PDA

View Full Version : Naknada za nezaposlene - očekivanje datuma isplate

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

bavarac
04.12.2008., 12:35
prvi put primam ovu naknadu pa me zanima do kojeg datuma sjeda na tekući?
ako je netko već primao a vjerujem da vas ima:D

hvala i pozz

MODERATORSKA OBAVIJEST

Zbog razlike u pristupu, ova tema služi isključivo za informacije i razmišljanja o točnom datumu isplate, je li sjelo i sl., a druga tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=489784) služi za sva konkretna tehnička pitanja. Hvala na razumijevanju.

win32
05.12.2008., 12:19
prvi put primam ovu naknadu pa me zanima do kojeg datuma sjeda na tekući?
ako je netko već primao a vjerujem da vas ima:D

hvala i pozz

Dali se ta naknada dobiva ako dobijes otkaz a radio si recimo u firmi cca 2 god?
Kolika je ta naknada uopce, ako mi je recimo placa bila cca 4500 kn.

Trebor01
05.12.2008., 12:39
@bavarac
Naknada sjeda do 5. u mjesecu. Znači danas bi ti trebala sjesti na tekući

@win32
Na naknadu imaš pravo ako si dobio otkaz kao višak ili se firma u kojoj si radio zatvorila,tj. propala. Neznam kako se određuje visina naknade. Ja sam za 3 000 kn prijavljene plaće dobivao 1 200 kn.

bavarac
05.12.2008., 15:09
maksimalna naknada je 1200kn a minimalna 900kn
ja sam imao plaću 3.600kn i rekli su mi da imam 4mjesecax1200kn

nikad to nisam primao, sutra cu pogledat na bankomat:)

win32
05.12.2008., 15:48
@bavarac
Naknada sjeda do 5. u mjesecu. Znači danas bi ti trebala sjesti na tekući

@win32
Na naknadu imaš pravo ako si dobio otkaz kao višak ili se firma u kojoj si radio zatvorila,tj. propala. Neznam kako se određuje visina naknade. Ja sam za 3 000 kn prijavljene plaće dobivao 1 200 kn.

Recimo da sam radio za drzavu i sada sam dobio otkaz.....a radio sam cca 2 god pa me zanima hocu li nesto dobiti love...tj. socijale...hehehe... :D
Znaci, nijenista propalo vec normalan otkaz...nismo se bas slagali... :rofl:

bavarac
05.12.2008., 17:17
Recimo da sam radio za drzavu i sada sam dobio otkaz.....a radio sam cca 2 god pa me zanima hocu li nesto dobiti love...tj. socijale...hehehe... :D

same here:D
naravno da ces dobit, idi na HZZ

Trebor01
05.12.2008., 18:05

Ako se radi o sporazumnom otkazu, onda nisam siguran da imaš pravo na naknadu.
Evo što piše na stranicama HZZ-a (http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4075) :

Uvjeti za ostvarivanje prava

Da bi nezaposlena osoba ostvarila pravo na novčanu naknadu mora:

* ispuniti uvjet prethodnog rada,
* radni odnos ne smije prestati njezinom krivnjom ili voljom, te se u zakonskom roku mora prijaviti Zavodu i podnijeti zahtjev za novčanu naknadu.

Prethodni rad

Pravo na novčanu naknadu stječe nezaposlena osoba koja u trenutku prestanka radnog odnosa ima najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca. Kao vrijeme provedeno na radu smatra se vrijeme obveznog osiguranja po propisima o mirovinskom osiguranju ostvareno na temelju radnog odnosa u Republici Hrvatskoj i vrijeme koje je radnik proveo na bolovanju, odnosno porodnom dopustu nakon prestanka radnog odnosa, odnosno službe, ako je za to vrijeme primao naknadu plaće prema propisima o zdravstvenom osiguranju.

Kod utvrđivanja prava na novčanu naknadu godina rada smatra se vrijeme od 12 mjeseci, a rad kraći od punog radnog vremena preračunava se na puno radno vrijeme.

Uvjet prethodnog rada ne mora ispunjavati žena koja u trenutku prestanka radnog odnosa ima dijete koje nije navršilo godinu dana života, Međutim, ove osobe moraju ispunjavati sve druge uvjete utvrđene Zakonom za priznavanje prava na novčanu naknadu, te ne mogu pravo na novčanu naknadu ostvarivati po drugim propisima.

Rok za prijavu i podnošenje zahtjeva

Nezaposlena osoba mora se u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa ili privremene spriječenosti za rad, prema propisima o zdravstvenom osiguranju, prijaviti Zavodu, te podnijeti zahtjev za ostvarivanje naknade. Ako zbog opravdanih razloga propusti rok od 30 dana, može se prijaviti i podnijeti zahtjev u roku od osam dana od dana prestanka opravdanog razloga koji je prouzročio propuštanje roka, a najkasnije 60 dana od propuštanja roka.

Temelj prestanka radnog odnosa

Zakonom su taksativno navedeni slučajevi prestanka radnog odnosa, odnosno službe, kad nezaposlena osoba ne može ostvariti pravo na novčanu naknadu.

Nezaposlena osoba ne može ostvariti novčanu naknadu, ako je radni odnos odnosno služba prestala:

*
zbog toga što je otkazala radni odnos, osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu uzrokovanog ponašanjem poslodavca,
*
pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa
*
zbog toga što nije zadovoljila na probnom radu ili nije zadovoljila tijekom pripravničkog, odnosno vježbeničkog staža, odnosno nije u propisanom roku položila stručni ispit,
*
zbog povrede obveza iz radnog odnosa (otkaz uvjetovan skrivljenim ponašanjem radnika) kao i zbog teške povrede radne obveze (izvanredni otkaz), odnosno službene dužnosti,
*
zbog izdržavanja kazne zatvora duže od 6 mjeseci, izrečene mjere sigurnosti ili zaštitne mjere u trajanju dužem od 6 mjeseci.

Iznimno pripada pravo na novčanu naknadu nezaposlenoj osobi kojoj je prestao radni odnos, odnosno služba, pisanim sporazumom, ako je do prestanka radnog odnosa, odnosno službe, došlo zbog premještaja bračnog druga u drugo mjesto prebivališta po posebnim propisima, spajanja obitelji nakon zaključenog braka, te promjene prebivališta iz zdravstvenih razloga.

Visina novčane naknade

Visinu novčane naknade čini prosjek obračunate plaće, umanjen za obvezne doprinose za puno radno vrijeme u posljednja tri mjeseca provedena na radu na temelju kojih se ostvaruje pravo na novčanu naknadu. Međutim, ako se visina novčane naknade ne može utvrditi prema obračunatoj plaći, novčana naknada se utvrđuje u visini prosječne isplaćene novčane naknade u Zavodu u prethodnom mjesecu.

Novčana naknada ne može biti niža od 20 posto iznosa prosječne plaće isplaćene u gospodarstvu Republike Hrvatske prema posljednjem službeno objavljenom podatku. Najviši iznos novčane naknade utvrđuje Vlada Republike Hrvatske na prijedlog ministra nadležnog za rad uz prethodno mišljenje Gospodarsko-socijalnog vijeća i ministra nadležnog za financije.

Najviša novčana naknada od 01. listopada 2007. iznosi 1.200,00 kuna. Prosječna isplaćena novčana naknada u listopadu 2008. godine iznosila je 1.182,65 kuna, a najniža naknada iznosila je 1.026,20 kuna.

bavarac
06.12.2008., 13:31
meni sjelo na racun...pohvalno je sto su mi dali naknadu jos i za 15 dana proslog mjeseca....tako da je sve skupa uplaceno oko 2000kn. zadovoljan:)

win32
07.12.2008., 11:30
Ako se radi o sporazumnom otkazu, onda nisam siguran da imaš pravo na naknadu.

Ma kakav sporazuman...dobio sam otkaz...bez ikakvog sporazuma....
Bilo je tu svega pa sada cekam na rijesenje da ga dobijem..nije vazno sta i kako, ali cim dobijem to rijesenje idem na hzzo.

Krv-srk
07.12.2008., 11:51
pa ak će ti na rješenju pisat da si dobio izvanredni otkaz zbog neizvršavanja radne obveze, što je vjerojatno službeni naziv tog što ti zoveš nismo se slagali, onda još manje imaš pravo na naknadu :confused:

bavarac
07.12.2008., 14:05
pa ak će ti na rješenju pisat da si dobio izvanredni otkaz zbog neizvršavanja radne obveze, što je vjerojatno službeni naziv tog što ti zoveš nismo se slagali, onda još manje imaš pravo na naknadu :confused:

bojim se da je ovo tocno, naknadu primas samo ako si dobio otkaz kao visak radne snage i slicni razlozi, ali ako ti napise da je razlog sto ne radis nista, ni drzava to ne tolerira:kava:

minjamat
06.07.2009., 07:18
Evo danas je Vladi 1.dan, al sve kao oće-neće, država u banani, pred bankrotom, Ivo pobjego glavom bez obzira... AL JOŠ NISU STIGLE NAKNADE ZA NEZAPOSLENE!!! Kasne doduše tek 1 dan, al ipak kasne, a to mi je trenutno jedini prihod, zivkam banku non-stop...
Jel moguće da ne stigne uopće?!?

Misery24
10.07.2009., 11:47
Vezano za tu naknadu, zanima me slijedeće:

Otkad sam diplomirala prošle godine u ovo doba, radila sam ukupno 8,5 mjeseci po zamjenama. Znate i sami kako je u školstvu...
Uglavnom, s obzirom da sam se imala namjeru prijaviti na burzu, malo sam proučavala sve to i vidjela da se spominje ta naknada za one koji imaju najmanje 9 mjeseci u protekle 2 godine. Pa me zanima:
1) Moraju li tih 9 mjeseci biti povezani ili se samo zbrajaju dani u radnoj knjižici?
2) S obzirom da mi točno fali 2 tjedna do tih 9 mjeseci, mogu li recimo tražiti nekoga da me prijavi na 2 tjedna, pa onda otići na burzu da bi iskoristila to pravo?
3) Zadnje i najvažnije: vrijedi li UOPĆE to pravilo i za mene s obzirom da u teoriji nisam ja dobivala otkaz, već sa samo radila kao zamjena?

Hvala unaprijed na odgovorima.

ksenija_2
10.07.2009., 15:18
Vezano za tu naknadu, zanima me slijedeće:

Otkad sam diplomirala prošle godine u ovo doba, radila sam ukupno 8,5 mjeseci po zamjenama. Znate i sami kako je u školstvu...
Uglavnom, s obzirom da sam se imala namjeru prijaviti na burzu, malo sam proučavala sve to i vidjela da se spominje ta naknada za one koji imaju najmanje 9 mjeseci u protekle 2 godine. Pa me zanima:
1) Moraju li tih 9 mjeseci biti povezani ili se samo zbrajaju dani u radnoj knjižici?
2) S obzirom da mi točno fali 2 tjedna do tih 9 mjeseci, mogu li recimo tražiti nekoga da me prijavi na 2 tjedna, pa onda otići na burzu da bi iskoristila to pravo?
3) Zadnje i najvažnije: vrijedi li UOPĆE to pravilo i za mene s obzirom da u teoriji nisam ja dobivala otkaz, već sa samo radila kao zamjena?

Hvala unaprijed na odgovorima.

1)Bitno je da imaš min. 9 mj. staža u zadnje dvije godina, bez obzira je li u komadu ili na rate :D
2)Valjda da, nemam pojma.
3)Vrijedi, jer si imala ugovor na određeno. Ne bi imala pravo da si dala otkaz.
Evo link (http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4075).

Misery24
10.07.2009., 19:59
Hvala Ksenija!

Ako netko zna točno odgovor na 2. pitanje bila bih mu/joj vrlo zahvalna!
U svakom slučaju ću probati naći nekoga voljnog da me prijavi. S tih 2 tjedna neću izgubiti ništa.

let_me
11.07.2009., 07:34
9 mjeseci (a ne 8,5)... sto sad ocekujes.. da ti netko napise da mozes i sa 8,5? zanimljivije je pitanje kako to racunaju kad je "na rate".. je li 9 mjeseci 270 dana ili sto li.. a to ne znam

Misery24
11.07.2009., 11:26
^^ Jako lijep odgovor. :rolleyes:

Pa, jel lijepo piše da je moje pitanje jel mogu SAD naći nekoga da me prijavi na 2 tjedna, pa otići na burzu ili će me "pročitati" i s tim možda nešto uskratiti. S obzirom da sam u prosvjeti, ti novčeki bi me taman malo izvukli do jeseni kad škola opet počinje.

A za točan broj "dana u mjesecu", vidim po svojoj knjižici da su mi zbrajali sve dane, pa onda po 30 uzimali za svaki mjesec. Znači, po toj logici, 9 mjeseci je 270 dana. Ja sad imam točno 253 dana i trebala bi, zlu ne trebalo, naći nekoga tko će me prijaviti na 3 tjedna, da ne bi radi dana-dva izgubila nešto.

Misery24
13.07.2009., 21:40
OK, imam još jedno pitanje, vezano za moj problem.

Našla sam osobu koja bi me drage volje prijavila, no ima jedan problem. Naime, s obzirom da je riječ o ugostiteljskom objektu, muči ga problem roka koji treba proći otkad bi ja "dobila otkaz" i kada može zaposliti nekog drugog. Jer njemu treba stvarno radnica koja će tamo raditi za stalno, a ne bi se htio zeznuti.

Pa me sad zanima:
Koje razloge on može staviti pod moj otkaz, a da i on i ja dobro prođemo. Tj. da ja ostvarim pravo na novčanu naknadu, a da on nema problema sa zapošljavanjem nekog drugog?

Rekao je da će pitati svog računovođu, ali reko da se i ja malo raspitam.

mala30
13.07.2009., 22:02
prijavi te na određeno, kao zamjena za godišnji, i ili zbog povečanog obima posla...

rep.hr
26.07.2009., 12:44
Vlada srezala naknade za nezaposlene, koje se ubuduće neće vezivati uz prosječnu, već uz minimalnu plaću:

http://rep.hr/vijesti/zaposljavanje/vlada-srezala-naknade-za-nezaposlene/621/

albaharija
26.07.2009., 13:31
KONAČNI PRIJEDLOG ZAKONA O DOPUNAMA
ZAKONA O POSREDOVANJU PRI ZAPOŠLJAVANJU I PRAVIMA
ZA VRIJEME NEZAPOSLENOSTI

Članak 1.
U Zakonu o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme
nezaposlenosti (''Narodne novine'', broj 80/08), iza članka 43. dodaje se članak 43.a
koji glasi:
„Članak 43.a
„(1) Najviši iznos novčane naknade za prvih 90 dana korištenja ne može biti
viši od iznosa minimalne plaće, umanjene za doprinose za obvezna osiguranja
utvrđene posebnim propisom, a za preostalo vrijeme korištenja ne može biti viši od
80% iznosa minimalne plaće, umanjene za doprinose za obvezna osiguranja utvrđene
posebnim propisom.
(2) Osobama iz članka 42. stavka 2. ovoga Zakona najviši iznos novčane
naknade nakon 12 mjeseci korištenja ne može biti viši od 60% iznosa minimalne
plaće, umanjene za doprinose za obvezna osiguranja utvrđene posebnim propisom.''.
Članak 2.
Za vrijeme važenja ovoga Zakona, ne primjenjuje se članak 43. Zakona o
posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti (''Narodne
novine'', broj 80/08).
Članak 3.
Korisnicima prava za vrijeme nezaposlenosti koji su ta prava ostvarili do dana
stupanja na snagu ovoga Zakona prema propisima o zapošljavanju koji su se
primjenjivali do toga dana, osiguravaju se ista prava i nakon toga dana u istom opsegu
do njihovog prestanka.
Članak 4.
(1) Zahtjevi za ostvarivanje prava za vrijeme nezaposlenosti podneseni do dana
stupanja na snagu ovoga Zakona, dovršit će se prema propisima koji su se
primjenjivali do toga dana.
(2) Žalbeni postupci koji nisu pravomoćno dovršeni do stupanja na snagu ovoga
Zakona, dovršit će se po propisima koji su važili do stupanja na snagu ovoga Zakona.
Članak 5.
Ovaj Zakon stupa na snagu danom objave u ''Narodnim novinama'', a važit će
do 31. prosinca 2010. godine.
OBRAZLOŽENJE
Članak 1.
Uređuje se utvrđivanje najvišeg iznosa novčane naknade prema minimalnoj plaći,
umanjenoj za doprinose za obvezna osiguranja utvrđene posebnim propisom.
Članak 2.
Određuje da se za vrijeme važenja ovoga Zakona, neće primjenjivati odredba članka
43. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti
(''Narodne novine'', broj 80/08), kojim je na drugačiji način uređen najviši iznos
novčane naknade.
Članci 3. i 4.
Predstavljaju prijelazne odredbe, kojima se uređuje pitanje postupaka ostvarivanja
prava za vrijeme nezaposlenosti započetih prije stupanja na snagu ovoga Zakona.
Članak 5.
Uređuje stupanje na snagu i razdoblje važenja ovoga Zakona.

Goričanka
26.07.2009., 19:11
Vlada srezala naknade za nezaposlene, koje se ubuduće neće vezivati uz prosječnu, već uz minimalnu plaću:

http://rep.hr/vijesti/zaposljavanje/vlada-srezala-naknade-za-nezaposlene/621/

Još nije ali hoće. Prijedlog Zakona o dopunama Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti ide u proceduru u Sabor 27.07.

Karla 56
29.07.2009., 11:26
KONAČNI PRIJEDLOG ZAKONA O DOPUNAMA
ZAKONA O POSREDOVANJU PRI ZAPOŠLJAVANJU I PRAVIMA
ZA VRIJEME NEZAPOSLENOSTI

Članak 1.
U Zakonu o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme
nezaposlenosti (''Narodne novine'', broj 80/08), iza članka 43. dodaje se članak 43.a
koji glasi:
„Članak 43.a
„(1) Najviši iznos novčane naknade za prvih 90 dana korištenja ne može biti
viši od iznosa minimalne plaće, umanjene za doprinose za obvezna osiguranja
utvrđene posebnim propisom, a za preostalo vrijeme korištenja ne može biti viši od
80% iznosa minimalne plaće, umanjene za doprinose za obvezna osiguranja utvrđene
posebnim propisom.
(2) Osobama iz članka 42. stavka 2. ovoga Zakona najviši iznos novčane
naknade nakon 12 mjeseci korištenja ne može biti viši od 60% iznosa minimalne
plaće, umanjene za doprinose za obvezna osiguranja utvrđene posebnim propisom.''.
Članak 2.
Za vrijeme važenja ovoga Zakona, ne primjenjuje se članak 43. Zakona o
posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti (''Narodne
novine'', broj 80/08).
Članak 3.
Korisnicima prava za vrijeme nezaposlenosti koji su ta prava ostvarili do dana
stupanja na snagu ovoga Zakona prema propisima o zapošljavanju koji su se
primjenjivali do toga dana, osiguravaju se ista prava i nakon toga dana u istom opsegu
do njihovog prestanka.
Članak 4.
(1) Zahtjevi za ostvarivanje prava za vrijeme nezaposlenosti podneseni do dana
stupanja na snagu ovoga Zakona, dovršit će se prema propisima koji su se
primjenjivali do toga dana.
(2) Žalbeni postupci koji nisu pravomoćno dovršeni do stupanja na snagu ovoga
Zakona, dovršit će se po propisima koji su važili do stupanja na snagu ovoga Zakona.
Članak 5.
Ovaj Zakon stupa na snagu danom objave u ''Narodnim novinama'', a važit će
do 31. prosinca 2010. godine.
OBRAZLOŽENJE
Članak 1.
Uređuje se utvrđivanje najvišeg iznosa novčane naknade prema minimalnoj plaći,
umanjenoj za doprinose za obvezna osiguranja utvrđene posebnim propisom.
Članak 2.
Određuje da se za vrijeme važenja ovoga Zakona, neće primjenjivati odredba članka
43. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti
(''Narodne novine'', broj 80/08), kojim je na drugačiji način uređen najviši iznos
novčane naknade.
Članci 3. i 4.
Predstavljaju prijelazne odredbe, kojima se uređuje pitanje postupaka ostvarivanja
prava za vrijeme nezaposlenosti započetih prije stupanja na snagu ovoga Zakona.
Članak 5.
Uređuje stupanje na snagu i razdoblje važenja ovoga Zakona.

Da li to znači da nama koji smo već na birou neće mjenjati iznos naknade?

albaharija
29.07.2009., 11:31
Da li to znači da nama koji smo već na birou neće mjenjati iznos naknade?
Prema prijedlogu neće biti promjene za odobe koje su podnijele zahtjev do stupanja na snagu novih odredbi. To je slijedeća točka na Saboru danas.

Karla 56
29.07.2009., 12:16
Hvala na odgovoru!

Karla 56
29.07.2009., 12:17
i molimako što doznate da javite!!!! HVALA!

albaharija
29.07.2009., 14:24
i molimako što doznate da javite!!!! HVALA!
Možete i sami pratiti sjednicu sabora http://itv.sabor.hr/video/, upravo je točka na raspravi. Odnosi se na novoprijavljene na HZZ po stupanju odredbi na snagu.

Karla 56
29.07.2009., 15:08
HVALA još jednom!

TinkiVinki
05.08.2009., 14:17
:):mig::D:eek:

magixilixi
04.09.2009., 12:47
Molim za pomoć:novčana naknada mi traje od 1.05.iako sam se na burzu prijavio 15.5.2009.Po rješenju imam pravo na 120 dana novčane pomoći.Međutim,ona traje zaključno do 28.8.(isto po rješenju) i do sada sam primio tu pomoć tri puta u naznačenom iznosu.Da li je moguće da ne primim pomoć 3.09.(četvrti dio) i kako to burza računa 12o dana?Unaprijed hvala na odgovoru!!!!!!!!!!

Jet Lee
04.09.2009., 17:01
Molim za pomoć:novčana naknada mi traje od 1.05.iako sam se na burzu prijavio 15.5.2009.Po rješenju imam pravo na 120 dana novčane pomoći.Međutim,ona traje zaključno do 28.8.(isto po rješenju) i do sada sam primio tu pomoć tri puta u naznačenom iznosu.Da li je moguće da ne primim pomoć 3.09.(četvrti dio) i kako to burza računa 12o dana?Unaprijed hvala na odgovoru!!!!!!!!!!

Možda, za početak, ne bi bilo loše kada bi to rješenje o pravu na novčanu naknadu i pročitao. Čini mi se da bi ti neke stvari bile jasnije. Dakle, imaš pravo na naknadu od prvog sljedećeg dana po prestanku radnog odnosa. Što ti piše u rješenju. I piše i članak zakona na koji se rješenje poziva. Vidim da imaš prostup interentu... www.nn.hr

Da li je moguće da nećeš primiti naknadu za 28 dana kolovoza? Jeste, ukoliko se nisi prijavio u kolovozu. U suprotnom bi se trebao strpiti. Naknada sjeda od 5. do 10. dana u mjesecu za prethodni mjesec.

Još nešto. Kako burza računa 120 dana? Na rješenju ti piše da imaš pravo na naknadu u trajanju od 120 dana počevši od 1.5. do 28.8. Uzimam kristalnu kuglu.... Svibanj ima 31 dan, lipanj 30, a srpanj 31. Zbrojeno daje 92 dana, a ako im dodaš još 28 dana kolovoza dobiješ ....... 120 dana.:mudri:

magixilixi
04.09.2009., 17:14
Prvi mi je put da dobijem otkaz,pa se slabije snalazim,čak i u pravima.Zato hvala Jet Lee na smjernicama i uputama.Svako dobro!!:)

Jet Lee
04.09.2009., 18:54
Prvi mi je put da dobijem otkaz,pa se slabije snalazim,čak i u pravima.Zato hvala Jet Lee na smjernicama i uputama.Svako dobro!!:)

Možda sam zvučao malo oštro, sorry, cijeli mi je dan neki nikakav. Ako te nešto još zanima, slobodno pitaj.

Magisterium
23.09.2009., 12:06
Da li je nekom isplacena naknada za kolovoz?

prilika
23.09.2009., 12:10
Trebala bi se prijaviti na burzu početkom slijedećeg mjeseca, kada se odjavim iz firme u kojoj sam trenutno prijavljenja. Prikupila sam punih 9. mjeseci radnog staža u ovoj godini, pa bi stoga imala pravo i na novčanu naknadu sa burze za slijedeća tri mjeseca.

1. Jel zna netko jel baš obavezna ta potvrda od poslodavca o zadnje tri plaće umanjene za doprinose? Jer tamo nešto piše na njihovim web stranicama da se visina novčane naknade na burzi može utvrditi i samo po zakonsko minimalnoj plaći bez takve potvrde od mog bivšeg poslodavca. Osim toga čudno mi je da se u prijavi na burzu navodi samo zaposlenje kod zadnjeg poslodavca jer ja sam ove godine radila u dvije različite firme.
Od 1.1.2009. do 31.5.2009. sam radila u jednoj firmi, a u drugoj potpuno različitoj firmi sam prijavljena od 1.6.2009. do 30.9.2009.

3. Koliko bi mi iznosila novčana naknada sa burze, ako mi je plaća bila oko 3500 kn? Znam da je do početka 7. mjeseca 2009. novčana naknada sa burze bila 70% moje prijašnje plaće, ali ne znam koliko su to točno sada smanjili po ovom novom zakonu koji je stupio na snagu početkom 8. mjeseca 2009.

4. Možda ću otputovati u inozemstvo na samo četiri dana krajem 10. mjeseca ili početkom 11. mjeseca. Od toga bi bila najviše dva do tri radna dana u kojima se sigurno neću moći javit niti doći na burzu. Da li bi to bio problem ako me baš tada pozivu da dođem na burzu ili na razgovor za posao? Mogu im dati moj broj mobitela, ali ne znam da li će me baš dobiti na mobitel kada sam u inozemstvu?

Magisterium
24.09.2009., 11:42
Potrebna je izjava o placi iz zadnja tri mjeseca, obrazac imas na zavodu, jer nesto se malo mijenjao. Uglavnom nista posebna, upise tvoja neto placa, poslodavac se potpise i udari pecat.A za ovo trece ne bi trebao biti problem, sve se moze dogovoriti, bar ja nisam imao problema.
Nitko mi ne rece, je li bila naknada za kolovoz, ili su mi nesto krivo upisali na zavodu, recimo broj racuna, pa sad pare idu za otpremnice u HEPu

prilika
25.09.2009., 12:00
Magisterium

Hvala za odgovor.

1. Znači taj obrazac o visini plaće za zadnja tri mjeseca moram baš pokupiti na Zavodu, nema ga na njihovoj web stranici da ga sama skinem? Zapravo nisam ga nigdje mogla naći na Internetu. Nisam još dobila odjave od firme sa mirovinskog i zdravstvenog tako da nisam još za sada mislila ići na Zavod po obrazac za plaću za ta zadnja tri mjeseca.

2. Što se tiče potvrde poslodavca o razlozima otkaza, to se isto treba pokupiti neki drugi obrazac na Zavodu ili poslodavac može i sam napisati na neki papir razloge otkaza, recimo tehnološki višak ili istek ugovora o radu na određeno vrijeme?

Nadam se da ćeš uskoro dobiti svoju naknadu. Javi se kada dobiješ. Mislim da je mala vjerojatnost da su ti poslali novce na krivi broj tekućeg računa, pogotovo ako si već dobivao naknadu na taj tekući račun za protekle mjesece.
Vjerojatno i drugima kasni ta naknada ovaj mjesec. Možda da ipak pitaš na Zavodu.

Jet Lee
26.09.2009., 06:17
Magisterium

Naknada za kolovoz je sjela davnih dana. Kada si se prijavio na evidenciju? Imaš li rješenje?

Prilika

Ako radiš na ugovor na određeno, dovoljan dokaz o razlogu prestanka radnog odnosa će biti primjerak upravo tog ugovora.

Za dokaz o prosječnoj plaći mogu poslužiti isplatne liste (ovjerene i potpisane od strane poslodavca) ili potvrda o plaći. Ako ti radni odnos prestaje 30.9., trebat će ti isplatne liste ili potvrda o prosječnoj plaći za srpanj, kolovoz i rujan. Ali ako si u nekom od ta tri mjeseca koristila bolovanje, morat ćeš priložiti isplatne liste za tri uzastopna mjeseca prije mjeseca u kojem si koristila bolovanje, pa makar to bilo i od prethodnog poslodavca.

Na web stranicama Zavoda nećeš pronaći primjerak potvrde o plaći.

Ako ti je neto plaća iznosila oko 3500 kuna, naknada će ti iznositi 2251,20 kuna za prva tri mjeseca, a za eventualno preostale mjesece 1800 kuna mjesečno.

Jesi li prije ikada koristila naknadu? Koliko imaš sveukupno radnog staža?

Ako ćeš ići u inozemstvo, par dana prije toga obavijesti svog savjetnika o tome, čisto da ima uvid u tvoju situaciju. U suprotnom se može dogoditi da te savjetnik pokušava obavijestiti o nekom natječaju ili razgovoru za posao, a za slučaj da te ne uspije kontaktirati, može pokrenuti postupak brisanja iz evidencije, samim time i prestanak prava na naknadu. A vjeruj mi, neki savjetnici su zbilja brzi na okidaču.

Jet Lee
26.09.2009., 06:21
Uglavnom nista posebna, upise tvoja neto placa, poslodavac se potpise i udari pecat

Možeš li mi, molim te, pojasniti ovaj dio o neto plaći. Čisto da znam. :kava:

vjesttica
26.09.2009., 13:15
Kad bi mogla sjesti naknada ovaj mjesec, jel ovaj tjedan koji nam nadolazi ili tek idući?

Jet Lee
26.09.2009., 20:34
Kad bi mogla sjesti naknada ovaj mjesec, jel ovaj tjedan koji nam nadolazi ili tek idući?

Naknada sjeda na račun oobično od 5. do 10. dana u mjesecu. Svim korisnicima isti dan.

Ovog mjeseca je, čini mi se, isplaćena 4.

Ako ti nije sjela na račun 4.9., onda ti nije isplaćena i ne postoji teorijska šansa da će ti bilo kojeg sljedećeg dana u rujnu i biti isplaćena. Moja pretpostavka je da ti rješenje nije napravljeno u kolovozu pa samim tim ni nisi mogla ući u obračun naknade koja se isplaćivala u rujnu.

Moja preporuka je da prvo provjeriš sa pravnom službom jel ti rješenje napravljeno. Ako nije, možda nisi priložila potpunu dokumentaciju. Sredi to do kraja rujna kako bi ušla u obračun za isplatu u listopadu. U suprotnom, ako ti je rješenje gotovo, nemaš brige. Novac će ti sjesti početkom listopada.

vjesttica
26.09.2009., 22:49
Hvala puno :s

Pitanje se odnosilo na 10. mjesec :mig:
Nije za mene, pitam u tudje ime, ali koliko znam rješenje još nije stiglo, predano je početkom 9 mjeseca i već su se papiri nadopunjavali.
rekli su da je sve ok i da ce rješenje stići na kučnu adresu.
Ali zasad još nije stiglo

Dakle ako sjedne trebalo bi onaj tjedan 5-9.10 :mig:

Jet Lee
27.09.2009., 06:16
Još jedna bitna stvar. Ako je rješenje pozitivno, dakle ako se osobi prizna pravo na naknadu, to rješenje se ne šalje na kućnu adresu već ga osoba sama mora podići u pisarnici (urudžbenom). Sama isplata ne zavisi o tome je li osoba preuzela rješenje već samo o tome da li je rješenje donijeto do kraja tekućeg mjeseca.

Reci toj osobi za koju pitaš da svakako nazove svog savjetnika i neka joj on provjeri samo da li je rješenje gotovo, jer će se u suprotnom razočarati kad ne bude bila isplaćena.

Ako se radi o Područnoj službi Zagreb, po mojim saznanjima, ako je zahtjev predala početkom rujna, teško da bi se mogla nadati rješenju do kraja ovog mjeseca. Jednostavno je previše zahtjeva za obradu.

vjesttica
27.09.2009., 10:43
Dobro da sam pitala, da radi se o Zagrebu :(
A ništa, prenjeti ću sve informacije pa nek dalje odluči :mig:
Hvala ti puno u svakom slučaju :s:s

prilika
27.09.2009., 11:13
Jet Lee

Hvala puno na svim informacijama.

Od prve firme u kojoj sam radila, od 1.1. do 31.5.2009. imam sve papire, ugovor o radu na određeno vrijeme, jer tamo sam prestala raditi nakon isteka ugovora o radu, a imam i isplatne liste za svih pet plaća koje sam tamo primila. Ja sam i htjela u ovoj prvoj ovogodišnjoj firmi odraditi barem još jedan petomjesečni ugovor, ali oni su me se htjeli riješiti jer kao mlada sam, imam 31 godinu i lakše ću naći posao nego netko stariji koji je isto kao i ja bio zaposlen na ugovor na određeno vrijeme.

Meni je problem kod ovog sadašnjeg poslodavca, kod kojeg sam zaposlena od 1.6. do 30.9., nisam sigurna hoće li mi dati i odjave sa mirovinskog i zdravstvenog, a kamo li sve te potvrde koje mi trebaju za novčanu naknadu sa burze. Inače imam isplatnu listu samo od plaće za 6. mjesec kod ovog sadašnjeg poslodavca. Ove druge isplatne liste mi bi tek trebao dati, kao i sve te ostale potvrde. Nadam se da će mi barem dati ovu odjavu sa zdravstvenog i mirovinskog osiguranja za par dana jer mi je to najbitnije da mogu srediti barem obavezno zdravstveno kao nezaposlena osoba dok ne nađem novi posao.

U zadnjih 24 mjeseca imam ovih 9. mjeseci radnog staža, tako da mislim da imam pravo na novčanu naknadu za tri mjeseca. Prije toga ovogodišnjeg radnog staža imam još oko 3 i pol godine radnog staža, ali prvi raniji radni staž mi je još od 2.5.2006. do 30.11.2006. godine, tako da mi to mislim uopće ne ulazi u tu novčanu naknadu jer je od toga radnog staža prošlo više od dvije godine. Imam 31 godinu i ovo bi mi bilo prvo prijavljivanje na burzu. Do sada nisam tražila novčanu naknadu sa burze, iako sam krajem 2006. godine i mogla ostvariti to pravo na nekoliko mjeseci, ali mislila sam da ću ubrzo naći novi posao. Na kraju je ispalo da sam bila nezaposlena pune dvije godine, iako sam sama gotovo cijelo to vrijeme neuspješno pokušavala naći posao. Tako da sam se sada namjeravala svakako prijaviti na burzu, pogotovo zato što je sada i teža situacija i još je teže naći novi posao.

alison
27.09.2009., 11:29
Jet Lee

Hvala puno na svim informacijama.

Od prve firme u kojoj sam radila, od 1.1. do 31.5.2009. imam sve papire, ugovor o radu na određeno vrijeme, jer tamo sam prestala raditi nakon isteka ugovora o radu, a imam i isplatne liste za svih pet plaća koje sam tamo primila. Ja sam i htjela u ovoj prvoj ovogodišnjoj firmi odraditi barem još jedan petomjesečni ugovor, ali oni su me se htjeli riješiti jer kao mlada sam, imam 31 godinu i lakše ću naći posao nego netko stariji koji je isto kao i ja bio zaposlen na ugovor na određeno vrijeme.

Meni je problem kod ovog sadašnjeg poslodavca, kod kojeg sam zaposlena od 1.6. do 30.9., nisam sigurna hoće li mi dati i odjave sa mirovinskog i zdravstvenog, a kamo li sve te potvrde koje mi trebaju za novčanu naknadu sa burze. Inače imam isplatnu listu samo od plaće za 6. mjesec kod ovog sadašnjeg poslodavca. Ove druge isplatne liste mi bi tek trebao dati, kao i sve te ostale potvrde. Nadam se da će mi barem dati ovu odjavu sa zdravstvenog i mirovinskog osiguranja za par dana jer mi je to najbitnije da mogu srediti barem obavezno zdravstveno kao nezaposlena osoba dok ne nađem novi posao.

U zadnjih 24 mjeseca imam ovih 9. mjeseci radnog staža, tako da mislim da imam pravo na novčanu naknadu za tri mjeseca. Prije toga ovogodišnjeg radnog staža imam još oko 3 i pol godine radnog staža, ali prvi raniji radni staž mi je još od 2.5.2006. do 30.11.2006. godine, tako da mi to mislim uopće ne ulazi u tu novčanu naknadu jer je od toga radnog staža prošlo više od dvije godine. Imam 31 godinu i ovo bi mi bilo prvo prijavljivanje na burzu. Do sada nisam tražila novčanu naknadu sa burze, iako sam krajem 2006. godine i mogla ostvariti to pravo na nekoliko mjeseci, ali mislila sam da ću ubrzo naći novi posao. Na kraju je ispalo da sam bila nezaposlena pune dvije godine, iako sam sama gotovo cijelo to vrijeme neuspješno pokušavala naći posao. Tako da sam se sada namjeravala svakako prijaviti na burzu, pogotovo zato što je sada i teža situacija i još je teže naći novi posao.

ako nikada do sada nisi koristila naknadu sa zavoda onda će ti se za dužinu primanja naknade računati cjeli staž koji imaš u radnoj knjižici , a kad naknadu svu iskoristiš onda ti se za novu naknadu gleda samo staž koji si imala nakon zadnje naknade(tj.nakon perioda do kojeg ti je isplaćena zadnja naknada)

prilika
27.09.2009., 12:14
Alison

Hvala. Nisam to znala. Zapravo logično je to što kažete. Samo da ja dobijem te sve potvrde koje su mi potrebne. Imam problema sa ovim zadnjim poslodavcem. Ali mislim, mora mi dati moju odjavu sa mirovinskog i zdravstvenog, jer na to imam pravo. Makar ne znam zašto mi ne bi dao i ove druge dvije potvrde. Do sada nisam nikada imala takvih problema i uvijek su mi ostali poslodavci dali odjave isti ili slijedeći dan nakon što su me odjavili.

Jet Lee
27.09.2009., 12:32
Prilika

Dokumenti koji će ti trebati su:
1. Ugovor o radu na određeno od 1.6. do 30.9.
2. Isplatne liste za srpanj, kolovoz i rujan i na svakoj pečat i potpis poslodavca (umjesto isplatnih lista možeš priložiti potvrdu na kojoj će stajati podatak o tvojoj prosječnoj obračunatoj plaći za posljednje tromjesečje koje si provela na radu u iznosu bruto umanjen za doprinose samo za mirovinska osiguranja). Ovo razdoblje pod pretpostavkom da nisi koristila bolovanje u ovim mjesecima.
3. Preslika radne knjižice
4. Preslika kartice tekućeg računa na koji će ti se isplaćivati naknada

Poslodavac je dužan nakon isteka ugovora o radu vratiti radniku odjave sa mirovinskog i zdravstvenog osiguranja. U suprotnom se obrati Državnom inspektoratu.

prilika
27.09.2009., 13:52
Plaća mora biti umanjena samo za doprinose za mirovinsko ili za sve doprinose? Na web stranicama od Zavoda piše da je potrebna potvrda o plaći za zadnja tri mjeseca umanjena za doprinose, pa sam mislila da se to odnosi i na doprinose i za mirovinsko i za zdravstveno i za zapošljavanje, odnosno na sve moguće doprinose.

Jet Lee
27.09.2009., 14:34
Samo za doprinose za mirovinska osiguranja. Drugim rječima dohodak ili neto 1.

prilika
27.09.2009., 14:46
Hvala. Sada mi je sve jasno.

Sretna djevojka :)
28.10.2009., 06:09
Nisam znala dje postaviti pitanje. Nekak mi je najzgodnije ovdje. Dakle, dragi mi je dobio otkaz, dao otkaz(nešto se nisu sporazumjeli oko plaće i onda mu je šef reko da mu nemože dati koliko traži i da si može pokupiti stvari).. Nezna ni on sam kak je to točno ispalo. Zanima ga, na šta mora paziti u raskidu ugovora o radu da ima pravo na naknadu za nezaposlene? Našla sam na netu nešto za raskid kao tehnološki višak, ali sumnjam da bi mu to dali jer moraju zaposlit nekog za duplo manju plaću da im radi(budale)... Zanima me pod kojim još uvjetima može ostvariti naknadu?

Jet Lee
28.10.2009., 20:05
...

Baci oko na ovu stranicu:

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4075

Čini mi se da su naveli sve što te zanima. :mig:

outrager
14.11.2009., 23:19
meni su na birou rekli da naknada sjeda do 12. ja još ništa nisam dobio, možda još nisu obradili taj zahtjev. prestanak radnog odnosa je bio sa 1.10. a ja sam se prijavio zadnji dan :D odnosnog 30. tamo me tip pilao kao zašto se nisam prijavio ranije, reko nisam stigao :D e sad mene zanima, dali ću ja tu naknadu za 10. mjesec dobiti tek idući mjesec skupa sa naknadom za 11. ili kako?

alison
15.11.2009., 10:01
meni su na birou rekli da naknada sjeda do 12. ja još ništa nisam dobio, možda još nisu obradili taj zahtjev. prestanak radnog odnosa je bio sa 1.10. a ja sam se prijavio zadnji dan :D odnosnog 30. tamo me tip pilao kao zašto se nisam prijavio ranije, reko nisam stigao :D e sad mene zanima, dali ću ja tu naknadu za 10. mjesec dobiti tek idući mjesec skupa sa naknadom za 11. ili kako?

vjerojatno ti još nisu napravili rješenje, kad bude obrađen zahtjev-isplata je idući mjesec i isplaćuju sve zaostatke koji ti pripadaju

acm01
15.11.2009., 21:56
Kolega mi je radio u firmi u komadu 2 godine, za placu 4500kn netto...
I sad je pred otkazom...
Koliku i koliko dugo bi trebao dobivati naknadu?

euskal
16.11.2009., 06:51
Kolega mi je radio u firmi u komadu 2 godine, za placu 4500kn netto...
I sad je pred otkazom...
Koliku i koliko dugo bi trebao dobivati naknadu?

ovisno o stazu ako mu je taj period jedini staz mislim 3mj.po 2100kn ako opet nisu sta promjenili u zadnji mj.

acm01
16.11.2009., 07:55
Da, to mu je jedini radni staž...
Koliko čujem on računa da će duže vrijeme primati naknadu... :ne zna:

euskal
16.11.2009., 08:11
Da, to mu je jedini radni staž...
Koliko čujem on računa da će duže vrijeme primati naknadu... :ne zna:

do 2g staza ti je 3mj,a kasnije svaka god mjesec vise tako je barem bilo,a dobro i to dodje i nesta u fusu i mozda mu uleti nesta za par mj:top:

ryell
19.11.2009., 23:09
do 2g staza ti je 3mj,a kasnije svaka god mjesec vise tako je barem bilo,a dobro i to dodje i nesta u fusu i mozda mu uleti nesta za par mj:top:

To vrijedi, dakle, za ukupni radni staž, ako recimo osoba nije NIKADA primala naknadu za nezaposlenost?

I, zna li netko detaljnije, koji bi to točno trebao biti uzrok otkaza naveden u otkazu kako bi se moglo ostvariti pravo na naknadu s HZZ-a??

Hvala. :D

euskal
20.11.2009., 19:22
To vrijedi, dakle, za ukupni radni staž, ako recimo osoba nije NIKADA primala naknadu za nezaposlenost?

I, zna li netko detaljnije, koji bi to točno trebao biti uzrok otkaza naveden u otkazu kako bi se moglo ostvariti pravo na naknadu s HZZ-a??

Hvala. :D

svaki otkaz koji dobijes i mislim ako das u slucaju da nisi primao placu,a sporazumno ne prihvacaj nikako.

prilika
25.11.2009., 06:39
outrager

Izgleda da nećemo dobiti niti u 12. mjesecu naknadu, nego tek u 1. mjesecu. Išla sam jučer po rješenje o naknadi tamo u prizemlje (Zagreb) pa su mi rekli da još nije gotovo, iako sam se ja i prije tebe prijavila na burzu, još 14.10.2009 i tada sam predala sve dokumente za naknadu, ništa nije trebalo nadopunjavati. Jučer sam poslije toga bila kod savjetnice i ona se isto čudila kako to rješenje još nije gotovo. U 1. mjesecu bi trebala dobiti naknadu sa zaostacima, tako mi je još prvi puta rekla savjetnica kod koje sam bila početkom 11. mjeseca u slučaju da rješenje ne bude gotovo tijekom 11. mjeseca. Ne znam kako im treba toliko dugo vremena za to rješenje. Ja sam podnijela zahtjev točno prije mjesec i pol.

CowboyFromHell
25.11.2009., 14:21
ovako..

1. prvi uvjet za dobivanje naknade je da u posljednja 24 mjeseca imate najmanje 9 mjeseci staža - u zbroju! znači, ne mora biti jedan radni odnos toliko dug.

