PDA

View Full Version : Gardaland i Mirabilandia

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

lilypink
02.07.2008., 13:37
može li mi netko preporuciti neku agenciju iz splita koja organizira jednodnevni izlet u Gardeland??!sad brzo preko ljeta

Lei
02.07.2008., 14:30
Iz Splita na jedan dan :eek: Pa kad bi trebali krenuti, u 2 ujutro!? Do tamo ima barem 8 sati voznje, a busom je to vise od 10

aaston
02.07.2008., 16:20
Što se tiče hrane i pića, ako možete ponesite sa sobom, jer je obična voda 0,50l čak 2,5eura!

Mali ispravak, voda od 0,5l se nađe i po 1,60 eura (onaj western style dio), a tamo je i mjesto sa besplatnom vodom za piće (gore je tabela ''aqua potabile'') u obliku tri obješene i probušene kante iz kojih curi voda.

Za one koje autobus ne čeka: stvari tj. ruksake, ako ih već morate imati i nemate kome ostaviti, najbolje ih je držati sa sobom do samog početka vožnje. Onda se ostave odmah tamo pored osoblja do silaska sa vožnje. Naravno da oni ništa ne garantiraju ali je daleko sigurnije nego ih ostavljati posvuda uokolo po sat vremena bez ikakvog nadzora ;)
Na nekim atrakcijama ih je moguće nositi sa sobom bez da smetaju.

!xoo
02.07.2008., 18:20
može li mi netko preporuciti neku agenciju iz splita koja organizira jednodnevni izlet u Gardeland??!sad brzo preko ljeta

GardAland; dobio je ime po jezeru Garda, a ne Garde. Jednodnevnih izleta iz Splita nema. Dvadeset se sati izgubi samo na putu - to znači da bi se od 24 sata 10 trebalo voziti do tamo, četiri sata provesti u Gardalandu (tri-četiri atrakcije) i 10 sati do Splita. Razumiješ li sad zašto jednodnevnih izleta iz Splita nema? :D

Mali ispravak, voda od 0,5l se nađe i po 1,60 eura (onaj western style dio), a tamo je i mjesto sa besplatnom vodom za piće (gore je tabela ''aqua potabile'') u obliku tri obješene i probušene kante iz kojih curi voda.

Ja uvijek nalijevam vodu u tom western-dijelu, a vidjela sam (prije neki dan) da još negdje ima pitke vode, samo sam zaboravila gdje.

Za one koje autobus ne čeka: stvari tj. ruksake, ako ih već morate imati i nemate kome ostaviti, najbolje ih je držati sa sobom do samog početka vožnje. Onda se ostave odmah tamo pored osoblja do silaska sa vožnje. Naravno da oni ništa ne garantiraju ali je daleko sigurnije nego ih ostavljati posvuda uokolo po sat vremena bez ikakvog nadzora ;)
Na nekim atrakcijama ih je moguće nositi sa sobom bez da smetaju.

Ruksak uvijek bacim pokraj ograde, pa čak i npr. kapu ili sok. I uvijek ih nađem. Reći će netko: sve do jednom... Međutim, ne opterećujem se time jer u ruksaku nosim samo vodu, rezervni komad odjeće itd. Sve što je vrijedno nosim, naravno, u torbici oko pasa.

Evo sam prije nekoliko dana isprobala Mamuta. Nadmašio je moja očekivanja. :top: Mislila sam da je to neka mirna, blaga vožnja.

SANVAN
02.07.2008., 20:02
pozz sanvan!ovaj hotel izgleda odlično.suprug,ja sa 2djece mislili otić do G.ali to mozda nakon ovog promjenimo za M.jel nam daleko od Ravenne do G. ić na jednodnevni izlet,tj koliko se vozi?U kojem si hotelu bila u G.Zna li netko jeftinu soluciju oko G.:)

Hotel i je odlican... ako se dvoumis između Gard. i Mirab. po ovoj vrucini je garant bolje u Mirab. više vodenih atrakcija u samom parku, smocis se ko miš... a ako ti dojadi možeš u Mirab.beach... i najbitnije ulaznice vrijede 2 dana... mi krenuli ujutro oko 5 i bili u parku oko 12.. a prije se raspakirali u hotelu... ništa unaprijed ne plaćaš... navećer napravili izlet do Riminija na pizzu... pazi ponedjeljkom navecer u riminiju restorani ne rade.:ne zna:

Fairy Nuff
02.07.2008., 23:43
Eh da, koliko otprilike traje vožnja autobusom od Zagreba do Gardalanda? :D

cedevitaaa
02.07.2008., 23:53
ovisi...mi smo prije dvije godine putovali oko 6 sati , ako se dobro sjećam , bez ikakve gužve na putu

Spremam se opet i idem preko jedne agencije , već spominjane ovdje sa ponudom izleta do ponoći...idem subotom , znam da sam u banani sa čekanjima na atrakcijama...........

Fairy Nuff
03.07.2008., 11:38
ovisi...mi smo prije dvije godine putovali oko 6 sati , ako se dobro sjećam , bez ikakve gužve na putu

Spremam se opet i idem preko jedne agencije , već spominjane ovdje sa ponudom izleta do ponoći...idem subotom , znam da sam u banani sa čekanjima na atrakcijama...........

E, i ja isto idem s tom agencijom. jeeej! :D

Da, bit će gužvetina, ali nadam se da će se park barem malo isprazniti poslijepodne i navečer, tako da stignemo sve isprobati do ponoći. :D

Jedva čekam, veselim se k'o malo dijete! :D

aaston
04.07.2008., 20:34
Evo sam prije nekoliko dana isprobala Mamuta. Nadmašio je moja očekivanja. :top: Mislila sam da je to neka mirna, blaga vožnja.

Da, to sam i ja mislio. Vidjeli smo da hrpa klinaca čeka u redu pa smo baš čekajući u redu pričali kako smo trebali ići negdje drugdje.

Srećom, mamut je bio ok :s

Neodishimus
05.07.2008., 14:27
Posto zivim u Puli,a ovdje nema covjeka koji nije bio barem 2 puta u gardalandu,odlucio sam da i ja nmoram poci...........

SANVAN
06.07.2008., 20:53
Posto zivim u Puli,a ovdje nema covjeka koji nije bio barem 2 puta u gardalandu,odlucio sam da i ja nmoram poci...........

izvini ali bilo je i vrime da pođeš :mig:i imaš iz Pule preko mislim BRIONI i to do pola noći, nas su bili pokupili u Bačvi, put oko 250 kn + upad. :top:

Velvet_Dreams
06.07.2008., 20:55
Aaaaaa... Mi smo trebali u Gardaland, ja našla ponudu od agencije, dala je u šk da ovi vide, i na kraju niš od tog... :(
Išlo se nigdje... :( Ustavri išlo se je, al većina nas nije mogla ić... :(
I sad bi ja opet da idemo... Al nevjerujem... :mad:

Smišnica
07.07.2008., 10:45
Bili smo 3 dana, prvi dan po Veroni,a druga dva u Gardalandu! To mi je bio drugi put i sad tek mogu reci da sam bila na 80% atrakcija (onih 20% su iskljucivo za klince,pa smo ih samo pogledali).

Prvo odmah savjet za one koji imaju oduvijek problema sa "povracanjem tijekom voznje u busu ili autu" (naravno da pricam iz vlastitog iskustva) :
Bila sam na BLue Tornadu i vise NIKAD :eek:
Dugo sam se predomisljala dal da idem i uspijeli me frendovi nagovoriti.
Cim sam se skinula iz one stolice pocelo mi se lagano vritit,ali nista strasno.
I nakon 10 min pao mi secer,pao mi tlak,pocelo mi se povracat i vrtit kao da sam pijana!!!:rolleyes: Nisam znala dal da sjednem na pod i cekam da se srusim ili da pocmem plakati. Grozan osjecaj! Polivala sam se iz svih mogucih fontana da dodem na sebe. Sjedila sam na stolici i sve mi se vrtilo,do niceg mi nije bilo i htjela sam isti cas ca iz Garalanda. Onda sam opet pocela hodati i skontala da mi je bolje dok se krecem. I tako sam hodala oko neke fontane 30 puta dok mi nije stala ona sva ludnica u glavi. 70min mi je bilo lose! :ne zna:Sve druge atrakcije sam prosla bez ikakvih problema,ali ova me dokrajcila!:D
Imam hrpu informacija,pa ne znam sto bi pisala,ako nesto nekoga zanima,pitajte.
Dvodnevna karta je 43 eura, voda je 1,50 eura, slike su 5,80 eura (osim na vrhu onog ogromnog stabla u kom je magicna kuca slika je 10 eura,al najbolje kvalitete). Mamuta predlazem svima,preeeeedobro je! :top:
Jos sam pod dojmom,pa pozurite sa pitanjima :eek:

summer123
07.07.2008., 11:02
I ja sam bila krajem šestog mjeseca u Gardalandu. Točnije, bio je to izlet sa razredom Aquileia-Verona-Gardaland. U Gardalandu smo bili jedno 9 sati i čak sam dosta toga stigla obići. Pošto je to bio četvrtak, gužve i nisu bile JAKO velike, ali ih je bilo. Recimo, frendice su za vožnju na Blue Tornadu čekale oko 45 minuta. Isto tak sam ja negdje čekala i za Atlantidu, ali se isplatilo. Jedino je Colorado nekaj zezal, frendica i ja htjele smo ići na to, čekale oko pola sata, nitko se pomaknuo nije a čamci su bili spremni. Ja sad ne znam šta se to desilo...Izbjegavale smo Mamute, onda onu Sequoiu, i onaj Magic Mountain rollercoster, pa smo zato i na dosta toga stigle. Najviše me razočarala Tunga, i na to da sam na vašem mjestu, ne bi išla...Svidio mi se i gusarski brod, možda i jedna od najboljih atrakcija tamo. Onda smo malo gledale egipatsku povijest...Moram napomenuti da je bilo dosta ljudi potpuno mokrih zbog velikih vrućina,i ja sam se čak smočila namjerno. :D Hmm...Da, šalice su mi bile odlične, i oni stupovi koji vas posprejaju s vodom isto...Odlično, nisi mokar ali se osvježiš. Vulkan mi je bio predobar, tamo imate 99,9% šansi da se smočite...Ali je super. Ima još stvarno puno dobrih atrakcija, poput Magic House, predstave Hollywood Dreams, koja ne traje više od pola sata, Ikerus, tako nešto, pogledajte na sajtu, jaako uzbudljivo, nalazi se odmah na početku, kraj Blue Tornada, itd...Ručale smo u restoranu Aladino, i prilično jeftino prošle(predjelo, glavno jelo, desert, sok + salata - možete si samo recimo salatu uzeti, pošto ona JE skupa, oko 5 eura). Bili smo i u safari parku koji je predobar! Obavezno posjetiti! Heh. Čak su nešto lavica i lav bili...radili. Haha. Meni se jako svidjelo u Gardalandu i rado bih opet otišla. I da, stvari smo većinom imale sa sobom na vožnjama, samo sam ja, koja se nisam usudila na Blue Tornado, čuvala frendici stvari a na Magic House smo ih morale ostaviti vani, ali se ništa nije desilo.

Fairy Nuff
07.07.2008., 17:04
E, Smišnica, jel bilo gužve? :D

Smišnica
07.07.2008., 18:28
E, Smišnica, jel bilo gužve? :D

U subotu od 9h do 11h smo cekali mozda po 5-10min na atrakciju,a onda je postala ludnica,na Atlantidu smo cekali 45 min, a na Colorado 60min. Tek drugi dan u nedjelju je bilo 30% manje ljudi,pa smo recimo cekali oko 15-20min. Tako da sam na Blue Tornadno dosla za 10 min na red (da smo duže cekali,odustala bih i preskocila sve one ograde samo da izađem iz reda :D ) !!!

Tourniquet_
08.07.2008., 08:04
Ima. Am Turist. Ne znam kakva je agencija, ali ponuda izgleda okej.

http://www.amturist.hr/opsirnije1.php?id=67

Za ostale agencije nemam pojma.

Ja idem ovom agencijom, 26.7. i jako se veselim!:cerek:
Nadam se da nebu bilo baš jakoooo gužve.
Molim ljudi koji su do sad išli agencijama da napišu malo dojmove

corrina
08.07.2008., 08:13
Može koja dobra preporuka za privatni smještaj ili hotel u blizini Gardalanda.

Smišnica
08.07.2008., 15:06

www.hotelgardesano.it (tu smo bili,hotel sa 3***,bazen,klima,dobra hrana,dobra kupaona, igraliste za kosarku i odbojku, caffe bar,desetak min od gardalanda):top:

Fiffy
11.07.2008., 08:32
Smišnica, jesi ti išla iz Splita 3 dana i kojom agencijom? Ja idem 25.07. sa Generalturistom i platila sam sve karte (kao ulaznice), sad me zanima jeli to samo ulaz ili su plaćene sve te atrakcije? I kako je u aquaparadise? Jesi se tamo iskupala? Dokad ste bili u parku i u kojem se hotelu odsjeda, jeli u onom njihovom gdje također ima bazen iliti blue lagoon? Jesi bila na safariju? Mi se mislimo dali da platimo i to..
Eto, pliz odgovori što znaš....:top:

Smišnica
11.07.2008., 15:43
Smišnica, jesi ti išla iz Splita 3 dana i kojom agencijom? Ja idem 25.07. sa Generalturistom i platila sam sve karte (kao ulaznice), sad me zanima jeli to samo ulaz ili su plaćene sve te atrakcije? I kako je u aquaparadise? Jesi se tamo iskupala? Dokad ste bili u parku i u kojem se hotelu odsjeda, jeli u onom njihovom gdje također ima bazen iliti blue lagoon? Jesi bila na safariju? Mi se mislimo dali da platimo i to..
Eto, pliz odgovori što znaš....:top:

Isla sam sa agencijom Planet-travel! Krenuli su iz Zg-a,pa nas pokupili u Rijeci. Prvi dan smo bili u Veroni-Sirmione,a druga dva u Gardalandu. Tek kad smo dosli u hotel smo platili vodickinji 43 eura za dvodnevnu kartu za Gardaland (sa tih 43eura smo platili sve atrakcije osim predstava tipa delfini, kazaliste...to se placa posebno na blagajni 4 eura). Prvi dan smo bili od 9h-19h,a drugi od 9h-16h u Gardalandu. Bilo je savrseno! Hotel se zove Gardesano, 10min od Gardalanda. Nisam bila u aquaparadise,ali namjeravam! :mig:

aaston
12.07.2008., 14:56

Agli Ulivi (http://www.agliulivi.com/), 10 minuta južno od Gardalanda, preko Booking.com je 60eura dvokrevetna sa doručkom.

Hotel Delle Rose, 20minuta sjevernije na samoj obali, preko Booking.com 49 eura dvokrevetna s doručkom.

Prvi hotel je jako dobar, drugi vapi za renoviranjem i nema AC ali uredan je i čist.

girly-girl
13.07.2008., 12:47
Ja idem ovom agencijom, 26.7. i jako se veselim!:cerek:
Nadam se da nebu bilo baš jakoooo gužve.
Molim ljudi koji su do sad išli agencijama da napišu malo dojmove

hmm.. u koliko kreću? mi smo išli sa njima prošle godine, krenuli u 7, naravno gužva u sloveniji tamo smo dugo stajali, gužve i kroz italiju a tamo trebali biti u 14 sati, pokvario se bus, pa nas vukli pa čekali drugi iz venecije. da ne pričam da smo tamo došli u 19 ili 20 sati, katastrofa..
ali vidjela sam da su pomakli čini se u 5 kretanje samo ne znam jel to dovoljno da se dođe na vrijeme.

mi ćemo opet ići ali u 8.mj

guitarboy
13.07.2008., 13:13
Pozdrav!
Jel ide tko 2.-3.8.?

Tourniquet_
13.07.2008., 15:55
hmm.. u koliko kreću? mi smo išli sa njima prošle godine, krenuli u 7, naravno gužva u sloveniji tamo smo dugo stajali, gužve i kroz italiju a tamo trebali biti u 14 sati, pokvario se bus, pa nas vukli pa čekali drugi iz venecije. da ne pričam da smo tamo došli u 19 ili 20 sati, katastrofa..
ali vidjela sam da su pomakli čini se u 5 kretanje samo ne znam jel to dovoljno da se dođe na vrijeme.

mi ćemo opet ići ali u 8.mj

Da, krećemo u 5, a ostajemo do ponoći pa se nadam da će to biti dovoljno da sve obiđemo.
I valjda nam se nebu bus pokvario:(

Lei
13.07.2008., 19:44
Mi u 5 krecemo ali iz Rijeke :cerek: 29.7., valjda nece bit guzva, al bit ce toplo za poludit :(

girly-girl
13.07.2008., 20:20
držim fige da bude sve ok :) nama je bilo koma, cvrlji se cijeli dan i na kraju samo 4sata tamo, uff.. ali idemo i ove godine pa se nadamo da nećemo opet imati toliko peh.
javi kako je prošlo :)

Fairy Nuff
13.07.2008., 21:25
Da, krećemo u 5, a ostajemo do ponoći pa se nadam da će to biti dovoljno da sve obiđemo.
I valjda nam se nebu bus pokvario:(

Bila sam ondje s tom agencijom i sve je prošlo u savršenom redu. ;) Nije bilo gužve na cestama, a u Gardaland smo stigli oko 12 sati i ostali do ponoći. :)

Jedino se jako dugo čeka na vožnje (cca 45 minuta do čak sat i pol na Mammutu, što je ubitačno po vrućinama), ali unatoč tome smo se stigli provozati na skoro svim atrakcijama. Gužve se malo smanjuju oko 8 navečer pa gužve postanu podnošljivije...

girly-girl
13.07.2008., 21:33
a u kojem si razdoblju išla?
nadam se da će i nama tako biti.

guitarboy
13.07.2008., 21:47
Bila sam ondje s tom agencijom i sve je prošlo u savršenom redu. ;) Nije bilo gužve na cestama, a u Gardaland smo stigli oko 12 sati i ostali do ponoći. :)

Jedino se jako dugo čeka na vožnje (cca 45 minuta do čak sat i pol na Mammutu, što je ubitačno po vrućinama), ali unatoč tome smo se stigli provozati na skoro svim atrakcijama. Gužve se malo smanjuju oko 8 navečer pa gužve postanu podnošljivije...

Da, za mammut je normalno da se čeka kad je to najnovija atrakcija..
I mi smo prošle god. toliko čekali na Time voyagers i 4D addventure kad je onda to bilo novo..
Znači trebalo vam je 7 sati do Glanda iz Zagreba?
Mi smo išli prošle godine početko 7. mj. i trebalo nam je puno duže jer su bile ogromne kolone na putu za Italija.

Fairy Nuff
13.07.2008., 23:38
Da, za mammut je normalno da se čeka kad je to najnovija atrakcija..
I mi smo prošle god. toliko čekali na Time voyagers i 4D addventure kad je onda to bilo novo..
Znači trebalo vam je 7 sati do Glanda iz Zagreba?
Mi smo išli prošle godine početko 7. mj. i trebalo nam je puno duže jer su bile ogromne kolone na putu za Italija.
Yup, nova je atrakcija pa svi idu tamo. Nikad kraja redu, koma :rofl: al isplatilo se čekati, mammut je super :D

Trebalo nam je 7 sati, s time da su nas pola sata zadržali na slovenskoj granici, i stajali smo dva puta po 20 minuta. Uopće nije bilo gužve na cesti, falabogu.

@girly - ovu subotu sam bila :D

Lei
14.07.2008., 08:23
Evo njihovog predvidjanja kolicine ljudi u parku za pojedine dane ove godine:
(zeleno=malo, zuto=srednje, narancasto=puno)

http://www.gardaland.it/it/orari/widgets/tabella_flusso.jpg

girly-girl
14.07.2008., 10:34
da, sve mi se čini da je bolje u 7mj ići jer smo mi išli u 8mj, a tako ćemo i ove godine

Tourniquet_
14.07.2008., 12:39
Mi idemo 26.7. i nadam se samo da nebu bilo previše vruće. Gužve znam da bu bilo.
Meni je to drugi put. Bile smo ja i frendica sa školom u 4. mjesecu, u nedjelju i bilo je predobro kaj se tiče vremena i gužvi. Uopće ih nije bilo ujutro, na ništa nismo čekale, a to je vjerojatno bilo jer je vrijeme bilo ružno, ujutro je kiša padala i bilo je hladnjikavo, no ni to nas nije spriječilo da se smočimo:D. Popodne se razvedrilo i bilo je čak i vruće, a tad ko da su se ljudi stvorili, odjednom se park napunio i tak su počele gužve. Sjećam se da smo htjele otići još jedanput na Atlantidu, al je gužvetina bila pa nismo, a tek na Mamutu. Al vrijedilo je čekati, Mamut mi je predobar:cerek: Nismo stvarno imale nikakvih problema, a i ljudi koji tam rade su se činili ok. Nismo znale kak doć gore na ono velko drvo u kojem je Magic House pa smo pitale jednu tetu i ona nam je ljubazno objasnila. Na engleskom.:D Al zato kad smo kupovale slike ženska nas je lijepo uputila na drugi šalter jer ona ne govori eng.:rolleyes: Jedino me živcira kaj je sve ostalo na talijanskom, ko da ga svi govore.
Nismo išle na nikakve vratolomije jer smo se prejele Pringelsa i ostalog smeća prošli dan u Veroni i hotelu) tak da nam baš i nije bilo najbolje i noismo htjele izazivat sudbinu.:D Zato bi sad htjela probat Blue i Magic Mountain al sam se malo prepala kad sam vidla snimke na Youtubu, a i čitala sam iskustva forumaša koji su ovdje pisali nekaj da im je bilo loše poslije Blua. Tak da molim vas napišite kak je vama bilo koji ste išli
Ja se jako veselim:cerek:

Fairy Nuff
14.07.2008., 13:51
Na većinu atrakcija idem bez problema, ali na Blue Tornado i Magic Mountain se još uvijek ne usudim, samo ih promatram sa strane. :rofl: I svi me zovu pi*kicom. :D

girly-girl
14.07.2008., 17:06
meni je bezveze ići tako negdje i tako nešto propustit :D ali prošle god smo prvo išli na blue tornado i toliko mi je jako vuklo naginjalo glavu da mi se ukočio neki živac, pa me bolili cijelu noć, sve bolje od boljeg :D

castor8
14.07.2008., 19:01
Na većinu atrakcija idem bez problema, ali na Blue Tornado i Magic Mountain se još uvijek ne usudim, samo ih promatram sa strane. :rofl: I svi me zovu pi*kicom. :D

magic mountain je super, ja imam fobiju od tih okretanja al skupio snage za njega i kasnije htio ponovo, imas 2 okreta i to ti je to, kad je okreto zatvorio oci i nema problema :p
a sto se tice tih 4d avantura i slicnih pi....., tu je stvarno veliki minus sto sve melju na talijanskom :rolleyes:

Fairy Nuff
14.07.2008., 21:16
Ma, znam da najstrašniji dio traje samo par sekundi, ali svejedno se svaki put userem i odlučim ne ići. :D

Vjerojatno me najviše strah toga da mi želudac neće podnijeti ono okretanje i prevrtanje. :rofl:

Ma, idući put moram otići, treba doživjeti sve... :)

aaston
14.07.2008., 23:04
Blu se tako brzo zavrti i sjuri da jednostavno nema vremena da ti pozli :D :D
Ako netko želi vratolomije najbolja taktika je prvo otići upravo na Blue, nakon toga sve je jednako ili manje strašno. A ako ti pozli dole kad siđeš, bar možeš slobodno rigati bez straha da ćeš unerediti sebe i ostale :rofl:

Tourniquet_
15.07.2008., 11:28
A ako ti pozli dole kad siđeš, bar možeš slobodno rigati bez straha da ćeš unerediti sebe i ostale :rofl:

Au koja utjeha:)
Svi govore da je Blu super i da se to ne smije propustit, a ipak sam naletila na razna gadna iskustva, nekom je pozlilo itd. tak da ni sama neznam dal da idem

girly-girl
15.07.2008., 16:47
ma nema šanse da ti pozli, ja imam osjetljiv želudac i stalno mi bude muka ali nikad nije bilo na tome

guitarboy
22.07.2008., 12:05
Jel tko bio posljednjih dana? Ima gužve?:mig:

cipelcug
23.07.2008., 19:06
zanima me ako je netko bio u disneylandu ili u park asterixu u parizu, samo lagana usporedba voznji. po meni je goudurix u asterix parku najaca do sad voznja pa ako je netko bio tamo i u gardalandu da mi veli s kojim rollerom se moze on usporedit. Svi pricaju da je blu tornado najzesci u garda. pa ako netko moze rec usporedbu s rollerima iz pariza.
i kakva je sequoia i time voyagers, jel je istina da za kisnih dana parc ne radi,posto planiram krenut autom do tamo u subotu...

zelenapatka
23.07.2008., 20:25
hello svima!
bili prosli tjedan ja i dragi u gardalandu, ma sta da vam pricam - ludo i nezaboravno do ..kraja! :)
ok, u ovom postu nastojat cu sazeti sve savjete za one koji idu tamo, da ne moraju citati sve postove odi (kao ja:)

KARTA:
-kosta 32 eura, mi smo uzeli za dva dana (preporucam), doslo za nas dvoje 104 eura.
nije uracunat seaworld i show s dupinima (5 E)
NOTA BENE!!-> postoji fast pass, tamo se zove "express card", kosta 8 eura po osobi i dobijas direktan upad na 10 atrakcija,
biras iznmedju dvije skupine-adrenalin atrakcije ili avantura atrakcije.
preporucam svima, jer su redovi ajmemajko.
s ovom kartom, ne cekate u kolonama kao obicni smrtnici, dolazite direkt na vratasca i upadate u sljedecoj skupini. no ako je vikend
i atrakcija popularna, moguce da cete i malko tu sacekati (al neusporedivo manje nego na klasican nacin)

TORBE/HRANA/NOVCANICI:
-ponijeti ruksak, tu strpati sendvice i bocu sa vodom. hrana je tamo 3x skuplja, npr.casa kole i porcija sendvica 8 eura. imate doduse pizzu
za 6 eura u saloonu, dobra , preporucan, al isto ti racun skoci na 20 eura - serviraju ti besplatne grickalice dok cekas, paprene paprene, a vodu naplacuju :))
dakle, ruksak i po češki ;)) kada idete na atrakciju te ruksake vecina ljudi ostavlja sastrane na livadi i to niko ne cuva, ali nitko i ne dira,
tako da nema straha. sve sta vam je vridno staviti u "pederushu" i oko pasa, nece smetat pri vezanju, namistite je nekako.
kod atrakcija koju ukljucuju vodu, ukoliko niste u prvom redu na kraju, necete se pono smocit. jednostavno stavite majicu priko pederuse i biti ce sigurna-
voda- ako necete placati 1,5 euro za pola litre, ponesite bocu i punite je gdje pise "acqua potabile" - pitka voda. imate je u kaubojskoj ulici.

TAKODJER PONIJETI:
-kapu ili sesir
-zastitni faktor

KARIN L. APARTMAN:
ne idite! nalazi se u sirmione/lugana.
imala sam neugodno iskustvo i sa zenom i sa onim sta ona zove apartman.

Atrakcije:bila sam na svima osim jedne haha, feel free to ask za detalje:)

Tigerlily
24.07.2008., 11:39
Bok ljudi!!! :)
Ide ko u Gardaland ove subote?
iskreno se nadam da ce nam bit lijepo vrijeme...

Tourniquet_
24.07.2008., 13:06
Bok ljudi!!! :)
Ide ko u Gardaland ove subote?
iskreno se nadam da ce nam bit lijepo vrijeme...

Hellou idem ja ove subote, sa agencijom . Kažu da bu još i vruće, jedva čekam:)

Tourniquet_
28.07.2008., 10:06
Evo vratila se ja iz Gardalanda. :cerek:
Išli smo agencijom A.M. turist i što se tiče agencije sve je bilo odlično. Krenuli smo u subotu u 5 ujutro, a stigli tamo u pol 1. Stvarno ne znam zašto smo tako dugo putovali kad stvarno nije gužve bilo na cesti, tek malo kod granice. Bilo je oblačno niti malo sunca, a vruće i sparno za krepat, hvala Bogu na prskalicama. Gužve su užasne, ljudi ko mrava, tako da nismo sve obišli jer su redovi stvarno dugi. Prvo smo išli u Magic House gdje smo zapravo čekali i najmanje, oko 15-tak minuta. Onda I Corsari, negdje isto toliko, sve to ide relativno brzo. Na Coloradu smo čekali čak i najduže neznam ni sama kolko al jako sporo se red pomicao, mislila sam da ću umrijet, al isplatilo se, lijepo smo se smočili i prezakon je. Na Atlantidu nismo stigli, tj. redovi su stalno bili ogromni tako da nam se niie dalo čekati. Onda smo išli na Mammuta, na kojem su gužvetine, i to nešto nehumano. prvo čekate vani kao ispred nekog zidića, ne vidi se preko tog zidića, kad to prođete uđete unutra,a unutra je onaj neki labirint od užeta dugačak, a kad to prođete mislite gotovo, ali ne, još je jedan isti takav labirint, a onda još staza za ulaz...svega nam je bilo dosta u tom redu, al kad krene vlakić, sve se zaboravi. mammut mi je bio najbolji:cerek:
Cijelo popodne nam je brzo prošlo jer se dugo čeka u redu, tako da smo otišli nekaj pojesti oko 8. Mislili smo da će gužva popustiti oko 8 ali nije baš nešto jedino su se gužve na rediovima malo brže kretale. Navečer smo otišli na Magic Mountain i iznenadila sam se kolko smo brzo došli na red, definitivno zakon vožnja, derala sam se ko malo prase, kad te počne spinat neznaš di je gore a di je dolje, svakako probati kao i Mammuta:top: Ja sam se bojala da mi ne bi bilo zlo, al nema šanse, prebrzo je to da ti se želudac digne, meni se jedino malo vrtilo poslije i izudarala sam se po trtici:( al nema veze. Navečer kad padne mrak cijeli G. se pretvara u predivan osvijetljeni gradić, mene podsjeća na gigantski sajam sa svim onim štandovima. Po mraku smo išli na Jungle Rapids koji je odličan po mraku:s Nakon kaj smo si pokupovali stvari(ja sam između ostalog frendici kupila mač onaj ogromni koji sam teglila sa sobom) sjeli smo na zidić kod La valle dei Rei u središtu parka i u 10 je počeo Light show, e predobro nešto, neki krugovi fluorescentni po zraku, gigantske vatre, plesači, ma pravi show:s U 11 je bio vatromet isto super. Stvarno je sve bilo odlično, samo po ovim vrućinama treba piti puno tekućine jer se lako može dehidrirati, odlično je što se voda može puniti kod onih probušenih kanti, a mi smo si kupili i kolu za 2 eura. Wc-i su isto za pohvalu, čisti, veliki, na svakom koraku. Jedino bi trebalo biti više putokaza, mi kad smo se na večer vraćali do busa skoro se nismo znali vratiti, tako da smo pitali neku žensku koja tam radi kak doći do izlaza a ona nije govorila engleski tak a nam je nekaj na talijanskom brljala :flop: Al uspjeli smo se vratiti i krenuli smo doma u ponoć i u ZG došlui u pol 7.
Postoji nešto kao propusnica, ljudi koji su imali nekakve zelene narukvice mogu ići prek reda,mi nismo znali za to to se vjerojatno plaća.
Također treba uzeti neke udobne tenisice jer cijeli dan hodanja nije malo, mene su moje slip onice nažuljale. Uglavnom bili smo umorni ko psi na kraju al sve se isplatilo jer Gardaland je ipak zaaaakon:D

alter ego blagajnice
28.07.2008., 12:34
koja je tocna lokacija gardalanda?
znam da je povise Verone uz jezero garda. tocnije?

Tourniquet_
28.07.2008., 13:09
koja je tocna lokacija gardalanda?
znam da je povise Verone uz jezero garda. tocnije?

Grad Castelnuovo del Garda

box
31.07.2008., 23:56
zna li netko za neku agenciju koja organizira dva dana samo u gardaland?

!xoo
01.08.2008., 15:01
zna li netko za neku agenciju koja organizira dva dana samo u gardaland?

Ima ih više, ali ja nekako najradije putujem s Kompasom. Lani sam išla s njima (doduše petodnevni aranžman), a ove godine s drugom agencijom (isto petodnevni) i bilo je bolje s Kompasom, pogotovo što se tiče hotela. Kompas ti ima dva dvodnevna aranžmana u kolovozu, dva u rujnu.

http://www.kompas.hr/put/1881/gardaland_2_dana/

http://members.forumgratis.com/html/emoticons/Prezzyhappy.gif

Azaleja
01.08.2008., 15:06
Ima ih više, ali ja nekako najradije putujem s Kompasom. Lani sam išla s njima (doduše petodnevni aranžman), a ove godine s drugom agencijom (isto petodnevni) i bilo je bolje s Kompasom, pogotovo što se tiče hotela. Kompas ti ima dva dvodnevna aranžmana u kolovozu, dva u rujnu.

Potpisujem, dvodnevni aranžman, tur.agencija Kompas, birala sam između tri agencije: Atlas, Generalturist i Kompas-u ove prve dvije kada sam bila samo za upit-digli su mi već debelo napola živci, jer nisu znali je l imaju trokrevetne sobe i nisu bili baš pretjerano ljubazni, pogotovo Generalturist.
Imali smo sreće što smo imali odličnu pratiteljicu, koja nas je nekim stvarima čak i ugodno iznenadila.
Detalji na P.M.

box
01.08.2008., 22:11

hvala, ali mene zanima bas obadva dana gardaland. znaci da se ne ide u veronu nego i prvi i drugi dan u gardaland. tako sam isla dva puta pa me zanima ima koja agencija tako nesto. a kakvi su petodnevni aranzmani? gdje se sve ide?

girly-girl
02.08.2008., 10:38
da, ja se slažem. ja bi isto baš dva dana u gardaland jer po meni, ovo nije to :D
a i čemu sada u ovim terminima kada radi do ponoći oni nude do 17.30, bezveze..
a niš, ukucavaj u google, hodaj po agencijama pa možda nađeš.

a meni se osobno sviđa i ona opcija 1 dan gardalanda a jedan dan u vodenom parku, jel netko bio?

a što se tiče blue tornada, prošle godine nam je to bila prva vožnja, meni to i nije strašno ali jako zanosi i ne možeš kontrolirati glavu i vrat pa se meni nekak ukočio vrat i morala sam ostatak vremena hodat s bolovima.. tako da ne namjeravam više na to..

!xoo
03.08.2008., 12:02
hvala, ali mene zanima bas obadva dana gardaland. znaci da se ne ide u veronu nego i prvi i drugi dan u gardaland. tako sam isla dva puta pa me zanima ima koja agencija tako nesto. a kakvi su petodnevni aranzmani? gdje se sve ide?

Sjećam se da sam na netu znala naletjeti na te aranžmane s dva dana u Gardalandu, ali nemam pojma koja je to agencija; nisam htjela pamtiti jer me nije zanimalo. Meni su ovi petodnevni aranžmani puno bolji, osobito ako uključuju Caneaworld (Aquaparadise & Movieland) i, naravno, Gardaland do ponoći a ne do 17-18 sati. Ako si u Gardalandu do ponoći, to ti je i više nego dovoljno da prođeš sve atrakcije, čak i po dva, a najdraže i više puta. Sutradan pak ležiš pokraj bazena s umjetnim valovima u Aquaparadiseu, svako toliko odeš na one njihove lude tobogane, te platiš, čini mi se, šest eura i uđeš Movieland ili onaj srednjovjekovni dio kojem sam zaboravila naziv. Tu si doziraš zabavu - možeš se izležavati, a možeš se zabavljati kao i u Gardalandu.

Što se tiče Gardalanda - ako je vruće, a ljeti je uuuužasno vruće - tijekom dana treba ići na vodene atrakcije, iako su redovi za njih uvijek dugi (Fuga da Atlantide :cerek:, Colorado Boat, Jungle Rapids), te na one koje nisu vani (4D kino, Time Voyagers, Magic House, I Corsari, La Valle Dei Re, Tunga). Isto tako, nekoliko puta se može otići na Space Vertigo (slobodan pad) jer na njemu nema gužve :D, pa i na, recimo, rollercoaster Magic Mountain i/li Sequoia Adventure, iako se oni mogu ostaviti za večer. Do večeri ne ići na Mammuth jer su gužve nenormalne budući da je to nova atrakcija (tako je lani bilo na Time Voyagers), a ja bih za večer ostavila i Blue Tornado jer je to najžešći rc i stoga neka bude kruna događanja za one koji vole adrenalin. Naravno, ako ih nestrpljenje ne natjera da odmah stanu u red za njega. Tada Gardaland bude poluprazan jer Talijani odu kući, a mnoge agencije - pa i hrvatske, kao što znamo :rolleyes: - odvode svoje putnike. Tada po nekoliko puta u kratkom vremenu uživaš u pojedinoj atrakciji, a zaposlenici ti skrate put jer puštaju kroz vratašca blizu samog ulaza. Kako je noć, vrati ti se i po danu "išćućana" energija; svi budu razdragani, trče, smiju se, uživaju! Ne možeš vjerovati da je npr. Blue Tornado "samo tvoj".

Čovječe, što sam se raspisala! :eek:

Lei
04.08.2008., 09:56
poskupili kartu, od prije par tjedana je skocila na 35 eur :tuzni:

nevolja
04.08.2008., 11:50
moze mi ko reci kako proci najjeftinije ako idu 2 obitelji(10 osoba)-cujem da su kucice pokraj grada 300 eura.jeli bolje to ili hotel

charlyse
11.08.2008., 12:54
a meni se osobno sviđa i ona opcija 1 dan gardalanda a jedan dan u vodenom parku, jel netko bio?

I meni je ovo najbolja opcija, dan u gardalandu dan u aqualandu. Ali nisam našla nijednu agenciju koja to nudi:(

aaston
11.08.2008., 13:51
poskupili kartu, od prije par tjedana je skocila na 35 eur :tuzni:

Ja sam je u lipnju bio platio 32 i još dobio besplatnu za jedan ulazak u sedmom mjesecu :s :s

girly-girl
13.08.2008., 08:20
I meni je ovo najbolja opcija, dan u gardalandu dan u aqualandu. Ali nisam našla nijednu agenciju koja to nudi:(

evo ima ova, skrolaj dolje ;)

vito777
16.08.2008., 10:09
Pozdrav ekipa,
stvarno puno informacija sam dobio pročitavši vaše doživljaje iz Gardalanda...
Uskoro krećem sa obitelji (dvoje djece 8 i 3,5 godina) pa vas molim za nekoliko odgovora:

1. Preporučite neki jeftiniji smještaj u blizini...
2. Cijena karte za djecu?
3. Za koliko se stigne iz Padove u Gardaland??
4. Ima li i koliko dođe kombinirana karta za Gardaland i sea life?
5. Mislim ponijeti fotoaparat, a što s njim ako prolazim kroz vodu??
6. Gdje se ovo nalazi http://www.aquasplash.it, dali je u blizini Gardalanda?

Hvala unaprijed..

kerting
16.08.2008., 11:21
Moze li neko uporediti Gardelan i Portatventuru (ko je bio u oba)
Mi smo bili u Venturi pa me zanima dali smo nesto propustili, vamo je ulaz 42 E po osobi ali je bilo odlicno.

SANVAN
18.08.2008., 16:43
6. Gdje se ovo nalazi http://www.aquasplash.it, dali je u blizini Gardalanda?

Hvala unaprijed..[/QUOTE]

Lignjano to je blize Trstu nego Veneciji... super aquagani... kupanje cili dan za odrasel i za djecu... mi bili i bilo super jednodnodnevni izlet,

corrina
19.08.2008., 15:32
Sva sam se zbunila od ovih vodenih parkova...Koliko ih oko Gardalanda ima?Jel ih ima više ili se tu govori o jednom te istom?
Mi putujemo u petak pa da ne potrošimo vrijeme uzalud.

zelenapatka
19.08.2008., 16:47
aqua paradiso je vodeni park u blizini gardalanda, kao dio drugog zabavnog parka koji se zove canevaworld. jos su tu movieland , jedi-koliko-mozes-land:), i nesto sa predstavama. bila sam u aqua p. i razocarao me. tople preporuke idu za movieland.
gardaland otvara svoj vodeni park, al ne znam jel vec bilo otvorenje.

corrina
19.08.2008., 16:59
Hvala.Zašto te aqua razočarao?Za njega sam dobila preporuke obzirom na vručine.

!xoo
19.08.2008., 19:20
aqua paradiso je vodeni park u blizini gardalanda, kao dio drugog zabavnog parka koji se zove canevaworld. jos su tu movieland , jedi-koliko-mozes-land:), i nesto sa predstavama. bila sam u aqua p. i razocarao me. tople preporuke idu za movieland.
gardaland otvara svoj vodeni park, al ne znam jel vec bilo otvorenje.

Da, ali Gardaland Waterpark nalazi se blizu Milana, a ne blizu Verone/Gardalanda.

Ja sam Aquaparadiseom oduševljena. Sto ljudi... :) Nekima bude krivo što su uopće ulazili u Movieland, tj. što cijeli dan nisu proveli U Aquap. Ovisi o osobi. Movieland bi mi bio atraktivniji kada dan prije ne bih provela u Gardalandu. Nije mi baš bilo bajno kada sam dva dana zaredom provela u dva slična zabavna parka pokraj Pariza; crkneš, osobito u onom neljudskom (po udaljenostima i gužvi) Disneylandu. Ovako mi baš lijepo sjedne vodeni park nakon rolerkostanja, vrćenja, padanja s visine i sl. I inače volim vodu, možda je u tomu stvar. U Gardalandu najviše volim - koliko li ću to puta reći :D - Atlantidu; mogla bih valjda sto puta zaredom na nju ići. :s :s :s

http://camping.keycamp.nl/Portals/17/02%202%20Uw%20vakantie/Gardaland%20Atlantide2.jpg

zelenapatka
20.08.2008., 18:48
razocarao iz vise razloga. prvo, nakon gardalanda djeluje nekako nedostatno, al pustimo osobne impresije.
ok, imas atrakcije. prvo cekas ogromne redine na suncu, duze sam cekala nego u gard. kada dodes na red, shvatis da si na finishu voznje a ne na startu. dobijes ogromnu "gumu" i sa njom ides uzbrdo (guras je, nosis..) do starta. e kada dodes, onda opet cekas redinu da se bacis u tu vodu sa tom gumom. ja sam cekala uru vrimena sveukupno za minut gusta. redine su svugdi , na svim atrakcijama. te guma-atrakcije su fora, tobogani manja fora. najveci "stukas" nisam provala i necu dok sam ziva. probala sam onaj sa 5 redova, ok, nista special, gotovo dok trepnes. oni zavijugani sa 2-3 reda su svoja prica. ka prvo par puta sam bila uvjerena da cu izletit van, a nemaju nikakvu zastitu. onda kada sam usporila tako da sam se uspravila, skoro me skupija klinac kojeg su pustili ubrzo nakon mene. a bazen u kojem zavrsis je malo plitak i moj dragi je ostatak dana proveo gledajuci zvjezdice..(srecom nije bilo slomljenih kostiju).
manje guzve su predkraj dana, al onda malo postaje i ladno.
u movielandu si takodjer stalno mokar pa ne treba brinit za vrucinu :)

Josip4
24.08.2008., 10:50
Mene zanima kako da iz zagreba tamo stignem autom?? kolko se plača cestarina u italiji do gardalanda. jel lako nači gardaland da ne pogriješim?

alter ego blagajnice
24.08.2008., 15:00
Imaš www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm

cca 500km i cijenu puta od cca 90 eura.

charlyse
24.08.2008., 18:29
evo ima ova, skrolaj dolje ;)
Hvala :kiss:

Jel aqaland isto što i aquparadise ili su to 2 različita parka :misli:

kerting
24.08.2008., 19:59
Postavljam opet pitanje
Moze li neko uporediti Gardelan i Portaventurau u Spanjolskoj dali je neko bio u oba, cisto me zanima dali smo nesto propustili ??
Procitao sam da u gardelan moze se uneti neki sendvic i vodu, a ovi mangupi ovamo ne dozvoljavaju ama bas nista.
Ulaz je 42 E
Unutra naplacuju pola litre vode 1 E
Pola litre kole 5 E
Toceno pivo 5 E
Minijaturno parce neke testenine sa nekim mrvicama po njega koje oni nazivaju pica dimenzije 10x10 sm kosta 5 E
Vreme cekanja na atrakcijama oko 1 sat

zelenapatka
27.08.2008., 09:05
otidji stranicu,dvije unazad, za gardeland sve pise :)

corrina
27.08.2008., 11:30
Samo da prijavim...jučer došli iz Italije...Gardaland i Moviland su nas oduševili,ali Aquapardiso baš i ne...

aaston
27.08.2008., 19:30
GARDALAND ime je GARDALAND!
Zar je toliko teško zapamtiti ime mjesta gdje ste bili? :rolleyes: :rolleyes:

alter ego blagajnice
28.08.2008., 19:58
Druga polovica 9.mjeseca Gargaland (sorry aaston) :lol:
Hoće li biti prehladno?

Lei
28.08.2008., 20:53
Druga polovica 9.mjeseca Gargaland (sorry aaston) :lol:
Hoće li biti prehladno?

Nece, ali ce imati krace radno vrijeme :( samo do 18 h

alter ego blagajnice
28.08.2008., 21:06
Jel to bezveze s obzirom na gužve?
Mislim, ne bi se htjela gurati s brdom ljudi, a da se ne navlažim. :rofl:

Lei
29.08.2008., 08:45
Jel to bezveze s obzirom na gužve?
Mislim, ne bi se htjela gurati s brdom ljudi, a da se ne navlažim. :rofl:

Nece ti tad vise biti (toliko) guzvi, al opet nekako je ljepse za tih (skupih) 35 Eur biti unutra 14 sati umjesto 8 sati

girly-girl
29.08.2008., 20:28
ja isto planiram u 9mjesecu samo bi išla još dok se može do ponoći, inače mi je malo glupo..

inače evo kako su otvoreni http://www.gardaland.it/en/orari/, u 9mj do 9.rade do ponoći :)

tonka24
10.09.2008., 14:38
ja isto planiram u 9mjesecu samo bi išla još dok se može do ponoći, inače mi je malo glupo..

inače evo kako su otvoreni http://www.gardaland.it/en/orari/, u 9mj do 9.rade do ponoći :)

mi idemo 27.09. u gardaland, preko agencije kompas, 2 dana 900 kn, jedno noćenje s doručkom+ulaznice za gardaland i safari park. Jedino mi je bezveze to što se u 17:00 kreće natrag, al ajde, ionako kažete da radi do 18:00...

moody
10.09.2008., 15:49
mi idemo 27.09. u gardaland, preko agencije kompas, 2 dana 900 kn, jedno noćenje s doručkom+ulaznice za gardaland i safari park. Jedino mi je bezveze to što se u 17:00 kreće natrag, al ajde, ionako kažete da radi do 18:00...

i ja idem 27.9. preko kompasa!!! Vodim sina (11 g.) i samo se nadam da neće bit kiše, isto 2 dana, safari park, a još smo nadoplatili za večeru prvi dan (50 kn po osobi), a drugi dan ćemo morat pojest nešto u parku. Ne znam da li ide samo jedan bus ili ih ima više? Ja nemam putovnicu (istekla u petom mjesecu), ali su mi u agenciji rekli da mogu i sa osobnom, još sam onda zvala Ministarstvo vanjskih poslova i oni su mi to isto potvrdili, valjda je onda to ok (nova putovnica se čeka 3 tjedna, ne stignem ju izvadit)

alter ego blagajnice
10.09.2008., 17:30
naravno, osobna je dovoljna za Italiju.

tonka24
12.09.2008., 14:08
i ja idem 27.9. preko kompasa!!! Vodim sina (11 g.) i samo se nadam da neće bit kiše, isto 2 dana, safari park, a još smo nadoplatili za večeru prvi dan (50 kn po osobi), a drugi dan ćemo morat pojest nešto u parku. Ne znam da li ide samo jedan bus ili ih ima više? Ja nemam putovnicu (istekla u petom mjesecu), ali su mi u agenciji rekli da mogu i sa osobnom, još sam onda zvala Ministarstvo vanjskih poslova i oni su mi to isto potvrdili, valjda je onda to ok (nova putovnica se čeka 3 tjedna, ne stignem ju izvadit)

hehe, onda se vidimo u busu vjerojatno.... neam pojma ide li više buseva ili samo 1.
mi isto molimo boga da ne bude neko nevrijeme.... onda sve propada...
možeš i na osobnu, ne treba putovnica! :top:

mscpoesia
12.09.2008., 15:18
kraj devetog mjeseca je njeljepse vrijeme za Gardaland ( govorim iz iskustva jer sam bila i u 6. i 8. mjesecu). Cak i u 9. mjesecu je uvjet da se ide preko tjedna, jer su vikendi krcati. Istina je da rade krace, medjutim prode se definitivno vise stvari u tih 8 sati u 9. nego 14 sati u 8. mjesecu.
Idemo vec 6. godinu za redom zadnji tjedan u 9. mj. od pondjeljka do petka sve je poluprazno i nigdje se ne ceka niti minutu, odnosno sa puno atrakcija ne morate niti silaziti vec se voziti vise puta za redom jer nitko ne ceka ( za razliku od vikenda kada to nije moguce). Idemo autom i spavamo u apartmanskom naselju koje se nalazi cca. 500m od ulaza u Gardaland. U ovom periodu je cijena apartmana 42,00 eur dnevno za
4-6 osoba

http://gardalake.it/gasparinavillage/

alter ego blagajnice
13.09.2008., 08:26
znači li to da ste se kupali u 9.mjesecu na bazenima u sklopu apartmana?

mscpoesia
13.09.2008., 11:40
znači li to da ste se kupali u 9.mjesecu na bazenima u sklopu apartmana?

mi nismo, jer nismo stigli a i zivimo na moru pa nam to nije vazno. Svako jutro smo odlazili oko 10 i vracali se tek kasno navecer, ali su u 10 vec bazeni bili puni njemaca koji su tamo gosti nr.1.

U to vrijeme ne radi vise aquapark, vec samo Movieland i Gardaland. Zanimljiv je i safari te zoloski vrt. Medjutim ako vam vrijeme dozvoli isplati se napraviti krug oko jezera jer ima dosta zanimljivih mjesta.

VKmestar
12.10.2008., 20:22
mislim ici u gardaland na jedan dan preko tjedna i nigdje na internetu nemogu nac cijene za vlakova/autobusa koji voze u obliznji grad, ako je ko mozda vec isao da zna, idem iz zagreba i student sam pa sve se nekako nadam da cu imati mozda nekakav popust.

i jel ima ko kakav savjet ,cime je bolje(citaj:jeftinije) ici???

x-type
12.10.2008., 21:10
mislim ici u gardaland na jedan dan preko tjedna i nigdje na internetu nemogu nac cijene za vlakova/autobusa koji voze u obliznji grad, ako je ko mozda vec isao da zna, idem iz zagreba i student sam pa sve se nekako nadam da cu imati mozda nekakav popust.

i jel ima ko kakav savjet ,cime je bolje(citaj:jeftinije) ici???

vlakom može biti jeftino ako ubodeš onu jeftinu kartu do Venecije (nekih 30tak € povratna valjda stoji) i onda još 20tak € Venecija - Castelnuovo povratna. ali ti je to skroz neisplativo jer su jednodnevni izleti busom po agencijama 500tinjak kn :)

Fem
16.10.2008., 20:37
Prijateljica i ja organiziramo jednodnevni izlet u Gardaland.
Cijena je samo 210kn + ulaznica u park. Datum je 25. listopad. Iznajmile smo bus Autoturista i imamo jos 10ak praznih mjesta tako da se zainteresirani mogu javiti na 098/9527964

Molimo da pozurite s prijavama jer zavrsavaju zakljucno s ovim vikendom!

Cura_Hrvatica
08.03.2009., 09:12
dali mogu s agencijom putovati u gardaland ako imam 14 god. bez roditelja, ali da roditelji dopuštaju. samnom bi išla i prijateljica koja ima 14god!

Lei
15.03.2009., 16:29
dali mogu s agencijom putovati u gardaland ako imam 14 god. bez roditelja, ali da roditelji dopuštaju. samnom bi išla i prijateljica koja ima 14god!

roditelji za one koji su mladji od 14 moraju potpisati suglasnost i ovlastiti neku punoljetnu osobu koja ce odgovarati za vas (obicno vodic busa)

-SOMEBODY-
29.04.2009., 21:39
Kakve su impresije ?
Idemo iz Zagreba, sa četvrtka na petak ( 30. na 1. maj), kol'ko do tamo ?
Oće li biti gužve u Gardalandu..
U 00 s čet na pet se kreće a iz Gardalanda odlazimo u cca 18h u petak..
Subota 00-02 procijenjeno vrijeme dolaska..
Gužva na cesti, u parku ?

lea_li
29.04.2009., 21:53
Uh, očekuj gužvu u parku. Za prošli 1.maj je bila nesnosna, a rekla nam je žena u agenciji da je uvijek tako.

emiliano
30.04.2009., 06:13
Upravo tako !
Za izlet u Gardaland treba birati dan u tjednu (kad je kod nas praznik, a kod njih ne) i to kad počnu raditi do 24 h !
jedino tako možeš iskoristiti vrijeme i obići sve što te zanima ... mi smo na taj način uspjeli obići 15-tak atrakcija, a vi ćete biti sretni ako prođete 5-6 ...
Ove godine imaš u lipnju dva termina 11. i 25. :top:

aaston
30.04.2009., 06:15
U lipnju i radnim danom može biti gužva, škola završava pa je sve prekrcano školarcima. Ali definitivno vikendom je uvijek gore.

Lei
30.04.2009., 07:47
Kakve su impresije ?
Idemo iz Zagreba, sa četvrtka na petak ( 30. na 1. maj), kol'ko do tamo ?
Oće li biti gužve u Gardalandu..
U 00 s čet na pet se kreće a iz Gardalanda odlazimo u cca 18h u petak..
Subota 00-02 procijenjeno vrijeme dolaska..
Gužva na cesti, u parku ?

Racunaj da ce vam trebati jedno 7-8h voznje, ovisno o tome na kakvu guzvu na cesti naletite. Po noci ne bi trebala biti guzva pa cete vjerojatno proci brzo, ali se inace zna napraviti cep oko cvorista kod Venezije i tamo se "popusi" hrpa vremena

S obzirom da cete tamo biti o-ho-ho prije otvaranja parka predlazem ovakvu strategiju:

Uveli su prije nekoliko godina express-karte. Nju kupis i onda mozes "preko reda" (odnosno postoji poseban ulaz, mimo glavnog reda) na sve najatraktivnije stvari na kojima se inace dugo ceka. Medjutim, broj express karata je ogranicen i ako dodjes prekasno, ne mozes ju vise dobiti. Kako cete tamo biti odmah na otvaranju, odite si prvo kupiti te express karte - kupuju se na kraju ulice u kojoj je divlji zapad, u prostorijama gdje su informacije (na mapi http://www.gardaland.it/it/mappa_attrazioni/ potrazi "informazioni" - ne onaj na ulazu, vec onaj "i" u parku)

Predvidjam, kao i ostali, da ce u parku bit ludnica i da ce se i sa expressom cekati jako dugo

Gardaland - u "skolskim" mjesecima i radnim danom :top: vikendima, a pogotovo vikendima kad zavrsi skola :flop:

-SOMEBODY-
30.04.2009., 14:11
Predivno... :flop:

eMeM
02.05.2009., 21:46
Zanima me hoće li na kraju 5 mjeseca biti gužva? :confused:
Lei vidim da si spomenula te express karte, koliko one koštaju i jel se za svaku vožnju moraju kupiti posebno ili to kupiš jednu i miran si i možeš na sve vožnje expressno brzo :ne zna: :confused: :ne zna:

-SOMEBODY-
02.05.2009., 23:02
Evo probudio se ja :D
Dakle..
Došli smo 9:15..
Posjetili jedno mjesto prije samog dolaska..
Odmah išli na Blue Tornado i Slobodni pad.. Žestoko, stvarno žestoko :s
Onda smo išli na Colorado Boat i 4D movie pa jesti..
Dotad nije bilo gužve..
Ali otad.. Uff.. Svi redovi preeedugački..
Još smo išli na Fuga de Atlantida i to je to.. doma.. :)

Lei
04.05.2009., 13:46
Zanima me hoće li na kraju 5 mjeseca biti gužva? :confused:

radnim danom 100% nece, vikendima da, ali definitivno ne onolika kolika ce biti ljeti

Lei vidim da si spomenula te express karte, koliko one koštaju i jel se za svaku vožnju moraju kupiti posebno ili to kupiš jednu i miran si i možeš na sve vožnje expressno brzo :ne zna: :confused: :ne zna:

Prosle godine je kostala 8 Eur, ove godine je navodno 10 Eur.

Postoje dvije vrste: FAMILY EXPRESS (zelena) i ADRENALINE EXPRESS (zuta) .

Sa Family Express mozes po jedan put brzo uci na:
MAMMUT– COLORADO – JUNGLE RAPIDS – CORSARI – MAGIC HOUSE – TIME VOYAGERS – VOLAPLANO – ORTOBRUCO TOUR – FUGA da ATLANTIDE (2 puta).

Sa Adrenaline Express se ulazi po jednom na:
THE SPECTACULAR 4D ADVENTURE - FUGA da ATLANTIDE - COLORADO – SPACE VERTIGO – TOP SPIN – SEQUOIA - MAGIC MOUNTAIN (2 puta) – BLUE TORNADO (2 puta)

Naravno, mozes se voziti na svemu koliko god hoces puta, ali onda moras stajati u obicnom redu (ako nemas express ili ako si ju ispucao)

Od ove godine se mogu kupiti izgleda i na obicnim blagajnama, prosle godine su se mogle kupiti samo u info centru u ulici gdje je Divlji zapad.

eMeM
04.05.2009., 17:04
Lei hvala ti puno na iscrpnom odgovoru :s :top: :s ! Puno si pomogla, ali eto malo mi je mutavo dati još npr. 70 kn da bi mogla samo 1 (ili 2x) brže doći na red! Dobra fora, ali skupa. Eto mi ćemo na kraju 5 mj. ići na 2 dana, safari i gardaland, pa eto nadam se da ćemo uspjeti dosta obići! :D

Lei
04.05.2009., 19:13
Lei hvala ti puno na iscrpnom odgovoru :s :top: :s ! Puno si pomogla, ali eto malo mi je mutavo dati još npr. 70 kn da bi mogla samo 1 (ili 2x) brže doći na red! Dobra fora, ali skupa. Eto mi ćemo na kraju 5 mj. ići na 2 dana, safari i gardaland, pa eto nadam se da ćemo uspjeti dosta obići! :D

Ako nije guzva, onda se ne isplati uzimati taj express. Ali ako je guzva, onda i nije toliko losa investicija. Zamisli usred ljeta, kad svi nahrupe, potrosis puno love za ulaznicu i na kraju uspijes obici tek tri atrakcije! Ostatak dana stojis i cekas u redu :eek:

Po meni je suludo ici u Gardaland, trositi vrijeme i novce i zivce da bi se cijeli dan stajalo u redu na 30+ stupnjeva u hrpi nekulturnih turista :zubo: Zato ga ja izbjegavam kad su praznici i idem obicno prije ili nakon sezone i to samo radnim danom. Tada se ceka oko 15-20 minuta na ove popularne stvari sto je super u odnosu na red od nekih 2-3 sata !

Btw, pazite na stvari u autu na parkiralistu. Nemojte ostavljati nis vrijednog (putovnice, novce...) jer su nama prosle godine provalili u kombije (na sluzbenom parkingu).

ftorres
04.05.2009., 20:21
moja preporuka je da kupiš express. ja sam bio sad 2.5. tamo i za divno čudo obišao sam 8-9 atrakcija, al sa expressom obišao bi sve, nažalost nisam znao za takvo nešto. bilo je more turista, dan poprilično vruć, sunce udara u glavu a ja čekam u redu.. samo za slobodni pad čekao sam uru ipo.. ostalo je išlo brže, mamuth po ure (dok još nije bila gužva, posli su ljudi čekali i po sat vremena), time voyagers 40 min, jungle rapids 40ak min, magic mountain oko 45 min, blue tornado uru vrimena se čekalo itd. sve u svemu, sljedeći put kad budem išao express pod OBAVEZNO, pa makar minimalna gužva bila

eMeM
05.05.2009., 09:42
Aaaajoj :( mi bi išli preko agencije, a sve agencije idu vikendom, tako da ne možemo birati kada želimo ići što je najgore, tako da koliko sam se radovala sad sam pomalo razočarana, jer ja sam iz Os i napravit ću toliki put za šta? Stajat ću u redu i diviti se drugima kako uživaju :D

aaston
05.05.2009., 11:30
Aaaajoj :( mi bi išli preko agencije, a sve agencije idu vikendom, tako da ne možemo birati kada želimo ići što je najgore, tako da koliko sam se radovala sad sam pomalo razočarana, jer ja sam iz Os i napravit ću toliki put za šta? Stajat ću u redu i diviti se drugima kako uživaju :D

Ili kupiti expres kartu :mig:
Ali svejedno ćeš nakon povratka danima spavati :D

laka
05.05.2009., 11:45
Jel se u Gardaland više isplati ić busom il vlastitim autom..?

aaston
05.05.2009., 12:20
Kako misliš ''isplati''? Ako misliš na vrijeme onda je bolje ići autom jer si sama odrediš kad ćeš ići i do kada. Problem je u ovom slučaju šta će vozač biti dobro umoran na povratku tako da je dobro prespavati negdje ako postoji mogućnost.

Ako misliš na potrošeni novac trebaš vidjeti koliko km misliš napraviti s kojom potrošnjom goriva i koliko ljudi ide plus cestarina u oba smjera i parking. I onda usporediš s cijenom busa.

laka
05.05.2009., 20:31
Kako misliš ''isplati''? Ako misliš na vrijeme onda je bolje ići autom jer si sama odrediš kad ćeš ići i do kada. Problem je u ovom slučaju šta će vozač biti dobro umoran na povratku tako da je dobro prespavati negdje ako postoji mogućnost.

Ako misliš na potrošeni novac trebaš vidjeti koliko km misliš napraviti s kojom potrošnjom goriva i koliko ljudi ide plus cestarina u oba smjera i parking. I onda usporediš s cijenom busa.

Pa zato i pitam.. Ne znam koliko ima kilometara od zg do gardalanda.. da si mogu izračunat koliko bi mi goriva trebalo.. Jel se cijene busom za jedan dan kreću oko 600kn..? I da svi koji mislimo ić smo vozači tak da tu nema problema.. sam ak nam je to isplativije...:cerek:

aaston
05.05.2009., 22:06
Onda odi na www.viamichelin.com i vidjeti ćeš da je Zg-Verona 477km u jednom smjeru ili 955km sve skupa. Uz onih nekoliko km od Verone do Gardalanda može se ukupna kilometraža zaokružiti na cca 1000km. Ako ti auto prosječno troši 7 litara to ti je nekih 70 litara sve skupa. Dodaj talijanske cestarine (Trst-Verona) nekih 12-13 eura u jednom smjeru i slovensku vinjetu i eto ti ukupnog troška.
Izbjegavajte točenje goriva u Italiji jer je skuplje.

Ovako ugrubo trošak bez slovenske vinjete je nekih 100 eura. Ako se voziš na plin onda još bar 200kn manje.
Parking u Gardalandu je ako se ne varam nekih 5 eura.

`bubica`
06.05.2009., 11:17
Bok! Jel znate možda ide li koja agencija u Gardaland preko tjedna.. al ono na jedan dan..?

Lei
06.05.2009., 12:42
Bok! Jel znate možda ide li koja agencija u Gardaland preko tjedna.. al ono na jedan dan..?

uglavnom ne, osim onih agencija koje organiziraju za male grupe koje biraju kad hoce ici... pa onda ako vas se skupi za barem jedan kombi to je to...

bit ce u 6. mjesecu nekoliko radnih dana koji su kod nas neradni pa ce sve agencije vjerojatno tada staviti i gardaland kao izlet...

`bubica`
06.05.2009., 13:32
uglavnom ne, osim onih agencija koje organiziraju za male grupe koje biraju kad hoce ici... pa onda ako vas se skupi za barem jedan kombi to je to...

bit ce u 6. mjesecu nekoliko radnih dana koji su kod nas neradni pa ce sve agencije vjerojatno tada staviti i gardaland kao izlet...

Ma više mi se isplati ić vlastitim autom..:cerek:

eMeM
08.05.2009., 13:50
Sada sam malo gledala ponude za Gardalanad za 30.5. to ispadne ovako: 595 agenciji-put i te fore,samo je riječ o 1 obroku i to doručku,210 ulaznica za Gardaland i 95 za safari park i to ispadne 900 kn :eek: što i nije mala svota, a još treba se jesti koji put, jer u ta 2 dana dobije se samo doručak i to drugi dan, i onda još na tu cijenu treba dodati klopu i cugu a ako se hoće još kupiti koja slikica :( ispaden da put dođe za jednu osobu cca 1200 kn više-manje :cry:

Ifkaa
08.05.2009., 14:22
da, 1200 kn zvuči prilično puno za jedan dan gardalanda... dok se recimo aranžman za tunis za tjedan dana može naći bez problema za oko 2000 kn :)

`bubica`
08.05.2009., 14:31
Sada sam malo gledala ponude za Gardalanad za 30.5. to ispadne ovako: 595 agenciji-put i te fore,samo je riječ o 1 obroku i to doručku,210 ulaznica za Gardaland i 95 za safari park i to ispadne 900 kn :eek: što i nije mala svota, a još treba se jesti koji put, jer u ta 2 dana dobije se samo doručak i to drugi dan, i onda još na tu cijenu treba dodati klopu i cugu a ako se hoće još kupiti koja slikica :( ispaden da put dođe za jednu osobu cca 1200 kn više-manje :cry:

I ja sam mislila da idemo busom na 2 dana kao ono valjda će nam se isplatit pa si računam i računam i ispadne mi bolje ić svojim autom na 1 dan...

camundongo
10.05.2009., 01:24
Dobra vecer, zna li tko
1. gdje ostaviti ruksake u Gardalandu
(napisali ste da kradu po busevima :rolleyes:)
2. kuda s fotoaparatima, imaju li neke garderobe prije ulaza u atrakciju
(glupo je ostaviti fotoaparat u autobusu, da ga ne ukradu jel :rofl:, i nemati slike s lica mjesta, npr. slikati se s one platforme koja kruzi ukrug Gardalanda i ima fin pogled s visine) :ne zna:hvala.

lea_li
10.05.2009., 14:07
Pa uzmi si onu torbicu oko struka, u nju ti stane fotić, putovnica i sl. i to ne moraš skidati.

Lei
10.05.2009., 17:34
@camundongo, znam da ima puno stranica, ali potrudi se i procitaj malo i stare postove... sve ti u njima pise :w rukasaci se ostavljaju na za to predvidjenim mjestima prije ulaska na atrakciju

enri
10.05.2009., 22:13
Dobra vecer, zna li tko
1. gdje ostaviti ruksake u Gardalandu
(napisali ste da kradu po busevima :rolleyes:)
2. kuda s fotoaparatima, imaju li neke garderobe prije ulaza u atrakciju
(glupo je ostaviti fotoaparat u autobusu, da ga ne ukradu jel :rofl:, i nemati slike s lica mjesta, npr. slikati se s one platforme koja kruzi ukrug Gardalanda i ima fin pogled s visine) :ne zna:hvala.

1...kao što rekoše, ruksake na za to predviđena mjetsa prije ulaska na atrakciju, a kako lijepo rekoše, torbicu oko struka i nema problema :mig:
Krađe u autobusima, pa dobro sad, to je rijetkost. Mora se uzeti u obzir da na mjestu gdje stoje parkirani turistički autobusi u Gardalandu, teško da se može nešto ukrasti, s obziorm da su autobuseri uglavnom "živi2 tokom dana na tom parkingu, a ne da svi ti silni autobusi zjape prazni. Samo, treba imati na umu da u ugašenom autobusu temparature unutra dosegnu i do granicu zakuhavanja, pa ne znam baš koliko je pametno unutra držati primjerucu bilo koju tehničku robu.

2...nema garderobe prije ulaza u atrakciju, ali ima prije samog ulaza u Gardaland. Uzmeš box, za čini mi se 5 Eurona, i u njemu pohraniš sve što želiš.
Torbica oko struka i riješen problem :mig:

sretna_mama
14.05.2009., 09:18
Ovak, imam dilemu, ne točnije, trilemu:))...
Da li ići u Gardaland, Mirabilandiu ili Prater sa 4,5 godina starim djetetom?
Prater je najbliže ali me brine ima li dovoljno atrakcija za tak malu kikačicu i još k tome me brine činjenica da se sve vožnje posebno plaćanju. Ima li itko ideju koliko košta jedna vožnja?
Što se tiće talijanskih parkova, koji je bliže? Vidim da je Mirabilandia puno jeftinija, sad se pitam zašto? Možda gardaland ipak nudi više...
Isplati li se ići u onaj safari park?
Našla sam smještaj za nas troje, 90 € kod Gardalanda, to mi se ne čini puno...
Enivej, bilo kakav savjet dobro je došao...
Hvala vam :cerek:

sretna_mama
14.05.2009., 09:19
zaboravila sam napisati da idemo autom i to 11/12 lipnja...

aaston
14.05.2009., 10:48
Da li ići u Gardaland, Mirabilandiu ili Prater sa 4,5 godina starim djetetom?

Nisam nikad vodio neko dijete u Gardaland ali po mom mišljenju za malu djecu ima dovoljno atrakcija, iako je većina namijenjena starijoj djeci i odraslima.
Npr. nemoj ga nikako voditi u 4D kino jer se neki klinci tamo doslovce prestrave tako da mi nije jasno zašto neki roditelji to čine?

Oko Gardalanda ima još nekih zabavnih parkova koji bi možda bolje odgovarali klincima, možda ti se javi netko tko zan više o tome.

90eura je ok ako je soba za tri odrasle osobe. Probaj vidjeti da li možeš dobiti neki popust radi djetetove dobi.

Nisam bio u Mirabilandiji, ali i u Italiji je Gardaland poznatiji i razvikaniji tako da je vjerojatno to glavni razlog zašto je skuplji i posjećeniji. Prema svjedočanstvima forumaša nije Mirabilandija ništa lošija ali nisam vidio svojim očima tako da o tome ne mogu ništa pametno reći.

sretna_mama
14.05.2009., 10:58
Hvala!
Ono što sam zaboravila pitati ovaj puta odnosi se na mene, a ne klinku.
naime nosim naočale pa me zanima moraju li se cvike skinuti kad se ide na neki rollercoaster? jer ak treba onda bolje da neidem, kad sam čorava bez njih :cerek:

aaston
14.05.2009., 11:43
Hvala!
naime nosim naočale pa me zanima moraju li se cvike skinuti kad se ide na neki rollercoaster? jer ak treba onda bolje da neidem, kad sam čorava bez njih :cerek:

Nemam pojma, ubrzanja na nekima su velika tako da baš nisam siguran. Pa nema veze, pričvrsti si ih s nekim lastikom ili superatacom :zubo:
A i da ideš bez njih isto ok, ionako se mnogi provezu sa zatvorenim očima, po tome ispada da si još u prednosti :rofl:

okicizepa
14.05.2009., 12:30
Nemam pojma, ubrzanja na nekima su velika tako da baš nisam siguran. Pa nema veze, pričvrsti si ih s nekim lastikom ili superatacom :zubo:
A i da ideš bez njih isto ok, ionako se mnogi provezu sa zatvorenim očima, po tome ispada da si još u prednosti :rofl:

Heheh, praF veliš :top::mig:

SANVAN
14.05.2009., 12:43
Hvala!

Iz iskustva:eek::eek: mi u Mirabilandiji ostali bez naocala, stala voznja mi pipamo a njih nema... odletile samo tako.... ali lijepo piše da se kape i naocale spreme....
mi smo bili i u G. i u M. super su oba... jedino u M. ulaz vrijedi za 2 dana... prvi dan smo bili cijelo popodne a drugi dan cijeli dan... i u M. ima malo više atrakcija na vodi... inaće oba 5:top:5:top:5:top:

enri
14.05.2009., 13:08
Da, slažem se s prethodnim postom... a naočale? Iovako ti ne trebaju, kad nećeš biti ni u stanju "gledati čitko" vozeći se roller coasterom zbog brzine :-)

SANVAN
14.05.2009., 13:11
Da, slažem se s prethodnim postom... a naočale? Iovako ti ne trebaju, kad nećeš biti ni u stanju "gledati čitko" vozeći se roller coasterom zbog brzine :-)

Nama su "otisle" na Niagari:lol:

Lei
14.05.2009., 13:15
naocale i kape skinut, pogotovo na bluetornadu i magic mountainu koji te okrecu naopako :zubo: sequoia nije toliko strasna jer ide polako, al svejedno je dobro imati trakicu za naocale, tako da ne odlete

i obavezno tenisice, cvrsto zavezane, nikako ne japanke ili natikace

nego... do kraja petog mjeseca (tocnije 29.5.), za one koji se spremaju ici, imaju posebnu ponudu jeftinijih karata - na 4 karte jednu dobijes gratis, a za familije s klincima do 10 godina imaju posebne pakete (2 odrasla + 1 dijete, 2 odrasla + 2 djeteta)

Smišnica
14.05.2009., 14:10

Ej,
evo ja idem 3.put ove godine u Gardaland:p.
Prvi put sam isla samo jedan dan i da,dogodilo mi se to da stojim po sat i pol na jednoj atrakciji.Onda sam prosle godine nasla super ponudu,agencija iz Osijeka :p ,nudi 2 dana u Gardalandu,a jedan u Veroni i Sirmione,znaci : putovanje od 3 dana(petak,subota i nedjelja),i sve to za 1080kn. Tako da u ta dva dana uspijes sve obici,pa neke atrakcije i po vise puta. Plus dorucak i vecera!:top:
Nedjeljom je uvijek manje turista,pa se taj dan inace i ne ceka toliko kao subotom. Mogu ti poslat na PM link,stavila bi ga i tu,al da se nitko ne ljuti :cerek: ipak na PM.

sretna_mama
14.05.2009., 14:36
Vidla sam ovo s popustom u svibnju, ali možemo ići tek u lipnju. Ali sad vidim da je 11.06. Tijelovo. Zna li netko imaju li i oni tad neradne dane? Ako imaju, bude gužve...
Hmmm... Znači moram uzeti tokicu za cvike :D koju i inače uvijek ostavim doma...
Mislim da ćemo ipak u Gardaland za prvi puta, nekak mi se to čini nabolje...
Zna li itko za onaj nekakav safari park u blizini? Vrijedi li ulaznice od 17€ po osobi?

Lei
14.05.2009., 19:06
prema ovima (http://www.qppstudio.net/publicholidays2009/italy.htm) 11.6. bi trebao biti radni dan u italiji, pa stoga :top: za datum

sto se safari parka tice, ne znam jesu li obnovili stogod u zadnjih par godina, al meni je tamo bilo bas bezveze... dobar je dio kojim se vozis autom kroz zatvoreni dio a oko tebe setaju lavovi, tigrovi i ostale divlje zivotinje... al dio gdje je zooloski vrt mi je tako tako :ne zna:

ja bi radje te novce utrosila za jos jedan dan gardalanda ili neki od drugih parkova u blizini, recimo onaj sa aquaganima :cerek:

sretna_mama
15.05.2009., 07:53
Hvala Lei. I mislim si da je bolje opaliti samo po Gardalandu...
Malo me brine ono provaljivanje u aute. Nadam se da nitko još nije ostao bez auta :eek:... Pa gdje onda držati putovnice? U aute provaljuju, ruksake kradu... :confused:

Lei
15.05.2009., 09:13
putovnicu i vrijedne stvari nikad ne ostavljas u autu/autobusu (di god da se parkiras, bio to Gardaland, parking skijalista ili gradski parking u Zg)! mala torbica za oko struka i sve najbitnije stane u nju! (putovnica + novci)

Zapravo jos bolje, s obzirom da ti putovnica za Italiju ne treba, uzmi samo osobnu, to je manje i lakse za nosit :)

sis
15.05.2009., 09:51
putovnicu i vrijedne stvari nikad ne ostavljas u autu/autobusu (di god da se parkiras, bio to Gardaland, parking skijalista ili gradski parking u Zg)! mala torbica za oko struka i sve najbitnije stane u nju! (putovnica + novci)

Zapravo jos bolje, s obzirom da ti putovnica za Italiju ne treba, uzmi samo osobnu, to je manje i lakse za nosit :)

treba za dijete.
ma torbica oko struka sve rješava. i fotić i naočale i novce.

sretna_mama
15.05.2009., 10:02
Torbica oko struka dakle... To ću mužu prikačiti :cerek:...Mislim da sad sve znam - osim kako doći do tamo...
Eh da, pita moja kći ;) ima li puno stričeka i teta obučenih u plišance ( tipa veeliki pas ili zeko ) koji lutaju naokolo? Da se ne dogodi da se moramo okrenuti i otići doma ako bude previše takvih likova. Ne znam zašto, ali uvijek dobije napadaj kad vidi nekog takvog...

ftorres
15.05.2009., 10:20
ja nisam vidio ništa plišanoga okolo :D u 9 sati, kad je bilo otvorenje gardalanda, bilo je nekakvih vila, kraljeva, princeza i još maskota gardalanda koja je jedina od svih bila plišana i to je to. budući da u dijelu za djecu nisam bio, ne znam jel ih tamo ima, al na ostalim djelovima ih nije bilo

sretna_mama
15.05.2009., 10:25
ja nisam vidio ništa plišanoga okolo :D u 9 sati, kad je bilo otvorenje gardalanda, bilo je nekakvih vila, kraljeva, princeza i još maskota gardalanda koja je jedina od svih bila plišana i to je to. budući da u dijelu za djecu nisam bio, ne znam jel ih tamo ima, al na ostalim djelovima ih nije bilo

:s:s:top:

aaston
15.05.2009., 10:29
Torbica oko struka dakle... To ću mužu prikačiti :cerek:...Mislim da sad sve znam - osim kako doći do tamo...
Eh da, pita moja kći ;) ima li puno stričeka i teta obučenih u plišance ( tipa veeliki pas ili zeko ) koji lutaju naokolo? Da se ne dogodi da se moramo okrenuti i otići doma ako bude previše takvih likova. Ne znam zašto, ali uvijek dobije napadaj kad vidi nekog takvog...

Nisam vidio ništ aplišanog da hoda :D

A kako doći do tamo? Priča se po ulici da je sve označeno na mapama i označeno putokazima :s

sretna_mama
15.05.2009., 10:53
A kako doći do tamo? Priča se po ulici da je sve označeno na mapama i označeno putokazima :s

:zubo: Taj dio mene ne interesira. To je muški dio posla... ja sam onak više i uglavnom kofer :rolleyes::p... Mape, putokazi i ja smo odaaaavno posvađani... :ne zna::D

eMeM
15.05.2009., 12:05
Eto mi smo ipak uzeli jednodnevni put u Gardaland 30.5., za prvi put dosta, a onda kad budemo išli drugi put planiramo na više dana ostati u Italiji!!! :)

collins
16.05.2009., 20:20
pozz....
evo drusto i ja smo isto bookirali put 30.05. u Gardaland pa me zanima ako je netko nedavno bio, da li postoji za kupiti nekakva VIP ili EXTREME karta pa da ne moras cekati po redovima....nego odmah si prvi ???
thnx

eMeM
17.05.2009., 15:14
Imaš na 2-3 stranice unatrag sve je lijepo obješnjeno! :top:

charlyse
25.05.2009., 10:35
Ove godine umjesto u Gardaland ipak smo odlučili provesti 2 dana u Mirabilandiji.

Molim iskustva s kojim agencijama ste putovali.

Hvala

sis
26.05.2009., 12:25
Ove godine umjesto u Gardaland ipak smo odlučili provesti 2 dana u Mirabilandiji.

Hvala

mi smo išli sami s autom, rezervirali hotel u Ravenni preko interneta

SANVAN
26.05.2009., 20:35

Hvala
mi smo isto isli sami u vlastitoj organizaciji jer je ulaznica za 2 dana,
prenocili blizu Mirabilandije Hotel Adriatico .... vidis sa prozora kolut... nas četvoro 90eurica nocenje i dorucak i to dorucak superrrrr....
vidi par str.nazad sam napisala di smo nocili:top:

KILLERDOG
27.05.2009., 09:26
i mi smo išli u vlastitom aranžmanu autom, i ove godine opet idemo
koliko znam za tamo ima samo jedna agencija iz splita koja organizira put

Lei
27.05.2009., 09:54
ima i iz zagreba i rijeke :w

KILLERDOG
27.05.2009., 11:39
aj napiši imena, da ljudi znaju
znat će moderatori da ih ne reklamiraš ;)

Lei
27.05.2009., 11:52
nema reklamiranja :nono: Koga zanima nek se javi na pm

`bubica`
27.05.2009., 12:25
mi smo išli sami s autom, rezervirali hotel u Ravenni preko interneta

Mi isto planiramo ić u Gardaland vlastitim autom pa me zanima jeste li vi išli preko Slovenije ili se to nekako može izbjeć (da ne plaćamo vinjete)

Lei
27.05.2009., 12:48
Mi isto planiramo ić u Gardaland vlastitim autom pa me zanima jeste li vi išli preko Slovenije ili se to nekako može izbjeć (da ne plaćamo vinjete)

Odi preko Rijeke, tako i onako moras doci na autoput kod Trsta, pa ti je svejedno kojim pravcom dosla do tamo. Put Rijeka-Slovenija-Trst nije pod vinjetama.

Jedini problem je taj sto se trenutno gradi druga traka rijecke obilaznice, pa je malo nezgodno prolazit oko grada u vremena kada je cesta zatvorena...

sis
27.05.2009., 13:09

kad pogledaš kartu, vidiš da je zaobić Sloveniju dosta teško, osim ako ti se plaća madžarsku i austrijsku vinjetu i napravi nekih 1000 km viška.
varijante preko Rijeke nisam probala, ali u računici nemojte zanemariti autoput do Rijeke.

KILLERDOG
27.05.2009., 13:27
pa postoji stara cesta do rijeke(ipak preporuka autocestom do karlovca), i onda skretanje za rupe prije spuštanja na obilaznicu (sad je čak signalizacija za alternativni put prema puli kad je obilaznica zatvorena ), pređeš rupe i samo ravno po cesti pa baneš u italiju :D
samo sad će talijani zbog susreta G8 ponovo na neko vrijeme uvesti granične kontrole

baš si zla što nećeš reći :zubo:
nije do mene nego da ljudi znaju ;)

Lei
27.05.2009., 13:44
Killer, nisu "Rupe" nego Rupa - u jednini :zubo:

Ova stara cesta koju opisujes je toliko duga i naporna (pogotovo ako ces zaobilaziti rijeku preko "petrolejke") da to nije vrijedno 60 kn koliko kosta autocesta. Nakon 15.6. bi se trebale otvoriti obje trake na zaobilaznici pa vise nece biti toliko cesto zatvaranja

Inace, ja sam racunala bila nesto vezano za put za skijanje i ispalo je da je Zg-Ljubljana-Italija vs. Zg-Ri-Italija vremenski slican, ali zbog vinjete je jeftinije ici preko Rijeke

Dobra vijest za sve koji idu u Gardaland je i da se obilaznica kraj Mestrea izgradila do kraja pa vise nema kilometarskih kolona :top:

KILLERDOG
27.05.2009., 14:38
pardon :D

mislio sam po staroj cesti do grobnika,pa onda da ne ide na obilaznicu oko rijeke nego gore kod metro se skrene

čuj taj put je 130 kuna (60 autocesta-5 rupa ),a vinjeta za 6 mj. je 35€
a sad od kad pređeš breganu do italije fali 5km autoceste u sloveniji (ja imam vinjetu jer mi je jeftinije i brže ići u istru preko slovenije nego hr)

i preporuka ne idite od venecije autocestom nego onom uz more, ima super stvari za vidjeti ;)

charlyse
27.05.2009., 15:19
mi smo isto isli sami u vlastitoj organizaciji jer je ulaznica za 2 dana,
prenocili blizu Mirabilandije Hotel Adriatico .... vidis sa prozora kolut... nas četvoro 90eurica nocenje i dorucak i to dorucak superrrrr....
vidi par str.nazad sam napisala di smo nocili:top:

Ma nikome se ne da vozit. Rekli si nam da ima cca 8 sati busom.
Nismo se mogli dogovorit do Gardalanda tko će vozit a kamo li do Mirabilandije :p

Ajde ako zna tko kakvu agenciju nek javi na pp.
Rijeka

KILLERDOG
27.05.2009., 15:25
pa cestovno je ista udaljenosti (možda 50 km razlike ;) )

eMeM
27.05.2009., 18:20
Mene zanima karta se kupuje pojedinačno na ulazu, i jel se mora platiti eurima ili može i u kunama :confused: :ne zna: :confused:

annyG
27.05.2009., 18:43
Jel mi može netko dati preporuku gdje jeftino prenoćiti (hoteli, hosteli...) na putu u Gardaland, a da baš nije neka šupa?
Mislimo ići oko 22.6.2009. pa me zanimaju vaša iskustva, jel nam bolje:
1. doći rano i ići u park pa prespavati i kući ili
2. doći kasno prespavati pa ujutro na izlet u park i kada obiđemo idemo kući?

Kolika je razlika u cijeni ako uzimamo express kartu?

Lei
27.05.2009., 20:40
Mislimo ići oko 22.6.2009. pa me zanimaju vaša iskustva, jel nam bolje:
1. doći rano i ići u park pa prespavati i kući ili
2. doći kasno prespavati pa ujutro na izlet u park i kada obiđemo idemo kući?

Kolika je razlika u cijeni ako uzimamo express kartu?

Bolja varijanta je definitivno 1. Nakon cijelog dana u Gardalandu cete biti mrtvi umorni i krevet tako jako fino pase nakon toga :zubo: Cijenu za express kartu imas u prethodnim postovima, nju kupujes posebno

@emem: ne primaju kune, samo eure

eMeM
27.05.2009., 21:35
Hvala Lei puno, eto dobro da se sjetih pitati ranije, pa da znamo kupiti onda eure!!! :top::s:top:

sretna_mama
28.05.2009., 09:09
Kakvi su u gardalandu sa kreditnim karticama? Može li se upad plaćati mastercardom ili moramo imati eureke? I kako je kod plaćanja hotelskog smještaja? Prolazi li master? Je li netko kupovao ulaznice online? Razmišljam da ih kupim dan prije doma da ne moram tamo čekati u redu kod ulaza...

eMeM
31.05.2009., 18:21
:cerek: evo mi smo bili juče u Gardalandu i mogu reći da smo prezadovoljni sa svime, kao što je bilo za očekivati jedan dan nije dovoljan za sve obići, ali eto uspjeli smo obići sve popularne atrakcije bilo je predobro tako da ćemo sigurno ponovo ići! Jedino što je tamo hrana i cuga skupa, al to je Gardaland, tako da sljedeći put više sendviča se nosi i cuge! Meni su rekli da su fotke po 2 eura, ne znam prije koliko je to godina bilo ali izgleda da je davno jer cijena fotki je 5,80, po meni dosta, al tko voli nek izvoli! :D

Tesa1959
31.05.2009., 19:01
Istina,ja sam bila tri puta,zadnji put prije dva tjedna.Nema gužve,puno se može obići.Imala sam sendviće,a kava je 1€.

darth_revan887564
02.06.2009., 09:53
evo ja sad idem za ovaj vikend u gardaland. zna li netko kakve se guzve mogu ocekivat?

Lei
02.06.2009., 12:59
evo ja sad idem za ovaj vikend u gardaland. zna li netko kakve se guzve mogu ocekivat?

tablica predvidjene kolicine ljudi u parku za 2009. godinu:

http://www.gardaland.it/it/orari/widgets/afflusso_2009.gif

zeleno - malo ljudi
zuto - srednje
narancasto - puno ljudi (guzva!)

`bubica`
02.06.2009., 15:20
tablica predvidjene kolicine ljudi u parku za 2009. godinu:

http://www.gardaland.it/it/orari/widgets/afflusso_2009.gif

zeleno - malo ljudi
zuto - srednje
narancasto - puno ljudi (guzva!)

Da ali ta tablica je rađena onako.. vjerojatno će subotom i praznicima biti više ljudi nego preko tjedna.. a to možeš zaključit i sam bez tablice:cerek:

Mi imamo u planu ić u petak 19.06. nadamo se da tad neće bit jako velika gužva kao subotom i nedjeljom...

Lei
02.06.2009., 15:25
kako onako? pa valja ovi iz gardalanda imaju neki matematicki model koji na osnovu prodanog broja karata, praznika i ferija zna predvidjeti sto bi moglo bit

jednom kad krenu skolske ferije (lipanj), guzva radnim danom takodjer postaje nepodnosljiva.... probala ja prosle godine

najbolje je ciljat ove zelene datume u svibnju i rujnu, te pocetkom lipnja dok jos traje skola

loody-chincho
02.06.2009., 20:03
pozdrav ekipa!

planiram ići u Gardaland 21.6. s dva noćenja, pa me zanima ima li tko kakvu preporuku za smještaj (hotel, B&B, apartman, ne bih baš u hostel).
malo sam gledao ponudu na netu i vidim da cijene i nisu baš nešto povoljne.
za dva noćenja s doručkom otprilike 160€ za dvoje u hotelčiću sa 2 do 3 *(a možda nas bude išlo četvero, pa su i apartmani u opciji).

svaki prijedlog je dobrodošao

aaston
02.06.2009., 21:34
jednom kad krenu skolske ferije (lipanj), guzva radnim danom takodjer postaje nepodnosljiva.... probala ja prosle godine

Istina, probao i ja.

Lei
03.06.2009., 07:38
zapravo, ovu tablicu gore bi ja prema onome kako je u gardalandu zadnjih godina interpretirala ovako:

zeleno - ok, ici, na atrakcije se ili ne ceka ili je red od oko pola sata; stigne se obici sve, express karta ne treba
zuto - ici ako se bas mora, ceka se puno, na atraktivnije i preko sat vremena; moze se obici gotovo sve ali jedino u kombinaciji do ponoci; express kartu je dobro imati
narancasto - apsolutno ne ici; redovi po par sati, stigne se obici jedino par atrakcija i apsolutno je neisplativo davati novce za toliku guzvu, a ne pomaze niti express karta

mi smo prosle godine potrefili sve tri boje, ova narancasta je za pucat si u nogu

aaston
03.06.2009., 08:40
Pretpostavljam da je onda crvena za pucati u gomilu? :rofl:

`bubica`
03.06.2009., 11:32
Kažete da je gužva kada završi škola nepodnošljiva.. no pogledajte datume.. 15.,16.,17.,18.... isto su zeleni a tada više nema škole..

Lei
03.06.2009., 13:02
Kažete da je gužva kada završi škola nepodnošljiva.. no pogledajte datume.. 15.,16.,17.,18.... isto su zeleni a tada više nema škole..

zatisje pred buru :zubo:

nemam pojma zasto je to tako... taj tjedan jos neke pokrajine u italiji imaju nastavu, mozda imaju i upise i tako to, pa jos nije navala;

najgore uvjerljivo je kad se spoje skolske ferije + ferije rodtilja + talijanski ferragosto... uffffffffffff :flop:

umixu
03.06.2009., 16:42
Uglavnom sam našao aranžmane sa polazkom iz zagreba, a meni treba iz rijeke. Ako netko ima kakav link da mi pomogne, ili neku pomoć :)

Išao bi 20.06.

zahvaljujem :top:

svebee
03.06.2009., 16:50
evo za sve one koji pitaju kako, gdje, zašto, koliko i sl. :)

Vodič kroz Gardaland - sve o Gardalandu (http://www.svebee.com/892/vodic-kroz-gardaland-sve-o-gardalandu)

uživajte.

annyG
04.06.2009., 06:50
pozdrav ekipa!

planiram ići u Gardaland 21.6. s dva noćenja, pa me zanima ima li tko kakvu preporuku za smještaj (hotel, B&B, apartman, ne bih baš u hostel).
malo sam gledao ponudu na netu i vidim da cijene i nisu baš nešto povoljne.
za dva noćenja s doručkom otprilike 160€ za dvoje u hotelčiću sa 2 do 3 *(a možda nas bude išlo četvero, pa su i apartmani u opciji).

svaki prijedlog je dobrodošao

Ja isto planiram ići u to vrijeme, ali samo jedno noćenje tako da sam se pretrgla tražeći neki hotel, ja bi čak i u hostel mogla, ali nisam ništa našla!

Našla sam ovu stranicu sa ponudom hotela, apartmana u blizini Gardalanda
http://www.gardalake.com/
Najbolje ti je gledati po mjestu gdje se nalaze, ja sam našla neke u
Peschiera del Garda to je 3km od Gardalanda i u Sirmione 8 km udaljeno, na toj stranici ti piše koliko je hotel udaljen od Gardalanda i od još nekih gradova.
Cijena za 3* je cca55€ po osobi, dakle više od 100€ za nas dvoje, a to mi baš nije nešto turbo povoljno, a iste cijene su i za hotele sa 2*.

Za sada imam plan uzeti adrese od par hotela i vidjeti na licu mjesta jel imaju praznu sobu i za koliko ju daju, sve ostalo je improvizacija :zzz:

stellesel
05.06.2009., 21:46
Ja idem u nedjelju, a najavljuju grmljavinu, kišu i tako to...Da bar imaju neki live chat o tome kako to izgleda po kiši:) Usput nemam hotel:)

Marcelina
09.06.2009., 14:38
sta mislite kako je najisplativije doc do gardalanda, a u vlastitom aranžmanu? :
autocestom sve, ili brodom do ancone, pa via verona (autom)? znaci iz dalmacije bi se islo
skupe su vinjete jos uvik za preko slovenije, a onda jos i cestarina, nakupi se tu troska samo tako...

Lei
09.06.2009., 14:51
sta mislite kako je najisplativije doc do gardalanda, a u vlastitom aranžmanu? :
autocestom sve, ili brodom do ancone, pa via verona (autom)? znaci iz dalmacije bi se islo
skupe su vinjete jos uvik za preko slovenije, a onda jos i cestarina, nakupi se tu troska samo tako...

ako ides na anconu trajektom, onda ti je puno blize doc do mirabilandije...

al nekako mi se cini da vremenski i novcano to ne moze ispast ne znam kakva usteda, trebalo bi ubaciti sve na viamichelin i izracunati i vidjeti cijenu trajekta na jadrolinijinom webu .... slovenske vinjete ti ne trebaju ako ides preko rijeke

Spellman
09.06.2009., 18:58
pozz!

Sutra u ponoć putujem za Gardaland ( ju-hu jedva čekam)

Međutim, zanima me onaj Vodeni park u sklopu Canevaworld-a...uspio sam nagovoriti ekipu da ostanemo dva dana (jedan u Gardalandu i jedan u Aquaparadise-u)...nismo našli nikakav smještaj, spavati ćemo u vrećama i u autu....
Da li ima neko ko zna koliko je udaljen od Gardalanda, koliki je upad, da li je netko bio ove godine i kako se proveselio (može i par fotki)??

Što mislite da li će biti gužve u Gardalandu i Aquaparadise-u?

sis
10.06.2009., 07:50
pozz!

Sutra u ponoć putujem za Gardaland ( ju-hu jedva čekam)

Međutim, zanima me onaj Vodeni park u sklopu Canevaworld-a...uspio sam nagovoriti ekipu da ostanemo dva dana (jedan u Gardalandu i jedan u Aquaparadise-u)...nismo našli nikakav smještaj, spavati ćemo u vrećama i u autu....
Da li ima neko ko zna koliko je udaljen od Gardalanda, koliki je upad, da li je netko bio ove godine i kako se proveselio (može i par fotki)??

Što mislite da li će biti gužve u Gardalandu i Aquaparadise-u?

To ti je od Gardalanda par kilometara, 5 max. U Aquaparadise-u nisam bila, išla sam samo u Movieland koji je pokraj i u kojem uopće nije bilo gužve, ali za Aqua sam vidila popriličan red na ulazu. To je bilo krajem ljeta prošle godine.

Daniela32
11.06.2009., 06:44
Mi idemo za 10-ak dana u Mirabilandiju. Nama je ova kombinacija:

- idemo prvo 2 dana na Alfa Romeo meet na Grobnik, znači iz Rijeke put Mirabilandije cestom.
- Tamo smo uplatili paket: Hotel Constellation u Lido di Savio, polupansion doručak i večera, vino i voda uključeni u cijenu + besplatne 2-dnevne ulaznice u Mirabilandiju za 2 odraslih i 1 dijete = paket 2500,00 kn.

- Vraćamo se iz Ancone Jadrolinijom MT Dubrovnik, cijena je oko 400 kn skuplja nego cestom (prema Michelinu), ali dobivamo dodatni dan za ostanak u Italiji, tj. taj dan planiramo posjetiti Republiku San Marino, i oko 17 h krenuti put Ancone. Cijena broda: 2 odraslih i 1 dijete u kabini samo s lavaboom unutarnjoj + auto do 5 m = 1600,00 kn. Ako vas zanimaju palubne karte (napr. ako ste jako mladi i možete se zamislit da spavate na sjedalima u baru ili sl.) onda su karte vjerojatno puno povoljnije.

SANVAN
11.06.2009., 07:59
Mi idemo za 10-ak dana u Mirabilandiju. Nama je ova kombinacija:

- idemo prvo 2 dana na Alfa Romeo meet na Grobnik, znači iz Rijeke put Mirabilandije cestom.
- Tamo smo uplatili paket: Hotel Constellation u Lido di Savio, polupansion doručak i večera, vino i voda uključeni u cijenu + besplatne 2-dnevne ulaznice u Mirabilandiju za 2 odraslih i 1 dijete = paket 2500,00 kn.

- Vraćamo se iz Ancone Jadrolinijom MT Dubrovnik, cijena je oko 400 kn skuplja nego cestom (prema Michelinu), ali dobivamo dodatni dan za ostanak u Italiji, tj. taj dan planiramo posjetiti Republiku San Marino, i oko 17 h krenuti put Ancone. Cijena broda: 2 odraslih i 1 dijete u kabini samo s lavaboom unutarnjoj + auto do 5 m = 1600,00 kn. Ako vas zanimaju palubne karte (napr. ako ste jako mladi i možete se zamislit da spavate na sjedalima u baru ili sl.) onda su karte vjerojatno puno povoljnije.
Super uzivajte i blago vama mi smo bili lani u oovo doba.... kino 3D je super i ako ces nemoj kupovati vodu svugdje u WC blizu kina je špina sa vodom za piće, mi smo tamo punili boce.... mi smo imali smještaj odmah kod uleza u park (oko 300 metara)
spremite se biti mokri do kože na Niagari i PAZI NAOČALE ili KAPU ima da ih nema ODEEEEEEE..
uzivaj te

`bubica`
12.06.2009., 11:35
Zna li netko jel ovo vrijedi samo za talijane ili..?

http://www.gardaland.it/it/promozione_3x2/

annyG
13.06.2009., 05:40
Zna li netko jel ovo vrijedi samo za talijane ili..?

http://www.gardaland.it/it/promozione_3x2/

Ja mislim da vrijedi za sve, samo moraš isprintati to i pokazati pri kupnji, to služi kao neki kupon :top:
Ništa te nekošta isprintati i pitati kada dođeš.

Rudolfa
13.06.2009., 11:37
evo za sve one koji pitaju kako, gdje, zašto, koliko i sl. :)

Vodič kroz Gardaland - sve o Gardalandu (http://www.svebee.com/892/vodic-kroz-gardaland-sve-o-gardalandu)

uživajte.

Ovaj tekst sam isprintala i dala kćeri koja je danas u Gardalandu.Hvala za korisne upute.

Rudolfa
14.06.2009., 10:04
Cure su došle prezadovoljne,obišle su osamnaest atrakcija do pet popodne i hvale se kako su u njihovom busu one bile rekorderke.

`bubica`
17.06.2009., 19:37
Cure su došle prezadovoljne,obišle su osamnaest atrakcija do pet popodne i hvale se kako su u njihovom busu one bile rekorderke.

Onda jel onaj papir vrijedi za sve..?

aaston
18.06.2009., 09:39
Naravno da vrijedi za sve, prošle godine smo za dvije kupljene karte na blagajni dobili dvije besplatne za sljedeći mjesec.
Uobičajene akcije :)

Lelas
18.06.2009., 10:21
pozz!
dečko i ja putujemo s agencijom u nedjelju na jednodnevni izlet u gardaland ali sam na talijanskoj vremenskoj prognozi našla da najavljuju ne tako dobro vrijeme, vjerojatno kišu. pitanje je za one koji umaju iskustva, koje su atrakcije onda dozvoljene, svejedno sve ili? i koliko nam se isplati ić ako će fakt bit kiša??

annyG
19.06.2009., 15:02
pozz!
dečko i ja putujemo s agencijom u nedjelju na jednodnevni izlet u gardaland ali sam na talijanskoj vremenskoj prognozi našla da najavljuju ne tako dobro vrijeme, vjerojatno kišu. pitanje je za one koji umaju iskustva, koje su atrakcije onda dozvoljene, svejedno sve ili? i koliko nam se isplati ić ako će fakt bit kiša??

Ma prognoza se stalno mijenja!
Prvo je bilo da će u nedjelju biti pljuskovi, a u ponedjeljak oblačno bez kiše, a danas vidim da je u nedjelju sunce sa oblakom, a u ponedjeljak povremeni pljuskovi.

Mi odlučili idemo u nedjelju :D

sretna_mama
22.06.2009., 11:05
Mi smo trebali ići na Tjelovo, ali klinka nam je dobila neku virozu pa smo put odgodili. Novi termin nam je za ovaj čet/pet (25,26) i također vidim da će biti vrlo promjenjivo uz moguću kišu. Isplati li se ići pod takvim uvjetima? Može li se uopće voziti na nakoj od atrakcija za klince? Ima li tko iskustva s ružnim vremenom? Pomagajte ljudi, ne znam kakvu odluku donijeti. Imamo malu klinku od 4,5 godina koja nas pili već mjesec dana za Gardalnd. Ako je sad opet odgodimo, krv nam bude popila. Na slamčicu :cerek:...

`bubica`
22.06.2009., 11:28
Mi smo trebali ići na Tjelovo, ali klinka nam je dobila neku virozu pa smo put odgodili. Novi termin nam je za ovaj čet/pet (25,26) i također vidim da će biti vrlo promjenjivo uz moguću kišu. Isplati li se ići pod takvim uvjetima? Može li se uopće voziti na nakoj od atrakcija za klince? Ima li tko iskustva s ružnim vremenom? Pomagajte ljudi, ne znam kakvu odluku donijeti. Imamo malu klinku od 4,5 godina koja nas pili već mjesec dana za Gardalnd. Ako je sad opet odgodimo, krv nam bude popila. Na slamčicu :cerek:...

Vi idete na 2 dana..?

`bubica`
22.06.2009., 11:31
Molim za savjet.. Što mislite.. jel bolje ić 25.6. (četvrtak) s tim da bus kreće u 1 iz Zagreba, a u 18 iz Gardalanda.. ili 27.6. (subota) a bus kreće u 5 te iz Gardalanda polazi u ponoć..?

!xoo
22.06.2009., 14:54
Molim za savjet.. Što mislite.. jel bolje ić 25.6. (četvrtak) s tim da bus kreće u 1 iz Zagreba, a u 18 iz Gardalanda.. ili 27.6. (subota) a bus kreće u 5 te iz Gardalanda polazi u ponoć..?

Druga opcija, naravno.

!xoo
22.06.2009., 15:14
Ustvari, problem je što je u drugom slučaju subota, zbog gužve. Ali, ja bih ipak izabrala Gardaland do ponoći jer se uvečer posebno nauživaš, kad prestane gužva. Pa i zbog vremena - cijeli će ovaj tjedan ondje biti kiša, a u četvrtak i petak vjerojatno s grmljavinom - bolje bi bilo pričekati. Članovi moje obitelji trenutačno su u Italiji; Gardaland im je sutra na rasporedu. Javit ću kakvo je vrijeme bilo i jesu li radile sve atrakcije.

sretna_mama
22.06.2009., 16:18
Ustvari, problem je što je u drugom slučaju subota, zbog gužve. Ali, ja bih ipak izabrala Gardaland do ponoći jer se uvečer posebno nauživaš, kad prestane gužva. Pa i zbog vremena - cijeli će ovaj tjedan ondje biti kiša, a u četvrtak i petak vjerojatno s grmljavinom - bolje bi bilo pričekati. Članovi moje obitelji trenutačno su u Italiji; Gardaland im je sutra na rasporedu. Javit ću kakvo je vrijeme bilo i jesu li radile sve atrakcije.

Ja sam gledala na http://www.weatheronline.co.uk/Italy/Verona.htm i tamo piše da će u čet i pet biti oblačno/sunčano ali bez kiše!? Što talijani znaju a da je našima na meteo.hr promaklo? Enivej, zanima me može li se uživati u većini atrakcija pa kad dobiješ info, molim te javi :)...

sretna_mama
22.06.2009., 16:20
Vi idete na 2 dana..?

Da. Ali mi idemo u vlastitom aranžmanu s autom... Dijete nam je premaleno da idemo s busom preko agencije.

`bubica`
22.06.2009., 17:09
Da. Ali mi idemo u vlastitom aranžmanu s autom... Dijete nam je premaleno da idemo s busom preko agencije.

I mi smo mislili ić autom no pošto nas ide samo troje (a trebalo je petero) prevelika mi je razlika u cijeni..

annyG
22.06.2009., 22:17
Mi se vratili i bilo ludnica :D
Skroz smo se dvoumili hoćemo li u nedjelju ilil ponedjeljak, zbog vremena,a i gužve i na kraju otišli u nedjelju u 7h, a u Gardaland došli u 14h.
Uzeli smo express kartu i na sve lude vožnje dolazil među prvima na red :p, dok su drugi čekali i do 1h, mislim da smo najduže čekali 5 min.
Gardaland radio do 23h, ali smo mi bili do 20h i prešli nekih 12-ak što nam je bilo super, vrijeme je bilo sunčano, ali ne prevruće, a na nekim prognozama je pisalo da će kiša padati, tako da se nikad ne zna:ne zna:

Sretno svima :top:

`bubica`
23.06.2009., 19:19
Bok! Još uvijek razmišljam bi li išli u svom aranžmanu ili busom.. Jel ima netko tko zna za neki jeftiniji smještaj..? Inače idu dvije odrasle osobe i jedno dijete pa bi mogla proć i dvokrevetna soba s pomoćnim ležajem..
Mislila sam da idemo i u Gardaland i u Aquaparadise ak bi tamo prespavali..
I još.. kolike su otprilike cestarine do Gardalanda..išli bi preko Rijeke..

mgrci43
23.06.2009., 21:16
Što se tiče Gardalanda,želim svakome da ode, odlično je,jedino je gužva katastrofična/ali se isplati čekati u redu/

`bubica`
23.06.2009., 21:49
Nekako mi se čini da bi u subotu mogla bit dosta velika gužva (kao i uvijek) a bus kreće tek u 5 ujutro.. tam smo negdje oko 11-12h.. i vraća se nazad u ponoć.. nekako mi je to malo vremena.. ne znam koja je razlika novčano ić sam il busom.. prevelika ili..

aaston
23.06.2009., 22:20
Trošak auta se lako vidi na www.viamichelin.com

`bubica`
23.06.2009., 22:26
Trošak auta se lako vidi na www.viamichelin.com

Jesam već.. skužila sam da mi se cijena kreće približno isto tak da ćemo možda ić u četvrtak u vlastitom aranžmanu..

`bubica`
23.06.2009., 22:27
Samo ako mi netko može reći koliko se plaća autoput u Italiji.. Mi bi išli iz Zg preko Ri.. i do tamo je autoput nekih 70ak kuna onda se do Italije ne plaćaju nikakve cestarine.. jel tak?

anna_m
23.06.2009., 22:57
pozdrav! bila sam sad u ponedjeljak na jednodnevnom izletu s agencijom i bilo je presavršeno!
DEFINITIVNO idite radnim danom ako je moguće - kapirajte neki naš blagdan. tak je i sad bilo, samo hrvati, tu i tamo neki janez i pokoji digić. na svim atrakcijama max čekanja je bio 10min, jedino na tornadu 25min - što je opet ništa, budući da se inače čeka po sat i pol. .......stoga smo mi uspleki apsokutno SVE obići u periodu između 10 i 18, čak i po duplo na neke stvari! :top:

Lei
24.06.2009., 10:55
Samo ako mi netko može reći koliko se plaća autoput u Italiji.. Mi bi išli iz Zg preko Ri.. i do tamo je autoput nekih 70ak kuna onda se do Italije ne plaćaju nikakve cestarine.. jel tak?

Zg-Ri: 60 Kn
Rupa: 5 Kn
Trst-Gardaland: 13,70Eur ili 14,30 Eur, ovisi na kojem izlazu mislis izac

Vise informacija:
http://www.arz.hr/
http://www.autostrade.it/

:w

mgrci43
24.06.2009., 10:58
Ulaz u Gardaland se plaća 20eura/mislim,neka me netko ispravi,ako griješim/
ja sam bio jedne subote i čekao se negdje u redu 1h-1,5h.Ali se isplati.

Lei
24.06.2009., 11:05
Ulaz u Gardaland se plaća 20eura/mislim,neka me netko ispravi,ako griješim/
ja sam bio jedne subote i čekao se negdje u redu 1h-1,5h.Ali se isplati.

:rofl: mozda je prije jedno 10 godina bila takva cijena :zubo: Sada je 35 Eur pojedinacno ili 28 Eur ako je unaprijed najavljena grupa s minimalno 20 ljudi.

!xoo
24.06.2009., 13:21
Što se tiče Gardalanda,želim svakome da ode, odlično je,jedino je gužva katastrofična/ali se isplati čekati u redu/

I ja želim svakom da ode, ali ne slažem se da je gužva katastrofična; čuvaj taj pridjev za onaj dan kad i ako posjetiš Eurodisney. U Gardalandu je jednostavno gužva, kao i u drugim sličnim parkovima, a u Disneylandu je gužva za plakanje, tako da se uopće nemam želju vratiti onamo.

Ja nikada ne bih birala odlazak u Gardaland kad je naš praznik (jedino ako se potrefi) jer nisam luda za tim da bude pun Hrvata... :D

Bubici sam htjela pisati o trenutačnoj situaciji u Gardalandu, ali informacije su još šture jer moji odgovaraju jednosložnim porukama (ne zovem ih jer je skupo) tipa "je", "ok" ili u najboljem slučaju "prelijepo", što me ne čudi; naime, kad jednom uđeš unutra, nije ti do dopisivanja pa ni fotografiranja (vrlo su mi rijetke fotke iznutra). Danas su u Aquaparadiseu, tako da uopće ne komuniciram s njima jer pretpostavljam da su im mobiteli u lockeru. Sutra ujutro dolaze pa ću tada biti "pametnija".

Ovdje pratim vremenske prilike u Veroni:

http://www.wunderground.com/global/stations/16090.html

sunset-266
24.06.2009., 15:46
Bok svima..jedno pitanjce..idemo u Gardaland sutra u 6 i pol ujutro iz Rijeke...ostajemo do ponoc tj. radi do 11 ali su nam u agenciji rekli da je povratak u ponoc..ali muci nas VRIJEME!!!!!!!!!! Nije ni malo obecavajuce sve neke munje u prognozi za Veronu pogotovo poslije podne i navacer:(.. Uglavnom ima neko nekakav savjet kako izvuc najbolje od najboljeg u Gardalandu po kisi???

mgrci43
24.06.2009., 19:00
I ja želim svakom da ode, ali ne slažem se da je gužva katastrofična; čuvaj taj pridjev za onaj dan kad i ako posjetiš Eurodisney. U Gardalandu je jednostavno gužva, kao i u drugim sličnim parkovima, a u Disneylandu je gužva za plakanje, tako da se uopće nemam želju vratiti onamo.

Ja nikada ne bih birala odlazak u Gardaland kad je naš praznik (jedino ako se potrefi) jer nisam luda za tim da bude pun Hrvata... :D

Bubici sam htjela pisati o trenutačnoj situaciji u Gardalandu, ali informacije su još šture jer moji odgovaraju jednosložnim porukama (ne zovem ih jer je skupo) tipa "je", "ok" ili u najboljem slučaju "prelijepo", što me ne čudi; naime, kad jednom uđeš unutra, nije ti do dopisivanja pa ni fotografiranja (vrlo su mi rijetke fotke iznutra). Danas su u Aquaparadiseu, tako da uopće ne komuniciram s njima jer pretpostavljam da su im mobiteli u lockeru. Sutra ujutro dolaze pa ću tada biti "pametnija".

Ovdje pratim vremenske prilike u Veroni:

http://www.wunderground.com/global/stations/16090.html

Neznam za drugdje,ali čekanje za 90% stvari sat i pol na suncu baš nije nešto,ali kao što sam rekao isplatilo se.

mgrci43
24.06.2009., 19:00
:rofl: mozda je prije jedno 10 godina bila takva cijena :zubo: Sada je 35 Eur pojedinacno ili 28 Eur ako je unaprijed najavljena grupa s minimalno 20 ljudi.

Bio sam prošle godine u 4 ili 5mj, očito sam pobrkao cijene,ali nije skupo.

`bubica`
24.06.2009., 19:34
Zbog vremena smo odlučili da ne idemo ovaj tjedan već idući.. možda u srijedu.. Razmišljali smo da ostanemo 1 noć prespavat pa da prvi dan idemo u aquaparadise a drugi u gardaland..
Što mislite o ovom smještaju..

http://www.gardalake.it/campingserenella/

Jel netko zna kako izgledaju ovi apartmani, a kako bungalovi.. jel bolje to ili šator..? Hotelski smještaj mi je malo preskup..

`bubica`
26.06.2009., 13:42
Zbog vremena smo odlučili da ne idemo ovaj tjedan već idući.. možda u srijedu.. Razmišljali smo da ostanemo 1 noć prespavat pa da prvi dan idemo u aquaparadise a drugi u gardaland..
Što mislite o ovom smještaju.. ?

Jel netko zna kako izgledaju ovi apartmani, a kako bungalovi.. jel bolje to ili šator..? Hotelski smještaj mi je malo preskup..

Nadam se da će uskoror bit nekog na ovoj temi da me savjetuje u vezi smještaja..:)

anna_m
26.06.2009., 20:28

ako ide grupa s min 20 ljudi preko agencije cijena ulaznice je 25 eura!...ja bila u ponedjeljak

Marcelina
26.06.2009., 22:00
Što mislite o ovom smještaju..

ovako, ne znam iz osobnog iskustva al sam dosta istrazivala kad sam trebala ic pa cu ti rec ovo
hotele nemoj gledat, skupo masu
financijski najjeftinije definitivno bi bio sator u nekom od kampova, ali ako ne mislis bit duze od 2 noci
noc dvi u satoru su sasvim ok, al preko vec se satares, i u tom slucaju bolje trazit apartman ili bungalow
sta se tice njih, skoro svaki iznajmljivac ti nece iznajmit na manje od 3 noci, a dosta njih trazi ostanak od cak najmanje 7 dana :rolleyes:
sta se tice cijena,dođe ti na isto, neki prosjek 60 - 70 eura noc
mislis da je bungalow jeftiniji, al kad na kraju sve zbrojis, dođeš do iste cifre
dobro procitaj sta sve spada u cijenu (uvle ti placanje po osobi npr.,plus plahte, plus finalno ciscenje...)
ako dobro prokopas sve te smjestaje, mozda i nađeš nesto povoljnije od 60 eura, al za to bi se trebalo stvarno dobro potrudit
i jos mali savjet, sta prije slat mejlove, upite, jer im je sve bukirano i prava je lutrija ubost (povoljan) smjestaj
eto, nadam se da sam bar malo pomogla :)
i da cu skoro i ja vidit taj gardaland

sinkat
27.06.2009., 09:06
evo neznam dali će kome pomoći alu dečko i ja smo bili prošle godine i najavljivali su tako ružno vrijeme na svim internetskim stranicama..mi spakirali svu robu duplo ako slučajno pokisnemo..na kraju došli tamo i cjeli dan je bilo užasno sparno (ali ima onih plamica koje ispuštaju neku vodenu paru pa vas to može rashladiti) ali je kišica u par navrata samo sipila.. uglavnom dosta ljudi je imalo kabanice koje tamo možete kupiti ali stvarno nisu bile potrebne...
eto nadam se da će se i vama potrefit da je vremenska prognoza bila u krivu..:mig:
a i ako ne, ja mislim da vas kiša neće previše zamarati, od vodenih atrakcija itako budete mokri..:mig: uživajte

`bubica`
27.06.2009., 10:53
ovako, ne znam iz osobnog iskustva al sam dosta istrazivala kad sam trebala ic pa cu ti rec ovo
financijski najjeftinije definitivno bi bio sator u nekom od kampova, ali ako ne mislis bit duze od 2 noci
noc dvi u satoru su sasvim ok, al preko vec se satares, i u tom slucaju bolje trazit apartman ili bungalow
sta se tice njih, skoro svaki iznajmljivac ti nece iznajmit na manje od 3 noci, a dosta njih trazi ostanak od cak najmanje 7 dana :rolleyes:
mislis da je bungalow jeftiniji, al kad na kraju sve zbrojis, dođeš do iste cifre
dobro procitaj sta sve spada u cijenu (uvle ti placanje po osobi npr.,plus plahte, plus finalno ciscenje...)
ako dobro prokopas sve te smjestaje, mozda i nađeš nesto povoljnije od 60 eura, al za to bi se trebalo stvarno dobro potrudit
i jos mali savjet, sta prije slat mejlove, upite, jer im je sve bukirano i prava je lutrija ubost (povoljan) smjestaj
eto, nadam se da sam bar malo pomogla :)
i da cu skoro i ja vidit taj gardaland

Konkretno sam mislila na ovaj kamp..

prespavali bi samo jednu noć.. mislila sam im poslat e-mail no na ovoj stranici ne postoji e-mail na koji bi ih mogla kontaktirat..
Čitala sam i nigdje ne piše koliko noći najmanje treba spavat.. na ostalima piše.. I piše da su sve cijene po danu a ne po osobi.. No ne kužim što su one cijene za odrasle, klince, pa pitch..?
U vrijeme kad bi mi išli bungalov je 40E.. po meni je to ok za dvije odrasle osobe i dijete..

aaston
27.06.2009., 14:15
.......
...i u tom slucaju bolje trazit apartman ili bungalow
dobro procitaj sta sve spada u cijenu (uvle ti placanje po osobi npr.,plus plahte, plus finalno ciscenje...).

Ja bi rekao da i hotele treba gledati ako se računa s ovom boldanom cifrom jer se da naći ako se traži na pravim mjestima.
Evo u ovom 'Agli Ulivi' (http://www.booking.com/hotel/it/agli-ulivi.html?sid=b6fc720498411bd550866c1e893eb134) sam bio i dvokrevetna s odličnim doručkom sada košta 72 eura. 10min od Gardalanda.
Bio sam u još jednom 'Delle Rose' (http://www.booking.com/hotel/it/dellerosetorribenaco.html?sid=b6fc720498411bd55086 6c1e893eb134;checkin=2009-06-29;checkout=2009-06-30) u Torri del Benaco gdje je dvokrevetna 48 eura s doručkom. Jedino ovaj drugi nema klime i sobe su dosta stare ali čiste. nekih 15-20 min. od Gardalanda.

Dakle ima i hotela koji nisu ''masu'' skupi. :mig:
Onaj prvi se nama dosta svidio - nov, na mirnom mjestu, ugodan.
Drugi je jeftiniji ali malo bučniji tako da su sobe koje ne gledaju na jezero jeftinije i tiše.

Jedno ili više noćenja u ova dva hotela ne mijenja cijenu.

`bubica`
27.06.2009., 16:58
Ja bi rekao da i hotele treba gledati ako se računa s ovom boldanom cifrom jer se da naći ako se traži na pravim mjestima.
Evo u ovom 'Agli Ulivi' (http://www.booking.com/hotel/it/agli-ulivi.html?sid=b6fc720498411bd550866c1e893eb134) sam bio i dvokrevetna s odličnim doručkom sada košta 72 eura. 10min od Gardalanda.
Bio sam u još jednom 'Delle Rose' (http://www.booking.com/hotel/it/dellerosetorribenaco.html?sid=b6fc720498411bd55086 6c1e893eb134;checkin=2009-06-29;checkout=2009-06-30) u Torri del Benaco gdje je dvokrevetna 48 eura s doručkom. Jedino ovaj drugi nema klime i sobe su dosta stare ali čiste. nekih 15-20 min. od Gardalanda.

Dakle ima i hotela koji nisu ''masu'' skupi. :mig:
Onaj prvi se nama dosta svidio - nov, na mirnom mjestu, ugodan.
Drugi je jeftiniji ali malo bučniji tako da su sobe koje ne gledaju na jezero jeftinije i tiše.

Jedno ili više noćenja u ova dva hotela ne mijenja cijenu.

Vidjela sam i ja da ima hotela čije se cijena za 1 noćenje kreće oko 50 eura.. No nas ide troje tj. dvoje odraslih i dijete od 10 godina.. Najjeftinije noćenje koje sam našla je 35 eura po osobi..

A što nitko nema iskustva s tim bungalovima..? cijena mi je skroz ok 40 eura po noćenju..

`bubica`
28.06.2009., 18:24

Jeste bili? Gdje ste spavali..? evo već nekoliko dana tražim smještaj no ništa.. svi ovi kampovi su na ograničen minimalan broj noći a mi bi prespavali samo jednu..
Hoteli su dosta skupi..bar ovi koje sam ja našla.. za nas troje preko 100eura..

aaston
28.06.2009., 19:24
Jeste bili? Gdje ste spavali..? evo već nekoliko dana tražim smještaj no ništa.. svi ovi kampovi su na ograničen minimalan broj noći a mi bi prespavali samo jednu..
Hoteli su dosta skupi..bar ovi koje sam ja našla.. za nas troje preko 100eura..

Ma ja tebe jednostavno ne razumijem. Kojih 100 eura za 2+1 ili tri osobe? :confused:
Jesi li se bar potrudila pogledati linkove koje sam ti dao? Da li razumiješ pročitano?

Jesi li kontaktirala onaj kamping koji si našla i koliku su ti konačnu cijenu dali (imaju malo nepregledan cjenik)? Ako i oni zahtjevaju min. 3 noćenja (šta na njihovoj stranici ne vidim) i ako ne daju mogućnost 1 noćenja čak ni uz veću cijenu onda nisu tako jeftina opcija i ne treba se više gnjaviti s njima.

Shvati - tražiš noćenje u Italiji i teško da ćeš za vas troje naći nešto za 50eura. Toga jednostavno nema, a ako nađeš onda se ne treba danima predomišljati nego to treba jednostavno bukirati.
Samoj sebi bezveze kompliciraš život.

`bubica`
28.06.2009., 19:30
Ma ja tebe jednostavno ne razumijem. Kojih 100 eura? :confused:
Jesi li se bar potrudila pogledati linkove koje sam ti dao? Da li razumiješ pročitano?

Jesi li kontaktirala onaj kamping koji si našla i koliku su ti konačnu cijenu dali (imaju malo nepregledan cjenik)? Ako i oni zahtjevaju min. 3 noćenja (šta na njihovoj stranici ne vidim) i ako ne daju mogućnost 1 noćenja čak ni uz veću cijenu onda nisu tako jeftina opcija i ne treba se više gnjaviti s njima.

Shvati - tražiš noćenje u Italiji i teško da ćeš za vas troje naći nešto za 50eura. Toga jednostavno nema, a ako nađeš onda se ne treba danima predomišljati nego to treba jednostavno bukirati.
Samoj sebi bezveze kompliciraš život.

Jesam pogledala sam.. ali nigdje nisam našla e-mail na koji bi ih mogla kontaktirati..
I da poslala sam im e-mail kao i još nekolicini drugih i svi imaju minimalan broj noći 7.. i odustala sam od takvog smještaja.. sad gledam hotele.. No koji god otvorim..(treba nam soba za troje, a da je u blizini Gardalanda) cijena je oko150 eura na više.. pa to je jako puno.. i znam da tražim smještaj u Italiji no meni je potpuno svejedno gdje ćemo spavat to je ionako samo 1 noć.. da idemo na duže naravno da bi birala hotele s minimalno 3 zvjezdice no ovako..
I ne mora bit za troje 50 eura već do 100 max.. i da je udaljeno od Gardalanda max 30km..

!xoo
28.06.2009., 19:46
Moji se vratili iz Italije u četvrtak ujutro. Bilo je nešto i kiše (mnogi su putnici htjeli odustati prije polaska zbog vremenske prognoze, no ipak nitko nije), ali ni u čemu ih nije onemogućila. Bili su u Parco Natura Viva, Veroni, Gardalandu, Aquaparadiseu/Movielandu i Sirmioneu. Kiša, ako je i padala, prestajala bi kad je trebalo nešto razgledati, a malo je ujutro padala i u Gardalandu. No, radile su sve atrakcije, jedino je usred dana zbog nečega prestao raditi Space Vertigo. U hotelskom su se bazenu kupali bez problema cijelo popodne i dugo u noć. Kao i svaki put, oduševljeni su svime. I meni bi bilo drago jedanput biti u Gardalandu a da se ne moram pržiti na suncu.

Ako se ide u Gardaland i Aquaparadise, najbolje je, po mom sudu, ići tim redom, a ne najprije u Aqua pa sutradan u Gardaland.

aaston
28.06.2009., 19:54
Jesam pogledala sam.. ali nigdje nisam našla e-mail na koji bi ih mogla kontaktirati..

Ok, dakle nisi shvatila link jer vjerojatno nisi ranije bukirala sobu na ovaj način. Pa tako reci :D

- Ovdje ne kontaktiraš hotele direktno nego preko posrednika. Posrednik je jedan od internet servisa www.booking.com
Da ih kontaktiraš direktno cijene bi vjerojatno bile više.
- Odabereš hotel, datume i eventualno neke dodatne stvari.
- Dobro si pročitaš uvjete plaćanja, bukiranja, odustajanja, check ina i sličnih stvari i bukiraš.
- Daš im broj kreditne kartice kao garanciju i ostale potrebne podatke.
- Na mail dobiješ potvrdu a sobu platiš direktno u hotelu. Pazi, neki za jedno noćenje primaju samo keš.

Preko njih sam bukirao nekoliko hotela tako da šta se mene tiče stranica je ok.

Više od ovoga ne znam kako da ti pomognem. :ne zna:

`bubica`
28.06.2009., 19:57
Ok, dakle nisi shvatila link jer vjerojatno nisi ranije bukirala sobu na ovaj način. Pa tako reci :D

- Ovdje ne kontaktiraš hotele direktno nego preko posrednika. Posrednik je jedan od internet servisa www.booking.com
- Odabereš hotel, datume i eventualno neke dodatne stvari.
- Dobro si pročitaš uvjete plaćanja, bukiranja, odustajanja, check ina i sličnih stvari i bukiraš.
- Daš im broj kreditne kartice kao garanciju i ostale potrebne podatke.
- Na mail dobiješ potvrdu a sobu platiš direktno u hotelu. Pazi, neki za jedno noćenje primaju samo keš.

Preko njih sam bukirao nekoliko hotela tako da šta se mene tiče stranica je ok.

Više od ovoga ne znam kako da ti pomognem. :ne zna:

Našla sam stranicu tog hotela i evo poslala sam im mail..
Vidjela sam na toj stranici www.booking.com da je triple room 86 eura.. ajd to je ok.. I mislila sam platit u kešu..
Daj mi reci jel ta cijena ono ta.. neće mi kad dođem tam zaračunat još neš?
Hvala na pomoći!:cerek:

`bubica`
28.06.2009., 19:59
Moji se vratili iz Italije u četvrtak ujutro. Bilo je nešto i kiše (mnogi su putnici htjeli odustati prije polaska zbog vremenske prognoze, no ipak nitko nije), ali ni u čemu ih nije onemogućila. Bili su u Parco Natura Viva, Veroni, Gardalandu, Aquaparadiseu/Movielandu i Sirmioneu. Kiša, ako je i padala, prestajala bi kad je trebalo nešto razgledati, a malo je ujutro padala i u Gardalandu. No, radile su sve atrakcije, jedino je usred dana zbog nečega prestao raditi Space Vertigo. U hotelskom su se bazenu kupali bez problema cijelo popodne i dugo u noć. Kao i svaki put, oduševljeni su svime. I meni bi bilo drago jedanput biti u Gardalandu a da se ne moram pržiti na suncu.

Ako se ide u Gardaland i Aquaparadise, najbolje je, po mom sudu, ići tim redom, a ne najprije u Aqua pa sutradan u Gardaland.

Ali zbog smještaja sam mislila prvo Aqua onda Gardaland jer Aqua radi do 18 sati a do 20 se najkasnije moraš javit u hotel dok Gardaland radi do 23..

aaston
28.06.2009., 20:27
Našla sam stranicu tog hotela i evo poslala sam im mail..
Vidjela sam na toj stranici www.booking.com da je triple room 86 eura.. ajd to je ok.. I mislila sam platit u kešu..
Daj mi reci jel ta cijena ono ta.. neće mi kad dođem tam zaračunat još neš?
Hvala na pomoći!:cerek:

Pa lijepo ti kažem ako ih direktno kontaktiraš da će vjerojatno biti skuplje.
Cijena na booking.com je konačna cijena, dole ti sve piše šta je uračunato u to (porez, doručak i još nešto).
Bukiraj preko booking.com i ne kompliciraj :s
Javi dojmove kad se vratiš :)

`bubica`
28.06.2009., 20:59
Pa lijepo ti kažem ako ih direktno kontaktiraš da će vjerojatno biti skuplje.
Cijena na booking.com je konačna cijena, dole ti sve piše šta je uračunato u to (porez, doručak i još nešto).
Bukiraj preko booking.com i ne kompliciraj :s
Javi dojmove kad se vratiš :)

može! hvala!:cerek:

šumska vila
28.06.2009., 22:30
s kojom agencijom preporučate izlet u Gardaland?! ukoliko se ne smije reklamirati, molim vas pošaljite pm :-) hvala puno!

emiliano
29.06.2009., 08:37
Bok svima..jedno pitanjce..idemo u Gardaland sutra u 6 i pol ujutro iz Rijeke...

Izgleda da smo bili u istom busu ...
Bila je veća gužva nego što sam očekivao, bilo je puno talijana i to, sudeći po facama i jeziku, sa juga ... stalno su mljeli i gurkali se u redu, a neki su čak i "kratili" redove ... napravili smo grešku i išli najprije na mamuta i otpilili 45 min. kasnije je bila manja gužva ... navečer oko 8 počeo je jaki pljusak, nestalo je struje i većuna atrakcija je na kratko vrijeme prestala sa radom ... jedan vlakić od mamuta je ostao nasred najvećeg uspona, ali je bio prazan ...:ne zna:

Pomalo sam se već i štufao Gardalanda jer za one turbo atrakcije tipa Blue Tornado i Sekvoia nemam muda, bio sam na mamutu i space vertigo i definitivno mi se nije svidjelo ... a ovo sve drugo je fora samo prvi put, a poslije je dosadno jer sve znaš ... čak mi je i meni najdraža atrakcija Corsari bila dosadna po drugi put ...

castor8
30.06.2009., 14:18
Pomalo sam se već i štufao Gardalanda jer za one turbo atrakcije tipa Blue Tornado i Sekvoia nemam muda, bio sam na mamutu i space vertigo i definitivno mi se nije svidjelo ... a ovo sve drugo je fora samo prvi put, a poslije je dosadno jer sve znaš ... čak mi je i meni najdraža atrakcija Corsari bila dosadna po drugi put ...
nije ti valjda i mamut zestok :D ja sam sa atlantidom i mamutom bio odusevljen, magic mountain sam proso ali mi je srce sislo u pete...

šumska vila
30.06.2009., 22:35
ponavljam molbu - JEL MOŽE NETKO PLS PREPORUČIT PREKO KOJE AGENCIJE IĆI U GARDALAND?! Jer toliko ih ima...

lea_li
30.06.2009., 22:46
Ako si iz Zagreba, ja ti mogu preporučiti Integral. Išla sam s njima u Gardaland i na još neka putovanja i uvijek je sve bilo u najboljem redu.

alter ego blagajnice
01.07.2009., 05:23
jedno glupo pitanje.
U Gardalandu trebam imati: kupaci ili mogu u ljetnoj haljini na bratele?

`bubica`
01.07.2009., 09:09
jedno glupo pitanje.

Možeš ići u bilo čemu.. iako te one vodene vožnje pošteno zašpricaju ne treba ti kupaći.. evo mi baš večeras krećemo.. idemo samo na 1 dan zato što u petak moramo biti u ZG.. malom ću obući one kupaće.. ionak izgledaju ko hlače a brže se suše a ja ću neke kratke hlačice...:D

emiliano
01.07.2009., 09:40
ili mogu u ljetnoj haljini na bratele?

Bolje ti je da imaš neke kratke hlače osim ako baš ne želiš izluftat zvizdu ...:D
A za klince je dobro da ponesu kupaći jer ima u dječjem dijelu parka nekakva igra gdje klinci preskaču sa polja na polje a o tome na koje stanu ovisi da li će iz njega izbiti gejzir ... jako se pale na to a budu potpuno mokri ...

Lei
01.07.2009., 09:55
jedno glupo pitanje.

nekako mi se cini da uz haljinu imas namjeru obuci i neke japanke ili sandalice, pa kao sto su te vec upozorili za haljinu, ja te upozoravam za obucu da mora biti neka koja se ne izuva tako lagano i u kojoj je ugodno stajati cijeli dan i koja ne zulja. znaci tenisice ili neke sandale tipa Teve koje se mogu dobro ucvrstiti.

jednom kad te tornadno pocne okretat na sve strane bit ces sretna da ti se dijelovi obuce i odjece ne odvajaju s tijela :zubo: ljudi s japankama se obicno izuju prije toga i idu bosi

emiliano
01.07.2009., 10:20
Jesi ti na kraju bila na tornadu ? Negdje na početku si pisala da se jedino na to ne možeš odlučiti ? Kako si se prelomila ?

Lei
01.07.2009., 10:27
uuu, to je bilo davno, prije nekih 6-7-8 godina, kad nitko od ekipe nije htio ici a meni bilo glupo ici isprobavati sama. u medjuvremenu se puno toga promijenilo ;-)

super je tornado, jedino ima jednu glupu stvar zbog koje vise ne idem toliko cesto na njega. kako se jako trese dok vozi, glava ti lupa stalno u one stitnike sa strane. mene tocno potrefi negdje oko usiju. jedne godine sam isla jedno 3-4 put za redom i toliko su me usi od toga bolile da zadnju voznju uopce nisam uzivala vise nego sam samo razmisljala o tome kako da namjestim glavu da sto manje lupa :zubo: dobra fina i debela zimska flis kapa bi rjesila problem, al mislim da bi me malo cudno gledali :bonk:

emiliano
01.07.2009., 10:37
Jedina atrakcija koju uporno izbjegavam je Blue Tornado.

Ovo si pisala prije 5 godina ... zato pitam ...

aaston
01.07.2009., 15:05
jedno glupo pitanje.

Koliko ja znam tamo nikoga ne puštaju ako nije u toplesu :s

... glava ti lupa stalno u one stitnike sa strane. mene tocno potrefi negdje oko usiju....:

Dakle imaš velike uši? :zubo:

Lei
01.07.2009., 15:08
Dakle imaš velike uši? :zubo:

bit ce prije da su klempave nego velike :zubo:

alter ego blagajnice
01.07.2009., 16:34
Bolje ti je da imaš neke kratke hlače osim ako baš ne želiš izluftat zvizdu ...:D
A za klince je dobro da ponesu kupaći jer ima u dječjem dijelu parka nekakva igra gdje klinci preskaču sa polja na polje a o tome na koje stanu ovisi da li će iz njega izbiti gejzir ... jako se pale na to a budu potpuno mokri ...

nemam ti ja klince! :eek:
Nisam tako stara. :kiss:

alter ego blagajnice
01.07.2009., 16:35
Koliko ja znam tamo nikoga ne puštaju ako nije u toplesu :s

nemoj tako. tko bi ih mogao zadrzati. :rofl: