PDA

View Full Version : Naknada za nezaposlene - očekivanje datuma isplate

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

rinci96
07.06.2010., 13:24
jel danas kome sjelo????

Plavi kaputić
07.06.2010., 13:46
ja ću ić kasnije vidjet na bankomat pa ću javit...

TaurusO
07.06.2010., 15:16
čujem da RBA nije

Plavi kaputić
08.06.2010., 11:18
jutros još ništa...:mad:

stella133
08.06.2010., 14:42
bila je isplata u erste

klol
08.06.2010., 16:24
jel sjelo kome u pbz?

TaurusO
09.06.2010., 00:05
bila je isplata u erste

i u RBA

klol
09.06.2010., 17:46
jel meni jedinoj nije sjelo ili nas ima još?

Jet Lee
09.06.2010., 18:59
jel meni jedinoj nije sjelo ili nas ima još?

Jesi li zvala savjetnika?

klol
09.06.2010., 21:17
Jesi li zvala savjetnika?

idem sutra vidit zast nisam dobila...trebala sam rodit prošli mjesec al nisam na kraju se trudnoća oduzila u 6 mjesec.mozd su pretpostavili da sam rodila...

klol
10.06.2010., 12:29
i tako ja danas osla do njih da ih pitam zast nisam dobila naknadu...a oni meni lijepo kazu da neznaju sta se dogodilo :confused:al da me je netko označio i obustavio isplatu na moj racun i da cu dobiti tek iduci mjesec lovu...i svi se nest ispričavaju a meni treba lova a ne isprika..za poludit....da ne spominjem da sam tek rodila i da mi lova jako treba...:(

-mobyXXL-
20.06.2010., 10:45
Evo ja sam predao sve papire i podnio zahtjev 24.5.2010. a do dana današnjeg, a čisto sumnjam i sutra pa čak i slijedeći tjedan da će bit rješenje gotovo. Ostao sam bez posla i sad da mi u bivšoj firmi nije kasnila plaća i da sad nisam dobio zadnju ne znam od čega bi živio. Ne znam kaj si ovi misle, bio sam na individualnom kod savjetnice i pitao sam ali ništa od rješenja.
Koga da zovem da pitam jel to gotovo kad je njima već tak teško mene zvat a ostavio sam im i broj telefona i mobitela.
Dođe mi da ih sve skup tam steram u kurac zajedno s ovakvim poslodavcima koji ti nude posao na mjesec dva i ove kretene koji nude naknadu na 4-5 mjeseci (u biti ne znam ni sam pošto nisam dobio rješenje) i onda im još treba dva mjeseca da slože rješenje a nit bi zvali da te obavijeste nit bi slali rješenje poštom nego moraš sam doć... :s. A ni ne znaš kad doć da ne šećeš bezveze. :mad:

Limačica.
21.06.2010., 08:49
Pozdrav!
Imam nekoliko pitanja :)
Dakle, pod kojim uvjetima se izlazi iz firme da bi se mogla primati naknada? Znam da ne smiješ dobrovoljno i svojom krivicom dati otkaz. Zanima me što točno mora pisati u otkazu?
Ako sam dobro shvatila naknada prvih 90 dana iznosi 2250kn? Gdje je nestalo onih 70%? :(
Od plaće 5000 kn ovih 2250 nije niti 50%. :(
Isto tako me zanima i otpremnina? Koliko godina se mora raditi u firmi da bi se ostvarilo pravo na otpremninu? I kako se ona računa?
Hvala! :)

alison
21.06.2010., 18:26
Evo ja sam predao sve papire i podnio zahtjev 24.5.2010. a do dana današnjeg, a čisto sumnjam i sutra pa čak i slijedeći tjedan da će bit rješenje gotovo. Ostao sam bez posla i sad da mi u bivšoj firmi nije kasnila plaća i da sad nisam dobio zadnju ne znam od čega bi živio. Ne znam kaj si ovi misle, bio sam na individualnom kod savjetnice i pitao sam ali ništa od rješenja.
Koga da zovem da pitam jel to gotovo kad je njima već tak teško mene zvat a ostavio sam im i broj telefona i mobitela.
Dođe mi da ih sve skup tam steram u kurac zajedno s ovakvim poslodavcima koji ti nude posao na mjesec dva i ove kretene koji nude naknadu na 4-5 mjeseci (u biti ne znam ni sam pošto nisam dobio rješenje) i onda im još treba dva mjeseca da slože rješenje a nit bi zvali da te obavijeste nit bi slali rješenje poštom nego moraš sam doć... :s. A ni ne znaš kad doć da ne šećeš bezveze. :mad:

nazovi savjetnika i pitaj jel ti gotovo rješenje, ako rješenje bude gotovo do kraja ovog 6.mj. onda ćeš početkom 7.mj. dobiti novce, a ako ne - onda nema isplate do početka 8.mj.:ne zna:

alison
21.06.2010., 18:40
Dakle, pod kojim uvjetima se izlazi iz firme da bi se mogla primati naknada? Znam da ne smiješ dobrovoljno i svojom krivicom dati otkaz. Zanima me što točno mora pisati u otkazu?
mora pisati poslovno uvjetan otkaz (npr. smanjen obim posla, gospodarski, organizacijski razlozi) ili osobno uvjetovan otkaz (npr.zbog zdravstevnih razloga osoba ne može više raditi posao koji je radila), a može i istek ugovora na određeno vrijeme.

Ako sam dobro shvatila naknada prvih 90 dana iznosi 2250kn? Gdje je nestalo onih 70%? :(
Od plaće 5000 kn ovih 2250 nije niti 50%. :(
Isto tako me zanima i otpremnina? Koliko godina se mora raditi u firmi da bi se ostvarilo pravo na otpremninu? I kako se ona računa?
Hvala! :)
maksimalni iznos koji se može dobiti je 2250 kn prva 3 mj., a nakon toga 1800kn, znači može se dobiti ili taj iznos ili manje od toga(ovisno o plaći)
Ovo za otpremninu pitaj na pdf-u pravo

sexy preserator
01.07.2010., 17:02
Ovo je točno, ali u situacijama kada se ne mogu uzeti u obračun tri puna mjeseca (dakle bez bolovanja, čuvanja trudnoće, rodiljnog dopusta,...). Tada je naknada za prvih 90 dana 1575 kuna mjesečno, a oni koji imaju naknadu duže od 90 dana nakon toga primaju 1100 kuna mjesečno.

Pravilo nije novo, već vrijedi od kolovoza prošle godine. :kava:

Nije mi jasno kako su te "okinuli" za 500 kuna po mjesecu. Hoćeš biti ljubazan pa mi objasniti situaciju...

E ovako ti je bilo.
Znaci prosle godine u 8-om mjesecu sam se prijavio na burzu nakon otkaza i normalno,imao pravo na naknadu i dobio rjesenje na cca 1500kn.20 dana kasnije ponudili su mi nekakav posao na odredjeno i radio sam znaci od 25.8 do negdje pola 12-og mjeseca,kako je i najavljjeno,kad sam opet dobio otkaz ugovora o radu radi prestanka potrebe za tim radnim mjestom.
Vratio sam se na burzu kako bi po savjetnicinim rijecima,uz predocenje papira da je otkaz dobiven na taj i taj nacin,samo nastavio sa isplatom privremeno obustavljene naknade prema riješenju.
E sad tu na scenu stupaju 2 sluzbenice,jedna me savjetuje da prilozim i zadnja 3 prosjeka place jer bih mogao vjerojatno dobit naknadu za jedan mjesec vise(jer mi je i prilikom dodijeljivanja prvog rjesenja falilo nesto sitno za taj jos jedan mjesec).Naravno,poslusam zenu,i donosim to na salter di mi zena prvo motima i zaobilazno govori da mi ta jedna (mozda) naknada nije vrijedna toga.Ma cega?Nije mi nista jasno.I zena mi direktno kaze da mi je pametnije da samo trazim nastavak isplate po starom rjesenju koje je u stanju mirovanja.
Mislim si ja:"Eh,ma svasta,pa bas mi se ona gospodja gore cini korektna,pa ne bi me valjda zeznula tako,ona meni sigurno hoce dobro.Ova ovdje sigurno nece da ja dobijem jos jednu naknadu.Sta se nje to tice uopce?Pa kako moze biti tako zla???"
"U redu gospodjo,savjetnica mi je rekla da vam predam zadnja 3 prosjeka place,i dajte vi to meni za svaki slucaj uzmite kako se ne bi dogodilo da ja ne dobijem isplatu odma ovaj mjesec radi nekog papira...."
Zena seosmijehne,i vidi se da postaje sluzbena:"Nema problema gospodine,evo ja cu ovdje upisati da ste i to predali,a vi mi samo tu potpisite"
I ja potpisem sav happy i jos se vratim gore kod savjetnice,i potvrdim joj da sam odnio dole novo stanje radnog staza i prosjek place,a ona mi normalno odgovor:i"Nadam se da cete dobit jos tu jednu naknadu vise,al nadam se da cete ipak prije toga vec pronaci posao,pa makar i ovako kao i sada,na odredjeno"
"Da,da",odgovaram ja,i kurtoazija:"Hvala,dovidjenja"
Ipak nisam doio naknadu odma,nego nakon 2 mjeseca sam zvao da pitam kako ni nakon 2 mjesecanisam dobio,pa su mi javili da mi fali sluzbeni raskid ugovora sa razlogom,koji sam ustvari predao,ali nije bio u formi u kojoj su oni trazili.
Kad mi je znaci sjelo 3 naknade,to mi je djelovalo OK,cisto fajn love na hrpi,samo sta je problem bio u tome sta sam ja dobio naknade ne za 3 mjeseca,nego za skoro 4(3 puna,onih 7 dana od 25.8-1.9. i nekih 20-ak dana od tog 10.12-1.1),a to sam vidio tek u rjesenju koje sam digao prosli ili pretprosli mjesec,kad sam vidio da mi je sjelo manje od 1100 kuna na racun,i nakon sto sam pitao savjetnicu:"Sta je to sad?"
Kad ja uzmem rjesenje,imam sta i vidit,vise nije 50% cca 1500 kuna,nego manje od 1100.
I OK,dobio sam jednu naknadu vise,al posto sam bio prijavljen u privatnoj tvrtki radio ili ne radio,od 18-te godine,pa do zatvaranja,skupilo se tu nekih 13-14 naknada.I zena mi je mozda stvarno htijuci mi omogucit jos jednu naknadu ustvari,ustvari napravila medvjedju uslugu ,kako se kaze.
Ostalo mi je jos dosta tih naknada,i uz tu jednu vise,al svaki mjesec 400 i nesto kuna manju,nikako mi se ne isplati sto sam trazio jos tu jednu naknadu,i svaki mjesec oko 5-og u mjesecu pozalim i skoro da ne zaplacem zasto nisam poslusao onu zenu na salteru i zadrzao papir sa prosjekom place za sebe,i samo zatrazio nastavak isplate kako mi je ona i savjetovala.
Ipak je to nesto manje od 500kn mjesecno puta hrpa naknadi koje su mi preostale i dolazim do fine cifre,a ja do tog trena nisam cak ni jednu jedinu punu naknadu iskoristio,nego samo za 25 dana osmog mjeseca prosle godine.

sexy preserator
01.07.2010., 17:19
Ma otkad sam se prvi put ukljucio u ovaj thread primjetio sam da je aktivnost u ovom threadu u hiper porastu dan-dva poslije prvog u mjesecu :top:

siv1905
04.07.2010., 16:15
Zanima me ako netko zna da li imam pravo na novčanu naknadu s burze ako sam
ove godine već primala naknadu 3 mj.,te sam se nakon toga zaposlila i radit ću 3 mj. u komadu te ću dobiti otkaz zbog vraćanja kolegice s porodiljnog?Da li ću sada kad se ponovno prijavim na burzu imati pravo na novčanu naknadu?

