PDA

View Full Version : Vaši porođaji

crazy child
02.03.2004., 19:11
Moja sestra bi trebala uskoro roditi, pa me zanima kakvi su bili vaši porođaji.

Svašta sam čula lošeg o tome, od neljubaznog medicinskog osoblja do nemara... pa moram priznati da mi nije svejedno.

Evo, danas sam čula da su jednoj poznanici prvo zaboravili izvaditi komad posteljice, pa su gazu ostavili unutra... Tri puta su je zbog tog šivali.:( Kaže da joj je taj dio bio gori od samog poroda.

Šta bi moja sestra mogla napraviti da se takve stvari njoj ne dogode?
Imat će svog doktora na porodu. A možda će i njen dragi biti uz nju. Jel pomaže to šta?

Please, dajte neke savjete i opišite svoja iskustva.:)

Tija
02.03.2004., 21:51
crazy child kaže:
Svašta sam čula lošeg o tome, od neljubaznog medicinskog osoblja do nemara... pa moram priznati da mi nije svejedno.

Ajde ajde, pa nije baš tako strašno:)
Mislim, ima svega ali najgore je odmah krenuti s negativnim predznakom ili s vrištanjem ili namušenom facom.
Boli kvragu, ali brzo prođe a najteži dio tek dolazi. Najlakše je roditi;)
Rodit će sister, sve će bit oke a ti ne brigaj.
Kad rodi odnesi joj čokoladu u bolnicu, to uvijek pomaže:D

crazy child
02.03.2004., 22:22
Tija kaže:

Dobar savjet. Brijem da bi baš tak nešto zaboravila.:)

Ja bi tak htjela da mogu biti uz nju. Sigurno bi joj bila velika moralna potpora kad bi počela živčaniti na svakog ko bi ju krivo pogledao.:D

Incongruity
03.03.2004., 00:21
Prvi savjet - zaboravi na tudje price o porodjajima. Svaki je poseban i posljednje sto trudnici treba su negativna iskustva drugih.

Posto ce joj porodjaj izvrsiti doktor kojeg poznaje, u najboljem slucaju mogla bi od tog doktora traziti kontakt informacije drugih zena ciji je porodjaj izvrsio. Moj doktor je to, npr. ponudio - pretpostavljam da je vidio da se plasim. Dakako da se to ne moze ocekivati od svakog.

Takodje, najbolje je da se raspita o uslovima u porodilistu u kojem ce roditi - takodjer, od osoba koje su to prosle. Tako da unaprijed zna sta treba ponijeti, kakve su sestre, kakav je 'rezim'... Uopste, sta moze da ocekuje u vezi s tretmanom NAKON porodjaja.

Iskustva osoba s raznih dijelova planete, koje su radjale u totalno razlicitim uslovima, nece joj bas nista znaciti.

Sve najbolje vam objema zelim - moja sestra kaze da je sjajno biti tetka :)

Blueberry
03.03.2004., 07:43
crazy child kaže:
Moja sestra bi trebala uskoro roditi, pa me zanima kakvi su bili vaši porođaji.

Evo, danas sam čula da su jednoj poznanici prvo zaboravili izvaditi komad posteljice, pa su gazu ostavili unutra... Tri puta su je zbog tog šivali.:( Kaže da joj je taj dio bio gori od samog poroda.

Imat će svog doktora na porodu. A možda će i njen dragi biti uz nju. Jel pomaže to šta?

Please, dajte neke savjete i opišite svoja iskustva.:)

Iz osobnog iskustva: ne vjeruj drugima koji pričaju o svojim porodima, mene je moja prva susjeda (kao fina poznanica) pokušala utješiti horor pričama sa svog poroda dok joj ja nisam zalupila vrata pred nosom (e, neš ti mene!)

Drugo: to što je liječnik prisutan na porodu je SUPER URNEBESNA stvar, mislim da se već zbog ovoga ne mora brinuti. Jer, u većini poroda, liječnika nema niti blizu. On će joj ipak moći pomoći, a i sestre će se bolje ponašati - ipak imaju neki zort.

Treće: Ponesi joj za poslije poroda vode (jer bit će jaako žedna) i kompot od šljiva (to je meni bilo super, nikad ne znaš kako će izgledati prvi odlazak na WC, jel???) a i nešto za klopu jer u mnogim bolnicama klopa nije dostatna a i zna biti "krasnih" kombinacija, tipa pašteta i kruh (to su meni ponudili, ali ja među stvarima imala SENDVIČ, pa sam ih zeznula).

Četvrto i najvažnije: što god se na porodu desilo (a u najvećem broju slučajeva sve protekne odlično i brzo, bez komplikacija; šogor mi je ginekolog, ovo nije floskula) sve zaboraviš kad ti daju tvoje čedo u ruke. Sve nestane, kad prvi put taj mali zavežljajčić osjetiš na svom srcu. Sve je ostalo potpuno nevažno.

U svakom slučaju SEKI PUUNO HRABROSTI i sve će biti dobro!!!

