tramal drzao mozda sat vremena i onda sam na intezivnoj i svaki put kasnije trazila Voltaren. Ni Voltaren mi onih prvih dana nakon operacija nije drzao cetiri sata, pa sam ili morala patit ili molit kumit da mi daju prije roka.
A recimo sjecam se da je Mira1 pisala da bi ujutro dobila protiv bolova i da ju je drzalo da navecer. Pa sad ti znaj :ne zna:.

I da, stvarno nakon prvih cetiri dana malo boli tj. rijetko.. ja sam jos par puta tokom sljedecih dana trazila da mi daju prije spavanja da mogu zaspat u miru ili recimo prije posjeta da mogu biti opustena tih sat vremena druzenja. Ali od kad sam dosla doma nisam niti jedanput uzela nesto protiv bolova.. mislim opcenito, niti zbog rezova, niti menge, glave, niceg. A prije operacija sam barem jednom tjednu nesto uzimala ili zbog glave ili zbog menge. Sad su mi menge puno manje bolne, a glava me zaboli tu i tamo, no onda probam izac malo na balkon disat ili otic spavat, pa prodje.

edit: sad sam se sjetila da mi jednom nakon prve operacije nisu htjeli dat opet nesto jer je proslo premalo vremena izmedju, pa sam si sama stavila voltaren cepic koje sam ponijela sa sobom.

jelag
14.04.2010., 21:56
evo naše Ankice Donat, što je trebalo obrisati pored nje, ja sam obrisala...

http://img99.imageshack.us/img99/9456/img1352g.jpg

Grofica Raven
15.04.2010., 09:14
Eto ljudi ja dobila poziv da dođem u pon aliiiii sam morala odbit jer 21 pišem maturu :/ tako da će me opet zvati poslije 21 i to kaže da ne vjeruje da će biti ovaj mjesec, ali mogu se nadat, ne? :D ako je to bila sestra nada na telefonu ja sam ugodno iznenađena bila je bas susretljiva i draga!
Od kad sam dobila poziv tresem se i nemrem opće pratit na nastavi (trenutno sam na matematici, blazeni mobile net :D ) tek sam sad shvatila da je to za stvarno i da je to to! Puse svima!!!

Doria
15.04.2010., 14:53
Jao, cestiiiiiitam :D. Drzim fige onda za recimo onda onaj tjedan od 26? :mig:

Grofica Raven
15.04.2010., 15:43
Dada držimo fige za tjedan od 26 :D :D

Btw Ankice izgledate odlično!! :lux:

Niky123-DBRODOŠLA I SRETNO! Te pretrage će ti proći dok kažeš keks,meni jesu,eto od 11 mjeseca 2009 sam počela i već sam pred kraj,još koji tjedan i eto mene u novom životu ^^

bjelovarcanka-draga čemu predomišljanje :( Kosa će narasti,a ti ćeš biti mršava i zdrava do kraja života,zar je to prevelika cijena? :(

bjelovarcanka
15.04.2010., 16:01
hej!ma nije toliko probklem u kosi koliko je problem u psihickom problemu..posto imam secer i tlak me zeza ..neznam da li bi ja to mogla izdrzat , posto ja ne mogu bez hrane a pogotovo bez slatkog..:mad: a jednostavno bi to htjela promjeniti... zdravu prehranu ...i da konacno budem mrsava.. sanjam o tom danu....bi i ne bi isla...evo dok pisem poruku vec me hvata glad...:D ..nista idem malo cvaknuti rucka pa se javim!!!!

Grofica Raven
15.04.2010., 16:15
Jooj pa baš zbog šećera i tlaka bi trebala ići na operaciju,kolko sam čitala svatko tko je imo visok tlak il šećer il oboje nakon što su počeli mršavit unormalilo se :mig:
Ja obožavam slatko,al eto kažu da poslije više nemaš želju za tim,ako i dobiš želju malo pojedeš i dosta ti je,mene je bilo strah jer ja volim jesti,dosta vremena znam razmišljat planirat što ću si skuhati i napraviti i nije mi problem nakon 4 sata sna i 7 sati škole doć doma ogulit i skuhat krumpir i zamjesti njoke :D I bilo me strah da neću više moć uživati u hrani i da neću imat onaj dobar osjećaj kad se najedeš :D
Al moje srce doria mi je objasnila da ona i još dan danas uživa u hrani,sada još više jer jede više puta dnevno.
Ne odričeš se hrane za cijeli život eto i nadglednica naša kaže da danas sa postignutom savršenom kilažom jede SVE.
Nemoj da te strah spriječi jer cijena je premala za ono što dobiješ,a gladovati ko na dijetama nećeš ^^

madonna_bella
15.04.2010., 16:56
E pa drage novajlije:)
Bojite se opadanja kose??!!
E pa da vas po turu obe izlupam!!:zmaj::tuctuc::tuctuc:
Meni je strasno ispadala kosa bas sam se uprpala!!Ali ali ne dam se tako lako i odmah sam ispazarila u apoteci nesto protiv ispadanja kose ali stim da sam naglasila da mi kosa ispada zbog naglog mrsavljena ..konsultovala sam i hirurga koji mi je savtovao da uzmem i nesto na bazi Zinka te sada sem redovnih vitamina pijem i jod dve vrsta tabletakojekavkvih kombinacija vitamina koje necu navoditi po imenu jer zivim u inostranstvu...pa veruem da u vasim apotekama mozete naci nesto slicno nesto sto su drage devojke na ovom forumu vec spominjale da su uzimale!
Znaci procitala sam u upustvu pre operacije da je opadanje kose moguce u prvih 6 meseci !!
Mada sada kada se meni desava nekako od straha to neverujem i prpam iskreno vam kazem! bojim se da ne bude duze..Ali ja sam vec bolje !!!:afro::afro:raste mi nova mlada kosa nigde nisam celava mada sam imala neke dve nedelje celave zalistke!
Ali srecom imam toliko gustu kosu pa moji prijatelji ni ne primete da mi fali kosa..
Sada opada mnogo manje..jos ko za baksuz sam pre nedelju dana ofarbala kosu blansom te sam je sredila bas bas ali ona raste !!
A to je bitno..Imam i sliku kako je to izgledalo kada je bila najgora faza i sada je velika razlika! Sada ispada ali MNOGO MANJE!
Te molim vas to nije nikakav razlog za odustajanje!!!:nono::nono:
Jos nesto evo meni se desava u zadnje dve tri nedelje neznam kako vi drugi ali da me je neko pitao dok sam imala one kile od ranije da li sam nervozna i sta je razlog tolikog prejedanja?JA neznam sta bih rekla!?
Ali drage moje ja sam ovih dana strasno nervozna imam potrebu da napunim stomak sa slasnim stvarima do kraja kao nekada (naravno to ne radim) i mnogo sam nervozna..Kontam da sam hranom lecila nervozu !!Zato mozda zavrsim na psiho terapiji ako ne budem bolje!
NAdam se da ce i ova faza proci u narednih par meseci ..jer organizam mora napokon da se privikne!
IZATO MOLIM VAS NECU DA CUJEM O NEKOM ODUSTAJANJU OD OPERACIJE

Doria
15.04.2010., 17:22
Ja isto ponosno prijavljujem mladu kosu :zubo:. Kosa jos ispada, ali usudila bih se rec da sada pada nekakvim normalnim ritmom.

madonna_bella
15.04.2010., 17:53
Jooj pa baš zbog šećera i tlaka bi trebala ići na operaciju,kolko sam čitala svatko tko je imo visok tlak il šećer il oboje nakon što su počeli mršavit unormalilo se :mig:
Ja obožavam slatko,al eto kažu da poslije više nemaš želju za tim,ako i dobiš želju malo pojedeš i dosta ti je,mene je bilo strah jer ja volim jesti,dosta vremena znam razmišljat planirat što ću si skuhati i napraviti i nije mi problem nakon 4 sata sna i 7 sati škole doć doma ogulit i skuhat krumpir i zamjesti njoke :D I bilo me strah da neću više moć uživati u hrani i da neću imat onaj dobar osjećaj kad se najedeš :D
Al moje srce doria mi je objasnila da ona i još dan danas uživa u hrani,sada još više jer jede više puta dnevno.
Ne odričeš se hrane za cijeli život eto i nadglednica naša kaže da danas sa postignutom savršenom kilažom jede SVE.
Nemoj da te strah spriječi jer cijena je premala za ono što dobiješ,a gladovati ko na dijetama nećeš ^^
Izgleda da je sve individualno..I da je razlika od nas pretilih celi zivot (bukvalno bolesnih u glavi) i druga grupa koji su samo par godina iz razno raznih razloga dobili kilograme..
Ja sam bolesnik zavisnik od slatkisa!!!
Kada sada vidim slatko u prodavnici majko bozija samo ona zna kako odolim da ne kupim ili ne probam(obozavam sufnudle sa makom ili knedle punjene razno raznim punjenjem--pa uzmem i procitam kalorije na 100 gr i kada vidim koliko je kaloricno samo vratim u friz i pobegnem odatle)to vazi za sve neke sladolede i slatkise koji me mame!!..tu i tamo se pocastim sa necim slatkim ali ne da sam ja to kupila vec na poslu kada me neko ponudi ili negde u gostima..bila sam i na nekoj proslavi i sretno pojela parce torte evo za ovih4,5 meseci sam pojela 4 parceta torte ..
Koju kockicu keksa i samo probala po kocku cokolade..i slatko mi strasno fali:klopa: ..pogotovo pred mesecnicu 7-8 dana
Onda sam razmislila o nacinu na koji se hranim pa sam zakljucila da se ne hranim pravilno tj slabo unosim hleb skoro nikako ponekad za dorucak pojedem to je nesto kao zemicka u koju napravim mali sendvic za posao pojedem je iz dva puta ali to je nezdravi beli hleb..i od ugljenih hidrata nista vise skoro..zato mi i stolica ne funkcionira..(zato mi se i trazi slatko)Sada sam proucila hlebove ovde na trzistu i kupila dijetalni dijabeticarski hleb(nemam dijabetes) ima malo calorija 100gr samo 180 cal i pun je vlakana tj puno zrna zitarica odlican za zdravlje..i odkada pojedem jedno parce uz dorucak jedno uz rucak moja stolica je svakodnevna a moja zelja za sletkim manja takodje..
Kupila sam dijetalni dzem i za desert to vam je kao od muslija sastojci napravljena mala pravougaona tabalica pa ima ukus banane jagode jogurta i svasta nesto ii i naravno ne sadrzi secer ima samo malo kalorija pa se ponekad popodne osladim sa jednim na nemackom se kaze riegel na engleskom bar(http://www.powerbar.com/products/31/powerbar-harvest-energy-bar-strawberry-crunch.aspx) ovako to izgleda ali ovaj na slici ja nisam kupila i jela samo vam pokazujem o cemu je rec(ja ih kupujem bez secera sa malo kalorija)..I tako zavaram samu sebe..
Jer istina je da nisam gladna ali da imam zelju da jedem slatko pogotovo ako vidim nesto slatko..
I istina je da sam nervozna jer ne jedem ali to je problem koji sama sa sobom moram resiti..Znaci nisam gladna ali ona stara navika da se prezderavam postoji u meni i u zadnje vreme sam jako nervozna..ali ne popustam i nejedem a i da hocu ne mogu jesti jer nema mesta u mom novom malom stomaku!
Znaci ova operacija pomaze zaista jer nemozes puno jesti i u prvih par meseci nemas apetiti kao nekad ali ostalo je na svakome od nas da razmisli izvaga i da se izbori za svoj put ka buducnosti mrsav ili debeo?!
Ali na srecu vecina nas odabere ovaj pravi put!
Rekli su mi bice mi muka od slatkisa posle operacije ali nije:(
Zato moram snagom uma i volje da se oduprem i da postanem normalna a ovaj gubitak kilograma daje mi snagu za sve !
Ali istina je da vise nemozemo puno jesti

madonna_bella
15.04.2010., 18:21
evo naše Ankice Donat, što je trebalo obrisati pored nje, ja sam obrisala...

http://img99.imageshack.us/img99/9456/img1352g.jpg
Ankice cestitam na rezultatima ..steta sto niste stavile i stare slike da je vidimo u vreme kada je sve pocela pa da ovi novi vide sta se dobija ovom operacijom..!
Ankice BRAVO za tebe!!Ti si svoj put uspesno privela kraju!!:cerek::jumping::cheer::tulum::lux::W
Zelim ti lep i uspesan nov zivot!

dumbo
15.04.2010., 19:08
čini mi se da nitko još nije stavio link na današnji tekst iz jutarnjeg, pa evo za one koji se dvoume ;) - http://www.jutarnji.hr/80-kilograma-laksa-otkrivam-novi-zivot/715442/

edit: sad sam vidjela da je od jutra na lapu, ali neka ga i ovdje...

tamarax25
16.04.2010., 07:36
čini mi se da nitko još nije stavio link na današnji tekst iz jutarnjeg, pa evo za one koji se dvoume ;) - http://www.jutarnji.hr/80-kilograma-laksa-otkrivam-novi-zivot/715442/

edit: sad sam vidjela da je od jutra na lapu, ali neka ga i ovdje...

ovih 80kg sto je gospodja Jadranka skinula je prekrasan rezultat,ali moram komentirati da ako je proslo samo 2godine izmedju fotografija koje su prikazane u clanku da mi Jadranka djeluje u licu jako ispijeno i puno starije naspram fotografije iz debelih dana na kojoj je preslatka bez obzira na pretilost

madonna_bella
16.04.2010., 15:08
ovih 80kg sto je gospodja Jadranka skinula je prekrasan rezultat,ali moram komentirati da ako je proslo samo 2godine izmedju fotografija koje su prikazane u clanku da mi Jadranka djeluje u licu jako ispijeno i puno starije naspram fotografije iz debelih dana na kojoj je preslatka bez obzira na pretilost

Pa koliko e ja razumem u sminkanje na prvoj slici ona je pod puderom i kompletnom sminkom sto je cini slatkom ..a na sadasnjoj slici je mnogo blaze nasminkana.
Inace svaka cast 80 kila!
Drage moje na danasnji dan sam tacno 40 kila laksa:)posle 4,5 meseci...Svima sam se danas pohvalila pa moram i vama:):top:

Doria
16.04.2010., 15:47
Ajme Madonna cestitam cestitam :grli:

jelag
16.04.2010., 17:05

Ja sam imala povišen tlak, znao mi je u zadnje vrijeme biti 180/110-120, a otkucaji 100-105,,,šećer je bio 6,9...a od kad sam se operirala...tlak mi nije prešao 125/75, otkucaji 65-70...a šećer 5,5 do 5,8....
Isto tako jedem sve, po malo i češće, jedino ono što sam osjetila da mi smeta, jer nemam žuč, izbjegavam što ima celuloze u sebi....
Prema tome Bjelovarčanko moja, ako misliš odustajati samo zbog opadanja kose, to smo mi sve prošli i nije svakome isto, to je individualno, onda dobro pročitaj sve naše postove i shvatit ćeš da sada imamo normalan život....
Ja da sada sam u situaciji u kojoj si ti, nebi se ni malo predomišljala. Neću te nagovarati, to je ipak tvoja odluka i ti odlučuješ o svome životu...
Razmisli i ako se odlučiš - S R E T N O

jelag
16.04.2010., 17:12
Ankice cestitam na rezultatima ..steta sto niste stavile i stare slike da je vidimo u vreme kada je sve pocela pa da ovi novi vide sta se dobija ovom operacijom..!
Ankice BRAVO za tebe!!Ti si svoj put uspesno privela kraju!!:cerek::jumping::cheer::tulum::lux::W
Zelim ti lep i uspesan nov zivot!

Ima naša Ankica fotografije i prije operativnog zahvata, ja sam joj isto ih uploadirala ovdje pa znam....velika razlika...
A imaš i moje fotografije, i to dosta, i fotografije od freeland44, lelice....samo trebaš pogledati u mojim postovima

ruzy
16.04.2010., 18:15
Pa koliko e ja razumem u sminkanje na prvoj slici ona je pod puderom i kompletnom sminkom sto je cini slatkom ..a na sadasnjoj slici je mnogo blaze nasminkana.
Inace svaka cast 80 kila!
Drage moje na danasnji dan sam tacno 40 kila laksa:)posle 4,5 meseci...Svima sam se danas pohvalila pa moram i vama:):top:

wow svaka čast :s

mira1
16.04.2010., 20:29
hej!ma nije toliko probklem u kosi koliko je problem u psihickom problemu..posto imam secer i tlak me zeza ..neznam da li bi ja to mogla izdrzat , posto ja ne mogu bez hrane a pogotovo bez slatkog..:mad: a jednostavno bi to htjela promjeniti... zdravu prehranu ...i da konacno budem mrsava.. sanjam o tom danu....bi i ne bi isla...evo dok pisem poruku vec me hvata glad...:D ..nista idem malo cvaknuti rucka pa se javim!!!!

..zaista te ne razumijem:ne zna:
Većina problema koje imaš riješit će se nakon operacije(tlak,šećer..)društveni i ljubavni život,samopouzdanje,depresija..(ne zamjeri malo sam virnula u tvoje postove na ostalim temama).
Što se tiće tvog straha jer nemožeš bez hrane-ni to ne drži vodu.
Sve smo mi došle do svojih kila finim papanjem i traženjem raznoraznih utjeha u hrani.Malo pogledaj naše postove sada,nisam primjetila da je ijedna nesretna jer se više ne davi u hrani.
Mislim da nisi dobro shvatila...mi i dalje jedemo.Sedam mjeseci nakon operacije imam 81 kg,jedem sve i dalje mršavim.Da malo pripazim šta jedem kile bi išle i brže,ali ja isto spadam u one koji se ne žele odreć nekih stvari.
Nije stvar u tome da nećeš jesti već ćeš jesti puno manje ali zbog operacije nećeš zbog toga patiti.Jest ćeš onoliko koliko stane,a opet zahvaljujući operaciji stat će malo.
Što se tiće opadanja kose,ja znam neke koje su smršavile dijetom(40 kg) i gotovo ostala bez kose.Opadanje je više posljedica naglog skidanja kila a ne operacije.Ona je mršavila sama i bez lječničkih kontrola a nas nadzire cijeli tim.
Želiš li to ublažit ili spriječit počni već sada sa onim merz dražejama.Bila sam u utorak kod Nikolića ,on ih je uguglao ,i rekao da su one u redu i da ih mogu slobodno piti i dalje.Kosa mi sad pada onako kako je to normalno.Glava mi je puna onih kratkih novih lasi koje strše ko antene...i da ponovno mi se počela kovrčat kao nekada.:afro:
Jedina "loša"stvar koja je posljedica operacije su one B12 injekcije.Na početku ih nisam ni osječala ali sad što je guza manja to ih više osjetim...ali opet ..neki si ćitav život daju inzulin pa šta onda..jednom mjesečno dobim tu pikicu i idemo dalje. Koliko se puta u danu na poslu zviznem u nešto pa me boli i jače..

Draga moja Bjelovarčanko nemoj više samo sanjati jer snovi su samo snovi,probudi se i shvati da imaš priliku svoje sne i proživjeti.Kako nam zdravstvo stoji,napravi to dok se još ne plaća.
Možda je moj post malo grub,zato oprosti,ali mislim da ti nije potrebno tepanje i tapšanje po guzi:cerek:

madonna_bella
16.04.2010., 21:03
Draga Miro znas li da ovde kod mene ako je nalaz vitamina uredu onda se ni ne dobija kompleks vitamina b u inkeciji naprimer ja ga ne dobijam do sada sam dva put vadila krv, jer po nalazima imam sve sasvim dovoljno..u cekaonici sam upoznala par njih koji isto tako ne primaju b kompleks jer ima je nalaz ok..
I nadam se sobzirom da pijem 4 kutije extra vitamina za nokte i kosu da mi nece zafaliti ni ubuduce!
Znaci sve je individualno!
I operacije ne treba niko da se boji jer stvarno tih 6 dana u bolnici su prosla tako brzo i uz lekove bezbolno a vec kod kuce nisam nikada nista vise popila protiv bolova!
A sve ovo kosa nokti malo slabosti i hladnoce je prolazno ..i zanemarljivo!

madonna_bella
16.04.2010., 21:08
Ima naša Ankica fotografije i prije operativnog zahvata, ja sam joj isto ih uploadirala ovdje pa znam....velika razlika...
A imaš i moje fotografije, i to dosta, i fotografije od freeland44, lelice....samo trebaš pogledati u mojim postovima
MA da u pravu nisam razmisljala da se mogu gledati samo tvoji postovi (tako se skracuje gledanje silnih postova)A molicu lepo sve devojke koje se dvoume da li da se operisu da pogledaju i pronadju sve slike od pre i posle od JeleG od Nadglednice..I ostalih dragih zena cije je slike stavila JEla jednom prilikom!

jelag
16.04.2010., 22:02
MA da u pravu nisam razmisljala da se mogu gledati samo tvoji postovi (tako se skracuje gledanje silnih postova)A molicu lepo sve devojke koje se dvoume da li da se operisu da pogledaju i pronadju sve slike od pre i posle od JeleG od Nadglednice..I ostalih dragih zena cije je slike stavila JEla jednom prilikom!

naravno da je puno lakše npr. ukucati jelag, freeland44, nadglednica i dr...i onda samo čitati što smo mi pisale i tu će se sve lijepo vidjeti..kod mene imate dosta fotografija za pregledati i vidjeti, npr. kakva sam ja bila prije, a kakva sam sada sa 61 kg manje, i tako i drug naše lijepe dame, sorry, mi smo i prije bile lijepe, samo smo sada onak izazovnije, heheheheeheh. A znam i neke koji vole obline...hehehehe

DO-MO
16.04.2010., 22:08
:lol:Cure evo mene da se malo javim ovih dana sam u gužvi na poslu je ludnica ljepše vrijeme oa se svi odlučili više vozati:lol:Što se tiče op sretna sam i zadovoljna a znate kroz kakav pakao sam prošla .Nemojte nikog nagovarati na op mora cura odlučiti sama što če napravit,i mi smo svoje napravile, i uspijela smršati i biti sretnije, svatko zna svoje .:ne zna: Ona to nije shvatila ozbiljno ili se dobrano uplašila nije joj sve sjelo na svoje mjesto .Zaboravih priupitati našu Dorijicu zlato jer si pitala doktora kad se smije početi uzimati šečer jer ga je nisam u ničemu koristila od op niti keks niti kolače ništ jedino u sokovima koje razredim s vodom .Dosta slabo jedem pa zato pitam .Pusa :s

Doria
16.04.2010., 22:33
Nisam pitala doktora nista u vezi secera. Caj pijem bez secera, ali nesto slatko tu i tamo pojedem. Imala sam malo problema na pocetku (dumping od keksa), ali sad je sve ok s umjereno slatkim. Probaj, pa vidi sto ti pase sto ne :).

Grofica Raven
17.04.2010., 05:49
Ja sam imala povišen tlak, znao mi je u zadnje vrijeme biti 180/110-120, a otkucaji 100-105,,,šećer je bio 6,9...a od kad sam se operirala...tlak mi nije prešao 125/75, otkucaji 65-70...a šećer 5,5 do 5,8....
Isto tako jedem sve, po malo i češće, jedino ono što sam osjetila da mi smeta, jer nemam žuč, izbjegavam što ima celuloze u sebi....
Prema tome Bjelovarčanko moja, ako misliš odustajati samo zbog opadanja kose, to smo mi sve prošli i nije svakome isto, to je individualno, onda dobro pročitaj sve naše postove i shvatit ćeš da sada imamo normalan život....
Ja da sada sam u situaciji u kojoj si ti, nebi se ni malo predomišljala. Neću te nagovarati, to je ipak tvoja odluka i ti odlučuješ o svome životu...
Razmisli i ako se odlučiš - S R E T N O

Evo samo da nadovežem što se kose tiče,moja baka je imala nekih problema sa želudcem,neznam točno što i izvadili su joj želudac van skroz,tad je bila punašnija,sad je čačklica,al što je najbitnije je to da ona sa svojih 70 i nešto god ima bujnu kosu i ni dlaka joj nije ispala nakon operacije,a nije pila nikakve vitamine ni niš. A znate kak zna i starim ljudima kosa dosta otpast.Tako da je i ovo samo dokaz koliko je individualno to otpadanje kose ^^
Ja se nekako nadam da sam na baku,pa da neće otić previše :D :p
Bjelovarčanka sretno i kaj god da odlučiš uz tebe smo! ^^

madonna_bella-:lux: pa to je odlično!!!! Jel ti baš paziš što jedeš,vježbaš i to ili? Mislim to mi se čini tako brzo 40 kila u 4,5 mjeseca :cerek: Čestitam čestitam!!!!!