Unaprijed hvala

sexy preserator
04.07.2010., 23:05
Ako si dobila rjesenje samo na 3 mjeseca i to je to,nista dok opet ne skupis najmanje 9 mjeseci sljake u 2 godine.
A ako si samo prekinula primanje naknade,i pocela radit,nastavit ce ti isplacivat jos onolko mjeseci kolko ti je preostalo,samo normalno,moras donijet ono da nisi ti dala otkaz,nego prekid ugovora o radu i neobnavljanje zbog nepotrebnosti,il nes tako.

Plavi kaputić
05.07.2010., 11:52
kad će stić parice? ovaj tjedan bi trebale...

-mobyXXL-
05.07.2010., 13:11
nazovi savjetnika i pitaj jel ti gotovo rješenje, ako rješenje bude gotovo do kraja ovog 6.mj. onda ćeš početkom 7.mj. dobiti novce, a ako ne - onda nema isplate do početka 8.mj.:ne zna:

jesam, zvao sam , rješenje je gotovo bilo još 14.6 samo kaj nisam znao. Nitko me nije nazvao a kad sam ja njih zvao nikak ih dobit.

sexy preserator
05.07.2010., 14:11
Bila je lovica.
Sad sam bio u banci da polozim nesto jer mi sjeda nekakva rata,i kaze mi zena"Pa imate na racunu,sjela vam je naknada"
U Erste,uglavnom.

rinci96
05.07.2010., 17:02
jel bilo kome u pbz?

Jet Lee
05.07.2010., 17:47
...

Kada si podnoio zahtjev za naknadu u kolovozu prošle godine imao si određeni broj godina koje si proveo na radu. Ako si se u međuvremnu zaposlio pa ti je naknada prestala zbog zaposlenja, kada si se ponovno prijavio na Zavod nije se moglo to novo razdoblje radnog staža pribrojiti onom starom koje je postojalo kada si podnosio zahtjev u kolovozu. Samo se nastavila isplata naknade.

Recimo da si imao pravo na naknadu u trajanju od 360 dana. Iskoristio si 50 dana. Zaposlio se. Ponovno se javio Zavodu, podnio zahtjev za nastavak isplate naknade. Sada imaš pravo na nastavak isplate u trajanju od 360-50=310 dana. Kako si imao naknadu u visini od 1500 kuna za prvih 90 dana, a za preostalo vrijeme 1100 kuna mjesečno, moraš imati u vidu da si iskoristio prvih 50 dana naknadu po "tarifi" 1500 kuna mjesečno, pa ti se sada nastavlja isplata na način da je prvih 40 dana po "tarifi" 1500 kuna mjesečno, a za preostalo vrijeme 1100 kuna mjesečno.

Pretpostavljam da si dobio rješenje o nastavku isplate novčane naknade u kojem ti u obrazloženju u točki 1. stoji naznaka o rješenju kojim si ostvario pravo na naknadu, u kojem iznosu i od kojeg dana, u točki 2. o rješenju kojim ti je novčana naknada prestala, zbog kojeg razloga i s kojim danom te u točki 3. koliko si ukupno dana naknade iskoristio. Usporedi ovo što sam ti rekao sa svojim slučajem i ako samtraš da si u bilo kojem pogledu oštećen, javi se u pravnu službu da ti se ispravi.

I još nešto, ove krasne gospođe koje su te tako lijepo savjetovale, bi u svakoj normalnoj firmi bez imalo emocija davnih dana dobile nogu u guzicu, a ne bi okolo prosipale pamet. :kava:

Jet Lee
05.07.2010., 17:49
Bila je lovica.
Sad sam bio u banci da polozim nesto jer mi sjeda nekakva rata,i kaze mi zena"Pa imate na racunu,sjela vam je naknada"
U Erste,uglavnom.

:eek: Provjeri kada je ta naknada sjela i o kojoj se naknadi radi jer nalog za isplatu novčane naknade HZZ-a još nije izdan.

rinci96
05.07.2010., 23:01
pbz bilo danas

Mikkax
06.07.2010., 12:58
jel bilo kome u zabi?

Mikkax
06.07.2010., 13:48
sjelo i u zabu

Tamara_ka
06.07.2010., 16:34
pbz-karlovac još ništa:ne zna:

debra
09.07.2010., 23:42
Malo je možda offtopic, al da ne otvaram novu temu, pošto je ova jako slična...
Zanima me što mora sve nezaposlena osoba imati, tj.koje papire i što sve ispunjavati, koje uvjete, da bi imala pravo na novčanu naknadu za nezaposlene, al one koji nisu radili i ne mogu dobiti posao, popularno zvanu socijalnu pomoć.
Želim pomoći kolegici, a ne znam kako ... Što sve mora imati i donjeti na općinu?

LUSY983
03.08.2010., 11:32
da li su sjeli kome novci,i da li ima sanse biti danas ili sutra jer dolazi praznik pa vikend:rolleyes:

sexy preserator
03.08.2010., 14:05
:eek: Provjeri kada je ta naknada sjela i o kojoj se naknadi radi jer nalog za isplatu novčane naknade HZZ-a još nije izdan.

Uf,sad sam tek vidio ovo.
Gle,ne znam da li ti mozda potpisujes te naloge,ali ako da,onda te neko preskocio jer novci od burze su sjeli(bar na Erste bank) kako sam i napisao-5.7.
A vidim da su jos nekom sjeli isti dan jedan post poslije

sexy preserator
03.08.2010., 14:28
... Samo se nastavila isplata naknade...

U pravu si,al vec sam i zvao da pitam zasto nema bar tih prvih 1500x3 i skoro isti odgovor,pise nastavak,nije novo rjesenje.

I još nešto, ove krasne gospođe koje su te tako lijepo savjetovale, bi u svakoj normalnoj firmi bez imalo emocija davnih dana dobile nogu u guzicu, a ne bi okolo prosipale pamet. :kava:

A zasto,jebemumisa?
U civiliziranom svijetu bi dobila otkaz ako ne bi pokusala pomoci stranci da ostvari SVA prava u NAJBOLJOJ mogucoj mjeri,jer nitko ne bi trebao biti privilegiran na principu snalazljivosti ili nesnalazljivosti,previda,isl. kao sto niko nije privilegiran ni prilikom izdvajanja za ovakve raznorazne "fondove" i slicno,jer svi mi smo taj isti fond za nezaposlene(pa i proracun za njezinu placu) punili izdvajanjima iz osobnog dohotka.

Po mom misljenju,takvo postupanje,s ciljem da ona kao cinovnik "ustedi" koju kunu drzavnom proracunu na teret stranke koja joj je indirektno do prije mjesec dana "isplacivala" placu je vrlo bezobrazno.

Jos jednom,po mom skromnom misljenju,svi zaposleni u HZZ bi se trebali svojski potrudit da osoba ostvari SVA dotadasnjim radom i izdvajanjima STECENA prava,a ne da se osobu cak i svjesno pokusa uskratit za neko,jer u najmanju ruku,zaposleni u HZZ i jesu tamo zbog NEzaposlenih i da se pokusa pomoci,a ne da ih se pokusa zakinuti za nesto sto su previdjeli,a imaju na to pravo.

Uf,al sam se izrazio,hhhhhh.
Ma mislim da kuzis sta ti hocu rec

ivina
04.08.2010., 11:22
jel neko zna,dal bi bilo kaj danas od novaca s burze????

-mobyXXL-
04.08.2010., 19:00
sjelo. PBZ

Plavi kaputić
04.08.2010., 19:18
znači krenulo je? jutros sam provjeravala ali nije bilo...

LUSY983
05.08.2010., 16:08
meni u RBA nije(Zagreb):(:(:(:(

mad-web
06.08.2010., 08:15
da ni nama RBA nije bilo! A zanima me dali ima veze u koju ispostavu podrucne sluzbe spadas kada je novac u pitanju,jer nespadamo pod zg a nekako mi se cini da oni dobiju prvi?

LUSY983
06.08.2010., 08:47
pa iskreno nemam pojma ima li veze koja je poslovnica. meni je poslovnica Sesvete a jucer nije nista bilo jedino danas da bude....:ne zna:

mad-web
06.08.2010., 08:52
Ma nemoj se ljutit ali nemislim na poslovnicu banke :rofl: nego ispostava podrucne sluzbe,kao npr zagreb dobije prije nego bjelovar,virovitica ili ti neki drugi grad na to sam mislila......ali tnx na odgovoru :mig:

LUSY983
06.08.2010., 09:13
ma, ne mislim da Zg dobije prvi,a nisam se dobro izrazila i ja sam mislila na ispostavu HZZ-a a napisala poslovnica,jednom sam to pitala pa su rekli da oni svima uplate isti dan(cijela Hrvatska)to je do nase glupe banke sto neproknjizava odmah uplate

LUSY983
06.08.2010., 09:14
dok neke banke odmah knjize.....kao Pbz npr....

mad-web
06.08.2010., 09:22
ma, ne mislim da Zg dobije prvi,a nisam se dobro izrazila i ja sam mislila na ispostavu HZZ-a a napisala poslovnica,jednom sam to pitala pa su rekli da oni svima uplate isti dan(cijela Hrvatska)to je do nase glupe banke sto neproknjizava odmah uplate

neznam :ne zna: ja sam zvala nedavno pa me cak pitala koja je ispostava hzz-a! Zato sam mislila da ima veze....:ne zna:

wex[hr]
06.08.2010., 10:57
PBZ Garešnica prije par minuta...

