PDA

View Full Version : Potreba za promjenom i monotonija u vezi

Nikita08
09.12.2008., 00:42
Što napraviti kada se u dugoj, ali već jako monotonoj vezi, odjedanput pojavi netko novi?
Netko tko vam daje novu snagu, napuni vas energijom i pruži motivaciju za bolji život.. Netko tko vam daje razlog da se ujutro probudite sretni, uz koga vam nikad nije dosadno, i imate jako puno zajedničkih interesa i stvari?

Pitam vas ovo, jer sam u vezi 3 godine, i volim tog čovjeka, i ne mogu ni zamislit da ga slomim i ostavim, ali stvari jednostavno već dugo nisu kakve su bile prije..
Nije nestalo ljubavi, ali sve je nekako monotono i sivo..
Koliko god ja to pokušavala promijenit, sve je i dalje monotono..
Razgovor ne pomaže baš previše, uvijek se potrudi dan-dva nakon razgovora, a onda opet po starom..

I tako konstantno, već više od godinu dana..
Tako da sam se malo već distancirala od svega toga..
Kao da nemam volje više..:ne zna:

I sad se tu pojavio taj muškarac koji je ponovo probudio onu iskru u meni, zbog kojeg često ne spavam, koji me podsjetio koliko mogu biti sretna i uživati u životu..
Sve više razmišljam o njemu..:(
I zato se grizem..
Mislim da to nije fer prema čovjeku s kojim sam u vezi..
Znam kako bi ga slomilo da odem..

Ima li netko neku pametnu?
Što da radim? :ne zna:

versilov
09.12.2008., 01:49
reci mu sve tako, i odi s tim... ljubav ionako traje tri godine:)

a to da će se on slomit? vjerojatno hoće, al ko zna možda upozna ženu svog života kasnije... :)

MiNi__
09.12.2008., 02:14
meni je takva situacija bila ovo ljeto. u vezi sam dvije godine i baš se volimo. ovo ljeto sam radila s jednim momkom koji mi je bio prejeben. noćna smjena, rad u baru, a još smo pili uvijek.. s momkom me je uhvatila neka monotonija i ja sam tražila sve moguće i nemoguće razloge da prekinem s njim. nisam znala šta da radim... htjela sam očito čisto probati kako je to biti s drugim čovjekom. i prekinemo mi, ja završim s kolegom i znaš što se dogodilo sutradan? hvatala sam se za glavu i govorila si: pa ti voliš svog čovjeka, nitko drugi ti ne može pružiti ni približno onoliko koliko može netko tko te toliko obožava i koga ti voliš. tuđi dodir mi ni najmanje nije pasao koliko dodir momka. nije bilo loše, dapače, al nije bio moj momak. kontaš?
to popodne sam ga zvala da se nađemo, da budemo ponovno u vezi... i uvjerena sam u to da mi je on budući muž :)..
iskreno, ne žalim puno, jer nisam varala i jer sam potvrdila samoj sebi činjenicu da imam predobrog momka..
ti se dobro preispitaj, al ako možeš zamisliti i dočarati si budućnost sa svojim sadašnjim momkom, onda to nemoj radit.. a ako to ne možeš i ako ti zbilja smeta takva monotonost, onda ...
a kako se meni čini, svaka veza se s vremenom ustali i ne mijenja se pretjerano.. ljudi se toliko upoznaju da se nemaju više šta međusobno otkrivat, ako me kontaš..
napravi onako kako ti srce govori, a ne želja ili glava...
uživaj, poz

bingooo
09.12.2008., 08:28
[QUOTE=Nikita08;17518391]Što napraviti kada se u dugoj, ali već jako monotonoj vezi, odjedanput pojavi netko novi?
Netko tko vam daje novu snagu, napuni vas energijom i pruži motivaciju za bolji život.. Netko tko vam daje razlog da se ujutro probudite sretni, uz koga vam nikad nije dosadno, i imate jako puno zajedničkih interesa i stvari?

A jel ti ne pada na pamet da te vjerojatno isto to i sa ovim novim sa kojim ti "nikad nije dosadno" nakon (recimo) 3 godine slijedi isto kao i sa sadasnjim.

Pitam vas ovo, jer sam u vezi 3 godine, i volim tog čovjeka, i ne mogu ni zamislit da ga slomim i ostavim, ali stvari jednostavno već dugo nisu kakve su bile prije..
Razgovor ne pomaže baš previše, uvijek se potrudi dan-dva nakon razgovora, a onda opet po starom..

A ti? Ti izgleda samo kvocas i on se pod pritiskom trgne na dan dva ali to nije rijesenje. Potrudi se i TI.

Sad ga volis i nebi prekinula a sad nemas volje..???

I sad se tu pojavio taj muškarac koji je ponovo probudio onu iskru u meni, zbog kojeg često ne spavam, koji me podsjetio koliko mogu biti sretna i uživati u životu..
I zato se grizem..

Uvijek iznova se moze pojavit drugi/druga sa kime ce biti zivlje i zanimljivije nego u dugogodisnjoj vezi ali je samo pitanje isplati li se svakih par godina pocinjat sve iz pocetka.

Morticia Addams
09.12.2008., 08:38
Uvijek iznova se moze pojavit drugi/druga sa kime ce biti zivlje i zanimljivije nego u dugogodisnjoj vezi ali je samo pitanje isplati li se svakih par godina pocinjat sve iz pocetka.

Ovo je apsolutno istina.
Pitanje je samo da li nas svaki taj drugi/druga "motivira" na razmišljanje o prekidu.
Recimo, bila sam u takvoj, dugogodišnjoj vezi. I dogodilo mi se da sam upoznala igrom slučaja drugog muškarca koji je bio zanimljiv, zabavan, puno smo razgovarali, blablabla... Međutim, ni jedne sekunde nisam razmišljala o prekidu niti sam prešla granicu običnog flerta.
S druge strane, znala sam da je kraj kada sam o prekidu intenzivno počela razmišljati kad se "dogodio" sadašnji.
I nisam požalila, ni jedne sekunde.

Puno faktora tu igra ulogu.
Koliko imate godina, koliko dugo veza traje. Po meni je tri godine od kojih već godinu dana traje monotonija i dosada prekratak period da bi se to dogodilo. Mislim, što će biti dalje, za 5 godina? :ne zna: Život je predug da bi ga bilo jednostavno provesti uz nekog tko nas više ne ispunjava i ne usrećuje.
Uz to, netko je gore napisao, dobro razmisli vidiš li se za cijeli život sa sadašnjim dečkom. Al' onako iskreno, pravo, iz srca, vidiš li se? Vjerojatno će prvi odgovor biti- DA, bez problema ga mogu zamisliti kao oca svoje djece. I to je ok. Međutim, možeš li ga zamisliti kao svog ljubavnika?
Ljubav se, nažalost, ne može zaslužiti i to što je netko dobar i voli nas NIJE DOVOLJNO da bi s njim ostali cijeli život i taj život proveli sretni.

poduzetna
09.12.2008., 08:51
Jedna mi je mudra osoba prije nekoliko godina rekla, kad smo pričali o ovoj temi, da u kvalitetnoj vezi u kojoj se njih dvoje vole svim srcem s godinama može biti samo uzbudljivije, prisnije s još boljim sexom.
Zapravo, sve ono što čini početak jedne takve veze pa potencirano na desetu.
Bila sam u dvije poduže veze i prva je bila poput ove tvoje, znači nakon prvotnog uzbuđenja, leptirića i ludila uslijedila je dosada, dosada i dosada, a isto sam bila uvjerena da ga volim.
Druga veza je tipični primjer ove priče s početka mog posta, u samom startu je bilo urnebesno a s godinama sve urnebesnije :D

margarita03
09.12.2008., 09:04
Duga veza od 3 godine? Monotono nakon 2? Smatram da to nije puno. E sad, ako ti je već nakon 2 g. tvoj dečko dosadio, zapitaj se kako bi ti bilo nakon 10 ili 15 (da ne govorim do kraja života. Ako imaš npr. 25 g. ti bi sa njim mogla provesti još 60-ak g.!!). Ako te nakon takvog razmišljanja uhvati panika i jeza, otiđi od njega, život je samo jedan i nema smisla provesti ga u monotoniji i dosadi.

Vale_23
09.12.2008., 09:37
Što napraviti kada se u dugoj, ali već jako monotonoj vezi, odjedanput pojavi netko novi?

I zato se grizem..

Čuj, vjerojatno će ga slomit ako odeš, ali svi se mi oporavimo prije ili kasnije.

Nemoj ostajat u toj vezi zato jer on tebe voli i jer je "dobar čovjek". Ti misliš da si fer i korektna, a u biti mu radiš medvjeđu uslugu, jer ako kod tebe više nema onog nečeg, zaljubljenosti, leptirića, strasti, uzbuđenja, nema ti tu pomoći bojim se, i zavlačiš i njega bezveze. Ako ga voliš kao naj frenda ili brata, nije to to...

U vezi trebaš ostat ako ti voliš i ako si voljena, ako samo jedna strana voli, ono pravo, a druga onak iz navike, il zato jer je neko super osoba, nije to dobro.

Uglavnom, dobro razmisli, ako si sigurna da to vise nije to, bolje ga ostavi, nemoj ga zajebevat i sprečavat da se i njemu možda dogodi neka druga lijepa priča.

Morticia Addams
09.12.2008., 09:45
Nemoj ostajat u toj vezi zato jer on tebe voli i jer je "dobar čovjek". Ti misliš da si fer i korektna, a u biti mu radiš medvjeđu uslugu.

Uglavnom, dobro razmisli, ako si sigurna da to vise nije to, bolje ga ostavi, nemoj ga zajebevat i sprečavat da se i njemu možda dogodi neka druga lijepa priča.

E ovo je najveća istina. Ljudi misle da ostajući u vezi u kojoj više ne vole čine uslugu onom drugom. Jer što bi on jadan bez mene, krep'o bi od tuge.
A ustvari ga kažnjavaš na taj način, unesrećuješ. Jer čovjek duboko u sebi OSJEĆA i ZNA da ne dobija ljubav i prave emocije i to ga jebe, nagriza, uništava... Više nego spoznaja da ostaje bez tebe.
Bolje je biti sam i znati da si sam nego u vezi, a sam.
Kad si sam barem postoji mogućnost da ćeš pronaći pravu ljubav i ono što zaslužuješ. Jer nitko ne zaslužuje da ostajemo s njim zato što je dobar, iz navike i sažaljenja. To je strašno. Zamisli sebe u situaciji da znaš da je čovjek kojeg voliš s tobom iz takvih razloga.

tockicha
09.12.2008., 09:51
bila sam u slicnoj situaciji i nisam izdrazala jer se previse toga nakupilo uz tu monotoniju... on vise nije bil ona osoba koju sam upoznala i zavoljela... kolko god sam se ja trudila popravit stvari, pricat s njim, rjesit probleme, on ko da me nije cul ili mozda cak i nije htel culi... :rolleyes:

:ne zna: svako od nas reagira drugacije u svakoj situaciji... al mislim da ako nekog volis da se isplati potruditi i na nekoliko nacina probati promjeniti nastalu situaciju i rutinu, a onda ako nejde, tek onda napravit neki veci korak :mig: sve se da, samo treba volje... al nazalost ne samo s tvoje strane, nego i s njegove....

Nikita08
09.12.2008., 09:53
Ovo je apsolutno istina.
Pitanje je samo da li nas svaki taj drugi/druga "motivira" na razmišljanje o prekidu.
Recimo, bila sam u takvoj, dugogodišnjoj vezi. I dogodilo mi se da sam upoznala igrom slučaja drugog muškarca koji je bio zanimljiv, zabavan, puno smo razgovarali, blablabla... Međutim, ni jedne sekunde nisam razmišljala o prekidu niti sam prešla granicu običnog flerta.
S druge strane, znala sam da je kraj kada sam o prekidu intenzivno počela razmišljati kad se "dogodio" sadašnji.
I nisam požalila, ni jedne sekunde.

Puno faktora tu igra ulogu.
Koliko imate godina, koliko dugo veza traje. Po meni je tri godine od kojih već godinu dana traje monotonija i dosada prekratak period da bi se to dogodilo. Mislim, što će biti dalje, za 5 godina? :ne zna: Život je predug da bi ga bilo jednostavno provesti uz nekog tko nas više ne ispunjava i ne usrećuje.
Uz to, netko je gore napisao, dobro razmisli vidiš li se za cijeli život sa sadašnjim dečkom. Al' onako iskreno, pravo, iz srca, vidiš li se? Vjerojatno će prvi odgovor biti- DA, bez problema ga mogu zamisliti kao oca svoje djece. I to je ok. Međutim, možeš li ga zamisliti kao svog ljubavnika?
Ljubav se, nažalost, ne može zaslužiti i to što je netko dobar i voli nas NIJE DOVOLJNO da bi s njim ostali cijeli život i taj život proveli sretni.