Niky123
17.04.2010., 11:26
posebno pozdravljam sve vas koje ste meni zazeljele dobrododlicu,nadam se da ja necu imati velikih problema, sto se tice samih termina i pretraga ja sam s tim pocela nedavno, prvi posjet 09.04.2010 i informacije, a nadam se da bih mogla na op vec u maju najvjerovatnije u drugoj polovini maja. Sto se tice secera, tj. slatkisa, jel' se uopce ne smiju jesti ili kako je to s tim, jer sam ja cula od jedne poznanice koja je napravila op, da je njoj jako lose od slatkisa i da zbog toga ne smije niti probati, ali to je valjda sve individualno. Nego madonna_bella imam pitanje za tebe, ako je moguce pisi sve po tocnom nazivu sta ti koristis od vitamina i sta koristis od sampona protiv ispadanja kose (ja trenutno koristim Alpecin sampon, jer kako sam vec napisala ja i sada imam problema sa ispadanjem kose). znaci sve pripravke koje znas jer ja isto zivim u Austriji pa bi mi mozda moglo biti od pomoci, hajde napisi koliko si kg skinula i kako ti to ide. Sve ce biti dobro ja se nadam, samo da operacija i oporavak poslije dobro prodje, a sa hranom i kosom ja necu jako da se opterecujem. Cure moje meni je moj lijecnik koji ce me operirati, rekao da je prosle godien ovdje u Austriji on operirao jednu pacijenticu koja je imala 187 kg, tocno prije godinu dana a danas ima 93 kg, to covjek kad cuje ja mislim da je to vrijedno svake zrtve.
Moj najveci uspjeh bi bio kad bih dosla na nekih 65-70 kg ntko sretan kao ja, ja samo o tome razmisljam. Najveca pusa svima vama pa se cujemo....:mig:

Draga Miro znas li da ovde kod mene ako je nalaz vitamina uredu onda se ni ne dobija kompleks vitamina b u inkeciji naprimer ja ga ne dobijam do sada sam dva put vadila krv, jer po nalazima imam sve sasvim dovoljno..u cekaonici sam upoznala par njih koji isto tako ne primaju b kompleks jer ima je nalaz ok..
I nadam se sobzirom da pijem 4 kutije extra vitamina za nokte i kosu da mi nece zafaliti ni ubuduce!
Znaci sve je individualno!
I operacije ne treba niko da se boji jer stvarno tih 6 dana u bolnici su prosla tako brzo i uz lekove bezbolno a vec kod kuce nisam nikada nista vise popila protiv bolova!
A sve ovo kosa nokti malo slabosti i hladnoce je prolazno ..i zanemarljivo!

bjelovarcanka
17.04.2010., 12:09
pozzz svima, bolje reci dobro jutro.....jer sam se sad malo prije probudila ,jer nisam cijelu noc spavala ..razmisljala sam i plakala i odlucila da defitivno idem... bitnije mi je zdravlje, .. a godine mi idu , a nisam nista postigla u zivotu,, niti decka nemam niti drustvo, zatvorena sam u 4 zida 6 godin otkako sam se preselila u Bjelovar:( jednostavno ne mogu vise tako zivjeti....najbolje godine svog zivota sam propustila:( hvala svima na podršci , eto ja sam čvrsto odlučila otići na operaciju....:s i zbog debljine padam u depresiju i ubijam se.....umjesto da se pokrenem i poduzmem nesto u svom zivotu.... eto toliko od mene javim se... !!!!!

Grofica Raven
17.04.2010., 12:44
bjelovarcanka :grli: :grli: drago mi je da si tako odlučila i znam da nećeš požaliti,eto i ja sa svojih 18 god ozbiljnu vezu nisam imala,imam 2 frendova kojih se držim,rijetko izlazim i kad izađem nejdem među ljude,tako da znam točno kako ti je i znam da će operacija sve to promijeniti,sada te čekaju još bolje godine! Sada samo snažno i ne posustaj,najbolje te čeka ^^

bjelovarcanka
17.04.2010., 12:47
ej....hvala . a ti si operirana ili ces ici!!!

mira1
17.04.2010., 12:57
pozzz svima, bolje reci dobro jutro.....jer sam se sad malo prije probudila ,jer nisam cijelu noc spavala ..razmisljala sam i plakala i odlucila da defitivno idem... bitnije mi je zdravlje, .. a godine mi idu , a nisam nista postigla u zivotu,, niti decka nemam niti drustvo, zatvorena sam u 4 zida 6 godin otkako sam se preselila u Bjelovar:( jednostavno ne mogu vise tako zivjeti....najbolje godine svog zivota sam propustila:( hvala svima na podršci , eto ja sam čvrsto odlučila otići na operaciju....:s i zbog debljine padam u depresiju i ubijam se.....umjesto da se pokrenem i poduzmem nesto u svom zivotu.... eto toliko od mene javim se... !!!!!

...još jednom se ispričavam ako sam bila gruba u svom postu ali moraš znati da sam uz tebe..
Pozdrav:top:

Grofica Raven
17.04.2010., 13:22
bjelovarcanka- ja ću tek biti, dobila sam poziv za pon ali nažalost nemogu doc u pon u bolnicu pa cekam novi datum ^^

Niky123
17.04.2010., 13:23
veliki pozdrav za tebe, nemoj uopce dvojiti o tome, pa naravno da ides, ne znam cemu da sad razmisljamo o tome, ja i ti smo sada u istom sosu, kak' se ono kaze, ja sam bila i mrsava i debela, sama sam dva puta vjezbama i dijetam skidala nekih 25-30 kg ali se to sve vrati, ovako cemo rijesiti svoj problem zauvijek. Moras samo pozitivno razmisljati. U svakom slucaju zivot ce nam biti kvalitetniji, ja sada s 42 godine imam vec podosta zdravstvenih tegoba koje su najvjerovatnije uzrokovane debljinom, svejedno cu si unistiti zivot ovako, i jos cu biti nezadovoljna zbog izgleda. Sada mi je vec tlak visok 180/120 i oko 100-110 mi je puls, osjecam bolove u kraljeznici u nogama ruke me bole (trnu) ja se nadam da ce sve to nestati kad skinem kilograme. Mozda ti jos nemas te tegobe, ali ces ih imati kako si starija, prema tome stisni zube i nadaj se najboljem :mig: :mig:

bjelovarcanka
17.04.2010., 13:33
hvala svima jos jednom na podrsci, trebat ce mi,, a inace imam 29 godina....!!!!

madonna_bella
17.04.2010., 14:33
posebno pozdravljam sve vas koje ste meni zazeljele dobrododlicu,nadam se da ja necu imati velikih problema, sto se tice samih termina i pretraga ja sam s tim pocela nedavno, prvi posjet 09.04.2010 i informacije, a nadam se da bih mogla na op vec u maju najvjerovatnije u drugoj polovini maja. Sto se tice secera, tj. slatkisa, jel' se uopce ne smiju jesti ili kako je to s tim, jer sam ja cula od jedne poznanice koja je napravila op, da je njoj jako lose od slatkisa i da zbog toga ne smije niti probati, ali to je valjda sve individualno. Nego madonna_bella imam pitanje za tebe, ako je moguce pisi sve po tocnom nazivu sta ti koristis od vitamina i sta koristis od sampona protiv ispadanja kose (ja trenutno koristim Alpecin sampon, jer kako sam vec napisala ja i sada imam problema sa ispadanjem kose). znaci sve pripravke koje znas jer ja isto zivim u Austriji pa bi mi mozda moglo biti od pomoci, hajde napisi koliko si kg skinula i kako ti to ide. Sve ce biti dobro ja se nadam, samo da operacija i oporavak poslije dobro prodje, a sa hranom i kosom ja necu jako da se opterecujem. Cure moje meni je moj lijecnik koji ce me operirati, rekao da je prosle godien ovdje u Austriji on operirao jednu pacijenticu koja je imala 187 kg, tocno prije godinu dana a danas ima 93 kg, to covjek kad cuje ja mislim da je to vrijedno svake zrtve.
Moj najveci uspjeh bi bio kad bih dosla na nekih 65-70 kg ntko sretan kao ja, ja samo o tome razmisljam. Najveca pusa svima vama pa se cujemo....:mig:

Draga Niki ako si u Becu supeeeeRR da i ja sa nekim popijem kaficu!!!:top::top::top:
A ako i nisi ajde da se cujemo telefonom pa cu ti sve lepo ispricati a ako si ovde mozemo se i videti na kafi:)odmah vec danas ili sutra!
069910627002 ljilja
samo me zvrcni pa cu te nazvati!
Sto se slatkog tice naravno da treba izbegavati prvih par meseci jer treba biti na dijetalnoj ishrani to ti je preporuka dijetologinje ovde na AKh u Becu ali mozes gricnuti kockicu slatkog ponekad ili probati nesto slatko naravno!
I odmah ces i osetiti da li ti je lose ili ne..Ja sam danas probala Kinder ladu malu malecnu kockicu i jedan griz kokos cokolade i znate sta bilo mi je PRESLATKO !! i zaista ne zudim za time na moje divno iznenadjenje!A pre probanja sam zudela!
Dobices schulung posle operacije kako da se hranis detaljno upustvo..
Ali kasnije u zivotu posle par godina i meseci naravno ako ti ne skodi mozes jesti sve sto ti ne izaziva mucninu ..polako ces posle operacije sve isprobati po parcence ..Meni jako smeta masno uzas kako mi je muka..bila sam zeljna becke snicle pa posle 5-6 zalogaja majko bozija kako mi je bilo muka..sve przeno u dubokom ulju mi smeta cak i salata sa previse ulja mi smeta..Te zaista jedem dosta posno kao sto treba ako treba masti onda stavim malu kasicicu maslinovog ulja..
Ali moja bolna tacka su torte sa puno slaga i krema jela sam par puta do sada nije mi bilo muka i bilo mi je bas njam njam...ali retko zaista retko se srecem sa time (to sam bila na nekoj proslavi pa sam se posluzila)..a opet probala sam neku strudlu sa kremom od jagoda pa mi je bilo muka..izgleda da razlicite stvari razlicito deluju..
Kupila sam i neki musli sa suvim vocem unutra dr oetker danas i evo osecam blagu mucninu od tog suvog voca (a gledala sam da je musli bez secera)ali suvo voce ga sadrzi..sto neznaci da je nekom drugom muka kao meni od te iste hrane..
Ajde da se cujemo javi se!Pozdrav!!!:top:

madonna_bella
17.04.2010., 14:39
hvala svima jos jednom na podrsci, trebat ce mi,, a inace imam 29 godina....!!!!
Draga moja samo napred ja imam 40 godina i kamo srece da sam to uradila u tvojim godinama !Da iskoristis lepu mladost u punoj lepoti i snazi i zdravlju!
Ljubim te i samo napred!

DO-MO
17.04.2010., 19:59
Nisam pitala doktora nista u vezi secera. Caj pijem bez secera, ali nesto slatko tu i tamo pojedem. Imala sam malo problema na pocetku (dumping od keksa), ali sad je sve ok s umjereno slatkim. Probaj, pa vidi sto ti pase sto ne :).

Draga mene je strah probati sve što ima šečera samo pijem sok razređen s vodom .Pitala sam radi pudinga jer bi mi bilo lako nositi na posao jer nosim zdijelice i hipp kašice jer jedem 9-12-3-6 kad radim cijeli dan ,Čak nisam ni probala vočne jogurte jer sve ima šečera zato pitam :)Da Vam se pohvalim danas 69.8 kg sretna :lol::jumping::cheer::tulum::headbang:Idem do 65 kg i stajem jer sam visoka 1.68 nadam se da kad dođem u 6 mjesecu da vas vidim .Samo sam po šopinzima trošim mužu kune :lol:Sve što pogledam sve mi treba .Najbolje mi paše čokolino i povrće ,juhice .Znam zašto doktori vele da moramo jesti polako i češće jer ako natrpamo i dovoljno ne sažvačemo onda nam nije dobro :rigo .Meso probam jesti ili ga smiksam i sad je ok .Pusa

madonna_bella
17.04.2010., 21:03
Draga mene je strah probati sve što ima šečera samo pijem sok razređen s vodom .Pitala sam radi pudinga jer bi mi bilo lako nositi na posao jer nosim zdijelice i hipp kašice jer jedem 9-12-3-6 kad radim cijeli dan ,Čak nisam ni probala vočne jogurte jer sve ima šečera zato pitam :)Da Vam se pohvalim danas 69.8 kg sretna :lol::jumping::cheer::tulum::headbang:Idem do 65 kg i stajem jer sam visoka 1.68 nadam se da kad dođem u 6 mjesecu da vas vidim .Samo sam po šopinzima trošim mužu kune :lol:Sve što pogledam sve mi treba .Najbolje mi paše čokolino i povrće ,juhice .Znam zašto doktori vele da moramo jesti polako i češće jer ako natrpamo i dovoljno ne sažvačemo onda nam nije dobro :rigo .Meso probam jesti ili ga smiksam i sad je ok .Pusa
Mila moja mozes sve ali nemogu da verujem da tu kod vas nema da se kupi dijetalni jogurt..Naime sada kada razmislim i ja kupujem low fat dijet fruit jogurt i on ima malo secera ili neku zamenu za secer. I razbijam se od vocnih jogurta od pocetka skoro svaki dan pojedem po jedan vocni jogurt ili pola casice..Sigurna sam da ima da se kupi dijet jogurt malo bolje procunjaj po prodavnicama !
Sto se tice svega ostalog napravi puding sa saharinoms ili natrenom ili.. ili neki drugi zasladjivac (nemoj aspartan)i koristi low fet mleko!
I eto nama su preporucili pudinge u prva tri meseca kao dozvoljeno i zbog kalcijuma koji sadrzi mleko u njemu bio je dobar izbor..
Ja sve zasladjujem sa saharinom ili kupujemo dijetalno
http://www.nacional.hr/clanak/39567/vindijini-dijetalni-jogurt-z-bregov
Pazi ovo evo ti jogurt iz Hrvatske bas kao stvoren za tebe..fruktpzu kao zasladjivac mozes koristiti ..naravno pazljivo probas ..ali sto posto sam sigurna da mozes to je jogurt za dijabeticare..bas zbog toga sto nema secer...Izgleda da su ti prehrambene navike bile da gutas bez zvakanja na brzaka..zato si toliko muke imala na pocetku dok nisi naucila da dobro prozvaces..ja sam od retkih koja je uvek polako jela ...tako da nikada nisam imala tih problema..mislim da i meso polako zvaces dok ne bude kasa u ustima pa oa progutaj veremenom ce doci na svoje..cesto a malo (vise ni nemozes nego malo:))
Cestitam na rezultatima draga moja!!Savrseno !Bravo!!

Doria
18.04.2010., 00:20
,Čak nisam ni probala vočne jogurte jer sve ima šečera zato pitam :)Da Vam se pohvalim danas 69.8 kg sretna
Ja vec mjesecima jedem vocne jogurte, svaki dan jedan. Jogobella light od visnje :cerek:.

Cestitam na kilama :cheer:.

jelag
18.04.2010., 09:46

Ovo je nešto predivno što sam jutros pročitala....Ne da te nagovaram, lijepo je što si odlučila sama, ali vidjet ćeš, niti jednog trenutka nećeš požaliti zbog takve odluke...
Meni je moj život sasvim drugačiji, da sam bogdo prije se na ovo odlučila, a za što nikad nije kasno....ovaj sada ostatak života nadam se da ću ga lijepo proživiti i da ću zasigurno još dulje živjeti, jer sa onakvim tlakom sigurno nebi još dugo....
i u mene je bio 180/110-120, a otkucaji isto oko i preko 100...a sada mi tlak nije prešao 125/75 a otkucaji isto oko70...već sam to pisala prije dva dana...

Drago mi je što ćeš sebi uljepšati život....S R E T N O !!!1

DO-MO
18.04.2010., 19:24
Madonabella:Draga ja sam ti u bolnici povračala mjeko zato ga ne uzimam .Hvala ti za sličicu od jogurta odmah sutra ga idem kupiti .Čitala sam negdje da svi ti proizvodi light su čista laž isto kao sokovi .Mislim da je ovaj čist ok jer je za dijabetičare .Ja dosta kupujem dječju hranu jer je ona najsigurnija .Cure hvala vam na podršci pusa.

madonna_bella
19.04.2010., 18:07
Madonabella:Draga ja sam ti u bolnici povračala mjeko zato ga ne uzimam .Hvala ti za sličicu od jogurta odmah sutra ga idem kupiti .Čitala sam negdje da svi ti proizvodi light su čista laž isto kao sokovi .Mislim da je ovaj čist ok jer je za dijabetičare .Ja dosta kupujem dječju hranu jer je ona najsigurnija .Cure hvala vam na podršci pusa.

Do-Mo draga kako si prosla sa jogurtom danas?

nissi
20.04.2010., 14:28
Da li je netko od vas mozda imao gubitak dnevnog ritma kortizola ili povisen kortizol? Meni se to utvrdilo,pa moram napraviti prekonocni test supresije Dexametasonom i sutra ponovo kontrolirati kortizol.
Ako posotje slicna iskustva,kakav je proces dalje?
Ja sam se ponadala da cu ici kod kirurga za koji dan, ali ocito necu :(
Bjelovarcanko, drago mi je zbog tvoje odluke... I mene je prosli tjedan uhvatio neki strah, ali nakon par dana sve se ponovo poslozilo u glavi i znam da je to defintivno dobra odluka! Zao mi je sto se nisam odlucila i ranije...
Cure na forumu koje ste to sve prosle, hvala vam puno svima sto ste nama, novim kandidatima, na raspolaganju savjetima i podrskom :)
Mene ste stavrno ohrabrili :) I cestitke svima na novim rezultatima!

luna_86
20.04.2010., 15:10
meni se utvrdila neka nepravilnost oko kortizola ali samo sam morala napraviti test kortizola u 24 h urinu, tada su rezultati bili ok

nissi
20.04.2010., 15:20
Meni ni to nije u redu - povisen kortizol u 24h urinu i gubitak dnevnog ritma kortizola :(

madonna_bella
20.04.2010., 17:10
Da li je netko od vas mozda imao gubitak dnevnog ritma kortizola ili povisen kortizol? Meni se to utvrdilo,pa moram napraviti prekonocni test supresije Dexametasonom i sutra ponovo kontrolirati kortizol.
Ako posotje slicna iskustva,kakav je proces dalje?
Ja sam se ponadala da cu ici kod kirurga za koji dan, ali ocito necu :(
Bjelovarcanko, drago mi je zbog tvoje odluke... I mene je prosli tjedan uhvatio neki strah, ali nakon par dana sve se ponovo poslozilo u glavi i znam da je to defintivno dobra odluka! Zao mi je sto se nisam odlucila i ranije...
Cure na forumu koje ste to sve prosle, hvala vam puno svima sto ste nama, novim kandidatima, na raspolaganju savjetima i podrskom :)
Mene ste stavrno ohrabrili :) I cestitke svima na novim rezultatima!
http://www.stetoskop.info/Hormon-stresa-1588-s7-content.htm
E ovo je bas interesantno procitaj! i probaj da li funkcionise!

ivsy
20.04.2010., 21:55
Pozdrav svima! Već danima čitam Vaše postove i vidim i da je dosta Vas uspjelo riješiti višak kilograma, što je naravno i problem kod mene. Tako da sam se i ja odlučila registrirati i s Vama razgovarati, da dobijem neki savjet... Moj BMI je skoro 36, ne znam da li bi ja mogla ići na neki od zahvata? :)

nissi
20.04.2010., 22:53
http://www.stetoskop.info/Hormon-stresa-1588-s7-content.htm
E ovo je bas interesantno procitaj! i probaj da li funkcionise!

Madonna bella, hvala ti puno! Jako interesantan clanak! Probat cu svakako dali funkcionira- moram!!!- pa javim :)

madonna_bella
21.04.2010., 13:07
Pozdrav svima! Već danima čitam Vaše postove i vidim i da je dosta Vas uspjelo riješiti višak kilograma, što je naravno i problem kod mene. Tako da sam se i ja odlučila registrirati i s Vama razgovarati, da dobijem neki savjet... Moj BMI je skoro 36, ne znam da li bi ja mogla ići na neki od zahvata? :)
Dobrodosla draga ivsy!
Mislim da ti osiguranje nemoze paltiti operaciju jer ti je bmi manji od 40 ali da sama platis mozda i moze ..reci ce ti ove devojke koje su iz Hrvatske najbolje!

madonna_bella
21.04.2010., 14:07
Drgae moje evo da i ja dam malo vise slika:) sobzirom da sam imala 141kg a sada 100 malo da vam se pohvalim i vizuelno ima dosta slika nadam se da vas necu ugnjaviti:)a...
http://yfrog.com/6bpicture169sj 141kg

madonna_bella
21.04.2010., 14:17
ovo sam gore probala da li je to to:idemo dalje
http://yfrog.com/5n141kg3j
http://yfrog.com/5n141kg3j

http://yfrog.com/0i141kg2j
http://yfrog.com/ei141kgj
http://yfrog.com/jc141predopj
http://yfrog.com/b5141kg4j
http://yfrog.com/2ddanpredodlazakubolnicu1j
http://yfrog.com/73picture100zj
http://yfrog.com/28neznamnigdenikadaljekatj ovde sam katastrofa neznam kada je bilo i koliko kila sam imala
http://yfrog.com/bgovdesamufazidamrsavimalj
http://yfrog.com/6t133kgj
http://yfrog.com/49134kgj
http://yfrog.com/izpredvegodineletohrvatskj 135kg
http://yfrog.com/78picture173gjj
http://yfrog.com/0doko12okgnisamsigurnaj
http://yfrog.com/6bpicture100rj
http://yfrog.com/iy113nbj 113kg
http://yfrog.com/iy113nbj 113kg
http://yfrog.com/b6schnnbrun113kgj
http://yfrog.com/2tpredvenedeljevikend103kj
http://yfrog.com/1gproslivikend101kgj
http://yfrog.com/49mojabujnakosa100kgdanasj
http://yfrog.com/5mdanasnjidannaposlu100kgj
http://yfrog.com/efdanas100kgj
http://yfrog.com/3m100kgdanasj
http://yfrog.com/5d100kggj
http://yfrog.com/jcdanasnjidan100kgj
http://yfrog.com/efdanas100kgj

madonna_bella
21.04.2010., 14:28
http://yfrog.com/0rpicture038hsj pre par nedelja
http://yfrog.com/j3picture021flj danas slikala samu sebe
http://yfrog.com/b9picture072bj pozdrav od mene upravo sada:)
http://yfrog.com/japicture071edj ja sada
http://yfrog.com/5npicture070hj sada

Toliko od mene ..verujte mi imam stotine slika slikam se cesto da zabelizim ovo moje mrsavljenje:)ali vec sam vas udavila i previse..
NAstavak sledi kada ode bar jos 20tak kila:)
Pozdrav!

Doria
21.04.2010., 14:35
Madonna super izgledas, a osmijeh ti je prekrasan :top:.

Grofica Raven
21.04.2010., 17:52
madonna- odlilno zgledaš,bravo!! Čestitam! :D

ivsy-mislim da si ti kandidat za trakicu,mislim da za trakicu bmi treba biti 35 ili viši,al više ni ne znam svaš se priča :/ :ne zna:

Ljudi da vas pitam,ja sam riješila maturu danas sve,da ja sad zovem njih i javim da sam ready to go ili ipak da čekam da oni mene zovu? :confused:

ivsy
21.04.2010., 17:58
Pozdrav svima! Ja sam isto čula da ne bi mogla staviti premosnicu jer mi nije bmi 40 i više. Da li je netko stavio trakicu i kakvi su rezultati? :mig:

luna_86
21.04.2010., 18:03
madona bella super super he he ali jedna stvar mi se posebno svidja, pudlek mali... imam i ja al bijelog patuljka :-)

jelag
21.04.2010., 18:18

mali ti je BMI da bi radila bilo koji zahvat na teret HZZO,,,,probaj, možda ti se javi netko tko zna zasigurno, ali mislim da ne možeš....