LUSY983
06.08.2010., 11:12
neznam :ne zna: ja sam zvala nedavno pa me cak pitala koja je ispostava hzz-a! Zato sam mislila da ima veze....:ne zna:

jel bilo kaj kod tebe ???,ja sam sada provjeravala ,,jos nista nazalost:rolleyes::(:(

mad-web
06.08.2010., 11:16
jel bilo kaj kod tebe ???,ja sam sada provjeravala ,,jos nista nazalost:rolleyes::(:(

ne ali inace RBA iz nekog razloga tek poslije 14h proknjizi kune....javim ak bude kaj

LUSY983
06.08.2010., 11:23
ok hvala :):):):)):)

mad-web
06.08.2010., 12:25
RBA bilo... valjda :ne zna: samo me zanima dali je nekome jos smanjena naknada? zato i nisam sigurna da je to,a opet nema mi sta drugo biti:ne zna::(

LUSY983
06.08.2010., 13:22
govorili su da ce smanjiti 300 kn,nazovi ih provjeri,meni nije bilo,zvala sam ,vele nekaj nije bilo dobro s rjesenjem ,dobit cu tek u 9mj . plus zaostatak...:confused::mad:

mad-web
06.08.2010., 14:10
govorili su da ce smanjiti 300 kn,nazovi ih provjeri,meni nije bilo,zvala sam ,vele nekaj nije bilo dobro s rjesenjem ,dobit cu tek u 9mj . plus zaostatak...:confused::mad:

Jesam zvala i rijesila sve,trebala sam i ja dobiti zaostatke pa nikaj od toga :mad:
tak da nezelim te ubiti u pojam neznam kaj je kod tebe ali meni je rekla da cu iduci mjesec dobiti ostalo :mad::flop:

charmed84
07.08.2010., 19:27
Moj dečko je dobio prva 2 mjeseca 2250 a sada ovu zadnju je dobio 150kn manju...ak neko zna zbog čega je to nek javi! Thnx!

alison
08.08.2010., 11:02
Moj dečko je dobio prva 2 mjeseca 2250 a sada ovu zadnju je dobio 150kn manju...ak neko zna zbog čega je to nek javi! Thnx!
zato što prvih 90 dana (a ne prvih 3 mjeseca) ima pravo po 2250kn, neka pročita rješenje i točno izbroji dane (tamo piše da li se broje subote i nedjelje), a možda mu je nakon 90-og dana krenuo obračun po 50% i onda automatski je i manja naknada.

Ida Bauer
09.08.2010., 12:06
Ja imam tisucu pitanja...ovako:
Imam 6g neprekinutog radnog staza,zadnjih 7mj bila sam prijavljena na placu od 4000kn...uglavnom htjela bi dati otkaz..jel mogu ja raskinuti ugovor i imati pravo na naknadu ili moraju oni meni dati otkaz? koji su uvjeti za naknadu? mozda uspijem dogovoriti da oni meni daju otkaz,jel moram biti bas tehnoloski visak ili?
i koliko mj i koliku naknadu mogu dobiti s obzirom na placu?
hvala

alison
09.08.2010., 18:01
Imam 6g neprekinutog radnog staza,zadnjih 7mj bila sam prijavljena na placu od 4000kn...uglavnom htjela bi dati otkaz..jel mogu ja raskinuti ugovor i imati pravo na naknadu ili moraju oni meni dati otkaz? koji su uvjeti za naknadu? mozda uspijem dogovoriti da oni meni daju otkaz,jel moram biti bas tehnoloski visak ili?
hvala

nemaš naknadu ako ti daš otkaz, niti na temelju sporazumnog prekida , jedino ako ti mogu napisati da si višak, smanjen obim posla i sl. (poslovni, gospodarski, organizacijski razlozi) onda bi imala pravo na naknadu.

ako ti je plaća bila 4000 kn, onda ti je naknada prvih 3 mj. po 2250 kn mjesečno, a nakon toga po 1880kn, a za više od 6 god.staža imala bi pravo na naknadu 8 mjeseci (ako imaš još staža, onda možda i duže)

Ida Bauer
10.08.2010., 01:54
hvala:)
zvala sam onaj info centar i sve mi rekli...al jednu stvar zaboravih:a što ako završi ugovor i ne produljuje se? moj završava 31.08....jel onda naknada moja?

euskal
10.08.2010., 06:30
zvala sam onaj info centar i sve mi rekli...al jednu stvar zaboravih:a što ako završi ugovor i ne produljuje se? moj završava 31.08....jel onda naknada moja?

da

Exy
10.08.2010., 14:07
Khmmm, još uvijek ništa. Erste banka, trebao sam dobiti prvu
ratu (1/3) za šesti mjesec. Ako do sada nije došlo nit neće ovaj mjesec je li tako?
Znači za lipanj ću dobiti u rujnu :rofl:

Da li se na info telefonu može dobiti informacija o isplati?

hvala :)

alison
10.08.2010., 15:07

da, ako radiš na određeno, i radni odnos prestane zbog isteka ugovora - onda imaš pravo na naknadu

alison
10.08.2010., 15:09
Khmmm, još uvijek ništa. Erste banka, trebao sam dobiti prvu
ratu (1/3) za šesti mjesec. Ako do sada nije došlo nit neće ovaj mjesec je li tako?
Znači za lipanj ću dobiti u rujnu :rofl:

Da li se na info telefonu može dobiti informacija o isplati?

hvala :)

nazovi savjetnika kojem pripadaš, i pitaj da li ti je rješenje gotovo i da li će ti isplata biti ovaj mjesec ili idući?

Exy
10.08.2010., 17:04
nazovi savjetnika kojem pripadaš, i pitaj da li ti je rješenje gotovo i da li će ti isplata biti ovaj mjesec ili idući?

Rješenje je gotovo, napravljeno je još 29.06. Radni odnos je prestao
31.05 tako da prema rješenju imam pravo na naknadu od 1.6-29.8. Tako da eto, još čekam naknadu za lipanj...

Nazvati ću savjetnika, hvala.

storming yellow
17.08.2010., 14:10
hvala

Evo ja sam npr. sama dala otkaz i riješila sam da imam naknadu.Tako da se i nemora dobit otkaz, a procedura je čisto smiješna, pa ako koga zanim neka slobodno pita...:kava:

Lila R.
19.08.2010., 13:30
Evo ja sam npr. sama dala otkaz i riješila sam da imam naknadu.Tako da se i nemora dobit otkaz, a procedura je čisto smiješna, pa ako koga zanim neka slobodno pita...:kava:

mene zanima, napiši molim te ako nije problem...

storming yellow
19.08.2010., 14:24
mene zanima, napiši molim te ako nije problem...

Ma nije uopće problem nikakav.Oćeš na pp?ili ovako...?

Lila R.
19.08.2010., 19:23
pa napiši tu možda još nekom pomogne

storming yellow
20.08.2010., 10:38
evo da odgovorim , jer sam bila malo u strci sa vremenom...
Dakle, ako nemaš nikog da te prijavi/odjavi na neku firmu, naknadu možeš obiti da se prijaviš na domaćinstvo, a to znači.

-nađeš 2 osobe(mama, sestra, susjeda...),niti je važan njihov status(umirovljenik, nezaposlen...), kupiš u knjižari one plave papire za prijavu/odjavu za mirovinski i zdravstveno.

-zatim prva osoba te najprije prijavi na mirovinsko, pa na zdravstveno(može i 2 dana), zatim te odjavi najprije na mirovinsko, zatim na zravstveno.Kod odjave na mirovinskom važan je papir kojim ti prestaje randni odnos kod te osobe(na običnom papiru napiše da rad prestaje gospodarski uvjetovano).Zatim ista procedura sljedi i za drugu osobu koja će te prijavit i odjavit.

-kad to sve bude gotovo na zavodu predaš kopiju radne knjižice, prosjek zadnje 3 plaće(di si prije radila), te papire o otkazu (šta su ti dale te 2 osobe kad su te odjavljivale sa mirovinskog), i naravno kopiju tekućeg računa, di će stići lova.

Napomena:prijavit se može i unazad, tj. ako ideš danas, možeš nekog prijavit npr. od 10.08.I još dobiješ besplatno dodatno osiguranje ko nezaposlena.
I to je to.Ako je što nejasno, just ask:kava:

LUSY983
02.09.2010., 10:32
pozdrav svima,da li netko zna ima li sanse da nam lovica bude sutra......

lipa007
02.09.2010., 12:09
nema

LUSY983
02.09.2010., 13:02
lijepo je se i nadati.........:):):):)

manca
02.09.2010., 16:13
lijepo je se i nadati.........:):):):)

Toplo se nadam da će ti novci sjesti sutra ili prekosutra jer u protivnom sam u banani

outrager
02.09.2010., 16:49
novci ti uglavnom sjedajo tamo negdje 5. ili 6.

LUSY983
03.09.2010., 06:13
:) ja se nadam da hoce,jer su prosli mj bili 4.,,,ma moraju!!!:mig::mig:

ivina
03.09.2010., 07:34
i ja vjerujem da ce danas,kako ti kazes prosli mj su bili 4-tog :)
nadamo se :)

manca
03.09.2010., 09:11
i ja vjerujem da ce danas,kako ti kazes prosli mj su bili 4-tog :)
nadamo se :)

I ja se iskreno i toplo nadam da će im Bog prosvjetliti savjest pa da nam danas to isplate,kada smo se već našli u takvoj situaciji,ni krivi ni dužni. U ponedjeljak počinje škola,pa malo kasnije fakultet.Ja imam dvije studentice i jednu srednjoškolku,boli me glava i cijelo tijelo od razmišljanja,pretakanja šupljeg u prazno i kemijanja.

robicare
03.09.2010., 09:26
Teško da će danas, prošli mjesec je bio praznik ( i to državni) prije pa se poklopilo sa isplatom ... nema razloga da baš danas bude ..

bilo bi lijepo, ali neostvarivo je :( ..

LUSY983
03.09.2010., 10:45
da bar bude danas:(,,ja cekala rjesenje jako dugo predla u 7 a rjesenje tek 30.08 bilo gotovo,sada se nadam i tom zaostatku za 8 mj,tak da sam svorc totalnoo :):):)

manca
03.09.2010., 11:39
da bar bude danas:(,,ja cekala rjesenje jako dugo predla u 7 a rjesenje tek 30.08 bilo gotovo,sada se nadam i tom zaostatku za 8 mj,tak da sam svorc totalnoo :):):)

Joj,i ja sam totalno švorc.

lipa007
03.09.2010., 11:51
A svi smo švorc, bilo bi super kad bi bilo danas.......jel bilo ikad do sada 3.-ga u mjesecu, 4.-og je bilo par puta........