:s:s:s
potpuno si shvatila i mene, i srž mog problema..
iskreno, al najiskrenije, mogu ga zamislit kao oca svoje djece, ali kao ljubavnika i doživotnog partnera, baš i ne..

Vidim da su neki već lagano počeli osuđivati, kao da svaki put kad upoznam novog, ostavim starog, što uopće nije istina..
Bilo je u te 3 godine puno muškaraca, neki su me privlačili, da, ali uvijek sam znala da to nije nešto što će mi ugrozit postojeću vezu, i nisam išla dalje od flerta, upravo kako je i Morticia rekla..
Ali sad je situacija malo drugačija..

Vidim i da neki tome dodaju čistu fizičku oznaku, kao da taj novi čovjek u meni budi samo neke sexualne stvari, što nije istina, jer meni je sex odličan i sa trenutnim partnerom i na tom polju mi ne fali apsolutno ništa...

@ Bingo
Volim ga, da.. ali jednostavno nemam volje da se više trudim, jer svaki moj trud propadne.. Ja jesam krenula od sebe (rekao si da se ja probam promjenit), ali jednostavno nije išlo na bolje, i nakon mjeseci i mjeseci jednostavno sam odustala od truda...
Čemu kad se ništa ne mijenja..:ne zna:

Ma premišljala sam ja o toj mojoj vezi i prije nego se pojavio taj novi čovjek..
Ali eto, on je bio dodatak mome buđenju, da to tako nazovem..

Nikita08
09.12.2008., 09:58
bila sam u slicnoj situaciji i nisam izdrazala jer se previse toga nakupilo uz tu monotoniju... on vise nije bil ona osoba koju sam upoznala i zavoljela... kolko god sam se ja trudila popravit stvari, pricat s njim, rjesit probleme, on ko da me nije cul ili mozda cak i nije htel culi... :rolleyes:

:ne zna: svako od nas reagira drugacije u svakoj situaciji... al mislim da ako nekog volis da se isplati potruditi i na nekoliko nacina probati promjeniti nastalu situaciju i rutinu, a onda ako nejde, tek onda napravit neki veci korak :mig: sve se da, samo treba volje... al nazalost ne samo s tvoje strane, nego i s njegove....

Upravo to..
On prebrzo odustane..
Nakon razgovora, on se promjeni, ali na jedan dan..jer čim se ja nasmijem i vidi da me je usrećio s promjenom, misli da je sve opet oke, i da može opet po starom..
Ono, kao, eto sad si mirna, sad se ne moram više trudit..:ne zna:

Nikita08
09.12.2008., 10:01
Jer nitko ne zaslužuje da ostajemo s njim zato što je dobar, iz navike i sažaljenja. To je strašno. Zamisli sebe u situaciji da znaš da je čovjek kojeg voliš s tobom iz takvih razloga.

Potpuno se slažem..
Zadnje što bih ja htjela je to da je netko sa mnom samo zbog navike i sažaljenja.. :eek:
Bila bih mu zahvalna da me toga riješi kako spada..
Ali, eto.. Jednostavno mu nemam srca reći..
Pogotovo zato što nisam 100 posto sigurna da neću požalit kasnije..
Ne znam..

Nikita08
09.12.2008., 10:02
Jedna mi je mudra osoba prije nekoliko godina rekla, kad smo pričali o ovoj temi, da u kvalitetnoj vezi u kojoj se njih dvoje vole svim srcem s godinama može biti samo uzbudljivije, prisnije s još boljim sexom. Zapravo, sve ono što čini početak jedne takve veze pa potencirano na desetu.
Bila sam u dvije poduže veze i prva je bila poput ove tvoje, znači nakon prvotnog uzbuđenja, leptirića i ludila uslijedila je dosada, dosada i dosada, a isto sam bila uvjerena da ga volim.
Druga veza je tipični primjer ove priče s početka mog posta, u samom startu je bilo urnebesno a s godinama sve urnebesnije :D

to i ja mislim.. tako bi barem trebalo biti..

Morticia Addams
09.12.2008., 10:07
Potpuno se slažem..
Zadnje što bih ja htjela je to da je netko sa mnom samo zbog navike i sažaljenja.. :eek:
Bila bih mu zahvalna da me toga riješi kako spada..
Ali, eto.. Jednostavno mu nemam srca reći..
Pogotovo zato što nisam 100 posto sigurna da neću požalit kasnije..
Ne znam..

E vidiš, u ovome je bit svega...
Ti ustvari ne ostaješ s njim zbog njega nego zbog SEBE. Zato što se bojiš. To su sebični razlozi (ne osuđujem, samo konstatiram). Bojiš se za sebe, hoće li te ikad itko više tako voljeti i prihvatiti takvu kakva jesi.
Bojiš se promjena i novog. Što je ljudski. Ali kad malo dublje razmisliš, što ustvari gubiš? Sigurnost? Sigurnost koja te više ne ispunjava i ne čini sretnom? Pa i nije neki gubitak, ako mene pitaš. :ne zna:

Ma meni se čini da si ti već odlučila, a onog trenutka kad si to izgovorila na glas stvari su se nepovratno počele kretati nizbrdo. Tako to obično ide.

Nikita08
09.12.2008., 10:15
E vidiš, u ovome je bit svega...
Ti ustvari ne ostaješ s njim zbog njega nego zbog SEBE. Zato što se bojiš. To su sebični razlozi (ne osuđujem, samo konstatiram). Bojiš se za sebe, hoće li te ikad itko više tako voljeti i prihvatiti takvu kakva jesi.
Bojiš se promjena i novog. Što je ljudski. Ali kad malo dublje razmisliš, što ustvari gubiš? Sigurnost? Sigurnost koja te više ne ispunjava i ne čini sretnom? Pa i nije neki gubitak, ako mene pitaš. :ne zna:

Ma meni se čini da si ti već odlučila, a onog trenutka kad si to izgovorila na glas stvari su se nepovratno počele kretati nizbrdo. Tako to obično ide.

Kraljice...:s
rasplakala si me...

Da, čini se da sam i sama shvatila kako ovo više nema budućnosti..
Sve ovo razmišljanje je početak kraja zapravo..

A onaj dio za sebičnost si isto pogodila..
Sve je istina..
Pogotovo boldano..

Morticia Addams
09.12.2008., 10:20
Kraljice...:s
rasplakala si me...

Da, čini se da sam i sama shvatila kako ovo više nema budućnosti..
Sve ovo razmišljanje je početak kraja zapravo..

A onaj dio za sebičnost si isto pogodila..
Sve je istina..
Pogotovo boldano..

Razumijem te i uistinu mi je žao. Znam kako je to i bez obzira što odlučiš spremi se na to da te čeka nekoliko teških mjeseci, previranja, straha, sjećanja, uspomena... Nije to lako, nikad. Možda je čak i teže ostaviti nekog tko voli tebe i tko ti je dobar nego biti ostavljen. Jer te, uz sve, proganja i osjećaj krivice.
Ali nemoj se bojati da te nikad više nitko neće tako voljeti i biti uz tebe. Jer hoće. Svaka nova ljubav je sve ljepša i sa svakim novim padom postajemo veći i jači.

Sve u svemu, želim ti sreću, ma što napravila. :)

Nikita08
09.12.2008., 10:46
Razumijem te i uistinu mi je žao. Znam kako je to i bez obzira što odlučiš spremi se na to da te čeka nekoliko teških mjeseci, previranja, straha, sjećanja, uspomena... Nije to lako, nikad. Možda je čak i teže ostaviti nekog tko voli tebe i tko ti je dobar nego biti ostavljen. Jer te, uz sve, proganja i osjećaj krivice. Ali nemoj se bojati da te nikad više nitko neće tako voljeti i biti uz tebe. Jer hoće. Svaka nova ljubav je sve ljepša i sa svakim novim padom postajemo veći i jači.

Definitivno..

Ali ova zadnja rečenica me potpuno ohrabrila, vjerujem da je to istina..

Morticia, prejaka si!
Od jednog početnog posta koji čak i nije Bog zna kako opisan, shvatila si poantu i zvukla ono najbitnije..
Zbilja sam sretna jer vidim da me netko potpuno razumije, i ne osuđuje, nego mi daje snage da to prođem..
Bit ću ti zahvalna zauvijek..

piydek
09.12.2008., 10:48
Upravo to..
On prebrzo odustane..
Nakon razgovora, on se promjeni, ali na jedan dan..jer čim se ja nasmijem i vidi da me je usrećio s promjenom, misli da je sve opet oke, i da može opet po starom..
Ono, kao, eto sad si mirna, sad se ne moram više trudit..:ne zna:

Mislim da bi za dobar i konkretan savjet bilo nužno znati o kojem se problemu doista radi. To još nisi navela. kako se on to promijeni za jedan dan, kako se vrati na staro i sto je to staro i sto ti zapravo zelis. sto on zeli? sto je prije bilo drugacije?

Violently happy
09.12.2008., 10:50
.
Zbilja sam sretna jer vidim da me netko potpuno razumije, i ne osuđuje, nego mi daje snage da to prođem..

:):cerek:

Morti, trebala bi ti imati svoj topik, nešto kao "Potuži se Morti".:s
Ha?ja mislim da bi to bio apsolutni hit!Da pitamo modove??:cerek:

malenavila
09.12.2008., 10:53
Ajd nemoj ga zavlačit...neće mu bit ništa,oporavit će se za 3tj i naći će neku drugu...
A ti fino reci mu kakvo je stanje i pusti čovjeka...
To ti je samo navika,ak nemaš volje i razmišljaš o nekom drugom i dosadno ti je...to više nije to,gotova stvar

Vale_23
09.12.2008., 10:59
Razumijem te i uistinu mi je žao. Znam kako je to i bez obzira što odlučiš spremi se na to da te čeka nekoliko teških mjeseci, previranja, straha, sjećanja, uspomena... Nije to lako, nikad. Možda je čak i teže ostaviti nekog tko voli tebe i tko ti je dobar nego biti ostavljen. Jer te, uz sve, proganja i osjećaj krivice.
Ali nemoj se bojati da te nikad više nitko neće tako voljeti i biti uz tebe. Jer hoće. Svaka nova ljubav je sve ljepša i sa svakim novim padom postajemo veći i jači.

Ja bi se složio s ovim.

Autorici teme, mislim da ste premladi, da se već sad zakopate u tu vezu, u kojoj ti već sad nisi zadovoljna, a i on će postati ubrzo, jer osjetit će on da to više nije to s tvoje strane. Jer nema sreće u vezi, gdje je samo jedna strana zadovoljna, pukne to prije ili kasnije.

Probaj ovog novog izbacit iz jednadžbe na trenutak, ako se i dalje osjećaš isto, bojim se da je to onda definitivno kraj.

I znam da je teže ostavljat "dobre" momke, nego "loše". To što je tebi teško i što se grizeš je samo ljudski i tako prirodno. I drž se. :top:

Mona*
09.12.2008., 10:59
draga Nikita
kao da sam ja ovo pisala
ista situacija kod mene,samo je bilo riječ o 5 godina zajedničkog života

kad mu kažem da više ne mogu ovako i da odlazim odmah se priča promijeni na par dana
i onda opet sve po starom
dok stvarno jednog dana nisam otišla
a bili smo prokleto emocionalno ovisni jedno o drugome na sve moguće načine
nema smisla ostajat s nekim tko ne usrećuje u punom smislu
nemoj pristajati na mrvice
tko zna koga ćeš s vremenom upoznati
isplati se nekad riskirat iako nam poznata i provjerena stvar donosi sigurnost

tvoj dečko se u vezi promijenio i uzima te zdravo za gotovo
a to nisi zaslužila

bingooo
09.12.2008., 11:02
Definitivno..

Ali ova zadnja rečenica me potpuno ohrabrila, vjerujem da je to istina..

Morticia, prejaka si!
Od jednog početnog posta koji čak i nije Bog zna kako opisan, shvatila si poantu i zvukla ono najbitnije..