Grofica Raven
21.04.2010., 18:20
Pozdrav svima! Ja sam isto čula da ne bi mogla staviti premosnicu jer mi nije bmi 40 i više. Da li je netko stavio trakicu i kakvi su rezultati? :mig:

Imaš cijelu temu tu na zdravlju ''lap banding'' pa potraži ^^ ima rezultata ali je teže nego sa premosnicom,no opet ima i svojih prednosti.
Ja bi ti preporučila da pročitaš što više možeš obje teme i lap i bypass i ako stvarno želiš na operaciju počni iskupljati nalaze,jer ti je isti postupak skupljanja nalaza za oboje,ja sam se spremala za trakicu sve dok nisam došla do dr.BB i popričala sa našom nadglednicom i odlučila za bypass i dr.BB mi je dao bypass.
Tako da lijepo u slobodno vrijeme,sjedni,čitaj i razmisli si,kad dođeš do dr.BB on će ti reći što je za tebe ^^

ruzy
21.04.2010., 18:22
madonna već sad odlično izgledaš, a gdje će ti bit kraj kad skineš sve :s

sad sam gledala listu čekanja na stranici svetog duha i nema me nigdje :misli:

jelag
21.04.2010., 18:25

Toliko od mene ..verujte mi imam stotine slika slikam se cesto da zabelizim ovo moje mrsavljenje:)ali vec sam vas udavila i previse..
Pozdrav!

super izgledaš...samo dalje...

nissi
21.04.2010., 19:37
Madonna, prekrasna si, odlicno izgledas i bravo! Slazem se potpuno sa komentarom od Ruzy! Samo tako uspjesno nastavi :)

Doria
21.04.2010., 19:40
Ljudi da vas pitam,ja sam riješila maturu danas sve,da ja sad zovem njih i javim da sam ready to go ili ipak da čekam da oni mene zovu? :confused:Ja bi ti rekla da cekas :ne zna:.

Niky123
22.04.2010., 01:32
Ma curo super mi izgledas, blago tebi, i drago mi je da si sretna i zadovoljna, ja se nadam da cu i ja tako, ostala sam ti duzna odgovor, ja nisam u Becu, inace da jesam sigurno bih te nazvala da odemo na kavu, ali ja sam u Klagenfurtu skoro 400 km. leider, ali hvala ti u svakom slucaju i puno srece ti zelim i sto brze skidanje kg. cujemo se. pozdrav

Pozdrav![/QUOTE]

madonna_bella
22.04.2010., 17:22
Drage moje pre svega da se svima zahvalim na komplimentima ..znam da je dug put jos predamnom ali dosta sam i postigla a znam da i vi volite gledati slike kao i ja (zato objavljujte sebe bez obzira na kojoj ste kilazi)#
Grofica Raven --Pa cestitam ti na maturi :))To su lepe godine i lepa vest jos da doteras kilazu i da krenes u novu svetlu buducnost!zelim ti termin sto pre!
Luna86 imam pudlicu i civavu zovu se Micha i Kicha:)ovde mozes da ih vidis:)
http://www.facebook.com/lily.novi.sad?v=box_3&ref=profile#!/album.php?aid=186828&id=619813487

Niki draga meni je tako puno znacio razgovor sa Jelom kada sam otkrila za postojanje ovog foruma kada jos nisam znala sve o ovome i kada sam bila zeljna saznanja kako sta koliko gde boli ne boli itd?!!:...Draga Jela mi je svoje iskustvo prenela i osecala sam se mnogo spremnije i bolje za operaciju..
Zato sam napisala broj ako ti treba informacija tu sam:)
Inace drage moje jos jednom svima zahvaljujem i idemo dalje!! dug put je jos predamnom:top::top::top::top:

mira1
22.04.2010., 19:20
Madona,izgledaš super i puno mlađe:top::top:

Cure,ja danas 79,8:Pivo::gitara::jumping::tulum::headbang::zvrko ::klap:

Doria
22.04.2010., 19:22
Miraaaaaaaa, cestitam :jumping:

madonna_bella
22.04.2010., 19:41
Madona,izgledaš super i puno mlađe:top::top:

Cure,ja danas 79,8::rofl:

E pa Miro vreme je za tvoju sliku!!Cestitam na rezultatima zaista impresivno!:top::top::top::s:s

flower35
22.04.2010., 20:29
E pa Miro vreme je za tvoju sliku!!Cestitam na rezultatima zaista impresivno!:top::top::top::s:s

bok svima ja već neko vrijeme čitam vaše doživljaje ipitam vas koliko traje oporavak od bypassa ikad se može ponovo početi raditi inače nisam baš vična kompu pa sorry za sve pogreške .Drage moje ja upravo krečem sa svojom avanturom inače BDI mi je 52 i to je loše makar se ja ne osječam tak ali hoću živjeti zbog svoje male djece imam sina od 5 ikčer od 7 g. Toliko sam se čvrsto odlučila na operaciju najviše zahvaljujuči VAMA i vašim postovima . hvala vam drage cure . Jedino čega se bojim je da li ću preživjeti operaciju ida neču baš ja biti onaj 1 posto :

MayaMia
22.04.2010., 20:48
bok svima ja već neko vrijeme čitam vaše doživljaje ipitam vas koliko traje oporavak od bypassa ikad se može ponovo početi raditi inače nisam baš vična kompu pa sorry za sve pogreške .Drage moje ja upravo krečem sa svojom avanturom inače BDI mi je 52 i to je loše makar se ja ne osječam tak ali hoću živjeti zbog svoje male djece imam sina od 5 ikčer od 7 g. Toliko sam se čvrsto odlučila na operaciju najviše zahvaljujuči VAMA i vašim postovima . hvala vam drage cure . Jedino čega se bojim je da li ću preživjeti operaciju ida neču baš ja biti onaj 1 posto :
Dobro došla i čestitam na odluci. :top:
Budući da pretpostavljam da ćeš bypass raditi laparoskopski - računaj da si za dva mjeseca opet na poslu. Najviše.
Vjeruj mi ta će ti odluka uistinu promijeniti život, zapravo dat će mu novu kvalitetu na koju si sigurno već i zaboravila. I ne brini - preživjet ćeš sigurno, kao i svi mi ostali.
Sretno!

flower35
22.04.2010., 23:35
Dobro došla i čestitam na odluci. :top:
Budući da pretpostavljam da ćeš bypass raditi laparoskopski - računaj da si za dva mjeseca opet na poslu. Najviše.
Vjeruj mi ta će ti odluka uistinu promijeniti život, zapravo dat će mu novu kvalitetu na koju si sigurno već i zaboravila. I ne brini - preživjet ćeš sigurno, kao i svi mi ostali.
Sretno!

htjela sam pitati ima li veze sa brzinom dolaženja na red ako si deblji ili ne ida li mi veći brže gubimo kile nakon operacije ijoš nešto zar je istina da se plastika ne plača to mi je nekak ko znanstvena fantastika. znači ako krenem sad sa svim pretragama kad ću otprilike doći na red za operaciju

DO-MO
23.04.2010., 05:53
htjela sam pitati ima li veze sa brzinom dolaženja na red ako si deblji ili ne ida li mi veći brže gubimo kile nakon operacije ijoš nešto zar je istina da se plastika ne plača to mi je nekak ko znanstvena fantastika. znači ako krenem sad sa svim pretragama kad ću otprilike doći na red za operaciju

Dobro došla ! Zavisi koliko budeš brzo napravila nalaze i dali su svi u redu onda tek ideš po mišljenje, i zavisi odakle si ?Netko izvadi sve nalaze u suncu i odmah svi budu gotovi a neki idu brek hzzo i to se dosta čeka zavisi .Sve ti piše na prvim stranicama što ti je sve potrebno .Pozdrav :)

DO-MO
23.04.2010., 05:57

Pozdrav!

Bravo prekrasno izgledaš samo naprijed !!!!!!!!!!!Pusica od do-:lol::gitara::gitara::::grli::jumping::tulum::chee r::lux:::

DO-MO
23.04.2010., 05:59
[QUOTE=madonna_bella;26250586]http://yfrog.com/0rpicture038hsj

Bravo prekrasno izgledaš samo naprijed !!!!!!!!!!!Pusica od do-:lol::gitara::gitara::::grli::jumping::tulum::chee r::lux:::W::tulum:

ivsy
23.04.2010., 09:58
Ako bi išla kod doktora Bešlina na konzultacije jel moram uzeti kod svog doktora opće prakse uputnicu ili moram prvo napraviti pretrage pa tek onda kod doktora Bešlina? P.S. nisam iz Zagreba pa mi je malo nezgodno.

ruzy
23.04.2010., 10:27
dr. bešlin preferira da mu se dođe sa unaprijed izvađenim nalazima...

DO-MO
23.04.2010., 11:36
dr. bešlin preferira da mu se dođe sa unaprijed izvađenim nalazima...

RUZY :Broji se sitno ženo !!!!!!Jer si nervozna ?Mene je prala nekakva nervoza prije op ?:lol::)

Grofica Raven
23.04.2010., 11:54
Ako bi išla kod doktora Bešlina na konzultacije jel moram uzeti kod svog doktora opće prakse uputnicu ili moram prvo napraviti pretrage pa tek onda kod doktora Bešlina? P.S. nisam iz Zagreba pa mi je malo nezgodno.

Do bešlina ne možeš doći dok ne povadiš sve nalaze,kad zoveš sestra će ti isto reć da moraš doć sa svim nalazima,ako ih nemaš neće te naručiti,ja sam gotovo 99 posto sigurna da je za trakicu minimalni bmi 35,tako je bilo kad sam ja kretala sa pretragama ne vjerujem da su mjenjali :S
Možda možeš nazvat neki broj u hzzo ili nešto, pa pitat :confused:

ruzy
23.04.2010., 11:57
RUZY: Broji se sitno ženo !!!!!!Jer si nervozna ?Mene je prala nekakva nervoza prije op ?:lol::)

skroz sitno :D

apsolutno svi me to ispituju, ali ne, nisam nervozna, ne bojim se :mirko: predugo sam ovo čekala, sve znam, i pozitvne strane i moguće negativne poslijedice... vjerojatno će me uhvatiti frka kad legnem na stol al o tom potom :D za sad sam super sretna, pripremam stvari polako (opskrbljujem mačku mjesečnom količinom hrane :rofl:) spremam svoje stvari, planiram kako i šta :mirko:

MayaMia
23.04.2010., 16:03

apsolutno svi me to ispituju, ali ne, nisam nervozna, ne bojim se :mirko: predugo sam ovo čekala, sve znam, i pozitvne strane i moguće negativne poslijedice... vjerojatno će me uhvatiti frka kad legnem na stol al o tom potom :D za sad sam super sretna, pripremam stvari polako (opskrbljujem mačku mjesečnom količinom hrane :rofl:) spremam svoje stvari, planiram kako i šta :mirko:

Da. Točno tako sam se i ja osjećala. Otišla sam u bolnicu potpuno smirena i svjesna svih rizika, faza oporavka... jednostavno svega što me čeka. I to mi je uistinu puno pomoglo. Možda sam upravo zato tako lako i bez trauma kroz sve prošla.
Ruzy, držim ti fige i ako nešto trebaš, bilo što, svakako mi se javi.
Sretno!

MayaMia
23.04.2010., 16:08

Za Bešlina moraš imati obavljene sve pretrage navedene na prvoj stranici topica o lap bandingu, i doći sa svim nalazima i mišljenjima pridruženih specijalista. To je sigurno.
A što se plastike tiče - da, plastika abdomena će ti biti učinjena o trošku HZZO-a, budući da je problem i nastao kao posljedica naglog gubitka kila nakon barijatrijskog zahvata. A tzv. pregača, odnosno višak kože na trbuhu jest medicinski problem a ne samo estetski.

flower35
23.04.2010., 16:24

Ja sam drage moje cure inače prava djevojka sa sela. Usprkos velikoj težini od čak 161 kg ja sam jako dobrog zdravlja nemam visoki tlak nemam šećer nemam neke posebne teškoće osim bolnih kostiju iteškog dizanja ujutro iz kreveta.Inače radim u dućanu pa na kraju radnog vremena imam dosta bolova u nogama.da li su doktori u Vinogradskoj dobri ili su jako strogi i kritični. Inače imam podršku od svih svojih bližnjih.odluku sam donijela početkom 3 mj kada je vaga pokazala 168.70 BIO JE TO GROZAN OSJEĆAJ.Dajte recite da li je osjećaj gladi manji ida li se nakon nekog vremena poslije operacije mogu jesti sve stvari ili ne.Da li mogu sama izabrati opciju operacije jer nebih ni u kom slučaju htjela da mi izvde iz tijela 70 posto želuca kaj ak se uživotu jednom razbolim

ruzy
23.04.2010., 18:35
Ja sam drage moje cure inače prava djevojka sa sela. Usprkos velikoj težini od čak 161 kg ja sam jako dobrog zdravlja nemam visoki tlak nemam šećer nemam neke posebne teškoće osim bolnih kostiju iteškog dizanja ujutro iz kreveta.Inače radim u dućanu pa na kraju radnog vremena imam dosta bolova u nogama.da li su doktori u Vinogradskoj dobri ili su jako strogi i kritični. Inače imam podršku od svih svojih bližnjih.odluku sam donijela početkom 3 mj kada je vaga pokazala 168.70 BIO JE TO GROZAN OSJEĆAJ.Dajte recite da li je osjećaj gladi manji ida li se nakon nekog vremena poslije operacije mogu jesti sve stvari ili ne.Da li mogu sama izabrati opciju operacije jer nebih ni u kom slučaju htjela da mi izvde iz tijela 70 posto želuca kaj ak se uživotu jednom razbolim

ja imam nešto malo manje od tebe... iskreno, smatram da se još i dobro držim, ne dam se, trudim se dosta hodat, vozim bicikl dosta često, iako mi je neopisivo mrsko obavljam sve moguće kućanske poslove unatoč boli jer kako bi moj stric rekao ako zalegnem gotovo je... ali pravo pitanje je bez operacije dokle bi tako uspjela... jer možda sad i nemam nešto poseban visok tlak, možda mi i je anesteziolog rekao da sam potpuno zdrava mlada žena (u smislu da još nemam nikakve boleštine) ali ja nosim 2,5 osobe na sebi a kile ne idu dolje nego samo gore, leđa bole, zadihana sam (kak bi nadglednica rekla :D) dok samo govorim a gdje je obično hodanje i sl...

gledaj... ja svima govorim ovo... ja znam da sam ja ovisna o hrani... ona je psihička ovisnost kao i cigareta, alkohol, droga, kocka... a ja od operacije očekujem da mi pomogne, tj da me fizički spriječi da bi psihički naučila da mi ne treba toliko gadne hrane... tj da se riješim te ovisnosti

što se tiče gladi ne mogu reć jer nisam još operirana ali opet mislim, tj znam za sebe da ja nisam toliko gladna, gladne su moje oči... a to želim promjenit...

ne možeš birat operaciju koju hoćeš, kad dođeš kirurgu on će ti sam reć što smatra da je najbolje za tebe, ipak, radi se o stručnjacima koji znaju puno više od nas :)

flower35
23.04.2010., 19:09
ja imam nešto malo manje od tebe... iskreno, smatram da se još i dobro držim, ne dam se, trudim se dosta hodat, vozim bicikl dosta često, iako mi je neopisivo mrsko obavljam sve moguće kućanske poslove unatoč boli jer kako bi moj stric rekao ako zalegnem gotovo je... ali pravo pitanje je bez operacije dokle bi tako uspjela... jer možda sad i nemam nešto poseban visok tlak, možda mi i je anesteziolog rekao da sam potpuno zdrava mlada žena (u smislu da još nemam nikakve boleštine) ali ja nosim 2,5 osobe na sebi a kile ne idu dolje nego samo gore, leđa bole, zadihana sam (kak bi nadglednica rekla :D) dok samo govorim a gdje je obično hodanje i sl...

gledaj... ja svima govorim ovo... ja znam da sam ja ovisna o hrani... ona je psihička ovisnost kao i cigareta, alkohol, droga, kocka... a ja od operacije očekujem da mi pomogne, tj da me fizički spriječi da bi psihički naučila da mi ne treba toliko gadne hrane... tj da se riješim te ovisnosti

što se tiče gladi ne mogu reć jer nisam još operirana ali opet mislim, tj znam za sebe da ja nisam toliko gladna, gladne su moje oči... a to želim promjenit...

ne možeš birat operaciju koju hoćeš, kad dođeš kirurgu on će ti sam reć što smatra da je najbolje za tebe, ipak, radi se o stručnjacima koji znaju puno više od nas :)

ruzy a kad bi ti trebala iči na operaciju I kolikoti je vremena trebalo da prikupiš sve nalaze otprilike Inače ja se osječam psihički puno jače sad kad sam napokon nakon 25g skrivanja svima rekla koliko zapravo imam kila to je bilo ko neko buđenje .Više me uopče nije sram reči da sam toliko grdno zgriješila sa tom težinom. Osječam se nekak oslobođenom i lakše mi je biti trnutno na dijeti makar me ponekad izmori strašan osjećaj gladi.Jel i vama drugima se dogodio takav klik ili ste na neki drugi način došli do spoznaje da je operacija jedino konačno rješenje

jelag
23.04.2010., 21:04
Da ne pišem sada puno, ako imaš volje uđi u sleew resekciju i samo klikni moje postove i sve ćeš u vezi ovoga što ti pitaš pročitati.....tu sam pisala od moje odluke, pretraga, operacije, postopoerativno, i na kraju o skidanju viška kože u KBC Rijeka....
ili mi se javi na telefon....koji ako hoćeš javi se privatno

Doria
23.04.2010., 21:55
Ruzy, Ruzy, Ruzy :cheer:, jos malo, jos malo. Ak ce ti sta trebat zovi molim te :).

DonLon
24.04.2010., 06:51

Pozdrav!

Sada je meni postalo jasno od koga je ona pevaljka ukrala ime :top:

ruzy
24.04.2010., 07:53
ruzy a kad bi ti trebala iči na operaciju I kolikoti je vremena trebalo da prikupiš sve nalaze otprilike Inače ja se osječam psihički puno jače sad kad sam napokon nakon 25g skrivanja svima rekla koliko zapravo imam kila to je bilo ko neko buđenje .Više me uopče nije sram reči da sam toliko grdno zgriješila sa tom težinom. Osječam se nekak oslobođenom i lakše mi je biti trnutno na dijeti makar me ponekad izmori strašan osjećaj gladi.Jel i vama drugima se dogodio takav klik ili ste na neki drugi način došli do spoznaje da je operacija jedino konačno rješenje

za par dana :) 28.4. se prijavljujem u bolnicu :)
ja sam veteran ovdje, predugo mi je trebalo da dođem do ovoga... skoro 2 godine... kad sam počela prije 2 godine vadit nalaze u vingradskoj to se oteglo... naručiš se za vađenje krvi pa onda na nešt drugo, uglavnom, spletom okolnosti to se oteglo preko cijelog ljeta, tj taman kad svi imaju godišnji... i onda sam u kolovozu (2008) bila kod dr. bešlina i on mi je rekao da me neće operirat ako u 6 mjeseci ne skinem 20 kila (drama je nastala jer sam dobila 3 kile (tj 4 po njihovoj vagi) u tih par mjeseci vađenja nalaza i jer je dr. nikolić na nalaz pogešno napisao moje prehrambene navike (umjesto ujutro i popodne napisao je da jedem popodne i kasno navečer))... moje mišljenje je da ako mogu skinit 20 kila prirodnim putem mogu sve, tj ne bi sigurno išla na operaciju... 20 kila je velika brojka... tako sam ja otišla kod dr. kolaka u dubravu i on mi je rekao da će me operirat... no, dubrava ima financijskih problema i ni dan danas oni mene nisu zvali (od 9 mjeseca 2008.)... tek sam prije pola godine odustala od dubrave i otišla dr. velniću na sv. duh... isto je malo duže trajalo da povadim nalaze (jer su mi hormoni smrdani i menstruacija neredovita pa me moja doktorica gnjavila s tim :D), ali eto, datum sam napokon dobila :cerek:

hoću reć, po meni se nemoj mjerit :D inače ljudi ovdje povade nalaze i dođu na red za 3-4 mjeseca?

ok, raskokodakala sam se previše :zubo:

flower35
24.04.2010., 14:42
za par dana :) 28.4. se prijavljujem u bolnicu :)
ja sam veteran ovdje, predugo mi je trebalo da dođem do ovoga... skoro 2 godine... kad sam počela prije 2 godine vadit nalaze u vingradskoj to se oteglo... naručiš se za vađenje krvi pa onda na nešt drugo, uglavnom, spletom okolnosti to se oteglo preko cijelog ljeta, tj taman kad svi imaju godišnji... i onda sam u kolovozu (2008) bila kod dr. bešlina i on mi je rekao da me neće operirat ako u 6 mjeseci ne skinem 20 kila (drama je nastala jer sam dobila 3 kile (tj 4 po njihovoj vagi) u tih par mjeseci vađenja nalaza i jer je dr. nikolić na nalaz pogešno napisao moje prehrambene navike (umjesto ujutro i popodne napisao je da jedem popodne i kasno navečer))... moje mišljenje je da ako mogu skinit 20 kila prirodnim putem mogu sve, tj ne bi sigurno išla na operaciju... 20 kila je velika brojka... tako sam ja otišla kod dr. kolaka u dubravu i on mi je rekao da će me operirat... no, dubrava ima financijskih problema i ni dan danas oni mene nisu zvali (od 9 mjeseca 2008.)... tek sam prije pola godine odustala od dubrave i otišla dr. velniću na sv. duh... isto je malo duže trajalo da povadim nalaze (jer su mi hormoni smrdani i menstruacija neredovita pa me moja doktorica gnjavila s tim :D), ali eto, datum sam napokon dobila :cerek:

hoću reć, po meni se nemoj mjerit :D inače ljudi ovdje povade nalaze i dođu na red za 3-4 mjeseca?

ok, raskokodakala sam se previše :zubo:

hvala na informacijama. Ja inače nisam bila na nikakvim testiranjima ali mi je menga redovita i nemam nikakvih prblema ostala sam i trudna bez nekih frka dvaput zaredom.PITANJE da li mogu zamoliti da te nalaze napravim u novoj bolnici u Zaboku ili da zamolim da napravim sve nalaze u bolnici u Vinogradskoj ali da tamo ležim i to napravim u par dana.Inače sam iz Zagorja i imam nekih 60km do bolnice. Kaj ti misliš da bi bilo pametnije.Kad ću biti na razgovoru kod dr Nikolića dali da mu spomenem da sam za dva mjeseca skinula 8kg i da sam sad trenutno još uvijek na dijeti ili da to prešutim.

ruzy
24.04.2010., 14:50
mislim da bi se to moglo organizirat tako da sve obaviš u jednom danu... no to će bolje znat oni koji su obavili ili obavljaju u vinogradskoj... doktoru uvijek moraš sve reć, a to što si na dijeti i što si skinula 8 kg je pozitna stvar, to pokazuje da si motivirana i da se trudiš... kad napokon dođeš do bešlina to će ti bit kod njega ogromni plus... samo skidaj dalje koliko možeš :)

madonna_bella
24.04.2010., 16:01
Za Bešlina moraš imati obavljene sve pretrage navedene na prvoj stranici topica o lap bandingu, i doći sa svim nalazima i mišljenjima pridruženih specijalista. To je sigurno.
A što se plastike tiče - da, plastika abdomena će ti biti učinjena o trošku HZZO-a, budući da je problem i nastao kao posljedica naglog gubitka kila nakon barijatrijskog zahvata. A tzv. pregača, odnosno višak kože na trbuhu jest medicinski problem a ne samo estetski.
Kod mene u Austriji osiguranje placa samo jednu plasticnu operaciju:(
A trebace mi sigurno tri:(
Bas njih briga sto je to medicinski problem..

madonna_bella
24.04.2010., 16:04
Sada je meni postalo jasno od koga je ona pevaljka ukrala ime :top:
Hahahahah :))
Eh tek ce da kradu sa jos 35 kila manje:)

madonna_bella
24.04.2010., 16:12

Drage moje samo hrabro..ja sam nekad imala 141kg to je bila katastrofa od zivota..
Znaci glad ce vam posle operacije biti mnogo manja naime skor da ni nema gladi samo navika da se jede u odredjeno vreme,ali gladne oci ostaju !!!i mozak nemoze niko da nam izbrise!..posle recimo 4-5 meseci i apetit se recimo vraca ali ne onoliko kao pre (bar kod mene)i naravno nemozes jesti kolicinski puno mala zdelica necega i to je to po obroku!Ali problem su mi gladne oci.pa cesto liznem ovo ili ono i borim se protiv toga --zasada uspesno!.to je nesto o cemu dobro razmisljajte dok ste na bolovanju..
Bice to sve uspesno !Pazi koliko nas ovde pise manje vise svi smo dobro..Sem malo opadanja kose i listanja noktiju malo povracanja u pocetku(kako ko) neko nije imao ni te simptome..
Da boli verujte mi da ne boli!!!!!
Da je malo strah dok legnes na onaj krevet u anesteziji pred operaciju dok cekas zadnje minute pred operaciju , verujte mi da je tp slican osecaj kao pred bilo koju operaciju..ili porodjaj..
Normalnno je da se covek boji..
Ali sve to nije strasno nista kada usporedis sa onim sto ces dobiti...A to je svoje zdravlje nazad!Svoj normalan izgled i zivot kakav zelis!
Verujte mi da to nema cenu i ti hirurzi koji to rade rade posao koji nema cenu!
Ruzy draga moja zelim ti puno srece i cestitam ti na terminu!!!Drz se mila moja i samo napred bez straha i gledaj kada se operises da sto pre ustanes jer to je zdravije i bolje za tebe!
OVim novima zelim dobrodoslicu da podobijaju brzo termine!

