PDA

View Full Version : Atlas

stranice : 1 [2] 3

unije
27.04.2011., 07:59
Moraš otići probat tj na namiještanje, a o "namiještenom kralješku sve najbolje". Kad ti budu uštemavali kao slućajno oklizni vrat i pogledaj ćime to rade, i onda do nekih električatra pa pogledaj kako izgledaju štemerice i kako rade. ne namiještaju mišiće nego kralježak. Kralježak treba udarat da trajno sjedne i napravi si mijesta da ne ispada. Bušilice imaju oko 1000 udaraca u minutu, koliko bi to trajalo ručno a uštemava se minut dva pa i tri.

Pa ne može se do tog kralješka jer su oko njega mišići, ja sam isto shvatila da se zapravo vibrira po mišiću koji onda baci atlas u ispravan položaj.
Ona ručna metoda vitologie isto napravi isto, pritiskom na te mišiće se vjerojatno atlas prebaci u ispravan položaj. Ne znam :ne zna: nisam stručnjak, ali iz onoga što se piše tako zaključujem. Šteta što nitko od ljudi koji se time ne bave ne objasni konkretno, nego sve nešto okolišaju. Mene najviše smeta što se neki čak ne udostoje ni na mail s pitanjima odgovoriti :flop:

Tabasco
29.04.2011., 13:15
Kaj je ljudi? Crkla tema?

Ja sam naručen na profilax 20.05. a kod ayurvede preme 18.05.

Pa da vidimo...

trainspotter
29.04.2011., 19:50

Pa da vidimo...

baš me zanima....

Poki_6
02.05.2011., 19:34
Bok svima

evo ja se mislim naručiti za Atlasprofilax. Svi pričaju o dvije metode a ja sam iskopao i treću koja se čini najbržom i bezbolnom!Pacijenta se stavi u ležeći polubočni položaj i iza uha ga se nekim aparatićem koji vibrira lagano dodirne i sve je gotovo u 1 sekundi!!! Istu je isprobao Montel Willliams i bio oduševljen a link je http://www.youtube.com/watch?v=qiOtb6yM_ow pa si pogledajte. Samo kod te je metode prisutna i dijagnostika rengenom di oni tvrde da vide ako je atlas pomaknut dok je Švicarac u emisijib na rubu znanosti tvdio da je nemoguće rengenom vidijeti atlas. E sad šta je tu istina!? Mislim da u Hrv. nitko nema iskustva sa ovom metodom na žalost pa da vidimo dojmove..

trainspotter
03.05.2011., 00:09
Bok svima

evo ja se mislim naručiti za Atlasprofilax. Svi pričaju o dvije metode a ja sam iskopao i treću koja se čini najbržom i bezbolnom!Pacijenta se stavi u ležeći polubočni položaj i iza uha ga se nekim aparatićem koji vibrira lagano dodirne i sve je gotovo u 1 sekundi!!! Istu je isprobao Montel Willliams i bio oduševljen a link je http://www.youtube.com/watch?v=qiOtb6yM_ow pa si pogledajte. Samo kod te je metode prisutna i dijagnostika rengenom di oni tvrde da vide ako je atlas pomaknut dok je Švicarac u emisijib na rubu znanosti tvdio da je nemoguće rengenom vidijeti atlas. E sad šta je tu istina!? Mislim da u Hrv. nitko nema iskustva sa ovom metodom na žalost pa da vidimo dojmove..

ovo što si opisao je točno tehnika gosp. Maruševca, samo bez ikakvog stroja...

meni je malo smiješna tvrdnja da se atlas ne može vidjeti na rentgenskoj snimci....on je kao kost sigurno vidljiv, bitan je kut snimanja......

Poki_6
03.05.2011., 16:39

meni je malo smiješna tvrdnja da se atlas ne može vidjeti na rentgenskoj snimci....on je kao kost sigurno vidljiv, bitan je kut snimanja......

Moguće je da da svaka metoda funkcionira a sve ostalo je marketing..Samo kod atlasprofilaxa da je moguće bl osjetiti dok su ove druge dvije metode bezbolne!
Da li netko zna čemu služi ta masaža nakon mjesec dana???

ady_skot
10.05.2011., 22:38
Eto ja sam prije dva dana bio na pregledu, mjesec dana nakon namještanja.

Pošto se osječaj napetosti i pritiska u vratu malo popustio i osječao sam se malo bolje, gosp. Ljubo Tomlj. iz Poreča mi je još jednom namještao Atlas odnosno malo ga " popravio" te sam dobio masažu sa nekim vibrirajučim strojevima uzduž cijelog tijela i kičme.

Osječaj je sada gotovo isti s tim da osječam laganu bol kroz cijelu kralježnicu, te neki čudni osječaj i stalnu želju za istezanjem i " namještanjem" kičme kao da mi nešto smeta.

Nadam se da je to samo privremeno dok sve ne dođe na mjesto jer imam dosta problema sa kralježnicom i vratom gdje je potpomogla moja visina i elegantnost :)

Sad je na meni da se istežem, vježbam, dobro hranim i naravno čekam.
Vjerujem u najbolji ishod

Lijepi pozdrav

keter
11.05.2011., 14:27

Pošto se osječaj napetosti i pritiska u vratu malo popustio i osječao sam se malo bolje, gosp. Ljubo Tomlj. iz Poreča mi je još jednom namještao Atlas odnosno malo ga " popravio" te sam dobio masažu sa nekim vibrirajučim strojevima uzduž cijelog tijela i kičme.

Sta to znaci da ti nije dobro sjeo, ili ti je iskocio od nekog trzaja u tih mjesec dana?

brar
12.05.2011., 08:24

Pa da vidimo...

A zašto u roku dva dana ideš na dva tretmana?

unije
12.05.2011., 09:26

Ide valjda namjestiti atlas prvo, a onda provjeriti dal će mu atlasprofovi reći dal ga treba namještati, ili će to prešutiti :D

Čitala sam da se zbilja ne vidi na rengenu, ali se može vidjeti na CT snimkama...

keter
12.05.2011., 10:09
Ide valjda namjestiti atlas prvo, a onda provjeriti dal će mu atlasprofovi reći dal ga treba namještati, ili će to prešutiti :D

Ajde bas me zanima.:p

brar kak je kod tebe stanje? :)

Tabasco
12.05.2011., 21:01

Osječaj je sada gotovo isti s tim da osječam laganu bol kroz cijelu kralježnicu, te neki čudni osječaj i stalnu želju za istezanjem i " namještanjem" kičme kao da mi nešto smeta.

Nadam se da je to samo privremeno dok sve ne dođe na mjesto jer imam dosta problema sa kralježnicom i vratom gdje je potpomogla moja visina i elegantnost :)

Sad je na meni da se istežem, vježbam, dobro hranim i naravno čekam.
Vjerujem u najbolji ishod

Lijepi pozdrav

Kojom je to metodom?
Taj čudni osjećaj i želja za istezanjem je zanimljiv. Vjerujem da je to zbog mišića koji se prilagođavaju novom ajmo reć, radnom rasporedu. Vjerojatno privremeno.

Tabasco
12.05.2011., 21:05

Lova mi nije problem, vremena imam. Jedini problem mi je zdravlje.
I dal bi sve kaj imam sam da se vratim u prijašnje stanje i formu.

A danas je takvo vrijeme da se i frizeru moraš naručit. Pa sam se ja naručil kod oba. Ak neki sjebe, odem drugome. A i znatiželjan sam. Baš da vidim kaj će reć?

unije
12.05.2011., 21:10
Lova mi nije problem, vremena imam. Jedini problem mi je zdravlje.
I dal bi sve kaj imam sam da se vratim u prijašnje stanje i formu.

A danas je takvo vrijeme da se i frizeru moraš naručit. Pa sam se ja naručil kod oba. Ak neki sjebe, odem drugome. A i znatiželjan sam. Baš da vidim kaj će reć?

:lol: :top:
Držim fige da odmah prvi tretman uspije i da osjetiš poboljšanje ;) I da... baš me zanima kaj će ovi drugi reć :D

Tabasco
12.05.2011., 21:12

A kome vjerovat?

Imam strašnih problema sa zdravljem. Nadam se da će "ovo" dati rezultata.
Klasična medicina mi je više odmogla nego pomogla.
I skužil sam da u klasičnoj medicini kičma nije dokraja istražena. Bitnija je nego što se misli.

Vidjet ćemo. Ne nadam se nekom čarobnom štapiću ali sam sklon vjerovat da "taj" iščašeni atlas može uzrokovat puuuuno problema...

:lol: :top:
Držim fige da odmah prvi tretman uspije i da osjetiš poboljšanje ;) I da... baš me zanima kaj će ovi drugi reć :D

:top:

Hvala ti!

Bio sam kod jedne ženske, kineziolog(ili kiropraktičar, neznam ni sam), i malo me zmasirala, istegnula i namjestila kičmu i kosti. Osjetio sam zaista trenutno olakšanje. Nestale vrtoglavice, zujanje u ušima, loše raspoloženje. Čak i umor.
Taj dan(prekjučer) mi je cijelo vrijeme poslije tretmana strujalo nekaj kroz tijelo. Pa je čak i malo groznice se javilo.
A sljedeći dan me bolilo u vražju mater. Kičma, vrat i leđa. Većinom mišići.
Vjerojatno su se namještali i prilagođavali novoj situaciji :ne zna:
Danas je ok. Malo me još vrat kao ne sluša, boli i žulja.
Sutra idem na još jedan tretman kod nje.
Usput sam je pitao šta ona misli o namještanju atlasa. Veli: ako želite nekome pokloniti novaca, to je vaša stvar...
Nisam je ništa više pitao na tu temu. A nisam ni ništa zaključio iz toga...
Kaj vi mislite?
Ja ću svejedno skočit do ayurvede, neću propast za tih 200-300 kuna a možda nešta naučim...

unije
12.05.2011., 21:47
:top:

Hvala ti!

Bio sam kod jedne ženske, kineziolog(ili kiropraktičar, neznam ni sam), i malo me zmasirala, istegnula i namjestila kičmu i kosti. Osjetio sam zaista trenutno olakšanje. Nestale vrtoglavice, zujanje u ušima, loše raspoloženje. Čak i umor.
Taj dan(prekjučer) mi je cijelo vrijeme poslije tretmana strujalo nekaj kroz tijelo. Pa je čak i malo groznice se javilo.
A sljedeći dan me bolilo u vražju mater. Kičma, vrat i leđa. Većinom mišići.
Vjerojatno su se namještali i prilagođavali novoj situaciji :ne zna:
Danas je ok. Malo me još vrat kao ne sluša, boli i žulja.
Sutra idem na još jedan tretman kod nje.
Usput sam je pitao šta ona misli o namještanju atlasa. Veli: ako želite nekome pokloniti novaca, to je vaša stvar...
Nisam je ništa više pitao na tu temu. A nisam ni ništa zaključio iz toga...
Kaj vi mislite?
Ja ću svejedno skočit do ayurvede, neću propast za tih 200-300 kuna a možda nešta naučim...

Znači ona je dosta skeptična što se namještanja atlasa tiče?
Ovo "krckanje" kako to MM i ja zovemo je nama super, isto smo išli dosta na masaže i "namještanja" kod jedne žene koja ima ordinaciju za to (iza Tehničkog muzeja) i super je... ali to nas je koštalo par mjeseci valjda jednu plaću samo na to. Naš problem je što nas ubija sjedenje na poslu, treba se svakodnevno istezati i vježbati. A još ako nam je atlas u krivom položaju, eto ti cijelu kičmu u krivom položaju.

Gdje je ekipa koja je namjestila atlas? Više nikog nema da izvještava o zdravstvenom stanju?

vivaneu
13.05.2011., 12:16
Ja se od namještanja osjećam super.Nema vrtoglavice,ljuljanja,zategnutosti u vratu,bolova u donjem djelu kićme ,sve u svemu super i preporućila bi svakome.Uvijek mi se ćinilo da mi desna strana lica nekako visi tj nije simetrićna s lijevom a sada se i to ispravilo.Nije moje subjektivno mišljenje nego ljudi oko mene to primjećuju.

.

brar
14.05.2011., 22:45
Ajde bas me zanima.:p

brar kak je kod tebe stanje? :)

Hvala na pitanju, ja sam puno bolje nego sam bila... Onaj dio kod ramena me više nije zabolio otkad sam namjestila atlas i doista se nadam da će to ići samo na bolje...
Ali, još me nešto zanima; ovo mi je jako interesantno, pa me zanima da li itko zna išta o tome:

KIROPRAKTIČAR DR. ANTHONY DEUTSCHER

http://www.facebook.com/pages/Kiroprakti%C4%8Dar-Zagreb-drAnthony-Deutscher-DC/119492463798

Radi se o vraćanju kralježnice u prirodan položaj. Jako me interesira, a stranica je www.vertesana.hr
Ako itko zna kakav je to tretman - javite.

Tabasco
18.05.2011., 23:31
Evo, ja bio u ayurvedi premi. :mig:

Nemam još nekih dojmova, javim kroz par dana...

Dragon17
20.05.2011., 10:25
imam 40 godina i do 39 godine nisam osječao velike tegobe
evo i mene po prvi puta po ovoj temi....nevjerovatan sam skeptik .....
problemi
- zujanje u ušima lagano
- krckanje kod okreta glave lagano
- zamaranje očiju nakon 3-4 sata na pc-u...(plivadoni su moji bombončići)
- bol u vratu i leđima lagano
- brzo umaranje
- koljena povremeno zabole-propadaju
- bol u donjem djelu kralješnice jak evo več mjesec dana nesmijem praviti nikakve nagle pokrete, teško ustajem, te ako se sagnem na 10-tak sekundi ..ispravljanje traje duplo duže,te mi je prošle godine zbog istih problema trnula i desna noga...sada nakon 30 dana problema boli me i ljevi dio zdjelice....zadnje dvije godine osječam se kao da sam ostario 20 godina.
Igram rekreativno nogomet i sam sebe nemogu prepoznati koliko sam nazadovao zadnje dvije-tri godine.

Za tri dana u srijedu idem na atlasprofilax metodu...napominjem da do sada nisam bio kod doktora zbog ovih problema
I mene kao skeptika zanima što će se dalje desiti...mislim da vrat okrećem dovoljno ljevo i desno te gore i dolje....

brar
20.05.2011., 18:34
imam 40 godina i do 39 godine nisam osječao velike tegobe
evo i mene po prvi puta po ovoj temi....nevjerovatan sam skeptik .....
problemi
- zujanje u ušima lagano
- krckanje kod okreta glave lagano
- zamaranje očiju nakon 3-4 sata na pc-u...(plivadoni su moji bombončići)
- bol u vratu i leđima lagano
- brzo umaranje
- koljena povremeno zabole-propadaju
- bol u donjem djelu kralješnice jak evo več mjesec dana nesmijem praviti nikakve nagle pokrete, teško ustajem, te ako se sagnem na 10-tak sekundi ..ispravljanje traje duplo duže,te mi je prošle godine zbog istih problema trnula i desna noga...sada nakon 30 dana problema boli me i ljevi dio zdjelice....zadnje dvije godine osječam se kao da sam ostario 20 godina.
Igram rekreativno nogomet i sam sebe nemogu prepoznati koliko sam nazadovao zadnje dvije-tri godine.

Za tri dana u srijedu idem na atlasprofilax metodu...napominjem da do sada nisam bio kod doktora zbog ovih problema
I mene kao skeptika zanima što će se dalje desiti...mislim da vrat okrećem dovoljno ljevo i desno te gore i dolje....

O, Bože moj...
Želim ti svu sreću ovoga svijeta i da ti pomognu maksimalno - poslije tretmana da budeš Ronaldinho...:mig:

Tabasco
21.05.2011., 09:23
Evo, ja bio u ayurvedi premi. :mig:

Nemam još nekih dojmova, javim kroz par dana...

Pa da napišem koju...

Odmah poslije tretmana sam se osjećao 2 cm višiji. A to mi laska jer sam patuljak... I hodam drugačije, uspravnije. Promijenio sam držanje. I kad sjedim i kad stojim i kad hodam.

Malo o nuspojavama. Tretman je zaista bezbolan i brz. Sljedeći dan sam bio ko na speedu. preaktivan i super raspoloženja. Jučer, hm-hm, ne baš sjajno.
Od jutra lošeg raspoloženja, glava ko da je bila najnagrađivanija lubenica na sajmu u Gudovcu... Cijelim tijelom su strujali trnci, od glave preko kičme pa valda do svih mišića i kosti...
To je bilo čak i ugodno mada neobično. I imam osjećaj da izgaram, cijelo vrijeme mi je lice užareno, vruće mi je, kao neka groznica. Apetit nikakav. Ne jedem skoro ništa. Pijem sve šta vidim, žeđ je stalna i neugasiva...

Danas je ok. Još uvijek mi je pritisak u glavi, nešto manje nego jučer.

Sve u svemu, čini mi se da tretman daje rezultate iako sam sada(bar mislim) u nekakvoj fazi prilagodbe na novo stanje. Koliko će to potrajati, nemam ideje. Nadam se da neće više od par tjedana...:ne zna:

Eto, javim se opet kroz par dana...

Avtomatik
22.05.2011., 14:32
Ja sam bio prije nekih mjesec-dva kod varaždinskog vladimira, i osim sto sam pljunuo lovu nisam primijetio neke promjene (leđa me još uvijek bole, vrat jos uvijek pucka kad okrecem glavu s lijeva na desno,sve po starom)...do zadnjih par dana, od kada imam bolove u tom dijelu vrata gdje je atlas....tako da prosto ne znam sto bi reko, moram se cut s njim da vidim sta on kaze na to sve...

keter
22.05.2011., 15:24
Ja sam bio prije nekih mjesec-dva kod varaždinskog vladimira, i osim sto sam pljunuo lovu nisam primijetio neke promjene (leđa me još uvijek bole, vrat jos uvijek pucka kad okrecem glavu s lijeva na desno,sve po starom)...do zadnjih par dana, od kada imam bolove u tom dijelu vrata gdje je atlas....tako da prosto ne znam sto bi reko, moram se cut s njim da vidim sta on kaze na to sve...
A i kod mene se nije nista znacajnije promjenilo kolko vidim sad sa vremenom.Nemam bas previse povjerenja u svoj vrat, a proslo je mjesec i pol od tretmana.
Bas me zanima kad se cujes sa njim sta ce ti reci pa objavi to ovdje :D

Tabasco
22.05.2011., 22:20
Izgleda da atlas tretman ipak nije čudotvoran i ne odnosi probleme
u stilu- "kao rukom odnešeno", nažalost...
Bar u mom slučaju. Čini mi se da moj zdravstveni problem leži negdje drugdje...

Pozdrav svima na temi i pišite...

Dragon17
26.05.2011., 06:57
danas je prvi dan nakon namještanja i neosječam nikakve promjene osim što me boli iza jednog i drugog uha gdje je lupao "čekić" za namještanje atlasa. Mogu zaključiti da se atlas nemože namjestiti golim rukama jer je ovaj "čekić dosta dugo lupao na mjestu iza uha i nije da nije bolilo a osjetio sam i pomicanje atlasa nešto u smislu vađenja zuba pod anestezijom......da i rekao mi je da mi je jedna noga kraća za 1 cm tj. zdjelica mi je na desnoj nogi podignuta višlje.....čak mi je to opipom na meni pokazao i imao sam osječaj da je u pravu. Možda malo osječam da je glava "lakša" al ne bi to pripisivao ničemu....

radij
26.05.2011., 19:40
danas je prvi dan nakon namještanja i neosječam nikakve promjene osim što me boli iza jednog i drugog uha gdje je lupao "čekić" za namještanje atlasa. Mogu zaključiti da se atlas nemože namjestiti golim rukama jer je ovaj "čekić dosta dugo lupao na mjestu iza uha i nije da nije bolilo a osjetio sam i pomicanje atlasa nešto u smislu vađenja zuba pod anestezijom......da i rekao mi je da mi je jedna noga kraća za 1 cm tj. zdjelica mi je na desnoj nogi podignuta višlje.....čak mi je to opipom na meni pokazao i imao sam osječaj da je u pravu. Možda malo osječam da je glava "lakša" al ne bi to pripisivao ničemu....

pa fala bogu da nema nikakve promjene, misliš da će ti nekakvi šarlatan namjesti atlas, daj razmisli malo, atlas je kralježak koji s axisom nosi cijelu težinu glave, misliš stvarno da će ti takva neupućena osoba koja nema pojma o liječenju to moći namjestit? odi kod fizijatra!

Dragon17
27.05.2011., 10:48
pa fala bogu da nema nikakve promjene, misliš da će ti nekakvi šarlatan namjesti atlas, daj razmisli malo, atlas je kralježak koji s axisom nosi cijelu težinu glave, misliš stvarno da će ti takva neupućena osoba koja nema pojma o liječenju to moći namjestit? odi kod fizijatra!

lega...ništa ja nemislim a ti nemaš pojma....dok sam ja bio tamo na čekanju tri fizijatra iz Makedonije i jedan naš čekali su u redu za namještanje.....

Poki_6
29.05.2011., 15:18
Ja sam bio i nikakvih promjena nema.Eventualno malo bolja pokretljivost varta..Mislim da je sve to na psihološkoj bazi i sad sam nekako skeptičan što se tiče nekakvih promjena..Eto to je moje iskustvo

unije
29.05.2011., 15:34
Evo javljam da smo napokon i MM i ja ispravili atlas ovaj vikend :) Nakon pomnog istraživanja, čitanja, proučavanja i razgovora smo ipak odlučili otići u Celje, na metodu ATLANTOTEC. Nekako mi je bilo nelogično otići na ispravljanje atlasa u Profilax obzirom da oni nikad ne rade nikakve snimke, a i čula sam par slučajeva da su ljudima kojima je atlas bio zarotiran u desno napravili još veći problem od onog koji su imali... Tako da moj savjet svima koji su možda bili na Atlasprofilax, a nije im ništa bolje, nego čak i gore nakon tretmana, napravite CT snimak, provjerite u kojem vam je položaju atlas.

Uglavnom, napravili smo CT snimke atlasa u Mariboru i na temelju njih nam je odličan Atlantotec terapeut Boštjan namjestio atlase. Sam tretman se sastoji prvo od masaže nekim vibrirajućim aparatima koji zagriju i omekšaju mišiće i tek nakon toga se radi namještanje atlasa. Tretman je poprilično bolan i neugodan, ali srećom ne traje jako dugo, svega možda par minuta i može se izdržati. Aparat je mislim sličan onom kojeg koristi i Atlasprofilax, jedino se razlikuje u tome što Atlasprofilax ne radi masažu mišića, te nikad ne radi CT snimke atlasa nego vjeruju da je on uvijek zamaknut u lijevu stranu, što zapravo nije tako. Atlas može biti zarotiran i u lijevo i u desno, meni je bio zarotiran u lijevu stranu, a MM nezamjetno u desnu stranu, ali mu je zato bio jako pomaknut prema naprijed, što se tek na CT snimci moglo vidjeti. Osjećaj poslije namještanja je da se držimo potpuno uspravno i nekako imam dojam kao da mi je cijela kičma napokon nekako u ispravnom položaju, kao da je sad tek sve došlo na svoje mjesto, prije sam ju osjećala nekako rasklimano kao da je bila izokrenuta u svim smjerovima, ma dosta teško za opisati osjećaj razlike. Nekako i čvršće stojim na nogama, stabilnije se osjećam, obzirom da je cijela kičma u stabilnijem položaju nakon tretmana. Danas nas bole mišići u predjelu vrata i to će trajati još cca dan dva. Nakon samog tretmana nam je bio možda mrvicu čudan osjećaj u glavi i bili smo umorni i otišli ranije taj dan u krevet. Nema bolova u leđima i vratu, čini mi se da smo savitljiviji u predjelu kičmenog stupa i mi smo prezadovoljni. Sad ćemo u međuvremeno do kontrole još otići na osteopatsku masažu u centar gdje obično idemo na masaže i krckanje, a osteopatsku masažu je navodno dobro napraviti nakon namještanja atlasa a prije kontrole koju imamo za 3 tjedna.

cookiemonster
11.06.2011., 10:44
Izgleda da atlas tretman ipak nije čudotvoran i ne odnosi probleme
u stilu- "kao rukom odnešeno", nažalost...
Bar u mom slučaju. Čini mi se da moj zdravstveni problem leži negdje drugdje...

Pozdrav svima na temi i pišite...

reci mi molim te, jesi li na kraju bio na oba mjesta? ili samo u ayurvedi..?

martix
16.06.2011., 09:57
Bolujem od multiple skleroze. Teže hodam, vučem lijevu (pareza peroneusa) česte omaglice i ošamućenost Bole me križa pogotovo u jutro nakon ustajanja.

Jučer navečer napravila tretman po metodi Vlade Maruševca. Nije bilo bolno. Prvi efekt je bio da su mi se zažarile uši. Pola sata nakon tretmana započela glavobolja na stražnjoj strani glave koja se poslije proširila i na čeonu stranu. Bol trajala cijelu noć pa se jutros izgubila.
Križa me osjetno manje bole. U glavi sam za sad bistra.
Očekujem daljnje promjene . Naglašavam da nisam podložna autosugestiji.

