PDA

View Full Version : Oticanje u trudnoći

stranice : 1 [2] 3

pljucpljuc
08.06.2010., 13:28
:cerek: ljubim te :D

Pa i ja sam mršava (bila prije trudnoće :D) i stvarno me muči taj celulit sad...utješila si me, fala :mig:

pihhh, šta se brineš...ja stavim svaku haljinicu, minicu i uopće me celulit ne brine...kakve žene s xericama i debelim nogama, kvrgavim koljenima pokazuju svoje gole noge, pa mislim da moj celulit nije ni najmanji problem.
U hodniku nam radi samo jedna žarulja, pa je mračnjikavo i celulit se naravno ne vidi i ja sam sebi super kad se pogledam prije izlaska ;):D:D..
Baš sam se danas lijepo iznenadila i bila zadovoljna kad sam se oslonila rukom o donji dio leđa dok sam stajala i napipala neku izbočinu, moju novu guzu :rofl:... baš joj pašu ove kilice, tako se lijepo zaokružila :cerek:

Prsten više ni ne pokušavam stavit...jer kad ga skidam i vidim otisak od njega na prstu se samo bezveze zabrinem

sssunchica
08.06.2010., 13:35
meni je tlak ovaj mjesec 140/90 al mislim da je to zbog vrućina tak da se ne opterećujem pretjerano a dokica me stavila na dijetu zbog vode i sad neznam šta da jedem gdje mogu tako nešto naći anyone :ne zna:

a što se tiče celulita na nogama nemam ga ni sad ni prije samo voda:mad:

pljucpljuc
09.06.2010., 08:30
SInoć jela pizzu, vagala se, jutros se probudio balonček a ne ja...i vaga kaže ravno 1kg više...šta ti je trudnoća i skolnost naoticanju i prevelik unos soli :/

no_nic
09.06.2010., 08:55
Uf, mene je isto izgleda ovo naticanje zadesilo. Sad u 30. tjednu sam izgleda izgubila sav apetit, jučer sam pojela samo juhu od mrkve za ručak, malo domaće pizze za večeru i popila hektolitre vode kroz dan. I jutros sam 2 kile deblja nego jučer. :rolleyes: Zna li netko smije li se piti taj čaj od koprive što je kika već pitala? Ili bilo koji drugi čaj? :)

ANE10
09.06.2010., 08:55
SInoć jela pizzu, vagala se, jutros se probudio balonček a ne ja...i vaga kaže ravno 1kg više...šta ti je trudnoća i skolnost naoticanju i prevelik unos soli :/

ja sam pojela pizzu i sutradan ravno kilo ipo više na vagi koje nije posli ni otišlo :lol: :lol: od tada mi je pizza zabranjeno voće, a tako mi se jede, stalno i uvijek :mama:

no_nic
09.06.2010., 08:57
A ništa, izgleda da je do pizze. :lol: Izbacit ću je i ja....

ANE10
09.06.2010., 09:03
A ništa, izgleda da je do pizze. :lol: Izbacit ću je i ja....

i još je bila domaća :rofl::rofl:

a tako mi se jelo slano na početku trudnoće, pizza mi je bila 24 sata dnevno na pameti...srića sad počele vrućine pa me malo prošlo :rofl:

kika78
09.06.2010., 09:10
Uf, mene je isto izgleda ovo naticanje zadesilo. Zna li netko smije li se piti taj čaj od koprive što je kika već pitala? Ili bilo koji drugi čaj? :)

malo sam guglala i kažu da se čak i preporuča :top:
osim za izbacivanje vode iz organizma dobar je za cirkulaciju i još štošta...
ja ga kupila u DM-u u listićima i počela pit. pa ćemo vidjeti....

no_nic
09.06.2010., 09:20
Tnx kika, idem i ja onda po njega danas. A pizza :W. Baš šteta.

ANE10
09.06.2010., 09:33
malo sam guglala i kažu da se čak i preporuča :top:
osim za izbacivanje vode iz organizma dobar je za cirkulaciju i još štošta...
ja ga kupila u DM-u u listićima i počela pit. pa ćemo vidjeti....

i ja ću probat, hvala :mig:

Tnx kika, idem i ja onda po njega danas. A pizza :W. Baš šteta.

i ja kažem :rofl:

rtg1
09.06.2010., 09:38
Pijte bolje brezu nego koprivu jer je breza jaci diuretik, dok kopriva ima i druga djelovanja, a pred kraj trudnoce mozete piti i vrkutu i malinu jer kazu da olaksava porod...A moje objektivno misljenje, kopriva je pregrozna za popit...

pljucpljuc
09.06.2010., 11:07
Ja mijenjam taktiku...pizza prij podne, a ostatak dana samo neslana hrana...pa bumo vidli šta prsten i vaga kažu ujutro. Teško mi je sol jako reducirat, ipak mi je draže biti natečena, nego imat tlak 90/60

extreme
09.06.2010., 11:24
ajme, meni danas prsti na rukama ko ćevapi..:(
otišla jutros u 9 na žurkovo na jednu šetnju, a od vrućine ruke podivljale (iako je skoro cijelo vrijeme bio hlad dok smo šetali)

kika78
09.06.2010., 11:54
Pijte bolje brezu nego koprivu jer je breza jaci diuretik, dok kopriva ima i druga djelovanja, a pred kraj trudnoce mozete piti i vrkutu i malinu jer kazu da olaksava porod...A moje objektivno misljenje, kopriva je pregrozna za popit...

pa di si nam bila do sad... :mig:
ja se raspitujem što poduzet protiv naoticanja... čitala sam i za brezu ali ju nisam uspjela naći, valjda samo u biljnim drogerijama..

ANE10
09.06.2010., 13:35
Ja mijenjam taktiku...pizza prij podne, a ostatak dana samo neslana hrana...pa bumo vidli šta prsten i vaga kažu ujutro. Teško mi je sol jako reducirat, ipak mi je draže biti natečena, nego imat tlak 90/60

meni je tlak svaki put kod dr 95/65 - max 105/60 a počela sam naticat...prsti na nogama ko čevapi zadnji dana :rolleyes: :ne zna:

Lea_Os
09.06.2010., 15:19
:( i mi danas ko buhtlice...

u trudnoci prije sam imala visok tlak i nisam oticala nego pred kraj...a sad smo skoro 35 tjedana i evo od sinoc mi prsti na rukama nateeni i malo noge oko unutrasnjih zglobova...tlak 120/80 i neznam vise sta da mislim...

inace,sad kad je bilo hladnije nikad nisam naticala i evo odkad je vruce pocelo i to...

jel ima netko kakav trik...cula sam da je dobro papati lubenicu :)

rijeka511
09.06.2010., 17:21
ja sam tek 17, a noge ko balvani, i bolne - valjda cirkulacija. O celulitu da ne govorim. Mislim da ću probat sa pilatesom, ali ne stižem od posla. Kile - no comment

ANE10
10.06.2010., 08:21
:( i mi danas ko buhtlice...

u trudnoci prije sam imala visok tlak i nisam oticala nego pred kraj...a sad smo skoro 35 tjedana i evo od sinoc mi prsti na rukama nateeni i malo noge oko unutrasnjih zglobova...tlak 120/80 i neznam vise sta da mislim...

inace,sad kad je bilo hladnije nikad nisam naticala i evo odkad je vruce pocelo i to...

jel ima netko kakav trik...cula sam da je dobro papati lubenicu :)

dobro je uronit nogice u lavor s vodom i soli...sol izvlači tekućinu pa spadne otok :mig: kažu i čaj od breze al nisam još probala...

ja sam tek 17, a noge ko balvani, i bolne - valjda cirkulacija. O celulitu da ne govorim. Mislim da ću probat sa pilatesom, ali ne stižem od posla. Kile - no comment

ma to je sve voda :mig:

sssunchica
10.06.2010., 08:35
ja kile neću ni spominjati a mislila i ja jutros u šetnju pa sam odustala kao popodne ću na more pa ćemo vidit muka mi je od ovog oticanja ko bačva sam susjedi stalno me zezaju da cu se raspuknut a bome se tako i osjećam...:rolleyes::(

LadyNot
10.06.2010., 09:22
ja sam pojela pizzu i sutradan ravno kilo ipo više na vagi koje nije posli ni otišlo :lol: :lol: od tada mi je pizza zabranjeno voće, a tako mi se jede, stalno i uvijek :mama:

Ajme kako mi je sad drago da sinoć nisam naručila pizzu :D

Inače sam u 25 tjednu...i 10 kila gore... :eek: i to mi je odjednom došlo...bila sam na tak lijepih + 4, i prođe vikend, sekina svadba, kad ono imam kaj vidit...na sebi ne vidim baš razliku (nisam realna, jel :D) mrzim vodu...
A svaki dan papamo pršutića...šta ću kad ga imam kilu doma :( paše mi...
Eto zašto ne mogu spavat ... Dovraga :(

LadyNot
10.06.2010., 09:24
pihhh, šta se brineš...ja stavim svaku haljinicu, minicu i uopće me celulit ne brine...kakve žene s xericama i debelim nogama, kvrgavim koljenima pokazuju svoje gole noge, pa mislim da moj celulit nije ni najmanji problem.
U hodniku nam radi samo jedna žarulja, pa je mračnjikavo i celulit se naravno ne vidi i ja sam sebi super kad se pogledam prije izlaska ;):D:D..
Baš sam se danas lijepo iznenadila i bila zadovoljna kad sam se oslonila rukom o donji dio leđa dok sam stajala i napipala neku izbočinu, moju novu guzu :rofl:... baš joj pašu ove kilice, tako se lijepo zaokružila :cerek:

:top:

Je guza je sad i moja super :cerek: ma ne brine mene kak ja sad izgledam, već da ne bi ostala ovakva :rofl:

ANE10
10.06.2010., 09:39
Ajme kako mi je sad drago da sinoć nisam naručila pizzu :D

Inače sam u 25 tjednu...i 10 kila gore... :eek: i to mi je odjednom došlo...bila sam na tak lijepih + 4, i prođe vikend, sekina svadba, kad ono imam kaj vidit...na sebi ne vidim baš razliku (nisam realna, jel :D) mrzim vodu...
A svaki dan papamo pršutića...šta ću kad ga imam kilu doma paše mi...
Eto zašto ne mogu spavat ... Dovraga :(

:top: :lol:

ja sam u 23. tj i 6 - 6,5 kg gore...kad čitam što druge trudnice jedu, tako im zavidim...ja mislim da bi ja imala do sada i 15 kg više :rofl:
kao i tebe svadba :zubo: mene ubiju vikendi, uvik se družimo kod nekoga ili neko kod nas, i naravno papamo i preko vikenda dobijem 1,5 -2 kg i onda ostatak tjedna jako pazim što jedem...otkad sam trudna sve mi se prima a strah me da to ne ostane tako i posli jer sam u pubertetu imala problema s hormonima i nikako nisam mogla smršavit, teška borba :kava:

valjda neće :ne zna:

ANE10
10.06.2010., 09:40
:top:

Je guza je sad i moja super :cerek: ma ne brine mene kak ja sad izgledam, već da ne bi ostala ovakva :rofl:

upravo to :rofl::rofl:

LadyNot
10.06.2010., 10:05
:top: :lol:

jonda ostatak tjedna jako pazim što jedem...

valjda neće :ne zna:

A ja moram priznati da ne pazim...jedem šta mi se jede.. Kad ću ako ne sad? Jedino kaj bi stvarno trebala malo na tu sol pripaziti, jer me noge ubijaju navečer... Naoteknu, katastrofa...
Jel zna netko možda neku mast ili nešto da ima za kupiti pa da malo olakša? Meni nisu samo naotečene, već i osjećam tu prokletu težinu, ko da će mi propasti kroz krevet

ANE10
10.06.2010., 10:14
Jedino kaj bi stvarno trebala malo na tu sol pripaziti, jer me noge ubijaju navečer... Naoteknu, katastrofa...
Jel zna netko možda neku mast ili nešto da ima za kupiti pa da malo olakša? Meni nisu samo naotečene, već i osjećam tu prokletu težinu, ko da će mi propasti kroz krevet

i meni zadnjih dana, valjda vrućina :ne zna: ne znam za masti al ja legnem i dignem noge na povišeno, to mi pomogne, smanji se otok i opet mi se čini da gledam svoja stopala :zubo:

probaj uronit stopala u lavor s vodom i soli i lagano masiraj :ne zna:

Nessych
10.06.2010., 10:23
meni je tlak ovaj mjesec 140/90 al mislim da je to zbog vrućina tak da se ne opterećujem pretjerano a dokica me stavila na dijetu zbog vode i sad neznam šta da jedem gdje mogu tako nešto naći anyone :ne zna:

a što se tiče celulita na nogama nemam ga ni sad ni prije samo voda:mad:

Draga, jako pazi ako ti se i tlak povisio uz oticanje. Vidiš kamo je mene to dovelo. Jedi neslano, lešo, pazi jako na prehranu. Možeš si kuhati maneštrice, lešo ribu, ja si napravim šnicle na teflonskoj tavi sa samo malo maslinovog ulja, lešo krumpir, cikla, špinat, blitva. Nije fino to sve bljutavo, ali se u konačnici isplati. I ako imaš mogućnost da doma mjeriš tlak, kontroliraj ga što češće.

LadyNot
10.06.2010., 11:11
i meni zadnjih dana, valjda vrućina :ne zna: ne znam za masti al ja legnem i dignem noge na povišeno, to mi pomogne, smanji se otok i opet mi se čini da gledam svoja stopala :zubo:

probaj uronit stopala u lavor s vodom i soli i lagano masiraj :ne zna:

Noge na povišenom ne pomažu baš... :( probala...jedino kaj mi pomaže je leć na ljevi bok i jastuk među noge tak da mi gornja visi s kreveta :D komično, da... ali to mogu samo kad idem spavat, jer mi olakša na kratko, pa probam čim prije zaspat...ako me slučajno nesanica muči, ajme, užas...onda nema pomoći..

Vidiš ovo sa slanom vodom nisam probala...imam doma neki masažer, pa ću probat u njega stavit (nadam se da se neće zaštopat :D )
A kaj da stavim hladnu ili toplu vodu? Čini mi se da mi za noge baš paše hladno, ali ne znam kolko je to pametno :ne zna:

ANE10
10.06.2010., 11:40
Noge na povišenom ne pomažu baš... :( probala...jedino kaj mi pomaže je leć na ljevi bok i jastuk među noge tak da mi gornja visi s kreveta :D komično, da... ali to mogu samo kad idem spavat, jer mi olakša na kratko, pa probam čim prije zaspat...ako me slučajno nesanica muči, ajme, užas...onda nema pomoći..