Septembar
03.03.2004., 08:07
Blueberry kaže:
Četvrto i najvažnije: što god se na porodu desilo (a u najvećem broju slučajeva sve protekne odlično i brzo, bez komplikacija; šogor mi je ginekolog, ovo nije floskula) sve zaboraviš kad ti daju tvoje čedo u ruke. Sve nestane, kad prvi put taj mali zavežljajčić osjetiš na svom srcu. Sve je ostalo potpuno nevažno. osim, ak ti odmah nakon tog cedo ne uzmu, a tebe u punoj brzini odguraju u opercionu salu, na vadjenje posteljice koja nije htjela izac
te na expresnu transfuziju jer ti je tlak 70 sa 60 i srce preskace....
nisu rekla kazala, nego septy dozivila :rolleyes:
nikom se ne ponovilo :(

Blue_Sunflower
03.03.2004., 16:13
Septembar kaže:
osim, ak ti odmah nakon tog cedo ne uzmu, a tebe u punoj brzini odguraju u opercionu salu, na vadjenje posteljice koja nije htjela izac
te na expresnu transfuziju jer ti je tlak 70 sa 60 i srce preskace....
nisu rekla kazala, nego septy dozivila :rolleyes:
nikom se ne ponovilo :(

Grozno, Septy :(

ili...da nastavim...te maltene zaborave u guzvi nakon poroda, ostave lezati vise od sat vremena na strecheru i ti se fino "ohladis", pa se onda sjete da te trebaju sasiti (6+6+6). Porod je peace of cake u odnosu na sivanje. :mad:
Al da je to bio najljepsi i najsretniji dan mog zivota - je. :cerek:

Fakat glasam za sivanje odma nakon poroda, ili za sivanje pod anestezijom. :(

Nerea
03.03.2004., 19:59
Please, dajte neke savjete i opišite svoja iskustva.:) [/B][/QUOTE]

cuj..ja cu ti potpisati sto ti i drugi govore...porod tvoje sestre bit ce sasvim drukciji nego shto je bio ijedan od nasih..bolit ce je..to je sigurno u kojoj mjeri..ko zna....jel pomaze da joj je dragi uz nju..mozda..a mozda i ne..ovisi kakva je osoba tvoja sestra..ja bi bila dala desnu ruku da je neko sa mnom bija cilu noc dok sam lezala na stolu....
nisam imala nikakvih problema ni sa sivanje ni sa posteljicom..nisam znala doduse tiskat pa su mi popucale kapilare u ochima....
neljubazno osoblje..a chuj..shto oni neljubazniji to ona prema njima ljubaznija..pa chemo vidit tko che prvi popustit..:) meni su bile super i sestre i doktori...

samo neka se ona pripremi da ce je bolit al da ce iz te boli izach neshto prekrasno...i da taj osjecaj kad joj prvi put stave dite na prsa bez obzira kako umorna iscrpljena i bolna bila bit ce joj najlipsi trenutak zivota..:)

nebo
03.03.2004., 20:40
i znas sta je najvaznije.. svi mi ovdje prisutni smo prezivjeli...bez obzira koliko strasne necije price bile - porod se dogodi, zavrsi i ono najgore se zaboravi

zelim tvojoj sestri svu srecu a tebi tetka cestitke (bit ces divna teka, kad vec sad toliko brines..:)

ma bit ce to sve u redu

happygoose
03.03.2004., 20:57
Nakon tri sata koliko je trajao porod i pet dana provedenih u bolnici zbog prenesene trudnoce, najbitnija stvar je bila moja mala curica......
Za sve ostalo se pobrine Majka priroda....!
Ona ima nacin da ponisti svu bol i sjecanje na bol, a daje ti samo ono najbolje uzivanje u novom bicu.
Tvoja sestra je sretna osoba, postati ce majka......:)

Lilly
04.03.2004., 09:33
Beatrijs Smulders, najpoznatija nizozemska babica, u svojoj knjizi kaze da bol ima odredenu funkciju ali i da je bol isto tako samo bol. Da ti nista lose nece uraditi.

Dakle, nece ni otkinuti ruku, ni izbiti zub ni nista slicno. Ali hoce uciniti da se grlic materice otvori tako da se dijete moze roditi.

maristella69
04.03.2004., 10:04
Crazy Child, tvoja sestra će ostvariti najveću želju života - roditi svoje dijete -od kojeg će jednom i voljene unuke dobiti, a sve ostalo je nebitno, prođe i izgubi se u vremenu..

T@nja
04.03.2004., 10:28
Eto da citiram samu sebe:

T@nja kaže:
Evo tu u Zagrebu ja sam oba puta u rodilistu bila na hodniku, jer u sobama nije bilo mjesta....u sobu za tri kreveta su utrpali jos tri, tak da su rodilje drzale svoje osobne stvari na krevetima.
hodnik je bio pun poljskih lezaja, a ne jednom od njih ja. Uzas!

Glavna postapalica nam je bila "Asime (Kurjak), spasi me!" (Sv. Duh).
Na 60 rodilja imali smo 2 WC-a i 2 tusa.

A da se ne sjetim samog poroda......usred Zagreba poradjao me Arap (otud moj rasizam ;) ,stipendist koji nije znao hrvatski, poceo panicarit kad je skuzio da je bebi 2 puta omotana pupcana vrpca oko vrata, pa zvao debelu babicu da mi zajasi na trbuh.....a za svo to vrijeme 2 molera su uredno farbali zidove oko mene...

Ma Monty Pyton je kuratz za ovo....

Anitram
04.03.2004., 13:58
Ništa se ne brini, kako smo mi sve izdržale i preživjele tako će i tvoja sestra.
A doživljaje bolje da ne pričamo jer..., moje iskustvo nije ni malo ohrabrujuće.
Držte se cure!

mimi2003
04.03.2004., 18:40
Blueberry kaže:
Iz osobnog iskustva: ne vjeruj drugima koji pričaju o svojim porodima, mene je moja prva susjeda (kao fina poznanica) pokušala utješiti horor pričama sa svog poroda dok joj ja nisam zalupila vrata pred nosom (e, neš ti mene!)

Drugo: to što je liječnik prisutan na porodu je SUPER URNEBESNA stvar, mislim da se već zbog ovoga ne mora brinuti. Jer, u većini poroda, liječnika nema niti blizu. On će joj ipak moći pomoći, a i sestre će se bolje ponašati - ipak imaju neki zort.

Treće: Ponesi joj za poslije poroda vode (jer bit će jaako žedna) i kompot od šljiva (to je meni bilo super, nikad ne znaš kako će izgledati prvi odlazak na WC, jel???) a i nešto za klopu jer u mnogim bolnicama klopa nije dostatna a i zna biti "krasnih" kombinacija, tipa pašteta i kruh (to su meni ponudili, ali ja među stvarima imala SENDVIČ, pa sam ih zeznula).

Četvrto i najvažnije: što god se na porodu desilo (a u najvećem broju slučajeva sve protekne odlično i brzo, bez komplikacija; šogor mi je ginekolog, ovo nije floskula) sve zaboraviš kad ti daju tvoje čedo u ruke. Sve nestane, kad prvi put taj mali zavežljajčić osjetiš na svom srcu. Sve je ostalo potpuno nevažno.

U svakom slučaju SEKI PUUNO HRABROSTI i sve će biti dobro!!!

:top: Super, nemam ništa dodati osim naravno puno sreće tvojo sestrici:) :w

crazy child
05.03.2004., 19:30
Hvala svima na odgovorima, savjetima i podršci.:) mame, super ste!

Znam da porođaj nije ništa strašno, i da sva ta bol prođe i zaboravi se, kad se ugleda bebač, ali bih ipak htjela da mi sestra ima lijepo, a ne traumatično iskustvo.

Ne sviđaju mi se uvjeti u hrvatskim bolnicama, htjela bih da to bude puno sređenije i ljepše, da majka ima izbora- način na koji će se poroditi, da može izabrati ko će biti uz nju, da je ljubaznost i podrška sestara i doktora obavezna, a ne da ovisi o dnevnom horoskopu :D .

Bol je normalna i mora se osjetiti, ali je svakom puno lakše kad ga se tretira kao čovjeka, s poštovanjem. Toga, možda, kod nas još uvijek nedostaje.

Ali nema veze, bitno da malene slatkice dolaze na svijet i da ih mi dočekamo s puno ljubavi.:)

VelmaX
05.03.2004., 19:55
crazy child, nemoj se brinuti, a osobito nemoj sestri dati da to primijeti. ;)

Meni je na porodu bilo oba puta super, bez ikakvih komplikacija, bez puno bolova, čak i bez doktora u blizini :D, sve je išlo potpuno prirodno i bez panike.

Ja sam išla roditi "prazne glave", bez straha, bez ikakvih pitanja poput "što ako" ili slično.
Imala sam osjećaj da ne trebam o tome misliti, jer tijelo žene je opremljeno da "misli" o toku poroda, bez obzira na predznanje. ;)

Što manje misliš, manje se bojiš, što se manje bojiš, lakše se sve odvija.

Dakle, u principu treba imati pozitivan stav očekivanja da će sve proteći kako treba. :)

Winona
05.03.2004., 21:58
.Ja sam išla roditi "prazne glave", bez straha, bez ikakvih pitanja poput "što ako" ili slično.
Imala sam osjećaj da ne trebam o tome misliti, jer tijelo žene je opremljeno da "misli" o toku poroda, bez obzira na predznanje.

Što manje misliš, manje se bojiš, što se manje bojiš, lakše se sve odvija.

Dakle, u principu treba imati pozitivan stav očekivanja da će sve proteći kako treba.

ma tocno tako :)

sve si rekla.

Zgodno se informirati iz knjiga ali ima nekih stvari koje se ne mogu nauciti, moraju se prvo iskusiti.

doc_1
06.03.2004., 00:46
T@nja kaže:
Asime, spasi me

A bas bi se od njega pomogla. Pa sta mislis ko je sve te Arape tamo navukao. Pa vidimo i koji je epilog cijele price bio.

diadora
06.03.2004., 15:57
Tija kaže:

:eek: :eek:
sve, sve ali ne cokoladu, sori Tija
Pa da je zatvori do nemila, pa kad bude trebala na WC bice joj teze nego roditi:horor:

crazy child
10.03.2004., 20:18
VelmaX kaže:
crazy child, nemoj se brinuti, a osobito nemoj sestri dati da to primijeti. ;)

Meni je na porodu bilo oba puta super, bez ikakvih komplikacija, bez puno bolova, čak i bez doktora u blizini :D, sve je išlo potpuno prirodno i bez panike.

Super, blago tebi.:)
Ma nije da se ja toliko brinem, samo bih htjela biti sigurna da će seka dobiti sve što u tom trenutku bude htjela. Najviše želim da budu o.k. prema njoj i naravno, da sve prođe brzo i bezbolno:D .
(znam da ne može biti bezbolno;) ) i da na svijet sretno dođe malena Ružica.
:w

lahor
10.03.2004., 20:36
Osobno, da imam mogucnosti rodila bih doma. Ne svidja mi se medikaliziranje poroda.

Clea
11.03.2004., 01:19
moja prijateljica koja živi u londonu je rodila doma...

i stvarno kaže da joj je bilo super iskustvo...

i u vodi je rodila...tako da je to još jedna stvar koja joj je olakšala porod...

ali ja mislim da taj sistem kod nas neće biti moguć ni za 50 godina...

ja se grozim bolnice, a poroda još više....al nema mi spasa:(

ponekad kad čujem ili čitam pozitivna iskustva, bude mi lakše...ali ipak me je jako toga strah...

maristella69
11.03.2004., 09:00
Cure, nemate pojma kako je porod prirodna i nimalo traumatična stvar, sve dok vam se ne dogodi 'frka' koju sam ja imala (jako hitan porod, jedva stigla do zdrav. ustanove).
To ne bih nikada znala da mi se takvo što nije dogodilo.
No, da su bile neke komplikacije, ne bi bilo veselo.
Zato su važni redoviti pregledi, svaki rizik znači - ne se igrati sa putovanjima i ludovanjem!:nono:

Hana_
11.03.2004., 10:01
mislim da bi se o porodima bas trebalo ppuno pricati, jer uglavnom cure koje ja znam su sve uplasene kao i ja, ...ali makar neznam kak je to, vjerujem da kad vidis svoju malu bebicu da zaboravis na svu bol i odma postanes jako jako sretna...i da je to super trenutak..eto to jedva cekam :)

crazy child sve bu bilo dobro :)

maristella69
11.03.2004., 10:08
Meni jako dobro zvuči ideja o porodu doma, no ne vjerujem da je to izvedivo u našim malim stanovima, za to mi je ipak adekvatnija kuća..

Nije baš tako da si uvijek happy istog trena kad vidiš bebicu, normalno je ne osijećati ništa neko vrijeme, normalno je sve, nemojmo zbedirati buduće rodilje koje možda neće osjetiti prosvjetljenje odmah nakon poroda. Možda ni kasnije, svejedno.

Ja nisam osijećala ništa previše emotivno za prvu bebu kad je ležala kraj mene, kao da sam dobila novu igračku..
S drugom sam već bila puno zrelija i kompletnija, pa smo se odmah 'spojile'.

Sve je normalno, svatko ima svoj put, a sve na kraju dođe na isto.

:)

Mayflower
12.03.2004., 14:19
Evo, i mene je malo strah. Nije za mene, ja jos naime samo iz prikrajka gledam tudje kikice :) ali zena od brata od mog dragog (ni ne znam kako se to na hrvatskom kaze, jetrva, zaova ili tako nesto?) ce danas na indukciju. Termin joj je bio prosli petak, ovo joj je prva trudnoca, a beba je na zadak. Oni ne zive u Hrvatskoj i ne znam kako se takvi slucajevi rjesavaju u Hr, ali rekli su joj da ako nakon 6 sati od indukcije ne rodi prirodno da ce na carski. Meni bi nekako bilo normalnije da odmah ide na carski jer obicno postoji dobar razlog zasto se beba ne okrece, kao recimo pupcana vrpca oko vrata, ali vjerujem da doktori znaju sta rade. Ipak mi nije svejedno.
Ima li netko iskustva s ovakvim slucajevima?

FFE
12.03.2004., 15:31
Porod mi je bio odlican, naravno da su trudovi bili urnebesno bolni, ali to zaboravis cim se bebica porodi. Ne slusaj sto drugi pricaju. Ako su zene stoljecima radjale, poroditi ce se i tvoja sestra, kao i svaka druga zena. Sve ide svojim prirodnim tokom.:)

Winona
12.03.2004., 15:43
lahor kaže:
Osobno, da imam mogucnosti rodila bih doma. Ne svidja mi se medikaliziranje poroda.

ja bi se tesko mogla odluciti na porod doma. Samim time sto imam u glavi koliko stvari se moze zakomplicirati i da cesto sekunde odlucuju o zivotu.

I mame i bebe.

Porod u vodi ima i u bolnicama ne samo doma. I u onim kucama za porod. O tome smo vec pisali prije.

Secundo
12.03.2004., 16:03
Mene bi zanimalo koliko cesto se desi carski rez indiciran krajem radnog vremena doticnog ljecnika. Plasio me nekidan kolega (njegova zena je babica) da se u velikim bolnicama radi puno carskih rezova oko 17:00 (tako da ginic stigne jos na vrijeme za veceru). Jeli to agitprop babica, ili se stvarno desava? Mi bi to po svaku cijenu izbjegli i zato trazimo sad nekog ginica koji radi prekovremeno ako bude zatrebalo. Najvjerojatnije cemo ipak potraziti babicu i onda s njom u bolnicu.

Mayflower
12.03.2004., 16:14
Secundo kaže:
Mene bi zanimalo koliko cesto se desi carski rez indiciran krajem radnog vremena doticnog ljecnika. Plasio me nekidan kolega (njegova zena je babica) da se u velikim bolnicama radi puno carskih rezova oko 17:00 (tako da ginic stigne jos na vrijeme za veceru). Jeli to agitprop babica, ili se stvarno desava? Mi bi to po svaku cijenu izbjegli i zato trazimo sad nekog ginica koji radi prekovremeno ako bude zatrebalo. Najvjerojatnije cemo ipak potraziti babicu i onda s njom u bolnicu.

Secundo, ne znam tocno, ali mogu ti reci da je zena od brata mog decka o kojoj sam tu pisala danas ujutro narucena na indukciju (s velikom vjerojatnoscu carskog) u pet popodne u petak (danas) :eek:
Jest da je to u Meksiku ali mi ipak cudno zvuci... i cijeli taj postupak sa prenesenom trudnocom bebe na zadak gdje se porod ipak inducira a ne ide se odmah na carski.
Ne znam jesam li ti ovim pomogla. :top: za babicu - uvijek je dobro imati nekoga kraj sebe sa iskustvom i suosjecanjem.

verica
12.03.2004., 16:30
Zaista nikada nisam čula da je nekome porod završen carskim rezom zato što je liječniku završavalo radno vrijeme. Carski rez je vrlo ozbiljna operacija, pogotovo kad se ne radi 'na hladno', i iskreno ne vjerujem da bi joj liječnik pribjegao jer mu se žuri. Istina je da liječnici ponekad sugeriraju carski rez iz razloga koji se (nekima) čine neopravdani, ali su to ipak medicinski razlozi.

Znam da liječnici ubrzavaju porod na razne načine - dripom, bušenjem vodenjaka i slično, ali da ga ubrzavaju carskim rezom - to stvarno nikada nisam čula.

lahor
12.03.2004., 16:50
Winona kaže:
ja bi se tesko mogla odluciti na porod doma. Samim time sto imam u glavi koliko stvari se moze zakomplicirati i da cesto sekunde odlucuju o zivotu.

I mame i bebe.

Porod u vodi ima i u bolnicama ne samo doma. I u onim kucama za porod. O tome smo vec pisali prije.

Zato nismo sve iste i to treba postovati.
Nije takav porod nista neuobicajeno u skandinavskim zemljama, a dokazao se i kao siguran kod zdravih trudnoca.

BTW, porod u vodi me ne privlaci specijalno.

bigblue2010
12.03.2004., 17:45
U Nizozemskoj je porod kod kuce isto prilicno uobicajen. U Americi bas i ne, ali je izvedivo, ako rodilja tako zeli. Dodje babica, a i lijecnik ako se tako dogovori, ali treba posebno platiti.

Mene osobno to isto bas nije privlacilo, osjecala sam veliku sigurnost u cinjenici da sam u bolnici gdje je sve pri ruci - od operacijske sale do jedinice za intenzivnu njegu novorodjencadi.

Ali to sam ja, naravno da puno zena ima drugacije misljenje.

Mayflower
13.03.2004., 03:33
Samo da se javim, sve je dobro proslo u vezi s ovim o cemu sam danas pisala: beba je rodjena carskim, curica od 3500 g, i ona i mama su dobro. Ne znam jesu li pokusavali prirodni porod, to cu sve skupa saznati sutra, ali samo sam se htjela pohvaliti :)

Issa
13.03.2004., 04:15
bigblue2010 kaže:
U Americi bas i ne, ali je izvedivo, ako rodilja tako zeli. Dodje babica, a i lijecnik ako se tako dogovori, ali treba posebno platiti.

Na to se uglavnom odlucuju zene koje su iz razno raznih razloga zakazane na carski a zele ga izbjeci.
Vazno je da postoji mogucnost izbora.
:top:

Issa
13.03.2004., 04:20
Secundo kaže:

Ne znam kako je kod tebe, ali frendica je jucer rodila u Svedskoj i imala je trudove 20 sati i porodila se prirodno.
Na kraju su je ipak operirali jer placenta nije htjela izaci van.
Tako da mi je ova prica sumnjiva. Osim ako se ne radi o hrvatskom rodilistu, u njima je sve moguce ;)

Desiree
13.03.2004., 12:52
Mayflower kaže:
curica od 3500 g, i ona i mama su dobro.
Super!! :lux: Cestitamo!

Kad smo vec kod carskog.. Ja sam se rodila carskim.. Jer ne bih izdrzala porod, a i mami su bili trudovi jako nepravilni.. Bila sam jako mala i nisam rasla dobro pa je mama u bolnici primala glukozu da ja malo ojacam.. Rodila sam se s 2650.. Mala beba bila, a da me vidite sad! :D

malo_roze_slonce
13.03.2004., 13:56
Mayflower kaže:
Samo da se javim, sve je dobro proslo u vezi s ovim o cemu sam danas pisala: beba je rodjena carskim, curica od 3500 g, i ona i mama su dobro. Ne znam jesu li pokusavali prirodni porod, to cu sve skupa saznati sutra, ali samo sam se htjela pohvaliti :)

Sve najlepse :top: Jesu li vec smislili ime za bebce?

Mayflower
13.03.2004., 15:38
malo_roze_slonce kaže:
Sve najlepse :top: Jesu li vec smislili ime za bebce?

Jesu - Valentina.

malo_roze_slonce
13.03.2004., 19:22
Mayflower kaže:
Jesu - Valentina.

hehe, tako se zove moja sestra ;)

crazy child
28.03.2004., 18:39
Evo, samo da javim da je moja sestra danas u 12 i 45 rodila preslatku djevojčicu!
Imala je odličan i bezbolan porod (uzela je epiduralnu); jedino joj je grozno bilo slušati jauke drugih rodilja.
Kaže da će joj to ostati cijeli život u sjećanju.

Njezin muž je presretan(vidio je malenu), kaže da se to ne da riječima opisati- ta sreća, onda mogu mislit kak je tek moja sestra sretna.

Baš mi je drago zbog njih i jedva čekam da vidim malu Ružicu.

Blago vama svima koji imate djecu. To je tako divno!!!

:love:

debelakrava
28.03.2004., 19:01
vidis, moja se mama isto zaklinje u epiduralnu. kaze da je to najbolja stvar na svijetu ali je naravno bitno da ti je strucno naprave.
e a ona je isto slusala neku glupacu koja je urlala, bila ful mladja od nje i imala je normalan porod a derala se ko da je kolju. kaze da je ispizdila.
kod nas znam da ima sad i porod u vodi (u petrovoj) al ja ne bi to nego eto ta epiduralna i moja frendica doktorica pored mene. da me drzi za ruku i sve prati i govori sta ne vlja, sta valja. mislim, necu tako skoro ali sigurna sam da ce bit sve u redu.

crazy child
28.03.2004., 19:21
Moja sestra je imala svog doktora na porodu i odmah kad je on došao su se svi ustrčali oko nje (inače je ne bi fermali ni pol posto).
Kaže da joj je to, što je ekipa bila uz nju, ubrzalo porod. To baš ne kužim, al ajde dobro.

Nije njoj bilo grozno što su one jaukale zato jer je to njoj smetalo, nego joj je bilo teško zbog njih (bar tak mislim).

Dakle, debelakrava, uzmi doktora- definitivno pomaže.

Tinchi
28.03.2004., 20:35
maristella69 kazˇe:

Nije basˇ tako da si uvijek happy istog trena kad vidisˇ bebicu, normalno je ne osijec´ati nisˇta neko vrijeme, normalno je sve, nemojmo zbedirati buduc´e rodilje koje mozˇda nec´e osjetiti prosvjetljenje odmah nakon poroda. Mozˇda ni kasnije, svejedno.

Dapache, cula sam da je cest postporodjajni shok. Je li koja od vas to dozivjela?

UnaZG
02.04.2004., 13:40
Vinogradska bolnica (oba porodjaja).

Prvi porodjaj: trudovi poceli oko 8 u jutro, porodila se isto jutro u 10.45. Doktora sam vidjela samo kad je sve trebalo privesti kraju, jer su se, osim mene, u istoj radjaoni, poradjale jos dvije trudnice, jedna s blizancima, a druga klinka od 14 godina. Tako da su bili zauzeti njima vise nego sa mnom.
Pravi problem je poceo kod dojenja jer moj andjeo nije mogao uhvatiti bradavicu nego je sisao svoju donju usnicu. :rolleyes:

Drugi porodjaj: trudovi poceli oko 21 sat, a porodila se istu noc u 23.40. Guska koja je brinula o meni ponasala se nemoguce, ironicno, bezobrazno, .... ma bljak!! Da nisam bila u stanju u kojem jesam, zapamtila bi me!! Nagla promjena u ponasanju je bila kad mi je muz dosao (jer smo htjeli da prisustvuje porodjaju). Mislim, pretvorila se u med i mlijeko. I sve ulazi po nekoliko puta da vidi kako sam. (?!?!?!)
Doktorica se usetala u neko doba i rekla da ne bu nis do 3-4 u jutro. U neko doba ulazi sestra, da jos jednom, jelte, provjeri kako sam, i izjuri vani po doktoricu i babicu jer se glavica vec nazirala, ocevidno puno ranije nego najavljeno od doktorice.

Kako bilo, sve se super svrsilo, bez stvarnih problema tijekom porodjaja.

Kalista
03.04.2004., 09:13
Samo bez panike jer mene je moja mama izludila upravo zbog toga. Ja sam ti plivala u moru, k'o velika, kad su počeli trudovi. Naravno nisam se obazirala na to nego nastavila dalje bućkati se u moru...
A, onda me "uhvatilo"...:D
Uglavnom, ja sam bila potpuno smirena dok ona nije skužila što se dešava, a onda.....ajme meni majko moja....:D Kolaps (njen), panika, ja sam ti nju morala tješit i smirivat, a mene je ispizdila za poludit. Na kraju sam skoro kleknula pred nju moleći ju da se makne iz mog vidokruga.

Eto. :D :W

Winona
03.04.2004., 15:43
probudila se mokra ( najvise se bojala da pocne po noci i da kao ne skuzim na vrijeme, ha,ha poslije se smijala ideji – kao necu skuziti ako pocne), negdje oko dva ujutro, otisla u kupaonu, otusirala se, probudila njega i rekla mu „tulum je poceo“ on iskocio iz kreveta, obuo slape , uzeo torbu ( cekala mjesecima spremna ) i rekao – ajde, ajde sto cekas.

Cekla sam da obuce jos nesto na bokse koje je jedine imao na sebi :D

Pobio sve rekorde u tome. Pola sata kasnije primljeni i ja u radjaoni. Malo sam hopsala na lopti, malo sam usla u bazen , to je sve u jednoj prostoriji, ( pa se ispostavilo da ne to ipak nije za mene :rolleyes: ) malo tusirala ledja toplom vodom, za mene se ispostavilo najgore lezati i to na ledjima.....na kraju sam zavrsila na nekoj cudnoj stolici na kojoj kao klecis/cucis i tako sam mogla najbolje tiskati.

….bila uvjerena da cu vristati, on pitao sestre sto nije u redu zasto ja ne vicem ( kao obicno :D )

uspjela procijediti ako ne zacepi da cu ga poterati van. Sa mnom bila moja Hebamme – nesto kao babica ali tesko objasniti nije to bas isto kao u Cro, s njom sam se druzila prije poroda ( posjecuje doma) a i isla sa mnom iz bolnice direkt doma i sve mi pokazala, cijeli prvi tjedan dolazi svaki dan, poslije jednom tjedno ili po potrebi ali ostaje u kontaktu do prve godine zivota.

Mama bila vani i molila krunicu. Ja nisam bas religiozna ali njoj je to tog trena trebalo a meni skodilo sigurno nije.
Ne sjecam se svega. On kaze da sam rekla da ne bu skoro hebal.I da sam rekla jednom da hocu doma ( ha,ha super ideja idem ja doma ne da mi se vise tulumariti)

Ne mogu opisati onaj zadnji push. Samo znam da su mi ga dali odmah onako mokrog i krvavog, samo malo, onda je tata isao u drugu sobu gdje su sve provjerili i vagali i onda su opet dosli k meni.

Hebame me masirala cijelo vrijeme nekim uljem, vlazili su mi celo a i dali su mi da pijem po par gutljaja.Meni bilo glavno da me nisu rezali.
Ali osjecaj kad smo ga vidjeli ( oke on malo prije nego ja)…to se ne da rijecima opisati. Znam da necu zaboraviti dok sam ziva.Svi su ponavljali kako je savrsen muzu je i suza potekla bio je ono …gotov. Meni moj andjeo nije bio tog trena lijep.Ne znam nisam par sekudni kopcala da je to zaista on na kojeg sam cekala svo ovo vrijeme. Bila sam sva smusena, tek malo kasnije sam skopcala cijelu situaciju.

E da isla sam i na onaj trudnicki tecaj, na trudnicku jogu cijelo vrijeme rekli su da sam bila dosta pokretna...i da mi je to pomoglo.

Winona
03.04.2004., 15:44
Netko je rekao da pravi show pocinje tek kasnije ( magic mislim) i cini mi se da je u pravu. Sad imam pomoc sa svih strana i nista mi ne daju raditi ali uskoro smo nas dvoje sami i toga me strah.:horor: :confused:

Samantha
03.04.2004., 15:55
Neces biti jedina sama....i ja sam sama vec 2 mjeseca.

i nije mi tesko,setamo,nosamo se,igramo....neznam ni koliko je sati ni koji je dan...vrijeme mi je stalo i pretvorilo se u nju.

Poljubac malom cvrcku.:)

Winona
03.04.2004., 15:58
hvala :) :kiss:
Doci cu ti na kavu.;)

A ovo si tako lijepo napisala :)

Shtefitza
03.04.2004., 18:20
Joj, Winona! Koji lijepi post si napisala! Puse tebi, bebachu, hrabrom tati i sretnoj baki! :)

allegra
03.04.2004., 19:02
Winona čestitam :lux:

malom bebaču šaljem :kiss: ... bez brige proljepšat će se on slijedećih mjeseci ... uvijek se proljepšaju ;)

Nerea
06.04.2004., 20:48
a moja Winona ...ja san plakala ka godina kad mi je mater nakon mjesec i pol otishla...uuufff....kakav grozan osjechaj..da se necu znat brinit za dite...daq cu bit losa majka..da ce umrit od gladi....itd itd...i na kraju evo ga mamlazich mali od godinu dana..:)

maristella69
07.04.2004., 08:37
Winona, porod je bio divan, rekla bih!! (boliti mora, ne može se to eskivirati...na žalost..)

Ne boj se ničega, ti si svom malcu cijeli svijet, ništa mu drugo nije potrebno, imaš sve za njega, neko vrijeme biti ćeš mu samo ti dovoljna, a ako i budeš zabrinuta, to je samo za njegovo dobro.
Sigurna sam da si se prilično 'umrežila' sa prijateljicama i poznanicama, pa to stalno koristi, nikome nećeš dosađivati , vjeruj mi!
Onaj tko je rodio, zna kako stoje stvari.

Puno zdravlja, sreće a napose ljubavi vam želim!

Winona
07.04.2004., 11:00
hvala :) ....

ahava
11.04.2004., 19:31
Ovo su stvarno divne novosti ....Pa cestitamo Winona i sve najbolje od srca zelim:love: :tulum: :zivili:

mimi2003
12.04.2004., 12:44
vidiš da je sve super prošlo, ma najbolje:)

i sada se možeš sva posvetiti malom vražićku, to je nešto prekrasno i predivno, ne trebaš se bojati, jer tvoja blizina je njemu najveća sreća i veselje, i ja sa prvi puta bila sa mamom ali ona ga se bojala primit, muž je morao raditi, malo je dobio slobodno, rodila carski, ali vjeruj kada sam vidjele te vesele okice kako su me tražile ma ništa mi nije bilo teško:)

....a kad poćne gugutati tek onda ćeš vidjeti veselja, mi smo se igrali ko mali, pričala mu non stop, i pjevala mu od malena, zato kažu danas, pa sin ti prava pričalica i zabavljač, a pjeva ponekad čak i dok spava:D

sretno, i udri brigu na veselje, i poljubi malog vražićka:kiss:

kentaur
16.04.2004., 18:06
evo ja sam nekoliko mjeseci kasnije doznala da sam sretna da mali i ja nismo ''otišli'', po svim zakonima i logici trebala sam dobiti sepsu (reko mi ginekolog)

naime - nitko nije niti skužio da mi je zdjelica preuska (fetopelvina disproporcija) pa sam 6 sati nakon puknutog vodenjaka doznala da uopće ne znaju kak će me porodit, da ću valjda na sekciju, ali nema anesteziologa, bla bla, tlakovi mi se počeli izdjednačavati 65/60....tek popodne sam završila na stolu:mad: još dok sam udisala kisik baba je neka histerizirala da šta će oni sa mnom (umjesto da se pitaju šta će sa sobom)

kako ti grah padne, tak ti i bude:rolleyes:

Winona tebi čestitam, bravo:) :)

sanjalica
16.04.2004., 21:50
Prvo što želim napomenuti je da je sva bol u trenu nestala kada su mi mog bebača stavili na prsa...ali do tada...hm, ne mogu se pohvaliti da je brzo prošlo i da nije bilo teško. Trudovi su mi počeli u ponoć i nešto, u dva mi je pukao vodenjak, a u tri i pol sam bila u rodilištu. U pet sam bila otvorena 4,5 prstiju. U šest i pol sam bila otvorena 6 prstiju i rekla dotoressi da želim epiduralnu. No, rekla je da mi ne treba jer da ću roditi za dva sata, da se super otvaram itd, ajde dobro, mislim si ja, koji će mi k... epiduralna kada ću roditi tako brzo, u 7 su me stavili na drip, u 11 sam bila otvorena 10 prstiju, a rodila sam u 12:rolleyes: i to uz "skakanje" dr. po mom trbuhu i toliko rezanja da još sada imam sranja sa šavovima :rolleyes: . No, kada pogledam mog mališana sve loše nestane u trenu:)

čestitke svim hrabrim mamama i pusa svim mališanima:w

AFRODITA69
03.05.2004., 19:40
pa nije da sam uzivala ali mogu reci da je bilo ok.prva malecka se rodila nakon puna tri dana trudova(to je bilo uzasno),samnom je bio moj decko u radaoni,vani su bili familija,frendovi i to...izmucilo me uzasno,ali sam se oporavila u jedno popdne.drugi dan sam isla doma(to je tu normala)...sa drugom maleckom sam bila u bolnici dva tjedna prije rodenja jer sam dobila prijevrmene trudove...imala sam sama svoju sobu sa svojom kupaonom sa telkom sa hranom 100 puta na dan...sve je bilo super,ali dosadno i...znate vec kak je biti u bolnici-nikakav fun-
mala se doduse narodila nakon 2 sata trudova,i dva pusha...lagano jako.oporavak je bio opet nakon prespavane noci,i prijepodne nakon poroda sam isla doma...tj po ducanima i sl.nije da bi opet radala,ali nije bilo ni tak strasno...i naravno u oba slucaja sam trazila epi!

Winona
03.05.2004., 20:03
...lagano jako.oporavak je bio opet nakon prespavane noci,i prijepodne nakon poroda sam isla doma...tj po ducanima i sl.

:D a boze....

a i ja bi ponovo, dobro ne bas sutra....ali sigurna sam da cu jos jendom okusati srecu