PDA

View Full Version : Blagdanski kolači

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12

ta.ja
23.04.2011., 06:46
evo i moje....
uglavnom, previše nadjeva, ako je to moguće

U svakom slučaju, tvoja barem liči na orehnjaču

ta.ja
šta imaš modlu za te kekse zečiće????

Daaaaaaaaa :D Tri zekonje različitih veličina

danas je obični štrudel od jabuke uspila zajebat :zubo:

:rofl:

radila bi ove prhke orahnjače, nisam nikad ko zna kak bi mi ispalo, trebala sam prije isprobati......:confused:

Nedaj se smesti mojom slikom. U oriđiđi receptu ima puno lijepih slika. Uglavnom, jako fino, mekano i mirisno.

Meni isto nije orehnjača nešto u čemu se davim, ali suprug je veliki obožavatelj.

*Ava*
23.04.2011., 07:46
stavila sam malo više mlijeka ,otprilike 2 žlice na onih 7 ml(to sam mjerila čašicom za sirup :D ) jer inače ne bi bilo teoretske šanse promješat sve brašno unutra koliko je to bilo suho.
ako netko ima provjeren i dobar recept za mramorni, bila bih zahvalna.:D

Super recept za Mramorni kolač imaš na pozadini vrećice Dolcelinog praška za pecivo. Izuzetno jednostavan za napraviti, a savršen. Ja ga jedino kad je pečen dodatno natopim mješavinom mlijeka i malo ruma, možeš cappuccinom ili po želji :)

Mirotta
23.04.2011., 07:57
Naravno da je pukla gornja korica:kava:, nadam se da se neće odvajati kod rezanja :rolleyes:

http://img708.imageshack.us/img708/2972/p4230006.jpg (http://img708.imageshack.us/i/p4230006.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

blalla
23.04.2011., 09:17
ima li tko da je radio ovu orehnjaču i da je uspjela??!
osim marcipanke!

Elich San
23.04.2011., 10:20
:bonk:
skužila sam u čemu je problem:facepalm:
budući da u kući nas je trenutno 5 bolesnika, nisam dobro pročitala ni svoj rukopis. stavila sam 300 g brašna umjesto 200 g.
:bang:

Bubi Trubi
23.04.2011., 11:18
Meni se suse u pecnici 3 kore za ledeni. Za sad se cine ok, vidjet cemo poslije. Fran, sve po tvojim uputama, osim folije okolo. Za sad se nista nije rasirilo, a u pecnici su pola sata. Nego, jaaaaako puno mi je bjelanjaka doslo. Bit ce to jedna visoka torta. Nego, :misli: kako bi tek visoko ispalo kad bi se pekla jedna kora velicine pleha od pecnice! :eek: Neboder!
Javim navecer kako je ispalo.

Prhko tijesto za keksice se odmara u fridu dok se ne oslobodi pecnica i plehovi. :D

marcipanka
23.04.2011., 13:06
orehnjače su super!!:top:
niš im ne fali:top:

ja završila tortu, i kako sam je radila u velikom kuglof modlu, ostalo mi je viška kreme pa sam napravila i jednu okruglu mini torticu koju ću pokloniti sestri:)
još kasnije smutim nabrzaka bezmliječne muffine i to je to od mene:D

Francesca
23.04.2011., 13:11
Meni se suse u pecnici 3 kore za ledeni. Za sad se cine ok, vidjet cemo poslije. Fran, sve po tvojim uputama, osim folije okolo. Za sad se nista nije rasirilo, a u pecnici su pola sata. Nego, jaaaaako puno mi je bjelanjaka doslo. Bit ce to jedna visoka torta. Nego, :misli: kako bi tek visoko ispalo kad bi se pekla jedna kora velicine pleha od pecnice! :eek: Neboder!
Javim navecer kako je ispalo.

Prhko tijesto za keksice se odmara u fridu dok se ne oslobodi pecnica i plehovi. :D

Drzim fige da ispadne super!!!

Je bude ona visoka
Necaku za rockas sam radila duplu smjesu i ispale su mi tri kore velicine tepsije - to je bio monstrum torta al bilo nas je 30 i pojela se za 5 min :D

ta.ja
23.04.2011., 14:07
Praline u frižideru, torta u frižideru, još samo da napravim prhke zecove (poslije ručka) i ja gotova :raspa:

surlica
23.04.2011., 14:33
jučer napravila:
kesten roladu
rafaelo kocke
lambadu
:kava:

Bubi Trubi
23.04.2011., 15:04
Drzim fige da ispadne super!!!

Je bude ona visoka
Necaku za rockas sam radila duplu smjesu i ispale su mi tri kore velicine tepsije - to je bio monstrum torta al bilo nas je 30 i pojela se za 5 min :D

Jao jao, meni su kore jos u pecnici. Suse li se suse! Skurih struje za cijelu vojsku. Izgleda da moj ventilator nije onako funkcionalan kao tvoj. Vec neko vrijeme susim na 110 klasicno pecenje... Cini mi se da ce to bit ok. Rasirile su se naravno, ali to me be brine je imam onaj obruc koji se podesava.
Meni je to trebalo ici u tuperware nosiljku za torte, no nema sanse. Bit ce na jumbo tanjuru.
Meni za prekrit cijelu tepsiju nece biti potrebna dupla doza, nego od 12 jaja. To planiram klincu za rod. kad ce nas biti oko 25. Ako bude fina ova, naravno.

Bubi Trubi
23.04.2011., 15:10
E da, s obzirom da je pecnica zauzeta cijeli dan, ja sam napravila keksice i sad 4 puna pek papira cekaju na oslobodenje, a idemo van, ne znam kako da to stignem. Nadam se da ce ove kore biti brzo, o onda 2 po 2 pleha prhkih u pecnicu, a ja na spremanje.

ciganche
23.04.2011., 17:25
ledeni vjetar s jagodama

još bi neke sitne svijetle kolačiće, a ne znam što :ne zna:

Stonožica Bosica
23.04.2011., 17:25
Samo da prijavim da se cijelo popodne zezam s Nougat mađaricom. Katastrofa kolač, krema je odvratna, rasteže se ko guma i odvaja od podloge, a još k tome previše masna.
Nedavno je ovdje radio netko taj kolač, pa mi se na prvi pogled svidjelo i odlučila ga Uskrs napraviti. Sad sjedim i plačem od muke, upropastilo mi sve blagdane. Napominjem da nisam neka početnica u kuhinji, godinama radim klasičnu mađaricu i nikad problema s njom.
A kaj je najgore kolač je ektra skup, sve neki fensi šmensi sastojci, a efekt nikakav. Na coolinarici pokupio stotinjak komentara, a nije mi uopće jasno na koju foru. Ženske pišu tek da nešto napišu.
Eto, sad sam se izjadala, pa mi malo lakše. :mad:

ciganche
23.04.2011., 17:27
uh, poznat mi je taj osjećaj... tako sam se ja zeznula s bijelom čokoladom, nije se stisla, a ljepljiva, razlijevala se, nisi je mogao ni izrezat... a mlijeko u prahu skupo za pop... :hebemu:

ta.ja
23.04.2011., 17:40
još bi neke sitne svijetle kolačiće, a ne znam što :ne zna:

Vanilija kiflice, prhke keksiće koji se spajaju s marmeladom, šape, kokos kiflice, ...

Samo da prijavim da se cijelo popodne zezam s Nougat mađaricom. Katastrofa kolač, krema je odvratna, rasteže se ko guma i odvaja od podloge, a još k tome previše masna.
Nedavno je ovdje radio netko taj kolač, pa mi se na prvi pogled svidjelo i odlučila ga Uskrs napraviti. Sad sjedim i plačem od muke, upropastilo mi sve blagdane. Napominjem da nisam neka početnica u kuhinji, godinama radim klasičnu mađaricu i nikad problema s njom.
A kaj je najgore kolač je ektra skup, sve neki fensi šmensi sastojci, a efekt nikakav. Na coolinarici pokupio stotinjak komentara, a nije mi uopće jasno na koju foru. Ženske pišu tek da nešto napišu.

Žao mi je što si se toliko namučila i na kraju ništa :grli:

Koliko se sjećam Klaudija (ona je nedavno radila) nije imala nekih problema, a i slike su joj bile fenomenalne. I upravo da nema tih kako ti kažeš fensi šmensi namirnica bila bih odmah isprobala, ovako je čekala neke bolje dane. Inače, ako se ne varam, autorica recepta je Violet, a ona inače ima dosta dobre stvari.

MalaMulica
23.04.2011., 18:25
praline gotove, lambada gotova (ipak je ja radila), večeras pečem caprese! :D

goddess22
23.04.2011., 19:50
mak kocke s preljevom od marmelade i cokolade
orahnjaca i makovnjaca
:zubo:

sparina123
23.04.2011., 21:51
ja sam napravila one orehnjačice, fine su i baš mirišu, samo kaj sam zaboravila razmazat skroz filu po tijestu :lol: ali ne izgleda grdo, više ko mramorni, najbolje mi je nešto radit kad nema nikog doma, ovak stalno neko nešta pita, traži i daj se sad skoncentriraj :confused:

blalla
23.04.2011., 22:00
gotova je i čokoladna torta s jagodama i peciva sa sezamom za sutrašnji doručak!

Bubi Trubi
23.04.2011., 23:07
Moj 1. Ledeni vjetar (torta) je nafilan i cini mi se da je to jako fino. Veselim se sutra probati.

Freakette
24.04.2011., 10:21

Tak je i meni bilo jučer s pincom, uzela recept koji ima najviše pozitivnih komentara prema kojima uspjeva svaki put, ja sam prvo 2 puta tijesto bacila u smeće i na kraju iz trećeg pokušaja uz bakinu asistenciju jedva jedvice izvukla nešto s tim da sam morala dodat još valjda 3 dcl mlijeka da se s tim tijestom uopće da nešto napravit :visi:

uh, poznat mi je taj osjećaj... tako sam se ja zeznula s bijelom čokoladom, nije se stisla, a ljepljiva, razlijevala se, nisi je mogao ni izrezat... a mlijeko u prahu skupo za pop... :hebemu:

A i to mi se dogodilo, napravila glazuru od bijele čokolade za kuhanje, a glazura ljepljiva, mekana, nije se stvrdnjavala, na kraju sam je pokupila s torte i danas ću ju samo premazat sa šlagom.

Curke, sretan vam Uskrs! :)

ta.ja
24.04.2011., 21:47
Moj 1. Ledeni vjetar (torta) je nafilan i cini mi se da je to jako fino. Veselim se sutra probati.

Slika :ceka:

Tak je i meni bilo jučer s pincom, uzela recept koji ima najviše pozitivnih komentara prema kojima uspjeva svaki put, ja sam prvo 2 puta tijesto bacila u smeće i na kraju iz trećeg pokušaja uz bakinu asistenciju jedva jedvice izvukla nešto s tim da sam morala dodat još valjda 3 dcl mlijeka da se s tim tijestom uopće da nešto napravit :visi:

ajoj

Francesca
24.04.2011., 21:47

Eto :raspa:

Bubi Trubi
24.04.2011., 21:56
Nemam naravno kabel, na poslu ostao.
Ali ljudi moji, torta polozila s 5.0. Zlatna medalja!!! :cerek:
Meni najbolja torta, pojela sam tri velike fete. Nakon svega sto sam danas potrpala u sebe! Jos bi ja, ali morala sam stavit flaster na usta. Preprefina! Savrsen spoj svih slojeva. A bila sam malo skepticna (prije nego me Fran ohrabrila svojim opisom na blogu).

Tajo, ako je trendi torta, vjeruj mi, nije bez razloga! A ti kako hoces!
Ponavljam vec za 15-ak dana!!! I to duplu dozu!!!

Slika tek u utorak, nazalost.

Francesca
24.04.2011., 21:58
Jeeeeeeeeeeee!!!!!!

Vidis da sam dobra nagovaralica ;)

blalla
24.04.2011., 22:00
Bubi, koje si voće stavila u vjetar?

Bubi Trubi
24.04.2011., 22:04
Jeeeeeeeeeeee!!!!!!

Vidis da sam dobra nagovaralica ;)
Najbolja! :cerek:

Bubi, koje si voće stavila u vjetar?
Jagode, jagode i samo jagode! :cerek:

ta.ja
24.04.2011., 22:05
Nemam naravno kabel, na poslu ostao.
Ali ljudi moji, torta polozila s 5.0. Zlatna medalja!!! :cerek:
Meni najbolja torta, pojela sam tri velike fete. Nakon svega sto sam danas potrpala u sebe! Jos bi ja, ali morala sam stavit flaster na usta. Preprefina! Savrsen spoj svih slojeva. A bila sam malo skepticna (prije nego me Fran ohrabrila svojim opisom na blogu).

Tajo, ako je trendi torta, vjeruj mi, nije bez razloga! A ti kako hoces!
Ponavljam vec za 15-ak dana!!! I to duplu dozu!!!

Slika tek u utorak, nazalost.

Ovakve preporuke me navode u napast da probam :rofl:

Maremonti
24.04.2011., 22:10
Mramorni i kolac s orasima i jabukama,razdijelila,pojela samo komadic.Pocinjem raditi kolace koje ne volilm i samo jednom tjedno jer ako radim ove koje volim opet cu u levisice 32.

Francesca
24.04.2011., 22:10
Najbolja! :cerek:

Jagode, jagode i samo jagode! :cerek:

I po mom misljenju samo jagode u njegovo visocanstvo spadaju ;)

Francesca
24.04.2011., 22:11
Ovakve preporuke me navode u napast da probam :rofl:

Go taja gooooooo :zubo:

Bubi Trubi
24.04.2011., 22:17
Tajo, neme sumnje, savrseno!
Za slucaj da ti ne valja, preuzimam krivnju, a i kolac. :kava:

ta.ja
24.04.2011., 22:20
Go taja gooooooo :zubo:

Tajo, neme sumnje, savrseno!
Za slucaj da ti ne valja, preuzimam krivnju, a i kolac. :kava:

A gdje mi je taj zagarantiran-uspjeh recept?

Bubi Trubi
24.04.2011., 22:28
A gdje mi je taj zagarantiran-uspjeh recept?

Fran, uskaci. Ja nemam na "aj fonu" copy/paste. Ili ne znam za to.

MalaMulica
24.04.2011., 22:50
pa ta.jo, nađeš recepat bilo di! samo uguglaj, izbacit će milijon recepata za ledeni vjetar! :ne zna: razlika je možda samo u tome jel neko stavi limun ili ocat u bjelanjke! :ne zna:
inače, ja u ledeni stavljam banane, jagode i kivi :D

Bubi Trubi
25.04.2011., 07:10
Ja sam stavila limun, nemam jabucnog octa, a nije mi ga se kupovalo samo zbog kolaca i jedne zlice. :o

ta.ja
25.04.2011., 09:18
pa ta.jo, nađeš recepat bilo di! samo uguglaj, izbacit će milijon recepata za ledeni vjetar! :ne zna: razlika je možda samo u tome jel neko stavi limun ili ocat u bjelanjke! :ne zna:
inače, ja u ledeni stavljam banane, jagode i kivi :D

Vidi, vidi ovu zlobu kako me odmah želi u startu sjebati :azdaja:

Bubi je dobila recept od Fran za koji je uspjeh 100% zagarantiran i sad bi ti da radim po tko zna kakvom receptu :nono: Ako s "orehnjačom" nisam nekog skinula s postolja, ne planiram ni s ovim kolačem :hekla:

Francesca
25.04.2011., 09:35
Recept je isti ovaj s interneta, nema nu raznih varijanti, bar ja nisam vidjela

Jedino je postupak objasnjen malo preprecizno tak da se i najveci laik snade ;)

ta.ja
25.04.2011., 09:37
Recept je isti ovaj s interneta, nema nu raznih varijanti, bar ja nisam vidjela

Jedino je postupak objasnjen malo preprecizno tak da se i najveci laik snade ;)

I gdje da nađem taj recept. Nisam baš pozorno pratila što si savjetovala Bubi tako da ne znam gdje da tražim.

Link :cheer: :cheer:

Francesca
25.04.2011., 09:43
Budem ti iskopirala kad bum na kompu, ne ide mi bas to na ipadu ;)

ta.ja
25.04.2011., 09:51
Budem ti iskopirala kad bum na kompu, ne ide mi bas to na ipadu ;)

Hvala

Stonožica Bosica
25.04.2011., 10:19
Meni prava sezona za ledeni vjetar počinje tek u 6. mjesecu kad krenu domaće jagode. Super mi je i sa šumskim, one imaju poseban šmek koji se odlično stopi s filom.

Lani sam po prvi put radila i s domaćim malinama, svi su bili ludi za njim kad sam ga donijela na jedno okupljanje, doslovno je planuo.

Ove kombinacije s više vrsta voća mi nisu nešto posebno fine, nekako mi banane i kivi nisu nešto u tom kolaču, dobije se tek neki osrednji okus. Ali jagode i maline, ma to je pravi praznik za nepce.

A glede Nougat mađarice koja me je u subotu izludila, mogu reći da kad je sve malo omekšalo, puno je bolje izgledalo i sve u svemu nije bilo loše. Ali samo to, jednostavno me ne vuče da ga opet radim. Ima puno boljih kolača.

blalla
25.04.2011., 10:33
ja radim japanski povjetarac, tako se zove recept koji sam dobila
kore od bjelanjaka, krema od jaja s orasima i šlag:mig:

jednom sam radila s voćem, rekli su da stavim kiwi :bonk:

blalla
25.04.2011., 10:36
može jedan off??

fran, ti imaš blog????

Francesca
25.04.2011., 11:05

Meni i japanski fini, bolje mi po zimi i on nego kombinacije sa kivijem i bananama

može jedan off??
fran, ti imaš blog????

Imam al nije kulinarski ;)
Tj rijetko povremeno je kulinarski :zubo:

blalla
25.04.2011., 11:08
Imam al nije kulinarski ;)
Tj rijetko povremeno je kulinarski :zubo:

:ceka:

Francesca
25.04.2011., 11:10
:ceka:

Previse intimnih stvari je gore, zadnjih 7-8 godina mog zivota pa ono ;)

blalla
25.04.2011., 11:11
Previse intimnih stvari je gore, zadnjih 7-8 godina mog zivota pa ono ;)

ok!!!:cerek:

ta.ja
25.04.2011., 11:23
Meni prava sezona za ledeni vjetar počinje tek u 6. mjesecu kad krenu domaće jagode. Super mi je i sa šumskim, one imaju poseban šmek koji se odlično stopi s filom.

Lani sam po prvi put radila i s domaćim malinama, svi su bili ludi za njim kad sam ga donijela na jedno okupljanje, doslovno je planuo.

Planiram te totalno kopirati: domaće jagode, šumske jagode i domaće maline :top:

velika-mala
25.04.2011., 12:17
Veselim se tvom eksperimentiranju, iako moram priznati da sam skeptična.

evo da ti kažem da nije bilo baš nešto...

bilo je fino za jesti ali si morao malo više žvakati:lol::lol::lol:

oblatne se natopile i bile su onako gumenaste... nije uopće na stol kolač išao :D
ali imala sam oblatne od Božića pa sam ih odlučila potrošiti, i bilo je finih kolača i dvije torte tako da nije baš ni falio... :mig:

i koje si rekla da je fino punjenje za oblatne da znam za slijedeći put? :cerek:

Bubi Trubi
25.04.2011., 13:29

Ja isto radim neku tvog opisa ili sl., ali meni se zove snjezna torta. Recept od mamine prijateljice. Izvrsna torta.

Planiram te totalno kopirati: domaće jagode, šumske jagode i domaće maline :top:
I ja, jedva cekam sezonu. :Slin:

kodo
25.04.2011., 13:32

ja umjesto oraha radim kremu od lješnjaka i vanili pudinga,a ostalo je isto...

ta.ja
25.04.2011., 14:33
evo da ti kažem da nije bilo baš nešto...

bilo je fino za jesti ali si morao malo više žvakati:lol::lol::lol:

oblatne se natopile i bile su onako gumenaste... nije uopće na stol kolač išao :D
ali imala sam oblatne od Božića pa sam ih odlučila potrošiti, i bilo je finih kolača i dvije torte tako da nije baš ni falio... :mig:

i koje si rekla da je fino punjenje za oblatne da znam za slijedeći put? :cerek:

Odmah sam prorokovala neuspijeh, ali evo ti si i u praksi to potvrdila :rofl:

Fino punjenje za oblatne je iz recepta bajadera u oblatni. To je jedino što ja s oblatnama napravim. Mljeveni keksi, orasi, čokolada, rum, ... Ako te zanima, napisat ću ti recept

velika-mala
26.04.2011., 09:51
Odmah sam prorokovala neuspijeh, ali evo ti si i u praksi to potvrdila :rofl:

Fino punjenje za oblatne je iz recepta bajadera u oblatni. To je jedino što ja s oblatnama napravim. Mljeveni keksi, orasi, čokolada, rum, ... Ako te zanima, napisat ću ti recept

a čuj, ja moram probati... uvjek nešto eksperimentiram ali uglavnom bude dobro... ma, na greškama se uči ;)

:top: njam, fino zvuči, ako ti nije mrsko napiši mi recept... :mig:

e a da si vidjela facu od MM... kao pa nije loše.... i onda... hoćeš i to slagati na tacnu?? odmah sam znala koliko je sati :lol::lol:

danivava
26.04.2011., 10:46
dakle, za Uskrs pravila:
savijaca s borovnicama i kupinama
medeno srce (i stvarno je okusom slican onom kupovnom)
krasotice
cokoladna torta s narancom

ta.ja
26.04.2011., 11:01
a čuj, ja moram probati... uvjek nešto eksperimentiram ali uglavnom bude dobro... ma, na greškama se uči ;)

:top: njam, fino zvuči, ako ti nije mrsko napiši mi recept... :mig:

2 dcl mlijeka
100 g šećera
2 rebra čokolade
200 g putra
250 g mljevenih petit beure keksa
100 g grožđica
100 g mljevenih oraha
malo ruma

Mlijeko, šećer i čokoladu kuhati kao sirup pa u vruće dodati putar i miješati dok se ne rastopi. Dodati mljevene kekse i orahe, grožđice i rum pa sve dobro izmiješati.

e a da si vidjela facu od MM... kao pa nije loše.... i onda... hoćeš i to slagati na tacnu?? odmah sam znala koliko je sati :lol::lol:

velika-mala
26.04.2011., 21:02
2 dcl mlijeka
100 g šećera
2 rebra čokolade
200 g putra
250 g mljevenih petit beure keksa
100 g grožđica
100 g mljevenih oraha
malo ruma

Mlijeko, šećer i čokoladu kuhati kao sirup pa u vruće dodati putar i miješati dok se ne rastopi. Dodati mljevene kekse i orahe, grožđice i rum pa sve dobro izmiješati.

hvala, hvala:D
zapisano ;)
javim jednog dana kada ga budem pravila reakcije... :crta:

azzie_elbub
27.10.2011., 18:58
Naslov sve kaže :cerek:

Što planirate peći? Jeste razmišljali/le o tome?

Još nešto manje od 2 mjeseca do praznika i vjerojatno je rano za razmišljanje, ali mislim da nas ima dosta koji uživamo u spremanju blagdanskih kolača (i ostale hrane) i da razmišljamo o tome čim prođe ljeto :o.

Neki dan sam izvukla recepte kolačića koje bih željela raditi. Popis je sadržavao oko 60 recepata :facepalm:, pa sam morala drastično smanjiti taj popis i došla do njih 13 - što je i dalje puno, ali za sad neka bude. Ima još vremena i prostora za mijenjanje. Možda dobijem inspiraciju od vas :D.

Ono što bih željela raditi jest:

1 - Mađarica (moram naći dobar recept)
2 - Bajadere s oblatnama (ovo obožavam, a godinama nije bilo na stolu)
3 - Fruit and nut bars (Joy of baking; nikad jela)
4 - Breskvice (mrzim ih raditi, ali lijepe su i mama ih obožava)
5 - Chocolate crinkles (opet jer su odlični)
6 - Neke biscotte
7 - Kiflice s pekmezom (opet jer su jako fine)
8 - neki voćni kruh (jer ga ima puno)
9 - Trokutiće s lješnjacima (iz knjige Čarolija božićnih kolača; prvi put)
10 - Medenjaci sa začinima (iz knjige Čarolija božićnih kolača; prvi put)
11 - Kolačići od naranče ((iz knjige Čarolija božićnih kolača; prvi put)
12 - Rafaelo kuglice bez mlijeka u prahu (s ovog foruma, mislim da je od Dorie; prvi put)
13 - neke kuglice - ili lješnjak-čokolada ili naranča-čokolada

Još mi se rade i medenjaci za bor, ali ne znam hoće li biti što od toga. Radila bih i kućicu, ali sumnjam da ću sve stići.

Sad vi :D

Doria
27.10.2011., 19:10
Je, razmisljala sam :o

Znam da cu raditi choco crinkles. Mislim da cemo se opet decko i ja upustiti u pariske rosky (ukljucujem sliku od prosle godine :p). Londonere, ali zelim duplu smjesu ovaj put. I ne znam sto jos, prosle godine smo se mama, baka, teta, sestra i ja fakat upustile u gomilu toga, nisam sigurna dal ce nam se i ove godine dati :D

Aha i da, vjerovatno lazne medenjake (prosle godine su muski iz familije cmizdrili sto ih nema) i neku tortu - moja zelja je raditi Olga tortu, baka ju je inace godinama radila za Bozic, pa nam je svima pocela malo ici na usi, pa je sad vec dugo nema. A i neki kesten kolac bi bacila, onaj biskvit sto sam radila nedavno je bio prefin :misli:

No, rosky od prosle godine:

http://img12.imageshack.us/img12/5219/bozic20105.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/12/bozic20105.jpg/)

Aha, i one od prosle godine, recept od kojeg su svi slagali kucice, ja sam radila kolacice.. sad se ne mogu sjetiti kak se zovu :503:.

Omg, i kuglof naravno!

ta.ja
27.10.2011., 19:18
Krenulo je :lux:

Ove godine za Božić isključivo prhki keksići. Nabavila sam već hrpu recepata i lagano ću isprobavati što zavrjeđuje doći na božićni stol. Naravno, klasika poput vanilija kiflica, raspuknutih keksića i blagdanskih cvjetića (oni što se spajaju marmeladom) je obavezna. Božićne praline su isto u planu (samo moram kupiti kalup).

Dobila sam na poklon hrpu različitih modlica, među kojima su i razni blagdanski motivi - čizmica, bor, kuglica, pahuljica, saonice, ... tako da ću si stvarno dati oduška :rofl:

Za Novu godinu radim truffel tortu, ferrero tortu i još neki kremasti kolač, neki novi, još nisam odlučila koji.

polly
27.10.2011., 19:25
neki stari topici vezani uz temu

Koje ćete kolače raditi za predstojeće blagdane (2008.-2010.) (http://www.forum.hr/showthread.php?t=399405)

Sitni kolači (http://www.forum.hr/showthread.php?t=119851)

Vrijeme je za kolače (2006.-2007.) (http://www.forum.hr/showthread.php?t=178255)

Koje kolače pečete za Božić (2005.) (http://www.forum.hr/showthread.php?t=119832)

Kremasti kolači (http://www.forum.hr/showthread.php?t=89977)

Gastronomski pokloni (http://www.forum.hr/showthread.php?t=456)

Orphea
27.10.2011., 19:26
Aw temica:cerek:.
Daklem obavezno mađarica (ako hoćeš ispišem ti svoj recept:)), tiramisu, lažne kremšnite, čupavci...moja klasika, a za dalje vidim.

Mogla bih nešto s kestenom:).

polly
27.10.2011., 19:31
sada sam sigurna samo da ću raditi sunčekove medenjake :cerek:
a o ostalom ću razmišljati kasnije :D

maredoo
27.10.2011., 20:04
ja ziher radim raspuknutiće :cerek:
a možda ih i prije probam :D

i baš se spremam raditi dosta tih keksića... to će mi biti prvi put tako na veliko ...

danas su na probu trebali ići chocholate chips keksi pa sam zaboravila kupiti smeđi šećer :504:

azzie_elbub
27.10.2011., 20:48
Jao, skroz sam zaboravila upisati londonere, a planirala sam i njih :D.

Orphea, jesu tvoje mađarice one meke s čokoladnom kremom? Ja imam u knjizi recept za neke koje se trebaju par dana mekšati i ide karamel u kremu. Htjela bih sad raditi ove bez karamele. Tražim ovakvu :cerek: : http://putopisi.net/wp-content/uploads/2010/06/madjarica.jpg .