Niky123
24.04.2010., 19:01
evo mene opet,
madonna, imam jedno pitanje za tebe, da li je tebi u Becu doktor trazio da skines par kilograma, jer meni u Klagenfurtu nije, zasto ovi u Hrvatskoj traze ode nekih cak i 20 kg da skinu, pa da je lako skinuti 20 kg mi ne bi doktore ni trazili. Prvo to, a drugo ja citajuci postove cura iz Hrvatske pokusavam isto sad do operacije da skinem koju kilu, jer se sama nadam da je bolje ako malo ispusem prije op, ali ako uspoijem za ovaj mjesec ili dva skinuti 4-5 kg ja cu biti zadovoljna, samo cure moje meni to doktor nije trazio.
Madona daj mi molim te napisi koje si sve nalaze morala napraviti prije operacije i koliko dana prije operacije si morala doci u bolnicu. Napisi koju rijec o tome da li si i kolko jake bolove imala poslije operacije?? unaprijed hvala, tebe pitam najvse zato sto si i ti u Austrijiu, pozdrav svima curama tu. :mig:

Drage moje samo hrabro..ja sam nekad imala 141kg to je bila katastrofa od zivota..
Znaci glad ce vam posle operacije biti mnogo manja naime skor da ni nema gladi samo navika da se jede u odredjeno vreme,ali gladne oci ostaju !!!i mozak nemoze niko da nam izbrise!..posle recimo 4-5 meseci i apetit se recimo vraca ali ne onoliko kao pre (bar kod mene)i naravno nemozes jesti kolicinski puno mala zdelica necega i to je to po obroku!Ali problem su mi gladne oci.pa cesto liznem ovo ili ono i borim se protiv toga --zasada uspesno!.to je nesto o cemu dobro razmisljajte dok ste na bolovanju..
Bice to sve uspesno !Pazi koliko nas ovde pise manje vise svi smo dobro..Sem malo opadanja kose i listanja noktiju malo povracanja u pocetku(kako ko) neko nije imao ni te simptome..
Da boli verujte mi da ne boli!!!!!
Da je malo strah dok legnes na onaj krevet u anesteziji pred operaciju dok cekas zadnje minute pred operaciju , verujte mi da je tp slican osecaj kao pred bilo koju operaciju..ili porodjaj..
Normalnno je da se covek boji..
Ali sve to nije strasno nista kada usporedis sa onim sto ces dobiti...A to je svoje zdravlje nazad!Svoj normalan izgled i zivot kakav zelis!
Verujte mi da to nema cenu i ti hirurzi koji to rade rade posao koji nema cenu!
Ruzy draga moja zelim ti puno srece i cestitam ti na terminu!!!Drz se mila moja i samo napred bez straha i gledaj kada se operises da sto pre ustanes jer to je zdravije i bolje za tebe!
OVim novima zelim dobrodoslicu da podobijaju brzo termine!

flower35
24.04.2010., 19:18
evo mene opet,
madonna, imam jedno pitanje za tebe, da li je tebi u Becu doktor trazio da skines par kilograma, jer meni u Klagenfurtu nije, zasto ovi u Hrvatskoj traze ode nekih cak i 20 kg da skinu, pa da je lako skinuti 20 kg mi ne bi doktore ni trazili. Prvo to, a drugo ja citajuci postove cura iz Hrvatske pokusavam isto sad do operacije da skinem koju kilu, jer se sama nadam da je bolje ako malo ispusem prije op, ali ako uspoijem za ovaj mjesec ili dva skinuti 4-5 kg ja cu biti zadovoljna, samo cure moje meni to doktor nije trazio.
Madona daj mi molim te napisi koje si sve nalaze morala napraviti prije operacije i koliko dana prije operacije si morala doci u bolnicu. Napisi koju rijec o tome da li si i kolko jake bolove imala poslije operacije?? unaprijed hvala, tebe pitam najvse zato sto si i ti u Austrijiu, pozdrav svima curama tu. :mig:

ja bi VAS sve htjela još pitati a što je sa karakterom VAS koje ste puno smršavile isad izgledate ko avion .Jeste se puno uzjogunile ipravite se važne ili se isad možete prepoznati i normalno se sa svima ophoditi. Pitam zato jer na poslu imam prijateljicu koja je skinula 30 kg i potpuno se promijenila to više nije ista osoba . JA SAM INAČE JAKO VEDRA I VOLIM SE ZEZATI NA SVOJ RAČUN I STRAŠNO SAM VESELA JA SE STVARNO NE BIH HTJELA PRAVIT VAŽNA ALI........ recite mi kako to ide kod svih vas.

mira1
24.04.2010., 19:21
flower35 dobro nam došla:mig:
Pokušat ću ti i ja odgovorit na pitanja koja sam popamtila.
Možeš pitati da napraviš nalaze u nekoj drugoj bolnici ali moj ti je savjet da to ipak bude u vinogradskoj.Ipak je tamo cijeli tim koji se bavi nama.Ja sam nekih 35 km od Zagreba i bila su mi potrebna tri odlaska u Zagreb.
Prvo je potrebno otići endokrinologu Mirošević na razgovor.Kasnije je sve lakše jer te ona uputi u sve šta trebaš napravit.Moraš se zatim narućiti kod gastroenterologa Nikolića.Isti taj dan se narućiš i kod psihologa,mislim da je Mirković,i u dnevnu bolnicu.To se dogovoriš sa doktoricom Mirošević da ti napiše preporuku za dnevnu.U dnevnoj bolnici ti ne dobiš krevet nego te samo upišu kao bolničkog pacjenta i kao takva napraviš sve ostale pretrage bez naručivanja u jednom danu.Ako će ti svi nalazi biti ok. to je to.Nalaze ti mogu poslati i poštom da ne moraš ti dolazit po njih.
Treći dolazak je na razgovor sa Bešlinom.Ako dobiješ zeleno svijetlo ostaje ti još anesteziolog.Meni su rekli da to mogu bilo gdje.
Mislim da si pitala još i za bolovanje.
Ja također radim u trgovini pa sam zato na bolovanju bila mjesec i dvadeset dana.Da radim negdje u uredu sjedečki bila bi spremna i za mjesec dana.
Ja sam krenula sa svojim pretragama prije točno godinu dana.10.09. sam bila operirana.Sve je išlo prilično brzo:D

Što se tiče hrane,jedem sve.I slatko i slano.Za nićim ne žudim jer si priuštim sve šta poželim.Trik je u tome što pojedem tih nekih prefinih stvari,zalogaj ili dva.Trećeg nema,ali ne zato što si ja branim ili se kontroliram nego zato što više od toga nemogu.Sada jedem onako-damski.Ponekad pokoji zalogajčić i ničeg nisam željna.

Madonna,slikice ću stavit ćim mi moje male zvijeri doma osposobe skener:cerek::cerek:

mira1
24.04.2010., 19:28
ja bi VAS sve htjela još pitati a što je sa karakterom VAS koje ste puno smršavile isad izgledate ko avion .Jeste se puno uzjogunile ipravite se važne ili se isad možete prepoznati i normalno se sa svima ophoditi. Pitam zato jer na poslu imam prijateljicu koja je skinula 30 kg i potpuno se promijenila to više nije ista osoba . JA SAM INAČE JAKO VEDRA I VOLIM SE ZEZATI NA SVOJ RAČUN I STRAŠNO SAM VESELA JA SE STVARNO NE BIH HTJELA PRAVIT VAŽNA ALI........ recite mi kako to ide kod svih vas.

..hm..ovako...i ja sam bila vedra,voljela se šalit i zezat na svoj raćun....volim to i sad ali puno više:rofl::rofl: a uz to sve ,sad se osjećam i zgodno,seksi,poželjno i lijepo u vlastitoj koži ali se nisam uzjogunila....samo sam sretna :cerek:

MayaMia
24.04.2010., 19:28
evo mene opet,

Ja sam operirana na SV.Duhu za razliku od većine. Od mene se nije tražilo da išta skinem, ali inače mislim da nije loše smršaviti ponešto prije operacije jer se tako ipak smanjuje rizik i olakšava pristup operateru. Gledala sam na TV emisije o barijatrijskoj klinici u Americi. Njihovi super-debeli pacijenti ponajprije skidaju određeni broj kila tekućim dijetama i tako ujedno smanje jetru (koja je kod debelih - velika). Mislim da ponajviše ovisi o tome koliko kila imaš, tj. koliki ti je BMI. Ako je prevelik - sigurno se treba ponešto skinuti. Moj je bio 42.
Što se bolova tiče - mene nije ništa boljelo iza operacije. Prva četiri dana sam bila na kontinuiranoj analgeziji, a kad su mi to ukinuli - više me ništa nije boljelo. Da nisam imala rez (ja sam operirana klasično) di bi mi bio kraj!:lol::lol:
Što se plastike tiče - i mene čeka tri operacije. Prva je abdominalna plastika i to sad u lipnju. Za ostale ću vidjeti.

DO-MO
24.04.2010., 20:13
Ja sam operirana na SV.Duhu za razliku od većine. Od mene se nije tražilo da išta skinem, ali inače mislim da nije loše smršaviti ponešto prije operacije jer se tako ipak smanjuje rizik i olakšava pristup operateru. Gledala sam na TV emisije o barijatrijskoj klinici u Americi. Njihovi super-debeli pacijenti ponajprije skidaju određeni broj kila tekućim dijetama i tako ujedno smanje jetru (koja je kod debelih - velika). Mislim da ponajviše ovisi o tome koliko kila imaš, tj. koliki ti je BMI. Ako je prevelik - sigurno se treba ponešto skinuti. Moj je bio 42.
Što se bolova tiče - mene nije ništa boljelo iza operacije. Prva četiri dana sam bila na kontinuiranoj analgeziji, a kad su mi to ukinuli - više me ništa nije boljelo. Da nisam imala rez (ja sam operirana klasično) di bi mi bio kraj!:lol::lol:
Što se plastike tiče - i mene čeka tri operacije. Prva je abdominalna plastika i to sad u lipnju. Za ostale ću vidjeti.

Draga jer znaš termin u 6 mj jer dolazim u zg na kontrolu pa da te posjetim .Tako bih te volila viditi .Pusa :)

flower35
24.04.2010., 21:03
Draga jer znaš termin u 6 mj jer dolazim u zg na kontrolu pa da te posjetim .Tako bih te volila viditi .Pusa :)
Pitanje ja sam se već naručila za psihologa idem 28.04 srijeda i imam uputnicu .Što bi trebalo pisati na uputnicama za gastrointerologa i endokrinologa jer sam i za njih već naručena 20 i 26.05. nažalost prvo kod dr. Nikoliča a onda kod dr. Zjačić Rotkvić. Naravno to mi je prvi put jer još nisam bila kod nikog.

mira1
24.04.2010., 21:44
Pitanje ja sam se već naručila za psihologa idem 28.04 srijeda i imam uputnicu .Što bi trebalo pisati na uputnicama za gastrointerologa i endokrinologa jer sam i za njih već naručena 20 i 26.05. nažalost prvo kod dr. Nikoliča a onda kod dr. Zjačić Rotkvić. Naravno to mi je prvi put jer još nisam bila kod nikog.

Možeš i tim redom,jedino što će ti to biti više posjeta Zagrebu.Na uputnicama ti mora biti gastroenterolog-pregled i endokrinolog-pregled.Zato je najbolje prvo kod Mirošević ili Zjačić jer ti ona sve poslaže redom da ti bude jednostavnije i traži dnevnu bolnicu da bi bilo brže,ali mislim da možeš i ovako.

flower35
25.04.2010., 08:20
Možeš i tim redom,jedino što će ti to biti više posjeta Zagrebu.Na uputnicama ti mora biti gastroenterolog-pregled i endokrinolog-pregled.Zato je najbolje prvo kod Mirošević ili Zjačić jer ti ona sve poslaže redom da ti bude jednostavnije i traži dnevnu bolnicu da bi bilo brže,ali mislim da možeš i ovako.

HVALA SVIMA ŽENAMA KOJE SU OVO PROŠLE . Možda zvuči nevjerojatno ali sad kad sam na dijeti navečer kad sam najgladnija ja samo sjednem za komp otvorim forum ividim vašu sreću puno mi se manje jede.Stvarno je lako pričat s nekim ko ima isti problem ko i ja i koji ne osuđuje. HVALA VAM SVIMA OD SRCA.

Niky123
25.04.2010., 12:39

:kava: takodje za sve, :), imam jos jedno pitanje za sve, za razliku od nekih ovdje, ja imam zdravstvenih problema koje su uzrokovane najvjerojatnije velikom tezinom, to sam vec napisala u ranijim postovima, jedan od tih problema je i jako veliki bolovi u koljenima, nogama kicmi kako se vi koje ste sada vec operirane i koje ste skinule veliki broj kila sada osjecate, ako ste imale takve bolove, da li su ono nestali kada ste skinule kilograme, je li razlika velika ili su tegobe i dalje osjetne, jer moji bolovi su jako veliki posebno u desnoj nozi. Hvala i pusaaaaa :kava:

Doria
25.04.2010., 14:09
Mene su koljena bolila.. pogotovo kad sam hodala ista duze od stotinjak metara, a kad sam hodala sam imala osjecaj da cujem kako se muce. Ne bole me sad vise, tu i tamo ih osjetim (pogotovo na stepenicama), ali ocekujem da ce i to kompletno nestat kad skinem sav visak.

jelag
25.04.2010., 14:49
..hm..ovako...i ja sam bila vedra,voljela se šalit i zezat na svoj raćun....volim to i sad ali puno više:rofl::rofl: a uz to sve ,sad se osjećam i zgodno,seksi,poželjno i lijepo u vlastitoj koži ali se nisam uzjogunila....samo sam sretna :cerek:
i ja isto kao Mira1....samo sam svjesna sada svoga tijela što je drugačije no što je bilo prije....a zezam se i više, i sretna sam

jelag
25.04.2010., 14:56
:kava: takodje za sve, :), imam jos jedno pitanje za sve, za razliku od nekih ovdje, ja imam zdravstvenih problema koje su uzrokovane najvjerojatnije velikom tezinom, to sam vec napisala u ranijim postovima, jedan od tih problema je i jako veliki bolovi u koljenima, nogama kicmi kako se vi koje ste sada vec operirane i koje ste skinule veliki broj kila sada osjecate, ako ste imale takve bolove, da li su ono nestali kada ste skinule kilograme, je li razlika velika ili su tegobe i dalje osjetne, jer moji bolovi su jako veliki posebno u desnoj nozi. Hvala i pusaaaaa :kava:

Ovako draga moja...ja prije operacije nisam mogla normalno doći od moje zgrade do trga, to ti je oko 100-njak metara...a do posla mi je samo 1 km, nije bilo šanse da to pređem pješice. Bolila su me koljena, u donjem dijelu kičme i srce bi mi jako lupalo i stezalo...
Poslije operacije, znači operirana sam 24.05.2007, a 18.11.2007 godine sam išla u Vukovar, bio je snijeg, bljuzgavica, ja sam od bolnice u Vukovaru pa do na groblje išla u koloni pješice i još sam bila aktivna u fotografiranju svega što mi je zapelo za oko, kolonu uzduž i naprijed i nazad, sve zgrade ranjive i renovirane....
Što znači da sam tada već mogla oko 5 km preći pješice bez problema, a da ne govorim ti sada što sve mogu...Prošle godine išla sam na zavjeti Sv. Anti u lipnju, od Metkovića pa do jedne kapelice, to ti je 5 km....pješice, naravno i tamo i nazad i našu grupu (kolege i kolegice s posla) sam predvodila, uvijek sam bila prva...
A još toga da sad ne nabrajam, uglavnom sasviiiiiiiiiiiiiim druga osoba i ne boli me ništa, ni koljena, ni kičma, a niti srce da mi jako lupa niti steže....
Eto...za sada toliko...

madonna_bella
25.04.2010., 15:40
Joj nemogu postici sve odgovore i pitanja:))

madonna_bella
25.04.2010., 16:08
evo mene opet,
Ovde u Becu se dugo ceka na termin za OP..Prava katastrofa svi navalili da se operisu ja sam u maju otisla kod hirurga prvi put a imala sam srece da je neko otkazao pa su mene ubacili jer sam bas taj dan zvala da pitam kada mogu imati termin dobila sam ga preko reda za 24 novembar inace da je bilo po redu ne bih ni do dana danasnjeg bila operisana ..Operisao me je DR.Prager i Dr. Arthur Bohdjalian ..savrseni hirurzi..http://www.meduniwien.ac.at/adipositas/Willkommen.html evo ti sajt mozda nadjes nesto sto te interesuje..
Znas ni meni nisu trazili da smrsam..doktorica je rekla da ako malo skinem koju kilo bice bolje i brze kasnije da skinem svu kilazu..a verovala ili ne ja sam tada razmisljala daj da jedem dok jos mogu i nabila sa 131kg do 141kg od maja do novembra!!Uzas i katastrofa!!Ali ok ide dole sada :))
Joj imala sam labaratoriju krv neki specijlani nalazi sa pravim testom za secer u krvi ono kada pijes slatku tecnost svakih pola sata pa ti vade krv 2.3 sata..imala sam gastroskopiju..pa neki pregled gde mi neke cevcice stoje 24h kroz nos jednjak u zelucu i mere kiselost zeluca i da li jednjak i zeludac dobro funkcionisutj taj neki misic izmedju njih( kod mene to nije valjalo pa su mi i to operisali ujedno)vracala mi se hrana pa sam stalno imala osecaj kiseline u jednjaku i pecenja misleci da imam gastritis (ali to nije bilo to)..najgori pregled ubedljivo..Radili su mi rentgen kostiju!
Ultrazvuk unutrasnjih vaznijih organa..isla sam kod interniste na pregled, radila sam pregled srca i nalaz i misljenje da li mogu biti operisana- od kardiologa...nalaz i misljenje psihologa..razgovor sa nutricionistom, pa i sa hirurgom koji su mi objasnili sta i kako ce biti zivot posle operacije..Pa sam sa svim nalazima isla u krank kasu po odobrnje za operaciju Jooj tu sam se uplasila sta ako mi ne odobre operaciju?!ali svi koji imaju bmi veci od 40 njima se bez problema odobrava operacija!
Joj ako sam nesto zaboravila ne zameri ali blo je jako puno pregleda i najveci problem je zakazivanje neki pregledi mogu samo na AKH da se rade (tako oni hoce) i onda sam cekala na termin za te neke preglede i do tri meseca !
I kada sam sve obavila samo sam telefonski pozvala i zakazala termin dosla sam u ponedeljak u bolnicu..Kod nas nema klistira i slicno ko u Hrvatskoj nego jednostavno ne veceras i neuzimas nista sem vode naredni dan ...Posle operacije nejdes jedno 3 dana tada ti daju neku bljak tecnost da popijes pa ti rade sluck rentgen..tj rentgen da se vidi da li novi zeludac negde ispusta..pa ako je to ok onda mozes dobiti i svoj prvi obrok..dobijes i po par zdelica necega secam se bio je pire , pasirana jabuka i supica..ali naravno pojedes samo mrvicu ..liznes po malo..
Prva stolica je jako bitna zato gledaj da se setas i ustanes sto pre posle operacije setanje poboljsava peristatiku creva te ces pre dobiti prvu stolicu!..NE boli nista da znate!
Ja sam bila strasno omamljena od anestezije spavalo mi se naredna tri dana ali sam 5h od operacije ustala na dva noge ali mi je od anestezije bilo jako muka i povracalo mi se(kazu to je normalno i moze da se desi)Te su mi sledeci dan dali nesto protiv mucnine pa me je i to proslo i vec sam uveliko setkala po hodniku..ako bih osetila bol samo zvrc napravim i eto sestra sa inekcijom koju ti daju u infuziju..i tako da me nije bolelo nista ali mi je bilo strasno sto nisam mogla da spavam na stomaku kako sam navikla i sto je svako ustajanje iz kreveta bilo malo napeto ..Kateter su mi izvadili cim sam bila sposobna sam ici u WC ..
Izasla sam 6 dan iz bolnice i dobila recept za tablete protiv bolova ali uopste me nije bolelo pa ih nikada nisam kupila ..te tako veruj mi NE BOLI!
Vise je to ono nemozes se okrenuti da spavas na stomaku ili na stranu jer zatezu savovi, tesko je nakasljati se i prvih dana ustajanje iz kreveta..Ali i to je vec odavno zaboravljeno!

madonna_bella
25.04.2010., 16:15
Evo citam na zvanicnom sajtu moje bolnice za ove nase operacije ..da ima par procenata ljudi koji se ugoje posle operacije..tj malo smarsaju pa onda se opet ugoje!!
Takvim ljudim se posle by passa radi lap bending jos da im definitivno smanji i taj novi zeludac koji su rasirili!Verovali ili ne!
U bolnici samnom je lezala jedna koja je smrsala 30kila pa se opet ugojila pa su jos napravili i lap!
Kazu da osobe koje se nimalo ne potrude da izbace lose navike iz ishrane i koje ni malo ne prakticiraju sport ili makar setnju imaju sansu da im se novi zeludac rasiri!
Zato razmislite dobro zasto idete ili ste otisli pod noz!Jer sve je u glavi ..operacija je velika pomoc ali veliki deo je i na nama samima da posle pomognemo sami sebi da oslabimo!

madonna_bella
25.04.2010., 16:22
Sto se tice bolova u zglobovima kada su mi radili rentgen kostiju otkrili su da su mi hrskavice na kukovim pogotovo sa leve strane nacete i da imam pocetak osteo poroze-...
A boleli su me kukovi pogotovo ta leva strana uzas boziji!Bolela su me i kolena kada se penjem na stepenice izas jedan!Joj boela su me ledja trtica kada ustajem sve je skripalo i bolelo..
A sada kao devojcica!!!..Nikada vise energije nisam imala!!:top:..Moj muz se cudi koliko prstim energijom...kako samo radim po kuci prosto nemogu da sedim..stalno nesto raduckam
Pre nigde nisam isla tj jako retko sada se razni prijatelji cude otkuda ja jer nisu navikli da im dolazim a ja bih po ceo dan zujala setala trenirala radila sto god..Ma haos koja promena!.NA poslu mi vise nista nije tesko!!! ..Fizicki uraditi mi nista apsolutna nista nije tesko!
Mada moram da priznam da je zato najverovatnije zasluzan fitnes na koji idem minimum jednom do tri puta nedeljno..imam takvu vulkasku energiju da je to cudo jedno..
A opet ako je moje telo nosilo 40tak kila viska do nedavno a sada je lakse onda i to objasnjava zasto sam toliko pokretna..verujte mi mogla bih peske za Hrvatsku!
:)):top:

flower35
25.04.2010., 17:07
Sto se tice bolova u zglobovima kada su mi radili rentgen kostiju otkrili su da su mi hrskavice na kukovim pogotovo sa leve strane nacete i da imam pocetak osteo poroze-...
A boleli su me kukovi pogotovo ta leva strana uzas boziji!Bolela su me i kolena kada se penjem na stepenice izas jedan!Joj boela su me ledja trtica kada ustajem sve je skripalo i bolelo..
A sada kao devojcica!!!..Nikada vise energije nisam imala!!:top:..Moj muz se cudi koliko prstim energijom...kako samo radim po kuci prosto nemogu da sedim..stalno nesto raduckam
Pre nigde nisam isla tj jako retko sada se razni prijatelji cude otkuda ja jer nisu navikli da im dolazim a ja bih po ceo dan zujala setala trenirala radila sto god..Ma haos koja promena!.NA poslu mi vise nista nije tesko!!! ..Fizicki uraditi mi nista apsolutna nista nije tesko!
Mada moram da priznam da je zato najverovatnije zasluzan fitnes na koji idem minimum jednom do tri puta nedeljno..imam takvu vulkasku energiju da je to cudo jedno..
A opet ako je moje telo nosilo 40tak kila viska do nedavno a sada je lakse onda i to objasnjava zasto sam toliko pokretna..verujte mi mogla bih peske za Hrvatsku!
:)):top:

jedno pitanje koja od ovih operacija pomaže u suzbijanju želje za slatkim . Jer imam najviše problema sa čokoladom kolačima i sličnim grehotama. Zar stvarno posle operacije više nemaš onu ludu potrebu i nemogučnost da odoliš.

flower35
25.04.2010., 17:24
jedno pitanje koja od ovih operacija pomaže u suzbijanju želje za slatkim . Jer imam najviše problema sa čokoladom kolačima i sličnim grehotama. Zar stvarno posle operacije više nemaš onu ludu potrebu i nemogučnost da odoliš.