2.odluka o otkazu, tj. u ono rješenju koje dobijete od poslodavca mora biti ili tehnološki, gospodarski višak, smanjenje obujma posla itd ili istek ugovora, povratak djelatnika s bolovanja kojeg ste mijenjali i slično.

ako ste potpisali sporazumni otkaz, sami ga dali ili dobili uzrokovano povredom ugovora o radu s vaše strane ne možete ostvariti pravo na NN!!

3. morate se javiti na HZZ u roku od 30 dana od kraja radnog odnosa

za stjecanje prava trebate priložiti:

a) dokaz o prestanku rada u zadnjoj firmi
- ako ste zadnji radni odnos zasnovali na kraće od 3 mjeseca, treba vam razlog prestanka rada i u prijašnjoj!! (znači u tom slučaju i u prijašnjoj firmi morate imati otkaz koji nije nastupio vašom krivnjom)

b)potvrdu zadnje 3 plaće - zadnje 3 platne liste ovjerene žigom i potpisom (ako nisu ovjerene ne uzimaju se u obzir) ili potvrdu na kojoj će poslodavac napisati koliko ste u zadnja 3 mjeseca ostvarili BRUTTO primanja (ako piše neto isto tako se ne uzima u obzir)
- ako ste bili na bolovanju morate donjeti potvrdu za zadnje 3 plaće PRIJE BOLOVANJA i naznačeno s kojim ste točno datumom otišli na bolovanje

c) fotokopiju radne knjižice - svih ispisanih stranica kako bi se utvrdio točan staž

d) fotokopiju kartice tekućeg računa na kojoj se jasno vidi broj računa i banka u kojoj će vam se uplaćivati naknada

Prvu uplatu dobivate NAKON ŠTO SE IZDA RJEŠENJE o naknadi. Moram priznati da je stvarno velika gužva sa zahtjevima jednostavno se ne stigne sve riješiti u roku od mjesec dana tako da se događa sve češće da prvu uplatu dobijete tek nakon 2 mjeseca. Međutim u tom slučaju dobijete sve zaostatke. Uplate se uglavnom vrše do 10. u mjesecu. ako niste do tada dobili, možete očekivati tek idući mjesec prvu uplatu.

Do 2 godine staža dobiva se rješenje na 3 mjeseca, a za sve duže se izračunava točno koliko još dana dobivate ovisno o tome koliko imate staža

#
90 dana ako je provela na radu od 9 mjeseci do 2 godine,
#
120 dana ako je provela na radu više od 2 godine,
#
150 dana ako je provela na radu više od 3 godine,
#
180 dana ako je provela na radu više od 4 godine,
#
210 dana ako je provela na radu više od 5 godina,
#
240 dana ako je provela na radu više od 6 godina,
#
270 dana ako je provela na radu više od 7 godina,
#
300 dana ako je provela na radu više od 8 godina,
#
330 dana ako je provela na radu više od 9 godina,
#
360 dana ako je provela na radu više od 10 godina,
#
390 dana ako je provela na radu više od 15 godina,
#
420 dana ako je provela na radu više od 20 godina,
#
450 dana ako je provela na radu više od 25 godina

Osnovica za izračun naknade je vaša bruto plaća umanjena za 20%-umanjena za doprinose za mirovinsko

Najviši iznos novčane naknade za prvih 90 dana korištenja ne može biti viši od iznosa minimalne plaće umanjene za doprinose za obvezna osiguranja

Minimalna plaća za razdoblje od 01. lipnja 2009. do 31. svibnja 2010. godine u Republici Hrvatskoj iznosi 2.814,00 kuna (Zakon o minimalnoj plaći, ''Narodne novine'', br. 65/09).

Kod izmjena zakona, vaše već donešeno rješenje se ne mijenja. tako da oni koji su dobili rješenje primat će onoliku naknadu kolika piše i neće se naknadno rješenje mijenjati ukoliko dođe u međuvremenu do nekih promjena zakona!!

eto, nadam se da vam je sada to sve malo jasnije

:s

Jet Lee
25.11.2009., 16:53
outrager

Izgleda da nećemo dobiti niti u 12. mjesecu naknadu, nego tek u 1. mjesecu. Išla sam jučer po rješenje o naknadi tamo u prizemlje (Zagreb) pa su mi rekli da još nije gotovo, iako sam se ja i prije tebe prijavila na burzu, još 14.10.2009 i tada sam predala sve dokumente za naknadu, ništa nije trebalo nadopunjavati. Jučer sam poslije toga bila kod savjetnice i ona se isto čudila kako to rješenje još nije gotovo. U 1. mjesecu bi trebala dobiti naknadu sa zaostacima, tako mi je još prvi puta rekla savjetnica kod koje sam bila početkom 11. mjeseca u slučaju da rješenje ne bude gotovo tijekom 11. mjeseca. Ne znam kako im treba toliko dugo vremena za to rješenje. Ja sam podnijela zahtjev točno prije mjesec i pol.

U odsjeku u kojem se donose rješenja, od 8 pravnika koliko ih tamo radi, trenutno je četvero pripravnika koji zajedno imaju manje od 6 mjeseci staža.

Zbog bolovanja i otkaza, broj pravnika koji su na poslu gotovo nikada ne prelazi 6.

Broj zahtjeva koje oni trebaju riješiti je u ovoj godini trostruko veći od broja zahtjeva iz prošle godine.

I najvažniji razlog... Rukovoditelje boli briga za situaciju. Nema odobrenih prekovremnih. Nema zapošljavanja novih ljudi iako postoje opravdani razlozi.

Nisam te utješio... Samo sam naveo činjenice.

Jedna vijest koja ulijeva nadu. Ako si podnijela zahtjev 14.10. i ako je sve u redu, 99% je vjerojatnost da ti je rješenje već doneseno. Ako te baš zanima, javi mi se na PM, pa ći ti provjeriti.

Jet Lee
25.11.2009., 17:01
...Prvu uplatu dobivate NAKON ŠTO SE IZDA RJEŠENJE o naknadi...

Bitno je donošenje rješenja, a ne izdavanje. Dakle, nije potrebno da nezaposlena osoba preuzme rješenje da bi se po njemu mogla izvršiti uplata naknade. :mig:

outrager
25.11.2009., 17:29
ja sam zahtjev podnjeo zadnji dan, odnosno 30.10. znači kao nezaposlen se vodim od 1.10.
meni ništa ne znači kad će uplatiti, što se mene tiče mogu i za godinu dana, samo me zanimalo kad bi moglo biti

Jet Lee
25.11.2009., 17:36
ja sam zahtjev podnjeo zadnji dan, odnosno 30.10. znači kao nezaposlen se vodim od 1.10.
meni ništa ne znači kad će uplatiti, što se mene tiče mogu i za godinu dana, samo me zanimalo kad bi moglo biti

Jako mala vjerojatnost da će ti zahtjev uopće doći u rad ovaj mjesec.

Xyz
03.12.2009., 14:02
Je nekom isplaćena naknada za ovaj mjesec?
Prijavila sam se prije 2 mjeseca, prije mj.dana dobila i rjesenje ali naknada mi jos nije sjela na tekući.

vedrana84
03.12.2009., 17:09
Je nekom isplaćena naknada za ovaj mjesec?
Prijavila sam se prije 2 mjeseca, prije mj.dana dobila i rjesenje ali naknada mi jos nije sjela na tekući.

nije jos. rijesenje ti je uslo u prosli misec, tako je meni teta na zavodu objasnila, rijesenje sam dobila 6.11, i ona je rekla da to kao ide na obradu 30.11 pa cu pocetkom 12-og dobit naknadu i zaostatke

petrunjela1981
07.12.2009., 09:47
Zanima ne je li sjela naknada za ovaj mjesec. Ja sam se na Zavod prijavila oko 20.09., rješenje mi je napravljeno u 11 mjesecu, moram ga podići ovih dana.Savjetnica mi je rekla da naknade sjedaju do 10 u mjesecu, meni još ništa nije sjelo. Nova sam u ovome, pa me zanima je li to normalno?! Thanks

prilika
09.12.2009., 13:15
petrunjela

Meni je jučer 8.12.2009. sjela novčana naknada. Na Zavod sam se prijavila 14.10., a rješenje je napravljeno 26.11. i podignula sam ga prošli tjedan 3.12. I ako nisi stigla podići još rješenje naknada ti je trebala stići.

outrager
09.12.2009., 18:13
ja sam se prijavio 30.10, ne znam kad je napravljeno rješenje jer još nisam otišao po to, jučer mi je sjela naknada

vedrana84
10.12.2009., 19:18
Zanima ne je li sjela naknada za ovaj mjesec. Ja sam se na Zavod prijavila oko 20.09., rješenje mi je napravljeno u 11 mjesecu, moram ga podići ovih dana.Savjetnica mi je rekla da naknade sjedaju do 10 u mjesecu, meni još ništa nije sjelo. Nova sam u ovome, pa me zanima je li to normalno?! Thanks

otidji na zavod pa nek ti oni tamo provjere o cemu se radi, jer mislim da ti je naknada trebala doc, meni je dosla a situacija mi je bila kao kod tebe

vikky
10.12.2009., 21:33
ja sam predala žalbu na rješenje još početkom 9-og mjeseca...njihov navodni rok da je obrade je mjesec dana. evo već skoro polovica 12-og, od njih ni a ni b... koma...jel još netko čeka rješenje žalbe?

schtakor
06.01.2010., 11:45
ja imam vjerojatno najspecifičniji slučaj ovdje,prijavio sam se na biro 17.12 i čekam rješenje za koje mi je rečeno da će biti rješeno za 30 dana,plus minus par dana,i sad dolazi problem,ja ću već od 12.1 biti prijavljen u firmi,dakle prije nego mi riješenje uopće bude gotovo,s tim da sam nezaposlen od 18.11 dali ja imam pravo na naknadu za tih mjesec dana ili će biti problema??

alison
06.01.2010., 12:04
ja imam vjerojatno najspecifičniji slučaj ovdje,prijavio sam se na biro 17.12 i čekam rješenje za koje mi je rečeno da će biti rješeno za 30 dana,plus minus par dana,i sad dolazi problem,ja ću već od 12.1 biti prijavljen u firmi,dakle prije nego mi riješenje uopće bude gotovo,s tim da sam nezaposlen od 18.11 dali ja imam pravo na naknadu za tih mjesec dana ili će biti problema??

kad ti naprave rješenje, isplata je odmah početkom idućeg mjeseca(bez obzira da li tada već radiš) , na prvoj isplati dobivaš sve zaostake koji ti pripadaju počevši od prvog sljedećeg dana nakon prestanka radnog odnosa(19.11.), bitno je da im javiš kad si se zaposlio i imaš pravo dobiti naknadu do dana zaposlenja(do 11.1.)
u svakom slučaju imaš pravo na naknadu za taj period kad si bio bez posla tj.od 19.11.2009.do do 11.1.2010.

schtakor
06.01.2010., 12:36
Hvala,to je fer.

ljubo179
06.01.2010., 13:17
kad bi ovaj mjesec mogla biti uplata sa biroa?hvala:D

ljubo179
06.01.2010., 13:33
kad bi mogao biti uplacen novac sa biroa za ovaj mjesec?:ne zna:

ljubo179
06.01.2010., 14:17
:ne zna:

alison
06.01.2010., 14:29
kad bi ovaj mjesec mogla biti uplata sa biroa?hvala:D

a do 10. u mjesecu obično sjeda, nije nikad na točno određeni dan:ne zna:

hhump
07.01.2010., 15:13
Sjelo danas.

ljubo179
07.01.2010., 16:20
ja cekam jos od 10 mjeseca i nisam jos nista dobio.ak i sad ne sjedne gotov sam.UPOMOC.

alison
08.01.2010., 16:15
ja cekam jos od 10 mjeseca i nisam jos nista dobio.ak i sad ne sjedne gotov sam.UPOMOC.

pa nazovi ih i pitaj nek ti vide jel ti rješenje gotovo, čisto da znaš kad možeš lovu očekivati

afrikana
11.01.2010., 20:14
Molim vas pomoc¨!da li nezaposlena osoba ima pravo na socijalnu pomoc!?pod kojim se uvjetima ona ostvaruje i koliko iznosi??:(

alison
11.01.2010., 21:59
Molim vas pomoc¨!da li nezaposlena osoba ima pravo na socijalnu pomoc!?pod kojim se uvjetima ona ostvaruje i koliko iznosi??:(

mislim da ne možeš dobiti socijalnu pomoć samo na temelju svoje nezaposlenosti, ali nisam sigurna, mislim da se gledaju i neki drugi uvjeti, npr. koliko je još osoba u kućanstvu s tobom, koliko ih radi ili ima neka primanja, stambeni uvjeti, možda se može dobiti neka jednokratna pomoć :ne zna:. Ako si nezaposlen-a, podigni si na zavodu potvrdu o nezaposlenosti i s tim odi pitati na centar za socijalnu skrb da li možeš nešto dobiti :ne zna:

Elenita8
28.01.2010., 14:01
Ljudi, molim vas da mi pomognete.Prijavila sam se na zavod ima jedno desetak dana i imam pitanja u vezi novcane naknade. Ispunjavam sve uvjete sto se tice ostvarivanja prava na naknadu. Prilikom prijavljivanja donijela sam sve:odluku o prestanku r.odnosa,potvrda o visini place, preslik radne knjizice, tekuci racun. I tako ja mirno i fino sjedim u uredu dok teta na zavodu upisuje moje podatke u kompjuter, isprinta sve potrebno, daje mi onu malu bijelu knjizicu, nekoliko papira da potpisem,medju njima i prijavnicu...., termini za savjetovanja su ugovoreni.....
E sad, nakon toga prodje par dana, ja slucajno na internet na njihovu stranicu i naidjem na informaciju da se nezaposlena osoba mora prijaviti na zavod u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa i podnijeti ZAHTJEV za novcanu naknadu....
I tad me pocelo brinuti da li sam sve ispravno napravila, s obzirom da se, iskreno, ne sjecam sta sam sve potpisivala i sta mi je ona teta tamo govorila....
Dakle, jesam li morala naknadno na svoju ruku podnositi nekakav dodatan zahtjev za novcanu naknadu, ispunjavati mozda nekakav dodatni obrazac samostalno ili je prilikom prvog dolaska i prijave sve rijeseno, tj. moze li se smatrati da sam prilikom prijave istodobno i podnijela zahtjev za novcanom naknadom?
I otprilike nakon koliko vremena to rjesenje bude gotovo i nakon koliko vremena od izdavanja rjesenja se dobije naknada?

alison
28.01.2010., 17:17
Ljudi, molim vas da mi pomognete.Prijavila sam se na zavod ima jedno desetak dana i imam pitanja u vezi novcane naknade. Ispunjavam sve uvjete sto se tice ostvarivanja prava na naknadu. Prilikom prijavljivanja donijela sam sve:odluku o prestanku r.odnosa,potvrda o visini place, preslik radne knjizice, tekuci racun. I tako ja mirno i fino sjedim u uredu dok teta na zavodu upisuje moje podatke u kompjuter, isprinta sve potrebno, daje mi onu malu bijelu knjizicu, nekoliko papira da potpisem,medju njima i prijavnicu...., termini za savjetovanja su ugovoreni.....
E sad, nakon toga prodje par dana, ja slucajno na internet na njihovu stranicu i naidjem na informaciju da se nezaposlena osoba mora prijaviti na zavod u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa i podnijeti ZAHTJEV za novcanu naknadu....
I tad me pocelo brinuti da li sam sve ispravno napravila, s obzirom da se, iskreno, ne sjecam sta sam sve potpisivala i sta mi je ona teta tamo govorila....
Dakle, jesam li morala naknadno na svoju ruku podnopo prestanku radnog odnosa.siti nekakav dodatan zahtjev za novcanu naknadu, ispunjavati mozda nekakav dodatni obrazac samostalno ili je prilikom prvog dolaska i prijave sve rijeseno, tj. moze li se smatrati da sam prilikom prijave istodobno i podnijela zahtjev za novcanom naknadom?
I otprilike nakon koliko vremena to rjesenje bude gotovo i nakon koliko vremena od izdavanja rjesenja se dobije naknada?