LUSY983
03.09.2010., 11:55
a nama je najgore,kad sam zvala da pitam za rjesenje dobro da mi nije psovala kako joj je smetalo sto pitam i velim da dugo cekam,ja imama bebu od godinu dana i dobila sam otkaz kao trudnica u bolnici,morala sam cekati da zavrsi porodiljno da bih nastavila dobijati lovu sa zavoda ma katastrofa nitko nema razumijevanja za malog covijeka,cim su na funkcijama odmah misle da su Bogovi,,uzas:(:(:(

LUSY983
03.09.2010., 11:57
A svi smo švorc, bilo bi super kad bi bilo danas.......jel bilo ikad do sada 3.-ga u mjesecu, 4.-og je bilo par puta........

ja se sjecam prosle godine da je znalo biti,ako bi bio vikend ispred,a tko zna ,dosta je to i do banki moja Rba neknjizi odmah,dok pbz odmah sve rijesava,,,

manca
03.09.2010., 11:58
Pa, ja se baš ne sjećam,ali s obzirom da je sutra subota,pa nedjelja,a ponedjeljkom iz iskustva znam da isplate prema nikome ne idu van valjda nećemo morati čekati utorak,joj,ne smijem ni pomislit na to

LUSY983
03.09.2010., 12:01
joj joj utorak,ma nesmijem ni pomisliti na to :( :(:(:(:(

manca
03.09.2010., 12:05
a nama je najgore,kad sam zvala da pitam za rjesenje dobro da mi nije psovala kako joj je smetalo sto pitam i velim da dugo cekam,ja imama bebu od godinu dana i dobila sam otkaz kao trudnica u bolnici,morala sam cekati da zavrsi porodiljno da bih nastavila dobijati lovu sa zavoda ma katastrofa nitko nema razumijevanja za malog covijeka,cim su na funkcijama odmah misle da su Bogovi,,uzas:(:(:(

Ovo je prestrašno,dati otkaz trudnici u bolnici!!! To nije ljudski,gori su nego životinje! Odvratno! Pa zar se ti ljudi ne boje Boga,pa imaju oni djecu,kako bi bilo da njihovo dijete tako prođe!? Meni je to neshvatljivo!

Dodagoda
03.09.2010., 12:06
U 6 mj. je isplata bila 4. jer je 5. bila subota ... nadam se....

manca
03.09.2010., 12:19
Ovo je prestrašno,dati otkaz trudnici u bolnici!!! To nije ljudski,gori su nego životinje! Odvratno! Pa zar se ti ljudi ne boje Boga,pa imaju oni djecu,kako bi bilo da njihovo dijete tako prođe!? Meni je to neshvatljivo!

Ma, zapravo čemu se ja uopće čudim?! Prekjučer sam razgovarala sa svojom rođakinjom kojoj je sestrična njenog supruga dala otkaz.Plačala joj je zamislite cijele 2.000,00 kuna,od te love živjelo je njih petero u obitelji jer joj muž nigdje ne radi . Troje djece.Žena je radila od jutra do sutra bez slobodnih dana ,kada je trebalo uvijek je bila na raspolaganju. Dobila je otkaz uz objašnjenje da im je ona preveliki teret ,a zna da su kupili na samoj rijeci gradilište od više tisuća kvadrata.Pa zar ovo nije za nepovjerovat i to još rod koji te ko zadnju krpu šutne na cestu i otme doslovno kruh iz usta cijeloj jednoj familiji.Šta reći na to?

cuc22
03.09.2010., 12:19
jel bilo kome ljudi?jer ko gledal?:rolleyes:

manca
03.09.2010., 12:22
U 6 mj. je isplata bila 4. jer je 5. bila subota ... nadam se....

Da, istina je,i ja se molim Bogu da nam to danas plate.Ajme,na što smo mi svi skupa spali!?

lipa007
03.09.2010., 12:25
nema ništa ja gledal RBA-a.....:(

manca
03.09.2010., 12:27
jel bilo kome ljudi?jer ko gledal?:rolleyes:

Možda je još malo rano,ha?Neznam da su baš banke tako ažurne u knjiženju.

cuc22
03.09.2010., 12:32
neznam poludel bum hitno mi trebaju pare ...i to moram dobit 2 nadoknade za 7 i 8 mj....imam 10 lipa.

cuc22
03.09.2010., 12:54
imam neki filing da bude sjelo danas....:)

lipa007
03.09.2010., 12:58
SJELOOOOOOOOOOOOOOOOOO:)

robicare
03.09.2010., 13:03
Potvrđujem :)

RBA, Zagreb :)

cuc22
03.09.2010., 13:07
kaj fakat u raiffaisen banci je sjela naknada iz biroa???

LUSY983
03.09.2010., 13:08
bilo RBA PRIJE 15 MIN JUPIIIIIIIIIIII:):):):):)

cuc22
03.09.2010., 13:11
odo ja na bankomat
po loooovu

cuc22
03.09.2010., 13:45
eto ja kao sto rekoh da idem po lovu na bankomat....dolazim na bankomat,a ono na bankomatu ni kune...rba....iz koprivnice sam dal to ima kakve veze sa uplatama ??:rofl:

cvita007
03.09.2010., 13:51
eto ja kao sto rekoh da idem po lovu na bankomat....dolazim na bankomat,a ono na bankomatu ni kune...rba....iz koprivnice sam dal to ima kakve veze sa uplatama ??:rofl:

ja sam iz zagreba i sad sam bila na bankomatu rba i ništa mi nije sjelo:(

cvita007
03.09.2010., 13:51
zašto meni nije sjelo ja sam iz sesveta..........sad sam ludaaaaa

cvita007
03.09.2010., 13:58
dali je sjelo još kome možda ???

cvita007
03.09.2010., 14:01
dali je sjelo još kome možda ???

:confused:

cuc22
03.09.2010., 14:07
ni meni nije sjelo ja iz koprivnice a danas petak dan za metak!!!!!!!!!jel ima kome da je sjelo a da je blizu koprivnice??

fify15
03.09.2010., 14:18
jeli tko zna je li sjela na zabu:confused:

sexy preserator
03.09.2010., 14:19
E kaj fakta bila lova?
A ja se bakcem sa zadnjih 55 kuna,i mislim hocu kupit jednu kutiju pljugi,popit kavicu i 30 kuna umnozit na kladionici(mozda) ili kupit 2 kutije pljugi,popit kavicu i ostavit za sutra za kavicu :)

sexy preserator
03.09.2010., 14:21
E da,za ove sa bankomatima iz RBA...
Ja sam bas prosli ili pretprosli mjesec pitao kada se vidi na bankomatu,i blagajnica mi je rekla da se na bankomatima azurira u 12h,u 16h,u 20h,itd..znaci svaka 4 sata,tako da....udjite u poslovnicu

manca
03.09.2010., 14:27
E da,za ove sa bankomatima iz RBA...
Ja sam bas prosli ili pretprosli mjesec pitao kada se vidi na bankomatu,i blagajnica mi je rekla da se na bankomatima azurira u 12h,u 16h,u 20h,itd..znaci svaka 4 sata,tako da....udjite u poslovnicu

Splitska banka ništa, ma da li je zapravo uopće slela kome lova!?

cuc22
03.09.2010., 14:29
onda bum cekal do 16.ooh valjda bu nekaj da odem popit koju pivu da zaboravim na svu brigu..:)

manca
03.09.2010., 14:32

u kojo si banci?

cuc22
03.09.2010., 14:53
ja sam u rba...jel kome sjelo?

manca
03.09.2010., 15:04
ja sam u rba...jel kome sjelo?

Ljudi dajte molim vas napišite da li je netko podignuo novac jer su mi sada u Splitskoj banci rekli da uopće nemaju informaciju da se naknada počela isplačivati oni to očekuju drugi tjedan. Nije ovo više zezancija pa vas molim da javite da li je netko primio novac?

cuc22
03.09.2010., 15:14
ja sam bil na bankomatu u 14 25 i nije bilo nista ....rba.....

ivina
03.09.2010., 15:38
neko s lijepo zaj..... na zabi nema nista

manca
03.09.2010., 15:41
ja sam bil na bankomatu u 14 25 i nije bilo nista ....rba.....

Ma mene samo zanima da li je naknada uopće danas krenula,ovi su me u banci totalno zbunili. Da hoće netko javiti da li je dobil novce ,ono u ruke?

manca
03.09.2010., 15:44
neko s lijepo zaj..... na zabi nema nista

Ma zbilja nemogu vjerovat da se netko na forumu igra sa takvim stvarima i laže. Sram ga bilo!

sexy preserator
03.09.2010., 16:04
Da bas...na jednom tako ozbiljnom forumu se neko zajebava s ljudima:rofl:

...nego idem ja po pljuge,kavicu i umnozit ovih zadnjih 30kunica...i vidjet da nije slucajno ipak bila lova.

manca
03.09.2010., 16:15
Da bas...na jednom tako ozbiljnom forumu se neko zajebava s ljudima:rofl:

...nego idem ja po pljuge,kavicu i umnozit ovih zadnjih 30kunica...i vidjet da nije slucajno ipak bila lova.

Ajde sretno na kladi pa javi ako ima kaj novoga

manca
03.09.2010., 16:16

Molim te napiši u kojoj si banci?

cuc22
03.09.2010., 16:35
eto poslo ja curu na bankomat da ide vidit!!

cuc22
03.09.2010., 17:22
dosla cura i kaze nema para:(

manca
03.09.2010., 17:47
dosla cura i kaze nema para:(

Da nažalost, neznam samo koji i kakav je interes bio forumašu objaviti da su novci sjeli,baš bezobrazno i jadno

mad-web
03.09.2010., 17:50
ni meni nije nikaj sjelo:mad: RBA a bas sam se ponadala...... smrc

cuc22
03.09.2010., 17:50
ma konjina lazljiva....bas bezobrazno

manca
03.09.2010., 18:00

Atko zna,možda je kasnije uplaćeno pa nam dođe sutra

sexy preserator
03.09.2010., 19:49
Ej,ekipica,nije laz,fakat je sjela lova,vjerojatno nisu proknjizili u bankama,ali uplaceno vam je 100%.Vidit cete kad odete u poslovnicu podignut da je datum uplate 3.9.,ja fakat nemam razloga da nekog podjebavam jer sam u istim govnima ko i svi vi ili vecina(bez uvrede onima kojima je ustvari superdobro)

Znaci ja sam u RBA,a otisao sam na bankomat od Volksbanke i novci su bili na racunu oko 17i15h.
E da,i da ne bi bilo opet pitanja jesam siguran da je to to,i da mi je to mozda nesto drugo sjelo,NE ,TO SU TI novci od zavoda,u lipu koliko treba i bit,a ni nema sanse da je sta drugo jer nista drugo od nikog ne trebam dobit.

sexy preserator
03.09.2010., 19:51

Ej,pa tebi je trebalo sjest jer i meni je sjelo isto u RBA,Zagreb.
Probaj nazvat i provjerit da li su ti uopce uplatili,mozda nisu jos ako ti je prva naknada,nego tek sljedeci mjesec.

manca
03.09.2010., 20:06
Ej,ekipica,nije laz,fakat je sjela lova,vjerojatno nisu proknjizili u bankama,ali uplaceno vam je 100%.Vidit cete kad odete u poslovnicu podignut da je datum uplate 3.9.,ja fakat nemam razloga da nekog podjebavam jer sam u istim govnima ko i svi vi ili vecina(bez uvrede onima kojima je ustvari superdobro)

Znaci ja sam u RBA,a otisao sam na bankomat od Volksbanke i novci su bili na racunu oko 17i15h.
E da,i da ne bi bilo opet pitanja jesam siguran da je to to,i da mi je to mozda nesto drugo sjelo,NE ,TO SU TI novci od zavoda,u lipu koliko treba i bit,a ni nema sanse da je sta drugo jer nista drugo od nikog ne trebam dobit.