Jako mi fali što sad ne mogu iči sa svojim klincima bezbrižno na kupanje . Kad sad dođem svi me gledaju ko da je kit došo na bazene fuj koji osječaj.A ja moram ići ja se nemogu skriti ko neke od vas. I još kad me muž pogleda onak totalno nezaintersirano ma pucala bi od ljutnje. Želim da se to promijeni želim da mi se i ljubavni život promijeni i seks isto. Stvarno mrzim špek na sebi. Nevjerojatno je i to kolko je svima oko mene sad dosta razgovora o tome tj ja sam rekla da idem to je ok i sad je dosta priče o tome. Ko da očekuju da če se to dogoditi preko noči. Ponekad me ta nezainteresiranost puca u glavu i pizdim. A najviše se grozim toga što to sve neče uči u završnu fazu ni do jeseni a ja moram iči na more pa kak ču se ovakva kupati . Muž ne kuži kolko me to ždere a moram nemrem uskratiti to svojoj deci. I kaj je najgore od svega imam divnu kčer koju volim do neba i natrag i koja več sad sa 7g ima mojih problema . Mogla bi pojesti sve kaj joj se nađe pod rukom. Dali da pitam doktore kaj za nju da mi pomognu.

madonna_bella
25.04.2010., 18:11
Jako mi fali što sad ne mogu iči sa svojim klincima bezbrižno na kupanje . Kad sad dođem svi me gledaju ko da je kit došo na bazene fuj koji osječaj.A ja moram ići ja se nemogu skriti ko neke od vas. I još kad me muž pogleda onak totalno nezaintersirano ma pucala bi od ljutnje. Želim da se to promijeni želim da mi se i ljubavni život promijeni i seks isto. Stvarno mrzim špek na sebi. Nevjerojatno je i to kolko je svima oko mene sad dosta razgovora o tome tj ja sam rekla da idem to je ok i sad je dosta priče o tome. Ko da očekuju da če se to dogoditi preko noči. Ponekad me ta nezainteresiranost puca u glavu i pizdim. A najviše se grozim toga što to sve neče uči u završnu fazu ni do jeseni a ja moram iči na more pa kak ču se ovakva kupati . Muž ne kuži kolko me to ždere a moram nemrem uskratiti to svojoj deci. I kaj je najgore od svega imam divnu kčer koju volim do neba i natrag i koja več sad sa 7g ima mojih problema . Mogla bi pojesti sve kaj joj se nađe pod rukom. Dali da pitam doktore kaj za nju da mi pomognu.
Znas moja doktorica mi je preporucila gastric by pas jer navodno nemozes vise da jedes slatko jer ti bude muka(dumping sindrom)..I istina je da mnoge zenice ovde od slatkog imaju mucninu blagu...
Ali ja ja obozavam i obozavala sam slatko i obozavacu dok sam ziva!!!!
I to me je ubilo sa kilama slobodno mogu reci..Torte slagove sladolede i slicno...
I kod mene nema muke na slatko samo na masno (cim nesto masno pojedem vise od 4 zalogaja bude mi bas muka)..Te sam se tu razocarala..ali posle operacije zaista nisi gladan i moras jesti supe pireasto nekih 3-4 nedelje te tu slatko ni ne jedes niti si gladan a posle malo po malo dok isprobavas ono sto smes i sve probas mic po mic da ti slucajno ne bude lose..i nekako ono od ranije izadje iz tebe..one navike da se pretrpavas sa slatkim..
JA mogu reci da sam imala krize za slatkim ali tu i tamo pogricnem zalogaj dva necega slatkog narocito pred menstruaciju mi se jede slatko ali gledala sam da kupim dijetalni dzem pa ako mi se bas trazi da njega namzem malu kasicicu da se zavaram ili musli regeln dijetalniili dijet vocni jogurt( bas ga jedem skoro savki dan),nedavno sam otkrila pasirano voce u plasticnoj casici raznih okusa isto dijetalno., dijetalno puding ima da se kupi sve malo kalorija te moze svasqat nesto da se proba ako bas bas dodje do toga.te tako svaki dan ili ponekad po malcice se zavaram:)..ovo je sve odlicna zamena za slatko..I ponekad kada odem na neko slavlje pojela sam ja mislim ukupno do sada 4 parceta torte uz ogromno kajanje posle svakog ali nisam se ugojila jer ipak malo jedem ..i to je nista ..ali ponekad kada udjem u prodavnicu oblecem oko slatkisa i onda okrecem tablicu kalorija na proizvodu i kada vidim da to nesto uglavnom u 100gr proizvoda ima vise od 500cal bacim ga i pobegnem u drugom smeru:)a za 500calorija moram brzo hodati 40tak minuta na fitnesu..pa mi se zaista ne isplati unositi te silne kalorije!
Jos nisam kupila cokoladu ..pre neki dan sam videla onaj stapic kinder lade i kazem muzu sta bude da bude moram je kupiti i on je uzeo baunti sa kokosom..probala sam kockicu i bilo mi je preslatko..Cini mi se da su mi sada cokolade nekako preslatke..danas mi je prijateljica servirala veliko parce nekog kolaca u tanjir odbila sam je i rekla znas da ja to ne jedem (a ona navodno pravila za mene)PA sam probala krajicak i stvarno je bilo preslatko...
I borba je sve prisutna ali definitivno imam i strah da se opet ne provalim ali je lakse odupreti se nego nekad nekako je drugacije ne mogu to opisati recima..i ukus mi nije isti kao nekad..
I dalje imam zelju ponekad i malu krizu ali ja ipak nejedem slatko samo pomalcice tu i tamo..

flower35
25.04.2010., 18:27
Znas moja doktorica mi je preporucila gastric by pas jer navodno nemozes vise da jedes slatko jer ti bude muka(dumping sindrom)..I istina je da mnoge zenice ovde od slatkog imaju mucninu blagu...
Ali ja ja obozavam i obozavala sam slatko i obozavacu dok sam ziva!!!!
I to me je ubilo sa kilama slobodno mogu reci..Torte slagove sladolede i slicno...
I kod mene nema muke na slatko samo na masno (cim nesto masno pojedem vise od 4 zalogaja bude mi bas muka)..Te sam se tu razocarala..ali posle operacije zaista nisi gladan i moras jesti supe pireasto nekih 3-4 nedelje te tu slatko ni ne jedes niti si gladan a posle malo po malo dok isprobavas ono sto smes i sve probas mic po mic da ti slucajno ne bude lose..i nekako ono od ranije izadje iz tebe..one navike da se pretrpavas sa slatkim..
JA mogu reci da sam imala krize za slatkim ali tu i tamo pogricnem zalogaj dva necega slatkog narocito pred menstruaciju mi se jede slatko ali gledala sam da kupim dijetalni dzem pa ako mi se bas trazi da njega namzem malu kasicicu da se zavaram ili musli regeln dijetalni..on je odlicna zamena za slatko..I ponekad kada odem na neko slavlje pojela sam ja mislim ukupno do sada 4 parceta torte uz ogromno kajanje posle svakog ali nisam se ugojila jer ipak malo jedem ..i to je nista ..ali ponekad kada udjem u prodavnicu oblecem oko slatkisa i onda okrecem tablicu kalorija na proizvodu i kada vidim da to nesto uglavnom u 100gr proizvoda ima vise od 500cal bacim ga i pobegnem u drugom smeru:)a za 500calorija moram brzo hodati 40tak minuta na fitnesu..pa mi se zaista ne isplati unositi te silne kalorije!
Jos nisam kupila cokoladu ..pre neki dan sam videla onaj stapic kinder lade i kazem muzu sta bude da bude moram je kupiti i on je uzeo baunti sa kokosom..probala sam kockicu i bilo mi je preslatko..Cini mi se da su mi sada cokolade nekako preslatke..danas mi je prijateljica servirala veliko parce nekog kolaca u tanjir odbila sam je i rekla znas da ja to ne jedem (a ona navodno pravila za mene)PA sam probala krajicak i stvarno je bilo preslatko...
I borba je sve prisutna ali definitivno imam i strah da se opet ne provalim ali je lakse odupreti se nego nekad nekako je drugacije ne mogu to opisati recima..i ukus mi nije isti kao nekad..
I dalje imam zelju ponekad i malu krizu ali ja ipak nejedem slatko samo pomalcice tu i tamo..

a kak se natjerati da vježbaš. To mi je sad izuzetno teško. Jako se uspušem i baš mi je teško i osječam se ko kreten pred svojima . Totalno mi je to bezveze ja vježbam a oni mi se smiju. Ja inače imam Tuheljske toplice jako blizu da li da probam s plivanjem ..... makar to je very ekspensive. NE znam ja sam prije bila uvijek za akciju i reakciju, a sad mi je to ko neki drugi život sve mi je teško i ne volim. Ma največi razlog za operaciju je jako velik nedostatak samopouzdanja , stalno mislim da če me muž prevariti ili ostaviti i ko glupača se ponašam very bitchy. A za to nemam razloga jer me nemože.

madonna_bella
25.04.2010., 18:34
Jto svojoj deci. I kaj je najgore od svega imam divnu kčer koju volim do neba i natrag i koja več sad sa 7g ima mojih problema . Mogla bi pojesti sve kaj joj se nađe pod rukom. Dali da pitam doktore kaj za nju da mi pomognu.
Pa eto probaj joj objasniti sta znaci pretilost i koliko je to lose u zivotu i za zivot!
ti si joj majka i kada se operises nemoj vise kupovati losu hranu pazi sta jedes i tako pazi i sta tvoja kcer jede..Moj muz je pristao da skoro nista slatko nemamo u kuci ako mu se i jede kupi nesto malo i pojede odmah ili digne visoko na orman da ja nemogu dohvatiti..
Tako smo morali..Mislim da bi i tvoj muz trebao tebe da razume malo bolje oko toga..
Videces mila moja kada se operises bice sve to bolje ..I maleckoj kupuj samo zdravu hranu a ako jos se nesto gricka daj joj i nauci je da pojede neku vocku ili mrkvu ili slicno..Nemoj kupovati vise razne grickalice jer one ubijaju sa kilogramima!
Sve je nazalost uglavnom neka genetika..
Ali ti si tu da joj pokazez kako treba da jede i da je naucis..
JA nazalost nisam majka i mozda nisam kompetentna da dajem savete ali ovo je moje misljenje!I zelim ti da uspes u svemu sto si zamislila!
I nemoj se stideti na moru !
Obuci neki zatvoreni crni kupaci kostim i bas te briga!
JA sam sa 133 bila nekad negde i u toplesu:)))))
hahah
Moj muz je rekao ako ne smrsam za 6 meseci da ce se razvesti to mi je rekao pre godinu i po..JA sada izgledam sve bolje i bolje..
Ali se pitam kako je on to mene voleo ???
sada razvod vise ne spominje i samo me ponosno opipava koliko sam smrsala!
Daje mi podrsku..

madonna_bella
25.04.2010., 18:45
a kak se natjerati da vježbaš. To mi je sad izuzetno teško. Jako se uspušem i baš mi je teško i osječam se ko kreten pred svojima . Totalno mi je to bezveze ja vježbam a oni mi se smiju. Ja inače imam Tuheljske toplice jako blizu da li da probam s plivanjem ..... makar to je very ekspensive. NE znam ja sam prije bila uvijek za akciju i reakciju, a sad mi je to ko neki drugi život sve mi je teško i ne volim. Ma največi razlog za operaciju je jako velik nedostatak samopouzdanja , stalno mislim da če me muž prevariti ili ostaviti i ko glupača se ponašam very bitchy. A za to nemam razloga jer me nemože.
NEznbam imam srece sto ima ovde fitnes samo za 19,99evra mesecno i to top fitnes sa svim mogucim aparatima i potrepstinama da je skuplje mozda ni ja ne bih mogla ..
Znas kako.Probaj za pocetak da svaki dan brzo setas pola sata ali brzo najbrze sto mozes negde gde se prijatno osecas..Svuda idi peske hodaj brzo vremenom pojacaj na 40 minuta pa na sat i to hod uzbrdo to skida kalorije bas bas..meni masine-kompjuter pokazu kada hodam (traka simulativnog hodanja)uz brdo najjaci stepen jako brzo i 1000calorija na sat vremena da sam potrosila to je izuzetno jak trening i jako se preznojim i nije nimalo lako..Znaci ako mozes uzbrdo setaj ako ne onda ravno pa pvecavaj razdaljinu!
Ponekad idi na plivanje kad ti vreme i finansije dozvole plivanje je jako dobar sport..
Ja sam pocela da treniram mesec i po dana posle operacije polako..nisam imala kondicije bila je katastrofa!
Ali mic po mic malo po malo ja sam super!
Znaci polako..nemoras u kuci pred nikim da treniras..idi u setnju pa posle operacije mozes upisati i ti neki fitnes uzmes trenera da ti pokaze vezbe i veruj mi tamo ti se niko nece smejati..samo ce te podrzati jer si resena da nesto promenis!..I samo polako..
Budi svesna sebe ko si i sta si i veruj u sebe jer kile ces skinuti !Jer ja verujem da hoces samo polako i nemoj da se bojis!

Grofica Raven
25.04.2010., 21:41
I kaj je najgore od svega imam divnu kčer koju volim do neba i natrag i koja več sad sa 7g ima mojih problema . Mogla bi pojesti sve kaj joj se nađe pod rukom. Dali da pitam doktore kaj za nju da mi pomognu.

Evo da ti kažem možda iz vlastitog iskustva, još sam mlada ali znam gdje je moja mama pogriješila jer vidim da pomaže općenito puno. Pošto je 7 god malo nemoj ništa drastično,nemoj joj branit jest, ali ni dozvoljavati da jede kolko hoće, kako madonna_bella kaže, zdravo ju hrani i tu i tamo čokoladicu malu dnevno joj daj. I obavezno ju upiši na neki sport, košarka, odbojka, ples, bilo što, znam da je u ovo današnje vrijeme to skupo al vjeruj mi pomaže, moja kuma ima sina koji je cijeli život imao problema sa kilama, ona njemu i dan danas sa njegovih 15 god brani kad će i što jesti, ali mali igra rukomet već jako dugo i od kad igra nije nimalo debel, baš se staso i smršavio.
Tako da vjeruj mi za kćer, ako i ne želi (mene je mama pitala da li oću trenirati, no ja nisam htjela i dalje me nije tjerala) natjeraj ju. Znam da je i teško nekad vlastitom djetetu reć ne i tjerati ga na nešto što neće, ali to je za njeno dobro. Eto moj brat,10 god ima isto plivanje trenira od maaliih nogu, nikad problema sa kilama nije imao. Sestra je išla i na ples i odbojku i klzanje, isto uvijek je bila mršava. Tako da natjeraj ju na neki sport, olakšat ćeš joj život jako puno. Eto to je moj savjet ^^

mija_22
26.04.2010., 01:13
Boooooooooooooooook cure!!!

Već vas par dana čitam i kao prvo ČESTITAM i skidam kapu, stavrno ste hrabre!!!!

Pa ovako, naravno da i ja imam koju kilicu too much, hehehe ajd malo više. Sve sam do sad pročitala i više manje mi je sve jasno.

Ali niko nije nigdje napisao koliko se mjeseci nakon operacije mora ici na kontrole, naime ja imam neke planove druge godine se preselit u inozemstvo pa čisto da se znam orijenitrati.
Ovaj tjedan ću otići malo do doktorice da je pitam šta misli o tome i za uputnice. Imace imam 24godine, i 115kg na 169cm. Previše!!! :) :) :)

Ono šta je pisala Dorija o sebi ja potpisujem, večinu toga vrijedi i za mene. Ja mislim da skoro nikada nisam patila radi moje debljine, valjda jer sam si zacrtala sama sebi da i nisam toliko debela pa je bilo sve oke, al sad u zadnje vrijeme sam skužila neke stvari koje mi se nimalo ne sviđaju i moram podhitno promjeniti. Neznam dal sam ja jedina od rijetkih ali skoro nikad nisam bila na dijetama, možda 3 puta uvrh glave, jednostavno nisam htijela i ja sam sama sebi bila super i meni to ne treba, ali čitajući vas sam skužila da moram i ja, pa eto, barem od nekud da krenem.

Grofica Raven, bravo mala, svaka čast imaš 18 godina i spremna si za to!!! Ima kojih novosti kad bi te mogli operirati???

Flower35, i ja ti mislim isto šta i Grofica, bolje je upiši na neku sportsku aktivnost i pazi malo pri kuhanju i neće biti problema.
Moja je mama mene jednom odvela tako da idem na dijetu,trajalo je jako kratko, jer sam ja jako jako al jako tvrdoglava,
a bilo mi je samo 12 godina, pa je vjerojatno kasnije odustala jer kod mene nema popuštanje. :)

ruzy
26.04.2010., 06:39
I kaj je najgore od svega imam divnu kčer koju volim do neba i natrag i koja več sad sa 7g ima mojih problema . Mogla bi pojesti sve kaj joj se nađe pod rukom. Dali da pitam doktore kaj za nju da mi pomognu.

gle tvoja curica je još uvijek jako mala i njoj bi zapravo sad bilo najlakše skinit kile kroz neku da kažem zabavu, dok bi joj kasnije kad dođe u pubertet i kad postane svijesna svega - i viška i dijeta sve to postalo opterećenje... znaš i sama kako to ide... ja imam samo 22 godine i nisam majka ali mislim da je važno djecu uključit u sve jer djeca se uvijek ugledaju u svoje roditelje... nakon tvoje operacije ti ćeš jesti zdravije, nećeš jest junk food, slatko i sl, zašto da i nju ne uključiš u sve to, da s tobom recimo priprema zdravu hranu, da joj objasniš da od povrća i voća budemo zdravi sl, da priprema zdrave hrane bude zabavna... to zapravo možeš već sad... i tu i tamo daš joj neki slatkiš ali ne kao nagradu nego eto čisto da tu i tamo pojede nešto slatko da suzbije želju (smatram da slatkiš ne bi trebao bi nagrada kad ju učiš da slatkiši nisu zdravi)

možeš ju uključiti kad recimo nakon operacije kreneš lagano u šetnje... ona nek ide s tobom... i recimo, zašto ju ne bi upisala na neki trening? sva djeca danas nešto vole, postoji milijun sportova, odbojka, nogomet (za curice), rukomet, gimnastika, ritmika, karate, judo i sl... a sve je to zabavno, prilagođeno djeci, druži se s djecom svojih godina, plus, ako bude stvarno dobra i recimo počne osvajat neke medalje - zamisli kakav je to osjećaj za nju :D to je izvrsna prilika da se nađe u nečemu i da cijelo djetinjstvo i pubertet na nešto troši energiju...
ja sam npr kad sam bila u osnovnoj bila kratko zainteresirana za judo, djelovalo je zabavno i kul, ali bilo me je sram jer sam ja bila veća od svih a sva djeca tamo su bila u kondiciji... glupost ogromna s moje strane... da sam krenula na judo danas sigurno ne bi bila tu gdje jesam, 2 dana do odlaska u bolnicu na gastric bypass sa indexom 50 :rolleyes:

djeca gledaju u svoje roditelje kao uzore... ako vidi tebe da jedeš junk food i ona će jest junk

zvučim ko neki dječji psiholog :rofl:

e sad da nešt pitam... počela sam se pakirat lagano :cerek: jel da si nosim šampon za kosu, tj hoće mi dat tamo da operem kosu barem jednom u ta 2-3 tjedna?

Grofica Raven
26.04.2010., 09:05
Boooooooooooooooook cure!!!

Već vas par dana čitam i kao prvo ČESTITAM i skidam kapu, stavrno ste hrabre!!!!

Pa ovako, naravno da i ja imam koju kilicu too much, hehehe ajd malo više. Sve sam do sad pročitala i više manje mi je sve jasno.

Ali niko nije nigdje napisao koliko se mjeseci nakon operacije mora ici na kontrole, naime ja imam neke planove druge godine se preselit u inozemstvo pa čisto da se znam orijenitrati.
Ovaj tjedan ću otići malo do doktorice da je pitam šta misli o tome i za uputnice. Imace imam 24godine, i 115kg na 169cm. Previše!!! :) :) :)

Ono šta je pisala Dorija o sebi ja potpisujem, večinu toga vrijedi i za mene. Ja mislim da skoro nikada nisam patila radi moje debljine, valjda jer sam si zacrtala sama sebi da i nisam toliko debela pa je bilo sve oke, al sad u zadnje vrijeme sam skužila neke stvari koje mi se nimalo ne sviđaju i moram podhitno promjeniti. Neznam dal sam ja jedina od rijetkih ali skoro nikad nisam bila na dijetama, možda 3 puta uvrh glave, jednostavno nisam htijela i ja sam sama sebi bila super i meni to ne treba, ali čitajući vas sam skužila da moram i ja, pa eto, barem od nekud da krenem.

Grofica Raven, bravo mala, svaka čast imaš 18 godina i spremna si za to!!! Ima kojih novosti kad bi te mogli operirati???

Flower35, i ja ti mislim isto šta i Grofica, bolje je upiši na neku sportsku aktivnost i pazi malo pri kuhanju i neće biti problema.
Moja je mama mene jednom odvela tako da idem na dijetu,trajalo je jako kratko, jer sam ja jako jako al jako tvrdoglava,
a bilo mi je samo 12 godina, pa je vjerojatno kasnije odustala jer kod mene nema popuštanje. :)

Prvo mija dobrodošla! :D
Na kontrole se ide god dana nakon operacije kako bi bili ziher da je sve u redu.
Ja bi ti možda preporučila da kažeš svima (i doktoru nikoliću i doktorici miroševoć i doktoru mirkoviću a i na kraju doktoru bešlinu) da si probala sve dijete i sve moguće opcije,da nebi možda bilo ''ajde vi prvo probajte to sami skinut,operacija je zadnje riješenje''.
Ne znam to je samo moj savjet :D

I hehe fala ti na podršci,ja sam na dijetama od 10 godine i stvarno mi je dosta debljine, spremna sam reći papa kilama :D
Još nikakvih vijesti,čekam poziv.I to čekanje me ubija više od svih pretraga,na svaki zvuk ili vibraciju mobitela skaćem.Užas.

