PDA

View Full Version : Oticanje u trudnoći

stranice : [1] 2 3

Mirjana.P.
28.05.2007., 11:51
mene zanima ima li tko sličnih problema i zna li nešto više o tome
ja sam sutra 6 mjeseci trudna,nemam visoki tlak a stopala su mi ko buhtle, koža zategnuta i uopće mi se ne vidi zglob
nigdje dalje nisam natekla,malo samo u prstima ali tek toliko da me žulja prstenje
ni blizu stopalima

Škiljo
28.05.2007., 12:02
ja sam sutra 6 mjeseci trudna,nemam visoki tlak a stopala su mi ko buhtle, koža zategnuta i uopće mi se ne vidi zglob
nigdje dalje nisam natekla,malo samo u prstima ali tek toliko da me žulja prstenje
ni blizu stopalima

Mirjana P., meni za sada ništa...a isto sam u 6.tom kao i ti...Tek male naznake gležnjeva, ali ništa alarmantno..mislim da je kod svakoga drugačije!
No, prvu sam trudnoću bila ko mala buhtla...od 5.tog na dalje!
A da ipak malo pitaš gina.?:o

oštrilo
28.05.2007., 12:09
Malo mi nateknu ruke i noge ako sam negdje cijeli dan, ili dosta hodam... Ali to prođe...
Ali mislim da mi ne gine oticanje pred kraj trudnoće http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/konfus/k045.gif
Proći će :kiss:

Mirjana.P.
28.05.2007., 12:12
ma jesam,rekao je da ne jedem slano i suhomesnato,a to ni inače ne jedem jer me pati žgaravica i kao da je to od visokog tlaka,a moj je tlak čak i niži nego bi trebao biti,jučer je bio 111 sa 59 a tek 12 idem na kontrolu

amarena
28.05.2007., 12:40
meni su sad pocele noge oticat
isto mislim kad malo dulje stojim ili hodam...
u 36. tjednu sam
prije nista

oštrilo
28.05.2007., 12:46
Mene svaki put ginica pita jesam li otekla :confused: ja kažem da nisam JOŠ :D
Znam da me to čeka, moja sestra je dva puta rodila i oba puta su joj prije poroda otekla ruke i noge... Ne puno, ali su otekle

Tashi
28.05.2007., 13:33
meni zadnjih tjedan dana užasno naotječe lijeva noga - od zgloba naniže - kao da sam je uganula - a koža zna biti toliko napeta da ne mogu nožne prste saviti..desna manje...ja sam 40+5..u trudnoći su mi znale tako naoteći samo poslije duuugog stajanja..ali nikad na dgo...sad se malo preko noći oporavi ali čim ustanem - gotovo...ne pomažu više nikakve kreme, pa čak ni hlađenja..tek malčice ležanjei držanje noge na povišenom - ali ne dugo..kao što ekoh čim ustanem...gotovo

oštrilo
28.05.2007., 13:34
Znamo rješenje - rodilište :D

moses
28.05.2007., 16:18
meni su noge inace kao buhtle oko gleznjeva i bez trudnoce...pitam se kakve ce biti jednog dana....:zubo:
anyway....mislim da to ima veze i s vanjskom temperaturom...ljetne trudnice gotovo sve pate od oticanja...mozda bi pomoglo ono klasika kupka za noge naizmjence hladno-toplo, ili mozda setnja po plicaku, ili nesto tako?
da muzic masira?

Tashi
28.05.2007., 16:24
meni ne pomaže više ništa..eventualno, malo ležanja s nogama na povišenju - ali vrlo kratkog daha i vijeka..nadala sam se noćas kad je kiša pala da će biti bolje - no - 0 bodova

maja m
28.05.2007., 16:26
meni su noge inace kao buhtle oko gleznjeva i bez trudnoce...pitam se kakve ce biti jednog dana....:zubo:
anyway....mislim da to ima veze i s vanjskom temperaturom...ljetne trudnice gotovo sve pate od oticanja...mozda bi pomoglo ono klasika kupka za noge naizmjence hladno-toplo, ili mozda setnja po plicaku, ili nesto tako?
da muzic masira?

sigurno ima veze jer meni natiču samo kad je vruće. ja sam kupila venotrex emulziju,pomaže za vene,kapilare, a i naticanje...

Blue Racer
28.05.2007., 17:53
Meni su naotekle i ruke i noge a tek sam u četvrtom mjesecu. Zglobovi na nogama se jedva raspoznaju. Vjenčani prsten uglavnom nemrem nositi jer mi zaustavlja cirkulaciju...

maja m
28.05.2007., 17:55
Meni su naotekle i ruke i noge a tek sam u četvrtom mjesecu. Zglobovi na nogama se jedva raspoznaju. Vjenčani prsten uglavnom nemrem nositi jer mi zaustavlja cirkulaciju...

ja sam svoje poskidala s 5 mjeseci

blond lady
28.05.2007., 20:47
meni su isto noge počele u 6. mjesecu trudnoće otjecati...
u jutro bez problema mi paše obuća a navećer jedva,
iako samo sjedim po cijele dane,
već sam 2 para novim cipela morala kupiti i to 2 broja veća ....
malo pomaže držanje nogu na visokom, kupila sam i neku kremu za noge ali i to baš ne pomaže previše

cvijetić
28.05.2007., 21:01
imam još cca 4 tjedna do poroda i do sad je bilo super, čak i prsten mogu staviti i skinuti,ali sam se prije tri dana,ono kada je bilo ujutro jako jako vruće probudila sa slonovskim stopalima.... jedva sam pronašla cipele u koje stanem i onda sam ušla u trgovinu, odabrala špagerice i pitala koji im je najveći broj. žena mi je rekla 41 i ja sam rekla e super -te mi dajte...jesu malo veće ali me ništa ne tiska( inače nosim 39-40):)
tako natečene su bile samo taj dan...ali vjerojatno će ubrzo ponovo nateći:flop:

Jill13
29.05.2007., 10:01
meni su isto noge počele u 6. mjesecu trudnoće otjecati...
u jutro bez problema mi paše obuća a navećer jedva,
iako samo sjedim po cijele dane,
već sam 2 para novim cipela morala kupiti i to 2 broja veća ....
malo pomaže držanje nogu na visokom, kupila sam i neku kremu za noge ali i to baš ne pomaže previše

Isto i kod mene pa da ne prepisujem, ali je sve bilo jako vezano uz vrućine i onaj neizdrživi tlak za sve ljude, ne samo trudnice...sad kad je ovako normalno vrijeme i klima je lagana u pozadini noge su normalne

Mirjana.P.
29.05.2007., 15:37
e super sad bar znam da je to normalno,
sad mi nisu baš toliko natečene, mora biti da je nedjelja bila nešto posebna

Tashi
12.06.2007., 07:46
kad rodite - voda ode...ko da ju je voda odnijela:lol: :lol:

lturkano
12.06.2007., 08:37
ni blizu stopalima

trebala bi pitati ginekologicu, jer to može značiti da bubrezi slabo rade, jer 6 mjesec bi bio malo rano da otiču stopala toliko da se zglob ne vidi

Škiljo
12.06.2007., 08:52
trebala bi pitati ginekologicu, jer to može značiti da bubrezi slabo rade, jer 6 mjesec bi bio malo rano da otiču stopala toliko da se zglob ne vidi

Da, evo ja sam u 28. tjednu (dakle punih 6. mjeseci). Negdje prije sam pisala da mi malo natiču noge, jučer eto su mi natekle malo jače, ali ne opet tako jako. Gin. me na zadnjem pregledu ispipao po gležnjevima i rukama da vidi da li natičem i rekao da je to sasvim OK. Dakle, ne bi trebala naticati tako jako!!!!!:flop:

Wedding
12.06.2007., 10:11
Da, evo ja sam u 28. tjednu (dakle punih 6. mjeseci). Negdje prije sam pisala da mi malo natiču noge, jučer eto su mi natekle malo jače, ali ne opet tako jako. Gin. me na zadnjem pregledu ispipao po gležnjevima i rukama da vidi da li natičem i rekao da je to sasvim OK. Dakle, ne bi trebala naticati tako jako!!!!!:flop:

Sve je to na zalost normalno, netko natice u ranoj fazi trudnocr netko u kasnoj....... meni su stopala pocela naoticati oko 4 mjeseca ( cipele za vjencanje sam morala nosit na sirenje a sad nemogu ni prste navuc) i sve je ok....evo danas sam se probudila sa stopalima kao fig fut i naravno hodam u japankama od dragog jer nemogu svoje navuc ( ne znam kako ci uopce danas na pregled u bolnicu) ....... Ali po preporuci bi bilo dobro pregledat bubrege da se vidi dal je sve ok.

Kriticno je naoticanje koje se nastavlja i poslije poroda i tu moze biti naznaka svega i svacega;)

paspa
12.06.2007., 10:16
Sve je to na zalost normalno, netko natice u ranoj fazi trudnocr netko u kasnoj....... meni su stopala pocela naoticati oko 4 mjeseca ( cipele za vjencanje sam morala nosit na sirenje a sad nemogu ni prste navuc) i sve je ok....evo danas sam se probudila sa stopalima kao fig fut i naravno hodam u japankama od dragog jer nemogu svoje navuc ( ne znam kako ci uopce danas na pregled u bolnicu) ....... Ali po preporuci bi bilo dobro pregledat bubrege da se vidi dal je sve ok.

Kriticno je naoticanje koje se nastavlja i poslije poroda i tu moze biti naznaka svega i svacega;)

je,i ja sam naticala...kak slonica...i gledali bubrege...i šećer...a ja ih lijepo uvjeravala da natičem od puno previše kila...i nisu vjerovali...dok se nisu uvjerili...:rofl: :rofl:

Wedding
12.06.2007., 10:19
je,i ja sam naticala...kak slonica...i gledali bubrege...i šećer...a ja ih lijepo uvjeravala da natičem od puno previše kila...i nisu vjerovali...dok se nisu uvjerili...:rofl: :rofl:

joj ja naoticem od vode jer mi se bebo spustio na pipicu:rofl: , kaj da ti velim, pukla mi je koza ispod malog prsta na nozi od silne vodurine:flop: .... jedan dan se probudim sa normalnom facom a drugi dan izgledam ko lopta:o

paspa
12.06.2007., 10:21
joj ja naoticem od vode jer mi se bebo spustio na pipicu:rofl: , kaj da ti velim, pukla mi je koza ispod malog prsta na nozi od silne vodurine:flop: .... jedan dan se probudim sa normalnom facom a drugi dan izgledam ko lopta:o

ha...ja ne priznajem pod trudnicu one kaj dobe tak malo kg da ima nikaj nije...kaj neee...;) treba to natući...i onda slijedećih 20god skidati...kak neki...:rolleyes:

Wedding
12.06.2007., 10:24
ha...ja ne priznajem pod trudnicu one kaj dobe tak malo kg da ima nikaj nije...kaj neee...;) treba to natući...i onda slijedećih 20god skidati...kak neki...:rolleyes:

a ne ne, ne treba natuci puno kila , tj. ok su kile od vode ali ne navuci i kile od papice:D

paspa
12.06.2007., 10:37
a ne ne, ne treba natuci puno kila , tj. ok su kile od vode ali ne navuci i kile od papice:D

kaj si luuuuda...:eek: pa to mi je bil jedini period di mi nitko nije niš prigovaral...a najviše ja sama sebi...:rofl: :rofl:

Wedding
12.06.2007., 11:32
kaj si luuuuda...:eek: pa to mi je bil jedini period di mi nitko nije niš prigovaral...a najviše ja sama sebi...:rofl: :rofl:

:rofl: :rofl: - joj sad su mi jos vise natekle moje čabatice:rofl:

Mai
13.06.2007., 14:40
meni su tek sad počele oticat nogeeeeeeeee

MaLo
17.06.2007., 14:59
meni su noge počela oticati prije par dana, al onak zapraf! :zubo:

E, a tek bedra :eek: :eek: :eek: U tjedan dana su se tak povećala, ko da mi je neko ulil vodu ispod kože....ajme meni!

Još oko 2,5 tj. do poroda, pa bu onda valjda nestalo, molim boga :moli:

maja m
18.06.2007., 08:09
a meni prestalo,noge ko balerina...:rofl: a soliiim...
valjda zato što više mirujem

cukerino77
18.06.2007., 13:00
ja sam mislila da nateknu samo pred porod noge, al ocito ne....

Mirjana.P.
13.08.2007., 23:14
evo ponovno teme
ja 36+6,prekjučer sam doručkovala domaće kobasice,doc zabranio,al ja sam tako natekla,ne više samo stopala nego cijela,noge koljena prsti na rukama me bole koliko su natečeni,čak i u licu,i usne isto,al to mi je malo previše da bi moglo biti od kobasice,nije slana,mislim nešto da se osjeti,i prije sam znala popapati grickalica koje su bile slanije pa mi nije bilo ništa
šogorica mi je rekla kad mi prsti nateknu i trbuh se spusti bit će ubrzo
i odjuri ona i ostavi me bez informacija
natečena sam za 3 trudnice al neznam kud mi trbuh treba otić,doc je rekao da se mali namjestio
sve mi trne kako sam natečena i boli
ima li netko slična iskustva?????????