Javim daljnji tok događaja.

vivaneu
16.06.2011., 21:43
jako mi je drago zbog tebe martix,ja imam neko slićno sranje kao MS samo se za sada još uvijek zove RIS hvala bogu ,namjestila sam atlas pa ako te šta zanima pitaj

martix
18.06.2011., 10:28
Vivaneu pozdrav tebi.
Ja trenutno prolazim već očekivane probleme na koje me upozorio terapeut. Jučer me buljelo ispod desne plećke, danas živac što ide od vrata prema desnoj lopatici sutra će vjerovatno nešto drugo, bitno da se povuče za dan, strpit ću se mjesec dana od zahvata da donesem neke zaključke pa vas obavijestim.
Za sada je pozitivno što me bitno manje bole križa i mogu gledati u vis bez da mi se vrti u glavi (jutros širila rublje bez problema)
I zaboravih spomenuti da je lermitov znak manje intenzivan.
Pozdrav svima.

vivaneu
18.06.2011., 19:53
Super ,jer i mali pomaci na bolje u ovom slućaju puno znaće,ja se osjećam puno bolje a najbitnije mi je da nemam više vrtoglavice,nadam se da će vrijeme pokazati svoje i da će stvari krenuti na bolje jer lezije koje imam nisu nastale odjednom pa isto tako se i nemogu remijalizirati.Kod mene je lezija koju sam imala u vratu velićine 12 mm u potpunosti nestala ,a ove u mozgu stoje kao i kod prvog magneta koji sam radila prije 3 god.Mislim da pozitivan stav ,vedrina i radost življenja a pogotovo mišljenje da ima i gorih boleština od ove najviše pomažu. Pusa svima

alma 188
21.06.2011., 17:40
pozdrav
molim da mi netko odgovori jel bio na namještanju atlasa kod izvjesnog gospodina VLADIMIRA TOMLJENOVIĆA,čovjek radi u Splitu i zbilja me više nego zanima naravno zdravlje je u pitanju
ako netko ima iskustva molila bih na pm,da ne bi slučajno ispala neka reklama ili antireklama
vi koji ste bili na namještanju atlasa da li je itko bio zbog glavobolja???
kad kažete da tretman košta xxx kuna da li je to taj jedan put kad se namješta atlas???koliko košta sljedeći odlazak,jer sam čula da neki ljudi dolaze po nekoliko puta pa mi je ostalo nejasno pitanje:zar se atlas ne namjesti jednom i to je to

oneruffryder
23.06.2011., 16:43
evo i ja se spreman na ispravljanje atlasa..na profilax nemislim ici vjerojatno vitalogija metoda iako jos nisam odlucio.Dosta je i meni zdravstvenih problema koji su mi uzeli par godina..slabost..umor..vrtoglavice..zanosenja i sl..
vidio sam da u puli ima jedan bioenergeticar dean buic...i da je poceo i on (neznam dali je prije) ispravljati atlas ...mislim cak otici i na tretman kod njega bioenergijom...ali posto to zdravlje me dosta jebe bojim se da mi nebude jos gore..sad me zanima ima li tko kakva iskustva kod njega,bio bi zahvalan :D

Mican
26.06.2011., 18:37
Malo me zbunjuju svi ti silni Tomljenovići u Astraprofilaxu - im Vlado, a ima i Vladimir. U emisiji "Na rubu znanosti" je rečeno da u Vlado radi u Zagrebu, a na internet stranicama vidim da radi u Osijeku. :ne zna:
Tko mi može točno reći radi li gospodin VLADO u Zagrebu?

utisana
27.06.2011., 06:44
vidio sam da u puli ima jedan bioenergeticar dean buic...i da je poceo i on (neznam dali je prije) ispravljati atlas ...mislim cak otici i na tretman kod njega bioenergijom...ali posto to zdravlje me dosta jebe bojim se da mi nebude jos gore..sad me zanima ima li tko kakva iskustva kod njega,bio bi zahvalan :D

Bila sam kod njega pred 2 god. nije mi pomogao kao ni većini iz grupe, od nas 20ak samo su 2 osobe govorile da im je bolje...
Tako da kod njega ne bih išla na namještanje atlasa. Sve je to izgledalo amateristički. Bili smo u nekoj dvorani u sklopu kafića,...?
Zašto ne ideš u Poreč? Ne znam mu ime..

vivaneu
27.06.2011., 14:04
pozdrav
molim da mi netko odgovori jel bio na namještanju atlasa kod izvjesnog gospodina VLADIMIRA TOMLJENOVIĆA,čovjek radi u Splitu i zbilja me više nego zanima naravno zdravlje je u pitanju
ako netko ima iskustva molila bih na pm,da ne bi slučajno ispala neka reklama ili antireklama
vi koji ste bili na namještanju atlasa da li je itko bio zbog glavobolja???
kad kažete da tretman košta xxx kuna da li je to taj jedan put kad se namješta atlas???koliko košta sljedeći odlazak,jer sam čula da neki ljudi dolaze po nekoliko puta pa mi je ostalo nejasno pitanje:zar se atlas ne namjesti jednom i to je to

Moj muž je bio zbog glavobolja i sada 2 mjeseca nakon namještanja još nije popio nijedu tabletu ,a isto tako može popiti 2 ,3, pive bez problema dok prije zbog glavobolja mu nije padalo na pamet da pije .Moraš probat

oneruffryder
28.06.2011., 18:00
Bila sam kod njega pred 2 god. nije mi pomogao kao ni većini iz grupe, od nas 20ak samo su 2 osobe govorile da im je bolje...
Tako da kod njega ne bih išla na namještanje atlasa. Sve je to izgledalo amateristički. Bili smo u nekoj dvorani u sklopu kafića,...?
Zašto ne ideš u Poreč? Ne znam mu ime..

Taj u porecu najplacuje 1200 kn i to bez tog aparata rade.
.nasao sam jednog za kojeg sam dobio pohvale 50 eura..svi zadovoljni,pa cu kod njega..

nego reci mi samo..te grupe ..tj grupa u kojoj si bila ste isli na ispravljanje atlasa ili bioenergija..jer mene on zanima vise u smislu bioenerrgije..zna covik s tim ili nezna..

pozz

utisana
28.06.2011., 21:53
Taj u porecu najplacuje 1200 kn i to bez tog aparata rade.
.nasao sam jednog za kojeg sam dobio pohvale 50 eura..svi zadovoljni,pa cu kod njega..

nego reci mi samo..te grupe ..tj grupa u kojoj si bila ste isli na ispravljanje atlasa ili bioenergija..jer mene on zanima vise u smislu bioenerrgije..zna covik s tim ili nezna..

pozz
Ja bih rekla da čovik ne zna...
Bila sam na bioenergiji, i ja nisam primijetila nikakve pozitivne pomake, kao ni velika većina nas. Ali, ne želim te niti odgovoriti. Možda bi baš tebi pomogao. Ideš 1 put, bar za viditi pa odlučiš.
Znači, za atlas, ovaj u Poreču nema aparat?
Koga su ti to nahvalili? Može neki njegov kontakt? I ime?
:)

Mican
07.07.2011., 21:08
Evo javljam da smo napokon i MM i ja ispravili atlas ovaj vikend :) Nakon pomnog istraživanja, čitanja, proučavanja i razgovora smo ipak odlučili otići u Celje, na metodu ATLANTOTEC. Nekako mi je bilo nelogično otići na ispravljanje atlasa u Profilax obzirom da oni nikad ne rade nikakve snimke, a i čula sam par slučajeva da su ljudima kojima je atlas bio zarotiran u desno napravili još veći problem od onog koji su imali... Tako da moj savjet svima koji su možda bili na Atlasprofilax, a nije im ništa bolje, nego čak i gore nakon tretmana, napravite CT snimak, provjerite u kojem vam je položaju atlas.

Jel bio još netko na tome Atlantotecu? Iskustva? Unije i MM - jeste živi još? Kakva je situacija nakon mjesec dana?

zoila
10.07.2011., 02:13
Jel bio tko kod Antišina u Zadru?
On je i fizioterapeut pa mi to nekako ulijeva dodatno povjerenje, možda griješim?!

robisolin
12.07.2011., 01:08
Ja sam naručen sutra u 16-30 h u Splitu,pa ću vam nakon toga iskreno ispričat kako se osjećam i ako stvarno pomaže ostavit ću broj ako koga zanima moje iskustvo iz prve ruke...Dosta sam pesimističan ali se nadam boljem ....

martix
15.07.2011., 08:12
Eto, prošlo je mjesec dana od namještanja atlasa i sa žalošću moram konstatirati da su dobri početni efekti više - manje izbllijedili. Što je ostalo: malo me malo bole križa i to je sve. Ponovno mi se "manta" u glavi, spazmi su se vratili u paretičnu lijevu nogu. 50 € je otišlo u vjetar

unije
17.07.2011., 22:02
Jel bio još netko na tome Atlantotecu? Iskustva? Unije i MM - jeste živi još? Kakva je situacija nakon mjesec dana?

Mi imamo odlična iskustva, super se osjećamo i kičma nas više ne boli, a i nisu nam se u međuvremenu kočili mišići vrata ili leđa kako nam se često prije događalo. Hodamo oboje nekako uspravnije, ja se osjećam stabilnije nego prije, kao da je sad sve sjelo na svoje mjesto i stabilnije stojim, prije sam imala dojam da se stalno ljuljam. Moj muž se totalno uspravio i baš se izrazito uspravno drži, uz to je skinuo par kg jer ga je izbedirao izbočen trbuh kad se vidio na slikama :lol:, isto nema više bolove u leđima i vratu, lopaticama gdje se obično kočio.
Po meni je to bila isplativa investicija, kad računam koliko sam love potrošila za masaže, za "krckanja" i ostalo, ovo i nije tako velika lova..
Da nisam imala dosta love otišla bi sigurno u Toplice na onu vitologie metodu.

ja_a
18.07.2011., 10:46
Mi imamo odlična iskustva, super se osjećamo i kičma nas više ne boli, a i nisu nam se u međuvremenu kočili mišići vrata ili leđa kako nam se često prije događalo. Hodamo oboje nekako uspravnije, ja se osjećam stabilnije nego prije, kao da je sad sve sjelo na svoje mjesto i stabilnije stojim, prije sam imala dojam da se stalno ljuljam. Moj muž se totalno uspravio i baš se izrazito uspravno drži, uz to je skinuo par kg jer ga je izbedirao izbočen trbuh kad se vidio na slikama :lol:, isto nema više bolove u leđima i vratu, lopaticama gdje se obično kočio.
Po meni je to bila isplativa investicija, kad računam koliko sam love potrošila za masaže, za "krckanja" i ostalo, ovo i nije tako velika lova..
Da nisam imala dosta love otišla bi sigurno u Toplice na onu vitologie metodu.

Ja idem uskoro, pa možeš li mi opisati kakav je to utjecaj imalo na psihu od svih vas i živce, tj. ima li nekih promjena na bolje, da li ste smireniji, da li vam je sve nekako bistrije i takve stvari?

unije
18.07.2011., 13:26
Ja idem uskoro, pa možeš li mi opisati kakav je to utjecaj imalo na psihu od svih vas i živce, tj. ima li nekih promjena na bolje, da li ste smireniji, da li vam je sve nekako bistrije i takve stvari?

Pa meni je opće stanje bolje i da, baš bi tim riječima rekla da se nekako bistrije osjećam u glavi. Doduše sad sam se baš vratila s 3-tjednog godišnjeg pa može biti i s tim povezano. Uglavnom, nakon tretmana se osjećaš "potrgano", bole te mišići još 2-3 dana, a poslije bi trebalo biti sve ok. Meni je najvidljivija promjena to da nekako uspravnije sjedim i hodam i oba ramena su mi sad u istom položaju, a tijelo nije više iskrivljeno u jednu stranu. Isto tako vidljivo se stabilnije osjećam na nogama i nemam više bolove u vratu, ramenima i donjem dijelu kičme.

ja_a
18.07.2011., 14:43
Pa meni je opće stanje bolje i da, baš bi tim riječima rekla da se nekako bistrije osjećam u glavi. Doduše sad sam se baš vratila s 3-tjednog godišnjeg pa može biti i s tim povezano. Uglavnom, nakon tretmana se osjećaš "potrgano", bole te mišići još 2-3 dana, a poslije bi trebalo biti sve ok. Meni je najvidljivija promjena to da nekako uspravnije sjedim i hodam i oba ramena su mi sad u istom položaju, a tijelo nije više iskrivljeno u jednu stranu. Isto tako vidljivo se stabilnije osjećam na nogama i nemam više bolove u vratu, ramenima i donjem dijelu kičme.

Super! Hvala na odgovoru. Ja uskoro idem, pa javim dojmove ako preživim :) I nadam se da tretman neće boljeti PREstrašno :D
Ako oboje mislimo na Atlas profilax. Ja tamo idem.

ja_a
19.07.2011., 11:21
Sad za koji dan sam naručen na AtlasProfilax i sad se dvoumim da li da idem ili ne jer me frka da me ne sjebu kaj još gore :rolleyes:
A očajan sam i ne znam kaj da radim ... :confused:
Da se razumijemo, moji simptomi su više psiho-fizički nego samo fizički. Uspio sam naći i negativna iskustva, a sam AtlasProfilax je u PDF-u na svoju stranicu stavio pisma stotine ljudi sa svojim iskustvima prije i nakon tretmana i iako možda ima jedno 50% potpuno uspješnih, ostalo mi se sve čini prilično relativno, a neka su čak i negativna iskustva, tak da ne znam.... ma da ne znam kako boli sam tretman ni me briga ako bi me time izvukli iz ovog mog stanja koje me izluđuje... ali jednostavno ne znam... brine me da iz lošeg ne odem u gore, a onda ću tek biti u banani. Samo bi mi kao nuspojava trebale nekakve vrtoglavice, uklještenja ili nedaj bože još gore manifestacije istih simptoma.
Ima tko kakav savjet?
Mislim da ovako očajan nisam nikad bio.... od sveg tog stanja sam stalno razdražljiv, lud i izgubljen. Nijedan doktor mi do sada nije uspio pomoći.Čak iz praktički prve ruke čujem bezbroj priča kako je ljudima pomoglo. Jedna fizijatrica je jako protiv toga i misli da je jako opasno. Jedna pak druga doktorica opće prakse kaže da je svim ljudima koji joj dolaze do sada više ili manje pomoglo i preporučuje to i to samo AtlasProfilax.
I don't know...

unije
19.07.2011., 13:16
Sad za koji dan sam naručen na AtlasProfilax i sad se dvoumim da li da idem ili ne jer me frka da me ne sjebu kaj još gore :rolleyes:
A očajan sam i ne znam kaj da radim ... :confused:
Da se razumijemo, moji simptomi su više psiho-fizički nego samo fizički. Uspio sam naći i negativna iskustva, a sam AtlasProfilax je u PDF-u na svoju stranicu stavio pisma stotine ljudi sa svojim iskustvima prije i nakon tretmana i iako možda ima jedno 50% potpuno uspješnih, ostalo mi se sve čini prilično relativno, a neka su čak i negativna iskustva, tak da ne znam.... ma da ne znam kako boli sam tretman ni me briga ako bi me time izvukli iz ovog mog stanja koje me izluđuje... ali jednostavno ne znam... brine me da iz lošeg ne odem u gore, a onda ću tek biti u banani. Samo bi mi kao nuspojava trebale nekakve vrtoglavice, uklještenja ili nedaj bože još gore manifestacije istih simptoma.
Ima tko kakav savjet?
Mislim da ovako očajan nisam nikad bio.... od sveg tog stanja sam stalno razdražljiv, lud i izgubljen. Nijedan doktor mi do sada nije uspio pomoći.Čak iz praktički prve ruke čujem bezbroj priča kako je ljudima pomoglo. Jedna fizijatrica je jako protiv toga i misli da je jako opasno. Jedna pak druga doktorica opće prakse kaže da je svim ljudima koji joj dolaze do sada više ili manje pomoglo i preporučuje to i to samo AtlasProfilax.
I don't know...

A vidi, ako ti je atlas zarotiran u lijevo (držim fige da spadaš u većinu), onda će ti ga vjerojatno ispraviti, možda iz prvog, a možda iz nekoliko pokušaja, a ako je u desno onda bi moglo biti problema, jer oni tvrde da su svi atlasi u lijevo pomaknuti i tako ih i tretiraju pa nekad i odvuku atlas još više u krivi položaj.

Zahvat je jako bolan već smo to svi rekli, ali se može izdržati, posebno ako ti stanje poslije bude bolje. Samo ne znam što točno očekuješ da će ti namještanje atlasa promijeniti obzirom da kažeš da su ti problemi više psihičke prirode, zašto misliš da je atlas krivac za to? Imaš neke dodatne fizičke argumente, tipa, vrtoglavice, glavobolje, bolove u vratu, leđima, lošu cirkulaciju, loše držanje...?

I da, one spike da oporavak može trajati mjesecima ili godinama mislim da je to notorna glupost, ako je čovjeku i nakon par dana nakon tretmana loše (ili lošije nego prije), očito je da nešto nije dobro napravljeno, tako da u tom slučaju, pravac CT da vidiš u kojem ti je položaju pa tražiš da ti isprave ponovo :mig:

ja_a
19.07.2011., 14:30
A vidi, ako ti je atlas zarotiran u lijevo (držim fige da spadaš u većinu), onda će ti ga vjerojatno ispraviti, možda iz prvog, a možda iz nekoliko pokušaja, a ako je u desno onda bi moglo biti problema, jer oni tvrde da su svi atlasi u lijevo pomaknuti i tako ih i tretiraju pa nekad i odvuku atlas još više u krivi položaj.

Zahvat je jako bolan već smo to svi rekli, ali se može izdržati, posebno ako ti stanje poslije bude bolje. Samo ne znam što točno očekuješ da će ti namještanje atlasa promijeniti obzirom da kažeš da su ti problemi više psihičke prirode, zašto misliš da je atlas krivac za to? Imaš neke dodatne fizičke argumente, tipa, vrtoglavice, glavobolje, bolove u vratu, leđima, lošu cirkulaciju, loše držanje...?

I da, one spike da oporavak može trajati mjesecima ili godinama mislim da je to notorna glupost, ako je čovjeku i nakon par dana nakon tretmana loše (ili lošije nego prije), očito je da nešto nije dobro napravljeno, tako da u tom slučaju, pravac CT da vidiš u kojem ti je položaju pa tražiš da ti isprave ponovo :mig:

Ne vjerujem da oni slijepo vjeruju da je svima atlas zarotiran u lijevo. Mislim da je to notorna izmišljotina tog Atlantoteca ili kako se već zovu i šire tu priču naokolo samo zato jer u atlasprofilaxu tvrde da je većini tako zarotiran. Kako onda oni znaju da je atlas ispravljen uopće nakon tretmana ako kreću s pretpostavkom da je svima zarotiran u lijevo? Pa moraju ga opipati nekako i shvatiti stanje atlasa. To mi nije jasno i to mi ne drži vodu baš i mislim da bi takva terapija odavno propala i dala masovne negativne učinke da netko ide raditi nešto praktički potpuno napamet s tako bitnom kosti u glavi. Ljudi bi postali invalidi ili umrli čak od takvog tretmana.
Evo, tu kaže Sedlaru da mu je Atlas rotiran u desnu stranu: http://www.youtube.com/watch?v=US8p94c8q74&feature=related
Mislim i da taj Slovenac koji se ostručio u Atlasprofilaxu, a sada radi u Atlantotecu ne bi trebao toliko blatiti firmu samo zato jer više ne radi u njoj. A mislim da su i sve te CT snimke koje oni rade samo obična šminka. Svaki kiropraktičar ravna ljude bez snimki i oni koji znaju osjete to pod prstima što sigurno vrijedi i za atlas majstore.

A što se mene tiče, ja imam dobru pokretljivost glave, ali sam znao godinama imati razna uklještenja i prilično jake bolove i u gornjem dijelu leđa, a i u križima koja su me znala mjesecima boljeti. Već dost dugo mi je desno rame spuštenije za koja 2 cm, a u zadnje vrijeme sam primijetio da mi se i glava nagnula na tu desnu stranu što sam skužio zadnji put kod frizera da mi je glava nahero što mi je bilo čudno s obzirom da to nisam nikad prije primijetio i da mi je taj nahero položaj na osjet kakti "prirodan". Isto tako, prije nego su počeli ti moji razni "psihički" problemi kao osjećaj odsječenosti od svijeta, jaka anksioznost, nervoza, derealizacije, itd, radio sam jedan fizički posao uslijed kojega se zbilja atlas mogao još dodatno iščašiti. Iako glavu pokrećem bez problema u svim smjerovima, javlja mi se pritisak u ušima i zujanje, tj. više duboko dumljenje u zadnjih godinu i pol dana i nitko ne zna razlog, te mi tada ko vrag pukne u vilici uslijed pritiska u ušima da me zna katkad boljeti cijela ta strana vilice od tog pucanja... valjda neki podtlak. Kada ne pukne, onda mi je pritisak non-stopan i gadan osjećaj. Isto sam i u vratu u zadnje vrijeme znao osjetiti neki pritisak koji sam od sebe dođe bilo s lijeve ili desne stražnje strane, te neki sitniji ne toliko izraziti bolovi pri pokretanju.
Što se tiče bolnog namještanja atlasa to sam čuo i pročitao razne priče. Bilo je onih koji su vrištali od bolova, pa sve do onih koji nisu praktički ništa osjetili. Ak bi mi zbilja bili u stanju pomoći dao bih im i da mi odrežu glavu i sašiju je nazad.

unije
19.07.2011., 23:08
Vidi nemam pojma, ali oni ne rade CT. To mi je bio dovoljan razlog da odem kod Atlantotec-a obzirom da oni imaju pokriće za svoj rad. Neki ljudi su radili CT i nakon namještanja atlasa, ali meni se ne da ponovo davati lovu za CT. Velikoj većini je alas zarotiran u lijevo, ali ne svima. Nekim ljudima je teško osjetiti atlas zbog jakih mišića u vratu ili ako su mišići jako napeti, a ovisi valjda i o nekim drugim čimbenicima. Ne bi rekla da ih čovjek blati, kaže samo da je imao slučajeva da su mu ljudi dolazili nakon Atlasprofilaxa na namještanje, pa su se nakon CT-a uvjerili da im atlas nije namješten nakon njihovog tretmana. Na slovenskom forumu sam pročitala isto takvo iskustvo jedne Slovenke koja se nakon njihovog tretmana jako loše osjećala i bilo joj je sve gore. Kad je ovdje namjestila atlas sve joj se sredilo. E sad, jel slučajnost ili ne, meni nije ni bitno, nekako mi je bilo logičnije da odem onda na Atlantotec ako već mogu vidjeti na CT snimci u kojem mi je atlas položaju nego da mi ovi napamet rade.
Inače CT snimke ne radi Atlantotec nego jedna specijalizirana medicinska ustanova u Mariboru, tako da nema govora o bilo kakvoj muljaži.

Vezano uz tvoj slučaj, po fizičkim simptomima bi zbilja mogao biti atlas, meni je isto jedno rame bilo više od drugog, glava isto malčice ukrivo, a i cijelo tijelo pomalo zarotirano. Imala sam godinama prije problema s koljenom, vjerojatno zbog te zarotiranosti tijela, pa sam češće morala ići na krckanje jer me koljeno strašno boljelo, jedva sam takve dane išla po stepenicama. Zato sam i napisala prije da se nakon tretmana osjećam nekako stabilnije i kao da sam to napokon ja u svojem tijelu.

Držim fige da sve bude ok i da ti tretman pomogne da ti ovi fizički simptomi nestanu, a onda će nestati i psihički povezani s fizičkim. Mislim da svi osjete ovo namještanje aparatom bolno, samo ono namještanje vitologie metodom je bezbolno.
Javi kad prođeš tretman kako je bilo ;)

ja_a
20.07.2011., 05:34
Ne znam još da li ću ići, a ako odem možda samo da me pregledaju i kažu mi da li mi je i koliko atlas iščašen jer trenutno imam nekog posla i nikakve gadne nuspojave mi ne bi odgovarale jer ne bih mogao tada biti u funkciji.

vivaneu
20.07.2011., 12:24
Meni je atlas bio zarotiran u desno,nikakvi vratni mišići nemogu sakriti atlas i njegovu rotaciju,nema nikakvih groznih nuspojava da se nebi moglo normalno funkcionirati,meni i ljudima koji su išli na moju preporuku je pomoglo no uvijek postoje oni kojima vjerojatno i ne pomaže.Boli ali ne tako da se nebi molo izdržati tih 10 min.

ja_a
20.07.2011., 12:57
Meni je atlas bio zarotiran u desno,nikakvi vratni mišići nemogu sakriti atlas i njegovu rotaciju,nema nikakvih groznih nuspojava da se nebi moglo normalno funkcionirati,meni i ljudima koji su išli na moju preporuku je pomoglo no uvijek postoje oni kojima vjerojatno i ne pomaže.Boli ali ne tako da se nebi molo izdržati tih 10 min.