DO-MO
26.04.2010., 09:34
gle tvoja curica je još uvijek jako mala i njoj bi zapravo sad bilo najlakše skinit kile kroz neku da kažem zabavu, dok bi joj kasnije kad dođe u pubertet i kad postane svijesna svega - i viška i dijeta sve to postalo opterećenje... znaš i sama kako to ide... ja imam samo 22 godine i nisam majka ali mislim da je važno djecu uključit u sve jer djeca se uvijek ugledaju u svoje roditelje... nakon tvoje operacije ti ćeš jesti zdravije, nećeš jest junk food, slatko i sl, zašto da i nju ne uključiš u sve to, da s tobom recimo priprema zdravu hranu, da joj objasniš da od povrća i voća budemo zdravi sl, da priprema zdrave hrane bude zabavna... to zapravo možeš već sad... i tu i tamo daš joj neki slatkiš ali ne kao nagradu nego eto čisto da tu i tamo pojede nešto slatko da suzbije želju (smatram da slatkiš ne bi trebao bi nagrada kad ju učiš da slatkiši nisu zdravi)

možeš ju uključiti kad recimo nakon operacije kreneš lagano u šetnje... ona nek ide s tobom... i recimo, zašto ju ne bi upisala na neki trening? sva djeca danas nešto vole, postoji milijun sportova, odbojka, nogomet (za curice), rukomet, gimnastika, ritmika, karate, judo i sl... a sve je to zabavno, prilagođeno djeci, druži se s djecom svojih godina, plus, ako bude stvarno dobra i recimo počne osvajat neke medalje - zamisli kakav je to osjećaj za nju :D to je izvrsna prilika da se nađe u nečemu i da cijelo djetinjstvo i pubertet na nešto troši energiju...
ja sam npr kad sam bila u osnovnoj bila kratko zainteresirana za judo, djelovalo je zabavno i kul, ali bilo me je sram jer sam ja bila veća od svih a sva djeca tamo su bila u kondiciji... glupost ogromna s moje strane... da sam krenula na judo danas sigurno ne bi bila tu gdje jesam, 2 dana do odlaska u bolnicu na gastric bypass sa indexom 50 :rolleyes:

djeca gledaju u svoje roditelje kao uzore... ako vidi tebe da jedeš junk food i ona će jest junk

zvučim ko neki dječji psiholog :rofl:

e sad da nešt pitam... počela sam se pakirat lagano :cerek: jel da si nosim šampon za kosu, tj hoće mi dat tamo da operem kosu barem jednom u ta 2-3 tjedna?

Draga meni nisu dali da se istuširam ni da perem kosu a ti za svaki slučaj ponesi i dosta vlažnih maramica trebat če ti .Pozdrav i sretno .Neznam kako to da ideš tek u srijedu kad on op samo četvrtkom .Pusa i sretno

ruzy
26.04.2010., 10:08
Draga meni nisu dali da se istuširam ni da perem kosu a ti za svaki slučaj ponesi i dosta vlažnih maramica trebat če ti .Pozdrav i sretno .Neznam kako to da ideš tek u srijedu kad on op samo četvrtkom .Pusa i sretno
odma u četvrtak? :cheer: ajde više da se i to obavi :zubo:

pa dobro ja ću ponjet šampon, vlažne maramice imam onaj cijeli veliki paket... al svejedno, nije mi bed toliko jer ne moram ić vlakom smrdljiva i neoprane kose, stari će me dovest i odvest... tako da se nadam da će me u roku 2 tjedna pustit doma :fingers crossed: :D

Doria
26.04.2010., 15:18
Meni nisu dale da perem kosu (da, svo vrijeme koje sam provela u bolnici, bljak). Ni tusirat se nisam mogla. Za kosu su mi rekla da mi je preduga, a vrijeme prehladno i nisu htjeli riskirat prehladu.

Ono šta je pisala Dorija o sebi ja potpisujem, večinu toga vrijedi i za mene.
Bok :zubo:. Inace, citala ja neki dan ovaj clanak: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1267883/Fatorexia-In-mirror-Sara-saw-slim-woman-Just-problem-17st-So-deluded.html Pa sam zakljucila da sam mozda i ja bila debljoreksicna :D :cerek:.

Slazem se s Raven, nemoj reci da nisi probala skidat s dijetama, koliko got to zapravo bilo pzitivno moglo bi ti se obit u glavu.

mija_22
26.04.2010., 15:49
Slazem se s Raven, nemoj reci da nisi probala skidat s dijetama, koliko got to zapravo bilo pzitivno moglo bi ti se obit u glavu.[/QUOTE]

Hehehe, znam znam, reći ću ima ja to nije problem.
Budem se javljala sa novostima!!!

:)

Di-di
26.04.2010., 16:18
Lijep pozdrav drage moje curice, evo me nakon malog prekida, čitala sam ali nisam imala što da vam pišem, jer kod mene je sve po starom kilice su opet stale, ali krenut će one ne sekiram se.

Lijep pozdrav svim novim curama, držite se čvrsto i hrabro i ne odustajte od sebe, jer poslije operacije imat ćete novi i kvalitetniji život 100 % :D

Mijo kontrole poslije operacije su na početku česte: mjesec, 3 mjeseca, 6 mj., 7 mj., godina dana i poslije svakih 6 mjeseci minimum 2 godine poslije operacije što je u konačnici jako dobro, jer takve preglede ne možeš nigdje napraviti i da neki liječnici vode toliku brigu o tebi to je stvarno rijetkost :)

flower35
26.04.2010., 18:25
Lijep pozdrav drage moje curice, evo me nakon malog prekida, čitala sam ali nisam imala što da vam pišem, jer kod mene je sve po starom kilice su opet stale, ali krenut će one ne sekiram se.

Lijep pozdrav svim novim curama, držite se čvrsto i hrabro i ne odustajte od sebe, jer poslije operacije imat ćete novi i kvalitetniji život 100 % :D

Mijo kontrole poslije operacije su na početku česte: mjesec, 3 mjeseca, 6 mj., 7 mj., godina dana i poslije svakih 6 mjeseci minimum 2 godine poslije operacije što je u konačnici jako dobro, jer takve preglede ne možeš nigdje napraviti i da neki liječnici vode toliku brigu o tebi to je stvarno rijetkost :)

Kada ja imam šansi doći na stol , ako sam sad krenula sa pretragama. Vjerojatno ne rade ništa preko ljeta ... ili se varam. Kako ste vi kratile vrijeme do operacije. Jeste li bile nervozne. Da li se mora ići na ginekološki pregled. Ja sam jako uzbuđena inervozna prije prvog suočavanja sa doktorima kao da očekujem da če se neko ljutiti na mene ne dao bog vikati , ili slično.Eto po tome se lako da zaključiti da su starci prema meni bili jako strogi dijelom zbog debljine irazočarani. imam 3 sestre koje su sve prošle puno bolje u životu od mene i financijski i izgledom , samo sam se ja uvijek osječala ko crna ovca u obitelji. KOJI SHIT.Ja si stvarno morm posložiti prioritete u životu. Jer to vlastito predbacivanje i samooptuživanje stvarno nisu dobri.

nadglednik
26.04.2010., 20:52
odma u četvrtak? :cheer: ajde više da se i to obavi :zubo:

pa dobro ja ću ponjet šampon, vlažne maramice imam onaj cijeli veliki paket... al svejedno, nije mi bed toliko jer ne moram ić vlakom smrdljiva i neoprane kose, stari će me dovest i odvest... tako da se nadam da će me u roku 2 tjedna pustit doma :fingers crossed: :D

a joj draga ruzy kako mi je drago da je napokon došao i tvoj red...presretna sam zbog tebe....:D

Di-di
27.04.2010., 13:33
Kada ja imam šansi doći na stol , ako sam sad krenula sa pretragama. Vjerojatno ne rade ništa preko ljeta ... ili se varam. Kako ste vi kratile vrijeme do operacije. Jeste li bile nervozne. Da li se mora ići na ginekološki pregled. Ja sam jako uzbuđena inervozna prije prvog suočavanja sa doktorima kao da očekujem da če se neko ljutiti na mene ne dao bog vikati , ili slično.Eto po tome se lako da zaključiti da su starci prema meni bili jako strogi dijelom zbog debljine irazočarani. imam 3 sestre koje su sve prošle puno bolje u životu od mene i financijski i izgledom , samo sam se ja uvijek osječala ko crna ovca u obitelji. KOJI SHIT.Ja si stvarno morm posložiti prioritete u životu. Jer to vlastito predbacivanje i samooptuživanje stvarno nisu dobri.

Ne moj se ništa sekirati, polako, neko čeka više neko manje, ja sam jedna od one ekipe koja je čekala nakon nesretnog slučaja,sa nalazima sam počela negdje u 10. mjesecu, pa sam čekala od 11. mjeseca do 2.4. kad sam operirana, ali ako si stvarno odlučila na taj korak vrijeme ti neće ništa značiti :ne zna: nisi se ni debljala u mjesec dva pa moraš malo i čekati, inače se operacije rade i po ljeti, jedino kad je ekipa na godišnjem onda je pauza mjesec dana. Glavno da si ti u dogovoru sa samom sobom da to žarko želiš onda ćeš strpljivo čekata kao naša legenda strpljivosti R U Z Y Y Y Y

Ruzy go go :gitara: držim ti fige, jedva čekam da se javiš kao operirana :D

flower35
27.04.2010., 15:37
Ne moj se ništa sekirati, polako, neko čeka više neko manje, ja sam jedna od one ekipe koja je čekala nakon nesretnog slučaja,sa nalazima sam počela negdje u 10. mjesecu, pa sam čekala od 11. mjeseca do 2.4. kad sam operirana, ali ako si stvarno odlučila na taj korak vrijeme ti neće ništa značiti :ne zna: nisi se ni debljala u mjesec dva pa moraš malo i čekati, inače se operacije rade i po ljeti, jedino kad je ekipa na godišnjem onda je pauza mjesec dana. Glavno da si ti u dogovoru sa samom sobom da to žarko želiš onda ćeš strpljivo čekata kao naša legenda strpljivosti R U Z Y Y Y Y

Ruzy go go :gitara: držim ti fige, jedva čekam da se javiš kao operirana :D
Kaj postoji mogočnost da oni meni samo predlože da ja fino budem na dijeti a ne da se operiram. Jer meni dosta dobro idu i kile dole sa dijetom več sam za mjesec dana skinula 8 kg. Ali onda mi se dogodi ko i nebrojeno puta do sad , počnem biti užasno gladna za slatkim , razočaram se kaj niko nije skužil da sam ja skinula 20kg, i hop malo po malo ode rode sve po starom.Jer meni je itm 52 pa se zato 20kg ine vidi.

flower35
27.04.2010., 15:40
Kaj postoji mogočnost da oni meni samo predlože da ja fino budem na dijeti a ne da se operiram. Jer meni dosta dobro idu i kile dole sa dijetom več sam za mjesec dana skinula 8 kg. Ali onda mi se dogodi ko i nebrojeno puta do sad , počnem biti užasno gladna za slatkim , razočaram se kaj niko nije skužil da sam ja skinula 20kg, i hop malo po malo ode rode sve po starom.Jer meni je itm 52 pa se zato 20kg ine vidi.

Do sad sam valjda 10 puta skinula i dobila natrag 15 ili 20 kg plus još malo povrh.Da li če mi to biti plus ili minus kod liječnika.

madonna_bella
27.04.2010., 17:32
Do sad sam valjda 10 puta skinula i dobila natrag 15 ili 20 kg plus još malo povrh.Da li če mi to biti plus ili minus kod liječnika.
Naravno da je plus kada si tako postala idealan pacijent za tu vrstu operacije!
Znam kako ti je sto moras da cekas..ali pokusaj da budes strpljiva i polako..pricaj sa nama ..pitaj sve sto te ineteresuje ..citaj o ovome sve sto nadjes da znas u sta se upustas..i polako vreme ce proci:)
Pozz:top:

madonna_bella
27.04.2010., 17:35
Pa nasa Ruzy ide sutra na operaciju znaci tj u bolnicu!!!
Sretno ti bilo i gledaj da nam se sto pre vratis sa kojim kilom manje!!!
:top::Pivo::jumping::rock::trio::cheer::tulum:
Sretno

mira1
27.04.2010., 18:00
Ruzy sreeetnoo!!:top::top:

flower35
27.04.2010., 18:32
Naravno da je plus kada si tako postala idealan pacijent za tu vrstu operacije!
Znam kako ti je sto moras da cekas..ali pokusaj da budes strpljiva i polako..pricaj sa nama ..pitaj sve sto te ineteresuje ..citaj o ovome sve sto nadjes da znas u sta se upustas..i polako vreme ce proci:)
Pozz:top:

madonna baš ti hvala na podršci. Tako mi je dugo trebalo da se uhvatim u borbu sa tim da mi sada svaka lijepa riječ tako puno znači. Nemože nas neko shvatiti ko sa tim nije nikad imao problema.Ata moja nervoza to je valjda normalno. Ipak se želim riješiti svog najboljeg prijatelja - hrane.

ruzy
27.04.2010., 18:37
jest, krećem za svega par sati jer moram dat krv ujutro i kupit famozni steznik prije nego se prijavim u bolnicu :D

čut ćemo se gotovo cijelo vrijeme jer sam se predomislila i ipak nosim laptop sa sobom :)

hvala vam svima na lijepim željama :cerek:

Anasib
27.04.2010., 18:45
ruzy, sretno mila :grli:
javi ako treba bilo što, ako ti bude dosadno i zaželiš se društva :mig:

ruzy
27.04.2010., 18:51
ruzy, sretno mila :grli:
javi ako treba bilo što, ako ti bude dosadno i zaželiš se društva :mig:

hvala teta :cerek: :grli: u posjetu mi možeš doć kad god poželiš, dobro društvo je uvijek dobrodošlo :cheer:

Anasib
27.04.2010., 18:52
hvala teta :cerek: :grli: u posjetu mi možeš doć kad god poželiš, dobro društvo je uvijek dobrodošlo :cheer:

ajd javi sms-om koja si soba i kad ti paše, i tete stižu :cerek:

ruzy
27.04.2010., 18:53
ajd javi sms-om koja si soba i kad ti paše, i tete stižu :cerek:

:rofl: daj mi pm-ni broj, mislim da ga nemam :D

Anasib
27.04.2010., 18:56
heh :cerek:
poslano :grli:
samo hrabro i zovi ako trebaš bilo bilo biiiiiiiiiiiiiiiilo što :grli:

Doria
27.04.2010., 20:08
Ruzy, sretno!! :cheer: I kod mene vrijedi da se mozes javit ako hoces drustva i/ili trebas nesto :)

DO-MO
27.04.2010., 20:53
jest, krećem za svega par sati jer moram dat krv ujutro i kupit famozni steznik prije nego se prijavim u bolnicu :D

čut ćemo se gotovo cijelo vrijeme jer sam se predomislila i ipak nosim laptop sa sobom :)

hvala vam svima na lijepim željama :cerek:

Draga sretno! Pazi na sebe, niš ne diraj, i samo briši vlažnim maramicama, od kreveta pa do ormarića i sve što budeš dirala :cerek:Javi se i samo hrabro .Pozdravi primarijusa Velnića i dok Nesek sve na odijelu .Reci da im šalje pozdrav slavonka iz Osijeka .:lol::lol:

tamarax25
28.04.2010., 07:08
DRAGA RUZY,SRETNO DO NEBA,PUSA OD TAMARE,NAPOKON JE DOSAO TVOJ DAN,BRAVO I HRABRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

freeman28
28.04.2010., 08:17
Bok svima!!

Čitam vaše postove od prvih stranica i mogu samo reći-SVAKA VAM ČAST-:s:s:s

Ne mogu vjerovati da imate toliko snage,želje i volje da uspijete u svom naumu a to je skidanje kila.:top:
I ja imam taj problem...imam 28 godina 142 kile a visok sam 174..dakle ITM 47:(:(
Uvijek sam tražio neke razloge zašto nebi otišao kod doktora i potažio pomoć....
Vaša borba mi je uvelike pomogla da shvatim da zapravo nemam drugog izbora nego potražiti pomoć od stručnjaka te sam odlučio danas otiči kod moje dok po uputnicu.....
Danas če i moja avantura početi.....
Malo mi je bed jel nema puno muških ovdje...a možda ima ali se boje kao i ja:eek:
Sigurno ču imati hrpu pitanja i pod pitanja pa se nadam da će te imati vremena i živaca da mi odgovorite......

JOŠ JEDNOM...HVALA SVIMA VAMA KOJI STE OVO PROŠLI I PODJELILI SA DRUGIMA::s:s:s

ruzy
28.04.2010., 09:07
evo me u krevetcu :D soba 309 (ukoliko nekog zanima)... naravno ne može sve proć bez problema, bila sam kod velnića u ambulanti, imaju neke probleme, nemaju nekog materijala tako da sam zaglavila ovdje par dana više dok se to ne riješi...

tamarax25
28.04.2010., 09:53
neka si ti draga tamo,sad si dosla i ne mici se dok te ne operiraju,sretna sam da si nakon toliko vremena uspjela...pusa

madonna_bella
28.04.2010., 13:25
madonna baš ti hvala na podršci. Tako mi je dugo trebalo da se uhvatim u borbu sa tim da mi sada svaka lijepa riječ tako puno znači. Nemože nas neko shvatiti ko sa tim nije nikad imao problema.Ata moja nervoza to je valjda normalno. Ipak se želim riješiti svog najboljeg prijatelja - hrane.
Znas mila moja hrane se neces resiti...samo ces nauciti da se hranis umerenije..a hrana ti je naoko bila prijatelj a ustvari veliki neprijatelj..
..
Oni operisu nas zeludac ali ono sto su ti navike nemogu promeniti...zato moras posle operacije da se potrudis da promenis sebe u glavi i da zivis zdravije i da se hranis zdravije..Ovo je sve samo jedna ogromna pomoc jer novi zeludac ogranicava unos hrane ali ne zaboravi ako si neoprezna i on se moze rasiriti...
MEni se desilo par puta da me zaboli zeludac jer me mozak i stare navike tera da pojedem vise nego je potrebno ..pa se posle dobro razmislim oko svega...
Joj i ja sam bila nervozna cekajuci sve preglede da prodju..znam kako ti je:ne zna:ali sta je tu je..
Probaj da drzis dijetu i da krenes sama polako na dole !(ja to nisam uradila i sada mi je zao)..
Pozzz

madonna_bella
28.04.2010., 13:28
Draga Rozy bitno je da si stigla u bolnicu..nazalost nisam blizu da te posetim :)I znam da ce ti biti malo dosadno jer nije lako kada zdrav gleda bolesne oko sebe..ali sta je tu je ..imas lap top to ce ti pomoci da skratis vreme..Pisi nam cim mozes !Pozdrav od mene!:top::top::top:

mira1
28.04.2010., 13:32
Bok svima!!

Čitam vaše postove od prvih stranica i mogu samo reći-SVAKA VAM ČAST-

Ne mogu vjerovati da imate toliko snage,želje i volje da uspijete u svom naumu a to je skidanje kila.
I ja imam taj problem...imam 28 godina 142 kile a visok sam 174..dakle ITM 47
Uvijek sam tražio neke razloge zašto nebi otišao kod doktora i potažio pomoć....
Vaša borba mi je uvelike pomogla da shvatim da zapravo nemam drugog izbora nego potražiti pomoć od stručnjaka te sam odlučio danas otiči kod moje dok po uputnicu.....
Malo mi je bed jel nema puno muških ovdje...a možda ima ali se boje kao i ja:eek:
Sigurno ču imati hrpu pitanja i pod pitanja pa se nadam da će te imati vremena i živaca da mi odgovorite......

JOŠ JEDNOM...HVALA SVIMA VAMA KOJI STE OVO PROŠLI I PODJELILI SA DRUGIMA::s:s:s

Dobro nam došao:mig:
Ti samo pitaj a mi ćemo se potrudit odgovorit.
Muških ima samo se drže po strani i ponekad oglase.
sretno u tvojoj avanturi:D:D

madonna_bella
28.04.2010., 13:33
Bok svima!!

Čitam vaše postove od prvih stranica i mogu samo reći-SVAKA VAM ČAST-

Ne mogu vjerovati da imate toliko snage,želje i volje da uspijete u svom naumu a to je skidanje kila.:top:
I ja imam taj problem...imam 28 godina 142 kile a visok sam 174..dakle ITM 47:(:(
Malo mi je bed jel nema puno muških ovdje...a možda ima ali se boje kao i ja

JOŠ JEDNOM...HVALA SVIMA VAMA KOJI STE OVO PROŠLI I PODJELILI SA DRUGIMA:
Dobrodosao !
Pitaj sta god zelis , citaj od pocetka polako jer sve je vec napisano u detalje svaka od nas je svasta nesto pisala:)
PA polako kreni sa pregledima i sto pre do cilja...!
Imamo jos jednog muskarca ti si drugi:)I bas lepo sto ste sa nama!
Pozdrav i sretno na samom pocetku !:top:

freeman28
28.04.2010., 13:50
Hvala Vam na dobrodoslici!!!

Bio sam kod moj doktorice i dala mi je uputnicu za endokrinologiju.
Koliko sam Vas skužio kod njega sve počinje...on zadaje pretrage koje moram obaviti....:ne zna:
Nadam se da ču to obaviti do kraja tjedna...tj. da kod njega nije gužva i da se ne čeka puno....
Još jednom Hvala Vam i čujemo se....:)

jelag
28.04.2010., 15:52
Hvala Vam na dobrodoslici!!!

Bio sam kod moj doktorice i dala mi je uputnicu za endokrinologiju.
Koliko sam Vas skužio kod njega sve počinje...on zadaje pretrage koje moram obaviti....:ne zna:
Nadam se da ču to obaviti do kraja tjedna...tj. da kod njega nije gužva i da se ne čeka puno....
Još jednom Hvala Vam i čujemo se....:)

dobro došao...
imaju još dvojica, jedan je u fazi mršavljenja, a drugi je smršavio i sada je u fazi skidanja viška kože....
samo pitaj što te interesira, mi smo tu za sve druge koji imaju namjeru sebi poboljšati i produžiti život....ja sam operirana 24.05.2007. godine i do sada sam smršavila 61 kg....radila sam sleeve resekciju, pa ako te interesira uđi u moje postove, tamo ćeš vidjeti i fotografije od prije i sada i mnogo toga...
želim ti sreću da uspiješ kao što smo mnoge/i uspjeli....

Doria
28.04.2010., 16:18
Bok svima!!
Bok :w. Dobrodosao :D.

evo me u krevetcu :D
Yaaaay :cheer:. Sad tamo lezi i nedaj se otjerat :D

jelag
28.04.2010., 17:21
evo me u krevetcu :D soba 309 (ukoliko nekog zanima)... naravno ne može sve proć bez problema, bila sam kod velnića u ambulanti, imaju neke probleme, nemaju nekog materijala tako da sam zaglavila ovdje par dana više dok se to ne riješi...

sretno ruzy....vidjet ćeš kako ćeš biti sretna kad budeš vidjela kako kilice idu u minus.....

flower35
28.04.2010., 19:19
Znas mila moja hrane se neces resiti...samo ces nauciti da se hranis umerenije..a hrana ti je naoko bila prijatelj a ustvari veliki neprijatelj..
..
Oni operisu nas zeludac ali ono sto su ti navike nemogu promeniti...zato moras posle operacije da se potrudis da promenis sebe u glavi i da zivis zdravije i da se hranis zdravije..Ovo je sve samo jedna ogromna pomoc jer novi zeludac ogranicava unos hrane ali ne zaboravi ako si neoprezna i on se moze rasiriti...
MEni se desilo par puta da me zaboli zeludac jer me mozak i stare navike tera da pojedem vise nego je potrebno ..pa se posle dobro razmislim oko svega...
Joj i ja sam bila nervozna cekajuci sve preglede da prodju..znam kako ti je:ne zna:ali sta je tu je..
Probaj da drzis dijetu i da krenes sama polako na dole !(ja to nisam uradila i sada mi je zao)..
Pozzz

Počela sam i ja. Bila sam danas kod dr Mirkovića i odmah mi je dao zeleno svjetlo za operaciju reko je da se vidimo kad izgubim prvih 30 kg. JEste li vi trebale iči par puta ili samo jednom ko ja , jer reko je da se možda više i nečemo trebati vidjeti. Baš kak je neko reko psiholog je najmanji problem pri prikupljnju nalaza.

jelag
28.04.2010., 21:40
Počela sam i ja. Bila sam danas kod dr Mirkovića i odmah mi je dao zeleno svjetlo za operaciju reko je da se vidimo kad izgubim prvih 30 kg. JEste li vi trebale iči par puta ili samo jednom ko ja , jer reko je da se možda više i nečemo trebati vidjeti. Baš kak je neko reko psiholog je najmanji problem pri prikupljnju nalaza.