Ako si im predala sve papire koji su potrebni da bi ostvarila naknadu onda je to to, vjerojatno su ti odmah automatski dali zahtjev za naknadu bez da su te posebno pitali i to si vjerojatno ne čitajući i potpisala, ali za svaki slučaj nazovi savjetnika da provjeriš, mada ja mislim da je to ok.
Rješenje bude gotovo kroz nekih mjesec dana, ali može se čekati i duže. Na prvoj isplati dobiješ sve zaostatke koji ti pripadaju počevši od prvog slijedećeg dana nakon prestanka radnog odnosa. Naknada sjeda na račun otprilike do 10.-og datuma u mjesecu, ali da bi dobila prvu isplatu rješenje mora biti napravljeno. Znači ako ti naprave rješenje npr.u 2.mj., isplatu ćeš dobiti u 3.mj.(sa svim zaostacima)

Garf
28.01.2010., 21:26
Muž mi dobio rješenje krajem 11. mjeseca, još nema isplate, danas nazvao da pita, a ova mu govori: Bit će, šta se sekirate? :rolleyes:
Kao ljudi traže naknadu iz zezancije, a ne zato jer im treba financijska pomoć dok su nezaposleni.

Zanima me, pošto se ne zna kad će ovo, a on će raditi sezonski, ako se slučajno dogodi da ne dobije sve tri isplate prije nego počme raditi da li tada ima pravo na isplatu ostatka najesen kad će vjerojatno opet biti nezaposlen?

ZUMZUM
28.01.2010., 21:29
nastavi li se ovako i ja ču vam se pridružiti s pitanjima o pomoć,svaki dan moraš misliti koliko če te držati katastrofa

alison
28.01.2010., 21:40
Muž mi dobio rješenje krajem 11. mjeseca, još nema isplate, danas nazvao da pita, a ova mu govori: Bit će, šta se sekirate? :rolleyes:
Kao ljudi traže naknadu iz zezancije, a ne zato jer im treba financijska pomoć dok su nezaposleni.

Zanima me, pošto se ne zna kad će ovo, a on će raditi sezonski, ako se slučajno dogodi da ne dobije sve tri isplate prije nego počme raditi da li tada ima pravo na isplatu ostatka najesen kad će vjerojatno opet biti nezaposlen?

u svakom slučaju ima pravo dobiti naknadu za taj period između 2 posla, a sve ono što mu ostane (neiskorištene naknade) - može nastaviti koristiti nakon tog sezonskog rada(naravno, ne smije on dati otkaz ili potpisati sporazumni prekid)

dramaqueen
29.01.2010., 16:30
Ljudi, ja sam se danas 1. put u životu prijavila na HZZ pa me zanimaju neke stvari:

1) nakon koliko vremena cca. su vas zvali za neki prikladan posao?

2) moje obveze su znači otići na grupno i individualno savjetovanje te se jednom mjesečno javiti ako sam i dalje nezaposlena? a ako nađem posao sama, onda se također moram javiti? osobno?

Hvala puno!

ancatdubh
29.01.2010., 16:38

isplatit ce vam za to vrijeme sta je bio doma,ovisno o stazu,i u slucaju da nadje posao..samo ocito nemaju love..:rolleyes:

alison
29.01.2010., 17:26
Ljudi, ja sam se danas 1. put u životu prijavila na HZZ pa me zanimaju neke stvari:

1) nakon koliko vremena cca. su vas zvali za neki prikladan posao?

2) moje obveze su znači otići na grupno i individualno savjetovanje te se jednom mjesečno javiti ako sam i dalje nezaposlena? a ako nađem posao sama, onda se također moram javiti? osobno?

Hvala puno!

zavod neće nekome "naći posao", oni samo informiraju o slobodnom radnom mjestu, poslodavac odlučuje i "zapošljava", a sva ta slobodna mjesta su i tako vidljiva i na internetu, zato "uzdaj se u se...":ne zna: i ne čekaj da te oni zovu.

Ako se zaposliš(bez obzira jesi li sama našla posao ili su te oni informirali o oglasu) možeš ih nazvati ili im poštom dostaviti dokaz da si zaposlena, i to je to

Plavi kaputić
02.02.2010., 12:56
kada bi mogla stići naknada ovaj mjesec? može li netko javiti kad stigne?

prilika
04.02.2010., 08:03
Naknada dolazi oko 8. dana u mjesecu.

Hard Candy
05.02.2010., 18:56
Meni stiglo..

Corina26
04.03.2010., 17:10
Ljudi molim vas da mi odgovorite,tko sigurno zna.Hitno mi je,radi se o clanu moje uze obitelji koji se nasao u nezgodnoj situaciji i bio prisiljen dati otkaz.Znam da su naknade bile jedno vrijeme povecane na shemu 70%,50%......,nakon toga cula sam da se sve opet vratilo na 1200 kn,u 2010.g.
Je li to istina?Na HZZ mi se danas nisu javljali na telefon,a stranica im nije osvjezena.
Uglavnom,jesu li naknade opet vracene na 1200 kn?
Radi se o radnom odnosu koji traje preko 10.g.,na neodredjeno,moze li osoba dobit naknadu s biroa ako potpise ugovor o prestanku radnog odnosa,sporazumno?Naime,on je usmeno dao otkaz i sada odradjuje otkazni rok.Nista jos uvijek nije potpisano.Negdje sam procitala da osoba u tom slucaju nema pravo na naknadu,osim u slucaju izvanrednog otkaza,ali ne znam vise sto vazi a sto ne vazi.

alison
04.03.2010., 17:50
Ljudi molim vas da mi odgovorite,tko sigurno zna.Hitno mi je,radi se o clanu moje uze obitelji koji se nasao u nezgodnoj situaciji i bio prisiljen dati otkaz.Znam da su naknade bile jedno vrijeme povecane na shemu 70%,50%......,nakon toga cula sam da se sve opet vratilo na 1200 kn,u 2010.g.
Je li to istina?Na HZZ mi se danas nisu javljali na telefon,a stranica im nije osvjezena.
Uglavnom,jesu li naknade opet vracene na 1200 kn?
Radi se o radnom odnosu koji traje preko 10.g.,na neodredjeno,moze li osoba dobit naknadu s biroa ako potpise ugovor o prestanku radnog odnosa,sporazumno?Naime,on je usmeno dao otkaz i sada odradjuje otkazni rok.Nista jos uvijek nije potpisano.Negdje sam procitala da osoba u tom slucaju nema pravo na naknadu,osim u slucaju izvanrednog otkaza,ali ne znam vise sto vazi a sto ne vazi.

nisu se naknade vratile na staro, nego je točno ono da se ima prvih 3mj. 70% plaće, a nakon toga 50%, s tim da je najveća naknada koja se može dobiti 2250kn za prva tri mj., a nakon toga oko 1800kn

nakon sporazumnog prekida se nema pravo na naknadu.

evo ovdje (http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4075) imaš više o tome

Corina26
04.03.2010., 20:28
Hvala!

bobby-j
08.03.2010., 07:07
pozdrav!:)

evo kolega me zamolio da pitam jel sjela kome naknada ovaj mjesec..:mig:

prilika
08.03.2010., 07:15
Meni je sjela naknada još u petak, 5.3.2010.

bobby-j
08.03.2010., 07:22
onda je valjda i njemu, on je u Banco Popolare(ex-Sonic)....

prilika, hvala ti puno :top:

dado1973
31.03.2010., 19:57
JEL MOGUČE DA NAM NOVČEKI SJEDNU PRIJE USKRSA ,MISLIM NEKAD NAM UPLATA BUDE 4 VEČ NA RAČUNIMA ,MISLITE LI DA BI BILO PRVOG ILI DRUGOG ,

gumi
01.04.2010., 09:28
ne vjerujem da su tak bedasti pa da isplate prije

Ove godine Bandic ne isplacuje Uskrsnicu :lol: 100 kuna potroši na kampanju

melita
05.04.2010., 15:39
još ništa na računu, jel kome od vas već sjelo možda??

tanja2222
06.04.2010., 09:00
jel dobio danas neko sa biroa novce

marijaklc
06.04.2010., 15:26
još ništa od love.

Tamara_ka
06.04.2010., 18:26
možda sutra..

bobby-j
07.04.2010., 10:10
anyone? :kokice:

benston
07.04.2010., 10:23
sad doso sa bankomata nista jos

manca
07.04.2010., 11:30
sad doso sa bankomata nista jos

ima li šta novoga u vezi novčeka sa biroa? Tko zna hoće li biti danas,a ja sam prilično bez love!:ne zna:

brijalec
07.04.2010., 11:40
ima li šta novoga u vezi novčeka sa biroa? Tko zna hoće li biti danas,a ja sam prilično bez love!:ne zna:

ma vec sam i ja lagano luuuuuud, provjeravam svakih pola sata preko tokena, ako bude kaj javim :mig:

Majka Vesna
07.04.2010., 12:14
ma vec sam i ja lagano luuuuuud, provjeravam svakih pola sata preko tokena, ako bude kaj javim :mig:

još uvijek ništa .... :( i ja provjeravam svakih pola sata ..
koma

Webeto
07.04.2010., 12:36
Znači nisam jedini....prije je znala biti čak trećeg...uh...:(

Majka Vesna
07.04.2010., 13:20
Mislim da je zadnja dva mjeseca bilo već trećeg ili četvrtog . Ahhh
Ovaj mjesec mi je zadnja naknada , već sam mislila da su me zakinuli kaj nebi bilo ništ čudnog :(

brijalec
07.04.2010., 13:51
Evo ekipa da vam javim sretnu vijest napokon, sjela je lova s burze, sad provjerio u Hypo banci preko tokena
:mig:

Majka Vesna
07.04.2010., 14:24
Idem provjeriti u podravsku banku..
Hvala :)

prilika
07.04.2010., 14:28
I meni bi ovaj mjesec trebala doći zadnja naknada. Nadam se da ću je dobiti.

lana01
07.04.2010., 14:30
javite ako je sjelo jos u kojoj banci

Majka Vesna
07.04.2010., 15:13
Ništa još u podravskoj :(
Jel dobio još tko ???
pozzz svima koji su na zavodu :( :(

sexy preserator
07.04.2010., 15:57
... ja sam prilično bez love!:ne zna:

Ne kužim ovo poprilično.Brijao sam da bez love ili jesi ili nisi,a viš sad...
Hm,poprilično nemam bazen pred kućom?

Webeto
07.04.2010., 15:58
Sjelo....:s

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 15:58
u zabi bila prije sat vremena i nista

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 15:59
webeto koja si banka?

sexy preserator
07.04.2010., 16:16
u zabi bila prije sat vremena i nista

A bilo sigurno odma nakon sta si izasla. :)

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 16:24
de nemoj zezati?znaci tebi sjelo??????:)

ifi
07.04.2010., 16:42
ja isto bila u zabi u pola 5 i rekli su kao da bi trebalo oko 6 bit da tad dodem :S

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 16:49
znaci nakon 6?tko ti je to rekao jel to sigurno???:ne zna::ne zna::ne zna:

ifi
07.04.2010., 17:00
tak mi je rekla zena na salteru kao da dodem pogledat . . . a znas da kod nas nije nis sigurno tak da se ja ne nadam bas previse

Webeto
07.04.2010., 17:06
Hypo banka...imam internet bankarstvo i eto vidjeh i sjelo mi.

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 17:08
hvala ti puno!bas mi je bruka:(

Webeto
07.04.2010., 17:09
Ma sve ok....savjet svima: uzmite si internet bankarstvo...ne morate ići plaćati osobno.

sexy preserator
07.04.2010., 17:18
hvala ti puno!bas mi je bruka:(
Pa nije bas da je bruka,al ono,neki crnjak osjecaj.
Webeto se pohvalio kako mu je sjela lova,i sad ja onak ponosno do bankomata,al banana,nista.
E sad,pa dobro,sigurno se na bankomatu ne vidi odma,i trknem ja do poslovnice Erste banke,i hrabro pruzim karticu,pa kao nezainteresirano"Ma samo da usput kad sam vec tu da vidim da nije SLUCAJNO bila kakva uplata...."
I veli zenskica:"Pa da,danas mi svi doaze sa tim SLUCAJNO ili REKLI SU NAM DA BI TREBALO BIT",ukuca brojceke sa kartice,"ali nije".
Ides beba,odma mi nekak neugodno kao da sam dosao zicat tih bijednih soma i pol kuna.
Ma ustvari dobro kazes,bruka

extravaganza_sb
07.04.2010., 17:20
u svakom slučaju ima pravo dobiti naknadu za taj period između 2 posla, a sve ono što mu ostane (neiskorištene naknade) - može nastaviti koristiti nakon tog sezonskog rada(naravno, ne smije on dati otkaz ili potpisati sporazumni prekid)

Ja sam imao naknadu i nakon sporazumnog raskida ugovora. Doduše, bilo je to prije 2 godine, ali mislim da se nije niš posebno promjenilo u HZZ-u što se toga tiče...
poz

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 17:51
Pa nije bas da je bruka,al ono,neki crnjak osjecaj.
Webeto se pohvalio kako mu je sjela lova,i sad ja onak ponosno do bankomata,al banana,nista.
E sad,pa dobro,sigurno se na bankomatu ne vidi odma,i trknem ja do poslovnice Erste banke,i hrabro pruzim karticu,pa kao nezainteresirano"Ma samo da usput kad sam vec tu da vidim da nije SLUCAJNO bila kakva uplata...."
I veli zenskica:"Pa da,danas mi svi doaze sa tim SLUCAJNO ili REKLI SU NAM DA BI TREBALO BIT",ukuca brojceke sa kartice,"ali nije".
Ides beba,odma mi nekak neugodno kao da sam dosao zicat tih bijednih soma i pol kuna.
Ma ustvari dobro kazes,bruka

e ja sad vec pizdim,dosla s bankomata i nista.......ma nema tog odmah se na bankomatu vidi...ne kuzim kako nekima sjeda nekima ne nema to meni smisla.........bas za tu crkavicu se zivcirat al kad ti treba:(:(:(:(:(:(:(

sexy preserator
07.04.2010., 18:04
Cuj crkavica...nemam kune u dzepu.Sad ce mi to biti ko jackpot.:tulum:

ma nema tog odmah se na bankomatu vidi...
Eee,nije bas tako.
Nisam napisao,al kad sam izlazio iz poslovnice,onda sam kao usputno priupitao jel se to vidi odma na bankomatu kad sjeda.
I kaze mi sluzbenica"Ne bas odma,u podne,pa u 4,pa u 8....",i tu je stala,sad da li i po noci,ne znam,al uglavnom kroz dan je svaka 4 sata.
Sad da li je to samo u Erste tako,ili u zabi,ne znam.Uglavnom,ja sam se nekada u zabi redovno uvaljivao u nedopusteni minus bas zbog toga sta je kasnilo proknjizivanje na bankomate.Prvo u poslovnici dignem kolko je na racunu,a onda odma na izlazu na bankomatu jos dnevni limit.
I svaki mjesec ista pitanja na salteru opet:"Pa kako ste u minusu,a nemate cekova".
"Ha,cujte,ne znam,bit ce da je do vasih sluzbenika..."

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 18:13
nemam pojma meni se u zabi uvijek vidjelo odmah.....i neka se netko javi ako je u zabi digao

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 18:26
:flop:

Webeto
07.04.2010., 18:32
Ne znam što da Vam kažem....:(...
Možda brže sjeda u Hypu nego drugdje..ne znam..

bobby-j
07.04.2010., 18:34
ako koga zanima, u Sonicu je sjelo...

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 18:47
ma strava je ovo postalo,jedan mjesec 3. sjedne,drugi 10. selila bi van odmah da mogu....i naknada im je veca xy puta:)

gabica
07.04.2010., 18:58
hej pozz svima u gabuli.nisam čitala od početka jel kome na erste sjelo danas popodne ili ne?

Webeto
07.04.2010., 19:01
Da...primjer u Danskoj je naknada ohoho eura...pas mater.

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 19:04
ma da u njemackoj im isto nije lose koliko sam upucena........a mi imamo cijene vece nego oni, a place crkavicaaaa:flop::flop::flop::flop:
kuda mi idemo?u europu??ma idemo u pm

gabica
07.04.2010., 19:07
please,ima li neko erste i da mu je sjelo ??

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 19:09
ne znam gabi nije se nitko javio s erste danas

gabica
07.04.2010., 19:15
hvala!javit če se sad moj muž s bankomata(nadam se s uhu ugodnim vijestima)

KERAMICAR ZG
07.04.2010., 19:16
javi kak si ti prosla

sexy preserator
07.04.2010., 19:24
ne znam gabi nije se nitko javio s erste danas

Do negdi pola 6 još nije bilo u Erste,a poslije ne znam..

sexy preserator
07.04.2010., 19:27
hvala!javit če se sad moj muž s bankomata(nadam se s uhu ugodnim vijestima)

E daj javi ak je.,jos stignem sve stavit na Manchester u SuperSportu :mig:

gabica
07.04.2010., 19:37
eto nula ili bolje rečeno i dalje minus na računu,nama nema još niš...

Ms_Manners
07.04.2010., 20:22
U PBZu sjelo.

sexy preserator
07.04.2010., 20:33
eto nula ili bolje rečeno i dalje minus na računu,nama nema još niš...

E bas dobro da nisi nis dobila,jer kako su već počeli redom pisat bilo u Hypo,u Sonic,u PBZ,a ja u Erste i već bi se brinuo da nisu meni ukinuli,jer me uredno zadnji dan u mjesecu gđa.Belić zove da citiram:"ODMAH USTANITE IZ KREVETA I DA STE SE NACRTALI KOD MENE U SOBI JER NECETE DOBITI NAKNADU!!"

gabica
07.04.2010., 21:07
hahahahahaha

KERAMICAR ZG
08.04.2010., 09:19
na zabi jos nista...ne vjerujem....:ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

KERAMICAR ZG
08.04.2010., 09:45
ima li tko kakvih inf?

kbegicsi
08.04.2010., 13:01
RBA -sjelo jučer .
Meni prva naknada ....čovječe kad sam vidjela stanje na računu kao da sam dobila na lotu :eek:

aykula
08.04.2010., 13:39
ima li tko kakvih inf?

Leglo :s:s

KERAMICAR ZG
08.04.2010., 14:21
u zabi?meni nije

ryell
08.04.2010., 15:09
Erste - stiglo, provjerila NetBankingom maločas. :zubo:

Plavi kaputić
08.04.2010., 16:18
Šta je ovo? još ništa nije stiglo...IKB UMAG...stvarno su ovaj mjesec zakrdašili...čini mi se da su ostale banke sve dobile!

aykula
08.04.2010., 19:55
u zabi?meni nije

Leglo meni danas na račun

ancy1
17.04.2010., 21:50
ostala sam bez posla 28.2 i prijavila se na burzu i trebala sam otići na sajam posla na velesajamu na koje sam bila i na grupno savjetovanje na koje nisam bila i izgubila sam pravo na novčanu naknadu, navodno sam se se trebala javit za 3 dana i reći razlog zašto nisam došla. ( to neko njihovo nepisano pravilo)
dobila sam i rješenje da gubim pravo i sad bi se trebala žalit,negdje sam pročitala da od 120 žalbi 90 je odbijeno to baš i ne zvući optimistično.
jel ima netko kakvo iskustvo?

Elich San
17.04.2010., 21:58
čisto sumnjam da če ti žalba upalit.
pa nije nepisano pravilo da se treba javit ako ne dolaziš na grupno informiranje.
to ti piše na papiru koji dobiješ za termin informiranja ,a mislim i da ima na njihovoj web stranici.

melita
03.05.2010., 17:13
kad bi moglo bit ovaj mjesec? :rolleyes:

Tamara_ka
03.05.2010., 19:04
krajem tjedna, ne prije:(
opet je bio praznik

Plavi kaputić
04.05.2010., 10:23
ja sam jutros zvala, kažu ništa još ne znaju. pa valjda će bit ovaj tjedan, neće valjda čekat do ponedeljka!

-mobyXXL-
04.05.2010., 15:25
Jel mi može netko reć jednu stvar kaj mi nije jasno:

Naime dobio sam cipelu i sad sam se razdužio u firmi i dobio sve papire (radna, odjave, porezna kartica) osim prosjeka zadnje tri place a bez toga se mogu j....

Jel oni prihvaćaju da dođem bez toga pa da slijedeći tjedan donesem naknadno taj papir ili ne.

Pitam jer je bivši kolega u siječnju ostao bez posla i rekli su mu da mora papirologiju skupit do 10.2 inače će naknadu vidjet tek početkom travnja a ne ožujka :confused:

Hvala

emmica
04.05.2010., 15:37
Jel mi može netko reć jednu stvar kaj mi nije jasno:

Naime dobio sam cipelu i sad sam se razdužio u firmi i dobio sve papire (radna, odjave, porezna kartica) osim prosjeka zadnje tri place a bez toga se mogu j....

Jel oni prihvaćaju da dođem bez toga pa da slijedeći tjedan donesem naknadno taj papir ili ne.

Pitam jer je bivši kolega u siječnju ostao bez posla i rekli su mu da mora papirologiju skupit do 10.2 inače će naknadu vidjet tek početkom travnja a ne ožujka :confused:

Hvala

prihvacaju jel ja sam tako nosila jel moja firma nije znala napraviti taj prosjek :) isto tako umjesto toga mozes donijeti 3 zadnje isplatne liste ali moraju biti potpisane i zig od firme na njima..bez toga nista

-mobyXXL-
04.05.2010., 15:43
prihvacaju jel ja sam tako nosila jel moja firma nije znala napraviti taj prosjek :) isto tako umjesto toga mozes donijeti 3 zadnje isplatne liste ali moraju biti potpisane i zig od firme na njima..bez toga nista

ne, ovi debili kod mene nisu normalni. Imaju računovodstvo a oni sad skupljaju podatke i šalju drugoj firmi kojoj plaćaju da im radi obračune plaća i sl. :rolleyes: I sad to tek skupljaju a šalju drugi tjedan. A treba mi prosjek za 2,3 i 4 mjesec a nisam dobio ni liste još. Ni za ožujak ni za travanj:rolleyes:

I još jedno pitanje: nakon što obavim formalnosti kod savjetnika i dobijem žig u onaj karton dole u prizemlju na šalterima jel još uvijek moram ko i prije ko debil gore negdje na četvrti kat u neku sobu xy za naknadu il predajem dokumentaciju savjetniku? Pitam jer se tamo čeka satima a meni je više svih pun k...

emmica
04.05.2010., 15:57
ne, ovi debili kod mene nisu normalni. Imaju računovodstvo a oni sad skupljaju podatke i šalju drugoj firmi kojoj plaćaju da im radi obračune plaća i sl. :rolleyes: I sad to tek skupljaju a šalju drugi tjedan. A treba mi prosjek za 2,3 i 4 mjesec a nisam dobio ni liste još. Ni za ožujak ni za travanj:rolleyes:

I još jedno pitanje: nakon što obavim formalnosti kod savjetnika i dobijem žig u onaj karton dole u prizemlju na šalterima jel još uvijek moram ko i prije ko debil gore negdje na četvrti kat u neku sobu xy za naknadu il predajem dokumentaciju savjetniku? Pitam jer se tamo čeka satima a meni je više svih pun k...

ja mislim da posebno predajes..tako barem sam ja radila,jel kod savjetnika idem individualno a sve ostalo rijesavam posebno kod neke zenske..

sexy preserator
04.05.2010., 17:25
Ma ne moras nikud poslije,al mozda je pametno da odes cisto da ona gore vidi jesi sve predao.Ja sam recimo zaboravio,pa sam cekao jedan mjesec,i za taj ok,valjda ti nije jos rjesenje gotovo,al ajde,kad vec svi dobiju tako sljedeci za dva mjeseca..
Pa sam nakon 2 mjeseca zvao da pitam sta je s tim,i tek onda su mi rekli da mi fali nesto.I onda sam opet cekao jos 2 mjeseca,jer zamisli,rjesenje je bilo gotovo tek drugog,opet sljedeci mjesec.

lana01
05.05.2010., 13:05
dal je sjela nekom naknada?

emmica
05.05.2010., 13:30
meni ne

gabica
05.05.2010., 13:31
hm i nama u erste ne..

emmica
05.05.2010., 14:10
uplaceno:rock:

brijalec
05.05.2010., 14:24
sjelo u hypobanci, sad provjerio preko tokena

melita
05.05.2010., 15:49
u zabi još ništa :ne zna:

emmica
05.05.2010., 16:10
u zabi još ništa :ne zna:

ja sam u zabi i dosla mi je,doci ce samo malo pricekaj

sexy preserator
05.05.2010., 16:29
uplaceno:rock:

Jel to stvarno ili..?
A ono,sta i ja pitam,ovi u Erste i tako ostave lovu bar preko noci na svom racunu,pa puta masa ljudi koji dobivaju preko njih,i masa svakojakvih uplata i isplata,puta 0,0neznamkolkovec kamate..

Tamara_ka
05.05.2010., 16:47
privredna još ništa :ne zna:

klol
05.05.2010., 19:37
pbz nista... :confused:

emmica
05.05.2010., 20:20
a neznam kako vam nije,meni je ja sam u zabi..bit ce vam sutra sigurno :ne zna:

Ema.Parker
05.05.2010., 20:30
Meni došlo, pbz:)

sexy preserator
05.05.2010., 20:44
pbz nista... :confused:

Ma daj zajebavaju se 100%.
Jebomepas drugi mjesec cu od drugog pocet piskarat-meni stiglo ta i ta banka,pa onda neka druga:E.
Joj al ce trckarat po poslovnicama,bankomatima i tokeni pojacano radit.

E i sta zaboravim pitat svaki put,jesu jos nekom od proslog mjeseca smanjili naknadu sa novim rjesenjem?
Kao"imate pravo na jedan mjesec vise,ali trebate dolje odnijet te zadnje neukljucene prosjeke"
I jos mi treba na salteru veli"pa nemojte to predavat,sad su naknade manje",al ja ajde,ak me savjetnica poslala....i BAM...sa 1500kn na 1075

helena_be
05.05.2010., 23:42
može li mi tko reći što piše u zabi kod opisa uplate??
uplata redovnog primanja 000000000 ???:rolleyes:

klol
06.05.2010., 08:43
nadam se da se ne zezaju s tim uplatama....šećem ko budala svako malo do bankomata....a imam 10 dana do termina...hahha ..još samo fali da rodim pred bankomatom... :mig:

Ema.Parker
06.05.2010., 08:52
Meni je zaista stiglo i to za 2 mjeseca jer sad predala zahtjev oko 20.3.
Na računu hrpa love:D
Koliki je maximum naknade sada?

klol
06.05.2010., 08:55
maksimum je 2 251...toliko ja trebam dobiti...nadam se da ce danas sjesti :)

ribica st
06.05.2010., 09:30
PBZ meni još ništaaa

klol
06.05.2010., 09:37
PBZ meni još ništaaa

a bas sam mislila otić i ja pogledat ..sad nemam vise volju :(

ribica st
06.05.2010., 09:50
đuže će nam trajat :mig:

klol
06.05.2010., 09:55
đuže će nam trajat :mig:

hahha...a ja već sve novce rasporedila....i napravila popisa za trgovinu......i sad samo čekam da legnu a oni nikako ko da znaju da sam se ja jednom organizirala kak treba :)

Plavi kaputić
06.05.2010., 10:22
IKB Umag još ništa - oni valjda zadnji proknjiže tu uplatu!

klol
06.05.2010., 11:28
Ma daj zajebavaju se 100%.
Jebomepas drugi mjesec cu od drugog pocet piskarat-meni stiglo ta i ta banka,pa onda neka druga:E.
Joj al ce trckarat po poslovnicama,bankomatima i tokeni pojacano radit.

E i sta zaboravim pitat svaki put,jesu jos nekom od proslog mjeseca smanjili naknadu sa novim rjesenjem?
Kao"imate pravo na jedan mjesec vise,ali trebate dolje odnijet te zadnje neukljucene prosjeke"
I jos mi treba na salteru veli"pa nemojte to predavat,sad su naknade manje",al ja ajde,ak me savjetnica poslala....i BAM...sa 1500kn na 1075

jel ti sjelo? :confused:

sexy preserator
06.05.2010., 11:28
hahha...a ja već sve novce rasporedila....i napravila popisa za trgovinu......i sad samo čekam da legnu a oni nikako ko da znaju da sam se ja jednom organizirala kak treba :)

E ja sam juceer mislio da je fakat zajebancija jer sam cuo da tek u petak mozda,a da bi trebalo biti u ponedjeljak.I morao sam nesto ici obavit ujutro oko 9,pa svratio u poslovnicu Erste,i PUF,lova od naknade na racunu.Skoro pa nevjerojatno da je Erste prije pokazala lovu nego PBZ,jer brijem da je Erste obicno medju zadnjima.

I sad jos jedno pitanje vezano uz naknadu.Ovako,prosle godine sam dobio posao na odredjeno na nekih 5 mjeseci i prekinuo primanje naknade,da bi mi nakon povratka na burzu
(kako bih nastavio primati naknadu koje mi je jos dosta ostalo jer sam prije tog posla primio samo za 25 dana,a bio sam dugo prijavljen doma,u nasem d.o.o.,od svoje 18 godine,pa skroz do ljeta prosle,kad smo morali stavit d.o.o. u stanje mirovanja jer smo izvisili za ugovor,a na vidiku ni slicnog,pa je otac otisao mirovinu,a ja na burzu)
ona gore savjetnica(mislim da se zove Mirjana ili Jadranka Belic) rekla da joj se cini da po zbroju mog staza i tralala,uz preostale neiskoristene naknade,imam pravo na jos jedan mjesec,ali da moram dole odnijet prosjek zadnje 3 place,pa da ce mi pravit novo rješenje.
I zenskica na salteru mi kaze da to ne radim,jer da su sad naknade manje nego kad sam se ja prosle godine prijavio,al ja ko Mujo hocu jednu naknadu vise normalno.
I ok,stigne mi rjesenje na stvarno jedan mjesec vise za primanje naknade,ali smanjuje se iznos sa nesto manje od 1500 na 1075,50kuna.
Znaci okinuli su me za nekih 400kuna,i ne da mi to ta jedna naknada ne moze vratiot,nego sam u debelom minusu u odnosu na zbroj onoga sta bi dobio po starom rjesenju.
I prosli mjesec mi je bio prvi sa tih 1075 kuna,ali ovaj mjesec sam opet dobio cca 26 kuna manje.
I sad me zanima,da li su svima tako skratili za tih 25-30 kna,ili samo meni,i to bez razloga makar na rjesenju na hrvatskom i to jako razumljivo pise da mi je naknada po novom rjesenju 1075,50 kn,a ne 1048.Pitam da li su svima skinuli jer ako su samo meni,jebomepas,idem se tamo zalit za 26 kuna.Pa to su mi pljuge i kavica,necu im to samo tako ostavit.

sexy preserator
06.05.2010., 11:38
E sorry,taman sam pisao trakavicu.
Klol,ako si u Erste,brijem da ti je onda vec na racunu,jer ja nemam ni netbanking,ni kurac,ni palac,nego sam vidio ono,redovnim putem,u poslovnici.
A ako iz nekog razloga nije,ili se ne vidi na bankomatu ako ti poslovnica nije blizu,prosli put mi je zenskica na salteru objasnila da se njihovi bankomati updateaju svaka 4 sata,znaci u 8 pa u 12,pa 16,pa 20.
E sad da li i poslije u ponoc pa u 4 ujutro,ne znam,al ove sate mi je bas spomenula.Brijem da ima i nekih 15-20 minuta gore-dole jer sam prosli mjesec isao na vadjenje krvi nesto poslije 8 sati,i nije jos bilo na bankomatu.
Narucili su me za laboratorij za drugi dan,i ja uporan,bez kune u djepu,pitanje hocu imat benzina do doma,nemam cigareta,nikog doma,neugodno mi budit ljude u pol 9 da posudjujem novce,pa prodjem jos jednom pored istog bankomata do auta,i pogledam opet i puf,lova je tu,a nije proslo 20 minuta od zadnjeg gledanja.

klol
06.05.2010., 11:40
E ja sam juceer mislio da je fakat zajebancija jer sam cuo da tek u petak mozda,a da bi trebalo biti u ponedjeljak.I morao sam nesto ici obavit ujutro oko 9,pa svratio u poslovnicu Erste,i PUF,lova od naknade na racunu.Skoro pa nevjerojatno da je Erste prije pokazala lovu nego PBZ,jer brijem da je Erste obicno medju zadnjima.

I sad jos jedno pitanje vezano uz naknadu.Ovako,prosle godine sam dobio posao na odredjeno na nekih 5 mjeseci i prekinuo primanje naknade,da bi mi nakon povratka na burzu
(kako bih nastavio primati naknadu koje mi je jos dosta ostalo jer sam prije tog posla primio samo za 25 dana,a bio sam dugo prijavljen doma,u nasem d.o.o.,od svoje 18 godine,pa skroz do ljeta prosle,kad smo morali stavit d.o.o. u stanje mirovanja jer smo izvisili za ugovor,a na vidiku ni slicnog,pa je otac otisao mirovinu,a ja na burzu)
ona gore savjetnica(mislim da se zove Mirjana ili Jadranka Belic) rekla da joj se cini da po zbroju mog staza i tralala,uz preostale neiskoristene naknade,imam pravo na jos jedan mjesec,ali da moram dole odnijet prosjek zadnje 3 place,pa da ce mi pravit novo rješenje.
I zenskica na salteru mi kaze da to ne radim,jer da su sad naknade manje nego kad sam se ja prosle godine prijavio,al ja ko Mujo hocu jednu naknadu vise normalno.
I ok,stigne mi rjesenje na stvarno jedan mjesec vise za primanje naknade,ali smanjuje se iznos sa nesto manje od 1500 na 1075,50kuna.
Znaci okinuli su me za nekih 400kuna,i ne da mi to ta jedna naknada ne moze vratiot,nego sam u debelom minusu u odnosu na zbroj onoga sta bi dobio po starom rjesenju.
I prosli mjesec mi je bio prvi sa tih 1075 kuna,ali ovaj mjesec sam opet dobio cca 26 kuna manje.
I sad me zanima,da li su svima tako skratili za tih 25-30 kna,ili samo meni,i to bez razloga makar na rjesenju na hrvatskom i to jako razumljivo pise da mi je naknada po novom rjesenju 1075,50 kn,a ne 1048.Pitam da li su svima skinuli jer ako su samo meni,jebomepas,idem se tamo zalit za 26 kuna.Pa to su mi pljuge i kavica,necu im to samo tako ostavit.

ja prvi put sad primam tak da ti nebi znala reć...al kad sam ja isla predat papire ženska koja tamo radi kaze mi da imam pravo na 5 mjeseci po puni iznos odnosno 2251 kn i ja sva sretna kad ono dođe rješenje na samo 3 mjeseca...a ja se ponadala ......

klol
06.05.2010., 11:42
ja sam u pbz...poslala muza da pogleda...već je reko da ce dofurat taj bankomat doma jer mu se neda stalno ić gledat

kbegicsi
06.05.2010., 11:53
RBA sjelo jučer

klol
06.05.2010., 11:57
mene ko da su zaboravili :( opet nista :confused:

melita
06.05.2010., 12:06
je li moguće da ne uplate svima u isto vrijeme? moj zaručnik je u zabi i još ništa.. :rolleyes:

sexy preserator
06.05.2010., 12:12
"po puni iznos odnosno 2251 kn i ja sva sretna kad ono dođe rješenje na samo 3 mjeseca...a ja se ponadala ......"

A gle,bolje i tako nego da su ti dali 6 mjeseci pa kao meni po 1075kn.
A i ne kuzim kako su dosli do te cifre.Imao sam jos 67 dana na osnovici 1505 kn,pa onda 1075 ostatak,dok mi je na proslom rjesenju 70% iznosil 2066kn,pa ostatak po 1476.I ja se kreten idem grebat za jos jedan mjesec pa evo mi sad.
Ali KAKO su dosli do te nove cifre od 70%-1505kn i 50%-1075kn?
Cega je to 70%?Pa nije mi placa bila 2100kntih zadnjih 5 mjeseci.Prije sam mislio da je to po novom nesto 70% i 50% hrvatskog minimalca,a sad sam procitao da je miniimalac 2800.kn
I onda me sad jos od te bijede okinu jos za 26 kuna.Paukurac :hebemu:

"mene ko da su zaboravili opet nista "

A mozda i ti kao i ostatak svijeta dobijes za 2 ili za 3 mjeseca.

"je li moguće da ne uplate svima u isto vrijeme? moj zaručnik je u zabi i još ništa.."

Ma folira te zarucnik,vidis da je vec bilo u ZABI.Sigurno je svu lovu stavio na Cilica popodne :D

klol
06.05.2010., 12:23
"po puni iznos odnosno 2251 kn i ja sva sretna kad ono dođe rješenje na samo 3 mjeseca...a ja se ponadala ......"

A i ne kuzim kako su dosli do te cifre.Imao sam jos 67 dana na osnovici 1505 kn,pa onda 1075 ostatak,dok mi je na proslom rjesenju 70% iznosil 2066kn,pa ostatak po 1476.I ja se kreten idem grebat za jos jedan mjesec pa evo mi sad.
Cega je to 70%?Pa nije mi placa bila 2100kntih zadnjih 5 mjeseci.Prije sam mislio da je to po novom nesto 70% i 50% hrvatskog minimalca,a sad sam procitao da je miniimalac 2800.kn

"mene ko da su zaboravili opet nista "

A mozda i ti kao i ostatak svijeta dobijes za 2 ili za 3 mjeseca.

"je li moguće da ne uplate svima u isto vrijeme? moj zaručnik je u zabi i još ništa.."

Ma folira te zarucnik,vidis da je vec bilo u ZABI.Sigurno je svu lovu stavio na Cilica popodne :D

meni je prosjek plaće za zadnja tri mjeseca bio 3800 mjesecno..i imam preko 3 godine staza al vjerovatno je kvaka sto sam godinu dana od te 3 godine volontirala sto je obavezno za moj posao...a izgleda da je moguće jer vidim gore post di je nekom u pbz sjelo a eto ja baksuz sve moram dobit zadnja..jbg...valjd necu i povrat poreza dobit zadnnja :P

melita
06.05.2010., 12:24
ako je dobar koeficijent, možda i preživi :p:D

Tamara_ka
06.05.2010., 15:16
mene ko da su zaboravili :( opet nista :confused:

sad bila na bankomatu, PBZ..ništa:ne zna:

klol
06.05.2010., 18:25
sad bila na bankomatu, PBZ..ništa:ne zna:

meni su uplatili ..sad bila na bankomatu pbz

-mobyXXL-
06.05.2010., 18:37
ja ću ustrijelit ove debile u bivšoj firmi. Rekli da će do petka napravit prosjek zadnje 3 plaće i ništa, a petkom je obično kolektivna masturbacija u firmi tak da znam da neće ništa napravit :mad:

A koliko znam po zakonu imaju 8 dana da radniku vrate sve papire a ja mislim da je i ovo jedan od tih papira koje su mi dužni. Nije mi se išlo posebno na burzu pa da naknadno nosam taj prosjek jer jednostavno ne želim trošit svoje novce na prijevoz pošto još nemam besplatan prijevoz.

Da im u ponedjeljak zovem inspekciju rada i zajebem ih ili kaj. Majku li im dobit ću pare tek tamo 5-10.7 :mad:

melita
06.05.2010., 19:10
dosta ljudi koje znam u Brodu nisu još dobili, tako da izgleda oni to uplaćuju po županijama il kako već :ne zna:

klol
06.05.2010., 19:19
ja ću ustrijelit ove debile u bivšoj firmi. Rekli da će do petka napravit prosjek zadnje 3 plaće i ništa, a petkom je obično kolektivna masturbacija u firmi tak da znam da neće ništa napravit :mad:

A koliko znam po zakonu imaju 8 dana da radniku vrate sve papire a ja mislim da je i ovo jedan od tih papira koje su mi dužni. Nije mi se išlo posebno na burzu pa da naknadno nosam taj prosjek jer jednostavno ne želim trošit svoje novce na prijevoz pošto još nemam besplatan prijevoz.

Da im u ponedjeljak zovem inspekciju rada i zajebem ih ili kaj. Majku li im dobit ću pare tek tamo 5-10.7 :mad:

takva je bila i moja šefica zadnji dan mi je dala papire za zdrastveno...i to u pol 3 a zdravstveno radi do 3...skoro sam izgubila pravo na to a trudna sam....a prosjek plaća za naknadu za biro mi je isto dala zadnji dan...nisam htjela zvat inspekciju al trebala sam...da ne pričam kakve sam još gluposti prošla...dovoljno je reci da mi je odmah prvi dan mog bolovanja zbog trudnoće rrekla da mi ugovor neće produzit...al bitno da sam valjala dok sam radila smjene od 16 sati...:mad:

Tamara_ka
06.05.2010., 19:21
meni su uplatili ..sad bila na bankomatu pbz

drago mi je za tebe..

ja valjda jedina ko 13-to prase :confused:

Tamara_ka
06.05.2010., 19:23
dosta ljudi koje znam u Brodu nisu još dobili, tako da izgleda oni to uplaćuju po županijama il kako već :ne zna:

izgleda da je PBZ uplaćeno samo u zagrebu..
karlovac još ništa..

valjda po županijama..da..:ne zna:

Plavi kaputić
06.05.2010., 19:47
još ništa...kakva gamad...

klol
06.05.2010., 21:33
izgleda da je PBZ uplaćeno samo u zagrebu..
karlovac još ništa..

valjda po županijama..da..:ne zna:

:) vukovar je dobio ....bar smo u nečem među prvima... :P

-mobyXXL-
07.05.2010., 07:24
takva je bila i moja šefica zadnji dan mi je dala papire za zdrastveno...i to u pol 3 a zdravstveno radi do 3...skoro sam izgubila pravo na to a trudna sam....a prosjek plaća za naknadu za biro mi je isto dala zadnji dan...nisam htjela zvat inspekciju al trebala sam...da ne pričam kakve sam još gluposti prošla...dovoljno je reci da mi je odmah prvi dan mog bolovanja zbog trudnoće rrekla da mi ugovor neće produzit...al bitno da sam valjala dok sam radila smjene od 16 sati...:mad:

ti si trebala zvat ne samo inspekciju nego i novinare. Ja očito neću dobit lovu prije 5-10.7 jer mi se ne javljaju ali ako ih ne čujem ni u ponedjeljak odo ja do prve redakcije.

Mislim... dijeli se 70 otkaza sad u firmi pa oni eto nemaju vremena, imaju puno posla. Baš me briga, nisam ja kriv kaj je uprava nesposobna i kradljiva pa su sve opljačkali i nemaju za plaće pa sad moraju dijelit otkaze. Imaš zakon, meni je zadnji dan bio 30.4 pa izvoli... Rok je 8.5 po zakonu, samo kaj je ovo malo prejaka firma da bi se inspekcija usudila dirnut u to mafijaško leglo. Možda da dođem s palicom po prosjek plaće :rolleyes:
A kakva su gamad samo svjedoči to da sam trebao dobit liječničku svjedodžbu jer sam prije par mj bio na liječničkom pa mi to pripada, došao do tipa koji je zadužen za zaštitu na radu da bi isti bio kod voditeljice općih poslova na nekakvom sastanku pa je rekao da malo pričekam. A čekao sam sat vremena i niko me ne j.... 5%

Tamara_ka
07.05.2010., 11:41
:) vukovar je dobio ....bar smo u nečem među prvima... :P

tako je..
a evo udostojili su se u nama danas uplatiti.

nadam se da će danas dobiti svi koji još nisu. :)

Plavi kaputić
07.05.2010., 12:06
danas će dobit svi, zvala sam i pitala, oni to ne isplaćuju sve isti dan, nego na 2-3 dana.

fulana
07.05.2010., 12:25
ulijećem malo padobranski, ali imam jedno pitanje, a ovo je idealna tema za to.

naime, čula sam da postoji mogućnost jednokratne isplate naknade za nezaposlene. Mene sad zanima kako to funkcionira i kolike su šanse da se tako nešto dobije. Koliko mjeseci uključuje onda ta jednokratna naknada? Ako je netko imao iskustva s tim, bilo bi mi drago da se javi.

Pozz

melita
07.05.2010., 13:19
konačno, sjelo :s

gabica
07.05.2010., 14:39
eto u erste u zg-u još ništa za nas,kaže žena da je uplata bila ali novci još nisu sjeli ...interesantno koliko im treba od banke do bankomata iste te banke....ta erste je u svemu zadnja svaki mjesec kad je provjereno da su svi dobili onda nama uplate .mislim ima i nezaposlenih s malom djecom i ne treba nama na vrijeme ali ostale uplatice mogu bit na vrijeme :čitaj :penzioneri odmah prosvjeduju..

ZgeNbo
07.05.2010., 14:59
sjelo i meni u sl.brodu slavonska banka.
to mi je zadnja rata koju sam dobio,
a sada slijedi pomoziBože :s da nađem posao

klol
07.05.2010., 16:40

naime, čula sam da postoji mogućnost jednokratne isplate naknade za nezaposlene. Mene sad zanima kako to funkcionira i kolike su šanse da se tako nešto dobije. Koliko mjeseci uključuje onda ta jednokratna naknada? Ako je netko imao iskustva s tim, bilo bi mi drago da se javi.

Pozz

da mogu ti isplatit naknadu koji trebaš dobivat kroz par mjeseci jednokratno al te onda skidaju sa biroa na onoliko mjeseci za koliko si dobio tu naknadu...i kad izađu ti mjeseci onda se ponovno moraš prijaviti...detalje neznam al tako su nam objasnili na tim savjetovanjima...:)

alison
07.05.2010., 17:35

Pozz

naknada se može isplatiti jednokratno u svrhu otvaranja obrta odnosno samostalne djelatnosti ili zapošljavanja u trg.društvu do 25% udjela ili zbog početka volontiranja prema propisima o radu

ovdje (http://www.hzz.hr/docslike/Jednokrata_isplata_NN.pdf) imaš više o tome

ovo piše na stranicama hzz:
Jednokratna isplata novčane naknade
Nezaposlenoj osobi koja ima pravo na novčanu naknadu može se, na njezin zahtjev, isplatiti naknada u jednokratnom iznosu ovisno o utvrđenom trajanju prava na naknadu radi zapošljavanja, samozapošljavanja i volontiranja prema propisima o radu.

fulana
07.05.2010., 19:08
alison i klok, hvala na odgovorima. sudeći po ovom pravilniku HZZ-a, izgleda da tu jednokratnu naknadu neću dobit pošto nemam ni jedan od tri navedena uvjeta.

sad me zanima sljedeće: meni ugovor na neodređeno ističe 31.5. nakon toga, imam mogućnost za sezonski posao i ako to upali bit ću prijavljena od 10.7. otprilike. e , sad: ja sam se mislila odmah po isteku ovog ugovora (31. 5.) prijavit na burzu i podnijet zahtjev za naknadu, ali pošto ću mjesec dana nakon toga opet bit prijavljena, bojim se da možda naknadu neću ni dobit??? Naime, koliko vremena treba od podnošenja zahtjeva za naknadu do isplate iste? Koliko brzo (ili sporo) to sve ide? I što ako se prijavim za naknadu, a onda netom prije uplate oni skuže da sam opet zaposlena - hoću li ipak dobit naknadu za tih mjesec dana nezaposlenosti ( inače, imam sve tražene uvjete) ?

Znam da sam zaklomplicirala, ali bila bih zahvalna kad bi mi netko odgovorio.

Jet Lee
07.05.2010., 19:27
alison i klok, hvala na odgovorima. sudeći po ovom pravilniku HZZ-a, izgleda da tu jednokratnu naknadu neću dobit pošto nemam ni jedan od tri navedena uvjeta.

sad me zanima sljedeće: meni ugovor na neodređeno ističe 31.5. nakon toga, imam mogućnost za sezonski posao i ako to upali bit ću prijavljena od 10.7. otprilike. e , sad: ja sam se mislila odmah po isteku ovog ugovora (31. 5.) prijavit na burzu i podnijet zahtjev za naknadu, ali pošto ću mjesec dana nakon toga opet bit prijavljena, bojim se da možda naknadu neću ni dobit??? Naime, koliko vremena treba od podnošenja zahtjeva za naknadu do isplate iste? Koliko brzo (ili sporo) to sve ide? I što ako se prijavim za naknadu, a onda netom prije uplate oni skuže da sam opet zaposlena - hoću li ipak dobit naknadu za tih mjesec dana nezaposlenosti ( inače, imam sve tražene uvjete) ?

Znam da sam zaklomplicirala, ali bila bih zahvalna kad bi mi netko odgovorio.

Prijaviš se na Zavod odmah kad dobiješ papire i, ako je sve s papirima u redu, lovu za cijeli lipanj ćeš dobiti početkom srpnja, a čim se u srpnju zaposliš, ugovor pošalješ svom savjetniku da te može odjaviti sa evidencije. Kad ti sezonski rad istekne, javiš se ponovo Zavodu i koristiš nastavak naknade.

Jet Lee
07.05.2010., 19:33

Poslodavac ti je dužan predati isplatne liste. Ako oteže, prijaviš ga Inspektoratu. Postoji jedan način da se dođe do prosjeka plaće, mimo poslodavca. Regos vodi podatke o plaćama, tako da je kod njih moguće izvući podatak o obračunatoj plaći za posljednja 3 mjeseca koja se traže na Zavodu. :kava:

Jet Lee
07.05.2010., 19:48

Procedura je slijedeća:
1. Osoba mora ostvariti pravo na novčanu naknadu.
2. Podnosi zahtjev za isplatu naknade u jednokratnom iznosu
3. Registrira obrt, registrira samostalna djelatnost, započne volontiranje ili stekne udio do maksimalno 25 posto u nekom trgovačkom društvu u kojem se mora zaposliti
4. Odobrava se isplata naknade u jednokratnom iznosu.

Primjer:
Osoba ostvari naknadu počevši od 1.1.2010. Odluči se na otvaranje obrta. Podnosi zahtjev (recimo 1.2.2010.) za isplatu cijele naknade u jednokratnom iznosu. Registrira obrt 15.2.2010. i Zavodu dostavi dokaze o tome (obrtnica, rješenje suda i žiro račun obrta). Tada Zavod donosi posebno rješenje kojim se odobrava isplata naknade u jednokratnom iznosu za cijelo razdoblje od 15.2.2010. pa do kraja (recimo da pravo ističe 30.6.2010.) i osoba se briše iz evidencije te se ne može ponovno prijaviti u evidenciju dok ne protekne 30.6.2010.

Jako je bitno da se ne registrira obrt, samostalna djelatnost, započne sa volontiranjem ili se zaposli u vlastitom trgovačkom društvu prije nego se podnese zahtjev za isplatu naknade u jednokratnom iznosu jer se u tom slučaju ostaje bez cijele nakade.

Jet Lee
07.05.2010., 19:51
:D

Ovo da su ti smanjili mi je jako čudno. Zanima me jesi li dobio novo rješenje o ispravci greške u rješenju. Ako ti nije bed, javi mi se na PM.

Jet Lee
07.05.2010., 19:57
danas će dobit svi, zvala sam i pitala, oni to ne isplaćuju sve isti dan, nego na 2-3 dana.

Recimo da sam insider i da mi je ovo prva takva vijest. Činjenica je da je sustav centraliziran i da nitko ne bi smio biti u povoljnijem položaju kada je u pitanju redoslijed isplate. Obračun prolazi svima isti dan i samo je pitanje banke kada će kome sjesti naknada. Ne ovisi ni o prebivalištu, ni o Zavodu, ni o Državnoj riznici već isključivo o banci. Isto je i sa mojom plaćom. Kolegica prima plaću preko PBZ-a i uvijek je jedan dan plaća prije na njenom računu nego na mom (Zaba). :ne zna:

-mobyXXL-
10.05.2010., 14:11
Poslodavac ti je dužan predati isplatne liste. Ako oteže, prijaviš ga Inspektoratu. Postoji jedan način da se dođe do prosjeka plaće, mimo poslodavca. Regos vodi podatke o plaćama, tako da je kod njih moguće izvući podatak o obračunatoj plaći za posljednja 3 mjeseca koja se traže na Zavodu. :kava:

A kako da to izvučem od regosa? A kaj ak zadnja plaća još nije ni obračunata? Ponavljam, firma ima vlastito računovodstvo, no oni rađe plaćaju vanjsku firmu koja radi obračune i još mnogo toga i onda prikupe potrebne podatke pa šalju njima. A čisto sumnjam da je itko ikakav obračun napravio za travanj kad ih boli. Firma nije isplatila još ni plaće za ožujak. Inspekcija mi ne pomaže jer su ta govna tak potkupljiva i beskorisna da je to čudo jedno

A danas sam zvao šeficu kadrovske da pitam di je moj prosjek. Ne javlja se od 14h do sada. Jedino kaj čujem je "dobili ste VIP sekretaricu" :mad:

A frend mi je rekao da ak se ne prijavim do 10/11.5 ne bum vidio naknade do negdje 7,8,9.7.2010. Katastrofa :mad:

charmed84
14.05.2010., 20:55
Da li imam pravo na naknadu na burzi, ako sam radila 1.g na ugovoru na određeno (pripravnički)? Na papiru koji sam dobila piše -sporazumni otkaz(!?) i istek ugovora o radu

Hvala!

-mobyXXL-
14.05.2010., 20:57
Ne, i odi u firmu da ti napišu odluku na kojoj piše istek ugovora o radu i da ti ga ne žele produžit npr radi smanjenog obujma posla ili zbog čega su te već primili kad si dobio posao, i pazi da bude pečat i potpis odgovorne osobe gore inače ništa od naknade :mig:

charmed84
14.05.2010., 21:09
Znači ako napišu da je samo istek ugovora a ne sporazumno, onda je to ok ili da ipak tražim da sam bila tehnološki višak?

-mobyXXL-
14.05.2010., 21:22
pa velim samo nek ti napiše da se ugovor prekida radi isteka i nek navede zakaj a pretpostavljam radi smanjenog opsega posla a čim je smanjen opseg posla uvijek se svaki poslodavac prvo rješava onih koji su mu najmanja stavka a to su ljudi koji su na određeno

tina06
15.05.2010., 10:47
Znači nemam pravo na naknadu s biroa ako je sporazumni prekid ugovora...

Sorry što upadam kao padobranac. trenutno sam na porodiljnom koji mi uskoro istiće, a u firmu, u kojoj sam zaposlena na neodređeno, se neću vratiti. Šef bi da ja dam otkaz jer on nema srca meni dati otkaz :rolleyes:
A ako ja dam otkaz onda ništa od naknade...On ionako ne planira zaposliti nikoga umjesto mene,niti je ikoga zaposlio dok sam ja na porodiljnom,pa mislim da mu ne bi bio problem dati meni otkaz kao teh.višak ili smanjeni obujam posla.

Ako on meni da otkaz onda ne smije nikoga zaposliti 6 mjeseci na moje mjesto?
Ajme koja svinjarija...:bang:

topaz
31.05.2010., 22:11
mene zanima ja sam se prijavila 20 o4 2010 na burzu....otkaz zbog povratka ženske sa porodiljnog....imam naknadu i sve.....al kad mi misle stavit....????????

ryell
02.06.2010., 12:15
Trebaju ti prvo napraviti Rješenje o naknadi (ili kak se to već zove točno).
Onda će te zvati da je rješenje gotovo i da ga možeš podići. Sljedeći mjesec (dakle nakon rješenja) ti sjeda uplata, može se dogoditi da dobiješ 2 x odjednom.

rinci96
03.06.2010., 13:24
hej ljudi jel zna itko oce bit ovaj tjedan novci?

crazy5
03.06.2010., 14:06
mene zanima dali se nakon 3 mjeseca dobivanja 70% place, dobiva sljedeca 3 mjeseca po 50% ?

rinci96
03.06.2010., 17:06
ja mislim da je tako

alison
03.06.2010., 18:04
mene zanima dali se nakon 3 mjeseca dobivanja 70% place, dobiva sljedeca 3 mjeseca po 50% ?
da, ali maksimalni iznos koji se može dobiti je prva 3 mj. po 2250kn, a nakon 3 mj. po 1880kn mjesečno

brijalec
04.06.2010., 17:58
Evo vidim da nitko jos nije nista objavljivao, pa da vas malo razveselim
sjela je lova sa Zavoda za zaposljavanje :s
provjereno u Hypo banci, ugodan ostatak dana :)

rinci96
04.06.2010., 21:40
ja sam danas gledala na pbz nema jos nista

sexy preserator
04.06.2010., 22:21
E brijalec...ti preko tokena provjeravas,jelda?
Mislim,vi s tokenima prije viditie,da ne idem bezveze na bankomat,pa na benzinsku i u grad potrošit još večeras to šta je došlo(ako je došlo u Erste Banci).
E i još neš?Nije zajebancija,jel?Ma ako i nije danas,znaci da bi se sutra vec moglo vidjet na bankomatima.

sexy preserator
04.06.2010., 22:29

E nekad je bilo tako,sad su uveli nova i bolja(naravno njima bolja pravila)
Cca 3 mjeseca dobivas 70% hrvatskog minimalca sta je oko 2 soma i 200 kuna,tako da po tome dobijas 90 dana(striktno 90 dana,znaci ne 3 mjeseca) cca malo manje od 1500kn,a onda ostatak po 50% istog tog minimalca umanjenog za doprinose,sta je opet nesto manje od soma i 100 kuna.
Barem mi je tako zadnji put zenska objasnila kad saam dobio novo rjesenje kako bi imao pravo na 1 naknadu vise,i onda su me okinuli nesto manje od 500kn po mjesecu na tim "novim" naknadama.

melita
05.06.2010., 13:31
u zabi sjelo :top:

Plavi kaputić
06.06.2010., 12:32
meni još ništa nije došlo....

rinci96
06.06.2010., 13:02
ni meni jos nista

Jet Lee
06.06.2010., 19:05
E nekad je bilo tako,sad su uveli nova i bolja(naravno njima bolja pravila)
Cca 3 mjeseca dobivas 70% hrvatskog minimalca sta je oko 2 soma i 200 kuna,tako da po tome dobijas 90 dana(striktno 90 dana,znaci ne 3 mjeseca) cca malo manje od 1500kn,a onda ostatak po 50% istog tog minimalca umanjenog za doprinose,sta je opet nesto manje od soma i 100 kuna.
Barem mi je tako zadnji put zenska objasnila kad saam dobio novo rjesenje kako bi imao pravo na 1 naknadu vise,i onda su me okinuli nesto manje od 500kn po mjesecu na tim "novim" naknadama.

Ovo je točno, ali u situacijama kada se ne mogu uzeti u obračun tri puna mjeseca (dakle bez bolovanja, čuvanja trudnoće, rodiljnog dopusta,...). Tada je naknada za prvih 90 dana 1575 kuna mjesečno, a oni koji imaju naknadu duže od 90 dana nakon toga primaju 1100 kuna mjesečno.

Pravilo nije novo, već vrijedi od kolovoza prošle godine. :kava:

Nije mi jasno kako su te "okinuli" za 500 kuna po mjesecu. Hoćeš biti ljubazan pa mi objasniti situaciju...