Znaci trebalo ti je da te netko sutne nogom u dupe da uvidis da nije u pitanju monotonija vec jednosavno nije onaj pravi.
Morti je nedavno imala takav slucaj pa si dobila savjet iz prve ruke.
Ako bude srece zavrsit ce i kod tebe hapy endom kao i kod nje.:top::drzimfige:

Ariane
09.12.2008., 11:04
ja ti nemam nista novo i revolucionarno za reci
slusaj sama sebe: sto TEBI treba?

ljudi uporno misle da ce nekoga usreciti ako odluce ignorirati neke svoje potrebe, kao sto ti uporno ignoriras to da se on ne moze stvarni promijeniti.
medjutim, ako nisi u vezi sa emocionalnim kriplom, njemu je jasno da ti nisi sretna, tako da tesko da on je.

put pod noge :kiss:

Nikita08
09.12.2008., 11:05
Piydek, ne radi se o jednom konkretnom problemu, mislim da nisi shvatio moj post..
radi se o monotoniji, a to je jedna jako iscrpljujuća pojava, koja, ukoliko se ne radi na razbijanju iste, može prerasti u jednu dugo i dosadno mučenje...
Može se riješiti tako da se oboje trudimo..
A ne trudimo se oboje..
Jer njemu kao da odgovara ta jednoličnost..
Samo bi spavao, izležavao se, eventualno pogledao neki film.. Van već dugo ni ne idemo, njemu se neda.. Radije bi gledo TV doma.. Sav je pasivan..
Al i to sam sve čak prihvatila, pa mu koliko puta kažem, pa dobro ok, doma smo, al ajmo nešto radit skupa, provodit vrijeme kvalitetnije, ajmo nešto radit, otić negdje, prošetat prirodom barem, ajmo igrat šah, učlanit se u teretanu, bilo šta, samo da imamo neki zajednički interes, hobi, nešto..
Ja nisam biljka pa da vegetiram doma u sobi..

No, ipak je 3 godine jedan malo duži period koji ti ja ne mogu objasnit u jednom postu, a da ga ti ne shvatiš krivo..
Sigurna sam da ćeš i u ovom do sada napisanom već pronaći nešto što ti ne štima, jer čini mi se da to tražiš..
Motiv da okreneš sve to na moju stranu..

Ali,dobro, imaš pravo na mišljenje..
Poštujem..
ali s obzirom mi da je sve što me zanimalo i mučilo najbolje pojasnila Morticia, koja me i najbolje shvatila, mislim da se ne moraš previše ni truditi da mi pomogneš..

HHmischko
09.12.2008., 11:09
Na tvom mjestu ne bih napravio ništa ishitreno, jer je riječ o potencijalno opasnim stvarima. 3 godine nije malo vremena. U tom vremenu neke se stvari iskristaliziraju, ali si ljudi i počnu postavljat neka pitanja. Mislim da bi možda trebala uzeti za sebe kojih 10-20 dana. Sama. I onda vidit kako razmišljaš o 3 godine veze i njemu i ovom koji ti je možda zanimljiv jer je svjež i drugačiji.

Ako ti je pored tog novog i dalje stalo do tvog dečka, mislim da samo trebaš malo odmora.

Nikita08
09.12.2008., 11:09
draga Nikita
kao da sam ja ovo pisala
ista situacija kod mene,samo je bilo riječ o 5 godina zajedničkog života

kad mu kažem da više ne mogu ovako i da odlazim odmah se priča promijeni na par dana
i onda opet sve po starom
dok stvarno jednog dana nisam otišla
a bili smo prokleto emocionalno ovisni jedno o drugome na sve moguće načine
nema smisla ostajat s nekim tko ne usrećuje u punom smislu
nemoj pristajati na mrvice
tko zna koga ćeš s vremenom upoznati
isplati se nekad riskirat iako nam poznata i provjerena stvar donosi sigurnost

tvoj dečko se u vezi promijenio i uzima te zdravo za gotovo
a to nisi zaslužila

Hvala, Mona..
Volim čitati komentare ljudi koji su bili u ovakvoj situaciji, i osjetili to na svojoj koži..
To mi puno više znači nego nagađanja, hipoteze i instant psihologija koja se pokušava ubacit..

Ali ne mogu se požalit, većina ljudi na temi je shvatila poantu, i odgovori su mi puno pomogli..

Vale također vrijedi i za tebe...

Nikita08
09.12.2008., 11:14
Na tvom mjestu ne bih napravio ništa ishitreno, jer je riječ o potencijalno opasnim stvarima. 3 godine nije malo vremena. U tom vremenu neke se stvari iskristaliziraju, ali si ljudi i počnu postavljat neka pitanja. Mislim da bi možda trebala uzeti za sebe kojih 10-20 dana. Sama. I onda vidit kako razmišljaš o 3 godine veze i njemu i ovom koji ti je možda zanimljiv jer je svjež i drugačiji.

Ako ti je pored tog novog i dalje stalo do tvog dečka, mislim da samo trebaš malo odmora.

Da, vidiš, napisala sam Morti u privatnoj poruci, ali nisam ovdje na temi, a to je da meni nije toliko bitno hoću li ja uspjeti s tim novim likom, nego mi je važno da riješim ovo u čem se sada nalazim..
Taj novi čovjek je samo dodatni poticaj da se preispitam..
Prioritet mi je posložit ovu trenutnu vezu, i stavit sve na svoje mjesto, a onda je lakše krenut dalje..

A to da se maknem na 10-20 dana, nije loša ideja..

piydek
09.12.2008., 11:18
Piydek, ne radi se o jednom konkretnom problemu, mislim da nisi shvatio moj post..
radi se o monotoniji, a to je jedna jako iscrpljujuća pojava, koja, ukoliko se ne radi na razbijanju iste, može prerasti u jednu dugo i dosadno mučenje...
Može se riješiti tako da se oboje trudimo..
A ne trudimo se oboje..
Jer njemu kao da odgovara ta jednoličnost..
Samo bi spavao, izležavao se, eventualno pogledao neki film.. Van već dugo ni ne idemo, njemu se neda.. Radije bi gledo TV doma.. Sav je pasivan..
Al i to sam sve čak prihvatila, pa mu koliko puta kažem, pa dobro ok, doma smo, al ajmo nešto radit skupa, provodit vrijeme kvalitetnije, ajmo nešto radit, otić negdje, prošetat prirodom barem, ajmo igrat šah, učlanit se u teretanu, bilo šta, samo da imamo neki zajednički interes, hobi, nešto..
Ja nisam biljka pa da vegetiram doma u sobi..

E to je sad dobar opis problema. Krivo misliš da želim napadati. Želim samo vidjeti u čemu je problem, što nisi opisala, jer osobno mislim da ljudi nisu bezveze 3 godine zajedno, a također mislim i da se ljudi mogu promijeniti/probuditi/trgnuti, a mislio sam i da ti imaš motiv spasiti svoju vezu, što se ispostavilo da nemaš i da je cijeli topic malo krivo postavljen.

razlog iz kojeg sam zainteresiran za ovo što govoriš je taj što mi je fascinantan fenomen koliko često ljudi izgube sami sebe u vezi sa drugim. to uvijek rezultira u dosadi u vezi jer osobe same postanu dosadne. veliko je umijeće biti sam u sebi neovisno o drugome kreativan, neovisan, snažan, inspiriran, a istovremeno biti u pravoj, iskrenoj, otkrivenoj vezi. ako se taj mehanizam ne shvaca, ako se sam sa sobom ne razrijesi, onda se problematika prenosi sa veze na vezu, dok god osoba ne rijesi to sama sa sobom. takoder, ovaj problem mi se cini da tesko nastaje potpuno jednosmjerno, samo kod jednog clana veze.

ako je kod vas jednosmjerno to nastalo, te ako ga nitko i nista ne moze istinski zapaliti vise (ne mislim to u sexualnom, nego u duhovnom smislu), onda tvoj sadasnji decko treba procitati jedan prijateljski savjet ove vrste da pomogne sam sebi. ne zbog tebe, nego zbog sebe samoga, potpuno neovisno o ishodu vase veze.

Morticia Addams
09.12.2008., 11:24
:):cerek:

Morti, trebala bi ti imati svoj topik, nešto kao "Potuži se Morti".:s
Ha?ja mislim da bi to bio apsolutni hit!Da pitamo modove??:cerek:

Samo mi još to fali, pa da me pljuju svaki put kad im kažem nešto što im ne odgovara. Fala lijepa. :rofl::rofl::rofl:

Morticia Addams
09.12.2008., 11:27
ako je kod vas jednosmjerno to nastalo, te ako ga nitko i nista ne moze istinski zapaliti vise (ne mislim to u sexualnom, nego u duhovnom smislu), onda tvoj sadasnji decko treba procitati jedan prijateljski savjet ove vrste da pomogne sam sebi. ne zbog tebe, nego zbog sebe samoga, potpuno neovisno o ishodu vase veze.

Ovo je velika istina.
Kad sam razgovarala s bivšim od tim stvarima njemu je argument bio: "Ali ja tebe toliko volim, meni je dovoljno jednostavno ležati s tobom, pred tv-om." :ne zna:
Jednako kao za teretanu, kad sam ga molila da upiše (ne toliko zbog izgleda koliko zbog zdravlja)- ako me ne voliš ovakvog kakav jesam onda se spakiraj i nađi drugog.
Kad sam ga pitala zašto on nikad ne organizira neki izlazak, druženje, isti odgovori- njemu je dovoljno nakon posla doći kući i leć' pred tv, njega to opušta, a meni ako ne paše neka nađem nekog tko će mi pasati više.

Pa sam i našla. :ne zna::rofl:

A on se nije promijenio. I neće, što je najgore. Mlad, zdrav muškarac provesti će život pred tv-om. :(

duxdux
09.12.2008., 11:28
Budi sebicna, smijes sada jer ako ti nisi sretna to ce se itekako odraziti, odnosno vec se sada odrazava na vasoj vezi. Vec godinu dana.

Zna se sto se s losim vezama radi, samo prije nego sto prekines lijepo i iskreno se upitaj da li si dala sve, bas sve od sebe. Ako je odgovor da onda nema kajana. Cak i ako za par godina kada se stvari iskritaliziraju i kada budes mudrijak i kazes, vidis ipak je bilo nesto sto sam mogla napraviti nema veze jer sada u ovom trenutku ne znas bolje i to je to:)

Bolje prekinut 3 godine nego zbog te tri prozivjeti jos 6 koji nista ne valjaju.

Nikita08
09.12.2008., 11:29
E to je sad dobar opis problema. Krivo misliš da želim napadati. Želim samo vidjeti u čemu je problem, što nisi opisala, jer osobno mislim da ljudi nisu bezveze 3 godine zajedno, a također mislim i da se ljudi mogu promijeniti/probuditi/trgnuti, a mislio sam i da ti imaš motiv spasiti svoju vezu, što se ispostavilo da nemaš i da je cijeli topic malo krivo postavljen.

gle,nakon hrpe uzaludnih pokušaja koji uvijek rezultiraju istim razočaranjem, jednostavno nakon nekog vremena se prestaneš borit..

razlog iz kojeg sam zainteresiran za ovo što govoriš je taj što mi je fascinantan fenomen koliko često ljudi izgube sami sebe u vezi sa drugim. to uvijek rezultira u dosadi u vezi jer osobe same postanu dosadne. veliko je umijeće biti sam u sebi neovisno o drugome kreativan, neovisan, snažan, inspiriran, a istovremeno biti u pravoj, iskrenoj, otkrivenoj vezi. ako se taj mehanizam ne shvaca, ako se sam sa sobom ne razrijesi, onda se problematika prenosi sa veze na vezu, dok god osoba ne rijesi to sama sa sobom. takoder, ovaj problem mi se cini da tesko nastaje potpuno jednosmjerno, samo kod jednog clana veze..

to sve fino zvuči u teoriji, ali praksa je nešto drugo..

i meni se čini..
jer i prije mene je imao loše veze, i vjerujem da nije naučio neke stvari..

Samo bih dodala repliku da ipak može nastati jednosmjerno, jer stvarno je tako i bilo..
Ja sam živahnog i nemirnog duha, isto kao što je i on bio u početku..
Ali čini se da je, kad je shvatio koliko je voljen, počeo uzimat stvari zdravo za gotovo, jer se totalno promijenio i prestao truditi..
A ja ne mogu kako papiga ponavljat stalno jedne te iste stvari, dok on ne shvati..
Jednostavno više ne mogu..

Nikita08
09.12.2008., 11:33
Ovo je velika istina.
Kad sam razgovarala s bivšim od tim stvarima njemu je argument bio: "Ali ja tebe toliko volim, meni je dovoljno jednostavno ležati s tobom, pred tv-om." :ne zna:
Jednako kao za teretanu, kad sam ga molila da upiše (ne toliko zbog izgleda koliko zbog zdravlja)- ako me ne voliš ovakvog kakav jesam onda se spakiraj i nađi drugog.
Kad sam ga pitala zašto on nikad ne organizira neki izlazak, druženje, isti odgovori- njemu je dovoljno nakon posla doći kući i leć' pred tv, njega to opušta, a meni ako ne paše neka nađem nekog tko će mi pasati više.