Klementina
13.08.2007., 23:30
evo ponovno teme
ja 36+6,prekjučer sam doručkovala domaće kobasice,doc zabranio,al ja sam tako natekla,ne više samo stopala nego cijela,noge koljena prsti na rukama me bole koliko su natečeni,čak i u licu,i usne isto,al to mi je malo previše da bi moglo biti od kobasice,nije slana,mislim nešto da se osjeti,i prije sam znala popapati grickalica koje su bile slanije pa mi nije bilo ništa
natečena sam za 3 trudnice al neznam kud mi trbuh treba otić,doc je rekao da se mali namjestio

sve bu to otišlo kad rodiš, kakav ti je tlak i jesi li koji put na pregledu imala priteine u urinu?

klara_23
13.08.2007., 23:36
evo ponovno teme

ja sam imala takvih problema,doktor mi strogo zabranio suhomesnate proizvode sve slano,cokoladu,plakala sam jer nisam znala sta cu jest
a sve je to bilo zadnjih 2-3tjedna pred porod,toliko bi otekla da sam jedva mogla oci otvorit ujutroja nisam slusala doktora pa su mi nasli proteine u mokraci pa sam imala problema na porudu
moj savjet ti je da ne jedes sve ovo sto sam napisala zbog proteina a voda sto se nakupi ode odmah poslije poroda
kad sam ja rodila i pogledela se u ogledalo ko druga osoba,napokon sam mogla vidit svoje oci...

Mirjana.P.
13.08.2007., 23:40
100 sa 60 redovno,jesam jednom imala nešto pozitivno al prije par pregleda
i nikad nisam bila ovako natečena

Klementina
13.08.2007., 23:41
ja sam imala takvih problema,doktor mi strogo zabranio suhomesnate proizvode sve slano,cokoladu,plakala sam jer nisam znala sta cu jest
a sve je to bilo zadnjih 2-3tjedna pred porod,toliko bi otekla da sam jedva mogla oci otvorit ujutroja nisam slusala doktora pa su mi nasli proteine u mokraci pa sam imala problema na porudu
moj savjet ti je da ne jedes sve ovo sto sam napisala zbog proteina a voda sto se nakupi ode odmah poslije poroda
kad sam ja rodila i pogledela se u ogledalo ko druga osoba,napokon sam mogla vidit svoje oci...

bok klara, meni su već u 17. tjednu pronašli proteine u mokraći i imala sam povišen tlak, sad sam u 25. i sad je i tlak o.k. i nemam proteina u mokraći ali ako je gestoza u pitanju i ja očekujem komplikacije kasnije. kak ti je prošao porod?

Klementina
13.08.2007., 23:43
100 sa 60 redovno,jesam jednom imala nešto pozitivno al prije par pregleda
i nikad nisam bila ovako natečena

zvrcni doka sutra za svaki slučaj, ali ak je tlak sad o.k. ne brini!

klara_23
13.08.2007., 23:54
iskreno,dok sam lezala u predradjaoni babice su komentirale(misleci da ih ja ne cujem)da ih je strah za mene i bebu zbog tih proteina(bila je velika razina proteina-tako su mi poslije rekli)al moj porod ti horor ne samo zbog toga...o tom cu na drugoj temi
moj savjet ti je da pazis sto jedes,jer kombinacija visokog tlaka i proteina nije dobra-ja srecom nisamimala visok tlak
pa jeli ti ginic ista savjetovao u vezi prehrane

Klementina
14.08.2007., 00:03
iskreno,dok sam lezala u predradjaoni babice su komentirale(misleci da ih ja ne cujem)da ih je strah za mene i bebu zbog tih proteina(bila je velika razina proteina-tako su mi poslije rekli)al moj porod ti horor ne samo zbog toga...o tom cu na drugoj temi
moj savjet ti je da pazis sto jedes,jer kombinacija visokog tlaka i proteina nije dobra-ja srecom nisamimala visok tlak
pa jeli ti ginic ista savjetovao u vezi prehrane

redukcija soli, poprilično dobro se hranim, ne jedem suhomesnato i brzu hranu. gestoza je opasna bolest koja se menifestira kroz oticanje, povišeni tlak i proteine u urinu i jedini lijek je porod. Postoji mogućnost konvulzija a i kome. Pročitala sam sve kaj sam mogla naći na netu i sad se tješim da je za sad sve o.k. ali ak mi šizne tlak pakiram se u bolnicu.

klara_23
14.08.2007., 00:07
redukcija soli, poprilično dobro se hranim, ne jedem suhomesnato i brzu hranu. gestoza je opasna bolest koja se menifestira kroz oticanje, povišeni tlak i proteine u urinu i jedini lijek je porod. Postoji mogućnost konvulzija a i kome. Pročitala sam sve kaj sam mogla naći na netu i sad se tješim da je za sad sve o.k. ali ak mi šizne tlak pakiram se u bolnicu.

ne znam sta da ti kazem osim pazi se da ti tlak ne skoci ali i ako skoci pravac bolnica,dosta zena ceka porod u bolnici zbog tlaka,
sve ce biti u redu,samo se nemoj sekirat:kiss:

Klementina
14.08.2007., 00:20
ne znam sta da ti kazem osim pazi se da ti tlak ne skoci ali i ako skoci pravac bolnica,dosta zena ceka porod u bolnici zbog tlaka,
sve ce biti u redu,samo se nemoj sekirat:kiss:

hvala klara, razmišljam pozitivno. odoh ja u horizontalu, laku noć:kiss:

blond lady
14.08.2007., 07:25
meni su najviše noge natjecale u drugom tromjesaečju...obuću sam morala 2 broja veću kupiti...imala sam sreće što je bilo ljeto pa sam mogla japanke nositi...sada u 9. mjesecu mi i nisu više tako puno natečene, vjerovatno što više ne radim previše a to je kod mene bio većinom slučaj od vrućine i što sam dugo bila na nogama

Mijaja
14.08.2007., 07:29
evo mi u 19 tjednu i npr. jučer nisam mogla ni pomisliti na vjenčani prsten, evo ga spava na TV-u, a mislila sam da se otiče samo pred kraj....
možda mi ovo nisu prave kile nego i malo vode????

foresst
14.08.2007., 08:33
ja u 22. tjednu i isto mi jučer natekli gležnjevi, ali pretpostavljam zato što sam preko 10 sati bila na poslu i veći dio sjedila, pa je i cirkulacija malo zakazala.. skužila sam da natečem kad se premorim i kad su velike vrućine, i onda mi treba dva dana laganini da se situacija sredi. more me spasi, ali nažalost nemam vremena otići plivat malo. jedva čekam prestati radit..

*Mistique*
14.08.2007., 19:52
mene tek sad u 8.mj.muće ti problemi sa naticanjem nogu i prstiju na rukama.Zna mi se i javiti bol u kostima prstiju,tako da nekad ni šaku ne mogu stisnuti.

Mirjana.P.
14.08.2007., 20:13
i meni tako,popodne sam legla al nisam mogla spavati jer sam morala razgibavati prste,baš su nam zadnji dani grozni,možda je to priroda tako uredila da se žene ne boje poroda,ja si sad mislim samo nek više izađe van ni me briga kako će biti

*Mistique*
15.08.2007., 11:09
Jućer ssm skoro cijeli dan bila na nogama,i to vani na onoj sparini,jedva sam izdržala ali morala sam jer su mi moji došli u posjet i otac stigo sa brodom,tako da smo dan proveli vani.
Iz kuće sam izašla oko 9 ujutro a u 6 popodne se vratila.ej da ste samo vidjeli na što su sličile moje nogice,pretvorile su se u debla!!!! Odma sam ih pod hladnu vodu jedno 10 min,i namazala ih balzamom od divljeg kestena i još nekih eteričnih ulja i digla ih u zrak.Tek mi je onda bilo nešto bolje!

Mijaja
15.08.2007., 11:11
jutros sam jedva čekala doći iz crkve da skinem cipele... noge suu mi se razlile van cipela i baš mi je to ružno....

*Mistique*
15.08.2007., 19:50
Dali je bolje kad nateknu noge podići u horizontalni položaj ili u povišeni? ili je svejedno

EllaH
15.08.2007., 20:19
Dali je bolje kad nateknu noge podići u horizontalni položaj ili u povišeni? ili je svejedno

povišeni.. ali meni povišeni ne odgovara zbog mojih leđa pa je bolje i horizontalni nego da noge cijeli dan vise okomito bilo da se sjedi ili stoji..

*Lubenica*
15.08.2007., 20:43

povišeni definitivno, olakšavaš si tako znatno krvotok.. :top:
glede nabubrenih nogica - ja od kada sam skoro pa potpuno izbacila sol, kao da bi manje bubre, više od stajanja i hodanja..

*Mistique*
15.08.2007., 21:01
povišeni definitivno, olakšavaš si tako znatno krvotok.. :top:
glede nabubrenih nogica - ja od kada sam skoro pa potpuno izbacila sol, kao da bi manje bubre, više od stajanja i hodanja..

to je točno,ja inače ne podnosim kad mi je nešto slanije tako da sam sa soli dosta umjerena.Dobra stvar je što smo nedavno kupili novi krevet sa podnicom koja se može podizati i spuštat koliko ti odgovara,kako dio ispod glave tako i donji dio ,sad dno držim stalno podignut za dva zubca i baš mi odgovara.

*Lubenica*
15.08.2007., 21:08
to je točno,ja inače ne podnosim kad mi je nešto slanije tako da sam sa soli dosta umjerena.Dobra stvar je što smo nedavno kupili novi krevet sa podnicom koja se može podizati i spuštat koliko ti odgovara,kako dio ispod glave tako i donji dio ,sad dno držim stalno podignut za dva zubca i baš mi odgovara.

e bravo to je super stvar..
nedavno mi bili kod frendova i ono - čips na stolu i baš mi došao gušt, i navalim ja, uopće nisam mislila, čovječe drugi dan... :eek: umirali smo od smijeha, od onda pazim i sve je ok...

*Mistique*
15.08.2007., 21:14
e bravo to je super stvar..
nedavno mi bili kod frendova i ono - čips na stolu i baš mi došao gušt, i navalim ja, uopće nisam mislila, čovječe drugi dan... :eek: umirali smo od smijeha, od onda pazim i sve je ok...

trebale bi skladati neku pjesmicu,odu,našim čarobnim nogicama,svaka od nas Fiona,napiše po stih i eto pjesmice :zubo:

Mijaja
15.08.2007., 21:15
ali ja živim za slano.... dakle niš od toga....

en@
16.08.2007., 08:22
Pozdrav svima!
Mi smo danas 36+2 i već sam tjedan dana naotečena ko balon! Ruke i noge su mi prepune bijelih flekova od naotečenosti, a prste na rukama uopće ne mogu saviti što od naotečenosti, što od bolova

Mirjana.P.
16.08.2007., 13:17
mi rekli danas docu da su nam i oči natečene,pored svega ostalog,da mi trnu prsti,i u tjedan dana sam dobila 6kg,a to nije od klope,to ne mogu čak ni ja i dao nam neke tablete za izbacivanje vode:s :s :s

*Mistique*
16.08.2007., 20:06
Pozdrav svima!
Mi smo danas 36+2 i već sam tjedan dana naotečena ko balon! Ruke i noge su mi prepune bijelih flekova od naotečenosti, a prste na rukama uopće ne mogu saviti što od naotečenosti, što od bolova

Bok!!!! Ti si 36+2, a mi smo danas 36+4, Bit će beba Djevica :D ,sve smo oko devetog mj!

*Mistique*
16.08.2007., 20:08
mi rekli danas docu da su nam i oči natečene,pored svega ostalog,da mi trnu prsti,i u tjedan dana sam dobila 6kg,a to nije od klope,to ne mogu čak ni ja i dao nam neke tablete za izbacivanje vode:s :s :s

Jeli ti reko da se te tablete inače preporučuje uzimat pri kraju...jer ako se osjećaš lakše,a ne štete ti, onda bi ih trebali svakoj propisat?

Mirjana.P.
16.08.2007., 20:48
nije,samo da pijem svaki 3. dan,a pročitala sam uputstvo,to je za neke bolesnike sa neznam čim i kao trudnice smiju piti samo ako doc procijeni da je veća korist za majku nego rizik za bebu,ma već bi oni mene itili u bolnicu samo da mi je tlak visok,ni neznam koja je to bolest,a moj 100 sa 60,ne surađuje baš:zubo:
čitala ja u 24h da se rodilo dijete od oko 6 i nešt kila,u biti kao da ima 6 mjeseci
a kao bilo je rođenih i sa 10 kg,nemrem si zamislit ni kako to izgleda

foresst
17.08.2007., 07:36
za trudnice se preporučuje čaj od breze za izbacivanje suvišne tekućine i smanjivanje edema. tako kaže dr. harni, a ja još pitala i u par apoteka tete magistre, sve rekle da je to ok i da ne može nikako štetiti

Mirjana.P.
19.08.2007., 23:07
ja još uvijek natečena,tablete baš i nisu nešt pomogle,primjetila sam da kad duže stojim onda mi jače nateknu,i onda mi je srašno hodati
al imam novosti,pa da se pohvalim dobila sam neki osip po stopalima i prstima,svrbi da postajem histerična,sve peče koliko svrbi, najrađe bi si odrezala i ruke i noge,ako prolupam od svraba možda još i odem po motornu pilu pa se riješim muke,al mislim da ću si jednu ruku ostaviti jer ako pila ne pomogne da se bar imam s čim češkati

stella24
24.09.2007., 10:32
evo podižem temu samo zato da prijavim oticanje ruku i nogu :( ruke su mi koma ujutro, noge navečer. ma ustvari, noge stalno. zadnji tlak 130/80. proteini u redu. valjda je onda to oticanje normalno :confused:

stella24
24.09.2007., 13:17
i nitko nije skužio da postajem slonica nelica

paspa
24.09.2007., 13:20

.http://www.smilies-smilies.de/smilies/tiere_II_smilies/frogit.gif (http://www.snukk.de)

stella24
24.09.2007., 13:21
.http://www.smilies-smilies.de/smilies/tiere_II_smilies/frogit.gif (http://www.snukk.de)

nije mi stomak natekao (ili je???)

paspa
25.09.2007., 06:58
nije mi stomak natekao (ili je???)

.http://www.smilies-smilies.de/smilies/tiere_II_smilies/tiere33.gif (http://www.snukk.de)

ixi
25.09.2007., 07:29
evo podižem temu samo zato da prijavim oticanje ruku i nogu :( ruke su mi koma ujutro, noge navečer. ma ustvari, noge stalno. zadnji tlak 130/80. proteini u redu. valjda je onda to oticanje normalno :confused:

Da, draga moja, to ti je skroz normalno, sada pred kraj... meni su noge stalno otečene, ali pomalo...stanem samo u jedne tenisice i jedne stare razgažene cipele. Nemoj jesti puno slanog, to malo pomaže.
Ako bi jače naoticala ( i lice, usnice....) onda se trebaš javiti liječniku, pa ćeš dobiti tablete za izbacivanje tekućine...

Blue Racer
25.09.2007., 08:41

Ma skužili smo mi... ali smo pristojni :D :kiss:

sunny55
19.05.2008., 11:03
Noge i clanci su mi ko dva balvana,a inace sam mrsavica.Od koljena na vise visi celulit il je to od vode ne znam,nisam nikad imala celulit.

Cure da li vi oticete?
Meni su prsti otekli,ne mogu skinuti prsten...Citala sam na nekom drugom forumu da su jednoj trudnici prsti toliko otekli da nije nikako mogla skinuti prsten,na kraju su joj odrezali prsten...
Imate li kakve ideje da ih skinem posto imam 2,a bojim se da ne krenem oticati jos vise.

Zaljubljena i sretna
19.05.2008., 11:06
Noge i clanci su mi ko dva balvana,a inace sam mrsavica.Od koljena na vise visi celulit il je to od vode ne znam,nisam nikad imala celulit.

Cure da li vi oticete?
Meni su prsti otekli,ne mogu skinuti prsten...Citala sam na nekom drugom forumu da su jednoj trudnici prsti toliko otekli da nije nikako mogla skinuti prsten,na kraju su joj odrezali prsten...
Imate li kakve ideje da ih skinem posto imam 2,a bojim se da ne krenem oticati jos vise.

jesi probala,da namazes prst oko prstena sa sapunom?trebalo bi da onda ide dolje,ako nije prst bas puno otecen.

pink5
19.05.2008., 11:08
Oticanje ti je normalno,ja sam bila kao buhtla od vode,sve mi je na porodu otišlo. Probaj skinuti sa sapunom ili nekom kremom,mašću:ne zna:

jarezica
19.05.2008., 11:08
ja otičem već dva mjeseca i to ful pa sam prstenje skinula na vrijeme!probaj ruke dobro nasapunati

jarezica
19.05.2008., 11:09
ha ha eto dva ista savjeta u istoj minuti poslana

morfin@
19.05.2008., 11:13
Ja sam počela naticati prije 10-ak dana i odmah sam skinula prstenje. Ni ti više prstenje ne na ruke :flop: probaj sa nekom masnijom kremom za ruke pa malo-pomalo dolje... :ne zna:

Lake
19.05.2008., 12:46
ili s uljem :zubo:

sunny55
19.05.2008., 13:08
superrrrrrrrr.uspjela sam skinuti prstenje,bilo je tesko jer na jednom prstu imam 2 tj.burmu i jos jedan prsten preko burme,tj.on zakljucava burmu/obicaj muza.
Bas glupo izgleda prst sad,kao da je gol

tincica31
19.05.2008., 15:19
Kad ste počele oticati?

ja sam prošli tjedan primijetila malo stopala da mi otiču, a sad sam u 27 tjednu. no ništ još strašno previše, još uvijek nosim prstenje i skidam ih bez problema. :mig:

Ladybug
19.05.2008., 15:30
ja sam u 25 tjednu. prije 2 dana sam skinula prsten jer sam primjetila da su mi prsti ko čevapi, a bojala sam se da kasnije nebi mogla. noge i stopala ko balvani. :eek:
strašnoooooo!

lopticica
19.05.2008., 15:46

Cure da li vi oticete?

Ja sam ih skinula navecer jer bi mi prsti ujutro bili vise nateceni. I zadnjih tjedana i prvih mjesec dana poslije poroda dok nisam splasnula nisam ih nosila. Bila sam puna vode. Celulit sam dobila u trudnoci i sada ga se polako rjesavam:mig:Pocela sam oticati u 28.tjednu.

sleepy
20.05.2008., 10:15
Do sad sam mislila da je to sve normalno al citajuci vase postove nest mi je cudno. Ja sam pocela oticati jos u 12 tom tjednu a sad vec vise ne vidim zglobove na nogama. Ruke su ok al noge izgledaju prestrasno, nosim maminu obucu a vaga veli da sam u tri tjedna dobila 4 kg!!! A sveskupa do sada 9 kg :eek: Mislim doc kaze da mi djeta ne treba al ja se osjecam sama sebi preteskom, sto ce tek biti kasnije. Doduse ja ne vidim nigdje sem u nogama sve te kile i dosta se krecem
al brijem da se uskoro necu moci dic iz kreveta ako se ovako nastavim punit vodurinom. Imate li neki savjet za izbacivanje viska vode?

BUBEK
20.05.2008., 10:35
ja sam počela oticati prošli tjedan. u 34 tjednu. prsti na rukama i noge. ali samo navečer. vjerojatno i toplo vrijeme daje svoj doprinos tome, pogotovo ako je sparno. isto sam skinula prsten i stavila neki stari koji mi je uvijek bio veliki...eto sad je prilika da njega malo nosim a i da mi moj manje nadostaje...:)

Fanika
20.05.2008., 12:08
Do sad sam mislila da je to sve normalno al citajuci vase postove nest mi je cudno. Ja sam pocela oticati jos u 12 tom tjednu a sad vec vise ne vidim zglobove na nogama. Ruke su ok al noge izgledaju prestrasno, nosim maminu obucu a vaga veli da sam u tri tjedna dobila 4 kg!!! A sveskupa do sada 9 kg :eek: Mislim doc kaze da mi djeta ne treba al ja se osjecam sama sebi preteskom, sto ce tek biti kasnije. Doduse ja ne vidim nigdje sem u nogama sve te kile i dosta se krecem
al brijem da se uskoro necu moci dic iz kreveta ako se ovako nastavim punit vodurinom. Imate li neki savjet za izbacivanje viska vode?

Drage buduće mame koje imate problema sa oticanjem obavezno pripazite na sljedeće simptome: naglo dobivanje na težini, visoki tlak i naticanje drugih djelova tijela osim nogu - moglo bi se raditi o ozbiljnijem problemu poznatom kao preeklampsija - obavezno pročitajte članak i javite se svojem liječniku ukoliko primjetite slične simptome: http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=162&Show=608

O navedenom problemu saznala sam na trudničkom tečaju, pa ih preporučam svim trudnicama.

Što se moje trudnoće tiče prsti na rukama su mi nešto sitno otekli negdje oko 25 tj. trudnoće, pa sam odma skinula prstenje - noge su mi jako naotekle u 28 tj. ali razlog tome su ponajviše vrućine koje su počele prije par dana.
Način na koji sam popravila stanje je smanjenje unosa soli u prehrani, stavljenje nogu u povišeni položaj i tuširanje nogu naizmjence toplom, pa hladnom vodom čime se u biti popravlja cirkulacija.
Isprobajte, ovo su savjeti starih i iskusnih trudnica!:top:

kayah
20.05.2008., 15:00
Nama je doktor na tečaju rekao da se u slučaju oticanja bilo kojeg dijela tijela odmah javimo svojem liječniku pa da on procijeni dal se radi o nečem opasnom ili ne, jer u protivnom može doći do vrlo ozbiljnih i nepoželjnih komplikacija.

mafri
20.05.2008., 17:34
Ja sam pocela oticati al ono bas oticati zadnjih mjesec i pol!Noge su mi bile ko balvani,ma sva sam bila natekla!Prstenje nisam ni nosila zadnjih mjesec dana!Al kad sam rodila otisla sva voda!
A to je tako,valjda normalno!?

bABY_M
21.05.2008., 09:06

Ti si 17. tjedan? Isto kao i ja, do sada sam dobila 5 kila... :eek: Meni se to čini užasno puno, ali zato jer ne jedem puno. Ne jedem slatko, jedem puno voća... :top: Znači, ne jedem u velikim količinama stvari od kojih se deblja... :ne zna: A čini mi se da kile dobivam od zraka... Ili vode, vode pijem puno... Ne natičem, samo sam primjetila da mi je teško kada imam recimo tenisice... Više mi pašu japanke, balerinke... Ali to je nakon skoro cijelog dana na nogama.

Sada sam pročitala ovaj tekst o preeklampsiji... Nemam simptome toga, na težini ne dobivam naglo (polako se skupljaju ali čini mi se sigurno :rolleyes:), imam normalan tlak 115/65, čak i malo niži i ne natičem tako da to nije... Možda je moja beba samo velika i ja imam teške kosti :rofl:

mafri
21.05.2008., 10:08
I voce deblja ako se jede puno!
To pise iza na trudnickoj knjizici!
A znam jednu zensku koja je jako puno voca jela u trudnoci i nadebljala se ko i ja koja sam jela ostalu hranu!
baby M,pripazi nemoj pretjerat sa vocem!

tincica31
21.05.2008., 12:21
A znam jednu zensku koja je jako puno voca jela u trudnoci i nadebljala se ko i ja koja sam jela ostalu hranu!

Ni sa mlijekom :rofl::rofl::rofl:

mafri
21.05.2008., 14:22
Da,da ni sa mlijekom se nesnije pretjerivat!

Sany*
24.05.2008., 22:00
Ja sam sad u 34 tjednu trudnoće i jučer sam primjetila da sam počela malo naoticati na stopalama.Što se kila tiče dobila sam ih 12,a mirujem jer imam placentu previu i baš sam danas bila na kontroli i rečeno mi je da izbjegavam salamu,paštetu,gazirano,slane grickalice i slično i da će sve biti dobro,

dersu
25.05.2008., 07:14
ono sto je Sani rekla da se treba izbegavati je tacno. Ja nisam uopce jela te stvari za vrijeme trudnoce. Nisam uopce natekla. Ugojila sam se devet kila.

ChikaPika
25.05.2008., 11:00
vec neko vrijeme prije trudnoce pocela sam s prehranom bez svih ovih junk stvari kao kobasice, gazirano, chips&pips i inace skoro sve gdje ima konzervansa, E..., boja itd.
sada mi je 39+2, nisam otekla ni mrvicu. ne znam jel to zbog te prehrane. inace su mi samo rekli, da u trudnoci stvarno treba izbjegatavi slano. jel sol ima tendenciju zadrzati vodu u tijelu od cega onda su te otekline.

u trudnickim vjezbama u Makronovi su nam naucili jednu vjezbu 3-2-1 kako olaksati noge nakon napornog dana. za 10 minuta noge su kao da nemas tih 15kg trbuha :)

misiz S
26.05.2008., 09:31
Koja panika :rofl:

Oticanje je normalno. Treb biti oprezan al na svako oticanje javljanje liječniku - pa ja bi stalno u blonici visila :rofl:
Ja sam počela oticati prije 30-og tjedna.
Otiču mi noge a i prstenje sam skinula, al to je to -lice mo je još u normali. Moja mama je izgledala kao trokrilni ormar koliko je otekla.
Moja frendica je na porodu izgubila 13 kg - koliko je od toga vode možete zamisliti kad se prosječno porodom izgubi nekih 7 kg.

Dakle ako se oticanje proširilo na druge dijelove tijela osim krajeva ekstremiteta trebalo bi se primiriti i na kontroli pitati dr ima li opasnosti.
I da visoki tlak nema direktne veze s oticanjem - moj je nizak, toliko da sam jučer se skoro onesvjestila koliko mi je pao a bila sam otečena - dakle nije da jedno uzrokuje drugo, ali d avisokm tlakom treba jaaako oprezno ,treba, al to je druga tema.