Govoriš znači o AtlasProfilaxu? Nema nekakvih gadnih nus-pojava tipa vrtoglavice, trnjenja, strašni bolovi da si želiš glavu propucati i tako? Znači, nije negativno? Znači, ako to obavim recimo jedno popodne, da li sam iduće jutro sposoban za funkcioniranje ili se zavaravam idućih par godina trpeći nesnosne bolove da je to "iscjeljenje"?
Da se razumijemo... ja sutra idem na to i idem tamo s namjerom da mi ili bude bolje ili da mi stanje ostane isto u najgorem slučaju. Ako mi pogoršaju stanje onda ne znam šta ću.

vivaneu
20.07.2011., 20:57
Da bila sam u Atlasprofilaksi u Zagrebu,meni je vrtoglavica prestala,ljuljanje i zanošenje tkđ.,nemam više pritisak u vratu,ne boli me glava,ne boli me kićma.Mene je nakon namještanja bolio vrat ali samo na dodir i to par dana ,ali lekadol pomaže.Samo namještanje me je luđaćki boljelo ali mi je to i bilo rećeno prije namještanja jer je kod mene rotacija bila velika tako da sam i sama mogla napipati samo nisam znala šta mi je,ja sam mislila da ta kvrga na vratu tak mora biti kao ono lijeva i desna strana tijela nisu iste.Nakon namještanja kvrge više nema a da i noge su mi još uvijek tople što prije godinama nisu bile zbog loše cirkulacije.Javi se sutra nakon namještanja da vidimo kako je bilo

ja_a
20.07.2011., 21:11
Da bila sam u Atlasprofilaksi u Zagrebu,meni je vrtoglavica prestala,ljuljanje i zanošenje tkđ.,nemam više pritisak u vratu,ne boli me glava,ne boli me kićma.Mene je nakon namještanja bolio vrat ali samo na dodir i to par dana ,ali lekadol pomaže.Samo namještanje me je luđaćki boljelo ali mi je to i bilo rećeno prije namještanja jer je kod mene rotacija bila velika tako da sam i sama mogla napipati samo nisam znala šta mi je,ja sam mislila da ta kvrga na vratu tak mora biti kao ono lijeva i desna strana tijela nisu iste.Nakon namještanja kvrge više nema a da i noge su mi još uvijek tople što prije godinama nisu bile zbog loše cirkulacije.Javi se sutra nakon namještanja da vidimo kako je bilo

Ak preživim, javim se :)

ja_a
21.07.2011., 17:40
Bio u AtlasPROfilaxu. Još moram srediti sve dojmove. Prvi dojmovi jako pozitivni. Osoblju (doktoricama tamo) sve riječi hvale! Zbilja su ljubazni, pažljivi, slušaju sve, iskreno kažu sve. Nikad nigdje nisam bio tako lijepo primljen.
Atlas mi je bio dosta iščašen, ali opet ne pretjerano... osjetio sam ga pod njenim prstima na desnoj strani kada je dosta zabila prste. Samo ispravljanje trajalo kojih 5 ili čak manje minuta.
Na ljestvici od 1(nema bolova) do 10 (takvi bolovi da bih si radije propucao glavu nego to trpio), mogu reći da je variralo između 5 i 7. Više je katkad neugodno nego bolno... čuo sam lagano krckanje kada mi se pri zadnjim udarcima atlas vraćao na mjesto. Jednom rukom mi je držala glavu, a drugom tupila po atlasu s tim aparatom i imao sam osjećaj kao da mi je vrat tijesto kroz koje će proći aparatom... neki osjećaj ko da vam je sva glava izmicana, osjećaj totalne slabosti i bespomoćnosti, ali mjesto po kojem tupi aparatom iza uha pa malo unutra ispod te kosti lubanje je prilično okej mjesto za takve pritiske. Nije prestrašno. I najbitnije od svega to je TUPA bol. To nije kao kada vam zubarica na živo brusi zub (to mi spada pod 9, pa čak i 10 po rejtingu boli).
Prve reakcije nakon toga kada sam otvorio oči... ko da me netko letvom opalio po glavi i vidio sam sve zvijezde Hollywooda pred sobom. Digao se sa stolca, te oteturao na tu strunjaču (krevet ili što već), te se legao potrbuške.
Prvo je počelo trnjenje dlanova lagano, iza čega je počelo trnjenje stopala... stopala nisu tako jako utrnula i brže je prestalo, no dlanovi su trnuli sve jače i jače da su mi na kraju bili poput drvenih letvi. Dobio sam iza toga kratku masažu nekim vibrirajućim aparatom po leđima, te brzinsko štimanje kičme samo s pritiskom po leđima. Tom masažom mi je trnjenje ruku potpuno prestalo. Da ne pomislite pogrešno, trnjenje ruku je dobar simptom jer pokazuje da se nešto "dešava" i mijenja. Kada sam se ustao, bio sam stabilan.
Za vrijeme drilanja po vratu došlo mi je na tren da se rasplačem (ne od bolova koliko od neke psihičke mijene u glavi). Nakon toga me primao smijeh... u biti mijenjao mi se stalno osjećaj od smijanja do plakanja, pa do oboje istovremeno. U svakom slučaju veliki šok za tijelo, ali ne u nikakvom negativnom smislu.
Glavni simptomi zbog kojih sam došao kao što su pritisak u ušima i pucanje vilice zbog toga su još uvijek tu. Bilo to povezano s time ili ne, vidjeti ću s vremenom, no ne zaboravimo da je prošlo svega 2 sata od tretmana. Što se tiče moje derealizacije (mog #1 problema) tu sam još u totalnom bunilu jer mi samo po sebi to oscilira zadnjih dana, no srećom, nemrem reć da se imalo pogoršao taj osjećaj čega sam se bojao, već je ostao, ali u malo drugačijem obliku, a kao i da je malo bolje. Treba u svakom slučaju vremena.
Prvo što sam zamijetio kada sam došao doma, ramena su mi prvi put nakon ne znam koliko vremena u istoj ravnini, te mi se nije desno rame dignulo, već lijevo spustilo i sada tu imam i dulji vrat na toj strani. Jedino mi je glava još kakti malo nahero, ali mislim da će i to doći na mjesto. U svakom slučaju neki rezultati su odmah vidljivi. Vrat okrećem kao da ga je netko nauljio i samo kaj si rit ne vidim. Iako sam i prije slobodno okretao glavu bez nekih bolova, ovo je baš osjećaj podmazanosti sada.
To su prvi dojmovi i samo se nadam da se neće kaj okrenuti na gore i da će bar dio preostalih simptoma zbog kojih sam išao tamo nestati ili se razrijediti ili smanjiti..
U svakom slučaju, pozitivno iskustvo po mom eto prvom dojmu nakon namještanja atlasa.

vivaneu
21.07.2011., 20:40
Super,drago mi je zbog tebe a i zbog svih koji su to prošli i imaju dobra iskustva,mislim da je sad najvažnije mislit pozitivno i sve će s vremenom doći na svoje

ja_a
23.07.2011., 17:02
Te noći nakon štimanja atlasa sam prvi put nakon valjda 20 godina osjetio i da imam tople dlanove, tj. vruće, inače su mi stalno bili hladni.

vivaneu
23.07.2011., 20:49
Te noći nakon štimanja atlasa sam prvi put nakon valjda 20 godina osjetio i da imam tople dlanove, tj. vruće, inače su mi stalno bili hladni.

Mislim da je to znak dobre cirkulacije i kod mene je bilo isto topli dlanovi i stopala

apollo.
06.08.2011., 01:43
1300 kuna je cijena tretmana u cijelom svijetu, bez obzira o kojoj je zemlji riječ. Da malo istražite po netu i sami biste to vidjeli.

A kad ste već to tako zaključili, unatoč svim svjedočenjima ljudi koji su nakon tretmana doživjeli upadljive promjene na bolje, dobro je da ćete barem sebe "spasiti" od njihovog "pogubnog utjecaja na Vaš novčanik" :mig: :rolleyes:

Pa to i nije neka sreća pošto nemaju svi isti BDP ;)
Kak da si ja kao student priuštim tako nešto? Cijena je UŽASNO nerazumna, osobito jer ne rade CT niti išta slično.
Izgleda da ću morat i dalje imat probleme s leđima i zatezanja u mišićima jer sam švorc. Da ne vježbam svaki dan bi se vjerojatno uklještio svakih mj dana, al hej, bar se cure ne žale :D

Al to da meni smeta što osjećam konstantno tu određenu "nepravilnost" i njene posljedice, da.
Nesreća kažeš.

snoopica
08.08.2011., 16:35
Bila 5. 8. u Var. toplicama, kod gosp. Maruševca na ispravljanju atlasa...potpuno je bezbolno, kaže gosp. Vladimir i sigurno, što mi je ipak bilo najvažnije..Dva slijedeća tjedna ne smijem ništa teško raditi, mene je zanimalo smije li se kosilicom kositi dvorište, ali ni to..ni vožnja biciklom, ni sportovi..Kontrola je za godinu dana. Prilično sam imala tremu i sam postupak ispravljanja mi se čini nekako prejednostavan, a sad ću vidjeti kako će biti...Problemi su bili i fizički i psihički, trenutno me lagano zateže i u vratu i duž cijele kičme, kuk mi ponekad škljocne...psihički sam nekako mirnija, mislim da se ipak nekako kreće na bolje, sad je ključno vrijeme...u uputstvu koje dobijete piše da postupak promjene traje od 4 mj. do 4 godine!!!Uglavnom, preporučujem!Cijena 350 kn.:

dekamer
25.08.2011., 11:37
Hvala na pitanju, ja sam puno bolje nego sam bila... Onaj dio kod ramena me više nije zabolio otkad sam namjestila atlas i doista se nadam da će to ići samo na bolje...
Ali, još me nešto zanima; ovo mi je jako interesantno, pa me zanima da li itko zna išta o tome:

KIROPRAKTIČAR DR. ANTHONY DEUTSCHER

http://www.facebook.com/pages/Kiroprakti%C4%8Dar-Zagreb-drAnthony-Deutscher-DC/119492463798

Radi se o vraćanju kralježnice u prirodan položaj. Jako me interesira, a stranica je www.vertesana.hr
Ako itko zna kakav je to tretman - javite.

Bok, malo sam kopao o tom liku i vidi što je izronilo:

http://tonydeutscher.blogspot.com/

Izgleda je liku zabranjeno raditi kao kiropraktičaru u Kanadi pa je došao kod nas... Nije sigurno je li to on ali čini se da jest...
Tako da treba biti oprezan nikad ne znaš... :ne zna:

brar
26.08.2011., 10:16

Izgleda je liku zabranjeno raditi kao kiropraktičaru u Kanadi pa je došao kod nas... Nije sigurno je li to on ali čini se da jest...

Da, to sam i ja vidjela. Sva sreća da nisam otišla. A ne znam kako i ovi naši iz ponude dana to stave bez da čovjeka provjere. Tko zna koliko su takvih stavili...:ne zna:

Iva1987
29.08.2011., 08:41
Lijepi pozdrav svima,

htjela bi sa svima vama podjelit svoje iskustvo:

Ovako, imam 24 god, i u zadnjih 6-7 god. probleme sa kicmom, na drugom kraljesku imam grbu, obisla sam sve doktore u Hrvatskoj, moja kucna doktorica tekla mi je ma nije ti to nist...hmmmm, druga pak mi nije htjela ni poglat....i na tome je ostalo...u medjuvremenu zivim u Austriji i tu sam radila Magnetsku rezonancu Vratne kraljeznice i glave jer su moje glavobolje bile nepodnosljive, iz dana u dan sve gore i gore,opceniti umor, znala sam spavat 18 sati u komadu, i jos sam mogla, psihicke tegobe, bolovi u vratu iiiiii....puno toga jos da ne nabrajam.....isla sam na fizioterapiju gdje su mi rekli da mi je jedna noga kraca....ali nista nije bas pomoglo....prije tocno 1 Tjedan nasla sam se u Zadru i pukim slucajem sam otisla na ravnanje Atlasa kog gospodina Lovre ( kojeg sam nasla na Atlas profilax stranici)

Mogu samo svim nevjernim Tomama preporucit da prvo nesto probaju prije nego sto tu piso svasata... sam postupak traje 2 min i radi se s tim vibrirajucim stapicem koji svojom vibracijom pomaze da atlas lakse sjedne na svoje mjesto. Sam postupak je bolan,ali osjecaj je neopisiv kada to sve zavrsi...laksa pokretljivost glave, i veeeeliko olaksanje...sada je tocno tjedan dana od toga i mogu reci da se osjecam puno bolje, prijasnje tegobe dodu nakratko ali brzo odu, to je sada prijelazni period gdje se tjelo regenerira i svremenom ce mi biti sve bolje i bolje....dva dana poslje nisam mogla vjerovat da sam se nakon 9 sati spavanja probudila i nisam vise mogla zaspat..sto je u mom slucaju bilo nevjerojatno...nisam vise toliko umorna a glavobolja uopce nema..

Eto sve u svemu tih 1300 kuna je bilo najbolje sto sam mogla za sebe ucinti.. posto mi nasi dragi Hrvatski ljecnici nisu htjeli,znali,mogli ili sta vec pomoc, vidim pomoc u alternativnoj medicini...ZLOCIN JE STO SE ZA TO NE ZNA. ali kako bi kada nasi dragi ljecnici i ljecnicka komora i draga nam drzava od toga ne bi imala nikakve koristi, cak i stete.

Eto drago mi je ako sam nekome pomogla da se odluci za ovu metodu ako se dosad dvoumio.

novabbb
29.08.2011., 20:41

I kako si sad? Ja se spremam narucit pa me zanima. Uglavnom ljudi napisu iskustva neposredno nakon zahva pa se poslije ne javljaju, a bilo bi zanimljivo cuti razlicita iskustva nakon proteka odredjenog vremena.

miataturbo
04.09.2011., 15:34
Ja sam bio u ponedjeljak i trebam hitnu pomoc!!!

Curi sam nakon postupka opisao stanje i ona mi nevjeruje... kad sam opisao frendu za 5min je odlucio ic, kako da glupu kokos uvjerim da ode i zajednicki zivot nam postane ugodniji i opusteniji???:ne zna:

Vader
04.09.2011., 15:42
Možeš li nama reći o kakvom stanju se radi, šta ti se popravilo da je nagovaraš?

Ja ću ići uskoro, možda već sledeće sedmice. Baš me zanima kakve ću sve promjene doživjeti, posebno po pitanju stvari zbog kojih najviše i idem.

novabbb
07.09.2011., 09:28
Ja sam bio u ponedjeljak i trebam hitnu pomoc!!!

Curi sam nakon postupka opisao stanje i ona mi nevjeruje... kad sam opisao frendu za 5min je odlucio ic, kako da glupu kokos uvjerim da ode i zajednicki zivot nam postane ugodniji i opusteniji???:ne zna:

Pa cekaj da se sama uvjeri kako je tebi pomoglo, kako si se pozitivno promijenio, npr. da joj više ne govoriš da je glupa kokos. :rolleyes:

Ajde, ako ti nije teško opiši i nama. btw. ja i dalje čekam da se javi netko ko je to obavio prije dosta vremena da nam podijeli svoje iskustvo, jer se uglavnom javljaju ljudi koji su to obavili nedavno i onda ni traga ni glasa....:ne zna:

Dragon17
07.09.2011., 10:25
Pa cekaj da se sama uvjeri kako je tebi pomoglo, kako si se pozitivno promijenio, npr. da joj više ne govoriš da je glupa kokos. :rolleyes:

Ajde, ako ti nije teško opiši i nama. btw. ja i dalje čekam da se javi netko ko je to obavio prije dosta vremena da nam podijeli svoje iskustvo, jer se uglavnom javljaju ljudi koji su to obavili nedavno i onda ni traga ni glasa....:ne zna:

Evo meni je prošlo 3,5 mjeseci od namještanja atlasa.....moje probleme možete pročitati na stranici 14 ovog foruma.....nekidan sam bio i na kontroli
zaključci:
Da pomaže - pomaže.....odmah nakon tretmana nemam više problema spodizanjem nakon dužeg čučenja....uglavnom ništa me za sada više ne boli te čekam ponovo prve probleme s kralješnicom....međutim desilo mi se nešto potpuno nepredviđeno....iz mene suklja neka energija kao da sam na zabranjenim supstancama, tj. puno vedrije gledam na život, ništa mi više nije teško napraviti, naveće nisam više oko 10h mrtav umoram, mogu cjelu noć biti budan otspavati dva-tri sata i opet sam odmoran.....možda je ovo previše subjektivno ili si zamišljam ....međutim i drugi oko mene to primječuju......preporuka je moja za sve one koji su skeptični...otiđite s razlogom da vam neko namjesti iščašeni kralješak i ništa drugo ne očekujte, dajte novac i to je to..........

novabbb
07.09.2011., 19:11
Dragon

Super! A jesi bio na atlas profilax ili nekoj drugoj metodi namjestanja?

Dragon17
08.09.2011., 09:48
Dragon

Super! A jesi bio na atlas profilax ili nekoj drugoj metodi namjestanja?

da Atlasprofilax,

utisana
21.09.2011., 12:18
da Atlasprofilax,

kod koga? Koliko košta? koliko boli?
tnx :w

miataturbo
28.09.2011., 15:38

Evo meni je prošlo 3,5 mjeseci od namještanja atlasa.....moje probleme možete pročitati na stranici 14 ovog foruma.....nekidan sam bio i na kontroli
zaključci:
Da pomaže - pomaže.....odmah nakon tretmana nemam više problema spodizanjem nakon dužeg čučenja....uglavnom ništa me za sada više ne boli te čekam ponovo prve probleme s kralješnicom....međutim desilo mi se nešto potpuno nepredviđeno....iz mene suklja neka energija kao da sam na zabranjenim supstancama, tj. puno vedrije gledam na život, ništa mi više nije teško napraviti, naveće nisam više oko 10h mrtav umoram, mogu cjelu noć biti budan otspavati dva-tri sata i opet sam odmoran.....možda je ovo previše subjektivno ili si zamišljam ....međutim i drugi oko mene to primječuju......preporuka je moja za sve one koji su skeptični...otiđite s razlogom da vam neko namjesti iščašeni kralješak i ništa drugo ne očekujte, dajte novac i to je to..........

sorry nisam pratio tu sam na dionicama i fondovima najvise al je bas kako Drago kaze, sad vec i kokos razmislja o odlasku a frend je bio jucer:D

utisana
30.09.2011., 08:01
Bila sam i ja!
22-9- kod Ljubomira T. u Poreču.
Najviše me bilo strah koliko će boliti i da mi ne ošteti živce.
Samo štemanje je bilo bolno ali ni blizu koliko sam očekivala ( čitala sam da su neki vrištali itd...)
Samo su mi se dlanovi oznojili od napetosti i te boli koja je po meni bila oko 6 na skali od 1 do 10.
Ne primijećujem neku veliku razliku od namještanja.
Taj prvi dan sam bila užžžasno umorna.
Išla sam najviše zbog vrtoglavica koje imam u zadnjih mjesec dana i izgleda da je tu pomoglo, da su se vrtoglavice smanjile.
Za 10 dana moram na kontrolu pa ću vidjeti šta on kaže.

Dzos
10.10.2011., 22:50
Evo, registrovao sam se da iznesem i neka svoja iskustva obzirom da sam iz Beograda i da ovde kod nas jos uvek nije dovoljno poznata ova metoda. Ja sam za nju saznao sasvim slucajno krajem juna ove godine u Vrnjacoj banji. Posle odslusane prezentacije sve mi je izgledalo toliko lepo da bi uopste bilo istinito. To sam i rekao imajuci u vidu iskustva sa mnogim "revolucionarnim" resenjima. No, moja supruga je odmah trazila da namesti Atlas jer je trazila resenja za dugogodisnje probleme sa kicmom, glavoboljama, zglobovima, predstojala joj je hitna operacija desnog oka (vitrektomija), hemifacijalni spazam je izludjivao...
Mozda je predugacak uvod ali... 5 dana posle namestanja Atlasa izvrsena je operacija oka i osnovni preduslov uspesnosti operacije bilo je da u narednih 5 dana lezi sa glavom na dole kako bi utisnuti gas (plin) ostvario efekat vracanja funkcije oka. Ona nikada nije mogla da lezi u tom polozaju ni 5 minuta a verovali ili ne, bez ikakvih problema je svih 5 dana izdrzala. Na stranu sto joj je odmah nakon namestanja atlasa pred mojim ocima nestajala izraslina (grba) na vratu. Doduse, tri noci je imala glavobolje(samo nocu) i vise nikada do sada. Tek nakon sto je ona uradila to, ja sam na internetu nasao mnogo o ovoj metodi pa tako i ovu temu na ovom forumu. I, da skratim. posle mesec dana ja, a kasnije i mnogi clanovi moje uze i sire porodice smo to uradili i svako od nas ima svoje boljitke (o kojima bih mogao pisati), koji su potvrdili (cak i prevazisli) sva moja ocekivanja. Ali, ima jedan problem. Svi veoma brzo zaborave probleme koje su imali i pricaju o nekim novim detaljima koji ih jos muce(neki su se javili posle namestanja kao sto je nocna bol u kicmi, kolenima, prstima) pa ispada da im namestanje atlasa nije sve resilo (sto je apsurdno ocekivati).
Nadam se da nisam zloupotrebio prostor i spreman sam da iznosim jos neka iskustva clanova moje porodice (ima nas od 6 do 81 godinu). Jedini cilj mi je da ljudima koji imaju (opravdane) sumnje pomognem sa mojim iskustvima.

RIJAMU
11.10.2011., 07:29
pozdrav svima. ja sam iz osijeka i kod nas se ovom metodom bavi izvjesna doktorica (ne znam ime, zaboravio sam) koja praksu ima u sarvašu selu nadomak osijeka. da li netko ima iskustva vezana uz tu gospođu i što mi o njoj može reći. hvala.

unije
11.10.2011., 08:39
Evo da se javim malo par mjeseci nakon namještanja atlasa Atlantotec metodom. Bolove u vratu i kičmi nemam više uopće, mišići mi se u ovih par mjeseci nisu ni jednom ukliještili u predjelu leđa ili vrata (prije se to stalno događalo, nekad i svaki mjesec ili bar svakih mjesec-dva). Krenula sam ponovo na aerobic i zanimljivo je da nemam baš nikakvih bolova u leđima i vratu, a nekad prije sam se nakon vježbanja jedva dizala idući dan iz kreveta od upale mišića. I dalje se uspravno držim. Uglavnom preporučujem svima da odu na ispravljanje atlasa bez obzira na metodu, obzirom da svi imaju manje više OK iskustva, posebno onima koji imaju konstatne bolove u kičmi i vratu, a ne zna im se neki konkretan uzrok.

swen_blueneon
16.10.2011., 20:34
pozdrav svima. ja sam iz osijeka i kod nas se ovom metodom bavi izvjesna doktorica (ne znam ime, zaboravio sam) koja praksu ima u sarvašu selu nadomak osijeka. da li netko ima iskustva vezana uz tu gospođu i što mi o njoj može reći. hvala.

Kata Lekić ti je u Sarvašu, ne znam puno o njoj, a mogu ti preporučiti u Tenji lika Vlado Tomljenović, isto se bavi time, znači Atlas profilax..čak mislim i da je ta Kata isto licencirana za Atlas profilax.

Dzos
17.10.2011., 12:32
Evo pomoc za sve koji zele da se informisu o ovlastenim Atlas speijalistima u svim zemljama sveta.
http://www.atlasprofilax.ch/index.php?field_country=HR&search=Tra%C5%BEi&searchphrase=any&option=com_sobi2&sobiCid=0&sobi2Task=search&reset=2&Itemid=63

cookiemonster
17.10.2011., 17:30
namjestila sam atlas u ljeto...nikakve promjene. ali baš nikakve. baš sam tužna i razočarana. 1300 kn me boli manje od činjenice da sam popušila foru...
iako još uvijek imam nade da će barem nekim ljudima pomoći. ja imam nesnosne bolove u vratu i između lopatica i sj... vratne kralješke što je pokazala magnetna rezonanca. u Atlasprofilaxu su mi rekli da je to sve posljedica krivog atlasa i da mi mora biti znatno bolje...
yeah right....:rolleyes:

eh i da nadodam - ne da boli nego umireš od bolova. barem ja jesam .i jako ti se povraća, jako jako. barem meni je. ženska mi je rekla da meni to tak jako zato jer mi je jako zdrmano sve bilo ali sad je kao sve stalo na mjesto...aha moš mislit

unije
19.10.2011., 05:24
namjestila sam atlas u ljeto...nikakve promjene. ali baš nikakve. baš sam tužna i razočarana. 1300 kn me boli manje od činjenice da sam popušila foru...
iako još uvijek imam nade da će barem nekim ljudima pomoći. ja imam nesnosne bolove u vratu i između lopatica i sj... vratne kralješke što je pokazala magnetna rezonanca. u Atlasprofilaxu su mi rekli da je to sve posljedica krivog atlasa i da mi mora biti znatno bolje...
yeah right....:rolleyes:

eh i da nadodam - ne da boli nego umireš od bolova. barem ja jesam .i jako ti se povraća, jako jako. barem meni je. ženska mi je rekla da meni to tak jako zato jer mi je jako zdrmano sve bilo ali sad je kao sve stalo na mjesto...aha moš mislit

Pa trebala bi osjetiti bar malu razliku :( A da odeš na CT snimanje atlasa? Možda ti ga nisu ispravno namjestili? Jesi bila kasnije na kontroli kod njih? Nekima još jednom ili 2 puta namještaju dodatno.

cookiemonster
19.10.2011., 09:46
na pregledu sam bila i rekli su mi da mi je super sjeo atlas (moš si mislit) i rekla sam im da ne osjećam apsolutno nikakve promjene i da mi je i dalje lijeva noga (iako neznatno) dulja a oni su mi rekli kako je sada sve fino ravno.kada sam rekla da ne osjećam nikakve promjene na bolje glede ničega rekli su da dođem opet na kontrolu za par tjedana. imam nalaz od magnetne rezonance od prije. ne pada mi na pamet sad plaćati još i CT o svom trošku da vidim jesu li oni pogriješili ili ne :( znam samo da mi nije bolje.evo nikako da odem na tu ponovnu kontrolu makar ne znam što bi mi dobra mogla donijeti.....

unije
19.10.2011., 09:59
na pregledu sam bila i rekli su mi da mi je super sjeo atlas (moš si mislit) i rekla sam im da ne osjećam apsolutno nikakve promjene i da mi je i dalje lijeva noga (iako neznatno) dulja a oni su mi rekli kako je sada sve fino ravno.kada sam rekla da ne osjećam nikakve promjene na bolje glede ničega rekli su da dođem opet na kontrolu za par tjedana. imam nalaz od magnetne rezonance od prije. ne pada mi na pamet sad plaćati još i CT o svom trošku da vidim jesu li oni pogriješili ili ne :( znam samo da mi nije bolje.evo nikako da odem na tu ponovnu kontrolu makar ne znam što bi mi dobra mogla donijeti.....

Baš mi je žao da ti se ništa nije stanje popravilo :( Pa kaj zbilja ne osjećaš baš nikakve promjene, tipa da se uspravnije držiš, da si stabilnija na nogama ili tak nešto? Mislim da bi trebala otići još jednom na pregled da provjere ponovo, ako su ti već rekli da dođeš.

cookiemonster
19.10.2011., 11:41
a zovem ih već 2 dana nemogu dobiti, pa da se naručim i na taj drugi pregled. javit ću šta su rekli.
ne, ne osjećam nikakav niti najmanji pomak. naime mene boli rameni pojas, vrat i dio između lopatica, zato sam išla i namještati. imam protruziju diska i osteofitozu (vrat). u principu sam se uvijek bavila nekim aktivnostima tako da se dosta ravno držim ali me jako boli bez obzira, a i imam kvrgu na vratu. osim toga imam ledene ruke i noge a oni tvrde da je i to povezano s atlasom i da nakon namještanja poboljšanje slijedi. no meni cirkulacija nije ništa bolja. evo kažem, ful sam se ponadala, ali nikakvih promjena nemam, spuših lovu i razočarah se....i kad su mi "namjestili" nisam osjetila nikakvu senzaciju, samo mi je bilo lakše što je prestala nesnosna bol od namještanja.
ako ništa drugo zaista su ljubazni tamo...barem jednim dijelom sebe vjerujem da čine dobro. možda sam ja baš neki izuzetak kojem se ne može pomoći ili su mi ti bolovi psihosomatski. ali mi je samo čudno da mi se nije ispravila nejednakonst između strana tijela, a oni tvrde da je to instant poboljšanje. ta nejednakost je kod mene minimalna i jedva vidljiva ali pošto sam godinama radila jogu dobro sam upoznala svoje tijelo i zapazila te nejednakosti. tako npr.kad ćućnem lijevi gluteus (guz:)) mi je bliži podu za par cm nego desni. lijeva ruka je mrvicu duža, kao i lijeva noga, što se očituje i činjenicom da mi je iako sam dešnjakinja lijeva strana tijela bila uvijek jača i malo jači mišićni tonus kada sam vježbala (iako sam malo opsesivno kompulzivna i jako sam pazila na simetriju, dakle nije to uslijed moje greška pri treniranju )
enivejz...štajaznam...nemogu si pomoć a da se ne osjećam kao da mi je dobro prodana fora. još uvijek se nadam da će ustanovit da ga nisu namjestili pa da če mi ga namjestiti. iako ne znam kako bih tu bol opet podnjela :eek:

unije
19.10.2011., 14:40
Ne znam što da ti kažem, većina tu (mislim da 98% ljudi) je osjetila bar nekako poboljšanje, pa mi je baš čudno kako kod tebe nema nikakvog poboljšanja :ne zna:
A kvrga na vratu, misliš kvrga na mjestu gdje se vrat i ramena spajaju? To imam i ja, ali mislim da se to više ni ne može ispraviti, općenito dosta toga kako je kičma već formirana je teško promijeniti. Mogu se učvrstiti mišići da bolje drže kičmu, ali sama forma se više ne može nešto specijalno promijeniti.