Pa sam i našla. :ne zna::rofl:

A on se nije promijenio. I neće, što je najgore. Mlad, zdrav muškarac provesti će život pred tv-om. :(

:eek::eek:
Upravo tako!
'bemti Morti, pa nije valjda da hodam s tvojim bivšim?? :eek:
:lol::lol:

Nikita08
09.12.2008., 11:34
Budi sebicna, smijes sada jer ako ti nisi sretna to ce se itekako odraziti, odnosno vec se sada odrazava na vasoj vezi. Vec godinu dana.

Zna se sto se s losim vezama radi, samo prije nego sto prekines lijepo i iskreno se upitaj da li si dala sve, bas sve od sebe. Ako je odgovor da onda nema kajana. Cak i ako za par godina kada se stvari iskritaliziraju i kada budes mudrijak i kazes, vidis ipak je bilo nesto sto sam mogla napraviti nema veze jer sada u ovom trenutku ne znas bolje i to je to:)

Bolje prekinut 3 godine nego zbog te tri prozivjeti jos 6 koji nista ne valjaju.

Istina..
Joj, ljudi, pa totalno ste me iznenadili svojim razumijevanjem i savjetima..
Nemate pojma koliko ste mi olakšali ..

Morticia Addams
09.12.2008., 11:39
:eek:
Upravo tako!
'bemti Morti, pa nije valjda da hodam s tvojim bivšim?? :eek:
:lol::lol:

Mislim da ne, ovaj moj je još uvijek na tom svom kauču, od kad smo prekinuli. :rofl::rofl:
Šalim se. :D

Sve u svemu, ima takvih muškaraca, a i žena, sigurna sam. Koji te jednostavno počnu shvaćati zdravo za gotovo i smatraju da u vezi ne treba trud. :ne zna: Što je najgore od svega, duša je od čovjeka, bio bi za mene napravio sve, da sam htjela mogla sam mu po glavi skakati, al' kad sam ga molila za malo živosti, duha, za ono što bi nama činilo dobro i lijepo- NE, nema šanse. Ja to ne kužim, ustvari.
I što je najgore od svega, mene je optuživao da sam nezahvalna jer kao, imamo sve, trebamo biti zahvalni, u našim godinama i stan i auto, ništa nam ne fali, ne svađamo se, nemamo problema, a ti si nezahvalna i samo tražiš probleme da bi ti bilo zabavno. A to što se nismo mjesec dana poseksali na kraju nikom ništa, to je bilo valjda normalno. :ne zna: I to što sam ja pičila okolo bez njega, izlazila, putovala, išla u teretanu, upoznavala nove ljudi, visila za kompom noćima, to mu je sve valjda bilo ok i nije mu bio dovoljan pokazatelj da se gubimo i odlazimo u pm. :ne zna:

piydek
09.12.2008., 11:41

Da, ovo je gadna stvar. Ta pasiva koja moze covjeka uzeti, a da ju ponekad ni ne primijeti. Jos pogotovo u kontekstu nezadovoljstva poslom koji te ubija u mozak i drugih stvari - to sve moze covjeka nekako baciti u odsutnu pasivu gdje misli da se odmara od tih stvari, ali zapravo samo tone sve dublje. Oduprijeti se moze jedino aktivnoscu, kreacijom, a ne pasivnoscu.

Zasto sve to govorim? Zato sto mi se cini da je to problem mnogih ljudi i drugo, zato sto dok se ne rascisti sa time (sam sa sobom), ne moze se imati niti dobra veza. ljudi cesto ne kuze koliko je veza covjeka sa samim sobom i veza sa drugim uzajamno povezana. bez dobre veze sa samim sobom, nema dobre veze sa drugim.

Ja sam živahnog i nemirnog duha, isto kao što je i on bio u početku..
Ali čini se da je, kad je shvatio koliko je voljen, počeo uzimat stvari zdravo za gotovo, jer se totalno promijenio i prestao truditi..

ovo je simptomaticno da je on u pocetku bio takav, a onda se izgubio. ako ne skuzi kako i zasto mu se to desilo, desiti ce mu se opet.

Nikita08
09.12.2008., 11:50
ovo je simptomaticno da je on u pocetku bio takav, a onda se izgubio. ako ne skuzi kako i zasto mu se to desilo, desiti ce mu se opet.

Da, vjerujem da hoće..
Na kraju će završit u nekom otužnom braku, gdje nitko nikoga neće doživljavat, što će ga na kraju dovest do izleta sa strane i općeg nezadovoljstva samim sobom i životom..

Ali, nismo tu da riješavamo njegove buduće probleme nego moje..:lol:

A šalim se malo, jbg.. Moram, da ne puknem skroz..

Mito
09.12.2008., 11:51
draga nikita, tražila si ovdje potvrdu da ga ostaviš, i dobila si je. sad je samo pitanje hoćeš li imati snage to učiniti...

trebala bi...

ali nemoj kriviti njega (imam osjećaj da morti malo krivi onog svojeg bivšeg i na neki način mu zamjera onakvo ponašanje), ako je jednostavno takav, ne može si pomoći. kao niti ti što ti treba nešto više. jednostavno ima različitih ljudi, shvatili mi njih ili ne... ali to ne znači da trebaš provesti svoj život nesretna, jer ćeš mu kad-tad to početi predbacivati u onom mrzovoljnom smislu, a onda tek belaja... a tek djeca... ne znam koliko bi to bilo dobro... svi bi bili nesretni.

niste još u braku, ili...

piydek
09.12.2008., 11:54
Da, vjerujem da hoće..
Na kraju će završit u nekom otužnom braku, gdje nitko nikoga neće doživljavat, što će ga na kraju dovest do izleta sa strane i općeg nezadovoljstva samim sobom i životom..

njemu treba neki dobar prijatelj malo pojasniti neke stvari. to nije tvoj posao, pogotovo nakon toliko truda, ali treba malo sutnuti ga u dupe. probuditi mu volju, uciniti da mu rokenrol prokola zilama. sugeriraj mu da se napije koji put...ne sam pred televizorom, vec na nekom dobrom rokenrol koncertu. onda mu kazi neka zapamti taj osjecaj neka ga zivi i ne zaboravi to.

A ti si svoj problem rijesila. ostavljas ga i bok, ionako si trebala samo potvrdu za ono sto si vec odlucila prije otvaranja topica.

Skool
09.12.2008., 11:54
Evo ja sam ti bio u takvoj situaciji,samo što sam ja bio dečko koji je unosio monotoniju u vezu a bivša je htjela da živi.Volio sam je da,jako sam je volio i još je volim.Ali samo zbog tog što sam vidio da je ubijam a i sebe naveo sam je da mi kaže što je muči,jer to se na njoj vidjelo ali nije imala snage reći jer me voljela ,i tako smo prekinuli.Uglavnom ako on ne vidi da nekaj ne štima ,neda ti to što tražiš ,onda uzmi sama.Bit će mu teško ,bar ja to znam,ali ako ima imalo pameti i ako te voli skužit će i možda ti ćak biti zahvalan.I još jedno nikad nemoj krivnju prebacivati na osobu s kojom si,kad si s nekim onda ste tim i sve probleme stvarate zajedno,tako ih i treba rješavati zajedno,a ako to neide onda onda nije vrijedno trositi zivot na takvu vezu.Želim ti puno sreće.

Morticia Addams
09.12.2008., 11:57
draga nikita, tražila si ovdje potvrdu da ga ostaviš, i dobila si je. sad je samo pitanje hoćeš li imati snage to učiniti...

trebala bi...

ali nemoj kriviti njega (imam osjećaj da morti malo krivi onog svojeg bivšeg i na neki način mu zamjera onakvo ponašanje), ako je jednostavno takav, ne može si pomoći. kao niti ti što ti treba nešto više. jednostavno ima različitih ljudi, shvatili mi njih ili ne... ali to ne znači da trebaš provesti svoj život nesretna, jer ćeš mu kad-tad to početi predbacivati u onom mrzovoljnom smislu, a onda tek belaja... a tek djeca... ne znam koliko bi to bilo dobro... svi bi bili nesretni.

niste još u braku, ili...

Ne krivim ga, uistinu. Ja sam rekla, on je prekrasan čovjek, dobar, pošten, human i volio me. Ima tu ljudi koji znaju moju priču i mislim da mogu potvrditi da nisam nikad ni riječi protiv njega rekla, bila bih kučka da jesam.
Meni je jasno da se on ne može promijeniti, ali jednako tako za propast jedne veze potrebno je ipak dvoje. I njegovi najbolji prijatelji kažu da se nije dovoljno trudio. Ponavljam, ne krivim ga, jer se očito nisam ni ja, ali želim objasniti da nisu prekidi crno bijeli pa sad ona, kučka, želi njega ostaviti zbog drugog frajera. Drugi frajer se dogodi onda kad stvari više nemaju smisla i kad više praktički nema povratka, barem ne onog koji bi počivao na čvrstim, zdravim temeljima. A do tog stadija dođu dvije osobe, zajedno.

E sad, u prekidu se na kraju ipak vidi tko je i kakav čovjek. Nema smisla mučiti ni njega ni sebe ako kužiš da ne možeš više tako i ne treba ga lagati i zavaravati.

piydek
09.12.2008., 11:57
Evo ja sam ti bio u takvoj situaciji,samo što sam ja bio dečko koji je unosio monotoniju u vezu a bivša je htjela da živi.Volio sam je da,jako sam je volio i još je volim.Ali samo zbog tog što sam vidio da je ubijam a i sebe naveo sam je da mi kaže što je muči,jer to se na njoj vidjelo ali nije imala snage reći jer me voljela ,i tako smo prekinuli.Uglavnom ako on ne vidi da nekaj ne štima ,neda ti to što tražiš ,onda uzmi sama.Bit će mu teško ,bar ja to znam,ali ako ima imalo pameti i ako te voli skužit će i možda ti ćak biti zahvalan.I još jedno nikad nemoj krivnju prebacivati na osobu s kojom si,kad si s nekim onda ste tim i sve probleme stvarate zajedno,tako ih i treba rješavati zajedno,a ako to neide onda onda nije vrijedno trositi zivot na takvu vezu.Želim ti puno sreće.

I kako si se ti promijenio?

Skool
09.12.2008., 12:07
I kako si se ti promijenio?

To će vrijeme pokazati,niko se ne mijenja preko noći,ali taj prekid mi je bar otvorio oči.Neke stvari u kojima griješiš ne vidiš tako dugo dok ne izgubiš nešto do čeg ti je stalo.Ja sam svoju lekciju dobio i nadam se da ću i iz tog nešto naučiti.

Nikita08
09.12.2008., 12:15

Ajde drago mi je čuti o ovoj temi ali sa strane čovjeka koji je upropastio vezu upravo zbog toga što je unosio monotoniju (kako sam za sebe kažeš) dok je druga strana htjela živjeti...

Ali,daj mi reci, kad si vidio i shvatio da si ti taj koji guši vezu, i da njoj to paše, da joj treba malo više tvoje volje, a voliš ju jako, pa zašto se jednostavno nisi potrudio promjenit svoje navike, za dobrobit oboje..

Ti si se pomirio s tim da si pasivan i monoton, i pustio je, umjesto da se krvavo boriš da opstanete..

Vidiš, jako me podsjećaš na mog dragog..
Baš po tome..
Pa me zanima tvoj odgovor..

Scimmia
09.12.2008., 12:21
Još jedan plus za prekid (koliko god ovo grozno zvučalo :(), potpis Mortynih postova i podrška autorici :grli:
Sve je već rečeno.

Violently happy
09.12.2008., 12:30
Samo mi još to fali, pa da me pljuju svaki put kad im kažem nešto što im ne odgovara. Fala lijepa. :rofl::rofl::rofl:

ja ću ti biti badigard..:mirko::D

Mišljenja sam da bi to bio pun pogodak.:o

Morticia Addams
09.12.2008., 12:30
ja ću ti biti badigard..:mirko::D

Mišljenja sam da bi to bio pun pogodak.:o

Neka, hvala, ipak. :rofl::rofl:

Nikita08
09.12.2008., 12:31
Još jedan plus za prekid (koliko god ovo grozno zvučalo :(), potpis Mortynih postova i podrška autorici :grli:
Sve je već rečeno.

Hvala na podršci..
Da, sve je već rečeno i odlučeno..
Sad slijedi najgori dio..:(

Uglavnom, hvala svima koji su mi svojim savjetima pomogli..

Ako netko osjeća potrebu da ostavi komentar, slobodno dajte, ali meni je i ovo bilo dovoljno da shvatim, odnosno, da si potvrdim, da je to što mislim napraviti ispravno..
Lakše mi je..

hvala svima :K:

HHmischko
09.12.2008., 12:34
Jao ostavi ga u dvi stranice!

Idi van solo on nek čmrlji na kauču! Ili će to prihvatit bez ljubomore a ti ostat u nečemu što si tvrdila da je OK veza s njim, al da se uvukla neka monotonija, il će se trgnit il će pizdit, pa mu onda moš dat schub-kartu.

Mito
09.12.2008., 12:36
Ne krivim ga, uistinu. Ja sam rekla, on je prekrasan čovjek, dobar, pošten, human i volio me. Ima tu ljudi koji znaju moju priču i mislim da mogu potvrditi da nisam nikad ni riječi protiv njega rekla, bila bih kučka da jesam.
Meni je jasno da se on ne može promijeniti, ali jednako tako za propast jedne veze potrebno je ipak dvoje. I njegovi najbolji prijatelji kažu da se nije dovoljno trudio. Ponavljam, ne krivim ga, jer se očito nisam ni ja, ali želim objasniti da nisu prekidi crno bijeli pa sad ona, kučka, želi njega ostaviti zbog drugog frajera. Drugi frajer se dogodi onda kad stvari više nemaju smisla i kad više praktički nema povratka, barem ne onog koji bi počivao na čvrstim, zdravim temeljima. A do tog stadija dođu dvije osobe, zajedno.

E sad, u prekidu se na kraju ipak vidi tko je i kakav čovjek. Nema smisla mučiti ni njega ni sebe ako kužiš da ne možeš više tako i ne treba ga lagati i zavaravati.

nisam ja to "krivi" mislio baš tako u "kučka" smislu. samo sam osjetio onako neku trunku predbacivanja, ali OK, imaš pravo, bezveze trkeljam, ako je ljubav bila uključena, a jest, malo predbacivanja je normalno. inače, slažem se sa svime što si napisala autorici teme...

samo sam joj htio dodatno apostrofirati da nema smisla kriviti nekoga za takvu situaciju jer jednostavno nekad nitko nije kriv... tak da ne truje život ni sebi, ni dečku (možda već bivšem)...

Nikita08
09.12.2008., 12:40
Jao ostavi ga u dvi stranice!
:rofl::rofl::rofl:
kako si me nasmijao...
Ma razmišljam ja o svemu tome već mjesecima, ovo je samo bio vrhunac mog jada, traženje odgovora na forumu..
Idi van solo on nek čmrlji na kauču! Ili će to prihvatit bez ljubomore a ti ostat u nečemu što si tvrdila da je OK veza s njim, al da se uvukla neka monotonija, il će se trgnit il će pizdit, pa mu onda moš dat schub-kartu.
Nisam baš sigurna što si htio reći ovdje..
Ako ne bude ljubomoran da ostanem s njim, a ako počne "pizdit" da ga ostavim?
Ne znam kakve mi to baš veze ima.. :misli:
Ali znam ti reć kakva je reakcija..
Ja odem van solo (tj sa curama), a on će otić s dečkima..
To je to..
Ne mogu na temelju toga odlučit..
Uostalom, nije to tema..

Nikita08
09.12.2008., 12:42
samo sam joj htio dodatno apostrofirati da nema smisla kriviti nekoga za takvu situaciju jer jednostavno nekad nitko nije kriv... tak da ne truje život ni sebi, ni dečku (možda već bivšem)...

Pa ja ga ne krivim..
Samo govorim kakva je situacija..
A to je da njemu paše monotonija i da se ne planira trgnut iz toga..
Eto, samo to sam rekla..
A ja sam drugačiji tip osobe, i nije mi takav stav prihvatljiv..:ne zna:

HHmischko
09.12.2008., 12:44
:rofl::rofl::rofl:
kako si me nasmijao...
Ma razmišljam ja o svemu tome već mjesecima, ovo je samo bio vrhunac mog jada, traženje odgovora na forumu..

Nisam baš sigurna što si htio reći ovdje..
Ako ne bude ljubomoran da ostanem s njim, a ako počne "pizdit" da ga ostavim?
Ne znam kakve mi to baš veze ima.. :misli:
Ali znam ti reć kakva je reakcija..
Ja odem van solo (tj sa curama), a on će otić s dečkima..
To je to..
Ne mogu na temelju toga odlučit..
Uostalom, nije to tema..

Aaaa, di je onda problem s kaučem i TV-om? Odeš ti van, ode on van? I?
Ti bi htjela izlazit s njim? Ili? Shvatio sam iz /razgovora/ s morty da je to uzrok monotonije?:confused: Ili ti je on dosadan kao takav?

Nikita08
09.12.2008., 12:51
Aaaa, di je onda problem s kaučem i TV-om? Odeš ti van, ode on van? I?
Ti bi htjela izlazit s njim? Ili? Shvatio sam iz /razgovora/ s morty da je to uzrok monotonije?:confused: Ili ti je on dosadan kao takav?

Ma neee...
Opet si fulao..
Monotonija se ne javlja kad smo posebno vani..Ja se zabavljam s curama, on s dečkima..
ALi kad smo mi zajedno, kao par, to ne štima, onda je monotono, jednolično i dosadno.. Onda se ne odvija ništa..
Onda nigdje ne idemo i ništa ne radimo, osim priča kauč-TV..
Monotono je u vezi s njim, a ne u vezi s mojim društvom :rofl:
Kužiš me...

HHmischko
09.12.2008., 12:57
Ma neee...
Opet si fulao..
Monotonija se ne javlja kad smo posebno vani..Ja se zabavljam s curama, on s dečkima..
ALi kad smo mi zajedno, kao par, to ne štima, onda je monotono, jednolično i dosadno.. Onda se ne odvija ništa..
Onda nigdje ne idemo i ništa ne radimo, osim priča kauč-TV..
Monotono je u vezi s njim, a ne u vezi s mojim društvom :rofl:
Kužiš me...

Ma ja tebe da, al ti nisi mene....

Rekoh jel ti on dosadan kao takav? Pa jel su ti njegove priče dosadne? Il se baš ništa ne dešava kad ste zajedno? Ili bi htjela s njim izlazit? To sam mislio!

Morticia Addams
09.12.2008., 12:59
Ma ja tebe da, al ti nisi mene....

Rekoh jel ti on dosadan kao takav? Pa jel su ti njegove priče dosadne? Il se baš ništa ne dešava kad ste zajedno? Ili bi htjela s njim izlazit? To sam mislio!

Ma ne voli ga više i bok. Nema tu neke mudrosti, ustvari.
Djevojka je mlada, osjeća potrebu za nečim novim, za novim životom, osjeća se kao da je zarobljena tu gdje jest, a nije na to spremna.

Nikita08
09.12.2008., 13:05
Evo HHmischko, Morti ti je odgovorila umjesto mene..
I da, upravo to što si rekao, ne događa se baš ništa kad smo zajedno..

Skool
09.12.2008., 13:14
Ajde drago mi je čuti o ovoj temi ali sa strane čovjeka koji je upropastio vezu upravo zbog toga što je unosio monotoniju (kako sam za sebe kažeš) dok je druga strana htjela živjeti...

Ali,daj mi reci, kad si vidio i shvatio da si ti taj koji guši vezu, i da njoj to paše, da joj treba malo više tvoje volje, a voliš ju jako, pa zašto se jednostavno nisi potrudio promjenit svoje navike, za dobrobit oboje..

Ti si se pomirio s tim da si pasivan i monoton, i pustio je, umjesto da se krvavo boriš da opstanete..

Vidiš, jako me podsjećaš na mog dragog..
Baš po tome..
Pa me zanima tvoj odgovor..

Jesi li ikad pitala dragog zašto je takav ,pokušala iz njega izvući u čemu je problem.Jer vjeruj mi niko nije samo doma ako je mlad i gleda tv.Mene moja cura nikad nije pitala što me muči,već je sam zaključke donosila i tako se ponašala.Ja ne krivim nju ali stvar je u tome da smo zajedno mogli nešto riješiti samo što ona nije znala u čemu je problem.A ja nisam bio u stanju da dođem do nje i kažem čuješ to i to me muči.Ponekad treba čovjeku da ga neko pita da ga navede da kaže što mu je.I zbog tog ja nisam imao snage da se borim,vidio sam da je gubim ali problemi su bili sve veći,a kad ti se jednom nakupi jednostavno odustaneš,padneš u neki trans iz kojeg te tek šok probudi,a onda je kasno.I badava poslije se pitati zašto,da znam i da sam znao bio bih još sa njom.

HHmischko
09.12.2008., 13:16
Evo HHmischko, Morti ti je odgovorila umjesto mene..
I da, upravo to što si rekao, ne događa se baš ništa kad smo zajedno..

E pa onda:flop:.

"Pitam vas ovo, jer sam u vezi 3 godine, i volim tog čovjeka, i ne mogu ni zamislit da ga slomim i ostavim.."

Smatro sam zbog ovog citata da treba samo malo nove živosti, al ak si ovdje shvatila da ga više ne voliš, onda OK.

Sretno!:)

Morticia Addams
09.12.2008., 13:18

"Pitam vas ovo, jer sam u vezi 3 godine, i volim tog čovjeka, i ne mogu ni zamislit da ga slomim i ostavim.."

Smatro sam zbog ovog citata da treba samo malo nove živosti, al ak si ovdje shvatila da ga više ne voliš, onda OK.

Pa i voli ga. Na jedan način. Na način na koji voliš dobrog čovjeka s kojim si tri godine i kojeg više ne voliš. Shvaćaš?

Teško je sebi priznati nakon toliko vremena da si u lošoj vezi, u vezi u kojoj više nema ljubavi. Ljudi te riječi- ne volim te više izuzetno teško prebace preko usta. Zato što ni sami ne znaju što je istina. Ne mogu razlučiti ljubav od navike i straha od novog.

Dakle, voli ga, kao čovjeka, kao brata, prijatelja. Ne voli ga kao ljubavnika.

Vale_23
09.12.2008., 13:20

Ma voli ona njega kao čovjek čovjeka, al ne voli ga više kao što žena voli muškarca.

Vale_23
09.12.2008., 13:22
Evo, nisam trebo ni pisat, Morti me prestigla.

Nikita08
09.12.2008., 13:23
Jesi li ikad pitala dragog zašto je takav ,pokušala iz njega izvući u čemu je problem.
Jesam, njegov odgovor je da njega ništa ne muči, da je njemu sve super tako kako je..
Jer vjeruj mi niko nije samo doma ako je mlad i gleda tv.O, ima i takvih, pasivnih lijenčina..
Mene moja cura nikad nije pitala što me muči,već je sam zaključke donosila i tako se ponašala.Ja ne krivim nju ali stvar je u tome da smo zajedno mogli nešto riješiti samo što ona nije znala u čemu je problem.A ja nisam bio u stanju da dođem do nje i kažem čuješ to i to me muči.
A što te to toliko mučilo a da nisi mogao njoj reći?
Ponekad treba čovjeku da ga neko pita da ga navede da kaže što mu je.I zbog tog ja nisam imao snage da se borim,vidio sam da je gubim ali problemi su bili sve veći,a kad ti se jednom nakupi jednostavno odustaneš,padneš u neki trans iz kojeg te tek šok probudi,a onda je kasno.I badava poslije se pitati zašto,da znam i da sam znao bio bih još sa njom.
I kad si već vidio da se sve raspada zbog tvoje monotonosti koja je potaknuta problemima koje joj nisi mogao reći, zar ti to nije trebao biti alarm, da joj priznaš šta ti je na duši i objasniš zašto si takav?
I nakon toga, ona bi znala šta te muči i zašto si takav, a ti bi si olakšao dušu i spasio vezu..
:ne zna:

Nikita08
09.12.2008., 13:24
Vale i Morti +5 iz zalaganja.. :D
Eto, ja ni ne trebam pisati..
Ljudi sve kuže..

HHmischko
09.12.2008., 13:46
A čujte sorry ljudi, to volim ko čovjeka je meni ono drag je, nije loša osoba. Voljeti je meni voljeti. Nisam razumio. Ispričavam se.

Yeti
09.12.2008., 14:38
Opet cu pojest govna, no dobro... :)

Potreba za promjenom i monotonija u vezi!? Bit ce da je u pitanju boldano. Zasto? Zato sto doticna kao i 90 posto ljudi koji joj tu ovom tredu ustvari ODMAZU misle da je sreca ono sto dobivamo od drugih. Covjek mora naci srecu unutar sebe tj. biti sretan sam sa sobom, a kad se odluci vezat sa nekim nece radit nista vise nego dijelit svoju srecu s doticnim. Razmislite malo, osvrnite se oko sebe ljudi!!! Da li su vam drazi ljudi koje ne morate gledati kako pate, koji pokazuju svoju agoniju na vidjelo, sire negativne vibre ili su vam drazi ljudi koji sire radost, koji se smijese koji poticu kreativnost u drugima? Sad vas pitam od kuda ovi drugi, meni drazi ljudi, crpe svu tu srecu? Koji biste vi tip covjeka htjeli bit? Dajte se malo osvjestite, iskljucite tv-je internete prekinite citat glupe novine budite malo sami sa sobom i garantirano ce vam biti lakse. Postat cete sretniji, kreativniji i vi cete djelit savjete drugima, a ne drugi vama! Osvjestite ono sto vas cini posebnima! Ako ste sami sebi posebni i bez kraja, kak vam onda nebi i drugi bili posebni!?

Ono sto sam procitao o vezi autorice ovog treda ustvari govori da sve stima(seks odlican, nema svadji, doticna moze zamislit sadasnjeg partnera kao oca svoje dijece...), znaci veza je ok! Ono kaj nije ok je u glavi, vjerojatno obojici ove (ne)sretne druzbe..

Citav zivot mozemo mjenjat veze, iz godine u godinu i birat samo naj naj partnere na prvi pogled, ali pitam vas da li cemo zaista biti sretni i mirni, da li to vodi(danas sutra) jednoj skladnoj obitelji, sa djecicom kojoj zelimo biti uzor koja ce jednom odrasti i biti uzor drugima!!!

Ljudi dajte se malo trgnite u ime Ljubavi jebem mu misha:rofl: !

Morticia Addams
09.12.2008., 14:45
Opet cu pojest govna, no dobro... :)

Potreba za promjenom i monotonija u vezi!? Bit ce da je u pitanju boldano. Zasto? Zato sto doticna kao i 90 posto ljudi koji joj tu ovom tredu ustvari ODMAZU misle da je sreca ono sto dobivamo od drugih. Covjek mora naci srecu unutar sebe tj. biti sretan sam sa sobom, a kad se odluci vezat sa nekim nece radit nista vise nego dijelit svoju srecu s doticnim. Razmislite malo, osvrnite se oko sebe ljudi!!! Da li su vam drazi ljudi koje ne morate gledati kako pate, koji pokazuju svoju agoniju na vidjelo, sire negativne vibre ili su vam drazi ljudi koji sire radost, koji se smijese koji poticu kreativnost u drugima? Sad vas pitam od kuda ovi drugi, meni drazi ljudi, crpe svu tu srecu? Koji biste vi tip covjeka htjeli bit? Dajte se malo osvjestite, iskljucite tv-je internete prekinite citat glupe novine budite malo sami sa sobom i garantirano ce vam biti lakse. Postat cete sretniji, kreativniji i vi cete djelit savjete drugima, a ne drugi vama! Osvjestite ono sto vas cini posebnima! Ako ste sami sebi posebni i bez kraja, kak vam onda nebi i drugi bili posebni!?

Ono sto sam procitao o vezi autorice ovog treda ustvari govori da sve stima(seks odlican, nema svadji, doticna moze zamislit sadasnjeg partnera kao oca svoje dijece...), znaci veza je ok! Ono kaj nije ok je u glavi, vjerojatno obojici ove (ne)sretne druzbe..

Citav zivot mozemo mjenjat veze, iz godine u godinu i birat samo naj naj partnere na prvi pogled, ali pitam vas da li cemo zaista biti sretni i mirni, da li to vodi(danas sutra) jednoj skladnoj obitelji, sa djecicom kojoj zelimo biti uzor koja ce jednom odrasti i biti uzor drugima!!!

Ljudi dajte se malo trgnite u ime Ljubavi jebem mu misha:rofl: !

Ja se slažem s tobom, ali bojim se kad dođe do stanja do kojeg je ona došla da više nema nazad.

Uostalom, ima 22 godine, a zadnje tri je u toj vezi. Nije u braku, nema dijete, nema ništa. Osim osjećja praznine i nezadovoljstva. Čak i ako jest stvar samo u njoj i njezinom nedorečenom ja ista stvar, u tim godinama. Mora spoznati i upoznati sebe, to je istina. Čovjek ne može funkcionirati u paru ako ne zna funkcionirati kao jedinka. Međutim, s 22 godine se forsirati na nešto samo zato što je veza ok... Po meni nedovoljno dobar razlog. U vezi se ostaje zato što postoji razlog za ostanak u vezi, a ne zato što nema razloga za prekid. Ne pucaju sve veze nužno iz nekih dramatičnih razloga kao što su prevare, krvoločne svađe i slično. Neki ljudi se jednostavno ugase i odnosi uvenu. Nestanak ljubavi je najbolji razlog za prekid, ako se mene pita.

Kamena
09.12.2008., 15:29

Da nešto nije fer, nije dobar razlog da se nekog ne bi ostavilo.
Prekid nikada ne može biti fer, ma koji bio razlog za njega, jer
jedna strana uglavnom uvijek pati.
Ali to je život, a život ide dalje.
Veza između dvoje ljudi bi trebala postojati zbog toga
jer se to dvoje ljudi međusobno usrećuju, a ne zato što
nije fer prekinuti. Ako si SIGURNA da ćeš sa tim drugim čovjekom
biti sretnija nego što si sada, ništa te ne bi trebalo sprečavati
da prekineš sadašnju vezu...

Mariamagdalena
09.12.2008., 16:08
[QUOTE]

A jel ti ne pada na pamet da te vjerojatno isto to i sa ovim novim sa kojim ti "nikad nije dosadno" nakon (recimo) 3 godine slijedi isto kao i sa sadasnjim.

A ti? Ti izgleda samo kvocas i on se pod pritiskom trgne na dan dva ali to nije rijesenje. Potrudi se i TI.

Sad ga volis i nebi prekinula a sad nemas volje..???

Potpisujem.:top:

Zaljubljenost traje neko vrijeme i sve je napeto, ludo i uzbudljivo.
Al prođe, stiša se s vremenom.
Ima ljudi koji ne mogu živjeti bez tog adrenalina i brkaju pojmove ljubav-zaljubljenost.
Nitko tebe neće animnirat, draga moja do kraja života i neće palit krijesove svako veče na tvom pragu; to zaboravi!
ponekad moraš i ti biti ta koja zna napravit feštu i vatromet od života.
Misliš li da tvoj dragi ne osjeća isto to što i ti?
Ja isto mislim da ako nešto želiš i stalo ti je, vraški se moraš potrudit da to potraje i živi..

Isplati se stalno ići iz početka...al s onim koga uistinu želiš, trebaš i VOLIŠ!

Yeti
09.12.2008., 16:43
Ja se slažem s tobom, ali bojim se kad dođe do stanja do kojeg je ona došla da više nema nazad.

Morti, puna si optimizma... :kava:

Nišlija
09.12.2008., 19:16
Da si razdjevicim nick i dam a piece of my mind. :)

Prosao sam vrlo slicnu situaciju kao autorica teme. Prica je postala dosadnjikava nakon nesto duzeg perioda veze nego kod Nikite, ali je situacija bila manje vise ista.
Skoro smo prekinuli u nekom trenutku, gdje sam ja bio poprilicno razocaran jer nismo o tome kvalitetno razgovarali, a odluku je donijela na temelju odobravanja drugih (hint, hint). Takodjer sam uredno dobivao porciju kvocanja kako nista ne radimo, a na neki moj banalan prijedlog (tipa idemo na kavu, ajmo prosetat tamo i tamo) dobivao sam odjebe jer nisam dovoljno mastovit (sto znam i sam, ali se trudim).
Stvar se promijenila zbog dvije stvari. Jedna je bila da smo konacno poceli kvalitetno razgovarali o nama i nasoj vezi (dakle, izravan razgovor o stvarima koje su bitne i koje nas oboje muce, bez nepotrebnog okolisanja), sto je bio superdobar pomak, a na temelju tih razgovora oboje smo poceli raditi nesto novo, ja smisljati pizdarije (jedno ili dvodnevni izleti, cjelodnevna druzenja gdje smo izvodili svasta, promjena standardnih mjesta na koja smo izlazili, zajednička putovanja po Europi, ali sami, bez ekipe sto je do tada bila praksa i slicno).
Ovdje su mi puno pomogli najblizi prijatelji, od kojih sam mogao dobiti potvrdu sa milion razloga zasto bi mogli prekinuti, ali su se potrudili i napravili ono sto ja volim raditi, a to je pitati prava pitanja koja su me navela da malo razmislim o tome sto radim i o tome zasto sam takav i da li je to zato sto me smeta nesto u nasoj vezi, a ja to ne govorim i prepustam se.
Ovo zadnje je bilo kljuc. Kako inace nisam nesto emotivna osoba, skuzio sam da sam takav jer me nesto smeta, zivcira i slicno te kad sam to izbacio iz sustava (dakle, rekao joj sve sto sam skupljao u sebi), mogao sam dalje. Oboje smo promijenili nacin odnosa prema drugome.

Da smo prekinuli, vjerojatno bi joj zamjerao to sto je to trazila odobravanje sa strane (hint, hint) nego da je prvo razgovarala sa mnom i rijesila to na bilo koji nacin.
Inace ju stravicno jako volim zbog toga sto razmislja svojom glavom i samostalna je i ne trazi odobravanje za svoje postupke, ali u ovom slucaju se vratila u teen godine. :)

Ovako na blef bi ja rekao da tvog decka nesto muci, bilo da je vezano za vas ili ne. Nije pasivna ljencina, vise kao pasivni agresivac. :D Jesi probala razgovarati s njim, i otici emocionalno full duboko kako bi mu objasnila sto te muci i kako on to moze promijeniti (i sebe istovremeno).
Ako ga ne volis, to je van ovoga, ali ako da, daj mu kratku sansu da bude otvoren prema tebi i da se slozi u glavi.
Ako nejde, nejde, jbg.

Finalizirat cu sa: istina je relativna ovisno o kutu gledanja. ;)

Nikita08
09.12.2008., 22:15
Bit ce da je u pitanju boldano. Zasto? Zato sto doticna kao i 90 posto ljudi koji joj tu ovom tredu ustvari ODMAZU misle da je sreca ono sto dobivamo od drugih. Covjek mora naci srecu unutar sebe tj. biti sretan sam sa sobom, a kad se odluci vezat sa nekim nece radit nista vise nego dijelit svoju srecu s doticnim.
Ti znači nisi nikad prekinuo ni sa kim..:ne zna:
Šta kažeš? Jesi? Pa to sam i mislila..
Pa ako si ti tako sretan, kao što spominješ, i u vezi ne radiš ništa osim što dijeliš svoju sreću s dotičnom osobom, pa kako su se dešavali prekidi onda?
Nešto očito nije štimalo.. Bilo s tvoje ili njene strane..
Ajde,ajde, znaš ti da ništa nije potpuno crno, niti bijelo.. Sve je pomalo sivo..
Ali, ti si neki idealist, i optimističan si, i ja to poštujem..
Ono sto sam procitao o vezi autorice ovog treda ustvari govori da sve stima(seks odlican, nema svadji, doticna moze zamislit sadasnjeg partnera kao oca svoje dijece...) !
To što boldane probleme nisam spominjala ne znači da oni ne postoje, samo nisam mislila da su od prevelike važnosti za ovu temu, jer bi ona skrenula u sasvnim drugom pravcu.
Citav zivot mozemo mjenjat veze, iz godine u godinu i birat samo naj naj partnere na prvi pogled, ali pitam vas da li cemo zaista biti sretni i mirni, da li to vodi(danas sutra) jednoj skladnoj obitelji, sa djecicom kojoj zelimo biti uzor koja ce jednom odrasti i biti uzor drugima!
A ti misliš da će prva žena koja naiđe biti ona prava, s kojom ćeš provest ostatak života??
Naravno da ne...
Nekad su potrebne godine i godine da se nađe ta prava osoba, a neki ju, pak, nikad ni ne nađu..
Zašto misliš da je ovaj moj baš taj pravi i da ne trebam otić dalje?..
Možda me ono pravo tek čeka..
U svakom slučaju, neću saznat ako ne pokušam..

Nikita08
09.12.2008., 22:31
Potpisujem.:top:

Zaljubljenost traje neko vrijeme i sve je napeto, ludo i uzbudljivo.
Al prođe, stiša se s vremenom.!
Toga sam potpuno svjesna..
I ne očekujem da su stvari iste kao u prvim mjesecima kod lude zaljubljenosti..
Ima ljudi koji ne mogu živjeti bez tog adrenalina i brkaju pojmove ljubav-zaljubljenost.!
Odavno sam shvatila razliku. Nakon što zaljubljenost prođe, nastaje ljubav.
Tako je i bilo..
A da ne mogu bez adrenalina nije ni približno točno.

Nitko tebe neće animnirat, draga moja do kraja života i neće palit krijesove svako veče na tvom pragu; to zaboravi!
ponekad moraš i ti biti ta koja zna napravit feštu i vatromet od života.
Misliš li da tvoj dragi ne osjeća isto to što i ti?
Ovo mi je najgori dio, jer ispada da sam ja neka prezahtjevna i sebična kučka, koja očekuje sve, a ne daje ništa..
Što uopće nije točno..

Ako pomno pročitaš sve postove, vidjet ćeš da sam napisala kako sam pokušavala uporno pokrenut i osvježit stvari, i to potpunim sitnicama, ali jednostavno rezultata nije bilo (prvi dan da, a drugi opet ništa, po starom)..
I da, moj dragi definitivno ne razmišlja kao ja, jer je po njemu sve super, i paše mu monotonija, i ništa mu ne fali jer sam uvijek udovoljavala svim njegovim potrebama i željama..

Nisam ja preko noći shvatila "e ovo ovako ne valja", to traje već jako dugo, i davala sam nam milijun prilika, i uvijek mislila upravo to da možemo sve riješit ako se oboje potrudimo..
Ali ne trudimo se oboje..
Zapravo, ne trudim se više ni ja..

Nedaj Bože da ovako nešto doživiš, samo to ti želim..

mr_sun
09.12.2008., 23:31
Jesi li ikad pitala dragog zašto je takav ,pokušala iz njega izvući u čemu je problem.Jer vjeruj mi niko nije samo doma ako je mlad i gleda tv.Mene moja cura nikad nije pitala što me muči,već je sam zaključke donosila i tako se ponašala.Ja ne krivim nju ali stvar je u tome da smo zajedno mogli nešto riješiti samo što ona nije znala u čemu je problem.A ja nisam bio u stanju da dođem do nje i kažem čuješ to i to me muči.Ponekad treba čovjeku da ga neko pita da ga navede da kaže što mu je.I zbog tog ja nisam imao snage da se borim,vidio sam da je gubim ali problemi su bili sve veći,a kad ti se jednom nakupi jednostavno odustaneš,padneš u neki trans iz kojeg te tek šok probudi,a onda je kasno.I badava poslije se pitati zašto,da znam i da sam znao bio bih još sa njom.

mislim da je skol pogodio pravu zicu.. monotonija se zna desiti u vezi, i oboje su krivi, desila se i meni i ona je uporno pokusavala razbiti monotoniju na nacin da kaze "meni fali romantike", "meni fali ovog, onog, pticjeg mlijeka bla bla"... mozes misliti kako je meni do romantike kada mi ona nabija na nos i predbacuje takve stvari... kao ja sam kriv, i meni je isto tako falilo romantike... zbog toga sto si mlada moj savjet je prekini, ili ce ti biti zao ili ne.. znaj da postoji rizik da ces ga izgubiti zauvijek... to sam i ja rekao svojoj bivsoj i to se desilo... nadjem se ja s njom tu i tamo i mislim da joj je zao...

MadamValentina
09.12.2008., 23:33
Procitala sam sve, nadam se i razumila.
Samo nisam nigdi pronasla decidirano, a vijerojatno je da vas dvoje zivite skupa.
Sad mi nije naj jasnije kako cete izvesti taj rastanak a da bude bezbolan za oboje.
Mislim da bi mladje kolegice tribale ti dati savijet oko razdvajanja.
Ipak mislim da bi bilo pametno da promislis dali ti novi prijatelj ima sve one osobine koje ti zelis, a dali ce ih moci davati za neko duze vrime, a nema neke slabe i prikrivene, da ti nebi dosadio za manje od 3 godine.
Dali postoji mogucnost istovremene veze na neko vrime, ili da se ta promijena partnera dogodi za vrime nekog godisnjeg odmora?
Ovo sve pitam i napominjen radi toga sto bi se moglo dogoditi da ostanes bez obadvoje.

Nikita08
09.12.2008., 23:45
Drago mi je što ste se i vi javili, jer me baš zanimao savjet iskusne gospođe koja je mnogo toga prošla..

Samo nisam nigdi pronasla decidirano, a vijerojatno je da vas dvoje zivite skupa.
Sad mi nije naj jasnije kako cete izvesti taj rastanak a da bude bezbolan za oboje.
Tehnički ne živimo skupa (u smislu da sam se preselila k njemu), ali da, kao da i živimo, jer kod njega i spavam, i boravim, doduše zadnjih mjesec-dva slabije..
Ipak mislim da bi bilo pametno da promislis dali ti novi prijatelj ima sve one osobine koje ti zelis, a dali ce ih moci davati za neko duze vrime, a nema neke slabe i prikrivene, da ti nebi dosadio za manje od 3 godine.
Da, razmišljam o tome često..
I da, ima sve osobine koje želim, i jako sličan karakter, želje i prioritete kao i ja..
Dali postoji mogucnost istovremene veze na neko vrime, ili da se ta promijena partnera dogodi za vrime nekog godisnjeg odmora?
Ovo sve pitam i napominjen radi toga sto bi se moglo dogoditi da ostanes bez obadvoje.
Postoji mogućnost istovremene veze, naravno, ali to nikako ne želim..
Osjećam se dovoljno loše već sad, a kamoli da radim budalu od obojice..
Nekako to nije moja igra..
Volim riješit jednu stvar prije nego pređem na drugu..
Ako me razumijete..

Vale_23
10.12.2008., 00:07

Na prvo mogu reći samo: :rigo:

Na drugo: Pa šta i ako ostane sama, pa nije retardirana, da mora uvijek biti s nekim. Meni nikad nisu bili jasni ljudi koji skaču iz veze u vezu, bez neke pauze između veza, bar ponekad. Tu je neka nesigurnost, strah od samoće u pitanju.
Bolje biti sam, nego u lošoj vezi, ili u vezi zbog veze.

Ludacha87
10.12.2008., 00:10
reci mu sve tako, i odi s tim... ljubav ionako traje tri godine:)

zaljubljenost traje tri godine, a ljubav puno, puno dulje ;)

Ludacha87
10.12.2008., 00:34

Pa što i ako ostane bez oba? Njih dvoje su kao jedini muškarci na svijetu i jedino njih može imati? uostalom, je li mora biti s nekim?
Nikita, stvari su jednostavne. Ako ga ostaviš, znači da ga ne voliš. ako ga ne ostaviš i ako se još uvijek nećkaš oko toga hoćeš li ili nećeš, onda ne ostaješ s njim zbog njega, nego zbog sebe. jer ga voliš. kad osobu više ne voliš, onda te nije previše briga ni kako će se osjećati kad ju ostaviš. promisli još dobro jer se meni dogodila slična situacija. ipak, shvatila sam da ga volim i ozbiljno popričala s njim. budući da voli i on mene i budući da mu je stalo, stvari smo promjenili. našli kompromise. bez kopromisa nema ljubavi.
i još nešto. ako prekineš s njim, ne započinji novu vezu. 3 godine nisu malo. sve i ako ga ne voliš, u 3 godine se vežeš za kućnog ljubimca, a kamoli ne za čovjeka. ako uletiš odmah u novu vezu, puno će te stvari podsjećati na bivšeg, pa čak i ako ga ne voliš čitit će ti se kao da ga nikada nisi preboljela.
puno sreće

Yeti
10.12.2008., 14:26
Ti znači nisi nikad prekinuo ni sa kim..:ne zna:
Šta kažeš? Jesi? Pa to sam i mislila..
Pa ako si ti tako sretan, kao što spominješ, i u vezi ne radiš ništa osim što dijeliš svoju sreću s dotičnom osobom, pa kako su se dešavali prekidi onda?
Nešto očito nije štimalo.. Bilo s tvoje ili njene strane..
Ajde,ajde, znaš ti da ništa nije potpuno crno, niti bijelo.. Sve je pomalo sivo..
Ali, ti si neki idealist, i optimističan si, i ja to poštujem..

To što boldane probleme nisam spominjala ne znači da oni ne postoje, samo nisam mislila da su od prevelike važnosti za ovu temu, jer bi ona skrenula u sasvnim drugom pravcu.

A ti misliš da će prva žena koja naiđe biti ona prava, s kojom ćeš provest ostatak života??
Naravno da ne...
Nekad su potrebne godine i godine da se nađe ta prava osoba, a neki ju, pak, nikad ni ne nađu..
Zašto misliš da je ovaj moj baš taj pravi i da ne trebam otić dalje?..
Možda me ono pravo tek čeka..
U svakom slučaju, neću saznat ako ne pokušam..

1. Nikad nisam prekinuo niti sa jednom! Nije da ne znam prekinut, nego stvarno nije bilo potrebe za prekide sa moje strane.. U mom slucaju prekidi se desavaju zbog cura! Do sada su sve imale potrebu za promjenu i novo iskustvo.. I kolko sam primjetio uglavnom su se sjebale. To znam jer sam ostao dobar sa bivsim curama.

2. Ne mislim da ce prva koja naidje biti i zadnja.. Istina to bi mi bilo najdraze. Nekako volim mir i sredjenost u svom zivotu a to mi donosi srecu.

3. Svakako, ako ne pokusas neces saznati! Kazes da te mozda ono pravo tek ceka.. Znaj da ne postoji idealno! Dosta ste hrabre vi moderne zene, to je interesantno, ali uglavnom uvijek nesretne. To je samo moje misljenje.. Zasto recimo ne odjebes i jednog i drugog i budes jedno vrijeme solo? Jel imas hrabrosti za to da budes solo par mjeseci i da se prisilis da sa nikim neces uc u vezu, a sve to da postanes 'zrelija' i da shvatis sto uopce trazis? Nemoj se uvrijedit il nes tak, ostavljas dojam pametne cure. :top:

Nikita08
10.12.2008., 14:47
1. Nikad nisam prekinuo niti sa jednom! Nije da ne znam prekinut, nego stvarno nije bilo potrebe za prekide sa moje strane.. U mom slucaju prekidi se desavaju zbog cura! Do sada su sve imale potrebu za promjenu i novo iskustvo.. I kolko sam primjetio uglavnom su se sjebale. To znam jer sam ostao dobar sa bivsim curama.

2. Ne mislim da ce prva koja naidje biti i zadnja.. Istina to bi mi bilo najdraze. Nekako volim mir i sredjenost u svom zivotu a to mi donosi srecu.

3. Svakako, ako ne pokusas neces saznati! Kazes da te mozda ono pravo tek ceka.. Znaj da ne postoji idealno! Dosta ste hrabre vi moderne zene, to je interesantno, ali uglavnom uvijek nesretne. To je samo moje misljenje.. Zasto recimo ne odjebes i jednog i drugog i budes jedno vrijeme solo? Jel imas hrabrosti za to da budes solo par mjeseci i da se prisilis da sa nikim neces uc u vezu, a sve to da postanes 'zrelija' i da shvatis sto uopce trazis? Nemoj se uvrijedit il nes tak, ostavljas dojam pametne cure. :top:

1. To što nisi ti ostavio nijednu je ok, ali veze su pucale.. a svaka veza pukne s razlogom..
E sad koji su razlozi, i tko je pokrenuo prekid, to je relativno od para do para..
Mislim da tvoje mišljenje da su cure uglavnom krive za prekide, proizlazi upravo iz tog tvog iskustva da su sve tvoje cure ostavile tebe..
Nadam se iskreno da nećeš ti morati ostaviti ni jednu, jer tek ćeš onda shvatit kako je to teško..
Kako je netko rekao gore u postovima, teže je kad ti nekoga ostavljaš, nego kad tebe netko ostavi..

2. Želiš da ti prva koja naiđe bude i zadnja? To ne kužim, jer si prvu već prešao (kažeš da te ostavila), tako da si i ti u potrazi za pravom..
Ja se iskreno nadam da će sljedeća koju nađeš biti ta..

3. Molim te da mi ne generaliziraš, kad kažeš da su sve moderne žene nesretne.. Ja mislim da nisu..
Moderna žena zna što hoće i usudi se tražiti to, dok one tradicionalne često puta zapadnu u vezu ili brak samo zato jer ih je strah krenut dalje..
Treba biti hrabar..
Najmanje što želim je, provest cijeli život s osobom s kojom se ne osjećam potpunom (u bilo kojem smislu) i onda sa 60 godina sjedit na kauču i plakat za propuštenim stvarima, samo zato što se nisam usudila pokušati..

E,da.. Imam hrabrosti biti sama, nije da cijeli život ulijećem iz veze u vezu..
Oprezna sam kod toga, i uvijek sve odvažem..
Neću ko muha bez glave uletit u još jednu vezu, i dan nakon prekida prohodat s novim, ali da ćemo razgovarati, ići na kave i postupno prelaziti na nove levele, to da..

I da, neću se uvrijedit, jer jesam pametna cura..:rofl:

sexyseka
10.12.2008., 15:33
kratko i jasno:prekini s tim tipom i probaj s drugim! imala sam vezu od 2 godine, momak je bio predivan, al isto tako uvukla se dosada (a nismo se često viđali) i za oko mi je zapeo drugi momak... prekinula sam s prvim i krenula s ovim drugim i već više od 2 godine to traje i predivno je, provodimo doslovno 24 sata na dan zajedno,al nema ni monotonije ni dosade, ako se nekad i pojave mi to brzo riješimo...

MadamValentina
11.12.2008., 00:47
Nikita napravi onako kako situacija nalaze.
Zasto san rekla da pokusas polako preci iz jedne veze u drugu?
Zato da ne osijetis da si ti gubitnik ili da je pobijedio neko od dvoje, nego da ugodno nastavis i poboljsas svoj sadasnji nacin zivota.
A ti najbolje mozes procijenti kako to izvesti.
Nemoj se previse misliti dali je to moralno, jer se ni taj tvoj bivsi ne misli jeli tebi dosadno, ili kako da ti ugodi.

Smisao ljubavi i zajednistva je da zivis i radis sa uzitkom i radoscu.

Yeti
11.12.2008., 00:47
@sexyseka - To seko reci ti njoj kak to ide! Metoda pokusaja i pogreske je najbolja metoda, zato i imamo mozak.

Yeti
11.12.2008., 00:58
Kasno je i dok navedem jos ovaj citat idem spat :)

'Ljudi koji u braku pronadju srecu zapravo ju ne nalazejedno u drugome. Sreca uvijek proizlazi iz njih. Kako je tuzno vidjeti kako ljudi pate samo zato jer svoja ocekivanja vezu uz druge ljude!'

:)

Sviba
11.12.2008., 07:49
1. To što nisi ti ostavio nijednu je ok, ali veze su pucale.. a svaka veza pukne s razlogom..
E sad koji su razlozi, i tko je pokrenuo prekid, to je relativno od para do para..
Mislim da tvoje mišljenje da su cure uglavnom krive za prekide, proizlazi upravo iz tog tvog iskustva da su sve tvoje cure ostavile tebe..
Nadam se iskreno da nećeš ti morati ostaviti ni jednu, jer tek ćeš onda shvatit kako je to teško..
Kako je netko rekao gore u postovima, teže je kad ti nekoga ostavljaš, nego kad tebe netko ostavi..

2. Želiš da ti prva koja naiđe bude i zadnja? To ne kužim, jer si prvu već prešao (kažeš da te ostavila), tako da si i ti u potrazi za pravom..
Ja se iskreno nadam da će sljedeća koju nađeš biti ta..

3. Molim te da mi ne generaliziraš, kad kažeš da su sve moderne žene nesretne.. Ja mislim da nisu..
Moderna žena zna što hoće i usudi se tražiti to, dok one tradicionalne često puta zapadnu u vezu ili brak samo zato jer ih je strah krenut dalje..
Treba biti hrabar..
Najmanje što želim je, provest cijeli život s osobom s kojom se ne osjećam potpunom (u bilo kojem smislu) i onda sa 60 godina sjedit na kauču i plakat za propuštenim stvarima, samo zato što se nisam usudila pokušati..

E,da.. Imam hrabrosti biti sama, nije da cijeli život ulijećem iz veze u vezu..
Oprezna sam kod toga, i uvijek sve odvažem..
Neću ko muha bez glave uletit u još jednu vezu, i dan nakon prekida prohodat s novim, ali da ćemo razgovarati, ići na kave i postupno prelaziti na nove levele, to da..

I da, neću se uvrijedit, jer jesam pametna cura..:rofl:

Može jedno pitanjce?
Doduše, možda si već napisala, ali mi je promaklo...

Na koji način se taj drugi muškarac uvukao tebi pod kožu? Kako je krenula priča i kako se odvijala?

Nikita08
11.12.2008., 12:52
Može jedno pitanjce?
Doduše, možda si već napisala, ali mi je promaklo...

Na koji način se taj drugi muškarac uvukao tebi pod kožu? Kako je krenula priča i kako se odvijala?

Bojim se da će tema krenut u krivom smjeru ako počnemo o tome.. :misli:

Priča je krenula potpuno bezazleno i prijateljski..
Kao što sad tu s tobom pričam..:mig:
Naravno, još u to vrijeme već sam se bila udaljila od dragog, i daleko prije upoznavanja tog "novog" već sam razmišljala o tome da izađem iz trenutne veze..
Dakle, nije on razlog potencijalnog prekida..
Da odmah to razjasnim..
Jer mi se čini da zbog toga pitaš.
On je samo došao naknadno kao još jedan uteg na vagi odmjeravanja za i protiv, ak me kužiš..

Jeli to otprilike što si htio znati?

Nikita08
11.12.2008., 13:06
@sexyseka - To seko reci ti njoj kak to ide! Metoda pokusaja i pogreske je najbolja metoda, zato i imamo mozak.

Šta bi ovo trebalo značit?:rolleyes:
Ja nemam mozak?

Upravo sam JA TEBI pokušavala objasnit tu metodu, a ne ti meni..

Ti si taj koji je govorio da čovjek treba sam po sebi sretan, a onda nema razloga za nezadovoljstvo u vezi, pa samim tim ni za prekide.
Isto tako rekao si da ne vidiš razlog zašto bi ostavio curu ikada i da su sve dosad ostavljale tebe.
I onda sam ti rekla da stvar i jest u tome da tražiš onu pravu, sve dok je ne nađeš, pa makar te koštalo prekida i prekida..

Eto.

Zato nemoj uzimat moje riječi i stavljat ih kao da si ti to rekao.
I lijepo te molim da mi tu ne navijaš "to, reci ti njoj", nismo djeca.
Isto tako nemoj se trudit uopće odgovarat na ovaj post jer jednostavno mi se neda zamarat odgovaranjem na ovakve izjave.

No hard feelings.

ok? :mig:

Yeti
11.12.2008., 16:49
@Nikita08- ma ne kuzis ti mene uopce! Jel sam se tebi obratio ili nekoj drugoj? Daj citaj bolje, probaj shvatit ,a onda me napadaj ak imas za kaj:mig:

dc18
11.12.2008., 19:24
ma Nikita08 ti si došla na forum da dobiješ potvrdu za nešto što si već odlučila, prekinut sa dečkom, tu potvrdu si dobila, očito je svima da je to zbog ovog drugog dečka i onda to otvoreno reci, al stranicu prije ti je čovjek dobro napisao na čiji post uopće nisi reagirala a post je bio dobar, čovjek je rekao kako je riješio istu situaciju... al tvoje reakcije nema... nekako se mlitavo trudiš oko tog čovjeka kojeg "voliš", ili si i ti sjela pred kauč i upalila tv?

Mariamagdalena
12.12.2008., 17:16
Toga sam potpuno svjesna..
I ne očekujem da su stvari iste kao u prvim mjesecima kod lude zaljubljenosti..
Odavno sam shvatila razliku. Nakon što zaljubljenost prođe, nastaje ljubav.
Tako je i bilo..
A da ne mogu bez adrenalina nije ni približno točno.
Ovo mi je najgori dio, jer ispada da sam ja neka prezahtjevna i sebična kučka, koja očekuje sve, a ne daje ništa..
Što uopće nije točno.
Ako pomno pročitaš sve postove, vidjet ćeš da sam napisala kako sam pokušavala uporno pokrenut i osvježit stvari, i to potpunim sitnicama, ali jednostavno rezultata nije bilo (prvi dan da, a drugi opet ništa, po starom)..
I da, moj dragi definitivno ne razmišlja kao ja, jer je po njemu sve super, i paše mu monotonija, i ništa mu ne fali jer sam uvijek udovoljavala svim njegovim potrebama i željama..
Nisam ja preko noći shvatila "e ovo ovako ne valja", to traje već jako dugo, i davala sam nam milijun prilika, i uvijek mislila upravo to da možemo sve riješit ako se oboje potrudimo..
Ali ne trudimo se oboje..
Zapravo, ne trudim se više ni ja..
Nedaj Bože da ovako nešto doživiš, samo to ti želim..

Ha čuj, svi to ponekad doživimo..barem na moment; tko kaže da ne LAŽE!
E sad stvar je u voljnom momentu!
Eto ti je i Nišlija baš lijepo sve obrazložio!:top:
Aj ja ti opet ponavljam: to što ti dečko ne znaje neke vidljive (tebi) simptome dosade i nezadovoljstva u vezi ne znači decidirano da oni nisu prisutni.:ne zna:
Ja si uvijek mislim kad sam nezadovoljna. što ne valj? Gdje GRIJEŠIMO?
veza je odnos dvoje ljudi , a ne jednosmjerna ulica.
Znači, ako sam JA nezadovoljna, vjerojatno i on trpi..nešto.
I ne serem i ne izmišljam..nego ti iskreno i pošteno kažem da uvijek polazim od sebe:ne zna:
Što JA mogu učinit da popravim i procirkuliram stvari?!
Vjeruj mi, do sad sam uvijek bila jako uspješna.
Di je "problem" tu je i rješenje!
Solucija nije - pronaći novog:rolleyes:jer će se stvari uvijek i nanovo ponavljati nakon određenog vremenskog roka (tzv. "zasićenja").
Stvar je u mašti i inovativnosti!
Dobra volja je najbolja!:mig:

Perl
12.12.2008., 19:47

Imam pitanjce. Da li se tip učmalio tokom veze ili je stalno bio učmao?

Mislim, pokušavam shvatiti da li se radi o tome da se čovjek trudi dok si ne nađe nekog ili je jednostavno takva osoba.

Pitam zato što često čujem takva iskustva po kuloarima. :)

Nikita08
14.12.2008., 17:21
Ha čuj, svi to ponekad doživimo..barem na moment; tko kaže da ne LAŽE!
E sad stvar je u voljnom momentu!
Eto ti je i Nišlija baš lijepo sve obrazložio!:top:
Aj ja ti opet ponavljam: to što ti dečko ne znaje neke vidljive (tebi) simptome dosade i nezadovoljstva u vezi ne znači decidirano da oni nisu prisutni.:ne zna:
Ja si uvijek mislim kad sam nezadovoljna. što ne valj? Gdje GRIJEŠIMO?
veza je odnos dvoje ljudi , a ne jednosmjerna ulica.
Znači, ako sam JA nezadovoljna, vjerojatno i on trpi..nešto.
I ne serem i ne izmišljam..nego ti iskreno i pošteno kažem da uvijek polazim od sebe:ne zna:
Što JA mogu učinit da popravim i procirkuliram stvari?!
Vjeruj mi, do sad sam uvijek bila jako uspješna.
Di je "problem" tu je i rješenje!
Solucija nije - pronaći novog:rolleyes:jer će se stvari uvijek i nanovo ponavljati nakon određenog vremenskog roka (tzv. "zasićenja").
Stvar je u mašti i inovativnosti!
Dobra volja je najbolja!:mig:

A po čemu zaključuješ da se ja nisam potrudila išta promjenit?
Kako sam više puta u prethodnim postovima napisala - jesam!
Radila sam sve i svašta, i krenula sam od sebe..
I radila na sebi jer sam mislila da možda ja u nečem griješim..
I sve to što si rekla stoji..

Ali što kad ispucaš sve adute, i napraviš sve što si mogla, a nema pomaka na bolje, reci mi najiskrenije, dali bi odustala u jednom trenutku ili bi i dalje radila Sizifov posao?

Meni se neda više gurat tu tešku kamenčinu, jer mi ruke sve više slabe, i samo čekam da se skotrlja preko mene..

I nije solucija pronaći novog, i to je to, zašto to svi konstantno ponavljaju..
Kao da ja sve probleme riješavam na taj način..
A nije uopće istina..
I kao što sam već triput ponovila, taj novi nije osnovni razlog za prekid, jer je ova veza bila na jako klimavim nogama puuuno prije nego se taj novi pojavio..
Kao što rekoh, on je samo dodatni uteg..
Ali mi čak nije uopće bitno dali će se s novim šta dogodit ili ne, koliko mi je bitno da riješim ovu situaciju u kojoj se nalazim..

Nadam se da si me shvatila..

Jer mi se činiš kao jedna od pametijih ljudi na forumu, pa mislim da ćeš me skužit..