Hvala kaj si se javio. Već sam razmišljala kak ću iskemijat da preživimo vikend.Cure bi sutra išle van a ja u banani.Valjda će bit onda sutra ta lova na računima.

cuc22
03.09.2010., 20:15
sve je to laz ...lova ce biti u utorak!!!:(tak sam cul od pouzdanih izvora!!!!

mad-web
03.09.2010., 20:26
Ej,pa tebi je trebalo sjest jer i meni je sjelo isto u RBA,Zagreb.
Probaj nazvat i provjerit da li su ti uopce uplatili,mozda nisu jos ako ti je prva naknada,nego tek sljedeci mjesec.

nije prva ali je zadnja smrc nego ja bila u 19:00h i nikaj budem jos sutra vidjela jel ima kaj :ne zna:

cvita007
03.09.2010., 22:08
ni meni u rba nije sjelo danas stvarno neko gadno laže...

sexy preserator
03.09.2010., 23:26
ni meni u rba nije sjelo danas stvarno neko gadno laže...

Gle,to si mami u čuspajz baci.

A ti sta imas pouzdane izvore za utorak..prestani se oslanjat na njih.
Tako se i pretprosli mjesec nasao neki "insider" koji "radi u kancelariji na zavodu sa tim rjesenjima"(il tako nesto),pa navecer tvrdio kako uplate jos nisu pustene,a mi smo jos popodne ispodizali novce
Znalo se i tu vec dogadjat da neki momak na Volksbank preko tokena vidi jos danas popodne,a ja tek sutra u 9 ujutro vidm na bankomatu,i to znam jer sam nesto obavljao od pola 8,a onda jos nije bilo.
Ak ti ljudi fino kazu da im je vec sjelo,znaci da ce ti ili sjest sutra sa danasnjim datumom,ili ti nece nikako sjest pa probaj razmislit i o toj opciji.
Šta mislis da ja imam fetiš na dezinformiranje ljudi,pa ispisujem tu ono,cetvrti post iz nekog gusta?Mislim ono,gle,i meni je drago kad su ove dve napisale da im je sjela lova jer ja ne bi ni isao pogledat danas posto sam mislio da je ipak jos malo prerano,i jer NIKAD,ali NIKAD u ovih 10-ak mjeseci nije bilo 3.-eg u mjesecu.

cvita007
04.09.2010., 09:22
Gle,to si mami u čuspajz baci.

A ti sta imas pouzdane izvore za utorak..prestani se oslanjat na njih.
Tako se i pretprosli mjesec nasao neki "insider" koji "radi u kancelariji na zavodu sa tim rjesenjima"(il tako nesto),pa navecer tvrdio kako uplate jos nisu pustene,a mi smo jos popodne ispodizali novce
Znalo se i tu vec dogadjat da neki momak na Volksbank preko tokena vidi jos danas popodne,a ja tek sutra u 9 ujutro vidm na bankomatu,i to znam jer sam nesto obavljao od pola 8,a onda jos nije bilo.
Ak ti ljudi fino kazu da im je vec sjelo,znaci da ce ti ili sjest sutra sa danasnjim datumom,ili ti nece nikako sjest pa probaj razmislit i o toj opciji.
Šta mislis da ja imam fetiš na dezinformiranje ljudi,pa ispisujem tu ono,cetvrti post iz nekog gusta?Mislim ono,gle,i meni je drago kad su ove dve napisale da im je sjela lova jer ja ne bi ni isao pogledat danas posto sam mislio da je ipak jos malo prerano,i jer NIKAD,ali NIKAD u ovih 10-ak mjeseci nije bilo 3.-eg u mjesecu.

ej ljudi ja sam sad došla iz banke rba zagreb i nije nista sjelo nisam bila na bankomatu nego u banci....tako da znate ...:mad:

Dodagoda
04.09.2010., 09:25
e sad sam u beeedu :cry:
Idem i ja sad provjerit......pa javim... ali kakav sam ja baksuz ne bude do utorka sjelo....

Dodagoda
04.09.2010., 12:27

A kaj ti nisi u Erste banci..... barem si bio prošli mjesec :kava:

Dodagoda
04.09.2010., 12:29
Ja bila na bankomatu RBA, ali ne saznah ništa jer mi je izglkeda nekakva greška na kartici :confused: pa mi ne prima PIN-još i to :mad: tak da sam do PON u blaženom neznanju i dekintiranodti...

-mobyXXL-
04.09.2010., 12:57
pogledat ću ja oko 16 na int. bankarstvu, samo da završim s piljenjem drva :mig:

manca
04.09.2010., 13:51
Ja bila na bankomatu RBA, ali ne saznah ništa jer mi je izglkeda nekakva greška na kartici :confused: pa mi ne prima PIN-još i to :mad: tak da sam do PON u blaženom neznanju i dekintiranodti...

Novci su sjeli.Ja sam ih podignula negdje oko 9i15 ujutro na bankomatu. Inače sam u Splitskoj banci.

cuc22
04.09.2010., 15:01
ljudi su toliko ocajni da lazu sami sebi!!!!!!!!!!

-mobyXXL-
04.09.2010., 15:06
meni sjelo, gledao na net bankingu. PBZ je u pitanju a ja sam u ZG :)

Dodagoda
04.09.2010., 15:38
Dakle fakat su sjeli....a ja ne mogu do njih:mad:
A ništa duže će trajat:D

cvita007
04.09.2010., 17:36
zasto onda meni nije nista sjelooooooooooo

peluma
05.09.2010., 11:28
ja sam na splitskoj banci,sinoć nije sjelo.............:ne zna:

-mobyXXL-
05.09.2010., 13:06
pa kad ste u šrot bankama :D Tak je i meni bilo dok sam bio u Zabi i još radio. Meni uvijek zadnjem plaća sjedala i ostalim luzerima koji su bili u toj nazovi banci :D

cvita007
06.09.2010., 11:10
ni danas ništa.....

cuc22
06.09.2010., 12:12
jel tko bio vec na bankomatu?

lara008
06.09.2010., 13:08
Bok! Ja sam nova na forumu, ali pratim vas već par mjeseci da vidim kad su uplate.... :) samo sam vam htjela javiti da vas oraspoložim (nadam se) da je bila uplata (barem kod moga supruga)u RBA slav.brod, ali bio je oko 13:00 i tad mu je sjela prije nije. eto.. :) :)

cuc22
06.09.2010., 15:05
evo ga bio na bankomatu i lova je stigla ....:)

Misery24
07.09.2010., 17:03
Ja u ZABI i vidim na m-zabi da je lova sjela u petak.

Sad, kad se pertvorila iz slova na papiru u papir u bankomatu, to je teško reć. :-)

Plavi kaputić
07.09.2010., 19:35
kod mene još ništa, izgleda da je MM u najgoroj banci na svijetu!

pred sat vremena na bankomatu ništa!

maniko
12.09.2010., 14:59
kod mene još ništa, izgleda da je MM u najgoroj banci na svijetu!

pred sat vremena na bankomatu ništa!

još ni danas ništa. ja sam u splitskoj banci, grad Jastrebarsko :mad::mad::mad:

LUSY983
01.10.2010., 09:13
još ni danas ništa. ja sam u splitskoj banci, grad Jastrebarsko :mad::mad::mad:

e,ja ne kuzim,pa ja sam dobila 3.9 i mnogo nas,ja sam U Sesvetama,ali mi kolegica radi u hzz,tako da znam,da ministarstvo te novce uplacuje svim nezaposlenima isti dan,nema ti to veze,Jastrebarsko,Osijek,ili Zagreb,a sto se tice splitske banke,bjezi iz nje,ja sam primala placu dok sam radila, preko njih,radila sam u drzavnoj firmi,moji bi dobili placu 3 dana prije mene,oni malo prvo rade s tvojim novcima pa tek onda ti proknjize,zamisli kad bi nam placa petkom ,ja bi digla utorkom,ma komaaaaaa.bas me zanima kad cemo ovaj mj dobit lovicu,danas je prvi,drzali su se 3 datuma do sada,valjda bude u ponedjeljak..lijepi pozdrav

sexy preserator
01.10.2010., 15:49
A kaj ti nisi u Erste banci..... barem si bio prošli mjesec :kava:

Ja tu pogledam postove tek oko prvog kad se priblizava datum isplate.:)
Jesam,u Erste sam,u RBA sam bio do prije mozda 2 i pol godine.
Sad i ja vidim da sam napisao RBA,a zašto,ne znam,valjda kako sam čitao redom postove i mali milion banaka,greška,al uglavnom,novci sam digao onda kad sam i napisao,i kad je i vecini drugih upisano da su sjeli,znači 3.9.

sexy preserator
01.10.2010., 15:54
ljudi su toliko ocajni da lazu sami sebi!!!!!!!!!!

...i sad gledam i još uvijek ne vjerujem u ovu upornost
NAKON šta joj još hrpa ljudi potvrdi i drugi dan da su dobili novce,ona ne vjeruje da su novci bili jer je iz "pouzdanih izvora" čula da će novci bit u neki tamo utorak i neće si otić u banku po lovu samo da ne bi ispalo da joj "pouzdani izvori" nisu toliko "pouzdani".:rofl:

LUSY983
01.10.2010., 21:54
...i sad gledam i još uvijek ne vjerujem u ovu upornost
NAKON šta joj još hrpa ljudi potvrdi i drugi dan da su dobili novce,ona ne vjeruje da su novci bili jer je iz "pouzdanih izvora" čula da će novci bit u neki tamo utorak i neće si otić u banku po lovu samo da ne bi ispalo da joj "pouzdani izvori" nisu toliko "pouzdani".:rofl:

daj molim te mi odgovori nakoga ti se odnosi taj odgovor.jer mi nije jasno kaj pises.,ja velim da su mi bili 3.9,i odgovorila sam s cudenjem zasto toj osobi do 12.nisu bili,a svoj primjer sam navela kako najgori primjer jedne od banaka kod nas,,,tak da mi nije jasno kome je taj odgovor bio namjenjen ili nisi razumio........

LUSY983
01.10.2010., 22:00
daj molim te mi odgovori nakoga ti se odnosi taj odgovor.jer mi nije jasno kaj pises.,ja velim da su mi bili 3.9,i odgovorila sam s cudenjem zasto toj osobi do 12.nisu bili,a svoj primjer sam navela kako najgori primjer jedne od banaka kod nas,,,tak da mi nije jasno kome je taj odgovor bio namjenjen ili nisi razumio........

aha,sada sam malo citala postove,to je ona cura kaj veli da ce biti toboze u utorak ,,,sorry,ja sam dobila 3.9 RBA Sesvete,kaj je njoj,kaj laze,i digla sam vec u 15h taj dan.....

cuc22
02.10.2010., 07:55
novci budu u utorak ili srijedu!!!

LUSY983
02.10.2010., 08:02
moze pitanje,zasto ti dobijes par dana poslije svih,kako to da si ti 6 dobio-la a ja sam 3.9 u 15 h ,kao i vecina,koja si ti banka i grad,pa to je nemoguce

cuc22
02.10.2010., 12:31
ja sam iz Koprivnice i u rba sam....puno ljudi lažu (70%) na forumu da im je sjelo a nije ....

LUSY983
02.10.2010., 15:26
ja sam iz Koprivnice i u rba sam....puno ljudi lažu (70%) na forumu da im je sjelo a nije ....

zao mi je ako mislis da ljudi lazu,i neznam jeli te tko ikada slagao ali ja sam u rba sesvete i dobila sam 3.9,,,,tak da neznam onda,,a to ti je lako bar provjeriti dam ti broj svog hzz sesvete pa se uvijeris ....... 01 2040-530.lijepi pozdrav

lipa007
02.10.2010., 15:49
zao mi je ako mislis da ljudi lazu,i neznam jeli te tko ikada slagao ali ja sam u rba sesvete i dobila sam 3.9,,,,tak da neznam onda,,a to ti je lako bar provjeriti dam ti broj svog hzz sesvete pa se uvijeris ....... 01 2040-530.lijepi pozdrav

Potpisujem, ja sam također u rba sesvete i za 8.mjesec je bilo sjelo 3.9.oko
14sati.....

manca
02.10.2010., 16:06
Potpisujem, ja sam također u rba sesvete i za 8.mjesec je bilo sjelo 3.9.oko
14sati.....

Ja sam isto iz Sesveta u Splitskoj banci sam poslovnica Sesvete i dobila sam novac 3.9. na račun a podigla ga 4.9. u 9 sati ujutro na bankomatu.

sexy preserator
03.10.2010., 09:06

Vidiš Lusyca,to ti pričam.
Momčić(pardon,ipak je momčić,tj.valjda je momčić kad veli:"Popil bum si pivu" i ima curu) je izgleda uvjeren da ga neko laže samo da ga prošeta do bankomata,al to kaj veliš,ne bi mu trebao bit problem nazvat ili RBA ili Erste ili neku treću banku kad vidi da mu oni šta dobivaju tu crkavicu par mjeseci unazad potvrde da je u njihovim bankama bilo,i onda lijepo otić u njegovu poslovnicu i pitat:"Di je moja lova?Ovi u Zagrebu,Splitu,Osijeku,tralala,su već dobili!!"
Kolko se ja razumijem u zakone,nitko ne bi trebao biti privilegiran vezano uz mjesto stanovanja,a i ekipica tu veli da su 100% čuli da se svima uplaćuje istovremeno.
OK,to da lova možda nekad malo ranije bude nego je najavljeno je čisto lako moguće(prije koji mjesec je neki momak šta radi u referadi onoj dole-navodno-isto tako tvrdio da nalozi još nisu ni ispisani,a lova nam je već bila na računima)jer si Jaca i HDZ sa tih dan-dva ranije onima kojima je to najpotrebnije(vjerovali ili ne,meni je ta lovica kolko god da je sitna,fakat dobrodošla stavka svaki mjesec uz ona silna kemijanja i petljanja) možda kupuje i socijalni mir bar jedne šaćice ljudi.
A isto tako je moguće da bude i kasnije kako su na proljeće najavljivali da na jesen neće biti love u proračunu za isplatu naknada,al eto,našlo se.

Al dobro,jedino me tješi,ak ovaj momčić veli da je milion posto ziherica da će njemu lova bit u utorak ili srijedu,da ima šanse da nama ostalima s "privilegijama",lova bude već sutra popodne:mig:

LUSY983
03.10.2010., 09:34
a neka mu bude,nama je bitno da dobijemo,ja sam cak uvjerena da ce biti sutra popodne lova,zasto nebi bila,,samo mi je glupo kaj veli da lazemo nas 70%,pa kaj bi lagala,ja sretna da ljudi znaju da je bila,ja imam int.bankarstvo pa provjerim,kad mi legne javim,nek si on pita banku gdje mu je lova 3 dana,a hzz svima uplacje isti dan,provjereno,jer sam pitala svoju savjetodavku,..drazim fige za sutra svima..pozzzzzziiiiiiiiccc:mig:

cuc22
03.10.2010., 09:41
daj smiješni ste mi!!!sutra neće 100%

sexy preserator
03.10.2010., 13:35
daj smiješni ste mi!!!sutra neće 100%

Ma gle,tebi neće 100% :lol:

sexy preserator
04.10.2010., 09:42
Ma gle,tebi neće 100% :lol:

E,baš gledam,malo zlobno izgleda,al zajebavam se.
Naravno,daj Bože da i ti dobiješ lovu odma par dana poslije nas.

ivina
04.10.2010., 10:15
a cini se da sam i ja jedna od ovih koji vjeruju da ce danas bit nest :D

LUSY983
04.10.2010., 10:26
:):):) ja isto imama filing da bi moglo biti..drzim fige

cuc22
04.10.2010., 12:00
jeee bili su novci!!!!!!(šalim se nisu)

Majka Vesna
04.10.2010., 12:08
nije ti dobra šala :( Svi čekamo lovu ko ozebli sunce ...

cuc22
04.10.2010., 12:26
da znam meni su ovo zadnji .,..od biroa....

manca
04.10.2010., 12:52
Ja se tak nekak nadam da bi moglo bit danas,daj Bože da bude!

Plavi kaputić
04.10.2010., 12:55
moze pitanje,zasto ti dobijes par dana poslije svih,kako to da si ti 6 dobio-la a ja sam 3.9 u 15 h ,kao i vecina,koja si ti banka i grad,pa to je nemoguce

nije nemoguće vjeruj mi, MM je na tako jednoj blesavoj banci IKB Umag, vjeruj mi on dobije uvjek 3-4 dana poslije svih.
ali ja sam jednom zvala na HZZZ i ženska mi je rekla da se ne isplaćuje svima isti dan.da isplata ide 3 dana, jer da je nemoguće svima isplatiti isti dan.

100LAR
04.10.2010., 13:07
Pozdrav svima... dok svi čekamo, ćumimo i ogledavamo ekran iz istog razloga, htio bih samo malo podijeliti nervozu i zadnje pljuge s vama :)
Naime, sve papire sam uredno predao na burzi u 6. mjesecu, i negdje sredinom 9. mjeseca sam se odvažio nazvati pravnu službu s upitom; "Je li moguće da do sada nisam primio niti jednu naknadu?"... naravno, odgovor je glasio; "Nemoguće, ostavite podatke i zovemo vas za 10 min". Prošlo je i 2 sata nakon mog upita, telefon zvoni... i službenik skrušenoga i plahog glasa mi veli: "Gospon, mi smo zagubili vaše papire... donesite hitno nove". Sutradan, extra brzo mi pravnik ispiše rješenje primanja naknade od 01.06 - 31.08. , ali naravno s datumom 22.09. tekuće godine. Po prirodi sam strpljiv i ne volim daviti upornošću, ali upitam se samo do kada bih čekao da nisam samo postavio banalno pitanje? :) Barem jedno dobro... trebaju sjesti 3 naknade odjednom, kako je g. pravnik izjavio. Toplo se nadam da neću i ovaj mjesec popiti šamar. U nadi je spas, a Nada je.... hehehehe. Pusa svima

sexy preserator
04.10.2010., 14:23
Ja se tak nekak nadam da bi moglo bit danas,daj Bože da bude!

Jel bilo ikome?Možda neko sa internet bankingom da ne idem bezveze?

Edit:
Razočaranje.
Ovako,da ne idem do banke ili bankomata,nazvao sam burzu i neka žena mi se javila,sad koja i koje radno mjesto tamo,ne znam,ugl.na br.telefona 01/4699-999,i pitam nju da li možda zna jesu li bile naknade i žena mi odgovara da nisu.E onda sam je pitao da li možda zna kad će biti i odgovor je:"Ne zna se kada će biti"
E,al to mi je tako zazvučalo kao da će bit ono,za 7 dana.
Nadam se samo da je to možda nekakva portirka il neka čistačica koja nema veze s vezom o vezi.

lipa007
04.10.2010., 14:27
Nema nista, sad sam gledao...

100LAR
04.10.2010., 16:04
Mislim da najkompetentniji odgovor može dati računovodstvo HZZ-a, tel. broj je 01/4699-846

Plavi kaputić
04.10.2010., 16:31
Jel bilo ikome?Možda neko sa internet bankingom da ne idem bezveze?

Edit:
Razočaranje.
Ovako,da ne idem do banke ili bankomata,nazvao sam burzu i neka žena mi se javila,sad koja i koje radno mjesto tamo,ne znam,ugl.na br.telefona 01/4699-999,i pitam nju da li možda zna jesu li bile naknade i žena mi odgovara da nisu.E onda sam je pitao da li možda zna kad će biti i odgovor je:"Ne zna se kada će biti"
E,al to mi je tako zazvučalo kao da će bit ono,za 7 dana.
Nadam se samo da je to možda nekakva portirka il neka čistačica koja nema veze s vezom o vezi.
pa bit će najvjerovatnije ovaj tjedan.obično bude uvjek do 10-og.a budući je 10-i nedelja, znači do petka će bit.

lipa007
04.10.2010., 16:32
Mislim da najkompetentniji odgovor može dati računovodstvo HZZ-a, tel. broj je 01/4699-846

Pa jesi zvao/la??

cuc22
04.10.2010., 17:01
ja sam sad bil na bankomatu i digel sam 2136kn ljudi pozz

manca
04.10.2010., 17:28
da li ti je ta lova naknada sa biroa? Pitam te zato jer su mi prije pol sata rekli u banci da nemaju informaciju da su naknade sa bikoa sjele na račune.

manca
04.10.2010., 17:40
Pozdrav cuc,čuj da te pitam, je li to lova sa biroa jer su meni u banci rekli da nemaju informaciju da su naknade sa biroa sjele na račune,nešto se danas ne osjećam najbolje pa da ne hodam bez veze.