Evo vam 2 stranice s receptima:
http://www.joyofbaking.com/ - jako volim ovu stranicu :)
http://www.marthastewart.com/ - ovdje ima i finih blagdanskih keksića i savjeta za ukrašavanje doma, poklona i tako to.

edit:
Orphea, evo, uz sliku ima i recept: http://putopisi.net/2010/06/09/madarica/
Je li tvoj ovakav ili sličan da ne moraš tipkati.. :)

MalaMulica
27.10.2011., 21:08
pošićna temica http://s16.rimg.info/9fc62519109a159fec65af4a3e083dfa.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.123891.html)

jedva čekam! http://s6.rimg.info/257cff5f9bec24c132bbd2d90bc7709c.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.73483.html)
dakle, ove godine sam odlučila bazirat se na keksićima! mama ionako peče kolače za blagdane, a ja volim kekse, i mogu mi stat do nove godine u limenoj kutiji! http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)

dakle:

sada sam sigurna samo da ću raditi sunčekove medenjake
definitivno! broj jedan! http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)
raspuknutiće jer su genijalni! http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)
keksići s kavom (http://buddingbaketress.blogspot.com/2011/10/white-chocolate-mocha-cookies.html) http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)
i možda napravim one čokoladne keksiće koji unutra imaju kockicu čokolade! a možda i ne :misli:

enivej, ova dva zadnja radim prvi put! http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)

i tortu ću napravit! al još ne znam koju! a možda je i ne napravim! možda to rodica napravi! moramo se dogovorit! :misli:

i kupim vaše ideje! jedva čekam pošić! http://s18.rimg.info/ce0d4c0a3f7fbb15710347c2b1b8c136.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.152566.html)

edit: i praline pravim! prošle godine su svi bili oduševljeni njima! pravila sam ih cijelu jednu večer, napravila ih sigurno 80ak komada, nestale su u roku keks! al ove godine se nadam imat pošićni kalup! koji će mi taja kupit! :ne stane mi pošićni lux:

edit edita: i mogla bi chocolate chip cookies

Splenda
27.10.2011., 21:44
za boga miloga, 27. listopad je. :facepalm:

MalaMulica
27.10.2011., 21:54

mi ti nemamo život! http://s3.rimg.info/a862eea68c57e6e0b43801d63ad30149.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45149.html)

bijedni li smo! http://s.rimg.info/e629010d748b4dc273bd1c88d36dd363.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.5115.html)

sad gledam stranicu joy of baking, azzie je linkala! jao, koliko keksića! http://s.rimg.info/8b7ac8cb294e2d4490384f5e1bc92618.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.5158.html)
sad mi se i browniesi prave! http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)

Orphea
27.10.2011., 21:55
edit:
Orphea, evo, uz sliku ima i recept: http://putopisi.net/2010/06/09/madarica/
Je li tvoj ovakav ili sličan da ne moraš tipkati.. :)

Je, točno taj:).

De se vrati za mjesec-dva http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/kickedoutsmile.gif

azzie_elbub
27.10.2011., 21:56
Super, drago mi je što je isproban jer izgleda odlično. Prepisala sam ga već :D
Mulica, super mi je ta stranica, a sad imaju i video recepte što je uvijek prednost :D

Doria
27.10.2011., 22:03
Sad sam se sjetila da sam prije par mjeseci citala knjigu u kojoj su u glavnoj ulozi bili Bozicni kolacici i junakinje knjige se nadju svake godine i dijele kolacice. Jedna od njih je radila Cheesburger kolacice i to sam si zabiljezila da hocu probat ove godine :zubo:
Ovo je slika s neta:

http://farm4.static.flickr.com/3489/3737821266_eaf6e08ab1.jpg

MalaMulica
27.10.2011., 22:11
Mulica, super mi je ta stranica, a sad imaju i video recepte što je uvijek prednost :D

da, vidila sam da imaju i video recepte, dobro dođe! :s :cerek:

a ima brdoooooo recepata za kekse http://s18.rimg.info/77c950461ad6cb464a05b2b809e902ee.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.150901.html)

doria, odlično izgledaju! http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html) pretpostavljam da je smeđa čokoladna krema, a šta bi bilo zeleno i narančasto? :misli:

i ajde, kad su mi već napeti browniesi, ima neko isprobani recept? da su sočni? http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)

Doria
27.10.2011., 22:15
Smedje je cokoladni keksic, zeleno je obojani kokos, a narandjasto secer u prahu s mljiekom i prehrambenim bojama :D

Orphea
27.10.2011., 22:27
E da, azzie, daj mi recept za breskvice:D, nisam nikad radila. Imam nekog tko ih jako voli, a i što kažeš dekorativne su.

ta.ja
27.10.2011., 22:41
i ajde, kad su mi već napeti browniesi, ima neko isprobani recept? da su sočni? http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)

Imam ja isproban recept. Radim u obliku pite, ali možeš i klasičan kolač napraviti. Još napravim rupe koje ispunim ganache kremom :cerek:

azzie_elbub
27.10.2011., 22:53
E da, azzie, daj mi recept za breskvice:D, nisam nikad radila. Imam nekog tko ih jako voli, a i što kažeš dekorativne su.

Joj, imam barem 7-8 recepata i još ne znam po kom ću raditi :(. Bile su mi suhe po tom po kom sam radila, ali tu je i do mene jer ih očito nisam dovoljno umakala. Može, prepisat ću ga :)

MalaMulica
27.10.2011., 22:59
Smedje je cokoladni keksic, zeleno je obojani kokos, a narandjasto secer u prahu s mljiekom i prehrambenim bojama :D
bome se namučiš za te keksiće, al jako fino izgledaju :cerek:

Imam ja isproban recept. Radim u obliku pite, ali možeš i klasičan kolač napraviti. Još napravim rupe koje ispunim ganache kremom :cerek:

brownie tart sa ganache kremom http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)

znam, sad si me sjetila! http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)

uzet ću još koji recept, možda mi se neki drugi više svidi :raspa: --> ne postoji pošićni raspa http://s3.rimg.info/a862eea68c57e6e0b43801d63ad30149.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45149.html)

sparina123
27.10.2011., 23:01
ja svake godine dobijem od frendica hrpu kolača, tak da ću možda jedan, dva reda radi, a koja:ne zna:, možda za nešto jednostavno dobijem inspiraciju od vas:D, mi baš i nismo neki kolačari, jedino da imam za goste

azzie_elbub
27.10.2011., 23:17
Breskvice

Tijesto:
2 dl ulja
2 dl mlijeka
4 dl šećera
3 cijela jaja
8 žlica brašna
žličica sode bikarbone

Sve promiješati i ostaviti 2 h na hladnom. Dodati još brašna ako treba, da bude čvršće. Oblikovati kuglice veličine oraha i ispeći.
Svaku pečenu kuglicu izdubiti s donje strane.

Fila:
uzeti dio mrvica od izdubljenih kuglica
1/2 l mlijeka
10 dag margarina
5 dag maslaca
15 dag šećera
5 dag naribane čokolade
20 dag mljevenih oraha
malo ruma

Mrvice preliti s 1/2 l vrućeg mlijeka i pustiti da se potpuno ohladi. Umiješati margarin, maslac, šećer, čokoladu, orahe i rum te tom kremom puniti kuglice i spajati po dvije.
Ekstrakt od jagode malo razrijediti vodom i premazati breskve pa uvaljati u kristalni šećer.

Orphea
27.10.2011., 23:29
Joj, imam barem 7-8 recepata i još ne znam po kom ću raditi :(. Bile su mi suhe po tom po kom sam radila, ali tu je i do mene jer ih očito nisam dovoljno umakala. Može, prepisat ću ga :)

Breskvice

Popoku, ne smiju omanit, to mi je za svekrvu:503::rofl:.

Hvala, dobro mi zvuči recept, baš ću probati:). Možda su ti se mrvicu bile prepekle:ne zna:.

azzie_elbub
27.10.2011., 23:43
Vjerojatno i to, a i trebalo ih je jače izdubiti da bude više file :D i jače nakvasit u vodi/ekstraktu. ma verojatno neću filozofirati nego probati opet s ovim. ima bar 5 godina kako sam radila. treba pružiti šansu. osim ako netko ne uleti s nekim megareceptom :D

Orphea
27.10.2011., 23:45
Vjerojatno i to, a i trebalo ih je jače izdubiti da bude više file :D i jače nakvasit u vodi/ekstraktu. ma verojatno neću filozofirati nego probati opet s ovim. ima bar 5 godina kako sam radila. treba pružiti šansu. osim ako netko ne uleti s nekim megareceptom :D

E da, pipavo je to:D, pa bi ja to ranije:D.
Koliko bi ih mogla ranije napraviti da budu ok za Božić?

azzie_elbub
28.10.2011., 00:08
Aaa, nemam pojma :D.

Ja ću ih raditi 20-21.12. ili možda ranije :misli:

Dlapek
28.10.2011., 07:01
Nisam mogla vjerovati očima - božićni kolači.
Pa još smo u listopadu...
To božićevanje dva mjeseca unaprijed mi ubije svu radost.

maredoo
28.10.2011., 07:22
pošićna temica [.... i mogu mi stat do nove godine u limenoj kutiji!

i možda napravim one čokoladne keksiće koji unutra imaju kockicu čokolade! a možda i ne :misli:

edit: i praline pravim! prošle godine su svi bili oduševljeni njima! pravila sam ih cijelu jednu večer, napravila ih sigurno 80ak komada, nestale su u roku keks! al ove godine se nadam imat pošićni kalup! koji će mi taja kupit! :ne stane mi pošićni lux:

edit edita: i mogla bi chocolate chip cookies

limene kutije :cerek:

i ja sam gledala te sa kockicom čokolade unutra :rasdi raspored:
a ove čokolat čips sam htjela jučer probati, ali mislim da budu danas pali za slobodu :D

pralineeeeeeeee :mama:

ta.ja
28.10.2011., 08:56
Sad kad pričate o tim čokoladnim keksićima s komadićem čokolade, sjetila sam se da sam radila čoko keksiće koji su imali nadjev od nutelle :klopa: Mogla bih ih ponoviti, možda čak i izrezati u nekom božićnom motivu.

ombia
28.10.2011., 09:53
Jesmo jos u listopadu ali bozicni sajam samo sto nije poceo :D a tamo u dobrotvorne svrhe prodajemo sto, bozicne kekse.:)

Cure imate recept za neke cokoladne? Mulica za te koje spominjes? Naime ja cokoladne ne volim, ali navodno se ti najbolje prodaju pa sam dobila uputu to ispeci. Ne nista gnjecavo, pakira se u prozirne vrecice i treba moci stajati.

Hvala.:)

Francesca
28.10.2011., 11:53
Moje cure i ja cemo i ove godine imati cookie swap :)

5 nas je i svaka napravi po 100 komada od dvije vrste i kad se sve izmjenjamo imamo 10 vrsta po 20 kom :cerek:

Elöise
28.10.2011., 12:01
Sad sam se sjetila da sam prije par mjeseci citala knjigu u kojoj su u glavnoj ulozi bili Bozicni kolacici i junakinje knjige se nadju svake godine i dijele kolacice. Jedna od njih je radila Cheesburger kolacice i to sam si zabiljezila da hocu probat ove godine :zubo:

'Klub božićnih kolačića' od Ann Pearlman. :D Od cijele knjige samo mi se ideja svidjela. Samo ja nemam prije koje vole kolačariti kao ja. Lakše im se uvalit u goste i jesti, nego same praviti. :(

5 nas je i svaka napravi po 100 komada od dvije vrste i kad se sve izmjenjamo imamo 10 vrsta po 20 kom :cerek:

Vi ste ideju iz knjige odlučile primjeniti u stvarnosti. :mig: Super kad imaš s kime.

Francesca
28.10.2011., 12:04
Vi ste ideju iz knjige odlučile primjeniti u stvarnosti. :mig: Super kad imaš s kime.

Mi to radimo vec tri protekle godine :cerek:

Evo ostanjci ostanjaka :D
http://www.forum.hr/showpost.php?p=30733192&postcount=397

Elöise
28.10.2011., 12:31
Joooj! :cerek: Kako je krasno imati takvu dobru ekipu. :Sanjari:

ombia
28.10.2011., 12:36
Joooj! :cerek: Kako je krasno imati takvu dobru ekipu. :Sanjari:

Ni ja nemam takvih, vecina ljudi s kojima se druzim nisu u zivotu kolac ispekli. :D No vi koje ste na forumu a u istom gradu si lako nesto organizirate.:)

Elöise
28.10.2011., 13:00
I kod mene je otprilike takva situacija. Više su navikli držati se one 'znam da se kod tebe uvijek dobro pojede'. :rolleyes:
Ja nisam u Zg. :( :Sama samcata u zabiti: :D

MalaMulica
28.10.2011., 13:11
limene kutije :ce rek:
stavila sam napomenu u mobitel da je 3.11. u lidla početak božićnog programa! http://s3.rimg.info/c4833b23998e2d23ca023211323728fb.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45151.html)

i ja sam gledala te sa kockicom čokolade unutra :rasdi raspored:
a ove čokolat čips sam htjela jučer probati, ali mislim da budu danas pali za slobodu

pralineeeeeeeee :ma ma:
ajd ako napraviš čoklt čip kukis, nakelji recept i sliku! praline jedva čekam pravit, nisam već 4mjeseca! http://s3.rimg.info/a862eea68c57e6e0b43801d63ad30149.gif (http://en.smiles.26l.com/smile.45149.html)

Sad kad pričate o tim čokoladnim keksićima s komadićem čokolade, sjetila sam se da sam radila čoko keksiće koji su imali nadjev od nutelle :klo pa: Mogla bih ih ponoviti, možda čak i izrezati u nekom božićnom motivu.
pravi ponovo! i kelji sliku i recept kad napraviš! možda mi se svide! :raspa:

Cure imate recept za neke cokoladne? Mulica za te koje spominjes? Naime ja cokoladne ne volim, ali navodno se ti najbolje prodaju pa sam dobila uputu to ispeci. Ne nista gnjecavo, pakira se u prozirne vrecice i treba moci stajati.

ufff čokoladne! :s
http://buddingbaketress.blogspot.com/p/recipe-archives.html skrolaj dolje i imaš nabrojane sve keksiće! pa onda biraj šta ti se sviđa!
meni su ovi (http://buddingbaketress.blogspot.com/2011/10/white-chocolate-mocha-cookies.html) najs! :cerek: sa kavom su, kakaom i komadićima bijele i crne čokse!

a ovo (http://www.coolinarika.com/recept/double-chocolate-cookies/) su double cholocate cookies! čokoladni sa kockicom čokse unutra!
i pogledaj na joy of baking, jučer mi azzie otkrila stranicu! ima brdoooo keksića svakakvih! http://www.joyofbaking.com/ChristmasCookies.html - ovo ti je link baš na kekse!

Moje cure i ja cemo i ove godine imati cookie swap

5 nas je i svaka napravi po 100 komada od dvije vrste i kad se sve izmjenjamo imamo 10 vrsta po 20 kom :cer ek:
joj, to je super! :s
samo što je meni baš gušt pravit kolače, čitavu godinu napravim možda njih 10-15 pa jedva čekam božić da svašta novog iskušam! :cerek:

shopgirl
28.10.2011., 14:24
medvedje sape su za mene klasika i roscici bez jaja sa orasima.bez njih nema bozica:)

Doria
28.10.2011., 14:34

Procitam to, klinem da se nadovezem i onda vidim Eloise :zubo:

'Klub božićnih kolačića' od Ann Pearlman. :D Od cijele knjige samo mi se ideja svidjela. Samo ja nemam prije koje vole kolačariti kao ja. Lakše im se uvalit u goste i jesti, nego same praviti. :(

Yes, ta knjiga, spremila sam si jos jedan ili dva recepta iz nje. I naravno, palo mi na pamet swapanje :D. Ali smo recimo to prosle godine unutar familje napravile, dio toga zajedno, dio toga svaka svoje i na kraju gomila kolacici @_@
Iako bilo bi zabavno i izvan familije to prirediti, za njih unaprijed znam kaj koja zna/hoce raditi :D

Elöise
28.10.2011., 16:00
Nego, mogu tu keljiti svoje slike isprobanih keksova? Uz recepte? Mislim, jel u duhu teme? :D
Ja još ne razmišljam što ću praviti jer nitko od obitelji baš nije ljubitelj suhih kolača/keksa (otac zato jede za dvoje-troje :D) pa neću ni praviti puno vrsta.

ta.ja
28.10.2011., 16:03
Eloise, naravno da možeš.

pravi ponovo! i kelji sliku i recept kad napraviš! možda mi se svide! :raspa:

KEKSIĆI PUNJENI NUTELLOM (30ak komada)

100 g poprženih fino sjeckanih ili mljevenih lješnjaka
250 g glatkog brašna
200 g maslaca izrezanog na kockice
100 g smeđeg šećera
50 g kakaa
1 jaje
1 žumanjak
prstohvat soli
1/2 žličice sode bikarbone
1/2 paketića praška za pecivo
nutella

Zamijesiti prhko tijesto od svih sastojaka osim nutelle i pustiti da odstoji pola sata omotano prijanjajućom folijom u frižideru. Tijesto razvaljati između dva komada papira za pečenje. Okruglim kalupom promjera 6 cm rezati krugove. Na sredinu svakog kruga staviti žličicu nutelle i poklopiti drugim krugom. Malo spljošitit pa ponovno izrezati okruglim kalupom. Peći 10 minuta na 180 stupnjeva.

Keksići su mekani i ukusni. Jedini zajeb je bio što sam stavljala pola žličice nutelle, jer nisam znala kako će se tijesto ponašati. Sljedeći put stavljam više

Fotka iz arhive

http://img339.imageshack.us/img339/9566/keksinutela006.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/339/keksinutela006.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Elöise
28.10.2011., 16:17
Onda dobro. Evo što sam ja ispobala i valjalo nam je. :D

Karamel kocke (http://www.coolinarika.com/recept/763942/) Jednostavno, poput bajadere, lijepo izgleda, ne može se puno pojesti, a izrezano na kockice slatko izgleda, pogotovo kad je na tanjuru sa keksićima okruglog oblika.

http://img189.imageshack.us/img189/8796/karamelkockice3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/karamelkockice3.jpg/)

Doria
28.10.2011., 16:41
Izgledaju jako fino! I visoko :D

Elöise
28.10.2011., 16:43
:D Zapravo su visoke nekih 2-2,5 cm.

Doria
28.10.2011., 16:47
Lol, ne bi nikad rekla :D. Imat cu ih na umu onda :mig:

Elöise
28.10.2011., 16:49
Ako vam je dosadio rafaello, a ipak volite kokos: Lažne rafaelo kuglice u čokoladnim korpicama (http://www.coolinarika.com/recept/lazne-rafaelo-kugle/) :cerek: Bolje od kokosa je samo kokos s čokoladom. :D

http://img171.imageshack.us/img171/6287/kokoskuglicaukoarici.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/171/kokoskuglicaukoarici.jpg/)

ta.ja
28.10.2011., 17:38
:D Zapravo su visoke nekih 2-2,5 cm.

:eek: izgledaju poput poveće kocke nekog kremastog kolača

Ako vam je dosadio rafaello, a ipak volite kokos:

Ovo sam imala namjeru raditi prošle godine, ali kako sam radila kolače u gostima, prilikom odluke što napraviti igrala sam na sigurno. Hvala što si me podsjetila, moram iščeprkati kamo sam spremila recept.

Orphea
28.10.2011., 18:35
Za novu godinu ću obavezno cupcakese, naručila danas ove papiriće:cerek:

http://img268.imageshack.us/img268/918/snji.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/268/snji.jpg/)

a stiže mi i wiltonov master set, bit ću kao ta.ja:trio:

Nessadha
28.10.2011., 18:40
Ako vam je dosadio rafaello, a ipak volite kokos: ............

mmm, obožavam ovakve stvari :cerek: To ću radit.ja bih umjesto margarina stavila kakao ili kokos maslac. Kad je bal nek je maskenbal :klopa:

A zbog čega gustin? Moze nesto drugo umesto njega? samo šta? :misli: Keksi? ja vam imam nula iskustva s kolačima u šifotu :cerek:

polly
28.10.2011., 19:03
Nego, mogu tu keljiti svoje slike isprobanih keksova? Uz recepte? Mislim, jel u duhu teme? :D
....

naravno da je :)

jedino ne keljite fotke sa neta samo zbog fotki da se ovo ne pretvori u slikovnicu, ipak smo mi gastronomi prvenstveno radišni :cerek:

MalaMulica
28.10.2011., 19:08
Keksići su mekani i ukusni. Jedini zajeb je bio što sam stavljala pola žličice nutelle, jer nisam znala kako će se tijesto ponašati. Sljedeći put stavljam više

dosta slično je ovima sa čokoladom unutra, hmmm morat ću razmislit šta od to dvoje! :misli: al čine se jako primamljivi :cerek:

eloise, ove košarice izgledaju odlično, samo što ja baš nisam obožavatelj kokosa :D

azzie_elbub
28.10.2011., 19:31
Karamel kocke baš lijepo izgledaju, a tvoje su mi puno ljepše nego u receptu. I jednostavne izgledaju :D.

Znate li gdje ima za nabaviti košarica tipa ovih malo poviše, ali kod nas? Ima li toga po trgovačkim centrima ili treba obilaziti dućane s posuđem?

ta.ja
28.10.2011., 19:36
Znate li gdje ima za nabaviti košarica tipa ovih malo poviše, ali kod nas? Ima li toga po trgovačkim centrima ili treba obilaziti dućane s posuđem?

Orphea, ljubomorna sam :durica

Azzie, misli da smo po tom pitanju osuđeni na naručivanje s neta. Ako netko ide u Ikeu, može se počastiti ovima (3,01 eurića)

http://www.ikea.com/it/it/images/products/snodriva-stampo-da-forno__0122171_PE278547_S4.JPG

Mulice, jedino što moraš odlučiti je da li ti je draže punjenje od nutelle ili čokolade.

Orphea
28.10.2011., 19:43

Ima, u Konzumu kod party programa i drugim većim centrima.

Moram podijeliti oduševljenje ovom firmom:cerek:

http://www.houseofmarie.nl/en/products/show/category/1/baking-cups

ciganche
28.10.2011., 19:48

već su nas lagano počeli terorizirati s božićnim reklamama....

ja bih to sve rado prespavala

da ne budem off

pravit ću one raspuknute :raspa:

a dotad će se svašta skupit na ovoj temi pa ću pričekati

azzie_elbub
28.10.2011., 21:10
Ima, u Konzumu kod party programa i drugim većim centrima.

Bacit ću oko :)

Tajo, prekrasne su ove iz Ikee :)

Našla sam ovdje neke u boji, ali nije baš izbor:
http://www.dora-usluge.hr/dora/index.php?page=browse&action=list&group=8&cat=42
Fora su mi ove točkaste.

Evo nešto što sam nedavno vidjela - tubica je inače za hobbyčare, za crtanje. Sipa se boja unutra.
http://www.nb-net.hr/artikli/OPR-4.JPG
Odmah sam u tome vidjela čokoladu i šećernu glazuru u bojama :D
Evo stranice shopa: http://www.nb-net.hr/maloprodaja/
Nalazi se u kategoriji: Pribor i alati > Ostalo. Dođe 10 kn :)

Pogledat ću si u hobby dućanima u Ri najprije, a ako nema, svakako si ovo naručit jednom kad budem naručivala od njih, ponovo.

Kad se sjetim kako sam umrla prošle godine dok sam pomoću tubica od pek papira crtala po keksima.. :facepalm:

polly
28.10.2011., 21:23
....Odmah sam u tome vidjela čokoladu i šećernu glazuru u bojama :D
....

ja si tokom godine pospremam one plastične apotekarske flašice od deci, dva
mekane su i fino se piše s njima

azzie_elbub
28.10.2011., 21:31
One od kapi? Jao, uopće mi nije palo na pamet :D

polly
28.10.2011., 21:38
alkohol, tonik,....svašta
pospremim, iskoristim, hitim :zubo:
ekonomična gazdarica :raspa:

Elöise
29.10.2011., 17:28
mmm, obožavam ovakve stvari : cerek: To ću radit.ja bih umjesto margarina stavila kakao ili kokos maslac. Kad je bal nek je maskenbal : klopa:

A zbog čega gustin? Moze nesto drugo umesto njega? samo šta? :misli: Keksi? ja vam imam nula iskustva s kolačima u šifotu : cerek:

Uvijek možeš zamijeniti margarin maslacem, to ionako ovisi o ukusu pojedine kolačarice. :mig:
Gustin ide radi zgušnjavanja. :D Umjesto mlijeka u prahu koje se obično upotrebljava u izradi domaćih rafaello kuglice. Ja ga ne podnosim, doslovno, pa mi je ovo s gustinom itekako dobra i uspješna zamjena. Ne znam kako bi recpet podnio kekse, jer se ova krema mora skuhati a kako keks zgušnjava - ne bih znala u ovom slučaju. Jedino da probaš s nekom manjom količinom, pola ili četvrtina smjese, pa vidi.

eloise, ove košarice izgledaju odlično, samo što ja baš nisam obožavatelj kokosa :D

Hvala! :D Mislim da će ovaj topić biti dobar za razmjenu ideja. Netko nešto voli, netko je nešto isprobao, poslikao, popravio.... :D

Karamel kocke baš lijepo izgledaju, a tvoje su mi puno ljepše nego u receptu. I jednostavne izgledaju :D.

Hvala, azzie! Jednostavne su a meni tako slatke. :cerek:

Nessadha
29.10.2011., 19:36
@ Eloise, puno ti hvala na odgovoru. Svasta, ja i keksi... :rofl:

Volim mlijeko u prahu, di ga ima?

ta.ja
29.10.2011., 21:28
Volim mlijeko u prahu, di ga ima?

U svakom trgovačkom centru (Plodine, Konzum,...) 1 kg = 40ak kuna

MalaMulica
29.10.2011., 23:59
pekla sam danas one valine browniese! :cerek:

količinu sam povećala za 1/3 jer nisam imala manji pleh, a i nas je bilo dosta! :D šećer nisam povećavala, ostao je za količinu po receptu...taman! :rofl:
super je kolač, čokolada čokolada...:s
samo što ću ga idući put pravit u dubljoj i manjoj tepsiji, tako da mi budu viši! :o

Little Miss Violet
30.10.2011., 21:29
....
Evo nešto što sam nedavno vidjela - tubica je inače za hobbyčare, za crtanje. Sipa se boja unutra.
.......

Ovake tubice možeš kupiti u ljekarni, prazne. Ja ih imam doma par komada. Za umake i sl...

azzie_elbub
30.10.2011., 21:38
Super, hvala za informaciju :)

ta.ja
31.10.2011., 16:23
Kao što sam i najavila, krenula sam s isprobavanjem novih recepata.

Keksi punjeni makom

http://img508.imageshack.us/img508/6274/p1010596c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/508/p1010596c.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Morat ću napraviti još nešto od maka. Radila sam sve po receptu, a ostalo mi je više od pola nadjeva :503: Inače, keksići su jako fini :klopa:

azzie_elbub
31.10.2011., 18:11
Izgledaju slasno! Sličnog izgleda sam i ja radila prošle godine, ali bez punjenja. Jako prhki i topljivi u ustima, bez jaja. Moram izvući neke svoje isprobane s kojima sam zadovoljna pa tu objaviti.

Elöise
01.11.2011., 13:15
ta.jo, krasno izgledaju!

Kad smo već kod maka, probala sam ove: (http://www.coolinarika.com/recept/kiflice-od-maka-i-cokolade/)

http://i41.tinypic.com/20p0zr.jpg

Nisu mi bile mirisne, možda da se doda korica limuna ili više vanil šećera?

ta.ja
01.11.2011., 13:18
Kiflice :lux: Baš smo zabrijale na mak :rofl: Možda da je dodati žličicu ruma?

Elöise
01.11.2011., 13:33
To ostavljam budućim kušačicama neka odluče... :D

Da nastavim s onim neobičnijim... Čoko kuglice s anisom :cerek:

http://i41.tinypic.com/20sszsw.jpg

Čoko kuglice s anisom

50 g čokolade za kuhanje
250 g brašna
1 žlica kakaa
2 vanil šećera
75 g šećera u prahu
prstohvat soli
3 žličice mljevenog anisa
100 g mljevenih badema
175 g margarina

Za ukrašavanje:
6 vanil šećera
4 žlice kakaa

Nasitno naribati čokoladu. U posudi pomiješati brašno, kakao, vanil šećer, šećer u prahu, sol, anis i mljevene bademe. Dodati narezani margarin i umiješajte ga. Na kraju umiješati naribanu čokoladu. Tijesto oblikovati u kuglu, omotati aluminijskom folijom i ostaviti u hladnjaku otprilike sat vremena.
Dva lima obložiti papirom za pečenje. Pećnicu zagrijati na 180°C. Od tijesta oblikovati kuglice te ih staviti na papir pazeći da se ne dodiruju. Peći u pećnici 18 minuta.
Vanil šećer i kakao izmiješati u maloj posudi. Kuglice izvaditi iz pećnice, pažljivo ih odvojiti od papira i odmah uvaljati u mješavinu. Zatim ih ostaviti da se ohlade.
Ovisno o veličini, dobije se oko 60 komada.

Elöise
01.11.2011., 13:41
http://i41.tinypic.com/2dlsy20.jpg

Mentol keksi

250 g margarina/maslaca
120 g šećera u prahu
2 vanilin šećer
300 g brašna
1 žličica praška za pecivo
30 g kakaa
5 žlica mlijeka
20 kapi ulja od metvice

Mikserom izmutiti margarin/maslac uz postepeno dodavanje šećera dok ne se ne dobije jednolična masa. Pomiješati brašno s praškom za pecivo i kakaom, te ga naizmjenice s mlijekom i uljem metvice umiješati u smjesu margarina/maslaca i šećera.
Tijesto je prilično kompaktno – može se dodati više mlijeka ali keksi tada postaju mekani nakon što se ohlade.
Tijesto pomoću dvije male žlice slagati na lim za pečenje u malim hrpicama, veličine trešnje, pri čemu ostaviti malo razmaka, ili ih štrcaljkom s okruglim ili zvjezdastim nastavkom naštrcati kao kolutove odnosno oblike po želji.
Peći 10-12 min na 180° C. Kada se ispeku, kekse ostaviti u limu da se ohlade, inače se raspadaju. Keksi ostaju prhki izvana a mekani iznutra ako se ne dodaje više mlijeka od preporučenog receptom.
Za jaču aromu možete dodati do 30 kapi ulja, ali nikako više jer su onda prejaki.

Little Miss Violet
01.11.2011., 15:25
----
Mentol keksi

-----.

Gdje mogu nabaviti ulje od metvice? Jel to isto kao ono šta se stavi u lampu?

paprenjak
01.11.2011., 15:35
:cheer::cheer::zivili::klopa::klopa:
Božić,big like!
Ja bi neki stvarno dobar recept za zvjezdice sa đemom,one starinske,božićni klasik,ali meni nikako da ispadnu,a bake više nema:(

ta.ja
01.11.2011., 17:54
:cheer::cheer::zivili::klopa::klopa:
Božić,big like!
Ja bi neki stvarno dobar recept za zvjezdice sa đemom,one starinske,božićni klasik,ali meni nikako da ispadnu,a bake više nema:(

Ne znam da li su jednako dobre kao one što je radila tvoja baka, ali meni je ovaj recept predobar

ZVJEZDICE - CVJETIĆI

380 g oštrog brašna
210 g maslaca
80 g šećera
1 žumanjak
2 žlice ruma
2 vanilija šećera
pekmez od šljiva

Zamijesiti prhko tijesto i staviti 1 sat u frižider. Tanko razvaljati i kalupom rezati željene oblike (zvjezdice/cvjetići). Polovica keksića bi trebala u sredini imati rupu. Keksiće posložiti na lim obložen papirom za pečenje i peći 10 minuta na 180 stupnjeva. Pečene polovice s rupom odmah uvaljati u šećer u prahu. Kad se keksići ohlade, polovice lijepiti pekmezom.

Fotka iz arhive

http://img339.imageshack.us/img339/510/slika0601.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/339/slika0601.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

seni001
01.11.2011., 19:50
može neki provjereni recept za choco crinkles :moli:

ta.ja
01.11.2011., 20:10
može neki provjereni recept za choco crinkles :moli:

200 g tamne čokolade
80 g maslaca sobne temperature
100 g šećera
2 jaja
1 žličica ekstrakta vanilije
200 g brašna
1 žlica kakaa
šećer i šećer u prahu

Čokoladu otopite na pari. Prebacite ju u zdjelu za miksanje i dodajte maslac, šećer i ekstrakt vanilije pa miksajte dok ne dobijete ujednačenu smjesu. Dodajte jedno po jedno jaje i lagano miksajte. Dodajte prosijano brašno, prašak za pecivo i kakao pa miješajte pjenjačom dok se sve ne sjedini. Stavite u frižider na minimalno tri sata (a može i preko noći). Žličicom vadite smjesu i oblikujte kuglice koje najprije uvaljajte u obični šećer pa zatim obilno uvaljajte u šećer u prahu. Kuglice slažite na lim za pečenje obložen papirom za pečenje i pecite 8 minuta u pećnici zagrijanoj na 180°C. Pustite da se malo prohlade (par minuta) prije vađenja. Smjesa je dovoljna za 40ak kuglica, ovisno o veličini.

Sljedeći put kad ih budem radila mi je namjera u smjesu dodati 2-3 žlice mljevenih lješnjaka.

Elöise
02.11.2011., 07:01
Gdje mogu nabaviti ulje od metvice? Jel to isto kao ono šta se stavi u lampu?

Ne, nikako ne stavljati eterično ulje. Inače, jestivo ulje od metvice može se kupiti u DM-u, njihova marka, Das gesunde Plus, staklena bočica s plavom etiketom. Stoji kod zdrave hrane, biljnih čajeva, tih stvari...

Uuuu, tajo, krasni ovi keksići s pek'ezom. :D

seni001
02.11.2011., 09:19
200 g tamne čokolade
80 g maslaca sobne temperature
100 g šećera
2 jaja
1 žličica ekstrakta vanilije
200 g brašna
1 žlica kakaa
šećer i šećer u prahu

Čokoladu otopite na pari. Prebacite ju u zdjelu za miksanje i dodajte maslac, šećer i ekstrakt vanilije pa miksajte dok ne dobijete ujednačenu smjesu. Dodajte jedno po jedno jaje i lagano miksajte. Dodajte prosijano brašno, prašak za pecivo i kakao pa miješajte pjenjačom dok se sve ne sjedini. Stavite u frižider na minimalno tri sata (a može i preko noći). Žličicom vadite smjesu i oblikujte kuglice koje najprije uvaljajte u obični šećer pa zatim obilno uvaljajte u šećer u prahu. Kuglice slažite na lim za pečenje obložen papirom za pečenje i pecite 8 minuta u pećnici zagrijanoj na 180°C. Pustite da se malo prohlade (par minuta) prije vađenja. Smjesa je dovoljna za 40ak kuglica, ovisno o veličini.

Sljedeći put kad ih budem radila mi je namjera u smjesu dodati 2-3 žlice mljevenih lješnjaka.

Puuuuuuuuuuuno hvala:cerek:
još 1 pitanje-brašno za kolače-oštro, ne?

Little Miss Violet
02.11.2011., 09:30
Ne, nikako ne stavljati eterično ulje. Inače, jestivo ulje od metvice može se kupiti u DM-u, njihova marka, Das gesunde Plus, staklena bočica s plavom etiketom. Stoji kod zdrave hrane, biljnih čajeva, tih stvari...

Uuuu, tajo, krasni ovi keksići s pek'ezom. :D

Hvala. Pogledat ću danas!

ta.ja
02.11.2011., 09:36
Puuuuuuuuuuuno hvala:cerek:
još 1 pitanje-brašno za kolače-oštro, ne?

Glatko brašno

Kladi
02.11.2011., 10:05
ovo me sad tako mami.....nikad probala, al mi izgleda zgodno i fino!
http://www.joythebaker.com/blog/2011/03/cinnamon-sugar-pull-apart-bread/

Tinach
02.11.2011., 10:36
Ja svake godine u studenom počinjem patiti od blagdanskog ludila http://www.clicksmilies.com/s1106/weihnachten/xmas-smiley-019.gif pa kak imam isplanirano kak ukrasiti kuću, tak sam si isplanirala i kolače. Tak da ove godine planiram peći zvjezdice s marmeladom, vanilin kiflice, husarice, zvjezdice s đumbirom, cimetom, i muškatnim oraščićem, smokvine kuglice, mađarice, raspucane kekse i one keksiće kaj izgledaju ko šahovska ploća ( ako neko zna kak se to zove bila bi zahvalna). Planiram dio upakirati u limene kutije i pokloniti i baš se veselim mirisima! http://planetsmilies.net/xmas-smiley-4625.gif

ta.ja
02.11.2011., 10:48
ovo me sad tako mami.....nikad probala, al mi izgleda zgodno i fino!
http://www.joythebaker.com/blog/2011/03/cinnamon-sugar-pull-apart-bread/

Debelo kasniš :rofl: Cure na temi kolača ga rade već 10ak dana i samo imaju riječi pohvale

i one keksiće kaj izgledaju ko šahovska ploća ( ako neko zna kak se to zove bila bi zahvalna).

Misliš na ove? (http://www.coolinarika.com/recept/crno-bijeli-keksici/)

Planiram dio upakirati u limene kutije i pokloniti i baš se veselim mirisima!

Podsjetnik da su sutra u Lidlu pošićne kutije za kekse :lux:

Stonožica Bosica
02.11.2011., 11:00
Ja sam za Sisvete radila 3 kolača za goste, od kojih dva kremasta i raspuknute keksiće. Raspuknute nitko nije htio, svi su navalili na kremaste.

Hoću reć, ovi suhi kolačići za Božić su odlični, i ukusni i dekorativni, ali frigaj ga ako uz njih spečeš i neki kremasti, svima ruka automatski leti prema takvima.

ta.ja
02.11.2011., 11:07
Cure, uskoro će početi razni časopisi i novine izdavati pošićne kuharice/recepte za kolače, pa bi možda bilo dobro da kad čujemo za nešto takvo, ovdje objavimo.

Hoću reć, ovi suhi kolačići za Božić su odlični, i ukusni i dekorativni, ali frigaj ga ako uz njih spečeš i neki kremasti, svima ruka automatski leti prema takvima.

Sama si napisala u čemu je kvaka. Koliko god raspuknuti bili dobri, ako mi ih ponudiš uz neki kremasti kolač, neću ih ni pogledati.

coffeebreak
02.11.2011., 11:17
Jooooj, baš se veselim Božiću i božićnim kolačima ove godine! :lux:

Lani sam imala sve isplanirano što ću peći za nas doma, što za poklon, već sam i kutije bila kupila i na kraju za Božić nisam ni ispekla ni pojela niti jedan jedini kolač. :tuzni: Zato ove godine moram sve to nadoknaditi.

Radit ću truffles i praline za poklon - nadam se da će mi praline biti dovoljno reprezentativne za poklanjanje, londonere, išlere i još neke kolačiće / keksiće (moram smisliti koje).

Još mi fali i neka udarna torta. Možda se odvažim i napravim tortu od oraha po receptu moje prabake. To je onako jedna baš fino masna torta s puno oraha i maslaca i u kremi i u tijestu. :cerek: Moram iskopati recept pa ću vidjeti.

Stonožica Bosica
02.11.2011., 11:23
[QUOTE=Sama si napisala u čemu je kvaka. Koliko god raspuknuti bili dobri, ako mi ih ponudiš uz neki kremasti kolač, neću ih ni pogledati.[/QUOTE]

Ma i sama sam takva. Ali pitanje je zašto se onda mučimo, razmjenjujemo recepte kad to nije to?

Rekla sam da ću za ovaj Božić napraviti kolače da svi do jednog budu čisto savršenstvo. Valjda takvi postoje, pozorno ću pratiti ovaj topic, nemojte se zezati. :kava:

ta.ja
02.11.2011., 11:40
Zato ću za Božić raditi samo keksiće i praline, da mi nitko ne zastrani rukom u kremaste kolače :rofl: Za Novu godinu, dvije torte i kremasti kolač. Molim prijedloge, odnosno koji je vaš najdraži kremasti kolač? Baš mi se radi nešto novo, što još nisam radila.

Tinach
02.11.2011., 11:46
Misliš na ove? (http://www.coolinarika.com/recept/crno-bijeli-keksici/)

slično (http://www.marthastewart.com/sites/files/marthastewart.com/images/content/web/recipefinder/recipe2/cooki_00222_xl.jpg)

Stonožica Bosica
02.11.2011., 11:58
Zato ću za Božić raditi samo keksiće i praline, da mi nitko ne zastrani rukom u kremaste kolače :rofl: Za Novu godinu, dvije torte i kremasti kolač. Molim prijedloge, odnosno koji je vaš najdraži kremasti kolač? Baš mi se radi nešto novo, što još nisam radila.

Ja ne mogu. Moji bi se žalili sigurno. Već čujem prigovaranja u stilu; Pa zar nisi mogla barem na Božić napraviti pravi kolač?

ta.ja
02.11.2011., 12:00
Ja ne mogu. Moji bi se žalili sigurno. Već čujem prigovaranja u stilu; Pa zar nisi mogla barem na Božić napraviti pravi kolač?

Moji imaju taman suprotna razmišljanja. Kk obožava keksiće i već je sad sav sretan čim sam krenula u isprobavanje. Čak je pojeo oko 10 onih s makom, a nije ljubitelj maka :rofl:

Da li bi kod tvojih orehnjača prošla pod "pravi kolač"?

Stonožica Bosica
02.11.2011., 12:17
Moji imaju taman suprotna razmišljanja. Kk obožava keksiće i već je sad sav sretan čim sam krenula u isprobavanje. Čak je pojeo oko 10 onih s makom, a nije ljubitelj maka :rofl:

Da li bi kod tvojih orehnjača prošla pod "pravi kolač"?

Joj, nije da je ne vole ali meni ruši koncepciju. Ja božićne kolače režem sve u jednake veličine, u štanglice a ona mi je prevelika, morala bi je posebno servirati, osim prhke koja mi je manje fina od klasične.

Za sada mi je definitivno ferrero roche u obliku kolača u igri, super se reže u manje štanglice, taman zalogaj-dva. Isto tako svi volimo julišku, pa ću i nju sigurno raditi, samo malo pojačati okus vanilije u kremi.

azzie_elbub
02.11.2011., 15:26
Ja sam za Sisvete radila 3 kolača za goste, od kojih dva kremasta i raspuknute keksiće. Raspuknute nitko nije htio, svi su navalili na kremaste.

Kod mene je znala biti torta na stolu ako se zadesi da se Božić spoji s rođendanima koji su blizu. Ta torta se servira nakon ručka i nakon toga keksi i onda više nitko ne može jesti :zubo:.
Oduvijek se kod nas radilo samo suho pa sam počela razmišljati i o mekanima kad sam vidjela tu da većina radi i kremaste, ali nekak mi je to komplicirano. Prošlo bi kao s tim tortama :D. Naučila sam da se za božić radi suho, pa su mi suhi kolači čar božića, ali zapravo svatko treba raditi ono što voli i što mu publika voli. :D
Kod mene će najmekši biti mađarica. Najgore mi je kad krvarim nad kolačićima, napečem ih se i onda se najprije svi dobro najedu za ručak, pa torta i tko bi jeo kekse onda, tko?!!! :rofl:

azzie_elbub
02.11.2011., 15:34

Meni su ove savršene :cerek:

http://www.coolinarika.com/recept/bakina-torta-iz-1925-godine/

http://www.coolinarika.com/recept/bozicna-torta-s-visnjama/

slično (http://www.marthastewart.com/sites/files/marthastewart.com/images/content/web/recipefinder/recipe2/cooki_00222_xl.jpg)

Ovakve sam vidjela na stranici Marthe Stewart, ovako savršene. Ima i recept.

ta.ja
02.11.2011., 16:06
Meni su ove savršene :cerek:

http://www.coolinarika.com/recept/bakina-torta-iz-1925-godine/

Ova izgleda privlačno. Odvalila sam na zadnji komentar :rofl:

shopgirl
02.11.2011., 16:35
ova torta iz 1925 je rezervisana,super izgleda....:)

Francesca
02.11.2011., 16:44

Al kad nakon 2-3 dana nestane kremastih, a ti znas da u kutiji ima jos slasnih zalogajcica mmmmmmmmmm :cerek:
;)

azzie_elbub
02.11.2011., 17:23
Meni je ta iz 1925. zakon. Jednom sam ju radila za Uskrs i jednom mami za rođendan. Biskvit je sočan, a krema božanstvena :cerek:

azzie_elbub
03.11.2011., 02:14
Jednostavne, a slatke božićne kućice s uputama:

http://www.marthastewart.com/265884/building-cookie-cottages-creature-comfor
http://www.marthastewart.com/270209/cookie-cottages-how-to
http://www.marthastewart.com/270431/building-cookie-cottages-with-jodi-levin

Cijeli blok zgrada:
http://www.marthastewart.com/315731/gingerbread-town-square-cake

Ovo mi je preslatko :cerek:

lubica1
03.11.2011., 07:36
Ja bi vas molila ako netko ima dobre recepte za kuglice koje se ne peku (kuglice od smokvi, čokolade ili bilo koje druge):)

coflek
03.11.2011., 11:03
Ja bi vas molila ako netko ima dobre recepte za kuglice koje se ne peku (kuglice od smokvi, čokolade ili bilo koje druge):)

kuglice od smokava obozavam

evo recept:

oko 300 gr suhih smokava samljeti ili finije nasjeckati
100-120 gr secera (mozes staviti i vše ako volis jače slatke)
100 gr maslaca
100 gr mljevenih oraha
100 g mljevenog keksa
Oko 1,5 male šalice vode
sok od 1 naranče.
Šećer otopiš u vodi, kad se blago karamelizira dodaš putar, orahe, kekse, smokve te par minuta prokuhaš miješajući (najbolje nad parom) i polako dodaješ sok od naranče, lagano promiješati taman dok se sok stopi sa smjesom. Ohladiti. Radiš kuglice dlanovima koje mozes uvaljati u mljevene orahe ili kristal šećer.

coffeebreak
03.11.2011., 11:32

evo recept:

100 gr maslaca
100 gr mljevenih oraha
100 g mljevenog keksa
Oko 1,5 male šalice vode
sok od 1 naranče.
Šećer otopiš u vodi, kad se blago karamelizira dodaš putar, orahe, kekse, smokve te par minuta prokuhaš miješajući (najbolje nad parom) i polako dodaješ sok od naranče, lagano promiješati taman dok se sok stopi sa smjesom. Ohladiti. Radiš kuglice dlanovima koje mozes uvaljati u mljevene orahe ili kristal šećer.

Ovaj recept mi se čini odličan!

Čime melješ smokve? Znam da se mogu i nasjeckati ali nekako mi se čini da bi bilo bolje s mljevenim smokvama.

coflek
03.11.2011., 12:13
Ovaj recept mi se čini odličan!

Čime melješ smokve? Znam da se mogu i nasjeckati ali nekako mi se čini da bi bilo bolje s mljevenim smokvama.

i je :) , dobro oko imaš :mig:

ja sameljem u blenderu, a moze se i u mašini za mljevenje mesa.
većinu sameljem, a jedan mali dio na sitno narežem

lubica1
03.11.2011., 13:20

evo recept:

100 gr maslaca
100 gr mljevenih oraha
100 g mljevenog keksa
Oko 1,5 male šalice vode
sok od 1 naranče.

Puno ti hvala recep izgleda super....ja sam do sada radila tako da sam samljela smokve i pomješala sa pekmezom....ovo mi se ćini puno bolje...pozvana si kad ih napravim...:s

polly
03.11.2011., 13:22

ima na prvoj stranici link na sitne kolače sa puno kuglica i drugih kolačića koji se ne peku

coflek
03.11.2011., 14:21
Puno ti hvala recep izgleda super....ja sam do sada radila tako da sam samljela smokve i pomješala sa pekmezom....ovo mi se ćini puno bolje...pozvana si kad ih napravim...:s

moze :lux:, donesem i ja svoje pa bumo degustirale :cerek:

U vezi kutija, otici cu i ja danas pa javim ako ih bude
ajme navale na lidl:rofl:

lubica1
03.11.2011., 14:48
ima na prvoj stranici link na sitne kolače sa puno kuglica i drugih kolačića koji se ne peku

Puno hvala na pomoći....ja sam tu nova pa se ne snalazim najbolje....pogledala sam preporućenu stranicu i ima dobrih ideja....:lux:

ta.ja
03.11.2011., 16:01
Da li je netko radio kakve keksiće s medom? Gledam jedan recept i keksići izgledaju fora, samo nikad nisam radila keksiće sa medom pa ne znam da li se med jako osjeti

Ja sam upravo bila u Lidlu na Matuljima i tamo ima hrpa kutija.

Hvala ti puno :kiss: Čim sam vidjela tvoj post, odmah sam uzela telefon u ruke i nazvala svoju vezu na Matuljima te ju uputila u Lidl. Nadam se okruglim pahuljastim kutijama :moli:

Nemam pojma šta ću za Božić. Ni pogledala svoje "kuharice".

Za ovo bi te trebalo :tuctuc:

Btw, uđem danas u Plodine i s vrata mi padne pogled na umjetne jelke i kuglice. Krenuli su :rofl: Ali nisu nadmašili Semeraro koji je božićnu ponudu izbacio već sredinom desetog mjeseca :facepalm:

lila_887
03.11.2011., 16:44
Ovo je odlična tema, inače već u 11-om mjesecu imam "pripreme" kaj bi mogla i kaj ne bi mogla napraviti, pa me samo blijedo gledaju da sam sišla sa uma :D
Ove godine još nisam krenula u to.... stignem... kod mene nema problema sa suhim kolačićima, jer ih svi vole grickati tu i tamo... i više smo od onih koji se vole najesti od kolača, iako bude i kremasti poneki....

Obavezni su: vanilin jastučići, zvijezdice sa marmeladom, vanilin i/ili kokos kiflice i neke šape. Ostalo po raspoloženju :cerek:

coffeebreak
03.11.2011., 17:08
Da li je netko radio kakve keksiće s medom? Gledam jedan recept i keksići izgledaju fora, samo nikad nisam radila keksiće sa medom pa ne znam da li se med jako osjeti

Jesam ja. Jedni od najdražih božićnih keksića koje radim su s medom. Budući da u njih ide hrpa začina i da su jako aromatični, u njima med ne dominira ali se osjeti. Meni je to jako fino. Tako da, koliko će se med osjetiti ovisi o receptu.

ta.ja
03.11.2011., 17:12
Jesam ja. Jedni od najdražih božićnih keksića koje radim su s medom. Budući da u njih ide hrpa začina i da su jako aromatični, u njima med ne dominira ali se osjeti. Meni je to jako fino. Tako da, koliko će se med osjetiti ovisi o receptu.

Hvala na odgovoru. S obzirom da po ovom receptu ide samo naribana korica limuna i ništa više od začina, odustajem jer kk baš nije ljubitelj meda

blond lady
03.11.2011., 17:35
Kao što sam i najavila, krenula sam s isprobavanjem novih recepata.

Keksi punjeni makom

http://img508.imageshack.us/img508/6274/p1010596c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/508/p1010596c.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Morat ću napraviti još nešto od maka. Radila sam sve po receptu, a ostalo mi je više od pola nadjeva :503: Inače, keksići su jako fini :klopa:

može recept za kekse punjene makom

ta.ja
03.11.2011., 20:19
može recept za kekse punjene makom

Evo recept. Meni je na neku foru ostalo više od pola nadjeva :ne zna:

Nadjev:
125 g maka
2 žlice šećera
50 ml vrućeg mlijeka

Mak pomiješajte sa šećerom, dodajte vruće mlijeko i dobro pomiješajte. Smjesu držite u frižideru do izrade keksa.

Tijesto:
300 g glatkog brašna
170 g hladnog maslaca narezanog na kockice
100 g šećera
1 jaje
1 žličica ruma

Utrljajte maslac u brašno da dobijete grube mrvice. Pomiješajte ih sa šećerom pa napravite hrpicu, a u sredini udubinu u koju ćete staviti jaje i rum. Zamijesite tijesto, omotajte ga prozirnom folijom i stavite u frižider na sat vremena. Kidajte komade tijesta od kojih napravite kuglice veličine oraha. Kuglicu spljoštite prstima pa u sredinu stavite otprilike žličicu nadjeva, spojite krajeve i napravite kuglicu. Kuglice slažite na lim obložen papirom za pečenje i pecite 10 - 15 minuta (ovisno o veličini kuglica i radu vaše pećnice) u pećnici zagrijanoj na 180°C. Keksi trebaju ostati svijetle boje. Izvadite ih na rešetku i pustite da se ohlade pa ih pospite šećerom u prahu.

lila_887
04.11.2011., 13:22

ta.jo ako još uvijek hoćeš raditi neke keksiće s medom, jesi probala kad medene šape? Ide ti 4 velike žl. meda, malo oraha i cimet kao začin? Med ne dominira ali se naravno ipak osjeti.

Inače sanjala sam one tvoje kuglice sa makom :facepalm: izgleda da ću ih morati raditi onda kad su mi se u snove uvukle :D

p.s. sjetila sam se ako ti ostane tako puno nadjeva, da poduplaš smjesu tijesta pa ćeš dobiti više kuglica sa makom :cerek:

edit: kad pričate o ovim limenim kutijicama za kolače, vidjela sam u letku da ih imaju i u Kauflandu sad od čet. do iduće sri. po 29.90, 3xkomada isto, ne znam sad kakvi su uzorci, ali isto božićni, i promjeri kutija su od 13, 16 i 19 cm.

mandy
04.11.2011., 14:06
Ove sam medenjake (http://www.coolinarika.com/recept/medena-srca-by-schwartau/) radila prošle godine i prefini su, odma su mekani a što duže stoje još su bolji.
Nestali su u 2 dana a inače se slične verzije povlačile do kraja blagdana i na kraju bi dio završio u smeću.
Ja sam ih ukrašavala šareno sa smjesom vode, šećera u prahu i raznih boja.

lila_887
04.11.2011., 14:29
E da zaboravila sam na medenjake, njih isto treba ugurati u raspored.

Prošle godine sam za Božić radila Čokoladnu tortu bez brašna, ali sad bi ove godine nešto drugačije, imate neku ideju? Može sa kremom, samo ne bih baš previše kreme, i da nije prekomplicirano? I da nije baš sa kokosom, makom i takvim stvarima, orasi i lješnjaci bi mogli proć.

I jel radio tko od vas kad Bijeli čokoladni liker? Imam recept za Čokoladni liker, i već sam ga radila par godina, i sad bi možda Bijeli probala ako netko ima provjereni recept?

polly
04.11.2011., 14:32
ja sam lani radila vanilijasti s pudingom (tko ne voli puding i prezire ga sad nek si zakelji flastere preko očiju :D)
nije bijela čokolada ali je jako fino bilo :cerek:

lila_887
04.11.2011., 14:40
Ja obožavam puding od Vanilije, pa sa tim nemam problama, općenito sa vanilijom nemam problema :cerek:

Da mogu ja mislim da bi je stavila i u krumpir :lol: tak da slobodno daj recept...
Možda bi se moglo naknadno u njega dodati bijela čoksa, ha?

polly
04.11.2011., 15:01
2,5 l mlijeka
60 dkg šećera
7 dl ruma/vodke/rakije...... po ukusu
2 mahune vanilije
3 vanili pudinga

u mlijeko staviti mahune prerezane uzdužno i ukuhati šećer i puding
kad se ohladi izvaditi mahunu, postrugati sjemenke i staviti u puding
u puding umiješati alkohol, procijediti kroz finu cjediljku
flaširati
kažu da izdrži 2 mjeseca u frižideru
:zivili:
mislim da bi bijela čokolada bila suvišak, ništa ne bi donjela likeru

moram spuknut recept za liker od jaja, to nam je lani bio forumski hit :)

lila_887
04.11.2011., 16:54
2,5 l mlijeka
60 dkg šećera
7 dl ruma/vodke/rakije...... po ukusu
2 mahune vanilije
3 vanili pudinga

u mlijeko staviti mahune prerezane uzdužno i ukuhati šećer i puding
kad se ohladi izvaditi mahunu, postrugati sjemenke i staviti u puding
u puding umiješati alkohol, procijediti kroz finu cjediljku
flaširati
kažu da izdrži 2 mjeseca u frižideru
:zivili:
mislim da bi bijela čokolada bila suvišak, ništa ne bi donjela likeru

moram spuknut recept za liker od jaja, to nam je lani bio forumski hit :)

Hvala :)
Samo me zanima jel se prvo mlijeko i mahune zajedno kuhaju dok mlijeko ne zavrije pa se dodaju šećer i puding ili sve skupa odma se stavi?
Mislila sam za okus dodatni bijelu čokoladu, ne što se tiče teksture ili tako nešto.

polly
04.11.2011., 17:19
skuhaš puding kak se kuha
prašak razmutiš s malo mlijeka, ostatak mlijeka zakuhaš sa šećerom i mahunama i onda ukuhaš razmućeni prašak

mislim da bi s bijelom čokoladom postalo samo masnije, okus baš i ne bi popravilo
no po volji ti :D

kyb
04.11.2011., 18:01
ja danas medenjake pekla, udarilo me božićno raspoloženje :D

Doria
04.11.2011., 18:21
Ove sam medenjake (http://www.coolinarika.com/recept/medena-srca-by-schwartau/) radila prošle godine i prefini su, odma su mekani a što duže stoje još su bolji.
Nestali su u 2 dana a inače se slične verzije povlačile do kraja blagdana i na kraju bi dio završio u smeću.
Ja sam ih ukrašavala šareno sa smjesom vode, šećera u prahu i raznih boja.

Jel se mozda sjecas koliko ti cca komada ispadne? Mislim da bi ih uvrstila u ovogodisnju turu :D

gven_s
04.11.2011., 18:36
Ove godine ću obavezno raditi shaumrolne i to malecke,tako da cijele stanu u usta:cerek: i naravno štolverice.
I jedne prhke keksiće sa kandiranim voćem,koje sam sama iskemijala za prošli Božić.
Za drugo još ne znam:misli:

crvenkapica33
04.11.2011., 19:35
ne smijem čitati ovu temu. posljedica je čokoladna pita s kruškama u pećnici :504:

pa to je blagdanska tema :bonk:

ove godine sunčekovi medenjaki sigurno. ali ima još mjesec i pol do tad.

blalla
05.11.2011., 07:49
nisam još počela razmišljati o kolačima za blagdane ali vidim da kasnim!!
bit će neka torta, i samo par suhih :misli: starinski prutići s orasima obavezno!

Elöise
05.11.2011., 19:02
Ove godine ću obavezno raditi shaumrolne i to malecke,tako da cijele stanu u usta:cerek: i naravno štolverice.
I jedne prhke keksiće sa kandiranim voćem,koje sam sama iskemijala za prošli Božić.
Za drugo još ne znam:misli:

Na što ćeš motati šaumrolne da budu male?
I, može li taj recept za keksiće :ObožaFa kandirano voće: :klopa:

Orphea
05.11.2011., 19:16
i samo par suhih :misli: starinski prutići s orasima obavezno!

Misliš li možda na kućnog prijatelja? To je moja baka pekla godinama:cerek:.

Glede kutija, ja ću pogledati u šumoopskrbi one Dorijine u bojama, poklonit ću mm-ovim nećakinjama raspuknutiće u njima:cerek:. I poklon naravno, koji sam već naručila. Ja sam luuuda:rofl:.

http://s19.rimg.info/740c069f06dcf52a4e3b451eef95f267.gif

Francesca
05.11.2011., 19:27
Imam podosta kandirane narance koja se osusila pa bi mi trebao neki recept u koji idu one namocene u neki alkohol
Ideje?

seni001
07.11.2011., 15:40
Ovo je mama meni morala raditi svaki Božić...sad radim sama:D

Torta od naranđe

Sastojci:
8 jaja
25 dkg šećera
2 velike žlice krušnih mrvica
10 dkg čokolade u prahu
1 naribana korica naranđe-ja koristim de. Oetker
Sok od 1 ocijeđene naranđe
2 jušne žlice sirupa od naranđe
25 dkg mljevenih oraha
1 pecilni prašak

Čokolada za glazuru

Postupak:
Odvojiti bjeljanjke u njih dodati šećer i istući ih u snijeg
Posebno miksati ostale sastojke, umiješati u smjesu snijeg.

Peći na 180, 20 min pa provjeriti jeli pečeno…
Kad se ohladi preliti glazurom.

Inače je pečem ko kolač, al ove godine ide u okrugli kalup, sa kremom od čokse i Halte i oblačim je ticinom:cerek:

MalaMulica
08.11.2011., 09:23
polka mi je dala ideju :504:

mogla bi napravit neki čokoladni liker za božić! :cerek: (samo ideje dobivam:503:)
na coolinarici mi se svidio od violet love onaj njen bailyes, al u njega ide DDL, što mi se ne da pravit! ni samu karamelu ne znam napravit, bude mi zagorenog okusa :rolleyes:

aj dajte neki recept, s rumom! :D
polly, može ovaj tvoj samo s čoko pudingom? :D

i da, još nešto! cheescake? :rofl: podloga od biskvita, krema od nekog abc-a ili philadelphie (draže mi je to nego svježi sir i mascarpone), a premaz gore od slatkog/kiselog vrhnja? ima ko recept? :D
ima takva na blogu vali voli torte, al ona zafrkancija s pečenjem će me dotući! moja pećnica je malo čudna, prije ću zapalit kuhinju nego pošteno ispeć tu tortu! :D

Orphea
08.11.2011., 09:36
I ja vec imam par poklona, it's oukej! :zubo: Glede kutija, ako one uspijes nabavit iskustvo kaze: jedna smjesa ti taman stane u jednu kutiju.. ja sam onda radila tri :D

O, dobro da si mi rekla:zubo:, znači dvije smjese.

Našla savršenu dekoraciju za novogodišnje cupcakese:lux:
http://img254.imageshack.us/img254/7643/710569m.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/254/710569m.jpg/)

Little Miss Violet
08.11.2011., 09:42
O, dobro da si mi rekla:zubo:, znači dvije smjese.

Našla savršenu dekoraciju za novogodišnje cupcakese:lux:
http://img254.imageshack.us/img254/7643/710569m.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/254/710569m.jpg/)

Odlična je, gdje se to može nabaviti?

Orphea
08.11.2011., 10:13
Odlična je, gdje se to može nabaviti?

Ovo je naručeno s jedne strane stranice koja ne dostavlja u Hrvatsku:(.
Ali kod nas zgodne šećerne dekoracije imaju Dora usluge i Sve i svašta. Vjerojatno će ubaciti i nešto prigodno za bladane:).

ta.ja
08.11.2011., 10:25
Gledala sam te pahuljice i imala namjeru naručiti ih, ali sam u Udinama kupila šarene zvjezdice i imam šarene krugove (koji će glumiti kuglice) tako da sam na kraju odustala od pahuljica. Ail i dalje mislim da su :cerek:

polly
08.11.2011., 11:09
....polly, može ovaj tvoj samo s čoko pudingom? :D

....

malo su drugačiji omjeri
2,5 l mlijeka
60 dkg šećera
7 dl ruma ili nekog drugog alkohola po ukusu
2 čokoladna pudinga
10 dkg kakaa

postupak isti, kakao isto razmutiti s pudingom i skuhat

ja sam u ljeto kupila krasne šećerne šarene dekoracije u kauflandu za malo para, na cvjetek, medeke, zoo životinjice,.... pakirane su u flašice kao posip
ne znam jel imaju kakav poseban božićni program, kome je blizu neka provjeri

ta.ja
08.11.2011., 11:11
ne znam jel imaju kakav poseban božićni program, kome je blizu neka provjeri

Čisto sumnjam da će toga biti kod nas, prvenstveno zato što kod nas nisu cupcakesi toliko popularni kao vani, a tu situaciju potvrđuje i izbor papirnatih košarica za muffine. Kaskamo za ostatkom slastičarskog svijeta po pitanju ponude i to jako. Dovoljno je samo pogledati ponudu nekog od linkanih online shopova na onoj temi i usporediti s ponudom Sve i svašta i Dore.

polly
08.11.2011., 11:12
imam i super recept za liker od crvenog vina i bobičastog voća (borovnice, jagode, .... po volji, a vjerujem da bi i npr sa narančom bio krasan) sa rumom i začinima
radila sam ga za poklone preklani
ako tko hoće recept.....

seni001
08.11.2011., 11:13
imam i super recept za liker od crvenog vina i bobičastog voća (borovnice, jagode, .... po volji, a vjerujem da bi i npr sa narančom bio krasan) sa rumom i začinima
radila sam ga za poklone preklani
ako tko hoće recept.....

kaj pitaš, piši:D

polly
08.11.2011., 11:14
Čisto sumnjam da će toga biti kod nas.....

a kaj ja znam
i mene su sa tim šećerom iznenadili, meni nije kaufland nikako uz put (jedino kad idem svojoj zubić vili :zubo:) pa sam kažem ako je nekome blizu neka vidi
i oni čoko listići, cveteki, slova,.....su puno jeftiniji nego od dr oetkera drugdje a ista stvar je
i ima različitih vrsta čoko posipa, ne samo čoko ljuskice

polly
08.11.2011., 11:16
kome je slovenščina bliska ima ovdje (http://www.velikan.net/recepti-za-likerje/) puno jako dobrih recepata za likere
ako kome nešto nije jasno, pitajte :)

pišem posle taj vinski, moram iti otiti :D

MalaMulica
08.11.2011., 11:20
malo su drugačiji omjeri
2,5 l mlijeka
60 dkg šećera
7 dl ruma ili nekog drugog alkohola po ukusu
2 čokoladna pudinga
10 dkg kakaa

postupak isti, kakao isto razmutiti s pudingom i skuhat

čokoladni liker :o (ovo sebi stavljam da mi je kasnije po searchu lakše naći :raspa:)! :rofl:

ne bi druge radila, čokoladni su mi likeri najmiliji, a nikad nisam radila! a fino je imat nešto slatko za nazdravit za pošić i novu godinu! :cerek:

lola1415
08.11.2011., 11:45
Evo da se i ja malo uključim. I ja sam ovisnik o božićnim blagdanima i kako sada stvari stoje radim ovo.

Božićni keks od naranče i čokolade
Prhke vanili kiflice
Pita od šipkova pekmeza
Samostanski roščići
Medenjaci - ove koje je stavila čini mi se Mandy
Talijanski panettonne
Čoko kiflice
Mađarica, imam sjajan recept, njam, njam
Oblatne sa Dulce De Leche (karamel krema) - baš sam i neki dan pravila i predivne su. Njih će možda i muž raditi, izrazio je želju.
Možda napravim i makovnjaču, orehnjaču ne volim (nisam ljubitelj oraha). Joj jedva čekam. :cerek:

Za Novu godinu ne znam -možda samo jednu finu, a jako jednostavnu čoko tortu sa ganaš kremom.

Doria
08.11.2011., 11:57
Kakva je to pita od sipkova pekmeza? Mi smo radili redovno, pa i prosle godine, vjencice od sipkovog pekmeza. To jako jako fino i jako jako slatko, ko bombon bude.

lola1415
08.11.2011., 12:09
Kakva je to pita od sipkova pekmeza? Mi smo radili redovno, pa i prosle godine, vjencice od sipkovog pekmeza. To jako jako fino i jako jako slatko, ko bombon bude.

To je ovo. Čini mi se fino, dobri su komentari, a zainteresiralo me jer nikad nisam radila kolač gdje u tijesto ide šipkov pekmez. Ja ću ga jedino možda preliti s glazurom od bijele čokolade jer ću raditi i mađaricu pa da bude fora za vidjeti.

http://www.coolinarika.com/slika/756299/
http://www.coolinarika.com/recept/pita-od-sipkova-pekmeza/

Može recept za ove vjenčiće?

ta.ja
08.11.2011., 12:19
Mađarica, imam sjajan recept, njam, njam

Što čekaš, podijeli ga s nama. Ako se ne varam, neke cure su tražile dobar recept za mađaricu.

Doria
08.11.2011., 12:19

Moze, pretipkam kad dodjem doma (jednostavno je, ali ne sjecam se svega).

A pita izgleda jako fino. Iako da, ne mogu si zamisliti okus tijesta. Mast u receptu se pretpostavljam moze zamijeniti maslacem? :D

lola1415
08.11.2011., 12:57
Moze, pretipkam kad dodjem doma (jednostavno je, ali ne sjecam se svega).

A pita izgleda jako fino. Iako da, ne mogu si zamisliti okus tijesta. Mast u receptu se pretpostavljam moze zamijeniti maslacem? :D

Ja ću zamjeniti maslacem jer nemam masti. Inače, kolači s masti su mekši koliko znam.

Recept za mađaricu stavim kad dođem doma, nemam ga kod sebe. Stvarno je predivna - mekana, a krema božanstvena. Iznenadit ćete se jer nije s čokoladom.

Stonožica Bosica
08.11.2011., 13:05
Ja ću zamjeniti maslacem jer nemam masti. Inače, kolači s masti su mekši koliko znam.

Recept za mađaricu stavim kad dođem doma, nemam ga kod sebe. Stvarno je predivna - mekana, a krema božanstvena. Iznenadit ćete se jer nije s čokoladom.

Meni je najbolji starinski recept za mađaricu po kojem se špina šećer za filu, doda se mlijeko s brašnom i skuha fila. Čokolada ide samo u glazuru.

lola1415
08.11.2011., 13:17
Meni je najbolji starinski recept za mađaricu po kojem se špina šećer za filu, doda se mlijeko s brašnom i skuha fila. Čokolada ide samo u glazuru.

Ja takve baš ne volim, takvu rade moja mama i sveki. Ova je totalno drugačija i jedina koju volim jesti.

Francesca
08.11.2011., 13:41
i da, još nešto! cheescake? :rofl: podloga od biskvita, krema od nekog abc-a ili philadelphie (draže mi je to nego svježi sir i mascarpone), a premaz gore od slatkog/kiselog vrhnja? ima ko recept? :D
ima takva na blogu vali voli torte, al ona zafrkancija s pečenjem će me dotući! moja pećnica je malo čudna, prije ću zapalit kuhinju nego pošteno ispeć tu tortu! :D

radi po Valinom receptu, nece ti biti zao
Pecenje uopce nije komplicirano kak na prvu zvuci, navijes alarm na mobu za svaku fazu

MalaMulica
08.11.2011., 13:44
radi po Valinom receptu, nece ti biti zao
Pecenje uopce nije komplicirano kak na prvu zvuci, navijes alarm na mobu za svaku fazu

lako za vrijeme, al moja pećnica je luda! u njoj se sve peče na nižoj temperaturi i manje vrimena, a teško mi je procijeniti to i za jedan biskvit, kamoli za tortu koja se 3 puta stavlja u pećicu! nešto će poć kvrahu sigurno :rofl:

nego, ako odlučim ipak po njenom receptu, jel da opet smanjim šećer? :rofl: jel ti radiš po ovom receptu? :D

Francesca
08.11.2011., 13:50
lako za vrijeme, al moja pećnica je luda! u njoj se sve peče na nižoj temperaturi i manje vrimena, a teško mi je procijeniti to i za jedan biskvit, kamoli za tortu koja se 3 puta stavlja u pećicu! nešto će poć kvrahu sigurno :rofl:

nego, ako odlučim ipak po njenom receptu, jel da opet smanjim šećer? :rofl: jel ti radiš po ovom receptu? :D

Ne trebas smanjivat :lol:
Ovo nije Anin recept, samo je ona kriticna sa secerom :lol:
Po ovom i ja radim ;)
Sir ti je najbolji i najjeftiniji Aro creme cheese iz Metroa - ak ti je zgodno doc do njega
Al dobro je i sa abc ili philadelphia

Doria
08.11.2011., 13:50

Dakle:

Vjencici od sipka

25 dkg stauba
25 dkg marmelade od sipka
25 dkg mljevenih oraha

-> Sve sastojke zamijesiti da tijesto postane jednolicno. Praviti vjencice ili male perece. Valjati u bijeli kristali secer, ravnomjerno rasprostriti i ostaviti susiti nekoliko dana (treba ih okretati).

Evo slika od prosle godine (gornji desni ugao, izmedju onih s glazurom i vanilin kiflica koje su prutici u biti).

http://img253.imageshack.us/img253/2478/bozic20104.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/253/bozic20104.jpg/)

polly
08.11.2011., 14:50
čokoladni liker :o (ovo sebi stavljam da mi je kasnije po searchu lakše naći :raspa:)! :rofl:

ne bi druge radila, čokoladni su mi likeri najmiliji, a nikad nisam radila! a fino je imat nešto slatko za nazdravit za pošić i novu godinu! :cerek:

ja nisam baš ljubitelj pudinga niti u kom obliku, no ovo je jaaaako fino
malo cugneš, malo lizneš i sve božićne zvjezdice su tu :cerek:

lola1415
08.11.2011., 15:18
.....
Evo slika od prosle godine .....

Jako fora izgledaju! Jesu fini?

maredoo
08.11.2011., 20:44
Ove godine ću obavezno raditi shaumrolne i to malecke,tako da cijele stanu u usta:cerek:

na šta ćeš ih namotati?

boqte još budem i liker išla raditi :visi:

:cerek:

Doria
08.11.2011., 20:49
Jako fora izgledaju! Jesu fini?

Sad sam tek vidjela da sam napisala gornji desni ugao, gornji lijeeeevi ugao :facepalm:. Jako su fini, jako su slatki i jako ih volim :cerek:

MalaMulica
08.11.2011., 21:12
Sir ti je najbolji i najjeftiniji Aro creme cheese iz Metroa - ak ti je zgodno doc do njega
Al dobro je i sa abc ili philadelphia
pa mogla bi u metroa, ako odlučim napravit ovo za pošić! :cerek: nije blizu, al je često na ruku! :D

jao, da je jeftino i da je malo manje nezdravo, opijala bi se čokoladnim likerima! :cerek: doduše, nije se zdravo opijat niti vodkom/štokom/jegerom/alkoholom općenito, al likeri imaju malo previše šećera za prekomjerno ispijanje! :(

Sad sam tek vidjela da sam napisala gornji desni ugao, gornji lijeeeevi ugao :facepalm:.
ja sam mislila da sam luda dok sam ih tražila gore desno...:rofl:
al našla sam ih na vrime gore lijevo :D

polly
08.11.2011., 21:18
...likeri imaju malo previše šećera za prekomjerno ispijanje! :(
.....

jednom u godini je pošić :zivili:

MalaMulica
08.11.2011., 21:30
jednom u godini je pošić :zivili:

odnio i tebe malo pošićni duh? :rofl::rofl::rofl:

imaš pravo, samo jednom u godini je badnjak...i pošić...i sv stipan...i stara godina..i nova godina...:rofl:

Dora K
08.11.2011., 21:33
jao, da je jeftino i da je malo manje nezdravo, opijala bi se čokoladnim likerima! :cerek: doduše, nije se zdravo opijat niti vodkom/štokom/jegerom/alkoholom općenito, al likeri imaju malo previše šećera za prekomjerno ispijanje! :(

hahahaha.... dobra si.... a nemaju mozda malo previse alkohola za prekomjerno ispijanje, ha? :zubo:

I kam je to duh Bozica odnio Polly? :D

polly
08.11.2011., 21:35
odnio i tebe malo pošićni duh? :rofl::rofl::rofl:

imaš pravo, samo jednom u godini je badnjak...i pošić...i sv stipan...i stara godina..i nova godina...:rofl:

nekad su poštene građevinske firme imale kolektivni 20.12.-08.01. :D
treba svladat sve te kolačiće, bakalare, pure, mlince, orehnjače i makovnjače, kuglofe, rakije i likere, kuhano i nekuhano vino, odojke, francuke, šampanjce, sarme, vajn gulaše, pive,..... :zubo:
trebalo bi to vratit natrag

MalaMulica
08.11.2011., 21:41
hahahaha.... dobra si.... a nemaju mozda malo previse alkohola za prekomjerno ispijanje, ha? :zubo:
kakve su ovo izjave? :eek: previše alkohola? :rolleyes:
nikad nije previše alkohola dok god je veselo :lux:

I kam je to duh Bozica odnio Polly? :D
odnijelo nam modulatoricu :tuzni:

nekad su poštene građevinske firme imale kolektivni 20.12.-08.01. :D
treba svladat sve te kolačiće, bakalare, pure, mlince, orehnjače i makovnjače, kuglofe, rakije i likere, kuhano i nekuhano vino, odojke, francuke, šampanjce, sarme, vajn gulaše, pive,..... :zubo:
trebalo bi to vratit natrag
nekad? ima jedna meni u blizini koja ima kolektivni od badnjaka do sveta 3 kralja! :D prijatelju mi već dva dana iza nove godine dosadi odmaranje! :rofl:

polly
08.11.2011., 21:45
kod mene se i na badnjak i na staro leto zadnjih godina dela do kraja
a prije je bilo do 2, s tim da se mora odraditi :zubo:
i sad nek mi veli da je kapitalizam bolji :rolleyes:

ćetam :brukica: nećem više

Francesca
08.11.2011., 21:51
Zadnjih 5 godina na badnjak raila do 18, na staru godinu do 16, osale dane u 12 mj 8-20 :kava:

Zato se ove godine veselim kolacima i keksicima :jumping:
I napravit cu si hamper francske i zderat dok se ne zrigam :lol:

MalaMulica
08.11.2011., 23:54
ćetam :brukica: nećem više
c-c-c :kava:
di je solar sad kad ga čovik triba? :ceka:

prije bi i on začetao nego kartonirao :rofl:

I napravit cu si hamper francske i zderat dok se ne zrigam :lo l:
a? :zubo:

super za radno vrime! :lux:

da bi bilo barem malo ontopična:
još nikad nisam radila čoklt čip kukize (chocolate chip cookies, od sad pa nadalje ČČK :o), a jako ih volim :cerek: vidila sam brdo recepata sa slikama, al me još nijedna slika nije posve oduševila! :ne zna: volim ih srednje hrskave, da se dobro dignu, da se lipo mrve kad ih zagrizeš, a da se i tope u ustima!
ima neko recept za takve ČČK-e? :D

coflek
09.11.2011., 01:35
Zadnjih 5 godina na badnjak raila do 18, na staru godinu do 16, osale dane u 12 mj 8-20 :kava:

I napravit cu si hamper francske i zderat dok se ne zrigam :lol:

Samo je šteta kaj ove godine nema spajanja i produžetaka :tuzni: ,
Bozic i Nova padaju prek vikenda

@Mulice, mislim da ih je Zla patka nedavno radila...ak nisam pobrkala s nekim drugim :misli:

Doria
09.11.2011., 07:50
ja sam mislila da sam luda dok sam ih tražila gore desno...:rofl:
al našla sam ih na vrime gore lijevo :DZna mi se dogoditi to s mijesanjem strana ponekad, no obicno ne kad tipkam i imam vremena provjeriti sto radim :o. No anyway, s desne strane su kuglice od mrkve :zubo:

još nikad nisam radila čoklt čip kukize (chocolate chip cookies, od sad pa nadalje ČČK :o), a jako ih volim :cerek: vidila sam brdo recepata sa slikama, al me još nijedna slika nije posve oduševila! :ne zna: volim ih srednje hrskave, da se dobro dignu, da se lipo mrve kad ih zagrizeš, a da se i tope u ustima!
ima neko recept za takve ČČK-e? :D
Ja sam ih radila preko nekoliko puta po receptu iz neke Huge Cookies Collection ili tako nesto i nikad mi se nisu dobro uspjeli. Uvijek su se svi pojeli istina, ali su bili tako suhonjavi ble :tuzni:. Onda sam otkrila CCK (vid kako ispravno i blesavo bez kvacica) u Lidlu i odlucila da ih nikad vise necu peci jer su mi njihovi jako jako fini, a dodju cca 6 kuna (4 na snizenjima)!

Tisovka
09.11.2011., 19:01
Kad počnete praviti božićne kolače? Koji kolači mogu najduže stajati?

lola1415
09.11.2011., 19:56
Evo prefine mađarice!

Dakle za kore
1/2 kg brašna
20 dag brašna
5 dag margarina
1 vrhnje kiselo
ekstrakt vanilije ili van. šećer
1 prašak za pecivo

zamijesiti tijesto i podjeliti na pet jednakih djelova. Peći oko pet minuta, na 180, na preokrenutom plehu.

Za kremu:
1 l mlijeka
10 dag šećera
25 dag kraš expressa
10 dag brašna (razmućenog u malo mlijeka)
10 dag margarina

Kuhati dok se ne zgusne i filati dok je još vruće. Na zadnju koru namazati kremu i onda preliti glazurom od čokolade.

Stalno ga hoću staviti na coolinariku, pa nikako...
Uživajte!

Kladi
09.11.2011., 20:04
I napravit cu si hamper francske i zderat dok se ne zrigam :lol:ak ne budu smudili :zubo:
:lol:

ne bi druge radila, čokoladni su mi likeri najmiliji, a nikad nisam radila! a fino je imat nešto slatko za nazdravit za pošić i novu godinu! :cerek:ne bi radila onaj s jajima?:mig:

meni to nije mađarica, u mojoj knjizi to je karamel pita

Kladi
09.11.2011., 20:05
Evo prefine mađarice!

Dakle za kore
1/2 kg brašna
20 dag brašna

:confused:

ta.ja
09.11.2011., 20:08
Moram priznati da nikad nisam radila mađaricu, ali kraš express u mađarici mi djeluje kao pojam koji bih izabrala u igri "izbacite uljeza"

Kladi
09.11.2011., 20:10
i meni je sporan, ta.jo:mig:

Francesca
09.11.2011., 20:12
Samo je šteta kaj ove godine nema spajanja i produžetaka :tuzni: ,
Bozic i Nova padaju prek vikenda

Nadam se da mi je spojeno slijedecih 19 mj minimalno :zubo:

ak ne budu smudili :zubo:
:lol:

Francuska ne bu sigurno a kolaci ne bi trebali vise :)

Bas cu ovih dana isprobat jedne lijepe ljesnjak kiflice pa ak budu dobre radim ih i za bozic

Little Miss Violet
09.11.2011., 20:35
Nadam se da mi je spojeno slijedecih 19 mj minimalno :zubo:

a možeš i produžiti ;)
Želim ti svih 19 i koliko god još hoćeš spojeno!

MalaMulica
09.11.2011., 21:03
kladi, koji s jajima? :misli:
linkovlje, kladi, linkovlje :503: :o

ova mađarica mi ne štima nimalo! :zubo: sorry, al kraš ekspres u mađaricu, pored čokolade? :ne zna:
i margarin? :503:

Kladi
09.11.2011., 21:08
recimo.........http://www.crochef.com/index.php?page=recepti&id=473

lola1415
09.11.2011., 21:25
:confused:

Sorry 20 dag šećera. Cure koje sumnjate zbog Kraša, probajte, stvarno je sjajna. U receptu koji sam dobila piše margarin, ali ja ga uvijek zamjenim maslacem u receptima. U ovom sam doduše stavila margarin, ali ne osjeti se uopće.

Leo 031
09.11.2011., 21:54
Je li tko stavljao kuhanu rajčicu u kore za mađaricu? Kad sam bila mala baka je često radila mađaricu, jedino čega se sjećam je te rajčice u korama jedno žlica-dvije, govorila je da je to zato da kore budu crvenije i da je u fil išla 1 čokolada od 200g i rum, ne sjećam se je li to išlo u papicu od mlijeka i brašna ili što već. Nažalost baka je umrla, recept skupa s njom :( Svi smo obožavali njezinu mađaricu, otada nisam pojela dobru mađaricu.

polly
09.11.2011., 22:03
....koji s jajima? :misli:
.......

kaj tebe nije lani bilo na forumu? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=606941)

MalaMulica
09.11.2011., 22:25
al to nije čokoladni! :503:

skoncentriraj se, kladi! :tuctuc:

kaj tebe nije lani bilo na forumu? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=606941)

je, malo prije pošića sam došla tražit recept za medenjake! :D ti si mi ga dala! :cerek: sad će tvoj recept zamijenit onaj solarov! :D
ovo nisam vidila! proučit ću topik! hvala :D

polly
09.11.2011., 22:30

.....

al to nije čokoladni! :503:

skoncentriraj se, kladi! :tuctuc:

.....

hm, tko nije koncentriran?
tražiš jaja, dobiš jaja pa šiziš zato kaj nije čokoladni :rofl:

MalaMulica
09.11.2011., 22:34
hm, tko nije koncentriran?
tražiš jaja, dobiš jaja pa šiziš zato kaj nije čokoladni :rofl:

pa od početka sam tražila čokoladni liker! :(

ona je pitala zašto ne onaj s jajima! kontala sam da je pročitala da hoćem čokoladni! :tuzni:

jel moraš uvik protiv mene? :mama: jel baš baš moraš? http://www.pic4ever.com/images/154fs232528.gif

http://www.pic4ever.com/images/sigh.gif :drama kvin: http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/offtobed.gif

Kladi
09.11.2011., 22:41
mulice....napravi ti taj čokoladni, ali ja ti savjetujem da napraviš i jednu turu ovog od jaja:mig:

ja sam bila uvjerena da čokoladni ima bolju prođu kod mojih, ali :nono:
morala sam ponovo pravit eggnog i to duplu mjeru!

probaj, nagovaram te:mig::top:

L3go
10.11.2011., 00:27
ako imate Kik negdje u blizini, imaju neka sniženja na božićne kalupe, kutije za kekse, i slične te stvari :D

Francesca
10.11.2011., 08:04
Ne da mi se petljat sa likerima, za stotinjak kuna kupila vrhunsku talijansku grapu sa okusom cokolade, ali okus kave mi je jos i bolji :cerek:

MalaMulica
10.11.2011., 08:15
mulice....napravi ti taj čokoladni, ali ja ti savjetujem da napraviš i jednu turu ovog od jaja:mig:

ja sam bila uvjerena da čokoladni ima bolju prođu kod mojih, ali :nono:
morala sam ponovo pravit eggnog i to duplu mjeru!

probaj, nagovaram te:mig::top:
pročitala sam temu, misliš na onaj pollyin recept, jel da? :misli:
sviđa mi se ideja s jajima i vanilijom, al mi se ne sviđa ideja o bacanju toliko bjeljanjaka! :tuzni:
sa 5 žumanjaka dobijem nešto manje od 7dcl likera, a to je malo! dakle, minimalno 10 jaja bi tribala potrošit...al i 10 bjenanjaka bacit! :ne zna: a ne znam di bi bjelanjke koristila...pavlovu neću radit, nije mi to za ovo doba godine, a i nema

ako imate Kik negdje u blizini, imaju neka sniženja na božićne kalupe, kutije za kekse, i slične te stvari :D

kik? :misli:

Francesca
10.11.2011., 08:17
pročitala sam temu, misliš na onaj pollyin recept, jel da? :misli:
sviđa mi se ideja s jajima i vanilijom, al mi se ne sviđa ideja o bacanju toliko bjeljanjaka! :tuzni:
sa 5 žumanjaka dobijem nešto manje od 7dcl likera, a to je malo! dakle, minimalno 10 jaja bi tribala potrošit...al i 10 bjenanjaka bacit! :ne zna: a ne znam di bi bjelanjke koristila...pavlovu neću radit, nije mi to za ovo doba godine, a i nema

Makaronse? :cerek:

MalaMulica
10.11.2011., 08:19
Makaronse? :cerek:

ufff, prevelik zalogaj! :zubo:

kad smo kod njih, neki dan sam probala u vinceka, mislim da je okus bio jaffa...nije mi nešto! :ne zna: jel do vinceka ili je do makaronsa? :o

polly
10.11.2011., 08:21
..... mi se ne sviđa ideja o bacanju toliko bjeljanjaka! :tuzni:
.......

bjelanjke možeš smrznut pa lupat pavlovu u neko drugo doba
a i puslice su klasičan novogodišnji kolačić

ona "moja" verzija je klasični evropski liker od jaja, možeš napraviti i inaćicu sa cijelim jajima

mislim da sam vidjela reklamu da je kik pokraj kike, no treba provjerit, gugla najbolji prijatelj, jel :zubo:

edit: kod westgate-a je