Ma ne mogu ti bolovi u kičmi i vratu biti psihosomatski. Mene je prije često rasturalo u leđima i vratu, a drugo jutro nakon treninga sam se jedva dizala iz kreveta. Sad se dižem kao da dan prije nisam uopće vježbala.
Tako da, sumnjam da i ti ne bi primjetila promjene, posebno ako kažeš da jako dobro poznaješ svoje tijelo, znači ti bi onda baš prva trebala primijetiti suptilne promjene.

cookiemonster
20.10.2011., 13:09
na žalost nula bodova od promjena. idem idući tjedan sam se naručila na 2.pregled pa da vidim što će mi reći....javim.

Dzos
21.10.2011., 21:44
Ne znam što da ti kažem, većina tu (mislim da 98% ljudi) je osjetila bar nekako poboljšanje, pa mi je baš čudno kako kod tebe nema nikakvog poboljšanja :ne zna:
A kvrga na vratu, misliš kvrga na mjestu gdje se vrat i ramena spajaju? To imam i ja, ali mislim da se to više ni ne može ispraviti, općenito dosta toga kako je kičma već formirana je teško promijeniti. Mogu se učvrstiti mišići da bolje drže kičmu, ali sama forma se više ne može nešto specijalno promijeniti.

Ma ne mogu ti bolovi u kičmi i vratu biti psihosomatski. Mene je prije često rasturalo u leđima i vratu, a drugo jutro nakon treninga sam se jedva dizala iz kreveta. Sad se dižem kao da dan prije nisam uopće vježbala.
Tako da, sumnjam da i ti ne bi primjetila promjene, posebno ako kažeš da jako dobro poznaješ svoje tijelo, znači ti bi onda baš prva trebala primijetiti suptilne promjene.
Ako smem da se umesam...Mene je bas fasciniralo nestajanje te kvrge kod 5 clanica moje porodice. Neverovatno je bilo da su nestajale odmah po namestanju (za nekoliko sati) i vise se nisu pojavljivale (bar do sada 3-4 meseca od namestanja).
Ja licno nisam imao nekih vecih problema ali problem namestanja glave na jastuk i drzanja kod gledanja u komp. su reseni. Doduse, jos uvek osecam zategnutost ledjnih misica ali sa samo malo masaze i to prestaje.

unije
22.10.2011., 07:44
Ako smem da se umesam...Mene je bas fasciniralo nestajanje te kvrge kod 5 clanica moje porodice. Neverovatno je bilo da su nestajale odmah po namestanju (za nekoliko sati) i vise se nisu pojavljivale (bar do sada 3-4 meseca od namestanja).
Ja licno nisam imao nekih vecih problema ali problem namestanja glave na jastuk i drzanja kod gledanja u komp. su reseni. Doduse, jos uvek osecam zategnutost ledjnih misica ali sa samo malo masaze i to prestaje.

Pa ne može skroz nestati, manje je vidljiva, ali se još uvijek osjeća pod prstima kao malo izbočenje. Mislim da je kod mene već okoštavanje tog dijela bilo u toku.

cookiemonster
31.10.2011., 20:45
bila neki dan na pregledu u Atlasprofilaxu...:tuzni:
dakle, pita me žena kako je i ja objasnim da nema nikakvih poboljšanja, da i dalje u lijevo bolje okrećem glavu(iako mi to ne predstavlja problem, vrat mi je dosta flexibilan ali u lijevo mogu nešto jače zaokrenut), da me i dalje boli vrat i između lopatica kao i srednji dio leđa i da su mi i dalje ruke i noge ledene i tako nabrojim sve za što oni tvrde da namještanje atlasa rješava...i pitam ju, jeste li sigurni da je atlas namješten, možda nije sjeo?

kaže mi da je atlas sjeo, da je super na mjestu, ali da su mi ovi kralješci ispod zmrdani i u tome je problem. (to znam i sama da jesu jer sam dugo pokušavala osjetit atlas i napipala sam da na desnoj strani osjetim kralješke a na lijevoj ne),
i da mi preporuča da odem u Američki kiro centar jer oni s njima surađuju, da vidim kolko bi mi tretmana trebalo i da idem na masaže da bi mi možda to pomoglo onda. :mad::mad: ljuta sam jer to su mi mogli onda reći i prije nego sam dala 1300 kn za namještanje, jer ja sam shvatila iz njihove teorije da kada namjestiš atlas da ga i ostali kralješci prate, da ti se ispravi nesrazmjer između nogu ako su malo različite dužine(meni lijeva neznatno duža), i da ti se namjesti zdjelica i blalbalba...i sad mi kažu da su oni specijalisti za atlas ali ne i za ostale kralješke. i sad najbolje da plaćam još kiropraktičare s kojima su u kompi...
baš sam pissed off....osjećam se prevareno. baš sam ja tako specifična da mi nije bolje...yeah :rolleyes:

unije
01.11.2011., 16:08
bila neki dan na pregledu u Atlasprofilaxu...:tuzni:
dakle, pita me žena kako je i ja objasnim da nema nikakvih poboljšanja, da i dalje u lijevo bolje okrećem glavu(iako mi to ne predstavlja problem, vrat mi je dosta flexibilan ali u lijevo mogu nešto jače zaokrenut), da me i dalje boli vrat i između lopatica kao i srednji dio leđa i da su mi i dalje ruke i noge ledene i tako nabrojim sve za što oni tvrde da namještanje atlasa rješava...i pitam ju, jeste li sigurni da je atlas namješten, možda nije sjeo?

kaže mi da je atlas sjeo, da je super na mjestu, ali da su mi ovi kralješci ispod zmrdani i u tome je problem. (to znam i sama da jesu jer sam dugo pokušavala osjetit atlas i napipala sam da na desnoj strani osjetim kralješke a na lijevoj ne),
i da mi preporuča da odem u Američki kiro centar jer oni s njima surađuju, da vidim kolko bi mi tretmana trebalo i da idem na masaže da bi mi možda to pomoglo onda. :mad::mad: ljuta sam jer to su mi mogli onda reći i prije nego sam dala 1300 kn za namještanje, jer ja sam shvatila iz njihove teorije da kada namjestiš atlas da ga i ostali kralješci prate, da ti se ispravi nesrazmjer između nogu ako su malo različite dužine(meni lijeva neznatno duža), i da ti se namjesti zdjelica i blalbalba...i sad mi kažu da su oni specijalisti za atlas ali ne i za ostale kralješke. i sad najbolje da plaćam još kiropraktičare s kojima su u kompi...
baš sam pissed off....osjećam se prevareno. baš sam ja tako specifična da mi nije bolje...yeah :rolleyes:

A jesi bila ikad na pregledu da ti stručnjak kaže pravo stanje tvoje kičme i kralježaka? Mi odemo po potrebi na "krckanje" i masažu ovdje (http://jadrankabrozd.hr/), prije smo bili redovni, posebno kad su nam se mišići znali ukliještiti, a sad smo bili samo jednom nakon namještanja atlasa, jer je nama naš atlantotec terapeut rekao da je dobro otići na osteopatski tretman nakon namještanja atlasa. I otišli smo, od tada je prošlo već oko 3 mjeseca i mi poslije te jedne masaže i krckanja više ne trebamo ići, jer se super osjećamo što se tiče kičme i vrata. Tako da ti toplo preporučujem da probaš otići tamo na tretman, možda te zaista trebaju samo pokrckati nakon masaže (oni to zovu manuelna imobilizacija ili tak nekak) i vjerujem da ćeš nakon toga već imati neke pozitivne pomake.

Hu
06.11.2011., 17:45
Moje iskustvo s Atlasprofilaxom - nula bodova.

Bio sam prije cca 6 mjeseci. Promjene nikakve. Ili bar ne da ih primjećujem. Problemi hladnih nogu i umornih leđa isti ko i ranije.

Također mi se nije svidio sam tretman. Izgledalo je prilično šarlatanski. U par sekundi nakon što sam legao na prsa je čovjek odmah ustvrdio da mi je jedna noga 1,5 cm kraća. Što mi je bilo prilično neuvjerljivo, jer uopće nisam pazio da legnem pravilno. Zatim je stavio ruku na vrat i odmah ustvrdio da mi je atlas pomaknut. Tretman se sastoji o pritiska s nekakvim masažerom u zadnji dio vrata, malo sa strane. Boli, ali nije strašno. Nakon toga me pitao da li mogu sad bolje okretati glavu (nisam imao problema s pokretnošću vrata). Točno je da mi je glava išla nekako lakše nego prije, ali to je nestalo nakon par dana. Na kontroli je ponovio sličan tretman u blažem obliku. I opet je glava išla glađe lijevo-desno. No sad to pripisujem isključivo masaži vrata s navedenim uređajem. Jer je i drugi puta to potrajalo možda jedan dan i onda se vratilo u normalu. E da. Odmah nakon tretmana sam ponovo legao na prsa i ponovo je ekspresno ustvrdio da su mi sad obje noge jednake duljine. Kad sam na kontroli rekao da ne vidim nikakve promjene čovjek me uvjeravao da su promjene evidentne, jer mi je trenutno bolja pokretljivost vrata (što je točno iz gore navedenih razloga) te su mi noge sad iste duljine (ne vjerujem da se tu išta promijenilo).

No, cijeli negativan doživljaj mi ne bi bio bitan da osjetim neke koristi. Jedino možda to što sam manje iskvaren. Jer, novac kvari ljude. :)

Bili su me na kontroli pitali da li sam ih preporučio poznatima. Rekao sam da nisam, jer ne vidim pomaka, ali možda je još prerano. No, sad mislim da je prošlo dosta vremena i ne preporučam. Štoviše, osjećam se kao naivac.

cookiemonster
06.11.2011., 21:09
isto kao i ja...:ne zna:

cookiemonster
16.11.2011., 16:42
pa ja ne vjerujem, sad sam fakat pissed off..... dakle mislim si ja...pa ajde još bih otišla u taj Američki kiro gdje su me iz Atlasa uputili,ako postoji šansa da ipak govore istinu i da unatoč namještenom atlasu je problem u drugim kralješcima.... da vidim šta će mi na pregledu reći u tom kiru..., jer mi je žena iz Atlas profilaxa rekla da se pozovem na njih i da ću onda imati besplatan pregled, i tako ja zovem i pitam jel imam taj besplatan pregled, i kažu mi da uz pregled odma ide i tretman i to sve košta 220 kn :rolleyes:
sad razmišljam dal da odem il ne. mislim si uvijek pa možda postoji mala šansa da ne seru. prvo su tvrdili da kad namjestiš atlas da ga prate ostali kralješci, sve ti se izravna. sad mi tvrde da mi je atlas na mjestu ali da ostali kralješci nisu i da su oni stručnjaci za atlas a sad trebam ići onima koji su stručnjaci za ostalo...mislim neznam više ko kome sere....
katastrofa.
da je barem netko ranije pisao ovakva iskustva, meni se javilo par ljudi na pm, zakaj nitko neće pisati što im se desi??? mislim možemo na taj način drugima pomoći da se ne zaribaju ko mi i da dobro promisle prije nego odu!!

antik
16.11.2011., 19:53
čitam malo

osjećate se prevareno
ko naivci

pa atlas pro filax je mlačenje love na prvom mjestu

miataturbo
22.11.2011., 15:45
nimalo, meni je svakim danom sve bolje a evo proslo 3 mjeseca da treba otisao bih ponovo*

*disclaimer: bio, platio punu cijenu, nisam placen za reklamu

da je mlacenje love u potpunosti se slazem, zahvat nije ni kompleksan niti dugo traje il se treba ponavljat da bi opravdali tu cijenu ali rezultati su fascinantni, bar u mom slucaju i slucaju par kolega koji su otisli... ali s druge strane ako je prijevara i nema rezultata kako to da posluju u Hr cca 5g bez reklame samo s usmenom predajom???:ne zna:

Soulsaver
22.11.2011., 19:09
kako to da posluju u Hr cca 5g bez reklame samo s usmenom predajom???:ne zna:
Netočno. Redovito se oglašavaju u tiskovnim medijima, imaju reklamu na HTV-u, bili su u emisiji Na rubu pam.. ovaj, znanosti, a dosta su aktivni i na društvenim mrežama. Lokalne televizije ne računam. Koriste sve moguće marketinške alate, uključujući i ovu temu na forumu. :kava:

miataturbo
23.11.2011., 11:02
Zanimljivo, ja nisam nigdje naletio na reklamu, spomenuo mi je kolega s posla pa sam pogledao na yubitou na rubu znanosti i na googlu naletio na ovu temu i istu na indexu

Soulsaver
24.11.2011., 18:35
Moraš bolje pratiti medije. Bilo baš jučer prije podnevnog Dnevnika na HTV1. U onom bloku u kojem farmaceuti prodaju dodatke prehrani i sličnu maglu :kava:

Hyper
15.12.2011., 13:36
Da, to sam i ja vidjela. Sva sreća da nisam otišla. A ne znam kako i ovi naši iz ponude dana to stave bez da čovjeka provjere. Tko zna koliko su takvih stavili...:ne zna:

Dr Anthony Deautscher radi budale od svih nas! Došao je u Hrvatsku kad je izgubio licencu u Kanadi 2006, tu je otvorio firmu Vertesana za " njegu tijela" i zaobišao Ministarstvo zdravstva! Ima istu djelatnost kao salon za masažu! Sudskim nalogom mu je zabranjeno koristiti titulu Dr ali u Lijepoj našoj on radi što hoće! Ima po 16-20 ljudi u sat vremena! Svima radi apsolutno istu manipulaciju, što god tko imao!!! Trebam li uopće napomenuti da nikad nikome nije izdao račun! Tipa bi trebalo zatvoriti!

nauticat
15.12.2011., 14:45
Ja poznajem neke ljude koji su bili i svima je ili bolje ili isto kao prije tretmana. Uglavnom, nikome nije gore nego prije... Kako imam problema s vratnom kralježnicom i sve teže ih podnosim, razmišljala sam o ovom tretmanu pa naletjela na ovaj forum. Vidim da su mišljenja/rezultati različiti... Kako god, ja danas idem na namještanje atlasa u AtlasProfilaxu. Sutra javim kako je bilo...

Dzos
15.12.2011., 16:34
Dr Anthony Deautscher radi budale od svih nas! Došao je u Hrvatsku kad je izgubio licencu u Kanadi 2006, tu je otvorio firmu Vertesana za " njegu tijela" i zaobišao Ministarstvo zdravstva! Ima istu djelatnost kao salon za masažu! Sudskim nalogom mu je zabranjeno koristiti titulu Dr ali u Lijepoj našoj on radi što hoće! Ima po 16-20 ljudi u sat vremena! Svima radi apsolutno istu manipulaciju, što god tko imao!!! Trebam li uopće napomenuti da nikad nikome nije izdao račun! Tipa bi trebalo zatvoriti!

O cemu se ovde radi? Kakva je veza sa Atlasprofilax metodom?

nauticat
15.12.2011., 17:16
Ja se upravo vratila s namještanja atlasa. Neću objašnjavati kako se radi jer je već više puta objašnjeno. Definitivno vrat mogu okrenuti daleko više nego ranije i smanjila mi se "grba" na leđima. Na žalost nije nestala, ali i ovo je dobro :) Malo me bole/zatežu mišići od korijena vrata pa do pola kičme što me od sad nije bolilo. Već me danima boli kičma u predjelu križa i to nije prošlo, da li će ne zna se ;) Nemam nikakvih trnaca i ostalog što su ljudi pisali da osjećaju...? Istina, bilo ih je dok me masirao s tim uređajem ali to je normalno kod tako "agresivne" masaže, nije nikakav znak čudotvorne promjene. Vrat me puno manje boli nego inače ali još ne znam da li je to samo posljedica masaže ili trajno stanje. Pretpostavljam da ću trajne rezultate ako ih bude vidjeti tek kroz neko vrijeme. Uglavnom, ono što sam pročitala na upitniku koji se ispunjava prije tretmana, osobama koje su imale teže operacije tipa tumor na mozgu ne garantiraju uspjeh...

dugy200
16.12.2011., 22:20
Evo opet na HTV-u Na rubu znanosti o namještanju i teoriji fenomena ATLAS! Opet gostuje onaj doktor Rene-Claudius Schümperli. Sad je pitanje jel gostuje ponovno ili HTV već treći put reprizira tu epizodu??? HTV sponzoruša???

Bat Kol
16.12.2011., 23:53
HTV reprizira emisije.

Lo-lee-ta
18.12.2011., 17:51
Već neko vrijeme čitam o iščašenju atlasa i na stranim i na našim forumima i htjela bih zbilja probati otići kod nekog poštenog i normalnog, ali znam da ne bih u Atlasprofilax iz više razloga:
1. ona njihova priča o izvanzemaljskim narodima i uroti nekako me podsjeća na scijentologe, a to mi je malo previše
2. nisam sigurna da baš poznaju anatomiju jer na svojoj stranici spominju neke stvari koje jednostavno ne stoje, a na forumu malo stručnije pojmove nazivaju "učenim riječima", pa ono, znamo koliko je sati...
3. ako su došli kao neki "spas čovječanstva" zašto traže toliko novaca?
4. namještaju atlas u uspravnom položaju pod opterećenjem glave što je daleko bolnije i teže nego u ležećem položaju
5. njihov agresivan nastup na svim forumima na kojima se spominje namještanje atlasa totalno me odbio. Mislim da imaju još nekih problema osim iščašenog atlasa ...:rolleyes:
6. sam tretman je kockanje jer koliko vidim nekome je odličan, a netko žali što je uopće išao

E sad, ako ste išli kod nekog drugog i zadovoljni ste, slobodno mi dajte prijedlog.

Leopardo
18.12.2011., 20:10
Već neko vrijeme čitam o iščašenju atlasa i na stranim i na našim forumima i htjela bih zbilja probati otići kod nekog poštenog i normalnog, ali znam da ne bih u Atlasprofilax iz više razloga:
1. ona njihova priča o izvanzemaljskim narodima i uroti nekako me podsjeća na scijentologe, a to mi je malo previše
2. nisam sigurna da baš poznaju anatomiju jer na svojoj stranici spominju neke stvari koje jednostavno ne stoje, a na forumu malo stručnije pojmove nazivaju "učenim riječima", pa ono, znamo koliko je sati...
3. ako su došli kao neki "spas čovječanstva" zašto traže toliko novaca?
4. namještaju atlas u uspravnom položaju pod opterećenjem glave što je daleko bolnije i teže nego u ležećem položaju
5. njihov agresivan nastup na svim forumima na kojima se spominje namještanje atlasa totalno me odbio. Mislim da imaju još nekih problema osim iščašenog atlasa ...:rolleyes:
6. sam tretman je kockanje jer koliko vidim nekome je odličan, a netko žali što je uopće išao

E sad, ako ste išli kod nekog drugog i zadovoljni ste, slobodno mi dajte prijedlog.
Postoje i drugi ljudi u Hrvatskoj koji namještaju atlas. Jedan od njih je Vladimir Maruševac, može ga se kontaktirati na stranici
http://www.ayurveda-prema.com/kontakt.htm
Radi potpuno bezbolno, prema staroj indijskoj recepturi, cijena je puno niža nego kod ovih razvikanih, a rezultati su, barem kod mene i kod ljudi koje sam odveo tamo (bez ikakvog interesa) odlični.

Lo-lee-ta
18.12.2011., 21:29
Postoje i drugi ljudi u Hrvatskoj koji namještaju atlas. Jedan od njih je Vladimir Maruševac, može ga se kontaktirati na stranici
Radi potpuno bezbolno, prema staroj indijskoj recepturi, cijena je puno niža nego kod ovih razvikanih, a rezultati su, barem kod mene i kod ljudi koje sam odveo tamo (bez ikakvog interesa) odlični.
Tnx! Proučit ću to malo...

hrki
19.12.2011., 05:58

cijena?

Lo-lee-ta
19.12.2011., 17:06
cijena?

Mislim da je 50 eura.

lunna1112
02.01.2012., 16:02
Toplo preporučam svima koji misle ić na atlasprofilax da si dobro razmisle. Danas sam pričala s osobom koja je bila na tretmanu prije mjesec dana i od tad ima stalne mučnine i vrtoglavice i žali što je to napravila. Ja sam također bila prije 3 mjeseca i od kad sam navodno "namjestila atlas" su mi se tegobe pojačale. Ja sam to rekla ovima u atlasprofilax-u, no oni ustraju u priči da nema negativnih posljedica. Ko voli nek izvoli ali uzmite u obzir da se može desiti da umjesto čudnovatog izlječenja nastupi i pogoršanje.

unije
03.01.2012., 08:25
Toplo preporučam svima koji misle ić na atlasprofilax da si dobro razmisle. Danas sam pričala s osobom koja je bila na tretmanu prije mjesec dana i od tad ima stalne mučnine i vrtoglavice i žali što je to napravila. Ja sam također bila prije 3 mjeseca i od kad sam navodno "namjestila atlas" su mi se tegobe pojačale. Ja sam to rekla ovima u atlasprofilax-u, no oni ustraju u priči da nema negativnih posljedica. Ko voli nek izvoli ali uzmite u obzir da se može desiti da umjesto čudnovatog izlječenja nastupi i pogoršanje.

Odi si fino snimiti atlas na CT pa im odnesi snimku ako ti atlas i dalje nije namješten, pa neka ti vrate lovu. Namještanje si obavi u Sloveniji po metodi koja ima objektivan dokaz (CT snimak atlasa) prije i poslije namještanja.
CT snimanje atlasa u SLO u Mariboru je 90 eura, raspitaj se, možda netko i u HR od privatnika radi te snimke.

Ili se zaleti kod Vladimira u blizinu Var.Toplica na namještanje onom ayurvedskom metodom.

lunna1112
03.01.2012., 08:55
Odi si fino snimiti atlas na CT pa im odnesi snimku ako ti atlas i dalje nije namješten, pa neka ti vrate lovu. Namještanje si obavi u Sloveniji po metodi koja ima objektivan dokaz (CT snimak atlasa) prije i poslije namještanja.
CT snimanje atlasa u SLO u Mariboru je 90 eura, raspitaj se, možda netko i u HR od privatnika radi te snimke.

Ili se zaleti kod Vladimira u blizinu Var.Toplica na namještanje onom ayurvedskom metodom.

Ne znam samo dal oni vraćaju lovu ak nisu dobro obavili posao, bojim se da bi imali dosta toga za vratiti kad bi vraćali svakome tko dokaže da mu nije namješteno.

unije
03.01.2012., 09:44
Ne znam samo dal oni vraćaju lovu ak nisu dobro obavili posao, bojim se da bi imali dosta toga za vratiti kad bi vraćali svakome tko dokaže da mu nije namješteno.

Pa vjerojatno bi, samo dosta ljudi nije spremno zaprijetiti im s novinarima, televizijom i inspekcijom, a vjerujem da bi u takvom slučaju negativne reklame itekak htjeli vratiti lovu. Većina je zadovoljna, ali eto, ima slučajeva kad se stanje još nekim ljudima pogorša, a oni ne prihvaćaju kritiku na račun loše obavljenog posla.

Junio 567
23.01.2012., 23:10

hm i ja sam nasao ono na netu ali iskreno bas me briga ako mi stvarno moze pomoci, jedino me brine kako nemogu nigdje bas naci neka iskustva iz prve ruke. ja sam bio 3 puta u sklopu one ponude dana i cinilo mi se ok, stvarno sam dobio objasnjenje po rentgenskim slikama i upute sta i kako, ali mi je bilo skupo i nisam mogao nastaviti, a imam ozbiljnih problema sa kicmom..moja isprika sto je offtopic, guglam za dr deutschera pa sam naletio na ovo :confused::ne zna:

Buzz74
30.01.2012., 08:16
Tnx! Proučit ću to malo...

Eto ja bio prošli petak kod gosp. Maruševca i preživio. O njemu sve najbolje, vrlo ugodna i jednostavna osoba i kako mi se čini sa puno iskustva. Sve uredno registrirano (dobili i račun) i bez ikakve zamjerke.
Što se tiče postupka stvarno je jednostavan i ne treba nikoga biti strah jer je stvarno BEZBOLNO. Nisam imao nikakvih posebnih tegoba niti prije (možda male vrtoglavice za vrijeme dužeg piljenja u monitor). Glavobolje uglavnom kod promjene vremena pa sada čekam neku promjenu da provjerim jel mi bolje.
Uglavnom na prvu ruku primijetio sam da se nakon namještanja držim uspravno i osjećam se viši. Inače sam visine oko 187cm i oduvijek sam se držao pogrbljeno i to mi je odgovaralo. To kažem jer mi sada jednostavno nije ugodno držati se pogrbljeno, kao da se stvarno nešto namjestilo u tom mom vratu. Također, imam osjećaj da mi je kičma zahvalna jer sam joj olakšao cijelu priču oko nošenja glave na ramenima. Imam lagane bolove u leđima ali pripisujem ih tome što se sada držim uspravno i kako mišićima treba vremena da se naviknu.
Uglavnom preporučam svima, izdvojite 50-ak eura na svoje zdravlje (isplati se).

chillout23
08.02.2012., 12:41

Pozdrav....
odradil sam kod dotičnog čovjeka 80 tretmana koje sam platil 5000kn. Kad sam krenul, pričal sam sa ženom o tome kako nema nikakvog računa niti nikaj slično...to mi je bio prvi crvić...drugi crvić mi se javil prije mjesec i pol dana i kopa me još i sad...pa sam odlučil kopat po netu i nikaj nisam našel osim ovog posta...
A prije nego sam naletil na taj post, sam poslal mail na CMCC da ih priupitam za njega. Jedva čekam odgovor (ako ga dobijem, naravno)...ali mislim, ako je ovo istina; da idem k njemu opet, ali sa drugom svrhom :o i ako je ovo sa bloga istina, ne bu samo tak prošel.
Da li mi je pomogao? Nemam pojma, baš danas idem na roentgen da vidim, pa bum usporedil slike sa onima prije dolaska k njemu.
Ako dobijem odgovor od CMCC postam ga ovdje da svi vide o čemu se radi (bez obzira kakav taj odgovor bio).

EDIT: Tek sad vidim jednu bitnu razliku...
On ima na Sveticama diplomu sa CMCC, a ovo sa bloga je sa CCO...kao i ovaj link: http://www.cco.on.ca/English/Chiropractor-Search/Search/Detailed-Chiropractor/?rid=239436
Pod status mu piše: revoked (opozvan) a podclass: DNR (ne oživljavati)
Poprilično interesantna priča. Jedva čekam odgovor :)

vocnijogurt
10.02.2012., 10:29
Nemam pojma, baš danas idem na roentgen da vidim, pa bum usporedil slike sa onima prije dolaska k njemu.

kolega, ima kakvih vijesti?
baš sam se spremala tamo... hvala

chillout23
10.02.2012., 11:29
Nema. Sa CMCC su mi vratili mail da će mi se javiti, a sa CCO nisu niti vratili mail. CCO je sa onog bloga di su mu zatvorili licencu. Javim čim nekaj saznam, kako je i napisano u mom postu iznad

chillout23
17.02.2012., 18:06
Ni traga ni glasa povratnim mailovima :confused: očito se niti ne misle oglasiti po tom pitanju :ne zna:

npoljak
17.02.2012., 19:13
Atlas, kao i ostatak kiropraktike - nema tu ništa korisno.
Kiropraktika: neefikasna, a opasna (http://laikaskeptik.wordpress.com/2012/02/17/kiropraktika-neefikasna-a-opasna/)

Lost_Cojones
18.02.2012., 17:39
Atlas, kao i ostatak kiropraktike - nema tu ništa korisno.
Kiropraktika: neefikasna, a opasna (http://laikaskeptik.wordpress.com/2012/02/17/kiropraktika-neefikasna-a-opasna/)

Onaj koji pisao ovaj članak je gadno pobrkao neke stvari odnosno pojmove. Kiropraktika je u Americi znanstveno priznata odnosno cak je u njihovom sustavu zdravstva. Imaju i fakultet za kiroprakticare. Kod nas u hrv, a i u europi, se koristi drugi termin, a to je manuala terapija. Dok je rijec kiropraktika koristena za alternativce koji najvjerovatnije koriste te termine subluksacija te ljece astmu i sl. A sad nadalje u fizioterapiji ima neka vrsta unutarnje podjele terapeuta na npr. neurolosko manualne djecje respiratirna itd. Manualni terapeuti koriste tehnike manipulacije odnosno mobilizacije kralježnice. To se odnosi na cijelu kraljesnicu ne samo na doljni dio i sl. nebuloze koje spominje autor clanka. Ono s cim se u potpunosti slazem je da je opasno ici kod samoukih kiroprakticara jer postoji vjerovatnost da nastradate. Atlas profilaksa je mobilizacija atlasa, koja se moze raditi sa aparatom ili rucno. Svaka manualna tehnika, a ima ih puno (muligan mckenzie cyriax maitland calterborg itd), sadrži mobilizaciju/manipulaciju atlasa. Tako da to nije nisto novo. Ono sto je novo je teorija o kojoj pricaju ovi iz atlasprofilakse s kojom se ja osobno ne slazem, ali atlas je jako bitan cimbenik u posturi/držanju čovijeka mada nije jedini. Stoga ako imate 1300 kn viska za eksperimentiraje probajte ako ne onda nemojte. Samo nemoj ti ici kod ovi seoskih "kiroprakticara".

npoljak
18.02.2012., 17:54
Onaj koji pisao ovaj članak je gadno pobrkao neke stvari odnosno pojmove. Kiropraktika je u Americi znanstveno priznata odnosno cak je u njihovom sustavu zdravstva. Imaju i fakultet za kiroprakticare. Kod nas u hrv, a i u europi, se koristi drugi termin, a to je manuala terapija. Dok je rijec kiropraktika koristena za alternativce koji najvjerovatnije koriste te termine subluksacija te ljece astmu i sl. A sad nadalje u fizioterapiji ima neka vrsta unutarnje podjele terapeuta na npr. neurolosko manualne djecje respiratirna itd. Manualni terapeuti koriste tehnike manipulacije odnosno mobilizacije kralježnice. To se odnosi na cijelu kraljesnicu ne samo na doljni dio i sl. nebuloze koje spominje autor clanka. Ono s cim se u potpunosti slazem je da je opasno ici kod samoukih kiroprakticara jer postoji vjerovatnost da nastradate. Atlas profilaksa je mobilizacija atlasa, koja se moze raditi sa aparatom ili rucno. Svaka manualna tehnika, a ima ih puno (muligan mckenzie cyriax maitland calterborg itd), sadrži mobilizaciju/manipulaciju atlasa. Tako da to nije nisto novo. Ono sto je novo je teorija o kojoj pricaju ovi iz atlasprofilakse s kojom se ja osobno ne slazem, ali atlas je jako bitan cimbenik u posturi/držanju čovijeka mada nije jedini. Stoga ako imate 1300 kn viska za eksperimentiraje probajte ako ne onda nemojte. Samo nemoj ti ici kod ovi seoskih "kiroprakticara".
Ja sam autor članka. Tvoji argumenti nemaju veze s napisanim.
Znanstveno priznata u Americi? Šta to uopće znači? Ili si znanstveno priznat ili nisi, nema tu geografije. U Americi je kiropraktika nastala, što sam pojasnio, kad ju je DD Palmer izmislio iz vedra neba. To objašnjava zašto su škole raširene tamo, kao i sama struka. Kao i homeopatija u Njemačkoj. gdje je i nastala. Znači li to da ijedna djeluje? Apsolutno ne.
Svi znanstveni testovi jasno pokazuju da kiropraktike ne djeluje, osim za nespecifičnu bol u predjelu leđa, gdje nije bolja od klasične fizioterapije ni po najboljim rezultatima, a skuplja je i rizičnija. Te tvoje priče o navodnoj nomenklaturi u Europi su apsolutno nebitne.
A ovo namještanje atlasa popularno danas nema veze s držanjem/posturom, već s navodnim kolanjem imaginarne životne energije koja navodno liječi sve ili većinu bolesti.
Ne postoji objektivan razlog za otići kod kiropraktičara nauštrb konvencionalne terapije.

unije
18.02.2012., 19:19
Ja sam autor članka. Tvoji argumenti nemaju veze s napisanim.
Znanstveno priznata u Americi? Šta to uopće znači? Ili si znanstveno priznat ili nisi, nema tu geografije. U Americi je kiropraktika nastala, što sam pojasnio, kad ju je DD Palmer izmislio iz vedra neba. To objašnjava zašto su škole raširene tamo, kao i sama struka. Kao i homeopatija u Njemačkoj. gdje je i nastala. Znači li to da ijedna djeluje? Apsolutno ne.
Svi znanstveni testovi jasno pokazuju da kiropraktike ne djeluje, osim za nespecifičnu bol u predjelu leđa, gdje nije bolja od klasične fizioterapije ni po najboljim rezultatima, a skuplja je i rizičnija. Te tvoje priče o navodnoj nomenklaturi u Europi su apsolutno nebitne.
A ovo namještanje atlasa popularno danas nema veze s držanjem/posturom, već s navodnim kolanjem imaginarne životne energije koja navodno liječi sve ili većinu bolesti.
Ne postoji objektivan razlog za otići kod kiropraktičara nauštrb konvencionalne terapije.

Konvencionalna terapija kod uklještenog mišića u leđima uključuje pain killere: voltaren i slične tablete. A što se time dobiva? Samo se zataškava pravi problem. Fizikalna terapija, masaža, vježbe i manipulacija zglobova su puno bolja alternativa od tableta.
Svi koji su bili kod kiropraktičara ili na manipulaciji zglobova znaju kako se čovjek odlično osjeća i kakvu pokretnost ima nakon takvog tretmana.
Kiropraktika ne rješava sve probleme, ali rješava specifične vrste problema sa zglobovima i ligamentima.
Terapeut kod kojeg odem možda jednom do dvaput godišnje na masažu i manipulaciju zglobova kombinira više metoda, od raznih vrsta masaža, osteopatije, yumeiha...
Rezultati su izvanredni, dok se sa tabletama mogu "šlepati" bez ikakvog poboljšanja danima, ovdje nakon samo 2 tretmana ukliješteni mišić bude potpuno oslobođen i bol nestane na prirodan način.

Bat Kol
18.02.2012., 20:31
Fizikalna terapija, masaža i vježbanje su čisto konvencionalne metode. Po čemu je to posebnost kiropraktike? :ne zna:

unije
19.02.2012., 05:53
Fizikalna terapija, masaža i vježbanje su čisto konvencionalne metode. Po čemu je to posebnost kiropraktike? :ne zna:

Pa manipulacija zglobova je kiropraktika, meni to rade nakon masaže zato sam masažu i spomenula.

Rijetko koji liječnik će ti za uklješten mišić ili bolna leđa prepisati fizikalnu terapiju, da ti uglavnom pain killere ili pošalje na blokade. Farmaceutski lobi je ušao u baš sve pore našeg zdravstva...

Bat Kol
19.02.2012., 13:16
Pa manipulacija zglobova je kiropraktika, meni to rade nakon masaže zato sam masažu i spomenula.

Rijetko koji liječnik će ti za uklješten mišić ili bolna leđa prepisati fizikalnu terapiju, da ti uglavnom pain killere ili pošalje na blokade. Farmaceutski lobi je ušao u baš sve pore našeg zdravstva...

A ma daj? A toplice i privatne klinike pune. :eek:

Možda najbolje da ukinemo specijalizaciju fizikalne medicine i rehabilitacije. A možda i studij fizioterapije.

unije
19.02.2012., 16:52
A ma daj? A toplice i privatne klinike pune. :eek:

Možda najbolje da ukinemo specijalizaciju fizikalne medicine i rehabilitacije. A možda i studij fizioterapije.

Pa sam si rekao, privatne klinike i privatne prakse fizikalne terapije, znači sve si sam plaćaš :rolleyes:
U Toplice ne možeš ako si ih sam ne priuštiš (a onda ideš na liste čekanja od par mjeseci, osim ako nemaš vezu) ili ako nisi "teži" slučaj - znači ili nakon operacije, infarkta ili saobraćajke ili tak nečeg, u ovom slučaju se uvijek prvo ide na komisiju koja ti dodijeli ili ne Toplice. Pretpostavljam da i na taj način veći dio troškova sam snosiš, a dio ide preko zdravstva.

Ma kakvo ukidanje fizikalne, čemu sad to? :misli: pa to je jedna od rijetkih stvari koja vrijedi u konvencionalnoj medicini. Šteta jedino što za "manje teške slučajeve" moraš sve sam plaćati kod privatnika koji rade fizikalnu.

Bat Kol
19.02.2012., 17:30
Dakle, kao što rekoh - svi su puni. Ovako ili onako. Što znači da je ljudima potrebno i da većini ipak pomaže, ovisno o opsegu potrebe za time.
Kiropraktičara ne plaćaš ili kaj? :rolleyes:

Poanta je u tome da je u zadnje vrijeme porasla opća pomama za "nekonvencionalnim" metodama, a bez realne potrebe. Neće kiropraktičar i/ili "atlas manipulator" (ne znam kako da ih drugačije nazovem, jer, koliko znam, to ne rade svi kiropraktičari i dapače, za namještanje atlasa ne trebaš bit kiropraktičar :misli:) učiniti ništa više i bolje od fizijatra i fizioterapeuta.

Beljki
19.02.2012., 21:09
Hihihi, al mi ocemo :cheer: :B :rofl:

Bat Kol
19.02.2012., 21:27
Prevencija je isto medicina :p

Beljki
19.02.2012., 21:57
yoga bolja od te vase.. kak ono kazete.. "medicine", ta zapadnjacka materjalisticka vracanja :kava:

:zubo:

Bat Kol
19.02.2012., 22:15
:rofl:

Neka, nemam ja niš protiv "vežbanja". :zubo:

Beljki
19.02.2012., 22:48
ne kazem ja, znanost kaze :kava:

:raspa:

:D

Begemotica
20.02.2012., 07:45
:rofl:

Neka, nemam ja niš protiv "vežbanja". :zubo:

Yoga nije vježbanje već način života :durica

Beljki
20.02.2012., 09:58
nes ko nogomet? :zubo:

Bat Kol
20.02.2012., 16:05
Dosta offtopica, vratimo se temi. :raspa: :D

chillout23
22.02.2012., 12:06
Da...medicina ima svoje zagovornike kao i alternativa svoje. Uvijek se jedni nakostriješe na spomen drugih i daleko najviše trpe pacijenti :kava:
Ja, osobno, ne pijem nikakve lijekove već skoro 10 godina. Kad me nekaj boli odem doktoru po mišljenje, ako mi se ne svidi, odem drugom...koristim usluge alternativne medicine. Kombiniram uz izbjegavanje pijenja medikamenata...i već mi je puna glava od priča kaj valja i kaj ne valja.
A laici, kaj više čitaju sve su mutaviji od tih silnih komentara...nažalost.

Rock Crystal
02.03.2012., 20:50
Evo bila prije neki dan na namjestanju atlasa!Pod broj 1:nije nimalo bezbolno,naprotiv,najjaca bol koju sam ikad osjetila!Citaj:krokodilske suze"!!Pod broj 2:Iduci dan sam imala toliko energije i hiperaktivnosti u sebi da me ne jedan covjek pitao na kakvim sam drogama :/ !Broj 3:Imam jos malo bolove u ledjima ali nista strasno,rekli su mi da je normalno da ce me par dana bolit! Broj 4:vi sta kukate za pare:kosta 1300kn i da se mene pita to je mala cijena za zdravlje!Samo trajanje namjestanja trajalo je mozda 2 minute(tako je bar bilo u mom slucaju iako sam imala osjecaj da traje cijelu vjecnost).Sto se tice procesa oporavka to je za svaku osobu drugacije...Kod nekoga dolazi do poboljsanja u roku par dana,kod nekog za par mjeseci,a kod nekog za par godina ali ako se netko odluci za to iz bilo kojih razloga napravite to sto prije dok ste jos mladi :P :))) I jos da napomenem da poslije "zahvata" nikako nije preporucljiv odlazak kod kiroprakticara na ono cimanje vrata iako sam prije odlaska u atlasprofilax isla sto puta na to "cimanje" nis mi nije pomoglo...Pozdrav :mig:

yeeeah
07.03.2012., 15:24
Ja sam bio danas. I osječam se super. Prvi put nakon dugog vremena sam slobodan u glavi.. Osječam se bezbrižno, ništa me ne smeta. Ako me i smeta, smeta me dosta manje. Nije me uopče brige. Sinoč sam spavao četiri sata, prije zahvata sam bio zbunjen, pospan, umoran, napet. Sad je četri popodne i imam još energije, mogao bi iči trčat .. Sad ne znam jeli to dobro ili ne .. Nadam se da neće bit problema sa spavanjem. Morati ću promjetit život, jer mi je sad dosadno kad ništa ne radim .. Bio sam u splitu kod atlasprofilax. Bolilo me skroz te dvije minute šta mi je radio. Poslje toga sam bio u šoku, došlo mi je plakat i pao sam na pod .. Ali eto sad sam, možete još jednom gore pročitati .. :)

chillout23
13.03.2012., 06:16
Bio kod Deutschera....čim slike nisu iz Laginjine, tvrdi da nisu dobre i da se ne vidi dobro da li je situacija bolja :confused:
Plaćam dodatno zdravst. u Croatia Osig. i nisam htio još plaćati u Laginjinoj dodano slike, a on veli: "Pa to je samo 50kn". Da ali ne želim. Ako si dokror onda ti je puno toga jasno i iz ovoga kaj sam donio. U glavnom...za svako pitanje ima priču. Ne volim se svađati i nisam ulazil dublje u priču. Reko sam da ću se ići slikati u Laginjinu i da se vidimo. S figom u džepu :kava:
I naravno...trebao bi ići još na 80 tretmana da to sve sjedne na svoje mjesto bla bla bla...a novci rastu na grani i samo čekaju da ih uberem za njega :rolleyes:

martix
17.03.2012., 12:17
Paklene križobolje koje su me mučile godinama, osobito zimi, ovu zimu nisam iskusila. Kako je to divno kad ne moraš gutati voltarene i ne moraš gnjaviti ukućane da ti obuju čarape.
Nadala sam se da će se namještanjem atlasa desiti neka čuda u mom životu ali kad sad rezimiram situaciju, nakon 9 mjeseci od namještanja atlasa, ovo odsustvo boli čini me sretnom.

kokoshka1
28.03.2012., 19:23
proslo je tjedan dana od namijestanja atlasa i od tad nisam popila niti jednu tabletu protiv bolova. a žderala sam ih skoro svaki dan, imala sam strasne migrene koje nisu prolazile ni od imigrana, cepica, a poslije injekcije na hitnoj sam cekala najmanje tri sata da popusti.
posto me migrena pati cijeli zivot a neuroloska slika mi je uredna, zakljucila sam da to sve mora biti od kraljeznice.
za ovu metodu sam saznala cisto slucajno, doktor mi je isti dan odgovorio na mail i narucio me vec za sljedeci dan.
zahvalna sam mu. cekam kontrolu i nadam se da je taj grozni dio zivota iza mene.
sad jos damo da se zaposlim... :mig:

hrki
29.03.2012., 05:44
Gdje si bila i cijena

amiraamira
29.03.2012., 19:24
Sutra sam naručena na ispravljanje atlasa u Atlasprofilax. Dugo sam se dvoumila i sad sam napokon odlučila. Vjerujem da će ishod biti pozitivan.

kokoshka1
29.03.2012., 20:30
@hrki
Bila sam u Bjelovaru. To mi je najblize. Jos uvijek ne mogu vjerovati koliko se dobro osjecam. Cijena je 1300kn. Mislim da je svugdje jednaka.
@amiraamira
Svaka cast, samo hrabro! Javi dojmove.

DT.T
30.03.2012., 02:23
Ono što ljudi proživljavaju je intenzivni placebo.
Išao sam na to namještanje neočekivajući išta, pogotovo nakon što sam pročitao koji su razlozi da je atlas u krivom položaju(vanzemaljci i ostale njihove brije). Slobodno pitajte te ljude u atlasprofilaxu i reći će vam istu stvar.

Nisam se nakon tretmana osjećao išta bolje. Mada primijetio sam sporu promjenu na lošije kroz razdoblje od 3 godine. Fizički problemi koje prije nisam imao.
Da sam znao da ću se ovako osjećati ne bih to nikada napravio. Osjećam se gore nego ikad u životu.
Nije strašno, ali eto, nije ugodno.
Moguće je da to nije od namještanja, definitivno ne bih smio zaključiti da je to apsolutna istina.

amiraamira
30.03.2012., 17:22
evo me, nakon namještanja. Bila sam u Atlas profilaxu. Progutala par knedli i otišla. Nisam imala nikakve senzacije tipa plača ili smijeha. Zapravo, boljelo me podosta, ali izdržljivo. Glavu mogu dosta dobro zarotirati. I nekako se ravnije držim. Nekako sam "lakša". To je to za sada. Nadam se polaganom smještanju ostatka kralješnice gdje joj je mjesto, ne vjerujem da se to može desiti preko noći. Još me malo boli vrat od postupka. To je to zasad.

amiraamira
02.04.2012., 17:47
Tri dana nakon tretmana baš se osjećam dobro. Nemam više bolova u vratu koje sam znala imati kad bih glavu nagnula i općenito se puno bolje i poletnije osjećam. Nije mi žao što sam išla. Dapače, preporučam!

zar
02.04.2012., 21:55
Tri dana nakon tretmana baš se osjećam dobro. Nemam više bolova u vratu koje sam znala imati kad bih glavu nagnula i općenito se puno bolje i poletnije osjećam. Nije mi žao što sam išla. Dapače, preporučam!

E baš mi je drago kad ovako nešto pročitam......jer i ja planiram ići za nekih mjesec-dva.

amiraamira
03.04.2012., 14:26
E baš mi je drago kad ovako nešto pročitam......jer i ja planiram ići za nekih mjesec-dva.

Ja sam bila strašno skeptična. Raspitivala sam se na sve strane, čitala po forumima...i kad sam došla tamo bila sam nervozna, a tek kad je tretman počeo, mislila sam si: Jesus, šta ja to sebi radim?? Ali, zaista se bolje osjećam. Totalno imam drugi osjećaj u predjelu vrata i općenito u glavi. I puno sam opuštenija, nekako imam osjećaj da mi je "fitilj" puno "duži" (inače sam bila dosta impulzivna). Puno se ravnije držim i osjećam se lagano. Jedina je mana cijena i sam tretman nije najugodniji, ali najvažniji su rezultati! Nadam se da će se stanje još poboljšavati. Moja su iskustva pozitivna.

zar
03.04.2012., 18:24
Ja sam bila strašno skeptična. Raspitivala sam se na sve strane, čitala po forumima...i kad sam došla tamo bila sam nervozna, a tek kad je tretman počeo, mislila sam si: Jesus, šta ja to sebi radim?? Ali, zaista se bolje osjećam. Totalno imam drugi osjećaj u predjelu vrata i općenito u glavi. I puno sam opuštenija, nekako imam osjećaj da mi je "fitilj" puno "duži" (inače sam bila dosta impulzivna). Puno se ravnije držim i osjećam se lagano. Jedina je mana cijena i sam tretman nije najugodniji, ali najvažniji su rezultati! Nadam se da će se stanje još poboljšavati. Moja su iskustva pozitivna.

Ma ja sam mislila to napraviti još prošle godine, čak sam i kontaktirala ljude u Zg i rekla mi žena da se ne moram ni naručiti, nego kad budem u Zagrebu da dođem. Međutim u međuvremenu se operiram i izvade mi štitnjaču prije 6 mjeseci, tako da čekam još bar mjesec-dva pa idem......inače imam užasne migrene, vratna kralježnica..koma, blage vrtoglavice više ne znam dal od vrata, migrena ili hormona, ali da mi se simptomi ublaže barem za 50 % bila bih presretna.....

indie13
12.04.2012., 16:20
ja sam nedavno po preporuci bila kod jedne žene koja je inače u Rijeci al bila je u Zagrebu pa sam je uspjela uhvatit da me "obavi". Rođakinja mi je bila kod nje i rekla mi je da dosta boli, al podnošljivo....ja došla spremna...reko stisnut ću zube i gotovo...kad ono ništa! Pretpostavljam da ovisi od osobe do osobe....zasad se osjećam puno bolje....nisam baš ful hiperaktivna kao što su neki ljudi ovdje rekli, al imam puno više energije, bolje spavam i nekako mi je glava čišća (znam da zvuči glupavo al ono...)....rekla mi je žena da do godine dana može trajat to da se tijelo potpuno navikne, al ako samo ostane ovako kako mi je sad bit će zakon! Uglavnom ako se dvoumite ja predlažem ako bilo kog bole leđa il se samo općenito osjeća jadno i iscrpljeno nek skupi pare i ode....znam da nije baš da svako budžet dopušta al isplatise troška....

E da....kolko su vama naplaćivali? Mene je došlo 1300....

Mallory
20.04.2012., 14:11
Bila prije 4 dana, prethodno dobro proučila sve dostupno na Internetu. Patim od teških, kroničnih glavobolja i migrena.
Tražili su me u startu obećenje da im ostavim pozitivan komentar na forumima i dam pisanu izjavu, što mi je malo previše.... Rekoh može, ako mi pomognete. Nikakvih rezlutatata ne vidim za sad, osim što je vrat pokretljiviji.
Sam postupak boli, ali ne nepodnošljivo.
To je sve, javim dalje.

tole1710
20.04.2012., 15:07
Ja nerazumijem?Malo sam cito i kaze lik da to ima 99% ljudi?Pa ka mene nista neboli kod vrata znaci da je sve u redu s tom kosti?Prikljesteni nervi,pa to bi valjda osjetio da mi je prikljesteno!Nerazumijem ovo!:)

zar
22.04.2012., 20:28
Bila prije 4 dana, prethodno dobro proučila sve dostupno na Internetu. Patim od teških, kroničnih glavobolja i migrena.
Tražili su me u startu obećenje da im ostavim pozitivan komentar na forumima i dam pisanu izjavu, što mi je malo previše.... Rekoh može, ako mi pomognete. Nikakvih rezlutatata ne vidim za sad, osim što je vrat pokretljiviji.
Sam postupak boli, ali ne nepodnošljivo.
To je sve, javim dalje.

E to je fakat bez-veze...ne mogu vjerovati da tako nešto mogu tražiti. Ja se spremam ići upravo zbog migrene i kroničnih glavobolja, ali to me sad baš nekako razočaralo. de molim te javi ima li ikakvih pozitivnih pomaka sa migrenom :confused:

Mallory
02.05.2012., 09:33
E to je fakat bez-veze...ne mogu vjerovati da tako nešto mogu tražiti. Ja se spremam ići upravo zbog migrene i kroničnih glavobolja, ali to me sad baš nekako razočaralo. de molim te javi ima li ikakvih pozitivnih pomaka sa migrenom :confused:

ovako, ja ne vidim zasada ama baš nikakvih pomaka. Jedini efekt je evenutalno pokretljiviji vrat. Ostatak možemo na pm.

yeeeah
03.05.2012., 14:03
Ja znam par ljudi šta im je pomoglo sto posto nakon šta sam ja išao napraviti, i oni su. Prijatelja su prestala bolit leđa nakon 15. godina, drugi napokon kuži sve, treći nema više glavobolje i ne šepa ..

Meni je isto pomoglo. Osječam se bolje i opuštenije i bezbrižnije. Stvarno mi je žao da ne pomogne svima ! Ne reklamiram ništa, briga me za ikoga oće imat posla ili ne, samo kažem šta sam ćuo i osjetio iz prve ruke.

osspaljeni
10.05.2012., 13:50
Pozdrav!

Ja već duže vrijeme razmišljam da odem na taj tretman a također bi poveo i staru.

Ja ću uskoro 3 banke i vučem glavobolje od svoje 18e godine. Jedino što su mi u bolnici rekli je da je sve "u granicama normale", poslali me na psihijatriju i dali mi neke tablete na kojima piše da "izazivaju glavobolju" a ne da ju otklanjaju od kojih mi je bilo još gore. Kada sam im rekao da sam ih pio 3-4 dana i da mi je bilo gore, rekli su mi da se rezultat tih tableta vidi nakon par mjeseci upotrebe, ali nisam se već sa 18 godina htio navući na tablete pa sam naučio živjeti s time.

Stara je sada oko 56 godina i ima užasnih problema s vrtoglavicama, zujanjem u ušima, kičma joj je iskrivljena, ima grbu na vratu, jedan dan ju boli lijeva noga, drugi dan desna ruka i tako u krug i svaki dan joj je sve gore.
Išla je na elektroterapije i masaže ali to je imalo trenutni učinak, ako i toliko.

Pročitao sam svih 20 stranica ove teme i koliko vidim iskustva su dosta podijeljena i spominju se osobe svih starosnih dobi.

Planiramo otići u Atlasprofilax u Osijek (Tenja) pa me zanima ima li netko ovdje iskustva s gospođom Kata Sarvaš, dr.med. koja je navedena kao Atlasprof u Osijeku. Unaprijed zahvaljujem.

Junio 567
10.05.2012., 22:37
Bio kod Deutschera....čim slike nisu iz Laginjine, tvrdi da nisu dobre i da se ne vidi dobro da li je situacija bolja :confused:
Plaćam dodatno zdravst. u Croatia Osig. i nisam htio još plaćati u Laginjinoj dodano slike, a on veli: "Pa to je samo 50kn". Da ali ne želim. Ako si dokror onda ti je puno toga jasno i iz ovoga kaj sam donio. U glavnom...za svako pitanje ima priču. Ne volim se svađati i nisam ulazil dublje u priču. Reko sam da ću se ići slikati u Laginjinu i da se vidimo. S figom u džepu :kava:
I naravno...trebao bi ići još na 80 tretmana da to sve sjedne na svoje mjesto bla bla bla...a novci rastu na grani i samo čekaju da ih uberem za njega :rolleyes:

Znaci tak to ide, prvo je odredio 80 tretmana, a sad nakon obavljenog predlaze jos 80? ma divno :504:ja eto nisam jos skupio novce pa odgadam terapiju al mi se nekak cini da cu i odustat od iste :D a jel se osjecate bolje nakon toga ili?

zločesta
22.05.2012., 10:16
Dugo čitam komentare po forumima o namiještanju atlasa,a sada sam napokon doživjela i osobno iskustvo i rado ću ga podijeliti sa vama. Atlasprofilax sam posjetila, prije svega, zbog stalnog pritiska u zatiljku zadnjih par mjeseci i trncima koji se šire prema glavi. No, nisu to jedini moji problemi što se kralježnice tiče. Kao dijete rodila sam se sa teškom luksacijom kukova. Srećom, moji su bili uporni pa su mi to riješili aparatićem i juhicama od kostiju, tako da prognozirana operacija nije bila potrebna. Zatim, imam skoliozu, ili ti ga grbu na kralježnici tako da cijeli život trpim predike da se ispravim ,a ja jednostavno ne mogu jer je to jače od mene. Puno vremena provodim za laptopom i znaju me boljet ramena i lopatice, a prije 2,3 godine sam imala jake bolove desno pored trtice. Znači, puno se toga sakupilo s obzirom da imam 22 godine. :/

Jučer me primila gđa. Ines u Atlasprofilaxu i čim mi je napipala atlas sa desne strane osjetila sam jaku bol i shvatila da je tu uzrok svega. Jer cijelo vrijeme mi je na tom mjestu pritisak. Ona se iznenadila koliko mi je jako iščašen u desno s obzirom da sam mlada i da nisam imala težih ozljeda. Zato je zaključila da je riječ o genima. A zaista, majka mi ima konstantne migrene, a otac isto probleme sa kralježnicom. Definitivno ću im preporučiti zahvat. Zahvat je meni osobno bio jako bolan, ali ništa što se ne može izdržati. Pogotovo zato što ne traje dugo. Dakle, koristi se nekakav uređaj kojim se vrši pritisak na određene točke u vratu...sa jedne i druge strane...mene je podjsetilo na bušilicu :504:

No, stisnula sam zube i nekako izdržala, a gospođa je bila jako ljubazna. Zastala bi kad bi vidjela da me jako boli i cijelo vrijeme me propitivala jesam dobro. Zatim me polegla i stavila mi oblog na vrat. Slijedila je masaža i onda testiranje promjena. Vrat sam nakon namiještanja mogla puno više okrenuti na desnu stranu. To je prvo što sam primijetila. Zatim, kad okrećem glavu manje mi krcka u vratu i ne vrti mi se kao i prije. Također sam ispravila držanje i nekako mi se sam od sebe vrat ravno drži, ne moram ulagat napor kao prije.

Mislim da ima pomaka i da će ići još na bolje s obzirom da treba vremena. Jer još uvijek osjećam lagani pritisak sa desne strane glave. Pretpostavljam da su u pitanju mišići koje sve ove godine naporno nose glavu i da treba vremena da se vrate u normalu.

Sve u svemu, pozitivno iskustvo. Još uvijek sam pod dojmom. Napeto iščekujem nove promjene na svom tijelu. :)

osspaljeni
22.05.2012., 11:02
Nakraju smo se ipak odlučili otići, prošlo je već nekoliko dana od posjete AtlasProFilax-u pa evo par stvari koje sam primijetio:
- nestala mi je izbočina (grba) na vratu. nije ni bilo sad nešto strašno ali mogla se osjetiti pod rukom
- nešto me tjera da se držim ravno i da ravno sjedim
- pričam puuuno više nego prije
- pozitivnije razmišljam
- aktivniji sam nego prije, stalno bi nešta radio hehe
- imam više strpljenja
- trnci u glavi koje sam imao su još uvijek tu, ali glavobolja je potpuno nestala
- pokretljiviji vrat i nema više krckanja kad okrećem glavu
- kao da bolje vidim i boje mi izgledaju nekako drugačije... teško za objasniti
- netko je već rekao da otkad je bio na namještanju može popiti više nego prije.
isprobano s pivom, sutradan me uopće ne boli glava ili me boli onako minimalno :D

Primijetio sam i da je stara puno aktivnija i puno više razgovara.
Ona se odmah nakon tretmana čudila koliko može okrenuti glavu hehehe

Sam tretman je bio dosta bolan i nisam se baš najbolje osjećao nakon toga, taj dan i slijedeći dan sam se osjećao nekako izgubljeno.
Kičma me boljela za poludit i to točno na mjestu gdje sam lupio kada sam imao prometnu. Cijeli slijedeći dan sam proveo u krevetu izvijajući se od bolova.

Od trećeg dana na dalje stvari idu na bolje i preporučam tretman svakome tko ima bilo kakvih problema sa kičmom, držanjem ili glavoboljama za koje konvencionalna medicina nema nikakav bolji tretman od tableta.

zločesta
22.05.2012., 14:02
Nakraju smo se ipak odlučili otići, prošlo je već nekoliko dana od posjete AtlasProFilax-u pa evo par stvari koje sam primijetio:
- nestala mi je izbočina (grba) na vratu. nije ni bilo sad nešto strašno ali mogla se osjetiti pod rukom
- nešto me tjera da se držim ravno i da ravno sjedim
- pričam puuuno više nego prije
- pozitivnije razmišljam
- aktivniji sam nego prije, stalno bi nešta radio hehe
- imam više strpljenja
- trnci u glavi koje sam imao su još uvijek tu, ali glavobolja je potpuno nestala
- pokretljiviji vrat i nema više krckanja kad okrećem glavu
- kao da bolje vidim i boje mi izgledaju nekako drugačije... teško za objasniti
- netko je već rekao da otkad je bio na namještanju može popiti više nego prije.
isprobano s pivom, sutradan me uopće ne boli glava ili me boli onako minimalno :D

Primijetio sam i da je stara puno aktivnija i puno više razgovara.
Ona se odmah nakon tretmana čudila koliko može okrenuti glavu hehehe

Sam tretman je bio dosta bolan i nisam se baš najbolje osjećao nakon toga, taj dan i slijedeći dan sam se osjećao nekako izgubljeno.
Kičma me boljela za poludit i to točno na mjestu gdje sam lupio kada sam imao prometnu. Cijeli slijedeći dan sam proveo u krevetu izvijajući se od bolova.

Od trećeg dana na dalje stvari idu na bolje i preporučam tretman svakome tko ima bilo kakvih problema sa kičmom, držanjem ili glavoboljama za koje konvencionalna medicina nema nikakav bolji tretman od tableta.

Da, i meni danas nije baš dobro. Još uvijek mi je prisutan pritisak u glavi i baš kao što si rekao nekako sam izgubljena...vjerojatno treba vremena da sve dođe na svoje...jer ipak organizam se 22 godine navikao na raštimani atlas, sad se treba naviknut na normalan položaj..vidjet ćemo za 2 tjedna kad odem na kontrolu u kakvom ću bit stanju...

A i nisam dobro noćas spavala...bole me vratni mišići od tog stiskanja za poludit...

No, ono što sam primjetila maloprije na ogledalu da mi se jako poboljšala skolioza...kičma mi je ravnija i nemam jaku grbu kao prije...samo malo napora i ravna sam skroz:D

dsuki
04.06.2012., 20:29
Poz... drustvo ja sam namijestio atlas u Varaždinu prije devet i nesto mjeseca,kod gos Ljubice S. i vjerujte najbolja stvar koju sam uradio u životu,kao da sam se ponovno rodio,za mene nesto najvrednije u ovom stoljecu sto smo mogli dobiti.samo cu vam reci ovo nemojte postavjati puno pitanja vec to uradite odmah namijestite atlas i preporodite sebe i oko sebe ako ste me razumjeli necete zazaliti.

Fem
27.06.2012., 08:14
Ljudi (zločesta, osspaljeni), pišite dalje kako vam je! :D Ja već godinama namjeravam ići na namještanje atlasa, ali me je strah (ne bolova tijekom tretmana, nego posljedica) i sad sam skoro pa spremna odvažiti se na to.

tynsy
28.06.2012., 14:06

bila sam na njegovom predavanju. taj čovjek ima toliku moć uvjeravanja. on liječi sve boli i bolesti svojim tretmanima koji se sastoje od tri ˝udarca˝ po kralješnici.
na temelju onog što sam vidjela - nikako ne preporučam.
napravi pregled, standard - ramena ti nisu u ravnini, jedna strana tijela ti je jača od druge, glava ti je previše naprijed itd. itd.
svima preporuči 80 tretmana bez obzira na problem, s tim da nakon tih 80 ćeš trebati još 80 pa još 80 itd.
unaprijed se plaća 5000 kn, koje samo spremi u džep bez izdavanja računa.
rendgenske slike (vratne i lumbalne kralješnice) valjaju samo ako su iz laginjine i za to treba platiti 200 kn. ako imaš slike stare tjedna dana, makar bile i sa magnetske rezonance - ništa to ne valja, moraš se ići opet ozračiti u laginjinu.
treba dolaziti svaki dan na tretman, koji traje par sekundi, a ljudi se redaju ko na pokretnoj traci. i nakon što se završe tretmani tj. potroši bar 10-ak tisuća kuna, on kaže da se i dalje treba dolazi jednom tjedno cijelog života na tretman koji košta 100 kn - iako kaže da se njegovom metodom trajno rješavaju problemi s kralješnicom. pa kako trajno ako svaki tjedan moraš dat 100 kn.
klonite se tog deutschera :rolleyes:

nana8
08.07.2012., 10:45
Zanimaju me iskustva prije i nakon namještanja atlasa.Planiram se naručiti,ali još uvijek nisam čvrsto odlučila.Puno se priča o atlasprofilaxu ali osobno ne poznajem nikog ko je bio na namještanju.na njihovoj stranici ima puno svjedočanstva ali bojim se da nije slučajno sve to samo jedna velika reklama.Ajde,javite se i pomozite mi jer nadam se da zbilja metoda pomaže i da če i meni pomoči i promjeniti život na bolje :):)

Mirax
09.07.2012., 06:21
Zanimaju me iskustva prije i nakon namještanja atlasa.Planiram se naručiti,ali još uvijek nisam čvrsto odlučila.Puno se priča o atlasprofilaxu ali osobno ne poznajem nikog ko je bio na namještanju.na njihovoj stranici ima puno svjedočanstva ali bojim se da nije slučajno sve to samo jedna velika reklama.Ajde,javite se i pomozite mi jer nadam se da zbilja metoda pomaže i da če i meni pomoči i promjeniti život na bolje :):)

Moje iskustvo je da je sve isto no ne šripi mi vrat više i lakše zaokrećem glavom, samo sam lakši za 1300kn, ja sam prije namještanja dugo proućaval i sve kaj sam našel proućil i opet bezveze bacil novac. Sve rade šarlatanski, odoka mjere dužinu nogu i gdje je atlas, to bi trebali kad je skupo snimit prije i posle, pa onak smiješno i nestrućno namještat kićme prije namiještanja kralješka je sramota.

sike3075
10.07.2012., 21:26
Nakon što više od godinu i pol znam za Atlasprofilax i napakon sam se odlučio na korekciju atlasa. Prvenstveno sam otišao jer imam blokadu zivca na lijevom laktu i svi doktori bi me pod noz stavili a najbolje u svemu je da nema vidljivih udaraca ili oštećenja kostiju ili okolnog tkiva koji bi doveli do tog stanja. 24 sata nakon korekcije trnci u ruci su skoro potpuno nestali, bol u prstima je praktički na nuli a još sam si priuštio šetnju po gradu od jedno 2 sata i izostala je i bol u doljnjem dijelu kriza što me je jako iznenadilo. Osim što odjednom mogu okrenuti glavu i lijevo i desno bez zadrške moram priynati da je jako lijepi osječaj kada se nemoram boriti da drzim glavu nego ona slobodno stoji bez napora - ali onaj tko to nije dozivio teško moze razumjeti o čemu govorim. Uglavnom imam 36 godina i radim kao agent za nekretnine što je stvarno premalo da bi imao bilo kakve bolove a kamoli blokade zivaca i sl.. i za kraj htio bi pohvaliti kompletan dojam o tvrtci koja radi korekciju atlasa - od profesinalnog pristupa do prekrasnog prostora ... da bio sam kod Jasne Karakaš u novoj galeriji u Zagrebu.

Dzos
10.07.2012., 21:27

Evo, ja sam iz Beograda i nemam nikakav razlog da pravim reklamu bilo kome. Povremeno svratim na ovaj forum da procitam i uporedim iskustva sa mojima i mojih najblizih.
Ono sto mogu licno reci jeste da sam Atlas namestio ovde u Bgd pre godinu dana i da su moja iskustva samo pozitivna. Naime, ja srecom nisam imao nekih velikih problema (bar tako sam mislio) ali sada tek znam sta znaci leci a da nije uopste bitno kakav je jastuk i da li ga uopste ima. Mislio sam da mi je problem bio vezan za polozaj glave uz racunar. No, sada vidim da nije jer sad provodim jos vise vremena za racunarom ali jastuk postade nebitan.
Samo da napomenem da je 26 clanova (od 6 do 82 godine) moje sire porodice namestilo Atlas i da svako ima svoja pozitivna iskustva (nekoliko njih kazu da nemaju nikakvih promena iako mi primecujemo ali svako zna sebe najbolje).
Iskreno, mislim da su mi ovo najbolje ulozene pare u zivotu.

PS: pojavili su se (bar ovde) lazni Atlasprofi pa skrecem paznju da se ne pogresi pri izboru.

cookiemonster
10.07.2012., 21:29

imaš tu 21 stranicu iskustava :) ja sam već napisala da je moje bilo loše. stravično me boljelo tijekom tretmana da mi se povraćalo i nije mi nimalo bolje da pače sada kako su me uvjerili da je sve pomaknuto imam stalno fobiju da mi sve ide u krivo, da krivo hodam, držim glavu...ma užas...
kada sam došla na pregled i rekla da mi nije bolje onda su rekli da je to zato što su mi i drugi kralješci sjebani a oni su svoj dio obavili, atlas mi je kao namješten. ja sam dugo proučavala to, i povjerovala u tu spiku, sam tomljenović na skeletu pokazuje kako kad se atlas namjesti ostali kralješci prate tj.isprave se s vremenom. a sad mi tvrde da su mi namjestili atlas ali da za ove druge trebam ići kiropraktičarki, i to k ženskoj kojoj šalju sve...ma daj molim te...takvo bezobrazno okretanje love :rolleyes:

samo da dodam - spram mog nalaza trebala bih imat vrtoglavice i ukočenost i slabu pokretljivost i blablalbalba neznam što...želim svima preporučiti da vježbaju, ja sam godinama u teretani i vježbam jogu i to me drži jer bi inače bila u raspadnom stanju. žali bože 1300 kn, radije si uplatite 13 masaža ili godišnju članarinu za neko vježbanje

PAZ III
13.07.2012., 22:37
Ljudi ,ja sam bio i još neki ljudi sa mnom. Nakon što mi je gosp.Vlado namjestio kralježak,moji problemi tek su počeli.,a nikada nisam imao problema sa kralježnicom!! pazite! Počela mi je trnuti ruka nakon par mjeseci,pa jaki grčevi u nogama.,:eek:strašni problemi,a nikada u bolnici u životu nisam bio.Nakon pregleda u bolnici rekli su mi da mi je žila na vratu stisnuta,i da imam veliko isčašenje na vratu! One dvije što rade tamo su lažnjaci,jedna mu je kćer i sve sto govore -svima govore isto...jdna noga vam je kraća ,sad je dobro ,bla bla..Jedna je radila prijateljicu moje majke i GORE JOJ JE.:(Moje misljenje bješte glavom bez obzira,to je samo okretanje novaca. !!!!!!!!Čitao sam na drugim forumima da se ljudi masovno zale na loše posljedice.Samo mi je zao djece koja idu tamo,jer roditelji ovo ne znaju.:ne zna:

sanja1331
19.07.2012., 16:13
Moram napisati svoje iskustvo nakon namiještanja atlasa. Cijeli život, od ranog, ranog djetinjstva imam nesanice. I to oba tipa: jaaako teško zaspem, i budim se noću i onda ne mogu više zaspati. Kad imaam izrazito loš period, ne spavam i po 7 dana.
Upoznala sam Jasnu, koja radi u Atlasprofilaxu, i ona me nagovorila da dođem namjestiti atlas, da će moj problem s nespavanjem jednostavno nestati. I JEST! Već prvu noć sam spavala, bez ikakvih čajeva, kapi za spavanje ili sličnih stvari. Zbog ovih vrućina se budim samo kad se preznojim (ako sam pokrivena, ili ako se smrznem ako sam otkrivena) ali zaspem vrlo brzo, skoro odmah. To se meni nikad nije prije dešavalo. Ako bih se probudila, nisam mogla zaspati ponovo do jutra. Svaku noć spavam sve bolje i bolje, navečer sam pospana (to je bio jedan od problema, kako bi noć padala ja bih bila sve budnija) i sve brže zaspem. Dakle, to je najvažnija promjena nakon namještanja atlasa (prije 7 dana). Druga promjena je da me vratna kralježnica ne boli i nije ukočena nakon dugotrajnog sjedenja ili ležanja u neudobnim položajima - prije namještanja trebalo bi mi po par minuta da samo pokrenem ponovo glavu.
Postupak nije ugodan, boli, ali kod zubara je puno gore. Da se izdržati.
Na jesen vodim mamu!

reab
27.07.2012., 21:34
ja sam bila na namještanje atlasa pre 9 mjeseci, niti mi je tada pomoglo, niti mi je sa vremenom bilo bolje kako su tvrdili. Osim što sam dala veliko novac oko 2500 kn, za kojima i sada žalim( bilo bi bolje da sam otišla na putovanje), opametila sam se za ubuduće u te sve "super brze metode koje te izljeće u 15 minuta,a sve je više bolesnih. Moj je savjet da ako imate bilo kakvih zdravstvenih tegoba da se oktenete dobro znastveno proučenim metodama.

Fem
29.07.2012., 09:23
Zašto tu pišu svi s jednim postom? Ima netko tko ima više postova pa da čujemo njegovo/njezino iskustvo?

lanazoranivana
31.07.2012., 19:00
boggg evo citam ovo sve totalno sam zbunjena neznam dali da idem ili ne,,,,moj problem je ukoceni vrat kao da nemam misice na vratu nemogu glavu drzati to me umara pritisak u prsim,,, mucnine i malaskavost,,,, neznam ima li tko takvo iskustvo ,,,,,

tigrić gabriel
31.07.2012., 21:14
pozdrav! bila sam u atlas profilaxu u Zg.mogu reči da mi je jako pomogao.prije nisam mogla okretati glavom,boljeli su me vratni mišići,vrtoglavice..poslije je sve to nestalo ali obavezno moram vježbati vježbe koje su mi dali.ako ne vježbam osjećam se doslovno koma.poslije atlasa kada dižem težak teret ako me "presječe"u donjem djelu kralježnice drugi dan hodam bez problema.netrebaju mi ko prije injekcije i tablete.ponekad imam osjećaj ko da atlas sam iscjeljuje kičmu.to je moje iskustvo.i nije mi žao novac jer se puno bolje osjećam.:)

osspaljeni
22.08.2012., 13:55
Zašto tu pišu svi s jednim postom? Ima netko tko ima više postova pa da čujemo njegovo/njezino iskustvo?
Mojih postova ima nekoliko :D

Eto prošla i prva kontrola. Imamo pravo na još 3 besplatne masaže u AtlasProFilax-u. To nam nisu rekli kad smo bili prvi puta.

Što se tiče općeg stanja, vrat mi je još uvijek puno pokretljiviji, kao i staroj, trnci koje sam spominjao i prije nisu nestali, glavobolje imam povremeno (ali dosta i pijem u zadnje vrijeme), držanje mi je puno bolje nego prije, sve u svemu isplatilo se otići. :D

The Avenger
29.08.2012., 14:19
Čudno mi je sve to i dosta sumnjivo...

Jel' postoje snimke položaja atlasa "prije i poslije"?

Pogledao sam njihovu web stranicu i vidim da se hvale internacionalno jedinstvenom cijenom...

Pa zar ista cijena i u vrlo bogatoj državi poput Švicarske, i u siromašnoj državi poput naše... Pa zar nisu mogli prilagoditi cijene standardima različitih država?!

Hmmm...

A propos... Jel' igdje objašnjavaju što drži atlas u krivom položaju, i još važnije, što drži atlas u ispravnom položaju nakon terapije?

Ako su mišići, po kojoj logici se neće njihovom kontrakcijom ponovo promijeniti položaj atlasa?

Ako su ligamenti, žele li reći da tretman produži/skrati ligamente?

PS: Na Švicarskom sajtu sam pronašao ovo:

Metoda prema René-Claudius Schümperliu zasniva se na masaži kojom se otklanja napetost u kratkim vratnim mišićima, te se tako omogućava atlasu da se vrati na svoje optimalno mjesto. Potrebna je kontrola uz dodatnu podršku procesu samoiscjeljenja. Kada se prvi vratni kralježak jednom vrati u optimalni položaj isti se zbog anatomskih i mehaničkih razloga ne može opet rotirati.

Dakle opuštanje mišića... i više se ne može zarotirati natrag...

utisana
29.08.2012., 16:07
Ja sam bila jučer na kontroli kod tomljenovića
kaže da je atlas ok, na mjestu.
Nakon namještanja sam se još jednom, poslije 7 mj. ukočila u vratu,ali vrtoglavice se više nisu javljale.
Sveukupni dojam: zadovolna 70% , možda sam očekivala čuda tj. da se vrat više nikada neće ukočiti:ne zna:
Pokazao mi je vježbe tipa kobra i riba iz yoge
Nije mi žao da sam išla, možda da je cijena malo niža...

osspaljeni
29.08.2012., 23:50

Za sada neznam nikoga tko se slikao prije i poslije.
Ja također nemam slike.

Pogledao sam njihovu web stranicu i vidim da se hvale internacionalno jedinstvenom cijenom...

Pa zar ista cijena i u vrlo bogatoj državi poput Švicarske, i u siromašnoj državi poput naše... Pa zar nisu mogli prilagoditi cijene standardima različitih država?!

Hmmm...

Još je 50 kn jeftinije od aktualnog tečaja i ne naplaćuju PDV :D
Imaju i neki popust za obitelj, ako se dobro sjećam nama su oprostili 600 Kn od ukupnog iznosa (2 osobe)

A propos... Jel' igdje objašnjavaju što drži atlas u krivom položaju, i još važnije, što drži atlas u ispravnom položaju nakon terapije?

Ako su mišići, po kojoj logici se neće njihovom kontrakcijom ponovo promijeniti položaj atlasa?

Metoda prema René-Claudius Schümperliu zasniva se na masaži kojom se otklanja napetost u kratkim vratnim mišićima, te se tako omogućava atlasu da se vrati na svoje optimalno mjesto. Potrebna je kontrola uz dodatnu podršku procesu samoiscjeljenja. Kada se prvi vratni kralježak jednom vrati u optimalni položaj isti se zbog anatomskih i mehaničkih razloga ne može opet rotirati.

Vanzemaljci koji su stvorili ljudsku rasu stvorili su je s iskrivljenim atlasom... vjerovao ili ne.

Sveukupni dojam: zadovolna 70% , možda sam očekivala čuda tj. da se vrat više nikada neće ukočiti

Također. Rezultati su vidljivi odmah i ja sam vjerovatno očekivao više, ali istina jeste da se osjećam puno bolje nego prije tretmana.

Leopardo
31.08.2012., 15:19

Hmmm...

Uvijek ima alternativa (čak i u alternativi). Meni je atlas namjestio g. Maruševac iz Piščanovca kod Var. toplica za 365 kn i to potpuno bezbolno. Rezultati izvrsni. Preporučam!

Sent from my HTC Wildfire

Applicable
12.09.2012., 12:44
Tek sam nedavno uopće saznao za Atlasprofilax metodu i nakon dugih "istraživanja", iščitavanja postova na ovom forumu (hvala svima koji su podijelili svoja iskustva), ali i na drugim sajtovima, odlučio sam se za istu.
Sutra idem u u Novu Galeriju u Zagrebu ZG na korekciju.
Osnovni razlog je povremena bol u slabinskom dijelu kralježnice. Dijagnosticirana mi je lagana diskus hernija. Dovoljno dosadna s nekoliko "kritičnih javljanja" i popratnih tegoba (bol, ukočenost i trnjenje u nogama) u zadnjih 2-3 godine.
Gledajući emisiju NRZ na YT-u, u potpunosti sam se našao u dijelu gdje se priča o iskrivljenoj kralježnici, posljedično jednoj kraćoj nozi zbog toga što zdjelica obavlja ulogu korektora, gdje bi uzrok mogao biti upravo iščašen atlas. Još mi zvoni Tomljenovićevo "imali smo na stotine takvih slučajeva..." I na tome temeljim svoj optimizam iako sam svjestan da oni nisu nikakvi iscjelitelji, nego ljudi koji su obučeni da postave atlas na pravo mjesto.
Jednom ću se sigurno odlučiti i na magnetsku rezonancu i vidjeti je li to zaista sjelo na svoje mjesto. Do tada ću im vjerovati...

Imam 41 godinu, ne brijem nešto na alternativno liječenje, ali meni su priču prodali :-). Idem na korekciju dok još uvijek smatram da mi se moji "nabijeni" kralješci i iskrivljena kralježnica mogu dovesti u red. Cilj mi je u svakom slučaju iscrpiti svaku alternativnu metodu liječenja i izbjeći možda u budućnosti neki operativni zahvat odstranjivanja hernije.

U bližoj okolini jedna prijateljica je bila na korekciji profilax metodom prije 2 godine, ali ona se bavi ekstremnim sportovima i konstantno je "načeta". Ona ne može procijeniti je li joj pomoglo, ali u svakom slučaju komentira da joj sasvim sigurno nije ni odmoglo. Obilazeći razne masere, kiropraktičare, terapeute, ortopede i ostale stručnjake dobila je razne odgovore po pitanju atlasa. Od toga da je to prodavanje magle do toga da je to fenomenalna stvar koju treba napraviti. Dvije krajnosti kao što se provlače i ovdje na forumu.
Vjerujem da je to zaista individualno i ovisi o stanju duha i tijela. Nekom će pomoći, nekom neće. Ja vjerujem da meni hoće. Zato sam se po prvi puta registrirao na ovaj forum kako bih kroz izvjesno vrijeme iskreno podijelio vlastita iskustva i dao svoj doprinos temi na kojoj sam proveo dosta vremena.

Osim tih povremenih pritisaka diska na živac zbog kojih prvenstveno i idem na korekciju, a nakon čitanja svih tih iskustava, rekao bih da nakon tretmana očekujem i da mi riješi neke sekundarne probleme.
Stavljam ih sada da se mogu kasnije referirati na iste.

Čest osjećaj kao da mi je glava u vakuumu (nema tijeka slobodnih misli)
Nedostatak energije, čest osjećaj umora, pospanost
Loša cirkulacija u rukama

E pa dragi forumaši, javim vam se 7 dana nakon tretmana, a onda još jednom nakon mjesec, i zadnji post nakon godinu (stavit ću si podsjetnik u kalendar :-)

gogi35
19.09.2012., 13:26
Evo vidim da se ovde vodi zustra rasprava o tom famoznome kraljesku pa da i ja malo pripomognem ovoj forumaskoj zajednici!:)

Sta se tice same treapije...skupa je i boli :eek:,nemam nikakvih snimaka da bih sebi a ni drugima dokazao da se tu nesto ipak pomaklo ali sa rezultatima sam izuzetno zadovoljan...dugogodisnje tegobe poput boli u dnu kraljeznice,bol u vratu,nesnanice i sta ti ja znam sta jos su za sada kao rukom odnesene!:)

To su moja iskustva...tek sam bio pa jos ne znam kako ce to biti dugorocno ali nakon dugogodisnje borbe sa bolovima u kraljeznici i tisuce i tisuce kuna koje su tokom godina otisle na raznorazne fizioterapeute jer nijedan nije davao trajnije rezultate ne zalim za nijednom kunom kojom sam dao za ovaj tretman!

Jos ce tu biti par kontrola pa cemo vidjeti konacno stanje za koji mjesec..:ne zna:

Slazem se s onima koji misle da je cijena poprilicno paprena i nije bas da mi je to bilo drago kad sam tek isao ali sad kad je to sve proslo i vidim rezultate osobno bih bio platio i troduplo da me rijesi bolova!

Nevjerne Tome po forumu necu niti pokusati uvjeravati jer svatko ima pravo na svoje misljenje a ostataku koji kazu da im je gore ili da im nije pomoglo.. zao mi je sta su neki razocarani ali iskreno i ja bih bio da sam ostavi 200 eur a da sam se kuci vratio sa istim ili gorim bolovima ali na srecu u mene to nije bio slucaj!:)

Evo da se na kraju osvrnem i na neke od kometara na zadnjoj stranici...

@Applicable-slazem se s vama u potupnosti,vjerujem da terapija svakome pomaze na individualan nacin,nekome manje,nekome vise a nazalost nekome uopce ne sudeci po nekim komentarima...

@sanja1331-otprilike sam i ja osjetio slicna poboljsanja...sad spavam ko beba!

@PAZ III-iskreno vi mi niste jasni?Kazete da nikad u zivotu niste imali problema sa kraljeznicom?pa zasto ste uopce isli to namjestati?
Iscasanje?Ne znam sad sta bi to trebalo biti ali nisam bas siguran da sa onim svojim aparatom mogu prouzrokovati takva iscasenja?Nazalost imao sam u zivotu dosta padova pa samim ti i iscasenja (mladost-ludost):504: ali sila koja je pri tome bila je visetruko veca da bi se tako nesto dogodilo!
Sta se tice kceriju i sinova u to ne zelim ulaziti...ljude u strukama dijelim na strucne i nestrucne i tu je za mene kraj!
Kazete da svima govore isto,duza noga, kraca noga i to...pa vjerovatno zato sto kod ljudi to tako i je,kriva kicma,kriva zdjelica,kriva noga,probajte zakucati dvije letvice iste duzine na manju letvicu pa onda tu plohu nakosite i naravno da ce po automatizmu jedna otici u zrak tj. biti ce kraca...mozda ja tu anatomiju krivo percipiram, neka me netko slobodno ispravi ...
Kazete,citali ste po drugim forumima da se ljudi masovno zale...Dajte molim vas stavite linkove ovdje pa da se svi skupa informiramo o toj problematici?

Na kraju krajeva tko zdrav ide i to namjestati i placati,ja prvi ne bih otisao da me nije bolila kraljeznica a samim tim i kuk a posljedica svega je kraca noga za koju sam,usput, znao vec godinama i sta se mene tice svako dobro i hvala g. Tomljenovicu u Splitu i svim njegovim djelatnicima!

Za kraj...ovo je bio moj post pohvale za njih ali nemojte misliti da isto tako necu biti i kritican prema njima ako mi se situacija nedaj boze pogorsa,o da,hocu i te kako!:azdaja::hebemu::503:

Pozdrav!

Applicable
24.09.2012., 11:11
Eto mene ponovno s obećanim dojmovima nakon korekcije.

1. dan

Prilično bolan tretman gdje poluhrvačkim zahvatom drze glavu i guraju tim vibracijskim batićem rogove tog famoznog atlasa, ali traje par minuta. Nije neizdrživo i svakako nije razlog za ne otići na korekciju.

(Trenutačni dojmovi)
Rotacija glave neusporedivo bolja (stvarno dobar feeling)
Par sati nakon toga zaista imate osjećaj kao da je glava na svom mjestu.
Neki općenito izrazito pozitivan osjećaj (možda je malo autosugestivan, to stvarno ne mogu procijeniti)
Nisam doživio znojenje ruku i druge ispade energije :-)

Prvih 3 dana:
Dva tri dana osjeti se još bol na dodir ispod uha.
Vrlo vrlo rijetko i kratko zujanje u ušima koje odmah prolazi, a nakon tri dana je u potpunosti nestalo.
Prvih tri dana čudan mi je bio osjećaj u glavi, ne mogu reći je li dobar ili loš (zanimljiv i neobjašnjiv), čak sam i tri noći imao plitak san (zapravo nisam imao potrebe za istim, a to baš kod mene nije slučaj :-). Nakon tri dana to se vratilo u normalu.

Nakon desetak dana ja zaista imam osjećaj da mi je glava bistrija i da se bitno manje umaram. Kao da dobivam više kisika u mozak.
Da ne bi ispalo da je to čisti placebo, objasnit ću nečim mjerljivim. Pušač sam i svako jutro unazad xy godina prva cigareta bi me prilično zamantala. Nakon korekcije atlasa to se više ne događa. Nije baš razlog za otići na korekciju, ali eto...

O cirkualciji ću pričati kada dođe zima.

A skolioza? Meni je jasno da se takve stvari ne riješavaju preko noći. Podešenje atlasa meni je vjetar u leđa da dodatno poradim na sebi, a ne da osmosatnim sjedenjem pred računalom na poslu i dvostanim ležanjem ispred TV-a očekujem čuda nakon korekcije.
Imam RTG snimke kralježnice iz 2009, a jednom ću ponoviti to slikanje i vidjeti je li se išta promijenilo na bolje. Da, zaista očekujem da mi se u određenoj mjeri kralježnica ispravi kroz izvjesno vrijeme. Za godinu dana očekujem da ću imati više za reći po ovom pitanju, mislim da prije toga zaista nema smisla.

Preporuka? Meni je ova bistroća u glavi i povećanje energije već dovoljno. Vrijedi li tih novaca, ne mogu procjenjivati.
Kada bi mi se kralježnica donekle ispravila i prestala raditi povremeni pristisak na živac (od korekcije nisam imao nikakvo štekanje) , tada bih rekao da je to mala cijena. Ali o tom potom...javim se u jesen 2013.

Vozdra!

Esthelle
24.09.2012., 17:30
Zar nisi rekao da ćeš se javiti za mjesec dana ? :ne zna:

Applicable
04.10.2012., 10:50
Zar nisi rekao da ćeš se javiti za mjesec dana ? :ne zna:

Onaj pozitivan feeling temeljen na super rotaciji, solidnoj energiji i "prozračnosti" je i dalje prisutan. Što se skolioze tiče, kao što sam već spomenuo, smatram da treba proći vremena i da je godinu dana pristojan rok da mogu uočiti razliku.
Ne vjerujem da će se nešto bitno promijeniti u mjesec dana.
Inače, svako jutro redovito radim one statičke vježbe na podu za jačanje slabinskog dijela kralježnice i učinci su odlični. Stvarno ne osjećam nikakve tegobe. Ali to ne bih pripisao namještenom atlasu. Ljudi koji provode te vježbice minimaliziraju bol u tom dijelu kralježnice neovisno o tome jesu li podesili atlas ili nisu.

Ono u što ja vjerujem da je vježbanje/istezanje u kombinaciji s podešenim atlasom dobitna kombinacija. Imam namjeru još otići i kod kiropraktičara da mi malo "prokrcka" ostale kralješke da se mogu nesmetano "ispravljati"...Činjenica je da su ti kralješci otvrdnuli u iskrivljenom položaju i smatram je takvo što također dobrodošlo, pogovo ako nisi u cvijetu mladosti :-)

Dakle, javim za godinu dana. Možda i sa usporednim slikama kralježnice prije (2009) i poslije (2013). Ako promjena bude očita onda je to stvarno 100% reakcija na ispravljen atlas, jer skolioza se vježbama i terapijama drži pod kontrolom, ali se baš ne riješava koliko je meni poznato.

woolverine
05.10.2012., 01:19
Pozdrav ljudi

Čitam razne ove postove i nemogu vjerovat koliko su ljudi zatucani kao čavli

Nitko ne garantira nikome ništa, ali činjenica je da u ovoj metodi ima nešto,

ako kroz "atlas" prolaze živci koji vežu mozak sa cijelim tijelom i organima, ti živci bi trebali provoditi impulse u oba smjera, pa ako je zbog išćašenja atlasa taj put "blokiran" naravno da i živci ne mogu provoditi impulse onako kako bi trebali i zbog toga nastaju razne "bolesti" i "stanja" kako ih "doktori" (mesari) vole nazivati (jer ako zbog stalnih suženja na autoputu zagreb split nastaju prometne gužve još složeniji problem je u ljudskom organizmu kada nema prometa u oba smjera), (a ljudski organizam je kao violina, kada je dobro ugođen na njemu je moguće odsvirati najljepše skladbe, a ako nije ugođen bubnjići bole).

imao sam raznih iskustava u svojoj obitelji i da sam bar saznao za ovu metodu prije nekoliko godina (možda bi pomoglo mojim roditeljima),

nemojte ništa uziimati zdravo za gotovo, pogotovo ne kemijsku industriju koja se danas naziva "Farmaceutskom" industrijom.

nemorate poslušati ni moj savjet (otiđite na atlasprofilax) ali proučite ovu stranicu http://phoenixtears.ca/ iako nije vezana za ovu temu pa prosudite sami (nadam se da će nekom i pomoć)

(u svakom slučaju netko meni blizak ide na ovu "teraoiju" za par dana pa ću vam javiti kako je prošlo "njoj" i nakon nekog vremena da li ima poboljšanja)

pozdrav i nemojte sljepo vjerovat medicini - ima i starijih metoda lječenja i prirodnih ljekova koje nam je "BOG" dao, samo ih treba pronači

(napominjem imao sam raznih zdravstvenih problema u obitelji koji su opisani na obje stranice i samo želim pomoč ljudima koji imaju iste probleme i nadam se da ovaj post neće biti uklonjen jer ovakve informacije treba širiti)

p.s. cijena ovog tretmana je 1300 kn i ako stvarno pomaže to je ništa u usporedbi sa zdravljem osobe koju volim

woolverine
09.10.2012., 23:05
evo, cura je danas bila na atlasprofilax-u

tretman je bio bolan i dosta dugačak (20-ak min) jer je imala dosta išćašen atlas (skoliozu i probleme vezane uz nju ima cijeli život) (ćuo sam ju u susjednu prostoriju),

ali nakon toga je rekla da joj je glava lagana kao pero i da ju može više i lakše okretati u obje strane, da je vrat kao podmazan, imala je jedan napadaj suzenja očiju i smijeha (kao što su već neki u prijašnjim postovima pisali), inaće su joj stopala uvijek bila ledena ali su joj sad predvečer bila čak vruća i to je to od prvih dojmova poboljšanja.
malo ju boli vrat na dodir

jedan od glavnih razloga zašto je išla na to je skolioza i trnci koji su joj se pojavili prije dva mjeseca u desnim ekstremitetima

za daljnja poboljšanja je valjda još prerano, ali nadam se da će ih biti

uglavnom još ću izvještavati o razvoju situacije

(ako nekoga nešto zanima može mi pisati na PP)
(a nevjernim tomama koji govore da im nije ništa pomoglo mogu reći da je nerealno očekivati čuda, a možda im je i pomoglo ali na način da su ovom metodom spriječili neke bolesti koje bi se razvile kroz koju godinu da nisu otišli na namještanje atlasa)

yeeeah
11.10.2012., 13:32
imao sam raznih iskustava u svojoj obitelji i da sam bar saznao za ovu metodu prije nekoliko godina (možda bi pomoglo mojim roditeljima),

imaš sreću šta te tvoji slušaju, moji neće kažu da im je preskupo, a stalno su po doktorima privatnima .. Ne žele sebi pomoć, igraju uloge žrtve .. Može netko savjet kako da ih ubjedim ?

woolverine
12.10.2012., 22:27
1300 kn nije preskupo kad se radi o zdravlju a pogotovo ako je to stvarno da ta metoda pomaže i to samo nakon jednog tretmana.

Prije namještanja atlasa je imala trnce u nozi i ruci a sad ih više nema, ...

Ja vjerujem da je to poboljšanje od tog namještanja atlasa, ali "nesreća" je u tomu da istovremeno ide i na još jednu terapiju otrovima (kortikosteroidima) (od koje je naotecena, ima depresiju, bezvoljna je....) pa nitko ne može reči sa sigurnošću od ćega je nastao taj prestanak trnaca i grčeva, ona misli da je od te terapije, a ja mislim da je zbog namještanja atlasa.

Uglavnom nadam se da ce biti bolje.

mens sana in corpore sano

A ako netko ima novaca da ide kod privatnih lječnika a ne želi isprobati ovo onda taj stvarno ima nekih drugih problema, jer kod ove metode se može izgubiti samo vrijeme jer novce ionako troši kod lječnika konvencionalne medicine

yeeeah
14.10.2012., 19:04
A ako netko ima novaca da ide kod privatnih lječnika a ne želi isprobati ovo onda taj stvarno ima nekih drugih problema, jer kod ove metode se može izgubiti samo vrijeme jer novce ionako troši kod lječnika konvencionalne medicine

Ljudi se boje promjena i stvari koje zvuče nevjerovatne, ne vjeruju im, instant rješenje nekog problema kojeg nekoga mući ne zvući dobro. Vjeruju kako moraju patit, te da je to neki božji zadatak, jer svi pate. Dosta ih misle da moraju zaslužit ljubav, priznanje od boga, od ljudi okolo. Ako ti ne patiš onda si sebičan i nisi normalan. Tako da dosta ljudi danas ne želi ozdravit, a kad se razbole onda žive od emocija žrtve, a posebno ako im ne daš priznanje, nego im kažeš da su sami krivi za svoje stanje. Ili žive zdravo ali si nesvjesno podmetaju sami prepreke. Najjači mi je izgovor, nisam imala vremena jest cijeli dan, sad jedem prvi put danas .. Osobno vjerujem da dosta ljudi kad bi im ponudio jednu tabletu koja bi im rješila sve njihove probleme i da bi do kraja života živili sretno i zadovoljno, ne bi prihvatili. Ali baš ću probat nagovorit svoje, da malo vježbam svoje nagovaraćke sposobnosti !

Mislim da je ljudima cijena pre mala. Ja kad sam prvi put ćuo da je 200 eura i da je svugdje isto, mislio sam da je to bagatela. Da je npr. 5000 kn ili više, puno više ljudi bi pristalo na korekturu, jer još uvijek vrijedi onaj snobovski zakon da je skuplje bolje.

woolverine
29.10.2012., 12:03
Prošlo je skoro tri tjedna od namještanja atlasa i cura nema više trnaca u ekstremitetima, a i zaboravio sam prije spomenuti da je prije pri sagibanju glave imala strujanje mravaca (cijelog mravinjaka) kroz ljevu ruku, to se isto jako smanjilo.

S obzirom da je išla i na neke terapije kortikosteriodima baš kad je namještala atlas i da trenutno pje riblje ulje možda je i to pripomoglo a možda i nije, to sad nemožemo znati, ali glavno da je njoj dobro.

Ja osobno vjerujem da je namještanje atlasa prvi korak prema lječenju uzroka raznih bolesti i poteškoća a ljekovi, ulja i razni preparati samo pomoć u lječenju a ne da su oni uzrok izlječenju.

coxy
05.11.2012., 10:57
Pozdrav svima,molim pomoć
namjeravam napravit ovaj tretman inače sam iz Splita i sada je pitanje dali otići u Atlasprofilax ili kod dr.Patricka Mathisa,koji također namješta atlas.

Leopardo
05.11.2012., 20:12
Imaš i V. Maruševca u Var. toplicama 3x jeftinije i bezbolno. Provjereno.

Esthelle
11.11.2012., 16:42
A koja je razlika izmedju tog namjestanja atlasa koje boli ko sam vrag i vitalogie metoda namjestanja atlasa koja je navodno bezbolna i 3x je jeftinija? Jel zna netko?

Leopardo
12.11.2012., 10:10
U rezultatu nema razlike.:)

bićeilnebiće
12.11.2012., 11:15
Pozdrav svima,molim pomoć
namjeravam napravit ovaj tretman inače sam iz Splita i sada je pitanje dali otići u Atlasprofilax ili kod dr.Patricka Mathisa,koji također namješta atlas.

Ja sam bio prije mjesec danan u Atlasprofilax, i što se mene tiče o cijeni ne treba razmišlajti, jer koliko novaca potrošimo na gluposti ovo je za čistu peticu. O Patric-u nisam puno čitao, a nisam ni o Atla... Jednostavno sam skupio pare i otišao, tek me sada zanimaju kometari ljudi koji nisu išli ispravljati atlas.

Savjet, skupi novac, otiđi, popravi atlas, može ti samo biti bolje....

coxy
12.11.2012., 11:20
Ja sam bio prije mjesec danan u Atlasprofilax, i što se mene tiče o cijeni ne treba razmišlajti, jer koliko novaca potrošimo na gluposti ovo je za čistu peticu. O Patric-u nisam puno čitao, a nisam ni o Atla... Jednostavno sam skupio pare i otišao, tek me sada zanimaju kometari ljudi koji nisu išli ispravljati atlas.

Savjet, skupi novac, otiđi, popravi atlas, može ti samo biti bolje....

mislim da ću svakako otić ali kod dr .patrica mi se sviđa to sto traži rtg-snimak kojeg pogleda prije tretmana i radi nekoliko tretmana(sto se novca tiče to dođe na kraju isto) jer ionako neki pričaju da se atlas zna vratiti na staro mjesto nakon određenog vremena.

Preshes:)
13.11.2012., 12:29
mislim da ću svakako otić ali kod dr .patrica mi se sviđa to sto traži rtg-snimak kojeg pogleda prije tretmana i radi nekoliko tretmana(sto se novca tiče to dođe na kraju isto) jer ionako neki pričaju da se atlas zna vratiti na staro mjesto nakon određenog vremena.

savjet: nemoj ici kod dr.patrica,jer sta se mene tice (bila sam kod njega na tome,na tretmanu s vakuumom leda i ''namjestanjem'' kraljezaka) i meni osobno nije pomogao apsolutno nista.. :rolleyes: je,bilo mi je lakse nakon tretmana,ali to olaksanje traje jako kratko,i do slj.puta mi je opet bilo isto,i nakon 5,ja mislim,tretmana mi je sve bilo isto kao da i nisam bila.. sad ne znam,to je moje iskustvo :ne zna:

Leopardo
13.11.2012., 23:50
Meni je atlas namješten prije cca 2,5 god. i još uvijek "drži" - znam jer se dobro osjećam... za 50€, a dao bih i 500 sad kad znam o čemu se radi!

woolverine
29.11.2012., 00:19
Pozdrav forumašima - pogotovo onima koji su zaboravili na ovaj forum i na to da dijele informacije o poboljšanjima ili eventualnim pogoršanjima nakon namještanja atlasa.

Cura je bila 10.10. na namještanju atlasa i nema više ni strujanja mravaca kroz ljevu ruku kad saginje glavu. Nema ni trnaca ni grćeva u desnim ekstremitetima. (nadam se da nikada neće ni biti više)

nimfa79
12.12.2012., 19:46
pozdrav,meni je na MR vratne kraljeznice nađeno ovako "izražena je sinistropozicija proksimalne trćine cervikalnog segmenta kralješnice sa asimetrijom intraartikularnog prostora između densa aksisa i masa laterales atlasa-sa desne strane je širi u odnosu na lijevu stranu,promjera 5mm sa manjom količinom izljeva"
e sad moj neurolog kaže da bi pomglo namještanje atlasa kod moje tegobe a to je vrtoglavica,tegobe su počele nakon trzajne ozljede vrata u prometnoj nesreći :(
Čitam da je Atlas profilaksa dobra,ali nisam upucena koga da točno tražim,želim biti koliko toliko sigurna da me neče netko još više naštetiti...i da,neurolog je rekao da se radi isključivo sa strojnim namještanjem a ne manualnim,neznam točno što to znači...
Dakle koga bi mi preporučili?

S4sh4nn
19.12.2012., 01:56
Pozdrav forumašima - pogotovo onima koji su zaboravili na ovaj forum i na to da dijele informacije o poboljšanjima ili eventualnim pogoršanjima nakon namještanja atlasa.

Cura je bila 10.10. na namještanju atlasa i nema više ni strujanja mravaca kroz ljevu ruku kad saginje glavu. Nema ni trnaca ni grćeva u desnim ekstremitetima. (nadam se da nikada neće ni biti više)

zasto je tvoja cura uzimala kortikostereoide ako se moze znati koja je dijagnoza ?

nimfa79
21.12.2012., 14:48
Ja obavila namjestanje atlasa ovaj ponedjeljak,namjestanje trajalo nekih 15 min i jako je bolilo.
E sad,znam da je još jako rano za neke vidljive rezultate ali kao da mi se vrtoglavica smanjila,lakse spavam,mogu se namjestiti u bilo kojem polozaju da mi see ne provociraju vrtoglavice ....nadam se da bude sa vremenom sve bolje i da moj primarni problem,znaci vrtoglavica bude isceznula skroz :)

woolverine
22.12.2012., 18:13
zasto je tvoja cura uzimala kortikostereoide ako se moze znati koja je dijagnoza ?

Zato sto su joj dijagnosticirali MS, bila je na ATLASU taman u vrijeme kad je bila na terapijama kortikosteroidima, što nije baš najbolje jer sad neznamo točno što je pomoglo ili je pomoglo oboje u kombinaciji.

Nakon terapije kortikosteroidima sam joj kupio i riblje ulje od mislim da se zove "ENERZONE"-a, koje isto košta kao da je od zlata, jer su joj rekli da to navodno pomaže.

Za sada se nikakvi simptomi nisu vratili

RedSonia
29.12.2012., 20:52
Imaš i V. Maruševca u Var. toplicama 3x jeftinije i bezbolno. Provjereno.

divan čovjek, vidi se da mu zarada nije na prvom mjestu.
Najbolji potez koji sam ikada napravila kada sam otišla k njemu na namještanje Atlasa

gogy83
02.01.2013., 09:53
Pozdrav ljudi. Bio sam na namještanju altasa u Atlasprofilaxu prije 6 dana. Imam inače problema velikih sa kralježnicom te sam se odlučio na ovu metodu nakon svoh neuspjelih kiropraktičara, fizioterapija itd. Prvi dojam nakon samog tretmana je bio pozitivan..lakša glava, prestalo zatezanje u vratnoj muskulaturi koji su dovodili do glavobolje,više energije, ravnoteža tijela bolja..tj hodanje držanje itd. Sve je u principu bilo dobro do jučer..počelo me nekako neugodno boljeti na lijevoj strani vrata i čak neko trnjenje lijeve strane lica je prisutno. Spavao sam nikako..probudim se i lijeva ruka mi je tako otrnula da nisam mogao šaku stisnuti. Općenito stanje je loše. Sad dali je to normalno možda zbog neke te prilagodbe nakon namještanja ili šta bi mogao biti razlog tome stanju?

nimfa79
02.01.2013., 10:38
obavezno nazvati onog tko ti je namjestao atlas ili ako ne prestaje na Hitnu....

gogy83
02.01.2013., 22:15
Uglavnom..nisam išao na hitnu jer su mi ti simptomi kroz dan prošli..čak se i jako dobro osjećam :) sad ćemo vidjeti kako ću spavati. Ali sam ih nazvao u Atlasprofilax i idem ujutro svakako na pregled.

03.01.2013., 00:27
divan čovjek, vidi se da mu zarada nije na prvom mjestu.
Najbolji potez koji sam ikada napravila kada sam otišla k njemu na namještanje Atlasa

i ne boli? :D

RedSonia
04.01.2013., 09:49
i ne boli? :D

dok to radi niti najmanje ne boli, čak je smiješno koliko je bezbolno a očekivala sam "mučenje" :D

04.01.2013., 16:10
dok to radi niti najmanje ne boli, čak je smiješno koliko je bezbolno a očekivala sam "mučenje" :D

namjestanje altlasa i smatram mucenjem,ne znam kako bih izdrzala bol :rofl:

jer eto,jedanput sam bila na tom namjestanju kod dr.patrika u splitu i katastrofa,isto me nije tretman bolio,ali zato nije ni bilo rezultata.. :rolleyes:

zato te i pitam,jer si napisala da ti je to nabolji potez u zivotu,a bezbolan :D

artur222
09.01.2013., 18:55
Pozdrav ljudi. Bio sam na namještanju altasa u Atlasprofilaxu prije 6 dana. Imam inače problema velikih sa kralježnicom te sam se odlučio na ovu metodu nakon svoh neuspjelih kiropraktičara, fizioterapija itd. Prvi dojam nakon samog tretmana je bio pozitivan..lakša glava, prestalo zatezanje u vratnoj muskulaturi koji su dovodili do glavobolje,više energije, ravnoteža tijela bolja..tj hodanje držanje itd. Sve je u principu bilo dobro do jučer..počelo me nekako neugodno boljeti na lijevoj strani vrata i čak neko trnjenje lijeve strane lica je prisutno. Spavao sam nikako..probudim se i lijeva ruka mi je tako otrnula da nisam mogao šaku stisnuti. Općenito stanje je loše. Sad dali je to normalno možda zbog neke te prilagodbe nakon namještanja ili šta bi mogao biti razlog tome stanju?

trnjenje ili bol i lijevoj ruci (bol je nedefinirana) vrlo često nisu simtom nečeg degenerativnog u kostima nego problema sa srcem koji prethode infarktu (moj stari to imao i kad ja došao doktoru po tablete protiv bolova ovaj ga poslao kardiologu- tjedan dana odjela i tri tjedna toplica)
Kardiolog mu je preporučio da uvijek uza sebe ima bočicu konjaka jer brzo širi žile i da ju popije ako ga stegne srce, nosio ju je više od tri godine dok ga nije opalilo i pomoglo je,naravno redoito je pio ljekove i išao na kontrole,sad ima prek 80 godina i radi svaki dan na vrtu. hoću reći popij pol deci konjaka običnog badela i ako trnci popuste onda nije kičma

artur222
09.01.2013., 19:16
kad sam bio kod kiropratičara pitao sam ga hoće li tretman boljeti,rekao je da ako nema upale nesmije boljeti a ako je upala da će biti neugodno.
otad je prošlo 20-tak god i kad me zgrabi u križima odradim par serija trbušnjaka istezanja i za pola dana postane podnošljivo a do jutra je ok.
sad me muči vrat i ramena i želio bih namjestiti atlas pa me zanima sljedeće: čuo sam da postoje dvije (barem) ekipe koje u RH namještaju atlase jedni su licencirani od švicarca koji je smislio metodu i cijena je 1300kn, o drugoj ekipi (struji) ne znam ništa pa mi je svaka informacija link ili tel br dobrodošla)
hvala

Fem
12.01.2013., 20:54
Danas sam išla na namještanje atlasa, mene je jezivo bolilo, ali najgore mi je u jednom trenu utrnula čeljust i jezik i prestravila sam se pa me je to baš zdrmalo i rasplakalo. To se brzo povuklo, ali me je fakat uplašilo. Uglavnom, trenutno ne osjetim baš neko poboljšanje osim da mi je glava nekako lakša, ali vidjet ćemo kako će ići dalje. Aktivna sam na forumu pa ću svakako napisati ukoliko primijetim neka značajnija poboljšanja.

Esthelle
13.01.2013., 10:03
Fem, po kojoj metodi si namještala atlas - atlasprofilax ili vitalogie?

Fem
13.01.2013., 15:57
Atlasprofilax

sladana5
15.01.2013., 09:49
Evo ja sam bila prije 6 dana na namjestanju atlasa po Vitalogie metodi, tu na Iblerovom trgu.
Sam postupak nije ama bas nista bolio, a odmah sam osjetila puno vecu pokretljivost vrata, sad ga okrecem na sve strane ko od sale!
Jednom me je u ovih 6 dana zaboljela glava, dok sam do tada imala podmukle migrenice skoro svakodnevno.
Ne znam,mozda si umisljam, ali osjecam se nekako lakse, bistrije.....
Mrvicu su me iduci dan boljela ledja, i malo su me boljeli kukovi, no i to je prestalo. Inace uvijek su mi hladna stopala, a sad su topla!Ne bas vruca, ali ne vise hladna ko led!
Navodno da sveukupno i potpuno poboljsanje slijedi postepeno, kroz nekoliko mjeseci i bas jedva cekam da "vidim" potpuni rezultat.
Medjutim ja sam vec sad prilicno zadovoljna.:)

mr. No
16.01.2013., 20:26
ljudi pomoc ....

dobio sam nekakvu putovnicu za centar za lijecenje kraljeznice neki antony deutscher ... negdje na sveticama kolko mi se cini ... malo sam se raspitivao okolo ima nekakvih 80 tretmana za 5000kn. imam problema sa kraljeznicom imam 31 godinu i zadnji nalazi su nekakve blage skolioze .. lordoze .. i nest jos imam problema s vratom . . bavim se sportom cijeli zivot pa me to malo iznenadjuje . .nis me ne boli . .odlicno se osjećam .. ali slucajnim pregledom je to ustanovljeno ...e sad navodno to sve je ''dost'' lose ... jel mi preporucate da idem tamo kod tog kiroprakticara ili ne ... kakva su vasa misljenja . . kolegica s posla isla veli da to izbegavam u sirokom krugu dok s druge strane jedan kolega veli kaj je imao problema s kicmom i nekakvim ukljestenjima da je to njemu pomoglo . .nisam pametan ....

nimfa79
18.01.2013., 13:26

mene bolilo da je to bila katastrofa:eek:
no,receno mi je da odavno nisu imali takav slucaj iscasenog Atlasa

RedSonia
18.01.2013., 19:08
mene bolilo da je to bila katastrofa:eek:
no,receno mi je da odavno nisu imali takav slucaj iscasenog Atlasa

onda ti nisi bila na ayurveda metodi, tu se ručno namješta i ništa ne boli

nimfa79
18.01.2013., 19:46
onda ti nisi bila na ayurveda metodi, tu se ručno namješta i ništa ne boli

ja sam bila u Atlasprofilaxu,metoda po Schumperliju....
evo proslo skoro mjesec dana od namjestanja sa time da sam po njihovoj preporuci isla poslije namjestanje na Americki kiro kod dr.Stacy Pool
E sad bilo mi je odpocetka zaista bolje ali nakon druge posjete kod dr.Stacy mi se stanje opet lagano pogorsalo tj.vratile se vrtoglavice :(
Sad vise neznam dali da nastavim ici ili mi sve to vec sjelo i na psihicku bazu:(

RedSonia
19.01.2013., 12:46
ja sam bila u Atlasprofilaxu,metoda po Schumperliju....
evo proslo skoro mjesec dana od namjestanja sa time da sam po njihovoj preporuci isla poslije namjestanje na Americki kiro kod dr.Stacy Pool
E sad bilo mi je odpocetka zaista bolje ali nakon druge posjete kod dr.Stacy mi se stanje opet lagano pogorsalo tj.vratile se vrtoglavice :(
Sad vise neznam dali da nastavim ici ili mi sve to vec sjelo i na psihicku bazu:(

zaista ne znam mnogo o Atlasprofilax metodi jer me u startu nije privukla tako da se detaljnije nisam ni raspitivala.
Ja sam odmah otišla kod Vladimira Maruševca u VŽ toplice na ayurveda metodu i nisam požalila a i cijena mi je bila pristupačna. Bio je potreban samo jedan dolazak, tako je za svakoga.

No kada je vratna kralježnica u pitanju nema lakog niti brzog rješenja a kojom metodom ćeš ublažavati svoj problem moraš sama odlučiti no kiropraktika nikako nebi bio moj izbor

Orion-Sa
03.02.2013., 16:14
Vec 6 godina imam problema sa kicmom,nalaz je discus hernia c5c6 ,curenje diska i pritiskanje medule tj kicmene mozdine.Ljekari savjetuju Op i umetanje titanijumskih plocica.Simptomi su inace vrtoglavica,slabost,osjecaj da ces svakog momenta pasti ,uglavnom ti simptomi su svakodnevni nekad manjeg nekad veceg intenziteta.Prije 7 dana uradio sam atlasprofilax i odmah nakon toga bilo je lakse,lakse sam okretao glavu u lijevo i u desno,al najzanimljivije je to da sam je mogao dici u vis a da mi se ne zamanta.Bilo je sve Ok.U ovih 6 dana situacija iz dana u dan je drugacija jedan dan je dobro drugi nije,jedan dan ne mogu se namjestiti da spavam,vec drugog dana je odlicno.Al imam osjecaj da sam sad manje kocentrisan,i da mi se muti u ocima.Da li je neko imao slicne simptome i da li je to samo reakcija,koliko je kome trebalo da osjeti napredak?Hvala!

Inich
03.02.2013., 17:26
Bok ljudi!
Ja sam preko Kupime.hr kupila tretman namještanja atlasa za supruga - na Iblerovom trgu u centru CorpusValens po Vitalogie principu.
Prije nego što actually platim, proučavam malo tuđa iskustva (nitko koga poznajem mi to ne zna reći iz prve ruke).
Ono što mene zanima ja kakav je taj centar CorpusValens - pretpostavljam da su relativno novi, jer je eto tek Sladana5 u svom postu navela svoje pozitivno iskustvo kod njih od prije 20ak dana. Ima li kakvih novosti Slado ;) ?

vivax
12.02.2013., 10:49
ja sam kupila kupon za atlas u poliklinici leptir, otići ću ovih dana, pa javim rezultate.

biljanabb
13.02.2013., 14:47
Evo nakon raspitivanja rezultat je ovakav- prijateljica koja mi je to ispričala prije par dana je očito sve krivo shvatila, jer radi se o aparatu a ne o ručnom namještanju :ne zna:.

Ja sam bila na namestanju atlasa pre dva meseca. Prvi put kada mi je covek namestao aparatom malo je bolelo, a posle mesec dana je opet na kontroli radio korekciju i tada je bas bolelo. Inace ja sam imala strasnih problema,bol u vratu i osamucenost dve godine bez prestanka, bol u levoj lopatici i lupanje srca, nisam mogla da idem uz stepenice nikako. Pojavila se i skolioza, levo rame dosta nize od drugog, a desna noga duza od leve. Posle tretmana dobila sam vezbe za jacanje i istezanje kicme i nakon dva meseca ja sam kicmu potpuno ispravila,sada mi sva zavide na sjajnom drzanju tela.Lupanje srca je prestalo, jedino sto su se pojavili bolovi u vilicama i kostima lobanje koji su jaci nego ikada. Kao da se sve vraca unazad ka prvoj bolesti koja se pojavila. Ako je neko imao slicno iskustvo volela bih da cujem, jer ne znam da li je normalno da ovako vilice i ove koscice bole. Narednu kontrolu ima za 20 dana.

gogy83
06.03.2013., 11:38
evo ljudi da javim kako se osjećam dva mjeseca nakon tretmana namještanja atlasa: glavobolje su i dalje tu, bolovi konstantni u vratnoj kralježnici(veći nego prije namještanja), vrtloglavice još učestalije, kao da mi se kuk još više krivi nego prije...sve u svemu nula bodova. Idem za par dana kod njih na kontrolu i da vidim što će mi imati za reći na moje žalbe. Pozz

Katka4
12.03.2013., 21:59
evo ljudi da javim kako se osjećam dva mjeseca nakon tretmana namještanja atlasa: glavobolje su i dalje tu, bolovi konstantni u vratnoj kralježnici(veći nego prije namještanja), vrtloglavice još učestalije, kao da mi se kuk još više krivi nego prije...sve u svemu nula bodova. Idem za par dana kod njih na kontrolu i da vidim što će mi imati za reći na moje žalbe. Pozz

Gogy, ja sam imla slične simptome- učestale glavobolje, bolove u vratu i vrtoglavice i mislila sam otići na namještanje atlasa jer sam čitala o tome, no predomislila sam se jer sam svašta čitala o tome i otišla sam kod osteopata Kasumovića u Zaprešiću kojeg su mi preporucili. Riješio mi je problem glave, a s njim su se riješili i ostali simptomi (vrat je prestao boljeti i vrtoglavice su nestale).

lika001
02.04.2013., 14:55
Moj brat je imao velikih problem.Otisao samo jednom i nikada vise preporodio se.
Posto radi kao keramicar nije mogao nikuda bole ledja ramena ma sve.Nekada ga uhvati nije mogao da ustane sav ukocen.Danas nista od kada je otisao od prvoga dana nikada vise nije imao problema.
I da kazem ovim pametnjakovicima koji hoce da kupe aparate i zele da budu doktori.
Posto zivim u inostranstvu tamo je to moj brat i radio,taj doktor radi samo atlase i nista vise i kaze da u svijetu ima 302 covjeka koji to rade,tj znaju da rade.
E sad posto kod nas svi znaju sve pazite se gdje i kod koga idete.
pozdrav i zelim vam dobro zdravlje.

Boldor
04.04.2013., 21:49
trnjenje ili bol i lijevoj ruci (bol je nedefinirana) vrlo često nisu simtom nečeg degenerativnog u kostima nego problema sa srcem koji prethode infarktu (moj stari to imao i kad ja došao doktoru po tablete protiv bolova ovaj ga poslao kardiologu- tjedan dana odjela i tri tjedna toplica)
Kardiolog mu je preporučio da uvijek uza sebe ima bočicu konjaka jer brzo širi žile i da ju popije ako ga stegne srce, nosio ju je više od tri godine dok ga nije opalilo i pomoglo je,naravno redoito je pio ljekove i išao na kontrole,sad ima prek 80 godina i radi svaki dan na vrtu. hoću reći popij pol deci konjaka običnog badela i ako trnci popuste onda nije kičma

Artur222....svaka čast, čitam post i riknem od smjeha, ali živa istina (i dobra reklama za badelov konjak).......

No da se vratimo ATLASU.....dugo vremena sam čitao o tome, proučavao razne forume i iskustva....uglavnom svi su se žalili na bolnost metode, i ja sam polako odustajao od pomisli da idem na namještanje atlasa!
Prije cca 10 dana na jednom portalu grupne kupovine žena je pronašla metodu koja se reklamira potpuno bezbolna i beskontaktna. kupila mi je tretman bez mog znanja, te sam prošli tjedan završio na namještanju atlasa.
Nisam vjerovao u rečeno u reklami, ali reko ajde...zena me dovela pred gotov čin...!!! čovjek me je prvo pregledao, usporedio dužinu nogu, fotodokumentirao, te je nakon tretmana koji je trajao par minuta, napravio ponovno fotografije gdje su noge bile potpuno ravne!!! žena je bila za vrijeme tretmana samnom da se uvjeri i ona kako to funkcionira. čovjek je stvarno bezbolno namjestio atlas, i nije me niti taknuo...navodno se radi o nekakvoj informacijskoj tehnici...nisam puno shvatio detalje, ali nije ni bitno.
Slijedeči dan lijeva lopatica me razvaljivala ko da me neko lopatom tukao.
Nazvao sam terapeuta te mi je on rekao da je normalno i da se tjelo namješta.
i stvarno, ja od tada nemam više glavobolje, trnjenje ruku, bolove u kičmi...čak se i uspravnije držim!!!! uglavnom ja sam prezadovoljan i što je bitno tretman mi je bio potpuno bezbolan!!!

Esthelle
04.04.2013., 22:57
i dalje mi nije jasno kako ti je namjestio atlas a nije te ni pipnio? Kaj pogledom namjesta? Mozes li reci gdje si to bio tj kod koga? Hvals :)

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2

Simki
08.04.2013., 09:05
I mene zanimaju iskustva s namještanjem atlasa u CorpusValens-u!!!!!!

mishko11
14.04.2013., 16:23
prije godinu i pol dana sam bio na namještanju atlasa kod V.Tomljenovića u Splitu. Ukratko- ništa. 0 % promjene, ni na bolje ni na gore. Otišao mjesec dana nakon tretmana kod njega, on mi govori da treba vremena da se sve namjesti. Nekome i do godinu dana. međutim, nakon godine i po dana kod mene ništa. i dalje zdjelica rotirana , noga kraća itd. postupak je bio bolan, ali izdrži se, nije toliko strašno. Nema straha da će vam išta poremetit jer u biti on tu ne radi ništa , samo prisloni neki vibrirajući uređaj u potiljak i jako pritisne. Pita poslije tretmana "jeli tako da vam je odma bolje", ja mu mrtav ladan kažem "ne" , kaže "morate osjećat nekakvu promjenu" , ja opet "ne, ne osjećam nikakvu razliku" osim šta me boli potiljak jer ovaj pritisne taj uređaj ko konj. Mislim da me na kraju čak uvjerio da lakše mrdam glavu lijevo desno . Uglavnom bezveze, odlepršalo 1300 kn u lagani povjetarac naivnosti. Problem je što dosta ljudi umisle da im je bolje (pa ajde, i to je nešto) ili ne žele priznat sebi ni drugima da su preveslani. ja s tim nemam problema.I neću se osjećat bolje ako uz mene još neko bude preveslan. Možda je nekome stvarno pomoglo, ne znam. Meni nije. Ni odmoglo. Mislim da stvarno ni ne može nikome išta odmoć .

tuky
22.04.2013., 11:55
Da li je netko išao u BioLeptir na namještanje? iskustva?

Boldor
24.04.2013., 14:36
i dalje mi nije jasno kako ti je namjestio atlas a nije te ni pipnio? Kaj pogledom namjesta? Mozes li reci gdje si to bio tj kod koga? Hvals :)

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2

Oprosti za dugo cekanje na odgovor...nisam bas nesto aktivan na FORUMU!!!

Terapeut se zove Jurica Manestar, da ne lupetam puno o metodi i tehnici evo link: http://hr-hr.facebook.com/pages/AtlasEnergetics-pode%C5%A1avanje-Atlasa-u-5-min-bezkontaktno-i-bezbolno/166101236836031

nadam se da je dovoljno informacija....za sve drugo da ne radim reklamu, molim PM....
Pozdrav,

spuzvica98
24.04.2013., 21:18
ako kroz "atlas" prolaze živci koji vežu mozak sa cijelim tijelom i organima, ti živci bi trebali provoditi impulse u oba smjera, pa ako je zbog išćašenja atlasa taj put "blokiran" naravno da i živci ne mogu provoditi impulse onako kako bi trebali i zbog toga nastaju razne "bolesti" i "stanja" kako ih "doktori" (mesari) vole nazivati (jer ako zbog stalnih suženja na autoputu zagreb split nastaju prometne gužve još složeniji problem je u ljudskom organizmu kada nema prometa u oba smjera), (a ljudski organizam je kao violina, kada je dobro ugođen na njemu je moguće odsvirati najljepše skladbe, a ako nije ugođen bubnjići bole).

p.s. cijena ovog tretmana je 1300 kn i ako stvarno pomaže to je ništa u usporedbi sa zdravljem osobe koju volim

slažem se
ja sam namjestila atlas atlasprofilax metodom prije nešto više od mjesec dana i od tad me nema na forumu :rofl:
stvarno boli, bila sam i na kontroli i preporučena mi je još i sportska masaža
imam inače uklještenje između L5 i S1 i kad sam čula da bi bilo dobro namjestiti prvi vratni kralježak odmah sam otišla na to, ipak je to sam početak kičme i još vratna kralježnica pa ako se može namjestiti zašto ne, a kiropraktičari to ne rade (bila sam i kod kiropraktičara)
još me bole križa,(puno manje) ali očekujem da će to proći s vremenom a ne za jedan dan ili za pol sata kao kad popiješ tabletu protiv bolova :mig:

L U N
16.05.2013., 22:57
gospon Vladimir Maruševac to radi prstom savršeno ! (nema nikakvih kontrola )

bez ikakvih pomagala "duršlagom", "kirnerom" ili točkalom !

Vedi to znanje prakticiraju tisuču i više godina !

ako si stvarno želite pomoći :)

http://www.ayurveda-prema.com/o_nama.htm

bema
25.05.2013., 17:30
U Bioleptiru - boljelo je :rolleyes: al' brzo prođe pa se izdži, narednih par dana zujanje u glavi, bolovi na točkama preko kojih je aparat djelovao, s vremenom popustili bolovi u vratu i donjem dijelu leđa, počela sam vrat držati uspravno i pomjerati ga bez velike neugode i boli...
No, nikakvo se veeliko čudo nije dogodilo, ako čovjek spava na lošem krevetu, ne vježba i ne vodi računa o sebi, nikakvo mu namještanje ničega neće pomoći na duže staze - moje mišljenje na temelju mojeg iskustva. Eto, bila sam očajna i u očajnim bolovima, nisam ni očekivala čuda, samo sam htjela barem neko olakšanje... nije nastupilo odmah, nego nakon nekog vremena... sad i vježbam, imam i dalje problema, ali manjih.
Ne bih ponovila, nije da mi je žao, ali da sam znala da će me tako prodrmati kroz glavu - ne bih išla, eto.
Fizijatar koji to obavlja je prethodno pitao za tegobe, namjestio kralježnicu, a nakon tretmana preporučio fizioterapiju itd. (dakle, nije da je pristupio tome - evo, sad ću te skockat za sekundu i bit ćeš trajno super, što mi je OK).

hrki
26.05.2013., 14:35
gospon Vladimir Maruševac to radi prstom savršeno ! (nema nikakvih kontrola )

bez ikakvih pomagala "duršlagom", "kirnerom" ili točkalom !

Vedi to znanje prakticiraju tisuču i više godina !

ako si stvarno želite pomoći :)

http://www.ayurveda-prema.com/o_nama.htm

Cijena, cekanje?

RedSonia
26.05.2013., 18:18
Cijena, cekanje?

imaš kontakt broj na postavljenom linku iznad tvog posta,
nazoveš g. Maruševca i pitaš.
Za njega imam samo riječi hvale

overU
08.07.2013., 05:47
Poz. svima.

Da podijelim i vlastita iskustva s Atlasom. :) Naručio sam se kod g. Maruševca, čekao cca mjesec dana. Nakon brze i potpuno bezbolne metode namještanja izostale su sve ovdje prije napisane pozitivne reakcije. Da slijedeceg dana nisam imao snaznu, konstantnu glavobolju (koje inace nemam) mislio bi da nista ni nije "ucinjeno". Kako ni prije nisam imao nekih problema s kicmom nezgodno je reci da sam se rijesio problema koje nisam ni imao. :) I vec kad sam pomislio da sam nepotrebno bacio nesto novaca supruga je primjetila da se drzim uspravnije i da glavu drzim uspravnije no inace (sto je vjerojatno poslijedica dugotrajnog sjedenja za kompom, sto na poslu sto do on-line fps-a rpg-a do sitnih jutarnjih sati).. :)

Profilax metoda mozda jest bolja, al gledajuci emisiju o tome nije mi bilo "na rubu pameti" ;), ici na "reklamiranu" izmjenjenu metodu 5000 godina stare tradicije. Nadalje, nije me se dojmilo ni to sto je u emisiji zastupana samo jedna metoda i to od strane covjeka koji ju je "osmislio", istovermeno podcijenjujuci drugu provjerenu tehniku kojoj on nije nasao "korisnost". On je uvidio korist i mogucnost boljitka kroz provjerenu tehniku u izmijenjenom obliku kako bi je mogao "patentirat i zastitit" (ili da napisem naplatit svaku licencu i postotak?).
Iz osobnog iskustva izbjegavam sve ono sto se na tv-u promovira kao zdravo, korisno, pozeljno ili najbolje. Zao mi je sto Misak nije odradio intervjue "obje strane" (makar reportazno), te "sucelio misljenja" i stavove. Ovako ovo zaista ispada poput jeftine reklame odns. prodane reputacije dobrog novinara-istrazivaca "s one strane granice" :)

LP Svako dobro, mir i ljubav sa svima Vama. :)

PAZ III
08.07.2013., 07:53
Molim vas ne vjerujte tome.Ja sam bila i znam ljude koji su išli,razočarani su,skoro svima govore isto ..da im je lijeva noga kraća..To su materijalisti i lažnjaci..Ja sam imala zdravu kralježnicu,i nakon nekog vremena počela sam osjećat grozne trnce u ruci.:eek:..trnula mi je..počela sam gubiti svijest.Rekli su mi u bolnici da sam tog njihovog masažera dobila nagnječenje vratne žile!!! Molim vas ne idite tamo i nikako ne vodite svoju dječicu..eto:( A kada sam se poželila njima nazad,rekli su mi da sam sam potpisala za to.:504:

overU
08.07.2013., 12:50
Molim vas ne vjerujte tome.Ja sam bila i znam ljude koji su išli,razočarani su,skoro svima govore isto ..

- o kojoj metodi pricate ?

profilax ili vitaloge ? ili mozda obje ?

overU
08.07.2013., 17:27
- ispricavam se...

- bio sam malo brzopet pa previdio Vas naslov :rolleyes:

LP

bluma
14.07.2013., 23:48
Molim iskustva s atlas profilax u Rijeci??!! Hvala!