I ja sam samo jednom bila kod dr. Mirkovića. On je u razgovoru s tobom shvatio da si osoba spremna za to što imaš namjeru a i psihotest koji si rješavala sve je rekao...
Sretno dalje

Grofica Raven
28.04.2010., 21:58
ruzy!! SRETNO!!!!! Ako netko to zaslužuje sada to si ti! :grli:

freeman28-Dobrodošao,ima dečkiju samo ne mogu doć do riječi od nas baba :p
šalim se,ma samo nisu pričljivi ^^

Meni još ni p od poziva,ubija me ovo :( Al kad samo pomislim kolko je ruzy na sve čekala odma mi dođe lakše.Nije da se imam što žalit. :D

ruzy
29.04.2010., 07:00
ruzy!! SRETNO!!!!! Ako netko to zaslužuje sada to si ti! :grli:

freeman28-Dobrodošao,ima dečkiju samo ne mogu doć do riječi od nas baba :p
šalim se,ma samo nisu pričljivi ^^

Meni još ni p od poziva,ubija me ovo :( Al kad samo pomislim kolko je ruzy na sve čekala odma mi dođe lakše.Nije da se imam što žalit. :D

:rofl: ajde ajde, nazvat će te uskoro :)

lijepo je što nam se dečki napokon javljaju :D

ruzy
29.04.2010., 10:24
pogodite tko sutra ide na operaciju? :cerek: :cerek: :cerek:

luna_86
29.04.2010., 10:26
ajme ruzy sutra, bas mi je drago za tebe

ruzy
29.04.2010., 10:30
je, sad mi došla sestra, onak izlazi iz sobe i usput kaže jel znam da sam sutra na operaciji :D ja gledam u nju i mislim si jel se šali :rofl: eto to je svježe, još su mi doručak dali jer nisu mislili da će me sutra ipak...

mira1
29.04.2010., 12:39
je, sad mi došla sestra, onak izlazi iz sobe i usput kaže jel znam da sam sutra na operaciji :D ja gledam u nju i mislim si jel se šali :rofl: eto to je svježe, još su mi doručak dali jer nisu mislili da će me sutra ipak...

Konačno je došao i taj dan.Ruzy,sretno!!:s:s

tamarax25
29.04.2010., 13:38
CESTITAM RUZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SRETNO I CIM BUDES MOGLA DETALJAN OPIS NAPISI JER NAMA KOJI JOS NISMO OPERIRANI TO PUNO ZNACI.PUSA!

madonna_bella
29.04.2010., 13:58
http://www.srbijanet.rs/zdravlje/zanimljivo/48274-smrala-100kg-i-sada-vozi-manji-automobil.html
Znam da ste citali toliko toga ali nije na odmet procitati opet nesto-....Blago toj zeni bas je lepo smrsala!

DO-MO
29.04.2010., 16:57
Konačno je došao i taj dan.Ruzy,sretno!!:s:s

Draga ja sam isto ležala prvo u 309 prije op i poslije tek 7 dan su me premijestili u 310 .Pusa sretno

DO-MO
29.04.2010., 18:54
:grli::rock::five::kiss::WCure danas nam je Doriji i meni točno 6 mj od op 29.10 .Kad se sjetim svega danas sam na 68 kg .Legla na stol sa 105.7. izgubila sam 38 kg +10 kg prije od svih pregleda kad sam krenula .Sretna sam i zadovoljna .Znate što sam sve prošla ponovila bih sve ponovo .Pusa i sretno svima .A novim curama i dečkima sretno ! Puno:lux::kiss::kiss:

freeman28
29.04.2010., 19:03
:grli::rock::five::kiss::WCure danas nam je Doriji i meni točno 6 mj od op 29.10 .Kad se sjetim svega danas sam na 68 kg .Legla na stol sa 105.7. izgubila sam 38 kg +10 kg prije od svih pregleda kad sam krenula .Sretna sam i zadovoljna .Znate što sam sve prošla ponovila bih sve ponovo .Pusa i sretno svima .A novim curama i dečkima sretno ! Puno:lux::kiss::kiss:

Bravo!!!!

Svaka čast na upornosti i hrabrosti:s:

MayaMia
29.04.2010., 19:10

Ništa ti ne brini, samo hrabro. Dobit ćeš večeras jednu tableticu da ti noć brže prođe, a sutra si prva na programu. Sobica 309 je sretna, tamo smo ti bile i Alni i ja i bilo je sve pet! Sretno i javljaj se čim uzmogneš. Sutra si u šok sobi, preksutra još nećeš moći, ali onda... se tipkamo!

Doria
29.04.2010., 19:25
Ruzy, sretno, sretno, sretno :cheer:!!

:grli::rock::five::kiss::WCure danas nam je Doriji i meni točno 6 mj od op 29.10 .:eek: Ja se uopce nisam toga sjetila :D. Ajme, sest mjeseci. Cestitam nam :five:.

jelag
29.04.2010., 21:53
pogodite tko sutra ide na operaciju? :cerek: :cerek: :cerek:

Sretno ruzy i neka ti dragi Bog bude na pomoći.....od sutra ti počinje novi - bolji život, vjeruj mi....

madonna_bella
30.04.2010., 12:13
Ruzy, sretno, sretno, sretno :cheer:!!

:eek: Ja se uopce nisam toga sjetila :D. Ajme, sest mjeseci. Cestitam nam :five:.
E pa drage moje prijateljice svaka vam cast !
Uspele ste za kratko vreme da ostva rite snove!
:Pivo::rock::grli::jumping::trio::W
Cestitam od srca !

šimunčica
30.04.2010., 13:16
Draga Ruzy,sretno od srca!!!!! KOnačno! Budi hrabra,sve će biti dobro...

flower35
30.04.2010., 17:49
Sretno ruzy i neka ti dragi Bog bude na pomoći.....od sutra ti počinje novi - bolji život, vjeruj mi....

draga jelag . Kako ti sada prijateljuješ sa hranom. Jel ti jedeš nju ili ona JEDE TEBE.koliko imaš sada kila ikoliko je prošlo od operacije. Ja se moram pohvaliti ja još uvijek uspješno skidam kile sa dijetom sada sam na - 10. u dva mjeseca. Sad kad dođem prvi put kod dr. Nikoliča on če meni fino reči pa to tebi ide dobro i bez operacije. Inače nemam nikakvu posebnu dijetu več sam samo izbacila slatkiše isokove i nastojim ne prekasno jesti. Jer če mi taj režim pomoči prije same operacije ili bi bilo bolje da se još malo zguštam sa finom hranom ko za oproštaj ili da i dalje budem ovak uporna. A baš mi se koji put jede nešto jako fino ali se borim borim boorimmmmm sama sa sobom.

jelag
30.04.2010., 23:15
draga jelag . Kako ti sada prijateljuješ sa hranom. Jel ti jedeš nju ili ona JEDE TEBE.koliko imaš sada kila ikoliko je prošlo od operacije. Ja se moram pohvaliti ja još uvijek uspješno skidam kile sa dijetom sada sam na - 10. u dva mjeseca. Sad kad dođem prvi put kod dr. Nikoliča on če meni fino reči pa to tebi ide dobro i bez operacije. Inače nemam nikakvu posebnu dijetu več sam samo izbacila slatkiše isokove i nastojim ne prekasno jesti. Jer če mi taj režim pomoči prije same operacije ili bi bilo bolje da se još malo zguštam sa finom hranom ko za oproštaj ili da i dalje budem ovak uporna. A baš mi se koji put jede nešto jako fino ali se borim borim boorimmmmm sama sa sobom.

Ja sam se operirala 24.05.2007. godine i do 20.12.2008. godine sam smršavila 61 kg i od tada evo održavam uvijek istu kilažu, 1 kg gore/dole....Jedem sve, ničega se ne odričem, pa ni slatkiša, ali to sve pomalo, češće....Ako si već navikla svoj organizam na takvu prehrano do operacije, nastavi i dalje, bit će ti puno lakše kad se operiraš, jer tada zaista nećeš moći jesti kao do sada...
U prvoj godini dana, nisam ni ja mogla jesti kao sada, mislim na sve, dosta toga bi mi zasmetalo, ako je bilo nešto tvrđe ili ono što želudac nebi mogao preraditi....Samo se pridržavaj kako ti bude doktor rekao i sve će biti u redu a kile će ići. Bit će vremenskih perioda kada ćeš misliti da uopće ne mršaš, ali nemoj brinuti, za nekoliko dana će opet krenuti prema dole...Nemoj se prepassti kada vidiš da ti kosa opada, opet će narasti, nokti ako budu pucali i listali se, opet će se unormalizirati, samo pij vitamine i minerale...Ja svaki dan pijem sirup SANOSVIT, kojega sam morala kupiti i sobom ponijeti u bolnicu prije operacije...Od tada svaki dan ga pijem i svaki mjesec idem u svoje med. sestre na injekciju B-12....Nalazi su mi svi u normali, niti jedna vrijednost mi nije ni niža, niti viša, sve u sredini...radila sam već tri puta dezintometriju i sa kostima mi je sve u redu...što znači da se pravilno hranim i pridržavam uputa svoga liječnika dr. Bešlina...
Eto, ako te još što interesira, tu sam, odgovorit ću ti sve što budem mogla i znala...

flower35
01.05.2010., 08:39
[QUOTE=jelag;26411513]Ja sam se operirala 24.05.2007. godine i do 20.12.2008. godine sam smršavila 61 kg i od tada evo održavam uvijek istu kilažu, 1 kg gore/dole....Jedem sve, ničega se ne odričem, pa ni slatkiša, ali to sve pomalo, češće....Ako si već navikla svoj organizam na takvu prehrano do operacije, nastavi i dalje, bit će ti puno lakše kad se operiraš, jer tada zaista nećeš moći jesti kao do sada...
U prvoj godini dana, nisam ni ja mogla jesti kao sada, mislim na sve, dosta toga bi mi zasmetalo, ako je bilo nešto tvrđe ili ono što želudac nebi mogao preraditi....Samo se pridržavaj kako ti bude doktor rekao i sve će biti u redu a kile će ići. Bit će vremenskih perioda kada ćeš misliti da uopće ne mršaš, ali nemoj brinuti, za nekoliko dana će opet krenuti prema dole...Nemoj se prepassti kada vidiš da ti kosa opada, opet će narasti, nokti ako budu pucali i listali se, opet će se unormalizirati, samo pij vitamine i minerale...Ja svaki dan pijem sirup SANOSVIT, kojega sam morala kupiti i sobom ponijeti u bolnicu prije operacije...Od tada svaki dan ga pijem i svaki mjesec idem u svoje med. sestre na injekciju B-12....Nalazi su mi svi u normali, niti jedna vrijednost mi nije ni niža, niti viša, sve u sredini...radila sam već tri puta dezintometriju i sa kostima mi je sve u redu...što znači da se pravilno hranim i pridržavam uputa svoga liječnika dr. Bešlina...
Eto, ako te još što interesira, tu sam, odgovorit ću ti sve što budem mogla i znala...[/QUO
A da li si ti išla i na plastičnu operaciju

jelag
01.05.2010., 14:16
[QUOTE=jelag;26411513]Ja sam se operirala 24.05.2007. godine i do 20.12.2008. godine sam smršavila 61 kg i od tada evo održavam uvijek istu kilažu, 1 kg gore/dole....Jedem sve, ničega se ne odričem, pa ni slatkiša, ali to sve pomalo, češće....Ako si već navikla svoj organizam na takvu prehrano do operacije, nastavi i dalje, bit će ti puno lakše kad se operiraš, jer tada zaista nećeš moći jesti kao do sada...
Eto, ako te još što interesira, tu sam, odgovorit ću ti sve što budem mogla i znala...[/QUO
A da li si ti išla i na plastičnu operaciju

Naravno da sam išla, jer mi je jako koža visila na nadlakticama, pa sam nekako tražila gdje se to radi da plaća HZZO i tako sam došla do dr. Jurišića u Rijeci i to sam ja prva kod njega napravila, a poslije su išla freeland44 i Dario. Oni su završili sve što su imali, a ja sam prije dva mjeseca išla kod njega na dogovor za raditi na stomaku i nadkoljenice, i nismo se mogli dogovoriti u vezi operacije i sada sam zastala. Ne znam da li ću dalje ići ili ne, još se premišljam....

flower35
01.05.2010., 18:57
[QUOTE=flower35;26413700]

Naravno da sam išla, jer mi je jako koža visila na nadlakticama, pa sam nekako tražila gdje se to radi da plaća HZZO i tako sam došla do dr. Jurišića u Rijeci i to sam ja prva kod njega napravila, a poslije su išla freeland44 i Dario. Oni su završili sve što su imali, a ja sam prije dva mjeseca išla kod njega na dogovor za raditi na stomaku i nadkoljenice, i nismo se mogli dogovoriti u vezi operacije i sada sam zastala. Ne znam da li ću dalje ići ili ne, još se premišljam....

A zašto se predomišljaš, kaj misliš da ti ne treba ili nemaš vremena za to. Kaj te je jako boljelo kad si radila to na rukama. Jeli sad puno vježbaš ili umjereno.

Doria
01.05.2010., 21:16
Ruzy kako si? Kako je proslo? Jel mozes vjerovat da je konacno to to, svo ono cekanje iza tebe? :)

vlatka27
01.05.2010., 23:22
pozdrav svima ja sam Vlatka i imam par pitanja...pa evo.rodila sam troje dječice,zadnju bebu prije 22 mjeseca...u prvoj trudnoči sam natukla 40 kila i od tad je sve krenulo loše...uglavnom sad imam jako puno viškova i isprobala sam sve dijete ali nijedna nije dala ama baš nikakav rezultat...e sad...što se tiče želučane premosnice jel mi netko može reći nešto o operaciji preko trbuha (izvana)jer nemam kome ostavit djecu na 15 dana da bi ležala u bolnici..ničega me nije strah osim ispadanja kose nakon operacije jer sam već polućelava...nakon trećeg poroda sam izgubila dosta kose jer je beba ljetna pa me hvtala ljeto-jesen promjena...i zbog toga jako patim....sve ću podnjet samo ako mi kosa neće otpadati...i još jedno pitanje koje su cijene operacije ili to pokriva zdravstveno???unaprijed puno hvala na vašim odgovorima :)

Doria
01.05.2010., 23:28
Operaciju ti pokriva HZZO ako ti je BMI dovoljno visok.

Kosa ti moze, ali ne mora ispast. Individualno je.

Ne razumijem sto mislis sa "nešto o operaciji preko trbuha (izvana)"?

jelag
02.05.2010., 09:11
pozdrav svima ja sam Vlatka i imam par pitanja...pa evo.rodila sam troje dječice,zadnju bebu prije 22 mjeseca...u prvoj trudnoči sam natukla 40 kila i od tad je sve krenulo loše...uglavnom sad imam jako puno viškova i isprobala sam sve dijete ali nijedna nije dala ama baš nikakav rezultat...e sad...što se tiče želučane premosnice jel mi netko može reći nešto o operaciji preko trbuha (izvana)jer nemam kome ostavit djecu na 15 dana da bi ležala u bolnici..ničega me nije strah osim ispadanja kose nakon operacije jer sam već polućelava...nakon trećeg poroda sam izgubila dosta kose jer je beba ljetna pa me hvtala ljeto-jesen promjena...i zbog toga jako patim....sve ću podnjet samo ako mi kosa neće otpadati...i još jedno pitanje koje su cijene operacije ili to pokriva zdravstveno???unaprijed puno hvala na vašim odgovorima :)

kako ti je već doria napisala.....
meni je kosa sasvim malo opadala i sad je još ljepša i duža.....
bilo koju operaciju radila nećeš moći tako brzo na posao, jer nećeš smjeti podizati ništa teže od 1 kg....a pojasni pitanje, na što si mislila...

Niky123
02.05.2010., 11:37
a usput da Vlatko nesto u povjerenju kazem, moja Vlatka ja imam isti problem sa kosom, kako ti kazes (i u pocetku sam razmisljala isto kao i ti vec sada sam polucelava) ali sam ipak odlucila ici na operaciju. Pitala sam moga doktora opce prakse o tome sta on misli o toj operaciji i ispadanju kose poslije nje? On mi je rekao da ce mi kosa ispadati nista manje niti ista vise nego od bilo koje operacije sto bi ispadala. Tako je glasio njegov odgovor, ja sam odlucila da idem jer s nasom kilazom cemo sigurno imati koju operaciju (ja sam vec imala) a vjerojatnost da jos vise obolim s ovim kilama je veoma velika i znaci jos neku operaciju, nedaj boze!!! :confused: Prema tome necu odustati zbog ispadanja kose, i jos sam si skontala ako ispadne i budem celava kupit cu si periku jer lakse je nositi periku nego 50 ili 60 kila viska, logicno ili???? jer perika je nbekih ovisno o duzini 200 ili koliko vec grama, puno, puno laksa :rofl::rofl: gledaj to malo s veselije strane i donesi najbolju odluku za sebe, puno uspjeha ti zelim, ja radim nalaze sada i ako budu u redu, idem na op!!!

flower35
02.05.2010., 14:52
a usput da Vlatko nesto u povjerenju kazem, moja Vlatka ja imam isti problem sa kosom, kako ti kazes (i u pocetku sam razmisljala isto kao i ti vec sada sam polucelava) ali sam ipak odlucila ici na operaciju. Pitala sam moga doktora opce prakse o tome sta on misli o toj operaciji i ispadanju kose poslije nje? On mi je rekao da ce mi kosa ispadati nista manje niti ista vise nego od bilo koje operacije sto bi ispadala. Tako je glasio njegov odgovor, ja sam odlucila da idem jer s nasom kilazom cemo sigurno imati koju operaciju (ja sam vec imala) a vjerojatnost da jos vise obolim s ovim kilama je veoma velika i znaci jos neku operaciju, nedaj boze!!! :confused: Prema tome necu odustati zbog ispadanja kose, i jos sam si skontala ako ispadne i budem celava kupit cu si periku jer lakse je nositi periku nego 50 ili 60 kila viska, logicno ili???? jer perika je nbekih ovisno o duzini 200 ili koliko vec grama, puno, puno laksa :rofl::rofl: gledaj to malo s veselije strane i donesi najbolju odluku za sebe, puno uspjeha ti zelim, ja radim nalaze sada i ako budu u redu, idem na op!!!

Niky u kojoj si ti fazi sa prikupljanjem nalaza. I da li se više nalaza može raditi isti dan.

Anasib
02.05.2010., 18:32
jel itko čuo Ruzy???? kako je prošla op?

Niky123
02.05.2010., 19:32
Niky u kojoj si ti fazi sa prikupljanjem nalaza. I da li se više nalaza može raditi isti dan.

cuj ja sam krenula sa prikupljanjem nalaza negdje pocetkom 4-og mjeseca, ali ja ti ne mogu reci sta se kod vas moze raditi isti dan, jer ja cu tu operaciju raditi u Austriji i ja za sad nemam jos puno za napraviti jer ja sam u Klagenfurtu a tu nije nekakva guzva sve ide jako brzo i nadam se da cu biti operirana vec do kraja 5-og mjeseca, nadam se velim, ako budu nalazi u redu naravno. Tebi sve najbolje mogu objasniti ove cure koje su kod nas to radile, sta se moze i kako. Jer niti kod nas u Austriji nije svugdje isto, u Becu se kazu jako dugo ceka i sve duze traje. pozdrav

Doria
02.05.2010., 21:42
I da li se više nalaza može raditi isti dan.Sve ovisi o tome kako te doktori naruce. Ako te naruce za isti dan nema razloga zasto ne bi mogla par stvari obavit zaredom.

mija_22
02.05.2010., 23:12
Sve ovisi o tome kako te doktori naruce. Ako te naruce za isti dan nema razloga zasto ne bi mogla par stvari obavit zaredom.

Ja idem sutra kod moje doktorice da je pitam šta ona misli o tome, pa sam je mislila pitati da mi odmah da uputnice, e sad, znate možda koliko se od prilike čeka kad se naručim kod psihologa i endokrinologa???

Doria
02.05.2010., 23:16
Rekla bih da se obicno najduze ceka kod endokrinologa. Psiholog te za relativno brzo naruci. Nemoj zaboravit i gastroenterologa.

mija_22
02.05.2010., 23:37
Rekla bih da se obicno najduze ceka kod endokrinologa. Psiholog te za relativno brzo naruci. Nemoj zaboravit i gastroenterologa.

Ok, hvala. Možda bi ipak bilo bolje da ja joj sutra sve objasnim pa da onda zovem doktore za naručiti se, jer nisam iz Zagreba pa lako odem do doktorice kasnije po uputnice.

Pitanje za cure koje nisu iz Zagreba, koje pretrage se mogu napraviti u našem gradu, jer sam čitala (sad se točno ne sjećem) da neke moraju biti baš kod njih a za neke da mogu i kod sebe????

:)

Doria
03.05.2010., 07:41
Možda bi ipak bilo bolje da ja joj sutra sve objasnim pa da onda zovem doktore za naručiti se, jer nisam iz Zagreba pa lako odem do doktorice kasnije po uputnice.
Je, slazem se.. mislim da bi ti to bilo najbolje :). Sretno :top:

tamarax25
03.05.2010., 10:16
DA LI TKO ZNA KAKO JE RUZY?NADGLEDNICE TI IMAS NJEN BROJ MOBITELA

Doria
03.05.2010., 11:21
Poslala sam joj ja sad poruku, valjda ima jos uvijek isti broj.

clara
03.05.2010., 12:25
Imam jedno pitanje: napravila sam sve pretrage i javila sam se gore u Zagreb rečeno mi je da čekam na poziv da li je bilo tako vama, i koliko ste čekale na poziv za termin? Molila bih da mi odgovori osoba koja je operirana u bolnici sestara Milosrdnica! :)

Doria
03.05.2010., 12:28
Ja sam poziv dobila nakon 10ak dana. Obicno se prilicno brzo zove (dva tjedna recimo). Zna naravno i duze potrajat.

clara
03.05.2010., 12:56
Ja sam poziv dobila nakon 10ak dana. Obicno se prilicno brzo zove (dva tjedna recimo). Zna naravno i duze potrajat.

Da li ste se operirali kod dr. Bešlina?:confused:

clara
03.05.2010., 13:23
Molila bih još da mi kažete koliko se dana ukupno ostaje u bolnici? Kakav je osjećaj nakon operacije,koliko je bolno? -)

Doria
03.05.2010., 13:38
Da, kod dr. Beslina. Obicno se ostaje tjedan dana sve skupa, 2-3 dana prije operacije i 4-5 nakon. Boli dosta, ali i to ovisi o tvom pragu boli. U svakom slucaju analgetik dobijes na infuziju kad pitas za njega. Ja sam ga trazila svaki put i prije nego sto su mi mogli dat, a znam da je nekima jedna doza trajala cijeli dan. U svakom slucaju nakon 3-4 dana ne boli vise.

clara
03.05.2010., 13:59
Da, kod dr. Beslina. Obicno se ostaje tjedan dana sve skupa, 2-3 dana prije operacije i 4-5 nakon. Boli dosta, ali i to ovisi o tvom pragu boli. U svakom slucaju analgetik dobijes na infuziju kad pitas za njega. Ja sam ga trazila svaki put i prije nego sto su mi mogli dat, a znam da je nekima jedna doza trajala cijeli dan. U svakom slucaju nakon 3-4 dana ne boli vise.

Da li ste vi došli tamo sa gotovim nalazima preliminarnih pretraga ili ste pripremu obavili tamo kod njih? I da li ste imali klasični ili laparaskopski zahvat?

Doria
03.05.2010., 16:25
Mozes mi govorit ti :D. Da si malo citala topic sve bi znala :mig:.

Ja sam sve nalaze imala prije nego sam isla kod dr. Beslina. On bypass radi laparoskopski, tako je i meni napravljen. No ja sam onda imala neke komplikacije, pa sam dva tjedna kasnije morala ici na jos jednu operaciju i ta je bila otvorena.

jelag
03.05.2010., 16:27
Da li ste vi došli tamo sa gotovim nalazima preliminarnih pretraga ili ste pripremu obavili tamo kod njih? I da li ste imali klasični ili laparaskopski zahvat?
Mene su zvali iznenada, a prije toga sam imala sve nalaze i onda se dr. Bešlin nešto operirao i tako produljio još 2 mjeseca i naravno ja čekala da me na vrijeme obavijeste da ponovim nalaze osnovne, a sestra Nada me zvala u nedjelju da budem u ponedjeljak u 09 sati na Odjelu. Ja došla, naravno bez friških nalaza i onda su mi napravili sve gore na brzinu....Eto i to se može, ako se hoće....hehehe
A o tijeku operacije i o boli sam već pročitala dobila si odgovor....Isto tako mene je bolilo samo dan-dva ali uz injekcije je to bilo sve bezbolno, a kasnije, ama baš ništa...nisam to zaboravila, ipak će sad 24.5. biti 3 godine od operacije..
Sretno u pripremama za operaciiju i želim ti da budeš sretna i zadovoljna kao mi što smo postigle svoj cilj...

clara
03.05.2010., 20:13
Mene su zvali iznenada, a prije toga sam imala sve nalaze i onda se dr. Bešlin nešto operirao i tako produljio još 2 mjeseca i naravno ja čekala da me na vrijeme obavijeste da ponovim nalaze osnovne, a sestra Nada me zvala u nedjelju da budem u ponedjeljak u 09 sati na Odjelu. Ja došla, naravno bez friških nalaza i onda su mi napravili sve gore na brzinu....Eto i to se može, ako se hoće....hehehe
A o tijeku operacije i o boli sam već pročitala dobila si odgovor....Isto tako mene je bolilo samo dan-dva ali uz injekcije je to bilo sve bezbolno, a kasnije, ama baš ništa...nisam to zaboravila, ipak će sad 24.5. biti 3 godine od operacije..
Sretno u pripremama za operaciiju i želim ti da budeš sretna i zadovoljna kao mi što smo postigle svoj cilj...

Hvala puno na dobrim željama, inače jedva čekam to riješiti još ću ti se javiti kada budem znala točan termin. Pozdrav tebi i svima sa foruma. :top:

jelag
03.05.2010., 21:10
Hvala puno na dobrim željama, inače jedva čekam to riješiti još ću ti se javiti kada budem znala točan termin. Pozdrav tebi i svima sa foruma. :top:

Ako želiš javi mi se na privat....pa da i popričamo i ako ideš kod BB, razgovarat ćemo....

mija_22
03.05.2010., 22:07
Eto bila ja danas kod moje doktorice i od danas je službeno mrzim. Jer mi je rekla dal sam poludila, dal znam koliko je to opasno, da ima dosta nus pojava i komplikacija. Ja joj kažem da mi je sve jasno al da bi išla sve jedno, a ona pa nisi ti tako debela, pričekaj da završiš faxs i da ti dođe u normalu prehrana i način života i neka dijeta i vježbanje pa neće biti problema. Više nisam znala šta da kežem (a inače mogu pričati i argumentirati koliko god mogu) al jednostavno kad pričam s njom nema šanse. I sad neznam šta da napravim,imate vi koji prijedlog???
Mislila sam možda da probam sa balonom uz prehranu i vježbe, al pitanje dal će me to pustiti.
Mislim da je flower spominjala neke alge u Rijeci, kako to funkcionira???

:(

flower35
03.05.2010., 22:10
Eto bila ja danas kod moje doktorice i od danas je službeno mrzim. Jer mi je rekla dal sam poludila, dal znam koliko je to opasno, da ima dosta nus pojava i komplikacija. Ja joj kažem da mi je sve jasno al da bi išla sve jedno, a ona pa nisi ti tako debela, pričekaj da završiš faxs i da ti dođe u normalu prehrana i način života i neka dijeta i vježbanje pa neće biti problema. Više nisam znala šta da kežem (a inače mogu pričati i argumentirati koliko god mogu) al jednostavno kad pričam s njom nema šanse. I sad neznam šta da napravim,imate vi koji prijedlog???
Mislila sam možda da probam sa balonom uz prehranu i vježbe, al pitanje dal će me to pustiti.
Mislim da je flower spominjala neke alge u Rijeci, kako to funkcionira???

:(

koliki ti je itm

flower35
03.05.2010., 22:12
koliki ti je itm

Napiši slobodno koliko imaš kila nemoj se sramiti

Doria
03.05.2010., 22:39
Mija, doktorica ti nema pravo uskratit uputnice sto god ona mislila o operaciji. Idi tamo opet i zahtjevaj svoje pravo.

mija_22
03.05.2010., 22:58
Napiši slobodno koliko imaš kila nemoj se sramiti

A ne sramim se ja,napisala već. Imam 114kg, znači 40.

mija_22
03.05.2010., 23:00
Mija, doktorica ti nema pravo uskratit uputnice sto god ona mislila o operaciji. Idi tamo opet i zahtjevaj svoje pravo.

Znam ja sve to,ali kako njoj to obajsniti. Mislim znam da me žena ne voli,ali ovo je previše. Ići ću opet za koji tjedan kad si dobro razmislim o svemu, jer da sam joj danas počela šizdit tamo nebi dobro prošla pa ono, treba mi malo vremena da se smirim pa ću opet otići. Valjda ću imati više sreće. Ako ne balon. :(

Doria
03.05.2010., 23:15
Ma nema sreca sim tam, mora ti izdat uputnicu! Radje mijenjaj doktoricu nego da ides na balon.

mija_22
03.05.2010., 23:24
Ma nema sreca sim tam, mora ti izdat uputnicu! Radje mijenjaj doktoricu nego da ides na balon.

Ah, ja bi je već odvano bila promjenila, ali mamina frendica je pa ono, budem vidila. Šta je taj balon tako loš???

Grofica Raven
04.05.2010., 00:20
Ah, ja bi je već odvano bila promjenila, ali mamina frendica je pa ono, budem vidila. Šta je taj balon tako loš???

Nema ti nikakvo pravo ne dat uputnice,to ti plača hzzo,prijeti da ćeš ju prijavit i da je to tvoje pravo!
Za balon,nisam ga imala,al mislim da rijetko tko uspije s njim išta izgubiti i to je za ljude koji imaju do 20 kila viška :/
Večinom uzrokuje užasne bolove kolko sam skužila i povračanja,neugodan osječaj, a svejedno si gladna i nakraju u 6 mjeseci nema šanse da promijeniš nešto što si živila godinama. Ispravite me ak griješim.
Nema veze što je mamina frendia,zahtjevaj,viči,prijeti,bori se.
To je tvoje pravo. ^^

mija_22
04.05.2010., 00:23
Nema veze što je mamina frendia,zahtjevaj,viči,prijeti,bori se.
To je tvoje pravo. ^^[/QUOTE]

Hehehe, tako je, ipak mi vikanje ide najbolje!!! :top:

dumbo
04.05.2010., 09:00
još nikakvih vijesti od ruzy ili nitko ne želi napisati? :confused: :ne zna:
ona je u petak trebala biti operirana, sada me to već malo brine, tim više što je nosila laptop :(

Doria
04.05.2010., 09:08
Poslala sam joj sms jucer, isporucen je, ali mi nije odgovorila :ne zna:. Slazem se, i ja sam malo zabrinuta. Jel bi koja od sv. Duh cura mogla nazvat doktora i pitat?

tamarax25
04.05.2010., 10:23
Zabrinuta sam za Ruzy,cudno mi je da se ne javlj a vec je utorak,DO-MO ako mozes nazovi doktora pa pitaj za Ruzy

Doria
04.05.2010., 10:50
Dobla sam sad odgovor na moj sms od jucer.. broj koji ja imam vise nije njezin, ali kaze osoba: "Pretpostavljam da ste trebali Ruzicu jucer. Ovo vise nije njen broj. No, jos je na intezivnoj. Tako da nekih konkretnih info jos nema."

flower35
04.05.2010., 16:46
Dobla sam sad odgovor na moj sms od jucer.. broj koji ja imam vise nije njezin, ali kaze osoba: "Pretpostavljam da ste trebali Ruzicu jucer. Ovo vise nije njen broj. No, jos je na intezivnoj. Tako da nekih konkretnih info jos nema."

Ajte molim vas napišite kad prvo nešto saznate o Ruzy . Svi smo već nestrpljivi a bogami i u strahu.

MayaMia
04.05.2010., 17:00
Sutra ću se raspitati o Ruzy. Malo mi je to neobično da je još na intenzivnoj, obično se ostaje dan - dva, a ako je ona operirana u petak... hmmm...
Raspitat ću se pa vam javim.

flower35
04.05.2010., 17:54

Inače mija moja frendica s posla je isto imala balon , nosila ga dva tjedna i izvadila jer nije mogla s njim izdržati. Bilo joj je zlo stalno je povračala imala je pritisak u želucu i jednostavno žena nije bila za prepooznati, i da kčer koja joj je medicinska sestra tjedan dana joj je davala infuziju. Ukratko to je bilo KOMA.

nadglednik
04.05.2010., 17:56
Sutra ću se raspitati o Ruzy. Malo mi je to neobično da je još na intenzivnoj, obično se ostaje dan - dva, a ako je ona operirana u petak... hmmm...

ajmeeeeeeeeeeeeee
nisam dugo bila na forumu...i sada pročitam ovo....daj Mayo vidi što se može doznati....issssssssuseeeee....

Anasib
04.05.2010., 18:06
ja sam joj poslala sms jučer ujutro, vidim da još nije isporučen. cure, jel koja može nazvati gore, stvarno se brinem :tuzni:

madonna_bella
04.05.2010., 18:50
Znam ja sve to,ali kako njoj to obajsniti. Mislim znam da me žena ne voli,ali ovo je previše. Ići ću opet za koji tjedan kad si dobro razmislim o svemu, jer da sam joj danas počela šizdit tamo nebi dobro prošla pa ono, treba mi malo vremena da se smirim pa ću opet otići. Valjda ću imati više sreće. Ako ne balon. :(
Znas doktori uopste nisu informisani oko toga a drze predfavanja kako je to stetno.. TO ME IZLUDJUJE KADA CUJEM!
Ali ti trazi i insistiraj ako to je tvoje pravo i ti ces o operaciji pricati sa onim koje strucan da ti da savet da li je to za tebe ili ne!
Sto se tice balona ja sam na hirurgiju otisla sa idejom i saznanjem o balonu da ga stavim i dotorica mi je objasnila da to ne funkcionira i ne pomaze..te to zaboravi odmah sada!
Ovde u Austriji se operisu i sa 18 godina!Ovo je necuveno da te odbije!
Samjo ti idi odmah sutra i trazi uput!!!
KAzi da zelis popricati sa hirurgom koji je specijalista za to sta je stetno a sta nije stetno u vezi te operacije licno po tebe!
Sretno!!!!:top:

Niky123
04.05.2010., 20:24

ja stalno dolazim tu da vidim jel' se javila,:ne zna: cim saznate odmah pisite, pozdrav svima :confused:

mija_22
04.05.2010., 23:16
Znas doktori uopste nisu informisani oko toga a drze predfavanja kako je to stetno.. TO ME IZLUDJUJE KADA CUJEM!
Ali ti trazi i insistiraj ako to je tvoje pravo i ti ces o operaciji pricati sa onim koje strucan da ti da savet da li je to za tebe ili ne!
Sto se tice balona ja sam na hirurgiju otisla sa idejom i saznanjem o balonu da ga stavim i dotorica mi je objasnila da to ne funkcionira i ne pomaze..te to zaboravi odmah sada!
Ovde u Austriji se operisu i sa 18 godina!Ovo je necuveno da te odbije!
Samjo ti idi odmah sutra i trazi uput!!!
KAzi da zelis popricati sa hirurgom koji je specijalista za to sta je stetno a sta nije stetno u vezi te operacije licno po tebe!
Sretno!!!!:top:

Da,da ići ću obavezno. Ma meni je odmah bilo jasno koliko ona nema pojma kad je počela govoriti da se ta operacija plača, a ja njoj ne, ne ako je itm veći od 40. Idem drugi tjedan i reći ću joj da sam se već naručila i da me ne zanima šta ona misli nego da čujem šta misle pravi stručnjaci. :)

tamarax25
05.05.2010., 07:03
brinemo se svi za ruzy,cure javite cim sto saznate?!!!!!!!!!!!!

šimunčica
05.05.2010., 08:20
Bože dragi,pa šta nam je sa Ruzy?

Anasib
05.05.2010., 11:13
javilaaaaaaaa seeeeeeeee :trio:

dobro je, vratili su je u sobu. kaže da je ništa ne boli i da će je možda već u subotu pustiti.
nisam joj ni htjela reči da će dobiti :tuctuc: što me ovako prepala :cerek:

Doria
05.05.2010., 11:15
Ajme, super, pfuf :). Ruzy :grli:

Niky123
05.05.2010., 12:02
javilaaaaaaaa seeeeeeeee :trio:

dobro je, vratili su je u sobu. kaže da je ništa ne boli i da će je možda već u subotu pustiti.
nisam joj ni htjela reči da će dobiti :tuctuc: što me ovako prepala :cerek:

Hvala Bogu nek je dobro proslo :top:

dumbo
05.05.2010., 12:49
pao mi kamen sa srca :cerek:

madonna_bella
05.05.2010., 13:27
Znaci Ruzy nam je dobro :)#To je bitno ...valjda nije otvarala lap top i citala koliko nas je nasekirala..
NEka joj je sa srecom u novom zivotu!:top:

nadglednik
05.05.2010., 15:48
Sada sam zvala Ruzy....Imala je temperaturu,pa su je zbog toga zadržali na intenzivnoj...a jučer nisu imali mjesta na odjelu...
Ona se osječa dobro i uopče mi ne zvuči bolesna niti zabrinuta....:D:D:D:D:D

Grofica Raven
05.05.2010., 16:05
Yaaaaay bravo ruzy :D :D :lux: svaki dan sam dolazila samo da provjerim je li se javila,al si nas prepala sve :grli:
Eto i tebi novi život počinje :D

Meni još uvijek ni p od poziva,da se zabrinem? :/

flower35
05.05.2010., 16:06
Znaci Ruzy nam je dobro :)#To je bitno ...valjda nije otvarala lap top i citala koliko nas je nasekirala..
NEka joj je sa srecom u novom zivotu!:top:

Bravo ruzy imenjakinjo moja jaaako sam sretna što je sve u redu, puno pozdrava i jedva te čekam da nam se javiš. VEEELIKA PUSA .

MayaMia
05.05.2010., 17:13
Vidim da se već nešto zna. Ja sam se raspitala i znam da je ona dobro, sve je prošlo ok i ništa se ne događa neuobičajeno, a zadržali su je na intenzivnoj dulje radi toga što ima malo više kila pa se ubraja u visoko rizične. Moja će ju prijateljica posjetiti (možda je danas bila kod nje, nisam se još čula s njom) i čim saznam nešto novo - javim vam.

nissi
05.05.2010., 19:00
Pozdrav, Ruzy :) Hvala Bogu sto je sve super proslo!

DO-MO
05.05.2010., 20:58
Pozdrav, Ruzy :) Hvala Bogu sto je sve super proslo!

Hvala dragom Bogu sve je dobro prošlo .Sretno !Cure ja sam danas razgovarala sa trenerom radi učvrščivanja mišića jer su mi svi atrofirali .Ali kg su ok rekao mi je da izgledam bolje nego neke petnaestogodišnjakinje i da samo se moram malo učvrstiti i to je do idem dva puta tjedno po pola sata samo me on trenira i stručnjak za nutricionizam školovani to sam i htijela da nebi dobila nekog đabalebaroša još da me i upropasti :lol:Samo su problem što dosta neunosim proteina u organizam ,ali ču probati jesti više mesa .Cure u čemu ima još proteina u jajima i .?Pusa :hekla::bonk::ne zna:

Doria
05.05.2010., 21:47
I u siru :). Probaj malo googlat, proteina ovakvih ili onakvih ima skoro u svemu.

madonna_bella
05.05.2010., 22:15
Hvala dragom Bogu sve je dobro prošlo .Sretno !Cure ja sam danas razgovarala sa trenerom radi učvrščivanja mišića jer su mi svi atrofirali .Ali kg su ok rekao mi je da izgledam bolje nego neke petnaestogodišnjakinje i da samo se moram malo učvrstiti i to je do idem dva puta tjedno po pola sata samo me on trenira i stručnjak za nutricionizam školovani to sam i htijela da nebi dobila nekog đabalebaroša još da me i upropasti :lol:Samo su problem što dosta neunosim proteina u organizam ,ali ču probati jesti više mesa .Cure u čemu ima još proteina u jajima i .?Pusa :hekla::bonk::ne zna:
Draga Do-Mo ja sam bas danas kupila produkt na bazi proteina ( kao ono sto piju bilderi) sadrzi mlecni protein kazein u sebi u vecini i jako je zdrav bas zbog misica a bogme je dobro i za mrsavljenje ..i jer ne unosimo puno proteina..ja isto idem na treninge i ovo mi je preporucio jedan prijatelj koji se bavi fitnesom mnogo godina i izgleda savrseno kaze da su proteini jako neophodni u ishrani za zdrav razvoj tela i organizma..
Pa vidi sa tim nutricionistom da mozda on ti preporuci neki takav puder protein dodatak ishrani..Ovaj moj sluzi i da zasiti i sa njim cu menjati obrok pred spavanje .(mada moze do tri puta dnevno da se uzima).jer od fitnes treninga mi se otvara apetit jako...Ili idi u neku specijalizovanu prodavnicu fitnes prehrane i opreme i objasni da bi unosila vise proteina pa ce ti preporuciti nesto!
Probala sam danas prvi put i bas je ukusno i stvarno zatvara apetit..
i nema puno kalorija..
Inace proteina imas u mleku , siru(svi mlecni proizvodi) u mesu i riba, jajima...Naravno gledaj da uzimas produkte sa malo masnoca ili nimalo:)
Pozdrav i sretno na treninzima:)
Inace sam na -43 kile:) imam 98kg:)))

DO-MO
06.05.2010., 06:20
I u siru :). Probaj malo googlat, proteina ovakvih ili onakvih ima skoro u svemu.

Draga hvala na odgovoru .Ja jedem dosta sira a meso :confused::rofl:Kad jedem probavam u malim količinama kao izbijegavam :mig:Jaja mogu ribu i mlječne namaze .mlijeko :mad::o jogurte voćne mogu .Dorijice kako kg ? madonabella :Bravo na uspiješnim rezultatima curo samo naprijed .:jumping::cheer::tulum:Samo tako nastavi ovih 20 kg če brzo proči vjeruj mi pusa .

ruzy
06.05.2010., 08:11
joj blago meni s vama :D paničarke :D

dobro sam, imala sam temeperaturu cijelo vrijeme pa su me držali na intenzivnoj... malo mi je još teško sjedit (na krevetu s laptopom ispred sebe) tako da kad mi bude bolje budem pisala... danas su mi izvadili onu stvar za urin, sutra vjerojatno dren, malo hodam, malo sjedim i eto :D

puno vas pozdravljam do poslije

nadglednik
06.05.2010., 09:05

dobro sam, imala sam temeperaturu cijelo vrijeme pa su me držali na intenzivnoj... malo mi je još teško sjedit (na krevetu s laptopom ispred sebe) tako da kad mi bude bolje budem pisala... danas su mi izvadili onu stvar za urin, sutra vjerojatno dren, malo hodam, malo sjedim i eto :D

heeeeeeeeeeeej,draga.....napooooooookoooooon.....d anas popodne ti dolazim u posjet....vidimooo seeee.....

dumbo
06.05.2010., 09:19
već si dobila dobar savjet - imaš u dućanima sa sportskom opremom (čak i tipa interspar), u ljekarnama itd. proteinske shakeove s okusima, ali i proteine u prahu, koje možeš bilo gdje dodati. najbolji ti je navodno protein sirutke (whey protein).

nedavno sam u muelleru u city centru kupila ovaj - http://www.glutenfrei-supermarkt.de/Layenberger+Low+Carb+Ballaststoff+Protein+Banane+V anille.htm i jako je ukusan, odlična zamjena za večeru :) - taj ima i l-carnitine i beta-glukan (u 100g - 40g bjelančevina, 8g ugljikohidrata, 209 kcal).
btw. ovaj ima dosta vlakana, bolji je za probavu (to nije beznačajno jer inače te stvari znaju dosta smetati probavi pa pripazi, posebno ako i inače imaš s time problema).

probala sam i multipowerov od vanilije i čokolade - http://www.fitnesslovorka.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=78:shake-a-shape&catid=52:multipower&Itemid=86 i isto je njami :) - ima više proteina, ali je i malo kaloričniji (u 100g - 80g proteina, 4,4g ugljikohidrata, 368 kcal). ovo npr. imaju i u mojoj ljekarni, kao i proteine od sirutke od istog proizvođača.

u porciju ti ide 20-30g proizvoda s 2-3 dl vode ili manje masnog mlijeka (to je finije), ovisno o proizvođaču. oba koštaju cca. stotinjak kuna, ako se ne varam.

Doria
06.05.2010., 10:15
.Dorijice kako kg ? 84,2 :D, znaci 34,8 od operacije, cist mogu to zaokruzit na -35 kg :zubo:

tako da kad mi bude bolje budem pisala... Ruzy, Ruzy :cheer:. Glavno da si dobrooo :five:.

Di-di
06.05.2010., 11:24
Super kraljice, baš smo se svi ustrtarili, jeeeeeeeee ajme pao mi je kamen sa srca kad sam čula da si dobro

:jumping::jumping::love::zivili::klap::tulum::chee r::cheer::trio::gitara::

ankica donat
06.05.2010., 12:51
već si dobila dobar savjet
meni je nutricionista preporučio prostar whey protein. ima 907g i mjericu koja se stavlja ujutro u jogurt(doza je za 32 obroka), okus vanilije i meni je dobro. košta 205,00kuna, izgleda kao kanta jupola, i ima je kupiti u specijaliziranim trgovinama. tom prašinom sam napola sanirala problem pamćenja, ostalo neću ni vračati jer mi je dobro ovako kad pola stvari zaboravim.
ruzy, ti si u ovom dijelu koji pamtim, oporavi se što prije i želim čitati pozitivne minuse. sretno

madonna_bella
06.05.2010., 13:06

Dobrodosla mila moja:))
Znaci sve je u najboljem redu!Tako i treba zelim ti brzo skidanje kila !!
I da sto pre izadjes iz bolnice:)
Setaj sto vise mozes to je zdravo!
Ljubim te !:Pivo::w:jumping::cheer::kiss:

Grofica Raven
06.05.2010., 14:05
RuuUyy!!!! Čestitam!!! :lux:

Mene su zvali iz bolnice prije pol sata 2 puta ali nisam služila da mob zvoni :/ oce me zvat opet il da ja njih zovem?

Doria
06.05.2010., 14:11
Zovi ti!! Vjerovatno ce zvat opet, ali cemu riskirat? :D

šimunčica
06.05.2010., 14:45
Draga Ruzy! Hvala Bogu da si nam živa i zdrava...drži se i sretno sa novim trbuščićem!

jelag
06.05.2010., 16:00

Puno sreće u novom životu....Sve će to polako krenuti, strpljena kao što si imala i do sada...