To je normalni dio trudnoće, mi koje smo pri kraju samo imamo malo sreće da nećemo prolaziti ljeto trudne pa će i oticanje nestati :lux:

Samo ne paničariti - hrpa promjena na tijelu u trudnoći je normalna - drugo stanje :mig:

Samo optimistično :top:

misiz S
26.05.2008., 09:32
E da kak da izbjegavam slano kad mi je nizak tlak - moram nekako navuć vodu u sebe - pa radije su mi noge otečene nego da se ne mogu dići iz kreveta :zubo:

Al oni s visokim tlakom moraju paziti na slano :mudri: :zubo:

bABY_M
27.05.2008., 12:06

Meni ne piše ništa na trudničkoj knjižici :ne zna:
Znači ipak je voće krivo, nije zrak :rofl: Znam pojest po kilu-kilu i pol voća... A što ću kada mi paše... :lol:
Sada pazimo i na to :D Hvala

Ivy4
27.05.2008., 12:15
Ja sam cula da je dobar caj od koprive protiv zadrzavanja vode u organizmu...ali smije se popiti samo 1 salica dnevno...da ne izadje previse vode...za svaki slucaj pitajte ginica pa cete vidjeti sto ce vam reci...ja pijem casu dnevno i noge mi nisu toliko natecene :D

bABY_M
28.05.2008., 08:33
Ja sam cula da je dobar caj od koprive protiv zadrzavanja vode u organizmu...ali smije se popiti samo 1 salica dnevno...da ne izadje previse vode...za svaki slucaj pitajte ginica pa cete vidjeti sto ce vam reci...ja pijem casu dnevno i noge mi nisu toliko natecene :D

Super info :top: To sam baš čula jučer, spomenuli su u Farmi kad su brali koprivu :lol:

Ako mi počnu naticat probat ću sa tim :D

Žena vrag
28.05.2008., 09:07
čitala sam da pomaže čaj od koprive, maslačka, peršuna, kukuruzne svile (toga navodno ima u bioshopovima, a i izvrsno je za borbu protiv celulita pa onda dvije muhe jednim udarcem a sigurno ćemo puno šetati dok pronađemo kukuruznu svilu pa eto još jedna pogodnost :rofl::rofl: i svi se ti čajevi piju u malim količinima - ne na litre nego šalicu-dvije dnevno jer imaju nekih kontraindikacija u velikim količinama

uz to je dobra i masaža nogu (blaga limfna drenaža), šetnja, lagane kupke hladnom pa toplom vodom, dizanje nogu u zrak :), česte promjene položaja (stajanje/sjedenje)..ja sam jučer primjetila da su mi natekle noge, prvenstveno zbog vrućine, ali jučer je bio tek prvi dan paklenih vrućina, kako li će tek biti. biti ću kao buhtla!!!:D

BUBI*
28.05.2008., 12:10
evo ja baš digla noge na kauč i gledam svoje prste...ko ćevapi su, nisu mi otekle cijele noge nego samo prsti:Djest da sam od 7 jutros na nogama i jako je vruće...ali što će tek biti ostatak ljeta kako trudnoća bude odmicala ako je sad ovako:eek:

misiz S
28.05.2008., 12:18
Mi smo jučer bili na pregledu.
Izmjerili mi viši tlak 130/80 -što je za mene visoko i strpali me na neslanu dijetu.
I da vam kažem da stvarno ima veze. Jučer sam jela samo blago blago posoljenu rižu i povrće i na nogama sam stalno - a noge ni blizu onome što su bile jučer.
Jest da mi je dr bio totalni seronja i pregled je bio najbolniji u mom životu i još mi je zaprijetio da ako mi tlak skoči na iznad 140/90 ću završiti na patologiji :rolleyes: (danas sam mjerila tlak i bio je 110/80).
Al eto - unos soli je stvarno jako bitan, a trudnice često traže slanije (meni se dogodilo par puta da sam zasolila jelo da mm nije mogao jesti a meni je bilo taman).
Paziti na to!!!

Al opet ne otići u krajnost i potpuno izbaciti sol, samo smanjiti unos - jer sol se gubi znojenjem pa mi budete još i kolabirale :nono:

Twin
28.05.2008., 18:57
misiz sjetila sam te se danas jer sam pričala o niskom tlaku... brzo se to prebaci!morat ću ga počet kontrolirat jer su mi danas noge ko balvani! dobro, istina da sam cijeli dan na nogama i da je prokleto sparno... ali ja se ljudi natankavam vodom... evo od 20.5 do danas ošlo 30 litara vode iz aparata a od toga ja nisam popila jedno 3 litre... pa vi računajte! plus još ponekad hladna cola, donat da ne spominjem i mineralna.

misiz S
28.05.2008., 20:08
Pijem i ja tekućine, samo kad ju sol veže unutra pa tlak naraste.
Al evo jučer i danas uzela manje soli i iako sam na nogama skoro sijeli dan i užasno je vruće noge su mi OK.
Tekućine treba piti, i soli uzimati, jer da potpuno prestanem uzimati sol kolabirala bih jer sam inače niskotlakašica :zubo:

Samo puno vode, što manje sokova, posebno gaziranog (priznam i meni dođe tu i tamo pa si popijem malo Cole :zubo:)

tincica31
29.05.2008., 13:56
ajme što se meni ovaj vikend pila cola, a inače nisam baš njen ljubitelj, čak sam i jučer na bratovom rođendanu popila čašu hladne, tak mi je pasala, ma super...baš si nisam mogla pomoći, a dobro znam da je voda najbolja...:rofl: no tu i tamo nam neće škoditi :D

MalaLola
07.11.2008., 13:32
E i ovo mi se opasno počelo događat i to samo stopala, točnije gležnjevi.
Prije 3 tjedna prvi put (21+ tjedan) i trajalo je 3-4 dana i sad jučer opet (24+), išla sam kući po kiši bez čarapa:rofl::D koliko su mi se noge još i ugrijale od te natečenosti..
E sad svi kažu kreći se više, a ja sam uvjerena da mi se to oba puta dogodilo zbog previše landranja, i prvi put i sad sam se 2-3 dana nahodala ko luda i onda gležnjevi ko balvani.
Uglavnom, trebala bi manje soli jel da.. a pitat ću i ginicu sutra šta ona ima za reči..

surlica
07.11.2008., 13:35
E i ovo mi se opasno počelo događat i to samo stopala, točnije gležnjevi.
Prije 3 tjedna prvi put (21+ tjedan) i trajalo je 3-4 dana i sad jučer opet (24+), išla sam kući po kiši bez čarapa:rofl::D koliko su mi se noge još i ugrijale od te natečenosti..
E sad svi kažu kreći se više, a ja sam uvjerena da mi se to oba puta dogodilo zbog previše landranja, i prvi put i sad sam se 2-3 dana nahodala ko luda i onda gležnjevi ko balvani.
Uglavnom, trebala bi manje soli jel da.. a pitat ću i ginicu sutra šta ona ima za reči..

izbjegavaj dugo stajanje, sjedenje... preporučaju se lagane šetnje, noge ispružiti kad god je to moguće, čak si i dok spavaš stavi pod noge neki jastučić da ti budu na povišenom
ja sam tako radila u prošloj trudnoći ;)

I.Vendl
28.12.2008., 07:20
Hej jel može pomoć u vezi nateknutih nogu i ruku u trudnoći?!Još imam 2 mjeseca do poroda a noge su mi u zadnjih par dana otekle tako da sam sama sebe prozvala Frodo Baggins iz Gospodara Prstenova, a jagodice na rukama su mi crvene i bride kao da mi struja prolazi!
Help, I need somebody, help, not just anybody
Help, you know I need someone!!:rolleyes::ne zna::confused:

mafri
28.12.2008., 08:14
A nista!Sto vise lezi ,odmaraj,digni noge na poviseno.
To ti je tako i meni bilo,al tako zestoko tek posljednjih mjesec dana do poroda.Izbjegavaj slano.
Eto,neznam sta ti jos pametno rec!?Ja sam do 9tog mjeseca trudnoce hodala u stiklama od 7 cm i onda sam natekla toliko da sam zavrsila u japankama.

Kakadu
28.12.2008., 12:49
Izmjeri si tlak. Ako je normalan, sve je ok.

Death-of-Art
28.12.2008., 15:30
A nista!Sto vise lezi ,odmaraj,digni noge na poviseno.
To ti je tako i meni bilo,al tako zestoko tek posljednjih mjesec dana do poroda.Izbjegavaj slano.
Eto,neznam sta ti jos pametno rec!?Ja sam do 9tog mjeseca trudnoce hodala u stiklama od 7 cm i onda sam natekla toliko da sam zavrsila u japankama.
ha ha. hodala si u štiklama ???
e, pa svaka ti čast!!!
moj si novi uzor po tom pitanju, ako se to može onda se niti ja neću suzdržavati :cerek:

makar, osobno smatram štikle zdravijom obućom od japanki , mene od visokih peta nikad kičma i noge ne bole, dok onak kad stojim na ravnom (a imam ravna stopala) baš mi bude naporno stajat dugo.

nego kaj se tiče otečenosti, meni obično pomaže donat mg , ali.... ne pijem ga u trudnoći jer se bojim da mi ne poremeti kasnije trudove , višak magnezija ... pa sam mislila da bi mi samo moglo otežati kontrakcije maternice pri porodu.

Tatsha
28.12.2008., 15:45
višak magnezija u organizmu vrlo lako ode (ili dobiješ proljev ili urinom), tako da ako imaš grčeve mg je ok do 37tj

frogi
28.12.2008., 18:05
višak magnezija u organizmu vrlo lako ode (ili dobiješ proljev ili urinom), tako da ako imaš grčeve mg je ok do 37tj

zašto do 37 tjedna?

Tatsha
28.12.2008., 18:37
magnezij se koristi da zaustavi ili umanji kontrakcije maternice, a kad napuniš 37. tj ušla si u termin i treba pustiti maternicu da "vježba" kontrakcije za porod

mafri
28.12.2008., 18:44
e, pa svaka ti čast!!!
moj si novi uzor po tom pitanju, ako se to može onda se niti ja neću suzdržavati :cerek:

makar, osobno smatram štikle zdravijom obućom od japanki , mene od visokih peta nikad kičma i noge ne bole, dok onak kad stojim na ravnom (a imam ravna stopala) baš mi bude naporno stajat dugo.

nego kaj se tiče otečenosti, meni obično pomaže donat mg , ali.... ne pijem ga u trudnoći jer se bojim da mi ne poremeti kasnije trudove , višak magnezija ... pa sam mislila da bi mi samo moglo otežati kontrakcije maternice pri porodu.

Ajme jesam,suti!:lol:
Bilo ljeto a ja se natandrcim covjece,ljudi me cudno pogledavali.
Al meni to bilo normalno i udobno skroz:ne zna: tak da me bilo bas briga ko sta prica.Probala sam ja u ravnim al noge me zabole i nateknu.
I to sam picila nisam hodala polako neg se zalaufam ko luda :lol:
I auto u stikli od 7 cm vozim i neznam u ravnom ni vozit auto ni hodat.
Tek zadnjih mjesec dana sam morala u japanke jer sam natekla ko zaba i jedino u njih sam stala.:rofl:

E i svako jutro od pocetka trudnoce sam na gladan stomak pila topli donat mg
Em mi je pomogao da imam redovno stolicu,em nisam dobila hemoroide uopce a imala sam ih prije trudnoce i to strasne vanjske,da sam se boala da sta ce bit tek u trudnoci i pri porodu.Medjutim nebi mi nist:ne zna:

mafri
28.12.2008., 18:47
Imala sam ja kontrakcije i sa donatom
Al nisam ga cugala puno,neg 2 dcl ujutro i to je to.

pikacu
28.12.2008., 19:03
Izmjeri si tlak. Ako je normalan, sve je ok.

da,kod mene je bio slučaj povišenog tlaka pa su me strpali u bolnicu cijeli 9 mj. trudnoće i inducirali porod - bila sam ko Shrek :lol:
šalu na stranu,do te mjere sam natekla da uopće nisam osjećala jagodice prstiju - totalno sam već bila i zaboravila kako je to nešto opipat
kad sam rodila svako malo sam išla na wc i izbacila ravno 14 kg vode za vrijeme boravka na babinjačama :eek:
nije se za šaliti - ja bi na tvom mjestu i doma redovito mjerila tlak,ne samo kod gina

frogi
28.12.2008., 19:15
magnezij se koristi da zaustavi ili umanji kontrakcije maternice, a kad napuniš 37. tj ušla si u termin i treba pustiti maternicu da "vježba" kontrakcije za porod

ma da?super,to su mi zaboravili reći da prestanem s magnezijem u 37 tj.inaće sam ga pila pola trudnoće zbog tvrdog trbuha(nikakvih kontrakcija nije bilo),trudnoća bila za poželjet jedino taj tvrdi trbuh i tak sam ja šibala po magneziju do jučer jer mi je umanjivao grčeve u listovima,a za 3 dana trebam rodit,al se niš ne događa ne otvaram se ni niš,najbolje da sad bude magnezij kriv ak prenesem

Tatsha
28.12.2008., 19:28
možda nisi veliku količinu uzimala :ne zna:, imaš svud po netu (recimo na rodi) da se magnezij uzima kao preventiva prijevremenog- opušta maternicu, a nakon što uđeš u termin prestaje se s njim
ja sam prestala s magnezijem prije 3 dana (uzimala sam 300mg, a u prenatalu ga uopće nemam) i već 2 dana imam grčeve u nozi :rolleyes:

frogi
28.12.2008., 19:43
i ja sam po 300 mg uzimala,valjda onda nije strašno,ne znam kak mi je to promaknulo da se detaljnije informiram o mg.

mafri
28.12.2008., 20:38
ma da?super,to su mi zaboravili reći da prestanem s magnezijem u 37 tj.inaće sam ga pila pola trudnoće zbog tvrdog trbuha(nikakvih kontrakcija nije bilo),trudnoća bila za poželjet jedino taj tvrdi trbuh i tak sam ja šibala po magneziju do jučer jer mi je umanjivao grčeve u listovima,a za 3 dana trebam rodit,al se niš ne događa ne otvaram se ni niš,najbolje da sad bude magnezij kriv ak prenesem

Ajde nebrini otvorit ces se!
I meni su na pregledu rekli da sam zatvorena i da cu prenjet i za tri dana sam isla rodit i to 7 dana prije termina.
Brzo sam i rodila i ni dripa nisam primila nist!
Tak da nebrini :top:

Jadan
10.05.2009., 14:41
Meni su počele naticati ruke negdje u 28.tjednu, ali ništa prestrašno. Sada sam u 34.tjednu i još su došle ove vrućine,morate vidjeti na kaj mi prsti na rukama sliče. Vjenčani prsten mi jedva ide na mali prst.Ujutro se probudim sa skroz zgrčenim prstima i imam osjećaj kao da sam čitavu noć kopala prstima zemlju.Grozno!!!!!:rolleyes: Noge mi nešto sitno natiču.

A tlak mi je 115/55,dobila sam za sada 12kg tak da je sve ok.
I usta su mi nateknuta pa mi svi kažu da sam se proljepšala.Za puknuti od smijeha.:lol:

Mucka01
13.05.2009., 23:30
e, pa svaka ti čast!!!

ma ja sam danas u baletankama u parku bila ...2 i po sata i nazad s sinom i noge su mi kaka....ma sve su natecene i zari me sve....aj nisam mogla izdrzat ledena voda.....ali i dalje zare i natecene...malo manje....e ko ce cijelo ljeto izdrzat....imate li isto osim donata mg.....ja cu cijelo ljeto biti trudna....nafrkala sam....sutra idem preroviti sve cipele da vidim imam li neke japanke ili slicno....

BlackLotus
14.05.2009., 10:10
jedini put kad je meni nešto nateklo (konkretno-stopala) bilo je na vjenčanju moje šogorice prije tjedan i pol. 9 sati u štiklama s petom od 15cm je učinilo svoje :ne zna:

SummerNight
14.05.2009., 10:20
To kako sam naticala zadnjih tjedana trudnoce nije nista naspram toga kako sam naticala prvi tjedan nakon carskog u bolnici! :eek: To je bilo grozno za gledat. :rolleyes:
Svaki put kad bi sjela su mi noge naocigled rasle. Setnja je pomagala.
Sad mi je super, i prsten sam bez problema vratila na mjesto. :top:

eruditio
14.05.2009., 10:25
Ja trebam iduci vikend na jednu svadbu i vec sad se uzasavam sta cu obut, visoke pete vise ne dolaze u obzir, ajme necu valjda patkaste natikace na lijepu svecanu trudnicku haljinu..... :(

BlackLotus
14.05.2009., 10:34
Ja trebam iduci vikend na jednu svadbu i vec sad se uzasavam sta cu obut, visoke pete vise ne dolaze u obzir, ajme necu valjda patkaste natikace na lijepu svecanu trudnicku haljinu..... :(

hmm...a da uzmeš neke s onom maleckom petom od par cm :ne zna:

Death-of-Art
14.05.2009., 12:54

imas jako lijep odabir balerinki koje idu skroz uz nogu i noga ti bas izgleda sofisticirano u njima.

cak i moja (broj 41) u tim balerinkama izgleda slatkasto i nije uopce patkasto :lol:

a i da, kak ti black lotus kaze, neka malecka peta (do 5 cm je najzdravija za kicmu i noge zapravo)

eruditio
15.05.2009., 16:28
a i da, kak ti black lotus kaze, neka malecka peta (do 5 cm je najzdravija za kicmu i noge zapravo)

Sta je najgore, ove u kojima sam zadnje naotekla su imale peticu od 4cm! I vec su razgazene.......:mad:

Death-of-Art
15.05.2009., 16:59
Sta je najgore, ove u kojima sam zadnje naotekla su imale peticu od 4cm! I vec su razgazene.......:mad:

čuj. šta god ti obula, nakon dugog hodanja-stajanja-sjedenja noge će ti nateći to je jednostavno tako.

a one čarape za trudnice protiv naticanja nogu? jesi to probala?
imaju mislim čak i samostojeće tak da ti ne bude vruće jako.

eruditio
15.05.2009., 17:06
E carape su ti dobra ideja....

Death-of-Art
20.05.2009., 18:33
evo da se i ja pohvalim sa svojim stopalima....
ajme ubij bože.
izgledaju ko one vrećice infuzije.
još samo fali natpis na njima NaCl.

KATASTROFA!!!

ništa me ne boli ali su mi stopala buhtle kakvih nema.

sinoć sam se prestrašila kad sam ih vidjela dok sam se tuširala.
i evo oteklina još nije splasnula.

a mužu to smiješno... :(

tiki81
20.05.2009., 20:17
evo da se i ja pohvalim sa svojim stopalima....
ajme ubij bože.
izgledaju ko one vrećice infuzije.
još samo fali natpis na njima NaCl.

KATASTROFA!!!

ništa me ne boli ali su mi stopala buhtle kakvih nema.

sinoć sam se prestrašila kad sam ih vidjela dok sam se tuširala.
i evo oteklina još nije splasnula.

a mužu to smiješno... :(

uffff i meni samo što mene bole noge...

moj sve radi kad vidi kako mi je samo da ne potraje....

ane_007
20.05.2009., 21:20
evo i menu su isto noge natekle, i to prvi put prije 3 dana, i od tada mi ne padaju otekline, dobro nije to baš nešto strašno ali meni je skroz čudno to viditi :lol:, ali ja sam po cijele dane na nogama, nikad ne mirujen

Wedding
21.05.2009., 08:32
evo i menu su isto noge natekle, i to prvi put prije 3 dana, i od tada mi ne padaju otekline, dobro nije to baš nešto strašno ali meni je skroz čudno to viditi :lol:, ali ja sam po cijele dane na nogama, nikad ne mirujen

ajde pa ti si 35+ to je sad ajmo reci normalno...... ja sma u prvoj trudnoci oticala vec negdje u 18 tjednu:lol: a sada sam isto 35+ ali jos nista:D

ane_007
21.05.2009., 08:35
ajde pa ti si 35+ to je sad ajmo reci normalno...... ja sma u prvoj trudnoci oticala vec negdje u 18 tjednu:lol: a sada sam isto 35+ ali jos nista:D

ma znam da je normalno, sva sreća nije to nešto ni strašno....ali evo danas se spremam u potragu za kolicima i ja mislim da će večeras biti pošteno natečene:cerek::cerek:

Death-of-Art
22.05.2009., 21:54
evo mene opet da se pohvalim da mi stopala više nisu nateknuta :lol:
naime zadnja tri dana nisam pila čistu vodu nego onu s mjehurićima i to me totalno dotuklo. zato su mi i nabujale noge i stopala.

što više čiste bistre vode.
Jana.
Litra-dvije dnevno.
danas opet popila litru vode i vratilo se u normalu.
sve 5.

ane_007
23.05.2009., 15:47
evo mene opet da se pohvalim da mi stopala više nisu nateknuta :lol:
naime zadnja tri dana nisam pila čistu vodu nego onu s mjehurićima i to me totalno dotuklo. zato su mi i nabujale noge i stopala.

što više čiste bistre vode.
Jana.
Litra-dvije dnevno.
danas opet popila litru vode i vratilo se u normalu.
sve 5.

a ja ću poluditi meni nikako da padnu te otekline, i dalje su mi noge otečene, nije baš nešto puno ali jesu i dalje....
ali ja isto pijem običnu vodu i ne pada ništa....a jedna prijateljica mi kaže da trebam smanjiti unos tekućine i da moram više ležati a manje sjediti, ali ja sam stalno na nogama:ne zna::ne zna:

bula&pupa
23.05.2009., 19:08
meni su stopala i prsti na ruci natečeni... ali se ne zamaram previše, ionako ne mogu protiv toga a i otići će kad rodim

Death-of-Art
23.05.2009., 21:39
a ja ću poluditi meni nikako da padnu te otekline, i dalje su mi noge otečene, nije baš nešto puno ali jesu i dalje....
ali ja isto pijem običnu vodu i ne pada ništa....a jedna prijateljica mi kaže da trebam smanjiti unos tekućine i da moram više ležati a manje sjediti, ali ja sam stalno na nogama:ne zna::ne zna:

prijateljica priča nebuloze.
pa kakve su to gluposti da smanjiš unos tekućine, osobito sad za ove vrućine, majko mila, pa ona pojma nema, kaj te želi ubit???

moš smanjit unos soli, ali tekućine nipošto.
dakako, ako ne piješ više od 2-3 litre vode dnevno? ne? :lol:

a čak i da unosiš više tekućine, od toga nećeš biti nateknuta, moš si eventualno zajebat elektrolite od previše tekućine.

meni isto govore da ležim,a mislim, kaj da ležim po cijele dane?
dignem si noge na stolić kad gledam tv...al većinu sam vremena na nogama. kaj ću :ne zna:

nego. kakav je tvoj tlak?

tina06
23.05.2009., 22:46

Trebaš piti tekućine kako bi piškila, a noge držati na povišenom i izbjegavati sol... Meni su noge (stopala) kao u slonice, bila sam zbog toga i u bolnici 1 dan jer su mi našli proteine u urinu i eto što su mi rekli! Ako ti je tlak dobar i nemaš proteine onda nogice gore i piti vodicu :cerek:

ane_007
24.05.2009., 13:51
prijateljica priča nebuloze.
pa kakve su to gluposti da smanjiš unos tekućine, osobito sad za ove vrućine, majko mila, pa ona pojma nema, kaj te želi ubit???

moš smanjit unos soli, ali tekućine nipošto.
dakako, ako ne piješ više od 2-3 litre vode dnevno? ne? :lol:

a čak i da unosiš više tekućine, od toga nećeš biti nateknuta, moš si eventualno zajebat elektrolite od previše tekućine.

meni isto govore da ležim,a mislim, kaj da ležim po cijele dane?
dignem si noge na stolić kad gledam tv...al većinu sam vremena na nogama. kaj ću :ne zna:

nego. kakav je tvoj tlak?

isto ti je i kod mene, evo ja sad sjedim za kompom i digla sam noge, ma ne da se meni ležati, ne mogu ja to:cerek:

ja mislim da mi je zadnji put prije nekih dva tjedna tlak bio 110/70

ma dobro, nije to sad nešto strašno otečeno, ali ipak se vidi, ma proći će:cerek:

ane_007
24.05.2009., 13:52
Trebaš piti tekućine kako bi piškila, a noge držati na povišenom i izbjegavati sol... Meni su noge (stopala) kao u slonice, bila sam zbog toga i u bolnici 1 dan jer su mi našli proteine u urinu i eto što su mi rekli! Ako ti je tlak dobar i nemaš proteine onda nogice gore i piti vodicu :cerek:

hvala ti tina:top:

Death-of-Art
24.05.2009., 14:17
isto ti je i kod mene, evo ja sad sjedim za kompom i digla sam noge, ma ne da se meni ležati, ne mogu ja to:cerek:

ja mislim da mi je zadnji put prije nekih dva tjedna tlak bio 110/70

ma dobro, nije to sad nešto strašno otečeno, ali ipak se vidi, ma proći će:cerek:

ja isto inače imam tlak 110/60, eventualno mi gornji ponekad bude 120.
znači normalan je.

i opet su mi malo danas stopala natekla.
a ja cijelo vrijeme računam da je to normalno.
ali je problem što mi je sad maloprije zazujalo u glavi. sad ne znam jel od naprezanja ili vrućine ili mi je tlak skočio.

al ako mi se sad poklopi visok tlak s naticanjem jebate popizdit ću. još mi preeklampsija fali.

dođe mi da skoknem tren do petrove ili tu u dom zdravlja na hitnu samo da mi tlak izmjere.

jel bi to bilo glupo?

wilmica_st
24.05.2009., 14:46
a ja imam problem niskog tlaka...85/50, natecenim tijelom...ali vise nekako iznutra i trnjenjem ruku i jedne noge...kako si pomoći???

Death-of-Art
24.05.2009., 14:56
a ja imam problem niskog tlaka...85/50, natecenim tijelom...ali vise nekako iznutra i trnjenjem ruku i jedne noge...kako si pomoći???

da ti nije cirkulacija malo loša?

ane_007
24.05.2009., 14:59
ja isto inače imam tlak 110/60, eventualno mi gornji ponekad bude 120.
znači normalan je.

i opet su mi malo danas stopala natekla.
a ja cijelo vrijeme računam da je to normalno.
ali je problem što mi je sad maloprije zazujalo u glavi. sad ne znam jel od naprezanja ili vrućine ili mi je tlak skočio.

al ako mi se sad poklopi visok tlak s naticanjem jebate popizdit ću. još mi preeklampsija fali.

dođe mi da skoknem tren do petrove ili tu u dom zdravlja na hitnu samo da mi tlak izmjere.

jel bi to bilo glupo?

ma daj, pa zašto bi bilo glupo....

wilmica_st
24.05.2009., 15:13
u pokretu sam gotovo stalno, još radim, ali ne prenaporno...ne mogu bas dugo sjediti...pa ako mi je unatoč takvom tempu losa cirkulacija, onda me je strah sto će samom biti kad malo budem mirnija...ajoooj

Death-of-Art
25.05.2009., 07:29
bila sam jučer ipak u petrovoj. nabrzaka. :lol:

rekla sestri da mi samo tlak izmjeri jer se bojim preeklampsije :lol:

i izmjeri mi tlak - 110/60.

pa me pita "kakva mrtva preeklampsija?"

ja rekoh : "ma noge su mi natekle pa sam misla da mi nije tlak skočio previše."

a ona me gleda :"a bogati, 32i tjedan trudnoće po ovoj vrućini, šta će ti noge drugo nego nateć???"

uglavnom. da. očito je vrućina u pitanju ponajviše a bojim se da tu nema pomoći.

RazmaŽena
25.05.2009., 08:23
bila sam jučer ipak u petrovoj. nabrzaka. :lol:

rekla sestri da mi samo tlak izmjeri jer se bojim preeklampsije :lol:

i izmjeri mi tlak - 110/60.

pa me pita "kakva mrtva preeklampsija?"

ja rekoh : "ma noge su mi natekle pa sam misla da mi nije tlak skočio previše."

a ona me gleda :"a bogati, 32i tjedan trudnoće po ovoj vrućini, šta će ti noge drugo nego nateć???"

uglavnom. da. očito je vrućina u pitanju ponajviše a bojim se da tu nema pomoći.

hi hi

e i meni stopala natiću i bole ako duže hodam, osobito pete, a prsti mi izgledaju ko hrenovke :rofl: ali ne dam se ja, kupila sam si fine otvorene sandale u tamarisu koje imaju neku antišok foru, jako su udobne i po kući bi u njima hodala. i mislim da je važno puno se kretati, piti puno tekućine i često ležati s podignutim nogama (da su noge više od razine srca)...

Leonee
25.05.2009., 09:40
meni naticu od dugog sjedenja, ne kretanja.. :visi: i to me ubija..
prvu trudnocu sam bila dosta aktivna i nikakvo naticanje se nije desilo.. u biti na samome kraju. a ovo sada.. :visi:.. a tek sam 24 (ili 25 :misli:) tjedan! kakva cu izgledati u 9mj.. :(

ane_007
25.05.2009., 09:44
a kako vama nekima natiču od puno nekretanja, a ja sam cijeli dan na nogama pa mi svejedno natiču :cerek:

a meni je doktorica isto rekla da je to sad zbog ove vrućine i da je to normalno

RazmaŽena
25.05.2009., 09:52
a kako vama nekima natiču od puno nekretanja, a ja sam cijeli dan na nogama pa mi svejedno natiču :cerek:

a meni je doktorica isto rekla da je to sad zbog ove vrućine i da je to normalno

pa da normalno je! :mig: i mislim kako bi bila još natećenija da miruješ tj da puno sjediš. a nevalja ni puno stajati, već hodati!

moranam
25.05.2009., 10:43
ak kaj pomaže, ja sam 33+1, i natecena sam vec tjednima....

stopala i ruke....danas sam se sjetila da bih mogla ipak skinuti vjencani prsten, pa sam to i napravila...jedva....

pocela sam oticati vec negdje oko 20 tjedna, no skuzila sam da mi je to bilo od sjedenja (jer sam jos radila). otkad sam doma, bilo je bolje, otekline nestale, jer sam se i vise kretala, no s dolaskom ovih vrucina opet sam pocela bujati ko tijesto...nalazi su mi okej, pa se ne brinem....jedino bih voljela prstice namociti u morsku vodu, uuuffff.....:lol::lol::lol:

RazmaŽena
25.05.2009., 11:19
dobro je i izbjegavati (pre)slanu hranu!

ane_007
25.05.2009., 12:41
ak kaj pomaže, ja sam 33+1, i natecena sam vec tjednima....

stopala i ruke....danas sam se sjetila da bih mogla ipak skinuti vjencani prsten, pa sam to i napravila...jedva....

pocela sam oticati vec negdje oko 20 tjedna, no skuzila sam da mi je to bilo od sjedenja (jer sam jos radila). otkad sam doma, bilo je bolje, otekline nestale, jer sam se i vise kretala, no s dolaskom ovih vrucina opet sam pocela bujati ko tijesto...nalazi su mi okej, pa se ne brinem....jedino bih voljela prstice namociti u morsku vodu, uuuffff.....:lol::lol::lol:

a šta je najgore meni je more ispred kuće, a ja nikako da noge malo namočim u more, totalno sam lijena...ne da mi se izlaziti na sunce kad je ovako vruće

debel
25.05.2009., 12:52
ni blizu stopalima

28 tjedan..ponekad mi zglobovi na nogama nateknu da mi se čini da ću slomit nogu ako samo korak napravim...sinoć ušla u kadu, valjda je topla voda učinila svoje, muž mi pomagao,jedva izašla...pretrage,sve ok...trudnoća+kilogrami+slavonska sparina+30 stupnjeva=čestitamo na čarima trudnoće.
Nemoj se previše uzbuđivat, to je sve :top: . Meni pomogne Mustelina krema i kad podignem noge u povišen položaj. Trudnice navodno ne smiju koristit ništa što sadrži mentol.

eruditio
25.05.2009., 14:56
Mene spasavaju one vjezbe kad vrtim stopala u skocnom zglobu u svim smjerovima. Radim ih kad god se sjetim, pa tako eto i sad...

Eto, u subotu sam bila i na svadbi u sandalama na remencice i izdrzala do ponoci bez oticanja!

moranam
28.05.2009., 11:42
a šta je najgore meni je more ispred kuće, a ja nikako da noge malo namočim u more, totalno sam lijena...ne da mi se izlaziti na sunce kad je ovako vruće

e, ane ane...mijenjala bih se s tobom, barem na kratko da znaš! :mig::mig:

ane_007
28.05.2009., 12:04
e, ane ane...mijenjala bih se s tobom, barem na kratko da znaš! :mig::mig:

a znam, jučer sam isto malo umočila noge u more, samo sam nezgodno sjedila pa nisam baš dugo, evo danas ću opet samo da malo padne sunce:cerek:

šuš
28.05.2009., 12:41
16 tjedan i već mi natiču noge, pomaže samo kad mirujem i odmaram, ali kako kad stalno nekome nešto treba...nema veze, svo zlo u tome :mig:

dumai
24.06.2009., 19:11
Ima li tko iskustva s venotrex emulzijom,da li je dobra i kolika joj je cijena,ako netko zna?????

tindlbel
24.06.2009., 21:15
hvala bogu ova T prošla bez oticanja,u prve dvije bila sam ko balon ,sva okrugla,nadam se da će sve biti ok još ovo malo....

imi18
25.06.2009., 17:41
Meni se cini da najvise naticem po noci :ne zna: Ono, kad se dignem za wc a stopala ko 2 balona, hodat po njima ko po bolnim jastucicima. A po danu ne, jel to moguce tak, ja sam mislila da bi kao bas po danu trebalo biti najgore :confused:

pipi3108
25.06.2009., 18:28
zato su meni noge ko u babe od 200 kg...:hebemu:

ane_007
25.06.2009., 19:43
ja sad nisam bila nateknuta dok je bila ova bura i dok nije bilo vruće, al evo sad kako se penje temperatura čini mi se kao da počinjem ponovno naticati

pipi3108
26.06.2009., 11:18
Meni su noge bile super ovih dana kad je padala kisa i bilo hladnije,a vec jucer i danas katastrofa....cak mi nisu preko noci splasnile otekline.... :ne zna:

naldor
26.06.2009., 12:11
nisu mi toliko cesto otecene noge koliko me bole clanci...pogotovo pred spavanje...i tokom noci... :-(

irmichka
26.06.2009., 14:14
Meni se cini da najvise naticem po noci :ne zna: Ono, kad se dignem za wc a stopala ko 2 balona, hodat po njima ko po bolnim jastucicima. A po danu ne, jel to moguce tak, ja sam mislila da bi kao bas po danu trebalo biti najgore :confused:

Meni je isto tak. Najgore mi je kad se ujutro probudim, tada sam najviše naotečena, ali ne samo po nogama već i po rukama, licu...a po danu ništa

vjestica35
29.06.2009., 06:54
Meni se čini da za razliku od vas ja imam sreće jer ne natičem, a u 27 tjednu sam. Predlažem Vam da si jednom tjedno napravite juhu od šparoga, ona izbacuje višak vode iz organizma i skuhate rižu i jedete je samo onako slanu to je isto dobro za višak vode. Nadam se da će vam to pomoći.

Death-of-Art
29.06.2009., 07:29
meni nateknu stopala obično kad čistim ko budala čitav dan :rofl:

pipi3108
29.06.2009., 10:16
Meni se čini da za razliku od vas ja imam sreće jer ne natičem, a u 27 tjednu sam. Predlažem Vam da si jednom tjedno napravite juhu od šparoga, ona izbacuje višak vode iz organizma i skuhate rižu i jedete je samo onako slanu to je isto dobro za višak vode. Nadam se da će vam to pomoći.
To sam i ja mislila da imam srece...draga moja imas ti jos vremena za natec....
Najvise se natice zadnji mjesec...meni su noge pocele oticat tek u 35 tjednu...

vjestica35
29.06.2009., 10:34

Da li imaš visoki ili niski tlak?

MiNa8
29.06.2009., 15:17
Joj i meni je sve bilo ok do 35. tjedna, a sada, unazad 10-ak dana, stopala su mi ogromna, bez obzira na vrijeme i doba dana. Još malo pa neću moći ništa obuti. Nadam se da to nestane nakon poroda.

Death-of-Art
29.06.2009., 15:36
Joj i meni je sve bilo ok do 35. tjedna, a sada, unazad 10-ak dana, stopala su mi ogromna, bez obzira na vrijeme i doba dana. Još malo pa neću moći ništa obuti. Nadam se da to nestane nakon poroda.

ipak neka pozitivna strana ljetnog vremena za kasniji stadij trudnoće je to što ako ti nateknu stopala moš obut praktički bilo kaj...ja nosim neke balerinke rastezljive , da su mi noge ne znam kak nateknute uvijek stanu u njih.
u krajnjem slučaju imaš i japanke... a onak nateknuta i velika stopala u japankama pa to mi je presmiješno.

kad meni nateknu stopala ja i moj muž ih gledamo i smijemo se :rofl::rofl::rofl:

azrijela
29.06.2009., 15:42
Meni su noge počele naticati oko 30 tjedna
I to da vidite zglobove..ko u žene sa 200 kg viška :) :)
Ali sada (da kucnem o drvo) sve mi je bolje
Kao da ovi zadnji dani znaju da me muči puno stvari
..od žgaravice (kiselina je nepodnošljiva..
prije je bila samo pred spavanje, sada me pere stalno)
..do bebe koja ima sve manje mjesta, a skace se sve više :)
..od boli u leđima..do trnjenja prstiju na šakama :) :)

..hmm..možda ono oticanje i nije bilo tako loše..
..ako se tko želi zamijeniti..slobodno :) :)

ane_007
29.06.2009., 15:48
ja evo bila natekla ali sad više nisam, sva sreća....nemam pojma ni ja kako se to sve povuklo

pipi3108
29.06.2009., 16:15
Da li imaš visoki ili niski tlak?
Normalan,cijelu trudnocu 120/75

Wedding
29.06.2009., 18:48

ja sam prvi puta oticala vec nakon 3 mjeseca trudnoca a eto ovaj puta nisam uopce a prenjela sam punih tjedan dana..... za sve to su zasluzni nasi dragi hormonceki:rofl:

edita29
30.06.2009., 07:42
meni su počele noge oticat kad sam došla do 5 og mjeseca trudnoće, prije ne......dosta se krećem, a odmaram jako malo pa vjerojatno zato...a izgledaju ko kakvi balvani..komaaa..... :lol:

vjestica35
30.06.2009., 08:07
Normalan,cijelu trudnocu 120/75

Ja imam 110/70 isto cijelu trudnoću. Moja frendica bila je ko bačva već u 4 mjesecu trudnoće, a imala je visoki tlak.

RazmaŽena
30.06.2009., 09:13
moja stopala su od oticanja narasla za jedan broj :mama: hoću nazad moja mala stopala

imi18
30.06.2009., 09:17
meni inace oko 140/80 uvijek i naticem ko luda. ali danas na pregledu bilo 114/65 :confused: pa kao, nisu zabrinuti. ja bi samo voljela stat u tenisice i dobit gleznjeve natrag :rofl:

Wedding
30.06.2009., 10:46
meni inace oko 140/80 uvijek i naticem ko luda. ali danas na pregledu bilo 114/65 :confused: pa kao, nisu zabrinuti. ja bi samo voljela stat u tenisice i dobit gleznjeve natrag :rofl:

pa to je za trudnoci cisto ok tlak tj. i bolje da je nizi nego da je visoki (meni je bio prije tjedan dana 90/60 i jos je sestra 3 puta provjeravala jer nije vjerovala ali sam ju uvjerila da je ok jer sam i inace niskotlakas)

imi18
30.06.2009., 10:46
pa to je za trudnoci cisto ok tlak tj. i bolje da je nizi nego da je visoki (meni je bio prije tjedan dana 90/60 i jos je sestra 3 puta provjeravala jer nije vjerovala ali sam ju uvjerila da je ok jer sam i inace niskotlakas)

ma znam, ali mi inace nikad nije tako nizak, uvijek 130-140/70-80, pa sam se malo zacudila :ne zna:

mom2be
23.07.2009., 22:57
jucer i danas su mi noge bile..... :eek:
zglobovi na gleznjevima mi se uopce nisu vidjeli :(

inace sam 15+, tlak mi je normalan, malo se jesam naglo zdebljala u zadnja tri tjedna :ne zna:
preko dana sjedim na poslu 9+ sati, ne landram previse okolo

prije par dana sam bila na pregledu i sve je bilo ok

sad mi je ginic 3 tjedna na godisnjem i ne znam sto da radim?
dobila sam savjete (od doktorice opce prakse) da ne pijem gaziranu mineralnu, ne jedem preslano :ne zna:

kad se trebam zabrinuti?
u subotu idem provjeriti krv i urin, ako nema proteina u urinu, sve je ok? (ili nije?) :(

Sagitta
24.07.2009., 07:46
jucer i danas su mi noge bile..... :eek:
zglobovi na gleznjevima mi se uopce nisu vidjeli :(

inace sam 15+, tlak mi je normalan, malo se jesam naglo zdebljala u zadnja tri tjedna :ne zna:
preko dana sjedim na poslu 9+ sati, ne landram previse okolo

prije par dana sam bila na pregledu i sve je bilo ok

sad mi je ginic 3 tjedna na godisnjem i ne znam sto da radim?
dobila sam savjete (od doktorice opce prakse) da ne pijem gaziranu mineralnu, ne jedem preslano :ne zna:

kad se trebam zabrinuti?
u subotu idem provjeriti krv i urin, ako nema proteina u urinu, sve je ok? (ili nije?) :(

ej!

baš sam jučet o tome pisala na tz

ja sam od danas punih 19 tjedana, a zadnja dva dana su mi noge ko balvani

imam sličan dnevni raspored ko i ti ( na poslu sjedim cca 9 sati, a poslije kako kad)

nemam visoki tlak, ne jedem baš puno slatkog, a ni suhomesnate stvari, gazirano nikad ne pijem

i šta sad???!!! još 5 mj. ću gledat te balvane od nogu?! :ne zna:

ali svi kažu - to ti je tako, prihvati što prije :(

mom2be
24.07.2009., 08:44
ej!

baš sam jučet o tome pisala na tz

ja sam od danas punih 19 tjedana, a zadnja dva dana su mi noge ko balvani

imam sličan dnevni raspored ko i ti ( na poslu sjedim cca 9 sati, a poslije kako kad)

nemam visoki tlak, ne jedem baš puno slatkog, a ni suhomesnate stvari, gazirano nikad ne pijem

i šta sad???!!! još 5 mj. ću gledat te balvane od nogu?! :ne zna:

ali svi kažu - to ti je tako, prihvati što prije :(

nemam pojma :ne zna:
sutra idem napraviti analizu urina i krvi za svaki slucaj

citala sam da pomaze caj od koprive pa cu probati i to
ja inace imam losu cirkulaciju pa ne znam da li i to utjece na balvancice

nadam se da ce se situacija malo popraviti kad prodje ljeto...

Sagitta
24.07.2009., 08:47
nemam pojma :ne zna:
sutra idem napraviti analizu urina i krvi za svaki slucaj

citala sam da pomaze caj od koprive pa cu probati i to
ja inace imam losu cirkulaciju pa ne znam da li i to utjece na balvancice

nadam se da ce se situacija malo popraviti kad prodje ljeto...

čaj od koprive?!

ajde, probat ću i ja baš da vidim

mom2be
24.07.2009., 08:59
čaj od koprive?!

ajde, probat ću i ja baš da vidim
tako sam procitala na ovom topicu a i malo sam zaguglala :)

caj od koprive je diuretik pa mislim da se s njim ipak ne bi smjelo pretjerivati, prije uzimanja cu svakako provjeriti sa doktoricom

Vurky
24.07.2009., 09:21
ja sam jučer bila na kontroli i doktor mi rekao da kad sjedim ili ležim stavim noge malo povišeno i da če otekline proč.

MiNa8
24.07.2009., 10:52
Evo meni su noge naticale svaki dan skoro 3 tjedna, a imala sam uredan nalaz krvi i urina, nisam jela slano... I to je bilo baš onako jako, zglobovi se uopće nisu vidjeli. I onda jedan dan samo prestale. Sve je opet ok.

Ciklama
24.07.2009., 16:10
Meni počele naticati od prošlog tjedna kad sam bila 37+, a sad u zadnjih par dana nemoguće nešto. Pretpostavljam da je od vrućine i ovih dana sam baš bila nešto aktivna oko spremanja i pripremanja. I inače me bole ujutro prsti i na rukama i nogama...Tješim se da još do kraja nemam puno pa mi lakše izdržati.

zaručena
01.08.2009., 21:54
šta sve od hrane pomaže naticanju? znači slano, suhomesnato, mineralna (to sam s ove strane pročitala)...?
ja sam sinoć pojela pola vrećice kokica iz mikrovalne, osim što su mi sjele kao kamenje i mislila sam da neću moći zaspati, danas sam cijeli dan natečenih nogu. vidjet ću hoće li sutra bit drugačije. možda me neovisno o kokicama počelo hvatat, ipak sam 32+1

Kater
01.08.2009., 23:24
kod mene malo čudno natiću samo stopala i možda mrvicu gležnjevi (iako su mi cijele noge do navečer nekak napuhnute, ali ništa strašno) samo ako puno sjedim,ali ako se pokrenem i pogotovo ako puno hodam sve ode,...isto i preko noći....
tlak mi je izuzetno nizak oduvijek...90/60 je super ako dosegnem :)

vjestica35
02.08.2009., 09:57
Meni lubenica pomaže da ne natičem, nažderem se lubenice i sva voda ode van to mi je super jedino je bed kaj idem na zahod svakih 20 min.

Lindsay
02.08.2009., 10:27
ja još nisam počela baš ono oticati, nadam se da ni neću jedino primjetim da su prsti na nogama malo kao oteknuti ali mm kaže da ni nisu:ne zna:
mislim da ipak jesu malo , inače prestala sam piti mineralnu prije nekih mjesec dana i trudim se jesti što manje soli iako mi je to baš teško jer jako puno soli upotrebljavam,svaki "čamčić" paradajza solim posebno.:D
neki dan sam pojela kuhani kukuruz sa skoro bez soli i to jednostavno nije to.:flop:
ali rekla mi je dr. da izbjegavam sol baš zbog tog oticanja pa se trudim kolko tolko. inače sam niskotlakaš pa mi i odgovara slanija hrana.

wilmica_st
02.08.2009., 18:20
Meni su danas prvi put tako jako natekle i ruke i noge da nisam bila sposobna sam obavljati bas nista. Ludimmmm!!!!!!!

naldor
03.08.2009., 10:03
ova zadnja dva dana ...i ruke i noge su mi oteceni jako...tlak nije visok i ne jedem slano...sigurno je od ove zege...jucer je kod nas bilo 40 stupnjeva...pa ti ne otici :mad:

Mucka01
03.08.2009., 12:53
ma natekla sam ovih dana....vrucina....bem je.....pomaze li magnezij protiv oteklina ima li efekt da ga pojacam?

anna2536
07.09.2009., 06:42
pozdrav.
evo imam problem s oticanjem gležnjeva i stopala.
i jako me bole prepone.
jel netko ima problema s tim i dali postoji neka varijanta za ublažavanje oticanja.

tindlbel
07.09.2009., 06:58
lezi i stavi noge na povišeno,i provjeri koji ti je krvni tlak,a prepone bole jer se sve širi...

anna2536
07.09.2009., 12:40
da si bar mogu priuštit ležanje.
imam niski krvni tlak. 90/60, a navodno se otiće zbog visokog. moram pitat ginića na sljedečoj kontroli.

marcipanka
07.09.2009., 13:25
nisi napisala u kojem si tjednu trudnoće...

mene su boljele prepone zadnjih 4-5 tjedana kad se beba počela spuštati. a zadnji tjedan pred porod da ti ne pričam...:rolleyes: hodala sam ko john wayne:zubo:

oticala nisam, samo stopala 2-3 tjedna pred porod:mad:.

wilmica_st
07.09.2009., 14:21
nisi napisala u kojem si tjednu trudnoće...

mene su boljele prepone zadnjih 4-5 tjedana kad se beba počela spuštati. a zadnji tjedan pred porod da ti ne pričam...:rolleyes: hodala sam ko john wayne:zubo:

oticala nisam, samo stopala 2-3 tjedna pred porod:mad:.

kada ti je splasnuo otok na stopalima? koliko nakon poroda?

BUBAMARA22
07.09.2009., 15:42
neznam da li kod tebe ali puno puta oticanje može nastati od previše unosa soli u organizam,a nije baš s time za igrati

mayabela
07.09.2009., 17:37
Meni su počeli oticati gležnjevi u 27. tjednu, ali doktorica kaže da je to zbog puno stajanja. Isto imam niski tlak, i ne vjerujem da je povezano s tim, a soli jedem jako malo, nigdje ju ne stavljam :ne zna:

Mislim da je to jednostavno od stajanja, jer kad malo više mirujem, kao jučer, odmah je manje natečeno.

vjestica35
07.09.2009., 21:13
Mogu naoticati, ako imaš visoki tlak, kod povećanog unosa soli, previše stajanja i sl. Bilo bi dobro da probaš neki prirodni dijuretik da ti izabci višak vode pa će ti biti lakše. Nakrkaj se lubenicama.

wilmica_st
07.09.2009., 23:00
treba izbjegavati i ležanje na leđima, tada isto manje noge naotiču :)

anna2536
08.09.2009., 08:53
u 21. tjednu sam. ne solim hranu i pijem jako malo tekućine kaj i nije baš dobro ali...
zaključila sam da za oticanje i nema baš razloga. mislim da je jednostavno to tak.
nije to čak ni tak strašno samo kaj ružno izgleda

styria
08.09.2009., 14:28
meni su u sve tri trudnoce vec u 6 mj. bile noge natecene ko klade
mislim da to nema sa soljenjem veze,a s cime ima stvarno neznam
nakon prva dva poroda su mi odmah splahnule,a nakon treceg (carski rez)su mi bile jos dobrih mjesec dana natecene,sad dal to ima s carskim veze nebi znala reci

marcipanka
10.09.2009., 09:11
kada ti je splasnuo otok na stopalima? koliko nakon poroda?

čim sam došla iz rodilišta!:s

već za tjedan dana kad smo išli nešto obavljati s malim, mogla sam obući balerinke koje par dana pred porod nisam mogla ni nataknuti. stopala su mi bila ko krafne:eek::rofl:

vjestica35
10.09.2009., 14:57
u 21. tjednu sam. ne solim hranu i pijem jako malo tekućine kaj i nije baš dobro ali...
zaključila sam da za oticanje i nema baš razloga. mislim da je jednostavno to tak.
nije to čak ni tak strašno samo kaj ružno izgleda

Moraš piti puno vode da potakne izlazak viška tekućine van, nemoj se zezati s time, obavezno pi puno vode

blossom1
13.09.2009., 17:12
Ja sam malo u frci radi tog otjecanja, osjećam se ko napuhani balon. Ako se uzme u obzira da sam negdje na pola puta - što će tek biti pred kraj!
Tlak nizak, pijem puno vode, malo ili skoro nimalo ne solim hranu, dovoljno se krećem, bubrezi uredno rade.
I uopće mi nije jasno zašto se to događa! :ne zna:

zaručena
13.09.2009., 17:20
ja sam danas hodala u muževim kroksicama i osjećala se ko da sam u perajama i da svi bulje u mene :flop:

wilmica_st
13.09.2009., 20:52
Ja se budim s naotečenim cijelim tijelom za duplo :), a tokom dana narastem za jos jedan broj...sve to u ovih zadnjih 3-4 tjedna...kad će se to istopiti??I ovih 20 kilograma???

mom2be
04.10.2009., 13:46
evo i mene k'o buhtle :(

do sada su mi samo naticale noge (od cjelodnevnog sjedenja u uredu), ostalo je bilo ok
jutros se probudim - faca k'o da su me pcele izbole, prsti k'o cevapcici, noge mi ne izgledaju tako strasno ali ih ne mogu nagurati u slape ni u cipele :(

tlak 124/72 (ako je vjerovati omronu), pisam normalno (bubrezi dakle rade) :ne zna:

hoce to tako trajati do kraja ili ce proci? :confused:

blossom1
04.10.2009., 13:57
evo i mene k'o buhtle :(
hoce to tako trajati do kraja ili ce proci? :confused:

Ja imala isti problem, ali otkako ne radim (ravno 2 tjedna) stanje se rapidno poboljšalo. Čak me ljudi pitaju jel jedem šta, izgledam ko da sam smršavila 5 kila.
Mene je ubijalo stajanje i previše kretanja. Sad mi je maksimum kuhanje ručka i tu i tamo koja šetnjica (na mirovanju sam, al ne na strogom), noge blago natečene tek navečer, al to je zanemarivo.
Ništa osim tog što sam prestala radit nisam promijenila, prehrana i unos tekućine ostali isti.
Nadam se da ćeš se toga što prije riješit, znam kako je teško kad imaš osjećaj da će ti koža popucat...

zaručena
04.10.2009., 14:04
ja sam bila možda 2 zadnja mjeseca natečena, što sam više hodala i sjedila, to je bilo gore. kad sam bila na ležanju u bolnici, sve se smirilo. čim sam puštena doma opet po starom. tlak je bio dobar, a na podoru je zbog toga otišlo 12 kg.

mom2be
04.10.2009., 14:04
mene je ovo danas bas iznenadilo - i jucer i danas sam cijeli dan doma i nista ne radim (stavila prati ves i sudje, ostatak vikenda se izlezavam)
nemam pojma kako ce biti u ponedjeljak kad krenem na posao :(

najveci problem su mi cipele - doma lako hodam u carapama :zubo:, ne znam kako cu na poslu :(

cipele koje su mi na proljece ispadale sad jedva navucem :(

zaručena
04.10.2009., 14:11
ja sam hodala u muževim kroksicama, 3 broja većima :p

mom2be
04.10.2009., 14:13
ja sam hodala u muževim kroksicama, 3 broja većima :p

:D
malo mi je hladno za njih a i ne bi bas pasale na moj sluzbeni outfit :zubo:

zaručena
04.10.2009., 14:16
ma kužim, al eto, to je meni bila jedina obuća. ispod mogu čarape.

mom2be
04.10.2009., 14:20
ma kužim, al eto, to je meni bila jedina obuća. ispod mogu čarape.

moram izdrzati na poslu jos dva mjeseca pa cu izgleda morati u soping po kakve siroke cipele
cipele su mi manji problem - strah me da ne nabujam preko svake mjere i da zbog toga ne budem imala problema :(
(od petka do danas sam dobila 2 kile :eek: (od pocetka trudnoce do petka 8) - vazem se svaki dan ujutro otprilike u isto vrijeme; mislim da nisam bas toliko jucer pojela :ne zna:)

Renata
24.04.2010., 05:27
cure, pozdrav! :w

imam 3 tjedna do poroda i prije 4-5 dana sam prvi put naotekla u nogama. debele su za pola još kako su prije bile. uz to imam problem sa tlakom, moram piti tablete da ga održim normalnim inače skače do 150-160. subjektivno se dobro osjećam, jedino mi je počelo nekako biti vruće u nogama.

kako se rješavate oticanja ili je to normalno pred kraj? koliko je to opasno u kombinaciji sa tlakom?

Zvrksa
24.04.2010., 07:24
mislim da ti je najbolje konzultirati se s dr., ali ako se dobro sjećam nekih informacija - jako oticanje u kombinaciji s visokim tlakom nije baš bezazleno...
velim, nisam ni 100% sigurna da je tako pa neću njišta 100% tvrditi i plašiti te, ali možda bi bilo dobro da pitaš dr.-a čim prije

me in honey
24.04.2010., 08:09
cure, pozdrav! :w

imam 3 tjedna do poroda i prije 4-5 dana sam prvi put naotekla u nogama. debele su za pola još kako su prije bile. uz to imam problem sa tlakom, moram piti tablete da ga održim normalnim inače skače do 150-160. subjektivno se dobro osjećam, jedino mi je počelo nekako biti vruće u nogama.

kako se rješavate oticanja ili je to normalno pred kraj? koliko je to opasno u kombinaciji sa tlakom?

meni je isto mjesec dana prije (činimise) lijeva otekla užasno, a i imala sam granični tlak od oko 140/90. prije termina su me dva puta vukli da ležim po tri dana u bolnici da me drže na oku. ja bi se na tvom mjestu obavezno javila svom ginekologu (btw na kraju sam rodila prirodnim putem, dosta brzo, bez ikakvih komplikacija ;)).

BoniZG
24.04.2010., 08:15
i ja sam naotekla...vidim po vjencanom prstenu

Zvrksa
24.04.2010., 08:25
za curke koje ne znaju za ovo, možda ne bi bilo loše da si pročitate o preeklampsiji http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=162&Show=608

Blackie
24.04.2010., 08:37
ja sam radi tlaka morala regulirat unos soli, i evo me 10ak dana do poroda nosim balerinke bez problema :s

ne se zezat s naticanjem i tlakom, odmah doktoru :top:

tina06
24.04.2010., 09:55
Što se tiće naticanja...ja sam zadnja 3 mjeseca bila kao balon. Sreća pa je bilo toplo jer sam jedino mogla nositi japanke mm-a. Prstenje,čak i narukvice sam skinula u zadnji tren inače bi popucalo na meni. Noge su mi bile kao balvani,nisu se zglobovi vidjeli,čak ni koljena,nago je sve izgledalo jednomjerno s guzicom :rofl: A tlak mi je bio normalan... Sol nisam koristila uopće,ali svejedno sam oticala ko blesava. Problem je nastao jedno jutro kad sam se pogledala u ogledalo i nisam se prepoznala koliko mi se lice deformiralo...užas! Kao da me 100 pčela izbolo. Otišla kod gina i završila u bolnici (točno mjesec dana prije poroda). Tamo su mi davali diuretuke da to ispišam i drugi dan me pustili kući.

premda mi je tlak bio sasvim normalan,ja sam bila pred otkazivanjem oba burega. Tako da,ne se s tim zajebavati!

Zvrksa
24.04.2010., 10:09
ja za sada ne naotičem puno ni često... dogodilo mi se par puta dok je zatoplilo, a ja puno hodala pa sam skužila da imam frodo stopala, ali sam to rekla ginu i pregledao me - rekao da je to jako, jako malo... pogledali mi i proteine u urinu i bilo ok... tlak normalan
nadam se samo da se neće pogoršati sad tijekom zadnjeg mjeseca još dok krenu vrućine:moli:

tina06
24.04.2010., 10:17
ja za sada ne naotičem puno ni često... dogodilo mi se par puta dok je zatoplilo, a ja puno hodala pa sam skužila da imam frodo stopala, ali sam to rekla ginu i pregledao me - rekao da je to jako, jako malo... pogledali mi i proteine u urinu i bilo ok... tlak normalan
nadam se samo da se neće pogoršati sad tijekom zadnjeg mjeseca još dok krenu vrućine:moli:

Vrućina ubija! Bar je mene! Čim sam bila na suncu,dizala sam se ko tijesto za pizzu :rofl: i to očigledno.

OFF-imaš moj termin :cerek: tad se trebao moj B roditi,ali on je odlučio pričekati :zubo:

Zvrksa
24.04.2010., 10:28
ma i ja sam vidjela da na mene loše utječe toplije vrijeme

nadam se da moj ne bude odužio:mig:

Renata
24.04.2010., 11:29
ja sam naotekla samo u stopalima i gležnjevima nogu. u ponedjeljak brojim točno 37 tjedana.
zvala sam doktora, rekao je da dok god je tlak ok, da je oticanje normalno jer sam pri kraju trudnoće i to je često. do sada nisam ništa naoticala.

ollie25
03.06.2010., 14:47
ja sam 28+,znači imam još skoro cijelo ljeto
u zadnje vrijeme me počelo mučit oticanje
tlak mi je ok,ne jedem slano,pijem oko 2 l vode dnevno,doktor kaže da su svi nalazi ok,
ali čim izađem iz kuće na duže od 15 min ja oteknem
i to sam primjetila da se dešava samo kad je toplo
da li ima netko neki trik kako izdržati ljeto?

osvojena
03.06.2010., 15:54
Nemam baš točnu formulu,ja imam visok tlak i natknem tu i tamo -ruke kad je jako toplo,meni je gin rekao da se trebaju jesti jabuke occa kilo i piti urološki čaj1,1,5l tako tri dana...naravno bez soli jer ona veže tekućinu..e sad vrag će ga znat

pljucpljuc
04.06.2010., 17:39
Ja sam počela vidno naoticat...ne više samo gore, nego vidim i na nogama...baš mi se ocrtava rub od čarapica, a nikad prije nije. Pazim koliko soli jedem, salatu više ni ne solim, u sve stavljam manje soli, ali učinka baš i ne vidim :ne zna:. A tek sam 22+, kako će tek biti kasnije i kad zatopli :(

jagoda1711
04.06.2010., 17:48
Ja isto otičem već neko vrijeme,ali i inače sam sklona tome, posebno za toplog vremena. Što je najgore ginica mi je preporučila malo slaniju hranu zbog niskog tlaka..

Technogirl
04.06.2010., 23:19
Ja još ništa :s:s al dobro tek sam 22+....ima vremena :rolleyes:
Još prsten imam-kad ste skinuli prstenje?

Lorie
05.06.2010., 08:16
čim sam došla iz rodilišta!:s

To mi je bio najljepsi prizor :D Tokom 9-tog mj. mogla sam obuci samo jedne stare, maltene muske patike koje sam bacila cim sam se porodila. Kad su me moji zvali u bolnicu sta da mi donesu za izlazak - rekla sam baletanke - i ne mogu da vam objasnim svoju srecu i iscekivanje da im pokazem kako ih obuvam :D

Technogirl, prstenje sam skinula oko 7-8 mjeseca. Tad me vec stezalo, a u 9 nisam mogla vjerovati da sam kupovala tako MALO prstenje :D Odmah posle proodjaja sam ga stavila i nije bilo tako malo :D

kika78
05.06.2010., 09:32
Uf, i meni prsti ko kobase kad je vruće vani.
Prstenje odavno skinula (nedaj Bože da zaglave) a i otiske od čarapica znam imati navečer oko zglobova. Tako da mi baš pasalo ovo kišno i hladno vrijeme.
Sad kad krenu vrućine.... :rolleyes:

kjava
05.06.2010., 09:38
meni noge otiču kad je vruće, ovih dana je milina, nema sunca, nema ni bolnih nogu. isto mi je i s tlakom, sad mi je tlak oko100/60, a čim krenu vručine on skače do 140/90. tada popijem normabel...
ja ne smijem piti ni puno tekućine jer od puno vode tlak skače, tako da sam osuđena na ležanje i digni noge u zrak i to je to....

foresst
05.06.2010., 12:44
kjava, i izbaci sol maksimalno

kjava
06.06.2010., 09:20
kjava, i izbaci sol maksimalno

izbačena je maksimalno!!! :top:

maalena
06.06.2010., 12:15
evo curke i ja se mučim s naticanjem, pogotovo stopala, malo sam surfala i pronašla na stranicama poliklinike harni sljedeću preporuku

Trudna sam 31 tjedan. Počela sam oticati pa sam u biljnoj ljekarni pitala imaju li kakav čaj koji bi djelovao diuretski. Ponudili su mi čaj od maćuhice i gospin plašt (koji navodno olakšava porod?). Molim Vas za savjet. Koji se čajevi smiju piti u trudnoći, a koji su štetni? Postoji li uopće kakva pomoć protiv oticanja?

Čajeve koje spominjete koristi pučka medicina. Maćuhica - Viola tricolor se u narodu od davnina koristi za uklanjanje viška tekućine i pročišćavanje organizma. Gospin plašt - Alchemilla vulgaris koristi se u pučkoj medicini za regulaciju mjesečnice. Te dvije ljekovite biljke nisu mnogo istraživane, ali u manjoj količini vam sigurno neće štetiti. Sa biljkama, kao i lijekovima morate biti oprezni u trudnoći. Preporučila bih vam čaj od listova breze, koji je saluretik, znači da osim gubitka vode, utječe i na smanjenje edema jer se gube i elektroliti, a nije štetan.

sutra idem u potragu za čajem, a danas gulim po brusnici

pljucpljuc
06.06.2010., 13:17
Pih, danas hodam i gledam si u noge i baš se vidi celulit, sa svakim korakom se vidi...bljaki...baš sam extra naotečena danas, od ove topline i još od nespavanja, a i nisam pazila na sol zadnja 2 dana i jela odreske koji su standardno posoljeni bili

LadyNot
07.06.2010., 14:20
Pih, danas hodam i gledam si u noge i baš se vidi celulit, sa svakim korakom se vidi...bljaki...

Jao..ja sam jučer napokon dočekala vrućine, i obukla haljinicu, a celulit ispao :( užas jedan...nikad ga nisam imala, barem ne u tolikoj količini (kad stisneš kožu među prstima, tada se vidio i to samo na bokovima) a sad...iznad koljena..majko mila ne daj bože da stisnem mišiće na nogama, izgledam komično...
Kaj bu se to smirilo malo kad izađe ta silna voda iz mene? utješite me, molim vaaaaaaaaaaaas :(

I mene inače matretiraju noge...zglobovi su mi teški, teško spavam, malo pomaže kad stavim debeli jastuk među noge i onu gornju objesim sa kreveta...malo olakša stvar..

kika78
07.06.2010., 20:10
Jel se smije piti čaj od koprive u trudnoći??? Jel on pomaže kod viška vode u organizmu i naoticanja?
Negdje sam čitala....

pljucpljuc
07.06.2010., 20:20
Jao..ja sam jučer napokon dočekala vrućine, i obukla haljinicu, a celulit ispao :( užas jedan...nikad ga nisam imala, barem ne u tolikoj količini (kad stisneš kožu među prstima, tada se vidio i to samo na bokovima) a sad...iznad koljena..majko mila ne daj bože da stisnem mišiće na nogama, izgledam komično...
Kaj bu se to smirilo malo kad izađe ta silna voda iz mene? utješite me, molim vaaaaaaaaaaaas :(

I mene inače matretiraju noge...zglobovi su mi teški, teško spavam, malo pomaže kad stavim debeli jastuk među noge i onu gornju objesim sa kreveta...malo olakša stvar..

Ja listove stisnem i vidi se celulit, a mršava sam i tek sam 2kg dobila...tako da taj novi celulit mora da je od zadržavanja vode. Očekujem da će sve na porodu otić.

LadyNot
08.06.2010., 09:55
Ja listove stisnem i vidi se celulit, a mršava sam i tek sam 2kg dobila...tako da taj novi celulit mora da je od zadržavanja vode. Očekujem da će sve na porodu otić.
:cerek: ljubim te :D

Pa i ja sam mršava (bila prije trudnoće :D) i stvarno me muči taj celulit sad...utješila si me, fala :mig:

Zvrksa
08.06.2010., 10:13
pljuc, ma nestat će ti to sve... :top:
ja sam tak happy kad si sad gledam stopala i listove...čine mi se taaaak tanašni u odnosu na ono na što su ličili zadnjih tjedana:D
i jučer sam si prvi put opet stavila vjenčani prsten nakon mjeseci nenošenja:s