Vidiš ovo sa slanom vodom nisam probala...imam doma neki masažer, pa ću probat u njega stavit (nadam se da se neće zaštopat :D )
A kaj da stavim hladnu ili toplu vodu? Čini mi se da mi za noge baš paše hladno, ali ne znam kolko je to pametno :ne zna:

nemoj hladnu, radije mlaku da ih ne šokira razlika u temperaturi :mig:

sol izvlači vodu pa bi trebalo pomoć :mig:

Traburatorica
10.06.2010., 14:40
...imam doma neki masažer, pa ću probat u njega stavit (nadam se da se neće zaštopat :D )

Nemoj električni masažer koristiti!! nego neki vulgaris, ručni! :)

foresst
10.06.2010., 17:59
čaj od breze drži ona mala biljna apoteka na maksimirskoj, blizu kvatrića, sa sjeverne strane ulice

i ja ga planiram kupiti ovih dana, jer malo su mi se gležnjevi "uvukli" :lol:

a za teške noge su super oni gelovi od kestena, hladan tuš, hodanje po plićaku i nogice u zrak

sssunchica
10.06.2010., 18:59
Draga, jako pazi ako ti se i tlak povisio uz oticanje. Vidiš kamo je mene to dovelo. Jedi neslano, lešo, pazi jako na prehranu. Možeš si kuhati maneštrice, lešo ribu, ja si napravim šnicle na teflonskoj tavi sa samo malo maslinovog ulja, lešo krumpir, cikla, špinat, blitva. Nije fino to sve bljutavo, ali se u konačnici isplati. I ako imaš mogućnost da doma mjeriš tlak, kontroliraj ga što češće.

hvala draga :kiss: pazim na ishranu i mjerim tlakić bio malo povišen al sad je ok :top: trudim se paziti na tu ishranu i mogu ti reći da mi čak i paše :)

kjava
10.06.2010., 19:05
Cijeli dan u pokretu i na suncu i noge su mi ogromne.....užas! a nećak od 8 godina me pokušao utješiti pa mi je rekao- teta, imaš noge kao Fiona iz Shreka!!! hahahahahahaha
navečer spavam tako da noge budu na povišenom, ujutro su odlične, ali nakon sat- dva- katastrofa!!!

pljucpljuc
10.06.2010., 20:39
I ja danas cijeli dan na nogama, po ovoj vrućini, došla sam doma i sjela tek nakon 19.30....mislim da nema potrebe pisat na šta ličim....sat vremena sam imala otisak od remenčića na stopalu nakon što sam skinula gladijatorice.

Bole li vas noge dok hodate?
Ja kao da osjećam kako su teške i pune vode i bole me dok hodam...možda je i zbog ravnih sandala, jer sam bila tražit nove i svaki put kad bi stala ne neki sa bar 2 cm potpeticom osjetila sam olakšanje

no_nic
10.06.2010., 21:31
Dakle, sinoć sam jela lubenicu i to veeeeliki komad. Išla sam tokom noći u zahod valjda 5 puta, ali danas sam super! Tako da vam se možda isplati probati...
@pljucpljuc: meni su jučer bile urezane i gaćice i grudnjak i sandale :D
A sandale definitivno probaj kupit malo više. I ja sam danas tražila neke, jer su moje totalno ravne i tankog potplata. Zapravo, ljeti sam 90% vremena u japankama, ali vidim da to ove godine neće ići. Baš mi je sad teško u ravnom hodati.

ANE10
11.06.2010., 12:26
Bole li vas noge dok hodate?
Ja kao da osjećam kako su teške i pune vode i bole me dok hodam...možda je i zbog ravnih sandala, jer sam bila tražit nove i svaki put kad bi stala ne neki sa bar 2 cm potpeticom osjetila sam olakšanje

mene definitivno bole :( kao da hodam na nekim betonskim stupovima a ne na mojim nogama :ne zna:

Dakle, sinoć sam jela lubenicu i to veeeeliki komad. Išla sam tokom noći u zahod valjda 5 puta, ali danas sam super! Tako da vam se možda isplati probati...

a jesi spavala šta? :D

LadyNot
11.06.2010., 13:18

:lol:

Cure, ajmo ovak , kod problema sa oticanjem nogu smanjit unos slanoga, a šta kad imam niski tlak ? (kažu da se onda treba više soli unosit) :confused:

Poludit ću (sinoć tlak bio 105/48, puls 55 :rolleyes:) išla sam pit kavu u 9, a nisam ju okusila 5 mjeseci, smrdi mi :rigo:

Inače, ja sad samo u niskome hodam...nisam ni probala obut nekaj na peticu ...činilo bi mi se smješno..s ovim trbuhom napikavat po petama :rofl:

extreme
11.06.2010., 13:45

Cure, ajmo ovak , kod problema sa oticanjem nogu smanjit unos slanoga, a šta kad imam niski tlak ? (kažu da se onda treba više soli unosit) :confused:

oduvijek imam nizak tlak, pa tako i sad, pogotovo ujutro.
jutros sam dragog budila ranom zorom da dežura pored mene dok se ja tuširam jer sam bila uvjerena da ću se skljokat u kadi :D (nisam, srećom)

e sad, ja ne mogu jesti neslano (sad sam zatukla jedno 20 deka feta sira i posoljenih krastavaca), al zato pijem puuuno vode (najmanje 2 litre dnevno) i jedem jako puno voća i povrća- lubenice najviše, dinje i breskve (tako da se i tu nabere još tekućine za organizam) i jedem sirove mrkve, korabicu, i tako..
ugl- unatoč slanoj hrani, kad preživim onaj prvotni jutarnji tlak- ostatak dana funkcioniram čisto ok, pretpostavljam da je to upravo zbog silne tekućine koju unosim (što iz vode što iz voća):ne zna:

ANE10
11.06.2010., 13:58

meni je tlak 95/60 al valjda mi je to neka normala jer dobro funkcioniram...trenutno me više smetaju slonovski bolni gleženjevi nego tlak :ne zna: inače, otkad sam ostala trudna ne solim previše...nisam išla za tim da imam nizak tlak pa da bi možda trebala :misli:

foresst
11.06.2010., 15:51
jedan dan jela prilično slanu juhu za ručak (omaklo se..), drugo jutro kila ipo više.. i ostala mi, evo već 2 dana, mamicu joj..
a mislila sam da će otići, da je samo od vode..

i meni je tlakić nizak.. 90/50, ako imam 100/60 ko zmaj sam.. ali, navikla sam već, godinama mi je tako, posebno po vrućini - svako toliko sam spremna zviznut na pod, kad se dodatno spusti :D

pljucpljuc
11.06.2010., 17:14

Poludit ću (sinoć tlak bio 105/48, puls 55 :rolleyes:) išla sam pit kavu u 9, a nisam ju okusila 5 mjeseci, smrdi mi :rigo:

Inače, ja sad samo u niskome hodam...nisam ni probala obut nekaj na peticu ...činilo bi mi se smješno..s ovim trbuhom napikavat po petama :rofl:

meni je tlak 90/55 ili 90/60, ali mi je puls 90 i u mirovanju, a kad je vruće i tlak krene padat onda šibne i na 120.

Meni baš trebaju sandalice sa bar 2-3cm povišenom petom, ove ravne me ubijaju i danas mi je bilo teško u njima hodat, a još nisam našla ni jedne da mi se baš sviđaju

LadyNot
11.06.2010., 21:13
meni je tlak 95/60 al valjda mi je to neka normala jer dobro funkcioniram...trenutno me više smetaju slonovski bolni gleženjevi nego tlak :ne zna: inače, otkad sam ostala trudna ne solim previše...nisam išla za tim da imam nizak tlak pa da bi možda trebala :misli:

Ma to za slano sam čitala jučer kad me šupio tlak...ne bi ja ni skužila da je tak niski, samo mi se počelo mantat i nisam vidla na ljevo oko :eek: fakat sam se splašila...A ono, kao za otoke nogu nije sol dobra, a za niski tlak je dobra...pa sad nek biram manje zlo valjda.. :(

pljucpljuc
11.06.2010., 23:38
Ma to za slano sam čitala jučer kad me šupio tlak...ne bi ja ni skužila da je tak niski, samo mi se počelo mantat i nisam vidla na ljevo oko :eek: fakat sam se splašila...A ono, kao za otoke nogu nije sol dobra, a za niski tlak je dobra...pa sad nek biram manje zlo valjda.. :(

jedi šećer, glukoza u krvi isto djeluje osmotski i povisuje tlak ;)

pljucpljuc
12.06.2010., 08:44
Evo, ja sinoć u 3 kad sam legla nisam mogla noge si prepoznat koliko su bile natečene :(...
-a pazila sam na unos soli, pojela samo tanjur domaće juhice u koju je dragi stavio minimalno soli,
-bilo je užasno vruće i tlak mi je bio nizak
-do navečer sam popila 3 bočice vode (1.5L) i primjetila sam da nisam dovoljno ih ispuštala u wc-u (ali, ajd, mislila sam da sam ih izznojila)
-navečer pojela 1/4 lubenice, jer ipak i ona ima dijuretska svojstva i popila još bočicu vode(0.5L) i piškila do spavanja max 3-4puta, a išla spavat tek u 3 (inače nakon lubenice ja svakih 10ak minuta idem pišpiš i nabroji se toga bar 10)
-cijelu noć spavala s podignutim nogama i tek jutros sam krenula na wc i u sat vremena bila 3 puta i tek se sada osjećam malo lakše, ali u nogama još osjećam težinu

...ja više ne znam kako si pomoć :(!! Prema broju pišpiš pauza već u toku dana vidim na šta ću ličit navečer i iduće jutro, očito je da baš zadržavam tekućinu.
Jedva čekam ovaj idući pregled za tjedan dana, jer s niskim tlakom i niskim prirastom težine me počinju ozbiljno zabrinjavat:( ovoliki edemi u tek 23.tjednu trudnoće

seni001
12.06.2010., 08:57
Ja sam sad počela primječivati naoticanje, jedem normalno slano, pijem sve i svašta, jedem trešnje, lubenice i sl. i eto od prekjučer do večeri nemam zglobove na nogama:rolleyes:ujutro sve 5...još danas imam 10 god mature, moram uz štikle uzet i neke japanke, baš sam si ko balon, u 2 dana dobila 1 kg na vagi...:visi:
I još me ujutro ulovio grč i sad sam šepava:lol:

pljucpljuc
12.06.2010., 09:03
Ja sam sad počela primječivati naoticanje, jedem normalno slano, pijem sve i svašta, jedem trešnje, lubenice i sl. i eto od prekjučer do večeri nemam zglobove na nogama:rolleyes:ujutro sve 5...još danas imam 10 god mature, moram uz štikle uzet i neke japanke, baš sam si ko balon, u 2 dana dobila 1 kg na vagi...:visi:
I još me ujutro ulovio grč i sad sam šepava:lol:

:/ ja to pokušavam riješit duplim dozama Mg ali mi ne uspjeva zadnjih par dana..

seni001
12.06.2010., 12:51
:/ ja to pokušavam riješit duplim dozama Mg ali mi ne uspjeva zadnjih par dana..

Čitala sam i ja o Mg, do sad me 3 puta uhvatio grč, u pon idem naredoviti"servis"kod ginićke pa ću je pitati kaj s tim...a zaboli i trajeeeee:rolleyes:

ANE10
12.06.2010., 20:15
Čitala sam i ja o Mg, do sad me 3 puta uhvatio grč, u pon idem naredoviti"servis"kod ginićke pa ću je pitati kaj s tim...a zaboli i trajeeeee:rolleyes:

mene 2 puta probudilo po noći...toliko sam stenjala od boli da sam i mm uspila probudit, inače nemoguća misija :zubo:

nadam se da će grčeva biti što manje :(

pljucpljuc
12.06.2010., 21:09
Joj, stalno si pogledam gležnjeve i jednostavno ne vjerujem :eek: šta vidim

no_nic
12.06.2010., 23:40

Ma ionako ne mogu spavat, pa mi je okej ovo dizanje. Evo i večeras sam ponovila recept s lubenicom. :)

Meni je isto tlak uglavnom 90/60. Samo bauljam okolo u polusvjesnom stanju...

LadyNot
14.06.2010., 11:19
jedi šećer, glukoza u krvi isto djeluje osmotski i povisuje tlak ;)

Šećer kao šećer ili slatkiše? :ne zna:

Sad više nisam pametna ...

kaj se grčeva tiče...Mene je dosad jedan uspio probudit, dva dana nisam mogla hodat, plakala sam ko kišna godina, prodbudio me gad jedan, urlala sam ko blesava :rofl: sad mi je smiješno, ali onda :(
I sad me love, al nijedan nije bio tako opasan...U prvoj trudnoći nisam imala ni jedan jedini grč :eek:
Pijem magnezij, kalcij. ne pomaže.poludit ću.
Noge i dalje naotečene i bolne...

Manch
15.06.2010., 13:39
Probala čaj od breze, ništa.
Više potpetice jedino malo ublažavaju.
Dobila 4 kg za mjesec dana a ništa ne jedem puno, pretpostavka je da su otoci u pitanju.
Jutros skinula prstenje.

Lea_Os
15.06.2010., 13:48
:)

otkada je vruce meni je stalno oteceno kao ispod unutrasnih zglobova...neki dan su mi i prsti na rukama natekli...uzas...meni lubenica nije pomogla ali su mi pomogli hladni oblozi omotani oko zglobova i noge na sto jastuka u zraku...

36 nam je tjedan i to je valjda normalno,ili...:ne zna:

GOTA
15.06.2010., 15:39
..., a još nisam našla ni jedne da mi se baš sviđaju

ja bi se zadovoljila sa nekima u koje uopće stanem!!! :lol:
i prije sam uvijek imala malo šire stopalo a sada ... kad uopće upotrijebim termin stopalo i noge to mi se još čini kao kompliment :rofl:

ollie25
15.06.2010., 15:50
zadnjih par dana otkad su počele ove vrućine sam natečena
probala sam s lubenicom - nema razlike
jedino mi je bilo super jučer smo bili na kupanju,mislim,još sam uvijek natečena ali mi je nekako lakše bilo podnosit ovu vrućinu

sssunchica
15.06.2010., 16:14
hej cure :w

da se požalim ja danas natečena ko tenk :horor:...a kad sam u moru i kad se brćkam onda mi bude super navečer opet imam svoje gležnjeve i ujutro isto :cerek: a u lubenicu ne vjerujem al mi je fina pa ju opet tamanim :D

**Nela**
15.06.2010., 16:40
na kraju svakog dana prsti na nogama mi izgledaju ko čevapi :p ... noge su mi užasno naotečene :rolleyes:
prstan sam skinula nedavno, ali mogla sam ga nosit samo prijepodne, poslje me previše stiskao :rolleyes:
pijem jako puno vode, jedem jako puno lubenice, ali na kraju dana svejedno izgledam ko slonica nelica :confused:

pljucpljuc
15.06.2010., 17:17
Meni danas noge uopće nisu natečene, a od 8.30 do 15.30 sam bila na njima, hodala, stajala...s tim da sam se oko 10h preselila iz ravnih u nove sandalice, koje ima povišenu petu i to je bio preporod...puno mi je lakše bilo stajat i nisam osjećala težinu u nogama.
Ali sutra ujutro me čeka bar kila vode, jer sam upravo previše mladog luka točala u previše soli...ali tako mi je ta sol pasala, nisam mogla stati

jagoda1711
03.07.2010., 15:00
ovo je užas zadnja tri dana....noge, ruke to je strašno kako sam otečena :(. I uopće ne jedem slano.

FIGICA
03.07.2010., 15:06
Jučer sam pila tekućinu ko deva,baš sam se nalijevala i tek po noći sam tu vodu izbacila iz sebe,išla sam na wc 6 puta pišat i svaki put full pun mjehur :rolleyes: ,valjda preko dana nateknem a tek po noći ode voda

ollie25
03.07.2010., 15:13
meni je sve super osim stopala koja su katastrofalna,
neki put me strah da će se raspuknut
i ja pijem jako puno tekućine ali ne idem toliko na wc,max 2x po noći

Željana
04.07.2010., 06:59
ja pazim kaj jedem, na nogama jesam jako puno i oteklina na stopalima i oko gležnja je odvratna već dobea 2 tjedna....mislim da mi treba br.39 a inače nosim 37 :lol::lol::lol:

jagoda1711
04.07.2010., 13:10
strašno, ne mogu ništa obuti..:(
prstenje uopće ne ide na prste.

Mory
04.07.2010., 13:21
Meni su prekjučer počeli oticati gležnjevi... i stopala su mi izgledala, tj. nisu izgledala, jer je bilo kao da ih nemam :lol:
Ne znam što da radim.. ujutro su mi noge bile relativno ok, kad sam se probudila.. ali onda bila sa dragim do Plodina, i samo ta šetnja po supermarketu me ubila.. došla sam doma natečena kao da me ubo roj pčela :( Peku me stopala i bole gležnjevi, i ne mogu hodati kako treba.. gegam se ko da sam overweight :zubo:

Skoro sam u 22. tjednu.. a nisam se nadala ovom oticanju do pred kraj trudnoće, kad budem stvarno teška... :ne zna:

ollie25
04.07.2010., 14:37
slijedeću trudnoću želim zimi
meni su stopala neki put toliko natečena da me bole
evo noćas nisam mogla zaspat koliko su mi smetala,pa sam se morala dizat po još jedan jastuk da stavim ispod nogu
uz ovu vrućinu stvarno dobitna kombinacija

daniena
06.07.2010., 11:38
lijep pozdrav svima, evo ja iscekujem dolazak moje bebe, u petak je termin, i moja stopala su zadnja 2-3 tjedna ziva katastrofa, ne znam kako da im pomognem!!?? sad je vec sev pri kraju, ali ipak me smeta...

extreme
06.07.2010., 11:42
meni malo olakša stvar kad utočam noge u hladnu slanu vodu (mm donese lavor sa soli i hladnom vodom)
poslije još namažem noge onim encianovim gelom za vene i oteknute noge. nije da sam poslije vitka ko manekenka, al definitivno malo olakša..:D

jagoda1711
06.07.2010., 11:54
i danas sam kao slon

Mory
06.07.2010., 12:03
meni malo olakša stvar kad utočam noge u hladnu slanu vodu (mm donese lavor sa soli i hladnom vodom)
poslije još namažem noge onim encianovim gelom za vene i oteknute noge. nije da sam poslije vitka ko manekenka, al definitivno malo olakša..:D

E vidiš... ja sam primjetila da su mi noge puuuuno bolje kad odem u more, plivati... ko preporođena sam...
..a probat ću i mazati sa tim encianovim gelom :top:
btw.. gdje ga kupim? DM?

extreme
06.07.2010., 12:10
E vidiš... ja sam primjetila da su mi noge puuuuno bolje kad odem u more, plivati... ko preporođena sam...
..a probat ću i mazati sa tim encianovim gelom :top:
btw.. gdje ga kupim? DM?

ima u dm-u, nije skup..
a pričaš o moru, eo živim na moru i jednostavno mi se ne da izaći po ovoj vrućini... čak ni predvečer- bolje mi je doma s klimom...
i zato lavor:D.. ajme, jesam seljanka :facepalm:

KIKA5
06.07.2010., 12:14
i službeno se javljam u klub natečenih :D u roku par dana sam počela užasno naticati,i ruke i noge...po noći mi trnu ruke (još nije u tolikoj mjeri da nebi mogla spavati) i preko dana su načene i dlanovi su crveni-jedva nosim čašu vode :(

Mory
06.07.2010., 12:16
ima u dm-u, nije skup..
a pričaš o moru, eo živim na moru i jednostavno mi se ne da izaći po ovoj vrućini... čak ni predvečer- bolje mi je doma s klimom...

Thnx:mig:

..ja odem oko 19h.. sunce je već slabije, zrak podnošljiviji.. vjeruj mi.. natjeraj se i vidjet ćeš koja uživancija :cerek:

jagoda1711
06.07.2010., 13:35
ima u dm-u, nije skup..

ma tako isto i ja...neki dan sam bila i bilo je led ledeni, em me nervira stalno presvlačenje.

kika78
06.07.2010., 14:00

ja isprobala i taj sistem ali ništa bolje...
imam balvane i točka :(

foresst
06.07.2010., 14:12
meni pomaže namakanje u moru svako veče.. osim što mi glavu rashladi pa nisam više sva divlja od vrućine, spasi mi i noge..
malo plivanja, malo šetanja po plićaku, malo sjedenja u plićaku dok se mala igra okolo..

i počela sam piti čaj od lista breze.. svaki dan 1-2 šalice i za sada su noge pod kontrolom

kika78
06.07.2010., 14:14
meni pomaže namakanje u moru svako veče.. osim što mi glavu rashladi pa nisam više sva divlja od vrućine, spasi mi i noge..
malo plivanja, malo šetanja po plićaku, malo sjedenja u plićaku dok se mala igra okolo..

i počela sam piti čaj od lista breze.. svaki dan 1-2 šalice i za sada su noge pod kontrolom

joj blago vama koje ste na moru.. zavidim vam.
gdje si kupila čaj od breze? ja ga tražila ali nisam našla.

foresst
06.07.2010., 14:20
u običnoj ljekarni u zd (neka privatna)

imaš i u zg u onoj biljnoj ljekarni na maksimirskoj blizu kvatrića, potez gdje je nekad knjižnica bila

kika78
06.07.2010., 14:24
u običnoj ljekarni u zd (neka privatna)

imaš i u zg u onoj biljnoj ljekarni na maksimirskoj blizu kvatrića, potez gdje je nekad knjižnica bila

budem pitala po ljekarnama...
ova na maksimirskoj mi je daleko..
thnx!

Mory
06.07.2010., 14:57
Uuuuu, i ja si idem kupiti čaj od breze :top:
:jumping:

edit - našla sam na internet stranicama Aromatice da imaju lišće breze, za čaj... :cerek:

kika78
06.07.2010., 15:13
Uuuuu, i ja si idem kupiti čaj od breze :top:
:jumping:

edit - našla sam na internet stranicama Aromatice da imaju lišće breze, za čaj... :cerek:

super :top:
to mi je blizu pa ću tamo i ja skoknuti

daniena
07.07.2010., 08:04
joj i ja vam zavidim koje ste na moru, probat cu ja sa lavorom, mozda pomogne, jucer su mi izgledala stopala ko da me 100 osa izbolo, sad pocele i noge da bole, termin se blizi, i evo imala sam zadnje dvije noci prve skoro neprospavane noci u mojoj cijeloj trudnoci, do sad bilo super, ali sad vise nejde!

Mory
11.07.2010., 10:33
super :top:
to mi je blizu pa ću tamo i ja skoknuti

Evo, bila ja u Aromatici, i kupila List breze.. pakiranje od 30 g - 14,40kn.. :cerek:

blalla
11.07.2010., 10:36
jučer sam radila od 10-22h, većinu vremena sjedila i stopala kao dva mala jastučića.
inače imam nizak tlak, ovo je prvi put da sam primjetila:ne zna:

znači, čaj od breze!!!još nešto??

Mory
11.07.2010., 10:43
znači, čaj od breze!!!još nešto??

Ja namačem noge u hladnoj vodi (u biti, odem na more navečer, slana voda baš pomaže...).. dignem ih u razinu višu od srca i tako neko vrijeme držim.. pošto sam se počela baviti aromaterapijom, napravila sam si neku mješavinu sa eteričnim uljima, pa sam si i obloge od toga napravila...
Čitala sam i da pomaže gel na bazi divljeg kestena (i taj ima u Aromatici za kupiti..), koji je za bolne noge i proširene vene..
Pročitala sam da bi trebalo izbjegavati i mliječne proizvode.. :ne zna:

:cerek:

ollie25
11.07.2010., 10:44
lubenica,samo ne pretjerivati zbog šećera

blalla
11.07.2010., 10:59
pijem ja vode i previše, već sam sigurno 1 litru popila,
mislim da je jučer bilo krivo to što sam sjedila skoro pa cijeli dan!

Željana
11.07.2010., 11:03
meni su ruke otečene malo ali noge stalno i dosta , pošto nemam sreće da ih namačem u moru , ali imam krupnu morsku sol kaj je stara donijela prošle godine i to natrpam u lavor i poslije noge namažem venoval gelom i stavim na povišeno ,lakše je alui oteklina od toga ne prolazi samo me koža toliko ne zateže...tek kad padne kiša onda splasnu malo

Mory
11.07.2010., 11:04
E da... i jesti što manje slanu hranu, jer sol zadržava vodu u organizmu... :mig:

Željana
11.07.2010., 11:08
E da... i jesti što manje slanu hranu, jer sol zadržava vodu u organizmu... :mig:

sve je to istina kaj pišete i za sol u hrani i za lubenicu i piti puno tekučine , ali to vrijedi za obične otekline, ali ovu trudničku ak imaš onda ona vodi svoju politiku-evo užasno puno pijem i na wc idem često i dosta , ne jedem slano uopće pa i dalje izgledam ko Fiona :lol::lol::lol::lol:

blalla
11.07.2010., 11:11
ja nažalost obožavam slanoooooo:cerek::cerek:

Mory
11.07.2010., 11:13
sve je to istina kaj pišete i za sol u hrani i za lubenicu i piti puno tekučine , ali to vrijedi za obične otekline, ali ovu trudničku ak imaš onda ona vodi svoju politiku-evo užasno puno pijem i na wc idem često i dosta , ne jedem slano uopće pa i dalje izgledam ko Fiona :lol::lol::lol::lol:

Vidim da si u ponedjeljak nedostupna... možda zato? :rofl:
....meni stvarno pomaže sve to što sam napisala :D
Ali stvar je i u vrućinama... noge nateknu samo tako.....

Željana
11.07.2010., 11:18
Vidim da si u ponedjeljak nedostupna... možda zato? :rofl:
....meni stvarno pomaže sve to što sam napisala :D
Ali stvar je i u vrućinama... noge nateknu samo tako.....

kako je sve individualno tako je i ovo , a da sutra mi je termin ali natečena sm ja dobrih mjesec dana ovako- u prve dvije trudnoće ni upola kao sada-to sam htjela reći kad sam napisala da u trudnoći sve vodi svoju politiku

Mory
11.07.2010., 14:43
kako je sve individualno tako je i ovo , a da sutra mi je termin ali natečena sm ja dobrih mjesec dana ovako- u prve dvije trudnoće ni upola kao sada-to sam htjela reći kad sam napisala da u trudnoći sve vodi svoju politiku

naravno.. :mig:
..ja sam počela oticati u 22. tjednu.. pa me to malo bilo i zabrinulo... očekivala sam to tek pred kraj T...

Anyway... želim ti brz i (kolko se može) bezbolan :cerek: porod.. :grli:

kika78
11.07.2010., 16:07
Kupila i ja čaj od breze. Našla ga u biljnoj ljekarni.

Jučer sam popila prvu šalicu, danas ću dvije...
Za sad - ništa bolje. Možda treba vremena malo...

rtg1
11.07.2010., 17:38
Meni kreme s tim kestenjem nisu opce pomagale, caj od breze me veže za wc, uzela sam onaj Lioton gel sta reklamiraju, je da je heparin, al sam se preporodila, napokon opet vidim svoje gleznjeve...

najmanja
12.07.2010., 09:50
Meni kreme s tim kestenjem nisu opce pomagale, caj od breze me veže za wc, uzela sam onaj Lioton gel sta reklamiraju, je da je heparin, al sam se preporodila, napokon opet vidim svoje gleznjeve...

Raspitaj se malo o sigurnosti korištenja te kreme, heparin je fiziološki antikoagulans. A znam da se ostali lijekovi za spečavanje koagulacije npr. aspirin ne preporučaju koristiti nakon 30 tjedna trudnoće. Ja sam npr. aspirine morala piti do 30 tjedna, nakon čega mi ih je doktor naglo ukinuo jer je to gornja granica korištenja.

Traburatorica
12.07.2010., 10:10

Ja sam se sinoć preporodila kad sam stavila na 5 min u običnu hladnu vodu, iako mene više muči onaj nemir u nogama.
Sad cu to prakticirati svaku večer.

Jedini je problem sto je lavor ostao kraj kreveta, pa dok sam išla po stoti put piškiti u wc, malo sam razmišljala kako bi bilo dobro da se u taj lavor popiškim :rofl:

kika78
13.07.2010., 11:11
Izvještaj: čaj od breze :flop:

I dr. mi rekla da ću s njim sam sjedit na wc-u a ne može mi pomoći...
Jednostavno beba pritišće tu neku žilu i nema cirkulacije kak treba. Ni jedan čaj tu ne pomaže.
Noge u zrak, leći na lijevi bok i to je to.

ollie25
13.07.2010., 11:14
imam pitanje za iskusne
kada ću prestat oticat,odmah poslije poroda ili?:ne zna:
ja sam čula da odmah pa sam onda tu negdje pročitala da ne odmah,pa me zanima kada?

kika78
13.07.2010., 11:17
imam pitanje za iskusne
kada ću prestat oticat,odmah poslije poroda ili?:ne zna:
ja sam čula da odmah pa sam onda tu negdje pročitala da ne odmah,pa me zanima kada?

ja se nadam da odmah. čim se "odštopaju" svi ti protoci krvi u tijelu koje beba pritišće, mislim da je onda sve na starom :s

Mory
13.07.2010., 12:28
Izvještaj: čaj od breze :flop:

I dr. mi rekla da ću s njim sam sjedit na wc-u a ne može mi pomoći...
Jednostavno beba pritišće tu neku žilu i nema cirkulacije kak treba. Ni jedan čaj tu ne pomaže.
Noge u zrak, leći na lijevi bok i to je to.

Hmmmm, meni je lijeva noga (bok) već 3 tjedna malo utrnuta, i ništa ne pomaže.. bebica očito nešto pritišće...
A čaj od breze još nisam probala.. muka mi je po vrućini kuhati čaj :D

kika78
13.07.2010., 12:35
Hmmmm, meni je lijeva noga (bok) već 3 tjedna malo utrnuta, i ništa ne pomaže.. bebica očito nešto pritišće...
A čaj od breze još nisam probala.. muka mi je po vrućini kuhati čaj :D

Ne moraš se ni truditi:, ne bude pomogao..
Ja ga kuhala, pa cijedila pa hladila :rolleyes: i ništa od svega. Sam sam trčkalicu dobila :mad:

Mory
13.07.2010., 12:43
Ne moraš se ni truditi:, ne bude pomogao..
Ja ga kuhala, pa cijedila pa hladila :rolleyes: i ništa od svega. Sam sam trčkalicu dobila :mad:

Hvala :top:

Ajoooj :zubo: i bez tog čaja sam već previše na wc-u :rofl:

..meni puuuuno pomaže plivanje.. znam da nisu sve cure blizu mora, ali svakako preporučujem onima koje jesu da skupe volju i odu otplivati navečer, kad više nije onako vruće..
Pokušavam što manje stajati na nogama.. a skužila sam da mi i šetnja teško pada, noge mi se umore za čas..

Cetripenula
18.07.2010., 19:44
Žene, kaj se vi budite s natečenim nogama ili vam prek dana "nabujaju"? Pa ja se jutros dignem i lijevo stopalo ko buhtla, desno baš i ne. Doduše, do kraja dana su oba dva nabujala, ajme ko slonovska stopala su. Idem sad probati foru s hladnom vodom i soli.

Lena0609
18.07.2010., 19:54
Žene, kaj se vi budite s natečenim nogama ili vam prek dana "nabujaju"? Pa ja se jutros dignem i lijevo stopalo ko buhtla, desno baš i ne. Doduše, do kraja dana su oba dva nabujala, ajme ko slonovska stopala su. Idem sad probati foru s hladnom vodom i soli.

meni danas prvi put otekle popodne,
al ne kužim zašto,
kao prvo jer je puno svježije
a kao drugo jer nisam ne znam šta radila (sjedila za stolom i radila nakit,
možda sam pretjerala s istom pozom...)
kod mene hladna voda i sol nisu upalili,
sad ih držim na povišenom i imam hladne obloge...

ima netko kakav savjet koji pali?

KIKA5
18.07.2010., 19:58
meni su ruke i noge stravično natekle,i još u kombinaciji sa ogromnim trbuhom i nabujalom guzicom izgledam ko morž - ne pokušavam ništa da bi smanjila natečenost jer mi se čini da to tak mora biti u našem blaženom stanju :D

traxdata
18.07.2010., 20:06
ja sam isto kao morž:D
meni su nekad noge naotečene od ranog jutra, a primijetila sam da su manje natečene ak se više krećem preko dana. a imam filing da bu mi koža puknula od tih jastučića. jedva čekam kad ću opet vidjeti svoje zglobove:D

kjava
18.07.2010., 21:08
da vas obavjestim- odmah nakon poroda, noge se vratile u normalu!!! i mogu obući sve japanke i sandale....

ollie25
18.07.2010., 21:20
da vas obavjestim- odmah nakon poroda, noge se vratile u normalu!!! i mogu obući sve japanke i sandale....

:s:s:s

inače moje su sad već stalno otečene i nema mi pomoći do poroda:(
više mi to smeta navečer,čak me znaju bolit
prije par tjedana sam si mogla pomoć i ublažit to s oblozima ili sličnim sad više ne:(
nažalost pomirila sam se da je to sad tako ali se još uvijek ne dam ,stalno sam u pokretu

jagoda1711
18.07.2010., 23:29
prste na rukama zovem ćevapima a noge su mi kao u slona. Ali tješim se, za dva mjeseca pa će se vratiti u normalu. Ono što me brine je što mi trne stalno desna noga

kika78
19.07.2010., 09:23

Ja se sad uredno budim sa već otečenim nogama :rolleyes:
Sam preko dana ide sve gore... do navečer mi hoće eksplodirat! :mad:

Ne pomaže mi ni hladna voda ni sol..:(

kika78
19.07.2010., 09:27
meni danas prvi put otekle popodne,
al ne kužim zašto,
kao prvo jer je puno svježije
a kao drugo jer nisam ne znam šta radila (sjedila za stolom i radila nakit,
možda sam pretjerala s istom pozom...)
kod mene hladna voda i sol nisu upalili,
sad ih držim na povišenom i imam hladne obloge...

ima netko kakav savjet koji pali?

ne mora biti nikakav poseban razlog tipa sjedenje, stajanje, dugo hodanje (to može samo pogoršati oticanje)...
jednostavno bebač raste, sve je teži i veći i lagano ti počinje pritiskati krvne žile koje vode u noge. cirkulacija ti se poremeti i eto ti oticanja nogu...

nekoga to zadesi jače, nekoga ništa. ja sam u onoj prvoj skupini :zubo:

probaj što ćešće podignuti noge na povišeno i odmarati.
ja isprobala sve živo i ništa ne pomaže.

FIGICA
19.07.2010., 10:08
Evo što pomaže-izbaciti što više soli iz prehrane,sol navlači vodu....poslušala sam savjet gina koji mi je rekao da zbog visokog tlaka moram jesti neslano,u 2 dana 2 kile su mi otišle,a to je ta voda

kika78
19.07.2010., 10:14
Evo što pomaže-izbaciti što više soli iz prehrane,sol navlači vodu....poslušala sam savjet gina koji mi je rekao da zbog visokog tlaka moram jesti neslano,u 2 dana 2 kile su mi otišle,a to je ta voda

stvarno se trudim unositi što manje soli...
ali, sad imam niži tlak i sol mi baš paše pa uzimam u manjim količinama (nije da sam ju sasvim izbacila iz prehrane).

najmanja
19.07.2010., 10:25
Ja se sad uredno budim sa već otečenim nogama :rolleyes:
Sam preko dana ide sve gore... do navečer mi hoće eksplodirat! :mad:

Ne pomaže mi ni hladna voda ni sol..:(

Ista stvar, noge su mi već 3-4 tjedna užasno natečene (stopala i gležnjevi). Kupila sam japanke (ortopedske) broj 39, a inače nosim 37.
Utjeha je jedino što cure kažu da to odmah nestane nakon poroda :top:

kika78
19.07.2010., 10:29
Ista stvar, noge su mi već 3-4 tjedna užasno natečene (stopala i gležnjevi). Kupila sam japanke (ortopedske) broj 39, a inače nosim 37.
Utjeha je jedino što cure kažu da to odmah nestane nakon poroda :top:

ja nosim svoje stare, broj 38 ali bi mi trebale 40. jedva uguram nogu u njih ali imam ih brdo, raznih modela pa mi se neda davati novce za još jedne koje ću kasnije moći samo u smeće..
ovak mi malo peta strši van ali baš me briga :kava:

KIKA5
19.07.2010., 10:32
ovak mi malo peta strši van ali baš me briga :kava:

tako i meni,nataknem ih na prste pa kolko ide ide

ollie25
19.07.2010., 16:12
ja sam si kupila još prije 3 mjeseca natikače tipa birkenstock u cicibanu
inače nosim br.38 ali mislim si ajde uzet ću 39
teta koja tamo radi me nagovorila da uzmem 40 i bogme je bila u pravu ja u ništa drugo osim toga ne mogu uć

najmanja
19.07.2010., 16:17
Sva sreća da nije zima, jer bi trebali kupovat veće čizme, a ne japanke koje su barem jeftine:mig:

zaria...!
19.07.2010., 16:22
Meni jos uvijek jako rijetko noge nateknu, ali mislim da s vremenom budu sve vise :rolleyes:
Kad osjetim onu napetost u nogama odmah postanem zivcana :o
...mozda ne bude tako stasno kako ja ocekujem.

KIKA5
20.07.2010., 19:48
danas mi je definitivno bio najgori dan što se naticanja tiče-probudila sam se ujutro sa utrnutim i natečenim dlanovima,a tek noge :eek: nisam mogla ni japanke obuti...baš sam si bila jadna :( (morala sam se izjadati...čak je i mm primjetio moje jadne noge,a on nikad ništa ne primjeti)

ivana3101
20.07.2010., 19:50
danas mi je definitivno bio najgori dan što se naticanja tiče-probudila sam se ujutro sa utrnutim i natečenim dlanovima,a tek noge :eek: nisam mogla ni japanke obuti...baš sam si bila jadna :( (morala sam se izjadati...čak je i mm primjetio moje jadne noge,a on nikad ništa ne primjeti)

ajde ajde sutra je novi dan i bude boljee!!!!:grli:

KIKA5
20.07.2010., 19:56
ajde ajde sutra je novi dan i bude boljee!!!!:grli:

joooj nadam se...ali nekako mi se čini da će do kraja biti sve gore i gore :mig:
imala sam "školsku" trudnoću bez ikakvih tegoba i ovo mi je sad pred kraj :horor:

ivana3101
21.07.2010., 08:56
tak je i meni sve je bilo super do sad a sad stopala uh uh..al kaj se može sve za naše štruce nadam se samo da bu po planu znači meni još dva tjedna!!! do tada kad sam doma samo noge u zrak!! ;)

jagoda1711
21.07.2010., 11:56
danas je opet jedan od onih dana kad imam osjećaj da će mi i noge i ruke eksplodirati.

emazg
21.07.2010., 17:34

Tako je i meni zadnjih par dana, dlanovi i prsti na rukama su tako nateceni i k tome utrnuti da ih ne mogu saviti!! I kaj je najbolje, ne prolazi bas tokom dana, bude malo bolje, ali ne previse... A kad se tome pridruze i natecena stopala i cinjenica da sam u Kinder jajetu dobila figuricu Fione, nije ni cudo da me muz tako poceo zvati :)

KIKA5
21.07.2010., 17:51
Tako je i meni zadnjih par dana, dlanovi i prsti na rukama su tako nateceni i k tome utrnuti da ih ne mogu saviti!! I kaj je najbolje, ne prolazi bas tokom dana, bude malo bolje, ali ne previse... A kad se tome pridruze i natecena stopala i cinjenica da sam u Kinder jajetu dobila figuricu Fione, nije ni cudo da me muz tako poceo zvati :)

tako je i meni,cijeli dan to osjećam...a možda se nebi smjela buniti previše,mojoj frendici su trnule cijele ruke pred kraj trudnoće,nije si mogla ni kosu oprati-a kad tri noći za redom nije mogla ni oka sklopiti zbog toga je završila na hitnoj :(

Bamby
22.07.2010., 06:50
Ja svaki vikend zapalim na more bas iz razloga jer izgledam ko Shrek! I nakon 2 dana nogice su mi kao nove... Naravno, tokom tjedna i sjedenja 8 sati na poslu, opet sve naotekne, katastrofa, najgore je sto uopce nemam osjecaj tamo gdje je oteceno :(

Bamby
22.07.2010., 06:51

Fiona je jos super, mene moj zove di si Big Foot :rolleyes:

kika78
30.07.2010., 21:10
Zakon kako je ova tema pala u zaborav čim su prestale one vrućine...

Kak vam je sada sa naticanjima???

Meni se sve, ali baš sve, povuklo. Ko da nikad ni nisam bila natečena...
Ne znam jel to do vremena ili se mi malac prestao pritiskati žile pa cirkulacija radi :)
Prije nisam mogla ni japanke nataknuti na noge, jedva sam hodala kak me koža pekla...

Uglavnom - preporodila sam se!!!!

pljucpljuc
31.07.2010., 13:24
Na putu do bolnice strgale su mi se moje "trudničke" sandalice/klompice(vel.37) i morala sam kupit nove....kupila sam vel.38 :eek: (a prije sam nosila 36!). I to je bilo rano ujutro, prije nego što sam išta jela, jer sam išla vadit krv, a uopće mi noge nisu djelovale naoteknuto.
Par dana kasnije, obula ih, kad ono veliko, široko, klapra oko stopala :tuzni: baš sam si bila tužna koliko su ruzno izgledale, ali nakon par sati hodanja opet su postale taman, dok sam predvečer doma došla čak su me uspjele i mrvu nažuljat...ali svejedno mi noge nisu djelovale naoteknuto :ne zna: valjda sam se toliko naviknula da niti ne primjećujm .
Jutros me prsten, kojeg sam premjestila na lijevu ruku, stezao, tangice me ne stežu ali njih skužim da su se "urezale" u tijelo...i vaga je pokazivala kilu više nego pred koji dan...a baš sam mislila da po ovim hladnoćama neću naoticat i opustila se sa slanom hranom. Morat ću opet pazit na sol.

emazg
31.07.2010., 13:48
Meni se povukli nateceni gleznjevi, ali ostali problemi s dlanovima, i dalje su i nateceni i utrnuti. Prsti kao kiflice.
Pljuc, super da ti jos uvijek mozes nositi prsten, ja sam svoj skinula pred par tjedana dana i nema sanse da stane ni na mali prst

Mory
31.07.2010., 14:39

Ne znam jel to do vremena ili se mi malac prestao pritiskati žile pa cirkulacija radi :)
Prije nisam mogla ni japanke nataknuti na noge, jedva sam hodala kak me koža pekla...

:top: također.. hvala Bogu na kiši i na laganom zahlađenju :s

mimic
31.07.2010., 17:05
Ja sam naotečena bez obzira na vanjsku temp. Uopće nemam zglob na nogama, noge kao bandera:mig: Dlanovi isto katastrofa, koljena, lice, ma sve....

jagoda1711
31.07.2010., 19:50

a meni je baš najgore bilo zadnjih 7 dana...i u nas uopće nisu popustile vrućine. Evo danas je padala kiša ali opet popodne je bilo vruće. Ja sam od gin na kraju dobila tablete za izbacivanje vode...
Danas sam opet kao slon, po kiši hodam u japankama jer ne mogu ništa drugo obuti.

ollie25
31.07.2010., 21:21
meni je moj gin rekao da izbacim sol jer sam i ja ovih dana bez obzira na zahlađenje kao slonica i moram reći da nakon dva dana mučenja sa neslanom hranom počinjem uočavat svoje zglobove

Bettyna
01.08.2010., 08:05
meni je moj gin rekao da izbacim sol jer sam i ja ovih dana bez obzira na zahlađenje kao slonica i moram reći da nakon dva dana mučenja sa neslanom hranom počinjem uočavat svoje zglobove

ovo potpisujem, ja inaće volim začinjenu hranu i od kad sam izbacila sol iz prehrane (ne baš kompletno) ne jedem ništa pretjerano slano niti se toliko ne debljam kao prije niti sam natečena a i bolje se osjećam, mene kao da je sol debljala :ne zna:

Mory
10.10.2010., 12:01
Neovisno o tome što pojedem, slano/neslano, da li puno hodala ili ne, stopala su mi natečenaaaa:eek: prije bi se preko noći popravila situacija, pa bi ujutro bilo malo bolje, ali sada nema promjene večer/jutro :rolleyes:

Hoću nazad svoja stopalaaaaa :mama::mama::mama:

Bettyna
10.10.2010., 14:28
Neovisno o tome što pojedem, slano/neslano, da li puno hodala ili ne, stopala su mi natečenaaaa:eek: prije bi se preko noći popravila situacija, pa bi ujutro bilo malo bolje, ali sada nema promjene večer/jutro :rolleyes:

Hoću nazad svoja stopalaaaaa :mama::mama::mama:

Tako ti je i meni bilo u prvoj trudnoći :( i isti dan čim sam rodila sve nestalo od sebe, tako će i tebi :mig: hajde izdrži još malo, brzo ćeš postati mama :cerek::cerek::cerek:

Mory
10.10.2010., 17:49
Tako ti je i meni bilo u prvoj trudnoći :( i isti dan čim sam rodila sve nestalo od sebe, tako će i tebi :mig: hajde izdrži još malo, brzo ćeš postati mama :cerek::cerek::cerek:

Jedino to me tješi i raduje :cerek::cerek::cerek::cerek:

Crab Nebula
10.10.2010., 19:26
danas mi krenuli do glavice.. i idem ja obuć svoje trekking tenisice i ne mogu :eek::eek: ja sam mislila da mi više noge ne otiču :rofl:
u zadnje vrijeme nosim samo skaterske tenisice koje su mi skroz udobne da nisam imala ni poima..
sad ili sam se ja navikla na debelo stopalo ili :ne zna:

Mory
10.10.2010., 20:00
danas mi krenuli do glavice.. i idem ja obuć svoje trekking tenisice i ne mogu :eek::eek: ja sam mislila da mi više noge ne otiču :rofl:
u zadnje vrijeme nosim samo skaterske tenisice koje su mi skroz udobne da nisam imala ni poima..
sad ili sam se ja navikla na debelo stopalo ili :ne zna:

Ja imam 2 para tenisica koje su mi inače dosta široke... inače imam fuuuul uska stopala, pa mi je sve široko, ali sad ih jedva obujem :rofl:
Mislim da se nikad ne bih mogla naviknuti na ovakva stopala.. :tuzni:

groficaaa
10.10.2010., 20:46
E da, o stopalima neću niti govoriti... natečena turbo... po cijele dane... al to je još super... sad sam dobila i jastučiće oko koljena!!! nemam više ni zgloba ni koljena, još malo će mi se noge izravnati... ko dva balvana :eek::eek::eek:

mafri
10.10.2010., 21:08
Ja sad mogu obuc samo dvoje patika...:(
Nisam strava natecena al jesam malo...

Nea3
11.10.2010., 15:41
ja sam se već navikla da su mi noge ovakve kakve jesu :rolleyes:
ali zato ruke :eek: pa to ne podnosim nikako, nisu mi sad nešto užasno natečene, al mi non-stop trnu, baš stalno, dok kuham, dok spavam, dok bilo što radim one trnu, pa užas! :azdaja:

OOOOOOO
11.10.2010., 16:59
meni za sad jedino noge,stopala i gleznjevi,jedva se nekako privikavam na cipele,tenesice,noge me u svemu tako bole,jedva hodam.kupila nove tenesice pol broja vece ali ista stvar:p blazeno ljeto japanke,slapice...sta ce biti jos do kraja,u 1mj moram rodit i do onda gurat.kako?sve mi se cini da cu bosa ici u rodiliste.:rofl:

Nea3
11.10.2010., 17:02
meni za sad jedino noge,stopala i gleznjevi,jedva se nekako privikavam na cipele,tenesice,noge me u svemu tako bole,jedva hodam.kupila nove tenesice pol broja vece ali ista stvar:p blazeno ljeto japanke,slapice...sta ce biti jos do kraja,u 1mj moram rodit i do onda gurat.kako?sve mi se cini da cu bosa ici u rodiliste.:rofl:

ima vremena, još malo pa ćeš vidjeti sve blagodati trudnoće:rofl:
ja sam mislila da prstenje neću nikada morat skidati, a sad :eek: užas....jedva čekam roditi da sve to prođe :s

OOOOOOO
11.10.2010., 17:07
ima vremena, još malo pa ćeš vidjeti sve blagodati trudnoće:rofl:
ja sam mislila da prstenje neću nikada morat skidati, a sad :eek: užas....jedva čekam roditi da sve to prođe :s

e to i s prstenjem da,obicno vidim da trudnice ne nose vjencane prstene jel im nateknu prsti,meni jos nisu,cak kako sam smrsavila 8kg od trudnoce mi pada prsten

Nea3
11.10.2010., 17:18
e to i s prstenjem da,obicno vidim da trudnice ne nose vjencane prstene jel im nateknu prsti,meni jos nisu,cak kako sam smrsavila 8kg od trudnoce mi pada prsten

blago tebi :s

OOOOOOO
11.10.2010., 17:20
blago tebi :s

da nisam mogla vjerovat da ce mi bas u trudnoci padat,jel ono obicno trudnice ga moraju skinut.ja sam sva naopaka...ha!:lol::rofl:

ellyon
26.12.2010., 23:06
zadnja 4 dana su mi natekla stopala i nekako se prosirila a i nabubrilo oko gleznjeva....tlak mjerim non stop jer sam se uplasila da nije preeklampsija....dodushe zadnjih par dana sam dosta i na nogama bila....jel to moze bit od tezine il je nesh ozbiljnije...ginkicka do 11.1 na godisnjem tako da sam sva u panici :Sbtw.u 33sam tjednu

ivana0906
26.12.2010., 23:13
zadnja 4 dana su mi natekla stopala i nekako se prosirila a i nabubrilo oko gleznjeva....tlak mjerim non stop jer sam se uplasila da nije preeklampsija....dodushe zadnjih par dana sam dosta i na nogama bila....jel to moze bit od tezine il je nesh ozbiljnije...ginkicka do 11.1 na godisnjem tako da sam sva u panici :Sbtw.u 33sam tjednu

Ja se s tim nebi igrala, nemoj čekati do 11.01. nego sutra odi na hitnu ili na Odjel GIN. pa ih pitaj! Ti si trudnica pa ne virujem da bi se usudili poslati te doma bez obrade! :kava: bar vađenja krvi...

ellyon
26.12.2010., 23:30
Ja se s tim nebi igrala, nemoj čekati do 11.01. nego sutra odi na hitnu ili na Odjel GIN. pa ih pitaj! Ti si trudnica pa ne virujem da bi se usudili poslati te doma bez obrade! :kava: bar vađenja krvi...

ni sama ne znam ...a tlak mi eto jedva 102/63....

kika78
27.12.2010., 12:42

Bez brige :mig:
Kontroliraj tlak i ne brini..
Meni su isto pred kraj bile takve noge :eek:
Oooooooooooogromne! Natečene, imala sam osjećaj da će mi koža eksplodirati..
Svi oko mene su se čudom čudili..
Isto počelo oko 33 tjedna (tako jako). A nisam dobila previše kila. Moguće je od dugog stajanja i/ili hodanja da ti se još pogoršalo..
Tijekom dana često podiži noge na povišeno i izbjegavaj duga sjedenja. Na slijedećem pregledu samo napomeni za to :mig:

Možeš probati prstom pritisnuti iznad prstiju. Ako ti se odmah vraća u prvobitno stanje - dobro je. Ako ti slučajno ostane udubljenje na mjestu pritiska, onda bi bilo dobro da odeš prekontrolirati. Ali, bez panike...

Jel uredno mokriš?

ellyon
27.12.2010., 14:39
Bez brige :mig:
Kontroliraj tlak i ne brini..
Meni su isto pred kraj bile takve noge :eek:
Oooooooooooogromne! Natečene, imala sam osjećaj da će mi koža eksplodirati..
Svi oko mene su se čudom čudili..
Isto počelo oko 33 tjedna (tako jako). A nisam dobila previše kila. Moguće je od dugog stajanja i/ili hodanja da ti se još pogoršalo..
Tijekom dana često podiži noge na povišeno i izbjegavaj duga sjedenja. Na slijedećem pregledu samo napomeni za to :mig:

Možeš probati prstom pritisnuti iznad prstiju. Ako ti se odmah vraća u prvobitno stanje - dobro je. Ako ti slučajno ostane udubljenje na mjestu pritiska, onda bi bilo dobro da odeš prekontrolirati. Ali, bez panike...

Jel uredno mokriš?

ma nekako su onako stopala prosirena ko kod kakvog hobita a nateceno je vishe oko zglobova s nutarnje strane....tlak stvarno nizak a piskim ko blesava:D....ne ostaju mi nikakva udubljenja kad stisnem

kika78
27.12.2010., 15:13
ma nekako su onako stopala prosirena ko kod kakvog hobita a nateceno je vishe oko zglobova s nutarnje strane....tlak stvarno nizak a piskim ko blesava:D....ne ostaju mi nikakva udubljenja kad stisnem

:rofl:
Znam, tako je i meni bilo... ko Frodo :lol: Zglobova više uopće nisam ni imala, nisam stala niti u jedne japanke :eek: (a o cipelama i tenisicama sam mogla samo sanjati), broj noge mi se povećao za dva broja..

Sve to spada u čari trudnoće... nekome više, nekome manje...
Ne brini - sve o.k. :mig:

cranky
27.12.2010., 18:31
Meni su noge samo malo otečene, ali zato šake :eek: skoro pa ne mogu pisat. Užas, a i bole me zglobovi na prstima kad mi je to jako natečeno - i tako već skoro mjesec dana, a tek sam 24 tt. Doktor me stavio na 3-dnevnu voćnu dijetu (da, ni ja nisam mogla vjerovat) - 2 kg jabuka dnevno (nisam ih uspjela toliko pojest) i 2 litre urološkog čaja. Umirala sam od gladi, pišala svake 3 sekunde, a šake i dalje natečene :ne zna: Sad sam tjedan dana pila čaj od breze i ni to mi nije pomoglo :( Ne znam stvarno više šta da radim :kava:
Tlak mi je normalan, pišam i dalje svake 2 minute, a šake natečene :(

kika78
27.12.2010., 21:22
Meni su noge samo malo otečene, ali zato šake :eek: skoro pa ne mogu pisat. Užas, a i bole me zglobovi na prstima kad mi je to jako natečeno - i tako već skoro mjesec dana, a tek sam 24 tt. Doktor me stavio na 3-dnevnu voćnu dijetu (da, ni ja nisam mogla vjerovat) - 2 kg jabuka dnevno (nisam ih uspjela toliko pojest) i 2 litre urološkog čaja. Umirala sam od gladi, pišala svake 3 sekunde, a šake i dalje natečene :ne zna: Sad sam tjedan dana pila čaj od breze i ni to mi nije pomoglo :( Ne znam stvarno više šta da radim :kava:

Na žalost, to nećeš uspjeti riješiti..trajat će do poroda..
Pokušaj ublažiti dizanjem ruku iznad glave, odmaranjem u vodoravnom položaju, uranjanjem u hladnu vodu...
Sva sreća u nesreći, meni su ruke kolko-tolko bile o.k. (bile natečene ali ne kao noge :eek:)

dreamer~dreams
27.12.2010., 21:40
ja sam prije Božića cijeli jedan dan radila kolače (sjedila sam puno) i nisam se uopće odmorila ni deset minuta... uglavnom, nakon tog dana mi je lijeva noga natekla užasno (desna samo malo)...
pomogli su mi hladni oblozi i držanje nogu na povišenom... sad su noge opet one stare :D
planiram si kupiti preventivne kompresivne hulahopke za trudnice.. ove: http://rozi-step.hr/zdravlje-bebe/hrvatska/preventivne_charape_za_trudnice/ pa ih obući ako znam da ću puno hodati nekamo ili sjediti u gostima i slično...

ellyon
27.12.2010., 21:58

joj nemoj uroloski pit, nije preporucljiv u trudnoci koliko znam

a meni je ovo ocito jer moja tanka uska stopala vishe ne mogu nosit 11 kg koje sam do sad natukla...:D

kika78
27.12.2010., 22:06

a meni je ovo ocito jer moja tanka uska stopala vishe ne mogu nosit 11 kg koje sam do sad natukla...:D

To ti može biti povezano i sa time ako nosiš nisko, pa beba pritišće krvne žile i time još dodatno otežava cirkulaciju..
Ja bila dobila 15kg sveukupno :D

Uvin čaj nije preporučljiv u trudnoći.

ellyon
27.12.2010., 22:14
To ti može biti povezano i sa time ako nosiš nisko, pa beba pritišće krvne žile i time još dodatno otežava cirkulaciju..
Ja bila dobila 15kg sveukupno :D

11 je sad a sta ce bit iza blagdana sve me strah:D.... nema veze cemo znojit dupe nakon poroda:D....

cranky
27.12.2010., 22:53
Na žalost, to nećeš uspjeti riješiti..trajat će do poroda..
Pokušaj ublažiti dizanjem ruku iznad glave, odmaranjem u vodoravnom položaju, uranjanjem u hladnu vodu...
Sva sreća u nesreći, meni su ruke kolko-tolko bile o.k. (bile natečene ali ne kao noge :eek:)
To sam si i pretpostavila :( ah preživjet ću nekako :kava:

To sam i ja čula i kad mi je dr to rekao sam ga pitala. Samo je zakolutao očima i rekao nek samo ja to pijem :ne zna:

Nisam pila Uvin :D

frayla
28.12.2010., 11:12
to sa oticanjem moja je priča života, jer osim u trudnoći ja sam onaj tip žene koji je i u pms-u bio ko buhtla ili za ljetnih vrućina (po mami), znači cirkulacija mi je koma, tak da odavna znam sve tehnike samopomoći...iako sada neke ne mogu prakticirati, jer se zapušem ko slon...
ja nosim nisko i to mi je još dodatni problem, ako duže sjedim, hodam osim oticanja noge me tak bole kao da imam one olovne kugle zavezane...
znači dizati noge kad god možeš, hladna voda, a od čajeva čaj lista breze iako toliko piškim da ne znam koliko ovaj čaj išta više potiče od prosjećnog 376 puta odlazaka na pišeraj;)
e da i dobro je malo vježbati nogama ono okretati zglobove i kao čučnjeve (moš mislit ne znam ko bi me više digao)....

ellyon
28.12.2010., 16:43
zenske ja danas isla na polikliniku na ultrazvuk pa usput malo pitala doktore...oba docenta...stari macci i rekli su mi dok god je tlak u redu i nema bjelancevina u mokraci oticanje nije problem a i ovo za cajeve su rekli ne se zezat jer puno biljaka je stetno u trudnoci izazivaju grcenja maternice i sl pizdarije...i da je najbolje pit il cistu vodu il caj od kamilice i brusnice ostalo bolje maknut, cak i indijski oli ti crni caj skodi pa et... dobro je znat

Zrinn
21.02.2011., 09:51
..sve pričate o oticanju pred kraj trudnoće..a što da ja kažem?? U 14-om sam tjednu i u tjedan dana mi je sjelo 3 kg, niotkuda, nisam se obžderavala niti radila išta drugačije nego prije..ok, nosim višak kila od prije trudnoće, ali nisam imala ozbiljnijih problema osim ljeti (isto nateknem ko lubenica) ..a sad..tajice mi se urežu u noge :eek: a nisu mi male, i ruke i noge su mi teške kao da su utezi na njima, ne znam što da radim..a imam nizak tlak, čak toliko nizak da mi nekad bude muka eto tako samo od sebe..što učiniti? Smijem li piti čaj od koprive? Ili nešto, bilo što da si olakšam..

just z
01.03.2011., 08:40
počela sam ovaj tjedan malo oticat, kako moram sjedit satima na predavanjima.. skuplja mi se voda. negdi sam čitala da pomaže čaj od brusnice, jel možda netko zna smije li se on pit u trudnoćii u kojoj količini?

kjava
01.03.2011., 10:10
meni su noge žasno naticale, imala sam visoki tlak, ali nije bilo ništa zabrinjavajuće. uglavnom, ujutro noge milina, a predvečer ubijaju. tu je pomagao mm sa masažama i onaj jastuk za noge. samo noge gore i odmarajte, nema specijalnog recepta da se to smiri!

dreamer~dreams
01.03.2011., 12:23
meni noge užasno naotiču (i malo i prsti na rukama - oni posebno ujutro)...

nosim kompresivne čarape, ali čak naotiču i unatoč njima. bojim se i zamisliti kako bi mi noge izgledale bez njih :zubo:

treba kontrolirati tlak i urin (ima li proteina u urinu) te ako se naglo povećaju edemi, posebno na rukama i u licu, naglo se dobije na težini, pojave se glavobolje ili točke pred očima i zamagljen vid, vrtoglavice, podigne se tlak, javi se osjećaj dezorijentacije... hitno se javiti liječniku jer to može biti preeklampsija.

just z, pokušaj piti puno vode i nekako, ako možeš, dići noge tijekom predavanja... ne znam za čajeve. ja sam čula da može pomoći čaj od lista breze, ali meni baš i nije pomogao... doduše, nisam baš bila revna u ispijanju istog :D
kad dođeš doma, stavi noge na povišeno i, eventualno, hladne obloge i leži na lijevom boku poslije toga :)

Papirka
16.03.2011., 13:03
evo da se i ja prijavim u natečene. tek sam 22+, a noge vec pokazuju simptome "bez zglobova".
cijeli dan sam u obući koju obujem u jutro oko 6:30, a izujem oko 17 sati... znaci 10 sati sam u istim cipelama. mislim da bi mi trebale broj veće. jedva cekam ljeto i japanke.

letimicno sam preletila temu, ako sam dobro skuzila na oticanje nepovoljno utjece visoki tlak. ja imam niski, a naticem :ne zna:

hera86
16.03.2011., 15:55
meni znaju stopala nateć kad dugo sjedim, to mi je još odavno a sad sam u 22+3...
neki dan smo hodali po dučanu i mislila sam da ću poludit koliko su me šake svrbile,
pogotovo desna i bile crvene i otečene,,, sva sam se prepala
al je nakon nekog vremena to nestalo...
žarilo me unutra htjela sam ih isčupat... neznam šta mi bi :confused::ne zna:

frayla
16.03.2011., 16:37
ljudi moji samo da se pohvalim ukoliko to mogu tako reci, ali ja sam u trudnoci bila doslovno slon nisam mogla hodati od bolova u nogama, a jedino pod zadnje kaj sam mogla nazuti su Krokse i evo sad 8 dana nakon poroda noge su mi stapici, nevjerovatno koliko u organizmu moze biti vode!!!! tak da uistinu treba biti strpljiv i stvarno ode sve od sebe!

Papirka
16.03.2011., 18:00
meni znaju stopala nateć kad dugo sjedim, to mi je još odavno a sad sam u 22+3...
ajde jedna moja terminuša..
imam osjecaj da vas i nema bas puno (terminusa).
znaci sa 22+ oticanje nije zabrinjavajuce.

pod zadnje kaj sam mogla nazuti su Krokse i evo sad 8 dana nakon poroda noge su mi stapici
bojim se da cu morat i ja nabavit te krokse, a ne volim ih inace... :p
i cestitke na prinovi :cerek: (idem skicnut tvoju temu).

hopeless_ri
17.03.2011., 08:54
Mene je ovo pogodilo prije nekog vremena i ne nestaje :(
danas sam na 32+1, i na vaganu prije dva dana imala sam 7 kg više nego tjedan ranije. Naravno, najprije samo što me srce nije strefilo, a onda me je ginekologica skinula skroz i pokazala mi gdje su te kile. Gležnjeve sam skužila i sama, n puta su se povećali zadnjih dana, ali i bedra, listovi, donji dio leđ, ruke ... sve je oteklo :mad::(
Proteina nema, tlak ok, slano ionako ne jedem zbog tlaka ... kaže ona da samo nemam sreće i da će to vjerojatno ostati do iza poroda :(

Papirka
17.03.2011., 12:14
kak da smanjim to oticanje u nogama? :ne zna:
nemam ja ni proteine u mokraci, a tlak mi je nizak.. srecom.
ali gležnjevi ko balvani.

frayla
17.03.2011., 20:33
kak da smanjim to oticanje u nogama? :ne zna:
nemam ja ni proteine u mokraci, a tlak mi je nizak.. srecom.
ali gležnjevi ko balvani.

hvala draga:)bojim se da nikako, ja sam radila sve kaj je receno pa i dalje sam bila sva bublasta, jednostavno trpi i odmaraj koliko mozes s nogama gore:top:sreca pa je tlak i proteini ok:s

Papirka
18.03.2011., 10:36
jednostavno trpi
ovo je toliko tragično da je smiješno! :lol:

e sad pitanje: oticanje je povezano s visokim tlakom ili nije?!
ja imam nizak tlak i oticem. jel to malo kontradiktorno? :ne zna:

lili36
18.03.2011., 11:06
Ja sam trudna 18 tjedana..i prošli vikend su mi stopala,oko gležnjeva,prema prstima naglo naotekla.

S tim,da je više otečena lijeva noga od desne..
Bila sam malo u šoku jer mi se čini malo prerano za otečenost..
Poslala mail svom doktoru i da ne duljim ustanovili smo da su mi vrijednosti fT4 i TSH snižene,pa sam završila na Euthyroxu..
On misli da je ta retencija vode vezana uz štitnjaču-nadam se da je..a osim toga u samom početku trudnoće sam dobila podosta kila-a nije stvar u hrani,pa se nekako tješim da je štitnjača među glavnim krivcima..:misli:

Bez obzira na sve,kupila sam čaj od breze-za izlučivanje tekućine iz organizma..pa kad se sjetim, i to popijem..

adri
18.03.2011., 11:12
Ja sam trudna 18 tjedana..i prošli vikend su mi stopala,oko gležnjeva,prema prstima naglo naotekla.

S tim,da je više otečena lijeva noga od desne..
Bila sam malo u šoku jer mi se čini malo prerano za otečenost..
Poslala mail svom doktoru i da ne duljim ustanovili smo da su mi vrijednosti fT4 i TSH snižene,pa sam završila na Euthyroxu..
On misli da je ta retencija vode vezana uz štitnjaču-nadam se da je..a osim toga u samom početku trudnoće sam dobila podosta kila-a nije stvar u hrani,pa se nekako tješim da je štitnjača među glavnim krivcima..:misli:

Bez obzira na sve,kupila sam čaj od breze-za izlučivanje tekućine iz organizma..pa kad se sjetim, i to popijem..

Pa stitnjača nebi trebala biti uzrok ako uzimaš Euthyrox, a brezu pij jer stvarno pomaže -al 3 salice dnevno.

lili36
18.03.2011., 11:13
Naotekla sam prije nego sam dobila Euthyrox..danas sam popila tek 4.tbl.

hopeless_ri
18.03.2011., 11:24

Tlak se obično spominje uz oticanje i proteine u mokraći zbog preeklampsije (tri znaka - edemi, proteini u mokraći i visok tlak). Zato sam se ja bila uspaničila kada sam naglo otekla, ali srećom, nema ova dva druga znaka. Nadam se da tako i ostane.
Iako me ubijaju ovoliki gležnjevi, bedra puna vode, ruke duple ... osjećam se k'o balon. Onaj veliki kojim se leti :D
Ali se tješim da je bolje da sam puna vode, nego da sam natukla sala, barem za nakon poroda :D

Lili36, ja sam na Euthyroxu od početka trudnoće (točnije 2 tjedna prije nego sam zatrudnila sam počela) i do sada (32+2) nisam imala nikakvih problema sa oticanjem.

lili36
18.03.2011., 11:53
Uf..nadam se da će mi sada kad sam na Euthyroxu biti lakše i da neću više naoticati..
Ovo tvoje iskustvo zvuči za mene obečavajuće:D

Papirka
18.03.2011., 12:53
da je više otečena lijeva noga od desne..

ovo tek sad vidim. ista stvar. šta to znači? (ako uopće išta znači-zna netko :ne zna: )

blossom_girl
01.05.2011., 14:08
kod mene sa nogama još i ok.. oteknu predvečer, ne previše..onak..normalno koliko je i za očekivati. ako sam taj dan po gradu, puno hodam i stojim onda su mi i noge jače natečene.
u zadnje vrijeme kad znam da ću previše stajati, nosim one trudničke hulahopke (rozi step- scudotex, 85kn) i to pomaže.. možda i noge malo oteknu ali daju predivan osjećaj lakoće :top:

ali ruke tj. dlanovi, a pogotovo vrhovi prstiju :horor:
i to ponoći kad valjda nagnječim ruku pri spavanju pa pred jutro krene divljački boljeti :headbang:
užas!
jedno vrijeme su mi trnuli prsti samo na desnoj ruci, a od nedavno trnu i na lijevoj :cry:
jedino olakšanje mi pruža narolani ručnik kojeg onda stavim ispod tog dlana koji je oteknuo i trne, da ruka bude malo na povišenom, druge nema :ne zna:

Zrinn
02.05.2011., 12:42

...isti problem kod mene..nema ti nekog lijeka...odmaraj noge na visokom, pij dosta vode (VODE, ne soka i tak to!), ali ne ni previše, meni rekoše ne više od 1,5 l jer se višak opet nakuplja...manje soli, više svježeg voća, povrća...magnezij..ha da..i trpi..

..a nisam čula da smijemo čaj od breze..neki dan pitala travara jel smijem koprivu (to mi je prije trudnoće pomagalo), rekao je u trudnoći ništa osim matičnjaka :ne zna: , ali on nije za vodu nego samo za mučnine i probavu...pa neam pojma

lili36
02.05.2011., 15:37
Zrinn,možeš piti koprivu i brezu..

Ja pijem i jedan i drugi čaj..

maldenka
02.05.2011., 18:37
evo javlja se još jedna sa 22+2 i natečenih nogu i to opako... ujutro sam se probudila i gledam i nevjerujem... stopala nisu stopala nego buhtle i to poveće :rolleyes: proteina u mokrači nemam, tlak mi je nizak, slano ne jedem.... mislim wtf???

Zrinn
02.05.2011., 22:51
...eeeee, da...wtf...nemam ni jednu striju na trbuhu (još), ali sam ih zato dobila hrpu i to znate di?? Sa unutarnje strane bedara, od gore gdje ih je najviše pa do koljena gdje ih je par!!! :eek::eek:..poludila sam kad sam vidjela...i to sve od vode, noge su mi komplet otečene, od početka do kraja...pod rukom se konta da nisam masna nego vodena :mama: uuuužaaas...i šta napravit?? :confused:

..sigurno smijem koprivu? A brezu ću onda probati nabaviti...možda pomogne :šmrc:

blossom_girl
02.05.2011., 22:55
...eeeee, da...wtf...nemam ni jednu striju na trbuhu (još), ali sam ih zato dobila hrpu i to znate di?? Sa unutarnje strane bedara, od gore gdje ih je najviše pa do koljena gdje ih je par!!! :eek::eek:..poludila sam kad sam vidjela...i to sve od vode, noge su mi komplet otečene, od početka do kraja...pod rukom se konta da nisam masna nego vodena :mama: uuuužaaas...i šta napravit?? :confused:

..sigurno smijem koprivu? A brezu ću onda probati nabaviti...možda pomogne :šmrc:

šta ne daju doktori neke tablete za izbacivanje vode ak je tako pretjerano?

lili36
03.05.2011., 06:45
Ja sam pitala doktora jel bih mogla neki diuretik popit-da izađe ta vodurina iz mene:mad:

Ali ništa od toga...:rolleyes:

Uglavnom,brezu smijete piti-možete ju kupit u ljekarnama-ima od Subana-najbolje!

A i koprivu-ja ju pijem trenutno-dobra je i za mokraćne puteve,za čišćenje krvi,ali i kao diuretik.

Samo,nemojte sad pretjerivati sa količinom!

Moram biti iskrena..moje nogice su najljepše ujutro..:)
Ali kod mene nema nikakvog pomaka od tih čajeva..al to ne znači da neka od vas neće bolje reagirati od mene:mig:

Ako se želite uvjeriti da smijete brezu u trudnoći,onda otiđite na stranice poliklinike Harni..tamo piše.

Death-of-Art
03.05.2011., 09:25
evo javlja se još jedna sa 22+2 i natečenih nogu i to opako... ujutro sam se probudila i gledam i nevjerujem... stopala nisu stopala nego buhtle i to poveće :rolleyes: proteina u mokrači nemam, tlak mi je nizak, slano ne jedem.... mislim wtf???
A tako ti je i meni bilo.
Ja sam ti na porodu izgubila 20 kila vode. :D

Stvarno sam dan prije poroda bila stvarno ogromna i napuhana.
Nije mi bilo jasno..od čega se ja to debljam kad jedva jedem.

Dva dana nakon poroda - kost i koža. Bez pretjerivanja.
Gledala sam se u ogledalo i nisam mogla vjerovati da mi rebra strše van i da mi se trbuh skoro pa spojio s leđima.

Šta hormoni rade... grozno.

blossom_girl
03.05.2011., 10:17
Moram biti iskrena..moje nogice su najljepše ujutro..:)

:lol: upravo to sam si pomislila i ja neko jutro!

Papirka
03.05.2011., 10:25
jel spavate s nogama na povišenom? ja probala 2 noći, jako nespretno, pogotovo kad se okrenem na bok :rolleyes:

blossom_girl
03.05.2011., 10:29
jel spavate s nogama na povišenom? ja probala 2 noći, jako nespretno, pogotovo kad se okrenem na bok :rolleyes:

ja nisam probala. djeluje mi koma a već i ovako loše spavam :(
držim noge na povišenom nekih sat vremena prije spavanja dok čitam ili surfam..

Papirka
03.05.2011., 10:33
na leđima mio je ok. čak i udobno. ali na boku jako čudno :ne zna:
a u jutro su nogice skoro pa normalne :raspa:

lili36
03.05.2011., 13:25
Uf..nisam probala spavat sa nogicama na povišenom..

Uglavnom spavam na lijevom boku,ponekad na desnom,ali uvijek mi se čini da se na desnom boku brzo pobuni pa me zašora..

I na leđima jako volim..al i tu se zna frajer pobunit..

Tak da mi u globalu ostaje lijevi bok..veliki izbor,ne?:rofl:

Zrinn
03.05.2011., 16:24
šta ne daju doktori neke tablete za izbacivanje vode ak je tako pretjerano?

...zato što imamo uglavnom nizak ili normalan tlak pa su tablete kontraindicirane...

paula.
04.05.2011., 00:28
Joj, meni su noge u trudnoći bile koma, pogotovo zadna dva mjeseca...ko u Shreka...oticale da je to bilo prestrašno, čak sam svako malo radila Ogtt jer je doc mislila da mi se šećer povisio...

lili36
13.05.2011., 09:25
Ne znam cure kako vi,ali moje noge su sve više koma..a imam još tri mjeseca do kraja..

Nikada to nisam željela,ali ove godine mantram za kišno ljeto,onak prohladno,da mogu preživjet :rofl:

Jučer sam bila kod frendice,u balerinkama..i već kod nje sam skužila da su mi noge,pogotovo lijeva,totalna koma..

Došla kući,napravila ručak i kad sam sjela i slučajno pogledala u noge,doslovce sam vrisnula:eek:

Brzo rashladi noge..na povišeno..bla,bla...

Onda sam danas odlučila dovući tlakomjer od staraca i zapisivati,ali ne mogu vjerovat da to može biti tako jako naotečeno..

Mislim si da mi gore ne može biti jer će mi inače koža eksplodirati :rolleyes:

Papirka
13.05.2011., 09:32
pogotovo lijeva

koji vrag je s tom lijevom nogom!?!
tako i moja... lijeva je baš ono bomba...

balerinke? :eek: u to ne stanem :nono:

tlak - nizak... :ne zna:
noge- debele, natečene, živciraju me :mama:

lili36
13.05.2011., 09:41
O,pa stanem ja u balerinke!!! :rofl:

Naravno,kupila sam dva broja veće prije cca 1,5 mj..jer u svoje stare,nema šanse da ikako uguram nogu..

Ma i meni je tlak u biti ok,ponekad čak nizak,osim što nekad imam luđačke otkucaje srca..:rolleyes:

A i šećer mi je ok-nedavno ga radila..

Razmišljam se uslikat nogu i tu postavim sliku,ko što cure fotkaju trbuhe:lol:

Da vidimo tko je jače otečen..:zubo:

Papirka
13.05.2011., 10:44
Razmišljam se uslikat nogu i tu postavim sliku,ko što cure fotkaju trbuhe:lol:

to sam ja rekla da ću napravit, ali nije baš lijep prizor. :p
Ajde ako si hrabra! :)

charm
13.05.2011., 10:48

Da to je full čudno. Probaj staviti mali jastuk između koljena, meni to strašno paše jer imam onaj "sindrom nemirnih nogu", a kad puno stojim i hodam otiču.

lili36
13.05.2011., 11:01
Čim skužim kak se postavlja fotka+kad mi noga bude ko slonovska-dakle ful teška konkurencija,postavljam fotku :raspa:

blossom_girl
13.05.2011., 12:13
na leđima mio je ok. čak i udobno.

pa svugdje čitam kako nije dobro spavati na leđima :ne zna:
a i ginićka mi je rekla kako mi zapravo preostaje samo lijevi bok...

O,pa stanem ja u balerinke!!! :rofl:
Naravno,kupila sam dva broja veće prije cca 1,5 mj..jer u svoje stare,nema šanse da ikako uguram nogu..

ja sam isto morala uzeti veće balerinke.. i nisam vjerovala da se to može dogoditi,, ono, baš 2 broja :eek:

ajde, još za shrek-stopalo ima lijeka, ali kako pomoći trncima u prstima? :(
kad se pojave...tamo negdje ujutro oko 6 i probudim se od bolova, izludim!!!!

OOOOOOO
13.05.2011., 12:18
joj kad se sjetim mog oticanja pred kraj sam bila koda su me pcele izjele,sva nabubrena u licu a u tijelu nisam,jedino zadnjih 1,2mj navecer kad bi skinula carape bi mi na gleznjevima bilo oteceno.a kako sam rodila drugi dan ujutro sve po starom nigdje otecena

lili36
13.05.2011., 12:23
Uf..nemam još te trnce..to ne znači da se neće pojaviti..
Ipak si ti ispred mene cca 5 tjedana..

Ja spavam uglavnom na lijevom boku,jedino se pred jutro počastim sa izležavanjem na leđima.

A ti trnci-cirklulacija loša-možda se i zaležiš?:ne zna:

I sad se razmišljam šta ću nosit preko ljeta:misli:
Noge moraju biti što bosije jer mi je inače prevruće i postajem živac,a opet bojim se da će mi se japanke jako urezivati..

Nemam pojma..:ne zna:

Papirka
13.05.2011., 12:27
pa svugdje čitam kako nije dobro spavati na leđima
joj, znam čitam i ja, ali ne osjećam nikakvo gušenje, pa se ne namjeravam odreći spavanja na leđima.

I sad se razmišljam šta ću nosit preko ljeta:misli:
Noge moraju biti što bosije jer mi je inače prevruće i postajem živac,a opet bojim se da će mi se japanke jako urezivati..

:lol: za boldano :)
šta fali japankama, kak misliš da bi ti se urezale? crocsice jesu ruzne, al su lijepo široke i udobne.

Cattleya
13.05.2011., 12:30
koji vrag je s tom lijevom nogom!?!
tako i moja... lijeva je baš ono bomba...

balerinke? :eek: u to ne stanem :nono:

tlak - nizak... :ne zna:
noge- debele, natečene, živciraju me :mama:

Velika maternica jače pritišće na vene koje idu iz lijeve noge pa bi to mogao biti razlog. Zaboravih imena cijenjenih vena....

lili36
13.05.2011., 12:35
Ne fali ništa japankama,dapače to je moj favorit preko ljeta.:cerek:
Bog te pitaj koliko pari ih imam doma..

Nego..morat ću kupit veće jer će mi se urezat oni remenčići,s obzirom da imam pofutrane jastučiće od prstiju prema gležnju.:rofl:

A ako kupim veći broj to znači da će se zamnom vući onaj preveliki ostatak odostraga jer ću si kupiti napr. broj 42,a inače nosim 39:lol:

Crocsice su mi stalno na pameti,ali su zatvorene:misli:
Bit će mi vruće..

I tak..:raspa: kakve ja imam dileme i tu vama pišem:facepalm:

Papirka
13.05.2011., 12:38
Velika maternica jače pritišće na vene koje idu iz lijeve noge pa bi to mogao biti razlog.
a da nije obrnuto? :confused:
mislim da se zove šuplja vena i da se nalazi na desnoj strani.
pa ako lezimo na desnom boku, maternica ju pritisce.

zašto onda preporučaju ležati na lijevom boku, da se ta vena još jače stisne? (ako je s lijeve strane kako ti kazes?) :ne zna:

Papirka
13.05.2011., 12:40
Nego..morat ću kupit veće

A ako kupim veći broj to znači da će se zamnom vući onaj preveliki ostatak odostraga jer ću si kupiti napr. broj 42,a inače nosim 39
tak i ja... ali odrezat ću to :rofl: :eek: ili vući za sobom :)

Crocsice su mi stalno na pameti,ali su zatvorene
ali imaju rupe :zubo:

OOOOOOO
13.05.2011., 12:41
kako sam ja lani u 4mj zatrudnila nosila sam preko ljeta do 9mj japanke i sve me bilo strah kao sta cu na jesen i zimu(u 1.mj rodila) kad se pocnu nosit cipele, zatvoreno,muzu sam kukala noge ce mi biit otecene morat cu u slapama okolo cijelu zimu kad na kraju bez problema nosila tenisice,balerinke

blossom_girl
13.05.2011., 12:48
A ti trnci-cirklulacija loša-možda se i zaležiš?:ne zna:

ma zaležanović tek takav :rolleyes:

japanke si kupite onakve na kojima se onaj remenčić može podesiti tj. produžiti po potrebi, pa nećete morati rezati višak iza pete :lol:

hebemu, pomišljala sam i na te kroksice u krajnjem slučaju...

Papirka
13.05.2011., 12:53
japanke si kupite onakve na kojima se onaj remenčić može podesiti tj. produžiti po potrebi, pa nećete morati rezati višak iza pete :lol:
e di to ima? to je i inače jako korisna stvar jer nemamo svi jednako visok rist, ali nikada to nigdje nisam vidjela za kupiti...

hebemu, pomišljala sam i na te kroksice u krajnjem slučaju...

ja se bližim krajnjem slučaju. :rofl:

boGhi
13.05.2011., 13:00
jeste probale čaj od koprive http://www.pic4ever.com/images/297.gifosim što je dobar za željezo, navodno i potiće lučenje viška tekučine :)

ja još nisam počela oticati, ali naljevam se tim čajem i fakat piškim ko slon http://www.pic4ever.com/images/4chsmu1.gif

Papirka
13.05.2011., 13:06
jeste probale čaj od koprive http://www.pic4ever.com/images/297.gifosim što je dobar za željezo, navodno i potiće lučenje viška tekučine :)

ja još nisam počela oticati, ali naljevam se tim čajem i fakat piškim ko slon http://www.pic4ever.com/images/4chsmu1.gif

nisam probala ništa za izbacivanje tekucine, upravo iz ovog razloga koji Zrinn kaže:
...zato što imamo uglavnom nizak ili normalan tlak pa su tablete kontraindicirane...
sad tablete, ili čaj... :ne zna:
a ja i pijem puno tekucine i piskim i sve, ali noge oticu, sta mogu, izdrzat cu jos tih 10 tjedana...

boGhi
13.05.2011., 13:08
nisam probala ništa za izbacivanje tekucine, upravo iz ovog razloga koji Zrinn kaže:

a ja i pijem puno tekucine i piskim i sve, ali noge oticu, sta mogu, izdrzat cu jos tih 10 tjedana...

meni ti je tlak u utorak izmjeren 100/60 :mig:
doktorica nije ni trepnula :ne zna: a i inače je nizak..

osobno pokušavam izbjeći tablete :)

a ja počela piti koprivu zbog željeza i skontala nuspojavu, pa naišla i u tekstovima za njezinu duplu korist(čistim si bubrege i mjehurhttp://www.pic4ever.com/images/wcsmiley.gif )..e'o :)

Cattleya
13.05.2011., 13:40
a da nije obrnuto? :confused:
mislim da se zove šuplja vena i da se nalazi na desnoj strani.
pa ako lezimo na desnom boku, maternica ju pritisce.

zašto onda preporučaju ležati na lijevom boku, da se ta vena još jače stisne? (ako je s lijeve strane kako ti kazes?) :ne zna:

Dakle, gledala sam ipak da vidim točno nazivlje da ne baljezgam, pritisak je na lijevu ilijakalnu venu od strane unutarnje ilijakalne arterije i trudne maternice. To se događa anatomski niže u abdomenu od donje šuplje vene, tj. u maloj zdjelici, a koju tvore velike vene koje dolaze iz nogu te je smještena s desne strane kralješnice. Istina je da trudna maternica pritišće i donju šuplju venu kad se leži ravno na leđima te se zbog tog preporuča ležanje na lijevom boku. Da je pritisak na donju šuplju venu odgovoran isključivo za oticanje, otoci bi bili jednaki na obje noge.
Preporuča se ležanje na lijevom boku jer pritisak trudne maternice može toliko smanjiti protok kroz donju šuplju venu da žena ima omaglice ili čak nesvjesticu zbog smanjenog pritoka krvi u srce, a od tuda i u ostatak tijela, te je zbog toga ležanjem na lijevom boku ( a ne na desnom ili na leđima) bolja prokrvljenost svih tkiva pa tako i maternice. Nadam se da si me razumjela.....
Sad bih mogal pisati o tome, ali neću više offtopičariti.

blossom_girl
13.05.2011., 13:43
e di to ima? to je i inače jako korisna stvar jer nemamo svi jednako visok rist, ali nikada to nigdje nisam vidjela za kupiti...

ja se bližim krajnjem slučaju. :rofl:

u birkenstocku, skuplje jesu ali su kožne i anatomske
a od plastičnih/jeftinijih imala sam na taj podesivi remenčić one japanke ipanema od giselle pa kad naletiš na njenu kolekciju pogledaj- gdje se posebno prodaju fkt nemam pojma

Papirka
13.05.2011., 13:54
Nadam se da si me razumjela....

...onak, djelomično :zvrko: :zvrko:

Cattleya
13.05.2011., 16:45
...onak, djelomično :zvrko: :zvrko:

Pa recimo da je ta vena o kojoj sam pisala u razini prepona i malo poviše, a donja šuplja vena u razini struka.

fuzzy73
13.05.2011., 19:35

za poticanje lučenja tekućine je jako dobar čaj od brezina lista. ima ga suban.

pet
13.05.2011., 19:47
kopriva. 2 litre dnevno. samo limun iscijeđen unutra :cerek: nema oticanja nikakvog. to i inace pijem, mimo trudnoće, i svašta sam regulirala s tim. toplo preporučam.

boGhi
13.05.2011., 19:54
kopriva. 2 litre dnevno. samo limun iscijeđen unutra :cerek: nema oticanja nikakvog. to i inace pijem, mimo trudnoće, i svašta sam regulirala s tim. toplo preporučam.

:cerek: e'o!

da napomenem, limun nemojte staviti ako imate problem s želučanom kiselinom.
ja sam u jednoj fazi pila i po 2 litre nezašećerene limunade, ali mi je počela smetati kako mi je maternica stisla želudac.

Zrinn
14.05.2011., 08:15

..pitala ja na tečaju u bolnici što je sa oticanjem kod niskog tlaka (jer to nije eklampsija ni slično) ...kažu da je to zbog hormona, otičemo zbog progesterona... :p ...i ne možemo ništa, baš ništa, osim eto probati sa čajem..he he..proći će kad se porodimo :D i hope so!

..e, probat ćemo! Hvala! :mig:

charm
14.05.2011., 08:19

Počelo je oticanje :mama:

Ovo od koprive, ima neki čaj/sok za kupiti ili od domaće praviš?

Zrinn
14.05.2011., 08:57
Počelo je oticanje :mama:

Ovo od koprive, ima neki čaj/sok za kupiti ili od domaće praviš?

..imaš čaj za kupiti svugdje ...

lili36
14.05.2011., 09:34
Probala sam ja i koprivu i brezu..

Nula bodova..:kava:

Ali sviđa mi se ovo objašnjenje koje je Zrinn dobila na tečaju.
To mi je jedino i logično..dobro,tlak mi sada nije nizak,ali mi je taman-školski!
Od tih čajeva samo piškim i to je sve..Jer meni su naotečene samo noge.
Nadam se da će i na nogama ostati..:moli:

Ok..onda jedino preostaje da se bacim u potragu japanki sa remenčićima..
Potražit ću one od Giselle..

Možda ubodem i crocsice..:misli:

ellyon
14.05.2011., 09:54
a nije vam se bash za zezat s biljnim pripravcima u trudnoci .. uvin caj mozete zaboravit i josh hrpetinu toga zenske moje...

lili36
14.05.2011., 09:59
Kopriva i breza se mogu piti u trudnoći.

Uvin H čaj,ne.
On je kombinacija raznih biljaka-između ostalog ima najveći postotak ekstrakta medvjetke.
Ona se ne preporuča u trudnoći,tj.sve kombinacije čajeva koje sadrže medvjetku nisu za trudnice..

Mislim,nitko nije spomenuo Uvin H:ne zna:

boGhi
14.05.2011., 10:06
Probala sam ja i koprivu i brezu..

Nula bodova..:kava:

http://www.pic4ever.com/images/consoling2.gif yebiga onda, nemaš sreće.

držim ti fige za crocsice. meni su moje birkice pretvrde, evo samo da znaš. mislim da bi ti crocsice bile puno udobnije :ne zna:

mislim, glupo pitanje, ali jel dižeš noge na povišeno i stavljaš u hladne kupke/obloge?

ellyon
14.05.2011., 10:18
ja asm uvin h cist ovako ko biljni pripravak napomenula jer su trudnice i to pile ..al da se s biljkama nije za salit nije ... opreza kad su bebani u pitanju ..nikad dosta...samo toliko

ja sam u trudnoci zadnja 2 i pol mj bila natecena da nista nije pomagalo..al kad sam rodila ...iz mene je izaslo toliko vode da nisam mogla vjerovat ..i pishalo mi se non stop u ogromnim kolicinama:D...i bilo me strah preeklampsije od tolike natecenosti ali sve je bilo ok jer sam na svoje cudjenje imala niski tlak ko i prije trudnoce ..mozda cak i nizi

serta32
14.05.2011., 15:23
drage moje buduće majke!
Ja sam u 38+3tj. i do sada nisam imala problema sa natečenosti,budući da mi je ovo druga trudnoća,mogu vam reći da sam u 1.bila natečena ko bubica,posebno noge.najbolji lijek je odmarati se kad primjetite natečenosti i lagano noge u povišen položaj.
vidim da se tu spominje čaj od koprive,i znam da je dobar ali je odličan i ako se pije negdje oko 1.5mj prije poroda,navodno smanjuje bolove.Znači nikako nije štetan.:p:p:kava:

lili36
14.05.2011., 20:43
mislim, glupo pitanje, ali jel dižeš noge na povišeno i stavljaš u hladne kupke/obloge?

Kad god mogu,dignem noge..hladim ih..čak mi je neki dan muž stavljao one patrone za putni frižider na noge..

Mislim da se led unutra pretvorio u vodu,brzinom svjetlosti :lol:

Al za čudo,danas su noge izmišljene..čak sam obukla svoje stare japanke koje me nisu nimalo žuljale,jedino su mi naotečeni,i dalje,zglobovi..

Najveća mi je želja da doživim isti scenarij kao mnoge cure ovdje-kad rodim da ta silna voda "odjedanput" samo izađe iz mene..:zubo:

Papirka
15.05.2011., 08:23
...kažu da je to zbog hormona, otičemo zbog progesterona... :p ...i ne možemo ništa, baš ništa
s obzirom da ni meni ne pomaže ništa :mig: ali i dalje ću navracat na ovu temu. malo kukat, malo vidjet kak je vama i tako...
tlak i dalje nizak...

meni su naotečene samo noge.
Ok..onda jedino preostaje da se bacim u potragu japanki sa remenčićima..
Možda ubodem i crocsice..:misli:[mislim da bi ti crocsice bile puno udobnije meni su isto natečene samo noge. a definitivno ću ubost i japanke i kroksice.. mislim da su kroksice pouno udobnije, samo su ružne, brate mili .... :zubo:

mislim, glupo pitanje, ali jel dižeš noge na povišeno i stavljaš u hladne kupke/obloge?kad god uspijem držim noge na povišenom ( to je rijetko :rolleyes: ) hladne obloge nisam probala...

Najveća mi je želja da doživim isti scenarij kao mnoge cure ovdje-kad rodim da ta silna voda "odjedanput" samo izađe iz mene..:zubo:
držim fige da tako bude i tebi i meni i svima ostalima s ovim problemom...

freya7
15.05.2011., 20:35
mogla bi stopala iznajmljivat za gospodare prstenova..pravo hobitsko stopalo..ogromno

Jaranka
15.05.2011., 21:23
ja sad u 37. tj..a prvi put vidim prsti ko čevapi :))))

blossom_girl
16.05.2011., 12:54
ja sad u 37. tj..a prvi put vidim prsti ko čevapi :))))

ali čim malo zahladi, noge opet normalne! tako da sam sinoć imala baš lijepe nogice :cerek:

Papirka
16.05.2011., 13:30
ali čim malo zahladi, noge opet normalne! tako da sam sinoć imala baš lijepe nogice :cerek:

a ja sam sinoć imala užasne noge. bombe, a ne noge. :(

Tamo neka
18.05.2011., 22:49
Pozdravljamo vas ja i moje sarmice :zubo: Prvi put u životu vidim kako je kad ti nateknu potkoljenice :misli: a o zglobovima i prstima da ne pričam, ma noge mi mijenjaju oblike kao u nekom crtiću, svako jutro zadnjih par dana im se dobro nasmijem (a šta ću, dobro je dok ne zaplačem). Najgore je što sam puno u pokretu pa kad krenu trnuti od natečenosti, pa pete zabole, ma užas.

Pijem puno tekućine i zaista redovito i često idem piškiti, ali i dalje su sarmice tu. Strah me kako će mi biti ova zadnja 2 mjeseca ali nekako ću izgurati valjda. Probat ću sa koprivom. Imam taj čaj doma ali ga nisam nikad pila. Neki kažu da nije bitno šta se pije već je bitno da se konzumira puno tekućine. Ne znam. Treba probat pa vidit.

bblack
18.05.2011., 23:00
evo nažalost i ja prijavljujem oticanje...
već 3 dana za redom budim se sa prstima toliko otečenim da imam osjećaj ko da će mi koža eksplodirati... čak sam skinula i vjenčani prsten :tuzni: inače zanimljivo al desna ruka mi je puno više otečena od lijeve..
a danas nakon šetnje mm je umro od smijeha kad sam skinula čarape (i to još njegove) a onaj dio di je gumica mi se tako urezala da je to stvarno izgledalo smiješno...
kopriva nažalost ne pomaže... a svaki dan pijem minimalno 2 litre tekućine isto ne pomaže...
nadam se da se neće jako pogoršati u ovih mjesec dana kaj mi je ostalo do kraja

freya7
19.05.2011., 07:58
ja sam i dalje naotečena.......to je strava...........
muž mi je rekao da me voli koliko su mi noge otečena..........:)

izgledam prestrašno......stalno brijem da nekaj nije u redu..užas.......
u prvoj trudnoći nisam imala ovakvih užasa......

hera86
19.05.2011., 17:21
Lijep pozdrav svima. Neki dan sam u razgovoru s prijateljicom primjetila da zasad ne otičem, tj samo nekad i to samo ruke, al brzo prođe... noge ništa.
pa mi je bilo i za primjetiti da kad rodim, neće otić sva ta voda, jer
je ni nemam i ostat će kile, pa sam bila tužna :lol:

Lili.
22.05.2011., 12:21
a ja sam sinoć imala užasne noge. bombe, a ne noge. :(

Vidim da velika većina ima ovaj problem :rofl::rofl:
Meni ortopedske šlape to malo dovedu u red.

Newbiee
22.05.2011., 19:03
Baš sam se hvalila neki dan kako uooopće ne otičem. I sad je krenulo. :horor: Samo stopala i gležnjevi. Prsti ko ćevapi. :facepalm: Kad legnem i stavim na povišeno, bude ok.
Još ja jučer silom hoću neke patike kupiti, guram nogu, tražim veće brojeve, sve mi noga bridi...Kad ja malo bolje pogledam, a ono stopalo ogromno. Uglavnom, odustala sam od novih patika zasad. :raspa:

bblack
22.05.2011., 20:25
Danas se pozalim starcima na rucku kak sam pocela oticati i da imam feeling kad se probudim ujutro, da ce mi prsti eksplodirati ako se upiknem iglom!
A veli tata (biser) to ti je mozda zato jer nisi naviknuta drzati spuzvicu (imamo zestoku generalku nakon malanja stana, naravno da nikom ne vjerujem da ce ocistiti ko ja, pa sve sama radim, i to zadnja 3 dana ko ludjak) :facepalm: ... Uglavnom naravno da ga je mama odmah poklopila da nek ne govori gluposti, jer je oticanje normalno u visokoj trudnoci...
A ja sam se skoro rasplakala na komentar (poceli su me i hormoni sorati, do sad sam na svu srecu bila postedjena)...

freya7
22.05.2011., 21:12
razmišljam da stavim sliku i plašim forumašice sa svojim stopalima :)

Papirka
24.05.2011., 11:43
razmišljam da stavim sliku i plašim forumašice sa svojim stopalima :)

ajde ako si hrabra... to sam i ja rekla da ću napraviti pa nisam. :)
btw. još si nam tu, 2u1? :D

pet
24.05.2011., 20:00
heheheh, ja sam ujutro okej, al navecer, pogotovo ako sam fizicki 'aktivnija', prsteki i gležnjevi ajme meni budu :D

i dalje se tankam koprivom jer mislim da odmoć neće. kroksice kupila i baš me briga šta su ružne, roze su i udobne i mrtva ladna šećem psa u njima :zubo: vjenčani prsten skinula isto, mogu ga još, a frka me da ga ne bih slučajno morala rezat...

freya7
24.05.2011., 20:30
ajde ako si hrabra... to sam i ja rekla da ću napraviti pa nisam. :)
btw. još si nam tu, 2u1? :D

jesam.......još sam 2u1
moram naći kabel od moba pa stavim.......ak ne stignem danas......budem......hahahaha