100LAR
04.10.2010., 18:07
Pa jesi zvao/la??

Zvao, ali sam izgledao fulao r. vrijeme službujućih :D

Majka Vesna
04.10.2010., 18:26
ja mislim da se cuc igra sa nama , ne bi mu bilo prvi puta da se šali... U Splitskoj banci ništa :(

LUSY983
04.10.2010., 18:43
ja sam danas zvala hzz Sesvete.lova nije bila danas ,rekla mi je ova savjetnica vjerojatno sutra,ja sam Rba Sesvete,,,POZZ:mig:

sexy preserator
04.10.2010., 20:06
Ma Cuc22 je iskompleksirani momčić,maltretiran još od teta iz vrtića,preko škole pa do dana današnjega,pa sad brije da njega stalno netko laže i drži za budalu,i ovo se on sad kao "osvećuje"

ja sam sad bil na bankomatu i digel sam 2136kn ljudi pozz

...Cuc,kaj,ovih 36 kuna ti je bankomat izbacio u kovanicama,ili si 3 banke ipak dobio u papiru?

Vidiš Cuc kako se mi fino složimo?Mi smo tebe prošli mjesec tako fino zakuhali da je lova bila 3.,i to svi odjednom,a na tvoju priču se niko ne prima.

LUSY983
05.10.2010., 04:35
ma kaj mu je pa znamo da negovori istinu, kaj bi komentirali,nama i ako bude danas njemu ce tek tri dana poslije nas.drzim fige :)

100LAR
05.10.2010., 08:22
Nazvao, rekli su mi da bude obrađeno do 10-og za societe generale...

LUSY983
05.10.2010., 08:48
Nazvao, rekli su mi da bude obrađeno do 10-og za societe generale...

kaj onda ni danas nista:(:(:(:(:(

sexy preserator
05.10.2010., 09:50
kaj onda ni danas nista:(:(:(:(:(

Ma je,bit ce danas....al ne i za Cuca22 :mig:
Sad me ovaj 100LAR isprepadao da cu bit sa ravno 93 kune do 10.pa sam nazvao i ja taj broj sta je on dao,i javila se neka dalmatinka(po spiki),i kaze da su im sad iz državne riznice javili da je pušteno,ali da ne idemo odmah u banke,nego da radije pričekamo do popodne.
Eto...a za Cuca,ne znam...negdje oko 11.-12.valjda,jer 8. je još neki praznik.

LUSY983
05.10.2010., 09:57
Ma je,bit ce danas....al ne i za Cuca22 :mig:
Sad me ovaj 100LAR isprepadao da cu bit sa ravno 93 kune do 10.pa sam nazvao i ja taj broj sta je on dao,i javila se neka dalmatinka(po spiki),i kaze da su im sad iz državne riznice javili da je pušteno,ali da ne idemo odmah u banke,nego da radije pričekamo do popodne.
Eto...a za Cuca,ne znam...negdje oko 11.-12.valjda,jer 8. je još neki praznik.

zakon........jeeeeeeeee..ja cu kasnije pogledati na int.bankingu pa javim ..ajd nek i cucko ili psic kako vec dobije danas ,...ak ne onda bar za 3 dana....

bindi
05.10.2010., 10:01
meni je sjelo na priverednu! :top:

cuc22
05.10.2010., 11:45
cuc je i po onih 36 kn išel u banku :)sexy preserator bu dobil novce za Božić kaj si bu mogel kupiti bora

dražen_m
05.10.2010., 12:11
Bio na ZABI prije par minuta, neeema još ništa!

LUSY983
05.10.2010., 12:12
ljudiiiiiii RBA SESVETE PRIJE 5 MIN INTERNET BAN..MENI SJELA NAKNADA..SRETNO SVIMA

Majka Vesna
05.10.2010., 13:15
Splitska još ništa ali bitno da je krenulo :D juhuuuuuuu

Plavi kaputić
05.10.2010., 13:32
ako je krenulo kao što kažete do petka će svima bit!

100LAR
05.10.2010., 14:04
Splitska banka - Dubrava, 13:30 .... nažalost, više sreće drugi put :)

dražen_m
05.10.2010., 15:42
ZABA bankomat, Fallerovo šetalište, 16:30, nema još paraaaaa, buhuhua! Ostaje još nada do večeras....

cuc22
05.10.2010., 19:10
ja sam vam lepo rekel u nedelju da bude lova u utorak ili srijedu...lol

manca
05.10.2010., 19:53
Ja sam oko 16 i 30 podigla novce u Splitskoj banci u Sesvetama

sexy preserator
06.10.2010., 04:40
Cuc,mi smo dobili,jel bila i tebi lova? :)

Majka Vesna
06.10.2010., 07:40
Splitska , Crikvenica -još ništa

cuc22
06.10.2010., 07:53
sexy preserator .bas mi je drago sad se mores iti preseravat

anchica43
06.10.2010., 10:08
ogulin-erste banka još ništa...

anchica43
06.10.2010., 10:10
ogulin-erste banka još ništa...

ljudi daj javite ak bude

cuc22
06.10.2010., 10:22
danas bi trebalo oko 14.00

Tamara_ka
06.10.2010., 12:03
privredna-karlovac do sada još ništa :ne zna:

Majka Vesna
06.10.2010., 13:23
Crikvenica .... još uvijek ništa u Splitskoj :(

dražen_m
06.10.2010., 13:24
13.45, ZABA - Zagreb, lovica je sjela, pozdrav svima...

Plavi kaputić
06.10.2010., 14:03
rijeka, IKB umag, jutros još ništa...

cuc22
06.10.2010., 17:31
lova je sjela kao što sam rekao!!!!!!!!!!!cuc je u pravu!!!!!!!!!!!ljudi lijep pozdrav idem u život!!!!!!!!!!!!!!!!!

beti&niki
06.10.2010., 21:08
zna li netko za poštansku banku? kako sjeda lova kod njih?

LUSY983
02.11.2010., 13:37
:) drustvo drzim fige za sutra..tko zna mozda nam se posreci.....:mig:

katarina456
02.11.2010., 19:41
naknada se može isplatiti jednokratno u svrhu otvaranja obrta odnosno samostalne djelatnosti ili zapošljavanja u trg.društvu do 25% udjela ili zbog početka volontiranja prema propisima o radu

ovdje (http://www.hzz.hr/docslike/Jednokrata_isplata_NN.pdf) imaš više o tome

ovo piše na stranicama hzz:
Jednokratna isplata novčane naknade
Nezaposlenoj osobi koja ima pravo na novčanu naknadu može se, na njezin zahtjev, isplatiti naknada u jednokratnom iznosu ovisno o utvrđenom trajanju prava na naknadu radi zapošljavanja, samozapošljavanja i volontiranja prema propisima o radu.

Interesira me nakon ostvarivanja jednokratne novcane naknade, koliko dugo obrt mora raditi da se naknada nebi morala vratit?
Dakle dali se moze nakon dobivanja naknade otvorit obrt i zavorit za nekoliko mjeseci?
PS. ovdje sam izgleda off topic,al evo nasla sam ovaj post tu gdje je bilo govora o jednokratnoj naknadi

sexy preserator
03.11.2010., 12:35
:) drustvo drzim fige za sutra..tko zna mozda nam se posreci.....:mig:

Aha,držanje figa,moš mislit...izgleda da nam ni hodanje na rukama ne bi pomoglo,a ne samo drzanje figa :D
Banana smo danas :(

LUSY983
03.11.2010., 14:03
smrc smrc:( :( :( istina...danas nista ,,tko zna mozda bude sutra:ne zna:

sexy preserator
03.11.2010., 15:16
Ak i ne bude sutra,da bar bude do petka.
Sutra jos imam za pljuge i kavicu,a preksutra:ne zna:

LUSY983
04.11.2010., 07:24
ma mora bit danas....ja duboko vjerujem u to navodno pon i petkom nerade uplate ali nisam sigurna.tako je bar bilo dok sam bila na porodiljnom,tim danima nisam dobivala ,,kao riznica nevrsi uplate...sretno svima za danas....:p

anchica43
04.11.2010., 08:06
bokić ljudi!!!!!!!!!
jel zna netko hoće li biti danas????
Pozz svima

sexy preserator
04.11.2010., 10:13
E ne znam to za ponedjeljak i petak.
AKo se jos uvijek dobro sjecam,mislim da sam 4. u mjesecu prvi put dobio za neki praznik,a 3. samo jednom u ovih skoro godinu dana,i mislim da su bas bili "veseli petki".Bas cu provjerit.

LUSY983
04.11.2010., 10:20
ja nam drzim fige za danas,a daj boze i sutra samo neka dobijemo,,ma to sam pisala vezano za porodiljno da nisam dobivala pon,i petak,,,a neznam jel vrijedi i za naknadu ovu nasu,,ja nekako imam filing da bi moglo biti danas,,,sutra idem na inetrviju u bolnicu za posao,zvali me:p ....drzite mi fige......:)

sexy preserator
04.11.2010., 12:13
Ehh,banana i danas.
Da ne razbijam glavu da li ce bit ili nece,nazvao sam onaj broj sta je tu neko dao od racunovodstva HZZ-a,i na pitanje kad ce bit,zena mi je rekla:"Nista vam ne mogu tocno rec,mozda sutra...":(
Aj dobro da bude sutra,tako sam nekako i racunao,al ak ostanem bez kune preko vikenda...ccc:horor:

LUSY983
04.11.2010., 12:22
ej ija isto zvala prije sat vremena i rekli mi da mi nista nemogu reci,mozda sutra,ja pitam ponedjeljak,ona veli rijetko kada ponedjeljkom idu isplate,,koma :( mi smi isto svorc:(,,ma mora bit sutra ,,nesmijem drugacije niti misliti..

fify15
04.11.2010., 14:51
sjelo u 14.40 ZABA ...provjereno

dražen_m
04.11.2010., 15:25
Sad sam bio na ZABI-u Zg, ma sjelo je lijepi q..rac od ovce. Svi smo ovdje manje više u banani i čekamo tu jadnu crkavicu sa biroa pa barem budite iskreni i nemojte zafrkavati ljude dezinformacijama. Pozdrav!

LUSY983
04.11.2010., 15:35
meni nista nije sjelo RBA Sesvete,,:(:(:(:(:(

callipso
04.11.2010., 16:29
ZABA, Split - SJELO
:jumping:

sexy preserator
04.11.2010., 16:50
ZABA, Split - SJELO
:jumping:

Kaj zbilja?

sexy preserator
04.11.2010., 17:24
U Erste štanga.
Nacimao sam ženu na šalteru da mi kaže zadnju promjenu stanja,i to je naplata za vodjenje računa,tako da ništa.

fify15
04.11.2010., 18:41
[QUOTE=dražen_m;29823219]Sad sam bio na ZABI-u Zg, ma sjelo je lijepi q..rac od ovce. Svi smo ovdje manje više u banani i čekamo tu jadnu crkavicu sa biroa pa barem budite iskreni i nemojte zafrkavati ljude dezinformacijama. Pozdrav![/QUOT

..rekla sam da je,nije mi namjera nikoga za....ti...!dakle,ponavljam,danas u 14,40 sjelo u Zabi-u Splitu!!!::(...a mislim,prostači kada provjeriš...

sexy preserator
04.11.2010., 20:08
[QUOTE=dražen_m;29823219]Sad sam bio na ZABI-u Zg, ma sjelo je lijepi q..rac od ovce. Svi smo ovdje manje više u banani i čekamo tu jadnu crkavicu sa biroa pa barem budite iskreni i nemojte zafrkavati ljude dezinformacijama. Pozdrav![/QUOT

..rekla sam da je,nije mi namjera nikoga za....ti...!dakle,ponavljam,danas u 14,40 sjelo u Zabi-u Splitu!!!::(...a mislim,prostači kada provjeriš...

A vec smo vidli da ima razlika od banke do banke,pa cak i od grada do grada.
Moguce,zasto ne,ja kazem da meni u Erste,u Dubravi nije bila jos lova,a zadnjih mjeseci je bila medju prvima.

callipso
04.11.2010., 20:43
Kaj zbilja?

zbilja :cerek:

ostali?

LUSY983
04.11.2010., 21:08
:confused: ja nekazem da je to laz,ali ja sam ovih mjeseci medu prvima dobila,mozete vidjeti po postovima datum u sat,ali danas nista,ja SAM RBA esvete,a kolegica mi je PBZ i nije....ma hajde super da je bilo ako je,onda mi moramo sutra dobiti.......:)

skomre1
05.11.2010., 00:45
jel zna netko za naknadu za nezaposlene koja se ne dobiva od hzz, nego od socijalnog?
navodno, kao dobiva se samo za one koji su završili školovanje pa do prvog zaposlenja?
i prema čemu se to gleda ko ima pravo na to?
gledo sam tu: http://www.mzss.hr/hr ali nema nista?

sexy preserator
05.11.2010., 08:25
:confused: ja nekazem da je to laz,ali ja sam ovih mjeseci medu prvima dobila,mozete vidjeti po postovima datum u sat,ali danas nista,ja SAM RBA esvete,a kolegica mi je PBZ i nije....ma hajde super da je bilo ako je,onda mi moramo sutra dobiti.......:)

Je,po Lusy se zadnjih par mjeseci zbilja moglo ravnat,svaka cast fify15 i callipso,al npr.da je Lusy napisala da je bila lova,otisao bi u banku,ovako mi nekako nema tezinu.
Eh i tim naknadama dodje kraj(poslije ove jos jedna ili mooooozda dvije,nisam ziher) pa je vrijeme da se pocne trazit posao sa punim radnim vremenom.
Al super,ak je neko dobio,valjda cemo i mi ostali danas.
A nis,i nazvat cemo malo kasnije opet HZZ :)

sexy preserator
05.11.2010., 08:34
jel zna netko za naknadu za nezaposlene koja se ne dobiva od hzz, nego od socijalnog?
navodno, kao dobiva se samo za one koji su završili školovanje pa do prvog zaposlenja?
i prema čemu se to gleda ko ima pravo na to?
gledo sam tu: http://www.mzss.hr/hr ali nema nista?

Sta ne bi to bila onda socijalna pomoc,ali onda bi morao imati i lose uvjete zivota u domacinstvu,il tako nesto(nisam ziher,al zbilja nisam nikad cuo za tako nesto)

LUSY983
05.11.2010., 08:59
:):):) sexy preserator sto se tice posla drzi meni fige sada u 13 zvali me u bolnicu na razgovor za posao,,,joj kad bi upalilo...a ja nama svima drzim za lovicuuuuuu danas:mig::mig::mig::mig:

sexy preserator
05.11.2010., 09:28
:):):) sexy preserator sto se tice posla drzi meni fige sada u 13 zvali me u bolnicu na razgovor za posao,,,joj kad bi upalilo...a ja nama svima drzim za lovicuuuuuu danas:mig::mig::mig::mig:

Jao pa daj nemoj jos taj mjesec il dva,pa ko ce s menom tu kukat "kad ce naknade" ;)
E nego,nazvao sam sad opet HZZ i zena mi odgovori da najvjerojatnije danas popodne,a onda ipak pita koja banka,i nakon "Erste",kaze da mozda vec sad al da mi nece tvrdit sa sigurnošću.

sexy preserator
05.11.2010., 09:32
Juhuuu,službenica u banci mi nece na telefon reci stanje,ali mi je rekla da imam uplatu iz državnog proračuna,a to je jedino šta može biti,tako da..:trk: banka

LUSY983
05.11.2010., 09:43
kod mene jos nista ja sada bila internet banking,,ak je tebi i meni ce..jeeeeee:mig::mig::mig: ma idem na interviju ..daj boze posla,bit cu ja tebi moralna podrska meni isto ostalo jos 2 mjeseca primanja te naknade:mig:

stella133
05.11.2010., 11:05
erste karlovac sjeli novci :jumping::jumping::jumping::jumping::jumping:

SilverMoon
05.11.2010., 11:19
pbz zagreb, isto sjelo.
Nego, imam jedno pitanje, ak je neko imo slican slucaj.
Ovo mi je druga naknada, sljedeci mjesec ce bit treca...jel poslije toga ide jos nesto, ali smanjeno ili od onda vise nis nece bit?

MaraSlavonska
05.11.2010., 13:06
pbz zagreb, isto sjelo.
Nego, imam jedno pitanje, ak je neko imo slican slucaj.
Ovo mi je druga naknada, sljedeci mjesec ce bit treca...jel poslije toga ide jos nesto, ali smanjeno ili od onda vise nis nece bit?

U mojem slucaju u rijesenju je tocno navedeno, koliko se prima, do kojeg datima. Pogledaj sta su ti napisali, sta drugo da ti kazem :ne zna:

LUSY983
05.11.2010., 13:19
Juhuuu,službenica u banci mi nece na telefon reci stanje,ali mi je rekla da imam uplatu iz državnog proračuna,a to je jedino šta može biti,tako da..:trk: banka

e bila i meni lovica dosada sam imala 3700 a sada sam dobila 1000 manje:(:(:(.ajd bolje ista neg nista,jos samo da me prime na ova
j posao.........

fulana
05.11.2010., 13:25
imam pitanje:

predala sam zahtjev za naknadu krajem 9 mjeeca ( nezaposlena sam od 1.9.) pa me zanima hoću li i ja naknadu za 9. mjesec dobit danas/sutra/ ovih dana ili ću morati još čekati budući da mi je jednom službenica na burzi rekla da datum uplate ovisi o tome kad je zahtjev krenuo u proceduru. ima li tko u sličnoj situaciji?

malo mi je ovo već sad smiješno, početak 11.-og, a ja još čekam naknadu za 9. misec. ili je to ,ožda normalna praksa??

MaraSlavonska
05.11.2010., 13:33
imam pitanje:

predala sam zahtjev za naknadu krajem 9 mjeeca ( nezaposlena sam od 1.9.) pa me zanima hoću li i ja naknadu za 9. mjesec dobit danas/sutra/ ovih dana ili ću morati još čekati budući da mi je jednom službenica na burzi rekla da datum uplate ovisi o tome kad je zahtjev krenuo u proceduru. ima li tko u sličnoj situaciji?

malo mi je ovo već sad smiješno, početak 11.-og, a ja još čekam naknadu za 9. misec. ili je to ,ožda normalna praksa??

U mojem slucaju: predala zahtjev 4.9.
isla sam se prijaviti 5.10. i rekli mi da odem po rijesenje, sutradan sjelo za 9 mj. +razliku sam imala 10 dana u 8 mj.

fulana
05.11.2010., 13:42
U mojem slucaju: predala zahtjev 4.9.
isla sam se prijaviti 5.10. i rekli mi da odem po rijesenje, sutradan sjelo za 9 mj. +razliku sam imala 10 dana u 8 mj.

hvala.

znači, po nekoj logici stvari, ja bih onda tu svoju naknadu za 9. (predala sam 28.09.) trebala dobit ovih dana. aj, idem pop do bankomata pa ću vidit, držim sama sebi fige.

e, imam još jedo pitanjce: što se događa ako se zapolim usred ili krajem mjeseca, pa npr budem 23 dana nezaposlena; jel onda dobivam naknadu za ta 23 dana ili?

sexy preserator
05.11.2010., 13:51
hvala.

znači, po nekoj logici stvari, ja bih onda tu svoju naknadu za 9. (predala sam 28.09.) trebala dobit ovih dana. aj, idem pop do bankomata pa ću vidit, držim sama sebi fige.

e, imam još jedo pitanjce: što se događa ako se zapolim usred ili krajem mjeseca, pa npr budem 23 dana nezaposlena; jel onda dobivam naknadu za ta 23 dana ili?

Dobijes znaci za onoliko dana u mjesecu do kad nije napravljen novi ugovor o radu.
Znaci ak primas npr.3000kn i zaposlis se 11.11. u 12.mjesecu ces jos dobit 11*100kn ak me kuzis sta ti hocu rec.
Ako im ne faksiras ugovor na vrijeme(ili tvoj poslodavac),moze se desit da ti posalju cijellu naknadu,al onda te traze povrat.

sexy preserator
05.11.2010., 14:24
e bila i meni lovica dosada sam imala 3700 a sada sam dobila 1000 manje:(:(:(.ajd bolje ista neg nista,jos samo da me prime na ova
j posao.........

Sad kuzis zast velim da sam se po tebi mogao ravnat,i ovaj mjesec je razlika u primanju ono,jedan sat,ili ni tolko,dok za onog cuc22 nisam uopce bio ni ziher jel prima ista ili samo trolla.
E a u vezi posla,nisu ti danas odmah na razgovoru ili poslije razgovora rekli hoce li te primit?Mozda to znaci da imaju jos kandidata?
LoL,sorry,sigurno ti sad jos samo fali da ti ja bedove lupam,al brijem da ak si vec raniije predala molbu,cv ili nesto trece,da su oni vec napravili nekakvu selekciju ljudi koji ulaze u uzi izbor,i onda su vas tek zvali na razgovor jednu po jednu(ili jednog).
U svakom slucaju,sretno:top:

fulana
05.11.2010., 19:10
eto, samo da javim da mi je naknada sjela ( pbz, zagreb)

nadam se da je sjela i svima ostalima i da ćemo svi odahnuti i moći uživati u vikendu

pozz

MaraSlavonska
05.11.2010., 19:27
...sjela i meni RBA Slavonski Brod :top: